PDA

Versiunea completa : Restaurant Majestic Iasi

yeux_bleu22
04.07.2008, 11:40:44
saltare miresici...am si eu o problema ..vreau sa fac nunta in septembrie 2008 si nu reusesc sa imi gasesc o sala..am fost la Majestic..mi-a placut dar ce am auzit apoi despre organizare nu a fost prea placut..oare chiar asa de rau e acolo?

miama7
04.07.2008, 14:40:00
saltare miresici...am si eu o problema ..vreau sa fac nunta in septembrie 2008 si nu reusesc sa imi gasesc o sala..am fost la Majestic..mi-a placut dar ce am auzit apoi despre organizare nu a fost prea placut..oare chiar asa de rau e acolo?
te-as sfatui sa mai cauti,o sa muriti de cald acolo,nu au sistem de ventilatie care sa faca fata..eu am fost acolo pe 8 martie si am crezut ca am nimerit la o sauna..
apoi cand am mai mers odata ne-au adus o mancare atat de proasta,incat am promis ca nu mai aclc pe acolo. vreodata..cred ca au 2 bucatari si unul dintre ei nu are nici o treaba cu bucataria
In rest nu stiu despre cum se organizeaza ei la nunti,dar dupa cate am vazut...mai bine mai amani nunta si gasesti un loc mai frumos...e doar parerea mea..desi despre ventilatie am mai auzit pareri la fel cu a mea.Daca totusi iti place asa de mult,e bine sa te interesezi de toate detaliile inainte... dar eu cred,totusi ca mai poti gasi o alta sala,noi am gasit cu 3 luni inainte...SUCCES!!

qqq
31.08.2008, 17:22:11
are cineva idee cam cum ies nuntile la majestik...cum e cu mancarea,cum e cu parcarea???

qqq
01.09.2008, 12:24:46
buna! eu am fixat pt la anul,tot la majestik...mie mi s-au parut de treaba...ne lasa cu muzica si bautura noastra,fara comisioane,nu ne-au pus restrictii la nr de pers (avem sub 100 invitati...)...tie care conditii nu ti-au placut???????????????????????????????????????????? ?????
astept detalii....pls

miama7
19.09.2008, 20:50:42
buna! eu am fixat pt la anul,tot la majestik...mie mi s-au parut de treaba...ne lasa cu muzica si bautura noastra,fara comisioane,nu ne-au pus restrictii la nr de pers (avem sub 100 invitati...)...tie care conditii nu ti-au placut???????????????????????????????????????????? ?????
astept detalii....pls
nu stiu nimic despre nuntile care se fac acolo,am scris mai sus ce nu mi-a placut cand am fost doar asa,de 2 ori...Ca sa fac un "rezumat",2 chestii sunt:nu exista ventilatie ,aer conditionat(dar poate,intre timp au pus..) si a 2 oara cand am fost acolo,pur si simplu nu am avut ce manca..a fost groaznica mancarea aia..Ce sa zic..treb sa sperati ca va fi bine si sa va interesati din timp de toate detaliile.Succes!!

serena82
13.11.2008, 13:22:14
Buna,
Eu fac anul viitor nunta la Majestic, in iulie si iti pot spune ca poti veni cu bautura ta, cel putin asa scrie in contractul meu. In schimb, in afara de mancare trebuie sa iei cate ceva si de la ei (de exemplu cafea, apa minerala etc). Cel mai bine e sa mergi sa vorbesti cu seful de sala care iti va da toate detaliile.
Eu as vrea sa intreb persoanele care au avut nunta acolo sau care au fost la diverse nunti la Majestic (in Iasi) cum sta treaba cu aerul conditionat. Eu am inteles ca e foarte cald inauntru pt ca aparatele de aer conditionat nu fac fata, dar sunt doar zvonuri si as fi vrut sa stiu ceva concret. Ma puteti ajuta, please!
Mai am o intrebare legata de sonorizare : am inteles ca volumul muzicii trebuie redus pt ca patronul face scandal. E adevarat?
Cine stie detalii? Cum e mancarea, baia, din pacate nu am reusit sa merg acolo decat o singura data.(:| Dar servirea cum e?A avut cineva probleme acolo?

serena82
13.11.2008, 15:32:43
Heloo,

Unde sunt iesencele???
N-am vazut comentarii decat de la bucurestence cu privire la Majesticul lor din Bucuresti.
La Majesticul din Iasi nu face nimeni? Cine ma poate ajuta cu detalii?

serena82
28.11.2008, 12:43:37
astept detalii....pls
Si eu tot la Majestic fac si de aceea voiam sa te intreb daca ai doar confirmare verbala ca poti avea mai putin de 100 de invitati sau asa scrie si in contractul tau. La mine de exemplu asa s-a intamplat, eu am fost in august si ma gandesc sa nu ma trezesc totusi cu surprize, cu toate ca am negociat verbal cu patronul si am ajuns la 80 de invitati. La tine cum a fost?

