PDA

Versiunea completa : Hotel Helin

corinezza
09.09.2008, 19:33:59
AM si eu nunta la restaurantul HELIN
si ma intereseaza daca ati fost multumite de servire,de meniu,de aranjament.

myk_D
10.09.2008, 14:24:09
sincer nu, am fost la o nunta acolo si am ramas dezamagita... am intarziat 30 de min, si nu mi-a mai fost servit aperitivul rece, sala prea mica...

dyenutza24
10.09.2008, 14:53:23
AM si eu nunta la restaurantul HELIN
si ma intereseaza daca ati fost multumite de servire,de meniu,de aranjament.

asa este ! si eu am fost dezamagita de helin.sala e micutza si daca vor sa mai si danseze...stau ca pestii.dar nu stiu cati invitati ai tu.daca e o nunta mica...e ok.in privinta servirii...mancarea nu e grozava pentru preturile pe care le au. sa fii atenta de la inceput sa sa incerci sa te impui.scuze daca te am dezamagit,dar asta a fost impresia mea despre acest restaurant.

fadia
10.09.2008, 16:59:22
Buna fetelor!Ce mai faceti?Stie cineva cam cat este un meniu la Helin?Mai multe amanunte despre restaurant.........pupici

dyenutza24
10.09.2008, 17:43:32
Buna fetelor!Ce mai faceti?Stie cineva cam cat este un meniu la Helin?Mai multe amanunte despre restaurant.........pupici

in primavara ziceau ca anul asta e undeva la 150-170.verisoara mea se va casatori anul viitor si va face petrecerea acolo.

sinsila
15.09.2008, 00:17:25
Buna,

Am fost si eu la o nunta acolo in iulie si intr-adevar sala este mica, chelnerii sunt putini asa ca noi terminam de mancat un fel de mancare in timp ce la altii abia le duceau respectivul fel, asteptam minute bune sa ne aduca cateva cuburi de gheata si alea aproape topite.
Friptura mea a fost rece, a prietenului mea in schimb era calda.
Dupa parerea mea nu se ridica la nivelul celor 4 stele pe care le afiseaza.

bafta multa!

dannas
15.09.2008, 22:38:22
buna.........fetelor eu o sa incerc sa va spun parerea mea din punctul de vedere al unui invitat...am fost la o nunta la helin, in data de 6 sept anul acesta...........si pot spune ca totul a fost superb................fiecare cu parerile lui....sala e pe 2 niveluri.................ringul de dans este foarte spatios....si nu s-a prea stat la mese la aceea nunta...pt ca majoritatea am fost tiner...au fost cam 130-140 pers.....Chelnerii au facut fata foarte amabili si saritori...imi pare rau dar la noi gheata a venit intraga si foarte multa...era un fel de cupa-vaza destul de mare si plina...mancarea delicioasa: patru feluri de mancare- aperitiv rece, aperitiv cald, o friptura rulada( ceva gen cordon bleu) foarteeeeeeee bun, friptura de porc cu cartofi la cuptor...deliciosi ( nu am reusit sa terminam portiile asa de mari au fost)....sala a fost aranjata in alb si somon.....si arata extrem de bine ( la orice va intereseaza va pun si poze daca vreti....sunt viitoare miresica si va dati seama ca am pus mana pe aparat si am zis ca pot arata altor miresici daca vor sa faca acolo.....tortul a fost foarte bun-diplomat-am inteles ca tot ei l-au facut....mancarea a fost calda si adusa la timp....am inteles ca meniul a costat 120 ron ...dar exact din sept se facuse 150 ron...ei au fost cei care au scapat de aceasta scumpire pt ca aveau contract....in pretul meniurilor intra si o camera nuptiala pt miri daca vor sa doarma acolo....eu zic ca merita banii....stiu ca a mai avut si saleuri, alune si fructe dar nu stiu daca a intrat in pretul meniurilor...
singurul lucru care mie nu mi a placut era faptul ca mesele erau dretunghiulare si cam incomoda daca erai asezat la perete...si faptul ca uneori cam abuzau de aerul conditionat ( dar pana la urma am luat noi telecomanda si totul a fost ok)

sper ca v-am fost de folos...si spor la pregatiri pt miresicile de 2009 si casa de piatra anticipat pe cele din acest an!!!!<:-P:*;;)

Lizha
24.11.2008, 23:24:28
Salutare!

Si em am rezervare tot la Helin, si, desi pe site-ul hotelului ei zic ca restaurantul are capacitatea de 230 de oameni, sunt putin contrariata. Din cate am inteles din cele scrise mai sus, se preteaza la o nunta mult mai mica decat pretind ei. Problema e ca eu as avea spre 200 de invitati, si acum sunt ingrijorata ca or sa stea inghesuiti. Ce parere aveti, cele care ati mai fost la Helin, cam cate persoane intra real (exceptand prima sala unde am inteles ca ar fi ringul de dans)?

fadia
26.11.2008, 15:25:01
Salutare!

Si em am rezervare tot la Helin, si, desi pe site-ul hotelului ei zic ca restaurantul are capacitatea de 230 de oameni, sunt putin contrariata. Din cate am inteles din cele scrise mai sus, se preteaza la o nunta mult mai mica decat pretind ei. Problema e ca eu as avea spre 200 de invitati, si acum sunt ingrijorata ca or sa stea inghesuiti. Ce parere aveti, cele care ati mai fost la Helin, cam cate persoane intra real (exceptand prima sala unde am inteles ca ar fi ringul de dans)?

O prietena a avut nunta la helin anul asta si mia zis ca ea a avut 180 de persoane si tot au stat cam inghesuiti.....cei de la restaurant zic un numar mai mare dar nu stiu de ce.pupici

Lizha
26.11.2008, 22:18:54
O prietena a avut nunta la helin anul asta si mia zis ca ea a avut 180 de persoane si tot au stat cam inghesuiti.....cei de la restaurant zic un numar mai mare dar nu stiu de ce.pupici

Mersi mult de raspuns. O sa incerc sa mai reduc din invitati :| - imi e ciuda ca nu mi-am dat seama din timp sa fi schimbat sala..

