PDA

Versiunea completa : Miresici de martie 2009

Laura08
26.06.2008, 00:40:48
salut fetelor,
am vazut miresici in februarie, mai si alte luni din 2009, dar din martie nu... este totusi cineva??
nunta noastra va fi pe 22.03.2009 probabil..
astept raspunsurile voastre:)

Allyna
26.06.2008, 16:19:11
salut fetelor,
am vazut miresici in februarie, mai si alte luni din 2009, dar din martie nu... este totusi cineva??
nunta noastra va fi pe 22.03.2009 probabil..
astept raspunsurile voastre:)

Cu siguranta se vor aduna pe parcurs. Spor la pregatiri!>:D<

sggeorgiana
26.06.2008, 16:29:02
ce frumos, nunta in luna lui martisor, felicitari...ai nunta cu o zi inaintea aniversarii zilei mele de nastere. Si foarte frumos cred ca ar fi sa ai decoratiunile, invitatiile, tortul si celelalte cu motiv Martisorul.

adina_mari
26.06.2008, 17:45:06
e Postul Pastelui la ortodocsi atunci,probabil de aceea nu sunt inca miresici de martie...

lauramaria5
29.07.2008, 12:29:09
\:D/ eu am in aprilie si vad ca nu sunt prea multe miresici nici atunci si e dupa Paste..;;)

mich07
30.07.2008, 10:08:15
salutare,

Sunt noua pe site si am nunta in 21 febr 2009; as fi vrut totusi sa o fixam in martie, aprile sa fie mai caldut dar incurca Postul... stiti cumva datele in care nu se fac nunti?ma refer la lunile febr-aprilie.merci .Mimi

sggeorgiana
30.07.2008, 11:12:31
nu se fac nunti in :

-In Saptamana Alba: 23 februarie - 1 martie 2009

- In Postul Pastelui: 2 martie - 18 aprilie 2009

- In Saptamana Luminata: 19-25 aprilie 2009

Laura08
01.08.2008, 00:24:23
vad ca ne'am mai adunat cateva...dar tot nu prea multe:))
oricum....imi e cam teama pt vreme, dar sper totus sa nu ploua sau sa fie noroi pe'afara..altfel nu stiu ce fac:((
merci de idee pt tema nuntii...ma gandesc la asta...mai are careva alta idee? nunta va fi pe portocaliu si auriu..cam astea sunt culorile :D
spor la treaba si voua>:D<

alinatb
08.09.2008, 17:11:20
oricum....imi e cam teama pt vreme, dar sper totus sa nu ploua sau sa fie noroi pe'afara..altfel nu stiu ce fac:((
merci de idee pt tema nuntii...ma gandesc la asta...mai are careva alta idee? nunta va fi pe portocaliu si auriu..cam astea sunt culorile :D
pai nu se fac nunti in martie...este post;insa am vazut la tine ca o sa te casatoresti la biserica baptista, poate esti de alta religie si poti sa faci cununia atunci! poate o sa se mai stranga atunci!:) bafta!

mykyradulescu
17.09.2008, 17:01:08
\:D/ eu am in aprilie si vad ca nu sunt prea multe miresici nici atunci si e dupa Paste..;;)

buna..si eu tot in luna friguroasa am gasit liber...in noiembrie o sa fie fericitul eveniment....asta e vom vedea cum o sa fie anul 2009.
<:-P

dannette
27.01.2009, 14:27:33

Buna,
Eu am avut nunta pe 1 martie 2008. Am profitat si am legat la marturii cate o ata de martisor. Nu am vrut sa exagerez prea mult cu acest simbol pentru a nu semana cu o petrecere de martisor si sa ne eclipseze evenimentul real /:) .
Vremea a fost ok, mai putin decorul care nu e foarte verde sau colorat in acea perioada a anului. Am compensat insa cu un buchet de mireasa foarte viu colorat ;-) . La sedinta foto am rezistat o ora intr-un parc numai in rochia de mireasa cu bretele. Nu mai simti frigul in clipele alea 8-|

lena1980
31.01.2009, 21:29:23
buna..si eu tot in luna friguroasa am gasit liber...in noiembrie o sa fie fericitul eveniment....asta e vom vedea cum o sa fie anul 2009.
<:-P

Buna
Oricum ar fi timpul afara ziua nuntii e cel mai fericit eveniment. Asa ca iti doresc sa ai totusi parte de o nunta frumoasa si timp frumos!!:*
Cum merg pregatirile presupun ca te-ai si apucat deja?:gen_17:

lena1980
31.01.2009, 21:32:17
Buna,
Eu am avut nunta pe 1 martie 2008. Am profitat si am legat la marturii cate o ata de martisor. Nu am vrut sa exagerez prea mult cu acest simbol pentru a nu semana cu o petrecere de martisor si sa ne eclipseze evenimentul real /:) .
Vremea a fost ok, mai putin decorul care nu e foarte verde sau colorat in acea perioada a anului. Am compensat insa cu un buchet de mireasa foarte viu colorat ;-) . La sedinta foto am rezistat o ora intr-un parc numai in rochia de mireasa cu bretele. Nu mai simti frigul in clipele alea 8-|
Buna DANNETTE,
Se pare ca am avut fericitul eveniment in aceeasi zi si in acelas an. Torusi trebuie sa recunoastem ca am avut parte de un timp cat decat frumos (un pic cam rece ) Dar eu m-am sintit extraordinar, la fel si tu dupa cum ai scris>:D<

mitze
31.01.2010, 23:13:42
Miresici.ro este un forum dedicat, in principal, viitoarele mirese si discutiilor privind organizarea nuntii, planuri, obiceiuri si multe subiecte legate de acest eveniment.

Pentru ca Miresici.ro sa ramana o sursa rapida si relevanta de informare pentru mirese, precum si pentru a limita discutiile off topic, la inceputul fiecarui an sunt inchise topicurile lunare si cel anual din anul incheiat, din cadrul sectiunii Generatii de miresici.

In continuare, puteti purta discutiile la Off-topicul miresicilor de 2009 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7958), cuprins in sectiunea Discutii Generale - Discutii off topic.

Va multumesc pentru intelegere.