PDA

Versiunea completa : Dansatoare orientala la nunta

Pagini : 1 [2]

andrea85
19.01.2012, 11:21:19
Adica isi fac prezenta, zic ca e o surpriza din partea nasului, mirelui, etc., nasul sau mirele se uita unul la altul nedumeriti, iar fetele intra pe ring si danseaza.

Ciudat...eu sigur nu le-as lasa sa intre la nunta mea. :-B

brasnuf
19.01.2012, 13:24:10
=)) Da alea nu au treaba acasa?Cum sa vii neinvitat la o nunta sa dansezi?
Ce castiga din treaba asta,isi fac publicitate?

Bani din partea invitatilor. :>

mya83
20.01.2012, 00:37:47
Si noua ni s-a propus daca am vrea o tanti cu bustul p'afara si buricul la vedere[-X[-X am refuzat categoric. Poate la alt gen de eveniment dar nu la o nunta...sa vezi fetele crispate ale.nevestelor,barbatii salivand si mamaie crucindu-se, nu ar da bine....

brasnuf
20.01.2012, 11:02:50
Si noua ni s-a propus daca am vrea o tanti cu bustul p'afara si buricul la vedere[-X[-X am refuzat categoric. Poate la alt gen de eveniment dar nu la o nunta...sa vezi fetele crispate ale.nevestelor,barbatii salivand si mamaie crucindu-se, nu ar da bine....

Mi-a placut ideea cu "mamaie crucindu-se" :D

lilium_rose
21.01.2012, 23:42:08
Am fost la o nunta,la care mirii au avut si 3 dansatoare orientale-fete profesioniste,care si-au facut treaba fara sa intreaca limitele bunului simt-ceea ce m-a dezamagit si indignat pe mine,a fost reactia si comentariile anumitor barbati,care desi arau cu partenerele langa dansii,s-au comportat ca niste magari #-o. Deci,parerea mea e ca mai bine se evita asemenea momente...

mya83
22.01.2012, 01:52:16
De acord cu tine...ar fi un moment stanjenitor ptr invitate mai ales in fata unor astfel de comentarii mai putin placute...ar fi potrivite daca nunta ar avea ca tema stilul oriental

alexush
22.01.2012, 14:27:11
Da, sunt total de acord cu tine; adica cum, sa vina niste dansatoare cu burta pe afara si sa-i danseze lu' barbatamiu sau lu' nasimiu' :O?

Subscriu, e o nunta nu e petrecerea burlacilor, plus k eu m-as simiti tare prost sa ii vad uitandu-se la alea desi la cum il stiu pe al meu nu si-ar lua ochii de pe mine in momentul acela :)) dar nah tot mi se pare penibil

georgiana_vernescu
10.02.2012, 13:17:37
Nici eu nu sunt de acord cu asa ceva.Doar e nunta nu club de noapte.Trebuie sa fie un respect,2 oameni isi unesc destinele.

Jacynthe
10.02.2012, 13:30:20
Nici eu nu mi-as dori asa ceva la nunta si nu pentru ca imi este teama ca mirela va fi captivat de priveliste ci pentru ca mi se pare ca nu se potriveste cu evenimentul care se doreste a fi putin mai elegant :)
Nu as aprecia deloc o "surpriza" de genul acesta - sa cheme cineva fara sa imi spuna - chiar mi s-ar parea urat avand in vedere ca noi planificam tot , sa am parte de un program nou fara sa ni se ceara parerea.

andra_badila
18.02.2012, 13:08:38
Nici sa nu aud de asa ceva!!Ce idei mai au unii cateodata...

Thaise
18.02.2012, 14:30:34
Eu sunt interesata de asa ceva pentru nunta...insa nici pana acum nu am gasit o trupa a caror show sa-mi placa...Nu vreau sa fie nimic vulgar insa vreau sa fie spectaculos.Astept sugestii daca stiti formatii de dans oriental:)

elizzzza01
28.02.2012, 14:46:19
Subscriu, e o nunta nu e petrecerea burlacilor, plus k eu m-as simiti tare prost sa ii vad uitandu-se la alea desi la cum il stiu pe al meu nu si-ar lua ochii de pe mine in momentul acela :)) dar nah tot mi se pare penibil

Si eu subscriu. Doamne iarta-ma da nu cred ca e nici politicos fata de doamne ca barbatilor lor sa umble ochiii dupa dansatoare

silvia_matei
01.03.2012, 16:20:33
Mi se pare ceva vulgar.Cum sa aduci asa ceva la o nunta?

