PDA

Versiunea completa : Max

Alynuta87
16.09.2008, 11:43:37
Fetelor, stiti vreuna dintre voi noua sala pentru nunti care s-a deschis de curand in Crang in locul discotecii Max?Sala apartine de Aqua Max.. Are cineva poze?Sau e cineva care face nunta acolo?

martick
26.09.2008, 16:29:35
Fetelor, stiti vreuna dintre voi noua sala pentru nunti care s-a deschis de curand in Crang in locul discotecii Max?Sala apartine de Aqua Max.. Are cineva poze?Sau e cineva care face nunta acolo?
buna.si eu o sa fac nunta la anul in sept si e super frumoasa sala,e spatioasa si luminoasa..o sa-ti placa..dar nu am poze si am vazut odata.si nici nu conteaza cate persoane ai.dar sa mai repede rezervare ca eu am ocupat pe 19 sept si deja era tarziu..dar mi-au spus "socrii" ca au vazut-o decorata de nunta si e superba.tu cand faci nunta??

alina_i_2006
26.09.2008, 17:45:46
buna.si eu o sa fac nunta la anul in sept si e super frumoasa sala,e spatioasa si luminoasa..o sa-ti placa..dar nu am poze si am vazut odata.si nici nu conteaza cate persoane ai.dar sa mai repede rezervare ca eu am ocupat pe 19 sept si deja era tarziu..dar mi-au spus "socrii" ca au vazut-o decorata de nunta si e superba.tu cand faci nunta??
Buna Marta.Nu stiu daca ma mai tii minte,am fost in liceu cu tine in clasa cu Nastea si sunt viitoarea sotie a lui Marius Oprea.Va asteptam la nunta sa stii.Noi avem nunta pe 15 August anul viitor la Aqua Max.Te pup:*

Alynuta87
28.09.2008, 17:09:40

Nu conteaza cate persoane??:(( Pai mie Catalin de la Aqua Max mi-a spus ca trebuie sa avem mai multe persoane...peste 150. Si noi nu stiam sigur cate persoane vor fi asa k am zis k ar fi ok sa luam sala de sus de la Aqua Max...si sa-ti spun sincer a cam inceput sa-mi para rau. Mi-as fi dorit sa pot face ceva sa schimb sala cu cea din Crang:(( :(( :((

alina_i_2006
29.09.2008, 10:47:42
Nu conteaza cate persoane??:(( Pai mie Catalin de la Aqua Max mi-a spus ca trebuie sa avem mai multe persoane...peste 150. Si noi nu stiam sigur cate persoane vor fi asa k am zis k ar fi ok sa luam sala de sus de la Aqua Max...si sa-ti spun sincer a cam inceput sa-mi para rau. Mi-as fi dorit sa pot face ceva sa schimb sala cu cea din Crang:(( :(( :((
Alina,am trecut ieri pe la sala de la Crang.Intradevar e mai spatioasa dar apartinand tot de Aqua Max este aranjata tot in acelasi stil.E frumoasa dar e ocupata pana in septembrie.Tu ai mai vorbit cu Catalin?Si sunt sigura ca iti cere si un numar minim de persoane pentru ca asa este peste tot.Nu cred ca poti sa te duci acolo cu 80 de persoane.Asta este parerea mea!

ionela_oany
01.10.2008, 21:51:26
Alina,am trecut ieri pe la sala de la Crang.Intradevar e mai spatioasa dar apartinand tot de Aqua Max este aranjata tot in acelasi stil.E frumoasa dar e ocupata pana in septembrie.Tu ai mai vorbit cu Catalin?Si sunt sigura ca iti cere si un numar minim de persoane pentru ca asa este peste tot.Nu cred ca poti sa te duci acolo cu 80 de persoane.Asta este parerea mea!
Am vazut si eu sala din Crang si trebuie sa recunosc ca este superba insa ATENTIE LA GRESIE...aluneca ingrozitor.Nu mi-au placut aranjamentele florale din plastic din vazele de pe mese insa mi-au placut mesele,sunt late...nu lungi si incap 14 persoane.Este curat totul:fete de masa/scaun,peretii,toaletele,bucataria...este ok!

ionela_oany
01.10.2008, 21:53:08
AAAAAAAAAA .... am uitat sa specific ca in sala incap lejer 220 persoane cu spatiu de dans suficient.:)>- :)>- :)>-

alina_i_2006
02.10.2008, 11:51:16
Da,si eu am vazut sala si imi pare rau ca atunci cand am rezervat eu localul acea sala era inca in constructie.Asta e!Fiecare cu norocul lui.Oricum si eu tot aranjamente artificiale am in sala doar daca vreau eu sa le schimb si inca sunt in dubii,nu stiu ce sa fac.

Diana_Peter
02.10.2008, 20:02:52
Iata cateva poze ale salii, facute de ai mei.
Oricum, sala are disponibile doar doua variante de huse/fete de masa:
-alb/vernil
-alb/auriu

Sambata am inteles ca este o nunta acolo asa ca o sa ma duc sa vad si revin cu mai multe detalii.

Diana2000
03.10.2008, 10:06:48
-alb/vernil
-alb/auriu

Sambata am inteles ca este o nunta acolo asa ca o sa ma duc sa vad si revin cu mai multe detalii.
Votez pentru alb/vernil, este frumoasa sala...

Diana_Peter
03.10.2008, 10:50:12

Buna Diana,

Inainte de toate lasa-ma sa iti urez CASA DE PIATRA! sa fiti sanatosi si fericiti.

Referitor la culoarea decoratiunilor la Max si eu votez tot pentru alb/vernil, cu toate ca nu ma incanta faptul sa sunt lucioase (atat husele cat si fetele de masa). Eu imi doresc sa fie mate.
Ai idee, exista vreo firma in Buzau care se ocupa de decoratiuni si care sa aiba si huse/fete de masa mate sau cel putin nu atat de lucioase?

Multam frumos!

alina_i_2006
03.10.2008, 17:56:20
Si eu tot pentru alb/vernil votez.Eu la Aqua Max am de ales intre alb/albastru si alb/auriu si o sa aleg alb/albastru pentru ca albastru este culoarea mea preferata:D

Alynuta87
06.10.2008, 18:40:53
Am vazut si eu sala din Crang si trebuie sa recunosc ca este superba insa ATENTIE LA GRESIE...aluneca ingrozitor.Nu mi-au placut aranjamentele florale din plastic din vazele de pe mese insa mi-au placut mesele,sunt late...nu lungi si incap 14 persoane.Este curat totul:fete de masa/scaun,peretii,toaletele,bucataria...este ok!

Am auzit ca aluneca f rau gresia ...asa e si in sala de jos de la aqua max. Dar oricum raman la sala de sus de la aqua max...e prea tarziu sa ma razgandesc acum...Si nici mie nu-mi plac aranjamentele din flori artificialeeee

Alynuta87
06.10.2008, 18:42:56
Casa de piatra! Sa fiti sanatosi si fericiti si sa va bucurati unul de altul:*

Diana2000
07.10.2008, 15:44:00
Casa de piatra! Sa fiti sanatosi si fericiti si sa va bucurati unul de altul:*
Multumesc si voua va doresc sa aveti o nunta ca in povesti, asa cum iti doresti tu ;;)

Velvet
14.10.2008, 14:45:32
-alb/vernil
-alb/auriu

Buna,

Multumim pt poze, eu am inchiriat sala prin mai fara sa o vad, stiam doar unde este pozitionata si atata tot, era in renovare atunci..m-a incantat faptul ca nu o sa fie albastra :D

Diana2000
14.10.2008, 15:24:01
Buna Diana,

Inainte de toate lasa-ma sa iti urez CASA DE PIATRA! sa fiti sanatosi si fericiti.

Referitor la culoarea decoratiunilor la Max si eu votez tot pentru alb/vernil, cu toate ca nu ma incanta faptul sa sunt lucioase (atat husele cat si fetele de masa). Eu imi doresc sa fie mate.
Ai idee, exista vreo firma in Buzau care se ocupa de decoratiuni si care sa aiba si huse/fete de masa mate sau cel putin nu atat de lucioase?

Multam frumos!
Scuze Diana Peter,
Acum am vazut masajul tau, de fapt intrebarea legata de firma, eu am apelat la firma Val Chic, nu stiu ce sa iti spun despre husele mate... ideea e ca si eu le-am cerut huse din organza si mi-au pus din satin. Scuza sefei a fost ca fetele care au amenajat au incurcat treaba, iar fetele care au amenajat mi-au spus ca asa l-i s-a transmis sa faca de catre sefa .... asta cam suna a "o mana spala pe alta".
Oricum nu le-am dat suma convenita initial, plus ca mi-au mai acordat ceva bonusuri...
Ideea e ca pana la urma mi-a placut.
pop.

Diana_Peter
14.10.2008, 20:31:11
Scuze Diana Peter,
Acum am vazut masajul tau, de fapt intrebarea legata de firma, eu am apelat la firma Val Chic, nu stiu ce sa iti spun despre husele mate... ideea e ca si eu le-am cerut huse din organza si mi-au pus din satin. Scuza sefei a fost ca fetele care au amenajat au incurcat treaba, iar fetele care au amenajat mi-au spus ca asa l-i s-a transmis sa faca de catre sefa .... asta cam suna a "o mana spala pe alta".
Oricum nu le-am dat suma convenita initial, plus ca mi-au mai acordat ceva bonusuri...
Ideea e ca pana la urma mi-a placut.
pop.

Unde au sediul cei de la Val Chic? Iti prezinta ei mai multe variante, exemple de mese aranjate?

O prietena a lucrat cu Bon Mariage (sunt doua fete in Bz care au franciza)...au aranjat f frumos sala de la Magura insa au facut varza aranjarea la mese...nu au respectat graficul pe care l-au primit si astfel s-a creat un pic de haos. Pe ei i-a costat 2800ron in care au fost incluse husele cu funde din organza, niste traverse tot din organza pe mese + pietricele din sticla, suporturile pt arajamentele florale, aranjamentele florale, plicuri bani, carduri de masa, plus aranjarea mesei mirilor.

Diana2000
15.10.2008, 07:52:14
Unde au sediul cei de la Val Chic? Iti prezinta ei mai multe variante, exemple de mese aranjate?

O prietena a lucrat cu Bon Mariage (sunt doua fete in Bz care au franciza)...au aranjat f frumos sala de la Magura insa au facut varza aranjarea la mese...nu au respectat graficul pe care l-au primit si astfel s-a creat un pic de haos. Pe ei i-a costat 2800ron in care au fost incluse husele cu funde din organza, niste traverse tot din organza pe mese + pietricele din sticla, suporturile pt arajamentele florale, aranjamentele florale, plicuri bani, carduri de masa, plus aranjarea mesei mirilor.
La val chic cred ca e mai convenabil, depinde si ce vrei .... eu la fel am facut un grafic cu pozitionare la mese insa tot s-au mai mutat unii invitati intre ei cum au vrut ...
Sediul lor este vis-a-vis de Casa Casatoriilor. Acolo au un catalog de prezentare.
SFAT: daca vei amenaja cu val chic specifica bine cu ce material vrei sa amenajezi.

martick
28.10.2008, 10:50:50
noi cand am vb cu el i-am spus ca o sa avem in jur de 100 persoane si el singur ne-a sugerat sa mergem sa vedem sala si a spus ca nu conteaza cate persoane avem.asa ca aia ne-a placut si pe aia am ales-o..
dar si sus in aqua e bine,poti iesi la terasa...

