PDA

Versiunea completa : DJ / formatii / interpreti pentru nunti in Suceava

Pagini : [1] 2 3

Ioana11
10.05.2008, 14:28:35
Caut un Dj bun in Suceava!!!! imi poate recomanda cineva?:D

pufulica
07.06.2008, 16:08:48
puneti la dispozitie doar sistemul de sonorizare si un dj?:-\ pai la nunta trebuie formatie care sa cante live nicidecum dj,ca nu face nimeni discoteca.oricum fiecare are grija sa aiba la nunta un calculaor pt muzica, nu cred ca e asa esentiala prezenta unui dj

Pai... dj-ul nu va pune muzica de club... ci va pune tot felul de muzica... am fost la o nunta si voi mai merge anul asta la inca 2 unde va fi doar dj. Unul dintre cupluri a ales sa vina si Bosquito parca, dar va canta 2-3 reprize doar...

Asa ca...pt cine nu vrea sa-i cante formatie...dj...

iulika
16.09.2008, 16:01:00
Buna tuturor
Stiu ca s-a mai discutat,fugitiv,in cadrul altor subiecte despre formatii, dar totusi haideti sa vorbim, separat, despre acest subiect pentru ca, parerea mea, este unul dintre aspectele care conteaza cel mai mult la o nunta.Eu mai am ceva timp pana la nunta, insa ma chinui sa iau o decizie referitoare la formatie, asa ca, va rog, pe cele care v-ati decis deja...sau sunteti inca in cautari...sa-mi spuneti ce informatii detineti in prezent...care sunt preturile pe care le cer formatiile..care sunt cele mai in voga, etc. Si legat de asta, ce parere aveti de formatia Rekord?Stiu ca sunt foarte buni, fac atmosfera, desi cred ca asta cu un pret destul de maricel...Astept cu interes parerile voastre.
Succes la pragatiri!

leonte_alina
16.09.2008, 17:07:35
Buna,
Apreciez initiativa ta de a crea un nou topic..e f buna ideea si cred ca va fi si folositoare atat pentru noi,cat si pentru miresicile viitoare..De aceea tin sa amintesc cateva formatii care mie personal mi-au ramas la suflet..
Pentru inceput...am sa fac un top al formatiilor asa cum il vad eu dupa nuntile la care am participat..asta e opinia mea proprie si personala...si sper sa o luati ca atare
In primul rand,poate sunt putin subiectiva dat fiind ca ei imi canta la nunta prima mea preferinta e Cristi Ruscior..e un trompetist desavarsit..si despre ceilalti membri din formatie ,carora nu le mentionez numele sa nu se creada ca fac publicitate,am doar cuvinte de lauda..
Ca sa fiu sincera pana acum un an -2 doream formatia Rekord la nunta,dnul Calin Brateanu fiind de asemenea in opinia mea un foarte bun solist,iar dnul Ruscior facea la acel moment parte din formatie..acum avand in vedere ca au fiec formatia lui..am optat pentru dnul Cristi.
Despre Rekord,in formula in care o stiam eu,pot spune ca sunt cu adevarat profesionisti si stiu sa faca atmosfera..nu stiu ce preturi practica,dar se pricep ce pot sa spun..Nu am sa neg totusi ca am auzit discutii pe aceste forumuri ca nu ar mai canta asa cum o faceau odata,dar din moment ce nu sunt in cunostinta de cauza,nu imi dau cu parerea..cel mai bine..mergeti la o nunta unde canta ei..si stiu ca sunt de f multe ori la Sagra(fostul restaurant Zamca)..si va formati singuri opinia
De asemenea cred ca dak nu`l gaseam pe dnul Ruscior disponibil la nunta mea..optam pentru formatia Continental..canta la Bradet..care din cate stiu are 2 solisti..ce canta superb..au si site unde puteti asculta cateva din melodiile lor..dati un search pe google pt trupa continental..si veti gasi..
Apoi..d`nul Dinu Croitoru..are o formatie..la fel..f bun trompetist..tipa cu care canta,Lena,se pricepe bine din cate am inteles..si ultima nunta la care am fost si au cantat ei..a fost foarte reusita..
Trupa Acropole,dak nu ma insel,o aveau candva in componenta pe d`na Rodica Andronic,care mie personal imi placea cum canta..si instrumentistii erau priceputi..dar n`am fost la o nunta cu ei de acum vreo 4 ani..deci nu stiu cum au evoluat lucrurile..
Mai e dnul Leonard Zama..despre el sincer va spun,chiar nu stiu cu cine colaboreaza candva canta cu Elena simionesei-chitic..ea mai era si pe un afis la restaurant venetia cu best music in town nuj ce..acum nu stiu cu cine canta dumnealui..despre el pot spune ca pune pasiune in tot ce face si cred ca nu mai are nevoie de descriere ca ati auzit si sg despre dumnealui.
Acum...ce nu mi`au placut mie..
personal...Fratii Reut,sincer,nu stiu mi se par mai neseriosi..si cer cam mult avand in vedere ca de multe ori performeaza doar seara la nunta si ziua te duc cu zaharelul ca`ti trimit pe cineva..dar nu vezi pe nimeni..pt asta o bila neagra de la mn..nu stiu dak procedeaza de fiecare data asa..dar am vazut la o nunta asta si mi`a displacut..
Cetina..nu mai zic..chiar nu..i-as chema..
fratii micliuc oare,sper sa pronunt bine?nici ei nu`mi plac..mi-au lasat un gust amar dupa ce am vazut cum au facut ei videoclipul..cu un casetofon caruia ii mergea o sg boxa si cu costume inchiriate..asta nu da dovada de profesionalism..din moment ce vrei sa te promovezi si sa intri in forta pe piata nuntilor sa spunem asa..poate simtul meu critic si-a depasit astazi masura..si imi pare rau ,dar incerc sa fiu de folos.
In concluzie..fiecare cu preferintele lui..eu am dat cateva exemple..personal,pt nunta mea..preferam ori Cristi Ruscior cu formatia sa,ori trupa Continental..
Pupici si toate cele bune

scumpick21
16.09.2008, 17:20:31
Pe trupa Continental i-am vrut si eu,dar cand am sunat erau ocupati pentru data de 22 august. Mi-au recomandat pe altcineva,cu care am semnat si contractul. Pret 5500 Ron negociat.

P.S. Se deplaseaza ei de la Suceava la Falticeni, cu masina lor. Eu nu le asigur transport.

scumpick21
16.09.2008, 18:29:11
Pe Ionut Harceag. Sta in Burdujeni. Am vazut si o nunta pe dvd unde au cantat ei. Mi-a placut.

scumpick21
16.09.2008, 18:32:06
Eu il stiu pe Dan Sinauceanu, din trupa Continental. El mi i-a recomandat. Pupici:*

iulika
18.09.2008, 14:05:18
Buna,
Apreciez initiativa ta de a crea un nou topic..e f buna ideea si cred ca va fi si folositoare atat pentru noi,cat si pentru miresicile viitoare..De aceea tin sa amintesc cateva formatii care mie personal mi-au ramas la suflet..
Pentru inceput...am sa fac un top al formatiilor asa cum il vad eu dupa nuntile la care am participat..asta e opinia mea proprie si personala...si sper sa o luati ca atare
In primul rand,poate sunt putin subiectiva dat fiind ca ei imi canta la nunta prima mea preferinta e Cristi Ruscior..e un trompetist desavarsit..si despre ceilalti membri din formatie ,carora nu le mentionez numele sa nu se creada ca fac publicitate,am doar cuvinte de lauda..
Ca sa fiu sincera pana acum un an -2 doream formatia Rekord la nunta,dnul Calin Brateanu fiind de asemenea in opinia mea un foarte bun solist,iar dnul Ruscior facea la acel moment parte din formatie..acum avand in vedere ca au fiec formatia lui..am optat pentru dnul Cristi.
Despre Rekord,in formula in care o stiam eu,pot spune ca sunt cu adevarat profesionisti si stiu sa faca atmosfera..nu stiu ce preturi practica,dar se pricep ce pot sa spun..Nu am sa neg totusi ca am auzit discutii pe aceste forumuri ca nu ar mai canta asa cum o faceau odata,dar din moment ce nu sunt in cunostinta de cauza,nu imi dau cu parerea..cel mai bine..mergeti la o nunta unde canta ei..si stiu ca sunt de f multe ori la Sagra(fostul restaurant Zamca)..si va formati singuri opinia
De asemenea cred ca dak nu`l gaseam pe dnul Ruscior disponibil la nunta mea..optam pentru formatia Continental..canta la Bradet..care din cate stiu are 2 solisti..ce canta superb..au si site unde puteti asculta cateva din melodiile lor..dati un search pe google pt trupa continental..si veti gasi..
Apoi..d`nul Dinu Croitoru..are o formatie..la fel..f bun trompetist..tipa cu care canta,Lena,se pricepe bine din cate am inteles..si ultima nunta la care am fost si au cantat ei..a fost foarte reusita..
Trupa Acropole,dak nu ma insel,o aveau candva in componenta pe d`na Rodica Andronic,care mie personal imi placea cum canta..si instrumentistii erau priceputi..dar n`am fost la o nunta cu ei de acum vreo 4 ani..deci nu stiu cum au evoluat lucrurile..
Mai e dnul Leonard Zama..despre el sincer va spun,chiar nu stiu cu cine colaboreaza candva canta cu Elena simionesei-chitic..ea mai era si pe un afis la restaurant venetia cu best music in town nuj ce..acum nu stiu cu cine canta dumnealui..despre el pot spune ca pune pasiune in tot ce face si cred ca nu mai are nevoie de descriere ca ati auzit si sg despre dumnealui.
personal...Fratii Reut,sincer,nu stiu mi se par mai neseriosi..si cer cam mult avand in vedere ca de multe ori performeaza doar seara la nunta si ziua te duc cu zaharelul ca`ti trimit pe cineva..dar nu vezi pe nimeni..pt asta o bila neagra de la mn..nu stiu dak procedeaza de fiecare data asa..dar am vazut la o nunta asta si mi`a displacut..
fratii micliuc oare,sper sa pronunt bine?nici ei nu`mi plac..mi-au lasat un gust amar dupa ce am vazut cum au facut ei videoclipul..cu un casetofon caruia ii mergea o sg boxa si cu costume inchiriate..asta nu da dovada de profesionalism..din moment ce vrei sa te promovezi si sa intri in forta pe piata nuntilor sa spunem asa..poate simtul meu critic si-a depasit astazi masura..si imi pare rau ,dar incerc sa fiu de folos.
In concluzie..fiecare cu preferintele lui..eu am dat cateva exemple..personal,pt nunta mea..preferam ori Cristi Ruscior cu formatia sa,ori trupa Continental..

Draga Alina,
Multumesc ffoooarte mult pentru raspunsul dat. Chiar esti in tema...eu, spre rusinea mea, nu prea sunt, poate si din cauza ca momentan sunt stabilita in Iasi si am cam pierdut contactul cu "vestile".Oricum, mi-am facut o impresie despre ceea ce se intampla in oras..si voi cerceta. Multumesc mult!

iulika
25.09.2008, 22:07:19
Pe trupa Continental i-am vrut si eu,dar cand am sunat erau ocupati pentru data de 22 august. Mi-au recomandat pe altcineva,cu care am semnat si contractul. Pret 5500 Ron negociat.

P.S. Se deplaseaza ei de la Suceava la Falticeni, cu masina lor. Eu nu le asigur transport.

Cu care dintre cei 4 ai vb?Ca eu pe site am vazut ca fiecare si-a dat nr de telefon, si chiar ma intrebam care dintre ei e seful...ca doar trebuie sa fie unul...Ma poti ajuta cu numele celui cu care ai vb?Multumesc

scumpick21
26.09.2008, 13:56:37
Eu am vorbit cu Dan Sinauceanu. Are nr de telefon pe site-ul lor.

sandybell
14.10.2008, 20:46:00
Cea mai bună alegere in privința formațiilor (muzicanților) este vizionarea lor la treabă(live)!! nu prin clipuri,recomandări sau alte metode.
Sunt mari muzicanți care iau nunta pe barba lor și vin la cantat cu alți 2-3 care sunt mult mai slabi in ale muzici dar vorba aia... șefu-i cineva!--țeapă
O importanță deosebită are muzica pe timpul zilei până la sală,mulți nu prea mai fac ,,teren,, din mai multe motive,unii au spectacole,unii se cred vedete, alții sunt obosiți de la alte petreceri așa că mare grijă să nu vă treziți în ziua nunții cu 2-3 scârțari... :D.
Părere proprie pt un clasament (nu le știu numele la trupe la toți):1-10
- LĂUTARII lui BOTGROS(care îi poate prinde la o nuntă e mare șmecher!!!:D)-treaba e că sunt mai ieftini ca unii de la noi, binențeles în formație redusă.(NU INTRĂ IN CLASAMENT că nu sunt de la noi..:D)
- Leonard Zamă cu trupa-cum iși face treaba la nuntă deocamdată e departe de mulți alții...
-Mândrișteanu cu trupa
-,,STAR,,-Cristi Păstru
-IMPULS (Doru Popovici)
-Ionuț Țanța cu domnul Sarbu +.Gabița(parcă)
-Clasic Band (Dinu Croitoru)
-Formația Continental
-Frații Răuț
-Frații Micliuc
-Lăutarii Bucovinei(Crasuleac,Dorel +..)
Mai sunt și alte nume ca de exemplu: Cristi Rustior, Marian Ciuraru,Frații Oniga,Geovani (cu trompeta),ACROPOLE,Ghiocel Cioltan, Codrii Bucovinei, care fac o atmosferă plăcută la nuntă,dar am dat și de nunți unde muzica era de toată rusinea dar surpriză, nuntașii nu aveau ureche muzicală=))
Mai sunt și alte trupe pe care le-am omis fără să vreau (nu mi le mai aduc aminte pe moment) sau nu i-am auzit de mai mult timp dar din lista de mai sus este de unde alege pt. toate gusturile, urechile și buzunarele...:D

leonte_alina
14.10.2008, 20:57:10
Cea mai bună alegere in privința formațiilor (muzicanților) este vizionarea lor la treabă(live)!! nu prin clipuri,recomandări sau alte metode.
Sunt mari muzicanți care iau nunta pe barba lor și vin la cantat cu alți 2-3 care sunt mult mai slabi in ale muzici dar vorba aia... șefu-i cineva!--țeapă
O importanță deosebită are muzica pe timpul zilei până la sală,mulți nu prea mai fac ,,teren,, din mai multe motive,unii au spectacole,unii se cred vedete, alții sunt obosiți de la alte petreceri așa că mare grijă să nu vă treziți în ziua nunții cu 2-3 scârțari... :D.
Părere proprie pt un clasament (nu le știu numele la trupe la toți):1-10
- LĂUTARII lui BOTGROS(care îi poate prinde la o nuntă e mare șmecher!!!:D)-treaba e că sunt mai ieftini ca unii de la noi, binențeles în formație redusă.(NU INTRĂ IN CLASAMENT că nu sunt de la noi..:D)
- Leonard Zamă cu trupa-cum iși face treaba la nuntă deocamdată e departe de mulți alții...
-Mândrișteanu cu trupa
-,,STAR,,-Cristi Păstru
-IMPULS (Doru Popovici)
-Ionuț Țanța cu domnul Sarbu +.Gabița(parcă)
-Clasic Band (Dinu Croitoru)
-Formația Continental
-Frații Răuț
-Frații Micliuc
-Lăutarii Bucovinei(Crasuleac,Dorel +..)
Mai sunt și alte nume ca de exemplu: Cristi Rustior, Marian Ciuraru,Frații Oniga,Geovani (cu trompeta),ACROPOLE,Ghiocel Cioltan, Codrii Bucovinei, care fac o atmosferă plăcută la nuntă,dar am dat și de nunți unde muzica era de toată rusinea dar surpriză, nuntașii nu aveau ureche muzicală=))
Mai sunt și alte trupe pe care le-am omis fără să vreau (nu mi le mai aduc aminte pe moment) sau nu i-am auzit de mai mult timp dar din lista de mai sus este de unde alege pt. toate gusturile, urechile și buzunarele...:D
:)...si eu tot pe ei i-am amintit..acropole..dinu croitoru..leonard zama..cristi ruscior..continental ..tanta..;)asa ca pana la urma tot pe aproape de clasamentul meu ai ajuns..in privinta lautarilor nu`i aduc ca prefer pe cineva de aici..si apropo..din cate stiu..majoritatea,daca nu toti,"lautarii"au conservator;)vizavi de ce ai zis tu despre cei cu conservatori

