PDA

Versiunea completa : Sala Atena, Hotel Sport B90

alinacristina82
04.08.2008, 10:37:22
Buna dragi miresici!

M-am gandit sa strangem aici toate detaliile si parerile despre nuntile in acest loc. Va fi mult mai usor si pentru noi si pentru cele care sunt interesate direct de organizarea nuntii aici.
Le multumesc anticipat celor care vor da importanta acestui subiect nou creat.
Va pup!

04.august.2008
ALINA

delia17
05.08.2008, 14:34:45
Buna dragi miresici!

M-am gandit sa strangem aici toate detaliile si parerile despre nuntile in acest loc. Va fi mult mai usor si pentru noi si pentru cele care sunt interesate direct de organizarea nuntii aici.
Va pup!

04.august.2008
ALINA
Apreciem intitiativa. Ma bucur sa vad ca se deschid topicuri noi. Dupa cum vezi cred ca o sa fiu un client fidel. >:D< Cel putin pana la nunta, dar un an o sa fiu pe aici.

delia17
05.08.2008, 14:36:17
Buna dragi miresici!

Va pup!

04.august.2008
ALINA
Cand ai facut rezervarea? Data de 15 nu pica cumva in post?:-? . Nu mai stiu cum era postul in aug, ca eu nu prea am vrut in aug.

alina_i_2006
05.08.2008, 15:23:30
15 e prima zi dupa post.Postul e intre 1 si 14 august.Si eu tot pe 15 august am nunta si am avut aceeasi nedumerire dar am vorbit cu un preot si nu sunt probleme.

Miraj
05.08.2008, 15:50:22
Buna fetele..sunt si eu in club..cred..se pune daca am avut deja nunta acolo?:"> poate ne vedem la un suc pe terasa acolo, ca-i tare frumos!!!
pe 08.08.08 daca puteti eu am propus o intalnire acolo...

delia17
06.08.2008, 11:56:44
Buna fetele..sunt si eu in club..cred..se pune daca am avut deja nunta acolo?:"> poate ne vedem la un suc pe terasa acolo, ca-i tare frumos!!!
Normal ca esti din club, tu esti un fel de parinte experimentat la care ne adresam cu intrebari, deci e o onoare ptr noi...:* . Bine ca nu te-am pierdut dupa nunta, caci multe ne tradeaza in favoarea forumurilor de mamici#:-S

alinacristina82
06.08.2008, 16:25:48
Cand ai facut rezervarea? Data de 15 nu pica cumva in post?:-? . Nu mai stiu cum era postul in aug, ca eu nu prea am vrut in aug.

Buna Delia!

Crede-ma ca am facut rezervarea in martie. Vroiam nunta in august neaparat dar ghinion - era ocupat, +cateva sambete in sept. Si probabil din intuitie, chiar in ziua aceea, l-am trimis pe tata sa intrebe la biserica. Eram in fata d-nei Pop, care ne-a dat vestea: doar 15 aug e liber. l-am sunat pe tata repede si mi-a transmis confirmarea:SE POATE, DAR DUPA SLUJBA DE DUPA AMIAZA. Sper sa nu fie o zi frumoasa, mai ales ca printre invitati or sa fie multe persoane cu acest nume sfant.

Sper ca nu te-am plictisit cu povestile mele.
te pup
ALINA

alinacristina82
06.08.2008, 16:29:33

Buna Mira!
Bine ai venit in club. Sper sa fie cel mai activ si cel mai interesant subiect de pe forum. Sa ne fie de ajutor noua, celor care vom face nunta acolo si pentru voi, cele care ati trecut pe acolo, un subiect care sa va aduca aminte de acele momente minunate din viata voastra.
Tu oricum ai fost si vei ramane o adevarata sursa de inspiratie. Eu una iti multumesc ca mi-ai raspuns la toate solicitarile.
Te pup!

delia17
06.08.2008, 16:37:25
Buna Delia!

Crede-ma ca am facut rezervarea in martie. Vroiam nunta in august neaparat dar ghinion - era ocupat, +cateva sambete in sept. Si probabil din intuitie, chiar in ziua aceea, l-am trimis pe tata sa intrebe la biserica. Eram in fata d-nei Pop, care ne-a dat vestea: doar 15 aug e liber. l-am sunat pe tata repede si mi-a transmis confirmarea:SE POATE, DAR DUPA SLUJBA DE DUPA AMIAZA. Sper sa nu fie o zi frumoasa, mai ales ca printre invitati or sa fie multe persoane cu acest nume sfant.

Sper ca nu te-am plictisit cu povestile mele.
te pup
ALINA
Te intreb ca eu am avut un soc cand am fost, si anume la sf lui mai si mi-a zis madam Pop ca nu mai are nici o sambata libera din aprilie pana pe 17 octombrie. ASTA ptr anul 2009. In post si duminica nu intra in discutie. Eu zic ca ai avut mare noroc. Adio spontaneitate sau daca ramai brusc insarcinata... totul tb planificat cu 2 ani inainte daca vrei sa prinizi ziua visata. Eu cred ca in cazul meu tot raul spre bine, deoarece noua ne place luna oct si in plus 17 e chiar ziua in care m-am nascut, iar oct luna in care s-a nascut viitorul mire. Deci asa a ramas....

Miraj
06.08.2008, 16:37:44
Buna Mira!
Bine ai venit in club. Sper sa fie cel mai activ si cel mai interesant subiect de pe forum. Sa ne fie de ajutor noua, celor care vom face nunta acolo si pentru voi, cele care ati trecut pe acolo, un subiect care sa va aduca aminte de acele momente minunate din viata voastra.
Tu oricum ai fost si vei ramane o adevarata sursa de inspiratie. Eu una iti multumesc ca mi-ai raspuns la toate solicitarile.
Te pup!
Deja ma simt flatata..sper sa va pot ajuta, si eu am primit multe sfaturi pe forum..parerea mea e ca, la momentul actual e una din salile elegante cu adevarat din oras, o sala care nu are nevoie de multi bani pt a arata bine, asa ca sfatul meu e sa nu o incarcati prea mult, florile naturale dau excelent pe mese....poate singurul regret pe care il am e ca nu am cautat niste marturii deosebite pentru invitati, dar financiar nu ne-am putut permite atunci ceva iesit din comun..poate voi aveti mai multa inspiratie/ timp/ bani ca ar da bine ceva deosebit pe mese..pupici

delia17
06.08.2008, 16:39:12
Apropo am vazut ca ambele ati optat ptr cununia religioasa la biserica Greci. Careeste ca eu habar nu am.

delia17
06.08.2008, 16:40:54
Aaaaa,
ma gandeam zilele astea ca nu mai stiu ce capacitate are sala si daca a zis ceva tipa de un numar minim de inviati. Am fost in ziua aceea in atatea rest incat chiar nu imi mai aduc aminte de toate detaliile.

Miraj
06.08.2008, 16:41:00
Te intreb ca eu am avut un soc cand am fost, si anume la sf lui mai si mi-a zis madam Pop ca nu mai are nici o sambata libera din aprilie pana pe 17 octombrie. ASTA ptr anul 2009. In post si duminica nu intra in discutie. Eu zic ca ai avut mare noroc. Adio spontaneitate sau daca ramai brusc insarcinata... totul tb planificat cu 2 ani inainte daca vrei sa prinizi ziua visata. Eu cred ca in cazul meu tot raul spre bine, deoarece noua ne place luna oct si in plus 17 e chiar ziua in care m-am nascut, iar oct luna in care s-a nascut viitorul mire. Deci asa a ramas....

Dar e foarte bine si octombrie..la cum e vremea anii astia s-ar putea sa ai peste 25 de grade...sa fie intr-un ceas bun si sa va aduca mult noroc ziua aleasa - cu toate ca nu conteaza ziua, voi sa va iubiti;-)

Miraj
06.08.2008, 16:44:00
Aaaaa,
ma gandeam zilele astea ca nu mai stiu ce capacitate are sala si daca a zis ceva tipa de un numar minim de inviati. Am fost in ziua aceea in atatea rest incat chiar nu imi mai aduc aminte de toate detaliile.
Pai capacitatea maxima e maaareee - cred ca 300 incap lejer ( stiu ca acolo s-au mai facut petreceri de Craciun ale unor firme si au fost cam 300 pers si au avut loc super bine)..parca era si un numar minim - 120 daca nu ma insel, dar mai bine intrebi...te pup
PS - da ne uitam daca ajungi la intalnirea de sambata, o chemam si pe madam Pop la un suc;-) ;-)

ralu_ela
06.08.2008, 19:09:08
Pai capacitatea maxima e maaareee - cred ca 300 incap lejer ( stiu ca acolo s-au mai facut petreceri de Craciun ale unor firme si au fost cam 300 pers si au avut loc super bine)..parca era si un numar minim - 120 daca nu ma insel, dar mai bine intrebi...te pup
PS - da ne uitam daca ajungi la intalnirea de sambata, o chemam si pe madam Pop la un suc;-) ;-)

buna

nu prea incap 300 pers ...am vazut sala amenajara pt 280 pers....dar nu mai era spatiu de dans......eu zic ca la o capacitate de 240-250 max ai destul loc de desfasurare

pup

ralu_ela
06.08.2008, 19:10:59
mira imi spui si mie te rog ce meniu ai ales pt nunta?....sambata tb sa ajung sa stabilesc meniul...si vreau sa fiu putin pregatita

pup

Miraj
07.08.2008, 07:58:51
mira imi spui si mie te rog ce meniu ai ales pt nunta?....sambata tb sa ajung sa stabilesc meniul...si vreau sa fiu putin pregatita

pup
Buna, meniul l-am stabilit cu dna Pop, asa pe nepregatite ( noi ne dusesem pt altceva)..si sper sa-mi amintesc macar in mare
- aperitiv -icre negre,rosie cu ceva, mai multe tipuri de muchiulet,, cascaval- nu mai stiu exact- dar au fost 10 tipuri pe farfurie
- peste -un super peste, fff bun, un somon la gratar, cu brocolli si mini-morcovi( iti recomand pestele asta, invitatii au fost foarte incantati!!)
- sarmale - in cuib cu mamaliguta -eu nu le-am gustat dar nasa zice ca au fost bune
- friptura -de fapt un Mix-grill, cu carne de porc si pui si cu carotofi taranesti si ciupercute la gratar+ salata de ardei copti
Noi am pus garnitura de la peste si friptura cate o jumatate de portie- adica jumate portie cartofi+ jumate portie ciuperci si a fost foarte multa mancare..o sa-ti propuna si tie dna. pop, ca ea ne-a zis sa facem asa si a iesit foarte bine iar mancarea a fost diversificata....
la inceput nu am avut alune, am avut samburi de mai multe feluri, iar tortul de la sfarsit tot de la ei a fost luat..
PS - nu vii vineri la intalnire, sa-ti mai povestesc...pupici:*

alinacristina82
07.08.2008, 08:36:44
Apropo am vazut ca ambele ati optat ptr cununia religioasa la biserica Greci. Careeste ca eu habar nu am.

Biserica Greci se afla in spatele magazinului Leonardo de pe Cuza Voda. Vis a vis de scoala 5. E o biserica mare cu niste preoti extraordinari.

delia17
07.08.2008, 09:39:19
Dar e foarte bine si octombrie..la cum e vremea anii astia s-ar putea sa ai peste 25 de grade...sa fie intr-un ceas bun si sa va aduca mult noroc ziua aleasa - cu toate ca nu conteaza ziua, voi sa va iubiti;-)
Multumesc. Si noi speram sa avem noroc de vreme, cert e ca de caldura sigur nu o sa suferim.

delia17
07.08.2008, 09:41:58
Buna, meniul l-am stabilit cu dna Pop, asa pe nepregatite ( noi ne dusesem pt altceva)..si sper sa-mi amintesc macar in mare
- aperitiv -icre negre,rosie cu ceva, mai multe tipuri de muchiulet,, cascaval- nu mai stiu exact- dar au fost 10 tipuri pe farfurie
- peste -un super peste, fff bun, un somon la gratar, cu brocolli si mini-morcovi( iti recomand pestele asta, invitatii au fost foarte incantati!!)
- sarmale - in cuib cu mamaliguta -eu nu le-am gustat dar nasa zice ca au fost bune
- friptura -de fapt un Mix-grill, cu carne de porc si pui si cu carotofi taranesti si ciupercute la gratar+ salata de ardei copti
Noi am pus garnitura de la peste si friptura cate o jumatate de portie- adica jumate portie cartofi+ jumate portie ciuperci si a fost foarte multa mancare..o sa-ti propuna si tie dna. pop, ca ea ne-a zis sa facem asa si a iesit foarte bine iar mancarea a fost diversificata....
la inceput nu am avut alune, am avut samburi de mai multe feluri, iar tortul de la sfarsit tot de la ei a fost luat..

