PDA

Versiunea completa : Verighete in Sibiu

oanai
25.07.2006, 15:41:49
Eu mi-am luat de la karat,din spatele cladirii de telefoane.Am fost si la mag.ala italian de pe balcescu dar n-am vazut niciun model mai deosebit.Daca-ti faci la karat trebuie sa te grabesti fiindca modelele frumoase nu le fac ei ci o firma din strainatate(n-am retinut de unde-parca Italia)si dureaza.Noua ne-au spus ca sunt gata pe 10 sept.

alice
25.07.2006, 16:59:05
La karat era 650.000 gramul de aur cand am fost.Mie din pacate nu mi-a placut nimic.

AlmaRaluRoco
27.07.2008, 03:59:18
Salutare miresici de Sibiu. De unde v-ati cumparat verighetele in Sibiu? Ce modele de verighete mai sunt la moda? Va rog ajutati-ma, nu am nici o idee si e timpul sa le cumparam....

kitana
27.07.2008, 09:21:01
Salutare miresici de Sibiu. De unde v-ati cumparat verighetele in Sibiu? Ce modele de verighete mai sunt la moda? Va rog ajutati-ma, nu am nici o idee si e timpul sa le cumparam....

Pai...este la moda ce iti place ;)) . Noi am gasit modele dragute in mall la Sabrini, La Nicoli Gioielli si la inca cateva magazine de pe centru (scuze cacofonia). Tu vrei sa le cumper de-a gata sau vrei sa le faci la comanda? Pt. ca daca vrei sa le faci dureaza cam 3 saptamani. Preturi... sunt pentru toate gusturile. ;-)

Monica_V
01.10.2008, 10:31:56
Ma intereseaza magazine cu aur prin Sibiu. Nu am gasit inca verighete care sa ne placa. Astept sugestii.

AnamariaAlexandra
01.10.2008, 10:41:02
Ma intereseaza magazine cu aur prin Sibiu. Nu am gasit inca verighete care sa ne placa. Astept sugestii.

Noi avem verighetele luate de la Karat, in caz ca nu ai fost acolo.

Zi faina!:*

sorinaelena
01.10.2008, 15:31:15
acolo la Karat sunt cele mai frumoase verighete care le-am vazut dar mai sunt si la promeneda dar cred ca putin mai scumpe...in rest pe 9mai sunt multe magazine de aur dar mie sincer nu mi-a placut nimic ca erau toate facute parca la fel...dar am mai auzit ca in Valcea sunt si acolo verighete faine o prietene de-a mea de acolo si le-a luat...
spor la cautat

iubiana
24.11.2008, 19:09:00
Am ajuns sa ma interesez de verighete ... dar vad ca aici nu sa scris :( :(

Am fost la magazine am vazut modele ... dar nu foarte multe...
modele mi-au placut si sunt antistres :-?

pupicii:* :*

Adinutza_13
07.02.2010, 11:54:59
eu tocmai mi-am comandat pe m. viteazul colt cu iorga la o bijuterie, in aceeasi locatie cu firma velradu (cei cu centrale termice). abia astept!!
a fost mult mai ieftin decat in centru, pe la firmele cu "renume" :suuuper:
va recomand

ioanamaria
18.02.2010, 16:25:29
buna, nu sunt din sibiu, insa sambata vom veni in sibiu sa cautam verighete.
Cine poate sa imi spuna niste adrese de magazine unde putem vedea si cumpara pe loc verighete. Nu ma intereseaza sa comand pt ca nu vreau sa mai fac un drum de sibiu. In plus noi vrem verighete simple, rotunde, de aur galben, fara model.

P.S: magazine in care aurul sa fie la un pret normal, nu pret umflat .

Va multumesc anticipat!

darianna
18.02.2010, 17:51:55
buna, nu sunt din sibiu, insa sambata vom veni in sibiu sa cautam verighete.
Cine poate sa imi spuna niste adrese de magazine unde putem vedea si cumpara pe loc verighete. Nu ma intereseaza sa comand pt ca nu vreau sa mai fac un drum de sibiu. In plus noi vrem verighete simple, rotunde, de aur galben, fara model.

P.S: magazine in care aurul sa fie la un pret normal, nu pret umflat .

