PDA

Versiunea completa : Porumbei albi

Floare_de_colt
01.09.2008, 11:01:57
Buna fetelor,

Nu am gasit in Cluj nici un subiect despre furnizorii de porumbei albi pt cununia religioasa. Ma puteti ajuta vreuna? Eventual si niste preturi..

Mersi!

tati_sew
03.09.2008, 15:49:41
Buna fetelor,

Nu am gasit in Cluj nici un subiect despre furnizorii de porumbei albi pt cununia religioasa. Ma puteti ajuta vreuna? Eventual si niste preturi..

Mersi!
tu nu ai o firma cu care colaborezi?sunt mai multe care au porumbei.cam tote iti rezolva

Arina3891
03.09.2008, 15:57:20
Eu nu recomand porumbeii la iesirea din biserica pentru ca tocmai am fost la o nunta unde mirii au patit-o cu porumbeii... tocmai cand i-au aruncat in aer, pe porumbei i-a trecut unele chestii:">, facand-o pe mireasa din cap pana in picioare cu "noroc":D

tati_sew
03.09.2008, 15:58:48
Eu nu recomand porumbeii la iesirea din biserica pentru ca tocmai am fost la o nunta unde mirii au patit-o cu porumbeii... tocmai cand i-au aruncat in aer, pe porumbei i-a trecut unele chestii:">, facand-o pe mireasa din cap pana in picioare cu "noroc":D
eu am scapat...de asemenea noroc<:-P

Mulan
03.09.2008, 17:28:25
Intru mai tarziu sa va scriu de porumbei :) noi am primit nr de tel si i-am luat direct de la "sursa"
va scriu diseara daca am timp, acum nu sunt in cluj, dar promit ca intru si va las nr de tel ca merita :) trebe sa-l caut cand ajung acasa

Floare_de_colt
04.09.2008, 08:56:42
Nici nu stiu ce sa fac... eu acum nu sunt in tara, de asta v-am intrebat... sa mai iau porumbei sau nu?

Mulan
04.09.2008, 09:05:54
Nici nu stiu ce sa fac... eu acum nu sunt in tara, de asta v-am intrebat... sa mai iau porumbei sau nu?

eu spun sa iei, pt ca merita. ne-am hotarat in ultima saptamana ca vrem porumbei si acum mi-ar fi parut rau daca nu i-am fi avut.
noi am avut 50 de porumbei albi, si cand si-au luat zborul, nici macar unul nu a lasat in urma lui "pete" de noroc :) si au fost 50, nu 5 :) toata lumea ia admirat. doamna de la care i-am luat, nu colaboreaza cu nici o agentie pt ca isi iubeste prea mult porumbeii ca sa nu se ocupe personal de ei. am primit nr ei de la 4events. daca il vrea cineva, il dau pe privat si il dati voi mai departe pt cine doreste :)
erau asa de frumosi, nu ciupeau deloc, si cat i-am tinut pana au luat mai multi in mana sa ii arunce, nu si-au lasat nici o amintire pe nimeni :D si au fost peste 25 de oameni care au aruncat porumbei, iar restul si-au luat zborul din cutiile lor, au fost absolut superbi! cand se ridica 2, nici nu iti dai seama, dar cand se ridica 50.. va imaginati, nu? :) o sa micsorez cateva poze cu porumbeii sa le atasez, cine vrea sa vada mai multe, am in album

Floare_de_colt
04.09.2008, 09:07:42
eu spun sa iei, pt ca merita. ne-am hotarat in ultima saptamana ca vrem porumbei si acum mi-ar fi parut rau daca nu i-am fi avut.
noi am avut 50 de porumbei albi, si cand si-au luat zborul, nici macar unul nu a lasat in urma lui "pete" de noroc :) si au fost 50, nu 5 :) toata lumea ia admirat. doamna de la care i-am luat, nu colaboreaza cu nici o agentie pt ca isi iubeste prea mult porumbeii ca sa nu se ocupe personal de ei. am primit nr ei de la 4events. daca il vrea cineva, il dau pe privat si il dati voi mai departe pt cine doreste :)
erau asa de frumosi, nu ciupeau deloc, si cat i-am tinut pana au luat mai multi in mana sa ii arunce, nu si-au lasat nici o amintire pe nimeni :D si au fost peste 25 de oameni care au aruncat porumbei, iar restul si-au luat zborul din cutiile lor, au fost absolut superbi! cand se ridica 2, nici nu iti dai seama, dar cand se ridica 50.. va imaginati, nu? :) o sa micsorez cateva poze cu porumbeii sa le atasez, cine vrea sa vada mai multe, am in album

Imi trimiti te rog nr pe privat?