Alynuta87
28.10.2008, 11:24:44
noi cand am vb cu el i-am spus ca o sa avem in jur de 100 persoane si el singur ne-a sugerat sa mergem sa vedem sala si a spus ca nu conteaza cate persoane avem.asa ca aia ne-a placut si pe aia am ales-o..
dar si sus in aqua e bine,poti iesi la terasa...

Si mie imi place ideea asta cu terasa. Oricum felicitari pt alegerea facuta. E frumoasa sala de la Crang. Eu as fi vrut sa avem posibilitatea sa alegem si alte huse...Cine stie poate reusim sa facem noi rost de huse, alte culori, dar nu stiu daca ar fi ei de acord...Te pup si spor la pregatiri:*

alina_i_2006
28.10.2008, 15:55:44
Si mie imi place ideea asta cu terasa. Oricum felicitari pt alegerea facuta. E frumoasa sala de la Crang. Eu as fi vrut sa avem posibilitatea sa alegem si alte huse...Cine stie poate reusim sa facem noi rost de huse, alte culori, dar nu stiu daca ar fi ei de acord...Te pup si spor la pregatiri:*
Ultima data cand am vorbit cu proprietarul restaurantului mi-a spus ca pana la anul vor mai aduce mai multe culori de huse si vei putea sa alegi din ele.Eu raman la albastru ca deja mi-am facut unele decoratiuni pe albastru si vreau sa continui in aceeasi nuanta.Pupici

Alynuta87
29.10.2008, 09:51:08
Ultima data cand am vorbit cu proprietarul restaurantului mi-a spus ca pana la anul vor mai aduce mai multe culori de huse si vei putea sa alegi din ele.Eu raman la albastru ca deja mi-am facut unele decoratiuni pe albastru si vreau sa continui in aceeasi nuanta.Pupici

Ce decoratiuni ai inceput sa faci? Eu nu am mai fost deloc pe acolo, si nici nu am mai vb cu Catalin. Eu sper sa faca mai multe culori. Ar fi perfect. As vrea totusi sa stiu cam ce culori vor face pt k daca incep sa fac anumite decoratiuni sa fie aceeasi culoare.
Stii ce? Azi nu stiu de ce, dar m-au apucat emotiile;)) Te poooop

Velvet
29.10.2008, 14:19:16

Deja ai inceput??:-s eu habar nu am ce vreu si cum vreau...stiu ca vreau verde..si atata tot...:D dar nu m-am hotarat la nimic concret

alina_i_2006
29.10.2008, 15:27:59
Deja ai inceput??:-s eu habar nu am ce vreu si cum vreau...stiu ca vreau verde..si atata tot...:D dar nu m-am hotarat la nimic concret
Pai mi-am facut mai multe modele de marturii si sa vad la care ma hotarasc sa raman.Inca nu pot pune poze pentru ca nu am cablul usb acasa si pozele sunt facute cu telefonul si nu am cum sa le descarc in calculator.Rochita,saculetul de mireasa,cocardele,cosuletele,mai toate chestiile astea vor avea un detaliu albastru.Bijuteriile mi le-am luat dar nu sunt cu albastru,tiara am vazut cu niste pietricele albastre si urmeaza sa mi-o cumpar.Daca imi mai amintesc cate ceva o sa va spun si sper sa reusesc sa pun si pozele cat mai repede.Pooooop

NicoBz22
03.01.2009, 14:28:23
Buna dragi foste sau viitoare miresici. Eu sunt Nico,o viitoare miresica si am o mare dilema : nu stiu ce salon de nunta sa aleg :-? : Musatinii sau Max Crang. Luna asta ar cam tb sa ma decid. Voi ce ziceti...?

adriana23
03.01.2009, 15:11:29
Buna dragi foste sau viitoare miresici. Eu sunt Nico,o viitoare miresica si am o mare dilema : nu stiu ce salon de nunta sa aleg :-? : Musatinii sau Max Crang. Luna asta ar cam tb sa ma decid. Voi ce ziceti...?

salut! eu am ales Musatinii ..mi a placut ff mult sala si sper ca totul o sa iasa bine. La Max nu am fost. dar grabeste te daca vrei sa faci la Musatinii pt ca eu am fost la sf lui decembrie si am gasit abia in noiembrie, ptr ca am tinut neaparat sa imi cante o anumita formatie. Mai erau locuri prin octombrie ...asa ca grabeste te daca vrei ca nunta sa fie anul acesta.
te puup!!:*
PS: fetelor, ce impresii mai aveti despre Musatinii?:*

Velvet
04.01.2009, 19:06:00
Hei, dupa lupte seculare cu timpul...am ajuns in cele din urma sa vizitez sala din Crang ....

P.S La Multi Ani si un An Nou Fericit!!

carmen_bz
05.01.2009, 19:29:08
Hei, dupa lupte seculare cu timpul...am ajuns in cele din urma sa vizitez sala din Crang ....

P.S La Multi Ani si un An Nou Fericit!!

Arata bine sala, mai ales cu acele culori. Doar gresia pare cam alunecoasa.
In schimb pare destul de spatioasa, cu destul spatiu pentru dans. Ai idee care e capacitatea salii?

TzUmPi
05.01.2009, 19:56:30
salut! eu am ales Musatinii ..mi a placut ff mult sala si sper ca totul o sa iasa bine. La Max nu am fost. dar grabeste te daca vrei sa faci la Musatinii pt ca eu am fost la sf lui decembrie si am gasit abia in noiembrie, ptr ca am tinut neaparat sa imi cante o anumita formatie. Mai erau locuri prin octombrie ...asa ca grabeste te daca vrei ca nunta sa fie anul acesta.
te puup!!:*
PS: fetelor, ce impresii mai aveti despre Musatinii?:*

Nu vreau sa te dezamagesc dar mie nu mi-au placut la musatini mai multe chestii....in primul rand lipsa tacamurilor si a paharelor. Cel putin asta s-a intamplat la o nunta la care am fost eu...si asta nu cred ca era vina mirilor. Sa fiu mai explicita...era un singur pahar in care puteai sa bei( daca voiai sa schimbi felul sucului sau sa bei un vin sau mai stiu eu ce trebuia sa pui peste) ...mie nu mi se pare normal asa...aveau un singur rand de tacamuri...asta nu mi se pare deloc normal. Inca ceva...sucurile si apa minerala erau puse deja pe masa...deci erau ffff calde in conditiile in care nunta era in august. Ai grija ce vb de la inceput...eu cand am mers sa rezerv restaurantul prima intrebare a fost cate tacumuri sunt pe masa...bine ca nu am fost multuita doar cu raspunsul si am fost si am verificat inaintea mai multor nunti. In rest nu am avut probleme ....personalul amabil...putin cam neprofesionist... adica bautura servita la aperitiv in loc sa o aduca deja in pahare cu gheata , ei veneau cu sticlele in mana si te intrebau ce vrei...iar mi s-a parut aiurea. Bine acum tot ce zic eu este pozibil ca pt altii nu fie ceva aiurea dar eu mi-am spus doar parerea. Sper sa nu te superi >:D<>:D<.

adriana23
05.01.2009, 21:15:31
Nu vreau sa te dezamagesc dar mie nu mi-au placut la musatini mai multe chestii....in primul rand lipsa tacamurilor si a paharelor. Cel putin asta s-a intamplat la o nunta la care am fost eu...si asta nu cred ca era vina mirilor. Sa fiu mai explicita...era un singur pahar in care puteai sa bei( daca voiai sa schimbi felul sucului sau sa bei un vin sau mai stiu eu ce trebuia sa pui peste) ...mie nu mi se pare normal asa...aveau un singur rand de tacamuri...asta nu mi se pare deloc normal. Inca ceva...sucurile si apa minerala erau puse deja pe masa...deci erau ffff calde in conditiile in care nunta era in august. Ai grija ce vb de la inceput...eu cand am mers sa rezerv restaurantul prima intrebare a fost cate tacumuri sunt pe masa...bine ca nu am fost multuita doar cu raspunsul si am fost si am verificat inaintea mai multor nunti. In rest nu am avut probleme ....personalul amabil...putin cam neprofesionist... adica bautura servita la aperitiv in loc sa o aduca deja in pahare cu gheata , ei veneau cu sticlele in mana si te intrebau ce vrei...iar mi s-a parut aiurea. Bine acum tot ce zic eu este pozibil ca pt altii nu fie ceva aiurea dar eu mi-am spus doar parerea. Sper sa nu te superi >:D<>:D<.

Ce sa zic! Multumesc mult pt sfaturi si stai linistita ca nu ma supar...Dar cred ca aici conteaza foarte mult si implicare mirilor! cand am fost sa vb am vazut ca pe mese care erau cat de cat aranjate erau 2 feluri de pahare, pt wiskey si pt vin sau suc! O sa am insa grija la tacamuri...cat despre bautura servita la aperitiv la mai multe restaurante am vazut ca se practica asa! In fine ...eu sper ca totul o sa iasa ok si stiu ce am de vb de acum incolo! :*>:D<

Velvet
07.01.2009, 21:00:43
In schimb pare destul de spatioasa, cu destul spatiu pentru dans. Ai idee care e capacitatea salii?

sincer nu mai stiu exact nr de persoane, incap sigur 300, intre 300 si 400

Diana_Peter
08.02.2009, 08:17:06
Sambata viitoare va fi o nunta la MAX, de 280persoane.

Eu din pacate nu voi putea veni in Bz sa trec pe acolo sa vad cum au aranjat sala, dar daca vreuna din voi are placere sau curiozitate, poate face si vreo doua poze:)

Va pup!

adriana23
16.02.2009, 08:00:49
Sambata viitoare va fi o nunta la MAX, de 280persoane.

Eu din pacate nu voi putea veni in Bz sa trec pe acolo sa vad cum au aranjat sala, dar daca vreuna din voi are placere sau curiozitate, poate face si vreo doua poze:)

Va pup!

Buna Diana , uite impresia unei fete care a fost la nunta de sambata la MAx...sper sa ti fie de ajutor informatiile.

Postat de alinaaaaa http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1464257#post1464257)
sala a fost aranjata cu alb si verde praz. Aranjamentele florale au fost de plastic, trandafiri roz si narcise albe si ceva verdeata. Combinatia de culori a fost una reusita. Servirea a fost groaznica.Adica aduceau mancarea si daca tu mancai putin si ieseai la un dans, in timpul asta iti luau farfuria sau ceasca de cafea. Chelnerii habar n-aveau de reguli... nu se uitau cum sunt asezate tacamurile in farfurie (dc sunt in X sau paralele unul langa altul) nu conta, ei tot luau farfuriile. Eu cafea n-am apucat decat sa beau cate o gura ca disparea in timp ce dansam. Marea problema a fost ca nu le-au adus tortul pe care l-au comandat.Ei au comandat de ciocolata si li s-a adus unul gen diplomat. Si un lucru care mi s-a parut absolut de neconceput din partea chelnerilor: in timpul unei sarbe au adus suportul pt tort in sala (in fata usii de la bucatarie) si au adus pe rand cele trei torturi si le-au pus in suport in vazul tuturor, au aprins pe rand artificiile de pe tort si au stat sa se termine sarba.Dupa aceea au stins becurile si au adus tortul in mijloc... In concluzie chelnerii sunt f nepriceputi. in rest sala a aratat f bine, instalatia pt fum a facut fata cu brio, n-a fost nici cald nici frig. A fost bine cu unele scapari.. cum se intampla probabil la toate nuntile.