lalu4you
15.10.2008, 12:56:50
:)...si eu tot pe ei i-am amintit..acropole..dinu croitoru..leonard zama..cristi ruscior..continental ..tanta..;)asa ca pana la urma tot pe aproape de clasamentul meu ai ajuns..in privinta lautarilor nu`i aduc ca prefer pe cineva de aici..si apropo..din cate stiu..majoritatea,daca nu toti,"lautarii"au conservator;)vizavi de ce ai zis tu despre cei cu conservatori
buna fetele!dupa o indelungata absenta si dupa nunta,am reaparut si eu.Toti cei pe care i-ati enumerat si voi si de care probabil am auzit marea majoritate sunt profesionisti si se pricep.
Eu vorbesc din punctul meu de vedere si vi l-as recomanda cu cea mai mare incredere pe Tanta cu Sarbu,doar ca ,din cate am inteles se destrama formatia(nu va mai fi aceeasi componenta).Gabi are o voce superba si se potriveste foarte bine cu ceilalti.Pacat....
multa bafta la pregatiri si va doresc sa aveti parte de casnicii implinite!o:-)

irina_s86
22.10.2008, 21:37:06
buna tuturor miresicilor!vad ca multe dintre voi sunt f bine informate si vroiam sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. A auzit cineva de lautarii Bucovinei sau de Marius Zgaianu? eu sunt aproape disperata:-SS k ink nu am ales formatia si cineva ni i-a recomandat pe astia si vroiam sa aud niste pareri

irina_s86
26.10.2008, 13:38:17
buna si tie, uite, eu am auzit de ei , parintii mei au fost la o nunta unde au cantat si cica intr-adevar canta bine si fac atmosfera frumoasa.Acu nu depinde decat de tine, eu incerc sa dau de reKord dar nu cred sa mai am vreo sansa sa ii prind.si poate o sa ii caut si eu pe lautarii Bucovinei
buna!am fost ieri si am vorbit cu lautarii bucovinei.ei vor 1500 euro.sunt 4 in formatie si din astia unul e solist.le-am spus ca cel mai mult ne-ar interesa sa auzim cum canta ca asa vorbesc foarte frumos (fapte nu vorbe:^o) si ne-au spus sa mergem seara cand cantau ei.bineinteles ca am fost si drept sa spun nu ni s-au parut extraordinari.cat am stat acolo au cantat doar muzica populara si nici macar nu melodii cunoscute. cred k o sa ne indreptam spre Marius Zgaianu. In orice caz mai astept pareri:">

art_daf
26.10.2008, 16:42:03
buna!am fost ieri si am vorbit cu lautarii bucovinei.ei vor 1500 euro.sunt 4 in formatie si din astia unul e solist.le-am spus ca cel mai mult ne-ar interesa sa auzim cum canta ca asa vorbesc foarte frumos (fapte nu vorbe:^o) si ne-au spus sa mergem seara cand cantau ei.bineinteles ca am fost si drept sa spun nu ni s-au parut extraordinari.cat am stat acolo au cantat doar muzica populara si nici macar nu melodii cunoscute. cred k o sa ne indreptam spre Marius Zgaianu. In orice caz mai astept pareri:">

Corect pina nu vezi sau auzi cu urechile tale nu iti dai seama.Dar nici Marius Zgaianu nu are formatie adik nu cinta cu cineva anume ci cu cine il ia sau unde e invitat si asi zice sa il asculti live inainte de a trece la fapte ca sar putea sa fie surprize si aici de genul lautarii bucovinei.E bine sa chibzuiesti inainte de a lua decizii.

art_daf
26.10.2008, 16:55:29

...una e sa asculti cd sau dvd de prezentare care sunt facute sa incinte la prima auditie si alta e realitatea de pe teren, sunt nunti unde formatii cu renume sau solisti cinta dumnezeeste si la alta nunta e posibil sa nu faca atmosfera deloc trebuie avut mare grija ce se alege, e cheia nuntii o formatie buna dar care sa isi faca treaba cu adevarat

alezutza25
04.11.2008, 09:53:29
Buna fetelor. Eu stau in Suceava dar am nunta in Botosani si il am pe Leonard Zama la nunta si din cate vad e in topuri in preferintele voastre asa ca sunt linistita in privinta asta. MS.

pufulica
04.11.2008, 13:55:59
Buna fetelor. Eu stau in Suceava dar am nunta in Botosani si il am pe Leonard Zama la nunta si din cate vad e in topuri in preferintele voastre asa ca sunt linistita in privinta asta. MS.

Inseamna ca ai sa te distrezi de minune, si la fel si invitatii tai! Si eu l-am avut. Si cred ca au facut toti banii!

alexandra_rusanovschi
04.11.2008, 20:47:54
Buna miresici! Eu am nunta la anul la Sucevita si sunt in cautarea unei formatii. Cine imi poate recomanda si mie pe cineva? Stiti ceva de formatia Chorus? E cam tarziu si cam toate sunt ocupate :-s

lalu4you
06.11.2008, 09:15:03
Buna miresici! Eu am nunta la anul la Sucevita si sunt in cautarea unei formatii. Cine imi poate recomanda si mie pe cineva? Stiti ceva de formatia Chorus? E cam tarziu si cam toate sunt ocupate :-s
Buna alexandra.Nu cred ca am o veste tocmai buna pt tine,deoarece din cate stiu,formatia nu va mai exista sau cel putin nu va mai exista in aceast format.Au onorat nuntile care le-au avut anul asta,dar s-au despartit.Fratii Sarbu au ramas impreuna,dar a plecat solista(Gabi) si sotul ei.Am inteles ca in locul ei va veni sora baietilor.
Ei faceau treaba buna in formatul in care erau,dar din pacate....nimic nu tine o vesnicie!
spor la pregatiri!

alexandra_rusanovschi
06.11.2008, 11:35:03
Buna! Noi am sunat la ei zilele astea dupa ce i-am ascultat. Ne-au zis ca in loc de 5 sunt 4. A plecat cel care canta la vioara. Am intrebat si eu de solista ca auzisem si eu ca pleaca si mi-au spus ca tot Gabi e ... dar pana la anul mai e si nu se stie niciodata. Semnezi cu unii si-ti vin altii. De formatia care canta la Zamca imi poate spune cineva ceva. Stiu ca e dl Munteanu si numai stiu pe altcineva. Cine imi poate recomanda pe cineva. Am sunat la mai multi dar sunt deja luati . Orice sfat si informatie e binevenita. Numai bine >D<

leonte_alina
06.11.2008, 23:57:50
Buna,
Nu stiu cine canta acum la Zamca,dar eu l-am luat pe Cristi Ruscior tot dupa ce l-am ascultat la Zamca in vara..din cate stiu saptamana trecuta avea liber pe 12 sept..dak vrei ma interesez si`ti spun sunt 3 instrumentisti si o solista..dar eu una sunt innebunita dupa ei:X

cicoleta
11.11.2008, 02:01:25
Buna miresici,imi caut o formatie pentru nunta si as fi tare interesata sa stiu cate ceva..domnul Zama,canta doar la clarinet sau si cu vocea?sau contractati separat pe altcineva sa cante?scuze ca ma bag dar sunt in criza de idei si m-am "extins" in toata zona Moldovei.:-SS

art_daf
12.11.2008, 00:52:09
Buna! Noi am sunat la ei zilele astea dupa ce i-am ascultat. Ne-au zis ca in loc de 5 sunt 4. A plecat cel care canta la vioara. Am intrebat si eu de solista ca auzisem si eu ca pleaca si mi-au spus ca tot Gabi e ... dar pana la anul mai e si nu se stie niciodata. Semnezi cu unii si-ti vin altii. De formatia care canta la Zamca imi poate spune cineva ceva. Stiu ca e dl Munteanu si numai stiu pe altcineva. Cine imi poate recomanda pe cineva. Am sunat la mai multi dar sunt deja luati . Orice sfat si informatie e binevenita. Numai bine >D<
recomand cu toata caldura pe Cristi Munteanu in formula Pro Music este un solist de exceptie si in trupa au si solista de muzica populara o fata de la Radauti isi fac treaba cu brio i-am ascultat la mai multe nunti pe unde am fost si niciodata nu au dezamagit si apoi o trupa cu doi solisti e de bagat in seama

pufulica
12.11.2008, 09:53:15
Buna miresici,imi caut o formatie pentru nunta si as fi tare interesata sa stiu cate ceva..domnul Zama,canta doar la clarinet sau si cu vocea?sau contractati separat pe altcineva sa cante?scuze ca ma bag dar sunt in criza de idei si m-am "extins" in toata zona Moldovei.:-SS

Buna
Eu l-am avut la nunta pe Zama. El canta impreuna cu un alt tip si o tipa. El canta doar la clarinet.

Oricum, au fost super! Nu am stat aproape deloc jos, si toata lumea a danasat si s-au simtit extraordinar!

alexandra_rusanovschi
13.11.2008, 18:25:42
Buna seara miresici! Stiti cumva cum e noua formula a formatie Chorus? Eu tot incerc sa aflu cum o mai cheama pe Gabi solista care a cantat cu ei. Mie imi place f mult cum canta Gabi dar nu stiu nimic despre ea. Stie cineva cum pot sa dau de ea. Multumesc. Numai bine>:D<

art_daf
13.11.2008, 19:04:23
Buna seara miresici! Stiti cumva cum e noua formula a formatie Chorus? Eu tot incerc sa aflu cum o mai cheama pe Gabi solista care a cantat cu ei. Mie imi place f mult cum canta Gabi dar nu stiu nimic despre ea. Stie cineva cum pot sa dau de ea. Multumesc. Numai bine>:D<
Gabi Morar este numele intreg si acuma cinta impreuna cu sotul ei si cu Cristi Pastru intr-o noua formula - Romantic se numeste formatia.

alexandra_rusanovschi
13.11.2008, 19:19:56
Multumesc mult de tot! Din pacate sunt ocupati. Cred ca o sa raman la dl. Munteanu. Sper sa fie o alegere buna. Din pacate pentru mine e complicat sa ajung sa vad mai multe formatii pentru ca stau in Bucuresti si ajung greu in Suceava. Nu stiu care ar fii alegerea cea mai buna...

alexandra_rusanovschi
13.11.2008, 19:21:30
Gabi Morar este numele intreg si acuma cinta impreuna cu sotul ei si cu Cristi Pastru intr-o noua formula - Romantic se numeste formatia.
Tu ce formatie ai la nunta sau ai avut la nunta? Sau care este prima ta optiune >:D<

art_daf
13.11.2008, 21:06:43
Tu ce formatie ai la nunta sau ai avut la nunta? Sau care este prima ta optiune >:D<
Daca trupa lor e ocupata ,e foarte bine sa i gasesti pe cei de la Pro Music despre altii nu stiu prea grozav ,de ei stiu ca au si solist pe Cristi Munteanu si au si o solista care cinta foarte bine muzica populara oricum cinta orice iam auzit la citeva nunti multa bafta sa fie liberi. Cu toate astea Gabi de la Romantic e inegalabila .Trebuie sa te orientezi la o trupa care sa cinte de toate ,muzica e totul pentru o nunta restul vine de la sine.

monique25
15.11.2008, 11:22:24
Buna! Sunt o viitoare miresica si aplelez la informatiile si experienta voastra de foste sau viitoare miresici in legatura cu formatia Continental?
ce parere aveti?din pacate, personal nu am reusit sa-i audiez live asa ca nu sunt deloc orientata in ceea ce ii priveste.Mentionez ca nunta va avea loc in Iasi asa ca, in eventualitatea unei colabarari cu ei vor trebui sa se deplaseze.Oare accepta acest lucru?
Orice sugestie in legatura cu ei este binevenita[-o<
>:D< si spor la pregatiri

monique25
18.11.2008, 18:38:11
Sa inteleg ca nu ma puteti ajuta?:(( Patroana restaurantului nostru ne-a recomandat aceasta formatie, dar totusi nu pot sa ma bazez pe o singura opinie care nici nu cred ca e sincera in totalitate.Daca stiti ceva legat de ei va rog,povestiti-mi(cum se comporta la nunti-fac pauze dese de ti se lungesc ochii asteptand, ce melodii predomina in repertoriul lor, reusesc sa animeze atmosfera?) Va pupacesc>:D<

AnnyyAnnyy
18.11.2008, 19:25:12
canta ok...eu zic totusi sa mergi undeva sa-i audiezi, demo-urile date de ei pe cd nu se compara cu ce fac ei live.Suna-i, vb cu ei, stabileste o intalnire si roaga-i sa-ti spuna unde-i poti vedea "in actiune".good luck!

scumpick21
18.11.2008, 19:46:53
Acum o luna i-am vazut la o nunta. Vreau sa zic ca au facut super atmosfera si pe toata seara au facut trei pauze scurte. Cam asa. Eu una ii recomand. Si eu i-am vrut, dar cand i-am sunat(in mai) erau ocupati pe 22 aug.

monique25
19.11.2008, 22:15:56
AnnyyAnnyy si Scumpick sa inteleg ca vorbeati despre formatia Continental? Daca e asa e de bine si va multumesc:*

scumpick21
20.11.2008, 13:39:05
Da, de formatia Continental.

monique25
22.11.2008, 22:48:16
Dragile mele miresici, imi pare rau ca insist dar chiar nu mai stiti nimic de cei de la Continental[-o< ?
Spun asta deoarece sunt din Iasi si va trebui sa imi fac timp sa merg sa ii vad si in plus, nu am siguranta faptului ca programele noastre se pot suprapune asa ca in final pot spune ca pun mare pret pe datele obtinute de la voi...pana vom reusi sa ii audiem live.........................
Va pupacesc si un weekend placut in continuare (cat a mai ramas din el)=;

AnnyyAnnyy
22.11.2008, 22:58:41
mai sunt buni.adica fac atmosfera la nunti,stiu sa-si faca meseria, sunt si de gasca ei asa, ca oameni...eu ii cunosc si ti-i recomand, dar dupa cum am scris si mai sus,e bine sa-i asculti si tu cantand live, sa vorbiti, sa va puneti de acord in anumite privinte...eu zic ca un drum pana in Sv nu-i asa greu de facut.Ii suni, stabilesti o intalnire cu ei in week-end de ex, mai ales ca acum e post si n-au nunti, si discutati...noi degeaba incercam aici sa te convingem ca-s buni sa nu, tu esti cea care decide si tu trebuie sa te convingi; si-o sa te convingi cand o sa vb cu ei si cand o sa-i auzi...dar grabeste-te ca-s f cautati si s-ar putea sa ai surpriza neplacuta sa fie deja contractati in ziua nuntii tale.Eu una iti tin pumnii sa nu fie asa:)
>:D< good luck:)

scumpick21
23.11.2008, 10:03:00
Sunt de acord cu Annyy.

