PDA

Versiunea completa : Piramida

gmarial
03.09.2008, 16:21:11
Buna fetelor!

Deschid si eu un subiect nou deoarece nu am gasit la Restaurante cluj despre Piramida.
Eu se pare ca acolo voi face nunta si as dori pareri, impresii despre tot ce se poate, lumina, meniu, servire, muzica, ambient, si poze care aveti, mai ales cu amenajari pentru nunta. Eu nu am reusit sa gasesc insa poate careva dintre voi cunoasteti alte miresici ce au avut acolo nunta.
Multum. Astept raspunsuri. :)

Fionela
04.09.2008, 07:36:11
Salut ! am fost eu la o nunta acolo anul asta!MI-a placut f mult localul si mai ales ca fiind nefumatoare am respirat aer curat, eu am fost in mai si a fost ok ca auzeam tot felul de lucruri cum ca dc e prea cald se face efect de sera si e nasol, la nunta de care iti ziceamnu s-a intamplat nimic deosebit in sensul asta , a mers aerul conditionat si a fost f bine,cat despre decorarea salii creed ca sala aceea iti permite sa faci cam ce-ti doresti, nunta respectiva a fost pe auriu simplu , elegant .

lilisys
04.09.2008, 22:12:46
eu am fost acolo la o nunta acum cativa ani (atunci se fuma), si mi-a placut mult atunci pentru ca... a plouat si sub cupola de sticla a fost excelent in ploaie:)

roxyroxana
16.09.2008, 14:19:49
salut, si eu am fost la o nuta la piramida ...si mi-a placut si mancarea ... servirea a fost ok, singurul meu sfat ar fi sa fi atenta cand alegi culorile ... pentru ca la nunta de care-ti povesteam au ales portocaliu cu verde pe fond alb (ca sa mearga cu sala ) dar de fapt era mult prea incarcat
si foarte important sa-ti anunti invitatii ca nu se fumeaza ca sa nu ai surprize

Simo25
20.09.2008, 18:59:56
Si eu am fost la o nunta la Piramida saptamana trecuta. Mi-a placut ca aerul conditionat si-a facut datoria, mancarea a fost foarte buna si sala a fost incapatoare, nu era inghesuiala deloc (la 180 de pers). Ce nu mi-a placut foarte mult au fost ospatarii (majoritatea ospatarite) pentru ca nu erau deloc pe faza cu ce se petrecea la masa...au servit bauturi la inceput....si cam asta a fost tot, trebuia sa te tot uiti dupa ei si sa ii chemi daca doreai altceva decat apa plata sau suc (care erau pe masa).

Fionela
22.09.2008, 12:03:54
Aveti idee cat e meniul la piramida si cum se platesc chelnerii? ms

ssimonikky
23.09.2008, 23:49:29
Poze de la sala, dar nu stiu km sa le pun. :-" :(( :(POt sa le trimit p mail sau dak ma ajutati sa le vada si restul miresicilor.........Ms

alinaflorinela
12.02.2009, 08:21:47
Buna fetelor ,si eu am nunta tot la piramida,noi am ales sala pe baza parerilor fostilor miri ce au avut nunta acolo,toti (vreo 5 cupluri la numar)au zis ca e ok.......din punctul meu de vedere partea cu salfgardarea e cea mai stresanta,dar nu-mi fac griji,in ceea ce priveste seful de sala mie pana acum mi se pare super

intreba cineva cat e meniul la piramida........130 lei/pers

am vazut ca cineva de aici are nunta la orizont,SA AI FOARTE MARE GRIJA!!!!fratele viitorului sot a avut anul trecut nunta acolo si au avut probleme destul de mari......incepand cu faptul ca nu au lasat firma de aranjamente sa isi faca treaba,pana la faptul ca i-au pus sa plateasca meniuri in plus,servirea a fost sub orice critica,deci grija mareeeee!!!!

Ancky
12.02.2009, 09:55:46
Buna fetelor ,si eu am nunta tot la piramida,noi am ales sala pe baza parerilor fostilor miri ce au avut nunta acolo,toti (vreo 5 cupluri la numar)au zis ca e ok.......din punctul meu de vedere partea cu salfgardarea e cea mai stresanta,dar nu-mi fac griji,in ceea ce priveste seful de sala mie pana acum mi se pare super

intreba cineva cat e meniul la piramida........130 lei/pers

am vazut ca cineva de aici are nunta la orizont,SA AI FOARTE MARE GRIJA!!!!fratele viitorului sot a avut anul trecut nunta acolo si au avut probleme destul de mari......incepand cu faptul ca nu au lasat firma de aranjamente sa isi faca treaba,pana la faptul ca i-au pus sa plateasca meniuri in plus,servirea a fost sub orice critica,deci grija mareeeee!!!!

si eu am fost la o nunta acolo anul trecut si in mare a fost ok. Ce nu mi-a placut insa au fost mesele lungi gen camin cultural, era dificil sa te ridici de la masa fiind spate in spate cu alt invitat. Poate exista o alta metoda de aranjare a lor.