ramona23_82
28.01.2009, 19:37:28
buna! va rog sa imi spuneti daca mai aveti noutati legate de majestic????
s-a rezolvat problema cu ventilatia? as vrea sa rezerv sala, dar parerile postate aici nu sunt deloc incurajatoare:(:(:(:(

serena82
29.01.2009, 08:24:38
buna! va rog sa imi spuneti daca mai aveti noutati legate de majestic????
s-a rezolvat problema cu ventilatia? as vrea sa rezerv sala, dar parerile postate aici nu sunt deloc incurajatoare:(:(:(:(
Te pot ajuta eu cu niste detalii aflate de la o miresica de 2007 care a avut nunta acolosi de la o pers care a fost acolo la o nunta tot in 2007 . Si mie mi-a placut sala, asa ca am rezervat-o pt anul acesta.
Iata ce a zis pers care a fost la o nunta acolo in 2007:
,, Au fost aproximativ 80-90 persoane, din cate tin minte majoritatea meselor erau dreptunghiulare.
Ring de dans a fost suficient. Dj-iul ok, muzica s-a auzit foarte bine.
Cu aerul conditionat nu-mi amintesc sa fi avut probleme.
Bine, poate intre timp lucrurile s-au mai schimbat, chiar nu stiu ce sa zic! Sala era micuta, insa stii cum e: spun ca vin 80 si te trezesti cu mai putini.,,

Iata ce a zis miresica de 2007 care a avut nunta acolo :

,,Nunta noastra a fost superba, ne-am simtit foarte bine, si invitatii nostri de asemenea.
1.noi am facut nunta dupa amiaza de la 14 la 24 si a functionat aerul.
2.nu ni s-a spus nimic de muzica
3.nu am pus huse pe scaune pt ca noua ne-au placut scaunele asa. nunta noastra a avut tema, oarecum, anii 30.
4.am avut vin varsat de bucium.l-am adus noi.
5.a fost putin ingramadit ringul de dans,dar cu toate astea s-a dans foarte mult.
6.servirea a fost ok.
7. tortul l-am adus noi
8.mancarea a fost buna
9.la nota de plata trebuie sa fii foarte atenta
noua ne mai ramasese vin si ceva tarii, fructe prajituri,si altele si le-am cerut inapoi, nu le-am primit chiar pe toate, dar...suntem romani
Va dau un sfat: SIMTITI-VA BINE SI NU TINETI CONT DE MOFTURILE NIMANUI ,DACA VOR SA SE DISTREZE E FOARTE BINE, DACA NU...TREABA LOR.
Si inca ceva, sa te duci sa-ti faci un masaj exact inainte de nunta, e foarte bine venit. ,,

Sper ca ti-am fost de folos. Eu una am fost la vre-o 20 de restaurante inainte sa aleg Majesticul, insa cel mai mult mi-a placut sala de acolo (eu am cautat sali care sa nu aiba stalpi in mijlocul ringului de dans, asta a fost criteriul de cautare). Iar cand am fost eu in august si am vazut sala n-am observat sa fie nici o problema cu ventilatia, daca m-as fi sufocat acolo de caldura cu siguranta n-o mai alegeam.
De mancat nu am mancat acolo inca, dar fiind o pensiune de 4 margarete, nu cred eu ca le convine sa-si strice reputatia cu un bucatar prost.

ramona23_82
29.01.2009, 11:29:11
multumesc mult pentru informatii. m-am mai linistit un pic...
eu am 120 de invitati si mi-ar fi placut tare mult sa am mese rotunde, dar cred ca reduc foarte mult din spatiu..:-<
in contract este specificat pretul meniului? tu cati invitati o sa ai?

serena82
29.01.2009, 15:18:00
multumesc mult pentru informatii. m-am mai linistit un pic...
eu am 120 de invitati si mi-ar fi placut tare mult sa am mese rotunde, dar cred ca reduc foarte mult din spatiu..:-<
in contract este specificat pretul meniului? tu cati invitati o sa ai?
Mesele sunt rotunde acum, nu stiu daca mai au si dreptunghiulare, dar ideea e ca daca vrei sa faci acolo o nunta cu 120 de invitati cred ca ti-ar trebui mese dreptunghiulare ca sa ramana spatiu mai mult pt dans.
Eu o sa am teoretic 80 de persoane (am negociat verbal cu patronul pt ca el voia 100 de persoane sa avem), desi in contract scrie 100 pers., iar pretul meniului apare in contract, acesta fiind intre 135 si 150 RON pt 2009(am facut contractul in august si mi-a placut ca s-a trecut pretul pt anul asta, adica teoretic meniul/pers n-ar trebui sa depaseasca 150 RON, acesta cuprinzand doar mancarea, 4 feluri).
Tu ai fost recent acolo? Care sunt ultimele noutati? Ma gandesc ca poate s-au mai modificat niste chestii...cine mai stie.

