PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans in Iasi

Pagini : [1] 2 3

madalinabul
13.11.2006, 21:44:57
stiu ca nu are nici o legatura cu subiectul dar imi poate spune si mie cineva unde se pot lua lectii de dans in iasi si cat costa?

drika
14.11.2006, 00:13:47
stiu ca nu are nici o legatura cu subiectul dar imi poate spune si mie cineva unde se pot lua lectii de dans in iasi si cat costa?
La casa universitarilor.. asta stiu eu ca sunt studenta... nu stiu insa cat costa...intra pe inoras.ro si gasesti acolo date de contact<:-P

madalinabul
14.11.2006, 22:13:39
si eu sunt studenta, de fapt masteranda, dar nu am stiut ca se fac cursuri de dans la casa studentilor, merci pt informatie

CataAna
15.11.2006, 21:18:14
Cursuri de dans se mai fac si la Mihai Ursachi (langa Muzeul Eminescu - Super Copou). Poti incerca si la Clubul CFR Rapa Galbena (nu stiu sigur daca au si pt adulti) si la Colini pe Sf Lazar.
Pupici

madalinabul
09.01.2007, 23:58:38
sper, dar eu vreau la burtica sa slabesc si cred ca fara gimnastica nu voi reusi sa scap pana la nunta. maine merg sa ma interesez de cursuri de dans poate voi slabi cand voi incepe cursurile.

Simona06
10.01.2007, 12:27:23
Ce fel de dans?Pt dansuri populare nu sunt cursuri?eu mai stiu dar priet meu...n-are nici o treaba...si as vrea sa-l pun la treaba.

madalinabul
10.01.2007, 21:55:57
pai si noi vrem dansuri populare si vals, ca nu le avem nici unul cu asa ceva. inca nu am fost sa caut dar zilele astea voi merge sigur, am sa te anunt si pe tine.pupici!

Simona06
10.01.2007, 22:51:46
Ok atunci..astept raspuns!Pupici!

amelia_timofte
14.01.2007, 20:41:58
Buna,
Ma poate ajuta cineva cu informatii despre cursurile de dans din Iasi? Locul, pretul, programul?.[-o<

annyy
15.01.2007, 22:32:24
stiu doar ca este o sala de sport prin podul de piatra linga banca raiffeisen ,linga linia de tramvai.si stiu ca se fac si lectii de dans
pretul nu il stiu.dar daca treci pe acolo sigur o sa aflii mai multe.
spor in toate

madalinabul
16.01.2007, 00:27:15
maine ma duc sa ma interesez de cursuri de dans si sper sa va dau mai multe informatii. eu ma voi duce in primul rand la casa studentilor ca am inteles ca se fac dansuri populare acolo, apoi la colini, si am inteles ca se mai fac cursuri si sus pe copou in parcul expozitiei.

Milagros
16.01.2007, 09:15:57
Eu tocmai am aflat ca la Casa Studentilor se face dans, 45000 abonament pe o luna, 2 ore sambata si 2 duminica.

micky
16.01.2007, 16:59:32
pai si noi vrem dansuri populare si vals, ca nu le avem nici unul cu asa ceva. inca nu am fost sa caut dar zilele astea voi merge sigur, am sa te anunt si pe tine.pupici!

am observat ca esti din iasi madalina...cand afli mai multe despre sali de dans te rog sa ma anunti si pe mine...si eu si iubi suntem interesati tot de vals si populara!! mersi!!>:D< ^:)^

micky
16.01.2007, 17:05:05
Eu tocmai am aflat ca la Casa Studentilor se face dans, 45000 abonament pe o luna, 2 ore sambata si 2 duminica.

45 de mii sau 450 mii? ca si eu sunt interesata:)! mersi!

madalinabul
16.01.2007, 21:07:58
eu zic ca e 45lei ca 4,5 lei ar fi prea putin.

Milagros
17.01.2007, 08:59:25
OOOOF se vede ca mai am putin pana la nunta ca is total cu capul in nori. ;)) Din ce stiu eu costa 45 lei de persoana. Dar nu am intrebat personal, stiu de la o colega. Pupici

madalinabul
17.01.2007, 09:01:31
lasa ca te intelegem si te iertam:D . ce ai mai facut, ti-ai mai cautat rochia de mireasa? sa ne anunti si pe noi.pupici!

petronelaaa
17.01.2007, 10:13:47
Eu m-am interesat la Clubu CFR, parca ii zice.....
130ron/persoana toate genurile (samba, cha cha, rumba, hora, sarba, populara si multe altele...ca nu se mai oprea nenea ala de enumerat;)) cre`ca a zis vreo peste 12 genuri:rocking: )
lectiile se fac duminik de la 8.30 pana la 10, si tre sa te mai duci cu o pereche de papuci care sa alunece pe parchet, cik ca sa te misti mai usor.:gen_08:
Acuma...na...fiecare ce vrea....mie mi s-a parut ffff cam mult...amandoi ar fi trebuit sa dam 2mil600 "scump doamna scump, dincolo era mai ieftin:no_05: "

concluzie: mai caut!

nicolleiancu
17.01.2007, 11:21:09
Buna fetelor,

Si eu voi merge la cursuri de dans. Este foarte avantajos la pret in tudor, langa sala de sport ce tine de campus tudor mai este o sala mai mica langa. Eu am fost acolo cu logodnicul meu, si chiar vom incepe. Este abonamnet de doar 250.000 lei.

Am vazut cum se si lucreaza, erau mai multe cupluri. Este fain si tipul care invata este de gasca. Am si un numar pt cei care intereseaza:
dl PADURARU EMILIAN: 0745/805.345 Cine vrea tel, sa scrie privat.... si il dau...

Grabiti-va ca in perioada asta se incepe o serie noua, cu cursanti incepatori... Poate ne vedem acolo...

nicolleiancu
17.01.2007, 11:21:50
cine vrea nr de telefon, sa scrie pe adresa personala- nicolleiancu @ yahoo. com

nicolleiancu
17.01.2007, 11:33:52
Fetelor,

este o sala de dans in tudor, langa sala mare de dans ce tine de campusul tudor vladimirescu.
pt cele interesate, pot da nr pe private a profului de acolo.

Am fost cu logodnicul meu si ne-am interesat, am vazut cum invatau si altii. Abonamentul este de 250.000 lei pe luna, e foare avantajos. Se incep perioada asta noile serii, pt incepatori...Se invata si vals si tango si altele, specifice...

micky
17.01.2007, 12:12:20
Fetelor,

este o sala de dans in tudor, langa sala mare de dans ce tine de campusul tudor vladimirescu.

Am fost cu logodnicul meu si ne-am interesat, am vazut cum invatau si altii. Abonamentul este de 250.000 lei pe luna, e foare avantajos. Se incep perioada asta noile serii, pt incepatori...Se invata si vals si tango si altele, specifice...

pe mine cu siguranta ma intereseaza!:) astept nr pe private! mersi!>:D<

nerromiha
17.01.2007, 14:02:29
Fetelor,

si pe mine m-ar interesa...imi poti da numarul, te rog? multumesc

Milagros
17.01.2007, 14:18:32
lasa ca te intelegem si te iertam:D . ce ai mai facut, ti-ai mai cautat rochia de mireasa? sa ne anunti si pe noi.pupici!

;)) Multumesc. Pai am un program tare aiurea (9-18) si raman doar sambetele si duminicile sa mai fac cate ceva. Voiam sa merg sambata care vine la Casa Diva dar din pacate nu au program in weekend.:((
Mi s-a pus pata si pe ceva de la White Lady, dar nu stiu cand sa mai ajung si la Piatra.
Tu ce faci, am vazut ca ti-ai gasit rochita!<:-P Vrem poze!!!!

janine_282
29.01.2007, 14:13:15
Buna draga mea,

Am as fi interesata de nr de tel al instructorului de dans....daca se poateas dori sa mi-l trimiti pe private, ar fi super .....si cine stie poate ne ciocnim acolo....:. Merci.

madalinabul
29.01.2007, 22:36:07
;)) Multumesc. Pai am un program tare aiurea (9-18) si raman doar sambetele si duminicile sa mai fac cate ceva. Voiam sa merg sambata care vine la Casa Diva dar din pacate nu au program in weekend.:((
Mi s-a pus pata si pe ceva de la White Lady, dar nu stiu cand sa mai ajung si la Piatra.
Tu ce faci, am vazut ca ti-ai gasit rochita!<:-P Vrem poze!!!!

mi-am luat rochia de la donna alba, modelul e cel din poza dar este brodata cu argintiu si are mai multe perlute, mie mi-a placut foarte mult

Simona06
30.01.2007, 00:25:47
Este f frumoasa!Sa-ti poarte noroc si sa te faca fericita!

Milagros
30.01.2007, 09:24:13
mi-am luat rochia de la donna alba, modelul e cel din poza dar este brodata cu argintiu si are mai multe perlute, mie mi-a placut foarte mult

Felicitari si sa iti aduca fericire! Ai sa fii o mica printesa!<:-P

madalinabul
30.01.2007, 09:43:46
multumesc mult fetelor. va pup!

manea_manu
30.01.2007, 13:08:33
Salutare din nou, miresici. Merg si eu cu bitul meu la dansuri in Tudor. E foarte fun, si instructorul f de treaba. Preturile zic eu mai mult decat avantajoase (probabil ca nu are chiria asa de mare) - 25 ron de persoana pe luna. cu 4 ore pe saptamana. programul pt incepatori e de la ora 20.00, pt avansati de la 21.00. Ma gasiti acolo ;) :D Am si numarul lui de telefon pentru cine este interesata ;;)

manea_manu
30.01.2007, 13:44:07
Buna, ma intereseaza si pe mine mai multe despre cursurile de dans... locatia din Tudor, daca conteaza ca vin si eu (+iuby) ...stiu eu? poate e pe serii...., daca tre sa vin cu papuci.

Astept orice amanunt!
Chiar vreau sa vin si noi la dansuri!

normal ca e pe serii, si fiecare serie incepe undeva pe 10 ale lunii. papuci sport (toc exclus). evident ca poti sa vii cu prietenul. locatia, dupa cum scrie si pe forum, e in dreapta salii mare de sport din tudor (cea noua). Poti intreba orice student si iti spune unde gasesti sala de sport. Eu diseara la 20.00 am sa fiu acolo.

Milagros
30.01.2007, 14:42:00
Scuze ca sunt cam off-topic, dar voiam sa o intreb pe Manu daca rochita ei e pe cercuri sau pe volane de tulle. Si e din doua piese sau e intreaga? Si e comoda la purtat?

micky
30.01.2007, 17:07:40
normal ca e pe serii, si fiecare serie incepe undeva pe 10 ale lunii. papuci sport (toc exclus). evident ca poti sa vii cu prietenul. locatia, dupa cum scrie si pe forum, e in dreapta salii mare de sport din tudor (cea noua). Poti intreba orice student si iti spune unde gasesti sala de sport. Eu diseara la 20.00 am sa fiu acolo.

manu vreau sa te intreb ce dansuri se fac si cate perechi sunteti? am inteles ca sunt grupe dar fiecare pereche vine la grupa ei sau vine cand poate si are timp? pentru ca noi vrem sa mergem dar nu am vrea nici sa fim 20 de perechi si sa ne calcam in picioare/:) mai ales ca daca fiecare vine cand poate e posibil intr-o zi sa fie 30 de perechi si intr-o zi 5 perechi si iubi enerveaza foarte repede la ingramadeala si cu siguranta nu am mai merge a 2 a oara:( deci trebuie sa stiu de la bun inceput ca sa stiu cum sa-l abordez:D

manea_manu
30.01.2007, 18:40:06
manu vreau sa te intreb ce dansuri se fac si cate perechi sunteti? am inteles ca sunt grupe dar fiecare pereche vine la grupa ei sau vine cand poate si are timp? pentru ca noi vrem sa mergem dar nu am vrea nici sa fim 20 de perechi si sa ne calcam in picioare/:) mai ales ca daca fiecare vine cand poate e posibil intr-o zi sa fie 30 de perechi si intr-o zi 5 perechi si iubi enerveaza foarte repede la ingramadeala si cu siguranta nu am mai merge a 2 a oara:( deci trebuie sa stiu de la bun inceput ca sa stiu cum sa-l abordez:D

o ora pe saptamana se face latino (salsa, cha-cha, etc) si cealalta dansuri de societate (vals vienez, vals lent, tango, ...). Loc este pentru suficienti oameni, de calcat in picioare se poate intampal doar cu partenerul tau ;))

manea_manu
30.01.2007, 19:06:10
Scuze ca sunt cam off-topic, dar voiam sa o intreb pe Manu daca rochita ei e pe cercuri sau pe volane de tulle. Si e din doua piese sau e intreaga? Si e comoda la purtat?

