PDA

Versiunea completa : Vestimentatie si accesorii pentru cununia civila, domnisoare de onoare, parinti, etc.

Raelle
06.08.2008, 21:14:56
sunt in cautarea unei rochii pentru cununia civila. stiti magazine cu rochii frumoase? am fost la crisul, pe republicii, dar nu am gasit ceva care sa-mi placa :-s nu vreau: corset si fusta, foarte lunga, trandafiri, chestii sclipitoare, pret de 10-20 de milioane.

blg2656
29.10.2008, 11:12:56
sunt in cautarea unei rochii pentru cununia civila. stiti magazine cu rochii frumoase? am fost la crisul, pe republicii, dar nu am gasit ceva care sa-mi placa :-s nu vreau: corset si fusta, foarte lunga, trandafiri, chestii sclipitoare, pret de 10-20 de milioane.

Ceau ,

si eu sunt in aceeasi dilema.
Poate la Daciana poti gasi ceva frumos, sau mai nou in aripa noua din Lotus. Sau daca stii o croitoreasa buna, ti-o faci din timp exact cum ti-o doresti.
Am o vaga idee despre ce as dori...aprox cum sa arate..atasate
Nu e neaparat sa fie si rochia de cununie civila alba, asa-i?

Laura

Anghelescu
29.10.2008, 11:27:06
Eu mi-am cumparat compleul (acum 2 sapt) - rochita dreapta alba cu poalele alb cu negru cu aplicatii de dantela si bolero (alb) - o superbitateeeeee ... l-am cump din p-ta victoriei de la agnes toma (Alb si Negru) ... a fost exact ce mi-am dorit ... pretul a fost 18 mil!

Ballet
29.10.2008, 11:34:22

Eu am mai vazut cate ceva dragut la Nissa, in ambele mall-uri este cate un magazin. Si sunt preturi normale, 2-3 mil.... Asta la rochite. Costumasele nu stiu ca nu m-am uitat. Numai sa mergi de mai multe ori, adica odata la 2 saptamani, la 3 sapt, ca poate nu gasesti din prima ceva perfect.
Mai este magazinul Falla, dupa Medicala 3, pe o straduta catre Marasti, si langa mai e un magazin cu unicaturi.
Si la Caramel am vazut uneori rochite dragute....Numai sa ai noroc....
Daca imi mai amintesc ceva, te anunt..... :*:*

blg2656
29.10.2008, 12:28:09
Eu mi-am cumparat compleul (acum 2 sapt) - rochita dreapta alba cu poalele alb cu negru cu aplicatii de dantela si bolero (alb) - o superbitateeeeee ... l-am cump din p-ta victoriei de la agnes toma (Alb si Negru) ... a fost exact ce mi-am dorit ... pretul a fost 18 mil!

Suna foarte bine, ne dai o poza?
Nu a fost putin cam scump? :-s

L.

Anghelescu
29.10.2008, 12:53:42
Suna foarte bine, ne dai o poza?
Nu a fost putin cam scump? :-s

L.
Nu am facut poze inca ... dar promit ca in cateva zile voi atasa (intr-o sapt voi avea chiar casatoria civila, deci voi avea poze multe multe:D) ... intradevar a fost extrem de scumpa, dar mami meu mi-a facut cadou compleul, deci pt mine a fost cel mai bun pret ... adica gratis;)) ... am o mamicuta minunata!
PUP!:*

blg2656
29.10.2008, 13:35:48
Nu am facut poze inca ... dar promit ca in cateva zile voi atasa (intr-o sapt voi avea chiar casatoria civila, deci voi avea poze multe multe:D) ... intradevar a fost extrem de scumpa, dar mami meu mi-a facut cadou compleul, deci pt mine a fost cel mai bun pret ... adica gratis;)) ... am o mamicuta minunata!
PUP!:*

intr-adevar o mamica minunata!
Abia astept sa vad pozele :D
Succes la pregatiri si have fun!

L.

Anghelescu
29.10.2008, 13:37:51
intr-adevar o mamica minunata!
Abia astept sa vad pozele :D
Succes la pregatiri si have fun!

