PDA

Versiunea completa : Momente artistice, dansatori, lectii de dans in Galati

Pagini : [1] 2

dulcineea
11.03.2008, 13:47:14
Salutare miresici!
Am si eu o mare problema caut o sala unde se fac lectii de dans!
Stie cineva ceva? Va rog daca stiti ceva spuneti-mi si mie!:* :* :*

korinna
12.03.2008, 08:27:02
Buna!
Din cate stiam eu, se faceau lectii de dans la Restaurant Havana in micro 17.Dupa amiaza joia...nu mai stiu exact.Ai putea sa mergi acolo si sa intrebi.Sau o fata care sta prin zona sa te ajute...Oricum succes!

Petro79
12.03.2008, 09:00:27
Noi am inceput lectiile de dans la o scoala de pe langa Sala Floreasca, nu mai vreau sa-i dau numele, sa nu se creada ca-i fac reclama. Suntem foarte multumiti, profa explica fain, singurul inconvenient este ca grupa de incepatori in care suntem noi este enooorma, suntem cam prea mult si mai ales cand dansam in pereche ne cam impiedicam unii de altii.

anlya_426
12.03.2008, 12:00:08
Noi am inceput lectiile de dans la o scoala de pe langa Sala Floreasca, nu mai vreau sa-i dau numele, sa nu se creada ca-i fac reclama. Suntem foarte multumiti, profa explica fain, singurul inconvenient este ca grupa de incepatori in care suntem noi este enooorma, suntem cam prea mult si mai ales cand dansam in pereche ne cam impiedicam unii de altii.

cred ca domnisoara care o postat este interesata de o astfel de sala in galati:D:D:D

dulcineea
12.03.2008, 19:46:53
cred ca domnisoara care o postat este interesata de o astfel de sala in galati:D:D:D

intradevar pe mine ma intereseaza o sala de dans in galati.multumesc oricum

Ellutza09
15.03.2008, 00:35:45
Si pe mine ma intereseaza unde se fac cursuri de dans,in caz de aflat vreo miresica sa ne comunice si noua :*

bluecri
20.03.2008, 11:23:40
Ieri am vazut un afis la Casa de Cultura in legatura cu niste cursuri de dans pentru adulti. Din cate inteleg se fac cursuri marti si joi dupa-amiaza. Am luat si niste numere de telefon, dar nu le pot afisa aici. Daca vreti contactati-ma pe privat.
Pupici si spor la pregatiri

bluecri
20.03.2008, 16:29:00
Pentru Ellutza09
Am o problema. Imi pare rau, dar am incercat sa-ti scriu pe privat si n-am putut (trebuie sa am minim10 mesaje pe forum si eu n-am). Imi pare rau nu stiu cum sa facem. ^:)^ Eventual ma apuc eu sa scriu pe forum pana fac de 10 mesaje ;-)
Pupici

Ellutza09
20.03.2008, 20:17:17
Pentru Ellutza09
Am o problema. Imi pare rau, dar am incercat sa-ti scriu pe privat si n-am putut (trebuie sa am minim10 mesaje pe forum si eu n-am). Imi pare rau nu stiu cum sa facem. ^:)^ Eventual ma apuc eu sa scriu pe forum pana fac de 10 mesaje ;-)
Pupici
Da,mai ai 3 mesaje...astept sa faci 10 mesaje ca sa-mi raspunzi. Oricum,cu siguranta,vei scrie mult mai multe mesaje,sunt sigura ca sunt multe lucruri pe site care te-ar interesa...

dulcineea
21.03.2008, 14:34:24
am vazut si eu afisul de la casa de cultura si am sunat la numarul de pe poster iar doamna care a raspuns ne-a zis sa trecem luni sau miercuri seara dupa 7:30 pe la sala ca sa vorbim cu antrenoarea si sa negociem pretul
n-am reusit sa ajug inca dar daca ajung luni va mai spun cum sta treaba

Ellutza09
22.03.2008, 00:00:54
am vazut si eu afisul de la casa de cultura si am sunat la numarul de pe poster iar doamna care a raspuns ne-a zis sa trecem luni sau miercuri seara dupa 7:30 pe la sala ca sa vorbim cu antrenoarea si sa negociem pretul
n-am reusit sa ajug inca dar daca ajung luni va mai spun cum sta treaba
Da daca te duci chiar te rog sa ma anunti si pe mine,caci sunt foarte interesata

dulcineea
27.03.2008, 13:51:46
AM VESTI
Am reusit sa vb cu antrenoarea de la clubul fanteziadance caci asa se numeste. Incepem de luni <:-P semnul nu e valabil si pt iubitu meu care nu e prea incantat :D Costurile sunt de 45 ron/luna/persoana
Luna cuprinde 8 sedinte in care se invata 10 dansuri cele care sunt si in competitiile de dans 5 latino si 5 standard

Ellutza09
27.03.2008, 19:40:32
AM VESTI
Am reusit sa vb cu antrenoarea de la clubul fanteziadance caci asa se numeste. Incepem de luni <:-P semnul nu e valabil si pt iubitu meu care nu e prea incantat :D Costurile sunt de 45 ron/luna/persoana
Luna cuprinde 8 sedinte in care se invata 10 dansuri cele care sunt si in competitiile de dans 5 latino si 5 standard
Super... cred ca o sa ne gasim pe acolo,caci de luna viitoare ne inscriem si noi :D

Ellutza09
13.04.2008, 14:52:17
AM VESTI
Ai inceput cursul de dans? Cum este?Asteptam vesti,caci noi inca nu ne-am inscris...

dulcineea
14.04.2008, 11:28:01
Salutare miresici
M-am inscris la cursurile de dans de la inceputul lunii si e foarte frumos. mi-e una imi place. Exista si un mic inconvenient acela ca sala unde repetam e cam mica si noi suntem cam multi:sad: :sad: :sad: dar sa speram ca o sa se rezolve problema. eu zic ca merita sa incercati si daca nu va place abandonati dupa prima luna.

Ellutza09
14.04.2008, 19:33:21
Salutare miresici
M-am inscris la cursurile de dans de la inceputul lunii si e foarte frumos. mi-e una imi place. Exista si un mic inconvenient acela ca sala unde repetam e cam mica si noi suntem cam multi:sad: :sad: :sad: dar sa speram ca o sa se rezolve problema. eu zic ca merita sa incercati si daca nu va place abandonati dupa prima luna.
Pai noi oricum o luna de zile avem de gand sa mergem la curs deoarece nu mai avem timp de mai mult.Sper sa ne invete ceva in cateva sedinte.Orele le hotaram noi cand putem sa mergem la curs sau ei?

dulcineea
15.04.2008, 17:00:15
Pai noi oricum o luna de zile avem de gand sa mergem la curs deoarece nu mai avem timp de mai mult.Sper sa ne invete ceva in cateva sedinte.Orele le hotaram noi cand putem sa mergem la curs sau ei?

Noi ne ducem la cursuri de grup unde intr-o luna nu cred ca apuci sa inveti mare lucru. Aceste cursuri se tin lunea si miercurea de la ora 20. daca vrei sa exersezi doar o luna poti incerca lectii in particular. Instructoarea noastra lucreaza si coregrafii pt dansul de inceput si ce mai vrei tu. daca vrei treci intr-una din zilele de luni sau miercuri si vb direct cu ea.:*

Ellutza09
16.04.2008, 00:06:13
Noi ne ducem la cursuri de grup unde intr-o luna nu cred ca apuci sa inveti mare lucru. Aceste cursuri se tin lunea si miercurea de la ora 20. daca vrei sa exersezi doar o luna poti incerca lectii in particular. Instructoarea noastra lucreaza si coregrafii pt dansul de inceput si ce mai vrei tu. daca vrei treci intr-una din zilele de luni sau miercuri si vb direct cu ea.:*
Pai si ce faceti la cursurile de grup?De cand v-ati inscris ce a-ti invatat? Asa este intr-o luna nu prea ai ce invata,dar totusi..cat de cat..poate invatam ceva :D

dulcineea
18.04.2008, 13:42:11
Pai si ce faceti la cursurile de grup?De cand v-ati inscris ce a-ti invatat? Asa este intr-o luna nu prea ai ce invata,dar totusi..cat de cat..poate invatam ceva :D

Noi am fost la 5 sedinte si am invatat doar pasii de baza de la vals lent,vals vienez,cha cha cha si jive.Dar sunt doar pasi de baza,iar dupa parerea mea nu poti dansa doar o schema tot dansul ca vine cam urat
profa se straduieste sa ne invete si coregrafii dar asta o sa vina un pic mai incolo cand om fi invatat baza.

Ellutza09
18.04.2008, 22:38:51
Noi am fost la 5 sedinte si am invatat doar pasii de baza de la vals lent,vals vienez,cha cha cha si jive.Dar sunt doar pasi de baza,iar dupa parerea mea nu poti dansa doar o schema tot dansul ca vine cam urat
profa se straduieste sa ne invete si coregrafii dar asta o sa vina un pic mai incolo cand om fi invatat baza.
Merci...poate vom reusi sa invatam si noi macar ceva elementar...de exemplu vrem doar valsul sa-l invatam...nu ne intereseaza cha cha cha ....:*

dulcineea
16.05.2008, 12:12:35
ce mai faci elenuta ai venit la sala ca au venit cateva perechi noi si vroiam sa stiu daca ati venit si voi?

Ellutza09
18.05.2008, 00:42:04
ce mai faci elenuta ai venit la sala ca au venit cateva perechi noi si vroiam sa stiu daca ati venit si voi?
Nu,nu ne-am mai inscris la scoala asta,ptr ca era prea din scurt timpul ptr noi.Ne vom inscrie dupa nunta sa invatam si noi mai multe.Acum facem pregatire cu o profesoara de dans in particular.Pupici...>:D<

dulcineea
19.05.2008, 11:24:40
Nu,nu ne-am mai inscris la scoala asta,ptr ca era prea din scurt timpul ptr noi.Ne vom inscrie dupa nunta sa invatam si noi mai multe.Acum facem pregatire cu o profesoara de dans in particular.Pupici...>:D<

Bravo voua>:D< succes

MachuPicchu
19.05.2008, 11:25:44
de sambata mergem sa invatam sa dansam tango (in loc de vals) ... sper sa nu ne facem prea tare de kko :-p :">

Ellutza09
19.05.2008, 22:35:56
Bravo voua>:D< succes
Multumim mult,si voua la fel.Ce a-ti mai invatat?>:D<

dulcineea
20.05.2008, 10:48:12
Multumim mult,si voua la fel.Ce a-ti mai invatat?>:D<

Am invatat un pic de samba da e tare grea#:-S , am invatat bacheata si o figura noua la vals lent#:-S care si aia e tare grea.dar chiar daca e greu e tare frumos cand iti iese cate ceva:"> :"> .pupici:*

Ellutza09
20.05.2008, 21:45:06
Am invatat un pic de samba da e tare grea#:-S , am invatat bacheata si o figura noua la vals lent#:-S care si aia e tare grea.dar chiar daca e greu e tare frumos cand iti iese cate ceva:"> :"> .pupici:*
Ma bucur foarte mult pentru voi...spor in continuare >:D<

Rammony
16.06.2008, 12:39:08
buna, spune-mi te rog unde ati luat lectii de dans, va rog din suflet

dulcineea
17.06.2008, 10:47:52
buna, spune-mi te rog unde ati luat lectii de dans, va rog din suflet

Daca citeai mai sus ai fi vazut ca am scris ca noi facem la club f a n t e z i a
Inainte cursurile se tineau la casa de cultura dar acum sa-um mutat la sala de sport de langa portu rosu, martea si joia de la 20:00

alina_hahuie
01.07.2008, 18:53:17
Pentru Ellutza09
Pupici
Te rog mult trimite-mi si mie pe privat nr de tel k sunt interesata si eu ! Merci mult!

alina_hahuie
01.07.2008, 18:54:14
Cred ca si la scoala populara de arta ne-am putea interesa de cursuri de dans pt nunta ! Ar trebui sa fie un prof si pe acolo ! Sa vedem ce gasim !

korinna
02.07.2008, 08:22:19
Cred ca puteti apela si la cei de la Fantezia.Ii gasiti dand o cautare cu google.

kremk
13.08.2008, 16:39:47
miresici incercati si la rosa nera galati la catalin.gasiti site pe net

vali_gl
27.08.2008, 13:16:27
Salutare! Acum ceva timp am dat peste un link cu dansul mirilor(cei 2 dansau bine) pe melodia lui Chayenne. M-am gandit ca am putea sa facem si noi o deschidere mai speciala a serii, asa ca ne-am hotarat sa facem cursuri de dans. Noi facem doar lectii private, si cred ca asa avansam cel mai bine. Dupa cateva sedinte am invatat si coregrafia, insa acum trebuie doar sa repetam zilnic ca sa ne intre in obisnuinta. Am inceput cu pasii de baza, apoi tot in prima sedinta antrenoarea a compus si coregrafia pentru dans. Tipa explica bine, ne arata miscarile si are rabdare cu noi(mai ales ca nu prea ma concentrez si mai uit din cand in cand coregrafia). Sunt asa incantata, incat abia astept ziua nuntii. Daca mai vreti informatii sau nr de tel va pot da pe mail. Va pup. Si spor la pregatiri.

gabriela_R
02.09.2008, 23:51:19
am vazut niste coregrafii pe youtube :)):)):))michael jackson , mc hammer ...eu cred k am sa iau o melodie de a lui sean paul pt deschidere...fara lectii particulare.......:rockon:

anya25
11.09.2008, 17:01:21
buna miresicilor,am auzit ca daca vrei poti sa ai si dansatori de dans popular la nunta.a avut cineva la nunta asa ceva si daca daca da cum sa ii contactez?^:)^^:)^^:)^^:)^

gabriela_R
11.09.2008, 22:27:32
si pe mine m-ar interesa...am fost la o nunta pe 16 august la restaurant traian si a fost un grup care a cantat si a dansat...dar am inteles k e contractat de restaurant...sa vad saptamana viitoare daca pot afla ceva de la colega mea ( la care am fost la nunta) ......vad k si tu faci nunta la serafin 2....k si mine...