BONY
27.02.2009, 21:08:14
in primavara ziceau ca anul asta e undeva la 150-170.verisoara mea se va casatori anul viitor si va face petrecerea acolo.
nu stiu cum este acolo voiam sa facem si noi dar pt.ca avem f.multi invitati am anulat si au fost atit de neseriosi incit au gasit pe altcineva pt.ziua respectiva dar noua nu vor sa ne returneze banii pe avans asa ca mare grija cu patronii dc.au pus mina pe bani la revedere...oricum noi avem contract nu o sa ramina asa dar va spun sa stiti>:P

ancaandreea
28.02.2009, 22:24:03
nu stiu cum este acolo voiam sa facem si noi dar pt.ca avem f.multi invitati am anulat si au fost atit de neseriosi incit au gasit pe altcineva pt.ziua respectiva dar noua nu vor sa ne returneze banii pe avans asa ca mare grija cu patronii dc.au pus mina pe bani la revedere...oricum noi avem contract nu o sa ramina asa dar va spun sa stiti>:P
si eu ma gandisem sa renunt dar e nasol daca nu dau banii inapoi

Lizha
06.04.2009, 22:54:05
A auzit cineva cam la cat s-ar ridica meniul standard la Helin anul acesta?

ancaandreea
09.04.2009, 09:18:04
A auzit cineva cam la cat s-ar ridica meniul standard la Helin anul acesta?eu o sa am nunta la helin dar cand am semnat contracrtul nea spus ca un meniu pleca de la 150 ron dar doar atat .o sa mergem dupa paste sa ne facem o idee sa nu ne trezim cu cine stie c surprize prea tarziu

iasmina86
14.05.2009, 11:57:50
ai reusit sa afli pretul unui meniu la helin?si eu am nunt ala ei,dar pe 10.oct.

iasmina86
14.05.2009, 12:01:08
oricum,mie mi-a inspirat foarte multa incredere doamna dorina(cea cu care am vorbit cand am facut rezervarea) si pe parcurs am mutat nunta la noul restaurant pe care l-au construit pe langa aeroport.

ancaandreea
14.05.2009, 18:06:49
oricum,mie mi-a inspirat foarte multa incredere doamna dorina(cea cu care am vorbit cand am facut rezervarea) si pe parcurs am mutat nunta la noul restaurant pe care l-au construit pe langa aeroport.
nu inca nu am fost sa vb de meniu dar o sa merg zilele astea si te anunt

iasmina86
17.05.2009, 10:41:07
am fost aseara la o nunta la helin si a fost foarte frumos.meniul a fost 170 si a cuprin aperitiv rece,peste cu legume,sarmale cu mamaliguta,friptura de porc cu cartofi si tort.servirea a fost f.buna,dar totusi spatiul este cam mic,mai ales locul de dans.acum depinde de cati invitati vei avea.

ancaandreea
17.05.2009, 23:05:37
am fost aseara la o nunta la helin si a fost foarte frumos.meniul a fost 170 si a cuprin aperitiv rece,peste cu legume,sarmale cu mamaliguta,friptura de porc cu cartofi si tort.servirea a fost f.buna,dar totusi spatiul este cam mic,mai ales locul de dans.acum depinde de cati invitati vei avea.asa e spatiul e cam mic as vrea sa mut nunta la aeroport sa vad daca reusesc:*:*:*

Lizha
18.05.2009, 23:09:50
am fost aseara la o nunta la helin si a fost foarte frumos.meniul a fost 170 si a cuprin aperitiv rece,peste cu legume,sarmale cu mamaliguta,friptura de porc cu cartofi si tort.servirea a fost f.buna,dar totusi spatiul este cam mic,mai ales locul de dans.acum depinde de cati invitati vei avea.

Si pe noi tot aprox 170 ne costa cu aperitiv rece, sarmalute, un preparat de pui si gratar de porc cu cartofi. Tortul este de asemenea inclus in pret. As avea si o intrebare- cam cate persoane au fost de nu ati prea avut loc de dans?

corinezza
20.05.2009, 23:11:57
si eu am nunta la helin.Din fericire ne-am mutat la restaurantul cel nou de la aeroport.Am fost sapt trecuta acolo la nunta unei prietene si a fost exceptional,atat meniul cat si servirea.Am aflat si cat costa un meniu format din aperitiv rece,sarmale,preparat din pui ,porc cu cartofi,tort,o cafea-165lei

iasmina86
22.05.2009, 10:39:22
au fost cam 160 pers.la mese mai erau locuri neocupate,dar ringul de dans a fost cam mic.si mai exista si peretele ala de termopan,sau paravan,nu stiu cum sa-i zic,iar cans se trage ca sa mareasca sala,ramane jos ca o mica bordurica ,cea in care intra termopanele.si in timpul dansului trebuie sa ai grija tot timpul sa nu iti prinzi tocul sau sa nu te impiedici de ea.sper sa fi inteles despre ce anume vorbesc.asta e la helinul de pe calea buc.la cel de la aeroport,sala e mult mai mare.la nunta la care am fost eu erau cam 320 pers.sala e de 400.pretul la meniu nu mi se pare exagerat.sincera sa fiu,imi era teama ca va fi mult mai mare.iar doamna dorina e o scumpa.se ocupa personal de absolut toate detaliile.

iasmina86
22.05.2009, 10:40:26
si eu am nunta la helin.Din fericire ne-am mutat la restaurantul cel nou de la aeroport.Am fost sapt trecuta acolo la nunta unei prietene si a fost exceptional,atat meniul cat si servirea.Am aflat si cat costa un meniu format din aperitiv rece,sarmale,preparat din pui ,porc cu cartofi,tort,o cafea-165lei

tu cand ai nunta?ai fost cumva la nunta din 16 mai?

ancaandreea
22.05.2009, 19:55:55
la vali si nico? pe 16 mai?

iasmina86
23.05.2009, 00:04:36
la vali si nico? pe 16 mai?
da,eu la nunta respectiva am fost!

corinezza
23.05.2009, 18:52:34
buna!
am nunta pe 5 iulie.da,la nico am fost.

corinezza
25.05.2009, 23:21:24
[quote=corinezza;1945150]buna!
am nunta pe 5 iulie.da,la nico am fost.[/
si faci la helin aeroport,nu?!poti sa-mi zici si mie mai multe amanunte,ati stabilit meniul,ce culoaere va fi sala?!
BUNA!
DA,fac la aeroport,dar inca nu am stabilit meniul,deoarece nu sunt in CV si ajung peste 2-3 sapt,dar cred ca va fi format din aperitiv rece,sarmale,prepart din pui si friptura din porc cu cartofi.In ceea ce priveste amenajarea,am inteles ca, daca vrei, se ocupa cei de la rest, dar costa 300de euro(pretul include masa mirilor,casuta de bani si ce se afla pe mese,adica servetele,scobitori s,a),dar mai platesti si 1euro pt fiecare husa de scaun,cat si pt fetele de masa(dar astea nu stiu ce pret au).Deci ,daca ai in jur de 200de invitati,mai platesti 200 si ceva de euro.Mie mi se pare cam scump sa dau minim 500 euro pe amenajare ,tinand cont de faptul ca trebuie sa mai platesc si amenajarile florale pe care le face alta firma,deci alti bani.

