PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa Botosani

Pagini : [1] 2 3 4

onutza200
11.09.2008, 15:13:59
de unde va cumparati rochitza sau de unde ati luato?avand in vedere ka in botosani nu prea sunt magazine de rochitze:-" :-" !eu una am comandat-o de pe internet

onutza200
11.09.2008, 15:18:23
aceasta e rochitza mea <:-P

aryanna
11.09.2008, 18:07:58
e super interesanta rochia ta

de unde ai comandat-o , si cat ai dat pe ea?

ti-a ajuns deja acasa?

isabelaopt
11.09.2008, 21:46:59
de unde va cumparati rochitza sau de unde ati luato?avand in vedere ka in botosani nu prea sunt magazine de rochitze:-" :-" !eu una am comandat-o de pe internet

Buna! Daca nu vreti sa va deplasati prea departe de Botosani, eu va recomand sa mergeti la Iasi. Sunt foarte multe magazine cu rochii de mireasa.

onutza200
12.09.2008, 08:55:26
da si la iasi sunt numai ka trebuie sa cunosti orasul sa stii unde te duci ka ai de unde alege

ancutzik2607
29.09.2008, 10:37:43
Buna! Daca nu vreti sa va deplasati prea departe de Botosani, eu va recomand sa mergeti la Iasi. Sunt foarte multe magazine cu rochii de mireasa.

Buna! Ce magazine imi poti recomanda in Iasi pentru rochita de mireasa?
Thanx.

onutza200
30.09.2008, 09:50:00
buna..eu stau in iasi de akum<:-P m-am mutata cu vitorul meu mire..ca magazine am vazut destule..trebuie sa vii sa sa le iei la rand..evita alb&negru...iar celalte au preturi f bune:-B :-B <:-P ...

monicab
30.09.2008, 17:43:55
buna
stiu ca am lipsit un timp :D

eu mi-am luat rochita de la Salon Gala din Galati, intrat, vazut, placut, probat, luat. am fost norocoasa, dupa ce am luat la pas magazinele din Bucuresti si Piatra.

onutza200
01.10.2008, 11:11:04
si cum nu ai gasit in buk??????#-o sunt atatea magazine akolo offf ...poate nu ti-a plakut ce ai vazut:-"

monicab
01.10.2008, 17:14:00
si cum nu ai gasit in buk??????#-o sunt atatea magazine akolo offf ...poate nu ti-a plakut ce ai vazut:-"
da, mi-au placut bineinteles si in Bucuresti, numai ca nu am vrut sa dau 1500-2000 euro pe o rochie frumoasa. am gasit in Galati la fel de frumoasa, poate mai decat unele din Bucuresti la un pret mult mai bun.

onutza200
02.10.2008, 16:11:24
:-B da asa este...sunt si scumpe in buc..dar sunt si ieftine ..depinde unde te duci

alezutza25
03.10.2008, 10:43:40
Eu vreau sa merg la Cernauti. Am vazut la cineva o rochie superba si a dat 500Euro cu tot cu bijuterii si gentuta de miresica... foarte frumos.

xcatalina
03.10.2008, 16:47:08
Rochia mea e creatie proprie(ma rog, combinatie de modele de pe net...), dar facuta la Cernauti...voalul a fost 100 de dolari dar avea 3* 3 m, rochia 250 de dolari materialul+ cusutul...inca atat...mi-au dat jupa, cercuri tot in banii astia... la cernauti se gasesc rochii de gata super frumoase, mai ales cele gen printesa...eu am avut un fix: rochie de dantela, si de asta am facut-o pe comanda...deci sunt rochii si mai ieftine, si clar mult mai dragute decat ce gasesti prin botosani, suceava, iasi... Poze in album...

onutza200
04.10.2008, 15:22:12
da frumoasa rochitza...am s aincerc si eu de pe akolo pt o tipa sa vad de-si gaseste.. m-ati fakut curioasa=P~ ;)) ;))

blick
05.10.2008, 20:42:08
Buna. Si-a mai luat cineva rochia de la Cernauti? Pare foarte interesant....
Daca stiti ceva mai multe... va rog sa-mi spuneti si mie. Parca ma bate gandul. Multumesc.

onutza200
07.10.2008, 06:46:49
pai...cunosc multe care si-au luat mult mai frmoase ca la noi ...acum depinde si de tine ce anume vrei

misstery_girl
08.10.2008, 17:04:38
Ma-ti pus si pe mine pe ganduri ... shi cred k voi merge la cernauti sa-mi cumpar...in Botosani nu prea am vazut rochii dragute ... vreu ceva in stil printesa..:x

cave de genul..:)>-

onutza200
09.10.2008, 19:00:08
:> rochia ta in america e undeva la 800 de dolari...daca nu gasesti fa-o la comanda

mycaela
11.10.2008, 12:10:16
as vrea sa stiu si eu ,rochiile de mireasa cu trena, se poarta la noi, sunt bine vazute, nu stiu, ce parere aveti voi?:-? ^:)^

onutza200
11.10.2008, 17:56:12
da se poarta:-B <:-P

Petronix_d
15.10.2008, 15:05:58
gasiti o foto. in galerie....la sectiunea:rochii de mireasa <:-P

alezutza25
17.10.2008, 18:52:09
aceasta e rochitza mea <:-P
De unde ai comandat rochitza? Ai nimerit cu masurile? Intreb pentru ca am sa incep si eu sa caut si ce am vazut pana acum nu mi-a placut.

alezutza25
17.10.2008, 18:53:46
Frumoasa. De unde ti-ai cumparat-o?

Petronix_d
18.10.2008, 21:10:59
Buna! Rochia am luat-o din Iasi, de la Dacon E., am facut-o la comanda.(rochia e facuta si modificata la atelierele din Bucuresti).<:-P

onutza200
21.10.2008, 09:01:37
se poate comanda de pe net pe masurile tale eu am o prietena care se ocupa cu asa ceva:-B ....in iasi nu prea sunt asa frumoase si sunt scumpe

simonicka
03.11.2008, 10:47:43
Arata chiar foarte bine!
Felicitari!

alezutza25
09.02.2009, 10:22:44
In legatura cu rochia de mireasa, am primit un nr de tel de la o casa de moda din zona manastirii Popauti, am auzit ca sunt frumoase rochiile si ieftine. Stie cineva ceva in legatura cu acest atelier de rochii de mireasa?

aryanna
09.02.2009, 21:06:58
am vazut zilele trecute o prezentare de rochii de mireasa la geta voinea , la euforia si cica erau de la o casa din botosani, nu stiu sincer care ar putea fi
rochiile nu mi-au placut insa poate la magazin au si altceva

isabelaopt
09.02.2009, 21:08:06
In legatura cu rochia de mireasa, am primit un nr de tel de la o casa de moda din zona manastirii Popauti, am auzit ca sunt frumoase rochiile si ieftine. Stie cineva ceva in legatura cu acest atelier de rochii de mireasa?

Da, am fost eu acolo si am vazut, insa nu mi-a placut niciuna pentru ca materialele erau naspa. E parerea mea; eu am pus accent si pe material putin; sunt modele dragute....poti incerca. Acum depinde cat vrei tu sa dai pe o rochie. A......si ceva f important ce am invatat din propria experienta: probeaza cat mai multe rochii pentru ca nu poti sa-ti dai seama daca e frumoasa sau daca te avantajeaza doar de pe umeras! Spot la pregatiri!

isabelaopt
09.02.2009, 21:09:15
am vazut zilele trecute o prezentare de rochii de mireasa la geta voinea , la euforia si cica erau de la o casa din botosani, nu stiu sincer care ar putea fi
rochiile nu mi-au placut insa poate la magazin au si altceva
Poate ca au fost cei de la Casa Giulia.

aryanna
09.02.2009, 22:47:11
se poate, chiar nu am fost atenta cand au zis numele, aveau niste rochii cu materiale inflorate asa si pareau incarcate

alezutza25
10.02.2009, 12:36:08
Am gasit un model de rochie care imi place enorm pe net dar oare unde gasesc modelul si in magazin la preturi acceptabile, ca mai mult de 1500lei nu vreau sa dau ca sar bugetul.

aryanna
10.02.2009, 13:37:11
cred ca e maggie sotero (nu stiu daca nu am mancat litere) insa sunt scumpicele dar am vazut fete aici pe site care si-au comandat de pe ebay cred si care erau modele copiate dupa astea si facute in china sau india

intra pe subiectul rochii comandate de pe net daca tu crezi ca ai putea sa ti-o comanzi de pe net... daca nu... nu stiu sincer ca eu nu am apucat sa merg prin magazine

stiu ca a fost targ de nunti la iasi week endul trecut si chiar as fi vrut sa ma duc insa cica a fost dezamagitor deci mai bine ca nu m-am dus... poate o sa ajung la celelalte 2

aryanna
10.02.2009, 13:56:17
aaa ca mi-am adus aminte, de ce nu-ti inchiriezi rochia, sunt firme cu rochii de inchiriat si nu cred ca e mai mult decat ai zis tu ca vrei sa dai, si ai si o rochie gen pronovias sau maggie sotero

alezutza25
10.02.2009, 15:22:57
aaa ca mi-am adus aminte, de ce nu-ti inchiriezi rochia, sunt firme cu rochii de inchiriat si nu cred ca e mai mult decat ai zis tu ca vrei sa dai, si ai si o rochie gen pronovias sau maggie sotero

Mi-e cam teama s dau comanda pe net, mai bine probat, vazut si cumparat. Am sa incerc sa caut o saca de moda care sa faca o rochie dupa model, daca nu gasesc am sa caut alta varianta.

pintiliemihaela08
11.02.2009, 12:54:02
fetelor am auzit ceva de un atelier din spatele manastirii popout avet nr lor de tel?nu mil dati si mie?as vrea sa ma duc sa le arat un model care imi place sa vad daca mi-l pot face si cat ma costa ca daca iese mai scump ca pe net nu ar avea rost sa ma mai complic sal copii.oare au materiale bune>adica daca pe modelul meu sunt anumite tipuri de materiale si ei nu au ce fac?imi cauta sa aduca sau il inlocuisc cu altceva?ce zicet?

alezutza25
11.02.2009, 14:07:12
fetelor am auzit ceva de un atelier din spatele manastirii popout avet nr lor de tel?nu mil dati si mie?as vrea sa ma duc sa le arat un model care imi place sa vad daca mi-l pot face si cat ma costa ca daca iese mai scump ca pe net nu ar avea rost sa ma mai complic sal copii.oare au materiale bune>adica daca pe modelul meu sunt anumite tipuri de materiale si ei nu au ce fac?imi cauta sa aduca sau il inlocuisc cu altceva?ce zicet?
Ti-am trimis nr pe PM. Si eu trebuie sa ma uc la resp atelier si cineva aici pe forum a zis ca nu sunt prea bune materialele, dar eu vreau sa arate bine ca numai o seara o port. Sa-mi spui daca vb tu inainte care e treaba.

pintiliemihaela08
13.02.2009, 12:35:14
Ti-am trimis nr pe PM. Si eu trebuie sa ma uc la resp atelier si cineva aici pe forum a zis ca nu sunt prea bune materialele, dar eu vreau sa arate bine ca numai o seara o port. Sa-mi spui daca vb tu inainte care e treaba.
DA AM GASIT MES AM SUNAT LA EI SI AU SPUS SA MA DUC SA LE ARAT MODELUL CARE IL VREAU CA SA VADA DACA AU MATERIALELE SAU DACA LE POT ACHIZITIONA DE UNDEVA AM SA MA DUC ASTAZI DUPA 5

alezutza25
14.02.2009, 13:59:12
DA AM GASIT MES AM SUNAT LA EI SI AU SPUS SA MA DUC SA LE ARAT MODELUL CARE IL VREAU CA SA VADA DACA AU MATERIALELE SAU DACA LE POT ACHIZITIONA DE UNDEVA AM SA MA DUC ASTAZI DUPA 5

Super. Abia astept sa vad ce rezolvi ca eu am caytat ceva rochii in Suceava si sunt preaa scuuumpe, asa ca mai bine copii un model si il fac la comanda.

pintiliemihaela08
15.02.2009, 16:17:17
Super. Abia astept sa vad ce rezolvi ca eu am caytat ceva rochii in Suceava si sunt preaa scuuumpe, asa ca mai bine copii un model si il fac la comanda.
buna am fost la atelier cu modelul meu si cand sa uitat la el din start mia spus ca inlocuieste cu alte materiale daca vreau ca materialele din modelul meu ei nu le au.sau sa caut eu sa le aduc.da eu nu is asa de incantata de ei pt ca odata ce schimb materialele deja nu mai arata ca modelul care lam ales eu la ele a ramas ca ma mai gandesc da sigur nu am sa o fac acolo am adresa la o casa de moda din focsani care executa rochii dupa modelele de pe sait-ul de unde am luat eu modelul de rochita asa ca nu are rost sa ma mai duc aici tinand cont ca nu ese ca modelul meu

aryanna
15.02.2009, 16:31:43
ce model ai ales?

eu cred ca sunteti curajoase daca mergeti sa va faceti pe comanda, mai ales cand aveti un model bine stabilit in cap ca atunci pretentiile sunt mai mari, vrei sa iasa ca acolo si mie una niciodata nu mi-a iesit la croitoreasa ca in modelul aratat...

alexlux
19.02.2009, 10:28:53
salut fetelor!

vad ca si pentru voi e o problema achizitionarea rochiilor aici la noi in oras.Eu deja mi-am cumparat-o de aici , de la cineva care isi va deschide magazin foarte curand , si pot zice ca sunt niste modele DEOSEBITE.am fost si la targuri la Buc si la Cluj , dar va pot zice ca nu se compara , cel putin la pret, super accesibile!...si , modele sunt pe alese.

alezutza25
19.02.2009, 10:41:21
salut fetelor!

vad ca si pentru voi e o problema achizitionarea rochiilor aici la noi in oras.Eu deja mi-am cumparat-o de aici , de la cineva care isi va deschide magazin foarte curand , si pot zice ca sunt niste modele DEOSEBITE.am fost si la targuri la Buc si la Cluj , dar va pot zice ca nu se compara , cel putin la pret, super accesibile!...si , modele sunt pe alese.

Si cam pe cand apreciezi ca se va deschide magazinul respectiv? Ca am mare nevoie repede.:(

alexlux
19.02.2009, 10:43:41
Si cam pe cand apreciezi ca se va deschide magazinul respectiv? Ca am mare nevoie repede.:(

din cate stiu eu cam pe 1 martie.

alezutza25
20.02.2009, 10:22:16
din cate stiu eu cam pe 1 martie.

E bine ca eu cam cu o luna inainte de nunta vreau sa imi iau rochia. Fetelor, voi cam ce buget alocati rochiei ca am vazut si miresici care au dat 1000 euro pe o rochitza. Mie mi se pare mult, ca apoi chiar daca o vinzi nu mai face cat dai pe ea.

alexlux
20.02.2009, 10:31:23
alezutza , stai linistita in privintza preturilor , eu am vazut preturi accesibile , mai mult sau mai putin cam intre 10 si 15 mil.Si...eu am mai beneficiat si de reduceri de 10% la accesorii si decorarea salii pt ca mi-am luat rochitza de la ei.Putem beneficia si de reducere la costumul de mire , numai ca era deja cumparat.

alexlux
20.02.2009, 18:03:40
Va atasez cateva poze cu rochitele care le-am probat.Astept opinii :) poze mai am , daca mai vretis a vedeti...sa-mi spueti.

anyta
20.02.2009, 19:22:14
Salut...sunt F Frumoase Rochiile..imi Spui Si Mie Te Rog Unde Le-ai Probat?
Mersi

alexlux
20.02.2009, 20:31:44
Ma bucur ca ti-au placut.Le-am probat la targul de nunti din Cluj , de la o firma de aici din Botosani , nu stiu daca se vede in poza acolo sus la stand scria numele lor.M-au lasat sa probez toate modelele , nu am pus toate pozele acolo. cea printesa mi-am luat-o si am dat pe ea 15 mil.

alezutza25
21.02.2009, 21:31:37
Ma bucur ca ti-au placut.Le-am probat la targul de nunti din Cluj , de la o firma de aici din Botosani , nu stiu daca se vede in poza acolo sus la stand scria numele lor.M-au lasat sa probez toate modelele , nu am pus toate pozele acolo. cea printesa mi-am luat-o si am dat pe ea 15 mil.