Suna delicios.8-} =P~ Cred ca a fost un adevarat deliciu pentru inditati. Toate astea au fost incluse in meniul oferit de ei. Si la capitolul bauturi ce iti ofera ei si ce ai mai adus tu.

Miraj
07.08.2008, 10:12:38
Suna delicios.8-} =P~ Cred ca a fost un adevarat deliciu pentru inditati. Toate astea au fost incluse in meniul oferit de ei. Si la capitolul bauturi ce iti ofera ei si ce ai mai adus tu.

De la ei nu am luat decat un suc natural de pers pt taria de la inceput.De la noi au fost asa - taria( whisky+garonne), sucurile, apele,vinul,cafeaua.Si acum mai am apa de la nunta ramasa, tot incercam s-o terminam dar am luat exagerat de multa ( dna pop ne-a zis o cantitate dar noi aproape am dublat-oL-) , ca ni se parea putin).Oricum, tot ce a ramas am luat inapoi ( chiar si fructele, care erau de la ei).

ralu_ela
07.08.2008, 10:37:08

merci mult mira

tare mult mi-as dori sa ajung sa ne intalnim...dar eu de abia sambata dimineata vin in buzau ca sa mai vb cu dj, cameramanul, pt foto si ca sa stabilesc meniul.....nu cred ca am timp sa respir fff mult...iar apoi duminica dim inapoi la bucuresti

te pup

delia17
07.08.2008, 15:30:05
Mai am o intrebare care mi-a venit in minte si imi dau seama ca nici la asta nu am raspuns. Se plateste ceva de genul 10% la personal, sau se fiecare da spaga cat vrea fiecarui chelner, sau nu se da deloc si e inclus in meniu. Asta nu m-a dus capul sa intreb si nici madam Pop nu a zis nimik de genul.
Care din voi stie mai multe, parca Mira ai zis ceva de genul,dar am uitat.....

ralu_ela
07.08.2008, 15:41:00
Mai am o intrebare care mi-a venit in minte si imi dau seama ca nici la asta nu am raspuns. Se plateste ceva de genul 10% la personal, sau se fiecare da spaga cat vrea fiecarui chelner, sau nu se da deloc si e inclus in meniu. Asta nu m-a dus capul sa intreb si nici madam Pop nu a zis nimik de genul.

mie mi-a zis sa dau la personal cat consider....nu mi-a impus absolut nici o suma.

pup

Miraj
07.08.2008, 16:33:20

Sa-ti zic cum am facut noi - dna. Pop a zis ca, daca suntem multumiti si vrem sa lasam ceva, ii dam dansei iar dansa are grija sa-i imparta in mod egal atat chelnerilor cat si bucatarilor.trebuie sa-mi intreb sotul cat am lasat in total pt toti, ca el s-a ocupat de plati;;) ..eu adunam ce mai aveam prin restaurat:-$ - voalul, trusa de machiaj...Chelnerii s-au purtat exemplar si chiar au meritat sa le lasam ceva...maine va zic si cat am dat.:D

ionela_oany
07.08.2008, 21:29:52
Sa-ti zic cum am facut noi - dna. Pop a zis ca, daca suntem multumiti si vrem sa lasam ceva, ii dam dansei iar dansa are grija sa-i imparta in mod egal atat chelnerilor cat si bucatarilor.trebuie sa-mi intreb sotul cat am lasat in total pt toti, ca el s-a ocupat de plati;;) ..eu adunam ce mai aveam prin restaurat:-$ - voalul, trusa de machiaj...Chelnerii s-au purtat exemplar si chiar au meritat sa le lasam ceva...maine va zic si cat am dat.:D
Noua ne-au spus din start ca pentru ospatari si bucatari trebuie sa achitam 100 ron/persoana...:-w

ralu_ela
07.08.2008, 22:46:36
Noua ne-au spus din start ca pentru ospatari si bucatari trebuie sa achitam 100 ron/persoana...:-w

au crescut pretul.....anul trecut cereau 60 ron
de curiozitate.....cat a ajuns meniul anul acesta?

merci:*

ralu_ela
10.08.2008, 19:46:10

eu am fost dezamagita astazi cand am stabilit meniul......pana acum a fost un pret...si acum cu 2 sapt inainte de nunta imi spune ca meniul este de 140 ron....si cica l-a crescut cu 10 ron fata de anul trecut...vrajeala in 2007 a fost 120 ...si il scumpise pana in nunta mirei...si acum i-a mai aplicat o scumpire.
am scris ce cuprinde la meniuri de nunta

va pup

delia17
11.08.2008, 10:15:59
eu am fost dezamagita astazi cand am stabilit meniul......pana acum a fost un pret...si acum cu 2 sapt inainte de nunta imi spune ca meniul este de 140 ron....si cica l-a crescut cu 10 ron fata de anul trecut...vrajeala in 2007 a fost 120 ...si il scumpise pana in nunta mirei...si acum i-a mai aplicat o scumpire.
am scris ce cuprinde la meniuri de nunta

va pup
Normal ca il scumpesc de doua ori intr-un an, in mai si prin august, ca doar creste inflatia, preturile la produse,:^o ...... am mai auzit de aceasta tactica. Si in plus nu o sa schimbi restaurantul sau sa mai zici ceva cu o luna inainte de nunta. Asta e, comentam dar rezultatul e acelasi stangi din dinti si mergi mai departe. Macar ai reusit sa stabilesti toate detaliile? Tortul il faci cu ei sau il aduci tu. <:-P Te pup

ralu_ela
11.08.2008, 11:13:34
Normal ca il scumpesc de doua ori intr-un an, in mai si prin august, ca doar creste inflatia, preturile la produse,:^o ...... am mai auzit de aceasta tactica. Si in plus nu o sa schimbi restaurantul sau sa mai zici ceva cu o luna inainte de nunta. Asta e, comentam dar rezultatul e acelasi stangi din dinti si mergi mai departe. Macar ai reusit sa stabilesti toate detaliile? Tortul il faci cu ei sau il aduci tu. <:-P Te pup

tortul o sa il am inclus in meniu....am facut tot ce mi-a stat in putinta ca sa fie exact cum mi-a zis prima oara ea....adica cam totul inclus de la apa pana la tort

pup

Miraj
11.08.2008, 11:38:40
tortul o sa il am inclus in meniu....am facut tot ce mi-a stat in putinta ca sa fie exact cum mi-a zis prima oara ea....adica cam totul inclus de la apa pana la tort

pup
Raluca..ai un PM ...;))

ralu_ela
11.08.2008, 18:22:46
Raluca..ai un PM ...;))
multumesc frumos

delia17
12.08.2008, 12:44:57
Cu muzica ce ai facut? Dj sau formatie?

ralu_ela
12.08.2008, 20:31:49
Cu muzica ce ai facut? Dj sau formatie?

dj avem.....de anul trecut l-am "arvunit".....este partenerul lui vali petcu( abia acum am aflat)...oancea florin

pup

alinacristina82
19.08.2008, 08:00:41
fetelor, la athena nu se mai intampla nimic? nici un amanunt?

Miraj
19.08.2008, 08:53:17
fetelor, la athena nu se mai intampla nimic? nici un amanunt?
pt mine se intampla pe langa Athena -imi iau apartament chiar vizavi -o sa va vad pe toate mirese acolo=)) =)) =)) de la balcon=)) =))

alinacristina82
19.08.2008, 12:41:31
pt mine se intampla pe langa Athena -imi iau apartament chiar vizavi -o sa va vad pe toate mirese acolo=)) =)) =)) de la balcon=)) =))

Felicitari pt achizitie!
E o zona linistita si frumoasa. Si eu stau prin apropriere. Iar parcul si gradina de vara sunt chiar un simbol al orasului.
poti sa faci si poze de la balcon sa le pui pe forum:)) ca si asa unele miresci nu prea isi mai amintesc de noi.
Te pup!

Diana2000
19.08.2008, 13:45:15
Felicitari !!!!! la tine e chiar casa de piatra:D , sa il stapaniti fericiti si sanatosi

Miraj
20.08.2008, 08:19:17
Felicitari !!!!! la tine e chiar casa de piatra:D , sa il stapaniti fericiti si sanatosi
Multumesc fetele..din suflet,Va pup

delia17
20.08.2008, 10:04:56
Sa fie intr-un ceas bun!!!!!!

delia17
15.09.2008, 09:45:41
Stiti cumva ce miresicica a avut nunta sambata la Athena, a avut niste decoratiuni foarte interesante.

erika_22
16.09.2008, 21:31:58
dj avem.....de anul trecut l-am "arvunit".....este partenerul lui vali petcu( abia acum am aflat)...oancea florin

pup

Si eu i-am avut la nunta dj pe vali petcu + oancea florin ... a fost super... toata lumea a fost multumita ...

alinacristina82
05.11.2008, 08:06:47
Buna fetelor!

Poate sa imi spuna si mie cineva ce culori de fete de masa si scaune se gasesc la atena????

Pt mine e chiar important sa imi fac o idee inainte de a merge sa vb cu d-na Pop.

Va multumesc anticipat si va pup!!!!

ralu_ela
10.11.2008, 19:50:47
Buna fetelor!

Poate sa imi spuna si mie cineva ce culori de fete de masa si scaune se gasesc la atena????

Pt mine e chiar important sa imi fac o idee inainte de a merge sa vb cu d-na Pop.

Va multumesc anticipat si va pup!!!!

lila, verde si rosu....de astea stiu eu...sigur mai au si alte culori

pup

trutzi
10.11.2008, 19:59:34
lila, verde si rosu....de astea stiu eu...sigur mai au si alte culori

pup

gri, auriu

Miraj
11.11.2008, 09:33:14
Asa stiam si eu...trebuie sa combini parca, de ex. verde cu crem, lila cu gri, pt ca de ex, nu au fete de masa lila, ci numai gri, eu asa imi amintesc.Dar mai bine te duci si intrebi acolo, poate au mai facut si altele.:*

delia17
17.11.2008, 16:34:15
Inca nu au mai facut nimik nou, ptr 2009 se pare ca o sa mai faca. Sper sa faca ca la cate nunti au isi permit.

alinacristina82
04.02.2009, 14:58:30
Despre SALA ATHENA nu mai spune nimeni nimic?
Noutati, detalii....

delia17
05.02.2009, 14:05:39
Nup, nu am mai auzit nimik. Cred ca si acum fac nunti ca e sezon.

alinacristina82
03.03.2009, 09:20:31
Buna fetelor!
Se pare ca anul acesta nu prea sunt pe acest site miresici care fac nunta la atena.
Eu am o intrebare, dc stie cineva ce tarif au camerele duble la hotel sport si ce reducere poate face d-na pop la mai multe camere ocupate.
Am o mare problema pt ca am ff multe persoane din alte orase.

Va multumesc anticipat!!!

Diana_Peter
03.03.2009, 10:34:06
Buna fetelor!
Se pare ca anul acesta nu prea sunt pe acest site miresici care fac nunta la atena.
Eu am o intrebare, dc stie cineva ce tarif au camerele duble la hotel sport si ce reducere poate face d-na pop la mai multe camere ocupate.

