PDA

Versiunea completa : Restaurant Parc - Sibiu

miresibiu
07.07.2008, 12:14:14
Buna fetelor, sunt noua pe aici si poate ma ajutati cu cava sfaturi.
Am nunta pe 7 sept la rest Parc Sibiu, stie cineva cum este acolo?
Eu nu am vazut nici macar sala , sunt plecata din tara. Sfaturi???
Multumesc:-SS

laura81
07.07.2008, 18:04:55
Buna fetelor, sunt noua pe aici si poate ma ajutati cu cava sfaturi.
Am nunta pe 7 sept la rest Parc Sibiu, stie cineva cum este acolo?
Eu nu am vazut nici macar sala , sunt plecata din tara. Sfaturi???
Multumesc:-SS

Ceau!
Sala e frumusica, de max 100 de pers (parerea mea). Mai multe sunt destul de inghesuite. Ba, am vazut-o si cu 120...
Personalul e amabil, servirea faina, mancarea buna ... Personal am numai cuvinte de lauda la adresa lor. Nu au idei fixe de genul "nu artificii, nu baloane de sapun" sau alte NU-uri ...
Se cer huse pe scaune ca-s destul de vechi, asta-i singura problema legata de aspect.
Daca ai intrebari anume spune :D

miresibiu
07.07.2008, 23:33:39
Multumesc Laura,
eu inca nu am vazut sala, nu sunt in tara, dar sper sa nu fiu dezamagita. Vreau ceva clasic si elegant. Ai idee cat de tare se deterioreaza starea toaletelor in timpul nuntii? Nu as vrea sa am plangeri din partea invitatiilor...:-?

laura81
08.07.2008, 09:27:41
Multumesc Laura,
eu inca nu am vazut sala, nu sunt in tara, dar sper sa nu fiu dezamagita. Vreau ceva clasic si elegant. Ai idee cat de tare se deterioreaza starea toaletelor in timpul nuntii? Nu as vrea sa am plangeri din partea invitatiilor...:-?

Nu-mi amintesc sa fie probleme. Stiu ca e frumoasa dar nu mai stiu cum e cu intretinerea. daca nu-mi amintesc inseamna ca e bine pt ca eu observ mai repede ce nu-i in regula:-p

PS: vezi ca pe subiectul cu restaurante de sibiu ar trebui sa fie la inceput (adica na, acum macar un an) o poveste intreaga despre parc, si cu bune si cu rele. e un mesaj scris de Alison, ea a avut nunta acolo.

AlexandraAdina
18.08.2008, 16:32:29
Iata un link de la o galerie publica de pe Picasa cu o nunta desfasurata la Parc. Cred ca gasesti destule poze relevante: http://picasaweb.google.com/fishbon3/Wedding2008

Stiviana
29.08.2008, 15:30:13
Si eu am avut nunta la Parc in Oct 2007 si am fost foarte multumita de sala, de personal, de mancare, de prezentare - toaletele au fost foarte ok in timpul nuntii - managerul e umpic batut in cap, dar pana la urma a fost foarte dragut! seful de sala este si el de treaba si daca in timpul nuntii aveti vreo problema se poate vorbi cu el! singura problema este sa nu ai mai mult de 100 de persoane (chiar daca ti se spune ca incap 130), noi am avut cam 107 si ne-am inghesuit bine la dans!:) in rest este elegant si bine situat - puteti si face poze in parc!:)

Adriana1980ro
28.01.2010, 20:24:20
Cum se face ca din 2008 nimeni nu a mai postat nimic despre Restaurantul Parc?
Noi tocmai am semnat pentru data de 28 august 2010. Nu mai e nici o miresica de 2010 la Parc? Sau vreuna de 2009 care sa imi impartaseasca din experienta ei....
As avea nevoie de sfatul vostru. ( eu sunt miresica si de Cluj si de Sibiu...)

darianna
29.01.2010, 16:51:07
Cum se face ca din 2008 nimeni nu a mai postat nimic despre Restaurantul Parc?
Noi tocmai am semnat pentru data de 28 august 2010. Nu mai e nici o miresica de 2010 la Parc? Sau vreuna de 2009 care sa imi impartaseasca din experienta ei....
As avea nevoie de sfatul vostru. ( eu sunt miresica si de Cluj si de Sibiu...)
eu am fost sambata la un botez la Parc.
Mi-a placut sala... e cocheta si suficienta pentru o nunta mica de 60-70 persoane... loc de dans suficient, mancarea buna si toaletele curate tot timpul...

laura81
29.01.2010, 22:08:58
eu am fost sambata la un botez la Parc.
Mi-a placut sala... e cocheta si suficienta pentru o nunta mica de 60-70 persoane... loc de dans suficient, mancarea buna si toaletele curate tot timpul...
Scaunele sunt urate tare, dupa mine trebuie imbracate neaparat. in rest e super ok. si la 100 de pers e faina.

darianna
30.01.2010, 13:17:01
Scaunele sunt urate tare, dupa mine trebuie imbracate neaparat. in rest e super ok. si la 100 de pers e faina.

