PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Vrancea

Pagini : [1] 2 3

Lusa23
07.08.2008, 17:16:33
Fetelor cu nunta in Focsani... haideti sa vorbim si noi un pic despre formatii, stilisti, etc... eu ma tot uit la celelalte thread-uri, dar degeaba, as vrea niste informatii in legatura cu profesionisti locali de acolo....

De exemplu, eu i-am vrut pe Sentimentalii la nunta, canta super, dar din pacate sunt deja luati... acum caut disperata alta formatie cu voci bune, care sa cante in special muzica usoara, tinereasca, fara manele...Stiti alte formatii bune prin zona?

Va multumesc si sper sa ne-auzim mai des...

josefine
07.08.2008, 17:50:35
sentimentalii sau provincialii?
provincialii sunt super - i-am avut eu la nunta, mai mult decat ce au facut ei nu stiu ce mi-as mai fi putut dori. sunt profesionisti, au scule de calitate - cand i-am auzit nu imi venea sa cred ca sunt la nunta mea si nu ascult un CD (asta ca sa-ti faci o impresie de calitatea sunetului). ce sa zic, au facut o atmosfera incendiara. initial ma gandisem la jukebox, din bucuresti, dar nu am mai luat legatura cu ei, ca rezolvasem cu provincialii. dpmdv, sunt la fel :D. bine, am auzit ca fac atmosfera in functie de cat le place la nunta, de miri, etc, ca ba canta mai putin de cat trebuie si iau pauze lungi si dese, etc. asta din ce mi-au spus invitatii, care mai fusesera cu 2 sapt inainte de nunta mea la o nunta unde au cantat ei (cand au auzit ca si noi ii avem, ne-au spus ca la nunta respectiva nu prea s-au deranjat sa faca atmosfera). in fine..

Lyvyoo
07.08.2008, 18:33:50
Apropo de comentariul de mai sus (Lusa23) eu sunt miresel nu miresica.... :)
Noi am avut nunta la Central pe 12iulie si a iesit extraordinar din toate punctele de vedere! Ca formatie am ales Romanticii, 1200E onorariu si profesionalism din plin. Vazusem un demo video inainte dar ceea ce fac in realitate este cu totul peste (desi au fost convingatori si pe demo).
Cine face in fcs nunta are un mare dezavantaj din start daca nu o ia din timp cu pregatirile - orasul e micut si meseriasii sunt putini, indiferent de domeniu. Astfel ca abia am mai prins ultimile rezervari, acontand restaurantul si formatia din ianuarie/februarie. Daca ai un plan peste 3..4luni e imposibil sa-i mai prinzi pe cei mai buni. Asa ca luati-va din timp de pregatiri ca sa aveti de unde alege.
Cum spuneam pt foto/video am apelat la celebrul "Bebe", iar acum dupa nunta pot sa-i ofer nota 11. La capitolul aranjamente florale am mers pe mana lui Mili, o florareasa tanara cu multa imaginatie, cum te duci de la Cupidon catre finante pe independentei, are o florarie mare pe dreapta, pana in banca Transilvania. Aici am lasat cam 25mil - aranjamente 13 mese, aranj. doua masini, doua buchete, florile de piept pt miri, socri, nasi si inca doua aranjamente florale pt sala.

Lusa23
08.08.2008, 16:34:55
Apropo de comentariul de mai sus (Lusa23) eu sunt miresel nu miresica.... :)
Noi am avut nunta la Central pe 12iulie si a iesit extraordinar din toate punctele de vedere! Ca formatie am ales Romanticii, 1200E onorariu si profesionalism din plin. Vazusem un demo video inainte dar ceea ce fac in realitate este cu totul peste (desi au fost convingatori si pe demo).
Cine face in fcs nunta are un mare dezavantaj din start daca nu o ia din timp cu pregatirile - orasul e micut si meseriasii sunt putini, indiferent de domeniu. Astfel ca abia am mai prins ultimile rezervari, acontand restaurantul si formatia din ianuarie/februarie. Daca ai un plan peste 3..4luni e imposibil sa-i mai prinzi pe cei mai buni. Asa ca luati-va din timp de pregatiri ca sa aveti de unde alege.
Cum spuneam pt foto/video am apelat la celebrul "Bebe", iar acum dupa nunta pot sa-i ofer nota 11. La capitolul aranjamente florale am mers pe mana lui Mili, o florareasa tanara cu multa imaginatie, cum te duci de la Cupidon catre finante pe independentei, are o florarie mare pe dreapta, pana in banca Transilvania. Aici am lasat cam 25mil - aranjamente 13 mese, aranj. doua masini, doua buchete, florile de piept pt miri, socri, nasi si inca doua aranjamente florale pt sala.

felicitari,ma bucur mult s-aud ca ati avut o nunta frumoasa! ai vrut cumva sa spui Sentimentalii? Sau exista si o formatie Romanticii in Focsani? Noi i-am vrut pe Sentimentalii, dar erau deja ocupati, ii vazusem la o alta nunta si ne-a placut tare mult de ei,... voci bune, muzica frumoasa, fara manele... si acum caut cu disperare o formatie in genul lor.... multam pt detaliile oferite, e intr-adevar f greu sa organizezi nunta intr-un oras mic, si mai ales de la distanta #:-S

clauditza82
20.09.2008, 12:28:06
Si eu sunt o miresica din focsani, si am nunta in august 2009. Noi am vorbit cu cei de la Rustic Band, care sunt de fapt jumatatea de la Romanticii si ne-au placut foarte mult. Poti incerca sa discuti cu ei pt. la anul, daca nu ai gasit inca nimic:)>- .

denissa
20.11.2008, 14:44:50
Foste sau viitoare miresici are cineva nr. de telefon al Dnei Geta Postolache?

mariaioana77
25.01.2009, 14:39:32
denisa din pacate pt mine nici nu stiu cine e doamna.Dar spune-mi te rog de unde iti iei rochita de mireasa?

denissa
25.01.2009, 20:47:50
denisa din pacate pt mine nici nu stiu cine e doamna.Dar spune-mi te rog de unde iti iei rochita de mireasa?

Eeee e o foarte buna cantareata de muzica populara din Focsani, si eu cum nu sunt din Focsani, ma gandeam ca poate ma ajuta cineva, nu-i nimic gasesc eu o solutie... Rochia??? Hmmm #-o mare bataie de cap, cred ca de la ALB si NEGRU.

mulderasa
24.02.2009, 22:08:01
Draga Denissa , cu toate ca sunt din Focsani nu cred ca as putea face rost de nr. de telefon al D-ei Postolache, din pacate...
Pot insa sa iti dau un indiciu : d-na , canta si la ansamblul folcloric "Doina Vrancei" , care are sediul la cinematograful Balada .
Da un telefon la informatii si cere nr. de tel al cinematografului si apoi poti vorbi cu cineva din ansamblu care te-ar putea ajuta .
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult ......dar poate reusesti!
SUCCES !

moni_k
26.02.2009, 11:36:47
Buna,

Am si eu o rugaminte la voi. Imi poate da cineva detalii despre formatia Rustic Band din Focsani? A avut-o cineva la nunta? Ati participat la vreun eveniment la care au cantat?

As vrea sa ii iau pentru nunta dar nu stiu mai nimic despre ei.

Multumesc de ajutor

carmen1987
26.02.2009, 12:34:53
rustic band cred ca deja e ocupat ca si formatie pentru tot anul.niste prieteni au nunta in octombrie anul acesta si cand au sunat in decembrie deja erau ocupati in fiecare weekend pana atunci.o sa-ti las un offline cu nr lor dupa ce-mi sun amica :D

moni_k
26.02.2009, 13:09:20
rustic band cred ca deja e ocupat ca si formatie pentru tot anul.niste prieteni au nunta in octombrie anul acesta si cand au sunat in decembrie deja erau ocupati in fiecare weekend pana atunci.o sa-ti las un offline cu nr lor dupa ce-mi sun amica :D

Eu am nunta duminica si nu sunt la fel de ocupati ca sambata. eu as fi vreut sa aflu impresii despre ei de la cei care i-au vazut. cum canta? daca fac admosfera la nunta? cat de multumiti ati fost de prestatia lor?

Merci mult

Lusa23
26.02.2009, 18:47:12
Buna,

Nu stiu nimic despre Rustic Band, din pacate, ce-am auzit doar de formatiile Activ si Galati, ambele din Galati, ca sunt f bune. Ce-i drept, nu i-am auzit pe nici unii dintre ei. Noi ii vom avea pe Sentimentalii pe care i-am vazut la o nunta acum 2 ani aproape si despre care toata lumea a avut cuvinte de lauda pana acum...

MiresicaDana
03.03.2009, 10:51:54
Salut miresici si miresei din Focsani

As vrea sa va intreb si eu daca de formatia vocal - instrumentala CHISINAU stiti ceva? baietii sunt din Focsani

Va multumesc pentru eventualele raspunsuri

O sapt. buna

Pupici

monicamihaela
04.03.2009, 12:26:02
Buna,
Eu am inchiriat muzica, i-am vazut cum canta la nunta la nasii mei. Formatia se numeste POLYTON si cine e interesat au pagina de net.

emilianoo
25.03.2009, 19:58:53
scuze politon cat v-a luat?

monicamihaela
26.03.2009, 16:16:27
"scuze politon cat v-a luat?"

1300 de euro

emilianoo
27.03.2009, 15:19:50
Scuzati-ma:
-De la ce ora , pana la ce ora?

alina512
10.04.2009, 12:00:12
Buna,

Nu stiu nimic despre Rustic Band, din pacate, ce-am auzit doar de formatiile Activ si Galati, ambele din Galati, ca sunt f bune. Ce-i drept, nu i-am auzit pe nici unii dintre ei. Noi ii vom avea pe Sentimentalii pe care i-am vazut la o nunta acum 2 ani aproape si despre care toata lumea a avut cuvinte de lauda pana acum...

Inseamna ca i-ai gasit pe Sentimentalii pana la urma, anul trecut spuneai ca nu sunt liberi. La mine tot ei canta, i-am luat cu mai bine de un an inainte.

clauditza82
11.04.2009, 11:03:09
Buna,

Am si eu o rugaminte la voi. Imi poate da cineva detalii despre formatia Rustic Band din Focsani? A avut-o cineva la nunta? Ati participat la vreun eveniment la care au cantat?

As vrea sa ii iau pentru nunta dar nu stiu mai nimic despre ei.

Multumesc de ajutor

buna moni. noi la nunta ii avem pe cei de la rustic band. imi place cum canta toata formatia, mai ales ca sunt toti profesori de muzica! noi i-am vazut cum canta la o nunta si ne-au placut mult. ai putea incerca sa-i contactezi poate sunt liberi atunci cand ai tu nunta. iti pot da nr. lor de telefon daca vrei. te pup.>:D<

Lusa23
11.04.2009, 13:42:02
Inseamna ca i-ai gasit pe Sentimentalii pana la urma, anul trecut spuneai ca nu sunt liberi. La mine tot ei canta, i-am luat cu mai bine de un an inainte.

Buna!

Ce ma bucur ca suntem amandoua cu ei!... I-am gasit ca practic am schimbat data nuntii pentru ei...noi stabilisem cu restaurantul pe 5 septembrie, pe urma am zis ca asta e, cautam alta formatie, urma sa-i asculte ai mei pe cei de la Aktiv din Galati, ni-i recomandase cineva ca fiind f buni, doar ca n-am mai rezistat si pana la urma am vorbit iar cu Sentimentalii, cu restaurantul si am ajuns la 26 septembrie, care initial mi se parea cam tarzior, as fi vrut mai in vara, dar cel putin pot sta linistita in privinta muzicii... Noua ne era mai greu ca suntem plecati din tara si parca n-as fi fost cu inima impacata chiar daca imi ziceau ai mei ca Aktiv sunt ok sau ascultam un demo cu ei, in schimb pe Sentimentalii i-am vazut la nunta unei prietene si aveam cateva filmulete cu ei, de cate ori le urmaream imi doream sa cante si la nunta noastra...Pana acum am auzit numai de bine despre ei...

celor care cauta inca formatii, am auzit de classic band iarasi ca ar fi foarte buni, o prietena de-a mea i-a avut la botez...

gabi_myx_mail
28.04.2009, 11:14:52
am si eu o mare rugaminte...
aveti cumva demo la Sentimentalii, Activ din Galati, Classic Band? (sa le iau pe transfer.ro sau chiar sa ne intalnim personal)

merci

justmaria
28.04.2009, 18:33:19
buna fetelor! stiti cumva p cineva care se ocupa cu muzica la nunta, adica vreun dj bun la un pret mai rezonabil?

alina512
29.04.2009, 07:14:17
am si eu o mare rugaminte...
aveti cumva demo la Sentimentalii, Activ din Galati, Classic Band? (sa le iau pe transfer.ro sau chiar sa ne intalnim personal)

merci

Mie Sentimentalii si Classic Band mi se par foarte buni, depinde ce vrei de la formatie. La sentimentalii este solista o tanara care face atmosfera, merge cu microfonul pe ring printre invitati si are si voce. La Classic Band e un tip cu o voce extraordinara, dar eu l-am vazut cantand mai mult piese de muzica "usoara" si mai putin populara. Eu i-am ales pe Sentimentalii, dar ar trebui sa-i vezi.

Lusa23
29.04.2009, 08:55:46
Buna,

Din pacate nu te pot ajuta cu un demo, de ce nu iei legatura cu ei? Eu am luat acum aproape 2 ani un disc de la Ionut, solistul formatiei, pentru nunta unui var de-al meu, care insa a ales un DJ, din cauza bugetului... Daca vrei, iti trimit datele de contact pentru ei si sigur iti dau un demo... Sau pot incerca sa iti trimit pe mail/mes cateva filmulete scurte de la nunta la care i-am vazut noi, ca sa iti faci o idee generala, da-mi mesaj privat si vorbim... Eu iti spun ca am cautat pe net multe formatii si m-am ingrozit de ce am auzit, ei chiar canta foarte bine si toate genurile, au voci f frumoase, nu din alea de 'lautar' imbatranit asa, ragusit, care canta doar de inima albastra sau de solista obosita de muzica populara.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

gabi_myx_mail
30.05.2009, 11:17:59
Buna,

Din pacate nu te pot ajuta cu un demo, de ce nu iei legatura cu ei? Eu am luat acum aproape 2 ani un disc de la Ionut, solistul formatiei, pentru nunta unui var de-al meu, care insa a ales un DJ, din cauza bugetului... Daca vrei, iti trimit datele de contact pentru ei si sigur iti dau un demo... Sau pot incerca sa iti trimit pe mail/mes cateva filmulete scurte de la nunta la care i-am vazut noi, ca sa iti faci o idee generala, da-mi mesaj privat si vorbim... Eu iti spun ca am cautat pe net multe formatii si m-am ingrozit de ce am auzit, ei chiar canta foarte bine si toate genurile, au voci f frumoase, nu din alea de 'lautar' imbatranit asa, ragusit, care canta doar de inima albastra sau de solista obosita de muzica populara.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Buna fetelor!

Pana la urma mi-am rezervat si eu formatia - Aktiv din Galati...Sentimentalii erau ocupati de foarte mult timp :-" si am avut noroc, pentru ca in aceeasi zi, mai era o persoana care vroia sa ii rezerve pentru aceeasi data ca si mine ;))
Va multumesc pentru ajutor! :*

mon84ica
30.05.2009, 15:49:50
Fetelor, daca aveti date de contact ale formatiilor care canta in Focsani, va rog sa ma ajutati si pe mine, ca vad ca trece timpul si nu vreau sa raman fara muzica!!!

alina512
01.06.2009, 14:45:47
Fetelor, daca aveti date de contact ale formatiilor care canta in Focsani, va rog sa ma ajutati si pe mine, ca vad ca trece timpul si nu vreau sa raman fara muzica!!!

Daca te intereseaza Sentimetalii (pe ei ii am eu) da-mi un p.m. si iti trimit nr lor. Nu vreau sa zica lumea ca fac reclama. :D

Lusa23
02.06.2009, 00:14:51
Buna fetelor!

Pana la urma mi-am rezervat si eu formatia - Aktiv din Galati...Sentimentalii erau ocupati de foarte mult timp :-" si am avut noroc, pentru ca in aceeasi zi, mai era o persoana care vroia sa ii rezerve pentru aceeasi data ca si mine ;))

Cum sunt cei de la Aktiv? Sunt curioasa ca era cat pe ce sa-i iau si eu, auzisem ca sunt f buni.

gabi_myx_mail
02.06.2009, 09:32:47
Cum sunt cei de la Aktiv? Sunt curioasa ca era cat pe ce sa-i iau si eu, auzisem ca sunt f buni.

pai sincer... nu i-am vazut live ;;) a fost putin mai complicat la noi cu formatia...trebuia sa ne ducem intr-o seara sa ii vedem la o nunta, dar nu am ajuns in focsani, asa ca a fost tatal viitorului meu sot...si cand a ajuns acolo - surpriza! mai era cineva care vroia deja sa ii rezerve pentru aceeasi data, asa ca a platit pe loc! :-" am auzit numai lucruri bune despre ei, la fel si despre Sentimentalii...eram in dilema, dar cand am aflat ca erau ocupati pentru 11, decizia a venit de la sine ;))

alina512
03.06.2009, 10:48:20

Sa stii ca sunt foarte buni si cei de la Aktiv. Eu am niste prieteni care au avut nunta anul trecut, i-au vrut pe cei de la Sentimentalii dar nu i-au gasit si ei i-au recomandat pe cei de la Aktiv. Si i-am vazut la vreo doua nunti. Chiar sunt buni, dar ca atmosfera mi se par un pic mai buni Sentimentalii. Dar asta e doar parerea mea...:D

gaya24
04.06.2009, 10:14:22
Sa stii ca sunt foarte buni si cei de la Aktiv. Eu am niste prieteni care au avut nunta anul trecut, i-au vrut pe cei de la Sentimentalii dar nu i-au gasit si ei i-au recomandat pe cei de la Aktiv. Si i-am vazut la vreo doua nunti. Chiar sunt buni, dar ca atmosfera mi se par un pic mai buni Sentimentalii. Dar asta e doar parerea mea...:D

buna eu o sa am dj la nunta am fost anul trecut la o nunta la romantic si am fost foarte incantati de atmosfera pe care a facuto si nu nici scump parerea mea,a fost sau este dj la radio dada si pune ce vrei u are tot soiu de muzik:-?

pure_poisson87
05.06.2009, 15:59:31
Buna fetelor!

