PDA

Versiunea completa : Central

olgutza26
23.09.2008, 15:03:08
Salutare tuturor! Am vazut ca marea majoritate a localurilor are subiect separat, dar Centralul nu se numara printre ele. Am tot citit pe ici pe colo pareri despre local, dar niciodata nu au fost sistematizate. Asa ca va rog sa ma ajutati sa strangem cat mai multe informatii in acelasi loc. eu am nunta pe 6 iunie 2009 si sunt "avida" de informatii (fie ele de bine sau nu).

olgutza26
25.09.2008, 09:49:16
Salutare tuturor! Am vazut ca marea majoritate a localurilor are subiect separat, dar Centralul nu se numara printre ele. Am tot citit pe ici pe colo pareri despre local, dar niciodata nu au fost sistematizate. Asa ca va rog sa ma ajutati sa strangem cat mai multe informatii in acelasi loc. eu am nunta pe 6 iunie 2009 si sunt "avida" de informatii (fie ele de bine sau nu).
:(( ma asteptam sa ma "bombardati" cu informatii. ce s-a intamplat?

luiza_c
28.09.2008, 18:31:24
Buna,

Si noi vom face tot la centraCentral ,polivalenta Prea multte informatii nu am despre local insa am sesizat ca ai nunta pe 6 iunie. Din cate am citit pe forum nu se fac nunti in 6 iunie 2009. Sfatul meu ar fi sa intrebi un preot. Am inteles ca e sambata inainte de Rusalii sau cam asa ceva. Cred ca ar fi bine sa intrebi.

Numai bine,
Luiza

olgutza26
28.09.2008, 19:46:17
Buna,

Si noi vom face tot la centraCentral ,polivalenta Prea multte informatii nu am despre local insa am sesizat ca ai nunta pe 6 iunie. Din cate am citit pe forum nu se fac nunti in 6 iunie 2009. Sfatul meu ar fi sa intrebi un preot. Am inteles ca e sambata inainte de Rusalii sau cam asa ceva. Cred ca ar fi bine sa intrebi.

Numai bine,
Luiza

am vorbit deja cu preotul de la sf. vineri. mi-a spus ca nu este nici o problema. in ceea ce priveste centralul, mie mi-au spus sa revin in decembrie sa semnam contractul. si la tine e la fel?

andreeaduta
24.02.2009, 10:40:58

Salutare! si eu am nunta la Central Sala Polivalenta pentru 24.07.2010. Acelasi raspuns l-am primit si noi, ne vor contacta in octombrie, noiembrie pentru semnarea contractului. Informatiile primite au fost insa foarte surprinzatoare cu privire la meniu si taxa local. Imi poti spune cum a fost la tine?

olgutza26
24.02.2009, 18:16:24
in ceea ce priveste chiria salii, am dat 2000 lei. asta nu se recupereaza si nici nu se scade din nota finala. dar e ok, atata timp cat nu imi impun un numar minim de persoane. despre meniu nu stiu nimic. noi nu am mai vorbit nimic la restaurant din noiembrie, cand am semnat contractul. la momentul respectiv erau 4 variante posibile de meniu, dar se puteau scoate sau introduce mancarurile din ele. tie ce ti-au zis de meniu? si cand ai vorbit la central?

andreeaduta
24.02.2009, 21:38:57
in ceea ce priveste chiria salii, am dat 2000 lei. asta nu se recupereaza si nici nu se scade din nota finala. dar e ok, atata timp cat nu imi impun un numar minim de persoane. despre meniu nu stiu nimic. noi nu am mai vorbit nimic la restaurant din noiembrie, cand am semnat contractul. la momentul respectiv erau 4 variante posibile de meniu, dar se puteau scoate sau introduce mancarurile din ele. tie ce ti-au zis de meniu? si cand ai vorbit la central?

Duminica trecuta impreuna cu logodnicul meu ne-am hotarat sa mergem sa vedem cateva locatii recomandate de prieteni, unde spatiul permite 180-200 invitati. Am fost la Prahova, Tiara, Regina Noptii, Hotel Nord, Cetate etc. Peste tot meniul pentru anul acesta oscila intre 170 ron si 200 ron. La Central am fost total surprinsa pentru ca meniul de anul acesta e de 140 ron/ 4 feluri mancare+ tort, apa minerala, cu 2000 ron taxa de rezervare(nu se recupereaza) fara a plati separat ospatarii. Ne-a trecut intr-un registru, nu a vrut sa ia niciun avans motivand ca nu poate inscrise in contabilitate acum si ne vor suna ei in octimbrie, noiembrie.....am plecat neincrezatori insa apoi am vazut postate situatiii asemanatoare cu privire la semnarea contractului. Ce as vrea eu sa stiu.......am tot auzit zvonuri ca risti la Central, Prahova sa stabilesti ceva si apoi, cand mergi sa faci meniul, sa te trezesti cu niste preturi exorbitante....:-s

olgutza26
25.02.2009, 10:05:48
Duminica trecuta impreuna cu logodnicul meu ne-am hotarat sa mergem sa vedem cateva locatii recomandate de prieteni, unde spatiul permite 180-200 invitati. Am fost la Prahova, Tiara, Regina Noptii, Hotel Nord, Cetate etc. Peste tot meniul pentru anul acesta oscila intre 170 ron si 200 ron. La Central am fost total surprinsa pentru ca meniul de anul acesta e de 140 ron/ 4 feluri mancare+ tort, apa minerala, cu 2000 ron taxa de rezervare(nu se recupereaza) fara a plati separat ospatarii. Ne-a trecut intr-un registru, nu a vrut sa ia niciun avans motivand ca nu poate inscrise in contabilitate acum si ne vor suna ei in octimbrie, noiembrie.....am plecat neincrezatori insa apoi am vazut postate situatiii asemanatoare cu privire la semnarea contractului. Ce as vrea eu sa stiu.......am tot auzit zvonuri ca risti la Central, Prahova sa stabilesti ceva si apoi, cand mergi sa faci meniul, sa te trezesti cu niste preturi exorbitante....:-s
in privinta rezervarii, nu sunt probleme. daca v-au trecut in registru, va vor suna cand au zic. in ceea ce priveste pretul meniului, nu stiu ce sa zic. viitoarea mea cumnata a facut nunta anul trecut in februarie si nu a avut probleme cu pretul. i-au spus cu un an inainte ca va fi cu maxim 10% mai mult si asa a fost.

danielasirbu83
25.02.2009, 10:26:03
Buna fetelor,

Cele care faceti la Central, eu zic sa stati linistite. Asa mi-au spus si mie acum 2 ani cand am facut nunta, ca pretul poate creste cu max 10%, dar nu a crescut. Mancarea este buna, servirea la fel, asa ca nu va ramane decat sa va bucurati .;-)

andreeaduta
25.02.2009, 13:26:42
Multumesc mult pentru raspunsuri! Stiu ca am tot timpul din lume pentru a planifica in detaliu tot, insa sunt avida de informatii, plina de emotii......8-| vreau, ca orice mireasa, ca totul sa iasa perfect....si, pana acum, in discutiile de pe forum am vazut numai pareri negative despre Central. Cand am mers sa stabilim data am discutat cu un domn Liviu Boeriu, nu stiu exact ce functie are....nu am putut discuta concret detalii organizatorice, ne-a spus ca, raportat la pretul meniului din anii trecuti, se poate vorbi de o crestere in medie cu 10-15%, asigurandu-ma ca nu se pune problema de un procent mai mare. La un moment dat a lansat si ipoteza mentinerii valorii actuale:), luand in calcul criza economica. Chiar a mentionat ca e "la zi" cu comment-urile de pe miresici.ro privind localul, spunand ca niciodata nu poti multumi pe toata lumea/:). Sala nu era absolut deloc aranjata, erau doar scaune, cred ca fusese o conferinta, ceva, inainte. M-ati ajuta foarte mult daca mi-ati putea trimite poze cu sala aranjata[-o<

danielasirbu83
25.02.2009, 15:15:14
Multumesc mult pentru raspunsuri! Stiu ca am tot timpul din lume pentru a planifica in detaliu tot, insa sunt avida de informatii, plina de emotii......8-| vreau, ca orice mireasa, ca totul sa iasa perfect....si, pana acum, in discutiile de pe forum am vazut numai pareri negative despre Central. Cand am mers sa stabilim data am discutat cu un domn Liviu Boeriu, nu stiu exact ce functie are....nu am putut discuta concret detalii organizatorice, ne-a spus ca, raportat la pretul meniului din anii trecuti, se poate vorbi de o crestere in medie cu 10-15%, asigurandu-ma ca nu se pune problema de un procent mai mare. La un moment dat a lansat si ipoteza mentinerii valorii actuale:), luand in calcul criza economica. Chiar a mentionat ca e "la zi" cu comment-urile de pe miresici.ro privind localul, spunand ca niciodata nu poti multumi pe toata lumea/:). Sala nu era absolut deloc aranjata, erau doar scaune, cred ca fusese o conferinta, ceva, inainte. M-ati ajuta foarte mult daca mi-ati putea trimite poze cu sala aranjata[-o<

Liviu, este unul din sefii de sala. Parerea mea este ca e un om super de treaba. O sa incerc eu sa postez cateva poze de la nunta cu sala amenajata, dar trebuie sa modific intai pozele, ca sunt foarte mari

olgutza26
25.02.2009, 16:27:13
andreeaduta,
am o rugaminte, ai poze cu sala nearanjata? posteaza-le te rog sau trimite-mi un pm. eu am vazut-o numai aranjata si vreau sa imi fac o idee de cum as putea sa o aranjez altfel cu firma la care voi apela.

pupici,

OLGA

andreeaduta
25.02.2009, 18:45:28
andreeaduta,
am o rugaminte, ai poze cu sala nearanjata? posteaza-le te rog sau trimite-mi un pm. eu am vazut-o numai aranjata si vreau sa imi fac o idee de cum as putea sa o aranjez altfel cu firma la care voi apela.

pupici,

OLGA

Sry Olgutza, nu am fost suficient de inspirata incat sa fac poze:( dar cred ca poti merge oricand sa o vezi si sa-ti formezi o idee.....

andreeaduta
25.02.2009, 18:54:26
Liviu, este unul din sefii de sala. Parerea mea este ca e un om super de treaba. O sa incerc eu sa postez cateva poze de la nunta cu sala amenajata, dar trebuie sa modific intai pozele, ca sunt foarte mari

Esti o draguta Daniela:* . daca ti-e mai ok iti las un id de mess, duta_andreea2001

Pupiceiiii

olgutza26
01.03.2009, 18:13:19
asteptam pozele!! :*

miha245
01.03.2009, 20:58:24
Buna fetelor,

Are vreuna dintre voi poze cu sala de la Hotelul Central amenajata pentru nunta?...macar una;)) .... Cand am fost sa o vedem era asezata ca o sala de conferinte si mi-e greu sa mi-o imaginez altfel....
Multumesc [email protected]};-

olgutza26
01.03.2009, 22:31:14
Nu sunt prea minunate (sunt intunecate), dar poate te ajuta sa iti faci o parere.
:*. E sala de sus - Polivalenta

danielasirbu83
02.03.2009, 13:14:48
V-am promis o poza cu localul. Este tot de la Polivalenta. Noi am avut mesele pe rotund, dar daca aveti mai mult de 150 de invitati, atunci sunt mai indicate mesele dreptunghiulare, pentru mai mult spatiu.

olgutza26
02.03.2009, 18:22:25
V-am promis o poza cu localul. Este tot de la Polivalenta. Noi am avut mesele pe rotund, dar daca aveti mai mult de 150 de invitati, atunci sunt mai indicate mesele dreptunghiulare, pentru mai mult spatiu.
ce mireasa frumoasa :x :suuuper:

danielasirbu83
02.03.2009, 19:53:10
ce mireasa frumoasa :x :suuuper:

Multumesc;))

andreeaduta
14.03.2009, 19:14:03
Salutare! Miresoiu' meu a intrat azi pe site la hotel central si am avut o mare surpriza. Au actualizat site-ul si puteti vedea poze cu toate salile aranjate. Am fosat placut impresionata de Polivalenta...mai ales ca eu nu reusisem sa-mi formez o parere cand am stabilit data. Ma tot gandeam zilnic la cum arata sala si parca mi-o imaginam tot mai mica, prafuita si intunecoasa #-o ....acum nu-mi mai fac probleme, sunt foarte ok pozele din galerie<:-P

aannyy
14.03.2009, 20:29:24
Jos la crama a facut cineva? Merge pt. un botez? Cum e mancarea?

danielasirbu83
15.03.2009, 12:24:57
Jos la crama a facut cineva? Merge pt. un botez? Cum e mancarea?

Da, merge sa faci botezul la Crama. acum depinde si cate persoane ai. Am fost la un botez unde erau n jur de 30-35 de persoane si a fost fain. Legat de mancare sa stii ca e foarte buna. Acum voi trebuie sa stabiliti meniul, daca vreti doar aperitiv si friptura sau cu 3 feluri de mancare..

Elmer
24.03.2009, 00:24:29
Salutare! si eu am nunta la Central Sala Polivalenta pentru 24.07.2010. Acelasi raspuns l-am primit si noi, ne vor contacta in octombrie, noiembrie pentru semnarea contractului. Informatiile primite au fost insa foarte surprinzatoare cu privire la meniu si taxa local. Imi poti spune cum a fost la tine?

Salutare!
Sa lasati sala curata, cred ca avem dupa voi - 31.07.2010 ;)) .. spun cred ca eu, pana nu dau avansul nu ma pot linisti ....
Felicitari, casa de piatra si sa fie intr-un ceas bun! Noi ne-am dorit in 22 mai, dar ne-a furat cineva data.
Si sa inteleg ca nici tu nu ai dat avans pentru sala? Eu am emotii cu faza asta.:-s

Si vazusem niste intrebari despre poze cu localul neamenajat. Daca mai e valabila intrebarea, am eu cateva.

Spor la pregatiri!

olgutza26
24.03.2009, 09:29:56
si eu am avut initial emotii. rezervasem data in februarie anul trecut pentru iunie anul asta si doar ma trecuse in caietul acela. o sa te sune spre sfarsitul anului sa semnati contractul si sa platesti chiria salii. nici unul din cei care au facut acolo nu a avut probleme (gen double-booking).