Nu stiu... nu mi s-au parut chiar urate... am vazut eu scaune cu adevarat groaznice... si acolo am recomandat obligatoriu husele...
Oricum eu sunt de parere ca pentru o sala frumos aranjata pentru o nunta scaunele trebuie imbracate cu huse.

alison
31.01.2010, 01:16:10
@laura81: hai sa nu exageram. nu-s "urate tare". nu mai sunt noi, cum sunt cele de la silva mare, eventual. daca astea sunt "urate tare" atunci cele chiar urate cum sunt? "cu adevarat ingrozitoare si jerpelite"? =))

Adriana1980ro
22.04.2010, 17:58:19
Salut miresici.
Chiar nimeni, in afara de mine, nu face nunta anul asta la Parc? Sau nu sunt prea active miresicile.
Dati un semn de viata.
Adriana

Cassandra
25.04.2010, 22:03:57
Salut,

Eu m-am interesat de conditiile lor dar seful de sala m-a dezamagit, mi s-a parut cam ametit

Adriana1980ro
03.05.2010, 18:10:20
Salut,

Eu m-am interesat de conditiile lor dar seful de sala m-a dezamagit, mi s-a parut cam ametit

Nu stiu ce sa zic, ai vorbit cu tipul nou, ca am inteles ca au fost ceva probleme si fostul sef de sala a plecat? Nu stii cum il cheama? Mie mi s-a parut ok.

laleli0
05.05.2010, 03:26:14
eu am avut nunta anul trecut in iulie acolo. am fost tare multumita de sala, de meniu si de echipa de acolo. in total au fost 110 persoane si nu s-a simtit inghesuiala deloc. a fost un cadru mai intim si toata lumea s-a distrat pe cinste.
mancarea a fost delicioasa si unul dintre invitati (mare sef bucatar la un restaurant in capitala) a dat nota 10!
cand vine vorba de scaune, noi am avut o agentie care s-a ocupat de impodobirea salii si a aratat frumos. daca esti interesata iti pot da detalii pe privat, ei lucreaza in special cu hotelul Parc si ofer reduceri clientelei comune.

http://picasaweb.google.com/105110140921944140945

lizuca1717
07.06.2010, 10:14:15
Stie cineva daca restaurantul PARC a mai fost renovat in ultimii 2 ani? Vrea o cunostinta sa isi faca botezul acolo, dar acum 2 ani peretii aratau putin cam nasol si se vedea ca din 2006-2007 de cand au inaugurat locatia nu s-a mai facut nimic.

Mancarea a fost buna si in 2007 cand am avut eu banchetul acolo si in 2008, dra de atunci nu mai stiu nimic? Ceva impresii recente?

Merci

Adriana1980ro
09.06.2010, 16:09:45
Nu stiu cum arata in 2007, dar acum restaurantul arata foarte bine, elegant si cu stil. cu siguranta a fost renovat. scaunele sunt frumoase, dar intre timp s-au cam murdarit la sezut, asa ca noi am ales sa le imbracam pentru nunta noastra. cand am fost acum vreo 2 sapt era frumos aranjat tot pt un botez, si arata super.pe auriu.
seful de sala pare ok.
eu zic sa mergeti sa vedeti

lizuca1717
10.06.2010, 01:33:39
Nu stiu cum arata in 2007, dar acum restaurantul arata foarte bine, elegant si cu stil. cu siguranta a fost renovat. scaunele sunt frumoase, dar intre timp s-au cam murdarit la sezut
In 2007 arata chiar bine (ti-am pus o poza de la banchetul meu) insa in noiembrie 2008 am fost acolo la botez si arata crunt totul. Peretii erau zgariati si murdari iar scaunele imbacsite si murdare. Deocamdata prietena mea nu poate sa se ridice din pat de aceea am intrebat, si nici nu vreau sa aleg pentru ea pt ca atunci optiunile mele ar fi clar diferite.

E adevarat ca o husa pe scaune ar rezolva problema, dar poate ca unii nu vor sa mai dea bani si pe asa ceva sau se gandesc ca totusi un restaurant ar trebui sa iti ofere macar scaune curate... poate am eu asteptari prea mari dar teoretic si de bun simt asa ar trebui sa fie

ANISOARA83
14.01.2014, 21:24:40
A mai avut cineva vreun eveniment recent la Parc? Dupa toate modificarile ce au fost facute pe acolo?

IIoanaMaria
26.08.2014, 15:59:03
Si pe mine ma intereseaza pareri despre Parc deoarece la anul am nunta acolo ....multumesc

Lorelayamb
23.09.2014, 11:15:34
Si pe mine ma intereseaza pareri despre Parc deoarece la anul am nunta acolo ....multumesc

Buna fetelor, in luna mai chiar am fost nasa la restaurantul Parc si pot spune ca am fost foarte multumita de serviciile prestate de catre angajatii firmei. Mancarea foarte buna si suficienta , sala frumos asezata cu mici modificari facute de fini ,au vrut masa lor in fata ringului nu in dreapta intrarii cum era planificata, a fost mult mai bine asa 😊 Au primit si o camera frumoasa in hotel pt ziua si noaptea respectiva. Am remarcat foarte multi ospatari la mese , care erau tot timpul ocupati cu servirea mesenilor..
Daca mai aveti intrebari fetelor nu ezitati .. 😘