PDA

Versiunea completa : Restaurant Crangasi - recomandare

razadesoare
13.09.2006, 10:21:54
Este restaurantul unde am avut nunta. Se afla in Bucuresti, cartierul Crangasi, chiar langa piata cu acelasi nume.
Noi am fost multumiti de servicii, iar invitatii ne lauda si acum nunta "de poveste". :)
Cine doreste detalii, sa ceara! Cat ma mai tine memoria... :-p
Mai multe si aici www.restaurantcrangas.ro (http://www.restaurantcrangas.ro)

bel77
13.09.2006, 11:52:22
te rog sa ne spui mai multe detalii ca de ex. capacitate, nr minim acceptat, pret meniu, dc se impune ceva de la ei si ce putem aduce de acasa, cum e mancarea etc. mersi mult! felicitari pt nunta de vis si CASA DE PIATRA!<:-P

razadesoare
13.09.2006, 12:16:39
te rog sa ne spui mai multe detalii ca de ex. capacitate, nr minim acceptat, pret meniu, dc se impune ceva de la ei si ce putem aduce de acasa, cum e mancarea etc. mersi mult! felicitari pt nunta de vis si CASA DE PIATRA!<:-P Multumesc! :*
Capacitate: 240 locuri, dar va spun ca e indicat sa fie mai putini invitati.
Nr min: pt sambete, 70 - 80 de persoane, altfel te baga duminica.
Meniu 2006:
28 euro, 4 feluri de mancare, 1 cafea
32 euro, 4 feluri de mancare, 1 cafea + bautura
FARA tort!!!

Noi l-am ales de cel de 28.
Poti aduce: bautura, crontanele (alune), fructe, tort si...firma ta de decoratiuni. :) Au si ei, da' am avut eu un fix si-am chemat pe altcineva.
NU ai voie cu artificii de interior, pt ca au mocheta si...mi se pare normal. Ai voie artificii la tort, cate vrei.

Au spatiu de depozitat tortul, toalete impecabile (si parfumate), aer conditionat; asta e ff important!

Mancarea: muuulta si buna si...super prezentata pe farfurii.

Au terasa pe care pot iesi invitatii. Asta e lucrul care "strica" putin intrarea, dar interiorul e superb.

Noi l-am ales dupa ce am vazut 35 de restaurante. Deh...mireasa e fire pretentioasa... :)

iuliab
13.09.2006, 12:28:57
Multumesc! :*
Capacitate: 240 locuri, dar va spun ca e indicat sa fie mai putini invitati.
Nr min: pt sambete, 70 - 80 de persoane, altfel te baga duminica.
Meniu 2006:
28 euro, 4 feluri de mancare, 1 cafea
32 euro, 4 feluri de mancare, 1 cafea + bautura
FARA tort!!!

Noi l-am ales de cel de 28.
Poti aduce: bautura, crontanele (alune), fructe, tort si...firma ta de decoratiuni. :) Au si ei, da' am avut eu un fix si-am chemat pe altcineva.
NU ai voie cu artificii de interior, pt ca au mocheta si...mi se pare normal. Ai voie artificii la tort, cate vrei.

Au spatiu de depozitat tortul, toalete impecabile (si parfumate), aer conditionat; asta e ff important!

Mancarea: muuulta si buna si...super prezentata pe farfurii.

Au terasa pe care pot iesi invitatii. Asta e lucrul care "strica" intrarea, dar interiorul e superb.

Multumim Razadesoare!:*

razadesoare
13.09.2006, 12:32:14
Cateva fotografii de pe siteul restaurantului:

bel77
13.09.2006, 12:48:16
Multumim mult pt informatii! :*

razadesoare
13.09.2006, 12:51:05
Cu multa placere, fetelor! Daca mai aveti intrebari...dati-mi de stire! :gen_16: :D

papusica
27.09.2006, 13:17:16
cu cat timp inainte ai vorbit cu ei? cat ai dat avans?

razadesoare
28.09.2006, 09:00:38
cu cat timp inainte ai vorbit cu ei? cat ai dat avans?
Am inceput sa cautam pe 1 iunie :) si l-am gasit tocmai in august. Cu rerevizionari (l-am testat de 3 ori, mancand acolo si spionand), cred ca am semnat contractul la inceputul lui septembrie, nu mai stiu sigur data.
Avans, 8 milioane.

evy_me
29.09.2006, 01:04:53
Eu am nunta in august. Crezi ca mai gasesc locuri? Servirea cum a fost? Si inca o intrebare, ca stiu ca se poarta: v-au furat la bautura?

evy_me
29.09.2006, 01:05:47
Am inceput sa cautam pe 1 iunie :) si l-am gasit tocmai in august. Cu rerevizionari (l-am testat de 3 ori, mancand acolo si spionand), cred ca am semnat contractul la inceputul lui septembrie, nu mai stiu sigur data.
Avans, 8 milioane.