Si eu tot pe ei ii am!:)>- Nu i-am ascultat live,dar i-am vazut ji ascultat pe dvd-ul de la nunta unor nepotzi de-a lu nasha.Ne-au placut tare mult ji multa lume ne-au zis k am ales bine.#:-S Potzi sa-mi zici kt v-au cerut(eventual imi potzi da un PM)?Pleeeeeaseeee[-o< Multzumesc anticipat.

roxanelu23
07.06.2009, 23:14:40
Hello!
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu mai multe detalii privind tariful celor de la provincialii, sentimentalii (pe acestia i-am mai ascultat) sau o alta formatie buna din focsani pe privat...eu sunt din vrancea dar nunta o voi face in bucuresti..din pacate aici tarifele sunt foarte mari asa ca m-ar interesa sa aduc o formatie din vrancea...a si in plus daca stie cineva mai multe despre cei care canta la restaurant Unirea (dak nu ma insel) pe solist il cheama Ionut si canta impreuna cu o tipa blonda (i-am vazut aseara la o nunta in bucuresti si mi-a placut mult de ei)..multumesc mult de tot

danusza
23.06.2009, 20:38:35
buna fetelor! stiti cumva p cineva care se ocupa cu muzica la nunta, adica vreun dj bun la un pret mai rezonabil?

Stiu eu un dj bun. Lucreaza la Radio DADA. Din cate am inteles, baietii de acolo se ocupa si cu asa ceva si chiar se pricep. Pe unul dintre ei am si avut ocazia sa-l vad in actiune si cred ca o sa-l sun sa-l chem si la nunta mea la anul ...dar mai intai sa fixam data :) Stie sa faca atmosfera, iar muzica iti merge la suflet...ce mi-a placut mai mult a fost ca nu a lasat oamenii sa stea jos...i-a dansat toata noaptea. Chiar se pricepe. Cine vrea nr de tel, pot face rost.

gaya24
23.06.2009, 20:42:43
Stiu eu un dj bun. Lucreaza la Radio DADA. Din cate am inteles, baietii de acolo se ocupa si cu asa ceva si chiar se pricep. Pe unul dintre ei am si avut ocazia sa-l vad in actiune si cred ca o sa-l sun sa-l chem si la nunta mea la anul ...dar mai intai sa fixam data :) Stie sa faca atmosfera, iar muzica iti merge la suflet...ce mi-a placut mai mult a fost ca nu a lasat oamenii sa stea jos...i-a dansat toata noaptea. Chiar se pricepe. Cine vrea nr de tel, pot face rost.

si io stiu unu tot de la radio dada cred k e acelasi si eu p el il chef a facut atmosfera la nunta unde am fost are toate genurile...

danusza
23.06.2009, 21:58:36
si io stiu unu tot de la radio dada cred k e acelasi si eu p el il chef a facut atmosfera la nunta unde am fost are toate genurile...

Posibil sa fie acelasi...oricum, si colegii lui se ocupa cu muzica pe la petreceri, dar el e preferatul meu ;)

danusza
25.06.2009, 14:44:11
Fetelor, dar mirele cand vine sa-i ia pe nasi si apoi mireasa ar trebui sa vina cu muzica, nu? Cum se procedeaza? Inca se mai poarta muzicant cu acordeon sau...? Voi cum ati facut?

alina512
25.06.2009, 15:37:44
Fetelor, dar mirele cand vine sa-i ia pe nasi si apoi mireasa ar trebui sa vina cu muzica, nu? Cum se procedeaza? Inca se mai poarta muzicant cu acordeon sau...? Voi cum ati facut?

Eu am avut si acordeon, ca trebuie sa dansezi hora miresei, iti canta la gatit, s.a. Formatia merge direct la local si ii gasesti acolo cand ajungi tu. Ei isi instaleaza instrumentele, le regleaza, repeta... La mine acordeonistul a mers la mire si apoi la insotit la nasi, la mine, la starea civila si la biserica.

danusza
09.07.2009, 00:46:51
Am si eu o nelamurire...daca iti iei formatie mai trebuie sa-ti iei si dj, nu? Ma gandesc ca aia nu canta neintrerupt...iar in pauze intervine dj-ul :-?

nicoletadurlea
09.07.2009, 06:44:32
Am si eu o nelamurire...daca iti iei formatie mai trebuie sa-ti iei si dj, nu? Ma gandesc ca aia nu canta neintrerupt...iar in pauze intervine dj-ul :-?
Am fost la o nunta cu formatie si dj. Dj-ul ar fi trebuit sa cante in pauzele formatiei, dar pana la urma a iesit totul pe dos. Formatia a cantat in pauzele dj-ului.
In ceea ce priveste acordeonistul, de obicei, formatia sau dj-ul iti pot recomanda pe cineva cu care colaboreaza, insa mare atentie pt ca si acesta trebuie arvunit din timp, altfel putand specula criza de timp si pot pretinde un tarif absurd.
De asemenea, trebuie stabilit foarte clar unde, cum si cat trebuie sa cante, altfel, existand posibilitatea sa fiti neplacut surprinsi de performantele artistice.

alina512
09.07.2009, 07:05:15

Eu am avut numai formatie si singurele pauze pe care le-au luat au fost 3 de 5-10 min. Nici nu s-a simtit, fiindca ei canta pe rand la voce: baiatul sau fata si atunci oricum luau pauza de voce si mancau pe rand. Aperitivul oricum l-au servit pana sa vina invitatii. Si eu m-am ingrijorat in privinta asta, dar ei mi-au spus sa stau linistita ca nu vor fi pauze mari sau dese. Dovada ca am apucat doar sa gust pestele si friptura si in rest fugeam pana la masa sa mai iau o gura de apa. Acum si ei iau pauze in functie de invitati, daca nu danseaza nimeni si e plictisitoare nunta ... ;-)

danusza
09.07.2009, 08:11:30
Acum si ei iau pauze in functie de invitati, daca nu danseaza nimeni si e plictisitoare nunta ... ;-)

Uite de asta inclin eu mai mult spre dj. Dj-ul ar trebui sa stie sa "incerce lumea" cu muzica pana nimereste si-i scoate la dans. Plus ca nu exista pauze ;-) Eu as aduce la nunta mea o formatie mai cunoscuta sa cante vreo 2 ore doar pentru placerea invitatilor...dar nu cred ca i-as aduce sa-mi cante toata noaptea.
E o loterie si cu formatia (si chiar si cu Dj-ul). Trebuie sa stii dinainte daca sunt capabili sa faca atmosfera, ca daca vin plictisiti din start...
Aveti mare grija daca va luati un dj. Intrebati daca au instrumentele necesare (boxe, mixere, karaoke etc) si daca stiu sa mixeze. Am mai fost acum vreo doi ani la o nunta unde dj-ul a venit doar cu un calculator si doua boxe mari si a pus muzica...cum pun eu acasa. Nu tu mixer, nu tu microfon, pauze intre piese s.a.m.d. Dezastru...
Eu deja am vb cu cineva de la Radio DADA si nu era inca rezervat full pt 2010. Cand o sa stabilesc data o sa-l rezerv din timp, sa n-am surprize ;-)

Lusa23
09.07.2009, 09:00:24
Alina, tu i-ai avut pe Sentimentalii?

Eu nu cred ca e nevoie de dj daca ai formatie, cum zice si Alina, pauzele pe care le iau sunt scurte si de obicei acoperite de muzica de pe un cd ceva, nu sta lumea in liniste...

Eu sunt impotriva dj-ului, desi am fost si la nunti complet ruinate de dj prost, si la altele reusite, cu muzica ok, insa formatia bine aleasa - si avem de unde alege - nu se compara cu un dj, oricat de bun, muzica live e cu totul altceva, acum s-au spulberat miturile ca formatia nu canta toate genurile si unii fac chiar o treaba foarte buna.

alina512
09.07.2009, 09:30:18
Uite de asta inclin eu mai mult spre dj. Dj-ul ar trebui sa stie sa "incerce lumea" cu muzica pana nimereste si-i scoate la dans. Plus ca nu exista pauze ;-) .....

Sa stii ca si formatia "incearca lumea". Mie mi-au spus ca vor canta genul de muzica la care iese lumea la dans. Spre exemplu la mine nu prea au mers blues-urile. S-a dansat populara, rock-and-roll, "oldies but goldies" - gen Modern Talking s.a. Eu am fost extrem de multumita si toata lumea i-a laudat. Eu oricum am mai fost la vreo 5 nunti la care au cantat, de Craciun si la alte petreceri si mi-au placut cel mai mult. Si Aktiv din Galati sunt foarte buni.
Si ca sa raspund altei miresici: da, pe Sentimentalii i-am avut. >:D<

danusza
09.07.2009, 09:56:50
Sa stii ca si formatia "incearca lumea". Mie mi-au spus ca vor canta genul de muzica la care iese lumea la dans. Spre exemplu la mine nu prea au mers blues-urile. S-a dansat populara, rock-and-roll, "oldies but goldies" - gen Modern Talking s.a. Eu am fost extrem de multumita si toata lumea i-a laudat. Eu oricum am mai fost la vreo 5 nunti la care au cantat, de Craciun si la alte petreceri si mi-au placut cel mai mult. Si Aktiv din Galati sunt foarte buni.
Si ca sa raspund altei miresici: da, pe Sentimentalii i-am avut. >:D<
Si cam cat cere o formatie? Eu de Sentimentalii am auzit vorbindu-se prima data aici, pe forum, nu i-am vazut in actiune..de aceea mi-e teama sa iau formatie...ca nu stiu cum e.

alina512
09.07.2009, 10:16:53
Si cam cat cere o formatie? Eu de Sentimentalii am auzit vorbindu-se prima data aici, pe forum, nu i-am vazut in actiune..de aceea mi-e teama sa iau formatie...ca nu stiu cum e.

Atunci te inteleg, daca nu i-ai vazut. Uite sambata am o nunta la Casa Armatei si canta ei, dac vrei treci pe acolo si poti sta la masa formatiei si sa-i asculti un pic. Te sfatuiesc sa faci la fel si cu celelalte formatii si apoi sa te decizi. Saptamana viitoare la Elegance canta Nazdravanii din Galati si inca o formatie (am si acolo nunta). Daca mai aud pe unde canta alte formatii te anunt. Din 2005 si pana in prezent eu am avut cate 6-7 nunti pe an si am vazut toate categoriile de dj si formatii. La toate formatiile variaza pretul in functie de luna in care faci (daca e in plin sezon sau nu) si este intre 1500-2000 euro.

nicoletadurlea
09.07.2009, 12:13:32
Atunci te inteleg, daca nu i-ai vazut. Uite sambata am o nunta la Casa Armatei si canta ei, dac vrei treci pe acolo si poti sta la masa formatiei si sa-i asculti un pic. Te sfatuiesc sa faci la fel si cu celelalte formatii si apoi sa te decizi. Saptamana viitoare la Elegance canta Nazdravanii din Galati si inca o formatie (am si acolo nunta). Daca mai aud pe unde canta alte formatii te anunt. Din 2005 si pana in prezent eu am avut cate 6-7 nunti pe an si am vazut toate categoriile de dj si formatii. La toate formatiile variaza pretul in functie de luna in care faci (daca e in plin sezon sau nu) si este intre 1500-2000 euro.
Vi-i recomand cu caldura pe cei de la Tomis Jr. din Galati. Anul trecut pentru nunta mea au luat 40 mil. I-am auzit la multe nunti si botezuri si nu ma satur niciodata sa-i ascult.
Anul acesta la nunta finilor mei, din pacate nu am reusit sa-i mai aduc tot pe ei pt ca sunt f ocupati, dar pt cei care vor sa-i contacteze, ii pot ajuta cu nr de tel al Doinitei, solista.

alina_it
13.07.2009, 17:38:53
buna fetelor!
recunosc ca nu cunosc formatii din focsani, dar datorita celor scrise de voi mi-am facut o idee....;)) ....i-am contactat pe cei de la sentimentalii dar sunt deja ocupati :( , as vrea sa i-au legatura cu cei de la aktiv din galati si cu tomis jr. din galati...ma puteti ajuta?^:)^ eventual unde gasesc un demo sa-i ascult si eu :*

Lusa23
13.07.2009, 23:18:52
Si eu ii am pe Sentimentalii, imi poti spune, te rog, ati discutat inainte de nunta care sunt preferintele voastre, ce genuri se vor canta, etc., sau i-ati lasat pe ei sa aleaga? Multumesc mult :*

alina512
14.07.2009, 12:35:33
buna fetelor!
recunosc ca nu cunosc formatii din focsani, dar datorita celor scrise de voi mi-am facut o idee....;)) ....i-am contactat pe cei de la sentimentalii dar sunt deja ocupati :( , as vrea sa i-au legatura cu cei de la aktiv din galati si cu tomis jr. din galati...ma puteti ajuta?^:)^ eventual unde gasesc un demo sa-i ascult si eu :*

Nr celor de la Aktiv nu-l am, dar daca nu reusesti sa faci rost de el, cei de la Sentimentalii iti pot da nr lor, deoarece ei se cunosc si la nunta unor prieteni ei i-au recomandat pe cei de la Aktiv. :*

ebonyoana
15.07.2009, 21:13:44

buna,
si eu il vreau la nunta pe cel de la radio dada, poti sa imi trimiti un pm cu nr lui?
merci mult>:D<

lorryy_vn2003
29.07.2009, 19:33:10
helllppppppppp!
salutare tuturor!
sunt cam in criza de timp:-SS si as avea nevoie urgent de un dj bun din fcs pt o cununie civila pt 8 august acum...imi puteti recomanda pe cineva?[-o<

alina512
30.07.2009, 07:03:18
helllppppppppp!
salutare tuturor!
sunt cam in criza de timp:-SS si as avea nevoie urgent de un dj bun din fcs pt o cununie civila pt 8 august acum...imi puteti recomanda pe cineva?[-o<

Buna! Daca nu gasesti altceva, am eu un prieten care se ocupa cu asa ceva cand are timp.:)

gaya24
06.08.2009, 19:12:34
helllppppppppp!
salutare tuturor!

salut cunosc p cineva d la radio dada catalin il am la nunta, face atmosfera suntem incantati daca vrei nr..

ebonyoana
06.08.2009, 19:52:00
salut cunosc p cineva d la radio dada catalin il am la nunta, face atmosfera suntem incantati daca vrei nr..
buna, si eu sunt vreau dj la nunta.cand ai timp imi poti da un pm cu nr lui?
merci>:D<

bubumyc09
25.08.2009, 16:50:31
Salut!Sunt venita de 3luni in focsani,nu prea cunosc nimic pe aici..dorim sa facem si noi nunta dar ceva f.restrans max.40 de persoane.Daca stiti un local intim si dragut..referitor la muzica cred ar merge un dj. ms anticipat ptr. informatii:*

danusza
25.08.2009, 20:51:22
Salut!Sunt venita de 3luni in focsani,nu prea cunosc nimic pe aici..dorim sa facem si noi nunta dar ceva f.restrans max.40 de persoane.Daca stiti un local intim si dragut..referitor la muzica cred ar merge un dj. ms anticipat ptr. informatii:*

Pt nr. de persoane care il ai, miresicile de pe aici spuneau ca este foarte frumos la pensiunea dana2.
Referitor la Dj, am eu nr de tel al cuiva de la radio dada si mai cunoste o miresica un dj tot de la dada. Daca te intereseaza nr. de tel, ne anunti si-ti dam pm :*

chirugugianina
25.08.2009, 22:12:03
dragi miresici,cat costa un dj la focsani?[-o<

danusza
25.08.2009, 22:15:05
dragi miresici,cat costa un dj la focsani?[-o<

Eu stiu ca depinde de nr de invitati pe care ii ai...probabil ca depaseste putin 300 euro (daca ai peste 100). Poate iti raspund miresicile care au sau au avut dj la nunta.

