PDA

Versiunea completa : Burtici de mămici celebre

papusha
28.06.2008, 19:44:46
Fetele am tot vorbit de nunti celebre, rochii celebre dar de "burtici celebre" nu. :)
Admir in ziare, reviste, pe situri multe viitoare mamici foarte frumoase, care mai de care mai mandra de bebe ei. ;;)
Printre viitoarele mamici putem admira pe Christina Aguilera, Jessica Alba, Milla Jovovich, Halle Berry, Jennifer Lopez...etc.

Ruby_Tuesday
28.06.2008, 21:15:52
Fetele am tot vorbit de nunti celebre, rochii celebre dar de "burtici celebre" nu. :)
Admir in ziare, reviste, pe situri multe viitoare mamici foarte frumoase, care mai de care mai mandra de bebe ei. ;;)
Printre viitoarele mamici putem admira pe Christina Aguilera, Jessica Alba, Milla Jovovich, Halle Berry, Jennifer Lopez...etc.
Da, frumoase mamici, cui nu i-ar placea sa arate asa bine gravi :"> ... Ce ma uimeste pe mine la toate aceste burtici celebre, este faptul ca par a nu avea nici un simptom vizibil de sarcina - nu celulita, nu vergeturi, nu pete, nu se ingrasa, nu picioare umflate, merg pe tocuri, sunt tot timpul vesele si linistite, parca niciodata nu le e somn, nu mai zic ca imediat dupa nastere isi recapata silueta ... Trebuie sa fie foarte tare ...:-p

gabitza_86
28.06.2008, 21:43:35
la bani lor cred si eu ca orice e posibil,nici nu au cum sa nu arate impecabil=P~ ;))

papusha
28.06.2008, 22:01:06
Inca cateva viitoare mamici frumoase foc...:x :x :x

Iar preferata mea : Thalia. ;;) ;;) ;;)

iulia
28.06.2008, 22:26:58
Da, frumoase mamici, cui nu i-ar placea sa arate asa bine gravi :"> ... Ce ma uimeste pe mine la toate aceste burtici celebre, este faptul ca par a nu avea nici un simptom vizibil de sarcina - nu celulita, nu vergeturi, nu pete, nu se ingrasa, nu picioare umflate, merg pe tocuri, sunt tot timpul vesele si linistite, parca niciodata nu le e somn, nu mai zic ca imediat dupa nastere isi recapata silueta ... Trebuie sa fie foarte tare ...:-p

nu este chiar asa. De curand am vazut aici o emisiune in legatura cu sarcina si vedetele. E un stres enorm ptr vedete, ca imediat dupa trebuie sa arate super bine. Dadeau o multime de exemple, cazuri in care dupa nastere cam toate au luat pastile ptr oprirea lactatiei ca sa nu stice sanul, ore intregi de gimnastica si aerobic, diete absurde, infometare.

Cel mai aiurit caz e cel al Victoriei Beckham, in care nu manca nimic. Si la putin timp dupa nastere avea talia unei fetite de 7 ani. Zau ca nu mi se pare normal.

Eu nu le invidiez pe nici una din ele. Lookul e tot ce au. Ca esti actrita, manechin sau lucrezi in tv, trebuie sa intri istantaneu in aceleasi haine de la inceput.

Traiasca kgle fetelor. :)>-:)>-:)>-:)>-:)>-

papusha
28.06.2008, 22:29:32
nu este chiar asa. De curand am vazut aici o emisiune in legatura cu sarcina si vedetele. E un stres enorm ptr vedete, ca imediat dupa trebuie sa arate super bine. Dadeau o multime de exemple, cazuri in care dupa nastere cam toate au luat pastile ptr oprirea lactatiei ca sa nu stice sanul, ore intregi de gimnastica si aerobic, diete absurde, infometare.

Cel mai aiurit caz e cel al Victoriei Beckham, in care nu manca nimic. Si la putin timp dupa nastere avea talia unei fetite de 7 ani. Zau ca nu mi se pare normal.

Eu nu le invidiez pe nici una din ele. Lookul e tot ce au. Ca esti actrita, manechin sau lucrezi in tv, trebuie sa intri istantaneu in aceleasi haine de la inceput.

