PDA

Versiunea completa : Premier

baby_tweety
22.06.2006, 14:48:19
Eu fac la Premier in grigorescu pe str donath 100.Poti sa te duci sa-l vezi.E de 4 stele super ok, arata bine,nu stiu de cat spatiu ai tu nevoie.Eu am 90 pers max si mi s-a zic ca incap si 200.Acuma nu stiu cat e de adevarat.
MAi e belvedere, langa el panoramic f dragut si el.
La napoca iar stiu ca e mare.Acuma trebuie sa umbli sa vezi exact ce si cum iti place.
Succes.
Daca te mai pot ajuta cu ceva let me know.

Mi-am adus aminte :poti incerca si la hotelurile onix, restaurant marco polo

frumusica_andrea
16.08.2008, 09:58:57
Buna fetelor, prietena mea face nunta la premier ne puteti ajuta si pe noi cu nisthe informati?

alexalia
31.08.2008, 22:50:07
Salut,

Eu am fost nasa de curand la Premier. Pot sa-ti spun ca am doar cuvinte de lauda pentru cei de acolo. Mancarea si servirea au fost impecabile si la timp... s-a vazut ca sunt servicii de 4 stele. Nici macar gheata nu te lasa chelnerul sa-ti pui in pahar.
Si nu a fost asa doar la masa mirilor ci peste tot. Spun asta pentru ca au fost si parintii mei la nunta, care tin sa mentionez ca sunt destul de pretentiosi de felul lor, si la final au avut doar cuvinte de lauda.

Ce sa-ti mai spun? Nunta la care am fost a fost de 94 de invitati, suficient cat sa nu fie preaa aglomerata sala. Dar, din cate am inteles, se pot pune mese si in extinderea pe care si-au facut-o si asa creste capacitatea. Atatat doar ca in extindere cred ca nu au aer conditionat, lucru extrem de important daca e cald afara.

Ii doresc prietenei tale casa de piatra, la fel si tie si daca vrei sa afli ceva anume despre Premier just ask:)

ancaaa
01.09.2008, 09:33:22
Buna fetelor, prietena mea face nunta la premier ne puteti ajuta si pe noi cu nisthe informati?

Te ajut eu ....doar am avut nunta acolo in iulie...spune-mi exact ce vreti sa aflati.....

Karon
01.09.2008, 13:09:20

si noi am avut nunta acolo, anul trecut in octombrie, am fost extrem de multumiti de calitatea serviciilor, de felul in care am fost tratati din prima zi, cand ne-am dus sa ne interesam, pana dupa nunta cand se agitau sa ne ajute la incarcat masina cu bauturile ramase ...

frumusica_andrea
05.09.2008, 00:07:48
Te ajut eu ....doar am avut nunta acolo in iulie...spune-mi exact ce vreti sa aflati.....
cum a fost muzica
?

ancaaa
05.09.2008, 08:59:33
cum a fost muzica
?

Muzica nu am luat-o de la ei....eu am adus Dj de la studio d......si am fost super multumita....

Karon
05.09.2008, 10:36:13
cum a fost muzica
?

Noi am avut muzica de la ei, anul trecut dj era Silviu .... am fost foarte, foarte multumiti de atmosfera pe care a reusit s-o faca(pe la 1 noaptea lumea inca dansa)

andra26
14.09.2008, 19:58:29
Noi am avut muzica de la ei, anul trecut dj era Silviu .... am fost foarte, foarte multumiti de atmosfera pe care a reusit s-o faca(pe la 1 noaptea lumea inca dansa)

tocmai am semnat contractul cu hotel premiere, pana acum suntem multumiti de oferte sper ca va decurge totul bine pana la anul, daca vreo miresica stie ceva mai mult decat s-a spus pe site o rog sa posteze

Multumesc

frumusica_andrea
17.09.2008, 12:37:40
fetelor ne puneti niste pozici sa ne mai dati si noua nisthe idei

alinoaca
26.09.2008, 23:48:03
si noi am avut nunta acolo, anul trecut in octombrie, am fost extrem de multumiti de calitatea serviciilor, de felul in care am fost tratati din prima zi, cand ne-am dus sa ne interesam, pana dupa nunta cand se agitau sa ne ajute la incarcat masina cu bauturile ramase ...

mihaela1177 te rog pune cateva poze cu sala sa vedem cum arata...te rog

laura2112
27.09.2008, 18:27:10
Muzica nu am luat-o de la ei....eu am adus Dj de la studio d......si am fost super multumita....

Poti sa-mi spui cam cu cat timp inainte ti-ai rezervat sala?
Multumesc

andra26
29.09.2008, 14:11:30
Multumesc
laura si eu fac nunta la anu la premier, iar sala am rezervat-o in 12 septembrie si numai aveau decat duminici libere in septembrie si octombire, iar sambetele libere erau cele care urmau dupa a mea ( 17 pica sambata) mi se pare 22 si numai stiu daca mai erau.

Karon
30.09.2008, 14:16:41
mihaela1177 te rog pune cateva poze cu sala sa vedem cum arata...te rog

nu am poze doar cu sala... in link-ul din semnatura sunt poze de la nunta, nu prea sunt orientate pe sala, dar iti poti face o impresie cat de cat

noua ne-a placut tare mult cum era amenajat restaurantul, asa ca nu am adaugat decat aranjamente florale (fete de masa elegante aveau ei, iar huse pe scaune nu suport, desi au ceva huse croite pe forma scaunelor... deci ar trebui sa arate mai ok)

Arina3891
30.09.2008, 14:23:47
Au, intr-adevar huse croite exact pe scaunele lor. Eu am vazut bej deschis si aratau excelent, ca si cum asa ar fi scaunul, fara sa arate a husa.

Karon
30.09.2008, 14:33:02
tocmai am semnat contractul cu hotel premiere, pana acum suntem multumiti de oferte sper ca va decurge totul bine pana la anul, daca vreo miresica stie ceva mai mult decat s-a spus pe site o rog sa posteze

Multumesc

o singura adaugire ... inainte de nunta se plangea o cunostinta ca a fost la nunta la Premier si nu a fost servit cu bautura suficient de prompt(bauturile nu erau puse pe masa) ...

asa ca ne-am hotarat ca nu vrem sa riscam asa ceva si cum tineam neaparat ca invitatii nostri sa fie serviti, nu sa se intinda dupa sticla, le-am cerut sa ne dea 1 chelner la 10 oameni, in loc de 1 la 20 cat ofereau atunci (contra cost evident) ... chelnerii platiti in plus avand ca sarcina principala sa se ocupe de paharele invitatilor

nu stiu sigur daca nu ar fi fost suficient 1 la 20 ... dl Flaviu si dl Nae ne-au asigurat ca se descurca, totusi nu am vrut sa riscam

spor la pregatiri!

andra26
30.09.2008, 17:15:52
o singura adaugire ... inainte de nunta se plangea o cunostinta ca a fost la nunta la Premier si nu a fost servit cu bautura suficient de prompt(bauturile nu erau puse pe masa) ...

asa ca ne-am hotarat ca nu vrem sa riscam asa ceva si cum tineam neaparat ca invitatii nostri sa fie serviti, nu sa se intinda dupa sticla, le-am cerut sa ne dea 1 chelner la 10 oameni, in loc de 1 la 20 cat ofereau atunci (contra cost evident) ... chelnerii platiti in plus avand ca sarcina principala sa se ocupe de paharele invitatilor

nu stiu sigur daca nu ar fi fost suficient 1 la 20 ... dl Flaviu si dl Nae ne-au asigurat ca se descurca, totusi nu am vrut sa riscam

spor la pregatiri!

mihaela ti-am vazut pozele foarte frumoase si voi ati fost frumosi felicitari, acum parca imi creste nerabdarea:)), noi cand am fost sa vorbim cu sefu de sala ne-au zis ca ar avea 10 chelneri din ce tin minte il mai treb pe iubi sa fiu sigura, sper sa nu fie nevoie sa mai aducem pentru ca aici sunt de acord cu tine vreau ca toata lumea sa se simta bine, cati invitati ai avut eu voi avea in jur de 120, ati avut loc de dans?