ramona23_82
30.01.2009, 11:31:23
am fost duminica si am vazut restaurantul. in mare parte mi-a placut
la fel mi-a spus si mie ca preturile la meniu variaza intre 135-150 ron (in functie de ce aleg)...
am fost si am vazut si theatro si acolo intr*adevar e mai mare spatiul- capacitatea max 190 pers.
nu stiu ce sa fac... sunt foarte nehotarata si mai am la dispozitie doar 2 ore sa ma hotarasc^:)^

serena82
31.01.2009, 13:56:42
am fost duminica si am vazut restaurantul. in mare parte mi-a placut
la fel mi-a spus si mie ca preturile la meniu variaza intre 135-150 ron (in functie de ce aleg)...
am fost si am vazut si theatro si acolo intr*adevar e mai mare spatiul- capacitatea max 190 pers.
nu stiu ce sa fac... sunt foarte nehotarata si mai am la dispozitie doar 2 ore sa ma hotarasc^:)^
Am fost si eu la Theatro si am vazut restaurantul, dar nu mi-a placut ca era stalpul ala pe mijloc si unii invitati ar cam ramane izolati. In plus, stiu ca trebuia sa dai o suma destul de mare inainte de nunta.
Tu ce-ai ales pana la urma?

bonnye
31.01.2009, 14:16:00
dar unde anume este theatro?
are cineva poze? multumesc

ramona23_82
31.01.2009, 18:10:13
in sfarsit m-am hotarat<:-P Am ales restaurantul Theatro, iar ca avans sa stii ca nu e nici o diferenta.
Aseara am fost si am ascultat si formatia cu care colaboreaza ei. Am ramas placut impresionata
Sper sa fi facut o alegere buna :)

serena82
01.02.2009, 16:58:45
in sfarsit m-am hotarat<:-P Am ales restaurantul Theatro, iar ca avans sa stii ca nu e nici o diferenta.
Aseara am fost si am ascultat si formatia cu care colaboreaza ei. Am ramas placut impresionata
Sper sa fi facut o alegere buna :)
Important e sa fii tu multumita de ce ai ales, indiferent de ce spun altii pt ca fiecare are punctul lui de vedere.Iti urez spor la pregatiri!

sumpee
05.02.2009, 16:01:51
serena imi poti spune te rog cat ai dat avans la majestic? eu ma gandesc sa rezerv din mai-iunie pt la anul ca sa prindem data care vrem. la vara avem civila si eram curioasa cam cat se cere avans pentru ca noi strangem singurei o mare parte din bani.mersi

serena82
05.02.2009, 16:43:12
serena imi poti spune te rog cat ai dat avans la majestic? eu ma gandesc sa rezerv din mai-iunie pt la anul ca sa prindem data care vrem. la vara avem civila si eram curioasa cam cat se cere avans pentru ca noi strangem singurei o mare parte din bani.mersi
In contract scrie ca trebuie sa dai un avans de 2.000 de lei la semnarea contractului, dar noi am dat doar 1.500 lei pt ca atat aveam la noi, urmand sa achitam restul de 500 lei pana la nunta. Insa noi am facut contractul direct cu patronul asa ca, daca vorbesti cu el e posibil sa poti da o suma mai mica la inceput.
Sa inteleg ca vrei si tu sa faci nunta acolo? Stiu cum e sa-ti faci nunta fara ajutoare, asa ca iti urez mult succes in planificarea ei, iar daca ai banii de avans si te-ai hotarat in privinta restaurantului eu zic sa mergi de pe acum ca nu are ce sa strice. Asa vei avea timp sa aduni bani pt celelalte avansuri la contractele care vor urma.

mireasa2010
23.07.2009, 17:21:12
Buna, imi poti spune si mie cum e la Majestic?E un local pretentios...adica are un meniu mai sofisticat si mai scump sau e pentru toate gusturile?Stii ceva de avans...cam cat se da inainte ca si avans?Sunt abia la inceput de drum si nu stiu unde si ce sa caut...mersi

serena82
24.07.2009, 15:16:40
Buna, imi poti spune si mie cum e la Majestic?E un local pretentios...adica are un meniu mai sofisticat si mai scump sau e pentru toate gusturile?Stii ceva de avans...cam cat se da inainte ca si avans?Sunt abia la inceput de drum si nu stiu unde si ce sa caut...mersi
Informatii complete despre restaurant pot sa-ti ofer dupa nunta. Daca mai ai un pic rabdare o sa scriu aici punctele pozitive si negative ale restaurantului, dar dupa ziua de maine.

