PDA

Versiunea completa : Florarii, furnizori si depozite de flori in Botosani

Pagini : [1] 2

alina_haluca
16.10.2007, 22:40:20
Buna fetelor,
Si eu o sa am nunta anul viitor in Botosani pe 21 iunie la Restaurant Belvedere. Daca poate sa-mi dea cineva informatii recente despre restaurant (cat/cum a fost meniul, cum au fost ospatarii, cum este formatia) ii multumesc din suflet. Va pupic:*
buna! si spor la pregatiri....eu am avut nunta pe 29 sept la belvedere....am fost f multumita ...si de mancare si de orchestra..Meniul a fost la noi 1 mil fara bautura si pot spune ca toata lumea mi-a spus ca a fost f multa mancare. toti invitatii au fost multumiti de formatie=D> inclusiv noi . pt personal am platit 18 mil si au fost 5 ospatari ....aici ar cam trebui sa negociezi pt ca nu prea sunt asa de atenti . iti recomand sa mergi la floraria iza pt aranjatul salii ,buchet, lumanari , efecte speciale.......am fost f multumita de ei......daca mai ai intrebari iti voi raspnde cu drag>:D<

cellika
13.11.2007, 13:31:33
De asemenea, am fost super multumita de fotografii care i-am avut la nunta... sunt mai mult decat profesionisti! Daca este vreo miresica interesata ii recomend cu caldura.
Atasez cateva poze de la sedinta artistica.

kitysa cat ai platit pe fotograf+filmare si cate ore ai avut filmarea???de unde ai luat fotograful???

niste detalii pret in legatura cu aranjamentele de sala ne da vreo fosta miresica va rugam frumos???mai ales despre floraria iza...

am vazut de asemeni in poze un ornament foarte fain pentru masa mirilor intr-o scoica ...ati putea sa-mi spuneti de unde era firma respectiva...poate stie careva....^:)^^:)^^:)^

kitysa2004
14.11.2007, 08:34:45
[QUOTE=cellika;486402]kitysa cat ai platit pe fotograf+filmare si cate ore ai avut filmarea???de unde ai luat fotograful???

niste detalii pret in legatura cu aranjamentele de sala ne da vreo fosta miresica va rugam frumos???mai ales despre floraria iza...

Fotografii pe mine m-au costat in total 2000 ron (din care 1000 filmarea si de restu am ales poze). Ei au tariful urmtor: 300 Euro filmarea si 2.3 ron poza pe care o scoate in 2 exemplare... deci o pozitie = 4.6 ron.... pretul final depinde de nr de poze pe care le vrei... la mine la nunta au facut 438 de poze in total din care am ales 200 sa mi le scoata ei (mentionez ca toate pozele mi le-au dat pe DVD).

Ca durata iti pot spune ca au venit de la mire de acasa (ora 15) si au stat pana s-a terminat nunta (ora 7). Sunt doi, unul filmeaza si celalalt face poze. DVD-urile cu filmarea nu le-am primit inca dar sunt 4, deci aprox 4 ore de filmare cu montaj.
daca te intereseaza da-mi un PM si iti dau nr. lor de telefon. Eu ii recomand cu caldura.

Eu nu am facut aranjamentele florale la IZA dar stiu cateva preturi:
- lumanari-buchet: intre 300 si 550 ron
- arcada intrare: intre 300 si 600 ron
- huse scaune: 5 ron/scaun
- aranjamente florale mese invitati: 35 ron
- aranjament masuta primire: 150 ron
- aranjament masa miri: 150 ron
- flori de pus in piept: trandafiri - 10 ron
crizanteme - 1.2 ron

alina_haluca
19.11.2007, 14:04:00
kitysa cat ai platit pe fotograf+filmare si cate ore ai avut filmarea???de unde ai luat fotograful???

am vazut de asemeni in poze un ornament foarte fain pentru masa mirilor intr-o scoica ...ati putea sa-mi spuneti de unde era firma respectiva...poate stie careva....^:)^^:)^^:)^
buna! eu mi am facut toate arnjamentele la floraria iza :
lumanari si buchet platite de nasi-----650lei
buchet nasa + aranjament masa miri+15 aranjamente mese invitati+cocarde+aranjament intrare restaurant(arcada, lumanari , voal, balustrada bogata cu voal si flori f frumoasa,masa primire invitati,covor rosu)+aranjament biserica+huse+arnjament masina miresei+tunuri confetti la starea civila+masina baloane, artificii+cosulete pt cocarde+aranjament orchestra+aranjament sala+cufar bani+artificii tort+flori tort+buchet fetita nasei+marturii+voal pe mese+masa mirilor aranjata f frumos) toate astea ne au costat 3000 ron ...toate din flori naturale....doamna de la florarie este o doamna de nota 10......au si site (nu stiu daca am voie sa l dau....)daca te mai intereseaza ceva iti stau la dispozitie

alina_haluca
19.11.2007, 15:36:15
aranjamentele mele http://community.webshots.com/album/561499584iVsNNg

antiloop
19.11.2007, 21:09:15
buna! eu mi am facut toate arnjamentele la floraria iza :
lumanari si buchet platite de nasi-----650lei
buchet nasa + aranjament masa miri+15 aranjamente mese invitati+cocarde+aranjament intrare restaurant(arcada, lumanari , voal, balustrada bogata cu voal si flori f frumoasa,masa primire invitati,covor rosu)+aranjament biserica+huse+arnjament masina miresei+tunuri confetti la starea civila+masina baloane, artificii+cosulete pt cocarde+aranjament orchestra+aranjament sala+cufar bani+artificii tort+flori tort+buchet fetita nasei+marturii+voal pe mese+masa mirilor aranjata f frumos) toate astea ne au costat 3000 ron ...toate din flori naturale....doamna de la florarie este o doamna de nota 10......au si site (nu stiu daca am voie sa l dau....)daca te mai intereseaza ceva iti stau la dispozitie

Alina felicitari! Ai fost o miresica foarte frumoasa. Imi plac tare mult aranjamentele facute la floraria Iza, te rog da-mi si mie site-ul lor pe PM sa aflu mai multe lucruri. Mai am o intrebare pentru tine, cine s-a ocupat de foto-video la nunta voastra pentru ca arata foarte bine pozele?

alina_haluca
19.11.2007, 21:48:11
pentru inspiratie intrati aici ;-) ;-)
http://community.webshots.com/user/alinabuterchi

aryanna
06.09.2008, 21:31:06
deschid acest subiect pentru ca eu nu sunt acasa momentan si nici nu stiu cam cum lucreaza florariile din bt, zic de florarii pentru ca vreau flori naturale la nunta,

asadar ce stiti de firmele de decoratiuni de prin zona noastra?
daca se poate puneti si niste poze cu ce ati vazut pe la alte nunti sau chiar la nunta voastra si daca stiti si unde au fost facute e si mai bine

onutza200
01.10.2008, 10:16:51
vorbim pe pm si iti explik mai multe despre astao:-) ...suces in cautari

monicab
06.10.2008, 10:31:19
eu as vrea sa pun la nunta flori naturale invitatilor. de decoratiuni se ocupa cei de la restaurant, dar as dori sa stiu pentru acest lucru, cum sunt cei de la floraria ioli daca a luat cineva de acolo lumanari si buchetele pt mireasa si nasa.

multumesc

onutza200
07.10.2008, 05:45:31
am auzit ca acolo ar fi foarte scumpe:-B

aquarelle
08.10.2008, 17:50:44
pe la inceputul lui septembrie am fost la Ioli sa iau niste buchete de flori si chiar atunci au venit persoane de la 2 nunti diferite sa ridice lumanarile si buchetele de mireasa&nasa, etc....ce pot sa spun e ca toate erau intr-o stare destul de avansata de "degradare"...ca sa nu spun aproape uscate...asa ca aveti grija! nu stiu cum am putea preveni astfel de neplaceri...in contract nu stiu daca fac mentiune la calitatea "marfii".

eu as vrea sa pun la nunta flori naturale invitatilor. de decoratiuni se ocupa cei de la restaurant, dar as dori sa stiu pentru acest lucru, cum sunt cei de la floraria ioli daca a luat cineva de acolo lumanari si buchetele pt mireasa si nasa.

multumesc

onutza200
09.10.2008, 17:43:59
pai ioli nu e recunoscuta...cea mai recunoscuta e iza unde preturile sunt mari dar si calitatea e superioara si fac buchete f frumoase:-$

nannyna
09.10.2008, 18:45:22
Noi am facut comanda de flori de pus in piept..naturale, e lumanari si buchete la o florarie din piata mare Floraria Carmen....e in spatele halii de carne aranjametul masini...si multe care le mai vreti...buchetul miresei 100 de lei- trandafiri, 60 de lei al nasei-trandafiri, lumanarile 400 de lei,lflori pt nuntasi 12 lei si bratzarucile 15 lei, iar trandaririi pt. mire, nasi si parinti costa 15 lei, aranjamente pe masini de la 100 de lei....si aratau ff bine nu erau ofilite florile..ei le tin in ceva pana le luam si se mentin mult timp. Isabelaopt tot de acolo le-a luat si ea...si ea a fost f multumita.Doamna de acolo a lucrat la floraria Iza..a "furat" meserie si si-a deschis si ea florarie....doar ca la ea nu sunt asa scumpe ca la Iza.

monicab
10.10.2008, 15:20:04
pe la inceputul lui septembrie am fost la Ioli sa iau niste buchete de flori si chiar atunci au venit persoane de la 2 nunti diferite sa ridice lumanarile si buchetele de mireasa&nasa, etc....ce pot sa spun e ca toate erau intr-o stare destul de avansata de "degradare"...ca sa nu spun aproape uscate...asa ca aveti grija! nu stiu cum am putea preveni astfel de neplaceri...in contract nu stiu daca fac mentiune la calitatea "marfii".
mersi de info
se intampla si la case mai mari, cred ca as muri de inima...si nici nu le-as plati

monicab
10.10.2008, 15:21:45
pai ioli nu e recunoscuta...cea mai recunoscuta e iza unde preturile sunt mari dar si calitatea e superioara si fac buchete f frumoase:-$
ok. am inteles. poti sa-mi spui unde este floraria? te rog.
ms

monicab
10.10.2008, 16:07:24
am gasit pe net;)) m-ai facut curioasa, dar ai dreptate sunt chiar frumoase. e dificil ca nu locuiesc in bt si stresul e un pic mare acu, se apropie...
ms

onutza200
10.10.2008, 17:40:51
iza e la intrarea in botosani soseaua iasului;)) <:-P

monicab
29.10.2008, 23:25:48
iza e la intrarea in botosani soseaua iasului;)) <:-P
ne-am comandat toate cele de la iza. draguta doamna si cu imaginatie. astept sambata sa vad ce va iesi.

onutza200
30.10.2008, 11:03:47
dupa nunta sa ne arati poze cu tine cu aranjamentele ,florile...teasteptam cu drag!distractie placuta>:D< >:D<

onutza200
31.10.2008, 14:58:39
da poti plati si mai mult depinde si de flori!conteaza calitatea

alezutza25
03.11.2008, 11:29:14
;))
pai cam asa ne-a zis doamna:450 lei perechea de lumanari, 150 buchetul miresei, cam 100 buchetul nasei, 10 lei bucata trandafirii pentru nasi, mire, cavaleri, 15 lei bratara pt d-soare de onoare. poti plati si 100 mil depinde ce flori alegi. nu e cu mult mai scump fata de alte locuri.

raportul calitate/pret vi-l prezint dupa...;))

CASA DE PIATRA! Asteptam nerabdatoare poze si detalii detalii detalii.;-)

monicab
17.11.2008, 11:09:39
am fost multumita de flori. buchetul de mireasa si cel pentru nase au fost minunate, la fel si lumanarile.
am platit pentru: 4 buchete mireasa, nase si fetita unei nase, 3 bratari pt domnisoare, 4 lumanari, 20 trandafiri, 3 ornamente mari cu ventuza pt masini si 20 pentru oglinzi cu flori si organza si am mai facut o clama cu orhidee pt dezgatitul miresei, aprox 25 mil.

alezutza25
10.02.2009, 11:44:09
Eu as vrea buchetul de mireasa din cale elbe. Oare gasesc in Botosani si cam cat m-ar costa?

anyta
10.02.2009, 12:03:31
tot cale vreau si eu.. e in jur de 15-20 ron firul.acum depinde de cate fire vrei sa pui in buchet+ manopera cam in jur de 200 ron

alezutza25
10.02.2009, 12:06:15
tot cale vreau si eu.. e in jur de 15-20 ron firul.acum depinde de cate fire vrei sa pui in buchet+ manopera cam in jur de 200 ron