Karon
01.10.2008, 10:09:28
mihaela ti-am vazut pozele foarte frumoase si voi ati fost frumosi felicitari, acum parca imi creste nerabdarea:)), noi cand am fost sa vorbim cu sefu de sala ne-au zis ca ar avea 10 chelneri din ce tin minte il mai treb pe iubi sa fiu sigura, sper sa nu fie nevoie sa mai aducem pentru ca aici sunt de acord cu tine vreau ca toata lumea sa se simta bine, cati invitati ai avut eu voi avea in jur de 120, ati avut loc de dans?

multumim :) pentru noi a fost o nunta de vis :)

am avut 120 persoane si a fost suficient loc de dans ... am vazut o inregistrare cu o nunta de 165 persoane in aceeasi sala si abia daca aveau 2 culoare in forma de T unde se inghesuiau sa danseze ... noi am zis ca mai mult de 130 nu ne intindem sub nici o forma ... 120 e la fix as zice

10 chelneri la 120 persoane e suficient

laura2112
01.10.2008, 10:24:05
Cat este pretul meniului pentru anul viitor?

ancaaa
01.10.2008, 13:40:29
Multumesc

Scuze ca doar acuma iti raspund...am rezervat sala cu un an inainte...
Si mai vreau sa adaug sa aveti mare grija la chelneri..pt ca si noua ne-au spus ca ne dau 7 pt 120 pers si eu am vazut in sala doar 5....
Iar pretul meniului ( pt ca am vazut ca ai intrebat laura) nu este unul fix...il aflii atunci cand iti faci meniul pt nunta...ei au o lista de preturi si asa se ajunge la o suma exacta....de exemplu eu am platit 110 lei/ pers pt 4 feluri de mancare + o cafea + paine.

laura2112
01.10.2008, 16:15:47
Scuze ca doar acuma iti raspund...am rezervat sala cu un an inainte...
Si mai vreau sa adaug sa aveti mare grija la chelneri..pt ca si noua ne-au spus ca ne dau 7 pt 120 pers si eu am vazut in sala doar 5....
Iar pretul meniului ( pt ca am vazut ca ai intrebat laura) nu este unul fix...il aflii atunci cand iti faci meniul pt nunta...ei au o lista de preturi si asa se ajunge la o suma exacta....de exemplu eu am platit 110 lei/ pers pt 4 feluri de mancare + o cafea + paine.

Casa de piatra!!!!!!!
Multumesc foaaaaaaaarte mult de raspuns.

andra26
01.10.2008, 16:18:01
Multumesc mihaela, noi vom chema 150 dar nu ne asteptam sa vina mai mult de 120 si ne-au spus ca vor deschide si sala cealalta daca vor fi multi si aici am emotii ca nu stiu cum s-ar desfasura petrecerea asa, dar oricum pe toti nu-i poti multumi

Ancaa noua ne-au zis de 10 chelneri, ca iubi chiar era mirat ca au asa multi, dar bine ca mi-ai zis ca vom stabili asat clar la anu, iar daca e nevoie mai aducem.

Laura meniu inca nu e fix, ceea ce e normal pentru vor creste preturile pana la anul, si ne-au spus ca va incepe de la 150 ron acum depinde si ce alegi tu si avem voie sa aducem bautura si tortul, plus ca vi se ofera si o camera asta a fost sincer ceea ce ne-a incantat mai mult:"> in afara de sala:-p pe care o stiam de la banchetul lui iubi si de atunci am ramas impresionati.

andra26
01.10.2008, 16:19:27
Casa de piatra!!!!!!!
Multumesc foaaaaaaaarte mult de raspuns.

Scuze Anca casa de piatra si multa fericire, eu abia acum amr ealziat ca tu esti deja casatorita:D

ancaaa
02.10.2008, 12:00:31
Multumesc mult fetele...daca mai aveti intrebari bombardati cu ele in mine pt ca toate mi's prospete inca....oricum concluzia este ca restaurantul este f elegant, mancarea extraordinara , sala superba...asa ca nu va faceti probleme pt ca o sa iasa superb totul...

andra26
02.10.2008, 16:20:12
Multumesc mult fetele...daca mai aveti intrebari bombardati cu ele in mine pt ca toate mi's prospete inca....oricum concluzia este ca restaurantul este f elegant, mancarea extraordinara , sala superba...asa ca nu va faceti probleme pt ca o sa iasa superb totul...

Anca voi la ultimul fel ce ati servit, am vazut ca unele restaurante au clatite cu carne dar nu stiu daca si premier are cel putin in varianta de meniu care am primit-o nu era mentionat.

Mersi>:D<

alinoaca
05.10.2008, 10:52:34
[quote=mihaela1177;1131503]nu am poze doar cu sala... in link-ul din semnatura sunt poze de la nunta, nu prea sunt orientate pe sala, dar iti poti face o impresie cat de cat

Mihaela1177 multumesc foarte mult! Sala este foarte frumoasa si mirii la fel! Casa de piatra si multumesc inca o data!!!

ancaaa
06.10.2008, 09:09:43
Anca voi la ultimul fel ce ati servit, am vazut ca unele restaurante au clatite cu carne dar nu stiu daca si premier are cel putin in varianta de meniu care am primit-o nu era mentionat.

Mersi>:D<

Nu stiu daca premier are clatite cu carne..chiar nu am obs in meniu...noi am dat sarmale pt ca la sf ramane tineretul (baietii sunt deja f veseli si li se face foame si le trebuie ceva consistent) si am considerat ca merge mai bine decat platouri de branza cu fructe.Oricum nu se prea mananca al 4 lea fel (sarmalutele le-am pus intr-un singur bol pe masa si fiecare s-a servit cu cate a dorit)...iar ce a ramas am dus acasa si le-am servit a 2 a zi (noi am facut masa a 2 a zi cu neamurile si cu prietenii f buni).

Karon
07.10.2008, 11:17:17
[quote=mihaela1177;1131503]nu am poze doar cu sala... in link-ul din semnatura sunt poze de la nunta, nu prea sunt orientate pe sala, dar iti poti face o impresie cat de cat

Mihaela1177 multumesc foarte mult! Sala este foarte frumoasa si mirii la fel! Casa de piatra si multumesc inca o data!!!

Multumim! :)
cu drag! ... daca te mai pot ajuta cu ceva, sa spui

andra26
07.10.2008, 15:06:45
Nu stiu daca premier are clatite cu carne..chiar nu am obs in meniu...noi am dat sarmale pt ca la sf ramane tineretul (baietii sunt deja f veseli si li se face foame si le trebuie ceva consistent) si am considerat ca merge mai bine decat platouri de branza cu fructe.Oricum nu se prea mananca al 4 lea fel (sarmalutele le-am pus intr-un singur bol pe masa si fiecare s-a servit cu cate a dorit)...iar ce a ramas am dus acasa si le-am servit a 2 a zi (noi am facut masa a 2 a zi cu neamurile si cu prietenii f buni).