>:D<>:D<

Diana_Peter
16.02.2009, 19:36:29
Buna Diana , uite impresia unei fete care a fost la nunta de sambata la MAx...sper sa ti fie de ajutor informatiile.

Postat de alinaaaaa http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1464257#post1464257)
sala a fost aranjata cu alb si verde praz. Aranjamentele florale au fost de plastic, trandafiri roz si narcise albe si ceva verdeata. Combinatia de culori a fost una reusita. Servirea a fost groaznica.Adica aduceau mancarea si daca tu mancai putin si ieseai la un dans, in timpul asta iti luau farfuria sau ceasca de cafea. Chelnerii habar n-aveau de reguli... nu se uitau cum sunt asezate tacamurile in farfurie (dc sunt in X sau paralele unul langa altul) nu conta, ei tot luau farfuriile. Eu cafea n-am apucat decat sa beau cate o gura ca disparea in timp ce dansam. Marea problema a fost ca nu le-au adus tortul pe care l-au comandat.Ei au comandat de ciocolata si li s-a adus unul gen diplomat. Si un lucru care mi s-a parut absolut de neconceput din partea chelnerilor: in timpul unei sarbe au adus suportul pt tort in sala (in fata usii de la bucatarie) si au adus pe rand cele trei torturi si le-au pus in suport in vazul tuturor, au aprins pe rand artificiile de pe tort si au stat sa se termine sarba.Dupa aceea au stins becurile si au adus tortul in mijloc... In concluzie chelnerii sunt f nepriceputi. in rest sala a aratat f bine, instalatia pt fum a facut fata cu brio, n-a fost nici cald nici frig. A fost bine cu unele scapari.. cum se intampla probabil la toate nuntile.

>:D<>:D<

buna Adriana,

Multumesc frumos de informatii. Off deja am inceput sa am emotii... bine macar ca stiu pe ce sa pun accentul in discutia cu tipul care se ocupa de restaurant.
Din fericire tortul il vom lua din alta parte, asa ca vom avea cel putin siguranta ca va fi ce am vrut...
Referitor la aranjamente, noi vrem flori naturale...voi avea intalnire saptamana aceasta cu o firma care se ocupa cu astfel de decoratiuni. Am vazut lucruri f frumoase facute de ei :)

adriana23
16.02.2009, 19:41:00
buna Adriana,

Multumesc frumos de informatii. Off deja am inceput sa am emotii... bine macar ca stiu pe ce sa pun accentul in discutia cu tipul care se ocupa de restaurant.
Din fericire tortul il vom lua din alta parte, asa ca vom avea cel putin siguranta ca va fi ce am vrut...
Referitor la aranjamente, noi vrem flori naturale...voi avea intalnire saptamana aceasta cu o firma care se ocupa cu astfel de decoratiuni. Am vazut lucruri f frumoase facute de ei :)

Buna , sper sa nu fii suparata , dar intamplator o fata a zis pe alt topic de o nunta in BZ la care a fost .. mi-am adus aminte de tine ca vroiai sa stii despre nunta asta si am intrebat-0 ..:*:*:* si multa bafta sa iasa totul cum iti doresti

Diana_Peter
16.02.2009, 19:47:54
Buna , sper sa nu fii suparata , dar intamplator o fata a zis pe alt topic de o nunta in BZ la care a fost .. mi-am adus aminte de tine ca vroiai sa stii despre nunta asta si am intrebat-0 ..:*:*:* si multa bafta sa iasa totul cum iti doresti

Nuuu, suparata nu sunt...doar ingrijorata:-SS
Oricum iti multumesc inca o data de informatii. :*

adriana23
16.02.2009, 19:52:11
Nuuu, suparata nu sunt...doar ingrijorata:-SS
Oricum iti multumesc inca o data de informatii. :*

#:-Saveam emotii...:D

NicoBz22
18.02.2009, 21:14:31

Buna. Pe 14 feb am fost noi sa vedem sala amenajata (era nunta in seara aceea). Este superba (luminata, curata, spatioasa...). Intr'adevar gresia pare cam alunecoasa,dar eu cred ca tocmai ea da tot farmecul salii, toata lumina, eleganta. La acea nunta, sala era amenajata pentru 290 de persoane si mai era spatiu destul de dans...

cristin_ice
27.02.2009, 13:13:54
si mie mi-a placut f mult sala din crang, dar a fost ocupata.vreau sa aflu si eu cat mai multe detalii de sala de jos din aqua max si cum au fost nuntile acolo, cum e mancarea, personalul etc.

alina_i_2006
27.02.2009, 16:07:15
si mie mi-a placut f mult sala din crang, dar a fost ocupata.vreau sa aflu si eu cat mai multe detalii de sala de jos din aqua max si cum au fost nuntile acolo, cum e mancarea, personalul etc.

Cauta la subiectul Aquamax-Buzau pentru ca acolo sunt pareri si despre sala de jos si despre cea de sus.:*

Diana_Peter
14.03.2009, 15:49:29
am fost si eu astazi la restaurant Max, sa vad cum mai sta treaba pe acolo.
Am fost placut surprinsa de faptul ca si-au cumparat tacamuri de peste (asta era una din ingrijorarile mele) si mi-au spus ca pe masa vor pune 3 pahare, nu doar doua asa cum au acum.
Huse au zis ca au si pe bej, dar eu voi merge pe vernil.
Pe langa suporturile acelea de flori, aflate acum pe mese, cu aranjamente artificiale, si-au mai cumparat altele mai inalte si mai inguste (gen pahar bere -subtire si putin evazat la gura). Am hotarat ca le voi folosi pe acestea, pentru aranjamentele mele florale.
Tortul au zis ca il putem aduce de unde vrem noi, chiar daca ei au contract cu Briana.
Sucurile trebuie sa fie din gama Pepsi, Prigat, la maxim 1 L.

Au zis sa venim cu aprox. 2-3 sapt inainte de nunta sa punem la punct si meniul.

Diana_Peter
23.03.2009, 16:54:46
am fost si eu astazi la restaurant Max, sa vad cum mai sta treaba pe acolo.
Am fost placut surprinsa de faptul ca si-au cumparat tacamuri de peste (asta era una din ingrijorarile mele) si mi-au spus ca pe masa vor pune 3 pahare, nu doar doua asa cum au acum.
Huse au zis ca au si pe bej, dar eu voi merge pe vernil.
Pe langa suporturile acelea de flori, aflate acum pe mese, cu aranjamente artificiale, si-au mai cumparat altele mai inalte si mai inguste (gen pahar bere -subtire si putin evazat la gura). Am hotarat ca le voi folosi pe acestea, pentru aranjamentele mele florale.
Tortul au zis ca il putem aduce de unde vrem noi, chiar daca ei au contract cu Briana.
Sucurile trebuie sa fie din gama Pepsi, Prigat, la maxim 1 L.

Au zis sa venim cu aprox. 2-3 sapt inainte de nunta sa punem la punct si meniul.

Iata ca am reusit sa descarc si pozele cu vazele inalte de la Max si care mie imi plac mai mult decat cele mai joase. Voi ce parere aveti? Aranjamentele vor fi bineinteles din flori naturale ;)

adriana23
23.03.2009, 17:30:04
Iata ca am reusit sa descarc si pozele cu vazele inalte de la Max si care mie imi plac mai mult decat cele mai joase. Voi ce parere aveti? Aranjamentele vor fi bineinteles din flori naturale ;)

sunt foarte dragutze vazele:x..ceva in genul asta vreau si eu ...tu ce flori o sa folosesti ?mi s par foarte inguste ..:-\

Diana_Peter
23.03.2009, 17:41:09
sunt foarte dragutze vazele:x..ceva in genul asta vreau si eu ...tu ce flori o sa folosesti ?mi s par foarte inguste ..:-\

inca nu m-am hotarat ce flori voi folosi, voi mai avea o intalnire cu tipa care se ocupa de aranjamente sa vedem ce imi propune.
Vazele sunt cam cat palma de inguste (~7cm diamentru)...uite o poza:

Diana_Peter
23.03.2009, 17:43:24
inca nu m-am hotarat ce flori voi folosi, voi mai avea o intalnire cu tipa care se ocupa de aranjamente sa vedem ce imi propune.

stii ca exista pentru buchetele de mireasa un suport din burete din acela special, "microfon" ii zice.
Cred ca se poate folosi acest accesoriu si pentru vazele astea mai subtiri, sau in orice caz, presupun ca orice burete se poate "sculpta" in functie de dimensiunile suportului.

adriana23
23.03.2009, 17:58:40

sunt ok! eu ma mai tem si sa nu fie florile prea "stufoase" :)) de aceea te intrebam ce flori folosesti ..si atunci vaza fiind subtirica sa nu se clatine sau sa nu se rastoarne vaza ..offf...cate ganduri imi fac :))

Alynuta87
24.03.2009, 15:41:14

Intrebare: Pe tine te lasa sa pui in vazele lor aranjamentele cu flori naturale???? Sau trebuie sa vii tu cu vazele tale(adica de la florarie)?

Diana_Peter
24.03.2009, 18:36:19
Intrebare: Pe tine te lasa sa pui in vazele lor aranjamentele cu flori naturale???? Sau trebuie sa vii tu cu vazele tale(adica de la florarie)?

Da, ma lasa. Asta a fost unul din punctele discutate acum vreo 2 saptamani cand am fost la ei. Am masurat ambele modele de vaze, le-am pozat...

Alynuta87
25.03.2009, 08:06:43
Da, ma lasa. Asta a fost unul din punctele discutate acum vreo 2 saptamani cand am fost la ei. Am masurat ambele modele de vaze, le-am pozat...

Ahaaa...OKI. Tks!

alinutzakizz
11.06.2009, 13:28:31
buna cum a fost la nunta cum a fost restaurantul?cred ca suntem din acelasi cartier din micro14.miar face placere daca imi poti spune cu a fost restaurantul.un pupic si numai bine .

redrozebz
04.07.2009, 15:18:27
Da,si eu am vazut sala si imi pare rau ca atunci cand am rezervat eu localul acea sala era inca in constructie.Asta e!Fiecare cu norocul lui.Oricum si eu tot aranjamente artificiale am in sala doar daca vreau eu sa le schimb si inca sunt in dubii,nu stiu ce sa fac.

