PDA

Versiunea completa : Ary

bogvar
30.06.2008, 14:10:17
Am rezervare la Restaurantul Hotelului Ary.
A fost cineva la nunta acolo sau mai are cineva nunta la ei?
Daca aveti detalii despre servire, mancarea cum este sau orice info e bine venita.
Multumiri!

bogvar
07.07.2008, 10:56:25
Pare-se ca nimeni nu stie nimik.
Las' ca voi da eu detalii si voi face recomandari daca iese totul ok:|

diannaa
08.07.2008, 12:30:03
unde e restaurantul asta? nu am auzit de el....

bogvar
08.07.2008, 13:34:11
unde e restaurantul asta? nu am auzit de el....

In Gruia undeva in zona 7 strazi, e frumos, mie mi-a placut,e deschis cred numai de anul acesta; mai exact pe str. Magaziei.
cauta pe google hotelary >:D<

Si sa nu uit: HAAI SIMINAAAA!
Nastere usoara! Tinem pumnii!

andreea_m
08.07.2008, 14:24:21
In Gruia undeva in zona 7 strazi, e frumos, mie mi-a placut,e deschis cred numai de anul acesta; mai exact pe str. Magaziei.
cauta pe google hotelary >:D<

Si sa nu uit: HAAI SIMINAAAA!
Nastere usoara! Tinem pumnii!

Ce capacitate are?
Ma interesez si eu pt cineva, studiez piata, ca sa stiu ce recomandari sa fac:">

bogvar
08.07.2008, 17:59:11
Ce capacitate are?
Ma interesez si eu pt cineva, studiez piata, ca sa stiu ce recomandari sa fac:">
Cei de la restaurant au zis ca incap 120 persoane!
Eu zic ca mai putine, dar ei stiu mai bine cum pot aranja mesele la capacitate maxima.
Noi avem nunta mica, maxim 100 persoane.

bogvar
18.08.2008, 20:39:24
Daca nu mai scrie nimeni pe aici voi insista eu cu detalii, deocamdata cate am;))

Dupa cum spuneam, avem rezervat restaurantul hotelului Ary.
Pentru ca se apropie marele eveniment pentru noi, astazi am fost la noi discutii cu reprezentantii restaurantului, cei care se vor ocupa de buna desfasurare a nuntii noastre.
Parerea noastra pana acum este foarte buna.
Sunt deschisi la ceea ce isi doresc mirii, in genere au fost de acord cu ceea ce am propus, unde au putut sa ne ajute cu idei au facut-o si am ajuns la un numitor comun astfel incat sa fim noi multumiti. Mai degraba sunt de acord dansii cu ce iti doresti(asta daca nu sari calul) decat sa incerce sa impuna o idee sau sa refuze din start o idee de a ta.
Sala am aflat astazi ca are capacitate mai mare de 120 de persoane(imi pare rau ca am dezinformat).Au organizat saptamana trecuta, daca bine am retinut, o nunta de 150 de persoane.
Meniul nu este foarte scump.
Bautura se poate cumpara de la en gros-ul pe care il detin, si o si transporta la sala; bautura care ramane se poate returna la en gros;
Am primit sfaturi despre ce si cat se bea la nunta, foarte utile! Sfaturi despre ce si cat sa comandam sa fie in favoarea noastra dar in acelasi timp si invitatii multumiti.
Au scaune elegante, nu ar mai necesita huse dar in acelasi timp au huse si "funde" pentru scaune precum si naproane pentru mese pe auriu o varianta si o alta varianta pe visiniu acestea doua in combinatie cu alb.
Deocamdata numai de bine si pareri numai bune.
Sper ca la final sa ramanem cu aceeasi parere.
Daca nu aveti sala rezervata inca si nu aveti nunta mare eu zic, macar sa mergeti sa vedeti sala.
Hotelul este de 4 stele, restaurantul este pe masura.
Noi am fost foarte incantati de sala de cum am vazut-o prima data.

sper sa mai scriu la topicul acesta dupa nunta si tot de bine sa scriu:)

ioanacluj
19.08.2008, 08:47:09
mult succes!
spune-mi si mie te rog cam cam costa meniul si daca te pun sa platesti toate portiile (100) comandate sau cate or fi sau doar aperitivile pt cati sunt prezenti si restul le fac dupa atunci la fata locului in fctie de cati sunt prezenti. pt k difera de la rest la rest.

se plateste 10% pt chelneri sau e suma fixa?
chirie pe sala se plateste?

merci, succes inca odata!

bogvar
20.08.2008, 10:23:59
mult succes!
spune-mi si mie te rog cam cam costa meniul si daca te pun sa platesti toate portiile (100) comandate sau cate or fi sau doar aperitivile pt cati sunt prezenti si restul le fac dupa atunci la fata locului in fctie de cati sunt prezenti. pt k difera de la rest la rest.

se plateste 10% pt chelneri sau e suma fixa?
chirie pe sala se plateste?

merci, succes inca odata!

