PDA

Versiunea completa : Transporturi

babyjo
03.09.2008, 14:41:17
Cine stie sa imi spuna ce nunti se fac acolo si cat este lumea de multumita sau nu de ceea ce se organizeaza acolo.Sau daca a facut careva nunta acum recent acolo.MS

alexandra2009
18.09.2008, 16:03:51
Cine stie sa imi spuna ce nunti se fac acolo si cat este lumea de multumita sau nu de ceea ce se organizeaza acolo.Sau daca a facut careva nunta acum recent acolo.MS

Doar acum am vazut postul tau... poate te mai ajuta cu ceva... Eu fac nunta la transporturi.. Coafeza mea a fost nasa acolo de vreo luna de zile.. ea mi-a spus ca fini au fost foarte multumiti de cum s-a desfasurat totul.... maica-mea a fost la o nunta acolo in 6 septembrie si mi-a spus asa:
* servire acceptabila, mancare buna
* aer conditionat care functioneaza in regula.. nu a fost deloc cald in sala desi afara era destul de cald.
* sala proaspat renovata ( cea de sus ii ceva crem cu maro, iar cea de jos ,sala mica ii pe rosu )
* decoratiuni frumoase cu bun gust.. probabil ca depinde de cat vrei sa dai pe decoratiuni.
Acum vreo saptamana am vazut o lista de preturi la decoratiuni ( voi fi nasa in sala mica in 11.10.2009 ) fantana de ciocolata 610 euro fructe, fantana, ciocolata si om pentru servire. Aranjamente pentru fiecare masa intre 50 lei si 100 lei. Meniul ajunge undeva pe la 120 lei cu o parte din bautura inclusa.
Astept vesti de la tine... sa ma ti la curent daca te-ai hotarat pentru vreo sala...
Pupici
Alexandra R.

LORICICA
18.09.2008, 21:29:54
Doar acum am vazut postul tau... poate te mai ajuta cu ceva... Eu fac nunta la transporturi.. Coafeza mea a fost nasa acolo de vreo luna de zile.. ea mi-a spus ca fini au fost foarte multumiti de cum s-a desfasurat totul.... maica-mea a fost la o nunta acolo in 6 septembrie si mi-a spus asa:
* servire acceptabila, mancare buna
* aer conditionat care functioneaza in regula.. nu a fost deloc cald in sala desi afara era destul de cald.
* sala proaspat renovata ( cea de sus ii ceva crem cu maro, iar cea de jos ,sala mica ii pe rosu )
* decoratiuni frumoase cu bun gust.. probabil ca depinde de cat vrei sa dai pe decoratiuni.
Acum vreo saptamana am vazut o lista de preturi la decoratiuni ( voi fi nasa in sala mica in 11.10.2009 ) fantana de ciocolata 610 euro fructe, fantana, ciocolata si om pentru servire. Aranjamente pentru fiecare masa intre 50 lei si 100 lei. Meniul ajunge undeva pe la 120 lei cu o parte din bautura inclusa.
Astept vesti de la tine... sa ma ti la curent daca te-ai hotarat pentru vreo sala...
Pupici
Alexandra R.
Daca mama ta a fost la nunta in 6 sept...inseamna ca a fost la nunta verisoarei mele...din partea cui a fost la nunta, mire sau mireasa? si in care sala a fost ?

alexandra2009
19.09.2008, 10:53:13
Daca mama ta a fost la nunta in 6 sept...inseamna ca a fost la nunta verisoarei mele...din partea cui a fost la nunta, mire sau mireasa? si in care sala a fost ?

A fost la nunta din sala mare Ovidiu si Lavinia se numesc miri, defapt am fost noi invitati din partea lui Ovidiu... Florin, viitorul meu sot este coleg cu el, Din pacate nu am putut merge noi fiindca am fost la o nunta la Bistrita.
Seara am povestit cu ea la telefon si mi-a facut capul mare incercand sa-mi explice ce superbe erau aranjamenetele de pe masa.. Ati fost la aceasi nunta...?
PUPICI
Alexandra R.

LORICICA
19.09.2008, 10:56:43
A fost la nunta din sala mare Ovidiu si Lavinia se numesc miri, defapt am fost noi invitati din partea lui Ovidiu... Florin, viitorul meu sot este coleg cu el, Din pacate nu am putut merge noi fiindca am fost la o nunta la Bistrita.
Seara am povestit cu ea la telefon si mi-a facut capul mare incercand sa-mi explice ce superbe erau aranjamenetele de pe masa.. Ati fost la aceasi nunta...?
PUPICI
Alexandra R.
da, am fost la aceeasi nunta...Lavinia e verisoara mea...au avut o nunta foarte frumoasa...

alexandra2009
19.09.2008, 11:47:11
da, am fost la aceeasi nunta...Lavinia e verisoara mea...au avut o nunta foarte frumoasa...

Spune-mi ce crezi ar merge sa aranjez sala cu mov lila? Mama imi spunea ca ea ar cred ca merge mai bine combinatia alb cu ciocolatiu... sincer nu am reusit sa ma duc sa vad sala dupa ce au vopsito. tu ce crezi...? ar merge? sau nu? daca nu merge ce obtiuni mai am?
Mersi

LORICICA
19.09.2008, 11:52:00
Spune-mi ce crezi ar merge sa aranjez sala cu mov lila? Mama imi spunea ca ea ar cred ca merge mai bine combinatia alb cu ciocolatiu... sincer nu am reusit sa ma duc sa vad sala dupa ce au vopsito. tu ce crezi...? ar merge? sau nu? daca nu merge ce obtiuni mai am?
Mersi
ambele variante merg...insa cel mai bine e sa mergi sa vezi sala si sa intrebi acolo pe ce culori au mai aranjate, eventual sa-ti arate poze....

alexandra2009
19.09.2008, 12:51:04
ambele variante merg...insa cel mai bine e sa mergi sa vezi sala si sa intrebi acolo pe ce culori au mai aranjate, eventual sa-ti arate poze....

Mersi asa voi face
Pupici

gmarial
23.09.2008, 18:55:18
Fetelor am nevoie urgenta de un numar de contact de la cei ce se ocupa la sala de la Transporturi. am inteles ca ar fi vorba de NEWMARK Catering?!?! Un domn Muresan?! Aveti careva un nr. de telefon? sau dc. puteti face rost de numarul de telefon al dj-ului?! ca defapt la el doresc sa ajung. Am auzit impresii ffff. bune la adresa acestui dj. Pretty plsssss!

alexandra2009
24.09.2008, 10:57:20
Fetelor am nevoie urgenta de un numar de contact de la cei ce se ocupa la sala de la Transporturi. am inteles ca ar fi vorba de NEWMARK Catering?!?! Un domn Muresan?! Aveti careva un nr. de telefon? sau dc. puteti face rost de numarul de telefon al dj-ului?! ca defapt la el doresc sa ajung. Am auzit impresii ffff. bune la adresa acestui dj. Pretty plsssss!

Maine iti pot da eu un raspuns... eu am o carte de vizita de la unul dintre administratori.. dar este acasa si eu acum sunt la birou.. Sper sa-ti fie de ajutor si maine...
PUPICI
Ale...

babyjo
24.09.2008, 20:11:22
salut...sincer iti spun ca anul acesta nu stiu pe nimeni care a facut nunta la transporturi, tot ce stiu este ca sunt 2 administratori si ca sunt niste oameni cu care totusi poti negocia , atat la meniu cat si la decoratiuni...am auzit vrute si nevrute, n-am speriat si ne-am alarmat ca sunt exagerati in preturi, ca ne vor fura, ca nu se vor ridica la nivelul la care se pretind a fi...oricum vorblele circula,si multi spun multe...noi om vedea ce noroc o sa avem si cum o sa fie...oricum...noi speram inspr bine...sunt f stresata cu nunta...si sunt inca multe de facut...dar ideea e sa nu fiu nici mana larga la buzunar ca si asa viata e scumpa...si sincer eu nu am...bani de aruncat aiurea...dar vreau corectitudine...am aranjat cu starostele, cu muzica, cu ceterasi, cu ceea ce era din afara a ceea ce ne-au oferit si chiar obligat cei de la transporturi sa luam de la ei..sunt cu inima stransa dar cu speranta ca va fi ok...ce sa zic...daca aflati ceva pana la nunta mea...[]
pupilika...maine merg dupa rochie la oradeaaaaa.....superrrrr.

