PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Craiova

Pagini : [1] 2 3 4

SIMONA11
09.10.2006, 15:50:12
salut eu sunt din craiova si mi-ar face placere sa vb

isabela23
31.10.2006, 21:58:46
salut si eu sunt din craiova si mi-ar face placere sa vb cu viitoare miresici

Ancuta_Weiser
20.11.2006, 13:32:05
Ancuta eu am fost la 2 nunti in vara asta la restaurantul Craiova; una la terasa, una in sala si mi-a placut foarte mult cum a fost aranjat in ambele cazuri; din cate am inteles eu, personalul s-a ocupat de aranjatul salii, inclusiv aranjatul baloanelor (dar tre sa le cumperi tu, ei decat ti le aranjeaza) , iar de imbracatul scaunelor si al meselor tot ei se ocupa, nu trebuie decat sa te duci sa iti alegi culoarea.

Draga Isabela,
multumesc frumos pentru informatii. Nici nu stii cat m-ai linistit. Eu zic ca e bine ca ei se ocupa de toate, pentru ca din pacate nu voi avea timp sa ma ocup personal (si cu un bebe si departe de casa). De aceea sunt dispusa sa platesc serviciile. Noi vom avea nunta in sala, pentru ca terasa era deja ocupata. Ce bine ca va arata frumos!
Oricum voi fi in tara de sarbatori si voi merge sa vorbesc cu ei, in prealabil.
Multumesc inca o data de informatii.
Te pupic!

Ancuta_Weiser
22.11.2006, 12:41:28
salut,
si eu sunt din craiova,am nunta pe 16 iunie 2007 la RM,de cand am pus data nuntii nu cred ca este site despre nunti si mirese pe care sa nu-l fi vizitat...abia astept sa vb despre rochii in special..:)

Bine ai venit!:D
Asa facem toate,numai pe site-uri despre nunti navigam!:-p
ma intreb ce o sa ma fac dupa nunta?:D

bucalata
22.11.2006, 13:38:58
cine stie..poate ne intalnim pe site-uri pt mamici...:D

Ancuta_Weiser
22.11.2006, 13:53:01
cine stie..poate ne intalnim pe site-uri pt mamici...:D

Hi hi hi, aici am luat-o inaintea catorva miresici :D deci am experienta!
Vezi poza din profilul meu! :-p
A mea Sophie face maine 7 luni! ;;)

roxana_prioteasa
28.11.2006, 12:23:42
si Eu Sunt Tot Din Craiova La Voi La Restaurante Ce Preturi Au Avut Meniurile Si Voi Ati Semnat Vreun Contract?
Al meu a facut toate demersurile, tot ce stiu este ca dat un avans de 5 milioane, iar meniul era in jur de 1 milion!

mononamad
28.11.2006, 19:51:22
[quote=SIMONA11]
Sunt de acord cu tine, este super la biserica catolica, am o cunostinta care nu a avut pe nimeni catolic in fam si totusi a facut nunta acolo, imi place biserica de acolo foarte mult....chiar ma gandeam intr-un timp sa ma marit acolo.....
Poti sa faci nunta la biserica catolica indiferent de religie? Cu ce difera slujba, daca stie cineva?Si de care biserica catolica e vb?De cea de langa Elena Cuza?

roxana_prioteasa
29.11.2006, 12:51:33
[quote=roxana_prioteasa]
Poti sa faci nunta la biserica catolica indiferent de religie? Cu ce difera slujba, daca stie cineva?Si de care biserica catolica e vb?De cea de langa Elena Cuza?
nu stiu detalii despre cum este slujba, tot cam o ora, cred, ca dureaza, si da este cea de lg elena cuza

roxana_prioteasa
29.11.2006, 13:19:14
La biserica ati reusit sa faceti deja programare?Iar pentru aranjatul salii ati contractat o firma specializata sau se ocupa cei de acolo?Bautura care se poate lua inainte cu 1 an v-ati gandit sa o luati de acum?Noi ne-am gandit, dar stand la bloc nu stiu unde sa o depozitam caii trebuie conditii speciale de pastrare. Te pup Pa
Cunoastem pe cineva care ne-a spus sa stam linistiti cu biserica, pt aranjatul salii ,da am stabilit, nu ii vreau pe cei de acolo pt ca au spus ca se ajunge la 20 mil, mi s-a taiat, iar bautura o s-o cumparam usor, usor, deja am inceput....avem un bar in mobila din living pe care o sa incercam sa-l umplem!
Voi? Ce-ati m facut?

roxana_prioteasa
29.11.2006, 13:22:47
in calendarul pe 2006.....scrie NOTA:In anul 2007 nu se fac nunti:12feb-7apr;8apr-14apr;27mai;4-28iunie;1-14august;14nov.-24dec......nu pot sa cred ca nu am vazut asta mai demult.....:((
pe ce site ai intrat, k nu reusesc sa gasesc!

bucalata
29.11.2006, 14:34:36
..in calendarul pe 2006 de la biserica....nu pe site...

Diana_2006
13.12.2006, 20:00:37
Ma bucur ca spui asta.Mie tocmai ringul mi se parea mic ca am fost la nunti unde aproape toata lumea dansa la un moment dat si pareau asa multi:-SS .Dar cred ca o sa fie OK.Cu pregatirile cum mai stai?Ati mai inaintat?Noi nu am mai facut nimic pentru ca iubi al meu si-a schimbat locul de munca si suntem foarte preocupati de asta, pe langa faptul ca munceste mult mai mult.

Cu pregatirile nu stam nici noi prea bine. Pana acum nu am facut altceva decit sa strangem bani si lista de invitati ,care binenteles este provizorie.
Voi v-ati interesat de fotograf , de tort , de cameraman? Eu am cautat rochii de mireasa pe internet pt.ca ce am vazut in magazinele din Craiova nu sunt pe gustul meu .Stii undeva in Craiova unde se fac rochii de mireasa la comanda? Mie imi plac cele drepte fara crinolina (putin in clos in partea de jos ) iar prin Craiova nu prea am vazut multe modele asa , de fapt am vazut unul singur.

roxana_prioteasa
15.12.2006, 14:30:52
Am 2 prietene care s-au casatorit anul trecut si amandoua si-au luat rochiile, invitatiile si costumele d-lor de la targurile de nunti!

m_lisa_2001
18.12.2006, 21:49:52
Buna ,
Si eu sunt una din viitoarele miresici ale anului 2007 si ma bucur ca va pot cunoaste si pe voi celelalte printese fericite ale acestui an.
Sper ca putem discuta multe, multe lucruri noi si folositoare si imi doresc ca ziua nuntii sa fie minunata pentru toata lumea!
Va pup!

Ancuta_Weiser
19.12.2006, 13:20:56
Buna ,
Si eu sunt una din viitoarele miresici ale anului 2007 si ma bucur ca va pot cunoaste si pe voi celelalte printese fericite ale acestui an.
Sper ca putem discuta multe, multe lucruri noi si folositoare si imi doresc ca ziua nuntii sa fie minunata pentru toata lumea!
Va pup!

Bine ai venit! si cu siguranta o stai ceva vreme pe forum, caci ....nu stiu cum sa zic....dar creeaza dependenta!;))
Pupici!

ramyy
20.12.2006, 13:24:39
Ramyy, din cate am inteles eu, cei de la Green House ar trebui sa iti ofere si decoratiunile (in sensul scaune, mese...). Sau ma insel eu? Cred ca baloanele si restul va trebui sa le cumparati ei, dar de aranjamente se ocupa cei de la Green House. Cred ca merita sa ii intrebi, sa vezi si ce spun ei.
multumesc mult ancuta

mononamad
29.12.2006, 18:45:05
Fetele, de filmat si de poze v-ati interesat?Am intrata pe subiectul asta si cand am vazut ca mirese care au nunta in sept, oct sunt stresate ca nu au stabilit aceste 2 lucruri, m-am stresat si eu:-SS . Eu am o idee despre un fotograf, am vazut poze de la o nunta si erau de vis si cu cineva pentru filmat cam 7 ore, le-a luat 13 mil si asta pentru ca ii cunostea.Deci, e mult, e putin? Astept sugestii.Va pup

Diana_2006
01.01.2007, 19:34:25
Un an bun si plin de realizari tuturor miresicilor din Craiova .
LA MULTI ANI !

Stiti cumva cit ne costa imbracarea meselor si eventualele ornamente cu baloane (inimioare etc )? Ati luat legatura cu o firma ce se ocupa cu asa ceva sau asigura restaurantul imbracarea meselor? Va intreb pentru ca am o prietena care face nunta la Flora si ea sa interesat iar Flora lucreaza cu o firma care ia cerut 25 mil pentru imbracarea meselor si citeva ornamente cu baloane. Mie un mi se pare exagerat de mult . Voi sper totusi sa-mi dati vesti mai bune.^:)^

mononamad
02.01.2007, 16:46:14
Un an bun si plin de realizari tuturor miresicilor din Craiova .
LA MULTI ANI !

Stiti cumva cit ne costa imbracarea meselor si eventualele ornamente cu baloane (inimioare etc )? Ati luat legatura cu o firma ce se ocupa cu asa ceva sau asigura restaurantul imbracarea meselor? Va intreb pentru ca am o prietena care face nunta la Flora si ea sa interesat iar Flora lucreaza cu o firma care ia cerut 25 mil pentru imbracarea meselor si citeva ornamente cu baloane. Mie un mi se pare exagerat de mult . Voi sper totusi sa-mi dati vesti mai bune.^:)^
La multi ani tuturor miresicilor din anul 2007, miresicilor din Craiova in special!Sa avem toate o nunta cum visam si o viata plina de fericire alaturi de alesii nostrii!
Ce pot eu sa-ti spun este ca patronul de la Chiris ne-a zis ca de husele pentru scaune se ocupa ei si costa 2 lei RON/scaun.Acum nu stiu daca e inclusa si masa mirilor, dar cred ca da.De baloane nu stiu nimic, dar sigur au ei vreo firma specializata cu care colaboreaza.
Pe mine acum ma preocupa cameramanul si fotograful.Tu ai gasit?

mononamad
02.01.2007, 16:51:52
Ce este frumos la Madona Dudu: sunt deja pusi stalpisorii cu flori si este cor..........ti se face pielea de gaina cand incep sa cante..........
De filmat si fotografiat ti-l recomand pe Daniel Popescu de la foto diggiterra, este un artist in adevaratul sens al cuvantului, albumele speciale nu le tine la foto diggitera pt a nu i se fura ideile,este minunat ce face, dc vrei iti dau nr lui de tel!
Roxana, ai poze ale lui sa ni le arati?Sau trebuie sa ma duc la Digiterra?Despre tarif ce stii?Tu pe el l-ai contractat?

Ashera
08.01.2007, 19:19:43
In primul rand La multi ani si sper sa fie un an bun pt toate! Nu am mai scris demult pt ca am fost mai mult plecata, cum stati cu pregatirile pt ca eu deja simt ca odata cu inceperea noului an intru in criza de timp, pana acum am spus ca mai e destul pana "la anul" :) iar acum...mai sunt atatea de facut. Inca nu am vb la biserica si nici nu am luat legatura cu vreun cameraman (am fost cam lenesi) dar sper sa le facem pe toate in timp util.

roxana_prioteasa
09.01.2007, 00:11:21
Fetele, de filmat si de poze v-ati interesat?Am intrata pe subiectul asta si cand am vazut ca mirese care au nunta in sept, oct sunt stresate ca nu au stabilit aceste 2 lucruri, m-am stresat si eu:-SS . Eu am o idee despre un fotograf, am vazut poze de la o nunta si erau de vis si cu cineva pentru filmat cam 7 ore, le-a luat 13 mil si asta pentru ca ii cunostea.Deci, e mult, e putin? Astept sugestii.Va pup
Eu deja am stabilit fotograful, asta pt ca stiam cine imi va filma la nunta! Se numeste Danil Popescu si chiar face niste poze exceptionale! A fost cel care a filmat si a fotografiat la toate nuntile din grupul meu si toti au fost super incantati! Daca doresti te pot pune in legatura cu el, poate doar pt a te intalni cu el ca sa-ti arate ce poate face!

roxana_prioteasa
09.01.2007, 00:20:04
Roxana, ai poze ale lui sa ni le arati?Sau trebuie sa ma duc la Digiterra?Despre tarif ce stii?Tu pe el l-ai contractat?
Iti pot da nr lui de tel pe privat dc vrei! Are albume foarte tari si este tot timpul la curent cu ce apare nou!

roxana_prioteasa
09.01.2007, 00:25:04
salut miresici eu sunt dana si o sa am nunta la jiul si as dori sa aflu si eu mai multe informatii despre cum e servirea , cum sunt lautarii de acolo si cum e sala
Tu l-ai luat pe Paul Negoita?Eu stiu ca el canta acolo, pe mine personal nu m-au imppresionat lautarii...

roxana_prioteasa
09.01.2007, 00:30:06
buna diana! mersi mult pt informatie....mai citisem mai sus de chelnerii de la jiul ca la o nunta s-au imbatat si nu mai nimereau farfuriile...dar avand in vedere ca deja am inchiriat nu mai am mare lucru de facu decat sa ma gandesc la o solutie ca sa fie cineva care sa ii tina din scurt si sa fie cu ochii pe ei....dar asa aranjamentul salii si restul au iesit bine? mersi mult
Ai dat avansul? sper ca pe chitanta ai scris data!? si nu e chiar asa! Faci contract cu ei in care sa scri ce vrei sa fie , ce vrei sa nu fie, iei cu tine un reprezentant legal, iar dc nu va iesi cum vrei tu nu ii platesti! Punct! Suntem in 2007 si mai suntem si in Europa ! Nu trebuie sa acceptam situatii care nu ne convin! Este nunta ta si trebuie sa fie asa cum vrei tu! Suntem obisnuiti prost! Sa nu zicem nik, de ce? Un ban n-o sa vada de la mine dc nu iese cum vreau eu!

mononamad
09.01.2007, 20:52:59
Iti pot da nr lui de tel pe privat dc vrei! Are albume foarte tari si este tot timpul la curent cu ce apare nou!
Da, vreau pentru ca trebuie sa reluam pregatirile din nou desi nu avem timp suficient, mai ales el.Offfff, timpul asta ne omoara....:(Cand ai timp, sa mi-l trimiti, te rog.
In legatura cu ceea ce ai scris referitor la conditiile contractuale, tu asa ai contractul, detaliat?

danabibi
10.01.2007, 10:14:42
Ai dat avansul? sper ca pe chitanta ai scris data!? si nu e chiar asa! Faci contract cu ei in care sa scri ce vrei sa fie , ce vrei sa nu fie, iei cu tine un reprezentant legal, iar dc nu va iesi cum vrei tu nu ii platesti! Punct! Suntem in 2007 si mai suntem si in Europa ! Nu trebuie sa acceptam situatii care nu ne convin! Este nunta ta si trebuie sa fie asa cum vrei tu! Suntem obisnuiti prost! Sa nu zicem nik, de ce? Un ban n-o sa vada de la mine dc nu iese cum vreau eu!

mersi pt pont! nu inca nu am facut contract pt ca cineva care lucreaza acolo mi-a pastrat sala inca nu am dat nici un ban ,nu am facut nimic cu ei pt ca ai mei inca se mai uita si la alte sali pt ca noi nu o sa avem ff multe pers in jur de100-120 si ai mei zic ca e sala prea mare ...dar eu nici nu o stiu pt ca nu sunt in tara...dar din tot ce am citit pe forum jiul nu m-a impresionat prea tare..

Ancuta_Weiser
10.01.2007, 19:26:02
Din pacate, nici eu nu am auzit lucruri frumoase despre servire si organizare, la Jiul. Dar cu siguranta o sa te descurci, daca bagi frica in ei. In schimb, stiu ca sala e tare faina, renovata recent, nu? sau ma insel?
Parerea mea este sa delegi pe cineva (cavalerul de onoare, sau tatal tau, daca are timp) sa ii organizeze pe chelneri si staff. Si sa ii controleze. Eu asta voi face oricum. Si, asa cum spunea Roxana, nu imi place cum se comporta, vor avea de-a face cu mine! Nu isi vor primi banii. Adica, dupa ce ca platim cu varf si indesat, sa nici nu se comporte civilizat si manierat?
Pupici!

