PDA

Versiunea completa : Restaurant Theatro

GeorgianaA
15.09.2008, 16:13:40
Ce stiti de restaurantul Theatro? A avut cineva nunta acolo sau macar stiti ceva despre organizarea unei nunti de 120 de persoane?

stefania_a
15.09.2008, 17:14:00
Ce stiti de restaurantul Theatro? A avut cineva nunta acolo sau macar stiti ceva despre organizarea unei nunti de 120 de persoane?
unde e restaurantul asta? k sincer ink nu am auzit de el:-?

mih_h
15.09.2008, 17:38:07

Buna,

Restaurantul s-a deschis la inceputul anului acesta. E la demisol, pe Grigore Ureche (Teatrul "Luceafarul"). Incap cam 180-190 persoane maxim, nu stiu insa care e numarul minim pe care il accepta... Ofera 4 feluri de mancare + apa, cafea, suc. Variante de meniu sunt de la 160 RON, 165 RON in sus. Trebuie sa aduci tu tort, prajituri, fructe, bautura alcoolica etc... Poate s-a mai schimbat ceva in oferta lor de cand am fost eu pe acolo...
Sfatul meu e sa mergi sa vezi exact daca iti place, daca iti convin conditiile... Au si site, dar e doar asa, ca idee, nu ai prea multe info la dispozitie...
Bafta multa!

GeorgianaA
15.09.2008, 20:56:02
Multumesc mult pentru informatii .Eu vazusem siteul lor si in principiu mi-a placut in primul rand pentru ca pare destul de mare,dar astept sa se intoarca acasa iubitul si sa mergem impreuna sa vedem cum e in realitate.

amelie22
16.11.2008, 23:43:27
Ce stiti de acest restaurant? Eu am intrat inauntru si arata f elegant. Nu stiu cum se manaca acolo Era gol cand am intrat eu. Am inteles ca meniul costa 160 fara prajituri suc apa si tort..

amelie22
23.11.2008, 14:08:46
Multumesc mult pentru informatii .Eu vazusem siteul lor si in principiu mi-a placut in primul rand pentru ca pare destul de mare,dar astept sa se intoarca acasa iubitul si sa mergem impreuna sa vedem cum e in realitate.

Buna Georgiana,
Ai ajuns La Theatro? Eu am fost si am vazut . E dragut, f elegant. Stii cumva daca se platesc integral nr de meniuri anuntate sau numai aperitivul si eventual felul 2? Eu tot umblu prin localuri de 3 spt si nu ma pot hotara unde sa fac..theatro ar fi o varianta la care m-am oprit.

ancutzika
23.11.2008, 17:47:42
la thetro stiu ca se platec nr de meniuri declarate cand te duci si spui nr de pesroane care consideri tu ca vin la nunta in rest totul e ok din cate am auzit eu ......de cate ori am ornat acolo am auzit ca se plange lumea din cauza ca o parte din invitati nu se vad cu ceilalti i cauza acelui perete care e pe mijloc si oarecum invitatii sunt departiti .................

amelie22
24.11.2008, 20:35:04
la thetro stiu ca se platec nr de meniuri declarate cand te duci si spui nr de pesroane care consideri tu ca vin la nunta in rest totul e ok din cate am auzit eu ......de cate ori am ornat acolo am auzit ca se plange lumea din cauza ca o parte din invitati nu se vad cu ceilalti i cauza acelui perete care e pe mijloc si oarecum invitatii sunt departiti .................

Ai "ornat" acolo? Te ocupi de decoratiuni? Ai ceva poze cu sala ornata? vreau sa vad si eu daca se poate...

ancutzika
26.11.2008, 19:49:54
nu pot sa-ti arat poze din cauza ca am avut ceva divergente cu cei de la preferance ei au pus husele iar eu m-am ocupat de partea cu aranjamentele florale numai cu asta ma ocup eu ..........si avand in vedere ca husele au fost ale lor nu po sa-ti arat o imagine per ansamble am sa-ti trimit pe privat cateva can d ajng la iasi ......ok

GeorgianaA
29.11.2008, 14:56:50
Buna ancutzika.Si eu as vrea sa stiu cam cum arata sala...mie mi-a placut asa per asamblu si ce e drept invitatii sunt oarecum despartiti.dar sa spunem ca asta nu ar prea fi o problema.

Vad ca tu faci la RAMADA....pe tine cat te-a costat inchirierea locului....pt ca eu am de ales si deocamdata sunt la partea cu interesatul.Sincer imi place cum arata si acolo....

Astept pozele ;-)

ancutzika
29.11.2008, 15:15:27
eu nu mai fac la ramada din cauza conditiilor ........am schimbat sala am luat la corolis am sa-ti trimit poze

wella
30.11.2008, 05:09:32
Buna Ancutza,

poti sa imi trimiti si mie pe privat ceva poze cu aranjamentele tale florale?

Multzam anticipat

Iasmine_Is
10.12.2008, 22:05:00

am fost acum o luna cred si am vb despre acest aspect cu tipa care e patroana si mi-a spus ca ii pot anunta cu cel tarziu 3 zile inainte de nunta de nr de pers pe care ii voi avea la nunta iar meniurile in cazul in care nu vor veni oameni respectiv pe care eu ma bazez platesc doar primele 2 feluri. mie mi-a placut f mult restaurantul si nici scump nu mi sa parut....e ok ce pot spune

amelie22
12.12.2008, 23:53:22
am fost acum o luna cred si am vb despre acest aspect cu tipa care e patroana si mi-a spus ca ii pot anunta cu cel tarziu 3 zile inainte de nunta de nr de pers pe care ii voi avea la nunta iar meniurile in cazul in care nu vor veni oameni respectiv pe care eu ma bazez platesc doar primele 2 feluri. mie mi-a placut f mult restaurantul si nici scump nu mi sa parut....e ok ce pot spune

Interesant ce spui...Eu am inchirat acolo pt anul viitor si mi-a zis ca numarul de meniuri anuntate trebuie platite integral... Sa inteleg ca tu ai negociat mai bine la Theatro...Cine stie poate se v-a razgandi si la mine pana la vara :P

amelie22
12.12.2008, 23:55:45
Interesant ce spui...Eu am inchirat acolo pt anul viitor si mi-a zis ca numarul de meniuri anuntate trebuie platite integral... Sa inteleg ca tu ai negociat mai bine la Theatro...Cine stie poate se v-a razgandi si la mine pana la vara :P

Scuzati e "va" (legat). Etarziu si mi-a luat-o mana inaintea capusorului. :">

amelie22
15.12.2008, 20:46:21
nu pot sa-ti arat poze din cauza ca am avut ceva divergente cu cei de la preferance ei au pus husele iar eu m-am ocupat de partea cu aranjamentele florale numai cu asta ma ocup eu ..........si avand in vedere ca husele au fost ale lor nu po sa-ti arat o imagine per ansamble am sa-ti trimit pe privat cateva can d ajng la iasi ......ok

Daca esti draguta sa imi trimiti ceva poze as fi foarte multumita. Chiar vreau sa vad cum arata acea sala ornata...Si sa vad si cum arata munca ta...cine stie poate apelez la serviciile tale ;)) ....