serena82
03.08.2009, 21:23:17
Pentru miresicile care sunt interesate de restaurantul Majestic, voi incerca sa punctez punctele pozitive si negative ale restaurantului, eu avand nunta recent acolo.
Puncte negative:
- seful de sala, un tip foarte enervant care incearca sa-ti impuna o groaza de chestii...ideea e sa nu-l bagi in seama si sa nu colaborezi cu persoanele pe care ti le sugereaza el (gen decorator etc - eu am auzit lucruri f rele despre cel recomandat de el)
- contractul : in al meu scria ca-mi ofera 4 feluri de mancare la pretul de 130-150 lei, dar cand am mers sa stabilesc meniul, inainte de nunta, n-am reusit sa iau decat 3 feluri de mancare la pretul de 151 lei pt ca mi-a dat o lista cu preturi si feluri de mancare si nu aveam cum sa ma incadrez in suma de 150 de lei cu 4 feluri decat daca puneam cate 3 chestii in farfurie, ceea ce ar fi dat f rau, avand in vedere ca farfuriile lor erau f mari. Sugestia mea e sa intrebati exact ce feluri de mancare pot sa vi le ofere la pretul indicat in contract.
- meniul- au foarte multe mancaruri straine, cel putin la antreu, daca vrei ceva traditional, cu greu gasesti cate ceva. Sugerez din nou sa cereti lista cu mancarurile pe care ei le fac. Eu am vrut ceva traditional si m-am trezit ca nu prea aveam de unde alege.
- nr de meniuri in plus: ni s-a spus in saptamana nuntii ca nu pot asigura decat 2-3 meniuri in plus, iar cand am fost sa ducem nr de meniuri chiar au zic ca vor exact nr de meniuri ca ei nu pot face in plus. In schimb la nunta au venit 6 persoane in plus fata de nr de meniuri comandate si n-am auzit pe nimeni sa se planga ca n-are mancare, nici cei de la sala nu mi-au zis ca nu au de unde sa aduca asa ca eu cred ca e doar o chestie de siguranta pt ei sa stie cat mai exact nr de persoane.
- parcarea - sunt f putine locuri de parcare, dar in schimb strada e cu sens unic asa ca masinile pot fi lasate in strada.
Puncte pozitive :
- sala - absolut superba, nici nu merita decorata; eu am avut doar flori pe mese, dar nici nu trebuia mai mult.
- sefa de sala - f amabila; sugerez sa vorbiti mai degraba cu ea decat cu tipul.
- servirea - f promta, toti chelnerii s-au comportat excelent, s-au mai adus repede scaune pt persoanele venite in plus
- temperatura in restaurant - f ok recent au mai fost montate aparate de aer conditionat astfe incat se sta f bine.
- la calculul final sefa de sala mi s-a parut f corecta, ne-a aratat exact cum a calculat suma finala si am verificat impreuna
- am primit inapoi tort, sampanie, coniac, apa, suc, vin, prajituri..
- au impodobit paharele nasilor si au pregatit totul excelent iar cand am intrat noi totul arata f bine
- sefa de sala a scos ceara de pe costumul sotului meu, a fost f saritoare

Per total a fost foarte bine si va recomand sa faceti nunta acolo, doar sa intrebati toate detaliile inainte de a semna contractul ca sa nu aveti nici un fel de surprize mai tarziu. Oricum ar fi, sa stiti ca la nunta cei de la restaurant se comporta cu profesionalism si va veti simti f bine.

qqq
02.10.2009, 19:29:33
a trecut si nunta ..A fost la MAJESTIC in Iasi...
Intr-adevar,desi a plouat pe 30 mai, aerul conditionat de acolo n-a facut fatza..dar, cam asta a fost singurul "-"
In rest, patronul a fost super de treaba. sefa de sala (o experta), ceilalti ospatari, ok...numai cuvinte de lauda...
Desi n-am avut numarul necesar de persoane, n-am platit nimik in plus...din contra,la sfarsitul nuntii, toata mancarea era frumos ambalata in caserole...in unele caserole am gasit friptura cruda,,,friptura"nefripta"=)) ..intrucat mi-au mai plecat din putinii invitati si nu toti au prins ultimul fel de mancare...
tort...l-am ales pe cel de capshune...a fost ff aspectos, cu orhidee infimpe in el....cui ii plac capshunele,il recomand!!!

una peste alta, cred ca a fost localul potrivit pt nunta mea!!!

serena82
04.10.2009, 19:17:01
a trecut si nunta ..A fost la MAJESTIC in Iasi...
Intr-adevar,desi a plouat pe 30 mai, aerul conditionat de acolo n-a facut fatza..dar, cam asta a fost singurul "-"
In rest, patronul a fost super de treaba. sefa de sala (o experta), ceilalti ospatari, ok...numai cuvinte de lauda...
Desi n-am avut numarul necesar de persoane, n-am platit nimik in plus...din contra,la sfarsitul nuntii, toata mancarea era frumos ambalata in caserole...in unele caserole am gasit friptura cruda,,,friptura"nefripta"=)) ..intrucat mi-au mai plecat din putinii invitati si nu toti au prins ultimul fel de mancare...
tort...l-am ales pe cel de capshune...a fost ff aspectos, cu orhidee infimpe in el....cui ii plac capshunele,il recomand!!!

una peste alta, cred ca a fost localul potrivit pt nunta mea!!!
E ciudat ca zici de aerul conditionat ca n-a facut fata...eu am facut la sfarsitul lui iulie si n=am simtit caldura. Erau mai multe aparate de aer conditionat instalate. Poate le-au pus dupa ce ai avut tu nunta, eu n-am avut probleme.
Si eu recomand restaurantul si am aceleasi cuvinte de lauda pentru sefa de sala.

serena82
04.10.2009, 19:50:10
La rugamintea unei miresici, atasez cateva poze cu decoratiunile pe care le-am avut la nunta. Am ales sa ornez doar prezidiul, masa de primire si sa pun flori pe mesele invitatilor deoarece localul arata f bine dupa parerea mea. Nu am nici o poza cu sala in ansamblu, insa sper ca sunt de folos si aceste cateva poze.

svetlana05
12.10.2010, 22:35:01
nu mai este nimeni care a avut nunta la Majestic de cand e renovata sala???adica din august 2010.....sau viitoare miresici de 2011 de la Majestic???

