PDA

Versiunea completa : medic stomatolog

ungrasmic
07.08.2008, 08:23:49
Cine imi recomanda si mie un medic stomatolog bun?

finica
07.08.2008, 14:44:11
Depinde ce vrei să faci ... să îți cureți dinții de vreo carie sau ai nevoie de făcut o lucrare, o intervenție, ceva în genul ăsta? Că doctori stomatologi sunt destui, dar cei care au și tehnicieni dentari care să facă și lucrări ... nu sunt prea mulți și buni

eliana
07.08.2008, 21:01:53

dr. Crivoi, are cabinet in Tatarasi, pe Ciurchi.

nicoleta
07.08.2008, 22:51:08

:):):):):) nasii mei !!!!!!!!!!!!!!:):):):):):)

ungrasmic
08.08.2008, 21:04:20
Depinde ce vrei să faci ... să îți cureți dinții de vreo carie sau ai nevoie de făcut o lucrare, o intervenție, ceva în genul ăsta? Că doctori stomatologi sunt destui, dar cei care au și tehnicieni dentari care să facă și lucrări ... nu sunt prea mulți și buni
Am un dinte de portelan pus care tocmai a cazut, de bine ce a fost prins si as vrea sa merg la alt medic sa mi-l prinda si sa faca ceva ca mi s-a innegrit si gingia si nu-mi place:-w

ungrasmic
08.08.2008, 21:05:01
:):):):):) nasii mei !!!!!!!!!!!!!!:):):):):):)
Unde au cabinet, ca parca am mai auzit pe cineva dintre miresici ca a mers la ei, nu?

nicoleta
08.08.2008, 23:14:24
Unde au cabinet, ca parca am mai auzit pe cineva dintre miresici ca a mers la ei, nu?

in alexandru !!!! de obicei el nu prea recomanda portelanul. eu mi-am facut acum cand am fost in tara la ei o lucrare din semiportelan si e super ok .are vreo 3 tehnicieni care sunt foarte buni. sincer nu vreau sa-l laud dar lucreaza bine .
adina si drika au fost la ei . nu stiu drika ce parere are dar stiu ca adina e multumita.

ungrasmic
11.08.2008, 09:34:12
in alexandru !!!! de obicei el nu prea recomanda portelanul. eu mi-am facut acum cand am fost in tara la ei o lucrare din semiportelan si e super ok .are vreo 3 tehnicieni care sunt foarte buni. sincer nu vreau sa-l laud dar lucreaza bine .
adina si drika au fost la ei . nu stiu drika ce parere are dar stiu ca adina e multumita.
Mi-e un pic peste mana in Alexandru ca eu stau in Dancu,lucrez in statia padurii, preferam ceva prin tatarasi...trimite-mi totusi un pm cu nr de tel si numele, sa-mi fac programare daca nu gasesc ceva prin zona

finica
11.08.2008, 13:58:03
Mi-e un pic peste mana in Alexandru ca eu stau in Dancu,lucrez in statia padurii, preferam ceva prin tatarasi...trimite-mi totusi un pm cu nr de tel si numele, sa-mi fac programare daca nu gasesc ceva prin zona
Eu mergeam la un cabinet pe strada Brândușa, în Podu de fier, dacă ți-e mai aproape ...

eliana
11.08.2008, 19:28:56

crisdk
12.08.2008, 10:59:59

parca am auzit si eu de dr asta. mi se pare ca soacra mea si-a facut lucrarea la ea sau el, ce o fi. ea zicea ca e multumita si nu am auzit-o sa se planga.:)>-

adinac_ro
13.08.2008, 21:07:36
Oooo aici tb sa intru si eu sa aflu noi informatii. Vreau albire si pietricica pe un dinte, dar revin ca acum....e taryiu. Ma bag in pat ca abia am venit din concediu si sunt moarta de somn, de oboseala etc etc. E mai bine la serviciu ( macar cu somnul).

ungrasmic
14.08.2008, 11:21:05
Off, n-am avut timp sa ma duc la nici un doctor si-mi cade dintele asta, o sa-l inghit pana la urma:-L ...si vreau sa merg sa-mi schimb si ochelarii si la gineco la control si sa fac kinetoterapie si masaj ca de la stat atat la birou ma doare iar soldul si piciorul....ma intreb cand o sa ajung, doar daca ma ia cineva pe sus probabil ca in cate locuri am de mers ma descumpanesc si nu mai fac nimic:gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07: :gen_07:

nicoleta
17.08.2008, 18:50:47
Oooo aici tb sa intru si eu sa aflu noi informatii. Vreau albire si pietricica pe un dinte, dar revin ca acum....e taryiu. Ma bag in pat ca abia am venit din concediu si sunt moarta de somn, de oboseala etc etc. E mai bine la serviciu ( macar cu somnul).

si eu am vrut pietricica dar mi s-a spus NUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!!

janinep
02.09.2008, 14:13:34

eu recomand pe dr potarniche are cabinet in canta . eu am fost ce e drept la o prietena care lucreaza acolo in cabinet.lucreaza super bine.poop:*

ungrasmic
03.09.2008, 14:14:08
eu recomand pe dr potarniche are cabinet in canta . eu am fost ce e drept la o prietena care lucreaza acolo in cabinet.lucreaza super bine.poop:*
Multumesc, am ajuns pana la urma la cineva, prin tatarasi, aproape de casa si servici. Am cautat cabinetul d-nei Crivoi, da nu l-am gasit si am intrat undeva in dispecer, mai la vale, sper sa fie ok.

adinac_ro
04.09.2008, 08:00:47
si eu am vrut pietricica dar mi s-a spus NUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!!