Eu zic ca sunt mai deosebite calele, trandafiri vezi peste tot. Eu avand nunta in mai ma gandeam la flori de primavara dar nu prea rezista.

alezutza25
10.02.2009, 12:09:02

De fapt avem nunta in aceeasi zi. Cum stai cu emotiile ca mie mi se pare ca nu mai am timp de nimik, si nici rochie nu imi gasesc, si de fapt marea problema ca nu am nasi inca.

aryanna
10.02.2009, 12:19:47
ce bine e de voi ca aveti nunta asa devreme, mie nu-mi place deloc data mea insa nu am avut de ales, numai asa am gasit :-<

bafta la nasi sper sa-i gasesti cat mai repede

eu stau pe langa piata mare si deja aud claxoane samabata, si am vazut mirese iesind de la starea civila

alezutza25
10.02.2009, 12:33:15
Mie mi se pare ca am pus prea devreme, dar mi-am dorit dintotdeauna nunta in primavara, dar ne organizam singuri nunta si culmea ca nu stam in Botosani, si e tare greu. Dar incet incet cu agenda in mana mai tai cate ceva, pana in Pasti sper in mae sa am totul pus la punct.

aryanna
10.02.2009, 12:43:32
mie mi-a zis cineva de o doamna care se ocupa de asta cu florile tale si ma gandeam ca merge , sigur ies mai bine...acum o sa vad cum intru in cotact cu doamna aia sa vad si eu ceva imagini cu ce a realizat pana acum, si apoi sa vad daca ies mai bine sau nu

stiti cumva de unde se iau flori en-gros de prin zona noastra? nu neaparat bt, poate fi si suceava sau nush chiar chisinau daca se merita

alezutza25
10.02.2009, 14:28:33
mie mi-a zis cineva de o doamna care se ocupa de asta cu florile tale si ma gandeam ca merge , sigur ies mai bine...acum o sa vad cum intru in cotact cu doamna aia sa vad si eu ceva imagini cu ce a realizat pana acum, si apoi sa vad daca ies mai bine sau nu

stiti cumva de unde se iau flori en-gros de prin zona noastra? nu neaparat bt, poate fi si suceava sau nush chiar chisinau daca se merita

Stiu un depozit in zona industriala, am sa caut un nr de tel. Au flori foarte ieftine si ti le aduc in foarte buna stare chiar in dimineatza nuntii. Daca gasesc u nr de tel il trimit pe pm.

gavrilescuirina
10.02.2009, 15:16:26
Fetelor, cam cu cat timp inainte tb mers la florarie sa vb pt lumanari si buchete?

anyta
10.02.2009, 18:01:21
De fapt avem nunta in aceeasi zi. Cum stai cu emotiile ca mie mi se pare ca nu mai am timp de nimik, si nici rochie nu imi gasesc, si de fapt marea problema ca nu am nasi inca.

sa stii ca am emotii in privinta invitatilor...nu stiu daca vor veni ...peste tot aud numai de disponibilizari...Am fost sambata in is si am vazut o rochita frumoasa ..nu stiu ce sa fac ..daca sa o cumpar sau nu..parca as mai astepta targul de nunti din is..sa nu-mi para rau..
PS:ai vb la biserica?

alezutza25
11.02.2009, 08:54:44
sa stii ca am emotii in privinta invitatilor...nu stiu daca vor veni ...peste tot aud numai de disponibilizari...Am fost sambata in is si am vazut o rochita frumoasa ..nu stiu ce sa fac ..daca sa o cumpar sau nu..parca as mai astepta targul de nunti din is..sa nu-mi para rau..
PS:ai vb la biserica?

Si eu imi fac griji in privinta invitatilor, si nu am vb inca la biserica pentru ca nu am nasi inca si am zis ca intai sa gasesc nasii si apoi biserica si civila ca sa fac invitatiile. Daca ai gasit rochitza care iti place cumpar-o pentru ca din ce am inteles targurile de nunti au lasat de dorit anul acesta. Eu nici nu am inceput sa caut inca rochitza si parca vad ca a sa am ce umbla.

alezutza25
11.02.2009, 21:51:06
Buna fetelor.Eu vreau sa imi fac buchetul din cale si tocmai mi-a zis cineva ca se poarta la inmormantari. Spuneti-mi daca e asa si renunt la ideee cu toate ca imi plac enorm. Si culmea am mai gasit si pe net ca sunt simbol funerar. Deci sa fac abstractie de comentariul cu inmormantarile?

alezutza25
11.02.2009, 21:53:08
Fetelor, cam cu cat timp inainte tb mers la florarie sa vb pt lumanari si buchete?

Foarte buna intrebarea ca si eu sunt in criza de timp si chiar nu stiu cum se practica. Eu sper ca mai tarziu ca acum nici nu stiu exact ce flori vreau.:-s

isabelaopt
12.02.2009, 19:09:05
Foarte buna intrebarea ca si eu sunt in criza de timp si chiar nu stiu cum se practica. Eu sper ca mai tarziu ca acum nici nu stiu exact ce flori vreau.:-s
Eu am fost la florarie cam cu 3 sapt inainte de nunta si au avut timp sa dea comanda de florile pe care le voiam.

alezutza25
13.02.2009, 08:43:23
Eu am fost la florarie cam cu 3 sapt inainte de nunta si au avut timp sa dea comanda de florile pe care le voiam.
Super. Asa e bine ca acum numai de flori nu am timp.ms:*

aquarelle
16.02.2009, 08:37:31
eu am vorbit de pe acum cu floraria, dar mai mult din cauza suporturilor pentru flori de pe masa....sunt si ele in numar limitat si firma respectiva nu se incarca cu prea multe nunti intr-o zi pentru a le putea acoperi. ce flori voi folosi exact ma voi hotara cu 2-3 saptamani inainte si le vor comanda atunci. acum am dat doar un avans si am spus ce tipuri de aranjamente am nevoie..urmand ca atunci inainte sa semnam si un contract. restul de bani se dau tot dupa nunta.

Super. Asa e bine ca acum numai de flori nu am timp.ms:*

gavrilescuirina
16.02.2009, 09:59:05
eu am vorbit de pe acum cu floraria, dar mai mult din cauza suporturilor pentru flori de pe masa....sunt si ele in numar limitat si firma respectiva nu se incarca cu prea multe nunti intr-o zi pentru a le putea acoperi. ce flori voi folosi exact ma voi hotara cu 2-3 saptamani inainte si le vor comanda atunci. acum am dat doar un avans si am spus ce tipuri de aranjamente am nevoie..urmand ca atunci inainte sa semnam si un contract. restul de bani se dau tot dupa nunta.

cu ce florarie ai aranjat? Iza??

aquarelle
27.02.2009, 16:00:02
da..de ce?

cu ce florarie ai aranjat? Iza??

alezutza25
03.03.2009, 15:10:29

Flor luam de la florarie dar firma care amenajeaza in Botosani imi puteti da un nr de tel ca eu am vb aici in Suceava cu o firma si ma rupe cu banii.

alexlux
06.03.2009, 09:09:39
Flor luam de la florarie dar firma care amenajeaza in Botosani imi puteti da un nr de tel ca eu am vb aici in Suceava cu o firma si ma rupe cu banii.

Cauti o firma care sa-ti amenajeze florile pe care le cumperi de la o alta florarie? Sau cum:-\

aryanna
06.03.2009, 10:10:52

am auzit eu de o doamna care ar fi facut deja niste aranjamente, mi-a povestit cineva care a fosta nasa la nunta aia si a zis ca au ramas uimite de ce fain a iesit (la tex facusera nunta)
cand mai vb cu ea o sa-i cer numarul

alezutza25
06.03.2009, 11:00:19
Cauti o firma care sa-ti amenajeze florile pe care le cumperi de la o alta florarie? Sau cum:-\

Cei care se ocupa cu amenajarea de obicei pun florile lor dar care sunt mult mai scumpe, asa ca aleg sa fac amenajarea dar fara flori si florile sa le iau de la un depozit sau florarie, si anume buchetele pentru mine si nasa, buchetele pentru mese, masa mirilor si pentru masa de intrare, si arcada. Asa mi-a recomandat cineva si a iesit mai ieftin. Voi calcula si eu si am sa iau de unde e mai avantajos.

alezutza25
06.03.2009, 11:01:03
am auzit eu de o doamna care ar fi facut deja niste aranjamente, mi-a povestit cineva care a fosta nasa la nunta aia si a zis ca au ramas uimite de ce fain a iesit (la tex facusera nunta)

Multumesc. Acum am sa iau mai multe variante in calcul si aleg care e mai buna.

alexlux
06.03.2009, 12:36:43
suna interesant...as dori si eu nr de tel , daca-l gasesti.

aryanna
06.03.2009, 18:44:17
am auzit ca e targ la suceava in mall, cine mergeeee?

alezutza25
05.05.2009, 10:18:04
Unde faceti buchetul si lumanarile? Cam unde e cel mai ieftin in Bt ca dak nu gasesc ar trebui sa imi aduc de la Sv ca aici le mai stiu dar acolo nik.Stiu ca nasii le platesc dar la mine sunt din Brasov si tre sa le iau eu si apoi ne socotim noi.

mihaela_a_84
12.05.2009, 07:30:07
Unde faceti buchetul si lumanarile? Cam unde e cel mai ieftin in Bt ca dak nu gasesc ar trebui sa imi aduc de la Sv ca aici le mai stiu dar acolo nik.Stiu ca nasii le platesc dar la mine sunt din Brasov si tre sa le iau eu si apoi ne socotim noi.
Eu am avut in oct anul trecut la belvedere si am facut toate aranjamentele in piata mare pe colt sunt pocaite si m-a costat 5000 tot:
ornatul salii pe fiecare masa cate unu aranjament si la masa noastra unul mare, ornatul a vreo 15 masini, ornat la biserica vreo 14 stalpi ,ornatul la casa mirelui masa unde l-a impodobit ;)) si la mine o coroana in fata blocului si masa cu aranjamente. In pretul asta mi-a intrat si lumanarile+buchetul meu si al nasei si florile de pus in piept vreo 250 bucati. Sa stiti ca a fost cel mai ieftin Au fost folosite jerbere trandafiri crini plus cele de design nu stiu cum se chemama toate. Cea mai mare greseala e sa angajezi firma de catering pt asta care mi-a cerut o suta milioane. ( ea mi-a ornat si la restaurant si acasa si masinile si la biserica )

Creizilup
12.05.2009, 09:06:03
Uau ce diferenta de preturi... multumim ca ne-ai spus si noua. Invatam si noi de la cei care au trecut deja prin "focurile" organizarii unei nunti. Insa am o intrebare: aveau mai multe modele de aranjamente pe care ti le-au aratat sau...era unul si gata?

Roxana_Bt
12.05.2009, 16:21:10
Cel care ne decoreaza sala ne face si lumanarile si buchetul meu exotic:) toate costa 11 mil lei( avem 2 randuri de lumanari). oricum, suntem f multumiti de ceea ce am gasit(cu decoratul salii si fotograf).
SA AUZIM DOAR DE BINE!!:* :*

alezutza25
13.05.2009, 08:37:47
Cel care ne decoreaza sala ne face si lumanarile si buchetul meu exotic:) toate costa 11 mil lei( avem 2 randuri de lumanari). oricum, suntem f multumiti de ceea ce am gasit(cu decoratul salii si fotograf).
SA AUZIM DOAR DE BINE!!:* :*

11mil doar lumanarile si buchetul sau inclusiv ornatul salii, lumanarile si buchetul?

