PDA

Versiunea completa : Dansatoare orientala la nunta

Pagini : [1] 2

iuliaaa
08.04.2008, 23:19:46
la nunta noastra, anul trecut, am vrut 2 perechi de dans sportiv care sa danseze 2-3 melodii, dar am primit o propunere din partea instructorului cu care am facut lectii particulare de a aduce 1-2 fete care danseaza dans oriental(nu manele), si sincer mie mi-a placut foarte tare.
voi ce parere aveti, e mai interesant dansul sportiv ca un spectacol pentru nunta sau dansul oriental:*

papusha
08.04.2008, 23:22:06
Buna iulia :)
Eu imi doresc sa invat eu personal....si sa-i fac surpriza viitorului meu sot la petrecere :) sper sa gasesc pe cineva in Galati sa ma ajute sa invat acest dans....:)

cocolina2005
09.04.2008, 00:15:24
Nu e bine deloc ca niste fete pe jumatate goale sa se invarta printre invitatii pe jumatate turmentati. Pot aparea niste discutii mai putin principiale intre parteneri in legatura cu privirile prea adanci in decolteul dansatoarelor. Parerea mea personala este ...NU.

denyssa
09.04.2008, 11:20:53
Nu e bine deloc ca niste fete pe jumatate goale sa se invarta printre invitatii pe jumatate turmentati. Pot aparea niste discutii mai putin principiale intre parteneri in legatura cu privirile prea adanci in decolteul dansatoarelor. Parerea mea personala este ...NU.
subscriu..;)) un NU hotarat si de la mine..

Fluturas
09.04.2008, 11:22:40
Am o parere foarte proasta !:-&

corinka
09.04.2008, 11:23:02
subscriu..;)) un NU hotarat si de la mine..
nici mie nu imi surade ideea.:>

bushi
09.04.2008, 11:50:06
Daca vrei sa-ti strici nunta, e o idee foarte buna.

MaryT
09.04.2008, 16:50:33
la nunta noastra, anul trecut, am vrut 2 perechi de dans sportiv care sa danseze 2-3 melodii, dar am primit o propunere din partea instructorului cu care am facut lectii particulare de a aduce 1-2 fete care danseaza dans oriental(nu manele), si sincer mie mi-a placut foarte tare.
voi ce parere aveti, e mai interesant dansul sportiv ca un spectacol pentru nunta sau dansul oriental:*

depinde de gusturile fiecaruia !
de ex. noi am fost la o petrecere ( zi de nastere ) iar tema aleasa de sarbatorit a fost latino.. au fost cateva perechi profesioniste care au dansat ! nu a fost o petrecere extraordinara dar as zice reusita !!

cat despre dansul oriental eu ma abtin! nu am vazut live dansatoare orientale profesioniste si nu imi prea mi le pot imagina o nunta=;

papusha
09.04.2008, 17:07:30

Tu personal...le-ai vazut pe fetele care danseaza dansul oriental....sau doar din auzite te-a incantat idea?

evenstar
09.04.2008, 17:19:47
Nu! Hotarat, NU... Si vorbesc in cunostinta de cauza, eu am fost in tari arabe si am vazut dansatoare orientale, chiar "meseriase", nu dubioase cum sunt unele pe la noi, dar nu le vad la nunta sub nici o forma.... No offence!:)>-

papusha
09.04.2008, 17:22:45
Nu! Hotarat, NU... Si vorbesc in cunostinta de cauza, eu am fost in tari arabe si am vazut dansatoare orientale, chiar "meseriase", nu dubioase cum sunt unele pe la noi, dar nu le vad la nunta sub nici o forma.... No offence!:)>-

Buna :)
Pot sa te intreb de ce nu-ti plac?....mai ales ca ziceai ca erau profesioniste :) mie imi plac asa de mult...iar cand ma uitam la clona(telenovela) ma afascinau cand o vedeam cum danseaza.

evenstar
09.04.2008, 17:40:23
Buna :)
Pot sa te intreb de ce nu-ti plac?....mai ales ca ziceai ca erau profesioniste :) mie imi plac asa de mult...iar cand ma uitam la clona(telenovela) ma afascinau cand o vedeam cum danseaza.
N-am zis ca nu-mi plac, mi s-a parut foarte interesant la momentul respectiv, chiar le urmaream si mi se parea ca fac o chestie extraordinara. Am zis doar ca nu mi se pare ca merg aduse la nunta... Sau, ma rog, la o nunta asa cum o vad eu... Adica... In functie de context si de moment ar putea dobandi alta conotatie...

papusha
09.04.2008, 17:51:57
N-am zis ca nu-mi plac, mi s-a parut foarte interesant la momentul respectiv, chiar le urmaream si mi se parea ca fac o chestie extraordinara. Am zis doar ca nu mi se pare ca merg aduse la nunta... Sau, ma rog, la o nunta asa cum o vad eu... Adica... In functie de context si de moment ar putea dobandi alta conotatie...

Ar merge la petrecerea burlacilor :D acolo sigur ca daaa ;;)

ella-ling
09.04.2008, 21:00:01

pai ai avut dansatoarele sau nu le-ai avut la nunta? Eu nu as avea absolut nimic impotriva, la urma urmei la nunta ta faci cum doresti, iar in legatura cu doamnele care ar simti nu stiu ce gelozii...daca le lispseste increderea de sine si in relatia cu partnerul, saracele de ele...ce dumnezeu, o femeie frumoasa o admira oricine, nu trebuie sa ne ascundem dupa deget.
Insa vazand comentariile celorlalte fete cred ca ar fi mai dificil in Romania.

iuliaaa
09.04.2008, 21:05:19
da, am avut la nunta 2 fete...si a fost un spectacol foarte frumos...nu s-a certat nimeni, si nu au aparut nici un fel de divergente.....si......eu le-am chemat....cu gelozia nu rezolvi nimik....asa ca mie una...mi-au placut si au dansat si foarte frumos....

ella-ling
09.04.2008, 21:16:37
da, am avut la nunta 2 fete...si a fost un spectacol foarte frumos...nu s-a certat nimeni, si nu au aparut nici un fel de divergente.....si......eu le-am chemat....cu gelozia nu rezolvi nimik....asa ca mie una...mi-au placut si au dansat si foarte frumos....

ei bravos, la urma urmei asa cred si eu ca nu ar aparea divergente si cu siguranta a fost un moment f frumos...acum daca as avea de ales intre dans de salon si oriental eu le-as avea pe amandoua:)))

evenstar
09.04.2008, 21:58:48
Ar merge la petrecerea burlacilor :D acolo sigur ca daaa ;;)

Acolo sigur ar merge, chiar si la un chef cu prietenii si nevestele lor, dar eu nu le-as chema la nunta unde pe langa cei din gasca mai sunt si parintii, si socrii, si lume mai "intepata"... Nu tin neaparat sa le fac educatie la varsta pe care o au, chiar daca nu ma iau dupa gura lor, nici nu tin sa-i sochez... De aceea am zis ca nu mi se pare ca ar merge...

evenstar
09.04.2008, 22:05:00
pai ai avut dansatoarele sau nu le-ai avut la nunta? Eu nu as avea absolut nimic impotriva, la urma urmei la nunta ta faci cum doresti, iar in legatura cu doamnele care ar simti nu stiu ce gelozii...daca le lispseste increderea de sine si in relatia cu partnerul, saracele de ele...ce dumnezeu, o femeie frumoasa o admira oricine, nu trebuie sa ne ascundem dupa deget.
Insa vazand comentariile celorlalte fete cred ca ar fi mai dificil in Romania.
Pentru ca si eu am fost dintre cele "contra"... ultima mea grija era gelozia si relatia cu partenerul meu, sau al altora cu partenerii lor... Am zis "nu" din cauza ca nu am o nunta numai de tineri, open-minded si deschisi la experiente noi... Asa ca incerc sa caut calea de mijloc intre gaina, dezgatit si alte chestii traditionale si cele total "shocking"...

Intr-adevar, nu cred ca parintii si apropiatii nostri ar aprecia momentul. Asa ca nu mi se pare potrivit - chiar daca mi se pare interesant dansul oriental in sine, asa cum nu mi-as face rochia de mireasa neagra, desi ma imbrac in negru 4 zile pe saptamana... :)>-

ramo13
10.04.2008, 00:51:41
Nici eu nu cred k e o idee OK!La un revelion,patronul restaurantului a adus 2 dansatoare care au inceput sa se "suie" pe barbatii aflatzi in dotarea altor femei...si..ce sa itzi spun au creeat discutzii si in cuplul cu care eram noi la masa...cred k si eu m-as fi suparat,pt k prea isi lipeau corpurile de barbati.Norocul meu k iubi era la toaleta!#:-S

iulicik
10.04.2008, 10:39:49
Am fost eu la o nunta la care au aparut(surpriza mirelui) 2 fufe in sutien si cu o basma legata pe solduri care s-au urcat pe mese si bosorogii le bagau bani la chiloti.penibil!!
partea frumoasa e ca fetele nu mai voiau sa plece.aveau productie maxima :-&

miresicamica
10.04.2008, 11:34:38
Am fost eu la o nunta la care au aparut(surpriza mirelui) 2 fufe in sutien si cu o basma legata pe solduri care s-au urcat pe mese si bosorogii le bagau bani la chiloti.penibil!!
;)) foarte tare,dar eu ma lipsesc de asa ceva,eu vreau ca noi sa fim in atentia invitatilor nu niste dansatoare.:>

iuliaaa
10.04.2008, 11:38:54

hmmm...din fericire la nunta noastra nu a fost asa....fetele au dansat pe ring, nici nu s-au apropiat de mesele invitatilor....am avut noroc atunci ca fetele nu erau"cersetoare" ca sa ma exprim asa...di oricum....cred ca asta cu suitu pe mese si dansatu in poala...deja nu mai e dans oriental...e streaptease in costume orientale;))

ioana28pls
21.08.2008, 23:10:03
voi ce parere aveti?e o idee buna?

anesya
21.08.2008, 23:25:25
am fost la o nunta unde au fost dansatoare...ce sa zic...mi-a placut momentul si iti dai seama ca baietii l-au devorat. singura chestie negativa este ca aceste dansatoare cersesc bani printre invitati. daca ar avea un program artistic special ar fi bine, dar daca vin printre mese....nuj este jenant...zic eu..poate gresesc

bianca82
22.08.2008, 09:33:39
Si eu am asistat la o astfel de reprezentare care numai artistica nu mi s-a parut...era o singura"domnisoara" care sincer mi-a facut impresia ca nu stia cum sa se frece mai mult de partea masculina pentru a obtine bani, bineinteles. Iar expresia de pe fata ei lasa multe de dorit...in fine asta este numai parerea mea...si sincer mi se pare de prost gust un astfel de nr de striptis mascat....prin care sa mai forteze si mana invitatilor.....

cristoiash
22.08.2008, 10:06:49
Mie nu mi se pare o idee buna. In primul rind ca nu este o petrecere de harem, ba chiar nu avem nici-o legatura cu turcii si cultura lor, pentru ce am amesteca-o intr-o nunta romaneasca? mi se pare mult de mai mult bun gust un dans traditional romanesc decit ceva care oricum nu prea are legatura cu nunta si semnificatia ei simbolica.

Eu cred ca tine de kitsch si m-as uita destul de strimb la un numar de genul asta.

evenstar
22.08.2008, 10:14:15
Mie nu mi se pare o idee buna. In primul rind ca nu este o petrecere de harem, ba chiar nu avem nici-o legatura cu turcii si cultura lor, pentru ce am amesteca-o intr-o nunta romaneasca? mi se pare mult de mai mult bun gust un dans traditional romanesc decit ceva care oricum nu prea are legatura cu nunta si semnificatia ei simbolica.

Eu cred ca tine de kitsch si m-as uita destul de strimb la un numar de genul asta.

Mie mi se pare ok numai si numai daca unul dintre miri e din Orientul Mijlociu... Atunci e ok, pana la urma pentru ei e "dans traditional". Dar sa fie o dansatoare adevarata, nu o stripteuza ieftina...

vrajitoarea
22.08.2008, 10:39:29
o parere f proasta...nu stiu de ce dar majoritatea "dansatoarelor " orientale care le-am vazut eu cel putin (vreo cinci pana acum) nu au nicio treaba cu dansul oriental ci mai degraba cu un stil dambovitean deja consacrat compus din miscari manelistice imbunatatite cu figuri de pe centura bucurestiului :))
Cel putin era una anul trecut care isi facea veacul pe la Polo Club....absolut ingrozitoare

dcris
22.08.2008, 11:40:41
nu cred ca este potrivita o dansatoare din buric la o nunta !
daca as lua dansatori ,m-as orienta spre dansatori profesionisti de vals,tango,cha-cha etc.

compact
22.08.2008, 12:31:35

exact aceeasi lucru il gandesc si eu.

in plus e de prost gust sa aduci o "dansatoare" la nunta mai ales ca sunt si parintii si rude mai "trecute", iar in alta ordine de idei pot exista dre sau dne care sa nu aprecieze spectacolul "ieftin"

siana
22.08.2008, 12:40:28
Mi se pare foarte nepotrivit ca la nunta sa se aduca dansatoare din buric..una la mana ca nu e spectacol de striptease ci e o nunta! si doi la mana..dansatoarele din buric din romania sunt jalnice:))nu stiu nici sa danseze (eu chiar am facut cursuri de acest gen si stiu cum se danseaza) si pe deasupra se injosesc sa ceara si bani de la invitati
mi s epar penibile cele care pretind ca stiu ca danseaza din buric, apar pe la televizor si se injosesc de mama focului#-o

cocolina2005
22.08.2008, 15:43:37
Sau mai bine niste dansatori din buric. De ce nu niste striperi...

MachuPicchu
22.08.2008, 15:46:31
Sau mai bine niste dansatori din buric. De ce nu niste striperi...
daaaaaaaa ... sa transformi nunta intr-un cabaret sau club de noapte L-)

alinus30
22.08.2008, 16:05:33

buna miresici,

eu am rezervat o astfel de "vedeta", dar care danseaza bine si alte tipuri de muzica... (flamenco de exemplu) sper sa fie un moment diferit pt barbati si nu numai, dupa ora 12.00. :">:O

aaylyna
22.08.2008, 16:15:06
eu am avut dansatoare orientala.

a fost surpriza pregatita de nasi, si-a facut programul de 30 minute, si-a luat banii si a plecat.
nu mi s-a parut gretos, nici ostentativ.

ioana28pls
22.08.2008, 16:22:08
cat costa o reprezentatie de genul asta?aveti idee?

alinus30
22.08.2008, 16:29:04
buna miresici

pe noi ne costa in jur de 500 lei un program cu 2 aparitii, 2 costume diferite, dansuri diferite, o singura vedeta; tipa e tanara, frumoasa foc si danseaza prin cluburile de pe litoral Mamaia (parca).
pupici

cristoiash
22.08.2008, 16:52:16
buna miresici,

eu am rezervat o astfel de "vedeta", dar care danseaza bine si alte tipuri de muzica... (flamenco de exemplu) sper sa fie un moment diferit pt barbati si nu numai, dupa ora 12.00. :">:O

Hmmm ... pai daca e o dansatoare flamenco poate dansa si la 10 dimineata in piata publica, nu e nimic de rusine. Deci nu inteleg, e dansatoare din buric sau flamenco? Sau nu stie nici-unele prea bine si "se face" ca le face pe toate?

willy
22.08.2008, 16:57:15
Eu tot nu inteleg care e rostul unei asemenea "aparitii"? Pentru distractia barbatilor? Adica eu imi fac nunta sa-mi distrez barbatii? Pai atunci de ce sa nu-l chemi si pe Cornel Pasat? Ce atata discriminare....:-"

evenstar
22.08.2008, 17:02:37
Eu tot nu inteleg care e rostul unei asemenea "aparitii"? Pentru distractia barbatilor? Adica eu imi fac nunta sa-mi distrez barbatii? Pai atunci de ce sa nu-l chemi si pe Cornel Pasat? Ce atata discriminare....:-"

Ei, cica-i trendy... e ultimul "must have" prin anumite cercuri... :-"

Am mai zis, daca mirele-i arab si vine cu juma' de neam la nunta, e ok - sa se simta oamenii "ca acasa"... altfel... mi se pare cel putin indoielnic... parerea mea...

willy
22.08.2008, 17:06:19
Ei, cica-i trendy... e ultimul "must have" prin anumite cercuri... :-"

Am mai zis, daca mirele-i arab si vine cu juma' de neam la nunta, e ok - sa se simta oamenii "ca acasa"... altfel... mi se pare cel putin indoielnic... parerea mea...
Mai ,sa stii ca acum opt ani la nunta cumnata'mii am vazut prima data o asemenea aparitie. Erau mai multe dansatoare din buric, cadou din partea patronului restaurantului. Mi s-a parut funny, insa doar din calitatea mea de invitat. Daca as fi fost mireasa sigur nu mai imi placeau. Vreau sa spun ca dupa nunta am auzit ca unele sotii au cam comentat, dupa ce au vazut filmarea de la nunta, in care ai lor barbati (trecuti bine de 50 de ani) erau in extaz la aparitia dansatoarelor...

compact
22.08.2008, 18:25:56
Mai ,sa stii ca acum opt ani la nunta cumnata'mii am vazut prima data o asemenea aparitie. Erau mai multe dansatoare din buric, cadou din partea patronului restaurantului. Mi s-a parut funny, insa doar din calitatea mea de invitat. Daca as fi fost mireasa sigur nu mai imi placeau. Vreau sa spun ca dupa nunta am auzit ca unele sotii au cam comentat, dupa ce au vazut filmarea de la nunta, in care ai lor barbati (trecuti bine de 50 de ani) erau in extaz la aparitia dansatoarelor...

asta zic si eu.....cum s-ar simti sotii nostri daca am saliva la o niste striperi adusi de nasa? =)) sau de patroana

bianca82
22.08.2008, 19:32:35

Da....=)) Super idee....imi dai de gandit....si atunci toata lumea va fi fericita!!!:>

alinus30
23.08.2008, 13:30:33
buna miresicilor,

dar e o mica /mare diferenta nu o sa dezbrace nimeni pe muzica acum, vor dansa si voi dansa si eu cu ea, cu sotul meu si invitatii daca lumea se ridica sa danseze. >:D<

cristoiash
23.08.2008, 16:27:18
buna miresicilor,

dar e o mica /mare diferenta nu o sa dezbrace nimeni pe muzica acum, vor dansa si voi dansa si eu cu ea, cu sotul meu si invitatii daca lumea se ridica sa danseze. >:D<

Eu nu stiu cum iti imaginezi tu ca se danseaza din buric. Iti imaginezi ceva de genul manele sau ce? Ca eu n-as putea sa dansez asa oricit as vrea, asta se invata in ani grei de practica si lectii.