ramonahariton
11.11.2010, 12:45:36
Este cineva care a avut nunta la Majestic de cand este renovat?

ramonahariton
11.11.2010, 13:13:22
nu mai este nimeni care a avut nunta la Majestic de cand e renovata sala???adica din august 2010.....sau viitoare miresici de 2011 de la Majestic???
Buna:) Tu ti-ai rezervat sala pentru 2011?

ramonahariton
11.11.2010, 14:01:08
Buna,
Spune-mi te rog formatia ai ales-o in urma recomandarii sefului se sala?
Imi poti oferi mai multe detalii?, Eventual un nr. de telefon al formatiei?
Multumesc mult

svetlana05
11.11.2010, 16:15:01
Buna:) Tu ti-ai rezervat sala pentru 2011?

buna!!!!...da eu miam rezervat sala la majestic pt 20 august 2011...
nu mai gasesc pe nimeni care a avut nunta acolo de cand e renovat....dar...ideea e ca eu sunt f multumita de cum arata localul, conditiile de acolo si tot asa mai departe...

svetlana05
11.11.2010, 16:18:33
Buna,
Spune-mi te rog formatia ai ales-o in urma recomandarii sefului se sala?
Imi poti oferi mai multe detalii?, Eventual un nr. de telefon al formatiei?
Multumesc mult

sa inteleg ca pana la urma faci si tu nunta la majestic????
pe ce data???
muzica eu mio aduc din republica moldova....seful de sala mia zis ca preturile pt 20 august sunt de peste 2000 euro, deci am preferat sa caut in md, am gasit....pret 1700 euro (aici am si o pereche de dansatori)...
daca vrei mai multe detalii....mai vb aici cand intri:)

pogany08
17.01.2011, 13:12:15
pe 14 mai am si eu nunta la Majestic.
Dupa, vin cu detalii :)

Roxy25
19.01.2011, 13:09:26
buna!!!!...da eu miam rezervat sala la majestic pt 20 august 2011...
nu mai gasesc pe nimeni care a avut nunta acolo de cand e renovat....dar...ideea e ca eu sunt f multumita de cum arata localul, conditiile de acolo si tot asa mai departe...

Buna,
In primul rand felicitari pt rezervarea salii!!!!
Sunt si eu in cautari de restaurant si mi-a atras atentia "majestic"-ul. Imi spui te rog care sunt conditiile la acest restaurant? Ma intereseaza in primul rand pretul meniului, cuantumul avansului si daca poti sa-ti aduci bautura alcoolica. Tu cu cat timp inainte ti-ai rezervat sala?
Multumesc frumos!

svetlana05
03.02.2011, 11:41:32
Buna,
In primul rand felicitari pt rezervarea salii!!!!
Sunt si eu in cautari de restaurant si mi-a atras atentia "majestic"-ul. Imi spui te rog care sunt conditiile la acest restaurant? Ma intereseaza in primul rand pretul meniului, cuantumul avansului si daca poti sa-ti aduci bautura alcoolica. Tu cu cat timp inainte ti-ai rezervat sala?
Multumesc frumos!

buna....scuze ca asa tarziu...da nam mai intrat pe aici....ms mult in primul rand...
avansul e de 20 mil, meniul porneste de la 1 mil 300(130 ron),bautura o aduci de acasa toata....eu miam rezervat cu 1 an inainte....aaa....si in legatura cu meniul...nu include absolut nimic in afara de mancare...la 130 nu prea ai ce sa alegi...un meniu acceptabil e in jur de 170...
sper ca team ajutat cat de putin...daca ai si alte intrebari.....iti raspund cu mare placere...

Rica_Venturiano
30.04.2011, 12:48:03
Am gasit profilul Majesticului pe fb si admiram fotografiile. Cred ca e cel ma frumos si de bun gust hotel si restaurant din iasi. Jos palaria!
http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.105495232863227.12124.100002082534306

mirela21
11.05.2011, 18:34:34
Eu am fost saptamana trecuta pe 7 mai la o nunta de a prietenei mele si vreau sa va spun ca servirea a fost dezastruasa>:P. Cei care au fost atenti la amanunte au observat acest lucru. Vreau sa fac si eu nunta la Majestic, vorbisem prin ianuarie cu un tip cumsecade (Cristi parca il chema) si acum era o fata Catalina care mi-a vorbit arogant si de sus. Nu stiu ce sa fac, voi ce ma sfatuiti?

Rica_Venturiano
11.05.2011, 18:53:57
Eu am fost saptamana trecuta pe 7 mai la o nunta de a prietenei mele si vreau sa va spun ca servirea a fost dezastruasa>:P. Cei care au fost atenti la amanunte au observat acest lucru. Vreau sa fac si eu nunta la Majestic, vorbisem prin ianuarie cu un tip cumsecade (Cristi parca il chema) si acum era o fata Catalina care mi-a vorbit arogant si de sus. Nu stiu ce sa fac, voi ce ma sfatuiti?