iasmina86
26.05.2009, 08:24:51
mi se pare prea mult.din cate imi amintesc eu,anul trecut in februarie,cand am facut rezervarea,ziceau ca ne costa 300euro si cu huse si cu tot.dar nu stiu d c ma mir ca au scumpit preturile?!doar suntem in criza si la noi totul e posibil.la suma asta de bani mai bine iti iei o firma si scapi de toate grijile.mi-ar fac e mare placere daca am reusi sa ne intalnim intr-o zi la un suc sa vb mai multe despre subiectul asta.nici eu nu sunt din cr.sunt in tm,la fac.dar in iunie o sa fiu in cr.

corinezza
26.05.2009, 18:29:57
mi se pare prea mult.din cate imi amintesc eu,anul trecut in februarie,cand am facut rezervarea,ziceau ca ne costa 300euro si cu huse si cu tot.dar nu stiu d c ma mir ca au scumpit preturile?!doar suntem in criza si la noi totul e posibil.la suma asta de bani mai bine iti iei o firma si scapi de toate grijile.mi-ar fac e mare placere daca am reusi sa ne intalnim intr-o zi la un suc sa vb mai multe despre subiectul asta.nici eu nu sunt din cr.sunt in tm,la fac.dar in iunie o sa fiu in cr.
buna!
la fel am inteles si eu cand am facut rezervarea si de asta am fost si surprinsa cand mi-au zis.E u chiar vreau sa-mi iau alta firma sa se ocupe de toata amenajarea,dar nu stiu sigur daca sunt de acord cei de la rest.Daca vreai sa vb mai mullte da-mi un PM cu id tau sau cu nr de tel .pa.te pup

Lizha
20.06.2009, 01:41:14
Salutare!
Intr-adevar acela este pretul pt aranjarea salii la Helin, si nu accepta sa aranjeze altcineva decat ei. Oricum la tariful f piperat pe care il pretind ar fi trebuit ca totul sa fie la inaltime.. ceea ce la nunta mea nu s-a intamplat.. Am vazut cu ochii mei huse putin murdare, si nu f bine calcate.. dar in fine sa zicem ca astea sunt poate detalii.. Sunt convinsa exista putine restaurante de la care sa nu pleci dezamagit macar din cateva puncte de vedere in Craiova . De-a dreptul penibila insa mi s-a parut servirea.. asa zisii chelneri erau niste copilandrii care pareau abia iesiti de pe bancile liceului.. insuficienti ca numar si nici foarte instruiti care alergau in toate directiile si abia faceau fata.. gheata nu a fost suficienta.. cum zisese cineva la inceputul subiectului... smantana pentru sarmale pentru cine dorea nu a fost servita asa cum stabiliseram separat fiecarei persoane sau macar din boluri puse din loc in loc pe masa.. ci ca la tara.. dintr-un vas mare cu care se plimba un chelner si punea cu manuta lui cu lingura in farfuria cui dorea... La tort, pentru ca deja plecasera destul de multi si cei care ramasesera erau la dans au lasat cate o felie pe unde au vazut o geanta sau haina si unii invitati nu au mai fost serviti.. si lista micilor scapari poate continua. Nunta a iesit luata in mare ok... dar restaurantul ca raport pret+pretentii+promisiuni/ servicii mi-a lasat un gust amar si nu l-as mai recomanda nimanui.

ancaandreea
20.06.2009, 13:12:04
uitasem sa va zic ca nu cred c esti obligat sa aranjezi neaparat sala cu ei pt c la nunta d p 16 mai la nico ei si au aranjat sala...:*:*:*:*

feli_badea
29.06.2009, 20:32:15
am hotarat data nuntii ,24 iulie 2010 ,la Helinul de la aeroport,daca aveti mai multe informatii cu privire la servire,meniu,si implicit formatii va rog sa imi impartasiti din informatii,

iasmina86
29.06.2009, 23:35:27
v-a zis cam cat o sa coste un meniu?

corinezza
30.07.2009, 18:23:08
am hotarat data nuntii ,24 iulie 2010 ,la Helinul de la aeroport,daca aveti mai multe informatii cu privire la servire,meniu,si implicit formatii va rog sa imi impartasiti din informatii,
buna!Eu am avut nunta la HELIN aeroport la inceputul lui iulie si pot spune ca in mare totul a fost ok,dar amenajarea este cam scumpa(300e) si husele(alti euro) alea sunt jalnice(eu am adus altele),murdare si sifonate.In seara nuntii eu nu am fost atenta la ospatari sau la servire(eram prea ocupata sa ma simt bine si sa ma distrez) si pot spune ca mi-au facut-o(au servit smantana la sarmale doar la jumatate din invitati).Eu am observat asta pe dvd-uri si nu am putut sa ma abtin si i-am sunat si le-am zis,dar a fost prea tarziu,din pacate.

corinezza
30.07.2009, 18:36:53
Am uitat sa va spun ca la finalul nuntii trebuie sa platiti si ospatarii(la mine au fost 6 si 5 bucatari)cu cate 1mil fiecare.Sfatul meu este sa va asigurati ca-si fac treaba ,si ,daca nu,sa-i penalizati.In rest ,mancarea este ff buna(portiile poate sunt cam mici).Pe mine m-a ajuns meniul 170lei(aperitiv rece ,sarmale cu mamaliga si smantana,preparat de pui cu garnitura de orez cu legume si friptura de porc cu cartofi la cuptor,o cafea si tortul).In cazul in care se va servi o a doua cafea ,o veti plati separat(la mine s-au servit cam 75 de cafele la a doua tura) Avantajul este ca sala este cea mai frumoasa din oras,ac-ul face fata cu brio,mesele sunt rotude de 10pers(nu dreptunghiulare si de 16 ca la alte rest,ca la pomana) si ringul de dans este spatios.Daca luati masuri cu ospatarii,cu amenjarea,va asigur ca veti avea o nunta superba(ca a mea:-p).Ce modesta sunt,nu?Va pup si spor la pregatiri!>:D<