Sherydan,
E foarte, foarte comoda, din doua piese. E pe cercuri de plastic, insa acestea nu sunt prinse de rochita propriu-zis, ci de o piesa care am sa o port sub rochitza. NU stiu cum sa-ti explic mai bine de atat.

micky
31.01.2007, 09:16:30
o ora pe saptamana se face latino (salsa, cha-cha, etc) si cealalta dansuri de societate (vals vienez, vals lent, tango, ...). Loc este pentru suficienti oameni, de calcat in picioare se poate intampal doar cu partenerul tau ;))

;)) mda.. si oricum o sa ne calcam cel putin la inceput;)) pe mine ma interesa cate perechi sunt pentru ca sa stiu si eu daca poti invata ceva....ca presupun ca fiind un singur instructor si 20 de perechi nu are timp sa ne invete prea multe intr-o ora:( oricum mai bine o sa dau o fuga si eu pana acolo sa ma lamuresc:)

Milagros
31.01.2007, 14:57:02
Merci pt informatii, Manu. Ma gandesc tot mai serios sa merg sa trag o vizita la Piatra si sa o cumpar. E de printesa!

manea_manu
10.02.2007, 12:45:40
Fetele, acusi incepe serie noua in Tudor. Noi trecem deja la avansati ;))

madalinabul
10.02.2007, 20:47:18
noi am vb cu d-nul paduraru, parca,din tudor si vom face lectii in particular, atunci cand avem noi timp, miercuri vom incepe (inca nu stiu cat ne ia)

adryannab
13.02.2007, 11:08:53
Intrebare pentru cei ce deja merg la dansuri: imi trebuie neaparat partener? vin cu vara;))

alibd
21.02.2007, 23:28:25
noi am vb cu d-nul paduraru, parca,din tudor si vom face lectii in particular, atunci cand avem noi timp, miercuri vom incepe (inca nu stiu cat ne ia)

Ce s-a mai intamplat cu dansul? Ai inceput? E costisitor din punct de vedere financiar? Chiar sunt foarte curioasa.
Te pup!

micky
22.02.2007, 08:40:44
Ce s-a mai intamplat cu dansul? Ai inceput? E costisitor din punct de vedere financiar? Chiar sunt foarte curioasa.
Te pup!

si eu sunt curioasa cum merge cu dansul:-\ ...si noi am vrea sa facem niste ore....dar acum suntem asa ocupati :(......

alibd
22.02.2007, 09:29:54
si eu sunt curioasa cum merge cu dansul:-\ ...si noi am vrea sa facem niste ore....dar acum suntem asa ocupati :(......

Da, pai madalinabul spunea ca vrea sa faca in particular. Ar fi minunat pt ca te poti mula mai mult si pe timpul tau liber... numai ca intervine partea financiara!:-\ Voiam sa stiu daca e foarte costisitor.

micky
22.02.2007, 10:09:43
Da, pai madalinabul spunea ca vrea sa faca in particular. Ar fi minunat pt ca te poti mula mai mult si pe timpul tau liber... numai ca intervine partea financiara!:-\ Voiam sa stiu daca e foarte costisitor.

o sa avem ocazia sambata sa o intrebam;))...eu cred ca o sa imi fac lista cu ce vreau sa va intreb pe toate;));))

alibd
22.02.2007, 10:12:18
o sa avem ocazia sambata sa o intrebam;))...eu cred ca o sa imi fac lista cu ce vreau sa va intreb pe toate;));))

:)) E o idee buna!La cate ar avea fiecare de spus, cred ca va fi o nebunie...frumoasa!

micky
22.02.2007, 10:20:30
:)) E o idee buna!La cate ar avea fiecare de spus, cred ca va fi o nebunie...frumoasa!

eu una abia astept:D

madalinabul
22.02.2007, 13:16:50
am vazut si eu ca ati scris la acest subiect, da am fost la dansuri si merge foarte bine, suntem doua perechi, eu cu uby, si nasu cu sora mea. d-nul instructor e foarte de treaba, am invatat vals, tango, salsa, sarba,tango vienez, hora. facem o data pe saptamana pentru ca uby are un program mai incarcat. pe sedinta dam 30lei toti 4, dar e foarte bine pentru ca se ocupa numai de noi in timpul sedintei. ne va face si coregrafie pentru dansul de deschidere, adica vals.noua ne place foarte mult.;))

micky
22.02.2007, 13:23:02
am vazut si eu ca ati scris la acest subiect, da am fost la dansuri si merge foarte bine, suntem doua perechi, eu cu uby, si nasu cu sora mea. d-nul instructor e foarte de treaba, am invatat vals, tango, salsa, sarba,tango vienez, hora. facem o data pe saptamana pentru ca uby are un program mai incarcat. pe sedinta dam 30lei toti 4, dar e foarte bine pentru ca se ocupa numai de noi in timpul sedintei. ne va face si coregrafie pentru dansul de deschidere, adica vals.noua ne place foarte mult.;))

:O:O:O 30 lei pt 4 pers????:O :O :O sau 30 lei pt fiecare pers?? adica mie mi se pare super oki la pret....chit ca e vb de pret pe ora....dar daca stam si calculam ajungem chiar convenabil...super...

madalinabul
22.02.2007, 13:25:50
da, 30 lei 4 persoane, adica 7,5 lei de persoana

micky
22.02.2007, 13:34:41

mie sincer mi se pare super oki pretul....mai vb sambata pt mai multe detalii.....poate vb si noi cu instructorul respectiv;-)

madalinabul
22.02.2007, 13:36:04
sa stii case merita, mai ales ac noi eram cam in plop cu dansul , mai ales cu valsul si populara.

micky
22.02.2007, 13:37:55
sa stii case merita, mai ales ac noi eram cam in plop cu dansul , mai ales cu valsul si populara.

eu sunt in plop cu dansurile de societate...iubi le mai rupe...iar la populara ma pricep eu dar el e jalnic:D

madalinabul
22.02.2007, 13:42:00
oricum pana la nunta voastra mai este timp si puteti invata

micky
22.02.2007, 13:45:53
oricum pana la nunta voastra mai este timp si puteti invata

da stiu ca mai este timp dar prefer sa le i-au din timp pe toate...ca eu mai am si dizertatia de dat in vara....si el la fel....plus nunta mea nu e in iasi e in bc si roman si o sa necesite ceva batai de cap, drumuri, telefoane etc....si prefer sa ma apuc mai din timp:D

oana_maria
22.02.2007, 15:54:20
As vrea si eu nr de telefon al instructorului de dans.

alibd
22.02.2007, 18:15:22

:O :O :O Si eu am crezut ca nu vad bine!!!!!!!! Foarte convenabil!
Oare ar mai fi dispus sa lucreze si cu alte perechi, tot intr-un mod asa... mai restrans?

alibd
22.02.2007, 18:19:49
eu sunt in plop cu dansurile de societate...iubi le mai rupe...iar la populara ma pricep eu dar el e jalnic:D

Norocul vostru ca va completati cat de cat!!!!
Dar ce fac eu cu mamu meu? Ca inafara de dansurile lente nu stie altceva. Si la cati ochi or sa fie pe noi in seara nuntii.... nici nu vreau sa ma gandesc.:(

alibd
22.02.2007, 18:20:53
da stiu ca mai este timp dar prefer sa le i-au din timp pe toate...ca eu mai am si dizertatia de dat in vara....si el la fel....plus nunta mea nu e in iasi e in bc si roman si o sa necesite ceva batai de cap, drumuri, telefoane etc....si prefer sa ma apuc mai din timp:D

Si tu cu dizertatia, micky? Merge?:-\

micky
22.02.2007, 18:24:52
Si tu cu dizertatia, micky? Merge?:-\

mai ce sa zic...merge:D.....abia mi-am ales profu si tema...si acu sa ma apuc de ea...dar o sa mearga:D...sa inteleg ca si tu ai o dizetatie de dat in vara;))

micky
22.02.2007, 18:26:11
Norocul vostru ca va completati cat de cat!!!!
Dar ce fac eu cu mamu meu? Ca inafara de dansurile lente nu stie altceva. Si la cati ochi or sa fie pe noi in seara nuntii.... nici nu vreau sa ma gandesc.:(

da ne completam...dar te apuca rasul cand ne vezi dansand populara pe amandoi;));))

alibd
22.02.2007, 18:27:26
mai ce sa zic...merge:D.....abia mi-am ales profu si tema...si acu sa ma apuc de ea...dar o sa mearga:D...sa inteleg ca si tu ai o dizetatie de dat in vara;))

Daaaaaaa, ar fi trebuit data in februarie, ca e master de 1 an si jum. Dar am amant pt vara, ca nu am facut nimic. :-\ Sunt in acelasi stadiu ca si tine. Si mai am si definitivatul in scurt timp! :madlaugh:

micky
22.02.2007, 18:27:45
:O :O :O Si eu am crezut ca nu vad bine!!!!!!!! Foarte convenabil!
Oare ar mai fi dispus sa lucreze si cu alte perechi, tot intr-un mod asa... mai restrans?

daca e dispus si nu aveti cu cine va "cupla" ce ziceti voi 2 si noi 2???:)bine inca nu i-am zis lui iubi...da o sa il intreb si poate vb mai mult sambata la intalnire:D...cine stie:D

micky
22.02.2007, 18:29:01
Daaaaaaa, ar fi trebuit data in februarie, ca e master de 1 an si jum. Dar am amant pt vara, ca nu am facut nimic. :-\ Sunt in acelasi stadiu ca si tine. Si mai am si definitivatul in scurt timp! :madlaugh:

wow.........da ai oleaca de bataie de cap nu gluma:))...eu sunt la studii aprofundate si nu facem decat 1 an:)

alibd
22.02.2007, 18:29:22
da ne completam...dar te apuca rasul cand ne vezi dansand populara pe amandoi;));))

Daaa, nu cred ca imi este straina imaginea.:D Daca ma gandesc la mine si la baiatul meu....:-"

alibd
22.02.2007, 18:30:43
wow.........da ai oleaca de bataie de cap nu gluma:))...eu sunt la studii aprofundate si nu facem decat 1 an:)

Da, sper sa pot scoate camasa!#:-S

micky
22.02.2007, 18:32:19
Da, sper sa pot scoate camasa!#:-S

o scoti tu ca esti fata desteapta!!!!!...si daca nu mai amani si gata;-)nu e un capat de lume:)

madalinabul
22.02.2007, 21:04:03
eu vreau sa imi aleg profesorul si lucrarea de disertatie de anul asta ca in vara sa ma ocup de lucrare, ca e foarte mult de lucru:madlaugh:

alibd
22.02.2007, 22:52:17
eu vreau sa imi aleg profesorul si lucrarea de disertatie de anul asta ca in vara sa ma ocup de lucrare, ca e foarte mult de lucru:madlaugh:

Chiar daca suntem offtopicul asta... lasa-ma sa fac asa... :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

micky
22.02.2007, 23:40:31

nu ma seria te rog!! mai ales ca eu voi avea de acum multa treaba!!!:-SS:-SS

Simona06
22.02.2007, 23:41:48
Si eu fetelor...ce mi-a mai trebuit?Am terminat anul trecut istorie-franceza si am zis..NU!!ce sa fac?am stat aproape un an in invatamant si nu-mi place..adica e frumos,nu e asa bataie de cap,e o munca curata,dar...nu e de mine.Si am preferat sa renunt la master si sa ma reorientez..si..m-am reorientat-acu sunt again studenta..bine ca acu fac la ID,nu asa mai fi rezistat sa fac la ZI..si am dat la Ec.Com,Turismului si Serviciilor.Si..imi place!Dar cand am dat iar de sesiune..imi venea sa ma dau cu capul de pereti...alti bani,alta distractie!Ce mi-a trebuit?!Dar,sper ca 3 ani..vor trece repede si voi iesi un bun economist!Si pana atunci imi mai caut de lucru!

micky
22.02.2007, 23:51:27
Si eu fetelor...ce mi-a mai trebuit?Am terminat anul trecut istorie-franceza si am zis..NU!!ce sa fac?am stat aproape un an in invatamant si nu-mi place..adica e frumos,nu e asa bataie de cap,e o munca curata,dar...nu e de mine.Si am preferat sa renunt la master si sa ma reorientez..si..m-am reorientat-acu sunt again studenta..bine ca acu fac la ID,nu asa mai fi rezistat sa fac la ZI..si am dat la Ec.Com,Turismului si Serviciilor.Si..imi place!Dar cand am dat iar de sesiune..imi venea sa ma dau cu capul de pereti...alti bani,alta distractie!Ce mi-a trebuit?!Dar,sper ca 3 ani..vor trece repede si voi iesi un bun economist!Si pana atunci imi mai caut de lucru!

chiar daca sunt offtopic tot va povestesc:D
la mine a fost faza ca toti 4 ani cat am facut faculta am lucrat dar in martie anu trecut mi-am dat demisia pt a ma putea ocupa mai bine de licenta...si de atunci nu am gasit nimic care sa fie pe gustul meu[-X si uite ca acush faceam un an de cand nu am mai lucrat:D...dar tu nu iti pierde speranta ca se gaseste cate un job pt fiecare:)

Simona06
23.02.2007, 00:09:16
Sa dea D-zeu!Ca m-am saturat sa stau acasa!Sunt disperata chiar!

luss_21
23.02.2007, 08:54:41
Sa dea D-zeu!Ca m-am saturat sa stau acasa!Sunt disperata chiar!
Buna, vad ca si tu ai pe 10 noiembrie nunta, #:-S #:-S #:-S credeam ca nu va mai fi nimeni cu o data asa de tarzie. Spune-mi nu iti e un pic frica de cum va fi vremea atunci?:-\

Simona06
23.02.2007, 11:08:35
Mmm..sa zicem,dar ne putem pune noi cu vremea?Sau cu D-zeu?Cum o sa vrea el,asa o sa fie,dar totusi sper ca va fi cel putin cum a fost anul asta in noiembrie,adica cald si frumos!

Simona06
23.02.2007, 11:09:09
Pardon..anul trecut in noiembrie am vrut sa zic..

amisa
23.02.2007, 11:11:47
Si eu am nunta pe 10 noiembrie dar ma gandesc ca pana la urma toata nebunia se petrece la restaurant....si acolo va fi bine....Nu stiu ce sa fac cu dansul...Cred ca voi imporviza si in plus cred ca moemntul va fi cel care ne va ajuta enorm...MAi vb...

luss_21
23.02.2007, 14:30:35
Salutare din nou, miresici. Merg si eu cu bitul meu la dansuri in Tudor. E foarte fun, si instructorul f de treaba. Preturile zic eu mai mult decat avantajoase (probabil ca nu are chiria asa de mare) - 25 ron de persoana pe luna. cu 4 ore pe saptamana. programul pt incepatori e de la ora 20.00, pt avansati de la 21.00. Ma gasiti acolo ;) :D Am si numarul lui de telefon pentru cine este interesata ;;)
Trimite si mie nr de telefon,merci mult.

Simona06
23.02.2007, 19:22:06
Si mie,pls!Si eu vreau nr lui de telefon!Te-am pupat.

sste1711
23.02.2007, 20:12:49
si eu! si eu![-o< [-o< [-o<

alibd
23.02.2007, 20:21:27
si eu! si eu![-o< [-o< [-o<

Daca tot suntem la si eu, si eu mai treceti o persoana pe lista! :D
Dati-mi si mie nr., va rog!

madalinabul
23.02.2007, 22:04:11

draga simona si eu am terminat istoria tot anul trecut se pare ca am fost colege>:D<

madalinabul
23.02.2007, 22:04:42
istorie pura, iti dai seama ca poate ne cunoastem. ce dragutz!

Simona06
23.02.2007, 22:13:35
Super!Poate ne cunoastem...eu am fost la istorie-franceza...si cred ca am avut in comun cateva cursuri,nu?Dar eu la cursuri nu am mers f des...cand da,cand nu...m-am tinut de seminarii...acolo era naspa.

madalinabul
23.02.2007, 22:17:44
nici eu nu am fost prea fidela cursurilor, dar cred ca totusi ne-am vazut macar odata, la vreun examen ceva, nu crezi?eu am fost in grupa C.

Simona06
23.02.2007, 22:41:24
Poate..e posibil..cred ca ne-am vazut,mai mult ca sigur..acum vedem daca am dat si importanta,incat sa ne amintim una de cealalta,nu?

tucafamily
01.03.2007, 09:45:01
VREAU SI EUUUU CU TOT CU COREGRAFIE!!!<:-P TRe sa ma duk si io

anycka
10.03.2007, 13:53:42
Salutare!Te rog sa itzi faci mila shi de mine shi sa imi trimitzi pe PV nr. de tel al instructorului din tudor.Tortitza mea are 2 picioare stangi...nu ne putem prezenta asa...si nici nu vreau sa stea toata noaptea la masa.Pls...HELP!![-o<

nadiai
13.03.2007, 10:35:52
Cum ati reusit sa-i convingeti pe iubitii vostri sa mergeti la cursuri de dans. Iubitul meu crede ca dansam nemaivazut si nemaintilnit .. insa eu vreau sa dansam "ca la carte"...cred ca o sa am un pic de munca :).

madalinabul
13.03.2007, 10:44:54
Cum ati reusit sa-i convingeti pe iubitii vostri sa mergeti la cursuri de dans. Iubitul meu crede ca dansam nemaivazut si nemaintilnit .. insa eu vreau sa dansam "ca la carte"...cred ca o sa am un pic de munca :).

eu i-am zis de cursurile de dans, ma gandeam ca o sa refuze dar am avut o mare surpriza a acceptat:D . vrem sa iasa bine nunta si pentru asta el a fost dispus sa invete sa danseze.

a_rox04
13.03.2007, 11:41:55
Buna,
Este vreouna dintre voi dragutza sa imi dea si mie numele si nr de tel al tipului din tudor?m-ar incanta ideea unei coregrafii stabilite pt dansul de inceput :) .Astept nr pe privat....mersi fain :)

sste1711
13.03.2007, 16:40:52
la mine a fost mai simplu...ca iubi al meu e constient ca da cu stangul in dreptul la dans:)) , dar chiar si asa a zis ca lasa ca ne descurcam noi...insa l-am anuntat ca am vorbit deja cu un instructor, si ca in seara asta avem programare la el.....n-a mai zis nimic, s-a conformat

ps: spune-i si tu sa-ti faca placerea asta.... si ca te vei revansa, bla, bla,...si o sa vezi ca va ceda...oricum, bafta!!!!:*

Daphnne
19.03.2007, 15:08:43
la mine e invers ...iubi meu stie sa danseze foarte bine, si eu stiu,dar nu vals, tango, populara din aia rapida, de nu mai stii cum sa calci... sa ma invete el,nu prea as vrea... cred ca trebuie sa mergem la cursuri de dans,nu?voi ce spuneti?

sunset
19.03.2007, 16:17:10
Sal,

Vreau si eu nr de tel al instructorului.
Ma gandesc ca ar fi super asa , doar noi...

matzuici
01.04.2007, 17:15:02
Salut.Va rog frumos ,daca se poate sa-mi trimiteti si mie nr de tel al instructorului din Tudor.Am mare nevoie de ajutor datorita faptului ca suntem amandoi stangaci in ale dansului.Va pup

madalinabul
01.04.2007, 20:59:20
nunarul instructorului este 58 05 345, cu 0 7 4 in fata

biutzaxx
02.04.2007, 11:57:27
MADALINA, as vrea si eu nr de tel al instructorului, trebuie sa fac neaparata ore de dans cu viiitorul sot, ca nu ne miscam bine deloc. Mai avem cativa prieteni amatori si poate o sa facem si noi lectii in particular. Cum e mai bine? sa il sun sau sa merg direct la sala?
mersi mult si succes la dans :*:*:*:*

nicolleiancu
02.04.2007, 14:07:51
tel la instructor este:
0745 805 345

dl paduraru emilian

Simona06
02.04.2007, 16:00:20
tel la instructor este:
0745 805 345

dl paduraru emilian
Este nr si mai sus,cu 2 mesaje.

biutzaxx
02.04.2007, 16:57:43
multumesc mult Madalina..

oups...nu-l vazusem ;))

madalinabul
02.04.2007, 22:24:55
multumesc mult Madalina..

oups...nu-l vazusem ;))

nu e nicio problema, chiar ma intrebam de ce nu s-a vazut nr.

Ruby
12.05.2007, 18:01:01
tel la instructor este:
0745 805 345

dl paduraru emilian

a fost cineva la el?
la ce sala preda lectiile de dans?
si ce prreturi are?

sunset
12.05.2007, 19:02:19
Noi mergem la el.
Suntem ffff multumiti, ne ia 20ron/sedinta, dar suntem doar noi.
Am facut progrese remarcabile :">

nadiai
14.05.2007, 15:16:19
Noi mergem la el.

Si unde anume mergeti? sau vine el la voi? Vreau si eu.. dar iubi e un catir si jumatate..pina la urma resusesc eu..

nicoleta
14.05.2007, 19:08:17
pana la cursurile de vals , am inceput cu merengue si salsa !!!!!!! putina miscare in plus nu strica , nu ????

Ruby
15.05.2007, 11:49:30
Noi mergem la el.

si cate sedinte veti face? nu e cam mult 20/sedinta???
daca faci maxim 10 sedinte nu mi se pare mult dar in cazul meu...eu vreau sa fac vreo 2 luni lectii de dans. imi place mult sa dansez si in loc sa merg la sala as prefera dans...

Ruby
26.05.2007, 14:03:59
cine mai face cursuri de dans?

adinac_ro
29.05.2007, 14:12:36
Eu am facut cu el si au fost suficiente 2 sedinte.In prima sedinta am invatat tehnic si spre final am dansat si pe muzica, iar in a 2 sedinta am legat toate miscarile care le-am invatat in prima sedinta.Noi am fost multumiti, am invatat ceva esential pt noi, nu eram priceputi deloc, iar invitatii au fost placut surprinsi.
Noi o sedinta am facut-o in tudor in sala de dans, iar a 2 la noi in sufragerie.
EU m-am hot sa continui dansurile .Inca nu am sunat sa vad cand incepe noua serie , dar dupa concediu ma bag.Ca de aerobic m-am plictisit.

drika
29.05.2007, 15:47:01
Eu am facut cu el si au fost suficiente 2 sedinte.In prima sedinta am invatat tehnic si spre final am dansat si pe muzica, iar in a 2 sedinta am legat toate miscarile care le-am invatat in prima sedinta.Noi am fost multumiti, am invatat ceva esential pt noi, nu eram priceputi deloc, iar invitatii au fost placut surprinsi.
Noi o sedinta am facut-o in tudor in sala de dans, iar a 2 la noi in sufragerie.
EU m-am hot sa continui dansurile .Inca nu am sunat sa vad cand incepe noua serie , dar dupa concediu ma bag.Ca de aerobic m-am plictisit.
cu cine ai facut tu??? 20 ron sedinta de persoana?

adinac_ro
30.05.2007, 18:55:04
cu cine ai facut tu??? 20 ron sedinta de persoana?