doamnaT
25.11.2008, 08:39:47
si pentru mine e importanta muzica la nunta, mai mult decat meniul... sa fie atmosfera, sa danseze oamenii. daca nu e formatia buna, stau oamenii ca la priveghi si vin mirii sa-i pofteasca la dans.
nu stiti un dj bun, adica serios si flexibil la alcatuirea playlistului? noi facem cununia civila la inceputul lui 2009 si dupa o sa avem o mica petrecere, o maslina, un pahar de.... sa se incalzeasca oamenii.<:-P

andrada21
25.11.2008, 10:15:51
si pentru mine e importanta muzica la nunta, mai mult decat meniul... sa fie atmosfera, sa danseze oamenii. daca nu e formatia buna, stau oamenii ca la priveghi si vin mirii sa-i pofteasca la dans.
nu stiti un dj bun, adica serios si flexibil la alcatuirea playlistului? noi facem cununia civila la inceputul lui 2009 si dupa o sa avem o mica petrecere, o maslina, un pahar de.... sa se incalzeasca oamenii.<:-P
dj din arena (cornel) a avut o colega de serv nunta luna asta si a fost f f multumita

blackany
02.12.2008, 23:59:20
stie cineva cum canta formatia stil din dorohoi?(:| k ma inebuneste tata sa iau formatia asta desi eu prefer un dj...plus k dej al-am contractat pe ilie micolov...sa imi zica cineva daca stie ceva de formatia asta pls

BBjulie
03.12.2008, 01:04:40
stie cineva cum canta formatia stil din dorohoi?(:| k ma inebuneste tata sa iau formatia asta desi eu prefer un dj...plus k dej al-am contractat pe ilie micolov...sa imi zica cineva daca stie ceva de formatia asta pls

Blackany...eu i-am contractat pe cei de la Stil..i-am auzit la o nunta...imi pun toate sperantele in ei..ca va fi bine si la nunta mea....Am auzit si eu la randu-mi numai laude la adresa lor...
Decizia iti apartine...:*

Alinella
03.12.2008, 08:47:06

Asta vara imi amintesc ca au fost niste colegii de-ai mei de la servici la o nunta..chiar la dorohoi.. unde a cantat formatia asta si stiu ca erau foarte incantati de cum au cantat..s-au distrat foarte fain..dupa cum spuneau ei..au cantat toate tipurile de muzica si asta le-a placut cel mai mult\:D/

Ioana11
03.12.2008, 15:24:15
dj din arena (cornel) a avut o colega de serv nunta luna asta si a fost f f multumita

in sfarsit recomanda cineva si un dj #:-S:D...poti sa-mi dai mai multe informatii despre dj cornel, un nr ceva unde as putea sa-l gasesc?..ai fost cumva si tu la nunta respectiva? multumiri anticipate;;):*

caut dj pt nunta!![-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o< ma poate ajuta cineva cu informatii? multumesc

adriana_irimescu
05.12.2008, 16:00:39
salutare miresici! is noua prin zona.eu la nunta il am pe leonard zama si vad k aud numai cuvinte de lauda la adresa dumnealui, sper sa fie bine k vreau sa iese totul cum mi-am visat. cine ma poate ajuta cu o informatie legata de cum sa procedez,cu cine sa vb sa-mi fac cununia religioasa la manastirea sucevita.

cellya25
09.12.2008, 08:37:21
salutare miresici! is noua prin zona.eu la nunta il am pe leonard zama si vad k aud numai cuvinte de lauda la adresa dumnealui, sper sa fie bine k vreau sa iese totul cum mi-am visat. cine ma poate ajuta cu o informatie legata de cum sa procedez,cu cine sa vb sa-mi fac cununia religioasa la manastirea sucevita.

SAlut imi poti spune si mie te rog frumos cat costa sa vina Zama la o nunta?Nu am nr lui de telefon desi l-am cautat , am nunta la anul si sunt in criza de muzica....mie mi-a recomandat cineva pe Sorin Filip ....:| nu stiu ce sa zic

andrada21
09.12.2008, 09:09:46
in sfarsit recomanda cineva si un dj #:-S:D...poti sa-mi dai mai multe informatii despre dj cornel, un nr ceva unde as putea sa-l gasesc?..ai fost cumva si tu la nunta respectiva? multumiri anticipate;;):*

caut dj pt nunta!![-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o< ma poate ajuta cineva cu informatii? multumesc
deci eu personal mi am dorit dintodeauna formatie si asa si am ...fiecare cu opinia lui mie sincer mi se pare ca da mai mult "farmec"petrecerii,daca tu vrei dj probabil iti place.nu am fost la nunta respectiva iti spun ce a zis mireasa .ca nu se astepta sa iasa asa bine in privinta muzicii.eu am fost vara asta la Gloria ls o nunta cu dj.a fost bine,chiar am dansat toata nunta,spre sfarsit parca prea punea melodii melancolice....dar a iesit ok.cat despre dj cornel il gasesti in arena,o sa iti fac si rost de un nr de tel.e un dj bun(a fost in Schok,acum e in Arena) poop

BBjulie
09.12.2008, 11:44:47

Pot sa adaug si eu..la adresa dumnealui cuvinte de lauda..am fost la nunta unor prieteni..si a stat toata ziua la mire acasa[primire invitati..nasi]..apoi la ea....dupa care ..toata seara unde a fost f ok..;-)
Iti doresc sa ai o nunta de vis!:*

blackany
09.12.2008, 18:49:35
buna fetelor, eu tot am cautat pe internet formatii de muzica...sa aud si eu cum canta dar nu prea este mare lucru..si oricum cred k e cam tz sa gasesc una ca lumea...initial era sa luam dj dar mirele s-a cam sucit:(( ...si tre sa ne si deplasam la vreun restaurant sa auzim cum canta fiecare...apropo...stie cineva cam cand canta Chorus de obicei la rest Scorpion?..pls

blackany
10.12.2008, 23:29:49
buna buna...eu tot ma chinui cu formatiile...tocmai am fost azi sa ii ascult pe pro music si nu am putut sa stau mai mult de 3 melodii:wacko: nu mi-a placut,...in rest, mai caut. A auzit cineva de formati acare canta la Conacul Domnesc, "Favorit",...k nu gasesc nici un nr de tel...daca stie cineva ceva, please tell me..ink ceva...stie cineva cat cere CHORUS? k ma duc zilele astea sa ii ascult....Bafta la treaba miresici;;)

cellya25
11.12.2008, 09:36:28
buna buna...eu tot ma chinui cu formatiile...tocmai am fost azi sa ii ascult pe pro music si nu am putut sa stau mai mult de 3 melodii:wacko: nu mi-a placut,...in rest, mai caut. A auzit cineva de formati acare canta la Conacul Domnesc, "Favorit",...k nu gasesc nici un nr de tel...daca stie cineva ceva, please tell me..ink ceva...stie cineva cat cere CHORUS? k ma duc zilele astea sa ii ascult....Bafta la treaba miresici;;)

salutare poti sa-i asculti pe cei de la Chorus pe net, mie mi-a cerut Sorin Filip cu formatia Chorus ....un pret cam marisor zic eu 2300 euro....cei de la Favorit..la fel sunt pe net cauta pe Youtube __ , si eu sunt in cautare de formatie pentru la anul si e cam greu de gasit ...nici nu stiu pe cine sa mai caut ca sa gasesc si un pret acceptabil si ceva bunut care sa-mi cante fara prea multe pauze....8-|

blackany
14.12.2008, 19:13:32
Sa inteleg ca nu ma puteti ajuta?:(( Patroana restaurantului nostru ne-a recomandat aceasta formatie, dar totusi nu pot sa ma bazez pe o singura opinie care nici nu cred ca e sincera in totalitate.Daca stiti ceva legat de ei va rog,povestiti-mi(cum se comporta la nunti-fac pauze dese de ti se lungesc ochii asteptand, ce melodii predomina in repertoriul lor, reusesc sa animeze atmosfera?) Va pupacesc>:D<
cei de la Continental canta bine...te asigur asta, venind din partea mea, care nu prea imi plac deloc formatiile, deci fara nici o grija...au site , dai un search pe google si poti asculta acolo cateva melodii, eu i-am auzit si live asa k....daca ai noroc...si la mine ei sunt o optiune numai k nu prea vor sa iti spuna pretul la tel( eu am vb cu solista)..mai incerc eu:> ...bafta la pregatiri

blackany
14.12.2008, 19:20:39
Fetelor...a contactat cineva form CHORUS sau CONTINENTAL? ca tare as dori sa le stiu tariful...pls

blackany
14.12.2008, 19:49:52
salutare poti sa-i asculti pe cei de la Chorus pe net, mie mi-a cerut Sorin Filip cu formatia Chorus ....un pret cam marisor zic eu 2300 euro....cei de la Favorit..la fel sunt pe net cauta pe Youtube __ , si eu sunt in cautare de formatie pentru la anul si e cam greu de gasit ...nici nu stiu pe cine sa mai caut ca sa gasesc si un pret acceptabil si ceva bunut care sa-mi cante fara prea multe pauze....8-|
buna....cei de la Favorit chiar k nu sunt de gasit deloc pe net, sincer...da-mi si mie te rog un link daca tu i-ai gasit...pentru oct mai ai sanse la formatii k , nu se fac chiar asa de multe nunti atunci asa k ...mult spor...si kiar k e mult cat au cerut Chorus...singuri nu stii cat vor? pupici

BBjulie
23.12.2008, 01:29:56
buna....cei de la Favorit chiar k nu sunt de gasit deloc pe net, sincer...da-mi si mie te rog un link daca tu i-ai gasit...pentru oct mai ai sanse la formatii k , nu se fac chiar asa de multe nunti atunci asa k ...mult spor...si kiar k e mult cat au cerut Chorus...singuri nu stii cat vor? pupici

Blackany....cei de la Stil nu sunt disponibili in ziua nuntii voastre?sau ai renuntat la ei? Sper ca ati gasit in cele din urma o formatie pe placul vostru..

Sa aveti parte de Sarbatori frumoase !:*

ingridb
23.12.2008, 12:55:15
Buna, scuze ca ma bag si eu in seama. Eu am nunta pe 4 iulie 2009 si dupa indelungi cautari si audieri de formatii am semnat un contract cu d-l Dorin Popovici si cu formatia Impact. Nu vreau sa-i fac reclama, doar ca ne-a placut tipul, si cum canta si ca om; in plus, desi ne-a cerut 1500 de euro, am negociat f bine cu el si-am iesit mult mai ieftin; cu altii am vorbit si m-au luat in ras cand am sugerat ca pretul cerut de ei, uneori exagerat, ar putea fi si negociabil.
Initial tot formatia Chorus am vrut-o si eu, canta superb, dar nu mai erau liberi pe la anul; nici Continental si nici urmatoarele 100 :)) formatii la care am sunat. Dar desi Impact nu era prima mea optiune, sunt sigura ca am ales bine si o sa-si faca treaba ok. Formatia e alcatuita din Dorin Popovici, inca 2 tipi si o tipa care e mai mult cu muzica populara.

cellya25
30.12.2008, 14:16:39
Si eu am scapat cu muzica gata am ales Acropole eu i-am auzit cantand sunt OK zic eu si la pret si ca oameni si se si pricep la muzica.Acum astept pareri de la voi despre aceasta formatie :|

lenutza1984
30.12.2008, 17:42:05
si eu tot formatia Impact o am :)
sunt super
am fost la o nunta unde au cantat si nu au stat la masa nici macar un minut

blackany
01.01.2009, 22:24:23
Blackany....cei de la Stil nu sunt disponibili in ziua nuntii voastre?sau ai renuntat la ei? Sper ca ati gasit in cele din urma o formatie pe placul vostru..

Sa aveti parte de Sarbatori frumoase !:*

da, am ales pana la urma chorus, m-am convins k sunt cei mai buni si sper sa nu ma insel...pe cei de la stil i-am vazut pe un dvd dar nu mi-a placut deloc, melodiilepopulare le cantau bine dar celelaltelasau tare de dorit....un an nou fericit:)>-

signorina
02.01.2009, 17:08:51

Buna blackany,intr-adevar formatia Favorit nu este pe net,insa poti merge la Conacul Domnesc sa-i asculti,eu i-am vrut pentru nunta mea pe 12.09.2009,dar sunt ocupati.Am fost la revelionul de la Conac anul acesta unde au cantat superb,solistul principal are o voce exceptionala.Eu am cartea de vizita a lor __ .Mergi sa-i asculti live si o sa te convingi!Nunta frumoasa iti doresc!

blackany
02.01.2009, 21:02:19
Buna blackany,intr-adevar formatia Favorit nu este pe net,insa poti merge la Conacul Domnesc sa-i asculti,eu i-am vrut pentru nunta mea pe 12.09.2009,dar sunt ocupati.Am fost la revelionul de la Conac anul acesta unde au cantat superb,solistul principal are o voce exceptionala.Eu am cartea de vizita a lor __.Mergi sa-i asculti live si o sa te convingi!Nunta frumoasa iti doresc!
mersi mult insa deja i-am luat pe cei de la chorus si nu cred k voi fi dezamagita

BBjulie
05.01.2009, 12:43:09
da, am ales pana la urma chorus, m-am convins k sunt cei mai buni si sper sa nu ma insel...pe cei de la stil i-am vazut pe un dvd dar nu mi-a placut deloc, melodiilepopulare le cantau bine dar celelaltelasau tare de dorit....un an nou fericit:)>-

Conteaza voua sa va placa... Noi speram sa fie bine..nu prea am auzit pareri negative... Tb sa existe pareri si pro si contra..

Ioana11
09.01.2009, 11:14:21
site [prin PM] .sper ca ti am fost de ajutor

merci mult. am trimis un mail la adresa de pe site dar nu am primit niciun raspuns. intre timp am fost acasa de sarbatori si am rezolvat si cu muzica, am gasit un Dj in Suceava.

irina_s86
11.01.2009, 19:42:10
Buna, scuze ca ma bag si eu in seama. Eu am nunta pe 4 iulie 2009 si dupa indelungi cautari si audieri de formatii am semnat un contract cu d-l Dorin Popovici si cu formatia Impact. Nu vreau sa-i fac reclama, doar ca ne-a placut tipul, si cum canta si ca om; in plus, desi ne-a cerut 1500 de euro, am negociat f bine cu el si-am iesit mult mai ieftin; cu altii am vorbit si m-au luat in ras cand am sugerat ca pretul cerut de ei, uneori exagerat, ar putea fi si negociabil.
Initial tot formatia Chorus am vrut-o si eu, canta superb, dar nu mai erau liberi pe la anul; nici Continental si nici urmatoarele 100 :)) formatii la care am sunat. Dar desi Impact nu era prima mea optiune, sunt sigura ca am ales bine si o sa-si faca treaba ok. Formatia e alcatuita din Dorin Popovici, inca 2 tipi si o tipa care e mai mult cu muzica populara.