Lili a zis NU? Dc? El are aparate smechere de albit dintii? Sau nu neaparat smechere dar vreau dinti albi.

nicoleta
04.09.2008, 23:33:02
Lili a zis NU? Dc? El are aparate smechere de albit dintii? Sau nu neaparat smechere dar vreau dinti albi.

da ... ca cica se strica dintele !!!!! si nici albitul nu il recomanda ( doar cu laser ) !!!!!!

crisdk
05.09.2008, 15:49:38
da ... ca cica se strica dintele !!!!! si nici albitul nu il recomanda ( doar cu laser ) !!!!!!

stii cumva cam cat e un albit? ca as vrea si eu unul inainte de nunta, cu laser sau alta metoda.....;)):*

adinac_ro
06.09.2008, 12:06:29
stii cumva cam cat e un albit? ca as vrea si eu unul inainte de nunta, cu laser sau alta metoda.....;)):*

Idem!Aceleasi intrebari si unde_

nicoleta
06.09.2008, 22:12:18
Idem!Aceleasi intrebari si unde_

ma voi informa si voi reveni cu amanunte saptamana viitoare !!!!!!:-p

crisdk
07.09.2008, 10:17:03
ma voi informa si voi reveni cu amanunte saptamana viitoare !!!!!!:-p

asteptam cu nerabdare.>:D< >:D< >:D<

ungrasmic
09.09.2008, 11:49:19
Nicoleta, please poti sa intrebi si cat costa un implant? ca pt dintisorul ala pierdut am intles ca tb sa dau 20 de mil daca vreau implant( adica 500 de euro dintele si 4 mil manopera) sau sa-mi imbrace 3 dinti x 3 mil jum dintele plus manopera la fiecare, tot cam pe acolo. Offffffffffffffffffffffffffffffffff

nicoleta
10.09.2008, 10:12:08
[quote=ungrasmic;1082400]Nicoleta, please poti sa intrebi si cat costa un implant? ca pt dintisorul ala pierdut am intles ca tb sa dau 20 de mil daca vreau implant( adica 500 de euro dintele si 4 mil manopera) sau sa-mi imbrace 3 dinti x 3 mil jum dintele plus manopera la fiecare, tot cam pe acolo. Offffffffffffffffffffffffffffffffff[/quote

cu cea mai mare placere !!!!! :* :* :* :* :* dar numai daca promiti ca ai grija de tine !!!

ungrasmic
11.09.2008, 09:28:15
[quote=ungrasmic;1082400]Nicoleta, please poti sa intrebi si cat costa un implant? ca pt dintisorul ala pierdut am intles ca tb sa dau 20 de mil daca vreau implant( adica 500 de euro dintele si 4 mil manopera) sau sa-mi imbrace 3 dinti x 3 mil jum dintele plus manopera la fiecare, tot cam pe acolo. Offffffffffffffffffffffffffffffffff[/quote

cu cea mai mare placere !!!!! :* :* :* :* :* dar numai daca promiti ca ai grija de tine !!!
Promit solemn cu mana pe inima

aranya
11.09.2008, 19:42:10
[quote=ungrasmic;1082400]Nicoleta, please poti sa intrebi si cat costa un implant? ca pt dintisorul ala pierdut am intles ca tb sa dau 20 de mil daca vreau implant( adica 500 de euro dintele si 4 mil manopera) sau sa-mi imbrace 3 dinti x 3 mil jum dintele plus manopera la fiecare, tot cam pe acolo. Offffffffffffffffffffffffffffffffff[/quot&egrave;

pt un implant cate luni a zis ca dureaza pana ai dintisorul?sper ca mai inteles mersi;;)

ungrasmic
15.09.2008, 14:11:06
[quote=ungrasmic;1082400]Nicoleta, please poti sa intrebi si cat costa un implant? ca pt dintisorul ala pierdut am intles ca tb sa dau 20 de mil daca vreau implant( adica 500 de euro dintele si 4 mil manopera) sau sa-mi imbrace 3 dinti x 3 mil jum dintele plus manopera la fiecare, tot cam pe acolo. Offffffffffffffffffffffffffffffffff[/quot&egrave;

pt un implant cate luni a zis ca dureaza pana ai dintisorul?sper ca mai inteles mersi;;)
Scuze ca-ti raspund tarziu, nu am intrebat cat dureaza, dar pe net vad ca ar trebui sa dureze cam 6 luni