ScoiciAzur
12.09.2008, 01:10:54
Eu o sa am dansatori profesionisti care vor dansa 30 de minute... 14-15 ani... banuiesc ca va fi frumos. Nu stiu sa dau detalii, ptr ca teoretic este surpriza din partea alor mei, dar mama nu s-a putut abtine sa imi spuna :)>-

anya25
14.09.2008, 23:17:20
si pe mine m-ar interesa...am fost la o nunta pe 16 august la restaurant traian si a fost un grup care a cantat si a dansat...dar am inteles k e contractat de restaurant...sa vad saptamana viitoare daca pot afla ceva de la colega mea ( la care am fost la nunta) ......vad k si tu faci nunta la serafin 2....k si mine...
da,sper sa iasa frumos.eu fac in sala de sus.tu?cat despre dansuri am sa ma interesez pt ca stiu ca sint mai multe

gabriela_R
15.09.2008, 22:28:53
da eu fac in sala de jos k nu am multi invitati ...dar e acelasi patron , banuiesc ca si tu tot cu madalina ai vb de contract si alte detalii...

anya25
16.09.2008, 21:37:45
da eu fac in sala de jos k nu am multi invitati ...dar e acelasi patron , banuiesc ca si tu tot cu madalina ai vb de contract si alte detalii...
da tot cu ea cred,pt ca stiu ca sint doua surori.decoratiunile restaurantului le alegi de la ei sau iti iei alta firma?

gabriela_R
16.09.2008, 22:52:59
eu am vb cu madalina , o tipa miiiica tare si cu 1 kil de aur pe ea...dar simpatica.....si mi-a spus k firma de decoratiuni au ei sau aduc eu , fotograf au ei sau vin eu......daca iau de la ei a zis k o sa am reducere...nu stiu cat ce si cum.....o sa iau legatura mai incolo cu ei sa vad ce imi ofera si la ce preturi...k in general preturile altor agentii deja le stiu.......

sz_gina
17.09.2008, 21:01:48
\:D/ \:D/ am vazut si eu baieti si fete de la ansamblu folcloric <ciobanasul>dansand la nunti,a fost ffff tare caci si-au facut dansurile si apoi au intretinut atmosfera cu mesenii,invatandu-i pasi noi au creat momente speciale

gabriela_R
18.09.2008, 12:09:16
\:D/ \:D/ am vazut si eu baieti si fete de la ansamblu folcloric <ciobanasul>dansand la nunti,a fost ffff tare caci si-au facut dansurile si apoi au intretinut atmosfera cu mesenii,invatandu-i pasi noi au creat momente speciale

cred k astia au fost si la Traian......sigur astia...parca asa am auzit...super tari dansatorii astia....ii vreau si eu.,..oare ce tarif au???

anya25
21.09.2008, 22:47:10
cred k astia au fost si la Traian......sigur astia...parca asa am auzit...super tari dansatorii astia....ii vreau si eu.,..oare ce tarif au???
buna,intra pe mesaj privat si vb despre grupul ciobanusul daca vrei ,am aflat eu detalii despre ei.si imi convine si mie

CONT-INCHIS-019
22.09.2008, 19:50:17
buna,intra pe mesaj privat si vb despre grupul ciobanusul daca vrei ,am aflat eu detalii despre ei.si imi convine si mie
Foarte interesanta ideea cu grupul de dansatori! Ati aflat ceva detalii...ce tarif practica? As fi si eu interesata de un asemenea moment!

anya25
24.09.2008, 19:28:58
Foarte interesanta ideea cu grupul de dansatori! Ati aflat ceva detalii...ce tarif practica? As fi si eu interesata de un asemenea moment!
despre ciobanasul am eu detalii,daca le vrei intra pe mes privat

manu3lla
23.10.2008, 13:44:11
Salutare! Acum ceva timp am dat peste un link cu dansul mirilor(cei 2 dansau bine) pe melodia lui Chayenne. M-am gandit ca am putea sa facem si noi o deschidere mai speciala a serii, asa ca ne-am hotarat sa facem cursuri de dans. Noi facem doar lectii private, si cred ca asa avansam cel mai bine. Dupa cateva sedinte am invatat si coregrafia, insa acum trebuie doar sa repetam zilnic ca sa ne intre in obisnuinta. Am inceput cu pasii de baza, apoi tot in prima sedinta antrenoarea a compus si coregrafia pentru dans. Tipa explica bine, ne arata miscarile si are rabdare cu noi(mai ales ca nu prea ma concentrez si mai uit din cand in cand coregrafia). Sunt asa incantata, incat abia astept ziua nuntii. Daca mai vreti informatii sau nr de tel va pot da pe mail. Va pup. Si spor la pregatiri.

Buna,

Suna foarte bine ce ai spus cu privire la antrenoare. Se poate sa imi spui si ce pret au lectiile?

amarna
28.10.2008, 10:21:51
Buna fetelor. Si eu m-am gandit sa aduc niste adolescenti care sa ne ajute pe mine si viitorul meu sot sa deschidem petrecerea. Am mai vazut cate ceva pe la americani si ne inspiram. Cum noi nu prea ne pricem sa dansam:D vrem sa ne intrerupa valsul niste pusti de breakdans. Cunoasteti vreo trupa ?

raluca24
28.10.2008, 16:03:04
Buna fetelor. Si eu m-am gandit sa aduc niste adolescenti care sa ne ajute pe mine si viitorul meu sot sa deschidem petrecerea. Am mai vazut cate ceva pe la americani si ne inspiram. Cum noi nu prea ne pricem sa dansam:D vrem sa ne intrerupa valsul niste pusti de breakdans. Cunoasteti vreo trupa ?
daca vrei te pot ajuta eu cu o mica pereche de dansatori. eu i-am avut la nunta. f draguti si talentati. pupici

amarna
29.10.2008, 12:17:42
daca vrei te pot ajuta eu cu o mica pereche de dansatori. eu i-am avut la nunta. f draguti si talentati. pupici
eu vreau ceva gen hip hop sau breakdans:) dar da-mi si nr parintilor lor de telefon ca nu se stie:D merci mult

nico_deea2000
17.11.2008, 22:46:47
la mine au venit baietii de la CIOBANASII,sunt super,vreau sa va spun ca in momentul cand au inceput sa dansze nu mai manca nimeni si toata lumea se uita ca la urs,sunt super tari,chiar merita si mai ales ca mai ia si lumea la dans si intretin atmosfera.

gabriela_R
17.11.2008, 23:19:31
si cam care e tariful ???

korinna
18.11.2008, 08:38:17
Pentru dans m sportiv:vals,cha cha..si altele 120 euro..danseaza in mai multe reprize.

raluk_27
20.11.2008, 15:01:11

Salutache.

Sunt Ralu, din Timisoara.
Avem nunta pe 25 Iulie 2009 si ne-am dori foarte mult sa gasim niste dansatori profi de dansuri sportive / de societate, fie copii, fie adulti, fie combinatie.
Am vazut ca ai niste cunostinte in domeniu.
Ne poti ajuta?

Iti multumesc tare mult anticipat.

Raluk Bursuk

raluk_27
20.11.2008, 15:05:41
la mine au venit baietii de la CIOBANASII,sunt super,vreau sa va spun ca in momentul cand au inceput sa dansze nu mai manca nimeni si toata lumea se uita ca la urs,sunt super tari,chiar merita si mai ales ca mai ia si lumea la dans si intretin atmosfera.

Salutache.

Avem nunta pe 25 Iulie 2009 si am dori tare mult o pereche de dansatori profi ( dans de societate / sportiv ).
Cum sunt "CIOBANASII" si ce gen danseaza?
Cam cat au costat si cum putem da de ei ?

Mersi foarte, foarte mult anticipat.

Raluk Bursuk

raluk_27
20.11.2008, 15:38:19
despre ciobanasul am eu detalii,daca le vrei intra pe mes privat

Salutache.

Ai putea sa ma ajuti si pe mine cu ceva date despre "CIOBANASII" ?

Mersi mult de tot.

Raluk Bursuk

anya25
21.12.2008, 19:25:50
Salutache.

Ai putea sa ma ajuti si pe mine cu ceva date despre "CIOBANASII" ?

Mersi mult de tot.

Raluk Bursuk
buna scz ca am vazut mesajul tarziu,da iti dau cu placere informatii despre ei,sint super tari,au si dans tiganesc.poti sa iei legatura cu ei la tel __ si il cheama tabus virgil .sint de treaba,sint 4 fete si 4 baieti.astept sa imi spui ce ai facut.sau daca vrei mai multe detalii intra pe mesaje private

camenele
22.01.2009, 15:55:24
ok, am vazut ce s-a discutat pana acum, dar as avea si o intrebare. La un actor de comedie v-ati gandit? Oare cum ar creea atmosfera? Eu am auzit de PAUL BUTA ca ar face atmosfera frumoasa. Canta, spune bancuri, danseaza. Stiti ceva? A fost la cineva la nunta? Astept raspuns fetelor.

anya25
22.01.2009, 21:18:45
ok, am vazut ce s-a discutat pana acum, dar as avea si o intrebare. La un actor de comedie v-ati gandit? Oare cum ar creea atmosfera? Eu am auzit de PAUL BUTA ca ar face atmosfera frumoasa. Canta, spune bancuri, danseaza. Stiti ceva? A fost la cineva la nunta? Astept raspuns fetelor.
eu il cunosc ,a colaborat cu ansmblul nostru si e de treaba,la nunti nu lam vazut niciodata dar stiu ca deobicei face un spectacol frumos

camenele
23.01.2009, 12:22:12
am inteles si as avea si o curiozitate totusi..oare cat ar costa? iar ansamblul folcloric cat?

anya25
24.01.2009, 20:03:30
am inteles si as avea si o curiozitate totusi..oare cat ar costa? iar ansamblul folcloric cat?
de paul buta nu stiu despre dans,iti pot da detalii despre grupul ciobanasul daca vrei.ma anunti

camenele
26.01.2009, 11:36:09
gata, eu am vorbit cu cineva pt ansamblul folcloric si s-a rezolvat.

anya25
27.01.2009, 19:24:38
gata, eu am vorbit cu cineva pt ansamblul folcloric si s-a rezolvat.
imi dai si mie detalii te rog despre ansamblu.mersi

camenele
28.01.2009, 13:14:25
imi dai si mie detalii te rog despre ansamblu.mersi
da, sigur ca da. Numele formatiei este Plaiul Romanesc si numele sefului grupului este Petrica Racu.

anya25
28.01.2009, 16:26:51
da, sigur ca da. Numele formatiei este Plaiul Romanesc si numele sefului grupului este Petrica Racu. Nr de tel este .multumesc pt raspuns.am rezolvato si eu mersi inca odata

camenele
29.01.2009, 12:39:46
cu placere.

anya25
29.01.2009, 15:03:25
cu placere.
daca poti imi dai niste detalii despre programul lor si cat costa?mersi mult

camenele
20.02.2009, 09:24:43
Fac si glume si danseaza, fac atmosfera placuta. Iit trimi pe pm mai multe.

krisina
06.03.2009, 13:54:26
da, sigur ca da. Numele formatiei este Plaiul Romanesc si numele sefului grupului este Petrica Racu. Nr de tel este 0.7.4.5.5.9.3.3.3.0.

i-am avut si noi la nunta si au facut treaba super. si am avut norocul sa fie liberi in jur de ora 1.30(ora la care ii cam apuca somnul pe invitati).
sincer va zic si-au meritat toti banii:)
au dansat cu invitatii, au cantat,,,,au "bagat in seama";-) actorii principali din nunta(miri, nasi, socri),,, ce sa mai zic.. au fost apreciati de toata lumea (mai ales ca nu stia nimeni de ei, doar noi 2 si dj-ul de la restaurant)

camenele
09.03.2009, 09:42:50
Ma bucur ca au recomandari bune. Nu au vrut sa le dam nici un avans. Asa au procedat si la voi? A zis-seful grupului- ca ne va nota intr=o agenda si vor fi acolo. Mi s-a parut ciudat ca nu ne-au luat avans.

krisina
10.03.2009, 10:32:36
Ma bucur ca au recomandari bune. Nu au vrut sa le dam nici un avans. Asa au procedat si la voi? A zis-seful grupului- ca ne va nota intr=o agenda si vor fi acolo. Mi s-a parut ciudat ca nu ne-au luat avans.

nici noua nu ne-au cerut avans, tot asa prin telefon si notat in agenda. am stat un pic cu emotii (daca nu vin) dar au fost punctuali , chiar au ajuns cu 15 min mai devreme\:D/\:D/\:D/, s-au interesat care sunt nasii, socrii,,, cum ne cheama pe noi,,,

camenele
10.03.2009, 15:02:27
nici noua nu ne-au cerut avans, tot asa prin telefon si notat in agenda. am stat un pic cu emotii (daca nu vin) dar au fost punctuali , chiar au ajuns cu 15 min mai devreme\:D/\:D/\:D/, s-au interesat care sunt nasii, socrii,,, cum ne cheama pe noi,,,
Uf...bine ca asa s-a procedat si pana acum. Merci mult. M-am mai linistit.