Izabelutz
06.11.2012, 11:24:36
Mi se pare ceva vulgar.Cum sa aduci asa ceva la o nunta?

Subscriu! Nu as fi facut asa ceva la nunta mea pentru nimic in lume!

andreea.amelia
08.11.2012, 16:20:52
cred ca ar zbura si dansatoarea si persoana care ar aduce-o...

alinna_s
11.11.2012, 21:17:55
Mie nu mi se pare deloc deplasat sa ai un moment de dans la nunta, fie ca e dans oriental, tiganesc, clasic, samd. Daca organizezi totul bine, si aduci dansatoarele inainte la licoarea lui Bachus sa isi faca efectul, o sa iasa foarte bine.

andreea.amelia
12.11.2012, 22:38:56
Mie nu mi se pare deloc deplasat sa ai un moment de dans la nunta, fie ca e dans oriental, tiganesc, clasic, samd. Daca organizezi totul bine, si aduci dansatoarele inainte la licoarea lui Bachus sa isi faca efectul, o sa iasa foarte bine.

orice isi doresc mirii mie mi se pare ok, dar sa faca cineva o astfel de surpriza mi se pare deplasat!!!

anairam_unid
03.01.2013, 21:53:22
Buna

Cred ca depinde foarte mult de ce invitati au si cum reactioneaza la asemenea momente.Eu am fost la o nunta la care au fost si 2 danstoare si vreau sa va spun ca au ''reinviat'' atmosfera.Chiar a fost frumos.Acum epinde de guistul fiecarauia.

O seara buna

Valentina04fcs
24.01.2013, 14:35:07
Si noi o sa avem dansatoare orientala la nunta! O sa vina in jur de ora 23:00,imediat dupa aperitiv...caci tocmai zicea cineva si bine a zis "inainte ca licoarea lui Bachus sa isi faca efectul".Bineinteles ca parerile sunt impartite.. si oricum,orice ai face,chiar si cu dansatoare sau fara,nu ai cum sa multumesti pe toata lumea!Discutii oricum vor fi!Noi vrem sa ii facem o surpriza nasului nostru care este innebunit dupa muzica orientala!Nasa a fost perfect de acord...Nu au pretentii la cadou pe asa-zisii colaci si ne-am gandit sa le facem macar o surpriza ! Am mai fost si eu la nunti cu asemea momente.. si intr-adevar.. sunt unele care fac "streaptese" mascat,insa fata pe care noi am ales-o este foarte simtita! danseaza doar pe ring si nu printre mesele invitatilor,de asemeni nu accepta sa se puna mana pe ea,cu atat mai putin sa i se dea bani.Mai mult de atat,este casatorita si vine insotita de sotul ei la toate evenimentele,tocmai din acest motiv,sa nu "traga" cineva de ea!
Acum depinde si ce alegi!Noi am vazut-o la mai multe evenimente si dintre toate,ea ne-a placut cel mai mult atat in comportament cat si in dans!
Spor la miresit! :*

alinaghenea
24.01.2013, 18:07:52
Fetelor eu nu ador deloc aceste "dansuri tiganesti" decat daca sunt realizate de oameni cu talent si figuri de oameni ce atrag privirile prin dans. Am vzt un dans cu asa zise 3 fatuci ce dansau tiganesti. numai sunci iesite p'afara, groaznic si dizgartios.pe langa asta se plimbau pe langa fiecare masa ca sa le bage oamenii bani undeva:-&

alinaghenea
24.01.2013, 18:13:32
Nici sa nu aud de asa ceva!!Ce idei mai au unii cateodata...

Am mai zis intr-un mesaj ceva asemanator. dansul oriental este un dans frumos, de ex. ce era la dansez pentru tine , mie chiar imi placea pentru ca era realizat cu adevarat profesionalism. insa ce vezi prin restaurnate e prostituie pe fata $-)

Iulia_S
24.01.2013, 20:04:29
Noi am fost la o nunta unde au venit 2 dansatoare din buric si una dintre ele la un moment dat a lesinat:)))

alinaghenea
29.01.2013, 16:57:33
Noi am fost la o nunta unde au venit 2 dansatoare din buric si una dintre ele la un moment dat a lesinat:)))
de cat a dat din burtihan :)))))))?

