PDA

Versiunea completa : City plaza

ioanacluj
30.08.2008, 20:14:42
ati facut careva nunta la city plaza sau ati participat?
as vrea sa vad 1-2 poze daca are cineva ...

merci merci mult

CristinaMM
30.08.2008, 20:19:05

merci merci multAm fost la o nunta acolo acum vreo 2 ani in sala Beijing, din pacate nu am poze. Ce pot sa-ti spun e ca mancarea a fost foarte buna si servirea ireprosabila (am baut cred vreo 2 litri de cola ca nu reuseam sa-mi termin paharul, asa vigilent era chelnerul :)) ).

Goldmoon
01.09.2008, 13:29:59

merci merci mult

Noi avem nunta la anul acolo, deci inca nu am foarte multe info. In afara de Cristina MM care mi-a raspuns si mie (merci mult!!), alte fete se pare ca nu stiu nimic.

Agentia Homeytime are ceva poze pe site cu nunti amenajate acolo (cam putine, oricum).

Daca gasesti ceva da mai departe :)

Goldmoon
05.09.2008, 21:35:21
nimeni nimic?
ceva poze? pareri?

laura2112
07.09.2008, 20:27:12
Noi avem nunta la anul acolo, deci inca nu am foarte multe info. In afara de Cristina MM care mi-a raspuns si mie (merci mult!!), alte fete se pare ca nu stiu nimic.

Agentia Homeytime are ceva poze pe site cu nunti amenajate acolo (cam putine, oricum).

Daca gasesti ceva da mai departe :)

Am vazut c aveti nunta la anul la City Plaza.
Noi inca suntem in cautare de sala.
Poti sa-mi spui si mie cam ce capacitate are sala?

Goldmoon
07.09.2008, 20:42:43
Am vazut c aveti nunta la anul la City Plaza.
Noi inca suntem in cautare de sala.
Poti sa-mi spui si mie cam ce capacitate are sala?

In sala in care vom face noi (cea a restaurantului care exista acuma) ei au zis capacitate maxima 130 de persoana.

Momentan mai construiesc aripa noua a hotelului unde vor avea o sala de 250 de locuri.

Noua ne-au zis ca pana la anul sigur termina partea noua. Noi chiar am vorbit cu ei si au zis ca pot rezerva ambele sali, iar cand e gata cea noua mergem, o vedem si ne hotaram.

Totusi noi ne-am cam hotarat la sala care exista acum, pentru ca oricum avem 100 de invitati si de fapt acea sala ne-a placut. :)

Partea buna e ca daca sunteti dispusi sa va riscati un pic... la sala pe care o construiesc acum sigur vor avea locuri disponibile pentru la anul.

laura2112
08.09.2008, 10:33:11
In sala in care vom face noi (cea a restaurantului care exista acuma) ei au zis capacitate maxima 130 de persoana.

Momentan mai construiesc aripa noua a hotelului unde vor avea o sala de 250 de locuri.

Noua ne-au zis ca pana la anul sigur termina partea noua. Noi chiar am vorbit cu ei si au zis ca pot rezerva ambele sali, iar cand e gata cea noua mergem, o vedem si ne hotaram.

Totusi noi ne-am cam hotarat la sala care exista acum, pentru ca oricum avem 100 de invitati si de fapt acea sala ne-a placut. :)

Partea buna e ca daca sunteti dispusi sa va riscati un pic... la sala pe care o construiesc acum sigur vor avea locuri disponibile pentru la anul.

Nici noi nu o sa avem mai mult de 110-120 invitati. Nu imi trebuie sala cea mare.
Am vrut sa te mai intreb care este aproximativ pretul meniului pentru anul viitor.

Goldmoon
08.09.2008, 15:19:13
Nici noi nu o sa avem mai mult de 110-120 invitati. Nu imi trebuie sala cea mare.
Am vrut sa te mai intreb care este aproximativ pretul meniului pentru anul viitor.

Pentru anul viitor 100% nu stiu sa iti zic, nu stiu ce restaurant va sti sa iti zica sigur.

Oricum noua ne-au dat 5 variante de meniu, ca exemplu in care preturile variau intre 155 si 200 lei. (fara bauturi), dar depinde mult si ce anume vrei tu.
La meniul cel mai ieftin trebuie sa iei bauturile de la ei, in rest nu.

Avansul a fost 1000 de lei.

laura2112
09.09.2008, 14:05:55
Pentru anul viitor 100% nu stiu sa iti zic, nu stiu ce restaurant va sti sa iti zica sigur.

Oricum noua ne-au dat 5 variante de meniu, ca exemplu in care preturile variau intre 155 si 200 lei. (fara bauturi), dar depinde mult si ce anume vrei tu.
La meniul cel mai ieftin trebuie sa iei bauturile de la ei, in rest nu.

Avansul a fost 1000 de lei.

Multumesc mult de tot>:D<

Goldmoon
09.09.2008, 20:09:55
Multumesc mult de tot>:D<

Cu placere :)
Sa ne spui si noua cum va hotarati.