Subscriu! :D

rocks
28.06.2008, 22:36:47
foarte tare este topicul asta!!!!
pupici pe burtici! :*

delmo
29.06.2008, 07:47:23
Inca cateva viitoare mamici frumoase foc...:x :x :x

Iar preferata mea : Thalia. ;;) ;;) ;;)

ele au voie sa se vopseasca in sarcina?!?:-"

Froggy
29.06.2008, 08:39:00
ele au voie sa se vopseasca in sarcina?!?:-"

Dap, ele au voie sa faca orice, ele n -au toxoplasmoza, nu fac vergeturi, nu le explodeaza capilarele deci nu-s albastre pe picioare, au un ten impecabil, nu s eingrasa deloc, doar le creste burta etc. DAR fiecare au in spate un nutritionist care le pregateste masa in fiecare zi si o gramada de alte facilitati :D

Ruby_Tuesday
29.06.2008, 10:24:41

Nu le invidiez, Doamne-fereste! Doar apreciez cat de bine arata. Si sunt constienta ca lucrul asta implica un efort si un stres enorm, care poate duce la excese total nesanatoase (vezi Victoria Beckham).
Faza e ca, daca n-ai pur si simplu noroc de un organism aproape perfect (se mai intampla si asta, foarte rar, dar e posibil), ca sa arati atat de bine iti tb o groaza de bani, timp si stres.
Pb e alta. Am citit la un moment dat un articol cu problemele pe care si le fac buriticile cand vad cat de bine arata vedetele gravi, in timp ce ele se ingrasa si se umplu de celulita si vergeturi. Si chestia asta cauzeaza un stres inutil si periculos in sarcina. Nu zic ca tb sa nu te preocupi delok in timpul sarcinii de felul cum arati, din contra, consider ca tb sa mananci sanatos, sa faci miscare, sa te ingrijesti la fel ca inainte, sa iti cumperi haine frumoase ... Dar tb in acelasi timp sa fii constienta de faptul ca exista unele lucruri care se intampla cu corpul tau, pe care nu le poti controla.
Si daca exista o perioada in viata unei femei in care privirea si zambetul conteaza suta la suta, asta e perioada de sarcina ;-)
Pupici si cat mai putina celulita dorim mamicilor >:D<>:D<>:D<

Ligia_b
29.06.2008, 10:35:19
Am gasit si eu cateva ;;)

Ruby_Tuesday
29.06.2008, 10:38:12
Ce misto e rochita Angelinei ... Vreau si eu rochita verde asa frumoasa :((

nina84
29.06.2008, 11:08:37
foarte dragute burticile celebre.
eu cred ca ele arata asa bine si pt ca au pe langa ele o multime de persoane care le ajuta( vezi nutritionost, antrenor, etc..), totusi unele arata asa bine si pt ca asa e organismul lor.
am vazut si celebritati frumoase de altfel( catherine zeta jones, parca) care in timpul sarcinii au luat destul de mult in greutate, dar cu toate astea aratau foarte bine, doar pt ca erau viitoare mamici.
cred ca se pune foarte mare accent pe exterior, se uita cumva esentialul, toate gravidele sufera unele transformari, unele mai mult altele mai putin, unele isi revin, altele mai putin.

de ex. mama mea, a nascut de 3 ori, dar mai are vreo 2 sarcini pierdute, si nu e vedeta, a fost insarcinata in Romania anilor 70-80( am pus asa in mare, ca anascut in 75, 84, 87) si cu toate astea nu a pus la nicio sarcina mai mult de 12 kg.
a ramas cu 2-3 kg dupa nastere, fara vergeturi, varice, etc...
ea a suferit doar ca noi i-am mancat toate rezervele de calciu si fier...:-s

sa mai spun ca a nascut mereu usor, fara anestezii si altele..
deci, ea zice ca a fost norocoasa...

sora mea pe de alta parte, a mostenit nasterea usoara, dar a facut vergeturi, a pus 22-23 de kg, in schimb a radiat toata sarcina, era chiar frumoasa. arata mai bine decat alte gravide care au pus mai putin...
deci, tine si de soi, si de cum privesti perioada in care te afli.
mie imi plac toate gravidutele, sunteti/ ati fost tare frumoase fetelor, vedete sau nu..:* :*

mihu
29.06.2008, 11:57:57
Ce misto e rochita Angelinei ... Vreau si eu rochita verde asa frumoasa :((
Are vicky de vanzare una frumoasa si verde http://www.miresici.ro/showthread.php?t=10781
iar legat de vedete...cum ziceti si voi...au oameni care au grija de ele...Oricum e clar ca fata de mine, ele mananca muuult mai sanatos, au mai mare grija, si fac muuult mai mult sport...Iar cu revenirea la greutate...depinde si de persoana...si aici pe forum unele fete si-au revenit repede si bine altele mai incet...