Uite un link cu asa ceva ca sa fim pe aceeasi pagina:

http://www.youtube.com/watch?v=YamDoDK71Ds&feature=related

justmimi
23.08.2008, 16:42:24
buna miresicilor,

no way ;))
si asta pt ca dansatoarele din buric de la noi nu sunt decat niste maneliste cu costume de prost gust ; poate una autentica ar merge, insa la un alt tip de party, nu o nunta

cristoiash
23.08.2008, 16:46:43
no way :D:D :D

Pai si pe mine afirmatia asta ma face sa cred ca nu are idee despre ce vorbeste. Cum sa se ridice barbatii sa danseze? nici-o dansatoare din buric care se respecta n-ar accepta asa ceva. Nu e un dans cu interactiune si nici care poate fi practicat de oaspeti.

Eu o dansatoare din buric precum asta din clip tot as spune ca n-are ce cauta la o nunta romaneasca, dar o admir. Dar daca e vorba de ce imi imaginez eu in clipa asta nu pot decit sa spun NU NU NU NU NU NU ... va roooooog NUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!

alinus30
23.08.2008, 21:52:04
Eu nu stiu cum iti imaginezi tu ca se danseaza din buric. Iti imaginezi ceva de genul manele sau ce? Ca eu n-as putea sa dansez asa oricit as vrea, asta se invata in ani grei de practica si lectii.

nu manele, in nici un caz, muzica orientala si turceasca, spaniola..ceva genul asta, manele nu sunt genul nostru.
ceva genul asta am sa am eu http://www.trilulilu.ro/Acelashi/827b8e1d4ae7ea si cred ca va creea putina atmosfera interesanta. nu e obligatoriu sa vedeti si voi. nu e pentru doamne distinse.

evenstar
23.08.2008, 22:25:12

Tipa danseaza foarte bine, desi nu-i "originala", ci americanca... Uite, ca sa vedeti si una "de la mama lor":
http://www.youtube.com/watch?v=St6aotpdtl8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=IE_ig1r4bUA&feature=related

Eu am vazut dansatoare orientale adevarate, adica din tari arabe, nu din "Ferentari City", si, desi nu mi se par potrivite pentru o nunta in Ro, trebuie sa recunosc ca sunt fascinante. Dar dansul oriental e o arta care se studiaza in ani... Si se danseaza doar de catre femei (mirele la belly dance nu are ce cauta...)

cristoiash
23.08.2008, 22:54:09
Tipa danseaza foarte bine, desi nu-i "originala", ci americanca... Uite, ca sa vedeti si una "de la mama lor":
http://www.youtube.com/watch?v=St6aotpdtl8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=IE_ig1r4bUA&feature=related

Eu am vazut dansatoare orientale adevarate, adica din tari arabe, nu din "Ferentari City", si, desi nu mi se par potrivite pentru o nunta in Ro, trebuie sa recunosc ca sunt fascinante. Dar dansul oriental e o arta care se studiaza in ani... Si se danseaza doar de catre femei (mirele la belly dance nu are ce cauta...)

Da stiu ca nu e "originala" dar dansul este original. Din cite am gasit pe youtube asta mi s-a parut cea mai aproape de dansul din buric original si cu cea mai buna tehnica.

Nici mie nu mi se pare potrivit la o nunta dar de gustibus non est disputandum.

evenstar
24.08.2008, 08:40:56
Pai si pe mine afirmatia asta ma face sa cred ca nu are idee despre ce vorbeste. Cum sa se ridice barbatii sa danseze? nici-o dansatoare din buric care se respecta n-ar accepta asa ceva. Nu e un dans cu interactiune si nici care poate fi practicat de oaspeti.

Mda, insist si spun inca o data - poate-poate! Barbatii nu au ce cauta la dans oriental. In sute/ mii de ani de istorie a acestui stil de dans, nu a fost dansat niciodata si sub nici o forma de catre barbati. OK, iti place tie dansul oriental si ai anume invitati- poti sa aduci o dansatoare orientala. Dar daca tii neaparat sa ridici barbatii de la mese sa danseze atunci se transforma in manea![-X

bianca82
24.08.2008, 11:06:49
Pai la noi cam asa a ajuns sa fie perceput un astfel de dans...iar programele de acest gen prezentate la nunti sunt in general niste kitsch-uri nereusite ale dansului original....eu am asistat la asa ceva la o nunta si mi s-a parut de foarte mult prost gust...respectiva a stat tot timpul cocotata pe mese sau agatata de hainele barbatilor din sala...totul bineinteles pe muzica turceasca.

Si apropo dansul original este si pentru doamnele distinse, manelele in schimb NU!!!

alinus30
25.08.2008, 10:03:56
Mda, insist si spun inca o data - poate-poate! Barbatii nu au ce cauta la dans oriental. In sute/ mii de ani de istorie a acestui stil de dans, nu a fost dansat niciodata si sub nici o forma de catre barbati. OK, iti place tie dansul oriental si ai anume invitati- poti sa aduci o dansatoare orientala. Dar daca tii neaparat sa ridici barbatii de la mese sa danseze atunci se transforma in manea![-X

multumesc pt pareri si sugestii.

compact
25.08.2008, 12:05:04
nu manele, in nici un caz, muzica orientala si turceasca, spaniola..ceva genul asta, manele nu sunt genul nostru.
ceva genul asta am sa am eu http://www.trilulilu.ro/Acelashi/827b8e1d4ae7ea si cred ca va creea putina atmosfera interesanta. nu e obligatoriu sa vedeti si voi. nu e pentru doamne distinse.
ce intelegi prin atmosfera interesanta?

alinus30
25.08.2008, 13:08:53
ce intelegi prin atmosfera interesanta?

buna

pai ca sa-ti spun pe scurt, parerea mea, noi nu o sa avem manele si muzica arabeasca,turceasca la nunta, dar in loc de asa ceva pt o parte din invitati care doresc si acest gen va fii aceasta dansatoare orientala pt 15 min.
voi ce ati inteles?

justmimi
25.08.2008, 14:51:38
buna

pai ca sa-ti spun pe scurt, parerea mea, noi nu o sa avem manele si muzica arabeasca,turceasca la nunta, dar in loc de asa ceva pt o parte din invitati care doresc si acest gen va fii aceasta dansatoare orientala pt 15 min.
voi ce ati inteles?
eu am inteles ca vrei neaparat o dansatoare din asta la nunta ; ne ai cerut parerea si pe urma te ai ofticat ca nu suntem la unison cu tine ; inca o data tin sa subliniez ca ce vezi tu pe youtube n o sa vezi la noi in tara in ce priveste dansatul din buric :)>-

Mult succes!

iuliaaa
27.08.2008, 22:10:25
buna mirescicilor, eu am avut dansatoare la nunta si nu s-a intamplat nimik grav...fetele au dansat doar pe ring si au dansat muzica orientala arabeasca nu turceasca, pentru ca este o oarecare diferenta intre cele 2.
muzica orientala turceasca se aseamaa maimult cu manelele de la noi pentru ca:la turci se danseaza mai mult din sold fara accente din umeri sau altceva...deci sunt un fel de manele de la noi
dansul oriental arabesc difera pentru ca se danseaza cu soldurile, mainile, pieptul, sunt accente si majoritatea melodiilor sunt lucrate in asa fel in cat cea care danseaza sa nu dea doar din sold.
intradevar cele care danseaza bine dans oriental arabesc la noi sunt foarte putine si ele nu cersesc pe la invitati si nu se suie pe mese.
cel putin la mine asa a fost...
asa ca daca vreti sa aveti o dansatoare orientala la nunta intrebati ce fel de dans are pregatit sau poate sa va faca si o demonstratie.
pupicei la toate miresicile

Allexia
04.09.2008, 13:56:25
Ce sa zic, noi ne-am gandit deja la un nr.oriental, si nu numai. Diferenta consta in faptul ca dansatoarea ne este prietena. In cazul asta putem alege noi dansul si nu avem surprize neplacute. Mai mult vom avea si un nr de dans dar nu oriental. Ideea e draguta si, sa zicem ca iesim un pic din tipar\:D/ . Daca aveti si o prietena dansatoare, totul e ok.

Allexia

siana
04.09.2008, 14:26:58
ba te contrazic:))cel mai mare profesor de dans din buric este barbat:)) si este in cairo:Dsi el preda femeilor...si la nuntile lor, da..poate femeia danseaza mai mult, dar danseaza si barbatul
si de dansuri orientale si de barbati........cauta pe youtube..se numeste tannoura, parca asa se scrie..dans oriental dansat NUMAI de barbati...

normal ca la o nunta la noi in ro nu au ce cauta barbatii langa dansatoarea din buric..asta ar fi prea de tot...ar trebui sa fie un nr atristic...
ma doare capul insa cand vad ca atata lumea sa incapateaza sa creada ca sunt dansatoare adevarate in romania....
daca da putin din sold asta nu inseamna ca e si profesionista:D

siana
04.09.2008, 14:30:58
buna miresicilor,

nu stiu cum iti imaginezi tu ca o sa poti dansa din buric in rochia de mireasa:Ddaca nu ai costumsi daca nu te pricepi..o dai in manele:D

ori e momentul ei..ori o dai in manele..na, tu faci cum crezi

evenstar
04.09.2008, 15:05:28
ba te contrazic:))cel mai mare profesor de dans din buric este barbat:)) si este in cairo:Dsi el preda femeilor...si la nuntile lor, da..poate femeia danseaza mai mult, dar danseaza si barbatul
si de dansuri orientale si de barbati........cauta pe youtube..se numeste tannoura, parca asa se scrie..dans oriental dansat NUMAI de barbati...

Mai, dar n-a zis nimeni ca barbatii nu danseaza niciodata... doar ca danseaza alte dansuri... tanoura nu-i bellydance, e altceva... barbatii nu danseaza bellydance, iar fata la asta a scris ca-l pune pe ginere...

PS: din cate stiu eu - dar s-ar putea sa stiu prost, ca am aflat lucrurile astea ca turist, nu am locuit in vreo tara araba sa am timp sa aprofundez traditiile - femeile si barbatii danseaza separat.

alecsa
04.09.2008, 15:49:33
eu una nu as aduce asa ceva la nunta, si nici altfel de dansatori. mi se pare ca s-ar transforma intr-un spectacol. asta cu dansatori de orice fel mi s-ar parea potrivita pt o petrecere privata. a fost o nunta anul trecut a alessiei parca, si au avut un astfel de moment, dar la ea era altceva, pt ca ea facea parte din aceasta lume, si au dansat vals ceva de genul asta. mai sunt momente pe la nunti cu serpi, fachiri...circ total. eu una nu agreez asa ceva. iar faza cu mersul pe la mese...de toata jena. rar sa nu gasesti asa ceva. eventual sa ii dai ei, pe langa tariful practicat, inca ceva, cam cat ar strange de la partea masculina din sala. acum nah, fiecare face cum considera:)>-

lemneata
04.09.2008, 20:23:24
de prost gust!!!!

Am fost invitata la o nunta unde aveau ca invitati pt show dansatori profesionisti.....ne-a placut foarte mult momentul,aveau tinute de gala,iar dansurile lor nu va mai spun....de exceptie!!!!! Am inteles de la miri ca nu i-au platit cu foarte multi bani, dar swoul lor ne-a incantat pe deplin...mai ales ca nu oricine mai danseaza un vals sau un tango in ziua de azi....

siana
04.09.2008, 23:47:44
Mai, dar n-a zis nimeni ca barbatii nu danseaza niciodata... doar ca danseaza alte dansuri... tanoura nu-i bellydance, e altceva... barbatii nu danseaza bellydance, iar fata la asta a scris ca-l pune pe ginere...

PS: din cate stiu eu - dar s-ar putea sa stiu prost, ca am aflat lucrurile astea ca turist, nu am locuit in vreo tara araba sa am timp sa aprofundez traditiile - femeile si barbatii danseaza separat.
tu ai vb de dans oriental:)care nu e numai belly dance:D
si da..tipul din cairo e profesor de belly dance...si danseaza mult mai bine decat orice femeie:))
tannoura e un dans oriental
am fost de acord cu tine la faza ca e deplasat ca la o nunta..invitati sa danseze in timp ce fata isi face numarul
risca sa dea in altceva...
in fine, traim in ro si asta ne ocupa tot timpul:))
in fond fiecare face ce vrea
insa nu cred ca viitoarea miresica ar trebui sa se simta jignita de parerile noastre...intrucat ni le-a si cerut:)

SNIGA
10.09.2008, 16:04:22
Am avut o obligatie si-am ajuns la o nunta de genul fara numar,fara numar si la un moment dat au aparut niste ,,dansatoare'' s-au bitiit toate 4 pe ringul de dans,apoi au luat-o printre mese ,iar barbatii le bagau bani care pe unde voiau.Asa penibil si de prost gust;toata lumea statea si se zgiiau la acele ,,dansatoare",care-au urcat val-virtej intr-o masina(am iesit afara sa iau aer,caci imi era sila pur si simplu)si si-au luat avint spre alt moment fericit din viata.Oribil ...poate pentru o petrece a burlacilor,dar nici acolo...In concluzie:o nunta e ceva unic,deosebit,frumos,romantic .Poate veni o trupa de dans care danseaza,frumos,decent,elegant;nimic de zis...oricui i-ar placea,dar ce-am vazut eu :O Am plecat pe la ora doua lasind in urma strigatele de hoo,hoo,de la nasu atit,de la cutarica atit ,cu un gust amar,gindindu-ma pe drum ca nu semana a nunta;oricum cu nimic la care luasem parte vreodata;))

SNIGA
10.09.2008, 16:06:22
de prost gust!!!!