alexandra2009
25.09.2008, 11:13:47
salut...sincer iti spun ca anul acesta nu stiu pe nimeni care a facut nunta la transporturi, tot ce stiu este ca sunt 2 administratori si ca sunt niste oameni cu care totusi poti negocia , atat la meniu cat si la decoratiuni...am auzit vrute si nevrute, n-am speriat si ne-am alarmat ca sunt exagerati in preturi, ca ne vor fura, ca nu se vor ridica la nivelul la care se pretind a fi...oricum vorblele circula,si multi spun multe...noi om vedea ce noroc o sa avem si cum o sa fie...oricum...noi speram inspr bine...sunt f stresata cu nunta...si sunt inca multe de facut...dar ideea e sa nu fiu nici mana larga la buzunar ca si asa viata e scumpa...si sincer eu nu am...bani de aruncat aiurea...dar vreau corectitudine...am aranjat cu starostele, cu muzica, cu ceterasi, cu ceea ce era din afara a ceea ce ne-au oferit si chiar obligat cei de la transporturi sa luam de la ei..sunt cu inima stransa dar cu speranta ca va fi ok...ce sa zic...daca aflati ceva pana la nunta mea..[]
pupilika...maine merg dupa rochie la oradeaaaaa.....superrrrr.

Pai treaba sta cam asa...
Eu una am avut invitatie la nunta la transporturi.. din pacate nu am mers eu ci mama mea...9 vezi pagina 1 acolo am povestit impresiile) si in 11.10 sunt nasa in sala mica la transporturi... deci cu cateva informatii te voi putea ajuta dupa aceasta data...
Eu sper ca totukl va fi bine....
Pupicei
Ale...
PS acum cateva zile m-am intalnit si cu mirele care a avut nunta la transporturi... a spus ca el este multumit de servire de mancare ( nu s-a furat din porti) si ca decoratiunile sunt destul de scumpe... a ajuns undeva la 3500 euro pentru 330 persoane ( parca...)

tanathos
25.09.2008, 15:09:57
dragii mei/dragele mele, in 28.09.2008 se casatoreste cel mai bun prieten prilej cu care am apelat la serviciile Nemar Catering si respectiv sala de la Liceul de Transporturi, astazi in data de 25.09 sunt deja satul de cat timp am petrecut in negocieri cu persoanele din conducerea Nemar Catering si se preconizeaza inca cateva zile lungi, fericitul eveniment inca nu s-a consumat si deja sunt oripilat de mentalitatea lor precum si de servicii ca sa nu mai zicem de faptul ca detin o lipsa acuta de profesionalism. Citeam undeva mai sus in acest thread ca cineva chiar a reusit sa negocieze cu ei, rugaminte mare mare cum D-zeu ai reusit?.

Sfatul meu personal, cautati o firma serios sa nu va treziti cu meniuri umflate si alte probleme in saptamana anterioara nuntii.

alexandra2009
25.09.2008, 16:22:10
dragii mei/dragele mele, in 28.09.2008 se casatoreste cel mai bun prieten prilej cu care am apelat la serviciile Nemar Catering si respectiv sala de la Liceul de Transporturi, astazi in data de 25.09 sunt deja satul de cat timp am petrecut in negocieri cu persoanele din conducerea Nemar Catering si se preconizeaza inca cateva zile lungi, fericitul eveniment inca nu s-a consumat si deja sunt oripilat de mentalitatea lor precum si de servicii ca sa nu mai zicem de faptul ca detin o lipsa acuta de profesionalism. Citeam undeva mai sus in acest thread ca cineva chiar a reusit sa negocieze cu ei, rugaminte mare mare cum D-zeu ai reusit?.

Sfatul meu personal, cautati o firma serios sa nu va treziti cu meniuri umflate si alte probleme in saptamana anterioara nuntii.
Din cate stiu eu.. inainte cu doua saptamani se stabileste meniu... fain frumos fac contract cu ei cata mancare sa-mi puna pe fiecare farfurie si doar asta le platesc... daca umfal portile sa le fie de bine invitatiilor.. da eu una nu le dau nci un ban in plus... Sincer incerc sa nu ma stresez... cu putin noroc o sa iasa totul bine... eu una cred ca depinde clar de cat noroc ai... am vazut probleme mai grave la alte restaurante.. care macar se pretindeau a fi de fitze...
Bafta...

pitik
06.10.2008, 08:25:20
am fost aseara la o nunta la transporturi. Mancarea a fost foarte buna, servirea la fel, un chelner la 16 pers

baia: murdara, si mica pentru capacitatea cantinei (erau 400 pers si 4 WC-uri de femei in total)

ff frig

decoratinelor lor: reci, sobre, morbide, fara stil, fier forjat la greu. trandafiri sprayati cu sclipici, braturi cu lumanari in varf iesind din acest aranjament de fier forjat

eu cred ca fac nuntile dupa sablon, parerea mirilor nu e luata in seama

nu mi se pare normal ca cineva sa-ti impuna sa faci totul cu firma lui

Floare_de_colt
08.10.2008, 15:39:35
Eu merg sambata la o nunta la Transporturi in sa;a mare si o sa va spun cum a fost.:)>-

HASBEO
10.10.2008, 19:58:10
Am fost in vara asta la doua nunti, in ambele sali:
1. Sala mare in august, pretabila pt nunti cu multi si f multi invitati.
Decorata frumos, fara sa lase deloc impresia de cantina. Mirii au avut si pachet de plasme (4 televizoare pe care s-au transmis clipuri, imagini live si poze cu ei), masina de bule, fantana de ciocolata, lucruri care au facut diferenta. Am apreciat f mult aerul conditionat. Afara erau +33 grade si fara el era cam aiurea....
Mancarea a fost fb la ambele sali, mult peste localuri cu pretentii (fireste depinde si de meniul ales de miri..) La sala mare muzica buna dar la un nivel f tare (nu am putut dansa langa DJ)
Sala mica aranjata ok, meniul la fel, bogat si proaspat. Locuri cca 120.
Per ansamblu mi-au placut ambele locatii. Nu cunosc detalii despre costurile serviciilor insa ambele perechi au fost multumite.
Succes!

alexandra2009
15.10.2008, 10:35:57
Deci am fost nasa la Transporturi
Impresii...
sala frumos aranjata.. curata
mancare buna extra suficeinte.. asta depinde de miri ce vor ei sa puna in meniu..
Niminc nu amintea de fosta cantina...
La sala s-a platit in jur la 300 de milioane.. in care a intrat: meniul, decoratiuni si servire...
Nr persoana 220..in sala mica
PUPICI

LORICICA
15.10.2008, 10:39:45
Deci am fost nasa la Transporturi
Impresii...
sala frumos aranjata.. curata
mancare buna extra suficeinte.. asta depinde de miri ce vor ei sa puna in meniu..
Niminc nu amintea de fosta cantina...
La sala s-a platit in jur la 300 de milioane.. in care a intrat: meniul, decoratiuni si servire...
Nr persoana 220..in sala mica
PUPICI
Ma bucur ca a fost ok pt finii tai...:)

alexandra2009
15.10.2008, 10:52:40
Ma bucur ca a fost ok pt finii tai...:)

Mersi...
a fost ok...
toata lumea a fost multumita.. mai ales ca ei nu se asteptau la atat lume.. au comandat doar 180 de meniuri.. se asteptau la 185 persoane.. si au avut 220 pers... si nu au comentat nik... aveau obligatia sa faca doar 20 de meniuri in plus in cazul in care era mai multa lume.. oricum a fost tare frumos.. mai vreau sa fiu nasica...
Pupicei

LORICICA
15.10.2008, 10:56:45
Mersi...
a fost ok...
toata lumea a fost multumita.. mai ales ca ei nu se asteptau la atat lume.. au comandat doar 180 de meniuri.. se asteptau la 185 persoane.. si au avut 220 pers... si nu au comentat nik... aveau obligatia sa faca doar 20 de meniuri in plus in cazul in care era mai multa lume.. oricum a fost tare frumos.. mai vreau sa fiu nasica...
Pupicei
E un lucru bun ca le-a venit mai mult lume decat se asteptau ei...
Cred e frumos sa fii nasica, eu inca nu am experiment ...dar poate pe viitor...

tati_sew
15.10.2008, 11:00:21
Mersi...
a fost ok...
Pupicei
noi la anul mergem acolo cred ca in sala mare si o sa fim nasi.

