PDA

Versiunea completa : Restaurant ZORILE din Constanta

Pagini : [1] 2

adryana
29.06.2008, 17:12:29
mai e cineva care a facut nunta sau face nunta la zorile? haideti sa discutam aici despre mai multe detalii.

eu fac in salonul mic si este renovat in culorile alb-albastru si nu stiu ce decoartiuni sa fac.ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi,idei ar fi bine venite.multumesc:* :*

cristinaa
30.06.2008, 07:22:38
mai e cineva care a facut nunta sau face nunta la zorile? haideti sa discutam aici despre mai multe detalii.

eu fac in salonul mic si este renovat in culorile alb-albastru si nu stiu ce decoartiuni sa fac.ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi,idei ar fi bine venite.multumesc:* :*
eu fac la zorile in cel mare(am inteles ca e cel din mijloc) .cel mic de cate persoane e?eu am fost la o nunta in cel de pana in 100 de pers si era alb cu portocaliu crem asa si mi-a placut mult si am inteles ca si cel mare e portocaliu deschis.despre decoratiunui am inteles ca trebuie sa iei de la ei,ca fata patronului se ocupa cu asta,iti da variantele ei si tu alegi.eu nu sunt in tara deci va trebui sa fac asta prin intermediari

adryana
30.06.2008, 11:43:29
salonul mic are o capacitate de 130 de persoane si cand am fost eu sal vad era renovat in alb albastru.si avea ca decoratiuni husealbe cu capace si funde albastre.dar parca era prea mult alb .da intradevar fiica patronului se ocupa de decoratiuni dar daca vrei sa aduci tu pe altcieva nu e nici o problema. pupici si mai astept pareri de la cele care au facut nunta a zorile.

cristinaa
30.06.2008, 19:33:13
salonul mic are o capacitate de 130 de persoane si cand am fost eu sal vad era renovat in alb albastru.si avea ca decoratiuni husealbe cu capace si funde albastre.dar parca era prea mult alb .da intradevar fiica patronului se ocupa de decoratiuni dar daca vrei sa aduci tu pe altcieva nu e nici o problema. pupici si mai astept pareri de la cele care au facut nunta a zorile.
nu stiu ,mie asa mi-a zis soacramea ca nu te lasa sa aduci din alta parte :-?

crumela
01.07.2008, 22:01:21
Miresici sa va zic ce i s-a intamplat unei colege de munca la Zorile..... a fost sa inchirieze pentru nunta la Zorile iar cei de acolo le-a zis ca il mai are pe cel de 200 sau 250 de pers liber, au dat arvuna pentru el iar dupa o saptamana a sunato sa o anunte ca in salon cu ei va ma fi o nunta de 50-60 de persoane pentru ca ea nu are decat 150 de pers invitate....ai va fi o perdea pusa ca separeu.... :-<

Nicollette
02.07.2008, 16:15:01
^Miresici sa va zic ce i s-a intamplat unei colege de munca la Zorile..... a fost sa inchirieze pentru nunta la Zorile iar cei de acolo le-a zis ca il mai are pe cel de 200 sau 250 de pers liber, au dat arvuna pentru el iar dupa o saptamana a sunato sa o anunte ca in salon cu ei va ma fi o nunta de 50-60 de persoane pentru ca ea nu are decat 150 de pers invitate....ai va fi o perdea pusa ca separeu.... :-<^

Sincer, eu nu cred. Cred ca situatia reala este cu totul alta. Ei, se ocupa in ultima perioada numai de evenimente festive si nu cred ca s-ar preta la asa ceva, tinand cont ca s-a arvunit localul respectiv pe baza unei intelegeri.
In legatura cu decorul salonului poti decora cu ce firma vrei. Spre exemplu, eu voi decora cu Doina Dionisie.

adryana
07.07.2008, 23:21:26
Miresici sa va zic ce i s-a intamplat unei colege de munca la Zorile..... a fost sa inchirieze pentru nunta la Zorile iar cei de acolo le-a zis ca il mai are pe cel de 200 sau 250 de pers liber, au dat arvuna pentru el iar dupa o saptamana a sunato sa o anunte ca in salon cu ei va ma fi o nunta de 50-60 de persoane pentru ca ea nu are decat 150 de pers invitate....ai va fi o perdea pusa ca separeu.... :-<

NU ARE CUM SA SE INTAMPLE ASA CEVA,A MAI FCAUT LUMEA NUNTI LA ZORILE DAR NU AM AUZIT PE NIMENI SA SE PLANGA DE ASA CEVA DE GENUL 2 NUNTI INTRUN SALON:-s .SI IN PLUS DE ASTA PERSOANA CARE A ARVUNIT RESTAURANTUL PT 150 DE PERSOANE PRESUPUN CA I SA ADUS LA CUNOSTINTA CA SALONUL ESTE PT MINIM 170 DE MENIURI PLATITE SI CRED CA DACA NU IAR FI COMVENIT NU A A OBLIGATO NIMENI SA IA RESTAURANTUL.AR DL TARARACHE NU SAR FI INCURCAT SA FACA 2 NUNTI INTRUN SALON,UNDE AR FI REPUTATIA RESTAURANTULUI,HAI SA FIM SERIOSI ?.IAR EU PERSONAL NU AM AUZIT DECAT LUCRURI BUNE DESPRE RESAURANT ,CAT DESPRE PERSONAL SI CA MACAREA ESTE F BUNA .NU AM NIMIK DE REPROSAT POATE CA SI DEASTA LAM SI ALES.
^:)^

adryana
07.07.2008, 23:24:55
Miresici Are Cineva Creo Varianta De Meniu De La Zorile Pt Anul Acesta ? Eu Am Avut Dar........sa Pierdut:))

cristinaa
08.07.2008, 19:40:02
Miresici Are Cineva Creo Varianta De Meniu De La Zorile Pt Anul Acesta ? Eu Am Avut Dar........sa Pierdut:))
as vrea si eu...nu mai e nimeni care face la zorile ?

Nicollette
14.07.2008, 10:41:18
vad ca nicolette o are acum in august ,poate nu are timp sa intre pt ca se apropie nunta.sper ca maine sa ai o0 zi mai buna

Va trimit meniul de la Zorile pe email, vineri (18.07.2008), acum nu il am la mine si absentez cateva zile, daca imi lasati pe PM adresele voastre de email.
Adryana nu mai fi suparata.:*
PS. Bautura se duce la restaurant cu o zi inainte de eveniment pana in ora 16:00.

adryana
14.07.2008, 20:34:53
>:D< buna nicollete,mai ai foarte putin fericito>:D<
in ce salon faci?cu cine vei face decoratiunilie ?asteptam pozici daca ai .daca vrei poti sa postezi si aici meniul de la restaurant.multumim si spor la pregatiri>:D<

Nicollette
18.07.2008, 09:49:27
>:D< buna nicollete,mai ai foarte putin fericito>:D<
in ce salon faci?cu cine vei face decoratiunilie ?asteptam pozici daca ai .daca vrei poti sa postezi si aici meniul de la restaurant.multumim si spor la pregatiri>:D<

Buna, vom face nunta in primul salon (cel mijlociu), il decorez cu Doina Dionisie (Unic Moment), daca ai nevoie de ajutor la decorarea salonului tau poti sa o contactezi fara nici o ezitare, este o tipa super. Astazi va pun pe email meniul. >:D< :*

cristinaa
19.07.2008, 03:05:02
Buna, vom face nunta in primul salon (cel mijlociu), il decorez cu Doina Dionisie (Unic Moment), daca ai nevoie de ajutor la decorarea salonului tau poti sa o contactezi fara nici o ezitare, este o tipa super. Astazi va pun pe email meniul. >:D< :*
mersi mult.dak ai si poze ceva sunt bine venite

Nicollette
19.07.2008, 15:27:37
mersi mult.dak ai si poze ceva sunt bine venite

Nu am poze cu salonul, dar dupa nunta cu siguranta voi avea:) . Pupici.

adryana
22.07.2008, 12:34:33
multumesc frumos pt email.eu mai aveam o varianta de aperitiv rece si ma gandeam sa le combin cu cel cald.cat despre decoratiuni cred ca voi face cu fata patronului ca am vazut aranjamente frumose facute de ea .dar mai e pana atunci poate ma ragandesc si fac doina,cine stie ....;-) pupici.

Nicollette
22.07.2008, 14:46:00
multumesc frumos pt email.eu mai aveam o varianta de aperitiv rece si ma gandeam sa le combin cu cel cald.cat despre decoratiuni cred ca voi face cu fata patronului ca am vazut aranjamente frumose facute de ea .dar mai e pana atunci poate ma ragandesc si fac doina,cine stie ....;-) pupici.

Cu placere.;-) Eu, nu stiam de aperitivul rece, dar oricum il prefer pe cel cald. Iar, cu decoratiunile faci cu cine iti place, important este ca voi sa fiti multumiti. Pupici.

cristinaa
23.07.2008, 23:08:28
si eu fac tot cu fata patronului,astept sa-mi trimita poze dar mai am un an pana la nunta

adryana
25.07.2008, 17:38:55
si eu fac tot cu fata patronului,astept sa-mi trimita poze dar mai am un an pana la nunta

firma care face la zorile e cristinamode asa se numeste fata patronului si intra pe google si o sa vez decoratiuni chiar din salonul mjlociu (in care faci tu).face decoratinui frumoase acum depinde si de cat costa.:* :*

cristinaa
02.08.2008, 10:41:08
firma care face la zorile e cristinamode asa se numeste fata patronului si intra pe google si o sa vez decoratiuni chiar din salonul mjlociu (in care faci tu).face decoratinui frumoase acum depinde si de cat costa.:* :*
cam liniste da,asteptam nunta lu'nico sa vedem ce zice
am intrat la cristina mode dar prea pare zorile ,nu stiu care ar fi salonul meu .in fine.si pe aia cu care am vb eu nu o cheama cristina dar oricum nu o mai sun pt ca e nesimtita ...a uitat de mine,chiar daca mai e mult pana la nunta ramasese sa-mi trimita poze in cateva zile.dar oricum de flori ma acup eu si baloane nu vreau asa ca raman doar husele sa vad ce culoare pun ca in rest o sa fac eu aranjamente florare si nu vreau nici baloane ,nici lumini..vreau simplu.

cristinaa
07.08.2008, 19:20:01
Nico mai ai putin pana la nunta,distracie placuta si asteptam sa te intorci dupa nunta :*

airina_bio
08.08.2008, 19:39:25
Critina mode e cristina mode si nu e fata patronului de la zorile. Fata patronului are alta firma, mica si noua.

adryana
08.08.2008, 20:19:30
Critina mode e cristina mode si nu e fata patronului de la zorile. Fata patronului are alta firma, mica si noua.

si cum se numeste firma? :*

airina_bio
08.08.2008, 20:28:48
Nu mai stiu dar am auzit de de anul asta esti obligat sa apelezi la firma fetei...am impresia ca pe ea o cheama zoe....poate ma insel. Eu am avut emotii mari ca am arvunit restaurantul anul trecut in primavara si atunci patronul mi-a zis de fii-sa.Eu ca sa fiu de treaba am sunat-o si pe ea sa vad ce are si la ce pret . Nu mi-a convenit si am semnat cu mon mariage contract. Cand m-am dus sa mai vb cu patronul aveam emotii si nu stiam cum sa-i zic ca am vb cu o firma deja. El se pregatea deja sa-mi zica de fii-sa si i-am taiat-o ca ea nu avea vaze inalte si eu i-am zis ca ptr asta am apelat la alta firma. Nu prea i-a convenit dar a acceptat. O prietena cand s-a dus la zorile sa arvuneasca, acum in vara, i-a zis direct ca nu accepta alta firma.
Deci care vreti la zorile, vreti sa faceti cu ei aranjamentele. Oricum mie mi-a zis ca imi face rost de tot ce vreau, dar evident ca ma ajungea mai scump. Cam atat

Joliutza
09.08.2008, 11:41:03
Nu mai stiu dar am auzit de de anul asta esti obligat sa apelezi la firma fetei...am impresia ca pe ea o cheama zoe....poate ma insel. Eu am avut emotii mari ca am arvunit restaurantul anul trecut in primavara si atunci patronul mi-a zis de fii-sa.Eu ca sa fiu de treaba am sunat-o si pe ea sa vad ce are si la ce pret . Nu mi-a convenit si am semnat cu mon mariage contract. Cand m-am dus sa mai vb cu patronul aveam emotii si nu stiam cum sa-i zic ca am vb cu o firma deja. El se pregatea deja sa-mi zica de fii-sa si i-am taiat-o ca ea nu avea vaze inalte si eu i-am zis ca ptr asta am apelat la alta firma. Nu prea i-a convenit dar a acceptat. O prietena cand s-a dus la zorile sa arvuneasca, acum in vara, i-a zis direct ca nu accepta alta firma.
Deci care vreti la zorile, vreti sa faceti cu ei aranjamentele. Oricum mie mi-a zis ca imi face rost de tot ce vreau, dar evident ca ma ajungea mai scump. Cam atat

Si eu stiu la fel de la o colega care a avut nunta acolo....si mi se pare o tampenie sa iti impuna cu cine sa iti faci decoratiunile!

adryana
09.08.2008, 20:11:27
mie mia zis ca daca vreau sa lucrez cu alta firma nu e nici o problema.acum nu stiu daca voi face cu fata lui cum nici nu mam interesat de ce preturi practica.voi ce ati auzit ?chiar asa de piperate sunt preturile?
multumesc

airina_bio
09.08.2008, 21:22:21
Nu neaparat piperate.
Gata am gasit! Deci firma ei se cheama Scent Events si pe ea o cheama Alida. Eu am intrebat in aprilie. Uite ce preturi mi-a dat.
Huse satin 2 lei bucata
Huse tafta 5 lei bucata
Suport de masa cu fructe jos si flori sus - fier forjat - 10 ron /masa
Perdea lumini 350 ron
Perdea lumini sub masa mirilor 120 ron
Arcada 200-300 in functie de flori - cred k iti pune cateva floricele sus (nu toata imbracata)
Stalpi ptr biserica/intrare restaurant 25 ron fara flori
Covor rosu - 300 ron 10m

Si eu mai gasisem alte oferte unde o vaza din sticla inalta de ex era 5 ron in loc de 1- ron pe suport din fier. Sau am gasit huse din organza care arata mai bine decat satinul cu 3 ron/ persoana.
La perdea lumini sub masa am gasit cu 100 ron aceeasi treaba.
Deci diferente mici sa zic, dar nu avea oferta variata fiind la inceput. Din cate am inteles si-a imbogatit produsele acum.
Firma are sediul pe b-dul Mamaia in zona capitol.
That`s all folks !

cristinaa
11.08.2008, 20:38:09
Nu neaparat piperate.
Gata am gasit! Deci firma ei se cheama Scent Events si pe ea o cheama Alida. Eu am intrebat in aprilie. Uite ce preturi mi-a dat.
Huse satin 2 lei bucata
Huse tafta 5 lei bucata
Suport de masa cu fructe jos si flori sus - fier forjat - 10 ron /masa
Perdea lumini 350 ron
Perdea lumini sub masa mirilor 120 ron
Arcada 200-300 in functie de flori - cred k iti pune cateva floricele sus (nu toata imbracata)
Stalpi ptr biserica/intrare restaurant 25 ron fara flori
Covor rosu - 300 ron 10m