Stiam ca tariful unei camere duble este in jur de 185-190ron, dar ca daca ai nunta la Atena iti face o reducere considerabila, bineinteles si in functie de nr de camere pe care il rezervi.
Cred ca cel mai bine ar fi sa o suni pe dna Pop, care iti va oferi cu siguranta informatiile necesare.

trutzi
03.03.2009, 11:22:23
Buna fetelor!

Daca iei doar o camera sau doua costa 150 RON Daca rezervi mai multe scade pretul.

alinacristina82
03.03.2009, 13:58:40
Daca iei doar o camera sau doua costa 150 RON Daca rezervi mai multe scade pretul.
multumesc de raspuns.
trebuie sa iau vreo 10-15 camere. de asta imi fac probleme

ralu_ela
04.03.2009, 18:20:22
Buna fetelor!

Buna Alina

eu in vara am rezervat 5 camere la hotel pentru invitati si pt noi......pretul lor in mod normal era 130 ron la parter si 190 ron la etaj....cu micul dejun inclus.....eu am luat 1 camera la parter( asa s-a nimerit) si restul de 4 camare la etaj....si am platit pe toate 650 ron( 130 ron camera)...fara mic dejun bineinteles......zic eu ca ne-a facut o reducere buna
>:D<

alinacristina82
05.03.2009, 08:48:41
Buna Alina

eu in vara am rezervat 5 camere la hotel pentru invitati si pt noi......pretul lor in mod normal era 130 ron la parter si 190 ron la etaj....cu micul dejun inclus.....eu am luat 1 camera la parter( asa s-a nimerit) si restul de 4 camare la etaj....si am platit pe toate 650 ron( 130 ron camera)...fara mic dejun bineinteles......zic eu ca ne-a facut o reducere buna

Multumesc foarte mult de raspuns!

iubitika
05.03.2009, 12:49:09
fetelor am vb acum 2 saptamani la telefon cu dna pop.
eram curioasa dc a mai facut ceva in materie de fete de masa si huse pt scaune.
mi-a raspuns ca nu a mai facut nimic fata de anul trecut si nici nu crede ca o sa mai faca pana pe 04.07 cand am eu nunta.
a zis ca ar fi posibil sa faca inca un rand de astfel de aranjamente de crem dar nu stie cand.
mi se pare f dezamagitor, orice patron care intr-adevar ar trebui sa atraga clienti trebuie sa faca unele schimbari de la an la an. moda se mai schimba si trebuie sa fii la curent cu multe si sa poti oferi clinetilor tot ce isi doresc.
si mai ales la o sala precum atena ma asteptam la mai multe...dar poate asa este cand deja te vezi cu sacii in caruta si stii ca respectivii miri nu mai pot sa dea inapoi...

trutzi
05.03.2009, 20:53:48
mi-a raspuns ca nu a mai facut nimic fata de anul trecut si nici nu crede ca o sa mai faca pana pe 04.07 cand am eu nunta.
a zis ca ar fi posibil sa faca inca un rand de astfel de aranjamente de crem dar nu stie cand.
mi se pare f dezamagitor, orice patron care intr-adevar ar trebui sa atraga clienti trebuie sa faca unele schimbari de la an la an. moda se mai schimba si trebuie sa fii la curent cu multe si sa poti oferi clinetilor tot ce isi doresc.
si mai ales la o sala precum atena ma asteptam la mai multe...dar poate asa este cand deja te vezi cu sacii in caruta si stii ca respectivii miri nu mai pot sa dea inapoi...

Eu nu cred ca nu or sa mai faca, trebuiau sa mai faca de anul trecut, pentru ca nu aveau huse ptr scaune complete.
Daca vrei sa faci ceva deosebit poti sa inchiriezi huse de la o firma.

delia17
08.04.2009, 15:46:37

Si eu sunt de aceiasi parere, ca la nivelul la care pretind ei ca se afla ar fi cazul sa tina pasul cu tot ce este nou si sa cumpere in fiecare sezon ce se poarta in materie de huse. Oricum platesti inchirierea lor, asa ca isi scot repede banii investiti in ele.

delia17
08.04.2009, 15:48:53
Eu nu cred ca nu or sa mai faca, trebuiau sa mai faca de anul trecut, pentru ca nu aveau huse ptr scaune complete.
Daca vrei sa faci ceva deosebit poti sa inchiriezi huse de la o firma.

Din pacate in Buzau nu stiu cat de mult poti sa gasesti ceva deosebit, iar daca alepezi la o firma din Buc. cred ca o sa fie cam scump. Eu una sunt foarte dezamagita de atitudinea dnei Pop, care nu este preocupata de acest capitol.

trutzi
08.04.2009, 16:48:10
Din pacate in Buzau nu stiu cat de mult poti sa gasesti ceva deosebit, iar daca alepezi la o firma din Buc. cred ca o sa fie cam scump. Eu una sunt foarte dezamagita de atitudinea dnei Pop, care nu este preocupata de acest capitol.

Eu zic sa va strangeti intr-o saptamana toate si sa sariti pe capul ei.
Cred ca s-a invatat sa primeasca huse gratis :-w

ralu_ela
08.04.2009, 18:07:02
Eu zic sa va strangeti intr-o saptamana toate si sa sariti pe capul ei.
Cred ca s-a invatat sa primeasca huse gratis :-w

eu i le-as fi vandut in locul tau....oricum isi scotea banii repede

trutzi
08.04.2009, 18:56:30
eu i le-as fi vandut in locul tau....oricum isi scotea banii repede

Nu imi pare rau, pentru ca m-au lasat sa fac destul de multe lucruri pe care nu le puteam face in alta parte. A fost un gest de multumire :)

iubitika
09.04.2009, 14:48:32
Si eu sunt de aceiasi parere, ca la nivelul la care pretind ei ca se afla ar fi cazul sa tina pasul cu tot ce este nou si sa cumpere in fiecare sezon ce se poarta in materie de huse. Oricum platesti inchirierea lor, asa ca isi scot repede banii investiti in ele.

buna delia
sa inteleg ca si tu ai mai vb cu dna pop si tot nu a mai facut nimic???
asta e culmea...sunt din ce in ce mai dezamagita...si mai am 2 luni pana la nunta...

Dark_Angel22
09.04.2009, 17:41:15
buna fetelor.eu nu sunt din buzau,insa sotul da,si dupa lungi discutii ne-am hotarat sa facem nunta la buzau.ati putea sa ma ajutati si pe mine cu ceva restaurante?adica daca stiti pe cineva care cedeaza loc de nunta,sau daca este liber undeva,sau orice ce are legatura cu asta.nunta am vrea sa facem in iulie.
astept oferte,sugestii,etc.
multumesc.

ralu_ela
09.04.2009, 20:01:54
buna fetelor.eu nu sunt din buzau,insa sotul da,si dupa lungi discutii ne-am hotarat sa facem nunta la buzau.ati putea sa ma ajutati si pe mine cu ceva restaurante?adica daca stiti pe cineva care cedeaza loc de nunta,sau daca este liber undeva,sau orice ce are legatura cu asta.nunta am vrea sa facem in iulie.
astept oferte,sugestii,etc.
multumesc.

buna si bine ai venit printr noi
cam greu sa gasesti ceva pt iulie.....da cred ca poti incerca la moonlight( este undeva pe langa sala sporturilor), sau hanul lui tinta( este la iesirea din buzau)...sau stiu ca mai este un restaurant fff dragut la bazar, numai ca are o capacitate de max 100 pers.

ralu_ela
09.04.2009, 20:05:31
buna delia
asta e culmea...sunt din ce in ce mai dezamagita...si mai am 2 luni pana la nunta...

nu cred ca tb sa fii dezamagita numai ca nu au huse noi pt ca pt mine a contat mai mult faptul ca mancarea a fost super buna si servirea ireprosabila...pt ca degeaba arata scaunele bine daca chelnerii abia se misca printe invitati si trebuie sa strigi dupa ei ca sa iti aducfa o sticla de apa
iti doresc o nunta superba:*

Dark_Angel22
09.04.2009, 21:41:49
buna si bine ai venit printr noi
cam greu sa gasesti ceva pt iulie.....da cred ca poti incerca la moonlight( este undeva pe langa sala sporturilor), sau hanul lui tinta( este la iesirea din buzau)...sau stiu ca mai este un restaurant fff dragut la bazar, numai ca are o capacitate de max 100 pers.

mersi, ii zic la viitorul meu sotior.noi am vrea pt cca.60 de persoane.

ralu_ela
09.04.2009, 21:57:24

daca aveti aprox 60 invitati hanul lui tinta pica....el are o capacitate mai mare....incercarcati totusi la localul de langa bazar( daca aflu cum se numeste o sa va zic)....pt ca e fff elegant si pt o nunta mai restransa este minunat.>:D<

andreea_dt
09.04.2009, 23:47:29
am citit atatea pareri si de bine si de rau despre Athena incat nu stiu ce sa mai cred... eu in martie am fost la un botez acolo, dar ziceai ca-i nunta :)), si am ramas placut impresionata... acum cateva zile am auzit niste lucruri mai putin pacute despre anumiti ospatari si despre doamna Pop... noi tratam direct cu Romanescu, il stie bine socrul meu, sper sa fei mai bine asa

delia17
10.04.2009, 10:40:42
buna delia
Eu am fost acum ceva vreme pe acolo. oricum intentionez sa ma duc curand, dupa paste sa vbesc cu ea, deoarece vreau sa imi fac si eu planul cam pe ce culori o sa merg si sper sa ajungem la un numitor comun. Va tin informate. Mai stie cineva care e pretul meniului acum?

delia17
10.04.2009, 10:42:26
am citit atatea pareri si de bine si de rau despre Athena incat nu stiu ce sa mai cred... eu in martie am fost la un botez acolo, dar ziceai ca-i nunta :)), si am ramas placut impresionata... acum cateva zile am auzit niste lucruri mai putin pacute despre anumiti ospatari si despre doamna Pop... noi tratam direct cu Romanescu, il stie bine socrul meu, sper sa fei mai bine asa

Scuze, dar cine e Romanescu? Si ce pareri rele ai auzit despre Athena si despre dna Pop. Daca vrei poti sa imi rasp pe privat dar sunt foarte interesata ca sa stiu cum sa gestionez situatia.

delia17
10.04.2009, 10:44:50
daca aveti aprox 60 invitati hanul lui tinta pica....el are o capacitate mai mare....incercarcati totusi la localul de langa bazar( daca aflu cum se numeste o sa va zic)....pt ca e fff elegant si pt o nunta mai restransa este minunat.>:D<
Casa Ispas este ideala pentru o nunta asa mica. Dute si vbeste acolo, este langa liceul Hasdeu.

Diana2000
10.04.2009, 11:57:51
Si eu iti recomand Restaurantul Casa Ispas, acolo am facut si eu nunta, este super portivit pentru nuntii intime si de calitate. :)

Miraj
10.04.2009, 12:16:22
Scuze, dar cine e Romanescu? Si ce pareri rele ai auzit despre Athena si despre dna Pop. Daca vrei poti sa imi rasp pe privat dar sunt foarte interesata ca sa stiu cum sa gestionez situatia.
Romanescu este ginerele dnei Pop , respectiv patronul restaurantului si hotelului..de obicei nu se ocupa dansul de nunti dar..cine stie...si eu cand am mers prima data am mers cu o recomandare din partea unui coleg la dna Romanescu ( fiica dnei Pop) dar tot dna Pop se ocupa de nunti..sper ca te-am lamurit.