Ligia_b
29.06.2008, 12:33:20
Fetelor in legatura cu revenirea la forma dupa sarcina nu va comparati cu vedetele...astea au sigur babysitte care se ocupa de bebe si ele nu au grijurile noastre, singurul lucru care le preocupa e sa arate bine.:-"

Ruby_Tuesday
29.06.2008, 13:44:15
Are vicky de vanzare una frumoasa si verde http://www.miresici.ro/showthread.php?t=10781
iar legat de vedete...cum ziceti si voi...au oameni care au grija de ele...Oricum e clar ca fata de mine, ele mananca muuult mai sanatos, au mai mare grija, si fac muuult mai mult sport...Iar cu revenirea la greutate...depinde si de persoana...si aici pe forum unele fete si-au revenit repede si bine altele mai incet...
Wow, superba rochita ... A aratat Vicky in ea ca o vedeta :*! Deci, se poate <:-P! Din pacate eu sunt mai micuta decat ea, plus ca ne despart 2000 km :"> ...

cris
29.06.2008, 13:55:30
DA http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C5.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) BURTICI FRUMOASE ....

helenita
29.06.2008, 17:40:07
si cateva vedete de la noi

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/421/8446/2688320/1/5b3w5427-01.jpg?width=800&height=600 http://www.click.ro/assets/articole/2007/12/mare_141670_1foto.jpg http://img246.imageshack.us/img246/3062/luciucuburtajpgel6.png (http://img246.imageshack.us/img246/3062/luciucuburtajpgel6.png)
http://www.monitorulexpres.ro/arhiva_foto/poze/tumb/Andreea_M_B_gravida.jpg

Ligia_b
29.06.2008, 17:59:39
Ce frumoasa e Andreea Marin =D>, celelalte nu stiu cine sunt dar oricum arata bine ;-)

cinezee
29.06.2008, 18:03:49
una din ele am impresia ca este nicoleta luciu :-"

helenita
29.06.2008, 18:10:20
Ce frumoasa e Andreea Marin =D>, celelalte nu stiu cine sunt dar oricum arata bine ;-)

in poze sunt andreea marin si nicoleta luciu;;)

Ligia_b
29.06.2008, 18:15:10
Am cautat pe google si am gasit. Frumoase amandoua :">

papusha
11.07.2008, 13:30:46
O mamica fericita, Emma Bunton.
Are un copilas tare frumos de numai 5 luni. ;;) ;;)

Ruby_Tuesday
11.07.2008, 13:33:13
O mamica fericita, Emma Bunton.
Are un copilas tare frumos de numai 5 luni. ;;) ;;)
Foarte simpatic pustiul. :)

papusha
11.07.2008, 13:47:04
Tare dragalasa mai este Jessica Alba.
Cea mai frumoasa gravida. ;;)

Ligia_b
11.07.2008, 14:06:01
Tare dragalasa mai este Jessica Alba.
Cea mai frumoasa gravida. ;;)

Am mai gasit si eu cateva cu ea o:-) si cu Cate Blanchett

papusha
11.07.2008, 14:20:16
Am mai gasit si eu cateva cu ea o:-) si cu Cate Blanchett

Ce-mi place de Jessica, stilata, cu zambetul ei finut iar rochitele imi plac la nebunie. :)

papusha
11.07.2008, 14:30:15
Inca o graviduta draguta foc, Julia Haworth.
Ce bine le sta impreuna, se vede pe fata lor ca se iubesc. :x

papusha
11.07.2008, 14:56:02
Cynthia Daniel are o burtica adorabila ;;)

papusha
31.07.2008, 17:32:18
http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/LifeStar/99323/Jessica-Alba-incredibil-de-sexy-dupa-prima-sarcina.html

http://www.celebrity-gossip.net/celebrity_gallery/image_full/86897/

Femeie asta chiar nu are defecte??? :-B:-B:-":>
Cat poate sa arate de bine chiar si dupa o sarcina...:azn::azn::azn:

diannaa
31.07.2008, 19:48:13
http://www.celebrity-gossip.net/celebrity_gallery/image_full/86898/
ce mai....nota 10!!! :O teoretic visul oricarei foste gravidutze..

helenita
01.08.2008, 19:01:35
angelina jolie159102nicole kidman159103
gwen stefani159104

Jadesy
01.08.2008, 20:14:34
ummm...alte burtici celebre ...

papusha
01.08.2008, 20:27:29
ummm...alte burtici celebre ...

:>:>:>:>:>:>

Frumoase toate...care mai de care ;;) ;;) ;;)

monalissa
20.10.2009, 12:49:53
Burtici de la noi...:-B

monalissa
20.10.2009, 12:51:44
Si altele...;;)

Ruby_Tuesday
20.10.2009, 15:51:53
Burtici de la noi...:-B
Nu dati cu rosii, dar prima mi se pare un pic vulgara, iar a doua cam ... hm ...

Si altele...;;)
Tanti nr 2 cine este? Arata rau!

ella-ling
20.10.2009, 16:10:28
Tanti nr 2 cine este? Arata rau!

daca pozitionezi mouse-ul pe poza o sa vezi numele respectivei.