Daca poti pune pozele cu sala neamenajata, eu le astept cu mare placere

dany_nro
31.03.2009, 21:57:13

interesant...si noi am fost dar a fost vb de alte sume ...ce-i drept nu am decis ca vom face acolo...inca mai suntem in cautari
la noi a cerut 1500 rezervare ... 65 lei curentul pt dj adus de tine sau 150 pentru curent consum aferent formatiei aduse de tine ...si 135 meniul(in aceeasi varianta)...curios

olgutza26
01.04.2009, 23:14:23
interesant...si noi am fost dar a fost vb de alte sume ...ce-i drept nu am decis ca vom face acolo...inca mai suntem in cautari
la noi a cerut 1500 rezervare ... 65 lei curentul pt dj adus de tine sau 150 pentru curent consum aferent formatiei aduse de tine ...si 135 meniul(in aceeasi varianta)...curios
taxa de 1500 este in cazul salonului Clasic (cel de la parter), in cazul salii polivalente, este 2000. in ceea ce priveste curentul, asta se aplica in cazul in care nu ii iei pe cei de la ei, care sunt destul de buni si despre care am citit de bine pe miresici. dar nu mi se pare chiar asa o tragedie de pret, nici in cazul in care iei pe altii.

dany_nro
02.04.2009, 00:05:04
taxa de 1500 este in cazul salonului Clasic (cel de la parter), in cazul salii polivalente, este 2000. in ceea ce priveste curentul, asta se aplica in cazul in care nu ii iei pe cei de la ei, care sunt destul de buni si despre care am citit de bine pe miresici. dar nu mi se pare chiar asa o tragedie de pret, nici in cazul in care iei pe altii.

aha ...e bine de stiut ...ma speriasem in prima faza...da sunt de acord cu tine nu e chiar asa de tragic...tinand cont ca tortul e din partea lor si camera de hotel ..pot spune ca tot acolo ajungi ca si cheltuiala...

mihaelaaa
03.04.2009, 17:04:58
aha ...e bine de stiut ...ma speriasem in prima faza...da sunt de acord cu tine nu e chiar asa de tragic...tinand cont ca tortul e din partea lor si camera de hotel ..pot spune ca tot acolo ajungi ca si cheltuiala...

tortul este din partea celor de la central?si camera de hotel la fel?:O nu am stiut,puteti sa mi da ti si mie mai multe detalii?

dany_nro
03.04.2009, 19:25:06
tortul este din partea celor de la central?si camera de hotel la fel?:O nu am stiut,puteti sa mi da ti si mie mai multe detalii?

la Central spre deosebire de majoritatea restaurantelor....se percepe si o taxa de chirie (pe care teoretic o pierzi) in functie de salonul ales...adica 1500 pt pt salonul clasic si 2000 pt sala polivalenta din cate stiu eu...
tinand cont ca la celelate restaurante tortul nu este inclusin meniul obijnuit (iar aici este pt ca ei au si cofetarie in incinta hotelului)putem spune ca, impreuna cu o camera pt noaptea nuntii, este avantajos...parerea mea ca tot pe la suma asta ajungi daca stai sa calculezi camera si tortul;)
Din cate am observat au si tariful mic la meniu...numai ca sunt si pareri negative in ceea ce riveste mancarea si servirea ...de la care eu ma abtin momentan pt ca nu cunosc pe nimeni care sa fi facut acolo si nu vreau sa influentez pe cineva...
Poate ne ajuta miresicile care au avut ceva experienta cu acest restaurant... [-o<

dany_nro
03.04.2009, 19:29:52
Am observat ca si tu vrei sa faci cununia religioasa tot la biserica sf vasile ... este intamplatoare alegerea sau chiar acolo ai dorit tu....
eu sunt de curand mutata in ploiesti ...iar sf vasile este biserica la care merg de obicei si mi-a placut.
poti te rog sa-mi dai mai multe detalii...:*

mihaelaaa
03.04.2009, 21:32:26
Am observat ca si tu vrei sa faci cununia religioasa tot la biserica sf vasile ... este intamplatoare alegerea sau chiar acolo ai dorit tu....
eu sunt de curand mutata in ploiesti ...iar sf vasile este biserica la care merg de obicei si mi-a placut.
poti te rog sa-mi dai mai multe detalii...:*

tare mi ar placea sa te ajut,dar nu pot.eu nu sunt din ploiesti si nici nu stau acolo(sotul meu este din ploiesti,dar nu locuim in ploiesti).am spus biserica sf.vasile ca a tb sa completez spatiul liber:D,dar inca nu stiu unde vom face cununia religioasa.imi pare rau ca nu te pot ajuta.noi vom face la central,la sala polivalenta si am platit 2000 lei chiria intr adevar,dar nu stiam de tort,iar despre pretul meniului ni s a spus sa venim cu o luna inainte sa stabilim ca nu ne poate spune de pe acum.merci de informarii oricum si imi pare rau ca nu te pot ajuta:*

iulibuli
04.04.2009, 13:05:05
Nu este nimeni care a facut sau face nunta la salonul Calsic, sa-mi spuna si mie capacitate salonului? Din cate am inteles in jur de 130 de pers?

Cinderela
04.04.2009, 19:42:49
buna tuturor,
am nunta in iunie la central sala polivalenta. as vrea si eu niste poze cu sala daca aveti pls...[-o<

spqr
04.04.2009, 23:12:19
Nu este nimeni care a facut sau face nunta la salonul Calsic, sa-mi spuna si mie capacitate salonului? Din cate am inteles in jur de 130 de pers?
da...clasic 130-150..depends...dar daca vrei parerea mea ...130 maxim...ca sa respirati 8-}

madii113
05.04.2009, 15:48:46
da...clasic 130-150..depends...dar daca vrei parerea mea ...130 maxim...ca sa respirati 8-}

Buna spqr,
Fetele cred ca ar trebui sa stie daca esti vreunul din administratorii unei societati pentru organizare nunti.
Este deja a 3-a oara cand observ eu ca faci reclama acelei firme.
Sau poate esti Cristian 13 dar sub alt nume.
Pentru reclama se plateste stiu.
Iar voi fetelor gasiti multe poze pe www.thr.ro -site-ul hotelului, la galerie foto alegeti restaurant, crama...
Va pupacesc.
Si astept raspuns de spqr sa vedem cine e.

spqr
06.04.2009, 07:25:03
Buna spqr,
Fetele cred ca ar trebui sa stie daca esti vreunul din administratorii unei societati pentru organizare nunti.
Este deja a 3-a oara cand observ eu ca faci reclama acelei firme.
Sau poate esti Cristian 13 dar sub alt nume.
Pentru reclama se plateste stiu.
Iar voi fetelor gasiti multe poze pe www.thr.ro (http://www.thr.ro) -site-ul hotelului, la galerie foto alegeti restaurant, crama...
Va pupacesc.
Si astept raspuns de spqr sa vedem cine e.

unde vezi reclama pe acest topic ???

Luat din Wikipedia: (raspunsul este ...

SPQR, sau în societatea republicană a Romei antice (http://ro.wikipedia.org/wiki/Roma_antic%C4%83), S • P • Q • R • , adeseori în timpuri moderne, S.P.Q.R. , este un acronim (http://ro.wikipedia.org/wiki/Acronim) și o prescurtare pentru expresia din limba latină (http://ro.wikipedia.org/wiki/Limba_latin%C4%83), Senatus Populusque Romanus ("Senatul roman (http://ro.wikipedia.org/wiki/Senatul_roman) și Poporul"), referindu-se la guvernul Republicii romane (http://ro.wikipedia.org/wiki/Republica_Roman%C4%83) și fiind folosit ca semnătură oficială guvernamentală.

...iar din acest moment nu mai raspund la ce este off topic

olgutza26
06.04.2009, 12:59:07
la Central spre deosebire de majoritatea restaurantelor....se percepe si o taxa de chirie (pe care teoretic o pierzi) in functie de salonul ales...adica 1500 pt pt salonul clasic si 2000 pt sala polivalenta din cate stiu eu...
tinand cont ca la celelate restaurante tortul nu este inclusin meniul obijnuit (iar aici este pt ca ei au si cofetarie in incinta hotelului)putem spune ca, impreuna cu o camera pt noaptea nuntii, este avantajos...parerea mea ca tot pe la suma asta ajungi daca stai sa calculezi camera si tortul;)
Din cate am observat au si tariful mic la meniu...numai ca sunt si pareri negative in ceea ce riveste mancarea si servirea ...de la care eu ma abtin momentan pt ca nu cunosc pe nimeni care sa fi facut acolo si nu vreau sa influentez pe cineva...
Poate ne ajuta miresicile care au avut ceva experienta cu acest restaurant... [-o<

cumnata mea a avut nuta anul trecut la hotel central, sala clasic. in ceea ce priveste servirea si mancarea, nu a fost nimic de obiectat (altfel va dati seama ca nu as mai fi ales aceeasi locatie anul acesta pentru nunta mea). am citit si eu despre miresici care au avut probleme. sa fie vorba de ghinion? parerea mea e ca in salonul clasic ar merge maxim 120 de persoane. asta, ca sa mai ramana si loc pentru dansat si nici sa nu isi respire invitatii unul altuia in farfurie. :D

grasuna
10.04.2009, 08:58:23
Mie pt salonul clasic mi-au cerut 1.200 lei chiria salii. Meniul este 145 lei (4 feluri + tort + apa). Impartind chiria salii la capacitatea salonul si adunand la pretul meniul, inteleg ca meniul ajunge la 155 lei. Ceea ce este bine, asemanator cu alte restaurante.
Problema mea este urmatoarea: Noi ne-am hotarat sa facem in sala mica, dar adunand inca o data listele cu invitati am ajuns la concluzia ca vom fi 150 si asta in situatia in care nu vin toti. Ce parere aveti? Sa ne orientam spre sala Polivalenta?

olgutza26
13.04.2009, 13:28:04
Mie pt salonul clasic mi-au cerut 1.200 lei chiria salii. Meniul este 145 lei (4 feluri + tort + apa). Impartind chiria salii la capacitatea salonul si adunand la pretul meniul, inteleg ca meniul ajunge la 155 lei. Ceea ce este bine, asemanator cu alte restaurante.
Problema mea este urmatoarea: Noi ne-am hotarat sa facem in sala mica, dar adunand inca o data listele cu invitati am ajuns la concluzia ca vom fi 150 si asta in situatia in care nu vin toti. Ce parere aveti? Sa ne orientam spre sala Polivalenta?
parerea mea e sa schimbi. chiar pe site-ul lor iti spun despre capacitate - 120 de locuri. in conditiile in care esti sigura ca vei avea in jur de 150 de invitati (desi daca ii ai doar pe lista, poti fi sigura ca nu vor veni toti), sfatul meu e sa te orientezi spre polivalenta.

grasuna
13.04.2009, 14:00:50
Asa m-am gandit si eu. Eram putin debusolata deoarece dl. Liviu de la Central mi-a spus ca in sala mica incap 150 de persoane. In cele din urma am renuntat la Central si am ales President 2. Aici avem aranjamentul salii (fara flori) gratuit iar patroana este extrem de draguta si amabila!

mihaelaaa
23.04.2009, 09:51:47
oare cat costa anul acesta meniul la central?cu aproximatie.....

grasuna
23.04.2009, 11:45:44
oare cat costa anul acesta meniul la central?cu aproximatie.....

Meniul costa 145 lei (4 feluri + tort + apa). Dar la aceasta suma trebuie sa iei in consideratie si chiria salii (1.200 lei Salonul Clasic si 2.000 lei Sala Polivalenta).

mihaelaaa
25.04.2009, 11:01:31
Meniul costa 145 lei (4 feluri + tort + apa). Dar la aceasta suma trebuie sa iei in consideratie si chiria salii (1.200 lei Salonul Clasic si 2.000 lei Sala Polivalenta).

iti multumesc ptr raspuns.intr adevar am platiti 2000 lei ptr sala polivalenta,dar ma gandesc ca totusi 145 lei ptr un meniu de nunta care are si tortul inclus si apa este cam putin,nu? nu este in functie de ce contine sau este standard?

stoikan
25.04.2009, 15:03:50
Bine v-am gasit. Se pare ca sunt printre putinele persoane de sex masculin de pe aici. Daca tot se vorbeste despre Hotelul Central, tin sa va anunt ca cedez un loc in data de 22 august 2009 la salonul Clasic. Nu va speriati, nu am anulat nunta, doar am schimbat locatia, vom face nunta la Regina Noptii. Singura mea pretentie este taxa de rezervare de 1500 RON care am achitat-o Centralului, niciun leu in plus. Sper ca am postat unde trebuie. Pentru detalii ma puteti contacta la o723-675-612, pe messenger id anubis4alex sau pe adresa de e-mail alexandru.stoican at yahoo com ([email protected])

olgutza26
26.04.2009, 18:41:43
iti multumesc ptr raspuns.intr adevar am platiti 2000 lei ptr sala polivalenta,dar ma gandesc ca totusi 145 lei ptr un meniu de nunta care are si tortul inclus si apa este cam putin,nu? nu este in functie de ce contine sau este standard?
din cate stiu eu, este pretul de start (meniul de baza - foarte consistent si bun de altfel). daca vrei somon fume, caviar si altele, pretul se mareste.

grasuna
27.04.2009, 09:02:43

Buna! Daca aduni la pretul meniului si chiria salii (2.000lei chiria/200 persoane=10 lei) vei obtine un meniu de 155 de lei, meniu asemanator multor restaurante din Ploiesti, care nu percep chiria salii.

mihaelaaa
27.04.2009, 11:51:24
va multumesc din suflet ca m ati lamurit cu toate aceste detalii. daca o sa mai am nelamuriri am sa apelez cu drag la sfatul vostru.:-p

miha245
30.04.2009, 15:21:27
Salutare fete,

Multumec pentru pozele pe care le-ati postat cu sala Polivalenta.
Ati putea sa imi spuneti daca exista posibilitatea de a alege mese rotunde sau mese dreptunghiulare? Si inca o intrebare pentru fetele care deja au facut nunta la Hotel Central: voi cu ce firma de amenajari ati colaborat?
Intre timp, am gasit un site cu cateva pozici cu sala de la Hotel Central amenaja:
http://www.elgies.ro/galeria_Hotel%20Central%20-%20Ploiesti_56.html

Noi nu locuim in Ploiesti si sunt cam picata din cer cu informatiile, insa voi imi sunteti de un real folos.

Multumesc si spor la pregatiri miresici!

olgutza26
02.05.2009, 21:35:01
Salutare fete,

Multumec pentru pozele pe care le-ati postat cu sala Polivalenta.
Ati putea sa imi spuneti daca exista posibilitatea de a alege mese rotunde sau mese dreptunghiulare? Si inca o intrebare pentru fetele care deja au facut nunta la Hotel Central: voi cu ce firma de amenajari ati colaborat?
Intre timp, am gasit un site cu cateva pozici cu sala de la Hotel Central amenaja:
http://www.elgies.ro/galeria_Hotel%20Central%20-%20Ploiesti_56.html

Noi nu locuim in Ploiesti si sunt cam picata din cer cu informatiile, insa voi imi sunteti de un real folos.

Multumesc si spor la pregatiri miresici!

eu am vorbit cui cei de la central. au atat mese rotunde cat si dreptunghiulare. tu alegi cate de un fel si cate de celalalt fel vrei sa ai. in ceea ce priveste firma de amenajari, inca nu m-am decis, dar postez noutatile de indata ce le am.
pupici. sa ai nunta la care ai visat :*

Mada_N
04.05.2009, 14:36:27
din cate stiu eu, este pretul de start (meniul de baza - foarte consistent si bun de altfel). daca vrei somon fume, caviar si altele, pretul se mareste.
Ciao Olgutza! Eu voi face nunta la Central in 2010, salonul Clasic! Vroiam sa te intreb cu muzica cum este! au ei formatie, esti te obliga sa iei formatia lor, cam cat costa daca stii,cum canta! Eu nu sunt in RO si abia in august vin stiu k poate e prea devreme, dar cum se rezerva restaurantul asa cred k trebuie sa procedam si cu formatia! Daca ai vreo informatie sa imi dai astept raspunsul tau! Multumesc! ;-)

olgutza26
04.05.2009, 18:29:48
cei de la central au formatie, dar nu te obliga ii iei pe ei. (de fapt eu am vrut sa am formatia lor pentru ca auzisem numai lucruri bune despre ei, dar aveau un alt angajament pentru data respectiva). diferenta e ca pentru cazul in care vrei alta formatie sau alt DJ, trebuie sa platesti curentul consumat (nu mai stiu sumele exacte - parca 150 in cazul formatiei si 90 pt DJ).

istefan5
19.05.2009, 10:51:14
Buna ziua, cred ca sunt printre putinii miri dupa acest site dar am intrat sa va anunt ca cedez un loc in data de 14 noembrie 2009 la sala Polivalenta din cadrul Hotelului Central din Ploiesti. Nu va speriati, nu am anulat nunta, doar am schimbat locatia. Singura mea pretentie este taxa de rezervare de 2000 RON care am achitat-o Centralului, niciun leu in plus. Sper ca am postat unde trebuie. Pentru detalii ma puteti contacta la o723-630-859

olgutza26
24.05.2009, 19:53:57
buna, am fost sambata la polivalenta sa stabilesc cu firma de aranajamente unele detalii. sala era aranjata pentru 160 de persoane. vreau sa va spun ca mi s-a parut super inghesuit. nici nu vreau sa imi imaginez ce inseamna acele 200 de locuri pe care le declara pe site. ringul de dans care ramasese sambata, nu cred ca era mai mare decat 2 sufragerii de apartament normal. plus ca nu stiu cum reusea mireasa si alaiul sa ciocneasca paharul de sampanie la friptura, ca intre scaunele care erau spate in spate la mese nu aveau nici un pic de loc intre ele.

miha245
03.06.2009, 18:51:13
Bunaaaa,

Ai facut cumva poze cand ai fost sa stabilesti ultimele detalii pentru aranjarea salii? Le poti posta te rog^:)^
Ne poti spune cam cat te costa amenajarea salii si cu ce firma ai colaborat?

Multumesc mult si spor la pregatiri:bye_01:

mgh83
07.06.2009, 23:24:15
Am fost ieri la nunta nasilor nostri(Olguta) si-am ramas impresionata de Central. Citisem atatea lucruri urate despre ei incat mi-era teama. Servirea a fost impecabila, meniul f variat iar mancare f buna, tortul excelent...asa ca cele care aveti nunta acolo nu va faceti probleme.