Imi poti spune unde mai exact se afla? Este la veder, in strada?

papusica
01.10.2006, 17:27:00
Imi poti spune unde mai exact se afla? Este la veder, in strada?

este vis-a-vis de sectia de politie din crangasi....nu mai stiu sigur ce numar are...

razadesoare
02.10.2006, 11:02:30
este vis-a-vis de sectia de politie din crangasi....nu mai stiu sigur ce numar are... http://www.restaurantcrangas.ro/contact.php
Evy, este nr 86 si da, e la vedere !!!

rallu
03.10.2006, 17:00:41
razadesoare, e destul loc pentru dans in restaurant? eu as vrea mult spatiu de dans, e unul din criteriile esentiale. pe tine cat te-a costat un meniu, cu tot cu bautura, crantzanele, tort etc. pe care le-ai cumparat separat?

pupici!

razadesoare
04.10.2006, 09:28:32
razadesoare, e destul loc pentru dans in restaurant? eu as vrea mult spatiu de dans, e unul din criteriile esentiale. pe tine cat te-a costat un meniu, cu tot cu bautura, crantzanele, tort etc. pe care le-ai cumparat separat?

pupici!
Da, este loc. La noi toata lumea a dansat si am avut 136 de invitati (se vede asa frumos pe dvd, cum danseaza toti...).

Cat despre costul final al meniului, nu prea vad ce importanta are. Difera nr. de invitati si mai ales ceea ce vrei sa le oferi.

rallu
04.10.2006, 21:41:18
Eu am sunat ieri si am vorbit cu dl Dragusin, care mi-a spus ca anul asta meniul costa intre 38 si 40 de euro, incluzand 4 feluri de mancare, bautura aperitiv, vin, bere, suc, apa - cat se consuma, fructe, covrigei si alune. Noi venim doar cu tortul. Se da un avans de 4-5 milioane pt inceput, iar nr minim de persoane este de 100, in conditiile in care capacitatea restaurantului este de 240 persoane.
Trebuie sa facem o vizita sa vorbim mai in detaliu si sa vedem si noi cum arata sala aranjata pentru nunta. Sper sa fie toate bune si sa facem acolo, ca m-am saturat de atata cautat.

Pupici!

razadesoare
06.10.2006, 12:11:32
Eu am sunat ieri si am vorbit cu dl Dragusin, care mi-a spus ca anul asta meniul costa intre 38 si 40 de euro, incluzand 4 feluri de mancare, bautura aperitiv, vin, bere, suc, apa - cat se consuma, fructe, covrigei si alune. Noi venim doar cu tortul.

Pupici!
Anul asta??? Pai anul asta am spus cat a fost. Poate meniul pt 2007 sa fie atat...atunci da.
Cand mergi, intreaba de meniul in care ei ofera doar mancare si aduceti voi restul; iesi mai bine asa, crede-ma (daca nu l-au scos si desigur, daca vrei).

Si inainte de a vorbi cu Dragusin, vorbeste mai intai cu d-na Oana, vezi ea ce spune. Oana e bucatareasa-sefa, cand ajungi acolo intrebi de ea; oricum ea se ocupa de tot, nu Dragusin.

Faptul ca e foarte cerut, face sa se modifice un pic si conditiile.
Un alt lucru care ne-a atras a fost faptul ca de fiecare data cand am mers acolo, sambata sau duminica, erau nunti sau botezuri...