Noua ne-au dat 5 variante de meniu, cu posibilitate sa alegem ce vrem din ele si sa facem unul singur. Un meniu complet de exemplu este undeva la 110-130 lei dar este foarte bogat(aperitiv rece, aperitiv cald, felul de baza, 2 cafele, suplimentul final)
Prajiturile si tortul le aduci de unde vrei, noi de la Pralina o sa le cumparam.
Bautura o cumparam de la en gros-ul pe care il detine patronul hotelului. Ne convine asa pentru ca nu ne mai batem capul cu transportul bauturii la sala, pentru ca ni-l asigura ei, preturile sunt bune si foarte bune in plus toata bautura care nu se consuma o putem returna si vom primi banii inapoi.

In ceea ce priveste plata meniurilor, aperitivele se platesc cate comandati; se pot suplimenta cam cu 10 aperitive parca, in cazul in care vin invitati de care nu stiai cand le-ai transmis numarul de persoane. In cazul in care sunt copilashi la nunta pentru acestia se fac meniuri-jumatati de portie.
Celelalte feluri se pot suplimenta daca iti vin mai multe persoane.
PLATA: valoarea meniurilor la care se adauga 10%, ceea ce reprezinta, plata pentru chelneri, pagube, etc. si este stipulat in contract. Noua ne-a convenit asa. Din punctul meu de vedere e ok.

In plus pentru miri dau o camera la hotel.

Patronul este un om super ok.

Cred ca mai pot oferi si alte servicii, dar de asta nu sunt asa de sigura pentru ca nu am intrat in detalii, din cuza faptului ca noi deja contractasem celelalte servicii(sonorizare, decoratiuni, etc.)

Cred ca am reusit sa iti raspund la intrebari:)
Dupa nunta o sa pot da detalii mai multe!
Multumesc pentru urare, ca bine zici "succes" ca succesul presupune munca, pe care slava Domnului am depus-o pentru nunta si inca nu e totul finalizat.:)

bogvar
09.09.2008, 19:43:23
Asa cum am promis revin cu pareri despre restaurantul Ary.
Nu pot decat sa multumesc din suflet tuturor de acolo si patronului care este un om de nota 10+ .
Totul a fost de exceptie!!!
Suntem foarte multumiti de colaborarea noastra cu cei de la restaurantul Ary si ii recomandam cu mare caldura!
Nu avem nimic de reprosat, s-au purtat exemplar!
Multumim inca o data personalului si patronului de la restaurantul Ary.
Daca cineva doreste mai multe detalii si pot ajuta intrebati-ma cu incredere.
Va voi ajuta cu tot ceea ce pot.

Cammie
09.09.2008, 20:04:58
Nu pot decat sa multumesc din suflet tuturor de acolo si patronului care este un om de nota 10+ .
Suntem foarte multumiti de colaborarea noastra cu cei de la restaurantul Ary si ii recomandam cu mare caldura!

Ma bucur ca ti-a iesit nunta asa cum ai visat.
Casa de piatra!!!!!!!!
Poze? ;;)

bogvar
09.09.2008, 21:43:36
Ma bucur ca ti-a iesit nunta asa cum ai visat.
Casa de piatra!!!!!!!!
Poze? ;;)

Multumesc frumos!
Poze.........asteptam si noi cu nerabdare sa le primim, inca sunt la fotograf, la Bucuresti!
Cand intram in posesia lor postam pentru pareri:)

NiceAngel_Ela
11.02.2009, 14:21:56
Buna,
Cand ne-am hotarat sa alergam printre sali de nunti, am precut pe lista si Hotel Ary si am zis ca mergem pana acolo savedem cum e, dar ne-a fermecat si dupa ce am batut aproape tot Clujul din sala in sala am ramas la Hotel Ary.

Aaa, voiam sa te intreb bogvar, daca cumva mai intri pe forum mi-ai putea zice daca sti cumva, cei de la hotel detin vaze pentru flori de pus pe fiecare masa? adica ceva mai deosebit? Si daca ai cumva poze puse undeva cum a fost aranjata sala.[-o<
Multumesc frumos.

si inca ceva, daca ai avut cumva artificii la dansul mirilor, din alea de sol la 1.5m daca au avut ceva impotriva, ca am inteles ca nu prea le place cu jombo(balonul urias pli de confetii).
:-p

bogvar
19.02.2009, 19:19:39
Aaa, voiam sa te intreb bogvar, daca cumva mai intri pe forum mi-ai putea zice daca sti cumva, cei de la hotel detin vaze pentru flori de pus pe fiecare masa? adica ceva mai deosebit? Si daca ai cumva poze puse undeva cum a fost aranjata sala.[-o<
Multumesc frumos.