Am fost invitata la o nunta unde aveau ca invitati pt show dansatori profesionisti.....ne-a placut foarte mult momentul,aveau tinute de gala,iar dansurile lor nu va mai spun....de exceptie!!!!! Am inteles de la miri ca nu i-au platit cu foarte multi bani, dar swoul lor ne-a incantat pe deplin...mai ales ca nu oricine mai danseaza un vals sau un tango in ziua de azi....
Cred ca a fost o nunta intr-adevar deosebita...Felicitari mirilor!>:D<

compact
14.09.2008, 08:31:23
Am avut o obligatie si-am ajuns la o nunta de genul fara numar,fara numar si la un moment dat au aparut niste ,,dansatoare'' s-au bitiit toate 4 pe ringul de dans,apoi au luat-o printre mese ,iar barbatii le bagau bani care pe unde voiau.Asa penibil si de prost gust;toata lumea statea si se zgiiau la acele ,,dansatoare",care-au urcat val-virtej intr-o masina(am iesit afara sa iau aer,caci imi era sila pur si simplu)si si-au luat avint spre alt moment fericit din viata.Oribil ...poate pentru o petrece a burlacilor,dar nici acolo...In concluzie:o nunta e ceva unic,deosebit,frumos,romantic .Poate veni o trupa de dans care danseaza,frumos,decent,elegant;nimic de zis...oricui i-ar placea,dar ce-am vazut eu :O Am plecat pe la ora doua lasind in urma strigatele de hoo,hoo,de la nasu atit,de la cutarica atit ,cu un gust amar,gindindu-ma pe drum ca nu semana a nunta;oricum cu nimic la care luasem parte vreodata;))

felicitari ca ai rezistat6 pana la 2.....eu as fi plecat imediat ce intrau doamnele......mai ales ca eu ma duc la o nunta pentru a fii cu mirii, nu pt a vedea niste spectacole "ieftine"

ScoiciAzur
14.09.2008, 09:38:40
felicitari ca ai rezistat6 pana la 2.....eu as fi plecat imediat ce intrau doamnele......mai ales ca eu ma duc la o nunta pentru a fii cu mirii, nu pt a vedea niste spectacole "ieftine"

mai nu fiti chiar asa de rele... nu poti cataloga dansurile traditionale ale altor popoare ca fiinf "ieftine" si "de prost gust". Acum depinde si ce dansatoare chemi, daca aduci unele care danseaza prin ceva club si sunt vulgare e una, daca aduci o dansatoare profi de orientala, sau instructoare de orientala, eu cred ca poate iesi chiar frumos... intr-adevar, mi se pare si mie de prost gust sa li se bage bani pe mai stiu eu unde, asta nu se face, te duci la club de striptease daca vrei asa ceva... in rest, e un moment spectacol al nuntii, si atat. eu privesc dansul oriental dpv al dansului, nu al costumelor, care pot fi mai mult sau mai putin acoperitoare...

compact
14.09.2008, 10:06:03
mai nu fiti chiar asa de rele... nu poti cataloga dansurile traditionale ale altor popoare ca fiinf "ieftine" si "de prost gust". Acum depinde si ce dansatoare chemi, daca aduci unele care danseaza prin ceva club si sunt vulgare e una, daca aduci o dansatoare profi de orientala, sau instructoare de orientala, eu cred ca poate iesi chiar frumos... intr-adevar, mi se pare si mie de prost gust sa li se bage bani pe mai stiu eu unde, asta nu se face, te duci la club de striptease daca vrei asa ceva... in rest, e un moment spectacol al nuntii, si atat. eu privesc dansul oriental dpv al dansului, nu al costumelor, care pot fi mai mult sau mai putin acoperitoare...
dar nu e vorba de dansuri, ci de drele care danseaza si de momentul in sine. vorbim de o nunta, cum zicea o alta miresica - e un eveniment romantic, in plus ma gandesc si la invitati - cate femei ar agrea o fatuca imbracata sumar dand din buric? eu una nu as agrea spectacolul asta si sunt sigura ca nici dnele trecute de prima tinerete.....
la petrecerea burlacilor e chiar ok....asa cum ar fi un stripper la petrecerea burlacitelor....dar la nunta e de prost gust.

Rannya
25.10.2008, 12:41:09
Buna ziua miresici.;;)Am citit parerile voastre care mai de care mai impartite.
Pt cine vrea o dansatoare orintala la nunti tb in primul rand sa stie de unde sa si-o ia ca ......daca o iei de la coltz de strada sau de nush unde fara sa vezi macar un demo ceva cum danseaza,ce costume are(ca va zic eu un costum original e peste 300 euro),sa ai un pik habar ce shy cum.8-|nu ai cum sa ai probleme.Inca ceva ce ma socat cum adik banii ii cersesc de la invitati???O dansatoare care stie meserie cursuri,chestii nu cerseste bani e penibil:O banii ii primeste de la cel care a angajat-o(nasi,mire,socrii,frati mirilr sau styu eu cine) in plic sigilat.Asha ca ce ati vazut voi e o mizerie nici decum dans profesional.....Stiu ca sunt putine dansatoare bune dar sunt shy te shi costa......Asha ca e alegerea voastra ceva de calitate unde nu sunt probleme shy toata lumea e multumita sau ceva ieftin si de spita joasa.....:-"POOPICI

ruxanda_zadnipru
25.10.2008, 15:07:14
Buna miresicilor! am citit cu o curiozitate imensa discutiile si parerile despre acest subiect! Sa stiti ca Rannya are perfecta dreptate! Ca sa-ti angajezi niste dansatoare profesioniste din buric ,te costa cam cit o formatie! ... si nici nu se plimba pe la mese sa adune bani... isi executa showul si gata!

alinus30
27.10.2008, 12:55:47
miresici

cum va spuneam eu am avut dansatoare si a dansat in prima parte flamenco si apoi orientala. a fost super ok si toata lumea a admirat-o si aplaudat-o. daca reusesc va atasez poze. >:D<

simonik1985
30.10.2008, 00:36:17
miresici

cum va spuneam eu am avut dansatoare si a dansat in prima parte flamenco si apoi orientala. a fost super ok si toata lumea a admirat-o si aplaudat-o. daca reusesc va atasez poze. >:D<

eu mi-a dori la nunta 2 perechi de dansatori de vals.tango..cha-cha..rock'n'roll...etc...stiti cumva unde gasesc?si cam cat ar costa?
cat despre dansatoarele din buric...in primul rand ca nu gasesti nici una care atunci cand danseaza sa te lase "masca"..toate se plimba de colo colo cu suncile pe afara si sta pe langa invitatii si ii streseaza sa le bage banii la chilotei...categoric nu imi surade idea de a avea asa ceva la nunta...

dar niste dansatorii profesionisti cred ca ar face atmosfera si ar fii super:)

diana_i
08.11.2008, 13:25:32
Eu cred ca fiecare ar trebui sa-si faca nunta asa cum si-o doreste. Nu cred ca e corect sa generalizezi si sa pleci de la premiza ca toate dansatoarele sunt nu stiu cum si ca la noi in tara nu exista nu stiu ce.. Pur si simplu nu ai de unde sa stii asta pana nu le-ai vazut pe toate.
Nu toata lumea vrea o nunta clasica, exista si dansatoare care fac spectacol si nu de prost gust.. important e sa gasesti ce e mai bun. Si sa fii in cunostinta de cauza. Adica daca tu o vezi pe respectiva inainte si stii ce spectacol va avea, si iti place, de ce nu..

CristinaMM
08.11.2008, 13:32:56
Buna miresicilor! am citit cu o curiozitate imensa discutiile si parerile despre acest subiect! Sa stiti ca Rannya are perfecta dreptate! Ca sa-ti angajezi niste dansatoare profesioniste din buric ,te costa cam cit o formatie! ... si nici nu se plimba pe la mese sa adune bani... isi executa showul si gata!
Ai vrea sa adune bani de la meseni? :D

ruxanda_zadnipru
09.11.2008, 09:10:55
Ai vrea sa adune bani de la meseni? :D
Buna! nu as vreasa adune bani de la meseni! am citit in mesajele anterioare despre asta si am incercat sa specific: daca este o dansatoare profesionista care se respecta ,executa showul si gata!:*

CristinaMM
09.11.2008, 10:34:11
Buna! nu as vreasa adune bani de la meseni! am citit in mesajele anterioare despre asta si am incercat sa specific: daca este o dansatoare profesionista care se respecta ,executa showul si gata!:*
Ah! Am inteles! >:D<
Cred ca un moment de genul asta, cu dansatoare profesioniste, e binevenit la o nunta. Nu stiu daca o dansatoare din buric e cea mia buna alegere...de fapt, am ceva cu denumirea: daca era 'dansatoare orientala' nu m-ar fi deranjat :)).
Problema cu dansatoarele 'lascive' e ca la nunta lumea se simte bine, bea, si s-ar putea ca unii barbati sa fie un pic cam prea extaziati de domnisoara, si nevestele sa se uite urat la ei :D. Si sa vezi barbati intre doua varste, sau chiar la varsta a treia, holbandu-se la o tanara care danseaza din buric, este, din punctul meu de vedere, o imagine neplacuta :D.
Plus ca in principiu nunta celebreaza oficializarea unei relatii (mai ales din puct de vedere religios), si ar trebui sa aiba ceva 'pur'.

ruxanda_zadnipru
14.11.2008, 10:56:03
Ah! Am inteles! >:D<
Cred ca un moment de genul asta, cu dansatoare profesioniste, e binevenit la o nunta. Nu stiu daca o dansatoare din buric e cea mia buna alegere...de fapt, am ceva cu denumirea: daca era 'dansatoare orientala' nu m-ar fi deranjat :)).
Problema cu dansatoarele 'lascive' e ca la nunta lumea se simte bine, bea, si s-ar putea ca unii barbati sa fie un pic cam prea extaziati de domnisoara, si nevestele sa se uite urat la ei :D. Si sa vezi barbati intre doua varste, sau chiar la varsta a treia, holbandu-se la o tanara care danseaza din buric, este, din punctul meu de vedere, o imagine neplacuta :D.
Plus ca in principiu nunta celebreaza oficializarea unei relatii (mai ales din puct de vedere religios), si ar trebui sa aiba ceva 'pur'.
Noi avem numai tineret,ca nu prea avem neamuri:Dasa ca nici o sansa cu uitatul urat! problema e urmatoarea! unde gasesc profesioniste!

shayra
14.11.2008, 12:04:21
Si barbatii se uita numai la dansatoare din buric,nu-i asa?
La o tipa care vine sa cante intr-o fusta scurta si cu decolteu si dansatoare imbracate si mai putin decat ea nu se uita nimeni.
Sau la o tipa frumoasa,supla,imbracata intr-un costum de dans latino(care nici el nu prea acopera nimic) iarasi nu se uita nimeni.
Si nici la invitatele tinere imbracate in rochii sexy nu se uita nimeni.
Recunosc ca e greu sa gasesti o dansatoare buna orientala,care sa nu faca un show vulgar...Dar daca o gasesti e absurd sa zici ca de ce sa o aduci la nunta ca se uita barbatii la ea...

andreeaO
14.11.2008, 15:57:03
Eu as vrea sa invat sa dansez si sa i fac o surpriza viitorului meu sot.

alexandrynutza
17.11.2008, 18:39:07
O dansatoare profesionista nu cerseste.....heloooo #-o ishy face dansul sau dansurile shy pleaca .Sunt putine dar poti gasi.

alinamodo
26.11.2008, 08:49:55
Eu am fost la o nunta acum 2 luni si sincer am ramas socata de ce am vazut....mirele ca sa le faca o surpriza invitatiilor a chemat o dansatoare din buric!!!! buuuuuuuuun....si a inceput mandra sa danseze si sa se zbenguie pe langa baieti...mireasa a facut crize de nervi , partenerele baietilor nu mai zic X(X(X(....iar apoi....DE PARCA NU ERA DE AJUNS .....
au fost care au ramas FARA BAAAAAAAAAANI si nu au mai avut de cinste ...ceea ce mi se pare penibil !! deci fara lingusitoare din buric si alte paparude....daca vrea ii dansez eu din buric ::))))

ubita
26.11.2008, 15:20:31
Eu as vrea sa invat sa dansez si sa i fac o surpriza viitorului meu sot.

Si sa-i dansezi la nunta??!;))
Fetelor,mie imi place dansul asta foarte tare...Uneori ma mai apuca dansul si pe mine...dar asta numa cu iubitul meu...mi se pare un dans intim pentru noi,europenii!Noi avem alta educatie...
Iar dansul asta la o nunta mi se pare super nepotrivit!Bine,eu ma gandesc la o nunta romaneasca,cum a fost la mine intre 2 sarbe si 2 geamparale sa intervina si o duduie:)) !Apoi mai conteaza si ce fel de invitati ai...eu am avut si oameni de la tara simplii,dar si profesori universitari...In orice caz nu s-ar fi pretat!Probabil ca neamurile(barbatii)de la tara ar fi fost extaziati sau nu! iar ceilalti...
Nu cred ca la romani se cade sa apara o tanti care ca dea din solduri...
Ati vazut vreo'data un ansamblu de dansuri populare la o nunta???!!Eu da,ala da show!!!<:-P

Ballet
26.11.2008, 15:23:05
Si sa-i dansezi la nunta??!;))
Fetelor,mie imi place dansul asta foarte tare...Uneori ma mai apuca dansul si pe mine...dar asta numa cu iubitul meu...mi se pare un dans intim pentru noi,europenii!Noi avem alta educatie...
Iar dansul asta la o nunta mi se pare super nepotrivit!Bine,eu ma gandesc la o nunta romaneasca,cum a fost la mine intre 2 sarbe si 2 geamparale sa intervina si o duduie:)) !Apoi mai conteaza si ce fel de invitati ai...eu am avut si oameni de la tara simplii,dar si profesori universitari...In orice caz nu s-ar fi pretat!Probabil ca neamurile(barbatii)de la tara ar fi fost extaziati sau nu! iar ceilalti...
Nu cred ca la romani se cade sa apara o tanti care ca dea din solduri...
Ati vazut vreo'data un ansamblu de dansuri populare la o nunta???!!Eu da,ala da show!!!<:-P

Intr-adevar, daca e sa danseze cineva la nunta, si eu prefer un ansamblu de muzica populara....Eu am inceput sa invat pasii de baza si in curand voi cauta pe cineva care sa fie de acord sa ma includa si pe mine in dansul lor....Sa vedem daca va iesi....:D

oliviutza
27.11.2008, 10:49:20
Eu am fost la o nunta cu o dansatoare orientala (Jasmine, e foarte cunoscuta). Frumos, n-am ce zice, dar nu mi-a placut mai intai ca incepusera sa saliveze invitatii si pe mireasa n-o mai baga nimeni in seama, ceea ce nu e normal, si pe urma ca l-a luat pe mire si a inceput sa se frece de el si de alti invitati (ma rog, nu la propriu, dar era foarte aproape). M-am simtit mai degraba ca la o petrecere de burlaci. Pai daca se intampla asta la mine la nunta s-ar fi completat programul cu un spectacol de box :D

artistics
04.12.2008, 23:55:34
Acest moment la o nunta are o insemnatate dar care la noi este interpretata gresit sau nu se sincronizeaza cu respectivul moment si anume: dansatoarele sunt aduse pt a atrage atentia ginerelui si a i-se fura mireasa; dar dupa cum am mai spus momentul trebuie regizat pana la cel mai mic amanunt pt iesi totul "ca la carte" si nu in ultimul rand totul depinde de gusturile fiecaruia.
Dansatorii profesionisti (cei de dansuri de societate) pot avea programul in orice moment al nuntii (dupa dansul mirilor)

compact
05.12.2008, 11:05:47
Acest moment la o nunta are o insemnatate dar care la noi este interpretata gresit sau nu se sincronizeaza cu respectivul moment si anume: dansatoarele sunt aduse pt a atrage atentia ginerelui si a i-se fura mireasa; dar dupa cum am mai spus momentul trebuie regizat pana la cel mai mic amanunt pt iesi totul "ca la carte" si nu in ultimul rand totul depinde de gusturile fiecaruia.

adica ti se pare ok ca mireasa sa fie furata in timp ce mirele saliveaza la o alta femeie?

toate aceste momente: dansatoarea din buric, dansul mirilor (apropo, traditia cere ca nunta sa inceapa cu nuneasca) nu sunt traditionale, sunt imprumutate....

deci.....nu putem vorbi de insemnatatea drei in acest caz

ryanaro
05.12.2008, 12:07:55
adica ti se pare ok ca mireasa sa fie furata in timp ce mirele saliveaza la o alta femeie?