Urat. Imi pare rau ca se intampla asa ceva. E o atitudine des intalnita in Iasi. In loc sa-ti puna covor rosu la intrare ca sa le calci pragul, se comporta ca si cum sunt "deranjati" de prezenta ta acolo. Pacat de locatie.
Cat despre sfat...mai bine spun cum as proceda eu: as relua legatura cu cel care mi-a vorbit frumos si i-as spune ce m-a deranjat. E cam tarziu sa iti schimbi optiunea, nu stii ce gasesti dar daca ai alternativa, lasa-i cu serviciile in buzunarele goale.
Doamne ajuta!

anca99
28.09.2011, 10:05:34
Urat. Imi pare rau ca se intampla asa ceva. E o atitudine des intalnita in Iasi. In loc sa-ti puna covor rosu la intrare ca sa le calci pragul, se comporta ca si cum sunt "deranjati" de prezenta ta acolo. Pacat de locatie.
Cat despre sfat...mai bine spun cum as proceda eu: as relua legatura cu cel care mi-a vorbit frumos si i-as spune ce m-a deranjat. E cam tarziu sa iti schimbi optiunea, nu stii ce gasesti dar daca ai alternativa, lasa-i cu serviciile in buzunarele goale.
Doamne ajuta!

Buna ziua,
Eu am fost saptamana trecuta la Majestic si pot spune ca imi place ft ft mult cum arata locatia, mai ales acum cu sala cea noua...arata super. In ceea ce priveste personalul ...mi s-a parut ok, am trecut intr-o zi de sambata si erau toti acolo, pregateau sala pentru o nunta si chiar munceau oamenii, i-am vazut ft implicati.
Am vb cu o tipa, ft draguta, mi-a prezentat oferta si mi-a spus clar inca de la inceput ce imi ofera si ce nu imi ofera. Oferta e buna, in afara de bautura, au totul inclus, aranjamentul salii (fete de masa, huse, esarfe festive si aranjamentul floral), tortul, fructele, prajiturile, suc, apa si cafea...arcada la intrare, sampanie si piscoturi si artificiile pt tort. Pretul meniului variaza si nu mi se pare asa de mult... 150 - 180 de ron, si-ti da posibilitatea sa-ti faci un meniu dupa bugetul tau. Mie mi-a spus ft clar inca de la inceput totul, tortul, prajiturile si aranjamentul floral mi-l ofera de o anumita suma si daca vrem sa suplimentam platim diferenta...si chiar mi se pare ok asa, mai reduci din cheltuieli.
Acum sa fim seriosi, la cate restaurante am fost in Iasi peste tot am gasit o groaza de lipsuri.
Eu ma gandesc destul de serios sa imi fac nunta la Majestic si in ultima perioada am auzit ca le merge bine, inseamna ca nu mai e ca pe vremuri.

rodica58
05.10.2011, 12:16:55
Buna ziua,
Eu am fost saptamana trecuta la Majestic si pot spune ca imi place ft ft mult cum arata locatia, mai ales acum cu sala cea noua...arata super. In ceea ce priveste personalul ...mi s-a parut ok, am trecut intr-o zi de sambata si erau toti acolo, pregateau sala pentru o nunta si chiar munceau oamenii, i-am vazut ft implicati.
Am vb cu o tipa, ft draguta, mi-a prezentat oferta si mi-a spus clar inca de la inceput ce imi ofera si ce nu imi ofera. Oferta e buna, in afara de bautura, au totul inclus, aranjamentul salii (fete de masa, huse, esarfe festive si aranjamentul floral), tortul, fructele, prajiturile, suc, apa si cafea...arcada la intrare, sampanie si piscoturi si artificiile pt tort. Pretul meniului variaza si nu mi se pare asa de mult... 150 - 180 de ron, si-ti da posibilitatea sa-ti faci un meniu dupa bugetul tau. Mie mi-a spus ft clar inca de la inceput totul, tortul, prajiturile si aranjamentul floral mi-l ofera de o anumita suma si daca vrem sa suplimentam platim diferenta...si chiar mi se pare ok asa, mai reduci din cheltuieli.
Acum sa fim seriosi, la cate restaurante am fost in Iasi peste tot am gasit o groaza de lipsuri.
Eu ma gandesc destul de serios sa imi fac nunta la Majestic si in ultima perioada am auzit ca le merge bine, inseamna ca nu mai e ca pe vremuri.

Buna,

eu am avut nunta anul asta la Majestic. Sincer, am avut o groaza de emotii, la cate citisem pe forum am crezut ca o sa-mi rezerve surprize neplacute, dar din fericire a decurs totul bine. In linii mari a iesit totul asa cum mi-am dorit.
Mancarea a fost foarte buna, nu am avut nimic de reprosat si invitatii mei au fost multumiti. Sala superba, exact pe gustul meu, acum au 2 sali, una pentru ring de dans cu candelabru si oglinzi mari si cealalta sala unde am avut prezidiu si mesele pentru invitatii mei. Norocul meu a fost ca am dat peste un domn Andy, din cate am inteles e unul dintre manageri, ft ok si ft flexibil si m-a asigurat ca totul va fi bine inca de la inceput si asa a fost. Din pacate, eu nu am avut atatea beneficii, asta pentru ca am incheiat contractul in 2010, au bagat acum toate gratuitatile, dar ce mi s-a parut dragut e ca mi-au dat si mie petrecerea burlacitelor la Centrul Spa. Pot sa spun ca am fost o miresica norocoasa.
Si pentru cei care se gandesc sa isi faca nunta la Majestic va spun sa incercati si sa vb clar inca de la inceput toate detaliile.