NiceAngel_Ela
12.02.2009, 10:56:56
Si eu am fost acu cativa ani la o nunta la Piramida si sincer mi-a placut mult sala.
Anul trecut ne-am gandit si noi sa facem nunta acolo, dar ne-a fost greu sa ajungem sa vorbim cu administratorul salii, se pare ca nu e tare accesibil si in plus am inteles ca in contract iti pune o clauza ca in caz ca au un eveniment la universitate sau ceva conferinta si au nevoie de sala ei au prioritate si te anunta cu cateva saptamani inainte ca sala nu mai e dsponibila...ceea ce pentru mine mi se pare de neacceptat, desi am inteles ca pana acum nu s-a intamplat inca.... dar cine stie?...asa ca e am renuntat, desi este o sala intradevar mai deosebita.

Succes si spor la pregatiri.

biansi
28.02.2009, 18:28:28
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca se percepe o chirie de 1500 ron :-(

lmarty
13.03.2009, 13:36:56
Buna miresici,

Si eu am nunta anul acesta la Piramida. Ma bucur mult ca am citit toate parerile voastre aici pe forum. Se pare ca nu am facut o alegere proasta cu sala...
Deci ziceti ca la 180 de persoane nu e inghesuiala acolo? Asta ma linisteste, pentru ca noi initial vorbisem de 150, dar cred ca pana la urma vor fi in jur de 180 de persoane.
Mai aveti careva poze cu sala aranjata?
Voi incerca sa pun si eu cateva poze cu sala nearanjata, dupa ce descopar cum se face.... ;))

bianca23
14.03.2009, 15:43:19
Ceva poze cu sala aranjata? sunt ft curioasa cum va arata sala...am inteles ca 180 pers e ok

lmarty
16.03.2009, 08:56:47
Salut miresici,
am pus cateva poze cu sala aranjata.... cu precizarea ca nu eu le-am facut. Le-am luat de pe ceva forum, dar nu mai tin minte de unde. sper sa nu se supere proprietarul. Daca mai aveti si voi poze cu sala aranjata.....as vrea sa le vad.
Apropo, ce ziceti de culorile crem si olive pentru sala aceasta? Eu pe astea le-am ales deocamdata.

alinaflorinela
14.04.2009, 10:40:59
eu imi aranjez sala cu firma sefului de sala si am ales organza verde mar;)) ,dupa paste o sa trecem pe acolo sa vedem sala aranjata si o sa fac niste poze;;)

pupici si spor la pregatiri

AlexV2009
14.04.2009, 11:32:48
Salut fetelor, vreau sa va atentionez asupra unui mic detaliu. Sa vorbiti cu seful sau sefa de sala sa tina aperitivele la rece pana vine lumea si sa le distribuie pe masura ce invitatii ocupa loc la mese, nu de alta dar noi am avut balul de terminare a facultatii acolo si aperitivele erau deja pe mese cand am ajuns, sigur stateau de ceva vreme acolo si am facut aproape toti toxiinfectie alimentara, inclusiv profesorii. A fost tare neplacut. Orice ar zice cei de la sala sa aveti grija la acest amanunt, poate conta foarte mult. Pupici si spor la pregatiri.

alinaflorinela
17.04.2009, 13:01:50
Salut fetelor, vreau sa va atentionez asupra unui mic detaliu. Sa vorbiti cu seful sau sefa de sala sa tina aperitivele la rece pana vine lumea si sa le distribuie pe masura ce invitatii ocupa loc la mese, nu de alta dar noi am avut balul de terminare a facultatii acolo si aperitivele erau deja pe mese cand am ajuns, sigur stateau de ceva vreme acolo si am facut aproape toti toxiinfectie alimentara, inclusiv profesorii. A fost tare neplacut. Orice ar zice cei de la sala sa aveti grija la acest amanunt, poate conta foarte mult. Pupici si spor la pregatiri.

multumim mult pt atentionare>:D< si spor la pregatiri,nu mai aveti mult

AlexV2009
19.04.2009, 08:53:22
multumim mult pt atentionare>:D< si spor la pregatiri,nu mai aveti mult

>:D< M-am gandit ca e bine de stiut. Eu deja numar zilele pana la nunta...civila fiind cu o saptamana inainte sunt si mai stresata :)). Sarbatori fericite in continuare!!!

bianca23
23.04.2009, 14:58:53
Fetelor ce orar are restaurantul?
Tot ne gandim sa mergem pe acolo dar Sambata si Duminica nu cred ca e deschis,iar seara ce stiti, e deschis restaurantul?
Cred ca doar la amiaza avem sanse sa mancam acolo...as vrea sa org nunta la Piramida dar nu-mi mai amintesc exact cum arata si nu gasesc timp sa trec pe acolo:-s iar la amiaza cred ca as gasi loc de parcare la Primarie DOAR.