Ti-am raspuns pe pm :)

NiceAngel_Ela
20.02.2009, 13:57:55
Ti-am raspuns pe pm :)
Multumesc mult!>:D<>:D<>:D<

Tatunitza
03.03.2009, 18:07:48
salut! am semnat si noi azi contractul al hotel Ary. as dori daca se poate sa imi mai dai ceva detalii sau sfaturi legate decum a decurs nunta la voi. noi am vorbit cu o tipa draguta (Raluca), nu stiu daca era si cand ati fost voi.

mai exact, as vrea sa flu cum a fost cu bautura, daca au aparut dupa nunta costuri "in plus" fata de ce va asteptati?!!

multumesc mult

bogvar
04.03.2009, 08:18:35
salut! am semnat si noi azi contractul al hotel Ary. as dori daca se poate sa imi mai dai ceva detalii sau sfaturi legate decum a decurs nunta la voi. noi am vorbit cu o tipa draguta (Raluca), nu stiu daca era si cand ati fost voi.

mai exact, as vrea sa flu cum a fost cu bautura, daca au aparut dupa nunta costuri "in plus" fata de ce va asteptati?!!

multumesc mult

Felicitarile mele! Nu vei regreta! Cel putin noi nu avem nici cel mai mic regret ca am ales Ary pentru nunta, cu toate ca am avut mari emotii si multe griji inainte de nunta pentru ca nu am avut de unde sa aflu detalii despre Ary, am avut incredere si nu am fost dezamagiti :)
Ca si cost.........nimic in plus de ceea ce stabilisem :)

Spor la pregatiri!
Ti-am trimis si pm

Tatunitza
04.03.2009, 13:21:59
Buna,
Cand ne-am hotarat sa alergam printre sali de nunti, am precut pe lista si Hotel Ary si am zis ca mergem pana acolo savedem cum e, dar ne-a fermecat si dupa ce am batut aproape tot Clujul din sala in sala am ramas la Hotel Ary.

cand ai nunta la Ary? eu sunt in 30 august.

NiceAngel_Ela
04.03.2009, 13:31:26
cand ai nunta la Ary? eu sunt in 30 august.

Noi pe 25 iulie 2009. :">

Oanaflo
04.08.2009, 07:59:13
Noi pe 25 iulie 2009. :">

Salut,

poti reveni cu amanunte despre cum a iesit nunta la Hotel Ary? Au fost seriosi, s-au tinut de promisiuni? DJ-ul l-ati luat din alta parte, sau a fost cel cu care lucreaza cei de la Ary? Detalii, detalii, detalii daca ne poti da.

Multumesc frumos si Casa de Piatra si multa multa sanatate.>:D<

NiceAngel_Ela
21.08.2009, 14:47:28
Salut,

poti reveni cu amanunte despre cum a iesit nunta la Hotel Ary? Au fost seriosi, s-au tinut de promisiuni? DJ-ul l-ati luat din alta parte, sau a fost cel cu care lucreaza cei de la Ary? Detalii, detalii, detalii daca ne poti da.

Multumesc frumos si Casa de Piatra si multa multa sanatate.>:D<

Cu mare placere pot sa iti raspund la fiecare intrebare.
Sincer in ceea ce priveste resaturantul nu ma pot plange de nimic.
Nu vreau sa ii ridic in slavi, dar pur si simplu nu am cu ce sa ii critic. Pot sa zic ca au fost seriosi si atenti cu multe chestii pentru care nu mai aveam nervi. S-au tinut de ce au zis, si pot sa zic ca am avut o nunta reusita si datorita lor. A si trebuie sa mentionez, ca un plus, nu m-au tapat de bani, au fost foarte corecti in aceasta privinta.
DJ-ul l-am luat de la ei,cel cu care lucreaza Ary, ne-am intalnit cu el am stabilit o lista de melodii preferate sau cerinte la nunta si 90% din ele s-au realizat. Au intervenit alte melodii la cerere pe parcurs, preferinte ale nasilor l-a care a raspuns cu promtitudine. Pot sa zic ca s-a dansat toata nunta si eu am dansat de la inceput pana la sfarsit si ne-am simtit tare bine. Atmosfera nu depinde numai de DJ, depinde si de miri si nasi daca danseaza si ei si se simt si ei bine.
Sa nu ma mai intind prea mult la povesti, ma opresc aici si daca mai ai intrebari raspund.:-p>:D<

Tatunitza
22.08.2009, 10:22:12
Casa de piatra, draga NiceAngel!!!

Si noi avem nunta peste o saptamana la Ary si cei de acolo au fost de mare ajutor in ceea ce priveste pregatirile, cu sfaturi si profesionalism. Sper sa fie asa si in ziua nuntii....:D

Oanaflo
22.08.2009, 19:25:12
Iti multumesc frumos pt raspunsuri. Azi am trecut si noi pe la Ary sa mai vedem cum sta treaba :D . Am vb si cu DJ-ul, pare foarte ok si sper sa nu avem probleme. O intrebare mai am, sala au decorat-o ei sau ati avut firma care s-a ocupat de acest aspect? Imi poti trimite eventual PM cu numele firmei?:D