Ruby_Tuesday
20.10.2009, 16:32:57
daca pozitionezi mouse-ul pe poza o sa vezi numele respectivei.
Aham, mercic frumos! M-am lamurit!

alina512
20.10.2009, 19:17:54
Mie imi place cel mai mult de Jessica Alba (si acum si cand era insarcinata), e atat de finuta si draguta....:-<

marcy_elena
18.01.2010, 17:51:44
Mie imi place cel mai mult de Jessica Alba (si acum si cand era insarcinata), e atat de finuta si draguta....:-<
subscriu!...cea mai frumoasa vedeta gravida...si cele mai reusite tinute!

marcy_elena
18.01.2010, 18:55:13
adaug si eu cateva poze:)

OnutzaD
18.01.2010, 20:01:31
adaug si eu cateva poze:)
Nicoleta Luciu mi se pare naspa rau...va rog sa nu ma injurati

marcy_elena
18.01.2010, 20:10:56
am gasit si poze frumos lucrate...de la sedinte foto, dar na...asta e paparazzi si poate un pic ajutata sa fie urata...dar mi s-a parut funny:)

Melek
18.01.2010, 20:13:20
am gasit si poze frumos lucrate...de la sedinte foto, dar na...asta e paparazzi si poate un pic ajutata sa fie urata...dar mi s-a parut funny:)
Eu am vazut`o in perioada aia in Carrefour Baneasa. Credeti`ma, arata EXACT ca in poza. Nu cred ca exista unghi s`o avantajeze... poate doar PhotoShop :))

marcy_elena
18.01.2010, 20:24:02
Eu am vazut`o in perioada aia in Carrefour Baneasa. Credeti`ma, arata EXACT ca in poza. Nu cred ca exista unghi s`o avantajeze... poate doar PhotoShop :))
:))...as fi vrut sa vad poze reale cu jessica alba care arata incredibil in poze si cu altele cateva:)

lil_kim
19.01.2010, 09:08:39

da dar nicloeta luciu , a recunoscut ca pe perioada cat a fost gravida a mancat orice si oricat ...insa celelalte vedete au cam fost monitorizate de nutritionisti ...asta din cate stiu eu .

Iar dupa nastere, Luciu Chiar a slabit si si-a revenit 100%, jos palaria!!!
Nu ma dau in vant dupa ea nici eu , dar a aratat cat de mult conteaza bebelusul pentru ea..mai mult decat silueta...plus ca are vointa tata...si dupa ce s-a ingrasat cat un balon...a slabit la loc intr-un timp foarte scurt...jos palaria!! ..ce e de admirat e de admirat :)>-

dysco
19.01.2010, 10:16:05
da dar nicloeta luciu , a recunoscut ca pe perioada cat a fost gravida a mancat orice si oricat ...insa celelalte vedete au cam fost monitorizate de nutritionisti ...asta din cate stiu eu .

Nu ma dau in vant dupa ea nici eu , dar a aratat cat de mult conteaza bebelusul pentru ea..mai mult decat silueta...plus ca are vointa tata...si dupa ce s-a ingrasat cat un balon...a slabit la loc intr-un timp foarte scurt...jos palaria!! ..ce e de admirat e de admirat :)>-

Sa ma ierte Dzeu ,mie una nu pot sa spun nici ca-mi place nici ca nu-mi place Nicoleta Luciu,insa eu una nu vad lucrurile chiar asa.Nu inteleg cum se pupa ideile astea 2..mananc ce si cat vreau (vezi Doamne ,ptr bebe) dupa care nasc si trec la o cura drastica de slabire ptr ca sunt disperata.Automat nu si-a alaptat copilul(ceea ce nu sunt eu in masura sa judec),insa daca tot il faci si tot il vrei si tot "te sacrifici " ptr binele lui,nu ar trebui sa te gandesti la asta si dupa nastere?
Admir si eu vointa de care a dat dovada si ambitia ,etc,insa de aici pana la a o considera vreun simbol de daruire materna,din punctul meu de vedere ,mai e f f f mult!

marcy_elena
19.01.2010, 10:16:19

nu cred ca daca te faci cat un balon in sarcina e bebe mai sanatos decat daca cresti in limite normale sau supravegheate de un nutritonist...iar pt revenirea la forma initiala ma gandesc ca a investit ceva sume frumusele ceea ce daca iti permiti din punct de vedere financiar e chiar oke...se incadreaza la dorinta fiecarei femei care incheie cu bine o sarcina sa ajunga sa arate cat mai bine dupa!
in plus ma gandesc(poate nu am dreptate si astept parerile voastre)ca nivelul la care cresti in sarcina depinde o parte de tine si o si mai mare parte de organismul tau, deoarece sunt care mananca f bine si nu se ingrasa aproape deloc, si altele care mananca f f putin si kg se aduna de nici nu au habar de unde.Si cred ca desi spun cu voce tare unele ca nu le deranjeaza sa se faca cat casa in sarcina dar sa fie bebe oke, nu-si doresc sa fie frumoase si admirate ca ce gravidutze frumoase is!:)
mie cel putin mi-e mai mare dragul cand merg la eco si astept frumos in fata cabinetului sa-mi vina randul si vad cate o gravidutza ca-mi fura ochii cat e de frumoasa si ce bine arata.:D

laura2112
19.01.2010, 10:21:09

Nici nu e foarte sanatos sa slabesti asa mult intr-un timp asa de scurt.