Iasmine_Is
27.01.2009, 14:03:18
amelie22 nu am negociat cu ea..chiar de loc....dar aveam multe intrebari de adresat pe care le-am tot pus pe parcursul cautarilor mele...si presupun ca ma vazut mai sigura pe mine sau si-a dat seama ca asta ar fi avut un impact mare asupra mea...nu stiu ce sa zic dar e problematic pt ca nu imi palac persoanele de genul asta...care zic una si fac alta...tu cand ai nunta? pt ca acolo mi-am inchiriat si eu si m-ar interesa ma pun in tema cu cateva aspecte legate de sala daca nu te deranjeaza bineinteles...oricum spor la pregatiri si sper sa ai parte de o nunta frumoasa;;)

ramona23_82
29.01.2009, 17:05:26
as vrea sa vad si eu pozele cu aranjamentele florale

mulumesc

ramona23_82
31.01.2009, 19:35:52
Am inchiriat si eu acolo si mi-a zis ca numarul de meniuri anuntate trebuie platite integral:-s

ramona23_82
02.02.2009, 19:56:23
nu mai face nimeni nunta la Theatro?:-SS

ramona23_82
04.02.2009, 21:12:41
nimeni, nimeni?????:((:((:((

Iasmine_Is
14.02.2009, 11:32:27
buna miresici...si la multi ani pt toti cei indragostiti! as avea o intrebare...ati fost invitate de restaurantul theatro la o petrecere in seara asta? unde nush sigur ce se va intampla dar cert e ca ma sunat patroana si mi-a zis ca o sa fie o petrecere cu formatia localului cu firme de aranjamente florare...daca stiti ceva astept un ras de la voi...multumesc<:-P

ramona23_82
14.02.2009, 16:33:00
buna miresici...si la multi ani pt toti cei indragostiti! as avea o intrebare...ati fost invitate de restaurantul theatro la o petrecere in seara asta? unde nush sigur ce se va intampla dar cert e ca ma sunat patroana si mi-a zis ca o sa fie o petrecere cu formatia localului cu firme de aranjamente florare...daca stiti ceva astept un ras de la voi...multumesc<:-P
si pe mine m-a sunat. dar nu am intrebat cat costa rezervarea?
tu stii?

alexandra_munteanu
07.05.2009, 13:02:54
si pe mine m-a sunat. dar nu am intrebat cat costa rezervarea?
tu stii?
buna.. te-as sfatui sa te razgandesti cu privire la restaurantul theatro. Spun asta pt ca am auzit de anul trecut ca este foarte cald si nu au nici aer conditionat, iar de mancare si de servicii nici nu mai vorbesc. multe miresici s-au retras.

ramona82
23.05.2009, 18:07:22
Am fost la o degustare si sincer... mi s-a parut totul ok.

elpinia
23.05.2009, 20:34:20
Salut

parca imi sugereaza si mie ca invitatii sunt separati si amplasarea toaletei nu-i va face decat sa fie mai stanjeniti , pentru ca toti cei de la mese ii pot privi :) cunosc sentimentul. insa localul are un aer unic pentru iasi.

Incerc si eu pe langa voi sa ma decid asupra unei locatii.

Ce e drept e distinsa locatia, oare amplasarea meselor se poate face altfel. As vrea nunta mea sa fie o petrecere NU un dineu :)

Va mai ascult :*

amyamelie
14.06.2009, 14:20:42
As dori si eu niste poze de la Rest Theatro cu sala ornata pt nunti. Am gasit pe net, insa nu mi-am putut forma o parere..Asa arata destul de dragut:) .([email protected]) Multumesc anticipat!

fubball
19.06.2009, 13:23:51
Si eu as vrea sa aflu mai multe despre restaurantul theatro. noi vom avea nunta in 2010 si suntem in cautarea localului...am trimis un mail la theatro si doamna de acolo mi-a raspuns si a fost foarte draguta...si mi se pare si foarte ok oferta lor si as vrea sa stiu daca a mai facut cineva nunta acolo si cum a iesit...:-\

fubball
25.06.2009, 15:45:28
nu face nimeni, nimeni nunta la theatro????

ramona82
25.06.2009, 21:19:33
daca mai astepti pana in octombrie o sa iti povestesc eu:D

fubball
25.06.2009, 22:24:06
daca mai astepti pana in octombrie o sa iti povestesc eu:D
>:D<>:D<>:D<dar pana atunci ce ai putea sa imi spui despre restaurantul acesta? mie imi place, imi place si doamna care se ocupa de evenimente, mi se pare super draguta, oferta lor mi se pare destul de ok...dar as vrea mai multe detalii...daca mi le poti da[-o<[-o<[-o<....:*:*:*:*

ramona82
07.07.2009, 22:01:08
>:D<>:D<>:D<dar pana atunci ce ai putea sa imi spui despre restaurantul acesta? mie imi place, imi place si doamna care se ocupa de evenimente, mi se pare super draguta, oferta lor mi se pare destul de ok...dar as vrea mai multe detalii...daca mi le poti da[-o<[-o<[-o<....:*:*:*:*
Meniul care l-am ales noi costa 160 ron si aici sunt incluse 4 feluri de mancare, 1 apa si un suc la 0.75 l. Am ales si formatia restaurantului- Concert Band- sunt foarte talentati si canta super fain. Am fost sa ii ascultam la insistenetele Georgianei, administratorul restaurantului ...si intr-adevar am ramas placut impresionati si am semnat contractul pe loc (5000 ron).
Nu mai stiu ce sa iti mai spun...
Daca mai ai tu intrebari... mie mi s-a parut foarte elegant acest restaurant.

fubball
08.07.2009, 10:35:10
Meniul care l-am ales noi costa 160 ron si aici sunt incluse 4 feluri de mancare, 1 apa si un suc la 0.75 l. Am ales si formatia restaurantului- Concert Band- sunt foarte talentati si canta super fain. Am fost sa ii ascultam la insistenetele Georgianei, administratorul restaurantului ...si intr-adevar am ramas placut impresionati si am semnat contractul pe loc (5000 ron).
multumesc mult pt informatii>:D< >:D< >:D< adevarul este ca e un restaurant f elegant si cu bun gust

Iasmine_Is
11.07.2009, 11:25:54

Eu am nunta la theatro in iulie la anul (2010) si as fi tare curioasa ramona sa imi povestesti cum a fost la nunta ta...si eu am participat la acea degustare si mi sa parut totul ok...numai ca ma descurajeaza vorbele...cum ca ar fi cald in sala sau ca mancarea nu e atat de buna. eu sper sa nu fie asa si sa avem nunti reusite....si mai ales tu ca ai anul asta...astept impresii de la tine...multumesc :)

ramona82
12.07.2009, 11:29:14
Eu am nunta la theatro in iulie la anul (2010) si as fi tare curioasa ramona sa imi povestesti cum a fost la nunta ta...si eu am participat la acea degustare si mi sa parut totul ok...numai ca ma descurajeaza vorbele...cum ca ar fi cald in sala sau ca mancarea nu e atat de buna. eu sper sa nu fie asa si sa avem nunti reusite....si mai ales tu ca ai anul asta...astept impresii de la tine...multumesc :)