DA SINCER TE SFATUIESC SA NU LASI ARANJAMENTELE ARTIFICIALE!
SCHIMBA SALA CU TOTUL CATEVA ARANJAMENTE, SI LA CATE CHELTUIELI SUNT, AR FI SI PACAT SA TE OPRESTI CHIAR LA ASTEA

martick
04.07.2009, 18:47:02
eu am inteles ca au facut rost de aranjamente si de alte culori la max??
cica au cu rosu,albastru..dar poate cineva sa confirme...????:-?

alina_i_2006
05.07.2009, 18:01:08
eu am inteles ca au facut rost de aranjamente si de alte culori la max??
cica au cu rosu,albastru..dar poate cineva sa confirme...????:-?

La Aqua max au albastru,auriu si un portocaliu din cate am aflat eu.Noi ne ducem saptamana viitoare sa vorbim de meniu si va mai spun dupa daca mai au si altele.:*

martick
07.07.2009, 18:03:34
La Aqua max au albastru,auriu si un portocaliu din cate am aflat eu.Noi ne ducem saptamana viitoare sa vorbim de meniu si va mai spun dupa daca mai au si altele.:*

TE ROG SA INTREBI DACA AU CU ROSU ..:*

Alynuta87
07.07.2009, 21:20:30
TE ROG SA INTREBI DACA AU CU ROSU ..:*

Nu au rosii. Au aurii, portocalii, albastre, visinii.

Alynuta87
07.07.2009, 21:23:18
buna cum a fost la nunta cum a fost restaurantul?cred ca suntem din acelasi cartier din micro14.miar face placere daca imi poti spune cu a fost restaurantul.un pupic si numai bine .

Restaurantul a fost fff ok. Chelnerii si-au facut treaba, mancarea a fost buna. Ne-au dat acasa tot ce a ramas, dar le-am mai lasat si lor cate ceva. Nu sunt din Micro 14. Am stat in Micro 5, si acum stau in Brosteni:)

kadissa
11.07.2009, 13:28:02
Alynuta87, casa de piatra! Vazandu-ti linkul din semnatura, mi-am dat seama ca parintii mei au fost la nunta voastra saptamana trecuta si am inteles ca a fost foarte frumoasa. Sa fiti fericiti si va bucurati mereu unul de celalalt!
Poate mai tinem legatura sa imi dai si mie niste sfaturi, poate o sa am nevoie!

Intreba cineva - la Max au 4 tipuri de huse:bej-auriu, rosu-portocaliu, vernil si albastru. Am si o poza cu toate dar deocamdata nu pot sa o atasez.

martick
11.07.2009, 17:23:00
Nu au rosii. Au aurii, portocalii, albastre, visinii.

adica bordo ca in poza atasata??:)

martick
11.07.2009, 17:25:09
:) vreau culoarea asta la nunta...imi place mult de tot..astept sa vad poze de la voi.
pupici si spor la pregatiri..

imi_ase
14.07.2009, 13:46:53
Buna dargelor, v-am tot citit in ultima vreme, acum am stabilit si eu data nuntii, 27 septembrie 09, in restaurantul max din crang, de fapt va fi cununia civila, nunta cu biserica si toto tacamul va fi la anul si la bucuresti:)
sunt atat de incantata, sper sa iasa bine, si sala imi place ff mult alb cu auriu:D hihihi

simonikclara
24.08.2009, 10:53:23
Buna fetelor!Este cineva care a avut deja nunta la restaurant MAX?Sunt tare curioasa sa stiu cum a fost.am nunta pe 3 iulie 2010 in Crang.Va multumesc!

Alynuta87
24.08.2009, 13:41:03
Alynuta87, casa de piatra! Vazandu-ti linkul din semnatura, mi-am dat seama ca parintii mei au fost la nunta voastra saptamana trecuta si am inteles ca a fost foarte frumoasa. Sa fiti fericiti si va bucurati mereu unul de celalalt!

Intreba cineva - la Max au 4 tipuri de huse:bej-auriu, rosu-portocaliu, vernil si albastru. Am si o poza cu toate dar deocamdata nu pot sa o atasez.

Imi cer scuze. Acum am vazut ce ai scris. Cine sunt parintii tai???

Multumesc pt urari:*

Alynuta87
24.08.2009, 13:42:03
:) vreau culoarea asta la nunta...imi place mult de tot..astept sa vad poze de la voi.
pupici si spor la pregatiri..

Nu au culoarea aia, dar parerea mea este ca daca ai nunta in sala in care a avut si Alina(parca ai fost si tu acolo la ea la nunta) , nu prea se potriveste culoarea asta la huse.

Velvet
24.08.2009, 14:00:40
Buna fetelor!Este cineva care a avut deja nunta la restaurant MAX?Sunt tare curioasa sa stiu cum a fost.am nunta pe 3 iulie 2010 in Crang.Va multumesc!

e ok, o sa fie bine...adica eu nu am ce sa le reprosez celor ce s-au ocupat de nunta noastra, au mai fost divergente pe ici pe colo dar s-a trecut peste

alina_i_2006
24.08.2009, 15:13:00
Nu au culoarea aia, dar parerea mea este ca daca ai nunta in sala in care a avut si Alina(parca ai fost si tu acolo la ea la nunta) , nu prea se potriveste culoarea asta la huse.

Martick are la Max in Crang nunta,nu la Aqua Max unde am avut noi.:*

Alynuta87
27.08.2009, 11:35:15

Te cheama cumva Liana?

imi_ase
27.08.2009, 19:58:11

iti pot povesti eu, ca am nunta in max crang in sept anul asta, asa ca ... avem tot timpul pana in iulie 2010 sa dezbatem problema:D

simonikclara
31.08.2009, 12:30:24
Multumesc Fetelor!astept Pareri!si Eu Sper K Totul Sa Fie Bine!

simonikclara
31.08.2009, 12:32:06
Velvet Cum Adica Au Mai Fost Divergente?imi Poti Da Te Rog Mai Multe Detalii?vreau Sa Stiu Pe Ce Sa Pun Accentul Cand O Sa Ma Duc Sa Vb Cu Ei Inainte De Nunta.multumesc Anticipat!TU AI AVUT NUNTA LA AQUA MAX SAU LA CLUB MAX?

alina_i_2006
31.08.2009, 12:34:41
Multumesc Fetelor!astept Pareri!si Eu Sper K Totul Sa Fie Bine!

Merg la o nunta pe 19 septembrie acolo,pentru prima data,la o fata care este si pe forum,martick.Dupa nunta o sa postez impresii si poze dar cred ca totul este si o sa fie ok,pentru ca au mai avut fete nunta acolo si au fost multumite.Sala este foarte frumoasa si mancare este foarte buna(stiu pentru ca este acelasi meniu ca la AquaMax).Pupici!>:D<

simonikclara
31.08.2009, 12:38:49
Ok.multumesc!astept Cu Nerabdare Pareri.
>:d<

simonel84
31.08.2009, 13:45:40
Buna miresici,
A fost vreuna dintre voi la restaurantul President, este la iesirea din Buzau inspre Ploiesti , cladirea portocalie, pana in Hanul lui Tinta?
As vrea sa stiu daca stie cineva , cum e mancarea, cu sunt ospatarii, etc
Multumesc!

Velvet
31.08.2009, 14:07:13
Velvet Cum Adica Au Mai Fost Divergente?imi Poti Da Te Rog Mai Multe Detalii?vreau Sa Stiu Pe Ce Sa Pun Accentul Cand O Sa Ma Duc Sa Vb Cu Ei Inainte De Nunta.multumesc Anticipat!TU AI AVUT NUNTA LA AQUA MAX SAU LA CLUB MAX?

Buna, la club Max...mai divergente din punctul meu de vedere, poate tie ti se par normale. Au fost chestii care mai mult sau mai putin mi s-au parut bagate pe gat, atitudinea lui...etc

Diana_Peter
31.08.2009, 14:55:49
Ok.multumesc!astept Cu Nerabdare Pareri.
>:d<

buna,

eu am avut nunta la Max pe 23-Mai. Am mers pe mana lui Catalin si totul a iesit mult mai bine decat ne-am fi asteptat.
Mancare excelenta, servire ireprosabila, sala f luminoasa, bine ventilata (nu am avut probleme cu fumul de tigara).
Daca vrei mai multe detalii, intreaba-ma si iti voi raspunde. :)

Cateva poze cred ca gasesti in semnatura...

Spor la pregatiri!

simonikclara
31.08.2009, 15:28:17
buna,

eu am avut nunta la Max pe 23-Mai. Am mers pe mana lui Catalin si totul a iesit mult mai bine decat ne-am fi asteptat.
Mancare excelenta, servire ireprosabila, sala f luminoasa, bine ventilata (nu am avut probleme cu fumul de tigara).
Daca vrei mai multe detalii, intreaba-ma si iti voi raspunde. :)

Cateva poze cred ca gasesti in semnatura...

Spor la pregatiri!
multumesc mult pentru informatii.nu gasesc pozele de la nunta ta.imi poti atasa cateva te rog?

simonikclara
31.08.2009, 15:30:26
multumesc mult pentru informatii.nu gasesc pozele de la nunta ta.imi poti atasa cateva te rog?
gata diana .am gasit si pozele.te pup!

simonikclara
31.08.2009, 15:32:15
diana perdeaua de lumini aia vut-o de la ei sau a fost a ta?ai fost superba!CASA DE PIATRA!

simonikclara
31.08.2009, 15:44:20
Imi Plac Foarte Mult Pozele Voastre.sunt Foarte Clare.imi Poti Spune Te Rog Cine Vi Le-a Facut?si Cata V-a Costat?

Diana_Peter
31.08.2009, 19:43:11
Imi Plac Foarte Mult Pozele Voastre.sunt Foarte Clare.imi Poti Spune Te Rog Cine Vi Le-a Facut?si Cata V-a Costat?

pt foto si video am colaborat cu Studio Master, pe care ti-i pot recomanda cu incredere.
In total ne-a costat in jur de 2000ron in care au fost incluse:
-100buc poze printate format 15x20 puse in album normal
-aprox 700buc poze digitale (pe CD)
-album mare cu colaje (foto A4 -pozele din album le poti vedea aici www . dianaadrian.******)
-3 ore filmat
-4 seturi ce cuprind 3 dvd filmat plus 1 dvd cu poze
-sedinta foto cu o zi inainte de nunta in parc

Diana_Peter
31.08.2009, 19:45:08
diana perdeaua de lumini aia vut-o de la ei sau a fost a ta?ai fost superba!CASA DE PIATRA!

perdeaua de lumini este a restaurantului

tot ei ne-au dat si cufarul pt plicuri...initial nu l-am vrut, dar l-am acceptat pana la urma si bine am facut...e f dragut (din pacate nu cred ca se regaseste in vreo poza)

simonikclara
01.09.2009, 13:27:39
Pt. Diana.H
usele si fetele de masa le-ati platit voi nu?

simonikclara
01.09.2009, 14:20:56
Martick abia astept sa imi pov cum a fost la nunta .Ai terminat cu pregatirile?Iti urez k totul sa iasa asa cum vrei tu si sa fii multumita din toate punctele de vedere.

Diana_Peter
01.09.2009, 14:44:18
Pt. Diana.H
usele si fetele de masa le-ati platit voi nu?