cristealinutza
19.01.2010, 10:59:22
Eu sunt fan declarat Heidi Klum! 4 copii si, la doar 2-3 saptamani dupa nasterea ultimului defila pt Victoria's Secret! Jos palaria!:x

marcy_elena
19.01.2010, 11:18:58
Eu sunt fan declarat Heidi Klum! 4 copii si, la doar 2-3 saptamani dupa nasterea ultimului defila pt Victoria's Secret! Jos palaria!:x
la doar 8 saptamani a fost defapt!;)tocmai am citit cand am cautat poze...2 luni de zile cu masaje si alte tehnici pot fi suficiente in cazuri de genu!mai ales cand asta a fost principala activitate si "slujba" a ei dupa nastere.

adina_mari
19.01.2010, 11:21:29
la doar 8 saptamani a fost defapt!;)tocmai am citit cand am cautat poze...2 luni de zile cu masaje si alte tehnici pot fi suficiente in cazuri de genu!mai ales cand asta a fost principala activitate si "slujba" a ei dupa nastere.
o graviduta intr-adevar superba:x

cristealinutza
19.01.2010, 12:41:16

Citisem un articol din presa straina si acolo spuneau de 2-3 saptamani. Niste mincinosi!:D
Oricum, sa arati IN HALUL ALA la 2 luni dupa nastere.8-}..oricate masaje ai face, nu poti slabi 30 de kg in 2 luni! Asa ca, probabil are si o gena de invidiat! (altfel, nici nu cred ca facea 4!:D )

Koala
19.01.2010, 12:58:57
Citisem un articol din presa straina si acolo spuneau de 2-3 saptamani. Niste mincinosi!:D
Oricum, sa arati IN HALUL ALA la 2 luni dupa nastere.8-}..oricate masaje ai face, nu poti slabi 30 de kg in 2 luni! Asa ca, probabil are si o gena de invidiat! (altfel, nici nu cred ca facea 4!:D )

mah...nu stiu ce sa zic...oricum nu cred ca a luat 30 Kg. sau daca le-a luat a fost doar acumulare de apa in organism.

Ruby_Tuesday
19.01.2010, 13:11:32

In primul rand, a manca cat 7 in timpul sarcinii este foarte daunator si pentru mama si pentru bb. In al doilea rand, a slabi atat de drastic si repede dupa nastere este extrem de nesanatos pentru mama si in mod cert lipsit de beneficii pentru bb (nu este alaptat, mama petrece destul de mult timp departe de el facand proceduri, masaje, sport etc).
Asa ca din punctul meu de vedere Nicoleta Luciu nu este un exemplu de urmat.

marcy_elena
19.01.2010, 13:49:25
crezi ca au fost chiar 30?si chiar crezi ca in lumea lor nu e posibil?...asta le e meseria!sa arate super bine...in asta investesc majoritatea timpului:)not easy, dar asta e!

lil_kim
19.01.2010, 16:00:26
Sa ma ierte Dzeu ,mie una nu pot sa spun nici ca-mi place nici ca nu-mi place Nicoleta Luciu,insa eu una nu vad lucrurile chiar asa.Nu inteleg cum se pupa ideile astea 2..mananc ce si cat vreau (vezi Doamne ,ptr bebe) dupa care nasc si trec la o cura drastica de slabire ptr ca sunt disperata.Automat nu si-a alaptat copilul(ceea ce nu sunt eu in masura sa judec),insa daca tot il faci si tot il vrei si tot "te sacrifici " ptr binele lui,nu ar trebui sa te gandesti la asta si dupa nastere?
Admir si eu vointa de care a dat dovada si ambitia ,etc,insa de aici pana la a o considera vreun simbol de daruire materna,din punctul meu de vedere ,mai e f f f mult!

eu nu am zis ca este un simbol ..sau ca ezste un exemplu de urmat...am zis ca e de admirat vointa de a da jos atea kg intr-un timp atat de scurt ;-) .. ...ea a zis ca nu s-a abtinut de la nimic in timpul sarcinii...banuiesc ca totusi a stiut sa se fereasca de alimentele care daunau copilului..imposibil sa nu se fi interesat ce e bine si ce e rau, si sa nu fi avut un Dr. bun care sa o indrume ce si cum...am vrut sa zic ..ca sarcina a fost sarcina ..si nu a mancat de regim ca sa-si pastreze silueta ...faptul ca a luat 25-30 de kg ..nu inseamna ca a mancat cat 7...poate asa a asimilat organismul ei..eu nu am stat la gura ei sa-i urmaresc mesele ,deci chiar nu avem de unde stii cat a mancat femeia..organismele sunt diferite..de la femeie la femeie si de la sarcina la sarcina ..femeia cand e gravida se ingrasa nene, 1..9.. 15...20..25kg .. asa a fost intotdeauna ...se ingrasa dupa care daca are vointa si rabdare si vrea ..da jos ..mai repede sau mai tarziu ..
nu e frumos sa ne luam de femeile gravide care pun mai mult pe ele in timpul sarcini ..[-X

eu chiar cred ca au loc tot felul de modificari in organism atunci cand esti gravida ...nu stiu daca putem sa controla cat si cum ne ingrasam ..eu sper sa nu ma ingras mai mult de cat e normal ..si sper dupa sa le dau jos dupa ..am incredere in asta:D :D :D