Eu nu am emotii deloc in privinta salii sau a mancarii. Mi s-a parut totul ok
Restaurantul este foarte elegant, iar la degustarea la care am participat mancarea era foarte buna ( aveai de unde sa alegi si sa combini).
Marea mea problema este ca nu mi-a gasit inca rochia.... sunt asa de nehotarata.:-s

fubball
17.07.2009, 19:05:21
Eu maine ma duc la theatro sa discut cu Dna Georgiana. Maine va dau mai multe detalii.;-)

fubball
18.07.2009, 16:32:45
azi am fost si am vb la Theatro si l-am si inchiriat! e ff fian, Dna Georgiana e super si presimt ca ne va ajuta mult! au oferta f faina si e si f elegant restaurantul! sunt f incantata!!<:-P<:-P<:-P

ramona82
20.07.2009, 20:26:44
azi am fost si am vb la Theatro si l-am si inchiriat! e ff fian, Dna Georgiana e super si presimt ca ne va ajuta mult! au oferta f faina si e si f elegant restaurantul! sunt f incantata!!<:-P<:-P<:-P

Nu mai sunt miresici care au nunta inainte de 10 oct??;))

mireasa2010
22.07.2009, 12:14:23
Buna, dupa cum va puteti da seama sunt si eu o tanara domnisoara care s-a hotarat sa se casatoreasca.Sincer, nu credeam ca va fi asa de complicat...;)) ...dar pur si simplu nu stiu cu ce sa incep.As avea mare nevoie de ajutor...[-o< ...chiar nu stiu.Pentru inceput as vrea sa-mi recomandati un restaurant...multumesc

fubball
22.07.2009, 12:22:36
Buna, dupa cum va puteti da seama sunt si eu o tanara domnisoara care s-a hotarat sa se casatoreasca.Sincer, nu credeam ca va fi asa de complicat...;)) ...dar pur si simplu nu stiu cu ce sa incep.As avea mare nevoie de ajutor...[-o< ...chiar nu stiu.Pentru inceput as vrea sa-mi recomandati un restaurant...multumesc
Pai ce preferinte ai avea? cam ce stil iti place? adica sunt o multime de restaurante in iasi, dupa cum ai vazut si pe topicul cu restaurante. spune-ne mai multe si poate iti vom putea da mai multe sugestii...si oricum: bine ai venit printre noi!:*

mireasa2010
22.07.2009, 12:36:20
mmm...nu stiu ce sa spun...nu cred ca vreau un stil anume..vreau doar sa fie perfecta(nunta)...nu cer prea mult nu?Cunosc fff bine un local din Iasi Lord Gust, imi place , dar parca as vrea altceva.Nu stiu, un local spatios in care sa incapa150-200 de invitati si cu un meniu cuprins intre 140-180 lei/pers.

fubball
22.07.2009, 12:53:16
mmm...nu stiu ce sa spun...nu cred ca vreau un stil anume..vreau doar sa fie perfecta(nunta)...nu cer prea mult nu?Cunosc fff bine un local din Iasi Lord Gust, imi place , dar parca as vrea altceva.Nu stiu, un local spatios in care sa incapa150-200 de invitati si cu un meniu cuprins intre 140-180 lei/pers.
Cel mai bine ar fi sa te uiti la acest topic - Restaurante Iasi, si sa citesti la fiecare restaurant cam ce spun miresicile...ca sa iti faci o idee. adica fiecare are gusturile lui si nunta perfecta pentru mine, poate fi o mare dezamagire pentru altcineva. oricum, ai de munca pana o sa gasesti ce iti place...oricum...suntem cam off-topic...

fubball
22.07.2009, 13:11:24
:*
uite, poti intra aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=237

mireasa2010
23.07.2009, 10:59:07
multumesc pt sfaturi, totusi as mai avea cevaintrbari daca nu te deranjez...;)) .Cum e la Theatro...am vazut ca toata lumea e super incantata.Am vb cu viitorul sot si a ramas sa trecem si noi pe acolo.Noi nu suntem fff pretentiosi.Ceea ce ma intereseaza e mancarea, servirea si muzica...de restul ma pot ocupa eu.As vrea sa nu plece omul de la nunta mea suparat, sau sa regrete ca a venit.Vroiam sa te intreb daca trebuie platit un avans si cat...si inca o intrebare:cam cat costa un meniu cu 4 feluri? Mersi mult!Sper sa nu fiu prea insistenta sau sa te deranjez...

fubball
23.07.2009, 11:26:32
multumesc pt sfaturi, totusi as mai avea cevaintrbari daca nu te deranjez...;)) .Cum e la Theatro...am vazut ca toata lumea e super incantata.Am vb cu viitorul sot si a ramas sa trecem si noi pe acolo.Noi nu suntem fff pretentiosi.Ceea ce ma intereseaza e mancarea, servirea si muzica...de restul ma pot ocupa eu.As vrea sa nu plece omul de la nunta mea suparat, sau sa regrete ca a venit.Vroiam sa te intreb daca trebuie platit un avans si cat...si inca o intrebare:cam cat costa un meniu cu 4 feluri? Mersi mult!Sper sa nu fiu prea insistenta sau sa te deranjez...
Mie imi place foarte mult restaurantul asta! a fost primul pe care l-am vazut cand ne-am decis sa ne casatorim si mi-a placut f mult si de aia l-am ales. eu nu am fost sa mananc acolo, dar am inteles ca e f buna mancarea, servirea de asemenea...muzica o poti alege de la ei ( au formatia lor, care am inteles ca sunt f buni.).si administratorul e o tipa care este super de treaba! te ajuta f mult! iar meniul...au oferte de la 150 lei si pana la 260 lei. oricum ar fi e destul de avanatjos.cel mai bine este sa mergi sa vezi la fata locului. sper ca ti-am fost de ajutor!:*

mireasa2010
23.07.2009, 11:46:32
multumesc foarte mult!o sa merg sa vad cum e...la stejaru', theatro, moldova si altele.mult spor in toate...:* :* :*

fubball
23.07.2009, 12:07:35
multumesc foarte mult!o sa merg sa vad cum e...la stejaru', theatro, moldova si altele.mult spor in toate...:* :* :*
Cu placere!:* multumesc si eu!:* spor la cautari si tie!

ramona82
23.07.2009, 21:48:30
Cu placere!:* multumesc si eu!:* spor la cautari si tie!
Ai ascultat formatia restaurantului?

fubball
24.07.2009, 07:32:18
Ai ascultat formatia restaurantului?
Nu am mai asculatat-o pentru ca noi deja aveam o formatie: niste prieteni care canta f frumos. dar am inteles ca sunt si cei de acolo f buni.:*

mireasa2010
24.07.2009, 11:08:20
Nu am mai asculatat-o pentru ca noi deja aveam o formatie: niste prieteni care canta f frumos. dar am inteles ca sunt si cei de acolo f buni.:*
Cunosti cumva vreo formatie pentru nunti care se numeste Albatros?Am auzit numai cuvinte de lauda la adresa lor...cica sunt 4 baieti(toti au terminat conservatorul) si au si un pret acceptabil. Daca stii ceva despre ei(date de contact) te rog sa-mi spui si mie.PUP:*

fubball
24.07.2009, 11:09:46
Cunosti cumva vreo formatie pentru nunti care se numeste Albatros?Am auzit numai cuvinte de lauda la adresa lor...cica sunt 4 baieti(toti au terminat conservatorul) si au si un pret acceptabil. Daca stii ceva despre ei(date de contact) te rog sa-mi spui si mie.PUP:*
Din pacate nu stiu chiar nimic. intra pe topic-ul cu formatii si DJ si vezi poate cineva de acolo ii stie.:*

ramona82
07.08.2009, 22:11:28
ceva noutati despre Theatro? nimic???
incep sa ma ingrijorez :-SS:-SS:-SS

amyamelie
14.08.2009, 00:08:43
ceva noutati despre Theatro? nimic???
incep sa ma ingrijorez :-SS:-SS:-SS