Dark_Angel22
10.04.2009, 12:55:01
multumesc mult fetelor pentru ajutor!!!sunteti tare de treaba!>:D<

andreea_dt
10.04.2009, 14:16:02
Romanescu este ginerele dnei Pop , respectiv patronul restaurantului si hotelului..de obicei nu se ocupa dansul de nunti dar..cine stie...si eu cand am mers prima data am mers cu o recomandare din partea unui coleg la dna Romanescu ( fiica dnei Pop) dar tot dna Pop se ocupa de nunti..sper ca te-am lamurit.

viitorul meu socru este prieten cu Romanescu... de aceea sper sa se ocupe el :)) si imi doresc sa nu raman doar cu speranta...

andreea_dt
10.04.2009, 14:25:07
Si eu iti recomand Restaurantul Casa Ispas, acolo am facut si eu nunta, este super portivit pentru nuntii intime si de calitate. :)

am inteles ca tot aici gasesti si cel mai bun meniu din buzau... numai vorbe de lauda de la toata lumea, si nu ma refer pe forum, am auzit de casa ispas... si omul e tare de treaba si omenos

andreea_dt
10.04.2009, 14:26:20

ai PM :):*

iubitika
13.04.2009, 10:11:07
ai PM :):*
buna andreea,

se poate sa imi raspunzi si mie pe PM sa imi spui ce dificultati ai intampinat..si eu am nunta la atena pe 4 iulie..pls
pup

Diana2000
13.04.2009, 15:44:28
am inteles ca tot aici gasesti si cel mai bun meniu din buzau... numai vorbe de lauda de la toata lumea, si nu ma refer pe forum, am auzit de casa ispas... si omul e tare de treaba si omenos
Da Andreea asa este, l-am apreciat pe D. Ispas de la bun inceput si tot ceea ce face pentru ca totul sa iasa perfect. Iti dau un pont pe PM. ;-)

ralu_ela
13.04.2009, 18:27:16
Casa Ispas este ideala pentru o nunta asa mica. Dute si vbeste acolo, este langa liceul Hasdeu.

Dap ...uitasem de Casa Ispas...frumos local si acesta

delia17
14.04.2009, 10:13:50

Imi cer scuze daca am suparat pe cineva, nu a fost intentia mea. Nu e vorba ca nu apreciez munca dansei, ci e foarte probabil sa fi avut noi o problema de comunicare in care eu nu am stiut sa ii explic dansei ce vreau. Oricum miresicile ar tb sa ma inteleaga, deoarece toate suntem pline de sperante si ne dorim ca totul sa fie perfect si din acest motiv ne agitam mai mult.:)>-

delia17
11.05.2009, 16:01:38
Nu mai e nimeni la athenaaaaaa. atata linisteeeee?

monik24
11.05.2009, 23:10:07
ba daaaaa......mai sunt si eu.....hai sa vb noi 2 daca nu mai vrea nimeni sa spuna nimik.....:))

MIC_BZ
20.05.2009, 16:04:51
Si eu am La Athena, m-ati pus pe ganduri cu husele. Am vazut o data sala aranjata pt un botez asa cum a fost la nunta Mirei si mi-a placut cu specificarea ca eu mi-o doresc pe toata argintie fara fundele lila. Si de atunci asa am avut-o in minte si am ales marturiile, cardurile si aranjamentele florale in functie de asta. Saptamana asta urmeaza sa stabilesc si eu meniul si sper sa aiba si huse argintii mai multe. Mai ales ca voi avea destui invitati.
Eu am ceva emotii referitoare la mancare. Am auzit si de bine si de rau. Am fost la cateva anunti acolo dar in perioada aia nu ma aveam planuri de nunta si de regula eu nu prea manac pe la nunti. Insa am observat ceva diferente intre mancarea servita la nunta si cea servita la Sportspub care lasa mult de dorit. Am cerut si eu acum 2 saptamani un somon cu ciuperci. A fost groaznic, ciupercile erau atat de vechi incat nici nu se puteau mesteca. Sa inteleg ca ce e mai bun se pastreaza pentru nunti. Sper.

angiebz
22.05.2009, 20:00:41
AS VREA SA FAC SI EU NUNTA LA SALA ATHENA, DAR INCA NU AM REZERVAT NIMIC.DACA CINEVA ARE POZE CU SALA DECORATA PT NUNTA , SI NU SUNT INDISCRETA, POATE SA IMI TRIMITA SI MIE CATEVA?VA ROG FRUMOS!!!!!!!!
EU NU O SA FIU IN TARA PANA IN SAPT SI CRED CA O SA FIE CAM TARZIU.CRED CA O SA FIU NEVOITA SA APELEZ LA TELEFON...
EU AS VREA SA FAC NUNTA PE 18 SEPT 2010, DAR INCA NU STIU DC E LIBER.DC CINEVA STIE CEVA, VA ROG......
Adresa mea de email :[email protected]

MIC_BZ
25.05.2009, 13:54:06
Buna Angie! Eu am nunta pe 13 iunie si cel mult as putea sa iti trimit atunci poze. Cred ca daca vrei pt septembrie 2010 ar trebui deja sa te interesezi, rezervarile se fac cu mai mult de un an inainte. Nu stiu daca am voie sa postez aici nr de tel si cred ca nici MP nu pot sa trimit. Eu tocmai am vb cu dna Pop ca sa stabilesc meniul si urmeaza sa mai vb in curand cu ea pt alte detalii. Daca vrei pot sa o intreb daca mai are libera aceasta data.

andreea_dt
25.05.2009, 19:55:49
AS VREA SA FAC SI EU NUNTA LA SALA ATHENA, DAR INCA NU AM REZERVAT NIMIC.DACA CINEVA ARE POZE CU SALA DECORATA PT NUNTA , SI NU SUNT INDISCRETA, POATE SA IMI TRIMITA SI MIE CATEVA?VA ROG FRUMOS!!!!!!!!
EU NU O SA FIU IN TARA PANA IN SAPT SI CRED CA O SA FIE CAM TARZIU.CRED CA O SA FIU NEVOITA SA APELEZ LA TELEFON...
EU AS VREA SA FAC NUNTA PE 18 SEPT 2010, DAR INCA NU STIU DC E LIBER.DC CINEVA STIE CEVA, VA ROG......
Adresa mea de email :[email protected]

Miraj si-a facut nunta la atena... cauta un post de-al ei si vezi ca are un link la semnatura unde sunt si poze de la local...

delia17
26.05.2009, 14:09:58
Si eu am La Athena, m-ati pus pe ganduri cu husele. Am vazut o data sala aranjata pt un botez asa cum a fost la nunta Mirei si mi-a placut cu specificarea ca eu mi-o doresc pe toata argintie fara fundele lila. Si de atunci asa am avut-o in minte si am ales marturiile, cardurile si aranjamentele florale in functie de asta. Saptamana asta urmeaza sa stabilesc si eu meniul si sper sa aiba si huse argintii mai multe. Mai ales ca voi avea destui invitati.
Eu am ceva emotii referitoare la mancare. Am auzit si de bine si de rau. Am fost la cateva anunti acolo dar in perioada aia nu ma aveam planuri de nunta si de regula eu nu prea manac pe la nunti. Insa am observat ceva diferente intre mancarea servita la nunta si cea servita la Sportspub care lasa mult de dorit. Am cerut si eu acum 2 saptamani un somon cu ciuperci. A fost groaznic, ciupercile erau atat de vechi incat nici nu se puteau mesteca. Sa inteleg ca ce e mai bun se pastreaza pentru nunti. Sper.

Iti uram succes si sa ai o nunta cat mai reusita<:-P <:-P <:-P , nu uita sa ne povestesti ce ai stabilit si cum ai reusit sa rezolvi totul.

delia17
26.05.2009, 14:13:09
Buna Angie! Eu am nunta pe 13 iunie si cel mult as putea sa iti trimit atunci poze. Cred ca daca vrei pt septembrie 2010 ar trebui deja sa te interesezi, rezervarile se fac cu mai mult de un an inainte. Nu stiu daca am voie sa postez aici nr de tel si cred ca nici MP nu pot sa trimit. Eu tocmai am vb cu dna Pop ca sa stabilesc meniul si urmeaza sa mai vb in curand cu ea pt alte detalii. Daca vrei pot sa o intreb daca mai are libera aceasta data.
Nu vrei sa ne spui si noua cat e meniul, ce cuprinde, ce te lasa sa aduci.... vrem detaliiiiiiiiiiiiii... deco cu cine faci... ce fel de huse ti-ai ales.... cat mai multe detaliiiiiiiiiiiiiii

monik24
26.05.2009, 23:13:09
Nu vrei sa ne spui si noua cat e meniul, ce cuprinde, ce te lasa sa aduci.... vrem detaliiiiiiiiiiiiii... deco cu cine faci... ce fel de huse ti-ai ales.... cat mai multe detaliiiiiiiiiiiiiii
eu cred ca pana la urma o sa caut o agentie pentru deco....ca daca stau si ma gandesc...decat sa dau la restaurant 20 mil numai ptr huse.....mai bine mai dau ceva in plus si mai scap de o grija.voi ce parere aveti?:-?

monik24
26.05.2009, 23:16:53
eu cred ca pana la urma o sa caut o agentie pentru deco....ca daca stau si ma gandesc...decat sa dau la restaurant 20 mil numai ptr huse.....mai bine mai dau ceva in plus si mai scap de o grija.voi ce parere aveti?:-?
si cu meniu au spus ca ptr 2010 va fi minim 1mil 600 si ca daca iti alegi meniul de 1 mil 600 trebuie sa iei bautura de la ei....daca ei un meniu mai scump aduci tu bautura....o sa stiu sigur luna viitoare cand ma duc sa vb cu doamna pop. voi ce mai stiti? va pup fetelee

bombonicka
27.05.2009, 18:07:32
buna fetelor.imi incerc si eu norocul aici,poate gasesc ceva.deci eu sunt din tg.mures si vrem sa facem nunta la buzau k de acolo e sotul meu.cam la toamna am vrea,insa nu stim restaurantele de acolo si nu prea avem cum sa mergem pana acolo din cauza job-ului.n-o sa avem prea multi invitati cca.70,deci ne trebuie un restaurant mai micut.daca cumva stiti vreun restaurant sau daca cineva cedeaza vreun loc in toamna,va rog sa ma anuntati.mersi mult! [-o< :)>-

Diana2000
28.05.2009, 08:08:06
buna fetelor.imi incerc si eu norocul aici,poate gasesc ceva.deci eu sunt din tg.mures si vrem sa facem nunta la buzau k de acolo e sotul meu.cam la toamna am vrea,insa nu stim restaurantele de acolo si nu prea avem cum sa mergem pana acolo din cauza job-ului.n-o sa avem prea multi invitati cca.70,deci ne trebuie un restaurant mai micut.daca cumva stiti vreun restaurant sau daca cineva cedeaza vreun loc in toamna,va rog sa ma anuntati.mersi mult! [-o< :)>-
Eu iti recomand Restaurantul Casa Ispas, unde am facut eu nunta. Pozele poti sa le vazi la mine in semnatura. E super locatia pentu nunti intime, insa nu stiu daca mai este liber in toamna.

bombonicka
29.05.2009, 14:38:58
mersi mult.am incercat sa dau un mail acolo,dar nu merge.iar la telefon nu au vrut sa-mi dea prea multe detalii.....sa vedem cum rezolvam la servici si dam o fuga pana acolo,k altfel nu cred k se poate.
insa totusi daca este cineva care stie vreun loc liber,rog sa ma anunte.mersi.

MIC_BZ
29.05.2009, 15:12:30
Buna, fetelor!

Am fost, am discutat, se lasa cu cheltuiala multa dar se pare ca nu avem de ales, daca vrem nunta atunci... nunta sa fie. Meniul minim 150 lei, asta stiam de anul trecut. Acum dupa ce am discutat ce am vrea sa intre in meniu pt ca nu am tinut cont si de cat costa la momentul respectiv, am constatat ca trebuie sa mai taiem pe ici pe colo pt ca depaseam 150 lei. Ceea ce nu stiam de anul trecut si am aflat acum este ca trebuie sa platim chelnerii, bucatarii, spalatorii de vase, femeia de serviciu si... cine s-o mai invarti pe acolo. Cate 50 lei fiecare. Adica vreo 1000 lei.

Husele si fetele de masa, 10 lei de persoana. La 200 de invitati cat cred ca vom avea minim inseamna cel putin 2000 lei. Am ales huse si fete de masa argintii. Mi s-a spus ca pot fi toate argintii si nu sunt obligata la combinatia cu fundele roz din organza.