Si eu mai gasisem alte oferte unde o vaza din sticla inalta de ex era 5 ron in loc de 1- ron pe suport din fier. Sau am gasit huse din organza care arata mai bine decat satinul cu 3 ron/ persoana.
La perdea lumini sub masa am gasit cu 100 ron aceeasi treaba.
Deci diferente mici sa zic, dar nu avea oferta variata fiind la inceput. Din cate am inteles si-a imbogatit produsele acum.
Firma are sediul pe b-dul Mamaia in zona capitol.
That`s all folks !
da,ea e Alida,v-am zis eu am vb cu ea la tel dar m-i se pare o nesimtire din partea ei ca nu mi-a trimis email si tocmai deaia nu mai vreau sa fac cu ea,dar din cate mi-a zis soacra mea asa i-a spus ca esti obligat sa faci cu ea.dar oricum dak ma obliga sa fac cu ea iau doar jusele de la ea pt ca de rest ma ocup eu

airina_bio
12.08.2008, 17:03:48
Pai o sa-ti cumperi tu vaze si o sa pui tu flori in ele si iti cumperi perdea de lumini etc??

cristinaa
12.08.2008, 21:13:25
Pai o sa-ti cumperi tu vaze si o sa pui tu flori in ele si iti cumperi perdea de lumini etc??
nu-mi pun perdele de lumini baloane nimic ,decat flori. si astea da le cumpar eu si le facem pt ca sormea stie sa faca.

adryana
14.08.2008, 20:22:37
dar patronul mia zis ca husele cu funde si fetele de masa cu capace sunt de la restaurant.mie cel putin asa mia mia zis.si ornamente cu flori si vaze sau altceva nu stiu daca vreau.poate doar perdea de lumini si arcada.:*

cristinaa
15.08.2008, 04:47:18
dar patronul mia zis ca husele cu funde si fetele de masa cu capace sunt de la restaurant.mie cel putin asa mia mia zis.si ornamente cu flori si vaze sau altceva nu stiu daca vreau.poate doar perdea de lumini si arcada.:*
asta m-a surprins si pe mine ,sa ne ia bani pe huse...dar in fine,e romania te poti astepta la orice.si cum tu nu vrei flori deloc pe mese?o nunta fara flori....e ciudat

airina_bio
15.08.2008, 16:33:45
Sunt moca alea naspa albe cu crem . Care daca te uiti mai atent sunt si un pic murdare ca ei cica nu le spala de fiecare data.....Asa am auzit. De ex pe jos au un covor/ mocheta bordeaux , rosu inchis cum vreti si asha la culoare ar da mai bine cu huse crem/bordeaux de care au, dar dar dar pe care le platesti. Eu cand am fost sa arvunesc erau puse husele bordeaux si m-am bucurat k se vedea frumos. Ulterior am aflat k alea costa, deci am angajat alta firma.

adryana
15.08.2008, 16:38:06
asta m-a surprins si pe mine ,sa ne ia bani pe huse...dar in fine,e romania te poti astepta la orice.si cum tu nu vrei flori deloc pe mese?o nunta fara flori....e ciudat

:O adica de fapt husele trebuie sa le platim? nu sunt de la restaurant?mie asa mia spus si chiar am insistat pe tema cu husele si capacele de masa.
cat despre flori nu stiu daca o sa am .ma gandeam sa pun baloane si boluri cu petale de tarndafiri sau scoici. nu stiu chiar nu stiu cum voi decora salonul nu am nici cea mai vaga idee:">

dar mati bagat rau in ceata cu platitul huselor:(

adryana
15.08.2008, 16:51:55
Sunt moca alea naspa albe cu crem . Care daca te uiti mai atent sunt si un pic murdare ca ei cica nu le spala de fiecare data.....Asa am auzit. De ex pe jos au un covor/ mocheta bordeaux , rosu inchis cum vreti si asha la culoare ar da mai bine cu huse crem/bordeaux de care au, dar dar dar pe care le platesti. Eu cand am fost sa arvunesc erau puse husele bordeaux si m-am bucurat k se vedea frumos. Ulterior am aflat k alea costa, deci am angajat alta firma.

eu am salonul mic cel care este renovat acum.cand am fost sal arvunesc era decorat cu alb_bleu,nu avea nici un covor si nici nu erau flori p mese si arata super.si iam intrebat daca in afara de husele alea mai au si altele si miau spus ca au pe crem,alb cu funde orange,rosu,bordeau,albastru,bej.
nu stiu ce sa mai zic chiar sunt in ceata cu platitul huselor:-?

cristinaa
15.08.2008, 19:09:34
covor?sa-si bage acasa covor,le rest nu-mi trebuie covor ,cand a avut prietena mea in cel mic nu aveau covor,si cat despere huse iti dai seama ca ma duc cu o zi inainte sa vad tot si pana la urma le platesc decat sa fie patate

kamy
15.08.2008, 19:58:53
Eu nu cred ca ar trebui sa va faceti atatea griji in privinta restaurantului.Eu am auzit numai de bine despre restaurant,in primavara am fost la o nunta acolo si as putea spune ca a iesit totul perfect,mancarea foarte buna, servirea ireprosabila, restaurantul era superb iar fata si-a ales pentru decoratiuni ce agentie a vrut ea, nu i-a impus nimeni sa lucreze cu cineva anume.

cristinaa
15.08.2008, 22:09:58
Eu nu cred ca ar trebui sa va faceti atatea griji in privinta restaurantului.Eu am auzit numai de bine despre restaurant,in primavara am fost la o nunta acolo si as putea spune ca a iesit totul perfect,mancarea foarte buna, servirea ireprosabila, restaurantul era superb iar fata si-a ales pentru decoratiuni ce agentie a vrut ea, nu i-a impus nimeni sa lucreze cu cineva anume.
da,asta stiu si eu am fost la doua nunti acolo bine...am gasit o musca intr-una din farfuri dar tocmai ce cazuse...era vara si cald =)) .se mai intampla si la rst de 5 stele.cu decoratiunile poate au schimbat si o baga doar pe fisa acum dar vom vedea.

uka22
16.08.2008, 11:44:46
Buna fetelor!si eu fac nunta la zoriile in salonul mic.si fratele meu a facut tot akolo...si a fost totul ok.Servirea ireprosabila,husele curate(si nu au dat bani pe ele),mancarea kalda,fierbinte de fapt...nu kum am fost in alte parti de nii s`a servit friptura rece.

adryana
16.08.2008, 12:30:18
Buna fetelor!si eu fac nunta la zoriile in salonul mic.si fratele meu a facut tot akolo...si a fost totul ok.Servirea ireprosabila,husele curate(si nu au dat bani pe ele),mancarea kalda,fierbinte de fapt...nu kum am fost in alte parti de nii s`a servit friptura rece.
>:D< buna uka22, cand a facut fratele tau nunta? ne poti pune si noua niste pozici cu salonul,cum a fost decorat? cu cine a decorat?
da intradevar si eu am auzit numai lucruri bune despre restaurant\:D/ cat despre mancare e ok:*
si eu fac tot in salonul mic.>:D<

cristinaa
17.08.2008, 05:29:16
buna,da ca la toate rest sunt si bune si rele...dar in general sunt pareri f bine despre zorile

uka22
17.08.2008, 15:54:53
>:D< buna uka22, cand a facut fratele tau nunta? ne poti pune si noua niste pozici cu salonul,cum a fost decorat? cu cine a decorat?
da intradevar si eu am auzit numai lucruri bune despre restaurant\:D/ cat despre mancare e ok:*
si eu fac tot in salonul mic.>:D<

Anu`trecut la sf lu`august...pozici nu am in calc asta momentan...decoratiuniile chiar nu mai stiu ku cn le`a facut:( dar pot sa te asigur k salonul mic arata superr.E alb cu bleo...cu spoturi arata impecabil.Dak vrei da`mi pm cu id`ul tau si iti trimit poze pe mess :-*

uka22
17.08.2008, 15:56:02
buna,da ca la toate rest sunt si bune si rele...dar in general sunt pareri f bine despre zorile

eu am fost la vreo 6-7 nunti akolo :D si mereu a fost totul ok:*

adryana
17.08.2008, 17:18:19
Anu`trecut la sf lu`august...pozici nu am in calc asta momentan...decoratiuniile chiar nu mai stiu ku cn le`a facut:( dar pot sa te asigur k salonul mic arata superr.E alb cu bleo...cu spoturi arata impecabil.Dak vrei da`mi pm cu id`ul tau si iti trimit poze pe mess :-*

:* da intradevar salonul mic e superb.
tiam trt pm deabia astept sa vad pozici.:*

cristinaa
17.08.2008, 19:18:35
Va trimit meniul de la Zorile pe email, vineri (18.07.2008), acum nu il am la mine si absentez cateva zile, daca imi lasati pe PM adresele voastre de email.
Adryana nu mai fi suparata.:*
PS. Bautura se duce la restaurant cu o zi inainte de eveniment pana in ora 16:00.
Nico a avut nunta sambata asta.speram ca totul a iesit bine si speram sa intre cat mai repede sa ne povesteasca:*

cristinaa
18.08.2008, 20:07:49
eu cand am fost la o nunta in cel mic,nu era alb cu bleu,era alb cu crem

adryana
19.08.2008, 21:33:09
eu cand am fost la o nunta in cel mic,nu era alb cu bleu,era alb cu crem

acum este alb cu bleu,cred ca lau renovat anul trecut:-?
acum arata chiar foarte bine asa ,in alb bleu.

adryana
19.08.2008, 21:38:54
Nicollette sper ca ai avut o nunta asa cum tiai dorit,te asteptam sa ne spui cum a fost>:D< si binenteles niste poze >:D<
CASA DE PIATRA si multa multa fericire>:D<

airina_bio
20.08.2008, 10:25:32
Am fost ieri la Zorile sa vb cu seful despre bauturi si aranjarea meselor. F saritor. Mi-a facut o schita chiar cu mesele.
Am vzt salonul mic aranjat ptr botez. Ala albastru. Arata f bine. Avea si floricele albastre pe suporturi de fier forjat cu lumanarele . Si husele aratau ok, nu erau murdare sau ceva.
Eu sunt incantata de Zorile datorita meniului - adik la antreu nu are mezeluri ci are chestii gatite - antreu cald adik si eu prefer asha. Mi-a mai zis k sucurile pot sa le iau de la el ca nu adauga nimic - cola si fanta la 1 L adik. Sper sa fie asha ca m-ar scuti de un stres .

cristinaa
20.08.2008, 20:22:08
mie mai mult imi placea alb cu crem,nu imi place cu bleu este exact pt botez de baiat dar de nunta nu mi-ar place cu bleu,alb crem,portocaliu pal astea merg la nunta

kickina
05.09.2008, 23:43:54

noi cand am fost sa dam arvuna la zorile nu ne-a obligat nimeni la nimic ne-a zis doar ca ei au o fata cu care lucreaza, ulterior am aflat ca fata depsre care vorbea era fata lui, dar nu ne-a zis zis ceva de genu tb sa faceti cu ea acum nush ce sa zic....m-ati pus pe ganduri
oricum dak e ceva o sa-ti zic ca nu mi-a zis nimic cand i-am dat banii si ca deja am dat arvuna altcuiva ca sa-mi aranjeze salonul :D

kickina
05.09.2008, 23:47:00

intr-adevar este o tipa super tare Doina. si eu tot cu ea o sa fac :D si are si cele mai mici preturi din cate am obs eu.

o recomand cu toata caldura.

cristinaa
07.09.2008, 20:57:32
intr-adevar este o tipa super tare Doina. si eu tot cu ea o sa fac :D si are si cele mai mici preturi din cate am obs eu.

o recomand cu toata caldura.
vom vedea cand se apropie data ce se intampla

Nicollette
12.09.2008, 17:30:26
pai o asteptam pe nicollette sa ne spuna cum a iesit nunta :D
dar acum cred ca este in luna de miere.:-p
nicollette te asteptam cu vesti:*

Buna, dragele mele. Nunta a iesit la superlativ, decorul a fost crem(ivory) cu visiniu. Am colaborat super, atat cu Doina (decoratiuni) cat si cu Dl. Tararache (Restaurant). Meniul a fost excelent, a fost servit cald, nu am avut neplaceri de nici un fel. Poze gasiti in semnatura. Daca aveti intrebari, nu ezitati. :*

adryana
15.09.2008, 23:47:50
Buna, dragele mele. Nunta a iesit la superlativ, decorul a fost crem(ivory) cu visiniu. Am colaborat super, atat cu Doina (decoratiuni) cat si cu Dl. Tararache (Restaurant). Meniul a fost excelent, a fost servit cald, nu am avut neplaceri de nici un fel. Poze gasiti in semnatura. Daca aveti intrebari, nu ezitati. :*
>:D< felicitari inca odata,ai fost superba>:D<
deci nu ai avut nci o problema cu decoratiunile din partea retaurantului,cum ca nu ai facut cu fata patronului?ai putea sa ne spui cam cat teau costat decoratiunile cu dna Doina?:-p
multumim >:D<
CASA DE PIATRA

Nicollette
16.09.2008, 10:37:33
deci nu ai avut nci o problema cu decoratiunile din partea retaurantului,cum ca nu ai facut cu fata patronului?ai putea sa ne spui cam cat teau costat decoratiunile cu dna Doina?:-p
CASA DE PIATRA

Multumesc inca o data , Adryana >:D<. Eu, consider ca este alegerea fiecaruia sa isi decoreze salonul cum vrea si cu cine vrea. Am fost la o nunta, inainte de a noastra la Zorile, nu stiu cu cine au decorat, dar am avut retinere cand trebuia sa ma asez pe scaun, deoarce husa era MURDARA....Decoratiunile m-au costat 2860 Ron, ptr. 200 persoane, dar pretul difera in functie de alegerile facute (nr. huse, jumbo, stalpi, perdea, etc). Sper ca ti-am fost de ajutor. :*

cristinaa
16.09.2008, 19:43:23
Multumesc inca o data , Adryana >:D<. Eu, consider ca este alegerea fiecaruia sa isi decoreze salonul cum vrea si cu cine vrea. Am fost la o nunta, inainte de a noastra la Zorile, nu stiu cu cine au decorat, dar am avut retinere cand trebuia sa ma asez pe scaun, deoarce husa era MURDARA....Decoratiunile m-au costat 2860 Ron, ptr. 200 persoane, dar pretul difera in functie de alegerile facute (nr. huse, jumbo, stalpi, perdea, etc). Sper ca ti-am fost de ajutor. :*
Deci au dreptate cei care spun ca daca nu platesti husele si le pun pe ale lor..sunt naspa si murdare.si eu as vrea sa fac tot ivory si burgundy

cristinaa
16.09.2008, 19:56:36
CASA DE PIATRA
se vede misto salonul,ti-a iesit frumos cu decoratiunile.felicitari

Nicollette
17.09.2008, 10:57:11
se vede misto salonul,ti-a iesit frumos cu decoratiunile.felicitari

Multumesc, a iesit exact cum mi-am dorit. In concluzie, ti-o recomand pe Doina. Pupici.

kickina
17.09.2008, 12:25:59

Ti-a iesit super, super salonul! De tine ce sa mai zic mi-a placut la fel de mult...cred ca ai avut o nunta ca-n povesti. Felicitari! :*

kickina
17.09.2008, 12:36:02
deci este adevarat ce se aude referitor la husele de la zorile? chiar le pun murdare pe scaune?