Roxana_Bt
13.05.2009, 10:39:06
11mil doar lumanarile si buchetul sau inclusiv ornatul salii, lumanarile si buchetul?
nu, 11 mil doar lumanarile si buchetul:) decoratul salii cam 16-17 mil:)

mihaela_a_84
14.05.2009, 10:57:47
Uau ce diferenta de preturi... multumim ca ne-ai spus si noua. Invatam si noi de la cei care au trecut deja prin "focurile" organizarii unei nunti. Insa am o intrebare: aveau mai multe modele de aranjamente pe care ti le-au aratat sau...era unul si gata?
Da aveam mai multe modele si ti le fac din florile tale preferate.Sau poti sa te duci tu cu ceva modele de pe net.;-)

mihaela_a_84
14.05.2009, 11:01:21
Ceva poze daca vreti pe id de mes care e identic cu cel folosit aici mihaela_a_84 si apropo imi vand rochia accesoriile si cutia de bani pernuta cosulet. Pt poze la id de mes

anyta
14.05.2009, 12:23:43
salut...am vazut ca ia avut cununia religioasa la biserica vovidenia.. cum a fost?
stii cat au platit nasii pt slujba?
mersi

Creizilup
14.05.2009, 20:08:06
Ce dragut ca iti accepta ideile...ma refer la faptul ca poti sa vii cu poze de pe net :D, ceea ce aveam de gand sa fac si eu...Cred ca voi fi cel mai mare cosmar al firmei cu care voi colabora ;;)

mihaela_a_84
15.05.2009, 06:48:35
salut...am vazut ca ia avut cununia religioasa la biserica vovidenia.. cum a fost?
stii cat au platit nasii pt slujba?
mersi
Din pacate nu stiu caci nu am intrebat Sorry

aryanna
17.05.2009, 09:38:24
ati trecut aseara pe langa rapsodia, era o nunta si mi-au placut exptrem de mult decoratiunile de la intrarea, pe scari si arcada (cred ca cea mai faina arcada pe care am vazut-o pana acum)

stie cineva ce firma sau cine s-a acupat de decoratiuni la nunta respectiva????????

se vedeau in interior si aranjamentele florale , erau inalte si faine deasemenea

deliabefu
17.05.2009, 11:05:52
Buna! Mi-ai trimis PM pentru detalii fotograf, dar eu nu iti pot raspunde tot cu PM, asa ca iti voi raspunde aici. Sa-mi spui, te rog, daca ai citit measjul acesta, daca nu, mai incerc si alte variante. :)
Noi platim pentru fotograf (RA) 1000 euro pentru pachetul complet, peste 3000 de fotografii. Ce e drept, l-am contractat de multisor. Am auzit ca acum ajunge in jur de 1200 - 1500 acest pachet.
Mai are si pachet de 400 euro, vreo 700 de fotografii si de 700 euro vreo 1000 de fotografii.
Oricum, noi suntem foarte incantati de cum lucreaza el si, pentru mine, amintirile (fotografiile, imaginile video) sunt mult mai importante decat orice porumbel care isi ia zborul de la biserica, sau cateva minute in plus la focul de artificii :).
Daca te mai pot ajuta cu ceva, cu mare drag.

deliabefu
17.05.2009, 11:07:19
Buna! Mi-ai trimis PM pentru detalii fotograf, dar eu nu iti pot raspunde tot cu PM, asa ca iti voi raspunde aici. Sa-mi spui, te rog, daca ai citit measjul acesta, daca nu, mai incerc si alte variante. :)
Noi platim pentru fotograf (RA) 1000 euro pentru pachetul complet, peste 3000 de fotografii. Ce e drept, l-am contractat de multisor. Am auzit ca acum ajunge in jur de 1200 - 1500 acest pachet.
Mai are si pachet de 400 euro, vreo 700 de fotografii si de 700 euro vreo 1000 de fotografii.
Oricum, noi suntem foarte incantati de cum lucreaza el si, pentru mine, amintirile (fotografiile, imaginile video) sunt mult mai importante decat orice porumbel care isi ia zborul de la biserica, sau cateva minute in plus la focul de artificii :).
Daca te mai pot ajuta cu ceva, cu mare drag.

Scuze, nu am mentionat pentru cine era mesajul. Am dat quote dar probabil nu a mers. Pentru aryanna era destinat :)
O duminica frumoasa tuturor!

aryanna
17.05.2009, 18:22:06
Scuze, nu am mentionat pentru cine era mesajul. Am dat quote dar probabil nu a mers. Pentru aryanna era destinat :)
O duminica frumoasa tuturor!

aici ti-a intrat foto si video sau numai foto?

alezutza25
18.05.2009, 16:34:48
Eu am fost in Piata Mare si am gasit lumanari si buchet 400 ron, cu trandafiri albi si crem, foarte dragutz. Nu mai fac acum pretentii si nu vreau ceva extraordinar. Si asa simplu mie imi place, plus ca le platesc nasii si nu vreau sa ii pun la cheltuiala.

Creizilup
19.05.2009, 14:36:08
Eu am fost in Piata Mare si am gasit lumanari si buchet 400 ron, cu trandafiri albi si crem, foarte dragutz. Nu mai fac acum pretentii si nu vreau ceva extraordinar. Si asa simplu mie imi place, plus ca le platesc nasii si nu vreau sa ii pun la cheltuiala.
O fina intelegatoare si o viitoare nasa pe a caror intelegere finii sai se vor putea baza =D>

vieru_catalina
11.07.2009, 22:00:01
ce bine e de voi ca aveti nunta asa devreme, mie nu-mi place deloc data mea insa nu am avut de ales, numai asa am gasit :-<

bafta la nasi sper sa-i gasesti cat mai repede

eu stau pe langa piata mare si deja aud claxoane samabata, si am vazut mirese iesind de la starea civila
salut,sa stii ca e foarte ok si in octombrie sa ai nunta ai si avantaje nu moare lumea de cald cum a fost la nunta la mine am facut-o in sfarsitul lui iulie si zici ca era sauna si apoi in octombrie sunt mai putine nunti si vei fi in centrul atentiei ;-)

katy27
12.07.2009, 14:09:37
salut,parerea mea e ca trebuie cu cel putin 3 saptamani,asa am inteles pt ca si ei dau comanda de flori dupa cereri

katy27
13.07.2009, 19:30:37
fetelor nu stiu cum vi se pare voua pre... iza,dar eu cand am intrebat azi de aranjamente florale.lumanari si buchet am facut stanga imprejur si mi-am vazut de treaba e foarte scump,mie cel putin asa mi s-a parut in comparatie cu altele.voi ce parere aveti?

Imara
16.07.2009, 16:19:04
fetelor nu stiu cum vi se pare voua pre... iza,dar eu cand am intrebat azi de aranjamente florale.lumanari si buchet am facut stanga imprejur si mi-am vazut de treaba e foarte scump,mie cel putin asa mi s-a parut in comparatie cu altele.voi ce parere aveti?

Eu tot la Iza mi-am facut aranjamentele, florile pt invitati, lumanarile si buchetul miresei. Am fost extrem de multumita. Lumanarile au fost super. Daca ar fi sa o iau de la capat tot la Iza m-as duce. Tipa se pricepe si stie ce face.

aryanna
16.07.2009, 17:40:10
nu ne pui niste poze cu aranjamenele?

sau ceva poze cu tine chiar...

Imara
18.07.2009, 21:59:07
nu ne pui niste poze cu aranjamenele?

sau ceva poze cu tine chiar...

Am pus cateva poze la Album, sper sa va puteti face o idee despre lumanari. Inca nu am primit pozele de la fotograf asa ca cele postate nu sunt tocmai cele mai reusite.

Imara
18.07.2009, 22:02:16
data de pe fotografii e gresita. nu au fost astia in stare sa fixeze data corect...

aryanna
19.07.2009, 00:03:20
e interesant de tot aranjamentul pe masa, abia astept sa pui mai multe poze...

cu cine ai lucrat pentru aranjatul salii?

Imara
19.07.2009, 23:42:24
Husele pt scaune au fost de la Rapsodia, nu am platit nimic pt ele. Masa mirilor si masa de la intrare au fost aranjate de Iza.

Creizilup
20.07.2009, 06:58:57
Foarte frumoase aranjamentele!Felicitari!=D>

katy27
21.07.2009, 09:17:11
Fetelor voi ati fost la robert sau hera sa vedeti ce lumanari sau buchete fac?sunt superbe,sa stiti ca mai sunt si alte florarii in oras care fac aranjamente super faine dar cu bani mai putini,nu trebuie neaparat sa dai o caruta de bani ca sa le iei de la o florarie renumita,puteti incerca si la alte florarii si veti fi placut surprinse;-)

isabelaopt
21.07.2009, 16:42:58

La Iza e foarte scump....intr-adevar lucreaza fumos, dar...totusi...! Eu am facut buchetele pentru nase la piata mare si florile de pus in piept la fel si am fost foarte multumita. Iti recomand sa incerci si acolo. Spor la treaba!

andruza
27.08.2009, 21:54:43
fetelor,cele care va pricepeti mai bine ,ce flori ar rezista 24 de ore ?ma refer pt buchet mireasa,ma gandeam sa mi-l fac din orhidee dar ma tem daca se ofilesc ca mi se par cam fragede.:(

Creizilup
28.08.2009, 07:12:03
fetelor,cele care va pricepeti mai bine ,ce flori ar rezista 24 de ore ?ma refer pt buchet mireasa,ma gandeam sa mi-l fac din orhidee dar ma tem daca se ofilesc ca mi se par cam fragede.:(
Buna intrebare, poate miresicile care au ajuns deja "doamne" ne pot sfatui. Si mie orhideele mi se pare fragile, insa poate daca cineva a avut acest tip de flori in buchet ne poate lamuri.:)>-

aquarelle
28.08.2009, 10:52:21
e adevarat ca orhideele sunt fragile si nu ar rezista foarte bine intr-un buchet...dar poti totusi sa intrebi la o florarie. eu am avut cateva orhidee printre trandafiri..si aratau fresh si dupa 2 zile. in schimb orhideele din par nu aratau foarte bine inspre dimineata!
am pus si o foto cu buchetul

ioanacity
03.09.2009, 14:00:49
e superb buchetul>:D<

Creizilup
03.09.2009, 16:33:24
e adevarat ca orhideele sunt fragile si nu ar rezista foarte bine intr-un buchet...dar poti totusi sa intrebi la o florarie. eu am avut cateva orhidee printre trandafiri..si aratau fresh si dupa 2 zile. in schimb orhideele din par nu aratau foarte bine inspre dimineata!
am pus si o foto cu buchetul
Ce buchet fin si elegant ai avut ;;):x

aquarelle
04.09.2009, 14:03:44
sarumana! >:D< in fundal se vede si buchetul nasei...ceva crini cu trandafirasi mici mov...asortat cu rochita ei!

Ce buchet fin si elegant ai avut ;;):x

Creizilup
05.09.2009, 09:30:45
sarumana! >:D< in fundal se vede si buchetul nasei...ceva crini cu trandafirasi mici mov...asortat cu rochita ei!
Ei l-am observat dar m-am gandit sa nu fac vreo gafa. Oricum al tau a fost exact ca pentru o miresica ;;)

ioanacity
05.09.2009, 12:05:23
ciudat,,,,in botosani nu exista " obiceiul" ca nasa sa aiba buchet....si nici nu va avea la mine! cea mai buna florarie e Iza si inca una vizavi de maternitate! ( parca iza se numea aia de langa bazar-cooperatie):-? :-?

Creizilup
05.09.2009, 13:49:07
Si nasa noastra ne-a spus ca nu vrea buchet, insa deja de anul asta a inceput sa se uite la buchetele mireselor pe care le-a tot vazut. Vrea sa se inspire ca sa ma poata ajuta sa aleg ;;) :D
Da, Iza este cea de langa scoala de cooperatie :)

aquarelle
05.09.2009, 15:57:32
noi am mers pe principiul ca fiecare isi face "obiceiurile" la nunta lui, in functie de ceea ce isi doreste. pe langa buchet nasa a avut si o bratarica la mana, o orhidee, ce a inlocuit practic floarea din piept...si asortata bineinteles cu floarea nasului.

ciudat,,,,in botosani nu exista " obiceiul" ca nasa sa aiba buchet....si nici nu va avea la mine! cea mai buna florarie e Iza si inca una vizavi de maternitate! ( parca iza se numea aia de langa bazar-cooperatie):-? :-?

mira1
06.09.2009, 20:53:47
Buna, voi fi si eu in curand mireasa.Stie cineva cand este targ de nunti in Suceava sau in Iasi?Inca nu mi-am luat rochia de mireasa si as incerca acolo..

biancaJO
07.09.2009, 00:40:11
Buna, voi fi si eu in curand mireasa.Stie cineva cand este targ de nunti in Suceava sau in Iasi?Inca nu mi-am luat rochia de mireasa si as incerca acolo..
daca afli sa imi zici si mie ca vreau sa merg si eu vreau sa vad ce se mai poarta pe la anul;-)

ioanacity
08.09.2009, 08:27:26
in Iasi targul va fi prin februarie!:-B

biancaJO
09.09.2009, 22:47:58
Ce florarii stiti fetelor prin botosani care lucreaza bine si au preturi bune?

