PDA

Versiunea completa : Agentii de organizare nunti, decoratiuni in Buzau

lavlav
12.09.2006, 09:31:11
Buna miresici 2007 din Buzau!
Am si eu o intrebare...are cineva idee daca in Buzau gasesc o agentie care sa se ocupe cu decorarea restaurantului. In principiu ma interseaza aranjamentele cu baloane si flori, pentru ca nu cred ca o s am eu timp in ziua nunti sa le fac.
Mersic

cristyna
15.09.2006, 16:11:07
Buna! La restaurantul unde vom face noi seful localului ne-a spus ca are el firma care ne poate oferii baloanele,invitatiile-plicuri, marturiile in bani putini, iar dk aducem florile de la cununie avand in aceiasi zi nle poate aranja pentru ornamente. Dar pt. ornamente mai poti vb si la floraria de la starea civila. Daca afli altceva inafara de acestea spune-mi si mie. Mercic!

lavlav
16.09.2006, 09:26:02
Mie mi-ar conveni de minune daca aceste firme se pot deplasa la Bucuresti. Pentru ca noi ne-am hotarat sa facem nunta in Bucuresti. Iar eu ma gandeam ca ar fi mult mai ieftin daca as angaja pe cineva din Buzau. Dar nu numai despre bani e vorba, ci si despre faptul ca eu iubesc tare mult orasul asta si sincer, din experienta mea, buzoienii sunt oameni seriosi si corecti. Aici in Bucuresti sunt numai tepari si cauta numai sa te jefuiasca.

crissy
17.09.2006, 19:44:45
La mine la nunta Sorin a facut treaba super buna cu baloanele si il recomand asa cum o recomand cu caldura si pe doamna de la Starea Civila pt aranjamentele florale.

Am sa va pun si cateva poze atunci cand vor fi gata.

va pup

hara
20.09.2006, 14:47:53
Si la mine la nunta tot............. au facut aranjamentele...foarte frumoase. Buchetele si lumanarile tot la Casa casatoriilor la doamna Diaconu au fost facute......mi-au placut mult. In ziua aia eram foarte emotionata, dar cand am vazut buchetelul am stiut ca o sa fie bine.<:-P

cristyna
21.09.2006, 10:52:56
Ceva preturi imi puteti spune si mie vis-a-vis de baloane (cele de la masa mirilor, baloane la mese si balonul care se sparge la vals) si aranjamente florale. Va multumesc! :*

albina
21.09.2006, 15:07:25
Si la mine la nunta tot Sorin si Roxana au facut aranjamentele...foarte frumoase. Buchetele si lumanarile tot la Casa casatoriilor la doamna Diaconu au fost facute......mi-au placut mult. In ziua aia eram foarte emotionata, dar cand am vazut buchetelul am stiut ca o sa fie bine.<:-P
imi dati si mie o adresa sau un nr de tel va rog mult de tot.eu pe 4 noiembrie am nunta si deja am luat o razna.dar de cineva cu muzica pe calculator stiti dak da va rog anuntati ma.

mirela_mara
24.09.2006, 17:47:00
Buna miresici 2007 din Buzau!
Am si eu o intrebare...are cineva idee daca in Buzau gasesc o agentie care sa se ocupe cu decorarea restaurantului. In principiu ma interseaza aranjamentele cu baloane si flori, pentru ca nu cred ca o s am eu timp in ziua nunti sa le fac.
Mersicdaca faci nunta in buzau iti recomand pub t essence.este un pub super,ti l decoreaza ei super.daca vrei iti pot trimite o poza cu pubul aranjat ptr nunta.eu am facut acolo si vreau sa spun ca am fost super incantata.

albina
26.09.2006, 15:40:44
pai...as cam vrea asta.ma poti ajuta cu un nr de tel?si are doar muzica sau un pachet cu:muzica,foto si video.astept rasp tau.adresa mea este stanciu_si imediat dupa _ este albina.astept rasp.merci anticipat

anelise
27.09.2006, 16:40:03
si eu am nunta in decembrie in buzau si as vrea nr vostru. multam

sweetyandreea
27.01.2007, 07:37:25
buna,
akm m-am inregistrat eu....
pup

otilix
19.02.2007, 15:15:30
miresici , proapete si viitoare, postati si voi poze , daca aveti, cu diferite restaurante, buchete, rochii sau alte lucruri utile pt organizarea nuntii. aceeasi recomandare: faceti buchetele, aranjamentele pt casa, masina si ce mai doriti la floraria de la casa casatoriilor. sunt superbe si unice.

b00b0ana
06.03.2007, 15:01:06
si mai am o intrebare, cu muzica la nuntile voastre cum v-ati descurcat, in buzau? eu as vrea sa chem o formatie dar, cand am auzit de preturi... m`am gandit mai bine si as vrea un dj. va pup

sweetyandreea
12.03.2007, 02:33:19
buna
si eu am nunta in buzau si colaborez cu ............... buzau
mersi:x :x

NICOLETAMIHAI
14.03.2007, 11:31:24
Si la mine la nunta tot ..............au facut aranjamentele...foarte frumoase. Buchetele si lumanarile tot la Casa casatoriilor la doamna Diaconu au fost facute......mi-au placut mult. In ziua aia eram foarte emotionata, dar cand am vazut buchetelul am stiut ca o sa fie bine.<:-P
Buna! Sunt noua pe forum si m-ar interesa daca aveti sa-mi dati si mie nr. de tel. al celor care se ocupa de decorarea restaurantului?

natalia2007
06.05.2007, 19:26:26
daca faci nunta in buzau iti recomand pub t essence.este un pub super,ti l decoreaza ei super.daca vrei iti pot trimite o poza cu pubul aranjat ptr nunta.eu am facut acolo si vreau sa spun ca am fost super incantata.
buna
si eu am nunta pe 15.09.2007 tot acolo.m-am mai linistit cand am citit ce ai scris tu. daca te rog iti poti trimite poze
^:)^

otilix
29.05.2007, 14:06:02
Buna tuturor,
Sunt si eu o viitoare miresica si vreau sa va impartasesc cate un pic din fericirea mea.Noi am contractat pentru a ne asigura o nunta ca in povesti, agentia Bon mariage care este acum si in buzau.

spune-ne si noua daca pot fi contactati si local, au vreun sediu?, sau pur si simplu ii contactam la sediul/adresa/tel din bucuresti ? thx

otilix
04.06.2007, 22:47:26
Buna,
Promit sa revin cu detalii ori de cate ori voi acumula informatii noi.Cei de la Bon Mariage Buzau au avut prima nunta organizata in Bz , sambata 2 iunie.
Fiind curioasa am mers si eu la locatie.Ce am vazut,m-a frapata in totalitate.Nunta s-a tinut la Cislau la Dobrica.Stiam cum arata asa zisul local , dar cand am vazut transformarea am zis "Se pot intampla minuni"
Incantator,perdele de lumini pe pereti,tul pe stalpi,tortze,baloane superbe., ca in basme . Nu am cuvinte!Am rugat-o pe cea care are franciza sa-mi dea si mie cateva poze,sa le postez.
Doamne ajuta sa fie si la mine macar pe jumatate la fel de frumos!Am incredere si mi-au mai disparut din emotii^:)^

asteptam cu interes pozele.

cristinaradu83
10.08.2007, 10:29:25
buna,

imi poate da cineva numarul de telefon de la floraria de langa casa casatoriilor? please!!!!!
va multumesc!!!

tuc
12.08.2007, 12:41:07
buna,

imi poate da cineva numarul de telefon de la floraria de langa casa casatoriilor? please!!!!!
va multumesc!!!
Din incinta Casei Casatoriilor poate vrei sa spui... Daca este vorba de d-na Diaconu ii poti gasi nr. pe usa magazinului. Iar daca nu esti din Buzau ma interesez si ti-l spun mai pe seara !

bubulinuta
27.09.2007, 20:38:17
buna!
la nunta la noi a facut treaba buna o firma care se ocupa de decorare pentru detalii pe mess ID .Totul trebuie stabilit din timp ca sa iasa bine nunta.

otilix
28.09.2007, 00:10:45
buna!
la nunta la noi a facut treaba buna o firma care se ocupa de decorare pentru detalii pe mess ID .Totul trebuie stabilit din timp ca sa iasa bine nunta.

nu ne pui si noua niste poze macar aici sa vedem cum au aranjat?:-\

bubulinuta
03.10.2007, 22:04:27
buna!
Te pot ajuta eu , daca vrei trimite-mi un raspuns.La mine la nunta totul a iesit bine.pupici

otilix
08.10.2007, 22:54:25
Poze cu agentia cea mai renumita din buzau!Go for it..
f frumos. ma gandeam ca ne pui insa si niste poze chiar de la nunta la care ai fost. parca la cislau, nu?

otilix
09.10.2007, 23:19:33
deosebit intr-adevar e aranjamentul din primele 2 poze, din cort. si restul pozelor sunt frumoase. multumim pt poze.

ariana837
13.11.2007, 23:24:57
Eu am participat la o nunta la restaurantul Musatinii de curand , iar de toate serviciile s-a ocupat agentia BM din Buzau.A fost sple^:)^ ndid!

ariana837
15.11.2007, 00:25:52
O poza frumoasa de la masa noastra

Diana2000
09.01.2008, 18:46:56
Buna viitoare miresici. Eu vreau la nunta mea doar esafra de deasupra pe scaun (din material organza - pentru ca scaunele arata f bine si neimbracate), pe masa bucata aceea de material (organza) care se aseaja peste fata de masa unde va sta si aranjamentul de flori si perdele de lumini invelite in organza . Stiti pe cineva care sa poata realiza acest decor? Pls. help!!!!

iuli83
09.01.2008, 23:24:16
Buna fetelor! Acum m-am inregistrat si eu... in mom asta sunt cam derutata ca nu prea stiu de unde s-o iau. Voi stiti vreo firma din Buzau care sa-mi decoreze un local. da sa fie si misto si nici prea scump.

Aida13
10.01.2008, 22:41:57
Buna fetelor! Acum m-am inregistrat si eu... in mom asta sunt cam derutata ca nu prea stiu de unde s-o iau. Voi stiti vreo firma din Buzau care sa-mi decoreze un local. da sa fie si misto si nici prea scump.
Buna miresici din Buzau,
M-am inregistrat si eu in seara aceasta, nu am stiut de acest forum pana astazi si .....am intrat si v-am descoperit! Ma bucur ca pot impartasi cu voi emotiile celui mai important moment din viata mea ( si cu bune si cu rele)! Daca cunoasteti infrormatii despre agentii din Buzau care se ocupa cu decorarea salii , ma intereseaza si pe mine. Am o sursa dar inca nu am sunat! ....Dar cu cat ai mai multe numere cu atat esti mai castigat!

Diana2000
21.01.2008, 14:58:29
Buna miresici din Buzau,
M-am inregistrat si eu in seara aceasta, nu am stiut de acest forum pana astazi si .....am intrat si v-am descoperit! Ma bucur ca pot impartasi cu voi emotiile celui mai important moment din viata mea ( si cu bune si cu rele)! Daca cunoasteti infrormatii despre agentii din Buzau care se ocupa cu decorarea salii , ma intereseaza si pe mine. Am o sursa dar inca nu am sunat! ....Dar cu cat ai mai multe numere cu atat esti mai castigat!
Buna Aida13 si eu sunt intersata de agentii din buzau care se ocupa cu aranjamente pt nunti. Ai luat legatura cu "sursa ta"? Ce noutati ne poti da in acest sens? Multumesc.;;)

Aida13
22.01.2008, 20:12:15
Buna Aida13 si eu sunt intersata de agentii din buzau care se ocupa cu aranjamente pt nunti. Ai luat legatura cu "sursa ta"? Ce noutati ne poti da in acest sens? Multumesc.;;)
Buna Diana! Am auzit ca sunt 2 tipe care au o agentie de nunti care au biroul pe langa liceul hasdeu. O prietena a mea a lucrat cu ele in vara si a fost foarte multumita. Plus ca aveau preturi foarte mici (asta in vara).Prietena mea e studenta si vine la sfarsit de saptamana. A promis sa-mi caute nr. de telefon. Tinem legatura. Tu ce informatii mai ai? In afara de agentia de vis-a-vis de casa casatoriilor mai sunt si altele?

LIVIONE
23.01.2008, 09:34:00
stiu eu o firma de decoratiuni.sunt 2 baieti si o fata care lucreaza f bine.i-am solicitat pt mai multe nunti.au facut aranjamentul chiar si in ziua nuntii iar preturile sunt acceptabile.daca va intereseaza va las un nr.de telefon
;-)

Diana2000
23.01.2008, 12:16:32
Buna Diana! Am auzit ca sunt 2 tipe care au o agentie de nunti care au biroul pe langa liceul hasdeu. O prietena a mea a lucrat cu ele in vara si a fost foarte multumita. Plus ca aveau preturi foarte mici (asta in vara).Prietena mea e studenta si vine la sfarsit de saptamana. A promis sa-mi caute nr. de telefon. Tinem legatura. Tu ce informatii mai ai? In afara de agentia de vis-a-vis de casa casatoriilor mai sunt si altele?
Buna Aida!