Husele pe care le au sunt doar pe bej si verde sau mai au si alte nuante? eu gasisem pe net niste poze culorile astea. mai ai cumva niste poze cu restaurantul, eventual aranjat pt nunta..

merci si spor la pregatiri, am vazut ca nu mai ai prea mult;))

ramona82
15.08.2009, 15:50:24
Eu nu am luat husele de la ei. nu stiu ce au ei...
Am ales o firma care ne decoreaza sala. Am optat pentru culoarea verde fistic
Am gasit pe net cateva poze cu resaurantul aranjat pentru nunta

amyamelie
21.08.2009, 16:47:01
Eu nu am luat husele de la ei. nu stiu ce au ei...
Am ales o firma care ne decoreaza sala. Am optat pentru culoarea verde fistic
Am gasit pe net cateva poze cu resaurantul aranjat pentru nunta

mda...astea le-am vazut si eu. merci oricum:) ma gandeam ca poate mai au si alte nuante

brianna
05.09.2009, 12:40:18
eu una nu am o parere atat de buna despre theatro....nu au aer conditionat,deci o sa fie foarte cald,vizibilitatea nu e atat de buna,pentru ca cei care sunt aproape de toaleta nu o sa vada nimikk si incarca foarte mult la meniu,sucuri si asa mai departe.eu am facut revelionul 2008-2009 acolo si nu prea mi-a placut.formatia in schimb canta foarte bine.bogdan,solistul stie sa faca atmosfera,mai ales daca o sa cante si cristina,o doamna bruneta cu parul pana pe umeri.
cunosc destul de bine interiorul acestui restaurant,ca sa zic asa,si eu una nu m-as duce sa fac nunta acolo.

ramona82
09.09.2009, 20:59:35
ce vrei sa spui cu "cunosc destul de bine interiorul acestui restaurant,ca sa zic asa,si eu una nu m-as duce sa fac nunta acolo". Am o prietena care a fost la o nunta recent la Theatro si mi-a spus ca meniul a fost chiar super ok.
Daca vrei sa fii "de ajutor" poate ar fi mai bine sa dai mai multe detalii, nu doar "sa lansezi un zvon:)>-"...

fubball
16.09.2009, 11:09:07
ce vrei sa spui cu "cunosc destul de bine interiorul acestui restaurant,ca sa zic asa,si eu una nu m-as duce sa fac nunta acolo". Am o prietena care a fost la o nunta recent la Theatro si mi-a spus ca meniul a fost chiar super ok.
Daca vrei sa fii "de ajutor" poate ar fi mai bine sa dai mai multe detalii, nu doar "sa lansezi un zvon:)>-"...
Toata lumea care a fost la acest restaurant la nunti, la petreceri sau chiar doar sa manance acolo l-a laudat....si exact...da niste detalii concrete...ca asa , zvonuri tot sunt...

brianna
19.09.2009, 10:33:14
Toata lumea care a fost la acest restaurant la nunti, la petreceri sau chiar doar sa manance acolo l-a laudat....si exact...da niste detalii concrete...ca asa , zvonuri tot sunt...
cunosc f bine restaurantul,o cunosc pe georgiana.nu va pot da mai multe detalii despre ce si cum,ca s ar naste o adevarata discutie.va rog sa ma intelegeti.am facut chiar si revelionul trecut acolo.si daca ar fi vb de mine,din punctul meu de vedere,nu m-as duce sa mi fac nunta acolo.am inteles ca nici aer conditionat nu este .sa nu va suparati pe mine.:)>-:)>-:)>-:)>-

ramona82
19.09.2009, 16:24:54
"nu va pot da mai multe detalii despre ce si cum,ca s ar naste o adevarata discutie" ....
Chiar nu te inteleg: daca nu vrei sa dai mai multe detalii de ce ai mai postat????
In fine .....nu mai cometez ca deja...L-)
Nu mai e foarte mult timp si o sa va dau eu toate detaliile legate de acest restaurant.
Spor la pregatiri viitoarelor miresici<:-P

brianna
19.09.2009, 17:37:40
"nu va pot da mai multe detalii despre ce si cum,ca s ar naste o adevarata discutie" ....
Chiar nu te inteleg: daca nu vrei sa dai mai multe detalii de ce ai mai postat????
In fine .....nu mai cometez ca deja...L-)
Nu mai e foarte mult timp si o sa va dau eu toate detaliile legate de acest restaurant.
Spor la pregatiri viitoarelor miresici<:-P
chiar am rugat frumos sa nu va suparati pe mine.am postat doar pt ca era o parere personala si atat.
si daca tot insisti atat am sa ma risc si cu asta ca sa ti arat ca nu vb de pe pereti,sau doar ca sa ma aflu in treaba.sotul meu acu ceva timp organiza nunti,petreceri,botezuri,etc.cu georgiana ne cunoastem si chiar ne stim.(tocmai de asta nu vroiam sa spun prea multe ca nu am chef sa ajunga la urechile ei si sa stau sa ma trag dupa aia cu ea de par ,ca ai vrut tu sa stii mai multe detalii.eu am vrut sa fie luat ca un sfat si atat.)
ma rog,la toate petrecerile murea lumea de cald pt k nu este aer conditionat acolo,chiar si noi la revelion ,am suferit din acest motiv.georgiana ,una iti spune ca platesti la meniu,si cam alta se intampla la nunta.plus ca o sa traga in piept cu muuulte chestii,apa, bautura, prajituri si mancare.eu sunt sigura ca nu o sa ti numeri atc meniurile.una e ce stii tu ,si alta e ce vede unu care organizeaza nunta .:)>-:)>-:)>-:)>-

ramona82
21.09.2009, 18:48:29
"tocmai de asta nu vroiam sa spun prea multe ca nu am chef sa ajunga la urechile ei si sa stau sa ma trag dupa aia cu ea de par ,ca ai vrut tu sa stii mai multe detalii"

eu zic sa iti scrii frustrarile in alta parte...
Era normal sa te intreb...la ce te-ai fi asteptat?
Poate ca ai dreptate...nu te contrazic, dar atitudinea asta "nu vroiam sa spun prea multe ca nu am chef sa ajunga la urechile ei si sa stau sa ma trag dupa aia cu ea de par" e penibila.

brianna
22.09.2009, 13:48:15
"tocmai de asta nu vroiam sa spun prea multe ca nu am chef sa ajunga la urechile ei si sa stau sa ma trag dupa aia cu ea de par ,ca ai vrut tu sa stii mai multe detalii"

eu zic sa iti scrii frustrarile in alta parte...
Era normal sa te intreb...la ce te-ai fi asteptat?
Poate ca ai dreptate...nu te contrazic, dar atitudinea asta "nu vroiam sa spun prea multe ca nu am chef sa ajunga la urechile ei si sa stau sa ma trag dupa aia cu ea de par" e penibila.
am vrut doar sa fie luat ca un sfat si atata tot...