LemonTea
10.03.2009, 15:42:28
i-am avut si noi la nunta si au facut treaba super. si am avut norocul sa fie liberi in jur de ora 1.30(ora la care ii cam apuca somnul pe invitati).
sincer va zic si-au meritat toti banii:)
au dansat cu invitatii, au cantat,,,,au "bagat in seama";-) actorii principali din nunta(miri, nasi, socri),,, ce sa mai zic.. au fost apreciati de toata lumea (mai ales ca nu stia nimeni de ei, doar noi 2 si dj-ul de la restaurant)

Si pe mine ma tenteaza sa ii iau. Si cand i-ati platit? Imediat dupa sau a doua zi?

krisina
11.03.2009, 11:12:32
Si pe mine ma tenteaza sa ii iau. Si cand i-ati platit? Imediat dupa sau a doua zi?

Banii i-am dat in momentul cand au plecat, noaptea. ii avea pregatiti "miresoiul" meu.Ce sa mai zic , noi i-am sunat cu doar 2 saptamani inainte de nunta si am avut noroc sa aiba liber si la o ora foarte buna, ca daca veneau la 10 seara sau pe la 4 dimineata , degeaba mai veneau.
Spor la pregatiri.

camenele
11.03.2009, 15:54:10
Banii i-am dat in momentul cand au plecat, noaptea. ii avea pregatiti "miresoiul" meu.Ce sa mai zic , noi i-am sunat cu doar 2 saptamani inainte de nunta si am avut noroc sa aiba liber si la o ora foarte buna, ca daca veneau la 10 seara sau pe la 4 dimineata , degeaba mai veneau.
Spor la pregatiri.
Noi am vb si am fixat pentru orele 1:30. Cred ca este momentul cel mai potrivit intrucat oamenii mai amortesc la ora asta. In plus eu voi fi fost si furata...numai bine ziceam noi.

Fulguletz_
14.03.2009, 12:33:31
Am si eu nevoie de datele de contact ale dansatorilor!
Va multumesc din suflet!

camenele
16.03.2009, 13:21:34
Am si eu nevoie de datele de contact ale dansatorilor!
Va multumesc din suflet!
De care dansatori? Ca sunt mai multe optiuni.

mihaela85
16.03.2009, 14:08:33
buna ma intereseaza si pe mine sa-i am la nunta asa ca poate ma ajuti si pe mine cu cateva informatii.merci

tzusca20
17.03.2009, 09:30:21
eu am vb cu madalina , o tipa miiiica tare si cu 1 kil de aur pe ea...dar simpatica.....si mi-a spus k firma de decoratiuni au ei sau aduc eu , fotograf au ei sau vin eu......daca iau de la ei a zis k o sa am reducere...nu stiu cat ce si cum.....o sa iau legatura mai incolo cu ei sa vad ce imi ofera si la ce preturi...k in general preturile altor agentii deja le stiu.......
Cu cine ai contractat pt decoratiuni?

tzusca20
17.03.2009, 09:33:01
da tot cu ea cred,pt ca stiu ca sint doua surori.decoratiunile restaurantului le alegi de la ei sau iti iei alta firma?
Tu cu ce firma vei aranja sala? Si cat te costa?

mihaela85
17.03.2009, 14:50:44
buna!-ar interesa si pe mine sa-i invit pe baietii de la ciobanasul imi poti spune si mie pe privat te rog care au fost pretentiile lor. merci

anya25
19.03.2009, 14:33:59
Tu cu ce firma vei aranja sala? Si cat te costa?
eu ii iau pe cei de la tagio,au si site si au sediul la casa laba in parcul eminescu,mi se par mai deosebiti iar doamna de acolo e foarte amabila

camenele
20.03.2009, 10:51:43
Eu am ales pe altcineva. O tipa care nu are site. Am fost la ea acasa si am vazut ce a mai realizat la alte nunti. Mi s-a parut a fi cel mai deosebit aranjament din tot ce am vazut.

tzusca20
21.03.2009, 09:29:33
eu ii iau pe cei de la tagio,au si site si au sediul la casa laba in parcul eminescu,mi se par mai deosebiti iar doamna de acolo e foarte amabila
Si ce ai ales mai concret pentru decoratiuni? Cu alte cuvinte,ce ai ales mai deosebit?

anya25
22.03.2009, 15:42:49
Si ce ai ales mai concret pentru decoratiuni? Cu alte cuvinte,ce ai ales mai deosebit?
in primul rand culoarea,imi aduce pt huse exact culoarea care o vreau chiar daca nu e prea intalnita ,mai are niste fluturasi care orneaza masa de prezidiu,in spate imi poate face orice vreau eu si din ce vreau eu,eu in spate de exemplu imi pun un fluture mare cu o inimioara din tiul si cu luminite in loc de flori,dar depinde ce iti doresti tu,ea poate merge cu tine direct la restaurant ca sa vedeti ce se potriveste

tzusca20
27.03.2009, 10:01:47
in primul rand culoarea,imi aduce pt huse exact culoarea care o vreau chiar daca nu e prea intalnita ,mai are niste fluturasi care orneaza masa de prezidiu,in spate imi poate face orice vreau eu si din ce vreau eu,eu in spate de exemplu imi pun un fluture mare cu o inimioara din tiul si cu luminite in loc de flori,dar depinde ce iti doresti tu,ea poate merge cu tine direct la restaurant ca sa vedeti ce se potriveste
Ce culoare ti-ai ales la huse?

anya25
27.03.2009, 14:59:10
Ce culoare ti-ai ales la huse?
ceva intre roz si crem ,e o culoare mai discreta avand in vedere ca restaurantul e cam incarcat

tzusca20
27.03.2009, 15:11:06
ceva intre roz si crem ,e o culoare mai discreta avand in vedere ca restaurantul e cam incarcat
te referi la huse sau la esarfele cu care se leaga scaunele?

vionela
29.03.2009, 14:18:38
daca tot e vorba de dansatori, cam cat mai costa un asamblu sa iti danseze (cante) la nunta?

vyvyana
29.03.2009, 22:44:14
da niste dansatoare din buric sau dans clasic ,stie cineva ceva ?????:-"

camenele
30.03.2009, 13:39:00
daca tot e vorba de dansatori, cam cat mai costa un asamblu sa iti danseze (cante) la nunta?
depinde de fiecare dansatori in parte. sunt de la7 milioane -12 milioane din cate stiu.

anya25
31.03.2009, 13:26:13
te referi la huse sau la esarfele cu care se leaga scaunele?
la esarfe si la masa de prezidiu

vionela
31.03.2009, 17:52:34
depinde de fiecare dansatori in parte. sunt de la7 milioane -12 milioane din cate stiu.
nu ar fi o nenorocire, cred ca ar super si cred ca ar destinde un pic atmosfera.

aura_manoliu
31.03.2009, 18:08:54
noi ne-am gandit la un numar al domnului Doru Octavian Dumitru, acum ramane sa vedem si costul. Oricum si un asamblu de dansatori e ok, lumea va fi incantata.

camenele
01.04.2009, 09:18:48
Pentru cele care sunt interesate sa stiti ca nu puteti recurge numai la un ansamblu folcloric, exista o mare varietate. De exemplu la partea de entertainment puteti aduce un grup folcloric, piano entertainer , dans latino, fie un solist vocal de folclor , fie pe cineva specializat in show-uri interactive, fie un Instrumentist la SAXOFON si CLARINET, fie un Grup specializat in muzica ambientala, clasica, cafe concert si jaz, fie un Magician iluzionist profesionist, un actor de la teatru pentru partea de glume, dansuri etc....si cine stie daca nu exista si alte posibilitati.

maddy07
08.04.2009, 13:49:51
Buna! Fetelor va rog din suflet sa-mi spuneti daca stiti un coregraf din Galati, care e dispus sa dea lectii in particular pentru dansul mirilor. :D Imi doresc tare mult ca eu si iubitul meu sa deschidem nunta cu un vals...si vreau sa si dansam cat de cat bine;;) Sper ca ma poate ajuta cineva...[-o<

geanygl21
09.04.2009, 13:47:55
Buna! Fetelor va rog din suflet sa-mi spuneti daca stiti un coregraf din Galati, care e dispus sa dea lectii in particular pentru dansul mirilor. :D Imi doresc tare mult ca eu si iubitul meu sa deschidem nunta cu un vals...si vreau sa si dansam cat de cat bine;;) Sper ca ma poate ajuta cineva...[-o<
buna. scrie-mi pe pv daca esti interesata..nu pot da aici nr de tel
este o tipa care da lectii la teatrul muzical in cursul sapt dupa 19.00 seara ora/sedinta- 25 lei iar o ora jumate 35 lei.

camenele
10.04.2009, 12:32:04
este o tipa care da lectii la teatrul muzical in cursul sapt dupa 19.00 seara ora/sedinta- 25 lei iar o ora jumate 35 lei.
e cam piperat pretul sau mi se pare mie? Cam care ar fi pretuirle in general? Nu cunosc.

camenele
10.04.2009, 12:32:36
La scoala de arte nu se fac dansuri moderne, numai dansuri populare.

geanygl21
10.04.2009, 12:37:45
e cam piperat pretul sau mi se pare mie? Cam care ar fi pretuirle in general? Nu cunosc.
dc sa fie piperat?...daca va descurcati bn..terminati in 5 sedinte...totul depinde de voi-parerea mea.si mai incercati la Viva, nush sigur de cnv anume dar fata unei prietene face dansuri acolo,intrebati daca au si ptr adulti.

camenele
10.04.2009, 12:49:09
pai mie asa mi se pare. 25 lei de pers pentru o ora e ceva. 50 ron pt amandoi..si voi ce ati invatat? ati invatat numai valsul?

camenele
10.04.2009, 12:50:26
miresici incercati si la rosa nera galati la catalin.gasiti site pe net
eu nu gasesc nimic pe net. ma poti ajuta cu mai multe detalii?

kremk
10.04.2009, 20:38:44

iti trimit pe privat nr de telefon al fetei de la scoala de dans pe care o avem noi ca "antrenoare" pt valsul nuntii

LemonTea
10.04.2009, 22:56:35

Este vorba despre cei de la scoala de dans la rosa negra, va ca momentan nu le merge site-ul. Este scoala lui Wilmark. Si noi vorbisem cu tipa de acolo si a zis ca ne poate invata mai multe stiluri de dans, putem chia sa facem diferite scenarii. Ramane sa mai discutam.
Daca vrei sa ii vezi pe dansatorii de acolo ii gasesti cel putin vinerea si sambata seara la elite, cel putin asa mergeau inainte si dansau toata noaptea. Iesea super....de la latino si house la hore si vals.;))

kremk
11.04.2009, 07:37:05
Este vorba despre cei de la scoala de dans la rosa negra, va ca momentan nu le merge site-ul. Este scoala lui Wilmark. Si noi vorbisem cu tipa de acolo si a zis ca ne poate invata mai multe stiluri de dans, putem chia sa facem diferite scenarii. Ramane sa mai discutam.
Daca vrei sa ii vezi pe dansatorii de acolo ii gasesti cel putin vinerea si sambata seara la elite, cel putin asa mergeau inainte si dansau toata noaptea. Iesea super....de la latino si house la hore si vals.;))

scoala lui wilmark sigur nu este.........>:D< il mai aduc cei ce detin scoala de dans pe acesta pt diferite spectacole.>:D< >:D< >:D<

maddy07
11.04.2009, 12:05:50
Buna. vreau sa vorbesc cu tipa respectiva. poti sa-mi trimiti,te rog, pe pv numaru ei de telefon. Mersi:)

KittyCora
11.04.2009, 15:06:55

Buna .... as vrea sa ma ajutati si pe mine, sunt mai rau decat o masa de bucatarie in ceea ce priveste dansul .... mai am putin si nu stiu ce sa ma fac :((

LemonTea
11.04.2009, 15:25:34
scoala lui wilmark sigur nu este.........>:D< il mai aduc cei ce detin scoala de dans pe acesta pt diferite spectacole.>:D< >:D< >:D<

Hmm, eu asa intelesesem, probabil ca nu am inteles bine.:)

vionela
12.04.2009, 21:36:07
la centrul cultural nu se mai fac cursuri?, parca intr-un timp se faceau, daca ajung si se tin astfel de cursuri va anunt si pe voi.

camenele
13.04.2009, 08:57:10
la centrul cultural nu se mai fac cursuri?, parca intr-un timp se faceau, daca ajung si se tin astfel de cursuri va anunt si pe voi.
la centrul cultural se fac numai dansuri populare. stiu di sursa sigura. daca vreti sunati si intrebati la secretariat. gasiti adresa institutiei pe internet.