Am facut cu tipul din tudor.Sedinta de 2 pers costa 20 ron, am inteles ca daca sunt 4 pers cere 30 ron ( dar nu garantez) .O sedinta are 60 minute aproximativ.Nu aveti nevoie de multe sedinte.De ex noi nu stiam vals, dar ne placea si eram deschisi sa invatam si au fost suficiente 2 sedinte.

drika
30.05.2007, 20:34:18
Am facut cu tipul din tudor.Sedinta de 2 pers costa 20 ron, am inteles ca daca sunt 4 pers cere 30 ron ( dar nu garantez) .O sedinta are 60 minute aproximativ.Nu aveti nevoie de multe sedinte.De ex noi nu stiam vals, dar ne placea si eram deschisi sa invatam si au fost suficiente 2 sedinte.
da-mi pe privat un nr de telefon....e misto ca e 20 auzisem numai preturi barosaneo:-)

CataAna
02.06.2007, 13:58:38

Trimite-mi te rog si mie nr si numele tipului. Numai 2 zile avem si noi la dispozitie...:-SS

ioana_taranu
02.06.2007, 15:34:47

Te rog din suflet, vreau si eu nr de tel. Desi stiu sa dansez vals (el nu stie), am un vals destul de greu de inceput si am nevoie neaparata de cineva sa gandeasca coregrafia.

monicadominte
02.06.2007, 23:59:35
buna! Te rog mult, daca esti draguta, sa imi dai si mie nr de telefon al prof de dans...maine ma intalnesc cu cineva si imi face o oferta, si in cazul in care nu imi convine, sa am si nr acestui domn din tudor ca o rezerva. Multumesc mult

Simona06
03.06.2007, 00:28:07
Fetelor..asta e tel instructorului din Tudor: 8 0 5 3 4 5,cu 0 7 4 5 in fata.

Simona06
03.06.2007, 00:31:15
buna! Te rog mult, daca esti draguta, sa imi dai si mie nr de telefon al prof de dans...maine ma intalnesc cu cineva si imi face o oferta, si in cazul in care nu imi convine, sa am si nr acestui domn din tudor ca o rezerva. Multumesc mult
Te cununi la manastirea Cetatuia?Ai ceva cunostinte pe acolo sau ai dat ceva bani?Din cate stiu nu prea se fac nunti la manastiri..adica se fac dar mai greu si doar pt cei"curati",adica pt mirii ce n-au "pacatuit "inainte de nunta.La tine cum e?Cum ai reusit?Ca si eu mi-as dori undeva pe la o manastire..

CataAna
03.06.2007, 01:01:40
Fetelor..asta e tel instructorului din Tudor: 8 0 5 3 4 5,cu 0 7 4 5 in fata.

Cum il cheama pe domnul instructor de dans?

monicadominte
03.06.2007, 12:47:30
Te cununi la manastirea Cetatuia?Ai ceva cunostinte pe acolo sau ai dat ceva bani?Din cate stiu nu prea se fac nunti la manastiri..adica se fac dar mai greu si doar pt cei"curati",adica pt mirii ce n-au "pacatuit "inainte de nunta.La tine cum e?Cum ai reusit?Ca si eu mi-as dori undeva pe la o manastire..

Voi corecta imediat...nu ma cunun acolo, as fi vrut , dar nu s a putut din pacate...:(

adinac_ro
03.06.2007, 12:51:43
Voi corecta imediat...nu ma cunun acolo, as fi vrut , dar nu s a putut din pacate...:(

Nu e asa restrictie la manastiri.Poate doar unele care au ceva conditii mai stricte.De ex am vazut eu la manastire la Golia casatorii.Plus un var al meu la a 2 casatorie s-a dus la manastire la bistrita -neamt si a fost la fel de bine primit ca oriunde.

alibd
18.06.2007, 21:09:00
Fetele, ieri seara am inceput sedintele de dans. ;-) Am invatat vals, tango si salsa... Toate bune si frumoase pana la salsa...nu ies pasii deloc. Oricum, vom mai merge la cateva ore, sa invatam bine valsul.

CataAna
19.06.2007, 11:48:39
Fetele, ieri seara am inceput sedintele de dans. ;-) Am invatat vals, tango si salsa... Toate bune si frumoase pana la salsa...nu ies pasii deloc. Oricum, vom mai merge la cateva ore, sa invatam bine valsul.

Bravo! =D> O sa iasa si salsa pana la urma, exersati in fiecare zi:*
Unde faceti cursurile, la nenea ala din Tudor?
Am vrea si noi sa facem, dar al meu ajunge abia pe 5 iulie, deci am avea doar 2 zile la dispozitie... offff

alibd
19.06.2007, 11:51:46
Bravo! =D> O sa iasa si salsa pana la urma, exersati in fiecare zi:*
Unde faceti cursurile, la nenea ala din Tudor?
Am vrea si noi sa facem, dar al meu ajunge abia pe 5 iulie, deci am avea doar 2 zile la dispozitie... offff

Da, la nenea din Tudor. Eu cred ca intr-o sedinta puteti invata valsul, ca nu sunt grei pasii. Si apoi, mai puteti exersa voi acasa. Noi cam asa vom proceda.

adinac_ro
19.06.2007, 12:53:33
Salsa si tango le faceti tot in particular cu nenea? Eu de ex vreau sa ma inscriu la dansuri si...daca stie cineva mai multe detalii.Multumesc

alibd
19.06.2007, 13:03:07
Salsa si tango le faceti tot in particular cu nenea? Eu de ex vreau sa ma inscriu la dansuri si...daca stie cineva mai multe detalii.Multumesc

Da, tot la nenea din Tudor. Pasii de tango ni i-a aratat din proprie initiativa. In ce priveste salsa, noi am vrut sa invatam un dans latino care se poate dansa in doi, dar nu stiam cum se numeste, iar nenea ne-a aratat salsa. Mai trebuie exersat, oricum. Poate data viitoare ne arata niste populara. Se ocupa oare cu asa ceva? :-\

CataAna
19.06.2007, 13:17:27
Da, tot la nenea din Tudor. Pasii de tango ni i-a aratat din proprie initiativa. In ce priveste salsa, noi am vrut sa invatam un dans latino care se poate dansa in doi, dar nu stiam cum se numeste, iar nenea ne-a aratat salsa. Mai trebuie exersat, oricum. Poate data viitoare ne arata niste populara. Se ocupa oare cu asa ceva? :-\

Cum il cheama pe nenea asta, stie cineva? Vreau s-o rog pe maica-mea sa-l sune sa ne programeze si pe noi...

alibd
19.06.2007, 13:20:19
Cum il cheama pe nenea asta, stie cineva? Vreau s-o rog pe maica-mea sa-l sune sa ne programeze si pe noi...

Paduraru Emilian.

CataAna
19.06.2007, 13:26:34
Paduraru Emilian.

Merci mult!:*

alibd
19.06.2007, 13:27:58
Merci mult!:*

Cu drag oricand! :*

Juliette
23.06.2007, 19:40:12
Cu salsa au fost probleme si la mine :)) . Ma gandeam k ma bate pana la urma, dar e un tip f calm si mi-a mai aratat de cateva ori... ;)) Ne-a invatat si populara. Si am mai intalnit o miresica de pe forum acolo, parca Madalina o cheama :)
Suntem f multumiti de instructor, e super de treaba si va invata ce dansuri vreti voi. Eu acum vreau pe langa vals si un tango argentinian ;-) .

alibd
23.06.2007, 22:10:10
Cu salsa au fost probleme si la mine :)) . Ma gandeam k ma bate pana la urma, dar e un tip f calm si mi-a mai aratat de cateva ori... ;)) Ne-a invatat si populara. Si am mai intalnit o miresica de pe forum acolo, parca Madalina o cheama :)
Suntem f multumiti de instructor, e super de treaba si va invata ce dansuri vreti voi. Eu acum vreau pe langa vals si un tango argentinian ;-) .

Sper sa ne iasa si noua salsa pana la urma...8-| Populara vrem sa ii propunem si noi data urmatoare cand mergem, adica maine.:)

roxxy
17.07.2007, 23:26:08
buna seara fetelor
va salut pe toate.................cele care ati avut deja nunta va felicit si Casa de Piatra.....cele care urmeaza....bafta si haideti sa ne sfatuim....eu sunt cam in intarziere am nunta pe 1 sept 2007 si abia acum am inceput sa ma ocup de nunta. Va rog miresici din tara si din Braila sa ma ajutati ....

va pupacesc si o seara placuta

mihaela_2006
17.07.2007, 23:30:47
bine ai venit, roxy. Cu siguranta vei reusi sa-ti planifici nunta, daca esti calma si nu intri in panica. Cel mai urgent lucru sunt invitatiile!
La ce restaurant ai nunta?

roxxy
17.07.2007, 23:35:37
multumesc
invitatiile sunt facute deja le impart
verighetele sunt cumoparate........biserica , restaurantul sunt ok......am un prieten care se ocupa si cu muzica si filmari si poze....all inclusive....si am rezolvat si cu asta......trebuie sa-mi caut o firma de catering......as fi vrut si artificii......si in rest mai am de facut cumparaturile ....rochie....( de unde ti-ai luat-o)....costum, bauturi...etc

mihaela_2006
17.07.2007, 23:38:36
eu mi-am luat rochita de la Noela Style, la piata mare in statia de tramvai.
Daca mai citesti pe aici sunt sigura ca vei gasi informatiile care-ti trebuiesc.
Si eu am avut initial aceeasi biserica ca si tine, dar apoi am schimbat-o, ptr ca nu mi-a mai placut acolo.

roxxy
17.07.2007, 23:45:18
aha ok
mersik

mihaela_2006
18.07.2007, 00:11:50
aici gasesti informatii despre agentiile de decoratiuni
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2475&page=3

elena_i
19.07.2007, 18:26:54
aha ok
mersik

stai asa ca nu am inteles ,unde faci nunta la braila sau la bucuresti?

radumonalisse
23.08.2007, 21:33:38
Paduraru Emilian.
Poti , te rog sa dai mai multe detalii? Un nr. de telefon, un program....Multumesc.

Juliette
25.08.2007, 13:31:17
Un nr de tel gasesti dk te uiti la mesajele mai din urma, la acest topic, iar programul il stabilesti direct cu Emy. In general, el face orele de dans dupa-amiaza, incepand cu ora 16, pana seara tarziu (ultima pereche o avea intre 22-23). Nu face ore duminica, iar sambata vine, doar daca nu e plecat (de cele mai multe ori e plecat in week-end).

alibd
25.08.2007, 15:32:13
Poti , te rog sa dai mai multe detalii? Un nr. de telefon, un program....Multumesc.

Uite ca te-a lamurit Juliette. ;-) Multa bafta!

radumonalisse
28.08.2007, 12:48:30
Va multumesc mult fetelor !

Juliette
18.09.2007, 21:58:41
Mai face cineva cursuri de dans? Gata, s-a lasat toata lumea? Noi vrem sa mai mergem sa mai invatam cate ceva, chiar daca am trecut de nunta. \:D/

tucafamily
19.09.2007, 10:15:31
Si noi si noi!!!! Vrem sa facem si dupa nunta. pup iuly!

Juliette
19.09.2007, 15:14:39
Copilut, sper sa reusesc sa vin sa te vad la biserica daca nu ne mai vedem pana atunci... Pup!>:D<

tucafamily
21.09.2007, 09:16:21
hi hi;)), mi-ar face mare placere! PUUUP

dioana82
08.10.2007, 10:32:09
Buna!