Iasmine_Is
28.09.2009, 16:32:28
Ramona eu abia astept sa te mariti sa imi spui cum a fost la nunta ta, cum a fost sala, cum a fost doamna Giorgiana, si cat de bine te-ai simtit in cea mai frumoasa zi din viata ta. Iti doresc spor la pregatiri si sa fii optimista ca totul va fi bine. Astept informatii de la tine ;)). Apropo aranjamentele sali ti le-a dat ea sau ti le-ai facut tu? ce culoare ai ales pt sala? Scuze de curiozitate ;;)

ramona82
01.10.2009, 18:40:41
Ramona eu abia astept sa te mariti sa imi spui cum a fost la nunta ta, cum a fost sala, cum a fost doamna Giorgiana, si cat de bine te-ai simtit in cea mai frumoasa zi din viata ta. Iti doresc spor la pregatiri si sa fii optimista ca totul va fi bine. Astept informatii de la tine ;)). Apropo aranjamentele sali ti le-a dat ea sau ti le-ai facut tu? ce culoare ai ales pt sala? Scuze de curiozitate ;;)

multumesc <:-P
aranjamentele vor fi facute de altcineva. am ales culoarea verde fistic
o sa revin cu informatii si poze dupa nunta.
PS: mai e asa de putin<:-P...

amyamelie
09.10.2009, 21:05:19
multumesc <:-P
aranjamentele vor fi facute de altcineva. am ales culoarea verde fistic
o sa revin cu informatii si poze dupa nunta.
PS: mai e asa de putin<:-P...

Succes maine! Sa ai o zi minunata>:D< . Abia astept poze si detalii;;)

ramona82
11.10.2009, 16:07:22
gata...s-a terminat!!!
ca si imagine de ansamblu nunta a iesit ok.
Cateva detalii legate de acest restaurant:
1. aveti mare grija cu cine lucrati pentru decorarea salii. Noi am lucrat cu cei de la Obiectiw Smart si totul a iesit exact asa cum am vrut noi, dar... cei de la restaurant au incercat sa le puna bete in roate tot timpul si i-au tratat foarte urat.
2. formatia restaurantului a fost in mare parte ok. M-a deranjat faptul ca nu au vorbit cu ospatarii si m-am trezit ca anunta tortul, dar tortul nu era "gata". Au cantat melodia aia pentru tort vreo jumatate de ora... a fost chiar penibil acest moment. In rest, la acest capitol a fost bine.
3. Am fost destul de dezamagita de serviciile acestui restaurant. Mancarea a fost foarte buna...toata lumea a fost multumita, in schimb, ospatarii sunt "VARZA!!!". Nu au stat sa primeasca toti invitatii si la un moment dat pe masa de primire nu mai existau pahare pentru sampanie...ca sa nu mai spun ca de foarte multe ori am turnat noi sampania in pahare.
Am stabilit de la inceput sa toarne ei in pahare primele doua randuri de tarie, dar...ei s-au ocupat de acest aspect doar o singura data. I-am rugat ulterior sa puna toata bautura pe mese.
Chiar nu au nici o treaba cu aceasta meserie. Toata noaptea i-am vazut stand la bar. Nu s-au ocupat foarte bine nici de debarasarea de pe mese.
Sfatul meu este sa aveti o discutie foarte serioasa cu ei inainte. Noi nu am facut asa si acum ne pare rau...
Daca mai aveti voi intrebari va raspund cu cea mai mare placere. Acum probabil sunt mai multe aspecte care imi scapa...
Pozicile un pic mai tarziu...

Nutu
11.10.2009, 19:13:34
gata...s-a terminat!!!
ca si imagine de ansamblu nunta a iesit ok.
Cateva detalii legate de acest restaurant:
1. aveti mare grija cu cine lucrati pentru decorarea salii. Noi am lucrat cu cei de la Obiectiw Smart si totul a iesit exact asa cum am vrut noi, dar... cei de la restaurant au incercat sa le puna bete in roate tot timpul si i-au tratat foarte urat.
2. formatia restaurantului a fost in mare parte ok. M-a deranjat faptul ca nu au vorbit cu ospatarii si m-am trezit ca anunta tortul, dar tortul nu era "gata". Au cantat melodia aia pentru tort vreo jumatate de ora... a fost chiar penibil acest moment. In rest, la acest capitol a fost bine.
3. Am fost destul de dezamagita de serviciile acestui restaurant. Mancarea a fost foarte buna...toata lumea a fost multumita, in schimb, ospatarii sunt "VARZA!!!". Nu au stat sa primeasca toti invitatii si la un moment dat pe masa de primire nu mai existau pahare pentru sampanie...ca sa nu mai spun ca de foarte multe ori am turnat noi sampania in pahare.
Am stabilit de la inceput sa toarne ei in pahare primele doua randuri de tarie, dar...ei s-au ocupat de acest aspect doar o singura data. I-am rugat ulterior sa puna toata bautura pe mese.
Chiar nu au nici o treaba cu aceasta meserie. Toata noaptea i-am vazut stand la bar. Nu s-au ocupat foarte bine nici de debarasarea de pe mese.
Sfatul meu este sa aveti o discutie foarte serioasa cu ei inainte. Noi nu am facut asa si acum ne pare rau...
Daca mai aveti voi intrebari va raspund cu cea mai mare placere. Acum probabil sunt mai multe aspecte care imi scapa...
Pozicile un pic mai tarziu...
Casa de piatra si multa fericire impreuna!!!!http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020111.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

Iasmine_Is
12.10.2009, 20:16:17
In primul rand iti doresc Casa de piatra! Sa fii fericita si sa ai parte in viata de totce mai bun si mai frumos. Si ma bucur ca esti multumita de nunta pe care ai avuto <:-P>:D<
Acum sa incep si eu inerogatoriul :)
1. Daca poti sa imi spui te rog frumos cat ai platit firmei de aranjament si pt ce numar de persoane
2 Cati ospari ai avut si cu cat iai platit?
3. Socotelile dinainte de nunat legate de cheltuielile la sala au crescut la sfarsitul nunti sau nu? Adica te-a incarcat cu ceva in plus cand ai platit dimineata?
4. Ai idee daca fura in materie de bautura?
5. A fost cald in sala? Si ultima intrebare sa plans lumea din cauza asa zisului separu?
Scuza ca iti pun atatea intrebari dar sincera sa fiu as vrea sa stau cu garda sus si sa nu mi-o ia iei inaite:). Iti multumesc mult pentru informatii si astept raspunsurile tale :P

ramona82
13.10.2009, 10:05:38
In primul rand iti doresc Casa de piatra! Sa fii fericita si sa ai parte in viata de totce mai bun si mai frumos. Si ma bucur ca esti multumita de nunta pe care ai avuto <:-P>:D<
Acum sa incep si eu inerogatoriul :)
1. Daca poti sa imi spui te rog frumos cat ai platit firmei de aranjament si pt ce numar de persoane
2 Cati ospari ai avut si cu cat iai platit?
3. Socotelile dinainte de nunat legate de cheltuielile la sala au crescut la sfarsitul nunti sau nu? Adica te-a incarcat cu ceva in plus cand ai platit dimineata?
4. Ai idee daca fura in materie de bautura?
5. A fost cald in sala? Si ultima intrebare sa plans lumea din cauza asa zisului separu?
Scuza ca iti pun atatea intrebari dar sincera sa fiu as vrea sa stau cu garda sus si sa nu mi-o ia iei inaite:). Iti multumesc mult pentru informatii si astept raspunsurile tale :P
1. 3200 ron pentru 11 mese a cate 10 persoane+ masa de prezidiu
2. am avut 4 ospatari si 4 bucatari pentru 88 persoane (politica lor: un bucatar + un ospatar la 20-25 pers). Fiecare au fost platiti cu echivalentul unui meniu
3. nu ne-au incarcat cu nimic dimineata, dar am avut grija sa discutam cu administratorul inainte si sa ne asiguram ca asa va fi
4. da ...se fura peste tot la bautura. Pe noi nu ne-a mai interesat acest aspect dimineata. Nu am mai luat nimic acasa. Toate sticlele erau deja desfacute.
5. sa stii ca nu a fost cald in sala. Lumea s-a simtit super bine si s-a dansat toata noaptea. Daca stii cum sa ii asezi in asa fel incat sa se cunoasca si sa socializeze nu se simte nimeni izolat crede-ma... mai ales ca 75% din timp au stat toti pe ringul de dans- aici a fost meritul formatiei