Merci frumos pt ajutor >:D<

NiceAngel_Ela
24.08.2009, 11:51:04
Iti multumesc frumos pt raspunsuri. Azi am trecut si noi pe la Ary sa mai vedem cum sta treaba :D . Am vb si cu DJ-ul, pare foarte ok si sper sa nu avem probleme. O intrebare mai am, sala au decorat-o ei sau ati avut firma care s-a ocupat de acest aspect? Imi poti trimite eventual PM cu numele firmei?:D

Merci frumos pt ajutor >:D<

Sala ei ne-au decorat-o si am fost vineri seara sa ducem ultimele chestii la restaurant si am aruncat un ochi sa vad cum arata, am ramas impresionata. Nu-mi pare rau ca nu am dus alta firma, am fost incantata de cum a aratat sala, eu zic ca se pricep. Eram si eu ingrijorata mai ale se masa mirilor si voiam sa luam tot felul de minunatii pentru masa....ceva pietricele si bule de gel, dar nu a fost nevoie, ni le-au pus ei si a aratat superb. Mentionez ca nunta a fost pe culoarea rosie :"> si ringul de dans a fost jos in fata mesiei mirilor. Iar despre balonul cu confetii sau tunuri de confetii nu am avut pentru ca nu ne-au lasat(le-am avut doar la starea civila) in sala ne-am pus artificii de sol (sau vulcani), 3 buc. pe care am dat 7 lei/buc si a aratat superb. Aerul conditionat a facut fata si pana am terminat de dansat sala a fost aerisita.

Oanaflo
25.08.2009, 07:52:42
Cu bautura cum ati facut fetelor? Ati luat de la ei, de la magazinul lor, sau ati adus voi dinafara? Noi ne gandeam sa luam cam tot de la ei, in afara de vin si tuica (eventual, ca nu stim daca o sa dam si tuica). Spuneau ca au preturi bune, asa e? Se merita luat de la ei sau mai bine prospectam piata si mergem din stanga in dreapta sa luam tot ce trebuie?
Azi ne intalnim cu una din firmele cu care colaboreaza ei, sa vedem ce oferta ne fac :D si dupa mai facem niste calcule si vedem cum e mai bine :-p

O zi cat ma frumoasa :*

NiceAngel_Ela
25.08.2009, 13:50:25
Cu bautura cum ati facut fetelor? Ati luat de la ei, de la magazinul lor, sau ati adus voi dinafara? Noi ne gandeam sa luam cam tot de la ei, in afara de vin si tuica (eventual, ca nu stim daca o sa dam si tuica). Spuneau ca au preturi bune, asa e? Se merita luat de la ei sau mai bine prospectam piata si mergem din stanga in dreapta sa luam tot ce trebuie?
Azi ne intalnim cu una din firmele cu care colaboreaza ei, sa vedem ce oferta ne fac :D si dupa mai facem niste calcule si vedem cum e mai bine :-p

O zi cat ma frumoasa :*

Eu personal pot sa iti zic ca am dat vin si tuica iar restul bauturilor le-am luat din magazine care aveau preturile cele mai accesibile, ca am dat o tura pe la toate magazinele si am luat preturile, si am descoperit ca depozitele au preturi mai mari decat magazinele mari gen metro, selgros, Carreffour, etc.
Numai berea am luat-o de la ei si am facut-o cu retur ca asa ni s-a parut cel mai ok(din 200 de beri cat am cerut noi, s-au baut 35 restul le-am dat inapoi), la bauturi au preturi ok si fata de alte depozite.
Faceti cum considerati mai bine.
Noi am dat tuica, vin, bere, wisky, angeli si la sucuri pepsi, prigat si apa minerala bosec carbogazoasa si necarbogazoasa si energizant.
Spor la pregatiri.

Tatunitza
07.09.2009, 07:10:33
Ma intorc cu detalii dupa nunta: nota 10+!! Asa cum zicea si Bogvar care a deschis topicul.
1.Noi am avut nunta mica, 50 persoane, si mi-a fost frica sa nu avem prea putini chelneri, dar au fost 3 si au facut fatza f bine...
2. Am ales husele de la ei, au 3 culori, crem, auriu si bordo. prezidiul a fost aranjat tot de ei si mie mi-a placut.
3. Ei colaboreaza cu o firma de organizari evenimente, cu care eu am facut florile si totul a fost mai mult decat perfect.
4. Bauturile le-am luat de la depozitul cu care ei colaboreaza unde sunt f ieftine, preturi de metro (se face retur pe cele nedesfacute), am adus vin si tuica de acasa, la care am facut si un certificat de calitate ca sa nu fie probleme (costa 40 lei si se poate face pe Nicolae Balcescu).
5. DJ am ales pe cel al lor si a fost super, a pus ce muzica am vrut si ne mai si surprins placut pe ici pe colo cu cate o melodie.
6. pentru alte detalii... astept intrebari..
:) o sa revin si cu poze graitoare...