roxy24
04.08.2009, 23:22:03
Buna fetelor! ginerici nu sunt pe aici, doar miresici? sau socrici?beh!...
am fost si eu la o nunta la Helinul de la aeroport, sincer, nu am mai vazut un asa local...pacat ca am facut nunta cu 4 ani in urma, uf...si la ce local...nu vreau sa dau nume, caci eu l-am ales si nu m-a obligat nimeni, insa sper sa ma primesca la Helin pentru botez...dar nu cred ca o sa am sanse ca nu am mai mult de 60, 70 invitati. cat de repede evoluam...sa fi vazut nunta mea cu ce decor si ce huse si baloane...si dupa aia sa vorbiti. Sunteti norocoase! Face toti banii la cum am vazut ca arata sala. Si mie mi-a placut mancarea, chiar am fost impresionata si de servire si de ospatari, schimbau scrumierele enervant de des. Mult spatiu pe ring, nunta la care am fost eu avea cam 330 pers...mese rotunde si elegante, cu sfesnice pe ele...parerea mea e ca e cel mai tare din oras. Si mi-a placut ca au aici o parcare cat vezi cu ochii. Am plecat la 5 dimineta si mai ramasesera ai casei dar ne-am simtit superbine, ne-a palcut la maxim.

nicoletastan
11.08.2009, 10:07:29
am fost si eu la o nunta la helin in vara asta...ce sa zic..meniul bunicel dar nu si merita pretul destul de piperat. ideea e ca promit foarte multe si cand e sa le puna in practica...se razgandesc...si mai mult....ar fi bine sa te rogi la dumnezeu sa nu ploua in ziua nuntii tale ca risti sa te ia viitura pe sus in restaurant. la nunta prietenei mele a plouat si pana la urma au trebuit sa ne mute cu masa cu tot pentru ca ploua pe noi....nu se ridica la cele 4 stele afisate. dar daca tot ai tocmit acolo, ramai ca oricum nu ti vor da banii inapoi daca te razgandesti. casa de piatra!

andreea83andreea
28.08.2009, 23:48:36
salut toate miresicile! tocmai ce m-am intors din luna de miere,:)) am fost in Tenerife, super, super super!!!! fetelor, sa va duceti, e cel mai fascinant loc, sa faci plaja pe nisip cenusiu, sa lenevesti la piscina hotelului, seara discoteci cat cuprinde...
dar de fapt am intrat ca sa fac reclama si sa multumesc si sa spun si la alte miresici, sa faca nunta la restaurantul HELIN AEROPORT, sala mare, unde am avut eu nunta cu 2 saptamani in urma!
Fetelor, credeti-ma ca am avut cea mai tare nunta! Nu va mai luati dupa ciufute si mincinoase care cred ca nici n-au calcat pe aici si scriu numai prostii. Mai intai ca Doamna Dorina e chiar o doamna! Am avut un meniu deosebit, am fost la multe nunti inainte de a noastra si am fost atenta la detalii. Chiar ca nu se compara. Am avut un apartament VIP din partea hotelului, cu jacuzzi, cu sampanie la rece, pacat ca eram obositi, franti...asa, sa va spun, am avut fantana de ciocolata, imensa, cred ca avea 2 metri si cu tot felul de frigarui de fructe; am avut limuzina aia disperant de mare, cred ca incapeau 20 de persoane in ea, dar noi am fost de bun simt si am stat daor noi si nasii. Sala am avut-o pe nuante de crem cu lila si totul pana la ultimul detaliu, servetele, lumanarele, matasuri si drapaje tot era din nuantele astea 2. pana si tortul l-am avut cu flori lila.
ce sa mai spun, sala e superba, e mare, cred ca e cam de 400 de persoane dar se poate micsora cu niste usi culisante, noi am avut 256 de persoane, ne-au venit 3 familii peste cat am anuntat. Personalul restaurantului deosebit si in ciuda faptului ca toti sunt foarte tineri, am avut parte de o servire nemaipomenita. In rest am avut noroc de toate, de vreme, de prieteni, de plicuri =P~ de toate.
Inca nu mi-am revenit, daca aveti intrebari, va stau la dispozitie. Sincer, credeti-ma ca Helin face nunti deosebite! Va doresc casa de piatra la toate miresicile si sa aveti parte de fericire si de o nunta si luna de miere asa cum am avut-o eu!

ina_ina5
23.09.2009, 22:41:57
Buna, dragelor,

Scriu acest mesaj pentru cele care vor avea nunta la Hotel Helin, Lapus ca sa nu isi mai faca probleme. Eu am fost mireasa acolo si a fost super! Dupa ce am citit mesajele de pe acest forum, mi-am facut ceva ganduri negre insa, sincer, au fost nejustificate. Sala, aranjata, este absolut superba (nu este o sala traditionala, este mai deosebita). Intr-adevar, aveti grija la numarul de persoane: ideal ar fi un 140-150. In rest, fara griji! Mancarea a fost foarte buna si suficienta, servirea ireprosabila (cu schimbat de tacamuri la fiecare fel, lucru care se intampla la foarte putine restaurante din Craiova).

Spor la pregatiri si petrecere frumoasa!

ancaandreea
24.09.2009, 16:14:32
Duminica am avut nunta la Helin aeroport sala mica,sau salonul romanesc.Am fost ff multumita,toata lumea a spus ca a fost o nunta ff frumoasa...servirea f buna ,mancarea traditionala(aperitiv,sarmale,2 fripturi cafea si tort ff bune,mai ales sarmalele)sala f bine aranjata a costat 300 euro plus 1 euro scaun ,fara aranjamente florale...cam scumpicel dar asta e...doamna mariana care se ocupa de sala ff draguta.Am avut o nunta cum am visat si o sa recomand restaurantul la toata lumea,meniul 160 lei fara bautura ,fructe si altele...destul de rezonabil va pup