=)) =)) =)) ce tare! mirele poate nici nu observa ca a disparut mireasa pana dimineata :D

amv
04.01.2009, 13:38:23
Chiar am vazut o nunta cu dansatori.Un el si o ea:)) dar a iesit super tare:-) au dansat mai multe genuri si a fost super tare!

siana
04.01.2009, 14:19:30
Chiar am vazut o nunta cu dansatori.Un el si o ea:)) dar a iesit super tare:-) au dansat mai multe genuri si a fost super tare!
dansurile de societate sunt altceva;)) am vazut si eu la nunti astfel de programe si chiar mi-au placut:)
dar la dansatoare din buric nu as apela niciodata:-" cel putin nu de aici din romania...
poate m-a s gandi sa duc un dansator (barbat) profesionist din egipt care sa danseze tannoura:)asta da, ar face un spectacol pe cinste:)

sweet_candy
04.01.2009, 23:20:28
Mie mi se pare 100% horror sa ai dansatoare din buric la nunta....
Eu cred ca la nunta macar mirele si mireasa trebuie sa fie (sau macar sa para) jumatatea perfecta unul pentru celalalt iar aparitiile lor in sine sa fie atractia serii . Mai degraba as lua niste lectii de dans (vals, tango) decat sa platesc o dansatoare din buric sa imi tina sotul "ocupat">:/>:/ :))

siana
04.01.2009, 23:25:32
Eu cred ca la nunta macar mirele si mireasa trebuie sa fie (sau macar sa para) jumatatea perfecta unul pentru celalalt iar aparitiile lor in sine sa fie atractia serii . Mai degraba as lua niste lectii de dans (vals, tango) decat sa platesc o dansatoare din buric sa imi tina sotul "ocupat">:/>:/ :))
sunt total de acord cu tine;))
dar indiferent de ce se scrie aici..si ce sfaturi se dau..miresele care vor sa aiba dansatoare din buric la nunta..tot o sa aiba:))pt ca lor le place si il privesc ca pe un lucru inedit:D

compact
05.01.2009, 13:06:35
sunt total de acord cu tine;))
dar indiferent de ce se scrie aici..si ce sfaturi se dau..miresele care vor sa aiba dansatoare din buric la nunta..tot o sa aiba:))pt ca lor le place si il privesc ca pe un lucru inedit:D
da....dar nunta nu e numai a mirilor.....eu, ca invitat, as pleca imediat daca apare o dansatoare :-"

MimiEla
05.01.2009, 19:20:20
;)) foarte tare,dar eu ma lipsesc de asa ceva,eu vreau ca noi sa fim in atentia invitatilor nu niste dansatoare.:>

corect!

tu esti vedeta... mireasa e cea mai frumoasa de acolo !
baiatului meu nu-i prea plac dansatoarele orientale, la noi in cta la rest colonadelor au in program (cred ca in fiecare seara) un asemenea dans oriental. nu zic, tipa are scoala in ea, e profi, nu se atinge de nimeni, danseaza si atat, pe mese, pe jos, dar e fina. la o aniversare a unui unchi am facut petrecera acolo.... unchiul e francez.... si am mai avut si un var britanic.., a iesit super show.. amandoi s-au urcat pe masa si au dansat cu fata. iubi meu le facea poze.. bine ca e fotograf si ii place sa sta in spatele camerei si nu sa pozeze cu gagica :))

MimiEla
05.01.2009, 19:26:24
ahhh am uitat...

anul trecut am fost la o nunta in pitesti... mireasa facea parte dintr-o trupa de dans (nuuu oriental). asa ca fetele din trupa i-au venit la nunta...cu o surpriza... s-au imbracat in costum popular si au dansat...supeeerb... si apoi la vreo 10 min au venit in niste rochi de seara de-ti luau ochii si au facut dans modern (evident cu parteneri pt ambele tipuri de dans)... au fost ridicate in aer.... nici nu mai stiam ce e... gimnastica, patinaj artistic...dans.... a fost super tare !

mai degraba asa ceva as aduce la nunta.. sau am mai primit o propunere de dansuri de salsa ... 2 perechi fac o demonstratie de 2-3 dansuri apoi iti iau invitatii de la masa si ii invata si pe ei cateva miscari de salsa... pune sala in miscare..nu credeti ... ?si e si decent, am vazut show de salsa.

miss
07.01.2009, 11:38:20
sal fetelor

treaba cu dansatoarele e ok e super ce sa mai noi am avut si vreau sa zic ca au facut mult tot ce conteza e sa sti cand sa apara la noi au venit dupa 1 cand lumea deja era molesita vreau sa zic ca le-a ridicat moralul si s-au pus iar pe distractie.credeti-ma merita

compact
07.01.2009, 12:45:19
sal fetelor

treaba cu dansatoarele e ok e super ce sa mai noi am avut si vreau sa zic ca au facut mult tot ce conteza e sa sti cand sa apara la noi au venit dupa 1 cand lumea deja era molesita vreau sa zic ca le-a ridicat moralul si s-au pus iar pe distractie.credeti-ma merita
au fost persoane nemultumite?

sunt chiar curioasa, pentru ca, dupa cum ziceam, eu as fi plecat chiar atunci...

butterfly24
07.01.2009, 13:41:45

sunt chiar curioasa, pentru ca, dupa cum ziceam, eu as fi plecat chiar atunci...

Buna fetelor,

Anul acesta a avut fratele meu nunta si la capitolul divertisment au avut o pereche de dansatori profesionisti care au facut un program de vreo 30 min si care a fost superb. Tuturor invitatilor le-a placut.

Mai mult, cumnata mea nu a vrut, normal, sa aiba dansatoare din buric la nunta, insa din pacate unul din prieteni a vrut sa le faca o surpriza, cica, si a chemat una. Vresau sa va spun ca aparitia acestei dansatoare a lasat un gust amar iar momentul nu a fost gustat de aproape nici un invitat.

Acum sincer, daca vrem dansatoare din buric putem sa ne implinim dorinta asta prin alte parti nu la propria nunta. Asta e parerea mea.

Daca mai aveti alte sugestii in legatura cu divertismentul la nunta, asteptam :)

Spor la pregatiri in continuare

miss
08.01.2009, 09:19:36

nu am auzit de plangeri
din contra numai de bine am auzit,dar eu stiu fiecare cu parerea lui daca o fi fost cineva nemultumit eu nu am auzit

crumela
14.01.2009, 13:46:11
Sunt de acord cu miss ... si eu am avut dansatoare la nunta si au facut o atmosfera super, asta nu a insemnat ca nu am fost noi in centrul atentiei in seara nuntii...pot spune ca m-am simtit foarte bine pentru simplul fapt ca imi vedeam invitatii ca se distreaza.
Este adevarat ca am avut si noi la inceput o reticenta fata de dansatoare pentru ca nu stiam cum vor reactiona invitatii de varsta a treia, dar vreau sa zic ca ei au fost cei mai incantati de ele...singurul care a fost "deranjat" daca pot sa spun asa si a iesit din restaurant a fost preotul.

mihaelaaa
28.01.2009, 13:10:00
eu o sa am o dansatoare orientala la nunta,dar in ce conditii: atunci cand am sa fiu furata si o sa se negocieze cu "rapitorii" si vor cadea de acord,in loc sa intru eu cum e normal o sa ii trimit sotului aceasta dansatoare de muzica orientala,care va dansa 15 min dansul cu voalul sau cu sabia (cred ca este mai lasciv cu voalul).nu o sa ceara bani,nimic,strict dansul ei,este profesionista.sotul meu inca nu stie dar sper ca va fi surprins in bine.deci sa ai o dansatoare de muzica orientala nu i ceva rau daca stii sa condimentezi momentul.

mihaelaaa
28.01.2009, 13:10:36
eu o sa am o dansatoare orientala la nunta,dar in ce conditii: atunci cand am sa fiu furata si o sa se negocieze cu "rapitorii" si vor cadea de acord,in loc sa intru eu cum e normal o sa ii trimit sotului aceasta dansatoare de muzica orientala,care va dansa 15 min dansul cu voalul sau cu sabia (cred ca este mai lasciv cu voalul).nu o sa ceara bani,nimic,strict dansul ei,este profesionista.sotul meu inca nu stie dar sper ca va fi surprins in bine.deci sa ai o dansatoare de muzica orientala nu i ceva rau daca stii sa condimentezi momentul.

siana
28.01.2009, 14:58:18
Sunt de acord cu miss ... si eu am avut dansatoare la nunta si au facut o atmosfera super, asta nu a insemnat ca nu am fost noi in centrul atentiei in seara nuntii...pot spune ca m-am simtit foarte bine pentru simplul fapt ca imi vedeam invitatii ca se distreaza.
Este adevarat ca am avut si noi la inceput o reticenta fata de dansatoare pentru ca nu stiam cum vor reactiona invitatii de varsta a treia, dar vreau sa zic ca ei au fost cei mai incantati de ele...singurul care a fost "deranjat" daca pot sa spun asa si a iesit din restaurant a fost preotul.
fara suparare, dar carpe din alea pot sa-mi pun si eu pe mine si sa dau din fund:)>- nici macar nu aduc cu cele mai ieftine costume care se gasesc in bazarele din egipt
si o dansatoare profesionista care se respecta:Dare un costum pe masura

lorelly
28.01.2009, 22:53:02
eu o sa am si 2 perechi de dansatori care or sa danseze 1 repriza de vals apoi dans latino( samba, etc) si apoi 2 dansatoare si in functie de ce banii o sa mai am un comic sau un cantaret renumit... Vreau o nunta spectacol unde toata lumea sa se simta bine si sa se regaseasca in momentele speciale.
Ma gandesc si la niste hostess insa bugetul ..uff , oricum sunt sigura ca o s a fie asa acum imi doresc...;))

Ank_Delice
02.02.2009, 16:18:46
Si eu ma gandeam la un dans oriental,compus din 3 dansatoare,2 imbracate in rosu,si a treia in alb,adica eu ;)) am invatat dansuri orientale de mica si mi se par superbe,iar costumele nu trebuie sa fie neaparat cu buricul gol.Abdomenul poate fi acoperit de dantela,cum o sa fie la mine.Nu as vrea sa ma vada cineva mireasa cu buricul gol ;)) mi se pare super ideea in sensul ca o sa distreze atat mirele si nasii cat si invitatii.iar daca sunteti geloase in noaptea nuntii fetelor,poate ar trebui sa va ganditi mai bine la pasul asta :) (no offence)

compact
02.02.2009, 16:45:15
Si eu ma gandeam la un dans oriental,compus din 3 dansatoare,2 imbracate in rosu,si a treia in alb,adica eu ;)) am invatat dansuri orientale de mica si mi se par superbe,iar costumele nu trebuie sa fie neaparat cu buricul gol.Abdomenul poate fi acoperit de dantela,cum o sa fie la mine.Nu as vrea sa ma vada cineva mireasa cu buricul gol ;)) mi se pare super ideea in sensul ca o sa distreze atat mirele si nasii cat si invitatii.iar daca sunteti geloase in noaptea nuntii fetelor,poate ar trebui sa va ganditi mai bine la pasul asta :) (no offence)
mi se pare dragut sa dansezi tu....

nu e vorba de gelozie, dar mie mi se pare un spectacol ieftin si fara nici o legatura cu evenimentul in sine. aceeasi parere o am despre orice tip de "manifestatie": cantareti, dansatori etc.
sigur, in situatii de genul asta: tu esti dansatoare, atunci e altceva...

Ank_Delice
06.02.2009, 15:00:43
Va conta foarte mult de rochie.Daca e usor de dezbracat voi dansa,daca nu,cred ca o am dansatori latino,dar copii.Imi sunt dragi de mor :x

lilithid
08.02.2009, 02:40:45
Va conta foarte mult de rochie.Daca e usor de dezbracat voi dansa,daca nu,cred ca o am dansatori latino,dar copii.Imi sunt dragi de mor :x
Fetelor am auzit la radio o relatare de la targul de nunti unde am aflat ca ar exista perechi de dansatori care vin la nunta sa faca atmosfera,sa danseze toata noaptea ,sa nu mai existe momente moarte.
Eu nu sunt o dansatoare buna si ar fi o idee.
Are cineva vreo o astfel de informatiie unde se gasesc acest serviciu si la ce bani?

dutza
08.02.2009, 02:48:56
Fetelor am auzit la radio o relatare de la targul de nunti unde am aflat ca ar exista perechi de dansatori care vin la nunta sa faca atmosfera,sa danseze toata noaptea ,sa nu mai existe momente moarte.
Eu nu sunt o dansatoare buna si ar fi o idee.
Are cineva vreo o astfel de informatiie unde se gasesc acest serviciu si la ce bani?

sa stea la nunta toata noaptea????pai nu o sa stea nimeni decat pe foarte multi bani......multi...si stiu ce vorbesc....

madalina88
08.02.2009, 17:27:01

As vrea si eu, daca afli ceva, te rog vreau si eu Pm pLZZZ.:*

mada2009
11.02.2009, 02:07:36
Buna fetelor, legat de acest topic: dansatoare orientala la nunta.am vazut ca foarte multe miresici nu sunt de acord cu acest lucru.Daca vrei o dansatoare buna pai incepi si cauti, nu o iei pe prima care iti iese in cale sau de la colt.Aveti mare dreptate cand spuneti ca romancele noastre habar nu au sa danseze pe muzica orientala, sunt gretoase si unele "nesimtite" ca sa zik asa.Eu una o sa am o dansatoare orientala la nunta mea din 2 motive: unul pentru ca mi se pare un program artistic frumos si doi mie imi place muzica orientala foarte mult.Legat de dansatoare nu toate sunt la fel.De ce zik asta....pentru ca de exemplu: anul trecut de ziua lui iubi meu i-am facut un cadou surpriza de ziua lui de nastere o petrecere surpriza intr-un club cu prietenii nostrii si o dansatoare orientala.Am cautat pe net foarte mult, m-am documentat si m-am uitat la sfaturi.Si am gasit o fata super, cu recomandari pe foarte multe site-uri si am sunat-o.M-am uitat pe siteul ei si m-a convins.Credeti-ma pe cuvant ca am ramas masca....nu ma asteptam sa fie asa de frumoasa.Am stabilit cu ea ce are de facut (ce are voie...oricum nu "facea " nimik decat sa danseze...mi-a spus clar lucrul asta de la bun inceput) si pretul-35 minute-100 euro, care mi s-a parut super.La ziua lui iubi, toti au ramas uimiti inclusiv iubi kre ramasese intepenit :-p a dansat super imbracata intr-un costum albastru nemaipomenit, specific orietal, toata lumea a iubit-o.Asa ca o sa o chem si la nunta noastra.Si inca ceva...sunt sigura ca si invitatiilor, cat si parintiilor or sa le placa....v-o recomand cu drag,pentru numarul ei,poze, filmulet prv me !!!

criss23
11.02.2009, 09:45:52
Buna fetelor,

Anul acesta a avut fratele meu nunta si la capitolul divertisment au avut o pereche de dansatori profesionisti care au facut un program de vreo 30 min si care a fost superb. Tuturor invitatilor le-a placut.

Mai mult, cumnata mea nu a vrut, normal, sa aiba dansatoare din buric la nunta, insa din pacate unul din prieteni a vrut sa le faca o surpriza, cica, si a chemat una. Vresau sa va spun ca aparitia acestei dansatoare a lasat un gust amar iar momentul nu a fost gustat de aproape nici un invitat.

Acum sincer, daca vrem dansatoare din buric putem sa ne implinim dorinta asta prin alte parti nu la propria nunta. Asta e parerea mea.

Daca mai aveti alte sugestii in legatura cu divertismentul la nunta, asteptam :)

Spor la pregatiri in continuare

Buna! poti sa imi dai mai multe detalii despre perechea de dansatori de la nunta fratelui tau?
merci.

gina1408
16.02.2009, 13:20:49
Buna! M-ar interesa si pe mine aceasta dansatoare pentru nunta, dar nu pot trimite prv. Multumesc
Buna fetelor, legat de acest topic: dansatoare orientala la nunta.am vazut ca foarte multe miresici nu sunt de acord cu acest lucru.Daca vrei o dansatoare buna pai incepi si cauti, nu o iei pe prima care iti iese in cale sau de la colt.Aveti mare dreptate cand spuneti ca romancele noastre habar nu au sa danseze pe muzica orientala, sunt gretoase si unele "nesimtite" ca sa zik asa.Eu una o sa am o dansatoare orientala la nunta mea din 2 motive: unul pentru ca mi se pare un program artistic frumos si doi mie imi place muzica orientala foarte mult.Legat de dansatoare nu toate sunt la fel.De ce zik asta....pentru ca de exemplu: anul trecut de ziua lui iubi meu i-am facut un cadou surpriza de ziua lui de nastere o petrecere surpriza intr-un club cu prietenii nostrii si o dansatoare orientala.Am cautat pe net foarte mult, m-am documentat si m-am uitat la sfaturi.Si am gasit o fata super, cu recomandari pe foarte multe site-uri si am sunat-o.M-am uitat pe siteul ei si m-a convins.Credeti-ma pe cuvant ca am ramas masca....nu ma asteptam sa fie asa de frumoasa.Am stabilit cu ea ce are de facut (ce are voie...oricum nu "facea " nimik decat sa danseze...mi-a spus clar lucrul asta de la bun inceput) si pretul-35 minute-100 euro, care mi s-a parut super.La ziua lui iubi, toti au ramas uimiti inclusiv iubi kre ramasese intepenit :-p a dansat super imbracata intr-un costum albastru nemaipomenit, specific orietal, toata lumea a iubit-o.Asa ca o sa o chem si la nunta noastra.Si inca ceva...sunt sigura ca si invitatiilor, cat si parintiilor or sa le placa....v-o recomand cu drag,pentru numarul ei,poze, filmulet prv me !!!