Multumesc mult>:D<

Cicii
20.02.2009, 23:37:18

N-am mai vazut pe nimeni recent sa scrie despre Premier.....
nu mai face nimeni nunti acolo anul acesta sau la anul????Sper sa nu fiu singura.:-s
Noi ne-am hotarat recent pentru acest restaurant,speram sa fie o buna alegere si sa nu fim dezamagiti.Personal nu l-am vazut, dar parintii nostri au fost incantati de el.Sper ca si calitatea serviciilor sa se ridice la patru stele,atat cat pretind ei ca are hotelul.
Cine a avut nunta...ati putea sa postati pe site poze ?? Eu am vazut poze cu restaurantul doar pe site-ul lor dar mi-ar placea sa vad cum arata amenajat pentru o nunta.
Pupici

andra26
05.03.2009, 14:08:28
nu mai face nimeni nunti acolo anul acesta sau la anul????Sper sa nu fiu singura.:-s
Noi ne-am hotarat recent pentru acest restaurant,speram sa fie o buna alegere si sa nu fim dezamagiti.Personal nu l-am vazut, dar parintii nostri au fost incantati de el.Sper ca si calitatea serviciilor sa se ridice la patru stele,atat cat pretind ei ca are hotelul.
Cine a avut nunta...ati putea sa postati pe site poze ?? Eu am vazut poze cu restaurantul doar pe site-ul lor dar mi-ar placea sa vad cum arata amenajat pentru o nunta.
Pupici

Eu voi avea in octombrie nunta la premier, stai linistita si eu am avut aceleasi temeri, dar am auzit numai de bine citeste si posturile fetelor care au avut nunta si te vei linisti>:D<

bianca23
14.03.2009, 15:52:48
Cicii ai rezervat Premierul in ziua in care vroiam si eu:(....asta e...daca mm am gandit prea mult...sa ai o nunta superba!

Cicii
20.03.2009, 18:10:05
Cicii ai rezervat Premierul in ziua in care vroiam si eu:(....asta e...daca mm am gandit prea mult...sa ai o nunta superba!

Bianca....imi pare rau:( .Oricum si noua ne-a luat aproape 3 luni pana ne-am hotarat.Premier nu a fost prima noastra alegere...oricum a fost dificil pana am gasit ceva care sa fie potrivit pt o nunta mica (majoritatea restaurantelor care ne-au placut conditionau numarul de persoane iar Premier a fost singurul care se incadra in numarul de oameni pe care ii avem noi si care se ridica cat de cat la asteptarile noastre).Speram sa fie bine.
Succes !!!!!!
Chiar nu are nimeni poze cu restaurantul amenajat pentru nunta??????????Miresici care ati facut nunta acolo[-o<
Pupici

sonia02gh
17.06.2009, 16:09:39
Salutare miresici!

Va scriu deoarece am fost de curand la o nunta la Hotel Premier si ma gandeam ca v-ar ajuta un feedback. Carcotasa cum sunt, am sa incep cu aspectele care nu mi-au placut mie. Inteleg ca sala se adreseaza nuntilor cu un numar mai restrans de invitati, dar totusi trebuie avut grija cum se aseaza mesele. Saracii chelneri nu puteau sa ajunga la mese de cei care dansau. Pana la urma chelnerii au renuntat sa mai stea pe langa mese pentru a servi bautura si apareau doar cand trebuia servita mancare. Deci ne-am servit singuri cu bautura. De asemenea, mai veneau oameni, care probabil erau cazati la hotel si mancau chiar pe hol, la intrarea in sala, iar chelnerii care ii serveau trebuiau sa treaca prin sala de nunti pentru a ajunge la bucatarie si invers. Cam neplacut.
Nu m-a impresionat nici mancarea, si nu ma refer aici la felul mancarii ci la cum s-a gatit. Nu as generaliza la acest capitol, deoarece am mai mancat la acest local si mancarea a fost foarte buna. Doar de data aceasta am avut de obiectat.
In rest, sala a fost aranjata pe auriu si arata foarte bine. Localul e curat, modern decorat, iar chelnerii se straduiau sa faca fata cat mai bine situatiei.
Cam atat deocamdata.
Spor la treaba.

Oa_nna
20.06.2009, 18:02:11
BUna fetelor

Noi vrem sa facem nunta anul viitor in 4 septembrie 2010 la restaurnatul Premier din Cluj... ati mai facut careva acolo? cum a fost?

Am fost si ne-am interesat si ne cer 10% din meniu pt plata chelnerilor + 2 % stricaciuni sau daune cum le zic eu.
Mie mi se pare f mult 10% din valoarea meniurilor. VOI ce parere aveti???

Astept raspunsurile voastre
;-)

Oa_nna
20.06.2009, 18:34:08
Buna,
Noi vrem sa facem nunta la Premier la anul pe 4 septembrie... intr-adevar pretul meniului numai in ziua in care il faci o sa stii exact suma .... dar mie mi se pare ff mult sa platesc pentru chelneri 10% din valoarea totala a meniurilor + 2 % pt stricaciuni

Voi ce pare aveti???

Shireen
20.06.2009, 19:09:45
Buna,
Noi vrem sa facem nunta la Premier la anul pe 4 septembrie... intr-adevar pretul meniului numai in ziua in care il faci o sa stii exact suma .... dar mie mi se pare ff mult sa platesc pentru chelneri 10% din valoarea totala a meniurilor + 2 % pt stricaciuni

Voi ce pare aveti???

la majoritatea restaurantelor se plateste pretul unui meniu sau 150 lei. depinde ce numar de chelneri vrei si cati invitati ai!

alexalia
21.06.2009, 08:18:47
Buna,

Voi ce pare aveti???

Eu am fost nasa acolo. Si faptul ca se plateste 10%+2% e intr-adevar un minus, dar un foarte mare plus, cel putin anul trecut, a fost pretul meniului. Nu mai tin minte exact la cat au iesit finii nostri, dar stiu ca au iesit super cu meniul. Si e 4 stele. Si au si avut un meniu f bogat.

Si 10+2% se plateste in destule alte locuri.

Oa_nna
21.06.2009, 12:18:28
:D
Eu am fost nasa acolo. Si faptul ca se plateste 10%+2% e intr-adevar un minus, dar un foarte mare plus, cel putin anul trecut, a fost pretul meniului. Nu mai tin minte exact la cat au iesit finii nostri, dar stiu ca au iesit super cu meniul. Si e 4 stele. Si au si avut un meniu f bogat.

Si 10+2% se plateste in destule alte locuri.

Aha... ok ... ms mult de informatii.... acuma o sa vedem si noi ... cum o sa fie ... pt ca peste o saptamana ... mergem si noi nasi in acelasi restaurant.... acuma sa vedem cum o sa iasa finutzi nostri...

Am vazut pe acest forum mai multe plusuri pt acest restaurant decat minusuri, iar daca multa lume este mutumita .... cred ca o sa fie ok si la noi :D ...

Multumesc inca o data fetelor @};-

Cicii
25.06.2009, 18:00:57
:D

Aha... ok ... ms mult de informatii.... acuma o sa vedem si noi ... cum o sa fie ... pt ca peste o saptamana ... mergem si noi nasi in acelasi restaurant.... acuma sa vedem cum o sa iasa finutzi nostri...

Am vazut pe acest forum mai multe plusuri pt acest restaurant decat minusuri, iar daca multa lume este mutumita .... cred ca o sa fie ok si la noi :D ...

Multumesc inca o data fetelor @};-
Spune-ne si noua cu ce impresii ai ramas despre Premier.Din cate am inteles o sa fi nasa acolo peste cateva zile.Deabea astept fiindca si eu o sa am nunta acolo anul viitor.Momentan nu locuiesc in Cluj,asa ca habar nu am cum arata restaurantul iar site-ul lor de pe internet nu are poze foarte multe mai ales cand e aranjat pt nunti.Am citit fel si fel de pareri despre Premier,asa ca orice impresie conteaza pentru viitoarele miresici care o sa aiba nunta acolo.
Pupici

m1n2c3
06.07.2009, 18:02:53
Buna

Eu am avut nunta la Premier anul acesta in primavara.
Daca va intereseaza detalii despre cum a fost va stau la dispozitie cu informatii
Noi am fost foarte multumiti de servicii

m1n2c3
06.07.2009, 18:05:47
Mancarea a fost gustoasa si aspectuoasa.
Toti invitatii au fost multumiti.
Ofera si camera mirilor gratuit.
Ii recomand cu caldura.