suzanatot
21.10.2009, 14:26:04
buna fetelor!eu am avut nunta la helin aeroport,sala mare si au fost 291 nvitati!!vreau sa va spun ca tot ce se scrie pe aici sunt povesti.totul tine de voi,fiecare in parte!!si de cat de bine stiti sa va faceti intelese si sa va impuneti punctul de vedere.pt a va putea satisface pretentiile,cei de la restaurant trebuie mai intai sa inteleaga perfect,tot ce vreti voi si ce asteptati de la ei.si in felul acesta,vad si ei ca au de-a face cu niste oameni hotarati ca totul sa iasa cat mai bine!si o lasa mai usor cu incercarile de a ne duce de nas.inainte de nunta si eu am citi multe despre ei si am vb si cu alte miresici care avusesera deja nunta!!astfel,a stiam deja la ce sa ma astept si cam care sunt problemele.iar cand m-am dus sa stab meniul,am inceput exact cu problemele respective si le-am zis ca eu nu vreau asa!!au fost si la noi discutii,deoarece multe nu mai erau ca atunci cand rezervasem sala si incheiasem contractul,dar nu am cedat si ne-am tot tinut de capul lor pana am ajuns la un consens.ca intotdeauna comunicarea este cheia.si dc te tii de capul lor si le dai impresia ca sunt atent supravegheati,nu are cum sa nu iasa perfect,sau aproape perfect!!o sa pun si poze,cand le voi avea!dc mai aveti intrebari,va raspund cu drag!oricum,cu doamna mariana,puteti sa vb orice si sa-i ziceti exact ce vreti.si chiar dc ea va zice,ca parerea ei este ca nu e bine asa,nu renuntati la ideea voastra pt ca la urma urmei,voi datii banu!

ancutza_p
01.09.2010, 20:52:49
buna fetelor...eu am nunta la anu in sala mica salonul romanesc...ma bucur sa aud ca a fost bine la nuntile voastre...va rog puneti niste poze cand aveti timp sa ne facem si noi niste idei cele care o sa aiba nunta acolo

mihaelaoancea
11.11.2010, 09:39:59
Buna miresici,
Eu sunt o fosta mireasa de la restaurantul helin aeroport, si vreau sa va impartasesc impresii despre nunta mea, pentru ca nu vreau sa mai pateasca cineva ceea ce am patit eu. Nunta am avut-o in salonul international, in sala cea mare. Initial cand ne-am dus sa rezervam sala , ni s-a spus ca putem sa venim cu firma, ca ne putem aduce bauturile din afara. In preajma nuntii lucrurile s-au schimbat, ne-a fost recomandata o anumita firma cu care trebuia sa lucram si anume Jeunesse, ne-am dus la firma respectiva pentru flori si alte aranjamente, avea niste preturi exorbitante la aranjamente, buchete si lumanari, asa ca am ales sa lucram cu o alta firma, care ne-a facut aranjamentele la 50 de lei cu o doamana foarte draguta care nu are firma , insa pune pasiune in ceea ce face , precizez ca am avut forte multe mese, deci erau multe aranjamente. cu cateva zile inainte de nunta ne-am dus sa facem meniul, atunci am aflat cu stupoare ca trebuie sa platim husele de scun cu 1 euro si in plus 300 de euro pentru sala, lucru care nu ni s-a spus atunci cand am inchiriat sala. A venit si ziua nuntii, exact ceea ce arata aici o miresica (poza cu meniul) , asa arata si in realitate , meniul este deplorabil, cateva felii aruncate in farfurie, foarte putin, foarte prost , foarte urat aranjat in farfurie. Am avut sarmale, foile de varza de la sarmale erau foarte tari, nu se puteau manca. Tortul l-am facut la ei, a aratat bine, insa era oribil la gust.
Asa ca miresici viitoare , aveti mare grija cu cei de la Helin, pentru ca promit multe si fac foarte putine. Au o reclama la tv ca iti dau ceva gratis - limuzina, sau fantana de ciocolata - nu exista asa ceva, totul la ei se plateste inzecit .

cosmyn
15.11.2010, 10:08:06
Buna miresici,
Eu sunt o fosta mireasa de la restaurantul helin aeroport, si vreau sa va impartasesc impresii despre nunta mea, pentru ca nu vreau sa mai pateasca cineva ceea ce am patit eu. Nunta am avut-o in salonul international, in sala cea mare. Initial cand ne-am dus sa rezervam sala , ni s-a spus ca putem sa venim cu firma, ca ne putem aduce bauturile din afara. In preajma nuntii lucrurile s-au schimbat, ne-a fost recomandata o anumita firma cu care trebuia sa lucram si anume Jeunesse, ne-am dus la firma respectiva pentru flori si alte aranjamente, avea niste preturi exorbitante la aranjamente, buchete si lumanari, asa ca am ales sa lucram cu o alta firma, care ne-a facut aranjamentele la 50 de lei cu o doamana foarte draguta care nu are firma , insa pune pasiune in ceea ce face , precizez ca am avut forte multe mese, deci erau multe aranjamente. cu cateva zile inainte de nunta ne-am dus sa facem meniul, atunci am aflat cu stupoare ca trebuie sa platim husele de scun cu 1 euro si in plus 300 de euro pentru sala, lucru care nu ni s-a spus atunci cand am inchiriat sala. A venit si ziua nuntii, exact ceea ce arata aici o miresica (poza cu meniul) , asa arata si in realitate , meniul este deplorabil, cateva felii aruncate in farfurie, foarte putin, foarte prost , foarte urat aranjat in farfurie. Am avut sarmale, foile de varza de la sarmale erau foarte tari, nu se puteau manca. Tortul l-am facut la ei, a aratat bine, insa era oribil la gust.
Asa ca miresici viitoare , aveti mare grija cu cei de la Helin, pentru ca promit multe si fac foarte putine. Au o reclama la tv ca iti dau ceva gratis - limuzina, sau fantana de ciocolata - nu exista asa ceva, totul la ei se plateste inzecit .

...mai fetitzo...nu mai fii asa de frustata...:-L

...baga-ti mintile in cap...

Deci, sa incepem, pe data de 11 septembrie 2010, dupa cum reiese din datele tale, a fost ziua nunti MELE, da la HELIN, salon INTERNATIONAL, sala mare, cum specifici tu

probabil ai avut in sala cealalta, salonul ROMANESC, sala mica.

nu vreau sa fac reclama nimanui, dar ni sa spus de huse si de pretul salii, Jeunesse este doar o recomandare, nu iti baga nimeni mana in gat sa faci cu ei. si Jeunesse lucreaza frumos, nu ca as fi facut la ei, insa am vazut cum lucreaza

cat despre meniu, a aratat f bine, servirea a fost ok, si nici nu pot sa zic ca am rasplatit cum trebuie personalul

eu nu am avut deloc probleme cu ei, sg problema ca in 2 ore erau deja consumate 20 de sticle whisky

cum zice si suzanatot, comunicarea este cheia...
...dar aici mai tine si de om... daca ai tratat totul cu superficialitate sau le-ai dat peste nas atunci vei fi rasplatit cu aceeasi moneda

oamenii nu sunt cei mai tari, cei mai luxosi, sunt ok...