Buna!Cu Dorin Popovici am semnat si eu contractul...sper k am facut o alegere buna si nu o sa fiu dezamagita...din cate stiu eu formatia se numeste Impuls si nu Impact,am dreptate?Daca nu sunt prea indiscreta imi poti spune care a fost pretul final negociat? [-o<

lenutza1984
12.01.2009, 16:16:36
pe contract scrie impact
mie mi-au placut mult cum canta

gabitoiu
14.01.2009, 10:17:34
Buna,Alexandra!Nu stiu daca iti mai este de folos aceasta informatie dar Gabi si sotul ei canta la restaurantul Bradet in fiecare seara.

elisaandreea
14.01.2009, 11:55:20
Buna!Vreau si eu sa confirm cele spuse de tine si sa le informez pe miresici...Gabriela Morar e cea mai buna voce feminina din Suceava si canta de toate.A cantat aprox.3 ani in formatia Chorus dar s-au despartit si in prezent canta cu sotul ei Andrei si cu Cristi Pastru si impreuna sunt FORMATIA ROMANTIC.Gabi si Andrei canta seara de seara la restaurantul Bradet,acolo ii puteti asculta...Au cantat si in strainatate si repertoriul lor este foarte variat.Ea a cantat in vechea componenta la nunta surorii mele acum 2 ani si au cantat si la botez anul trecut in formula noua ROMANTIC iar in septembrie o sa-mi cante si mie la nunta.Vi-i recomand cu toata increderea!Bafta!

elisaandreea
14.01.2009, 12:05:34
Buna! Scuza-ma ca ma bag!Pe cine ai angajat la nunta ca din cate stiu din vechea formula Chorus a ramas Domnul Sirbu si trompetistul=))...solista Gabi si sotul ei se numesc acum Romantic si canta la restaurantul Bradet.

elisaandreea
14.01.2009, 12:24:39

Spune-mi ,te rog!Solista care canta cu Domnul Sirbu la restaurant nu e cumva solista care canta cu domnul Zama la nunti?

tina_sweet_y
22.01.2009, 10:32:03
buna ,
fetele nu am formatia cine ma pote ajuta.k nu sun in tara .va roggggggggg

AnnyyAnnyy
22.01.2009, 14:55:50
Buna!Vreau si eu sa confirm cele spuse de tine si sa le informez pe miresici...Gabriela Morar e cea mai buna voce feminina din Suceava si canta de toate.A cantat aprox.3 ani in formatia Chorus dar s-au despartit si in prezent canta cu sotul ei Andrei si cu Cristi Pastru si impreuna sunt FORMATIA ROMANTIC.Gabi si Andrei canta seara de seara la restaurantul Bradet,acolo ii puteti asculta...Au cantat si in strainatate si repertoriul lor este foarte variat.Ea a cantat in vechea componenta la nunta surorii mele acum 2 ani si au cantat si la botez anul trecut in formula noua ROMANTIC iar in septembrie o sa-mi cante si mie la nunta.Vi-i recomand cu toata increderea!Bafta!
Nu stiu daca chiar seara de seara, pt ca din cate stiu eu Bradetul are 2 formatii, si canta alternativ:o seara o formatie, o seara cealalta.Stiu asta pt ca una din formatii o am eu la nunta.La Bradet i-am audiat si cu Bradetul au contract...

ingridb
22.01.2009, 18:28:03
Buna!Cu Dorin Popovici am semnat si eu contractul...sper k am facut o alegere buna si nu o sa fiu dezamagita...din cate stiu eu formatia se numeste Impuls si nu Impact,am dreptate?Daca nu sunt prea indiscreta imi poti spune care a fost pretul final negociat? [-o<

Buna, eu tot de Impact ii stiu, asa scrie si pe contract. Dar oricum, ideea e ca sunt sigura ca ati facut o alegere buna, l-am mai ascultat de-atunci pe d-l Popovici si sunt sigura ca e un adevarat profesionist. Il puteti auzi la Vama Veche, dar s-ar putea sa nu impresioneze acolo prea tare, canta si cu alta fata decat cea cu care vine la nunti; in plus, e altceva la o nunta si altceva la un bar. Eu am negociat pana la urma cu el 45mil, desi initial vroia 1500 de euro (daca nu ma insel); dar poate intre timp, cu noua criza:D ,poate a mai crescut si el preturile. Nu vreau sa mearga cineva la el si sa-i spuna ca nu-i da mai mult ca uite cat mi-a dat mie si sa se supere omul pe mine :)) .

Alinella
22.01.2009, 21:36:18
Nu stiu daca chiar seara de seara, pt ca din cate stiu eu Bradetul are 2 formatii, si canta alternativ:o seara o formatie, o seara cealalta.Stiu asta pt ca una din formatii o am eu la nunta.La Bradet i-am audiat si cu Bradetul au contract...

La Bradet stiam ca este si formati Clasic Band ..parca acolo canta..Daca ai formatia asta vreau sa zic canta suuuper..am fost vara trecuta la 2 nunti unde au cantat eu si a fost foarte foarte fain..are tipa o voceee :>...am sunat si eu imediat*:-) ce i-am auzit sa vad daca sunt liberi cand am eu nunta..chiar daca aveam alta formatie..poate poate..si nu erau..anyway sunt multumita si de formatia mea :)..dar si clasic canta bestial:D ..o recomand la toata lumea ;))

Mirra_Bella
22.01.2009, 22:13:45
Eu i-am ales pe Fratii Reuti....mi-a placut cum canta....sper sa nu fiu dezamagita...

AnnyyAnnyy
22.01.2009, 22:21:47
La Bradet stiam ca este si formati Clasic Band ..parca acolo canta..Daca ai formatia asta vreau sa zic canta suuuper..am fost vara trecuta la 2 nunti unde au cantat eu si a fost foarte foarte fain..are tipa o voceee :>...am sunat si eu imediat*:-) ce i-am auzit sa vad daca sunt liberi cand am eu nunta..chiar daca aveam alta formatie..poate poate..si nu erau..anyway sunt multumita si de formatia mea :)..dar si clasic canta bestial:D ..o recomand la toata lumea ;))
Sincera sa fiu n-am nici cea mai vaga idee cum se cheama formatia.Stiu doar ca am o solista blonduta cu parul lung, un tip la orga/clape(cum li s-o fi zicand) mai grasut asa, si cica un al 3 lea membru care la bradet nu canta da vine cu ei la nunti la un al 3 lea instrument(am si uitat care)..oare ei or fi Clasic Band?lamureste-ma si pe mine ca nu-s in tema=)) desi-i am la nunta
eu stiam ca la Bradet sunt 2 formatii:asta a mea care are si solista si inca una care are doar solisti.Daca au ramas aceleasi formatii ca asta vara la Bradet, e clar ca a mea e cea cu solista:))

elisaandreea
23.01.2009, 16:08:31

In momentul de fata restaurantul Bradet are o singura formatie "ROMANTIC" care canta seara de seara intre orele 19-23 de aprox 3 luni de zile.Canta super!

elisaandreea
23.01.2009, 16:32:32
Sincera sa fiu n-am nici cea mai vaga idee cum se cheama formatia.Stiu doar ca am o solista blonduta cu parul lung, un tip la orga/clape(cum li s-o fi zicand) mai grasut asa, si cica un al 3 lea membru care la bradet nu canta da vine cu ei la nunti la un al 3 lea instrument(am si uitat care)..oare ei or fi Clasic Band?lamureste-ma si pe mine ca nu-s in tema=)) desi-i am la nunta
eu stiam ca la Bradet sunt 2 formatii:asta a mea care are si solista si inca una care are doar solisti.Daca au ramas aceleasi formatii ca asta vara la Bradet, e clar ca a mea e cea cu solista:))

Vorbiti de 2 formatii diferite.Intr-adevar amandoua au soliste si sunt blonde:) Clasic Band canta super dar ei n-au cantat la Bradet seara de seara niciodata,doar la petreceri.Cealalta tipa blonda a cantat asta vara la Bradet...parca a cantat si la Cotet nu? dar ei nu stiu cum se numesc si cu cine mai canta...Acum,din cate stiu eu,la Bradet e o alta formatie si canta in fiecare seara.

irina_s86
25.01.2009, 13:40:55
Buna, eu tot de Impact ii stiu, asa scrie si pe contract. Dar oricum, ideea e ca sunt sigura ca ati facut o alegere buna, l-am mai ascultat de-atunci pe d-l Popovici si sunt sigura ca e un adevarat profesionist. Il puteti auzi la Vama Veche, dar s-ar putea sa nu impresioneze acolo prea tare, canta si cu alta fata decat cea cu care vine la nunti; in plus, e altceva la o nunta si altceva la un bar. Eu am negociat pana la urma cu el 45mil, desi initial vroia 1500 de euro (daca nu ma insel); dar poate intre timp, cu noua criza:D ,poate a mai crescut si el preturile. Nu vreau sa mearga cineva la el si sa-i spuna ca nu-i da mai mult ca uite cat mi-a dat mie si sa se supere omul pe mine :)) .

merci de informatii...noi deja am incheiat contractul si ultimul pret a fost 4800 lei...cred k nu am fost noi prea buni negociatori...dar oricum nu-mi pare rau daca iese asa cum ne dorim

elisaandreea
26.01.2009, 14:06:51
salutare poti sa-i asculti pe cei de la Chorus pe net, mie mi-a cerut Sorin Filip cu formatia Chorus ....un pret cam marisor zic eu 2300 euro....cei de la Favorit..la fel sunt pe net cauta pe Youtube sau pe __ (http://www.TRILULILU.RO), si eu sunt in cautare de formatie pentru la anul si e cam greu de gasit ...nici nu stiu pe cine sa mai caut ca sa gasesc si un pret acceptabil si ceva bunut care sa-mi cante fara prea multe pauze....8-|

Buna, eu i-am ales pe cei de la Romantic,sunt foarte buni...(au cantat anii trecuti in formatia Chorus dar s-au despartit).Eu i-am ascultat la o petrecere in noua formula si i-am ales pe ei...Chorus-ul isi face incontinuare reclama cu ei si nu mi se pare corect[-X.Am vazut pe site la Chorus...acolo canta Gabi si sotul ei,care acum sunt Formatia Romantic...daca vrei sa-i asculti si live mergi intr-o seara la Bradet,acolo canta...Poate ai noroc si sunt liberi cand ai tu nunta sau intra pe acest site si poti sa-i asculti in vechea formula Chorus.Bafta!

alezutza25
26.01.2009, 14:33:42
Buna fetelor, eu il am pe Leonard Zama si vreau sa zic ca m-am intepat ca am facut contract in euro si acum a crescut si ma doare inima cat ma costa in plus, asa ca faceti in lei, totusi poate scade si pacatosul asta de euro.:-s

Monmon
28.01.2009, 17:29:06
Buna fetelor!!Am o rugaminte la voi...spuneti-mi si mie ce stiti de dnul Cristi Ruscior,cum canta, cu cine canta, ce tarif are???inca nu am formatie si incep sa intru in panica:-SS...va rog. Spor la pregatiri!!pupici>:D<

Monmon
29.01.2009, 22:06:35
Cauta pe acest site numarul de telefon.Poate ai noroc si nu e ocupat:).Daca e ocupat iti recomand Romantic.Bafta!

Multumesc mult...intre timp am facut rost de numar insa ma intereseaza parerile voastre...cum canta,cu cine???popici...Bafta:*

ionela_mihaela
04.02.2009, 17:09:16
Ah....acum am vazut ca ai nunta in 2010 ...:"> ...
Inca poti sta linistita...daca ai rezervat rest. /muzica/si foto/video....

pup

nop, doar restaurantul e rezervat si voiam sa va cer parerea pt muzica...tocmai ca sunt plecata si nu prea stiu prea multe....as vrea sa le intreb pe miresicile care au nunta in 2010 dk deja si-au gasit formatie.....eu am fost la o nunta unde au cantat fratii reut...la una mandristeanu...si nus..:-\ vreau sa cer o parere....ce formatii mai sunt care fac atmosfera.....ce formatii a-ti avut voi....cu cine a-ti semnat contracte....=P~ :*

Mirra_Bella
04.02.2009, 20:51:24
nop, doar restaurantul e rezervat si voiam sa va cer parerea pt muzica...tocmai ca sunt plecata si nu prea stiu prea multe....as vrea sa le intreb pe miresicile care au nunta in 2010 dk deja si-au gasit formatie.....eu am fost la o nunta unde au cantat fratii reut...la una mandristeanu...si nus..:-\ vreau sa cer o parere....ce formatii mai sunt care fac atmosfera.....ce formatii a-ti avut voi....cu cine a-ti semnat contracte....=P~ :*

Eu am nunta in 2010 si i-am ales pe fratii reut...sper ca am facut o alegere buna...:*

ionela_mihaela
04.02.2009, 21:38:05
Eu am nunta in 2010 si i-am ales pe fratii reut...sper ca am facut o alegere buna...:*

deja????ai semnat contractul???pai si noi tot la ei am ramas ...am decis...zici ca e prea tarziu sa ii contactam???:-SS

Mirra_Bella
04.02.2009, 21:55:45
deja????ai semnat contractul???pai si noi tot la ei am ramas ...am decis...zici ca e prea tarziu sa ii contactam???:-SS
nu cred ca e prea tarziu... noi am vorbit cu ei in urma cu vreo 3 sapt...am rezervat data...dar ne-am intalnit personal abia sambata..pentru ca ei nu erau in suceava. eu zic sa te grabesti sa ii suni ...cred ca ii mai poti prinde liberi

symona23
04.02.2009, 22:56:47
nu cred ca e prea tarziu... noi am vorbit cu ei in urma cu vreo 3 sapt...am rezervat data...dar ne-am intalnit personal abia sambata..pentru ca ei nu erau in suceava. eu zic sa te grabesti sa ii suni ...cred ca ii mai poti prinde liberi

cat v-au cerut pentru 2010? spune-ne si noua viitoarelor miresici de suceava un pret! ;)

irinaririna
17.02.2009, 15:07:41
pana la urma cred ca acolo o sa ramana... ca indata il pierd si pe asta... X(. La formatie ma gandesc la Continental. ce ziceti? Am citit tot topicul despre formatii.

irinaririna
18.02.2009, 09:30:51
am vorbit si eu cu trupa continental. Pentru iulie 2010 nu au putut sa-mi dea un pret fix. Mi-au zis ca maximul e ... va dau detalii in Pm daca doriti.
Ce trupe ok mai stiti?

lulia
22.02.2009, 20:46:52
Buna fetelor, eu il am pe Leonard Zama si vreau sa zic ca m-am intepat ca am facut contract in euro si acum a crescut si ma doare inima cat ma costa in plus, asa ca faceti in lei, totusi poate scade si pacatosul asta de euro.:-s

Si ne poti spune si noua cat ti-a cerut pentru 2009 ? eu tot pe el as vrea sa il iau, dar nu sunt inca sigura ..si inca ceva ...cu cine va veni la tine? din cate stiu eu sunt doua soliste care canta cu el Elena sau Laura ?

lulia
22.02.2009, 20:56:25

Eu am luat legatura cu ei in decembrie si mi-au spus sa revin in mai pentru detalii si contracte pentru 2010, dar se pare ca va fi destul de tarziu in mai . Am sa incerc sa iau legatura cu ei cat mai curand. In ceea ce priveste onorariul ..cat ti-au cerut pentru 2010? in 2009 din cate stiu eu au luat peste 2300 euro..

tina_sweet_y
24.02.2009, 15:15:17
buna fetelor,
ce stitii despre marius marco din suceava ?va rog sa imi spuneti k nu sunt in tara si imi este foarte greu.............................

mihoc
03.03.2009, 13:50:16
...........salut daca n uai gasit o formatie buna sau un dj pt nunta la POLARIS te pot sfatui si recomanda.... acropole acolo vei gasi si dj si formatie...atentie!!!d.j. e un tip din formatie care canta in formatie de toate si e bine de tot...si cand merge ca d.j. tot canta vocal...zici ca e formatie in regula....si e si muzica de toate....bafta

mihoc
03.03.2009, 13:52:34
fetelor va rog sa ma ajutatii...........ce stii despre MARIUS MARCO cu formatia
..........nu ti-l recomand!!!!!^:)^

mihoc
03.03.2009, 13:56:40
Astept si eu un Pm ..stiu ca inca nu pot sa il citesc dar mai scriu cateva mesaje.. ms mult
..poti incerca si acropole(vezi pe net acropole-suceava)...sunt profesionisti seriosi si fac show!!!!Zama Leonard iar o trupa f buna ,Romantic,cei dela Zamca...bafta

cellya25
03.03.2009, 14:58:46
Si eu stiu de Dl care canta la Acropole ca e DJ...si isi face meseria destul de bine!

anette10
03.03.2009, 15:43:14
Fetelor, lamuriti-ma si pe mine, cam cu cat timp inainte de nunta trebuie aranjata formatia??
Urmarind discutiile voastre am vazut diferite recomandari, insa nu stiu spre ce sa ma indrept. Eu as vrea o formatie care sa nu aduca a lautari, daca ma intelegeti. Ce fel de muzica interpreteaza formatiile de care vorbiti voi?

lulia
03.03.2009, 16:04:04
..poti incerca si acropole(vezi pe net acropole-suceava)...sunt profesionisti seriosi si fac show!!!!Zama Leonard iar o trupa f buna ,Romantic,cei dela Zamca...bafta

Ms pt sfaturi, deja m-am oprit la Fratii Reut . Sunt sigura ca am facut o alegere buna.:)

irinaririna
03.03.2009, 16:18:55
@aneta eu am nunta in iulie 2010 si pot sa-ti spun ca mai multe formatii contactate de mine deja aveau contracte. Deci poti sa te apuci de cautat ceea ce iti place. SPor.