Am uitat sa mentionez:
-chelneri foarte atenti cu oaspetii
-servire prompta.Sala este decorata cu bun gust. Nu prea ai ce sa o mai aranjezi, iar asta este un avantaj zic eu.Capacitatea s-a marit, au facut de curand o noua sala.
-baile impecabile superdotate si civilizate

Am pus si cateva poze de la restaurant

inca o poza :)

si inca 2 si gata..

dianadidi
06.07.2009, 19:53:00
salutare tuturor miresicilor,
am auzit ca cei de la Premier ridica un cort de lux special pt nunti mai mari si ca deja au inceput lucrarile,voi nu stiti nimic.
v-am pupat

Cicii
12.07.2009, 18:43:26
Buna

Eu am avut nunta la Premier anul acesta in primavara.
Daca va intereseaza detalii despre cum a fost va stau la dispozitie cu informatii
Noi am fost foarte multumiti de servicii

Multumim mult de informatii,dar mai ales de poze.
Ai avut o nunta frumoasa.Casa de piatra!!!!
Cate persoane ai avut? Noi o sa avem in jur de 110-120 si mi-e teama ca o sa fie inghesuiala,mai ales ca vreau sa inchiriez mese rotunde. Poate reusesc sa restrang lista la 100 ...dar...am inteles ca minimul de persoane acceptate e 120,deci platesc oricum 120 de meniuri.Nu mai stiu ce sa zic.
Daca si-a amenajat cineva sala de la Premier cu mese rotunde....poze, va rog mult de tot.
Pupici

Oa_nna...
Asteptam cu nerabdare impresiile tale de la nunta la care ai fost nasica.Parca ziceai ca a fost la Premier,nu???
Pupici

m1n2c3
13.07.2009, 10:43:10
Multumim mult de informatii,dar mai ales de poze.
Ai avut o nunta frumoasa.Casa de piatra!!!!
Cate persoane ai avut? Noi o sa avem in jur de 110-120 si mi-e teama ca o sa fie inghesuiala,mai ales ca vreau sa inchiriez mese rotunde. Poate reusesc sa restrang lista la 100 ...dar...am inteles ca minimul de persoane acceptate e 120,deci platesc oricum 120 de meniuri.Nu mai stiu ce sa zic.
Daca si-a amenajat cineva sala de la Premier cu mese rotunde....poze, va rog mult de tot.
Pupici

Noi am avut 160 de persoane..cu mese dreptunghiulare..de 10 si 12 persoane..si am asezat invitatii in ambele sali.Au incaput atatea persoane pentru ca nu am avut ring de dans.Dar din cate am vorbit cu sefii de sala parca tin minte ca ziceau ca incap 120 cu tot cu partea pentru dans..cel mai bine ar fi sa mai discuti cu cineva de la sala..chiar si telefonic ti se ofera informatii.Nr lor il gasesti pe site.Eu am sunat de mai multe ori si totdeauna au fost amabili si mi-au raspuns.
Cred ca va arata deosebit cu mese rotunde.Orice mai ai nevoie sa-ti spun cu drag...Spor la pregatiri!>:D<

Oa_nna
13.07.2009, 16:48:46
Oa_nna...
Asteptam cu nerabdare impresiile tale de la nunta la care ai fost nasica.Parca ziceai ca a fost la Premier,nu???
Pupici

BUna fetelor!!!
da intar-adevar am fost nasica la Premier... mancarea a fost tare buna si servirea promta.. nu am ce comenta... inca nu am primit pozele de la finuti dar cum am sa le primesc am sa pun cateva pe forum... la aceasta nunta au fost in total 156 de persoane, si s-au folosit ambele sali, a fost loc destul de dans, pot spune chiar aerisit.... cam atat imi vine in cap acuma... daca mai aveti intrebari cu cel mai mare drag va raspund... sper sa si stiu=))

monica_catalina
25.07.2009, 11:23:35
noi o sa avem nunta pe 24 oct ..la o satpaman dupa tine , ti-ai pregatit menuiul si tot ?
ca noi inca avem ffoarte mult de lucru si sa nu intram in panica

p_andrea
11.08.2009, 16:28:34
Buna fetelor!

Stie cineva daca la Premier sala este si pentru fumatori? Am auzit ca se iese la fumat...
Multumesc...

Nerea
25.08.2009, 19:51:17
Cam cat costa un meniu modest la Premier?

la majoritatea restaurantelor se plateste pretul unui meniu sau 150 lei. depinde ce numar de chelneri vrei si cati invitati ai!
Este inclusa si bautura in acest pret sau...?

monica_catalina
30.08.2009, 23:02:36
noi avem in 24 oct nunta la premier , cei de acolo ne-au pus la dispozitie o lista cu preturi la aperitive reci , calde , fripturi ,garnituri ,desert..ect si de acolo poti decide si in functie de pret .

PUFF
04.09.2009, 17:42:22
Buna fetelor!

Stie cineva daca la Premier sala este si pentru fumatori? Am auzit ca se iese la fumat...
Multumesc...

eu am avut nunta de 2 ani si se fuma, pt ca au un sistem bine pus la punct de filtrare a aerului, cei nefumatori sesizeaza f putin ca se fumeaza

andra26
19.10.2009, 19:27:32
Am avut sambata nunta de 120 de persoane. Noi am decis sa folosim ambele sali; plusuri - servirea ireprosabila, chelneri promti, foarte atenti mereu cu zambetul pe buze, sala superba si eleganta nu trebuie sa investesti prea mult in aranjamente, ringul de dans a fost foarte aerisit la 120 de persoane, dupa cum spunea PUFF au un sistem de filtrare al aerului foarte bun si nu s-a simtit fumul de tigara. Mancarea excelenta, am iesit foarte bine cu meniul pentru un restaurant de 4 stele si ne-au facut reducere la cazare pentru invitati.
Ce m-a deranjat a fost ca aveau inca o petrecere si treceau cu mancarea prin sala noastra, dar am avut noroc ca lumea s-a simtit atat de bine ca nu a remarcat nimeni in afara de noi.

Cicii
25.10.2009, 22:10:42
Buna....
Am vazut ca multe dintre voi ati folosit ambele sali ale restaurantului...nu credeti ca invitatii care stau in sala mica sunt izolati fata de restul ? Si eu am nunta la Premier anul viitor si ma tot gandesc cum sa folosesc spatiul si sa aranjez mesele ca sa nu trebuiasca sa pun invitati si in alta sala si toata lumea sa fie multumita.Sincera sa fiu mie nu mi-ar placea sa ma duc la o nunta si sa fiu pusa intr-un separeu.Asta e doar o parere,poate altor persoane le place.

pusicu
26.10.2009, 10:13:20
Buna....
Am vazut ca multe dintre voi ati folosit ambele sali ale restaurantului...nu credeti ca invitatii care stau in sala mica sunt izolati fata de restul ? Si eu am nunta la Premier anul viitor si ma tot gandesc cum sa folosesc spatiul si sa aranjez mesele ca sa nu trebuiasca sa pun invitati si in alta sala si toata lumea sa fie multumita.Sincera sa fiu mie nu mi-ar placea sa ma duc la o nunta si sa fiu pusa intr-un separeu.Asta e doar o parere,poate altor persoane le place.
Problema cu separeul am avut-o si eu la Victoria. Eu va recomand in cazul in care nu intra toti invitatii intr-o singura sala sa puneti acolo familia, persoane mai apropiate care inteleg situatia si nu fac figuri, muzicantii, foto-video.

laura2112
26.10.2009, 13:59:41
Am avut sambata nunta de 120 de persoane. Noi am decis sa folosim ambele sali; plusuri - servirea ireprosabila, chelneri promti, foarte atenti mereu cu zambetul pe buze, sala superba si eleganta nu trebuie sa investesti prea mult in aranjamente, ringul de dans a fost foarte aerisit la 120 de persoane, dupa cum spunea PUFF au un sistem de filtrare al aerului foarte bun si nu s-a simtit fumul de tigara. Mancarea excelenta, am iesit foarte bine cu meniul pentru un restaurant de 4 stele si ne-au facut reducere la cazare pentru invitati.
Ce m-a deranjat a fost ca aveau inca o petrecere si treceau cu mancarea prin sala noastra, dar am avut noroc ca lumea s-a simtit atat de bine ca nu a remarcat nimeni in afara de noi.