Mada_N
08.06.2009, 14:29:11
>:D<
buna, am fost sambata la polivalenta sa stabilesc cu firma de aranajamente unele detalii. sala era aranjata pentru 160 de persoane. vreau sa va spun ca mi s-a parut super inghesuit. nici nu vreau sa imi imaginez ce inseamna acele 200 de locuri pe care le declara pe site. ringul de dans care ramasese sambata, nu cred ca era mai mare decat 2 sufragerii de apartament normal. plus ca nu stiu cum reusea mireasa si alaiul sa ciocneasca paharul de sampanie la friptura, ca intre scaunele care erau spate in spate la mese nu aveau nici un pic de loc intre ele.
Buna Olgutza! Casa de piatra! O casnicie fericita si copii frumosi! Sa postezi poze cu nunta te rog! Eu voi face tot la Central, dar la Clasic in 2010 sper sa fie ok!
Inca odata "CASA DE PIATRA!" >:D<

Mada_N
08.06.2009, 14:38:24
Am fost ieri la nunta nasilor nostri(Olguta) si-am ramas impresionata de Central. Citisem atatea lucruri urate despre ei incat mi-era teama. Servirea a fost impecabila, meniul f variat iar mancare f buna, tortul excelent...asa ca cele care aveti nunta acolo nu va faceti probleme.
Buna MGH83! Am vazut k vei face nunta la Central-Clasic. Si eu voi face tot acolo pe 28 august 2010! Imi poti da cateva detalii: formatia de unde ai luat-o (daca ai formatie), cei de la central cum canta? Cu ce firma aranjezi sala-costuri, cate persoane ai? Eu stiu sala am fost la o nunta acolo, dar akm nu sunt in tara, am rezervat-o deja, dar nu am dat banii, dar abia in august vin aks, cred k in septembrie-octombrie semnam contractul! Crezi k voi fii dezamagita de decizia pe care am luat-o, pt k aud pareri pro si contra despre Central! E la noroc daca iese bine sau nu? Sau sunt doar gurile rele.... Multumesc anticipat!

mgh83
08.06.2009, 20:38:05
Buna MGH83! Am vazut k vei face nunta la Central-Clasic. Si eu voi face tot acolo pe 28 august 2010! Imi poti da cateva detalii: formatia de unde ai luat-o (daca ai formatie), cei de la central cum canta? Cu ce firma aranjezi sala-costuri, cate persoane ai? Eu stiu sala am fost la o nunta acolo, dar akm nu sunt in tara, am rezervat-o deja, dar nu am dat banii, dar abia in august vin aks, cred k in septembrie-octombrie semnam contractul! Crezi k voi fii dezamagita de decizia pe care am luat-o, pt k aud pareri pro si contra despre Central! E la noroc daca iese bine sau nu? Sau sunt doar gurile rele.... Multumesc anticipat!

Noi avem formatia de la "Regina Noptii", despre cei de la Central nu stiu sa-ti spun mai nimic, am auzit ca sunt ok dar nu i-am vazut la nicio nunta.De sala si biserica se ocupa EventDecor. Daca vrei sa vezi , te astept in vizita la nunta noastra ca sa te convingi singura.Cat despre Central, stai linistita, sunt ok. Noi am rezervat mai intai la Regina Noptii si apoi ne-am mutat aici, cred ca a fost o alegere f buna..vom vedea dupa.
Daca mai ai intrebari, sunt aici...

istefan5
12.06.2009, 12:02:57
Buna ziua, cred ca sunt printre putinii miri dupa acest site dar am intrat sa va anunt ca cedez un loc in data de 14 noembrie 2009 la sala Polivalenta din cadrul Hotelului Central din Ploiesti. Nu va speriati, nu am anulat nunta, doar am schimbat locatia. Singura mea pretentie este taxa de rezervare de 2000 RON care am achitat-o Centralului, nici un leu in plus. Sper ca am postat unde trebuie. Pentru detalii ma puteti contacta la o723-630-859

istefan5
12.06.2009, 12:04:04
Buna ziua, cred ca sunt printre putinii miri dupa acest site dar am intrat sa va anunt ca cedez un loc in data de 14 noembrie 2009 la sala Polivalenta din cadrul Hotelului Central din Ploiesti. Nu va speriati, nu am anulat nunta, doar am schimbat locatia. Singura mea pretentie este taxa de rezervare de 2000 RON care am achitat-o Centralului, niciun leu in plus. Sper ca am postat unde trebuie. Pentru detalii ma puteti contacta la o723-630-859

soareiuliant
13.06.2009, 17:34:32
oare cat o fi meniul la acest restaurant,central?

mgh83
13.06.2009, 22:44:12
oare cat o fi meniul la acest restaurant,central?

De la 1650 ron in sus...acum depinde ce si cat vrei.

andreeaduta
18.06.2009, 16:44:31
De la 1650 ron in sus...acum depinde ce si cat vrei.

imi poti spune, te rog, ce include meniul de baza? noi cand am fost sa rezervam am primit un pret mai mic, 145 ron cred......in luna febr. Atunci ziceau ca vor fi incluse 4 feluri mancare+ tort si apa minerata...si cafea cred. Am intrebat atunci care este procentul maxim cu care ar putea creste si mi s-a raspuns 10%. Acum, din punctul meu de vedere e ok 165 insa, deja aud zvonuri ca a sarit la 200 ron. Eu sinecr incep sa intru in panica, nu as vrea ca, la anu', sa am surpriza sa se ajunga la un pret exorbitant la meniu. Mai ales ca, in toamna ca se va semna contractul, am intels ca nu se poate stabili si consemna valoarea meniului. Olgutza.....daca mai intrii, ajuta-ne cu un raspuns legat de pretul meniului te rugam!!:*:*

mgh83
18.06.2009, 23:45:31
Cand am fost sa vb la inceputul lunii mai(2009) ne-au aratat un meniu care era 150 ron.La cateva zile am fost sa semnam contractul si ne-au aratat,informativ, un alt meniu care costa 165 ron. Sincera sa fiu nu stiu daca era diferenta intre primul si al doilea, dar noua ni s-a parut ok. In meniu intra cele 4 feluri de mancare, apa minerala, cafea si tort.O sa-ti spun dupa nunta cat ne-a costat exact.

olgutza26
19.06.2009, 11:15:31
fetelor, din pacate nu va pot ajuta cu pretul meniului, pentru ca nu m-am ocupat eu de el si sotul meu nu vrea sa spuna :D.

olgutza26
19.06.2009, 11:18:30
imi poti spune, te rog, ce include meniul de baza? noi cand am fost sa rezervam am primit un pret mai mic, 145 ron cred......in luna febr. Atunci ziceau ca vor fi incluse 4 feluri mancare+ tort si apa minerata...si cafea cred. Am intrebat atunci care este procentul maxim cu care ar putea creste si mi s-a raspuns 10%. Acum, din punctul meu de vedere e ok 165 insa, deja aud zvonuri ca a sarit la 200 ron. Eu sinecr incep sa intru in panica, nu as vrea ca, la anu', sa am surpriza sa se ajunga la un pret exorbitant la meniu. Mai ales ca, in toamna ca se va semna contractul, am intels ca nu se poate stabili si consemna valoarea meniului. Olgutza.....daca mai intrii, ajuta-ne cu un raspuns legat de pretul meniului te rugam!!:*:*
pretul meniului oricum variaza functie de ceea ce vrei tu sa pui pe farfurie. daca vrei, poti sa ai meniul si de 100 Euro. din cate am vorbit eu cu ei, pretul de baza ar fi 160-165 (in sensul ca si aperitivul e consistent - adica nu mananci doar 3 frunze de salata, o felie de salam, una de cascaval si o maslina - si ai si alte 3 feluri de mancare plus tort, apa minerala si o cafea).

alexa_razv
19.06.2009, 12:36:50
Buna ziua,
Am un mare dezavantaj ca sunt din Timisoara iar nunta mea va fi in Ploiesti. Nu stiu nimic despre nimic. Astept orice sfat din partea Dvs. si savurez cu placere orice vad pe acest site. Deci...m-ar interesa si daca cedeaza cineva vreun restaurant pt septembrie 2009. Va multumesc anticipat.

aannyy
22.06.2009, 12:32:36
Buna ziua,
Am un mare dezavantaj ca sunt din Timisoara iar nunta mea va fi in Ploiesti. Nu stiu nimic despre nimic. Astept orice sfat din partea Dvs. si savurez cu placere orice vad pe acest site. Deci...m-ar interesa si daca cedeaza cineva vreun restaurant pt septembrie 2009. Va multumesc anticipat.

Incearca la Schnitzel Haus din Paulesti (langa Ploiesti). Un restaurant superb, cu mancare foarte buna, servire ireprosabila. Noi acolo am facut botezul fetitei. DacA vrei iti atasez cateva poze.

miha245
22.06.2009, 18:34:34
Casa de piatra Olgutza!!!!<:-P
Atasezi cateva pozici de la nunta, te rog>:D<

mihaela1985
25.06.2009, 16:05:41
Buna miresici. Si eu am nunta pe 26.09.2009 la Restaurant Central, salonul Clasic. Eu am fost anul trecut la o nunta la ei si am fost fff multumiti de servire, formatie, meniu. Deci daca va hotarati sa faceti aici nu cred ca o sa regretati. Mai multe o sa va anunt dupa nunta mea.

Cinderela
03.07.2009, 10:02:56
Buna miresicilor,
Am avut nunta la central-polivalenta pe 13 iunie. meniul a fost 158 ron si a continut aperitiv(cu 8 componente) salau pane cu cartofi natur, sarmale, muschiulet impanat, tort Ina (super bun !!), apa 1,5l de pers, o cafea. Mancarea a fost foarte buna la fel si servirea.... asa ca nu va faceti griji :)
Sa aveti o nunta asa cum v-ati dorit !

strumf08
03.07.2009, 11:16:11
Buna miresicilor,
Am avut nunta la central-polivalenta pe 13 iunie. meniul a fost 158 ron si a continut aperitiv(cu 8 componente) salau pane cu cartofi natur, sarmale, muschiulet impanat, tort Ina (super bun !!), apa 1,5l de pers, o cafea. Mancarea a fost foarte buna la fel si servirea.... asa ca nu va faceti griji :)

casa de piatra, fericire, sanatate, belsug!!!!
<:-P <:-P <:-P <:-P

miha245
03.07.2009, 15:11:57
Casa de piatra Cinderela!!!:gen_17:
Cati invitati ati avut? Noi am facut o lista si ies la inumaratoare in jur de 150 si nu pot sa imi dau seama daca e ok, din pct de vedere al spatiului de dans...
Si inca o intrebare...... ce firma te-a ajutat cu amenajarea restaurantului?

mirulina
05.07.2009, 00:51:44
Buna fetelor . Eu am facut nunta in iulie 2007 si am fost foarte dezamagita de acest restaurant.
Neplacerile au plecat de la stabilirea meniului.
A intrebat ce vrem...am pus totul pe o lista si a plecat la el in birou cica sa faca calculul..DE PARCA EI NU STIU PRETURILE si a venit suma totala a meniului- LA MINE AM CONSTATAT DUPA NUNTA CA EL A GRESIT SUMA SI ERA MAI MARE NU CAT MI-A TRECUT EL PE FOAIE PRETUL PENTRU UN MENIU ( NICI PRIN CAP NU MI-A TRECUT SA IL VERIFIC DACA A ADUNAT BINE TOATE SUMELE SCRISE....ASTA E SI GRESEALA MEA)si asa meniul a fost mai mult-MI SE PARE O MARE NESIMTIRE SI UN FURT PE FATA...SA FIE O GRESEALA DOAR IN CAZUL MEU? MA INDOIESC.
In privinta gramajului nu respecta nimic.Eu am stabilit sa am 50 gr. De salam de
Sibiu si nu erau nici 30. Am avut un soc cand a venit aperitivul si am vazut ce am in farfurie fata de ce stiam ca am stabilit.
Am mai stabilit cu ei ca-mi pun 4 sarmale la portie...si mi-au spus unii oameni ca au avut 2 si nu 4...mare nesimtire
pe urma friptura in proportie de 70% era in sange...chiar tatal meu si mirele le-au trimis la bucatarie sa le faca din nou...va dati seama ca saracii invitati nu au avut ce sa faca..poate daca se duce cineva pe la bucatarie si le pune in vedere anumite lucruri le fac mai bine.
Inca ceva...pe mine m-au incantat cu niste cartofi facuti de ei taiati subtiri ..care sunt foarte buni...ce cartofi ca parca erau chipsuri din punga......nici nu se puteau manca cu furculita.
Cred ca cel mai bine este daca ii intrebati totul de la inceput de ex... in ce-ti sevesc inghetata – daca iti alegi( sa-ti arate si tie in ce o servesc) ...la mine au venit cu ea pe farfurie( nu era una micuta )si mai era si topita....nici prin cap nu mi-a trecut ca un restaurant cu asa pretentii vin cu inghetata pe farfurie.
Inca un lucru important - mie mi-au spus sa aduc cate 3 sticle de suc pentru fiecare masa...asa am facut...dar mai aveam inca o serie in porbagaj in caz ca se termina...S-AU TERMINAT ...AU MAI CERUT OAMENII( asta am aflat dupa) SI LE-AU SPUS CA NU MAI AU DESI AU FOST AVERTIZATI CA DACA SE INTAMPLA SA RAMANA FARA CEVA SAU MAI DORESC INVITATII ANUMITE LUCRURI SA II ANUNTE PE SOCRII sa mai cumparam de la ei.-nu au facut lucru asta...si din pacate voi nu o sa aveti timp sa observati toate aceste lucruri...seara o sa treaca asa de repede.
si inca un mic amanunt care e totusi important desi eu le-am dus servetele de acasa pentru ca le-am vrut bleu....nu au mai adus servetele la masa...pentru ca au spus ca atatea au fost in meniu.

Eu am constatat cand am venit din luna de miere si am vazut nota...ca aveam 25 de cafele in plus fata de nr. maxim de invitati in conditiile in care a doua cafea a fost servita spre sfarsit cand o parte din lume era plecat.Au mai fost si alte lucruri....mai minore-chelnerii total neatenti -au venit invitati mai tarziu si nu am mai avut pregatita sampanie si piscoturi si pentru ei..........desi stiau ca mai trebuie sa vina si alte persoane-si binenteles ca le-am dus cantitatile necesare-au neglijat total
Va doresc tuturor celor care faceti nunta acolo sa nu aveti parte de astfel de incidente neplacute. Sper ca in cei doi ani au mai schimbat cate ceva pe acolo.

strumf08
05.07.2009, 13:17:54
Buna fetelor . Eu am facut nunta in iulie 2007 si am fost foarte dezamagita de acest restaurant.
Neplacerile au plecat de la stabilirea meniului.
A intrebat ce vrem...am pus totul pe o lista si a plecat la el in birou cica sa faca calculul..DE PARCA EI NU STIU PRETURILE si a venit suma totala a meniului- LA MINE AM CONSTATAT DUPA NUNTA CA EL A GRESIT SUMA SI ERA MAI MARE NU CAT MI-A TRECUT EL PE FOAIE PRETUL PENTRU UN MENIU ( NICI PRIN CAP NU MI-A TRECUT SA IL VERIFIC DACA A ADUNAT BINE TOATE SUMELE SCRISE....ASTA E SI GRESEALA MEA)si asa meniul a fost mai mult-MI SE PARE O MARE NESIMTIRE SI UN FURT PE FATA...SA FIE O GRESEALA DOAR IN CAZUL MEU? MA INDOIESC.
In privinta gramajului nu respecta nimic.Eu am stabilit sa am 50 gr. De salam de
Sibiu si nu erau nici 30. Am avut un soc cand a venit aperitivul si am vazut ce am in farfurie fata de ce stiam ca am stabilit.
Am mai stabilit cu ei ca-mi pun 4 sarmale la portie...si mi-au spus unii oameni ca au avut 2 si nu 4...mare nesimtire
pe urma friptura in proportie de 70% era in sange...chiar tatal meu si mirele le-au trimis la bucatarie sa le faca din nou...va dati seama ca saracii invitati nu au avut ce sa faca..poate daca se duce cineva pe la bucatarie si le pune in vedere anumite lucruri le fac mai bine.
Inca ceva...pe mine m-au incantat cu niste cartofi facuti de ei taiati subtiri ..care sunt foarte buni...ce cartofi ca parca erau chipsuri din punga......nici nu se puteau manca cu furculita.
Cred ca cel mai bine este daca ii intrebati totul de la inceput de ex... in ce-ti sevesc inghetata – daca iti alegi( sa-ti arate si tie in ce o servesc) ...la mine au venit cu ea pe farfurie( nu era una micuta )si mai era si topita....nici prin cap nu mi-a trecut ca un restaurant cu asa pretentii vin cu inghetata pe farfurie.
Inca un lucru important - mie mi-au spus sa aduc cate 3 sticle de suc pentru fiecare masa...asa am facut...dar mai aveam inca o serie in porbagaj in caz ca se termina...S-AU TERMINAT ...AU MAI CERUT OAMENII( asta am aflat dupa) SI LE-AU SPUS CA NU MAI AU DESI AU FOST AVERTIZATI CA DACA SE INTAMPLA SA RAMANA FARA CEVA SAU MAI DORESC INVITATII ANUMITE LUCRURI SA II ANUNTE PE SOCRII sa mai cumparam de la ei.-nu au facut lucru asta...si din pacate voi nu o sa aveti timp sa observati toate aceste lucruri...seara o sa treaca asa de repede.
si inca un mic amanunt care e totusi important desi eu le-am dus servetele de acasa pentru ca le-am vrut bleu....nu au mai adus servetele la masa...pentru ca au spus ca atatea au fost in meniu.