Suuuuuper. Mie mi-a placut ultima si penultima, suuuper, si sa stii ca semanam la talie si ten, deci parca as fi probat-o eu. Abia astept sa gasesc si aici. Super si rochitza ta . Sa o porti cu placere.

alezutza25
21.02.2009, 21:49:58
Da-mi te rog un nr de al lor, sau cum se numeste firma ca sunt asa disperata ca acum umblu dupa pasaport sa ma duc la Cernauti, si nu prea vreau sincer. Te rog mult.

alexlux
21.02.2009, 22:43:11
fetelor , firma se numeste luxevents.magazinul inca nu e deschis , dar daca ii cautati pe net o sa gasiti datele lor de contact.v-as da numarul meu de telefon , dar , se poate???:-s

alezutza25
22.02.2009, 21:26:12
fetelor , firma se numeste luxevents.magazinul inca nu e deschis , dar daca ii cautati pe net o sa gasiti datele lor de contact.v-as da numarul meu de telefon , dar , se poate???:-s
Multumim. Nu trebuie sa triiti nr ca au datele de contact pe net pe pag lor. Am sa sun sa vb cu ei.

Creizilup
26.02.2009, 09:40:44
Trimite-mi te rog mie datele lor pentru ca am incercat sa deschid pagina lor si n-a mers :( Probabil din cauza numeroaselor accesari in urma reclamei tale favorabile ;) Mersi :*

alezutza25
02.03.2009, 10:19:22
Mi-am luat rochitza\:D/ . Toate ideile cu care am plecat de acasa s-au naruit cand am vazut-o. Am cumparat-o de la Expo Mariaje de la Iasi, e unt, are crinolina si pentru mine e cea mai frumoasa. Va atasez niste poze.

alexlux
03.03.2009, 00:46:46
suuuuper! felicitari! chiar e frumoasa.S-o porti cu placere si sa fie intr-un ceas bun! :) si pretul , pretul?;;)

alezutza25
03.03.2009, 09:38:03
suuuuper! felicitari! chiar e frumoasa.S-o porti cu placere si sa fie intr-un ceas bun! :) si pretul , pretul?;;)

Eu am dat 1800 lei de la Targ, dar cei de la casa de moda au zis ca la ei in magazin e 2100 lei asa ca am luat-o chiar bine.

Creizilup
03.03.2009, 10:35:20
Sa o porti sanatoasa si sa fii cea mai fericita miresica in ea ! :*

alezutza25
03.03.2009, 13:50:32
Sa o porti sanatoasa si sa fii cea mai fericita miresica in ea ! :*
Multumesc.

grasutza
05.03.2009, 14:51:12
Am vazut ca au deschis si la voi in oras magazin cei de la Venus Bridal.Au foarte multe rochite frumoase si preturi foarte bune.Sunt peste trei mi de modele care mai de care mai frumoase.Trebuie sa stai cateva zile sa le savurezi intreaga colectie.

pintiliemihaela08
05.03.2009, 16:15:58
Mi-am luat rochitza\:D/ . Toate ideile cu care am plecat de acasa s-au naruit cand am vazut-o. Am cumparat-o de la Expo Mariaje de la Iasi, e unt, are crinolina si pentru mine e cea mai frumoasa. Va atasez niste poze.
foarte frumoasa rochita!sa o porti sanatoasa!esti norocoasa ca teai hotarat ce ai vrut!eu nu am reusit sa ma decid.am vazut multe da nu stiu la care raman.sunt prea obsedata de gandul ca :imi scoate burta,ma face gheboasa,e prea decoltata,ma strange,spatele e prea gol,si multe alte complexe care numi da voie sa spun ASTAI .voi nu avet astfel de probleme?in schimb mim gasit pantofii de care sunt multumita si iam carat dupa mine de fiecare data cand cautam rochia si tot degeaba!am inceput sa ma enerveze cautatul rochiiei!voi ce credeti?sunt eu nebuna?sau nu exista rochie dupa corpul meu?eu mam saturat si iam saturat si pe altii pe langa mine

alezutza25
05.03.2009, 16:28:51
foarte frumoasa rochita!sa o porti sanatoasa!esti norocoasa ca teai hotarat ce ai vrut!eu nu am reusit sa ma decid.am vazut multe da nu stiu la care raman.sunt prea obsedata de gandul ca :imi scoate burta,ma face gheboasa,e prea decoltata,ma strange,spatele e prea gol,si multe alte complexe care numi da voie sa spun ASTAI .voi nu avet astfel de probleme?in schimb mim gasit pantofii de care sunt multumita si iam carat dupa mine de fiecare data cand cautam rochia si tot degeaba!am inceput sa ma enerveze cautatul rochiiei!voi ce credeti?sunt eu nebuna?sau nu exista rochie dupa corpul meu?eu mam saturat si iam saturat si pe altii pe langa mine

Eu am plecat de acasa ca vreau rochie alba, mai subtirica, nu cu crinolina, si am ajuns inapoi cu ce ati vazut in poza. Dar am simtit ca aceea e rochia mea. Apropo de unde ti-ai luat pantofi ca eu am cautat toata Suceava si nu am gasit nik.

Creizilup
05.03.2009, 18:08:38
Sunt convinsa ca exista o rochie frumoasa care te asteapta undeva si atunci cand o vei vedea vei spune: ASTA E! La fel ca si atunci cand ti-ai zarit alesul ;;) Te pup si iti urez spor la cautari :*

Creizilup
05.03.2009, 19:01:25
Am vazut ca au deschis si la voi in oras magazin cei de la Venus Bridal.Au foarte multe rochite frumoase si preturi foarte bune.Sunt peste trei mi de modele care mai de care mai frumoase.Trebuie sa stai cateva zile sa le savurezi intreaga colectie.
Nu fi zgarcita cu detaliile...Noi micile bridezilla asteptam sa ne spui locatia. Eu una nu sunt in Bt dar cand ajung nu omit sa ii vizitez. Astept raspunsul tau :D :*

alexlux
06.03.2009, 10:06:51
fetelor , am fost la cei de la venus bridal , dar.... sincer nu mi-a sarit nimic in ochi.Modele destul de modeste , si preturi , cam mari pt acele modele.Ceea e ce era mai dragutz era in catalog.Dar...eu una n-as da comanda de o rochie(avans parca 30 sau 50%) pe care n-am vazut-o niciodata , nu stiu cum se aseaza pe mine si din ce material e.Plus ca..te mai pune sa astepti vreo 3 luni pana vine comanda.SI..in final...daca nu-mi place? :-\ asta e parerea mea. Eu am fost la cei de la luxevents , dar v-am mai spus parca.Au niste modele de rochitze foarte elegante si cu bun gust(mi-am si cumparat de la ei). Am probat , mi-a placut , am luat... Asta e parerea mea cu cei de la Venus , dar..parerile-s impartite , nu? Spor la pregatiri miresici ! ;))

pintiliemihaela08
06.03.2009, 10:28:41
Eu am plecat de acasa ca vreau rochie alba, mai subtirica, nu cu crinolina, si am ajuns inapoi cu ce ati vazut in poza. Dar am simtit ca aceea e rochia mea. Apropo de unde ti-ai luat pantofi ca eu am cautat toata Suceava si nu am gasit nik.
eu iam luat de la DINOdin centru sunt argintii cu ceva pietricele in fata si sunt foarte comozi.am un avantaj cai pot purta si dupa aceea la diferite ocazii!

pintiliemihaela08
06.03.2009, 10:33:33
mersi de incurajari da nu e chiar asa simplu!ca daca ar fi fost aveam rochie acuma!cat despre ales a durat vreo 6ani sa ne decidem daca sa ne ALEGEM.pupici si spor la treaba!

alezutza25
06.03.2009, 11:56:12
mersi de incurajari da nu e chiar asa simplu!ca daca ar fi fost aveam rochie acuma!cat despre ales a durat vreo 6ani sa ne decidem daca sa ne ALEGEM.pupici si spor la treaba!

Buna Mihaela. Ai mai fost pe la sala? Cate persoane vor fi la tine la o masa ca a zis administratorul de acolo ca putem sa asezam ori cate 10 ori cate 18, acum eu cred ca am sa aleg cate 10. Si nu stii daca in interior se pot pune artificii, ca am inteles ca au fost accidente multe si nu se mai da voie?De unde iti iei florile din Botosani ca eu am auzit de un depozit destul de ieftin, am sa ma duc sapt viitoare sa vad despre ce e vb?

Creizilup
06.03.2009, 19:12:50
fetelor , am fost la cei de la venus bridal , dar.... sincer nu mi-a sarit nimic in ochi.Modele destul de modeste , si preturi , cam mari pt acele modele.Ceea e ce era mai dragutz era in catalog.Dar...eu una n-as da comanda de o rochie(avans parca 30 sau 50%) pe care n-am vazut-o niciodata , nu stiu cum se aseaza pe mine si din ce material e.Plus ca..te mai pune sa astepti vreo 3 luni pana vine comanda.SI..in final...daca nu-mi place? :-\ asta e parerea mea. Eu am fost la cei de la luxevents , dar v-am mai spus parca.Au niste modele de rochitze foarte elegante si cu bun gust(mi-am si cumparat de la ei). Am probat , mi-a placut , am luat... Asta e parerea mea cu cei de la Venus , dar..parerile-s impartite , nu? Spor la pregatiri miresici ! ;))

Dupa ce m-am uitat pe site si am vazut modelele-care trebuie sa recunosc ca erau destul de dragute unele- mi-am dat eu seama ca s-ar putea ca realitatea sa fie alta...Multumesc de avertizare si... unde este Lux Events ? :*

pintiliemihaela08
08.03.2009, 10:00:38
Buna Mihaela. Ai mai fost pe la sala? Cate persoane vor fi la tine la o masa ca a zis administratorul de acolo ca putem sa asezam ori cate 10 ori cate 18, acum eu cred ca am sa aleg cate 10. Si nu stii daca in interior se pot pune artificii, ca am inteles ca au fost accidente multe si nu se mai da voie?De unde iti iei florile din Botosani ca eu am auzit de un depozit destul de ieftin, am sa ma duc sapt viitoare sa vad despre ce e vb?
Buna!nu nu am fost la sala am sa ma duc sapt viitoare cu cei care se ocupa cu decoratul salii ca sa vada de ce are nevoie sa foloseasca atunci.artificiile eu le vreau pe terasa pt ca de la ele iese un fum inecaceos si intocsic invitatii.plus ca pe terasa e mai mult spatiu.florile le cumpar de la depozitul din catamarasti si am si vb de ele si cu o sapt inainte trebuie sa le spun exact florile care le vreau si numarul lor.eu buchetul il vreau de orhidee visinie cu crem si treb sa le injecteze culoare si daca nu traiesc am sa platesc un rand de flori pana am din ce sami compun buchetul

pintiliemihaela08
08.03.2009, 10:16:19
buna fetelor!LA MULTI ANI pt noi femeile!am fost la targul de nunti de la sv da nu aveai ce sa vez.erau 3 standuri cu rochii si aveau in jur la cate 20 de modele da nici una asa cum o am eu in cap.si invitatiile erau mai scumpe ca la noi si nici nu am gasit modelul care imi trebuie mie.in schimb cei care aveau reprezentanti cu decoratiuni aveau o gama de culori mai mare ca cei pe care iam luat eu si miau placut.spre surprinderea mea astia cu decoratu aveau aceleasi preturi ca si cei de la noi.

pintiliemihaela08
12.03.2009, 12:47:41
buna!ajutatima!am ajuns la disperare!numi gasesc rochia!am fost si la cernaut si tot nu am gasit una care sami intre la inima ce sa ma fac?ajung sa intru in panica!datimi cateva idei unde sa mai caut!va rog mult!!:-&

alezutza25
12.03.2009, 15:32:06
buna!ajutatima!am ajuns la disperare!numi gasesc rochia!am fost si la cernaut si tot nu am gasit una care sami intre la inima ce sa ma fac?ajung sa intru in panica!datimi cateva idei unde sa mai caut!va rog mult!!:-&

Incearca si la Piatra Neamt. Acolo trebuie sa gasesti sigur. Bafta.

Creizilup
12.03.2009, 17:46:02
La Suceava ai incercat? Ca sunt cateva magazine foarte dragute acolo...;;)

pintiliemihaela08
12.03.2009, 21:40:23
La Suceava ai incercat? Ca sunt cateva magazine foarte dragute acolo...;;)
EU NU STIU LA CARE MAG ANUMEA TE REFERI CA EU AM FOST IN COMPLEX BUCOVINA,LA MAGIC PRINSES,IN MOL ,LA MAG MIREASA,SI NU MAI STIU ALTELE VOI?MAI STIT?MAI ZICETIMI SI MIE CA NU MA MAI DUCE CAPUL CE SA FAC

pintiliemihaela08
12.03.2009, 21:43:26
Incearca si la Piatra Neamt. Acolo trebuie sa gasesti sigur. Bafta.
DA MA DUC SAMBATA DIMINEATA SA CAUT SPER SA AM NOROC!CA MAM SATURAT SA TOT COLIND MAGAZINE

Creizilup
13.03.2009, 10:11:44
Eu am fost cu o prietena sa-si ia rochia intr-un magazin de acolo, dar nu-i mai stiu exact numele...era ceva cu Paris parca si magazinul e intr-o curba cum vii dinspre Bt si te duci spre...Metro sau Real...Nu stiu cat o sa te ajute indicatiile mele...probabil ai fost deja si acolo asa ca...multa bafta la Piatra...:>

Creizilup
13.03.2009, 11:57:20
Poti incerca sa gasesti rochia visurilor tale pe net si sa o comanzi eventual din strainatate...sunt multe firme celebre pentru asa ceva...Acum depinde si de bugetul pe care esti dispusa sa il aloci acestui lucru...:-\

pintiliemihaela08
13.03.2009, 12:10:33
Eu am fost cu o prietena sa-si ia rochia intr-un magazin de acolo, dar nu-i mai stiu exact numele...era ceva cu Paris parca si magazinul e intr-o curba cum vii dinspre Bt si te duci spre...Metro sau Real...Nu stiu cat o sa te ajute indicatiile mele...probabil ai fost deja si acolo asa ca...multa bafta la Piatra...:>
cel care e putn mai inapoi de MC DONALS?am fost acolo sunt modele aduse din ucraina si nu imi place ca doamna de acolo nici macar nu a inteles ce caut.

pintiliemihaela08
13.03.2009, 12:18:29
Poti incerca sa gasesti rochia visurilor tale pe net si sa o comanzi eventual din strainatate...sunt multe firme celebre pentru asa ceva...Acum depinde si de bugetul pe care esti dispusa sa il aloci acestui lucru...:-\
da pe net am gasit una da mii frica ce vine acasa.nu am curaj sa o vad in poza si sa o comand fara sa o probez.cu strainatatea o exclud doar nu is madona si ma ard in figuri.singura problema e ca am prea multe complexe si defecte.stii de ce ma tem cel mai mult?ca acuma caut eu si tot fac pretentii,da timpul trece si am sa fiu presata de timp si am sa cumpar la repezeala dupa ce am colindat atata sau nu are sa mai mearga nimeni cu mine ca se satura tot sa ma suporte!

Creizilup
13.03.2009, 12:42:35
Da, la ala ma refeream...:( Imi pare rau...Prietena mea a mers cu poze cu modele scoase de pe net si asa am gasit-O :) Mult succes in continuare oricum...

Creizilup
13.03.2009, 12:46:55
da pe net am gasit una da mii frica ce vine acasa.nu am curaj sa o vad in poza si sa o comand fara sa o probez.cu strainatatea o exclud doar nu is madona si ma ard in figuri.singura problema e ca am prea multe complexe si defecte.stii de ce ma tem cel mai mult?ca acuma caut eu si tot fac pretentii,da timpul trece si am sa fiu presata de timp si am sa cumpar la repezeala dupa ce am colindat atata sau nu are sa mai mearga nimeni cu mine ca se satura tot sa ma suporte!

