PDA

Versiunea completa : Cadou de la primarie

cristinaa
09.07.2008, 06:28:59
v-au placut cadourile de la d-nul Mazare?=))

kestiutza
09.07.2008, 08:43:17
v-au placut cadourile de la d-nul Mazare?=))
ce cadou? ca sunt curioasa

Joliutza
09.07.2008, 09:19:27
E vorba despre pachetul Tv + masina de spalat sau Tv + frigider....pe care le ofera tinerilor casatoriti.
Eu am ales pachetul cu masina de spalat..care e Arctic, e ft buna....
Tv in schimb e cam varza.....e ceva Kenstar parca...si deja nu mai merge....:"> probabil ca n-a fost oferit din inima....:D:D

buburuza
09.07.2008, 11:13:16
E vorba despre pachetul Tv + masina de spalat sau Tv + frigider....pe care le ofera tinerilor casatoriti.
Tv in schimb e cam varza.....e ceva Kenstar parca...si deja nu mai merge....:"> probabil ca n-a fost oferit din inima....:D:D
Asta chiar e tare ! Eu i l-as duce lui Mazare la birou >:)

calina
09.07.2008, 11:14:22
=)) =)) =))
Asta in plus fata de cei 200 euro de la stat?

Joliutza
09.07.2008, 11:23:13
Asta chiar e tare ! Eu i l-as duce lui Mazare la birou >:)

O sa-l ducem la Domo....ce de la ei au venit....cu ei colaboreaza Primaria....si om vedea ce-or face.
Nu am avut timp pana acum ca ne-am tot ocupat de casuta.....ne-am luat masa in bucatarie....ne-am comandat si mobila de sufragerie ieri de la Staer.....si vine saptamana viitoare....atasez o poza....dar e pe alte culori.

Va place? A noastra va fi fildes cu calvados....

Joliutza
09.07.2008, 11:24:14
=)) =)) =))
Asta in plus fata de cei 200 euro de la stat?

Da.....e valabil doar in Constanta....pt tinerii care s-au casatorit de la 1 Ian 2008 incoace.

cristina_tusca
09.07.2008, 12:28:48
Buna! Joliuta, te rog mult spune-mi si mie cum se procedeaza pt cadoul electrocasnic al lui Mazare, ca plecam imediat dupa nunta in excursie si la intoarcere nu mai stam in cta decat cateva zile. Trebuie sa ne miscam f repede...
Mersic mult, anticipat! Sper sa ai timp sa imi raspunzi!

Joliutza
09.07.2008, 12:34:11
Buna! Joliuta, te rog mult spune-mi si mie cum se procedeaza pt cadoul electrocasnic al lui Mazare, ca plecam imediat dupa nunta in excursie si la intoarcere nu mai stam in cta decat cateva zile. Trebuie sa ne miscam f repede...
Mersic mult, anticipat! Sper sa ai timp sa imi raspunzi!

Da....mergeti la Domo in Piata Grivitei (neaparat acolo) si duceti buletinele, certificatul de casatorie (originale si copii xerox) + cuponul pe care-l veti primi la nunta.....si va programeaza sa va aduca produsele.

Pupici.

cristina_tusca
09.07.2008, 14:56:54
Multumesc mult! Sper sa imi primeasca buletinul vechi,altfel o sa dureze cam mult...
Pup

cristinaa
09.07.2008, 19:26:56
la noi inca merge tv si chira ne-a picat bine si de masina sunt f multumiti.noi dupa ce am fost la domo ,ne-am dus si le-am ridicat singuri de la depozit dar e departe ,mai bine asteptati sa va vina acasa,cu banii dureaza cam 2 luni

crisstallus_cris
09.07.2008, 20:13:53
Sa inteleg ca primim si masina si tv si cei 200 de euro?Deja e cam mult...:-p Cu banii cum se face sa intri in posesia lor?

cristinaa
10.07.2008, 04:59:38
Sa inteleg ca primim si masina si tv si cei 200 de euro?Deja e cam mult...:-p Cu banii cum se face sa intri in posesia lor?
da,masina si tv sunt de la mazare si banii de la stat.pt bani va duceti dupa acte la casa casatoriilor si completati un formular amandoi si dupaia va vine in posta citatia sa-i ridicati de pe ecaterina varga pe undeva.

iulya1505
31.07.2008, 14:56:13
da foarte folositoare cadourile de la domnul mazare si noi tv + masina de spalat am ales stim ca masina e ff buna dar tv cam lasa de dorit e bine decat deloc ,iar cei 2'00 euro am facut cererile la 2 sapt de la nunta si nici in ziua de azi nu am primit nimik prin posta>:D<

Joliutza
09.08.2008, 11:43:10
da foarte folositoare cadourile de la domnul mazare si noi tv + masina de spalat am ales stim ca masina e ff buna dar tv cam lasa de dorit e bine decat deloc ,iar cei 2'00 euro am facut cererile la 2 sapt de la nunta si nici in ziua de azi nu am primit nimik prin posta>:D<

Hai ca va zic eu cum sta treaba cu cei 200 Eur........noi am primit in posta instiintare zilele trecute, deci la 2 luni si putin de la nunta. Ne-am dus la casieria de pe Ecaterina Varga si acolo....surpriza: nu au bani! =)) Nici macar pentru tinerii care s-au casatorit la date anterioare zilei de 31 Mai, cand am avut noi nunta. Ne-a zis tipa de acolo ca sa revenim prin Septembrie, ca banii sigur ii luam...nu se pierd, chiar daca trec cele 30 zile asa cum scrie in instiintare. Banii stau la ei 3 ani, asa ni s-a spus. Asa ca ma duc iar prin Septembrie.

cristina17
09.08.2008, 12:44:57
Hai ca va zic eu cum sta treaba cu cei 200 Eur........noi am primit in posta instiintare zilele trecute, deci la 2 luni si putin de la nunta. Ne-am dus la casieria de pe Ecaterina Varga si acolo....surpriza: nu au bani! =)) Nici macar pentru tinerii care s-au casatorit la date anterioare zilei de 31 Mai, cand am avut noi nunta. Ne-a zis tipa de acolo ca sa revenim prin Septembrie, ca banii sigur ii luam...nu se pierd, chiar daca trec cele 30 zile asa cum scrie in instiintare. Banii stau la ei 3 ani, asa ni s-a spus. Asa ca ma duc iar prin Septembrie.

Noi anul trecut nu am primit nici o instiintare, desi ni se spusese ca primim, iar banii i-am luat prin decembrie! Noroc cu miresicile ca am aflat cum sta treaba si am trimis-o pe soacra sa intrebe, ca altfel asteptam mult si bine.........deci, anul asta e deja un progres, trimit instiintari...........dar, n-au bani:-" !!!

kamy
09.08.2008, 14:17:20
La fel am patit si noi anul trecut.Am primit instiintare dar nu au avut bani.Banii i-am luat cam dupa 2 luni si nu am intampinat nici o problema cand i-am ridicat.

cristinaa
11.08.2008, 20:59:59
fetelor a-ti avut ghinion,la noi dupa 2 luni s-au ridicat banii fara probleme;;)

taniusca83
19.08.2008, 12:34:24
buna, sunt si eu casatorita de curand , am fost la omo acum 2 saptamni si ceva si m-am programat pentru cadoul de al mazare si mia zis in 10 zile, dar nu ma primit nici un semn, ce sa fac? sai sun? sa ma duc la ei sa le ridic eu,incat timp vin, cine ma poate ajuta ms

Joliutza
19.08.2008, 14:46:23
buna, sunt si eu casatorita de curand , am fost la omo acum 2 saptamni si ceva si m-am programat pentru cadoul de al mazare si mia zis in 10 zile, dar nu ma primit nici un semn, ce sa fac? sai sun? sa ma duc la ei sa le ridic eu,incat timp vin, cine ma poate ajuta ms

Eu zic sa mai astepti. Gandeste-te ca in perioada asta probabil au multe cadouri de dus (odata cu vara s-au inmultit si nuntile) si poate nu fac fata. Sau da-le un telefon, nu are ce sa strice.

iulya1505
22.08.2008, 17:26:45
pai si noua la fel zis sa mergem pe la inceputul lui septembrie sa ii ridicam dar avem citatia eliberata cu data de 26 iulie si cand am fost sapt asta luni iar la ei miau zis ca se dau banii pt citatiile eliberate in iunie ,deci tu joliutza ar trebui sa mergi sa ii ei ca teai casatorit in mai.

Joliutza
22.08.2008, 21:56:23
pai si noua la fel zis sa mergem pe la inceputul lui septembrie sa ii ridicam dar avem citatia eliberata cu data de 26 iulie si cand am fost sapt asta luni iar la ei miau zis ca se dau banii pt citatiile eliberate in iunie ,deci tu joliutza ar trebui sa mergi sa ii ei ca teai casatorit in mai.

A noastra are data 29 iulie...deci dupa voi.

Ms oricum pt info.
In Septembrie ma duc sa ii iau.

verra3
22.08.2008, 22:04:17
de ce in alte orase nu sunt la fel de ''draguti'' cu tinerii casatoriti?=))

Joliutza
22.08.2008, 22:23:45
de ce in alte orase nu sunt la fel de ''draguti'' cu tinerii casatoriti?=))

Ajutorul de 200 Eur este valabil in toata tara.
Doar in Cta se dau cadourile acelea electrocasnice.

criskitty
22.10.2008, 10:25:22
Ajutorul de 200 Eur este valabil in toata tara.
Doar in Cta se dau cadourile acelea electrocasnice.

Buna fetelor! Joliutza, vad ca tu esti mai informata... ma poti lamuri si pe mine: stiu ca cei 200 de euro se pot cere in max 30 de zile de la casatorie; noi ne-am casatorit pe 27 septembrie si ieri am fost sa-mi schimb buletinul, iar tipa de acolo mi-a zis ca va fi gata luni (adica pe 27 octombrie; desi am rugat-o sa fie gata vineri...); intrebarea e luni pe 27 se mai poate depune cererea? sau e prea tarziu? Mentionez ca nu mi-a dat nici o dovada ca mi-a oprit buletinul...
Iar in legatura cu electrocasnicele de la Domo, e adevarat ca pana la sfarsitul anului se poate face cererea? sau e alt termen in care trebuie sa ne incadram?
Intrebarile sunt si pentru restul miresicilor care ma pot ajuta cu aceste informatii. [-o<
Multumesc. >:D<

Joliutza
22.10.2008, 10:53:20
Buna fetelor! Joliutza, vad ca tu esti mai informata... ma poti lamuri si pe mine: stiu ca cei 200 de euro se pot cere in max 30 de zile de la casatorie; noi ne-am casatorit pe 27 septembrie si ieri am fost sa-mi schimb buletinul, iar tipa de acolo mi-a zis ca va fi gata luni (adica pe 27 octombrie; desi am rugat-o sa fie gata vineri...); intrebarea e luni pe 27 se mai poate depune cererea? sau e prea tarziu? Mentionez ca nu mi-a dat nici o dovada ca mi-a oprit buletinul...
Iar in legatura cu electrocasnicele de la Domo, e adevarat ca pana la sfarsitul anului se poate face cererea? sau e alt termen in care trebuie sa ne incadram?
Intrebarile sunt si pentru restul miresicilor care ma pot ajuta cu aceste informatii. [-o<

Buna,

Chiar nu mai tin minte exact cum am procedat la depunere pt 200 Eur. Cel mai bine dai un tel sau te duci pana acolo ca sa te asiguri cum e mai bine sa faci.
Domo: da, pana la sfarsitul anului.