Eu am constatat cand am venit din luna de miere si am vazut nota...ca aveam 25 de cafele in plus fata de nr. maxim de invitati in conditiile in care a doua cafea a fost servita spre sfarsit cand o parte din lume era plecat.Au mai fost si alte lucruri....mai minore-chelnerii total neatenti -au venit invitati mai tarziu si nu am mai avut pregatita sampanie si piscoturi si pentru ei..........desi stiau ca mai trebuie sa vina si alte persoane-si binenteles ca le-am dus cantitatile necesare-au neglijat total
Va doresc tuturor celor care faceti nunta acolo sa nu aveti parte de astfel de incidente neplacute. Sper ca in cei doi ani au mai schimbat cate ceva pe acolo.

imi pare tare rau!!! eu una iti multumesc pentru ca, desi nu fac nunta acolo sunt lucruri de care va trebui sa tin cont, de genul sa nu iau de buna ce imi spun ei, sa calculez si sa verific eu totul (oricum eu sunt obsedata sa verific si sa controlez absolut orice si nici emotiile nu ma pot schimba) :D

mgh83
05.07.2009, 15:28:11
Stiam si eu ca sunt probleme la Central dar probabil ca intre timp s-au schimbat..sau s-au schimbat cei care se ocupa. Noi am fost la o nunta si un botez recent si am fost f multumiti de mancare, de servire mai ales ca stiam ca urmam noi am fost f atenti ca sa stim ce ne asteapta. O sa va povestesc dupa nunta cum a fost..dar eu am incredere ca va fi bine.

tzuca1985
05.07.2009, 21:38:19
Buna miresicilor,

:-SS Si eu am nunta in octombrie in 2010, momentan ne-a trecut pe o lista si urmeaza sa ne intalnim in noiembrie sau decembrie sa dam avansul. Imi e cam frica... daca in noiembrie nu suna, sau pierde foaia.:-\ La tine cum a fost?

olgutza26
06.07.2009, 10:14:44
din punctul asta de vedere nu cred ca ai de ce sa iti faci griji (cu siguranta nu va pierde nimeni nicio foaie). noi am facut rezervarea anul trecut in februarie pentru iunie anul acesta si ne-au chemat in noiembrie sa semnam contractul. eu una nu regret nimic in alegerea facuta.
si eu citisem despre miresici care au fost nemultumite de central, dar dupa cum s-au desfasurat lucrurile la nunta mea, nu am ce sa le reprosez. nu stiu, poate intr-adevar a fost vorba de o situatie nefericita sau s-au schimbat lucrurile in ultimul timp.

Paula_Bv
03.08.2009, 13:21:31
Hello!

Sunt si eu o viitoare miresica la anul in octombrie...la salon Clasic la Central.
A facut cineva acolo nunta anul asta? Cum a fost meniul? Dar servirea? Orice detalii imi sunt folositoare...eventual niste poze cu sala amenajata.
A avut cineva la nunta ei formatia de la ei? Cum e?

strumf08
03.08.2009, 13:47:11
Hello!

Sunt si eu o viitoare miresica la anul in octombrie...la salon Clasic la Central.
A facut cineva acolo nunta anul asta? Cum a fost meniul? Dar servirea? Orice detalii imi sunt folositoare...eventual niste poze cu sala amenajata.

buna! bine ai venit pe miresici.ro >:D<

mgh83
03.08.2009, 23:52:04
Hello!

Noi avem nunta pe 22 aug acolo.Revin cu detalii dupa.

oanacroitoru2004
04.08.2009, 09:59:56
Noi avem nunta pe 22 aug acolo.Revin cu detalii dupa.

te rog sa nu te superi de intrebare..... cu cat timp inainte ti-ai rezervat localul??? mersi

Paula_Bv
05.08.2009, 18:07:19
Hello!

Ce formatie va canta la nunta? Ca eu una nu stiu in ce parte sa o apuc...DJ nu prea as vrea...cam care sunt tarifele la formatii aveti idee?

mgh83
05.08.2009, 22:22:39
te rog sa nu te superi de intrebare..... cu cat timp inainte ti-ai rezervat localul??? mersi

Noi am rezervat anul trecut in mai dar la Regina Noptii. Anul acesta tot in mai am vazut un anunt aici ca cineva cedeaza un loc la Central la sala Clasic.Am renuntat la Regina Noptii si l-am luat noi.

mgh83
05.08.2009, 22:25:51
Hello!

Ce formatie va canta la nunta? Ca eu una nu stiu in ce parte sa o apuc...DJ nu prea as vrea...cam care sunt tarifele la formatii aveti idee?

La nunta noastra vor canta cei de la Regina Noptii, noua ne-au placut. Am fost in 6 iunie la nunta nasilor si au fost cei de la Magic Aurora, fantastici...sunt extraordinari.vb cu nasa mea (olgutza26) si-ti poate da ea mai multe detalii

maimuticamica
05.08.2009, 22:47:57
Buna,
Daca e vorba de Robert Coconea si formatia nu mai e la Magic e la Roberto la Dinu.
El imi va canta si mie si ma bucur sa aflu asa multe lucruri bune despre formatie.
Pupici

Paula_Bv
11.08.2009, 13:15:56
Cei de la Regina Noptii cat iti cer pt anul asta?
Ca am auzit numai lucruri bune despre ei...

mgh83
11.08.2009, 22:40:00
Cei de la Regina Noptii cat iti cer pt anul asta?
Ca am auzit numai lucruri bune despre ei...

Noua ne iau 1000E dar acum cred ca cer mai mult.

Paula_Bv
14.08.2009, 13:47:52

Tu cum iti decorezi sala? Si cu ce firma de decoratiuni ai aranjat?

mgh83
14.08.2009, 23:16:26
Tu cum iti decorezi sala? Si cu ce firma de decoratiuni ai aranjat?

Scaunele si mesele vor avea huse aurii pt ca sala este cu verde si galben si altceva nu merge. Eventdecor se ocupa de decoratiuni si tot.

Paula_Bv
24.08.2009, 18:20:01
Scaunele si mesele vor avea huse aurii pt ca sala este cu verde si galben si altceva nu merge. Eventdecor se ocupa de decoratiuni si tot.

Sper ca ai avut o nunta frumoasa...
De-abia astept sa ne povestesti cum a fost.

strumf08
25.08.2009, 13:49:25

pai ia veniti joi, la 19.30 la intalnire miresici (daca nu esti in luna de miere :D )

Paula_Bv
25.08.2009, 18:32:23
pai ia veniti joi, la 19.30 la intalnire miresici (daca nu esti in luna de miere :D )

Din pacate eu in timpul saptamanii nu pot sa vin in Ploiesti pt ca lucrez in Brasov atat eu cat si mirele...
Sper totusi sa postati impresii de la nuntile voastre la restaurant Central.

mgh83
29.08.2009, 15:14:36

La restaurant totul a fost perfect,nu am ce sa le reprosez. Servirea impecabila, mancarea excelenta, colaborarea la fel..

OmuNegru
03.09.2009, 20:57:52

Buna,
poti sa-mi dai cateva detalii despre formatia de la regina noptii? cum a fost pana la urma? ti-au placut? au facut multe pauze? si ce gen de muzica canta?
multumesc.

mgh83
04.09.2009, 01:48:10
Buna,
poti sa-mi dai cateva detalii despre formatia de la regina noptii? cum a fost pana la urma? ti-au placut? au facut multe pauze? si ce gen de muzica canta?
multumesc.

Au fost ok, noua ne-au placut. N-au facut prea multe pauze iar muzica a fost din toate genurile. Noi i-am rugat sa cante mai mult muzica populara dar nu stiu cat au tinut cont.

soareiuliant
05.09.2009, 12:20:31
am fost atat de multumita de angajatii hotelului central incat nu mi vine sa cred.am tot auzit diferite povesti nefericite legat de acest subiect, insa jos palaria in ceea ce priveste serviciile oferite de acest hotel la o nunta.si inca ceva-eu sunt nascuta,crescuta in bucuresti si sotul este din ploiesti,din motivul acesta am facut nunta in ploiesti,am fost la toate restaurantele mai fitoase din ploiesti,insa nici unul nu se ridica la frumusetea salii Polivalente a hotelului central si nu inteleg de ce lumea (din jud. Prahova) cauta si cauta restaurante ptr nunta cand aveti o asa sala distinsa si superba in ploiesti - HOTEL CENTRAL - SALA POLIVALENTA.AM SA ATASEZ POZE CURAND!

OmuNegru
06.09.2009, 21:13:05
Cati au fost in formatie? Si daca mai stii, ce instrumente au avut? ;;)

mgh83
06.09.2009, 23:58:17
Cati au fost in formatie? Si daca mai stii, ce instrumente au avut? ;;)

Au fost 5 dar nu stiu ce instrumente au avut.

Cinderela
22.09.2009, 22:40:34
Casa de piatra Cinderela!!!:gen_17:
Cati invitati ati avut? Noi am facut o lista si ies la inumaratoare in jur de 150 si nu pot sa imi dau seama daca e ok, din pct de vedere al spatiului de dans...
Si inca o intrebare...... ce firma te-a ajutat cu amenajarea restaurantului?

154 de pers.. si a fost loc destul si pentru dans, iar pt amenajare Cochet Design, Adriana a fost super draguta si mi-a recomandat si un salon pt coafura Bluette... Super.. Eu nu sunt din Ploiesti asa ca mi-a fost de folos

Cinderela
22.09.2009, 22:44:18
:-SS Si eu am nunta in octombrie in 2010, momentan ne-a trecut pe o lista si urmeaza sa ne intalnim in noiembrie sau decembrie sa dam avansul. Imi e cam frica... daca in noiembrie nu suna, sau pierde foaia.:-\ La tine cum a fost?

Stai linistita tot asa am facut si noi... Ne-a trecut pe foaie in martie si am dat avansul in noiembrie .. dar in perioada asta am mai trecut pe acolo sa ne asiguram ca suntem incontinuare trecuti..

Paula_Bv
07.10.2009, 17:58:35
Hello!

Am si eu o intrebare la miersicile care ati avut nunta la salon Clasic....cum s-a simtit lumea la voi? Ca stiu ca majoritatea considera important sa vada ringul si masa de prezidiu, numai ca mie una mi se pare ca masa de prezidiu nu este vazuta decat de cele 2 mese rotunde care sunt puse langa ea...Deja am ajuns sa ma stresez f tare pe tema asta mai ales ca Polivalenta nici nu se compara...e mult mai eleganta, numai ca eu am doar 120 invitati maxim si sala aceea e mult prea mare si nu cred ca ar fii fost de acord....Dc aveti ceva poze cu sala aranjata pls postati-le....

mgh83
07.10.2009, 18:44:13
Hello!

Am si eu o intrebare la miersicile care ati avut nunta la salon Clasic....cum s-a simtit lumea la voi? Ca stiu ca majoritatea considera important sa vada ringul si masa de prezidiu, numai ca mie una mi se pare ca masa de prezidiu nu este vazuta decat de cele 2 mese rotunde care sunt puse langa ea...Deja am ajuns sa ma stresez f tare pe tema asta mai ales ca Polivalenta nici nu se compara...e mult mai eleganta, numai ca eu am doar 120 invitati maxim si sala aceea e mult prea mare si nu cred ca ar fii fost de acord....Dc aveti ceva poze cu sala aranjata pls postati-le....

Noi am fost f multumiti de sala, iar in ceea ce priveste ringul sa stii ca toata lumea a putut vedea formatia si ce se intampla pe ring.O sa pun maine niste poze cu sala aranjata si te vei convinge.Daca mai ai intrebari, astept pm.

miha245
10.10.2009, 09:15:39
Salutare,

Revin cu o intrebare pentru fetele ce au facut deja nunta la Ploiesti.....cum ati gasit fotograf, cameran? ati fost multumite de ce au facut, in sensul daca i-ati recomandata mai departe?
As dori cateva recomandari daca puteti sa ma ajutati:-B
multam

miha245
12.10.2009, 18:04:05
sambata am trecut pe la restaurant si am facut cateva pozici.......nu era aranjat de nunta, ci de aniversarea a 25 a de ani de la terminarea liceului...
oricum, de fiecare data cand trec pe acolo ma apuca emotiile;))

Paula_Bv
13.10.2009, 15:17:46
Hello!

La voi in pretul meniului a intrat si apa minerala si tortul? Ca stiu pe cineva care a avut anul asta si desii initial asa le-au zis, dupa nu a mai fost asa...nu s-au tinut de cuv, mai ales ca nu era trecut in contract din cate stiu...

Aveti idee dc se pot folosii doar mese dreptunghiulare si nu si rotunde? Eu am fost sa ma interesez la sala si ne-au spus ca obligatoriu pun 4 mese rotunde pt ca asa e sala si altfel nu merge...Chestia asta nu imi place deloc pt ca mi se pare prea amestecat...

olgutza26
13.10.2009, 17:07:53
nu vad de ce nu s-ar putea folosi doar mese dreptunghiulare avand in vedere ca eu am avut doar mese rotunde, cu exceptia prezidiului. tortul si apa intra in meniu. cel putin la mine asa a fost.

Paula_Bv
13.10.2009, 18:22:44
nu vad de ce nu s-ar putea folosi doar mese dreptunghiulare avand in vedere ca eu am avut doar mese rotunde, cu exceptia prezidiului. tortul si apa intra in meniu. cel putin la mine asa a fost.

La tine cate mese rotunde au pus? Ai avut multi invitati? Noua ne-a zis ca nu se pot pune doar dreptunghiulare sau rotunde ca nu incap 120 pers cate avem noi....Dc ai ceva poze sa postezi pls

olgutza26
14.10.2009, 09:51:48
noi am avut in jur de 110 invitati parca. nu mai tin minte. si au fost care 6 la masa. doar ca noi am avut la polivalenta, nu la clasic. poate de asta tie ti-au spus asa.

Paula_Bv
14.10.2009, 09:55:38
noi am avut in jur de 110 invitati parca. nu mai tin minte. si au fost care 6 la masa. doar ca noi am avut la polivalenta, nu la clasic. poate de asta tie ti-au spus asa.

Voi cati invitati ati avut?

olgutza26
14.10.2009, 09:59:44
110-115. nu mai tin minte exact

Paula_Bv
14.10.2009, 10:16:58
110-115. nu mai tin minte exact

Si v-au pus mese in toata sala? Nu au strambat din nas ca aveti putini invitati?

olgutza26
14.10.2009, 11:44:53
Si v-au pus mese in toata sala? Nu au strambat din nas ca aveti putini invitati?
nu au de ce sa strambe din nas. eu am inchiriat sala. daca voiam, puteam sa imi fac si ziua de nastere cu 5 prieteni acolo. problema mea. mesele au fost in toata sala (cate 2 randuri de mese rotunde)

Paula_Bv
14.10.2009, 16:49:37
nu au de ce sa strambe din nas. eu am inchiriat sala. daca voiam, puteam sa imi fac si ziua de nastere cu 5 prieteni acolo. problema mea. mesele au fost in toata sala (cate 2 randuri de mese rotunde)

Imi poti spune si cu ce firma de decoratiuni ai aranjat sala?
Eu cred ca voi ramane tot la Clasic pt ca la Polivalenta nu mai au date libere. Eventual duminica dar nu ma incanta absolut deloc alternativa asta. Pe de alta parte poate ar fii mai bine sa raman la Clasic pt ca sus a avut fratele meu si nu vreau sa fie copie....

olgutza26
14.10.2009, 22:47:39
am mai spus ca am lucrat cu andreea muntean. e o tipa super. se foarte receptiva la ceea ce iti doresti, plus ca vine si ea cu idei interesante. am mai recomandat-o si altor miresici (oricum are preturi sub preturile pietei). in plus pe mine m-a convins felul in care se comporta si faptul e e foarte parolista

Paula_Bv
14.10.2009, 23:16:17
am mai spus ca am lucrat cu andreea muntean. e o tipa super. se foarte receptiva la ceea ce iti doresti, plus ca vine si ea cu idei interesante. am mai recomandat-o si altor miresici (oricum are preturi sub preturile pietei). in plus pe mine m-a convins felul in care se comporta si faptul e e foarte parolista

Are cumva si site?