nicoleta
16.09.2008, 15:57:42
revin cu informatii despre albirea dintilor .
citez " eu ce nu-mi fac mie nu recomand nici la altii dar daca se insista ....."
pretul ajunge cam la 9-10 mil. eu am renuntat ca mi s-a apus foarte clar ca nu mi se v-a face. daca vreau neaparat a zis sa-mi cumpar acel laser care face reclama la tv.
nico tie iti spun maine ca ma duc la cabinet.:*

ungrasmic
16.09.2008, 18:36:39
citez " eu ce nu-mi fac mie nu recomand nici la altii dar daca se insista ....."
pretul ajunge cam la 9-10 mil. eu am renuntat ca mi s-a apus foarte clar ca nu mi se v-a face. daca vreau neaparat a zis sa-mi cumpar acel laser care face reclama la tv.
:* astept, si vezi ce parere are despre implant, ca ma inteles ca e posibil sa-l respinga organismul si ca unii nu-l recomanda. Te pupic

adinac_ro
16.09.2008, 20:05:23

Da ceva din comert...geluri sau7...ce ne recomanda?

nicoleta
19.09.2008, 08:26:47
Nicoleta, please poti sa intrebi si cat costa un implant? ca pt dintisorul ala pierdut am intles ca tb sa dau 20 de mil daca vreau implant( adica 500 de euro dintele si 4 mil manopera) sau sa-mi imbrace 3 dinti x 3 mil jum dintele plus manopera la fiecare, tot cam pe acolo. Offffffffffffffffffffffffffffffffff
implanturi nu face !!!!!!! iar dintele de imbracat tot 3.5 mil costa. daca nu ai de scos nervi nu mai platesti manodopera.:* :*

ralukaG
23.09.2008, 20:16:59
eu recomand doctorita fff buna de dr. branzan. e o dulcica si lucreaza f bine. eu mi-am facut toata dantura la ea si e super ok. are cabinete lg liceul vasile alecsandri in spate la moldova si in pacurari . mai nou lucreaza si cu baiatul ei ...de ti-e mai mare dragul sa te duci la dentist numai sa-i privesti okii.daca va intereseaza va pot da nr de tel . pupici.

anka9mai
28.10.2008, 07:22:39
va recomand si eu un medic stomatolog foarte bun,pe cumatru nostru ;) are cabinet ultra modern langa Gara Internatzionala, pretzuri destul de convenabile....detalii la id`ul meu anka9mai :)

dannette
05.11.2008, 11:29:34
Buna fetelor!
Imi puteti recomanda un medic stomatolog care face implanturi?
Despre dr Cristian Budacu a auzit cineva ceva?

yeux_bleu22
14.12.2008, 11:11:00
Buna fetelor!
Imi puteti recomanda un medic stomatolog care face implanturi?
Despre dr Cristian Budacu a auzit cineva ceva?
salut...ca medic ti-o recomand pe dna dr drug care intra mana a doua si lepune impreuna cu cl dr melian...un implant este 350 de euro si se asteapta intre 3 si mai multe luni in functie de situatia fiecaruia...
am mai vazut miresici care vorbeau de albire....nu folositi geluri sau alte variante din comert pentru ca sunt variante chimice care distrug smaltul dintilor si apoi sunt foarte sensibili si predispusii lacarii...mai bine mergeti la medic pentru un detartraj ultrasonic si un periaj profesional( la fumatori se cunosc rezultatele)
am mai citit ca sunt medici care nu recomanda portelanul...cred ca acelmedic nu are tehniceieni buni pentru portelan... eu am o lucrarica si mi-am facut-o din portelan si pot spune ca sunt foarte foarte multumita...
este un singur caz in care nu se recomanda portelanul si anume atunci cand persoane sufera de bruxism nocturn adica scrasneste noaptea din dinti...dar si atunci sunt solutii ,se poate face o gutiera(un fel de mascuta) care se poarta noaptea si protejaza dintii....
si mai e vedele de la teelevizor .incluziv personajele care fac reclama la pastele de dintii sau gumele de mestecat au portelan...

dannette
15.12.2008, 12:40:21
Mi-ai putea spune unde are cabinet dna doctor?
Cunosti pe cineva care si-a pus implant acolo?

yeux_bleu22
19.12.2008, 17:24:03
da...cabinetul ei este in pacurari...pt mai multe info cred ca ar fi mai bine sa vb pe privat:)

gratianartist
23.01.2009, 10:08:57
Buna fetelor, va recomand eu un cabinet unde se lucreaza extraordinar, doctorii au rabdare si mana usoara si te trateaza foarte bine, tratamentele sunt atraumatice. Este o clinica de stomatologie estetica si implantologie orala. Adresa clinicii este Str. Bucovina Nr. 2, Sc.2, Parter, Ap. 22, Sector 3, 030393 - Bucuresti. Tel: 021 324 3232, Mobil: 0730 001 001.

mikutza
23.01.2009, 12:49:53
Buna fetelor, va recomand eu un cabinet unde se lucreaza extraordinar, doctorii au rabdare si mana usoara si te trateaza foarte bine, tratamentele sunt atraumatice. Este o clinica de stomatologie estetica si implantologie orala. Adresa clinicii este Str. Bucovina Nr. 2, Sc.2, Parter, Ap. 22, Sector 3, 030393 - Bucuresti. Tel: 021 324 3232, Mobil: 0730 001 001.

