PDA

Versiunea completa : Restaurant Clubul Medicilor (Club M)

lucian_luke
15.09.2008, 21:58:39
salut!
a facut cineva nunta la club m? sau are rezervat pentru a face la acest restaurant?

Matzaluka
19.09.2008, 04:08:56
salut!

a facut cineva nunta la club m? sau are rezervat pentru a face la acest restaurant?

Peste o saptamana si un pic voi avea nunta la club M...am emotzii!!!!:(((

finica
19.09.2008, 11:13:37
Eu am fost anul trecut la o nuntă acolo și sincer, nu am nimic de reproșat ... mâncarea, cel puțin, a fost super OK ... celelalte (decoratul sălii, muzica, etc) țin de fiecare în parte ;))

gabriela_rgh
19.09.2008, 13:48:43
salut!

La Club M a avut nunta sora mea acum 2 ani.Tot ce pot sa zic este ca doamna de acolo a tratat-o ca si cum ar fi fost fiica ei.A primit inapoi tot ce a ramas de la nunta, prajituri, tort, suc... Mancarea foarte foarte buna!
Sala este frumoasa, e o alegere buna zic eu.
Singurul minus e ca nu au parcare insa se rezolva toate pana la urma!

Crisss
19.09.2008, 14:00:05

te rog sa revii cu detalii pt ca si prietena mea are acolo insa la anul! multa bafta sa iasa totul cum ti-ai dorit!

rroxica
24.09.2008, 15:39:46
buna
si eu am nunta la anul la club m. parintii mei au fost la mai multe nunti acolo si au zis ca e foarte frumos. numai pareri bune am auzit despre acest restaurant si acustica salii e foarte buna.:D

Matzaluka
02.10.2008, 00:49:08
Buna fetelor!
Gata si nunta mea...si despre Clubul Medicilor e vorba...a fost f frumos...desi totul a decurs atat de repede incat abia am realizat ce se intampla. Sala a fost f frumoasa si laudata de invitati, un minus ar fi ca scaunele de la masa de prezidiu nu aveau huse (erau singurele din sala cu problema asta si nu stiu cauza). Cand am vb cu sefa de sala a vrut sa vina imediat sa le imbrace...insa fiind deja pe la mijlocul nuntii mi s-a parut ca nu mai avea nici un rost. O alta problema care mi s-a parut mie a fi...acustica pe ringul de dans a fost ireprosabila (am avut dj)...insa in zona cu mesele...se auzea...si nu prea...in fine...nu a deranjat extraordinar de mult chestia asta. Mancarea a fost cu adevarat f buna si "foarte multa"...multi ne-au "reprosat" lucrul asta...deci aici nu am nimic de comentat. Desi abia am vazut ce era in farfurii...am ciugulit pe ici-pe colo cate ceva si a fost delicios. Doamna de la sala are fixatziile ei...mai de moda veche...dar daca te impui de la inceput iese totul cum iti doresti.
In rest...dimineata am avut pregatite toate cele ce ramasesera dupa nunta si am luat acasa o gramada de vin...coniac...suc...prajituri...si nu am nici cea mai mica indoiala ca doamna a fost corecta. Nu cred ca "ne-a usurat" de nimic din ce dusesem la sala si inca un lucru important...noi apucaseram sa adunam dupa plicuri numarul de persoane iar cand a venit momentul sa platim meniurile...a fost exact numarul la care ajunsesem si noi.
Asadar...ca o concluzie...o sala eleganta, la pret avantajos, cu un personal atent si foarte corect.
Va pup si daca mi-a scapat ceva...nu ezitati sa ma intrebati. Atat de mult mi-a placut toata povestea asta a nuntii..incat imi face mare placere sa povestesc depre ea cu fiecare ocazie!

lteodoru
11.10.2008, 21:03:06
viitorii mei socri au fost la vreo 4 nunti acolo si de fiecare data au fost multumiti si le-a placut

Nelusha
05.04.2009, 19:13:58
nefiind din iasi, nu cunosc acest restaurant, pana voi ajunge eu acolo sa vad cum stau lucrurile, nu aveti niste fotografii cu acest restaurant, poate chiar de la nuntile voastre, sa-mi fac o idee?!? m-ar ajuta foarte mult in cautari.nunta mea va fi sper... in septembrie 2010,mai am ceva timp dar fuge repede. daca imi puteti da si mai multe detelii cu privire la ofertele lor pentru anul viitor,va raman datoare:P:*

crinaelena
06.04.2009, 09:51:10
nefiind din iasi, nu cunosc acest restaurant, pana voi ajunge eu acolo sa vad cum stau lucrurile, nu aveti niste fotografii cu acest restaurant, poate chiar de la nuntile voastre, sa-mi fac o idee?!? m-ar ajuta foarte mult in cautari.nunta mea va fi sper... in septembrie 2010,mai am ceva timp dar fuge repede. daca imi puteti da si mai multe detelii cu privire la ofertele lor pentru anul viitor,va raman datoare:P:*

buna>:D< ! eu am nunta tot in 2010 si am fost la acest restaurant(club m) si mi s-a parut cel putin OK! sa explic cu detalii: pt anul viitor meniul va ajunge la 170-180lei, 4 feluri de mancare,suc,apa,prajituri si tort.
Trebuie aduse bauturile alcoolice si fructe dupa preferinta. Chelnerii se platesc separat si ajung cam 10mil. Sala este foarte draguta,pot spune ca te scuteste de cateva ornamente serioase(aici si dupa preferinte).sala e cu mese rotunde,in alb si rosu, si un ring mare de dans.doamna de acolo este draguta,poti sa vorbesti cu ea tot ce vrei linistita,te pote si sfatui.
Anul aceste vor sa renoveze un pic,deci va fi un aer proaspat pentru nuntile de anul viitor:D .Muzica nu ti se impune,( oricum doar calculator au),e sala numai pentru petreceri ,nu e restaurant care e deschis toata ziua.O chestie ar fi ca nu are parcare..dar nu e mare problema,soferii vor gasi pe unde sa parcheze:) ,(daca nu vor sa vina fara masina).
Cam atat imi amintesc acum,daca vrei sa mai intrebi ceva ,si pot sa iti raspund ,te astept!>:D<

ps:iti lasesem raspuns si la discutii despre restaurante!