SWEET_ANNA
03.03.2009, 17:25:19
eu am inceput cautarea formatiei cu un an inainte,dar tinand cont k nunta e in august,luna cea mai solicitata,erau cam toate formatiile ocupate,am semnat cu DINACORD,sau cam asa ceva,unul din baieti e vecin cu mine,nu canta de mult,....sper sa fiu multumita.

asa ca miresicile lunilor iulie si august,ar trebui sa se ocupe de muzica,restaurant si biserica cu mai bine de un an inainte.

mai imi lipseste cameramanul si fotagraful,dak vrea cineva sa ma ajute cu sugestii.

pupici:*

anette10
03.03.2009, 18:17:09
Si eu ma gandeam ca avand nunta in mai nu e asa aglomerat, mai ales ca exista si acea superstitie de care se tem unele persoane din cate am observat :)
Oricum o sa ma apuc sa ma interesez numai ca nu stiu incotro s-o apuc;mi-ar placea sa-i vad in actiune ca sa pot face o alegere dar din pacate asta imi este aproape imposibil pt ca locuiesc in Bucuresti. Asa ca o sa incerc sa merg pe recomandari....

alituri
03.03.2009, 21:22:25
gabi cinta la bradet seara.

zuzykalina
03.03.2009, 22:03:13
buna!la nunta mea canta formatia ''Clasic'' cu Dl. Mandristeanu,o trupa super,i-am vazut la un revelion la Sucevita.canta bine si canta LIVE. la pret sunt acceptabili daca aveti nevoie cautatii nu o sa regretati.

symona23
03.03.2009, 22:21:12
buna!la nunta mea canta formatia ''Clasic'' cu Dl. Mandristeanu,o trupa super,i-am vazut la un revelion la Sucevita.canta bine si canta LIVE. la pret sunt acceptabili daca aveti nevoie cautatii nu o sa regretati.
buna zukykalina! poti sa ne spui la ce pret te referi cand spui acceptabili?
daca ai informatii sigure despre pretul lor te rog trimite-mi si mie un pm. merci!

zuzykalina
04.03.2009, 09:48:06
Salut! Mandristeanu mi-a luat 1500 e. fara teren,dar am inteles ca ei fac si teren pentru cine doreste..Ciao!=;

anette10
04.03.2009, 11:42:11
recomand formatia Clasic!! super live iar o alta trupa buna e a Fratilor Micliuc

Ce gen de muzica canta formatia Clasic? (scuzati cacofonia:D )

tina_sweet_y
04.03.2009, 12:45:54
..........nu ti-l recomand!!!!!^:)^

a fost drguta ..................dar de ce nu poti sa mil recomazi pe marius marco?ai fost la vreo nunta cu ei?:-SS

zuzykalina
04.03.2009, 14:31:47
formatia CLASIC cinta toate genurile de muzica..usoara manele populara tot ce se cinta la petreceri

zuzykalina
04.03.2009, 14:59:22
draga Mirra Bella, eu stiu ca singura formatie CLASIC este cea a Dl. Mandristeanu ...sunt 4 instrumentisti si o solista LOREDANA.

roxutza88
05.03.2009, 22:51:15
buna fetelor.am si eu o intrebare in legatura cu muzica:noi vrem sa-l chemam pe ruscior cu formatia lui la nunta dar vreau sa-mi spune-ti daca l-a avut cineva..cum e,daca au fost multumiti invitatii,cat a cerut la pret...eu am auzit lucruri bune de el dar vreau o parere de la cineva care l-a avut la nunta sau stie ceva de el.casa de piatra tuturor\:D/ <:-P =D>

lulia
06.03.2009, 16:34:35
Azi am incheiat contractul pentru muzica. Acum pot sta linistita din punctul asta de vedere. :D I-am luat pe Fratii Reut.. sper sa fie bine.

sim_sim
06.03.2009, 22:06:17
Azi am incheiat contractul pentru muzica. Acum pot sta linistita din punctul asta de vedere. :D I-am luat pe Fratii Reut.. sper sa fie bine.

Ai facut o alegere foarte buna.Probabil este cea mai scumpa formatie din zona dar isi merita toti banii investiti, distractia la o nunta depinde in foarte mare masura de muzica.

andreea22
06.03.2009, 23:17:52

Eu tot pe fratii reut i-am avut..sunt printre cei mai buni din oras asa ca stai linistita..doar ca pt unii sunt prea scumpi

lulia
07.03.2009, 00:08:02
thanks sim si andreea pentru raspunsuri ..si eu spun ca sunt unii dintre cei mai buni, de asta i-am si luat :D , intradevar sunt destul de scumpi.. dar sper sa isi merite banii..>:D<

Roxana_Bt
10.03.2009, 23:45:21
BUNA! NOI AVEM NUNTA CU O SAPTAMANA INAINTEA VOASTRA.NU AM OPTTA PT DJ,DESI ERA MUUULT MAI IEFTIN.NE VOR CANTA FRATII MICLIUC DIN SUCEAVA:)
SPOR LA PREGATIRI

Roxana_Bt
11.03.2009, 18:29:45
bine te-am gasit, Roxana_Bt! >:D<
anul trecut am fost la o nunta unde au cantat fratii micliuc :)
spor la pregatiri si tie si sa fie totul asa cum iti doresti
si ti-au placut FRATII MICLIUC?canta si muzica usoara, nu?:)

Ioana11
12.03.2009, 15:01:28
si ti-au placut FRATII MICLIUC?canta si muzica usoara, nu?:)

a fost si muzica usoara da si s-a dansat toata noaptea :D
oricum e o chestie de gusturi si voua trebuie sa va placa;;)

zambetdesoare
15.03.2009, 14:32:54
Fetelor, lamuriti-ma si pe mine, cam cu cat timp inainte de nunta trebuie aranjata formatia??
Urmarind discutiile voastre am vazut diferite recomandari, insa nu stiu spre ce sa ma indrept. Eu as vrea o formatie care sa nu aduca a lautari, daca ma intelegeti. Ce fel de muzica interpreteaza formatiile de care vorbiti voi?
Buna!Locatia pe care a-ti ales-o este foarte draguta,eu am nunta la conacul domnesc din scheia localul are si formatie,noi am mers si i-am ascultat,si vreau sa-ti spun ca suntem foarte incantati,atat eu cat si viitorul meu sot!Solistul formatiei se numeste Mihai Cararusa si canta super,au si instrumente performante pentru sonorizare,iti merg la suflet.in speranta ca ti-am fost de folos,bafta!

aancaa
15.03.2009, 15:55:02
BUNA IULIA. IMI POTI SPUNE CAT CER PT A CANTA LA NUNTA?

anette10
16.03.2009, 14:19:20
Buna!Locatia pe care a-ti ales-o este foarte draguta,eu am nunta la conacul domnesc din scheia localul are si formatie,noi am mers si i-am ascultat,si vreau sa-ti spun ca suntem foarte incantati,atat eu cat si viitorul meu sot!Solistul formatiei se numeste Mihai Cararusa si canta super,au si instrumente performante pentru sonorizare,iti merg la suflet.in speranta ca ti-am fost de folos,bafta!

Multumesc mult pt raspuns! :* Cand ajung prin Sv o sa merg sa-i ascult. Am mai gasit o varianta, trupa lui Cristian Rangu, dar nu ma refer la Odyssey al carei solist este si cu care canta muzica rock. Mai are o formatie cu care canta numai la nunti (nu mai retin numele), i-am vazut la nunta unor prieteni si ne-au placut f mult. Ai auzit de ei?

sim_sim
16.03.2009, 15:57:35
in alegerea unei formatii eu consider ca in primul rind conteaza daca au fost ascultati in direct vreodata si daca au lasat o impresie buna, apoi trebuie tinut cont de structura pe virsta care predomina la invitati si atunci formatia trebuie aleasa dupa ceea ce cinta ei mai predominant, am inteles ca sunt mai putine formatii care exceleaza in a cinta orice si foarte bine, apoi mai tine si de buzunarul fiecaruia si deabia pe urma mai ascult ce se mai vorbeste sau ce a mai ales altcineva pentru muzica.E o parere personala nimic mai mult.
spor la pregatiri in continuare...

irinaririna
16.03.2009, 20:36:34
sim sim ai dreptate! Mie imi place sa ascult pareri de la toaa lumea dar pana la urma ot ce spune inima mea fac :).

zambetdesoare
17.03.2009, 12:10:32
Multumesc mult pt raspuns! :* Cand ajung prin Sv o sa merg sa-i ascult. Am mai gasit o varianta, trupa lui Cristian Rangu, dar nu ma refer la Odyssey al carei solist este si cu care canta muzica rock. Mai are o formatie cu care canta numai la nunti (nu mai retin numele), i-am vazut la nunta unor prieteni si ne-au placut f mult. Ai auzit de ei?
Nu,nu am auzit ,oricum este foarte important sa-i asculti pentru a-ti da seama si de nivel ,si de repertoriu,si de pret,pana la urma sunt aspecte deloc de neglijat.Atmosfera pe care o creeaza este foarte importanta.acum sa ai de unde alege si sa-ti si placa.Alegerea va apartine,totusi mergi la conac sa-i asculti pe cei de acolo.Numai bine!

lorena_sv
20.03.2009, 17:11:09
La nunta mea canta Leonard Zama<:-P+Florin Fodor si o tipa
Canta ff bine. Am fost la o nunta acum doi ani si, de atunci m-am hatarat ca vor canta ei la nunta mea:x . Stiu intr-adevar sa faca atmosfera.

dienuka1984
27.03.2009, 23:38:08
thanks sim si andreea pentru raspunsuri ..si eu spun ca sunt unii dintre cei mai buni, de asta i-am si luat :D , intradevar sunt destul de scumpi.. dar sper sa isi merite banii..>:D<
buna! am sunat sapt asta la FRATII REUT....avem nunta in aceeasi zi....si mie mi-au zis ca sunt liberi....si mi-au spus si pretul......destul de scumpi...canta bine numai ca.... siššnumeleš se plateste...sunt curioasa cat ti-au cerut tie...pupici

SWEET_ANNA
28.03.2009, 00:21:02
da....eu am sunat o gramada de formatii si am vb cu ei
majoritatea cereau 1500 E,fratii reut 2200 E

lulia
28.03.2009, 01:56:30
buna! am sunat sapt asta la FRATII REUT....avem nunta in aceeasi zi....si mie mi-au zis ca sunt liberi....si mi-au spus si pretul......destul de scumpi...canta bine numai ca.... siššnumeleš se plateste...sunt curioasa cat ti-au cerut tie...pupici

wow.. prima data nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca ti-au spus ca sunt liberi :| . Poate s-au incurcat oamenii ce sa spun.. eu am contractul incheiat deja si avansul platit, deci nu cred ca ar fi vreo problema din punctul asta de vedere, oricum am sa-i sun maine sa vad despre ce e vorba ;)) . Pai eu dau 3000 de euro si imi asigura muzica si ziua, nu vin ei dar trimit pe cineva. ;-) Tie cat ti-au cerut ?

lulia
28.03.2009, 01:58:18
da....eu am sunat o gramada de formatii si am vb cu ei
majoritatea cereau 1500 E,fratii reut 2200 E

2200 euro , probabil pretul pentru 2009 :-? , in banii astia intra si muzica de peste zi ?

dienuka1984
28.03.2009, 08:24:44
2200 euro , probabil pretul pentru 2009 :-? , in banii astia intra si muzica de peste zi ?
tot 3000 ...ca mi-au zis ca mai vin cu cineva si trebuie sa le plateasca si alora 400 de euro....cica daca faceam nunta prin mai sau sep, oct se mai negocia...anul trecut a avut nunta o tipa in sept si i-a cerut 1750..pupicei..poate ne intalnim printr-o discoteca in noaptea nuntii sa schimbam o agrafa de par:) (ca cica asa se face)

SWEET_ANNA
28.03.2009, 10:39:52
eu i-am intrebat pt data de 15/08/2009,cand am eu...si au zis k 2200 E,nu stiu daca intra si 'ziua' sau numai seara la rest,k nu i-am intrebat

lulia
28.03.2009, 15:22:47

I-am sunat si eu azi :-p si mi-a spus lucian reut ca l-a sunat cineva intradevar, dar neavand carnetul cu rezervari la el a spus sa revii cu un telefon ca nu stia exact daca au liber sau nu in data de 31.07.2010 , dar ca e posibil sa fie liber. Deci nu a fost cu intentie.. :D. Oricum am contractul incheiat dar vroiam sa fiu sigura ca nu voi avea surprize. Sper sa gasesti o formatie pe placul tau..si apropo mai e o miresica pe forum care are nunta in aceeasi zi cu noi. >:D<

dienuka1984
28.03.2009, 22:00:16
I-am sunat si eu azi :-p si mi-a spus lucian reut ca l-a sunat cineva intradevar, dar neavand carnetul cu rezervari la el a spus sa revii cu un telefon ca nu stia exact daca au liber sau nu in data de 31.07.2010 , dar ca e posibil sa fie liber. Deci nu a fost cu intentie.. :D. Oricum am contractul incheiat dar vroiam sa fiu sigura ca nu voi avea surprize. Sper sa gasesti o formatie pe placul tau..si apropo mai e o miresica pe forum care are nunta in aceeasi zi cu noi. >:D<
Iti dai seama ca nu a fost cu intentie.....eu sunasem sa ma informez...ca sa am de unde sa aleg...acu e intre Lautarii Bucovinei si Record..sa vedem...
Si in legatura cu ziua pe care am ales-o speram sa fie o zi cu noroc..si sa fie cald....foarte foarte cald...pupicei

SWEET_ANNA
29.03.2009, 01:13:07
pe cei de la record i-am auzit la o nunta au cantat super mijto,si populara si usoara si manele..a distrat pe toata lumea si pe cei tineri si pe cei mai in varsta
dar asta era cam acu 5 ani,acu nu mai stiu daca sunt aceeasi

dienuka1984
29.03.2009, 11:02:50
pe cei de la record i-am auzit la o nunta au cantat super mijto,si populara si usoara si manele..a distrat pe toata lumea si pe cei tineri si pe cei mai in varsta
dar asta era cam acu 5 ani,acu nu mai stiu daca sunt aceeasi
eu i-am auzit in septembrie anul trecut.....si mi-au placut.....acuma astept sa-mi dea cineva nr lor de telefon.....pupilici

SWEET_ANNA
30.03.2009, 01:51:39
m-am uitat azi la dvd_urile de la o nunta unde am fost acu 2 ani,stiu k imi placea formatia,a cantat misto,dar nu stiam cine sunt. erau Classic Band. ma uitam azi la dvd_uri gandindu-ma la nunta mea si imi placeau,mi-ar fi placut sa ii am la nunta. au cantat valsul 'nunta de flori',apoi au inceput cu muzica usoara apoi populara...cantau misto. ;-)

dienuka1984
30.03.2009, 18:32:06
m-ai bagat in ceata.....au cantat anul trecut la o cunostinta.....dar cine exact nu stiu....:-? ...daca nu.. raman la lautarii bucovinei...nu am idee de formatiile de muzica populara....deci nu stiu pe cine sa iau...[-X

@dienuka tu vrei recordul sau cel care canta inainte cu record? Calin ....?
Mai scrie ceva ca sa ai 10 mesaje ca vreau sa-ti trimit un PM.

SWEET_ANNA
31.03.2009, 02:49:59
CLASIC...CLASIC...dilema e care CLASIC? Daca ne uitam pe youtube si mai rascolim un pic pe net o sa realizam ca in Suceava sunt trei formatii cu numele asta. CLASIC, CLASIC BAND SI CLASIC SHOW MUSIC si toate cele trei formatii au solista si trompetist...:)

formatia care zic eu k mi-au placut se numeste Clasic Band,asa sau prezentat
va atasez cateva imagini cu ei..fata este solista

lulia
31.03.2009, 04:18:26

Mirabella a incheiat contract cu Clasic Band pentru 2010, din cate imi aduc aminte :-? ..pe cine intereseaza poate va ajuta ea cu un numar de telefon si cu onorariul pe care il practica :*

elisaandreea
31.03.2009, 19:04:29
@dienuka tu vrei recordul sau cel care canta inainte cu record? Calin ....?
Mai scrie ceva ca sa ai 10 mesaje ca vreau sa-ti trimit un PM.