MiaS
28.04.2009, 11:28:29
si noi ne gandeam sa invatam o coregrafie dar nu stiu daca in 2 saptamani se poate invata..fiindca miresoiul meu vine acasa pe 1 iulie si nu suntem f flexibili :D..dar stau si ma gandesc..chiar e necesar un dans al mirilor "pompos", nu se poate o simpla "batzaiala" pe un blues? :D

BiuBiu
28.04.2009, 20:34:58
si noi ne gandeam sa invatam o coregrafie dar nu stiu daca in 2 saptamani se poate invata..fiindca miresoiul meu vine acasa pe 1 iulie si nu suntem f flexibili :D..dar stau si ma gandesc..chiar e necesar un dans al mirilor "pompos", nu se poate o simpla "batzaiala" pe un blues? :D
eu cred ca merge foarte bine. nu sunt multi cei care iau lectii de dans. vorbiti cu nasii sa intre in scena la 1 minut dupa ce incepe dansul, apoi vin si ceilalti invitati...si ati scapat ;)). eu asa am de gand sa fac

MiaS
29.04.2009, 08:49:40
eu cred ca merge foarte bine. nu sunt multi cei care iau lectii de dans. vorbiti cu nasii sa intre in scena la 1 minut dupa ce incepe dansul, apoi vin si ceilalti invitati...si ati scapat ;)). eu asa am de gand sa fac

buna ideea ;-)

camenele
29.04.2009, 09:02:44
Si eu cred ca merge. Mai bine un blues decat un vals ratat. Si totusi eu cred (cu toate ca nu am experienta) ca in 2 saptamani se poate invata. Ar fi 4 sedinte, minim 4 ore, cred ca s-ar putea totusi.

MiaS
29.04.2009, 09:15:40
Si eu cred ca merge. Mai bine un blues decat un vals ratat. Si totusi eu cred (cu toate ca nu am experienta) ca in 2 saptamani se poate invata. Ar fi 4 sedinte, minim 4 ore, cred ca s-ar putea totusi.

la cat de rigizi suntem :D nu as risca :))

camenele
30.04.2009, 08:09:30
Noi am inceput aseara lectiile de dans. Ce spuneam eu de 4 ore? La noi nu se aplica. Chiar nu s-a prins nimic de capul nostru[-( E asa de frustrant :-s

korinna
30.04.2009, 08:16:12
camenele..pana urma unde faceti lectiile de dans?

camenele
02.05.2009, 18:08:16
La Teatru Muzical, facem cu cineva recomandat de altcineva :-p :D Asa ca asta e tot ce cred ca ti-as putea spune. De ce? Vrei sa faci si tu?;-)

gabriela_R
04.05.2009, 00:54:49
dar cam cat ajunge o sedinta de dans si cat tine o ora , doua ???

camenele
04.05.2009, 08:19:42
dar cam cat ajunge o sedinta de dans si cat tine o ora , doua ???
noi am facut o sedinta. Sedinta este de o ora si costa 30 lei de cuplu. Pentru mai mult se mareste tariful, dar nu stim inca cat.

BiuBiu
04.05.2009, 23:52:25
noi am facut o sedinta. Sedinta este de o ora si costa 30 lei de cuplu. Pentru mai mult se mareste tariful, dar nu stim inca cat.
Super! Si ce melodie ati ales? Un vals sau un blues? <:-P

camenele
06.05.2009, 19:09:46
Super! Si ce melodie ati ales? Un vals sau un blues? <:-P
N-am ales nimic deocamdata. Noi vrem vals, pentru blues nu cred ca vom face lectii de dans. Cand vom vedea ca miscam intr-adevar atunci ne vom gandi si la melodie.

stelutza_roman
07.05.2009, 11:12:04
Fetelor am auzit ca se fac lectii de dans si la sala de sport de langa caminele studentesti (Portul Rosu cred ca se numeste). E o antrenoare tanara care face lectii cu copii dar si cu cupluri care se pregatesc de nunta. Am auzit ca preturile sunt foarte mici. Am sa merg acolo sa aflu mai multe detalii si am sa va tin la curent.\:D/

BiuBiu
07.05.2009, 20:49:34
N-am ales nimic deocamdata. Noi vrem vals, pentru blues nu cred ca vom face lectii de dans. Cand vom vedea ca miscam intr-adevar atunci ne vom gandi si la melodie.
Atunci iti doresc sa prinzi repede miscarile si sa faceti o coregrafie spectaculoasa! Noi ne gandeam la valsul "Valurile Dunarii" ca doar suntem in Galati ;-)

camenele
08.05.2009, 21:06:05
Atunci iti doresc sa prinzi repede miscarile si sa faceti o coregrafie spectaculoasa! Noi ne gandeam la valsul "Valurile Dunarii" ca doar suntem in Galati ;-)
Da, Doamne ajuta!^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

camenele
08.05.2009, 21:06:50
Fetelor am auzit ca se fac lectii de dans si la sala de sport de langa caminele studentesti (Portul Rosu cred ca se numeste). E o antrenoare tanara care face lectii cu copii dar si cu cupluri care se pregatesc de nunta. Am auzit ca preturile sunt foarte mici. Am sa merg acolo sa aflu mai multe detalii si am sa va tin la curent.\:D/
Da, chiar ma intereseaza. Asteptam vesti cu nerabdare.:)>-

camenele
08.05.2009, 21:34:06
O intrebare. Stiti cumva de unde pot face rost de melodiile pe care profesorii de la lectiile de vals ni le pun? Ma refer la melodiile pe care invatam? Cum sa le caut pe net? Mi le puteti da voi?

kremk
08.05.2009, 22:31:25

noi am facut cu ea,Adina, si suntem mai mult decat incantati de coregrafia valsului nostru.

MiaS
10.05.2009, 22:35:36
noi am facut cu ea,Adina, si suntem mai mult decat incantati de coregrafia valsului nostru.

wow..miresica noastra rupe pantofii in seara asta ;))
casa de piatra iubita si petrecere frumoasa :* :*

BiuBiu
10.05.2009, 23:47:18
e petrecerea in toi acum!<:-P

dulcika80
10.05.2009, 23:49:29

Vrem mai multe detalii...ceea ce stiti voi, impartasiti-ne si noua......cu siguranta vor fi persoane interesate.:">

dulcika80
10.05.2009, 23:52:03

Casa de piatra si multa multa multa fericire si bucurii....<:-P <:-P <:-P

kremk
17.05.2009, 22:28:52

multumesc mult pt urari si mai ales sosite exact in ziua nuntii:* :*

tot binele din lume si voua!

valsul nuntii a fost deosebit!!!!!!!!!!!a meritat efortul
asa k nu va lasati si dantuiti la repetitii cat puteti

ladarumariana
28.05.2009, 13:42:04
Scoala de dans este afiliata la Academia de Baile Wilmark asta este sigur...ptr ca am fost la o petrecere organizata de cei de de La Rosa Negra si a anuntat Wilmark oficial afilierea !!

ladarumariana
28.05.2009, 13:45:50
Acum le merge site-ul scolii ...si Scoala intradevar nu este a lui Wilmark ..dar Scoala de dans este afiliata la Wilmark !!

CONT-INCHIS-019
30.07.2009, 06:40:57
Nu am mai gasit subiectul asta. Stiu ca se faceau odata cursuri de dans in Galati parca Joia. Stiti cumva daca se mai fac astfel de cursuri si unde?

corina_botezatu2000
30.07.2009, 14:41:43
Pentru dans m sportiv:vals,cha cha..si altele 120 euro..danseaza in mai multe reprize.
crezi ca imi poti da mai multe detalii?cum si unde ii gasesc?
multam!

gabriela_R
30.07.2009, 21:47:17
eu am id-ul unei tipe care se ocupa de asa ceva....dar nu stiu unde cum si cat....am vb doar o daata cu ea...

CONT-INCHIS-019
31.07.2009, 06:26:28
eu am id-ul unei tipe care se ocupa de asa ceva....dar nu stiu unde cum si cat....am vb doar o daata cu ea...

Pai trimite si mie un PM cu Id-ul ei. Pe mine ma intereseaza un curs de dans full adica nu numai un vals ca a trecut nunta...ma intereseaza samba, rumba....etc

gabriela_R
02.08.2009, 22:31:20
Pai trimite si mie un PM cu Id-ul ei. Pe mine ma intereseaza un curs de dans full adica nu numai un vals ca a trecut nunta...ma intereseaza samba, rumba....etc
ai rezolvat cu cursurile de dans ? eu cred k dintr-o prea mare lene nu am intrebat-o pe tipa ce si cum...

catalina_gav
03.08.2009, 07:49:54
Si eu sunt interesata de cursuri de dans. Daca stiti ceva ...^:)^ HELP!!!

maryyy
28.08.2009, 18:31:28
Buna! iti pot recomanda pe cineva pentru cursuri de dans. este vorba de o scoala din Gl, are si site, dar nu stiu daca am voie sa postez numele si nici msj privat nu cred ca pot sa trimit. eu am avut nunta pe 6 iulie si am facut o coregrafie la vals. mai au cursuri de salsa, tango argentinian... Exclus populara.

CONT-INCHIS-019
28.08.2009, 21:59:24
Buna! iti pot recomanda pe cineva pentru cursuri de dans. este vorba de o scoala din Gl, are si site, dar nu stiu daca am voie sa postez numele si nici msj privat nu cred ca pot sa trimit. eu am avut nunta pe 6 iulie si am facut o coregrafie la vals. mai au cursuri de salsa, tango argentinian... Exclus populara.

Te rugam sa dai mai multe detalii...chiar si numele. Nu cred ca se supara nimeni mai ales ca suntem interesate.

Silvy_gal
20.09.2009, 11:48:56
Nu a gasit nimeni un curs de dans in Galati???

camenele
21.09.2009, 13:18:58
Noi am luat doar niste lectii de vals. Din cate stiu tipa cu care am colaborat noi face si lectii cu grupa. Daca te inteeseaza spune-mi si-ti dau adresa ei de mess sau nr de tel si iei mai multe relatii direct de la ea.

amarna
23.09.2009, 15:57:03
eu am avut la nunta o cadana:D Adica o fosta balerina care ne-a dansat din buric. Stie si flamengo si alte dansuri, dar mirele a vrut doar dansurile din buric (a fost o surpriza placuta pentru toata lumea).

riki
07.10.2009, 13:50:26
Eu cunun si vreau sa le fac finilor o zurpriza si am vb cu un grup care canta,danseaza si fac urari. SPER SA LE PLACA. VOI CE ZICETI?

puffvivi
07.10.2009, 15:55:50
Eu cunun si vreau sa le fac finilor o zurpriza si am vb cu un grup care canta,danseaza si fac urari. SPER SA LE PLACA. VOI CE ZICETI?

Mie mi-ar placea sa am asa ceva la nunta sau sa mi se faca o astfel de surpriza ;-) E altceva si mai schimba atmosfera pt cateva minute...iar unii invitati sigur vor aprecia ;))

ps: cat te-ar ajunge si cat stau la nunta?

justy
07.10.2009, 22:23:10
super ideea...da-ne niste detalii si niste preturi te rugam...sigur mai sunt miresici interesate.

riki
08.10.2009, 08:20:29
Mie mi-ar placea sa am asa ceva la nunta sau sa mi se faca o astfel de surpriza ;-) E altceva si mai schimba atmosfera pt cateva minute...iar unii invitati sigur vor aprecia ;))

ps: cat te-ar ajunge si cat stau la nunta?