In primul rand iti multumesc pentru raspuns si trebuie sa iti spun ca sunt intersata sa vb si eu cu tipele care se ocupa cu amenajarea nuntilor. As aprecia f f mult sa imi dai si mie nr. lor de telefon in momentul cand il vei sti.
La fel stiu si eu de agentia de vis-a-vis de casa casatoriilor, dar si ca cei de la Bon Mariage au reprezentant si in Buzau, parca undeva pe Unirii, dar nu stiu ce preturi au si chiar as vrea sa aflu.
Spor la pregatiri. Poop.

Diana2000
23.01.2008, 12:25:29
stiu eu o firma de decoratiuni.sunt 2 baieti si o fata care lucreaza f bine.i-am solicitat pt mai multe nunti.au facut aranjamentul chiar si in ziua nuntii iar preturile sunt acceptabile.daca va intereseaza va las un nr.de telefon
;-)
Buna Livione!

Sunt interesata de numarul de telefon al lor, mi-l poti da, pls. Dar poze cu aranjamente executate de ei ai?:)

CONT-INCHIS-006
23.01.2008, 12:56:59
;-)
Trimite-mi si mie pe privat mai multe detalii despre ei si nr-ul de telefon.

tuc
23.01.2008, 15:17:11
Cred ca sunt tipele cu care voi lucra si eu! Nunta mea nu mai este in Buzau ci in Bucuresti, la Club Zexe ( pt. ca sotul meu este din Bucuresti, asa a dorit, si-i dau dreptate, acum) si cand am inceput sa caut prin Bucuresti agentii si sa-mi spuna preturi am crezut ca ma ia lesinul!.... Asa ca am vorbit cu ele.. si le-am dus ,au vazut despre ce este vorba ....si am batut palma! Am vazut live facut de ele un botez care mi-a placut mult de tot ( au fost chiar si ursitoare), nunti doar in fotografii...dar daca tu spui ca prietena a fost multumita, ma simt si mai linistita! Trimite-mi te rog pe privat nr. de tel sa vad daca vorbim despre aceleasi persoane! ...Stii cumva daca lucreaza in invatamant? Multumesc!

Diana2000
28.01.2008, 15:37:42
Cred ca sunt tipele cu care voi lucra si eu! Nunta mea nu mai este in Buzau ci in Bucuresti, la Club Zexe ( pt. ca sotul meu este din Bucuresti, asa a dorit, si-i dau dreptate, acum) si cand am inceput sa caut prin Bucuresti agentii si sa-mi spuna preturi am crezut ca ma ia lesinul!.... Asa ca am vorbit cu ele.. si le-am dus ,au vazut despre ce este vorba ....si am batut palma! Am vazut live facut de ele un botez care mi-a placut mult de tot ( au fost chiar si ursitoare), nunti doar in fotografii...dar daca tu spui ca prietena a fost multumita, ma simt si mai linistita! Trimite-mi te rog pe privat nr. de tel sa vad daca vorbim despre aceleasi persoane! ...Stii cumva daca lucreaza in invatamant? Multumesc!

Buna!

Vreau si eu PM cu numarul de telefon:(( , sunt cam ingrijorata cu aranjamentul pt. nunta. PLS!!!!!!!!

tuc
28.01.2008, 18:30:35
Buna!

Vreau si eu PM cu numarul de telefon:(( , sunt cam ingrijorata cu aranjamentul pt. nunta. PLS!!!!!!!!
Iti timit numarul de telefon pe PM...dar nu stiu daca este tot acelasi nr. cu al Aidei! Mi-as dori din tot sufletul sa fie acelasi , nu am decat sa astept confirmarea sau infirmarea!...Sper sa te ajute! ...Oricum eu am luat si marturiile duminica de le fete si sunt foarte frumoase si ieftine ( cel putin cu Bucurestiul)! Va pup!

Diana2000
29.01.2008, 09:59:04
Iti timit numarul de telefon pe PM...dar nu stiu daca este tot acelasi nr. cu al Aidei! Mi-as dori din tot sufletul sa fie acelasi , nu am decat sa astept confirmarea sau infirmarea!...Sper sa te ajute! ...Oricum eu am luat si marturiile duminica de le fete si sunt foarte frumoase si ieftine ( cel putin cu Bucurestiul)! Va pup!
Buna Tuc,
Iti multumesc din suflet pentru numarul de telefon al tipelor. O sa le contactez cand o sa ma duc in Buzau. Si eu sunt curioasa daca sunt aceleasi fete de care vorbeste Aida:).

bubulinuta
31.01.2008, 19:45:00
buna! iti pot oferi si eu un numar de telefon de la o firma care lucreaza foarte bine si ieftin. Face decoratiuni cu tot ce trebuie la o nunta, baloane, huse pentru scaune, marturii totul la o calitate deosebita si un pret foarte mic. Astept raspuns daca esti interesata.

CONT-INCHIS-006
31.01.2008, 20:22:36
buna! iti pot oferi si eu un numar de telefon de la o firma care lucreaza foarte bine si ieftin. Face decoratiuni cu tot ce trebuie la o nunta, baloane, huse pentru scaune, marturii totul la o calitate deosebita si un pret foarte mic. Astept raspuns daca esti interesata.
Ti-as fi recunoscatoare daca mi l-ai trimite pe PM. >:D<

tuc
03.02.2008, 11:48:15
Agentia este din buzau sau din Bucuresti? Ce inseamna preturi mici? Ne poti trimite poze ..te rugam! Multumim!

Aida13
03.02.2008, 12:24:47
Buna fetelor,
Imi pare rau ca nu am mai vorbit..dar sunt f. ocupata in perioada aceasta si nu mai am timp nici de mine! Dar acum am un ragaz si va pot raspunde! Am vorbit cu prietena mea prea multe date personale nu mi-a spus...pt. ca nu stia! Un lucru cert este ca DA, ele sunt invatatoare si sunt surori.Va trimit numerele de telefon pt. ca am doua!Sper sa va fie de ajutor!

Aida13
03.02.2008, 12:26:08
Bubulinuta vreau si eu poze!Te pup! Si merci pt. PM!

Aida13
03.02.2008, 12:34:58
Nu pot sa va trimit nu stiu de ce ...cica sa am 10 mesaje scrise in forum! Mai incerc...sau tuc scrie-mi tu nr. pe PM sa vad daca este acelasi ...eu am doua!

bubulinuta
03.02.2008, 20:05:56
buna!
Firma este din Buzau, are cele mai mici preturi asta nu inseamna ca face lucruri proaste, pentru ca eu ii cunosc foarte bine la nunta mea au facut treaba buna.Am vrut sa va ajut apelati cu incredere.Va pup(cine vrea numarul de telefon il trimit pe privat)<:-P

Danuta11
03.02.2008, 20:15:33
buna!
si eu am facut decoratiunile pentru nunta la aceeasi firma pe care o recomanda bubulinuta si mi-a placut tare mult sunt 2 persoane o fata si un baiat foarte de treaba vin cu idei bune.eu am gasit poze pe net si le-am spus ca asa vreau sa arate si totul a iesit ok.bye mai vb:-p

elenuta82
03.02.2008, 20:54:15
Buna
Acum m-am alaturat si eu voua si as vrea sa imi gasesc si eu o firma de decoratiuni si poate ma ajuta cineva cu sfaturi #:-S

Diana2000
04.02.2008, 08:59:22
buna!
Firma este din Buzau, are cele mai mici preturi asta nu inseamna ca face lucruri proaste, pentru ca eu ii cunosc foarte bine la nunta mea au facut treaba buna.Am vrut sa va ajut apelati cu incredere.Va pup(cine vrea numarul de telefon il trimit pe privat)<:-P
Buna,
Te rog sunt si eu interesata de numarul lor de telefon, astept PM de la tine. Poop. >:D<

tuc
04.02.2008, 17:39:40
buna!
Vrem si noi poze de la nunta ta!

bubulinuta
04.02.2008, 21:46:20
Vrem si noi poze de la nunta ta!
pentru ce iti trebuie poze te-ar interesa firma? sau vrei doar sa vezi.Daca esti interesata de firma iti dau numarul si vezi poze la ei.te pup

tuc
05.02.2008, 12:51:19
pentru ce iti trebuie poze te-ar interesa firma? sau vrei doar sa vezi.Daca esti interesata de firma iti dau numarul si vezi poze la ei.te pup
Draga mea cred ca nu prea ai inteles rolul acestui forum...daca vrei sa ne arati bine( nu putem decat sa-ti multumim) daca nu , nu!Sunt multe persoane care au avut nunta si au postat fotografii f. dragute si pt mine, cel putin, multe dintre ele sunt surse importante inspiratie. Imi place sa cred ca ai intrat pe acest site sa ne ajuti nu sa faci reclama gratuita lui x sau y! Oricum eu asta inteleg din mesajele tale!Te salut!

bubulinuta
05.02.2008, 18:54:17
Draga mea cred ca nu prea ai inteles rolul acestui forum...daca vrei sa ne arati bine( nu putem decat sa-ti multumim) daca nu , nu!Sunt multe persoane care au avut nunta si au postat fotografii f. dragute si pt mine, cel putin, multe dintre ele sunt surse importante inspiratie. Imi place sa cred ca ai intrat pe acest site sa ne ajuti nu sa faci reclama gratuita lui x sau y! Oricum eu asta inteleg din mesajele tale!Te salut!
buna!
Nu vad cum as putea sa te ajut decat recomandandu-ti pe cineva care mi-a facut mie aranjamentele.Reclama si-o fac ei eu i recomand si nu ti-am dat tie in special un raspuns am dat pentru toata lumea nu vad de ce te deranjeaza atat nu ai nevoie de numar nu ti-l dau si gata.

CONT-INCHIS-006
05.02.2008, 19:05:53
buna!
Nu vad cum as putea sa te ajut decat recomandandu-ti pe cineva care mi-a facut mie aranjamentele.Reclama si-o fac ei eu i recomand si nu ti-am dat tie in special un raspuns am dat pentru toata lumea nu vad de ce te deranjeaza atat nu ai nevoie de numar nu ti-l dau si gata.
Draga Bubulinuta, eu sunt o persoana neutra si iti spun sincer ca raspunsul pe care i l-ai dat lui Tuc: "Pt ce iti tebuie poze...?" suna cam urat, un pic intepator, nu stiu cum sa-ti explic, ca si cand ai fi raspuns pe un ton arogant, in semn de rautate.. asa l-am inteles eu si nu cred ca sunt singura. N-a facut decat sa ceara niste poze.. :)>-

Danuta11
05.02.2008, 22:35:26
Draga Bubulinuta, eu sunt o persoana neutra si iti spun sincer ca raspunsul pe care i l-ai dat lui Tuc: "Pt ce iti tebuie poze...?" suna cam urat, un pic intepator, nu stiu cum sa-ti explic, ca si cand ai fi raspuns pe un ton arogant, in semn de rautate.. asa l-am inteles eu si nu cred ca sunt singura. N-a facut decat sa ceara niste poze.. :)>-
buna!
ce rai sunteti bubulinuta a vrut sa va ajute...pacat ca nu stiti sa apreciati un om...Din cate am citit pe forum tuc a gasit pe cineva sa-i decoreze sala nu inteleg de ce vrea atata poze...Credeam ca am ce discuta pe acest forum dar, vad ca ajungem sa ne certam in loc sa ne ajutam cu ceva.va pup

Aida13
06.02.2008, 23:35:27
buna!
Si eu sunt tot din tabara neutrilor si pe buna dreptate ii dau un vot pozitiv lui tuc! Nu stiu de ce ai reactionat tu negativ la o rugaminte cat se poate de normala: de a vedea niste poze chiar daca ai sau nu contract cu o firma! In cazul meu ma voi duce cu un nr. de poze si voi spune: vreau asa! Aceste fotografii de unde le iau ? De la voi, cele care ati dorit sa impartasiti cu noi, niste prietene necunoscute, acea zi de neuitat! Asa ca nu te mai supara degeaba pt. ca viata este frumoasa si merita traita din plin, iti spune un om mort de oboseala dupa o zi ingrozitoare de munca!

karla
09.02.2008, 01:28:11
Buna fetelor,eu am avut nunta,si am colaborat b.m din buzau,si a iesit super.prima data am crezut ca sunt aceleasi preturi ca in buc dar nu sunt adaptate la bz ,dar ce sa va spun chiar am avut o nunta pe ca-n povesti.va pup

ariana837
09.02.2008, 12:41:48
Intr-adevar , multi cunoscuti au mers sa consulte oferta celor de la bon mariage pe buzau si au ramas incantati , plus ca fac o treaba de exceptie si unica . I-am vazut live .... succes garantat ! (doua fete se ocupa de agentie , coordoneaza o echipa si reusesc de minune).

Diana2000
12.02.2008, 13:31:28
Buna fetelor,
Am fost acasa in Bz. si am mai rezolvat cate ceva pentru nunta, acum sunt mai linistita.

Tin sa va multumesc fetelor care m-ati ajutat cu numere de telefon (Aida, Tuc, Alysava), am rezolvat cu dj, cameraman, fotograf si cu firma de aranjamentele pt. nunta.

A ramas sa ma intalnesc cu ei cand o sa ma mai duc acasa, in martie, sa punem lucrurile la punct, dar in principui e rezolvata treaba.