cristinaa
17.09.2008, 20:10:30
Multumesc, a iesit exact cum mi-am dorit. In concluzie, ti-o recomand pe Doina. Pupici.
sincer as vrea sa fac cu Doina dar soacra mea a zis ca i-au spus ca trebuie sa faci cu fata lu Tara si daca eu nu sunt acolo nu pot sa ma interesez...o sa vad atunci cand se apropie timpul

cristinaa
17.09.2008, 20:11:07
deci este adevarat ce se aude referitor la husele de la zorile? chiar le pun murdare pe scaune?
iti dai seama...ca sa te puna sa platesti pt cele bune

Nicollette
17.09.2008, 22:16:20
Ti-a iesit super, super salonul! De tine ce sa mai zic mi-a placut la fel de mult...cred ca ai avut o nunta ca-n povesti. Felicitari! :*

Multumesc mult>:D< . Ma bucur ca au reusit pozele sa transmita o parte din starea generala a nuntii. Cu siguranta si tu vei fi o mireasa f. frumoasa.
Aveti grija ce firma alegeti ptr. decoratiuni, consider ca nimeni nu poate impune un serviciu pe banii nostrii. Succes. :*

meliaro
29.09.2008, 17:57:29
Am fost la o nunta anul trecut si ne-a placut mult de tot mancare, servirea OK, iar husele erau curateo:-)

angel24
03.10.2008, 04:05:41
In ceea ce priveste decoratiunile pentru nunta la Zorile,am auzit ca nu e obligatoriu sa faci cu fata dansului dar am auzit ca sunt frumoase aranjamentele ei,si are preturi acceptabile.are cineva poze de la o nunta aranjata de ea?va rog frumos?sa pot vedea pana ajung sa vorbesc cu ea?....eu am nunta la anul in iulie si momentan sunt plecata din tara....va multumesc

cristinaa
05.10.2008, 18:50:47
In ceea ce priveste decoratiunile pentru nunta la Zorile,am auzit ca nu e obligatoriu sa faci cu fata dansului dar am auzit ca sunt frumoase aranjamentele ei,si are preturi acceptabile.are cineva poze de la o nunta aranjata de ea?va rog frumos?sa pot vedea pana ajung sa vorbesc cu ea?....eu am nunta la anul in iulie si momentan sunt plecata din tara....va multumesc
cred ca mai am eu nr ei de tel

la_crima2005
27.10.2008, 17:33:39
Buna fetelor,stie careva decorurile si preturile pe care le are fata lu Tararache?Oare se merita?

cristinaa
27.10.2008, 19:51:06
Buna fetelor,stie careva decorurile si preturile pe care le are fata lu Tararache?Oare se merita?
mai din cate stiu,are preturile ca peste tot,normale
dar nu am oferta ei,si eu sunt curioasa

uka22
28.10.2008, 11:35:14
mai din cate stiu,are preturile ca peste tot,normale
dar nu am oferta ei,si eu sunt curioasa

preturile sunt ok nu va impacientati.

cristinaa
28.10.2008, 18:31:34
fetelor va anunt ca 3 nunti s-au intoxicat de la manacare la rest zorile,week endul trecut si se ancheteaza,dak e vinovat partonul..inchid restaurantul si ramanem in pom:-&

CorinM
28.10.2008, 19:43:38
Ati vazut stirile la protv si nu numai? Cu toxiinfectiile alimentare din toate cele 3 saloane de la zorile, de la nuntile de sambata? Ce parere aveti?

nikoletta
28.10.2008, 23:19:56
fetelor va anunt ca 3 nunti s-au intoxicat de la manacare la rest zorile,week endul trecut si se ancheteaza,dak e vinovat partonul..inchid restaurantul si ramanem in pom:-&

cred ca la orice restaurant se poate intampla asta!!!
pana la anul cred ca se rezolva >:D<

dani19_10dani
28.10.2008, 23:27:18
Ati vazut stirile la protv si nu numai? Cu toxiinfectiile alimentare din toate cele 3 saloane de la zorile, de la nuntile de sambata? Ce parere aveti?
daca-l inchid..e urat rau pt cei care au nunti acolo...dar cert e ca daca mai merg la nunti pe acolo nu mai mananc :D.lucrul asta l-am mai auzit si pe la colonadelor de cateva ori..

cristinaa
29.10.2008, 00:27:54
daca-l inchid..e urat rau pt cei care au nunti acolo...dar cert e ca daca mai merg la nunti pe acolo nu mai mananc :D.lucrul asta l-am mai auzit si pe la colonadelor de cateva ori..
e naspa ...inchipuieti pt cei care au nunti sambata asta.cu mancarea... am atata lume care a avut nunti acolo si nu am mai auzit asa ceva.

cristinaa
29.10.2008, 00:28:27
cred ca la orice restaurant se poate intampla asta!!!
pana la anul cred ca se rezolva >:D<
da,sa speram ca se rezolva

Nicollette
29.10.2008, 10:01:58
Am vazut si eu la stiri, la noi la nunta mancarea a fost exceptionala, ceea ce s a intamplat week end ul trecut se poate intampla tuturor societatilor. Cu siguranta situatia pe viitor va fi sub control.

mire_sika
29.10.2008, 13:19:15
Il inchid si le da un termen sa-si rezolve problemele de igiena, analize personal din bucatarie....etc....

Nicollette
29.10.2008, 13:29:33
[quote=mire_sika;1193613]Il inchid si le da un termen sa-si rezolve problemele de igiena, analize personal din bucatarie....etc....[/quot

Presa de astazi " Restaurantul rămâne deschis
Autoritatea de Sănătate Publică (ASP) Constanța a demarat ieri o anchetă pentru a stabili cauza îmbolnăvirilor colective. Directorul adjunct al ASP, dr. Mihaela Dinisov, a declarat că restaurantul rămâne deschis până la finalizarea anchetei. „S-au recoltat probe din alimente, salubrități, coproculturi și exudate de la personal“, explică medicul. Mihaela Dinisov le-a recomandat celor care au participat la cele trei nunți de sâmbătă, de la Restaurantul Zorile, să se prezinte imediat la medic dacă au simptome de toxiinfecție alimentară."

In concluzie nu s a luat o decizie.

Anghelescu
29.10.2008, 13:33:45
Postez un articol din ziar legat de restaurantul acesta ... incercati voi miresicile sa rezolvati posibilele probleme ca sa nu aveti suprize ... va pup cu drag!:*
"Aproape 100 de persoane, care au participat la trei nunti organizate in saloanele restaurantului "Zorile" din Constanta - unul dintre localurile preferate ale presedintelui, de pe litoral -, au ajuns cu toxiinfectii alimentare la spital.
Printre pacientii internati la Constanta se afla si doua dintre mirese, un mire si socrii. Oamenii au ajuns la spital cu febra, frisoane, cefalee, varsaturi si dureri abdominale. Medicii spun ca rezultatele preliminare indica diagnosticul de toxiinfectie alimentara si enterocolita"

uka22
29.10.2008, 16:24:20
Cel mai important e pt voi este sa remedieze ei toate problemele ... incercati sa aveti mereu informatii proapsete despre serviciile lor ...
Va tin pumnii si sper din tot sufletul ca totul sa fie excelent pana la urma!>:D<

normal k nici nu as vrea sa se intample asa ceva la nunta mea....insaaa mi`e teama sa trebuiasca sa caut alt local...si plus k mai mult k sigur nu as gasii in aceeiasi data.....cat despre serviciile lor rescriu:am fost la foarte multe nunti si mancarea a fost excelenta....eu cred k acum ce a fost "stricat"a fost pestele pt k in general pestele care nu e proaspat reactioneaza foarte nasol...

cristinaa
29.10.2008, 18:20:20
normal k nici nu as vrea sa se intample asa ceva la nunta mea....insaaa mi`e teama sa trebuiasca sa caut alt local...si plus k mai mult k sigur nu as gasii in aceeiasi data.....cat despre serviciile lor rescriu:am fost la foarte multe nunti si mancarea a fost excelenta....eu cred k acum ce a fost "stricat"a fost pestele pt k in general pestele care nu e proaspat reactioneaza foarte nasol...
si eu la fel,nu vreau sa trebuiasca sa caut altul

cristinaa
29.10.2008, 18:22:25
[quote=mire_sika;1193613]Il inchid si le da un termen sa-si rezolve problemele de igiena, analize personal din bucatarie....etc....[/quot

Presa de astazi " Restaurantul rămâne deschis
Autoritatea de Sănătate Publică (ASP) Constanța a demarat ieri o anchetă pentru a stabili cauza îmbolnăvirilor colective. Directorul adjunct al ASP, dr. Mihaela Dinisov, a declarat că restaurantul rămâne deschis până la finalizarea anchetei. „S-au recoltat probe din alimente, salubrități, coproculturi și exudate de la personal“, explică medicul. Mihaela Dinisov le-a recomandat celor care au participat la cele trei nunți de sâmbătă, de la Restaurantul Zorile, să se prezinte imediat la medic dacă au simptome de toxiinfecție alimentară."

In concluzie nu s a luat o decizie.
Mersi.daca e inca deschis e un semn bun.

adryana
29.10.2008, 18:37:32
fetelor am auzit si eu de la stiri de ceea ce sa intamplat la zorile=(( sa speram ca nu o sal inchida si sa se rezolve situatia cat mai repede.dar sa punem problema ca lar inchide ce ne vom face? vom primi banii inapoi de avams sa ne putem cauta in alta parte?:-w

cristinaa
29.10.2008, 19:41:51
fetelor am auzit si eu de la stiri de ceea ce sa intamplat la zorile=(( sa speram ca nu o sal inchida si sa se rezolve situatia cat mai repede.dar sa punem problema ca lar inchide ce ne vom face? vom primi banii inapoi de avams sa ne putem cauta in alta parte?:-w
hai sa nu punem problema asta inca.:-s
nu cred ca o sa se ajunga la asta

uka22
30.10.2008, 09:14:38
fii sigura k nu vom primii nici un ban inapoi!dar sa speram k nu suntem asa ghinioniste si k vom face nunta akolo si la aceeiasi data:(

Nicollette
31.10.2008, 12:16:10
Ultima ora: "Reamintim că pînă în prezent, Restaurantul “Zorile” s-a ales cu mai multe sancțiuni, atît din partea specialiștilor Autorității Sanitar Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor, cît și din partea Inspecției Sanitare de Stat, din cadrul ASPJ, respectiv suspendarea activității pentru 72 de ore, dar și o amendă contravențională în valoare de două mii lei. "

Deci stati linistite fetelor.

Anghelescu
31.10.2008, 12:19:36
Cel mai bine pt linistea voastra ar fi sa sunati sau sa mergeti direct la ei ... iar de acum inainte pana la evenimentul vostru sa monitorizati activitatea lor si sa culegeti informatii de peste tot ...
>:D<

cristinaa
31.10.2008, 17:44:38
Ultima ora: "Reamintim că pînă în prezent, Restaurantul “Zorile” s-a ales cu mai multe sancțiuni, atît din partea specialiștilor Autorității Sanitar Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor, cît și din partea Inspecției Sanitare de Stat, din cadrul ASPJ, respectiv suspendarea activității pentru 72 de ore, dar și o amendă contravențională în valoare de două mii lei. "

Deci stati linistite fetelor.

mersi mult .e bine atunci.acum cred ca au bagat frica in ei si nu o sa se mai inatmple asa ceva:-p

chika
04.11.2008, 09:09:11
ati auzit? a fost infectie cu sarmonela, patronul aprimit o amenda de 6000. asa ca, stati linistite, nu se inchide restaurantul, acum sa ne rugam cu toatele sa nu ni se intample si noua

uka22
04.11.2008, 09:24:44
ati auzit? a fost infectie cu sarmonela, patronul aprimit o amenda de 6000. asa ca, stati linistite, nu se inchide restaurantul, acum sa ne rugam cu toatele sa nu ni se intample si noua
nasol!!!sa speram k la nuntiile noastre va fii bn.eu zic ca cu siguranta vor fii mult mai prudenti decat de obicei!viitorul meu sot l`a sunat pe patron si a zis sa stam linistiti k nu se inchide restaurantul si ca nunta va iesii perfect k promite el k nu vor mai fii probleme,si k este mai mult k sigur k vina nu`i apartine...bn acum ce sa faca...se scuza si el....dar eu sper k va fii totul ok^:)^

dani19_10dani
04.11.2008, 18:35:10
fetelor ce mai stiti de zorile?a fost cineva week-end-ul trecut pe acolo?mi-a zis cineva ca nu au fost nunti week-end-ul trecut ca l-ar fi inchis ..nu vreau sa se sperie cineva dar eu una nu cred ca banuiesc ca ar fi iesit razboi daca l-ar inchide..ma gandeam daca stie cineva ceva??

cristinaa
04.11.2008, 18:58:48
fetelor ce mai stiti de zorile?a fost cineva week-end-ul trecut pe acolo?mi-a zis cineva ca nu au fost nunti week-end-ul trecut ca l-ar fi inchis ..nu vreau sa se sperie cineva dar eu una nu cred ca banuiesc ca ar fi iesit razboi daca l-ar inchide..ma gandeam daca stie cineva ceva??
a fost deschis,au fost ai mei si au intrat in salon era aranjat pt nunta

dani19_10dani
04.11.2008, 19:05:54
a fost deschis,au fost ai mei si au intrat in salon era aranjat pt nunta
ma gandeam eu ca n-are cum sa-l inchida..ms

cristinaa
05.11.2008, 03:30:21
nasol!!!sa speram k la nuntiile noastre va fii bn.eu zic ca cu siguranta vor fii mult mai prudenti decat de obicei!viitorul meu sot l`a sunat pe patron si a zis sa stam linistiti k nu se inchide restaurantul si ca nunta va iesii perfect k promite el k nu vor mai fii probleme,si k este mai mult k sigur k vina nu`i apartine...bn acum ce sa faca...se scuza si el....dar eu sper k va fii totul ok^:)^
iti dai seama ca acum o sa ia precautii sa nu se mai intample ...ce sa faci,se mai intampla
asa ca putem continua linistite cu pregatirile

uka22
05.11.2008, 08:52:48
iti dai seama ca acum o sa ia precautii sa nu se mai intample ...ce sa faci,se mai intampla
asa ca putem continua linistite cu pregatirile

da...toata lumea mi`a zis sa stau linistita k sigur nu se va mai intampla asa ceva...cel putin nu in urmatorii ani.:*

daniela2mots
07.11.2008, 21:02:39
am mai auzit cazuri in care s`au inchis rest.:( sper sa nu se intample

si eu am nunta la zorile la anul si m-am impacientat cand am auzit ce s-a intamplat, dar imi dau seama ca nimeni nu si-ar dori sa faca o asemenea nebunie si ca a fost un nenoroc care speram sa nu se mai intample.

daniela2mots
07.11.2008, 21:07:27

buna! eu am nunta in mai la zorile. in primul salon. cel cu crem/caramiziu deschis, am in jur de 180 persoane.mie mi-a impus tararache sa fac decoratunile cu fiica lui. desi cand am dat avansul doar ne-a recomamdat-o si a zis ca daca avem pe altcineva ..asta e.iar acum zice ca nu se poate decat cu ea..

cristinaa
08.11.2008, 01:54:16
[quote=daniela2mots;1217685]buna! eu am nunta in mai la zorile. in primul salon. cel cu crem/caramiziu deschis, am in jur de 180 persoane.mie mi-a impus tararache sa fac decoratunile cu fiica lui. desi cand am dat avansul doar ne-a recomamdat-o si a zis ca daca avem pe altcineva ..asta e.iar acum zice ca nu se poate decat cu ea..[/quote
si mie mi-a zis soacramea la fel ca ia spus ca numai cu ea se poate face.dar e naspa..poate ea nu are ce vreau eu,s-au nu-mi place ce are ea,nu ar trebui sa iti impuna.in fine si ?ai vb cu ea.ti-a aratat ofertele sau inca nu?

uka22
08.11.2008, 12:11:10
buna! eu am nunta in mai la zorile. in primul salon. cel cu crem/caramiziu deschis, am in jur de 180 persoane.mie mi-a impus tararache sa fac decoratunile cu fiica lui. desi cand am dat avansul doar ne-a recomamdat-o si a zis ca daca avem pe altcineva ..asta e.iar acum zice ca nu se poate decat cu ea..

ce aiurea nu`mi vine sa cred....fratele meu a decorat cu altcineva si nu au zis nik... nu`mi vn sa cred

alina_si_cristi
10.11.2008, 14:51:39
Eu am vazut la stiri.....ca s-au intoxicat nuntasii pe 25 oct anul acesta ....si de-asta s-a zvonit ca s-are inchide.Oricum a fost mare ghinion.La tv nu au zis despre ce restaurant era vorba ,au spus doar ca e din constanta,si am aflat mai tarziu ca despre Zorile era vorba

angel24
14.11.2008, 01:06:31
[quote=daniela2mots;1217685]buna! eu am nunta in mai la zorile. in primul salon. cel cu crem/caramiziu deschis, am in jur de 180 persoane.mie mi-a impus tararache sa fac decoratunile cu fiica lui. desi cand am dat avansul doar ne-a recomamdat-o si a zis ca daca avem pe altcineva ..asta e.iar acum zice ca nu se poate decat cu ea..[/quote
si mie mi-a zis soacramea la fel ca ia spus ca numai cu ea se poate face.dar e naspa..poate ea nu are ce vreau eu,s-au nu-mi place ce are ea,nu ar trebui sa iti impuna.in fine si ?ai vb cu ea.ti-a aratat ofertele sau inca nu?