Ma costa 500 lei si stau in jur de 35- 40 min , dar e antrenant si distractiv , eu i-am vazut la o alta nunta si mi-au placut.
ps. daca vrei .....te ajut

riki
08.10.2009, 08:41:34
super ideea...da-ne niste detalii si niste preturi te rugam...sigur mai sunt miresici interesate.

Asa cum i-am zis si lui Puffvivi ma costa 500 lei si consta in urari, cantat si dansuri e frumos , daca va intereseaza ......va ajut cu un nr de tel si ve-ti vedea, au si un CD asa ca ....

krisina
08.10.2009, 10:46:19
Eu am avut nunta anul trecut si s-a nimerit sa fie sambata in care s-a dat ceasul inapoi cu 1 ora, asa ca s-a cam prelungit nunta. Am avut un ansamblu folcloric care a aparut la ora 1 noaptea(exact cand invitatii incepeau sa caste8-} de somn) si vreau sa va zic ca au facut o treaba super. I-au trezit de ,,,numa' numa' \:D/\:D/. Au cantat , au dansat, au "gadilat" in orgoliu pe toata lumea : miri, nasi , socri si invitati. A fost frumos si toata lumea ne-a felicitat pt alegerea facuta8-} . Asa ca nu o sa regreti, (acum depinde si de profesionalismul fiecarui ansamblu).

kitkaro
08.10.2009, 11:22:37
Ce ansamblu ai avut? Ezit intre Plaiul romanesc si Ciobanasul...

puffvivi
08.10.2009, 11:58:35

Eu acum am dat pe google dupa ce am citit la tine de cele 2 grupuri si am vazut videoclipuri la amandoua...La prima impresie imi place mai mult Plaiul Romanesc...dar cine stie cum e in realitate ;)) Stii ceva de preturi sau alte chestii?

kitkaro
08.10.2009, 12:38:52
Ce iti spun e de la Radio Sant:
P Rom e 1000 de lei pe ora, Ciobanasul 700. Cei de la Plai sunt si cantatori, parca fac mai multa atmosfera. Despre cei de la Ciobanasul mi s-a spus ca nu canta, dar eu am vazut o filmare in care era o tipa ce canta la o nunta(f frumos de altfel). Si costumele sunt mai frumoase...
Intreaba direct mai bine. Stand doar o ora, pot face mai multi nunti pe noapte, deci nu cred ca ar fi o problema cu programarile.
Telefoane pe pm

puffvivi
08.10.2009, 12:45:47
Ce iti spun e de la Radio Sant:
P Rom e 1000 de lei pe ora, Ciobanasul 700. Cei de la Plai sunt si cantatori, parca fac mai multa atmosfera. Despre cei de la Ciobanasul mi s-a spus ca nu canta, dar eu am vazut o filmare in care era o tipa ce canta la o nunta(f frumos de altfel). Si costumele sunt mai frumoase...
Intreaba direct mai bine. Stand doar o ora, pot face mai multi nunti pe noapte, deci nu cred ca ar fi o problema cu programarile.
Telefoane pe pm

Pana sa primesc PM-ul tau am sunat la cei de la Plaiul Romanesc...mi-a zis ca sunt 4 perechi, ca vin pentru o ora, ca imi aleg sa vina cand vreau daca ma duc la ei mai din timp daca nu aleg ce ramane,ei mergand la 4-5 nunti pe seara, si ca anul acesta iau 12 milioane...Pentru la anul n-a stiut ce sa-mi zica, avand in vedere situatia din tara asta si alte bla bla-uri :[email protected]

krisina
08.10.2009, 14:55:53
La noi au fost cei de la PLAI ROMANESC si va zic sincer,,,isi merita toti banii=D>=D>=D>=D>=D>

puffvivi
08.10.2009, 15:14:50
La noi au fost cei de la PLAI ROMANESC si va zic sincer,,,isi merita toti banii=D>=D>=D>=D>=D>

Am uitat sa te intreb pe PM...la ce ora i-ai chemat tu? ei au vreo 4 nunti pe seara dar nu stiu cand ar fi mai bine...Eu ma gandeam pe la 1 sau 2 :-s

riki
08.10.2009, 15:54:19

Nici unul din ele se numesc ,,nasii si fiinii sau ceva in genu ca nu ma intresat prea tare si i-am vazut la o nunta

riki
08.10.2009, 15:57:02
Pana sa primesc PM-ul tau am sunat la cei de la Plaiul Romanesc...mi-a zis ca sunt 4 perechi, ca vin pentru o ora, ca imi aleg sa vina cand vreau daca ma duc la ei mai din timp daca nu aleg ce ramane,ei mergand la 4-5 nunti pe seara, si ca anul acesta iau 12 milioane...Pentru la anul n-a stiut ce sa-mi zica, avand in vedere situatia din tara asta si alte bla bla-uri :[email protected]

eu vb de alt grup care este si mai ieftin si care fac spectacol mult mai frumos ca plaiul.... dar in fine.....

Mir_Ella
09.10.2009, 02:14:35
Momentele artistice sunt ok la nunti ...am experimentat si noi ....dar "necazul" e ca pe perioada momentului nu te mai baga nimeni in seama =)) =)) =))
E ok sa ai un moment deosebit pt ca trezeste atmosfera (nu ca ar fi fost adormita, dar i-a dat un impuls)
Noi i-am avut pe Gabriel Dorobantu si Enrico....si binenteles ca toata lumea vroia sa faca poze cu ei si nu cu noi :)) :))

riki
09.10.2009, 08:18:09
Momentele artistice sunt ok la nunti ...am experimentat si noi ....dar "necazul" e ca pe perioada momentului nu te mai baga nimeni in seama =)) =)) =))
E ok sa ai un moment deosebit pt ca trezeste atmosfera (nu ca ar fi fost adormita, dar i-a dat un impuls)
Noi i-am avut pe Gabriel Dorobantu si Enrico....si binenteles ca toata lumea vroia sa faca poze cu ei si nu cu noi :)) :))

Depinde ce moment artistic ti-ai ales, noi am ales si din punctul asta de vedere, monentul e format din urari spuse parintilor , nasilor si mirilor,apoi se canta un cantec pt mireasa,soacra mica si soacra mare , un cantec pt nas si abia dupa toata asta se danseaza si se invita lumea la dans.Eu inteleg ca nu-i placut sa nu fii bagat in seama la nunta ta dar asta e voi nu aveti ce sa mai faceti acum, e important sa vezi monentul inainte sa te hotarasti. Imi pare rau pt. voi.

krisina
09.10.2009, 14:00:52
Am uitat sa te intreb pe PM...la ce ora i-ai chemat tu? ei au vreo 4 nunti pe seara dar nu stiu cand ar fi mai bine...Eu ma gandeam pe la 1 sau 2 :-s

I-am chemat pe la ora 1.00. Ne-au spus ca la 1.30 exact sunt la noi, pt ca la 1.00 termina cu cealalta nunta(tot asa aveau vreo 4) si au ajuns la 1.15 .;))
Vorbeste cu ei sa vezi ce programari mai au...

Mir_Ella
10.10.2009, 13:51:15
Depinde ce moment artistic ti-ai ales, noi am ales si din punctul asta de vedere, monentul e format din urari spuse parintilor , nasilor si mirilor,apoi se canta un cantec pt mireasa,soacra mica si soacra mare , un cantec pt nas si abia dupa toata asta se danseaza si se invita lumea la dans.Eu inteleg ca nu-i placut sa nu fii bagat in seama la nunta ta dar asta e voi nu aveti ce sa mai faceti acum, e important sa vezi monentul inainte sa te hotarasti. Imi pare rau pt. voi.

Scumpa, eu nu m-am plans de nimic ....pt ca asa am organizat noi momentul ...a fost surpriza noastra pt mama si soacra mea (care in secret l-au simpatizat pe Dorobantu in tineretea lor ;;) ;;)) ...iar restul invitatilor au ramas waw....si intotdeauna isi vor aminti ca respectiva foto au facut-o la nunta noastra. \:D/ \:D/

Era doar o gluma .....dar se pare ca stresul dinaintea nuntii isi spune cuvantul

kitkaro
11.10.2009, 10:57:19
Ca sa ma mai bag o data in seama cu Plaiul Romanesc, am vorbit direct c cineva din grup, suma e de 300 de euro ptr 40-45 de minute. Daca e cu recomandare e 10 mil (desi mi-a zis ca anul asta au fost la cineva si ptr 8 mil, ca a insista mult sa vina doar ei...poate insist si eu;;)), nu 12. Se pot schimba in tigani (sa fie adica 2 momente in 1)sau pot sta imbracati in costume populare din toate regiunile si ar putea ramane mai mult...In fine, mie si 10 milioane mi s-a parut f mult, daca te apuci sa chemi o formatie iti ia mai putin pe ora sau tot atata. Ma mai gandesc, si mai ales o sa negociez la sange ca pana la urma eu muncesc o luna ptr banii astia, nu 40 de minute.

Iar in legatura cu ideea de acordeonist care m-a calcat pe nervi, ma gandeam sa invit pe cineva din familia extinsa ca staroste pentru gatitul miresei. Cred ca e mai de bun gust sa aud o melodie traditionala din satul bunicilor paterni decat o lalaiala cat o zi de post. Si daca ar interactiona si cu astia, ar iesi ceva fain, cred.

riki
12.10.2009, 16:10:03
Ca sa ma mai bag o data in seama cu Plaiul Romanesc, am vorbit direct c cineva din grup, suma e de 300 de euro ptr 40-45 de minute. Daca e cu recomandare e 10 mil (desi mi-a zis ca anul asta au fost la cineva si ptr 8 mil, ca a insista mult sa vina doar ei...poate insist si eu;;)), nu 12. Se pot schimba in tigani (sa fie adica 2 momente in 1)sau pot sta imbracati in costume populare din toate regiunile si ar putea ramane mai mult...In fine, mie si 10 milioane mi s-a parut f mult, daca te apuci sa chemi o formatie iti ia mai putin pe ora sau tot atata. Ma mai gandesc, si mai ales o sa negociez la sange ca pana la urma eu muncesc o luna ptr banii astia, nu 40 de minute.

Iar in legatura cu ideea de acordeonist care m-a calcat pe nervi, ma gandeam sa invit pe cineva din familia extinsa ca staroste pentru gatitul miresei. Cred ca e mai de bun gust sa aud o melodie traditionala din satul bunicilor paterni decat o lalaiala cat o zi de post. Si daca ar interactiona si cu astia, ar iesi ceva fain, cred.

Daca tii neaparat sa vina plaiul rom. asta e, eu iti spun ca cei pe care i-am angajat eu nu sunt asa de scumpi si sunt buni, cu 5 mil. vin si stau 40 min sau depinde daca le ceri sa mai stea , mai raman dar in fine fiecare hotaraste.

kitkaro
14.10.2009, 09:27:22
Riki, mersi de inviatie, nu stiu de ce am impresia ca esti putin mai legata de grupul asta decat ar fi normal, ca sa nu spun direct ca faci reclama...
Nu tin neaparat la Plai,ai vazut ca am luat in calcul si Ciobanasul, dar despre ei am mai auzit cate ceva, cunosc o dansatoare de la ei, e firesc sa ii iau in calcul.Ezit doar din cauza pretului, atat. O sa ii contactez si pe cei recomandati de tine, daca fac fata pe bani putini, jos palaria! Au vreun film de prezentare, ceva, mai au si alte recomandari in afara de tine?

riki
14.10.2009, 10:48:28
Riki, mersi de inviatie, nu stiu de ce am impresia ca esti putin mai legata de grupul asta decat ar fi normal, ca sa nu spun direct ca faci reclama...
Nu tin neaparat la Plai,ai vazut ca am luat in calcul si Ciobanasul, dar despre ei am mai auzit cate ceva, cunosc o dansatoare de la ei, e firesc sa ii iau in calcul.Ezit doar din cauza pretului, atat. O sa ii contactez si pe cei recomandati de tine, daca fac fata pe bani putini, jos palaria! Au vreun film de prezentare, ceva, mai au si alte recomandari in afara de tine?