La fel am inteles si eu ca daca meniul e de minim 150 lei putem sa aducem noi bauturile de toate felurile, apa, sucuri si alcoolice. Ce n-am inteles este daca in acest caz se mai include in meniu 1,5 l apa de persoana. Cele doua cafele dupa peste si dupa tort se includ de asemenea in meniu. Tot ce se consuma peste (cafea) se plateste. Nu stiu cum e cu painea, ca am omis sa discutam. Eu am fost si am vb direct cu furnizorul lor de paine, pt ca as vrea si paine neagra cu seminte, pe langa cea alba de care eu nu mananc.

Voi de unde luati fructele? Si ce fructe imi recomandati pt sezonul asta? Suntem un pic intre sezoane in sensul ca fructele gen portocale, banane deja sunt trecute, nu mai au acelasi gust iar fructele noastre inca nu au aparut.

Meniul inca nu este defintivat dar de principiu la aperitiv: babic, rulada cascaval, branza cu mucegai (nu eu am ales-o:-D), rulada pui, rulada porc cu carnacior, masline, tartine cu icre rosii, rosie, castraveti - nu stiu inca gramajul. Peste: somon la gratar cu brocoli. Sarmale cu mamaliguta in varianta clasica (nu cuib). Friptura de porc, vita si pui cu salata de ardei copti.

Cam atat deocamdata. Sper ca v-am fost de ajutor.

andreea_dt
29.05.2009, 17:33:04
Buna, fetelor!

Am fost, am discutat, se lasa cu cheltuiala multa dar se pare ca nu avem de ales, daca vrem nunta atunci... nunta sa fie. Meniul minim 150 lei, asta stiam de anul trecut. Acum dupa ce am discutat ce am vrea sa intre in meniu pt ca nu am tinut cont si de cat costa la momentul respectiv, am constatat ca trebuie sa mai taiem pe ici pe colo pt ca depaseam 150 lei. Ceea ce nu stiam de anul trecut si am aflat acum este ca trebuie sa platim chelnerii, bucatarii, spalatorii de vase, femeia de serviciu si... cine s-o mai invarti pe acolo. Cate 50 lei fiecare. Adica vreo 1000 lei.

Husele si fetele de masa, 10 lei de persoana. La 200 de invitati cat cred ca vom avea minim inseamna cel putin 2000 lei. Am ales huse si fete de masa argintii. Mi s-a spus ca pot fi toate argintii si nu sunt obligata la combinatia cu fundele roz din organza.

La fel am inteles si eu ca daca meniul e de minim 150 lei putem sa aducem noi bauturile de toate felurile, apa, sucuri si alcoolice. Ce n-am inteles este daca in acest caz se mai include in meniu 1,5 l apa de persoana. Cele doua cafele dupa peste si dupa tort se includ de asemenea in meniu. Tot ce se consuma peste (cafea) se plateste. Nu stiu cum e cu painea, ca am omis sa discutam. Eu am fost si am vb direct cu furnizorul lor de paine, pt ca as vrea si paine neagra cu seminte, pe langa cea alba de care eu nu mananc.

Voi de unde luati fructele? Si ce fructe imi recomandati pt sezonul asta? Suntem un pic intre sezoane in sensul ca fructele gen portocale, banane deja sunt trecute, nu mai au acelasi gust iar fructele noastre inca nu au aparut.

Meniul inca nu este defintivat dar de principiu la aperitiv: babic, rulada cascaval, branza cu mucegai (nu eu am ales-o:-D), rulada pui, rulada porc cu carnacior, masline, tartine cu icre rosii, rosie, castraveti - nu stiu inca gramajul. Peste: somon la gratar cu brocoli. Sarmale cu mamaliguta in varianta clasica (nu cuib). Friptura de porc, vita si pui cu salata de ardei copti.

multumim mult de informatii... vad ca mai ai tare putin pana la nunta, iti doresc o nunta superba... :*

ralu_ela
29.05.2009, 19:30:32
Buna, fetelor!

anul trecut nu ne-a impus sa platim personalul...a zis ca daca vrem putem sa le lasam si lor ceva....daca nu...asta e ...oricum a zis ca-i plateste si ea....noi le-am lasat cam 900 ron....si venea cam 70 ron de persoana.

am avut meniul de 145 ron...si in el a intrat si apa si sucurile si cafeaua ...painea stiu ca ne-a calculat-o la sfarsit exact cat s-a consumat.

meniul a fost asemanator si la noi.....ai luat cumva rulada de cascaval cu piper?....pt ca noua nu ne-a explicat exact cum este si ne-am trezit ca era o felie de cascaval subtire, rulata putin, si cu un fir de piper prin ea

:*

andreea_dt
29.05.2009, 23:26:29
anul trecut nu ne-a impus sa platim personalul...a zis ca daca vrem putem sa le lasam si lor ceva....daca nu...asta e ...oricum a zis ca-i plateste si ea....noi le-am lasat cam 900 ron....si venea cam 70 ron de persoana.

am avut meniul de 145 ron...si in el a intrat si apa si sucurile si cafeaua ...painea stiu ca ne-a calculat-o la sfarsit exact cat s-a consumat.

meniul a fost asemanator si la noi.....ai luat cumva rulada de cascaval cu piper?....pt ca noua nu ne-a explicat exact cum este si ne-am trezit ca era o felie de cascaval subtire, rulata putin, si cu un fir de piper prin ea

eu am mancat la ei rulada de-aia de cascaval si cu piper si nu mi-a placut... asta a fost la un botez acolo... asa ca eu nu o sa vreau la nunta asa ceva...
alte chestii de care ar trebui sa stiu si sa am grija mai sunt? :D ca vad ca tot se aduna :((
oricum nu cred ca din cauza unor amanunte de genul aar avea de suferit nunta in sine... eu sunt sigura ca nunta va fi superba si asa vreau sa cred pana cand va trebui sa dau banii :))

MIC_BZ
02.06.2009, 12:29:42
multumim mult de informatii... vad ca mai ai tare putin pana la nunta, iti doresc o nunta superba... :*
Multumesc si eu, sper sa fie macar fara surprize... neplacute, oricare ar fi ele. Cat despre rulada aia m-ati pus pe ganduri, oricum va sfatuiesc pe toate sa cereti sa gustati meniul cu cateva zile inainte asa incat sa aveti timp sa schimbati ceea ce nu va place pt ca pe hartie toate suna bine. Eu asa am de gand sa fac si daca vestita rulada de cascaval cu piper e asa cum ziceti voi atunci o sa zboare de pe lista.

Eu cred ca nuntile la Athena sunt frumoase, evident ca fiecare vom avea de infruntat la un moment data ceva neprevazut, ceva ce nu va decurge conform planului dar trebuie sa ne pregatim psihic pentru asta si sa trecem repede peste pentru ca nimic nu merita sa ne strice acea seara. Pana acum am fost la 3 sau 4 nunti acolo si de fiecare data m-am simtit bine, atmosfera a fost ok si nu am stat niciodata sa analizez meniul.

Multa bafta tuturor!

ralu_ela
02.06.2009, 18:14:40
Multumesc si eu, sper sa fie macar fara surprize... neplacute, oricare ar fi ele. Cat despre rulada aia m-ati pus pe ganduri, oricum va sfatuiesc pe toate sa cereti sa gustati meniul cu cateva zile inainte asa incat sa aveti timp sa schimbati ceea ce nu va place pt ca pe hartie toate suna bine. Eu asa am de gand sa fac si daca vestita rulada de cascaval cu piper e asa cum ziceti voi atunci o sa zboare de pe lista.

Eu cred ca nuntile la Athena sunt frumoase, evident ca fiecare vom avea de infruntat la un moment data ceva neprevazut, ceva ce nu va decurge conform planului dar trebuie sa ne pregatim psihic pentru asta si sa trecem repede peste pentru ca nimic nu merita sa ne strice acea seara. Pana acum am fost la 3 sau 4 nunti acolo si de fiecare data m-am simtit bine, atmosfera a fost ok si nu am stat niciodata sa analizez meniul.

Multa bafta tuturor!

Vestita rulada de piper este o bucata de cascaval cu un fir de piper in ea...din pacate asta am aflat seara la restaurant cand mi s-a pus aperitivul in fata.....oricum per ansamblu nu am ce le reprosa .....chelnerii au fost amabili...cu d.na Pop am comunicat ff bine iar mancarea a fost buna.

pup si o nunta superba

monik24
15.07.2009, 19:02:47
fetelor...chiar nu mai spuneti nimic???

delia17
27.07.2009, 10:38:36
Eu am fost in weekend pe la athena sa il vada si nasii si sala era aranjata pe rosu iar pe masa erau vaze inalte cu aranjamente ci trandafiri rosii si crizanteme si parca mai aveau un balon jumbo.

monik24
28.07.2009, 20:31:18
Eu am fost in weekend pe la athena sa il vada si nasii si sala era aranjata pe rosu iar pe masa erau vaze inalte cu aranjamente ci trandafiri rosii si crizanteme si parca mai aveau un balon jumbo.
buna delia am ajuns si eu intr un final sa vad rstaurantul si sa vb cu doamna pop. 1 data cand am vb cu ea ne a explicat putin despre pretul meniului...ca tre sa platim fiecare ospatar si bucatar cu cate 500mii fiecare ca husele sunt 100 mii de persoana...si ca trebuie sa platim sonorizarea fie ca avem formatie fie ca avem dj....si ca daca vrem dj trebuie sa fie obligatoriu al lor.dar a 2 a oara cand am fost sa vb cu ea i am spus ca o sa avem formatie si ca n o sa foloseasca "sculele" ei de sonorizare si ca nu mi se pare corect sa platesc 3mil jumate degeaba si daca a vazut asa...a zis ca nu este nevoie sa mai platim nicio sonorizare.si intr un final am reusit sa incheiem si un contract....nu stiu cum sa pun niste poze....si eu am vazut tot pe rosu...si apoi pe gri..... cam atat de moment....daca ma ajuta cineva o sa pun si niste poze va pup

mdmgc
29.07.2009, 12:26:34
buna delia am ajuns si eu intr un final sa vad rstaurantul si sa vb cu doamna pop. 1 data cand am vb cu ea ne a explicat putin despre pretul meniului...ca tre sa platim fiecare ospatar si bucatar cu cate 500mii fiecare ca husele sunt 100 mii de persoana...si ca trebuie sa platim sonorizarea fie ca avem formatie fie ca avem dj....si ca daca vrem dj trebuie sa fie obligatoriu al lor.dar a 2 a oara cand am fost sa vb cu ea i am spus ca o sa avem formatie si ca n o sa foloseasca "sculele" ei de sonorizare si ca nu mi se pare corect sa platesc 3mil jumate degeaba si daca a vazut asa...a zis ca nu este nevoie sa mai platim nicio sonorizare.si intr un final am reusit sa incheiem si un contract....nu stiu cum sa pun niste poze....si eu am vazut tot pe rosu...si apoi pe gri..... cam atat de moment....daca ma ajuta cineva o sa pun si niste poze va pup

Voi ati semnat deja un contract? ca vad ca mai aveti destul pana la nunta si stiam ca nu se semneaza contractul cu asa de mult timp inainte. Noi ultima data am fost prin iarna si de atunci n-am mai fost. Acum ca se apropie nunta, chiar ziceam sa mai trecem pe acolo luna asta sa nu ne trezim cu surprize...cat despre dj...cand am vb noi cu ea nu ne-a zis nimic cum ca ar fi obligatoriu sa-l luam pe al lor, si deja am semnat contract noi cu un alt dj...

trutzi
29.07.2009, 12:58:59
Regulile se mai schimba de la un an la altul. Daca voua nu v-a zis nimic de dj inseamna ca nu vor fi probleme.
Nici eu nu am semnat contract, am dat doar avans.

