PDA

Versiunea completa : Dobrun

doris
28.08.2008, 19:52:12
buna,

stie cineva cum decurg nuntile la restaurantul dobrun?

AnamariaAlexandra
29.08.2008, 08:40:02
buna,

stie cineva cum decurg nuntile la restaurantul dobrun?

Eu am auzit numai de bine, de acest restaurant, am si fost la o nunta acolo si a fost f fain, si servire si tot, si mai ales, pt oaspetii tai, mancarea a fost buna si servita la timp.:)>-

o:-)

kitana
29.08.2008, 10:09:28
Maine am eu nunta acolo. Dupa o sa iti spun cum a fost>:D<

doris
29.08.2008, 13:43:02
multumesc mult fetelor. m-ati mai linistit. bobo, succes maine si astept cu nerabdare parerile tale. sa ai o nunta superba!!!! casa de piatra

doris
29.08.2008, 18:46:11
apropo, a trebuit la dobrun sa platiti chelnerii (1 milion de chelner) si spalatul huselor pentru scaune? mie mi se pare destul de aiurea....din moment ce organizez nunta acolo, aceste servicii ar trebui sa fie automat asigurate de restaurant, nu sa implice cheltuieli suplimentare.

alta problema: cu ce participa restaurantul in materie de decorat sala?
si la ce alte surprize ne-am mai putea astept?

offfffff......, organizarea unei nunti ar trebui sa fie o placere, nu o corvoada si obiect de speculatie pentru restaurante, sefi sala si ospatari....

mersi mult!

Katty
02.09.2008, 12:04:50
apropo, a trebuit la dobrun sa platiti chelnerii (1 milion de chelner) si spalatul huselor pentru scaune? mie mi se pare destul de aiurea....din moment ce organizez nunta acolo, aceste servicii ar trebui sa fie automat asigurate de restaurant, nu sa implice cheltuieli suplimentare.

mersi mult!
Buna Doris! Si eu o sa am nunta la Dobrun ,anul viitor.
Despre plata personalului la fel ni s-a spus si noua ;si eu am zis ca din moment ce functioneaza ca restaurant nu ar trebui sa platim noi personalul .Asta este politica lor si nu prea avem de ales.Despre huse: pretul cred ca e cam mare pentru curatat si nu sunt disponibile decat doua culori din cate stiu eu.Nu au foarte multe oferte la decorarea salii dar poate pana la anul se mai aprovizioneaza.
Nu stiu ce surprize pot aparea in viitor, si eu sunt tare curioasa, poate
cris bobo ne poate ajuta sa mai lamurim cateva lucruri.
In 28 septembrie ma duc si eu la o nunta acolo si probabil voi mai afla cate ceva.
Pana atunci te pupic si spor la pregatiri.:*

kitana
03.09.2008, 11:48:51
Fetelor am avut nunta weekendul trecut la Dobrun. Ce sa va spun...eu am fost multumita m-am distrat super bine si a fost totul ok.<:-P <:-P <:-P

iubiana
22.10.2008, 08:23:25
Buna dimineata,

Am si eu cateva intrebari despre La Dobrun pentru cele care fac/au facut nunta acolo :

1. Cand ati dat acontul s-a semnat un contract sau s-a dat doar o chitanta?? (la ce sa ma astept)
2. Daca ati semnat un contract se specifica in el ceea ce trebuie sa platesti dupa, adica ospatarii, spalatul huselor ...? (ce-o mai fi ca nu mai stiu)
3. Cati ospatari au servit ? sau spui tu cati vrei ?(este tarif fix 100 roni/ospatar?)
4. Cat se plateste pentru spalatul huselor (in functie de cate kg. sunt), nu este mai rentabil sa inchiriezi ?

Am nevoie de raspunsuri sa ma pot decide, restaurantul arata super si am citit toat ce s-a scris despre el dar nu ma gasit raspuns la aceste intrebari.
... mai aveam intrebari :-w dar acum nu mai stiu #-o , revin .

pupici >:D< >:D<

kitana
22.10.2008, 11:14:49
Buna dimineata,

Am si eu cateva intrebari despre La Dobrun pentru cele care fac/au facut nunta acolo :

1. Cand ati dat acontul s-a semnat un contract sau s-a dat doar o chitanta?? (la ce sa ma astept)
2. Daca ati semnat un contract se specifica in el ceea ce trebuie sa platesti dupa, adica ospatarii, spalatul huselor ...? (ce-o mai fi ca nu mai stiu)
3. Cati ospatari au servit ? sau spui tu cati vrei ?(este tarif fix 100 roni/ospatar?)
4. Cat se plateste pentru spalatul huselor (in functie de cate kg. sunt), nu este mai rentabil sa inchiriezi ?

La noi a fost asa:
1. Acontul anul trecut a fost de 1000ron si am primit o hartie cu stampila si semnatura cum ca am dat acont pt nunta care va avea loc in data respectiva.
2. Nu am semnat niciun contract. Ni s-a spus de huse, de ospatari, de facilitatile pe care le avem etc.
3. In general in functie de numarul de oameni pe care ii anunti cheama si ei ospatarii. La noi au fost 5.
4. La huse taxa e (sau era) de 4 ron, cred ca inchiriatul din alta parte e tot cam asa.

Nu am avut probleme cu chestii care s-au discutat, in sensul sa ne fi zis de ceva si sa nu se faca la sala. De ex. noi am avut tortul si inghetata "din partea casei".
Aaa, cand am dat acontul ne-a trecut si in agenda cu programarile pt nunti.
Penrtu ospatari+personal noi am platit 1500 ron (mi s-a parut putin cam mult dar in fine...)
Daca te mai pot ajuta cu ceva...

kitana
22.10.2008, 11:18:04
AAA si sa nu uit, acontul se scade din suma totala de plata!

laura81
22.10.2008, 12:43:59
Husele sunt mai ieftine la firmele de decoratiuni.
O hartie cu stampila? Chiar nu se gaseste un restaurant de la care sa primesti o chitanta? o factura? un contract? Giz! N-ai avut emotii sa te bazezi pe hartia aia stampliata si pe discutii?

iubiana
22.10.2008, 14:28:51
La noi a fost asa:
1. Acontul anul trecut a fost de 1000ron si am primit o hartie cu stampila si semnatura cum ca am dat acont pt nunta care va avea loc in data respectiva.
2. Nu am semnat niciun contract. Ni s-a spus de huse, de ospatari, de facilitatile pe care le avem etc.
3. In general in functie de numarul de oameni pe care ii anunti cheama si ei ospatarii. La noi au fost 5.
4. La huse taxa e (sau era) de 4 ron, cred ca inchiriatul din alta parte e tot cam asa.

Nu am avut probleme cu chestii care s-au discutat, in sensul sa ne fi zis de ceva si sa nu se faca la sala. De ex. noi am avut tortul si inghetata "din partea casei".
Aaa, cand am dat acontul ne-a trecut si in agenda cu programarile pt nunti.
Penrtu ospatari+personal noi am platit 1500 ron (mi s-a parut putin cam mult dar in fine...)
Daca te mai pot ajuta cu ceva...

Si nou tot asa ne-a zis .
Dar pe hartie era stampila restaurantului?
Apropo tortul a fost bun ?? am inteles ca fac tortul la dobrun dar nu am avut ocazia sa gust de acolo, inca .
Daca stai si socotesti nu-i acont pentru ca se scade la sfarsit dar platesti ospatarii, husele poate mai si adaugi cum ai spus tu la ospatarii 1500 .

Ai avut dj sau formatie , m-ar ineresa sonorisarea a fost ok ? sau depinde de cine dj ?

mersi mult ,pentru noi intrebari revin o:-) o:-)

iubiana
22.10.2008, 14:34:02
O hartie cu stampila? Chiar nu se gaseste un restaurant de la care sa primesti o chitanta? o factura? un contract? Giz! N-ai avut emotii sa te bazezi pe hartia aia stampliata si pe discutii?

Lasa ca acum am eu emotii.~o)

Si ce pot sa fac eu de exemplu ? sa le impun sa fac contract [-( ?:-w ?
Sa sper doar ca ce zic mai si fac .

laura81
22.10.2008, 14:49:21
Lasa ca acum am eu emotii.~o)

Si ce pot sa fac eu de exemplu ? sa le impun sa fac contract [-( ?:-w ?
Sa sper doar ca ce zic mai si fac .

Pai n-ai de ce sa ai emotii, daca la Cris_bobo a fost totul asa cum au vorbit ... constatam numai la ce nivel se lucreaza practic la negru in sb :D

iubiana
22.10.2008, 16:01:08
Pai n-ai de ce sa ai emotii, daca la Cris_bobo a fost totul asa cum au vorbit ... constatam numai la ce nivel se lucreaza practic la negru in sb :D

Stiu orcum dupa ce platim acontul va tin la curent daca s-a schimbat ceva sau nu .
Orcum pentru anul viitor s-a marit acontul.

tot_tot_claire
22.10.2008, 16:53:50

sa spuna fetele care au avut deja nunta daca au primit factura de la restaurant...ca stiu ca imediat ce pleaca invitatii, sefii de sala se reped sa ceara banii...si sumele sint imense...

laura81
22.10.2008, 19:28:49
sa spuna fetele care au avut deja nunta daca au primit factura de la restaurant...ca stiu ca imediat ce pleaca invitatii, sefii de sala se reped sa ceara banii...si sumele sint imense...
Da mai, stiu, da macar pe un nenorocit de acont poti sa dai o chitanta ce dumnezeu!

kitana
22.10.2008, 20:34:21
Si nou tot asa ne-a zis .
Ai avut dj sau formatie , m-ar ineresa sonorisarea a fost ok ? sau depinde de cine dj ?

Eu am avut Dj. Bineinteles ca sonorizarea depinde de Dj, sau ma rog, de formatie.

kitana
22.10.2008, 20:38:12
N-ai avut emotii sa te bazezi pe hartia aia stampliata si pe discutii?

Emotii nu am avut pentru ca acea "hartie" facuta de mana continea stampila si semnatura, si continea toate datele noastre si ale lor. In rest, practic nu am stabilit nimic dinainte, adica nu precizat ca voi opta pt huse de la ei...etc.

iubiana
27.10.2008, 16:13:56
Gata am fixat data nunti <:-P \:D/ <:-P \:D/ <:-P

Am dat si "acontul" care de fapt sunt bani care trebuie sa-i dai pe huse si personal.
Am primit o factura unde specifica "rezervare sala 03.10.2009" si o chitanta cu stampila restaurantului.

Verbal "ce-i din partea casei" dar bine sunt incluse in meniu, ce ar trebui sa mai aducem noi si cam atat.

Pipici

WildPantera
17.11.2008, 14:38:36
Eu abia am hotarat ca vreau nunta in Sibiu si as vrea sa se intample in luna mai. Intrebarea mea este daca mai sunt sanse sa gasesc ceva liber, sau trebuie sa ma gandesc sa mai aman putin evenimentul. Din ce am citit pe acest forum, cred ca Dobrun este ceea ce as dori ca locatie (nu prea cunosc Sibiul).
...si inca ceva, se poate face nunta de noapte? stie cineva ? Merci mult !

AnamariaAlexandra
17.11.2008, 14:42:51
Eu abia am hotarat ca vreau nunta in Sibiu si as vrea sa se intample in luna mai. Intrebarea mea este daca mai sunt sanse sa gasesc ceva liber, sau trebuie sa ma gandesc sa mai aman putin evenimentul. Din ce am citit pe acest forum, cred ca Dobrun este ceea ce as dori ca locatie (nu prea cunosc Sibiul).

Poate fi cea mai cautata locatie, pt ca intra si multi si putini oameni. Cu nunta de noapte, poate te lamuresc miresicile care au avut nunta acolo, daca nu, poate e mai sigur sa intrebi acolo. Se mai poate gasi in luna mai, poate duminica, si poate nu la Dobrun.
Spor.
O zi cat mai placuta.

iubiana
18.11.2008, 13:36:07
Aproape ca ma tenteaza sa aman data nuntii doar ca sa pot sa fac la Dobrun.... Imi poti zice te rog ceva detalii legate de acest restaurant? ...ca am vazut ca tu acolo ai rezervat.....
Merci inca o data :* :* :*

Da o sa avem nunta La Dobrun pot sa-ti spun ca :
- este un restaurant rustic unde intra 250 pers (asa zic ei) ,
- ai economisi ceva bani la decorarea lui ptr ca prea multe decoratii ar strica specificul
- mancarea este buna
Si nu mai stiu ce sa zic , mai bine intreaba ce ai vrea sa stii, citeste ce sa mai scris pe topicul asta.
Acum nu stiu daca ai gasi loc in mai dar cel mai bine suna si intreaba, sunt amabili si ii spun si prin telefon detalii.