Eu i-am vazut la o nunta si mi-au placut, cand am intrebat de ei, mireasa mi-a zis ca ei i-au fost recomandati de un prieten si ca au un CD , EU NU AM AVUT NEVOIE DE CD pt ca i-am vazut la nunta aceea. Nu am nici o legatura cu ei dar mi-au placut ca sunt toti tineri, in fine e alegerea ta , doar ca eu am fost incantata de ei.

irinamilena
14.10.2009, 10:52:56

Buna,

E sper ideea.Eu tocmai am avut nunta si nasii mei mi-au facut o surpriza deosebit de placuta.Au adus o trupa de dans foarte faina (1 tip si 4 fete) care au incins atmosfera la modul propriu.Intai au dansat ei apoi ne-au luat pe mine si pe sotul meu la dans.Nu pot sa descriu ce era in salon.Parca eram la spectacol.Apoi au mers printre mese si au invitat diverse persoane la dans.A fost un show pe cinste care a meritat toti banii.Cu siguranta si finii tai vor fi la fel de surprinsi.

riki
15.10.2009, 08:28:01
Buna,

E sper ideea.Eu tocmai am avut nunta si nasii mei mi-au facut o surpriza deosebit de placuta.Au adus o trupa de dans foarte faina (1 tip si 4 fete) care au incins atmosfera la modul propriu.Intai au dansat ei apoi ne-au luat pe mine si pe sotul meu la dans.Nu pot sa descriu ce era in salon.Parca eram la spectacol.Apoi au mers printre mese si au invitat diverse persoane la dans.A fost un show pe cinste care a meritat toti banii.Cu siguranta si finii tai vor fi la fel de surprinsi.

Felicitari,casa de piatra si sa fiti fericiti , si eu sper ca finii mei sa fie incantati.

gaby78
01.11.2009, 16:48:59
noi ne am descoperit ce pe youtube sunt lectii pentru toate genurile de dans. asa ca afcem economie si suntem doar noi doi si ne distram super!

camenele
02.11.2009, 10:50:16
Depinde acum pentru ce doresti? Ce tip de dans? Se ofera cursuri pentru orice gen abordat.

BiuBiu
02.11.2009, 21:10:12
Depinde acum pentru ce doresti? Ce tip de dans? Se ofera cursuri pentru orice gen abordat.
Foarte frumos dansul. Felicitari! Ati fost foarte draguti si veseli. Mi-a placut ca melodia nu a fost lenta. Felicitari inca o data!

PS Urat totusi din partea invitatei care s-a ratacit pe ring cand dansati. Eu as fi ramas afara pana la sfarsitul dansului daca eram in locul ei:-w

camenele
03.11.2009, 08:52:30
Foarte frumos dansul. Felicitari! Ati fost foarte draguti si veseli. Mi-a placut ca melodia nu a fost lenta. Felicitari inca o data!

PS Urat totusi din partea invitatei care s-a ratacit pe ring cand dansati. Eu as fi ramas afara pana la sfarsitul dansului daca eram in locul ei:-w
Multumim frumos. Mi-a placut foarte mult melodia si mi s-a parut in acelasi timp si foarte realista (ma refer la versuri). Si nu am vrut un dans lent, am vrut ceva mai dinamic. Multumim pentru aprecieri. Te pup.>:D<

PisiCrisi
13.11.2009, 17:51:05
Mi se pare foarte buna ideea. Si eu am contactat un ansamblu pt nunta mea, bine, nu cred ca ii stiti, voi fiind din Galati si eu din Bucuresti. Tot asa tineri...acum sper sa fie bine la nunta.. mi-au dat o vizionare si mi-au placut. Doamne-ajuta sa iasa la fel de bine si la nunta! :D

costy_costy
17.11.2009, 01:56:53
da f bine un program de dansuri populare latino la nunta face petrecerea mai cu viata

agdala15
17.11.2009, 17:53:54
Eu am avut Ansamblul Ciobanasul, au dansat de au rupt opincile. Toti invitatii au ramas gura casca, nici eu nu ma asteptam sa fie asa de buni.

anduca2
08.12.2009, 14:12:31
fETELE MELE...EU NU AM ANGAJAT PE NIMENI..INSA AM AVUT PARTE DE O SUPER SURPRIZA DE LA GASCA MEA DE FETE!!AU FACUT UN DANS CU MIXURI SI S-AU IMBRACAT IN TIGANCUTE...AU FOARTE HAIOASE...CU SCENOGRAFIE...AU FOST BESTIALE!!!

AdrianNedelcu
02.01.2010, 06:38:37

Ați putea încerca un show de iluzionism/magie. A evoluat foarte mult de pe vremea lui Iozefini. Acum se cheamă "neomagie" și zilnic, nuntași din toate zonele României sunt distrați de un iluzionist maestru.

PisiCrisi
24.01.2010, 15:50:54
noi ne-am gandit la un numar al domnului Doru Octavian Dumitru, acum ramane sa vedem si costul. Oricum si un asamblu de dansatori e ok, lumea va fi incantata.
Vrei ansamblu la nunta ta?

kamy_iuli
26.01.2010, 12:53:57
Eu am ales pe altcineva. O tipa care nu are site. Am fost la ea acasa si am vazut ce a mai realizat la alte nunti. Mi s-a parut a fi cel mai deosebit aranjament din tot ce am vazut.

Si preturi?Vreau si eu pm cu datele ei..

kamy_iuli
26.01.2010, 13:33:54
Noi am luat doar niste lectii de vals. Din cate stiu tipa cu care am colaborat noi face si lectii cu grupa. Daca te inteeseaza spune-mi si-ti dau adresa ei de mess sau nr de tel si iei mai multe relatii direct de la ea.

vreau si eu sa dansez mumusel....da-mi te rog id de mes si tel tipei....

daria_d
26.01.2010, 14:50:40
Eu m-am temut de firme din astea care nu au un sediu undeva in oras,la vedere. Ma gandesc ca neavand un sediu,ma mai si trezesc ca nu vine sa imi orneze sala sau cine stie ce alte surprize.
In fine,fiercare face cum crede.

ana_maria_cmn
26.01.2010, 19:12:12
Noi am vorbit cu cineva de la Palatul copiilor sa ne invete valsul miresei.Au facut niste prieteni de ai nostri cursuri cu tipa respectiva si a iesit ceva super. Au si filmulet pe youtube .....nunta adi&lala ...daca vreti sa vedeti.Ei au avut 2 dansuri.... (adi&lala 2)....noua ne place foarte mult, dar ne e teama pentru ca nu suntem cine stie ce dansatori ;))

Cat despre dansatori...ne-a recomandat patronul restaurantului unii super...am uitat insa cum se numesc....au moment de poezii hazlii pentru nasi, socri si miri, dans popular si dans tiganesc.

dyana83
26.01.2010, 20:11:34
Mi s-a parut super chestia asta cu ,,cadanele" la o nunta a unei prietene, e ceva mai nou pe la noi

gabriela_R
26.01.2010, 21:35:21
Noi am vorbit cu cineva de la Palatul copiilor sa ne invete valsul miresei.Au facut niste prieteni de ai nostri cursuri cu tipa respectiva si a iesit ceva super. Au si filmulet pe youtube .....nunta adi&lala ...daca vreti sa vedeti.Ei au avut 2 dansuri.... (adi&lala 2)....noua ne place foarte mult, dar ne e teama pentru ca nu suntem cine stie ce dansatori ;))

Cat despre dansatori...ne-a recomandat patronul restaurantului unii super...am uitat insa cum se numesc....au moment de poezii hazlii pentru nasi, socri si miri, dans popular si dans tiganesc.

plaiuri dunarene se cheama grupul parca . am fost la o nunta acolo si stiu k cu grupul acesta colaboreaza .

kitkaro
30.01.2010, 12:16:05
Fetelor,eu am inceput sa ma duc la dans de putina vreme si chiar daca am doua picioare stangi,am inceput sa ma descurc putintel. Ma simt insa singurica printre ceilalti, care au inceput de un an si ceva cursurile si as vrea mai vina cineva.Am inteles,in sfarsit, de ce nu e bine sa iau lectii cu o saptamana inainte.Desi pare incredibil de simplu,in realitate e destul de complicat(mai ales latino).
Cursurile sunt marti si vineri seara, dupa ora 20 00.Costa 60 ron/luna de persoana.Cred ca e o modalitate de a mai scapa de stres si de a face putina miscare. Ce ziceti?

justy
30.01.2010, 15:43:55
Fetelor,eu am inceput sa ma duc la dans de putina vreme si chiar daca am doua picioare stangi,am inceput sa ma descurc putintel. Ma simt insa singurica printre ceilalti, care au inceput de un an si ceva cursurile si as vrea mai vina cineva.Am inteles,in sfarsit, de ce nu e bine sa iau lectii cu o saptamana inainte.Desi pare incredibil de simplu,in realitate e destul de complicat(mai ales latino).
Cursurile sunt marti si vineri seara, dupa ora 20 00.Costa 60 ron/luna de persoana.Cred ca e o modalitate de a mai scapa de stres si de a face putina miscare. Ce ziceti?

da-mi si mie te rog un pm cu mai multe detalii despre aceste cursuri si o adresa sau un nr de tel eventual.... >:D<

kitkaro
01.02.2010, 11:13:17
In Galati oferta de dans ar fi cam asa: La Rosa Negra,cu accent pe latino si standard la cerere,Beija Flor-standard si latino,Fantezia-idem,cu precizarea ca au o gramada de premii,acum aflu ca se poate face si la Palatul copiilor...MAi completati si voi informatia daca mai stiti ceva in plus.

elenna
03.02.2010, 11:02:46
Ați putea încerca un show de iluzionism/magie. A evoluat foarte mult de pe vremea lui Iozefini. Acum se cheamă "neomagie" și zilnic, nuntași din toate zonele României sunt distrați de un iluzionist maestru.

Mai eu am adunat un nr de nunti la activ in ultimii 3 ani si nu am vazut niciun nr de iluzionism. Nu mi se pare potrivit pentru o nunta. Nu mi-ar fi placut nici la nunta mea si nici sa vad ca si nuntas. la urma urmei nunta e o petrecere cu mirele si mireasa in prim-plan si nu un spectacol cu magie, can-can, dansuri de societate. My point of view.

kitkaro
05.02.2010, 08:47:36
Nu s-a mai hotarat nimeni sa vina la dans?

rinutza
11.02.2010, 10:10:20
eu am avut la nunta o cadana:D Adica o fosta balerina care ne-a dansat din buric. Stie si flamengo si alte dansuri, dar mirele a vrut doar dansurile din buric (a fost o surpriza placuta pentru toata lumea).
...buna!..poti sa-mi spui cat a costat?...si cum se poate lua legatura cu aceasta prsoana?

GoGo_82
22.02.2010, 10:25:40
eu nu am avut nici un moment artistic la nunta mea si de as mai face 10 nunti nu as avea!!! mi se pare o... mai bine ma abtin sa zic ce, din respect pt persoanele care gandesc altfel.... insa eu consider ca am dat o invitatie la nunta nu un bilet la teatru, circ, concert sau alte cele, asa ca nu vad rostul unor perindari pe ring a unor persoane care nu au nici cea mai mica treba cu nunta:-"

ps: sper sa nu-mi sariti in cap dar asta e parerea mea:D

nuttree
09.03.2010, 09:38:13
Si eu sunt de acord cu voi, dar nuntile au intrat in asa o rutina ca cine a mai fost la vreo 4 nunti inainte se uita la ceas si se intreaba: cat mai e pana la friptura, cat pana la tort si asa mai departe. Iar momentele astea mai rup monotonia, mai trezesc lumea din somn, in cel mai bun caz, scot barbatii de sub mese.De aici cred ca a pornit nevoia de tot felul de lucruri iesite din comun.

Un moment pe care il puteti face voi si care aici nu devenit rutina inca e un surprise dance(cautati pe youtube si o sa gasiti exemple grozave).

Sincer, nunta in Galati, asa cum e ea, nu-mi place. E obositoare pentru toata lumea pentru presupune sa stai in picioare toata noaptea, e prea mult de mancat (nici de revelion nu te ghiftui cu 4 sau 5 feluri de mancare), e costisitoare ca trebuie sa inviti si pe bunica si pe sora bunicii etc.Daca ar incepe petrecerea pe la 2-3pm ca in Ardeal si artine pana la 12-1 am arfi ok. Iar toata mancarea aia chiar si-ar gasi un rost.

Poate odata, la tara tinea trei zile si trei nopti. Dar venea tot satul, pe rand, erau jdemii de obiceiuri si asa mai departe. Iar mirii erau tineri si purtau opinci , nu tocuri.

GoGo_82
09.03.2010, 09:49:43
Si eu sunt de acord cu voi, dar nuntile au intrat in asa o rutina ca cine a mai fost la vreo 4 nunti inainte se uita la ceas si se intreaba: cat mai e pana la friptura, cat pana la tort si asa mai departe. Iar momentele astea mai rup monotonia, mai trezesc lumea din somn, in cel mai bun caz, scot barbatii de sub mese.De aici cred ca a pornit nevoia de tot felul de lucruri iesite din comun.

