PDA

Versiunea completa : Cum Suportam Cand Soacra Ne E Sefa La Serviciu?

ANGELCORY
25.08.2008, 12:23:26
As Vrea Sa Deschid Un Subiect Nou.......cred. Cum Suportam Cand Soacra Ne E Sefa.......... La Serviciu? Este Bine Sau Nu?
Pupici

sunshinerox
25.08.2008, 12:28:06
eu nu as suporta sa o am pe soacra-mea sefa; ea oricum critica tot ce fac eu chiar si pe domeniul meu de adtivitate de care ea habar nu are, pt ca nici macar nu stie sa isi deschida pagina de mess dar'mite sa instaleze ceva sau orice tine de it; dar dc spun eu ceva legat de treaba asta imediat vine cu replica:"nu, nu cred ca e asa" desi nici macar nu stie cum ar trebui sa fie:D so n-as suporta sa imi fie sefa

miti
25.08.2008, 12:28:25
As Vrea Sa Deschid Un Subiect Nou.......cred. Cum Suportam Cand Soacra Ne E Sefa.......... La Serviciu? Este Bine Sau Nu?
Pupici
:-& :-& :-& :-s :-s :-s
daca ar fi cazul meu as demisiona in secunda aia...

depinde de relatie.....

ANGELCORY
25.08.2008, 12:36:06
Speram La Ceva Incurajari.:)) . Am Hotarat Sa-mi Schimb Locul De Munca. Unde? Acolo Unde Scoacra Mea Este Directoare. Nu Stiu Daca Este O Decizie Corecta,din Punct De Vedere Personal, Dar Din Punct De Vedere Profesional Este F Buna. Nu Stiu Ce Atitudine Trebuie Sa Am Fata De Ea , Sau Ce Atitudine Va Avea Ea Fata De Mine. Si Ea Se Baga In Viata Mea Si A Fiului Ei, Nu Avem Relatia Perfecta..........dar Asta E. Nu Stiu Ce Sa Fac. Dar Acum E Prea Tarziu Sa Fac Ceva. Merg Inainte Si O Sa Vad Ce Urmeaza. :-ss

cosicel
25.08.2008, 12:49:45
Particularizand la cazul tau, nu vad de ce ar fi tocmai o decizie gresita!

In primul rand pt ca, indiferent de relatia voastra, o sa te simti oarecum in siguranta! Oricat de nesuferita i-ai fi, sunteti totusi rude f apropiate si o sa incerce sa te apere de 'rechini' macar pana prinzi care-i treaba pe acolo!
Apoi, colegii pe de-o parte se vor feri de tine (macar la inceput) dar in felul asta scapi de-o groaza de barfe inutile... :[email protected] :[email protected] :[email protected] :[email protected]
Insa partea proasta e ca mereu te vei simti spionata, mereu vei fi marginalizata in ce priveste discutiile haioase ... si tot timpul va tb sa fii f atenta ce vorbesti, in special lucruri minore, de acasa.

BDiana
25.08.2008, 13:49:57
Speram La Ceva Incurajari.:)) . Am Hotarat Sa-mi Schimb Locul De Munca. Unde? Acolo Unde Scoacra Mea Este Directoare. Nu Stiu Daca Este O Decizie Corecta,din Punct De Vedere Personal, Dar Din Punct De Vedere Profesional Este F Buna. Nu Stiu Ce Atitudine Trebuie Sa Am Fata De Ea , Sau Ce Atitudine Va Avea Ea Fata De Mine. Si Ea Se Baga In Viata Mea Si A Fiului Ei, Nu Avem Relatia Perfecta..........dar Asta E. Nu Stiu Ce Sa Fac. Dar Acum E Prea Tarziu Sa Fac Ceva. Merg Inainte Si O Sa Vad Ce Urmeaza. :-ss
Imi pare rau, dar nici eu nu prea pot sa te incurajez... Nu m-as incurca cu NIMENI din familie sau prieteni la afaceri, cu atat mai mult cu o soacra cu care lucrurile nu stau pe roze nici acum. Cum se intelege al tau cu mama lui? Aveti deja certuri din cauza ei? Daca da, e de rau, pt. ca inseamna ca daca relatia dintre voi 2 se va agrava datorita jobului, el nu va fi neaparat de partea ta.