Creizilup
10.09.2009, 11:32:35
Ce florarii stiti fetelor prin botosani care lucreaza bine si au preturi bune?
Se pare ca in Botosani Iza este cel mai adesea recomandata.;;)

ioanacity
13.09.2009, 12:14:51
Iza si aia de la maternitate de unde mi-am facut eu buchetelulo:-)

aryanna
12.10.2009, 23:28:30
eu una am lucrat foarte bine cu ioli

pun acusi poze cu florile, cu buchetul si cu lumanarile

in plus au tinut cont de ce le-am aratat ca vreau si nu s-au apucat sa schimbe dupa placul lor
aici sunt aranjementele de pe masa (poze de la prieteni) luate cam ciudat in poza si nu se vad chiar ok

Creizilup
12.10.2009, 23:30:51
eu una am lucrat foarte bine cu ioli

pun acusi poze cu florile, cu buchetul si cu lumanarile

in plus au tinut cont de ce le-am aratat ca vreau si nu s-au apucat sa schimbe dupa placul lor
aici sunt aranjementele de pe masa (poze de la prieteni) luate cam ciudat in poza si nu se vad chiar ok
;;) Te-am vazut proiectaataaa :P Frumoase aranjamentele si foarte originale. Sunt irisi, gerbera si ...

aryanna
12.10.2009, 23:33:10
poza cu lumanarile...

Creizilup
12.10.2009, 23:35:12
poza cu lumanarile...
Au aratat foarte frumos ;;)

aryanna
12.10.2009, 23:36:44
nu stiu daca am vreo poza cu masa mirilor, mai caut
pana atunci... o poza cu buchetul naravas

aryanna
12.10.2009, 23:37:38
Au aratat foarte frumos ;;)
mi-au placut si mie mult de tot
au fost exact cum le-am explicat ca as vrea

Creizilup
12.10.2009, 23:38:58
nu stiu daca am vreo poza cu masa mirilor, mai caut
pana atunci... o poza cu buchetul naravas
Frumos si naravas ;))

aryanna
12.10.2009, 23:42:19
poze cu fructele

baiatul cu fantana de ciocolata le-a ornat asa

Creizilup
12.10.2009, 23:46:20
Mooor de somn dar am stat sa-ti vad pozele ;;) Sper ca macar pe astea cu aranjamentele le lasi-daca mai pui- sa le vad si eu dimineata :D Mersi :*

aryanna
12.10.2009, 23:48:59
am gasit o poza de la sfarsit in care apare si masa mirilor

tortul a fost decorat tot cu ajutorul fetelor de la florarie

si o poza cu aranjamentele in sala

aquarelle
12.10.2009, 23:52:58
ce frumos si delicat buchetul! a fost frumos dar intr-adevar trebuia sa te porti cu manusi cu el...florile sunt foarte delicate!
si am zarit o rochita super sexi....acum e adevarat ca avea si pe cine sa fie asa! ;-)
mi-a placut si coafura...cat am reusit sa vad din ea!

mi-am placut si mie mult de tot
au fost exact cum le-am explicat ca as vrea

aryanna
12.10.2009, 23:56:42
ce frumos si delicat buchetul! a fost frumos dar intr-adevar trebuia sa te porti cu manusi cu el...florile sunt foarte delicate!
si am zarit o rochita super sexi....acum e adevarat ca avea si pe cine sa fie asa! ;-)
mi-a placut si coafura...cat am reusit sa vad din ea!

multumesc, rochia a fost 2 in 1, inainte de tort (adica in momentul in care disparusera cei mai in varsta asea:D) mi-am dat jos fusta aia umflata si am ramas cu rochia simpla

muuult mai comoda a fost dupa

aryanna
13.10.2009, 00:05:59
aaa sa nu uit de acel decor de care vorbeam eu odata pus la ringul de dans, am niste poze in care se vede mai bine dupa ce a fost mutat pe holul in care stea lumea la o bericica

nu mai arata chiar ok dupa...dar e bine

aryanna
13.10.2009, 00:07:14
Mooor de somn dar am stat sa-ti vad pozele ;;) Sper ca macar pe astea cu aranjamentele le lasi-daca mai pui- sa le vad si eu dimineata :D Mersi :*

da pe astea le las , pai nu asa am promis?

am zis ca pun poze cu decorul meu chiar daca-mi place sau nu

aryanna
13.10.2009, 00:54:36
nu prea am somn insa e cam tarziu si ar trebui sa incerc sa dorm

mai pun poze cu cele 2 cosulete si cufarul de bani,
am avut si caiet de impresii in set cu acel cufar dar am uitat sa-l dam prin sala sa scrie lumea, foarte mare greseala

carmen_daniela
13.10.2009, 08:57:27
am gasit o poza de la sfarsit in care apare si masa mirilor

tortul a fost decorat tot cu ajutorul fetelor de la florarie

si o poza cu aranjamentele in sala

Chiar frumoase toate aranjamentele. Sunt facute cu mult bun gust. :) Abia astept sa ajung momentul sa pun pozele de la nunta mea...ca parca greu mai trece timpul si sunt o groaza de chestii de pus la punct....Si ma ingrozesc doar citind cate sunt de facut;)) ..

carmen_daniela
13.10.2009, 09:04:46
poze cu fructele

baiatul cu fantana de ciocolata le-a ornat asa

Cand ai timp poate imi trimiti si mie pe privat te rog numarul de telefon al celui cu fantana. Imi place cum a ornat fructele. :)

aryanna
13.10.2009, 09:46:45
nu stiu daca-l mai am, vezi ca am trimis altcuiva numarul poate-ti-l da ea

oricum stiu ca tipul pleaca acusi din tara

Creizilup
13.10.2009, 09:50:27
nu prea am somn insa e cam tarziu si ar trebui sa incerc sa dorm

mai pun poze cu cele 2 cosulete si cufarul de bani,
am avut si caiet de impresii in set cu acel cufar dar am uitat sa-l dam prin sala sa scrie lumea, foarte mare greseala
Imi place tare mult cufarul tau ;;)

aryanna
13.10.2009, 09:53:42
da e simpatic si a mers bine cu sala
tot de la fetele de la florarie l-am avut

Creizilup
13.10.2009, 10:00:38
da e simpatic si a mers bine cu sala
tot de la fetele de la florarie l-am avut
Inchiriat sau cumparat?

aryanna
13.10.2009, 11:08:52
inchiriat a fost, ca si cosuletele si caietul ala de impresii, sper sa-l fi pozat fotograful ca nu apare in pozele pe care le am eu

Creizilup
13.10.2009, 11:17:35
inchiriat a fost, ca si cosuletele si caietul ala de impresii, sper sa-l fi pozat fotograful ca nu apare in pozele pe care le am eu
Off-topic: ai devenit regina ;;)^:)^

aryanna
13.10.2009, 11:18:23
eheee mi-am facut un cadou de nunta :D

aryanna
13.10.2009, 12:09:36
Chiar frumoase toate aranjamentele. Sunt facute cu mult bun gust. :) Abia astept sa ajung momentul sa pun pozele de la nunta mea...ca parca greu mai trece timpul si sunt o groaza de chestii de pus la punct....Si ma ingrozesc doar citind cate sunt de facut;)) ..

multumesc frumos

la aranjamente m-am implicat destul de mult, am tot scos la imprimanta poze si am dus la florarie sa le arat cum as vrea. aici am avut mana libera si mi-am facut de cap, cu ajutor bineinteles din partea celorlalti (mai ales mama sotului, nu-i zic soacra ca nu prea ii place)
cel mai mult mi-au placut lumanarile din toate, chiar mai mult si decat buchetul meu
in poze nu prea se vede insa erau stropite cu apa si aratau superb

aaa si balustrada a fost ornata frumos numai ca nu am poze cu ea

ioanacity
13.10.2009, 12:42:41
e bun ca ti-a placut asa florile...mie imi plac doar trandafirii;;) ! cat despre cufar e dragut!!!:> dar nu esti in " luna de miere"??

aryanna
13.10.2009, 12:44:47
ce luna de miere pe vremea asta

am fost 2 sapt in vacanta in vara si o sa ma mai duc vreo 2 de sarbatori, asta nu e vreme de luna de miere

sunt in concediul de miere in schimb:D

ioanacity
13.10.2009, 12:47:56
dar exista vara in alte orase ale lumii!:>

aryanna
13.10.2009, 12:53:59
nu ma tenteaza ca eu nu am concediu decat cateva zile si daca plec undeva departe trebuie sa stau mai mult sa se merite drumul ala lung, obositor si stresant cu avionul (mai ales ca mi-e cam frica de avioane)
in plus in vara am vizitat israelul iar in iarna cred ca vizitam spania sau germania, zic eu ca fac ambele cat o luna de miere intreaga

ioanacity
13.10.2009, 12:57:27
eu sunt innebunita dupa caldura! urasc frigul si daca aleg ceva aleg o tara pliiiinaaaa de caldura;)) ;)) ;)) ....si noi o sa plecam cam la o saptamana dupa nunta insa nu m-am hotarat unde! Europa am cam vazut-o dar cred ca o sa aleg ceva mai departe!:>

Porumbita
13.10.2009, 13:15:21
noi am facut doar buchetul de pe masina si l-am facut in Catamarasti k este un depozit de flori si fac tot felul de aranjamaente ceva mai ieftine decat la florariri
noua ni l-a recomandat cineva care a facut lumanari de botez acolo si au fost multumiti si noi la fel

Creizilup
13.10.2009, 13:16:52
noi am facut doar buchetul de pe masina si l-am facut in Catamarasti k este un depozit de flori si fac tot felul de aranjamaente ceva mai ieftine decat la florariri
noua ni l-a recomandat cineva care a facut lumanari de botez acolo si au fost multumiti si noi la fel
Care Catamarasti? ;;)

Porumbita
13.10.2009, 13:29:29
[quote=Creizilup;2482912]Care Catamarasti? ;;)
in satul Catamarasti uindeva la intrare dupa linia de tramvai
detalii nu stiu sa dau k pe mine m-a dus cineva cu masina oricum dupa ce treci de capatul la tramvai faci undeva la dreapta
cred k dak mai intrebati pe acoplo stie cineva sa va indrume

ioanacity
13.10.2009, 13:30:38
unde in catam?ce depozite mai sunt pe acolo???nu am mai fost de un car de anii!!!eu inca nu stiu ce voi avea pe masina dar ma gandesc!:>

alyna8
13.10.2009, 17:04:48
Care Catamarasti? ;;)
Da stiu eu fetelor ,o cunostinta de a mea a facut buchetul si lumanariile ca a cununat anul asta si a fost dezamagita deoarece nu folosesc flori proaspete,este depozit inchipuiti-va doar nu primesc marfa in fiecare saptamana,care se risca treaba lor, eu una nu ma risc;-),prefer sa dau cu ceva mai mult dar sa fie treaba buna.

Creizilup
13.10.2009, 17:06:22
Da stiu eu fetelor ,o cunostinta de a mea a facut buchetul si lumanariile ca a cununat anul asta si a fost dezamagita deoarece nu folosesc flori proaspete,este depozit inchipuiti-va doar nu primesc marfa in fiecare saptamana,care se risca treaba lor, eu una nu ma risc;-),prefer sa dau cu ceva mai mult dar sa fie treaba buna.
Pai la risc nu vrea sa mearga nimeni, iti dai seama. Intrebam pentru ca ne fusese recomndat si e normal sa vrei sa stii mai multe detalii ;-)

ioanacity
13.10.2009, 17:14:34
bine ca ne-ai spus! adevart ca la depozit nu aduce in fiece zi! cat despre florarie ...macar daca e ceva neinregula ii dau de cap cu el pana face pe loc alt buchetel;)) ;)) dar eu o sa merg unde mi-am facut si buchetul de civil! mi-au suportat toate toanele si mi-au inteles gandurile din primao:-) .....plus ca am garantia ca va rezista!