NiceAngel_Ela
07.09.2009, 11:39:53
Ma intorc cu detalii dupa nunta: nota 10+!! Asa cum zicea si Bogvar care a deschis topicul.
1.Noi am avut nunta mica, 50 persoane, si mi-a fost frica sa nu avem prea putini chelneri, dar au fost 3 si au facut fatza f bine...
2. Am ales husele de la ei, au 3 culori, crem, auriu si bordo. prezidiul a fost aranjat tot de ei si mie mi-a placut.
3. Ei colaboreaza cu o firma de organizari evenimente, cu care eu am facut florile si totul a fost mai mult decat perfect.
4. Bauturile le-am luat de la depozitul cu care ei colaboreaza unde sunt f ieftine, preturi de metro (se face retur pe cele nedesfacute), am adus vin si tuica de acasa, la care am facut si un certificat de calitate ca sa nu fie probleme (costa 40 lei si se poate face pe Nicolae Balcescu).
5. DJ am ales pe cel al lor si a fost super, a pus ce muzica am vrut si ne mai si surprins placut pe ici pe colo cu cate o melodie.
6. pentru alte detalii... astept intrebari..
:) o sa revin si cu poze graitoare...

Felicitari si Casa de piatra!
Asteptam cu drag poze...si asta zic eu care nu am nici o poza :D
Ma bucur ca v-ati simtit bine si nunta a iesit asa cum o doreati.
Noi deja am ajuns la stadiul in care ne aducem aminte ce bine ne-am distrat, si mergand la alte nunti ne dam seama cat de reusita a fost, si zic asta nu pentru ca a fost a noastra ca sa ne laudam.
Felicitari si casa de piatra!

bianca23
07.09.2009, 11:48:32
As vrea sa stiu cat v-a costat meniul,si ce intra in meniu.
Cat este chiria,cu cat se platesc chelnerii,si nu in ultimul rand cu cat ati platit amenajarea salii /florile si dj-ul, erau incluse in pret sau ati platit separat?

NiceAngel_Ela
07.09.2009, 12:08:52
Cat este chiria,cu cat se platesc chelnerii,si nu in ultimul rand cu cat ati platit amenajarea salii /florile si dj-ul, erau incluse in pret sau ati platit separat?
Da-mi voie sa iti raspund eu, am avut nunta de o luna :) poate sa mai actualizeze si Tatunitza cu ce nu stiu sau noutati.
Meniul pe noi ne-a costat 120, dar fara bautura, si bautura pentru mine a fost in jur de 10-12 ron de pers. Meniul e flexibil, poata include ce mancare vrei tu, cate feluri vrei tu. Noi am ales 3 feluri de mancare: aperitiv, gustare calda si friptura si doua cafele. Si din experienta iti spun ca ajunge atata mancare, nu e nevoie si de al patrulea fel.
Chiria nu se plateste, se da acont la sala care se scade din factura finala.
Daca vrei sa iti amenajeze ei sala, au preturi OK, eu nu am vrut tare multe, doar huse pe scaune si mesele si sa ne aranjeze masa mirilor. Amenajarea salii am platit 572 ron la 118 invitati, 118 scaune si masa mirilor.
Chelnerii si personalul de la nunta (cred ca include si la bucatarie) sunt 10% din factura de meniuri.
Dj-ul e super Ok, chiar are experienta, noi am platit 700 ron si nu ne pare rau ca a venit el.
Eu florile mi le-am facut in alta parte unde mi-a convenit pretul si unde a iesit ce am vrut eu. Am o poza cu masa mirilor in album.

Tatunitza
08.09.2009, 17:56:44

La amenajare este 4 lei husa si prezidiul depinde de ce vrei, noi l-am facut simplu, f simplu la 100 lei. Iar taxa de 10 % se face doar al meniuri nu la toata cheltuiala, adica huse si prezidiu, sau cel putin eu asa am inteles. Despre agentia o sa postez la topicul adecvat ceva poze cu buchete si cocarde.

bianca23
09.09.2009, 22:28:57
Multumesc fetelor pt informatii:) pe mine m-ati convins ca merita se merg pana la Ary sa vad ce date mai sunt libere.Pentru o nunta mica pare locul ideal.Multumim inca o data de info.

NiceAngel_Ela
10.09.2009, 10:51:28
La amenajare este 4 lei husa si prezidiul depinde de ce vrei, noi l-am facut simplu, f simplu la 100 lei. Iar taxa de 10 % se face doar al meniuri nu la toata cheltuiala, adica huse si prezidiu, sau cel putin eu asa am inteles. Despre agentia o sa postez la topicul adecvat ceva poze cu buchete si cocarde.