Ancuta_Weiser
10.01.2007, 19:29:02

Roxana, si pe mine ma intereseaza un fotograf, daca vrei sa imi dai un nr. de contact sau ceva poze de referinta, iti raman datoare.
Apropo poze, eu voi face o lista cu toate pozele pe care le vreau (in afara de instantanee) si o voi discuta cu fotograful. Nu vreau sa pierd nici un moment din nunta, pentru ca atunci cand voi rasfoi albumul, sa pot sa retraiesc acea zi, care cu siguranta va fi tare faina. Cand am lista gata, o postez aici, daca va intereseaza.
Te pup.:*

Ancuta_Weiser
10.01.2007, 19:32:18
Apropos pregatiri, am facut astazi programarea la Biserica Madona...deci am scapat de o grija. Fetelor, daca nu va grabiti, e rau, ca nu se mai gasesc locuri, ca sa zic asa. Noi vom avea ceremonia la ora 16:00, pentru ca nu mai aveau alta ora libera. Bine, e ok, dat fiind ca este vara si e ziua lunga. Si vom avea timp si de fotografii. Iar la restaurant vom incepe de la ora 19:00.
Acum ma apuc sa caut invitatii clasice.
Spor la pregatiri.
Ah, si imi voi cauta in curand si rochita (sunst 2 saptamani la Berlin, la socrii, sa vedem pe acolo ce se poarta:-B)
:*:*:*

danabibi
11.01.2007, 10:27:43
Din pacate, nici eu nu am auzit lucruri frumoase despre servire si organizare, la Jiul. Dar cu siguranta o sa te descurci, daca bagi frica in ei. In schimb, stiu ca sala e tare faina, renovata recent, nu? sau ma insel?
Parerea mea este sa delegi pe cineva (cavalerul de onoare, sau tatal tau, daca are timp) sa ii organizeze pe chelneri si staff. Si sa ii controleze. Eu asta voi face oricum. Si, asa cum spunea Roxana, nu imi place cum se comporta, vor avea de-a face cu mine! Nu isi vor primi banii. Adica, dupa ce ca platim cu varf si indesat, sa nici nu se comporte civilizat si manierat?
Pupici!
buna Ancuta! mersi pt sfaturi ...cat despre sala asa am auzit ca e renovata nou ,dar eu nici nu stiu cum arata inainte ...eu din pacate ca si tine nu pot fii acolo sa fac eu toate pregatirile pt nunta , eu sunt Londra ca si tine avem ceva in comun ,si eu am un baietel de 3 ani ,Tony ,si el o sa fie unul dintre cavaleri ...dar cumanatul de mana este un tip ff bine facut si cred ca numai daca vb cu ei ii impresioneaza numai prezenta lui asa ca eu cred ca o sa ne descurcam cumva ...in afara de restaurant nu am mai rezolvat nimic ,nici rochie ...nimic.dar e timp ..si am socrii si mama care o sa se ocupe de tot.bafta in continuare tuturor!! :)

Ancuta_Weiser
11.01.2007, 14:45:03
Ah, nu mi-am dat seama ca nu veti face cununia religioasao:-).
Cred ca te-ai scapat de o grija. Si eu sunt fericita ca nu trebuie sa merg la starea civila in ziua aceea;)).
Cat despre formatie si fotograf, mai ai timp. Nu prea stiu ce sa iti spoun despre muzica, eu zic ca ar trebui ascultati, daca parintii sau socrii au timp. Si asa decid daca le place cum canta. Eu asa l-am sfatuit pe tata, saracul a trebuit sa se duca sa ii asculte inainte de a-i tocmi:-B.
Eu acum ma ocup de micile detalii, importante si ele (am ales invitatiile in RO): place card-uri, marturii, menu-uri, chestii de astea. Si constat cu stupoare ca sunt scumpe maruntisurile astea (cel putin aici si am vazut ca si in UK la fel)...iar din RO nu imi prea plac....tu ce faci referitor la asta?
:*

danabibi
11.01.2007, 15:03:38
Da Ancuta cred ca asa o sa faca ai mei ca sa vada cum sunt lautarii,dar am mai auzit ca daca vrei sa iti aduci alta formatie tre sa ii platesti si pe cei de la rest...acum nu stiu cu e la Jiul...aici ma uita la invitatii si sun £3.00 bucata ,iti dai seama cat costa marturiiile dar cand m-am uitat pe net in RO de invitatii am vazut si martueii dragutele...oricum mesenii ar trebui sa aprecieze gestul doar...nu? o sa ma mai iut in continuare sa vad ...nici nu m-am uitat pana acum ca nu stiam exact data la rest.o sa te informez si pe tine daca vad ceva frumos aici sau pe net.mai vb

Ah, nu mi-am dat seama ca nu veti face cununia religioasao:-).
Cred ca te-ai scapat de o grija. Si eu sunt fericita ca nu trebuie sa merg la starea civila in ziua aceea;)).
Cat despre formatie si fotograf, mai ai timp. Nu prea stiu ce sa iti spoun despre muzica, eu zic ca ar trebui ascultati, daca parintii sau socrii au timp. Si asa decid daca le place cum canta. Eu asa l-am sfatuit pe tata, saracul a trebuit sa se duca sa ii asculte inainte de a-i tocmi:-B.
Eu acum ma ocup de micile detalii, importante si ele (am ales invitatiile in RO): place card-uri, marturii, menu-uri, chestii de astea. Si constat cu stupoare ca sunt scumpe maruntisurile astea (cel putin aici si am vazut ca si in UK la fel)...iar din RO nu imi prea plac....tu ce faci referitor la asta?
:*

Ancuta_Weiser
11.01.2007, 15:46:45
Multumesc frumos! Spor la pregatiri!:*

Ancuta_Weiser
12.01.2007, 15:27:15
Buna Dana, uite cum fac eu (si eu am aceleasi probleme ca si tine, fiind departe, si neputandu-ma deplasa incolo si incoace, intre RO si Irlanda).

Am decis sa imi iau rochie de-a gata. Fie de la Berlin (unde sunt la socrii pentru 10 zile), fie de la Bucuresti (sunt in tara de Pasti, pentru 2 saptamani). Nu mai stau sa mai astept, pentru ca pierd vreme pretioasa. De aici, no way, nu ma bag, bugetul e de 1500 de Euro.
Despre modificari: aproape toate casele de moda (si in Craiova) iti fac modificarile, contra cost. Depinde ce timp ai, inainte de nunta. Si ideal ar fi ca mama ta sa vorbeasca deja cu o croitoreasa.
Eu asa voi face.

Despre invitatii, atasez short list-ul nostru (vezi si topicul Invitatii, chiar am scris mai devreme). Daca ai nevoie de datele de contact ale firmei la care le fac, sa imi zici, si ti le trimit (de fapt, uita-te pe pagina publiserv.ro, si daca iti plce ceva, iti dau numele unei doamne tare dragute, care ma serveste pe mine).

Despre marturii: m-am decis sa iau marturii din UK, uita-te pe link-ul asta: http://www.brideandgroomdirect.co.uk/ProductCluster.cfm?prev=1&TempPrev=0&blnPreviewRequestSubmitted=0&recordsperpage=12&CompletedOrder=0&sBasketID=0&ClusterItem=Clust4792&iSubGroupID=1840&alogo=1&menu=none&morethanonepage=YES&HostDomain=0&FirstTimeThrough=1&option=ProductCluster.cfm&format=xx&CFID=16926602&CFTOKEN=51728086.
Eu voi lua pachetul de 24 de marturii (frac si rochita mireass) cu 9.99 lire, zic ca e ok.
Bombonelele le iau din tara.

Mai am de decis deco (banda satin sau organza, pentru servetele, etc) si cateva detalii. Si apoi sa ma apuc sa le pun in practica. Timpul trece.
Te pup.:*

danabibi
12.01.2007, 15:52:33
Buna Ancuta! mersi mult de tot pt toate informatiile:* :* m-am uitat acum la marturii , pretul e f bun dar nu trebuie cate una pt fiecare nuntas?ca eu nu prea am nici o idee...si cu rochia da mama o sa caute o croitoreasa , ii dau masurile si mai vedem...o sa fie si aici 2 targuri cu sale 25martie, si 27-28 ianuarie la Excel sa vad daca gasesc ceva care sa corespunda bugetului meu ..eu am facut o marja cam de £500 dar daca e mai si imi place o iau daca nu e fff mult...tre sa ma calmez ca acum sunt ff panicata si nu e bine..#-o iar invitatiile le facem dupa ce stabilim ora la starea civila ca tre sa o scriem si pe aia..oricum mersi fff mult pt ajutor si informatii si mai vb .te pupic si eu mult si sper ca o sa ne cunoastem in tara:* \:D/

Ancuta_Weiser
12.01.2007, 16:40:25
Buna Ancuta! mersi mult de tot pt toate informatiile:* :* m-am uitat acum la marturii , pretul e f bun dar nu trebuie cate una pt fiecare nuntas?ca eu nu prea am nici o idee...si cu rochia da mama o sa caute o croitoreasa , ii dau masurile si mai vedem...o sa fie si aici 2 targuri cu sale 25martie, si 27-28 ianuarie la Excel sa vad daca gasesc ceva care sa corespunda bugetului meu ..eu am facut o marja cam de £500 dar daca e mai si imi place o iau daca nu e fff mult...tre sa ma calmez ca acum sunt ff panicata si nu e bine..#-o iar invitatiile le facem dupa ce stabilim ora la starea civila ca tre sa o scriem si pe aia..oricum mersi fff mult pt ajutor si informatii si mai vb .te pupic si eu mult si sper ca o sa ne cunoastem in tara:* \:D/

Of, da, cate o marturie pentru fiecare nuntas, o rochita ptr. doamne si domnisoare, si un frac ptr. domni. Cred ca m-am exprimat gresti, din viteza :-B(deci vor fi cam 8 seturi, in total, noi avem ca. 170 de invitati)
Despre rochie si modificari. zau ca nu stiu altceva ce sa zic, cred ca asta e ideea cea mai buna, sa avem o croitoreasa in stand by ptr. modificari (uff, eu mai sunt si la cura de slabire)

Calm down, ca avem timp! zau asa, ne stresam degeaba!:*

Cu placere, asta e scopul forumului, sa ne ajutam reciproc, macar cu info, daca altfel nu avem cum! :*

Hai ca iti atasez o poza cu mine si cu Sophie.
Pupici si ne auzim!>:D<>:D<>:D<

PS: Si mie mi-ar face placere sa ne cunoastem, sa stam la o poveste. Te anunt cand sunt in tara, cel mai repede acum de Paste, intre 3 si 17 aprilie.

Ancuta_Weiser
12.01.2007, 16:44:42
..in calendarul pe 2006 de la biserica....nu pe site...

Bucalata, ai rezolvat cu restaurantul si biserica?
Iti tin pumnii!:*:*:*

marina2007
13.01.2007, 22:03:10
Fetelor voi a-ti mai auzit ceva de preturile pe care le au cameramanii si fotografii?Eu am auzit ca pentru 6 ore ar lua cam 6 mil,dar la fotograf nu stiu.Voi stiti putem sa lom fotograf si cameraman pe aceiasi persoana?
Desi nu cred ca si-ar putea indeplini perfect amandoua sarcinile.Voi ce parere aveti?
va pup:*

marina2007
13.01.2007, 22:10:03
voi in ce stadiu ati ajuns cu cumparaturile?EUam casm avansat putin,am luat rochia pt cununia civila,am luat wiski,am luat bautura pt femei,am tocmit lautari,am fost la biserica,mi-am luat rochia de mireasa,paliura,voalul,pantofi,eu zic ca am avansat destul de reped,asta este si motivul pt care nu am prea avut timp de calculator
Acum am vrea sa ne gasim si cameraman si fotograf sa ne luom o grije
va pupsi spor la pregatiri:)>-

mononamad
14.01.2007, 13:36:24
voi in ce stadiu ati ajuns cu cumparaturile?EUam casm avansat putin,am luat rochia pt cununia civila,am luat wiski,am luat bautura pt femei,am tocmit lautari,am fost la biserica,mi-am luat rochia de mireasa,paliura,voalul,pantofi,eu zic ca am avansat destul de reped,asta este si motivul pt care nu am prea avut timp de calculator

Dar cand avansezi, avansezi, nu gluma.:D Bravo!!!De exemplu, noi nu am inaintat deloc si probabil o sa intram in criza de timp, desi mai e destul.La biserica-e cea vizavi de Balcescu, nu? ati discutat de aranjamente ?Te intreb pentru ca mie nu prea imi plac cele pe care le au.Rochitele le-ai gasit in Craiova si pe placul tau?Bautura de unde ati luat-o?cam multe intrebari...:-p
in legatura cu foto si video, toata lumea recomanda sa nu iei aceiasi persoana pentru ca inevitabil va pierde anumite momente care e bine sa fie si foto si video.Pret la amandoua am auzit in jur de 500 Euro, dar nu stiu ce cuprinde (album, foto tablou, etc)

Ancuta_Weiser
15.01.2007, 17:51:07

Wow, dar zau ca ai avut spor!!!!
Ne arati si noua rochita ta?[-o<

Ashera
15.01.2007, 20:04:48
Sal la toate miresicile! Si eu am mai avansat in ultimul timp cu pregatirile ( am ales biserica, am facut contractul cu cameramanul si avem sampania pt nunta ). In timp usor usor le facem noi pe toate. Mai aveam o intrebare, in afara de pretul de 500euro pt cameraman poate sa mai imi dea cineva un pret?
Va pup si pe curand!

marina2007
15.01.2007, 20:07:54
Rochita a ramas la magazin in Bucuresti.Eu am platito si a ramas acolo,la verisoara mea
Bautura am luato din metro,iar biserica nu este aia vizavi de balcescu,este pe str uniri vizavi de casa lui Boierica,nu stiu exact cum sati explic sper ca intelesasi pe unde se afla:">
Am intrat in priza\:D/ de frica sa nu ma aglomerez mult atunci ,ca o sa fie destule atunci de facut,pser ca am raspuns la toate intrebarile
va pup si spor la pregatiri:*

marina2007
15.01.2007, 20:15:53
Fetelor voi unde va faceti buchetul si lumanarile?la ce florarie?
Cum vreti sa fie buchetul si di ce flori?
Eu vreau sa fie putin lasat(in v) si vreau sa fiedin trandafirii albi si crin alb in mijloc.
Eu ma duc cu nasa si buchetul si lumanarile le fac asa cum vreau eu,al ei cum vrea ea

marina2007
15.01.2007, 20:22:42
Miresici apropo daca va intereseaza de invitatii,este un magazin care se ocupa numai cu asa ceva.
am fost eu astazi si au toate invitatiile de pe internet si chiar mai multe si mai frumase,au mii de modele si au si preturii mai micii si este inclus si scrisu si plicu sunt super sa nu faceti prostia sa le comandati pe internet
Eu sunt olga nebuna,:)) ,strabat toata ziua strazile in cautarea celor de trebuinta pt nunta ,sa fie super, obligatoriu va pup

mononamad
16.01.2007, 20:08:38
Cata, tu in ce stadiu mai esti cu pregatirile?Ca m-au speriat miresicile de pe aici care inainteaza rapid si sigur.Bravo lor

mononamad
16.01.2007, 20:11:17
Miresici apropo daca va intereseaza de invitatii,este un magazin care se ocupa numai cu asa ceva.
am fost eu astazi si au toate invitatiile de pe internet si chiar mai multe si mai frumase,au mii de modele si au si preturii mai micii si este inclus si scrisu si plicu sunt super sa nu faceti prostia sa le comandati pe internet
Eu sunt olga nebuna,:)) ,strabat toata ziua strazile in cautarea celor de trebuinta pt nunta ,sa fie super, obligatoriu va pup
Pe unde e magazinul?Dar de cameraman ce poti sa-mi spui?de unde e si cat cere?Adica daca e de la vreo firma.Eu vreau sa il iau pe cel carel-au avut la nunta niste prieteni dar nu am vazut decat pozele, nu si filmarea si videoclipul si am mari emotii.te pup si spor in contnuare

alli_utza
16.01.2007, 23:56:26
Salut, sunt Roxi si mi-ar placea sa stau de vb cu miresici din Craiova!Va pup!
sal Roxi sunt Alina(viitoare d-na Utza)ce faci?;)) :) :*

SIMONA11
17.01.2007, 09:55:50
[quote=marina2007;80112]Miresici apropo daca va intereseaza de invitatii,este un magazin care se ocupa numai cu asa ceva.
Eu sunt olga nebuna,:)) ,strabat toata ziua strazile in cautarea celor de trebuinta pt nunta ,sa fie super, obligatoriu va pup[/quote
buna
pe mine m-ar interesa magazinul de care vb, as vrea sa trec pe la ei sa ma uit la modele, te rog sa-mi trimiti si mie un mesaj privat cu adresa si numele magazinului
multumesc
pa pa

marina2007
17.01.2007, 10:00:17
magazinul de invitatii se afla pe ROMANIA MUNCITOARE,de cameraman nu am vorbit,sunt in cautare

Ancuta_Weiser
17.01.2007, 19:22:15
am luat wiski,am luat bautura pt femei,

Hai ca asta mi-a placut la nebunie!=)) nu stiam ca se ia bautura special pentru femei, la nunti! :D:D:D si ce anume ati cumparat, ca bautura pentru femei?/:)

Ashera
17.01.2007, 19:42:03
Buna! Marina daca tot esti in cautare de cameraman poate poti sa-mi spui si mie cateva tarife pe care le cer ei, am vb pana acum cu 3 cameramani si unul are 15.000.000 altul 16.000.000 altul 13.000.000 dar servicii mai incomplete. Mi se pare foarte mult mai ales cel cu 16.000.000, sa fie astea tarifele in ziua de azi??

Ancuta_Weiser
18.01.2007, 18:47:21
Buna! Marina daca tot esti in cautare de cameraman poate poti sa-mi spui si mie cateva tarife pe care le cer ei, am vb pana acum cu 3 cameramani si unul are 15.000.000 altul 16.000.000 altul 13.000.000 dar servicii mai incomplete. Mi se pare foarte mult mai ales cel cu 16.000.000, sa fie astea tarifele in ziua de azi??

Tarifele astea erau doar pentru cameraman? sau si foto? 8-|8-|8-|impreuna? pentru ca, daca era doar pentru cameraman, mie mi se pare prea mult! :-?
Acum, sincera sa fiu, nici nu ma incanta sa am un cameraman, mai bine am un fotograf pe cinste, care sa imi faca poze bestiale.
Dar cum stiu ca ai mei vor insista, voi incepe sa ma uit si de asa ceva.
Tu cum i-ai gasit pe astia?
Pupici si spor la pregatiri!>:D<

alli_utza
19.01.2007, 00:58:03
Tarifele astea erau doar pentru cameraman? sau si foto? 8-|8-|8-|impreuna? pentru ca, daca era doar pentru cameraman, mie mi se pare prea mult! :-?
Acum, sincera sa fiu, nici nu ma incanta sa am un cameraman, mai bine am un fotograf pe cinste, care sa imi faca poze bestiale.
buna sunt allinutza din craiova si vreau sa-ti spun ca am cautat mult un fotograf care sa faca "poze bestiale" si l-am gasit langa casa alba vis a vis de "english parc" .pt un album de 200 poze 13/18 si un album de lux(poze imprimate coperti piele) si 3 dvd-uri mi-a luat 650 euro.Un pret bun zic eu pt ca am auzit ca altii ia numai pt cel de lux 500euro.am mai vazut la o prietene si mam convins oricum daca ajungi cred ca are ce sa-ti arateiar daca mai vrei alte poze in plus ti le scoate la lab la pret normal(cred ca 10-14mii)sper sa-i fie de ajutor ;;) =; te pupicesc pa

alli_utza
19.01.2007, 01:06:36
scuza-mi greselile de ortografie dar am avut o zi plina si sunt sunt f obosita multumesc anticipat#:-S :*

Ancuta_Weiser
19.01.2007, 14:44:52
scuza-mi greselile de ortografie dar am avut o zi plina si sunt sunt f obosita multumesc anticipat#:-S :*

>:D<:* Am inteles ce ai spus, deci no problem. >:D<
Te pup!