Multa bafta .

iubiana
18.11.2008, 13:38:27
Poate fi cea mai cautata locatie, pt ca intra si multi si putini oameni. Cu nunta de noapte, poate te lamuresc miresicile care au avut nunta acolo, daca nu, poate e mai sigur sa intrebi acolo. Se mai poate gasi in luna mai, poate duminica, si poate nu la Dobrun.
Spor.
O zi cat mai placuta.

Referitor al nunta de noapte la Buonavista Banqueting stiu ca se fac, la dobrun din cate stiu nu , dar nici nu am intrebat .

AnamariaAlexandra
18.11.2008, 17:56:01
Da o sa avem nunta La Dobrun pot sa-ti spun ca :
- este un restaurant rustic unde intra 250 pers (asa zic ei) ,
- ai economisi ceva bani la decorarea lui ptr ca prea multe decoratii ar strica specificul
- mancarea este buna
Si nu mai stiu ce sa zic , mai bine intreaba ce ai vrea sa stii, citeste ce sa mai scris pe topicul asta.
Acum nu stiu daca ai gasi loc in mai dar cel mai bine suna si intreaba, sunt amabili si ii spun si prin telefon detalii.

Multa bafta .

Niste cunostiinte de ale noastre au avut nunta anul acesta in mai, si au avut 265 de persoane, au fost cred vreo 3 mese de cate 12 persoane pe ring, dar nu a fost nimeni inghesuit.
Puup mult!
:*

chrissa
19.11.2008, 19:54:09

Buna!
La Dobrun am avut si eu nunta pe 4 octombrie si sigur nu se fac nunti de noapte acolo ca si eu mi-as fi dorit. In schimb, localul este super, noi nu am gasit nimic care sa ne placa mai mult, mancarea este foarte buna, ospatarii sunt foarte draguti si atenti, noi am primit numai cuvinte de lauda din partea invitatiilor.
In ceea ce priveste posibilitatea de a mai gasi liber pentru mai 2009 am mari indoieli, imi zicea cineva ca sunt ocupate toate sambetele pe 2009 deja. Oricum, multa bafta si sa auzim de bine!!!

=;

iubiana
19.11.2008, 21:30:31
Buna!
La Dobrun am avut si eu nunta pe 4 octombrie si sigur nu se fac nunti de noapte acolo ca si eu mi-as fi dorit. In schimb, localul este super, noi nu am gasit nimic care sa ne placa mai mult, mancarea este foarte buna, ospatarii sunt foarte draguti si atenti, noi am primit numai cuvinte de lauda din partea invitatiilor.
In ceea ce priveste posibilitatea de a mai gasi liber pentru mai 2009 am mari indoieli, imi zicea cineva ca sunt ocupate toate sambetele pe 2009 deja. Oricum, multa bafta si sa auzim de bine!!!

=;

Casa de piatra.
Te rog detalii, cat ai platit pentru huse daca le-ai avut de acolo.
Ospatarii au fost ok?

of si mai avem intrebari si nu-mi vin acum , lasa ca revin .

Pupici :* :*

laura81
19.11.2008, 21:38:42
Huse la dobrun? Pai daca e specific rustic, apai rustic sa fie. Sau nu?

iubiana
21.11.2008, 15:39:25
Huse la dobrun? Pai daca e specific rustic, apai rustic sa fie. Sau nu?

In pliant am vazut cu huse si arata tare frumos .Nu m-am gandit la varianta fara huse :-? :-? :-? .
Bine punctat , cand ami megem trebuie sa vad cum arata fara huse:-w :-?.

pupici:* :*

cleopatra25
21.11.2008, 18:21:35
Eu am fost in iulie la o nunta La Dobrun si sincer mi s-a parut cam nepotrivit decorul acela rustic in combinatie cu husele de pe scaune si felul in care era decorata masa mirilor. Sincer nu se potriveau.
Meniul a fost ok, aperitivul cam slabut dar pestele in schimb...=P~ super bun!

iubiana
21.11.2008, 18:35:12
Eu am fost in iulie la o nunta La Dobrun si sincer mi s-a parut cam nepotrivit decorul acela rustic in combinatie cu husele de pe scaune si felul in care era decorata masa mirilor. Sincer nu se potriveau.
Meniul a fost ok, aperitivul cam slabut dar pestele in schimb...=P~ super bun!

husele erau alb su visiniu sau verde ??? (asa au eu in oferta)
cum era masa mirilor ?
crezi ca era mai frumos fara huse ?

pupicii

chrissa
21.11.2008, 19:36:46
husele erau alb su visiniu sau verde ??? (asa au eu in oferta)
cum era masa mirilor ?
crezi ca era mai frumos fara huse ?

pupicii

Pai, eu am vrut musai cu huse, si a aratat super. Am luat de la ei doar husele, esarfele le-am luat de la Mireasa de la Cedonia pentru ca eu am vrut auriu, dadeau mai bine cu lemnul din sala. Nu mai stiu cat au costat, dar nu a fost o avere. Sala a aratat super bine, am pus tul si pe stalpi si pe garduletele laterale. Pe tul au fost buchetele de flori care au aratat nemaipomenit. Nu a fost nimic care sa strice aspectul rustic al salii. Pe jos, pe langa gardulete, am pus lumanarele albe si aurii. Dupa parerea mea sala a aratat extraordinar, toata lumea a "cascat gura" la intrarea in sala. Pe mese am avut de asemenea suporti din fier forjat cu flori naturale, tot de la Mireasa.

In ceea ce priveste ospatarii, totul a fost ok, au fost foarte atenti si draguti cu lumea, s-au miscat repede.

Meniul e in functie de dorinta fiecaruia, de exemplu noi am optat pentru o gustare bogata fiindca in mod sigur este felul de mancare care se mananca cel mai bine, toata lumea e flamanda=P~ . Am luat apoi peste cu cartof nature, apoi ciorba de porc ardeleneasca care a fost extraordinar de buna, apoi o specialitate cu piept de pui, cu un sos delicios, cu mazare si legume, ceva altfel decat banala friptura sau gratarul clasic. A fost super bun!!!! Si bineinteles sarmalute care au facut deliciul invitatiilor.

Un singur lucru nu mi-a placut: tortul!

In rest, numai cuvinte de lauda!=D>
Abia astept sa merg la urmatoarea nunta acolo.

kitana
21.11.2008, 20:17:31
Si eu am avut huse, dar pe cele verzi de la ei...Am vrut altceva decat banalul bordo pe care il ia toata lumea si verdele oricum era in tema cu nunta. Nu mi s-a parut sa influenteze intr-un mod negativ stilul rustic al salii ci dimpotriva a dat un aer mai primitor, mai cald. Acum...fiecare e cu gusturile lui.

iubiana
21.11.2008, 21:37:28
Pai, eu am vrut musai cu huse, si a aratat super. Am luat de la ei doar husele, esarfele le-am luat de la Mireasa de la Cedonia pentru ca eu am vrut auriu, dadeau mai bine cu lemnul din sala. Nu mai stiu cat au costat, dar nu a fost o avere. Sala a aratat super bine, am pus tul si pe stalpi si pe garduletele laterale. Pe tul au fost buchetele de flori care au aratat nemaipomenit. Nu a fost nimic care sa strice aspectul rustic al salii. Pe jos, pe langa gardulete, am pus lumanarele albe si aurii. Dupa parerea mea sala a aratat extraordinar, toata lumea a "cascat gura" la intrarea in sala. Pe mese am avut de asemenea suporti din fier forjat cu flori naturale, tot de la Mireasa.

In ceea ce priveste ospatarii, totul a fost ok, au fost foarte atenti si draguti cu lumea, s-au miscat repede.

Meniul e in functie de dorinta fiecaruia, de exemplu noi am optat pentru o gustare bogata fiindca in mod sigur este felul de mancare care se mananca cel mai bine, toata lumea e flamanda=P~ . Am luat apoi peste cu cartof nature, apoi ciorba de porc ardeleneasca care a fost extraordinar de buna, apoi o specialitate cu piept de pui, cu un sos delicios, cu mazare si legume, ceva altfel decat banala friptura sau gratarul clasic. A fost super bun!!!! Si bineinteles sarmalute care au facut deliciul invitatiilor.

Un singur lucru nu mi-a placut: tortul!

In rest, numai cuvinte de lauda!=D>
Abia astept sa merg la urmatoarea nunta acolo.

Sa inteleg ca ati ales tortul de la ei ?
Am vazut ceva poze in album ai fost o mireasa frumoasa, ai putea sa pui niste poze cu aranjamentul sali , te rog.o:-) ;;) o:-)
Eu asi dori cu huse, m-am gandit sa pun ceva pe stalpi dar nu stiu cum va arata si mi-e frica sa nu "stric rusticul" restaurantlui sa fie de prost gust.

pupicii:* :*

iubiana
21.11.2008, 21:40:25
Si eu am avut huse, dar pe cele verzi de la ei...Am vrut altceva decat banalul bordo pe care il ia toata lumea si verdele oricum era in tema cu nunta. Nu mi s-a parut sa influenteze intr-un mod negativ stilul rustic al salii ci dimpotriva a dat un aer mai primitor, mai cald. Acum...fiecare e cu gusturile lui.

Bineinteles ca fiecare alege ce culoare doreste si-i place.
Eu asi vrea cu visiniu alb sau crem depinde ce gasesc.

pupicii

kitana
22.11.2008, 09:43:03
Bineinteles ca fiecare alege ce culoare doreste si-i place.
Eu asi vrea cu visiniu alb sau crem depinde ce gasesc.

pupicii

Pai de gasit cred ca gasesti si visiniu si crem (sau cel putin maro deschis). O combinatie care mi se pare ca merge bine ar fi si cea cu esarfele de scaune portocalii. Eu asa am vrut sa le iau pana cand mi-am schimbat cu totul ideile si am ales vredele. Multa bafta! Pupici!
A si pt stalpi poti alege tul din aceeasi culoare cu aranjamentul salii!

iubiana
22.11.2008, 13:32:08
Pai de gasit cred ca gasesti si visiniu si crem (sau cel putin maro deschis). O combinatie care mi se pare ca merge bine ar fi si cea cu esarfele de scaune portocalii. Eu asa am vrut sa le iau pana cand mi-am schimbat cu totul ideile si am ales vredele. Multa bafta! Pupici!
A si pt stalpi poti alege tul din aceeasi culoare cu aranjamentul salii!

Tul trebuie sa-l cumpar sau gasesc impreuna cu husele?

^:)^

laura81
22.11.2008, 14:50:03
Cris bobo, chrisa, nu puneti niste poze cu sala, cum a aratat la nuntile voastre? Chiar sunt curioasa cum arata sala aia cu huse!

iubiana
23.11.2008, 14:47:52
Cris bobo, chrisa, nu puneti niste poze cu sala, cum a aratat la nuntile voastre? Chiar sunt curioasa cum arata sala aia cu huse!