Nelusha
06.04.2009, 17:42:59
buna>:D< ! eu am nunta tot in 2010 si am fost la acest restaurant(club m) si mi s-a parut cel putin OK! sa explic cu detalii: pt anul viitor meniul va ajunge la 170-180lei, 4 feluri de mancare,suc,apa,prajituri si tort.
Trebuie aduse bauturile alcoolice si fructe dupa preferinta. Chelnerii se platesc separat si ajung cam 10mil. Sala este foarte draguta,pot spune ca te scuteste de cateva ornamente serioase(aici si dupa preferinte).sala e cu mese rotunde,in alb si rosu, si un ring mare de dans.doamna de acolo este draguta,poti sa vorbesti cu ea tot ce vrei linistita,te pote si sfatui.
Anul aceste vor sa renoveze un pic,deci va fi un aer proaspat pentru nuntile de anul viitor:D .Muzica nu ti se impune,( oricum doar calculator au),e sala numai pentru petreceri ,nu e restaurant care e deschis toata ziua.O chestie ar fi ca nu are parcare..dar nu e mare problema,soferii vor gasi pe unde sa parcheze:) ,(daca nu vor sa vina fara masina).
Cam atat imi amintesc acum,daca vrei sa mai intrebi ceva ,si pot sa iti raspund ,te astept!>:D<

ps:iti lasesem raspuns si la discutii despre restaurante!
multumesc frumos! :* am vazut si raspunsul celalalt!:* multumesc mult!

crinaelena
07.04.2009, 10:11:20
multumesc frumos! :* am vazut si raspunsul celalalt!:* multumesc mult!
Cu placere!:>

kenana
07.04.2009, 10:41:15
buna,am si eu nunta la club M,nu am reusit sa vad inca sala pt ca nu sunt in tara si aveam mici indoieli in privinta locului,dar vad ca se scrie numai de bine despre el ,abia astept sa vina ziua cea mare si sper sa fie o zi si o noapte de neuitat,am sa va povestesc dupa cum a fost,va pup :*:*:*si sa auzim numai de bine, casa de piatra tuturor miresicilor

ioanall
10.05.2009, 23:02:12
Matzaluka (http://www.miresici.ro/member.php?u=18542), poti sa-mi lasi un id, te rog [-o< [-o< [-o< . Nu-ti pot lasa mesaj si as vrea sa te intreb mai multe despre nunta ta, sunt in cautarea unui local pt anul viitor

Matzaluka
16.05.2009, 02:10:15
Matzaluka (http://www.miresici.ro/member.php?u=18542), poti sa-mi lasi un id, te rog [-o< [-o< [-o< . Nu-ti pot lasa mesaj si as vrea sa te intreb mai multe despre nunta ta, sunt in cautarea unui local pt anul viitor

a l i n a _ m a x 2 0 0 3 Pt orice informatzie...cu mare drag :*

kenana
04.06.2009, 15:09:19
nu sunt prea multe nunti la CLUB M(:|?cine a avut nunta acolo imi poate spune si mie cum este tortul?va pup si casa de piatra

Matzaluka
07.06.2009, 07:56:01
nu sunt prea multe nunti la CLUB M(:|?cine a avut nunta acolo imi poate spune si mie cum este tortul?va pup si casa de piatra
Tortul este oferit de ei...in ideea ca ar fi diplomat, cu frisca si eventual fructe. Eu insa n-am fost multzumita si mi l-am facut din tiramisu, cu martzipan vernil pe de-asupra...am fost fff multzumita. Ei colaboreaza cu laboratorul de cofetarie din galata, Metro Uno. Si prajiturile si totrtul au fost extraordinar de bune...chiar si invitatzii mi le-au laudat. Ce-i drept...am platit eu o diferentza de bani (400 ron) pentru un tort de 180 pers...adik 18 kg.
Mult spor la pregatiri!
Am atasat si o poza cu tortul nostru.

ancutan
07.06.2009, 11:54:41
cum stau cu aerul conditionat cei de la club M?

Crisss
07.06.2009, 12:02:05

rau, pentru k nici nu iti da voie sa fumezi inauntru, si nici sa folosesti vulcani la dans....eu am fost la o nunta acum in mai, si nu s-a simtit lipsa aerului conditionat...dar vara........

ioanall
09.06.2009, 00:49:49
Tortul este oferit de ei...in ideea ca ar fi diplomat, cu frisca si eventual fructe. Eu insa n-am fost multzumita si mi l-am facut din tiramisu, cu martzipan vernil pe de-asupra...am fost fff multzumita. Ei colaboreaza cu laboratorul de cofetarie din galata, Metro Uno. Si prajiturile si totrtul au fost extraordinar de bune...chiar si invitatzii mi le-au laudat. Ce-i drept...am platit eu o diferentza de bani (400 ron) pentru un tort de 180 pers...adik 18 kg.
Mult spor la pregatiri!
Am atasat si o poza cu tortul nostru.

Foarte foarte frumos tortul... si am ramas socata cand am vazut (pt a doua oara) mirii de pe tort, sunt exact cei pe care-i doresc eu^:)^ ^:)^ ^:)^ credeam ca in Iasi nu o sa-i gasesc. Am fost f ocupata si am intrat mai rar, insa sper ca din a doua jumatate a lunii iunie sa ma ocup mai mult de cautari. Oricum cred ca raman "fidela" alegerii :d adica la Club M

Matzaluka
19.06.2009, 03:51:57
E drept ca si noi am avut nunta la sfarsitul lui septembrie....si nu prea era nevoie de aer conditionat. Oricum, avand in vedere ca am fost 165 de oameni in acea sala...iar eu m-am agitat destul de mult...n-am reusit sa transpir sau sa simt ca ma sufoc...Totusi...vara nu pot sa-ti spun cum e. Oricum, dna Lenuta cred ca va incerca sa va asigure tot confortul.
Iar despre fumat...e alta poveste...de fapt proprietarul localului e medic si cred ca " e certat" cu fumatul...de aia nu se permite...(e o parere strict personala)
Cat despre faptul ca nu permite artificii "vulcan" in interior...si eu am fost sceptica. Asa ca am luat unul si i-am dat foc in curtea din fatza...de fatza cu dna lenutza...si a avut dreptate...iese un fum negru si destul de gros...neplacut. Asadar...are dreptate...in interior 4 artificii de genul ala aprinse concomitent chiar reusesc sa asfixieze totzi invitatzii, pt ca spatziul nu e f larg.
Pup si spor mult la pregatiri!

