PDA

Versiunea completa : Fortuna

pitik
19.08.2008, 10:13:09
buna!

eu am nunta la Fortuna in Grigorescu sambata 23 august; desi am fost la o nunta acolo anul trecut si a fost ok, as vrea sa aflu si parerea altor miresici; stiti voi, subtilitati feminine...eu promit ca va fac un raport "dupa".

Ancky
21.08.2008, 13:17:56
Am fost si eu la o nunta a unui var de-al meu acolo dar mai demult...mi s-a parut ok si nunta a fost reusita. Asta o spun din postura de nuntas, nu stiu daca ei s-au confruntat cu ceva neplaceri ca si oganizatori. Chiar, ce pret are meniul?

pitik
03.09.2008, 22:53:30
gata, a trecut nunta ca un vis..

a fost bine, mai putin zapuseala, pt ca nu au aer conditionat

meniul a iesit destul de scump, cam 125 RON/pers, cu 4 feluri de mancare, 2 beri, 2 cafele si 1/2 l apa minerala

tipu, ceva sef, se cam crampona in mine ca nu am luat de la el decat Dj-u, el avand firma de organizat nunti..i-am explicat cum sta treaba in cazul meu, ca vreau sa ma ocup personal de flori si alte cele; plus ca nu avea husele cu esarfa de culoarea pe care o doream

per total a iesit bine

au chelneri buni, mancare buna

si nu cred ca m-au "furat"

roxana
03.09.2008, 23:19:32
gata, a trecut nunta ca un vis..

a fost bine, mai putin zapuseala, pt ca nu au aer conditionat

meniul a iesit destul de scump, cam 125 RON/pers, cu 4 feluri de mancare, 2 beri, 2 cafele si 1/2 l apa minerala

tipu, ceva sef, se cam crampona in mine ca nu am luat de la el decat Dj-u, el avand firma de organizat nunti..i-am explicat cum sta treaba in cazul meu, ca vreau sa ma ocup personal de flori si alte cele; plus ca nu avea husele cu esarfa de culoarea pe care o doream

per total a iesit bine

au chelneri buni, mancare buna

si nu cred ca m-au "furat"
Felicitari!!!
si casa de piatra!
si sa fiti ferriciti si sa va iubiti toata viata!!
>:D<>:D<>:D<
si sa ne areti si poze cand ai, ca noi suntem tare curioase;))

esti foarte draguta, acuma vad ca ai destul de putine mesaje, dar totusi ai intrat ca sa ne impartasesti parerile tale despre resturantul unde ai avut nunta ^:)^ sunt sigura ca multe viitoare miresici o sa se bucure ca ne-ai spus parerea. Poti sa ne zici si ce capacitate are sala? Multu>:D<

pitik
12.09.2008, 12:32:15
la mine la nunta au fost cam 115 persoane in sala; si a fost usor inghesuit

mai au o sala, cu barul, unde mai intra vreo 20

astept si eu pozele cu nerabdare; fotograful meu e un artist..in lumea lui...

larisa1984
17.11.2009, 12:24:51
din cate am inteles, au renovat-o in vara aceasta si au unit salile, deci s-ar putea sa incapa mai multi invitiati

onutzaaa
31.01.2010, 02:00:48
Azi am vizitat restaurantul Fortuna..mi s-a parut ok inauntru, are si terasa in spate, e ok, capacitate 130-140 max as zice eu...nu am facut poze din pacate. Ce nu imi place in schimb este faptul ca nu are parcare proprie, fiecare isi pune masina unde apuca, ori sambata seara (dupa mine) majoritatea oamenilor au masina in parcare deci..ar fi mai dificil. Inca un lucru ce imi displace este intrarea in restaurant..sunt scari, dar chiar la scari jos este alimentara...chiosc de ziare si alte cele si da cam aiurea...nu are un aer intim daca ma intelegeti... asta e parerea mea.
Va pup si casa de piatra miresici!!!

Penelopea
05.02.2010, 17:12:04
Draga miresici si eu fac tot la restaurant fortuna nunta in grigorescu l-a inceput stiam ca as avea cam 150 de persoane si acum sunt mai multe patronul mi-a zis ca incap cam 200 ca sunt 2 incaperi. Stiu ca e neplacut sa stai intr-o alta incapere unde nu se prea vede mireasa ce m-ati sfatui sa fac ?
:-s
^:)^

larisa1984
05.02.2010, 19:53:56
Draga miresici si eu fac tot la restaurant fortuna nunta in grigorescu l-a inceput stiam ca as avea cam 150 de persoane si acum sunt mai multe patronul mi-a zis ca incap cam 200 ca sunt 2 incaperi. Stiu ca e neplacut sa stai intr-o alta incapere unde nu se prea vede mireasa ce m-ati sfatui sa fac ?
:-s
^:)^

sfatul meu este sa mai cauti. sunt multe sali acuma, am vazut si la targ si imposibil sa nu iti gasesti. parerea mea e ca nu e ok sa te risti si sa iti fie lumea inghesuita. acuma depinde de ce alte servicii mai ai rezervate pe data respectiva. eu am avut noroc si am gasit in aceeasi data.

Penelopea
07.02.2010, 01:07:16
Draga Larisa problema e ca am platit deja avansul.Soacra mea draga si scumpa mi-a spus un anumt numar de persoane si dupa o saptamana am mai adunat cativa la lista :-w ce sa fac :((

ccx_80
30.01.2011, 23:23:45
stiti cum dac si-au montat si aer conitionat sau nu? pt ca daca nu au la nuntile de vara mori incet parerea mea...
Oricum variante de meniu nu aveti nici una dintre voi
multumesc