Pe miresici de septembrie 2010 nu observasem ca esti din focsani>:D<

chirugugianina
01.09.2009, 07:49:55
dragi miresici,am gasit la iasi o combinatie draguta pt muzica,sunt 2 frati care unul este dj si unul solist.canta f fain si au zis ca se deplaseaza si la noi in focsani.voi ce parere aveti despre aceasta combinatie?

nicpitic
01.09.2009, 07:57:46
dragi miresici,am gasit la iasi o combinatie draguta pt muzica,sunt 2 frati care unul este dj si unul solist.canta f fain si au zis ca se deplaseaza si la noi in focsani.voi ce parere aveti despre aceasta combinatie?
Este o combinatie foarte reusita, pt ca, oricat ar incerca, solistul nu poate sa cante intreaga seara si nici toate melodiile nu le poate reusi asa cum face un dj. Inevitabil solistul face pauze, mai mici sau mai mari, cand un dj poate tine in continuare lumea pe ringul de dans si nu va permite sa existe acele momente de plictis si de dor de casa.
Acelasi lucru l-am facut si noi pt finii nostri: ei au arvunit un dj, noi am venit cu solistii, si sper ca va iesi o nunta reusita.

danusza
01.09.2009, 23:43:21
Este o combinatie foarte reusita, pt ca, oricat ar incerca, solistul nu poate sa cante intreaga seara si nici toate melodiile nu le poate reusi asa cum face un dj. Inevitabil solistul face pauze, mai mici sau mai mari, cand un dj poate tine in continuare lumea pe ringul de dans si nu va permite sa existe acele momente de plictis si de dor de casa.
Acelasi lucru l-am facut si noi pt finii nostri: ei au arvunit un dj, noi am venit cu solistii, si sper ca va iesi o nunta reusita.

Asa este, insa trebuie sa te gandesti si la raportul calitate/pret. Nu stiu daca se merita sa dai 1500 euro pe o formatie si inca 300 pe dj (de obicei, in pauzele solistilor tot un laptop canta). Mai trebuie sa ai si noroc de dj sau formatie buna (de aceea pasez si eu mai departe sfatul care l-am primit: mergeti si ascultati formatia inainte sau macar mergeti pe recomandari de incredere).

Uff, e grea tare alegerea asta a muzicii (mai greu decat cu restaurantul). Si eu ma gandesc daca sa-mi aduc si dj pe langa formatie (formatia este foarte buna...si dj-ul la fel) insa trebuie sa ma mai gandesc daca se merita ....pt pauze de 10-15 min la fiecae ora :-?

Lusa23
02.09.2009, 09:15:16
Nu inteleg de ce va faceti atatea probleme, formatiile canta la nunti de cand lumea si din cate stiu, in pauzele lor pun oricum muzica pe cd, nu am auzit pana acum de formatii care sa lase oamenii in nunta in liniste totala cate 20 de minute sau cat iau ei pauze...Cand ma gandesc la nunta la care i-am vazut pentru prima oara pe cei pe care-i avem noi, pe cuvant ca nu imi amintesc ce si cate pauze au luat, nici nu se simte, ganditi-va ca e o multime de lume, se sta de vorba, se danseaza, se mananca, se fac poze, e o nebunie totala, nici nu veti simti aceste pauze de care va ingrijorati acum.

Chiar nu cred ca are rost sa dati bani si pt formatie si pt dj, hotarati-va la ce anume vreti si mergeti doar pe una dintre variante.

ingerash_mic
04.09.2009, 19:28:53
Dragele mele...am inteles ca unele formatii mai colaboreaza si cu unele restaurante in timpul saptamanii.Stiti unde i-as putea gasi si auzi cum canta formatiile: Sentimentalii,polyton sau Activ Galati?

alina512
05.09.2009, 16:58:39
Dragele mele...am inteles ca unele formatii mai colaboreaza si cu unele restaurante in timpul saptamanii.Stiti unde i-as putea gasi si auzi cum canta formatiile: Sentimentalii,polyton sau Activ Galati?

Din cate stiu eu Sentimentalii si Aktiv nu canta decat la ocazii: nunti, botezuri, petreceri de 8 martie, craciun. Dar ii poti suna sa vezi unde au nunta urmatoare sambata, acolo au o masa a lor si de multe ori vin altii sa-i asculte, asta nu inseamna sa-i contractezi, ci doar sa-i asculti si daca iti plac unii dintre ei te hotarasti.

danusza
05.09.2009, 23:51:36

Daca ai nevoie de nr de tel de la sentimentalii sau activ te pot ajuta. De polyton nu stiu nimic...dar pe cei de la sentimentalii si cei de la activ am fost sa-i ascultam si ni s-au parut foarte buni. Tipa de la activ are o voce senzationala. Cu toate astea, noi i-am luat pe cei de la sentimentalii deoarece i-au avut si nasii nostri la nunta si stiam ca le place sigur si in plus...sunt mai tinerei si par plini de viata. Iti recomand amandoua formatiile...e destul de greu sa alegi :)

ingerash_mic
07.09.2009, 08:36:53
Danusza,multumesc mult ptr pm.Mi-ai fost de mare ajutor.Imi poti spune si cat costa?Cel mai mult ma intereseaza Sentimentalii.Ei sunt din Focsani?

alina512
07.09.2009, 09:33:04
Danusza,multumesc mult ptr pm.Mi-ai fost de mare ajutor.Imi poti spune si cat costa?Cel mai mult ma intereseaza Sentimentalii.Ei sunt din Focsani?

Sunt din Focsani si costa in functie de luna in care faci nunta, intre 1500 - 1800 euro.

Alynutza1
07.09.2009, 19:50:44
Nu inteleg de ce va faceti atatea probleme, formatiile canta la nunti de cand lumea si din cate stiu, in pauzele lor pun oricum muzica pe cd, nu am auzit pana acum de formatii care sa lase oamenii in nunta in liniste totala cate 20 de minute sau cat iau ei pauze...Cand ma gandesc la nunta la care i-am vazut pentru prima oara pe cei pe care-i avem noi, pe cuvant ca nu imi amintesc ce si cate pauze au luat, nici nu se simte, ganditi-va ca e o multime de lume, se sta de vorba, se danseaza, se mananca, se fac poze, e o nebunie totala, nici nu veti simti aceste pauze de care va ingrijorati acum.

Chiar nu cred ca are rost sa dati bani si pt formatie si pt dj, hotarati-va la ce anume vreti si mergeti doar pe una dintre variante.

Ce formatie ai la nunta?

Alynutza1
07.09.2009, 21:52:16
Tomai mi-am dat seama ca ii cunosc pe cei de la Polyton :)) (am vazut un filmulet pe youtube)
Bine, am uitat numele lor de formatie ca ii stiu dupa prenume, imi sunt amici :P
Mergeam sa ii ascult la popas la Tisita Ce vremuri :P
Ar trebui sa ma grabesc sa ii solicit prezenta; prieten sau nu dar deja e cam ocupat pentru la anu :P

Lusa23
08.09.2009, 09:04:43
Ce formatie ai la nunta?

Ii avem pe cei de la Sentimentalii.

danusza
08.09.2009, 09:14:49

Asa e cum spune alina...depinde foarte mult de perioada in care faci nunta. Preturile cele mai mari sunt in perioada iulie-august :)

mirelayou
08.09.2009, 10:51:18
poate cineva sa imi dea si mie nr formatiei rustic si cel al formayiei sentimentalii?si sa imi spuneti care sunt mai buni?

maryus_cd
11.09.2009, 18:48:23
Ii avem pe cei de la Sentimentalii.

CAT V-AU CERUT CEI DE LA SENTIMENTALII SI DACA SE POATE UN NR DE TELEFON SA-I CONTACTAM SI NOI:)

maryus_cd
11.09.2009, 19:53:32
stie cineva ce preturi practica formatia polyton din focsani?

maryus_cd
11.09.2009, 20:07:09
Buna,
Eu pot sa te ajut cu nr de telefon al celor de la Tomis. Daca ai nevoie da-mi un p.m.
Pup!
vrem si noi un nr de la tomis din galati si de la aktiv daca are cineva nr de tel si deasemenea daca mai stiti date de contact de la alte formatii cu care voi ati mai vb

alina512
11.09.2009, 20:11:49
CAT V-AU CERUT CEI DE LA SENTIMENTALII SI DACA SE POATE UN NR DE TELEFON SA-I CONTACTAM SI NOI:)

Noua ne-au luat 1500 anul acesta in iunie. Daca nu da altcineva pm cu nr lor de tel, trimit eu ulterior fiindca nu-l am acum la mine.

danusza
11.09.2009, 23:02:46
Noua ne-au luat 1500 anul acesta in iunie. Daca nu da altcineva pm cu nr lor de tel, trimit eu ulterior fiindca nu-l am acum la mine.

Am dat eu pm cu nr. celor de la sentimentalii, activ si tomis...daca mai stie cineva si alte nr de tel.. :)
Imi place foarte mult de el ca se implica asa de mult...nu multi miresoi au vointa lui ;))

ingerash_mic
12.09.2009, 08:07:18
Dupa lungi lecturi pe forum.....Sentimentalii sunt pe primul loc.Dar...cine ii urmeaza?Cu cat timp inaine de nunta sa incep sa-i contactez?Pot sa le dau avans iar dupa nunta restul?Dar de Royal Focsani ati auzit?ii stiti?

alina512
12.09.2009, 08:53:36
Dupa lungi lecturi pe forum.....Sentimentalii sunt pe primul loc.Dar...cine ii urmeaza?Cu cat timp inaine de nunta sa incep sa-i contactez?Pot sa le dau avans iar dupa nunta restul?Dar de Royal Focsani ati auzit?ii stiti?

Dupa mine primii sunt Sentimentalii si apoi Aktiv din Galati. Ca si localurile, trebuie sa ii contactezi cu un an inainte, depinde si in ce luna vrei sa faci nunta, daca vrei in august nici cu un an inainte nu ii gasesti, daca vrei in mai ii poti gasi si cu cateva luni inainte (asta e doar un exemplu). Toate formatiile iau avans 200-400 euro la semnarea contractului si restul ii platesti dimineata, cand se termina nunta si numeri banii. De Royal nu am auzit (sau cel putin numele nu imi spune nimic), poate i-am vazut dar nu am stiut cum se numesc.

Lusa23
12.09.2009, 11:02:57
Si noi tot 1500 euro am dat pentru sfarsit de septembrie. Nu am ascultat alte formatii decat pe net aleatoriu, insa cei de la Sentimentalii cred ca sunt printre primele locuri, mie imi plac foarte mult. Noi am vorbit cu ei anul trecut in iulie pentru 5 septembrie initial si erau deja ocupati din aprilie, deci eu zic sa-i contactati cat se poate de repede, un an nu e intotdeauna suficient pentru cei buni care se ocupa f rapid.

danusza
12.09.2009, 20:57:16

Si eu auzisem ca pentru sentimentalii se fac rezervari si cu doi ani inainte. Insa din cate am stat de vorba cu ei, nu mai accepta sa faca contracte decat cu un an - un an si ceva inainte (datorita tarifului).
Si eu zic ca pe locul doi sunt cei de la activ...dar parerea mea s-ar putea sa nu fie cea mai buna deoarece nu am ascultat mai multe formatii.

Parerea mea este ca nu e cazul sa intri in panica decat daca ai nunta in iulie - august (lunile de vara in general) deoarece atunci se fac cele mai multe nunti si sunt foarte solicitati.

Iar referitor la avans, noi am dat echivalentul a 300 euro la cursul din ziua respectiva (de cerut, au cerut "cat putem noi...200-300 euro")

zoridezi11
14.09.2009, 03:26:04
Scotocind netul am gasit din Focsani ca fiind formatiile: Sentimentalii (http://www.trilulilu.ro/mihbrat/audio), Rustic Band (http://cauta.trilulilu.ro/audio/rustic%20band%20focsani), Real MT (http://www.youtube.com/watch?v=3PLYAeK9my0), Select (http://www.youtube.com/watch?v=FhVF1LLmQBg), Clasic Band (http://www.youtube.com/watch?v=4NlUpqEiohg&feature=related).

Cine mai stie sa posteze. Daca ma poate cineva ajuta cu niste numere de telefon rog trimiteti-mi pm.

P.S. Cum se numeste formatia care canta la Edy Oil?

maryus_cd
14.09.2009, 08:00:05
aseara am fost la Casa Armatei si i-am vazut pe cei de la Activ Galati sunt extraordinari si stiu sa faca atmosfera componeta formatiei : 2 baieti la clape si in acelasi timp solisti, un baiat la saxofon si o solista vocala cu o voce de invidiat pentru la anul onorariu cel putin ptr mine este de 1500 de euro fara alte pretentii de genu camera la hotel si transport.
azi ma intalnesc cu ei si le dau avansul:-p :)>- <:-P

stie cineva un acordionist in focsani si daca da cam cat se ia pentru plimbarile pe la starea civila biserica nasi miri etc?:)>-

danusza
14.09.2009, 09:36:39
aseara am fost la Casa Armatei si i-am vazut pe cei de la Activ Galati sunt extraordinari si stiu sa faca atmosfera componeta formatiei : 2 baieti la clape si in acelasi timp solisti, un baiat la saxofon si o solista vocala cu o voce de invidiat pentru la anul onorariu cel putin ptr mine este de 1500 de euro fara alte pretentii de genu camera la hotel si transport.
azi ma intalnesc cu ei si le dau avansul:-p :)>- <:-P

Eu cand am foist sa-i ascul nu aveau pe nimeni cu saxofon...sigur e al lor??? Eu stiam ca sunt doar doi baieti la clape si solista (care are o voce extraordinara)

maryus_cd
14.09.2009, 10:48:48
Eu cand am foist sa-i ascul nu aveau pe nimeni cu saxofon...sigur e al lor??? Eu stiam ca sunt doar doi baieti la clape si solista (care are o voce extraordinara)

da asa mi s-a zis ca e cu ei , probabil era indisponibil cand ai fost tu cine stie , intradevar solista canta si face atmosfera faina:D

alina512
14.09.2009, 10:52:11
stie cineva un acordionist in focsani si daca da cam cat se ia pentru plimbarile pe la starea civila biserica nasi miri etc?:)>-

Depinde cat de bun vrei sa fie, eu am avut unul care mi-a fost recomandat ca fiind bun, cu studii si nu ia mult - 200 lei, dar nu mi-a placut fiindca nu stia sa faca atmosfera si era cam linistit, canta incet si fara voce. Mai era unul (tatal unuia din cei de la Sentimentalii) care este foarte priceput, dar are tarif pe masura - 100 euro. Daca stiam ca asa se descurca baiatul, mai bine plateam dublu dar aveam ceva mai calitativ.
Pe cei de la Aktiv i-am vazut si vara aceasta dar nu aveau saxofonist, tipa e priceputa, are voce si canta bine, dar nu canta printre invitati, nu danseaza cu ei, rar pleaca de pe scena, mie mi se pare ca face o atmosfera mult mai placuta Diana (cea de la Sentimentalii). Eu i-am ascultat pe fiecare din ei numai anu acesta de cate 2-3 ori si anul trecut chiar de mai multe ori. Dar aici e vorba de gusturi si liberul arbitru. :)>-

maryus_cd
14.09.2009, 11:03:33
Depinde cat de bun vrei sa fie, eu am avut unul care mi-a fost recomandat ca fiind bun, cu studii si nu ia mult - 200 lei, dar nu mi-a placut fiindca nu stia sa faca atmosfera si era cam linistit, canta incet si fara voce. Mai era unul (tatal unuia din cei de la Sentimentalii) care este foarte priceput, dar are tarif pe masura - 100 euro. Daca stiam ca asa se descurca baiatul, mai bine plateam dublu dar aveam ceva mai calitativ.
Pe cei de la Aktiv i-am vazut si vara aceasta dar nu aveau saxofonist, tipa e priceputa, are voce si canta bine, dar nu canta printre invitati, nu danseaza cu ei, rar pleaca de pe scena, mie mi se pare ca face o atmosfera mult mai placuta Diana (cea de la Sentimentalii). Eu i-am ascultat pe fiecare din ei numai anu acesta de cate 2-3 ori si anul trecut chiar de mai multe ori. Dar aici e vorba de gusturi si liberul arbitru. :)>-
eu ti-am spus ce am vazut aseara de la orele 21.00 la 24.00 au cantat non stop cu saxofon cu tot si solista in mijlocul horelor si a invitatilor atat la hore cat si la muzica dnace romaneasca

ElenaMR
14.09.2009, 12:53:47

Buna!
Noua ne-a cerut un nene cu acordeonul 400 RON/ora :D si ne-am lipsit.

maryus_cd
14.09.2009, 13:21:12
Buna!
Noua ne-a cerut un nene cu acordeonul 400 RON/ora :D si ne-am lipsit.
eu ma gandeam sa-i dau vreo 200 de lei pentru cateva ore dar 400 mi se pare enorm pentru o ora

laura_21
14.09.2009, 17:37:48
de formatia Chisinau ati auzit?:-?

maryus_cd
14.09.2009, 17:50:33
eu am auzit ceva de la un prieten dar mai mult ca au cantat frumos si ca au luat in jur la 1000 de euro n-as putea sa spun mai multe,;-)

acum 15 min m-am intalnit cu managerul de la formatia Aktiv Galati si i-am platit avansul de 300 de euro pentru anul viitor, am incheiat un contract si gataaa abia ii astept

danusza
14.09.2009, 19:11:29

De iesit, a iesit de pe scena si a cantat in mijlocul multimii cand am fost eu sa-i ascult, insa nu dansa. Probabil erau si obositi atunci (era duminica).
Imi place foarte mult ideea cu saxofonul si chiar nu stiam ca au si asa ceva.
Pentru cine isi cauta formatie, eu ii recomand calduros si pe cei de la sentimentalii si pe cei de la activ. V-am mai spus...mie mi-a fost greu sa aleg :) si asta-i un lucru bun - zic eu :-p

mirelayou
15.09.2009, 08:14:05
buna vineri am fost si am ascultat formatia classic din galati ,canta la ambasador.am fost cat de cat multumita stiti ceva de ei ?a fost cineva la vreo nunta de a lor

Alynutza1
15.09.2009, 13:49:09
Daca ii vreti pe cei de la polyton la nunta eu zic sa va grabiti ca nu prea mai au cine stie ce sambete libere. In general in luna august iau cam 2000 de euro, pret in care ai acordionist la dispozitie toata ziua, si la mire, la nasi si apoi la mireasa, asa cum e traseul :P Au si site *** Eu pe ei ii am la nunta. Nelutu imi e prieten :P

maryus_cd
15.09.2009, 19:19:08
is buni! dar m-au cam lungit!

in loc sa-mi zica un pret ma lungeste
cica sa ne intalnim , i-am zis clar ca stiu ce canta ptr ca i-am vazut la 2 nunti si el nu si nu. atunci ce sa-ti fac mergem catre altii ,daca eu am ajuns te rog pe banii mei si tu nu vrei\:D/ <:-P

danusza
15.09.2009, 20:52:52
is buni! dar m-au cam lungit!

in loc sa-mi zica un pret ma lungeste
cica sa ne intalnim , i-am zis clar ca stiu ce canta ptr ca i-am vazut la 2 nunti si el nu si nu. atunci ce sa-ti fac mergem catre altii ,daca eu am ajuns te rog pe banii mei si tu nu vrei\:D/ <:-P

Ei, asta incearca sa faca toti. Si mie mi-au spus cei de la sentimentalii ca sa ne intalnim, ca sa-i ascult mai intai etc etc insa le-am zis la tel ca vreau sa stiu dinainte cat ma costa ca sa stiu daca-mi permit...sa nu mai bat drumurile degeaba sa-i ascult :-p si apoi au cedat.