Matzaluka
19.06.2009, 03:58:24
Foarte foarte frumos tortul... si am ramas socata cand am vazut (pt a doua oara) mirii de pe tort, sunt exact cei pe care-i doresc eu^:)^ ^:)^ ^:)^ credeam ca in Iasi nu o sa-i gasesc. Am fost f ocupata si am intrat mai rar, insa sper ca din a doua jumatate a lunii iunie sa ma ocup mai mult de cautari. Oricum cred ca raman "fidela" alegerii :d adica la Club M
Multzumesc mult pt aprecieri :"> Figurina e cumparata tot de la o miresica de pe aici...si recunosc ca am avut noroc ca am contactat-o prima...dupa mine au curs ofertele garla=P~ Si daca vrei o poveste haioasa despre ea...bunica a fost f suparata cand a vazut-o....pt ca "e inadmisibil ca mireasa sa alerge dupa mire...adik ar trebui sa fie invers"....asta a intzeles saracutza din ornamenul meu de tort :-p In orice caz...mai arunca un ochi la sectiunea bazar...pt ca periodic mai apar si figurine haioase :)>-
Mult spor in toate!>:D<

ioanall
28.06.2009, 14:42:17
Multzumesc mult pt aprecieri :"> Figurina e cumparata tot de la o miresica de pe aici...si recunosc ca am avut noroc ca am contactat-o prima...dupa mine au curs ofertele garla=P~ Si daca vrei o poveste haioasa despre ea...bunica a fost f suparata cand a vazut-o....pt ca "e inadmisibil ca mireasa sa alerge dupa mire...adik ar trebui sa fie invers"....asta a intzeles saracutza din ornamenul meu de tort :-p In orice caz...mai arunca un ochi la sectiunea bazar...pt ca periodic mai apar si figurine haioase :)>-
Mult spor in toate!>:D<

M-ai intristat, eu credeam ca figurina ai cumparat-o impreuna cu tortul. Sper sa gasesc si eu una identica, nu de alta dar exact asta mi-o doresc ;-).

Matzaluka
13.07.2009, 22:11:12
M-ai intristat, eu credeam ca figurina ai cumparat-o impreuna cu tortul. Sper sa gasesc si eu una identica, nu de alta dar exact asta mi-o doresc ;-).
Atunci mult succes la cautari!:*

stefania_a
14.07.2009, 19:25:09
parintii mei au fost sambata la o nunta aici...si au fost super multumiti de mancare, serveala...deci fetele care faceti aici cred k ati ales bine:)

Milagros
15.07.2009, 11:44:19
Am vazut modelul acesta de figurina la Tuffli de vanzare. Si unul si mai tare cu un mire care duce mireasa in spate.

ioanall
19.07.2009, 01:07:16
Am vazut modelul acesta de figurina la Tuffli de vanzare. Si unul si mai tare cu un mire care duce mireasa in spate.

saru`manutzele ;)) ;)) ;))

Milagros
19.07.2009, 13:56:50
saru`manutzele ;)) ;)) ;))
Nu ai pentru ce. :*:*:*

inasugarbabe
19.09.2009, 14:39:56
buna.si eu am nunta la club m in 2010.si am informatii proaspete.tortul il veti alege voi.cei de la restaurant au contract cu cofetaria metro 1 o sunati pe d-na lenuta si o intrebati unde este laboratorul de patiserie si mergeti acolo si va alegeti ce fel de tort vreti,frisca,ciocolata,martipan.sper ca iti vor fi de ajutor sugestiile mele.poop si casa de piarta

iubiztzikk_20
24.09.2009, 15:58:01
[quote=crinaelena;1704488]buna>:D< ! eu am nunta tot in 2010 si am fost la acest restaurant(club m) si mi s-a parut cel putin OK! sa explic cu detalii: pt anul viitor meniul va ajunge la 170-180lei, 4 feluri de mancare,suc,apa,prajituri si tort.
Cam atat imi amintesc acum,daca vrei sa mai intrebi ceva ,si pot sa iti raspund ,te astept!

Nu te supara de cate persoane este sala?are cumva si terasa ?ms

crinaelena
25.09.2009, 10:56:04
[quote=crinaelena;1704488]buna>:D< ! eu am nunta tot in 2010 si am fost la acest restaurant(club m) si mi s-a parut cel putin OK! sa explic cu detalii: pt anul viitor meniul va ajunge la 170-180lei, 4 feluri de mancare,suc,apa,prajituri si tort.
Cam atat imi amintesc acum,daca vrei sa mai intrebi ceva ,si pot sa iti raspund ,te astept!

Nu te supara de cate persoane este sala?are cumva si terasa ?ms

buna ,sala are o capacitate de 150-200 persoane.Doamna de acolo a zis k au fost nunti de 200 persoane,si nu prea inchiriaza nunti sub 120 persoane.Sper sa iti fi fost de ajutor,toate bune!

crinaelena
25.09.2009, 10:58:19
[QUOTE=iubiztzikk_20;2407274]

buna ,sala are o capacitate de 150-200 persoane.Doamna de acolo a zis k au fost nunti de 200 persoane,si nu prea inchiriaza nunti sub 120 persoane.Sper sa iti fi fost de ajutor,toate bune!