monik24
29.07.2009, 18:23:06
Voi ati semnat deja un contract? ca vad ca mai aveti destul pana la nunta si stiam ca nu se semneaza contractul cu asa de mult timp inainte. Noi ultima data am fost prin iarna si de atunci n-am mai fost. Acum ca se apropie nunta, chiar ziceam sa mai trecem pe acolo luna asta sa nu ne trezim cu surprize...cat despre dj...cand am vb noi cu ea nu ne-a zis nimic cum ca ar fi obligatoriu sa-l luam pe al lor, si deja am semnat contract noi cu un alt dj...
dansa nu ne a spus nimik de contract...dar cum stiam ca pe la noi se pot intampla multe...i am spus ca vrem un contract....in care sa specifice clar ca pretul meniului nu va creste cu mai mult de 10% fata de anul asta si altele....si d pop a zis ca vrea contract mai mult ptr nr obligatoriu de persoane adica 150.ne a explicat ca a avut probleme cu o tipa care i a spus ca o sa aiba vreo 200 de persoane si cu cateva saptamani inainte a anuntat o ca o sa aiba 70 de persoane....si cred ca mai mult de asta s a miscat atat de rpd cu contractul....si ce m a uimit si mai mult este faptul ca numarul contactului facut de noi este 1....adica primul pe anul asta.....sa inteleg ca nu prea se faceau contracte pana acum???? eu sa sper sa iasa totul bine.....avand in vedere ca n o sa mai trec pe acolo decat cu 3 saptamani intainte de nunta...:-SS v am pupat

ralu_ela
29.07.2009, 19:41:15

si mie la inceput a incercat sa-mi impuna dj-ul lor...insa m-am dus si am vb frumos cu dansa si i-am zis ca am deja un apropiat al familiei care ar vrea sa ne ajute cu muzica si ca nu vreau sa-l refuz...si nu a mai comentat nimic de atunic ...am avut dj-ul ales de mine

alinacristina82
24.08.2009, 18:35:24
pt fetele care vor avea nunta la athena: nu va faceti griji!!!! am colaborat ff bn cu d-na pop, mi-a inteles toate ideile si m-a ajutat;
este o sala de bun gust si cu mici adaosuri de aranjamente si decoratiuni poate deveni o sala chiar de lux; mancarea gustoasa si proaspata; totul e ok

mdmgc
25.08.2009, 12:41:34
Salut!

Eu am pe 10 oct si n-am mai fost sa vb cu ea din iarna...trebuie sa mergem peste 2 sapt.
Imi spui si mie te rog, tu cu cat timp inainte de nunta ai fost sa vb despre nr de persoane, huse, meniu si alte cele? voi cate pers ati avut?
Si cat a costat meniul la voi, ce a inclus, si ce ati putut aduce voi?

Merci mult

monik24
27.08.2009, 19:03:57
pt fetele care vor avea nunta la athena: nu va faceti griji!!!! am colaborat ff bn cu d-na pop, mi-a inteles toate ideile si m-a ajutat;
este o sala de bun gust si cu mici adaosuri de aranjamente si decoratiuni poate deveni o sala chiar de lux; mancarea gustoasa si proaspata; totul e ok
nu ne pui si noi niste pozici plssssssssssss[-o<

andreea_dt
28.08.2009, 22:32:52

aranjamentele de care zici tu le-ai facut cu o firma anume? chiar as vrea si eu niste poze... sunt tare curioasa... eu am vazut sala o singura data si nu pot sa zic ca era decorata, decat husele si aranjamente de flori in centrul mesei... si cred ca atat, dar sincer mi s-a parut suficient. asta era totusi la un botez nu la nunta... banuiesc ca pentru nunta mai e in plus arcada de la intrare...

alinacristina82
30.08.2009, 19:30:11
in afara de aranjamente florale si arcada cu stalpisori la intrare, eu nu am avut nimic in plus; cred ca esuficient iar mai mult de atat nu mi-am permis
cateva pozici puteti vedea pe profilil meu de hi5:www.alinacristina82.hi5.com
nu pot atasa aici, nu stiu dc

alina_i_2006
30.08.2009, 20:18:23
in afara de aranjamente florale si arcada cu stalpisori la intrare, eu nu am avut nimic in plus; cred ca esuficient iar mai mult de atat nu mi-am permis
cateva pozici puteti vedea pe profilil meu de hi5:www.alinacristina82.hi5.com
nu pot atasa aici, nu stiu dc

N-am reusit sa vad nicio pozica,nu stiu de ce?Ai albumul privat?>:D<

alinacristina82
31.08.2009, 16:24:09
N-am reusit sa vad nicio pozica,nu stiu de ce?Ai albumul privat?>:D<

ooo, am uitat de asta; gata am schimbat pt a vedea oricine profilul;
sper ca e ok;

monik24
31.08.2009, 19:00:16
ooo, am uitat de asta; gata am schimbat pt a vedea oricine profilul;
sper ca e ok;
eu inca n am putut sa ti vad profilul......:((

alina_i_2006
31.08.2009, 20:32:50
eu inca n am putut sa ti vad profilul......:((

Nici eu..:(

alinacristina82
01.09.2009, 06:54:51
Nici eu..:(
ti-am dat acceptare prieten; trebuie sa vezi profilul; dc nu, anunta-ma

andreea_dt
01.09.2009, 10:44:04
ti-am dat acceptare prieten; trebuie sa vezi profilul; dc nu, anunta-ma

care e id-ul tau ca sa te adaug si eu in lista de hi5... pentru ca nici eu nu pot sa-ti vad profilul...

alinacristina82
01.09.2009, 14:04:10
care e id-ul tau ca sa te adaug si eu in lista de hi5... pentru ca nici eu nu pot sa-ti vad profilul...

alinacristina82

monik24
01.09.2009, 18:16:32
alinacristina82
am reusittttttttt!!!!!! dar nu am vazut decat o poza cu tine mireasa.....8-| ai fost o miresica super si rochia....n am cuvinte!!!:A :A casa de piatra!! poate mai pui 2 3.....100 :D de poze plizzzzzz

alinacristina82
01.09.2009, 20:02:59
am reusittttttttt!!!!!! dar nu am vazut decat o poza cu tine mireasa.....8-| ai fost o miresica super si rochia....n am cuvinte!!!:A :A casa de piatra!! poate mai pui 2 3.....100 :D de poze plizzzzzz
multumesc!
vezi ca am un album care se numeste "nunta"; acolo gasesti mai multe poze
o sa imi pun si eu pe picassa dar le astept pe cele de la fotograf

andreea_dt
01.09.2009, 20:14:48
alinacristina82

te-am adaugat in lista... astept sa imi dai accept :*
dar albumul cu nunta cred ca e privat

andreea_dt
01.09.2009, 20:36:06
multumesc!
vezi ca am un album care se numeste "nunta"; acolo gasesti mai multe poze
o sa imi pun si eu pe picassa dar le astept pe cele de la fotograf

gata... ai fost o miresica tare frumoasa... inca o data casa de piatra :*

alinacristina82
01.09.2009, 21:48:19
gata... ai fost o miresica tare frumoasa... inca o data casa de piatra :*

multumesc! multa bafta si tie in organizarea nuntii!!!!

alina_i_2006
02.09.2009, 10:02:21
multumesc! multa bafta si tie in organizarea nuntii!!!!

Foarte frumoase pozele!

alinacristina82
03.09.2009, 06:29:13
Foarte frumoase pozele!

multumesc!
sunt cateva de la prieteni, inca nu le-am luat de la fotograf si mor de nerabdare sa vad si filmarea; sper ca vineri sa fie gata;
te pup!!!!

alina_i_2006
03.09.2009, 08:32:19
multumesc!
sunt cateva de la prieteni, inca nu le-am luat de la fotograf si mor de nerabdare sa vad si filmarea; sper ca vineri sa fie gata;
te pup!!!!

Noua astazi ne da albumul foto si pozele si dvd-urile sunt gata abia saptamana viitoare.Si eu abia astept sa vad filmarea:D

monik24
03.09.2009, 13:42:18
multumesc!
te pup!!!!
imi spui si mie de unde ai luat arcada si stalpisorii si cine ti a facut aranjamentele florale?.imi plac la nebunie vazele pe care le ai avut!

alinacristina82
04.09.2009, 07:10:53
imi spui si mie de unde ai luat arcada si stalpisorii si cine ti a facut aranjamentele florale?.imi plac la nebunie vazele pe care le ai avut!

arcada si stalpisorii le-am avut de la firma val chic de vis a vis de casa casatoriilor iar vazele cu flori si buchetele si lumanarile si aranjamentul de la prezidiu le-am facut la floraria mustang de vis a vis de piata de flori;
te pup!

monik24
05.09.2009, 18:43:33
arcada si stalpisorii le-am avut de la firma val chic de vis a vis de casa casatoriilor iar vazele cu flori si buchetele si lumanarile si aranjamentul de la prezidiu le-am facut la floraria mustang de vis a vis de piata de flori;
te pup!
aaa...ce bine. in iunie am fost sa vorbesc si eu cu o fata de la val chic ptr arcada si stalpisori ....si cum ale tale mi au placut inseamna ca o sa raman tot la val chic mersi frumos

monik24
11.09.2009, 18:27:16
delia/......mai ai putin..:D se pare ca tu urmezi....cu pregatirile cum stai? s

andreea_dt
09.11.2009, 11:47:00
casa de piatra Delia... vrem si noi poze [-o<

delia17
27.11.2009, 14:17:34
Am unele poze, restul or sa vina mai tarziu cand or sa soseasca de la fotograf.

PS rochita e de vanzare ptr cine doreste si costumul:)

delia17
27.11.2009, 14:25:20
Stati linstite ca nuntile la Athena ies super OK noi am fost multumiti per total. La tort s-au plans invitatii ca au primit super putin, dar in rest nu am avut reclamatii.:D

andreea_dt
27.11.2009, 20:52:26
Stati linstite ca nuntile la Athena ies super OK noi am fost multumiti per total. La tort s-au plans invitatii ca au primit super putin, dar in rest nu am avut reclamatii.:D
multumim delia >:D< te rog mult da-mi in pm cu cine ai lucrat pentru decoratiuni.... ai avut o rochie superba, e luata din buzau?

santermanul
05.01.2010, 23:59:00
noi vom avea nunta la sala athena in 25 sept 2010! multumita voua si pozelor voastre am putut vedea aceasta sala pt ca noi nu suntem in romania si nu vom veni pana la 1 sept...va multumim pt aceasta idee si va dorim tuturor buzoienilor casa de piatra si distractie *a la grande* la sala athena!(daniel si alexandra)

andreea_dt
06.01.2010, 20:58:20
noi vom avea nunta la sala athena in 25 sept 2010! multumita voua si pozelor voastre am putut vedea aceasta sala pt ca noi nu suntem in romania si nu vom veni pana la 1 sept...va multumim pt aceasta idee si va dorim tuturor buzoienilor casa de piatra si distractie *a la grande* la sala athena!(daniel si alexandra)
ma bucur ca mai e o miresica care sa faca nunta la Athena... iti spun ca e foarte frumoasa sala, am fost la un eveniment acolo si imi place ca e luminoasa si nu necesita cine stie ce aranjamente...

Meckee
04.02.2010, 18:25:54
Buna,
Sunt noua pe forum asa ca va doresc tuturor Casa de piatra ! si bine v-am gasit :) . Am citit posturile voastra si as vrea sa va rog sa imi dati si mie mai multe detalii despre restaurant. Eu am fost la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult . Ne-am hotarat sa facem si noi nunta acolo dar as vrea sa stiu mai multe inainte de a merge sa ne interesam. Cam cat e meniul, ce servicii asigura si la ce preturi si tot ce mai stiti voi. :D

Va multumesc anticipat!

corina_const
01.04.2010, 17:01:22
Si noi am vrea tot la Atena sa facem nunta...dar vom avea maxim 100 de invitati...au vreo regula in legatura cu nr. minim de invitati? Oricum eu as vrea o sala mai mare sa fie aerisita si cu spatiu mai mare de dans.

corina_const
01.04.2010, 17:02:01

Casa de piatra! Tu cati invitati ai avut?

corina_const
04.05.2010, 14:58:00
Imi poate da cineva cateva delatii legate de sala Atena? Orice informatie este buna, mai ales daca aveti nunta anul acesta. Multumesc mult!

erika_22
16.05.2010, 14:54:27
Poate sa imi spuna cineva cat este meniul la Sala Atena anul acesta? O sa merg in septembrie la o nunta acolo si preturile pe care le stiu eu nu mai sunt de actualitate,...sunt de acum 3 ani... Multumesc ... Erika

ramona_talpos
18.05.2010, 17:15:17
Salut! M-ar putea ajuta cineva cu urmatoarele informatii: capacitate sala, numar de telefon de contact si eventual fotografii?