Ideea e ca asta e o tactica foarte buna de vanzari, mai ales pentru cei ce au, intr-adevar, ceva bun de oferit. Si mai e si factorul uman la mijloc. De exemplu, fratele meu lucreaza in vanzari si stabileste ofertele (tarife) in functie de "potentialul" clientului (si le stabileste in asa fel incat sa-i faca si discount si sa-i ramana si lui un comision frumusel) Adica daca se vede pe fata ta ca ai bani si nu ti-e frica sa-i "arunci", orice vanzator (de bunuri sau servicii) profita.

Sfatul meu pentru cei care inca mai cauta formatii sau alte servicii este sa incercati sa fiti cat mai categorici inca de la primul apel si, de ce nu, incercati sa negociati ;-) La calculul final, orice banut conteaza :)

ana_web2000
19.09.2009, 20:17:15
Noi santem amici cu Sentimentalii si ne cereau in jur de 1500-2000 de euro da in luna august , noi am avut un dj si a fost super toata lumea a dansat calculatorul nu a facut pauze cum fac formatiile:)(

nikole_miresica
21.09.2009, 00:51:27
Buna fetelor as dori si eu niste ajutoare si inacelasi timp si sfaturi pt ca eu sunt din Timisoara viitorul meu sot este din Focsani si nu cunosc pe nimeni acolo eu am nunta in augus 2010. mar interesa formatia Romanticii, ce parere aveti si cum as putea sa iau legatura cu eii. ms

leelutza
29.09.2009, 21:14:34
Pentru danusza: ma ajuti si pe mine cu nr, tel. tomis junior galati? la tomis astia te referi? Mersi.
Si eu ii vroiam pe cei de la sentimentalii is nr. 1 dar erau deja arvuniti in iulie pt 2010. Paca! Mai cautam...:-SS

leelutza
29.09.2009, 21:31:58
Salut!
mie Sentimentalii mi s-au parut cei mai buni, dupa ce i-am ascultat nu mi-au mai placut nici Activ, mi se parea ca muzica lor nu suna asa de bine ori pentru ca sala era foarte mare ("ELEGANCE"), iar cei de la Clasic Band mi se par prea moi, canta mai mult usoara (ti-am dat un inel, dilaila etc, populara mai putin, iar manele cred ca deloc, o manea doua nu strica mai spre dimineata).
Va rog cine ma ajuta cun un numar de la Tomis jr Galati?
Cred ca ei au mai ramas. Si e relativ cam tarziu sa mai gasesc pt. iulie 2010
Pleaseeeeeeee!!!

danusza
29.09.2009, 22:14:55
Pentru danusza: ma ajuti si pe mine cu nr, tel. tomis junior galati? la tomis astia te referi? Mersi.
Si eu ii vroiam pe cei de la sentimentalii is nr. 1 dar erau deja arvuniti in iulie pt 2010. Paca! Mai cautam...:-SS

Ti-am trimis PM cu nr. celor de la Tomis Jr. Sper sa fie liberi :)

Am mai auzit si de formatia Rustic Band ca ar fi foarte buni (chiar mai buni decat sentimentalii cica) si din cate am inteles sunt tot din focsani. Ca onorariu, au luat vara asta in jur de 2000 euro. Poatete poate ajuta cineva si cu nr. lor de tel :)

cristina1984
01.10.2009, 15:14:52
Buna!
Voi fi si eu o miresica de luna iulie ziua 31 anul 2010 si din ceea ce am auzit si vazut m-am hotarat sa aleg sa-mi incante urechile pe cei de la Sentimentalii si ca fotograf pe renumitul Bebe Munteanu iar ca surpriza pe Maria Murgoci :D as mai vrea pareri din partea voastra daca am facut o alegere buna .A...mai voaim sa intreb daca mai este nevoie si de vreun DJ? Va pup!

danusza
01.10.2009, 15:28:27
Buna!
Voi fi si eu o miresica de luna iulie ziua 31 anul 2010 si din ceea ce am auzit si vazut m-am hotarat sa aleg sa-mi incante urechile pe cei de la Sentimentalii si ca fotograf pe renumitul Bebe Munteanu iar ca surpriza pe Maria Murgoci :D as mai vrea pareri din partea voastra daca am facut o alegere buna .A...mai voaim sa intreb daca mai este nevoie si de vreun DJ? Va pup!

Nu cred ca mai ai nevoie de dj. Si eu vroiam initial doar dj la nunta, dar dupa ce am discutat si cu nasii si cu parintii...si cu iubitul, ne-am hotarat sa luam o formatie. Am fi vrut si dj si formatie (dj-ul sa se ocupe de pauzele facute de formatie) dar am cantarit mai multe opinii de aici pe forum si am ajuns la concluzia ca nu e necesar. Acum depinde si de ce vrea fiecare :)

alina512
01.10.2009, 16:36:24
Buna!

Eu i-am avut pe Sentimentalii, am fost desigur incantata de alegerea facuta, iar daca oamenii sunt petrecareti, formatia ia putine pauze si scurte. La mine singurele pauze au fost 2 de 10 min. fiecare. Aperitivul l-au servit inainte de venirea invitatilor si au mancat pe cat posibil pe rand.

ingerash_mic
01.10.2009, 19:17:17
Fetelor..timpul asta ma dezamageste...Voiam nunta in iulie si-i voiam pe sentimentalii.Acum citind ultimele noutati pe forum..ce vad?Ca Sentimentalii sunt deja luati pentru toata luna iulie:(( Sunt foarte trista...Ma gandeam ca e prea devreme sa incep pregatirile pentru nunta..dar vad..ca incepe sa fie din ce in ce mai tarziu:( E asa greu sa fii mireasa?

alina512
02.10.2009, 07:39:57
Fetelor..timpul asta ma dezamageste...Voiam nunta in iulie si-i voiam pe sentimentalii.Acum citind ultimele noutati pe forum..ce vad?Ca Sentimentalii sunt deja luati pentru toata luna iulie:(( Sunt foarte trista...Ma gandeam ca e prea devreme sa incep pregatirile pentru nunta..dar vad..ca incepe sa fie din ce in ce mai tarziu:( E asa greu sa fii mireasa?

In general Sentimentalii sunt luati devreme. Eu am semnat contractul cu ei cu un an inainte de nunta. Daca ai nunta in iulie sau august se rezerva cu un an si ceva inainte.

leelutza
02.10.2009, 12:43:11
Fetelor ce ma fac?
Eu cred ca nu mai gasesc vreo formatie disponibila. S-ar putea sa cantam noi la nunta. Facem un karaoke ceva. Eu am aflat exact de ziua mea ca la anu voi fi mireasa chiar de ziua mea. Noroc ca am gasit restaurantul, si credeti-ma l-am ales bine, avand in vedere locatiile de pe la noi. I-am contactat pe cei de la Sentimentalii dar erau deja ocupati, mi-au cerut sa schimb data nuntii dar asta nu se poate. Nu va mai fi prea curand ziua mea sambata.Pe cei de la Activ nu-i vrea al meu, dupa ce i-am ascultat pe Sen... nu i-a mai placut nimeni. Pe cei de la Royal i-am auzit la o nunta la verisoara de-a mea. Mie mi-au placut, dar lui nu. Asa ca fiecare ci gusturile lui...si parerile lui.:(

cristina1984
02.10.2009, 13:15:14
Nu cred ca mai ai nevoie de dj. Si eu vroiam initial doar dj la nunta, dar dupa ce am discutat si cu nasii si cu parintii...si cu iubitul, ne-am hotarat sa luam o formatie. Am fi vrut si dj si formatie (dj-ul sa se ocupe de pauzele facute de formatie) dar am cantarit mai multe opinii de aici pe forum si am ajuns la concluzia ca nu e necesar. Acum depinde si de ce vrea fiecare :)
Eu la cate nuni am fost nu am vazut sa fie si formatie si Dj este ori una ori alta dar totusi am inrtrebat pentru siguranta :)

danusza
02.10.2009, 16:31:12
Fetelor ce ma fac?
Eu cred ca nu mai gasesc vreo formatie disponibila. S-ar putea sa cantam noi la nunta. Facem un karaoke ceva. Eu am aflat exact de ziua mea ca la anu voi fi mireasa chiar de ziua mea. Noroc ca am gasit restaurantul, si credeti-ma l-am ales bine, avand in vedere locatiile de pe la noi. I-am contactat pe cei de la Sentimentalii dar erau deja ocupati, mi-au cerut sa schimb data nuntii dar asta nu se poate. Nu va mai fi prea curand ziua mea sambata.Pe cei de la Activ nu-i vrea al meu, dupa ce i-am ascultat pe Sen... nu i-a mai placut nimeni. Pe cei de la Royal i-am auzit la o nunta la verisoara de-a mea. Mie mi-au placut, dar lui nu. Asa ca fiecare ci gusturile lui...si parerile lui.:(

Dar i-a ascultat pe cei de la activ? Mie mi s-au parut destul de buni...daca nu i-a ascultat, incerca sa-l "tarasti" la o auditie :)
Am mai auzit de Rustic Band ca ar fi foarte buni...Incearca sa vb si cu patronul de la oscar...noi de la el am avut nr celor de la activ...si tot de la el (si nu numai) am auzit si de rustic band. Poate reuseste sa va ajute...si sa va scoata si o reducere mica (de ex, cei de la activ ne-au facut reducere 100 euro deoarece le-am spus de cine ne-au fost recomandati)

alina512
03.10.2009, 08:05:33
Fetelor ce ma fac?

Si eu sunt de aceeasi parere ca si Danusza ca ar trebui sa-i ascultati pe cei de la Aktiv fiindca sunt buni.;;)

laura_21
03.10.2009, 10:44:43
In general Sentimentalii sunt luati devreme. Eu am semnat contractul cu ei cu un an inainte de nunta. Daca ai nunta in iulie sau august se rezerva cu un an si ceva inainte.
cred ca sunt luati cu mai mult de un an inainte de nunta:(

eu i-am sunat in luna iulie si erau deja ocupati#-o

Lusa23
04.10.2009, 21:18:53
Buna!

bine ai venit, cristina!

eu i-am avut sambata trecuta pe sentimentalii la nunta, nu am avut nici un dj, nici un alt artist, ei au luat cateva pauze - nu mai retin exact cate si cat de lungi au fost, insa nu am avut nici un fel de problema, toata lumea i-a laudat si ne-a felicitat pentru alegerea facuta, in general cand se aducea cate un fel de mancare atunci la inceput fie luau pauza, fie cantau muzica mai putin antrenanta, dar s-a dansat pe rupte si muzica a fost f frumoasa!

danusza
04.10.2009, 21:42:09
bine ai venit, cristina!

eu i-am avut sambata trecuta pe sentimentalii la nunta, nu am avut nici un dj, nici un alt artist, ei au luat cateva pauze - nu mai retin exact cate si cat de lungi au fost, insa nu am avut nici un fel de problema, toata lumea i-a laudat si ne-a felicitat pentru alegerea facuta, in general cand se aducea cate un fel de mancare atunci la inceput fie luau pauza, fie cantau muzica mai putin antrenanta, dar s-a dansat pe rupte si muzica a fost f frumoasa!

Din cate am inteles, asa se obisnuieste, ca pauzele sa se ia in timpul mesei (ca atunci oricum nu prea danseaza lumea).
Ei, la nunta la care am fost aseara, formatia (Policrom din Vaslui parca) a cam dat peste cap inceputul de program...in sensul ca au luat pauza exact cand a terminat toata lumea de mancat primul fel si ne pregateam sa iesim la dans.
Desi mi s-a parut f urat, am pus chestia asta pe seama invitatilor. Invitatii au ajuns cam pe la 21.30, deci tot atunci s-a inceput si petrecerea (formatia si-a inceput programul, iar chelnerii au adus primul fel de mancare).

Desi pe parcursul serii au cantat foarte bine, eu nu i-as fi arvunit. Nu sunt de parere ca si-au meritat banii (2600 euro). Iar un alt lucru care nu mi-a placut este ca in timpul pauzelor puneau ceva muzica dar o dadeau asa de incet ca tot ce auzeai era zumzetul din sala...de parca erai pe o terasa aglomerata la mare :)

Singurul plus care il am sincer pentru ei, este ca au avut foarte multe instrumente (orga, chitara, saxofon, trompeta, flaut si cred ca si nai) iar anumite piese le ieseau minunat (mai putin meneito, care numai meneito nu era #-o)

Componenta formatiei cred ca este de 6-7 persoane: instrumentisti (unul din ei canta la mai multe instrumente) si o solista - de aici cred ca vine si tariful

nicpitic
05.10.2009, 09:10:17
Eu la cate nuni am fost nu am vazut sa fie si formatie si Dj este ori una ori alta dar totusi am inrtrebat pentru siguranta :)
Ba! Am fost la cateva nunti, la care dj-ul a fost adus pentru a umple pauzele facute de formatie. Acum depinde si de formatia pe care o alegi.
Au existat situatii in care s-a ajuns ca formatia sa cante in pauzele dj-ului. si e pacat, pentru ca nu cred ca se compara tarifele celor doi.:D

danusza
05.10.2009, 13:26:46
Ei, la nunta la care am fost aseara, formatia (Policrom din Vaslui parca) a cam dat peste cap inceputul de program...in sensul ca au luat pauza exact cand a terminat toata lumea de mancat primul fel si ne pregateam sa iesim la dans.
Desi mi s-a parut f urat, am pus chestia asta pe seama invitatilor. Invitatii au ajuns cam pe la 21.30, deci tot atunci s-a inceput si petrecerea (formatia si-a inceput programul, iar chelnerii au adus primul fel de mancare).

Desi pe parcursul serii au cantat foarte bine, eu nu i-as fi arvunit. Nu sunt de parere ca si-au meritat banii (2600 euro). Iar un alt lucru care nu mi-a placut este ca in timpul pauzelor puneau ceva muzica dar o dadeau asa de incet ca tot ce auzeai era zumzetul din sala...de parca erai pe o terasa aglomerata la mare :)

Singurul plus care il am sincer pentru ei, este ca au avut foarte multe instrumente (orga, chitara, saxofon, trompeta, flaut si cred ca si nai) iar anumite piese le ieseau minunat (mai putin meneito, care numai meneito nu era #-o)

Componenta formatiei cred ca este de 6-7 persoane: instrumentisti (unul din ei canta la mai multe instrumente) si o solista - de aici cred ca vine si tariful

Am inteles ca mai este o formnatie care se numeste Polyton (din Tecuci), deci sa nu se faca confuzie intre cele doua!!! :)

serban_valentina
05.10.2009, 19:26:46
Buna! Credeti ca pot gasi o formatie pt august luna care sa imi ceara 1000-1500 euro? Va multumesc anticipat!

copacell
05.10.2009, 21:24:52
Buna.Sunt nou pe site.As fi avut de trimis mai multe PM-uri dar inca nu am aceasta posibilitate.Si aici nu le pot scrie ca as incalca regulamentul.Totusi pot sa va fac un top al formatiilor din Focsani:1.Sentimentalii(cunoscuti de mai toata lumea) ;2.Clasic Band (desi ei sunt cumva alta categorie,e trupa mai complexa,mai numeroasa...) ;3.Rustic-Band(toti profesori de muzica,studii supoerioare,f.buni) ;4.Romanticii(...);4.Royal(Toni,diversitate...) ;5.Formatia Chisinau("One man show!") si restul....
Asta este parerea mea.Am si date de contact pentru fiecare in parte.

laura_21
05.10.2009, 22:09:13
Buna.Sunt nou pe site.As fi avut de trimis mai multe PM-uri dar inca nu am aceasta posibilitate.Si aici nu le pot scrie ca as incalca regulamentul.Totusi pot sa va fac un top al formatiilor din Focsani:1.Sentimentalii(cunoscuti de mai toata lumea) ;2.Clasic Band (desi ei sunt cumva alta categorie,e trupa mai complexa,mai numeroasa...) ;3.Rustic-Band(toti profesori de muzica,studii supoerioare,f.buni) ;4.Romanticii(...);4.Royal(Toni,diversitate...) ;5.Formatia Chisinau("One man show!") si restul....
Asta este parerea mea.Am si date de contact pentru fiecare in parte.
buna
in sfarsit aud pe cineva vorbind despre chisinau;)) , pe ei i-am luat pentru nunta,l-am ascultat pe razvan cantand la o nunta si ne-a placut mult
mersi pentru parere;-) , chiar daca l-ai catalogat pe locul 5=P~

alina512
06.10.2009, 06:53:55
Buna! Credeti ca pot gasi o formatie pt august luna care sa imi ceara 1000-1500 euro? Va multumesc anticipat!