Poti sa-mi spui te rog la pret ti-a iesit meniul?
Multu

andra26
26.10.2009, 19:19:15
Referitor la separeu, nu am considerat ca e chiar separeu pentru ca usile s-au deschis si s-au dat la o parte perdelele, iar in prima sala au fost pusi tinerii pe care i-am anuntat dinainte despre ce este vorba, i-am intrebat daca i-ar deranja si nu am intampinzt probleme, mai mult in prima sala au stat fratele si verisorul primar al sotului meu, care au preferat sa fie cu prietenii si colegii nostri decat in prima sala, dupa nunta mi-au spus ca a fost foarte bine asa fiindca nu s-au simtit stresati.
In prima sala incapeau toti 120, dar ringul de dans era mult mai mic si nu am vrut , oricum multumita dj-ului nimeni nu a stat jos, ringul a fost in permanenta plin, si nu am avut impresia ca am nedreptatit pe cineva.

andra26
26.10.2009, 19:20:45
Poti sa-mi spui te rog la pret ti-a iesit meniul?
Multu

Laura iti zic pe pm nu stiu daca am voie.

m_ludusan
02.11.2009, 10:13:04
Pupici

buna.... si eu voi face anul viitor nunta tot la premier...deci nu esti singura...si eu am emotii, dar sper ca va fi bine...noi am ales meniul all inclusive...a mai facut cineva all inclusive la premier?

m_ludusan
02.11.2009, 11:49:00

buna andra...Casa de piatra iti doresc! M-ar interesa si pe mine pretul meniului si in ce a constat acesta...si daca poti te rog sa postezi niste poze cu aranjamentul salii...multumesc!

RaluF
02.11.2009, 21:33:49
Referitor la separeu, nu am considerat ca e chiar separeu pentru ca usile s-au deschis si s-au dat la o parte perdelele, iar in prima sala au fost pusi tinerii pe care i-am anuntat dinainte despre ce este vorba, i-am intrebat daca i-ar deranja si nu am intampinzt probleme, mai mult in prima sala au stat fratele si verisorul primar al sotului meu, care au preferat sa fie cu prietenii si colegii nostri decat in prima sala, dupa nunta mi-au spus ca a fost foarte bine asa fiindca nu s-au simtit stresati.
In prima sala incapeau toti 120, dar ringul de dans era mult mai mic si nu am vrut , oricum multumita dj-ului nimeni nu a stat jos, ringul a fost in permanenta plin, si nu am avut impresia ca am nedreptatit pe cineva.
buna, si eu o sa am nunta anul viitor in 18 iulie si ma gandeam daca cei de la premier au si un dj si cum este acesa?
stiecareva dintre voi ceva despre el?

andra26
03.11.2009, 19:27:43
buna andra...Casa de piatra iti doresc! M-ar interesa si pe mine pretul meniului si in ce a constat acesta...si daca poti te rog sa postezi niste poze cu aranjamentul salii...multumesc!

Buna, multumesc, scuze ca raspund cu intarziere dar abia m-am intors din luna de miere, pretul meniului ti-l zic in pm legat de ceea ce a inclus am avut aperitivul rece foarte bogat nu pot sa-ti detaliez tot ce a inclus fiindca nici eu nu mai stiu exact, la aperitivul cald am avut snitel elvetian cu castraveti murati, friptura din pulpe de pui si carne macra de porc cu cartofi aurii, orez si legume mexicane, dupa tort am ales sa servim sarmale, doua cafele. :)La bautura in loc de vodka pe care o dau am luat garonne, erau doua beri incluse in meniu dar am preferat sa luam toata berea de la ei fiindca diferenta de pret fata de depozit nu era mare, cam atat imi amintesc sper sa iti fie de folos.
Referitor la aranjamentul salii inca nu am primit pozele de la fotograf, cand le voi avea voi posta.:)

andra26
03.11.2009, 19:29:47
buna, si eu o sa am nunta anul viitor in 18 iulie si ma gandeam daca cei de la premier au si un dj si cum este acesa?

Legat de dj-ul de la premier nu am prea multe informatii fiindca am avut dj-ul din alta parte, userul Ancaa mi se pare ca a mers cu el si a si postat cateva pagini mai inainte, vorbeste cu ea legat de asta.

m_ludusan
04.11.2009, 08:51:38
:*
Buna, multumesc, scuze ca raspund cu intarziere dar abia m-am intors din luna de miere, pretul meniului ti-l zic in pm legat de ceea ce a inclus am avut aperitivul rece foarte bogat nu pot sa-ti detaliez tot ce a inclus fiindca nici eu nu mai stiu exact, la aperitivul cald am avut snitel elvetian cu castraveti murati, friptura din pulpe de pui si carne macra de porc cu cartofi aurii, orez si legume mexicane, dupa tort am ales sa servim sarmale, doua cafele. :)La bautura in loc de vodka pe care o dau am luat garonne, erau doua beri incluse in meniu dar am preferat sa luam toata berea de la ei fiindca diferenta de pret fata de depozit nu era mare, cam atat imi amintesc sper sa iti fie de folos.
Referitor la aranjamentul salii inca nu am primit pozele de la fotograf, cand le voi avea voi posta.:)

Iti multumesc foarte mult pt informatii:*. abia asteptam sa vedem pozele...pusy

monica_catalina
06.11.2009, 22:21:49
noi am avut acum in 24 octomrie nunta la premier , toata lumea a fost incantata de amabilitatea ospatarilor , seful de sala foarte promt la rugamintile noastre antent cu invitati .. ne-a ajutat cu meniul ..asta merge ..asta nu merge ....si cu momentele mai importante din timpul nunti ,mancarea a fost iarasi foarte buna ...cel putin asa mi-au spus ,eu ca si mireasa nu am mancat decat din aperitivul cald peste....a fost deosebit de bun.
muzica am avut de la ei, pe silviu ...am avut tot timpul ringul plin de oameni. l-am cunoscut cu o saptamana inainte de nunta ..am spus ce vrem ce nu vrem ......si cam atat ,noi am fost foarte multumiti de el si il recomand cu caldura ...