Pun eu o poza cu huse si una fara,poze luate de pe seit-ul restaurantului

kitana
25.11.2008, 12:56:05

Din pacate poze cu sala per ansamblu nu am, ci doar cu un coltisor de sala...eu nu am avut alte ornamente in afara de huse, mi s-a parut ca sala e destul de "ornata".

laura81
04.12.2008, 23:39:30
Azi am fost la dobrun si am cascat gura mai bine la detalii...
Ce as face daca as avea nunta acolo:
- o freza si un buchet cam ca si in poza alaturata. poate si "salul" ala, s-ar potrivi perfect cu stilul nuntii;
- nu as pune nici huse nici fete de masa, daca e rustic apai rustic sa fie. Sunt faine chestiile de pe mese (le zic 'chestii' pt ca nu stiu ce sunt, ca nu-s nici fete de masa nici naproane si sunt din material ca de sac), se integreaza perfect in decor;
- m-as ocupa doar de masa mirilor si as pune un suport din fier forjat pe fiecare masa, cu un aranjament floral nepretentios (flori de camp preferabil). Sunt suporti de fier forjat pt flori care au si lumanari, as opta pt asa ceva pt ca lumina naturala lipseste cu desavarsire si sunt colturi in bezna. Oricum, lumanari pe fiecare masa ar prinde super.
- se pot cauta pe net idei pt un decor de nunta rustica sau se poate discuta cu o firma de decoratiuni
- mi-e greu sa ascult acolo un vals de exemplu ... Deci m-as gandi de 2 ori la ce fel de invitati am inainte sa fac nunta acolo. Trebuie ca majoritatea invitatilor sa "guste" stilul, nu sa ai cate un prost care sa presupuna ca faci nunta acolo pt ca te costa mai putin, ca asa arata si carciuma de la el din sat. (asta era in numele prostului respectiv, sa n-o interpretati :P )
- pt o nunta in stil rustic e f faina locatia. E mare, e inalt deci probabil nu e mult fum si ARE O TEMA, ceea ce putine sali au. DAR nu as face-o altfel decat rustic, si prin asat ma refer in primul rand la tinutele mirilor, tarditii respectate etc.
No asta a fost parerea mea despre nunta la dobrun. Daca e sa vorbim de servire, azi a venit un fel de mancare intr-o ora, clatitele nu erau prea bine coapte, freshul de portocale rau ... In rest nimic de comentat;)); ciuperci bune, gratar de vita bun, legume gratinate cu nu stiu ce cascaval bune.

PS Husele de satin cu cucuruzii de pe pereti merg la fix :P

alice
05.12.2008, 14:44:41
:D Ne-ai lamurit....cel putin pe mine.Adica are nota 6 din 10

Katty
30.01.2009, 12:40:28
Buna fetelor!
Si eu am rezervat sala tot la Dobrun,pentru data de 13 Iunie 2009.Pentru ca a intervenit o problema majora in familia noastra trebuie sa amanam nunta pana in 2010.
Daca doriti sa faceti nunta ,si nu aveti sala ,imi puteti da un mesaj privat si va dau informatiile necesare.
Va multumesc si imi ce scuze daca nu aici trebuia sa postez.
Urez spor la pregatiri viitoarelor miresici.

Katty
30.01.2009, 13:02:39
Buna fetelor!
Si eu am rezervat sala tot la Dobrun,pentru data de 13 Iunie 2009.Pentru ca a intervenit o problema majora in familia noastra trebuie sa amanam nunta pana in 2010.
Daca doriti sa faceti nunta ,si nu aveti sala ,imi puteti da un mesaj privat si va dau informatiile necesare.
Va multumesc si imi ce scuze daca nu aici trebuia sa postez.
Urez spor la pregatiri viitoarelor miresici.

thedee
11.03.2009, 20:09:52
Buna fetele, si eu am nunta tot La Dobrun in data de 21.08.2010 :">
Poop

iubiana
25.03.2009, 07:57:10
Cand merge-ti sa faceti poza la dobrun cu sala amenajata ptr nunta ...vreau sa vin si eu dar nu mai retin cand este prima nunta ...

adelinapaun
25.03.2009, 10:02:17
Cand merge-ti sa faceti poza la dobrun cu sala amenajata ptr nunta ...vreau sa vin si eu dar nu mai retin cand este prima nunta ...

Prima nunta dupa perioada de post e pe 25 aprilie, asa mi-a zis dl Boeriu

adelinapaun
25.03.2009, 10:04:13
Fetele am o nedumerire, poate ma ajutati

Din cate mi-aduc eu aminte cei de la Dobrun asigura si servetele daca este una din cele doua culori pe care le au ei, nu?! (visiniu sau ocru)

kitana
25.03.2009, 10:36:49
Fetele am o nedumerire, poate ma ajutati

Din cate mi-aduc eu aminte cei de la Dobrun asigura si servetele daca este una din cele doua culori pe care le au ei, nu?! (visiniu sau ocru)

Eu stiu ca asigura servetelele, cel putin la mine asa a fost. Te intreaba ce culoare vrei si culoarea aceea o cumpara. Eu am avut servetele verzi.

iubiana
25.03.2009, 13:07:47
Prima nunta dupa perioada de post e pe 25 aprilie, asa mi-a zis dl Boeriu
mersi mult si mergi sa faci poze ?????????

adelinapaun
25.03.2009, 14:04:43
mersi mult si mergi sa faci poze ?????????

pai eu asa vreau :) ; vreau sa merg sa vad cum arata suporti aceeaia de lumanari ca sa stiu exact cum imi fac aranjamentele florale din mijloc :>

iubiana
25.03.2009, 14:47:58
pai eu asa vreau :) ; vreau sa merg sa vad cum arata suporti aceeaia de lumanari ca sa stiu exact cum imi fac aranjamentele florale din mijloc :>
am notat pe o foaie si cand am deschis agenda aveam notatata data :)) ... da de aceea vreau sa merg si eu si sa vad husele ca inca nu am luat o hotarare ...la intalnirea din 09 aprilie vii ?

adelinapaun
25.03.2009, 15:08:43
am notat pe o foaie si cand am deschis agenda aveam notatata data :)) ... da de aceea vreau sa merg si eu si sa vad husele ca inca nu am luat o hotarare ...la intalnirea din 09 aprilie vii ?

intalnirea de 9 aprilie nu vreau sa o mai ratez

iar de huse...eu raman la ideea mea de a nu pune huse

iubiana
25.03.2009, 15:11:44
intalnirea de 9 aprilie nu vreau sa o mai ratez

iar de huse...eu raman la ideea mea de a nu pune huse
e clar ca o sa vreau poze de la nunta ta ...atunci daca nu ratez intalnirea o sa vorbim mai multe atunci <:-P

pipicii:* :*

adelinapaun
25.03.2009, 15:19:29
e clar ca o sa vreau poze de la nunta ta ...atunci daca nu ratez intalnirea o sa vorbim mai multe atunci <:-P

pipicii:* :*

;;) normal k voi pune poze de la nunta ; eu sper sa arata bine si fara huse. M-am sfatuit si cu nasii mei cu care am fost impreuna anunl trecut pe acolo si am considerat ca sala are tot ce-i trebuie si ca mesele sunt cele carora le vom aduce un puls de decor (un aranjament floral, lumanari,fructe etc)

da, abia astept sa ne povestim cate una alta :-B

marinela2005
01.04.2009, 00:41:10
Salut fetelor,

Cred ca sunt prima dintre voi care are nunta la Dobrun anul acesta... 25 aprilie, mai precis.
Va voi transmite cum a fost. Nasii mei au avut nunta acolo anul trecut. Ei nu au fost multumiti dar noi, ca si invitati ne-am simtit foarte bine si nu am observat nereguli...si cred ca toti au fost la fel.
Sper sa fie ok...o sa va transmit ce si cum, imediat ce termin.
Va pup

iubiana
01.04.2009, 08:17:46
Salut fetelor,

Cred ca sunt prima dintre voi care are nunta la Dobrun anul acesta... 25 aprilie, mai precis.
Va voi transmite cum a fost. Nasii mei au avut nunta acolo anul trecut. Ei nu au fost multumiti dar noi, ca si invitati ne-am simtit foarte bine si nu am observat nereguli...si cred ca toti au fost la fel.
Va pup
Mai intra sa miresesti cu noi ...poate vii si la intalnire cu noi (esrti pe ultima 100m si daca ai timp) ....
de ce anume nu au fost multumiti nasi ???

=D> =D> abia astept sa vad poze de la nunta .... :* :* :*

adelinapaun
01.04.2009, 10:35:18
Salut fetelor,

Va pup

da, chiar esti prima dintre noi cu nunta la dobrun anul asta. inseamna ca la nunta ta vroiam noi sa venim sa vedem cum arata sala si cum vor fi folosite noile lor elemente de decor ;;)

si eu sunt curioasa de nemultumirile nasilor vostri.....asa ca sa tinem si noi cont pentru orice eventualitate

spor in pregatiri

marinela2005
01.04.2009, 16:34:54
Salut fetele,

Va multumesc pentru raspuns.
Nasii mei s-au plans ca a trebuit sa plateasca ospatarii desi nu li s-a spus acest lucru inaintea nuntii. Au mai fost nemultumiti ca a trebuit sa achite meniurile inainte ca invitatii sa plece.
Eu am incredere in cei de la sala dar nu pot sa ma exprim inca...atunci cand totul va fi gata, o sa va povestesc pana la ultimul detaliu.
Despre nunta mea pot sa va spun mai multe. Va fi intr-un stil medieval...am vazut ca cei de la restaurant au sfesnice din fier forjat si torte (care nu costa extra), chestie care mi-a placut enorm.
Desi nu s-ar potrivi, voi imbraca mesele si scaunele, pentru ca, totusi, e nunta.
Din cate mi-au spus ei, costul acestora este de 4 ron/scaun.
Eu cred ca voi renunta la inghetata, deoarece nu mi-a placut in mod deosebit. Totusi, vreau sa o mai gust o data cand voi merge sa imi fac meniul.
In ceea ce priveste programul, nu il puteti decala...sau, daca chiar vreti, o faceti pe riscul vostru deoarece ei trebuie sa serveasca ultimul fel de mancare pana la ora 00:00 si atunci invitatii vor fi indopati din 2 in 2 ore.
Am acceptat tortul de la ei...nu era foarte stralucit acum un an DAR, tinand cont ca putini invitati il mai mananca si ca alte torturi pe care dai o gramada de bani au acelasi gust, am ales sa il iau de la ei. Cu toate acestea, vreau sa vorbesc la cofetaria care mi-l face, sa ii dea alta forma si sa il orneze cum vreau eu. Mi-am cumparat un castel medieval pe care o sa il pun in varf...inca mai caut printul si printesa care sa se potriveasca.
Ar fi o tona de chestii de spus....cred ca la fel sunteti si voi.
Oricum, daca o sa am timp, o sa vin la intalnire sa povestim mai multe. Daca nu, astept intrebari.
Nunta va incepe la 14:30.

Va pup :*

iubiana
02.04.2009, 08:26:17
Salut fetele,
Va multumesc pentru raspuns.
Nasii mei s-au plans ca a trebuit sa plateasca ospatarii desi nu li s-a spus acest lucru inaintea nuntii. Au mai fost nemultumiti ca a trebuit sa achite meniurile inainte ca invitatii sa plece.

De ce ceea ce as-au plans nasi vostri eu personal stiu deja ni s-a spus ca trebuie sa platim personalul si ca meniul va fi platit integral chiar daca invitatul pleaca mai repede si ai grija si cu nr de meniuri pe care care il spui (daca spui 200 si tie iti vin numai 190 cele 10 meniuri se palatesc integral si ei orcum mai pun ~10 meniuri peste bine la acelea platrsti doar aperitivele) ...
Si mie mi-a convenit ca dau extra casuta de bani , sfesnicele din fier forjat , arcada de torte nu stiam ....tort eu am gustat si e ok nu stiu inca ce forma are suportul si inca nu am gustat inghetata ....
Abia astept sa revii cu detalii dupa nunta o sa am o multime de intrebari ....:"> :">
:* :* :*

adelinapaun
10.04.2009, 15:07:33
dragele mele,

eu azi vreau sa merg la dobrun si sa mai vorbesc o data cu nenea Boeriu(parca asa il cheama) . o sa-i spun un nr de invitati de la care avem confirmare de participare si in functie de asta sa ne spun cam ce cantitati ne trebuie pt : alune, saratele, fructe, servetele, lumanari, eventual si bauturi alcoolice si nealcoolice. de asemenea as vrea sa-mi spun care ar fi modul de asezare al meselor (cu nr de invitati pe care il spuenm-undeva la 250) si as stiu astfel cate din sfetnicele/suportii de lumanri vom folosi. Asa voi sti si de cate buchete de flori o sa am nevoie pt partea din mijloc a suportilor.

vreo sugestie despre ce altceva ar trebui sa mai intreb?

thanks dragelor

iubiana
10.04.2009, 15:14:25
dragele mele,

eu azi vreau sa merg la dobrun si sa mai vorbesc o data cu nenea Boeriu(parca asa il cheama) . o sa-i spun un nr de invitati de la care avem confirmare de participare si in functie de asta sa ne spun cam ce cantitati ne trebuie pt : alune, saratele, fructe, servetele, lumanari, eventual si bauturi alcoolice si nealcoolice. de asemenea as vrea sa-mi spun care ar fi modul de asezare al meselor (cu nr de invitati pe care il spuenm-undeva la 250) si as stiu astfel cate din sfetnicele/suportii de lumanri vom folosi. Asa voi sti si de cate buchete de flori o sa am nevoie pt partea din mijloc a suportilor.