Multumim frumos, dar poate n-ai observat ca noi sintem din IASI !!!!!! :)) :-"

moonlight
08.02.2009, 10:27:56
nu vrei la crivoi......iti spun sigur[-X[-X[-X[-X

irina_cdoc
08.02.2009, 11:29:22
Pentru implanturi si eu il recomand pe Dr. Melian . Mi-a fost profesor si este un om exceptional.Eu nu mi-am pus implant,dar am auzit numai cuvinte de lauda despre el.

miama7
08.02.2009, 16:32:20
de ce?? ti s-a intamplat ceva acolo? :-w

eliana
09.02.2009, 11:09:28

Eu mi-am pus 2 plombe la el, mi-a fost bine, mi-a placut ca imi spunea mereu ce urmeaza sa faca si mai ales ca nu m-a durut. Acuma sa vedem cat o sa ma tina..... mama si-a facut dantura la el si pana acum e ok. Daca tu ai patit ceva nasol, imi pare rau.

pisiana
15.02.2009, 14:07:08
Stie cineva un dentist cu experienta la pacienti cu bruxism ?! Nu reusesc sa gasesc pe nimeni care sa aiba rabdare cu mine ... adica merg la consult si una doua dau vredicte despre ce ar trebui sa fac cu dintii, dar nici ca ma asculta si majoritatea devin iritati cand ii intreb de alte variante ( nu pot sa imi pun portelan - am o masea pe care am mancat-o in somn- sau sa scot nervii de la dinte pt ca dupa aceea se rupe in 2-3 luni ( din nefericire am deja lipsa 4 din acest motiv)

LAWBLONDY
10.03.2009, 09:52:56
buna!imi poate da si mie cineva o parere in leg cu dr.Budacu?sau dr.Mariana Vacariu?va multumesc anticipat...sau un doctor scump..bun..stomatolog in iasi?am de facut mai multe carii..implant...pupici!

alexa_bubu
10.03.2009, 11:23:54
eu am fost la Dr. Bucur si am fost f multumita. Mi-a facut e extractie si m-a operat la o masea si nu am simtit nimic. cabinetul se numeste Bucurdent si e aproape de Tudor, cum vii de la mall inspre Nicolina, nu stiu excat cum sa explic.
nu mai am nr lui de tel, il are sotul.
va pup si multa sanatate!>:D<

LAWBLONDY
10.03.2009, 15:13:29
Multumesc Alexa bubu...:*eu am de facut mai multe...mai astept si alte pareri..o zi buna fetitzelor!:*:*

CONT-INCHIS-23057
19.03.2009, 13:56:27
salut miresici. Stiti ceva de dr. budacu cristian? Mi l-a recomandat medicul stomatolog insa doresc si alte pareri.

LAWBLONDY
21.03.2009, 07:25:59
care doctor stomatolog ti l a recomandat..daca nu sunt indiscreta..:Dms:*

CONT-INCHIS-23057
21.03.2009, 10:37:23
care doctor stomatolog ti l a recomandat..daca nu sunt indiscreta..:Dms:*

de aici din bacau. Daca-ti spun, stii?:) Deci stii ceva despre el?

LAWBLONDY
23.03.2009, 16:02:39
la el imi lucrez si eu si sunt multumita..acu na..o sa se vada in timp..oricum am auzit numai lucruri bune despre dansul..bafta!

LAWBLONDY
23.03.2009, 16:31:27
nu am inca 10 mes si nu ti pot trimite privat..550 dar eu am avut si o opeartie inainte..depinde de marime..eu am o masea..deci 550 euro cu tot cu operatie si manopera bafta!

CONT-INCHIS-23057
23.03.2009, 16:35:15
nu am inca 10 mes si nu ti pot trimite privat..550 dar eu am avut si o opeartie inainte..depinde de marime..eu am o masea..deci 550 euro cu tot cu operatie si manopera bafta!

:(( scump.. Multumesc mult pt info. Si plata? pe loc? Sau te mai asteapta?