codrutzagirl
08.11.2009, 00:13:04
noi am avut acum in 24 octomrie nunta la premier , toata lumea a fost incantata de amabilitatea ospatarilor , seful de sala foarte promt la rugamintile noastre antent cu invitati .. ne-a ajutat cu meniul ..asta merge ..asta nu merge ....si cu momentele mai importante din timpul nunti ,mancarea a fost iarasi foarte buna ...cel putin asa mi-au spus ,eu ca si mireasa nu am mancat decat din aperitivul cald peste....a fost deosebit de bun.
muzica am avut de la ei, pe silviu ...am avut tot timpul ringul plin de oameni. l-am cunoscut cu o saptamana inainte de nunta ..am spus ce vrem ce nu vrem ......si cam atat ,noi am fost foarte multumiti de el si il recomand cu caldura ...
Casa de piatra va doresc. Si eu trebuia sa am nunta la Premier anul acesta dar nu am mai reusit datorita unor prb. \asa ca am amanat-o pt la anu. Vrem in continuare Premier pt ca ne-a facut o impresie buna. Poti sa imi zici te rog despre decorarea salii cate ceva. \ce ti=a impus , ce preturi au ? la huse , flori ,etc. Sau ai colaborat cu o firma pt toate astea? Si daca ai si niste poze ar fi si mai bine. Iti multumesc^:)^

monica_catalina
15.11.2009, 09:57:49
multumesc mult pentru urari :) la fel si voua
de la hotel nu ne-au impus decat 100 ml de bautura sa o luam de la ei,in rest puteai sa aduci ce ai vrei nu era problema
noi am ales aperitiul (maritini si campari), pe langa asta noi am mai luat de la ei sampania , bere , suc cola , fanta , apa , santal
Preturile erau apropiate de cele din magazine .
husele le-am luat tot de la ei , parca 3.5 ne-o luat pe husa la scaun
florile le-am avut de la ana flor (marasti) si am fost tare multumita am avut un buchet bestial (trandafiri portocali pene si caltz ).
meniul pe noi ne-o costat 138 ron (trei feluri de mancarei si o inghetata), nu am vrut 4 feluri pentru ca nu se mananca
muzica iara poti sa alegi tu ..noi la-m ales pe silviu si nu ne pare rau ..o fost bestial
daca mai ai nevoie de ceva cu mare drag :)

alinoaca
15.11.2009, 15:33:28
Buna RaluF! Da cei de la Premier au un dj foarte bun, pe Silviu. Ti-l recomand cu incredere!

RaluF
18.11.2009, 10:40:50
multumesc frumos de raspunsuri, voi incerca sa iau legatura cu el.

melinda21
18.11.2009, 11:05:23
si eu voi avea nunta la Premier si as vrea sa stiu parerea celor care si-au facut nunta acolo

Cate persoane ati avut, cum a fost aranjata sala, mesele si tot ce tine de sala

Oa_nna
19.12.2009, 19:27:37

Buna,

ai voie sa postezi preturi si meniul... daca dai pm-uri noi celelalte miresici ... nu o sa aflam ce si cum..si atunci ce rost mai are discutia despre mpremier.. daca nu postam si detalii.. doar asa ca ne-am simtit bine si am fost multumiti.. ii cam vag... pune-ti va rog si preturi... meniuri... minusuri daca aveti.. nu doar plusuri... sa stie lumea pe viitor.. multumesc

andra26
19.12.2009, 22:59:10
[quote=Oa_nna;2778096]Buna,

ai voie sa postezi preturi si meniul... daca dai pm-uri noi celelalte miresici ... nu o sa aflam ce si cum..si atunci ce rost mai are discutia despre mpremier.. daca nu postam si detalii.. doar asa ca ne-am simtit bine si am fost multumiti.. ii cam vag... pune-ti va rog si preturi... meniuri... minusuri daca aveti.. nu doar plusuri... sa stie lumea pe viitor.. multumesc[/quo

Am raspuns detaliat atat in mesajul pe care l-am postat dupa nunta cat si fiecarei miresici care m-a intrebat in particular.
Nu stiam daca am voie sa postez sau nu pretul meniului, noi am iesit 160 RON de persoana cu berea, garonne si sucurile luate de la ei. Vin, tuica, whisky am adus noi.
Am spus am fost foarte multumiti de servicii , chiar si oaspetii s-au sesizat ( ca sa dau un exemplu pozitiv, :)) un chelner a primit o plimbare gratis cu taxiul de la un invitat drept multumire pentru felul in care l-a servit)
Singurul lucru care m-a deranjat a fost faptul ca au trecut cu mancarea prin sala noastra pentru petrecerea pe care o aveau in sala de sus, dar din fericire nimeni in afara de noi nu s-a sesizat.
Sper ca am reusit sa-ti clarific toate nelamuririle.:)

RaluF
01.02.2010, 16:43:39
as avea si eu o intrebare pentru miresicile care si-au facut nunata la premier, pun la dispozitia noastra si fetele de masa chiar daca avem alta firma de aranjat sala, sau trebuie sa aducem fetele de masa?
am auzit ac unele restaurante nu mai dau fete de masa daca nu alegi sa iti aranjezii sala cu firma agreata de ei sau cu produsele lor... ceea ce mi se pare o prostie.
mersi mult

m1n2c3
01.02.2010, 22:41:26
as avea si eu o intrebare pentru miresicile care si-au facut nunata la premier, pun la dispozitia noastra si fetele de masa chiar daca avem alta firma de aranjat sala, sau trebuie sa aducem fetele de masa?
am auzit ac unele restaurante nu mai dau fete de masa daca nu alegi sa iti aranjezii sala cu firma agreata de ei sau cu produsele lor... ceea ce mi se pare o prostie.
mersi mult
Buna ,

Eu nu am avut agentie pentru decorarea salii insa s-a ocupat totusi o persoana de cateva detalii care mi le-am dorit eu sa fie. Cat despre fetele de masa pe mine nu m-au intrebat daca am agentie sau daca se va ocupa cineva de aranjatul salii. Deci nu s-a pus o astfel de problema. In plus pe langa fetele de masa care au fost puse la dispozitie de ei, am primit si servetele aurii si lumanari tot aurii in pretul huselor (3.5 lei/persoana). - probabil ca tu vei avea husele de la agentie, dar ti-am spus pentru ca mi-e mi s-a parut foarte buna oferta lor.

Cel mai sigur intrebi. Eu cand aveam nelamuriri.. ca sa nu mai merg pana acolo sunam la receptia hotelului (nr il gasesti pe site) si ceream cu seful de sala. Eventual ar fi bine daca stii numele sefului de sala cu care ai tratat, pentru ca nu e numai unul.

Am pus si poze de la nunta. Undeva cu cateva mesaje mai incolo.
Spor la pregatiri!

alinoaca
07.02.2010, 00:09:12
Si noi am avut nunta la Premier, anul trecut in vara, daca pot sa va ajut cu ceva informatii cu mare drag!>:D<

RaluF
08.02.2010, 14:54:13
Si noi am avut nunta la Premier, anul trecut in vara, daca pot sa va ajut cu ceva informatii cu mare drag!>:D<
multumim frumos pentru disponibilitate, vroiam sa te intreb daca ai avut muzica de la ei sau nu? si cu ce firma ti-ai ranjat sala? meri frumos

alinoaca
12.02.2010, 11:12:33
multumim frumos pentru disponibilitate, vroiam sa te intreb daca ai avut muzica de la ei sau nu? si cu ce firma ti-ai ranjat sala? meri frumos
Cu multa placere!
Da am avut de la ei muzica, pe Dj Silviu...este super! Iar sala au aranjat-o tot ei, au huse croite pentru scaunele lor. Am colaborat cu o firma doar pentru aranjamentul floral.

myhaela2009
29.03.2010, 23:37:45
fetelor ne puneti niste pozici sa ne mai dati si noua nisthe idei

Da vreau si eu mai multe poze:)

dinualexandra
13.04.2010, 15:36:04
Buna fetelor,

Si eu voi avea nunta tot la Premier, 28 august 2010, la o saptamana dupa myhaela2009 (http://www.miresici.ro/member.php?u=53148).
Mi-ar face mare placere sa comunicam, schimbam informatii, impresii, emotii....

In primul rand am citit la miresica m_ludusan (http://www.miresici.ro/member.php?u=53688) despre varianta "all-inclusive" a Restaurantului Premier. In ce consta ea si care-i pretul?

Pentru decoratiuni cu ce firme veti colabora?
Sau in cazul florilor...?