Fara complexe!!! Asta ar trebui sa fie imnul mireselor ;)) Glumesc, dar cred ca atunci cand mergi sa-ti cumperi rochia trebuie sa stii ce vrei sa arati si ce vrei sa ascunzi...Ghideaza-te dupa asta si cine stie? Poate o sa te apreciezi mai mult pentru ceea ce se vede ;) In legatura cu rochia cumparata la repezeala, fa si tu un top al rochiilor deja probate ca sa te asiguri ca nu vei lua una la intamplare si cumpar-o pe cea care se apropie cel mai mult de ce ai vrea tu :) Bafta...:*

Creizilup
13.03.2009, 12:48:19
Daca te gandesti la comanda pe net poti suna la firma respectiva sa te asiguri ca acea comanda se poate si returna in cazul in care nu ti se potriveste ( nu-ti place ), sau altele...

pintiliemihaela08
13.03.2009, 17:23:17
Fara complexe!!! Asta ar trebui sa fie imnul mireselor ;)) Glumesc, dar cred ca atunci cand mergi sa-ti cumperi rochia trebuie sa stii ce vrei sa arati si ce vrei sa ascunzi...Ghideaza-te dupa asta si cine stie? Poate o sa te apreciezi mai mult pentru ceea ce se vede ;) In legatura cu rochia cumparata la repezeala, fa si tu un top al rochiilor deja probate ca sa te asiguri ca nu vei lua una la intamplare si cumpar-o pe cea care se apropie cel mai mult de ce ai vrea tu :) Bafta...:*
mersi ca imi ridici moralul.tu ai dreptate da nui asa de simplu!complexe am si noaptea prin somn si de obicei asa mi se intampla!dupa ce ma tot plimb si tot probez ajung sa cumpar la nervi.de asta mii frica sa nu patesc si cu rochita de mireasa

pintiliemihaela08
13.03.2009, 17:33:03
Daca te gandesti la comanda pe net poti suna la firma respectiva sa te asiguri ca acea comanda se poate si returna in cazul in care nu ti se potriveste ( nu-ti place ), sau altele...
da?oare sunt asa firme?nu cred eu am luat legatura cu o firma care distribuia rochii doar pe net si miau garantat ca ce e in poza vine si acasa doar sa nu gresesc masurile trimise de mine ca atunci nu raspund ei.de asta zic ca nu cred ca exsista asa ceva

pintiliemihaela08
13.03.2009, 17:41:47
Da, la ala ma refeream...:( Imi pare rau...Prietena mea a mers cu poze cu modele scoase de pe net si asa am gasit-O :) Mult succes in continuare oricum...
da dar ia facuto la comanda?sau avea modelul de vanzare in magazin?ca eu iam aratat de pe net modelul care imi place si mia spus ca mil poate face la comanda dar e gata doar cu 3 sapt inainte de nunta si se dubleaza pretul care il avea pe net.si nu mam decis a ramas ca daca ma hotarasc sa ma duc joiaviitoare sami ia masuri.nu stiu ce am sa fac.ma duc sapt. asta la piatra neamt si daca nu gasesc cred ca am sa raman la astia da nu sunt decisa.da prietena ta a ramas la ei sa o faca?sau a gasit-o gata facuta?

Creizilup
13.03.2009, 18:52:36
da dar ia facuto la comanda?sau avea modelul de vanzare in magazin?ca eu iam aratat de pe net modelul care imi place si mia spus ca mil poate face la comanda dar e gata doar cu 3 sapt inainte de nunta si se dubleaza pretul care il avea pe net.si nu mam decis a ramas ca daca ma hotarasc sa ma duc joiaviitoare sami ia masuri.nu stiu ce am sa fac.ma duc sapt. asta la piatra neamt si daca nu gasesc cred ca am sa raman la astia da nu sunt decisa.da prietena ta a ramas la ei sa o faca?sau a gasit-o gata facuta?

Prietena mea a gasit ceva aproape identic cu ce scosese ea de pe net la ei in magazin si si-a cumparat-o pe loc...
In legatura cu complexele, autosugestia e foarte importanta...ar trebui sa incerci :)>-
Mult succes in gasirea rochiei TALE la Piatra totusi :*

alezutza25
13.03.2009, 18:58:13
cel care e putn mai inapoi de MC DONALS?am fost acolo sunt modele aduse din ucraina si nu imi place ca doamna de acolo nici macar nu a inteles ce caut.

Buna.Am fost azi la Piatra Neamt si am colindat mag de rochii de mireasa si surpriza...e un targ la Bacau si sunt trimise rochiile acolo....asa ca ai grija cu Piatra ca s-ar putea sa nu gasesti weekendul acesta.Erau si in magazine dar mai putine.Oricum merita ca au preturi bune acum cu criza.

pintiliemihaela08
15.03.2009, 16:11:24
Buna.Am fost azi la Piatra Neamt si am colindat mag de rochii de mireasa si surpriza...e un targ la Bacau si sunt trimise rochiile acolo....asa ca ai grija cu Piatra ca s-ar putea sa nu gasesti weekendul acesta.Erau si in magazine dar mai putine.Oricum merita ca au preturi bune acum cu criza.
buna eu maine nu ma duc la piatra da marti dimineata plec pe la 6 de acasa ca numai bine pe la 9 sa fiu gata de actiune.am sa caut din magazin in magazin pana am sa gasesc.asta daca am noroc daca nu ma las pagubasa vreo luna de zile ca sa mai uit de modele di pretentiile mele si totus intretimp va aparea ceva nou.da tu tiai luat rochia?

pintiliemihaela08
15.03.2009, 16:24:37
da am gasit de inchiriat si chiar imi place modelul si ramane o optiune intr-un caz in care nu reusesc sami gasesc.

pintiliemihaela08
15.03.2009, 16:31:11
stiti ce vroiam sa va intreb?dintre toate care vorbim pe acest forum,eu sunt singura care nu miam gasit rochia?toate ati scapat de aceasta problema?daca am ramas numai eu atunci chiar e o problema!

alezutza25
16.03.2009, 09:55:22
buna eu maine nu ma duc la piatra da marti dimineata plec pe la 6 de acasa ca numai bine pe la 9 sa fiu gata de actiune.am sa caut din magazin in magazin pana am sa gasesc.asta daca am noroc daca nu ma las pagubasa vreo luna de zile ca sa mai uit de modele di pretentiile mele si totus intretimp va aparea ceva nou.da tu tiai luat rochia?

Da, eu mi-am luat-o de la Expomariage din Iasi la inceputul lunii. Dar e tot din Piatra de la Casa Tania, ai sa o vezi la ei in geam expusa, si gasesti usor magazinul ca e in centru la Piatra. Si apoi tot pe acolo gasesti si White Lady iar Mirandi are in renovare magazinul de prezentare si ii gasesti in Dumbrava Rosie la iesirea din Piatra Neamt spre Bacau. Dar mai sunt si alte magazine si ai grija ca eu am vazut 2 care vindeau rochii din bazar de la noi dar la preturi mult umflate. Si daca cauti costum de ginerica mergi la Dinasty , la intrarea dinspre Targu Neamt pe stg ca au reduceri de 50 % la costume si nu numai. Bafta multa.

pintiliemihaela08
16.03.2009, 10:50:53
Da, eu mi-am luat-o de la Expomariage din Iasi la inceputul lunii. Dar e tot din Piatra de la Casa Tania, ai sa o vezi la ei in geam expusa, si gasesti usor magazinul ca e in centru la Piatra. Si apoi tot pe acolo gasesti si White Lady iar Mirandi are in renovare magazinul de prezentare si ii gasesti in Dumbrava Rosie la iesirea din Piatra Neamt spre Bacau. Dar mai sunt si alte magazine si ai grija ca eu am vazut 2 care vindeau rochii din bazar de la noi dar la preturi mult umflate. Si daca cauti costum de ginerica mergi la Dinasty , la intrarea dinspre Targu Neamt pe stg ca au reduceri de 50 % la costume si nu numai. Bafta multa.
da?numi place modelele de la White Lady leam vazut pe net si nu mau incantat.au ceva modele in plus fata de cei pe net?eu ma duc maine dimineata la piatra sa caut imi pun ultimele sperante acolo.ginerica sia gasit la ucraina 300 de dolari lui trebuie sai caut pantofi si camasi

mycaela
16.03.2009, 11:12:22
e f frumoasa, ai sa fii o mireasa superba si la pret mi se pare ok. felicitari

Creizilup
01.04.2009, 21:35:11
Mihaela nu ne-ai mai spus daca ti-ai gasit rochita mult cautata ;;) . Asteptam vesti ;)

pintiliemihaela08
04.04.2009, 13:24:35
Mihaela nu ne-ai mai spus daca ti-ai gasit rochita mult cautata ;;) . Asteptam vesti ;)
buna am gasit-o!miercuri seara ma duc la ultima proba si tot atunci o si tai dupa pantofi.deci joi am sa vo arat asta numai daca reusesc sa o postez pe calculator ca nu sunt specialista!am terminat cu tinuta mea miam luat toate(voal,manusi,umbreluta,saculet,colier,pantofi ,jarteluta)am omis ceva?amintiti-mi!de acum am sa incep sa caut la miresoi.sunt incantata ca am reusit sami gasesc rochita da as vrea sa mai slabesc macar 2kg!si sa ma bronzez stiti un solar la noi in oras?

Creizilup
06.04.2009, 10:35:16
<:-P Felicitari scumpo! Ne bucuram pentru tine si abia asteptam s-o vedem. Si eu am inceput sa slabesc...merge bine deokmdata :D In legatura cu solarul eu stiam ca era la fostul Vero-Cris, actual...:D nu stiu...e pe colt in intersectia de pe Calea Nationala, de langa scoala 11...Sper sa nu te fi zapacit. Poate mai stiu fetele care stau mai mult in Botosani ;)

aquarelle
22.04.2009, 21:57:23
mihaela..asteptam nerabdatoare poza cu rochita! ai grija cat slabesti...sa nu se aseze rau rochita dupa! mai ia in calcul si stresul dinainte de nunta...am auzit ca are efecte "degresante" miraculoase! :D

buna am gasit-o!miercuri seara ma duc la ultima proba si tot atunci o si tai dupa pantofi.deci joi am sa vo arat asta numai daca reusesc sa o postez pe calculator ca nu sunt specialista!am terminat cu tinuta mea miam luat toate(voal,manusi,umbreluta,saculet,colier,pantofi ,jarteluta)am omis ceva?amintiti-mi!de acum am sa incep sa caut la miresoi.sunt incantata ca am reusit sami gasesc rochita da as vrea sa mai slabesc macar 2kg!si sa ma bronzez stiti un solar la noi in oras?

aquarelle
22.04.2009, 21:59:29
a....eu ultima data am mers la solar la cabinetul ata de la gara...bella parca se cheama....stiu sigur ca schimbau tuburile in fiecare primavara...asa ca rezultatele erau mai repede vizibile! bine intre timp mai presupun ca s-au deschis si altele...daca ai descoperit da-ne de veste!

Creizilup
14.05.2009, 23:04:28
Dintre fetele care si-au facut rochia pe comanda...cat de reusita a fost comparativ cu una cumparata gata? Care a fost diferenta de pret? Si in afara de casa "aceea" de moda mai stiti alte locuri? Sar'na :D

dariutza
17.05.2009, 15:45:22
La casa de moda M G sunt exagerat de scumpe toate si nu cred ca se merita sa-ti faci rochia aici....doar daca ai f multi bani si chiar iti permiti orice.

Creizilup
18.05.2009, 09:50:17
Chiar daca as avea atat de multi bani de ce sa-i irosesc pe o rochie de genul celor pe care le-am vazut la ei pe site...[-X Avantajele la care ma gandisem eu in favoarea unei rochii pe comanda erau cele legate de faptul ca iti poti face ce model vrei astfel incat sa se si aseze bine pe tine...DAR, m-am uitat pe site si, ca sa ma conving de tot, am fost in week-end la ei la magazin.Mi-a trecut...;))

Raluky21
29.05.2009, 02:37:01
Fetelor, unde pot comanda o rochie dupa modelul adus de mine? Am fost in doua parti dar intr-o parte mi-a impus sa cumpar tot de la ea (cocarde, manusi, diadema, voal, cos etc), iar cealalta doamna mi-a cerut dublu fata de prima. Va rog daca stiti pe cineva sa imi spuneti.

Roxana_Bt
29.05.2009, 09:31:48
Fetelor, unde pot comanda o rochie dupa modelul adus de mine? Am fost in doua parti dar intr-o parte mi-a impus sa cumpar tot de la ea (cocarde, manusi, diadema, voal, cos etc), iar cealalta doamna mi-a cerut dublu fata de prima. Va rog daca stiti pe cineva sa imi spuneti.
Buna.Trebuie sa ai foarte mare grija,nu multe persoane stiu sa faca rochite pentru ziua cea mare.Te pot ajuta daca vrei, dar cu un nr de-al unei d-ne din Bucuresti la care mi-am facut eu rochita.ca si pret nu e scump, nu e ieftin,insa e calitate. Si ce mi-a mai placut la dansa..m-am dus si eu cu o tentativa de model...insa mi-a explicat ca nu mi-ar sta bine cu ea.Ca sa ma impace, mi-a facut o combinatie intre modelul meu si unul ales dupa parerea ei pentru conformatia corpului meu.
Asadar cam asta vad eu la o croitoreasa buna: sa stie sa dea si sfaturi, sa se tina de cuvant, sa nu se abata de la modelul pe care a zis ca-l va face.Cat despre faptul ca una dintre ele ti-a impus sa iei voalul de la ea, nu e rau..e rau ca nu a stiut sa-si vanda marfa...eu, la bucuresti, mi-am facut intai rochita...apoi eu i-am propus sa-mi faca si voalul ca sa fie in tenta cu rochita , si saculetul de asemenea.
Mai ai timp pana la nunta, vad, dar e bine de luat din timp.Vei vedea, vei fi cea mai frumoasa mireasa de pe starda ta)o:-) Nu de alta, dar eu am nunta saptramana viitoare...deci...:)
te pup, numai bine!

Porumbita
07.06.2009, 00:25:06
fetelor rochite puteti gasi si in bt acum depinde de bugetul pe care il alocati rochitei:-?
este un magazin mai de firma in spatele parcului mare doar k acolo nu au prea multe modele si fac si la comanda dupa modelul clientei tipa care este acolo e ffff draguta si te ajuta cu tot ce poate
dak aveti un buget mi mic incercati la magazinele de pe pitonalul transilvaniei gasiti modele dragute la preuri ff bune zic eu si de multe ori nu este diferenta de matriale doar cantitatea lor face diferenta intre magazinele de fite si aceste buticuri
oricum dak vreti sa aveti o rochita nu stiu cum sau la fusta un jupon mai umflat cred k se rezolva dak vb cu vanzatoarea de acolo si va face pe cativa banuti in plus
eu am fost si am intrebat si asa mi s-a spus k fac dupa cerintele clientei:-p
altele nu mai stiu poate ma informati voi dak mai stiti ceva:-? :)
bafta la pregatiri
...dak nu va place puteti incerca sa ajungeti si in bazar la sv k nu e departe dar acolo s-ar putea sa fiti dezamagite k nu sunt cine stie ce modele:))
somn usor ma bag la somn k deja nu mai vad tastatura=)) =)) =))

aryanna
07.06.2009, 15:46:39

trebuie sa ai grija unde te duci, am mai vazut eu la astia cu magazinele de la piata mare... tipa de acolo imi arata o poza cu o rochie demetrios ca ar fi adus-o cineva sa-i faca pe comnada =))=))=))

dar nu stiu daca cine a adus rochia nu a vazut cam ce rochii de plastic sunt acolo....chiar as fi curioasa sa vad ce iese

Porumbita
08.06.2009, 00:55:22
trebuie sa ai grija unde te duci, am mai vazut eu la astia cu magazinele de la piata mare... tipa de acolo imi arata o poza cu o rochie demetrios ca ar fi adus-o cineva sa-i faca pe comnada =))=))=))

dar nu stiu daca cine a adus rochia nu a vazut cam ce rochii de plastic sunt acolo....chiar as fi curioasa sa vad ce iese
nu stiu de ce magazin vb ca sunt doua:-p
la unul vinde un tign si acolo tre sa recunosc mi-au placut ceva modele iar cel de mai sus unde era doamna nhu imi place ca nu aveau fuste pe dedesubt si se vedeau arcurile:(
si acum sicer depinde si de perioada in care nimeresti la ei uneori au modele misto iar alteori nici nu iti vine sa intri in magazin
oricum dak rezista inseamna ca sunt fete care apeleaza la serviciile lor
..si sunt destule care chiar au fost multumite:D 8-}

Creizilup
09.06.2009, 09:00:17
No offense dar mie nu mi s-a parut niciodata ca cele doua magazine ar avea rochii de calitate...Poate scriu miresici care au cumparat de acolo sa ne lamureasca...:-\

rebecadim
09.06.2009, 13:27:42
Am fost si eu la magazinul din spatele parcului , si cel din Primaverii. Au rochite frumoase , la parc putin mai scumpe modelele mai deosebite , la in primaverii ceva mai ieftine s-au parut. Dar nu mi-a placut la parc pt ca dureaza mult pana vine comanda , in schimb partea astalalta max 2 sapt , ceea ce mi se pare super. Parca se faceau la comanda , am auzit eu. Foarte amabile vanzatoarele , mai ales cea din Primaverii....unde m-a lasat sa probez tot ce am vrut eu :x . M-am oprit la una dintre ele...dar ma mai uit , pt ca mai am timp pana la anul , nu?