Ancuta_Weiser
19.01.2007, 14:47:36
buna sunt allinutza din craiova si vreau sa-ti spun ca am cautat mult un fotograf care sa faca "poze bestiale" si l-am gasit langa casa alba vis a vis de "english parc" .pt un album de 200 poze 13/18 si un album de lux(poze imprimate coperti piele) si 3 dvd-uri mi-a luat 650 euro.Un pret bun zic eu pt ca am auzit ca altii ia numai pt cel de lux 500euro.am mai vazut la o prietene si mam convins oricum daca ajungi cred ca are ce sa-ti arateiar daca mai vrei alte poze in plus ti le scoate la lab la pret normal(cred ca 10-14mii)sper sa-i fie de ajutor ;;) =; te pupicesc pa

Ok, hai sa ne gandim: 200 de poze 13/18; cate ai in albunul de lux? si ce intelege fotograful prin album de lux?
3 DVD-uri, okay, astea se dau acum cam de catre toti fotografii profesionisti.
Acum, sincera sa fiu, e destul de piperat8-|....dar daca face poze bestiale, merita.
Ai cumva adresa lui de email? O sa iti trimit un mesaj privat cu cateva detalii pe care as vrea sa le aflu.
Te pup si spor la pregatiri!^:)^

alli_utza
19.01.2007, 20:22:00
Ok, hai sa ne gandim: 200 de poze 13/18; cate ai in albunul de lux? si ce intelege fotograful prin album de lux?
Acum, sincera sa fiu, e destul de piperat8-|....dar daca face poze bestiale, merita.
Ai cumva adresa lui de email? O sa iti trimit un mesaj privat cu cateva detalii pe care as vrea sa le aflu.
SALUTIC, acum am ajuns acasa si sper sa te lamuresc. Deci: albumul de 200 de poze costa 200euro(1 euro poza),cel de lux are 30 de poze imprimate pe paginile albumului(cred ca sunt lipite f bine )si sunt cam asa-ex:pe fundal pieptul mirelui,adica se vede vestutza lavaliera si bineinteles trandafirul de ginere si sunt suprapuse pozitze cu mai multe scene care tin de momentul "pusului florii in piept de nasa" precizes ca poza are laturile de 30/30 (nu stiu daca pot sa-ti relatez exact ce am vazut)are coperti din piele ecolgica si contine cele mai tari poze acesta e 250euro; iar cele 3 dvd-uri 200 euro care la randul lor mie mi-au placut enorm. Din ce am gasit pe piata eu cred ca am ales ceea ce am gasit cel mai bine . Am o prietena buna care a avut o nunta de vis dar pozele si dvd-urile groaznice.:O Nu pot sa-ti spun ce criza a avut cand le-a vazut a 2 a zi si nu vreau sa mi se intample asa ceva. Eu iti doresc sa faci alegerea cea mai buna >:D< :)>- si sa ai o nunta superba :) :) :)

alli_utza
19.01.2007, 20:29:00
Imi pare rau nu am adresa de email. Ps:ce copilas dulcic:* <:-P

alli_utza
20.01.2007, 17:29:11
De ce sunteti asa putine? Ash vrea sa mai vb sau chiar sa ne intalnim?Ce ziceti?:D

mononamad
20.01.2007, 20:55:53
Vreau si eu un fotograf profesionist si pe cineva cu filmatul[-o< .Cine poate sa ma ajute cu un numar de telefon?, ca cel pe care il voiam are programata nunta pe 01 sept:((

marina2007
20.01.2007, 22:01:47
Eu am fost astazi si am vb cu un cameraman si a zis ca ma costa 300 euro cu poze cu tot,fara acel album de lux,acel album nil cumparam singuri ,este 200-300 euro in oras nu stiu exact
Va pup si spor la pregatiri

Ancuta_Weiser
21.01.2007, 00:18:06
De ce sunteti asa putine? Ash vrea sa mai vb sau chiar sa ne intalnim?Ce ziceti?:D

Io zic "Da", ne intalnim! de Paste sunt cu fetita in tara, deci, ne vedem a o cafea????:*

Ancuta_Weiser
21.01.2007, 00:22:38
Imi pare rau nu am adresa de email. Ps:ce copilas dulcic:* <:-P

Oky doky, nu e problema. Rezolvam noi cumva.
Cat despre Sophie ;;) e ingerasul meu!:*:*:*

alli_utza
21.01.2007, 02:21:12
<:-P <:-P <:-P Sigur ca da poate organizam o intalnire in grup!!!!!! Super!!:* :* :*

alli_utza
21.01.2007, 03:06:51
Eu am fost astazi si am vb cu un cameraman si a zis ca ma costa 300 euro cu poze cu tot,fara acel album de lux,acel album nil cumparam singuri ,este 200-300 euro in oras nu stiu exact
Ce album iti cumperi singura?Cred ca nu sti despre ce vorbesti:-? ???Continutul albumului conteaza nu doar exteriorul! Poate ca totusi iubi ma rasfata prea mult si imi face toate capriciile dar peste poze nu pot sa trec[-X Poate ca nu am inteles eu bine ce ai vrut sa zici sau poate chiar ai gasit ceva bun. Spor la treaba>:D<

Ancuta_Weiser
23.01.2007, 14:22:23
200 - 300 de euro doar albumul? sunt de acord cu alinuta, conteaza continutul lui, nu coperta...nu poate fi atat de scump, decat poate, cu pozele de "lux"! sper! :-? stati ca ma uit la diverse albume, pe net, si va zic!

alli_utza
23.01.2007, 20:39:44
200 - 300 de euro doar albumul? sunt de acord cu alinuta, conteaza continutul lui, nu coperta...nu poate fi atat de scump, decat poate, cu pozele de "lux"! sper! :-? stati ca ma uit la diverse albume, pe net, si va zic!
Abia astept sa ne intalnim cand vii in tara ! Cat are fetita ta? As vrea si eu un ineras:x dar astept intai nunta si dupa aia ma apuc de treaba :"> (hi hi) paaaaa>:D< >:D< >:D< >:D<

Ancuta_Weiser
23.01.2007, 21:21:47
Sophie are 9 luni, a implinit astazi! si am sarbatorit cu primul dintisor!:D:-p
deci,nu am dormit azi-noapte, l-am asteptat amandoua!:((
Sa stii ca nici eu nu credeam ca sunt asa un dar, bebelusii! dar uiti de toate cand intind manutele mici si vor sa te ia in brate!
Hai ca eu chiar vreau sa ne vedem! sunt in tara 2 saptamani, intre 3 si 16 aprilie, deci ne vedem sigur! da? Multumesc frumos pentru cuvintele frumoase!

alli_utza
23.01.2007, 22:04:09
Sophie are 9 luni, a implinit astazi! si am sarbatorit cu primul dintisor!:D:-p
deci,nu am dormit azi-noapte, l-am asteptat amandoua!:((
Sa stii ca nici eu nu credeam ca sunt asa un dar, bebelusii! dar uiti de toate cand intind manutele mici si vor sa te ia in brate!
Hai ca eu chiar vreau sa ne vedem! sunt in tara 2 saptamani, intre 3 si 16 aprilie, deci ne vedem sigur! da? Multumesc frumos pentru cuvintele frumoase!
Va pup si va astept sa veniti>:D< >:D<

marina2007
25.01.2007, 10:41:48
Ce album iti cumperi singura?Cred ca nu sti despre ce vorbesti:-? ???Continutul albumului conteaza nu doar exteriorul! Poate ca totusi iubi ma rasfata prea mult si imi face toate capriciile dar peste poze nu pot sa trec[-X Poate ca nu am inteles eu bine ce ai vrut sa zici sau poate chiar ai gasit ceva bun. Spor la treaba>:D<
Nu ne duceam cu cameramanul s-a luom albumul,dar am renuntat la cameraman deoarece acum mi-a zis ca imi face 1 dvd, mi s-a parut un porc si am renuntat la el.
Este f putin s-a din acea zi frumoasa decat 2 ore si am renuntat,ne-a mintit ,traim in Romania asta este ,mai dai si peste oameni de genul asta
Va pup

isabela23
25.01.2007, 20:44:11
salutare dragi miresici! eu n-am mai scris cam de multicel pe aici din cauza lipsei de timp, insa am constatat faptul ca s-a propus ceva cu care sunt total de acord. da, as vrea si eu sa ne intalnim toate intr-o zi si sa discutam diverse in legatura cu nuntile noastre.
astept sa se stabileasca si o data, parca am inteles candva in apropierea Pastelui, ca sa poata veni si Ancuta.
eu sunt de acord oricand si sunt deschisa la discutii :)
Va pup

Ancuta_Weiser
25.01.2007, 22:17:34
salutare dragi miresici! eu n-am mai scris cam de multicel pe aici din cauza lipsei de timp, insa am constatat faptul ca s-a propus ceva cu care sunt total de acord. da, as vrea si eu sa ne intalnim toate intr-o zi si sa discutam diverse in legatura cu nuntile noastre.
astept sa se stabileasca si o data, parca am inteles candva in apropierea Pastelui, ca sa poata veni si Ancuta.
eu sunt de acord oricand si sunt deschisa la discutii :)
Va pup

Bine ai revenit, Isa! si eu vreau sa ne vedem, cum spunea si alinuta, deci vom stabili impreuna o zi. Ar fi super daca se poate in preajma Pastelor, ca sunt sunt atunci in tara, cu Sophie. Si tare as vrea sa ne vedem.:* Deci, pana atunci, oricum ne auzim aici, pe forum.
Toate ok cu pregatirile? ai facut programare la Madona? eu zic sa mergi, ca mama mi-a spus ca este destul de aglomerat. :O
Va pupam pe toate!

Ancuta_Weiser
25.01.2007, 22:18:23
Va pup si va astept sa veniti>:D< >:D<

Saru'mana! si noi la fel!
In rest, ce ati mai facut?
Noi avem intre timp 2 dintisori...:*

marina2007
25.01.2007, 22:33:32
O,O!E bine ca ne-au aparut dintisorii,acum urmeaza muscaturile=))
E o dulce fetita ta,mor de ea tot timpu cand intru pe forum stau si ma uit la ea,as vrea si eu ,dar eu mai trebuie sa astept vro 2,3 ani,sa termin facultatea pt ca nu am decat 22 de ani,el are 25 ,el ar avea varsta dar sta si asteapta dupa mineo:-)
Va pup pe amandoua,tu si asa cred ca o albesti cu pupaturile:*

Ancuta_Weiser
25.01.2007, 22:40:19
O,O!E bine ca ne-au aparut dintisorii,acum urmeaza muscaturile=))
E o dulce fetita ta,mor de ea tot timpu cand intru pe forum stau si ma uit la ea,as vrea si eu ,dar eu mai trebuie sa astept vro 2,3 ani,sa termin facultatea pt ca nu am decat 22 de ani,el are 25 ,el ar avea varsta dar sta si asteapta dupa mineo:-)
Va pup pe amandoua,tu si asa cred ca o albesti cu pupaturile:*

Au apraut si muscaturile!!!!!!!!!! si sa vezi ce dor:O! dar lasa, ca o aduc la intalnire, sa va muste si pe voi!:*:D
Saru'mana de cuvintele frumoase!
Cat despre varsta pentru bebe...trebuie sa faci cum crezi tu ca e mai bine, trebuie sa te simti pregatita de bebe. 22 de ani era o varsta ok (mama m-a avut la 21, soacra-mea pe sotul meu la 19!)...dar parca acum sunt alte vremuri...eu am nascut cu 2 saptamani inainte de a implini 26 de ani. Dar stiam ca vreau bebe, am terminat de 4 ani facultatea, lucrez (lucram), am reusit sa cumparam casa...deci, sunt cateva considerente care au fost in favoarea noastra.
Oricum, cand vine, bebele e o minune! muscatoare (acum!:-B=))).
Hai, pupici, si numai bine!:*

Tatiana_N
26.01.2007, 21:02:13
Salut miresici din Craiova
Incepand de azi in Bucuresti la Romexpo -" Expo Ideal Mariaj 2007"

otilia3nigma
26.01.2007, 22:57:08
Salutari tuturor!
Si eu voi fi miresica anul acesta. Nunta va avea loc pe 8 iulie. Petrecerea de dupa se va tine la Restaurantul Militar in salonul rosu (cel mare, de 220 de persoane). Am dat un avans de 500ron, care va fi scazut la sfarsit din suma totala de plata. Cei de la restaurant au un contract cu trei formatii pe care va trebui sa ne ducem sa le ascultam si sa vedem care ne place. De mese, scaune, etc. se ocupa cei de acolo, noi trebuie sa alegem culoarea. Daca a fost cineva la vreo nunta de acolo as vrea sa-mi spuna si mie cum a fost[-o< : a fost destul spatiu pentru dans? chelnerii cum sunt?
Cununia religioasa as vrea sa aiba loc la Madona Dudu. Cam cu cat timp inainte ar trebui vorbit la biserica? Dar ptr cununia civila?
Cate dintre voi si-au luat rochie de mireasa, de unde si la ce pret?
Eu nu mi-am luat inca nici rochie de mireasa, nici rochie ptr cununia civila.

va pup!

alli_utza
26.01.2007, 23:23:21
Ne intalnim !!! Multi pupici pt Sophiiutza:*:*:*:*

moniqutza
27.01.2007, 13:27:56
Salutare, fetelor!
Azi am descoperit si eu acest forum si sunt surprinsa de cate chestii poti afla de aici. Eu locuiesc de 1 an in Bucuresti, dar nunta mea va avea loc la Craiova, pt ca acolo am toata familia si majoritatea prietenilor. Va fi pe 14 iulie , la Green House.Citind mesajele voastre, realizez ca sunt cu mult in urma cu pregatirile. Adica...n-am facut mai nimic in afara de rezervarea restaurantului si de a discuta cu formatia. Adica...n-am vorbit de biserica, de aranjamentele salii...nu am rochitza, nu am cumparat nimic...nu am cameraman si fotograf...Sunt in pom! Vazand cat de informate sunteti, am intrat in panica...
Va salut, si sper sa putem schimba impresii si cat mai multe sfaturi utile!

Ancuta_Weiser
27.01.2007, 14:09:53
Salut miresici din Craiova
Incepand de azi in Bucuresti la Romexpo -" Expo Ideal Mariaj 2007"

Buna Tatiana, si bine ai venit!
Fetelor, un pont bun, pentru cine poate merge la Bucuresti. Eu, din pacate. va trebui sa ma multumesc cu ce gasesc pe aici. :D
Tatiana, stii cat va dura targul?
Pupici si spor la pregatiri!:*

Ancuta_Weiser
27.01.2007, 14:15:55
Salutari tuturor!
Si eu voi fi miresica anul acesta. Nunta va avea loc pe 8 iulie. Petrecerea de dupa se va tine la Restaurantul Militar in salonul rosu (cel mare, de 220 de persoane). Am dat un avans de 500ron, care va fi scazut la sfarsit din suma totala de plata. Cei de la restaurant au un contract cu trei formatii pe care va trebui sa ne ducem sa le ascultam si sa vedem care ne place. De mese, scaune, etc. se ocupa cei de acolo, noi trebuie sa alegem culoarea. Daca a fost cineva la vreo nunta de acolo as vrea sa-mi spuna si mie cum a fost[-o< : a fost destul spatiu pentru dans? chelnerii cum sunt?
Cununia religioasa as vrea sa aiba loc la Madona Dudu. Cam cu cat timp inainte ar trebui vorbit la biserica? Dar ptr cununia civila?

va pup!

Buna Otilia!:*
Eu zic ca in privinta restaurantului stai bine, ma refer la faptul ca ei se ocupa de aranjamentul salii. Eu, din pacate, nu am fost la nunti acolo, dar cred ca sunt fete care te pot ajuta.
Despre biserica, si noi tot la Madona avem cununia religioasa. Noi am facut deja programare, pentru 18 august. Iti recomand sa mergi sa faci programare, pentru ca biserica este destul de solicitata, si s-ar putea sa ai surprize neplacute.
Despre cununia civila nu stiu ce sa iti spun, noi suntem deja casatoriti civil. Fetelor, ponturi, informatii, ceva? ce vrei sa stii?
Eu rochie de mireasa nu mi-am luat, pentru ca stau in Irlanda si aici sunt foarte scumpe. Plec acum la vanatoare, si voi incepe cu Berlin, apoi Bucuresti, in primavara,cand sunt in tara.:D
Spor!

