PDA

Versiunea completa : Stie cineva de unde pot inchiria

kitty_ke24
06.09.2008, 22:56:49
stie cineva de unde as putea inchiria in sibiu o rochie de nasa? sau stiti pe cineva care vine o rochie frumoasa mar 38? =((

karisia
14.09.2008, 10:55:04
stie cineva de unde as putea inchiria in sibiu o rochie de nasa? sau stiti pe cineva care vine o rochie frumoasa mar 38? =((
buna..eu mi-am inchiriat de pe bucegi de la doamna care are acolo un salon de inchiriat rochitze..sunt frumoase si ai de unde alege,,acum depinde de gusturi ..si msi poti inchiria de la anca zotta..ea face rochitze si le inchiriaza

diasb
18.09.2008, 00:30:48
salut! eu azi m-am inregistrat pe acest site & am nevoie de niste recomandari, vreau sa gasesc o croitoreasa buna din sibiu. eu sunt mai pretentioasa, vreau o nunta gotica & rochie de mireasa personalizata ...si vreau sa merg la cineva k lumea care se pricepe... pls help! :) mersi!

ps: ma gandesc la rochie ceva in stilul asta :
http://www.bridesofbath.co.uk/UserFiles/Dress/Images/24_102.JPG - vreau o rochie tip sirena
dar cu aplicatii in genul:
http://www.elizabethsmithbridal.com/images14/ver05_1lge.jpg
http://i289.photobucket.com/albums/ll203/DreamGirl2103/B112.jpg - la asta nu-mi place modelul doar aplicatiile acelea cu negru

in caz ca stie cineva pe cineva care se pricepe sa faca rochii de mireasa in genul asta, va rog mult sa ma ajutati cu nite date de contact/nr de tel, ok?

mersi mult de tot!

Superbe rochiile! Cat le-ai cautat!?? S-a deschis un nou magazin pe Constitutiei, vis a vis de Clubul elevilor. Acolo inchiriaza rochii de mireasa... tipa e in curs sa-si completeze colectia. mai lasa-i timp si mergi si tu pe acolo peste o luna!

Monica_V
01.10.2008, 09:58:34
Superbe rochiile! Cat le-ai cautat!?? S-a deschis un nou magazin pe Constitutiei, vis a vis de Clubul elevilor. Acolo inchiriaza rochii de mireasa... tipa e in curs sa-si completeze colectia. mai lasa-i timp si mergi si tu pe acolo peste o luna!
Buna.
Ma intereseaza si pe mine inchirierea rochiei. Stii cumva ceva detalii legate de tarife, conditii?
De cat timp s-a deschis magazinul?
Merci
:*

AnamariaAlexandra
01.10.2008, 10:05:24
Buna.
Ma intereseaza si pe mine inchirierea rochiei. Stii cumva ceva detalii legate de tarife, conditii?
De cat timp s-a deschis magazinul?
Merci
:*

Centre de inchirieri sunt multe, pe Neculce, pe Rahovei, totul este sa ai multa rabdare la tine cand te duci sa probezi si bineinteles daca ai putea sa ai si pantofiorii tai de miresica ar fi super, zic eu, si tarifele sunt intre 400 si 800 de lei, daca ai o inaltime pana in 1.70 m, gasesti la rochite de numa numa. Daca ai ghinionul sa ai peste, gasesti f greu, si poate nu ceva f frumos.:((

Am mai vazut ca s-a deschis pe malului, parca, un magazin ,care are si rochite de inchiriat.:)

Puup si spor la pregatiri

lylutza
12.11.2008, 12:45:33
Depinde f mult ce buget ai, pentru ca o rochita la comanda, am citit si eu la fete ca poate ajunge pana la 2500 de lei. :)
Cred ca la fiecare atelier, sunt alte criterii de stabilire a preturilor, de asta este bine sa te duci sa intrebi. Eu am intrebat la Gama, de niste preturi, si nu a vrut Dna, sa mi le spuna la tel, dar ce mi-a zis ca desi ma voi duce cu ce tip de model de rochita vreau, stilistul lor isi va pune amprenta asupra rochitei, pe care eu o voi plati, ceea ce nu mi-a placut.:>
Daca esti hotarata si stii ce vrei, poate merita sa incerci o rochita la comanda!
Puup mult :*:*:*
Anamaria, am citit pe undeva pe aici ca ti-ai inchiriat deja rochia de miresa.Esti draguta sa imi spui de unde.Inca nu m-am hotarat daca sa o cumpar sau sa o inchiriez dar as vra sa vad si ce modele sunt de inchiriat
pupici si spor la pregatiri