LORICICA
15.10.2008, 11:08:09
ce de nasici la cluj! bravo voua...>:D<

alexandra2009
15.10.2008, 14:16:15

Sala mare este superba de-a dreptul.. am vazut-o sambata.. am intrat putin si am tras cu ochiul.. imi place foarte tare..... Si este asa de frumos sa fi nasica.. eu una mai vreau...
Pupicei

Floare_de_colt
28.10.2008, 17:12:53
Fetelor,

vin sa va scriu dupa ce am fost acum cateva saptamani la o nunta la Transporturi, in sala mare... aveti mare grija, pt ca lumea a fost foarte nemultumita si poate sa e bine sa stiti din timp despre unele lucruri... Nemar catering sau care or fi acolo si la cantina de la Miu si-au cam dat cu firma-n cap in ultima vreme... mancarea a fost jalnica... bine, la nunta la care am fost eu a fost si comnadata putina mancare..dar nu de cantitate e vorba, ci de calitate... asigurati-va ca vedeti un meniu inainte sa-l alegeti... aperitivul a fost uscat, parca ar fi ateptat cel putin 2-3 zile sa fie servit.. aperitivul cald a fost ciroba, ma rog, alegerea lor... si friptura a fost naspa de tot... jumatate de pulpa, cea superioara si niste bucati mici de carne de porc ca si un kaizer, cu un rand de carne si un rand de grasime... nu am mai primit cina...asa au ales, sa fie mai ieftin, va zic... eu manac doar salate si alte chestii pt ca sunt mereu la dieta, dar de la nunta asta am plecat acasa flamanda.. noroc cu tortul, care a fost bun..
In ceea ce priveste aranjamentele ... la fel... foarte de prost gust, mult fier forjat, in loc de cosul de fructe... si 3 lumanari deasupra, cu servetel dedesubt, ca sa nu curga si atat/:) > poate e alegera voastra, sper din suflet sa fie asa.. daca vreti o nunta frumoasa..daca vreti doar bani si cheltuieli cat mai mici.. invitatii va vor pleca cu un gust foarte amar.

Sper ca nu am suparat pe nimeni care va avesa nunta acolo, eu nu am scris cu rea intentie-pe cuvant.. vreau doar ca miresicile sa stie din timp cum sa puna problema.

Spor la toate!!

HASBEO
28.10.2008, 20:22:16
Sunt convins ca mirii au ales meniu "buget". Am fost la mai multe nunti acolo si de fiecare data am mancat foarte bine. Inclusiv fantana de ciocolata au avut la una din nunti...

LORICICA
28.10.2008, 20:57:06
Fetelor,

vin sa va scriu dupa ce am fost acum cateva saptamani la o nunta la Transporturi, in sala mare... aveti mare grija, pt ca lumea a fost foarte nemultumita si poate sa e bine sa stiti din timp despre unele lucruri... Nemar catering sau care or fi acolo si la cantina de la Miu si-au cam dat cu firma-n cap in ultima vreme... mancarea a fost jalnica... bine, la nunta la care am fost eu a fost si comnadata putina mancare..dar nu de cantitate e vorba, ci de calitate... asigurati-va ca vedeti un meniu inainte sa-l alegeti... aperitivul a fost uscat, parca ar fi ateptat cel putin 2-3 zile sa fie servit.. aperitivul cald a fost ciroba, ma rog, alegerea lor... si friptura a fost naspa de tot... jumatate de pulpa, cea superioara si niste bucati mici de carne de porc ca si un kaizer, cu un rand de carne si un rand de grasime... nu am mai primit cina...asa au ales, sa fie mai ieftin, va zic... eu manac doar salate si alte chestii pt ca sunt mereu la dieta, dar de la nunta asta am plecat acasa flamanda.. noroc cu tortul, care a fost bun..
In ceea ce priveste aranjamentele ... la fel... foarte de prost gust, mult fier forjat, in loc de cosul de fructe... si 3 lumanari deasupra, cu servetel dedesubt, ca sa nu curga si atat/:) > poate e alegera voastra, sper din suflet sa fie asa.. daca vreti o nunta frumoasa..daca vreti doar bani si cheltuieli cat mai mici.. invitatii va vor pleca cu un gust foarte amar.

Sper ca nu am suparat pe nimeni care va avesa nunta acolo, eu nu am scris cu rea intentie-pe cuvant.. vreau doar ca miresicile sa stie din timp cum sa puna problema.

Spor la toate!!
Valentina ai fost superba! Casa de piatra si numai fericire! Frumoase pozele....te-ai cununtat pe Tarnavelor...insemana ca suntem vecine...eu stau pe muresului....:)

alexandra2009
29.10.2008, 12:13:16
Sunt convins ca mirii au ales meniu "buget". Am fost la mai multe nunti acolo si de fiecare data am mancat foarte bine. Inclusiv fantana de ciocolata au avut la una din nunti...

Nu pot decat sa-ti dau dreptate.. si eu am fost la nunti super oraganizate acolo... depinde poate de cat sunt de deschisi mirii...si de cat vor sa dea pe un meniu... Asta cu mancare ii chiar relativa.. nu poti pretinde caliate la un pret mic.. deci cum spuneam si mai sus meniul finilor a fost foarte bogat si proapat totul.. mie una mi-a placut... dar asta a fost alegerea lor.. adica ei te lasa sa-ti alegi cat sa pui intr-un meniu.. adica in contract scrie ca menuil trebuie sa aiba un pret intre 20 si 30 euro..parca.. deci poti alege....
Va doresc bafta...
Ale..

Floare_de_colt
30.10.2008, 10:17:55
Nu pot decat sa-ti dau dreptate.. si eu am fost la nunti super oraganizate acolo... depinde poate de cat sunt de deschisi mirii...si de cat vor sa dea pe un meniu... Asta cu mancare ii chiar relativa.. nu poti pretinde caliate la un pret mic.. deci cum spuneam si mai sus meniul finilor a fost foarte bogat si proapat totul.. mie una mi-a placut... dar asta a fost alegerea lor.. adica ei te lasa sa-ti alegi cat sa pui intr-un meniu.. adica in contract scrie ca menuil trebuie sa aiba un pret intre 20 si 30 euro..parca.. deci poti alege....
Va doresc bafta...
Ale..

Probabil ca asa este.. oricum un meniu la 20 euro chiar nu are cum sa fie bun.. 30 euro mai merge.

Eu am postat acel mesaj in sens de avertisment pt miresici... sper la urmatoarea nunta acolo sa ma simt mai bine.

Floare_de_colt
30.10.2008, 10:18:58
Valentina ai fost superba! Casa de piatra si numai fericire! Frumoase pozele....te-ai cununtat pe Tarnavelor...insemana ca suntem vecine...eu stau pe muresului....:)

Wow ce fain!! Te cununi si tu pe Tarnavelor? Ca stiu ca nunta o faci tot la Talisman <:-P

LORICICA
30.10.2008, 10:21:02
Wow ce fain!! Te cununi si tu pe Tarnavelor? Ca stiu ca nunta o faci tot la Talisman <:-P
Nu pe tarnavelor...la Manastire la Floresti
ma bucur ca suntem vecine...

alexandra2009
30.10.2008, 10:25:44
Probabil ca asa este.. oricum un meniu la 20 euro chiar nu are cum sa fie bun.. 30 euro mai merge.

Eu am postat acel mesaj in sens de avertisment pt miresici... sper la urmatoarea nunta acolo sa ma simt mai bine.

Eu una sincer nu am fost la nunti la Transporturi decat acum vreo 2 ani.. si acum 3 saptamani cand am fost nasa.. Sincer a fost foarte frumos... celor de la sala nu prea am ce sa le reprosez...Dar cred ca depinde foarte mult ce-ti doresti de la ei si cum vrei sa iasa nunta...
Avertismentul este bun.. sa nu fie cineva care sa creada ca numai miere este pe la ei.... dar daca sti ce vrei si sti sa-ti impui punctul de vedere.. nu are cum sa nu iasa bine..
Pupicei
Ale...

Floare_de_colt
30.10.2008, 12:11:21
Nu pe tarnavelor...la Manastire la Floresti
ma bucur ca suntem vecine...