L.
Multumesc mult miresica draga!^:)^

dana33
29.10.2008, 13:49:37
Eu mi-am cumparat compleul (acum 2 sapt) - rochita dreapta alba cu poalele alb cu negru cu aplicatii de dantela si bolero (alb) - o superbitateeeeee ... l-am cump din p-ta victoriei de la agnes toma (Alb si Negru) ... a fost exact ce mi-am dorit ... pretul a fost 18 mil!:O:O:O:O:O:O:O

taia
02.11.2008, 16:13:34
Ceau ,

si eu sunt in aceeasi dilema.
Poate la Daciana poti gasi ceva frumos, sau mai nou in aripa noua din Lotus. Sau daca stii o croitoreasa buna, ti-o faci din timp exact cum ti-o doresti.
Am o vaga idee despre ce as dori...aprox cum sa arate..atasate
Nu e neaparat sa fie si rochia de cununie civila alba, asa-i?

Laura
imi plac modelele afistae pe site, primul si ultimul in mod deosebit!
Cred ca si o croitoreasa buna le-ar putea face!

andymatei
02.11.2008, 21:50:51
Eu nu gasesc ca trebuie neaparat sa fii imbracata in alb la cununia civila. :D Pe de alta parte noi ne-am primit criticile pentru cum ne-am imbracat la cununia civila asa ca mai bine nu dau sfaturi :D

Ballet
03.11.2008, 10:57:39
Eu nu gasesc ca trebuie neaparat sa fii imbracata in alb la cununia civila. :D Pe de alta parte noi ne-am primit criticile pentru cum ne-am imbracat la cununia civila asa ca mai bine nu dau sfaturi :D

Da de ce ati fost atat de criticati? Ati fost in pantaloni scurti?:)):))

blg2656
03.11.2008, 13:17:36
Da de ce ati fost atat de criticati? Ati fost in pantaloni scurti?:)):))

:))
Nu va lasati criticate! si mai ales influentate! Fiti voi insiva :)

redfoxxy
16.10.2009, 08:23:01
Eu tot nu imi gasesc o rochita frumoasa la un pret accesibil.
Mi-a spus o prietena ca ea a fost in timisoara in ceva bazar si a gasit multe variante si si-a cumparat cu 100 lei.

Stiti ceva de genul prin Oradea?

Anne13
16.10.2009, 12:09:00
Eu tot nu imi gasesc o rochita frumoasa la un pret accesibil.
Mi-a spus o prietena ca ea a fost in timisoara in ceva bazar si a gasit multe variante si si-a cumparat cu 100 lei.

Stiti ceva de genul prin Oradea?
Cam la pretul asta si cred ca sa fie cev dragut nu prea stiu am vazut la 150 ceva de genu la magazinele alea multe de langa Dives pana la piata rogerius cauta pe acolo ca acuma am vazut reduceri multe...sau dute acuma seara dupa ora 20 in lotus pan la ora 1 noaptea is reduceri mi-a zis o pretena si acxuma la rochii is reduceri......

anca_eu
25.10.2009, 15:24:27
Salutare miresici. M-am tot gandit la vestimentatia parintilor. De unde achizitionati un costumas frumos si de calitate, dar la un pret accesibil? In speranta ca va fi un subiect interesant pentru voi, va doresc spor la pregatiri si o zi super

l_nicoleta
27.10.2009, 11:27:28
sunt o multime de locuri unde poti gasi asa ceva. indicat e sa nu fie parintii imbracati in negru.

Anne13
12.11.2009, 00:09:50
Salutare miresici. M-am tot gandit la vestimentatia parintilor. De unde achizitionati un costumas frumos si de calitate, dar la un pret accesibil? In speranta ca va fi un subiect interesant pentru voi, va doresc spor la pregatiri si o zi super
Fiecare in ce s-ar simti cel mai bine....se pot face si la comanda cum ar dori si culoarea..oricum ceva decent ca doar is parinti...

redfoxxy
13.11.2009, 17:59:19
Exista un magazin micut pe Cazaban, care are costume foarte faine pentru barbati.
E aproape de statia lui 14, cea care e la sala sporturilor

anca_eu
16.11.2009, 08:18:54
Exista un magazin micut pe Cazaban, care are costume foarte faine pentru barbati.
E aproape de statia lui 14, cea care e la sala sporturilor
Am mers in weekend la magazinul ala, sa stii ca are lucruri dragutze si nu sunt scumpe. Mersi

redfoxxy
18.11.2009, 10:21:37
Cu placere.
Mi-a placut calitatea costumelor la pretul ala. Si de aia il recomand.