Paula_Bv
14.10.2009, 23:30:50
Eventual dc poti sa imi dai PM cu un nr de tel de al ei?

Ms mult!

mila
16.10.2009, 16:21:21
Buna, Olguta!
Vrem si noi poze de la nunta ta. Cum a iesit?

miha245
19.10.2009, 15:21:46
am incercat sa citesc pa forum tot ce se poate despre hotel central ...meniu, servire, pareri.......la sfarsitul lunii tb sa mergem la restaurant sa stabilim meniul si sa platim avansul si sunt intr-o mare dilema deorece nu stiu ce se poate ne negocia, ce se poate aduce de acasa si mai ales nu stiu cum sa stabilesc meniul. Am tot citit pe forum despre sarmalele nu foarte bune , despre inghetata ce putea fii servita cu paiul, despre insolenta ospatarilor etc., dar si pareri pozitive si sincer nu mai stiu ce sa cred.
daca din experentia voastra aveti sfaturi pt o viitoare miresica neinformata si debusolata.....eu sunt avida de informatii:-B

grasuna
19.10.2009, 15:39:42
am incercat sa citesc pa forum tot ce se poate despre hotel central ...meniu, servire, pareri.......la sfarsitul lunii tb sa mergem la restaurant sa stabilim meniul si sa platim avansul si sunt intr-o mare dilema deorece nu stiu ce se poate ne negocia, ce se poate aduce de acasa si mai ales nu stiu cum sa stabilesc meniul. Am tot citit pe forum despre sarmalele nu foarte bune , despre inghetata ce putea fii servita cu paiul, despre insolenta ospatarilor etc., dar si pareri pozitive si sincer nu mai stiu ce sa cred.
daca din experentia voastra aveti sfaturi pt o viitoare miresica neinformata si debusolata.....eu sunt avida de informatii:-B

Sfatul meu este sa faci cum iti dicteaza inima. Alege ce iti place tie si nu tine cont de parerile altora...acestea sunt subiective. Bine-nteles ca miresicile care au facut nunta acolo iti vor spune ca totul a fost super...intr-un fel stau lucrurile daca esti mireasa si esti servita ca atare, alta daca esti un simplu invitat. Pe mine una la singura nunta la Central la care am fost nu m-a impresionat mai nimic, dar asta nu inseamna ca a fost urat. Cat despre inghetata...si a mea a fost topita, dar asta pt ca am stat la dans. Este oare vina ospatarilor? Sfatul pe care ti-l dau este unul din inima...fa cum iti doresti si incearca sa nu tii cont de ceilalti. Eu una am fost la nunti oribile, dar nu am comentat nimic...m-am adus acolo pt miri si am incercat sa ma simt bine. Pt mine, atmosfera este cea mai importanta. Eu merg la nunti sa le fiu alaturi mirilor, nu sa ma indop pana pic sub masa!

andreeaduta
19.10.2009, 15:50:38
Sfatul meu este sa faci cum iti dicteaza inima. Alege ce iti place tie si nu tine cont de parerile altora...acestea sunt subiective. Bine-nteles ca miresicile care au facut nunta acolo iti vor spune ca totul a fost super...intr-un fel stau lucrurile daca esti mireasa si esti servita ca atare, alta daca esti un simplu invitat. Pe mine una la singura nunta la Central la care am fost nu m-a impresionat mai nimic, dar asta nu inseamna ca a fost urat. Cat despre inghetata...si a mea a fost topita, dar asta pt ca am stat la dans. Este oare vina ospatarilor? Sfatul pe care ti-l dau este unul din inima...fa cum iti doresti si incearca sa nu tii cont de ceilalti. Eu una am fost la nunti oribile, dar nu am comentat nimic...m-am adus acolo pt miri si am incercat sa ma simt bine. Pt mine, atmosfera este cea mai importanta. Eu merg la nunti sa le fiu alaturi mirilor, nu sa ma indop pana pic sub masa!

Felicitari pentru modul cum gandesti! Sunt in totalitate de acord cu tine! Cat despre Central.....eu si eu m-am documentat inainte de a hotari localul, pe forum pe la cunostinte care au participat la eventimente acolo....parerile, asa cum spuneai si tu, sunt impartite....si daca vei incerca sa cauti post-uri legate de alte subiecte (alegerea fotografului, a bisericii, a firmei de decoratiuni etc) vei vedea ca apare acelasi fenomen! :-B:-BNiciodata nu se vor gasi doar pareri pozitive indiferent de domeniu.....asa ca cel mai bine e sa faci asa cum crezi tu ca e mai bine, cum iti dicteaza inimioarao:-). Noi am fost sambata si am platit chiria pentru Polivalenta. Am avut ceva emotii si cred ca nu vor trece pana dupa nunta (la cate zvonuri au circulat:spider:....) dar sala este perfecta pentru mine si oricum e tarziu sa ma razgandesc acum. D-nul Boeroiu (cred:">) este f ok, nu am ce sa le reprosez deocamdata...

andreeaduta
19.10.2009, 15:54:26
Aaaa... si inca ceva, meniul nu se stabileste acum (cel putin asa a fost in cazul meu). Doar se semneaza precontractul, iti spun doar un pret aproximativ pentru meniu (nimic sigur). Am inteles ca inainte cu 2 sapt se stabileste exact continutul, atunci cand ai si confirmarile.....

mgh83
19.10.2009, 16:06:21
Aaaa... si inca ceva, meniul nu se stabileste acum (cel putin asa a fost in cazul meu). Doar se semneaza precontractul, iti spun doar un pret aproximativ pentru meniu (nimic sigur). Am inteles ca inainte cu 2 sapt se stabileste exact continutul, atunci cand ai si confirmarile.....

Meniul costa in functie de ce alegi tu, de cate feluri ai la aperitiv si celelalte...daca intereseaza pe cineva eu pot scana meniul de la nunta mea ca sa va faceti o idee...Va incarca la tort pt ca la mine a fost 65 lei /kg si nu stii daca intr-adevar are atatea kg cate spun ei si la apa minerala la fel...nu va sta nimeni sa numere sticlele de apa de pe mese...in rest, a fost ok la mine...singurul lucru care nu mi-a placut si va avertizez pe voi e cu decoratiunile..la mine au disparut inainte de a ajunge noi aranjamentele florale iar dimineata pana au venit cei care tb sa stranga au luat tot ce au vrut incepand de la fluturii pusi de decor pana la florile de pe arcada.Nu v-asteptati sa nu va fure si la ce duceti voi, dar nu bate la ochi macar asa cum am auzit la alte nunti.

Paula_Bv
19.10.2009, 16:37:17
Hello!

Si eu am fost in weekend si am semnat contractul pt salonul Clasic si intr-adevar meniul se stabileste de-abia la anul, pt ca acum nu ai de unde sa stii cate persoane iti vin exact.
Parerea mea este ca la toate restaurantele te incarca la nota de plata si chiar nu are sens sa stam sa ne stresam pe partea asta.
Legat de decoratiuni eventual putem ruga pe cineva apropiat sa fie la restaurant cu 1 ora inainte sa ajungem noi, mirii ca sa ne asiguram ca nu dispar florile.

andreeaduta
19.10.2009, 16:54:19
Pe mine chiar m-au impresionat, si chiar as vrea sa punctez, doua lucruri: am inteles ca meniul se va plati in functie de cate portii se consuma (ex: 150 aperitive, 130 fripturi etc...), f dragut din partea lor, nici nu ma asteptam sa existe practica asta, in plus nu ne-au impus un nr de persoane. Si, alta bila alba, sotul eu a intrebat ce cantitate de bautura sa cumparam....ne-a recomandat 120 litrii de vin si 10 l de wisky penru 150 pers. Noi zicem ca sunt cantitati rezonabile, si ca de aici putem trage concluzia ca nu au intentia de "a-si insusi"...cel putin nu mult;))

miha245
19.10.2009, 17:51:58
:* multumesc mult pentru reactivitate..........sunteti superrr......eu chiar credeam ca stabilim si meniul acum, si doar nr de persoane in apropierea nuntii......cu ocazia asta, vroiam sa ii pun si pe ai mei de drumuri ( eu sunt din BR) sa avem intariri la negocierea meniului....
mgh83 pe mine ma intereseaza un exemplu de meniu, daca vrei sa il scanezi....;))

Paula_Bv
19.10.2009, 18:06:49
:* multumesc mult pentru reactivitate..........sunteti superrr......eu chiar credeam ca stabilim si meniul acum, si doar nr de persoane in apropierea nuntii......cu ocazia asta, vroiam sa ii pun si pe ai mei de drumuri ( eu sunt din BR) sa avem intariri la negocierea meniului....
mgh83 pe mine ma intereseaza un exemplu de meniu, daca vrei sa il scanezi....;))

Ce pot sa iti mai zic este ca in contract este trecut si numarul de persoane care credeti ca vor venii la nunta, dar nr exact de persoane doar la anul cand te duci pt stabilirea meniului il vei zice.

Hannah83
01.11.2009, 12:57:01
Hello,

As dori sa-mi exprim si eu parerea despre acest restaurant...ce-i drept, poate nu este obiectiva mai ales avand in vedere ca nu am fost la prea multe nunti pana acum.
Am fost la nunta unor prieteni recent si sincera sa fiu nu m-au impresionat nici servirea si nici localul in sine, desi mirii s-au straduit sa iasa totul cat mai bine. Pe langa faptul ca personalul se misca in reluare, s-au grabit cu masa in sensul ca au adus felurile de mancare foarte rapid, iar tortul a fost oribil.
Nu mi se pare corect sa te oblige sa iei tortul de la ei in primul rand. Eu mi-as dori ca al meu sa fie luat de la o cofetarie geniala, care este situata in incinta unui hotel din Bucuresti. Pretul celui mai popular tort al lor este de 520 RON cu suport cu tot - asta pentru o nunta de 60 de persoane. Pot sa va spun ca nu se compara cu nimic din ce am mancat pana acum: are blatul foarte subtire, crema deosebita, fara gust de chimicale, nu este absolut deloc gretos, ornat ca in filme, etc. De aceea nu vad sensul de a plati cel putin tot atata pentru un tort de la Hotel Central care este absolut incomparabil ca si calitate.
Un alt aspect negativ mi se pare plata chiriei localului, dar din cate am inteles asa se procedeaza in Ploiesti ( si poate nu numai).
Noi cunoastem pe cineva care a facut nunta in Sinaia si a iesit superb. In primul rand, patroana nu incearca sa te fure cu absolut nimic. Mai mult decat atat, inainte de nunta iti serveste un platou cu mancarea pe care o vei avea la nunta: ca sa stii si tu cum arata si cum este la gust... pentru a evita surprizele neplacute si pentru a capata incredere. Chelnerii stau numai printre mese si te intreaba daca mai doresti ceva. Fac tot ce le sta in putinta ca invitatii sa se simta bine. Ah, si nu platesti si chiria localului. Cunosc pe cineva care s-a intors dupa o saptamana la restaurant sa-si ia o sticla de vin ( evident fara bun simt) pe care o "uitase" acolo si i-au dat-o inapoi.
Pentru mine in acest caz este evident faptul ca nu se merge pe binecunoscutul principiu de a jecmani clientii, ci pe alt principiu: acela de a-ti mentine clientii din prezent si a castiga altii noi.
Repet faptul ca eu nu am fost la foarte multe nunti, dar imi mentin parerea: acest local nu este deosebit din nici un punct de vedere si cu cel putin aceeasi suma de bani ( sau poate chiar mai putin) poti face o nunta mult mai frumoasa in alta parte unde esti tratat ca un rege: si aici ma refer la invitati, caci ei trebuie sa se simta foarte bine... nu sa le fie jena sa-ti mai ceara un pahar de bautura de teama ca angajatii vor da ochii peste cap.
Daca imi mai amintesc ceva o sa adaug.:)

strumf08
02.11.2009, 09:38:37
Hello,

As dori sa-mi exprim si eu parerea despre acest restaurant...ce-i drept, poate nu este obiectiva mai ales avand in vedere ca nu am fost la prea multe nunti pana acum.
Am fost la nunta unor prieteni recent si sincera sa fiu nu m-au impresionat nici servirea si nici localul in sine, desi mirii s-au straduit sa iasa totul cat mai bine. Pe langa faptul ca personalul se misca in reluare, s-au grabit cu masa in sensul ca au adus felurile de mancare foarte rapid, iar tortul a fost oribil.
Nu mi se pare corect sa te oblige sa iei tortul de la ei in primul rand. Eu mi-as dori ca al meu sa fie luat de la o cofetarie geniala, care este situata in incinta unui hotel din Bucuresti. Pretul celui mai popular tort al lor este de 520 RON cu suport cu tot - asta pentru o nunta de 60 de persoane. Pot sa va spun ca nu se compara cu nimic din ce am mancat pana acum: are blatul foarte subtire, crema deosebita, fara gust de chimicale, nu este absolut deloc gretos, ornat ca in filme, etc. De aceea nu vad sensul de a plati cel putin tot atata pentru un tort de la Hotel Central care este absolut incomparabil ca si calitate.
Un alt aspect negativ mi se pare plata chiriei localului, dar din cate am inteles asa se procedeaza in Ploiesti ( si poate nu numai).
Noi cunoastem pe cineva care a facut nunta in Sinaia si a iesit superb. In primul rand, patroana nu incearca sa te fure cu absolut nimic. Mai mult decat atat, inainte de nunta iti serveste un platou cu mancarea pe care o vei avea la nunta: ca sa stii si tu cum arata si cum este la gust... pentru a evita surprizele neplacute si pentru a capata incredere. Chelnerii stau numai printre mese si te intreaba daca mai doresti ceva. Fac tot ce le sta in putinta ca invitatii sa se simta bine. Ah, si nu platesti si chiria localului. Cunosc pe cineva care s-a intors dupa o saptamana la restaurant sa-si ia o sticla de vin ( evident fara bun simt) pe care o "uitase" acolo si i-au dat-o inapoi.
Pentru mine in acest caz este evident faptul ca nu se merge pe binecunoscutul principiu de a jecmani clientii, ci pe alt principiu: acela de a-ti mentine clientii din prezent si a castiga altii noi.
Repet faptul ca eu nu am fost la foarte multe nunti, dar imi mentin parerea: acest local nu este deosebit din nici un punct de vedere si cu cel putin aceeasi suma de bani ( sau poate chiar mai putin) poti face o nunta mult mai frumoasa in alta parte unde esti tratat ca un rege: si aici ma refer la invitati, caci ei trebuie sa se simta foarte bine... nu sa le fie jena sa-ti mai ceara un pahar de bautura de teama ca angajatii vor da ochii peste cap.
Daca imi mai amintesc ceva o sa adaug.:)

permite-mi sa te corectez, sunt putine restaurante in ploiesti care cer chirie....

olgutza26
02.11.2009, 11:50:35
din punctul meu de vedere localurile care nu cer chirie sunt in general cele care iti impun un numar minim de persoane. sau cel putin asa am observat eu. daca la central dupa ce ai inchiriat sala, te duci cu 10 invitati, ca asa vrei tu, nu are nimeni de comentat.

strumf08
02.11.2009, 12:45:49
din punctul meu de vedere localurile care nu cer chirie sunt in general cele care iti impun un numar minim de persoane. sau cel putin asa am observat eu. daca la central dupa ce ai inchiriat sala, te duci cu 10 invitati, ca asa vrei tu, nu are nimeni de comentat.

nu e adevarat.........sau macar nu in totalitate........

strumf08
02.11.2009, 12:46:40
unde am facut eu.....in ianuarie aveam 100 persoane, cu 2 sapt inainte 85 si vineri inaintea nuntii 75 :D :D

olgutza26
02.11.2009, 13:50:32
dar la tine a fost impus numarul minim de persoane?