Trebuie sa fie frumos acolo.. spor la pregatiri!

cami777
10.12.2008, 13:03:52
am fost in vara la o nunta acolo, ca invitati. ce sa spun?! atmosfera de cantina. fara suparare, dar asta este parerea mea. mancarea in schimb a fost buna.

chance
22.01.2009, 11:34:26
Buna, are cineva ceva poze cu sala renovata de la transporturi? M-ar interesa sala mare cum arata acuma. Merci

pusicu
22.01.2009, 13:05:59
Chance cand ai nunta? Sau acum esti in cautarea unei sali?Ca sa vezi poze intra pe situl de la Nemar Catering mi se pare ca ei au poze cu cantina. Acuma nu stiu cat sunt de noi sau de vechi:-" .

chance
23.01.2009, 17:07:21
sunt vechi pozele....de cand erau stalpii si draperiile albastre. merci oricum.

pusicu
23.01.2009, 18:48:37
No, imi pare rau. Sper sa gasesti o miresica ce a facut nunta acolo.>:D<

tati_sew
24.01.2009, 11:46:30
sunt vechi pozele....de cand erau stalpii si draperiile albastre. merci oricum.
dar tu cand ai nunta?

chance
28.01.2009, 22:59:34
acuma caut sala....inca nu m-am hotarat la sala si data.....si am auzit ca s-a renovat.....dar nu am vazut cum arata acuma.

p.s.: atmosfera o fac oamenii.....nu sala...."atmosfera de cantina"

ramopinti
05.02.2009, 22:50:58
o poza cu sala renovata din mai 2008

tati_sew
15.02.2009, 04:09:04
fetelor care faceti nunta la transporturi nu imi ziceti ce va impun cei de la nemar?caci am auzit nu tocmai lucruri bune

ramopinti
17.02.2009, 19:06:17
ne impun dj-ul si aranjatul salii prin contract

andreiutza21
08.03.2009, 21:44:55
Salut miresicilor!
am vazut si eu mesajele voastre si sunt un pic speriata....fac nunta tot la transporturi...in sept 2009 si in ceea ce priveste meniul mi s-a parut ok dar aranjarea salii mi s-a parut cam scumpa stiti cumva la cat s-a ajuns cu amenajarea salii?
in sala de sus vom avea nunta.....imi recomandati sau ma avertizati cu ceva?
eu habar nu am la ce sa ma astept
astept raspunsul vostru
va multumesc anticipat

Ancky
09.03.2009, 10:37:49
Salut miresicilor!
am vazut si eu mesajele voastre si sunt un pic speriata....fac nunta tot la transporturi...in sept 2009 si in ceea ce priveste meniul mi s-a parut ok dar aranjarea salii mi s-a parut cam scumpa stiti cumva la cat s-a ajuns cu amenajarea salii?
in sala de sus vom avea nunta.....imi recomandati sau ma avertizati cu ceva?
eu habar nu am la ce sa ma astept
astept raspunsul vostru
va multumesc anticipat

Din pacate nu cred ca veti reusi sa scapati de amenajatul salii cu ei, pentru ca firma de decoratiuni apartine sotiei unuia dintre patroni.

tati_sew
09.03.2009, 12:08:00
Din pacate nu cred ca veti reusi sa scapati de amenajatul salii cu ei, pentru ca firma de decoratiuni apartine sotiei unuia dintre patroni.

da nu ai cum sa scapi de ei...si fac un contract capcana...scrie la un moment dat ca firma respectiva POATE oferi servicii de decoratiuni (eu cand am citit poate m-am gandit ca daca vrei ii alegi daca nu nu.)iar mai spre final scrie ca nu accepta decoratiuni din alta parte...te induc in eroare daca nu citesti atent..in 2 mai mergem de nasi si mi-a povestit fina ca iasa mult mai scump decat cu altii.si florareasa care a fost la mine la nunta mi-a zis ca a fost langa ei la expo si aveau preturi mult mai mari decat toti de pe acolo

Ancky
09.03.2009, 13:03:31
da nu ai cum sa scapi de ei...si fac un contract capcana...scrie la un moment dat ca firma respectiva POATE oferi servicii de decoratiuni (eu cand am citit poate m-am gandit ca daca vrei ii alegi daca nu nu.)iar mai spre final scrie ca nu accepta decoratiuni din alta parte...te induc in eroare daca nu citesti atent..in 2 mai mergem de nasi si mi-a povestit fina ca iasa mult mai scump decat cu altii.si florareasa care a fost la mine la nunta mi-a zis ca a fost langa ei la expo si aveau preturi mult mai mari decat toti de pe acolo

Asa e, din pacate datorita cererii mari si lipsei de sali pentru nunti, unii furnizori profita la maxim in detrimentul clientilor.
Off: cred ca avem aceeasi florareasa ;)) .

tati_sew
09.03.2009, 14:59:58
Asa e, din pacate datorita cererii mari si lipsei de sali pentru nunti, unii furnizori profita la maxim in detrimentul clientilor.
Off: cred ca avem aceeasi florareasa ;)) .
tot ce e posibil.o cheama Dorina de la Floraria Zodiac

Ancky
09.03.2009, 15:53:28
tot ce e posibil.o cheama Dorina de la Floraria Zodiac
Yep, ea e :). Chiar, ai fost multumita de servicii? Eu voi face aanjamentele florale cu ea si partea de decor a salii.

tati_sew
09.03.2009, 17:46:20
Yep, ea e :). Chiar, ai fost multumita de servicii? Eu voi face aanjamentele florale cu ea si partea de decor a salii.
foarte multumita.poze am la semnatura.s-a ocupat doar de flori restul decoratiunilor le am luat de la studiodario (colaboreaza cu ea).e foarte de treaba tipa, te sfatuieste cam ce ii de sezon,iti face calcule,daca ii prea scump te ajuta sa cauti altceva.in concluzie ai facut o alegere buna.poate ca e scump fata de altii, eu am platit aproape 3500 de lei numai pe flori dar a meritat.

andreiutza21
10.03.2009, 13:29:55
In 2.... ce luna mergeti de nasi?La transporturi o sa aiba nunta finii vostri?
daca da te rog mai da-mi si mie informatii despre detalii din astea nasoale.
am observat si eu k au niste scoruri mai mari k in alta parte dar pt noi a fost ideala sala k ne-au dat voie la nunta de noapte ceea ce am cautat si au si spatiu suficient.

tati_sew
11.03.2009, 11:22:45
am observat si eu k au niste scoruri mai mari k in alta parte dar pt noi a fost ideala sala k ne-au dat voie la nunta de noapte ceea ce am cautat si au si spatiu suficient.

in 2 mai,dar scria in mesaj:-p

alexandra2009
11.03.2009, 11:44:30
Nunta de noaptea la Transporturi.. sincer nu prea cred... dar un sfat .. asa preventiv.. verifica daca ti-au scris ca este nunta de noaptrea in contract... ca daca o fost doar asa o vorba spusa la semnarea contractului poti fi sigura ca la un moment data .. cel mai probabil cand veti stabili meniul se vor intoarce... uite eu nu vreau sa fac antireclama... si eu fac nunta tot la ei.. si acum cand mai am doar doua luni pana la nunta spun ca as renunta la sala daca as gasi alta.. probabil ca asta spune multe.. ar fi singura chestie care as dori sa o schimb la nunta mea...

chance
11.03.2009, 14:25:35
Cred ca se fac si nunti de noapte acolo...Dar de ce atata dezamagire fata de aceasta sala? Probabil amenajatul este mai scump dar in rest ....... mai este ceva de rau ce nu stim??? Eu acolo as vrea sa fac nunta pentru ca este sala mare si incap oamenii si ringul de dans e mare,,,,dar acuma imi dati de gandit....:)

pusicu
11.03.2009, 17:10:15
Eu am fost la o nunta acolo si pot sa spun ca in calitate de invitat mie mi-a placut foarte mult tocmai pt ca e o sala mare, fac nunti de mult tp, au experienta...servirea a fost ok.

andreiutza21
13.03.2009, 11:20:57
din fericire ne-a scris pe contract nunta de noapte si noi eram stresati k s-ar putea intoarce dar la ultima discutie cu ei nu au comentat nimic si nici nu ar avea k doar am discutat clar despre asta.
sincer si eu sunt dezamagita de cresterea preturilor de la un an la altul si sper sa iasa bine desi am fff mari emotii si am inceput sa ma obisnuiesc cu gandul si cu preturile impuse de ei
daca mai afli ceva... e bine venit

andreiutza21
28.04.2009, 15:05:10
pentru alexandra2009:

Cum merg pregatirile la transporturi ?Pana la urma a iesit ok?Am vazut k ai nunta in 9 mai si k nu esti multumita dar ce te nemultumeste?sincer si eu stau k pe ghimpii pana in septembrie dar inca nu am discutat detalii de meniu si decoratiuni.Voi cum ati iesit cu ele?
Astept raspunsul tau si mersi anticipat
Spor la pregatiri

Si pentru restul miresicilor si nasicilor :) care mai stiu ceva de cantina transporturi va rog scrieti pe forum!!!
orice informatie este bine venita...
o zi supeba

just_elenah
30.04.2009, 18:59:39
fetelor ... cele care ati avut nunta acolo sau aveti anul acesta ce parere aveti de firmele cu care colaboreaza ei, din cate citesc vad ca au niste preturi mai ridicate, nu stiti cam la cat se iese pe langa meniu decoratiunile si dj-ul?

va pup,

just_elenah
01.05.2009, 13:57:55
si ma mai gandeam la o chestie... oare cum ar arata sala mare de sus cu 250 de pers nu ar parea goala? cele care ati fost la vreo nunta sau facut acolo nunta cati invitati ati avut....

mie imi place mult sala doar ca ma gandesc sa nu fie goala cu 250-280 de persoane....

Voi ce parere aveti?

tati_sew
03.05.2009, 20:27:49
si ma mai gandeam la o chestie... oare cum ar arata sala mare de sus cu 250 de pers nu ar parea goala? cele care ati fost la vreo nunta sau facut acolo nunta cati invitati ati avut....

mie imi place mult sala doar ca ma gandesc sa nu fie goala cu 250-280 de persoane....

Voi ce parere aveti?
ieri am fost si noi acolo la nunta.din 320 confirmati au venit 260.si ai dreptate sala pare mai goala mai ales de la masa mirilor (noi am fost nasi).normal ca miri nu au avut nici o vina.au chemat undeva la 360 de persoane au confirmat 320 si au venit 260.mancarea mie mi-a placut.aperitivul l-am mancat tot.la suprafata totul a fost bine nu stiu detalii legate de cum s-a purtat patronul sau costurile amenajarii etc....

xerendipiti
03.05.2009, 20:57:04
ieri am fost si noi acolo la nunta.din 320 confirmati au venit 260.si ai dreptate sala pare mai goala mai ales de la masa mirilor (noi am fost nasi).normal ca miri nu au avut nici o vina.au chemat undeva la 360 de persoane au confirmat 320 si au venit 260.mancarea mie mi-a placut.aperitivul l-am mancat tot.la suprafata totul a fost bine nu stiu detalii legate de cum s-a purtat patronul sau costurile amenajarii etc....

60 de persoane lipsa e destul de mult...cum au procedat, au trebuit sa plateasca meniurile integral :-??

just_elenah
04.05.2009, 08:40:40

daca aflii detalii de la finuta ta te rog sa-mi spui cat a fost de multumita de servire... Noi am vazut aperitivul sambata cand am urcat sus si mi-a placut mult cum arata... poti sa-mi spui ce ati servit dupa aperitiv? Seful de sala mi-a spus ca a ajuns la 119 ron cu totul avea foia de calcule in mana. Si mi-a placut in principiu, evident ca noi ne gandim pentru MIU pe care as vrea sa o vad dar am inteles ca numai in 23 se poate ca atunci au prima nunta.... voi ce ziceti?

andreiutza21
04.05.2009, 15:21:37
119 ron a costat meniul integral? fara bautura ?si decoratiuniile nu stii cat au costat?

m-ai pus pe ganduri....si noi ne gandeam tot la 300 persoane...si tot in sala mare vom face...si in rest ce ati mai avut la meniu?bautura nu stii tot de la ei a fost sau au putut aduce mirii?

tati_sew
05.05.2009, 17:56:33
60 de persoane lipsa e destul de mult...cum au procedat, au trebuit sa plateasca meniurile integral :-??
doar aperitivul

daca aflii detalii de la finuta ta te rog sa-mi spui cat a fost de multumita de servire... Noi am vazut aperitivul sambata cand am urcat sus si mi-a placut mult cum arata... poti sa-mi spui ce ati servit dupa aperitiv? Seful de sala mi-a spus ca a ajuns la 119 ron cu totul avea foia de calcule in mana. Si mi-a placut in principiu, evident ca noi ne gandim pentru MIU pe care as vrea sa o vad dar am inteles ca numai in 23 se poate ca atunci au prima nunta.... voi ce ziceti?
aha deci ai fost sus....mie tare mult mi-a placut aperitivul.tot l-am mancat.apoi au dat gordon bleu cu muratura si friptura de porc si pui cu cartofi din aia rantaliti si legume mexicane cu salata de varza.

m-ai pus pe ganduri....si noi ne gandeam tot la 300 persoane...si tot in sala mare vom face...si in rest ce ati mai avut la meniu?bautura nu stii tot de la ei a fost sau au putut aduce mirii?
de la sala au luat numai sucul apa si cafeaua.au mai avut tuica de prune wiskey vin varsat

andreiutza21
11.05.2009, 13:01:01
Nunta de noaptea la Transporturi.. sincer nu prea cred... dar un sfat .. asa preventiv.. verifica daca ti-au scris ca este nunta de noaptrea in contract... ca daca o fost doar asa o vorba spusa la semnarea contractului poti fi sigura ca la un moment data .. cel mai probabil cand veti stabili meniul se vor intoarce... uite eu nu vreau sa fac antireclama... si eu fac nunta tot la ei.. si acum cand mai am doar doua luni pana la nunta spun ca as renunta la sala daca as gasi alta.. probabil ca asta spune multe.. ar fi singura chestie care as dori sa o schimb la nunta mea...

Salut miresica! Cum a fost nunta? Ne dai te rog mai multe detalii...abia am asteptat sa treaca weekend-ul sa aflu mai multe.....Cum ai iesit cu meniul,sala si daca ai avut DJ sau formatie?

de la sala au luat numai sucul apa si cafeaua.au mai avut tuica de prune wiskey vin varsat

Si sucul,apa si cafeaua au iesit la preturi normale sau mai mult?si muzica cum a fost?DJ sau formatie?

tati_sew
11.05.2009, 23:39:29
Si sucul,apa si cafeaua au iesit la preturi normale sau mai mult?si muzica cum a fost?DJ sau formatie?
sucul 2l vreo 8 lei cafeaua vreo 2.mai mult nu stiu.la muzica au avut si dj si formatie si un cataret de populara.muzica pot spune ca a fost jumi juma.mie imi place mult muzica populara asa ca nu m-a deranjat.poate si pentru ca nu prea a fost mult tineret a fost si populara mai multa.mie mi-a placut mult!depinde de fiacare ce pretentii are

andreiutza21
15.05.2009, 18:28:58
sucul 2l vreo 8 lei cafeaua vreo 2.mai mult nu stiu.la muzica au avut si dj si formatie si un cataret de populara.muzica pot spune ca a fost jumi juma.mie imi place mult muzica populara asa ca nu m-a deranjat.poate si pentru ca nu prea a fost mult tineret a fost si populara mai multa.mie mi-a placut mult!depinde de fiacare ce pretentii are
Si mai stii cumva daca sucul,cafeaua si apa minerala au fost incluse in cei 119 ron sau au fost separat?Si daca le-am mai impus mirilor ceva taxe "surpriza"(pahare sparte,chelneri.....)?
Si cu whisky-ul cum au facut ?l-au pus pe masa de la inceput sau a fost servit de catre chelneri?

alex_torok
15.05.2009, 18:43:32
Si mai stii cumva daca sucul,cafeaua si apa minerala au fost incluse in cei 119 ron sau au fost separat?Si daca le-am mai impus mirilor ceva taxe "surpriza"(pahare sparte,chelneri.....)?
Si cu whisky-ul cum au facut ?l-au pus pe masa de la inceput sau a fost servit de catre chelneri?
Cafeau ar trebui sa intre in pretul meniului...sucul si apa nu intra in pret.