Pot sa confirm:-B, asa am platit si noi, 4 lei o husa si 100 lei prezidiul(masa mirilor) care se poate vedea in album, a aratat superb.;;)
Si da 10% se achita din costul meniurilor si doar atat, dupa asta se adauga restul de plata.

bogvar
11.09.2009, 13:29:14
"Miresici de Ary" ma bucur ca totul a fost ok si la voi!
Tatunitza am avut nunta in aceeasi zi, ani diferiti.
Casa de piatra fetelor, fericire si multe realizari!
>:D<

lavy_diana
18.09.2009, 10:57:24
ma puteti ajuta si pe mine daca aveti cu un meniu de la restyaurant ary..adresa mea este [] .ms mult

Tatunitza
20.09.2009, 00:47:48
"Miresici de Ary" ma bucur ca totul a fost ok si la voi!
Tatunitza am avut nunta in aceeasi zi, ani diferiti.
Casa de piatra fetelor, fericire si multe realizari!
>:D<

hehehe....:*:*:*
Multumesc de urari!!

Tatunitza
20.09.2009, 00:56:24
pozici de la Ary..
291864, 291865
291866

dmdana2003
29.04.2010, 16:15:22
pozici de la Ary..
291864, 291865
291866
Cele care au avut nunta la Ary anul asta nu ne spun cateva pareri,cum este personalul...

Oanaflo
30.04.2010, 06:16:32
Eu am in 3 saptamani :-SSDaca o sa pot reveni cu detalii pana plec in luna de miere o sa va anunt.

Cele care au avut nunta la Ary anul asta nu ne spun cateva pareri,cum este personalul...

Oanaflo
24.05.2010, 08:02:13

Buna dimineata fetelor! Din camera de hotel de la Ary va scriu acum :) Si eu inaintea evenimentului am fost destul de stresata sa iasa totul bine la restaurant, dar acum imi dau seama ca nu aveam de ce. A fost totul perfect. Am fost cu totii ffff multumiti de toata organizarea, de cum s-au purtat si ocupat de invitati si de noi. Nu apuc acum sa scriu f multe, dar voi reveni cu mai multe detalii si bineinteles cine are intrebari poate sa le adreseze linistit.

bmelinda
24.05.2010, 09:37:26
Buna Fetelor!

Suntem in faza de cautare a salii si as avea o intrebare despre Ary, noi o sa avem circa 150 de persoane, o sa ramane destul loc si pentru dans?

Merci mult,
Melinda

dmdana2003
24.05.2010, 15:34:22
Buna dimineata fetelor! Din camera de hotel de la Ary va scriu acum :) Si eu inaintea evenimentului am fost destul de stresata sa iasa totul bine la restaurant, dar acum imi dau seama ca nu aveam de ce. A fost totul perfect. Am fost cu totii ffff multumiti de toata organizarea, de cum s-au purtat si ocupat de invitati si de noi. Nu apuc acum sa scriu f multe, dar voi reveni cu mai multe detalii si bineinteles cine are intrebari poate sa le adreseze linistit.

M-ar interesa la ce pret v-a iesit meniul,daca ati luat bautura de la ei(eventual daca poti sa-zi zici ce bautura ati dat,ce preturi au si cum ati procedat,daca ati dat avans pt bauturi...),cate persoane ati avut si daca a ramas loc pt dans,noi suntem cam ingrijorati pt ca am fost intr-o sambata cand aveau nunta sa aruncam o privire,era nunta de 150 de pers,da nu prea mai era loc pt dans.Merci

dmdana2003
24.05.2010, 15:40:03
ma puteti ajuta si pe mine daca aveti cu un meniu de la restyaurant ary..adresa mea este [] .ms mult
Iti atasez variantele de meniu pe care le-am primit noi in toamna,acum nu stiu daca s-o fi schimbat ceva de atunci(nu am putut atasa pt ca erau doc prea mari):
Varianta meniu 2

Gustare rece:

Rulada de pui cu legume 30g 4
Rulou de sunca cu hrean 25/30g 3,5
Tartina cu somon afumat 10/30g 7
Cas Moeciu/ rondea de ananas 20/35g 4
Rulada de porc 50g 6
Aperitiv Dobos 50g 3.5
Pate in foietaj 50g 4
Snitel pui 60g 5,5
Ardei cu pasta de branza 60g 4
Ciuperci umplute cu branza la cuptor 100g 6
Castravete natur 100g 2,5
Masline negre 50g 3.5

Gustare calda:

File de salau “ Bonne Famme “ 150g 28

Cartofi nature 200g 4

Preparat de baza:
Cotlet de porc la tava 100g 22
Cartofi aurii 100g 3,5

Salata de varza cu rosii 150g 4

Paine 5 bucati 1
Bar:
Cafea espresso 1 buc 4
Total: 120ron/persoana

dmdana2003
24.05.2010, 15:41:39
Varianta meniu 3

Gustare rece:

Rulou de sunca cu salata de crud. 25/30g 3.5
Rulada de porc 50g 6
Rulada salam Sibiu pe kiwi 50g 6e sunca cu salata de s# 25g 2
Aperitiv Dobos 50g 3.5
Tartina cu branza Feta si somon 75g 7
Minifrigarui Mozzarela si rosii cherry 80g 9
Rosie cu salata de vinete 100/25g 3.5
Pate in foietaj 50g 4
Salam Sibiu 25g 3
Muschi file 50g 3,5
Cascaval 50g 3
Ciuperci umplute cu branza la cuptor 100g 6

Gustare calda:

Somon cu sos olandez 150g 25,5
Cartofi nature 200g 4

Preparat de baza:

Friptura asortata la tava
(cotlet cu cabanos, pulpa pui) 250g 28

Cartofi aurii 100g 3,5

Salata de varza cu rosii 150g 4

Paine 5 bucati 1

Bar:

Cafea espresso 1buc 4

Total: 128 ron/ persoana

dmdana2003
24.05.2010, 15:44:55
Ar mai fi 2 variante de meniu,una la 130,5ron/pers si cealalta la 134,5ron/pers

NiceAngel_Ela
28.05.2010, 13:19:58
Buna Fetelor!