alinaflorinela
23.04.2009, 19:29:43
Fetelor ce orar are restaurantul?
Tot ne gandim sa mergem pe acolo dar Sambata si Duminica nu cred ca e deschis,iar seara ce stiti, e deschis restaurantul?
Cred ca doar la amiaza avem sanse sa mancam acolo...as vrea sa org nunta la Piramida dar nu-mi mai amintesc exact cum arata si nu gasesc timp sa trec pe acolo:-s iar la amiaza cred ca as gasi loc de parcare la Primarie DOAR.
gasesti parcare pe kgalniceanu iar cat despre orar poti merge pana seara pe la ora 17,cred ca e acolo sefulde sala,iar acum sambata si duminica au nunti,daca te duci de dimineata ai sanse si sa vezi sala aranjata si sa il gasesti pe seful de sala

pupici si spor la pregatiri;-)

Pusik
31.07.2009, 22:56:40
eu imi aranjez sala cu firma sefului de sala si am ales organza verde mar;)) ,dupa paste o sa trecem pe acolo sa vedem sala aranjata si o sa fac niste poze;;)

pupici si spor la pregatiri

Buna,
si eu m-am gandit sa fac nunta tot acolo(anu viitor). Imi poti spune cat te costa aranjarea salii cu firma sefului de sala si cam ce cuprinde aceasta amenajare?
imbracat scaune si mese si aranajt si floriile si baloane?
Multumesc

maria_2008
04.08.2009, 17:56:44
Salut. Eu fac nunta acolo anul acesta. Aranjatul salii cu seful de sala costa cam 1000 RONI iar apoi mai costa cam 1200 de RONI restul de aranjamente....cam scump...iar chiria la sala e 2079 RONI....din care primim 400 RONI inapoi daca nu distrug nuntasii sala....:-SS

Pusik
04.08.2009, 21:49:12
si nu ai gasit o firma care sa aranjeze sala mai ieftin? sau nu te-au lasat?

maria_2008
05.08.2009, 15:13:37
servus....nu prea m-au lasat, caci abia am apucat sa le spun ca facem noi aranjamentele de pe mese :madlaugh:

Pusik
09.08.2009, 08:51:14
ciao, fetele care au avut nunta la Piramida, puteti atasa cateva poze amenajarea salii? Si eu o sa am nunta acolo, insa nu stiu ce culoare de huse sa aleg esact ca mi se pare cam aiurea vopsita. Stiu ca suportul geamurilor e la piramida e verde si rama, sunt cativa stalpi rosii, un perete de langa bar rosu, pe pereti e crem, iar pe jos e un fel de gresie cu alb si bleu deschis...

bianca23: ti-ai rezervat localul pentru 31 iulie?

bianca23
20.08.2009, 09:37:02
Nu,pana la urma va fii 24. 07. 2010...e frumoasa sala,personalul mi se pare ok ..nu mi-am dat seama cum sta cu aerul conditionat...oricum noi o sa fim putini spre sa nu se faca sauna.

lore_edana
05.05.2010, 12:57:32
miresici,se mai fac sau nu nunti aici?am auzit tot felul de variante :)

bianca23
16.06.2010, 10:07:40
Se fac nunti la Piramida eu o sa am in 25 iulie. Mergi intr-o zi cand este nunta sau in timpul saptamanii cand este deschis o sa fie cineva pe acolo care sa-ti dea detalii.

ATH
10.11.2010, 20:41:17
E un loc prea putin valorificat- arhitectura frumoasa in opozitie cu personalul sictirit; atmosfera generala depreciata de portiile de mancare sub asteptarile unei persoane care se respecta; plus ca daca la universitate pica vreo delegatie pompoasa care trebuie sa manance acolo, adio rezervare!
Am totusi speranta ca vor invata ceva din experienta dinozaurilor!

andreiuta90
11.11.2010, 12:04:53
pai, piramida apartine in primul rand universitatii. pentru asta a fost construita, nu? nuntile, aduc doar un venit suplimentar. ideea e, ca daca nu le accepti regulile, e simplu, te orientezi catre alta sala.

Doruta
28.01.2011, 00:31:48
Buna. Ne-am facut rezervare la restaurant Piramida pentru la anu. Am vazut aceea clauza in contract (daca se iveste o conferinta ne pierdem sala) Ni s-a comunicat sa nu ne facem probleme in legautra cu asta, deoarece nu s-a mai intamplat niciodata sa se anuleze o nunta si ni s-a mai spus ca de obicei conferintele se tin in timpul saptamanii(nu in weekend) . As dori sa stiu daca a patit cineva sa i se anuleze nunta ?