Porumbita
29.06.2009, 21:57:49
in sfarsit mi-am gasit rochita:D ...dar pt ca am probleme cu marimea(sunt foarte slaba) am dat comanda;-)
rochita e din bazar ,de la sv,si vreau sa spun ca nu inteleg ce diferenta poate exista intre o rochita de bazar si una de casa de moda:-?
din cate m-am interesat sau mai bine zis din ce am invatat e vorba de serviciile oferite adica la bazar nu o sa ai o oglinda cat un perete nu ai cabina cat o camera si asa mai departe, dar materialele chiar sunt cam aceleasi dak nu identice:-p diferenta o face cantitatea de material nu calitatea neaparat si nu uitati in general la firme nu se vinde produsul ci marca, brendul,renumele
poze nu am dupa nunta:-p
ori cum dak vreti exemple referitor la ce am spus va dau unul si sper sa nu fie considerat reclama:-p
caut pe internet rochite de mireasa si gasesc o casa de moda: noela style care are ceva modele si la preturi super ok as zice, nu? am cautat prin oras niste cataloage sa vad mai multe si culmea aveau si preturi:D
apoi cand incep sa umblu prin magazine gasesc aceleasi modele cu preturi nu foarte diferite fata de magazinele proprii. insa intru si in mall la sv unde este un stand cu rochite si aceleasi rochite aceleasi materiale aceeasi casa de moda ...la preturi duble
acum dc sa iau din mall doar ca sa dau mare cand pot sa imi iau de la distribuitori sau magazine proprii la un pret care imi convine?
deci credeti ca in bazar gasiti pe degeaba su second? gresit acolo sunt pt toata lumea pt k nu toti isi permit sa dea pe o rochita care o poarta doar o seara niste sume de cateva ori salariul lor...apropor rochita a costat ceva avand in vedere locul, dak e sa o luam asa dar nu ca in magazin sigur:D
acum nu critec pe nimeni fiecare cu cat are>:D<

katy27
12.07.2009, 15:38:14
ma poate ajuta si pe mine cineva cu o recomandare pt rochia de mireasa?nu mi-am luato inca pt inca nu am gasit nimic pe gustul meu.

mycaela
13.07.2009, 10:42:31
buna fetelor, nu stiu daca la noi in tara sunt, dar macar sa va faceti o idee daca vreti rochia la comanda, modelele de san patrik, la sposa sau pronovias( sper ca am voie sa zic asta pe forum) sunt super dragute. intrati si o sa va convingeti. ;-)

Creizilup
31.07.2009, 09:49:46
in sfarsit mi-am gasit rochita:D ...dar pt ca am probleme cu marimea(sunt foarte slaba) am dat comanda;-)
rochita e din bazar ,de la sv,si vreau sa spun ca nu inteleg ce diferenta poate exista intre o rochita de bazar si una de casa de moda:-?
din cate m-am interesat sau mai bine zis din ce am invatat e vorba de serviciile oferite adica la bazar nu o sa ai o oglinda cat un perete nu ai cabina cat o camera si asa mai departe, dar materialele chiar sunt cam aceleasi dak nu identice:-p diferenta o face cantitatea de material nu calitatea neaparat si nu uitati in general la firme nu se vinde produsul ci marca, brendul,renumele
poze nu am dupa nunta:-p
ori cum dak vreti exemple referitor la ce am spus va dau unul si sper sa nu fie considerat reclama:-p
caut pe internet rochite de mireasa si gasesc o casa de moda: noela style care are ceva modele si la preturi super ok as zice, nu? am cautat prin oras niste cataloage sa vad mai multe si culmea aveau si preturi:D
apoi cand incep sa umblu prin magazine gasesc aceleasi modele cu preturi nu foarte diferite fata de magazinele proprii. insa intru si in mall la sv unde este un stand cu rochite si aceleasi rochite aceleasi materiale aceeasi casa de moda ...la preturi duble
acum dc sa iau din mall doar ca sa dau mare cand pot sa imi iau de la distribuitori sau magazine proprii la un pret care imi convine?
deci credeti ca in bazar gasiti pe degeaba su second? gresit acolo sunt pt toata lumea pt k nu toti isi permit sa dea pe o rochita care o poarta doar o seara niste sume de cateva ori salariul lor...apropor rochita a costat ceva avand in vedere locul, dak e sa o luam asa dar nu ca in magazin sigur:D
acum nu critec pe nimeni fiecare cu cat are>:D<
...eu una credeam ca diferenta o face unicitatea ( relativa desigur, ca nu ma astept sa nu mai aiba nimeni rochie ca a mea, dar nici jumatate de Moldova nu mi-ar placea s-o vad in aceeasi rochie ) modelelor si nu pretul sau brandul...M-am cam desumflat...Ei, mai am timp pana la anul sa ma hotarasc ;-)

Porumbita
31.07.2009, 15:13:42
[quote=Creizilup;2214165]...eu una credeam ca diferenta o face unicitatea ( relativa desigur, ca nu ma astept sa nu mai aiba nimeni rochie ca a mea, dar nici jumatate de Moldova nu mi-ar placea s-o vad in aceeasi rochie ) modelelor si nu pretul sau brandul...M-am cam desumflat...Ei, mai am timp pana la anul sa ma hotarasc ;-)[/quo
deacord cu tine din in bazar cumpara ffff multe fete doar pt ca sunt mai ieftine dar sunt si modele care nu sunt asa accesibiele pt ca-parerea mea -acele rochii care le are jumate de moldova sunt la 300 /600 lei dar sunt si mai scumpe de atat si creddee-ma ca nu sunt asa cautate k eu cand am mers mi se aratau cele la preturile care tocmai le-am mentionat si da alea mi se par cam naspa fie k sunt prea incarcate fie prea transparente sau cum mai spunea cineva k auaspect de nailon
dar gasesti si modele dragute si acum mai depinde si de per in care mergi si ce au acolo k eu a fost de mai multe ori si credeam k o sa renunt pt k nu gaseam nimic pe gustul meu dar acum chiar sunt multumita
astept sa o iau -k am facut comanda -si pe urma o sa spun dak de merita sau nu sa cumperi rochia din bazar:-p

Creizilup
31.07.2009, 18:17:29
[quote=Creizilup;2214165]...eu una credeam ca diferenta o face unicitatea ( relativa desigur, ca nu ma astept sa nu mai aiba nimeni rochie ca a mea, dar nici jumatate de Moldova nu mi-ar placea s-o vad in aceeasi rochie ) modelelor si nu pretul sau brandul...M-am cam desumflat...Ei, mai am timp pana la anul sa ma hotarasc ;-)[/quo
deacord cu tine din in bazar cumpara ffff multe fete doar pt ca sunt mai ieftine dar sunt si modele care nu sunt asa accesibiele pt ca-parerea mea -acele rochii care le are jumate de moldova sunt la 300 /600 lei dar sunt si mai scumpe de atat si creddee-ma ca nu sunt asa cautate k eu cand am mers mi se aratau cele la preturile care tocmai le-am mentionat si da alea mi se par cam naspa fie k sunt prea incarcate fie prea transparente sau cum mai spunea cineva k auaspect de nailon
dar gasesti si modele dragute si acum mai depinde si de per in care mergi si ce au acolo k eu a fost de mai multe ori si credeam k o sa renunt pt k nu gaseam nimic pe gustul meu dar acum chiar sunt multumita
astept sa o iau -k am facut comanda -si pe urma o sa spun dak de merita sau nu sa cumperi rochia din bazar:-p
Ok, astept parerea ta dupa ce ai rochita. ;-)
Mai am o intrebare: stii cumva de unde este adusa? Eu am auzit ca majoritatea modelelor sunt aduse din Ucraina, de la Cernauti si ca sunt multe persoane care merg direct acolo ca sa aiba de unde alege.

Porumbita
01.08.2009, 18:45:37
[quote=Porumbita;2216348]
Ok, astept parerea ta dupa ce ai rochita. ;-)
Mai am o intrebare: stii cumva de unde este adusa? Eu am auzit ca majoritatea modelelor sunt aduse din Ucraina, de la Cernauti si ca sunt multe persoane care merg direct acolo ca sa aiba de unde alege.
chiar nu stiu sa iti raspund am o carte de vizita cu nr de tel si o adresa de email doar k nu pot da pm si aici nu am voie sa pun ca e reclama dar nu cred k e de acolo cred k au un atelier prin sv

Creizilup
01.08.2009, 19:20:22
[quote=Creizilup;2217250]
chiar nu stiu sa iti raspund am o carte de vizita cu nr de tel si o adresa de email doar k nu pot da pm si aici nu am voie sa pun ca e reclama dar nu cred k e de acolo cred k au un atelier prin sv
Aham...Multumesc pentru raspuns >:D<

andruza
10.08.2009, 23:08:50
Am fost si eu la magazinul din spatele parcului , si cel din Primaverii. Au rochite frumoase , la parc putin mai scumpe modelele mai deosebite , la in primaverii ceva mai ieftine s-au parut. Dar nu mi-a placut la parc pt ca dureaza mult pana vine comanda , in schimb partea astalalta max 2 sapt , ceea ce mi se pare super. Parca se faceau la comanda , am auzit eu. Foarte amabile vanzatoarele , mai ales cea din Primaverii....unde m-a lasat sa probez tot ce am vrut eu :x . M-am oprit la una dintre ele...dar ma mai uit , pt ca mai am timp pana la anul , nu?
unde este acest magazin te rog imi poti spune si mie asta de pe primaverii?

ioanacity
03.09.2009, 15:15:33
pt ca locuiesc de mult in Iasi si aici sunt maritata civil nu prea le mai cunosc magazinele legate de rochii dar pot sa zic ca nu sunt originale de loc! cine vine in Iasi gaseste f multe modele la aceleasi preturi chiar mai mici ( vizitasem de curand cateva din ele si din bt si din is )

ioanacity
03.09.2009, 15:22:43
pt ca locuiesc de mult in Iasi si aici sunt maritata civil nu prea le mai cunosc magazinele legate de rochii dar pot sa zic ca nu sunt originale de loc! cine vine in Iasi gaseste f multe modele la aceleasi preturi chiar mai mici ( vizitasem de curand cateva din ele si din bt si din is )

biancaJO
08.09.2009, 23:40:56
Imi zici si mie te rog,1 sau 2 mag de rochii pt mireasa din iasi s-ar putea saptamana viitoare sa am drum si as vrea sa profit de ocazie.

ioanacity
09.09.2009, 08:27:36
daca tu cunosti iasu poti merge de la gara tot la deal spre unirii si gasesti magazine la rand pana ajung la traian ! de la traian faci stanga si tii pana ai sa gasesti magazinu donna alba! mai ai in siraj cateva magazine si in pacurari sunt vreo 4 la rand:-$

madalinuta
09.09.2009, 12:21:49
Imi zici si mie te rog,1 sau 2 mag de rochii pt mireasa din iasi s-ar putea saptamana viitoare sa am drum si as vrea sa profit de ocazie.

in Iasi mai poti incerca la salon Diva, au rochii foarte dragute, in spatele cinematografului victoria, inainte sa ajungi la hotel traian. Poti incerca si la magazinul divine si White lady din Tg. Cucu.
spor la pregatiri si sa iti gasesti rochia mult visata!

biancaJO
09.09.2009, 20:59:42
in Iasi mai poti incerca la salon Diva, au rochii foarte dragute, in spatele cinematografului victoria, inainte sa ajungi la hotel traian. Poti incerca si la magazinul divine si White lady din Tg. Cucu.
spor la pregatiri si sa iti gasesti rochia mult visata!
ms pt informatie:) esti o draguta,spor si tie si mult noroc casnicie<:-P

biancaJO
10.09.2009, 00:19:03
Salut,am fost si eu in spatele parcului la acel magazin de rochii pt mireasa,au oferte foarte bune si am gasit niste modele foarte deosebite si mai ales ca face si la comanda,mi-a zis tipa de acolo de la magazin ca daca vreau pot veni cu poza cu rochita visata si imi face la comanda,superrr .Am zis,daca nu gasesc nimic in iasi imi dau comanda aici,iar in legatura cu comenziile am intrebat si au zis ca si-au schimbat furnizorul si le face mult mai repede;-) .si fiind acum sfarsit de sezon mi-a mai zis ca au preturi bune si chiar dau discout atat la rochita cat si la decorarea salii.

madalinuta
10.09.2009, 10:05:42
ms pt informatie:) esti o draguta,spor si tie si mult noroc casnicie<:-P

npc. multa bafta in cautarea rochiei. multumesc pentru urari! si tie multa fericire si intelegere in cuplu.

cipdana
24.09.2009, 12:15:38
buna fetelor,vreau si eu sa mi fac o idee despre magazinele din botosani cu rochii de mirese si vreau sa aud pareri si indrumari de la voi.de pe unde pot sa incep cautarea si m ar interesa unde sunt modele mai frumoase?;;)

Creizilup
24.09.2009, 13:55:39
buna fetelor,vreau si eu sa mi fac o idee despre magazinele din botosani cu rochii de mirese si vreau sa aud pareri si indrumari de la voi.de pe unde pot sa incep cautarea si m ar interesa unde sunt modele mai frumoase?;;)
Eu zic sa incepi din Botosani-pentru ca nu se stie niciodata de unde sare iepurele-, dar sa nu te opresti doar la ce gasesti acolo ;-)

cipdana
24.09.2009, 14:42:45
asa vreau si eu sa incep sa incep cautarea aici dar nu stiu unde sa merg prima data,nu as vrea sa merg undeva si sa raman dezamagita de ce vad .nu stiu auzisem ca sa deschis un magazin nou ,o prietena de a mea a fost si si a luat totul de acolo rochie ,voal,pantofi,diadema intelegi cam tot ce ii era necesar si nu stiu parca ma bate gandul sa merg sa vad ce oferte au.Stii mie nu prea imi place sa umblu mult si asa vrea sa gasesc cam tot ce am nevoie intr un singur loc.ce parere ai?;))

rebecadim
24.09.2009, 15:26:15
;)) ;))

buna! depinde zic eu in primul rand de ce buget ai alocat pentru rochitza! Daca vrei ceva ce depaseste 20 mil...zic eu sa cauti in alt oras.. Dar , sa stii ca si la noi gasesti rochii dragute la preturi accesibile. Eu mi-am facut rochia la comanda , si-s foarte multumita. Daca iti place , am sa-ti spun unde mi-am facut-o. Incerc sa atasez pozici .Aaaa...plus ca am prins si un pret bun la aranjamente , muzica si foto. Toate la pachet ;)) Scuze...nu pot pune pozele , sunt prea mari , si daca le tai in paint , nu se mai vede nimic :(

cipdana
24.09.2009, 16:12:57
mersi mult ,esti foarte draguta chiar ma intereseaza sa mi spui si sa mi atasezi cateva poze:x