Restaurantul ne-a pus la dispozitie:
-huse scaune, fete de masa (pt 170 persoane)
-decoruri tavan sala
-decor masa mirilor
-perdea lumini
-cufar plicuri
-stalpisori intrare restaurant
-covor rosu intrare restaurant
-pahare sampanie miri
-suporturi buchete mireasa si nasa

toate ne-au costat 1500ron parca

simonikclara
01.09.2009, 14:46:03
Multumesc!

butterfly_rose
01.09.2009, 14:56:32
Stiu ca nu sunt in topping, vreau doar sa ii transmit lui simonikclara ca i-am scris raspunsul la mesajul ei in forumul de muzica, nunta, solisti pentru nunta (ceva de genul este denumirea forumului). Multumesc si scuze ca am scris in alta parte:)

simonikclara
01.09.2009, 15:08:08
Acum sunt mai linistita un pic!Va multumesc fetelor!

martick
03.09.2009, 12:31:36
si eu mai am un pic,vin saptamna viitoare oentru a stabili toate detaliile la restaurant..cam multa bataie de cap cu nunta asta..of,abia astept sa treaca..
a avut cineva flori naturale la max?cat va costa ca sa inchiriati vazele alea inalte???

alina_i_2006
03.09.2009, 12:34:47
si eu mai am un pic,vin saptamna viitoare oentru a stabili toate detaliile la restaurant..cam multa bataie de cap cu nunta asta..of,abia astept sa treaca..
a avut cineva flori naturale la max?cat va costa ca sa inchiriati vazele alea inalte???

Si eu spuneam ca abia astept sa treaca o data dar acum imi pare rau si as mai vrea sa mai retraiesc acea zi si acea noapte.Abia astept dvd-urile.

simonikclara
06.09.2009, 20:55:39
martick abia astept sa vina nunta ta si sa aud pareri despre restaurant.cred k o sa te stresez cu intrebarile.=P~ .

martick
13.09.2009, 14:47:52
simoncik ,vad ca mai ai un an si ceva pana la nunta si tu te stresezi deja...take it easy..:)>- :D

simonikclara
18.09.2009, 12:16:49
Martick iti urez de pe acum CASA DE PIATRA sa fii fericita si sper ca maine sa fie cea mai frumoasa zi din viata ta si sa iasa totul asa cum ti-ai dorit!!!Pupici:*

alina_i_2006
19.09.2009, 11:03:41
simoncik ,vad ca mai ai un an si ceva pana la nunta si tu te stresezi deja...take it easy..:)>- :D

Casa de piatra Marta!Sa fiti fericiti si sa va iubiti mereu:*:*:*Va dorim o nunta minunata!

martick
22.09.2009, 20:43:02
mutumesc,fetelor!!intr-adevar am avut o nunta minunatamca in povesti!!!
revin mai tarziu cu poze ,deoarece acum sunt in luna de miere:x :x :x

alina_i_2006
23.09.2009, 17:41:43
mutumesc,fetelor!!intr-adevar am avut o nunta minunatamca in povesti!!!
revin mai tarziu cu poze ,deoarece acum sunt in luna de miere:x :x :x

Distractie placuta si cand va intoarceti vreau si eu pozici:*

simonikclara
24.09.2009, 10:06:51
Distractie placuta!!!

martick
03.10.2009, 13:34:35
gata,am revenit!!!
acum pot sa va povestesc ca nunta mea a fost superba..si restaurantul a fost super...nasa mea zicea ca cine face nunta acolo e lux...si servirea si totuol a fost de nota 10..oaspetii mei au fost incantati!!!!

kadissa
22.12.2009, 17:10:51
Fetelor, imi spuneti si mie va rog cu ce agentii de organizare ati colaborat la nunta voastra? M-ar interesa ceva mai deosebit. Restaurantul MAX asigura ceva din decoratiuni? Daca da si aveti si niste poze in sensul asta, va rog sa le postati!
Multumesc frumos si sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

kadissa
11.01.2010, 18:03:44
Chiar nu e nimeni care sa-mi poate spuna din detaliile organizarii unei nunti la MAX?

Velvet
12.01.2010, 13:53:16
Chiar nu e nimeni care sa-mi poate spuna din detaliile organizarii unei nunti la MAX?
Ce anume te intereseaza?? Intreba concret

Velvet
12.01.2010, 14:04:12
Fetelor, imi spuneti si mie va rog cu ce agentii de organizare ati colaborat la nunta voastra? M-ar interesa ceva mai deosebit. Restaurantul MAX asigura ceva din decoratiuni? Daca da si aveti si niste poze in sensul asta, va rog sa le postati!
Multumesc frumos si sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

Uite poze...am avut totul de la ei, mai putin aranjamentele florale de pe mese

kadissa
12.01.2010, 16:28:25
Multumesc mult, arata foarte bine, chiar am ramas surprinsa...cred ca ai avut o nunta foarte frumoasa! Imi poti spune te rog, si in ce suma au intrat toate decoratiunile astea? Mie, de exemplu, imi cer 800RON pt chiria salii si pentru a-mi pune la dispozitie stalpisorii, arcada etc. Sunt curioasa daca asa au facut si in cazul tau si daca te-au lasat sa vii cu aranjamentele florale din alta parte(daca e cazul). Multumesc inca o data!

Velvet
12.01.2010, 20:57:38
Multumesc mult, arata foarte bine, chiar am ramas surprinsa...cred ca ai avut o nunta foarte frumoasa! Imi poti spune te rog, si in ce suma au intrat toate decoratiunile astea? Mie, de exemplu, imi cer 800RON pt chiria salii si pentru a-mi pune la dispozitie stalpisorii, arcada etc. Sunt curioasa daca asa au facut si in cazul tau si daca te-au lasat sa vii cu aranjamentele florale din alta parte(daca e cazul). Multumesc inca o data!

Buna,

Nu am platit o "chirie" a salii...am platit aranjamentele stalpii de la intrare,covorul ,arcada, masa de sampanie de la intrare ..fundele de pe stalpi si agatate pe sus(tull), vazele..pt ca ne-au lasat sa le folosim pe ale lor 1000 ron, alti bani am dat pe husele de scaun parca 1euro husa...iara vreo 1000 ron. Dupa cum am spus am vrut aranjamente din flori naturale, iar el mi-a spus ca ei nu faca sa ceva.. prin urmare am putut sa le fac unde am vrut, adica la floraria Theo.
Daca mai ai intrebari...astept

kadissa
13.01.2010, 16:40:52
Mersi mult, esti foarte draguta!
Pentru masa mirilor cei de la restaurant au avut ceva, adica sfesnice cu lamanari, perdea de lumini in spate?
Tu cati invitati ai avut si cum au fost distribuiti la mese (ma refer la nr de invitati/masa)? La mine o sa fie in jur de 230 de persoane si am ceva emotii pt ca nu stiu daca este loc suficient.
Cred ca pe viitor o sa mai am ceva intrebri, sper sa nu te deranjez!

kadissa
13.01.2010, 16:43:12
Inca ceva, daca ai poze cu masa de prezidiu imi poti trimite te rog?
Multumesc mult!

Velvet
14.01.2010, 08:38:06
Mersi mult, esti foarte draguta!
Pentru masa mirilor cei de la restaurant au avut ceva, adica sfesnice cu lamanari, perdea de lumini in spate?
Tu cati invitati ai avut si cum au fost distribuiti la mese (ma refer la nr de invitati/masa)? La mine o sa fie in jur de 230 de persoane si am ceva emotii pt ca nu stiu daca este loc suficient.
Cred ca pe viitor o sa mai am ceva intrebri, sper sa nu te deranjez!

Buna,

sala a fost aranjata parca pt 210 persoane si a fost ok, nu au fost mese inghesuite...am avut cred ca 12 pers/masa. pt masa de prezidiu eu am vrut de la ei doar perdeaua de lumini, mai aveau niste stalpi din fier forjat pe care puneau niste buchete mari de flori arificiale si cu niste tull...dar nu le-am vrut...Aranjamentul a fost adus tot de noi

kadissa
14.01.2010, 19:08:07
Multumesc frumos, informatiile date de tine chiar m-au ajutat. Eu vazusem mai demult sala decorata cu vreo 9 mese la care pusesera tacamuri pt 14 persoane (un pic cam inghesuit dupa parerea mea, dar asta era) si vreo 5 mese pt 18 persoane. In total ieseau 202 persoane si ma temeam ca nu o sa-mi incapa cei 230 de invitati pe care mizez. Eu nu as vrea sa folosesc spatiul ala putin mai ridicat, destinat formatiei si nici separeul cu barul. Crezi ca m-as incadra?
Daca vrei si ca sa nu te mai deranjez da mai multe ori, trimite-mi te rog pe pm adresa ta de mail sa-mi adun intrebarile pe care le mai am si sa ti le trimit pe toate odata!

kadissa
23.01.2010, 08:56:40
Fetele, mai e cineva care a facut nunta la MAX si a avut sala amenajata in alta culoare decat verde pal? M-ar interesa in mod special pe portocaliu. Daca aveti ceva poze, va rog sa le postati aici sa-mi fac si eu o idee despre cum ar arata!
Multumesc mult!

Alynuta87
26.01.2010, 11:35:40
Fetele, mai e cineva care a facut nunta la MAX si a avut sala amenajata in alta culoare decat verde pal? M-ar interesa in mod special pe portocaliu. Daca aveti ceva poze, va rog sa le postati aici sa-mi fac si eu o idee despre cum ar arata!
Multumesc mult!

Eu am vazut sala aranjata pe portocaliu, inaintea nuntii noastre. Am vazut-o pe cea de la Aqua Max, si arata fff bine. Eu chiar vroiam sa schimb husele aurii cu cele portocalii, dar erau deja luate. Vorbeste cu Catalin si spune-i ca vrei sa vezi sala aranjata pe portocaliu. El sigur are poze.

kadissa
26.01.2010, 20:32:49
Mersi mult, Alina! Ma bucur ca ti-a placut sala aranjata pe portocaliu, de-abia astept sa vad si eu poze. Acum astept sa-mi iau concediu sa pot merge la buzau si sa mai rezolv din treburi.
Si off-topic, tu unde te-ai machiat? Mai stii ceva saloane de machiaj in bz?
Si inca ceva, ai idee de vreo firma care poate decora biserica?