Iasmine_Is
13.10.2009, 12:56:36
1. 3200 ron pentru 11 mese a cate 10 persoane+ masa de prezidiu
2. am avut 4 ospatari si 4 bucatari pentru 88 persoane (politica lor: un bucatar + un ospatar la 20-25 pers). Fiecare au fost platiti cu echivalentul unui meniu
3. nu ne-au incarcat cu nimic dimineata, dar am avut grija sa discutam cu administratorul inainte si sa ne asiguram ca asa va fi
4. da ...se fura peste tot la bautura. Pe noi nu ne-a mai interesat acest aspect dimineata. Nu am mai luat nimic acasa. Toate sticlele erau deja desfacute.
5. sa stii ca nu a fost cald in sala. Lumea s-a simtit super bine si s-a dansat toata noaptea. Daca stii cum sa ii asezi in asa fel incat sa se cunoasca si sa socializeze nu se simte nimeni izolat crede-ma... mai ales ca 75% din timp au stat toti pe ringul de dans- aici a fost meritul formatiei

Iti multumesc frumos pt toate informatiile pe care mi le-ai oferit si incaodata imi cer scuze daca te-am deranjat si pt faptul ca ti-am adresat atatea intrebari. In proportie de 75% sunt optimista ca totul va fi bine si sper sa am si eu o nunta la fel de frumoasa ca a ta. Multumesc :*

fubball
22.02.2010, 12:26:36
Fetelor, la noi la restaurantul Theatro, e asa de liniste...nu mai zice nimeni nimic?....mai este cineva care are nunta aici?>:D<>:D<

teona14
22.02.2010, 22:35:36
salut!

am fost si eu la theatro si imi place.
dupa multe pelegrinari pe la toate restaurantele din iasi...inclinam spre theatro. mi se pare destul de elegant, este in centru si e accesibil ca pret.

Am fost dezamagita de salile kitsch din oras si de preturile f mari...mi se pare foarte mult un meniu de 1mil800- 2 mil! e nejustificat de mult! si pe langa cate cheltuieli mai sunt....e o nebunie.

am mari emotii cu aerisirea la theatro....ei spun ca au aer conditionat, dar nu stiu ce sa cred.tie ce ti-au spus?

de asemenea, nu am mancat niciodata acolo.stii daca este buna mancarea?

fubball
23.02.2010, 11:07:53
salut!

dupa multe pelegrinari pe la toate restaurantele din iasi...inclinam spre theatro. mi se pare destul de elegant, este in centru si e accesibil ca pret.

Am fost dezamagita de salile kitsch din oras si de preturile f mari...mi se pare foarte mult un meniu de 1mil800- 2 mil! e nejustificat de mult! si pe langa cate cheltuieli mai sunt....e o nebunie.

am mari emotii cu aerisirea la theatro....ei spun ca au aer conditionat, dar nu stiu ce sa cred.tie ce ti-au spus?

Pe mine m-a incantat sala de prima data cand am vazut-o. cu aerisirea nu8 cred ca vor fi probleme: in primul rand au aer conditionat si in aldoilea rand cred ca si faptul ca e la demisol va conta. eu am fost asta vara, cand ne-am rezervat sala, si era tot asa...prin iulie-august...si o caldura!!! si am intrat acolo, si nu era dat drumul la aer ( ca l-as fi simtit ) si era chiar bine...deci imi imaginez ca nu o sa fie probleme...eu personal nu am mancat, dar mi l-au recomandat mai multe persoane care au mancat acolo.:*

lauriciul
23.02.2010, 14:08:03
Buna,
Eu nu am o parere f buna despre Theatro, am mers de vreo 3 ori sa mancam acolo cu colegii de serviciu si de fiecare data am fost dezamagita, mancarea f putina la un pret f ridicat. Iar ultima data cand am mers mirosea a urina in restaurant, asta ne-a facut sa ne decidem definitiv sa nu mai mergem acolo la amiaza.

Poate a fost doar o intamplare ... nu stiu ce sa zic ... dar eu nu mai vreau sa mai merg sa mananc acolo.

salut!

fubball
09.03.2010, 12:10:06
Buna,
Eu nu am o parere f buna despre Theatro, am mers de vreo 3 ori sa mancam acolo cu colegii de serviciu si de fiecare data am fost dezamagita, mancarea f putina la un pret f ridicat. Iar ultima data cand am mers mirosea a urina in restaurant, asta ne-a facut sa ne decidem definitiv sa nu mai mergem acolo la amiaza.

Poate a fost doar o intamplare ... nu stiu ce sa zic ... dar eu nu mai vreau sa mai merg sa mananc acolo.

Sa speram ca a fost doar o intamplare...recunosc ca eu nu am mancat acolo, dar am primit recomandari foarte bune...sa speram ca nu vor fi probleme de genul asta, adica alte chestii legate de organizare se pot trece cu vederea pentru ca , pana la urma, nimic nu este perfect...dar asta nu cred ca as putea trece cu vederea...sa miroase a wc...:-&:-&:-&...dar , dupa cum am mai zis....speram ca e doar o pura intamplare...;;)

Hypnotized
09.03.2010, 15:22:29
salut!
Am fost dezamagita de salile kitsch din oras si de preturile f mari...mi se pare foarte mult un meniu de 1mil800- 2 mil! e nejustificat de mult! si pe langa cate cheltuieli mai sunt....e o nebunie. am mari emotii cu aerisirea la theatro....ei spun ca au aer conditionat, dar nu stiu ce sa cred.tie ce ti-au spus?
- adica celelalte sali din oras sunt kitchoase doar sala asta nu?? ;;)

fubball
07.05.2010, 14:57:52
Fetele , mai are cineva nunta la Theatro anul asta sau am ramas singurica? :-s

kati19
08.05.2010, 21:15:25
Fetele , mai are cineva nunta la Theatro anul asta sau am ramas singurica? :-s
Hello! Eu sunt noua pe site si am nunta la theatro in august.
Ti-ai ales meniul? Cum stai cu pregatirile?

fubball
10.05.2010, 09:33:26
Hello! Eu sunt noua pe site si am nunta la theatro in august.
Ti-ai ales meniul? Cum stai cu pregatirile?