Am folosit numarul postat de voi pe site si am ajuns si eu la cursurile de dans. :madlaugh: Si am descoperit ca mai facusem cu domnul Paduraru niste cursuri de grup acu' vreo 2 ani, dar nu aveam nici un numar de telefon...
Ma rog, prima ora a fost super...invatam valsul nostru de incept, si imi place ce am invatat deja...Abia astept si urmatoarea ora, si seara nunti...acum nu am in cap decat 1,2,3...:rockon: I love dancing.....

alibd
08.10.2007, 11:40:47
Buna!

Am folosit numarul postat de voi pe site si am ajuns si eu la cursurile de dans. :madlaugh: Si am descoperit ca mai facusem cu domnul Paduraru niste cursuri de grup acu' vreo 2 ani, dar nu aveam nici un numar de telefon...
Ma rog, prima ora a fost super...invatam valsul nostru de incept, si imi place ce am invatat deja...Abia astept si urmatoarea ora, si seara nunti...acum nu am in cap decat 1,2,3...:rockon: I love dancing.....

:)) :)) :)) Cam asa eram si noi. Oricum, domnul Paduraru e un tip tare dragut, cu o rabdare de fier. Imposibil sa nu iasa ceva bun de acolo. Multa bafta! aaaaa.... si aveti grija cu efortul depus la dans, ca eu am facut intindere la picior, cu doar cateva zile inainte de nunta.8-}

dioana82
08.10.2007, 13:17:04
:)) :)) :)) Cam asa eram si noi. Oricum, domnul Paduraru e un tip tare dragut, cu o rabdare de fier. Imposibil sa nu iasa ceva bun de acolo. Multa bafta! aaaaa.... si aveti grija cu efortul depus la dans, ca eu am facut intindere la picior, cu doar cateva zile inainte de nunta.8-}

Multumesc Alibd >:D< . Chiar la chestia cu accident inainte de nunta nu m-am gandit (sunt prea incantata ca sa mai fiu pesimista). O sa am mai multa grija, chiar daca insist la dans sa merg cu tocuri...sa ma obisnuiesc. Eu de obicei nu port tocuri decat foarte rar (cred ca mama are cosmaruri cu mine in rochie de mireasa si cu adidasi :D ) si de aia, vreau sa fiu pregatita de dans pe tocuri...numai sa-mi gasesc pantofi cu toc mai micut..:hm:

dioana82
08.10.2007, 13:18:14

Chiar, cum a iesit valsul vostru?

alibd
08.10.2007, 14:47:45
Chiar, cum a iesit valsul vostru?

A iesit neasteptat de bine. Aveam mari emotii cu sotu, ca el are mai multe picioare stangi in materie de dans, nu numai 2. Si aveam si mai meri emotii pentru ca nu mai repetasem inainte, din cauza piciorului. Insa, a fost surprinzator de bine si ma uit cu placere pe inregistrare la acel moment.
Am avut fusta ampla, iar domnul Paduraru era ingrijorat in privinta asta, gandindu-se ca ma va impiedica la dans. Nu am avut nici un fel de problema.
Multa bafta si tie! Sunt convinsa ca va fi bine! Iar daca va veti face si o coregrafie pentru vals, sa-l personalizati intr-un fel...cred ca vor fi multi impresionati.;-)

Juliette
09.10.2007, 13:38:20
Da, si noi am avut ceva probl cu rochia si... voalul. Cu o zi inainte de nunta am renuntat la niste intoarceri pe sub mana...

tucafamily
28.10.2007, 10:11:46
Si la noi a iesit dansul bine ....cel putin invitatii nostri au fost foarte incantati. Tocmai din cauza valsului, pt. ca vroiam sa iasa bine, am decis sa-mi fac si o fustita scurta in care m-am schimbat la vals si am ramas cu ea toata noaptea. Inca nu am primit dvd-ul dar abea astept sa vad cum a iesit. Meritul bineinteles e tot al domnului Emil

alibd
28.10.2007, 10:13:50
Si la noi a iesit dansul bine ....cel putin invitatii nostri au fost foarte incantati. Tocmai din cauza valsului, pt. ca vroiam sa iasa bine, am decis sa-mi fac si o fustita scurta in care m-am schimbat la vals si am ramas cu ea toata noaptea. Inca nu am primit dvd-ul dar abea astept sa vad cum a iesit. Meritul bineinteles e tot al domnului Emil

Felicitari si casa de piatra! <:-P Abia astept pozicile!

tucafamily
28.10.2007, 10:49:56
le gasesti in album....cateva , pt. ca atatea am momentan

Crisss
23.11.2007, 23:04:54
Fetelor,

as dori si eu nr de tel pe pm. mersi f mult

Crisss
23.11.2007, 23:12:01

buna! asa e si la mine eu le mai am un pic cu populara, dar el...........
imi poti trimite si mie un nr de tel unde ai facut si cu cine
ms pupici

moonlightblue
24.01.2008, 10:48:18
tucafamily te rog mult trimite-mi si mie pe pm informatii despre invitatul tau surpriza. sper sa-mi vezi mesajul. n-am stiut unde sa postez. te rog mult si iti multumesc.

dannette
24.01.2008, 12:57:19
Oare de cate sedinte e nevoie ca sa ne descurcam cu valsul si sa invatam si cateva secrete de populara sau mai stiu eu ce...?
Mai avem aproape o luna pana la nunta si nu ne-am hotarat nici la melodie :-s
Fetele care ati luat lectii de la Dl Paduraru, credeti ca mai e vreo sansa sa se prinda si de noi ceva?;))

adynutzaa
24.01.2008, 15:13:04
In cate ore credeti ca am putea sa invatam si noi un vals? Oare 2 ore private ar ajunge ? Noi venim in tara doar cu cateva zile inainte de nunta, nunta o s-o avem in iasi, dar noi nu stam in iasi, deci o sa fie cam balamuc. Oricum daca nu o sa fie blues-ul cu care incep nunta in loc de vals :D (macar pt asta stiu deja ce melodie imi place)

Yonika
24.01.2008, 16:33:05
Poti sa imi trimiti sau sa pui aici dansul de deschidere? banuiesc ca pana acum ai primit filmuletul, nu? Te rog!^:)^
Merci!>:D<

alibd
24.01.2008, 18:58:00
Oare de cate sedinte e nevoie ca sa ne descurcam cu valsul si sa invatam si cateva secrete de populara sau mai stiu eu ce...?
Mai avem aproape o luna pana la nunta si nu ne-am hotarat nici la melodie :-s
Fetele care ati luat lectii de la Dl Paduraru, credeti ca mai e vreo sansa sa se prinda si de noi ceva?;))

Eu cred ca da. Cam cu atat timp inainte am fost si noi. Am mers cam la 3-4 sedinte si a fost totul ok. Important e sa mai exersati si voi acasa si sa nu va stresati prea tare. Multa bafta!:)

CataAna
25.01.2008, 11:58:15
In cate ore credeti ca am putea sa invatam si noi un vals? Oare 2 ore private ar ajunge ? Noi venim in tara doar cu cateva zile inainte de nunta, nunta o s-o avem in iasi, dar noi nu stam in iasi, deci o sa fie cam balamuc. Oricum daca nu o sa fie blues-ul cu care incep nunta in loc de vals :D (macar pt asta stiu deja ce melodie imi place)

Noi am invatat valsul joi si vineri, iar sambata am avut nunta. Cate 2 ore in fiecare zi. Dl Paduraru a fost super de treaba si rabdator si eu zic ca a facut treaba buna pana la urma;))
Vorbiti cu el din timp ca sa va programati. Daca nu vreti ceva sofisticat, 2 ore ar fi suficiente.

dannette
25.01.2008, 12:33:34
Multumesc! M-am mai linistit...
Saptamana viitoare il sun sa ne programeze

luciand
13.02.2008, 09:01:34
Buna!

vreau si eu nr lui domnu paduraru.

multumesc anticipat

elara
13.02.2008, 12:04:34
nunarul instructorului este 58 05 345, cu 0 7 4 in fata

Uite aici.>:D<

irinaBride
26.02.2008, 09:39:10
super... si noi vroiam sa in vatam dansuri

vanessa80
27.02.2008, 14:25:16
Buna fetelor, eu am fost la cursuri de dans anul trecut la casa studentilor, a fost fain, dar ca sa zici ca ai invatat ceva trebuia sa faci si cursul pt avansati( noi nu l-am mai facut). Cursul pt incepatori a durat 5 sapt, dar multe sedinte s-au amanat, asa ca am facut multe drumuri degeaba. Noi vrem sa mergem la colini. Am auzit ca e mai fain. Daca aveti informatii, spunti-mi, va rog.:*

annabella28
12.03.2008, 20:26:55
Buna, miresicilor!
Am si eu o intrebare: D-nul Emi Paduraru face cumva cursuri de dans in Tudor, la sala mica de sport? Eu am facut antrenament cu cineva care parca asa il chema dar nu mai stiu daca e el...Trebuie sa ne apucam si noi de dansurile pt nunta, nu de alta dar diferenta intre mine si viitorul sot in ceea ce priveste dansul e...enorma...
Astept ceva raspunsuri din partea voastra!
O seara buna!
Annabella

alibd
13.03.2008, 10:25:07
Buna, miresicilor!
Am si eu o intrebare: D-nul Emi Paduraru face cumva cursuri de dans in Tudor, la sala mica de sport? Eu am facut antrenament cu cineva care parca asa il chema dar nu mai stiu daca e el...Trebuie sa ne apucam si noi de dansurile pt nunta, nu de alta dar diferenta intre mine si viitorul sot in ceea ce priveste dansul e...enorma...
Astept ceva raspunsuri din partea voastra!
O seara buna!
Annabella

Da, in Tudor face intalnirile, intr-o sala de sport. Probabil ca este vorba despre aceeasi persoana.

vanessa80
14.03.2008, 08:37:36
Cursuri de dans se mai fac la Colini, langa sediul alliantz tiriac. E fainut. Se fac marti, vineri si sambata. E 38 ron abonam / luna.

aranya
01.04.2008, 20:57:23
vi se alatura inca o miresica care nu stie sa danseze;))
am nunta in octombrie pe 25 si vin in tara pe la inceputul lui octombrie.ce ziceti,ca sa invat valsul si cativa pasi de populara e de ajuns 2 saptamani?
cam cat ia instructorul paduraru pe sedinta?

ceatza05
01.04.2008, 22:37:14
vi se alatura inca o miresica care nu stie sa danseze;))
am nunta in octombrie pe 25 si vin in tara pe la inceputul lui octombrie.ce ziceti,ca sa invat valsul si cativa pasi de populara e de ajuns 2 saptamani?
cam cat ia instructorul paduraru pe sedinta?

30 RON/sedinta/cuplu. 1 sedinta=1 ora

aranya
01.04.2008, 23:41:53
mersi ^:)^ de abia astept cand am sa vin in tara sa incep cursurile de dans.sper sa se prinda ceva de miresicu meu;))
pe sub rochia mea nu se va vedea daca gresesc dar el....saracutu#-o

ado_79
20.06.2008, 22:35:10
mersi ^:)^ de abia astept cand am sa vin in tara sa incep cursurile de dans.sper sa se prinda ceva de miresicu meu;))
pe sub rochia mea nu se va vedea daca gresesc dar el....saracutu#-o

deci pana la urma...unde invatzam sa dansam?:)

poessys
21.06.2008, 11:59:08
deci pana la urma...unde invatzam sa dansam?:)
Poti invata in multe locuri sa dansezi, depinde ce vrei sa dansezi. Noi am luat o singura ora de vals si a fost suficient. Am facut cu un instructor pe nume EMI. Am fost foarte multumiti. Se si deplaseaza daca vrei, cu tot cu sculele lui. Este 30 RON/sedinta (adica o ora).
Daca vrei numarul, da mesaj pe privat.:*

Ioana_P
26.06.2008, 23:23:47
Noi am facut 3 sedinte cu Razvan Manole (are o sala de dans undeva pe langa Romanian International Bank).