Creizilup
13.10.2009, 17:19:18
bine ca ne-ai spus! adevart ca la depozit nu aduce in fiece zi! cat despre florarie ...macar daca e ceva neinregula ii dau de cap cu el pana face pe loc alt buchetel;)) ;)) dar eu o sa merg unde mi-am facut si buchetul de civil! mi-au suportat toate toanele si mi-au inteles gandurile din primao:-) .....plus ca am garantia ca va rezista!
A costat mult?

ioanacity
13.10.2009, 17:21:29
A costat mult?
eu am dat 1 mil dar era buchet de mireasa normal si normal! patroana se cunoastea cu mama si...dar din cate am inteles nu e asa scump la ei si nu cred ca era diferenta mare de pret

Porumbita
13.10.2009, 17:54:32
referitor la acel depozi sa stiti ca multe florarii se aprovizioneaza de aici si eu una am fost multumita
buchetul a rezistat mai bine de 2 sapt asta si pt ca am avut si crizanteme care se stie k rezista mai mult dar am avut si jerbere care au rezistai mai mult de o saptamana si cred k au fost si trandafiri dar sincer nu mai retin
oricum este o parere si fiecare merge unde vrea
e normal sa nu mergeti dak nu aveti incredere pt ca nimic nu tb sa strice o asemenea zi

ioanacity
13.10.2009, 17:59:06
te cred! eu de exemplu nu suport altfel de flori decat trandafirii! eu buchetelul il am si acum! e uscat, si sta bine intr-un fel de suport:>

Creizilup
15.10.2009, 09:31:49
te cred! eu de exemplu nu suport altfel de flori decat trandafirii! eu buchetelul il am si acum! e uscat, si sta bine intr-un fel de suport:>
Pai pe cel de la nunta il vei arunca...n-o sa mai fie al tau ;;)
In plus mi se pare cam sinistra treaba asta cu uscatul si tinutul in casa...

aryanna
15.10.2009, 10:31:54
eu nu am aruncat buchetul, oricum daca-l aruncam ori nu ramanea nimic din el ori prindea fiecare cate o floare :))

dar nu l-am aruncat pentru ca domnisoarele mele au fost obosite si au fugit pe la 4-5 iar eu abia la 6 am facut dezgatitul....

asa ca m-am dus la o tipa si i-am zis te fac mireasa, asta e... nu aveam altfel cum sa fac si a acceptat
doar i-am pus buchetul pe brate si gata

in ziua de azi domnisoarele si fug de prins buchetul, probabil ca nu vor sa se marite, nici eu nu am stat la prins buchetul vreodata

ioanacity
25.10.2009, 18:03:57
Pai pe cel de la nunta il vei arunca...n-o sa mai fie al tau ;;)
In plus mi se pare cam sinistra treaba asta cu uscatul si tinutul in casa...
nu arunc buchetul! si chiar de il arunc nu ramane celui care il prinde!oricum buchetelul meu sta intr-un loc f bun unde nu face nici mizerie nici nik

Creizilup
25.10.2009, 18:29:00
nu arunc buchetul! si chiar de il arunc nu ramane celui care il prinde!oricum buchetelul meu sta intr-un loc f bun unde nu face nici mizerie nici nik
Mai bine nu-l arunci decat sa-l arunci si sa i-l iei inapoi...
In legatura cu pastratul buchetului, deja am spus ce parere am ;-)

ioanacity
26.10.2009, 07:40:38
Mai bine nu-l arunci decat sa-l arunci si sa i-l iei inapoi...
In legatura cu pastratul buchetului, deja am spus ce parere am ;-)
pai toate verisoarele mele l-au luat inapoi si am fost la multe nunti si nici la una nu am vazut sa ramana cu ceva dupa..:>

miki_cochi
26.10.2009, 11:52:08
eu la fel ca tine aleg trandafirii pentru buchet,mi se par niste florii mai potrivite pentru acest eveniment,parerea mea personala.;;) ;;)

ioanacity
26.10.2009, 12:14:56
eu la fel ca tine aleg trandafirii pentru buchet,mi se par niste florii mai potrivite pentru acest eveniment,parerea mea personala.;;) ;;)
da sunt mai ok pt nunta:* :*

Creizilup
26.10.2009, 12:34:41
pai toate verisoarele mele l-au luat inapoi si am fost la multe nunti si nici la una nu am vazut sa ramana cu ceva dupa..:>
La nuntile la care am fost eu am vazut ca asa se proceda...In plus e super ciudat sa te duci la fata care a prins buchetul si sa-i zici:"L-ai prins, acum da-mi-l inapoi" :)) Insa fiecare procedeaza cum crede ca e bine. Nu am de gand sa mai comentez alegerile nimanui ;-)

ioanacity
26.10.2009, 12:36:55
La nuntile la care am fost eu am vazut ca asa se proceda...In plus e super ciudat sa te duci la fata care a prins buchetul si sa-i zici:"L-ai prins, acum da-mi-l inapoi" :)) Insa fiecare procedeaza cum crede ca e bine. Nu am de gand sa mai comentez alegerile nimanui ;-)
da dar nu trebuie sa ii spui sa ti-l dea inapoi...ar fi prea tare faza=P~oricum eu nu voi avea cu aruncatu buchetului..dupa cum am spus toate sunt maritate

miki_cochi
26.10.2009, 13:03:46
da dar nu trebuie sa ii spui sa ti-l dea inapoi...ar fi prea tare faza=P~oricum eu nu voi avea cu aruncatu buchetului..dupa cum am spus toate sunt maritate
eu una buchetul nul arunc,o sa puna nasa voalul la cineva .

Creizilup
26.10.2009, 13:14:20
Acum mi-am amintit ca tu nu-l vei arunca :)>-

ioanacity
26.10.2009, 14:44:48
Acum mi-am amintit ca tu nu-l vei arunca :)>-
da nu arunc si de pus voalul la cineva o sa caut eu una acolo asa de divertisment<:-P

Creizilup
26.10.2009, 16:47:34
Eu nu cred ca exista un tip de flori care sa fie sau nu "potrivit" pentru un anumit eveniment. Astea sunt alegeri personale si atata timp cat totul se leaga si nu e fiecare lucru dintr-o alta "poveste" poti sa ai si flori de camp sau mai stiu eu ce, ca tot frumos va fi ;-)

ioanacity
26.10.2009, 16:52:24
Eu nu cred ca exista un tip de flori care sa fie sau nu "potrivit" pentru un anumit eveniment. Astea sunt alegeri personale si atata timp cat totul se leaga si nu e fiecare lucru dintr-o alta "poveste" poti sa ai si flori de camp sau mai stiu eu ce, ca tot frumos va fi ;-)
ba eu zik ka exisat...garoafele...doar nu pui la nunta garoafe:-B

Creizilup
26.10.2009, 17:30:13
ba eu zik ka exisat...garoafele...doar nu pui la nunta garoafe:-B
Nici mie nu-mi plac, insa cu siguranta sunt si persoane carora le plac...

aryanna
26.10.2009, 18:46:51
uite mie imi plac garoafele, multora nu le plac pentru ca sunt prea comune si prea ieftine si poate de aia au capatat asa un ''renume'' de flori naspa, insa eu am vazut niste globuri din garoafe care aratau superb

nu mi-ar placea un buchet de garoafe ca ele sunt subtiri si arata ciudat daca nu sunt in buchet bogat

garofitele sunt si mai frumoase, mai ales cele de gradina

Creizilup
26.10.2009, 19:49:15
uite mie imi plac garoafele, multora nu le plac pentru ca sunt prea comune si prea ieftine si poate de aia au capatat asa un ''renume'' de flori naspa, insa eu am vazut niste globuri din garoafe care aratau superb

nu mi-ar placea un buchet de garoafe ca ele sunt subtiri si arata ciudat daca nu sunt in buchet bogat

garofitele sunt si mai frumoase, mai ales cele de gradina
Garofitelede gradina si miros foarte frumos ;;) Exact asta spuneam si eu ca suntem foarte diferiti ca gusturi :)

aryanna
26.10.2009, 20:32:36
da si e normal, in schimb nu mi-as fi pus la nunta garoafe, nu pentru ca nu sunt frumoase ci exact din cauza conceptiei ca garoafele sunt ieftine si urate

cum ziceati voi cu fantana de ciocolata, ca poate unii vor zice ca e de fala, asa m-am gandit eu ca or zice unii ''doamne si la nunta garoafe...''

ia uitati ce frumuseti pot iesi din niste garoafe

http://images.google.ro/images?hl=ro&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:en-GB:official&um=1&q=flower+ball+with+carnations&sa=N&start=18&ndsp=18

aquarelle
26.10.2009, 21:23:47
eu vazusem o nunta la cort (de fitze) cu niste aranjamente cu flori de camp absolut dementiale...asta nu inseamna ca lumea e de la tara sau nu are gusturi...ci dimpotriva are multa inspiratie si talent in a face ceva deosebit! ;-)

aryanna
26.10.2009, 21:30:46
eu vazusem o nunta la cort (de fitze) cu niste aranjamente cu flori de camp absolut dementiale...asta nu inseamna ca lumea e de la tara sau nu are gusturi...ci dimpotriva are multa inspiratie si talent in a face ceva deosebit! ;-)

perfect de acord, si eu as fi ales oricand florile de camp, insa din cauza salii si a lunii nu s-a putut

miki_cochi
26.10.2009, 21:33:09
cred ca mereu e vorba de gustul fiecaruia,indiferent ca e o nunta de fite sau una simpla,ramane la aprecierea fiecaruia ce ii place si ce nu.:-s :-s

Creizilup
26.10.2009, 21:38:55
cum ziceati voi cu fantana de ciocolata, ca poate unii vor zice ca e de fala, asa m-am gandit eu ca or zice unii ''doamne si la nunta garoafe...''

Imi place a doua imagine ;;)

Creizilup
26.10.2009, 21:40:25
Hmmm stiu ce poate iesi din flori de camp :>...diriginta mea din liceu avea o pasiune pentru ele si an de an primea cele mai frumoase buchete din liceu. De la noi evident ;;)

Creizilup
26.10.2009, 21:42:23
cred ca mereu e vorba de gustul fiecaruia,indiferent ca e o nunta de fite sau una simpla,ramane la aprecierea fiecaruia ce ii place si ce nu.:-s :-s
Da, foarte adevarat. De aceea e bine sa nu judecam si sa incercam sa fim mai putin radicale in ceea ce priveste alegerile altora :)>-
Eu una am tot incercat si o sa incerc in continuare sa-mi urmez propriul sfat :D ;;)

aryanna
26.10.2009, 21:43:10
Imi place a doua imagine ;;)

ahaaaa :D deci iti plac garoafele :P

aquarelle
26.10.2009, 21:43:24
adevarul e ca trebuie corelate intr-adevar cu locul si perioada anului, ca sa se incadreze bine in "peisaj"!

perfect de acord, si eu as fi ales oricand florile de camp, insa din cauza salii si a lunii nu s-a putut

aquarelle
26.10.2009, 21:50:44
absolut! eu am vrut doar sa subliniez ca, chiar daca erau niste persoane fara grija banilor, au ales un stil simplu si la indemana oricui...la fel de bine cum puteau sa aleaga si cele mai scumpe orhidee!
in societatea de astazi nu ne diferentiaza locul de unde venim si ceea ce stim sa facem...ci stilul si personalitatea fiecaruia! ;-)

aquarelle
26.10.2009, 21:53:16
au iesit super! sincer nu m-am gandit niciodata ce bine pot da garoafele in aceste bile florale...dar uite asa mai invatam cate ceva...;))

da si e normal, in schimb nu mi-as fi pus la nunta garoafe, nu pentru ca nu sunt frumoase ci exact din cauza conceptiei ca garoafele sunt ieftine si urate

http://images.google.ro/images?hl=ro&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:en-GB:official&um=1&q=flower+ball+with+carnations&sa=N&start=18&ndsp=18

Creizilup
26.10.2009, 22:04:59
absolut! eu am vrut doar sa subliniez ca, chiar daca erau niste persoane fara grija banilor, au ales un stil simplu si la indemana oricui...la fel de bine cum puteau sa aleaga si cele mai scumpe orhidee!
in societatea de astazi nu ne diferentiaza locul de unde venim si ceea ce stim sa facem...ci stilul si personalitatea fiecaruia! ;-)
Foarte adevarat. Daca am fi toti copii ale celorlalti lumea ar fi mai mult decat monotona ;-)

aquarelle
26.10.2009, 22:20:04
daca ar fi asa, cred ca am fi "masini" in loc de oameni!

p.s.: ce profunda sunt la ora asta! :D

Foarte adevarat. Daca am fi toti copii ale celorlalti lumea ar fi mai mult decat monotona ;-)

Creizilup
26.10.2009, 22:23:56
daca ar fi asa, cred ca am fi "masini" in loc de oameni!

p.s.: ce profunda sunt la ora asta! :D
Cu toatele suntem se pare ;)) :">

ioanacity
27.10.2009, 07:27:45
Cu toatele suntem se pare ;)) :">
eu raman la ideea ca garoafele dau naspa....fa-le in realitate si vezi cum iese nu din poze...sunt urate:-&

aryanna
27.10.2009, 12:35:02
eu raman la ideea ca garoafele dau naspa....fa-le in realitate si vezi cum iese nu din poze...sunt urate:-&

pai oricum tie nu-ti place nimic in afara de trandafiri...

ioanacity
27.10.2009, 17:04:53
pai oricum tie nu-ti place nimic in afara de trandafiri...
daca nu as alege trandafiri as alege orice ...in afara de garoafe....si orhideele! sunt multe tipuri de flori...

dmc
01.11.2009, 13:47:12
Buna fetelor,
In primul rand felicitari si casa de piatra tuturor celor care s-au casatorit si spor la pregatiri celor care urmeaza a se casatori.
De curand am avut si eu nunta in Botosani, nefiind din oras mi-a fost destul de greu sa organizez nunta pana la cele mai mici detalii asa cum mi-as fi dorit si atunci am mers pe recomandari mai mult sau mai putin bune care pana la urma m-au dezamagit unele mai putin altele mai mult.
Ce m-a dezamagit cel mai mult a fost floraria la care am apelat pentru buchete, lumanari si flori de pus in piept, este vorba de floraria Eden, care pe langa faptul ca nu mi-au facut buchetele si lumanarile asa cum cerusem si cum mi-au aratat si modele (cataloage cu poze) au folosit flori care aratau jalnic, ofilite, cu petalele zdrobite de parca ar fi fost alese din resturi de flori. In plus buhetele si lumanarile au fost gata abia la ora 15 in conditiile in care stabilisem foarte clar si discutasem si cu o seara inainte ca vor fi gata la ora 11, asa a trebuit sa decalam tot programul.