Anne13
04.12.2009, 18:18:59
Fetelor va rog sa ma ajutati cu ceva idei pt tinuta de revelion....^:)^astept pareri,va multumsc mult....as vrea sa imi fac ceva la comanda dar nu prea stiu ce:-sam zis ca iimi voi face o fusta pana la genunchi in fata tip pantalon si in spate tip fusta dar cu ce ar merge,c culare...????:-?

redfoxxy
04.12.2009, 20:07:56
Fetelor va rog sa ma ajutati cu ceva idei pt tinuta de revelion....^:)^astept pareri,va multumsc mult....as vrea sa imi fac ceva la comanda dar nu prea stiu ce:-sam zis ca iimi voi face o fusta pana la genunchi in fata tip pantalon si in spate tip fusta dar cu ce ar merge,c culare...????:-?

Cum e asta in fata pantalon si in spate fusta?
Are ceva cute in fata?
Ai ceva poze?
Culori, cred ca cele mai potrivite sunt cele care iti plac si te prind bine.

Ballet
04.12.2009, 20:14:02
Frate, sunt inculta rau in ale modei....:-"
Cum sfantu arata struto-camila asta de fusta tip pantalon si in spate fusta?

Anne13
04.12.2009, 20:20:06
Frate, sunt inculta rau in ale modei....:-"
Cum sfantu arata struto-camila asta de fusta tip pantalon si in spate fusta?
Super bine mai am asa una dar e faina deci in faza arata ca pantaloni si in spate fustita.......is facuti pantaloni normali si in spate are adaugat ca si cum ar fi fusta si asa se vede in fata pamtaloni si in spate fustita....

Ballet
04.12.2009, 20:26:01
Super bine mai am asa una dar e faina deci in faza arata ca pantaloni si in spate fustita.......is facuti pantaloni normali si in spate are adaugat ca si cum ar fi fusta si asa se vede in fata pamtaloni si in spate fustita....
Pune o poza sa vada si ochii mei asa ceva....

Anne13
04.12.2009, 20:27:34
Pune o poza sa vada si ochii mei asa ceva....
oki caut si pun<:-P

lauramaria5
05.12.2009, 13:58:54

:-? :-? Cum arata asta? Pune o poza te rog.

Anne13
05.12.2009, 15:07:29
:-? :-? Cum arata asta? Pune o poza te rog.
Si cum sa fac poza sa vedeti?:-sin fata arata a pantalon si in spate fustita....nu ati mai vazut?o sa fac o poza sa pun...

Anne13
05.12.2009, 15:14:51
Fetelor ceva idei pt tinuta de revelion nu aveti....?^:)^^:)^care pe unde va petreceti?

gabitza_86
05.12.2009, 16:15:19
noi o sa petrecem la o vila impreuna cu toti prietenii,cat despre tinuta voi opta pt ceva comod,ca sa pot sa ma dezlantui;))

sunday25
06.12.2009, 11:51:50
Cum e asta in fata pantalon si in spate fusta?
Are ceva cute in fata?
Ai ceva poze?
Culori, cred ca cele mai potrivite sunt cele care iti plac si te prind bine.Si eu am modelul acesta, nu are cute, este un pantalon, in care este prinsa in cusatura laterala fusta,dar numai in spate. E interesanta. Eu mi-am facut la comanda acum doi ani.

Anne13
07.12.2009, 12:28:36
Si eu am modelul acesta, nu are cute, este un pantalon, in care este prinsa in cusatura laterala fusta,dar numai in spate. E interesanta. Eu mi-am facut la comanda acum doi ani.
In sfarsit cineva care ma intelge#-oasa-i ca sunt fumosi si interesanti?

sunday25
28.12.2009, 12:00:01
In sfarsit cineva care ma intelge#-oasa-i ca sunt fumosi si interesanti?
ce faci anamaria? ti-ai gasit croitoreasa?
eu acum caut rochie de seara de inchiriat pt revelion. oare gasesc la ora asta?#-ocred ca o sa ma uit pe internet...poate au program de sarbatori si acolo...

Anne13
28.12.2009, 12:59:13
ce faci anamaria? ti-ai gasit croitoreasa?
eu acum caut rochie de seara de inchiriat pt revelion. oare gasesc la ora asta?#-ocred ca o sa ma uit pe internet...poate au program de sarbatori si acolo...
Da mi-am gasit si mi si gata.......est un magazin pe stefan cu multe rochi poti incerca acolo ca poate gasesti ceva.........

alexanddra24
28.12.2009, 14:59:11
Da mi-am gasit si mi si gata.......est un magazin pe stefan cu multe rochi poti incerca acolo ca poate gasesti ceva.........
scuze ca ma bag si eu, dar spune mi te rog unde mai exact? si cu cat se inchiriaza?