Va sunt recunoscatoare fetelor, si intradevar acest site este f. folsitor pentru noi, ca la un moment dat o sa ne aflam intr-un impas si putem gasi aici rezolvarea pe miresici, .... la mine asa s-a intamplat.

VA POOP PE TOATE! si sper ca toate sa gasiti aici rezolvarea problemelor atunci cand acestea apar.

P.S. Cu biserica trebuie sa mai rezolv si in rest e ok.;));-)

Diana2000
12.02.2008, 13:38:47
Este pacat sa ne certam pe acest site, mai bine ne-am ajuta, caci acum avem nevoie de ajutor, cu sfaturi, pareri, orice .......... sau pur si simplu sa discutam......
Acest site pentru asa ceva este, nu-i asa ca am dreptate?

Cu rautatile nu ajungem nicaieri si nu obtinem nimic.

Pupici! >:D< :)>-

ralu_ela
12.02.2008, 19:27:50
Este pacat sa ne certam pe acest site, mai bine ne-am ajuta, caci acum avem nevoie de ajutor, cu sfaturi, pareri, orice .......... sau pur si simplu sa discutam......
Acest site pentru asa ceva este, nu-i asa ca am dreptate?

Cu rautatile nu ajungem nicaieri si nu obtinem nimic.

Pupici! >:D< :)>-

sunt de acord cu tine

mihaela_bz
15.02.2008, 17:43:32
Imi puteti recomanda pe cineva care se ocupa cu aranjarea unei sali de nunta cu o capacitate de 400 persoane?

sexy_nasica
21.02.2008, 23:17:59
Imi puteti recomanda pe cineva care se ocupa cu aranjarea unei sali de nunta cu o capacitate de 400 persoane?
Iti dau un numar de telefon> ************* au absolut de toate inclusiv fantana de ciocolata.Eu am apelat la nunta mea si ce mi-a placut cel mai mult a fost faptul ca nu s-au aruncat la bani ci pur si simplu m-au intrebat cat vreau sa aloc si mi-au facut oferte.Incearca ,poate o sa reusesti sa faci ceva.

adg_ro
23.02.2008, 14:41:54
Buna,

Am nunta pe 7 iunie in Buzau la restaurant Magura si avem nevoie disperata de o agentie care sa ne decoreze sala. Am cautat in Buzau si am gasit pe unii singuri, care au un magazinas de prezentare pe Balcescu. Insa nu prea ne-a placut ce au si vrem sa vedem si alte optiuni insa se pare ca nu reusim sa mai gasim pe nimeni.

Am cautat pe acest site dar n-am gasit nimic concret in clipa de fata chiar am inceput sa cautam in Bucuresti ...

Ajutati-ne si pe noi , sper sa mai fie si alte optiuni ...

Andreea

adg_ro
24.02.2008, 16:50:23
am primit un mesaj privat de la bubulinuta multumesc frumos, din pacate nu ti-am putut raspunde direct pt ca nu am 10 mesaje pe site ....

pupici Andreea

ariana837
18.03.2008, 23:40:52
Buna,
Imi poate recomanda un fotograf si un cameraman de incredere in Buzau?
Multumesc frumos si anticipat!Spor la pregatiri!

monik24
26.03.2008, 17:11:13
Buna fetelor,
Imi pare rau ca nu am mai vorbit..dar sunt f. ocupata in perioada aceasta si nu mai am timp nici de mine! Dar acum am un ragaz si va pot raspunde! Am vorbit cu prietena mea prea multe date personale nu mi-a spus...pt. ca nu stia! Un lucru cert este ca DA, ele sunt invatatoare si sunt surori.Va trimit numerele de telefon pt. ca am doua!Sper sa va fie de ajutor!
Se poate sa mi dai si mie nr lor de telefon? sunt curioasa care sunt preturile in buzau. multam

Diana2000
27.03.2008, 13:00:31
Se poate sa mi dai si mie nr lor de telefon? sunt curioasa care sunt preturile in buzau. multam

Buna nu stiu daca Aida o sa iti raspunda prea curand, din cate stiu eu e foarte ocupata, si intra mai rar pe miresici, dar o sa iti trimit eu un PM cu numerele de telefon ale fetelor, eu tot de la ea numerele. Sper sa iti foloseasca.:)>-

LIVIONE
27.04.2008, 19:42:53
Hristos A Inviat!

Nu Vreau Sa Fac Nicio Reclama Dar Am Gasit O Firma De Decoratiuni Accesibila Si "indemanatica",dar Are Sediul In Ramnicu Sarat.cine Doreste Nr De Tel Sa Spuna Si Trimit Nr De Tel Pe Pm. Eu Am Ales-o Si O Sa Atasez O Poza Pe Care O Am Cu O Arcada Care Costa 100 Ron.balonul Jumbo Costa 60 Ron.arcada Intrare In Forma De Inima 140 Ron.detalii Va Dau Ei Mai Multe.covor Rosu Cu Faclii,sfesnice,huse,etc.dar Tre Sa Va Grabiti Sa Luati Legatura Cu Ei.

elenuta82
29.04.2008, 21:56:08
Hristos A Inviat!

Nu Vreau Sa Fac Nicio Reclama Dar Am Gasit O Firma De Decoratiuni Accesibila Si "indemanatica",dar Are Sediul In Ramnicu Sarat.cine Doreste Nr De Tel Sa Spuna Si Trimit Nr De Tel Pe Pm. Eu Am Ales-o Si O Sa Atasez O Poza Pe Care O Am Cu O Arcada Care Costa 100 Ron.balonul Jumbo Costa 60 Ron.arcada Intrare In Forma De Inima 140 Ron.detalii Va Dau Ei Mai Multe.covor Rosu Cu Faclii,sfesnice,huse,etc.dar Tre Sa Va Grabiti Sa Luati Legatura Cu Ei.
Buna!
Imi pare rau sa iti spun dar poza pe care o ai tu cu arcada este luata dupa net, consider ca nu poti lauda o firma decat dupa ce vezi ceva realizat de ei....asa ca nu cred ca sunt asa de buni precum ii lauzi...ieftin nu inseamna neaparat si lucru bun furat de la altu...Mai gandeste-te in privinta firmei.

LIVIONE
30.04.2008, 19:41:19
Era Doar Un Exemplu.aveau Si Ei In Catalog Asa Ceva.pe Mine Nu Ma Intereseaza Ca Au Furat Sau Nu.nu Fac Nicio Reclama Ca Nu Am Nimic De Castigat.vroiam Doar Sa Va Ajut.iti Dai Seama Ca Persoanele Interesate Mergeau Direct La Firma Si Vedeau Exact Despre Ce Este Vorba.

LIVIONE
30.04.2008, 19:43:23
Nu Este Ieftin Ci Sunt Preturile Mai Mici Decat In Alta Parte Pt Ca Asa Sunt Preturile Aici In Ramnicu Sarat.

Diana2000
05.05.2008, 13:02:38
Era Doar Un Exemplu.aveau Si Ei In Catalog Asa Ceva.pe Mine Nu Ma Intereseaza Ca Au Furat Sau Nu.nu Fac Nicio Reclama Ca Nu Am Nimic De Castigat.vroiam Doar Sa Va Ajut.iti Dai Seama Ca Persoanele Interesate Mergeau Direct La Firma Si Vedeau Exact Despre Ce Este Vorba.
Sunt de acord cu tine draga mea si in plus rolul acestui site este sa ne ajutam intre noi.

Diana2000
05.05.2008, 13:55:10
Stie cineva mai multe detalii despre Agentia organizatoare de nunti Val Chic din Buzau (cea de vis a vis de Casa Casatoriilor)? Ce preturi au?

Karinadolce
05.05.2008, 22:09:04
Stie cineva mai multe detalii despre Agentia organizatoare de nunti Val Chic din Buzau (cea de vis a vis de Casa Casatoriilor)? Ce preturi au?

buna:)...pai aceasta agentie e ok..nu au nici preturi mici dar nici f mari.Cam aceleasi preturi le poti gasi si in alte parti.Depinde acum de colaboratorii pe care ii are.Doar husele si imbracarea mesei principale ...eventual si marturiile si florile de nunta sunt realizate de val chic.Buchetele de mireasa,aranjamentele de sala,pt masina,amenajarea bisericii etc...tin de alta firma:).Din motiv ca exista colaboratori in ceea ce priveste florile,baloanele,invitatiile...preturile ar putea fi mai mari(pretul colaboratorilor+adaosul agentiei val chic)

Diana2000
06.05.2008, 12:19:30
buna:)...pai aceasta agentie e ok..nu au nici preturi mici dar nici f mari.Cam aceleasi preturi le poti gasi si in alte parti.Depinde acum de colaboratorii pe care ii are.Doar husele si imbracarea mesei principale ...eventual si marturiile si florile de nunta sunt realizate de val chic.Buchetele de mireasa,aranjamentele de sala,pt masina,amenajarea bisericii etc...tin de alta firma:).Din motiv ca exista colaboratori in ceea ce priveste florile,baloanele,invitatiile...preturile ar putea fi mai mari(pretul colaboratorilor+adaosul agentiei val chic)
Multumesc pentru raspuns >:D<, le-am dat un mail prin care am solicitat o oferta de preturi. Astept raspunsul lor. Dar cand o sa mai ajung in Buzau o sa dau si o fuga pana la ei sa vb face to face.
Dar programul lor il sti? Ma intereseaza mai ales sambata ca eu vin mai mereu in w-e acasa. POP.

LIVIONE
06.05.2008, 20:32:37
Diana,trec eu vineri pe acolo si ma uit la program.:*
Multumesc pentru raspuns >:D<, le-am dat un mail prin care am solicitat o oferta de preturi. Astept raspunsul lor. Dar cand o sa mai ajung in Buzau o sa dau si o fuga pana la ei sa vb face to face.
Dar programul lor il sti? Ma intereseaza mai ales sambata ca eu vin mai mereu in w-e acasa. POP.

Diana2000
06.05.2008, 21:28:15
Diana,trec eu vineri pe acolo si ma uit la program.:*
Multumesc mult de tot. >:D< Esti o scumpa. :*>:D<

ralucutza1084
07.05.2008, 18:16:01
Buna Diana! Se pare ca avem nunta in aceeasi zi la aceeasi biserica:) Cand primesti oferta de la agentie mi-o poti da si mie te rog? Am vrut sa merg la ei intr-o sambata sa ma interesez, dar pana acum n-am avut timp.Multa bafta la pregatiri!

Diana2000
07.05.2008, 20:57:21
Buna Diana! Se pare ca avem nunta in aceeasi zi la aceeasi biserica:) Cand primesti oferta de la agentie mi-o poti da si mie te rog? Am vrut sa merg la ei intr-o sambata sa ma interesez, dar pana acum n-am avut timp.Multa bafta la pregatiri!
Buna Ralucutza,
Da asa e insa nu ne putem vedea, sti ca asa e obiceiul se zice ca nu e bine sa vezi o alta mireasa :no_04: :-p. Da sigur o sa iti dau, eu astept oferta lor, pana acum nu am primit nimic. :) Spor si tie la pregatiri!

Danuta11
07.05.2008, 21:13:29
Am citit mesajele voastre si vreau sa va ajut si eu
pe 31.05.2008 voi fii nasa iar viitorii fini si-au gasit o firma de decoratiuni din ziar care au huse, baloane, marturii aproape tot in afara de flori si prin ce mi-au arata si mie chiar fac lucruri frumoase si au si preturi chiar acceptabile. Insa nu vor pot spune mai mult decat dupa ce vad cum vor decora sala la viitorii mei fini. Voi face poze de acolo si vi le voi arata. O sa va arat si poze de la biserica pt ca ei vor decora si biserica.Sper sa se tina de cuvant ca altfel vor avea de aface cu mine!!![-o<
Multi pupicei :* :*

leoaica
07.05.2008, 22:55:43
buna..eu sunt noua pe acest site si sunt placut surprinsa sa va intalnesc aici..m-ar interesa si pe mine numarul agentiilor de care povestiti voi bon mariage,de care povestea Bubulinuta,Aida,Tuc,Alysava,Sexy Nasica,Livione si inclusiv agentia din rm sarat..va rog sa ma ajutati..va multumesc..va pup

LIVIONE
08.05.2008, 09:15:27
Buna Ralucutza,
Da asa e insa nu ne putem vedea, sti ca asa e obiceiul se zice ca nu e bine sa vezi o alta mireasa :no_04: :-p. Da sigur o sa iti dau, eu astept oferta lor, pana acum nu am primit nimic. :) Spor si tie la pregatiri!O sa trag eu cu ochiul si la mireasa cealalta -sigur veti fi frumoase amandoua, dar miresica mea (fina Diana )va fi cea mai frumoasa .o printesica!