Buna!!! ma bucur ca mai este cineva care are nunta la theatro!!!Meniul ni l-am ales de la inceput si nu cred ca o sa il schimbam. Cu pregatirile cred ca suntem in grafic: avem muzica, decoratiunile, fotograful, eu am rochita...si ne propunem ca in cel mai scurt timp sa achizitionam si celelalte;-)

fubball
18.05.2010, 11:28:37
Nu are nimeni pozici cu sala aranjata pt nunta? eu stau in dilema cu culorile pe care sa le aleg pt sala si m-ar ajuta niste poze cu sala decorata...daca ma poate ajuta cineva....>:D<

Iasmine_Is
18.05.2010, 12:58:26
si eu fac nunta tot la Theatro si incerc sa nu ma influenteze nici unul din mesajele voastre negative....mie mi-a placut sala de la prima vedere si pe atunci nici nu ma gandeam sa ma marit....eram in cautari de sala pt o buna prietena :D Astept impresiile voastre mai ales ca o miresica de aici are nunta inaintea mea :)...eu zic ca o sa fie bine...Inca ceva legat de mirosul de urina in restaurant....mie imi este greu sa cred asa ceva pt ca de fiecare data cand am mers la toaleta in restaurant mirosea a parfum inauntru...si chiar un parfum f placut asa ca stati linistite miresici nu cred ca o sa se intample asta la nuntile noastre...voi cu ce firma de aranjamente lucrati?

fubball
18.05.2010, 13:09:39
si eu fac nunta tot la Theatro si incerc sa nu ma influenteze nici unul din mesajele voastre negative....mie mi-a placut sala de la prima vedere si pe atunci nici nu ma gandeam sa ma marit....eram in cautari de sala pt o buna prietena :D Astept impresiile voastre mai ales ca o miresica de aici are nunta inaintea mea :)...eu zic ca o sa fie bine...Inca ceva legat de mirosul de urina in restaurant....mie imi este greu sa cred asa ceva pt ca de fiecare data cand am mers la toaleta in restaurant mirosea a parfum inauntru...si chiar un parfum f placut asa ca stati linistite miresici nu cred ca o sa se intample asta la nuntile noastre...voi cu ce firma de aranjamente lucrati?

si mie imi vine foarte greu sa cred ca miroase a wc....baia e super si de fiecare data mirosea f bine....poate cineva a avut o experienta neplacuta, cine stie....eu am nunta pe 10 iulie acolo. eu am incheiat contract pt decoratiuni cu sotia unui tip din formatia restaurantului ( chira daca noi nu vom avea formatia lor la nunta ). si eu zic sa stai linistita...eu cel putin sunt convinsa ca va fi foarte bine!!!!!

petra_sept2010
24.05.2010, 22:42:35
Buna! Si noi am ales tot theatro, avem nunta in septembrie acolo. sala mi se pare tare eleganta. Nu stiu cum arata decorata pt nunta, poate ne ajuta cineva cu cateva poze..Ne-am gandit sa facem toata nunta in jurul ideii de retro, si fiindca sala se preteaza la asa ceva. Am mai vazut pe net nunti facute in teatre, mi se pare ceva destul de inedit.Spor la pregatiri

stefania_a
19.06.2010, 08:06:17
vreau sa stiu si eu cat costa un meniu anu asta la theatro...adica cat e cel mai ieftin si cat e cel mai scump...[-o<

fubball
19.06.2010, 10:39:14
vreau sa stiu si eu cat costa un meniu anu asta la theatro...adica cat e cel mai ieftin si cat e cel mai scump...[-o<

eu chiar nu am idee...noi am incheiat contractul anul trecut dar am inteles ca ar mai fi scazut putin preturile...daca vrei iti spun cat costa meniul nostru si ce contine :)

fluturasha84
29.07.2010, 13:39:54
buna fetelor....si eu as dori la acest restaurant..dar nu prea va inteleg..ba ca e coket..ba ca e miros de wc..ba are aer cond ba nu are....ba vederea e buna ba nu e buna...huh....cine pune poze?sa ne lamureasca si pe noi?cat a-ti dat avans?ce meniu a-ti ales..puteti pune aici sau...sa imi trimiteti un pm?cum se numeste formatia?..eu nu sunt acolo ca sa ma pot da cu parerea ..parinti vor semna contractul...si eu voi scrie ce doresc pe mail si la tel am sa vb cu ea..off atat de greu imi este.....

ionela82
02.08.2010, 21:33:08
Buna miresici . Noi avem nunta pe 30 iulie 2011 si dupa lungi cautari ne-am decis sa incheiem contract cu cei de la Theatro. Speram sa fie totul ok,sa nu avem surprize , sa nu ne trezim ca dimineata platim mai mult decat trebuie.......Am vrea si noi tot formatia care canta acolo dar deocamdata nu reusim sa dam de ai, adica nu raspund la telefon. Speram sa rezolvam si ca asta ca sa ne mai luam de o grija si cu asta. Asteptam cat mai multe informatii de la miresicile care au facut sau care vor sa faca nunta la Theatro. merci.

fluturasha84
03.08.2010, 14:16:17
..frumos restaurant...destule conditii si pret dar nu pentru buzunarul meu....felicitari si casa de piatra tuturor miresicilor...ne auzim...si sper sa fie bine la toata lumea....eu am optat pana la urma pentru alt restaurant....sper sa fie buna alegerea

Iasmine_Is
07.08.2010, 14:00:36
Buna miresici!
Eu am avut nunta acum 2 saptamani la restaurantul Theatro.
Sa incep cu lucrurile pro : in primul rand nu a mirosit a WC absolut deloc, nu ma incarcat dimineata cu nimic...adica nu am platit nimic inafara de ce vorbisem cu ea inainte de nunta, sala este super eleganta si ringul f spatios, din cate am inteles de la invitati mancarea este buna dar cam putina :D (eu nu am mancat mai nimic in ziua nunti:P), servirea a fost impecbila, ....de formatie nu pot sa zic nimic deoarece am avut Dj care nu a avut legatura cu sala.
Lucruri rele: ffff cald, lipsa de comunicare intre personal si noi si cam atata.....
Meniul variaza in functie de ce va doriti voi...de la 150 de ron pana pe la 200 sau mai mult. Noi am avut un meniu care a costat 170 de ron si sunt multumita de pret.
Eu pot sa va doresc doar mult succes cu pregatirile, aveti mare grija la confirmari ca sa nu luati teapa si sa platiti meniuri deaiurea ( eu pot spune ca am fost un caz fericit deoarece mi-au venit mai multi decat numarul initial) si in ziua nunti distrativa la maxim...e cea mai speciala zi.
Multa bafta miresicilor! :bye_01::bye_04::rocking:

andreonisa
06.09.2010, 20:16:04
voi spune si eu cate ceva despere rest theatro ...
a inceput totul foarte frumos cu doamna Georgiana cam acum o jumatate de an la tg de nunti, ne-au placut, a vorbit frumos, s-a prezentat documentata, amabila, draguta, dupa mai multe cautari si comparatii am ajuns, in cele din urma , la ei

am ajuns sa batem in cuie meniul nuntii. tin sa precizez ca la inceput ni s-au aratat cam in jur de 8 meniuri diferite , cu preturile incepand de la 115 lei pana la 160lei (all inclusiv) , bineinteles totul putea urca daca vroia tu calamar, papaya, sau mai stiu eu ce, dar standardul era asta, ooooook...

interesant a fost ca pt zilele de vineri si de duminica se fac reduceri de 10% , in cele din urma ne-a ajuns un meniu 100 lei/pers (am scos taria de acolo, caci incarca cu vreo 20 de lei dupa calculele mele si nu avea rostul). la banii acestia aveam : 4 feluri de mancare (!), chifle, cafea, suc, apa. discutam totul super deschis, treceam din 2 in 2 sapt, mai precizam anumite chestii, glumeam, ne invita sa trecem mai des, treburi din astea, care te fac sa ai incredere tot mai mare si de altfel de atentie de care ai nevoie pentru a fi bine pregatit pentru astfel de eveniment...