Noi am optat pt. Dj. Alin, colegul lui Silviu de la Premier.

Va salut, cu zambete primavaratice!!!>:D<

melinda21
27.04.2010, 13:19:50
Buna fetelor,

Si eu voi avea nunta tot la Premier, 28 august 2010, la o saptamana dupa myhaela2009 (http://www.miresici.ro/member.php?u=53148).
Mi-ar face mare placere sa comunicam, schimbam informatii, impresii, emotii....

In primul rand am citit la miresica m_ludusan (http://www.miresici.ro/member.php?u=53688) despre varianta "all-inclusive" a Restaurantului Premier. In ce consta ea si care-i pretul?

Pentru decoratiuni cu ce firme veti colabora?
Sau in cazul florilor...?

Noi am optat pt. Dj. Alin, colegul lui Silviu de la Premier.

Va salut, cu zambete primavaratice!!!>:D<

si noi vom avea nunta la Premier in 14 august, noi ne-am inteles cu ei ca vom lua de la ei bautura ca ii foarte avantajos pretul si ne vor cumpara si fructele pe care le vrem noi si ne fac factura separata pt ele.
Restaurantul are husa pt scaune(3.5 ron) 4 culori din poti alege, ne-au spus ca vor decora ei, dar eu cred ca voi mai face si eu cateva aranjamente
legat de dj noi vom avea altul, nu de la restaurant
cam atat imi vine acum in minte

Oa_nna
08.05.2010, 22:27:47
si noi vom avea nunta la Premier in 14 august, noi ne-am inteles cu ei ca vom lua de la ei bautura ca ii foarte avantajos pretul si ne vor cumpara si fructele pe care le vrem noi si ne fac factura separata pt ele.
Restaurantul are husa pt scaune(3.5 ron) 4 culori din poti alege, ne-au spus ca vor decora ei, dar eu cred ca voi mai face si eu cateva aranjamente
legat de dj noi vom avea altul, nu de la restaurant
cam atat imi vine acum in minte

buna fetelor

si noi o sa avem nunta la Premier in 4 sept 2010.... si mie mi-ar placea sa vb si sa colaboram... sa aflu mai multe detalii cu privire la origanizarea si ce v-ati ales si ce nu de la ei. Care ar fi cele 4 culori din care poti alege?

ms si spor la pregatiri;-)

RaluF
13.05.2010, 14:56:11
buna fetelor

si noi o sa avem nunta la Premier in 4 sept 2010.... si mie mi-ar placea sa vb si sa colaboram... sa aflu mai multe detalii cu privire la origanizarea si ce v-ati ales si ce nu de la ei. Care ar fi cele 4 culori din care poti alege?

noi am facut contractul anul trecut in ianuarie, si pe vremea respectiva aveau doar huse bej si fundite aurii acum am inteles de la ei ca au huse albe (care nu sunt croite pe dimensiunea scaunelor, adica sunt mai mari) si huse bej care sunt cele pe care le folosesc in fiecare zi in restaurant si sunt croite dupa scaune. cat despre fundite acum in afara de auriu au rosu, bordo sigur si albastru si roz cred. noi am angajat o firma de decoratiuni care face aranjamentele de la a la z, sa nu mai am stresuri in privinta asta.

melinda21
14.05.2010, 14:07:58
buna fetelor

noi am semnat contractul cu anul trecut prin noiembrie
la culori am inteles ca au bej, bordo, auriu si cam atat imi aduc aminte despre culori
meniul inca nu l-am ales urmeaza
ne-am inteles cu ei ca vom lua buatura de la ei, au spsus ca ne cumpara si fructele si ne vor aduce factura pentru ele
deocamdata atat
fetele care au avut nunta acolo si nu au avut agentie pentru decoratiune, cum au decorat sala

melinda21
14.05.2010, 14:17:47
fetele care au avut deja nunta la Premier ati putea pune ceva poze sa vedem cum a fost decorat, cum au fost aranjate mesele, sa ne inspiram:D
mai ales cu mesele invitatiilor, acelea habar nu am cum sa le decorez

Oa_nna
16.05.2010, 19:43:43
Buna

multumesc fetelor pt raspunsuri. si noi am semnat contractul cu ei anul trecut prin iunie, noi inca nu stim exact de unde o sa luam bautura, dar cred ca o sa o luam de la ceva en gros si ce nu se consuma sa ducem inapoi sa ne primim banuti inapoi....;-) si doar acele 100 g de tarie obligatorie sa o luam de la Premier.

ziceati careva ca o sa va aranjati sala cu ceva firma, care esre acesta si ce preturi au? cu ei o sa va faceti si aranjamentele florale?

ms si spooor:*

melinda21
17.05.2010, 11:22:47
noi ne gandeam sa mergem intr-o sambata cand ii nunta la Premier sa vedem cum ii decorata sala si sa ne inspiram si noi, cat despre aranjamente ceva facem, dar inca nu stiu unde si ce

melinda21
28.05.2010, 12:15:21
nimeni nu vrea sa ne impartaseasca idei despre Premier

Diana77
23.07.2010, 20:12:37
Salutare,tuturor!Stiu cat de important este pentru orice mireasa ca nunta ei sa fie perfecta si stiu ca mereu mai ai ceva de adaugat,modificat....Stiu cat de important este sa-ti dea cineva niste informatii si sa iti confirme ca locul,mancarea,decoratiunile,servirea si mai ales muzica sunt ok.Din experienta va spun ca toate conteaza,chiar si cele mai mici detalii,dar cel mai important aspect e muzica.Daca lumea danseaza si se distreaza,restul conteaza mai putin.In aceasta ordine de idei,noi am fost foarte multumiti de Premier din toate punctele de vedere.Mancarea e buna,sala decorata cu gust,am facut mici modificari,nesemnificative insa,sevirea e f buna,toti sunt amabili si draguti.Cat priveste muzica,aveti totala incredere in DJ ALIN,va pot spune cei de la hotel detalii,e DJ acolo.am inteles ca mai au unul,despre el nu va pot spune nimic,noi l-am avut pe Alin si am fost incantati, tot timpul a fost ringul plin si pur si simplu nu ne mai plecau invitatii.A fost chiar pe gustul tuturor si toata lumea a fost multumita.
Va doresc rabdare si succes cu pregatirile! Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere.

melinda21
26.07.2010, 14:55:44
Salutare,tuturor!Stiu cat de important este pentru orice mireasa ca nunta ei sa fie perfecta si stiu ca mereu mai ai ceva de adaugat,modificat....Stiu cat de important este sa-ti dea cineva niste informatii si sa iti confirme ca locul,mancarea,decoratiunile,servirea si mai ales muzica sunt ok.Din experienta va spun ca toate conteaza,chiar si cele mai mici detalii,dar cel mai important aspect e muzica.Daca lumea danseaza si se distreaza,restul conteaza mai putin.In aceasta ordine de idei,noi am fost foarte multumiti de Premier din toate punctele de vedere.Mancarea e buna,sala decorata cu gust,am facut mici modificari,nesemnificative insa,sevirea e f buna,toti sunt amabili si draguti.Cat priveste muzica,aveti totala incredere in DJ ALIN,va pot spune cei de la hotel detalii,e DJ acolo.am inteles ca mai au unul,despre el nu va pot spune nimic,noi l-am avut pe Alin si am fost incantati, tot timpul a fost ringul plin si pur si simplu nu ne mai plecau invitatii.A fost chiar pe gustul tuturor si toata lumea a fost multumita.
Va doresc rabdare si succes cu pregatirile! Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere.

mersi de info
as avea o ointrebare pana la ce ora v-au lasat cei de la sala sa chefuiti si meniul cum a fost all inclusive sau nu

Diana77
31.07.2010, 12:38:39
mersi de info
as avea o ointrebare pana la ce ora v-au lasat cei de la sala sa chefuiti si meniul cum a fost all inclusive sau nu

Ne-au lasat pana la cat a fost nevoie,personal am stat pana la 1,dar trebuie sa vorbesti cu ei inainte si sa stabilesti o regula.....Nu am avut all inclusiv,eu mi-am ales separat ce mi-a convenit,mi s-a parut mai ok,raportat si la ce invitati am avut,cunoscandu-i m-am orientat spre ce ar placea tuturor....