Suntem in faza de cautare a salii si as avea o intrebare despre Ary, noi o sa avem circa 150 de persoane, o sa ramane destul loc si pentru dans?

Merci mult,
Melinda

Buna,
Noi am avut nunta anu trecut la Ary si am avut aproximativ 120 de persoane, eu zic ca au incaput, oricum nu danseaza toata lumea odata...un pic depinde cum iti organizezi sala si mesele, si mai e o chestie....cam cat loc de dans vrei?...am inteles ca au avut nunti si mai mari si au incaput....depinde de voi alegerea. La partea de servcii sunt ok...noi n-am avut nimic de reprosat, la fel si cu aranjatul salii si muzica.

ccx_80
30.01.2011, 22:26:47
buna, inca o locatie care m-ar interesa Eventul ma ajutati cu informatii mai recente
multumesc

AndreeaCo
31.01.2011, 08:03:41
buna, inca o locatie care m-ar interesa Eventul ma ajutati cu informatii mai recente
multumesc

Am fost eu la o nunta la Ary anul trecut in septembrie...localul e ok pt o nunta restransa..dar sunt cateva minusuri :muzica-sa nu cumva sa luati dj-ul de la sala ,e groaznic!!! toata lumea a fost deazamagita de muzica de la nunta respectiva,inclusiv mirii..parca dj-ul ala din adins punea muzica nashpa sa te trimita de pe ringul de dans...servirea-aveti grija mare ca nu sunt foarte prompti chelnerii,trebuie sa cam tragi de ei....
In rest nimic de reprosat :mancarea buna....

ccx_80
31.01.2011, 11:22:51
multumesc de raspuns

Oanaflo
31.01.2011, 14:51:29
multumesc

N-am prea inteles exact ce ai scris (chiar ai putea scrie cu mai multa atentie, daca tot doresti sa-ti raspunda cineva) dar, incerc sa-ti raspund. Noi am avut nunta in mai, anul trecut, si am fost foarte multumiti. Noi + toate rudele ne-am cazat la ei (noi cu 2 zile inainte de nunta) si am fost multumiti si de partea asta. Mancarea a fost f buna, apreciata de invitati, in special pestele, care e destul de greu sa satisfaca pe majoritatea, servirea a fost la randul ei buna, muzica ne-a placut pt ca au pus exact ce vroiam si le-am cerut noi. Nu am avut nici o problema, totul a decurs dupa cum stabilisem inainte, nu ne-am considerat inselati, pacaliti, furati, etc si cu proxima ocazie vom reveni pt organizarea altor evenimente.

ccx_80
02.02.2011, 22:48:57
N-am prea inteles exact ce ai scris (chiar ai putea scrie cu mai multa atentie, daca tot doresti sa-ti raspunda cineva) dar, incerc sa-ti raspund. Noi am avut nunta in mai, anul trecut, si am fost foarte multumiti. Noi + toate rudele ne-am cazat la ei (noi cu 2 zile inainte de nunta) si am fost multumiti si de partea asta. Mancarea a fost f buna, apreciata de invitati, in special pestele, care e destul de greu sa satisfaca pe majoritatea, servirea a fost la randul ei buna, muzica ne-a placut pt ca au pus exact ce vroiam si le-am cerut noi. Nu am avut nici o problema, totul a decurs dupa cum stabilisem inainte, nu ne-am considerat inselati, pacaliti, furati, etc si cu proxima ocazie vom reveni pt organizarea altor evenimente.

multumesc de raspuns
As vrea sa te intreb cati invitati ai avut si cat crezi tu ca ar fi capacitatea maxima. Fumul se simte?
Multumesc anticipat

Oanaflo
03.02.2011, 06:32:27
multumesc de raspuns
As vrea sa te intreb cati invitati ai avut si cat crezi tu ca ar fi capacitatea maxima. Fumul se simte?
Multumesc anticipat