nu cred ca gasesti altceva mai bine

in principiu toate sunt localurile sunt la fel

LE: ce e misto, am avut si aceeasi biserica

ancutza_p
15.11.2010, 11:35:12
Buna miresici,

oki. iti inteleg frustrarea si eu cred ca m-as fi enervat in locul tau, dar cum zici si tu firma respectiva de aranjamente ti-a fost recomandata nu impusa. husele noua ni s-a spus ca depinde pe care ni le alegem din toate pe care le are ca unele sunt gratuite iar ultimele modele pe care le are se platesc tot asa un euro parca de persoana, ceea ce mi se pare normal daca vrei sa ai o sala cu ultimele modele de huse. peste tot in oras este asa. acum meniul nu pot sa iti spun ca nu am avut de-a face cu mancarea de acolo, dar depinde si de ce alegi....oricum eu iti multumesc ca ne-ai impartasit experienta ta ca sa pot sa fiu si eu atenta.
eu personal cred ca depinde si cum te impui si cum comunici cu cei de la restaurant pentru a avea o seara buna mai ales ca se presupune ca doar odata te casatoresti :-SS:D :-"

adelinad2003
15.11.2010, 11:39:36
Faptul ca cineva are o parere diferita fata de a ta nu e un motiv sa te apuci sa jignesti iar cat priveste data nuntii nici la mine la profil nu e trecuta data reala din motive de confidentialitate lucru pe care probabil multe miresici il fac , nu toate dorim sa ne expunem pe net.

inairimia
19.12.2010, 22:41:58
Noi am fost la nunta nasilor nostri anul acesta la helin si vreau sa va spun ca a fost foarte frumos si toata lumea a fost multumita de aceea ne-am hotarat sa facem si noi tot la helin .Meniul a fost foarte bun si prea mult spun eu.Cred ca depinde foarte mult de ce pretentii ai si cum te impui .

inairimia
22.12.2010, 14:15:38
Nu mai scrie nimeni ?Vreau sa aud si impresii bune .

deeaashu
09.02.2011, 10:46:21
Buna fetele! Si eu am nunta anul acesta la helin aeroport salonul romanesc, am citit aici si pareri bune si pareri rele despre Helin dar eu zic ca la orice restaurant este la fel, fiecare cu parerile lui, pana nu treci prin asta n-ai de unde sa stii. Noi am fost anul trecut la o nunta acolo si ne-a placut totul de la aranjamentul salii,meniul si servirea a fost impecabila, de asta ne-am si hotarat sa facem nunta acolo. Sper sa iese bine si trecem cu bine peste asta sa nu avem probleme!

otilia_dinca
24.02.2011, 18:40:00
Apropo de cine se mai gandeste la Helin, cred ca ar face o alegere nu tocmai inspirata. Am fost la o nunta in septembrie anul trecut duminica. Servirea la masa a fost jalnica, m-am rugat de un ospatar sa imi aduca apa o jumatate de ora. Am descoperit in sarmale un os de... PUI si anume capatul de la cotoi, cred ca toate lumea isi imagineaza cum a ajuns acolo. Asta m-a pus pe ganduri si una e sa fie un lucru accidental, o friptura mai arsa sau in sange, o greseala minora si alta e sa fie bataie de joc si sa fie facut cu intentie, sa amestece resturile de mancare de sambata pentru duminica.
Stiu ca multe veti spune ca asa fac toti, dar s-au invatat din cauza noastra ca toleram. Eu am 300 de invitati, iar daca pun o medie de 150 de lei pe meniu, un restaurant incaseaza dupa mine 45000 de lei, adica o 10000 de euro pe seara. Nu este o suma de neglijat, iar daca pentru acesti bani primesc in schimb bataie de joc, mai bine ii dau altcuiva.
Nu mai spun de toate conditiile impuse unei prietene care isi face nunta in mai: aranjamente, huse scaune, huse mese, tort, care costa enorm. Ma gandesc ca daca ii refuza nu le pune nimic pe masa?! :))

Paduroiuelena
02.03.2011, 12:01:32
Apropo de cine se mai gandeste la Helin, cred ca ar face o alegere nu tocmai inspirata. Am fost la o nunta in septembrie anul trecut duminica. Servirea la masa a fost jalnica, m-am rugat de un ospatar sa imi aduca apa o jumatate de ora. Am descoperit in sarmale un os de... PUI si anume capatul de la cotoi, cred ca toate lumea isi imagineaza cum a ajuns acolo. Asta m-a pus pe ganduri si una e sa fie un lucru accidental, o friptura mai arsa sau in sange, o greseala minora si alta e sa fie bataie de joc si sa fie facut cu intentie, sa amestece resturile de mancare de sambata pentru duminica.
Stiu ca multe veti spune ca asa fac toti, dar s-au invatat din cauza noastra ca toleram. Eu am 300 de invitati, iar daca pun o medie de 150 de lei pe meniu, un restaurant incaseaza dupa mine 45000 de lei, adica o 10000 de euro pe seara. Nu este o suma de neglijat, iar daca pentru acesti bani primesc in schimb bataie de joc, mai bine ii dau altcuiva.
Nu mai spun de toate conditiile impuse unei prietene care isi face nunta in mai: aranjamente, huse scaune, huse mese, tort, care costa enorm. Ma gandesc ca daca ii refuza nu le pune nimic pe masa?! :))

Ai dreptate cu Helinul, si eu am fost la o nunta acolo si nu mi-a placut deloc mancarea si servirea. Cat despre aranjamente nu mi s-au parut deloc deosebite, daca mai cer si bani pe ele....fraier este cel care da, si nu cel care cere.

nnyna23
02.03.2011, 23:03:27
449047
stie cineva ce restaurant este in poza?

otilia_dinca
09.03.2011, 10:38:40
Ai dreptate cu Helinul, si eu am fost la o nunta acolo si nu mi-a placut deloc mancarea si servirea. Cat despre aranjamente nu mi s-au parut deloc deosebite, daca mai cer si bani pe ele....fraier este cel care da, si nu cel care cere.