vreo sugestie despre ce altceva ar trebui sa mai intreb?

thanks dragelor
poze cu tipul tortului si nu mai stiu ....:-? :-? ma mai gandesc

adelinapaun
13.04.2009, 14:38:06
poze cu tipul tortului si nu mai stiu ....:-? :-? ma mai gandesc

hello,

am fost vineri la dobrun ;

referitor la tort o sa fie sub forma de trepte, si se pare ca se poate aranja in ceea ce priveste ornatul tortului. va trebui sa mergem la laboratorul lor undeva pe langa piata cibin.

probabil ca o sa ajung zilele astea sau poate in saptamana de dupa Pasti

iubiana
13.04.2009, 15:25:17
hello,

am fost vineri la dobrun ;

referitor la tort o sa fie sub forma de trepte, si se pare ca se poate aranja in ceea ce priveste ornatul tortului. va trebui sa mergem la laboratorul lor undeva pe langa piata cibin.

probabil ca o sa ajung zilele astea sau poate in saptamana de dupa Pasti
Chiar am vrut sa te intreb ce au rezolvat ... stiu unde este laboratorul ...am mai fost acolo ....daca nu stii iti spun eu ....;-)

thedee
13.04.2009, 17:55:17
ceau adelina.eu am vazut un tort la o nunta de la Dobrun..din pacate mi-a lasat un gust foarte amar8-| eu m-am gandit si sunt 90% convinsa ca nu vom lua tortul de la ei...poop

AnamariaAlexandra
13.04.2009, 18:28:16
ceau adelina.eu am vazut un tort la o nunta de la Dobrun..din pacate mi-a lasat un gust foarte amar8-| eu m-am gandit si sunt 90% convinsa ca nu vom lua tortul de la ei...poop

daca e vorba de tortul ce l-ai vazut din pozele de la mine, iubita nu stiu daca era de la dobrun, dar pun o intrebare, daca vrei...:*:*:*

iubiana
13.04.2009, 20:47:34
Stii ca daca nu-l ei de la ei tot il platesti nu ?....ca si eu am vrut din alta parte
Eu am gustat tortul de la ei si e ok ...

adelinapaun
14.04.2009, 10:25:18
Stii ca daca nu-l ei de la ei tot il platesti nu ?....ca si eu am vrut din alta parte
Eu am gustat tortul de la ei si e ok ...

dragelor,

eu cred ca o sa raman la torul lor....sunt optimista ca o sa fie bun. O sa vad mai multe cand merg la ei la laborator si eventual o sa si gust sa vedem.

acum chiar nu mai am nici timp sa merg sa gasesc in alta parte si niciin buget nu mai este alocat nimic pt tort pt ca l-am considerat inclus in meniu....asa ca.....trebuie sa fiu optimista ca va fi bun si frumos [-o<

thedee
14.04.2009, 18:51:33
Pai tortul e din partea casei.... Anamaria,nu e singura poza cu un tort de la Dobrun..mai am inca vreo 3 si nu-mi place.E parerea mea :| sorry. Poate imi schimba Adelina parerea>:D< Iubiana...tu ramai la tortul de la ei?
In legatura cu husele...sunt aproape sigura ca nu le voi pune.

iubiana
15.04.2009, 08:08:40
Pai tortul e din partea casei.... Anamaria,nu e singura poza cu un tort de la Dobrun..mai am inca vreo 3 si nu-mi place.E parerea mea :| sorry. Poate imi schimba Adelina parerea>:D< Iubiana...tu ramai la tortul de la ei?
In legatura cu husele...sunt aproape sigura ca nu le voi pune.
Sa-mi trimiti si mie pozele ... eu raman la tortul lor.....e din partea casei dar este inclus in pret ca inghetata ...nimic nu e gratis ... si cu husele inca nu stiu mai vorbim sapt viitoare dupa ce facem pozele ....

adelinapaun
15.04.2009, 10:25:07
Sa-mi trimiti si mie pozele ... eu raman la tortul lor.....e din partea casei dar este inclus in pret ca inghetata ...nimic nu e gratis ... si cu husele inca nu stiu mai vorbim sapt viitoare dupa ce facem pozele ....

si eu vreau pozele cu tortul de la ei; poate le puneti pe site :*

iar de huse eu sunt 100% sigura ca nu le voi pune

marinela2005
15.04.2009, 11:07:47
Salut fetele,
In legatura cu tortul; am fost eu la laborator si m-am intalnit cu o doamna foarte draguta care mi-a spus ca mi-l face cum vreau eu...I-am dus si jucarii (castel si pomi in cazul meu). Doamna are idei si nu trebuie sa va faceti griji. Puteti sa mergeti sa vb pentru tort si cu 3 zile inainte de nunta daca vreti.
Am fost si la sala sa stabilesc anumite detalii si ne-am inteles foarte bune cu ei. Sunt super ok oamenii.
Altceva nu mai stiu ce as putea sa va spun, ca sunt buimacita rau...mai am 10 zile pana la nunta si nu mai stiu de mine.
Daca va pot ajuta cu raspunsuri la intrebari, m-as bucura.
Va pup

adelinapaun
22.04.2009, 14:28:50
fetelor sa nu uitati de samabata 25 aprilie.... e prima nunta la dobrun si se vor folosi pt prima data suporti de lumanari, arcada de la intrare si parca mai erau inca trei suporti mai mari pe care i-au achizitionat de curand. Asa ca trebuie sa mergem sa vedem si sa facem poze ;;). Daca nu ma insel, parca mirii nu doreau huse la scaune asa ca......vom vedea cum arata <:-P

adelinapaun
27.04.2009, 13:17:08
Ana(iubiana) ai pus pozele cumva? sau le-ai trimis Dianei?

iubiana
27.04.2009, 14:19:52
Ana(iubiana) ai pus pozele cumva? sau le-ai trimis Dianei?
Le am in album ...
http://picasaweb.google.com/iubianaana/RestaurantLaDobrun

adelinapaun
27.04.2009, 14:37:21
Le am in album ...
http://picasaweb.google.com/iubianaana/RestaurantLaDobrun

am vazut cateva din imaginile luate de pe net si fara huse.....mie una imi place si fara

iubiana
27.04.2009, 15:01:49
am vazut cateva din imaginile luate de pe net si fara huse.....mie una imi place si fara
Ma bucur ... vrei sa te razgandesti si sa pui huse ???

adelinapaun
27.04.2009, 15:53:34
Ma bucur ... vrei sa te razgandesti si sa pui huse ???

nu, raman la ideea mea, de fapta noastra.

acum daca am vazut si cum arata cu scaunele fara huse si cu meseele pregatite ...nu cred ca o sa arata rau

iubiana
27.04.2009, 16:16:44
nu, raman la ideea mea, de fapta noastra.

acum daca am vazut si cum arata cu scaunele fara huse si cu meseele pregatite ...nu cred ca o sa arata rau
Eu abia astept sa vad cum arata fara ....

marinela2005
28.04.2009, 01:06:56
Noi am fost am facut poze si era amenajat ptr nunta ... inteleg ca a fost ... si duminica au fost nunti , am vazut masini si nasi nostri au fost la o nunta ieri ...
Nasii tai au fost la nunta la Dobrun in 25 Aprilie?...adica la nunta noastra?
Anyway, nunta mea a iesit super...din punctul meu de vedere. Am fost cam buimacita si stresata si mi s-a parut ca a trecut rapid.
Lucrurile au iesit asa cum mi-am dorit. Servirea a fost impecabila, nu am fost taxata extra pt nimic, patronii sunt super oameni. Tortul a iesit beton, super gustos, mancarea foarte buna.
Mi-au dat inapoi tot ce mi-a ramas. Sunt mai mult decat multumita.
Am si cateva poze de la nunat pt voi. Sunt facute de prieteni.
http://picasaweb.google.com/marinela.robu/100KZ650#

iubiana
28.04.2009, 10:57:22
adelinapaun ai dat comanda de tort ???
Am fost ieri sa vad ce suporti au ... am vazut doar unul intr-o poza ... trebuie sa ma duc de dimineata sa vad si restul ...

adelinapaun
28.04.2009, 11:45:49
adelinapaun ai dat comanda de tort ???
Am fost ieri sa vad ce suporti au ... am vazut doar unul intr-o poza ... trebuie sa ma duc de dimineata sa vad si restul ...

comanda de tort? pai nu-l iau de la ei? de la dobrun? ce comanda sa mai dau?

o sa merg saptamana asta la laborator sa-i arat doamnei de acolo cum as vrea sa fie ornat

iubiana
28.04.2009, 13:24:22
comanda de tort? pai nu-l iau de la ei? de la dobrun? ce comanda sa mai dau?

o sa merg saptamana asta la laborator sa-i arat doamnei de acolo cum as vrea sa fie ornat
Aha ... si de unde iti comanzi tortul ?

marinela2005
28.04.2009, 14:01:02
http://picasaweb.google.com/marinela.robu

Aici am mai atasat ceva poze de la nunta .. o sa fac un albun on-line cand sunt gata pozele de la fotografi... pana atunci mai fur si eu de la prieteni :)

sunt si poze cu tortul. Tortul e facut de Laboratorul dobrun dupa cerintele noastre si platit de restaurant.

Sper sa va placa tortul .. e facut in stilul nuntii. Doamna Iuliana de la Laborator e o femeie de milioane si a facut tot posibilul ca noi sa fim multumiti.

Va las pentru moment.. astept intrebari si va pot ajuta cu sfaturi daca e nevoie :)

Va pup

adelinapaun
28.04.2009, 14:33:23
Aha ... si de unde iti comanzi tortul ?

Ana-iubiana draga, nu mai comand nici un tort....e inclus in meniu la dobrun....ai uitat?!:-B

iubiana
28.04.2009, 14:33:26

Aici am mai atasat ceva poze de la nunta .. o sa fac un albun on-line cand sunt gata pozele de la fotografi... pana atunci mai fur si eu de la prieteni :)
sunt si poze cu tortul. Tortul e facut de Laboratorul dobrun dupa cerintele noastre si platit de restaurant.

Sper sa va placa tortul .. e facut in stilul nuntii. Doamna Iuliana de la Laborator e o femeie de milioane si a facut tot posibilul ca noi sa fim multumiti.

Va las pentru moment.. astept intrebari si va pot ajuta cu sfaturi daca e nevoie :)
Va pup
Interesant tort si in ton cu nunta ..... >:D< >:D< >:D<

iubiana
28.04.2009, 14:34:23
Ana-iubiana draga, nu mai comand nici un tort....e inclus in meniu la dobrun....ai uitat?!:-B
Pai da sriu ca este inclus in meniu ... dar nu mergi la alborator sa-ti alegi modelul, forma ... ?

adelinapaun
28.04.2009, 14:37:25

Va pup

SUUUUPEER tortul!!! felicitari

imi poti spune te rog cum ati prcedat voi cu bauturile? de ex berea ati luat-o toata de la ei? ati avut pe cineva care a "pazit" bauturile?
ma inebunesc atat parintii mei cat si socri ca ar trebui sa avem un "om de baza" care sa tina socoteala bauturilor?
voi cum ati procedat?

mii de multumiri si te rog sa-mi permiti sa mai revin cu cateva intrebari

adelinapaun
28.04.2009, 14:39:10
Pai da sriu ca este inclus in meniu ... dar nu mergi la alborator sa-ti alegi modelul, forma ... ?

pai forma nu stiu daca o poti alege prea mult; eu stiu ca suportul lor e sub forma de trepti deci va fi dreptunghiular- eu asa am inteles. voi merge doar sa-i spun cum sa-l decoreze
adik cu MARGARETE!! ;))

thedee
28.04.2009, 20:52:29
dragutz tortul>:D< ...din pacate mie nu imi sunt pe plac suportul..si forma:-SS ce ma fac?

marinela2005
29.04.2009, 01:42:35
SUUUUPEER tortul!!! felicitari

imi poti spune te rog cum ati prcedat voi cu bauturile? de ex berea ati luat-o toata de la ei? ati avut pe cineva care a "pazit" bauturile?
ma inebunesc atat parintii mei cat si socri ca ar trebui sa avem un "om de baza" care sa tina socoteala bauturilor?
voi cum ati procedat?