Creizilup
01.11.2009, 14:58:23
Buna fetelor,...
Ce m-a dezamagit cel mai mult a fost floraria la care am apelat pentru buchete, lumanari si flori de pus in piept, este vorba de floraria Eden, care pe langa faptul ca nu mi-au facut buchetele si lumanarile asa cum cerusem si cum mi-au aratat si modele (cataloage cu poze) au folosit flori care aratau jalnic, ofilite, cu petalele zdrobite de parca ar fi fost alese din resturi de flori. In plus buhetele si lumanarile au fost gata abia la ora 15 in conditiile in care stabilisem foarte clar si discutasem si cu o seara inainte ca vor fi gata la ora 11, asa a trebuit sa decalam tot programul.
Buna! Multumim ca ne-ai impartasit si noua din experienta ta>:D<. Deci o bila neagra pentru ei [-(

A_M_C
26.01.2010, 18:54:04
Mie imi plac foarte mult freziile asa ca as vrea si buchetul sa fie tot din frezii. Oare unde as putea sa-l fac in Botosani? Nu e foarte complicat dar vreau sa se pastreze pana dimineata.
Va multumesc!

Imara
26.01.2010, 20:48:12
Mie imi plac foarte mult freziile asa ca as vrea si buchetul sa fie tot din frezii. Oare unde as putea sa-l fac in Botosani? Nu e foarte complicat dar vreau sa se pastreze pana dimineata.
Va multumesc!

Si mie imi plac freziile, dar intotdeauna mi s-a parut ca sunt super sensibile, unde mai pui ca nici nu-s de sezon (am vazut ca ai nunta in iulie)...
Sper sa ai noroc si sa gasesti o florarie care sa-ti poata oferi frezii rezistente. Eu am avut buchetul si lumanarile din trandafiri. tot din trandafiri am avut si cocardele pt mire, nasi, parinti si surori si am remarcat ca trandafirii crem s-au ofilit spre dimineata, dar am observat prea tarziu ca sa-mi mai pese.

Creizilup
27.01.2010, 18:57:58
Si mie imi plac freziile, dar intotdeauna mi s-a parut ca sunt super sensibile, unde mai pui ca nici nu-s de sezon (am vazut ca ai nunta in iulie)...
Sper sa ai noroc si sa gasesti o florarie care sa-ti poata oferi frezii rezistente. Eu am avut buchetul si lumanarile din trandafiri. tot din trandafiri am avut si cocardele pt mire, nasi, parinti si surori si am remarcat ca trandafirii crem s-au ofilit spre dimineata, dar am observat prea tarziu ca sa-mi mai pese.
Intr-adevar freziile sunt foarte delicate, in schimb-spre deosebire de alte flori- emana un miros placut si subtil. Eu am primit frezii saptamana asta si nu e sezonul lor-probabil ca sunt aduse din afara- insa asta inseamna ca exista sanse ca si tu sa-ti poti indeplini dorinta ;-)

A_M_C
27.01.2010, 19:06:12
Intr-adevar freziile sunt foarte delicate, in schimb-spre deosebire de alte flori- emana un miros placut si subtil. Eu am primit frezii saptamana asta si nu e sezonul lor-probabil ca sunt aduse din afara- insa asta inseamna ca exista sanse ca si tu sa-ti poti indeplini dorinta ;-)

Si eu am vazut in perioada sarbatorilor frezii in florarii si ma gandeam ca as putea gasi si in iulie. Mi-ar placea un buchetel cum e cel atasat.
Va multumesc pentru incurajari!>:D<

Creizilup
27.01.2010, 19:12:09
Si eu am vazut in perioada sarbatorilor frezii in florarii si ma gandeam ca as putea gasi si in iulie. Mi-ar placea un buchetel cum e cel atasat.
Va multumesc pentru incurajari!>:D<
Eu cred ca exista sanse sa gasesti, insa trebuie sa vorbesti din timp sa-ti comande daca nu au. Imi place buchetul tau, singurul lucru care nu-mi place e culoarea:)) Eu nu sunt prietena cu galbenul :D

A_M_C
27.01.2010, 19:18:13
Eu cred ca exista sanse sa gasesti, insa trebuie sa vorbesti din timp sa-ti comande daca nu au. Imi place buchetul tau, singurul lucru care nu-mi place e culoarea:)) Eu nu sunt prietena cu galbenul :D

As vrea portocaliu sau rosu, sau poate combinate, poate si putin alb insa nu alb complet. Voi avea sala in alb-portocaliu si as vrea sa se asorteze :d. Plus ca buchetele colorate ies foarte bine in poze.

Imara
27.01.2010, 22:23:31
Am vazut azi niste poze de la nunta unei foste colegi si a avut buchet din frezii albe in combinatie cu .... nu mai stiu ce culoare (grena parca); nunta ei a fost la sfarsitul lui mai, asadar, cu putin noroc, poate gasesti o florarie care sa lucreze cu frezii in iulie. Oricum, asa cum spuneau si fetele, cred ca trebuie vorbit din timp la florarie ca sa poata face comanda.

solmizel
28.01.2010, 06:27:10
Si eu votez tot pentru frezii. Una din variantele de mai jos :D

A_M_C
28.01.2010, 09:53:57
Si eu votez tot pentru frezii. Una din variantele de mai jos :D

Cum vom avea nunta in aceeasi zi sa speram ca vom avea noroc. Daca nu gasesc in Botosani voi cauta in Iasi si tot nu ma las. :D

solmizel
28.01.2010, 12:12:45
Cum vom avea nunta in aceeasi zi sa speram ca vom avea noroc. Daca nu gasesc in Botosani voi cauta in Iasi si tot nu ma las. :D

Eheheeeeee......... atunci trebuie sa avem grija sa ne trezim de dimineata ca sa culegem toate freziile din oras. Impartim frateste da?;;)

Creizilup
28.01.2010, 15:05:28
Eheheeeeee......... atunci trebuie sa avem grija sa ne trezim de dimineata ca sa culegem toate freziile din oras. Impartim frateste da?;;)
Ce draguuuuut ;;)Bravo, bravo asa sa faceti =D> @};- @};- Si eu am impartit trandafirii frateste ;;)

A_M_C
28.01.2010, 16:58:17

Eu sunt de acord! Daca reusesc sa vorbesc la vreo florarie in Botosani am sa te anunt...Eu sunt oricum optimista!>:D<

A_M_C
28.01.2010, 16:59:10
Ce draguuuuut ;;)Bravo, bravo asa sa faceti =D> @};- @};- Si eu am impartit trandafirii frateste ;;)

Multumim frumos! @};-

A_M_C
08.02.2010, 11:51:19

Am vorbit la o florarie. Se poate! Nu trebuie sa ne mai facem griji pentru buchet, e ca si facut! \:D/

anamaria2486
16.02.2010, 19:50:39
cum pot vedea si eu niste fotografii de la aranjatul salii tale?ms
Acolo voi avea si eu nunta anul acesta si asa vrea sa vad niste fotografii

A_M_C
16.02.2010, 20:03:28
am intrat pe album dar nu pot vedea nimic, ma poti ajuta?

trebuie sa ne spui intai la care din fete pentru ca tu nu ai specificat nici un nume pana acum ;-)

Creizilup
17.02.2010, 15:18:20
Am vorbit la o florarie. Se poate! Nu trebuie sa ne mai facem griji pentru buchet, e ca si facut! \:D/

La care florarie ai vb? ;;) Buchetul nu ti-l poate face agentia cu care colaborezi pentru decoratiunile salii?:-\

A_M_C
17.02.2010, 18:00:30
La care florarie ai vb? ;;) Buchetul nu ti-l poate face agentia cu care colaborezi pentru decoratiunile salii?:-\

Decoratiuni, adica huse scaune, fete de mese...ne pun la dispozitie cei de la restaurant. Noi a trebuit sa cautam o florarie care sa ne ajute cu buchetele de flori de la mesele invitatilor, de la prezidiu, de la primire, arcada de la intrare si cocardele. Tot ei ne vor face si lumanarile, buchetul miresei si al nasei. Nu avea rost sa mai cautam agentie. ;;)

emia
17.02.2010, 19:55:59
Decoratiuni, adica huse scaune, fete de mese...ne pun la dispozitie cei de la restaurant. Noi a trebuit sa cautam o florarie care sa ne ajute cu buchetele de flori de la mesele invitatilor, de la prezidiu, de la primire, arcada de la intrare si cocardele. Tot ei ne vor face si lumanarile, buchetul miresei si al nasei. Nu avea rost sa mai cautam agentie. ;;)

daca esti draguta sa ne spui, despre ce florarie e vorba si cam ce preturi au?

Creizilup
17.02.2010, 21:26:46

A, pai de aceea nu intelesesem, pentru ca nu stiam ca aveti decoratiunile si nu mai aveti nevoie de agentie :D

A_M_C
18.02.2010, 19:35:15
daca esti draguta sa ne spui, despre ce florarie e vorba si cam ce preturi au?

Floraria Codlea, si pretul il stabilesti tu cumva, adica tu spui cam cat esti dispus sa dai pentru aranjamente, buchete sau lumanari si apoi stabilesti impreuna cu ei ce si cum. Dar asta cat mai aproape de nunta, ca se vor mai schimba pana atunci preturile.

Creizilup
18.02.2010, 21:48:17
Floraria Codlea, si pretul il stabilesti tu cumva, adica tu spui cam cat esti dispus sa dai pentru aranjamente, buchete sau lumanari si apoi stabilesti impreuna cu ei ce si cum. Dar asta cat mai aproape de nunta, ca se vor mai schimba pana atunci preturile.

Stiu si eu floraria, insa n-am mai cumparat de mult timp de la ei. Comparativ cu celelalte florarii, cum sunt preturile la ei?:-\

A_M_C
18.02.2010, 21:54:31
Stiu si eu floraria, insa n-am mai cumparat de mult timp de la ei. Comparativ cu celelalte florarii, cum sunt preturile la ei?:-\

Mi s-au parut mai mici. Eu cumpar de acolo flori pentru diverse ocazii si mereu am fost multumita.

Creizilup
18.02.2010, 22:43:30
Mi s-au parut mai mici. Eu cumpar de acolo flori pentru diverse ocazii si mereu am fost multumita.

O sa merg si eu sa vad cand merg acasa :D

diddz
25.02.2010, 18:14:47
Buna, in vara are loc nunta unei prietene, iar la anul ma pregatesc sa cunun. Prietena mea a vb de aranjamente pentru mese, inclusiv masa mirilor si intrare, arcada, flori de pus in piept si aranjamente pentru masini, la Floraria Bamboo, din Botosani si preturile sunt mai mult decat bune, semnificativ mai mici decat la celelalte, iar patroana e super de treaba, are experienta si face super buchete. >:D< Eu va recomand sa testati piata mai bine si sa nu va izbiti cu capul inainte in prima florarie de care ati auzit...:-?
Niste huse de scaune mai ieftine nu stiti de unde sa procuram?