Acum depinde si de cati bani vrei sa bagi in aranjamente. Helinul lucreaza cu Jeunesse si oricum iti impun niste decoruri la niste preturi astronomice. Trebui sa te tii tare sa te lase sa faci cu ce firma vrei tu. Jeunesse e printre cele mai scumpe firme de decor si aranjamente de nunta.

ancutza_p
09.03.2011, 11:04:33
449047
stie cineva ce restaurant este in poza?

daca nu ma insel este vorba despre restaurant jiul....dar in realitate nu arata asa bine ca in poze :D

SILVIANNA
20.03.2011, 17:14:27
cine a facut nunta la Helin la Salonul Romanesc , poate sa dea mai multe detalii, meniu amenajararea salii...

natynaty
16.06.2011, 16:48:56
Of fetelor imi este si frika :( parca imi pare rau ca am incheiat angajamentul cu acest resturant. nasii nostri au facut la helin si au fost multumiti..iar noi ne-am luat dupa ei:( sper sa nu am astfel de probleme :(

corynutzza
16.06.2011, 18:05:54
Am fost sambata la o nunta la Helin Aeroport,in sala mare nu stiu cum se numeste.Foarte mult mi-a placut.Sala este superba,spatioasa,mesele pe rotund,foarte frumos aranjata.Ospatarii sunt foarte atenti,mancarea este buna,nu prea mi-a placut meniul ales de ei .Aerul conditionat functioneaza foarte bine.
Totul a fost foarte ok.

stanciuc
13.07.2011, 00:05:09
Si eu tot la helin o sa am nunta, sper sa fie asa cum se spune , bine.Cum a fost meniul? Dar servirea?

ancutza_p
01.08.2011, 10:42:08
buna. eu am avut nunta pe 24 iulie la helin aeroport salon romanesc si pot sa spun ca pe cat este de frumos hotelul si in special salonul in care am facut noi nunta....pe atat de dezamagita am fost de personalul hotelului. in primul rand problemele au aparut de cand am dus bauturile la restaurant. ni s-a spus initial ca pentru fiecare sala sunt frigidere separate unde se vor depozita aceste bauturi iar noi am crezut acest lucru si am dus bauturile de marti la restaurant nunta fiind duminica. vineri cand au dus socrii mei la restaurant sa mai duca fructele si saleurile li s-a spus sa le puna intr-o magazie din asta improvizata undeva afara, magazie in care se gaseau si bauturile noastre duse de marti. bineinteles ca nu au lasat fructele acolo si a trebuit sa se care cu ele inapoi acasa si sa le duca duminica dimineata. patroana nu a putut spune decat ca au si beci dar le e greu la ospatari sa le duca si sa le care de acolo. ceea ce nu pot sa va spun cum ni s-a parut noua.
un alt lucru rau a fost faptul ca in ziua nuntii ne-au schimbat aranjamentul meselor si am avut stupoarea sa constatam acest lucru duminica cand am ajuns la restaurant de la biserica si primeam invitatii, desii sambata erau aranjate asa cum ne dadusera noua arajamentul pe foaie. explicatia sefei de sala a fost ca a facut-o pentru noi sa avem mai mult loc ceea ce la momentul respectiv ca cazut asa.....ca o palma peste fata...cand am intrebat-o de ce nu ne-a anuntat ca a modificat aranjamentul salii a dat-o la intors...ma rog avea explicatii pentru orice ai fi zis
mancarea pot sa zic ca a fost buna cel putin din ce au zis invitatii ca eu nu am apucat sa gust dar pot sa zic ca o grabeau foarte mult incat sotul meu s-a si certat cu ei si i-a trimis inapoi la bucatarie cu felul doi. dupa aperitiv nu trecuse nici o ora si deja voiau sa aduca sarmalele mai ales ca voiau sa le aduca in timp ce aveam un invitat care isi facea programul (o cantareata de muzica populara) ceea ce ni s-a parut lipsit de profesionalism sa vii cu farfuriile de mancare in timp ce cantaretul isi facea programul.
mai sunt si multe alte lucruri rele care s-au intamplat dar poate mai tarziu o sa le spun ca acum deja ma apuca nervii cand ma gandesc la cat de lipsiti de profesionalism sunt cei de la helin
eu daca ar fi sa mai fac odata nunta si as stii lucrurile astea nu as mai face la helin aeroport

stanciuc
01.11.2011, 18:02:44
buna. eu am avut nunta pe 24 iulie la helin aeroport salon romanesc si pot sa spun ca pe cat este de frumos hotelul si in special salonul in care am facut noi nunta....pe atat de dezamagita am fost de personalul hotelului. in primul rand problemele au aparut de cand am dus bauturile la restaurant. ni s-a spus initial ca pentru fiecare sala sunt frigidere separate unde se vor depozita aceste bauturi iar noi am crezut acest lucru si am dus bauturile de marti la restaurant nunta fiind duminica. vineri cand au dus socrii mei la restaurant sa mai duca fructele si saleurile li s-a spus sa le puna intr-o magazie din asta improvizata undeva afara, magazie in care se gaseau si bauturile noastre duse de marti. bineinteles ca nu au lasat fructele acolo si a trebuit sa se care cu ele inapoi acasa si sa le duca duminica dimineata. patroana nu a putut spune decat ca au si beci dar le e greu la ospatari sa le duca si sa le care de acolo. ceea ce nu pot sa va spun cum ni s-a parut noua.
un alt lucru rau a fost faptul ca in ziua nuntii ne-au schimbat aranjamentul meselor si am avut stupoarea sa constatam acest lucru duminica cand am ajuns la restaurant de la biserica si primeam invitatii, desii sambata erau aranjate asa cum ne dadusera noua arajamentul pe foaie. explicatia sefei de sala a fost ca a facut-o pentru noi sa avem mai mult loc ceea ce la momentul respectiv ca cazut asa.....ca o palma peste fata...cand am intrebat-o de ce nu ne-a anuntat ca a modificat aranjamentul salii a dat-o la intors...ma rog avea explicatii pentru orice ai fi zis
mancarea pot sa zic ca a fost buna cel putin din ce au zis invitatii ca eu nu am apucat sa gust dar pot sa zic ca o grabeau foarte mult incat sotul meu s-a si certat cu ei si i-a trimis inapoi la bucatarie cu felul doi. dupa aperitiv nu trecuse nici o ora si deja voiau sa aduca sarmalele mai ales ca voiau sa le aduca in timp ce aveam un invitat care isi facea programul (o cantareata de muzica populara) ceea ce ni s-a parut lipsit de profesionalism sa vii cu farfuriile de mancare in timp ce cantaretul isi facea programul.
mai sunt si multe alte lucruri rele care s-au intamplat dar poate mai tarziu o sa le spun ca acum deja ma apuca nervii cand ma gandesc la cat de lipsiti de profesionalism sunt cei de la helin
eu daca ar fi sa mai fac odata nunta si as stii lucrurile astea nu as mai face la helin aeroport
Sper pana la nunta sa posteze cat mai multe miresici impresii despre helin,ca sa stiu si eu ce probleme pot aparea.O sa le atrag atentia de la bun inceput.

adelynna
13.07.2012, 12:46:47
Sper pana la nunta sa posteze cat mai multe miresici impresii despre helin,ca sa stiu si eu ce probleme pot aparea.O sa le atrag atentia de la bun inceput.