A,si terasa are dar e micuta.

gabrielle20
20.01.2010, 23:14:53
Buna. Terasa e intr-adevar micutza dar foarte multa lume merge acolo pentru a fuma...Eu vreau sa va intreb de formatie....nu am idee ce formatii sunt bune in iasi...dar nici exagerat de scumpe nu vreau...dati-mi si mie niste nume si niste preturi va rog.

gyna_2oo6
21.01.2010, 19:37:16
da am fost la nunti si am si lucrat dar mi se pare de moda veche:-p

andyne
21.01.2010, 22:11:18
da am fost la nunti si am si lucrat dar mi se pare de moda veche:-p

Hm...ciudat din 3 postari 2 am vazut ca is critici (la restaurante)...ciudata atitudine pentru o "miresica"....

gabrielle20
22.01.2010, 00:02:28
Gina...dak la clubul medicilor nu te-a impresionat nimic...la Taverna haiducilor ce te-a impresionat?

rroxica
22.01.2010, 16:07:54
buna
eu am avut nunta la culb m anul trecut la sf lunii mai. Am avut o nunta de 190 de persoane si au incaput perfect in rest numai de bine am fost foarte multumiti, servirea foarte buna.
daca as mai face o nunta tot acolo m-as duce pretul a fost bun sala imbracata ma scutit sa mai dau bani pe huse.

andyne
23.01.2010, 20:15:36
buna
eu am avut nunta la culb m anul trecut la sf lunii mai. Am avut o nunta de 190 de persoane si au incaput perfect in rest numai de bine am fost foarte multumiti, servirea foarte buna.
daca as mai face o nunta tot acolo m-as duce pretul a fost bun sala imbracata ma scutit sa mai dau bani pe huse.

Asa este ;-). Am trecut azi pe la sala, aveau o cumatrie de 110 persoane ([-o< sper sa vina si la mine la nunta atatia invitati), si sala era foarte frumos aranjata...au schimbat si culoarea huselor de la scaune, acum e un fel de roz, dar nici roz nu e...mai degraba pun o poza sa va lamuriti:)

crinaelena
24.01.2010, 10:21:42
Asa este ;-). Am trecut azi pe la sala, aveau o cumatrie de 110 persoane ([-o< sper sa vina si la mine la nunta atatia invitati), si sala era foarte frumos aranjata...au schimbat si culoarea huselor de la scaune, acum e un fel de roz, dar nici roz nu e...mai degraba pun o poza sa va lamuriti:)

;-) buna draguta,si eu am nunta club m, ce bine k ai pus poza asta k nu stiam cum va arata sala cu alte culori.eu am vazut-o doar in alb-rosu,si stiam k urmeaza sa mai skimbe.kiar imi place! poate apar si eu la tine la nunta{ara sa fiu vazuta} ;-) ,sa vad cam cum decurge "treaba":-? .

gabrielle20
25.01.2010, 12:25:26

foarte frumoase husele...si eu abia astept sa vina ziua nuntii...oricum pana atunci se va mai skimba cate ceva:P

crinaelena
26.01.2010, 10:09:53
foarte frumoase husele...si eu abia astept sa vina ziua nuntii...oricum pana atunci se va mai skimba cate ceva:P

:* buna gabrielle! As fi vrut sa te intreb ceva despre meniul de la nunta ,dar am vazut k tu ai in 2011 nunta..?

gabrielle20
26.01.2010, 17:52:56
:* buna gabrielle! As fi vrut sa te intreb ceva despre meniul de la nunta ,dar am vazut k tu ai in 2011 nunta..?

da...din pakte abia atunci ne-am programat sa facem nunta deoarece anul acesta face fratele meu nunta si e o superstitie k nu e bine k doi frati sa faca nunta in acelasi an...si abia la anul ne-a hotarat noi...dar ce vroiai practic sa ma intrebi despre meniu? :*

gabrielle20
26.01.2010, 17:53:37
da...din pakte abia atunci ne-am programat sa facem nunta deoarece anul acesta face fratele meu nunta si e o superstitie k nu e bine k doi frati sa faca nunta in acelasi an...si abia la anul ne-a hotarat noi...dar ce vroiai practic sa ma intrebi despre meniu? :*

am folosit cuvantul nunta de f multe ori...:P scuze...:D

me_roxxyy
29.01.2010, 11:32:21
Am o prietena care lucreaza la Club M si din cate am inteles nu e un "tarif standard" cel putin eu asa am inteles. Iti poti face singura meniul si in functie de acesta si costul pe meniu. Din pacate cand am fost sa rezerv era ocupat...#-o Cred ca se poate negocia la fiecare sala si in functie de numarul de invitati...una e sa comanzi 60 de meniuri si alta 150... Voi ce credeti?:zz:

andyne
29.01.2010, 21:34:41
Conteaza foarte mult si data evenimentului, dar si data cand te duci si cauti.Cel putin asta e parerea mea, si lucrul asta l-am observat ca il fac ca toate restaurantele. De exemplu daca te duci de anul asta (din vara sa zicem) sa cauti restaurant pentru o nunta care va avea loc in perioada ianuarie - aprilie 2011, sunt convinsa ca la majoritatea restaurantelor vei avea acelasi pret la meniu ca pretul din acest an, din plin sezon. Cel putin la mine asa a fost :)...am fost anul trecut prin vara sa vedem sala si sa vorbim cu doamna de acolo, si pretul meniului "l-am prins" pe cel de anul trecut :). Noi vroiam sa facem nunta in mai, si am gasit data libera la Moara de Foc in mai, pe 8 parca, nu mai stiu exact:D, dar apoi am fost si am vazut sala de la Club M, care dupa parerea mea e mult mai frumoasa, mai ales ca nu mai este nici o nunta in aceeasi cladire, dar sincera sa fiu si oferta de pret ne-a incantat, plus multe lucruri bune auzite de la prieteni si cunoscuti. Asa ca am hotarat sa facem nunta la sfarsitul lui aprilie. Oricum cel mai bine e sa negociati ;) (eu sunt varza la capitolul asta :-p, nici la piata nu stiu sa ma targuiesc :D). Ahh...am uitat sa precizez, deoarece sala e mare si incap si 200 de persoane...in zilele de Sambata mi s-a dat de inteles ca nu se fac nunti mai mici de 100 de persoane, oricum te intreaba de la inceput ce numar de invitati vei avea, dar oricum nu semnezi pentru un numar fix de invitati in contract, din cate imi aduc aminte:D

gabrielle20
01.02.2010, 10:35:56
Am o prietena care lucreaza la Club M si din cate am inteles nu e un "tarif standard" cel putin eu asa am inteles. Iti poti face singura meniul si in functie de acesta si costul pe meniu. Din pacate cand am fost sa rezerv era ocupat...#-o Cred ca se poate negocia la fiecare sala si in functie de numarul de invitati...una e sa comanzi 60 de meniuri si alta 150... Voi ce credeti?:zz:

eu cand am semnat contractul mi-a spus doamna de acolo ca meniul in luna august 2011 v-a ajunge pana la 200 lei si include 4 feluri de mancare,tort,prajituri,2 cafele si sala ornata...eu zic ca este convenabil...si mai putin de 100 de persoane nu inkiriaza sala oricum...

crinaelena
12.02.2010, 12:26:01
eu cand am semnat contractul mi-a spus doamna de acolo ca meniul in luna august 2011 v-a ajunge pana la 200 lei si include 4 feluri de mancare,tort,prajituri,2 cafele si sala ornata...eu zic ca este convenabil...si mai putin de 100 de persoane nu inkiriaza sala oricum...

