PDA

Versiunea completa : Biserica Buna Vestire

darina
22.07.2008, 12:08:10
Buna dragelor!

A avut vreo miresica cununia religioasa la Biserica de la parc? as vrea sa stiu mai multe detalii despre aceasta Biserica, cum sunt preotii, daca au cor..Biserica este frumoasa, am intrat de cateva ori, insa amanunte legate de cununii nu prea stiu..

Multumesc!

butterfly_bv
22.07.2008, 19:51:35
este vorba de biserica Buna Vestire
noi acolo o sa avem cununia religioasa. acolo merg de mica si acolo ne-am dorit amandoi. e si foarte aproape de restaurant, si daca vremea tine cu noi, vom face o mica plimbare de la biserica la restaurant.

pe 12 iulie am fost la cununia unei foarte bune prietene si, ce sa zic, a fost frumos. Este si cor , ceea ce nu gasesti la multe biserici, asta pot spune k a fost unul din motivele pt care am hotarat sa facem cununia acolo. Preotii sunt okey, ii stiu pe toti, ti-am zis, acolo merg de cand ma stiu. Am fost si in cor. Vara sunt foarte aglomerati cu nuntile pt k se stie k e cea mai aglomerata biserica (poate din cauza k primaria e la 2 pasi) si cam fac nuntile pe banda rulanta, nu prea au de ales, la cati indragostiti isi pun pirostriile :D Asta nu inseamna k scurteaza din slujba.

mie una imi place acolo.
sper k ti-am fost de ajutor.

sinzi
22.07.2008, 20:28:22
Buna dragelor!

A avut vreo miresica cununia religioasa la Biserica de la parc? as vrea sa stiu mai multe detalii despre aceasta Biserica, cum sunt preotii, daca au cor..Biserica este frumoasa, am intrat de cateva ori, insa amanunte legate de cununii nu prea stiu..

Multumesc!

Servus....
Eu am avut nunta anul acesta in luna mai la aceasta biserica,Buna Vestire....
A fost o slujba frumoasa!Au avut si cor,ne-au slujit 2 preoti....ideea este ca multa lume ne spunea ca fiind aglomerat,scurteaza din slujba...nu stiu cum este in plina vara,dar la noi slujba a durat 30 de min aproape si a fost frumoasa.Pot doar sa-ti spun ca stiu ca programarile au inceput sa se faca dupa 3 ian anul acesta si pe 4,cand am mers eu sa ne programam,era destul de multa lume...Este aproape de starea civila si de parc,unde se fac multe poze de obicei si de aceea este aglomerat.

darina
22.07.2008, 23:30:26
Multumesc pentru informatii fetelor. Eu oscilez intre Sf Nicolae si aceasta Biserica, si probabil ca o voi alege pe cea din urma pentru ca avem un prieten care e ruda cu unul din preotii de acolo si vom face in asa fel incat sa iasa cum dorim, sper:D Eu vreau sa fac cununia religioasa pe la ora 6 dupa masa si cred ca la acea ora nu va fi prea aglomerat..

Am fost la atatea nunti si ma oftic de mor ca n-am fost atenta la detalii, sa inmagazinez si eu informatiile si sa stiu cum e cu Bisericile, cum mi s-au parut, impresii..parca mi s-a golit creierul..Si la Sf. Nicolae am fost, si la nunti si la botezuri..dar...nu mai stiu cum a fost..:-s Deh, ma pun pe umblat, cu ocazia asta mai dau si eu pe la Biserica.

Va pup

fantome
18.08.2008, 15:02:30
Si eu voi avea cununia religioasa tot la "Buna vestire". Desi am nunta in 20 sept, programarea mi-am facut-o la sfarsitul lui ianuarie.