anca99
24.10.2011, 09:32:08
Buna,

eu am avut nunta anul asta la Majestic. Sincer, am avut o groaza de emotii, la cate citisem pe forum am crezut ca o sa-mi rezerve surprize neplacute, dar din fericire a decurs totul bine. In linii mari a iesit totul asa cum mi-am dorit.
Mancarea a fost foarte buna, nu am avut nimic de reprosat si invitatii mei au fost multumiti. Sala superba, exact pe gustul meu, acum au 2 sali, una pentru ring de dans cu candelabru si oglinzi mari si cealalta sala unde am avut prezidiu si mesele pentru invitatii mei. Norocul meu a fost ca am dat peste un domn Andy, din cate am inteles e unul dintre manageri, ft ok si ft flexibil si m-a asigurat ca totul va fi bine inca de la inceput si asa a fost. Din pacate, eu nu am avut atatea beneficii, asta pentru ca am incheiat contractul in 2010, au bagat acum toate gratuitatile, dar ce mi s-a parut dragut e ca mi-au dat si mie petrecerea burlacitelor la Centrul Spa. Pot sa spun ca am fost o miresica norocoasa.
Si pentru cei care se gandesc sa isi faca nunta la Majestic va spun sa incercati si sa vb clar inca de la inceput toate detaliile.

Buna,

Gataaa... am decis! Fac nunta la Majestic! Saptamana trecuta am incheiat contractul cu ei si pot spune ca sunt ft multumita de alegerea facuta! Am dat peste niste oameni ft ok, m-au asigurat ca totul va fi asa cum am discutat, in contract au trecut toate facilitatile care o sa ni se ofere...Am reusit sa facem si o degustare a meniului, arata ft bine si mancarea e ft gustoasa. Ce e drept Restaurantul arata ft bine cand e aranjat pt nunta, are un aer ft cald si primitor si mai ales cu lemnul si sala cea noua cu oglinzi...ft faina! Abia astept sa ma marit! :)
Cine-si mai face nunta la Majestic?!

pretty_me
05.01.2012, 19:37:03
Meeeeeee:D

voi cand?

tcv16
14.01.2012, 17:51:02
miresici de 2012, care mai este pretul la rest majestic la un meniu ?

Meeeeeee:D

voi cand?

alycee
15.01.2012, 17:48:59
din cate retin eu cand am fost asta vara la ei meniul era 180 lei si iti ofereau si multe gratuitati.

tcv16
15.01.2012, 18:37:16
multumesc pt info! mult spor la pregatiri:cool:
din cate retin eu cand am fost asta vara la ei meniul era 180 lei si iti ofereau si multe gratuitati.

tinap
17.09.2012, 13:22:55
A facut cineva nunta la Majestic recent? Cum mai este meniul, servirea, ospatarii? Ce ati avut inclus in contract?Sunt foarte interesata de sala si mi-ar fi de folos orice informatie. Multumesc mult.

aciandra
20.09.2012, 15:26:01
A facut cineva nunta la Majestic recent? Cum mai este meniul, servirea, ospatarii? Ce ati avut inclus in contract?Sunt foarte interesata de sala si mi-ar fi de folos orice informatie. Multumesc mult.
eu am participat la o nunta in mai la acest restaurant si iti pot spune ca a fost ok. meniul f bun, servirea la inceput putin lenta, dar ospatarii si-au revenit dupa ce li s-a atras atentia. sala are un mare avantaj datorita ringului separat, ring care arata intr-un mare fel. toaleta era curata. se colaboreaza f bine cu tipa care se ocupa de organizarea nuntilor acolo. ce iti mai recomand este sa faci o degustare inainte de a stabili meniul pt nunta. mult succes!

tinap
23.09.2012, 23:05:30
Multumesc mult aciandra! Am gasit putine informatiilegate de acest restaurant, info care sa ma ajute sa imi fac o idee cat mai aproape de realitate si ma intrebam daca mai face cineva nunta acolo sau nu. Stii cumva cam cate persoane au fost la nunta la care ai participat? pentru o mai buna orientare in spatiu ;))

iulicuzzza
05.10.2012, 19:12:50
Intr-adevar, vad ca sunt f putine miresici de majestic, nici eu nu prea am avut de unde sa adun informatii, dar pana la urma m-am hotarat la acest restaurant, asta datorita felului in care a discutat domnisoara de acolo cu noi si datorita pretului rezonabil (170 meniul cu destule incluse).
Am fost la o nunta acolo recent si in mare a fost ok, am notat punctele tari si punctele slabe :>, dar cel mai important v-as sfatui o degustare neaparat inainte.
Spor la pregatiri si poate mai apar si alte miresici, sa mai impartasim impresii :)

tinap
07.10.2012, 23:51:38
Spor la pregatiri si poate mai apar si alte miresici, sa mai impartasim impresii :)

Multumesc ilicuzzza ! Ti-am scris un mesaj privat ...poti sa imi rasp pls?