:* buna fetelor!ce pot sa spun k am observat la ultimele targuri de nunti din iasi e k majoritatea restaurantelor au facut anul asta tot felul de oferte cu criza asta,sunt restaurante renumite care au coborat pretul meniului ,ba kiar dau si bonusuri unele.asta e f bine pt viitoarele miresici ,cred k se poate restabili un pret la meniu pt cele care au inkeiat contractul anul trecut.in maxim 2mil multe restaurante bine vazute iti ofera si bautura(ma refer la vin si bere) sau sala ornata...etc are si criza asta ,poate,o parte buna...:)>-

marcellla
28.03.2010, 18:40:31
Data nuntii mele este oarecum incerta, dar asta nu m-a impiedicat sa incep cautarea unui restaurant. Astfel am ajuns la restaurant Club M, iar de pe site-ul lor pe net am ajuns la voi... Pot sa spun ca unul din lucrurile care m-a incantat acolo e ca nu te pune sa platesti un numar fix de meniuri ca la alte restaurante, ci doar atatea persoane cate iti intra in sala la aperitiv, chiar daca sunt unii care vor pleca de la gustarea calda sau de la friptura. Daca in sala intra 127 de persoane atatea meniuri platesc indiferent de ora la care pleaca acestea ... Cat despre muzica am inteles ca e de acord D-na Lenuta (... care apropo e foarte draguta ...) daca vrei sa aduci vreo formatie, si de la rudele mele care au mai fost invitate la alte nunti acolo am inteles ca este un Dj al lor care face treaba buna .

Va pup ! Ciao !

andyne
11.05.2010, 22:39:19
Buna,
Revin cu impresii: sala a fost superba, nu stiam ca are si perdea de lumini pentru masa de prezidiu ;), toata lumea a laudat locatia, mancarea am auzit ca a fost buna si cantitativ multa :D, eu nu am apucat sa mananc nimic in afara de 2 guri de aperitiv si de tort, prajiturile au fost bestiale, le-am degustat a doua zi dupa nunta. Cu servirea nu a fost probleme (decat asa unele minore), doamna a fost foarte amabila. A fost o seara foarte reusita, nunta a tinut pana dimineata pe la 6 jumate - 7:D. Cine mai doreste detalii sa ma intrebe, dar cu mana pe inima recomand restaurantul pentru nunti, nu a fost totul perfect, au fost scapari, dar mici, dar care nu s-au observat, per total a fost de vis \:D/=D>:rockon:

gabrielle20
12.05.2010, 20:54:08
imi pare bine ca a fost nunta ta de vis...eu pana la a mea mai am de asteptat un an si simt ca timpul sta pe loc...:P.vreau sa te intreb dak acea perdea de lumini...nu se poate da jos?

andyne
13.05.2010, 10:49:51
imi pare bine ca a fost nunta ta de vis...eu pana la a mea mai am de asteptat un an si simt ca timpul sta pe loc...:P.vreau sa te intreb dak acea perdea de lumini...nu se poate da jos?

Salut,

Cu siguranta se poate da jos. Doamna de acolo e f amabila, poti sa vorbesti cu ea si se rezolva :-p

contessaTA
13.05.2010, 13:58:40
Buna,
Revin cu impresii: sala a fost superba, nu stiam ca are si perdea de lumini pentru masa de prezidiu ;), toata lumea a laudat locatia, mancarea am auzit ca a fost buna si cantitativ multa :D, eu nu am apucat sa mananc nimic in afara de 2 guri de aperitiv si de tort, prajiturile au fost bestiale, le-am degustat a doua zi dupa nunta. Cu servirea nu a fost probleme (decat asa unele minore), doamna a fost foarte amabila. A fost o seara foarte reusita, nunta a tinut pana dimineata pe la 6 jumate - 7:D. Cine mai doreste detalii sa ma intrebe, dar cu mana pe inima recomand restaurantul pentru nunti, nu a fost totul perfect, au fost scapari, dar mici, dar care nu s-au observat, per total a fost de vis \:D/=D>:rockon:

SALUT,
Voi avea si eu nunta la acest local si nici eu nu stiam de predeaua de lumini...mai sunt si alte noutati la aranjamentul salii? poti sa pui te rog niste poze sa vad cum arata ? si despre ce scapari zici...un exemplu macar....? e foarte bine k ti-a iesit de vis totul,sper sa fie si la mine asa cum imi doresc.Aa, si cati invitati au fost? sper k nu te superi k te-am bombardat cu intrebarile=))

michelle20
13.05.2010, 15:41:05
Buna,
cati invitati ai avut?

gabrielle20
13.05.2010, 22:59:43
buna...am o intrebare la voi...unde v-ati facut invitatiile?unde sunt cele mai convenabil?

andyne
14.05.2010, 17:12:29
cati invitati ai avut?

Exact cat am preconizat la inceput cand am rezervat restaurantul, din lumea pe care am invitat-o ne asteptam sa vina cam 100 - 120 de persoane, si la final am fost cu totii 118 :-p...Eu am fost o norocoasa, am avut parte numai de surprize placute, a venit lume la care nici nu ma asteptam, doar o singura pereche care a zis ca vine nu a venit din partea mea, din partea celalalta de familion, au absentat mai multi care au zis ca vin si nu au venit (dar nu m-a afectat, ca nici nu ii cunosteam :D), oricum cel mai important a fost ca...persoanele pe care le doream alaturi de mine au fost toate acolo, chiar in ciuda vulcanului care si-a facut de cap, lumea care a vrut sa ne fie alaturi ne-a fost...\:D/,
poze cu sala pun dupa ce ne intoarcem din voiajul de nunta

andyne
23.06.2010, 10:45:49
Poze cu 3 feluri din 4 din meniul de la nunta

ina_irina
23.06.2010, 15:53:07
Poze cu 3 feluri din 4 din meniul de la nunta
Poti pune poze si cu aranjamentele pe care le-ai avut, te rog?
Multumesc:*

ina_irina
05.07.2010, 10:46:51
nu a mai avut nimeni nunta in week-end :D ?