Pupici.

Joliutza
22.10.2008, 10:54:27
Am uitat sa va zic: cei 200 Eur i-am luat abia pe 7 Oct....si nunta am avut-o pe 31 Mai.

cristinaa
22.10.2008, 20:52:12
nu trebuie sa astepti 30 de zile,cel putin nu era asa in aprilie cand am facut eu actele,noi ne-am dus dupa vreo 2 sapt ca nu aveam timp..trebuie si sotul si sotia sa fie prezenti,si dupaia a duarat cam o luna si ceva acum cred ca pe zi ce trece se mareste si asteptarea ,dupa cum vad alte miresici au asteptat mult

criskitty
22.10.2008, 23:19:34
Multumesc Cristina si Joliutza pt raspunsuri... am vb cu cineva sa intervina sa fie gata CI vineri ca sa reusesc sa ma duc pt 200 de euro, mi-e teama sa nu-i pierd daca ma duc abia luni, cand se face fix o luna de la casatorie, adica e ultima zi... :-s Va zic luni daca am reusit... >:D<

dani19_10dani
22.10.2008, 23:50:23
Multumesc Cristina si Joliutza pt raspunsuri... am vb cu cineva sa intervina sa fie gata CI vineri ca sa reusesc sa ma duc pt 200 de euro, mi-e teama sa nu-i pierd daca ma duc abia luni, cand se face fix o luna de la casatorie, adica e ultima zi... :-s Va zic luni daca am reusit... >:D<
noi nu am beneficiat de acesti bani pt ca trebuia sa ne ducem amandoi sa depunem actele..ABERANT!!!

criskitty
23.10.2008, 13:33:44
Fetelor, o intrebare: cand depunem cererea ptr cei 200 de euro, imi cere buletinul meu sa-l vada? si copia buletinului meu o depune la dosar? nu este suficienta doar copia lui, nu-i asa?

cristinaa
23.10.2008, 21:18:39
noi nu am beneficiat de acesti bani pt ca trebuia sa ne ducem amandoi sa depunem actele..ABERANT!!!
pai si de ce nu v-ati dus amandoi?asta stiu ca nici eu nu m-am dus si m-a sunat sotzul si m-am dus repede si am completat si eu formularul am semnat si gata.

cristinaa
23.10.2008, 21:19:56
Fetelor, o intrebare: cand depunem cererea ptr cei 200 de euro, imi cere buletinul meu sa-l vada? si copia buletinului meu o depune la dosar? nu este suficienta doar copia lui, nu-i asa?
da,stiu sigur ca mi-au cerut buletinul...acum nu stiu dak vb cu ei daca te lasa fara buletin

Isabella_L
23.10.2008, 21:42:54

Nici noi nu am luat cei 200 de eur din acelasi motiv...nu am putut sub nici o forma sa fim amandoi prezenti acolo. Imi pare rau pt ca am pierdut banii, dar asta e...noi sa fim sanatosi.

dani19_10dani
23.10.2008, 21:53:53
Nici noi nu am luat cei 200 de eur din acelasi motiv...nu am putut sub nici o forma sa fim amandoi prezenti acolo. Imi pare rau pt ca am pierdut banii, dar asta e...noi sa fim sanatosi.
asa e noi sa fim sanatosi:P si la noi tot asa nu s-a putut asta e...

criskitty
24.10.2008, 11:26:32
da,stiu sigur ca mi-au cerut buletinul...acum nu stiu dak vb cu ei daca te lasa fara buletin

Am rezolvat, ne-au acceptat dosarul :). Azi era ultima zi si era pacat sa pierd banutii... chiar daca vin peste mult timp, nu strica. Va pup, multumesc de ajutor.

cristinaa
24.10.2008, 19:38:21
Am rezolvat, ne-au acceptat dosarul :). Azi era ultima zi si era pacat sa pierd banutii... chiar daca vin peste mult timp, nu strica. Va pup, multumesc de ajutor.
bravo ma bucur,n-ai pt ce

buburuza
27.10.2008, 11:11:18
Fetelor, ce-mi trebuie pentru dosarul pe care-l depun la Domo pt electrocasnice? Cum se procedeaza? Multumesc:">

cristinaa
27.10.2008, 19:36:22
Fetelor, ce-mi trebuie pentru dosarul pe care-l depun la Domo pt electrocasnice? Cum se procedeaza? Multumesc:">
certificatul de casatorie si copie parca, si cupon ala care ti l-a dat la casa casatoriei cu produsele care le-ai ales,buletinele si atat

buburuza
28.10.2008, 12:27:18
certificatul de casatorie si copie parca, si cupon ala care ti l-a dat la casa casatoriei cu produsele care le-ai ales,buletinele si atat
Multumesc;;)

dvdruxandra
29.10.2008, 17:19:13
fetele ce acte ne trebuie pt. cei 200 euro?

cristinaa
29.10.2008, 18:29:01
fetele ce acte ne trebuie pt. cei 200 euro?
trebuie sa fiti amandoi prezenti la casa casatoriei sa completati ceva si buletinele.atat.dupaia va vine citatia in posta si va duceti sa-i ridicati

buburuza
30.10.2008, 11:30:46
trebuie sa fiti amandoi prezenti la casa casatoriei sa completati ceva si buletinele.atat.dupaia va vine citatia in posta si va duceti sa-i ridicati
Noua ne-au cerut si copii de pe certificatele de nastere/:)

dvdruxandra
30.10.2008, 18:59:14
Noua ne-au cerut si copii de pe certificatele de nastere/:)

daaa, am vazut...azi am fost si noi si la Casa casat. si la Domo..acum asteptam$-)

sabrina
31.10.2008, 08:49:49
buna.
am urmarit mesajele tale referitoare la depunerea dosarului pt cei 200 euro. in aceeasi situatie sunt si eu. ieri ne-am intors din luna de miere si am si dus buletinul pt schimbat. mi-l dau saptamana viitoare, dar tot asa cam la limita ,joi. imi ramane ziua de vineri ultima pt a merge cu dosarul. te rog mult spune-mi si mie exact ce acte ti-au trebuit si de asemenea locul si ora (sau un program daca stii).
pt cadoul lui mazare ai fost? acolo ce termene si conditii mai sunt?
iti multumesc mult anticipat.
astept rasp. tau.

dvdruxandra
31.10.2008, 09:54:01
buna.
am urmarit mesajele tale referitoare la depunerea dosarului pt cei 200 euro. in aceeasi situatie sunt si eu. ieri ne-am intors din luna de miere si am si dus buletinul pt schimbat. mi-l dau saptamana viitoare, dar tot asa cam la limita ,joi. imi ramane ziua de vineri ultima pt a merge cu dosarul. te rog mult spune-mi si mie exact ce acte ti-au trebuit si de asemenea locul si ora (sau un program daca stii).
astept rasp. tau.

sabrina incearca sa iti iei buletinul mai repede pt. ca din ce stiu eu vineri cei de la casa casatoriilor nu au program...sper sa ma insel.....dak am gresit cu informatia asta scuze.....poti sa te interesezi pana atunci

buburuza
31.10.2008, 13:44:21
sabrina incearca sa iti iei buletinul mai repede pt. ca din ce stiu eu vineri cei de la casa casatoriilor nu au program...sper sa ma insel.....dak am gresit cu informatia asta scuze.....poti sa te interesezi pana atunci
Au program, eu am fost azi si am depus actele pt 200 E, au program de la 9-12.

buburuza
31.10.2008, 13:49:47
buna.
astept rasp. tau.
La Domo programul de depuneri este 10-15, au un birou in incinta magazinului, trebuie sa ai la tine, ambele buletine (copii si originale), certificatul de casatorie (original si copie ) si cuponul de la Casa casatoriilor, cel albastru...atat.

La Casa Casatoriilor pt 200 Euro programul este 9-12, obligatoriu trebuie sa va duceti amandoi, trebuie sa aveti copii de pe buletine, certificate de nastere (copii si originale), certificatul de casatorie( copie si original ) si va va da o cerere pe care o veti completa acolo...cam atat.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta multa !>:D<

crisstallus_cris
02.11.2008, 14:49:25
La Domo programul de depuneri este 10-15, au un birou in incinta magazinului, trebuie sa ai la tine, ambele buletine (copii si originale), certificatul de casatorie (original si copie ) si cuponul de la Casa casatoriilor, cel albastru...atat.

La Casa Casatoriilor pt 200 Euro programul este 9-12, obligatoriu trebuie sa va duceti amandoi, trebuie sa aveti copii de pe buletine, certificate de nastere (copii si originale), certificatul de casatorie( copie si original ) si va va da o cerere pe care o veti completa acolo...cam atat.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta multa !>:D<
La Domo pana cand trebuie mers?

dvdruxandra
02.11.2008, 22:14:41

din cate stiu eu nu este o data anume...pana la sfarsit de an sau chiar mai tarziu....ideea e ca oricum dureaza 1-2 luni cik pana ajung produsele acasa(din cauza transportului) ,sau mai putin dak ai masina proprie cu care sa le transorti de la depozit

buburuza
03.11.2008, 09:17:37
Am auzit 2 variante dar ca sa fii mai sigura mai bine te duci in intervalul de 30 de zile.
Daca astepti sa-ti aduca ei produsele acasa dureaza 2 luni, daca le vrei mai repede te poti duce tu la depozit sa le iei cand vrei dar in acest caz nu-ti mai asigura transportul.