Depinde ce fel de formatie vrei si cat de buna sa fie. Eu am dat pentru Sentimentalii anul acesta in iunie 1500 euro, in august luau 1800, asa ca nu as sti sa-ti recomand.

Margelutza
06.10.2009, 09:09:15
buna
in sfarsit aud pe cineva vorbind despre chisinau;)) , pe ei i-am luat pentru nunta,l-am ascultat pe razvan cantand la o nunta si ne-a placut mult

Si noi am avut la nunta formatia Chisinau si au meritat toti banii si peste chiar. Toata lumea a dansat, erau momente cand ringul era neincapator
Si eu ii recomand cu toata inima

nicpitic
06.10.2009, 11:59:27
buna
In acest moment sunt convinsa ca cei de la Chisinau sunt cei mai buni. I-am ascultat la doua nunti, la cre nu puteai sa stai pe scaun, nu aveai voie, nu te lasa. Super!!

serban_valentina
06.10.2009, 14:19:44
Buna! Imi puteti trimite un mesaj cu numerele de telefon ale catorva formatii? Va multumesc anticipat!

serban_valentina
06.10.2009, 16:29:17
Pana la urma ne-am inteles cu Clasic band...2300 euro :((... Macar stiu ca vor canta superb!

alina512
06.10.2009, 16:35:11
Pana la urma ne-am inteles cu Clasic band...2300 euro :((... Macar stiu ca vor canta superb!

E o vorba romaneasca "dai un ban da' stai in fata" asa ca eu zic ca isi merita banii: canta super si stiu sa faca atmosfera. Felicitari! =D>

leelutza
06.10.2009, 16:56:34
Salut
Va rog daca are cineva nr. tel. al celor de la Chisinau ajutati-ma sa ma duc sa-i ascult pe undeva .
Va multumesc!

serban_valentina
06.10.2009, 19:28:53
Are cineva nr unei dj? sau stiti cumva cam ce tarfi au?

danusza
06.10.2009, 19:31:18
Are cineva nr unei dj? sau stiti cumva cam ce tarfi au?

O sa-ti trimit eu pm cu un nr si poate te mai ajuta cineva si cu alte numere.
Tariful, din cate stiu, e in functie de nr de persoane si ar putea ajunge pe la 300-350 euro

serban_valentina
06.10.2009, 19:40:12
O sa-ti trimit eu pm cu un nr si poate te mai ajuta cineva si cu alte numere.
Tariful, din cate stiu, e in functie de nr de persoane si ar putea ajunge pe la 300-350 euro
Multumesc pt numere. 300-350 euro pt a canta toata nunta? Eu voi avea cam 80 persoane...

danusza
06.10.2009, 20:00:11
Multumesc pt numere. 300-350 euro pt a canta toata nunta? Eu voi avea cam 80 persoane...

Bineinteles ca toata nunta! Dj-ul se instaleaza la restaurant si va fi acolo, pregatit, cand vii tu cu invitatii. Si pleaca cand pleaca si ultimul invitat.
Pretul poate fi mai mic...eu iti spun asa, ce stiu din auzite.
Daca iti iei un dj, te sfatuiesc sa il intrebi daca pune manele sau chestii de genul asta. Sunt dj care refuza sa puna manele, chiar daca se cer din partea invitatilor, iar invitatii s-ar putea supara.
Cauta unul mai deschis la minte...si la playlist ;))

laura_21
06.10.2009, 20:55:42
In acest moment sunt convinsa ca cei de la Chisinau sunt cei mai buni. I-am ascultat la doua nunti, la cre nu puteai sa stai pe scaun, nu aveai voie, nu te lasa. Super!!
multumesc pentru parere;-)
si noi cand am fost sa il ascultam am fost placut impresionati...cu toate ca eram hotarati sa ii dam banii de acont dinainte sa il auzim cantand:D am fost nevoiti sa asteptam pana s-a servit masa pentru ca nu a vrut sa faca pauza;));))

serban_valentina
07.10.2009, 07:26:01
Pana acum nu am asistat la o nunta cu dj. Face atmosfera la fel ca o formatie? Invita lumea la dans? Vorbeste cu mirii, sau se rezuma doar la a schimba melodiile?

ingerash_mic
07.10.2009, 07:38:23
Am vazut un top al formatiilor....Ce gen de muzica au in repertoriu Sentimentalii?Cat iau Aktiv din Galati?Stiti cumva daca mai canta Divertis din Galati?Sau Tomis?Ce-i cu formatia asta din Chisinau?Cat costa?Cum canta?Care e cea mai ieftina formatie si cat e de buna?

danusza
07.10.2009, 09:20:37
Pana acum nu am asistat la o nunta cu dj. Face atmosfera la fel ca o formatie? Invita lumea la dans? Vorbeste cu mirii, sau se rezuma doar la a schimba melodiile?

Pai un dj bun asa trebuie sa faca ;-)

danusza
07.10.2009, 09:22:29
Am vazut un top al formatiilor....Ce gen de muzica au in repertoriu Sentimentalii?Cat iau Aktiv din Galati?Stiti cumva daca mai canta Divertis din Galati?Sau Tomis?Ce-i cu formatia asta din Chisinau?Cat costa?Cum canta?Care e cea mai ieftina formatie si cat e de buna?

I-am ascultat si pe cei de la activ, si pe cei de la sentimentalii si canta aproape orice (nu numai muzica populara sau muzica romaneasca). Si cred ca se poate discuta cu ei daca vrei un anumit program :)

De divertis nu stiu nimic, dar Tomis Jr sigur mai canta (si chiar bine :) ) si au tariful de 60-70 mil
Nu stiu sa-ti spun dintre toate formatiile care e cea mai ieftina, dar din cele contactate de mine, activ cerea 1400 euro iar Tomis Jr 60 mil (pentru septembrie - conteaza si cand ai nunta)

Margelutza
07.10.2009, 10:03:01

Formatia nu e din Chisinau, asa se numeste CHISINAU. (unul din baieti este din Chisinau).

copacell
08.10.2009, 00:46:14
buna

Locul 5 e foarte bun.Cel putin in clasamentul pe care l-am facut eu :P
Formatii sunt mult mai mult,care mai de care mai "stralucite" .....Astea sunt dupa parerea mea cele mai bune 5 formatii din focsani.(TOP FIVE).

skorpiklaani
12.10.2009, 20:16:26
Formatia nu e din Chisinau, asa se numeste CHISINAU. (unul din baieti este din Chisinau).

Am fost la o nunta unde a cantat formatia Chisinau... nu as recomanda-o nimanui!

danusza
12.10.2009, 20:49:27
Am fost la o nunta unde a cantat formatia Chisinau... nu as recomanda-o nimanui!

Se mai intampla ca formatii foarte bune sa aiba seri foarte proaste (motivele pot fi diverse). Dar oricum, ei ar trebui sa se chinuie sa faca atmosfera in orice conditii.

Totusi mai sunt si pareri foarte bune despre formatia Chisinau deci probabil chiar au avut o seara "neprielnica" :)

leelutza
13.10.2009, 08:53:57
Cei de la formatia Chisinau vor canta sambata la o nunta la noi la "Lido". Ma duc si eu sa-i ascult dar nu cred ca-l vom alege pe motiv ca e "one man show", ar insemna sa fie foarte bun sa poata face cat o formatie intreaga.

skorpiklaani
13.10.2009, 09:23:07
Se mai intampla ca formatii foarte bune sa aiba seri foarte proaste (motivele pot fi diverse). Dar oricum, ei ar trebui sa se chinuie sa faca atmosfera in orice conditii.

Totusi mai sunt si pareri foarte bune despre formatia Chisinau deci probabil chiar au avut o seara "neprielnica" :)
Da, e posibil, acum depinde si de gusturile fiecaruia, mie una chiar nu mi-a placut cum au ales melodiile plus ca la melodiile in engleza nu stiau versurile sau nu stiau sa pronunte prea bine una din doua..sau poate era sonorizarea proasta. Un exemplu la melodia "Chihuahua" singurul cuvant pe care l-am inteles era "chihuahua" de la refren... Si surprinzator nici cei cu care am fost nu au fost incantati, acu nu stiu dar eu nu i-as chema la nunta mea.

ingerash_mic
13.10.2009, 09:24:47
Ce formatii au contracte cu restaurantele din oras?Daca as vrea sa ma duc intr-o seara sa mananc la restaurant ce formatii as gasi?

alina512
13.10.2009, 10:13:38
Ce formatii au contracte cu restaurantele din oras?Daca as vrea sa ma duc intr-o seara sa mananc la restaurant ce formatii as gasi?

Mai mult formatii no-name, spre exemplu la EdyOil canta in weekend o formatie, ocazional la DejaVu este o formatie si cand incepe postul Craciunului noi mergem numai la Intim fiindca aproape in fiecare vineri si sambata canta cate o formatie: Clasic Band, Provincialii, s.a.

zoridezi11
13.10.2009, 13:41:24
Mai mult formatii no-name, spre exemplu la EdyOil canta in weekend o formatie, ocazional la DejaVu este o formatie si cand incepe postul Craciunului noi mergem numai la Intim fiindca aproape in fiecare vineri si sambata canta cate o formatie: Clasic Band, Provincialii, s.a.
la Edy Oil canta Romanticii din cate am auzit. nu stiu daca astia (http://cauta.trilulilu.ro/audio/romanticii%20focsani) or fi.

cristina1984
14.10.2009, 16:55:57
eu ii am pe sentimetalii la nunta si cer in jur de 1800 euro negociabil eu am reusit prin cineva sa scot la 1600 euro

pure_poisson87
14.10.2009, 17:49:01
Buna,miresici!Eu am avut nunta pe 8 august si i-a avut pe cei de la Aktiv din Galatzi.Fetelor,vi-i recomand din toata inima!Cand i-am impacat erau 3 : 2 baietzi la clape(in plus mai si cantau)si o fata-solista-care are o voce extraordinara!!!!!La nunta au aparut si cu saxofonistu si pentru ca nu era in contract ne-au zis ca daca vrem sa le dam ceva in plus pt.el,de bine,daca nu,nu e nici o problema ca va canta oricum.Pe parcursul nuntzii,invitatii mei au dat multi "bani la lautari";)) asa ca la urma ne-au zis sa le dam strict ce era in contract.Fata va poate canta populara,dance,manele,orice!Mai ca as fi pus-o sa cante "My heart will go on" a lu Celine Dion(mel.de la Titanic;;)) pt.ca avea o voce care ar fi facut fatza cu brio oricarei cerere!Toata noaptea a dansat cu invitatii in hore,sarbe,etc. si a facut o atmosfera suuuuuuper=D>.
P.S.:Daca ii luati pe ei,nu mai aveti nevoie de dj sau alte nebunii.Desi si-au luat pauzele bine-meritate,invitatii mi se "plangeau" ca,citez :"astia nu mai tac?ma dor picioarele de mor si nici sa mananc n-am apucat!cum sa stau jos cand ii aud cum canta?" am incheiat citatul.poop toate miresicile :*

alina_it
16.10.2009, 11:32:19
Buna,miresici!Eu am avut nunta pe 8 august si i-a avut pe cei de la Aktiv din Galatzi.Fetelor,vi-i recomand din toata inima!Cand i-am impacat erau 3 : 2 baietzi la clape(in plus mai si cantau)si o fata-solista-care are o voce extraordinara!!!!!La nunta au aparut si cu saxofonistu si pentru ca nu era in contract ne-au zis ca daca vrem sa le dam ceva in plus pt.el,de bine,daca nu,nu e nici o problema ca va canta oricum.Pe parcursul nuntzii,invitatii mei au dat multi "bani la lautari";)) asa ca la urma ne-au zis sa le dam strict ce era in contract.Fata va poate canta populara,dance,manele,orice!Mai ca as fi pus-o sa cante "My heart will go on" a lu Celine Dion(mel.de la Titanic;;)) pt.ca avea o voce care ar fi facut fatza cu brio oricarei cerere!Toata noaptea a dansat cu invitatii in hore,sarbe,etc. si a facut o atmosfera suuuuuuper=D>.
P.S.:Daca ii luati pe ei,nu mai aveti nevoie de dj sau alte nebunii.Desi si-au luat pauzele bine-meritate,invitatii mi se "plangeau" ca,citez :"astia nu mai tac?ma dor picioarele de mor si nici sa mananc n-am apucat!cum sa stau jos cand ii aud cum canta?" am incheiat citatul.poop toate miresicile :*

salut!
eu cred ca am venit chiar la nunta ta sa-i ascult pt prima oara....m-au surprins cat de bine canta, cum de fapt sunt surprinsa si pt discursul cu acel saxofonist...#-o...ni s-a spus in seara aia ca voi l-ati cerut in mod special pe acel saxofonist si ca daca il vrem si noi trb sa dam inca 300€ (ne-am impacat cu ei pt 21 august 2010 la 1700€).....probabi au incercat sa vada daca le tine...dar l-am refuzat ca ajungeam deja la 2000€ si mi s-a parut prea mult! am considerat ca pot face fata nuntii si doar in 3.....

danusza
16.10.2009, 11:54:59
salut!
eu cred ca am venit chiar la nunta ta sa-i ascult pt prima oara....m-au surprins cat de bine canta, cum de fapt sunt surprinsa si pt discursul cu acel saxofonist...#-o...ni s-a spus in seara aia ca voi l-ati cerut in mod special pe acel saxofonist si ca daca il vrem si noi trb sa dam inca 300€ (ne-am impacat cu ei pt 21 august 2010 la 1700€).....probabi au incercat sa vada daca le tine...dar l-am refuzat ca ajungeam deja la 2000€ si mi s-a parut prea mult! am considerat ca pot face fata nuntii si doar in 3.....
Eu cand am fost sa-i ascult (si cred ca am fost dupa tine) nu aveau saxofonist...si nici nu au pomenit de asa ceva :) deci probabil ca doar colaboreaza...cine stie :-"

alina_it
16.10.2009, 13:57:17
Eu cand am fost sa-i ascult (si cred ca am fost dupa tine) nu aveau saxofonist...si nici nu au pomenit de asa ceva :) deci probabil ca doar colaboreaza...cine stie :-"

si eu am fost si sambata 15 august sa-i mai ascult si nu aveau saxofonist....cu siguranta colaboreaza cu el (asa au si specificat)...doar ca am ramas uimita sa aflu ca de fapt in acea seara nu a fost cerut de miri sa-l aduca ci pur si simplu l-au adus ei....;-)

leelutza
19.10.2009, 09:53:28
Multumesc laura_21!
Am fost sa-l ascult pe Razvan la Lido, si ne-a placut, am stabilit cu el sa mai aduca 1 chitarist si un violonist din Moldova. Sper sa reuseasca violonistu' sa ajunga, sunt probleme cu vizele, dar cred ca e profesionist, stim cu totii ca moldovenii sunt artisti adevarati.
Multumesc inca o data!

pure_poisson87
19.10.2009, 18:30:46
salut!