Noi am avut 70 de invitati si ar mai fi incaput inca 20 (adica am avut 2 mese libere - la noi mare diferenta nu s-a vazut, pt oricum noi in afara de aranjamentele florale si de servetele in alta culoare, nu am ales absolut nici un alt aranjamanet. Si acele mese erau aranjate - asa cum sunt ele deobicei, si se incadrau ok in decor. Erau chiar langa ringul de dans.) Eu zic ca a fost spatiu suficient si pt dans, si pt plimbat intre mese, si pt facut trenulet sau ce alte idei iti mai vin. Eu as zice ca maxim maximorum 100 pers, daca vrei sa ai loc sa circuli elegant pe acolo, fara sa te impiedice de scaune, fara sa rogi oamenii sa sa traga la o parte. A fost aerisit si mult loc de dans. Daca nu iei in considerare aspectele astea e loc si de mai multe persoane.
De fum chiar nu stiu ce sa spun, eu nu l-am simtit si nici nu am auzit pe nimeni sa se planga. Au fost multi fumatori, au fost oameni in varsta dar nimeni nu a zis nimic. Cativa dintre ei au mai folosit si terasa de afara sa fumeze, deci nu s-a fumat 100% din timp doar in sala.

NiceAngel_Ela
07.02.2011, 11:41:44
multumesc de raspuns
Multumesc anticipat

La nunta noastra am fost la cam 120 cu totii, e adevarat ca in 2009, dar nu cred ca s-a micsorat sala intre timp, si am incaput chiar bine in sala si am avut destul loc si pentru ringul de dans. Cat despre fumul de tigara pot sa iti raspund eu sigur ca nu se simte. Noi am avut artificii de sol la dansul mirilor si cand au terminat de ars si m-am uitat in jur era un fum incredibil, DAR pana am terminat dansul adica in aproximativ 1 min jumate nu era nici urma de fum. Au un sistem destul de bun de ventilatie. Mentionez ca noi am avut nunta in 25 iulie si a fost ingrozitor de cald afara dar in sala s-a pastrat o temperatura rezonabila. In sala era mai racoare ca afara.

rollover
27.02.2011, 15:01:05
Salut

Si noi am vrea sa colaboram cu ei pentru o data in luna mai. Sincer ma ingrijoreaza putin partea cu bauturile. Daca apelam la depoitul lor, nu se fura, nu apar costuri in plus?
Si inca o intrebare, nu conoateti cumva in DJ care sa aiba experienta la nuntile mixte romano-maghiare? Nu stim exact cum vom face cu muzica.

NiceAngel_Ela
02.03.2011, 10:09:54
Salut

Si noi am vrea sa colaboram cu ei pentru o data in luna mai. Sincer ma ingrijoreaza putin partea cu bauturile. Daca apelam la depoitul lor, nu se fura, nu apar costuri in plus?
Si inca o intrebare, nu conoateti cumva in DJ care sa aiba experienta la nuntile mixte romano-maghiare? Nu stim exact cum vom face cu muzica.

Ce pot sa iti spun eu din experienta care am avut-o noi cu ei la baututra nu ne-au furat sau cel putin nu am avut banuiala ca ne-au fi putut fura. Nu am avut nimeni care sa stea cu bautura, le-am last-o vineri seara si sambata a fost nunta. De la ei am luat o parte din bautura si a fost ok, ei au dus-o ei au adus-o si a iesit la numar. Din sticlele de bere stiu ca nu erau 5 sticle si au zis ca probabil au plecat nuntasii cu ele acasa...asta nu am putut verifica, in rest totul a iesit la fix. Iar ce am dus de acasa cand am terminat nunta ce a ramas ne-au dat tot inapoi.
Din cate stiu eu DJ-ul care colaboreaza cu ei si pe care l-am avut si noi are experienta la tot felul de nunti, nu ar fi rau sa discutai cu el, cred ca ar fi potrivit.
Sper ca raspunsul nu a venit prea tarziu...poate iti mai pot zice si celelalte fete din experienta lor.
Spor la pregatiri!

Oanaflo
02.03.2011, 10:14:36
Ce pot sa iti spun eu din experienta care am avut-o noi cu ei la baututra nu ne-au furat sau cel putin nu am avut banuiala ca ne-au fi putut fura. Nu am avut nimeni care sa stea cu bautura, le-am last-o vineri seara si sambata a fost nunta. De la ei am luat o parte din bautura si a fost ok, ei au dus-o ei au adus-o si a iesit la numar. Din sticlele de bere stiu ca nu erau 5 sticle si au zis ca probabil au plecat nuntasii cu ele acasa...asta nu am putut verifica, in rest totul a iesit la fix. Iar ce am dus de acasa cand am terminat nunta ce a ramas ne-au dat tot inapoi.
Din cate stiu eu DJ-ul care colaboreaza cu ei si pe care l-am avut si noi are experienta la tot felul de nunti, nu ar fi rau sa discutai cu el, cred ca ar fi potrivit.
Sper ca raspunsul nu a venit prea tarziu...poate iti mai pot zice si celelalte fete din experienta lor.
Spor la pregatiri!

Confirm cele spuse de tine. Nu am avut nici o problema, nici o indoiala, chiar a decurs totul foarte lejer. Legat de DJ, noi am fost si de el multumiti, si din cate stiu a mixat si la nunti mixte. Cel mai bine sa vorbeasca cu el.
Rollover, buna alegere!