Velvet
26.01.2010, 20:38:56
Mersi mult, Alina! Ma bucur ca ti-a placut sala aranjata pe portocaliu, de-abia astept sa vad si eu poze. Acum astept sa-mi iau concediu sa pot merge la buzau si sa mai rezolv din treburi.
Si off-topic, tu unde te-ai machiat? Mai stii ceva saloane de machiaj in bz?
Si inca ceva, ai idee de vreo firma care poate decora biserica?

o firma mai scumpa sau una mai rezonabila...???

kadissa
27.01.2010, 20:45:23
o firma mai scumpa sau una mai rezonabila...???
Pai ce sa zic, ideal ar fi frumos si ieftin, dar cum asta e cam greu de obtinut, prefer un lucru mai de calitate, chiar daca e ceva (nu exagerat) mai scump!
Oricum, daca stii firme care se ocupa cu asa ceva, spune-mi te rog toate variantele, ca sa pot ulterior alege ce mi se pare mai convenabil din ambele puncte de vedere.
Apropos, am vazut aici, la sectiunea cu Buzaul, niste poze cu aranjamente din biserica foarte frumoase, poate ai idee cumva cine s-a ocupat?
Multumesc mult, esti foarte draguta ca ma ajuti, conteaza foarte mult pt mine, pt ca nu locuiesc in Buzau si mi-e greu sa ma interesez de toate de la distanta!

bea86
28.01.2010, 13:01:49
Buna KADISSA! Am vazut ca faci cununia religioasa la biserica unde am facut si eu in toamna. In primul rand felicitari pentru alegerea facuta o sa ai o slujba de neuitat(p.s. vorbeste cu parintele Sava pentru cor,pentru ca e de exceptie), in al doilea rand te sfatuiesc sa-ti amenajezi biserica, atat cu huse, covor rosu, cat si cu flori. Husele si covorul rosu dau e eleganta nemaipomenita, iar florile chiar o sa-ti incate privirea. Pentru ca mireasa intra prima in biserica alaturi de nas,este privilegiata avand o priveliste si o senzatie nemaipomenita cand vede preotul in fata ei si biserica aranjata impecabil ca intr-un film romantic . Eu una eram sceptica dar sincer nu am regretat nimic. Iar pentru decizia mea de a aranja biserica trebuie sa-i multumesc parintelui Sava care mi-a recomandat cu toata caldura pe doamna Panait Gabriela(doamna cu floraria mica si cocheta de pe str 23 august), spunandu-mi ca a mai aranjat biserica si o face cu bun gust si eleganta. Zis si facut am mers la doamna Panait si pana la urma mi-am facut intreaga nunta cu dansa de la biserica la aranjamente pe mase, la buchete, lumanari, masini, prezidiu... intr-un cuvat toate florile din nunta(p.s. nu-mi plac trandafirii si doamna a reusit sa ma faca fericita fara firicel de trandafir si intr-o suma rezonabila) Daca vrei sa-ti dau poze sau mai multe informatii da-mi un mail pe mailul meu personal([email protected]). Astept cu mare drag sa te ajut cu un sfat.

Velvet
28.01.2010, 13:38:33
Pai ce sa zic, ideal ar fi frumos si ieftin, dar cum asta e cam greu de obtinut, prefer un lucru mai de calitate, chiar daca e ceva (nu exagerat) mai scump!
Oricum, daca stii firme care se ocupa cu asa ceva, spune-mi te rog toate variantele, ca sa pot ulterior alege ce mi se pare mai convenabil din ambele puncte de vedere.
Apropos, am vazut aici, la sectiunea cu Buzaul, niste poze cu aranjamente din biserica foarte frumoase, poate ai idee cumva cine s-a ocupat?
Multumesc mult, esti foarte draguta ca ma ajuti, conteaza foarte mult pt mine, pt ca nu locuiesc in Buzau si mi-e greu sa ma interesez de toate de la distanta!

Eu am lucrat cu floraria Theo este pe bulevard...parca Spiru se numeste si am fost mai mult decat multumita si la bani a fost suuper :)>-fata de preturile celeilalte florari

Alynuta87
28.01.2010, 17:07:37
Eu am lucrat cu floraria Theo este pe bulevard...parca Spiru se numeste si am fost mai mult decat multumita si la bani a fost suuper :)>-fata de preturile celeilalte florari

E pe bulevardul N. Balcescu :-p

Velvet
28.01.2010, 18:29:07
E pe bulevardul N. Balcescu :-p

ma rog...pe acolo...:))eu nu sunt buzoianca....:)):)):))

bea86
28.01.2010, 18:44:56
Velvet imi pare sincer rau dar crede-ma ca pot sa te contrazic. Eu am fost mireasa de toamna 2009, o mireasa turbata dupa flori. Si eu am fost la mai multe florarii asta si pentru ca nunta mea a necesitat foarte multe flori(fara trandafiri).Multe florarii mi-au dat de inteles ca nu ma pot ajuta datorita nr mare de flori cerute si datorita felurilor de flori cerute(42 de aranjamente pe mese, frezii si crizanteme verzi toamna tarziu), intr-un cuvat o nunta de 350 de persoane La floraria Teo am fost si eu si toata nunta ma costa cam 100 de milioane fara multe din lucrurile pe care le-am avut pana la urma la nunta mea. La doamna Panait m-a costat 90 de milioane si am avut la nunta asa: buchete, lumanari, flori in piept pentru familie si cavaleri, bratari pt domnisoare, 200 de buc de crizanteme verzi de oferit la doamne la intrare in restaurant, ornamente masini, biserica(cu tot cu huse si covor rosu), tablou de flori naturale in spatele prezidiului, bambusi mari langa prezidiu, prezidiu in sine, aranjamente mese, tortul si un buchet pt sot pe care sa mi-l det la starea civila. Si pentru ca am facut toata nunta acolo am primit cadou de la doamna:un buchet pe care l-am aruncat la domnisoare, vas de verighete, 4 pahare decorate, cufarul de bani, floarea din cocul meu si plasa de lumini de la masa mea. Daca tu consideri ca e mult avand in vedere ca am avut toate aceste lucruri atunci vizioneaza pozele postate de mine si mai gandeste-te.
Nu vreau sa zic ca alta lume nu lucreaza bine, ieftin sau frumos vreau doar sa te contrazic ca doamna Panait nu e mai scumpa decat teo. O seara placuta!.
Pt ca pozele au fost mari le-am postat aici http://fbx.ro/01in9n983gi6mmx2

Velvet
28.01.2010, 19:22:35
Velvet imi pare sincer rau dar crede-ma ca pot sa te contrazic. Eu am fost mireasa de toamna 2009, o mireasa turbata dupa flori. Si eu am fost la mai multe florarii asta si pentru ca nunta mea a necesitat foarte multe flori(fara trandafiri).Multe florarii mi-au dat de inteles ca nu ma pot ajuta datorita nr mare de flori cerute si datorita felurilor de flori cerute(42 de aranjamente pe mese, frezii si crizanteme verzi toamna tarziu), intr-un cuvat o nunta de 350 de persoane La floraria Teo am fost si eu si toata nunta ma costa cam 100 de milioane fara multe din lucrurile pe care le-am avut pana la urma la nunta mea. La doamna Panait m-a costat 90 de milioane si am avut la nunta asa: buchete, lumanari, flori in piept pentru familie si cavaleri, bratari pt domnisoare, 200 de buc de crizanteme verzi de oferit la doamne la intrare in restaurant, ornamente masini, biserica(cu tot cu huse si covor rosu), tablou de flori naturale in spatele prezidiului, bambusi mari langa prezidiu, prezidiu in sine, aranjamente mese, tortul si un buchet pt sot pe care sa mi-l det la starea civila. Si pentru ca am facut toata nunta acolo am primit cadou de la doamna:un buchet pe care l-am aruncat la domnisoare, vas de verighete, 4 pahare decorate, cufarul de bani, floarea din cocul meu si plasa de lumini de la masa mea. Daca tu consideri ca e mult avand in vedere ca am avut toate aceste lucruri atunci vizioneaza pozele postate de mine si mai gandeste-te.
Nu vreau sa zic ca alta lume nu lucreaza bine, ieftin sau frumos vreau doar sa te contrazic ca doamna Panait nu e mai scumpa decat teo. O seara placuta!.

Mi se pare mie sau tu te cam iei de mine.......?????oricum eu am spus cu cine am lucrat si ca am fost multumita nu am denigrat vreO alta florarie sau mai stiu eu ce...cred ca fiecare are dreptul la o proprie opinie.

Ms

P.S n u reusesc sa iti vad pozele:(

bea86
28.01.2010, 19:40:37
Nu ma iau de tine doar ca eu am cautat de mi-au iesit ochii din cap o florarie cu pret acceptabil la calitatea care mi-o doream. Sunt contabila adica sunt foarte zgarcita si am umblat de mi-am rupt picioarele pentru o calitate pret cat mai reala si mai profitabila, iar teo chiar ma storcea de bani. atata tot.
ps pt poze da download in dreapta paginii din link dupa ce ajunge numaratoarea accea la 0, apoi save ca un e un folder zip cu vreo 20 de poze.
O seara placuta!

Velvet
28.01.2010, 20:00:38
Nu ma iau de tine doar ca eu am cautat de mi-au iesit ochii din cap o florarie cu pret acceptabil la calitatea care mi-o doream. Sunt contabila adica sunt foarte zgarcita si am umblat de mi-am rupt picioarele pentru o calitate pret cat mai reala si mai profitabila, iar teo chiar ma storcea de bani. atata tot.
ps pt poze da download in dreapta paginii din link dupa ce ajunge numaratoarea accea la 0, apoi save ca un e un folder zip cu vreo 20 de poze.
O seara placuta!

Nu stiu de ce , dar am impresia dar vrei cu tot dinadinsul sa faci reclama acestei firme, florarii, toata lumea a observat ca esti fac inrait ..ai 4 mesaje din care 2 sari la gatul cuiva...asa ca te rog ..

Tot nu merg pozele

adriana23
28.01.2010, 20:19:47
total obiectiva fata de ce s a discutat pana acum ...aranjamentele sunt foarte frumoase :)>- :)>-:)>-

kadissa
28.01.2010, 21:12:55
Fetelor, va multumesc din suflet pentru sfaturile voastre, nu trebuie sa va contraziceti, fiecare persoana are preferintele ei. Voi merge la ambele florarii sa vad ce flori sunt disponibile in luna mai (din fericire, cred ca o sa fie in plin "sezon" de flori) si voi opta pentru una din variante.
Aranjamentele de la nunta ta, bea, au fost foarte frumoase, am vazut si poze de la nunta miresicii velvet si de asemenea mi-au placut. Deci ce-mi ramane de facut e sa ma interesez sa vad ce varianta e mai convenabila pt mine.
Va multumesc frumos amandurora si celorlaltor miresici care m-au ajutat!
Astept sugestii in continuare!