oana_roxana
20.07.2010, 10:54:05
Miresici care ati avut nunta la club M povestiti-ne si noua cum a fost:)>-

andrweea
14.09.2010, 12:31:13
buna...am o intrebare la voi...unde v-ati facut invitatiile?unde sunt cele mai convenabil?
pe unde este aceasta locatie...sau daca aveti un nr de tel ....[-o<

pinkdiamond
24.09.2010, 21:16:06
pe unde este aceasta locatie...sau daca aveti un nr de tel ....[-o<

pe splai bahlui, cum vii din podu ros inspre gara, pe partea dreapta, dupa Bosch (sau un magazin de scule nu stiu exact cum se cheama). Eu am nunta acolo la anul si mi-a placut foarte mult localul, si doamna de acolo e foarte de treaba. Ti-l recomand cu caldura.
Mai bine te duci acolo direct sa vorbesti cu ea, ca e destul de ocupata (la anul are aproape full, anul asta nu mai zic) decat sa suni. ;;)

AncaL
04.10.2010, 22:50:59
Buna,
Noi am avut nunta la acest restaurant, pe 26 septembrie. Totul a fost super ok, doamna de acolo este super de treaba, si se ocupa foarte bine. Ospatarii au fost ok, nu am ce sa le reprosez. Mancarea a fost multa, si cica foarte buna(eu nu va pot spune cat de buna ca nu am apucat sa gust nimic). Am primit la pachet tot ce a ramas; doamna de acolo ne-a dat inclusiv cate 2 portii din fiecare fel, pentru ca shtia ca noi nu mancasem.
Noi am avut o nunta de 90 de persoane, dar sala a parut plina. Localul este ok si daca faceti nunti de 140 - 150 persoane.
Poze va pun imediat ce primim de la fotograf

pinkdiamond
16.10.2010, 11:35:19
Buna,
Noi am avut nunta la acest restaurant, pe 26 septembrie. Totul a fost super ok, doamna de acolo este super de treaba, si se ocupa foarte bine. Ospatarii au fost ok, nu am ce sa le reprosez. Mancarea a fost multa, si cica foarte buna(eu nu va pot spune cat de buna ca nu am apucat sa gust nimic). Am primit la pachet tot ce a ramas; doamna de acolo ne-a dat inclusiv cate 2 portii din fiecare fel, pentru ca shtia ca noi nu mancasem.
Noi am avut o nunta de 90 de persoane, dar sala a parut plina. Localul este ok si daca faceti nunti de 140 - 150 persoane.
Poze va pun imediat ce primim de la fotograf

Felicitari ca a iesit bine si asteptam poze cu nerabdare!;))

pinkdiamond
16.10.2010, 13:30:51
Eu imi fac nunta aici pe 7 mai si abia astept! Doamna de acolo e foarte modesta si foarte de treaba, nu e ca toate acriturile de la salile la care am mai fost, care fac strict bussiness si atat. Ea iti ofera o experienta frumoasa. Plus ca am scapat de cativa bani in plus cheltuiti pentru decoratiuni, au ei covor rosu, arcada, perdea de lumini la prezidiu, fete de masa, scaune, suporturi pt flori etc. Si nu am auzit pe nimeni care sa faca nunta acolo si sa nu fie multumit.

mohito
21.10.2010, 14:03:11
Eu imi fac nunta aici pe 7 mai si abia astept! Doamna de acolo e foarte modesta si foarte de treaba, nu e ca toate acriturile de la salile la care am mai fost, care fac strict bussiness si atat. Ea iti ofera o experienta frumoasa. Plus ca am scapat de cativa bani in plus cheltuiti pentru decoratiuni, au ei covor rosu, arcada, perdea de lumini la prezidiu, fete de masa, scaune, suporturi pt flori etc. Si nu am auzit pe nimeni care sa faca nunta acolo si sa nu fie multumit.

am fost la nunta acolo...si ma abtin..au avut "decoratiunile" de la restaurant;)) flori de plastic in vaze si nici macar nu erau de aceeasi culoare. la unele mese erau portocalii, la altele crem, roz si tot asa un kitch total, in conditiile in care esarfele de la scaun erau un lila, iar prezidiul era cu grena :-". ca sa nu mai zic de vazele transparente care mai erau si ciobite sau crapate la unele mese. asa ca eu zic sa te mai gandesti inainte sa te lasi pe mana lor complet in privinta decorarii salii!!in spate la prezidiu erau agatate de perdea alte buchete de plastic horror.

decat plastic in vaza mai bine cumperi 3 garoafe ca da mai bine.

marcellla
23.10.2010, 02:50:56
Corectati-ma daca gresesc ! Din ce am citit aici si din ce am mai aflat intreband despre acest restaurant, am inteles ca pe langa toate astea mai au si preturi rezonabile, iar legat de ornamente (fie ele de orice fel) nimeni nu obliga cu nimic, respectiv fiecare isi poate aduce (contra cost sau nu) orice fel de ornament ii place... Totul se rezuma la banii pe care esti dispus sa-i dai (sau NU) pe ornamente.

ina_irina
24.10.2010, 16:06:42
Corectati-ma daca gresesc ! Din ce am citit aici si din ce am mai aflat intreband despre acest restaurant, am inteles ca pe langa toate astea mai au si preturi rezonabile, iar legat de ornamente (fie ele de orice fel) nimeni nu obliga cu nimic, respectiv fiecare isi poate aduce (contra cost sau nu) orice fel de ornament ii place... Totul se rezuma la banii pe care esti dispus sa-i dai (sau NU) pe ornamente.
Eu am facut nunta aici si am fost super multumita. Aranjamntele florale le-am facut in altaparte si au iesit super...dimineata le-am facut cadou oaspetilor si nu mi-au ajuns pt toti cei care ar fi vrut.....Ornamentele florale raman la alegerea fiecaruia, d-na iti ofera mai multe tipuri de suporturi...fir forjat, vaze inalte....acum depinde si de miri:)