Diana2000
08.05.2008, 10:19:31
O sa trag eu cu ochiul si la mireasa cealalta -sigur veti fi frumoase amandoua, dar miresica mea (fina Diana )va fi cea mai frumoasa .o printesica!
Ralucutza am incredere in nasa mea ca o sa imi spuna cat de frumoasa vei fi:-p. Si trebuie sa precizez, ca eu o sa va povestesc, cat de superba o sa fie viitoarea mea nasica :x.
Poop.

scooby
09.05.2008, 13:18:47
Am citit mesajele voastre si vreau sa va ajut si eu
pe 31.05.2008 voi fii nasa iar viitorii fini si-au gasit o firma de decoratiuni din ziar care au huse, baloane, marturii aproape tot in afara de flori si prin ce mi-au arata si mie chiar fac lucruri frumoase si au si preturi chiar acceptabile. Insa nu vor pot spune mai mult decat dupa ce vad cum vor decora sala la viitorii mei fini. Voi face poze de acolo si vi le voi arata. O sa va arat si poze de la biserica pt ca ei vor decora si biserica.Sper sa se tina de cuvant ca altfel vor avea de aface cu mine!!![-o<
Multi pupicei :* :*

Buna Danuta, te rog mult sa pui poze din biserica pt ca si eu as vrea sa decorez biserica, insa pozele pe care le-am vazut pana acum nu prea m-au incantat...multumesc:-?

CONT-INCHIS-006
09.05.2008, 18:21:48
Buna miresici! Imi poate spune si mie cineva o suma orientativa la cat poate ajunge tot ce tine de decorarea localului in general? Vreau sa-mi fac si eu un calcul aproximativ al cheltuielilor de nunta si nu stiu cat m-ar costa aranjamentul salii. Nu mai e nimeni pe aici care a facut nunta la Milenium? Cei de acolo se vor ocupa cu decorarile, voi vorbi cu ei abia in iulie. :-s

ralucutza1084
11.05.2008, 10:43:36
Ralucutza am incredere in nasa mea ca o sa imi spuna cat de frumoasa vei fi:-p. Si trebuie sa precizez, ca eu o sa va povestesc, cat de superba o sa fie viitoarea mea nasica :x.
Poop.
Diana2000 tu la ce ora ai programata cununia religioasa? eu am vb pt ora 17:30.
Si nasica mea o sa fie f frumoasa, mai ales ca este insarcinata in 2 luni:)
oricum sunt sigura ca toate o sa fim f frumoase si in plus vom fii cele mai frumoasa pt sotii nostri. Bafta multa si voua la pregatiri!

Diana2000
11.05.2008, 11:53:29
Diana2000 tu la ce ora ai programata cununia religioasa? eu am vb pt ora 17:30.
Si nasica mea o sa fie f frumoasa, mai ales ca este insarcinata in 2 luni:)
oricum sunt sigura ca toate o sa fim f frumoase si in plus vom fii cele mai frumoasa pt sotii nostri. Bafta multa si voua la pregatiri!

Ralucutza
Eu am programata cununia religioasa la 18.30, si daca mai zabovesti prin curtea bisericii...., poate o sa te vada nasicuta mea :D. Asa e toate vom fi frumoase, iar nasei tale ii doresc o sarcina usoara.>:D<Pupici.

NICOLETAMIHAI
20.05.2008, 11:13:23

Te rog sa-mi dai si mie nr de telefon pentru cei care se ocupa de aranjatul salii.
Am nevoie de cineva in acest sens urgent!
Merci

nicoleta_contescu
23.05.2008, 19:05:08
bubulinuta (http://www.miresici.ro/member.php?u=13908) http://www.miresici.ro/images/julia/statusicon/user_offline.gif vbmenu_register("postmenu_609967", true);
Membru Junior
Inregistrat: 22.08.2007

http://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gif

Data nuntii: 29/10/2005
Biserica: SF.INGERI
Restaurant: buzau
Bucuresti, Romania
Album foto: album (http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/13908)

http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: Agentii organizare nunta din Buzau
buna!
Firma este din Buzau, are cele mai mici preturi asta nu inseamna ca face lucruri proaste, pentru ca eu ii cunosc foarte bine la nunta mea au facut treaba buna.Am vrut sa va ajut apelati cu incredere.Va pup(cine vrea numarul de telefon il trimit pe privat)

Hello.Te rog ,:* as vrea si eu poze si numele firmei+preturi.Mc mult!:*

nicoleta_contescu
26.05.2008, 18:42:19
buna!
Te pot ajuta eu , daca vrei trimite-mi un raspuns.La mine la nunta totul a iesit bine.pupici

As vrea si eu poze cum a fost decorat-firma si cat a costat.Mc:x

nicoleta_contescu
26.05.2008, 18:46:50

Vreau si eu nr de tel de la ac agentie sau macar cum se numeste.Mc mult!:"> <:-P

nicoleta_contescu
26.05.2008, 18:47:40
;-)

Te rog vreau si eu mai multe detalii despre ei!>:D< <Mc

nicoleta_contescu
26.05.2008, 18:52:37
buna!

eu vreau nr !!!!!!!!!!!!!pls!!!!!!!!!!!!!!!1mc>:D<

nicoleta_contescu
26.05.2008, 19:00:43
Iti dau un numar de telefon> ************* au absolut de toate inclusiv fantana de ciocolata.Eu am apelat la nunta mea si ce mi-a placut cel mai mult a fost faptul ca nu s-au aruncat la bani ci pur si simplu m-au intrebat cat vreau sa aloc si mi-au facut oferte.Incearca ,poate o sa reusesti sa faci ceva.

TE ROG AS DORI SI EU NR DE TEL DE LA FIRMA CU CARE AI COLABORAT!MC:*

LIVIONE
27.05.2008, 23:26:24
ti-am trimis pm
Te rog vreau si eu mai multe detalii despre ei!>:D< <Mc

simonapetruta
05.06.2008, 19:04:42
Te rog sa-mi dai si mie nr de telefon pentru cei care se ocupa de aranjatul salii.
Am nevoie de cineva in acest sens urgent!
Merci
Mess e pt Nicoleta Mihai, dar, nu ma supar daca am si alte opiniio:-)

Sunt Simona, am vazut ca ai nunta in curand si se pare ca amandoua avem receptia la Hotel Crang, Buzau. Te rog mult sa-mi spui si mie tot ce stii de meniu,aranjamente...
Nu sunt in tara pt moment, si nu vreau sa am surprize inainte de nunta#-o
Noi am rezervat deja localul si am platit 15mil in avans. Ne-au zis ca ne dau si huse ce culori vrem noi, dar am vazut pe forum ca nu sunt intr-o stare f buna si cred ca ne orientam catre firma care ne face si aranjamentele.
Astept raspuns de la tine.
@@@ Multumesc fff mult
Mai vb!

NICOLETAMIHAI
06.06.2008, 11:39:41

Sunt Simona, am vazut ca ai nunta in curand si se pare ca amandoua avem receptia la Hotel Crang, Buzau. Te rog mult sa-mi spui si mie tot ce stii de meniu,aranjamente...
Noi am rezervat deja localul si am platit 15mil in avans. Ne-au zis ca ne dau si huse ce culori vrem noi, dar am vazut pe forum ca nu sunt intr-o stare f buna si cred ca ne orientam catre firma care ne face si aranjamentele.
@@@ Multumesc fff mult
Mai vb!
Din pacate nici eu nu stau in Buzau si ajung destul de rar pe acasa. In ceea ce priveste aranjatul salii cred ca o sa apelez la o agentie. Nu stiu daca ai mai fost de curand pe acolo dar au renovat, au varuit, au pus tablouri pe pereti si au schimbat perdelele. Arata mult mai bine. Cu meniul inca nu am stabilit nimic. O sa ne ducem intr-o sambata si o sa ne hotaram pe loc. Pretul era in jur de 120 lei/persoana dar depinde si ce alegi.

Mai vorbim!

simonapetruta
06.06.2008, 12:42:30
:* Asa este, cam acelasi pret ni s-a zis si noua inainte de Craciun, cand am fost sa vb de local. Eu am doua liste de preturi pt aranjamente, si cam stiu deja ce vreau, ramane sa vb cu ei, sa vad ce ofera.
Sincer, am ales localul ca e in oras si la indemana invitatilor si nu e printre blocuri...
Dar pt ca ai nunta inainte... te rog mult sa ma tii la curent cu ce afli.

multam mult de [email protected]@@

AnaMariaCristache
08.07.2008, 09:46:46

@@@ Multumesc fff mult
Mai vb!

Buna, fetelor! Si eu tot la Hotel Crang am nunta! :-SS
Si deja am emotii...husele nu sunt in stare buna? Si nu e obligatoriu ca sa le luam de la ei...hmm..la asta nu m-am gandit.
Si eu am ales aceasta locatie pt ca este in oras....si pentru ca mereu am avut eu ''ceva'' pt acest local(nu stiu ce).
Eu am fost acum o luna si era o nunta. Am cerut voie sa ma uit si m-a strecurat prin spate....arata bine, totul frumos, mai ales cu renovarea....
Astept si parerile voastre....sa stiu din timp la ce sa ma astept!
Nunta frumoasa!>:D<

AnaMariaCristache
08.07.2008, 09:47:54
Vreau si eu nr de tel de la ac agentie sau macar cum se numeste.Mc mult!:"> <:-P

Buna!
As vrea si eu un nr de tel...si un site daca au.
Mersi mult! >:D<

AnaMariaCristache
08.07.2008, 09:50:19
Hristos A Inviat!

Un numar de tel?Un nume?
Arcada este superba!

Diana2000
08.07.2008, 16:14:14
Buna fetelor,
in sfarsit m-am hotarat sa aleg agentia Val Chic de vis-a-vis de Starea Civila, am dat si avansul si am batut palma. Mi-a placut ce am vazut in cataloagele lor. POP.

delia17
08.07.2008, 17:23:37
buna diana, poti sa ne spui si noua din mare cam pentru ce ai optat si cam ce preturi au, plsss. banuiesc ca nu au un site cu poze si produse.... merci:">

Diana2000
09.07.2008, 15:25:16
buna diana, poti sa ne spui si noua din mare cam pentru ce ai optat si cam ce preturi au, plsss. banuiesc ca nu au un site cu poze si produse.... merci:">
In mare ....... nu vreau ceva pompos, niste esarfe pe scaune, falduri de material agatate prin restaurant (la asta ma mai gandesc;;)) pe masa naproane (la mine nu merge sa pun fete de masa pentru ca masa e din geam si fier forjat si sincer mie nici nu imi prea plac8-|) si aranjamente de flori pe suport de fier forjat, arcada, stalpisori, covor rosu, decor masa de intampinare, plasa de lumini,..... Mie au spus ca pe mine o sa ma duca intre 12 si 15 milioane.

Asta e o lista cu preturi primita de la ei, poate te ajuta. Ei fac mai multe chestii, dar eu pentru serviciile astea le-am cerut sa imi dea preturile practicate de ei.

- arcada - 80

- stalpisori - 200

- mocheta rosie - 30

- huse de scaun - 3/buc

- decor masa intampinare - 30

- decor masa prezidu - 70

- cortina luminoasa - 200

- drapaj sala - incepand cu 50

- arcada - 80

- buchete mireasa/ nasa - incepand cu 150

- lumanari cununie - incepand cu 250

- cocarde - incepand cu 0,8

- aranjament masina - 70

- aranjamente mese - de la 25

- artificii interior - 20/buc

- artificii tort - de la 6/buc

- tunuri confetii - de la 6/buc

- coafura si machiaj - de la 150

preturile mentionate sunt exprimate in RON, fiind orientative.

POOP.

TzUmPi
09.07.2008, 16:02:23
Buna miresici. Diana imi poti spune te rog daca aranjamentul pt masini este din flori naturale din acela cu ventuza( asa am inteles ca se numeste)??

delia17
09.07.2008, 16:58:11
Multumesc Diana. Daca nu e prea mare deranjul imi poti trimite si mie niste date de contact PM.

ionela_oany
09.07.2008, 18:33:48
Preturile sunt ok .Unele elemente sunt mai ieftine decat in alta parte,dar sunt curioasa (sper ca nu sunt indiscreta) daca ai platit un avans/acont ceva cand ai batut palma cu ei?

Diana2000
10.07.2008, 08:51:14
Preturile sunt ok .Unele elemente sunt mai ieftine decat in alta parte,dar sunt curioasa (sper ca nu sunt indiscreta) daca ai platit un avans/acont ceva cand ai batut palma cu ei?
Da am platit un avans pentru a bate palma cu ei in acest mod, dar de ce intrebi? ti se pare ceva in neregula ?

Diana2000
10.07.2008, 08:59:38
Buna miresici. Diana imi poti spune te rog daca aranjamentul pt masini este din flori naturale din acela cu ventuza( asa am inteles ca se numeste)??
Nu iti pot spune in mod sigur, ca nu m-am interesat de aranjamentul pentru masina, insa cred ca are si natural si artificial, o sa ii intreb cand mai am drum pe la Buzau. Totusi cred ca ei merg mai mult pe natural, cat despre sistemul de prindere pe masina chiar nu stiu. Dar am inteles ca perdeaua de lumini o prind cu ventuze. Oricum am observat ca incearca sa te multumeasca in ceea ce privesc cerintele fiecaruia.

otilix
10.07.2008, 10:09:22
eu am avut aranjamentul pt masina cu ventuza, dar nu prea a stat acolo.:-?

Diana2000
10.07.2008, 11:19:20
Multumesc Diana. Daca nu e prea mare deranjul imi poti trimite si mie niste date de contact PM.
Ti-am trimis detaliile pe PM.

delia17
10.07.2008, 12:54:06
Ti-am trimis detaliile pe PM.
Am primit. Merci. Le scriu sa le cer o oferta.