rallu
10.10.2006, 11:50:32
buna,

am fost sambata la Crangasi ... nu mi-a placut deloc. in primul rand, m-a iritat terasa de la intrarea in restaurant, care mi-a dat impresia de bodega de aia ieftina de cartier; nici locatia nu mi-a placut, chiar la piata, e vanzoleala mare. si, nu in ultimul rand, nu mi-a placut nici in interior. mi-am dat seama ca in pozele de pe site arata de o mie de ori mai bine. in realitate, nu e asa mult loc de dans cum sugerau pozele, ca sa nu mai zic de mocheta ca arata foarte prost. si viitorul mire a spus un NU categoric cand a vazut in spatele prezidiului un mare steag al Rapidului, in conditiile in care el este un stelist infocat. chiar am fost super dezamagiti.
acum depinde poate si de gusturi, nu stiu ce sa zic ... poate la tine a fost chiar frumos :*
dar tot raul spre bine, ca de acolo am ajuns din intamplare pe la semanatoarea, unde am vizitat restaurantul floare de cactus (mi s-a aprins mie beculetul ca citisem ceva de restaurantul asta pe forum) si ne-a placut amandurora la nebunie, drept pentru care ne-am hotarat in cele din urma.
Multumesc oricum pentru toate informatiile pe care mi le-ai dat! Esti o scumpa :*

papusica
12.10.2006, 13:33:47
buna,

am fost sambata la Crangasi ... nu mi-a placut deloc. in primul rand, m-a iritat terasa de la intrarea in restaurant, care mi-a dat impresia de bodega de aia ieftina de cartier; nici locatia nu mi-a placut, chiar la piata, e vanzoleala mare. si, nu in ultimul rand, nu mi-a placut nici in interior. mi-am dat seama ca in pozele de pe site arata de o mie de ori mai bine. in realitate, nu e asa mult loc de dans cum sugerau pozele, ca sa nu mai zic de mocheta ca arata foarte prost. si viitorul mire a spus un NU categoric cand a vazut in spatele prezidiului un mare steag al Rapidului, in conditiile in care el este un stelist infocat. chiar am fost super dezamagiti.
acum depinde poate si de gusturi, nu stiu ce sa zic ... poate la tine a fost chiar frumos :*
dar tot raul spre bine, ca de acolo am ajuns din intamplare pe la semanatoarea, unde am vizitat restaurantul floare de cactus (mi s-a aprins mie beculetul ca citisem ceva de restaurantul asta pe forum) si ne-a placut amandurora la nebunie, drept pentru care ne-am hotarat in cele din urma.
Multumesc oricum pentru toate informatiile pe care mi le-ai dat! Esti o scumpa :*

in sfarsit cineva care gandeste ca mine despre ambele rest (crangasi si floare de cactus :D )

razadesoare
13.10.2006, 09:15:33
acum depinde poate si de gusturi, nu stiu ce sa zic ... poate la tine a fost chiar frumos
Uita-te la pozele mele si vei vedea. Daca ai putea vedea dvd-urile mele, ti-ai schimba parerea, crede-ma.
La cum sunt mesele aranjate zilnic, prima impresie poate fi ca nu e loc de dans, dar repet, la mine au dansat 136 de persoane in acelasi timp, in acelasi loc - ringul de dans.

Ai dreptate in privinta intrarii, aici dau gres, dar petrecerea se tine in interior, nu pe terasa. Cat despre vecinatatea pietei, cu aglomeratia aferenta, petrecerea este seara, cand in piata nu mai e nimeni...si oricum piata este la cateva zeci de metri de restaurant.
Observ ca nu ai spus nimic de sectia de politie de vis-a-vis...un lucru bun, de altfel, pt ca nu se sparg masinile invitatilor.

Imi pare rau ca nu ti-a placut si iar ai dreptate, gusturile difera. De asta suntem atat de diferiti, noi, oamenii...

spiriduph
12.01.2007, 09:54:09
terasa e in constructie...va avea alta fata...:P

florentyna_13
23.04.2007, 14:53:33
si... s-a schimbat... in bine! Are o super terasa, si se numeste"La nasu' " ;;)

papusica
29.04.2007, 10:40:26
si... s-a schimbat... in bine! Are o super terasa, si se numeste"La nasu' " ;;)
pe afara arata super....in interior cum e?

mcris
10.09.2007, 09:02:16
Va salut fetelor! Este primul mesaj pe care il scriu desi sunt inscrisa pe forum de ceva vreme. Motivul pt care m-am hotarat sa scriu este nemultumirea mea legata de acest restaurant unde am avut si eu nunta de curand. Mancarea este gustoasa, arata bine, dar asta ar fi cam singurul motiv pt care as mai organiza ceva aici, insa serviciile sunt de proasta calitate mai ales daca aveti o nunta mare (eu am avut 154 de persoane).Asa ca aveti grija, contractul este semnat doar de ochii lumii. Succes!