Creizilup
24.09.2009, 17:22:59
asa vreau si eu sa incep sa incep cautarea aici dar nu stiu unde sa merg prima data,nu as vrea sa merg undeva si sa raman dezamagita de ce vad .nu stiu auzisem ca sa deschis un magazin nou ,o prietena de a mea a fost si si a luat totul de acolo rochie ,voal,pantofi,diadema intelegi cam tot ce ii era necesar si nu stiu parca ma bate gandul sa merg sa vad ce oferte au.Stii mie nu prea imi place sa umblu mult si asa vrea sa gasesc cam tot ce am nevoie intr un singur loc.ce parere ai?;))
Sincer, eu nu stiu despre ce magazin e vorba, pentru ca nu mai locuiesc in Botosani. Stiu doar magazinele vechi si care sunt intr-adevar destul de dezamagitoare...Am vazut chiar la magazine care se vor cu pretentii rochite...putin prea in spiritul modei sa zic asa... Daca afli ceva in legatura cu magazinul respectiv, spune-ne si noua :)
Nici mie nu-mi place sa bat magazinele la nesfarsit, insa nu mi se pare o idee prea buna sa iei totul dintr-un singur loc doar din aceasta cauza. Ar fi mai bine sa ne facem o idee despre ce am putea gasi si in alte locuri, ca sa nu ne para rau dupa aceea ;))

cipdana
24.09.2009, 18:18:36
nici eu nu imi iau chiar din primul in care intru dar ma interesau sincer magazinele care au cam tot ce tiar trebui pt nunta,stiu ca se gasesc mai rar dar sincer nu prea as vrea sa umblu nici la nesfarsit.mi ar placea sa mi gasesc tot de unde imi iau rochia.am sa o sun pe prietena mea sa vad pe unde e magazinul,ma facut curioasa si vreau sa merg ca sa stiu la ce sa ma astept.;;)

Creizilup
24.09.2009, 18:31:06
nici eu nu imi iau chiar din primul in care intru dar ma interesau sincer magazinele care au cam tot ce tiar trebui pt nunta,stiu ca se gasesc mai rar dar sincer nu prea as vrea sa umblu nici la nesfarsit.mi ar placea sa mi gasesc tot de unde imi iau rochia.am sa o sun pe prietena mea sa vad pe unde e magazinul,ma facut curioasa si vreau sa merg ca sa stiu la ce sa ma astept.;;)
Da, asa este. In Botosani mai rar...Astept sa ne spui si noua despre magazinul acela si vreau sa-l vizitez cu prima ocazie cand merg acasa ;;)

ioanacity
25.09.2009, 10:29:57
in botosani nu prea mai ai de unde sa iti iei rochii! au cam disparut si ce este e f dezamagitor! mai bine incerci pe la suceava sau iasi! depinde cat iti este bugetul pe aici gasesti tot felu de modele! ideea e sa nu disperi si nici sa lasi pe ultima suta de metri! succes<:-P

cipdana
25.09.2009, 16:02:22
Da, asa este. In Botosani mai rar...Astept sa ne spui si noua despre magazinul acela si vreau sa-l vizitez cu prima ocazie cand merg acasa ;;)
Am vb cu prietena mea si mi a spus ca e undeva pe langa piata mica langa o casa tip castel.am sa merg cat de curand sa l vizitez;;)

ioanacity
25.09.2009, 18:31:23
poti sa fii mai explicita te rog? ca eu nu mai stau demult prin bt si sincer nu prea le mai stiu;;)

Creizilup
25.09.2009, 20:51:07
Piata mica din Primaverii? Daca mergi tu, da-ne un punct de reper mai exact >:D<

ioanacity
26.09.2009, 20:30:43
prima data am zis ca imi fac rochitza la comanda!acum cateva luni in urma am avut o discutie cu o creatoare de moda si ma sfatuit s anu-mi fac la comanda deoarece e posibil produsul finit sa nu fie ceea ce imi doresc!acum stiu sigur ca no sa o mai fac la comanda! am observat ca multe zic c aimi fac cum doresc eu, ca o sa iasa asa dar multe din ele mint numai sa aiba un client!:-B cunosc fete care au avut un soc cand au vazut rochia gata !:-" mai bine cand o vezi, o probezi, pui mana pe ea!

Creizilup
26.09.2009, 22:56:50
prima data am zis ca imi fac rochitza la comanda!acum cateva luni in urma am avut o discutie cu o creatoare de moda si ma sfatuit s anu-mi fac la comanda deoarece e posibil produsul finit sa nu fie ceea ce imi doresc!acum stiu sigur ca no sa o mai fac la comanda! am observat ca multe zic c aimi fac cum doresc eu, ca o sa iasa asa dar multe din ele mint numai sa aiba un client!:-B cunosc fete care au avut un soc cand au vazut rochia gata !:-" mai bine cand o vezi, o probezi, pui mana pe ea!
Si eu sunt de aceeasi parere desi zilele acestea chiar ma tenta ideea de a-mi comanda rochia de pe un site de unde si-au comandat rochitele cateva miresici de aici de pe forum. Sper sa am totusi de unde alege si de la noi. Ideea de a o comanda de pe acel site ramane valabila daca ma hotarasc sa am doua rochite ;;)

cipdana
28.09.2009, 13:59:44
poti sa fii mai explicita te rog? ca eu nu mai stau demult prin bt si sincer nu prea le mai stiu;;)
astazi merg si iti spun exact unde e.;;)

rebecadim
28.09.2009, 15:56:16
astazi merg si iti spun exact unde e.;;)

Buna! Eu mi-am facut rochitza la comanda in Primaverii pe langa Tex. Pe acolo e un magazin. Cel de la piata mica eu nu-l stiu. Bafta va urez la toate in cautarea rochitei! Stiu ca e greu ...va tin pumnii ;;)

cipdana
28.09.2009, 17:52:39
Buna! Eu mi-am facut rochitza la comanda in Primaverii pe langa Tex. Pe acolo e un magazin. Cel de la piata mica eu nu-l stiu. Bafta va urez la toate in cautarea rochitei! Stiu ca e greu ...va tin pumnii ;;)
Buna fetelor!;;) Astazi dupa cum v am spus am facut o vizita magazinului de langa piata mica,si vreau sa va spun ca am ramas foarte incantata.Magazinul are cam tot ce ti ai putea dori pt nunta iar ce nu au in magazin se poate face la comanda,au si decoratiuni pentru nunta chiar cum intri in magazin au masuta de primire facuta foarte frumos ,chiar imi place si au si o masa pt miri ;;) iar la scaune au puse toate culorile disponibile,au si marturii si invitatii ,carduri de masa,iar la rochite au niste modele foarte dragute si din cate am inteles ca dak nu dispui de un buget foarte mare pt nunta doamnele de acolo te pot ajuta in asa fel incat sa fie cum iti doresti.Apropo magazinul e chiar in spatele parcului langa sediul de asigurari" "stiti voi care.

cipdana
28.09.2009, 18:03:11
ca sa va ghidez mai bine ,cum urci pe aleea pe unde sunt serele de la parcul mare si faci la stanga si mai mergi un pic si dai de magazin;))

Creizilup
28.09.2009, 18:34:24
ca sa va ghidez mai bine ,cum urci pe aleea pe unde sunt serele de la parcul mare si faci la stanga si mai mergi un pic si dai de magazin;))
Ne-ai ghidat bine. Deja imi imaginez cam pe unde este:D O sa merg si eu sa vad cand merg acasa ;;)

cipdana
29.09.2009, 16:56:28
Si eu sunt de aceeasi parere desi zilele acestea chiar ma tenta ideea de a-mi comanda rochia de pe un site de unde si-au comandat rochitele cateva miresici de aici de pe forum. Sper sa am totusi de unde alege si de la noi. Ideea de a o comanda de pe acel site ramane valabila daca ma hotarasc sa am doua rochite ;;)
nu stiu eu cred ca sa iti comanzi rochita asa de pe site fara sa ti dea nimeni o garantie e foarte riscant si nu mas incumeta,dar dak as merge sa mi dau comanda intr un magazin as face o cu incredere si cred ca ar iesi foarte bine pentru ca si magazinul are interes sa iasa totul cum trebuie pentru a putea fi recomandati,mai ales intr un oras mic cum este al nostru.voi ce spune-ti?;;)

alyna8
29.09.2009, 20:38:31
nu stiu eu cred ca sa iti comanzi rochita asa de pe site fara sa ti dea nimeni o garantie e foarte riscant si nu mas incumeta,dar dak as merge sa mi dau comanda intr un magazin as face o cu incredere si cred ca ar iesi foarte bine pentru ca si magazinul are interes sa iasa totul cum trebuie pentru a putea fi recomandati,mai ales intr un oras mic cum este al nostru.voi ce spune-ti?;;)
Da ai perfecta dreptate,cel mai sigur este cand o vezi si o probezi;-)

alyna8
01.10.2009, 01:06:37
Fetelor am fost la cernauti,am gasit modele dragute dar cam scumpe,am intrebat pe o vanzatoare cam cat ajunge o rochita si mi-a zis ca incepe de la 500$,eu zic ca de banii astia gasim o rochie superba pe la noi chiar si mai ieftin.I-am zis la misto ca daca iau mai multe cat imi lasa si a zis ca depinde de model dar cam de la 200$,mai jos nu lasa,da asa da mi-ar fi palcut un asemenea pret:D.M-am uitat bine la cum sunt lucrate nu m-au impresionat,daca te uiti mai atent iti dai seama ca-s rochii de bazar,prin suceava rochii asemanatoare am vazut cand am fost in bazar.Deci parerea mea e ,ca tot la noi in tara sunt mai faine;-),la noi se lucreaza putin da bun ,calitativ,pt ca romanul e pretentios.

Creizilup
01.10.2009, 06:53:38
Fetelor am fost la cernauti,am gasit modele dragute dar cam scumpe,am intrebat pe o vanzatoare cam cat ajunge o rochita si mi-a zis ca incepe de la 500$,eu zic ca de banii astia gasim o rochie superba pe la noi chiar si mai ieftin.I-am zis la misto ca daca iau mai multe cat imi lasa si a zis ca depinde de model dar cam de la 200$,mai jos nu lasa,da asa da mi-ar fi palcut un asemenea pret:D.M-am uitat bine la cum sunt lucrate nu m-au impresionat,daca te uiti mai atent iti dai seama ca-s rochii de bazar,prin suceava rochii asemanatoare am vazut cand am fost in bazar.Deci parerea mea e ,ca tot la noi in tara sunt mai faine;-),la noi se lucreaza putin da bun ,calitativ,pt ca romanul e pretentios.
>:D< Multumim pentru informatii, Alina! Deci daca cea mai ieftina incepe de la 500 dolari...e exagerat. Ai spus ca sunt lucrate prost, dar nu ne-ai spus nimic de materiale. Ca un motiv trebuie sa existe pentru care sunt atat de scumpe...
P.S.: Doamna respectiva vorbea limba romana?

aryanna
01.10.2009, 10:31:43
eu zic ca astia mai si speculeaza, vad ca nu esti din ucraina, umfla pretul ca romanul are bani...

oricum stiu ca depinde unde mergi insa stiam ca sunt si la ei ca la noi si de bazar, dar si de super firme

alyna8
01.10.2009, 11:51:34
>:D< Multumim pentru informatii, Alina! Deci daca cea mai ieftina incepe de la 500 dolari...e exagerat. Ai spus ca sunt lucrate prost, dar nu ne-ai spus nimic de materiale. Ca un motiv trebuie sa existe pentru care sunt atat de scumpe...
P.S.: Doamna respectiva vorbea limba romana?
Da , vorbea dar stalcit,pai sa stii ca la materiale nu prea ma pricep, drept este ca nu m-au incantat asa tare,ma asteptam la nu stiu ce...am vazut la noi in Botosani mult mai faine;-)

alyna8
01.10.2009, 11:55:45
eu zic ca astia mai si speculeaza, vad ca nu esti din ucraina, umfla pretul ca romanul are bani...

oricum stiu ca depinde unde mergi insa stiam ca sunt si la ei ca la noi si de bazar, dar si de super firme
Posibil,eu una am colindat tot bazarul ca matusa mea il stie si am vazut foarte multe stil cu au astia nuntiile de tigani pe la tv cu multe cristale swarovski;)) am mai vazut ceva interesant tip printesa dar cum am zis mi s-au parut scumpe.Acum depinde si de voi cat buget v-ati alocat pt rochita cert este ca mai mult de10- 12mil eu nu dau.

aryanna
01.10.2009, 12:16:58
eu ma gandesc totusi ca in bazar sunt rochii de bazar, nu?

cipdana
01.10.2009, 14:16:29
eu ma gandesc totusi ca in bazar sunt rochii de bazar, nu?
si eu gandesc la fel,ca daca vrei sa ti iei o rochie frumoasa si sa fie si dintr un material bun costa,ca ti o faci la noi sau o faci la cernauti.si de la noi poti sa ti iei o rochie draguta cu 12-14 milioane,cred eu.parerea mea e ca iesi in pierdere cu cernauti si cu timpul si cu banii,cel putin vb pt mine ca sunt in criza de timp mereu.Stai si te gandesti cat pui banii pe benzina ,eventual o modificare la rochie si stai sa vezi dak gasesti ce ti place ca din cate am inteles la cernauti sunt numai rochii cu multe pietre si floricele de toate culorile si dak vrei sa ti faci la comanda trebuie sa mergi la probe ,nu stiu eu cred ca e o risipa de timp si de bani,macar aici la noi te deplasezi mai usor si ai o mica asigurare cu rochia dar acolo ce asigurare ai ca ti iese si ca te poti intelege cu respectivii.ar trebui sa fie o miresuca prea norocoasa sa si gaseasca ceva ce ii place!;;)

Creizilup
01.10.2009, 23:08:40
si eu gandesc la fel,ca daca vrei sa ti iei o rochie frumoasa si sa fie si dintr un material bun costa,ca ti o faci la noi sau o faci la cernauti.si de la noi poti sa ti iei o rochie draguta cu 12-14 milioane,cred eu.parerea mea e ca iesi in pierdere cu cernauti si cu timpul si cu banii,cel putin vb pt mine ca sunt in criza de timp mereu.Stai si te gandesti cat pui banii pe benzina ,eventual o modificare la rochie si stai sa vezi dak gasesti ce ti place ca din cate am inteles la cernauti sunt numai rochii cu multe pietre si floricele de toate culorile si dak vrei sa ti faci la comanda trebuie sa mergi la probe ,nu stiu eu cred ca e o risipa de timp si de bani,macar aici la noi te deplasezi mai usor si ai o mica asigurare cu rochia dar acolo ce asigurare ai ca ti iese si ca te poti intelege cu respectivii.ar trebui sa fie o miresuca prea norocoasa sa si gaseasca ceva ce ii place!;;)
Sigur ca da. Foarte adevarat. Insa pentru o rochie foarte incarcata cu tot felul de zorzonele puse acolo doar ca sa fie (cum ai descris tu rochiile pe care le-ai vazut la Cernauti), nu merita-dupa umila mea parere- sa dai multi bani. Rochia miresei este foarte importanta. Asa cum ii spuneam si Ioanei, eu cand merg la o nunta ma uit mai tot timpul la mireasa si nu la rochiile celorlalte doamne si domnisoare ;))
Din motivele pe care le-ai enumerat tu mai sus ezitam si eu daca sa merg sau nu la Cernauti. Poate daca avem timp vom merge, insa cred ca ma voi baza mai degraba pe ceea ce gasesc la noi.
Va pup! >:D<
Aryanna emotii? :D ;;)

ioanacity
02.10.2009, 10:30:17
cat despre rochii! sunt dragutze si la 18, 15, 20 mil sau chiar mai putin! sunt in cernauti rochii mult mai frumoase ca la noi si mai ieftine si materiale bune! crede-ti ca daca sunt de firma nu pot fi si urate????pai cate am vazut la Alb si Negru;)) ...doamne erau oribile:-B .....la multi crezi ca e scump ca au materiale bune ci defapt e scump doar ca poarta un nume! hai sa fim seriosi traim in Romania !va dau un exemplu: cand am fost in Barcelona am probat o rochie de firma san patrik cred ca era ( a trecut deja mai bine de un an de atunci) si era 900 euro! aceeasi rochie la noi, aceeasi firma era cam 1800 euro desi diferea dantela de pe ea! cand ajunsesem in tara m-am dus special sa vad cat costa la noi!deci nu va bazati ca e firma si e bun:-B

cipdana
06.10.2009, 14:19:32
buna fetelor!pe unde ati mai vazut rochite frumoase,pe unde ati mai fost si ati probat.am inteles ca pe la noi in oras nu prea te lasa sa probezi rochite,e adevarat?:-s

Creizilup
06.10.2009, 16:44:02
buna fetelor!pe unde ati mai vazut rochite frumoase,pe unde ati mai fost si ati probat.am inteles ca pe la noi in oras nu prea te lasa sa probezi rochite,e adevarat?:-s
Ei da? Pai de ce sa nu te lase? Doar n-o sa cumperi o rochie doar uitandu-te la ea ;)) Sunt absurzi daca e asa...:|

Porumbita
07.10.2009, 08:27:13
Ei da? Pai de ce sa nu te lase? Doar n-o sa cumperi o rochie doar uitandu-te la ea ;)) Sunt absurzi daca e asa...:|
unii chiar asa vor:P
cand cautam rochie am patit si eu asta:( singurul loc unde am putut proba a fost la magazinul din spatele parcului mare
in rest mi se spunea k dak iau de la ei ma lasa sa probez ce modele vreau si cate vreau, iar la sfarsit puteam sa combin mai multe modele si imi facea pe comanda=((
deci se intampla:-L:-s

cipdana
07.10.2009, 09:27:54
cand cautam rochie am patit si eu asta:( singurul loc unde am putut proba a fost la magazinul din spatele parcului mare
in rest mi se spunea k dak iau de la ei ma lasa sa probez ce modele vreau si cate vreau, iar la sfarsit puteam sa combin mai multe modele si imi facea pe comanda=((

adevarat?ai fost si tu acolo;-) ,si eu am fost si m am uitat la modele.cu m ti s-a parut?eu am vazut modele foarte dragute ,modele care nu mi au placut;)) ,cum e normal nu se poate sa ti placa tot.ti-ai luat rochita de acolo?;;)

Creizilup
07.10.2009, 14:33:48

=)) Ce oameni...Auzi neaparat sa trebuiasca sa cumperi de la ei...Ce absurditate. Pai daca rochia e frumoasa si mie nu-mi sta bine? Doar nu au pretentia ca ar avea cate ceva pentru fiecare si pentru toate gusturile ? ;))
Tu ce reactie ai avut cand ti-au spus asta?