Va multumesc anticipat!

eu am vazut verighete frumoase pe centru pe balcescu si in promenada mall... eu l-am luat de pe balcescu de langa agentia CFR.

georgiana_albastroiu
06.03.2010, 16:10:26
Eu am venit weekend ul acesta acasa si sora mea m-a dus astazi prin majoritatea bijuteriilor din centru dar si la mall. Modelele pareau in anumite locuri identice, aveai de unde alege dar as vrea totusi ceva mai aparte. Stiti cumva daca mai sunt ateliere cu experienta cum erau pe vremuri prin centru?

laura81
07.03.2010, 09:58:28
Eu am venit weekend ul acesta acasa si sora mea m-a dus astazi prin majoritatea bijuteriilor din centru dar si la mall. Modelele pareau in anumite locuri identice, aveai de unde alege dar as vrea totusi ceva mai aparte. Stiti cumva daca mai sunt ateliere cu experienta cum erau pe vremuri prin centru?

Pe centru erau 2 ateliere acum vreo 3 ani, nu cred sa se fi desfiintat. Unul e chiar langa restaurantul "galery" (daca mai exista, n-am mai fost pe centru de 100 de ani) si unul tot pe partea dreapta, pe centru, intr-unul din ganguri, dar nu stiu exact care. Noi acolo le-am facut. Cred ca daca dai o tura pe centru si te uiti atent la intrarea in fiecare gang n-ai cum sa ratezi. Poate mai gasesti si altele.

alice
08.03.2010, 08:48:48

E unul pe Gheorghe Dima si inca unul in spate la telefoane pe centru (Karat sau cm se cheama).Fac acolo diferite modele cu materialul tau

Cassandra
25.04.2010, 22:28:06
Buna, stiti cumva daca se poate da la schimb aur galben si verighetele sa le faca din aur alb??

merci!

darianna
27.04.2010, 17:18:28
Buna, stiti cumva daca se poate da la schimb aur galben si verighetele sa le faca din aur alb??

merci!

eu cred ca se poate, doar ca aurul galben ti-l va plati la un pret si cel alb il vei cumpara la alt pret...

Mara_Adr
13.05.2010, 11:52:59
Fetelor niste preturi mai actualizate aveti? M-ar interesa atat aur alb cat si aur galben...

butterfly09
15.06.2010, 21:00:06
Buna, chiar m-ar interesa si pe mine cat e gramul de aur in sibiu, la iasi e 130 ron. Anul trecut stiu ca si-au luat niste prieteni de la sibiu verighete si erau mai ieftine la sibiu.

thedee
15.06.2010, 23:32:13
Buna,

Noi ne-am luat verighetele acum cateva luni cu 125 lei/gram aur galben 18 k.

Kristinne
18.06.2010, 10:13:52
Fetelor, o intrebare... Ne-am facut verighetele si desi masura sunt convinsa ca au luat-o bine imi intra foarte greu si ma cam strange... Am pus si pe seama caldurii ca poate mi s-au umflat mie degetele, insa cred ca am facut o greseala ca nu le-am facut mai largi. Cand mi-a luat masura insa, masura imediat urmatoare imi trecea complet lejet si peste articulatie si am zis ca sa nu fie prea larga sa o pierd...
Stiti cumva daca mai exista o sansa de largire un pic, pe la bijutierii din Sibiu? Au model din pacate, asta cred ca minimizeaza sansele, dar as incerca totusi...

laura81
20.06.2010, 18:23:20
Fetelor, o intrebare... Ne-am facut verighetele si desi masura sunt convinsa ca au luat-o bine imi intra foarte greu si ma cam strange... Am pus si pe seama caldurii ca poate mi s-au umflat mie degetele, insa cred ca am facut o greseala ca nu le-am facut mai largi. Cand mi-a luat masura insa, masura imediat urmatoare imi trecea complet lejet si peste articulatie si am zis ca sa nu fie prea larga sa o pierd...
Stiti cumva daca mai exista o sansa de largire un pic, pe la bijutierii din Sibiu? Au model din pacate, asta cred ca minimizeaza sansele, dar as incerca totusi...