Buna fetelor,eu inca nu am vorbit cu ea ca m am gandit ca e prea devreme nici eu nu stiu ce o sa mi ofere,parerea mea e sa vorbiti mai intai cu ea sa vedeti ce are sau daca are ce doriti si sa nu va alarmati dinainte

cristinaa
14.11.2008, 18:15:23
[quote=cristinaa;1218055]

Buna fetelor,eu inca nu am vorbit cu ea ca m am gandit ca e prea devreme nici eu nu stiu ce o sa mi ofere,parerea mea e sa vorbiti mai intai cu ea sa vedeti ce are sau daca are ce doriti si sa nu va alarmati dinainte

da stiu ca e devreme,dar oricum tu o sa ai nunta inaintea noastra

kickina
18.01.2009, 13:37:20
fetelor aveti idee daca astia de la zorile accepta artificii de interior? nu d`alea pt tort ;)) asa ca in imagine

adryana
18.01.2009, 17:56:40
fetelor aveti idee daca astia de la zorile accepta artificii de interior? nu d`alea pt tort ;)) asa ca in imagine
nu vad de ce nu ar accepta ca si eu as vrea artificii la ringul de dans la dansul mirilor\:D/

cristinaa
18.01.2009, 20:04:42
ar trebui sa va interesati ,sa vb cu ei,ar fi frumos

uka22
19.01.2009, 09:21:26
nu vad de ce nu ar accepta ca si eu as vrea artificii la ringul de dans la dansul mirilor\:D/
eu deja mi-am facut comanda de artificii,nici nu mi-am pus problema ca nu m-ar lasa:d

cristinaa
19.01.2009, 19:14:50
eu deja mi-am facut comanda de artificii,nici nu mi-am pus problema ca nu m-ar lasa:d
pana la urma a mai vb cineva cu patronul in legaturA cu decoratiunile,pt ca la unele spusese ca putem face cu orice firma ,la altele ne-a spus ca numai cu fata lui?

uka22
20.01.2009, 10:07:18
pana la urma a mai vb cineva cu patronul in legaturA cu decoratiunile,pt ca la unele spusese ca putem face cu orice firma ,la altele ne-a spus ca numai cu fata lui?
noua nu ne`a spus absolut nik.parintii mei spuneau sa ma duc sa`l intreb inainte sa fac cu altcineva.dar pt ce?dak el nu a zis nik eu imi vad de treaba.:)

suzane
20.01.2009, 23:59:59
Hello! Am fost eu acum 2 saptamani la Zorile si noua ne-a spus ca avem voie sa decoram salonul doar sub indrumarea fiicei lui,desi intelegerea a fost alta cand am arvunit. Alta veste: se renoveaza prin luna martie- aprilie.Sper v-am fost de folos.pupici

airina_bio
21.01.2009, 10:00:58
Eu va sfatuiesc sa va intalniti si cu fata lui, vedeti ce oferta are si daca gasiti mai bun mai ieftin etc, ii spuneti lui ca ati incheiat deja contract cu altcineva si ca nu stiati k e obligatoriu cu fiica-sa. La mine asa a mers. Am avut emotii dar nu a comentat nimic.

uka22
21.01.2009, 15:34:21
Hello! Am fost eu acum 2 saptamani la Zorile si noua ne-a spus ca avem voie sa decoram salonul doar sub indrumarea fiicei lui,desi intelegerea a fost alta cand am arvunit. Alta veste: se renoveaza prin luna martie- aprilie.Sper v-am fost de folos.pupici
wow ce veste buna ca renoveaza sper sa schimbe culoriile din salonul mic....as vrea ceva mai de nunta :D abia astept sa vad cum face :) chiar mi`ai fost de folos.thx!

suzane
21.01.2009, 16:31:51
fetelor poate sa imi dea si mie cineva nr de tel al Alidei de la Zorile.Va rog!Multumesc.Daca vreti trimiteti pe e-mail [email protected]

angel24
23.01.2009, 01:27:15
Fetelor eu am vorbit cu domnisoara Alida si mi a putut oferi tot ce am vrut.Si ca preturi e chiar bine.Faptu ca ea face parte din restaurant de acolo mi se pare de mare ajutor.E foarte calma si rabdatoare si iti raspunde la intrebari si chiar iti da si sfaturi bune.

uka22
23.01.2009, 11:03:53
Fetelor eu am vorbit cu domnisoara Alida si mi a putut oferi tot ce am vrut.Si ca preturi e chiar bine.Faptu ca ea face parte din restaurant de acolo mi se pare de mare ajutor.E foarte calma si rabdatoare si iti raspunde la intrebari si chiar iti da si sfaturi bune.
da?eu am auzit k are preturi f scumpe.si cam care ar fii preturiile?spre ex o arcada la intrare?si aranjamentele pt masa.un pret minim si unul maxim.thx!

adryana
26.01.2009, 17:55:25
wow ce veste buna ca renoveaza sper sa schimbe culoriile din salonul mic....as vrea ceva mai de nunta :D abia astept sa vad cum face :) chiar mi`ai fost de folos.thx!
Renoveaza numai salonul mare cel mic ramane asa cum era,am sunat eu astazi si am vb cu dnl tararache si lam intrebat special.asa ca va trebui sa ma gandesc cu ce pot sa combin tavanul ala bleu la decoratiuni.voi ce parere aveti>:D< >:D< :*

adryana
26.01.2009, 17:57:42
o lista de preturi nu ti-a dat daka tot ai vb cu ea.
avem nunta in aceeasi zi;)) tu in ce salon faci?????

uka22
27.01.2009, 08:56:33
Renoveaza numai salonul mare cel mic ramane asa cum era,am sunat eu astazi si am vb cu dnl tararache si lam intrebat special.asa ca va trebui sa ma gandesc cu ce pot sa combin tavanul ala bleu la decoratiuni.voi ce parere aveti>:D< >:D< :*
da am fost si eu aseara pe acolo si mi-a spus.si eu stau pe ganduri cu decoratiuniile,sa vdm.si tot aseara a zis k de anul asta nu mai accepta alta firma de decoratiuni,chiar dak a uitat sa ne zik de la inceput.asta este acum.numai sper sa fie totul ok!:*

cristinaa
29.01.2009, 00:14:07
da am fost si eu aseara pe acolo si mi-a spus.si eu stau pe ganduri cu decoratiuniile,sa vdm.si tot aseara a zis k de anul asta nu mai accepta alta firma de decoratiuni,chiar dak a uitat sa ne zik de la inceput.asta este acum.numai sper sa fie totul ok!:*
da deci trebuie sa facem cu ea,asta e.dak are cineva lista ei de preturi sa ne zica si noua

kickina
29.01.2009, 09:54:14

as vrea si eu un nr de tel unde pot vorbi cu d-l tararache pls.... :*

adryana
29.01.2009, 17:49:57
as vrea si eu un nr de tel unde pot vorbi cu d-l tararache pls.... :*

ti-am trt PM:* :*

nacheadriana
30.01.2009, 18:49:32
Lista Preturi de la Alida Tararache:

arcada baloane - 150 ron
arcada tull si flori artificiale - 150 ron
balon heliu 3,5 ron/buc
jumbo - 150 ron
huse scaun grena,vernil,lila - 1,5 ron buc
huse aurii,roz,bleu somon - intra in pretul restaurantului
aranjament floral masa mare intre 80 ron si 170 ron
aranjament floral pe masa - 40 ron / buc (mini cu tot cu suport
drapaj lumini spate 350 ron
drapaj lumini fata - 150 ron
covor rosu - 150 ron
casuta bani - 20 ron inchiriere
servetele ( diferite nuante) - 35 ron/100 - 120 buc
servetele personalizate - 70 ron/100 - 120 buc
artificii scena - 40 ron/buc
stalp cu lumanari si aranjament floral ( la intrare) - 45 ron /buc
2 inimi din baloane (spatele mesei mirilor) - 250 ron
marturii - 1,5 ron bucata
bol din sticla cu lumanari plutitoare si pietricele,scoici - 10 ron buc
artificii tort - 5 ron/buc
fantana de ciocolata
joc de artificii
arcada baloane cu numele copilului - 170 ron

panou baloane cu numele copilului - intre 300 si 400 ron

nacheadriana
30.01.2009, 18:53:26
Rectific...am produs o greseala...aranjament floral pe masa - 30 ron / buc (minim cu tot cu suport) ....daca vreti flori normale...daca vreti trandafiri sau cale ajunge pe la 50-55 lei. Sper ca v-am mai linisitit un pic

cristinaa
30.01.2009, 19:13:23
Lista Preturi de la Alida Tararache:

arcada baloane - 150 ron
arcada tull si flori artificiale - 150 ron
balon heliu 3,5 ron/buc
jumbo - 150 ron
huse scaun grena,vernil,lila - 1,5 ron buc
huse aurii,roz,bleu somon - intra in pretul restaurantului
aranjament floral masa mare intre 80 ron si 170 ron
aranjament floral pe masa - 40 ron / buc (mini cu tot cu suport
drapaj lumini spate 350 ron
covor rosu - 150 ron
casuta bani - 20 ron inchiriere
servetele ( diferite nuante) - 35 ron/100 - 120 buc
servetele personalizate - 70 ron/100 - 120 buc
artificii scena - 40 ron/buc
stalp cu lumanari si aranjament floral ( la intrare) - 45 ron /buc
2 inimi din baloane (spatele mesei mirilor) - 250 ron
bol din sticla cu lumanari plutitoare si pietricele,scoici - 10 ron buc
artificii tort - 5 ron/buc
fantana de ciocolata
joc de artificii
arcada baloane cu numele copilului - 170 ron

panou baloane cu numele copilului - intre 300 si 400 ron
multumim mult,eu as vrea sa vad si poze la produsele care le vreau.poti sa faci rost de emailul Aidei si sa mi-l dai si mie pm?

adryana
30.01.2009, 20:03:11
Rectific...am produs o greseala...aranjament floral pe masa - 30 ron / buc (minim cu tot cu suport) ....daca vreti flori normale...daca vreti trandafiri sau cale ajunge pe la 50-55 lei. Sper ca v-am mai linisitit un pic
nu inteleg ceva.....ne da numai huse de scaune si de masa nu?si fundele la scaune si capacele la masa......:-? :-?
plssssssss lumineaza-ma>:D< >:D<

uka22
31.01.2009, 15:24:05
nu inteleg ceva.....ne da numai huse de scaune si de masa nu?si fundele la scaune si capacele la masa......:-? :-?
plssssssss lumineaza-ma>:D< >:D<
cu totul,huse cu funde si huse de masa....noi deja ne'am ales culoarea ;;)

iulya1505
31.01.2009, 15:54:59
preturile sunt ok dar vad ca nu are multe culori,iar de fete de masa plus capac nu vad pretul le avetzi incluse de la restaurant sau.........,da chiar preturile sunt ok acum depinde de decoratoare cum va iesi rezultatul final.
oricum este ff ieftin

adryana
31.01.2009, 18:11:27
tu faci tot in salonul mik?? ce culori ai ales ??>:D< >:D< >:D<

cristinaa
31.01.2009, 19:56:34
preturile sunt ok dar vad ca nu are multe culori,iar de fete de masa plus capac nu vad pretul le avetzi incluse de la restaurant sau.........,da chiar preturile sunt ok acum depinde de decoratoare cum va iesi rezultatul final.
oricum este ff ieftin
da,asta am zis si eu ca nu prea are culori,eu vroiam rosu dar vad ca nu are

uka22
01.02.2009, 10:37:52
tu faci tot in salonul mik?? ce culori ai ales ??>:D< >:D< >:D<

am ales husele aurii.si am zis k salonul va fii decorat in auriu si bleo.pt k alta solutie nu gasesc.floriile probabil vor fii galbene(nu ne`am decis sigur,dar albastre nu gasesc :)) ) tu la ce te`ai gandit?poate imi dai o idee mai buna.:*

adryana
01.02.2009, 22:47:26
am ales husele aurii.si am zis k salonul va fii decorat in auriu si bleo.pt k alta solutie nu gasesc.floriile probabil vor fii galbene(nu ne`am decis sigur,dar albastre nu gasesc :)) ) tu la ce te`ai gandit?poate imi dai o idee mai buna.:*

pai eu mam gandit sa fac huse bej cu funde bordeau .....ce zici crezi ca merge????:-s :-s :-s

uka22
04.02.2009, 22:01:24
pai eu mam gandit sa fac huse bej cu funde bordeau .....ce zici crezi ca merge????:-s :-s :-s
pai nush sincer...k chiar nu`mi inchipui cum ar arata...dar sa stii k depinde f mult si de restul decoratiuniilor.dar dc te complici?husele tii le da de la restaurant albe si fundele ce culoare vrei tu(si sunt "moca";)) )

cristinaa
05.02.2009, 19:27:11
pai nush sincer...k chiar nu`mi inchipui cum ar arata...dar sa stii k depinde f mult si de restul decoratiuniilor.dar dc te complici?husele tii le da de la restaurant albe si fundele ce culoare vrei tu(si sunt "moca";)) )
au zis alte fete ca alea moca sunt naspa..sunt patate si nu sunt asa apretate..pt ca nu-si bat capul mult aia de la rest.pe cand asa dak le iei de la firma de decoartiuni si platesti sunt asa cum trebuie sa fie