RalukGeorgiana
16.02.2009, 13:32:29
Salut....sincer eu nu-mi doresc asa ceva la nunta mea...acum fiekre face ceea ce-si doreste dar....ganditi-va cum barbatii turmentati vor incepe sa le bage acelor dansatoare bani ba in sutien, ba in slip....mie mi se pare de prost gust acest gest, care bineinteles k nu il ve-ti putea evita...plus k atractia serii trebuie sa fie miri, pt ca divertisment vedem si la circ...si repet asta este strict parerea mea....

compact
16.02.2009, 17:54:29
Salut....sincer eu nu-mi doresc asa ceva la nunta mea...acum fiekre face ceea ce-si doreste dar....ganditi-va cum barbatii turmentati vor incepe sa le bage acelor dansatoare bani ba in sutien, ba in slip....mie mi se pare de prost gust acest gest, care bineinteles k nu il ve-ti putea evita...plus k atractia serii trebuie sa fie miri, pt ca divertisment vedem si la circ...si repet asta este strict parerea mea....
si eu raman la aceeasi parere.....asa cum am mai zis, daca as fi la o nunta si ar aparea o astfel de dra as pleca imediat.

otilik
16.02.2009, 17:56:18
depinde foarte mult de ce invitati ai...eu ii stiu pe ai mei si sincer iti zic ca ma indoiesc ca vor incepe sa pipaie dansatoarea si sa-i bage bani in sutien sau chiloti...cred ca ar sta toti la masa si s-ar uita la ea ca la un spectacol

Ank_Delice
17.02.2009, 07:42:13
Exact.:)pana la urma daca invitatii tai sunt generatia "gutza" normal ca vor face asta,altfel va fi doar un spectacol,si nu inteleg de ce toata lumea vede dansatoarele din buric ca pe niste prostituate,cam asta reiese din tonalitatea voastra.E un gen de spectacol,exotic.Acum nu cred ca romanii ar putea avea aerele englezilor care sufera de "eleganta" in fiecare moment,si prefera un spectacol de mima in loc de un dans oriental.In fine,dupa cum a mai spus cineva aici,fiecare cu ce prefera,asta nu inseamna ca poate fi si judecat.:)

compact
17.02.2009, 08:58:11
Exact.:)pana la urma daca invitatii tai sunt generatia "gutza" normal ca vor face asta,altfel va fi doar un spectacol,si nu inteleg de ce toata lumea vede dansatoarele din buric ca pe niste prostituate,cam asta reiese din tonalitatea voastra.E un gen de spectacol,exotic.Acum nu cred ca romanii ar putea avea aerele englezilor care sufera de "eleganta" in fiecare moment,si prefera un spectacol de mima in loc de un dans oriental.In fine,dupa cum a mai spus cineva aici,fiecare cu ce prefera,asta nu inseamna ca poate fi si judecat.:)
e vorba de o nunta.....nu de ce distractie alegem pentru o seara...karaoke, o petrecere cu o dansatoare din buric sau.....mima

criss23
17.02.2009, 09:24:17
fiecare..cu opiniile lui...in orice caz..exista si nunti civilizate unde chiar nu se practica..bagatul la chilotel sau la sutien..iar spectacolul dansatoarei nu trebuie sa fie neaparat o chestie vulgara..
si inca o chestie..."barbatii turmentati?? "acum sincer..nu stiu ce e mai de prost gust..o tipa care danseaza orientala sau niste indivizi turmentati care sa iti strice nunta..
eu una..la nuntile la care am fost..si slava domnului..au fost destule..nu prea am intalnit indivizi turmentati..poate dupa ora 4 am..nu la ora 12....
in fine..depinde si ce "cunostinte" inviti la nunta..
pentru cine doreste sa fie in centrul atentiei...fetelor..puteti sa o faceti..fara sa va simtiti " amenintate" in vreun fel...de o..dansatoare..ca doar se presupune..k nimeni nu va poate face concurenta in cea mai frumoasa zi din viata!
pupici!:*

otilik
17.02.2009, 11:49:47
mie de exemplu o dansatoare profesionista care isi face dansul 15 min nu mi se pare vulgara,vulgar tare mi se pare cand mirele se baga sub rochia miresei si se chinuie sa-i scoata jartica cu dintii in timp ce invitatii stau si se hilizezsc ca ala a bagat capu acolo si probabil ca unii mai bauti isi imagineaza nu stiu ce.....#-o

compact
17.02.2009, 12:01:05
mie de exemplu o dansatoare profesionista care isi face dansul 15 min nu mi se pare vulgara,vulgar tare mi se pare cand mirele se baga sub rochia miresei si se chinuie sa-i scoata jartica cu dintii in timp ce invitatii stau si se hilizezsc ca ala a bagat capu acolo si probabil ca unii mai bauti isi imagineaza nu stiu ce.....#-o

mie mi se par ambele la fel de nepotrivite pentru o nunta ;-)

otilik
17.02.2009, 12:06:06
soacra mea este turcoaica,iar rudele ei nu au fost la nunti de astea de la noi...cu tot tacamul cum s-ar zice...si ca sa le fac lor o surpriza as fi adus o astfel de dansatoare...dar ma mai gandesc,ca imi trebuie una calumea si nu stiu de unde sa o scot:-<

Ank_Delice
17.02.2009, 19:25:53
Nici eu nu ma dau in vant dupa asta :)) Mie imi va scoate jarteluta cu mana,si dat fiind ca rochita va fi taiata pe un picior,ii va fi foarte usor.Si acum sa trec la altceva,eu nu prea inteleg faza cu "sa te simti amenintata".pai daca si in noaptea nuntii te simti amenintata,ce sa mai spunem dupa 10 ani de casnicie.Atunci ori divortezi ori il omori,sau cum ca nu inteleg.Eu nu m-as simti amenintata in noaptea nuntii nici daca ar veni o femeie goala sa danseze in fata sotului meu.Cred ca ne-am amuza impreuna copios.
Si compact,pana la urma ce inseamna o nunta?o claca?o sedinta?o intalnire de binefacere?Sau ce?Pentru mine nunta(si ma refer strict la petrecere) e o distractie,unde mananci ceva deosebit,bei un vin bun,si dansezi alaturi de prietenii si rudele tale sarbatorind un eveniment important.de ce nu am face spectacol la nunta noastra?daca e sa o iei asa,si artificiile ar trebui sa fie vulgare nu,ca de,alea sunt la concerte,nu au ce cauta la nunti.sau poate nu ar mai trebui sa aruncam buchetul,ca e motiv american si sarim peste traditii.

criss23
18.02.2009, 10:02:03
Nici eu nu ma dau in vant dupa asta :)) Mie imi va scoate jarteluta cu mana,si dat fiind ca rochita va fi taiata pe un picior,ii va fi foarte usor.Si acum sa trec la altceva,eu nu prea inteleg faza cu "sa te simti amenintata".pai daca si in noaptea nuntii te simti amenintata,ce sa mai spunem dupa 10 ani de casnicie.Atunci ori divortezi ori il omori,sau cum ca nu inteleg.Eu nu m-as simti amenintata in noaptea nuntii nici daca ar veni o femeie goala sa danseze in fata sotului meu.Cred ca ne-am amuza impreuna copios.
Si compact,pana la urma ce inseamna o nunta?o claca?o sedinta?o intalnire de binefacere?Sau ce?Pentru mine nunta(si ma refer strict la petrecere) e o distractie,unde mananci ceva deosebit,bei un vin bun,si dansezi alaturi de prietenii si rudele tale sarbatorind un eveniment important.de ce nu am face spectacol la nunta noastra?daca e sa o iei asa,si artificiile ar trebui sa fie vulgare nu,ca de,alea sunt la concerte,nu au ce cauta la nunti.sau poate nu ar mai trebui sa aruncam buchetul,ca e motiv american si sarim peste traditii.

subscriu! ai fost..pe gustul meu...:*

compact
18.02.2009, 10:04:57

si pentru mine o nunta reprezinta acelasi lucru: sarbatoresti un eveniment important. Daca as fi vrut sa merg la un spectacol mergeam la un spectacol.

bineinteles ca fiecare isi face nunta cum vrea, dar poate ar trebui sa se gandeasca putin si la invitati. daca invitatii ar fi incantati de dansatoare din buric, ok...daca nu toti invitatii ar fi incantati...poate ar trebui analizata problema pe toate partile

ps. aruncatul buchetului mi se pare la fel de stupid ca toate traditiile americane....

Ank_Delice
18.02.2009, 19:48:13
Pana la urma fiecare isi face nunta cum vrea.Si,excluzand cazul dansatoarei din buric,daca ati vrea sa faceti un cadou mirelui in seara aceea,v-ati mai gandi la invitati?Nu cred,adica ce treaba au ei,daca le place sau nu,atata timp cat e pentru mire,sau pentru nasi.Morala o intelegeti voi.

falcute
19.02.2009, 01:30:15
Pana la urma fiecare isi face nunta cum vrea.Si,excluzand cazul dansatoarei din buric,daca ati vrea sa faceti un cadou mirelui in seara aceea,v-ati mai gandi la invitati?Nu cred,adica ce treaba au ei,daca le place sau nu,atata timp cat e pentru mire,sau pentru nasi.Morala o intelegeti voi.

=)) Hai ca m-ai facut sa rad.Pai dak e cadou pt mire de fata cu invitatii, nu tre sa iei si asta in calcul?Poate tu vrei sa i oferi un cadou mai..rusinos..nu o faci de fata cu parintii si socrii si cu toti nu?;))
Din pacate eu sustin opinia lui compact.Cred ca in ziua de astazi facem din nunta un soi de show si uneori cadem in derizoriu.Sincera sa fiu am fost la o nunta unde dansul oriental era oferit de restaurant si facea parte din programul serii.Nu pot spune ca am fost tocmai incantata.Toata audienta s-a holbat vreo 15 min la cateva tinere despuiate miscandu-se pe ritmuri imbietoare.Sincera sa fiu nu cred ca se potriveste nuntii in nici un caz.
Daca vrei sa faci un cadou mirelui, atunci inventeaza ceva haios.Uite noi cand am cununat i-am imprimat finutzului un tricou cu poza mirilor si cu un text haios si l-am rugat sa-l imbrace cand a recuperat mireasa.A fost un moment gustat de toata audienta, zic eu de bun simt si potrivit evenimentului.
Pentru curiosi am la semnatura cateva poze cu tricoul cu pricina .:*

OanaRd
19.02.2009, 03:12:31
Fetelor, hai sa va arat ce dansatoare orientala am avut noi la nunta ;))

OanaRd
19.02.2009, 03:14:12
nu stiu de ce, dar n-am reusit sa fiu deloc geloasa pe "ea", desi ..., dupa cum se vede, a cam dansat cu sotzul meu =))

Ank_Delice
19.02.2009, 07:13:41
=)) Hai ca m-ai facut sa rad.Pai dak e cadou pt mire de fata cu invitatii, nu tre sa iei si asta in calcul?Poate tu vrei sa i oferi un cadou mai..rusinos..nu o faci de fata cu parintii si socrii si cu toti nu?;))
Din pacate eu sustin opinia lui compact.

Cine a zis de un cadou rusinos?Am zis cadou,sa fim serioase,nu suntem pustoaice de 12 ani, cred,se poate sa purtam o discutie serioasa,dar in fine.Dupa cum am spus,fiecare cu parerea si opinia lui.Si cu asta subiectul e incheiat din partea mea.:)

compact
19.02.2009, 08:33:12
evident....laitmotivul forumului "fiecare face ce vrea" (:|. Bineinteles ca fiecare face ce vrea...numai ca fiecare este apreciat sau blamat pentru ce face (mai mult sau mai putin)

pai de ce ii mai inviti daca nu te gandesti la ei? (:|

diana_13
19.02.2009, 15:30:09

Nu pot sa nu te intreb de ce ai fi plecat?
Ti se pare asa desantat un dans oriental? Mi una mi se par mai penibile chiuielile si batutul din palme prin care inteleg unii nuntasi sa participe la distractie, de exemplu.
Sau esti geloasa? Si ce te faci daca la nunta apar fete mai frumoase ca tine? Plesnesti de ciuda si pleci?
Asta-i pudibonderie, no offence.

compact
19.02.2009, 15:47:14
Nu pot sa nu te intreb de ce ai fi plecat?
Ti se pare asa desantat un dans oriental? Mi una mi se par mai penibile chiuielile si batutul din palme prin care inteleg unii nuntasi sa participe la distractie, de exemplu.
Sau esti geloasa? Si ce te faci daca la nunta apar fete mai frumoase ca tine? Plesnesti de ciuda si pleci?
Asta-i pudibonderie, no offence.
No offence, citeste ce se scrie la un topic inainte de a posta....am spus deja de ce as pleca de la o nunta

ps. sunt deja maritata, iar comentariul tau este lipsit de bun simt :-"

criss23
19.02.2009, 17:12:36
fete, gata! k ajungem la recycle bin..cu tot cu discutie!
fara comm rautacioase si mai ales jigniri!

Larisa1982
06.03.2009, 15:33:08
sincer si eu m-am gandit sa aduc o dansatoare la nunta. Dar in Pitesti nu am auzit ca ar fi asa ceva, daca stiti voi spuneti-mi si mie. Pupici!

ella-ling
06.03.2009, 21:46:19
eu mi-am spus deja parerea la subiectul asta, insa mai am ceva de adaugat: petrecerea de nunta e la urma urmei o petrecere, mai speciala intr-adevar, insa haideti sa nu exageram cu chestii de gen 'mirii trebuie sa fie in centrul atentiei', ca nu e concurs de miss sa stea mirii pe podium la masa de prezidiu si sa fie admirati ca exponate. Iar daca vine vreo dansatoare vezi doamne le este 'distrasa atentia' nuntasilor de la miri...

Eu am avut multe dansatoare dezbracate la nunta mea si a fost o placere a tuturor inviatilor sa danseze cu ele. Nu mi-a trecut prin cap ca ma vor eclipsa si nu mi-a plecat nici un nuntas de la nunta din cauza lor, dimpotriva, au aparut din toate colturile. Insa eu mi-am cunoscut invitatii, si asta este lucrul cel mai important, sa stii daca o sa fie 'gustat' un astfel de moment sau nu.

compact
07.03.2009, 00:51:44
eu mi-am spus deja parerea la subiectul asta, insa mai am ceva de adaugat: petrecerea de nunta e la urma urmei o petrecere, mai speciala intr-adevar, insa haideti sa nu exageram cu chestii de gen 'mirii trebuie sa fie in centrul atentiei', ca nu e concurs de miss sa stea mirii pe podium la masa de prezidiu si sa fie admirati ca exponate. Iar daca vine vreo dansatoare vezi doamne le este 'distrasa atentia' nuntasilor de la miri...

Eu am avut multe dansatoare dezbracate la nunta mea si a fost o placere a tuturor inviatilor sa danseze cu ele. Nu mi-a trecut prin cap ca ma vor eclipsa si nu mi-a plecat nici un nuntas de la nunta din cauza lor, dimpotriva, au aparut din toate colturile. Insa eu mi-am cunoscut invitatii, si asta este lucrul cel mai important, sa stii daca o sa fie 'gustat' un astfel de moment sau nu.
pentru tine este doar o petrecere....pentru altii are o alta semnificatie, din punctul meu de vedere este o exagerare sa fie adusi la nunta tot felul de "personaje": dansatoare, magician, balerina, elefant....

Iar despre nunta ta...nu pot decat sa te felicit ca ai stiut ce sa alegi pentru invitatii tai.

AleriM
07.03.2009, 01:36:52
fiecare cu parerea lui si felul in care priveste nunta!Eu una chiar am sa aduc 2 dansatoare l nunta!asta va fi surpriza serii pentru mire.Deja am luat legatura cu 2 fete si sincer am fost la o nunta la Merriott in vara unde au fost 2 dansatoare orientale si au facut un spectacol foarte frumos!

mamuska
07.03.2009, 02:03:37
Fetelor,nu va certati si aici:* :* :* fiecare e liber sa faca ce vrea din nunta lui... eu nu am nimic impotriva celor care fac asta, dar eu,personal as prefera 2-3 cupluri de dansatori profesionisti pt un program artistic...
Si pana la urma este vorba despre dansatoare profesioniste nu de acele fetiscane care se bantuie si ele prin discoteca aia din catunul x,..cred ca aceste dansatoare,pastreaza limita decentei si nu fac altceva decat sa danseze... dar daca unii alegeau sa aduca fete pt un program de striptease,ce iesea?????

ella-ling
07.03.2009, 03:09:53
Fetelor,nu va certati si aici:* :* :* fiecare e liber sa faca ce vrea din nunta lui... eu nu am nimic impotriva celor care fac asta, dar eu,personal as prefera 2-3 cupluri de dansatori profesionisti pt un program artistic...
Si pana la urma este vorba despre dansatoare profesioniste nu de acele fetiscane care se bantuie si ele prin discoteca aia din catunul x,..cred ca aceste dansatoare,pastreaza limita decentei si nu fac altceva decat sa danseze... dar daca unii alegeau sa aduca fete pt un program de striptease,ce iesea?????