Alynuta87
28.01.2010, 22:02:22

O sustin pe Velvet. Ti-a facut o asemenea reducere pentru ca ai facut o comanda foarte mare. Nu e mereu asa. Spre exemplu eu am avut o experienta neplacuta cu aceasta doamna. Desi inainte o recomandam , acum mi-am schimbat parerea. Nu contest calitatea florilor, desi dupa nunta noastra am vazut la o alta nunta cocarde ofilite, buchet care a sarit din suport, etc. Poate ca nu intotdeauna ies lucrurile bine. Ceea ce m-a deranjat cel mai mult la aceasta doamna a fost faptul ca nu te lasa sa vb. Vb ea intr-una, si daca incerci sa spui ceva, sa explici ce vrei, iti spune ca ea stie cel mai bine, ca vede ea, face ea. Asta nu mi se pare normal. Dar am vazut aranjamente facute de dna Panait, si pot spune ca arata foarte bine. Depinde de cat de mare e comanda :) Nu am vrut sa fiu rautacioasa, dar nu toata lumea isi permite sa ia flori de 100 de mil, sa i se faca o reducere de 10 mil.

bea86
29.01.2010, 11:28:59
Ati inteles cum ati vrut. In primul rand nu tin cu nimeni si nici nu recomand, nici nu-mi place sa comentez dar imi place sa cred ca toate am tot cautat diverse lucruri pentru nunta noastra si toate avem o parere, iar eu am putut sa contrazic parerea doamnei care a sustinut ca teo este mai ieftina decat doamna Panai, cel putin in cazul meu. Am vrut doar atat sa ii recomand viitoarei doamne Kadissa sa-si aranjeze biserica pentru ca este de poveste.
Problemele pe care le-am avut cu diversi furnizori nu le putem schimba dar putem da un sfat pentru cele ce urmeaza a fi doamne. Si eu am avut probleme cu diversi furnizori dar niciodata nu ii voi denigra pentru ca fiecare face cat poate. Asa ca haideti sa ne sustinem parerile cu argumente fara sa ne acuzam de rautati si de alte cele. Ca idee nu am zis ca doamna mi-a facut o reducere de 10 mil si nici ca toate femeile fac flori de atatia bani, am zis doar ca in 90 de mil am primit mai multe flori decat la teo in 100. Puteai sa te gandesti doar ca si numarul de mese(42)aproape a dublat valoarea comenzii mele. Sa nu fim rautacioase mai bine intervenim cand intradevar avem ceva de spus. Kadissa casa de piatra tot ce-ti doresti si iti spun doar atat -cauta... cauta... cauta... si gandeste de doua ori poti evita greseli majore-

kadissa
30.01.2010, 15:00:38
Multumesc mult, Bea, asa voi face!

kadissa
08.03.2010, 20:01:08
De la restaurantul Max nu mai are nimeni noutati, poze, ceva?

Danet
04.08.2010, 13:15:54
O sustin pe Velvet. Ti-a facut o asemenea reducere pentru ca ai facut o comanda foarte mare. Nu e mereu asa. Spre exemplu eu am avut o experienta neplacuta cu aceasta doamna. Desi inainte o recomandam , acum mi-am schimbat parerea. Nu contest calitatea florilor, desi dupa nunta noastra am vazut la o alta nunta cocarde ofilite, buchet care a sarit din suport, etc. Poate ca nu intotdeauna ies lucrurile bine. Ceea ce m-a deranjat cel mai mult la aceasta doamna a fost faptul ca nu te lasa sa vb. Vb ea intr-una, si daca incerci sa spui ceva, sa explici ce vrei, iti spune ca ea stie cel mai bine, ca vede ea, face ea. Asta nu mi se pare normal. Dar am vazut aranjamente facute de dna Panait, si pot spune ca arata foarte bine. Depinde de cat de mare e comanda :) Nu am vrut sa fiu rautacioasa, dar nu toata lumea isi permite sa ia flori de 100 de mil, sa i se faca o reducere de 10 mil.
Sa va spun Eu ceva . Dna Panait, eu o cunosc personal pt ca ne face aranjamentele florare in cabinet. Eu lucrez intr-un cab stomatologic , ea e pacienta si ne aranjeaza cab. Fetelor eu am vazut aranjamente facute de femeia asta ce n-am vazut pe nici unde . Nici macar in strainatate. Femeia are cursuri in afara si o scoala de arte in spate. Nu e florareasa! Asa ca nu va mi contraziceti aiurea pt ca daca vrei o nunta cu fite puteti plati mai mult pe flori si aveti calitate sau puteti face aceleasi buchete si lumanari ca 80 % din miresele din buzau si dati mai ieftin si le faceti in piata sau la vestita florarie Codlea.... Asa ca numai vb fara sa stiti. Eu cred ca pt nunta nu e importanat ca dai cu 10ron mai mult , important e sa ai lucru frumos si Dna Panait iti garanteaza asta.

oana_1988
16.03.2011, 09:44:58
buna fetelor si viitoare miresici.sunt noua pe aces sait si de cateva zile tot caut pe cineva care mar putea ajuta cu poze mai noi 2010_2011 din max cel din parcul crang,buzau.sunt foarte ingrijorata deoarece nu stiu cum arata acest local cei care sau ocupat de inchiriere mi_au spus ca e fr da nu vreau sa am surpriza ca nu imi place si nu mai am rabdare sa ajung in tara sa il vad.astept nerabdatoare pozele voastre va multumesc

Inna_
16.03.2011, 10:03:59
buna fetelor si viitoare miresici.sunt noua pe aces sait si de cateva zile tot caut pe cineva care mar putea ajuta cu poze mai noi 2010_2011 din max cel din parcul crang,buzau.sunt foarte ingrijorata deoarece nu stiu cum arata acest local cei care sau ocupat de inchiriere mi_au spus ca e fr da nu vreau sa am surpriza ca nu imi place si nu mai am rabdare sa ajung in tara sa il vad.astept nerabdatoare pozele voastre va multumesc

Buna Oana!
Te pot ajuta eu cu poze de acolo dar putin mai tarziu. Le am pe un hard extern si nu este acum in casa.

oana_1988
16.03.2011, 10:50:29
Buna Oana!
Te pot ajuta eu cu poze de acolo dar putin mai tarziu. Le am pe un hard extern si nu este acum in casa.

ok ms mult

oana_1988
16.03.2011, 16:15:51
Buna Oana!

daca vrei si cand ai timp sa imi trimiti pozele daca nu te deranjeaza sa mi le trimiti pe mail ( [email protected] ) ca sunt noua pe saitu asta si nu prea ma descurc deabea gasesc mesajele care le_am scris :">

Inna_
16.03.2011, 20:15:31
daca vrei si cand ai timp sa imi trimiti pozele daca nu te deranjeaza sa mi le trimiti pe mail ( EMAIL STERS ) ca sunt noua pe saitu asta si nu prea ma descurc deabea gasesc mesajele care le_am scris :">

Cateva poze le pot atasa aici. Mail-ul tau a fost sters, dar il poti trimite intr-un mesaj privat. (dai click pe user-ul meu si selectezi "Trimite mesaj"). Pentru a trimite un mesaj privat trebuie sa ai 10 mesaje postate pe forum.

Inna_
16.03.2011, 20:20:04
Acum am cautat pozele, aveam mai multe dar sotul meu a facut "curat" si a sters foarte multe. Imi pare rau. :( Atasez cateva unde se vede putin si restaurantul. Nu prea cred ca se intelege mare lucru. :(

oana_1988
16.03.2011, 22:26:27
Acum am cautat pozele, aveam mai multe dar sotul meu a facut "curat" si a sters foarte multe. Imi pare rau. :( Atasez cateva unde se vede putin si restaurantul. Nu prea cred ca se intelege mare lucru. :(

ms mult de tot

Inna_
17.03.2011, 08:32:10
ms mult de tot

Nu ai pentru ce, imi pare rau ca nu am mai avut toate pozele, sa poti vedea bine restaurantul. :(

laura_24
24.03.2011, 18:45:05
ms mult de tot

buna

pozele astea le am de anul trecut daca nu ma insel. tot culoarea asta o voi alege si eu la nunta mea:D
sper ca te-am ajutat

betonela_19
26.03.2011, 20:15:33
Buna miresicilor. eu am nunta pe 20 august tot la Max in Cran; am fost acum vreo 2 saptamani sa vad ce mai e pe acolo si vreau sa va spun ca arata super, nu mai e nici pe departe cum era in fotografiile de mai sus, l-au renovat si e mult mai frumos ca inainte, e mai elegant acum si au adaugat si alte casute de bani , numere pt mede cu tot cu suport.Arata superrrrrrrrrrrrr

Danet
28.03.2011, 09:38:38
Buna miresicilor. eu am nunta pe 20 august tot la Max in Cran; am fost acum vreo 2 saptamani sa vad ce mai e pe acolo si vreau sa va spun ca arata super, nu mai e nici pe departe cum era in fotografiile de mai sus, l-au renovat si e mult mai frumos ca inainte, e mai elegant acum si au adaugat si alte casute de bani , numere pt mede cu tot cu suport.Arata superrrrrrrrrrrrr

Si cat costa meniul si ce include?

laura_24
28.03.2011, 14:44:26

Buna,
daca e mai frumos cu atat mai bine:D ar trebui sa ajung si eu pe acolo sa vorbesc cu ei si sa-mi si arunc o privire:d

me_evelyne26
28.03.2011, 15:24:42
buna oana intra pe site www.aquamax.com.ro (http://www.aquamax.com.ro) si vezi poze unde scrie restaurant e asemanator cu maxul din crang

Inna_
28.03.2011, 16:04:49
buna oana intra pe site www.aquamax.com.ro (http://www.aquamax.com.ro) si vezi poze unde scrie restaurant e asemanator cu maxul din crang

:madlaugh: Asa arata acum? Stii cumva daca si sala de sus de la Aqua Max arata asemanator?

betonela_19
28.03.2011, 17:20:09
Meniul ajunge undeva la 145 Ron si include mancarea, o cafea si 3 chifle/persoana. Au si bautura, tort si restul ce mai trebuie , asta daca vrei totul de la ei dar te ajunge mai mult.Plus ca platesti 1 euro de scaun, 1000 RON aranjamentele salii si mai platesti si chelnerii, bucatarii si femeia de servici.

monicaalina
28.03.2011, 22:17:47
Meniul ajunge undeva la 145 Ron si include mancarea, o cafea si 3 chifle/persoana. Au si bautura, tort si restul ce mai trebuie , asta daca vrei totul de la ei dar te ajunge mai mult.Plus ca platesti 1 euro de scaun, 1000 RON aranjamentele salii si mai platesti si chelnerii, bucatarii si femeia de servici.
wauuuuuu....mi se parea ca aici nu e asa scump,adica eu la grand am avut meniul 147 dar nu am platit aranj salii a fost de la ei si nici chelnerii,bucatarii si femeia de servici,husa a fost la fel si a tb sa iau bautura de la ei.cred ca au mai scumpit cei de la aqua

laura_24
30.03.2011, 12:31:42

Buna eu cand am fost in februarie la ei mi-au spus ca anul acesta nu mai costa aranjarea salii adica cei 1000 ron. se pare ca scutim niste banuti;)

Danet
30.03.2011, 13:28:51
Buna eu cand am fost in februarie la ei mi-au spus ca anul acesta nu mai costa aranjarea salii adica cei 1000 ron. se pare ca scutim niste banuti;)

aveti grija cu patronul , stiu de la un prieten care a facut nunta acolo in iulie anul trecut si si-a cam luat peste nas de la patron.... una spune alta face... de ex. a avut tupeul sa-i spuna la 6 dimineata sa termine mai repede cu nunta ca el nu mai poate sa tina ospatarii si nasa dezlega mireasa si ei maturau si strangeau mesele... urat...cica asa ca nunta lui a fost spectacol nu nunta pt ca a cantat Carmen Serban, Irina Loghin, Fuego... asta pt ca lucreaza pt un impresar si i-a facut ala cadou si patronul la tratat ca si cum ar avea banii cu carul si trebuie sa le dea lor mai mult$-)...e cam nesimtit! plus ca cica trebuie sa platesti aranjamentele care sunt flori artificiale si el mai incaseaza bani de la alta nunta , iti da o cafea, nu ai voie decat cu pepsi si derivatele lor, si nici mancarea nu e foarte de apreciat, plus ca va bateti cu ei sa dea drumul a aer conditionat ca fac econmie si mori de cald acolo... (:|asta stiu si asta va spun... dar intr-adevar localul e super...ca aspect si spatiu asa si inca ceva, mare grija cele care aveti nunta in vara ca sunt multi gandaci de-aia de vara mici negrii... lasa tot deschis si vin la lumina cel putin la baie (:|era ............