Pe centru sunt 2-3 ganguri pe dreapta in care sunt bijuterii, incearca pe-acolo.
Eu as pune pe seama altei chestii, nu pe seama caldurii:-p

lucy_happy
20.06.2010, 21:11:42
Buna, chiar m-ar interesa si pe mine cat e gramul de aur in sibiu, la iasi e 130 ron. Anul trecut stiu ca si-au luat niste prieteni de la sibiu verighete si erau mai ieftine la sibiu.
salut! Noi nr-am luat verghetele din Sibiu undeva pe centru in spate, de la Karat si parca a fost 130 de ron gramul, la cele comnandate si lucrate manual, singurul dezavantaj este ca nu le mai poti modifica, asta ne spunea doamna de acolo, Spor la cautari! A si un pret informativ , pentru verightele noastre am platit aproape 1200 de Ron,:)>-

Cassandra
28.06.2010, 21:26:09
Salut,
Am fost pe la magazine, nu sunt diferente de pret intre aurul galben si cel alb.

numai bine.

Kristinne
01.07.2010, 14:00:50
Pe centru sunt 2-3 ganguri pe dreapta in care sunt bijuterii, incearca pe-acolo.
Eu as pune pe seama altei chestii, nu pe seama caldurii:-p
Am fost la Karat si din nefericire nu se poate face nimic. Teoretic intelesesem ca si daca sunt facute manual ar fi o sansa sa le puna pe un inel si sa le largeasca un pic. Insa problema la noi e ca sunt si din aur galben si alb, si avand duritati diferite nu se largesc la fel si nu se poate aplica metoda. Na, daca nu mi se desumfla mainile parca vad ca iar fac ture sa mai dau o comanda :( Macar la nunta sper sa-mi intre =((. Marimea a fost aleasa corect, dar se pare ca nu au luat in calcul faptul ca fiind mai late decat un inel asta conteaza...
In alta ordine de idei ca intreba cineva: gramul a fost 115, le-am luat de la Sabion TgMures, a fost singurul model care ne-a placut la amandoi...

lizuca1717
28.07.2010, 18:04:49
Am fost la Karat si din nefericire nu se poate face nimic. Teoretic intelesesem ca si daca sunt facute manual ar fi o sansa sa le puna pe un inel si sa le largeasca un pic. Insa problema la noi e ca sunt si din aur galben si alb, si avand duritati diferite nu se largesc la fel si nu se poate aplica metoda. Na, daca nu mi se desumfla mainile parca vad ca iar fac ture sa mai dau o comanda :( Macar la nunta sper sa-mi intre =((. Marimea a fost aleasa corect, dar se pare ca nu au luat in calcul faptul ca fiind mai late decat un inel asta conteaza...
In alta ordine de idei ca intreba cineva: gramul a fost 115, le-am luat de la Sabion TgMures, a fost singurul model care ne-a placut la amandoi...

Si noi am avut probleme cu verighetele de la Sabion luate cadou pentru fini. Le-am dat marimile corecte iar la final cand le-au probat finii surpriza, a lui nu era marimea buna ci cu un numar mai mic. Ne-am urcat in 5 min in masina am ajuns chiar spre inchidere si am avut noroc cu managerul de acolo care a inteles ca noi avem nevoie de ele in 2 zile si nu s-a mai putut face nimic, asa ca ne-au returnat banii.

A doua zi la prima ora ne-am dus la Karat in Sibiu am gasit ceva asemanator, ne-au luat si aur la schimb si am iesit mult mai bine. Ni le-au facut foarte repede in 5 zile (acum asteptam sa vina finutii sa vedem sunt bune de data asta?)

Nu mai poti avea incredere si se pare ca totul trebuie verificat...

ratzzusca
02.08.2010, 11:43:28
Noi ne-am luat verighetele de pe centru, de la un magazin vis-a-vis de BCR/Romtelecom. Langa Feeling (inainte era Zetta). Sunt f simple, aur alb cu aur galben (50%, 50%), cu o dunguta fina pe mijloc si putin bombate. Nu sunt prea late. A mea are o pietricica mica. Au costat in jur de 900 RON. Eu sunt foarte incantata de ele :)

mona_fenics
05.10.2010, 21:18:15
Noi ne-am facut verighetele la o bijutiera. Am ' furat ' un model de verighete la Coriolan, si ne-am dus cu pozele, ne-a masurat degetele si a durat 2 saptamani pana au fost gata.
De calitate si foarte multumiti.
Dna are atelierul pe str. telefoanelor pe centru, in ultimul magazin pe stanga, strada fiind o fundatura.