Alina, nu ne certam, discutam ;-)
Fiecare are punctele ei de vedere, pentru mine partea cea mai importanta a fost cununia religioasa/civila, am mers pe principiul ca petrecerea pot sa o fac cum vreau eu si cu ce mi-a trecut prin cap pastrand insa respectul pentru invitati si gandindu-ma la binele lor... Nu cred ca as fi adus dansatoarele si orchestra de samba in costumele lor cu pene la o nunta in Ro, insa in Brazilia invitatii au gustat momentul.

ella-ling
07.03.2009, 03:11:32
pentru tine este doar o petrecere....pentru altii are o alta semnificatie, din punctul meu de vedere este o exagerare sa fie adusi la nunta tot felul de "personaje": dansatoare, magician, balerina, elefant....

Iar despre nunta ta...nu pot decat sa te felicit ca ai stiut ce sa alegi pentru invitatii tai.

mai, tu nu le mai da idei miresicilor cu elefantul ca nu se stie, poate apare maine vreo una care a vazut o nunta in India si vrea si ea elefant =))

AleriM
07.03.2009, 03:38:35
Ai foarte mare dreptate!chiar sunt fete care au muncit mult sa invete sa danseze asa(eu nu cred k poate oricine)au costume foarte frumoase,si sub nici o forma nu depasesc limita decentei...in plus nu vin sa iti danseze in poala cum am mai auzit! am inca una petrecerea burlacilor o facem impreuna si nici nu ma gandesc ca sa nu fie striperi si respectiv stripere pt barbati!Poate sunt mai nonconformista dar traiesc cu impresia ca barbatii daca vor au 1000 de variante unde pot vedea spectacole cat mai deocheate(reciproca valabila).So dragele mele cred ca e mai bine sa invatam sa ne distram...Acum fara suparare din partea nimanui va rog!Fiecare cu parerea lui!

greieras
08.03.2009, 01:52:31
mi se pare absurd sa nu chemi o dansatoare la nunta doar pentru ca te astepti ca toti barbatii sa cada pe ganduri:))numai o femeie nesigura pe ea si-ar face probleme din astea.
eu sunt de parere ca toate dansurile sunt frumoase si merita vazute daca sunt facute de profesionisti....

compact
08.03.2009, 08:22:36
Ai foarte mare dreptate!chiar sunt fete care au muncit mult sa invete sa danseze asa(eu nu cred k poate oricine)au costume foarte frumoase,si sub nici o forma nu depasesc limita decentei...in plus nu vin sa iti danseze in poala cum am mai auzit! am inca una petrecerea burlacilor o facem impreuna si nici nu ma gandesc ca sa nu fie striperi si respectiv stripere pt barbati!Poate sunt mai nonconformista dar traiesc cu impresia ca barbatii daca vor au 1000 de variante unde pot vedea spectacole cat mai deocheate(reciproca valabila).So dragele mele cred ca e mai bine sa invatam sa ne distram...Acum fara suparare din partea nimanui va rog!Fiecare cu parerea lui!
pai sunt de acord cu tine, ca barbatii pot vedea femei dezbracate, dar....acest lucru mi se pare deplasat la o nunta. Asta nu inseamna ca nu stiu sa ma distrez sau ca as urla 3 zile daca mi-ar spune sotul ca vrea sa se duca intr-un club de striptease (adica "mai rau" decat o dansatoare orientala).

ps. e chiar amuzant ca cel mai mare argument este: "iti este frica ca se uita sotul la una si esti nesigura pe tine" =))

evenstar
09.03.2009, 10:07:02
Mai, fiecare face ce stie, pana la urma nu putem sa ascultam cu totii Mozart la nunta... Dar recunosc a m-a dat pe spate argumentul cu "ii faci un cadou mai deosebit sotului". :-? Ce s-a intamplat cu ceasurile Longines si butonii de argint? Alt cadou deosebit in afara de o duduie seminud care sa danseze lasciv in fata sau in poala lui nu s-ar gasi? :-? :-? :-?

greieras
09.03.2009, 10:37:48
pai nu se poate ceas....ca spune o traditie: " - Sa nu-i cumperi cadou un ceas viitorului sot, sau sotului, pentru ca zilele relatiei tale cu el sunt numarate."

hmm....ma gandesc daca nu ar trebui o traditie: "Daca ii aduci sotului dansatoare din buric o sa se duca des la streptease" =))
de asta nu esti tu de acord cu dansatoarele la nunta????;))

compact
09.03.2009, 10:43:33
de asta nu esti tu de acord cu dansatoarele la nunta????;))
nu, am zis de ce nu sunt de acord (mi se pare un spectacol ieftin si nepotrivit pt o nunta)....dar merge facuta o traditie negativa din asta, nu-i asa?

greieras
09.03.2009, 10:47:44
ce rost are?pentru ca pentru multe exact asta este motivul pentru care nu si-ar chema o astfel de dansatoare la nunta:))deci fara sa o facem noi traditie,in viziunea unora probabil ca este deja;))

zuz
25.03.2009, 13:57:03
Am fost asta-vara la o nunta unde 2 fete au dansat pe muzica orientala si a fost HORROOOOOORRRRR!!! :-& :-& :-& :-& pe langa faptul ca erau slaaaaabe (zici ca imbracasera 2 bete in "costume" orientale) si una dintre ele era stirba, dupa ce au dat putin din solduri, s-au urcat pe mese, au dansat barbatilor in poala (desi majoritatea erau cu sotiile alaturi) si mai asteptau si bani, a fost ingrozitor...bineinteles ca la sfarsit toata lumea era de parere "ce idee proasta". Si acum ne bufneste rasul cand ne amintim =))

Ballet
25.03.2009, 13:59:38
Am fost asta-vara la o nunta unde 2 fete au dansat pe muzica orientala si a fost HORROOOOOORRRRR!!! :-& :-& :-& :-& pe langa faptul ca erau slaaaaabe (zici ca imbracasera 2 bete in "costume" orientale) si una dintre ele era stirba, dupa ce au dat putin din solduri, s-au urcat pe mese, au dansat barbatilor in poala (desi majoritatea erau cu sotiile alaturi) si mai asteptau si bani, a fost ingrozitor...bineinteles ca la sfarsit toata lumea era de parere "ce idee proasta". Si acum ne bufneste rasul cand ne amintim =))
Trebuia sa le indesati o pulpa de pui intre sani, sa mai manance si gura lor ceva, daca erau asa de slabe...=))=))=))

compact
25.03.2009, 14:07:01
chiar ca horor :))

vulturas
26.03.2009, 18:49:09
buna
si eu am avut dansatoare orientala la nunta mea, dar a fost cadoul nostru pentru cavalerul de onoare pt ca pe 19 august era ziua lui de nastere, dar a fost o cunostinta care a dansat foarte frumos si care nu a exagerat(sa stea in poala cuiva sau mai stiu eu ce)

mirela26
02.05.2009, 20:17:28
Eu zic ca fiecare face ce vrea la nunta lui.Important este insa sa fie in limita decentei.Daca cineva isi doreste sa aduca la nunta sa dansatoare exotice e treaba ei.De ce nu?poate pt ca le deranjeaza pur si simplu faptul ca barbatii lor se vor uita la altele decat la ele?Asta inseamna ca ori sunt nesigure pe ele,ori nu si-au ales barbatul care trebuie.Iar celor care au dubii in privinta asta,le-as recomanda sa aduca la nunta lor dansatori profesionisti,nu orice domnisoara care se pretinde dansatoare.O pereche sau doua de dansatori latino ar fi super.Vorbesc din experienta propie.Va doresc o nunta de vis tuturor.

DinaB
13.05.2009, 14:51:15
Yuck. Ce idee proasta. E super lipsit de bun gust si aiurea sa ai la o nunta care in general are o tema stilata, dansatoare orientale. Singurul loc unde s-ar potrivi ar fi daca tema nuntii tale e orientala. Atfel e doar de prost gust!

newcomer
14.05.2009, 01:31:33
Sincer, si mie mi se pare de prost gust sa aduci la nunta dansatoare orientala. ideea e ca la nunta mea vor fi si oameni mai in varstac, trecuti de 50 ani, care sunt sigura ca nu ar gusta momentul. ok, poate noi si prietenii nostri ne am amuza, insa trebuie sa ma gandesc ca mai avem si alti invitati. plus ca n as vrea sa vad fetzele parintilor mei in momentele acelea...my God!!!
si oricum, sunt sigura ca lumea se va simti bine "doar" cu petrecerea in sine, fara sa mai fie nevoie de nu stiu ce chestii...mie mi-e teama ca n-o sa apuc sa dansez pe toate melodiile mele preferate, si voi va ganditi la dansatoare orientale...c'mon!

compact
14.05.2009, 09:49:35
Sincer, si mie mi se pare de prost gust sa aduci la nunta dansatoare orientala. ideea e ca la nunta mea vor fi si oameni mai in varstac, trecuti de 50 ani, care sunt sigura ca nu ar gusta momentul. ok, poate noi si prietenii nostri ne am amuza, insa trebuie sa ma gandesc ca mai avem si alti invitati. plus ca n as vrea sa vad fetzele parintilor mei in momentele acelea...my God!!!
si oricum, sunt sigura ca lumea se va simti bine "doar" cu petrecerea in sine, fara sa mai fie nevoie de nu stiu ce chestii...mie mi-e teama ca n-o sa apuc sa dansez pe toate melodiile mele preferate, si voi va ganditi la dansatoare orientale...c'mon!

stai draga, ca nu e chiar asa....nu te gandesti la invitati, de fapt esti nesigura si nu poti aprecia dansul unei dre :-"

newcomer
14.05.2009, 11:01:06
stai draga, ca nu e chiar asa....nu te gandesti la invitati, de fapt esti nesigura si nu poti aprecia dansul unei dre :-"
:))...mda...of , Doamne, de parca tocmai la nunta mea ar trebui sa o apreciez! nu putem merge in orice sambata in orice club sa admiram fara retineri niste domnisoare care danseaza mai mult dezbracate decat imbracate... poa' sa spuna cine ce vrea, nu mi aduc nici o tipesa sa mi danseze la nunta! EU voi fi elementul principal la nunta mea!!! :))bine, am mai exagerat un pic, dar oricum,personal nu sunt de acord si asta nu inseamna ca nu stiu sa apreciez un dans frumos...

Lorinne
15.05.2009, 14:06:10
Mesaj pentru persoanele care considera ca daca nu esti de acord cu ideea unei dansatoare "orientale", inseamna sa esti frustrata si nesigura pe tine. Hai sa punem altfel problema: daca unei mirese i se pare deplasat spectacolul unui dansator (barbat) semi-despuiat mai mult sau mai putin exotic, asta denota tot nesiguranta si invidie vis-a-vis de calitatile dansatorului?

pepp
20.05.2009, 11:17:30
Eu vreau sa-i aduc pe Tociu si Palade. Am inteles ca fac un show super.

compact
20.05.2009, 11:35:10
Eu vreau sa-i aduc pe Tociu si Palade. Am inteles ca fac un show super.

aha, imbracati in costum de dans si dansand din buric...cu siguranta ar fi ceva inedit :))

pepp
20.05.2009, 13:46:23
=)) Sau pe Nae Lazarescu si Vasile Muraru.

adiyna
24.05.2009, 15:59:27
buna miresici,

Buna ziua,Alina!

Mai ai vre-un nr. de tel al tipei ? Lasa-mi te rog PM! Multumesc

radovits_mirela
24.05.2009, 18:08:52
eu nu am dansatoare orientala ci un ansamblu de muzica populara dar daca tot ar trebui sa se buriceasca cineva atunci eu voi fi aceea=)) nu vreau pe altcineva:">

Nadia28
09.06.2009, 13:34:17
=)) Sau pe Nae Lazarescu si Vasile Muraru.

DA Sunt mari figuri ,dar cat or costa?:-?

crumela
15.06.2009, 12:34:58
Ce va face sa credeti ca cei peste 50 de ani nu stiu sa se distreze si nu ar gusta momentul???va spun eu sigur ca sunt mult mai atrasi decat cei tineri la un astfel de show si uneori se distreaza de 1000 de ori mai bine pt ca nu este gelozia aia care o vezi acum mai in toate cuplurile(nu ai voie sa admiri pe cineva sau sa faci o gluma cu o pers de sex opus ca gata incepe cearta) iar daca dansatoarele orientale vi se par deplasate ca le puteti vedea si in alta parte decat la nunta sau ca nu mai aveti timp sa dansati si altele ce va face sa credeti ca oamenii vin la o nunta sa stea sa asculte glume????....ati putea face cu randu, sa spuna fiecare invitat cate un banc la microfon si ar fi o "distractie pe cinste" si nici nu a-ti mai cheltui banii;)

rocsi6666
15.06.2009, 12:58:31
...cearta filosofului cu lumea.....
crumela, iti plac dansatoarele orientale, le vrei la nunta ta?? go for it...nu trebuie sa ne placa la toate...

p.s. si nu generaliza cu gelozia...cine este gelos, asa moare...o data si a doua oara, nu sunt toti gelosi...

compact
15.06.2009, 13:16:28
crumela, iti plac dansatoarele orientale, le vrei la nunta ta?? go for it...nu trebuie sa ne placa la toate...

p.s. si nu generaliza cu gelozia...cine este gelos, asa moare...o data si a doua oara, nu sunt toti gelosi...
nu vezi ca toata discutia se plimba in cerc? vine o noua miresica si spune "sunteti geloase si nesigure pe voi", apoi vin niste argumente, apoi se reia...

newcomer
15.06.2009, 23:43:49
nu vezi ca toata discutia se plimba in cerc? vine o noua miresica si spune "sunteti geloase si nesigure pe voi", apoi vin niste argumente, apoi se reia...
:)):)) Corect!

crumela
16.06.2009, 11:01:04

Daca luati de la prima pagina si cititi o sa vedeti ca dansatoarele orientale sunt facute cu ou si cu otet si ca nu au ce cauta la o nunta....oky daca va doriti altceva la nunta intrati la subiectele care au legatura cu ceea ce va doriti si nu mai tot filozofati atata ca este atat de vulgar sa ai dansatoare la nunta.
Dansatoare am avut la nunta si sa sti ca nu imi pare rau chiar sambata asta am avut o nunta la restaurantul unde am avut eu nunta iar ospatarele tin minte si acum nunta mea(ma intrebau daca o sa vina dansatoare).
PS: nu generalizez dar 90% din cupluri sunt macinate de gelozie;) .....PAREREA MEA

compact
16.06.2009, 11:09:40
Daca luati de la prima pagina si cititi o sa vedeti ca dansatoarele orientale sunt facute cu ou si cu otet si ca nu au ce cauta la o nunta....oky daca va doriti altceva la nunta intrati la subiectele care au legatura cu ceea ce va doriti si nu mai tot filozofati atata ca este atat de vulgar sa ai dansatoare la nunta.
Dansatoare am avut la nunta si sa sti ca nu imi pare rau chiar sambata asta am avut o nunta la restaurantul unde am avut eu nunta iar ospatarele tin minte si acum nunta mea(ma intrebau daca o sa vina dansatoare).
PS: nu generalizez dar 90% din cupluri sunt macinate de gelozie;) .....PAREREA MEA
1. intram la ce subiecte vrem ;)
2. si eu pot spune ca 90% din cupluri care au dansatoare la nunta le aduc pentru ca simt ca nu ar putea distra invitatii altfel....parerea mea :)>-

4499ELENUTA
16.06.2009, 13:21:14
am vrut si noi dansatoare orientale la nunta, insa nu pentru ca nu as fi stiut cum altfel sa-mi distrez invitatii ci petru ca sotul meu si familia lui fiind turci(si la propriu si la figurat:)) )si-ar fi dorit un astfel de moment de ,,divertisment,, ,am renuntat la idee numai cand am auzit pretul#-o (trebuia platit transport pana in romania, plus cazarea..etc)
aa si am vrut de fapt sa precizez faptul ca, erau dansatoare profesioniste, cu niste costumatii pe masura si nici nu se punea problema banilor la ,,chilotei,, sau urcat pe invitati, asta era prevazut si in constactul pe care urma sa-l incheiem...deci conteaza mult porfesionalismul si seriozitatea de care dau dovada astfel de dansatoare

compact
16.06.2009, 13:32:42
am vrut si noi dansatoare orientale la nunta, insa nu pentru ca nu as fi stiut cum altfel sa-mi distrez invitatii ci petru ca sotul meu si familia lui fiind turci(si la propriu si la figurat:)) )si-ar fi dorit un astfel de moment de ,,divertisment,, ,am renuntat la idee numai cand am auzit pretul#-o (trebuia platit transport pana in romania, plus cazarea..etc)
aa si am vrut de fapt sa precizez faptul ca, erau dansatoare profesioniste, cu niste costumatii pe masura si nici nu se punea problema banilor la ,,chilotei,, sau urcat pe invitati, asta era prevazut si in constactul pe care urma sa-l incheiem...deci conteaza mult porfesionalismul si seriozitatea de care dau dovada astfel de dansatoare
in situatia ta era ceva normal...mai ales ca zici ca sunt turci si la figurat ;))