Buna. Sper ca ai avut parte de nunta pe care ti-o doreai!! Daca ai putea sa imi spui si mie cateva impresii despre restaurant ...am si eu in septembrie nunta..Multumesc.

lucia_cuteanu
26.07.2012, 14:43:12
In postura de invitat va pot spune ca este mult sub asteptari mancare putina si servita rece in schimb pretul este destul de ridicat ,la decoratiuni am vazut doliuri de se dau la inmormantari puse pe masa pur si simplu este cel mai prost restaurant la care am fost iar inainte aveam o parere buna am ramas dezamagita.
Fetelor nu va mai lasati prostite de prezentarea care v-o face orice manager de restaurant. La noi se merge pe premiza le punem la prosti niste preturi mari le bagam niste stele in fata le luam bani si i-am prostit. Eu am fost in sala mare tin sa precizez invitati era 240 si in conditiile in care nu juca toata lumea nu era spatiu de joc inainte aveam o parere proasta de europeca pt ca servea mancarea rece si bautura calda dar Helinu ii pune capac.

mirunamatei
23.06.2013, 23:28:42
buna,

am avut anul aceasta nunta la hotel helin aeroport in salonul international... mai exact pe data de 08 iunie ....
si sincer? am avut parte de o nunta ca in povesti....in primul rand acele "doliuri" cum le zici tu, Lucia, cred ca au fost alese de miri.... cei de la helin au o varietate de nuante si modele , aranjamentul salii fiind GRATIS in nuantele alese de tine....la nunta am avut 280 invitati si totula decurs perfect! de asemenea, am beneficiat de de limuzina gratis timp de 2 ore. am ramas impresionata inca de cand am ajuns la hotel... era mai mult decat imi imaginasem: o arcada din trandafiri in jurul aleii pe care era pus un covor rosu inprejmuit de stalpisori.sala era exact asa cum imi doream:eleganta. referitor la servicii, tin sa spun ca ospatarii au fost intotdeauna atenti cu invitatii mei pana la cele mai mici detalii : gheata pe mese in permanenta, bauturi reci si o servire excelenta . in ceea ce priveste mancarea, excelenta! mi se pare un lucru extraordinar sa ai un meniu personalizat... aveai de ales din foarte multe preparate , eu optand pentru o gustare rece ce cuprindea doar preparate alese de mine , sarmalute cu mamaliguta, smantana si ardei iute ( excelente de altfel!) , un preparat din pui ( creppes suzette din piept de pui pe pat de salata mixta cu sos vinegret----- foarte apreciat de toti invitatii mei) si friptura - cotlet de porc la gratar cu cartofi la tava si o salata de ardei copt... si DA, mancarea a fost calda pentru toata lumea.... cel putin persoanele pe care le-am intrebat eu asa mi-au raspuns...personal, voi reveni cu drag la Hotel Helin atat ca simplu invitat, dar mai ales , la Helin voi face botezul copilului meu care va veni pe lume la sfarsitul anului acesta...daca aveti orice alte intrebari si nelamuriri, nu ezitati sa ma intrebati :)

Raluca1010
03.07.2013, 19:12:37
Cedez loc la Restaurant Hanul Doctorului la Cort pe data de 31 August 2013. Contact 0768 922 980

stephanny
29.10.2013, 15:49:18
Buna,
Ma bucur foarte mult sa aud ca ai avut o nunta reusita si ca ai fost multumita de cei de la Helin. Si eu voi avea nunta acolo in iunie 2014 si sper sa nu am nicio problema, mai ales ca noi am fost mereu multumiti de serviciile lor la toate evenimentele la care am fost acolo.
Am si eu o intrebare legata de spatiul de dans. Si noi tot in jur de 280 invitati vom avea, majoritatea tineri cu chef de distractie si am mici emotii in ceea ce priveste spatiul. La tine cum a fost cand dansau majoritatea invitatilor? Era inghesuiala? S-a plans cineva de asta?
Si inca o intrebare...cu cine ati stabilit toate detaliile? Cu dna Mariana, sau ati mai vorbit si cu altcineva?
Multumesc mult!

buna,

am avut anul aceasta nunta la hotel helin aeroport in salonul international... mai exact pe data de 08 iunie ....
si sincer? am avut parte de o nunta ca in povesti....in primul rand acele "doliuri" cum le zici tu, Lucia, cred ca au fost alese de miri.... cei de la helin au o varietate de nuante si modele , aranjamentul salii fiind GRATIS in nuantele alese de tine....la nunta am avut 280 invitati si totula decurs perfect! de asemenea, am beneficiat de de limuzina gratis timp de 2 ore. am ramas impresionata inca de cand am ajuns la hotel... era mai mult decat imi imaginasem: o arcada din trandafiri in jurul aleii pe care era pus un covor rosu inprejmuit de stalpisori.sala era exact asa cum imi doream:eleganta. referitor la servicii, tin sa spun ca ospatarii au fost intotdeauna atenti cu invitatii mei pana la cele mai mici detalii : gheata pe mese in permanenta, bauturi reci si o servire excelenta . in ceea ce priveste mancarea, excelenta! mi se pare un lucru extraordinar sa ai un meniu personalizat... aveai de ales din foarte multe preparate , eu optand pentru o gustare rece ce cuprindea doar preparate alese de mine , sarmalute cu mamaliguta, smantana si ardei iute ( excelente de altfel!) , un preparat din pui ( creppes suzette din piept de pui pe pat de salata mixta cu sos vinegret----- foarte apreciat de toti invitatii mei) si friptura - cotlet de porc la gratar cu cartofi la tava si o salata de ardei copt... si DA, mancarea a fost calda pentru toata lumea.... cel putin persoanele pe care le-am intrebat eu asa mi-au raspuns...personal, voi reveni cu drag la Hotel Helin atat ca simplu invitat, dar mai ales , la Helin voi face botezul copilului meu care va veni pe lume la sfarsitul anului acesta...daca aveti orice alte intrebari si nelamuriri, nu ezitati sa ma intrebati :)