strumf08
02.11.2009, 13:54:32
dar la tine a fost impus numarul minim de persoane?

mai mult sau mai putin.........

miha245
04.11.2009, 11:40:25
Salutare miresici,

am fost si noi sa platim avansul...intr-adevar ma inselasem, nu a fost vorba de stabilirea meniului sau ceva de genul...
Pe domnul Boieriu ( sper ca nu ii pocesc numele) cred ca l-am prins intr-o zi mai proasta, caci a fost de zgarcit cu detaliile, la toate intrebarile pe care le-am pus si tot timpul ne-a dat impresia ca il deranjam...
Pretul meniului ne-a spus ca anul asta e intre 170 si 185 cu toate ca la inceputul anul cand ne-am facut rezervarea ne-a zis ca e intre 150 si 175(:|.... in sfarsit pretul final il vom vedea cu cateva zile de nunta....

dianadianna
05.11.2009, 16:48:51
BUNA DRAGELOR.Si eu sunt de aceeasi parere cu grasunica.Parerile sunt mereu impartite,mai mult sau mai putin.Depinde de gusturile fiecaruia si de pretentii.Nu avem toate eceleasi gusturi si acelasi noroc.Poate e totul ok referitor la mancere si eu cand am nunta,se imbolnaveste bucatarul si trebuie schimbat si nu mai e mancarea buna cum a fost la altii,iar exemplele continua...............daca au mai multe multe miresici plangeri asemanatoare eu cred ca trebuie luate in considerare si pot fi de ajutor.Si eu am avut experienta aceasta de a merge la nunta si de a nu ma simtii bine dar am pastrat ptr. mine. :-$ Asta e,se mai intampla si se poate intampla oricui.Bafta multa si voua si mie,ca am mare nevoie.Multi pupici:*

dianadianna
05.11.2009, 17:01:58
Felicitari pentru modul cum gandesti! Sunt in totalitate de acord cu tine! Cat despre Central.....eu si eu m-am documentat inainte de a hotari localul, pe forum pe la cunostinte care au participat la eventimente acolo....parerile, asa cum spuneai si tu, sunt impartite....si daca vei incerca sa cauti post-uri legate de alte subiecte (alegerea fotografului, a bisericii, a firmei de decoratiuni etc) vei vedea ca apare acelasi fenomen! :-B:-BNiciodata nu se vor gasi doar pareri pozitive indiferent de domeniu.....asa ca cel mai bine e sa faci asa cum crezi tu ca e mai bine, cum iti dicteaza inimioarao:-). Noi am fost sambata si am platit chiria pentru Polivalenta. Am avut ceva emotii si cred ca nu vor trece pana dupa nunta (la cate zvonuri au circulat:spider:....) dar sala este perfecta pentru mine si oricum e tarziu sa ma razgandesc acum. D-nul Boeroiu (cred:">) este f ok, nu am ce sa le reprosez deocamdata...
Si la acest subiect am ceva de adaugat.FOTOGRAFUL.Fetelor eu am vazut poze nu pra frumoase dar miresica era tare multumita de ele.Eu privesc lucrurile mai altfel in acestdomeniu.Am vazut pozefacute inparc si nu erau mirii bine incadratiiar locurile nu erau bine alese.erau luate prea la distanta si se vedea mai mult golurile de iarba de la picioare(daca intelegeti ce vreau sa spun).Eu nu stau in ziua nuntii sa ma uit in camera fotografuli si sa-i spunpoza aceasta trebuie repetata din "x"motive.El trebuie sa stietoate detaliile esentiale ca doar e fotograf.Eu mi-am propus sa fac niste teste inainte de asta.Sa ma ducprima data ptr un album de familie sau ceva de genul acesta i am sa-mifac si eu idei.Si am sa-ipun sa-mi faca si niste albume sa vad eu cum iese.Nu vreau surprize si cu video tot asa am sa fac.Mai bine dau niste bani in plus decat sa nu ampozele dortede la nunta mea.Va plictisesc???:-\

dianadianna
05.11.2009, 17:05:30
Pe mine chiar m-au impresionat, si chiar as vrea sa punctez, doua lucruri: am inteles ca meniul se va plati in functie de cate portii se consuma (ex: 150 aperitive, 130 fripturi etc...), f dragut din partea lor, nici nu ma asteptam sa existe practica asta, in plus nu ne-au impus un nr de persoane. Si, alta bila alba, sotul eu a intrebat ce cantitate de bautura sa cumparam....ne-a recomandat 120 litrii de vin si 10 l de wisky penru 150 pers. Noi zicem ca sunt cantitati rezonabile, si ca de aici putem trage concluzia ca nu au intentia de "a-si insusi"...cel putin nu mult;))
Da....e un lucru de apreciat.

dianadianna
05.11.2009, 17:19:40
[quote = strumf08; 2570639] mai mult sau mai putin .........[/ quote]
Buna,ai putea sa-mi dai si mie te rg unnr de telefon al patronului de la club ALEX????te rog frumos[-o< [-o< si sa povestesti un pic cum a fost la nunta?ai fost multumita?si cu cat timp in urma ai inchiriat sala?astept raspuns:-SS merci

Cinderela
02.01.2010, 14:13:41

Stai linistita asa a fost si la mine si nu am avut probleme. Au mai trecut ai mei socri prin martie sa se asigure ca suntem pe lista si era ok , iar prin mai (noi am avut in iunie nunta) am mai sunat noi

Cinderela
02.01.2010, 14:27:05
Noi am fost super multumiti de cei de la Central.. si cu servirea si cu mancarea. Iar pt poze am gasit pe cineva din bucuresti care au fost mai mult decat super ok . Sunt 3 tipi un dj un cameraman si un fotograf. Pana am ajuns la sala si dj ne-a facut poze (bestiale). nu ne-au cerut cazare decat banii pt benzina dar a meritat
Am incercat sa pun cateva poze cu sala dar nu merge( nustiu de ce)

acildea
07.01.2010, 12:26:01
Eu voi avea nunta anul acesta la crama Berbec de la Hotel Central. Ce ati auzit despre aceasta sala?

Danelena84
13.01.2010, 21:10:04
Buna,

Stie cineva ce culori au husele si fetele de mese de la Restaurant Central-Sala Polivalenta..am inteles ca ar avea si ei pentru nunta de inchiriat contra cost.

Multumesc,
Elena

olgutza26
14.01.2010, 08:55:18
Buna,

Stie cineva ce culori au husele si fetele de mese de la Restaurant Central-Sala Polivalenta..am inteles ca ar avea si ei pentru nunta de inchiriat contra cost.

Multumesc,
Elena
nu au cei de la Central de inchiriat. ei ii recomanda pe cei de la Dalavini pentru aranjamente.

meradaria
02.02.2010, 21:15:27
nu au cei de la Central de inchiriat. ei ii recomanda pe cei de la Dalavini pentru aranjamente.

Si eu voi avea nunta tot la Hotel Central, la Crama Berbec.
Voiam sa va intreb, pe cele care ati facut nunta la acest local, in privinta meniului, mai exact aperitivul cald, cam ce au ca optiuni.

mgh83
02.02.2010, 23:47:36
Si eu voi avea nunta tot la Hotel Central, la Crama Berbec.
Voiam sa va intreb, pe cele care ati facut nunta la acest local, in privinta meniului, mai exact aperitivul cald, cam ce au ca optiuni.

O sa ai o lista la dispozitie din care iti vei alege ce vei dori, nu te obliga nimeni sa pui ceva anume.Oricum totul e f bun asa ca nu-ti face pb...

meradaria
03.02.2010, 15:17:52
O sa ai o lista la dispozitie din care iti vei alege ce vei dori, nu te obliga nimeni sa pui ceva anume.Oricum totul e f bun asa ca nu-ti face pb...
Multumesc mult pentru raspuns.
Stii cumva daca fac si meniu stil bufet suedez?

alexxxxa
09.02.2010, 15:44:24
Ciao Olgutza! Eu voi face nunta la Central in 2010, salonul Clasic! Vroiam sa te intreb cu muzica cum este! au ei formatie, esti te obliga sa iei formatia lor, cam cat costa daca stii,cum canta! Eu nu sunt in RO si abia in august vin stiu k poate e prea devreme, dar cum se rezerva restaurantul asa cred k trebuie sa procedam si cu formatia! Daca ai vreo informatie sa imi dai astept raspunsul tau! Multumesc! ;-)

buna
data nuntii este cea pe care o ai trecuta?
deoarece atunci (28.08.2010)am eu nunta la hotel central la salonul clasic.

meradaria
21.02.2010, 00:12:06
Buna,
daca este cineva care afcaut, sau a fost la nunta la Hotel Central, imi poate spune daca pe masa erau asezate tacamuri cate feluri de mancare erau stabilite. Am o mare problema legat de asta, deoarece nu as vrea sa am un singur cutit si o singura furculita pe toata durata nuntii. Ar fi de prost gust.

Danelena84
21.02.2010, 17:38:34
Buna,
daca este cineva care afcaut, sau a fost la nunta la Hotel Central, imi poate spune daca pe masa erau asezate tacamuri cate feluri de mancare erau stabilite. Am o mare problema legat de asta, deoarece nu as vrea sa am un singur cutit si o singura furculita pe toata durata nuntii. Ar fi de prost gust.

Buna,

Mesele la Central sunt foarte bine pregatite...au de toate.
Au cate trei tipur de tacamuri..asa ca nu-ti face probleme din punctul asta de vedere ;-)

Elena

ramonad17
17.03.2010, 20:49:07
salutare tuturor!

e prima data cand scriu si asta pt ca la anul fac nunta si sunt f interesata de opiniile voastre despre Central.
initial ne hotarasem la Tiara, insa acolo primesc doar nunti de peste 180 pers pt sambata, asa ca ne-am gandit sa incercam la Central.
ce-mi recomandati: Crama sau Salonul Clasic? ( au aceiasi capacitate, 120 pers)
Si daca aveti ceva informatii si despre cat e avansul, care ar fi pretul meniului, ce pretentii au cei de acolo, v-as fi recunoascatoare...

va tin oricum la curent, sambata mergem sa discutam cu cei de acolo! ;-)

olgutza26
17.03.2010, 22:15:53
salutare tuturor!

e prima data cand scriu si asta pt ca la anul fac nunta si sunt f interesata de opiniile voastre despre Central.
initial ne hotarasem la Tiara, insa acolo primesc doar nunti de peste 180 pers pt sambata, asa ca ne-am gandit sa incercam la Central.
ce-mi recomandati: Crama sau Salonul Clasic? ( au aceiasi capacitate, 120 pers)
Si daca aveti ceva informatii si despre cat e avansul, care ar fi pretul meniului, ce pretentii au cei de acolo, v-as fi recunoascatoare...

va tin oricum la curent, sambata mergem sa discutam cu cei de acolo! ;-)
eu una ma indoiesc ca la crama si la clasic au acelasi numar de locuri. ceea ce pot sa iti spun e ca pentru oricare dintre sali trebuie sa platesti o chirie (dar apoi nu te conditioneaza in nici un fel cu privire la numarul de invitati). Chiria pentru polivalenta era anul trecut 2000 lei, iar pentru salonul clasic 1500. poti sa aduci tu fructele, crantanelele si bautura.

ramonad17
25.03.2010, 22:47:08
am fost duminica la Central
chiria a ramas aceiasi ca anul trecut ( 1500 salonul clasic si crama; 2000 Polivalenta)
am rezervat Polivalenta pt 4 iunie 2011 ( avansul se plateste in luna octombrie, tot atunci se face si contractul)
despre meniu, ne-a spus ca va fi in jur de 185 lei ( depinde ce vom alege) si cuprinde 4 feluri de mancare, apa minerala si 2 cafele/pers + tort

nu impun absolut nimc, ne-a spus insa ca ne-a putea furniza cateva nr de tel pt firme care sa amenajeze sala, muzica, fotograf etc

asa ca problema restaurantului e rezolvata, ne raman toate celelalte... :)

tzuca1985
23.04.2010, 16:23:11
Fetelor eu sunt foarte suparata, am nunta in octombrie la central salon clasic, iar magazinul din holul restaurantului mi-a stricat toate visele. Este de prost gust si oribil, eu sunt la un pas sa renunt la tot din cauza lui.

Voi ce parere aveti? Credeti ca se poate face ceva in privinta lui? :((

bianca20
20.06.2010, 14:35:42
Poti discuta cu Dl. Sorescu sau Boieroiu,depinde cine este atunci de serviciu sa stranga produsele din holul de la intrare pentru a-ti aranja intrarea asa cum doresti.
La cum ii cunosc pe acesti domni,sigur te vor ajuta. :)>-

Oricum,eu nu as renunta la nunta in Clasic pentru niste manechine atarnate la intrare,ca doar nu stai acolo tot timpul nuntii,parerea mea. :-p

miha245
26.06.2010, 20:14:34
buna fetelor,

daca este vreuna dintre voi care a facut nunta anul acesta, ne poate spune cat a costat meniul?
si mai e un subiect care ma intereseaza: tortul, care am inteles ca va fii inclus in meniu, dar as vrea sa stiu daca avem mai multe variante de unde alege pentru creme, forma ,etc,

multam

bianca20
28.06.2010, 16:19:50
Buna,

Iti poti alege compozitia tortului.Oricum,doamnele de la laboratorul hotelului fac niste torturi de nota 10.Oricum,cu tortul din afara hotelului nu va lasa.

tzuca1985
04.07.2010, 13:15:30
Buna

Am inteles ca tortul este delicios dar forma? Iti poti alege si forma si cum sa arate? Stie cineva?

:-?

miha245
11.07.2010, 18:43:31
buna,

cele care au facut deja nunta ne pot recomadat un anumit tip de tort? eu am mancat la cofetaria hotelului amandine si nu pot spune ca am fost in extaz....
iar in ceea ce priveste forma eu mi-as dorii ceva asemanator cu tortul din imaginea atasata......credeti ca se poate?

bianca20
16.07.2010, 13:12:14
Trebuie mers si discutat in legatura cu forma tortului.Daca au suport pt forma dorita de voi cu siguranta ca se va putea.Daca nu,vorbiti sa aduceti voi suportul pt acesta.

Casa de Piatra !

olgutza26
19.07.2010, 13:05:09
buna,

cele care au facut deja nunta ne pot recomadat un anumit tip de tort? eu am mancat la cofetaria hotelului amandine si nu pot spune ca am fost in extaz....
iar in ceea ce priveste forma eu mi-as dorii ceva asemanator cu tortul din imaginea atasata......credeti ca se poate?
in principiu, singurul tort pe care nu il pot face e cel sutrapus. din ceea ce vad eu la tine in poza, al tau e etajat, fiecare etaj fiind sustinut de forma. ei pot face toate formele, ramane doar sa ai un suport asa cum ti doresti tu.

tzuca1985
22.08.2010, 20:15:36
Am si eu o mare problema, am tot auzit ca mancarea de la Hotel Central la nunti nu mai este ce a fost, adica ori e rece orie e nefacuta. Intrebare pentru miresele care au avut deja nunta aici ... cum este mancarea? Cred ca voi sunteti cele mai in masura sa va spuneti parerile despre aceasta parte.

olgutza26
22.08.2010, 21:39:23
eu iti pot spune din experienta mea la trei nunti la care am participat (dintre care una a mea). mancarea mie mi s-a parut excelenta. Nu au fost probleme nu fie calda mancarea. Dimpotriva - sarmalele te ardeau de fierbinti ce erau. Nu am avut nici probleme cu sorbetul (l-au servit in cupe speciale si nu in farfurii, cum din pacate i s-a intamplat acum ceva vreme unei miresici). Chiar nu pot spune ca sunt probleme cu mancarea.