Mersi!!!

Mulan
04.09.2008, 14:10:46
Imi trimiti te rog nr pe privat?

Mersi!!!
ti-am trimis :)
oferta care ne-a facut-o noua a fost asa: o pereche (adica 2 porumbei) - 60 de lei
dar, daca iei peste 15 sau 20, iti da mai ieftin, adica 10 lei porumbelul
si 20 de porumbei sa iei, e putin mai scump dar merita mai mult, si fac toti banii :) sunt adorabili :x

Mulan
04.09.2008, 14:18:39
cateva poze cu porumbeii pt cine nu are chef de cautat poze la mine in album :D

frumusica_andrea
04.09.2008, 22:50:50
fffffffffffff frumosi si eu vreau nr te rog

ALI
05.09.2008, 13:54:17
Intru mai tarziu sa va scriu de porumbei :) noi am primit nr de tel si i-am luat direct de la "sursa"
va scriu diseara daca am timp, acum nu sunt in cluj, dar promit ca intru si va las nr de tel ca merita :) trebe sa-l caut cand ajung acasa

te rog sa iimi trimiti si mie un mesaj pe privat cu detalii
ms tare mult

ALI
05.09.2008, 13:55:44

superba ideea
si eu vreauuuuuuuuuu:">

ALI
05.09.2008, 13:57:58

super tare
cum de ti-a venit ideea.?

Mulan
05.09.2008, 17:26:23
super tare
cum de ti-a venit ideea.?

ideea nu asi putea sa spun ca a fost a mea. am vazut la agentia cu care am lucrat poze cu porumbei, acolo erau doar 23 de porumbei in poze si aratau super. si am vrut si noi.
noi am avut foarte mare noroc cu porumbeii :) o experienta super. am sunat-o pe doamna care se ocupa de ei si am spus ca vrem 15 porumbei. doamna ne-a intrebat daca poate sa aduca si niste pui sa ii invete sa zboare impreuna cu ceilalti.. noi normal ca am spus ca vrem, cu cat mai multi cu atat mai bine :)) am crezut ca ne aduce inca vre-o 10-15 in plus, dar asa surpriza am avut cand dupa cununie ni sa spus ca sunt 50 de porumbei :) foarte frumosi sunt, albi imaculati

Floare_de_colt
05.09.2008, 18:57:31
ideea nu asi putea sa spun ca a fost a mea. am vazut la agentia cu care am lucrat poze cu porumbei, acolo erau doar 23 de porumbei in poze si aratau super. si am vrut si noi.
noi am avut foarte mare noroc cu porumbeii :) o experienta super. am sunat-o pe doamna care se ocupa de ei si am spus ca vrem 15 porumbei. doamna ne-a intrebat daca poate sa aduca si niste pui sa ii invete sa zboare impreuna cu ceilalti.. noi normal ca am spus ca vrem, cu cat mai multi cu atat mai bine :)) am crezut ca ne aduce inca vre-o 10-15 in plus, dar asa surpriza am avut cand dupa cununie ni sa spus ca sunt 50 de porumbei :) foarte frumosi sunt, albi imaculati

Am vb si eu cu ea !!! Sunt tare fericita!

Mulan
05.09.2008, 21:44:04

cati porumbei ai cerut? :)

frumusica_andrea
06.09.2008, 18:55:05

si eu o sa sun
dar cu cat timp inainte?

Floare_de_colt
07.09.2008, 00:22:34
cati porumbei ai cerut? :)

I-am cerut 15 porumbei dar nu am discutat detalii pt ca sunt in Malta si ma intorc cu zece zile inainte de nunta. Crezi ca imi aduce si mie mai multi?? >:D<

Floare_de_colt
07.09.2008, 00:23:40
si eu o sa sun
dar cu cat timp inainte?