mii de multumiri si te rog sa-mi permiti sa mai revin cu cateva intrebari

Nu ai cum sa ti socoteala bauturilor. Se bea mai tot timpul, nu poti sa pui toata bautura pe masa...o parte va ramane la bucatarie. Iar parintii si socri tai nu vor avea timp sa urmareasca bauturile. Nici nu vor simti cum trece vremea.
Asa au fost si ai nostri si s-au lasat pagubasi cand au vazut ca trebuie sa aiba grija si de invitati.
Si in plus am primit acasa mult mai mult decat ma asteptam...dar ...daca voi gasiti o solutie sa paziti bauturile, e ok.
Berea am luat-o de la ei si a fost super ok.

iubiana
29.04.2009, 08:16:53
Nu ai cum sa ti socoteala bauturilor. Se bea mai tot timpul, nu poti sa pui toata bautura pe masa...o parte va ramane la bucatarie. Iar parintii si socri tai nu vor avea timp sa urmareasca bauturile. Nici nu vor simti cum trece vremea.
Asa au fost si ai nostri si s-au lasat pagubasi cand au vazut ca trebuie sa aiba grija si de invitati.
Si in plus am primit acasa mult mai mult decat ma asteptam...dar ...daca voi gasiti o solutie sa paziti bauturile, e ok.
Stiu ca sunt incluse in meniu 2 beri /pers ... ati mai luat mult peste ? si daca mai tii minte cu cat a socotit ceea ce a depasit cele 2 beri ?
Ptr personal si huse ti-a ajuns acontul ?
Mai revin cu intrebari ... daca mai ai rabdare sa ne raspunzi ....

iubiana
29.04.2009, 08:21:30
pai forma nu stiu daca o poti alege prea mult; eu stiu ca suportul lor e sub forma de trepti deci va fi dreptunghiular- eu asa am inteles. voi merge doar sa-i spun cum sa-l decoreze
adik cu MARGARETE!! ;))
Eu cand am fost sa vad de forma mi-a aratat unul intr-o poza si era rotund ... sa vad daca gasesc o poza sa semene .... gata ...seamana ...

marinela2005
29.04.2009, 10:26:26
Stiu ca sunt incluse in meniu 2 beri /pers ... ati mai luat mult peste ? si daca mai tii minte cu cat a socotit ceea ce a depasit cele 2 beri ?
Ptr personal si huse ti-a ajuns acontul ?
Mai revin cu intrebari ... daca mai ai rabdare sa ne raspunzi ....

Am platit in plus 42 de beri pe care mi le-au socotit cu 2 lei...deci, nu a fost mult.
Pentru personal si huse, mi s-a retinult acontul dar pentru ca am insistat mult inca din septembrie anul trecut, cand am rezervat sala. Ei mi-au spus de nenumarate ori ca personalul e mult mai scump.

marinela2005
29.04.2009, 10:28:17
Eu cand am fost sa vad de forma mi-a aratat unul intr-o poza si era rotund ... sa vad daca gasesc o poza sa semene .... gata ...seamana ...

Ei au si suport de tort cum vrei tu, dar acela e subred, nu e sigur deloc si s-ar putea sa ti se imprastie tortul prin sala. E mult mai sigur sa iei ce ti se da.
Poti sa faci minuni si daca nu are forma pe care o vrei. Poti sa pui chiar flori maturale pe el, pe colturi...etc

iubiana
29.04.2009, 10:49:54
Ei au si suport de tort cum vrei tu, dar acela e subred, nu e sigur deloc si s-ar putea sa ti se imprastie tortul prin sala. E mult mai sigur sa iei ce ti se da.
Poti sa faci minuni si daca nu are forma pe care o vrei. Poti sa pui chiar flori maturale pe el, pe colturi...etc
Cele de mai sus nu sunt formele pe care le vreau ... in genul acela am vazut la ei intr-o poza ... eu vreau ceva de genul :

iubiana
29.04.2009, 10:51:34
Am platit in plus 42 de beri pe care mi le-au socotit cu 2 lei...deci, nu a fost mult.
Pentru personal si huse, mi s-a retinult acontul dar pentru ca am insistat mult inca din septembrie anul trecut, cand am rezervat sala. Ei mi-au spus de nenumarate ori ca personalul e mult mai scump.
Asa ne-au spus si noua ca berile peste se calculeaza la 2 lei ... se tin de cuvant ..=D> =D>
Si de ce a trebuit sa insisti cu acontul ? Noua ne-a spus ca de acolo se platesc personalul si husele ....

adelinapaun
29.04.2009, 12:19:45

pai si eu ma gandesc ca e cam imposibil sa tii socoteala bauturilor....si nu se pune problema sa urmareasca/sa tina socoteala parintii ....ei clar trebuie sa se simta bine si sa aiba grija si de invitati. Ma gandeam ca ati avut o alta solutie...nu stiu....am intrebat si eu

e perfect daca se tin de cuvant si pt bere

marinela2005
29.04.2009, 19:30:41
Asa ne-au spus si noua ca berile peste se calculeaza la 2 lei ... se tin de cuvant ..=D> =D>
Si de ce a trebuit sa insisti cu acontul ? Noua ne-a spus ca de acolo se platesc personalul si husele ....

In mod normal, personalul e mult mai scump si de aceea am insistat ca din acont sa il platim. Husele le-am platit separat.

cocot
12.05.2009, 20:10:43
marinela2005 ce meniu ai ales si cat a costat?

cocot
18.05.2009, 23:30:20
Am fost am facut poze le gasesti la mine in album ...

Multumesc! Tu ce culoare te-ai gandit sa alegi pt decoratiuni?

iubiana
19.05.2009, 10:34:10
Iubiana...in album nu ai nici o poza:-spoate nu ma uit unde trebe
la idei ptr nunta#-o (la el ma refeream^:)^ ) uite aici ...http://picasaweb.google.com/iubianaana/RestaurantLaDobrun#>:D< >:D<

iubiana
19.05.2009, 10:35:14
Multumesc! Tu ce culoare te-ai gandit sa alegi pt decoratiuni?
Alb cu visiniu ...
Tu pe care le vrei ? sau aduci o alta firma ?

Irinutza
19.05.2009, 17:41:44
mie personal imi place mai mult cum arata sala fara huse pe scaune. oricum e foarte incarcata sala si are decorul rustic, nu mi se pare ca se potrivesc husele care sunt elegante.
ce nu mi-a mai placut a fost faptul ca sticlele sunt puse pe masa .... te chinui sa il vezi pe cel/cea din fata ta pe langa o sticla de apa minerala sau mai stiu eu ce :|.

iubiana
19.05.2009, 17:53:18
mie personal imi place mai mult cum arata sala fara huse pe scaune. oricum e foarte incarcata sala si are decorul rustic, nu mi se pare ca se potrivesc husele care sunt elegante.
ce nu mi-a mai placut a fost faptul ca sticlele sunt puse pe masa .... te chinui sa il vezi pe cel/cea din fata ta pe langa o sticla de apa minerala sau mai stiu eu ce :|.
Si sa nu le punem pe masa sa serveasca ospatari sau unde sa le punem ????

Irinutza
19.05.2009, 18:57:11
Si sa nu le punem pe masa sa serveasca ospatari sau unde sa le punem ????

nu ma impusca [-o<, eu mi-am spus doar parerea :O.

iubiana
19.05.2009, 19:12:18
nu ma impusca [-o<, eu mi-am spus doar parerea :O.
Dar nu asta fac ... vreau sa-mi spu solutii .. sa dezvolti ideea ...ca sa am variante

cocot
19.05.2009, 21:49:14
Alb cu visiniu ...
Tu pe care le vrei ? sau aduci o alta firma ?

Eu cred ca raman pe alb cu verde, mi se pare ca mai lumineaza sala. O sa iau de la ei ce au si restul de la o firma.

thedee
19.05.2009, 22:59:21
Nici mie nu-mi plac husele pe scaune....husele sunt lucioase si nu se potrivesc deloc cu decorul...

thedee
19.05.2009, 23:05:55
materialul acela de pe garduletele de pe margine...ar merge inlocuit cu altceva...cu flori sau altceva...nu prea merge materialul acela acolo..eu asa zic...
am vazut pozele iubiana...tie nu-ti place fara huse?

iubiana
20.05.2009, 08:06:50
Eu cred ca raman pe alb cu verde, mi se pare ca mai lumineaza sala. O sa iau de la ei ce au si restul de la o firma.
Si ce vrei sa mai iei de la o firma ?

iubiana
20.05.2009, 08:07:35
materialul acela de pe garduletele de pe margine...ar merge inlocuit cu altceva...cu flori sau altceva...nu prea merge materialul acela acolo..eu asa zic...
am vazut pozele iubiana...tie nu-ti place fara huse?
Sincer inca nu ma-am convins ca arata mai bine fara huse :-< :-<

thedee
20.05.2009, 10:56:35
Iubiana...fa cum iti place tie...fiecare are gusturile lui...nu poti sa te iei dupa cele care zic ca fara huse e mai bine (inclusiv eu). Daca iti place cu huse pune huse...e nunta ta si trebuie sa fie exact asa cum iti place tie!!!:)>- :*

thedee
20.05.2009, 10:59:40
cocot...ce vrei sa mai iei de la o firma pt decoratiuni? crezi ca mai sunt necesare si alte decoratiuni in afara de ce au ei? eu zic ca si asa e putin incarcat...fara alte decoratiuni aduse din afara restaurantului...#:-S This is just an opinnion

iubiana
20.05.2009, 11:41:46
Iubiana...fa cum iti place tie...fiecare are gusturile lui...nu poti sa te iei dupa cele care zic ca fara huse e mai bine (inclusiv eu). Daca iti place cu huse pune huse...e nunta ta si trebuie sa fie exact asa cum iti place tie!!!:)>- :*
Bineinteles ca facem cum vrem noi .... dar e bine as auzi si alte pareri mai inveti cate ceva...

cocot
24.05.2009, 17:29:11
cocot...ce vrei sa mai iei de la o firma pt decoratiuni? crezi ca mai sunt necesare si alte decoratiuni in afara de ce au ei? eu zic ca si asa e putin incarcat...fara alte decoratiuni aduse din afara restaurantului...#:-S This is just an opinnion

Eu zic ca mai e nevoie de cate ceva: arcada de la intrare si stalpisorii trebuie imbracati, pe gardulete o sa pun sigur ceva decor(inca nu stiu exact ce), si s-ar putea sa iau si vaze din alta parte.

thedee
24.05.2009, 21:20:36
Aham. Arcada ar arata frumos imbracata in flori in loc de materialul acela alb...nu stiu cum ii spune...pe garduletele din interior ar merge de asemenea ceva dar nu stiu ce...tu ce pui pe ei? Iar in legatura cu vazele...mie mi-au placut cele date de ei din fier forjat...pt suport de lumanari si flori<:-P Spor la pregatiri!!!;-)

iubiana
24.05.2009, 22:02:30
Aham. Arcada ar arata frumos imbracata in flori in loc de materialul acela alb...nu stiu cum ii spune...pe garduletele din interior ar merge de asemenea ceva dar nu stiu ce...tu ce pui pe ei? Iar in legatura cu vazele...mie mi-au placut cele date de ei din fier forjat...pt suport de lumanari si flori<:-P Spor la pregatiri!!!;-)
Da la arcada trebuie sa gasem ceva mai dragut ... mie mi-a placut cum a fost decorat la Adelina .....
Si eu o sa iau de la ei suporti de fier forjat ...

iubiana
12.06.2009, 12:43:28
Adelina ce meniu ati ales ???

adelinapaun
12.06.2009, 13:52:17
Adelina ce meniu ati ales ???

pai am avut: -aperitivul salam uscat,cascaval, ardei cu branza, chiftelute,rulada cu piept de pui,muschi file, masline, decor)
-cele 2 cafele,
- peste file cu legume extraordinar de bune, delicioase
-supa de taitei
-ceafa la gratar cu cartofi taranesti (faptul ca oamenii au putut sta la terasa, au mirosit gratarul in timp ce era preparat....a avut un efect suuuper-multi ne-au zis k n-au mai mancat de mult un gratar asa bun )
- inghetata
-sarmale cu mamaliga cu caiser si smantana
-tort tiramisu

cam atat

iubiana
12.06.2009, 14:03:01
pai am avut: -aperitivul salam uscat,cascaval, ardei cu branza, chiftelute,rulada cu piept de pui,muschi file, masline, decor)
-cele 2 cafele,
- peste file cu legume extraordinar de bune, delicioase
-supa de taitei
-ceafa la gratar cu cartofi taranesti (faptul ca oamenii au putut sta la terasa, au mirosit gratarul in timp ce era preparat....a avut un efect suuuper-multi ne-au zis k n-au mai mancat de mult un gratar asa bun )
- inghetata
-sarmale cu mamaliga cu caiser si smantana
-tort tiramisu

cam atat
Aha ....ma interesa sa stiu daca ai dat sarmale ...si daca au fost consumate si daca lumea nu s-a suparat ca nu au avut gratar la final ....
Si daca ati ales felul lor special ...Rulada de piept de pi ardelenesc cu garnitura ......

