PDA

Versiunea completa : Machiajul si coafura in Urziceni

georgiana_urziceni
08.09.2008, 15:29:06
as vrea sa discutam , noi cele din urziceni ...unde ne machiem ? aveti vreo experienta la vreun coafor anume, stiti sau recomandati pe cineva ...in special machiajul ...ce ziceti ?[-o<

just_alinutzaa
08.09.2008, 15:48:22
buna,cf?nu stiu unde ai putea sa te machiezi..ai incercat la diana d la "jade"???mergi la o proba si vezi cum este:D

georgiana_urziceni
09.09.2008, 09:52:55
am facut programare la irina , la president, si vroiam sa stiu cum , in ce fel, cu ce lucreaza. am vazut pe cineva o data si chiar mi-a placut rezultatul...acum...o sa vad la proba inainte

adriana_ticu
09.09.2008, 10:53:29
Buna,...eu m-am machiat la President si am fost extrem de multumita.

Cam asta e rezultatul....mie una mi-a placut f mult

georgiana_urziceni
09.09.2008, 13:51:44
da! intradevar ft frumos, m-am mai linistit ! cu ce produse lucreaza ? si cine anume te-am machiat ?daca poti sa imi lasi un mesaj privat cu id-ul de mess , poate mai schimbam pareri daca nu te deranjeaza! multumesc frumos pentru poze si lamuriri !

georgiana_urziceni
09.09.2008, 14:29:00
mai asteptam pareri ....si nu numai despre machiaj, in general experiente...coafor, biserica, restaurant ,after...toate din urziceni , bineinteles , chiar daca e un oras mic, doar se stie ca esentele tari se tin in sticlute mici,,,cred ca pt orasul nostru este valabil , nu?

just_alinutzaa
09.09.2008, 15:09:00
intr-adevar te-a machiat frumos...imi place!!!
cat despre coafat..am observat k toata lumea se inghesuie la president..

gabitza_sta
09.09.2008, 15:32:41
Cam asta e rezultatul....mie una mi-a placut f mult

Ce frumoasa ai fost. :) Sa ne traiesti, casa de piatra. zi-mi te rog, cum ti-a rezistat floarea in par? Asa as vrea sa ma fac si eu la civila.... G.

adriana_ticu
09.09.2008, 15:40:52
Buna,
Pai floarea in par a rezistat pur si simplu..nu am avut probleme cu ea....la sase dimineata era fresh....e drept am dat-o cu fixativ.

adriana_ticu
09.09.2008, 15:42:56
mai asteptam pareri ....si nu numai despre machiaj, in general experiente...coafor, biserica, restaurant ,after...toate din urziceni , bineinteles , chiar daca e un oras mic, doar se stie ca esentele tari se tin in sticlute mici,,,cred ca pt orasul nostru este valabil , nu?

Pe mine m-a machiat Alina...pentru ca nu era Irina in sambata respectiva....programarea mi-am facut-o cam cu o luna inainte (atat la coafor cat si la machiaj)...deci ar trebui sa dai fuga

catalina13
12.02.2009, 20:11:18
Mersic....abia astept sa vad poze de la nunta voastra
fetelor salut,am si eu nunta anu asta chiar sunt bune fetele de la prezident ?ajutatima

just_alinutzaa
13.02.2009, 11:12:25
parerile sunt impartite...dar majoritatea fetelor am vazut ca se programeaza la Preesident...

ps: tu faci nunta la Targoviste si vrei sa te machiezi la Urziceni?

catalina13
13.02.2009, 20:56:33
eu stiu ca fetele de la prezident coafeaza f bine,dar nu stiam de machiaj si sunt cam speriata pt ca nu sunt nici acasa acum si o sa ajung la inceputul lui mai.stiti cumva cam ce traditii sunt cand pleaca mireasa de acasa?

dyana83
12.03.2009, 20:23:56
Aaa, si inca ceva: Voi unde va coafati, machiati,....unghii taote cele? In Slobozia?La cine?

dyana83
13.03.2009, 16:42:27
Nu stie nimeni pe cineva care coafeaza frumos?

miresicuta
30.03.2009, 22:07:03
Buna fetelor,

eu sunt o mireasa de pitesti insa nasa mea are nunta in Slobozia si habar nu are unde sa se machieze si sa se coafeze....frumos:)
ma puteti ajuta cu recomandari?
raman datoare ... mai ales ca o sa ma folosesc si eu de ele:*

aniela_m
31.03.2009, 22:21:23
Eu o sa ma coafez si machiez la Slobozia ptr ca alta varianta nu prea exista...
Mi-ar fi placut la Bucuresti, dar este prea departe si intr-o zi calduroasa de vara s-ar putea sa fie destul de greu, avand in vedere si traficul spre mare.
Ii poti spune nasei tale sa intrebe despre coaforul din centrul orasului...
Eu m-am coafat acolo la diferite ev. si am fost multumita. Mai greu este cu machiajul...nu vreau sa fie prea incarcat si fetele de acolo din cate am inteles au obiceiul de a incarca.
Spor la pregatiri miresici de Slobozia.

zizilll
03.04.2009, 13:28:08
Si eu tot in Slobozia fac nunta...la Zahana. E cineva care a mai avut nunta acolo de curand?