ANGELCORY
25.08.2008, 13:59:04
Imi pare rau, dar nici eu nu prea pot sa te incurajez... Nu m-as incurca cu NIMENI din familie sau prieteni la afaceri, cu atat mai mult cu o soacra cu care lucrurile nu stau pe roze nici acum. Cum se intelege al tau cu mama lui? Aveti deja certuri din cauza ei? Daca da, e de rau, pt. ca inseamna ca daca relatia dintre voi 2 se va agrava datorita jobului, el nu va fi neaparat de partea ta.

EXACT AICI E UN SEMN DE INTREBARE DIN PARTEA MEA. SOACRA NU-SI ARATA ADEVARATELE SENTIMENTE FATA DE MINE. SE PREFACE ENORM, DAR EU STIU CE SIMTE. NU STIU CE VA FI. SI EU AM SPUS CU MANA PE INIMA CA NU VOI AMESTECA IN CARIERA SAU AFACERILE MELE PE NIMENI APROPIAT. DAR ERAM IN CAUTARE DE UN NOU JOB CAND SOACRA M-A INTREBAT DACA VREAU SA MERG LA EA, CA ARE UN POST LIBER. SALARIU DUBLU.............. AM ACCEPTAT FARA SA GANDESC. M-AM GANDIT NUMAI LA BANI SI SA SCAP DE ACTUALUL LOC DE MUNCA. DUPA DOUA ZILE M-AM TREZIT BRUSC INTREBANDU-MA CE A FOST IN CAPUL MEU SI CUM MA VOI DESCURCA CU EA. EA MA CUNOSTE CA FIIND O FATA CUMINTE, CARE NU ARE PREA MULTE DE SPUS. DAR NU E ASA. LA SERVICIU AM ALTA ATITUDINE, NU CEA CARE O STIE EA. VA FI O SURPRIZA PENTRU EA SA MA VADA ALTFEL, CUM SUNT EU CA PROFESIONISTA. NU STIU CE ATITUDINE SA ADOPT.AL MEU SE INTELEGE BINE CU EA. SI EL LUCREAZA IN ACCEASI FIRMA(BANCA) DAT LA ALTA AGENTIE DIN ORAS.
SPER SA FIE BINE.
POOP

BDiana
25.08.2008, 14:03:04
Multa bafta! Eu zic sa tii un ochi deschis pe ofertele de job, poate apare altceva intre timp. :)

4499ELENUTA
26.08.2008, 13:20:01
eu ma inteleg bine cu soacra dar tot nu as lucra cu ea si mai ales sa-mi fie sefa si nu spun asta doar pt grad ci pt ca eu sunt o fire mai dificila care nu se lasa condusa si oricum ar fi tot se ajunge la conflicte...parerea mea.Orice vb va fi analizata altfel ,orice gest va fi interpretat altfel, asa ca mai bine NU:D fiecare cu treaba ei

DDna
26.08.2008, 13:25:26
La mine e si mai grav ..... ii am pe ambii socri de sefi :-w

4499ELENUTA
26.08.2008, 13:38:37

aoleuu!!!!!si cum este?:-SS

ANGELCORY
27.08.2008, 10:02:15
Multa bafta! Eu zic sa tii un ochi deschis pe ofertele de job, poate apare altceva intre timp. :)

Multumesc! Sper sa apara alteceva mai bun . Oricum caut in continuare.:*

ANGELCORY
27.08.2008, 10:09:53
eu ma inteleg bine cu soacra dar tot nu as lucra cu ea si mai ales sa-mi fie sefa si nu spun asta doar pt grad ci pt ca eu sunt o fire mai dificila care nu se lasa condusa si oricum ar fi tot se ajunge la conflicte...parerea mea.Orice vb va fi analizata altfel ,orice gest va fi interpretat altfel, asa ca mai bine NU:D fiecare cu treaba ei

Ai dreptate. Dar dupa cum am mai spus nici nu mi-am dat seama cum am intrat in asta. Sunt sigura k nu va fi de bine. Dar nu pot da inapoi. :-SS :(( . dar incerc sa vad doar partile pozitive. daca nu mrege treaba o sa plec in alta parte. #:-S

ANGELCORY
27.08.2008, 10:11:48
Cummmmmmmmm??????????? Ambii?????????? Si supravietuiesti? Cum e?

cosicel
27.08.2008, 10:16:41
Haide mai ca nu e asa tragic!
Doar nu s-o apuca sa te barfeasca la serviciu!
Si nici mizerii n-o sa-ti faca, ca pana la coada, conteaza si pt ea ca fii'su s-o duca bine, si apoi, banuiesc ca-i o femeie dezghetata la minte daca a ajuns in postul ala!