Daaaa?Ai fost la nunta mea?So sweet!La ce restaurant era(te testez!;)))?Mah,care e faza....unu din baietzi e de gashk ji el a zis k nu e nevoie de nimik in plus,celalalt ne-a cerut 100 euro in plus,dar nu era in contract ji oricum nu-i dadeam....:-" noua ne-a luat 1600 euro,dar intzelesesem k au scazut pretzul,dar evident m-am inshelat!poop:*

rominash84
19.10.2009, 20:32:29
A avut cineva la nunta formatia zefir din iasi?aveti idee cum sunt?

ingerash_mic
20.10.2009, 08:08:59
Fetelor...stiti ca exista si o formatie din Odobesti?Canta la Sir Alex.Nu stiti cumva cum ii cheama?^:)^

Dar de fratii Pamfil din Vaslui ati auzit?
Cam cat iau formatiile din Galati?si care sunt mai bune?va pup

danusza
20.10.2009, 11:26:45
Dar de fratii Pamfil din Vaslui ati auzit?
Cam cat iau formatiile din Galati?si care sunt mai bune?va pup

De pamfil nu am auzit...iar formatiile din galati cu care am discutat eu (adica activ si tomis) iau in jur de 1500 euro (cam asta e tariful mediu..)

chirugugianina
21.10.2009, 07:53:20
de fratii pamfil stiu eu
am vorbit cu ei pt nunta mea,ei sunt de fapt din iasi si canta pe negative.da mi un pm si ti dau mai multe detalii:>

alina_it
21.10.2009, 23:33:32
Daaaa?Ai fost la nunta mea?So sweet!La ce restaurant era(te testez!;)))?Mah,care e faza....unu din baietzi e de gashk ji el a zis k nu e nevoie de nimik in plus,celalalt ne-a cerut 100 euro in plus,dar nu era in contract ji oricum nu-i dadeam....:-" noua ne-a luat 1600 euro,dar intzelesesem k au scazut pretzul,dar evident m-am inshelat!poop:*

sincera sa fiu, nu stiu numele restaurantului....dar stiu sigur ca am fost sa-i ascultam la Suraia :* . Si iubitul meu isi aminteste ca ne-ar fi cerut 100€ pt saxofonist...oricum ma bucur sa aud de la tine ca si-au facut treaba si ati fost foarte multumiti <:-P poate ma vei putea ajuta daca imi vor veni in minte dubii/intrebari ce sa le cer sa-mi cante...mici sfaturi daca va fi nevoie:*

ingerash_mic
24.10.2009, 08:05:13
Fetelor..dar de formatia Monden a auzit cineva?

angy80
27.10.2009, 13:09:55
Buna,
Sunt o viitoare miresica...de 2010, daca mai gasesc restaurant liber in Focsani sau Tecuci pentru anul viitor. Sunt cam disperata ca din postarile voastre am inteles ca totul e luat in Focsani...eu vreau un resturant de 200 pers.

Vreau in schimb si numerele de telefon ale celor de la Sentimentalii, Activ din Galati, Romanticii...ce formatii mai stiti ca sunt bune..plsssssss.

Va pup!

pure_poisson87
27.10.2009, 17:32:39
sincera sa fiu, nu stiu numele restaurantului....dar stiu sigur ca am fost sa-i ascultam la Suraia :* . Si iubitul meu isi aminteste ca ne-ar fi cerut 100€ pt saxofonist...oricum ma bucur sa aud de la tine ca si-au facut treaba si ati fost foarte multumiti <:-P poate ma vei putea ajuta daca imi vor veni in minte dubii/intrebari ce sa le cer sa-mi cante...mici sfaturi daca va fi nevoie:*

Noi nu le-am cerut nimic special,in afara de "Esti mireasa vietii mele"(O.Komornik) k sa deschidem dansul k sotzul meu n-a vrut vals ca cica nu stie(la vreo 2 saptamani am dansat vals acasa,singuri si stia :-? ).Dap,intr-adevar la noi ai fost la nunta!>:D< Oricum,sunt aici pentru orice intrebare,dubiu,sfat,etc.Poop.>:D<

ElenaMR
28.10.2009, 11:59:53
Buna!
Noi am avut la nunta formatia Tonic din Galati si toata lumea a fost foaaaarte incantata de ei. Daca dati o cautare pe Youtube dupa nume gasiti cateva inregistrari.
Spor!

leelutza
29.10.2009, 08:50:30
Salutare
Eu i-am luat pentru nunta pe cei de la Naz...... Gl. I-am ascultat pe pagina lor de prezentare si ne-au placut foarte mult. Au o experienta de 15 ani in domeniu si acum au contracte in Italia vin in tara abia dupa anul nou. Si au si tarif bun. 1500 Euro. Sunt 4-5 membrii in formatie din care 2 soliste. Numai la noi se practica tarife de 2000. Pana si Tomis Jr. care ii stie toata lumea tot 1500. Si a auzit toata lumea de ei. Cine e interesat trimit pe pm nr. telefon sau vizitati pe pagina lor.
Bafta!

danusza
29.10.2009, 09:43:51
Salutare
Eu i-am luat pentru nunta pe cei de la Naz...... Gl. I-am ascultat pe pagina lor de prezentare si ne-au placut foarte mult. Au o experienta de 15 ani in domeniu si acum au contracte in Italia vin in tara abia dupa anul nou. Si au si tarif bun. 1500 Euro. Sunt 4-5 membrii in formatie din care 2 soliste. Numai la noi se practica tarife de 2000. Pana si Tomis Jr. care ii stie toata lumea tot 1500. Si a auzit toata lumea de ei. Cine e interesat trimit pe pm nr. telefon sau vizitati pe pagina lor.
Bafta!

Sa stii ca si pe mine m-a spurprins tariful celor de la Tomis Jr...numai ca erau ocupati pentru 25 septembrie..

Ioana_mdi
02.11.2009, 14:37:36
Buna ziua,

Despre formatia "EDON" din Focsani ce parere aveti?:[email protected]

Multumesc.

ingerash_mic
04.11.2009, 08:48:54
Eu as putea spune ca mi-am gasit formatie.Trebuie doar sa le spun data si locatia exacta si sa incheiem contractul.Se cheama Monden si i-am ascultat pe net si sincer,mi-a placut ce am auzit.

emylia1980
05.11.2009, 10:31:42
Buna,
Sunt o viitoare miresica...de 2010, daca mai gasesc restaurant liber in Focsani sau Tecuci pentru anul viitor. Sunt cam disperata ca din postarile voastre am inteles ca totul e luat in Focsani...eu vreau un resturant de 200 pers.

Vreau in schimb si numerele de telefon ale celor de la Sentimentalii, Activ din Galati, Romanticii...ce formatii mai stiti ca sunt bune..plsssssss.

Va pup!
Eu k mireselul am auzit in vara asta printre altele Meteorit k un tip Doru si o solista Lorena sau Loredana(nu-mi amintesc exact) kr sunt extraordinari si si Rustic Band si sunt negresit la nivelul celor de la Aktiv si celor de la Sentimentalli.In general cele mai cautate formatii sunt cele k 2 solisti ptr.k fac pauzele mai mici sau chiar deloc.

emylia1980
05.11.2009, 10:38:51
Buna,

Va pup!
Uitase-m sa-ti spun,eu noi i-am ales Policron de la Vaslui(2 solisti,sax,clarinet,chitari etc total sunt 7 de toti)iar pretul e d 3000 E.Sunt bestiali

danusza
05.11.2009, 12:42:24
Uitase-m sa-ti spun,eu noi i-am ales Policron de la Vaslui(2 solisti,sax,clarinet,chitari etc total sunt 7 de toti)iar pretul e d 3000 E.Sunt bestiali

Am fost la o nunta unde au cantat, dar sincer mi se pare cam mult 3000 euro (la nunta asta au luat 2600)
Canta fain, intr-adevar insa inceputul de program l-au dat peste cap...in sensul ca prima pauza au luat-o chiar cand a terminat lumea de mancat primul fel...si ne pregateam cu totii sa iesim la dans. Probabil ca asta s-a intamplat si din cauza ca lumea a ajuns tarziu...pe la 9.30 abia s-au adunat cam toti invitatii...si tot atunci s-a adus si primul fel.
O alta chestie care nu mi-a placut la ei a fost faptul ca atunci cand luau pauze (uneori destul de lungi) puneau ceva muzica (la calculator, sau ceva de genul) insa abia abia se auzea...tot ce puteai auzi era zumzetul din sala.
Eu zic sa vb cu ei pe chestia asta, sa dea muzica ceva mai tare in pauze (stiu ca ar trebui muzica mai incet, sa se auda oamenii...dar nu e prea placut cand auzi ce vb si aia de la 3 mese distanta)

Ce mi-a placuit foarte foarte mult, este ca au o groaza de instrumente (e un tip care canta si la saxofon si la trompeta si cred ca si la nai) iar unele melodii le canta bestial (exceptie meneito :-p dar tot a fost fun si s-a dansat)
Solista are o voce foarte placuta si cred ca poate canta aproape orice (bila neagra pt ea este ca lua pauze mult mai lungi decat restul formatiei)

Eu nu cred ca i-as fi luat...98% din cauza tarifului :D (care e de inteles...sunt vreo 7 membri in formatie)..daca as fi avut un buget de 3000 euro, l-as da in jumatate si mi-as lua si fotograful dupa care am plans 2 zile :((

emylia1980
06.11.2009, 09:55:00
Am fost la o nunta unde au cantat, dar sincer mi se pare cam mult 3000 euro (la nunta asta au luat 2600)
Canta fain, intr-adevar insa inceputul de program l-au dat peste cap...in sensul ca prima pauza au luat-o chiar cand a terminat lumea de mancat primul fel...si ne pregateam cu totii sa iesim la dans. Probabil ca asta s-a intamplat si din cauza ca lumea a ajuns tarziu...pe la 9.30 abia s-au adunat cam toti invitatii...si tot atunci s-a adus si primul fel.
O alta chestie care nu mi-a placut la ei a fost faptul ca atunci cand luau pauze (uneori destul de lungi) puneau ceva muzica (la calculator, sau ceva de genul) insa abia abia se auzea...tot ce puteai auzi era zumzetul din sala.
Eu zic sa vb cu ei pe chestia asta, sa dea muzica ceva mai tare in pauze (stiu ca ar trebui muzica mai incet, sa se auda oamenii...dar nu e prea placut cand auzi ce vb si aia de la 3 mese distanta)

Ce mi-a placuit foarte foarte mult, este ca au o groaza de instrumente (e un tip care canta si la saxofon si la trompeta si cred ca si la nai) iar unele melodii le canta bestial (exceptie meneito :-p dar tot a fost fun si s-a dansat)
Solista are o voce foarte placuta si cred ca poate canta aproape orice (bila neagra pt ea este ca lua pauze mult mai lungi decat restul formatiei)

Eu nu cred ca i-as fi luat...98% din cauza tarifului :D (care e de inteles...sunt vreo 7 membri in formatie)..daca as fi avut un buget de 3000 euro, l-as da in jumatate si mi-as lua si fotograful dupa care am plans 2 zile :((
Noua ne-au placut foarte mult.Referitor la pauzele dese si muzica de ambient din timpul acestora voi discuta k ei la modul serios d la inceput.Orikm,parerea mea e k toti lautarii sunt la fel.Dak te impui de la inceput e OK,dak nu fac ce vor.Oricum i-ti multumesc ptr.informatii si voi tine cont d ele.Felicitari ptr. Sentimentalii.Sunt foarte buni.

danusza
06.11.2009, 10:59:28
Noua ne-au placut foarte mult.Referitor la pauzele dese si muzica de ambient din timpul acestora voi discuta k ei la modul serios d la inceput.Orikm,parerea mea e k toti lautarii sunt la fel.Dak te impui de la inceput e OK,dak nu fac ce vor.Oricum i-ti multumesc ptr.informatii si voi tine cont d ele.Felicitari ptr. Sentimentalii.Sunt foarte buni.

Nu faceau pauze foarte dese insa la cati sunt in formatie ma asteptam sa nu faca pauze deloc. Aveau un program foarte bine stabilit...deci puteam anticipa cand vine pauza :) adica imediat dupa sarba (incepeau programul cu ceva usurel...treceau treptat la populara, hora si in final o sarba din aia rapida - sau adevarata, cum spun eu ;)) - iar dupa sarba pauza)
Eu zic sa discuti cu ei despre muzica din pauze, dar nu si despre program. Daca le impui un anumit program, s-ar putea sa nu iasa foarte bine...ei se pricep mai bine la asta :)
Eventual, poti discuta cu ei despre inceputul de program...sa faca in asa fel incat sa nu ia prima pauza chiar cand termina lumea de mancat (cum s-a intamplat atunci)

Multumesc pentru felicitari, si alegerea ta e foarte buna...doar putin cam piperata dupa gustul meu :)

dania20
11.01.2010, 14:43:01
Salutare miresici si miresoi!
Am citit mesajele voastre si am vazut ca unele dintre voi aveti datele de contact de la diferite formatii. Ne puteti trimite pe PM datele de la 2 formatii din Focsani, formatii care ne-au placut si despre care am citit numai pareri de bine. Formatiile sunt Sentimentalii si Classic Band.

dania20
12.01.2010, 07:39:42
mersi mult. am gasit numarul lor dar nu sunt liberi din pacate :(
ne mai puteti recomanda pe cineva?

alina512
12.01.2010, 09:13:21
mersi mult. am gasit numarul lor dar nu sunt liberi din pacate :(
ne mai puteti recomanda pe cineva?

Si Aktiv din Galati sunt ok.

dania20
12.01.2010, 10:01:55
mersi de raspuns. sincer nu m-au incantat cu melodia care o au pe site. si alte melodii din repertoriul lor nu am gasit. alte formtii mai stiti? ca s-ar putea sa ramanem fara formatie....

OFF: am vazut ca ai facut si tu nunta la elegance... imi poti da mai multe detalii "organizatorice" ? eventual pe privat daca aici nu se poate:d

Afurisita
12.01.2010, 17:15:59
Stie cineva cum se numeste formatia care canta la restaurant Plus? Am inteles ca au cantat ani multi pe la Caprioara.
Cum vi se par?

ingerash_mic
13.01.2010, 08:19:58
Rustic Band am eu numarul....Ticu Dorin il cheama pe solist cred.Daca vreti nr,trimiteti-mi pm.Nu cred ca am voie sa-l afisez aici,Pup

dania20
13.01.2010, 12:15:20
Am gasit numarul celor de la Rustic Band. Din pacate si acestia sunt ocupati.

laura_21
13.01.2010, 13:14:47
Am gasit numarul celor de la Rustic Band. Din pacate si acestia sunt ocupati.
cred ca majoritatea formatiilor sunt ocupate pentru vara lui 2010:(
spre exemplu, sentimentalii, erau ocupati inca de cand i-am sunat eu din martie anul trecut
sper sa gasesti pe cineva pana la urma
app, mi-am amintit de nazdravanii, sunt din galati parca, cred ca o sa gasesti ceva despre ei pe youtube..multa bafta

leelutza
13.01.2010, 13:25:06
Pt dania
daca te intereseaza eu am numarul celor de la Nazdravanii. Eu i-am luat pentru nunta.Vezi detalii pe site-ul lor. I-am ascultat pe net si mi-au placut mult pentru ca au repertoriu variat si sunt profesionisti si au si pret convenabil nu bat campii ca formatiile de pe la noi (2000-3000 euro).
Succes!

alina512
13.01.2010, 13:53:17
Pt dania
daca te intereseaza eu am numarul celor de la Nazdravanii. Eu i-am luat pentru nunta.Vezi detalii pe site-ul lor. I-am ascultat pe net si mi-au placut mult pentru ca au repertoriu variat si sunt profesionisti si au si pret convenabil nu bat campii ca formatiile de pe la noi (2000-3000 euro).
Succes!

Din cate stiu eu au acelasi pret ca si Sentimentalii, adica 1500 euro, nu? Parerea mea este ca sunt buni, dar mie Sentimentalii mi se par un pic mai buni, dar asta e doar parerea mea. ;-)

dania20
13.01.2010, 15:17:34
Pt dania
Succes!
am sunat la sentimentalii, romanticii, meteorit, rustic band, classic band, nazdravanii, si nu mai tin minte acum. toti sunt ocupati.ramnem cu formatia pe care o avem desi imi ia 1800 euro dar asta e. mai bine asa decat deloc. oricum mersi .

leelutza
13.01.2010, 16:21:55
Pentru alina 512
Sunt de acord cu tine ca sunt mai buni dar erau ocupati anul trecut in iulie cand i-am cautat le daduseram cineva un avans cu un an inainte.N-am avut incotro. Din tot ce mai ramasese nazdravanii ni s-au parut acceptabili si foarte de treaba, comunicare buna. Pretul 1500 este inca valabil la Sentimentalii? din cate stiam eu anul asta cereau de la 1800 euro in sus.

alina512
13.01.2010, 16:41:31
Pentru alina 512
Sunt de acord cu tine ca sunt mai buni dar erau ocupati anul trecut in iulie cand i-am cautat le daduseram cineva un avans cu un an inainte.N-am avut incotro. Din tot ce mai ramasese nazdravanii ni s-au parut acceptabili si foarte de treaba, comunicare buna. Pretul 1500 este inca valabil la Sentimentalii? din cate stiam eu anul asta cereau de la 1800 euro in sus.

Nu stiu anul asta, dar eu anul trecut am dat 1500 si niste prieteni care i-au avut pe Nazdravanii au zis ca au dat tot 1500. :)

dania20
13.01.2010, 19:09:21
Gata. Am dat avansul la formatia pe care o aveam dinainte. sper sa fie bine si toti invitatii multumiti.Ne mutam la alt subiect.

BETYY
25.01.2010, 13:57:41
Am Gasit Un Dj Super Tare...isi Merita Banii Chiar Si Mai Mult...ma Tot Gandesc Ce Sa Fac...formatie Sau Dj?:-?

sonyta
25.01.2010, 14:40:55
Am Gasit Un Dj Super Tare...isi Merita Banii Chiar Si Mai Mult...ma Tot Gandesc Ce Sa Fac...formatie Sau Dj?:-?

vezi ca exista subiect deschis referitor la dj, formatii etc.Noi am avut si formatie si dj.dj-ul a prestat in pauze.alege varianta care se incadreaza in bugetul vostru.Noi am fi vrut sa mergem doar pe varianta DJ, insa nasul a zis ca vrea neaparat si formatie si atunci nu am avut ce face, am mai scos 1500 euro din buzunar.

danusza
25.01.2010, 20:39:37
si noua nea placut cu formatie, defapt sunt niste tipi extraordinari, Politon se numeste formatia, poate unele dintre voi au mai fost la nunti unde au cantat ei.