Creizilup
25.02.2010, 20:00:15
Buna, in vara are loc nunta unei prietene, iar la anul ma pregatesc sa cunun. Prietena mea a vb de aranjamente pentru mese, inclusiv masa mirilor si intrare, arcada, flori de pus in piept si aranjamente pentru masini, la Floraria Bamboo, din Botosani si preturile sunt mai mult decat bune, semnificativ mai mici decat la celelalte, iar patroana e super de treaba, are experienta si face super buchete. >:D< Eu va recomand sa testati piata mai bine si sa nu va izbiti cu capul inainte in prima florarie de care ati auzit...:-?
Cred ca daca ai fi citit tot ce am scris noi pe aici, ai fi observat ca nici una dintre noi nu s-a aruncat cu capul inainte, iar inainte sa ia o decizie a ascultat mai multe pareri (pe forum sau in afara acestuia)... A doua observatie pe care as vrea sa o fac este ca nu ai citit regulamentul forumului. Pentru ca esti membru nou, avand la activ un singur mesaj care contine numele unei firme, poate fi considerat publicitate...[-X
Si probabil ca cele mai multe dintre noi iti vom urma sfatul si n-o sa ne aruncam cu capul inainte numai spre floraria despre care ne-ai zis, ci vom testa piata :)>-

A_M_C
25.02.2010, 20:06:22

Am mentionat cumva ca am ales prima florarie in care am intrat? Normal ca am testat piata...Doar dau din buzunarul meu...;-)

diddz
06.03.2010, 16:31:52
Aveti dreptate, sunt banii vostri.. Observ o oarecare ostilitate pe forum, pentru ce e facut, nu sa ne consultam? Sau e monopolizat de cateva persoane cu aere de superioritate, dragelor???
Spuneti-mi va rog, ca sa revenim la problemele din forum, cu cine ati lucrat la filmari video si pe cine ne recomandati, vrem sa fie totul profesional, pt asta se merita niste bani in plus.

aryanna
06.03.2010, 17:52:17
Aveti dreptate, sunt banii vostri.. Observ o oarecare ostilitate pe forum, pentru ce e facut, nu sa ne consultam? Sau e monopolizat de cateva persoane cu aere de superioritate, dragelor???
Spuneti-mi va rog, ca sa revenim la problemele din forum, cu cine ati lucrat la filmari video si pe cine ne recomandati, vrem sa fie totul profesional, pt asta se merita niste bani in plus.

eu nu cred ca e vorba de atitudinea cuiva sau aere de superioritate ci mai mult faptul ca anuntul tau suna a reclama curata

daca citeai regulamentul ai fi vazut ca nu ai voie sa numesti vreo firma inca din primul anunt pentru ca se considera reclama si mai si primesti penalizare

''Eu va recomand sa testati piata mai bine si sa nu va izbiti cu capul inainte in prima florarie de care ati auzit''

plus fraza asta care suna a sfat dat de cineva care abia a venit si le stie pe toate, asa ca AMC nu era ostila ci doar ti-a raspuns asa cum ai ''cerut-o'' (cine crezi ca pe timpurile astea se arunca inainte fara sa testeze preturile?)

bafta in continuare

Creizilup
06.03.2010, 23:38:49

Nu e vorba de ostilitate si nicidecum de superioritate. Cred ca in aceasta sectiune a forumului esti prima care ridici aceasta problema. Eu am primit mereu sprijin si sfaturi de la miresele de aici si asta mai ales pentru ca am stiut sa imi exprim nelamuririle sau sa-mi spun parerea fara sa par in niciun fel superioara sau fara sa aduc nicio ofensa nimanui.
Despre monopolul despre care spui, nu stiu cata importanta are numarul de mesaje scrise de noi pe forum. Nu in asta sta credibilitatea cuiva. Asta poate sa spuna despre cele cu un numar mai mare de mesaje ca suntem mai vorbarete, ca vrem sa fim cat mai bine informate (si pentru asta punem tot felul de intrebari) si...cam atat cred eu.
Iar in legatura cu felul in care spunem ceea ce gandim, s-a mai discutat si am ajuns cu toatele la parerea ca se poate discuta si combate o idee/parere fara a judeca pe nimeni.
In sectiunea foto/video o sa gasesti multe informatii care iti pot fi utile in legatura cu intrebarea ta. Bafta si spor la nasit ! :)>-

A_M_C
07.03.2010, 09:14:00

Imi pare rau ca am fost inteleasa gresit...
Bafta multa!

A_M_C
14.03.2010, 20:10:31
Dupa cum va anuntasem...am fost la targul din Iasi...Ne-am hotarat in privinta aranjamentelor florale de la mese, prezidiu si arcada intrare...vrem crizanteme galbene cu trandafiri visinii.

Creizilup
14.03.2010, 21:11:42
Dupa cum va anuntasem...am fost la targul din Iasi...Ne-am hotarat in privinta aranjamentelor florale de la mese, prezidiu si arcada intrare...vrem crizanteme galbene cu trandafiri visinii.

Dragut :) Si cocarde si buchet?
Noi nu ne putem hotari intre cele doua firme pentru ca de la fiecare ne place altceva... Sper sa se poata sa colaboram cu ambele :D Vedem cand mergem la Pasti acasa ;;)

A_M_C
15.03.2010, 17:25:00
Dragut :) Si cocarde si buchet?
Noi nu ne putem hotari intre cele doua firme pentru ca de la fiecare ne place altceva... Sper sa se poata sa colaboram cu ambele :D Vedem cand mergem la Pasti acasa ;;)

Pentru buchert eu vreau frezii si sper sa se poata face ceva cu frezii si pentru lumanari si cocarde. Dar mai am timp sa ma gandesc...parca vad ca ma mai razgandesc de cateva ori :D

allanis
15.03.2010, 17:59:19
Buna fetelor! Stie cineva dintre voi ceva despre Elegant Events (d-na Olguta Baciu) sau despre Agentia Hurmuz? Eu le-am gasit pe net dar nu stiu nimic despre ele.

A_M_C
29.03.2010, 21:33:38
Fetelor, a lucrat cineva pana acum cu depozitul de flori din Catamarasti? Am inteles ca au preturi bune, vreau sa stiu daca e si calitatea la fel de buna...
Multumesc mult!

anuska_dea
07.04.2010, 18:04:03
Fetelor, a lucrat cineva pana acum cu depozitul de flori din Catamarasti? Am inteles ca au preturi bune, vreau sa stiu daca e si calitatea la fel de buna...
Multumesc mult!
Am fost la o nunta la care aveau florile luate de acolo de la depozit si erau O.K. au fost multumiti de serviciile lor. Eu personal nici macar nu stiu unde este in Catamarasti.

Creizilup
08.04.2010, 10:03:06
As vrea sa stiu si eu unde anume este depozitul, pentru ca sunt acasa si as vrea sa trag o fuga pana la ei sa vad cum arata aranjamentele lor. Multumesc >:D<

A_M_C
08.04.2010, 13:57:27
As vrea sa stiu si eu unde anume este depozitul, pentru ca sunt acasa si as vrea sa trag o fuga pana la ei sa vad cum arata aranjamentele lor. Multumesc >:D<

Imi pare rau, dar nici eu nu stiu unde e...Noua ne-au dat ideea cei de la restaurant, inca nu am fost la depozit, dar daca vrei, iti pot trmite un pm cu numarul de telefon...>:D<

anuska_dea
08.04.2010, 16:40:19
Nu stiu nici eu unde e depozitul...

carmen_daniela
08.04.2010, 18:00:29

Depozitul e cum intri in Catamarasti din Bt pe o straduta la dreapta de la drumul principal. Vazusem odata un indicator, dar in ultimul timp n-am mai fost atenta sa vad daca mai e.
N-am fost nici eu sa vad ce au doar am vazut zona in care e.

Creizilup
08.04.2010, 22:37:04
Depozitul e cum intri in Catamarasti din Bt pe o straduta la dreapta de la drumul principal. Vazusem odata un indicator, dar in ultimul timp n-am mai fost atenta sa vad daca mai e.
N-am fost nici eu sa vad ce au doar am vazut zona in care e.
Multumesc! O sa ajungem si noi zilele astea sper... >:D<

anamaria2486
09.04.2010, 15:18:43
Salutare miresici pentru 2010,

Ce firma ati ales pentru aranjamente si decorat sala, despre IZA ce parere aveti?
Astept sfaturi si pareri despre acest capitol al nuntii.

Creizilup
09.04.2010, 15:31:43

Ce firma ati ales pentru aranjamente si decorat sala, despre IZA ce parere aveti?
Decoratiunile de la Iza sunt foarte frumoase, insa si pretul e pe masura...La ce criza e, noi vom fi atenti cati bani vom investi in acest aspect al nuntii...Bafta in alegerea firmei potrivite :)>-

anuska_dea
09.04.2010, 16:04:13

Mie mi-au placut foarte mult fetele de la IOLIna (am scis asa sa nu se creada ca fac reclama) si aranjamentele lor. Poti incerca si acolo, nu pierzi nimic. Bafta la pregatiri!

aquarelle
09.04.2010, 21:33:44
arunca o privire si in posturile anterioare, s-au mai scris diverse!

Creizilup
24.04.2010, 19:59:49
Exista printre noi vreo miresica de anul asta care sa se fi hotarat sa-si faca singura aranjamentele florale? ;;)

oana_mihaela_86
26.04.2010, 18:12:43
Citat:
Postat de anamaria2486 http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=3178360#post3178360)

Eu am incheiat deja contractul. Nasa mea a colaborat pentru nunta cu ei si a fost foarte multumita...din cate am inteles, nici nu le-a dat foarte multe detalii dar aranjamentele au iesit mult mai frumoase decat se astepta :D. Ce mi-a placut foarte mult este ca patroana (caci cu ea am vorbit direct) a fost draguta si nu a "incercat sa-si vanda marfa"...ce e foarte important e ca pune suflet in ceea ce face.
Ma ajuns 4000RON pentru: covor rosu(biserica si restaurant), arcada (cu 2 aranjamente), 2 stalpi cu flori (destul de inalti; biserica si restaurant), masa primire, masa miri, 2inimi de flori in spatele mesei mirilor, huse pentru 170 pers, aranjamente pentru meseni (aproximativ 15), aranjament bar(nunta e la europa), artificii (4buc vals + tort), aranjatul celor 2 masini (miri si nasi), cocarde...sper sa nu fi uitat nimic;))
avansul e de 30% din valoarea estimata. Sincera sa fiu nu stiu daca vi se pare mult sau putin...eu am tinut neaparat sa colaborez cu aceasta firma pentru ca stiu ca fac treaba buna si florile rezista. Dupa nunta va spun daca si-au meritat banii sau nu:))

aquarelle
26.04.2010, 19:45:35
ideea e frumoasa dar oare se merita acest stres in plus? mai ales ca sunt lucruri care trebuie facute atunci inainte si necesita destul de mult timp! eu am facut cu manuta mea doar place-cardurile si sincer acum dupa zic ca mai bine lasam pe mana altcuiva!

Exista printre noi vreo miresica de anul asta care sa se fi hotarat sa-si faca singura aranjamentele florale? ;;)

Creizilup
26.04.2010, 19:51:50
ideea e frumoasa dar oare se merita acest stres in plus? mai ales ca sunt lucruri care trebuie facute atunci inainte si necesita destul de mult timp! eu am facut cu manuta mea doar place-cardurile si sincer acum dupa zic ca mai bine lasam pe mana altcuiva!