Ancuta_Weiser
27.01.2007, 14:17:12
Azi mi-am luat rochitza de la targ este wl !!!!!Salutari la toata lumea!!!:*:*:*

Alinuta, daca nu ne arati poze, sunt in stare sa vin dupa tine!:D:-p
Asa ca, te rugammmmmmmmmmmmmmmmm!!!!:*:*:*
FELICITARI, sa fie intr-un ceas bun si sunt sigura ca arati ca o printesa!:*

Ancuta_Weiser
27.01.2007, 14:20:39
Salutare, fetelor!
Azi am descoperit si eu acest forum si sunt surprinsa de cate chestii poti afla de aici. Eu locuiesc de 1 an in Bucuresti, dar nunta mea va avea loc la Craiova, pt ca acolo am toata familia si majoritatea prietenilor. Va fi pe 14 iulie , la Green House.Citind mesajele voastre, realizez ca sunt cu mult in urma cu pregatirile. Adica...n-am facut mai nimic in afara de rezervarea restaurantului si de a discuta cu formatia. Adica...n-am vorbit de biserica, de aranjamentele salii...nu am rochitza, nu am cumparat nimic...nu am cameraman si fotograf...Sunt in pom! Vazand cat de informate sunteti, am intrat in panica...
Va salut, si sper sa putem schimba impresii si cat mai multe sfaturi utile!

Buna Moniquta, si bine ai venit!
Sa stii ca ai dreptate: suntem informate, dar tot cu pregatirile in pom, din diverse motive! facem si noi care ce putem!:D
Din cate stiu eu Green House este ok (si sunt fete care fac nunta acolo pe forum) si cred ca ii poti intreba cum e cu aranjatul salii si asa.
E bine ca ai restaurantul, stii cat de repede se fac programari.
Cat despre biserica, in functie de care biserica iti place, eu zic sa iti faci programarea. Bisericile fac si botezuri si altele, sa nu ai surprize....
Lasa ca le facem noi pe toate, calm, mai avem vreme!:*

Ancuta_Weiser
27.01.2007, 14:21:16
Ne intalnim !!! Multi pupici pt Sophiiutza:*:*:*:*

:*:"> Asa facem!

alli_utza
27.01.2007, 14:46:39
Luni ma imbrac in rochitza si atunci fac si poze cand vine si socrela mea acasa:) .Multumesc frumosssssss:):)>:D<>:D<>:D<
Alinuta, daca nu ne arati poze, sunt in stare sa vin dupa tine!:D:-p
Asa ca, te rugammmmmmmmmmmmmmmmm!!!!:*:*:*
FELICITARI, sa fie intr-un ceas bun si sunt sigura ca arati ca o printesa!:*

alli_utza
27.01.2007, 14:49:51
Salutari tuturor!

va pup!
Bine ai venit!Stai linistita ai timp sa le faci pe toate de toate . Nici eu nu am fost la biserica!

alli_utza
28.01.2007, 18:47:17
Multumesc ffffff mult fetelor !!!!!!!!Sunteti niste dulcici:*:*:*Am 1.61m si 52kg(si eu sunt scunda):* multumite?va pup

Ancuta_Weiser
28.01.2007, 21:08:09
Multumesc ffffff mult fetelor !!!!!!!!Sunteti niste dulcici:*:*:*Am 1.61m si 52kg(si eu sunt scunda):* multumite?va pup

NUUUUUUUUUUU!! Io nu sunt multumita!!!!!!!!!!!!!:((:((:(( si asta pentru ca am cu vreo 15 kg mai mult decat tine!!!! >:P
Glumesc!:*
Pupici!

Ashera
29.01.2007, 12:21:37
In primul rand scuze ca nu am mai intrat de mult dar timpul nu prea imi permite. In tariful asta este inclus si cameramanul si foto si i-am gasit prin cunostiinte care au avut nunti inainte si ne-au fost recomandati. Pana la urma l-am ales pe cel cu 15 milioane care ne ofera 200 de fotografii, 5-6 ore de filmat si albumul acela cu fotografiile prelucrate,3 DVD-uri. Eu zic ca e bine, am vazut si fotografii si DVD-uri si mi-a placut chiar mult cum lucreaza tipul.

moniqutza
29.01.2007, 12:52:00
Fetelor, mi-am luat si eu rochitza!!!!
Tocmai cand ma plangeam ca nu gasesc nimic la targ pe gustul meu, si voiam sa plec, am gasit rochita pe care o visasem de un an intreg! Si tot de la White Lady.... ca Alinutza...Au materiale f bune, iar modelele sunt de genul celor de la Pronovias.. Mergeti si voi la targul de la Casa Poporului, pe 2-4 feb.,mi-au zis ca o sa vina si acolo. Si au super preturi.
Apropo, Alinutza, e fff frumoasa rochita...S-o porti...fericita!!
Eu mi-am dorit un alt gen, un model mai ciudat....nu ampla , cu crinolina, ci cambrata....pe corp....
I'm happy!!!!:)
Va pupicesc!!!!

Ancuta_Weiser
29.01.2007, 13:12:41
Tocmai cand ma plangeam ca nu gasesc nimic la targ pe gustul meu, si voiam sa plec, am gasit rochita pe care o visasem de un an intreg! Si tot de la White Lady.... ca Alinutza...Au materiale f bune, iar modelele sunt de genul celor de la Pronovias.. Mergeti si voi la targul de la Casa Poporului, pe 2-4 feb.,mi-au zis ca o sa vina si acolo. Si au super preturi.
Eu mi-am dorit un alt gen, un model mai ciudat....nu ampla , cu crinolina, ci cambrata....pe corp....
Va pupicesc!!!!

Moniquta, iti dai seama ca nu scapi asa usor! Vrem POZE!
Felicitari pentru rochita! sa o porti iubita si o sa arati ca o printesa, cu siguranta!:*

Ancuta_Weiser
29.01.2007, 13:15:56
In primul rand scuze ca nu am mai intrat de mult dar timpul nu prea imi permite. In tariful asta este inclus si cameramanul si foto si i-am gasit prin cunostiinte care au avut nunti inainte si ne-au fost recomandati. Pana la urma l-am ales pe cel cu 15 milioane care ne ofera 200 de fotografii, 5-6 ore de filmat si albumul acela cu fotografiile prelucrate,3 DVD-uri. Eu zic ca e bine, am vazut si fotografii si DVD-uri si mi-a placut chiar mult cum lucreaza tipul.

Ashera, nu-i nici o problema, multmuesc frumos pentru informatii.:*
Ai cumva si datele lor de contact? poate si o adresa de email? mi poti da un mesaj privat?
Eu nu sunt in tara si mi-ar fi usor sa comunic cu ei prin email. Pana ajung in Craiova sa vad ce imi pot oferi, as vrea sa stiu cateva detalii, si m-ar ajuta daca ai avea adresa lor de email, sau un nr. de telefon.
Mie mi se pare pretul ok pentru pachetul pe care il aveti, pe cuvant!
Merci mult si spor la pregatiri!:*^:)^

alli_utza
29.01.2007, 21:47:32
Nu te inteleg ce este cu Green House< la mine in dreapta sus scrie Debarcader (in Parcul Romanescu) .Monicutza m-a intrebat doar de unde am luat rochitza . Intrebarea cu husele era adresata tuturor!/:)
Alli-utza, unde la Green House? Sala sau terasa?
Va pup pe toate si bafta multa la cumparaturi si pregatiri >:D<

alli_utza
29.01.2007, 21:51:56
Multumesc! SA TE BUCURI DE ROCHITA! O sa fii o miresica suuuuuperba!
Va pupicesc!!!!

isabela23
05.02.2007, 22:42:37
fetelor in sfarsit mi-am gasit costumatia pt cununie;trebuie sa imi mai stramteze putin fusta; miercuri ma duc sa o probez si daca e bine o iau.abia astept sa fac niste poze cu ea sa va arat si voua; este exact ceea ce mi-am dorit: si culoare si model....sunt suuuuupeeerr incantata
Va pup si va doresc multa bafta!
cred ca rochita de mireasa o fac tot acolo, daca nu gasesc ceva sa imi placa :*

alli_utza
05.02.2007, 22:45:14
Unde ai gasit? Asteptam pozici!
fetelor in sfarsit mi-am gasit costumatia pt cununie;trebuie sa imi mai stramteze putin fusta; miercuri ma duc sa o probez si daca e bine o iau.abia astept sa fac niste poze cu ea sa va arat si voua; este exact ceea ce mi-am dorit: si culoare si model....sunt suuuuupeeerr incantata
Va pup si va doresc multa bafta!
cred ca rochita de mireasa o fac tot acolo, daca nu gasesc ceva sa imi placa :*

isabela23
07.02.2007, 00:56:10
Unde ai gasit? Asteptam pozici!

Am gasit la magazinul Aida. Mie mi se pare ca acolo se lucreaza ceva mai bine decat la alte magazine, iar vanzatoarele sunt super dragute si amabile, iar patroana e la fel de serviabila.
Am ramas super dezamagita insa de cele de la Agnes Toma, si n-o sa mai calc pe acolo nici in ruptul capului.
maine ma duc sa probez fusta modificata si daca o iau incerc sa fac si poze cat mai curand posibil sa va arat si voua.
Va pup

isabela23
08.02.2007, 15:20:10
salutare, ieri am luat costumasul pt cununie, nu am facut poze imbracata, insa am facut eu azi cateva cu web-ul; nu stiu cat de bine se vede, dar o sa fac si imbracata cat de curand.
am probat si rochii de mireasa....nu va pot spune senzatia pe care am avut-o cand m-am vazut imbracata mireasa...nu m-as mai fi dezbracat din rochie.....si imi sta bine asa cum o vreau eu..printesa...
am probat si mai pe corp si nu imi sta bine....
tot acolo imi fac si rochia de mireasa, saptamanna viitoare ma duc sa imi dau comanda, pana atunci ma mai gandesc la model,materiale...etc

inginermiha
09.02.2007, 12:06:15
Fetele Am Si Eu Intrebare! Poate S-a Mai Scris Despre Acest Lucru...scuze Daca Ma Repet...
Vreau Sa Imi Fac Rochia De Mireasa, Stiti Firme Care Sa Lucreze Bine Rochii La Comanda, Si-a Facut Vruna Dintre Voi... Si Daca Da Unde?

mariah
09.02.2007, 14:12:52
Fiind primul meu post in acest forum vreau sa va salut si sa doresc tuturor miresicilor din Craiova si nu numai sa aveti o nunta de vis , sa fiti cele mai frumoase si mai fericite .
Eu am fost deja miresica cu ceva timp in urma si as dori sa va ajut cu unele sfaturi daca doriti.Ei bine in ceea ce priveste magazinele de rochii de mireasa , in Craiova exista pe Lipscani o super draguta doamna , unica in orasul nostru as putea spune care creeaza si face cele mai frumoase rochii dupa buzunarul si preferintele fiecareia. Pur si simplu mergi cu un model si iti face identic ba chiar mai frumoasa.O prietena de-a mea si-a facut rochia acolo si a fost foarte multumita . In urma cu 2 ani cand eu am fost mireasa nu stiam de acest magazin sau probabil ca nici nu exista . Nu stiu daca am voie sa spun aici numele magazinului dar daca da revin cu un post.

mariah
09.02.2007, 14:20:49
Este cineva din Craiova, mi-ar placea sa stau de vb cu o viitoare miresica din Craiova!
Ati auzit ca se spune ca data de 07.07.07 (7 iulie 2007) va purta noroc?Are cineva nunta atunci?Cade exact intr-o sambata

Fratele meu are nunta chiar pe 07.07.07 iar eu sunt nasa lui si sper sa ii port noroc .

inginermiha
09.02.2007, 15:49:05
Mariah te rog frumos spune numele doamnei si a magazinului dansei , pentru ca eu vreu sa imi fac rochita de mireasa si caut un croitor bun care sa faca treaba buna.
Si daca ai observat ca fetele au mai dat nume.

mariah
09.02.2007, 15:51:31
Magazinul se numeste Venus si este pe Lipscani .

alli_utza
09.02.2007, 19:00:08
Nu mi-am facut nimik acolo dar am auzit de la o prietena ca si la Maya Fashion un mag tot de pe lipscani de mirese ar lucra bine! Daca te ajuta cu ceva.....

alli_utza
09.02.2007, 19:01:15
Pt inginermiha
Nu mi-am facut nimik acolo dar am auzit de la o prietena ca si la Maya Fashion un mag tot de pe lipscani de mirese ar lucra bine! Daca te ajuta cu ceva.....

isabela23
09.02.2007, 20:48:36
eu mi-am facut costumatia pt cununie la magazinul Aida si sunt foarte multumita, iar rochia de mireasa tot acolo o voi face, saptamana viitoare ma duc sa dau comanda

marina2007
09.02.2007, 22:09:16
eu mi-am facut costumatia pt cununie la magazinul Aida si sunt foarte multumita, iar rochia de mireasa tot acolo o voi face, saptamana viitoare ma duc sa dau comanda
Ce model de rochie ai ai ales?Daca nu ma insel eu la magazinu AIDA predomina rochiile acelea mulate

isabela23
10.02.2007, 13:12:54
Ce model de rochie ai ai ales?Daca nu ma insel eu la magazinu AIDA predomina rochiile acelea mulate

intr-adevar predomina rochiile pe corp, dar lucreaza orice model vrei tu; eu am probat acolo si rochie tip printesa si pe corp; am remarcat faptul ca ma avantajeaza cea tip printesa (asta imi si doream), cu toate ca sunt scunda(1.60); acum ramane sa ma hotarasc eu exact ce vreau ...material, model...si saptamana viitoare ma duc sa vorbesc si sa ma mai consult cu cea care le creeaza.
sincer, sunt foarte multumita de ceea ce am vazut acolo; ma refer la amabilitatea tuturor persoanelor care lucreaza acolo, la comunicarea dintre ele si cliente, care dupa parerea mea conteaza foarte mult, pentru ca numai comunicand isi dau seama ce vrei exact, si in principal la calitatea croielii, a cusaturilor...imi place ;-)

princesss
10.02.2007, 23:14:22
Cam ce preturi au? Si la rochii de cununie si de mireasa

isabela23
11.02.2007, 00:47:07
Cam ce preturi au? Si la rochii de cununie si de mireasa

eu am dat pe costumasul meu de cununie 450Ron ( e atasat mai jos), iar rochiile de mireasa variaza; depinde si din ce materiale sunt facute;
eu am zarit acolo una care mi-a placut la 850 Ron pe corp, dar am vazut si la 1800 Ron, tip printesa, dar care avea mai multa dantela si cred ca stii si tu ca dantela e cam scumpa
eu cred ca sunt preturi acceptabile in raport cu calitatea, spre deosebire de multe alte magazine care au preturi mai piperate si calitatea lasa de dorit...

mononamad
12.02.2007, 20:39:08
vreau sa va arat ce rochii am probat pana acum si astept pareri sincere.Cea maro se poate face rochie de mireasa pe alb, desigur.

mononamad
12.02.2007, 22:06:57
Fetelor, dar cand este targul de nunti la noi in oras?Eu nu stiam de existenta lui, dar am auzit ca anul trecut a fost la Muzeul de arta, dar nu stiu in ce perioada?stie cineva ceva despre asta?

Ancuta_Weiser
13.02.2007, 00:51:50
Fetelor, eu tocmai am revenit de la Berlin...si mi-am luat si rochia!
Atasez cateva poze!
PS: E clar ca nu sunt eu in poze, dar rochia mea vine abia peste 1 luna, si apoi merg la probe (fusta trebuie scurtata). In rest, am achizitionat si pantofii, si voalul, gentuta si un fel de coronita pentru par.

Ufff, o grija in minus!<:-P

alli_utza
13.02.2007, 00:59:27
Farte frumoase Ancuta sa-ti aduca numai fericire si noroc in viata! Superbe toate-mi plac!I-ar gentuta....o bijuterie !
Ma miram io de ce n-ai mai dat nici un semn ai fost la Berlin <:-P:> :*:*
Atasez cateva poze!
PS: E clar ca nu sunt eu in poze, dar rochia mea vine abia peste 1 luna, si apoi merg la probe (fusta trebuie scurtata). In rest, am achizitionat si pantofii, si voalul, gentuta si un fel de coronita pentru par.

alli_utza
13.02.2007, 01:03:34
Eu n-am auzit nimik de targ de nunti la noi in oras, am sa ma interesez si eu:-\.
Fetelor, dar cand este targul de nunti la noi in oras?Eu nu stiam de existenta lui, dar am auzit ca anul trecut a fost la Muzeul de arta, dar nu stiu in ce perioada?stie cineva ceva despre asta?

Ancuta_Weiser
13.02.2007, 01:04:20
Saru'mana! sunt incantata ca am reusit sa gasesc tot ce vroiam! plus ca m-am incadrat in buget!
Bre, tu nu ai somn?>:D<:*

alli_utza
13.02.2007, 01:06:05
Stiu rochitele te-am vazut pe forum, nu sunt genul meu dar daca ar fii pe cea maronie as alegeo daca tu zici ca se poate face si pe alb!
vreau sa va arat ce rochii am probat pana acum si astept pareri sincere.Cea maro se poate face rochie de mireasa pe alb, desigur.

alli_utza
13.02.2007, 01:07:35
Ba da!! Acu' ma duc sa fac somnic! somnic usor si tie ,daca i-ti vine!
Saru'mana! sunt incantata ca am reusit sa gasesc tot ce vroiam! plus ca m-am incadrat in buget!
Bre, tu nu ai somn?>:D<:*

inginermiha
13.02.2007, 08:32:34
ESTI SUPER IN PRIMA....O PRINTESA , IAR DUPA PAREREA MEA PRIMA ESTE ALEGEREA CEA MAI BUNA

inginermiha
13.02.2007, 08:34:20
Atasez cateva poze!

SUNT SUPERBE TOATE LUCRURIE CARE TI LE-AI LUAT....DAR CORDELUTA ESTE MINUNATA, ASA CEVA AS DORI EU DAR IN ROMANIA UNDE AS PUTEA GASI:( ????????
CRED CA NU IN CRAIOVA SAU DA....???????????:-\

cla
13.02.2007, 10:22:43
Eu n-am auzit nimik de targ de nunti la noi in oras, am sa ma interesez si eu:-\.