Va doresc sarcini usoare>:D<

Ruby_Tuesday
19.01.2010, 16:53:19
eu nu am zis ca este un simbol ..sau ca ezste un exemplu de urmat...am zis ca e de admirat vointa de a da jos atea kg intr-un timp atat de scurt ;-) .. ...ea a zis ca nu s-a abtinut de la nimic in timpul sarcinii...banuiesc ca totusi a stiut sa se fereasca de alimentele care daunau copilului..imposibil sa nu se fi interesat ce e bine si ce e rau, si sa nu fi avut un Dr. bun care sa o indrume ce si cum...am vrut sa zic ..ca sarcina a fost sarcina ..si nu a mancat de regim ca sa-si pastreze silueta ...faptul ca a luat 25-30 de kg ..nu inseamna ca a mancat cat 7...poate asa a asimilat organismul ei..eu nu am stat la gura ei sa-i urmaresc mesele ,deci chiar nu avem de unde stii cat a mancat femeia..organismele sunt diferite..de la femeie la femeie si de la sarcina la sarcina ..femeia cand e gravida se ingrasa nene, 1..9.. 15...20..25kg .. asa a fost intotdeauna ...se ingrasa dupa care daca are vointa si rabdare si vrea ..da jos ..mai repede sau mai tarziu ..
nu e frumos sa ne luam de femeile gravide care pun mai mult pe ele in timpul sarcini ..[-X

eu chiar cred ca au loc tot felul de modificari in organism atunci cand esti gravida ...nu stiu daca putem sa controla cat si cum ne ingrasam ..eu sper sa nu ma ingras mai mult de cat e normal ..si sper dupa sa le dau jos dupa ..am incredere in asta:D :D :D

Eu nu am comentat cat s-a ingrasat Nicoleta Luciu, ci am comentat postul tau cum ca ar fi ok sa iei 30 de kg in sarcina (nu, nu e ok si multe fete care au luat atat pot confirma) si ca ar fi ok sa le dai jos extrem de repede dupa nastere (ceea ce iar nu e ok).
Sarcina usoara in continuare >:D<

dysco
19.01.2010, 19:47:00

Nici eu nu comentasem legat de cat,cum si de ce s-a ingrasat ea.(crede-ma sunt ultima in masura sa judec pe cineva la cap asta),am spus doar ca nu o inteleg si ca atitudinea ei nu mi se pare una ok si cu atat mai putin reprezentativa ptr o mama.Dar asta e doar parerea mea.
Si eu m-am ingrasat si ma ingras vazand cu ochii si urasc chestia asta,insa ,daca tot imi doresc copilul ,prefer sa controlez cat de cat ce mananc acum si sa nu ma abtin de la a-l alapta(daca o sa am cu ce,sper!),doar ca sa revin in forma ,la 2 luni.Desi mi-as dori asta extrem de mult!
Pentru mine,felul ala de slabire si disperarea pe care am vzt-o la ea,mi-au lasat impresia de altceva...Dar iar,nu e viata mea,nu e treaba mea..atata tot!
Sarcina usoara si tie!

solidon
20.01.2010, 07:21:12
fetelor, asteptati sa va vina bbii si ve-ti vedea cum veti slabi si voi chiar si fara cura.:D ...Eu de ex. la prima sarcina am luat 27 de kg ( am plecat de la 51 kg) si am ajuns la normal in 3 luni fara cura si fara sa ma abtin de la multe lucruri (in afara de cele care fac rau copilului pentru ca l-am alaptat).Chiar si dulciuri am mancat cu duiumul dar si multe fructe. Asa ca nu este imposibil sa slabesti atat de mult dupa nastere chiar si cu alaptat si chiar si fara o slujba care i-ti impune asta.(si fara nutritionist).

dvdruxandra
20.01.2010, 07:49:45
alte gravidutze...