adelinapaun
12.06.2009, 14:04:01
Aha ....ma interesa sa stiu daca ai dat sarmale ...si daca au fost consumate si daca lumea nu s-a suparat ca nu au avut gratar la final ....
Si daca ati ales felul lor special ...Rulada de piept de pi ardelenesc cu garnitura ......

lumea a fost super incantata ca au fost sarmale, s-au mancat foarte bine sarmalele

adelinapaun
12.06.2009, 15:36:01
Eu te-am adaugat la favorit pe picasa ...dar nu-mi apari .....:-< :-<
...hai ca mai uit pe picasa ....

uite aici am ami adaugat cateva poze
http://picasaweb.google.ro/adelinartea/SomeNewOnes#

thedee
13.06.2009, 21:52:57
Adelina foarte bine a sunat meniul facut de voi;-) la cat a iesit?cat a fost? de curiozitate. mersi

adelinapaun
15.06.2009, 12:01:19
Adelina foarte bine a sunat meniul facut de voi;-) la cat a iesit?cat a fost? de curiozitate. mersi

Diana, meniul la restaurant ne-a costat 160 lei (fara ingredientele principale pt supa-gaini si taitei de casa) iar daca as calcula si bautura extra pe care am avut-o, plus fructe si tortuletele date invitatilor cred ca am ajuns cu totul undeva la 180 meniul

nu am agenda la mine dar o sa fac odata un calcul exact al meniului si-ti spun

thedee
16.06.2009, 19:15:31
Super tare Adelina! ati iesit suuuper. Cand o sa ai calculul il astept si eu:* mersi frumos

cocot
17.08.2009, 09:39:09
CASA DE PIATRA .........trebuie sa intri la restaurante - La dobrun si sa-mi spui detaliiiiiiiii

Iubiana, poti sta linistita in privinta restaurantului. Nu am avut probleme cu absolut nimic. Tot ce am stabilit initial s-a respectat, chelnarii au fost foaaaarte atenti si au fost pe faza de cate ori am avut nevoie de ceva, iar mancarea a fost foarte buna.

http://family.webshots.com/album/574155146VPgFnQ?vhost=family

iubiana
17.08.2009, 10:46:34
Iubiana, poti sta linistita in privinta restaurantului. Nu am avut probleme cu absolut nimic. Tot ce am stabilit initial s-a respectat, chelnarii au fost foaaaarte atenti si au fost pe faza de cate ori am avut nevoie de ceva, iar mancarea a fost foarte buna.

http://family.webshots.com/album/574155146VPgFnQ?vhost=family
Ce meniu ai ales si cat a costat ?
Pot sa-ti trimit pe pm niste intrebari ?

cocot
17.08.2009, 10:58:55
Am avut in meniu: aperitiv, file de salau cu legume, ciorba de vacuta, gratar (ceafa de porc afumata si pulpe de pui dezosate) cu cartofi taranesti si salata de varza, inghetata, sarmalute si tort(+bere si cafea). A costat 168 de lei.

Astept pm.

iubiana
17.08.2009, 12:57:31
Am avut in meniu: aperitiv, file de salau cu legume, ciorba de vacuta, gratar (ceafa de porc afumata si pulpe de pui dezosate) cu cartofi taranesti si salata de varza, inghetata, sarmalute si tort(+bere si cafea). A costat 168 de lei.

Astept pm.
Multumesc .......cate sarmale pune intr-o farfurie ?

cocot
17.08.2009, 15:09:50
Multumesc .......cate sarmale pune intr-o farfurie ?

3 sarmale, varza si o gramajoara de mamaliga.

iubiana
21.08.2009, 14:18:45
cocot sa nu uit ..........de unde ai luat lumanarile pt sala ?

cocot
22.08.2009, 19:09:47
De care lumanari intrebi? Cele de pe stalpisori sau cele din suport si boluri?

iubiana
22.08.2009, 20:21:21
De care lumanari intrebi? Cele de pe stalpisori sau cele din suport si boluri?
De ambele ..........:-p :-p :-p :-p
:"> :"> :"> :">

thedee
24.08.2009, 13:54:39
Mie mi-au placut mult aranjamente florale de pe arcada de la intrare...si suportii pt fructe si flori. Excelenti...le are Dobrunul sau le-ai inchiriat tu de undeva? Mersi

iubiana
24.08.2009, 14:44:54
Mie mi-au placut mult aranjamente florale de pe arcada de la intrare...si suportii pt fructe si flori. Excelenti...le are Dobrunul sau le-ai inchiriat tu de undeva? Mersi
Arcada, suporturile din fier forzat sunt de la dobrun (tu vii cu ce aranjamente vrei) ...... la ce suport pt fructe te referi ?
Daca nu vrei suporturile din fier forjat au niste vaze din sticla dragute.

Vezi ca am poze noi in album ...am fost sambata si duminica de am facut poze la sala si duminica miri au pus masa in alta parte.

thedee
26.08.2009, 16:13:07
fructele au fost puse pe un feld e oglinda iar din mijlocul lor se ridicau florile...de suportul acela vorbesc...in ce album ai pus poze? ca nu gasesc. Mersi

iubiana
26.08.2009, 16:16:05
fructele au fost puse pe un feld e oglinda iar din mijlocul lor se ridicau florile...de suportul acela vorbesc...in ce album ai pus poze? ca nu gasesc. Mersi
Aha stiu la ce te referi ........suportu de fier este pus pe-o oglinda rotunda .......aici am pus pozele (http://picasaweb.google.com/iubianaana/RestaurantLaDobrun#) cele mai recente sunt ultimele .........

cocot
26.08.2009, 18:38:11
cocot sa nu uit ..........de unde ai luat lumanarile pt sala ?

Iti raspund pe mp(ca sa nu fie considerata reclama).

La Dobrun poti sa alegi intre suportii din fier forjat si vaze. Eu am mers pe vaze puse pe oglinda.

adelinapaun
27.08.2009, 09:57:03

Suporti pt fructe (daca te referi la oglinda aceea) le are Dobrun-ul

thedee
28.08.2009, 14:07:10
E perfect daca are dobrunul suportii aia cu oglinda...mi-au placut mult cum au aratat>:D<mersi

IceQueen
28.08.2009, 16:23:48
Un coleg de-al meu a avut de curand nunta la Dobrun. El a fost multumit, deoarece a reusit sa achite tot si sa ii mai ramana si o suma frumusica.
Mi-a povestit insa ca la finalul nuntii tot ce mai era bautura nedeschisa si altele au "disparut" (adik au fost stranse) in 3 minute toate. Omul nu stia sa imi zica daca s-au baut la masa 2 sau 5 sticle de Cola sau apa minerala. De bautura alcoolica nici nu mai zic (cica au baut 200 de nuntasi 23 sticle de whisky!!!)! L-au furat pe fata. Pacat ca pe el nu l-a interesat, deoarce -cum am pomenit mai sus- a strans destui bani pentru a achita totul.
Aveti grija! Macar atat cat se poate...

iubiana
28.08.2009, 22:19:51
Tu unde faci ?
:-SS :-SS :-SS vai ce zici tu ..........

Un coleg de-al meu a avut de curand nunta la Dobrun. El a fost multumit, deoarece a reusit sa achite tot si sa ii mai ramana si o suma frumusica.
Mi-a povestit insa ca la finalul nuntii tot ce mai era bautura nedeschisa si altele au "disparut" (adik au fost stranse) in 3 minute toate. Omul nu stia sa imi zica daca s-au baut la masa 2 sau 5 sticle de Cola sau apa minerala. De bautura alcoolica nici nu mai zic (cica au baut 200 de nuntasi 23 sticle de whisky!!!)! L-au furat pe fata. Pacat ca pe el nu l-a interesat, deoarce -cum am pomenit mai sus- a strans destui bani pentru a achita totul.

adelinapaun
01.09.2009, 12:43:38

Hmm.....nu e de bine ce zici tu deloc. Nu stiu ce sa zic....la noi la nunta au fost puse pe masa la final tot ce a ramas desfacut si nedesfacut, inclusiv vreo 4 lazi de bere.

S-a mai tot discutat despre "furtul" ospatarilor.....nu cred ca este nunta unde sa nu "se puna ceva deoparte"...cred ca sta in practica lor; diferenta e ca unii o fac cu "bun simt" iar altii cu nesimtire.
Stiu ca parintii mei insistau sa avem pe cineva care sa supravegheze ceea ce iasa din camera de bauturi....nu am avut pe cine sa delegam cu o astfel de sarcina asa ca am zis ca nu o sa fie cazul. Va rog sa ma credeti, ca mireasa nu am avut timp sa ma uit sa vad ce se ia si se pune pe masa iar la final nici atat pentru ca am inceput sa ne ocupam de invitatii care pleaca, de primirea cinstei si apoi am intrat "la separeu" pt sortarea plicurilor.

eu zic ca si la noi au avut grija ospatarii sa-si faca partea( "cine-mparte parte-si face") insa neavand lipsuri din acelea grosolane si totul iesind bine nu am intrat in detalii.
Pot spune ca si noi am fost multumiti per total (daca intram in detalii sigur ar fi cateva "dubii" dar nu are rost)

va pup si spor la pregatiri

cocot
01.09.2009, 13:40:06
Si eu sunt de aceasi parere cu adelina. Sigur ospatarii isi pun ceva deoparte dar eu zic ca cei de La Dobrun sun ok. Am auzit de restaurante unde se fura foarte mult si se umfla nota chiar si la meniuri. Mie meniuri mi-au socotit mai putine decat oameni am avut, au cam tinut cont daca unii au plecat mai devreme, am recuperat cateva sucuri si ape neincepute, per total am fost foarte multumiti. Nu cred ca exista sala unde sa iti dea tot inapoi.

camicirjan
10.03.2010, 19:39:15
Buna miresici,

Avem nunta in 22 august 2010, suntem f departe de casa, ce credeti ca ar trebui sa facem in ceea ce priveste sala de acum?...cu 5 luni inainte?...am vorbit cu Dl Boieriu...foarte cumsecade...l-am intrebat daca putem duce gaini, taitei...a zis ca putem duce ce vrem noi :)...ce mult ma bucur...
E ceva ce ar trebui sa mai facem?

Multumesc!

iubiana
11.03.2010, 09:27:41
Buna,

Vreti sa decorati sala ? adica vreti huse si cele de la Dobrun nu va plac ?

In leg cu aranjamentele de pe masa puteti vorbi cu 1-2 luni inainte de eveniment cu floraria aleasa.

Buna miresici,

Avem nunta in 22 august 2010, suntem f departe de casa, ce credeti ca ar trebui sa facem in ceea ce priveste sala de acum?...cu 5 luni inainte?...am vorbit cu Dl Boieriu...foarte cumsecade...l-am intrebat daca putem duce gaini, taitei...a zis ca putem duce ce vrem noi :)...ce mult ma bucur...
E ceva ce ar trebui sa mai facem?

Multumesc!

adelinapaun
11.03.2010, 10:45:08
Asa cum zice Iubiana, doar daca vreti sa decorati sala cu alte huse decat de la Dobrun ar trebui sa vorbiti cu o alta firma pentru inchiriat. Din cate mi-adeuc eu aminte ei au pe visiniu si pe un verde ocru. Au si suporti frumosi pentru flori ,pentru fructe au o oglinde rotunda, mai au si nistre stalpi din fier forjat care pot fi pusi la intrare.
Prea multe in legatura cu sala nu aveti ce face acum....o aveti inchiriata, ati stabilit in linii mari meniul deci....restu' sunt cam pe ultima suta de metri adica ultimele 2 saptamani -parerea mea

>:D<

Buna,

In leg cu aranjamentele de pe masa puteti vorbi cu 1-2 luni inainte de eveniment cu floraria aleasa.

thedee
11.03.2010, 14:31:59
eu nu mi-am stabilit meniul;;) nici nu stiu ce au;))vad eu mai incolo;-) Cami ai nunta dupa mine, urmatoarea zi<:-P

camicirjan
07.06.2010, 06:18:48
...zapacita de mine...numai acum am vazut mesajele de la voi...scuze...