kickina
06.02.2009, 08:30:48
mai fetelor eu nu inteleg ceva.....cum naiba sa ma oblige sa fac cu fata lui cand eu am dat arvuna la firma de decoratiuni de acum 5 luni, iar cand am vb cu dl tararache si i-am dat arvuna pe restaurant, adik prin februarie anul trecut,nu mi-a specificat nimic de aces lucru? nu am ajuns inca sa vorbesc cu el...pt ca mi-e si frica de raspunsul lui. imi da el banii inapoi pt arvuna pe care am dat-o? [-X

uka22
06.02.2009, 14:13:11
mai fetelor eu nu inteleg ceva.....cum naiba sa ma oblige sa fac cu fata lui cand eu am dat arvuna la firma de decoratiuni de acum 5 luni, iar cand am vb cu dl tararache si i-am dat arvuna pe restaurant, adik prin februarie anul trecut,nu mi-a specificat nimic de aces lucru? nu am ajuns inca sa vorbesc cu el...pt ca mi-e si frica de raspunsul lui. imi da el banii inapoi pt arvuna pe care am dat-o? [-X
stai linistita....ii spui chestia asta si va accepta,insa nu iti va mai da el husele de scaune si mese.a zis k de anul asta nu mai accepta,insa a fost o miresik kare a patit k u si i`a spus k a semnat contractul cu o alta firma si nu am mai zis nik.;-)

kickina
11.02.2009, 16:56:18
stai linistita....ii spui chestia asta si va accepta,insa nu iti va mai da el husele de scaune si mese.a zis k de anul asta nu mai accepta,insa a fost o miresik kare a patit k u si i`a spus k a semnat contractul cu o alta firma si nu am mai zis nik.;-)

adik o sa platesc in plus husele de scaune si fetele de masa? nu le mai am de la el? intelegerea a fost alta cand i-am dat arvuna.....oare isi va mai aduce aminte? nu prea imi permit sa se joace el cu chestiile astea

adryana
11.02.2009, 17:34:24
adik o sa platesc in plus husele de scaune si fetele de masa? nu le mai am de la el? intelegerea a fost alta cand i-am dat arvuna.....oare isi va mai aduce aminte? nu prea imi permit sa se joace el cu chestiile astea
cred ca cel mai bine ar fi sal suni pe dl Tararache si sa lamuresti problema,si sai amintesti de ceea ce ati discutat cand a ti arvunit localul....
asta este un sfat de al meu ca sa stai mai linistita;-) ;-)

uka22
16.02.2009, 10:12:31
ii spui k el nu ti`a spus nik cand ati arvunit si k tu ai semnat deja contractul cu o firma,si ii spui ce huse vrei,te faci k nu stii nik k nu tii le mai da gratis...si ii zici k vrei culoarea....si dak zice k nu tii le da ii spui k a zis k le ai incluse.vezi si u acum ce zice.:*

kickina
16.02.2009, 20:47:02
fetelor multumesc de sfaturi si de incurajari :*:*
o sa mergem sambata sa vb cu tararache si vom vedea ce o sa iasa :D
sper sa il gasim pe 5 acolo...voi ce ziceti? ca asa prin telefon e mai nasol ...nu te intelegi...si alta e cand vb fata in fata

va pup si va tin la curent :D

Elvyra
18.02.2009, 22:04:20
Buna fetelor! in august am si eu nunta la Zorile in salonul mare. Spuneti-mi si mie daca a facut cineva aranjamentele cu fata patronului si cum a iesit.
va multumesc :*

Andra22
19.02.2009, 13:18:04
Buna fetelor! in august am si eu nunta la Zorile in salonul mare. Spuneti-mi si mie daca a facut cineva aranjamentele cu fata patronului si cum a iesit.
Buna, si eu am in August in salonul mare ...abia astept.Nu stiu sa-ti zic despre decoratiuni cu fata Dlui.Tararache ,poate ne zice si noua cineva:* succes la pregatiri si sa ne iasa nunta frumoasa!

cristinaa
19.02.2009, 19:51:51
Nu cred ca a facut nimeni cu ea,de anul acesta a inceput sa te oblige sa faci doar cu ea deci....o sa asteptam cine are prima nunta sa ne zica si noua

Elvyra
19.02.2009, 21:52:32
Nu cred ca a facut nimeni cu ea,de anul acesta a inceput sa te oblige sa faci doar cu ea deci....o sa asteptam cine are prima nunta sa ne zica si noua
Cand s-a dus iubitul meu sa dea acont-ul, doar i s-a spus ca are o fata care are firma de decoratiuni dar nu ca il obliga sa faca cu ea.
eu intreb ca sa stiu daca lumea a fost multumita sau nu de ea.

cristinaa
19.02.2009, 22:35:12
Cand s-a dus iubitul meu sa dea acont-ul, doar i s-a spus ca are o fata care are firma de decoratiuni dar nu ca il obliga sa faca cu ea.
eu intreb ca sa stiu daca lumea a fost multumita sau nu de ea.
de anul asta a specificat ca numai cu ea te lasa sa faci,mie mi s-a spus ca numai cu ea de cand am dat avansul

Andra22
25.02.2009, 11:42:21
Suntem aici, eu una sunt, fericita ca am rezolvat si cu fotograful:)>- si acum astept sa vad cum se va renova salonul mare de la Zorile sa stiu cum imi aranjez culorile nuntii.Din pacate nu am auzit de nici o mireasa care a facut decoratiunile cu fata dlui.Tararache si nu stiu la ce sa ma astept...poate se va gasi o fosta miresica care sa ne spuna ceva despre serviciile ei...pupici si spor la miresit!

angel24
25.02.2009, 23:31:15
Suntem aici, eu una sunt, fericita ca am rezolvat si cu fotograful:)>- si acum astept sa vad cum se va renova salonul mare de la Zorile sa stiu cum imi aranjez culorile nuntii.Din pacate nu am auzit de nici o mireasa care a facut decoratiunile cu fata dlui.Tararache si nu stiu la ce sa ma astept...poate se va gasi o fosta miresica care sa ne spuna ceva despre serviciile ei...pupici si spor la miresit!

Buna,ce pot sa va spun e ca mie mi a oferit cam ce am vrut aranjamente florale pe sticla frumoase,drapaj lumini,huse lila,marturii,stalpi la intrare cu aranjamente florale,fantana ciocolata absolut tot ce am vrut pentru la nunta.Eu din cate am inteles de la Domnul Tararache ea face acolo aranjamente la majoritatea evenimentelor de un an si ceva.Acum nu stiu ce sa va zic,eu sincer sunt multumita ca mi a putut oferi ce am vrut.

Andra22
05.03.2009, 15:25:31
Aaaaa, fetelor nu vreau sa va sresez cu aceeasi intrebare, dar cele care veti avea acum in curand nunta...cu cine decorati salonul?pls poate-mi spuneti si mie, eu am un stres cu decoratiunile, nu stiu daca pot sa fac cu altcineva si nu stiu care e faza cu fata Dlui.Tararache ,desi o mireasa de pe aici mi-a raspuns...mai vreau cateva pareri...daca nu va deranjeaza;)) 10x

adryana
05.03.2009, 16:35:51
Aaaaa, fetelor nu vreau sa va sresez cu aceeasi intrebare, dar cele care veti avea acum in curand nunta...cu cine decorati salonul?pls poate-mi spuneti si mie, eu am un stres cu decoratiunile, nu stiu daca pot sa fac cu altcineva si nu stiu care e faza cu fata Dlui.Tararache ,desi o mireasa de pe aici mi-a raspuns...mai vreau cateva pareri...daca nu va deranjeaza;)) 10x

da asa este de anul acesta nu mai accepta sa faci decoratiunile decat cu fata lui.eu de la ea voi lua fete de masa cu huse si funde pt scaune.arcada la intrare,artificii pt ringul de dans,perdeau de lumini mi se pare cam scumpa:-\ ...si cred ca voi lua inimiaorele din baloane si eu imi voi face aranjamentele cu flori pt mese cu vaze inalte..:"> . pe care le voi cumpara eu si voi iesi mult mai convenabil la pret:-p .si cam atat....:*

cristinaa
05.03.2009, 23:53:27
da asa este de anul acesta nu mai accepta sa faci decoratiunile decat cu fata lui.eu de la ea voi lua fete de masa cu huse si funde pt scaune.arcada la intrare,artificii pt ringul de dans,perdeau de lumini mi se pare cam scumpa:-\ ...si cred ca voi lua inimiaorele din baloane si eu imi voi face aranjamentele cu flori pt mese cu vaze inalte..:"> . pe care le voi cumpara eu si voi iesi mult mai convenabil la pret:-p .si cam atat....:*
si eu ma gandeam sa-mi cumpara vazele si sa le fac eu dar cred ca va fi m multa bataie de cap,sa vedem daca Alida are ce vreau eu si la un pret ok

adryana
06.03.2009, 00:48:29
si eu ma gandeam sa-mi cumpara vazele si sa le fac eu dar cred ca va fi m multa bataie de cap,sa vedem daca Alida are ce vreau eu si la un pret ok
ce fel de vaze vrei sa ai inalte sau medii?
si eu ma gandeam la fel ca ar fi multa bataie de cap dar cred ca voi cumpara florile si tot ce trebuie si voi apela la o florareasa sami faca aranjamentele bineteles dupa modelul ales de mine si sigur numi va lua pretul de agentie si eu zic ca voi iesi mult mai ieftin...ce parere aveti?:*

Andra22
06.03.2009, 10:32:39
si eu ma gandeam la fel ca ar fi multa bataie de cap dar cred ca voi cumpara florile si tot ce trebuie si voi apela la o florareasa sami faca aranjamentele bineteles dupa modelul ales de mine si sigur numi va lua pretul de agentie si eu zic ca voi iesi mult mai ieftin...ce parere aveti?:*
Eu cred ca vei iesi mai bine daca imprumuti de la ea vazele , dar oare este de acord sa-ti dea doar vazele si sa aduci tu florile, daca ar fi asa, ar fi bine...zic eu.Mult succes, asteptam poze sa vedem cum au iesit!;))

kickina
06.03.2009, 12:59:02

eu sambata sper sa ajung sa vrobesc cu dl Tararache (trebuia weekend-ul trecut dar a intervenit ceva :D ) si avand in vedere faptul ca am arvunit salonul de prin februarie 2008 sper sa nu faca figuri cu decoratiunile pentru ca sunt deja arvunite si alea :D
va anunt ce am vb cu el :D

uka22
06.03.2009, 13:30:54

da intradevar a zis k nu mai accepta pe altcineva....insa vb cu el si vezi ce zice.eu am fost aseara si am vb cu alida(fata lui) ne`a aratat oferetele si preturiile ei.chiar nii s`au parut ok.si mi`a placut si cum a vb.zicea cn pe aici k are preturi piperate....chiar nu mii s`au parut.si a avut tot ce i`am cerut.:*

Andra22
06.03.2009, 14:10:42
eu sambata sper sa ajung sa vrobesc cu dl Tararache (trebuia weekend-ul trecut dar a intervenit ceva :D ) si avand in vedere faptul ca am arvunit salonul de prin februarie 2008 sper sa nu faca figuri cu decoratiunile pentru ca sunt deja arvunite si alea :D
va anunt ce am vb cu el :D
Mult succes! sper sa fie bine !!!

Andra22
06.03.2009, 14:15:31
da intradevar a zis k nu mai accepta pe altcineva....insa vb cu el si vezi ce zice.eu am fost aseara si am vb cu alida(fata lui) ne`a aratat oferetele si preturiile ei.chiar nii s`au parut ok.si mi`a placut si cum a vb.zicea cn pe aici k are preturi piperate....chiar nu mii s`au parut.si a avut tot ce i`am cerut.:*
Multumesc!si eu am spus ca vreau sa vad ce-mi va oferi Aida , sper sa fie bine si poate raman la ea.Va multumesc mult tuturor pentru raspunsuri !o nunta minunata tuturor si o viata frumoasa si plina de iubire alaturi de viitorii soti !>:D< ne vedem aici , pe miresici cu detalii dinainte si poze de dupa!!!

cristinaa
06.03.2009, 18:47:43
eu vreau asa ca in poza si ma gandesc ca ar fi cam greu sa gasesc 20 la fel si poate sunt cam scumpe.ideea asta am avut-o la inceput...presupun ca ma voi hotara cand ajung in tara

blondys
12.03.2009, 15:41:11
Salut fetelor si eu fac tot la Zorile , iar azi am fost sa vb cu domnisoare Alida despre decorarea restaurantului am fost foarte incantata si preturile sunt accesibile... doamne abia astept:D;))

adryana
12.03.2009, 17:59:25
Salut fetelor si eu fac tot la Zorile , iar azi am fost sa vb cu domnisoare Alida despre decorarea restaurantului am fost foarte incantata si preturile sunt accesibile... doamne abia astept:D;))
>:D< bine ai venit printre noi>:D<
vreo lista cu decoratiuni si preturi ai de la Alida....

cristinaa
12.03.2009, 20:45:24
>:D< bine ai venit printre noi>:D<
vreo lista cu decoratiuni si preturi ai de la Alida....
pai ne-a pus deja o miresica lista cu preturi cateva pagini mai in urma,presupun ca ofera la fel la toata lumea

Andra22
13.03.2009, 10:03:25
Bine ai venit! In ce salon faci?ce culori ai ales...si daca vrei sa ne spui si niste preturi, e adevarat ca deja a pus o miresica mai jos o lista, dar nu strica sa vedem daca s-a mai schimbat ceva...multumim!!!

kickina
14.03.2009, 17:12:47
Mult succes! sper sa fie bine !!!

Gata am reusit sa ajung la Zorile #:-S Am vorbit cu dl Tararache si ne-a zis cat e meniul si alte lucruri care ne interesau. Am ajuns si la subiectul decoratiuni.. ;)) unde ne-a zis ca el are o firma exclusivista cu care lucreaza ....si i-am zis ca in momentul in care am dat banii nu se punea problema asa ba chiar ne-a zis ca ne da el husele de scaun si de atunci nu am mai vorbit nimic si am si arvunit firma de decoratiuni....mmmmm...a strambat un pic din nas dar a fost intelegator si a zis ca trece cu vederea dar ca intr-adevar de anul acesta nu mai face nimeni cu altcineva in afara de fata lui. Gata mi-am mai luat o piatra de pe suflet^:)^ <:-P si slava domnului ca a fost bine. Faza e ca nu era nici o problema daca stiam de la inceput ca vrea sa facem doar cu fata lui ca pana la urma tot cam acelasi lucru fac toti dar avand in vedere faptul ca noi dadusem deja niste bani...nu prea era bine :D
Va pupicesc si spor la pregatiri in continuare!

cristinaa
14.03.2009, 20:31:53
Gata am reusit sa ajung la Zorile #:-S Am vorbit cu dl Tararache si ne-a zis cat e meniul si alte lucruri care ne interesau. Am ajuns si la subiectul decoratiuni.. ;)) unde ne-a zis ca el are o firma exclusivista cu care lucreaza ....si i-am zis ca in momentul in care am dat banii nu se punea problema asa ba chiar ne-a zis ca ne da el husele de scaun si de atunci nu am mai vorbit nimic si am si arvunit firma de decoratiuni....mmmmm...a strambat un pic din nas dar a fost intelegator si a zis ca trece cu vederea dar ca intr-adevar de anul acesta nu mai face nimeni cu altcineva in afara de fata lui. Gata mi-am mai luat o piatra de pe suflet^:)^ <:-P si slava domnului ca a fost bine. Faza e ca nu era nici o problema daca stiam de la inceput ca vrea sa facem doar cu fata lui ca pana la urma tot cam acelasi lucru fac toti dar avand in vedere faptul ca noi dadusem deja niste bani...nu prea era bine :D
Bine ca te -ai linistit,spor la pregatiri,mai ai putin

adryana
14.03.2009, 21:25:12

si cat este meniul anul acesta?? a mai schimbat ceva la meniul de anul trecut sau este acelasi??