Multumesc frumos! [-o<

Danet
04.08.2010, 13:05:46
Salut! M-ar putea ajuta cineva cu urmatoarele informatii: capacitate sala, numar de telefon de contact si eventual fotografii?

Multumesc frumos! [-o<

da eu
E dna Pop 0740245007, e NR EI . Insa sa stii ca eu am dat arvuna si ma mut. Renunt la 20 de mil care i-am dat.... Nu vreau sa te dazamagesc dar eu eram ffff incantata de local dupa ce am fost la vreo 2 nunti acolo. (poza din avatar e acolo facuta)Dar s-au smecherit ca au vazut ca se bate lumea pe local si au marit meniurile si pretentiile . Eu imi luasem meniul de 160 ron (c el mai mic) si ca sa aflu ca la Grand e 150 ron(cel mai mare pret pe meniu) . Deci?!!!

andreea_dt
06.08.2010, 07:40:43
capacitatea salii este de 250 de persoane si in caz de nevoie mai incap si pe terasa 40-50 de persoane

kayli
06.08.2010, 09:32:11
da eu
E dna Pop 0740245007, e NR EI . Insa sa stii ca eu am dat arvuna si ma mut. Renunt la 20 de mil care i-am dat.... Nu vreau sa te dazamagesc dar eu eram ffff incantata de local dupa ce am fost la vreo 2 nunti acolo. (poza din avatar e acolo facuta)Dar s-au smecherit ca au vazut ca se bate lumea pe local si au marit meniurile si pretentiile . Eu imi luasem meniul de 160 ron (c el mai mic) si ca sa aflu ca la Grand e 150 ron(cel mai mare pret pe meniu) . Deci?!!!

Totusi intereseaza-te in detaliu daca vrei sa schimbi localul sa nu cumva sa iti spuna numai partial costurile meniului. De ex, la Grand, in pretul meniului intra doar mancarea, nu si apa, sucuri, etc, cum stiu ca intra la Atena. Eu cel putin asa stiu! Bafta, sa faci alegerea cea mai buna!:)

mary_20072001
09.11.2010, 21:21:30
da eu
E dna PopNR. TELEFON STERS, e NR EI . Insa sa stii ca eu am dat arvuna si ma mut. Renunt la 20 de mil care i-am dat.... Nu vreau sa te dazamagesc dar eu eram ffff incantata de local dupa ce am fost la vreo 2 nunti acolo. (poza din avatar e acolo facuta)Dar s-au smecherit ca au vazut ca se bate lumea pe local si au marit meniurile si pretentiile . Eu imi luasem meniul de 160 ron (c el mai mic) si ca sa aflu ca la Grand e 150 ron(cel mai mare pret pe meniu) . Deci?!!!

Ai mare dreptate in tot ce ai spus!si eu initia am dat arvuna la Atena, dar dupa nunta cumnatei mele am renuntat si am schimbat sala.vreau sa va spun ca au avut un meniu de .......aperitivul execrabil si cartofii de la peste erau reci si necuratati bine......ceva de groaza.insista sa ti iei banii inapoi chiar daca madam pop zice ca nu ii da.eu i-am recuperat si am dat in alta parte arvuna.daca o tine pe a ei mergi la protectia consumatorului si spune le.iti vei recupera banii.daca vrei mai multe detalii sa vb da mi un mesaj.
FETELOR AVETI MARE GRIJA CU SALA ATENA!INAINTE DE A DA AVANSUL!

mary_20072001
09.11.2010, 21:27:02
Buna,
Sunt noua pe forum asa ca va doresc tuturor Casa de piatra ! si bine v-am gasit :) . Am citit posturile voastra si as vrea sa va rog sa imi dati si mie mai multe detalii despre restaurant. Eu am fost la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult . Ne-am hotarat sa facem si noi nunta acolo dar as vrea sa stiu mai multe inainte de a merge sa ne interesam. Cam cat e meniul, ce servicii asigura si la ce preturi si tot ce mai stiti voi. :D

Va multumesc anticipat!
NU ITI RECOMAND SALA ATENA!
La nunta la care ai fost ti a placut meniul???e de rahat si cel mai scump din oras.meniul e 160 lei plus 10 lei pentru fiecare husa de scaun plus 300 de lei stalpii de la intrare plus 50 de lei pt fiecare ospatar si plus......
Inainte de a alege atena, mai cere pareri.Pacat de sala ca e frumoasa dar madam pop isi bate joc de ea si de renumele pe care il dobandise.

oana_zuina
21.02.2011, 12:30:36
Ai mare dreptate in tot ce ai spus!si eu initia am dat arvuna la Atena, dar dupa nunta cumnatei mele am renuntat si am schimbat sala.vreau sa va spun ca au avut un meniu de .......aperitivul execrabil si cartofii de la peste erau reci si necuratati bine......ceva de groaza.insista sa ti iei banii inapoi chiar daca madam pop zice ca nu ii da.eu i-am recuperat si am dat in alta parte arvuna.daca o tine pe a ei mergi la protectia consumatorului si spune le.iti vei recupera banii.daca vrei mai multe detalii sa vb da mi un mesaj.
FETELOR AVETI MARE GRIJA CU SALA ATENA!INAINTE DE A DA AVANSUL!

Doamne, ce bine ca exista miresici. ro :) Noi stateam in cumpana intre Grand si Athena, ni se parea scump la primul, dar acum nu mai am dubii, acolo facem nunta. Initial ne-au placut pozele de la Athena, insa m-am uitat pe forum si preturile erau f mari chiar in 2008 si 2009.
La Grand inchiriaza husa cu 1 euro/buc, meniul e 150 dar mancarea este buna... Pacat, d-na Pop putea sa faca mult mai mult cu localul ei daca nu se calicea...

monicaalina
21.02.2011, 21:24:43
Doamne, ce bine ca exista miresici. ro :) Noi stateam in cumpana intre Grand si Athena, ni se parea scump la primul, dar acum nu mai am dubii, acolo facem nunta. Initial ne-au placut pozele de la Athena, insa m-am uitat pe forum si preturile erau f mari chiar in 2008 si 2009.
La Grand inchiriaza husa cu 1 euro/buc, meniul e 150 dar mancarea este buna... Pacat, d-na Pop putea sa faca mult mai mult cu localul ei daca nu se calicea...
sa stii ca si eu aveam impresia ca la athena e fff scump,dar finii fac acolo si surpriza,cica meniul 130 ron la care se adauga 10 ron de pers pt husa si aranjamentul floral de pe masa.eu m am mirat ffff mult dar cica e meniu de criza,ca a mai lasat si ea la pret la meniu,oricum platesc lumina,ospatarii...
dar felicitari pt alegerea facuta si eu am facut la grand;-)
sper sa fie totul bine si pt fini;;)

oana_zuina
23.02.2011, 00:53:51
sa stii ca si eu aveam impresia ca la athena e fff scump,dar finii fac acolo si surpriza,cica meniul 130 ron la care se adauga 10 ron de pers pt husa si aranjamentul floral de pe masa.eu m am mirat ffff mult dar cica e meniu de criza,ca a mai lasat si ea la pret la meniu,oricum platesc lumina,ospatarii...
dar felicitari pt alegerea facuta si eu am facut la grand;-)
sper sa fie totul bine si pt fini;;)

Cand au finii vostri nunta ? Ma gandeam ca ia mult pt huse, plus ca platesti ospatarii, femeia de serviciu, etc etc, pe cand la Grand nu...
Ne ducem in weekend sa vedem ce spune pt 2012 ...
Merci frumos de raspuns :*

corina_const
23.02.2011, 12:53:00
Cand au finii vostri nunta ? Ma gandeam ca ia mult pt huse, plus ca platesti ospatarii, femeia de serviciu, etc etc, pe cand la Grand nu...

Eu am nunta la Atena anul asta in iulie. Nu am vorbit concret de meniu inca, dar pana acum am fost multumita atat de sala care este eleganta si poti folosi ce culori vrei (pt ca nu sunt anumite culori pe pereti etc.) si Dna. Pop s-a purtat f frumos pana acum. In plus va sugerez sa va interesati exact ce este inclus in meniu si ce nu, pt ca ajungeti la acelasi pret pana la urma. La sala Atena mi-a spus ca este 1,5 mil meniul si include apa, cafea, si tort. In plus, nu te obliga sa iei bautura de acolo si nimic din ce nu vrei. Ceea ce mi se pare f ok. Multa bafta la cautari.

monicaalina
23.02.2011, 20:42:55
ei au nunta pe 22 oct anul asta si iti pot spune ce au zis ca tb sa plateasca ospatarii,ori lumina 100 ron ori sonorizarea 3 mil parca una dintre ele deci,nu stiu ce arcada dak vor iar meniul este 130 dupa cum am mai spus la care se adauga 10 ron de pers pt husa si aranj de pe masa.la grand insa la noi anu trecut in sept a fost meniul 147,cel mai ieftin ca sa zic asa, dar te obliga sa iei de la iei sucul,apa si cafeaua care iti poti imagina ca au niste preturi cam...piperate,husa da e un euro,ospatarii nu ii platesti si nici aranjamentul salii(cel putin asa a fost la noi).alta pb pe care am avut o a fost ca atunci cand ne am dus sa rezervam rest(mai 2009) era meniul 127 iar intr un an jum s a facut 147.ce am auzit de la fini e ca au facut contract pe cand eu aveam doar o chitanta cu avansul si data nuntii.sper ca te am ajutat cu ceva:*

oana_zuina
24.02.2011, 00:07:01
ei au nunta pe 22 oct anul asta si iti pot spune ce au zis ca tb sa plateasca ospatarii,ori lumina 100 ron ori sonorizarea 3 mil parca una dintre ele deci,nu stiu ce arcada dak vor iar meniul este 130 dupa cum am mai spus la care se adauga 10 ron de pers pt husa si aranj de pe masa.la grand insa la noi anu trecut in sept a fost meniul 147,cel mai ieftin ca sa zic asa, dar te obliga sa iei de la iei sucul,apa si cafeaua care iti poti imagina ca au niste preturi cam...piperate,husa da e un euro,ospatarii nu ii platesti si nici aranjamentul salii(cel putin asa a fost la noi).alta pb pe care am avut o a fost ca atunci cand ne am dus sa rezervam rest(mai 2009) era meniul 127 iar intr un an jum s a facut 147.ce am auzit de la fini e ca au facut contract pe cand eu aveam doar o chitanta cu avansul si data nuntii.sper ca te am ajutat cu ceva:*
MUltumesc frumos de raspuns,
DIn cate am vazut pe forum trebuie sa platesti si lumina, si ospatarii si sonorizarea... Ne ducem sa vorbim sambata, insa multumesc frumos de mesaj, sa stiu la ce sa ma astept...
Si la Grand ni s-a parut multicel, insa si aici cred ca e cam la fel:)
Te pup :*

monicaalina
24.02.2011, 09:35:15
MUltumesc frumos de raspuns,
DIn cate am vazut pe forum trebuie sa platesti si lumina, si ospatarii si sonorizarea... Ne ducem sa vorbim sambata, insa multumesc frumos de mesaj, sa stiu la ce sa ma astept...
Si la Grand ni s-a parut multicel, insa si aici cred ca e cam la fel:)
Te pup :*
cu placere ma bucur ca am putut sa te informez asa un pic,mie imi place la athena desi mi se pare un pic cam fitos sau prea elegant pt mine dar atunci cand ne am dus noi pt rest nici macar nu am vrut sa ma duc la athena pt ca stiam ca e fff scump,sala oricum era mare pt nr meu de pers,caci finilor le a zis sa aiba macar in jur de 130 pers,iar la grand au mai multe sali,mi a placut acolo si acolo am ramas.noi am fost fff multumiti de ei cu o mica exceptie.daca te duci la grand poate il nimeresti pe domnul ene si nu pe sora lui.dak te hotaradti la grand mai vb(iti mai sun mici amanunte asa