Cristian13
13.07.2008, 09:46:37
Eu am organizat cu o agentie din Ploiesti- super Ok ;cine doreste informatii pe PM

andreear
13.07.2008, 20:01:05
Eu am organizat cu o agentie din Ploiesti- super Ok ;cine doreste informatii pe PM

Ai organizat deja???? Vad ca ai nunta in 24 aug 2008...:-?

bubumirela
13.07.2008, 20:12:46
Cred ca a vrut sa zica ca el organizeaza... :))

Cristian13
13.07.2008, 22:20:07
mda..cand zik se organizeaza ...eu am organizat totul cu 6 luni inainte<:-P ; daca voi stati pana in ultima clipa asta e alta treaba8-}

andreear
14.07.2008, 09:36:03
mda..cand zik se organizeaza ...eu am organizat totul cu 6 luni inainte<:-P ; daca voi stati pana in ultima clipa asta e alta treaba8-}

Draul meu,

Eu am avut nunta anul trecut si stiu ce inseamna, organizezi pe HARTIE nunta cu cat timp vrei tu inainte dar buchete, aranjamente florale tot le faci in ziua nuntii...chiar daca vezi mii de poze de la "agentia" cu care vei lucra ceea ce vei avea tu la nunta faci in zilele din preajma nuntii, asa ca....interebarea mea chiar a avut rost!!!! Sau tu aranjamenele florale, baloane sau ce vei mai avea tu le faci cu 6 luni inainte???
Daca spuneai ca ai mai avut vreun eveniment inainte pe care l-ai realizat cu agentia de care vorbesti era ok ceea ce spusesei tu in mesajul acela, eu cam la asa ceva m-am referit dar tu.....:-?

maxine
14.07.2008, 12:04:39
Draul meu,

Eu am avut nunta anul trecut si stiu ce inseamna, organizezi pe HARTIE nunta cu cat timp vrei tu inainte dar buchete, aranjamente florale tot le faci in ziua nuntii...chiar daca vezi mii de poze de la "agentia" cu care vei lucra ceea ce vei avea tu la nunta faci in zilele din preajma nuntii, asa ca....interebarea mea chiar a avut rost!!!! Sau tu aranjamenele florale, baloane sau ce vei mai avea tu le faci cu 6 luni inainte???
Daca spuneai ca ai mai avut vreun eveniment inainte pe care l-ai realizat cu agentia de care vorbesti era ok ceea ce spusesei tu in mesajul acela, eu cam la asa ceva m-am referit dar tu.....:-?

Ai dreptate Andreea, dar probabil Cristian se referea la un alt eveniment pe care l-a organizat prin agentia lui, daca nu ma insel are o agentie, iar primul lui user chiar a luat ban pentru reclama

andreear
14.07.2008, 14:44:49
Ai dreptate Andreea, dar probabil Cristian se referea la un alt eveniment pe care l-a organizat prin agentia lui, daca nu ma insel are o agentie, iar primul lui user chiar a luat ban pentru reclama

Pai cam la asta ma gandeam si eu...ma bucur ca nu sunt singura!

bubumirela
14.07.2008, 16:47:27
;)) busted...

Cristian13
15.07.2008, 14:16:11
wow Cata perspicacitate!=D>

maxine
15.07.2008, 15:23:32
wow Cata perspicacitate!=D>

Ironiile nu-si au rostul, mai ales ca tu esti cel in neregula aici. Forumul asta are un regulament care interzice reclama de orice fel, fie ea si mascata

Cristian13
15.07.2008, 18:00:33
Ironiile nu-si au rostul, mai ales ca tu esti cel in neregula aici. Forumul asta are un regulament care interzice reclama de orice fel, fie ea si mascata

Stimata,

cand spui ca sunt in neregula...la ce anume te referi?

Te pup

andreear
15.07.2008, 18:15:45
Stimata,

cand spui ca sunt in neregula...la ce anume te referi?

Te pup

Cred ca la asta se refera....

08.07.2008, 17:18:22
http://www.miresici.ro/customavatars/avatar27416_1.gif (http://www.miresici.ro/member.php?u=27416)Cristian13 (http://www.miresici.ro/member.php?u=27416) http://www.miresici.ro/images/julia/statusicon/user_online.gif vbmenu_register("postmenu_963042", true);
Membru
Inregistrat: 08.07.2008

http://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gif

Data nuntii: 24/08/2008
Biserica: Catedrala Eroilor
Restaurant: Ploieti,President1
Ploiesti, Romania
Album foto: album (http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/27416)

http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: Invitatii - Ploiesti
Citat:
Postat de alex77 http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=933706#post933706)
Nu mergeti la ei: astia ni le-au gresit; in catalog scrisul era cu negru -au venit pe maron + pixeli( se vedea puncte de rosu si albastru)
cartonul folosit avea alta culoare-mai inchisa;
nu mi-au returnat banii -achitati integral-

Am cautat dreptate la Opc -urmeaza Tribunalul de pe langa Judecatoria Ph ..ca sunt nesimtiti si nu-i iert

AHA; am contul inchis pe alex77.am dat cuiva un link pe Pm; oricum...azi am primit raspuns de la OPC -pot merge la Societatea respectiva sa-mi primesc banii inapoi!

Cristian13
15.07.2008, 19:22:00
Cred ca la asta se refera....

08.07.2008, 17:18:22
http://www.miresici.ro/customavatars/avatar27416_1.gif (http://www.miresici.ro/member.php?u=27416)Cristian13 (http://www.miresici.ro/member.php?u=27416) http://www.miresici.ro/images/julia/statusicon/user_online.gif vbmenu_register("postmenu_963042", true);
Membru
Inregistrat: 08.07.2008

http://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gif

Data nuntii: 24/08/2008
Biserica: Catedrala Eroilor
Restaurant: Ploieti,President1
Ploiesti, Romania
Album foto: album (http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/27416)

http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: Invitatii - Ploiesti
Citat:
Postat de alex77 http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=933706#post933706)
Nu mergeti la ei: astia ni le-au gresit; in catalog scrisul era cu negru -au venit pe maron + pixeli( se vedea puncte de rosu si albastru)
cartonul folosit avea alta culoare-mai inchisa;
nu mi-au returnat banii -achitati integral-

Am cautat dreptate la Opc -urmeaza Tribunalul de pe langa Judecatoria Ph ..ca sunt nesimtiti si nu-i iert

AHA; am contul inchis pe alex77.am dat cuiva un link pe Pm; oricum...azi am primit raspuns de la OPC -pot merge la Societatea respectiva sa-mi primesc banii inapoi!

Stimata Andreea, ce ti se pare din citatul de mai sus ca este in neregula? explica-te? ca nu te faci inteleasa... sau cel putin eu nu te inteleg...
ideea este ca am dat cuiva un Pm ; mi s-a inchis contul ;ok; am creat altul...ideea este : Este ceva in neregula? Nu! daca ar fii ceva in neregula nu as fi putu crea contul- gen Banat IP sau clasa de IP-uri, banate clase de mail-uri,dar, nu este cazul..deoarece sa dai cuiva un link nu mi se pare ca ai spart server de NASA-Goverment-;)) ci ai facut o reclama ..banala pentru mine , stupida /idioata/neinteresanta pentru tine; daca am gresit, am fost pedepsit; dar ce ti se pare acum in neregula la mine ?? si oricum ,mi se pare aiurea...multe lume intra se se informeze-chiar si sa caute o agentie sau ceva de genu ,voi-nu publicitate ..pai ce are publicitatea? pune in legatura oamenii rezolva asteptarile si ale unora si alte altora...in sfarsit deja stau sa compun ,imi place dar ma plictisesc...
te pup- si pe tine;)) na` ce sa fac ...? ..sunt un pupacios8-}

PS. Maxine, reclama nu era mascata ...ci machiata de seara...ca o miresica =)) ;

andreear
15.07.2008, 21:06:29
Stimata Andreea, ce ti se pare din citatul de mai sus ca este in neregula? explica-te? ca nu te faci inteleasa... sau cel putin eu nu te inteleg...
ideea este ca am dat cuiva un Pm ; mi s-a inchis contul ;ok; am creat altul...ideea este : Este ceva in neregula? Nu! daca ar fii ceva in neregula nu as fi putu crea contul- gen Banat IP sau clasa de IP-uri, banate clase de mail-uri,dar, nu este cazul..deoarece sa dai cuiva un link nu mi se pare ca ai spart server de NASA-Goverment-;)) ci ai facut o reclama ..banala pentru mine , stupida /idioata/neinteresanta pentru tine; daca am gresit, am fost pedepsit; dar ce ti se pare acum in neregula la mine ?? si oricum ,mi se pare aiurea...multe lume intra se se informeze-chiar si sa caute o agentie sau ceva de genu ,voi-nu publicitate ..pai ce are publicitatea? pune in legatura oamenii rezolva asteptarile si ale unora si alte altora...in sfarsit deja stau sa compun ,imi place dar ma plictisesc...

PS. Maxine, reclama nu era mascata ...ci machiata de seara...ca o miresica =)) ;

In primul rand sunem off-topic, in al doilea rand eu nu am absolut nimic cu tine dar , daca citesti cu atentie regulamentul o sa vezi ca este interzisa reclama, inclusiv in PM...asta e tot si cred ca regulamnetul este valabil pt toata lumea! Spor la treaba!!!!:)>-

Cristian13
15.07.2008, 22:08:36
reclama ? unde?
:O
te :*

maxine
16.07.2008, 00:37:33

Eu personal nu am nimic impotriva publicitatii, iar a ta e machiata chiar frumos. Stii cum se spune, reclama e sufletul comertului. Doar ca aici e interzisa. Motiv pentru care ti-ai luat ban prima data. Nu e interzis sa faci recomandari, e interzis sa-ti vinzi business-ul:)>-

Cristian13
16.07.2008, 21:49:56
Maxine sar`na

ralucutza1084
16.07.2008, 22:09:48
revenind la subiect, si eu am fost acum o luna si ceva tot la agentia val chic si am dat avansul pt a-mi organiza sala la nunta. am luat si paharele mirilor si ale nasilor de la ei, pahare personalizate pt a ne ramane amintire...noi am cerut asa: 1 arcada cu 6 stalpisori la biserica, o alta arcada la intrarea in restaurant tot cu 6 stalpisori, o arcada cu flori naturale in spatele mesei mirilor, masa de sampanie, masa mirilor cu aranjament si tot ce mai tb, am inchiriat casuta de bani in forma de cufar...2 aranjamente pt 2 masini cu funde mari (a noastra si a nasilor), cum am vazut intr-o poza...asa...toate astea ne-au spus ca ne costa in mare cam 900 roni...paharele le-am platit deja..am dat 18 lei pe unul..si am dat avans de 100 roni..noi am zis ca e ok asa..nu nis -a parut mult, dar am uitat sa intreb de porumbei daca au. dar o sa ma duc sa intreb cu prima ocazie.

Cristian13
17.07.2008, 12:24:46
ash spune ca este cam mult ; parerea mea; alte pareri?

Diana2000
17.07.2008, 13:35:30
revenind la subiect, si eu am fost acum o luna si ceva tot la agentia val chic si am dat avansul pt a-mi organiza sala la nunta. am luat si paharele mirilor si ale nasilor de la ei, pahare personalizate pt a ne ramane amintire...noi am cerut asa: 1 arcada cu 6 stalpisori la biserica, o alta arcada la intrarea in restaurant tot cu 6 stalpisori, o arcada cu flori naturale in spatele mesei mirilor, masa de sampanie, masa mirilor cu aranjament si tot ce mai tb, am inchiriat casuta de bani in forma de cufar...2 aranjamente pt 2 masini cu funde mari (a noastra si a nasilor), cum am vazut intr-o poza...asa...toate astea ne-au spus ca ne costa in mare cam 900 roni...paharele le-am platit deja..am dat 18 lei pe unul..si am dat avans de 100 roni..noi am zis ca e ok asa..nu nis -a parut mult, dar am uitat sa intreb de porumbei daca au. dar o sa ma duc sa intreb cu prima ocazie.
Mie mi se pare ok , si noi tot pe ei i-am ales sa ne amenajeze ;-)

CONT-INCHIS-006
18.07.2008, 00:11:56
Noua cei de la Milenium ne-au cerut 1800 ron pt amenajarea salii: masa prezidiu, arcada intrare, 6 stalpi pe care ii putem duce si la biserica, covor rosu, ornamentele florale de pe mese, un balon jumbo, paharele pt miri si nasi, decorarea stalpilor din sala... aparte vom plati 1€/scaun si 10ron/masa.

ionela_oany
18.07.2008, 01:14:56
Noua cei de la Milenium ne-au cerut 1800 ron pt amenajarea salii: masa prezidiu, arcada intrare, 6 stalpi pe care ii putem duce si la biserica, covor rosu, ornamentele florale de pe mese, un balon jumbo, paharele pt miri si nasi, decorarea stalpilor din sala... aparte vom plati 1€/scaun si 10ron/masa.
#-o:-s[-X/:):-SS:(:O:O:O:Oimi pare exagerat de mult si cand ma gandesc ca eu nu am discutat cu ei despre aranjatul salli dar vreau sa sa fac acest lucru ...imi este groazaaaaaa

redrozebz
18.07.2008, 01:18:54
buna!

vreau si eu numarul lor, pls. mai am nici 2 luni si credeam ca pot face mai tot singura, dar observ ca nu se poate
multumesc anticipat

redrozebz
18.07.2008, 01:37:46
Buna,

Am nunta pe 7 iunie in Buzau la restaurant Magura si avem nevoie disperata de o agentie care sa ne decoreze sala. Am cautat in Buzau si am gasit pe unii singuri, care au un magazinas de prezentare pe Balcescu. Insa nu prea ne-a placut ce au si vrem sa vedem si alte optiuni insa se pare ca nu reusim sa mai gasim pe nimeni.