Anne13
28.12.2009, 15:02:05
scuze ca ma bag si eu, dar spune mi te rog unde mai exact? si cu cat se inchiriaza?
nu e nimic...pe stefan aproape de intersectia cu transilvania...fashion si nu stiu cum se numeste sunt peste 200 de rochi de seara si cu pantalon in caz ca e inkis suni la nr afisat pe usa si vine tipa pt tine daca doresti eu acolo mi-am ffacut la comanda......ai inteles adresa?

annebella_wed
13.02.2010, 22:09:31
Am 3 domnisoare de onoare de varste si siluete diferite 16-23 de ani. Si as dori sa le imbrac la fel, dar nu stiu care stil li s-ar potrivi mai bine.

Am nevoie de sfaturile voastre.

Voi cum va imbracati domnisoarele de onoare?De unde?

Help pls.

taia
13.02.2010, 23:20:24
Am 3 domnisoare de onoare de varste si siluete diferite 16-23 de ani. Si as dori sa le imbrac la fel, dar nu stiu care stil li s-ar potrivi mai bine.

Help pls.
eu nu le-am impus cum sa se imbrace.
insa am fost la cateva nunti la care mi-a placut ideea: materialul a fost acelasi si fiecare si-a facut rochita cum a vrut!

anca_eu
14.02.2010, 09:51:26

Help pls.
Eu nu am domnisoare de onoare. Dar cred ca cel mai bine e sa va intalniti toate si impreuna sa alegeti ceva care sa va placa la toate.

katja_mvp
14.02.2010, 11:47:45
eu sunt de parere ca nu le-ar avantaja acelasi model pe toate si poate pe unele le-ar deranja sa poarte un model impus...cel mai bine e sa vb cu ele si sa afli parerea lor.eu le-am rugat doar sa poarte aceeasi culoare:)

annebella_wed
15.02.2010, 07:38:23
M=am gandit sa le duc la un magazin de materiale ca sa le las pe ele sa isi aleaga un material impreuna si apoi sa isi faca fiecare rochita singura.

Unde sunt magazine cu materiale frumoase?

dramatzica
15.02.2010, 09:28:08
si eu m-am gandit initial sa le cumpar eu un material care le place si apoi sa isi faca ele rochita cum vor si unde vor, dar parca mi-e jena sa le pun la cheltuiala de dragul meu, iar eu nu imi permit sa le-o platesc integral si nici nu am cum sa umblu cu ele sa si-o faca ca nu sunt oradence toate... asa ca o sa le las sa se imbrace cum vor ele.

RALUK15
17.02.2010, 13:44:57
Eu am noroc dsoarele mele sunt aprox de aceeasi varsta,inaltime si greutate...eu am hotarat k le cump materialul si ele vor sa fie toate la fel imbracate asa k ak ne straduim sa gasim un model de rochie;))

andymatei
17.02.2010, 14:24:26
si eu m-am gandit initial sa le cumpar eu un material care le place si apoi sa isi faca ele rochita cum vor si unde vor, dar parca mi-e jena sa le pun la cheltuiala de dragul meu, iar eu nu imi permit sa le-o platesc integral si nici nu am cum sa umblu cu ele sa si-o faca ca nu sunt oradence toate... asa ca o sa le las sa se imbrace cum vor ele.

Abordarea ta este cat se poate de eleganta. Si eu cred ca daca doresti sa poarte domnisoarele de onoare un anume gen de rochie trebuie sa o achiti tu. Daca nu doresti sa faci asemenea investitie atunci cel mai bine e sa lasi domnisoarele sa se imbrace cum vor ele, eventual poti sa sugerezi o culoare.
O alta solutie este inchirierea rochiilor, este oarecum mai eficienta financiar.

dramatzica
17.02.2010, 17:35:00
Abordarea ta este cat se poate de eleganta. Si eu cred ca daca doresti sa poarte domnisoarele de onoare un anume gen de rochie trebuie sa o achiti tu. Daca nu doresti sa faci asemenea investitie atunci cel mai bine e sa lasi domnisoarele sa se imbrace cum vor ele, eventual poti sa sugerezi o culoare.
O alta solutie este inchirierea rochiilor, este oarecum mai eficienta financiar.
asa m-am gandit si eu... oricum cred ca o sa se imbrace dragut si sper eu in culori cat mai deschise (fiind vara) dar chiar nu vreau sa le impun ceva anume si nici nu am de unde sa mai scot bani din buzunar si pt asta (cand nu stiu de unde sa mai tai). e asa de important sa ai domnisoare de onoare? de frumos stiu si eu ca e frumos sa ai cat mai multe.