Crita
07.11.2008, 10:32:03
Hello
Aveti idee in care este termenul de ridicare al banilor de la primarie? Ne-a ajuns acasa hartia ca putem sa mergem sa ii ridicam, insa noi ajungem in tara abia pe la sfarsitul lui decembrie....

buburuza
07.11.2008, 13:59:04
Hello
Aveti idee in care este termenul de ridicare al banilor de la primarie? Ne-a ajuns acasa hartia ca putem sa mergem sa ii ridicam, insa noi ajungem in tara abia pe la sfarsitul lui decembrie....
Noua ne-a spus ca in termen de 60 de zile ne putem ridica banii...dar stii cum sunt astia, se schimba de la o saptamana la alta:-w

cristina17
07.11.2008, 18:54:54
Hello

Sa stii ca noi nu i-am ridicat personal! Am trimis-o pe soacra-mea si s-a "descurcat" ea pe acolo.

cristinaa
08.11.2008, 01:56:25
[quote=cristina17;1217352]Sa stii ca noi nu i-am ridicat personal! Am trimis-o pe soacra-mea si s-a "descurcat" ea pe acolo.[/quote
si eu am trimis pe cineva dar le-am lasat o imputernicire..bine era scrisa de noi de mana si semnata si nu a avut probleme

alina123
14.11.2008, 20:14:06
trebuie buletinele schimbate sau merg cele vechi?

dvdruxandra
20.11.2008, 21:19:04
trebuie buletinele schimbate sau merg cele vechi?

la Domo merg si cele vechi

Dr_Anca
08.12.2008, 14:40:36
Noua ne-a spus ca in termen de 60 de zile ne putem ridica banii...dar stii cum sunt astia, se schimba de la o saptamana la alta:-w
ai primit deja citatia sa ridici banutii? ca mie ar trb sa imi vina la alta adresa,si pana acum nu am primit nimic..

buburuza
08.12.2008, 14:49:59
ai primit deja citatia sa ridici banutii? ca mie ar trb sa imi vina la alta adresa,si pana acum nu am primit nimic..
Eu n-am primit nimic dar e o miresica care a avut nunta in aceeasi zi cu mine si spunea ca ea a primit instiintarea la posta :(

dvdruxandra
08.12.2008, 23:31:29
Eu n-am primit nimic dar e o miresica care a avut nunta in aceeasi zi cu mine si spunea ca ea a primit instiintarea la posta :(

da,noua ne-a venit instiintarea, dar nu am ajuns inca acolo sa ii ridicam...poate zilele astea, pana in Craciun

ubita
11.12.2008, 14:33:04
Fetelor,credeti ca daca ma duc pe 15 decembrie,adica fix la o luna de la data casatoriei ma mai primeste?!:-s
M-am casatorit pe 15 noiembrie,oare ne mai primeste cererea?#-o

buburuza
11.12.2008, 15:56:21
Fetelor,credeti ca daca ma duc pe 15 decembrie,adica fix la o luna de la data casatoriei ma mai primeste?!:-s
M-am casatorit pe 15 noiembrie,oare ne mai primeste cererea?#-o
Eu zic sa incerci, ce ai de pierdut? Spui si tu ca ati fost plecati din tara intr-o luna de miere :D

ubita
11.12.2008, 17:13:56
Eu zic sa incerci, ce ai de pierdut? Spui si tu ca ati fost plecati din tara intr-o luna de miere :D

Ce bine ar fi fost:-<
M-am umflat azi de plans...m-am dus la politie cu o pila sa-mi faca buletinul repede si cu sarsanaua si azi(cand trebuia!!!)nu era gata!!!
Sunt umflata de la cat am plans:( :-<

ubita
12.12.2008, 08:00:04
Fetelor,aveti idee,luni la casa casatoiilor au program?[-o<

buburuza
12.12.2008, 08:50:39
Ce bine ar fi fost:-<
M-am umflat azi de plans...m-am dus la politie cu o pila sa-mi faca buletinul repede si cu sarsanaua si azi(cand trebuia!!!)nu era gata!!!
Sunt umflata de la cat am plans:( :-<
De ce sa plangi mai draguto??? Tu nu stii ca asa merg trebuirile la noi in tara???Eu zic sa nu te mai consumi pt ca o sa ne lovim tot timpul de chestii dintr-astea:*

La casa casatoriilor ar fi bine sa te duci intre 9-12 :)

ubita
12.12.2008, 09:50:09
De ce sa plangi mai draguto??? Tu nu stii ca asa merg trebuirile la noi in tara???Eu zic sa nu te mai consumi pt ca o sa ne lovim tot timpul de chestii dintr-astea:*

La casa casatoriilor ar fi bine sa te duci intre 9-12 :)
Multumesc mult de tot:* !

ubita
15.12.2008, 12:01:58
Fetelor,am fost azi la casa casatoriilor...Nu ne-au inregistrat cererea pentru ca azi e a 31-a zi...Nu e nevoie sa va schimbati buletinul(asa cum stiam eu),mergeti cu cel vechi este ok.Programul este de la 9-16,nu faceti greseli ca noi...#-o :-<

dvdruxandra
15.12.2008, 13:19:58
Fetelor,am fost azi la casa casatoriilor...Nu ne-au inregistrat cererea pentru ca azi e a 31-a zi...Nu e nevoie sa va schimbati buletinul(asa cum stiam eu),mergeti cu cel vechi este ok.Programul este de la 9-16,nu faceti greseli ca noi...#-o :-<

imi pare rau ca nu ati reusit....asta e..asta sa fie singura voastra pierdere din viata, nu?

ubita
15.12.2008, 13:54:22
Sa speram...numai ca ne va fi foarte greu...noi nu avem venituri mari si bani aia ar fi fost bine primiti si...era dreptul nostru!imi pare rau ca nu am beneficiat de ei...Asta e...

dani19_10dani
15.12.2008, 15:08:39
Sa speram...numai ca ne va fi foarte greu...noi nu avem venituri mari si bani aia ar fi fost bine primiti si...era dreptul nostru!imi pare rau ca nu am beneficiat de ei...Asta e...
nici noi nu am beneficiat de banuti ..pt ca trebuia sa ne ducem amandoi si sotul nu a putut..dar asta e..

Dr_Anca
17.12.2008, 16:34:43
da,noua ne-a venit instiintarea, dar nu am ajuns inca acolo sa ii ridicam...poate zilele astea, pana in Craciun
si eu tot pe 4.10 am avut nunta..si nu am primit nimic...s-o fi dand in ordine alfabetica? si eu care sunt cu T....poate mai am de asteptat:-" ...sper ca nu pot ridica altii banii in locul nostru...daca ajunge "accidental" in mana unor "binevoitori":))

buburuza
18.12.2008, 08:47:42
si eu tot pe 4.10 am avut nunta..si nu am primit nimic...s-o fi dand in ordine alfabetica? si eu care sunt cu T....poate mai am de asteptat:-" ...sper ca nu pot ridica altii banii in locul nostru...daca ajunge "accidental" in mana unor "binevoitori":))
Stai linistita, o sa primesti decizia in curand, eu sunt la litera C si am primit la destul de mult timp dupa dvdruxandra. Oricum banii inca nu se dau asa ca n-ai pierdut nimic =P~

dvdruxandra
18.12.2008, 09:37:47

nu s-a dat in ordina alfabetica, pt. ca noi suntem la V., deci dupa tine ar trebui.....incurcate sunt caile Domnului...dar indiferent dak iti veenea acasa instiintarea, banii cik poti sa ii ridici mai tarziu, deci...deocamdata nu am castigat nimic

crisstallus_cris
18.12.2008, 12:11:07
Trebuie sa aratati buletinul unul din voi cand ridicati banii,asa ca nu are cum sa-i ia altcineva.

buburuza
06.01.2009, 12:56:57
Fetelor, ati mai fost pe la Primarie sa vedeti daca au primit banii ?:-\

crisstallus_cris
06.01.2009, 18:38:27
Eu n-am mai fost.Ba chiar nici hartia cu instiintarea de la ei nu o mai gasesc.Totusi sper sa imi dea banii.:-s

ionela3001
09.01.2009, 12:09:42
daca sotul e din Navodari iar eu din Constanta si vrem sa ne casatorim in Constanta primim cadoul de la d-l Mazare?

Joliutza
09.01.2009, 12:26:13
daca sotul e din Navodari iar eu din Constanta si vrem sa ne casatorim in Constanta primim cadoul de la d-l Mazare?

Cu siguranta il primiti.
Daca sunteti la prima casatorie.

ionela3001
09.01.2009, 17:14:16
sigur ca suntem la prima casatorie, dar dupa casatorie ne stabilim la navodari, si ma gandeam daca asta ar fi o pb! sau nu asta conteaza odata ce certificatul de casatorie e eliberat de primaria Constanta!

mamuska
09.01.2009, 17:18:52
Nu va speriati, banii se dau,dar trebuie sa asteptati...... finii mei au facut cununia in august si au primit banii in noiembrie pe la jumatate....eu i-am ridicat,dar cu procura notariala...nimeni nu poate ridica in locul tinerilor casatoriti,decat cu procura speciala... >:D< >:D< >:D< >:D<

mamuska
09.01.2009, 17:19:55
sigur ca suntem la prima casatorie, dar dupa casatorie ne stabilim la navodari, si ma gandeam daca asta ar fi o pb! sau nu asta conteaza odata ce certificatul de casatorie e eliberat de primaria Constanta!
Nu conteaza unde va mutati.... dupa casatorie,depuneti actele la starea civila unde v-ati casatorit >:D< >:D< >:D<

ionela3001
09.01.2009, 17:29:14
stii de ce intreb toate astea, pentru ca o sa imi schimb buletinul si nu o sa mai am domiciliul in constanta! dar conteaza ca certificatul e eliberat de constanta!

cristinaa
09.01.2009, 18:44:48
stii de ce intreb toate astea, pentru ca o sa imi schimb buletinul si nu o sa mai am domiciliul in constanta! dar conteaza ca certificatul e eliberat de constanta!
nu cred ca ,conteaza

crisstallus_cris
18.01.2009, 20:20:41
A mai fost cineva sa vada de cei 200 de euro dc se dau?

sabrina
22.01.2009, 22:30:37
A mai fost cineva sa vada de cei 200 de euro dc se dau?
buna.
astazi am cumparat ziarul telegraf si am vazut acolo o lista de vreo 4 pagini cu persoanele care sunt rugate sa mearga sa-si ridice banii de la casierie,insa nu dadeau niciun detaliu....cam in ce si au avut pers respective cunucia civila....asa...ca sa ne orientam si noi....
euro era calculat cam cu 38000. nu am retinut exact ...am uitat ziarul la munca....
voi ce stiti despre chestia asta? in ce data ar fi avut pers resp nunta?
logic ar fi sa scrie si detaliul asta...
sper ca daca au trecut 3 luni jumate de la nunta , nu am pierdut banii....
ca pe criza asta....sunt buni la casa omului....

buburuza
23.01.2009, 09:19:47
buna.
astazi am cumparat ziarul telegraf si am vazut acolo o lista de vreo 4 pagini cu persoanele care sunt rugate sa mearga sa-si ridice banii de la casierie,insa nu dadeau niciun detaliu....cam in ce si au avut pers respective cunucia civila....asa...ca sa ne orientam si noi....
euro era calculat cam cu 38000. nu am retinut exact ...am uitat ziarul la munca....
Ce rau imi pare ca n-am luat ziarul :((
Tu nu erai pe lista? ca si noi am avut nunta in aceeasi perioada :-<

sabrina
23.01.2009, 11:08:48
Ce rau imi pare ca n-am luat ziarul :((
Tu nu erai pe lista? ca si noi am avut nunta in aceeasi perioada :-<
nu eram. ar fi fost bine.
noua nu ne-a venit nici instiintarea aia .