AnaMaria27
26.05.2009, 10:03:16
Nu stiti cat o sa fi anul acesta aproximativ meniul la transporturi?:-\

andreiutza21
29.05.2009, 21:03:57
Nu stiti cat o sa fi anul acesta aproximativ meniul la transporturi?:-\
am auzit de preturi ok 119 ron si 116 ron

anca1230_pop
29.05.2009, 21:14:40
am auzit de preturi ok 119 ron si 116 ron
Chiar azi am vb cu cineva care va fi mire wk-endul viitor si mi-a zis ca il costa 120 de lei meniul, si cu tot cu aranjatul salii 145 de lei.

andreiutza21
01.06.2009, 18:07:43
Chiar azi am vb cu cineva care va fi mire wk-endul viitor si mi-a zis ca il costa 120 de lei meniul, si cu tot cu aranjatul salii 145 de lei.
da cam asa ajunge eu vorbeam numai de meniu+apa,suc,cafea.

dar mirii care ajung la 145 au pus si muzica si bauturile alcoolice cumparate de ei? sau doar meniu+decoratiuni?

Salut! am vazut si eu pozele tale si ai avut o nunta reusita!
Cum a fost la Cantina transporturi? ce sfaturi mi-ai da acum k ai terminat cu nunta?
si eu sunt foarte stresata de cum va iesi dar am fost la sala si arata foarte bine aranjata ...vroiam sa stiu daca ai avut ceva "surprize" dupa nunta din partea organizatorilor

alexandra2009
02.06.2009, 18:52:40
Salut! am vazut si eu pozele tale si ai avut o nunta reusita!
Cum a fost la Cantina transporturi? ce sfaturi mi-ai da acum k ai terminat cu nunta?
si eu sunt foarte stresata de cum va iesi dar am fost la sala si arata foarte bine aranjata ...vroiam sa stiu daca ai avut ceva "surprize" dupa nunta din partea organizatorilor
Acum am vazut mesajul tau.... Ce sfaturi ti-as da....? buna intrebare... citeam parca pe pagina trecuta ca miri din 2 mai ... cei nasiti de miresica Tati.. au platit doar aperitivul pentru meniurile comandate care au fost in plus.. ciudat noi am platit tot meniul.. integral.. desi cand am semnat contractul anul trecut in ianurie mi s-a spus ca se plateste doar aperitivul... acum s-a schimbat treaba....
meniul a ajuns la 120 de lei... mancare+suc+cafea.....
decoratiuni.. la partea asta am iesit super scump... am platit 7000 de lei...
numarul de persoane a fos 317... si in pretul asta a intrat: Dj.. 2000 de lei, fete de masa la exorbitantul pret de 25 de lei ( toata lumea m-a intrebat daca le-am primit acasa), husele pentru scaune, decorarea mesei mirilor, scarile si o arcada la intrare...si suportul de fructe de pe masa...
Acum dupa ce a trecut nu pot sa spun ca nu am fost multumita... servirea a fos ok, chelenri au servit cognacul si Garonele, iar tuica de prune a fost pusa pe masa.. de asemena vinul .. sincer a fost foarte ok asa pentru ca nu am ramas decat cu 10 sticle desfacute.. restul le-am putut returna la depozit... Ce sa mai spun.. socurile de la organizatori le-am luat inainte de nunta.. atunci stiam deja la ce sa ne asteptam.....
Deci daca mergeti si doriti sa semnati cu ei un contract, treceti toate clauzele acolo.. ca ce-i scris ramane.. vorbele zoboara.. apropo de dj cand am semnat pretul spus a fost 800 de lei, in cazul in care avem formatie.. normal ca inainte cu 3 saptamani de nunta am suferit un adevarat soc cand am auzit pretul de 2000 de lei... totusi diferenta a fost foarte mare.... la fel au facut cu acele fete de masa... care mai nou esti obligat sa le inchiriezi.. adica mergi la restaurant sa mananci si platesti mancare nu si fata de masa.... cel putin eu asa cred...
Daca mai ai intrebari.. trimite-mi pm
pup fetele

criss_dma
02.07.2009, 20:57:16
Luni, 06.07, merg eu sa mi fac meniul. Va anunt detaliile :D.

andra26
06.07.2009, 09:45:06
Aseara am participat ca invitat la nunta la Cantina Transporturilor si am avut o supriza placuta, sala e foarte spatioasa au fost 190 de invitati prea putini pentru capacitatea salii, mi-a placut faptul ca au fost mesele rotunde 10 persoane la o masa au avut numere si din punctul asta de vedere regret ca la propria mea nunta nu voi avea mese de acest tip, ofera o gramada de avantaje invitatii pot discuta mult mai usor si ai contactul vizual cu toti de la masa, mancarea a fost foarte buna cu mici critici aperitivului dar asta tine de gusturi, servirea are puncte in minus dar daca mirii aduc chelneri in plus nu ar trebui sa fie o problema, mi-a placut ca muzica a fost pentru toate categoriile de varsta din sala asa ca ringul a fost in permanenta plin iar in timpul mesei nu a fost dat volumul exagerat si puteai sa porti linistit o conversatie, este loc de mai bine in ceea ce priveste amenajarea salii si baile, dar in mare a fost o nunta reusita, a am uitat sa mentionez, aerul conditionat a reusit cu succes sa faca fata.

criss_dma
06.07.2009, 20:32:58
Hey fetele. Tocmai ce am ajuns de la sala...mi am alcatuit meniul si detaliile legate de amenajarea salii. Vreau sa va spun ca sunt si acum uimita de cum am iesit!...adica foarte bine!!!! Mi am scos meniul la pretul de 119 LEI plus amenajarea salii am iesit la 138. Ah? :> . Eu zic ca e super ok avand in vedere ca anu' trecut am auzit ca s a iesit cu un meniu la 150-160. Oricum, a mentionat si domnu' de acolo ca a micsorat preturile cu 20%...

Nah, byeee!! Happyy!!

ramopinti
07.07.2009, 14:53:11
Pentru cele care faceti nunta la Transporturi vi s-a spus de taxa de servicii de 15 Ron /persoana? mie mi s-a spus si am ramas uimita , adica eu daca voi avea 350 de invitati trebuie sa le dau lor 5250 RON pentru serviciile prestate asta insemnand : chelneri, bucatari, aer conditionat, femeie de serviciu , etc.

criss_dma
09.07.2009, 22:01:50
Da, stiam de taxa de 15 lei. Da' ti o calculeaza la meniu si nu tre' sa iei fiecare taxa in parte. Daca ai calcula si gustarea calda (pret*nr de pers), n ai vrea sa vezi ce suma iti da. Asa ca e o taxa ca oricare alta, aperitiv, gustare, friptura...etc.

Succes! ;;)

andreiutza21
22.09.2009, 17:02:14
si eu am avut nunta la transporturi in urma cu 10 zile si am fost foarte stresata de tot ce tinea de ei...

dar spre surprinderea mea am iesit f bine cu tot

sau cu aproape tot....:) nu am avut surprize dupa nunta cum s-a stabilit pretul asa a ramas,chelnerii au fost ok am avut parte de multe laude din partea invitatilor,sala a aratat f bine ....

am avut 270 invitati si a fost loc de dans suficient,aerul conditionat a facut fata cu brio,mancarea a fost buna singura chestie a fost ca au incercat sa grabeasca nunta

noi am avut nunta de noapte si vroiam sa tina cat mai mult dar pana la urma a fost ok si a tinut pana la 4
aaa si cu dj au fost ceva probleme,noi vb cu un dj si a venit altul sa-i tina locul pana la 12 cand se termina nunta de zi la care era el ....dar mai mult ne-am speriat noi k muzica a fost ok
deci daca va hotarati sa faceti nunta mare si de noapte e un loc frumos

criston84
11.01.2010, 15:21:55
Buna,

Eu trebuie sa merg la sala sa imi stabilesc detaliile legare de nunta si sincer astept eventuale sugesti de la cele care aveti sau ati avut nunta la cantina transporturi .
bye:-p