Danelena84
26.08.2010, 23:11:42
eu iti pot spune din experienta mea la trei nunti la care am participat (dintre care una a mea). mancarea mie mi s-a parut excelenta. Nu au fost probleme nu fie calda mancarea. Dimpotriva - sarmalele te ardeau de fierbinti ce erau. Nu am avut nici probleme cu sorbetul (l-au servit in cupe speciale si nu in farfurii, cum din pacate i s-a intamplat acum ceva vreme unei miresici). Chiar nu pot spune ca sunt probleme cu mancarea.
Buna,

Eu am avut nunta la Polivalenta pe 21 august..si a iesit foarte frumos..sincer nu am avut ce sa reprosez personalului de la restaurant..mancarea a fost excelenta...tortul va recomand INA - toti invitatii au fost incantati de el.

soareiuliant
26.08.2010, 23:24:12
in principiu, singurul tort pe care nu il pot face e cel sutrapus. din ceea ce vad eu la tine in poza, al tau e etajat, fiecare etaj fiind sustinut de forma. ei pot face toate formele, ramane doar sa ai un suport asa cum ti doresti tu.
Eu am avut nunta aici si a fost excelent. Mancarea,servirea au fost ireprosabile. Legat de tort,noua ne au facut exact tortul dorit dupa o poza cu care am venit si era suprapus, format din 3 straturi. Nu au existat niciun fel de probleme,nici pomeneala sa ne spuna cu nu pot face tortul. Eu sunt din Bucuresti,sotul meu este din Ploiesti si chiar nu va inteleg de ce fugiti de Hotel Central-Sala Polivalenta, cand este o sala superba si clasica pentru a organiza o nunta. Am tot vazut cA parerile nu sunt optimiste (nu inteleg dece) pentru ca sincer pe langa Best,Primavera sau Boulevard, aceasta sala superba nici nu se compara!

strumf08
27.08.2010, 08:34:37
Eu am avut nunta aici si a fost excelent. Mancarea,servirea au fost ireprosabile. Legat de tort,noua ne au facut exact tortul dorit dupa o poza cu care am venit si era suprapus, format din 3 straturi. Nu au existat niciun fel de probleme,nici pomeneala sa ne spuna cu nu pot face tortul. Eu sunt din Bucuresti,sotul meu este din Ploiesti si chiar nu va inteleg de ce fugiti de Hotel Central-Sala Polivalenta, cand este o sala superba si clasica pentru a organiza o nunta. Am tot vazut cA parerile nu sunt optimiste (nu inteleg dece) pentru ca sincer pe langa Best,Primavera sau Boulevard, aceasta sala superba nici nu se compara!

Iti pot explica eu de ce, sau macar incerc. Am fost acum vreo 2-3 saptamani sa caut restaurant pentru botezul unor prieteni si sincer ce-am vazut la Central m-a cam dezamagit, cel putin in sala de la parter. Ai dreptate sala in care ai facut tu nunta e foarte frumoasa, dar sa nu exageram, si la Grand Prestij (fostul Primavera) sau Bulevard e deosebit si la fel de frumos. Am stat de vorba cu un sef de sala, intr-un birou, langa bucatarie, unde roiau mustele (nu spun ca la alte restaurante n-o fi asa, dar eu n-am vazut). Cat despre mancare eu am avut in trecut, intr-adevar acum ceva ani, o data in 2004 si o data in 2005, la o nunta si un banchet de sfarsit de facultate, experiente destul de urate. Ca atare, indiferent de ce citesc, mie mi-a fost de ajuns....

soareiuliant
27.08.2010, 14:08:10
Iti pot explica eu de ce, sau macar incerc. Am fost acum vreo 2-3 saptamani sa caut restaurant pentru botezul unor prieteni si sincer ce-am vazut la Central m-a cam dezamagit, cel putin in sala de la parter. Ai dreptate sala in care ai facut tu nunta e foarte frumoasa, dar sa nu exageram, si la Grand Prestij (fostul Primavera) sau Bulevard e deosebit si la fel de frumos. Am stat de vorba cu un sef de sala, intr-un birou, langa bucatarie, unde roiau mustele (nu spun ca la alte restaurante n-o fi asa, dar eu n-am vazut). Cat despre mancare eu am avut in trecut, intr-adevar acum ceva ani, o data in 2004 si o data in 2005, la o nunta si un banchet de sfarsit de facultate, experiente destul de urate. Ca atare, indiferent de ce citesc, mie mi-a fost de ajuns....
Eu vorbesc strict de Sala Polivalenta,cea de la parter este banala,comuna. Fiecare cu parerea lui,eu am fost super multumita de tot.Am dat exemplele de restaurante ptr ca m am dus personal sa le vizitez.Chiar ne batea gandul sa alegem Boulevard (din cauza unor motive ce tineau de data nuntii), insa cred eu ca pentru o nunta este destul de aiurea sa ai atatea separeuri, sa nu fie spatioasa incaperea si aerisita. Dar cum am spus fiecare cu parerea lui si experientele traite.Sa va simtiti minunat in ziua nuntii indiferent de locatie,asta conteaza cu adevarat!

olgutza26
30.08.2010, 08:33:28
Mie la momentul respectiv asa mi-au spus, ca nu se poate tort suprapus fara suport. (asta nu face decat sa imi confirme ca a "vorbit cineva" inainte cu ei sa dea acest raspuns). Asta este. Ma bucur ca ai avut nunta la care ai visat. am privit fotografiile tale de mai multe ori si se vede ca te-ai simtit minunat in ziua aceea.

soareiuliant
30.08.2010, 21:06:37
Mie la momentul respectiv asa mi-au spus, ca nu se poate tort suprapus fara suport. (asta nu face decat sa imi confirme ca a "vorbit cineva" inainte cu ei sa dea acest raspuns). Asta este. Ma bucur ca ai avut nunta la care ai visat. am privit fotografiile tale de mai multe ori si se vede ca te-ai simtit minunat in ziua aceea.

Da,intr adevar m am simti fff bine.Totul a iesit asa cum mi am dorit! ;-)

tzuca1985
10.10.2010, 21:42:45
Fetelor trebuie sa va spun ca am avut parte de nunta visurilor mele, aseara am trait momente minunate alaturi de cei mai profesionisti organizatori. Multumesc intregii echipe de la Hotel Central in frunte cu Dl Sorescu si celor de la Dalavini pentru tot ce au facut pentru cea mai importanta zi din viata mea. <:-P

IuliaAlexandra
20.11.2010, 12:15:49
Buna fetelor , vreau sa va transmit ca in mod oficial data de 10.09.2011 la Sala Polivalenta este adjudecata de mine \:D/ . Tzuca poate imi impartatasesti poze si impresii sa mai calmez emotiile. Pupici

olgutza26
21.11.2010, 22:20:55
Felicitari pentru alegere >:D< Iti doresc sa ai nunta la care ai visat.

tzuca1985
22.11.2010, 23:13:02
Buna fetelor , vreau sa va transmit ca in mod oficial data de 10.09.2011 la Sala Polivalenta este adjudecata de mine \:D/ . Tzuca poate imi impartatasesti poze si impresii sa mai calmez emotiile. Pupici

Felicitari pentru alegere, eu am avut nunta de vis la Central, am lucrat cu dl Sorescu si a fost minunat, toata echipa a fost la cel mai inalt nivel de profesionalism. Nu am avut nici o grija. Poze cu aranjamentul gasesti pe site-ul celor de la Dalavini (http://www.partydecor.ro/decoratiuni-diferite-locatii/andra-si-octavian-central-%E2%80%9Dsala-polivalenta%E2%80%9D-190.htm), ei s-au ocupat de aranjamente.

IuliaAlexandra
23.11.2010, 18:26:33
Felicitari pentru alegere, eu am avut nunta de vis la Central, am lucrat cu dl Sorescu si a fost minunat, toata echipa a fost la cel mai inalt nivel de profesionalism. Nu am avut nici o grija. Poze cu aranjamentul gasesti pe site-ul celor de la Dalavini (http://www.partydecor.ro/decoratiuni-diferite-locatii/andra-si-octavian-central-%E2%80%9Dsala-polivalenta%E2%80%9D-190.htm), ei s-au ocupat de aranjamente.

Tzuca multumesc pentru raspuns cat si pentru pontul cu Dalavini , cu siguranta ma voi intalni cu ei pentru a discuta oferte insa eu cred ca voi lucra cu EventDecor deoarece ei au huse mese&scaune de brocart ( eu nu as vrea huse de satin cu funde colorate pt ca sincer nu gasesc o culoare care sa ma dea pe spate pt sala Polivalenta ) daca se pate as vrea sa-mi dai mai multe despre meniu ( ce a continut , nu pret - la noi e polemica cu meniul , vrem prezentarea intr-un anume fel , tortul alta bataie de cap ...#:-S ) . Ms aniticipat .
Ps pune mai multe poze daca ai , ms .

tzuca1985
26.11.2010, 12:51:48
Buna

Anul trecut cand am cautat eu in tot ploiestiul huse brocard am gasit numai la Dalavini si mi-a convenit si ca pret, iti atasez niste poze cu salonul decorat de cei de la Dalavini.
Meniul l-am stabilit cu dl Sorescu cu 5 zile inainte de nunta, mancarea a fost delicioasa, am avut aperitiv format din 11 piese, adica 11 feluri, peste, sarmale si carne. In pretul meniului a fost inclus si tortul, cafeaua, apa minerala si painea.
Pentru ca am fost atat de incantata de cei de la Central le-am schimbat finilor mei de la anu restaurantul, convingandu-i sa isi faca nunta la Salonul Clasic.

miha245
28.12.2010, 11:13:09
buna fete,

noi am facut nunta tot la central sala polivalenta si din experienta noastra , va impartasesc cateva pareri, poate va vor fii de folos in organizarea nuntilor voastre:
- sala a avut mese dreptunghiulare deoarece am avut cam 150 de invitati, iar mele rotunde nu sunt fiabile decat pentru maxim 130 persoane
- de decoratiuni s-au ocupat cei de la AnaMariaDesign de care am fost fff multumiti
- aerisirea in sala a fost foarte buna
- muzica a fost asigurata de formatia hotelului, care a cantat ff bine, dar a facut cam multe pauze
- meniul, nu a fost nici cel mai scump , nici cel mai ieftin, dar aveti grija la aperitiv mai ales, sa fie cat mai multe componente, caci farfuriile celor de la central sunt destul de mari si mancarea ar putea parea f putina in comparatie cu dimensiunea farfuriilor. De meniu, va mai pot spune ca a fost gustos si servirea la mese a fost ok.
- tortul a fost suprapus asa cum l-am dorit si desi a fost destul de mare, la sfarsit cei de la hotel ne-au zis ca nu a mai ramas deloc.....
- la sfarsit , nu va uitati pe nota de plata ca nu mai are rost.....eu am vrut sa ma uit si m-am oprit la primul rand care m-a socat ( salata de vinete , in jur de 10 mil :D)

mult succes si sa aveti o nunta asa cum va doriti!

IuliaAlexandra
28.12.2010, 20:19:36
buna fete,

noi am facut nunta tot la central sala polivalenta si din experienta noastra , va impartasesc cateva pareri, poate va vor fii de folos in organizarea nuntilor voastre:
- sala a avut mese dreptunghiulare deoarece am avut cam 150 de invitati, iar mele rotunde nu sunt fiabile decat pentru maxim 130 persoane
- de decoratiuni s-au ocupat cei de la AnaMariaDesign de care am fost fff multumiti
- aerisirea in sala a fost foarte buna
- muzica a fost asigurata de formatia hotelului, care a cantat ff bine, dar a facut cam multe pauze
- meniul, nu a fost nici cel mai scump , nici cel mai ieftin, dar aveti grija la aperitiv mai ales, sa fie cat mai multe componente, caci farfuriile celor de la central sunt destul de mari si mancarea ar putea parea f putina in comparatie cu dimensiunea farfuriilor. De meniu, va mai pot spune ca a fost gustos si servirea la mese a fost ok.
- tortul a fost suprapus asa cum l-am dorit si desi a fost destul de mare, la sfarsit cei de la hotel ne-au zis ca nu a mai ramas deloc.....
- la sfarsit , nu va uitati pe nota de plata ca nu mai are rost.....eu am vrut sa ma uit si m-am oprit la primul rand care m-a socat ( salata de vinete , in jur de 10 mil :D)

mult succes si sa aveti o nunta asa cum va doriti!

Buna , te rog posteaza si niste poze cu aranjamentele pentru inspiratie! Felicitari pentru nunta reusita!

mitzulik
28.01.2011, 15:10:26
Buna

Anul trecut cand am cautat eu in tot ploiestiul huse brocard am gasit numai la Dalavini si mi-a convenit si ca pret, iti atasez niste poze cu salonul decorat de cei de la Dalavini.
Meniul l-am stabilit cu dl Sorescu cu 5 zile inainte de nunta, mancarea a fost delicioasa, am avut aperitiv format din 11 piese, adica 11 feluri, peste, sarmale si carne. In pretul meniului a fost inclus si tortul, cafeaua, apa minerala si painea.
Pentru ca am fost atat de incantata de cei de la Central le-am schimbat finilor mei de la anu restaurantul, convingandu-i sa isi faca nunta la Salonul Clasic.

te rog, mi-ai putea spune pretul meniului?

strumf08
06.04.2011, 11:27:27
Stie cineva cat e meniul anul acesta? Ma duc la o nunta in mai, sau mai bine zis, sper sa pot ajunge si vreau sa fiu pregatita...

dannia
16.05.2011, 07:59:56
Stie cineva cat e meniul anul acesta? Ma duc la o nunta in mai, sau mai bine zis, sper sa pot ajunge si vreau sa fiu pregatita...

Buna! Ai ajuns la nunta?? Cum a fost?

Orice alte informatii, comentarii sau poze referitoare la Hotel Central, Sala Polivalenta ar fi mai mult decat bine-venite!

Multumesc in avans!!!

OanaDaniela
25.06.2011, 22:38:54
Buna! Ai ajuns la nunta?? Cum a fost?

Orice alte informatii, comentarii sau poze referitoare la Hotel Central, Sala Polivalenta ar fi mai mult decat bine-venite!

Multumesc in avans!!!

Buna,

iti spun eu c-am avut nunta in mai acolo. Sala este frumoasa si spatioasa (daca nu ai ditamai trupa cum am avut noi). Mancarea a fost foarte buna (asa au spus invitatii - eu ca orice mireasa n-am apucat sa mananc), tortul delicios (asta l-am testat). Servirea este si ea ok, responsabil cu nunta - depinde cine pica - dl.Sorescu a fost foarte ok.
Ti-am atasat cateva poze cu sala.

amiph84
13.09.2011, 16:24:06
hello Casa de Piatra pt toate miresicile si viitoarele

Eu am rezervat la hotel Central, sala Polivalenta pt la anul . Problema mea e ca am plecat de la o lista de 100 pers si am ajuns la una de 160 :( .

Clar trebuie sa folosesc mese dreptunghiulare....dar am o mare dilema :ramane destul loc de dans sau ar trebui sa schimb locatia.....

olgutza26
14.09.2011, 19:03:19
Sala e destul de mare. nu trebuie sa iti faci probleme pentru ringul de dans, am fost si la nunti de 200 de persoane si tot s-a putut dansa. Si un sfat pe care ti-l dau, nu incerca sa te iluzionezi ca toti cei pe care ii ai tu pe lista de invitati, vor si participa efectiv (chiar daca in prima instanta vei tot auzi cat de mult asteapta sa vina se te vada mireasa; asteapta sa vezi cine iti confirma dupa ce le trece euforia)

amiph84
15.09.2011, 16:06:59
mersi de raspuns :)

alidani
21.09.2012, 17:39:20
Fetele, va rog, spuneti-mi si mie cum v-ati inteles cu dl Sorescu. Am discutat cu dansul in luna aprilie si am rezervat sala Clasic pentru la anul, pe 28 septembrie. A zis insa ca ma va suna in octombrie, la sfarsit, pentru avans. Am emotii, dar am tot citit si cred ca e serios. Ce m-a uimit putin este ca a pronunta cuvantul avans, ori la Central este vorba despre un fel de taxa de rezervare. Stiu de la doua prietene care au avut nunta aici ca nu le-a scazut din total prima suma platita. Asa ca am intrebat la telefon: avans sau taxa? Si mi-a spus ca de anul viitor, consiliul de administratie a stabilit sa fie avans si sa se scada din total. O fi, n-o fi??!! Pana atunci astept sa sune sa platesc cei 2500 de lei pt Clasic. Voi stiti altceva? Alte sume? $-) Care este procedura la Central? Trebuie sa ma duc eu sa intreb, sa ma caut pe liste? Poate exagerez.... sigur!

alidani
23.09.2012, 21:49:45
Nu mai face nimeni nunta la Central?:oops: Trebuie sa fie cineva pe site care stie unele lucruri despre restaurant si procedurile lor, nu?:-SS

ddenisa
24.09.2012, 15:53:43
Nu mai face nimeni nunta la Central?:oops: Trebuie sa fie cineva pe site care stie unele lucruri despre restaurant si procedurile lor, nu?:-SS

Buna Alidani.....am avut nunta la Central, tot in Clasic...si a fost f frumos. In legatura cu grijile tale, d.l Sorescu este un profesionist in tot ceea ce face si nunta a iesit super ok. si noi am dat un avans de 2500 lei....acest avans a fost trecut in contractul incheiat cu ei si s-a specificat ca va fi scazuti din nota finala, asa cum s-a si intamplat...Mancarea a fost multa si gustoasa si servirea ireprosabila.

alidani
24.09.2012, 17:33:36
Buna Alidani.....am avut nunta la Central, tot in Clasic...si a fost f frumos. In legatura cu grijile tale, d.l Sorescu este un profesionist in tot ceea ce face si nunta a iesit super ok. si noi am dat un avans de 2500 lei....acest avans a fost trecut in contractul incheiat cu ei si s-a specificat ca va fi scazuti din nota finala, asa cum s-a si intamplat...Mancarea a fost multa si gustoasa si servirea ireprosabila.