crisstallus_cris
23.01.2009, 18:26:47
buna.
Buna.Te rog mult cand intri iar in posesia ziarului sa te uiti dupa VOICU IONUT SI CRISTINA.La noi pe instiintare scria data de 17 noiembrie,parca asa imi aduc aminte,dar nu o mai am.

crisstallus_cris
25.01.2009, 10:27:40
Am facut rost de ziarul Telegraf cu lista,dar noi nu suntem.Le rog pe alte miresici care au avut nunta inaintea mea sa-mi zica numele de familie si prenumele sotului sa vad daca sunt pe lista,sa ma orientez si eu cam cat mai este pana la mine.In ziar nu specifica cand au avut nunta cei de acolo,de asta sunt derutata.

buburuza
27.01.2009, 10:22:33
Aveti idee daca pentru incasarea celor 200E trebuie neaparat sa fie ambii soti sau e de ajuns doar unul din ei ?:*

crisstallus_cris
27.01.2009, 12:59:16
Aveti idee daca pentru incasarea celor 200E trebuie neaparat sa fie ambii soti sau e de ajuns doar unul din ei ?:*
Nu stiu,ar trebui sa poti lua si tu singura.

buburuza
27.01.2009, 13:20:58
Nu stiu,ar trebui sa poti lua si tu singura.
Asa ma gandeam si eu dar poti sa stii ce conditii au? In ziar scria ceva in sensul asta, sau vreun nr de telefon pt informatii?

dvdruxandra
27.01.2009, 18:47:36
hmmmmmm, ma puneti pe ganduri..... stiti cumva dak riscam sa pierdem banii in situatia in care nu i-am ridicat in termen de 30 de zile de la data eliberarii instiintarii?...eu azi am vazut ca pe a doua foaie scrie ceva de genul "plata se va efectua in termen de 30 de zile de la data emiterii prezentei"..si au cam trecut 60 si ceva de zile :(

sabrina
27.01.2009, 21:54:58
hmmmmmm, ma puneti pe ganduri..... stiti cumva dak riscam sa pierdem banii in situatia in care nu i-am ridicat in termen de 30 de zile de la data eliberarii instiintarii?...eu azi am vazut ca pe a doua foaie scrie ceva de genul "plata se va efectua in termen de 30 de zile de la data emiterii prezentei"..si au cam trecut 60 si ceva de zile :(
buna seara,fetelor
astazi am luat banii!URA
nu ne venise instiintarea aia si am fost dimineata la casa casatoriilor unde ne-am depus dosarul si am cerut nr de ordine al dosarului.ne-a dat dna de acolo o hartiuta pe care ne-a scris nr si data in care au integistrat ele datele din dosar(diferenta cam de 2 sapt de la depunerea noastra).oricum...asta n-are importanta acum.
important este ca....cu acea hartiuta am mers pe ecaterina varga si.....am luat banii. 7670 lei.

sabrina
27.01.2009, 22:02:43
Asa ma gandeam si eu dar poti sa stii ce conditii au? In ziar scria ceva in sensul asta, sau vreun nr de telefon pt informatii?
am fost impreuna sa luam banii,dar nu in sensul ca trebuia neaparat sa fiu si eu prezenta(eu statea acolo la o alta coada...pt autorizarea locului de parcare,deci n-avea nicio treaba cu mine).
sotul meu i-a dat buletinul casieritei si l-a pus apoi sa semneze. apoi.....i-a dat banii.
chiar nu ne asteptam. noi oricum ne dusesem pt pb cu parcarea.dar....am plecat si cu bani de acolo.
dar voi ati mai fost acolo?

crisstallus_cris
27.01.2009, 22:15:15
buna seara,fetelor
astazi am luat banii!URA
nu ne venise instiintarea aia si am fost dimineata la casa casatoriilor unde ne-am depus dosarul si am cerut nr de ordine al dosarului.ne-a dat dna de acolo o hartiuta pe care ne-a scris nr si data in care au integistrat ele datele din dosar(diferenta cam de 2 sapt de la depunerea noastra).oricum...asta n-are importanta acum.
important este ca....cu acea hartiuta am mers pe ecaterina varga si.....am luat banii. 7670 lei.
Ai luat banii chiar daca nu erai pe lista din ziar?

crisstallus_cris
27.01.2009, 22:16:40
am fost impreuna sa luam banii,dar nu in sensul ca trebuia neaparat sa fiu si eu prezenta(eu statea acolo la o alta coada...pt autorizarea locului de parcare,deci n-avea nicio treaba cu mine).
sotul meu i-a dat buletinul casieritei si l-a pus apoi sa semneze. apoi.....i-a dat banii.
chiar nu ne asteptam. noi oricum ne dusesem pt pb cu parcarea.dar....am plecat si cu bani de acolo.
dar voi ati mai fost acolo?
Cam pe la ce ora ati fost la casa casatoriilor?Ai idee cand au program acolo la biroul unde ai fost?Ati rezolvat acolo unde ati depus dosarul?

buburuza
28.01.2009, 12:32:10
Fetelor am fost si eu azi si am luat banii. am avut noroc, nu era nimeni la casierie si aveau si bani :D Nu a fost nevoie si de sotul meu, i-am ridicat doar cu cartea mea de identitate si mi-au cerut si decizia pe care o primesti prin posta si pe care mi-au oprit-o acolo :)

dvdruxandra
28.01.2009, 19:06:21
Fetelor am fost si eu azi si am luat banii. am avut noroc, nu era nimeni la casierie si aveau si bani :D Nu a fost nevoie si de sotul meu, i-am ridicat doar cu cartea mea de identitate si mi-au cerut si decizia pe care o primesti prin posta si pe care mi-au oprit-o acolo :)

da, si eu i-am luat azi la fel

sabrina
29.01.2009, 09:55:04
Cam pe la ce ora ati fost la casa casatoriilor?Ai idee cand au program acolo la biroul unde ai fost?Ati rezolvat acolo unde ati depus dosarul?
nabar n-am in ce data au avut cununia civila cei trecuti in ziar pt ca nu scrie nicaieri,ai vazut si tu.
noi am fost la casa casatoriilor pe la ora 10. (mi se pare ca acolo la dosare e program intre 9 si 12 luni-vineri). si cam atat....in ora urmatoare am si cheltuit banii (a trebuit sa schimb placutele de frana la masina....:-< - tot pt familie ...pana la urma...):*

sabrina
29.01.2009, 09:57:13
bravo.ma bucur ca ai rezolvat.

aby_heroes
04.05.2009, 20:43:51
Atunci cand depunem actele pentru bani trebuie neaparat sa avem buletinul schimbat ?

crisstallus_cris
04.05.2009, 21:54:35
Atunci cand depunem actele pentru bani trebuie neaparat sa avem buletinul schimbat ?
Nu trebuie sa ai buletinul schimbat,dar sa ai grija sa depui in maxim 30 de zile de la data cununiei civile.

aby_heroes
05.05.2009, 19:48:00
Nu trebuie sa ai buletinul schimbat,dar sa ai grija sa depui in maxim 30 de zile de la data cununiei civile.

Merci mult de raspuns ... eu le-as depune si in aceasi zi actele sa scap de o grija , ca deh tot sunt acolo =)) =)) =))

crisstallus_cris
05.05.2009, 20:29:51
Merci mult de raspuns ... eu le-as depune si in aceasi zi actele sa scap de o grija , ca deh tot sunt acolo =)) =)) =))
La asta nu m-am gandit.:D Asteapta totusi sa vii din luna de miere.:-p

aby_heroes
24.05.2009, 19:50:16
La asta nu m-am gandit.:D Asteapta totusi sa vii din luna de miere.:-p

Eu glumeam ... Dar am gasit scris pe site-ul primariei ca se poate face o cerere pt ca nunta sa se tina mai devreme de cele 10 zile ... A incercat cineva ?

iulya1505
06.07.2009, 12:58:14
fetelor cele care atzi facut nunta anu asta de unde atzi ridicat cadourile de la mazare tv si masina de spalat sau frigideru ca anu trecut mergeam la magazinu DOMO din piatza grivitei dar sa desfintat acel magazin de unde se pot ridica.??????
intreb pt adryana pt ca nu lea spus unde sa mearga.>:D<

LauraLuiOda
06.07.2009, 17:48:57
fetelor cele care atzi facut nunta anu asta de unde atzi ridicat cadourile de la mazare tv si masina de spalat sau frigideru ca anu trecut mergeam la magazinu DOMO din piatza grivitei dar sa desfintat acel magazin de unde se pot ridica.??????
Poate la magazinul din Piata Unirii

zuz
07.07.2009, 21:26:28

Noi am facut cununia civila anu' trecut, in august si ne-au spus sa asteptam 3 sapt si ne suna ei...s-a facut o luna si nu ne-au sunat si pana la urma am fost la magazinul din piata grivitei si ne-am certat putin cu ei si in cateva ore au trimis masina cu "cadourile" :-p (ni le-au lasat in fatza blocului pt ca cereau 50 ron ca sa le urce in casa =P~ )

zuz
07.07.2009, 23:07:15
Cine v-a pus sa nu va luati apartament la parter?:iq:=))

...adevaru' e ca imi fac si acum procese de constiinta de ce nu ne-am mutat la parter special pt baietii de la domo :-s sper sa ma fi putut ierta...:-p

cristinaa
08.07.2009, 03:13:09
Noi am facut cununia civila anu' trecut, in august si ne-au spus sa asteptam 3 sapt si ne suna ei...s-a facut o luna si nu ne-au sunat si pana la urma am fost la magazinul din piata grivitei si ne-am certat putin cu ei si in cateva ore au trimis masina cu "cadourile" :-p (ni le-au lasat in fatza blocului pt ca cereau 50 ron ca sa le urce in casa =P~ )
=)) si noi ne-am dus sa le luam dar dupa 1 sapt cred,noi le-am luat cu masina noastra si cu un taxi

Joliutza
08.07.2009, 09:46:21

Ciudat... noi stam la 4 si ne-au zis din start ca nu trebuie sa le dam bani sa ne urce cadourile... noi le-am dat in schimb, pentru ca pe langa masina de spalat si Tv cadou, am cumparat in aceeasi zi si aragaz si frigider... si a trebuit sa "ma simt"...

crisstallus_cris
08.07.2009, 11:58:33
Noi stam la et 1,dar chiar si asa tot erau grele cadourile.Ne-au ajutat baietii si le-a dat sotul parca 20 ron de persoana.