Dar nu sunt una si aceeasi formatie? Calin e solistul de la Rekord..eu asa stiu...S-au despartit?:O:O:O

irinaririna
31.03.2009, 19:17:01
Da, s-au despartit dar tu tot nu mi-ar raspuns la intrebarea mea. Ce formatie ai ales pentru nunta?

irinaririna
31.03.2009, 19:42:31
Multumesc. Sunt ok Romantic. Diferenta intre ei si cei care i-am luat eu era cam de 300 euro (nunta in 2010 iulie).

Alinella
31.03.2009, 20:29:13

Am fost eu la o nunta unde a cantat formatia de care zici tu Clasic band si a fost suuuper..eu nu ii am pe ei dar ii recomand..au facut atmosfera toata lumea i-a laudat atunci..

SWEET_ANNA
31.03.2009, 20:39:42
nici eu nu ii am pe ei..da ii recomand,mi-au placut.

Mirra_Bella
31.03.2009, 21:59:27

Clasic Band se numesc si cu ei am incheiat eu contract...daca vrei detalii iti dau in pm

onutzaadi
12.04.2009, 11:43:17
Buna tuturor si la multi ani miresicilor cu nume de flori.Numele meu este oana si as vrea sa va intreb ce credeti despre trupa continental.multumesc

dienuka1984
12.04.2009, 11:59:42
Buna tuturor si la multi ani miresicilor cu nume de flori.Numele meu este oana si as vrea sa va intreb ce credeti despre trupa continental.multumesc
sunt ok...ii are irina ..o miresica de pe forum..cred ca ea poate sa-ti dea mai multe detalii:*

anitaa
13.04.2009, 00:33:37
Buna fetelor eu sunt noua pe forum vroiam sa va intreb daca la mai avut cineva la nunta pe marius zgaianu si daca a fost k.Eu si viitorul meu sot am incheiat contract cu el ne-a dat cd si lam ascultat si ne-a placut dar vroiam sa mai auzim si alte parerii.:-\

scumpick21
13.04.2009, 15:32:24
Buna fetelor eu sunt noua pe forum vroiam sa va intreb daca la mai avut cineva la nunta pe marius zgaianu si daca a fost k.Eu si viitorul meu sot am incheiat contract cu el ne-a dat cd si lam ascultat si ne-a placut dar vroiam sa mai auzim si alte parerii.:-\

Eu am fost la o nunta unde a cantat Marius Z. , si pot spune ca a placut cam la toata lumea de la nunta respectiva. A facut si atmosfera. L-ati contractat pentru toata seara sau pentru cateva ore?

anitaa
13.04.2009, 16:09:46
Da pentru toata seara si plus faptul ca vine si ziua,muzica populara o canta f f bine nu avem ce comenta dar nu l-am auzit cantand si muzica usoara si pentru tineret ca noua ne-a spus ca doar el va fi solistul,ne poti spune tu ceva .MULtumin

Eu am fost la o nunta unde a cantat Marius Z. , si pot spune ca a placut cam la toata lumea de la nunta respectiva. A facut si atmosfera. L-ati contractat pentru toata seara sau pentru cateva ore?

scumpick21
13.04.2009, 17:00:54
Da pentru toata seara si plus faptul ca vine si ziua,muzica populara o canta f f bine nu avem ce comenta dar nu l-am auzit cantand si muzica usoara si pentru tineret ca noua ne-a spus ca doar el va fi solistul,ne poti spune tu ceva .MULtumin

Imi pare rau, dar nu te pot ajuta mai mult. La nunta care am fost eu, el a cantat doar 3 ore (in 3 reprize), doar muzica populara. Imi poti spune cat ti-a luat pentru toata ziua? Eu cand l-am contactat mi-a zis pretul pe ora.
P.S. Astept un mesaj privat, dak vrei sa-mi zici. Multumesc.

onutzaadi
13.04.2009, 17:54:07
Eu m-am "indragostit" de formatia continental. a acultat-o cineva live? pt ca eu i-am ascultat doar pe net.daca poate sa-mi spuna cineva pareri despre ei...>:D<

irinaririna
13.04.2009, 20:48:47
Eu m-am "indragostit" de formatia continental. a acultat-o cineva live? pt ca eu i-am ascultat doar pe net.daca poate sa-mi spuna cineva pareri despre ei...>:D<
Ii am eu si nasa mea (ambele avem nunta in iulie 2010)! Si mie mi-a placut mult de ei.... Eu am vazut un dvd cu nunta fratelui unei prietene (din 2008) si mi-au placut. Oricum dvd-ul l-am vazut dupa ce am semnat contractul cu ei:). Mai am un prieten care mai canta pe la nunti si tot pe ei mi i-a recomandat. Bafta.

onutzaadi
14.04.2009, 19:08:34
Mersi,irina.La fel si tie.Imi poti spune te rog exact ce pret ti-au cerut?Mersi.

dienuka1984
16.04.2009, 19:29:43
este vreo miresica ,care are nunta anul asta ,si are ca formatie cea a lui LEONARD ZAMA???

lorena_sv
16.04.2009, 23:03:36
este vreo miresica ,care are nunta anul asta ,si are ca formatie cea a lui LEONARD ZAMA???

canta fff fain!sunt ff incantata de ei!i-am vazut la o nunta, unde a facut atmosfera, si printre singurele nunti unde m-am distrat cu adevarat. sincer , am observat diferenta intre ei(formatia lui L Zama) si altii(carora nu le stiu numele).

alezutza25
23.04.2009, 17:07:29

Da. La mine canta D-l Leonard Zama.

ionela_mihaela
23.04.2009, 17:28:15
=; buna,este vreo miresica care stie cat cere sofia vicoveanca sau margareta clipa pt un recital?

AnnyyAnnyy
23.04.2009, 21:43:46
=; buna,este vreo miresica care stie cat cere sofia vicoveanca sau margareta clipa pt un recital?
stiam de 1,5- 2,500 E asta pt anul trecut; depinde f mult si de durata recitalului.. Pt 2009 n-am idee.

ionela_mihaela
23.04.2009, 21:47:28
5- 6 melodii...maxim o ora....dar pt 2010...;)

AnnyyAnnyy
23.04.2009, 23:51:16
5- 6 melodii...maxim o ora....dar pt 2010...;)
ar cam trebui sa te interesezi exact pt ca asa pt la anul nu-ti prea putem da noi tarife:-sPoti incerca sa vb cu dumnealor sau cu reprezentanti/impresari de-ai lor sa vezi ce si cum

ionela_mihaela
24.04.2009, 15:53:16
stiam de 1,5- 2,500 E asta pt anul trecut; depinde f mult si de durata recitalului.. Pt 2009 n-am idee.

1.500---2.500 pt anul trecut?????Asa mult???:[email protected] pt cateva melodii?

AnnyyAnnyy
24.04.2009, 16:31:06
1.500---2.500 pt anul trecut?????Asa mult???:[email protected] pt cateva melodii?
vedeta dom'le vedeta...
800 euro cerea Alexandru Recolciuc pt un recital de cateva melodii (cu cd...deci nici vb de live)

ionela_mihaela
24.04.2009, 18:30:28
vedeta dom'le vedeta...
800 euro cerea Alexandru Recolciuc pt un recital de cateva melodii (cu cd...deci nici vb de live)

decat sa le dau 1000 euro si sa mai faca si playback......:-? sunt curioasa...acum am facut rost de nr de tel si o sa sun...:-w

AnnyyAnnyy
24.04.2009, 21:57:25
decat sa le dau 1000 euro si sa mai faca si playback......:-? sunt curioasa...acum am facut rost de nr de tel si o sa sun...:-w
Sofia canta live, daca ai formatie care sa o acompanieze ok
eu ziceam de playback la Recolciuc: el vine cu bundita prinsa pe umeri, imbracat national, pune cd-ul si da-i...face acelasi lucru la toate nuntile ca l-am prins la vreo 3; dar adevarul e ca multi gusta genul asta de show si se mai dezmorteste atmosfera...insa eu prefer sa nu fac nunta-spectacol, nu-i stilul meu;-)

lulia
24.04.2009, 22:23:01
Sofia canta live, daca ai formatie care sa o acompanieze ok
eu ziceam de playback la Recolciuc: el vine cu bundita prinsa pe umeri, imbracat national, pune cd-ul si da-i...face acelasi lucru la toate nuntile ca l-am prins la vreo 3; dar adevarul e ca multi gusta genul asta de show si se mai dezmorteste atmosfera...insa eu prefer sa nu fac nunta-spectacol, nu-i stilul meu;-)

Sofia nu canta live ana, crede-ma ..sunt cativa ani de cand umbla cu cd-ul dupa ea, are deja o varsta si nu mai poate, gafaie dupa prima melodie si curg apele pe ea daca se misca putin. Am vrut-o si eu la nunta pentru ca imi place cum canta dar nu sunt dispusa sa platesc doar prezenta ..asa ca am renuntat. :-p

leonte_alina
24.04.2009, 22:53:08
eu personal am auzit`o si live la o nunta..ce e drept cu 2 ani in urma..dar na...desi tind sa-ti dau dreptate in legatura cu varsta..totusi nu cred ca si-ar strica imaginea cu playback`uri la fiec nunta..poate era racita si de aceea canta playback..sau a adus cd`ul ca nu o acompania bine formatia..si prefera sa cante pe negativele ei..nu stiu ce sa spun..nu bag mana in foc,dar vreau sa cred ca si numele mari canta live la nunta..
cat despre Recolciuc..fratilor?da ce canta pt 800 e?..nuj ..eu una ,dupa cum spuneam, nu l-as fi ales de mi-ar fi cantat gratis,dar parerile sunt impartite..fiec cu ce-i place...oricum nu as da niciodata 800 e pt un recital de-al lui!!prefer sa cant eu sa se distreze lumea pe seama mea..decat sa cheltui niste bani si sa am acelasi efect;)

AnnyyAnnyy
28.04.2009, 12:46:38
Sofia nu canta live ana, crede-ma ..sunt cativa ani de cand umbla cu cd-ul dupa ea, are deja o varsta si nu mai poate, gafaie dupa prima melodie si curg apele pe ea daca se misca putin. Am vrut-o si eu la nunta pentru ca imi place cum canta dar nu sunt dispusa sa platesc doar prezenta ..asa ca am renuntat. :-p
Eu am vazut-o cantand live in vara lui 2008, tot la o nunta. A cantat in 2 reprize a cate 30 de minute fiecare...cam asa:-?.Ideea e ca de apreciat o apreciaza in general cei de varsta parintilor nostrii, tineretul iesise la o tigara cat a cantat dumneaei.Nu stiu ce sa spun, eu nunta n-o vad ca pe-un spectacol deci ideea de cantaret surpiza si de ansamblul "flacara" (spun asa ca sa nu ma iau direct de unul existent:D)venit la nunta pt o reprezentatie de dans nuj de care nu ma incanta.Am participat la o nunta la care soacra mare se gandise sa aduca dansatori profesionisti si multe alte bazaconii pt a face show si lumea s-a simtit aiurea pt ca in loc sa danseze si sa se simta bine au stat la mese si-au urmarit show-ul pus in scena de eaL-)

irinaririna
28.04.2009, 14:24:44
Am asistat si eu la nunta cu dansatori si mi-a placut! Au dansat maxim 15 minute.... si intr-un colt au avut loc si invitatii. LA samba parca... erau 2 dintre invitati care dansau super super. (Dc nu erau invitati dansatorii sigur nu ar fi pus samba)

anitaa
28.04.2009, 23:31:33
salut ce faceti fetelor
vroiam sa va intreab daca ati auzit ceva de grupul vocal instrumental armonia?sunt curioasa cum canta ii are o prietena de a mea la nunta
:*
si nu prea stie multe de ei

miha27
06.05.2009, 13:31:16
Buna,
Buna, am vazut ca i-ai avut pe Cristi Ruscior si formatia lui la nunta...vreau sa-mi spui ce parere ai avut si dupa nunta te rog...eu normal i-am vrut pe rekord sau continental,dar nu sunt liberi a mai ramas ruscior si pro music...te rog da-mi un sfat..multumesc

leonte_alina
01.06.2009, 11:36:45
Buna, am vazut ca i-ai avut pe Cristi Ruscior si formatia lui la nunta...vreau sa-mi spui ce parere ai avut si dupa nunta te rog...eu normal i-am vrut pe rekord sau continental,dar nu sunt liberi a mai ramas ruscior si pro music...te rog da-mi un sfat..multumesc
Buna,
Scuze,dar de abia acum am vazut mesajul..Nunta mea e pe 11 iulie 2009,dupa aceasta data iti pot spune ce impresie am avut:*nu stiu cine canta la Pro music,eu am tinut f mult sa-l am pe d-nul Cristi Ruscior;)

scumpick21
05.06.2009, 18:04:16
Fetelor, ati auzit de Marius Dochita? Dak da, ce stiti despre el? L-am gasit si pe youtube cu doua melodii, dar nu pot sa-mi dau seama cum e pe la nunti. Astept pareri.>:D<

lorena_sv
05.06.2009, 18:57:23
De formatia Cetina am mai auzit ca canta fain si fac atmosfera.Au fost la banchet la sor-mea!

scumpick21
05.06.2009, 19:03:48
Lorena, dak pentru mine era raspunsul, stiu cum canta Cetina ca am fost si eu la o nunta unde au fost ei. Oricum multumesc. Dar eu intrebam expres de Marius Dochita. Stiu ca e prof de muzica, dar nu stiu la ce scoala si cum e la nunti.

lorena_sv
06.06.2009, 15:06:29
Lorena, dak pentru mine era raspunsul, stiu cum canta Cetina ca am fost si eu la o nunta unde au fost ei. Oricum multumesc. Dar eu intrebam expres de Marius Dochita. Stiu ca e prof de muzica, dar nu stiu la ce scoala si cum e la nunti.

Nu il stiu....Eu il am pe Florin Fodor care e tot prof de muzica la facult din Iasi. A fost si la lic de arta.

alezutza25
22.06.2009, 14:35:43
Pentru fetele care il au pe Leonard Zama la nunta, canta foarte bine, mi-a tinut lumea toata noaptea in picioare, un adevarat profesionist.

lorena_sv
23.06.2009, 00:06:17
Pentru fetele care il au pe Leonard Zama la nunta, canta foarte bine, mi-a tinut lumea toata noaptea in picioare, un adevarat profesionist.

Casa de piatra!
Ce melodie v-a cantat la vals??

alezutza25
23.06.2009, 12:06:10
Casa de piatra!
Ce melodie v-a cantat la vals??
Nunta de flori a lui Stefan Hrusca.

RalucaIrina
08.07.2009, 20:23:02
Sunt o viitoare miresica in octombrie si am o problema cu muzica ... inca nu am incheiat un contract ... imi poate spune cineva o parere despre formatia Busuioc sau Busuiocul :-? din Suceava?
Multumesc!

adrienutzame
17.07.2009, 09:53:21
Buna,
si eu am vorbit cu cei de la Fratii Reut si intradevar cer 3000 de euro in 2010. nu am semnat inca un contract, pt k am vrut sa vedem si alte formatii. de formatia Continental am auzit numai de bine si sincer sunt curioasa cam cati bani iau, ca sa fac o comparatie cu Reut. din cei care ati ascultat ambele formatii, pe care mi-ati sugera-o??? va multumesc anticipat! :)

adrienutzame
17.07.2009, 11:43:40
am sunat la formatia Continental: sunt ocupati pana in 2011, august inclusiv. =((:((:((:(( luau mai putin ca Reut si cred ca ar fi cantat si mai bine. asta e, pacat ca nu am auzit de ei mai repede. o zi buna va doresc!

ancuticutza
18.07.2009, 18:18:19

Marius Dochita? canta destul de bine si face atmosfera..ideea e ca toata lumea trebuie sa se simta bine de la nasi pana la nuntasi.Programe frumoase si se adapteaza cerintelor ...despre continental din nou ... trupa buna,chiar foarte buna.Imi plac foarte mult si e pacat ca nu mi pot canta si mie la nunta...