AnamariaAlexandra
12.11.2008, 14:44:50
Anamaria, am citit pe undeva pe aici ca ti-ai inchiriat deja rochia de miresa.Esti draguta sa imi spui de unde.Inca nu m-am hotarat daca sa o cumpar sau sa o inchiriez dar as vra sa vad si ce modele sunt de inchiriat
pupici si spor la pregatiri

eu mi-am inchiriat rochita de mireasa de la o firma, de unde am "luat" si serviciul foto/video. firma se numeste Baila Fest, adresa exact nu o stiu, eu m-am dus cu o prietena, dar daca vrei mai multe detalii eu aflu.
Am auzit ca rochite frumoase de inchiriat sunt pe Ion Neculce, am avut 2 prietene care si-au inchiriat de acolo, si mai este un centru de inchirieri pe o straduta paralele cu strada cu Karat, dar acum imi scapa numele. Ma mai pot interesa, si iti trimit mesaj cu adresele centrelor daca vrei.
Puup mult.:*

iubiana
13.11.2008, 08:33:09
Depinde f mult ce buget ai, pentru ca o rochita la comanda, am citit si eu la fete ca poate ajunge pana la 2500 de lei. :)
Cred ca la fiecare atelier, sunt alte criterii de stabilire a preturilor, de asta este bine sa te duci sa intrebi. Eu am intrebat la Gama, de niste preturi, si nu a vrut Dna, sa mi le spuna la tel, dar ce mi-a zis ca desi ma voi duce cu ce tip de model de rochita vreau, stilistul lor isi va pune amprenta asupra rochitei, pe care eu o voi plati, ceea ce nu mi-a placut.:>
Daca esti hotarata si stii ce vrei, poate merita sa incerci o rochita la comanda!
Puup mult :*:*:*

Eu inca nu stiu ce vreau:-< am zis sa ma interesez cum e mai bine pentru mine.
Model in minte asi avea unul dar depinde si cum imi vine la proba dar costa prea mult.
Am inteles ca se gasesc de cumparat si nu foarte scumpe dar inca nu am inceput cautarile cred ca este prea devreme.
Cu inchiriatul am o retinere nu stiu de ce :"> .

Asa ca o sa mai caut la targurile care vor veni si la magazine.

AnamariaAlexandra
13.11.2008, 13:59:10
Eu inca nu stiu ce vreau:-< am zis sa ma interesez cum e mai bine pentru mine.
Model in minte asi avea unul dar depinde si cum imi vine la proba dar costa prea mult.
Am inteles ca se gasesc de cumparat si nu foarte scumpe dar inca nu am inceput cautarile cred ca este prea devreme.
Cu inchiriatul am o retinere nu stiu de ce :"> .

Asa ca o sa mai caut la targurile care vor veni si la magazine.

Sa stii ca nici eu nu am fost adepta inchiriatului, dar ma gandesc si ca nu am ce face cu rochita, dupa nunta, iar eu am fost f incantata cand am vazut rochita pe care am si inchiriat-o. Eu sunt destul de inalta si ma gandeam ca poate nu o sa imi fie bune rochitele pe lungime, dar asta este chiar ok, mai ales ca am probat-o cu pantofii pe care ii voi avea si la nunta.
Fiecare viitoare mireasa isi doreste altceva in privinta rochiei, si se poate sa ramai dezamagita, dupa ce vizitezi un centru de inchiriat. Dar eu sunt chiar fara probleme, cu asta.

Puup mult si stai linistita, ca mireasa tot frumoasa vei fi, ori cu rochita inchiriata ori cu modelul pe care il visezi tu.>:D<>:D<>:D<

iubiana
13.11.2008, 15:22:34
Sa stii ca nici eu nu am fost adepta inchiriatului, dar ma gandesc si ca nu am ce face cu rochita, dupa nunta, iar eu am fost f incantata cand am vazut rochita pe care am si inchiriat-o. Eu sunt destul de inalta si ma gandeam ca poate nu o sa imi fie bune rochitele pe lungime, dar asta este chiar ok, mai ales ca am probat-o cu pantofii pe care ii voi avea si la nunta.
Fiecare viitoare mireasa isi doreste altceva in privinta rochiei, si se poate sa ramai dezamagita, dupa ce vizitezi un centru de inchiriat. Dar eu sunt chiar fara probleme, cu asta.

Puup mult si stai linistita, ca mireasa tot frumoasa vei fi, ori cu rochita inchiriata ori cu modelul pe care il visezi tu.>:D<>:D<>:D<

Asa e o sa vad cand incep.
Daca o cumpar ce fac dupa aceea cu ea ?da si la asta ma gandesc :-\

pupici:* :*

shu
08.10.2010, 15:06:58
Buna,

Eu as vrea sa imi vand rochita de mireasa la un centru de inchirieri si cum in orasul meu nu prea gasesc asa ceva, Sibiul ar fi relativ aproape. As vrea sa ma interesez intai daca centrele respective cumpara rochii de la fostele mirese, sa nu merg pana acolo degeaba.
Rugamintea mea este: imi puteti da niste nr de telefon sau adrese web/de mail ale acestor centre, sa ma pot interesa daca mi-ar primi rochita? Sa trimiteti va rog mesaj privat daca stiti ceva, ca nu e permis sa scriem date de contact pe forum.
Multumesc.

mona_fenics
18.10.2010, 17:52:56
Stiti cumva daca mai sunt in oras firme de rochii de mireasa care isi reinnoiesc colectia?
Vreau sa-mi vand rochita de mireasa, este tip sirena, vad ca tot mai mult se cauta.
Aveti vreo informatie care ma poate ajuta?
Multumesc anticipat!!!