In privinta machiajului v-o recomand calduros pe Luiza Stere, are un salon de cosmetica si intretinere in blocul K1, cel de langa actuala Piata mica. Ma rog, se pricepe extraordinar de bine, a facut si o gramada de cursuri.
In ceea ce priveste coafura, sunt tare dezamagita...nu am fost niciodata multumita de ceea ce am obtinut de la vreuna din coafezele din Slobozia. Nu pretind ca le-am testat pe toate, dar ce am incercat a fost un mare esec. Drept urmare, am vorbit cu un tip..."hairstylist" ;)) din Bucuresti si va veni sa ma coafeze la Slobozia in ziua nuntii.

dana_gremlin
06.04.2009, 20:45:05
Buna fetelor. Noi o sa avem nunta in septembrie in slobozia. Norocul nostru este ca amandoi suntem din slobozia (de fapt noi acum locuim in bucuresti).

In privinta coaforului eu am fost anul trecut la doua nunti in slobozia si am fost la coafor (tot acolo merg si la nunta) undeva pe langa tribunal (pe la sanepid - in spatele magazinului avicola).

P.S. Masina din poza trei din pacate nu e a mea :D

fragolita
10.04.2009, 14:59:59
Buna miresici din Slobozia!
Tot acolo imi voi aranja si eu parul pentru nunta!
Am facut deja rezervarea!
Mai e putin timp pana la nunta, dar mai am foarte multe lucruri de pus la punct!!

nicora
11.04.2009, 10:12:33
Buna miresici din Slobozia!
Tot acolo imi voi aranja si eu parul pentru nunta!
Am facut deja rezervarea!
Mai e putin timp pana la nunta, dar mai am foarte multe lucruri de pus la punct!!

Unde, la coaforul de langa tribunal? si machiajul? Mergi si la proba inainte? Astept pozici cu coafura. Eu am nunta la 2 sapt dupa tine (si vad ca si la aceeasi biserica) si inca nu stiu unde sa ma coafez :-s

fragolita
11.04.2009, 20:32:41
Unde, la coaforul de langa tribunal? si machiajul? Mergi si la proba inainte? Astept pozici cu coafura. Eu am nunta la 2 sapt dupa tine (si vad ca si la aceeasi biserica) si inca nu stiu unde sa ma coafez :-s

Da, eu merg la coaforul de langa tribunal (de fapt, in spate la avicola - vizavii de sanepid).... De machiat nu stiu exact daca ma voi machia tot acolo ptr ca nu suport sa ma machieze cineva.... dar o sa vad cand merg sa-mi fac coafura de proba (pe la inceputul lunii mai). Eu am mai fost acolo si am fost foarte multumita de fata care m-a coafat (mi-a recomandat-o si mie cineva anul trecut). Mai vorbim! Pa pa! Si spor la pregatiri in cazul in care te-ai apucat de ele... (cred ca da)

oanlp
11.01.2010, 20:42:58
Buna,

As vrea sa va intreb, la coaforul de langa Sanepid.. Avicola.. la cine v-ati coafat? si felicitari Danei pentru nunta frumoasa pe care a avut-o si mai ales pt bebe !! <:-P, sau la cine va duceti sa va coafati? v-a fost recomandat cineva anume?
Eu nu m-am mai coafat de f mult timp in Slobozia pentru ca prefer sa ma fac singura acasa si arata mult mai frumos si mai natural.. insa pentru nunta ma gandesc ca este mai bine sa apelez la o coafeza :D .

Eu as vrea sa am parul desprins si cat mai natural.. insa nu stiu la cine sa apelez, in afara de coaforul acesta de langa Sanepid, de Carmen de la Elisse ce parere aveti? sau de Ionela de pe Cuza Voda, Free Style parca se numeste.. ?

Mersi mult!

oanlp
11.03.2010, 13:54:35
Nu mai zice nimeni nimic despre coafezele din Slobozia? :D
Need some help.. cu pareri si opinii proaspete.
Tks!

KAMY78
18.03.2010, 15:16:57
Nu mai zice nimeni nimic despre coafezele din Slobozia? :D
Need some help.. cu pareri si opinii proaspete.
Tks!
buna. eu am fost f.multumita de Carmen de la Elisse si am inteles ca surorile care au coaforul pe cuza voda sunt la fel de bune .in vara asta am sa ma coafez si la ele nu am decat 4 nunti in vara asta asa ca pot sa ma decid cine ma coafeaza si machiaza la anul la nunta mea .

KAMY78
06.12.2010, 21:45:08
buna. eu am fost f.multumita de Carmen de la Elisse si am inteles ca surorile care au coaforul pe cuza voda sunt la fel de bune .in vara asta am sa ma coafez si la ele nu am decat 4 nunti in vara asta asa ca pot sa ma decid cine ma coafeaza si machiaza la anul la nunta mea . in legatura cu surorile care au coaforul pe str. cuza voda am fost foarte dezamagita , la fel si mama mea si sora ,a doua zi am anulat tot . am avut ghinionul de a ma coafa prima data chiar la nunta la sora mea ,cind au plecat nuntasi spre biserica m-am dus la Carmen si mi-a retusat un pic coafura spre norocul meu am ajuns si la biserica la timp . fetelor aveti mare grija .