Eu zic ca ne-am descurcat la vals, desi cu atatea emotii :).

Oricum, tipul este un pofesionist si are foarte multa rabdare. Ne-a facut exact coregrafia pe melodia aleasa de noi.
Am platit 50 RON sedinta.

Daca vrei, iti trimit pe privat numarul lui.

elara
05.07.2008, 01:51:41
Fetelor, maine termin toate pregatirile pt ca ma marit. S-ar putea sa mai scriu multumiri si pe la alte subiecte...dar ... va multumesc pt informatii, ajutor si sustinere. Acest site m-a ajutat mai mult decat orice alt mod de informare, voi m-ati ajutat mai mult decat pot spune. Asa ca multumesc inca o data voua si ...pt ca suntem la acest subiect lui Emi..pt ca a facut minuni cu noi ^:)^

Succes in continuare si multi pupici :*:*:*

micky
06.07.2008, 19:19:12
Fetelor, maine termin toate pregatirile pt ca ma marit. S-ar putea sa mai scriu multumiri si pe la alte subiecte...dar ... va multumesc pt informatii, ajutor si sustinere. Acest site m-a ajutat mai mult decat orice alt mod de informare, voi m-ati ajutat mai mult decat pot spune. Asa ca multumesc inca o data voua si ...pt ca suntem la acest subiect lui Emi..pt ca a facut minuni cu noi ^:)^

Succes in continuare si multi pupici :*:*:*

elara iti doresc casa de piatra si multa multa fericire>:D<si noi am facut cursurile de dans tot cu emi si am fost foarte multumiti:)>-

madalinapetriman
07.07.2008, 18:53:36
Poti invata in multe locuri sa dansezi, depinde ce vrei sa dansezi. Noi am luat o singura ora de vals si a fost suficient. Am facut cu un instructor pe nume EMI. Am fost foarte multumiti. Se si deplaseaza daca vrei, cu tot cu sculele lui. Este 30 RON/sedinta (adica o ora).
Daca vrei numarul, da mesaj pe privat.:*
Salutare!!Vreau si eu pls numarul lui EMI.[-o<dar nu pot sa trimit msj pe privat..inca:(..ms mult de tot

lorelay4781
07.07.2008, 22:35:34
Salutare!!Vreau si eu pls numarul lui EMI.[-o<dar nu pot sa trimit msj pe privat..inca:(..ms mult de tot

0 7 4 5 . 8 0 5 . 3 4 5

poessys
08.07.2008, 09:52:32
vad ca a postat cineva numarul. Il suni si ii spui ce doresti si stabiliti o intalnire. E supeer tipul! Stie ce face. Bafta multa

elara
09.07.2008, 07:15:28
elara iti doresc casa de piatra si multa multa fericire>:D<si noi am facut cursurile de dans tot cu emi si am fost foarte multumiti:)>-
Multumesc mult.
Am avut o nunta de vis. Si acum am momente cand imi amintesc cate ceva din nunta si zambesc. Doresc din toate inima tuturor sa aiba o nunta exact asa cum au visat ca si mine.:*
In ceea ce-l priveste pe Emi...a iesit un super prim dans cu toate cele de la artificii pe ring la petale de flori, jocuri de lumini, fum si lasere si cel mai important .... toti invitatii, dar mai ales parintii si prietenii au aplaudat tot dansul si mamele au lacrimat profund...;))... ele nu stiau ca luam lectii de dans si ne stiau (cel putin pe sotul meu) complet cu 2 picioare stangi ;))
Iar la Emi ... ne vom mai duce chiar daca a trecut nunta.
E un super om!

micky
09.07.2008, 18:28:11
Multumesc mult.
Am avut o nunta de vis. Si acum am momente cand imi amintesc cate ceva din nunta si zambesc. Doresc din toate inima tuturor sa aiba o nunta exact asa cum au visat ca si mine.:*
In ceea ce-l priveste pe Emi...a iesit un super prim dans cu toate cele de la artificii pe ring la petale de flori, jocuri de lumini, fum si lasere si cel mai important .... toti invitatii, dar mai ales parintii si prietenii au aplaudat tot dansul si mamele au lacrimat profund...;))... ele nu stiau ca luam lectii de dans si ne stiau (cel putin pe sotul meu) complet cu 2 picioare stangi ;))
Iar la Emi ... ne vom mai duce chiar daca a trecut nunta.
E un super om!

apropo acum ca vb de primul dans mi-am adus aminte ca toata sala se uita la noi si noi dansam(sotul chiar isi numara pasii ca sa nu greseasca=))) si spre final de atatea emotii ne-am si incurcat:D....puiu meu de la 3 pasi a redus la 2 si normal ca nu mai iesea nimic;))

madalinapetriman
11.07.2008, 12:53:12
vad ca a postat cineva numarul. Il suni si ii spui ce doresti si stabiliti o intalnire. E supeer tipul! Stie ce face. Bafta multa

Va multumesc mult de tot fetelor>:D<Bafta multa

ancutzelu
11.07.2008, 20:56:50
cam cat dureaza sa inveti un dans pe o melodie aleasa?

elara
12.07.2008, 01:08:43
Noi am fost de 5 ori, deci in mare cam 5 ore. Dar Emi nu ne-a facut o coregrafie in mod special, ci ne-a invatat pasii de dans astfel incat sa putem noi sa ducem melodia la bun sfarsit fara a avea stresul de a uita coregrafia. Am avut noi o melodie, el ne-a sugerat inceputul si sfarsitul si inca vreo cateva inflorituri prin punctele esentiale ;-)...si a iesit super \:D/

alibd
12.07.2008, 12:41:18

Depinde si de miri, cat de receptivi sunt. In principiu, se invata repede, ca nu e complicat deloc.;-) Mai puteti exersa si voi acasa, dupa ce ati invatat pasii.

MachuPicchu
12.07.2008, 12:46:25
noi pana in momentul asta avem vreo 9-10 sedinte (am pierdut numaratoarea) si pana la nunta o sa mai facem vreo 2 ... noi avem tango european cu cativa pasi de tango argentinian, avem o coregrafie destul de complexa

alibd
12.07.2008, 12:49:29
noi pana in momentul asta avem vreo 9-10 sedinte (am pierdut numaratoarea) si pana la nunta o sa mai facem vreo 2 ... noi avem tango european cu cativa pasi de tango argentinian, avem o coregrafie destul de complexa

=D>=D>=D> Sa iasa asa cum va doriti!

geany_m
12.07.2008, 13:14:08
Eu nu cred ca o sa ma complic asa de mult...:D ca suntem amandoi paraleli....de-am reusi sa dansam macar clasicul vals! #:-S O sa luam si noi lectii, dar mai aproape de nunta, prin primavara...

byabeatrice
28.07.2008, 15:04:29
Cam cu cat inainte ati inceput orele de dans???

annabella28
29.07.2008, 16:26:42
Cam cu cat inainte ati inceput orele de dans???
cu cat mai repede cu atat mai bine...noi am inceput din iulie deci vor fi 2 luni jumatate pentru ca viitorul meu sot nu a dansat niciodata nimic asa ca trebuie luat din timp...oricum avem doua dansuri vals vienez si cha-cha deci e un pic de munca...

byabeatrice
31.07.2008, 16:51:05
cu cat mai repede cu atat mai bine...noi am inceput din iulie deci vor fi 2 luni jumatate pentru ca viitorul meu sot nu a dansat niciodata nimic asa ca trebuie luat din timp...oricum avem doua dansuri vals vienez si cha-cha deci e un pic de munca...
Unde mergeti voi...si cat va costa?

mihaela_pascu
08.08.2008, 14:54:38
Cred ca am sa apelez si eu, dar mai mult pt viitorul meu sot! Nu prea straluceste la partea asta, si de ce nu, va fi distractiv pt noi! Si pe langa asta vom invata o coregrafie pe care eu singura nu o pot concepe acasa.

Yonika
15.08.2008, 18:30:06
Fetelor, care ma poate ajuta si pe mine cu un nr de tel al unui instructor de dans? Vreau sa fac doar vreo ora-doua pt dansul de deschidere!
va multumesc mult!

alibd
15.08.2008, 23:03:40
Fetelor, care ma poate ajuta si pe mine cu un nr de tel al unui instructor de dans? Vreau sa fac doar vreo ora-doua pt dansul de deschidere!
va multumesc mult!

Ti-am trimis PM.

Multa bafta! >:D<

Yonika
19.08.2008, 12:14:34
Ti-am trimis PM.

Da, merci tare mult!>:D< Am si vb si a ramas sa ne vedem in sapt dinainte de nunta de 2 ori!^:)^ :*

AnaMariaCristache
02.09.2008, 12:43:14
Buna, miresici!
Am si eu o intrebare pentru cele din Iasi...
Unde stiti de niste cursuri de dans (pt nunta in special) ?
Desi stau aici de ceva vreme, marturisesc cu rusine ca nu prea stiu unde as putea gasi....
Visez la o coreografie frumoasa pt primul nostru dans, dar si niste lectii pt a ne ''dezmorti '' putin si la alte stiluri!
Va multumesc anticipat pentru raspuns!

AnaMariaCristache
03.09.2008, 11:32:03
Nimeni? Nici macar o idee? :-s

ungrasmic
03.09.2008, 12:30:50
Nimeni? Nici macar o idee? :-s
Este topic la servicii si furnizori despre cursuri de dans, gasesti acolo mai multe informatii. Eu am facut cateva ore doar pt vaslul miresei cu Emi Paduraru, o sa vezi ca mai multe miresici au facut cu el si au fost multumite.:)>-

AnaMariaCristache
03.09.2008, 17:21:32
Este topic la servicii si furnizori despre cursuri de dans, gasesti acolo mai multe informatii. Eu am facut cateva ore doar pt vaslul miresei cu Emi Paduraru, o sa vezi ca mai multe miresici au facut cu el si au fost multumite.:)>-

Mersi mult de tot! :*

irinav
09.09.2008, 18:47:31
Ti-am trimis PM.

Poti sa-mi trimiti si mie un PM cu nr de tel al coregrafului si unde-l pot gasi, si bineintels daca vrei sa-mi spui si pretul pe o sedinta, as fi tare recunoscatoare. Multumesc!

siana
12.09.2008, 22:24:03
fetelor, cat costa o sedinta de dans cu un atrenor personal??

Limona
13.09.2008, 22:58:30
Dansul de deschidere a fost momentul cu cele mai multe emotii...#:-S .Nu cred ca o sa uitam prea curand emotiile prin care am trecut...;)) . Acesta a fost dansul nostru http://www.youtube.com/watch?v=GW51pgfElcw , filmuletul este de la jumatea dansului si este facut de nasul nostru. Nu am crezut niciodata ca sa o am atatea emotii...cand am vazut ca lumea se ridicase in picioare, aplauda, faceau poze..filmau...:O ...si cel mai tare a fost ca mi-a ramas tocul agatat prin rochie...si ca sa-l eliberez am inceput sa fac miscari noi...pe care mirele meu nu le stia...si imi soptea...."ce faci...lasa ca e bine" ;)) .

Orele le-am luat cu domnul Emi Paduraru...care este un super om.

Tinand cont ca noi nu avem ureche muzicala...dar deloc...eu zic ca profu a facut o treaba buna cu noi.

Iar la nunta...pt prima data am reusit si eu sa dansez populara.

Noi nu avem cuvinte de multumire, caci pe noi ne-a ajutat fff mult...si toata lumea intreba..."dar de cand stiu ei sa danseze" ...caci inainte de cursuri #-o ...jale .

iulika
16.09.2008, 12:19:54
Ti-am trimis PM.