LAWBLONDY
23.03.2009, 16:39:49
cel mai bine ar fi sa faci o vizita la cabinet si sa te informezi pt ca tin sa ti precizez ca in alta parte imi lua mult mai scump..pt ca operatia a fost complicata...mai bine mergi tu si vezi ce ti spune..eu am cerut mai multe pareri ,chiar la pers care erau la el in sala de asteptare..si erau ff multumiti chiar si ca pret..te poate astepta cu plata;)

CONT-INCHIS-23057
23.03.2009, 16:53:10
cel mai bine ar fi sa faci o vizita la cabinet si sa te informezi pt ca tin sa ti precizez ca in alta parte imi lua mult mai scump..pt ca operatia a fost complicata...mai bine mergi tu si vezi ce ti spune..eu am cerut mai multe pareri ,chiar la pers care erau la el in sala de asteptare..si erau ff multumiti chiar si ca pret..te poate astepta cu plata;)

tot pe aici se invarte suma si in bucuresti. Si acolo e de obicei mai scump. Ati vorbit despre garantie? Asa mi l-a recomandat si medicul meu stomato, ca fiind unul dintre cei mai buni.

Kika
24.03.2009, 16:25:40
eu am fost la Dr. Bucur si am fost f multumita. Mi-a facut e extractie si m-a operat la o masea si nu am simtit nimic. cabinetul se numeste Bucurdent si e aproape de Tudor, cum vii de la mall inspre Nicolina, nu stiu excat cum sa explic.
nu mai am nr lui de tel, il are sotul.
va pup si multa sanatate!>:D<

Si eu am fost la Bucur si mi-am facut implant. Nu am avut probleme pana acum, il am de 2 ani. Il recomand e un tip foarte dragut. Iar acum merg la Cristina Stelea pt carii & stuff.

Angelyne
30.04.2009, 11:00:45
Imi poate cineva da si mie adresa si nr de telefon al dc. Melian ?

yeux_bleu22
04.05.2009, 19:05:59
Dr.Melian are cabinetul in podu ros...in statia de tramvai..la parter..nu are firma afara dar e un bloc cu trei scari si la scara din mijloc, cu tamplarie maro....

yeux_bleu22
04.05.2009, 19:08:55
Stie cineva un dentist cu experienta la pacienti cu bruxism ?! Nu reusesc sa gasesc pe nimeni care sa aiba rabdare cu mine ... adica merg la consult si una doua dau vredicte despre ce ar trebui sa fac cu dintii, dar nici ca ma asculta si majoritatea devin iritati cand ii intreb de alte variante ( nu pot sa imi pun portelan - am o masea pe care am mancat-o in somn- sau sa scot nervii de la dinte pt ca dupa aceea se rupe in 2-3 luni ( din nefericire am deja lipsa 4 din acest motiv)
pentru bruxism exsita niste gutiere speciale...ele se poarta noaptea si in loc sa se roada dintii se rod aceste gutiere...si mai bine se schimba acestea periodic decat sa se intample ceva cu dintii...si sunt si medici care pot sa puna portelan dar pe raspunderea pacientului, pentru ca medicul nu are cum sa verifice daca persoane isi poarta in fiecare noapte gutiera sau nu ....

pisiana
07.05.2009, 14:58:36
pentru bruxism exsita niste gutiere speciale...ele se poarta noaptea si in loc sa se roada dintii se rod aceste gutiere...si mai bine se schimba acestea periodic decat sa se intample ceva cu dintii...si sunt si medici care pot sa puna portelan dar pe raspunderea pacientului, pentru ca medicul nu are cum sa verifice daca persoane isi poarta in fiecare noapte gutiera sau nu ....

Din nefericire nu mai pot sa folosesc gutiera pentru ca ea nu opreste scrasnitul ci doar efectul asupra dintilor, dar fortele actioneaza in continuare ... si mi-a distrus articulatia la maxilar ... Am gasit pe net un tip nou de gutiere , dar e in ungaria.

irina_cdoc
27.05.2009, 17:11:31
Din nefericire nu mai pot sa folosesc gutiera pentru ca ea nu opreste scrasnitul ci doar efectul asupra dintilor, dar fortele actioneaza in continuare ... si mi-a distrus articulatia la maxilar ... Am gasit pe net un tip nou de gutiere , dar e in ungaria.

Buna!
Te mai intereseaza un medic care sa te ajute in rezolvarea bruxismului?
Da-mi un PM si iti recomand pe cineva

Ioana_P
03.06.2009, 20:44:18
Buna fetelor,

Am ajuns sa ma dea durerea de masele afara din casa (stiu ...rusine mie ca am asteptat atat).
Imi recomandati si mie un medic cu mana usoara (sa nu doara cand lucreaza :-s) si care are cabinetul fie in Alexandru, fie prin centru, fie prin Tudor.
As prefera ori sa se poata face radiografii la cabinetul lui, sau macar in apropiere, ca sa nu ma plimb de ici colo.
Multumesc tare mult.

Kika
03.06.2009, 21:16:42
Buna fetelor,

Am ajuns sa ma dea durerea de masele afara din casa (stiu ...rusine mie ca am asteptat atat).
Imi recomandati si mie un medic cu mana usoara (sa nu doara cand lucreaza :-s) si care are cabinetul fie in Alexandru, fie prin centru, fie prin Tudor.
As prefera ori sa se poata face radiografii la cabinetul lui, sau macar in apropiere, ca sa nu ma plimb de ici colo.
Multumesc tare mult.