Pai cu cateva saptamani inainte cred ca e ok daca o suni. Eu am sunat-o acum pt 27 septembrie si mi-a zis ca imi aduce <:-P

Demetrios_Bride
07.09.2008, 03:20:09
Tititele, si eu am avut porumbei albi SUPERBI :gen_19:
va atasez o poza,de fapt singura poza in care se vad :( caci am avut FOTOGRAFI PROSTI :-&.
va pupacesc si va recomand din tot sufletul sa aveti parte de acest moment in ziua nuntii :">:gen_19:

oanateo
07.09.2008, 03:31:22
e super momentul cu porumbeii

frumusica_andrea
07.09.2008, 09:22:29
Pai cu cateva saptamani inainte cred ca e ok daca o suni. Eu am sunat-o acum pt 27 septembrie si mi-a zis ca imi aduce <:-P

ce tare deja am emotiiiiiiiiiii>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Mulan
07.09.2008, 09:54:29
I-am cerut 15 porumbei dar nu am discutat detalii pt ca sunt in Malta si ma intorc cu zece zile inainte de nunta. Crezi ca imi aduce si mie mai multi?? >:D<

asta nu stiu :) depinde de ea..pe noi ne-a intrebat daca poate aduce mai multi

frumusica_andrea
07.09.2008, 10:55:30
asta nu stiu :) depinde de ea..pe noi ne-a intrebat daca poate aduce mai multi
si cati ati platit?

Mulan
07.09.2008, 13:29:26
si cati ati platit?

am platit 1mil jumate, exact cat ne-am inteles. ea s-a oferit sa aduca mai multi :) noi ne bucuram ca a adus asa multi :D

Floare_de_colt
07.09.2008, 19:05:07
am platit 1mil jumate, exact cat ne-am inteles. ea s-a oferit sa aduca mai multi :) noi ne bucuram ca a adus asa multi :D

Super tare!!!!

diana_daniel
20.09.2008, 18:14:13
Mulan poti sa-mi dai nr de tel al doamnei cu porumbeii!!!

si_mony_ca
25.09.2008, 16:57:15
Si eu vreau nr doameni....te rog Mulan...

stafida
25.09.2008, 17:25:49
Salutari miresici!

Eu nu inteleg care ii treaba cu porumbei care ii arunci. Ca apoi banuiesc ca vi inapoi si ii baga inapoi in cusca. De unde si de ce a inceput moda asta?

-Stafida

si_mony_ca
25.09.2008, 17:34:33
Porumbeii se intorc...nici eu nu stiu exact care e procedura...
Moda cu siguranta a patruns din afara la noi...dar mie personal imi place ideea...de ce ar fi urati cativa porumbei albi? albul care e semnificativ la o nunta...

LaviCreatza
01.11.2008, 21:48:13
Si noi am avut porumbei albi si a fost super frumos..am avut ceva emotii ca pana la urma is pasari si nu stiu ele cum sta treaba...ma refer la digestia lor=))..dar cred ca nu le-a dat de mancare crescatorul in ziua aia:))....
Super frumos a fost momentul ...a iesit minunat, fara "probleme"

adelle
03.12.2008, 10:22:03
Ma poate ajuta cineva si pe mine cu niste nr de telefon ...As vrea sa fie cat de multi...[-o<
Vreau sa ii fac supriza sorei mele..:-$
Multumesc

Mulan
09.12.2008, 21:22:37
Asi vrea sa imi spuna un moderator daca pot trece aici nr doamnei cu porumbeii. E util :D

Floare_de_colt
11.12.2008, 08:41:38
Asi vrea sa imi spuna un moderator daca pot trece aici nr doamnei cu porumbeii. E util :D

Da.. doamna respectiva e foarte draguta si are preturi foarte bune. Multumesc Mulan inca o data pt nr de telefon! Au fost foarte frumosi!

alexandra2009
11.12.2008, 09:04:23

Trimite-mi si mie pm cu numarul doamnei respective.. eu as vrea trei perchi... cam la ce preturi se invarte o pereche...? Mersi mult.. situ ca mai este mult pana la nunta dar imi trec totul din timp intr-o agenda si asa sper sa nu se aglomereze atunci saptamana dinaintea nuntii..
Mersi mult
Astept pm
Ale...

anka24
13.01.2009, 09:10:18
Buna...Mulan da mi te rog si mie nr de tel al doamnei cu porumbeii pe pm dc altfel nu se poate.Am un verisor care are nunta anu acesta si sa rezervam si noi tot asa, o gramadaaaaaa de perechi>:D< ;)) IS SUPERBIIIIII, am vazut ca cineva a scris ca ce rost au porumbeii la o nunta, pai uite si eu am mai vazut (din pacate noi nu am avut dar mi a paraut f rau pt asta)una la mana pentru pozele care iti raman, momentul e super (daca ai fotografi buni;)) )alta cred ca semnifica puritatea, pacea, linistea noastra a tuturor, respectul unuia fata de celalalt si ....etc......hmm ce sa mai zic, MERITA TOTI BANII EU ASA CRED.cat mai multi cu atat mai bine>:D<

anka24
18.01.2009, 21:55:01
totusi nu e nimeni sa mi dea un nr de tel de la doamna cu porumbeii? plsss^:)^