CONT_INCHIS_253
07.05.2009, 12:23:18
Eu una nu as face cununia religioasa acolo. Am fost de cateva ori in calitate de fotograf si mi s-a parut oribil ce se intampla. Era foarte aglomerat, un grup astepta intrarea in biserica intr-o parte, alt grup in cealalta parte. Odata intrati in biserica, un preot impartasea un grup, altul cununa mirii si un altul, mai langa usa, facea nu stiu ce pomana.
In momentul in care ieseai din biserica, un nenea aranja invitatii si aveai 1 min la dispozitie sa faci pozele si sa pleci, pt ca altii urmau sa intre.
Nu inteleg de ce atata comoditate... ca e mai aproape de primarie sau de restaurant...
As alege mai degraba o biserica micuta, retrasa. E doar o parere...

ioanny_maria
20.04.2010, 16:36:00
Hello,

Stie cineva cum se numeste biserica de pe Str.Aurel Vlaicu?
A facut cineva cununia religioasa acolo?Cum este?

blancaady
21.04.2010, 10:11:08
Hello,

Stie cineva cum se numeste biserica de pe Str.Aurel Vlaicu?
A facut cineva cununia religioasa acolo?Cum este?
buna
Biserica este Sf Petru si Pavel, au avut cateva miresici cununia acolo si au fost multumite
am inteles ca sunt 2 preoti, nu stiu care cum este
Biserica este frumoasa

monica99
08.10.2010, 15:01:10
Stiti cam cat ar costa? corul se plateste separat?

GuritaBV
11.10.2010, 14:41:52
Te referi la biserica de la parc sau la cea de pe Aurel Vlaicu despre care se discutase mai sus?

monica99
13.10.2010, 13:25:34
Te referi la biserica de la parc sau la cea de pe Aurel Vlaicu despre care se discutase mai sus?

La biserica de la Parc - Buna Vestire

GuritaBV
14.10.2010, 11:52:07
Atunci nu pot sa te ajut, nu stiu pentru Biserica Buna Vestire, sorry.

gabriellaita
07.04.2011, 11:23:19
anul acesta nu faci nici o miresica nunta la aceasta biserica ma interesa si pe mine daca au cor?aveti detali ceva

vladymyry
07.04.2011, 11:42:28
anul acesta nu faci nici o miresica nunta la aceasta biserica ma interesa si pe mine daca au cor?aveti detali ceva
nu stiu daca au cor dar poti sa suni la biserica sa intrebi de cor!

gherman_ana
23.07.2011, 21:11:12

Da au,eu am luat ptr la mine la nunta:)))

gabriellaita
27.07.2011, 23:53:34
Da au,eu am luat ptr la mine la nunta:)))
oooooooooo bvbv si cum au fost am si eu o intrebare cat a durat la tine slujba?msmms si cat au cerut la sf k idee ms

gherman_ana
28.07.2011, 14:42:21
oooooooooo bvbv si cum au fost am si eu o intrebare cat a durat la tine slujba?msmms si cat au cerut la sf k idee ms

ti-am raspuns la ce mi-ai trimis in privat
pupici

reshizzo83
05.03.2012, 16:07:39
as dorii si eu mai multe detalii
si noi avem cununi religioasa pe 26mai si am dorii sa stim mai multe:
care e pretul?
cum e biserica?
cum sunt preotii?
cat dureaza slujba?
am inteles ca au cor, cat costa corul?

va multumesc

qoribv
05.03.2012, 23:39:25
as dorii si eu mai multe detalii
si noi avem cununi religioasa pe 26mai si am dorii sa stim mai multe:
care e pretul?
cum e biserica?
cum sunt preotii?
cat dureaza slujba?
am inteles ca au cor, cat costa corul?

va multumesc

taxa e 100 RON, slujba am inteles ca dureaza in jur de 30 min. corul este la cerinta ta si se plateste separat..nu stiu exact cat este...

DanaRusu
13.03.2012, 11:36:11
Buna,
noiam fost la biserica de pe aurel vlaicu sa intrebam... mi s-a cerut taxa 250lei pt septembrie anul asta plus"ce mai vrea nasu' sa dea" dupa cum a spus doamna de acolo.. asa ca am ramas la biserica de la parcul central, taxa 100 lei, e intr-o usoara renovare.. si am auzit lucrui bune despre cei de-acolo..
in sfarsit.. sa fie bine pt toata lumea
pup

malinappscu
29.10.2012, 11:33:05
Saluti DanaRusu (http://www.miresici.ro/forum/member.php?u=73630) si celalate fete,

Si noi ne gandeam la aceasta biserica si vroiam sa te intreb cum a fost pentru tine?

Mersi