Buna Ioana,

Ti-o pot recomanda pe Stelea Cristina, are cabinet in spate la cinema Victoria. Radiografii nu se fac la cabinet dar e tot undeva prin apropiere (si eu trebuie sa merg sa-mi fac). Eu am incredere in ea merg de ceva ani la dansa si am fost multumita.

serena82
10.07.2009, 14:35:12
Cat mai ajunge un detartraj fetelor? Trebuie sa ajung si la un stomatolog, dar nu prea mi-am facut curaj pana acum. Un stomatolog prin zona Alexandru stiti?

madutza1
31.10.2009, 19:06:09
doamna sarbu, are cabinetul la parterul uniu bloc din flora, in blocul unde este si farmacie, eu am mers de mai multe ori la ea, mi-am pus 4 plombe, m-am operat si imbracat maselute si scos nervii, e fffff rabdatoare, eu fac scandal daca ma doare si nu e scumpa

brianna
09.11.2009, 13:16:07
fetele va rog sa ma ajutati ..ma intereseaza un stomatolog bun in iasi pt nepotica mea .ii trebuie un aparat dentar .ma intereseaza un stomatolog bun ,care sa lucreze bine si sa fiu "usor la mana"sa nu fie traumatizata dupa aia micutza dea ea...stiti cumva pe cineva>

bonnye
28.11.2009, 11:02:00
fetele va rog sa ma ajutati ..ma intereseaza un stomatolog bun in iasi pt nepotica mea .ii trebuie un aparat dentar .ma intereseaza un stomatolog bun ,care sa lucreze bine si sa fiu "usor la mana"sa nu fie traumatizata dupa aia micutza dea ea...stiti cumva pe cineva>
medicul meu stomatolog de familie, de cand eram mica, este Adrian Cambose si are cabinet pe Rapa Galbena. E f bun, putin aglomerat, dar e cu programare. Eu am acum 20 de ani, fratii mei 23 si 13, si de mici la el am mers. Fratele meu mai mic a avut si el aparat pus de el. E f bland cu copiii.

brianna
28.11.2009, 21:58:45
medicul meu stomatolog de familie, de cand eram mica, este Adrian Cambose si are cabinet pe Rapa Galbena. E f bun, putin aglomerat, dar e cu programare. Eu am acum 20 de ani, fratii mei 23 si 13, si de mici la el am mers. Fratele meu mai mic a avut si el aparat pus de el. E f bland cu copiii.
multumesc frumos pentru raspuns...am fost deja...ma rog am avut un pic de umblat ..am mers la un medic cristi babuteanu ..parca ..are cabinet langa lukoil-ul din pacurari ..de acolo am mers la raze,si de acolo am fost trimisi la un medic specialist in aparate dentare,in spate la cinema victoria...concluzia este ca ambii medici au fost f ok ,mai ales ca sarmana de ea a fost f speriata .au f foarte amabili si f rabdatori .

iulika
03.01.2010, 22:59:51
Fetelor, e un cabinet stomatologic pe Sf Lazar, pe langa Xerox Copy Center, unde mai mereu e aglomeratie mare...stiu pentru ca trec pe acolo zilnic caci lucrez in apropiere. Insa n-am retinut deloc numele celor doi medici care lucreaza acolo, ca sa va pot intreba de ei. Ati fost vreuna dintre voi pe acolo sa-mi spuneti cum stau treburile?Ideea e ca eu aveam acasa, la Suceava, medicul meu, insa nu prea mai am timp sa trec pe la ea si m-am facut cu vreo 3 carii care incep sa-si faca de cap si trebuie urgent sa vizitez un stomatolog. Prin urmare, va rog sa ma ajutati cu un nume prin zona Podu Ros, o persoana care sa nu-mi rupa in doua bugetul, acu, inainte de nunta. Multumiri anticipate!

puffi
19.01.2010, 14:05:27
buna miresici!are cineva vreo parere de Dr.Dorobantu,are cabinetul undeva pe Splai Bahlui.multumesc!>:D<

ely_23
10.03.2010, 12:58:58
Fetelor, e un cabinet stomatologic pe Sf Lazar, pe langa Xerox Copy Center, unde mai mereu e aglomeratie mare...stiu pentru ca trec pe acolo zilnic caci lucrez in apropiere. Insa n-am retinut deloc numele celor doi medici care lucreaza acolo, ca sa va pot intreba de ei. Ati fost vreuna dintre voi pe acolo sa-mi spuneti cum stau treburile?Ideea e ca eu aveam acasa, la Suceava, medicul meu, insa nu prea mai am timp sa trec pe la ea si m-am facut cu vreo 3 carii care incep sa-si faca de cap si trebuie urgent sa vizitez un stomatolog. Prin urmare, va rog sa ma ajutati cu un nume prin zona Podu Ros, o persoana care sa nu-mi rupa in doua bugetul, acu, inainte de nunta. Multumiri anticipate!