Tks!

iulicuzzza
08.10.2012, 08:13:11
Multumesc ilicuzzza ! Ti-am scris un mesaj privat ...poti sa imi rasp pls?

Tks!

Ti-am trimis :)

tinap
11.01.2013, 06:13:05
Intre timp am experimentat pe propria-mi piele ce inseamna nunta la rest Majestic.Rest este foarte frumos insa angajatii si servirea lasa mult de dorit.

MaiaAdomnica
06.08.2013, 11:38:51
Buna Miresici! Cine isi face nunta la Majestic anul asta sau in 2014? Vad ca nici aici nu prea se discuta despre restaurant, mi-ar prinde bine pe cineva cu care sa fac schimb de pareri.. Eu intentionez sa inchei contractul cu ei, am vorbit si cu Corina - tipa care se ocupa de evenimente si mi-a dat toate detaliile legate de oferta pentru 2014 si pot spune ca sunt incantata de totul. Am exeperimentat si eu ce inseamna nuntile la ei, anul trecut si anul acesta si pot spune ca schimbarile sunt mari: servire, ospatari, mancare...totul e cu bun gust. Si prietenii mei au fost foarte multumiti de ei. Mi-ar placea sa stiu si parerea voastra si poate mai face si altcineva nunti la Majestic...?!

iulicuzzza
08.08.2013, 11:25:37
Buna Miresici! Cine isi face nunta la Majestic anul asta sau in 2014? Vad ca nici aici nu prea se discuta despre restaurant, mi-ar prinde bine pe cineva cu care sa fac schimb de pareri.. Eu intentionez sa inchei contractul cu ei, am vorbit si cu Corina - tipa care se ocupa de evenimente si mi-a dat toate detaliile legate de oferta pentru 2014 si pot spune ca sunt incantata de totul. Am exeperimentat si eu ce inseamna nuntile la ei, anul trecut si anul acesta si pot spune ca schimbarile sunt mari: servire, ospatari, mancare...totul e cu bun gust. Si prietenii mei au fost foarte multumiti de ei. Mi-ar placea sa stiu si parerea voastra si poate mai face si altcineva nunti la Majestic...?!

Salut!
Si eu o sa am nunta la Majestic, si chiar in curand. Si noua ne-a placut foarte mult sala, iar Corina e intr-adevar foarte draguta. Nu sunt foarte multe miresici de Majestic, asa ca ma bucur ca mai am cu cine schimba o vorba ;)). Stiu ca anul trecut mancarea nu era chiar de nota 10, si nici servirea nu se putea spune ca e ireprosabila, chiar o miresica de aici de pe forum s-a plans de aceste aspecte, ceea ce mi-a dat cateva emotii, recunosc. Corina ne-a spus ca din vara aceasta s-au imbunatatit mancarea si serviciile, asa ca faptul ca ai confirmat si tu lucrul asta nu poate decat sa ma bucure. Ai spus ca ai fost la ei la o nunta anul acesta, imi poti da cateva detalii cu privire la servire? De exemplu, daca mancarea a fost servita calda, veneau chelnerii sa iti toarne in pahar, sa te intrebe daca mai serviti ceva, era gheata la dispozitie pe masa? Scuze daca suna a interogatoriu, dar nu mai e mult pana la nunta noastra si am inceput sa intru in febra pregatirilor si a emotiilor :) Eu iti urez sa te bucuri de pregatirile nuntii !

ximi
03.04.2014, 23:41:14
Buna....fetelor daca ati facut deja nunta la Majestic sau o aveti cat de curand sa ne scrieti detalii pentru ca si eu sunt una dintre persoanele interesate de acest restaurant si ar prinde tare bine cateva impresii. Am vazut aici pe forum ca sunt pareri pro si contra....problema cu aerul conditionat si servirea la mese...mai exista aceste dificultati si acum? Mesele sunt routunde? Avansul cat mai este? Orice alte informatii sunt binevenite. Multumesc!

aciandra
16.07.2015, 14:28:52
Buna, am avut un eveniment de curand aici si pot spune ca am fost mai mult decat multumita. Corina este o draguta si m-a ajutat f mult, inclusiv cu pregatirea unui candy bar care a iesit super (mi-a pus la dispozitie pahare, boluri, cupe, platouri din oglinda etc). Sala este recent renovata si arata superb :). Mesele au fost rotunde, Ac-ul la noi a mers mai putin deoarece am avut copilasi in sala, dar pe ring a mers incontinuu. Am avut 3 feluri de mancare aspectuoase si gustoase si a fost mai mult decat suficient. Ce am apreciat a fost flexibilitatea Corinei (la degustare m-a surprins placut , la felul 2 a tinut cont de sugestia mea si a facut modificari in asa fel incat sa imi fie pe plac), implicarea de care a dat dovada pt ca petrecerea sa iasa asa cum mi-am dorit si corectitudinea ( la sfarsit am plecat cu platouri de prajituri, portii intacte de mancare , tort, toate pregatite frumos de catre ei).Sincer voi reveni cu cea mai mare placere ori de cate ori voi mai avea vreun eveniment.