Alibd, te rog mult sa-mi trimiti si mie nr de tel si ceva detalii despre acest instructor de dans, ca tare mi-ar prinde bine si mie o persoana care sa faca minuni. Multumesc

iulika
16.09.2008, 12:31:37
Fetelor,

Nicolle, te rog mult sa-mi dai si mie numarul de telefon al salii, pentru ca as vrea sa o vizitez si eu. Multumesc

angelfighter
16.09.2008, 21:25:40
Dansul de deschidere a fost momentul cu cele mai multe emotii...#:-S .Nu cred ca o sa uitam prea curand emotiile prin care am trecut...;)) . Acesta a fost dansul nostru http://www.youtube.com/watch?v=GW51pgfElcw , filmuletul este de la jumatea dansului si este facut de nasul nostru. Nu am crezut niciodata ca sa o am atatea emotii...cand am vazut ca lumea se ridicase in picioare, aplauda, faceau poze..filmau...:O ...si cel mai tare a fost ca mi-a ramas tocul agatat prin rochie...si ca sa-l eliberez am inceput sa fac miscari noi...pe care mirele meu nu le stia...si imi soptea...."ce faci...lasa ca e bine" ;)) .

Orele le-am luat cu domnul Emi Paduraru...care este un super om.

Tinand cont ca noi nu avem ureche muzicala...dar deloc...eu zic ca profu a facut o treaba buna cu noi.

Iar la nunta...pt prima data am reusit si eu sa dansez populara.

Noi nu avem cuvinte de multumire, caci pe noi ne-a ajutat fff mult...si toata lumea intreba..."dar de cand stiu ei sa danseze" ...caci inainte de cursuri #-o ...jale .
felicitari, va iesit super, te rog tare mult daca poti sa imi trimiti un pm cu nr de tel al acestui om poate face minuni si cu noi amandoi suntem "adevarate bombe" cu privire la dans. te-as ruga daca poti sa imi spui cu aproximatie si ce preturi are.
multumesc

Limona
16.09.2008, 21:59:47
felicitari, va iesit super, te rog tare mult daca poti sa imi trimiti un pm cu nr de tel al acestui om poate face minuni si cu noi amandoi suntem "adevarate bombe" cu privire la dans. te-as ruga daca poti sa imi spui cu aproximatie si ce preturi are.
multumesc

Ti-am trimis un mesaj cu toate detaliile, mult spor la pregatiri >:D< .

Milagros
16.09.2008, 22:05:42
Ti-am trimis un mesaj cu toate detaliile, mult spor la pregatiri >:D< .

Limo, te-am vazut la civila si ma holbam la tine cat de frumoasa si deosebita erai si mai ales la buchetul rosu. Cred ca si tu m-ai vazut das nu stiam de unde sa te iau. Ti-am facut si poze de la distanta asa de mult mi-ai placut. Bravo!

PS Eu eram la civila la varul meu

Limona
16.09.2008, 22:08:52
Limo, te-am vazut la civila si ma holbam la tine cat de frumoasa si deosebita erai si mai ales la buchetul rosu. Cred ca si tu m-ai vazut das nu stiam de unde sa te iau. Ti-am facut si poze de la distanta asa de mult mi-ai placut. Bravo!

PS Eu eram la civila la varul meu

Multumesc frumos...avem aceeasi slabiciune...buchetul de trandafiri rosii.

Si eu te-am vazut, si ti-am facut cu mana...dar am crezut ca nu m-ai observat...sau ca nu ma mai recunosti...si at nu am mai insistat...caci nu am vrut sa zica lumea ca am luat-o razna :)) .

Matzaluka
19.09.2008, 03:54:50
Foarte frumosi ati fost!!!=D> =D> =D>
Un filmulet cu valsul nu ai...:Dca am vazut in filmulet ca dupa tango a urmat valsul...Noi astazi avem prima sedinta de vals cu Dl. Paduraru si am niste emotii...:-SS . Viitorul sot le mai are cu dansul (sau asa se lauda)...eu insa recunosc ca nu. Si aceeasi problema o am si eu - cu populara. Tu ai luat cateva lectii de dans si pt ritmurile de populara...sau a fost totul natural, pe parcursul nuntii?
Din nou felicitari pentru momentul deosebit pe care l-ati creat! Superb!

Limona
19.09.2008, 12:05:11
Foarte frumosi ati fost!!!=D> =D> =D>
Un filmulet cu valsul nu ai...:Dca am vazut in filmulet ca dupa tango a urmat valsul...Noi astazi avem prima sedinta de vals cu Dl. Paduraru si am niste emotii...:-SS . Viitorul sot le mai are cu dansul (sau asa se lauda)...eu insa recunosc ca nu. Si aceeasi problema o am si eu - cu populara. Tu ai luat cateva lectii de dans si pt ritmurile de populara...sau a fost totul natural, pe parcursul nuntii?
Din nou felicitari pentru momentul deosebit pe care l-ati creat! Superb!

Multumim frumos >:D< . Eu am toata filmarea, si inca nu am gasit un programel cu care sa tai filmul. Cel cu tangoul a fost filmat de nas. Dar stai linistita, domnul Paduraru iti va face o coregrafie deosebita si pt vals. Dupa noi a avut nunta niste prieteni si le-a facut o coregrafie f frumoasa :D . La lectiile in particular ultimele 10, 20 min erau dedicate muzicii populare caci eu eram varza....nu auzeam nici un ritm :-SS , nu pricepeam nimic din aceasta muzica. La nunta nu zic ca am dansat super populara, dar m-am descurcat onorabil, si nu mi-am calcat pe picioare partenerii, asa cum faceam inainte.

Multa bafta, si sunt sigura ca o sa aveti un dans minunat, caci altfel nu se poate cu domnul Padurariu :)>- .

irinav
19.09.2008, 12:11:15
Si eu incep luni cursurile cu D-nul Paduraru. Ma bucur cand aud numai laude la adresa lui, asta inseamna ca am ajuns pe manini bune. Asta dupa ce prima coregrafa a mea( o fosta colega de scoala...am predat pana cand am plecat la o firma de soft la lic de arta si am zis ca am si eu o "pila" acolo macar pt first dans) m-a lasat pt ca are tatal pe patul de moarte. I-am inteles durerea, asta a fost ghionionul meu. Dar acum sunt increzatoare avand in vedere ca noul coregraf aste unul f laudat :). Ma bucur pt alegerea facuta
Ps: si eu sunt varza la populara, si viitorul sot la fel. Sper sa scoata ceva de la noi :D

AnaMariaCristache
19.09.2008, 12:54:03
Fetelor, am ajuns si eu la dl Padurariu...numai ca prin telefon iar de vazut ne vedem sapt viit. Voiam sa va intreb si eu niste preturi ca sa-mi fac o idee si sa ma pregatesc corewspunzator... :D
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste tarife! PLsss! ^:)^

Pe langa asta ce fel de ''costumatie'' trebuie sa ai la sala...pantofi...haine...ceva anume?

Va multumesc anticipat pt raspunsuri!
O zi faina!

irinav
19.09.2008, 13:11:11
Fetelor, am ajuns si eu la dl Padurariu...numai ca prin telefon iar de vazut ne vedem sapt viit. Voiam sa va intreb si eu niste preturi ca sa-mi fac o idee si sa ma pregatesc corewspunzator... :D
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste tarife! PLsss! ^:)^

Pe langa asta ce fel de ''costumatie'' trebuie sa ai la sala...pantofi...haine...ceva anume?

Va multumesc anticipat pt raspunsuri!
O zi faina!

Ti-am scris in PM pretul. " Pe langa asta ce fel de ''costumatie'' trebuie sa ai la sala...pantofi...haine...ceva anume?" - asta nu stiu, dar m-ar interesa si pe mine. Poate ne lamuresc miresicile care au facut deja cursurile cu d-nul Padurariu.

AnaMariaCristache
19.09.2008, 13:13:30
Ti-am scris in PM pretul. " Pe langa asta ce fel de ''costumatie'' trebuie sa ai la sala...pantofi...haine...ceva anume?" - asta nu stiu, dar m-ar interesa si pe mine. Poate ne lamuresc miresicile care au facut deja cursurile cu d-nul Padurariu.

Asteptam......:-?
Mersi pt mesaj! Zi faina!
Apropo tu cand mergi?;-)

irinav
19.09.2008, 13:15:43
Asteptam......:-?
Mersi pt mesaj! Zi faina!
Apropo tu cand mergi?;-)

Luni la 18.00 prima sedinta. Tu?

AnaMariaCristache
19.09.2008, 13:18:19
Luni la 18.00 prima sedinta. Tu?

;;) Pe noi ne chemase luni la 17, dar i-am zis ca dupa 18 cand termina al meu serviciul, si asa mergem marti la 18... Astept parerile tale dupa prima sedinta ;)) Era cat pe ce sa ne intalnim!

irinav
19.09.2008, 13:20:35
;;) Pe noi ne chemase luni la 17, dar i-am zis ca dupa 18 cand termina al meu serviciul, si asa mergem marti la 18... Astept parerile tale dupa prima sedinta ;)) Era cat pe ce sa ne intalnim!
Da, cat pe ce :P. Pai probabil pt ca eram noi la 18. Inseamna ca lucreaza sigur numai cu un cuplu. Asta e bine. Am auzit care faceam cate 2-3 cupluri odata si in felul asta nu inveti destul.

AnaMariaCristache
19.09.2008, 13:28:19
E mai bine asa pe cuplu, crezi ca 4 picioare stangi nu sunt suficiente? :))

Da, cat pe ce :P. Pai probabil pt ca eram noi la 18. Inseamna ca lucreaza sigur numai cu un cuplu. Asta e bine. Am auzit care faceam cate 2-3 cupluri odata si in felul asta nu inveti destul.

irinav
19.09.2008, 13:34:22
E mai bine asa pe cuplu, crezi ca 4 picioare stangi nu sunt suficiente? :))
Ba eu cred ca sunt...prea suficiente :D

AnaMariaCristache
19.09.2008, 13:39:45
EXACT! =))=))=))

Ba eu cred ca sunt...prea suficiente :D

Limona
19.09.2008, 14:07:38
Pt cursuri nu tb papuci speciali, ci doar confortabili, iar la ultimele sedinte papucei de nunta, ca sa va obisnuiti cu ei :D .

Multa bafta tuturor >:D< .

AnaMariaCristache
19.09.2008, 14:08:33
Pt cursuri nu tb papuci speciali, ci doar confortabili, iar la ultimele sedinte papucei de nunta, ca sa va obisnuiti cu ei :D .

Mersi pt raspuns! >:D<

alibd
19.09.2008, 18:34:29

Incercati s amergeti cu ceva comod, care sa va permita sa dansati. Nu va impune nimeni o anumita costumatie.

Matzaluka
19.09.2008, 20:01:13

Deci noi ne vom intalni marti :d Noi vom avea a doua sedinta la ora 17. Astazi a fost super!!! Pt prima sedinta...a reusit sa ne scoata din ceata considerabil de repede...si m-a amuzat teribil viitorul sot care se lauda cu urechea lui muzicala...insa s-a divedit ca eu am prins ideea mai repede ca el:P
Ce sa spun...nu cred ca gresesc daca zic pe forum ca sedinta costa 30 lei...dureaza aproximativ 50 min si se tine doar cu o pereche...nu cu mai multe cum se vehicula prin mesajele de mai sus. Noua ni s-a spus sa venim cu pantofi sport...ceva f comod si va recomand sa va incaltati cu ceva care sa aiba talpa ceva mai alunecoasa, pt ca in sala exista un parchet din ala mai vechi lacuit...care e f aderent si devina suparator la anumite piruete sau intoarceri. In rest...am un usor regret ca nu m-am interesat mai din timp de aceste cursuri...pt ca sunt o adevarata placere.
Multa bafta!