ALI
19.02.2009, 22:48:09
vreau si eu va rog un nr de telef de la doamna cu porumbeii:)>-
ms

chance
24.02.2009, 08:32:46
Mulan, daca poti si nu e cu deranj as vrea si eu numarul de telefon.... Merci

lala_88ro
09.03.2009, 18:23:53
imi poate da si mie cineva nr de la doamna cu porumbeii??
ms ms

ALI
12.03.2009, 11:52:45
oooooo sunt superbe le admir de fiecare data cand sunt la topicul asta^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ superbe

Mulan
12.03.2009, 21:26:21
Imi cer scuze miresicilor care au scris aici de nr doamnei cu porumbeii. Nu am mai trecut pe la subiectul asta..
Asi pune aici nr ei, dar nu cred ca doreste nimeni ca sa ii puna careva nr de telefon pe vreun forum :) daca il doreste cineva, va rog sa imi scrieti pe privat si va raspund cu mare drag o:-)

lumi20009
27.04.2009, 12:47:27
Mulan, te rog sa imi trimiti si mie nr de telefon al doamnei cu porumbeii.Merci

si_mony_ca
28.04.2009, 23:49:10
Saraca Mulan....
O streseaza toata lumea cu nr. d-nei cu porumbeii...
Si eu am sunat-o...mi-am facut programare la 15 porumbei >:D< si e super ok....
Si pretul e f bun....

moniqueduta
12.05.2009, 13:24:57
Buna fetelor, as vrea si eu numarul de telefon al doamnei cu porumbeii, dar oare se poate sa vina in Bucuresti? Sunt miresica in luna august si ideea cu porumbeii i-mi place f mult, cred ca o sa merite dar sper ca si pretul sa fie bun.

m_i_r_e_s_i_c_i
23.06.2009, 13:53:30
cum o pot contacta pe doamna care se ocupa de porumbei?
imi poate trimite cineva va rog un nr. de tel sau o adresa de mail?
multumesc frumos:)

si_mony_ca
29.06.2009, 18:31:21
Fetelor!
Porumbeii costa 10 lei/ buc daca iei peste 15.....dar nu cred ca ar veni pana in Bucuresti.Si 60 lei perechea daca iei mai putin de 15.....
Cati porumbei ar trebui sa luati ca sa ii merite si ei si sa isi scoata drumul?
In Cluj are cateva nunti intr-o Sambata.....va dati seama ca nu ar merge cu 40 porumbei pana in Bucuresti.....cand in Cluj poate duce mai multi.

daca totusi mai doriti numarul vi-l dau pe privat....>:D<

daniela_psy
29.06.2009, 23:34:41
Fetelor!
Porumbeii costa 10 lei/ buc daca iei peste 15.....dar nu cred ca ar veni pana in Bucuresti.Si 60 lei perechea daca iei mai putin de 15.....
In Cluj are cateva nunti intr-o Sambata.....va dati seama ca nu ar merge cu 40 porumbei pana in Bucuresti.....cand in Cluj poate duce mai multi.

doamna respectiva nu inchiriaza porumbei pt alte zone decat Cluj si imprejurimi(Someseni, Floresti, Gilau, poate Turda)

your_dora
03.02.2010, 20:38:57
Buna
Imi puteti da si mie pe privat va rog datele de contact ale doamnei cu porumbeii?
Va multumesc!

larisa1984
12.04.2010, 20:11:12
Fetelor!

cred ca vorbim de aceeasi dna laura din someseni, nu? eu stiu ca are alte preturi?!

dulamitao
18.05.2010, 14:13:22
buna nu mi trimiteti si mie un nr de tel de la doamna care se ocupa cu porumbeii pe pm multumesc frumos.

melinda21
28.06.2010, 10:27:09
noi o sa avem doar 2 porumbei albi pe care iubi i-a cumparat

Alinuta_B
11.08.2010, 18:01:40
Imi dati si mie un nr pt porumbei.
Multumesc

SilviaCB
25.09.2010, 19:25:51
As vrea si eu nr de telefon daca se poate.
Multumesc!

melinda21
28.09.2010, 12:15:15
As vrea si eu nr de telefon daca se poate.
Multumesc!

since eu nu am numar de telefon fiindca noi am fost in oser si de acolo cumparat iubi porumbeii

ang3lik_1988
12.03.2012, 12:54:29
buna fetelor imi puteti lasa si mie nr de tel al doamnei cu porumbei? ms frumos![-o<