LauraLuiOda
08.07.2009, 14:08:16
Noi stam la et 1,dar chiar si asa tot erau grele cadourile.Ne-au ajutat baietii si le-a dat sotul parca 20 ron de persoana.
Vezi mai Zuz ce zic fetele? Cred ca au avut ceva cu voi. sau poate erau in ''perioada'' aia a lunii si nu aveau voie sa ridice=))

zuz
08.07.2009, 23:50:29
Vezi mai Zuz ce zic fetele? Cred ca au avut ceva cu voi. sau poate erau in ''perioada'' aia a lunii si nu aveau voie sa ridice=))

Da, da, sigur au avut ceva cu noi!!! :)) ma bucur ca ti-ai dat si tu seama!

octavana
19.08.2009, 14:29:11
Noua ni le-au adus acasa. Cam la doua luni dupa nunta. Dar sub nici o forma n-au vrut sa le urce pana la 3 :)). L-au lasat pe sotul meu cu ele in fata blocului.
A, si TV-ul s-a si stricat dupa nici o saptamana. :)) Frigiderul nu stiu, ca nu l-am incercat.

dvdruxandra
19.08.2009, 14:33:35
Noua ni le-au adus acasa. Cam la doua luni dupa nunta. Dar sub nici o forma n-au vrut sa le urce pana la 3 :)). L-au lasat pe sotul meu cu ele in fata blocului.
A, si TV-ul s-a si stricat dupa nici o saptamana. :)) Frigiderul nu stiu, ca nu l-am incercat.

pai nu cred ca e vreo fata careia sa nu i se fi stricat TV-ul :))

crisstallus_cris
19.08.2009, 18:17:43
TV-ul si masina de spalat la noi sunt tot in cutie.Stiu ca tv-ul nu e firma cunoscuta,dar sper sa mearga.Chiar mizam pe el pt inceput daca reusim sa ne luam apartament.

iulya1505
19.08.2009, 18:33:09
la noi tv-ul merge foarte bine are chiar un an de cand il folosim si e fosrte ok ca si masina de spalat de altfel merg foarte bine.

cristinaa
19.08.2009, 20:31:41
la noi tv-ul merge foarte bine are chiar un an de cand il folosim si e fosrte ok ca si masina de spalat de altfel merg foarte bine.
si ale mele la fel ..si au mai mult de un an

Joliutza
19.08.2009, 22:40:02
pai nu cred ca e vreo fata careia sa nu i se fi stricat TV-ul :))

Si noi am avut o problema cu tv-ul, dar s-a rezolvat. Iar masina de spalat e chiar super buna!

anca_13sept
01.09.2009, 15:20:32
Noi avem aproape 1 an de la nunta, 13.09.2008, si folosim ambele: tv si frigiderul, de atunci. Suntem foarte multumiti si nu am avut absolut nici o problema cu ele!

buburuza
01.09.2009, 21:34:22
si tv meu s-a stricat dupa o luna[-(

criskitty
01.09.2009, 22:05:09
TV-ul meu facea figuri la inceput, cand il deschideam se vedea doar pe jumatate de ecran, asta pana se "incalzea" =)) ... chiar glumeam cu sotul meu, ca ne-au dat un TV cu lampi de pe vremea bunicii... acum si-a revenit, se vede bine.
Masina de spalat le-am dat-o alor mei, pt ca ei imi luasera mie deja masina inainte, la dimensiuni mai mici sa incapa in debara...

iulya1505
22.09.2009, 22:40:37
fetele am si eu o intrebare se pot ridica acei 200 euro fara acea instintare de la primarie pt ca a fost pierduta credeti ca ar fi o problema? a mai fost cineva fara ea si aprimt banii doar cu buletinul????????>:D<

buburuza
23.09.2009, 08:48:52
fetele am si eu o intrebare se pot ridica acei 200 euro fara acea instintare de la primarie pt ca a fost pierduta credeti ca ar fi o problema? a mai fost cineva fara ea si aprimt banii doar cu buletinul????????>:D<
Da, poti si fara decizia de la primarie. Ei au o lista si te verifica daca iti apare numele.>:D<

iulya1505
24.09.2009, 20:35:49
buna seara fetelor va mai intreb ceva ,sora mea sa casatorit pe 4 iulie au facut cererile pt cadourile de al amazare au dat nr de te&ntilde;l dar nici pana azi nu sunat nimeni sa ii anunte ac le aduce acdourile ,unde as putea merge s aintreb ce se intampla de ce nua venit , ca vad ca fete care aua vut nunta dupa ea leau primit deja.cerea e facut al acteva zile duap nunta pt ac ei au pplecat din tara imediat la o saptamnaa
unde as putea merge s am interesez poate adat ea nr de tel gresite.:-<

Joliutza
24.09.2009, 21:16:50
buna seara fetelor va mai intreb ceva ,sora mea sa casatorit pe 4 iulie au facut cererile pt cadourile de al amazare au dat nr de te&ntilde;l dar nici pana azi nu sunat nimeni sa ii anunte ac le aduce acdourile ,unde as putea merge s aintreb ce se intampla de ce nua venit , ca vad ca fete care aua vut nunta dupa ea leau primit deja.cerea e facut al acteva zile duap nunta pt ac ei au pplecat din tara imediat la o saptamnaa
unde as putea merge s am interesez poate adat ea nr de tel gresite.:-<

La Domo (nu mai stiu care acum; anul trecut era cel din Pta Grivitei dar am inteles ca s-a inchis deci nu stiu de unde vin cadourile) sau la Primarie pe Ecaterina Varga.

Succes!

iulya1505
24.09.2009, 21:22:10
La Domo (nu mai stiu care acum; anul trecut era cel din Pta Grivitei dar am inteles ca s-a inchis deci nu stiu de unde vin cadourile) sau la Primarie pe Ecaterina Varga.

Succes!
da cel din piata grivitei s ainchis iar ei au facut cerea pt cadouri cica tot la casa casatoriilor ,sa merg acolo dar nu stiu sigur.
ce aiurea e acum cu cadourile.

flory2006
24.09.2009, 23:57:35

Succes!
Domo nu mai are contract cu Primaria, cadourile vin direct dintr-un depozit ce apartine de Primarie.

flory2006
24.09.2009, 23:59:09
da cel din piata grivitei s ainchis iar ei au facut cerea pt cadouri cica tot la casa casatoriilor ,sa merg acolo dar nu stiu sigur.
ce aiurea e acum cu cadourile.
Mergi la Casa Casatoriilor sau pe Ecaterina Varga, poate rezolvi situatia. Succes!>:D<

iulya1505
25.09.2009, 08:56:55
Mergi la Casa Casatoriilor sau pe Ecaterina Varga, poate rezolvi situatia. Succes!>:D<
ok merci mult am sa merg azi pe ecaterina varga
dar de primit se primesc cadourile nu?,chiar daca nu te gasesc la telefonul pe care la dat.

chika
25.09.2009, 09:41:56
Domo nu mai are contract cu Primaria, cadourile vin direct dintr-un depozit ce apartine de Primarie.
cadourile mele tot de la DOMO sunt:-\

Joliutza
25.09.2009, 11:31:03
ok merci mult am sa merg azi pe ecaterina varga
dar de primit se primesc cadourile nu?,chiar daca nu te gasesc la telefonul pe care la dat.

Da, eu asa zic.

flory2006
25.09.2009, 11:46:19
cadourile mele tot de la DOMO sunt:-\
Ce ciudat! Eu stiu ca Domo nu mai are contract cu Primaria atat de la cei de la Domo cat si de la cei de la Primarie.:-? Eu m-am interesat la sfarsitul lui august.

chika
25.09.2009, 12:08:08
Ce ciudat! Eu stiu ca Domo nu mai are contract cu Primaria atat de la cei de la Domo cat si de la cei de la Primarie.:-? Eu m-am interesat la sfarsitul lui august.
pai asa ne-au zis si noua cand am depus cerea, ca nu se mai ocupa domo, dar ...

MimiEla
29.10.2009, 22:11:12
actualizez informatiile postate mai sus in tot subiectul... pt miresicile care nu vor sa citeasca tot :P

pt 200 euro:
cate 1 copie buletine
cate 1 copie certif nastere
1 copie certif casatorie
originale la tot e e mai sus
prezenta ambilor soti
program: L-V 9 - 12 ; 14 - 16

pt produse marca mazariche :)
cate 1 copie buletine
1 copie certif casatorie
prezenta oricaruia din cei 2 soti
program: L - V: 10 - 14

miresici cu numele schimbat dupa casatorie, vedeti ca va puteti duce cu buletinul cu numele vechi :)

nikoletta
29.10.2009, 22:23:42
la produse trebuie sa te duci si cu fluturasul pe care ti l-au dat la cununie..

Joliutza
29.10.2009, 22:26:17
actualizez informatiile postate mai sus in tot subiectul... pt miresicile care nu vor sa citeasca tot :P

pt 200 euro:
cate 1 copie buletine
cate 1 copie certif nastere
1 copie certif casatorie
originale la tot e e mai sus
prezenta ambilor soti
program: L-V 9 - 12 ; 14 - 16

pt produse marca mazariche :)
cate 1 copie buletine
1 copie certif casatorie
prezenta oricaruia din cei 2 soti
program: L - V: 10 - 14

miresici cu numele schimbat dupa casatorie, vedeti ca va puteti duce cu buletinul cu numele vechi :)

Super treaba ai facut!

flory2006
29.10.2009, 22:48:52
la produse trebuie sa te duci si cu fluturasul pe care ti l-au dat la cununie..
Si trebuie sa il prezinti cand iti aduc produsele acasa, deci fetelor sa il aveti la indemana.

Mie mi-au ajuns acasa frigiderul si televizorul, nu sunt cine stie ce marci insa de vreo saptamana ne folosim de ele. Cei 200 de euro ii primim vineri. :-p

MimiEla
16.12.2009, 16:07:06
eu am primit astazi produsele, pe acte scrie DOMO
televizorul este un Westwood si masina de spalat un Tehnolux
nu trebuia sa fie arctic masina ? :-\

crisstallus_cris
16.12.2009, 17:33:12
La mine Arctic e masina de spalat,dar asta anul trecut.Cred ca dau si ei cum au in stoc.Tv-ul e Normende...ceva de genul...

alipety
16.12.2009, 20:17:05
noi le-am primit acu 3 saptamani, dar nu Domo era firma distribuitoare, ci una fantoma:-$
germrom parca.nu am auzit in viata mea de ei.
tv-ul era Granprix, cu dvd incorporat, o porcarie, nu era nou, imaginea era inclinata. masina spalat era orion, in tipla, noua si din cate am inteles e buna.