Goldmoon
31.05.2009, 23:07:39
Vreau sa mai dau un 10 restaurantului si personaluilui de la City Plaza. Au fost la nivelul la care ne asteptam - mancarea excelenta, iar ospatarii mereu prezenti. Nu ne prea asteptam sa avem probleme, dar ma bucur ca si-au confirmat profesionalismul.

oana123
13.08.2009, 20:11:30
buna,

stiti cumva cand va fi gata aripa noua de la city plaza?
multumesc frumos:)

Goldmoon
14.08.2009, 17:12:01
buna,

stiti cumva cand va fi gata aripa noua de la city plaza?
multumesc frumos:)

La ce te referi mai exact? Cand va fi gata sala pentru evenimente? E gata deja cel putin de la sfarsitul lui mai; s-au si facut nunti in ea.

lau_si
14.09.2009, 15:16:44
Noua sala "Ball Room" este gata. Noi am facut rezervare de la inceputul anului pentru anul viitor, cand inca era in constructie. Ne-au spus ca vor incapea 250 de persoane. In vara am fost sa vedem sala, doar ca nu a iesit asa cum a fost planuita, incap 180 de persoane (200 inghesuit).
Noi am renuntat caci cu siguranta vom aveam mai mult de 200 de persoane.

aquana_80
25.02.2010, 19:44:08
[quote=Goldmoon;1982858]Vreau sa mai dau un 10 restaurantului si personaluilui de la City Plaza. Au fost la nivelul la care ne asteptam - mancarea excelenta, iar ospatarii mereu prezenti. Nu ne prea asteptam sa avem probleme, dar ma bucur ca si-au confirmat profesionalismul'

Buna.

Noi o sa avem nunta acolo in iulie, am rezervat sala pe 'neve', a vazut-o doar tatal meu...ma refer la sala Marco Polo.Noi am vazut doar poze. Daca ai cateva poze de la nunta, mi-ar fi de ajutor (sa dorm mai bine noaptea :-p ), ca nu prea imi dau seama unde o sa aiba loc lumea sa danseze!!!

Multum.

Ramona

molly2009
25.02.2010, 20:29:15
Noua sala "Ball Room" este gata. Noi am facut rezervare de la inceputul anului pentru anul viitor, cand inca era in constructie. Ne-au spus ca vor incapea 250 de persoane. In vara am fost sa vedem sala, doar ca nu a iesit asa cum a fost planuita, incap 180 de persoane (200 inghesuit).
Noi am renuntat caci cu siguranta vom aveam mai mult de 200 de persoane.

Asa am inteles si eu ca incap maxim 200 de persoane.Merg la o nunta in 15 mai acolo si ei au 190 de persoane

Goldmoon
26.02.2010, 13:46:29
Vreau sa mai dau un 10 restaurantului si personaluilui de la City Plaza. Au fost la nivelul la care ne asteptam - mancarea excelenta, iar ospatarii mereu prezenti. Nu ne prea asteptam sa avem probleme, dar ma bucur ca si-au confirmat profesionalismul'

Buna.

Noi o sa avem nunta acolo in iulie, am rezervat sala pe 'neve', a vazut-o doar tatal meu...ma refer la sala Marco Polo.Noi am vazut doar poze. Daca ai cateva poze de la nunta, mi-ar fi de ajutor (sa dorm mai bine noaptea :-p ), ca nu prea imi dau seama unde o sa aiba loc lumea sa danseze!!!

Multum.

Ramona

Cati invitati ai? Noi am fost 95 si nu am avut nici un fel de probleme cu dansul. (si chiar a dansat majoritatea lumii :-p ). Eventual dupa ce ai 10 mesaje pe forum trimite-mi pe PM adresa ta de mail si o sa incerc sa iti trimit niste poze.

La noi a fost cam ca si in "super" desenul de mai jos. Intre usa de la intrare si masa mirilor s-a dansat fara probleme.

LE: Ce pot sa iti zic e ca in cazul in care iti doresti mese rotunde iti incap doar cam 70 de invitati. Stiu... ca am intors planurile salii pe toate parile si am renuntat la idee pana la urma. :-p
Oricum, nu am avut probleme nici nu asezatul la mese, nici cu inghesuiala.

Albastrel
03.03.2010, 21:47:41
Buna Ramona,

O sa ma uit cind ajung acasa dupa niste poze, cred ca a avut careva dintre prieteni nunta in aceeasi sala.

Bafta cu pregatirile!

Buna.

Multum.

Ramona

Blecky
05.03.2012, 11:21:55
A avut cineva nunta la City Plaza, recent?
Am vazut ca review-urile de pana acum au fost bune, mi-ar fi de folos si niste impresii recente.
Multumesc! :smile:

Blecky
09.03.2012, 09:30:08
In caz ca e cineva interesat de locatia aceasta:
- sala de la etajul 5 e in forma de L, e formata de fapt din 2 sali mici de conferinta despartite de un perete mobil
- am vazut acolo niste scaune mici, acopetite cu huse din stofa visinie, iar cand am ridicat una din use, am avut norocul sa dam peste un sezut rupt :) (ne-am uitat doar la unul, nu zic ca asa erau majoritatea)
- reataurantul, cred ca Marco Polo se numeste, arata ok, dar ma asteptam la mult mai mult de la un restaurant de 5 stele
- mirosea foarte tare a mancare, dat fiind ca e despartit de bucatarie doar printr-o usa; scuza lor a fosr ca tocmai au servit masa unui numar mai mare de persoane si din cauza caldurii pe care o generau aparatele de aer conditionat, ce amplifica mirosurile
- sala cea mare nu am vazut-o, era deja rezervata si oricum era mult prea mare pt cele 60 de persoane ale noastre

O sa mergem sa mai vedem si alte locatii. :)

mio_cngl
31.05.2015, 21:31:11
Salut, a avut nunta cineva recent aici si imi poate da cateva detalii? Multumesc.