Am cautat pe acest site dar n-am gasit nimic concret in clipa de fata chiar am inceput sa cautam in Bucuresti ...

Ajutati-ne si pe noi , sper sa mai fie si alte optiuni ...

Andreea

Andreea ai fost superba si ai avut o nunta frumoasa.Te rog din suflet sa ma ajuti cu un nr de tel al fotografului si ptr aranjamente! multumesc mult de tot.

CONT-INCHIS-006
18.07.2008, 10:22:09
#-o:-s[-X/:):-SS:(:O:O:O:Oimi pare exagerat de mult si cand ma gandesc ca eu nu am discutat cu ei despre aranjatul salli dar vreau sa sa fac acest lucru ...imi este groazaaaaaa
Ce sa zic, cum eu nu prea stiu preturile ma conformez, ma vad in ipostaza de a cumpara si de a alege ceea ce gasesc si scump pe deasupra, nu ai de unde alege in Buzaul asta, iar Bucurestiul e plin de marfa de "Europa". Intrarea in local costa 380 ron: un stalp 30 ron, noi am luat 6, arcada 150 ron, covor rosu 50 ron, restul habar n-am, noi alegeam, el nota, in final iesise 1840 ron si a rotunjit suma...

ionela_oany
18.07.2008, 12:35:28
Ce sa zic, cum eu nu prea stiu preturile ma conformez, ma vad in ipostaza de a cumpara si de a alege ceea ce gasesc si scump pe deasupra, nu ai de unde alege in Buzaul asta, iar Bucurestiul e plin de marfa de "Europa". Intrarea in local costa 380 ron: un stalp 30 ron, noi am luat 6, arcada 150 ron, covor rosu 50 ron, restul habar n-am, noi alegeam, el nota, in final iesise 1840 ron si a rotunjit suma...
Ti-am trimis p.m ...sper ca iti vor fi cat de cat de ajutor informatiile

Aida13
19.07.2008, 13:38:02
Draga Valys pentru ca sunt singurii care decoreaza in acel local isi impun propriile preturi fie ca sunt mari fie ca sunt mici dar de cele mai multe ori f. mari! Tu insa trebuie sa privesti inainte, sa fii optimista si sa fii fericita in casnicie!... Si cu cateva milioane in plus in minus...nu mai conteaza in aceasta zi fericita pentru noi! Macar asigurate ca totul sa fie de calitate!

CONT-INCHIS-006
19.07.2008, 17:06:55
Draga Valys pentru ca sunt singurii care decoreaza in acel local isi impun propriile preturi fie ca sunt mari fie ca sunt mici dar de cele mai multe ori f. mari! Tu insa trebuie sa privesti inainte, sa fii optimista si sa fii fericita in casnicie!... Si cu cateva milioane in plus in minus...nu mai conteaza in aceasta zi fericita pentru noi! Macar asigurate ca totul sa fie de calitate!
Ai dreptate, preturile oricum nu prea le stiu ca sa fac comparatie cu o alta firma, iar la bani nu ma mai uit ca o data in viata are loc acest eveniment si merita. >:D<

erika_22
20.07.2008, 10:56:05
Incearca si in alta parte... sunt banii tai si nu te pot obliga sa faci aranjamentele cu ei... dc puteau face lucrul asta ti-l impuneau fii sigura.
Eu am avut o firma de decoratiuni care mi-au aranjat localul si a fost OK ...
Eu am stabilit de la inceput ceea ce vreau si a iesit cum am cerut noi.

ionela_oany
20.07.2008, 11:08:51
Incearca si in alta parte... sunt banii tai si nu te pot obliga sa faci aranjamentele cu ei... dc puteau face lucrul asta ti-l impuneau fii sigura.
Eu am avut o firma de decoratiuni care mi-au aranjat localul si a fost OK ...
Eu am stabilit de la inceput ceea ce vreau si a iesit cum am cerut noi.
Ideea este ca ei nu accepta sa vina o alta firma sa faca aranjamente in sala restaurantului lor atata timp cat au si ei firma de aranjamente...si acest lucru se intampla la majoritatea restaurantelor...foarte putini sunt cei care accepta sa vii tu cu o firma din afara si asta doar in conditiile in care ei nu au propria firma

ralu_ela
20.07.2008, 13:36:42
Ideea este ca ei nu accepta sa vina o alta firma sa faca aranjamente in sala restaurantului lor atata timp cat au si ei firma de aranjamente...si acest lucru se intampla la majoritatea restaurantelor...foarte putini sunt cei care accepta sa vii tu cu o firma din afara si asta doar in conditiile in care ei nu au propria firma

si eu stiu acelasi lucru......tipul care se ocupa de decorul salii este baiatul patronului....si nu te lasa sa aduci pe altcineva din afara ca sa decorezi sala

pup

ionela_oany
21.07.2008, 00:38:43
Una dintre miresele de anul trecut care au sarbatorit evenimentul la Milenium au reusit sa aduca o firma din Bucuresti insa dupa indelungi ''dezbateri'' si''nelipsita'' spaga.Ca sa primeasca o firma din Buzau...nici vorba!

miresica_iuliana
03.08.2008, 21:26:51

la aquamax te lasa cu cine vrei, chiar dc au si ei aranjamente pt sala. cel putin pt sala de jos, unde vom avea noi nunta ..

mariposa_mariposa
13.08.2008, 12:09:05
Te rog daca poti si cand poti sa imi trimiti si mie nr de tel de la decoratiuni si sa imi spui daca ai fost multumita de slujba religioasa de la sf ingeri....si eu tot acolo as vrea sa fac nu ne.am hotarat ink merci

mariposa_mariposa
13.08.2008, 12:23:26
Buna si eu o sa am nunta tot la Hotel Crang chiar numai vb cu nimeni care face nunta acolo ma bucur ca am gasit pe cineva care sa imi impartaseasca impresiile1 Ce culori au zis ca au husele?
[/quote]

Aida13
17.08.2008, 14:12:30
Buna si eu o sa am nunta tot la Hotel Crang chiar numai vb cu nimeni care face nunta acolo ma bucur ca am gasit pe cineva care sa imi impartaseasca impresiile1 Ce culori au zis ca au husele?
[/quote]
Daca faci in sala reamanajata, imi place foarte mult! Este deosebita! Am fost la un botez si era pe vede deschis mi-a placut, dadea o senzatie de crud, primavaratic!

Diana2000
18.08.2008, 12:38:09
[/quote]
Si eu am intrat acolo o data si am vazut sala decorata pe visiniu cu alb, dar nu am fost impresionata:| , aida are dreptate, verde cred ca da mult mai bine. Eu acolo cred ca o sa imi cazez o parte din invitatii de la Bucuresti si daca mai vad ceva intersant iti voi povesti. ;-)
P.S. Mie dintotdeauna mi-a placut acest hotel.

NICOLETAMIHAI
19.09.2008, 09:32:36
[/quote]

Poti sa stai linistita. Nunta mea a fost la Hotel Crang si a iesit absolut superb!

mitzi_speed
06.10.2008, 22:03:18
pune-ne si noua cateva poze, please!

mitzi_speed
06.10.2008, 22:03:59
Mie mi se pare ok , si noi tot pe ei i-am ales sa ne amenajeze ;-)

Diana2000
07.10.2008, 16:46:45
Incerc sa imi fac timp pentru ca am f f f mult de lucru la servici, plus ca nu prea stiu cum sa atasez linkul asa ca la raluca vatcu, poate imi spune cineva:-? .

ralu_ela
07.10.2008, 19:05:02
Incerc sa imi fac timp pentru ca am f f f mult de lucru la servici, plus ca nu prea stiu cum sa atasez linkul asa ca la raluca vatcu, poate imi spune cineva:-? .

draga mea...eu le-am exportat in picassa , apoi linkul mi l-am atasat la semnatura

pup...si asteptam pozele

Diana2000
09.10.2008, 12:54:37
draga mea...eu le-am exportat in picassa , apoi linkul mi l-am atasat la semnatura

pup...si asteptam pozele
:((Nu stiu cum sa atasez linkul la semnaturaaa..... . pls helpppp.
Upstttt gata am reusit :-B, vizionare placuta. Pupici.

erika_22
17.10.2008, 22:20:09
Acesta e aranjamentul de pe masa mirilor...

mitzi_speed
18.10.2008, 16:40:30
:((Nu stiu cum sa atasez linkul la semnaturaaa..... . pls helpppp.
Upstttt gata am reusit :-B, vizionare placuta. Pupici.
cum pot intra in legatura cu cei care ti-au realizat decorul?

Diana2000
20.10.2008, 10:51:21
cum pot intra in legatura cu cei care ti-au realizat decorul?
Cei de la Val Chic au amenajat pentru noi. Sediul lor este vis-a-vis de Casa Casatoriilor pe B-dul Nicolae Balcescu.

alina_i_2006
05.01.2009, 12:18:37
Fetelor,am nevoie si eu de numere de telefon sau adrese de mail de la mai multe agentii de organizare a nuntii pentru ca vad ca fetele cu care vorbisem nu imi mai raspund.Eu inca mai astept poate primesc raspunsul lor dar ma mai interesez si in alte parti pana una alta.Nunta se apropie cu pasi foarte repezi si vreau sa fiu pregatita ,nu sa alerg in ultima perioada pana nu mai pot.Astept propunerile voastre.Va pooop!>:D<

Alynuta87
05.01.2009, 13:20:06
Buna!

Si eu am aceeasi rugaminte k si Alina_i_2006. Daca are cineva nr de tel de la agentii si poze..va rugam sa ni le dati si noua:*

Gandacelul
02.02.2009, 20:13:20
Dragelor, in afara de cei de la Val Chic mai stiti si altii? As vrea sa fac o comparatie si ma intrebam daca ma puteti ajuta.
Mercic mult si pupicei

Diana2000
03.02.2009, 10:51:48
Fetelor, cele ca v-ati hotarat sa apelati la val chic, sa aveti grija ceea ce doriti sa va amenajeze la nunta si sa va notati si voi ceea ce le solicitati. Asta sa nu aveti surprize neplacute, ca se pot intampla.
Fi-ti ferme pe pozitia voastra. :)>-

Gandacelul
03.02.2009, 19:50:56
Dragelor ma poate ajuta cineva cu nr doamnei Diaconu pentru aranjamente florale?
Multumesc

jojo_kyty
05.02.2009, 21:04:01
Fetelor, cele ca v-ati hotarat sa apelati la val chic, sa aveti grija ceea ce doriti sa va amenajeze la nunta si sa va notati si voi ceea ce le solicitati. Asta sa nu aveti surprize neplacute, ca se pot intampla.
Fi-ti ferme pe pozitia voastra. :)>-

val chic are idei putin cam expirate verisoara mea a organizat prin firma val chic si sunt idei demodate

mariposa_mariposa
15.02.2009, 22:47:31
Buna miresici de Buzau! Eu am stabilit majoritatea chestiilor pt nunta dar in privinta decoratului salii nu prea am recomandari...v.as fi recunoscatoare pt un sfat! Poopici

Miraj
16.02.2009, 13:13:02
Buna miresici de Buzau! Eu am stabilit majoritatea chestiilor pt nunta dar in privinta decoratului salii nu prea am recomandari...v.as fi recunoscatoare pt un sfat! Poopici

Buna, cred ca trebuie sa ne spui la ce restaurant faci nunta.Din cate stiu eu e posibil ca cei de la restaurant sa-ti poata asigura huse de diferite culori, unele chiar se ocupa si de aranjamente florale.Eu am avut de la ei husele, aranjamentele pe mese le-am facut la floraria unde mi-am facut buchetele, lumanarile si impodobit masinile...din cate stiu eu dna de la florarie poate face si diverse aranjamente pt la intratre, imbracat stalpi..pupici, sper sa te ajute.

Diana_Peter
16.02.2009, 21:04:14
Buna, cred ca trebuie sa ne spui la ce restaurant faci nunta.Din cate stiu eu e posibil ca cei de la restaurant sa-ti poata asigura huse de diferite culori, unele chiar se ocupa si de aranjamente florale.Eu am avut de la ei husele, aranjamentele pe mese le-am facut la floraria unde mi-am facut buchetele, lumanarile si impodobit masinile...din cate stiu eu dna de la florarie poate face si diverse aranjamente pt la intratre, imbracat stalpi..pupici, sper sa te ajute.