lil_kim
20.01.2010, 08:29:43
In fine ..pe mine ma intereseaza in primul rand cat pun eu pe mine ...vreau sa nu exagerez ..si sa nu pun peste medie ... insa..urmarind si alte gra vide ..stiu ca indiferent cate kg voi pune, ma voi ambitiona si le voi da jos..dupa ...:D

marcy_elena
22.01.2010, 10:57:49
vai ce mult imi place cum arata jessica alba....si rochiile ei...si aia verde a angelinei....hm...deja ma uit dupa materiale sa-mi fac si eu pt festivitatea de abs a facultatii si ceva nunti care le avem prin iunie-iulie:)tocmai cand o sa fie burtica mare;))

adina_mari
22.01.2010, 11:35:27
vai ce mult imi place cum arata jessica alba....si rochiile ei...si aia verde a angelinei....hm...deja ma uit dupa materiale sa-mi fac si eu pt festivitatea de abs a facultatii si ceva nunti care le avem prin iunie-iulie:)tocmai cand o sa fie burtica mare;))
si eu sunt in cautare de model pentru rochita de nasa:D
imi plac mult rochitele jessicai alba:x

marcy_elena
22.01.2010, 11:56:40
cate sapt o sa ai cand vei fi nasa?...poi arata-i poza la o croitoreasa buna si ea iti va zice ce material sa iti cumperi sa-ti faca ceva in genul tinutelor ei.;)

adina_mari
22.01.2010, 11:58:00
cate sapt o sa ai cand vei fi nasa?...poi arata-i poza la o croitoreasa buna si ea iti va zice ce material sa iti cumperi sa-ti faca ceva in genul tinutelor ei.;)
29 de sapt. pai asa am de gand sa fac>:D<

primavara
22.01.2010, 12:00:53

Adina draga,la ce burtica ai tu, poti sa gasesti o rochie "normala", putin mai larguta>:D<
O sa fii o nasica foarte frumoasa ;-)

marcy_elena
22.01.2010, 12:03:43
29 de sapt. pai asa am de gand sa fac>:D<
wow...o sa fii o nasa superba!si daca iti si faci o rochie la comanda pot sa se ascunda burticile celebre!:Dtocmai ma uitam la superbele poze de la nunta ta de mai!si eu miresica tot de mai:D

adina_mari
22.01.2010, 12:12:17
Adina draga,la ce burtica ai tu, poti sa gasesti o rochie "normala", putin mai larguta>:D<
O sa fii o nasica foarte frumoasa ;-)
cami, pregatesti terenul?:D
ee acum e mica da cine stie cat creste :)

adina_mari
22.01.2010, 12:13:57
wow...o sa fii o nasa superba!si daca iti si faci o rochie la comanda pot sa se ascunda burticile celebre!:Dtocmai ma uitam la superbele poze de la nunta ta de mai!si eu miresica tot de mai:D
off topic: mersi!stiu ca ai fost o miresica de mai superba:x >:D<

primavara
22.01.2010, 12:14:05
cami, pregatesti terenul?:D
ee acum e mica da cine stie cat creste :)

Vroiam sa ma uit la rochii.Daca voi fii gravi, trebuie sa-mi fac si eu o rochita draguta pt nunta cumnatei ;-) .
Decat sa citesc despre riscuri,probleme in sarcina,mai bine ma uit la rochii :))

marcy_elena
22.01.2010, 12:18:04
off topic: mersi!stiu ca ai fost o miresica de mai superba:x >:D<
:X:*:*>:D<

marcy_elena
22.01.2010, 12:19:06
Vroiam sa ma uit la rochii.Daca voi fii gravi, trebuie sa-mi fac si eu o rochita draguta pt nunta cumnatei ;-) .
Decat sa citesc despre riscuri,probleme in sarcina,mai bine ma uit la rochii :))
si inca ce rochii!!!...eu am dat search pe google sa vad si tinute ale celebritatilor din romania...dar n-am gasit mare lucru!

marcy_elena
22.01.2010, 12:36:22
asta e ce am gasit:)

adina_mari
22.01.2010, 12:36:51
pai da...e o activitate mult mai placuta:))

adina_mari
22.01.2010, 12:37:54
mie nu prea imi plac:D

marcy_elena
22.01.2010, 12:47:19
mie nu prea imi plac:D
nici mie....si uite ce diferenta...am mai gasit una tare frumoasa cu angelina

adina_mari
22.01.2010, 12:51:01
nici mie....si uite ce diferenta...am mai gasit una tare frumoasa cu angelina
i love it:x
am si salvat-o

marcy_elena
22.01.2010, 13:02:45
i love it:x
am si salvat-o
;))si eu iti dai seama cand am vazut-o nu am luat-o doar sa o postez aici...e f frumos lucrata sus si tipa asta asa o burtica frumoasa are ca se aranjeaza super rochia pe ea...ma gandesc daca facuta pana peste genunchi arata la fel de bine?:)

adina_mari
22.01.2010, 13:32:55
;))si eu iti dai seama cand am vazut-o nu am luat-o doar sa o postez aici...e f frumos lucrata sus si tipa asta asa o burtica frumoasa are ca se aranjeaza super rochia pe ea...ma gandesc daca facuta pana peste genunchi arata la fel de bine?:)
eu cred ca o sa arate si mai bine...nici eu nu vreau sa mi-o fac lunga>:D<