Ilinka071
22.07.2009, 10:24:41
Buna, fetelor.

Eu voi avea nunta anul urmator si as vrea sa va rog sa imi dati datele de contact ale formatiei Clasic - cei cu solista blonuta, cu care au fost postate niste imagini pe o pagina anterioara. Am cautat pe internet dar nu am reusit sa gasesc nimic.
I-am auzit mai demult la o nunta si au facut o atmosfera grozava.

scumpick21
22.07.2009, 14:14:03
Buna, fetelor.

Eu voi avea nunta anul urmator si as vrea sa va rog sa imi dati datele de contact ale formatiei Clasic - cei cu solista blonuta, cu care au fost postate niste imagini pe o pagina anterioara. Am cautat pe internet dar nu am reusit sa gasesc nimic.
I-am auzit mai demult la o nunta si au facut o atmosfera grozava.

Eu am un numar de telefon al formatiei Clasic. Sper sa vb amandoua de aceeasi. Nu stiu dak am voie sa-ti scriu aici numarul. Mai bine scrie tu inca 4 mesaje pe forum ( am vazut ca ai numai 6) si iti trimit mesaj privat. Pup.

andruta3
23.07.2009, 01:23:26
Fetelor, va rog sa ma ajutati cu numere de telefon ale formatiilor de nunta din Suceava!
nunta va fi in C-lung iulie 2010 si m-am cam speriat knd am vazut k s-ar putea sa raman fara formatie!
Pupici!

cellya25
23.07.2009, 11:02:31
Formatia Continental,Trupa Acropole,Leonard Zama, Fratii Reut,Cetina, Fratii Micliuc, Classic Band, Pro Music, Rekord, Calin Brateanu, Ruscior,Formatia Intim, Formatia Unic, depinde de ceea ce vrei, si in ce banuti...si DA cauta din timp o formatie ca sa nu ramai pe din afara! Eu am numere de tel de la cateva formatii dar nu am voie sa le pun aici . Incearca sa-ti rezervi si restaurantul din timp dar si fotograful si cameramanul ! Spor la cautat ...o sa-ti dau PM dupa ce ai 10 post-uri aici pe forum sau putem vb pe mess

gogoshica16
26.07.2009, 00:18:28
eu nu sunt din sv,dar cineva n=mi-a recomandat fratiii micliuc, asa ca ei vor cinta la nunta, voi ce ziceti? i-ati auzit cintind?ms

RalucaIrina
27.07.2009, 12:30:21
Salut!
Eu i`am auzit pe fratiii Micliuc pe un post de televiziune local si mi`au placut .... erau trei membri in formatie - 2 baieti + 1 fata .... doar ca sunt cam tinerii ...

RalucaIrina
27.07.2009, 12:34:01
Pentru miresicile care au nunta in anii ce vin si sunt in cautare de formatie, luati in calcul si Formatia Stil
I`am auzit sambata seara la o nunta si au facut o atmosfera foarte faina. S`a dansat continuu !!

andreeaonofrei
13.08.2009, 07:08:47
buna! u am citit toate posturile dar imi poate spune cineva de formatia raraul din campulung? am auzit doar ca se pricep la populara dar la muzica usoara....sunt pe langa :))

gabi_gabi
13.08.2009, 13:59:48
buna,

de Cristi Munteanu,canta seara la Sagra la Terasa Bowling,stie cineva ceva?
Cred ca e pro music????nu stiu?

BBjulie
14.08.2009, 09:55:19
Pentru miresicile care au nunta in anii ce vin si sunt in cautare de formatie, luati in calcul si Formatia Stil
I`am auzit sambata seara la o nunta si au facut o atmosfera foarte faina. S`a dansat continuu !!
Era nunta mea:">... Asa e...au fost minunati!!! lumea inca mai vorbeste despre ei...sunt deosebiti... de aceea nici n-am mai fost furata/nu m-am lasat furata... cand 80% din invitati sunt pe ring..eu unde sa plec?
Ii recomand cu incredere pentru miresicile care inca mai cauta formatie.

AnnyyAnnyy
14.08.2009, 10:57:49
o formatie care iși face treaba bine la nuntă e Codrii Bucovinei din Suceava (orgă+voce, trompetă, clarinet+sax+fluier). cantă populară și muzică ușoară românească, nu au in repertoriu ''El meneito'' sau alte melodii care nu prea iși au rostul la o nuntă moldovenească:-p. se pot vedea pe youtube:-BNo meneaito?imi pare rau sa te anunt dar eu nu m-as fi simtit bine la propiria-mi nunta daca n-as fi dansat meneaito.nu de alta dar spre dimineata tinerii, sichiar si cei in varsta vor sa se distreze in grup...dansurile in grup sunt chioar indicate la nunti...si prin dans in grup nu ma refer la hore:))
parerea mea personala e ca a cam trecut vremea saxofoanelor si-a fluierelor ca instrumente detinute de membrii unei formatii care sa cante la nunta.E de ajuns o solista si-un solist cu voci bine formate, o chitara nu stiu de care(nu-s in domeniu) ,un clarinet si o orga performanta...a, si in mod obligatoriu un repertoriu vast, care sa cuprinda toate genurile de muzica: de la meneaito si dansul pinguinului pana la sarbe, hore si batutele traditionale.Pana la urma mirii si mesenii aleg muzica, nu membrii formatiei...cel putin mie poate sa-mi cante cineva o noapte intreaga cele mai cunoscute si apreciate melodii populare moldovenesti, daca mie mi-e a dansa meneaito nu ies la dans.

alexasv
14.08.2009, 22:55:00
anny... decat un negativ pus acolo pe o orga si o voce balbaita din care nu ințelegi nimic,(doar nimeresti refrenul)...treaba care o fac muuuulte formatii din suceava, mai bine o horă mare la care intră inclusiv cei tineria(cu Finlandia in venă). dacă vrei el meneito bagi un mp3-player intr-o pauză cand mănancă lăutarii si te-ai scos! părerea mea...:rockon:

AnnyyAnnyy
15.08.2009, 10:11:45
anny... decat un negativ pus acolo pe o orga si o voce balbaita din care nu ințelegi nimic,(doar nimeresti refrenul)...treaba care o fac muuuulte formatii din suceava, mai bine o horă mare la care intră inclusiv cei tineria(cu Finlandia in venă). dacă vrei el meneito bagi un mp3-player intr-o pauză cand mănancă lăutarii si te-ai scos! părerea mea...:rockon:Nu toata lumea face playback;-)
Cat despre Finlandia in vena...sorry n-am astfel de prieteni si cunoscuti. Plus ca prefer ca lumea sa-mi danseze la nunta de placere, si pt ca ii atrage muzica...nu la betie:D

anette10
20.08.2009, 13:39:11
Buna fetelor! Stie cineva ceva Cristi Rangu? nu mai tin minte exact numele formatiei lui. L-am vazut la o nunta si mi-a placut f mult, dar as vrea sa mai aud si alte pareri. Multumesc!

anette10
20.08.2009, 13:41:36
Era nunta mea:">... Asa e...au fost minunati!!! lumea inca mai vorbeste despre ei...sunt deosebiti... de aceea nici n-am mai fost furata/nu m-am lasat furata... cand 80% din invitati sunt pe ring..eu unde sa plec?

Buna Julie si casa de piatra! Sa fiti fericiti!
Poti, te rog, sa-mi dai si mie PM cu datele de contact ale formatiei care a cantat la nunta ta? sunt in cautare de formatie si am auzit numai de bine despre ei. Multumesc!

alexandramihai
23.08.2009, 21:20:21
felicitari si casa de piatra.eu cum as putea sa iau legatura cu aceasta formatie???si cam ce pret au??

andreutzaa
23.08.2009, 21:39:47
buna fetelor nu stiu prea multe despre formatii nici nu prea am fost pe la nunti,dar imi doresc o formatie care sa faca atmosfera si sa imi scoata oamenii la dans.am citit ce ati scris dar tot nu stiu care ar fi ok.si sa ma incadrez undeva la 1500 maxim 2000 E.

miha27
24.08.2009, 13:38:52
Buna fetelor. Poate ma ajuta cineva..va rog cu informatii despre formatia pro music. Ms anticipat

gabi_gabi
24.08.2009, 14:39:45
Buna fetelor. Poate ma ajuta cineva..va rog cu informatii despre formatia pro music. Ms anticipat
buna,

si la mine la nunta o sa cante ei dar ca si tine nici eu nu stiu nimic,am fost si i-am ascultat la terasa si mi-a placut vocea lu icristi.Pe adriana bucevschi am ascultat-o pe net si canta frumos dar cred ca vom vedea la nunta:-SS .Vad ca avem nunta in acelasi loc:)>- eu cu 2 saptamani inaintea ta.Tu te-ai gandit cum o sa decorezi sala?

andreutzaa
25.08.2009, 14:31:54
de d`l leanca stiti ceva? mai e si o solista cu el..o sa`mi aduca cinva un cd cu dumnealui dar ma gandesc daca face si atmosfera ca pana la urma sunt multi care au voce si nu fac atmosfera.

miha27
25.08.2009, 21:39:21
buna,

si la mine la nunta o sa cante ei dar ca si tine nici eu nu stiu nimic,am fost si i-am ascultat la terasa si mi-a placut vocea lu icristi.Pe adriana bucevschi am ascultat-o pe net si canta frumos dar cred ca vom vedea la nunta:-SS .Vad ca avem nunta in acelasi loc:)>- eu cu 2 saptamani inaintea ta.Tu te-ai gandit cum o sa decorezi sala?
Si eu i-am ascultat si mi-s placut,,,dar au fost socri la o nunta saptamana trecuta si a fost dezastru...acu ma gandesc doar la asta:(((...nu stiu ce s-a intamplat cu ei ...

miha27
25.08.2009, 21:55:43
recomand cu toata caldura pe Cristi Munteanu in formula Pro Music este un solist de exceptie si in trupa au si solista de muzica populara o fata de la Radauti isi fac treaba cu brio i-am ascultat la mai multe nunti pe unde am fost si niciodata nu au dezamagit si apoi o trupa cu doi solisti e de bagat in seama
Buna...eu ii voi avea la nunta pe pro music...te rog sa-mi spui daca sunt buni si fac atmosfera pentru ca au fost socri mei saptamana trecuta la o nunta si au zis ca a fost dezastru

Iuly84
26.08.2009, 15:13:04

Doamna Gabi canta la terasa la Zimbru.Probabil e cam intarziata informatia si nu prea iti mai este de folos dar poate cu urmatoarea ocazie...la botez<:-P

Iuly84
26.08.2009, 15:32:58
buna fetelor nu stiu prea multe despre formatii nici nu prea am fost pe la nunti,dar imi doresc o formatie care sa faca atmosfera si sa imi scoata oamenii la dans.am citit ce ati scris dar tot nu stiu care ar fi ok.si sa ma incadrez undeva la 1500 maxim 2000 E.

Buna! Daca inca nu ai ales muzica pentru nunta eu iti recomand Romantic.Vad ca ai nunta la Zimbru...pai acolo canta ei in fiecare seara in afara de weekend cand sunt la nunti.Nu i-ai ascultat? Eu i-am gasit pe net mai demult mi-au placut si m-am dus direct la Suceava si am facut contractul.Canta SUPER! La restaurant sunt duo ,solista, doamna Gabi si sotul ei Domnul Andrei la orga, iar la nunti sunt 3 persoane...inca un saxofon.Du-te sa-i asculti si poate ai noroc sa fie liberi cand ai tu nunta.Poti sa-i asculti si pe net,scrii Formatia Romantic Suceava si vizitezi site-ul lor.Multa Bafta!

gogoshica16
30.08.2009, 13:47:11
as putea sa va recomand si eu o formatie "fratii micliuc", mi-au cintat la nunta, eram sceptica in privinta lor dar dupa ce i-am vazut cantind si ce atmosfera au facut "jos palaria", nici dj nu-ti trebuie cu ei cinta si muzica usoara, fac atmosfera, la toata lumea a placut, ii puteti vedeam si pe net, apelati cu incredere si nu ca au cintat la nunta mea, ei chiar CANTA BINE

andreutzaa
31.08.2009, 09:59:44
Buna! Daca inca nu ai ales muzica pentru nunta eu iti recomand Romantic.Vad ca ai nunta la Zimbru...pai acolo canta ei in fiecare seara in afara de weekend cand sunt la nunti.Nu i-ai ascultat? Eu i-am gasit pe net mai demult mi-au placut si m-am dus direct la Suceava si am facut contractul.Canta SUPER! La restaurant sunt duo ,solista, doamna Gabi si sotul ei Domnul Andrei la orga, iar la nunti sunt 3 persoane...inca un saxofon.Du-te sa-i asculti si poate ai noroc sa fie liberi cand ai tu nunta.Poti sa-i asculti si pe net,scrii Formatia Romantic Suceava si vizitezi site-ul lor.Multa Bafta!

si cat ti`au cerut?

anette10
01.09.2009, 09:07:45
anette10 & alexandramihai ...sper ca ati primit pm cu detaliile cerute despre formatia Stil..>:D<>:D<

Multumesc mult BBjulie! Intre timp am semnat cu formatia Academic pe care i-am vazut la nunta unor prieteni si ne-au placut foarte mult. :*

AlexLate
01.09.2009, 15:27:37
Salutare fetelor.

As vrea si eu sa primesc un PM de la cineva care are trupa Continental cu pretul lor. (irinairina parca ii avea la nunta) - Eu inca nu am nr de mesaje sa fiu in legalitate :).

L-a vazut cineva pe Botgros la vreo nunta?
Stiu ca sunt buni, dar am inteles ca vin in mai multe variante (2, 6, ...). Stiti cumva ceva preturi?

Mersi mult.

dienuka1984
01.09.2009, 18:45:14
in formatia lui Nicolae Botgros sunt 12 membri dintre care 2 sunt solisti...si ptr o nunta in 2010 cer 6000 de euro....

Salutare fetelor.

As vrea si eu sa primesc un PM de la cineva care are trupa Continental cu pretul lor. (irinairina parca ii avea la nunta) - Eu inca nu am nr de mesaje sa fiu in legalitate :).

L-a vazut cineva pe Botgros la vreo nunta?
Stiu ca sunt buni, dar am inteles ca vin in mai multe variante (2, 6, ...). Stiti cumva ceva preturi?

Mersi mult.

andreutzaa
02.09.2009, 15:06:33
fetelor va rog mult dak ma puteti ajuta cu un nr de telefon al unei formatii pt ca am fost nevoita din cauza unor probleme sa`mi schimb data nuntii de pe 31 pe 24 si acum tot sun si toata lumea e ocupata deja :(
am sunat la cristi ruscior, leonard zama, continental si la dinu.

andreutzaa
02.09.2009, 15:17:00
as putea sa va recomand si eu o formatie "fratii micliuc", mi-au cintat la nunta, eram sceptica in privinta lor dar dupa ce i-am vazut cantind si ce atmosfera au facut "jos palaria", nici dj nu-ti trebuie cu ei cinta si muzica usoara, fac atmosfera, la toata lumea a placut, ii puteti vedeam si pe net, apelati cu incredere si nu ca au cintat la nunta mea, ei chiar CANTA BINE

dak ter og poti sa`mi dai si mie un nr de tel?eu ink nu am gasit pt l toti sunt ocupati.