Hanu
27.08.2008, 10:29:34
Eu daca as fi in locul tau nu mi-as face atatea probleme. Mi-as face un plan in schimb. Poate ca soacra ta are niste cunostinte profesionale de care poti sa beneficiezi. Incearca sa stai o perioada de 6 luni, indiferent de atitudinea celor din jur. In timpul asta incearca sa acumulezi cat mai mult.
Dupa care, in cazul ca e totul ok, nu ai decat sa ramai. Daca nu, parca altfel iti gasesti un nou job cu un bagaj de cunostinte mai mare si plecand de la un salariu foarte frumusel.

Asa ca bafta!

4499ELENUTA
27.08.2008, 11:07:21
Ai dreptate. Dar dupa cum am mai spus nici nu mi-am dat seama cum am intrat in asta. Sunt sigura k nu va fi de bine. Dar nu pot da inapoi. :-SS :(( . dar incerc sa vad doar partile pozitive. daca nu mrege treaba o sa plec in alta parte. #:-S

Nu trebuie sa pleci pe premiza ca nu va veti intelege pt ca atunci sigur nu v-a iesi nimic constructiv.İncearca sa te comporti normal,tu iti faci treaba ta si numai in cazul in care chiar se poarta urat sau va razboiti atunci poti incepe sa iti cauti de lucru.Poate ca nu este asa cum ne-am dat noi cu parerea,poate ca femeia chiar vrea sa te ajute in cariera..cine stie..oricum va fi iti doresc mult noroc

ANGELCORY
27.08.2008, 11:37:48
Haide mai ca nu e asa tragic!
Doar nu s-o apuca sa te barfeasca la serviciu!
Si nici mizerii n-o sa-ti faca, ca pana la coada, conteaza si pt ea ca fii'su s-o duca bine, si apoi, banuiesc ca-i o femeie dezghetata la minte daca a ajuns in postul ala!

Nu e tragic. Ai dreptate. Si vad partile pozitive. Dar.... am totusi o retinere.Bineinteles ca nu o sa-i spun ei, o sa fac sa fie totul normal. Sper doar sa gandeasca si ea normal si sa stie sa faca diferenta dintre relatia profesionala si cea de serviciu. Si va spun ca nu stie. Si fiul ei lucreaza in aceeasi firma , dar la alta agentie. Il suna la 5 minute dupa ce ajunge acasa de la servici, sambata, duminica, in concediu . Numai de munca vb. Intervenea in viata nostra privata intr-un mod obraznic. isi face impresia ca si acasa ii este sefa. Chiar si fiul ei a vrut sa plece din firma pe acest motiv. Incerc sa fac un plan sa nu o las sa -mi managerieze viata dupa ora 5 cand se inchide banca. Cam astea sunt nedumeririle mele. Dar asta e. Eu am ales pana la urma . Merg mai departe sa vedem ce ne rezerva viitorul. Pupici si ms de sfaturi.:*

ANGELCORY
27.08.2008, 11:44:17
Eu daca as fi in locul tau nu mi-as face atatea probleme. Mi-as face un plan in schimb. Poate ca soacra ta are niste cunostinte profesionale de care poti sa beneficiezi. Incearca sa stai o perioada de 6 luni, indiferent de atitudinea celor din jur. In timpul asta incearca sa acumulezi cat mai mult.
Dupa care, in cazul ca e totul ok, nu ai decat sa ramai. Daca nu, parca altfel iti gasesti un nou job cu un bagaj de cunostinte mai mare si plecand de la un salariu foarte frumusel.

Asa ca bafta!