laura_24
30.03.2011, 13:52:43
aveti grija cu patronul , stiu de la un prieten care a facut nunta acolo in iulie anul trecut si si-a cam luat peste nas de la patron.... una spune alta face... de ex. a avut tupeul sa-i spuna la 6 dimineata sa termine mai repede cu nunta ca el nu mai poate sa tina ospatarii si nasa dezlega mireasa si ei maturau si strangeau mesele... urat...cica asa ca nunta lui a fost spectacol nu nunta pt ca a cantat Carmen Serban, Irina Loghin, Fuego... asta pt ca lucreaza pt un impresar si i-a facut ala cadou si patronul la tratat ca si cum ar avea banii cu carul si trebuie sa le dea lor mai mult$-)...e cam nesimtit! plus ca cica trebuie sa platesti aranjamentele care sunt flori artificiale si el mai incaseaza bani de la alta nunta , iti da o cafea, nu ai voie decat cu pepsi si derivatele lor, si nici mancarea nu e foarte de apreciat, plus ca va bateti cu ei sa dea drumul a aer conditionat ca fac econmie si mori de cald acolo... (:|asta stiu si asta va spun... dar intr-adevar localul e super...ca aspect si spatiu asa si inca ceva, mare grija cele care aveti nunta in vara ca sunt multi gandaci de-aia de vara mici negrii... lasa tot deschis si vin la lumina cel putin la baie (:|era ............

Hmm nu este tocmai placut ce auzim, dar sa speram ca nu va fi asa.
nasii nostri tot la el au facut nunta si tot la ei au mai cununat si nu au avut nici un fel de problema. in iulie am fost si noi la o nunta si parea ok totul si mancarea buna. acum sa vedem ce o fi. oricum cred ca oriunde am face trebuie sa fim cu ochii in patru ca sa fim sigure ca iese treaba buna. din cate stiu nu te obliga sa iei aranjamentul de la ei. cel utin la mine nu s-a pus asa problema. mi-a spus ca ei au flori artificiale si ca nu au posibilitatea sa faca din flori naturale si daca vreau le iau pe ale lor daca nu vin eu cu ale mele. Iar in ceea ce priveste meniul acum depinde de ce iti alegi si aici ma refer la cafea. daca vrei 3 cafele ei trei iti dau. din cate stiu oricum le platesti, adik nu au un meniu standard care include doar o cafea, iti alegi tu tot ce vrei sa pui pe masa, acum sa poti sa le si platesti

betonela_19
30.03.2011, 18:40:12

Acum primesc si Cola si Fanta ( inainte aveau contrac numai cu PEPSI),in rest nu mi se pare atat de rau cum zici tu.Intr-adevar ora de incheiere e undeva pe la 5 sau 6 dar eu cred ca e suficient. Si din cate stiu eu tot se plateste cei 1000 Ron+1 euro de scaun. Acum peste tot e cu 1 euro de scaun, eu am fost la 10 restaurante in Buzau si la cel putin 7 mi-au cerut 1 euro de scaun.
Cat despre meniu nu inteleg ce ar fi in neregula atat timp cat e cam acelasi cam peste tot: aperitiv cu cel putin 10 feluri de sortimente, sarmalute, peste (din 3 feluri de peste ai de ales) si friptura (ai de ales dintre 2 sortimente)
Daca aveti intrebari va raspund cu placere.

Danet
30.03.2011, 21:10:33
Acum primesc si Cola si Fanta ( inainte aveau contrac numai cu PEPSI),in rest nu mi se pare atat de rau cum zici tu.Intr-adevar ora de incheiere e undeva pe la 5 sau 6 dar eu cred ca e suficient. Si din cate stiu eu tot se plateste cei 1000 Ron+1 euro de scaun. Acum peste tot e cu 1 euro de scaun, eu am fost la 10 restaurante in Buzau si la cel putin 7 mi-au cerut 1 euro de scaun.
Cat despre meniu nu inteleg ce ar fi in neregula atat timp cat e cam acelasi cam peste tot: aperitiv cu cel putin 10 feluri de sortimente, sarmalute, peste (din 3 feluri de peste ai de ales) si friptura (ai de ales dintre 2 sortimente)
Daca aveti intrebari va raspund cu placere.

Gusturile nu se discuta... eu v-am spus ce stiu, ce am vazut , ce nu mi-a placut, ce mi s-a povestit... am fost si eu la multe nunti in Buzau si prin comparatie... mie mancarea nu mi s-a parut f foarte ok... stiu ca sunt toate la fel dar aperitivul mi s-a parut sarac... iar friptura rece.. lucruri care nu mi-au placut... mi-am dat o parere si v-am dat un sfat acum fiecare face ce vrea...

me_evelyne26
31.03.2011, 10:02:38
buna viitoare mirese la max in crang
nu va temeti de ceea ce auziti o sa va convingeti in saptamana nuntii ca nu e totul chiar asa de negru pe contract scrie clar ca ora de sfarsit a evenimentului este ora 5dim asta stiu ca si eu am facut nunta la aquamax.cred ca e suficient si nu cred eu ca la 6dim aveti toata lumea prezentao sa vedeti ce obositoare dar frumoasa este ziua nuntii asa e nu se mai plateste aranjamentul de sala si puteti aduce fanta si cola eu stiu pt ca am ramas prieteni cu cel care se ocupa de nunti iar faptul ca sunt doar 10 produse la aperitiv se datoreaza mirilor pt ca ei sunt cei care aleg fiecare e liber sa-si puna cate produse vrea dar nu mai putin de 10 si nu cred eu ca mancarea calda era rece nu va mai luati dupa auzite o sa vedeti in ziua nuntii iar aerul conditionat chiar functioneaza nu ca la alte restaurante dar stii cum e lumea la unii le e cald la unii ba le bate aerul in ceafa si trebuie oprit asa ca nu puteti multumi pe toata lumea

Danet
31.03.2011, 11:10:09
buna viitoare mirese la max in crang
nu va temeti de ceea ce auziti o sa va convingeti in saptamana nuntii ca nu e totul chiar asa de negru pe contract scrie clar ca ora de sfarsit a evenimentului este ora 5dim asta stiu ca si eu am facut nunta la aquamax.cred ca e suficient si nu cred eu ca la 6dim aveti toata lumea prezentao sa vedeti ce obositoare dar frumoasa este ziua nuntii asa e nu se mai plateste aranjamentul de sala si puteti aduce fanta si cola eu stiu pt ca am ramas prieteni cu cel care se ocupa de nunti iar faptul ca sunt doar 10 produse la aperitiv se datoreaza mirilor pt ca ei sunt cei care aleg fiecare e liber sa-si puna cate produse vrea dar nu mai putin de 10 si nu cred eu ca mancarea calda era rece nu va mai luati dupa auzite o sa vedeti in ziua nuntii iar aerul conditionat chiar functioneaza nu ca la alte restaurante dar stii cum e lumea la unii le e cald la unii ba le bate aerul in ceafa si trebuie oprit asa ca nu puteti multumi pe toata lumea

Nu ve suparati pe mine>:P eu v-am spus doar ce am vazut , repet, si ce mi-au spus prietenii mei. Poate asa e s-au mai schimbat lucrurile intr-un an... si intr-adevar nu poti multumi pe toata lumea cat despre friptura sincer la mine cel putin a ajuns rece...si la un local trebuie sa fii foarte exigent si sa stii sa te imupi ca altfel... e jale!

laura_24
31.03.2011, 12:35:19
Nu ve suparati pe mine>:P eu v-am spus doar ce am vazut , repet, si ce mi-au spus prietenii mei. Poate asa e s-au mai schimbat lucrurile intr-un an... si intr-adevar nu poti multumi pe toata lumea cat despre friptura sincer la mine cel putin a ajuns rece...si la un local trebuie sa fii foarte exigent si sa stii sa te imupi ca altfel... e jale!

nu cred ca s-a suparat nimeni pe tine. ne spunem si noi parerea ca si tine din ce stim sau am discutat cu ei.oricum nu ne ramane decat sa speram ca va fi ok;;)

me_evelyne26
01.04.2011, 19:42:26
buna fetelor nu m-am suparat dar eu stiu cum a fost la nunta mea
oricum eu am facut la aquamax si am fost f multumita am vazut si maxul acu renovat e super si au si multe culori vreo 8 sau 9 parca

Inna_
02.04.2011, 19:26:23
buna fetelor nu m-am suparat dar eu stiu cum a fost la nunta mea
oricum eu am facut la aquamax si am fost f multumita am vazut si maxul acu renovat e super si au si multe culori vreo 8 sau 9 parca

Si noi am facut nunta tot la Aquamax si am fost f multumiti.:)

kadissa
04.06.2011, 15:04:39
Ce frumos au facut la Max!!! De ce nu s-or fi grabit cu renovarile, asa, macar cu un an inainte :(

Inna_
05.06.2011, 08:18:37
Ce frumos au facut la Max!!! De ce nu s-or fi grabit cu renovarile, asa, macar cu un an inainte :(

Da, am vazut si eu modificarile. Arata super.

viodumi
09.08.2011, 13:21:04
fetelor, am o intrebare: club Max si Aqua Max din Crang sunt unul si acelasi lucru? la aquamax inspre maracineni am fost la piscina, dar in restaurant nu am intrat si nu stiu cum arata. Nici la Aquamax din Crang (daca am inteles bine ca ar fi ceva acolo) nu am fost.
din pozele cuiva de pe forum, nu mai stiu exact ale cui, am vz un restaurant care cred ca e Max si e localizat in Crang, mi-a placut mult amenajarea, eu as vrea alb cu lila in loc de alb cu verde
https://picasaweb.google.com/AlecsPeter/OurWedding23052009

viodumi
09.08.2011, 14:54:36
fetelor, am o intrebare: club Max si Aqua Max din Crang sunt unul si acelasi lucru? la aquamax inspre maracineni am fost la piscina, dar in restaurant nu am intrat si nu stiu cum arata. Nici la Aquamax din Crang (daca am inteles bine ca ar fi ceva acolo) nu am fost.
din pozele cuiva de pe forum, nu mai stiu exact ale cui, am vz un restaurant care cred ca e Max si e localizat in Crang, mi-a placut mult amenajarea, eu as vrea alb cu lila in loc de alb cu verde
https://picasaweb.google.com/AlecsPeter/OurWedding23052009

nu mai pot edita mesajul, fetelor, intre timp am vazut pe celalt topic despre AquaMax ca restaurantul din Crang se numeste Max, dar ca ambele apartin aceluiasi patron.

damian
30.10.2014, 21:42:46
Buna,
Va rog sa-mi dati cateva detalii despre: mancare, servire si preturi.

Multumesc!