Matzaluka
19.09.2008, 20:04:45

Mai am o curiozitate...voi cate sedinte ati facut? Sau din cate stii...pt un singur tip de dans cate sedinte ar fi recomandate ca sa iasa ok? Intreb ca am un stres cu faptul ca am avut azi prima ora...si mai avem doar doua sapt care vine...pt ca sambata viitoare e nunta...oare sunt suficiente trei?
Ms mult!

alibd
19.09.2008, 20:22:14
Mai am o curiozitate...voi cate sedinte ati facut? Sau din cate stii...pt un singur tip de dans cate sedinte ar fi recomandate ca sa iasa ok? Intreb ca am un stres cu faptul ca am avut azi prima ora...si mai avem doar doua sapt care vine...pt ca sambata viitoare e nunta...oare sunt suficiente trei?
Ms mult!

Depinde foarte mult de cat de receptivi sunteti voi si, de ce nu, de cat mai exersati si pe acasa. Noi am fost de vreo 4-5 ori, cred.

alibd
19.09.2008, 20:23:32
Deci noi ne vom intalni marti :d Noi vom avea a doua sedinta la ora 17. Astazi a fost super!!! Pt prima sedinta...a reusit sa ne scoata din ceata considerabil de repede...si m-a amuzat teribil viitorul sot care se lauda cu urechea lui muzicala...insa s-a divedit ca eu am prins ideea mai repede ca el:P
Ce sa spun...nu cred ca gresesc daca zic pe forum ca sedinta costa 30 lei...dureaza aproximativ 50 min si se tine doar cu o pereche...nu cu mai multe cum se vehicula prin mesajele de mai sus. Noua ni s-a spus sa venim cu pantofi sport...ceva f comod si va recomand sa va incaltati cu ceva care sa aiba talpa ceva mai alunecoasa, pt ca in sala exista un parchet din ala mai vechi lacuit...care e f aderent si devina suparator la anumite piruete sau intoarceri. In rest...am un usor regret ca nu m-am interesat mai din timp de aceste cursuri...pt ca sunt o adevarata placere.
Multa bafta!

300 de mii era sedinta si anul trecut. Noi, la vreo 2 sedinte, am mers cu cavalerul si domnisoara de onoare si suma s-a impartit la 2. ;;)

Matzaluka
19.09.2008, 22:51:07
300 de mii era sedinta si anul trecut. Noi, la vreo 2 sedinte, am mers cu cavalerul si domnisoara de onoare si suma s-a impartit la 2. ;;)
Draguta ideea :) Ms mult!

alibd
19.09.2008, 23:41:57
Draguta ideea :) Ms mult!

Cu placere!

AnaMariaCristache
20.09.2008, 07:13:55
Multa bafta!

Super, voi obositi...noi cu emotii pt prima lectie ;))
Saru-mana de sfaturi! Sper si pe noi sa ne ''lumineze'' la fel de repede!^:)^

Limona
20.09.2008, 15:53:13
Ms mult!

Noi am facut aproximativ 8-9 sedinte in particular , dar dansul de inceput l-am exersat la inceputul fiecarei sedintei, in rest am facut si alte tipuri de dansuri (populara, vals, ...).

Eu sunt sigura cu 3-4 sedinte de vals o sa va iasa o coregrafie f frumoasa <:-P.

Matzaluka
21.09.2008, 17:16:52
Super, voi obositi...noi cu emotii pt prima lectie ;))
Saru-mana de sfaturi! Sper si pe noi sa ne ''lumineze'' la fel de repede!^:)^

Nu ai pt ce :)
Cu siguranta o sa prindeti repede...iar emotiile sunt inutile, eu am scapat repede de ele iar acum abia astept cea de-a doua sedinta;;) Si ce e cel mai important...chiar si mireselu` meu repeta prin casa pasii de vals (a dat de gust) :))

Matzaluka
21.09.2008, 17:18:35
Noi am facut aproximativ 8-9 sedinte in particular , dar dansul de inceput l-am exersat la inceputul fiecarei sedintei, in rest am facut si alte tipuri de dansuri (populara, vals, ...).

Eu sunt sigura cu 3-4 sedinte de vals o sa va iasa o coregrafie f frumoasa <:-P.
Saru`mana de incurajari...si eu am prins incredere ca totul va fi bine;))

AnaMariaCristache
21.09.2008, 21:12:09
Nu ai pt ce :)
Cu siguranta o sa prindeti repede...iar emotiile sunt inutile, eu am scapat repede de ele iar acum abia astept cea de-a doua sedinta;;) Si ce e cel mai important...chiar si mireselu` meu repeta prin casa pasii de vals (a dat de gust) :))
Mersi pentru cuvintele frumoase....si eu cred ca voi fi incantata de acest curs..... mie imi place sa dansez, cu atat mai mult cu cat va fi ''cu stiinta'' dupa aceste lectii....
Sper ca si mireselul sa le prinda repede si sa-i faca placere....
Oricum, de abia astept ziua de marti ;))

siana
21.09.2008, 21:27:04
noi mai avem mult pana la nunta dar deja ne-am apucat de cursuri ;)) pana acum ne descurcam cel mai bine la tango:)
eu imi doresc sa invat toate tipurile de dans;))

irinav
23.09.2008, 08:01:54
Mersi pentru cuvintele frumoase....si eu cred ca voi fi incantata de acest curs..... mie imi place sa dansez, cu atat mai mult cu cat va fi ''cu stiinta'' dupa aceste lectii....
Sper ca si mireselul sa le prinda repede si sa-i faca placere....
Oricum, de abia astept ziua de marti ;))

Am avut aseara prima sedinta cu d-nul paduraru. F fain tipu', mi-a placut f mult. Intr-o singura ora am invatat asa multe..... Are o strategie aparte, e imposibil sa nu prinzi, si daca mai faci si repetitii acasa ...perfect. Noi mai avem vineri urmatoarea data. Spor deseara...sa-mi povestesti cum a fost.
Puppici

Yonika
24.09.2008, 23:14:05
Si noi am facut 3 ore de dans si a fost destul de bine. Merita !

AnaMariaCristache
25.09.2008, 03:03:56
Am avut aseara prima sedinta cu d-nul paduraru. F fain tipu', mi-a placut f mult. Intr-o singura ora am invatat asa multe..... Are o strategie aparte, e imposibil sa nu prinzi, si daca mai faci si repetitii acasa ...perfect. Noi mai avem vineri urmatoarea data. Spor deseara...sa-mi povestesti cum a fost.
Puppici

Hello, imi cer scuze pt raspunsul mai intarziat, dar am fost foarte ocupata. A fost fain la cursuri, cam simpliste unele chestii, dar cred ca suntem inca la inceput si de aceea. Eu cica am tendinta sa conduc =)), tot cursul imi zicea sa ma las condusa, dar eu nu faceam nimic...cred ca e involuntar =))
In rest ok, sa vedem cand avem timp pt urm sedinta.
Am dansat pe Once upon a december, dar e cam scurta, desi ne place melodia...ne mai gandim...A! Si sotia lui e tot din Buzau ;)), ca si mine.

irinav
25.09.2008, 10:23:18
Hello, imi cer scuze pt raspunsul mai intarziat, dar am fost foarte ocupata. A fost fain la cursuri, cam simpliste unele chestii, dar cred ca suntem inca la inceput si de aceea. Eu cica am tendinta sa conduc =)), tot cursul imi zicea sa ma las condusa, dar eu nu faceam nimic...cred ca e involuntar =))
In rest ok, sa vedem cand avem timp pt urm sedinta.
Am dansat pe Once upon a december, dar e cam scurta, desi ne place melodia...ne mai gandim...A! Si sotia lui e tot din Buzau ;)), ca si mine.

Si mie mi-a spus ca am tendinta sa conduc. El e din Roman ca si viitorul meu sot si tot acolo facem si nunta. Noi o sa dansam pe melodia lyui Francois Feldman - Le vals de vienne.(la asta ne-am hotarat noi). Noi mai avem maine seara :d. Abia astept

siana
25.09.2008, 11:13:08
Si mie mi-a spus ca am tendinta sa conduc. El e din Roman ca si viitorul meu sot si tot acolo facem si nunta. Noi o sa dansam pe melodia lyui Francois Feldman - Le vals de vienne.(la asta ne-am hotarat noi). Noi mai avem maine seara :d. Abia astept
melodia aleasa de voi e superba:"> pe mine ma trec fiorii cand o ascult

irinav
25.09.2008, 11:15:37
melodia aleasa de voi e superba:"> pe mine ma trec fiorii cand o ascult
Asta ziceam si eu...mie mi se pare f romantica. prietenele mele au spus ca e trista, isa mie nu mi se pare trista..ci romantica..gen trecut fiori(as you said).

siana
25.09.2008, 11:23:34
Asta ziceam si eu...mie mi se pare f romantica. prietenele mele au spus ca e trista, isa mie nu mi se pare trista..ci romantica..gen trecut fiori(as you said).
e mai degraba profunda ;)) in nici un caz trista:-"

irinav
25.09.2008, 11:24:31
e mai degraba profunda ;)) in nici un caz trista:-"
Ma bucur ca mai e cineva de acord cu mine:).

siana
25.09.2008, 11:30:00
Ma bucur ca mai e cineva de acord cu mine:).
pe prietenul meu il deranjeaza doar ca e in franceza:))el are o problema cu limba asta...mai exact o uraste:D
dar mie tot imi place;))

irinav
25.09.2008, 11:33:06
pe prietenul meu il deranjeaza doar ca e in franceza:))el are o problema cu limba asta...mai exact o uraste:D
dar mie tot imi place;))
Nici mie nu imi place limba franceza..si tocami de asta am refuzat sa o invat, iar acum daca stiu 5 cuvinte e mult. Eu la servici fol numai engleza in alsolut orice(si acolo ma descruc) dar cand vine vorba d efranceza..sunt la pamant. Prietenul meu in schimb la servici tb sa fol franceza si mai putin engleza(sefii lui sunt din franta) si se mai descurca. Eu de ex nu ma pot uita la filme in framnceza..ma enervez f repede din cauza limbii. Insa melodia asta e altfel...parca nu-mi displace cum suna :))

siana
25.09.2008, 11:51:24
Nici mie nu imi place limba franceza..si tocami de asta am refuzat sa o invat, iar acum daca stiu 5 cuvinte e mult. Eu la servici fol numai engleza in alsolut orice(si acolo ma descruc) dar cand vine vorba d efranceza..sunt la pamant. Prietenul meu in schimb la servici tb sa fol franceza si mai putin engleza(sefii lui sunt din franta) si se mai descurca. Eu de ex nu ma pot uita la filme in framnceza..ma enervez f repede din cauza limbii. Insa melodia asta e altfel...parca nu-mi displace cum suna :))
eu am gasit o melodie care imi place f mult..e mai ciudatica:"> dar noi vrem sa facem un moment mai special ..un dans combinat cu putin teatru...miscari usoare de balet..
iti atasez linkul la melodie sa iti dai seama

http://www.youtube.com/watch?v=RD3WwM6l1J0

irinav
25.09.2008, 11:53:17
eu am gasit o melodie care imi place f mult..e mai ciudatica:"> dar noi vrem sa facem un moment mai special ..un dans combinat cu putin teatru...miscari usoare de balet..
iti atasez linkul la melodie sa iti dai seama

http://www.youtube.com/watch?v=RD3WwM6l1J0
ma uit cand ajung acasa, la servici ne-a blocat youtube-ul :(((. Ms
Ps: un colaj adica, nu?

siana
25.09.2008, 11:59:18
ma uit cand ajung acasa, la servici ne-a blocat youtube-ul :(((. Ms
Ps: un colaj adica, nu?
nu chiar...:"> :"> dupa ce asculti melodia iti explic mai multe;;)

irinav
25.09.2008, 11:59:56
nu chiar...:"> :"> dupa ce asculti melodia iti explic mai multe;;)
Ok , deseara cand ajung acasa :D