Salutare fetelor, eu sunt noua in forumul asta.
Am inteles ca ar fi un targ de nunti undeva dupa Sf. Valentin, dar nu stiu exact ziua si locatia. Ne poate ajuta cineva? Noi mai avem mai putin de 3 luni pana la nunta si nu am cumparat inca verighete, invitatii, costum pentru el. Ce sa mai, am cumparat numai rochia de mireasa de care pot sa spun ca sunt foarte mandra!!! A, da, si mai avem si formatia, de care sunt si mai mandra (Redivivus!!!)
Deci, stie cineva ceva de vreun targ de nunti in Craiova???:-\

Va pup !

mononamad
13.02.2007, 22:37:55
ESTI SUPER IN PRIMA....O PRINTESA , IAR DUPA PAREREA MEA PRIMA ESTE ALEGEREA CEA MAI BUNA
Mie nu mi se pare de printesa prima, tocmai de asta nu as alege-o:(( Chiar ti se pare?Si in afara de material, nu are nimic deosebit.Pe a doua mi-o ichipui doar pe alb si cred ca ar fi deosebita.Oricum multumesc pentru opinie si compliment!

inginermiha
14.02.2007, 09:07:54
Eu merg pe ideea ca daca imi place ceva, nu mai conteaza parerea a "n" persoane din jur. Sti vorba aia..."gusturile nu se discuta".
Eu am zis ca imi place mai mult prima pentru ca a doua, acel gen de fusta mie nu imi place deloc(asta este parerea mea nu trebuie neaparat sa fie si a ta) pentru ca imi da senzatia de plapuma.
Asa ca iti dau un sfat alegeti rochia care iti place tie si in care te simti deosebita.
Te pup si spor la pregatiri!!!!!

mariah
14.02.2007, 11:18:41
Eu zic ca fiecare dintre voi sa va alegeti rochia la care ati visat mereu , sa nu tineti cont de parerea nimanui. Odata sunteti mirese si trebuie ca in acea zi deosebita sa va simtiti bine , sa fiti fericite si sa nu regretati nimic .
Iata si cateva poze :

Ancuta_Weiser
14.02.2007, 11:56:50
Sunt perfect de acord cu tine. Fetelor, voi trebuie sa decideti! Eu am ales rochia care mie mi-a placut cel mai mult! Si sunt ferm convinsa ca o sa ma simt minunat in ea!;-)
PS: Pozele sunt superbe!

Ancuta_Weiser
14.02.2007, 12:04:27

Mononamad, esti insa sigura ca pe alb iti va placea la fel de mult?
Te intreb pentru ca mi s-a intamplat sa vad o rochie intr-o culoare, iar pe alb arata nu prea bine....se intampla ca exact culoarea sa faca rochia deosebita. Nu vreau sa fiu carcotasa...dar eu asa am patit.
Oricum, orice rochita ai alege, o sa fie a ta, si o sa arati superb in ea!:*

mononamad
14.02.2007, 20:25:59
Mononamad, esti insa sigura ca pe alb iti va placea la fel de mult?
Te intreb pentru ca mi s-a intamplat sa vad o rochie intr-o culoare, iar pe alb arata nu prea bine....se intampla ca exact culoarea sa faca rochia deosebita. Nu vreau sa fiu carcotasa...dar eu asa am patit.
Oricum, orice rochita ai alege, o sa fie a ta, si o sa arati superb in ea!:*

Nu esti carcotasa deloc si chiar m-am gandit la posibilitatea asta.Nu stiu...De asta inca mai ezit ca as vrea sa o vad pe alb.Eu am pus-o pe vara-mea sa mai dea cate o fuga pe acolo.Poate apare si pe alb, ca nici eu nu as risca, desi pana la urma, daca nu se poate, cred ca imi iau inima in dinti si imi asum riscul.Dar asta numai dupa ce sunt 100 % convinsa.Materialul e bun-tafta usoara.Daca nu e frumoasa modelul ala, o fac atcumva fusta.Nu stiu sincer ce sa spun, dar stiu ca imi place si mi-a ramas gandul la ea.Va pup

alli_utza
14.02.2007, 21:25:31
Asa fetelor mai exista si miresici pe Craiova:suuuper:

inginermiha
15.02.2007, 10:59:45
Mononamad, am si eu o intrebare, unde ai probat rochitele alea 2? in Craiova.
Am vorbit si eu aseara cu o prietena din Craiova si a zis ca la magazinul de langa Universitate(cel de rochii de mireasa) au niste rochite super!!!!
Voi ce ziceti?????

inginermiha
15.02.2007, 12:22:20
Fetele v-am aratat c-am ce fel de rochita mi-ar placea mie????
Sa imi spuneti daca ati vazut asa ceva prin craiova si daca da unde!!!
Merisc!

mariah
15.02.2007, 13:00:17
Merisc!

La Venus pe Lipscani te duci cu modelul si ti-l face.

marina2007
15.02.2007, 22:00:28
Merisc!
La magazinul AIDA cel de langa universitate,gasesti modele cum vrei tu

inginermiha
16.02.2007, 10:57:36
Multumesc fetelor pentru promptiudine!>:D<

mononamad
16.02.2007, 19:46:10
Mononamad, am si eu o intrebare, unde ai probat rochitele alea 2? in Craiova.
Am vorbit si eu aseara cu o prietena din Craiova si a zis ca la magazinul de langa Universitate(cel de rochii de mireasa) au niste rochite super!!!!
Voi ce ziceti?????
Nu, nu in Craiova.La Bucuresti, la IL CREATORE.Asa se numeste firma.Du-te si uita-te la Brumihar langa universitate-asa se numeste-, dar mie sincer nu mi-a placut nimic.Materialele nu sunt asa bune, modelele ar fi frumusele.Incearca.Poate au adus colectie noua...

alli_utza
16.02.2007, 20:06:39
Fetelor , sincera sa fiu , inainte sa-mi cumpar rochita am umblat destul prin orasul nostru si nu m-a lasat impresionata absolut nimic din ce exista prin magazinasele noastre .Si sa va spun ceva ,ce pe mine m-a dezgustat: daca vreti un model special la comanda fac, dar atentie NUMAI cu materialele lor( toate calitate proasta si cu preturi umflate bine) Nu ma vorbesc de calitatea croielii care lasa mult de dorit. Anul trecut au avut nunta doua prietene cu care am pierdut ceva timp dupa rochii de mireasa, iar una chiar si -a facut-o pe comanda siii ...surpriza stiti cand au terminat-o ? Cu o zi inainte de nunta ei:O! Si daca ar fi iesit ceea ce trebuia as mai fi zis:-s dar ce sa mai faca?Asa ca fetelor aveti grija!!!!!:-"

Ancuta_Weiser
19.02.2007, 13:26:56
Fetelor , sincera sa fiu , inainte sa-mi cumpar rochita am umblat destul prin orasul nostru si nu m-a lasat impresionata absolut nimic din ce exista prin magazinasele noastre .Si sa va spun ceva ,ce pe mine m-a dezgustat: daca vreti un model special la comanda fac, dar atentie NUMAI cu materialele lor( toate calitate proasta si cu preturi umflate bine) Nu ma vorbesc de calitatea croielii care lasa mult de dorit. Anul trecut au avut nunta doua prietene cu care am pierdut ceva timp dupa rochii de mireasa, iar una chiar si -a facut-o pe comanda siii ...surpriza stiti cand au terminat-o ? Cu o zi inainte de nunta ei:O! Si daca ar fi iesit ceea ce trebuia as mai fi zis:-s dar ce sa mai faca?Asa ca fetelor aveti grija!!!!!:-"

Eu de aceea am preferat sa o cumpar de-a gata! si nu regret alegerea facuta! Cat despre ce ai scris in legatura cu rochiile in Craiova, din pacate trebuie sa subscriu...mie nu mi-a placut nici una, si cred ca a fost din cauza materialelor folosite....si a finisajului, care parea de proasta calitate...o sa ziceti ca sunt carcotasa, dar asta e, sunt mai ciudata eu;;)

mononamad
19.02.2007, 20:20:54
salutare miresicilor
si eu sunt tot din craiova si o sa am nunta anul viit in septembrie
sper sa aflam cat mai multe una de la alta si sa avem toate o nunta de vis
am si eu o intrebare pt voi: avansul pe care l-ati dat la restaurant se scade din suma totala de la sfarsit sau nu?
eu sincer eram prea emotionata si am uitat sa intreb
Hei, ce s-a intamplat?Nu mai dai nici un semn de viata...Sper ca totul e OK

Ancuta_Weiser
21.02.2007, 12:03:15
Multe fete au tacut...de ce nu mai ziceti nimic???:(

mononamad
21.02.2007, 19:31:00
Multe fete au tacut...de ce nu mai ziceti nimic???:(
Am observat si eu...poate vorbesc pe alte topicuri.Hai ca spun eu ce am mai facut ca sa spargem gheata.A fost soacra-mea la biserica in satul de unde e al meu sa ia dezlegarea si ghici cat i-a spus ca trebuie sa platim....2 mil-Mie una mi se pare mult.Dar, ma rog...Faza mai interesanta este ca dupa ce soacra-mea s-a mirat cum m-am mirat si eu, popa (!) A lasat-o mai moale si a zis macar 500 mii.Nu vi se pare sub orice critica?Si la biserica este negociabil?:-< Si pana la urma ne-am ales cu un nr de telefon al popei pe care o sa-l sunam noi sa vorbim cat e pana la urma taxa.
Altceva....am revizuit lista care culmea (!) a crescut si incepe sa depaseasca capacitatea rest cu vreo 15 persoane daca vin toate.Puiul meu nici nu vrea sa auda de schimbarea restaurantului...nu stiu ce sa fac, e o dilema.Sunt sigura ca nu vor veni toti, dar exista si varianta asta.Restauranttul are si o terasa mica, dar pe cine sa pui pe terasa ca sa nu existe discutii?
Deci, nici nu am intrat bine in pregatiri si sunt numai probleme...(:| .Dar imi revin eu daca il simt pe al meu viitor mire alaturi

marina2007
21.02.2007, 19:48:01
buna fetelor,scuze ca intru cam rar pe net,dar calculatorul este la viitorul sot si nu stam impreuna si nu prea am timp in cursul zilei
Apropo de taxa de trebuie data la biserica,mie nu prea vroia sa mi-o dea,pana la urma s-a convins ca nu vrem nici in ruptu capului sa facem acolo si ne-a cerut 800 mii,am dat si am scapat de o grije,dar nu stiam ca este negociabil:-\
Ce-ti mai e si cu popii astia,sant mai hoti de cat hoti;;)

isabela23
21.02.2007, 20:32:00
buna fetelor, in legatura cu aceasta negatie de la biserica...in mod normal nu ar trebui sa se perceapa aceste taxe care oricum difera de la o biserica la alta...dar asa e in Romania. Cunosc un preot care are parohie la tara si nu ia nici un leu pentru asta.
Cu pregatirile cum mai stati? Invitatiile unde le faceti? Eu saptamana asta ma ocup de acest detaliu; vineri ma duc sa imi dau comanda la rochia de mireasa; am luat sampania, am platit vinul....mai sunt maruntisurile care ne iau o gramada de timp.
Eu nu am mai gasit loc la Madona si in final ne vom cununa la biserica de la Mercur.
pupici

Ancuta_Weiser
21.02.2007, 23:01:14
Am observat si eu...poate vorbesc pe alte topicuri.Hai ca spun eu ce am mai facut ca sa spargem gheata.A fost soacra-mea la biserica in satul de unde e al meu sa ia dezlegarea si ghici cat i-a spus ca trebuie sa platim....2 mil-Mie una mi se pare mult.Dar, ma rog...Faza mai interesanta este ca dupa ce soacra-mea s-a mirat cum m-am mirat si eu, popa (!) A lasat-o mai moale si a zis macar 500 mii.Nu vi se pare sub orice critica?Si la biserica este negociabil?:-< Si pana la urma ne-am ales cu un nr de telefon al popei pe care o sa-l sunam noi sa vorbim cat e pana la urma taxa.
Altceva....am revizuit lista care culmea (!) a crescut si incepe sa depaseasca capacitatea rest cu vreo 15 persoane daca vin toate.Puiul meu nici nu vrea sa auda de schimbarea restaurantului...nu stiu ce sa fac, e o dilema.Sunt sigura ca nu vor veni toti, dar exista si varianta asta.Restauranttul are si o terasa mica, dar pe cine sa pui pe terasa ca sa nu existe discutii?
Deci, nici nu am intrat bine in pregatiri si sunt numai probleme...(:| .Dar imi revin eu daca il simt pe al meu viitor mire alaturi

Eu am mai spus si la alte topicuri: mie imi este greata de astfel de reprezentanti ai lui Dzeu!:-& si mi-a fost teama ca voi avea probleme dat fiind ca sotul meu este nebotezat. Dar la Madona este ok, sotul va fi botezat in religia ortodoxa si vom fi cununati...oricum, mi se pare de-a dreptul gretos sa se intample asa ceva...
Apropo de lista: si noi avem aceeasi problema! La noi mai e si o alta nunta pe terasa, unde sa ii trimit pe cei care nu mai au loc??? ;)) eu zic sa stai calma, ca nu vor veni toti...si cred ca vor avea loc toti invitatii...din pacate, nu cred ca vei mai gasi restaurant liber....sau poate da?
Cu rochia ce ai mai facut?:*

Ancuta_Weiser
21.02.2007, 23:06:16
buna fetelor, in legatura cu aceasta negatie de la biserica...in mod normal nu ar trebui sa se perceapa aceste taxe care oricum difera de la o biserica la alta...dar asa e in Romania. Cunosc un preot care are parohie la tara si nu ia nici un leu pentru asta.
Cu pregatirile cum mai stati? Invitatiile unde le faceti? Eu saptamana asta ma ocup de acest detaliu; vineri ma duc sa imi dau comanda la rochia de mireasa; am luat sampania, am platit vinul....mai sunt maruntisurile care ne iau o gramada de timp.
Eu nu am mai gasit loc la Madona si in final ne vom cununa la biserica de la Mercur.
pupici

Cum ai calculat sampania si vinul, cate sticle ai luat? si te-ai decis ce invitatii faci? eu am hotarat ca ma voi mai uita data in aprilie, cand sunt in tara...daca nu, le comand in Marea Britanie..mai scumpe, dar sunt superbe. Unde iti faci rochia?
Imi pare rau ca nu ai mai gasit loc la biserica....dar si cea de la Mercur e faina! si important e ca slujba sa fie frumoasa!:*

ada78
21.02.2007, 23:13:40
Salutare miresici din Craiova,

De abia acum v-am descoperit si asta din pura intamplare - cautam pe net firme de decoratii in orasul nostru minunat. Dupa ce am citit cu atentie tot ce ati scris voi, am cam panicat. Marele eveniment este pe 3 iunie la Helin, si inca nu am rochie, domnul nu are costum, invitatiile de abia ieri le-am comandat, nu stiu ce decoratii sa fac la sala, :(, ce buchete vreau, ce bautura sa cumpar..... sa mai continui offfffffffffffff Va vad pe toate asa de bucuroase si entuziasmate de evenimet iar eu sunt ;)) ingrozita. Cum dumnezeu faci sa fie perfecta ziua aia, cum ii faci pe toti sa se simta bine si sa se distreze? Sunt cam disperata.

ada78
21.02.2007, 23:39:15
pt mononamad

In legatura cu cele 15 persoane in plus de pe lista, sa nu iti face probleme inca, asteapta sa dai invitatiile (inteleg ca nu ai facut-o inca) si sa primesti confirmarile pentru ca stiu, de la prietenele mele care au trecut deja prin asta, ca poti avea surprize de la persoanele de care esti sigur sigur ca vin dar afli.....in ziua cu pricina ca nu. La o prietena de-a mea s-a intamplat sa nu venit 8 persoane care confirmasera dar au venit 7 care nu erau pe lista..... Ma rog asta este cazul ideal. Oricum parerea mea este ca este greu sa gasesti alt restaurant.
La teorie sunt buna dar eu sunt...... fiarta.

ada78
21.02.2007, 23:57:56
...si inca ceva (tot pentru mononamad ). Nunta mea o a fie la Helin - nu stiu daca stii sala; este mai ciudata, este impartita din start in 3 salite, sa zic, mai mici, dar care comunica- si principala mea problema pe care am expus-o pe la toti prietenii si cunoscutii a fost: cum ii asez ca sa nu existe discutii si unii sa nu se simta izolati bla bla. Stii ce mi-au raspuns 95% din ei, ca orice as face sau nu as face, oricat ,m-as da cu capul de pereti, in final, tot vor fi persoane nemultunite si nu are rost sa ma stresez. ..poate te ajuta...moral parea asta

Ancuta_Weiser
22.02.2007, 00:00:26

De abia acum v-am descoperit si asta din pura intamplare - cautam pe net firme de decoratii in orasul nostru minunat. Dupa ce am citit cu atentie tot ce ati scris voi, am cam panicat. Marele eveniment este pe 3 iunie la Helin, si inca nu am rochie, domnul nu are costum, invitatiile de abia ieri le-am comandat, nu stiu ce decoratii sa fac la sala, :(, ce buchete vreau, ce bautura sa cumpar..... sa mai continui offfffffffffffff Va vad pe toate asa de bucuroase si entuziasmate de evenimet iar eu sunt ;)) ingrozita. Cum dumnezeu faci sa fie perfecta ziua aia, cum ii faci pe toti sa se simta bine si sa se distreze? Sunt cam disperata.