Si eu initial am vrut tot cu o dna de la florarie sa facem aranjamentele insa presupun ca ea nu asigura transportul si aranjatul propriu-zis in sala. Sunt sigura ca in ziua respectiva nu o sa aiba nimeni timp sa stea pe drumuri sa imi aranjeze mie sala si nici nu vreau sa impun chestia asta prietenilor sau familiei.
In concluzie, am gasit o firma in bucuresti, cu care a colaborat o cunostinta si a fost extrem de multumita. Saptamana aceasta voi lua legatura cu aceasta firma (Anemone ii zice) si sper sa am noroc sa batem palma :)

Alynuta87
16.02.2009, 22:13:00

Buna. Asteptam sa ne spui si la ce restaurant vei face nunta si te ajutam cu mare placere:* Spre exemplu eu voi colabora cu o dna de la florarie pt aranjamente, buchete, lumanari. husele le pastrez pe cele de la restaurant. poop

Diana_Peter
16.02.2009, 22:22:13
Buna. Asteptam sa ne spui si la ce restaurant vei face nunta si te ajutam cu mare placere:* Spre exemplu eu voi colabora cu o dna de la florarie pt aranjamente, buchete, lumanari. husele le pastrez pe cele de la restaurant. poop

am vazut ca Mariposa_mariposa face la Hotel Crang

mariposa_mariposa
18.02.2009, 18:55:36
da..intr.adrevar la restaurant hotel Crang si sunt cam in dilema cu decoratul mi se pare problematic...in fine totul depinde sa gasesc o firma sau o persoana care sa decoreze sala bine...mi.ar placea sa imi pun la masa mirilor o perdea de beculete..daca as gasi si daca mi.ar da voie cei de la restaurant..pupici

Alynuta87
19.02.2009, 11:06:22
da..intr.adrevar la restaurant hotel Crang si sunt cam in dilema cu decoratul mi se pare problematic...in fine totul depinde sa gasesc o firma sau o persoana care sa decoreze sala bine...mi.ar placea sa imi pun la masa mirilor o perdea de beculete..daca as gasi si daca mi.ar da voie cei de la restaurant..pupici

Pai cred ca ar trebui sa te gandesti la culorile care iti plac. Vrei sa iti alegi o anumita tema pt nunta? Cei de la restaurant ce culoare au husele? Hai k am inceput cu intrebarile:)) poop

adriana23
19.02.2009, 11:23:20
dar mie ce sfaturi imi dati ?:D
restaurantul e in culorile astea
http://picasaweb.google.com/andreiadriana85/UntitledAlbum#

p ce credeti ca ar trebui sa merg ? pe un portocaliu sau bleu pal ..? :|

mariposa_mariposa
19.02.2009, 13:14:04
Pai cred ca ar trebui sa te gandesti la culorile care iti plac. Vrei sa iti alegi o anumita tema pt nunta? Cei de la restaurant ce culoare au husele? Hai k am inceput cu intrebarile:)) poop

Pai sigur sigur merge cu auriu tinand cont ca sala e bej maronie dar in acelasi timp ma gandesc ca as pune o culoare care sa mai invioreze...un grena asa....marea mea dilema este: ce firma sa contractez sa faca asta, una de care voi ati fost multumite...ce imi recomandati?

Alynuta87
19.02.2009, 14:58:00
Pai sigur sigur merge cu auriu tinand cont ca sala e bej maronie dar in acelasi timp ma gandesc ca as pune o culoare care sa mai invioreze...un grena asa....marea mea dilema este: ce firma sa contractez sa faca asta, una de care voi ati fost multumite...ce imi recomandati?

Nu pot sa iti recomand o firma de care ma fost multumita eu una, pt k inca nu am avut nunta....dar asa cum am mai spus, pt flori voi colabora cu o dna de la florarie(buchete, lumanari, cocarde, arcada, stalpisori, aranjam pt mese), iar husele vor fi cele de la restaurant, adica aurii.

Alynuta87
19.02.2009, 21:29:40

Daca tot spuneai tu ca vrei o culoare care sa mai invioreze..Ma gandeam ca ai putea sa alegi husele aurii..si aranjamentele florale sa fie cele care dau "pata" de culoare. Sa alegi culori vii pt aranjamente. Nu stiu cum ti se pare ideea, dar mi-a trecut acum prin cap:D poop

mitzi_speed
22.02.2009, 12:50:25
val chic are idei putin cam expirate verisoara mea a organizat prin firma val chic si sunt idei demodate
de atatia bani, atata peste.

mirela_d2003
09.03.2009, 18:05:23
buna!

m ar interesa si pe mine o agentie din buzau. Mersi.

Gandacelul
09.03.2009, 21:30:30
Intr-adevar am lipsit ceva timp... Am fost prinsa incercand sa imi fac o imagine despre una, despre alta, adica sa imi dau seama ce vreau si apoi sa vin sa va fac capul calendar ;;)
M-am hotarat asupra rochiei de mireasa, adica asupra modelului si vroiam sa va intreb daca a lucrat cineva cu Darfil in Buzau si ce parere aveti pentru ca ma tenteaza sa le dau lor sa imi lucreze rochia de mireasa ;-) Rochia o gasiti pe mariage-couture.ro, colectia white one 2009, modelul 436.;))
Apoi vroiam sa va intreb cam care ar fi in buget decent ptr decoratiuni din punctul vostru de vedere la o nunta de maxim 130 pers? Pentru ca noua ni s-a oferit ceva care nu este spectaculos si care ajunge la in jur de 3 500 lei. Mi se pare tare mult dar poate sunt eu rupta de realitate.
Astept pareri caci sunt convinsa ca si voi v-ati lovit de aceste dileme la un moment dat.
Multumesc pentru ideile de pana acum si va doresc spor la treaba si voua.;;)

Velvet
09.03.2009, 22:11:01
Intr-adevar am lipsit ceva timp... Am fost prinsa incercand sa imi fac o imagine despre una, despre alta, adica sa imi dau seama ce vreau si apoi sa vin sa va fac capul calendar ;;)
M-am hotarat asupra rochiei de mireasa, adica asupra modelului si vroiam sa va intreb daca a lucrat cineva cu Darfil in Buzau si ce parere aveti pentru ca ma tenteaza sa le dau lor sa imi lucreze rochia de mireasa ;-) Rochia o gasiti pe mariage-couture.ro, colectia white one 2009, modelul 436.;))
Apoi vroiam sa va intreb cam care ar fi in buget decent ptr decoratiuni din punctul vostru de vedere la o nunta de maxim 130 pers? Pentru ca noua ni s-a oferit ceva care nu este spectaculos si care ajunge la in jur de 3 500 lei. Mi se pare tare mult dar poate sunt eu rupta de realitate.
Astept pareri caci sunt convinsa ca si voi v-ati lovit de aceste dileme la un moment dat.
Buna,

pai ce anume v-au oferit pt cei 3500 lei?eu de exemplu o sa am husele de scaun si mese de la restaurant + ce mai au ei atranat pe acolo niste tull pe sus o sa fie intre 500 -1000 ron, in functie de nr de persoane si o sa imi mai fac la florarie aranjamentele de masa care probabil vor mai costa vreo 500 ron..si cam astea vor fi aranjamentele, vreau ceva cat mai simplu si elegant

Diana_Peter
10.03.2009, 07:51:21

Este superba rochita!!!! :x A fost si una din optiunile mele insa nu o aveau la proba si nu puteam risca sa o iau asa. Cei de la Darfil sunt ok cred, nu am auzit lucruri rele despre ei.

Referitor la oferta pentru decoratiuni, pentru a ne putea spune parerea ar trebui sa stim cam ce intra in acesti 3500 lei. In general, diferenta de pret este facuta de aranjamentele florale, care pot contine flori mai ieftine sau mai scumpe, in functie de preferinta clientului.

Diana2000
10.03.2009, 10:20:46
Tocmai asta am vrut si eu sa spun prin mesajul meu... sa fi-ti atente, eu am fost relativ multumita de decoratiunile executate de val chic, iar fini mei au fost mai mult dezamagiti de ei.... Asta se intampla pt. ca au destul de multe comenzi in aceeasi zi. Oricum in ultima vreme cam dau chix. Aveti grija la cine apelati. Multa bafta!

Gandacelul
12.03.2009, 17:51:53
Este superba rochita!!!! :x A fost si una din optiunile mele insa nu o aveau la proba si nu puteam risca sa o iau asa. Cei de la Darfil sunt ok cred, nu am auzit lucruri rele despre ei.

Referitor la oferta pentru decoratiuni, pentru a ne putea spune parerea ar trebui sa stim cam ce intra in acesti 3500 lei. In general, diferenta de pret este facuta de aranjamentele florale, care pot contine flori mai ieftine sau mai scumpe, in functie de preferinta clientului.
Pai...intra decoratiunile pentru 150 de persoane de la huse scaun, esarfe, fete de masa, arcada, stalpisori, aranjamente de pe mese (flori obisnuite), masa prezidu cu ornamentele ei plus alte doua aranjamnete florale pe margini, o masina de balonase de sapun si cam atat. Cum vi se pare?

mitzi_speed
12.03.2009, 19:44:26
Pai...intra decoratiunile pentru 150 de persoane de la huse scaun, esarfe, fete de masa, arcada, stalpisori, aranjamente de pe mese (flori obisnuite), masa prezidu cu ornamentele ei plus alte doua aranjamnete florale pe margini, o masina de balonase de sapun si cam atat. Cum vi se pare?
scump doamna, scump, dincolo era mai ieftin

Diana_Peter
12.03.2009, 22:53:42

mie personal mi se pare cam mult. Este o firma din bz sau bucuresti?

Diana2000
13.03.2009, 10:04:58
Si eu am aceeasi parere ca si fetele, mi se pare cam scump.Nu aveti inclusa in oferta nici perdeau de lumini care stiu ca e mai scumpa (e doar un exemplu) sau marturiile pt invitati.... Acum depinde si ce fel de materiale foloseste pt decorat (organza) si mai conteaza si de unde este firma.... Oricum e destul de scumpa oferta.

adriana23
13.03.2009, 10:11:12
Si eu am aceeasi parere ca si fetele, mi se pare cam scump.Nu aveti inclusa in oferta nici perdeau de lumini care stiu ca e mai scumpa (e doar un exemplu) sau marturiile pt invitati.... Acum depinde si ce fel de materiale foloseste pt decorat (organza) si mai conteaza si de unde este firma.... Oricum e destul de scumpa oferta.

si mie mi se pare foarte scump ...:-SS:-SS:-SS

Gandacelul
13.03.2009, 11:42:14
si mie mi se pare foarte scump ...:-SS:-SS:-SS
Firma este din Buzau...mie mi s-a parut scump in conditiile in care nu este nimic spectaculos. Trebuie sa precizez ca restaurantul nu asigura nimic in ce priveste decorarea salii.
Daca aveti alte sugestii sunt binevenite si foarte mult apreciate :-)

Gandacelul
13.03.2009, 11:43:19
scump doamna, scump, dincolo era mai ieftin
Multumesc mult pentru intiativa!:x

delia17
10.04.2009, 11:56:58
Multumesc mult pentru intiativa!:x

Cine poate sa imi dea si mie numarul de contact al unor agentii de organizare de nunti din BZ. ma interesaza in special huse de scaun si deco. Multumesc.

erika_22
12.04.2009, 20:12:37
Eu am cumparat rochia de mireasa de la Darfil... modelul l-am ales de la magazin... dar am facut multe modificari la el.
Colaborarea a fost f buna... am fost f multumita de rezultat.
Bafta... eu zic ca mergi pe maini sigure.

alina_i_2006
29.04.2009, 10:09:57
sunt mai multe,in jurul pietei centrale,pe 23 august ,pe bd.nicolae balcescu,
si pe vladimir maximilian .Prietenele mele au apelat la ultima la iany events ,sunt mai deschisi nu stiu sa-ti spun preturi dar ea a fost multumita.
Am inteles ca au si un spatiu mic pentru ciorba de potroace.
Unde are sediul aceasta agentie?

adriana23
29.04.2009, 10:47:46
sunt mai multe,in jurul pietei centrale,pe 23 august ,pe bd.nicolae balcescu,
si pe vladimir maximilian .Prietenele mele au apelat la ultima la iany events ,sunt mai deschisi nu stiu sa-ti spun preturi dar ea a fost multumita.
Am inteles ca au si un spatiu mic pentru ciorba de potroace.

si eu as vrea mai multe date despre aceasta agentie ...

mariposa_mariposa
05.05.2009, 13:49:04
Buna fetelor,
Va roooooooooog care imi trimite si mier nr de tel al invatatoarelor surori care decoreaza??????????????????????????

mariposa_mariposa
05.05.2009, 14:06:33
Din pacate nici eu nu stau in Buzau si ajung destul de rar pe acasa. In ceea ce priveste aranjatul salii cred ca o sa apelez la o agentie. Nu stiu daca ai mai fost de curand pe acolo dar au renovat, au varuit, au pus tablouri pe pereti si au schimbat perdelele. Arata mult mai bine. Cu meniul inca nu am stabilit nimic. O sa ne ducem intr-o sambata si o sa ne hotaram pe loc. Pretul era in jur de 120 lei/persoana dar depinde si ce alegi.

Mai vorbim!
Buna!
Tu esti persoana ideala care imi poate lamuri toate intrebarile si gandurile care nuimi dau pace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Te rog zi.mi unde ai facut tortul acela superb??????????????
Ai avut decoratiuni naturale? Ti.au rezistat intr.adevar? Si daca da zii.mi si mie ce firma ti.a decorat.
Multumesc anticipat.
Ast rasp tau pe privat.

miresica_iuliana
07.05.2009, 15:07:43
noi am apelat la bon mariage buzau pentru o parte din decoratiunile pentru nunta (stalpisori, baloane helie, balon jumbo, covor si un aranjament floral pentru la biserica) si am fost foarte multumiti de servicii si pret. chiar foarte multumiti, fetele si-au dat tot interesul si din partea lor totul a mers perfect, noi n-am avut nici o grija.