Un moment pe care il puteti face voi si care aici nu devenit rutina inca e un surprise dance(cautati pe youtube si o sa gasiti exemple grozave).

Sincer, nunta in Galati, asa cum e ea, nu-mi place. E obositoare pentru toata lumea pentru presupune sa stai in picioare toata noaptea, e prea mult de mancat (nici de revelion nu te ghiftui cu 4 sau 5 feluri de mancare), e costisitoare ca trebuie sa inviti si pe bunica si pe sora bunicii etc.Daca ar incepe petrecerea pe la 2-3pm ca in Ardeal si artine pana la 12-1 am arfi ok. Iar toata mancarea aia chiar si-ar gasi un rost.

Poate odata, la tara tinea trei zile si trei nopti. Dar venea tot satul, pe rand, erau jdemii de obiceiuri si asa mai departe. Iar mirii erau tineri si purtau opinci , nu tocuri.
asta e parerea ta si ti-o respect...
insa fiecare nunta in parte e deosebita in felul ei... iar daca mirii stiu sa antreneze invitatii nu vor sta la mese si nu se vor uita cat mai e ceasul pana vine friptura, cat mai e pana placam...
eu la nunta nasilor m-am uitat la ceas crezand ca-i vreo 2 maximmmmmmmmmm 3 si era doar 5.30 dimineata de nu imi venea sa cred:O sper ca si invitatii mei s-au simtit la fel de bine... cel putin reclamatii nu am primit

omikscorpie
17.03.2010, 19:49:14

sincer am vazut asta la mai multe nunti , grupui kre canta danseaza etc. insa sincer mie la nunta mea nu mi&ordm;ar placea ca nasii sa-mi aduca asa ceva.:)

in fine cred k as accepta altceva mult mai original si la moda decat un grup kre danseaza canta etc. acum dk tu crezi k finilor tai le-ar placea poti sa incerci ! succes !

catayulyiii
23.04.2010, 12:44:58
Eu am nevoie de lectii de dans insa nu stiu cand o sa am timp de asa ceva, sper ca dupa ce termin sesiunea:D

rinutza
24.04.2010, 08:23:17
eu vreau..poti sa-mi trimiti PM cu mai multe detalii?..multumesc!!

andrutzaaaa
07.05.2010, 17:30:29
fetelor ce imi puteti spune despre momentele artistice la nunta..?a-ti avit careva?cat v-a costat..ma refer la trupe de dansatori..sau formatie de dansatori..daca sa mai vb despre asta chiar nu stiu pt ca nu gasesc..pop

amarna
15.05.2010, 10:36:28
Cred ca am mai postat pe undeva, daca da ,ma repet. Sotul meu mi-a facut o mare surpriza si la ora 23 in salon a intrat o dansatoare din buric(o fosta balerina, care a stiut sa imi trezeasca toti invitatii, toata lumea era pe ring 8-}), iar la 1 dimineata cred, socrul si cumnata ne-au facut o alta surpriza si au cantat doua opere/operete care au fost foarte apreciate(chiar si de cei care mi-au spus ca daca nu pun manele nu e nunta). Manele nu am avut si dupa nunta nu s-a plans nimeni ca au lipsit:)) insa le-au placut surprizele.

melinda21
15.05.2010, 11:05:15
am o prietena care este dansatoare (dans de societate) si ma gandeam sa o invit la nunta sa tina un mic show, ce ziceti?

raluca00
22.05.2010, 12:29:00
In Galati oferta de dans ar fi cam asa: La Rosa Negra,cu accent pe latino si standard la cerere,Beija Flor-standard si latino,Fantezia-idem,cu precizarea ca au o gramada de premii,acum aflu ca se poate face si la Palatul copiilor...MAi completati si voi informatia daca mai stiti ceva in plus.

Ati auzit cumva de scoala de dans Corazon Latino, a colaborat cineva cu ei ?

gypsy
22.05.2010, 15:51:50
din cate stiam e scoala de salsa si alte genuri inrudite

justy
22.05.2010, 18:55:10
eu iau lectii de dans de pe youtube ca bugetul de nunta nu imi mai permite sa ma duc la dansuri....:(

rukmyny_85
31.05.2010, 14:52:00

:))....atentie la neatentie

rukmyny_85
31.05.2010, 15:05:15
m-ar interesa si pe mine ceva artistic la nunta dar......astept pareri trasnite:)

roserose15
01.06.2010, 18:13:35
Suna interesant si cgiar sunt pt momente artistice...mai scoate invitatii din monotonie....si daca e si ceva original e chiar mai bine. O prietena de-a mea vroia sa faca un filmulet cu anumite etape din viata lor si pana in mom nuntii si ma gandeam sa nu fie cea plictisitor...ar fi fost frumos sa fie si ceva hazliu ca sa mai rada lumea si sa se relaxeze.

Mi-ar fi placut un dans interesant (nu ma refer la obisnuitul vals...as fi vrit ceva nou la care sa nu se astepte lumea) dar al meu sot nu prea le are cu dansul.:-<

rukmyny_85
02.06.2010, 13:30:01
sunt mii si sute de idei,numai ca nu facem fata mereu sa le si punem in practica cum ne-am fi dorit,insa sanatosi sa fim ca sunt si alte treburi mai importante de facut decat s-o distrez pe bunica:)))va fi bine fetelor nu va mai ingrijorati atat :x

deea24gl
08.06.2010, 19:02:11
Si maicamea are o amica care are o trupa de dansatori de muzica populara si mi-a propus sa ii chem la nunta,dar acum sa vad cu bugetul meu ...ca eu ash vrea de toate...dar la foamea in care ne-a bagat statul nu mai stii pe unde sa mai tai sa fie bine la nunta pt toata lumea..

happygirl
10.06.2010, 22:36:28
eu iau lectii de dans de pe youtube ca bugetul de nunta nu imi mai permite sa ma duc la dansuri....:(

Si cum te descurci? Pe ce dansuri te axezi?

Mirabela1980f
11.06.2010, 23:39:57
Si eu tot cu youtube :) Mie mi-a placut f f mult fimul Dirty Dancing. Asa ca am invatat pasii de la dansul final si sper la nunta sa fie totul in regula. Am niste emotiiiiiiiiii :)

justy
15.06.2010, 23:32:44
Si cum te descurci? Pe ce dansuri te axezi?

acum am facut o pauza de la lectii de dans...cand dansam zic eu ca ma descurcam destul de bine...chestia e ca am mari emotii...el stie sa danseze ca a facut dansuri de toate felurile eu cam o dau in bara cand e vorba de muzica populara....sper sa ma descurc...mai am 3 saptamani pana la nunta si noi inca nu am invatat dansul pt ca el e plecat...vine cu 3 zile inainte de nunta....sper sa iasa bine....

Ungurel
17.06.2010, 12:02:26
Buna dimineata, fetelor!
M am uitat pe subiect, insa nu am gasit ceva concis legat de un profesor de dans care sa ne dea lectii. La mine situatia e cam aiurea, eu ajung luni in galati si mai am apoi 2 sapt pana la nunta. Deci nu as avea timp sa urmez un curs propriu zis cu mai multi cursanti, imi trebui pe cineva k`lumea, privat, care sa ne dea lectii in particular. Pana la urma, cu asa putin timp inainte, nu mai conteaza cat e de scump sau nu, ma intereseaza sa aibe rabdare si sa fie original. In ideea in care daca vede ca nu avem nici o treaba cu dansurile de societate, sa ne inspire catre ceva mai "comercial"- dinamic, cred ca si asta ar merge pt primul dans. Noi zicem ca invatam repede..insa parca ne vad, ca niste cizme pe acolo :D. Multam pt raspunsuri. Daca puteti, va rog trimiteti-mi un pm cu detalii, daca stiti pe cineva. ms mult si spor si voua!

bubumic
17.06.2010, 12:26:23
Nici noi nu am avut timp sa invatam dansul ca lumea. Planul era sa incepem cursurile cu o luna inainte, dar eu am avut niste proobleme cu ficatul si ma ameninta doc ca daca mai efort fizic ma interneaza. Asta-mi mai trebuia. Asa ca in miercurea dinaintea nuntii am facut o sedinta de o ora si jumatate si asta a fost. Am mai exersat de maxim 10 ori acasa, dar na...nu e acelasi lucru. Dansul a placut tutror, dar se vede stangacia noastra. Cred ca orice am face pana la urma va fi placut de invitati. Si poate tocmai aceste stangacii fac ca dansul sa fie si mai dragut ;)) Ca na, nu suntem dansatori profesionisti :D

irene_gl
17.06.2010, 12:46:46
Buna dimineata, fetelor!
M am uitat pe subiect, insa nu am gasit ceva concis legat de un profesor de dans care sa ne dea lectii. La mine situatia e cam aiurea, eu ajung luni in galati si mai am apoi 2 sapt pana la nunta. Deci nu as avea timp sa urmez un curs propriu zis cu mai multi cursanti, imi trebui pe cineva k`lumea, privat, care sa ne dea lectii in particular. Pana la urma, cu asa putin timp inainte, nu mai conteaza cat e de scump sau nu, ma intereseaza sa aibe rabdare si sa fie original. In ideea in care daca vede ca nu avem nici o treaba cu dansurile de societate, sa ne inspire catre ceva mai "comercial"- dinamic, cred ca si asta ar merge pt primul dans. Noi zicem ca invatam repede..insa parca ne vad, ca niste cizme pe acolo :D. Multam pt raspunsuri. Daca puteti, va rog trimiteti-mi un pm cu detalii, daca stiti pe cineva. ms mult si spor si voua!

uite eu am inceput cursurile cu o fata foarte draguta,facem numai noi cu ea,si costa 40 lei sedinta.se face intr-o sala de sport cu oglinzi,e ok.o sa-i cer sotului numarul ei si ti-l dau pe privat.e cea mai ieftina din gl.noi am ales valt lent care e cam greu,dar explica f bine si incepe cu pasii de baza.noi ne-am descurcat super bine din prima.nu dispera!nu e asa greu cum pare!:)>-

mortisha_20
17.06.2010, 15:07:00
si eu am luat cursuri de dans inainte de nunta, dar sincer nu stiu cum se numeste sala, e aceea de la ultimul leu , unde a fost odata Euro PUb, dadeam 50 de lei pe sedinta, numai eu si sotul

deea24gl
17.06.2010, 22:06:23
imi place de voi fetelor,eu nu prea am cum sa fac cursuri de dans,si daca ash face nu ash face pt dansul nostrul,al mirilor,ash face pt ca nu ma prea pricep la populara ,sarbe..nu prea le inghit...le dansez numai daca imi dai o gura de ceva,sa imi fac curaj...asa ca pt dansul nostru o sa aleg un blues,o melodie faina,care sa exprime dragostea unuia pt altul..si sa iti ajunga l ainima..
Cursuri de dans nu am facut pt ca nu cred ca iar conveni nici lui a meu,(cred ca i s-ar parea freack sa il duc sa danseze),2 nu am rabdare si nici timp,3 am si ceva pb cu spatele..

raluca00
19.06.2010, 17:06:15
uite eu am inceput cursurile cu o fata foarte draguta,facem numai noi cu ea,si costa 40 lei sedinta.se face intr-o sala de sport cu oglinzi,e ok.o sa-i cer sotului numarul ei si ti-l dau pe privat.e cea mai ieftina din gl.noi am ales valt lent care e cam greu,dar explica f bine si incepe cu pasii de baza.noi ne-am descurcat super bine din prima.nu dispera!nu e asa greu cum pare!:)>-

Vreau si eu nr. de tel. te rog, pt. mine este important daca explica bine, pt. ca viitorul miresoi, spre deosebire de restul, nu are nici cea mai mica inclinatie pt. dans, intr-un cuvant are 2 picioare stangi si nici nu-l prea atrage dansul. :(

nuttree
19.06.2010, 21:38:58
Parca vorbesti de mine:)). Cred ca la niciun curs nu am chiulit cu o mai mare voluptate decat de la lectiile de dans. De marti incep iarasi:-&, ca n-am incotro, am uitat toti pasii

....si eu tot cu Adina fac, tipa e super scumpa, dar daca eu nu ma pricep si nu imi place:(.

irene_gl
20.06.2010, 19:06:14
Parca vorbesti de mine:)). Cred ca la niciun curs nu am chiulit cu o mai mare voluptate decat de la lectiile de dans. De marti incep iarasi:-&, ca n-am incotro, am uitat toti pasii

....si eu tot cu Adina fac, tipa e super scumpa, dar daca eu nu ma pricep si nu imi place:(.

pe a mea o cheama alexandra...e slaaaba si inalta.mai are o colega pistruiata.

rukmyny_85
22.06.2010, 01:38:38
sunt si eu pentru momente artistice,dar sa fie ceva deosebit atat pentru noi ,mirii ,cat si pentru nuntasi,deci astept o surpriza de la socri:)))

coco_m78
26.06.2010, 12:41:27
Buna miresicilor.Eu i-am inchiriat pe cei de la "PLAIUL ROMANESC"i-am vazut la o nunta si mi-au placut f.mult ii gasiti pe net sunt si eftini.

nuttree
26.06.2010, 12:50:00
Depinde ce intelegi prin ieftini...Eu stiam ca cer 1000-1200 de lei ptr 40 de minute.Toata lumea va fi incantata:)

deea24gl
09.07.2010, 14:37:32
fetelor,ia puneti-mi,a-ti avut sau o sa aveti colaje la dansul mirilor,sau doar o melodie aleasa de voi?

nuttree
09.07.2010, 14:53:53
fetelor,ia puneti-mi,a-ti avut sau o sa aveti colaje la dansul mirilor,sau doar o melodie aleasa de voi?
http://www.youtube.com/watch?v=rxcpnBwktcs

Am gasit melodia asta care mi se pare perfecta pentru un cuplu de tineri eleganti si cu umor. La inceput poti dansa un vals lent, dupa aceea se schimba ritmul intr-un jive,pentru a se incheia cu valsul. E ceva in genul surprise dance,numai ca e o solutie mult mai buna,pentru ca e aceeasi melodie si nu presupune sa te dai in spectacol cum ai face-o cu un colaj.