oana_zuina
24.02.2011, 12:54:28
cu placere ma bucur ca am putut sa te informez asa un pic,mie imi place la athena desi mi se pare un pic cam fitos sau prea elegant pt mine dar atunci cand ne am dus noi pt rest nici macar nu am vrut sa ma duc la athena pt ca stiam ca e fff scump,sala oricum era mare pt nr meu de pers,caci finilor le a zis sa aiba macar in jur de 130 pers,iar la grand au mai multe sali,mi a placut acolo si acolo am ramas.noi am fost fff multumiti de ei cu o mica exceptie.daca te duci la grand poate il nimeresti pe domnul ene si nu pe sora lui.dak te hotaradti la grand mai vb(iti mai sun mici amanunte asa
Da, cand ne-am dus la Grand am vb cu D-l Ene, care fie vb intre noi mi s-a parut un fel de Gigi Becali :D
Ne-a dat numarul lui de telefon in caz ca ne hotaram, nu stiam ca si sora lui se ocupa de restaurant.
Am impresia ca viitorul meu sot te cunoaste, parca asa mi-a zis cand a tras cu ochiul la ce scriu eu pe miresici :P

monicaalina
24.02.2011, 15:44:02
Da, cand ne-am dus la Grand am vb cu D-l Ene, care fie vb intre noi mi s-a parut un fel de Gigi Becali :D
Ne-a dat numarul lui de telefon in caz ca ne hotaram, nu stiam ca si sora lui se ocupa de restaurant.
Am impresia ca viitorul meu sot te cunoaste, parca asa mi-a zis cand a tras cu ochiul la ce scriu eu pe miresici :P
da?de unde?eu il cunosc?pai sa stii ca el e mai de treaba decat sora lui..

oana_zuina
28.02.2011, 11:16:11
da?de unde?eu il cunosc?pai sa stii ca el e mai de treaba decat sora lui..

L-am intrebat daca tu esti cea pe care o cunoaste, si a zis ca a fost cu o alta Alina coleg in generala sau liceu :) La un moment dat isi gasea toate colegele pe miresici uitandu-se la ce tot fac eu :P

Merci frumos de raspuns :)
Pana la urma tot la Grand ne-am hotarat sa facem.

O zi frumoasa !

monicaalina
28.02.2011, 20:31:50
L-am intrebat daca tu esti cea pe care o cunoaste, si a zis ca a fost cu o alta Alina coleg in generala sau liceu :) La un moment dat isi gasea toate colegele pe miresici uitandu-se la ce tot fac eu :P

Merci frumos de raspuns :)
Pana la urma tot la Grand ne-am hotarat sa facem.

O zi frumoasa !
aha am inteles,avand in vedere ca eu am facut la grand nu pot sa iti spun decat felicitari pt alegerea facuta=D>

ramonatalpos
06.03.2011, 19:19:39
aha am inteles,avand in vedere ca eu am facut la grand nu pot sa iti spun decat felicitari pt alegerea facuta=D>

Salutare!

Nu va suparati pe mine, incercati discutiile despre Grand sa le "transferati" pe topicul dedicat acestuia.

O seara frumoasa tuturor! :">

monicaalina
06.03.2011, 19:55:58
Salutare!

Nu va suparati pe mine, incercati discutiile despre Grand sa le "transferati" pe topicul dedicat acestuia.

chiar nu am inteles cu ce te a deranjat pe tine lucrul asta..........:-\:-\:-\:-\:-\,dar ...in fine.........

corina_const
21.04.2011, 20:39:30
Buna fetelor. Nu are nimeni nunta in vara asta la Athena? Ca s-a facut cam multa liniste pe aici. Ceva noutati, pareri?

Danet
22.04.2011, 14:22:25
Salutare!

$-)Era o comparatie intre Athena si Grand... cel putin eu asa am inteles din ce am citit...
Si eu am fost sa vb cu dna Pop la Athena pt ca de cand am fost la o nunta acolo am zis ca eu cand fac nunta acolo o sa fie , dar , dezamagire, cand am vb cu madame Pop nu mi-a mai placut... foarte scump.$-).. ce inseamna 100 de lei lumina daca ai dj, sau 350 de lei daca ai lautari, obligatoriu tortul de la ei, si daca vrea omul sa stea pe terasa trebuie sa platesti, de parca eu trebuie sa le zic ca nu au voie... multe lucruri care mi se par stupide, nu inteleg de ce nu au pus din start 200 de lei meniul si asta era, eu asa am socotit si cam la atat duce tot, nu ei vor sa-ti ia ochii cu pret mic si pe urma... si la Grand na ce sa zic, madame Ene mi-a zis ca sa cumpar de la ei cafea , apa si sucuri, adica de ce sa dau 4 lei pe suc cand eu pot sa-l iau cu 2 lei, in sfarsit...pacat de localuri ca sunt intr-adevar superbe dar suntem in criza economica si de nervi(:| si astia nu stiu cum sa ne mai fure... si sa fim serios ca buzoianul nu-ti da mai mult de 600 de lei de fam
fara suparare eu mi-am dat o parere...nici la mine nu f ieftin dar mi-a zis clar un pret pe meniu si ce include si asta e ...

ramonatalpos
06.05.2011, 21:53:20
chiar nu am inteles cu ce te a deranjat pe tine lucrul asta..........:-\:-\:-\:-\:-\,dar ...in fine.........

Buna Alina,

Nu m-a deranjat cu nimic. Doar ca este si asa foarte greu sa gasesti informatii la obiect pe un anumit topic, iar incarcarea de informatii care se regaseste pe forum poate fi uneori obositoare.

O seara placuta,
Ramona

corina_const
30.05.2011, 16:02:34
Nu are nimeni nunta la Athena vara aceasta? Cam multa liniste... Eu tocmai am stabilit meniul si detaliile legate de aranjamentul salii, sper sa fie totul ok la final.

monicaalina
30.05.2011, 21:37:27
Nu are nimeni nunta la Athena vara aceasta? Cam multa liniste... Eu tocmai am stabilit meniul si detaliile legate de aranjamentul salii, sper sa fie totul ok la final.
finii nostri vor avea acolo dar pe 22 oct...si e prea devreme pt a stabili amanuntele la rest.tot tu esti prima

iri83iri
06.06.2011, 00:35:33

Buna ! eu am nunta in toamna la atena dar ma ingrijoreaza discutiile cu mancarea (sper sa fie ok).
Despre aranjamentul salii: ai vazut variantele de huse inainte? mie mi s-a spus sa vin in week-enduri sa vad cum aranjeaza sala pt ceilalti. cam ce culori au?

corina_const
07.06.2011, 15:50:24
Buna ! eu am nunta in toamna la atena dar ma ingrijoreaza discutiile cu mancarea (sper sa fie ok).
Despre aranjamentul salii: ai vazut variantele de huse inainte? mie mi s-a spus sa vin in week-enduri sa vad cum aranjeaza sala pt ceilalti. cam ce culori au?

Eu am vazut sala aranjata de 2 ori, mie imi place f mult cum arata. Este eleganta si poti sa alegi orice culoare vrei (pt ca peretii sunt o culoare neutra, pala). Eu o sa am fetele de masa argintii, iar scaunele combinate - unul argiuntiu si unul cu o funda mov (mai pal). Mai aveau si alte culori - auriu, grena, vernil deschis, rosu... si parca mai erau cateva, dar astea mi-au ramas mie in minte. Cel mai bine este sa te duci sa vezi sala aranjata, o sa iti dai seama cel mai bine asa ce sa alegi. Legat de mancare parerile sunt impartite, dar sincer eu am avut o cunostiinta care a avut nunta acolo si a fost f ok. Oricum, aceleasi emotii cred ca le-am avea indiferent ce restaurant alegem. :)

corina_const
29.06.2011, 17:33:54
Inca o intrebare pentru voi. Eu la meniu am ales ordinea clasica - aperitiv, sarmale, perste cu garnitura si mix grill cu salata de ardei copti. Acum ma gandesc daca nu trebuie sa iau o garnitura si la mix grill, sau este suficienta salata de ardei copti? Voi ce spuneti? In orice caz, cartofii sunt exclusi.

andreea_dt
29.06.2011, 18:48:01
Inca o intrebare pentru voi. Eu la meniu am ales ordinea clasica - aperitiv, sarmale, perste cu garnitura si mix grill cu salata de ardei copti. Acum ma gandesc daca nu trebuie sa iau o garnitura si la mix grill, sau este suficienta salata de ardei copti? Voi ce spuneti? In orice caz, cartofii sunt exclusi.
eu am avut ciuperci la mix grill... mie mi-au placut foarte mult

iri83iri
16.08.2011, 22:30:35
Eu am vazut sala aranjata de 2 ori, mie imi place f mult cum arata. Este eleganta si poti sa alegi orice culoare vrei (pt ca peretii sunt o culoare neutra, pala). Eu o sa am fetele de masa argintii, iar scaunele combinate - unul argiuntiu si unul cu o funda mov (mai pal). Mai aveau si alte culori - auriu, grena, vernil deschis, rosu... si parca mai erau cateva, dar astea mi-au ramas mie in minte. Cel mai bine este sa te duci sa vezi sala aranjata, o sa iti dai seama cel mai bine asa ce sa alegi. Legat de mancare parerile sunt impartite, dar sincer eu am avut o cunostiinta care a avut nunta acolo si a fost f ok. Oricum, aceleasi emotii cred ca le-am avea indiferent ce restaurant alegem. :)

Buna Corina! cum a afost nunta ta la sala athena ai fost multumita?chelnerii cum sunt? sunt amabili?
Astept sa ne spui impresiile tale!Multumesc!

ariez
20.08.2011, 16:39:38
Buna,
A fost cineva la vreo nunta la sala Athena in vara aceasta? Ma gandesc sa rezerv sala pentru 2012, dar ultimele mesaje de aici au fost parca toate negative. Imi place foarte mult cum arata sala.

corina_const
30.08.2011, 21:56:56
Eu am avut nunta acolo acum o luna. Mergi cu incredere. Este adevarat ca dna Pop este putin mai dificila, dar la final nunta iese perfect.

Buna,
A fost cineva la vreo nunta la sala Athena in vara aceasta? Ma gandesc sa rezerv sala pentru 2012, dar ultimele mesaje de aici au fost parca toate negative. Imi place foarte mult cum arata sala.

corina_const
30.08.2011, 21:58:37
A fost de vis (ca doar a fost nunta mea) :) Au fost cateva mici scapari, dar nimic care sa fie observat sau sa deranjeze. chelnerii au fost f ok, zambitori. Eu nu pot sa spun nimic de rau despre sala si organizare, asa ca recomand Atena.

Buna Corina! cum a afost nunta ta la sala athena ai fost multumita?chelnerii cum sunt? sunt amabili?
Astept sa ne spui impresiile tale!Multumesc!

sfarmapiatra
09.02.2013, 13:22:01
Buna,

A mai avut cineva nunta in 2012 la Sala Athena? Au fost probleme?

Alexis1108
21.02.2013, 13:19:16
Buna,

Daca mai aveti ceva vesti despre Athena...astept cu mare nerabdare....sunt o viitoare miresica de 2014 si incerc sa ma decid asupra restaurantului....se pare ca nu prea avem miresici de 2012 ...ma gandesc ca poate cele de anul acesta pot veni cu vesti proaspete.

andreeaop
06.09.2014, 15:27:05
Cedez loc pe 06.06.2015 la sala Athena.

damian
30.10.2014, 21:40:54
Buna,
Va rog sa-mi dati cateva detalii despre: mancare, servire si preturi.

Multumesc!