Sper ca nu v-ati gandit ca m-ar bate vreun gand ;)) :"> Sunt de aceeasi parere cu tine, dar intrebarea mea venea tot citind in celelalte sectiuni ale forumului mesaje ale unor miresici foarte pricepute :)

miki_cochi
26.04.2010, 20:09:41
Sper ca nu v-ati gandit ca m-ar bate vreun gand ;)) :"> Sunt de aceeasi parere cu tine, dar intrebarea mea venea tot citind in celelalte sectiuni ale forumului mesaje ale unor miresici foarte pricepute :)
Cred ca noi o sa le facem,nasica mea e forte priceputa la asa ceva ,dar inca ne mai gandim:*,oricum am decis ca anumite lucruri sa le facem noi<:-P

Creizilup
26.04.2010, 20:13:54
Cred ca noi o sa le facem,nasica mea e forte priceputa la asa ceva ,dar inca ne mai gandim:*,oricum am decis ca anumite lucruri sa le facem noi<:-P

Bravo, bravo,:A daca aveti timp si va pricepeti...Eu sunt anti-talent si sunt si destul de comoda :D :">

miki_cochi
26.04.2010, 20:25:25
Bravo, bravo,:A daca aveti timp si va pricepeti...Eu sunt anti-talent si sunt si destul de comoda :D :">
Nasica are mult talent;;),inca nu santem hotarite ,mai discutam:*

Creizilup
26.04.2010, 20:30:23
Nasica are mult talent;;),inca nu santem hotarite ,mai discutam:*

Nasa noastra are simt artistic, insa cred ca ar fi un stres in plus si pentru ea si daca nu ii iese ceva ne ia la fugarit pe toti :))

ramy84
27.04.2010, 23:08:14

Buna Ana!! Si eu tot la IZA mi-am incheiat contractul...o buna prietena de a mea a colaborat cu ea anul trecut si a avut o nunta de vis cu ajutorul doamnei..are multa imaginatie si bun gust (rafinament).Din pacate pe 25 septembrie nu mai are loc...eu tot atunci voi avea nunta si stiu de la dumneaei ca deja are 2....dar poti incerca....Sa ai o nunta de vis!!pupici

Creizilup
28.04.2010, 22:13:44
Buna Ana!! Si eu tot la IZA mi-am incheiat contractul...o buna prietena de a mea a colaborat cu ea anul trecut si a avut o nunta de vis cu ajutorul doamnei..are multa imaginatie si bun gust (rafinament).Din pacate pe 25 septembrie nu mai are loc...eu tot atunci voi avea nunta si stiu de la dumneaei ca deja are 2....dar poti incerca....Sa ai o nunta de vis!!pupici

;)) Ce aglomerata e si luna septembrie...
Si mie imi plac decoratiunile celor de la Iza :)>-

anamaria2486
09.05.2010, 19:06:44

Am reusit si am incheiat contract cu doamna de la Iza, mi-am mai luat o piatra de pe inima, chiar imi doream sa colaborez cu ei pentru ca va fi sala mare si trebuie imaginatie si multa rabdare pentru ca sa iasa toul bine, incet incet se rezolva toate, bafta fetelor

Creizilup
09.05.2010, 19:36:46
Am reusit si am incheiat contract cu doamna de la Iza, mi-am mai luat o piatra de pe inima, chiar imi doream sa colaborez cu ei pentru ca va fi sala mare si trebuie imaginatie si multa rabdare pentru ca sa iasa toul bine, incet incet se rezolva toate, bafta fetelor

Ati stabilit toate detaliile acum?

anuska_dea
09.05.2010, 20:37:26

ti-a zis si un pret cu aproximatie?

Creizilup
11.05.2010, 07:30:26
Fetelor a vazut vreuna dintre voi buchet de mireasa din azalee? O sa ma uit si la postarile generale, dar ma gandeam sa intreb si aici >:D<

A_M_C
11.05.2010, 19:47:14
Fetelor a vazut vreuna dintre voi buchet de mireasa din azalee? O sa ma uit si la postarile generale, dar ma gandeam sa intreb si aici >:D<

Dar sunt rezistente?

anamaria2486
13.05.2010, 08:18:02
Ati stabilit toate detaliile acum?
Cateva, mai multe atunci cu doua sapt inainte, dar oricum cele mai importante s-au stabilit, pe voi cam cat v-a ajuns daca nu sunt indiscreta?

anamaria2486
13.05.2010, 08:20:10
ti-a zis si un pret cu aproximatie?
Da, in jur de 30 mil, dar sa nu ma mai stresez in ziua nuntii cu unele detalii pe care le vor face ei si chiar am incredere,

bytzza
13.05.2010, 08:51:33
buna fetelor....am stat aseara si am citit in mare parte cam toate parerile...si eu sunt una din miresicile stresate care nu se poate hotara la ce florarie sa mearga:((.....m-am interesat la floraria de langa cooperatie(am vazut ca nu pot da nume pt ca e primul mesaj)....acolo mi am facut si buchetelul la starea civila...si abia acum mi am dat seama ca mi-a luat cam mult....dar era cumparat doar buchetul nu am bagat de seama dar acum pt nunta mi-a facut un pret de era sa lesin:).....e adevarat calitatea e calitate....dar totusi e vorba de multi bani....acum dupa ce am citit toate sfaturile azi din nou la drum...va pup

Creizilup
13.05.2010, 09:00:43
buna fetelor....am stat aseara si am citit in mare parte cam toate parerile...si eu sunt una din miresicile stresate care nu se poate hotara la ce florarie sa mearga:((.....m-am interesat la floraria de langa cooperatie(am vazut ca nu pot da nume pt ca e primul mesaj)....acolo mi am facut si buchetelul la starea civila...si abia acum mi am dat seama ca mi-a luat cam mult....dar era cumparat doar buchetul nu am bagat de seama dar acum pt nunta mi-a facut un pret de era sa lesin:).....e adevarat calitatea e calitate....dar totusi e vorba de multi bani....acum dupa ce am citit toate sfaturile azi din nou la drum...va pup

Bine ai venit printre noi! Nunta ta e foarte aproape, deci e cumva normal sa fii stresata. Poate daca intri si vorbesti cu noi, ai descarci putin din emotii si ne mai consultam, mai primesti pareri, idei ;-)>:D<

Creizilup
13.05.2010, 09:05:39
Cateva, mai multe atunci cu doua sapt inainte, dar oricum cele mai importante s-au stabilit, pe voi cam cat v-a ajuns daca nu sunt indiscreta?

Noi inca nu stim pana nu stabilim toate detaliile. N-o sa ajungem chiar la suma de 3000 de ron pentru ca nu ne permitem sa cheltuim atat pe decoratiuni :D :"> Ne gandim la maxim 2000...

Creizilup
13.05.2010, 09:07:48
Dar sunt rezistente?

Habar n-am cum ar rezista intr-un buchet...Sunt frumoase insa...cred ca renunt la idee pentru ca trebuiesc tratate din cate am inteles si...nu vreau sa ma complic :D ;;)

bytzza
13.05.2010, 14:59:25
sa stii ca e foarte aproape nunta.....si noi nu prea am pus la punct mai nimic...si zilele trecute am avut cateva discutii contradictorii cu tata si sotul pentru ca ei nu mi dau dreptate cand le spun ca timpul e scurt(vb barbatilor:,,las' ca este timp''....:)....multumesc de primire....
P.S sambata merg dupa rochita.....mai rezolv o treaba:)....

crina2010
13.05.2010, 18:28:08
buna fetelor.sunt si eu in cautare de florarie cu care pot colabora pt a decora sala .dupa cate am citit in aceasta sectiune, iza ar fi cea mai buna dar au si preturi pe masura.va multumesc mult.asi avea o intrebare pt machiaj si coafura pe cine imi puteti recomanda??pt ca ma vad in ziua nunti plangand ca nu imi place coafura si va intreb pe voi cele care sunteti din botosani ,care sunt cei mai buni.va multumesc mult si sper sa imi dati un sfat.

anuska_dea
13.05.2010, 20:34:57

Eu pot sa-ti spun preturi ce le-am aflat de la mirese din anul acesta: 2500, 2800, 2300 lei.

anuska_dea
13.05.2010, 20:36:54

Daca e vorba de aceeasi florarie pe care a ales-o Anamaria si mie mi-au luat cam mult pe lumanare la un botez.

anuska_dea
13.05.2010, 20:38:40
sa stii ca e foarte aproape nunta.....si noi nu prea am pus la punct mai nimic...si zilele trecute am avut cateva discutii contradictorii cu tata si sotul pentru ca ei nu mi dau dreptate cand le spun ca timpul e scurt(vb barbatilor:,,las' ca este timp''....:)....multumesc de primire....
P.S sambata merg dupa rochita.....mai rezolv o treaba:)....

Ma gandesc ca totusi ai sala, muzica, foto+video....

aryanna
13.05.2010, 20:39:28
''buna fetelor.sunt si eu in cautare de florarie cu care pot colabora pt a decora sala .dupa cate am citit in aceasta sectiune, iza ar fi cea mai buna dar au si preturi pe masura.va multumesc mult.asi avea o intrebare pt machiaj si coafura pe cine imi puteti recomanda??pt ca ma vad in ziua nunti plangand ca nu imi place coafura si va intreb pe voi cele care sunteti din botosani ,care sunt cei mai buni.va multumesc mult si sper sa imi dati un sfat.''

eu zic numai unde am fost eu nu zic sa te si duci decat daca-ti place (propun sa faci o proba mai ales daca ai vreun eveniment inainte asa macar nu dai banii degeaba)

la machiaj mi s-a parut foarte buna gabi de la coquette, undeva putin in vale de lic. eminescu.
la par m-am facut la coaforul ala de langa miss julia, pe armoniei (asa cred ca se numeste strada)
tot timpul uit numele cand am nevoie

eu am pus poze pe aici cu coafura si machiajul meu, daca nu le gasesti le pun iarasi
asadar nu zic ca ele sunt cele mai bune ca depinde de ce vrea omul si cum i se pare lui ca a fost tratat... insa ti-am dat variante

aryanna
13.05.2010, 20:42:25
Eu pot sa-ti spun preturi ce le-am aflat de la mirese din anul acesta: 2500, 2800, 2300 lei.

pai astea nu par chiar imens de mari, eu am auzit de 40 mil anul trecut la iza

anuska_dea
13.05.2010, 20:42:26
buna fetelor.sunt si eu in cautare de florarie cu care pot colabora pt a decora sala .dupa cate am citit in aceasta sectiune, iza ar fi cea mai buna dar au si preturi pe masura.va multumesc mult.asi avea o intrebare pt machiaj si coafura pe cine imi puteti recomanda??pt ca ma vad in ziua nunti plangand ca nu imi place coafura si va intreb pe voi cele care sunteti din botosani ,care sunt cei mai buni.va multumesc mult si sper sa imi dati un sfat.

Depinde si unde ai nunta si cat este de decorat, cate mese ai,... Pentru machiaj si coafura intra pe subiectu respectiv, poate ajungi la o concluzie... (eu una nu am ajuns)

miki_cochi
13.05.2010, 20:50:42
Ce scor frumos#-o

miki_cochi
13.05.2010, 20:53:08
''buna fetelor.sunt si eu in cautare de florarie cu care pot colabora pt a decora sala .dupa cate am citit in aceasta sectiune, iza ar fi cea mai buna dar au si preturi pe masura.va multumesc mult.asi avea o intrebare pt machiaj si coafura pe cine imi puteti recomanda??pt ca ma vad in ziua nunti plangand ca nu imi place coafura si va intreb pe voi cele care sunteti din botosani ,care sunt cei mai buni.va multumesc mult si sper sa imi dati un sfat.''

eu zic numai unde am fost eu nu zic sa te si duci decat daca-ti place (propun sa faci o proba mai ales daca ai vreun eveniment inainte asa macar nu dai banii degeaba)

la machiaj mi s-a parut foarte buna gabi de la coquette, undeva putin in vale de lic. eminescu.
la par m-am facut la coaforul ala de langa miss julia, pe armoniei (asa cred ca se numeste strada)
tot timpul uit numele cand am nevoie

eu am pus poze pe aici cu coafura si machiajul meu, daca nu le gasesti le pun iarasi
asadar nu zic ca ele sunt cele mai bune ca depinde de ce vrea omul si cum i se pare lui ca a fost tratat... insa ti-am dat variante
La coguette sa coafat cumnata mea anul trecut dar mie sincer nu mi-a placut ,si a si platit destul de piperat

bytzza
13.05.2010, 20:54:48
da am sala muzica si video luate de anul trecut....astea care se fac acu mai aproape de nunta trebuie sa le termin gen tort rochie prajituri ornatul salii....etc....dar azi m-am mai linistit ca am fost la o alta florarie si chiar au aranjamente frumoase si stiu ca sunt si florile in stare buna pentru ca am mai facut aranjamente la ei si nu erau ofilite cum am mai citit ca au patit alte miresici sau prietene ale lor...

bytzza
13.05.2010, 20:57:32
La coguette sa coafat cumnata mea anul trecut dar mie sincer nu mi-a placut ,si a si platit destul de piperat

eu la starea civila m-am machiat acolo langa miss giulia la salonul ala si mi-a placut foarte mult si acum la nunta tot acolo merg si la par si la machiaj

anuska_dea
13.05.2010, 20:59:14

Depinde de ce flori se pun si cate...