Bine ai venit printre noi! sa stii ca si noi suntem care mai de care zapacite (fetelor, eu zic de mine, in special!:* ) si incercam sa ne descurcam cum putem. Si forumul este chiar de folos. Eu zic sa te calmezi....avem timp...inca;)) :*

alli_utza
22.02.2007, 19:57:13
:bye_04: Asa este subscriu>:D<
Bine ai venit printre noi! sa stii ca si noi suntem care mai de care zapacite (fetelor, eu zic de mine, in special!:* ) si incercam sa ne descurcam cum putem. Si forumul este chiar de folos. Eu zic sa te calmezi....avem timp...inca;)) :*

mononamad
22.02.2007, 20:07:56
>:D<

Stai linistita.si eu ma simt dezorientata, dar cand o sa ma apuc serios de treaba, sper sa mearga struna.Eu am fost la o nunta organizata in doar 2 luni si a fost foarte bine, asa ca se poate.Si eu am intrat in panica cand am vazut ca mirese care au dupa mine nunta au deja o parte din recuzita pentru marea petrecere, dar mi-am revenit si o sa ma apuc de treaba si de cerut sfaturi de la fostele mirese.de exemplu, nu stiu cu cat timp inainte trebuie sa comanzi buchetele si lumanarile sau sa vorbesti cu firma de decorare a salii.O sa aflu.O sa fie totul ok>:D<

mononamad
22.02.2007, 20:12:59
...si inca ceva (tot pentru mononamad ). Nunta mea o a fie la Helin - nu stiu daca stii sala; este mai ciudata, este impartita din start in 3 salite, sa zic, mai mici, dar care comunica- si principala mea problema pe care am expus-o pe la toti prietenii si cunoscutii a fost: cum ii asez ca sa nu existe discutii si unii sa nu se simta izolati bla bla. Stii ce mi-au raspuns 95% din ei, ca orice as face sau nu as face, oricat ,m-as da cu capul de pereti, in final, tot vor fi persoane nemultunite si nu are rost sa ma stresez. ..poate te ajuta...moral parea asta
Asta am auzit si eu de la multi, dar datoria noastra e ca pana in ziua nuntii sa incercam sa impacam pe toata lumea si sa gasim cele mai bune solutii.Insa in acea zi, sa le transmiitem ca e ziua noastra si trebuie sa se bucure alaturi de noi si sa lase la o parte micile nemultumiri pe care le au.Eu zic sa ii asezi in ordinea venirii si daca vor sa se intalneasca unii care stau intr-o parte cu altii, sa o faca pe ringul de dans;-) .si o parte sa fie din start alocata persoanelor venite din partea socrilor s a parintilor, cred:-?

isabela23
23.02.2007, 09:06:22
Cum ai calculat sampania si vinul, cate sticle ai luat? si te-ai decis ce invitatii faci? eu am hotarat ca ma voi mai uita data in aprilie, cand sunt in tara...daca nu, le comand in Marea Britanie..mai scumpe, dar sunt superbe. Unde iti faci rochia?
Imi pare rau ca nu ai mai gasit loc la biserica....dar si cea de la Mercur e faina! si important e ca slujba sa fie frumoasa!:*

Pai noi avem cam in jur de 180-200 de invitati; sampanie am luat 18 sticle( pt cununie, la primirea invitatilor, si la tort), oricum sampania nu prea se bea....iar vin am luat 200 de litri, dar la restaurant nu il ducem pe tot(cam 120-150). de obicei vinul se calculeaza cam 1 litru de persoana, asa zic si cei de la restaurant, dar avand in vedere ca femeile nu beau toate, sau cel putin nu un litru, eu cred ca ne vor ajunge max 150 litri, dar noi am luat sa fie, ne ramane pt dupa nunta.

In legatura cu rochia, peste o ora ma duc cu nasa sa dau comanda, la Aida; abia astept\:D/ . Iar cu invitatiile ma voi duce de luni sa ma uit prin cataloage, ca am vazut unele chiar superbe, le vreau asa mai simple.

Ancuta_Weiser
23.02.2007, 13:47:04
Pai noi avem cam in jur de 180-200 de invitati; sampanie am luat 18 sticle( pt cununie, la primirea invitatilor, si la tort), oricum sampania nu prea se bea....iar vin am luat 200 de litri, dar la restaurant nu il ducem pe tot(cam 120-150). de obicei vinul se calculeaza cam 1 litru de persoana, asa zic si cei de la restaurant, dar avand in vedere ca femeile nu beau toate, sau cel putin nu un litru, eu cred ca ne vor ajunge max 150 litri, dar noi am luat sa fie, ne ramane pt dupa nunta.

In legatura cu rochia, peste o ora ma duc cu nasa sa dau comanda, la Aida; abia astept\:D/ . Iar cu invitatiile ma voi duce de luni sa ma uit prin cataloage, ca am vazut unele chiar superbe, le vreau asa mai simple.

Sar'mana de informatii. Cred ca asa voi calcula si eu, dar sampanie mai multa nitel. Noi vom avea si whiskey, si Bailey's, si gin, si alte de-astea...of, cata bautura....
Bafta cu rochita!
Apropo de invitatii, unde te uiti, la ce magazine?:*

isabela23
23.02.2007, 21:08:38
Sar'mana de informatii. Cred ca asa voi calcula si eu, dar sampanie mai multa nitel. Noi vom avea si whiskey, si Bailey's, si gin, si alte de-astea...of, cata bautura....
Bafta cu rochita!
Apropo de invitatii, unde te uiti, la ce magazine?:*

Si noi avem whiskey si cinzano; daca o sa mai fie nevoie, mai luam atunci aproape cateva sticle de sampanie, in functie de cat se consuma si la cununie, ca doar nu costa o avere si gasim oriunde.
De invitatii o sa ma uit pe la magazine din astea care se ocupa cu asa ceva, nu stiu sa iti zic unde anume, le iau la rand pana gasesc ce imi place si la un pret acceptabil, ca oricum omul o arunca dupa o perioada si nu are rost sa investesc prea mult in asta;
am vazut acum vreo luna la un copy shop unde au si invitatii una care mi-a placut f mult la 17 000; cred ca este acceptabil spre deosebire de cele cu 30-50- si chiar 100 de mii. sincer, nu as da atat pe o invitatie. :*
Aaaa...azi am dat comanda la rochita de mireasa; in 2-3 sapt ma duc la prima proba; abia astept; sper sa iasa ceva frumos, dupa cum am comandat-o; am emotii;-)

inginermiha
24.02.2007, 08:04:48
Si noi avem whiskey si cinzano; daca o sa mai fie nevoie, mai luam atunci aproape cateva sticle de sampanie, in functie de cat se consuma si la cununie, ca doar nu costa o avere si gasim oriunde.
De invitatii o sa ma uit pe la magazine din astea care se ocupa cu asa ceva, nu stiu sa iti zic unde anume, le iau la rand pana gasesc ce imi place si la un pret acceptabil, ca oricum omul o arunca dupa o perioada si nu are rost sa investesc prea mult in asta;
am vazut acum vreo luna la un copy shop unde au si invitatii una care mi-a placut f mult la 17 000; cred ca este acceptabil spre deosebire de cele cu 30-50- si chiar 100 de mii. sincer, nu as da atat pe o invitatie. :*
Aaaa...azi am dat comanda la rochita de mireasa; in 2-3 sapt ma duc la prima proba; abia astept; sper sa iasa ceva frumos, dupa cum am comandat-o; am emotii;-)
Sa sti ca la Aida as vrea sa mi-o fac si eu...tu ce model ti-ai ales?
Abia astept sa ne spui impresii si sa vad si eu cat esti de multumita!

isabela23
24.02.2007, 20:09:36
Sa sti ca la Aida as vrea sa mi-o fac si eu...tu ce model ti-ai ales?
Abia astept sa ne spui impresii si sa vad si eu cat esti de multumita!

Eu nu am ales nimic din ce aveau acolo; m-am dus cu ideea mea si anume:
- corset din dantela pe piele, cu decolteul in V, si bretelute tot din dantela( taiate in jurul florilor de pe dantela), sau poate din organza; mai vedem, cum va veni mai bine;
- jupa normala
- jupa din tiul (tull, nu stiu exact cum se scrie)-n-are importanta:D
- deasupra fusta din tafta naturala ( inca nu are, urma sa primeasca azi, sau in 2 satamani); Eu o vreau gen printesa, cat se poate de infoiata si m-a sfatuit sa nu pun tafta din aceea mai groasa, deoarece e mai grea si se lasa prea mult pe jupa din tull,si nu mai pare asa umflata, o turteste un pic; cea naturala e mai subtire si mai usoara;
- peste fusta din tafta, un strat sau chiar 2 de organza ( creponata mi-a recomandat); ramane de vazut la prima proba
Sper sa iasa asa cum mi-o imaginez eu; am emotii....[-o<
Aaaaa...si nu e alba, desi asa mi-am dorit dintotdeauna rochia de mireasa; e culoarea untului, dar diferenta e f mica intre alb si aceasta culoare
Toate astea ma costa 1530 RON + gentuta din aceeasi dantela ca si corsetul 40 Ron

Ancuta_Weiser
25.02.2007, 14:45:17
Eu nu am ales nimic din ce aveau acolo; m-am dus cu ideea mea si anume:
- corset din dantela pe piele, cu decolteul in V, si bretelute tot din dantela( taiate in jurul florilor de pe dantela), sau poate din organza; mai vedem, cum va veni mai bine;
- jupa normala
- jupa din tiul (tull, nu stiu exact cum se scrie)-n-are importanta:D
- deasupra fusta din tafta naturala ( inca nu are, urma sa primeasca azi, sau in 2 satamani); Eu o vreau gen printesa, cat se poate de infoiata si m-a sfatuit sa nu pun tafta din aceea mai groasa, deoarece e mai grea si se lasa prea mult pe jupa din tull,si nu mai pare asa umflata, o turteste un pic; cea naturala e mai subtire si mai usoara;
- peste fusta din tafta, un strat sau chiar 2 de organza ( creponata mi-a recomandat); ramane de vazut la prima proba
Sper sa iasa asa cum mi-o imaginez eu; am emotii....[-o<
Aaaaa...si nu e alba, desi asa mi-am dorit dintotdeauna rochia de mireasa; e culoarea untului, dar diferenta e f mica intre alb si aceasta culoare
Toate astea ma costa 1530 RON + gentuta din aceeasi dantela ca si corsetul 40 Ron

Mie mi se pare un pret bun si cred ca va iesi super, din cate ai povestit tu. Neaparat sa ne arat poze, cand e gata! >:D<
Rochia mea va ajunge la Berlin pe 28.2. In mai ma duc la scurtat fusta...abia astept.
Va pup!

ada78
25.02.2007, 18:11:06
Ancuta_ Weiser, abia acuma m-am uitat la pozele cu puiutul tau si ......m-am indragostit, este o dulceata de bebe. Sa ii dea Dumnezeu sanatate, in primul rand, mult noroc si fericire.Cred ca esti tare mandra de o asa comoara. Este si cuminte? Cand vine, sa faci poze cu rochita sa te admiram si noi.

Ancuta_Weiser
25.02.2007, 18:55:29
Ancuta_ Weiser, abia acuma m-am uitat la pozele cu puiutul tau si ......m-am indragostit, este o dulceata de bebe. Sa ii dea Dumnezeu sanatate, in primul rand, mult noroc si fericire.Cred ca esti tare mandra de o asa comoara. Este si cuminte? Cand vine, sa faci poze cu rochita sa te admiram si noi.

;;) Sar'mana! sa stii ca puiu' a implinit 10 luni si 2 dintisori, pe care acum ii si incearca pe mine! este o bomboana de copil, chiar daca de multe ori asa de rau ma oboseste! vrea acum sa mearga, si deee...nu prea poate:-p se chinuie sa se tina de canapele si alte de-astea. Dar e tare cuminte, doarme bine si imi da si mie pace, uneori:* Sunt tare mandra de ea, e comoara si sufletelul meu!

Asa, sa revin la ... oile noastre. Am sa fac poze si cu rochita, ca poza din catalogul lor e cam neclara. Abia astept!;;)

Ancuta_Weiser
25.02.2007, 23:11:25
Ancuta, vad ca tu ai la restaurantul Craiova. Din punct de vedere al decoratiunilor ai ceva noroc! Stiu ca se ocupa ei de husele scaunelor si fustele de masa (..parca asa se numesc:-\) GRATIS. Eu stiu sala de sus care e cam de 60 de persoane si are tapet (cred ca asta e sau daca nu o tapiterie) galben(a). Jos nu stiu cum e.

Merci mult de informatii, pricesss! dar cred ca ai mei au inchiriat sala de jos, avand in vedere ca avem cam 170 de invitati...daca nu, vom sta supraetajati, ca tortul, in sala de sus!:D =)) oricum sa stii ca mi-ai dat o veste buna, cu fustele de mese si husele de scaune! este chiar o cheltuiala in plus. Acum sper sa aiba si culorile care ma intereseaza; am decis sa am tonuri de crem, galben, chiar si portocaliu mai domol...rochia mea e crem, sotul va avea un costum capuccino, pe Sophie...ma mai gandesc cum o imbracam. Vroiam tort galben....deci, daca va fi pe crem/galben, eu m-am scos, ca sa zic asa!:D :)>-

ada78
26.02.2007, 13:22:11
Pt Ancuta_weiser
Sala unde o sa fac eu nu este rest Craiova ci Helin. am introdus din gresala, pentru ca nu reuseam sa ma integistrez si am incercat de mai mult ori. SOrry

Ancuta_Weiser
26.02.2007, 14:01:30
Pt Ancuta_weiser
Sala unde o sa fac eu nu este rest Craiova ci Helin. am introdus din gresala, pentru ca nu reuseam sa ma integistrez si am incercat de mai mult ori. SOrry

Nu-i problema! :*

Sweetie
27.02.2007, 11:41:17
Pt inginermiha

Eu mi-am cumparat rochia de la Maya Fashion di Craiova si sunt foarte incantata de ea. Este un model superb care nu l-am mai vazut nicaieri. Este atasata o poza cu ea. Si nici preturile nu se compara cu ce am gasit prin Bucuresti

Ancuta_Weiser
27.02.2007, 11:59:42
Eu mi-am cumparat rochia de la Maya Fashion di Craiova si sunt foarte incantata de ea. Este un model superb care nu l-am mai vazut nicaieri. Este atasata o poza cu ea. Si nici preturile nu se compara cu ce am gasit prin Bucuresti

Chiar ca este deosebita! tare frumoasa! sa o porti iubita!:*

inginermiha
28.02.2007, 11:24:10
superba!!!!!<:-P
O sa ma duc si eu prin craiova dar nici nu vreau sa ma gabesc pentru ca inca nu m-am hotarat daca sa o fac sau sa o cumpar , este o zapaceala la mine in cap ...ca ajung sa nu mai stiu ce vreau:gen_07: .
Oricum esti o frumoasa...pot sa intreb cat a costat?

EllaC
28.02.2007, 16:20:11
Buna miresici!!
Noi am avut nunta in 2005 la Restaurantul Jiul(sala mare) si a iesit exact cum ne-am dorit..fara chelneri nesimtiti,cu muzica si decoratiuni super!!
Daca doriti detalii sau ajutor nu ezitati sa ma intrebati:*
Scrisesem un mesaj cu povestea intregii nunti(despre cum am imblanzit chelnerii,cum am facut cu muzica,cu decoratiunile si rochia de mireasa-de unde,cat,cum,ce-cu costumul de mire,cu Biserica,fotograful si filmatul) dar nu l-am putut trimite si l-am pierdut:gen_07: :gen_07: ..Acum nu mai am nici timp,nici nervi:gen_20: sa o iau de la capat,dar ma calmez eu si va povestesc:D :bye_03:

Ashera
01.03.2007, 18:28:40
Sal fetelor! Ce mi faceti?Sunt incantata ca in sfarsit am gasit modelul de rochita pe care il vroiam de mult. Va rog sa-mi spuneti si parerile voastre despre rochitele astea. Oricum genul asta de rochie am visat (eu as opta pt prima) Voi ce spuneti? Va pup pe toate si spor la pregatiri!

mononamad
01.03.2007, 19:56:41
Sal fetelor! Ce mi faceti?Sunt incantata ca in sfarsit am gasit modelul de rochita pe care il vroiam de mult. Va rog sa-mi spuneti si parerile voastre despre rochitele astea. Oricum genul asta de rochie am visat (eu as opta pt prima) Voi ce spuneti? Va pup pe toate si spor la pregatiri!
De visssss!!!;;) ;;) ;;)

ada78
01.03.2007, 19:59:45
Mie imi place mai mult a doua. Dar depinde de conformatia ta: daca ai bust va fi pus in valoare de prima, daca nu prea ai a doua te va ajuta....sa ai.

mononamad
02.03.2007, 18:54:57
Ce creatii sunt?Si vrei sa le faci la croitoreasa?

luthien
05.03.2007, 08:56:30
Buna miresici!!
Noi am avut nunta in 2005 la Restaurantul Jiul(sala mare) si a iesit exact cum ne-am dorit..fara chelneri nesimtiti,cu muzica si decoratiuni super!!
Daca doriti detalii sau ajutor nu ezitati sa ma intrebati:*
Scrisesem un mesaj cu povestea intregii nunti(despre cum am imblanzit chelnerii,cum am facut cu muzica,cu decoratiunile si rochia de mireasa-de unde,cat,cum,ce-cu costumul de mire,cu Biserica,fotograful si filmatul) dar nu l-am putut trimite si l-am pierdut:gen_07: :gen_07: ..Acum nu mai am nici timp,nici nervi:gen_20: sa o iau de la capat,dar ma calmez eu si va povestesc:D :bye_03:

:) cum ai imblanzit chelnerii? pleaseee

EllaC
05.03.2007, 20:13:19
Luthien auzisem si eu cate ceva despre comportamentul lor "finutz" si cand am mers sa facem meniul(cu aprox.1 sapt. inainte de nunta)i-am cerut sefului de acolo sa-l cheme pe responsabilul salii din ziua nuntii sa vb. cu ei.Le-am spus tot ce am auzit despre personalul lor si le-am pus in vedere(a se citi->le-am introdus si "ceva" la buzunarel)ca la noi la nunta sa nu se intample nimic din cele auzite...Au fost oameni educati:D si au avut grija ca totul sa iasa perfect(la sfarsit le-am lasat si chelnerilor,la sfarsit-un mic bacsis,bineinteles;-)....)
Voi in care sala faceti nunta?
:* la fata!