Andra22
15.03.2009, 18:23:55
Ai avut noroc!ma bucur ptr tine!Felicitari!Va fi minunat, ai sa vezi!

cristinaa
19.03.2009, 20:33:05
fetelor ma lamuriti si pe mine...husele de scaun vin cu tot cu funda si fetele de mese cu tot cu capac?adica pe lista pe care ne-a pus-o o miresica zice 1,5 ron asta inseamna ca e f ieftin daca e inclus tot,sau poate nu include fundele si capacele

uka22
20.03.2009, 09:20:57
fetelor ma lamuriti si pe mine...husele de scaun vin cu tot cu funda si fetele de mese cu tot cu capac?adica pe lista pe care ne-a pus-o o miresica zice 1,5 ron asta inseamna ca e f ieftin daca e inclus tot,sau poate nu include fundele si capacele

eu asa stiu k sunt cu totul,intradevar pretul e destul de mic...dar eu asa zic,k doar nu iti pune doar husele albe.;-)

cristinaa
20.03.2009, 18:34:05
eu asa stiu k sunt cu totul,intradevar pretul e destul de mic...dar eu asa zic,k doar nu iti pune doar husele albe.;-)
sa vedem,sper sa fie asa

kickina
30.03.2009, 12:41:52
fetelor pana la urma care salon se renoveaza? :D

adryana
30.03.2009, 15:58:38

eu stiu ca salonul cel mare se renoveaza acum.

Elvyra
30.03.2009, 16:33:28
eu fac in salonul mare si mi s-a spus k se renoveaza in primavara asta....<:-P

kickina
30.03.2009, 22:48:48
Elvyra si adryana multumesc pentru informatie :*:*

cum merg pregatirile? ce ati mai achizitionat, ce ati mai rezolvat? :D

ellen79i
02.04.2009, 18:43:55
Buna ziua fetelor...

Eu in iulie am nunta la Zorile, salonul mic. Voi amenajati cu fata patronului sau cu alta firma? Ca noua ni s-a spus ca numai cu ea...si eram curioasa.
Multumesc.

Ann04
02.04.2009, 20:05:55
Fetelor, ma bucur pt voi ca faceti la restaurant Zorile, e frumusel acolo, dar nu aveti oarecare suspiciuni vis-a-vis de mancare, dupa cele intamplate anul trecut in toamna?

cristinaa
02.04.2009, 20:36:45
Buna ziua fetelor...

Eu in iulie am nunta la Zorile, salonul mic. Voi amenajati cu fata patronului sau cu alta firma? Ca noua ni s-a spus ca numai cu ea...si eram curioasa.
Multumesc.
Da de anul acesta nu mai accepta alta firma decat pe fata lui.bine ai venit printre noi,succes la pregatiri.

adryana
02.04.2009, 21:12:12
Buna ziua fetelor...

Multumesc.

buna,bine ai venit printre noi si eu fac tot in salonul mic:-p da si eu voi decora tot cu fata patronului.
te-ai gandit ce culori vei folosi?

adryana
02.04.2009, 21:14:29
Fetelor, ma bucur pt voi ca faceti la restaurant Zorile, e frumusel acolo, dar nu aveti oarecare suspiciuni vis-a-vis de mancare, dupa cele intamplate anul trecut in toamna?

ce s-a intamplat anul trecut in toamna la zorile cred sa putea intampla oricarui rest.stiu ca nu este o scuza dar sper ca dupa cele intamplate vor fi mai atenti pe viitor:D :* :*

ellen79i
02.04.2009, 22:43:55
Buna seara fetelor.

Multumesc, la fel si voua!

Restaurantul l-am rezervat din Iunie anul trecut si de atunci ni s-a spus ca aranjamentul sa-l facem cu fata lui.

Iar in ceea ce priveste tema-culorile eu vreau in auriu-lila. Cam asta va fi tema in principiu..daca nu alb-lila. M-am intalnit si eu cu Alida...si mi-a trimis poze pe mail. Aratau bine nu am ce zice. Oricum in mare am hotarat deja ce vreau. Doar ca nu au huse aurii ci doar albe iar mov/lila avea un material care pe mine una nu prea m-a incantat. Oricum la inceputul lui Iunie stabilim exact ce si cum si poate reusim sa gasim si ce caut eu.

intrebare offtopic: aveti deja fotograful/cameramanul? Ca noi pe cine am gasit ba prea scum, ba nu era disponibil, ba nu ne-a placut ...am citit la fotografi si a ramas sa sun maine la unul dintre ei (mi-a dat nr o fosta miresica). In caz ca ma puteti ajuta dati un pm. Multumesc anticipat.>:D<

adryana
02.04.2009, 23:44:25
Buna seara fetelor.

Multumesc, la fel si voua!

Restaurantul l-am rezervat din Iunie anul trecut si de atunci ni s-a spus ca aranjamentul sa-l facem cu fata lui.

Iar in ceea ce priveste tema-culorile eu vreau in auriu-lila. Cam asta va fi tema in principiu..daca nu alb-lila. M-am intalnit si eu cu Alida...si mi-a trimis poze pe mail. Aratau bine nu am ce zice. Oricum in mare am hotarat deja ce vreau. Doar ca nu au huse aurii ci doar albe iar mov/lila avea un material care pe mine una nu prea m-a incantat. Oricum la inceputul lui Iunie stabilim exact ce si cum si poate reusim sa gasim si ce caut eu.

intrebare offtopic: aveti deja fotograful/cameramanul? Ca noi pe cine am gasit ba prea scum, ba nu era disponibil, ba nu ne-a placut ...am citit la fotografi si a ramas sa sun maine la unul dintre ei (mi-a dat nr o fosta miresica). In caz ca ma puteti ajuta dati un pm. Multumesc anticipat.>:D<

poti sa-mi trt si mie adresa alidei de email sau daca nu poze care ti-a trt cu rest decorat.
eu vroiam alb cu rosu sau bordeau decorat.:*

ellen79i
02.04.2009, 23:55:47
Incerc sa-ti trimit cat pot de repede...ideea e ca nu pot decat seara mai mult dupa 22 ca adoarme fi-miu...ca in timpul zilei abia am timp sa scriu 2 cuvinte ca vrea si el...:D.
Sper sa fie ok...

Are poze cu aranjamente frumoase pe rosu...mie mi-au placut!

Andra22
03.04.2009, 10:14:28
buna,bine ai venit printre noi si eu fac tot in salonul mic:-p da si eu voi decora tot cu fata patronului.
te-ai gandit ce culori vei folosi?
Si eu tot alb-rosu vreau sa fac ...:D sper sa am de unde alege ca si decoratiuni!Eu fac in cel mare care se renoveaza!

uka22
03.04.2009, 10:42:49
poti sa-mi trt si mie adresa alidei de email sau daca nu poze care ti-a trt cu rest decorat.
eu vroiam alb cu rosu sau bordeau decorat.:*

sincer si eu as fii vrut ceva cu rosu...k se vad super frumos...dar ma gandesc cu bleo pe pereti...nush cum ar da....si alida mi-a zis k nu se vede prea bn fiind peretele cu bleo:(

ellen79i
03.04.2009, 10:53:45
Adryana trimite te rog pe pm mail-ul tau ca sa-ti trimit pozele... dau forward la ce mi-a trimis Alida.

cristinaa
03.04.2009, 18:57:37
se pare ca toate avem cam gusturi la fel.si eu vreau cu rosu..dar vreau un rosu burgundy...ori cu auriu ori cu alb.dak nu are ..se pare ca Alida va trebui sa- si mai faca rost de toate pe culorile aste pt ca multe din noi vom avea nevoie

ellen79i
03.04.2009, 19:27:07
Buna ziua...

Uka tot in salonul mic?
La ce te-ai hotarat? Baloane sau flori pt mese? Mie perdeaua luminoasa pt masa mirilor si in spatele mesei mi se pare superba!

Eu mai am de gasit cameramanul si pot respira usurata!
Pupici...:*

adryana
03.04.2009, 22:58:24
sincer si eu as fii vrut ceva cu rosu...k se vad super frumos...dar ma gandesc cu bleo pe pereti...nush cum ar da....si alida mi-a zis k nu se vede prea bn fiind peretele cu bleo:(

sa sti ca eu am vazut salonul decorat cu alb rosu si dadea ff bine stai linstita.mie chiar mi-a cum arata...:* uite o poza

cristinaa
04.04.2009, 02:59:57
Cristina am trimis deja...

Am gasit fotograf! Mai imi trebuie cameramanul #-o.
Mersi mult.imi place pe alb cu burgundy ala ..la aranjamente..unul singur imi place...nu prea are cu trandafiri rosii multe..dar o sa vad eu.mersi

uka22
04.04.2009, 09:04:00
Buna ziua...

Uka tot in salonul mic?
La ce te-ai hotarat? Baloane sau flori pt mese? Mie perdeaua luminoasa pt masa mirilor si in spatele mesei mi se pare superba!

Eu mai am de gasit cameramanul si pot respira usurata!
Pupici...:*

buna.da in salonul mic.si am renuntat la decoratiuni pe culoarea rosu pt k nu dadea bn cu peretele,am eu o problema cu asta :D .pe mese am hotarat sa ramanem la flori pt k sunt mai selecte un pic.vor fii si baloane pe ringul de dans si un balon jumbo.si bineanteles perdea de lumini e super!!
noi mai avem putine...:D bautura,hainele lui(nu se grabeste sa le ia ink:) ) pantofii mei,si in rest mici detalii cum ar fii bomboane,piscoturi,plicuri,baloane. dar astea mai pot astepta:) :*

ellen79i
04.04.2009, 10:33:51
buna.da in salonul mic.si am renuntat la decoratiuni pe culoarea rosu pt k nu dadea bn cu peretele,am eu o problema cu asta :D .pe mese am hotarat sa ramanem la flori pt k sunt mai selecte un pic.vor fii si baloane pe ringul de dans si un balon jumbo.si bineanteles perdea de lumini e super!!
noi mai avem putine...:D bautura,hainele lui(nu se grabeste sa le ia ink:) ) pantofii mei,si in rest mici detalii cum ar fii bomboane,piscoturi,plicuri,baloane. dar astea mai pot astepta:) :*

PAI SI PE CE CULOARE AI ALES? LA MINE VREAU SA FIE IN TON CU ROCHIA/ BUCHETUL..CHESTII DEASTEA. SI EU INCA MA GANDESC DACA PE MESE PUN FLORI SAU BALOANE...AI IDEE CAT AJUNG FLORILE PE MASA?:-<

adryana
05.04.2009, 00:18:06
PAI SI PE CE CULOARE AI ALES? LA MINE VREAU SA FIE IN TON CU ROCHIA/ BUCHETUL..CHESTII DEASTEA. SI EU INCA MA GANDESC DACA PE MESE PUN FLORI SAU BALOANE...AI IDEE CAT AJUNG FLORILE PE MASA?:-<

eu voi avea culorile alb-rosu pt ca va fi in ton cu buchetul trandafri albi si rosii.si pe mese la fel voi pune arnajmente cu flori alb-rosii si vor fi din gerbere si crizanteme pe care le voi cumpara eu de la florarie, nu voi pune baloane pe mese decat voi avea balonul jumbo>:D<

cristinaa
05.04.2009, 06:15:53
eu voi avea culorile alb-rosu pt ca va fi in ton cu buchetul trandafri albi si rosii.si pe mese la fel voi pune arnajmente cu flori alb-rosii si vor fi din gerbere si crizanteme pe care le voi cumpara eu de la florarie, nu voi pune baloane pe mese decat voi avea balonul jumbo>:D<
pai si suporturile pt flori de unde le ei?le ei de la ea dar fara flori?

adryana
05.04.2009, 11:50:20
pai si suporturile pt flori de unde le ei?le ei de la ea dar fara flori?
da suporturile de flori de la ea le iau? crezi ca nu se poate,daca vreau eu sami aduc aranjamentele florale???;;)

uka22
06.04.2009, 08:58:37

pai eu am zis sa fie ca peretele...deci voi opta pt bleo cu auriu...chiar dak nu imi plac asa mult....oricum va fii f putin bleo.mai mult auriu....floriile pe masa variaza in functie de ce vrei incepand de la 30 lei...noi ne agitam atat si sunt sigura k nu ne va admira nimeni decoratiuniile,eu nu am fost niciodata la o nunta sa stau sa admir decoratiuniile:)

Andra22
15.05.2009, 13:21:58
Buna fetelor!Eu astazi imi comand invitatiile si vreau sa va intreb, pe cele care fac nunta la Zorile, cum scrieti numele pe invitatii:Zorile simplu sau Zorile Marii?:d mersi mult de raspuns! va pup!aaaa ....si spor la pregatiri!

adryana
15.05.2009, 14:35:17
Buna fetelor!Eu astazi imi comand invitatiile si vreau sa va intreb, pe cele care fac nunta la Zorile, cum scrieti numele pe invitatii:Zorile simplu sau Zorile Marii?:d mersi mult de raspuns! va pup!aaaa ....si spor la pregatiri!

eu am pus Restaurantul Zorile din Constanta.

cristinaa
15.05.2009, 19:13:53
la multi ani Adryana.
Andra si eu am pus tot Restaurant Zorile

kickina
18.05.2009, 15:15:40
eu am pus Restaurantul Zorile din Constanta.

si eu tot Restaurant Zorile am pus

alinash
18.05.2009, 17:42:04
nu stiu ,mie asa mi-a zis soacramea ca nu te lasa sa aduci din alta parte :-?
Te lasa sa decorezi cu altcineva. Dar...... poate s-a mai schimbat ceva in ultimele 2-3 luni de cand nu am mai fost eu pe acolo. Atunci mi s-a spus ca ca in cazul in care aduci pe altcineva sa iti decoreze restarantul, nu va mai lasa nici macar o fata de masa. Astfel te vezi nevoit sa inchiriezi de la firma respectiva si fete de masa.
Eu in astfel de cazuri dau fetele de masa fara sa mai cer chirie pe ele.

Cat despre faptul ca au inchiriat un salon la 2 nunti, mie mi se pare inadmisibil. Nu cred! Si formatiile? sau dj??? care si pentru cine vor canta???

iulya1505
18.05.2009, 18:04:21
Te lasa sa decorezi cu altcineva. Dar...... poate s-a mai schimbat ceva in ultimele 2-3 luni de cand nu am mai fost eu pe acolo. Atunci mi s-a spus ca ca in cazul in care aduci pe altcineva sa iti decoreze restarantul, nu va mai lasa nici macar o fata de masa. Astfel te vezi nevoit sa inchiriezi de la firma respectiva si fete de masa.