ATH
12.11.2010, 18:18:00
"Cei de la Leul din M. Viteazu sunt chiar cei de la Nemar Catering si sunt niste Banditi. O prietena buna a avut nunta in 10 mai cu ei la Cantina MIU si au lasat-o sa creada pana inainte cu 4 zile de nunta ca poate sa-si aranjeze sala cu cine vrea ea, ca apoi sa se suceasca, desi initial ii intrebase de 3 ori pentru ca auzise ca fac figuri si gasise mai ieftin. I-au zis ca sala lor nu o ranjeaza nimeni altcineva decat ei. I-au mai zis initial ca o las asa duca alune, covrigei, prajituri, suc si apa minerala, dupa care nu au mai lasat-o si cu parte din ele a ramas luate, iar sticla de suc la 2 l i-au dat-o la 6 ron/buc. Tot ei au vrut sa-i inchirieze fructiere cu 20 ron/buc (cu banii astia si le cumpara) si i-au inchiriat paharele pe carea le-a dat cu sampanie la intrare cu 1.5 ron/buc, i-au bagat pe gat servicii pe care nu le cerusera (jocuri de lumini,masina de baloane), doar noroc ca mirele a mers cu o seara ininte pe la sala si i-a vazut ca montau aparatele astea si le-a zis ca el nu a cerut si nu plateste, le-a dat huse cu esarfe organza pe motiv ca nu au culoarea pe satin (venea cu 0,5 ron/buc mai mult), dar aveau, pentru ca esarfele de pe mese erau de satin. Dj-ul impus de ei la 1000 ron nu stia sa faca trecerea de la o melodie la alta, i-a sarit de 2 ori si CD-ul, repeta piese si de 3-4 ori si in completare, starostele lor, cand se distra lumea mai tare ne trimitea la loc ca vine mancarea, ca trebuie neaparat acum sa dam cinstea (o ora cat s-a dat cinstea a fost doar muzica ambientala), iar cand erau cele mai faine momente pe ring, cameramanul lor statea la masa. Plus ca parca s-au grabit sa ne dea afara din sala: la 6 friptura, la 8 tortul si la 8.15 -8.30 starostele insista sa mergem toti sa dam cinstea. La mancare, la final am primit niste carnati care parca erau lipiti cu prenandez, asa aratau si care erau cruzi in mijloc. Joi, inainte de nunta a sunat prietena mea sa dea cu 10 aperitive mai putin si i-au zis ca nu se poate ca ei s-au aprovizionat, dar mai era pana sambata, duminica mai aveau o nunta si doar sunt firma de catering...

Ce mai...sunt niste hoti la drumul mare si impun monopol pe salile pe care le gestioneaza ei, desi una e sala si mancarea si alta e partea de decoratiuni. In contractul lor scrie de sala, de mancare si apoi ceva de genul: Societatea poate oferi, la cererea clientului si urmatoarele servicii:... (enumera ei tot ce tine de decoratiuni, inclusiv flori, si apoi, mai jos, scrie mai mic:) Aceste servicii pot fi oferite numai de SC Nemar Catering. Profita de faptul ca oamenii nu sunt foarte atenti la contracte si ca au nevoie in primul rand de sala pentru nunta si impun ce vor ei, pentru ca nici nu te anunta din timp, nici nu-ti detaliaza oferta. In concluzie eviati-i cat puteti !!!!!! Salile pe care le au ei sunt: Cantina MIU (Str. Taberei), Cantina Transporturi, Sala de la Leul (M. Viteazul), Restaurantul de la Capus si din cate mi-a zis cineva si Cantina de la Traian Vuia; OCOLITI-LE!"

De groaza... daca e adevarat...

criss_dma
14.11.2010, 11:50:49
"Cei de la Leul din M. Viteazu sunt chiar cei de la Nemar Catering si sunt niste Banditi. O prietena buna a avut nunta in 10 mai cu ei la Cantina MIU si au lasat-o sa creada pana inainte cu 4 zile de nunta ca poate sa-si aranjeze sala cu cine vrea ea, ca apoi sa se suceasca, desi initial ii intrebase de 3 ori pentru ca auzise ca fac figuri si gasise mai ieftin. I-au zis ca sala lor nu o ranjeaza nimeni altcineva decat ei. I-au mai zis initial ca o las asa duca alune, covrigei, prajituri, suc si apa minerala, dupa care nu au mai lasat-o si cu parte din ele a ramas luate, iar sticla de suc la 2 l i-au dat-o la 6 ron/buc. Tot ei au vrut sa-i inchirieze fructiere cu 20 ron/buc (cu banii astia si le cumpara) si i-au inchiriat paharele pe carea le-a dat cu sampanie la intrare cu 1.5 ron/buc, i-au bagat pe gat servicii pe care nu le cerusera (jocuri de lumini,masina de baloane), doar noroc ca mirele a mers cu o seara ininte pe la sala si i-a vazut ca montau aparatele astea si le-a zis ca el nu a cerut si nu plateste, le-a dat huse cu esarfe organza pe motiv ca nu au culoarea pe satin (venea cu 0,5 ron/buc mai mult), dar aveau, pentru ca esarfele de pe mese erau de satin. Dj-ul impus de ei la 1000 ron nu stia sa faca trecerea de la o melodie la alta, i-a sarit de 2 ori si CD-ul, repeta piese si de 3-4 ori si in completare, starostele lor, cand se distra lumea mai tare ne trimitea la loc ca vine mancarea, ca trebuie neaparat acum sa dam cinstea (o ora cat s-a dat cinstea a fost doar muzica ambientala), iar cand erau cele mai faine momente pe ring, cameramanul lor statea la masa. Plus ca parca s-au grabit sa ne dea afara din sala: la 6 friptura, la 8 tortul si la 8.15 -8.30 starostele insista sa mergem toti sa dam cinstea. La mancare, la final am primit niste carnati care parca erau lipiti cu prenandez, asa aratau si care erau cruzi in mijloc. Joi, inainte de nunta a sunat prietena mea sa dea cu 10 aperitive mai putin si i-au zis ca nu se poate ca ei s-au aprovizionat, dar mai era pana sambata, duminica mai aveau o nunta si doar sunt firma de catering...

Ce mai...sunt niste hoti la drumul mare si impun monopol pe salile pe care le gestioneaza ei, desi una e sala si mancarea si alta e partea de decoratiuni. In contractul lor scrie de sala, de mancare si apoi ceva de genul: Societatea poate oferi, la cererea clientului si urmatoarele servicii:... (enumera ei tot ce tine de decoratiuni, inclusiv flori, si apoi, mai jos, scrie mai mic:) Aceste servicii pot fi oferite numai de SC Nemar Catering. Profita de faptul ca oamenii nu sunt foarte atenti la contracte si ca au nevoie in primul rand de sala pentru nunta si impun ce vor ei, pentru ca nici nu te anunta din timp, nici nu-ti detaliaza oferta. In concluzie eviati-i cat puteti !!!!!! Salile pe care le au ei sunt: Cantina MIU (Str. Taberei), Cantina Transporturi, Sala de la Leul (M. Viteazul), Restaurantul de la Capus si din cate mi-a zis cineva si Cantina de la Traian Vuia; OCOLITI-LE!"

De groaza... daca e adevarat...

Imi pare rau sa aud situatii de genu' asta, desi imi vine ff greu sa cred tot ce ai scris. Din aprox 7 familii (inclusiv noi) care au facut nuntile la Transporturi, Miu nici macar una nu mi a spus in final ca nu a fost multumita, nici de mancare, sevire sau bani ramasi. In momentul in care se discuta meniul si aranjatul salii, se discuta si ce "masinarii" aleg mirii. Legat de aranjatul salii DOAR de ei, este specificat in contract acest lucru, ar fi trebuit studiat inainte de a fi semnat.
Eu as crede ca in final au fost multumiti...si casa de piatra mirilor :)

ramona_amo2003
06.07.2011, 13:13:51
buna fetelor . noi o sa avem nunta la anul si near interesa si pe noi cantina transporturi fiindca ne dorim o nunta de noaptea si avem in jur de 350 invitati
va rog sa imi spuneti daca stiti daca se poate inchiria sala fara firma de catering cu care lucreaza ei .
noi avem o firma de catering pe care am dori sa colaboram . si near interesa doar o sala mare VREO SUGESTIE CAREVA ? va multumesc

criston84
07.07.2011, 14:56:28
buna fetelor . noi o sa avem nunta la anul si near interesa si pe noi cantina transporturi fiindca ne dorim o nunta de noaptea si avem in jur de 350 invitati
va rog sa imi spuneti daca stiti daca se poate inchiria sala fara firma de catering cu care lucreaza ei .
noi avem o firma de catering pe care am dori sa colaboram . si near interesa doar o sala mare VREO SUGESTIE CAREVA ? va multumesc