Alinella
02.09.2009, 21:59:23
Incearca un telefon si la Cetina..eu i-am avut la nunta si au facut super atmosfera..ii recomand si pe ei..

ancutza1010
02.09.2009, 23:15:09
Cetina canta frumos. Am fost la o nunta unde au cantat ei. Mi s-a parut ca au facut un pic cam multe pauze, in rest totul ok!

leonte_alina
02.09.2009, 23:38:44
Incearca si la Meridian...canta cu Oana Sarbu..sper sa nu gresesc..oricum fain;)fac atmosfera..la Cristi Pastru ai incercat?pup

ralluka
05.09.2009, 20:29:54
salut!
sunt foarte bucuroasa sa aud ca fratii micliuc ti-au placut.e o parere directa.la anul imi canta si mie la nunta.m-am mai linistita.am fost anul acesta la 3 nunti iar muzica a fost JALNICA.nu am avut cum sa dansez.ai putea sa-mi spui mai multe despre ei?
mersi

alma222
07.09.2009, 19:57:14
daca stie cineva,informatii despre dj.pentru nunti ,din suceava,va rog sa scrieti aci.si eu sunt interesata in acest sens.multumesc

gogoshica16
07.09.2009, 23:06:20
raluca sa stai linistita, formatia a facut atmosfera, pauzele au fost f scurte nici nu s-a simtit, toata lumea a laudat mizica si mie sincer mi-a placut, au cintata si multa muzica usoara nu numai populara toata noaptea, si sonorizarea a fost ok, is tineri si simpatici, ai sa ai distractie la nunta, casa de piatra

lorena_sv
10.09.2009, 00:13:34
Eu am fost foarte multumita de formatia lui Leonard Zama, la fel si invitatii.Au facut atmosfera, au cantat ff bine, ca de obicei si muz pop si muz usoara.nu au facut pauze lungi si dese.au facut invitatii sa se simta bine.cei cu care ma int imi spun si acum ca formatia a fost faina.in ceea ce priveste pretul,acesta e destul de decent, zic eu....1500 euro(seara), pt ca ziua am avut alta formatie.

irinaririna
10.09.2009, 08:48:27
Lorena de acord cu tine. Am fost la o nunta unde a cantat Zama iar tipa aceea cu care canta are o voce de nota 10+.

leonte_alina
10.09.2009, 10:26:19
Lorena de acord cu tine. Am fost la o nunta unde a cantat Zama iar tipa aceea cu care canta are o voce de nota 10+.
din cate stiu eu..acum Elena Simionesei canta cu formatia Chorus,poate mai colaboreaza in continuare si cu dl Zama ,desi nu stiu daca se poate imparti la nunti cu 2 formatii..oricum..are o voce superba:X:X

irinaririna
10.09.2009, 11:59:42
Sincer nu stiu cum o cheama. Stiu doar ca nunta prietenei mele a fost pe 5 iunie si solista avea in jur de 30 ani. Stiu ca cu Chorus canta o tipa care a fost la liceul economic.....

lianaheim
11.09.2009, 10:30:23
va salut pe toate miresicile de pe acest forum...am si eu nevoie de o parere...in legatura cu formatia romantic, unde e gabriela morar solista...stiti ceva amanunte despre ei?? cum sunt la nunti??:-? tnx

irinaririna
11.09.2009, 13:01:36
Inainte canta in fiecare seara la Bradet. Acum canta la Zimbru. FAce parte din formatia Romantic. Daca dai cautare o gasesti ca si-au facut site!

leonte_alina
11.09.2009, 19:30:50
Sincer nu stiu cum o cheama. Stiu doar ca nunta prietenei mele a fost pe 5 iunie si solista avea in jur de 30 ani. Stiu ca cu Chorus canta o tipa care a fost la liceul economic.....
Da,Elena era..o tipa brunetica si frumusica..cea de la Zama..la Chorus nu mai canta Oana sau cum o chema, tipa de la economic ed care zici u..daca dai search pentru formatia Chorus ai sa vezi ca acum Elena e la ei..pupici

dienuka1984
11.09.2009, 20:40:38
Eu am fost foarte multumita de formatia lui Leonard Zama, la fel si invitatii.Au facut atmosfera, au cantat ff bine, ca de obicei si muz pop si muz usoara.nu au facut pauze lungi si dese.au facut invitatii sa se simta bine.cei cu care ma int imi spun si acum ca formatia a fost faina.in ceea ce priveste pretul,acesta e destul de decent, zic eu....1500 euro(seara), pt ca ziua am avut alta formatie.

cand ti-a cantat tie Leonard Zama....ce solista a avut?

mausel
11.09.2009, 23:32:16
salutare miresici, eu sunt noua pe aici, am nunta in 2011 si imi fac griji cu formatia pe care trebuie sa o aleg, sunt in dubii...ma puteti ajuta?:-SS oare e prea devreme sa imi fac grii si ar trebui sa ma astept? va rog ajutati-ma cu niste sfaturi:*

leonte_alina
11.09.2009, 23:39:56
salutare miresici, eu sunt noua pe aici, am nunta in 2011 si imi fac griji cu formatia pe care trebuie sa o aleg, sunt in dubii...ma puteti ajuta?:-SS oare e prea devreme sa imi fac grii si ar trebui sa ma astept? va rog ajutati-ma cu niste sfaturi:*
buna,mausel!
E bine ca ai inceput sa te interesezi de pe acum pentru ca am cunostinte care deja au prins pt 2011 formatia,la fel cum in 2008 cand eu cautam formatie pt 2009 erau altii care deja prinsesera pt 2010. Eu zic ca acum ai mai multe sanse sa iti alegi ce vrei.Ca un sfat..printre primele mele preferinte se numara Cristi Ruscior,Continental si ca solist Elena Simionesei Chitic ,indiferent cu cine canta acum,de asta nu ma exprim in privinta trupei dumneaei. De asemenea sa nu uit de trupa Romantic ,sau de formatiile Dinu Croitorul sau Acropole.Dar pe primele locuri pt mine sunt cei enumerati anterior!au fiecare site deci iti poti forma o idee;)

mausel
12.09.2009, 00:15:46
buna,mausel!
E bine ca ai inceput sa te interesezi de pe acum pentru ca am cunostinte care deja au prins pt 2011 formatia,la fel cum in 2008 cand eu cautam formatie pt 2009 erau altii care deja prinsesera pt 2010. Eu zic ca acum ai mai multe sanse sa iti alegi ce vrei.Ca un sfat..printre primele mele preferinte se numara Cristi Ruscior,Continental si ca solist Elena Simionesei Chitic ,indiferent cu cine canta acum,de asta nu ma exprim in privinta trupei dumneaei. De asemenea sa nu uit de trupa Romantic ,sau de formatiile Dinu Croitorul sau Acropole.Dar pe primele locuri pt mine sunt cei enumerati anterior!au fiecare site deci iti poti forma o idee;)

Buna Alina, iti multumesc foarte mult de ajutor, stau cam in dubii, am consultat site-urile, dar mai mult as vrea sa ii ascult live, sa im fac o parere mai precisa, stii cumva unde i-as putea vedea cantand?as fi interesata principal de continental, romantic, chorus si leonard zama

>:D< >:D<

leonte_alina
12.09.2009, 00:27:55
Buna Alina, iti multumesc foarte mult de ajutor, stau cam in dubii, am consultat site-urile, dar mai mult as vrea sa ii ascult live, sa im fac o parere mai precisa, stii cumva unde i-as putea vedea cantand?as fi interesata principal de continental, romantic, chorus si leonard zama

hm...live nu prea stiu ce sa zic..am sa ma interesez si iti spun ..poate au contract cu loculurile..am impresia ca elena chitic cu chorus sunt la Imperium..dar cel mai bine am sa intreb..oricum parerea mea e sa ceri un mini videoclip ceva de la miresicile care i-au avut la nunta..daca nu..celebrul youtube..scrii formatia si poate iti apar ceva videoclipuri de la nunti..pt chorus si leonard zama stiu sigur ca sunt..eu l-am avut pe Cristi Ruscior,deci nu te pot ajuta cu video pt ceilalti:(:*

mausel
12.09.2009, 09:43:50
hm...live nu prea stiu ce sa zic..am sa ma interesez si iti spun ..poate au contract cu loculurile..am impresia ca elena chitic cu chorus sunt la Imperium..dar cel mai bine am sa intreb..oricum parerea mea e sa ceri un mini videoclip ceva de la miresicile care i-au avut la nunta..daca nu..celebrul youtube..scrii formatia si poate iti apar ceva videoclipuri de la nunti..pt chorus si leonard zama stiu sigur ca sunt..eu l-am avut pe Cristi Ruscior,deci nu te pot ajuta cu video pt ceilalti:(:*

Am vizionat videoclipurile lui Cristi Ruscior chiar de pe site-ul lui si mi-a placut f mult cum canta, as vrea sa te intreb daca nu sunt indiscreta ce onorariu cere?si ziua inclusiv:">

Iuly84
12.09.2009, 11:19:50
va salut pe toate miresicile de pe acest forum...am si eu nevoie de o parere...in legatura cu formatia romantic, unde e gabriela morar solista...stiti ceva amanunte despre ei?? cum sunt la nunti??:-? tnx

Mie imi canta la nunta in septembrie la anu.Intr-adevar Romantic sunt la Restaurantul Zimbru,noi acolo am incheiat contractul.La nunti canta in 3,voce,orga,saxofon.Daca vrei sa-i asculti intra pe site-ul lor iar daca te intereseaza mai multe detalii iti pot raspunde prin pm.

Iuly84
16.09.2009, 09:51:47

Pe Romantic ii gasesti seara la Zimbru langa Kaufland.\:D/

alma222
16.09.2009, 22:12:32
stie cineva cam cat e onorariul formatiei Romantic?

elenaliliana
17.09.2009, 08:35:52
In primul rand salutari tuturor miresicilor>:D<..sunt si eu o miresica de 2010 si vreau sa va spun bine v-am gasit...si apropo de formatii cum sunt cei din formatia romantic??ceva detalii despre ei:-?

elenaliliana
17.09.2009, 08:47:06
Mie imi canta la nunta in septembrie la anu.Intr-adevar Romantic sunt la Restaurantul Zimbru,noi acolo am incheiat contractul.La nunti canta in 3,voce,orga,saxofon.Daca vrei sa-i asculti intra pe site-ul lor iar daca te intereseaza mai multe detalii iti pot raspunde prin pm.

Buna...am observat ca esti din Falticeni si ca la nunta iti canta formatia Romantic...daca esti draguta ai putea sa imi dai si mie cateva detalii despre ei..poate printr-un pm>:D<

alma222
20.09.2009, 23:29:47
Pe Romantic ii gasesti seara la Zimbru langa Kaufland.\:D/
Multumesc,Iuly,pt informatii...
Mi-au spus cei de la Romantic ca nu mai sunt disponibili pt data care o doream eu...

ionela_mihaela
21.09.2009, 16:04:33
ceva opinii despre formatia chorus??? i-a mai avut cineva la nunta?

dienuka1984
21.09.2009, 20:18:38
canta super, mai ales ca lenuca e la ei..intra pe site-ul lor sa-i asculti..asa canta si live..nu i-am avut la nunta ,dar am fost la nunti unde au cantat ei;)da un search pe google pt formatia chorus si iti va aparea pagina lor.:*

din 2010 va canta cu ei ..tipa care acum canta cu Leonard Zama

andreutzaa
21.09.2009, 20:45:58
de formatia acropole stiti ceva?dak i`a avut cineva la nunta sau ati fost la nunti unde au cantat ei..sunt pe cale sa semnez un contract cu ei..dar prea multe nu stiu..doar recomandari si cateva piese de pe site din care nu poti concluziona prea multe.

malina87
21.09.2009, 21:46:19
de formatia acropole stiti ceva?dak i`a avut cineva la nunta sau ati fost la nunti unde au cantat ei..sunt pe cale sa semnez un contract cu ei..dar prea multe nu stiu..doar recomandari si cateva piese de pe site din care nu poti concluziona prea multe.
sunt cei cu d-na rodica andronic?daca da,succes la semnat contractul:*:*..canta fain,tot la nunta ascultati..

dienuka..nu stiam ca din 2010..cert e ca ultima data cand i-am auzit eu a fost in octombrie anul trecut cand cantau cu tipa aia morar ..si canta f bine,dar acum am vazut la ei pe site ca e elena simionesei si ma gandeam ca deja au inceput sa colaboreze...by the way...ce solista au pana atunci?..pupici

irinaririna
21.09.2009, 22:08:24
Fetele am fost pe 12 la o nunta la conac si mi-a placut mult trupa care a cantat. Actual se numea... Nu stiu prea multe de ei , nu am auzit niciodata dar au facut o atmosfera super.

dienuka1984
21.09.2009, 23:03:02
sunt cei cu d-na rodica andronic?daca da,succes la semnat contractul:*:*..canta fain,tot la nunta ascultati..

dienuka..nu stiam ca din 2010..cert e ca ultima data cand i-am auzit eu a fost in octombrie anul trecut cand cantau cu tipa aia morar ..si canta f bine,dar acum am vazut la ei pe site ca e elena simionesei si ma gandeam ca deja au inceput sa colaboreze...by the way...ce solista au pana atunci?..pupici

cum deja a cam trecut perioada nuntilor probabil ca colaboreaza cu ambii , si cu Zama si cu Chorus, mi-a zis ca chiar si asa nu isi incheie colaborarea cu Zama, deci nu e nimik batut in cuie, daca cineva o doreste ca solista la nunta poate merge, asta in cazul in care nu are ea alte compromisuri, dar probabil ca in acest caz va creste comisionul, daca pana acuma plateam formatia lui Leonard Zama, in acest caz trebuie platita foramtia plus solista..sunt curioasa ce solist vom avea noi la nunta..avand in vedere ca am semnat contractul cu Leonard Zama...

malina87
21.09.2009, 23:40:49
cum deja a cam trecut perioada nuntilor probabil ca colaboreaza cu ambii , si cu Zama si cu Chorus, mi-a zis ca chiar si asa nu isi incheie colaborarea cu Zama, deci nu e nimik batut in cuie, daca cineva o doreste ca solista la nunta poate merge, asta in cazul in care nu are ea alte compromisuri, dar probabil ca in acest caz va creste comisionul, daca pana acuma plateam formatia lui Leonard Zama, in acest caz trebuie platita foramtia plus solista..sunt curioasa ce solist vom avea noi la nunta..avand in vedere ca am semnat contractul cu Leonard Zama...
si eu merg la o nunta la sf lunii octombrie la care canta ea cu dl Zama..dar am vazut-o pe celalalt site si m-am derutat..in fine..indiferent cu cine o fi canta super..pt mine la ora actuala mi se pare cea mai buna voce feminina din formatii,in special la muzica usoara..mor ascultand-o:love:..si sper sa nu se supere nimeni ca mi-am exprimat parerea:p

alma222
22.09.2009, 01:43:26
buna.imi recomanda si mie cineva o formatie care sa-mi cante ziua,cam 3 ore?am gasit formatie pt noapte ,insa pt zi ,nu.

cristinaba
22.09.2009, 17:49:19
Buna miresici! Ma numesc Cristina si am nunta in sept 2010. Am incheiat contract cu formatia Traditional, mai exact cu d-nul Marius Marcu. Am fost la o nunta pe data de 11 iulie si mi-a placut foarte mult cum au cantat. Recomand tuturor miresicilor care nu au incheiat inca contract pentru 2010 sa caute formatia Traditional pe youtube. Pot sa va mai spun ca au doi solisti, adica solista la populara si un tip la usoara care canta cum nu se poate mai bine. La fel si pretul este acceptabil in comparatie cu alte formatii. Va rog daca se poate sa-mi recomandati pe cineva care filmeaza la nunti, dar in format HD (pretentia sotului :-$:-$:-$).

malina87
22.09.2009, 18:34:27
buna.imi recomanda si mie cineva o formatie care sa-mi cante ziua,cam 3 ore?am gasit formatie pt noapte ,insa pt zi ,nu.
alma,intreab-o pe lorena de pe forum..stiu ca ei au avut alta formatie ziua :*Succes!