Porumbita
08.10.2009, 14:35:13
=)) Ce oameni...Auzi neaparat sa trebuiasca sa cumperi de la ei...Ce absurditate. Pai daca rochia e frumoasa si mie nu-mi sta bine? Doar nu au pretentia ca ar avea cate ceva pentru fiecare si pentru toate gusturile ? ;))
Tu ce reactie ai avut cand ti-au spus asta?

mi-a lasat un gust amar si nu am mai intrat acolo nici pt un accesori pe care poate il aveau si mie mi-ar fi placut
in rest ce pot sa zic eu fara sa probez nu imi iau nici un tricou sau trning de stat in casa pt ca dak mi se pare k nu ma avantajeaza sau k nu imi vine nu il port iar modele mai gasesti k doar nu era nu stiu ce brand care face modele exclusiviste;))

Creizilup
08.10.2009, 16:13:41
mi-a lasat un gust amar si nu am mai intrat acolo nici pt un accesori pe care poate il aveau si mie mi-ar fi placut
in rest ce pot sa zic eu fara sa probez nu imi iau nici un tricou sau trning de stat in casa pt ca dak mi se pare k nu ma avantajeaza sau k nu imi vine nu il port iar modele mai gasesti k doar nu era nu stiu ce brand care face modele exclusiviste;))
;)) Exact asta spuneam si eu. Nu sunt buni comercianti de pun conditii atat de absurde asa start...Pe mine cred ca m-ar fi busit rasul daca imi zicea sa probez doar daca am de gand sa cumpar :)) Ce scena amuzanta ar fi fost :))

ioanacity
08.10.2009, 18:37:04
eu era sa patesc asta in mini mall ala din botosani de langa piata mare la scari acolo daca stiti unde ,pe langa haine de ocazie aveau si rochii de mireasa! vazusem un model dragutz dar vroiam sa vad cum se aseaza si la inceput mi-a spus vanzatoarea ca nu am voie sa probez decat daca cumpar si nu am voie sa pun mana pe ele! dar nici nu aveai cum sa te uiti la ele ca erau inghesuite! m-am certat un pic cu ea si i-am spus: pai cum sa cumpar ?daca nu mi se potriveste?si cand am dat sa plec ma lasat sa probez=)) ...f ciudat! aici in Iasi am probat pe rasuflate si inc anu mi-am luat rochie! nici un magazin de aici pana acum nu mi-a interzis sa probez decat daca eu cumpar de la ei! aveti mare grija

Creizilup
08.10.2009, 18:56:25
eu era sa patesc asta in mini mall ala din botosani de langa piata mare la scari acolo daca stiti unde ,pe langa haine de ocazie aveau si rochii de mireasa! vazusem un model dragutz dar vroiam sa vad cum se aseaza si la inceput mi-a spus vanzatoarea ca nu am voie sa probez decat daca cumpar si nu am voie sa pun mana pe ele! dar nici nu aveai cum sa te uiti la ele ca erau inghesuite! m-am certat un pic cu ea si i-am spus: pai cum sa cumpar ?daca nu mi se potriveste?si cand am dat sa plec ma lasat sa probez=)) ...f ciudat! aici in Iasi am probat pe rasuflate si inc anu mi-am luat rochie! nici un magazin de aici pana acum nu mi-a interzis sa probez decat daca eu cumpar de la ei! aveti mare grija
Mda... se gandesc probabil sa nu murdarim rochiile sau sa nu fim atente cand ne imbracam...mai stiu eu? Si aici m-au lasat sa probez rochite, chiar daca mai am atata timp pana la nunta ;))

ioanacity
08.10.2009, 19:01:32
pai avantajul ca am probat multe rochii: acum stiu cam ce sa caut! nu intotdeauna ceea ce ai dori ti se si potriveste! si daca nu probezi nu stii cam ce te avantajeaza!eu acum numai ma uit la ele si dau" pass" ca deja stiu ca nu sunt de mine ca nu mi se potrivesc!

Creizilup
08.10.2009, 20:19:22
pai avantajul ca am probat multe rochii: acum stiu cam ce sa caut! nu intotdeauna ceea ce ai dori ti se si potriveste! si daca nu probezi nu stii cam ce te avantajeaza!eu acum numai ma uit la ele si dau" pass" ca deja stiu ca nu sunt de mine ca nu mi se potrivesc!
Da, asta cred si eu. De aceea mi se pare normal sa probez un lucru, ca sa vad si cum se "aseaza" pe mine...

alyna8
08.10.2009, 22:38:19
Da, asta cred si eu. De aceea mi se pare normal sa probez un lucru, ca sa vad si cum se "aseaza" pe mine...
Sunt de aceeasi parere;-)

Creizilup
13.10.2009, 19:05:14
Iata un articol dragut si util zic eu ;-) :

GHID DE CUMPARARE A ROCHIEI DE MIREASA

A cumparat cel mai frumos inel de logodna din lume, ti-a pus intrebarea, ai raspuns da, ati stabilit data si ati ales chiar si restaurantul. Este clar, e oficial, te casatoresti! Acest lucru nu poate sa insemne decat ca este timpul sa incepi sa-ti cauti rochia de mireasa, acel obiect care va da viata nuntii tale, te va introduce in lumea de basm pe care o visai si te va invalui in frumusete. Insa, drumul pana la rochia ideala este lung, va spun din proprie experienta. In acest sens, am pregatit un ghid care sa usureze cautarea si sa va ajute sa evitati anumite capcane si greseli.
- Aboneaza-te la reviste de gen, rasfoieste-le, cauta pe internet si salveaza cat mai multe poze cu rochii care iti atrag atentia, chiar si prin cel mai mic detaliu. Cand le salvezi noteaza in numele lor ceea ce ti-a placut in mod deosebit la acel model.

- Fii realista si sincera cu tine. Ceea ce arata excelent pe un model s-ar putea sa nu iti complimenteze propria silueta. Alege modele care se potrivesc siluetei tale si iti evidentieaza calitatile.

- Ce fel de mireasa esti? Esti o mireasa clasica sau moderna? Boema sau fashionista? Alege modele care sa se asorteze personalitatii tale si nu te lasa pacalita de un model de printesa deosebit, daca tu esti o rebela rock’n’roll.

- Ia in considerare detaliile nuntii, locatia, momentul si nivelul de formalitate. Raspunsul la aceste intrebari iti va indica ce tip de rochie ti se va potrivi. Daca faci nunta pe malul marii, la apus de soare, atunci o rochie printesa nu se prea potriveste.

- Cere recomandari. Daca ai prietene care s-au casatorit roaga-le sa-ti dea cat mai multe detalii legate de saloanele pe care le-au vizitat. Daca ti se spune ca serviciul cu clienti este dezamagitor, atunci treci mai departe, pentru ca vei colabora cu salonul cateva luni bune si nu ai nevoie de dificultati cu catvea zile inainte de nunta.
STABILESTE BUGETUL

- Stabileste bugetul alocat pentru rochia ta de mireasa si nu uita sa te consulti si cu viitorul tau sot. De obicei, bugetul pentru rochie reprezinta 10% din totalul bugetului alocat nuntii. O data ce pleci la probat rochii de mireasa trebuie sa stii exact ce suma esti dispusa sa cheltuiesti.

- Include accesoriile. Cand stabilesti bugetul nu uita sa incluzi toate accesoriile alocate rochiei: voalul, diadema, cerceii, colierul, bratara, poseta, pantofii.

- Urmareste soldurile. Chiar si saloanele de rochii de mireasa au solduri, de obicei toamna, cand se schimba colectiile vechi cu cele pentru anul urmator.

- Fii realista. O data ce ti-ai stabilit bugetul, fereste-te de saloane care sunt prea scumpe pentru buzunarul tau. Nu e nimic mai frustrant decat sa te indragostesti de o rochie pe care nu ti-o poti permite. Nu uita sa intrebi daca in pretul rochiei sunt incluse si modificarile ulterioare.
PROBEAZA

- Programeaza-te. Multe dintre saloane, mai ales cele de pe Lipscani, in Bucuresti, permit vizite neprevazute ale clientelor. Insa saloanele mari functioneaza numai pe programari. Alege o lista de saloane care se incadreaza in bugetul tau si programeaza cel mult doua probe pe zi la saloane aflate in apropiere unul de celalalt. Astfel, te vei bucura de atentia unui consultant si nu este nevoie sa te grabesti sa ajungi de la un salon la altul.

- Informeaza consultantul de la inceput in ce buget vrei sa te incadrezi. Nu e nicio rusine si chiar este indicat si de ajutor pentru acest, iti va oferi spre proba modele de rochii care intra in bugetul tau. De asemenea, explica-i cat mai bien modelul de rochie pe care il visezi, adu dupa tine taieturi din reviste cu modele, poze, etc.

- Fa-ti o gentuta speciala pentru vizitele la saloanele de rochii de mireasa. Ia dupa tine o trusa de make-up, pantofi si coafeaza-ti parul cat mai aproape de cum ti-l doresti in ziua nuntii. Si nu uita sa porti lenjerie frumoasa, pentru momentele cand te vei dezbraca pentru a proba rochiile.

- Nu lua cu tine o multime de oameni. Doi oameni sunt indeajuns: mama ta sic ea mai buna prietena. Mai mult de doi vor face luarea unei decizii un calvar, mai ales daca au gusturi diferite.

- Nu te grabi. Nu e nevoie sa iei o decizie pripita. Daca te-ai indragostit de o rochie, nu trebuie sa te grabesti sa o cumperi. Lasa sa treaca o noapte, gandeste-te bine, poti chiar sa mai vizitezi inca un salon. Cand vei proba alte rochii vei observa daca aceea este cu adevarat rochia potrivita.
STABILESTE O RELATIE DE COMUNICARE CU SALONUL

- O data ce ti-ai ales rochia, trebuie sa stii ca nu toate saloanele au rochiile pe stoc. De aceea trebuie sa comanzi modelul si trebuie sa fii atenta ce masura ti se potriveste. Roaga consultantul sa te lasa sa probezi un alt model masura ta, pentru a te asigura ca este masura corecta.

- Chiar daca vrei sa slabesti pana in ziua nuntii, comanda masura pe care o ai in ziua cumpararii. Este mult mai usor sa stramtezi o rochie, decat sa o largesti. Uneori e chiar imposibil.

- De indata ce ti-ai cumparat pantofii, fa o programare la salon si probeaza rochia pentru a vedea daca este nevoia ca lungimea sa fie modificata. Lasa, insa, modificarile pentru ultimele doua satptamani, in caz ca te razgandesti in privinta pantofilor.

- La ultima proba, examineaza-te cu atentie in oglinda. Nu te sfii sa pui cat mai multe intrebari si sa spui daca te deranjeaza si cel mai mic detaliu. Adu dupa tine voalul, bijuteriile si coafeaza-te asa cum vrei sa fii in ziua nuntii. Iti vei oferi o imagine cat mai realista si vei putea sa observi daca este nevoie sa te razgandesti in anumite privinte.

Intrebari pe care sa le pui la salon: Cat timp dureaza pana ce este livrata rochia. Poate fi expediata si in alt oras. Care este politica de returnare. Modificarile ulterioare ale rochiei sunt incluse in pretul acesteia. Exista o clauza privind repercursiunile daca rochia este livrata cu defecte? Salonul isi va asuma responsabilitatea in cazul in care croitorul face vreo greseala?
CALENDAR

Cu 8-12 luni inainte – Incepe sa cauti modele de rochii care ti se potrivesc. Incepe programarile la saloane, probeaza cat mai multe rochii.

Cu 6 luni inainte – Comanda rochia pentru a a vea indeajuns de mult timp pentru probe. Ia o bucata de material din rochie, pentru a asorta corect voalul, bijuteriile, poseta si pantofii cu nuanta rochiei. Fa poze imbracata in rochie si din fata si din spate, pentru a cere informatii stilistului tau in legatura ce cea mai potrivita coafura.

Cu 3 luni inainte – Cumpara accesoriile: lenjeria, diadema, voalul, manusile, bijuteriile, boleroul, poseta, jartiera.

Cu 2 luni inainte – Programeaza-te pentru prima proba. Nu uita sa iei dupa tine pantofii, lenjeria si celelalte accesorii.

Cu 3 saptamani inainte – Programeaza-te pentru ultima proba. Coafeaza-te asa cum iti doresti sa fii coafata in ziua nuntii, ia dupa tine toate accesoriile si doua persoane care sa iti ofere sfaturi sincere.

Cu 1-2 saptamani inainte – Ridica rochia de mireasa. Probeaza-o inca o data la salon pentru a te asigura ca toate modificarile sunt in regula.

Sper sa ne fie de ajutor, maca partial >:D<

ioanacity
14.10.2009, 09:39:44
si totusi ce rochii sunt la aia din primaverii?????????

Creizilup
14.10.2009, 15:07:43
si totusi ce rochii sunt la aia din primaverii?????????
Eu nici nu stiu unde e magazinul-doar imi imaginez din indicatiile primite de la fetele de aici-, de rochii nici atat ;))

ioanacity
14.10.2009, 15:09:59
Eu nici nu stiu unde e magazinul-doar imi imaginez din indicatiile primite de la fetele de aici-, de rochii nici atat ;))
hmmmm modelele ma intereseaza!! chiar nimeni nu si-a luat de acolo??

Creizilup
15.10.2009, 10:28:12
hmmmm modelele ma intereseaza!! chiar nimeni nu si-a luat de acolo??
Nu cred ca si-a luat cineva de acolo :-?...

aryanna
15.10.2009, 11:27:16
ba sunt care si-au luat stiu eu sigur 2 pers doar ca nu sunt printre noi aici pe forum :)

Creizilup
15.10.2009, 12:07:45
ba sunt care si-au luat stiu eu sigur 2 pers doar ca nu sunt printre noi aici pe forum :)
Da, eu la miresicile de pe forum ma refeream ;)) Zi-ne cum au fost rochiile atunci ;;)

aryanna
15.10.2009, 19:49:34
pai nu prea am ce sa zic ca pe mine nu m-au impresionat...

dar na fiecare cu piticii ei stii cum e

Creizilup
15.10.2009, 19:50:48
pai nu prea am ce sa zic ca pe mine nu m-au impresionat...

dar na fiecare cu piticii ei stii cum e
Am inteles ;-)

ioanacity
17.10.2009, 23:15:08
fetelor m-ati facut super curioase!!!! ma faceti sa vin acasa sa le vad mai de aproape!!! da nush cum au program?luni de la ce ora sunt?