Pe ei i-a avut nasa mea la botez...defapt doar 2 dintre ei: solista si cineva la clape. Dar vreau sa zic ca au cantat super!! Iar daca ar fi cerut mai putin de 1300 euro as fi schimbat formatia :)
Nasa mea a dat 10 mil in noiembrie si mi-a spus ca in extrasezon cer 700 euro pt nunta si 1500 in sezon :)

Alinutza....daca inca nu ai formatie/dj pentru botez poti sa-i suni sa vezi daca sunt liberi :) Chiar si cu 2 persoane au facut mai mult decat formatia cu 6-7 persoane de care v-am povestit mai in vara :) Au fost suuper...am dansat toata noaptea :)

alina512
26.01.2010, 06:47:34
[...]Alinutza....daca inca nu ai formatie/dj pentru botez poti sa-i suni sa vezi daca sunt liberi :) Chiar si cu 2 persoane au facut mai mult decat formatia cu 6-7 persoane de care v-am povestit mai in vara :) Au fost suuper...am dansat toata noaptea :)

Multumesc :), dar pentru botez ne-am hotarat la un dj, fiindca ne vor costa altele muuult mai mult: meniul e 140 lei/ pers, vom avea la botez ursitoare de la un teatru din Bucuresti, tortul cred ca o sa-l aduc si pe acesta din Bucuresti, fotograf, 2 camere de filmat si ...ma costa cat o nunta. #:-S

Logodmica
06.02.2010, 23:37:57
Buna dragi miresici si viitoare mamici >:D< ,
Sunt si eu interesata de sfaturile voastre cu privire la formatiile din Focsani. Noi ne vom casatori in iunie 2011... stiu ca mai e ceva pana atunci... dar emotiile si entuziasmul sunt mari :x

Ne-am tot uitat la formatii pe net si ne-au placut asa:
1. nazdravanii de la galati , parca
2. sentimentalii
3. amicii din galati.
Daca m-ati putea ajuta cu niste tarife ar fi super. Multumeeesc

alina512
08.02.2010, 09:43:29
Buna dragi miresici si viitoare mamici >:D< ,
Sunt si eu interesata de sfaturile voastre cu privire la formatiile din Focsani. Noi ne vom casatori in iunie 2011... stiu ca mai e ceva pana atunci... dar emotiile si entuziasmul sunt mari :x

Ne-am tot uitat la formatii pe net si ne-au placut asa:
1. nazdravanii de la galati , parca
2. sentimentalii
3. amicii din galati.
Daca m-ati putea ajuta cu niste tarife ar fi super. Multumeeesc

In primul rand daca vrei sa gasesti disponibile aceste formatii trebuie sa inchei contractul cu cel putin un an inainte.
Eu am avut nunta pe 06.06.2009 si i-am avut pe cei de la Sentimentalii, mi-au cerut 1500 euro.
Niste prieteni de-ai mei au avut nunta pe 18.07.2009 si ia-u avut pe vei de la Nazdravanii si au dat tot 1500 euro.
Despre amicii nu stiu nimic.
Spor la pregatiri si contacteaza-i cu un an inainte fiindca ai nunta intr-o luna in care se fac multe nunti.

miss_in_picture
09.02.2010, 20:09:21
Buna tuturor,
Am citit si eu mesajele voastre pe forum si as avea si eu o parere vizavi de formatiile din Focsani care incanta nuntasii.Am fost invitata la diverse ocazii dintre care la unele m-am simtit foarte bine,iar la altele mai putin.
Cel mai bine m-am simtit pe muzica formatiei Clasic Band care canta 100% live, dispunand de doua voci impecabile, si stiu intr-adevar sa faca atmosfera. De aceea am si hotarat sa ii aleg ca sa cante la nunta mea, indiferent de onorariul impus. Sunt si alte formatii din Focsani care isi fac datoria, dar e mai greu sa canti live, de aceea si alegerea mea. Sunt trupe bune cum ar fi: Sentimentalii,Romanticii,Rustic Band etc.

Succes miresicilor si multa bafta in continuare:)

alina512
10.02.2010, 08:20:10
Buna tuturor,
Am citit si eu mesajele voastre pe forum si as avea si eu o parere vizavi de formatiile din Focsani care incanta nuntasii.Am fost invitata la diverse ocazii dintre care la unele m-am simtit foarte bine,iar la altele mai putin.
Cel mai bine m-am simtit pe muzica formatiei Clasic Band care canta 100% live, dispunand de doua voci impecabile, si stiu intr-adevar sa faca atmosfera. De aceea am si hotarat sa ii aleg ca sa cante la nunta mea, indiferent de onorariul impus. Sunt si alte formatii din Focsani care isi fac datoria, dar e mai greu sa canti live, de aceea si alegerea mea. Sunt trupe bune cum ar fi: Sentimentalii,Romanticii,Rustic Band etc.

Succes miresicilor si multa bafta in continuare:)

Intr-adevar canta bine, dar diferenta dintre primii si urmatorii e de 1000 euro. :-<

chirugugianina
16.02.2010, 08:08:11
Buna fetelor,
Dupa cum stiu eu la gatitul miresei ar trebui un nene care sa cante acasa la obiceiurile specifice inainte de a merge la biserica.Unde as putea gasi un astfel de nene si cat costa.Va multumesc:x

ElenaMR
16.02.2010, 09:49:53
Buna fetelor,
Dupa cum stiu eu la gatitul miresei ar trebui un nene care sa cante acasa la obiceiurile specifice inainte de a merge la biserica.Unde as putea gasi un astfel de nene si cat costa.Va multumesc:x

Si eu as fi vrut, dar m-am lasat pagubasa cand ne-a cerut 400 RON/ora :D. Asa ca a cantat foarte frumos calculatorul...

chirugugianina
16.02.2010, 13:01:18
fetelor stiti pe cineva care canta cu ora, am un dj deja si vreau sa bag o ora, doua de divertisment si as aduce o solista sau o formatie mai mica, ceva de genu.Cunoasteti pe cineva?

alina512
16.02.2010, 14:47:17
Eu zic ca merita sa iei un acordeonist, sa simta lumea ca-i nunta. Tariful unui acordeonist variaza intre 250 lei - 800 lei pentru tot evenimentul. La noi spre exemplu a stat dupa noi de la ora 14 si pana la ora 19. A mers prima data la mire acasa si i-a cantat cat l-au "gatit" flacaii, dupa care a mers cu alaiul la nasi, apoi la mireasa (adica eu), la starea civila si la biserica. Poti intreba formatia care iti va canta la nunta fiindca de obicei ei cunosc astfel de tipi si iti poate recomanda ceva bun. Eu nu am mers pe mana formatiei fiindca mi s-a parut prea mult si am mers pe recomandarea altcuiva, dar mi-a parut rau ulterior, fiindca cel pe care mi l-a recomandat formatia era muuuult mai bun. Oricum nici unul din ei nu era de etnie roma.

naspetica22
16.02.2010, 20:41:24
Buna tuturor

Stie cineva ceva de formatia Royal din Focsani? I-a avut sau macar i-a auzit cineva pe la vreo nunta?
Aveti ceva detalii privind onorariile celor de la Sentimentalii sau Clasic Band pentru 2011?..sau macar 2010?..noi avem nunta in 2011

alina512
17.02.2010, 09:04:54
Buna tuturor

Stie cineva ceva de formatia Royal din Focsani? I-a avut sau macar i-a auzit cineva pe la vreo nunta?
Aveti ceva detalii privind onorariile celor de la Sentimentalii sau Clasic Band pentru 2011?..sau macar 2010?..noi avem nunta in 2011

De Royal nu am auzit. Iar despre ceilalti din cate stiu eu nu si-au schimbat onorariile fata de anul trecut, adica Sentimentalii 1500 euro si Clasic Band 2500 euro. Bafta!

copacell
17.02.2010, 09:28:20
De Royal nu am auzit. Iar despre ceilalti din cate stiu eu nu si-au schimbat onorariile fata de anul trecut, adica Sentimentalii 1500 euro si Clasic Band 2500 euro. Bafta!
Depinde de perioada alina.De exemplu in august ajung chiar la 2000 cei de la sentimentalii.Dar deja am cam auzit vorbe ca li s-a urcat vedetismul la cap,s-a cam saturat lumea de ei....nu stiu ce sa cred si ce sa zic....
.Royal e o formatie foarte faina.(sunt 2 baieti si o fata)canta la Lido!Cand o sa pot trimite PM o sa pot fi mai de ajutor multora !

danusza
17.02.2010, 11:02:09

Si-au schimbat si cei de la sentimentalii alinutza...eu pentru septembrie anul asta le dau 1600 euro :|

copacell
17.02.2010, 13:28:43
De obicei mai cresc foarte putin preturile de la sezon la sezon.In august sunt putin mai ridicate deoarece toti vor sa faca nunta in perioada aia si se mai trage putin de pret,dar nu mult.
Cam toate variaza intre 1200 si 2500.Dar pretul reflecta si calitatea:1200 ii dai 1200 iti canta(desi nu e o suma mica).Si pe masura ce cresc preturile creste si prestatia.Deci o formatie buna care sa nu iti creeze ocazia de a-i reprosa ceva se gaseste pe la 2000(eventual daca poti negocia ceva)

alina512
17.02.2010, 18:59:47
Si-au schimbat si cei de la sentimentalii alinutza...eu pentru septembrie anul asta le dau 1600 euro :|

Asa o fi. Eu stiu pe cineva care le da anul acesta, in sezon, 1500 euro, dar nu pot spune mai multe.:|

naspetica22
17.02.2010, 20:39:45
am vb cu Clasic si au cerut 2300 E iar cei de la Sentimentalii 1900 E.
incercam sa mai negociem:-)

stie cineva cat costa un acordeonist pt cununie civila si mers la nas, mireasa..?

gaya24
17.02.2010, 22:21:17
am vb cu Clasic si au cerut 2300 E iar cei de la Sentimentalii 1900 E.
incercam sa mai negociem:-)

stie cineva cat costa un acordeonist pt cununie civila si mers la nas, mireasa..?

salut miresici...bine ca a intrebat miresik de mai sus despre acordeonist..care ati facut nunta pe cine recomandati.. sa nu fie unu care sa doarma pe el..am fost la cateva nunty in Focsani si mai k nu stia ce s cante..:* :*

alina512
18.02.2010, 09:35:54
Ca sa raspund posturilor de mai sus, un acordeonist bun cere 200 euro, suma pentru care te insoteste toata ziua: la mire, nasi, mireasa, starea civila si biserica. Eu am cautat unul mai ieftin si ieftin a cantat, cu chestia asta am gresit. Tatal unuia din baietii de la Sentimentalii este acordeonist bun, iar in rest mai stiu din aia ieftini cum am avut la nunta. :D

nina_ste
18.02.2010, 21:33:47
ideia asta cu acordeonul nu. se pare ca e prea mare armalaie,si in plus majoritatea sunt romi si se lalaiesc cu tradirionalul slagar `` Ia-ti mireasa ziua buna`` nu,nu vreau mai degraba o muzica caffe concert ambientala.

nina_ste
18.02.2010, 21:41:29
Prea mult, pentru o formatie ad/hok ,In plus nu canta nimic din repertoriul lor . Deci un DJ cred ca satisface preferintele tuturora. Aparte ca daca unul din invitati ar dori o anume melodie muzicantii nu ar sti probabil ,sau o canta fals. Pe cand in cd-urile dj-ului gasesti aproximativ tot. deci fetelor noi ne-am ales DJ din Constanta

miky83
19.02.2010, 00:22:10
Buna tuturor

Eu i-am vazut cantand recent la rest. Lido sunt 3 in formatie doi baieti si o fata , canta acolo in fiecare seara daca ai ocazia sa te duci sa ii asculti , sunt ok , acum depinde si de gusturile fiecaruia.
Cat despre Sentimentalii mie mi-au cerut 1600 € cat despre cei de la Clasic Band 2000 € , ptr 2010 ( tarifele sunt recente de anul asta)

Despre formatia Meteorit stie cineva ceva ???

ingerash_mic
09.03.2010, 13:31:32
Un dj cat costa?

alina512
09.03.2010, 17:06:35
Un dj cat costa?

Din cate stiu eu depinde de dj, intre 150 euro si 500 euro.

gaya24
09.03.2010, 18:16:28
Un dj cat costa?

eu am dj la nunta ne ia 1100mil

chirugugianina
10.03.2010, 07:01:18
al meu costa 1000 ron

copacell
10.03.2010, 09:56:43
Ca sa raspund posturilor de mai sus, un acordeonist bun cere 200 euro, suma pentru care te insoteste toata ziua: la mire, nasi, mireasa, starea civila si biserica. Eu am cautat unul mai ieftin si ieftin a cantat, cu chestia asta am gresit. Tatal unuia din baietii de la Sentimentalii este acordeonist bun, iar in rest mai stiu din aia ieftini cum am avut la nunta. :D
Alina stii ce zic eu?Sa nu iu iti mai para rau ca nu l-ai avut ca acordeonist pe tatal unuia din cei de la Sentimentalii.Eu il stiu ,daca il aveai la nunta il luai la bataie.Iti garantez eu!Nu canta nimic!DAR ABSOLUT NIMIC!
A fost candva!Un acordeonist bun iti ia in jur de 100-150 de eur.
Si nu e o regula ca toti sa fie tigani!Este unul chiar profesor de muzica la liceu(roman).Nu il mai ridica atat in slavi pe tatal baiatului si nici pe sentimentalii chiar.Imi pare putin a reclama mascata.Nu mai sunt ce au fost!Iti dau un exemplu mic din ceea ce ti se poate intampla cu ei:formatia canta pana cand se termina nunta nu?cu ei exista riscul de a tine nunta cat canta lautarii.Asta e atitudinea lor....spre dimineatza ajungi sa te rogi de ei sa mai cante....nu vreau sa le stric imaginea dar nici sa ii ridic in slavi...

leelutza
10.03.2010, 12:56:58
Salutare miresici,
in privinta celor de la Royal vreau sa va zic ca am fost la Lido ca fetele de 1 Martie la un suc si ne-am distrat pe cinste, au cantat baietii aia de n-am stat deloc jos. Nu stiam cine sunt dar mie una mi-au placut au stiut sa faca atmosfera. Iar in privinta preturilor eu v-am mai spus ca formatiile de pe la noi au inceput "sa bata campii", eu am formatie care e in breasla de vreo 10 ani si sunt cu mult sub pretul lor, iar cei la Sentimentalii i-am cautat in iulie bineinteles ca erau ocupati, dar comunicarea a fost foarte slaba din partea lor, dupa ce ca nu raspundeau la telefon trebuia sa insisti trebuia sa mai astepti si raspunsul pe care nu-l primeai decat dupa ce ii cauta tot tu. Scuzati-ma si fara suparare mie mi s-a parut ca s-au cam saturat, au vazut ca-s cautati si li s-a urcat la cap. Iar formatia pe care am luat-o pentru nunta m-a sunat tocmai din Italia si am vorbit pe indelete toate amanuntele si mi s-au parut foarte amabili si interesati sa fim noi multumiti.

copacell
11.03.2010, 13:11:15
Eu am zis doar parerea mea ca si client, nu am avut intentia sa "deranjez" pe cineva. Asa ca ... nu mai spun nimic, credeam ca ne putem spune opinia, dar ... :-$ de acum.
Normal ca ne putem spune opinia alina.Nu vreau sa fiu inteleasa gresit.Dar cel putin la faza cu acordeonistul eu l-am vazut personal la mai multe evenimente pe tatal celui de la sentimentalii de care spui tu si iti spun sincer ca nu e nici pe departe cum spui tu.Nu stiu de unde ai tu informatii cum ca ar face cei 200 de eur pe care ii cere dar nicidecum nu e asa.Ti-am spus un acordeonist ia in jur de 100-150 MAXIM!
Cat despre sentimentalii ....sunt pareri pro si contra....au si zile bune si zile rele ;) ....
Sper ca nu te-ai suparat ca am zis.Simteam nevoia sa completez unele lucruri sa nu ramana toti (inclusiv tu) cu o idee gresita si sa ii para rau apoi se investitia facuta!
Intamplator cunosc destul de multe formatii in focsani(prietenul meu face parte dintr-una.Care la un moment-dat a fost in discutie si in acest forum.Si de aceea sunt foarte sigura de ce spun ptr ca II CUNOSC!!!
In urma cu ceva vreme am facut eu o ierarhie a formatiilor(poate am fost putin obiectiva) dar nu cred.POate nu neaparat aia e ordinea dar sunt putine formatii bune in Focsani.Le amintesc iarasi:Sentimentalii,Royal,Clasic-Band,Rustic-Band,o formatie relativ noua nu stiu cum le spune(canta la restaurant Plus),poate Ruslan(formatia chisinAU)....si....CAM ATAT!
E ca la catalogarea masinilor :exista Mercedes si alte masini!:P
Sper ca nu am suparat penimeni!

alina512
11.03.2010, 18:50:27
Normal ca ne putem spune opinia alina.Nu vreau sa fiu inteleasa gresit.Dar cel putin la faza cu acordeonistul eu l-am vazut personal la mai multe evenimente pe tatal celui de la sentimentalii de care spui tu si iti spun sincer ca nu e nici pe departe cum spui tu.Nu stiu de unde ai tu informatii cum ca ar face cei 200 de eur pe care ii cere dar nicidecum nu e asa.Ti-am spus un acordeonist ia in jur de 100-150 MAXIM!