Irina_Varzari
25.10.2010, 22:39:30
Eu am facut nunta aici si am fost super multumita. Aranjamntele florale le-am facut in altaparte si au iesit super...dimineata le-am facut cadou oaspetilor si nu mi-au ajuns pt toti cei care ar fi vrut.....Ornamentele florale raman la alegerea fiecaruia, d-na iti ofera mai multe tipuri de suporturi...fir forjat, vaze inalte....acum depinde si de miri:)

am participat si eu la o nunta in aceasta locatie si chiar a fost dragutz, am inteles ca au si preturi rezonabile; cred ca depinde de bugetul fiecaruia cum isi orneaza sala, insa pana la urma cea mai importanta e atmosfera din ziua respectiva :)

pinkdiamond
27.10.2010, 18:20:52
am fost la nunta acolo...si ma abtin..au avut "decoratiunile" de la restaurant;)) flori de plastic in vaze si nici macar nu erau de aceeasi culoare. la unele mese erau portocalii, la altele crem, roz si tot asa un kitch total, in conditiile in care esarfele de la scaun erau un lila, iar prezidiul era cu grena :-". ca sa nu mai zic de vazele transparente care mai erau si ciobite sau crapate la unele mese. asa ca eu zic sa te mai gandesti inainte sa te lasi pe mana lor complet in privinta decorarii salii!!in spate la prezidiu erau agatate de perdea alte buchete de plastic horror.

Nu m-am referit la decoratiunile florale, care aproape nici un restaurant nu ti le ofera pt ca sunt f greu de multumit gusturile fiecaruia. Pt astfel de decoratiuni am sa apelez la o firma speciala, ca totul sa fie perfect. Cei care si-au facut nunta atunci probabil nu au fost atenti la detalii. Si in loc de vaze au niste suporturi pt flori din fier care sunt frumoase si nu au cum sa fie ciobite ;)).. Deci depinde de fiecare cum isi da interesul pt nunta lui.
N-am zis ca ma las complet pe mana lor, nici o mireasa sanatoasa la cap nu-si lasa decoratiunile complet pe mana cuiva, fie firma sau cei de la sala,mai verifica si ea din cand in cand. Si prezidiul cu grena.. Poate asa au vrut mirii. Eu oricum am sa am persoane desemnate (pe langa firma pt unele decoratiuni) care sa aiba grija ca sala sa arate perfect, nu ma las pe mana nimanui in care nu pot avea incredere 100%.
Mi-a placut sala ca e foarte luminoasa, e la rotund, toata lumea se vede cu toata lumea- deci nu vor exista discutii gen " m-ai pus pe terasa si nu am vazut nimic", mesele sunt rotunde cum mereu mi am inchipuit ca sunt la o nunta, ringul e separat bine de sala si nu vor exista mici accidente.
Acum, depinde de fiecare, poti sa transformi o sala banala intr-o sala super daca ai idei si investesti ceva banuti, si daca esti atent la detalii, asa se poate transforma si o sala faina intr-un kitsch.

pinkdiamond
09.11.2010, 00:35:11

a, draga mohito, care ai nunta peste 100 de ani in post, am observat ca nu ti convine nimic in nici un topic d pe forumul asta, asa ca nu ma mira ca ai ajuns sa comentezi si la topicurile in care toata lumea zice numai de bine si tu trebuie sa fii ala sau aia care e contra. Daca iti face asa o placere sa fii contra tuturor, fa o in viatza reala, nu p forumuri unde te ascunzi dupa o identitate falsa si faci comentarii aiurea ca sa superi miresicile fericite. Si sa stii, nu trebuie sa fim cel mai scandalos grup de pe forum-ma refer la grupul miresicilor de iasi- datorita comentariilor rautacioase pe care tu si inca cineva le faceti cu o rautate de nedescris. Am vrut sa mi caut fotograf pe forum, dar multumita tie, mereu nemultumita noastra, am citit 5 pagini de certuri si comentarii de ale tale in care nu ti convenea nimic. Asa ca vezi ti mai bine de nunta ta'care probabil nu se va intampla niciodata, si scuteste ne pe noi d comentariile tale fara valoare.
Probabil ai sa vrei sa mi zici ca ma supara adevarul .nu draga, ma supara faptul ca tu nu intelegi ca asta e cel mai fericit eveniment din viata noastra, si ca gusturile nu se discuta, mai ales nu ne intereseaza ale tale, cum tzi s a fost facut clar de nenumarate mirese de pe aici, dar nu vrei sa intelegi.

marcellla
14.11.2010, 00:49:22
haideti totusi sa nu fim chiar asa de rautacioase. E drept ca trebuie respectata parerea fiecaruia atata vreme cat nu o repeta obsesiv.

Mai pe scurt: Treaba cu OAMENI se face si tocmai de aceea se pot multumi toate gusturile... chiar si pe cele mai putin ... hotarate !

ps: ... sau poate totusi are un motiv " $erio$ " sa faca reclama proasta unor restaurante ...

mohito
16.11.2010, 13:43:58
a, draga mohito, care ai nunta peste 100 de ani in post, am observat ca nu ti convine nimic in nici un topic d pe forumul asta, asa ca nu ma mira ca ai ajuns sa comentezi si la topicurile in care toata lumea zice numai de bine si tu trebuie sa fii ala sau aia care e contra. Daca iti face asa o placere sa fii contra tuturor, fa o in viatza reala, nu p forumuri unde te ascunzi dupa o identitate falsa si faci comentarii aiurea ca sa superi miresicile fericite. Si sa stii, nu trebuie sa fim cel mai scandalos grup de pe forum-ma refer la grupul miresicilor de iasi- datorita comentariilor rautacioase pe care tu si inca cineva le faceti cu o rautate de nedescris. Am vrut sa mi caut fotograf pe forum, dar multumita tie, mereu nemultumita noastra, am citit 5 pagini de certuri si comentarii de ale tale in care nu ti convenea nimic. Asa ca vezi ti mai bine de nunta ta'care probabil nu se va intampla niciodata, si scuteste ne pe noi d comentariile tale fara valoare.
Probabil ai sa vrei sa mi zici ca ma supara adevarul .nu draga, ma supara faptul ca tu nu intelegi ca asta e cel mai fericit eveniment din viata noastra, si ca gusturile nu se discuta, mai ales nu ne intereseaza ale tale, cum tzi s a fost facut clar de nenumarate mirese de pe aici, dar nu vrei sa intelegi.