Creizilup
18.10.2009, 00:06:40
fetelor m-ati facut super curioase!!!! ma faceti sa vin acasa sa le vad mai de aproape!!! da nush cum au program?luni de la ce ora sunt?
Daca mergi sa le vezi, nu ezita te rog sa impartasesti si cu mine impresiile tale ;;) Ca pana ajung eu acasa...:-<

ioanacity
18.10.2009, 18:23:33
Daca mergi sa le vezi, nu ezita te rog sa impartasesti si cu mine impresiile tale ;;) Ca pana ajung eu acasa...:-<
ok! luni ma duc acolo sa vad! azi e duminica si banuiesc ca e inchis! am ajuns si acasa ca m-ati facut super curioasa!<:-P :-B

ioanacity
19.10.2009, 17:23:13
;)) Asteptam vesti ;-)
deci am fost acolo si sincer am fost f dezamagita!!niste rochii:-& pe langa ca unele aveau preturile mai mari ......oricum si aveau niste papucei expusi daaaa nu imi plac ca sunt cu toc si eu nu vreau cu toc,,,,mai aveau niste aranjamente de nunta ....erau ok dar arcada era oribilaaaaa:-& :-& :-& :-& insa number one in materiale proaste huse de scaune ffff urate, si rochiile ( revin la rochii)) nasoale frateeeeeeeeeeee#-o #-o #-o #-o eu vroiam o rochita de printesa! avea doar cateva insa sincer erau fff oribile! scuzati-mi repetarea cuvintelor dar nu ma pot abtineeee! doamne am ramas oripilata! si se numeste nobless si asta este si la iasi !offfff am venit akasa degeaba=)) =)) =)) =)) =)) =)) deci alea de la cernauti sunt de zeci de ori mai frumoase credeti-ma!!!

ioanacity
19.10.2009, 17:25:49
nici macar rochiile tip sirena nu erau frumoase! fara " sclipirea " aia de rochite si ca sa nu zic ca nu au multe modele !doamne nu mai intru acolo=)) =)) =)) unele aveau preturi ok dar altele ....scump pt ceea ce ti se ofera

Creizilup
19.10.2009, 17:44:26
deci am fost acolo si sincer am fost f dezamagita!!niste rochii:-& pe langa ca unele aveau preturile mai mari ......oricum si aveau niste papucei expusi daaaa nu imi plac ca sunt cu toc si eu nu vreau cu toc,,,,mai aveau niste aranjamente de nunta ....erau ok dar arcada era oribilaaaaa:-& :-& :-& :-& insa number one in materiale proaste huse de scaune ffff urate, si rochiile ( revin la rochii)) nasoale frateeeeeeeeeeee#-o #-o #-o #-o eu vroiam o rochita de printesa! avea doar cateva insa sincer erau fff oribile! scuzati-mi repetarea cuvintelor dar nu ma pot abtineeee! doamne am ramas oripilata! si se numeste nobless si asta este si la iasi !offfff am venit akasa degeaba=)) =)) =)) =)) =)) =)) deci alea de la cernauti sunt de zeci de ori mai frumoase credeti-ma!!!
=)) Ce traumatizata te-ai intors :))

ioanacity
19.10.2009, 18:28:41
=)) Ce traumatizata te-ai intors :))
daaaaaaaaa! deci astea din iasi sunt superbe in comparatie cu....mai ales ca avem si case de moda! desi ma bucuram ca si la noi sa mai deschis un magazin si speram sa fie ceva mai " bine" fata de ce exista in orasul nostru

Creizilup
19.10.2009, 18:50:41
daaaaaaaaa! deci astea din iasi sunt superbe in comparatie cu....mai ales ca avem si case de moda! desi ma bucuram ca si la noi sa mai deschis un magazin si speram sa fie ceva mai " bine" fata de ce exista in orasul nostru
E bine ca avem posibilitatea de a merge in orasele vecine pentru a ne alege rochia, sa o alegem noi pe ea si nu ea pe noi ;))

Creizilup
19.10.2009, 18:52:43
Am intrat pe site la firma din capatul lui 1 si am vazut o rochita frumoasa...Evident ca nu ma asteapta pe mine:)) Insa imi fac sperante ca poate gasesc acolo ;))

ioanacity
19.10.2009, 18:52:50
E bine ca avem posibilitatea de a merge in orasele vecine pentru a ne alege rochia, sa o alegem noi pe ea si nu ea pe noi ;))
exact! mai ales ca suceava , iasi sunt aproape ! dar e pacat ca la noi se gasesc numai rebuturi:-B ....si pe toate miresicile care le cunosc inclusiv nemurile si-au luat rochite din alte orase

ioanacity
19.10.2009, 18:53:42
care nobless?

Creizilup
19.10.2009, 19:55:51
care nobless?
Stii deja ca nu ;))

cipdana
20.10.2009, 09:52:13
nici macar rochiile tip sirena nu erau frumoase! fara " sclipirea " aia de rochite si ca sa nu zic ca nu au multe modele !doamne nu mai intru acolo=)) =)) =)) unele aveau preturi ok dar altele ....scump pt ceea ce ti se ofera
scuze si eu am fost vineri pe acolo si nu stiu eu din cate am inteles preturile sunt cam pana in 1500 ron.ti se par scumpe?????:-" si rochii tip sirena nu aveau,unde le ai vazut tu?iar husele erau ok,si arcada ,nu stiu mie mi s a parut ok magazinul si chiar se comporta bine fata de unde am mai fost.de ce vorbesti asa urat de ei?poate altii chiar isi iau de acolo si se simt jigniti cand vad ce scrii tu.nu stiu am observat ca tie iti place sa vorbesti asa de toti si nu ti convine nimic:[email protected] ,sunt curioasa cum o sa iasa la tine din moment ce ii critici pe toti.

Creizilup
20.10.2009, 10:31:27
scuze si eu am fost vineri pe acolo si nu stiu eu din cate am inteles preturile sunt cam pana in 1500 ron.ti se par scumpe?????:-" si rochii tip sirena nu aveau,unde le ai vazut tu?iar husele erau ok,si arcada ,nu stiu mie mi s a parut ok magazinul si chiar se comporta bine fata de unde am mai fost.de ce vorbesti asa urat de ei?poate altii chiar isi iau de acolo si se simt jigniti cand vad ce scrii tu.nu stiu am observat ca tie iti place sa vorbesti asa de toti si nu ti convine nimic:[email protected] ,sunt curioasa cum o sa iasa la tine din moment ce ii critici pe toti.
Buna! Se pare ca tu ai o alta parere fata de Ioana in ceea ce priveste acest magazin. Spune-ne ce ti-a placut si ce nu. Eu chiar as vrea sa stiu ca pana ajung eu in Botosani ca sa imi pot forma o opinie mai e ceva timp >:D<

cipdana
20.10.2009, 10:50:45
Buna! Se pare ca tu ai o alta parere fata de Ioana in ceea ce priveste acest magazin. Spune-ne ce ti-a placut si ce nu. Eu chiar as vrea sa stiu ca pana ajung eu in Botosani ca sa imi pot forma o opinie mai e ceva timp >:D<
sa incep cu ce nu mi-a placut :nu aveau foarte multi pantofi expusi ceea ce ii dau dreptate ioanei dar asta nu inseamna ca trebuie sa vorbim urat;;) ,si ceea ce nu mi a mai placut este ca nu aveau foarte multe voaluri .
acum sa incep cu ce mi a placut este faptul ca mi-au oferit variante de alegere se pot modifica rochitele ,dak nu imi place ce au ei imi pot aduce un model si mi-l pot realiza fara probleme,iti mai ofera si ceva bonus la rochita,marturiile iarasi mi au placut ,husele pentru scaune nu mi s au parut "oribile" si chiar mi s-a parut ca au preturi bune.mi se pare logic cand intri intr-un magazin sa nu te incante tot pentru ca nu cred ca e posibil ,fiecare avem gusturi diferite,dar asta nu inseamna ca trebuie sa vorbim urat poate la altii le plac.ceea ce a descris ioana e cam si cum ai fi intrat in infern,eu sincer m-am simtit rau cand am vazut ce a scris:-< .

Creizilup
20.10.2009, 13:26:48
sa incep cu ce nu mi-a placut :nu aveau foarte multi pantofi expusi ceea ce ii dau dreptate ioanei dar asta nu inseamna ca trebuie sa vorbim urat;;) ,si ceea ce nu mi a mai placut este ca nu aveau foarte multe voaluri .
acum sa incep cu ce mi a placut este faptul ca mi-au oferit variante de alegere se pot modifica rochitele ,dak nu imi place ce au ei imi pot aduce un model si mi-l pot realiza fara probleme,iti mai ofera si ceva bonus la rochita,marturiile iarasi mi au placut ,husele pentru scaune nu mi s au parut "oribile" si chiar mi s-a parut ca au preturi bune.mi se pare logic cand intri intr-un magazin sa nu te incante tot pentru ca nu cred ca e posibil ,fiecare avem gusturi diferite,dar asta nu inseamna ca trebuie sa vorbim urat poate la altii le plac.ceea ce a descris ioana e cam si cum ai fi intrat in infern,eu sincer m-am simtit rau cand am vazut ce a scris:-< .
N-ai de ce sa te simti rau, ca doar nu erau expuse acolo lucrurile tale si Ioana te-a jignit. Asa suntem noi oamenii, diferiti si fiecare vede lucrurile in felul lui. Si mai ales, le exprima in felul lui. Unii mai diplomat, altii muuuult mai direct ;))
Abia astept sa merg sa-l vad si eu daca parerile sunt atat de impartite aici pe forum ;)) Pe mine m-ar interesa o arcada sau stalpisori. Aveau?:)>-

cipdana
20.10.2009, 14:29:04
N-ai de ce sa te simti rau, ca doar nu erau expuse acolo lucrurile tale si Ioana te-a jignit. Asa suntem noi oamenii, diferiti si fiecare vede lucrurile in felul lui. Si mai ales, le exprima in felul lui. Unii mai diplomat, altii muuuult mai direct ;))
Abia astept sa merg sa-l vad si eu daca parerile sunt atat de impartite aici pe forum ;)) Pe mine m-ar interesa o arcada sau stalpisori. Aveau?:)>-
stii dar prin felul asta m-a jignit si pe mine si pe ceilalti care cumpara de acolo.da aveau si arcada si vreo 3 modele de stalpisori ,arcada o au pusa in magazin ,dar am vazut si poze cu ea si arata super.poti sa i ceri tipei de acolo sa ti arate ce fel de stalpisori au,mie mi a aratat tot ce au ca sa pot alege ce vreau;-) .apropo ce model de rochita ai vazut si ti a placut?vreau si eu sa l vad dak nu te superi>:D<

ioanacity
20.10.2009, 15:56:04
deci aia e tip sirena -cea din magazin e putin mai umflata jos si are niste plastic pe ea pt ca nu pot numi altfel chestiile alea

ioanacity
20.10.2009, 15:56:48
cealalta care se vede doar corsetul e cu talia joasa

ioanacity
20.10.2009, 15:58:44
modele adevarate ma refer la croiala si materiale! 2 din ele erau copii dupa unele originale intalnite la marii creatori si nu dau nume

Creizilup
20.10.2009, 16:47:47
stii dar prin felul asta m-a jignit si pe mine si pe ceilalti care cumpara de acolo.da aveau si arcada si vreo 3 modele de stalpisori ,arcada o au pusa in magazin ,dar am vazut si poze cu ea si arata super.poti sa i ceri tipei de acolo sa ti arate ce fel de stalpisori au,mie mi a aratat tot ce au ca sa pot alege ce vreau;-) .apropo ce model de rochita ai vazut si ti a placut?vreau si eu sa l vad dak nu te superi>:D<
Iti trimit pm cu link-ul, insa nu e de la magazinul asta ;;)

ioanacity
20.10.2009, 18:20:43
Ei da. De ce sa nu-mi dea ce am nevoie?
pt ca multi vor sa ai o anumita suma calculata la ei si daca simt ca nu ies in profit doar cu atat te impune s amai iei ceva insa la ce foame in glanda e pe acolo cred ca iti va da si atat=)) =)) =))

Creizilup
20.10.2009, 19:37:43
pt ca multi vor sa ai o anumita suma calculata la ei si daca simt ca nu ies in profit doar cu atat te impune s amai iei ceva insa la ce foame in glanda e pe acolo cred ca iti va da si atat=)) =)) =))
Daca o sa-mi placa o sa incerc sa o cumpar de acolo. Imi dau bine nu-mi dau, le dau eu lor la revedere :))

miki_cochi
22.10.2009, 13:59:57
daca nu sant prea curioasa ce suma aveti pentru rochite,asa sa imi fac o idee?

solmizel
25.11.2009, 17:07:28
Si toturi e greu sa-ti alegi rochia.#-o Ma uit pe net de mai mult timp dar rochia mea nu-iiiiiii:-< Tot ce stiu e ca va fi alba, scurta si fara trandafiri

Creizilup
25.11.2009, 18:33:17
Si toturi e greu sa-ti alegi rochia.#-o Ma uit pe net de mai mult timp dar rochia mea nu-iiiiiii:-< Tot ce stiu e ca va fi alba, scurta si fara trandafiri
Chiar ca e greu. Si eu ma tot uit de mult, dar toata lumea mi-a spus ca abia atunci cand voi incepe sa probez o sa-mi dau seama ce vreau si ce nu, ce ma avantajeaza si ce nu si ce ar trebui sa aleg...#-o

elenaaa
01.12.2009, 17:36:20
buna...sunt noua pe aici dar am si eu o intrebare...daca ar putea cineva sa-mi dea cateva raspunsuri...cum as iesi mai bine:cu o rochie facuta la comanda sau cu una cumparata? problema la mine e ca sunt mai plinuta si mica de inaltime...ma gandesc ca daca incep sa caut prin magazinele de specialitate nu as gasi ceva care sa mi se potriveasca...dar daca fac ceva la comanda imi e ca o sa ma coste prea mult si n/ar fi o problema dar...plateste mama ...si nu vreau sa o pun la cheltuieli inutile pentru o rochie pe care o port doar o noapte...si inca ceva:daca nu ma incanta ideea de voal si as vrea o voaleta? se poarta?

Creizilup
01.12.2009, 17:54:32
buna...sunt noua pe aici dar am si eu o intrebare...daca ar putea cineva sa-mi dea cateva raspunsuri...cum as iesi mai bine:cu o rochie facuta la comanda sau cu una cumparata? problema la mine e ca sunt mai plinuta si mica de inaltime...ma gandesc ca daca incep sa caut prin magazinele de specialitate nu as gasi ceva care sa mi se potriveasca...dar daca fac ceva la comanda imi e ca o sa ma coste prea mult si n/ar fi o problema dar...plateste mama ...si nu vreau sa o pun la cheltuieli inutile pentru o rochie pe care o port doar o noapte...si inca ceva:daca nu ma incanta ideea de voal si as vrea o voaleta? se poarta?
La prima intrebare: e hotararea ta.
La a doua: si eu voi avea probabil voaleta, insa sa stii ca depinde foarte mult si de rochie ( dupa ce m-a incantat asa mult chestia pe care am vazut-o, care include si voaleta, mi-am dat seama ca nu stiu cum va fi rochia si daca se va potrivi) si-dupa parerea mea- nu conteaza atat de mult ce se poarta, ci ceea ce te avantajeaza pe tine. Succes in luarea celei mai bune hotarari :)>-

solmizel
01.12.2009, 18:20:03

Pretul depinde de model si material. Dupa umila mea parere,nu conteaza ce se poarta ci ceea ce imi place mie.Punct:D

aquarelle
01.12.2009, 22:52:29
ref la rochita votez cu: cumparata! o poti ajusta oricum si macar esti sigura pe produsul final! :)>-
ref la voal sau voaleta: ce iti place si iti vine bine! ;-)

Imara
01.12.2009, 23:28:16
Si eu sunt de parere ca e mai bine sa cumperi rochia; dar daca ai o croitoreasa foarte priceputa si ti-a mai cusut si alte tinute si ai curaj sa risti.... poti incerca, numai ca trebuie sa umbli dupa materiale, trebuie sa mergi mereu la probe si exista mereu posibilitatea sa nu-ti iasa chiar ce aveai in minte.

elenaaa
02.12.2009, 13:05:01
Si eu sunt de parere ca e mai bine sa cumperi rochia; dar daca ai o croitoreasa foarte priceputa si ti-a mai cusut si alte tinute si ai curaj sa risti.... poti incerca, numai ca trebuie sa umbli dupa materiale, trebuie sa mergi mereu la probe si exista mereu posibilitatea sa nu-ti iasa chiar ce aveai in minte.

sincer imi fac probleme in legatura cu lungimea...cunosc o croitoreasa care mi-a facut costumatia pentru banchet acum vreo 6 ani si, sincer a iesit mai mult decat ok, am purtat pantalonii aia pana in anul 6 de facultate dar...a fost cam scumpa, 4mil. acum 6 ani...partea buna a fost ca avea ea materialele si erau si de buna calitate. Mi-a spus cineva ca si-a facut rochia acolo vara trecuta si pe o rochita de mireasa scurta a dat 30 mil....cam scump zic eu. Sincer am emotii ca am sa merg prin magazinele de gen si o sa primesc acelasi raspuns pe care il mai primesc si in mod normal cand ma duc sa-mi cumpar ceva..."nu avem marimi asa mari"...:(

Imara
02.12.2009, 13:52:48
sincer imi fac probleme in legatura cu lungimea...cunosc o croitoreasa care mi-a facut costumatia pentru banchet acum vreo 6 ani si, sincer a iesit mai mult decat ok, am purtat pantalonii aia pana in anul 6 de facultate dar...a fost cam scumpa, 4mil. acum 6 ani...partea buna a fost ca avea ea materialele si erau si de buna calitate. Mi-a spus cineva ca si-a facut rochia acolo vara trecuta si pe o rochita de mireasa scurta a dat 30 mil....cam scump zic eu. Sincer am emotii ca am sa merg prin magazinele de gen si o sa primesc acelasi raspuns pe care il mai primesc si in mod normal cand ma duc sa-mi cumpar ceva..."nu avem marimi asa mari"...:(

30 mil? cam multisor zic eu... dar sunt magazine unde poti proba rochia si daca e nevoie de modificari le fac ei in atelierele lor, fara sa platesti in plus.