Diana2000
08.05.2009, 14:23:56
noi am apelat la bon mariage buzau pentru o parte din decoratiunile pentru nunta (stalpisori, baloane helie, balon jumbo, covor si un aranjament floral pentru la biserica) si am fost foarte multumiti de servicii si pret. chiar foarte multumiti, fetele si-au dat tot interesul si din partea lor totul a mers perfect, noi n-am avut nici o grija.
Pana azi nu am vazut pozele de la nunta voastra, ati fost 2 frumosi.
Dar sa sti ca "m-am plimbat" si eu cu voi, superbe locuri ati vazut .... suneti un cuplu fericit, f frumos :suuuper:.

delia17
26.05.2009, 15:35:22
Va roooooooooog care imi trimite si mier nr de tel al invatatoarelor surori care decoreaza??????????????????????????
Si euuuuuuuuu vreau nr surorilor cu firma de deco, plssss

adriana23
26.05.2009, 16:29:06

poti sa mi dai un numar de contact al celor de la bon mariage buzau?^:)^^:)^^:)^

Dyva_a
11.06.2009, 22:29:39
poti sa-mi dai si mie numarul de contact al celor de la bon mariage buzau?

redrozebz
04.07.2009, 01:24:08
Cine poate sa imi dea si mie numarul de contact al unor agentii de organizare de nunti din BZ. ma interesaza in special huse de scaun si deco. Multumesc.

Buna!
As vrea sa iti trimit eu niste date de contact, insa nu stiu exact cum sa trimit mesaj privat, ca sa nu fac publicitate.
Au preturi bune si sunt plini de idei.

redrozebz
04.07.2009, 01:36:10
Buna!
Agentia care a decorat nunta surorii mele se afla pe langa Bijuteria Doina, si au preturi bune si idei interesante... Cel putin ea a fost foarte multumita

alinadragomir
16.08.2009, 16:18:58
buna fetelor!
vreau si eu sa stiu niste adrese de email sau nr de telefon ale persoanelor cu care ati colaborat in decorarea localului la nunta
eu sunt interesata mai ales de baloane covor rosu si fantana de ciocolata
astept un semn de la voi[-o<

TARSY
03.09.2009, 17:50:12
fetelor!!! un strigat disperat de ajutor din partea unei miresici!!![-o< ^:)^ :(( :(( :(( saptamana viitoare am nunta:-SS si inca nu am gasit pe nimeni sa-mi decoreze sala:-SS ... macar balonul jumbo si cate 3 baloane cu heliu pe fiecare masa...va rog mult, ajutati-ma cu ceva cat de cat accesibil ca pana acum numai de preturi de peste 1000 lei m-am lovit$-) ...si sincer sa va spun...suntem cam stramtorati... multumesc anticipat^:)^ :-s

adriana23
06.09.2009, 16:49:36
fetelor!!! un strigat disperat de ajutor din partea unei miresici!!![-o< ^:)^ :(( :(( :(( saptamana viitoare am nunta:-SS si inca nu am gasit pe nimeni sa-mi decoreze sala:-SS ... macar balonul jumbo si cate 3 baloane cu heliu pe fiecare masa...va rog mult, ajutati-ma cu ceva cat de cat accesibil ca pana acum numai de preturi de peste 1000 lei m-am lovit$-) ...si sincer sa va spun...suntem cam stramtorati... multumesc anticipat^:)^ :-s

eu am gasit balonul jumbo la 90 ron si baloane cu heliu la 3 ron bucata.
daca te intereseaza iti pot da un om ..:* :* :*

andreea_dt
06.09.2009, 22:29:54
daca te intereseaza iti pot da un om ..:* :* :*

pe mine ma intereseaza detalii despre baloanele cu heliu...

TARSY
09.09.2009, 00:58:16
daca te intereseaza iti pot da un om ..:* :* :* sigur ca sunt interesata ca deja a inceput sa ma preseze timpul si am atatea de facut...:-SS :-SS

sexy_nasica
29.09.2009, 22:25:41
pe mine ma intereseaza detalii despre baloanele cu heliu...

nu se mai poarta baloanele cu heliu pentru ca sunt foarte scumpe.iti sugerez sa pui pe mese baloane cu aer pe suport din plastic.diferenta este de 2 ron pe buc.Daca vrei se poarta baloanele de sapun cu lasere si fum.Au cei de la agentia Iany

sexy_nasica
29.09.2009, 22:29:16
si eu as vrea mai multe date despre aceasta agentie ...

agentia este pe undeva prin Brosteni pe strada cu coaforul = a doua strada la dreapta pe langa magazinul Plus

cristyna
30.09.2009, 10:09:24
agentia este pe undeva prin Brosteni pe strada cu coaforul = a doua strada la dreapta pe langa magazinul Plus
buna, daca te intereseaza baloane de spun te pot ajuta cu o relatie...

bubulinuta
30.09.2009, 11:32:12
nu se mai poarta baloanele cu heliu pentru ca sunt foarte scumpe.iti sugerez sa pui pe mese baloane cu aer pe suport din plastic.diferenta este de 2 ron pe buc.Daca vrei se poarta baloanele de sapun cu lasere si fum.Au cei de la agentia Iany

buna!
Mai bine pui aranjamente florale ca e mai frumos daca renunti la baloane decat sa pui baloane cu rozeta ce esti la carnaval.Asta e parerea mea acum fiecare face cum vrea .

mimi79
06.10.2009, 10:09:11
Buna miresici
Cred ca era vorba de baloane de sapun nu de baloane cu rozeta
Scuza-ma ca intervin dar sunt cele mai cautate in acest moment
Poate or sa mai fie si cand am eu nunta

anelle_512
21.10.2009, 20:47:37

Buna ! Vad ca ai avut nunta la localul unde o sa am si eu nunta! Imi poti trim si mie poze cu localul din ziua nuntii tale? (bine daca nu abuzez de bunavointa ta :). si pana la urma cu cine ai organizat aranjamentele...pt ca si mie mi se pare fff scump ,,,multumesc!;;)

adriana_sandramandi
22.10.2009, 22:24:55
Buna ! Vad ca ai avut nunta la localul unde o sa am si eu nunta! Imi poti trim si mie poze cu localul din ziua nuntii tale? (bine daca nu abuzez de bunavointa ta :). si pana la urma cu cine ai organizat aranjamentele...pt ca si mie mi se pare fff scump ,,,multumesc!;;)
as miza pe flori naturale am sa incerc sa iti trimit adresa de mailpe PM sa vb mai multe si poze de ce nu?

andreea_dt
08.11.2009, 22:51:40

nu voiam baloane pentru masa, voiam sa fac o "lansare" de baloane albe in loc de porumbei :)

andreea_dt
08.11.2009, 22:52:24
fetelor vreau si eu niste recomandari pentru agentii de organizare si niste detalii...

andreea_dt
09.11.2009, 20:06:34
cine imi poate povesti mai multe despre agentia Iany? am vazut ca s-a vb despre ea...

blankadina
20.11.2009, 20:07:48
cine imi poate povesti mai multe despre agentia Iany? am vazut ca s-a vb despre ea...
am fost la o nunta la restaurantul asta si mi s-a parut superrr.nu ma asteptam sa gasesc asa ceva in buzau

alina_i_2006
22.11.2009, 12:35:14
am fost la o nunta la restaurantul asta si mi s-a parut superrr.nu ma asteptam sa gasesc asa ceva in buzau

La ce restaurant?

ocristina
06.12.2009, 00:56:53
Fetelor din bz,am o rugaminte mare..cele care locuiti in bz stiti,mai aflati,am nevoie de un loc de munca urgent...am terminat Liceul Economic,atestat Contabilitate,diploma Bac,m-as multumi si cu un post de vanzatoare la un mag de imbracaminte ,incaltaminte,astept un semn!va multumesc!

anamaria1407
02.02.2010, 12:08:02
buna. vreau si eu un numar de telefon daca se poate.multumesc

anamaria1407
02.02.2010, 12:26:31
;-)

Buna.Te rog sa imi lasi si mie un numar de telefon daca poti si il mai ai.
Multumesc frumos

b00b0ana
21.03.2010, 18:41:42
Buna.Te rog sa imi lasi si mie un numar de telefon daca poti si il mai ai.
Multumesc frumos
am vazut ca iti cauti o firme care sa iti decoreze nunta. iti las nr de tel al fetei cu care am decorat eu la nunta. 0744386190. firma se numeste Flower Events. spor la pregatiri!

andreea_dt
21.03.2010, 22:46:38
am vazut ca iti cauti o firme care sa iti decoreze nunta. iti las nr de tel al fetei cu care am decorat eu la nunta. 0744386190. firma se numeste Flower Events. spor la pregatiri!
firma nu e din bucuresti?

st3llla
25.03.2010, 07:46:20

Da,trimite-mi si mie un pm,te rog.

Serinela
12.07.2010, 11:38:22
Da,trimite-mi si mie un pm,te rog.
Buna , daca aveti un numar de telefon cu vreo firma cu care ati lucrat pentru flori ar fi super!:)

pe pm- astept!

intern
30.09.2010, 18:57:59
Buna , daca aveti un numar de telefon cu vreo firma cu care ati lucrat pentru flori ar fi super!:)

pe pm- astept!

Mihaela daca afli vreau si eu :) vad ca avem nunta in acelasi loc, eu la cateva saptamani dupa tine :)

Serinela
01.10.2010, 16:59:37
Mihaela daca afli vreau si eu :) vad ca avem nunta in acelasi loc, eu la cateva saptamani dupa tine :)
draga mea draga,
eu am cateva numere de telefon, 2 . am stabilit o intalnire sapt viitoare cu cineva , dar doar sa vad albumele si cam ce "marfa" prezinta.
din moment ce sala este aranjata cu husele, iar mocheta rosie... nu pot sa imi iau flori roz cu picatele sau cine stie ce imi mai trecea mie prin cap.
eu ma voi orienta in jurul paletei de culori grena si ce se combina cu grena ptr flori, aranjamet prezidiu, buchet etc ...

iti trimit in mesaj privat.
PUPICI

intern
29.01.2011, 04:29:05
draga mea draga,
eu am cateva numere de telefon, 2 . am stabilit o intalnire sapt viitoare cu cineva , dar doar sa vad albumele si cam ce "marfa" prezinta.
din moment ce sala este aranjata cu husele, iar mocheta rosie... nu pot sa imi iau flori roz cu picatele sau cine stie ce imi mai trecea mie prin cap.
eu ma voi orienta in jurul paletei de culori grena si ce se combina cu grena ptr flori, aranjamet prezidiu, buchet etc ...

iti trimit in mesaj privat.
PUPICI

Ai facut progrese cu amenajarea salii? :)

ariez
27.09.2011, 16:57:56
Stiti vreo firma din Buzau care are si servicii de iluminare ambientala? In engleza ei ii spun "uplighting". Am atasat si cateva poze sa va dati seama despre ce vorbesc. In primele doua poze este un before/after.

oana_zuina
16.03.2012, 17:51:43
Stiti vreo firma din Buzau care are si servicii de iluminare ambientala? In engleza ei ii spun "uplighting". Am atasat si cateva poze sa va dati seama despre ce vorbesc. In primele doua poze este un before/after.
Este f tare ideea, daca gasesti pe cineva, anunta-ma si pe mine ! Ma indoiesc ca exista asa ceva in Buzau, dar poate ai noroc !

alice88
16.06.2012, 22:57:07

Buna am vaz pozele care le-ai postat si imi place tare mult ideea asta cu iluminare ambientala..e genial!! Ai reusit sa gasesti vreo firma care se poate ocupa cu asa ceva? As tare incantata sa-mi aranjez rest in felul asta .. 8-> Te pup si ast raspuns :D :*:*

ariez
17.06.2012, 05:25:36
Buna am vaz pozele care le-ai postat si imi place tare mult ideea asta cu iluminare ambientala..e genial!! Ai reusit sa gasesti vreo firma care se poate ocupa cu asa ceva? As tare incantata sa-mi aranjez rest in felul asta .. 8-> Te pup si ast raspuns :D :*:*

Am renuntat pana la urma la idee. Pana la urma nici nu le-am dus lipsa in seara respectiva. Gasisem cateva agentii, dar doar in alte orase si costul estimat din ce vazusem ar fi fost in jur de 1000 euro sau chiar mai mult. Ai putea sa realizezi ceva asemanator cu lumanari pe mese si lumina mai scazuta, dar nici nu mi-a mai stat gandul la asta in noaptea nuntii :)

ana_maria_urse
25.06.2012, 19:25:54
buna...unde gasesc si eu in Buzau balon jumbo?

alice88
07.07.2012, 23:01:40
Buna fetele :* Ati putea sa imi recomandati si mie o agentie de organizare pt nunti? Nu pot sa ma ocup personal de aranjamente florale, decoratiuni si alte cele si chiar am nevoie de cineva de incredere!! Sper sa ma puteti ajuta :D:D:D va pup si mult succes! :) :*