MimiEla
16.12.2009, 20:24:00
noi le-am primit acu 3 saptamani, dar nu Domo era firma distribuitoare, ci una fantoma:-$
tv-ul era Granprix, cu dvd incorporat, o porcarie, nu era nou, imaginea era inclinata. masina spalat era orion, in tipla, noua si din cate am inteles e buna.
firma de distributie la noi a fost KLG (sau asa ceva) este firma cu care colaboreaza domo pt transport si montaj, din cate tin eu minte tot ei ne-au adus anul trecut aerul conditionat si l-au montat.

alipety
16.12.2009, 20:34:16
firma de distributie la noi a fost KLG (sau asa ceva) este firma cu care colaboreaza domo pt transport si montaj, din cate tin eu minte tot ei ne-au adus anul trecut aerul conditionat si l-au montat.
si garantia unde o ai? scrie domo pe certificate si pe procese verbale?

MimiEla
17.12.2009, 01:00:04
si garantia unde o ai? scrie domo pe certificate si pe procese verbale?
certificatele de garantie sunt de la domo, fisa de primire pe o firma (care nu e nici domo nici cea de transport) si fisa de transport pe KLG8-}
wow... ce ameteala ...

buburuza
17.12.2009, 13:17:39
Tu vorbesti serios? Cum adica nu era nou? Nu pot sa cred:O

alipety
17.12.2009, 13:29:37
Tu vorbesti serios? Cum adica nu era nou? Nu pot sa cred:O
pai era murdar, era desfacuta cutia, era umblat in el, probabil reparat. in plus, cand accesam meniul , aparea fereastra aceea cu optiunile tv-ului, care era stramba, am masurat de la marginea ferestrei pana sus la marginea tv-ului si in stanga erau 3 cm, in dreapta 4,2 cm. imaginea nu era asa de vizil stramba, doar la anumite canale, care emit cu banda ingusta.:-<dar cum l-am dus bunicutei mele, care nu prinde decat TVR1, eram si in intarziere, l-am curatat si nu am mai umblat pe la service.

buburuza
17.12.2009, 13:35:24
pai era murdar, era desfacuta cutia, era umblat in el, probabil reparat. in plus, cand accesam meniul , aparea fereastra aceea cu optiunile tv-ului, care era stramba, am masurat de la marginea ferestrei pana sus la marginea tv-ului si in stanga erau 3 cm, in dreapta 4,2 cm. imaginea nu era asa de vizil stramba, doar la anumite canale, care emit cu banda ingusta.:-<dar cum l-am dus bunicutei mele, care nu prinde decat TVR1, eram si in intarziere, l-am curatat si nu am mai umblat pe la service.
Ce nesimtiti!!!
Eu l-as fi dus la usa la Mazare, sa si-l puna el in casa!L-) L-) L-)

Joliutza
17.12.2009, 17:20:50

TV-ul nostru e Westwood, iar masina de spalat Arctic si e foarte buna.

LauraLuiOda
17.12.2009, 17:51:14
TV-ul nostru e Westwood, iar masina de spalat Arctic si e foarte buna.
Si tv-ul Westwood e bun, avem si noi unul de cativa ani si rezista cu stoicism mutarilor;))

cristinaa
17.12.2009, 19:33:30
Ce nesimtiti!!!
Eu l-as fi dus la usa la Mazare, sa si-l puna el in casa!L-) L-) L-)
asa as fi facut si eu.
ale mele inca merg,tv parca e ceva cu K,nu mai tin minte si masina arctic si cica e f buna

criss_a
22.12.2009, 14:30:45
Am primit azi telefon de la cei care aduc Tv + masina de spalat. Au zis ca vin maine dupa ora 14.

MimiEla
23.12.2009, 17:06:03
criss, de curiozitate sa ne spui marcile :) caci acum o sapt am primit si eu niste "randoms" si chiar sunt curioasa daca pe aceste marci e constractul cu primaria in acest moment sau aduc si ei (cei de la domo) ce gasesc prin depozit :D

si apropo, cam pe la ce luna a casatoriei s-a ajuns cu plata celor 200 euro ?

alipety
23.12.2009, 17:41:33
criss, de curiozitate sa ne spui marcile :) caci acum o sapt am primit si eu niste "randoms" si chiar sunt curioasa daca pe aceste marci e constractul cu primaria in acest moment sau aduc si ei (cei de la domo) ce gasesc prin depozit :D

pai, ar cam trebui sa va duceti sa intrebati. eu am avut nunta cu o luna inaintea ta, am depus actele miercuri, imediat dupa nunta, iar banii i-am luat acum vreo luna.

nikoletta
23.12.2009, 19:08:42

am fost noi la inceputul lunii si ne-a zis sa venim peste 1 luna. noi o sa mai facem o vizita in prima saptamana din ianuarie.
in ceea ce priveste cadoul "mazare" ;)) nu am primit nici telefon ca au de gand sa vina.. :))

MimiEla
23.12.2009, 22:35:08
pai, ar cam trebui sa va duceti sa intrebati. eu am avut nunta cu o luna inaintea ta, am depus actele miercuri, imediat dupa nunta, iar banii i-am luat acum vreo luna.
eu le-am depus cam la 25 de zile de la nunta si cand am primit instiintarea am mers pe ecaterina varga si mi s-a zis .. ca poate peste 2 luni ca sunt in urma cu banii.
de aceea intrebam, sa vad cam la ce luna au ajuns sa dea , deci prin ianuarie ar trebui sa incerc.

cristina_ct
24.12.2009, 22:15:34
si noi am primit instiintarea ieri..o sa ma duc dupa craciun pe ecaterina varga sa intreb:-?

antenutza
24.12.2009, 22:45:45
eu pana acum nu am primit nimic:(

pretyflory
28.12.2009, 08:36:47
am primit si noi instiintarea si de la primarie ne`a zis sa intram pe site`ul lor ca sa nu mai batem drumul pana acolo... si banii o sa`i luam prin februarie

criss_a
28.12.2009, 16:00:10

Masina de spalat este Tehnolux, iar Tv este WestWood.
Cutia Tv nu era sigilata, dar tv merge ok, masina de spalata nu am desigilat-o inca. Sper sa fie ok si ea.

adina_miha3la
07.01.2010, 08:09:00
Am auzit ca anul asta 2010 nu se mai dau cadouri, cum ar fi masina de spalat, tv, frigider.....de cei 200 Euro nu stiu nimik. Voi stiti ceva, fetelor?

alipety
07.01.2010, 08:51:25
eu in 2008 nu am primit electro-casnice8-|
este vorba de orasul constanta, unde s-au dat in ultimii 2 ani (din cate stiu eu) din partea primariei cadouri constand intr-un TV si la alegere, un produs dintre masina spalat si frigider.
cei 200 euro sunt de la stat, se dau in toata tara la prima casatorie . daca intr-adevar mazare s-a dat la fund, sunt sigura ca cei 2oo euro vor fi primiti in continuare.

MimiEla
08.01.2010, 13:40:52
Masina de spalat este Tehnolux, iar Tv este WestWood.
Cutia Tv nu era sigilata, dar tv merge ok, masina de spalata nu am desigilat-o inca. Sper sa fie ok si ea.
nici la noi nu era sigilata, nu mai stiu pe unde dar undeva in foile cu care au venit spune ca e deschisa pt verificarea televizorului, altfel nu ai garantie, si avand in vedere ca ei doar ti-l transporta pana la scara blocului... il verifica in magazin.

si apropo cu masina de spalat TEHNOLUX eu am dat-o alor mei si au avut probleme de la prima spalare, adica a stors prima oara si a evacuat cum trebuie apoi parca se infundase... nu mai evacua cu putere, ci tzaraia :D
am sunat la nr de pe foaia de service si a venit cineva sa o repare care a spus ca asa vin masinile tehnolux cu aceasta problema, pe undeva pe canalul de scurgere a apei era o bila de plastic dar goala... care ar fi trebuit sa aiba un soi de rol de "prea plin" dar care cand crestea nivelul apei se ridica si bloca scurgerea...
chestia se remediaza in cateva minute, dar aveti grija sa nu puneti rufe de la inceput in ea ca ramaneti cu ele si cu apa in cuva :D

nikoletta
09.01.2010, 12:56:21
toate miresicile de pe 3.10 si-au luat cadourile? la noi nici un semn /:)

cristina_ct
11.01.2010, 11:10:24
fetelor stiti cumva la ce data au ajuns cu banii? k mie nu mi se deschide pagina de la primarie

puiuscump
11.01.2010, 11:58:44
m-au sunat si pe mine de la primare ca azi vin cadourile de la mazare :)
cu banii mai avem de asteptat ....pe pagina de la primarie arata ca s-a ajuns pana pe 1 oct

cristina_ct
11.01.2010, 12:00:47
hm...dar oare mie d c nu mi se deschide pagina?s referitor la cadouri..ink nu mau sunat:(

nikoletta
11.01.2010, 14:06:57
cu banii mai avem de asteptat ....pe pagina de la primarie arata ca s-a ajuns pana pe 1 oct
:-wciudat.. pe noi nu ne-a sunat..
sa sun la domo sau sa mai astept?

nikoletta
11.01.2010, 15:21:24
:))gata m-au sunat si pe mine pentru cadouri.

antenutza
11.01.2010, 17:19:42

da s-a ajuns pana la data de 1 oct dar este data cand s-au trims instiintarile nu data cand a avut nunta:(ca am fost si eu la rimarie si mi-a explicat o doamna cum sta treaba.
vedeti ca pe instiintarile alea este o data si dupa aia se ia.
eu am data de 10.12.2009 si mi-a zis ca pe la sf lu februarie sau in martie o sa vedem baii:-\

antenutza
11.01.2010, 18:31:33
hm...dar oare mie d c nu mi se deschide pagina?s referitor la cadouri..ink nu mau sunat:(

nici pe noi nu ne-au sunat:( da o sa vina si randul nostru:-p

cristina_ct
11.01.2010, 23:06:19
fetelor mau sunat si pe mine azi inainte sa plec la munca.maine dupa ora 9 ne aduc si noua cadourile

antenutza
11.01.2010, 23:45:09
fetelor mau sunat si pe mine azi inainte sa plec la munca.maine dupa ora 9 ne aduc si noua cadourile

pe mine nu m-a sunat nimeni si am avut nunta in aceeasi zi:-\
la noi si instiintarea a venit mai tarziu decat la voi:(

flory2006
11.01.2010, 23:48:23
pe mine nu m-a sunat nimeni si am avut nunta in aceeasi zi:-\
la noi si instiintarea a venit mai tarziu decat la voi:(
Conteaza data la care ati depus voi actele pentru cadouri/bani, nu data nuntii.
Stai linistita ca vor veni si la voi. ;;)

antenutza
12.01.2010, 00:06:55
Conteaza data la care ati depus voi actele pentru cadouri/bani, nu data nuntii.
Stai linistita ca vor veni si la voi. ;;)

aaaa da .pai am depus actele dupa o sapt de la nunta ca mi-am schimbat mai intai buletinu si dupa am fost sa depunem actele:)
oricum nu am ce sa fac cu ele deocamdata dar e bine cand stii ca ai de luat:D

flory2006
12.01.2010, 00:14:02
aaaa da .pai am depus actele dupa o sapt de la nunta ca mi-am schimbat mai intai buletinu si dupa am fost sa depunem actele:)
oricum nu am ce sa fac cu ele deocamdata dar e bine cand stii ca ai de luat:D
Nici eu nu aveam ce face cu ele...cel putin cu televizorul, insa cand au venit, am dus in beci tv-ul vechi si l-am pus pe asta nou in dormitor:D. Mare greseala! De la canalul 33 in sus trebuie sa se incalzeasca ca sa prinda postul :)) In plus 2 zile la rand singurele culori disponibile au fost roz si verde :-?....si cand ne-am hotarat sa aducem tv vechi inapoi din beci si-a revenit ca prin minune (insa nu stiu cat il tine)

puiuscump
12.01.2010, 10:10:46
mi-au venit ieri cadourile....frigiderul e LDK si e destul de maricel iar televizorul e NEO si merge :D...i l-am dat lu mama :))