problema a inceput de foarte curand... nunta e mica... asadar am ramas la un Dj, am zis sa aducem niste prajituri cumparate de afara si tortul facut la comanda din alta parte la cofetarie, bautura si taria(jumatate din Romania , jumate din Rep Mold), sampania a noastra si astfel de lucruri...

cand s-a facut mai greu cu criza asta la o obisnuita intrevedere ne-a anuntat ca pretul s-ar putea sa urce cu 10 lei (adica 10% , max posibil prevazut in contract)..... am mutit.. dar am tacut ca era prevazut.... si asa in contract specifica ca daca aduci formatia din afara decat pe baieti mai trebuie sa platesti 300 ron in plus (ca dec, nu e a lor), si 100 de lei pentru Dj (sa luati in considerare), ... afara de asta in contract specificari plata pentru bucatrai si ospatari este aceeasi de 200 de lei/pers !!! si prevazut cum s-a mai precizat 1 buc+1 osp la 20-25 pers....

to be continued...

fluturasha84
13.09.2010, 11:18:48
off imi pare rau..dar ce sa le faci..asta este:-s

xtrem
08.11.2010, 16:05:39
Intrucat recent am fost si la acest restaurant ca si invitati la nunta pot sa confirm parte din cele spuse aici, mirii inmpartasindu-ne "micile" probleme avute cu ei lipsa de comunicare cu persoanele de decizie, lipsa informarii exacte a pretului per componente meniu, se pare ca aceiasi problema cu majorarea pretului de meniu cu 10 % (nejustificata binenteles) - deci mare atentie ce semnati cu ei si cereti in scris tot ce ati stabilit.
Ca si invitata/invitati servirea a fost buna, mancarea (3 feluri) cam meschina si cam fada/uscata, forma restaurantului (in forma de U) poate pune probleme de vizibilitate pentru meseni si confirm mirosul insuportabil (care cred ca provenea din alta parte..poate o fosa septica) simtit spre dimineata cu toate ca baile aratau bine si erau curate. Aranjamentele au fost incule in pretul de meniu.

petra_sept2010
10.01.2011, 15:21:12
Buna,

Revin si eu cu precizari legate de acest restaurant. Noi am avut nunta acolo in Septembrie, si desi a iesit o petrecere destul de frumoasa, cred ca m-as gandi de 2 ori inainte de a mai apela la ei. Perioada de dinainte de nunta a fost foarte tensionanta din cauza schimbarilor pe care ni le-au impus cei de la restaurant, si am fost pe punctul sa renuntam la ei.
Dar sa incep cu lucrurile pozitive:
- servirea buna, doamna care se ocupa de sala e destul de cooperanta
-baia in ordine, nu era nici un miros, ci dimpotriva, curata si frumos amenajata
-mancarea si bautura ok
- nu ne-au incarcat dimineata cu alte cheltuieli
Punctele slabe de datoreaza, cum a mai zis cineva aici proastei comunicari cu doamna care decide acolo, ceea ce ne-a facut sa ne simtim un pic inselati.
-ne-au marit si noua pretul meniului, de la 200 la 220 de lei, pe motiv ca nu aveam cei 150 de invitati pe care i-am estimat cu un an iniante, la semnarea contractului, cand cum stie toata lumea criza nu lovise asa de tare. La acel moment, ni s-a zis ca nu e nici o problema cu numarul invitatilor, ca oricum nr final se va da cu cateva zile inainte de nunta.
- noi am ales o varianta de meniu cica " all inclusive", care ar fi trebuit sa includa aranjamente sala, bautura, servire si bucatari, tort si prajituri. Ei, ca sa aflam in apropierea nuntii ca ei trebuie sa ne inlocuiasca pestele din meniu cu unul mai ieftin, ca vinul la sticla ni-l dau varsat pana la urma, iar decoratiile nu includud vazele de flori, esarfele..ci doar florile sau husele fara esarfe. asa ca all inclusive-ul ala era de part partial inclusiv, si noi ne-am mai ales cu o factura de la firma de decoratiuni pe micile detalii mentionate.
- un pic de reticenta am simtit si la faptul ca am decis sa venim cu o alta formatie decat formatia restaurantului, recomandata cu toata increderea de patroana.

Una in alta, ei au incercat sa compenseze locatia mai putin fericita (la demisol..desi nu prea se potriveste cu glamourul pretins) printr-o oferta mai buna la pret, comparativ cu concurenta. Din expreienta noastra insa, nu prea s-a meritat, fiindca am ajuns sa platim acelasi pret ca la un restaurant central, fara sa beneficiem de aceleasi conditii.

Patroana are un mod foarte "aparte" sa ii zic de a face afaceri, vorbeste foarte vag si e foarte atenta la profitul propriu. Stiu ca acesta e modul in care se trateaza clientii in general in tara noastra, si multi au fost impresionati ca macar la Theatro se straduiesc sa demonstreze cooperativitate si buna vointa. Insa, din exprientaa noastra, e ceva diferenta intre ceea ce se spune si ceea ce se face. Viitoarelor mirese le doresc sa aiba multa atentie si spor in alegerile pe care le fac; si ganditi-va ca totul e doar o petrecere de cateva ore, in care mai important decat mancarea, aranajamentele etc, esta ca voi sa zambiti si sa sa creati o atmosfera placuta.

fubball
31.01.2011, 15:47:17
Buna fetelor...long time no see :P...nu am mai intrat de foarte mult timp pe site din cauza lipsei de timp...eu am facut nunta la theatro pe 10iulie si din pacate trebuie sa confirm tot ce au zis fetele mai sus...totul pare atat de frumos la inceputdar se schimba pe parcurs:
- este fffff cald...chiar daca cei de acolo mi-au spus ca este f racoare, in seara nuntii au pretins ca ar fi nu stiu ce probleme tehnice....si chiar daca aerul conditionat era pornit la cap[acitate maxima, era groaznic de cald inauntru...
nu m-au incarcat cu nimic insa am fost foarte dezamagita de servire: o parte dintre chelneri s-a purtat f bine pe cand ceilelati nu prea isi faceau aparitia prin sala...
- NU VA ALEGETI PESTE!!! la prezentare mi-au arata un anumit fel de peste si la nunta a fost ceva cu totul schimbat care era absolut oribil!!! mi-era si rusine de invitati...cam astea au fost bilelele mele negre...in rest a fost totul in regula...oricum, dupa cum zice cineva mai sus, acum m-as gandi de doua ori inainte sa fac aceasta alegere.;))

fubball
31.01.2011, 18:22:10
no asta e..pana nu ne dam singure cu capul de pragul de sus....sper ca petreceera pana la urma sa fi iesit cum ai vrut si cum ti-ai dorit

in final ceea ce a contat a fost ca invitatii s-au simtit f bine si noi la fel...am incercat sa trecem peste ceea ce am scris mai sus si sa profitam de noaptea aceea!! oricum a fost cea mai frumoasa noapte asa ca....dar ca idee, pentru ca alte miresici sa stie cum sa procedeze de acum inainte!

ionela82
27.05.2011, 16:49:08
Buna miresici . Chiar nu a mai avut nimeni nunta la theatro?