Izabelutz
29.01.2013, 17:31:08

Nu pot sa cred! Poate bause ceva si a cedat buricul :))

Dobre_alina
29.01.2013, 19:10:48
Eu refuz complet asa ceva la mine la nunta :))

Izabelutz
29.01.2013, 22:12:33

Si eu!... Mi s-ar fi parut horror sa vad buricareala la propria nunta #-oDar e doar parerea mea si respect parerea miresicilor care cred ca o astfel de distractie e pe placul invitatilor lor.

sabina_nastase
01.02.2013, 02:07:25
Nu cred ca se cuvine asa ceva la o nunta!

GenyV
01.02.2013, 16:55:47
Noi am avut la nunta un ansamblu turcesc , dansuri traditionale turcesti !NU BELLY DANCE ! Totul a fost de poveste:x

mikabubu
03.02.2013, 18:12:53
vai!!eu am fost aseara la un botez..au fost surprize de genul ursitoare, interpreti de muzica populara..si la final ma pregateam sa zic ce bine ca nu am vazut domnisoare dansatoare..hop!au aparut..si au si dantuit vreo 15-20 min si printre mese..nu agreez genul asta de dantuitoare la nunta cu atat mai mult la un botez..aata-i doar parerea mea:)>-

anda1987
04.02.2013, 23:14:24
cred ca ar zbura si dansatoarea si persoana care ar aduce-o...

Wow, da, buna atitudine :) Si eu sunt contra dansatoarelor din buric...

anda1987
04.02.2013, 23:16:30
Fetelor eu nu ador deloc aceste "dansuri tiganesti" decat daca sunt realizate de oameni cu talent si figuri de oameni ce atrag privirile prin dans. Am vzt un dans cu asa zise 3 fatuci ce dansau tiganesti. numai sunci iesite p'afara, groaznic si dizgartios.pe langa asta se plimbau pe langa fiecare masa ca sa le bage oamenii bani undeva:-&

Da, am vazut si eu la un eveniment, si binenteles erau exact cum ai zis tu, cu suncile pe afara! Daca asa le place celor care "comanda" asa ceva, asa sunt, n-ai ce sa faci, cu duble-burti, eventual si fara dinti in gura, macar 2-3 lipsa :)

anda1987
04.02.2013, 23:17:24

Da, super-treaba...De ce o fi lesinat, o fi durut-o burta de atatea "abdomene" in direct :))

anda1987
04.02.2013, 23:17:58

Da, sunt total de acord cu tine, bravo!

anda1987
04.02.2013, 23:19:53
Si eu!... Mi s-ar fi parut horror sa vad buricareala la propria nunta #-oDar e doar parerea mea si respect parerea miresicilor care cred ca o astfel de distractie e pe placul invitatilor lor.

Da, intr-adevar, trebuie sa le respectam pe cele care doresc asa ceva si chiar "le merge", adica au si invitati carora sa le placa! Asa e si cu formatia, noi nu vrem, dar...fiecare cu preferintele ei, nu?

vioricamica
17.02.2013, 13:30:43
De acord cu voi , in plus , dansurile tiganesti nu apartin de traditia noastra ...intelegeti ce spun , prefer sa iau catiga dansatori de populara sa faca dansul calusarilor sau ceva !

princess90
21.02.2013, 11:36:37
buna miresici,
imi poate recomanda si mie cineva 2 dansatoare finute ? nu cu sunculite sau inchise la culoare :)
vrem sa ii facem o surpriza nasului si trebuie sa fie dragute
mersi!

vioricamica
28.02.2013, 11:59:11
buna miresici,
imi poate recomanda si mie cineva 2 dansatoare finute ? nu cu sunculite sau inchise la culoare :)
vrem sa ii facem o surpriza nasului si trebuie sa fie dragute
mersi!

Singura trupa de fete care mi-a placut , au fost cele de la Loca , le-am vazut acum doi ani la nunta unei prietene si mi-au placut si ca aspect si cum dansau !

simone854
05.03.2013, 20:07:57
e interesant, dar nu cred ca as angaja asa la nunta

vioricamica
22.03.2013, 10:57:36
e interesant, dar nu cred ca as angaja asa la nunta

Sa stii ca nu au dansat la mese si au avut un program scurt si atractiv ( nu a fost nimic vulgar sau ieftin) !