Joliutza
12.01.2010, 13:16:39
Nici eu nu aveam ce face cu ele...cel putin cu televizorul, insa cand au venit, am dus in beci tv-ul vechi si l-am pus pe asta nou in dormitor:D. Mare greseala! De la canalul 33 in sus trebuie sa se incalzeasca ca sa prinda postul :)) In plus 2 zile la rand singurele culori disponibile au fost roz si verde :-?....si cand ne-am hotarat sa aducem tv vechi inapoi din beci si-a revenit ca prin minune (insa nu stiu cat il tine)

Si al nostru a facut fite vreo saptamana, de ziceam ca il arunc de la etajul 4 de nervi, dar apoi si-a revenit prin aceeasi minune si uite ca de un an si jumatate merge foarte bine! Asa ca... putintica rabdare...

cristina_ct
12.01.2010, 17:07:22
miau venit si mie azi. frigiderul e LDK si tv ESTE ORION.sunt de la Tonis...frigiderul nu il desfac deocamdata ..il pun la naftalina:))

nikoletta
12.01.2010, 19:41:28
miau venit si mie azi. frigiderul e LDK si tv ESTE ORION.sunt de la Tonis...frigiderul nu il desfac deocamdata ..il pun la naftalina:))
si noua ne-au venit produsele. la tv scrie pe hartii orion dar pe cutie scrie shimutzu sau nu mai stiu cum =)). nu le-am desfacut inca. le-am pus deoparte pentru o perioada.

cristina_ct
12.01.2010, 21:17:59
asa si la mine:))

LauraLuiOda
12.01.2010, 22:38:25
si noua ne-au venit produsele. la tv scrie pe hartii orion dar pe cutie scrie shimutzu sau nu mai stiu cum =)). nu le-am desfacut inca. le-am pus deoparte pentru o perioada.
Poate ar fi mai bine sa le verificati macar, sa nu constatati mai tarziu ca sunt defecte si iesite din garantie...

cristina_ct
12.01.2010, 23:01:29
Poate ar fi mai bine sa le verificati macar, sa nu constatati mai tarziu ca sunt defecte si iesite din garantie...
park am citit eu k au garantie 2 ani..cred k in doi am leom folosi.:d

nikoletta
13.01.2010, 17:58:04
tv il vom folosi la casuta noastra din primavara dar frigiderul inca nu stim ce sa facem cu el.
a fost sotul azi la primarie pentru banuti si i-a zis sa urmareasca site-ul primariei si dupa ce aparem pe liste sa mergem sa luam banii. :(

LauraLuiOda
13.01.2010, 19:03:16
tv il vom folosi la casuta noastra din primavara dar frigiderul inca nu stim ce sa facem cu el.
a fost sotul azi la primarie pentru banuti si i-a zis sa urmareasca site-ul primariei si dupa ce aparem pe liste sa mergem sa luam banii. :(
Nu-l vindeti mai ieftin, sau de ce nu, sa-l donati?:D;;) tot pentru niste proaspat-insuratei;;)

alipety
13.01.2010, 23:54:57
eu am vandut masina de spalat. am avut 3 clienti, inca putin si organizam licitatie. pana la urma am dus-o in Bt, la matusa mea.
tv-ul i l-am dat bunicutei mele, tot in Bt. sper sa nu fie probleme cu ele, ca nu stiu cum vor rezolva cu garantia, care e in Cta.

MimiEla
14.01.2010, 08:07:52
eu am vandut masina de spalat. am avut 3 clienti, inca putin si organizam licitatie. pana la urma am dus-o in Bt, la matusa mea.
tv-ul i l-am dat bunicutei mele, tot in Bt. sper sa nu fie probleme cu ele, ca nu stiu cum vor rezolva cu garantia, care e in Cta.
garantia e in toata tara !
mama a avut probleme cu masina de spalat si i s-a spus ca nu conteaza cine foloseste produsele sau unde sunt, firma de garantie opereaza la nivel national, nu e o firma locala :)

nikoletta
15.01.2010, 16:14:03
au mai aparut liste pe site-ul primariei cu familiile care sa intre in posesia celor 200 euro

MimiEla
15.01.2010, 19:14:19
au mai aparut liste pe site-ul primariei cu familiile care sa intre in posesia celor 200 euro

ca o completare... pt miresicile care nu stiu unde pe siteul primariei:

http://www.primaria-constanta.ro/PrimariaConstanta/Machete/Macheta6.aspx?paginaID=157&titluID=8&detaliuID=319

cauta in stanga jos textul acesta ... si datele aferente :)

http://www.primaria-constanta.ro/PrimariaConstanta/images/detaliu.gif Situatie plata acordare sprijin constituirea familieii, dispozitie perioada (http://www.primaria-constanta.ro/PrimariaConstanta/Public/ConstituireaFamiliei18092009-01102009.pdf)

mirrella81
15.01.2010, 19:23:29
fetelor si eu vreau sa vand masina de spalat. E nefolosita de cand au adus-o cei de la Domo. Daca stiti pe cineva interesat da-ti-mi si mie un mesaj.
Cat despre bani....noua nu ne-a venit deloc acasa decizia primarului si am fost eu la casa casatoriilor saptamana trecuta si uite asa am intrat in posesia banilor. Si cei de acolo, culmea, m-au luat la rost ca de ce vin tocmai acum desi am scos actele in mai. Si dupa ce au verificat si au vazut ca nu au trimis deloc dispozitia primarului nu mai stiau ce sa zica.
Asa ca daca va intarzie mult mergeti si intrebati de numarul dispozitiei. Atat va trebuie efectiv: numarul!! Si cu numarul luat pe Ecaterina VArga sa faceti o cerere si in 3 zile va vin si banii.

cristina_ct
15.01.2010, 23:05:15
ca o completare... pt miresicile care nu stiu unde pe siteul primariei:

http://www.primaria-constanta.ro/PrimariaConstanta/Machete/Macheta6.aspx?paginaID=157&titluID=8&detaliuID=319

cauta in stanga jos textul acesta ... si datele aferente :)

http://www.primaria-constanta.ro/PrimariaConstanta/images/detaliu.gif Situatie plata acordare sprijin constituirea familieii, dispozitie perioada (http://www.primaria-constanta.ro/PrimariaConstanta/Public/ConstituireaFamiliei18092009-01102009.pdf)
eu nu stiu cum sa caut:((

antenutza
15.01.2010, 23:37:52
eu nu stiu cum sa caut:((

da clik direct pe situatie acordare sprijin.............. unde a sc MimiEla

cristina_ct
15.01.2010, 23:55:45
mie nu mi se incarca pagina:(

JolyDeea
16.01.2010, 11:27:23
si ai idee dk pt noi se dau Nico?:-?

antenutza
16.01.2010, 14:55:49

daca sunteti pe lista luat banii daca nu sunteti mai aveti de asteptat:D

nikoletta
16.01.2010, 15:14:02
noi nu suntem. nu m-am uitat de voi.

criss_a
17.01.2010, 20:50:37
Cred ca in urmatoarea transa intram si noi.

JolyDeea
20.01.2010, 09:11:53
noi nu suntem. nu m-am uitat de voi.
aha..ms..>:D<

JolyDeea
20.01.2010, 09:12:29
Cred ca in urmatoarea transa intram si noi.
da..poate..dja nu ma mai gand...knd o fi o fi...;-)

elena_v_
20.01.2010, 10:58:01
da..poate..dja nu ma mai gand...knd o fi o fi...;-)

neata!ce bine ca azi nu sunt la munca,stau la caldurica si beau o cafea foarte buna(impreuna cu voi):D
am si eu o intrebare:se mai da cadoul pentru proaspat casatoriti?

cristina_ct
20.01.2010, 11:11:47
neata!ce bine ca azi nu sunt la munca,stau la caldurica si beau o cafea foarte buna(impreuna cu voi):D
am si eu o intrebare:se mai da cadoul pentru proaspat casatoriti?
eu am auzit k nu se mai dau

Joliutza
20.01.2010, 11:19:11
eu am auzit k nu se mai dau

Si eu stiu al fel.

cristina_1102
20.01.2010, 12:50:24
mie i-a adus niste rapandule de cadouri... Untelevizor no name si o masina de spalat care consuma curent si apa cat pt. un cartier intreg. Oricum era o bataie de joc. sa le tina Mazare pt. el.