4499ELENUTA
16.06.2009, 13:42:46
in situatia ta era ceva normal...mai ales ca zici ca sunt turci si la figurat ;))

da:)) dar totusi, am vrut sa precizez, dar am uitat, faptul inainte de a lua hotararea de a renunta datorita pretului foarte piperat, am stat si ne-am gandit mult daca invitatii nostrii ar fi ,,gustat,, un astfel de program si am incercat, atat cat am putut sa facem un mic sondaj, iar rezultatul:pesraonele de varsta a 3-a au fost foarte incantati de oferta, pe cand multi dintre tineri au fost reticenti:) si bineteles cu intrebarile de rigoare:cum vor dansa, daca se vor baga bani la ,,chilotei etc.
asta voiam sa subliniez faptul ca, ar trebui sa ne gandim Sİ la invitati atunci cand luam o astfel de decizie, pt mine a fost important sa stiu parerea invitatilor.:)

compact
16.06.2009, 14:07:31
da:)) dar totusi, am vrut sa precizez, dar am uitat, faptul inainte de a lua hotararea de a renunta datorita pretului foarte piperat, am stat si ne-am gandit mult daca invitatii nostrii ar fi ,,gustat,, un astfel de program si am incercat, atat cat am putut sa facem un mic sondaj, iar rezultatul:pesraonele de varsta a 3-a au fost foarte incantati de oferta, pe cand multi dintre tineri au fost reticenti:) si bineteles cu intrebarile de rigoare:cum vor dansa, daca se vor baga bani la ,,chilotei etc.
asta voiam sa subliniez faptul ca, ar trebui sa ne gandim Sİ la invitati atunci cand luam o astfel de decizie, pt mine a fost important sa stiu parerea invitatilor.:)
da, evident ca trebuie sa ii luam in considerare si pe invitati

Arahne
14.07.2009, 14:57:43
Mie sincer nu mi se pare o idee rea. Dansatoare=\ stripteuse. Ma gandeam ca ar fi tare sa gasesc unele care danseaza cu faclii ;)) (am vazut in egipt si mi-a placut ideea)

deliapop
17.07.2009, 23:16:47

Buna,

Deci sa inteleg ca nu ai mai avut dansatoare? Si viitorul meu sot e turc si ma gandeam ca poate gasim in Romania dansatoare. Ma voi interesa oricum. Ai avut alt moment de divertisment cumva? Delia

Andreea_83
21.07.2009, 10:41:40
Mie nu prea imi place ideea ca dansatoarele de orientale sa vina sa danseze la nunta. Mai potrivite ar fi pentru petrecerea burlacilor.

4499ELENUTA
22.07.2009, 00:02:15
Buna,

Deci sa inteleg ca nu ai mai avut dansatoare? Si viitorul meu sot e turc si ma gandeam ca poate gasim in Romania dansatoare. Ma voi interesa oricum. Ai avut alt moment de divertisment cumva? Delia
pana la urma nu am mai luat din cauza pretului foarte piperat, dar poate voi gasiti mai ieftin, interesati-va, eu zic ca merita, am vazut aici in turcia un show cu dansatoare si a fost superbb, noua ne-a placut foarte mult.
noi pana la urma am avut un program de divertisment, un domn, nu mai retin cu se numeste,care il imita foarte bine pe nea marin miliardaru',( am vazut ca in ultimul timp e invitat frecvent la show-urile de la tv)si am fost tare multumiti, a avut un program de 30 minute(dar a stat peste inca 2 ore)daca mai vrei detalii, iti dau pm:*

deliapop
22.07.2009, 12:00:10
pana la urma nu am mai luat din cauza pretului foarte piperat, dar poate voi gasiti mai ieftin, interesati-va, eu zic ca merita, am vazut aici in turcia un show cu dansatoare si a fost superbb, noua ne-a placut foarte mult.
noi pana la urma am avut un program de divertisment, un domn, nu mai retin cu se numeste,care il imita foarte bine pe nea marin miliardaru',( am vazut ca in ultimul timp e invitat frecvent la show-urile de la tv)si am fost tare multumiti, a avut un program de 30 minute(dar a stat peste inca 2 ore)daca mai vrei detalii, iti dau pm:*

Ti-am vazut pozele de la nunta. Super! Poti sa imi spui unde a fost nunta?
Aranjarea salii e superba. De mult cautam ceva pe maro. Poti sa imi dai mai multe detalii in mp si despre sala si despre programul de divertisment? Mersi mult.

Mimi2009
05.08.2009, 10:43:41
Eu sunt pentru!
Am avut-o pe Jasmine la nunta si a creat super atmosfera. Atat barbatii cat si femeile au fost super incantati.Intr-adevar i se baga bani la chiloti sau sutien dar asa e obiceiul.

siana
05.08.2009, 11:51:02
Eu sunt pentru!
Am avut-o pe Jasmine la nunta si a creat super atmosfera. Atat barbatii cat si femeile au fost super incantati.Intr-adevar i se baga bani la chiloti sau sutien dar asa e obiceiul.
nu asa e obiceiul:D e un gest f urat si de prost gust pe care romanii sunt ”obisnuiti” sa-l faca:)>-

PISI_LUMI
05.08.2009, 12:20:29
buna
si eu am avut dansatoare orientala la nunta mea, dar a fost cadoul nostru pentru cavalerul de onoare pt ca pe 19 august era ziua lui de nastere, dar a fost o cunostinta care a dansat foarte frumos si care nu a exagerat(sa stea in poala cuiva sau mai stiu eu ce)

Buna,

Poti sa-mi dai mai multe detalii despre momentul artistic sustinut de acea dansatoare, te rog? Si pretul daca poti.

Multumesc.

juliapn1980
13.08.2009, 15:41:00
am avut si noi o fachira la nunta care a dansat si din buric si a mers pe cuie-spre deliciul barbatilor din sala

dronela
13.08.2009, 21:22:17
Buna miresici, daca puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii, adica preturi si nr de tel, va multumesc mult.

juliapn1980
20.08.2009, 17:24:58
Buna miresici, daca puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii, adica preturi si nr de tel, va multumesc mult.
la noi a fost surpriza din partea muzicantilor- n-am platit-o separat

andreea_st
05.09.2009, 13:28:50
Mie nu prea imi place ideea ca dansatoarele de orientale sa vina sa danseze la nunta. Mai potrivite ar fi pentru petrecerea burlacilor.

Si eu am aceeasi parere. Desigur fiecare face cum crede de cuviinta ;) si tine si de gusturile fiecaruia, dar si de invitatii de la nunta. Eu ma gandesc sa urmez niste cursuri si sa-i fac o surpriza sotiorului. sa dansez pt el un dans oriental sexi in noaptea nuntii sau in luna de miere. Si cred ca ar aprecia mai mult :) Iar ca sa fie ceva si pentru invitati, sper sa-l conving pe iubi sa pregatim si un dans latino sau ceva de genu' (sa fie pe la mijlocul nuntii sau intr-un moment mai "mort") pe langa dansul dela inceput care o sa fie vals.

dronela
06.09.2009, 20:20:43
`Buna fetelor, in primul rand vreau sa-i multumesc lui PISI_LUMI, pt relatii si vrea sa va spun ca eu am avut 3 dansatoare care au fost super si au facut senzatie.

Andreea_83
07.09.2009, 10:24:03
`Buna fetelor, in primul rand vreau sa-i multumesc lui PISI_LUMI, pt relatii si vrea sa va spun ca eu am avut 3 dansatoare care au fost super si au facut senzatie.
Buna dronela,

ma bucur ca ti-au placut dansatoarele dar din cate imi aduc aminte eu ti-am dat mai multe detalii despre ele.:-p \:D/

dronela
08.09.2009, 15:14:38
Buna dronela,

ma bucur ca ti-au placut dansatoarele dar din cate imi aduc aminte eu ti-am dat mai multe detalii despre ele.:-p \:D/

Multumesc crede ma ca nici nu mai stiu decat ca am primit un mes privat cu nr de tel si le-am contactat , oricum sunt trasnet si pe langa ca fac atmosfera sunt fete ff simtite am stat un pic de vorba cu ele si mi-au placut , le mai contactez si cu alta ocazie.

amarna
08.09.2009, 18:52:13
Si eu am avut parte de o super surpriza la 11 noaptea. Sotul meu mi-a adus o dansatoare orientala, mai mult o cadana. A fost superb, a facut atmosfera, a ridicat pe toata lumea de pe scaune, si a lasat tuturor o amintire placuta.:)>-

Andreea_83
09.09.2009, 13:26:01
Multumesc crede ma ca nici nu mai stiu decat ca am primit un mes privat cu nr de tel si le-am contactat , oricum sunt trasnet si pe langa ca fac atmosfera sunt fete ff simtite am stat un pic de vorba cu ele si mi-au placut , le mai contactez si cu alta ocazie.
Ma bucur mult ca ti-au placut fetele si ca te-am putut ajuta.

Pa pa.=;

a_berky
05.10.2009, 22:06:20
Si eu am aceeasi parere. Desigur fiecare face cum crede de cuviinta ;) si tine si de gusturile fiecaruia, dar si de invitatii de la nunta. Eu ma gandesc sa urmez niste cursuri si sa-i fac o surpriza sotiorului. sa dansez pt el un dans oriental sexi in noaptea nuntii sau in luna de miere. Si cred ca ar aprecia mai mult :) Iar ca sa fie ceva si pentru invitati, sper sa-l conving pe iubi sa pregatim si un dans latino sau ceva de genu' (sa fie pe la mijlocul nuntii sau intr-un moment mai "mort") pe langa dansul dela inceput care o sa fie vals.

Subscriu si eu la acest raspuns.

araboaika
17.10.2009, 01:42:05
de ce nu v-ar placea ?din contra va fi multumiti invitati...!nu cred k suna asa penibil niste dansuri din buric,orientale...la nunti...!

araboaika
17.10.2009, 02:08:02
hey..o atmosfera plakuta nu strika...

gabrieladg
20.10.2009, 21:55:24
cred ca barbatilor de la nunta le-ar surade cel mai mult ideea. nu stiu ce sa zic de socrii:D

a_berky
20.10.2009, 21:57:02
:D
cred ca barbatilor de la nunta le-ar surade cel mai mult ideea. nu stiu ce sa zic de socrii
socrii ca socrii dar soacrele....:D

alecsa
21.10.2009, 01:47:56
Mie sincer nu mi se pare o idee rea. Dansatoare=\ stripteuse. Ma gandeam ca ar fi tare sa gasesc unele care danseaza cu faclii ;)) (am vazut in egipt si mi-a placut ideea)

dansatoare e una, stripteusa e alta. ar fi o imagine f frumosa, printre aranjamente ma gandesc cu gust si gandite ceva timp, un bust gol ;)) ar fi si o poza memorabila o stripteusa cu mireasa, si mirele :D

noi am avut ca surpriza din partea restaurantului niste copilasi tare draguti care au dansat, a fost f frumos din partea lor.

eu nu m-as fi gandit sa am un astfel de moment la nunta, petrecere ca petrecere, si cum bine spunea o miresica mai sus, mirii nu tb sa fie chiar motati, ei sa fie in centrul atentiei, ei sunt deliciul (se stie f bine ca este o nunta), dar nici spectacol. am avut invitati foarte diferiti, si era cam greu sa ii prinzi pe toti. si adevarul e ca nici nu mi-am batut capul cu asta. de fapt, cred ca petrecerea care urmeaza este influentata de personalitatea mirilor, nu ar tb sa fie ceva fortat, doar sa facem ca sa se duca vorba, sau ce sa facem sa fie ceva iesit din comun. :)

bunymony
03.11.2009, 17:03:31
eu m-am gandit sa chem o stripteusa sa-i faca un un streptease sotiorului;)) poate reusesc sa o conving sa iasa si din tort fals cum e pe la petrecerile americane. cred ca ar fii super tare. ca de formatii populare sau alte chestii sunt satula #:-S

GabiMiki
11.01.2010, 19:27:51
Mie una nu mi se pare o idee buna ... fara suparare. :">:">:">

Raluk_ok
26.01.2010, 12:00:07
Buna dronela,

Buna,

Te rog frumos sa imi trimiti si mei pe PM nr. de tel si detalii legate de cele 3 dansatoare.
As vrea si eu sa fac o asemenea surpriza sotului in timpul nuntii.

Multumesc mult!

Raluk_ok
26.01.2010, 12:02:21

Buna Dronela,

Daca se poate as dorii sa imi trimiti si mie un PMcu nr. de telefon si cu detalii legate de cele 3 dansatoare!
Le vreau si eu la nunta!

Multumesc mult!

ingerasuoana
26.01.2010, 17:20:40
noi am avut dansatoare orientale la nunta.....
sunt cateva poze cu ele in semnatura.....
a fost f dragut momentul.....toata lumea se uita la ele....
evident ca nu impaci pe toata lumea.....
eu pun dansul oriental pe aceiasi treapta cu dansul sportiv.....difera evident, dar nu il consider vulgar asa cum il considera unii/unele....

giulia_medeleanu
26.01.2010, 23:25:30

Sunt de acord cu ideile exprimate anterior! Nu este o tragedie sa ai dansatori la nunta! Si eu imi doresc asa ceva si m-am gandit la trei perechi de la ansamblul "Doina Oltului", sa vad daca o sa ne intelegem la pret! Am vazut ca danseaza bine cazaciocul, as mai vrea un dans tiganesc, daca se pricep si bineinteles doua-trei dansuri populare romanesti! Am observat si eu ca nu prea da bine mai ales la "nuntase" ideea cu dansatoarele dornice sa se apropie mai ales de "nuntasi" si sa mai si primeasca "ceva', niste bilete de banca, acolo, desi barbatii sunt incantati de asta, i-am observat! E bine totusi sa faci asta fara "a scandaliza", cumva, aurita cale de mijloc este cea mai indicata, sa fie ceva distractiv, frumos, fara sa alunece in vulgar! Probabil ca nu e chiar usor sa faci asta, dar cred ca nici imposibil! Timpurile au mai evoluat, cu ele si oamenii, bineinteles si mentalitatile! Parca nuntile ca acum 50 de ani nu mai sunt asa atractive, sunt mai anoste, ar trebui ceva mai viu, mai in acord cu ritmul in care traim...evident fara sa exageram....revin si arat....! Eu incerc si sper sa mearga!

alinnna
26.01.2010, 23:34:29
Sunt de acord cu ideile exprimate anterior! Nu este o tragedie sa ai dansatori la nunta! Si eu imi doresc asa ceva si m-am gandit la trei perechi de la ansamblul "Doina Oltului", sa vad daca o sa ne intelegem la pret! Am vazut ca danseaza bine cazaciocul, as mai vrea un dans tiganesc, daca se pricep si bineinteles doua-trei dansuri populare romanesti! Am observat si eu ca nu prea da bine mai ales la "nuntase" ideea cu dansatoarele dornice sa se apropie mai ales de "nuntasi" si sa mai si primeasca "ceva', niste bilete de banca, acolo, desi barbatii sunt incantati de asta, i-am observat! E bine totusi sa faci asta fara "a scandaliza", cumva, aurita cale de mijloc este cea mai indicata, sa fie ceva distractiv, frumos, fara sa alunece in vulgar! Probabil ca nu e chiar usor sa faci asta, dar cred ca nici imposibil! Timpurile au mai evoluat, cu ele si oamenii, bineinteles si mentalitatile! Parca nuntile ca acum 50 de ani nu mai sunt asa atractive, sunt mai anoste, ar trebui ceva mai viu, mai in acord cu ritmul in care traim...evident fara sa exageram....revin si arat....! Eu incerc si sper sa mearga!
Salutare! eu spun ca va facei prea multe griji.......nunta trebuie sa fie un moment al vostru, nu ai cum sa impqci pe toata lumea!
Si noi am avut 2 dansatoare orientale la nunta, iar momentul a fost apreciat. Am "impachetat" cam asa divertismentul: inainte de 12 am avut 3 perechi de copii, campioni la dans sportiv = cadoul/ surpriza miresei pentru invitati. Dupa 12 au venit dansatoarele orientale, evident surpriza mirelui pentru oaspeti. Le-am rugat sa nu fie insistente pe langa domni, si au dansat frumos, au primit si cate ceva, perfect decent.
Asa ca un pic de curaj....sper sa iasa bine, la noi asa a fost!:)

Raluk_ok
27.01.2010, 08:30:24
noi am avut dansatoare orientale la nunta.....
sunt cateva poze cu ele in semnatura.....
a fost f dragut momentul.....toata lumea se uita la ele....
evident ca nu impaci pe toata lumea.....
eu pun dansul oriental pe aceiasi treapta cu dansul sportiv.....difera evident, dar nu il consider vulgar asa cum il considera unii/unele....
Buna ,

Te rog frumos sa imi trimiti si mie un PM cu detalii legate de cele 2 dansatoare orientale.