O melodie care imi place la nebunie si pe care nu o sa apuc sa dansez ca nu mai am timp sa repet: http://www.youtube.com/watch?v=l5pLuDhdHDc

deea24gl
09.07.2010, 15:10:26

Am gasit melodia asta care mi se pare perfecta pentru un cuplu de tineri eleganti si cu umor. La inceput poti dansa un vals lent, dupa aceea se schimba ritmul intr-un jive,pentru a se incheia cu valsul. E ceva in genul surprise dance,numai ca e o solutie mult mai buna,pentru ca e aceeasi melodie si nu presupune sa te dai in spectacol cum ai face-o cu un colaj.

O melodie care imi place la nebunie si pe care nu o sa apuc sa dansez ca nu mai am timp sa repet: http://www.youtube.com/watch?v=l5pLuDhdHDc

http://www.youtube.com/watch?v=bUHixgYVw08

Mie imi place ceva in genul asta...cu multe melodii dansabile,hituri mai vechi.Vreau ca dansul nostru sa fie ceva special..

deea24gl
09.07.2010, 15:24:05
Depinde ce intelegi prin ieftini...Eu stiam ca cer 1000-1200 de lei ptr 40 de minute.Toata lumea va fi incantata:)
Mai nou cred ca voi avea cadane...:D

airkaterine
09.07.2010, 15:51:23
http://www.youtube.com/watch?v=bUHixgYVw08

Mie imi place ceva in genul asta...cu multe melodii dansabile,hituri mai vechi.Vreau ca dansul nostru sa fie ceva special..
Hmmm esti foarte curajoasa...si mie mi-ar fi placut sa fac ceva in genul...dar prea putini invitati o sa aprecieze eforul si chestia in sine...restul nu !!...am fost si noi la o nunta anul trecut unde mirii au avut un dans special...l-am apreciat doar noi...adica grupul nostru de prieteni...restul nuntasilor se mirau ca la usa cortului,pe unii ii bufnea rasul...desi coreografia le-a iesit minunat...unii isi dadeau coate...altii nici macar nu se uitau ci vorbeau intre ei...la final au avut aplauze putine...si sincer nu vreau sa se intample asa ceva la nunta mea...as vrea ca toata lumea sa inteleaga ceva din acel dans,sa-l aprecieze...nu stiu...putini oameni stiu cum sta treaba cu acest fel de colaj ...restul....:(

airkaterine
09.07.2010, 16:13:12
Mai nou cred ca voi avea cadane...:D
Cadane? :-? de unde ai facut rost de ele/:)

bubumic
09.07.2010, 16:15:24
Numi vine sa cred. Eu m-as fi gandit ca tocmai, pentru ca este ceva nou la noi, sa aprecieze toti, fara exceptii. Ma mir ca spui ca unii nici n-au fost atenti. Bine, acum depinde si cat de lung era, am vazut pe youtube astfel de dansuri care ajungeau si la 10 minute. Cred si eu ca se plictisea omul. Eu zi caa daca sunt alese melodii frumoase, in dans este adaugat si putin umor, nu are de ce sa nu fie captivant. Noi abia am avut timp sa invatam o coregrafie pentru vals, de asta nu ne-am incumetat la altceva. Dar cred ca ar fi fost distractiv :)

airkaterine
09.07.2010, 16:50:38
Numi vine sa cred. Eu m-as fi gandit ca tocmai, pentru ca este ceva nou la noi, sa aprecieze toti, fara exceptii. Ma mir ca spui ca unii nici n-au fost atenti. Bine, acum depinde si cat de lung era, am vazut pe youtube astfel de dansuri care ajungeau si la 10 minute. Cred si eu ca se plictisea omul. Eu zi caa daca sunt alese melodii frumoase, in dans este adaugat si putin umor, nu are de ce sa nu fie captivant. Noi abia am avut timp sa invatam o coregrafie pentru vals, de asta nu ne-am incumetat la altceva. Dar cred ca ar fi fost distractiv :)
Dap...asa a fost..oricum ideea este ca nu toata lumea intelege...erau prietenii nostri si ne-am simtit si noi cam aiurea cand am observat fazele ...inchipuieti cum s-au simtit ei ca protagonisti:(...pacat...poate daca erau mai multi tineri la nunta...poate daca lumea in general ar avea o alta perceptie...poate ar fi ceva..dar asa.../:)....si mie imi place chiar ff mult ideea dar nu ma pot pune intr-o astfel de situatie mai sus mentionata numai de dragul ca imi place mie...prefer ceva mai simplu...numai ca sa nu ma enervez.Stiu ca poate nu toata lumea va fi de acord cu ceea ce spun dar din punctul meu de vedere asa este...la noi in Ro...sunt putini oameni care intradevar inteleg si apreciaza acest lucru:(Aaa si colajul a durat cam 5 minute...au schimbat mai des melodiile...tocmai pt acest lucru...sa nu plictiseasca lumea:( erau si ei constienti de lucrul asta ca lumea se plicti cand sta 10 min sa se uite sau ca poate ei nu vor aprecia sau intelege dar si-au asumat riscul si uite ce a iesit...Aaaaa si dupa nunta s-a trezit un cuplu sa le spuna asa chipurile in gluma.....Vaaaai da ce nebunie a fost cu dansul vostru...radea toata lumea de la masa pe burta...doamne cat am putut sa rad !!! Auzi ce a putut sa zica...bleahhh...si mai erau si tineri pe deasupra...ca daca zicea un batran poate il intelegeam...dar asa...:(

deea24gl
09.07.2010, 17:11:59
Uffff ce aiureala...inseamna ca ei chiar nu stiu sa aprecieze ceva frumos,si sunt tarani dinaia neumblati ,oricum nu ma prea intereseaza ce vor zice alti,mie imi place enorm ideea,vreau ceva mai iesit din comun,nu classicul vals....acum ,nush ce sa zic,eu cred ca vor aprecia,mai toti invitati sunt destul de distractivi.Si apoi daca vor fi perechi,si cred ca stiu si care,daca vor veni,care vor stramba,le voi da peste nas,zicandu-le ca asa imi place mie ,sa fiu caraghioasa uneori...:D

deea24gl
09.07.2010, 17:14:04
Cadane? :-? de unde ai facut rost de ele/:)
maicamea mi le aduce.cik ca sa ii danseze pe mire si pe tata de ii ia zbengu...cand au cununat ai mei anul trecut,mirele a adus cadane si a dansat taicamiu de a rupt..si acum vrea sa aduca si la nunta mea..

girlie
09.07.2010, 21:24:14
=P~=P~=P~=P~=P~=P~ wow, ce nebunie va iesi! nu-i rea deloc ideea cu cadane...:">:">:">

airkaterine
10.07.2010, 15:42:38
Uffff ce aiureala...inseamna ca ei chiar nu stiu sa aprecieze ceva frumos,si sunt tarani dinaia neumblati ,oricum nu ma prea intereseaza ce vor zice alti,mie imi place enorm ideea,vreau ceva mai iesit din comun,nu classicul vals....acum ,nush ce sa zic,eu cred ca vor aprecia,mai toti invitati sunt destul de distractivi.Si apoi daca vor fi perechi,si cred ca stiu si care,daca vor veni,care vor stramba,le voi da peste nas,zicandu-le ca asa imi place mie ,sa fiu caraghioasa uneori...:D
Bravo:D:D:Datunci... fa ceea ce iti doresti pana la urma asta conteaza cel mai mult:)...apreciez starea ta de spirit...trebuie sa faci ceea ce iti place si ceea ce te caracterizeaza...ceea ce va caracterizeaza ..scuze ca sunteti in 2:-p....pe voi ca persoane.Bravo !!!
Cine iti face coreografia???

riki
18.08.2010, 14:23:11
Vreau si eu nr. de tel. te rog, pt. mine este important daca explica bine, pt. ca viitorul miresoi, spre deosebire de restul, nu are nici cea mai mica inclinatie pt. dans, intr-un cuvant are 2 picioare stangi si nici nu-l prea atrage dansul. :(
salut, si eu am luat lectii de dans si am fost foarte multumita, am dansat in primul rand un vals cu prize si tot felul de figuri(a fost frumos) si am mai invatat si populara. daca vrei detalii......

riki
18.08.2010, 15:04:00
sunt si eu pentru momente artistice,dar sa fie ceva deosebit atat pentru noi ,mirii ,cat si pentru nuntasi,deci astept o surpriza de la socri:)))
succes la asteptat desi ai putea sa le faci tu o surpriza, spor la pregatiri

raluca00
18.08.2010, 16:26:29
salut, si eu am luat lectii de dans si am fost foarte multumita, am dansat in primul rand un vals cu prize si tot felul de figuri(a fost frumos) si am mai invatat si populara. daca vrei detalii......

Ar fi super multumesc mult,eu m-am gandit ca asta ne caracterizeaza pe noi :
http://www.youtube.com/watch?v=dMH0bHeiRNg

Si populara ar fi grozav, nici la capitolul asta nu stam prea bine......:))

riki
19.08.2010, 15:26:45
Ar fi super multumesc mult,eu m-am gandit ca asta ne caracterizeaza pe noi :
http://www.youtube.com/watch?v=dMH0bHeiRNg

Si populara ar fi grozav, nici la capitolul asta nu stam prea bine......:))

da foarte amuzant dar sa stii ca nu-s usor de facut iar daca te uiti pe net este destul de folosit dansul acesta cu melodiile, pate ar fu bine sa va alegeti voi niste melodii sa le taiati si sa le lipiti in asa fel incat sa fie ceva original. succes

riki
19.08.2010, 15:35:32

e superba melodia si se poate face o coregrafie foarte frumoaa pe ea.

nu mi se pare a fi o melodie si un dans pentru nunta dar daca tie iti place, gusturile nu se discuta

nuttree
23.08.2010, 09:47:11
Foarte utile informatiile, Riki. Alte sugestii?

Roseanne
24.08.2010, 15:44:05
Mie mi ar placea sa aduc un magician...ar face niste momente inedite...:rockon:

Roseanne
24.08.2010, 15:46:12
Sau cred ca ar prinde bine si un moment comic....facut de cineva de la teatru...

girlie
24.08.2010, 19:17:26
riscant dupa parerea mea....... poate iese o mare plictiseala...mare atentie la actorul in cauza! :>

Roseanne
25.08.2010, 13:23:22
Eu cred ca daca e cineva de "calitate" nu are de ce sa fie plictisitor...

girlie
25.08.2010, 23:01:00
Eu cred ca daca e cineva de "calitate" nu are de ce sa fie plictisitor...

despre asta vorbim....mate atentie sa fie dintre cei cu adevarat talentati:>

Roseanne
26.08.2010, 11:45:41
despre asta vorbim....mate atentie sa fie dintre cei cu adevarat talentati:>

Da asa e...oricum nu stiu daca asta vom alege...ne mai gandim la asta

deea24gl
26.08.2010, 18:30:08
Nu am mai apucat sa aduc si cadane,de fapt sunt asa de multe care nu am mai apucat sa le fac,asta este,si jumbo l-am uitat acasa,a chemat in schimb mirele,un barman de la scena cafe,care a facut jocuri de sticle cu flacara...

bubumic
28.08.2010, 21:03:50
Asa e cand organizam noi totul, deea. Cand vrem s afacem cat mai multe noi, miresele! Asa am patit si eu, am zis ca fac aia si aia, dar.....Inaint de nunta ziua ar trebui sa aiba 48 de ore :)