MimiEla
20.01.2010, 21:44:20
mie i-a adus niste rapandule de cadouri... Untelevizor no name si o masina de spalat care consuma curent si apa cat pt. un cartier intreg. Oricum era o bataie de joc. sa le tina Mazare pt. el.
em... recent s-a stricat jucaria... pentru ca pana nu demult masina de spalat si frigiderul erau Arctic... si nu putem spune ca arctic e o firma rea...

elena_steliana18
21.01.2010, 16:30:24
em... recent s-a stricat jucaria... pentru ca pana nu demult masina de spalat si frigiderul erau Arctic... si nu putem spune ca arctic e o firma rea...
pentru fetele care au luat deja cei 200€ ...v-a venit instiintare acasa k sa va prezentati la caserie sau ati fost voi? noi am avut nunta pe 30 aug 2009 si desi cadourile le-am primit relativ repede pt bani ink nu am primit nimic. va multumesc anticipat si va pup

alipety
21.01.2010, 16:48:55
pentru fetele care au luat deja cei 200€ ...v-a venit instiintare acasa k sa va prezentati la caserie sau ati fost voi? noi am avut nunta pe 30 aug 2009 si desi cadourile le-am primit relativ repede pt bani ink nu am primit nimic. va multumesc anticipat si va pup
parerea mea, chiar daca nu ai primit nici o instiintare acasa, trebuie sa va duceti urgent pe Ecaterina Varga si sa intrebati. cand ati depus actele pentru bani? noi i-am luat de 2 luni deja :-?

elena_steliana18
21.01.2010, 17:04:11
parerea mea, chiar daca nu ai primit nici o instiintare acasa, trebuie sa va duceti urgent pe Ecaterina Varga si sa intrebati. cand ati depus actele pentru bani? noi i-am luat de 2 luni deja :-?
sincer nici nu stiam k tb sa depunem acte pt bani...noi am depus dupa nuntaa tunci pt bani si pt cadouri si ni s-a zis k o sa primim acasa instiintare...actele le-am depus la inceputul lui sept....atunci doamna de acolo ne-a zis k o sa le primim(si cadourile si banii) cam in 6 luni dak imi aduc bine aminte....dar cadourile le-am primit pe 22 oct...

alipety
21.01.2010, 19:55:10
sincer nici nu stiam k tb sa depunem acte pt bani...noi am depus dupa nuntaa tunci pt bani si pt cadouri si ni s-a zis k o sa primim acasa instiintare...actele le-am depus la inceputul lui sept....atunci doamna de acolo ne-a zis k o sa le primim(si cadourile si banii) cam in 6 luni dak imi aduc bine aminte....dar cadourile le-am primit pe 22 oct...
6 luni??? noua ne-au zis de 3 luni si cam atat a durat...
noi pe 2 sau 3 septembrie am depus actele, pe 15 a venit instiintarea acasa.
mult succes!

buburuza82
22.01.2010, 00:00:00
Daca nu vreti sa mai bateti drumul pana la primarie ca sa aflati daca v-au venit banii sau nu, puteti sa intrati pe site-ul primariei Constanta si la relatii cu publicul au afisata situatia cu platile care se fac in acest moment (sunt trecute si numele). va mai scuteste de niste timp pierdut degeaba.

elena_steliana18
22.01.2010, 12:12:00
Daca nu vreti sa mai bateti drumul pana la primarie ca sa aflati daca v-au venit banii sau nu, puteti sa intrati pe site-ul primariei Constanta si la relatii cu publicul au afisata situatia cu platile care se fac in acest moment (sunt trecute si numele). va mai scuteste de niste timp pierdut degeaba.
am intrat pe site-ul primariei si am gasit acolo listele de care ziceai...vorbeai de statele de plata privind acordarea sprijinului financiar la constituirea familiei nu?acolo scrie k data dispozitiei e din 6.10.2009...deci a trecut de mult de 30.08.2009. acum nu mai primesc banii sau cum? cel mai bine cred k tb sa ajung pe ecaterina varga si sa ma lamuresc(cand o-i avea timp) oricum va multumesc pt informatii v-am pupat

buburuza82
22.01.2010, 12:32:53
O sa primesti banii. presupun ca 30.8.3009 e data nuntii tale. ei nu acorda banii dupa data nuntii ci in functie de instiintarea pe care ai primit-o de la primarie, care de obicei vine cam la 1 luna dupa nunta. trebuie sa te uiti la data la care a fost aprobata instiintarea care ti-a venit prin posta si sa vezi cand apar pe site publicate statele de plata ptr perioada in care ai tu instiintarea.

elena_steliana18
22.01.2010, 13:23:04
O sa primesti banii. presupun ca 30.8.3009 e data nuntii tale. ei nu acorda banii dupa data nuntii ci in functie de instiintarea pe care ai primit-o de la primarie, care de obicei vine cam la 1 luna dupa nunta. trebuie sa te uiti la data la care a fost aprobata instiintarea care ti-a venit prin posta si sa vezi cand apar pe site publicate statele de plata ptr perioada in care ai tu instiintarea.
dar faza e k eu nu am primit instiintarea respectiva....de fapt eu m-am mutat de acolo....acum stau in navodari si nu puteam sa dau adresa asta pt k tb sa fie neaparat o adresa din cta.apart pe care am avut mutatia este al finului parintilor mei....acum sper sa vina dak nu asta e...

buburuza82
22.01.2010, 14:32:10
dar faza e k eu nu am primit instiintarea respectiva....de fapt eu m-am mutat de acolo....acum stau in navodari si nu puteam sa dau adresa asta pt k tb sa fie neaparat o adresa din cta.apart pe care am avut mutatia este al finului parintilor mei....acum sper sa vina dak nu asta e...

Acum am vazut. mai sunt tot acolo inca 2 state de plata din perioada 31.08.2009-14.09.2009 si 18.09.2009-01.10.2009. citeste numele si de pe listele alea ca poate te regasesti pe-acolo. Mult succes :)

elena_steliana18
26.01.2010, 12:06:50
Acum am vazut. mai sunt tot acolo inca 2 state de plata din perioada 31.08.2009-14.09.2009 si 18.09.2009-01.10.2009. citeste numele si de pe listele alea ca poate te regasesti pe-acolo. Mult succes :)
iti multumesc buburuza82...pe alea le gasisem si eu dar tot nu ne-am gasit numele acolo..

valentinna
04.05.2010, 15:09:30
Referitor la cadoul primit de miri din partea primariei Constanta, am auzit un zvon cum ca nu s-ar mai oferi nici cei 200euro, nici electrocasnicele. E adevarat? :-\ Noi avem nunta anul acesta in octombrie, insa cununia civila vrem sa o facem cu ceva timp inainte. E ok daca o facem in cursul saptamanii? Se poate?

buburuza82
04.05.2010, 21:07:31
Referitor la cadoul primit de miri din partea primariei Constanta, am auzit un zvon cum ca nu s-ar mai oferi nici cei 200euro, nici electrocasnicele. E adevarat? :-\ Noi avem nunta anul acesta in octombrie, insa cununia civila vrem sa o facem cu ceva timp inainte. E ok daca o facem in cursul saptamanii? Se poate?

Electrocasnicele sunt de la Primaria Constanta, cei 200 de euro sunt de la guvern. Nu m-ar mira sa se taie toate "cadourile" la ce foame de bani are conducerea actuala :)

elena_v_
05.05.2010, 10:04:41

se poate si e chiar recomandat sa faci cununia civila in cursul saptamanii..nu e aglomerat ca sambata

elena_steliana18
05.05.2010, 15:41:31
se poate si e chiar recomandat sa faci cununia civila in cursul saptamanii..nu e aglomerat ca sambata
iar pentru o cununie in timpul sapt nu mai platesti taxa aceea de 56 de lei parca era....nu sunt multi bani dar totusi....

dremilia
06.05.2010, 09:38:50
electrocasnicele de la primarie nu se mai dau de prin februarie. se dau totusi cei 200 euro.
Noi am depus actele joia trecuta si de acolo stim

valentinna
09.05.2010, 09:20:01
electrocasnicele de la primarie nu se mai dau de prin februarie. se dau totusi cei 200 euro.
Noi am depus actele joia trecuta si de acolo stim
E bine si asa, decat deloc!...

buburuza82
12.05.2010, 23:23:18
Cu noile masuri, se pare ca de la 1 iunie nici cei 200 de euro de la guvern nu se vor mai da ..

Joliutza
13.05.2010, 09:40:43
Cu noile masuri, se pare ca de la 1 iunie nici cei 200 de euro de la guvern nu se vor mai da ..

Da, asa am auzit si eu. Ce tampenie...

foxy2301
14.06.2010, 16:08:20
Am vazut ca s-a afisat pe site-ul primariei liste cu cei ce au incheiat casatoria pana pe 17.03.2010, sa vina sa-si ia banii. Chiar se dau asa repede?
Noi am depus actele pt cei 200 de euro pe 21 mai, iar doamnele de acolo au zis ca trebuie sa primim o instiintare acasa in termen de 30 de zile, apoi cu acea instiintare te duci la primarie si te programezi pe nu stiu ce lista, si abia dupa nu stiu cat timp iti spune sa vii dupa bani... poate stie cineva sa-mi spuna cum se intampla exact ca eu nu prea sunt lamurita!!!:-?

elena_steliana18
14.06.2010, 16:58:02
Am vazut ca s-a afisat pe site-ul primariei liste cu cei ce au incheiat casatoria pana pe 17.03.2010, sa vina sa-si ia banii. Chiar se dau asa repede?
Noi am depus actele pt cei 200 de euro pe 21 mai, iar doamnele de acolo au zis ca trebuie sa primim o instiintare acasa in termen de 30 de zile, apoi cu acea instiintare te duci la primarie si te programezi pe nu stiu ce lista, si abia dupa nu stiu cat timp iti spune sa vii dupa bani... poate stie cineva sa-mi spuna cum se intampla exact ca eu nu prea sunt lamurita!!!:-?
mergi mai bine pe ecaterina varga si intereseaza-te...eu nu am primit instiintarea si am mers acum vre-o 2 luni acolo....s-au interesat femeile de acolo ce si cum...cik ar fi tb sa iau banii din oct sau nov anul trecut(noi am depus actele prin sept daca nu ma insel)....am completat o cerere si m-au programat la cateva zile max o sapt....

catasicata
29.05.2011, 07:24:27
pentru 2011 se mai da ceva?

Selena_24
30.05.2011, 18:21:27
Nu, in 2011 nu se mai da nimic.

lavi12
01.06.2011, 10:46:39
Nu, in 2011 nu se mai da nimic.
Bafta noastra

andrulin
01.06.2011, 13:18:33
Traim in Romania, deja nimic nu trebuie sa ne mai mire

lorylika
24.10.2011, 16:33:13
Dar cei 200 de euro se mai dau si anul acesta?

elyeliza2000
25.10.2011, 20:43:03
Dar cei 200 de euro se mai dau si anul acesta?

Nici cadou, nici euro...nimic,nothing,nada,rien :D Eu am scos actele pe 01.09.2011 si nici macar livret de familie nu ne-a dat =)) ...asa ca ce sa mai speri la altceva :)

buburuza82
25.10.2011, 22:00:50
...asa ca ce sa mai speri la altceva :)

doar la sincere felicitari :D
macar e mai lunga "ceremonia" sau tot din goana calului se face ?

buburuza82
26.10.2011, 13:00:26
Poate vor sa reduca la sange cheltuielile .. cine stie, in curand o sa inventeze casatoria prin e-mail ca sa iasa totul mai ieftin :))

kiss-tina
03.02.2012, 22:36:28
Buna. Aveti idee daca se mai dau cadouri de la primarie? Merci frumos.

tamtam
05.02.2012, 10:54:18
noi am scos actele in decembrie si nu am primit nimic, nici macar livretul de familie
uite un articol din ziar..din iulie 2010 nu se mai da nimic tinerilor casatoriti
http://observator.ro/tinerii-casatoriti-raman-fara-cei-200-de-euro-46384.html

adelina13
31.10.2013, 21:59:34
buna fetelor, vad ca este un subiect mai vechi, dar eu am scos actele saptamana trecuta si ma gandesc ca ar fi de folos sa va zic ca nu se mai da nimic de la primarie