Ce taree Thedee...avem nunta amandoua la Dobrun si la fel si biserica...ce ai mai rezolvat cu restaurantul la ora asta???...si la biserica o sa ai si tu cor?...sau orga?...sau amandoua?...am niste emotii!!! Noi o sa ajungem in Ro abia in 12 august, si prin 13 va trebui sa mergem la restaurant sa vb cu Dl Boieriu..

si inca ceva...tu ce aranjamente florale o sa ai? cu ce firma colaborezi?

Pupici,
Cami

eu nu mi-am stabilit meniul;;) nici nu stiu ce au;))vad eu mai incolo;-) Cami ai nunta dupa mine, urmatoarea zi<:-P

camicirjan
07.06.2010, 06:40:53
Si eu sunt de aceasi parere cu adelina. Sigur ospatarii isi pun ceva deoparte dar eu zic ca cei de La Dobrun sun ok. Am auzit de restaurante unde se fura foarte mult si se umfla nota chiar si la meniuri. Mie meniuri mi-au socotit mai putine decat oameni am avut, au cam tinut cont daca unii au plecat mai devreme, am recuperat cateva sucuri si ape neincepute, per total am fost foarte multumiti. Nu cred ca exista sala unde sa iti dea tot inapoi.

Buna Cocot,

Stiu ca nu sunt la subiect, dar am si eu o intrebare... Vroiam sa te intreb cat te-au costat aranjamentele florale?...si noi vrem tot floarea soarelui...apropo, ati avut o nunta foarte frumoasa :)

Pupici,
Cami

camicirjan
07.06.2010, 06:49:54
Buna,

Buna Iubiana,

O sa vrem sa decoram sala, dar nu foarte mult...in ceea ce priveste husele..nu vom pune :) Imi place mai mult fara...atata sper sa nu avem probleme cu floarea soarelui...

Pup

thedee
07.06.2010, 09:49:14
...zapacita de mine...numai acum am vazut mesajele de la voi...scuze...

Ce taree Thedee...avem nunta amandoua la Dobrun si la fel si biserica...ce ai mai rezolvat cu restaurantul la ora asta???...si la biserica o sa ai si tu cor?...sau orga?...sau amandoua?...am niste emotii!!! Noi o sa ajungem in Ro abia in 12 august, si prin 13 va trebui sa mergem la restaurant sa vb cu Dl Boieriu..

si inca ceva...tu ce aranjamente florale o sa ai? cu ce firma colaborezi?

Pupici,
Cami

Buna Cami.
1. Biserica o:-) am prins numai ora 12...restul au fost luate. Ne-am luat corul Allegretto si orga. Ne-a programat in ziua dinaintea nuntii la ora 8 sa mergem la spovedit. Florile care vor fi puse in biserica vor fi impartite ca si pret la toate cuplurile din ziua respectiva.
Asta inseamna ca pe la 14:30 ajungem la sala. (la 13 terminam la biserica si sa avem 1 ora jumate de poze fara stres: le facem in Muzeul Satului)
2. Restaurantul: am stabilit in mare un meniu care e undeva la 160 lei: gustare, ciorba de vacuta cu smantana si ardei, friptura de porc si pui cu cartofi taranesti, file de salau cu sos de salvie, sarmale, inghetata, cafea, tort. Cam asta e...nu e finalizat:D.
Eu nu o sa pun huse...o sa-l las rustic simplu. Pe stalpii din mijlocul restaurantului vreau sa fie decorati cu flori. Arcada de la intrare va fi imbracata complet in verdeata si flori. Voi folosi suportii aceia din fier forjat cu oglinda sub: jos fructe, la mijloc florile si sus 5 lumanari. Am cumparat lumanari de la metro galbene si albe care sa tina 10 ore. m-a costat undeva la 342 ron:95 lumanari. Deci sala va fi decorata doar cu flori si lumanari...atat. Vom da prajituri acasa (inca nu ne-am decis unde sa comandam). Invitatiile ma duc sapt asta se le fac. Culoriile nuntii sunt verde si galben. Asa vor fi si florile si servetelele etc.
Daca mai ai si alte intrebari...te astept:-p va pup

camicirjan
11.06.2010, 05:17:05
Buna draga mea,

Multumesc foarte mult pt raspunsul tau detaliat, ma ajuta foarte mult...nu stiu daca ti-am spus dar noi organizam nunta de departe de casa, suntem tocmai in California. E destul de greu, toate deciziile pe care le-am luat sunt pe nevazute :). Abia acum am reusit sa " batem palma" cu un cameraman si fotograf, invitatiile ne ajung pe 17 iunie, meniul inca nu l-am stabilit probabil abia cand ajungem acasa pe 12 august.
1. Biserica. Pt ca este duminica am fost programati foarte foarte tarziu 14.00, pozele le vom face inainte de biserica, ca alfel nu avem cum. Nu stiu exact ce cor este acolo la biserica insa stim ca am ales si noi si corul si orga...o sa fie foarte frumos :). E corul Allegretto acolo sau l-ati contractat voi separat? E chiar faina faza cu florile, faptul ca se va imparti cheltuiala, eu atat stiu ca inaintea noastra o sa mai fie o nunta, insa habar n-am cine o sa fie. In ceea ce priveste pozele si noi vrem sa facem poze la Muzeul Satului si probabil si ceva poze prin Centru.
2. Restaurant. Cum ziceam mai sus, nu am stabilit inca meniul. Atat stiu ca o sa avem supa de taitei :). Am vb cu Dl Boieriu sa aducem noi gainile ( ai mei sunt de la tara, si acolo este obiceiul ca invitatii locali sa aduca gaini si multe altele, eu nu am vrut, dar nu am avut ce discuta pt ca asa e "moda")..asa ca vom aduce noi gainile :)...se pare ca...
Suna foarte bine meniul vostru, bogat si ca pret chiar e mai putin decat ma asteptam...e foarte bine. Vroiam sa te intreb daca tortul il vei lua de la ei, am mai citit pe forum ca nu ar fi chiar atat de bun...poate s-a mai schimbat...Bauturile de unde le veti lua?...mai sunt depozite de unde poti lua bautura si ce nu se consuma sa duci inapoi???
Nici eu nu o sa pun huse...totusi e un restaurant rustic...am vazut poze si cu huse si fara, noua ne place mai mult fara... Si noi ne-am decis sa alegem fetele de masa verzi, servetele verzi, si floarea predominanta o sa fie floarea soarelui. Inca nu am vazut ce suporturi au, am vazut si la Adelina Paun (prietena mea draga) la nunta suportul de care ziceai tu si imi place chiar mult..probabil ca il vom alege si noi...

In rest ce sa mai zic...stres mare pt noi, speram sa iasa totul bine, ne dorim sa nu ne stresam, sa incercam sa organizam totul bine, sa fie toata lumea multumita in primul rand NOI.
aaaa...muzica...noi o sa avem dj..pe Florin Cotora, vrem sa mai luam un baiat cu tambal, cred ca Remus il cheama...si in rest nu stiu ce altceva sa mai luam pt invitati, nu vrem sa fie prea mult, totusi e nunta....

Inca o data multumesc de raspuns...si mult spor...te pup...va pupam :)

Cu drag, Cami

Buna Cami.
1. Biserica o:-) am prins numai ora 12...restul au fost luate. Ne-am luat corul Allegretto si orga. Ne-a programat in ziua dinaintea nuntii la ora 8 sa mergem la spovedit. Florile care vor fi puse in biserica vor fi impartite ca si pret la toate cuplurile din ziua respectiva.
Asta inseamna ca pe la 14:30 ajungem la sala. (la 13 terminam la biserica si sa avem 1 ora jumate de poze fara stres: le facem in Muzeul Satului)
2. Restaurantul: am stabilit in mare un meniu care e undeva la 160 lei: gustare, ciorba de vacuta cu smantana si ardei, friptura de porc si pui cu cartofi taranesti, file de salau cu sos de salvie, sarmale, inghetata, cafea, tort. Cam asta e...nu e finalizat:D.
Eu nu o sa pun huse...o sa-l las rustic simplu. Pe stalpii din mijlocul restaurantului vreau sa fie decorati cu flori. Arcada de la intrare va fi imbracata complet in verdeata si flori. Voi folosi suportii aceia din fier forjat cu oglinda sub: jos fructe, la mijloc florile si sus 5 lumanari. Am cumparat lumanari de la metro galbene si albe care sa tina 10 ore. m-a costat undeva la 342 ron:95 lumanari. Deci sala va fi decorata doar cu flori si lumanari...atat. Vom da prajituri acasa (inca nu ne-am decis unde sa comandam). Invitatiile ma duc sapt asta se le fac. Culoriile nuntii sunt verde si galben. Asa vor fi si florile si servetelele etc.
Daca mai ai si alte intrebari...te astept:-p va pup

thedee
11.06.2010, 14:06:38
Saluty,
Corul Allegreto l-am luat de la preot..cu el am vb.
In legatura cu florile din biserica...toate cuplurile procedeaza la fel....nici eu nu le stiu dar probabil cand mergem sa ne spovedim vb iarasi cu preotul si va stii cat au fost florile...altfel nu stiu cunm sa facem. Eventual luam nr de tel de la preot.
Tortul il vom lua de la ei...nu are rost sa mai facem cheltuieli in plus. Stiu ca ti-lo face in ce culoare vrei si cam ce model vrei...in principal dreptunghiular:) Rau nu are cum sa fie;-) e tort!
In legatura cu bautura...din cate stiu daca luam de la ei bautura (ei lucreaza cu Floradi) poti da bautura inapoi ce nu ai consumat...si preturile sunt destukl de bune din cate stiu. Cum ajung sa vb de chestia asta te naunt.
Daca mai ai alte intrebari sau nelamuriri suntem aici;-)

cocot
14.06.2010, 18:05:41
Buna Cocot,

Stiu ca nu sunt la subiect, dar am si eu o intrebare... Vroiam sa te intreb cat te-au costat aranjamentele florale?...si noi vrem tot floarea soarelui...apropo, ati avut o nunta foarte frumoasa :)

Pupici,
Cami

abia acum am vaut mesajul tau.
In afara de aranjamentul de pe stalpii de la intrare si de buchete am facut eu aranjamentele. Ti-am trimis un mp.

thedee
28.07.2010, 10:21:14
Buna fetele,
Vroiam sa va povestesc si eu ce decizii am luat in legatura cu sala:
- nu vom pune huse pe scaune; culoarea predominanta va fi verde iar florile vir fi alb+galben+verde.
- vom lua suportii de pus pe masa din fier forjat cu oglinda jos de pus fructe, lumanari albe si galbene si flori sus.
- arcada de la intrare va fi ornata cu flori/verdeata.
- vom folosi si stalpisorri de la intrare (3) pe care vom pune flori sus si lumanari.
- masa cu pahare si sampanie inca nu ne-am hotarat...ori so punem afara la intrarea in restaurant sau inauntru..asta mai vedem.
- nu vom folosi conffeti sau baloane la dans, doar 4 artificii.
- mirii vor sta cum intri in fata de tot sub vinoteca iar muzica va sta intr-o parte sau langa cuptor...inca nu suntem decisi.
Am uitat ceva? :"> Daca aveti noutati cu pregatirile ziceti si voi[-o<:-p

adelinapaun
28.07.2010, 12:23:43
Salutare Diana,

Felicitari pentru decizii! :)>-
Si noi am fost de parere ca sala merge bine si fara huse pe scaune iar culorile alese de tine cred ca sunt la fel de potrivite ;-)

Nu prea imi dau seama unde zici ca o sa aveti masa mirilor....:-?