Diana77
31.07.2010, 12:41:52
Buna

multumesc fetelor pt raspunsuri. si noi am semnat contractul cu ei anul trecut prin iunie, noi inca nu stim exact de unde o sa luam bautura, dar cred ca o sa o luam de la ceva en gros si ce nu se consuma sa ducem inapoi sa ne primim banuti inapoi....;-) si doar acele 100 g de tarie obligatorie sa o luam de la Premier.

ziceati careva ca o sa va aranjati sala cu ceva firma, care esre acesta si ce preturi au? cu ei o sa va faceti si aranjamentele florale?

ms si spooor:*

au aranjat-o cei de la restaurant si a fost chiar ok.

Diana77
31.07.2010, 12:43:11
nimeni nu vrea sa ne impartaseasca idei despre Premier

ai cateva informatii mai jos,daca mai vrei detalii poti sa ma intrebi exact ce te intereseaza.

Diana77
31.07.2010, 12:46:18
noi am facut contractul anul trecut in ianuarie, si pe vremea respectiva aveau doar huse bej si fundite aurii acum am inteles de la ei ca au huse albe (care nu sunt croite pe dimensiunea scaunelor, adica sunt mai mari) si huse bej care sunt cele pe care le folosesc in fiecare zi in restaurant si sunt croite dupa scaune. cat despre fundite acum in afara de auriu au rosu, bordo sigur si albastru si roz cred. noi am angajat o firma de decoratiuni care face aranjamentele de la a la z, sa nu mai am stresuri in privinta asta.

eu nu am mai luat si firma pt decoratiuni pt ca sala era ok aranjata de cei de la rest,dar daca credeti ca va e mai usor asa,puteti apela si la o firma pt a va decora sala.

melinda21
01.08.2010, 22:46:26
Ne-au lasat pana la cat a fost nevoie,personal am stat pana la 1,dar trebuie sa vorbesti cu ei inainte si sa stabilesti o regula.....Nu am avut all inclusiv,eu mi-am ales separat ce mi-a convenit,mi s-a parut mai ok,raportat si la ce invitati am avut,cunoscandu-i m-am orientat spre ce ar placea tuturor....

pai ne-au spus ca pana la ora 10 putem sa ascultam muzica normal dupa aceea sa dam un pic mai incet ca na ii hotel si sunt persoane cazate, dar in rest nu ne-au spus ca de ex la 11 tre sa plecam

melinda21
03.08.2010, 21:38:46
am fost ieri si ne-am hotarat la meniu all inclusive, sunt foarte multumita
ne-am ales si ce papam la nunta, ce bauturi vom avea si ce fructe

melinda21
07.08.2010, 17:19:10
fetelor , noua ne-au spus ca avem o camera de hotel din partea lor in ziua aceea, dar acuma intrebarea mea ii ca ii valabil si pt noapte sau doar in ziua aceea cat ii nunta

tini
27.02.2011, 10:21:20
Salut!

Eu o sa am timp abia sapt viitoare probabil sa trec pe la Premier, dar poate pana atunci ma puteti ajuta voi. Am citit sa servirea, mancarea e foarte buna, vreau sa va intreb daca sala are spatiu de lounge (terasa, hol, ceva) si pretul minim al unui meniu.

Astept raspunsurile voastre!

melinda21
21.03.2011, 15:10:28
Salut!

Eu o sa am timp abia sapt viitoare probabil sa trec pe la Premier, dar poate pana atunci ma puteti ajuta voi. Am citit sa servirea, mancarea e foarte buna, vreau sa va intreb daca sala are spatiu de lounge (terasa, hol, ceva) si pretul minim al unui meniu.

Astept raspunsurile voastre!

da servirea ii foarte buna, chelnerii sunt foarte de treaba, mancarea ii excelenta
despre spatiul de lounge pot sa iti spun ca are o terasa sa zic dar fara mese, iar daca iti faci nunta doar in sala mare atunci ai sala mica la dispozitie pt ce vrei tu
pretul minim depinde de ce vrei sa ai in meniu, noi am ales meniul all inclusiv (mancare, bautura cat vrei, sampanie, husa pt scaune, 2 % spargeri- care daca nu alegi meniul all inclusiv il platesti separat, fructele ei le-au cumparat pt noi)
am doar cuvinte de lauda pt ei

daca mai vrei sa ma intrebi ceva despre ei, iti raspund cu placere

ankapop
16.09.2011, 16:11:52
da, arata bine si merita numai vorbe de lauda...pacat ca la 60 pers. refuza sa te primeasca...dezamagitor...din partea unui brand de renume...o spun din propria experienta, dar asta e, mai cautam si alte restaurante care sa ne primeasca pt. petrecerea de nunta.

Cristyna135
20.09.2011, 17:30:55
Buna fetelor, despre Premierul din Valcele stiti sa imi dati niste detalii? Am vzt sapt aceasta sala, e foarte frumoasa dar as avea nevoie de niste pareri, laude/critici, pret meniu, etc...Imi este foarte urgent pt ca trebuie sa ma hotarasc saptamana aceasta. :)

Mersiii

axelle182
07.06.2012, 19:02:56
Am avut o nunta excelenta, dar singurul furnizor pe care nu-l recomand, dintre toti cei cu care am colaborat, e restaurantul Premier din Grigorescu. Ni s-a spus ca nu a ramas tort deloc, desi am comandat portii individuale pt fiecare invitat si la momentul servirii tortului, un sfert erau deja plecati. Ba mai mult, am aflat ca Olympos trimisese portii in plus, special pt personal, ca sa nu se atinga de ale noastre.. si tot degeaba. Pe langa asta, am facut un calcul cu bautura care pretind ei ca s-a consumat la nunta si reiese ca s-au bautut 3,5 litrii de lichid/invitat, ceea ce ar fi insemnat o coada mare la baie :D. Mancarea in schimb e foarte buna si sala e ok. Poate ca daca optati pt varianta all-inclusive e mai ok, ca nu au de ce sa "umfle" nota de plata si atunci o sa va "ciupeasca" doar din tort/sampanie/tuica sau ce mai aduceti din afara. Sa nu duceti in plus, pt ca "n-o sa ramana" nimic.

alina_l001
03.07.2012, 00:55:51
da servirea ii foarte buna, chelnerii sunt foarte de treaba, mancarea ii excelenta
despre spatiul de lounge pot sa iti spun ca are o terasa sa zic dar fara mese, iar daca iti faci nunta doar in sala mare atunci ai sala mica la dispozitie pt ce vrei tu
pretul minim depinde de ce vrei sa ai in meniu, noi am ales meniul all inclusiv (mancare, bautura cat vrei, sampanie, husa pt scaune, 2 % spargeri- care daca nu alegi meniul all inclusiv il platesti separat, fructele ei le-au cumparat pt noi)
am doar cuvinte de lauda pt ei

daca mai vrei sa ma intrebi ceva despre ei, iti raspund cu placere

Buna Melinda,

Ma interezeaza de la cat porneste un meniu simplu, respectiv meniul all inclusiv pe care l-ai luat tu?

tamira_simo
22.10.2013, 11:33:15
Buna fetelor! as vrea sa va intreb daca stiti ceva despre sala de nunti Premier de la Valcele? a avut cineva nunta acolo?