marcy_elena
22.01.2010, 14:35:10
eu cred ca o sa arate si mai bine...nici eu nu vreau sa mi-o fac lunga>:D<
vai ca abia astept primavara-vara sa purtam rochii!!!sa fie flori peste tot si soare cald!ne facem si noi burtici celebre pe unde ne plimbam;))

anca_toader
22.04.2010, 22:28:03

"Chestia" Andreei Marin unde s-ar putea purta ? :D

marcy_elena
24.04.2010, 10:18:27
"Chestia" Andreei Marin unde s-ar putea purta ? :D
pe paginile unei reviste sau la mare pe plaja?;))

minicutta
29.04.2010, 15:26:48
pe paginile unei reviste sau la mare pe plaja?;))

pai asta i diferenta intre "burticile celebre" din Romania si cele din strainatate : ale noastre si o arata cat mai "dezgolita" ale lor cat mai "eleganta"

^:)^^:)^^:)^ Nu dati cu rosii....e doar parerea mea.

marcy_elena
29.04.2010, 20:07:11
pai asta i diferenta intre "burticile celebre" din Romania si cele din strainatate : ale noastre si o arata cat mai "dezgolita" ale lor cat mai "eleganta"

^:)^^:)^^:)^ Nu dati cu rosii....e doar parerea mea.
ai dreptate...eu cand am dat pe google search imagini cu gravide...numa goliciuni si poze indecente etc....la noi romancele....dincolo...red carpet cu rochiile aferente si nu numai pt red carpet...ca si pe strada pozate de paparazzi erau frumos imbracate sau pt reviste....asta e!

catalina_oana
14.12.2012, 14:32:25
sunt tare curioasa cum se va imbraca Ducesa de Cambridge cand o sa-i mai creasca burtica, apropo de discutiile de mai sus.
Cred ca ne va da inca o lectie de eleganta dupa cum ne-a obisnuit si pana acum.

melinda21
14.12.2012, 17:27:00
sunt tare curioasa cum se va imbraca Ducesa de Cambridge cand o sa-i mai creasca burtica, apropo de discutiile de mai sus.
Cred ca ne va da inca o lectie de eleganta dupa cum ne-a obisnuit si pana acum.

sigur va fi foarte eleganta la fel ca pana acum
si eu abia astept sa o vad cu burtica

CristinaMM
14.12.2012, 20:14:29
Eu sper sa se mai ingrase, ca arata tare anorexica.

catalina_oana
14.12.2012, 22:36:35
Printesa Catherine? Anorexica? Nu mi se pare deloc. Este doar o femeie foarte frumoasa cu o silueta de invidiat dar nu e deloc prea slaba. Anorexice sunt manechinele lui C.B. >-)
Cred ca ai vazut-o in ultima vreme cand a mai slabit din cauza sarcinii toxice. Nu e usor de dus asa ceva pentru nimeni, alteta regala sau nu.

melinda21
15.12.2012, 11:42:40
Printesa Catherine? Anorexica? Nu mi se pare deloc. Este doar o femeie foarte frumoasa cu o silueta de invidiat dar nu e deloc prea slaba. Anorexice sunt manechinele lui C.B. >-)
Cred ca ai vazut-o in ultima vreme cand a mai slabit din cauza sarcinii toxice. Nu e usor de dus asa ceva pentru nimeni, alteta regala sau nu.

poate de aceea pare asa slaba fiindca e si foarte inalta, iar o sarcina toxica cred ca o si epuizeaza

andrea85
15.12.2012, 11:46:26

Daca ea e anorexica, atunci eu nici nu mai exist...avand 42-43 kg. :D:D:-$

Eu cred ca ea arata foarte bine, are o silueta si un stil vestimeentar de invidiat si cred ca va fi o mamica la fel de frumoasa! :x:x

elisa1524
15.12.2012, 11:49:19
Si mie imi place mult de ea si felul cum se imbraca. Imi pare rau ca are sarcina toxica, mai ales ca din cate am inteles a fost o presiune mare pe umerii ei, fiindca nu reusea sa ramana gravi.
Sper ca medicii sa reuseasca sa ajute si sa le vedem bebelusul anul viitor:)
Pana si printesa va naste in 2013 :D

catalina_oana
28.03.2013, 11:57:27
revin cu o poza dragalasa foc cu preferata mea burtica celebra Ducesa de Cambridge

andrea85
28.03.2013, 18:28:36
revin cu o poza dragalasa foc cu preferata mea burtica celebra Ducesa de Cambridge

Dar aici nici nu se vede burtica?! :-\:-B

catalina_oana
28.03.2013, 23:03:27
Dar aici nici nu se vede burtica?! :-\:-B
nu se vede burtica nici daca puneam o poza cu ea in picioare :) desi are si ea 5 luni de sarcina.