Buna fetele,
Vroiam sa va povestesc si eu ce decizii am luat in legatura cu sala:
- nu vom pune huse pe scaune; culoarea predominanta va fi verde iar florile vir fi alb+galben+verde.
- vom lua suportii de pus pe masa din fier forjat cu oglinda jos de pus fructe, lumanari albe si galbene si flori sus.
- arcada de la intrare va fi ornata cu flori/verdeata.
- vom folosi si stalpisorri de la intrare (3) pe care vom pune flori sus si lumanari.
- masa cu pahare si sampanie inca nu ne-am hotarat...ori so punem afara la intrarea in restaurant sau inauntru..asta mai vedem.
- nu vom folosi conffeti sau baloane la dans, doar 4 artificii.
- mirii vor sta cum intri in fata de tot sub vinoteca iar muzica va sta intr-o parte sau langa cuptor...inca nu suntem decisi.
Am uitat ceva? :"> Daca aveti noutati cu pregatirile ziceti si voi[-o<:-p

thedee
28.07.2010, 21:06:11
Salutare Diana,

Felicitari pentru decizii! :)>-
Si noi am fost de parere ca sala merge bine si fara huse pe scaune iar culorile alese de tine cred ca sunt la fel de potrivite ;-)

Nu prea imi dau seama unde zici ca o sa aveti masa mirilor....:-?

Mersi frumos Adelina. Cum intri in sala in fata de tot e intrarea la toaleta langa "scena"...na pe "scena" o sa fie masa mirilor cu nasi cu tot :-p in alta parte nu prea stiu unde ar mai putea fi pusa\:D/

adelinapaun
29.07.2010, 10:06:48
Aham, asa am avut-o si noi si de obicei acolo pun cei de la Dobrun masa mirilor. Oricum cred ca e locul cel mai potrivit pentru masa mirlor :)

Mersi frumos Adelina. Cum intri in sala in fata de tot e intrarea la toaleta langa "scena"...na pe "scena" o sa fie masa mirilor cu nasi cu tot :-p in alta parte nu prea stiu unde ar mai putea fi pusa\:D/

thedee
11.08.2010, 09:21:30
Fetelor am fost aseara la Dobrun si am mai pus la punct cateva detalii. Am stabilit exact meniul care nu ajunge la 170 lei:
- gustare (muschi file, salam, rulou de sunca cu hrean,. ardei cu branza, cascaval, chiftele, rosii, castraveti etc...)
- file de salau cu sos de salvie si legume
- ceafa de porc la gratar cu cartofi taranesti
- sarmale cu costita, mamaliga si smanatana
- ciorba de vacuta cu ardei si smantana
- 2 cafele
- inghetata
- tort
- 2 beri

Am inteles ca in cei 2000 lei dati avans intra ospatarii si tot ce tine de sala si decoratiuni. Deci la final mai avem de plata meniurile si bauturile.

astea sunt incluse. Bauturile o sa le luam de la Rovinal. Paharele de spar le-am comandat la Cedonia (ca sa mi le faca pe culoare: alb cu verde, ca sala) la 60 lei toate 4. Azi dau comanda finala la flori. Am comandat prajiturile de dat acasa de la laboratorul de pe Prejbei impreuna cu saleurile (25 kg prajituri+caserole+10kg saleuri 750 lei). Am comandat plicurile de bani (100 bucati la 215 lei undeva in Piata Mare). Altceva nu mai stiu...;))<:-P

adelinapaun
11.08.2010, 12:47:01
Suna bine si yammmy meniul vostru.Felicitari pentru stabilire lui si a celorlate detalii

Apropo de cei 2000 lei, asa a fost si la noi dar din pacate la final noi am mai cotizat parca cu vreo 1000-1500 lei pentru ospatari ca cica am avut invitati multi (230) si ca volumul de munca a fost mai mare....

Deci vezi ca cei 2000 sa fie singura suma platita pentru astfel de servicii si la final....

>:D<

Fetelor am fost aseara la Dobrun si am mai pus la punct cateva detalii. Am stabilit exact meniul care nu ajunge la 170 lei:
- gustare (muschi file, salam, rulou de sunca cu hrean,. ardei cu branza, cascaval, chiftele, rosii, castraveti etc...)
- file de salau cu sos de salvie si legume
- ceafa de porc la gratar cu cartofi taranesti
- sarmale cu costita, mamaliga si smanatana
- ciorba de vacuta cu ardei si smantana
- 2 cafele
- inghetata
- tort
- 2 beri

Am inteles ca in cei 2000 lei dati avans intra ospatarii si tot ce tine de sala si decoratiuni. Deci la final mai avem de plata meniurile si bauturile.

astea sunt incluse. Bauturile o sa le luam de la Rovinal. Paharele de spar le-am comandat la Cedonia (ca sa mi le faca pe culoare: alb cu verde, ca sala) la 60 lei toate 4. Azi dau comanda finala la flori. Am comandat prajiturile de dat acasa de la laboratorul de pe Prejbei impreuna cu saleurile (25 kg prajituri+caserole+10kg saleuri 750 lei). Am comandat plicurile de bani (100 bucati la 215 lei undeva in Piata Mare). Altceva nu mai stiu...;))<:-P

thedee
11.08.2010, 12:50:35
Adelina, am numai 140 de invitati...cu posibilitate de 150...inca mai am in stand by...ne-a confirmat ca nu trebuie sa mai platim nimic pt ospatari<:-P

Deiu
08.12.2010, 16:06:38

offfffff......, organizarea unei nunti ar trebui sa fie o placere, nu o corvoada si obiect de speculatie pentru restaurante, sefi sala si ospatari....

mersi mult!

cum tu taxa de spalat husa de pe scaune? asta este ca taxa pe "am pus un figider in plus in priza" = tariful s-a modificat la suma de .... what??? ii dadeam in cap cu husele alea cu tot!!!!!>:)

Deiu
08.12.2010, 16:13:03
Adelina, am numai 140 de invitati...cu posibilitate de 150...inca mai am in stand by...ne-a confirmat ca nu trebuie sa mai platim nimic pt ospatari<:-P

cum bani pentru ospatari? pai ce , sunt angajatii mei? au trebuit sa munceasca mai mult? cum adica bani pentru ospatari? tu fetelor, cum v-au taiat chitanta? "bani pentru ospatari ca au muncit mai mult" ? asta au scris?
mie toate taxele astea mi se par jaf la drumul mare sau mai bine zis "dupa ce platesc rata la banca sa imi mai ramana si mie ceva" !
eu cand am dat acontul pentru sala am zis clar, fara taxa de ospatari sau frigider sau spalat huse, zugravit, ca s-a schimbat cursul euro ... ca oricum nu le dau nimic in plus.

iubiana
08.12.2010, 20:29:11
In acontul pentru sala sunt inclusi opsatarii si etc........

cum bani pentru ospatari? pai ce , sunt angajatii mei? au trebuit sa munceasca mai mult? cum adica bani pentru ospatari? tu fetelor, cum v-au taiat chitanta? "bani pentru ospatari ca au muncit mai mult" ? asta au scris?
mie toate taxele astea mi se par jaf la drumul mare sau mai bine zis "dupa ce platesc rata la banca sa imi mai ramana si mie ceva" !
eu cand am dat acontul pentru sala am zis clar, fara taxa de ospatari sau frigider sau spalat huse, zugravit, ca s-a schimbat cursul euro ... ca oricum nu le dau nimic in plus.

Deiu
09.12.2010, 14:54:17
In acontul pentru sala sunt inclusi opsatarii si etc........

pai asa zic si eu - dar uite miresicile au postat anterior ca li s-au mai cerut bani in plus - de asemenea chestii am mai auzit si din alte surse si eu ii spun nesimtire sau mai bine zis o buna modalitate de ciupeala spre marea parvenire ...

iulpau
02.01.2011, 15:36:02
Buna,

Si eu o sa am nunta anul acesta la Restaurantul Dobrun. Imi place f mult atomosfera de acolo.... Este rustic si traditional, suntem totusi romani. Locul de dans este perfect si in plus....mancarea este f buna acolo.
:D

andreea_adi
17.01.2011, 21:32:02
Buna fetelor

Sunt si eu o miresuca care va avea nunta la Dobrun anul acesta. Din cate am citit pe forum pana acum...nu e de bine. O prima concluzie a mea ar fi ca, daca se depaseste nr de invitati cu mult fata de cati programeaza fiecare (sa zic eu anunt 150 si vin 180) automat e necesar inca 1 chelner (cam asa e, unul la 20 de persoane) si atunci e de inteles ca trebuie si platit. Sper sa nu gresesc. Eu am dat deocamdata o suma mai mica drept acont pt ca pana la data respectiva sa achitam intreaga suma....pe factura scrie doar" rezervat sala". Sper sa ajung in curand cu restul de bani si voi scrie apoi tot ce tratez cu ei. UUUffff am emotii dupa cate am citit pe aici.
Va doresc spor in toate si bani multi...ca e nevoie $-)

cocot
18.01.2011, 00:19:13
pai asa zic si eu - dar uite miresicile au postat anterior ca li s-au mai cerut bani in plus - de asemenea chestii am mai auzit si din alte surse si eu ii spun nesimtire sau mai bine zis o buna modalitate de ciupeala spre marea parvenire ...

Nici eu nu am platit nimic suplimetar pentru ospatari in afara de acont. Tot in acont au fost incluse si arcada, stalpisorii de la intrare, vazele, oglinzile si husele(pe astea nu le-am vrut).

cocot
18.01.2011, 00:23:53
Buna fetelor

Sunt si eu o miresuca care va avea nunta la Dobrun anul acesta. Din cate am citit pe forum pana acum...nu e de bine. O prima concluzie a mea ar fi ca, daca se depaseste nr de invitati cu mult fata de cati programeaza fiecare (sa zic eu anunt 150 si vin 180) automat e necesar inca 1 chelner (cam asa e, unul la 20 de persoane) si atunci e de inteles ca trebuie si platit. Sper sa nu gresesc. Eu am dat deocamdata o suma mai mica drept acont pt ca pana la data respectiva sa achitam intreaga suma....pe factura scrie doar" rezervat sala". Sper sa ajung in curand cu restul de bani si voi scrie apoi tot ce tratez cu ei. UUUffff am emotii dupa cate am citit pe aici.

Eu zic ca poti sa stai linistita. Trebuie sa discuti clar cu cei de la restaurant sa vezi dinainte in ce conditii trebuie sa mai platesti in plus pentru ospatari. In mod normal acontul se plateste in functie de numarul de persoane pe care estimezi ca o sa le ai la nunta.
In ceea ce priveste sala:e mare, nu se simte miros de fum de tigara,nu se incalzeste exagerat de tare vara, este loc suficient pentru dans, acustica e foarte buna, mancarea la fel, personalul a fost tot timpul pe faza.

laura81
18.01.2011, 00:29:22
Buna fetelor

La bugetul unei nunti, cred ca ultima problema ar fi nr de chelneri :)

ioana_laura24
06.02.2011, 23:31:07
buna sunt o viitoare miresica pe 2010 .
o sa avem nunta la anul in vara si logodnicul meu vrea sa face la dobrun
ce ziceti este o sala buna? toate privintele ?
sper ca nu deranjez ca sunt miresica in 2012;))

cocot
08.02.2011, 12:48:15
buna sunt o viitoare miresica pe 2010 .
o sa avem nunta la anul in vara si logodnicul meu vrea sa face la dobrun
ce ziceti este o sala buna? toate privintele ?
sper ca nu deranjez ca sunt miresica in 2012;))

Nu deranjezi! Eu am scris cu 2 posturi inainte parerea mea despre sala, nu o mai repet.
Nu ai fost la nicio nunta la dobrun? Asa e cel mai simplu sa iti dai seama daca iti place sau nu sala.;-)

ioana_laura24
08.02.2011, 20:07:36
Am vazut ceea ce ai scris si cred ca la sfarsitul lunii mergem si noi sa vorbim sa vedem despre ce este vorba. Acontul trebuie dat tot atunci ?credeti ca o sa mai gasesc liber pe 30.06.2012? Ptr ca inainte este post si numai din 30.06 se poate.
La nunta la dobrun nu am fost din pacate dar am auzit ca este o sala destul de maricica si ai vizibilitate la toti invitatii si au rig de dans mare ;)) acum cred ca mai ramane sa mergem si sa vedem cum sta treaba

ioana_laura24
09.03.2011, 15:11:37
buna fetelor
am fost la dobrun si am ramas uitmit de felul cum au vb doamnele de acolo cu noi nici nu ma ast sa vb asa de indiferent cu noi
dar ...........cred ca deja stiu ca la oamneni le place si se culca pe o ureche.
noua ne-au spus de acont 2000 ron si acolo se include arcada de la intrare si imbarcatul meselor
de ospatari nu ne-au zis ca cica nu e treaba ca se ocupa ei...
daca mai vreti sa stit ceva eu va raspund am fost la dobrun de o saptamana asa ca va raspund cu drag
o zi buna :*:*