Creizilup
02.12.2009, 18:35:58
Hmmm..urasc replica asta. Zici ca hainele sunt facute doar pentru anorexice, noi cele mai plinute sa umblam dezbracate :)) Eu zic sa o cumperi si daca e nevoie sa-i faci modificarile necesare ;-)

solmizel
03.12.2009, 16:27:12
Hmmm..urasc replica asta. Zici ca hainele sunt facute doar pentru anorexice, noi cele mai plinute sa umblam dezbracate :)) Eu zic sa o cumperi si daca e nevoie sa-i faci modificarile necesare ;-)

Nu va ganditi ca alea pitice sunt mai norocoase. Eu caut marimea 34 si primesc acelasi raspuns. Nu cred ca au rochii de mireasa la copii nu?;))

Creizilup
03.12.2009, 18:01:17
Nu va ganditi ca alea pitice sunt mai norocoase. Eu caut marimea 34 si primesc acelasi raspuns. Nu cred ca au rochii de mireasa la copii nu?;))
:)) Nici eu nu sunt foarte inalta, insa se poate scurta rochia :D Zici tu ca n-au rochii de mireasa la copii, insa uneori am vazut niste rochii pentru fetite de poveste, nu alta ;;)

solmizel
05.12.2009, 13:52:49
Ia spuneti ce parere aveti de urmatoarea rochie. O sa pun varianta pe albastru ca se vad mai bine detaliile.http://picasaweb.google.com/solmizatieabsoluta/DropBox?authkey=Gv1sRgCJTEysPm_8PQzwE#

Imara
05.12.2009, 16:24:58
E frumusica rochita, numai ca eu sunt pt rochia lunga de mireasa; insa daca tu te visezi in rochie scurta si mai ai si niste picioare faine atunci nu lasa pe nimeni sa-ti stea in cale.

solmizel
05.12.2009, 17:04:55
E frumusica rochita, numai ca eu sunt pt rochia lunga de mireasa; insa daca tu te visezi in rochie scurta si mai ai si niste picioare faine atunci nu lasa pe nimeni sa-ti stea in cale.

Pai nu las pe nimeni. Toata lumea(pana si maica-mea) a inteles ca rochia va fi scurta:)) mersic

aquarelle
07.12.2009, 17:14:37
cu o voaleta ceva mai speciala si de efect ar iesi o super combinatie...si chiar ca ai fi unica! <:-P

Ia spuneti ce parere aveti de urmatoarea rochie. O sa pun varianta pe albastru ca se vad mai bine detaliile.http://picasaweb.google.com/solmizatieabsoluta/DropBox?authkey=Gv1sRgCJTEysPm_8PQzwE#

solmizel
09.12.2009, 16:54:07
Eu nu voiam sa-mi pun nimic pe cap dar inca mai am timp sa ma gandesc. :D
Deocamdata imi fac curaj sa ma duc la probat rochii ca nu-mi place deloc sa probez.

aquarelle
09.12.2009, 17:53:48
hai curaj ca nu se intampla nimic rau! :D eu pe langa rochita mea am mai probat alte 3, dar fiecare alt stil si doar ca sa ma conving ca alea nu sunt pentru mine! :D stiu ca ati mai auzit chestia asta...dar si la mine a functionat: cand o sa gasiti "acea rochita" veti fi sigure ca ea e aleasa!

Eu nu voiam sa-mi pun nimic pe cap dar inca mai am timp sa ma gandesc. :D
Deocamdata imi fac curaj sa ma duc la probat rochii ca nu-mi place deloc sa probez.

irina00
09.12.2009, 20:47:37
hai curaj ca nu se intampla nimic rau! :D eu pe langa rochita mea am mai probat alte 3, dar fiecare alt stil si doar ca sa ma conving ca alea nu sunt pentru mine! :D stiu ca ati mai auzit chestia asta...dar si la mine a functionat: cand o sa gasiti "acea rochita" veti fi sigure ca ea e aleasa!

desi inca nu m-am apucat de probat rochite... cred ca mi-am gasit "aleasa"! ea e! (sper sa nu ma razgandesc cand voi vedea cum sta pe mine :-SS)

Imara
09.12.2009, 22:17:15
desi inca nu m-am apucat de probat rochite... cred ca mi-am gasit "aleasa"! ea e! (sper sa nu ma razgandesc cand voi vedea cum sta pe mine :-SS)

Uuuuu... DA! Imi place mult, numai ca trebuie sa vezi cum te descurci cu ea, pare mare si grea in partea de jos, dar e faina tare.

Creizilup
09.12.2009, 23:03:04
Este foarte frumoasa! Ma gandeam ca ai si tu nunta vara si ca manecutele de dantela si restul-care pare destul de grosut- o sa-ti tina cald, insa am vazut ca ai nunta in mai ;-) Bafta sa fie aleasa!>:D<

Imara
10.12.2009, 16:47:12
Este foarte frumoasa! Ma gandeam ca ai si tu nunta vara si ca manecutele de dantela si restul-care pare destul de grosut- o sa-ti tina cald, insa am vazut ca ai nunta in mai ;-) Bafta sa fie aleasa!>:D<

Si eu m-am uitat sa vad cand are nunta dupa ce am vazut ca rochita are manecute de dantela. Oricum, mie imi place tare mult...

irina00
10.12.2009, 20:35:57
Multumesc, multumesc >:D<

Cum am spus inca nu am probat-o... s-ar putea intr-adevar sa fie cam mare si greu de "manevrat".... daca n-o sa fie ok chiar in modelul asta, o sa incerc si alte alternative, dar asemanatoare in ceea ce priveste partea de sus a rochitei...
voi cum stati la capitolul asta? alesul rochitei...

solmizel
11.12.2009, 17:25:13
Eu stau foarte prost. Ba e lunga, ba e scurta, ba e alba, ba e creata............... Plus ca as amana probatul pana la anul ca sa treaca iarna sa nu ma ia toate transpiratiile pana ma dezbrac la magazin.Probabil ca o sa cumpar o rochie pe ultima suta de metri cum am obiceiul(prost!!!) si gata:D

Creizilup
11.12.2009, 17:47:44
Eu stau foarte prost. Ba e lunga, ba e scurta, ba e alba, ba e creata............... Plus ca as amana probatul pana la anul ca sa treaca iarna sa nu ma ia toate transpiratiile pana ma dezbrac la magazin.Probabil ca o sa cumpar o rochie pe ultima suta de metri cum am obiceiul(prost!!!) si gata:D
=)) Si la mine e la fel, insa abia astept sa incep sa probez..cam prin primavara ma voi apuca ;;)

solmizel
14.12.2009, 13:38:44
Din cate rochii am vazut urmatoarea e cea mai cea mai ceaaaaaaaa mai frumoasa. :x

solmizel
21.12.2009, 10:51:20
Deci urmatoarea rochie va fi a mea:D Pareri? Cred ca merge la 1.55 m;;)

aquarelle
21.12.2009, 12:07:19
mie imi place mult...e simpla dar deosebita in acelasi timp! daca zici ca esti asa micuta cred ca te avantajeaza si modelul...din ce stiu eu trebuie doar sa eviti cele de printesica foarte voluminoase la fusta. deci sa intelegem ca te-ai hotarat sau mai e loc de schimbari? \:D/

Creizilup
21.12.2009, 20:42:39
Foarte draguta rochie! Sa o porti fericita >:D<

solmizel
21.12.2009, 23:13:02
Foarte draguta rochie! Sa o porti fericita >:D<
Mersi. Deocamdata am vazut-o pe net. Pana la a da comanda e cale lunga=)) Deocamdata am gasit cate o rochie in fiecare zi. Totusi modelul acesta chiar imi place pentru ca nu are multe ornamente.

Creizilup
21.12.2009, 23:30:52
Mersi. Deocamdata am vazut-o pe net. Pana la a da comanda e cale lunga=)) Deocamdata am gasit cate o rochie in fiecare zi. Totusi modelul acesta chiar imi place pentru ca nu are multe ornamente.
Nicio problema, nu ma dor mainile sa-ti mai urez asta de fiecare data ;)) Pana una alta e bine ca ai idee cam ce iti doresti. Eu nici macar in stadiul asta nu sunt :D Ei, mai am timp ;;)

solmizel
22.12.2009, 08:25:30
mie imi place mult...e simpla dar deosebita in acelasi timp! daca zici ca esti asa micuta cred ca te avantajeaza si modelul...din ce stiu eu trebuie doar sa eviti cele de printesica foarte voluminoase la fusta. deci sa intelegem ca te-ai hotarat sau mai e loc de schimbari? \:D/

Mai am 6 luni. E timp de schimbari :D

Creizilup
22.12.2009, 13:42:57
Mai am 6 luni. E timp de schimbari :D
:)) Inseamna ca 6luni o sa tot vedem rochii pe care "le vei purta" ? :))

solmizel
23.12.2009, 08:31:00
:)) Inseamna ca 6luni o sa tot vedem rochii pe care "le vei purta" ? :))

Loooooooogic. Incerc sa nu stresez prea tare prietenii asa ca voi sunteti horopsitele;))

miki_cochi
23.12.2009, 14:32:14
E draguta rochita

Creizilup
23.12.2009, 20:49:55
Loooooooogic. Incerc sa nu stresez prea tare prietenii asa ca voi sunteti horopsitele;))
:)) Ne-am scoooos! :-SS

solmizel
03.01.2010, 10:12:59
Apropo, am inceput anul cu un model nou :D

Creizilup
04.01.2010, 22:12:37
Apropo, am inceput anul cu un model nou :D
:)) Ai inceput anul bine!

solmizel
06.01.2010, 16:09:12
:)) Ai inceput anul bine!

Mersi. Sper sa-l si termin tot cu bine=))

A_M_C
24.01.2010, 11:53:47
Fetelor au inceput expozitiile si targurile de nunti. Am fost deja la expozitia de la Iasi, din weekendul acesta. Am vazut cate ceva insa mi-e cam frica sa ma apuc de probat. Sper ca pana la targul de nunti din 5-7 februarie sa-mi mai treaca. Am gasit si eu pe net un model care-mi place si am sa incerc sa-l atasez sa vedeti si voi si sa-mi spuneti parerea voatra.

Creizilup
24.01.2010, 12:32:58
Fetelor au inceput expozitiile si targurile de nunti. Am fost deja la expozitia de la Iasi, din weekendul acesta. Am vazut cate ceva insa mi-e cam frica sa ma apuc de probat. Sper ca pana la targul de nunti din 5-7 februarie sa-mi mai treaca. Am gasit si eu pe net un model care-mi place si am sa incerc sa-l atasez sa vedeti si voi si sa-mi spuneti parerea voatra.
Mie imi place insa pe mine personal nu ma avantajeaza acea bretea de dupa gat pentru ca am sanii destul de mari, deci imi trebuie bretele normale:)) Dar e draguta si pare sa fie destul de comoda pentru dansat toata noaptea in ea...:D

A_M_C
24.01.2010, 13:17:21
Mie imi place insa pe mine personal nu ma avantajeaza acea bretea de dupa gat pentru ca am sanii destul de mari, deci imi trebuie bretele normale:)) Dar e draguta si pare sa fie destul de comoda pentru dansat toata noaptea in ea...:D

Si mie mi se pare un pic delicata breteaua aia, dar nu ma deranjeaza. Sper sa gasesc modelul sa-l pot proba sa vad cum se aseaza, ca degeaba imi place asa daca nu-mi va sta bine cu ea...>:D<

Creizilup
24.01.2010, 13:28:20
Si mie mi se pare un pic delicata breteaua aia, dar nu ma deranjeaza. Sper sa gasesc modelul sa-l pot proba sa vad cum se aseaza, ca degeaba imi place asa daca nu-mi va sta bine cu ea...>:D<
Da, sigur. Asta e o rochie pe care ai vazut-o pe net, nu la targ din cate am inteles, nu? Daca stii firma de la care este rochia o s-o gasesti la reprezentantele lor in Romania. Bafta!:)>-

aquarelle
24.01.2010, 21:12:27
e o rochita delicata si frumoasa! de ce sa iti fie frica de probat?...baga cat poti...abia asa te poti convinge cu ce iti vine bine si cu ce nu! ;-)

A_M_C
24.01.2010, 21:15:40
Da, sigur. Asta e o rochie pe care ai vazut-o pe net, nu la targ din cate am inteles, nu? Daca stii firma de la care este rochia o s-o gasesti la reprezentantele lor in Romania. Bafta!:)>-

Am vazut-o pe net si firma respectiva are si in iasi magazin asa ca am sa merg sa vad daca au rochita si sa vad si cat costa pentru ca am o banuiala ca e mai scumpa decat imi permit eu :(

Creizilup
24.01.2010, 21:19:43
Am vazut-o pe net si firma respectiva are si in iasi magazin asa ca am sa merg sa vad daca au rochita si sa vad si cat costa pentru ca am o banuiala ca e mai scumpa decat imi permit eu :(
Ei macar incearca sa o probezi. Poate nici nu va fi chiar atat de scumpa. Pana la urma o data te casatoresti si atunci TREBUIE sa fii cea mai frumoasa ;-) Bafta!>:D<

A_M_C
24.01.2010, 21:21:34
e o rochita delicata si frumoasa! de ce sa iti fie frica de probat?...baga cat poti...abia asa te poti convinge cu ce iti vine bine si cu ce nu! ;-)

Asa e! Dar mai sunt si magazine unde nu esti primit chiar cu bratele deschise! Se poarta atat de urat vanzatoarele incat iti strica tot cheful...:((

Creizilup
24.01.2010, 21:25:21
Asa e! Dar mai sunt si magazine unde nu esti primit chiar cu bratele deschise! Se poarta atat de urat vanzatoarele incat iti strica tot cheful...:((
Asta ma face si pe mine sa am rezerve-pentru ca nu ma pot abtine sa nu la spun cateva vorbe dulci- insa curand o sa ma inarmez cu cea mai mare doza de nesimtire pe care n-am avut-o vreodata si o sa incep sa probez tot ce prind :))

A_M_C
24.01.2010, 21:28:41
Ei macar incearca sa o probezi. Poate nici nu va fi chiar atat de scumpa. Pana la urma o data te casatoresti si atunci TREBUIE sa fii cea mai frumoasa ;-) Bafta!>:D<

Am trimis un mail la persoana de contact de pe site, sa vad ce raspuns primesc! Va multumesc mult pentru incurajari!