Buna,
Eu am avut anul trecut nunta acolo si cel putin la noi au fost obligatorie colaborarea cu firma lor de catering la fel si la decoratiuni, restul cum sunt bauturile, prajiturile si fructele le-am putut duce noi.
Dar poate cel mai bine este daca stabilesti o intalnire cu ei si dicuti toate acesta sa afli raspunsul direct de la ei,
spor la pregatiri iti doresc:)

Lalukina
11.07.2011, 21:38:45
La restaurant poti sa aduci mancarea din alta parte?
Ar fi culmea sa faci nunta la sala lor dar cu alta firma de catering...
In alta ordine de idei am auzit si eu lucruri neplacute legate de ei. Trist este ca nu isi dau seama ca toate aceste lucruri se vor repercuta asupra bussinesului.

ramona_amo2003
25.07.2011, 16:04:57
La restaurant poti sa aduci mancarea din alta parte?
Ar fi culmea sa faci nunta la sala lor dar cu alta firma de catering...
In alta ordine de idei am auzit si eu lucruri neplacute legate de ei. Trist este ca nu isi dau seama ca toate aceste lucruri se vor repercuta asupra bussinesului.
stiu ca suna putin aiurea dar am auzit sali care iti inchireaza doar sala . retul sa te descurci . si avand in vedere ce oferte au firma asta de catering cu care am dori noi sa lucram . (meniu de 65 lei in care se include 3 feluri mancare . decorarea sali , prajitura pe mese, chelneri , tortul miresei.) si stiu sigur ca e de calitate deoarece cumnatul meu (vitorul) :)) a facut nunta cu ei . si au iesit mai mult decat bine mancarea excelenta servici excelente . deci deaia intrebam .
am avut chear azi intalnirea cu cei de la transporturi . mare lucru nu neau explicat . meniurile incep de la 80 de lei . dar servicu care te obliga sa il faci cu firma respectiva incep de la 1500 euro (100 pers) la 3000 euro (400 pers) si noi o sa avem 400 de pers la nunta . mi se pare putin cam piperata . dar trebuie sa le iau separat fiecare element si sa vad daca depasesc separat pretul care mil dau ei la pachet
bine ca iti ofera : maestur de ceremoni , dj, lautari pt drum, sistem lumini, video , foto , fata de masa huse esarfe suprot fructe lumanari aranjament floral, decor masa miri +accesori, pramida de sampanie servetele, artifici , lumanari biserica +decor flori, buchet mireasa +acces mire, buchet nanasa+ accesori nanasi+pariniti +ROCHIA DE MIREASA CADOU
voi ce parere aveti ? se merita ?

criston84
26.07.2011, 08:56:56
stiu ca suna putin aiurea dar am auzit sali care iti inchireaza doar sala . retul sa te descurci . si avand in vedere ce oferte au firma asta de catering cu care am dori noi sa lucram . (meniu de 65 lei in care se include 3 feluri mancare . decorarea sali , prajitura pe mese, chelneri , tortul miresei.) si stiu sigur ca e de calitate deoarece cumnatul meu (vitorul) :)) a facut nunta cu ei . si au iesit mai mult decat bine mancarea excelenta servici excelente . deci deaia intrebam .
am avut chear azi intalnirea cu cei de la transporturi . mare lucru nu neau explicat . meniurile incep de la 80 de lei . dar servicu care te obliga sa il faci cu firma respectiva incep de la 1500 euro (100 pers) la 3000 euro (400 pers) si noi o sa avem 400 de pers la nunta . mi se pare putin cam piperata . dar trebuie sa le iau separat fiecare element si sa vad daca depasesc separat pretul care mil dau ei la pachet
bine ca iti ofera : maestur de ceremoni , dj, lautari pt drum, sistem lumini, video , foto , fata de masa huse esarfe suprot fructe lumanari aranjament floral, decor masa miri +accesori, pramida de sampanie servetele, artifici , lumanari biserica +decor flori, buchet mireasa +acces mire, buchet nanasa+ accesori nanasi+pariniti +ROCHIA DE MIREASA CADOU
voi ce parere aveti ? se merita ?

salut,
Eu am avut la nunta 420 persoane si le fel si in cazul meu mi-au oferit toate serviciile dar nu am fost obligata sa i-au de la ei numai dj+ lumini, decorul masa mirii, decor mese + aranjamete florale.Restul de la lumanari cununie, pahare mirii, video+foto, lautari, maestru ceremoni le-am ales eu din alta parte si pot sa zic ca am iesit la un pret bun acuma depinde de cat de dispusa esti sa te implici in cautarea de oferte bune pe piata. Eu am avut o nunta reusita, am fost multumita de serviciile lor si nu am avut nici o problema pe parcursul nunti, macarea a fost excelenta si la fel si servirea.
Bafta la pregatiri si daca te mai pot ajuta cu informatii astept sa imi scri:)

ramona_amo2003
27.07.2011, 10:28:57
salut,
Eu am avut la nunta 420 persoane si le fel si in cazul meu mi-au oferit toate serviciile dar nu am fost obligata sa i-au de la ei numai dj+ lumini, decorul masa mirii, decor mese + aranjamete florale.Restul de la lumanari cununie, pahare mirii, video+foto, lautari, maestru ceremoni le-am ales eu din alta parte si pot sa zic ca am iesit la un pret bun acuma depinde de cat de dispusa esti sa te implici in cautarea de oferte bune pe piata. Eu am avut o nunta reusita, am fost multumita de serviciile lor si nu am avut nici o problema pe parcursul nunti, macarea a fost excelenta si la fel si servirea.
Bafta la pregatiri si daca te mai pot ajuta cu informatii astept sa imi scri:)

mersi pentru informati :)
ce meniu ati avut daca nu te superi ca te intreb ? deoarece noi ne gandim la il luam pe cel de 80 lei cu cateva modificari . mi sa mai facut o oferta care este de 8000 lei/400 pers pentreu decoratiuni care cuprinde : huse fata de masa esarfe servetele suport fructe, masa mirilor, scarile, ghirlanda la intrare, lumini , piramida de sampanie, 4 artifici. plus sin cate am inteles trebuie sa platesc 15 lei/pers pentru servici ? nu e cam mult sa dau 6000 lei pentru servici ? +meniul

criston84
29.07.2011, 12:59:47
mersi pentru informati :)
ce meniu ati avut daca nu te superi ca te intreb ? deoarece noi ne gandim la il luam pe cel de 80 lei cu cateva modificari . mi sa mai facut o oferta care este de 8000 lei/400 pers pentreu decoratiuni care cuprinde : huse fata de masa esarfe servetele suport fructe, masa mirilor, scarile, ghirlanda la intrare, lumini , piramida de sampanie, 4 artifici. plus sin cate am inteles trebuie sa platesc 15 lei/pers pentru servici ? nu e cam mult sa dau 6000 lei pentru servici ? +meniul

Noi in menui am avut 3 feluri de mancare: aperitiv, ciorba si felul principal, la final am ales sa facem un bufet suedez( care avea mai multe feluri de mancare si alegeai ce voiai tu) pentru cei care doresc sa mai serveasca mancare. Am iesit cu menuil undeva la 116 ron asta fara bautura, in total cu tot cu decoratiuni am avut meniul de 145 ron, iar daca adunam si bautura, fructele, parajutura,tortul, etc. am iesit la 168 ron/ persoana ca si cheltuieli.
Apropo iti dau un sfat noi foarte multumiti am fost de bufetul suedez l-am facut pentru 150 de persoane si vreau sa zic ca invitatii au fost incantatii ca am optat pentru mai multe feluri de mancare si au avut de unde alege, iar noi am iesit bine fata de situatia in care trebuie sa comanzi la fiecare ultimul fel de mancare si nu mai e toata lumea prezenta la nunta si ai de platit porti in plus.
Acum ce sa zic in legatura cu acei 15 ron eu zic ca au meritat sa platim pentru servire ca s-au si ocupat de invitatii foarte bine, noi am fost multumiti:)
spor la pregatiri:)
ps daca ai nevoie de preturi sau ceva mai in detaliu te rog sa imi scri:)