Fata de tipul pe care l-am avut eu, sigur sunt multi mai buni. La acordeonist am mers pe recomandarea cuiva si mare greseala am facut. Si cu el si fara el, tot cam aia era, eu oricum nu-l mai recomand la nimeni pe cel pe care l-am avut.

Sunt alegeri pe care le-am facut in privinta nuntii si pe care le-as repeta, iar de altele as fugi. Eu am o recomandare pentru toate miresicile: asigurati-va voi ca ati vazut si stiti ce face orice "element" din cadrul nuntii. ;;)

ingerash_mic
14.03.2010, 07:25:50
Intr-un final...am semnat si noi contract cu un dj.

copacell
15.03.2010, 15:43:00
Sunt alegeri pe care le-am facut in privinta nuntii si pe care le-as repeta, iar de altele as fugi. Eu am o recomandare pentru toate miresicile: asigurati-va voi ca ati vazut si stiti ce face orice "element" din cadrul nuntii. ;;)

Alina ai perfecta dreptate.Eu citisem undeva intr-o replica de a ta ca iti pare rau ca nu ai apelat la o persoana anume(la acordeon ma refer).Sa nu iti para!
In ceea ce priveste Sentimentalii am auzit si eu vorbe...care de altfel sunt multe si bune si rele....despre toata lumea.Eu ii stiu si mie imi plac,dar nu sunt numeai ei.E foarte buna recomandarea ta:"asigurati-va voi ca ati vazut si stiti ce face orice "element" din cadrul nuntii".Nu am vrut sa stric imaginea nimanui nici sa te superi pe mine.
Vezi tu...noi,lumea ne-am invatat si putin pretentiosi in materia asta si nu numai si pe foto-video,si pe decoruri si e destul de greu sa gasesti serviciile care sa te satisfaca,e valabil in toate ce tin de nunta.
Am facut un lucru destul de rau ca am incercat eu sa fac un "top" al formatiilor.Nu exista asa ceva!!!Sunt cateva bune si atat!Aici intra toate cele amintite mai sus...

nicpitic
18.03.2010, 09:05:31
DA CRED DAR AU UN PRET DE DE DOARE CAPUL 2500 EURO.M-AI LASA-MA CA NU FACEM BANII CU CIOCANUL PESTE NOAPTE ,MI-E IMI CANTA FORMATIA VIVO SI FAC ACEEASI ATMOSFERA CA EI SI PRETUL E CU MULT M-AI MIC <:-P
La mine la nunta au cantat cei de la Politon. Nu au luat 2500 de euro pt ca am facut nunta intr-o perioada mai putin aglomerata pt ei, dar chiar daca ar fi vrut banii acestia, ar fi meritat "cu varf si indesat". Nu am nimic de reprosat. S-au descurcat impecabil. Ii voi recomanda oricand, oricui, pentru ca sunt convinsa ca merita fiecare banut.

frum08
21.03.2010, 12:43:51
Buna.si eu i-am avut pe Sentimentalii anul trecut la nunta si chiar am fost dezamagita.Intr-adevar fac pauze lungi si singura care a fost la inaltime a fost solista care face toti banii.Solistul nu m-a incantat deloc si in plus cer si foarte multi bani.nu pot sa recomand alte formatii dar am auzit ca formatii consacrate de la Galati iau mult mai putin.De exemplu Tomis Junior care sunt un Nume pe langa Sentimentalii au preturi mai accesibile si nu au asa "aere" de vedete.Fratele meu are nunta anul viitor si Sentimentalii i-au cerut 2000 eur.Au spus ca la ei nu este criza daca vrea vrea daca nu nu.Daca aveti bani si nu aveti ce face cu ei....

Merisor
07.04.2010, 23:15:21
Buna,

noi avem nunta pe 4 septembrie la restaurantul Casa Veche si cautam o formatie ...fara fite, dar care sa cante bine si cat mai variat...M-am uitat pe youtube si trilulu, iar vocea si stilul care mi-au placut cel mai mult a fost cea a interpretei de la formatia Select Vrancea. Cum insa nu au decat 3 videoclipuri in internet si nu pot ajunge in Focsani inainte de 22 mai...am nevoie de sfatul vostru: i-ati avut la nunta? cum au fost? cat au cerut? pot sa faca atmosfera???
Daca aveti cumva experiente negative, ce imi sugerati, in afara de Sentimentalii si Tomis2Party sau Onyx Tecuci...
Vorbind de buget, nu vrem sa platim o avere pe formatie, cand am auzit de 1300 Euro pt Onyx Tecuci mi s-a parut foarte scump...in fine, astept sugestiile voastre,

O seara buna,

Mariana

butterfly09
08.04.2010, 08:22:35
Buna Mariana, si eu eram interesata de Formatia Select din Vrancea, imi daduse cineva nr lor, dar cica nu sunt asa buni, se lalaie, nu au un repertoriu ok. Eu zic doar ce mi s-a spus de persoane care au fost la nunti unde a cantat aceasta formatie si nu au fost deloc multumiti.
Mai este formatia favorit din tecuci, au site pe net, cica ei canta toata noaptea si toata lumea e multumita.

chirugugianina
08.04.2010, 18:22:57
eu am formatia favorit din tecuci, am incheiat contractul saptamana asta.mie mi se par super ok din toate punctele de vedere:canta fain,baietii foarte de treaba si pretul super ok, acum vom vedea ce vor face la nunta;))

anays
11.04.2010, 18:01:54
cat ti-au luat cei din tecuci ?

butterfly09
11.04.2010, 19:24:07
Buna, de formatia Royal din Focsani a auzit cineva?

nikole_miresica
19.04.2010, 18:12:43
buna fetelor, eu am o problema destul de dificila din simplu fapt ca nu sunt din focsani si nici nu sunt stabilita in romania...am fost nevoita sa iau o formatie pe care nu o stiu si nici nu am auzit-o cum canta...pt ca nu aveau nici un CD...OK :) dar nu sunt o formatie cred eu ff cunoscuta....sunt o familie (mama-solista, tata-acordion, fiul -clape) ..dar au fost la cateva nunti si am auzit ca sunt destul de buni...dar nu am reusit sa ii ascult,eu am o rugaminte la voi daca cumva stiti cam despre cine vb,daca imi aduc bine aminte stau undeva pe langa pompieri... si stiti ceva despre ei astept cu nerabdare raspunsuri de la voi, sau chear mai mult un vidio cu ei de la vreo nunta...va sunt recunoscatoare...fac cinste cu un suc cand vin acasa;-)......multumesc mult...bafta

butterfly09
19.04.2010, 19:28:40
Buna, dar nu stiu nici numele familiei? contractul l-ai incheiat cu aceasta formatie?

nikole_miresica
19.04.2010, 19:31:12
Buna, dar nu stiu nici numele familiei? contractul l-ai incheiat cu aceasta formatie?

da ma incheiat contractul...dar nu as vrea sa fie un esec nunta mea asa ca mai am timp sa renunt ....se numeste Ciochina Moise. ms mult

balenutza26
09.05.2010, 12:40:28
fetelor mai bine renuntati la acest obicei. decat sa vina un acordeonist de culoare, plin de transpiratie si ragusit, mai bine canta calculatorul sau televiyorul. pai am un gust asa amar de la o prietena, ca muzicantul respectiv a reusit performanta de a se imbata, ca doar e lautar, in numai 3 ore, si a mai fost si platit pentru asta cu 100 de euro. nu cred ca e corect. Cu banii astia mai bine faci altceva.

salut. vreau sa va informez ceva in legatura cu formatiile din focsani. din discutiile purtate cu mai multe persoane(lautari), se pare ca majoritatea formatiilor au sarit potul pentru evenimentele de anul viitor. nici o formatie mai bunicica nu are pret mai jos de 1700 de euro. s/au vorbit intre ele sa ridice pretul , parerea mea, nejustificat si nu cred ca face ceva extraordinar. va recomand cu placere formatii din afara judetului, sunt mai ieftine si cu bun simt.

Merisor
21.05.2010, 16:41:04
Buna,

abia acum am vazut mesajul tau, dupa ce i-am contactat din nou, si mi-au zis ca in urma unei recomandari negative de pe miresici .ro...au acceptat un alt contract...cum cica eu nu eram interesata indeajuns...Nu puteam sa ii iau la nunta fara sa ii ascult live...

In fine, sunt dezamagita...vin maine in tara si am doar 10 zile la dispozitie sa gasesc o formatie...iar in cel mai rau caz, un DJ bun...

Asa ca am maaaaare nevoie de sfaturile voastre, daca e posibil pe privat, cu nr de telefon...pe cine sa iau sa ne cante la nunta...

mersi muuult de tot,

Mariana

Buna Mariana, si eu eram interesata de Formatia Select din Vrancea, imi daduse cineva nr lor, dar cica nu sunt asa buni, se lalaie, nu au un repertoriu ok. Eu zic doar ce mi s-a spus de persoane care au fost la nunti unde a cantat aceasta formatie si nu au fost deloc multumiti.
Mai este formatia favorit din tecuci, au site pe net, cica ei canta toata noaptea si toata lumea e multumita.

butterfly09
21.05.2010, 19:55:07
Buna,

abia acum am vazut mesajul tau, dupa ce i-am contactat din nou, si mi-au zis ca in urma unei recomandari negative de pe miresici .ro...au acceptat un alt contract...cum cica eu nu eram interesata indeajuns...Nu puteam sa ii iau la nunta fara sa ii ascult live...

In fine, sunt dezamagita...vin maine in tara si am doar 10 zile la dispozitie sa gasesc o formatie...iar in cel mai rau caz, un DJ bun...

Asa ca am maaaaare nevoie de sfaturile voastre, daca e posibil pe privat, cu nr de telefon...pe cine sa iau sa ne cante la nunta...

mersi muuult de tot,

Mariana

Buna, sincer iti spun ca nu un mesaj de pe acest site a fost motivul pentru care te-au refuzat cei de la Formatia Select. Prestanta unei formatii nu sta in niste postari pe forum, ci in punctualitatea lor, profesionalismul lor. Asa ti-au dovedit ca sunt oameni usor de influentat.
Eu sunt din Iasi si voi avea nunta in Focsani, si asa e, toate formatiile din Focsani (nu foarte multe) sunt f scumpe, si atunci m-am decis sa iau o formatie din Iasi, ca tot atatia bani dau, si e inclus si transportul si gatitul miresei.
Cauta si tu formatii in Adjud, Tecuci, Galati, orase mai apropiate de Focsani, formatii disponibile sa se deplaseze si sa onoreze un contract asa cum trebuie.
Succes!

ggabriela_88
24.05.2010, 14:12:38
buna fetelor ! si eu sunt o miresica de 2011 din focsani. vroiam sa va intreb daca aveti cumva nr de telefon al formatiei tomis junior din galatai...ms mult

Merisor
24.05.2010, 20:33:36
Buna, sincer iti spun ca nu un mesaj de pe acest site a fost motivul pentru care te-au refuzat cei de la Formatia Select. Prestanta unei formatii nu sta in niste postari pe forum, ci in punctualitatea lor, profesionalismul lor. Asa ti-au dovedit ca sunt oameni usor de influentat.
Eu sunt din Iasi si voi avea nunta in Focsani, si asa e, toate formatiile din Focsani (nu foarte multe) sunt f scumpe, si atunci m-am decis sa iau o formatie din Iasi, ca tot atatia bani dau, si e inclus si transportul si gatitul miresei.
Cauta si tu formatii in Adjud, Tecuci, Galati, orase mai apropiate de Focsani, formatii disponibile sa se deplaseze si sa onoreze un contract asa cum trebuie.
Succes!

stiu...mersi de sfat, am primit nr formatiei Proton din Iasi, incerc maine. mai am formatia Meloritm si Onyx din Tecuci. I-ati avut la nunti? cum sunt?

o seara buna,

Mariana

butterfly09
25.05.2010, 13:44:38
De Onyx stiam ca sunt cam scumpi dar poate s-au mai schimbat tarifele.

nicpitic
25.05.2010, 14:08:02
stiu...mersi de sfat, am primit nr formatiei Proton din Iasi, incerc maine. mai am formatia Meloritm si Onyx din Tecuci. I-ati avut la nunti? cum sunt?

o seara buna,

Mariana
Buna,

Pot sa-ti spun despre cei de la Onix ca i-am auzit cantand la o nunta si mi-au placut. Din pacate, nu te pot ajuta cu vreun nr de telefon, dar cred ca poti gasi pe internet.

Succes!

Merisor
25.05.2010, 20:10:12
A-ti auzit de formatia Intervall sau de Meloritm, ambele din Tecuci?

mersi,
Mariana

anamaria842001
07.06.2010, 23:36:05
Despre formatia Meteorit stie cineva ceva ???
Eu ii am la nunta in septembrie.Am vazut ceva pe net cu ei. Canta bine mai ales ca au cantat si la nunta cumnatei mele acum...multi ani.
Tu ce ai auzit de ei, buni...?!

:D

ggabriela_88
08.06.2010, 13:49:52
Eu ii am la nunta in septembrie.Am vazut ceva pe net cu ei. Canta bine mai ales ca au cantat si la nunta cumnatei mele acum...multi ani.
Tu ce ai auzit de ei, buni...?!

:D

meteorit canta ffff bine.unde faci nunta? iti ia mult?

anamaria842001
08.06.2010, 15:00:39
meteorit canta ffff bine.unde faci nunta? iti ia mult?
Nunta va avea loc la restaurantul Elegance.Sper sa fie bine.Dar tu de unde ai auzit de formatia Meteorit?

ggabriela_88
09.06.2010, 10:52:14
Nunta va avea loc la restaurantul Elegance.Sper sa fie bine.Dar tu de unde ai auzit de formatia Meteorit?

a cantat la nunta fratelui meu acum 10 ani,a cantat cand a cununat fratele meu acum 5 ani,iar anul trecut a cantat la nunta unor prieteni ! Initial si noi am vrut sa ii luam,dar eu am ales alta formatie !

leelutza
16.06.2010, 18:03:09
Am trimis mail celor de la formatia care-mi va canta la nunta, referitor la discutiile care au fost aici cu senzorul de la Oscar si am primit raspuns ca n-au mai intalnit situatii sa se opreasca muzica, ca ei oricum nu canta "cu zgomot" si ca au sculele asigurate cu 2 baterii in caz ca se intampla ceva. Mai ramane de vazut ce se intampla si la nunta!:)

anays
17.06.2010, 14:35:16
stie cineva nr de tel al celor de la Provincialii ? pls PM.

alina512
22.06.2010, 18:53:07
Am trimis mail celor de la formatia care-mi va canta la nunta, referitor la discutiile care au fost aici cu senzorul de la Oscar si am primit raspuns ca n-au mai intalnit situatii sa se opreasca muzica, ca ei oricum nu canta "cu zgomot" si ca au sculele asigurate cu 2 baterii in caz ca se intampla ceva. Mai ramane de vazut ce se intampla si la nunta!:)

Nu e vorba doar de instrumentele lor ci de faptul ca nu vei mai avea nici lumina daca se intampla asta. Eu am fost la o nunta la un alt restaurant dintr-o localitate din jud. Suceava unde s-a luat lumina pentru aprox. o ora. Iti dai seama ce aiurea e, mireasa era foarte suparata. Bafta! :)

anutza_maria87
28.06.2010, 03:23:45
buna fetelor ! si eu sunt o miresica de 2011 din focsani. vroiam sa va intreb daca aveti cumva nr de telefon al formatiei tomis junior din galatai...ms mult
si mie imi canta tomis junior la nunta.iar nr lor l-am gasit pe un cd.daca nu dai de ei asa du-te la aproape oricerestaurant din focsani ca sigur te poate ajuta cineva

ggabriela_88
28.06.2010, 11:16:35
si mie imi canta tomis junior la nunta.iar nr lor l-am gasit pe un cd.daca nu dai de ei asa du-te la aproape oricerestaurant din focsani ca sigur te poate ajuta cineva

eu nu iam mai luat pe tomis junior !! ma bucur k tie iti canta !!

leelutza
28.06.2010, 13:19:20
Da cum de i-ai gasut liberi pe cei de la Tomis, eu i-am cautat cu un an inainte de nunta si erau luati. Felicitari!

ggabriela_88
28.06.2010, 18:03:14
Da cum de i-ai gasut liberi pe cei de la Tomis, eu i-am cautat cu un an inainte de nunta si erau luati. Felicitari!

tu ce formatie ai?

anutza_maria87
28.06.2010, 22:50:34
e adevarat ca i-am contactat de anul trecut.dar din cate stiu sunt unele date in care ii gasesti mai liberi.iar nunta mea...e in noiembrie...totusi.tu pe cine ai luat?

anutza_maria87
28.06.2010, 22:52:30
eu nu iam mai luat pe tomis junior !! ma bucur k tie iti canta !!
gabriela...tie cine iti canta?

ggabriela_88
29.06.2010, 11:42:04
gabriela...tie cine iti canta?

Mie imi canta Sentimentalii . tu ti_ai ales?