Multumesc mult!

PisiCrisi
07.02.2010, 17:57:28
Ce ziceti de dansatoarele Corneliei Stoicescu? Eu pe ea am cunoscut-o personal, si in ciuda aparentelor este o femeie foarte de treaba, fara fitze.

teodora_marian
08.02.2010, 00:02:04
Mie imi place ideea. Noi am avut la nunta 6 dansatori de muzica populara care au avut 3 reprize de dansuri. Au fost foarte de efect

adusalen
11.02.2010, 09:52:12
daca se poate vreau si eu un nr de telefon de la cineva care se ocupa cu dansuri orientale la nunta.multumesc anticipat

raluca_17_2003
15.02.2010, 20:28:58
M-am gandit cu nasa sa le facem o surpriza baietilor nostrii si sa aducem doua dansatoare orientale pe care sa le aducem in momentul in care anunta ca vine mireasa,dar nu stiu de unde sa le iau si nici cat o sa ma coste.Am nevoie de 2 dansatoare care se pot deplasa in Rosiori de Vede,judetul Teleorman.Ma poate ajuta cineva cu niste informatii?Va rog mult

ruxu
25.02.2010, 23:37:05
Salutare tuturor,

Din punctul meu de vedere, la o nunta, mirele si mireasa trebuie sa fie in centrul atentiei si, in aceeasi masura, trebuie sa fie capabili sa creeze atmosfera pe care si-o doresc....nu e nevoie sa apeleze la "variante ajutatoare".
Noi de exemplu, pentru primul dans, nu am ales obisnuitul vals, ci ne-am strofocat sa invatam un tango. Am dansat pe melodia Por una cabeza(din Parfum de femeie) si la sfarsitul dansului mi-am vazut cateva prietene cu ochii in lacrimi....asa de impresionate au fost, iar invitatii nu se mai opreau din aplaudat.
Puteti vedea pe siteul nuntii noastre (cel din semnatura) la galeria foto, nunta noastra, cateva poze din timpul dansului. A fost un pic mai dificil decat un vals, dar cu putina rabdare si cu un profesor bun, se poate...iar efectul este infinit mai puternic decat al unor dansatoare din buric.
Si ca sa revin la subiect, am fost la o nunta unde la un moment dat au aparut 3 dansatoare din buric....sau, ca sa fiu sincera (si un pic rautacioasa) din sunculite........ cica a fost supriza din partea miresei pentru mire....cred ca saraca si-a regretat amarnic alegerea, pentru ca timp de jumatate de ora cel putin n-a mai bagat-o nimeni in seama ....toti masculii erau concentrati pe cele 3....iar ea se invartea nefericita printre alte invitate evident deranjate.

araboaika
01.03.2010, 19:25:14
Buna Dronela,

Daca se poate as dorii sa imi trimiti si mie un PMcu nr. de telefon si cu detalii legate de cele 3 dansatoare!
Le vreau si eu la nunta!

Multumesc mult!

te-ar interesa?

madalinapol
07.03.2010, 13:06:04
mie sincer imi plac.daca unele doamne se simt "amenintate" de o dansatoare din buric e treaba lor!Asa ar trebui sa isi tina si barbatii inchisi in casa k la cum umbla fetelle in ziua noastra pe strada...Eu chiar vreau sa ma interesez pt a-i face viit meu sot o surpriza la nunta!

elena_v_
07.03.2010, 14:25:19
eu am fost la o nunta unde aveau o dansatoare din buric,dar nu mi s-a parut cine stie ce talentata...nu prea avea forme de dansatoare orientala.m-a deranjat faptul ca nu ne-a lasat sa dansam odata cu ea,spunea ca doar mireasa are voie...doar ca era gravida in 7 luni si a durat si prea mult dansul...cel putin 30 min.sincer,dansam mai bine decat profesionista aia...la nunta mea nu vreau surprize d-astea...

iuliana25
25.03.2010, 22:04:09
Parerea mea este ca nu e ceva frumos cu dansatoarele orientale deoarece mi se pare ceva vulgar,asta e parerea mea.Merg la alte petreceri dar nu la nunta,aici miri trebuie sa faca un dans frumos al lor de deschidere a petrecerii si sunt frumoase perechile de dansatori dupa dansul mirilor deoarece noi am avut perechi si dupa ce au dansat au luat si invitatii pe ring si s-a incins atmosfera.

kamellya
01.04.2010, 05:11:28
ai mare dreptate !!! o dansatoare care se repspecta are un costum pe masura si stie sa danseze si are un comportament care sa nu deranjeze pe nimeni indiferent ca se afla intr-o emisiune tv , la o nunta, petrecere ..... Si eu pot spune ca am vazut asa ceva !!!

didutu
19.04.2010, 12:52:44
ai mare dreptate !!! o dansatoare care se repspecta are un costum pe masura si stie sa danseze si are un comportament care sa nu deranjeze pe nimeni indiferent ca se afla intr-o emisiune tv , la o nunta, petrecere ..... Si eu pot spune ca am vazut asa ceva !!!

f dragut... asa e ok dar am fost la o nunta unde dansatoarea s-a dus pe la toate mesele pe rand si unii ii bagau bani la sutien si nu numai si nu mi s-a parut cea mai potrivita atmosfera pentru nunta.. dar e doar o parere ;-)

aleo
18.05.2010, 09:30:30
eu am avut dansatoare orientala si lumea s-a distrat, chiar a facut atmosfera!

Ramona_Toma
04.06.2010, 18:33:48
Si eu o sa am 2 dansatoare orientale!Surpriza pt nas,care e innebunit dupa ele

madalinapol
04.06.2010, 21:28:45
Si eu o sa am 5 fete care o sa faca si un dans oriental...O sa fie surpriza pt invitati!!

flory99
05.06.2010, 20:53:52
nu este o parere prea buna

ELEA
30.07.2010, 18:39:00
Eu personal am fost la nunta unor prieteni f buni care au primit cadou un astfel de dans si va spun ca a fost super!!!A creat o atmosfera incendiara!!!Toata lumea a fost extram de incantata!!Dar alegerea iti apartine..

azazelspn
03.08.2010, 15:56:56
buna,as vrea si eu niste detalii despre cele 2 fete .trimite-mi un PM daca nu deranjez.multumesc

thundersgirl
03.08.2010, 19:52:18
as fi de acord cu aceste dansatoare.. daca ar face spectacol.. dar sa vina x fatze care sa miste din solduri in 5 directii diferite, sa isi arate decolteul fata de majoritatea barbatilor.. nu ma incanta. Am vazut un astfel de comportament in 2 ocazii si sincer nunta mea nu este locul unde sa-si faca un ban in plus.

Daca as gasi fete care sa faca un dans, o coregrafie.. da as fi de acord.

eris_o
03.08.2010, 20:03:13
Am fost la o nunta unde mireasa a facut o surpriza mirelui si i-a adus 3 dansatoare orientale ... drept recunostinta ca a rascumparat-o de la "rapitori". Lumea a fost incantata...dar au avut si de ce...fetele avand costumatii si coregrafie foarte faine.

ALEXANDRALINCU
05.08.2010, 19:37:37
La nunta mea este invitata profesoara particulara de dans oriental si a dansat la foarte multe nunti ba chiar a lucrat si cativa ani la Cairo. Nu stiu cum sunt cele din tara si cat de mare au decolteul sau nu important e sa stie sa danseze cat mai bine pe stilul mentionat. Daca iti place in geenral stilula sta de dans si cunosti pe cineva de incredere care sa stie meserie cred ca sa fie o surpriza f placuta pentru invitati. Nu risca cu necunoscute agentii de 3 lei sau mai stiu eu ce....
Parerea mea e ca paote sa fie de mare efect....
Eu chiar ma gandeam ca dupa miezul notii sa ma schimb si sa dansam impreuna (cu profesoarea mea) sa le pregatim o surpriza mirelui si invitatilor. Ce e drept nu stiu in tara cat de bine sau rau poate fi vazut dansul asta...familiei mele nu prea ii place, inca se asociaza cu fetele usoare, dezmatare etc Din experienta va zic ca e unul dintre cele mai elegante si feminine dansuri daca gasesti un instructor chiar priceput...va recomand numai sa vedeti din curiozitate.
http://www.youtube.com/user/BashaKin#p/u/6/tE7XRoQAWSQ

ImShEaTu
26.08.2010, 15:33:18
La nunta mea este invitata profesoara particulara de dans oriental si a dansat la foarte multe nunti ba chiar a lucrat si cativa ani la Cairo. Nu stiu cum sunt cele din tara si cat de mare au decolteul sau nu important e sa stie sa danseze cat mai bine pe stilul mentionat. Daca iti place in geenral stilula sta de dans si cunosti pe cineva de incredere care sa stie meserie cred ca sa fie o surpriza f placuta pentru invitati. Nu risca cu necunoscute agentii de 3 lei sau mai stiu eu ce....
Parerea mea e ca paote sa fie de mare efect....
Eu chiar ma gandeam ca dupa miezul notii sa ma schimb si sa dansam impreuna (cu profesoarea mea) sa le pregatim o surpriza mirelui si invitatilor. Ce e drept nu stiu in tara cat de bine sau rau poate fi vazut dansul asta...familiei mele nu prea ii place, inca se asociaza cu fetele usoare, dezmatare etc Din experienta va zic ca e unul dintre cele mai elegante si feminine dansuri daca gasesti un instructor chiar priceput...va recomand numai sa vedeti din curiozitate.
http://www.youtube.com/user/BashaKin#p/u/6/tE7XRoQAWSQ

foarte marfa dansu...
si pe mine ma intereseaza o dansatoare profesionista. da mai multe detalii pls
:*

Yani
29.08.2010, 12:23:08
Buna,

Acum o luna a avut loc nunta unei prietene si am vrut sa-i facem o surpriza exotica asa ca i-am adus o trupa de dans african (3 fete mulatre) care au dansat 5 melodii , muzica africana bineinteles , f f dansanta si au antrenat si invitatii la dans...a fost suuuuper.....

cristinam2002ro
08.09.2010, 13:51:40
daca sunteti interesate , puteti oricand sa da-ti mesaj !!! merci kamellya
ma intereseaza si pe mine!!!

elena1mai
28.09.2010, 13:45:28
si eu i-am facut o surpriza la nunta atat mirelui cat si nasului....2 dansatoare de muzica orientala,frumos costumate si care au dansat cam 20 minute....toti invitatii s-au ridicat si le-au aplaudat.
vorbisem inainte cu ele sa nu danseze printre mese,sa se urce pe mese sau sa primesca bani.
eu zic a placut invitatilor

diana_olivia
06.10.2010, 12:40:38
e foarte buna ideea cu dansatoarea orientala. noi am avut la nunta o pereche de dansatori care au facut un numar de salsa si o dansatoare orientala. va spun ca dansul oriental a ridicat pe toata lumea in picioare! erau incantati! nu mi-a arut rau nici o clipa pt banii dati pe acest moment artistic! have fun!:)>-

onitzuca
11.10.2010, 18:58:28
[QUOTE=diana_olivia;3641799]e foarte buna ideea cu dansatoarea orientala. noi am avut la nunta o pereche de dansatori care au facut un numar de salsa si o dansatoare orientala. va spun ca dansul oriental a ridicat pe toata lumea in picioare! erau incantati! nu mi-a arut rau nici o clipa pt banii dati pe acest moment artistic! have fun!:)>
Buna,imi poti spune te rog cat v-a costat pe voi dansatoarea orientala,ideea este buna si m-ar incanta ideea,ms tare mult
PUP!

cristinahinculov
13.10.2010, 00:53:23
noi am avut o astfel de dansatoare la nunta
e o idee f buna insa e important sa stii cand sa o introduci in eveniment (cand "oboseste" lumea, anima bine atmosfera) ;)

cristinahinculov
13.10.2010, 00:54:31
off.. am vrut sa va atasez si cateva poze dar cred ca sunt ceva probleme cu uploadul
o sa mai incerc si maine
va pup

gogonutza
14.10.2010, 23:31:50
Buna seara,

Sotul meu a primit cadou de la un prieten 3 dansatoare orientale si a fost entuziasmat. Dansatoarele au animat atmosfera si nu dat dovada de vulgariate. eu glumeam cu prietenele pe seama zambetului larg:-p al sotului meu. A fost un cadou binevenit.:)>-

miresicanica
17.10.2010, 01:43:44
buna. aveti idee cam cat costa o dansatoare orientala? multumesc

Andreea83
18.10.2010, 11:01:32
buna. aveti idee cam cat costa o dansatoare orientala? multumesc

In jur de 250-300 Ron.

miresicanica
18.10.2010, 11:09:17
In jur de 250-300 Ron.

multumesc de rasp!:*

d_yana
01.11.2010, 18:19:55
am fost si noi la o nunta si mia placut foarte mult ideea cu dansatoarea orientala...eu as vrea mai ales ca o sa am foarte multi burlaci invitati la nunta:))))

Flori28
01.11.2010, 22:12:43
In jur de 250-300 Ron.
Este un pret acceptabil pentru un program cu dansatoarea orientala si chiar un moment placut pentru invitati .

Flaviun
10.01.2011, 12:18:45
Sunt si fetele orientale sau doar dansurile ? ;;)
Misto faza cu dans cu foc .

ROSE2011
12.01.2011, 10:53:39
Super interesanta ideea cu dansatoare orientale.........pacat ca nu mi-a venit si mie ideea la nunta mea

Greenlady
14.04.2011, 15:35:44
Vreau si eu sa organizez o surpriza pentru cumnatul meu si sotul meu la botezul nepotului meu, mai ales ca este si ziua de nastere a cumnatului meu si vreau si eu o dansatoare orientala, pentru Bucuresti. Imi poate da cineva un contact pe privat? Vreau ceva frumos, de bun gust, nu vulgar, dar haios. :>Multumesc frumos.

mgeorgy
21.11.2011, 19:12:25
Da, am auzit ca ar fi asa ceva pe la o nunta, n-am vazut personal, dar...sincer as opta pentru niste dansatori de latino, valsuri si altele, dar fiecare cu gusturile noi...important e sa te gandesti un pic si la gusturile invitatilor, daca le-ar place asa ceva...

tudor_geanina
05.12.2011, 13:02:47
Mie mi se pare ceva vulgar.Doar nu suntem la baieram.

crystynyka
05.12.2011, 15:11:19
Mie mi se pare ceva vulgar.Doar nu suntem la baieram.

Da, sunt total de acord cu tine; adica cum, sa vina niste dansatoare cu burta pe afara si sa-i danseze lu' barbatamiu sau lu' nasimiu' :O?

pyciulika
05.12.2011, 16:40:08
Eu am fost la o nunta unde au avut dansatoare... ohhh au fost penibile ! Nu dati banii pe asa ceva

brasnuf
18.01.2012, 13:01:39
Mai nou am auzit ca sunt 2-3 fete care vin neinvitate danseaza 10 min. dansuri orientale si apoi pe la mese.

andrea85
18.01.2012, 13:24:19
Mai nou am auzit ca sunt 2-3 fete care vin neinvitate danseaza 10 min. dansuri orientale si apoi pe la mese.

Cum adica neinvitate??? :O :-B

brasnuf
19.01.2012, 10:56:12
Adica isi fac prezenta, zic ca e o surpriza din partea nasului, mirelui, etc., nasul sau mirele se uita unul la altul nedumeriti, iar fetele intra pe ring si danseaza.

Ella154
19.01.2012, 11:20:15
Adica isi fac prezenta, zic ca e o surpriza din partea nasului, mirelui, etc., nasul sau mirele se uita unul la altul nedumeriti, iar fetele intra pe ring si danseaza.

=)) Da alea nu au treaba acasa?Cum sa vii neinvitat la o nunta sa dansezi?
Ce castiga din treaba asta,isi fac publicitate?