Cat despre faptul ca au inchiriat un salon la 2 nunti, mie mi se pare inadmisibil. Nu cred! Si formatiile? sau dj??? care si pentru cine vor canta???
la ZORILE au facut asa ceva?
un salon la 2 nunti sau cum ? in aceeasi seara:-?

cristinaa
18.05.2009, 19:55:41

in fine nu mai imi bat capul,o sa fac cu Alida pt ca am vz ca are culorile pe care le vreau.faza cu fata care i-a povestit cineva de la munk ca au inchiriat la doua nunti in aceeasi seara si mie m-i se pare imposibil

adryana
18.05.2009, 22:18:42
la ZORILE au facut asa ceva?
un salon la 2 nunti sau cum ? in aceeasi seara:-?[/quote]

iti dai seama ca e imopsibil ,cum sa faci 2 nunti intrun salon ...vb miresicii de mai sus si formatile pt cine cantau:-\
si eu tot cu alida voi face decoratiunile:">

ellen79i
19.05.2009, 19:03:44
hello miresici...

si eu tot cu Alida si din ce am vazut( poze) arata f bine..acum om vedea pe viu ce va fi...:D

babyjoanna
30.05.2009, 22:49:50
salut miresici.....am fost si eu azi pe la zorile....sa vad cand au liber la anu....as vrea sa fac si eu aici....frumos restaurantul....la cel din mijloc am fost....si intamplator era si d-soara Alida acolo...aranja salonul...aratau f frumos mesele...mi-au placut mult...lila....si knd am intrebat-o cam cat costa ....mi-a zis 1.5 EURO bucata...ar veni vreo 6.5 lei.....asa era pretul si inainte...ori le-a scumpit?....chiar sunt curioasa....voi ce ziceti?

adryana
30.05.2009, 23:33:21
salut miresici.....am fost si eu azi pe la zorile....sa vad cand au liber la anu....as vrea sa fac si eu aici....frumos restaurantul....la cel din mijloc am fost....si intamplator era si d-soara Alida acolo...aranja salonul...aratau f frumos mesele...mi-au placut mult...lila....si knd am intrebat-o cam cat costa ....mi-a zis 1.5 EURO bucata...ar veni vreo 6.5 lei.....asa era pretul si inainte...ori le-a scumpit?....chiar sunt curioasa....voi ce ziceti?

ce anume ai intrebato cat costa?aranjatul unei mese sau ce anume?
scuze dar nu stiu la ce sa referit la 1.5 euro buc:"> :*

babyjoanna
31.05.2009, 21:47:02

pai...la aranjamentul unui scaun cred s-a referit....la ce altceva putea?:-\...nici eu nu m-am lamurit bine k se grabea ,nu a stat de vorba....probabil avea si aranjamentul mesei inclus nu?.....sau cum se face de obicei? k sunt in ceata:-p

angel24
01.06.2009, 16:40:45
pai...la aranjamentul unui scaun cred s-a referit....la ce altceva putea?:-\...nici eu nu m-am lamurit bine k se grabea ,nu a stat de vorba....probabil avea si aranjamentul mesei inclus nu?.....sau cum se face de obicei? k sunt in ceata:-p

Buna

Cred ca se refera si la masa si la scaun,pentru ca in mod normal se inchiriaza cu 2 euro (in care intra masa aranjata si scaunul)...la 1,5 euro...mmm..poate chiar ti a facut o reducere,dar intreab o inca odata ca sa nu ai dubii

babyjoanna
01.06.2009, 21:43:23
Buna

Cred ca se refera si la masa si la scaun,pentru ca in mod normal se inchiriaza cu 2 euro (in care intra masa aranjata si scaunul)...la 1,5 euro...mmm..poate chiar ti a facut o reducere,dar intreab o inca odata ca sa nu ai dubii

da...se poate....pentru k de masa nu mi-a zis nimic....probabil era inclus in pretul ala de 1.5 euro...aveti cumva un mail de-al ei...sa-i cer niste poze si niste preturi mai concrete?...pls>:D<

claudiak
01.06.2009, 23:37:31
Buna tuturor!
eu voi avea nunta pe 1 august la Zorile...voi ati aflat ceva clar legat de husele pentru scaune si mese si funditele de la spate? Eu locuiesc in Bucuresti si voi ajunge acolo abia inainte de nunta. o:-)

Andra22
02.06.2009, 10:58:20
da...mai e un pic :-SS :-SS
abia astept sa vad cum decurg lucrurile. sper sa nu ma enervez :D
CASA DE PIATRA!!!!SA FI FERICITA SI IUBITA!!!!ASTEPTAM POZE,toate miresicile de la ZORILE te pupa....!!!!

babyjoanna
02.06.2009, 12:17:47
are cineva mail-ul lu alida?ce cu husele....pls>:D<

kickina
04.06.2009, 19:05:51
CASA DE PIATRA!!!!SA FI FERICITA SI IUBITA!!!!ASTEPTAM POZE,toate miresicile de la ZORILE te pupa....!!!!

multumesc frumos fetelor :*:*
vreau sa va zic ca am fost fff multumita de restaurant. ospatarii au fost super...foarte atenti , schimbau imediat scrumierele, sticlele goale...mancarea nu mai zic...a placut la toata lumea....super
sa stiti ca ati facut o alegere buna ;) :*

cristinaa
04.06.2009, 22:42:23
multumesc frumos fetelor :*:*
vreau sa va zic ca am fost fff multumita de restaurant. ospatarii au fost super...foarte atenti , schimbau imediat scrumierele, sticlele goale...mancarea nu mai zic...a placut la toata lumea....super
sa stiti ca ati facut o alegere buna ;) :*
ma bucur ca a iesit totul asa de bine,casa de piatra si asteptam poze.decoratiunile cum au fost?a fost cum ai vrut tu?

kickina
05.06.2009, 11:22:50
ma bucur ca a iesit totul asa de bine,casa de piatra si asteptam poze.decoratiunile cum au fost?a fost cum ai vrut tu?

da....de asta am uitat sa va spun... au fost super...doina rulz :P
si acum mai am cateva prin casa :D
cred ca mai multe poze o sa va arat cand o sa le primesc de la fotograf

arsenya
05.06.2009, 18:14:03
eu nu am facut nunta in schimb am facut botezul..in salonul mic si a iesit f bine.o sg nemultumire am avut:personalul-ffff proasta servirea.am avut 50pers si 3ospatri si s`a inamplat k unele pers sa termine de mancat si la unele sa nu fie pusa farfuria,au intarziat cu vinul s.a >:P

babyjoanna
06.06.2009, 19:00:41
hello miresici.....sunt super happy....am inchiriat localul ...in data de 28.aug.2010...yeeee....mi-am luat o piatra de pe inima.....am facut primul hop:A....am discutat cu d-l tararache....i-am dat 1000 ron avans.si am batut palma...in legatura cu aranjamentele....mi-a zis doar k ar avea o firma cu care puteam lucra(adik cu fata lui)....insa nu ne-a impus....deci pot sa fac si cu altcineva nu?
care ar fi urmatorul pas?:-? :D

Andra22
07.06.2009, 10:58:37
hello miresici.....sunt super happy....am inchiriat localul ...in data de 28.aug.2010...yeeee....mi-am luat o piatra de pe inima.....am facut primul hop:A....am discutat cu d-l tararache....i-am dat 1000 ron avans.si am batut palma...in legatura cu aranjamentele....mi-a zis doar k ar avea o firma cu care puteam lucra(adik cu fata lui)....insa nu ne-a impus....deci pot sa fac si cu altcineva nu?
care ar fi urmatorul pas?:-? :D

La fel ne-a spus si noua acum un an si jumatate si cand a fost vorba sa vin cu alta firma de decoratiuni mi-a spus ca nu se poate sa fie alta firma decat ce-a a Alidei...eu zic sa nu-ti cauti alta firma, sincer...

babyjoanna
07.06.2009, 21:49:40
La fel ne-a spus si noua acum un an si jumatate si cand a fost vorba sa vin cu alta firma de decoratiuni mi-a spus ca nu se poate sa fie alta firma decat ce-a a Alidei...eu zic sa nu-ti cauti alta firma, sincer...

:( oare sa-l sun sa-l intreb?...sau cum sa fac?....k eu am vazut preturi mai ieftine la altii!!!...hmmm

babyjoanna
07.06.2009, 21:57:52
da....de asta am uitat sa va spun... au fost super...doina rulz :P
si acum mai am cateva prin casa :D
cred ca mai multe poze o sa va arat cand o sa le primesc de la fotograf

kickina vad k tie nu ti s-a impus sa faci cu fiica d-lui tararache?....e adevarat?....k fetele pe aici spun k nu pot face decat cu ea:(...si preturile sincer nu mi se par chiar ok(unele)....sunt intr-o dilema:-?

Andra22
08.06.2009, 10:34:36
:( oare sa-l sun sa-l intreb?...sau cum sa fac?....k eu am vazut preturi mai ieftine la altii!!!...hmmm
da, suna-l si intreaba-l, sau...alte fete au venit la restaurant si au zis ca au avansul platit la alta firma si nu pot sa-l mai recupereze, asa dl.Tararache va fi nevoit sa te lase cu firma ta.Noi am fost acolo cu o pritena de familie, care nu este nici macar decoratoare, pur si simplu are simt artisitc si s-a oferit sa ne ajute, a fost un circ total, drept pentru care, am renuntat si am hotarat sa facem cu fata dansului.Nu prea-mi convine mie 100% dar ne-am intalnit cu ea, e ok, si a inteles cam ce-mi doresc!te pup si spor la miresit!!!

babyjoanna
08.06.2009, 12:00:59
da, suna-l si intreaba-l, sau...alte fete au venit la restaurant si au zis ca au avansul platit la alta firma si nu pot sa-l mai recupereze, asa dl.Tararache va fi nevoit sa te lase cu firma ta.Noi am fost acolo cu o pritena de familie, care nu este nici macar decoratoare, pur si simplu are simt artisitc si s-a oferit sa ne ajute, a fost un circ total, drept pentru care, am renuntat si am hotarat sa facem cu fata dansului.Nu prea-mi convine mie 100% dar ne-am intalnit cu ea, e ok, si a inteles cam ce-mi doresc!te pup si spor la miresit!!!

o fi fata dansului ok...dar iti dau cateva exemple...covorul rosu la ea e 150 lei..si la ballonstyle am vazut k e 80 lei...la aproape jumatate de pret....

perdeaua de lumini la ea e 350 lei...la ballonstyle 240(3 metri liniar)

arcada de baloane la ea e 170 ron...la ballonstyle e 100 ron 100100

si astea sunt doar cateva exemple....nu k as fi zgarcita sau nu as avea bani...dar e diferanta un pic cam mare..putin de colo,putin de colo.....si se aduna la sfarsit...

ma rog...eu nu cred k as vrea sa fac cu ea....si nu inteleg dc sa-mi impuna treaba asta....nu mai stie lumea cum sa scoata bani!!! ma rog.......
eu iti multumesc k mi-ar raspuns...te pup si eu>:D<:*

arsenya
08.06.2009, 13:23:07
cel mai bine este cum zice andra22,sa spui ca ai dat avansul altei firme. mie chiar mi`au placut decoratiile facute de ea si cand am avut botez am inrat intr`un salon de nunta si era superb amenajat,deosebit si elegant.dar daca e diferenta asa mare de pret ii poti spune chiar in fata k firma cu care lucrezi are preturi mai mici.

babyjoanna
08.06.2009, 15:03:12
cel mai bine este cum zice andra22,sa spui ca ai dat avansul altei firme. mie chiar mi`au placut decoratiile facute de ea si cand am avut botez am inrat intr`un salon de nunta si era superb amenajat,deosebit si elegant.dar daca e diferenta asa mare de pret ii poti spune chiar in fata k firma cu care lucrezi are preturi mai mici.

da...o sa vb cu el....si cadem noi la pace cumva....k altfel....ne luam de ciuf=))

adryana
08.06.2009, 16:25:50
nush dak mai reusesc sa ajung prin buc.pana la nunta,eu am fost prin unirea in buc.si nu am gasit nik:( si in cta nu mai zic...sper acum ca a venit caldura sa aduk si ei mai multe modele.
si in leg. cu decoratiuniile,oricum nu este diferenta asa mare de la bleo la lila....si stai linistita k va arata bn cu baloane...si sa stii k iesi mult mai ieftin,si mentin ce am mai scris pe aici,nush cata lume se va uita la decoratiuniile,pt kare noi ne-am batut atat capul.poate se vor uita doar cei care urmeaza sa aiba nunta curand si se inspira de la nuntiile la care merg:)

uka ai avut nunta sambata>:D< sper ca a iesit toul asa cum tiai dorit.iti doresc CASA DE PIATRA si multa fericire si intelegere.>:D< >:D<
cand ai timp p&ograve;ate intri si ne povestesti si noua cum a fost.>:D<

kickina
08.06.2009, 16:30:10
kickina vad k tie nu ti s-a impus sa faci cu fiica d-lui tararache?....e adevarat?....k fetele pe aici spun k nu pot face decat cu ea:(...si preturile sincer nu mi se par chiar ok(unele)....sunt intr-o dilema:-?

da eu inr-adevar nu am facut decoratiunile cu fata lui pt ca in februarie 2008 atunci cand am arvunit noi localul fata lui nici nu cred ca avea firma...pt ca nu ni s-a spus nik la momentul respectiv. asa ca inainte de nunta cand ne-am dus sa vb de meniuri si altele i-am specificat treaba asta si a inteles, mai ales ca deja arvunisem firma de decoratiuni.

Andra22
08.06.2009, 18:08:43
da...o sa vb cu el....si cadem noi la pace cumva....k altfel....ne luam de ciuf=))
Exact la asta mai aveam putin sa ajungem si noi!crede-ma ca nu mi-a convenit, dar asta a fost situatia, oricum eu ma limitez la strictul necesar , flori si baloane si eventual torte la intrare...mi-a placut mult salonul,cel mai mult dintre toate vazute in Constanta! mai ales acum, fiind renovat(vb despre salonul mare din mijloc) si pentru a-mi face nunta acolo, linistita , am hotarat sa trec peste aceste "mici inconveniete" si astfel sa ocolesc neplacerile...eu sper sa reusesti sa faci totul asa cum iti doresti!pup
p/s sper ca intelegi ce am vrut sa punctez cu ghilimelele si cuv subliniat!

cristinaa
08.06.2009, 20:03:40
o fi fata dansului ok...dar iti dau cateva exemple...covorul rosu la ea e 150 lei..si la ballonstyle am vazut k e 80 lei...la aproape jumatate de pret....

perdeaua de lumini la ea e 350 lei...la ballonstyle 240(3 metri liniar)

arcada de baloane la ea e 170 ron...la ballonstyle e 100 ron 100100

si astea sunt doar cateva exemple....nu k as fi zgarcita sau nu as avea bani...dar e diferanta un pic cam mare..putin de colo,putin de colo.....si se aduna la sfarsit...

ma rog...eu nu cred k as vrea sa fac cu ea....si nu inteleg dc sa-mi impuna treaba asta....nu mai stie lumea cum sa scoata bani!!! ma rog.......
eu iti multumesc k mi-ar raspuns...te pup si eu>:D<:*
acum e alegerea ta cu ce firma sa faci dar iti spun zigur ca am citit pe forum ca unele fete au avut experienta proasta cu ballon style ,au fost fetele de masa si de scaune sifonate si patate.acum eu una prefer sa platesc un pic mai mult si sa nu fac crize in ziua nuntii .

babyjoanna
09.06.2009, 09:38:44
acum e alegerea ta cu ce firma sa faci dar iti spun zigur ca am citit pe forum ca unele fete au avut experienta proasta cu ballon style ,au fost fetele de masa si de scaune sifonate si patate.acum eu una prefer sa platesc un pic mai mult si sa nu fac crize in ziua nuntii .

ok...eu va multumesc pentru pareri...si pt raspunsuri>:D<
va eu ce fac pana la urma........spor la miresit fetelor:*

Andra22
09.06.2009, 11:42:32
park ziceai k au si un site.poti sa'mi trim si mie un pm cu site'ul plz:*
Casa de piatra!!!sa fiti fericiti!!!multa sanatate si multa iubire!!!cum a fost nunta?

cristinaa
15.06.2009, 20:04:35
fetelor am vb si eu cu Alida insfarsit si i-am spus cam ce ma intereseaza din decoratiunile ei ,mi-a dat si niste preturi dar oricum eu le vreau un pic schimbate la flori ..vreau m multe flori si mai putina verdeata asa ca preturile o sa difere putin si sa vedem cat mai e trandafirul cand ajung eu in tara.
Adryana mai ai f putin si ajungi in tara..vine nunta,ai emotii?<:-P <:-P

roshured
16.06.2009, 00:35:17
! Fetele : HELP PLZ ! :)

Haideti sa vorbim si lucruri serioase ...
Meniul pentru nunta l-ati facut ?