Ancuta_Weiser
05.03.2007, 20:39:44
... si le-am pus in vedere(a se citi->le-am introdus si "ceva" la buzunarel)ca la noi la nunta sa nu se intample nimic din cele auzite...Au fost oameni educati:D si au avut grija ca totul sa iasa perfect(la sfarsit le-am lasat si chelnerilor,la sfarsit-un mic bacsis,bineinteles;-)....)

Se pare ca nu merge nimic fara bacsis, nu? desi imi inchipui ca nu sunt prost platiti...sau da?:-?
Ma rog, macar sa fie bine, si sa avem nunti frumoase, fara sa ne facem griji ca ne raman invitatii fara mancare sau bautura...ca am mai auzit si de-astea.:-w
Va pup.>:D<

EllaC
06.03.2007, 13:13:35
Ce sa facem..asta e Romania..:-L ..Nu cred ca sunt prost platiti..cred ca nu se simt bine daca nu mai ciup cate ceva..Asa le e felul..b-(
:* la miresici!

inginermiha
06.03.2007, 14:29:03
Nu vreau sa te contazic dar sa sti ca sunt prost platiti(vorbesc in general nu spun ca toti sunt asa), pentru ca majoritatea patronilor merg pe idea ca oricum i-au bacsis "de ce sa le dau si eu mai mult"....si sunt saptamani in care oameni nu lasa mai nimic(ca nu are nici lumea de unde sa tot lase) si daca tragi linia tot un salariu de nimic au si muncesc si stau nedormiti cu zilele ...ca patronii nu vor sa angajeze mai multi ospatari si daca mai prinzi si o saptamana in care ai nunta si sambata si duminica...inchipuitiva cum ajunge omul acela acasa....va povestesc asta din experienta...prietenul meu(viitorul sot) a lucrat 3 ani ca ospatar la un hotel care cica se respecta....

EllaC
07.03.2007, 13:57:03
Miha,s-ar putea sa ai dreptate-insa restaurantul la care am avut noi nunta este condus inca "de stat"...De-asta ma gandeam ca au totusi un salariu fix,bunicel si platit la timp..De fapt..nici nu prea m-a interesat asta..Nu avem noi nicio vina(cand zic"noi"-ma refer la clienti in general)Neajunsurile nu le justifica-comportamentul..
Pupici la miresici!

Ancuta_Weiser
07.03.2007, 14:04:04
Miha,s-ar putea sa ai dreptate-insa restaurantul la care am avut noi nunta este condus inca "de stat"...De-asta ma gandeam ca au totusi un salariu fix,bunicel si platit la timp..De fapt..nici nu prea m-a interesat asta..Nu avem noi nicio vina(cand zic"noi"-ma refer la clienti in general)Neajunsurile nu le justifica-comportamentul..
Pupici la miresici!

Ella, sa stii ca sunt de acord cu tine. Poate suna cam drastic, dar ai dreptate.

inginermiha
08.03.2007, 11:30:48
Ella, sa stii ca sunt de acord cu tine. Poate suna cam drastic, dar ai dreptate.
Sunt de acord cu voi si nu asa este...exista oameni cu 7 ani de acasa si uni care nu stiu ce sa faca ca sa fie mai nesimtiti!!!!
VA pup pe toate!!!

mononamad
08.03.2007, 19:46:52
La targul de haine de la Teatru sunt rochii de la Natalia Vasiliev, pentru cele interesate.N-a mai auzit nimeni nimic de targ de nunti la noi in oras?Anii trecuti am auzit ca ar fi fost.Tocmai anul acesta sa nu fie?:-\

EllaC
10.03.2007, 21:22:43
Mai fetelor,voi vorbiti de Natalia-fata care are si magazinasul din Big(Craiovita)???Daca despre ea este vb. at.am numai cuvinte de lauda!!Are un talent innascut si ii place la nebunie ce face!!
:* la miresici!!

marina2007
11.03.2007, 22:55:28
Am fost si eu la targu de haine de la Teatru,dar erau foarte putine rochii.
Sincer ma asteptam s-a vina mai multe firme cu o gama diversificata de rochii de mirese
Vad ca de targul de nuntii de la noi nu se aude nimic,eu una nu stiu nimic,daca aflu anunt imediat.

inginermiha
16.03.2007, 10:12:58
Mai fetelor,voi vorbiti de Natalia-fata care are si magazinasul din Big(Craiovita)???Daca despre ea este vb. at.am numai cuvinte de lauda!!Are un talent innascut si ii place la nebunie ce face!!
Am mai auzit de Natalia si toata lumea are cuvinte de lauda...chiar are casa de moda in Craiovita?
Si face rochii de mireasa pe comanda?????

kamelus
16.03.2007, 15:49:20
Sunt o miresica speriata de toate pregatirile.
am nunta in noiembrie si nu ne-am apucat sa facem nimic, nu am cumparat nimic
logodnicul meu spune ca mai avem destul timp.............
nu stiu ce sa zic.
nu am dat decat avans la local si la lautari, in rest nimic#-o

Ancuta_Weiser
16.03.2007, 15:58:59
Bine ai venit! pai sa stii ca mai ai ceva timp, asa ca nu te speria....unele din noi de aici au nunta in aprilie, deci...tu chiar mai ai timp. Si e important ca ai localul. Spor la pregatiri!:*

kamelus
16.03.2007, 16:11:27
nu am nici un modl de invitatie in cap
nu ma pot gandi la nici un text de invitatie
as vrea unul dragut, clasic(textul)\
am fost si pe lipscani, si m-am uitat si pe net si tot nu am gasit nimic pe plac

nu gasesc un text care sa-mi placa....
am nevoie de ajutor.........#:-S

Ancuta_Weiser
16.03.2007, 16:21:56
nu am nici un modl de invitatie in cap
nu ma pot gandi la nici un text de invitatie
as vrea unul dragut, clasic(textul)\
am fost si pe lipscani, si m-am uitat si pe net si tot nu am gasit nimic pe plac

nu gasesc un text care sa-mi placa....
am nevoie de ajutor.........#:-S

Calmo, calmo...vezi topicul cu invitatii de pe general, citeste-l in liniste, si sigur gasesti ceva care sa iti placa.
Cat despre model, nu stiu ce sa iti zic, eu nu m-am decis inca, dar cred ca nu le iau de la noi...

bucalata
17.03.2007, 09:45:01
nu stiu ce sa zic.

stai calma...eu am nunta in iunie...si nu am decat jumatate din ce imi trebuie...:-" :D

inginermiha
17.03.2007, 12:09:34

Unde este magazinasul asta"Big" in Craiovita??????

nyfiko
17.03.2007, 19:04:19
Buna

Magazinul s-a mutat acum este in Rovine str:Nicolae Iorga 80 este o casa alba , la parter , trebuie sa sunati inante pentru programare la tel: 0743 938013.

Succes.

marina2007
17.03.2007, 19:52:15
nu stiu ce sa zic.
Bine ai venit!Stai linistita mai ai destul timp pana in noiembrie.
Nu ti-a fost frica de vremea care o s-a fie in noiembrie?
Bafta de vreme buna

cosmina30
18.03.2007, 07:57:17
Buna,Miresici.Si eu am nunta in septembrie anul acesta.Am dat avansul la lautari,am inchiriat cortul,am cumparat rochia si costumul de cununie,am achizitionat kit-urile ptr. marturii,si avansul la foto.Cred ca stau destul de bine.Voi ce ziceti?

Ancuta_Weiser
18.03.2007, 18:15:21
Buna,Miresici.Si eu am nunta in septembrie anul acesta.Am dat avansul la lautari,am inchiriat cortul,am cumparat rochia si costumul de cununie,am achizitionat kit-urile ptr. marturii,si avansul la foto.Cred ca stau destul de bine.Voi ce ziceti?

Si eu zic ca stai bine...in mare, tot asa stau si eu.
Am luat rochita, am arvunit fotograful, formatia muzicala, restaurantul...stiu ce marturii vreau, dar nu le-am luat inca, pana nu stiu cati invitati confirma prezenta lor..vreau sa iau invitatiile acum, in aprilie, si sa le inmanez pana la sfarsitul lui mai...de acolo, mai avem de luat costumul sotului, rochita fetitei, de stabilit meniul si luat bauturile...^:)^

Ancuta_Weiser
18.03.2007, 18:16:15
stai calma...eu am nunta in iunie...si nu am decat jumatate din ce imi trebuie...:-" :D

Hei, ia uite cine a mai aparut pe forum?!:D
ocupata rau? ca nu prea te-am mai prins pe aici;-)

inginermiha
19.03.2007, 08:28:12
Fetele aceasa Natalia face rochii doar la comanda sau are si magazin de prezentare...si preturile , c-am cum sunt?....nu vreau sa fac programare si sa ma trezesc ca nu imi permit si nu vreau sa deranjez prea tare.
Multumesc!!!!

nyfiko
19.03.2007, 10:04:12
Buna

Are rochii gata facute si face si la comanda , preturile sunt foarte rezonabile in comparatie cu ceea ce este in oras , si se poate discuta cu ea foarte deschis , de exemplu: am un buget de 1000 Ron ,eu doresc modelul acesta si este posibil acest lucru ? Ea va poate arata materialele pe loc din care se poate face rochia si in functie de acestea variaza si pretul....

Succes.

kamelus
19.03.2007, 15:14:20
buna
frica imi este de vreme rea
dar sper ca doamne_doamne sa nu fie rau cu mine si sa ma lase sa ma bucur de ziua asta ....
cred ca o sa fie soare ., pentru ca anul trecut tot in noiembrie a fost foarte cald..
:-s
cel mai frica nu-mi este de vreme ci de faptul ca nunta sa mearga bine, lumea sa se distreze , sa nu fie discutii , sau (doamne fereste ) certuri ....nu stiu ....sa fie totul bine de dimineata pana a doua zii.....

kamelus
19.03.2007, 15:17:20

buna

pai ai facut aproape totul, si din timp
bravo tie....
eu am in noiembrie si decat am dat avansul la local si la muzica,,,,,,,,,,,
atat
si ma sperie faptul ca nu o sa putem sa le facem pe toate, pentru ca din pacate, depindem cat de cat de socrii...ca ne ajuta cu cheltuielile, si trebuie sa mai facem si cum zic ei....iar asta nu pre imi convine deloc
asta e....:[email protected]
bafta in continuare

isabela23
19.03.2007, 23:39:26
Buna, sambata am luat si noi invitatiile si suntem f incantati de ele;

Fetelor voi cum stati la capitolul pantofi? Eu f greu imi gasesc datorita numarului pe care il port...35...chiar 34...tot ce am probat pana acum mi-a fost mare :-s nu stiu ce sa ma fac

Ancuta_Weiser
20.03.2007, 13:19:03

Fetelor voi cum stati la capitolul pantofi? Eu f greu imi gasesc datorita numarului pe care il port...35...chiar 34...tot ce am probat pana acum mi-a fost mare :-s nu stiu ce sa ma fac

Isa, foarte faine invitatiile,bravo, ai scapat de o grija!:*
Eu pantofi am deja, mi i-am luat de unde am luat si rochia, atasez o poza cu ei...nici nu stiu ce sa iti recomand...culoarea trebuie sa fie alb? nu mai stiu ce culoare are rochita ta...ma mai gandesc unde te pot indruma...poate sa ii faci pe comanda? te-ai gandit la varianta asta?:*

kamelus
20.03.2007, 13:26:14
[buna
tot din craiova sunt si eu
am nunta pe 10 noimbrie la mercur
cam tarziu?
nu am gasit sambata liber, decat atunci//////////
cu pregatirile nu prea stau bine, cred ca mai am destul tiimp
decat am dat avans la local si muzica./
atat.................
am si o intrebare:-\
unde pot gasi in craiova pietricelele acelea care se pun pe mese, ca niste cristale, de culori si forme diferite...........
iar pentru marturii, in afara de bombonele invelite in tull, nu are nimeni nici o idee, o alta idee.........
cand ma gandesc cate trebuie facute..........ma apuca :((
helllllllppppppppppp

Ancuta_Weiser
20.03.2007, 13:51:20
[buna
cam tarziu?
atat.................
unde pot gasi in craiova pietricelele acelea care se pun pe mese, ca niste cristale, de culori si forme diferite...........
iar pentru marturii, in afara de bombonele invelite in tull, nu are nimeni nici o idee, o alta idee.........
helllllllppppppppppp

Mie nu mi se pare ca este tarziu...iti doresc numai sa ai vreme frumoasa, pentru fotografii in exterior si asa...in rest, vorba aceea, ai nunta la restaurant, nu prea conteaza daca afara ninge sau sunt 35 de grade...:)>-
Referitor la intrebarea ta: acele pietricele de decor trebuie sa le gasesti fie la vreun magazin care vinde accesorii decor sau pentru petreceri..sau e la mercerii? nici nu stiu ce sa iti zic..eu le cumpar din UK...daca vrei, iti dau un mesaj privat cu un link...daca te intereseaza!:*

marina2007
20.03.2007, 18:45:06

Invitatiile sunt superbe,cat te-au costat?iar de pantofi,eu mi-am luat de la leonardo,dar mai vreau s-a imi iau si niste balerini albi pt orice eventualitate,poate nu rezist in pantofi pana a doua zi dimineata
Va pup

cosmina30
21.03.2007, 07:54:49
Stai linistita.Ai timp sa le faci pe toate.Totul este sa-ti pastrezi calmul, sa le faci incet si pe rand.Apropo de vreme,stii si tu ca ploaia inseamna bogatie iar noi nu putem influenta asta.Depinde si de norocul vostru.
Te rog si eu ceva.Daca gasesti o florarie prin Craiova pe care sa o poti recomanda ti-as fi recunoscatoare.
Eu sunt din Bucuresti,numai ca nunta o fac in zona aceea.Dar problema este ca nu in oras ci intr-o loc. apropiata ( 35 km )dar pot ajunge destul de usor acolo.;-)

bucalata
21.03.2007, 10:10:30
Hei, ia uite cine a mai aparut pe forum?!:D
ocupata rau? ca nu prea te-am mai prins pe aici;-)

da scumpa ..am fost ocupata...dar pot sa spun ca am facut comanda la invitatii....maine vin...<:-P.....am rezolvat cu marturiile,cu bautura(coniac si vermut)...cu tinuta pt cununie....astazi daca avem timp liber..mergem...sa ne luam verighetele...si maine plec la "vanatoare de rochite"[-o< sper sa gasesc ceva sa imi placa...Va pup.. si mai vb:*

otilia3nigma
21.03.2007, 15:46:08
[buna
cam tarziu?
atat.................
helllllllppppppppppp

Pietricele acelea le poti gasi sigur pe la parter in Mercur, sau la Nazaret (langa gara) :)>-

isabela23
21.03.2007, 21:09:56
Eu pantofi am deja, mi i-am luat de unde am luat si rochia, atasez o poza cu ei...nici nu stiu ce sa iti recomand...culoarea trebuie sa fie alb? nu mai stiu ce culoare are rochita ta...ma mai gandesc unde te pot indruma...poate sa ii faci pe comanda? te-ai gandit la varianta asta?:*

Pantofii tai sunt super, as vrea si eu ceva de genul asta...rochia e culoarea untului, dar daca nu gasesc pantofi asa, o sa imi iau si albi ca oricum nu se vad de sub rochie....dar tot ce am probat nu mi-a venit bine.
mai caut...:(
Va pup

isabela23
21.03.2007, 21:12:31
[quote=marina2007;149382]Invitatiile sunt superbe,cat te-au costat?

Multumesc, si noua ne-au placut, am vrut cev amai simplu...au fost 1,8 Ron(18 000)

Ancuta_Weiser
21.03.2007, 23:13:28
Pantofii tai sunt super, as vrea si eu ceva de genul asta...rochia e culoarea untului, dar daca nu gasesc pantofi asa, o sa imi iau si albi ca oricum nu se vad de sub rochie....dar tot ce am probat nu mi-a venit bine.
mai caut...:(
Va pup

Sar'mana, si ai mei sunt crem...eu am avut noroc sa gasesc acolo unde mi-am gasit si rochia...incearca sa vezi daca poti gasi pe cineva sa iti puna un material crem peste cei albi. Am o prietena care si-a facut pantofi portocalii, asa ... o intreb unde i-a facut si iti spun, ok?:x >:D<

Ancuta_Weiser
22.03.2007, 13:28:57
Buna.Despre florarii din Craiova stiti ceva?Am auzit de Cami flowers imi puteti spune ceva?