Cristina.Negru
23.03.2013, 22:15:07
Buna, miresici,
Mie nu mi se pare potrivita prezenta dansatoarelor "dezbracate" la nunta. Parca nu se potriveste cu evenimnetul. Sunt diverse metode de a intretine voia buna printre nuntasi , ca sa-ti stea pana dimineata, de la mancare buna, muzica care sa se potriveasca zonei de unde sunt invitatii si diverse mici suprize (dansul mirilor -coregrafie, spre ex).
Eu am optat insa pentru alceva: am avut formatie cu o femeie cantareata si 2 barbati. Am optat si mi-au rezervat o tematica tiganeasca de au iesit toti la dan. Fata s-a imbracat in tiganca (cu gust) si a inceput cu "caravanele", continuand cu inca vreo 3 melodii in acelasi ritm. Au iesit doamnele si domnii la dans de nu mi-a venit sa cred. Apoi s-a continuat cu hore, etc.
Iar horele au fost din partea locului (oltenia) , cu specific. Doamne, ce-au mai dansat oltenii.......

Frumoasa nunta am avut.

raluka_v
25.03.2013, 16:49:54
Buna, miresici,
Mie nu mi se pare potrivita prezenta dansatoarelor "dezbracate" la nunta. Parca nu se potriveste cu evenimnetul. Sunt diverse metode de a intretine voia buna printre nuntasi , ca sa-ti stea pana dimineata, de la mancare buna, muzica care sa se potriveasca zonei de unde sunt invitatii si diverse mici suprize (dansul mirilor -coregrafie, spre ex).
Eu am optat insa pentru alceva: am avut formatie cu o femeie cantareata si 2 barbati. Am optat si mi-au rezervat o tematica tiganeasca de au iesit toti la dan. Fata s-a imbracat in tiganca (cu gust) si a inceput cu "caravanele", continuand cu inca vreo 3 melodii in acelasi ritm. Au iesit doamnele si domnii la dans de nu mi-a venit sa cred. Apoi s-a continuat cu hore, etc.
Iar horele au fost din partea locului (oltenia) , cu specific. Doamne, ce-au mai dansat oltenii.......

Frumoasa nunta am avut.

Ei bine femeile astea dezbracate daca sunt "culese" de pe oriunde si care nu prezinta nici o legatura cu adevarat la dansurile tiganesti sau orientale sincer degeaba le mai platesti sa vina.

raluka_v
25.03.2013, 16:52:23
Eu ma gandeam la un numar de magie, a incercat careva?

ankhanna
03.04.2013, 19:35:07
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... La nunta, ochii trebuie sa ramana pe miresica nu pe oricine altcineva

and2bal
04.04.2013, 15:01:58
Buna, miresici,

Frumoasa nunta am avut.

Subscriu si eu, nici mie nu mi se par potrivite dansatoarele din buric la nunta!

pretty_women
09.04.2013, 20:02:24
N-am avut momente de divertisment si nici manele iar nunta a fost una reusita!Se poate si fara!Daca ai muzica buna nu-ti mai trebuie nimic.Tot timpul ringul de dans a fost plin,invitatii s-au simtit bine..
Noi,ca si gazde nu ne-am plans niciodata ca ne dor picioarele sau ca suntem franti -desi eram si am incercat sa fim langa invitati,sa dansam si sa zambim.Doar o data in viata suntem miri!!!;-)

gigicamaricica
10.04.2013, 16:08:38
buna
eu urmez sa fac nunta si am gasit o oferta pe langa fotograf si dj ar fi si cvartet (pentru a canta 1 ora )pe mine ma incanta idea sa am asa ceva la nunta pentru ca in toata agitatia mar mai linisti un pic dar nu stiu ce sa fac in privinta invitatilor daca iar lua somnul. As vrea sa va intreb ce parere ati avea daca vati duce la nunta si vati trezi cu asa ceva?

kittyv
10.04.2013, 18:36:33
buna. mi se pare o idee buna atat tp cat tie iti place

carmen_15alex
26.04.2013, 12:22:21
Buna
Eu vreau sa i fac cadou sotului si nasului in timpul nuntii un moment Belly dance cu doua domnisoare frumoase. Stie cineva prin Cluj cu cine as putea lua legatura pentru asa ceva?
Multumesc

raluka_v
17.05.2013, 23:00:16
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... La nunta, ochii trebuie sa ramana pe miresica nu pe oricine altcineva

Dar de ce doar pe miresica si nu si pe mire? Si pana la urma niste numere interesante chiar merita sa le pui invitatiilor pe langa dans

anays123
24.05.2013, 00:10:09
stie cineva o trupa buna de dansatoare orientale? slabute , fara obsceitati si care sa stie sa danseze.
multumesc