Daca nu cer prea mult , rog un pic de ajutor , pentru a-mi face o parere asupra costului meniului .

Din ce am vb cu dl Tararache spune ca meniul este undeva la 130 de LEI .
Eu fac in salonul mare ( in 2010 ) , husele ptr scaune sunt cele pe care le are restaurantul , adica albe cu funda aurie .
In afara meniului aducem de acasa : bautura , tort , fructe .
Si bineinteles fiecare ospatar se plateste cu 100 RON pentru noaptea respectiva .

Vom avea aprox. 250 de invitati si din cate am inteles 7 8 ospatari fac fata cu brio .

Ceea ce va cer este :
1 . un model de meniu , ( cu cat mai multe cu atat mai bine )
[ ma intereseaza in principiu pretul total nu in detaliu ]
2 . o parere in legatura cu ospatarii ( cati ati cerut , cati ati avut etc )
3 . decoratiunile Alidei sunt chiar asa de "wow" incat schimba radical un salon ? si eventual ceva preturi sau un email / nr de telefon al Alidei

Va multumesc anticipat !

Andra22
16.06.2009, 12:52:08

Daca nu cer prea mult , rog un pic de ajutor , pentru a-mi face o parere asupra costului meniului .

Eu fac in salonul mare ( in 2010 ) , husele ptr scaune sunt cele pe care le are restaurantul , adica albe cu funda aurie .
Si bineinteles fiecare ospatar se plateste cu 100 RON pentru noaptea respectiva .

Vom avea aprox. 250 de invitati si din cate am inteles 7 8 ospatari fac fata cu brio .

Ceea ce va cer este :
3 . decoratiunile Alidei sunt chiar asa de "wow" incat schimba radical un salon ? si eventual ceva preturi sau un email / nr de telefon al Alidei

Va multumesc anticipat !
tot ce pot sa-ti spun este ca da, decoratiunile imbunatatesc aspectul, ceea ce-ti ofera ei, am inteles ca sunt cam uzate si se vede...

adryana
16.06.2009, 16:55:26

Ceea ce va cer este :

Va multumesc anticipat !

buna,eu stiam ca in pretul meniului intra si fructele iar noi trebuie sa ducem bautura si tortul.cat despre ospatari mie mi-a zis ca o parte din avansul care l-am dat cand am arvunit restaurantul este pt ospatarii.cati voi avea nu stiu.pt 140 de pers cred ca este suficient 5 ospatari.
cat despre deco eu zic ca sunt ok si preturile cam tot asa.>:D<
saptamana viitoare voi ajunge la restaurant si am sa fac rost de mai multe informatii.>:D<

roshured
17.06.2009, 01:16:01
multumesc ptr raspunsuri , astazi am fost si am dat avansul de 1000 ron , am stabilit data pe 15 mai 2010 , urmeaza sa discut cu alida si sa vad ce preturi are , pentru ca sincer nu vreau sa bag extraordinar de multi bani in amenajarea salonului , dar nici nu exclud sa fac ceva inbunatatiri ... :)

daca aveti ceva preturi recente de la alida , va rog frumos sa le postati

numai bine ! <:-P

Andra22
17.06.2009, 09:05:35
multumesc ptr raspunsuri , astazi am fost si am dat avansul de 1000 ron , am stabilit data pe 15 mai 2010 , urmeaza sa discut cu alida si sa vad ce preturi are , pentru ca sincer nu vreau sa bag extraordinar de multi bani in amenajarea salonului , dar nici nu exclud sa fac ceva inbunatatiri ... :)

daca aveti ceva preturi recente de la alida , va rog frumos sa le postati

numai bine ! <:-P
Sa fie intr-un ceas bun!!!

roshured
18.06.2009, 16:42:23
Multumim Andra22 ;)

In continuare o sa postez preturile Alidei si meniul de la Zorile pentru anul asta ( in 2010 probabil pretul va mai creste cu 5 - maxim 10 lei - sau posibil sa ramana acelasi - asta mi-a zis dl. Tararache )

Decoratiuni :

arcada tull + flori artificiale = 150 ron
arcada flori naturale = 250 (minim)
arcada baloane = 170 ron
stalpi flori (pentru intrare) = 40 ron /bucata
covor rosu - 150 ron (10 metri)
drapaj lumini spate - 350 ron
casuta bani - 20 ron /inchiriere
aranjament floral masa mare - intre 80 si 200 ron
aranjament floral (masa invitatilor) - 35 ron minim (crini,gerbera,crizanteme,mini crizanteme etc)
suport din fier forjat,sticla inalta,sticla la nivelul mesei - 5 ron inchiriere
servetele simple diferite culori - 35 - 40 ron (100- 150 persoane)
servetele personalizate - 70 ron (100 persoane)
huse scaun - lila,grena,vernil - 1,5 ron /buc inchiriere
HUSE LILA/MOV - (fustita masa si husa scaun lila - capac masa si funda la scaun mov) - 6,5 ron/persoana
huse scaun - aurii,roz,somon,bleu - intra in pretul restaurantului
balon heliu 3,5 ron bucata
jumbo - 150 ron
artificii tort - 5 ron buacata
artificii scena - 40 ron bucata
fantana de ciocolata
inimi din baloane legate cu verigheta - 250 ron
jumbo - 150 ron
panou baloane cu numele copilului intre 400 si 600 ron
cifra 18 baloane - 150 ron

Meniu

Aperitiv cald:

Rulada de porc florentin
Galantina de pasare
Bulete de cascaval
Gujon de salau
Ficatei de pasare
Ciuperci gratinate
Branza
Rosie
Castravete

Peste:

Salau prajit cu sos tartar, cartofi natur si legume mexicane

sau

Pangasius prajit cu sos tartar, cartofi natur si legume mexicane

( faza cu pangazius la acelasi pret cu salaul este de mare nesimtire avand in evdere ca kg de pangasius este 10 ron dar sunt probabil si persoane care nu stiu asta si se inteapa )

Sarmale:

Sarmale in foi de varza cu ardei iute si mamaliga

Friptura:

Muschi file la gratar
Minikevscaia
Cartofi prajiti si legume mexicane
Salata de sezon

Chifle
Fructe (mere, banane, struguri)
Alune si saratele
Cafea

Total 135.00 ron

Bautura si tortul se aduc de acasa

La meniu se poate adauga / scoate orice atata timp cat ei isi pun adaosul lor , iar suma totala nu este sub 130 de lei .

Avans se da 1000 RON .

...............

Cam asta as fi vrut eu , sa gasesc pe forumul despre restaurant , in loc de discutii interminabile despre pantofiori si matrurii , emotii si fluturi in stomac si alte chestii total in afara topicului ( no offence ladies )

Sper ca informatiile va sunt de ajutor ,
Toate cele bune !

adryana
30.06.2009, 14:34:55
salutare draga miresici.
eu am ajuns pe ultima suta de metrii cu pregatirile.am ales meniul 'am stabilit decoratiunile,am luat bauturile ,am dat comanda de tort,in mare e cam totul facut si acum asteptam ziua cea mare.<:-P <:-P

Andra22
30.06.2009, 14:48:25
salutare draga miresici.
eu am ajuns pe ultima suta de metrii cu pregatirile.am ales meniul 'am stabilit decoratiunile,am luat bauturile ,am dat comanda de tort,in mare e cam totul facut si acum asteptam ziua cea mare.<:-P <:-P
Succes in continuare!cred ca esti tare emotionata!Iti doresc sa-ti iasa toate asa cum iti doresti tu!!!!Mult succes!

babyjoanna
01.07.2009, 18:06:42
am niste poze....trimise de alida....cu decoratiuni de ale ei...va dau link-ul sa va uitati...poate va inspirati...pupici

http://picasaweb.google.com/babyjoanna86/DecoratiuniAlida#

cristinaa
01.07.2009, 19:49:46
am niste poze....trimise de alida....cu decoratiuni de ale ei...va dau link-ul sa va uitati...poate va inspirati...pupici

http://picasaweb.google.com/babyjoanna86/DecoratiuniAlida#
multumim,eu pe astea le vazusem deja.>:D<

cristina_82
02.07.2009, 18:15:54

Buna! Numele meu este CRISTINA si sunt din Cta.
In 2010- 2 oct voi face si eu nunta tot la Zorile in salonul mic si as vrea, at cand ai timp, sa-mi spui si mie in cateva cuv cum a iesit nunta la Zorile (cine ti-a facut aranjamentele, cat te-a ajuns meniul, s.a alte detalii)
Iti urez casa de piatra si multa fericire alaturi de sotul tau (pt k atunci cand vei citi mesajul sigur ai spus da:)).
MS.

cristina_82
02.07.2009, 18:20:58
eu fac la zorile in cel mare(am inteles ca e cel din mijloc) .cel mic de cate persoane e?eu am fost la o nunta in cel de pana in 100 de pers si era alb cu portocaliu crem asa si mi-a placut mult si am inteles ca si cel mare e portocaliu deschis.despre decoratiunui am inteles ca trebuie sa iei de la ei,ca fata patronului se ocupa cu asta,iti da variantele ei si tu alegi.eu nu sunt in tara deci va trebui sa fac asta prin intermediari

Buna!
Numele meu este Cristina
Desi voi fi mireasa in 2010, sunt interesata inca de pe acum de detaliile legate de nunta.
Am si eu o intrebare: pe cine ai "desemnat" pana la urma sa se ocupe de decoratiuni si cam cat o sa te ajunga.
Astept raspunsul tau.
Ms.

cristinaa
02.07.2009, 18:43:03
Buna!
Numele meu este Cristina
Desi voi fi mireasa in 2010, sunt interesata inca de pe acum de detaliile legate de nunta.
Am si eu o intrebare: pe cine ai "desemnat" pana la urma sa se ocupe de decoratiuni si cam cat o sa te ajunga.
Astept raspunsul tau.
Ms.
Si eu tot Cristina ma numesc,eu fac cu fata patronului...acum te lasa sa faci numai cu ea,o cheama alida.nu stiu cat o sa ma coste .daca citesti toate paginile gasesti lista ei de preturi si gasesti si meniul care e 1250 parca,dar pana faci tu nunta sigur mai creste un pic

iulya1505
02.07.2009, 19:39:23
Buna! Numele meu este CRISTINA si sunt din Cta.
In 2010- 2 oct voi face si eu nunta tot la Zorile in salonul mic si as vrea, at cand ai timp, sa-mi spui si mie in cateva cuv cum a iesit nunta la Zorile (cine ti-a facut aranjamentele, cat te-a ajuns meniul, s.a alte detalii)
Iti urez casa de piatra si multa fericire alaturi de sotul tau (pt k atunci cand vei citi mesajul sigur ai spus da:)).
MS.
buna hai ca itzi raspund eu sunt sora ei si stiu in mare ce si cum.
decoratiunile asa cum au spus si celellate fete pe aici te obliga sa le faci cu fata patronului alida ,despre meniu pe ea a ajunso la 130 ron de pers si are incluse si husele de scaun.
mai multe detalii despre mancare ,servire si alte lucruri legate de restaurant abia dupa sambata itzi voi putea da .
>:D< >:D<

iulya1505
06.07.2009, 10:57:46
haideti sa va spun cum afost la restauranta .
decoratiunile au fosat foarte frumoase facutede ALIDA,au avut husele descaun dela rest din meniu si cçhiar au fost ok nua u fost patate sau sa se vada ca sunt ff uzate ba din potriva erau ok.
mancare foarte buna ,au avut aperitiv rece,pestele ff bun,friptura la fel nemaipomenit d ebuna,ce a lasat de dorit au fost sarmalele aratau urat si carnea era atat de rosie la gust nu stiu pt ca sincer eu una nu am macat nici o sarma cand am vazut cuma rata,restu invitatilor au mancat.
servirea a fost ok desi se putea si ami bine.
alte detalii despre cum au colaborat cu patronul de acolo,si despre bautura si mancare va da adryana caci ea a fost miresica .eu doar sora miresii:))
in rest ce pot spune doar ca fost nemaipomenit de frumos.

Andra22
06.07.2009, 13:19:04
decoratiunile au fosat foarte frumoase facutede ALIDA,au avut husele descaun dela rest din meniu si cçhiar au fost ok nua u fost patate sau sa se vada ca sunt ff uzate ba din potriva erau ok.
mancare foarte buna ,au avut aperitiv rece,pestele ff bun,friptura la fel nemaipomenit d ebuna,ce a lasat de dorit au fost sarmalele aratau urat si carnea era atat de rosie la gust nu stiu pt ca sincer eu una nu am macat nici o sarma cand am vazut cuma rata,restu invitatilor au mancat.
alte detalii despre cum au colaborat cu patronul de acolo,si despre bautura si mancare va da adryana caci ea a fost miresica .eu doar sora miresii:))
Multumim ptr info!;))

cristinaa
06.07.2009, 19:12:41
multumim pt info,ma bucur ca a iesit asa bine,despre sarmale..naspa,eu mor dupa sarmale dar nici eu nu mananc ceva dak nu-mi place cum arata.

kickina
07.07.2009, 14:02:41
multumim pt info,ma bucur ca a iesit asa bine,despre sarmale..naspa,eu mor dupa sarmale dar nici eu nu mananc ceva dak nu-mi place cum arata.

la noi au fost super sarmalele...eu sunt fan sarmale :P
le-am mancat pe toate :D

kickina
10.07.2009, 17:38:13
stai linistita..cand ai timp

gata am rezolvat cu contul pe picasa :P

http://picasaweb.google.ro/crisy.viz

mai am de adaugat dar nu am mai avut timp:D
sper sa va placa

Joliutza
10.07.2009, 18:06:15

sper sa va placa

Foarte frumoase!

cristinaa
10.07.2009, 18:20:35

sper sa va placa
foarte frumoase pozele,aratai super,felicitari

kickina
11.07.2009, 00:46:53
multumesc fetelor :*:*

aMELLIAAAA
20.07.2009, 16:44:50
buna ! e cineva care a facut nunta la zorile in restaurantul mare? aveti si ceva poze? va multumesc anticipat.