Bine ai venit printre noi.....vezi ca sunt detalii la subiectul "Flori", din Craiova...>:D<

isabela23
22.03.2007, 22:18:06
Sar'mana, si ai mei sunt crem...eu am avut noroc sa gasesc acolo unde mi-am gasit si rochia...incearca sa vezi daca poti gasi pe cineva sa iti puna un material crem peste cei albi. Am o prietena care si-a facut pantofi portocalii, asa ... o intreb unde i-a facut si iti spun, ok?:x >:D<

ok, te rog ...multumesc :*

luthien
23.03.2007, 08:23:13
Salutare fetelor,

Cum mai stati cu organizarea?
Eu am intrat pe ultima suta de metri...mai putin de 1 luna!!!:-SS Ma apuca un stress cand ma gandesc, si ma streseaza si mai tare toti cei care imi spun sa nu ma mai stresez, ca o sa iasa totul bine, ca atunci singura mea grija este sa fiu sclipitoare si cu zambetul pe buze, etc...:[email protected]
Invitatiile le-am impartit cam 85%, mai sunt pana in 10 familii care inca nu au primit invitatii, dar sunt rude :D
Alcoolicele le achizitionam sambata aceasta, la vin ne ducem sa dam acont tot atunci. Sucul si rontaielile atunci in saptamana nuntii, nu ca nu as avea unde sa le tin, ci pentru ca are cine sa le rontaie :D
Rochia mea e gata, mai are de trecut printr-o singura modificare, de fapt adaugare si e gata. Pantofi sunt. Costum de cununie este. #:-S
Verighete sunt de mult.
Ce nu am si nu imi place nimik sunt cocardele!!! Urate sunt!:-& urate!
O sa trag o fuga duminica la Expo Mariage sa vadem pe acolo ce misca si va aduc impresii!
Domnul are si el costumele si doar un rand de pantofi, ma rog de el sa mearga sa ii luam si pantofii pentru cununie...dar ai cu cine sa te intelgi??!:-w
Voi, care sunteti cu nunta prin apropiere??? Astept sa schimbam impresii!
Va pup!

bucalata
23.03.2007, 10:04:49
gata..mi-am gasit rochita..:rocking: ...dar o fac pe comanda..pt ca avea corsetul transparent....si fusta imi era lunga..ma duc la prima proba pe 2 aprilie...nu imi vine sa cred ca am gasit-o in prima zi de cautari...

bucalata
23.03.2007, 10:07:35
Salutare fetelor,

Eu am intrat pe ultima suta de metri...mai putin de 1 luna!!!:-SS Ma apuca un stress cand ma gandesc, si ma streseaza si mai tare toti cei care imi spun sa nu ma mai stresez, ca o sa iasa totul bine, ca atunci singura mea grija este sa fiu sclipitoare si cu zambetul pe buze, etc...:[email protected]
Invitatiile le-am impartit cam 85%, mai sunt pana in 10 familii care inca nu au primit invitatii, dar sunt rude :D
Alcoolicele le achizitionam sambata aceasta, la vin ne ducem sa dam acont tot atunci. Sucul si rontaielile atunci in saptamana nuntii, nu ca nu as avea unde sa le tin, ci pentru ca are cine sa le rontaie :D
Rochia mea e gata, mai are de trecut printr-o singura modificare, de fapt adaugare si e gata. Pantofi sunt. Costum de cununie este. #:-S
Verighete sunt de mult.
O sa trag o fuga duminica la Expo Mariage sa vadem pe acolo ce misca si va aduc impresii!
Domnul are si el costumele si doar un rand de pantofi, ma rog de el sa mearga sa ii luam si pantofii pentru cununie...dar ai cu cine sa te intelgi??!:-w
Va pup!

Sal...te-ai gandit sa iti faci cocardele din flori naturale?
Cat ai dat pe o cocarda? si cate ai luat?Daca poti sa imi spui :*

princesss
23.03.2007, 10:53:49
gata..mi-am gasit rochita..:rocking: ...dar o fac pe comanda..pt ca avea corsetul transparent....si fusta imi era lunga..ma duc la prima proba pe 2 aprilie...nu imi vine sa cred ca am gasit-o in prima zi de cautari...

Unde ai gasit rochita?

bucalata
23.03.2007, 12:17:11
Unde ai gasit rochita?

pe lipscani la noelastyle...am modificato putin....este din colectia 2007...numai ca eu imi mai pun peste cerc si o fusta din tul ca sa stea mai umflata..

ada78
23.03.2007, 15:23:49
Salutare fetelor,

Verighete sunt de mult.
Va pup!

Proba la coafura si machiaj ai facut? Daca da unde, cum, cat?
In legatura cu cocardele, eu m-am gandit sa renunt la ele, ca mi se par inutile. De cate ori am fost la nunti le-am purtat fix 10 min, si am vazut ca si altii la fel; asa ca la mine va fi fara cocarde.

inginermiha
24.03.2007, 09:43:11
pe lipscani la noelastyle...am modificato putin....este din colectia 2007...numai ca eu imi mai pun peste cerc si o fusta din tul ca sa stea mai umflata..

Poza?!?!?!? sau numele modelului sa ne uitam pe site???? se poate????
CA si eu sunt in cautare si sunt foarte nehotarata!
Sa imi spui si mie cum au fost vazatoarele la magazin cand ai fost sa probezi?
MErsic si felicitari ca ti-ai gasit rochita

bucalata
24.03.2007, 20:37:55
Poza?!?!?!? sau numele modelului sa ne uitam pe site???? se poate????
CA si eu sunt in cautare si sunt foarte nehotarata!
Sa imi spui si mie cum au fost vazatoarele la magazin cand ai fost sa probezi?
MErsic si felicitari ca ti-ai gasit rochita

multumesc....modelul este hylary...si vreau corsetul plin nu transparent...iar fusta este infoiata ...eu o fac la comanda(ma costa inca 50 ron in plus).....pt ca nu am vrut sa o modific pe aceea din magazin...iar tipa de la magazin a fost ff draguta...am mai probat 2 rochii una la har line..si una la gioconda....si tipa de la har line a fost ff amabila ....sa stii ca eu nu credeam ca am sa imi gasesc rochia in prima zi de cautare...spor la cautari...te pup>:D<

bucalata
24.03.2007, 20:41:17
asta este rochia ....

Ancuta_Weiser
25.03.2007, 15:11:41
asta este rochia ....

Tare frumoasa, sa o porti iubita! si sa iasa cum vrei tu!
PS: hai cu noi la intalnire!:*

bucalata
25.03.2007, 20:37:17
multumesc ancutza..:* .si eu sper sa fie cum vreau eu...pe 2 aprilie am prima proba...si daca sunt libera[-o<...sigur vin la intalnire....

inginermiha
26.03.2007, 08:29:20
Fetelor, la Natalia Vasiliev la atelier ati fost in ultima vreme careva?...ati comandat ceva?

luthien
26.03.2007, 15:24:30
Sal...te-ai gandit sa iti faci cocardele din flori naturale?
Cat ai dat pe o cocarda? si cate ai luat?Daca poti sa imi spui :*

Salut!
Pai tocmai spuneam ca nu am! ca sunt urate si ca nu imi place nimik! :((
O sa fie cam vreo 150 de invitati si cam tot atatea cocarde pentru invitati. Care o veni extra, poate sa stea si fara! :D
Iar pentru nas, socrii (mari si mici) si cumnatul de mana o sa cumpar cocarde din flori naturale. Pentru fete (domnisoarele de onoare) vreau sa fac bratari cu floricele (artificiale!)
De flori am intrebat la Iris (vis-a-vis de muzeul de arta) si te ajunge cam 11 lei, cu tot cu solutie de mentinere si un sistem de prindere (sa nu te mai chinui tu cu boldul!)
Ce nu imi place la iris, e ca cresc preturile peste noapte. Am fost eu acum 3 sapt si am intrebat (perechea de lumanari 370) si acum cateva zile au fost viitorii mei fini si le-a zis 400 si un pic! Rushinica!!!
Vreau sa dau iar de cami flowers. Am auzit ca au reaparut. O sa incerc sa dau de ei si va spun ce si cum.
:)

ada78
26.03.2007, 20:54:15
Salut!
Pai tocmai spuneam ca nu am! ca sunt urate si ca nu imi place nimik! :((
O sa fie cam vreo 150 de invitati si cam tot atatea cocarde pentru invitati. Care o veni extra, poate sa stea si fara! :D
Iar pentru nas, socrii (mari si mici) si cumnatul de mana o sa cumpar cocarde din flori naturale. Pentru fete (domnisoarele de onoare) vreau sa fac bratari cu floricele (artificiale!)
De flori am intrebat la Iris (vis-a-vis de muzeul de arta) si te ajunge cam 11 lei, cu tot cu solutie de mentinere si un sistem de prindere (sa nu te mai chinui tu cu boldul!)
Ce nu imi place la iris, e ca cresc preturile peste noapte. Am fost eu acum 3 sapt si am intrebat (perechea de lumanari 370) si acum cateva zile au fost viitorii mei fini si le-a zis 400 si un pic! Rushinica!!!
Vreau sa dau iar de cami flowers. Am auzit ca au reaparut. O sa incerc sa dau de ei si va spun ce si cum.
:)

La cami flowers am fost eu si am fost impresionata de profesionalismul si amabilitatea celor de acolo. Am vazut si poze cu buchete facute de ei si mi s-au parut deosebite si variate, nu 2 modele asa cum au ceilalti. Fac tot ce vrei. Ii gasesti vis-a vis de rest Craiova.

isabela23
26.03.2007, 21:57:59
buna! dupa aproape 2 luni de cautari si de probat zeci de pantofi, in sfarsit azi mi-am gasit si eu un model sa mi se potriveasca marimea...34
sincer, mi-as fi dorit altceva, dar avand in vedere ca oricum nu se vad de sub rochie si mai ales ca sunt foarte comozi (de aceea am tinut sa fie din piele) ...merg

Ancuta_Weiser
26.03.2007, 23:30:10
buna! dupa aproape 2 luni de cautari si de probat zeci de pantofi, in sfarsit azi mi-am gasit si eu un model sa mi se potriveasca marimea...34
sincer, mi-as fi dorit altceva, dar avand in vedere ca oricum nu se vad de sub rochie si mai ales ca sunt foarte comozi (de aceea am tinut sa fie din piele) ...merg

Mie mi se par foarte draguti! bravo, o grija in minus!:*

nyfiko
26.03.2007, 23:51:38

O alegere inteleapta, sunt extrem de finuti, confortul trebuie sa fie pe primul plan este o zi destul de lunga si aceasta se cunoaste foarte mult daca pantofii sunt incomozi.
Bravo.

alli_utza
29.03.2007, 16:54:28
Subscriu ! Si mie imi plac tot ce fac cei de la Cami Flowers si au si preturi bune!:*
La cami flowers am fost eu si am fost impresionata de profesionalismul si amabilitatea celor de acolo. Am vazut si poze cu buchete facute de ei si mi s-au parut deosebite si variate, nu 2 modele asa cum au ceilalti. Fac tot ce vrei. Ii gasesti vis-a vis de rest Craiova.

Ancuta_Weiser
30.03.2007, 00:33:16
Pai problema e ca in iunie la cat e de cald , cred ca ai muri cu pantofi.Sandalele sunt cele mai indicate zic eu ;-)

:-p Iotete cine aparu pe acilea!:*

tweety82
30.03.2007, 00:36:13
:-p Iotete cine aparu pe acilea!:*

Cine euuuu???? Pai eu am mai intrat dar uite ca nu ne-am ciocnit:-p
Tzompi ce mai face? I-am schimbat porecla;)) :*:*:*

Ancuta_Weiser
30.03.2007, 00:48:39
Cine euuuu???? Pai eu am mai intrat dar uite ca nu ne-am ciocnit:-p
Tzompi ce mai face? I-am schimbat porecla;)) :*:*:*

=)) =)) =)) Tzompi! mi se pare bestial!=)) =)) =)) :*
Imi place la nebunie!
Tzompi a fost cam racita, ii cam curge nasucul si nu prea doarme bine de cateva nopti. Dar o scoatem noi la capat!
In rest, e bine, am fost si am masurat-o si cantarit-o azi (ca m-a innebunit mama, sa stie si ea cat cantareste gandacul ei, si ce mare e=)))....si rezultate: 74 de cm si 9.700 kg...
Abia asteptam sa venim in tara...iti atasez o poza cu omida amarata si purtata ca si guler, ocazional!
Mama, ce pe langa subiect sunt...treci la Discutii diverse, ca ne muta moderatorii:-B :*

ada78
30.03.2007, 22:02:57
Pai problema e ca in iunie la cat e de cald , cred ca ai muri cu pantofi.Sandalele sunt cele mai indicate zic eu ;-)

Am vazut poze de la intalnirea miresicilor si parca am vazut niste sotiori pe acolo; i-ati luat cu voi? Au suportat discutii despre detaliile evenimentului, toata seara?:O

otilia3nigma
31.03.2007, 16:17:43
Ieri mi-am cumparat pantofi; sunt exact asa cum ii doream! Sunt atat de fericita!! ;;)
Atasez niste poze cu ei

alli_utza
31.03.2007, 18:28:52
Superbi! Sa-ti aduca numai noroc si fericire!
Ieri mi-am cumparat pantofi; sunt exact asa cum ii doream! Sunt atat de fericita!! ;;)
Atasez niste poze cu ei

larisa
31.03.2007, 23:37:35
In primul rand La multi ani si sper sa fie un an bun pt toate! Nu am mai scris demult pt ca am fost mai mult plecata, cum stati cu pregatirile pt ca eu deja simt ca odata cu inceperea noului an intru in criza de timp, pana acum am spus ca mai e destul pana "la anul" :) iar acum...mai sunt atatea de facut. Inca nu am vb la biserica si nici nu am luat legatura cu vreun cameraman (am fost cam lenesi) dar sper sa le facem pe toate in timp util.
Buna!
Salut toate oltencele viitoare mirese si le urez bafta in tot ceea ce vor sa realizeze cu nunta si in viata, in general :).
Ashera, pe tine te-am "reperat" imediat caci si au fac la Mantuleasa cununia civila si la Green House petrecerea propriu-zisa.
Nu ar strica sa schimbam cateva pareri...eu fac la terasa la GH. Am emotii din cauza caldurii sau a ploii, cine stie...dar cica e mai frumos decat inauntru..eu tot stau cu inima stransa :(.

As fi vrut sa fac cuninia civila la Primarie. Stiti cat costa anul asta, fetelor? 1500 lei :((. Mi se pare mult pea mult, desi tare as fi vrut sa evit aglomeratia de la starea civila.
Spor in tot ceea ce faceti.
Lari

Ancuta_Weiser
01.04.2007, 00:39:21
Atasez niste poze cu ei

Bravo otilia3nigma, sunt tare frumoase sandalutele! sa le porti iubita si fericita!;;)

otilia3nigma
01.04.2007, 12:27:24
alli_utza si Ancuta_Weiser va multumesc mult!

Marti o sa ma duc sa comand si rochia de mireasa. In 3 saptamani o sa fie gata. Abia astept!!!

alli_utza
01.04.2007, 19:40:54
Cu placere ! Unde te-ai hotarat sa o comanzi?(rochitza)
alli_utza si Ancuta_Weiser va multumesc mult!

Marti o sa ma duc sa comand si rochia de mireasa. In 3 saptamani o sa fie gata. Abia astept!!!

marina2007
02.04.2007, 10:36:35
Atasez niste poze cu ei
Felicitari ai niste sandalute superbe,s-a le porti iubita si s-a ai o nunta asa cum iti doresti

luthien
02.04.2007, 12:48:36
Am vazut poze de la intalnirea miresicilor si parca am vazut niste sotiori pe acolo; i-ati luat cu voi? Au suportat discutii despre detaliile evenimentului, toata seara?:O

????????....care intalnire???? ca nu a fost! sau a fost?

luthien
02.04.2007, 12:58:48

ma duc sa dau comanda de flori pe 11 sau pe 12. sa vad cum stau cu programul.
am fost saptamana trecuta pe acolo si am plecat cu inima usoara! am mai scapat de o grija! <:-P

otilia3nigma
02.04.2007, 13:36:52
Cu placere ! Unde te-ai hotarat sa o comanzi?(rochitza)

La Brumihar - fata in fata cu Teatrul National.

Multumesc, marina2007.

Am fost pe Romania Muncitoare la Giocconda, dar nu au invitatii. Sigur asa se chema magazinul? :-s

ada78
02.04.2007, 14:33:41
????????....care intalnire???? ca nu a fost! sau a fost?
Stai linistita nu a fost, era vorba miresicile din Bucuresti. Noi ne vedem pe 11 aprilie.:*

tweety82
02.04.2007, 16:38:59

Au fost ceva soti pe acolo, dar au cam fugit pe la bar la fumat, sau cand veneau la masa stateau oricm toti intr-un colt, si uite asa ei isi vedeau de treburile lor:-p

Ancuta_Weiser
02.04.2007, 17:46:23
Au fost ceva soti pe acolo, dar au cam fugit pe la bar la fumat, sau cand veneau la masa stateau oricm toti intr-un colt, si uite asa ei isi vedeau de treburile lor:-p

Crezi ca de data asta o sa fie altfel? saracutii de ei:-p

Ancuta_Weiser
05.04.2007, 12:57:06
Fetelor, am ajuns si noi! :*
Sper ca sunteti toate bine si va pregatiti in pace de Paste!
Dar ce e cu letargia asta pe forumul de Craiova?
Ocupate cu cozonaceii?;))

luthien
05.04.2007, 14:14:16
Fetelor, am ajuns si noi! :*
Sper ca sunteti toate bine si va pregatiti in pace de Paste!
Dar ce e cu letargia asta pe forumul de Craiova?
Ocupate cu cozonaceii?;))

bine ati venit!

cele care nu-s la servici, poate fac cozonaci!...
cei care au servici, nik n-au ajuns sa faca cumparaturi! :((

inginermiha
05.04.2007, 14:44:26
La Brumihar - fata in fata cu Teatrul National.

Multumesc, marina2007.

Am fost pe Romania Muncitoare la Giocconda, dar nu au invitatii. Sigur asa se chema magazinul? :-s
Ai dus poza sau iti faci un model de la ei umpic modificat?
aspeptam poze ca sunt tare curioasa sa vad ce iese!