Medic in Podu Ros e Stan Anca la cabinetul Jadent. lucrez de vreo cateva luni la ea si e super OK. In ceea ce priveste banii depinde de probleme. De exemplu o obturatie (plomba) e intre 60-100 ron in functie de cat material e folosit. Adika daca e o carie maricica e 100. Cabinetul e pe splai Bahlui la primul bloc turn (vis-a vis de fac de Constructii) stada Tutora. Daca ai nevoie de tel sau mai multe informatii trimite mail pe privat.

Katharsis
11.03.2010, 07:07:52
Cabinetul apartine d-nei dr. Lazescu. Un om extraordinar si un excelent profesionist. Asta explica si permanenta aglomeratie de la cabinetul ei. O recomand din tot sufletul. Te pot ajuta cu un nr. de telefon pentru a face o programare. Te astept pe privat.

gojobel
17.04.2010, 18:09:21
Salutare fetelor!
Sper ca aici sa gasesc raspunsurile intrebarilor mele! Sa o luam cu inceputul... Am mari probleme cu dantura:"> si as dorii sa imi recomandati un medic stomatolog din Iasi care se ocupa si de implanturi. Problema e ca nu sunt din Iasi, sunt din Suceava... si habar nu am unde sa ma duc!!!Am inteles ca in Suceava exista doar un singur stomatolog care se ocupa de implanturi si din acest punct de vedere as vrea sa incerc in Iasi . Mi-e foarte frica de dentist dar acum s-a umplut paharul si nu mai am ce face, trebuie sa ma ocup si de dantura mea. CE IMI PUTETI RECOMANDA???
Multumesc!

andreea23
20.05.2010, 18:23:00
Salutare miresici din Iasi
Ce parerer aveti de Dr. Melian pentru implanturi? A facut cineva la el?
M-am hotarat sa-mi fac un implant si mi-e o frica:-SS

crisdk
20.05.2010, 19:20:39
Salutare miresici din Iasi
Ce parerer aveti de Dr. Melian pentru implanturi? A facut cineva la el?
M-am hotarat sa-mi fac un implant si mi-e o frica:-SS
mai, eu nu am auzit, dar nici nu prea cunosc in domeniu. dar daca afli ceva scrie si aici, te rog, ca as vrea si eu sa-mi fac un implant la vara, inainte sau dupa nunta
:*

miha2009
24.06.2010, 11:59:58
Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu o informatie: cat ajunge un implant la noi in oras?

andreea23
24.06.2010, 12:18:51
Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu o informatie: cat ajunge un implant la noi in oras?

300 euro implantul (adik doar ''radacina'' din titan) plus vreo 300 euro coronita, manopera si ce mai trebuie.
Deci in total in jur de 600 euro.

miha2009
25.06.2010, 08:04:30
300 euro implantul (adik doar ''radacina'' din titan) plus vreo 300 euro coronita, manopera si ce mai trebuie.
Deci in total in jur de 600 euro.

:O:O:O Ce scoruri!!!
Stiam de anii trecuti ca era un implant in jur de vreo 300 de euro, cu totul, acuma 600:(

dannette
25.06.2010, 18:45:03
Buna, eu mi-am pus un implant la dr Melian in februarie.
Numai implantul a fost 350E. Urmeaza zilele urmatoare sa imi pun in continuare chestia aia peste implant (am uitat cum se cheama :">) si apoi maseaua propriuzisa din portelan. Din ce am inteles mai urmeaza sa platesc doar 4 milioane. Manopera cred ca e inclusa in pret.

De durut nu a durut deloc. Se face anestezie locala, nu am avut dureri nici dupa ce a trecut efectul.

andreea23
26.06.2010, 12:16:35
Buna, eu mi-am pus un implant la dr Melian in februarie.
Numai implantul a fost 350E. Urmeaza zilele urmatoare sa imi pun in continuare chestia aia peste implant (am uitat cum se cheama :">) si apoi maseaua propriuzisa din portelan. Din ce am inteles mai urmeaza sa platesc doar 4 milioane. Manopera cred ca e inclusa in pret.

De durut nu a durut deloc. Se face anestezie locala, nu am avut dureri nici dupa ce a trecut efectul.

Si eu tot la dr Melian o sa-mi fac implant, am programare in iulie. Mie mi-a zis ca e 300 implantul, dar restul fac la alt stomatolog.

aly25
25.07.2010, 16:29:15
Eu mergeam la doamna Teslaru, care are cabinet aproape de Billa. Am fost foarte multumita de ea, insa acum merg la un cabinet in Pacurari; asta pentru ca acum am o asigurare privata de la firma si nu platesc nimic pentru cariute...

silverwinks
09.08.2010, 14:24:50
eu merg la dr Andrei W... are un nume ciudat... are cabinet pe Sulfinei, pe langa Eminescu.. Eu sunt f stresata cand e vb de stomatolog, dar ma ia cu poante, glume, ma ia cu vorba si trec repede..

adri84
09.08.2010, 15:57:09
cea mai buna doctorita stomato e la subsolul pizzeriei ''family pizza''.the best! din toate punctele de vedere(corectitudine,profesionalism,calitate).