Da ai dreptate. Asta este consolarea mea.Experienta pe care o voi acumula si posibilitatile pe care m-i le va oferi postul pe care o sa lucrez.[-o< :*

Hanu
27.08.2008, 18:11:45
Da ai dreptate. Asta este consolarea mea.Experienta pe care o voi acumula si posibilitatile pe care m-i le va oferi postul pe care o sa lucrez.[-o< :*

Bafta! ;-)

si de curiozitate, la ce banca lucrezi de se inchide la ora 5? =))

ANGELCORY
28.08.2008, 08:29:37
Bafta! ;-)

si de curiozitate, la ce banca lucrezi de se inchide la ora 5? =))
La cec bank. Si eu sunt curioasa de ce ti se pare haios?

nicoleta_oana
30.01.2009, 17:57:41
nu mi se pare asa o tragedie sa lucrezi cu soacra,altele stau in casa cu soacra ani de zile....daca e un job bun de ce nu!eu as incerca...daca nu merge nu esti obligata sa stai!bafta<:-P

Larisa1982
01.06.2009, 17:24:12
asta mi-ar mai lipsi....sa-mi fie sefa, eu nici nu stau cu ea si e o nenorocita dar so mai vad in fiecare zi. dar pot sa stau linistita nu-mi va fi niciodata sefa pt ca in primul rand nu are pregatirea necesare pt a fi sef cuiva...ups....de fapt nu are nicio pregatire!...sa nu credeti ca sunt rea dar femeia asta nu merita nimic!

larryssa83
23.06.2010, 20:14:17
Mmmm...interesante subiecte pe aici :)
Soacra mea nu mi-e sefa dar mama fostului logodnic (am fost 7 ani cu el si deci o pot considera o fosta soacra) mi-a fost si sefa la serviciu. Ne-am inteles bine si imi placea foarte mult sa o ajut. Pacat ca odata cu renuntarea la fiul ei am fost nevoita sa renunt si la serviciu. Asa cum va asteptati...urmatoarea nora...acelasi fiu si acelasi job (aproape acelasi, tot in acelasi birou) :)

alynna89
23.06.2010, 20:49:18
Mmmm...interesante subiecte pe aici :)
Soacra mea nu mi-e sefa dar mama fostului logodnic (am fost 7 ani cu el si deci o pot considera o fosta soacra) mi-a fost si sefa la serviciu. Ne-am inteles bine si imi placea foarte mult sa o ajut. Pacat ca odata cu renuntarea la fiul ei am fost nevoita sa renunt si la serviciu. Asa cum va asteptati...urmatoarea nora...acelasi fiu si acelasi job (aproape acelasi, tot in acelasi birou) :)

offf...chiar asa s-a intamplat? ce lume rea...tocmai ce scriam eu pe alt subiect...mama baiatului va tine la tine atat timp si lui ii este bine, daca te certi sau desprati de el isi schimba total atitudinea...poate si cu "a doua nora" procedeaza la fel8-|

adriana23
23.06.2010, 20:57:05
offf...chiar asa s-a intamplat? ce lume rea...tocmai ce scriam eu pe alt subiect...mama baiatului va tine la tine atat timp si lui ii este bine, daca te certi sau desprati de el isi schimba total atitudinea...poate si cu "a doua nora" procedeaza la fel8-|

ssau poate nu si totul este super ok :>:>;;);;);;);;)

larryssa83
23.06.2010, 21:19:41
ssau poate nu si totul este super ok :>:>;;);;);;);;)
Atata timp cat se fac compromisuri...e posibil sa ai dreptate :) Eu nu sunt genul care face...acum fiecare stie care ii sunt prioritatile in viata :) Si tu lucrezi sau ai lucrat cu soacra?

adriana23
23.06.2010, 21:32:25
Atata timp cat se fac compromisuri...e posibil sa ai dreptate :) Eu nu sunt genul care face...acum fiecare stie care ii sunt prioritatile in viata :) Si tu lucrezi sau ai lucrat cu soacra?

lucram impreuna doar in bucatarie cand incerc sa i mai "fur" cate o reteta de praji ;));));))..si asta destul de rar pt ca nu e timp sa ne vedem mai des

alynna89
23.06.2010, 21:38:19
lucram impreuna doar in bucatarie cand incerc sa i mai "fur" cate o reteta de praji ;));));))..si asta destul de rar pt ca nu e timp sa ne vedem mai des

vezi sa nu se supere pe tine ca-i furi meseria:-p