cat de puerila poti fi!!eu am relatat o impresie de a mea legata de acest restaurant fara nici un interes. am obs totusi la multe persoane de pe aici tendinta de a sari ca arse atunci cand cineva zice ceva negativ legat de restaurantul lor, fotograf, etc invatati sa acceptati si parerile "negative" si nu mai fiti "paranoice" ca cineva are vreun interes sa strice renumele cuiva. cred ca fiecare are dreptul sa isi puna parerea si daca acea parere se nimereste sa nu fie pe placul vostru nu tb sa va ofensati, cred ca ar fi mai simplu sa nu o luati in considerarea si gata. si inca un mic detaliu, daca voua vi se pare normal sa aveti un singur tacam pt 4 feluri de mancare la o nunta ....din partea mea nu aveti decat sa va faceti o mie de nunti la acest restaurant si sa va iasa cum vreti!

miha2009
26.01.2011, 11:58:43
Voi merge si eu la un majorat la acest restaurant si am sa va impartasesc pareri proaspete legate de acesta:)

alina_andreea25
21.07.2011, 13:17:19
buna ziua anul asta ,2012 nu este nimeni care face nunta ???????????????????????????? la club m

petronika
14.10.2011, 19:45:57
buna...ba da.......eu, dar in calitate de nasa :). anul asta la sfarsitul lunii mai am avut nunta la Clubul Medicilor si pot sa spun ca am fost foarte multumiti.

gabrielle20
20.10.2011, 22:47:22
buna eu deja am avut nunta acolo in iunie si vreau sa-ti zic k sunt super multumita.recomand cu sinceritate acest restaurant:-pobserv ca la restaurant te hotarasti intre cotnari sau club m....iti recomand la club m nu pentru ca am facut eu nunta acolo dar e mai convenabil si lapret dar si la sala....si la mai multe...dak vrei detalii ma poti intreba ce te intereseaza

Ionnyk
21.10.2011, 17:40:44
Eu am vazut restaurantul si mi se pare ca arata foarte urat.. taranesc..:( no offence

alina_andreea25
23.10.2011, 12:41:16
buna eu deja am avut nunta acolo in iunie si vreau sa-ti zic k sunt super multumita.recomand cu sinceritate acest restaurant:-pobserv ca la restaurant te hotarasti intre cotnari sau club m....iti recomand la club m nu pentru ca am facut eu nunta acolo dar e mai convenabil si lapret dar si la sala....si la mai multe...dak vrei detalii ma poti intreba ce te intereseaza

buna vreau nistre poze de acolo si cat e meniul .

vani
07.12.2011, 09:44:28

te rog sa imi dai si mie cateva informatii legate de pret si conditii care s-au pus acolo

alina_andreea25
07.01.2012, 00:05:54
Nu cedeaza nimeni o zi de sambata la club m pentru anul 2012 ????
Va rog contactati-ma pe privat

giani86
08.01.2012, 14:07:38
adica sa inteleg ca nu mai au deja sambete libere pe 2012??????????:-s

alina_andreea25
08.01.2012, 14:10:57
adica sa inteleg ca nu mai au deja sambete libere pe 2012??????????:-s

eu vreau dupa paste

sorina.iasi
11.01.2012, 11:46:43
Au aer conditionat?

andreeacip
11.01.2012, 14:02:17
Au aer conditionat?

Au aer conditionat!Noi am fost nasi la restaurantul asta, totul a fost ok, singurul lucru care nu mi-a placut e ca se aluneca foarte tare pe ringul de dans.Noi ne-am cumparat plasturi si ne-am lipit pe talpile pantofilor si tot am alunecat in draci :(

sorina.iasi
11.01.2012, 14:50:18
Ma gandeam la acest restaurant.. dar cred ca voi alege altceva.. am mai auzit mai multe....;))

andreeacip
11.01.2012, 15:09:13
Ma gandeam la acest restaurant.. dar cred ca voi alege altceva.. am mai auzit mai multe....;))

Nu stiu ce sa zic, in rest totul a fost bine,mancarea si servirea ok, la sfarsitul nuntii toti angajatii s-au mobilizat si au strans tot ce era de strans si s-a returnat ce ramasese mirilor iar asta a devenit un lucru de apreciat in ziua de azi ,din pacate =((
Voi oricum, alegeti ce doriti, insa nicaieri nu va fi totul perfect, peste tot vor fi plusuri si minusuri.
Un alt minus din partea mea ar mai fi lipsa locurilor de parcare :-s

AncaL
11.01.2012, 15:09:54

Noi am avut nunta la Club M, in septembrie 2010. Am fost f f mutumiti de tot. Doamna de acolo e super de treaba si tine cont de parerile voastre. Acum depinde si ce pretentii ai de la restaurant. Mie mi-a mai placut ca si ringul e putin aparte, adik pe invitatii in varsta nu i-a deranjat deloc muzica tare de pe ring..
Intradevar parca se aluneca putin pe ring, dar noi si invitatii nu au avut probleme

alina_andreea25
10.06.2012, 22:30:06
Nu cedeaza nimeni o zi de sambata la club m pentru anul 2012 sau anul 2013????
Va rog contactati-ma pe privat

marcellla
06.02.2013, 10:47:13
Am fost invitata la acest restaurant la un eveniment in luna ianuarie a acestui an si va pot spune ca s-a schimbat complet ! Au renovat totul ! Au schimbat pana si gresia de pe jos cu una care nu mai este alunecoasa ca cea dinainte. Alte lumini, alt bar (de la care se poate comanda si altceva ...). Cat despre parcare, sotul meu m-a lamurit ca nu este o problema, pentru ca toti soferii stiu ca se poate parca pe orice parte a unei strazi cu sens unic atat timp cat se mai poate circula pe acolo, asa cum e cazul acolo !

simonamarian
03.06.2013, 23:24:25
SAL, scuze de deranj dar vroiam sa stiu daca aveti vreuna dintre voi un numar de telefon pentru a lua contact cu acest restaurant?va multumesc

ellena22
06.07.2013, 21:50:52
Ceva miresici din acest an sau 2014 care vor avea nunta acolo :*?