anka9mai
11.08.2010, 19:51:55
[QUOTE=anka9mai;1189303]va recomand si eu un medic stomatolog foarte bun,pe cumatru nostru ;) are cabinet ultra modern langa Gara Internatzionala, pretzuri destul de convenabile....dar din vina unor oameni care nu pot vb civilizati imi retrag =;

anka9mai
11.08.2010, 19:54:36
va recomand si eu un medic stomatolog foarte bun,pe cumatru nostru ;) are cabinet ultra modern langa Gara Internatzionala, pretzuri destul de convenabile....detalii la id`ul meu anka9mai :)
rog adminul sa stearga mesajul meu de mai sus...nu de alta dar imi omor creerii cu oamnei care nu stiu sa vb si nu merita....

Quant
29.04.2011, 16:10:17
Stiu ca a fost acum mult timp, dar poate poti sa-mi trimiti mesaj cu niste date de contact pentru stomatolog :) Merg deja la unul dar vreau si o a2a opinie. Eu nu pot trimite inca PMuri.
danke!!

geany_m
29.04.2011, 17:50:31
Stiu ca a fost acum mult timp, dar poate poti sa-mi trimiti mesaj cu niste date de contact pentru stomatolog :) Merg deja la unul dar vreau si o a2a opinie. Eu nu pot trimite inca PMuri.
danke!!
Nicoleta nu a mai intrat de mult timp pe forum (cred ca ai vazut ca mesajul ei e scris de aproape 2 ani); nu te astepta sa-ti raspunda prea curand:)
Poti cere opinii de la utilizatori care au scris mai recent, probabilitatea de a primi un raspuns rapid e mai mare:)>-

Quant
02.05.2011, 23:53:07
Nicoleta nu a mai intrat de mult timp pe forum (cred ca ai vazut ca mesajul ei e scris de aproape 2 ani); nu te astepta sa-ti raspunda prea curand:)
Poti cere opinii de la utilizatori care au scris mai recent, probabilitatea de a primi un raspuns rapid e mai mare:)>-

M-am uitat la ultima ei logare si am zis ca poate poate...Sau poate stie altcineva despre ce cabinet era vorba :) In rest, am gasit mai multe date tot aici despre alte cabinete si daca nu am noroc la un raspuns o sa aleg altul.
10x for the feedback :P

adelllaide
06.10.2011, 13:43:10
Si pe mine m-ar interesa un stomatolog bun, de preferinta prin centru sau Podu de Fier sau Tg Cucu, Tudor, Podu Ros... Am niste carii de care trebuie sa ma ocup neaparat. Daca stiti si ceva scoruri pt cariute, plombe, mi-ar fi de ajutor. Multumesc frumos!

Petro29
14.10.2011, 10:06:11
Si pe mine m-ar interesa un stomatolog bun, de preferinta prin centru sau Podu de Fier sau Tg Cucu, Tudor, Podu Ros... Am niste carii de care trebuie sa ma ocup neaparat. Daca stiti si ceva scoruri pt cariute, plombe, mi-ar fi de ajutor. Multumesc frumos!

Buna ,iti pot recomanda pe Str. Primaverii ,pe Dc.Aldea Horia un medic foarte bun si are preturi rezonabile.

ina26ina
07.11.2011, 18:02:20

iti pot recomanda stomatoloaga mea, in statia Padurii (statia dintre Podul de Fier si Tudor), dr. Popovici... eu ma duc la ea de vreo 10 ani si sunt multumita! Multa sanatate!

lucia_88
10.11.2011, 09:07:24
A fost cineva la cabinetul stomatologic Dr.Andreica iasi ? Lucreaza bine? As avea de facut o lucrare si nu stiu la ce medic sa merg...voi ce-mi recomandati?

adelllaide
10.11.2011, 10:12:57
Multumesc frumos pt raspunsuri! O sa dau o fuguta mai intai la cabinetul din statia Padurii ( e la 5 min de mine ;)) ) sa vedem ce impresie-mi fac.

ina26ina
11.11.2011, 00:31:45
Multumesc frumos pt raspunsuri! O sa dau o fuguta mai intai la cabinetul din statia Padurii ( e la 5 min de mine ;)) ) sa vedem ce impresie-mi fac.

sunt sot si sotie, eu cu ea am lucrat, dar am auzit de bine si de el... vezi ca scria pe usa ce program au si nr de telefon in caz de urgenta... multa sanatate! >:D<

adynutzaa
23.02.2012, 08:16:46
De cabinetul Migali (Pacurari, langa Lukoil) stie cineva ceva? eu mi-am facut plombe la ei si a fost f f bine, insa nu stiu cum pot afla daca au tehnician bun, e o loterie la ceva asa de important si care e pt cativa ani, si totul depinde de tehnician de care nu stiu cum sa aflu daca e ok
Daca mai intra cineva pe aici va rog raspoundeti ca is disperata !!