annebella_wed
17.02.2010, 22:57:53
Adevarul este, ca eu as putea sa le spun ...pai sa vati toate rochii roz daca se poate...si ce fac daca apar cu 3 nuante de ror? O sa aratam ca un curcubeu =))

Mi-as dori sa gasesc un magazin unde sa aibe 3 rochii la fel ca asa ar fi cel mai usor!

v3ronicas
28.02.2010, 20:41:09
se apropie banchetul... termin facultatea... unde as putea gasi o rochita draguta?

Anne13
28.02.2010, 20:42:15
se apropie banchetul... termin facultatea... unde as putea gasi o rochita draguta?
Dac nu iti gasesti it poti face;;)

v3ronicas
28.02.2010, 20:48:46
bine zici... ar trebui sa vb cu tipa care imi face si rochia d mireasa...

v3ronicas
28.02.2010, 21:00:49
si pe corneliu coposu sunt ceva magazine cu haine elegante....

Anne13
28.02.2010, 21:28:10
da sigur si va fi cum iti place tie......

v3ronicas
04.03.2010, 20:11:55
sunt happy... imi fac rochia la gaby.... si ies suuuuper ieftin cu ea... mi` am ales si modelul... :P

Andra_Alexandra
04.03.2010, 20:31:13
sunt happy... imi fac rochia la gaby.... si ies suuuuper ieftin cu ea... mi` am ales si modelul... :P

Super frumoasaaaa. Apropo, cand aveti balul ? Noi il avem in 13 mai la palazzo :D

luluka
04.03.2010, 21:30:51
Woaw! Super sexy! ;))

v3ronicas
05.03.2010, 00:28:34
mersi! noi avem banchetul in 2 iunie la grand palace... initial la palazzo trebuia sa il facem si noi dar nah...

l_nicoleta
15.04.2010, 18:28:28
are cineva vreo "experienta" cu salonul Sonya Style, din Nufaru, vis-a vis de Biserica noua ? sunt curioasa, nu am gasit nici o croitoreasa buna in nufaru si am intrat acolo si nu sunt inca decisa
eu un salon/atelier mic doar cu rochii de seara de inchiriat sau cumparat

corinac
23.06.2010, 02:14:33
Va rog recomandati-mi o croitoreasa buna......:-s:(

Biancah
08.06.2011, 21:35:16
Salut!

Ajutati-ma daca puteti si spuneti-mi daca stiti o croitoreasa buna in oradea. Am nevoie sa-mi faca cineva 6 rochii pentru domnisoarele mele de onoare! [-o< :-*

Biancah
08.06.2011, 21:36:56

Poti sa-mi spui te rog cine iti face rochia de mireasa? Face si rochii de domnisoare? E ok ca si croitoreasa? Ms

anaid_c
09.06.2011, 09:10:07
Salut!

Ajutati-ma daca puteti si spuneti-mi daca stiti o croitoreasa buna in oradea. Am nevoie sa-mi faca cineva 6 rochii pentru domnisoarele mele de onoare! [-o< :-*

Salut, iti trimit PM cu datele croitoresei mele. Nu face rochii de mireasa, doar rochii de seara mi-am facut la ea si am fost foarte multumita. Va trebui sa vorbesti cu ea sa vezi exact ce face acum.

Paula06
10.06.2011, 09:51:40
Salut, iti trimit PM cu datele croitoresei mele. Nu face rochii de mireasa, doar rochii de seara mi-am facut la ea si am fost foarte multumita. Va trebui sa vorbesti cu ea sa vezi exact ce face acum.

Nu ai putea sa imi trimiti si mie un PM cu nr de telefon al croitoresei? caut cu disperare o croitoreasa buna!
Merci! Te pup!

Laura_L
15.08.2011, 01:35:16
Nu ai putea sa imi trimiti si mie un PM cu nr de telefon al croitoresei? caut cu disperare o croitoreasa buna!
Merci! Te pup!

Daca mai esti interesata, incearca Monica Anton, este designer si lucreaza frumos. Poti arunca o privire pe facebook. ;-)