Multumesc ddenisa!!!!<:-P m-ai linistit, sincer! Cand ai avut nunta si cat a fost meniul? Zici ca a fost multa mancare, imi poti spune ce a cuprins meniul? Tu cu cine ai decorat sala si ce culori ai ales? Hai ca te-am luat la intrebari, scuzeeee, dar am foarte mari emotii:">

ddenisa
25.09.2012, 13:47:35
Multumesc ddenisa!!!!<:-P m-ai linistit, sincer! Cand ai avut nunta si cat a fost meniul? Zici ca a fost multa mancare, imi poti spune ce a cuprins meniul? Tu cu cine ai decorat sala si ce culori ai ales? Hai ca te-am luat la intrebari, scuzeeee, dar am foarte mari emotii:">

Cu placere! Sa o luam pe rand :) :a fost pe 22 sept (acum 3 zile) :D si meniul a fost 175 lei (la asa cum a vb d la inceput k va fi intre 170-180) si a avut 4 feluri mancare (aperitiv, peste-salau, sarmale, friptura), 2 cafele, apa minerala, tortul si inghetata (un miniprofiterol, dar pus pe farfuria cu tortul). Sala a fost decorata de cei d la Dalavini (d.l Sorescu mi a recomandat ) si a fost suberb si am mers pe crem-verde, ti recomnd cu incredere, acolo am facut tot c a tinut de deco, flori, invitatii, place-card-uri. Eu am mers pe incredere si nu am gresit, am fost f multumita de tot ce au facut si nunta a fost pe placul nostru. sa ai o zi frumoasa

alidani
25.09.2012, 16:21:47
Cu placere! Sa o luam pe rand :) :a fost pe 22 sept (acum 3 zile) :D si meniul a fost 175 lei (la asa cum a vb d la inceput k va fi intre 170-180) si a avut 4 feluri mancare (aperitiv, peste-salau, sarmale, friptura), 2 cafele, apa minerala, tortul si inghetata (un miniprofiterol, dar pus pe farfuria cu tortul). Sala a fost decorata de cei d la Dalavini (d.l Sorescu mi a recomandat ) si a fost suberb si am mers pe crem-verde, ti recomnd cu incredere, acolo am facut tot c a tinut de deco, flori, invitatii, place-card-uri. Eu am mers pe incredere si nu am gresit, am fost f multumita de tot ce au facut si nunta a fost pe placul nostru. sa ai o zi frumoasa

Uau!!! pai inseamna ca voi ar trebui sa fiti in luna de miere acum, nu? Casa de Piatra si felicitari! Si multumesc mult de tot ddenisa!!! Esti salvarea mea:* trebuie sa fac cinste pentru toate informatiile astea!

ddenisa
26.09.2012, 13:32:29
Uau!!! pai inseamna ca voi ar trebui sa fiti in luna de miere acum, nu? Casa de Piatra si felicitari! Si multumesc mult de tot ddenisa!!! Esti salvarea mea:* trebuie sa fac cinste pentru toate informatiile astea!

Ms pt urari.....nu suntem in luna de miere, caci nu am planificat nimic inainte si acumo amanam pt primele zile libere pe care le vom avea. spor la miresit si dak te mai pot ajuta cu ceva o voi face cu placere :*

alidani
26.09.2012, 22:20:47
Ms pt urari.....nu suntem in luna de miere, caci nu am planificat nimic inainte si acumo amanam pt primele zile libere pe care le vom avea. spor la miresit si dak te mai pot ajuta cu ceva o voi face cu placere :*

Multumesc mult! Stii, m-am cam speriat, comentariile despre Dalavini spun ca sunt cam scumpi:-<Cam cat v-au luat cu totul? Poti arata poze cu aranjamentul? Ati avut si mese rotunde? M-am uitat pe site-ul lor si am vazut, pe la pagina 4, un aranjament din Salonul Clasic pe crem-verde, dar era numai cu mese dreptunghiulare:|. Pe de alta parte, vreau sa te mai intreb daca la meniu tortul a fost inclus si de la cofetaria lor. Iar voi ati adus fructele si bautura, nu?... Ti-am zis, trebuie sa fac cinste pentru toate informatiile astea:">

ddenisa
27.09.2012, 23:01:45
Multumesc mult! Stii, m-am cam speriat, comentariile despre Dalavini spun ca sunt cam scumpi:-<Cam cat v-au luat cu totul? Poti arata poze cu aranjamentul? Ati avut si mese rotunde? M-am uitat pe site-ul lor si am vazut, pe la pagina 4, un aranjament din Salonul Clasic pe crem-verde, dar era numai cu mese dreptunghiulare:|. Pe de alta parte, vreau sa te mai intreb daca la meniu tortul a fost inclus si de la cofetaria lor. Iar voi ati adus fructele si bautura, nu?... Ti-am zis, trebuie sa fac cinste pentru toate informatiile astea:">

Cu placere! Nu cred k ai de ce sa te sperii, si eu am citit, dar mi-am vazut in continuare de treaba, ca preturi cred k sunt un piculet mai mari decat altii, dar nu am avut nici o problema cu tot ce am colaborat cu ei. Ca pret a fost pana in 3000 lei, absolut tot ce a tinut de deco plecand de la invitatii si pana la artificii tort, incluzand flori, buchet meu si al nasei +lumanari. Ei au pachete ce cuprind lucrurile esentiale ale nuntii din catre iti poti alege, in mare parte clasificate pe nr de persoana.
Salonul Clasic include max 4 mese rotunde, restul dreptunghiulare, dar aste vb cu d.l Sorescu, si da, tortul a fost de la cofetaria lor si a fost delicios si f aratos.
Sucuri, apa plata, bauturi, fructe si crontanele au fost aduse de noi. :*

alidani
28.09.2012, 20:40:45
Cu placere! Nu cred k ai de ce sa te sperii, si eu am citit, dar mi-am vazut in continuare de treaba, ca preturi cred k sunt un piculet mai mari decat altii, dar nu am avut nici o problema cu tot ce am colaborat cu ei. Ca pret a fost pana in 3000 lei, absolut tot ce a tinut de deco plecand de la invitatii si pana la artificii tort, incluzand flori, buchet meu si al nasei +lumanari. Ei au pachete ce cuprind lucrurile esentiale ale nuntii din catre iti poti alege, in mare parte clasificate pe nr de persoana.
Salonul Clasic include max 4 mese rotunde, restul dreptunghiulare, dar aste vb cu d.l Sorescu, si da, tortul a fost de la cofetaria lor si a fost delicios si f aratos.
Sucuri, apa plata, bauturi, fructe si crontanele au fost aduse de noi. :*

Multumesc, din nou! Le notez pe toate, imi sunt de mare ajutor! Stii, azi e ziua mea!!! Si de azi intr-un an ma marit! Sunt asa de happy:> Revin in zilele urmatoare cu noi si noi intrebari:D Auzi, dar tu ce mai faci? cum e sa fii casatorit? Cum e sa fii doamna?;;)

ddenisa
29.09.2012, 20:28:17
Multumesc, din nou! Le notez pe toate, imi sunt de mare ajutor! Stii, azi e ziua mea!!! Si de azi intr-un an ma marit! Sunt asa de happy:> Revin in zilele urmatoare cu noi si noi intrebari:D Auzi, dar tu ce mai faci? cum e sa fii casatorit? Cum e sa fii doamna?;;)

Ma bucur k iti sunt de ajutor! La multi ani si tot ce ti doresti, iar decizia voastra sa fie intr-un ceas bun. Noi suntem bine si in relatia noastra nu s-a schimbat decat numele meu din buletin si statutul de la d-soara la doamna:D, locuiam deja impreuna de mai bine de un an.
Fii happy in continuare si nu te stresa prea mult k mai ai un an....noi ne am hotarat la sfarsitul lui ianuarie si in acelasi an in septembrie ne-am casatorit, si nu ne-am agitat prea tare. :* si la multi ani inca o data

alidani
01.10.2012, 22:34:43
Ma bucur k iti sunt de ajutor! La multi ani si tot ce ti doresti, iar decizia voastra sa fie intr-un ceas bun. Noi suntem bine si in relatia noastra nu s-a schimbat decat numele meu din buletin si statutul de la d-soara la doamna:D, locuiam deja impreuna de mai bine de un an.
Fii happy in continuare si nu te stresa prea mult k mai ai un an....noi ne am hotarat la sfarsitul lui ianuarie si in acelasi an in septembrie ne-am casatorit, si nu ne-am agitat prea tare. :* si la multi ani inca o data

Multumesc mult de tot pentru urari si ti le intorc inzecit! Stii, tu zici ca nu te-ai agitat prea tare, dar noi ne-am luat un ragaz de peste un an ca sa putem strange banuti. Ca am decis sa nu ne ajute niciun parinte. Si nici salariile nu sunt foarte, foarte... Plus ca anul asta multi dintre prietenii nostri au avut bebelusi, deci botezuri. Mia precis, 4 botezuri, la care s-au adaugat 3 nunti. La a treia mergem la sf lui octombrie. :-s Chiar, ti-ai facut un calcul general cu cheltuielile de nunta? Am facut un calcul cu o colega care s-a maritat in iulie si am ajuns la 170 de mil. M-am cam speriat! Azi am vb cu dl Sorescu si mi-a spus ca in prima decada a lunii noiembrie voi da avansul si atat! te pup!

ddenisa
04.10.2012, 13:06:24
Multumesc mult de tot pentru urari si ti le intorc inzecit! Stii, tu zici ca nu te-ai agitat prea tare, dar noi ne-am luat un ragaz de peste un an ca sa putem strange banuti. Ca am decis sa nu ne ajute niciun parinte. Si nici salariile nu sunt foarte, foarte... Plus ca anul asta multi dintre prietenii nostri au avut bebelusi, deci botezuri. Mia precis, 4 botezuri, la care s-au adaugat 3 nunti. La a treia mergem la sf lui octombrie. :-s Chiar, ti-ai facut un calcul general cu cheltuielile de nunta? Am facut un calcul cu o colega care s-a maritat in iulie si am ajuns la 170 de mil. M-am cam speriat! Azi am vb cu dl Sorescu si mi-a spus ca in prima decada a lunii noiembrie voi da avansul si atat! te pup!

ma bucur k ati luat decizia sa nu va ajute nimeni, cred k asa e cel mai bine, noi am folost banuti primiti ca dar de nunta, dat in avans si a fost ok. Si stiu k e greu sa stangi ceva banuti, si apoi se ivesc cateva botezuri si nunti pe care trebuie sa le onorezi (pe unele din placerea si pe altele din obligatii). Da am facut un calcul si am ajuns pa la 150 mil...dar in care nu am adougat marunisuri...k le am pierdut socoteala :D. poop

MsAnia
28.12.2014, 21:24:53
Dragi miresici care ati avut nunta in salonu clasic daca aveti ceva sfaturi pretioase pentru noi v as fi recunoscatoare. Apropo stie cineva care este formatia care canta in cadrul restaurantului(cum canta, preturi?) Multumesc

Aimee87
25.01.2015, 20:38:18
Dragi miresici care ati avut nunta in salonu clasic daca aveti ceva sfaturi pretioase pentru noi v as fi recunoscatoare. Apropo stie cineva care este formatia care canta in cadrul restaurantului(cum canta, preturi?) Multumesc

Buna,

Eu am nunta pe 18 iulie 2015 la Hotel Central-Salon Clasic, despre formatie te anunt ca nu este numai a hotelului, pe noi ne-au refuzat pentru ca au cantare in alta locatie, dar poti incerca, formatia se numeste Alton din Ploiesti (aproximativ 6000 lei).
Sunt ok, incearca sa suni si vezi daca sunt disponibili.
Succes

dearfruitsmile
15.05.2015, 13:24:45
Buna! Eu am nunta la Sala Polivalenta, pe 7 noiembrie. Cred ca am in jur de 130 de invitati, decorul il vom face cu cei de la Dalavini, am ales DJ si nu formatie, vrem sa mergem pe mese rotunde...sper sa incapa frumos. Cine mai face anul asta la Polivalenta ?:-p

MsAnia
18.07.2015, 12:08:56
Eu voi avea la Salon Classic. Stie cineva: trebuie obligatoriu sa includem apa de la ei? (am inteles ca plata sau minerala o iei de la ei, dar desigur o platesti, cealalta o cumperi tu), ce firma este apa? Au set pentru taiere tort? La primire ofera sampanie, si piscoturi sau fara? :) Cu tortul cum ati procedat? mie mi ar trebui sa stiu circumferinta partii de sus ca sa iau figurina de tort.
Ce bauturi luati pentru femei? stiti daca fac ei cockteiluri daca aduc eu ingredientele?
M am tot uitat pe un model de meniu, mi se par preturile f mari pentru ceea ce se afla in meniu de ales. Eu locuiesc in Bucuresti si am fost la nunti cu meniuri extravagante la pretul asta. (nu icre de crap,branzeturi normale etc)
Dar nu avem de ales....

Aimee87
04.08.2015, 11:57:18
Eu voi avea la Salon Classic. Stie cineva: trebuie obligatoriu sa includem apa de la ei? (am inteles ca plata sau minerala o iei de la ei, dar desigur o platesti, cealalta o cumperi tu), ce firma este apa? Au set pentru taiere tort? La primire ofera sampanie, si piscoturi sau fara? :) Cu tortul cum ati procedat? mie mi ar trebui sa stiu circumferinta partii de sus ca sa iau figurina de tort.
Ce bauturi luati pentru femei? stiti daca fac ei cockteiluri daca aduc eu ingredientele?
M am tot uitat pe un model de meniu, mi se par preturile f mari pentru ceea ce se afla in meniu de ales. Eu locuiesc in Bucuresti si am fost la nunti cu meniuri extravagante la pretul asta. (nu icre de crap,branzeturi normale etc)
Dar nu avem de ales....

Buna,
Eu am avut deja nunta pe 18 iulie la salonul clasic, deci apa o iei de la ei si plata si minerala obligatoriu, si eu am avut figurina de tort iar cofetaria lor a pus atatea flori pe tort desi discutasem sa nu, incat in momentul in care a sosit torul figurina era pusa in fata lui pe masa, am innebunit, cocteiuluri nu fac sunt inapoiati, la degustare meniu vei avea ceva iar seara nuntii modificat nu mult dar nu la fel de frumos ca la degustat. Apropo la tort am avut belcolade si musafiri mei au fost incantati si mie mi-a placut.
La primire ofera sampania, piscoturile le aduci tu, set taiere tort un cuti in celofan de aluminiu, sa iti aduci artificii la tort ca nu au. Atentie cu ospatarii nu sunt deloc dar deloc deloc atenti stau prin bucatarie. Eu pt femei am luat crema de wisky lady m din carrefour 16 sticle si mi-a ajuns, cate una pe masa (am avut in jur la 105 musafiri).
Ai grija cu aerul conditionat il cam opresc si se incalzesc oameni.
Ai grija cand predai bauturile, figurina, marturi, paharele de miri/nasi, sucuri, alune, covrigei, fructe, etc cu o zi inainte de evenimentului, ce iti dispare, mi personal mi-a disparut marturiile (iconite frumoase binecuvantate de preotul care ne-a cununat). Spor si sper ca nu te-am dezamagit, pentru alte date sau daca te pot ajuta imi spui cu drag.o:-)

MsAnia
11.08.2015, 17:51:49
Buna, multumesc pentru raspuns.
Nu pot sa cred ca nu au un set pentru taiere tort, unul asa cum trebuie.
Imi dau seama ca vor opri din bauturi/alimente, insa sper sa nu imi faca probleme.
O sa discut cu ei despre aerul conditionat si despre setul de taiere tort. Cat despre tort le duc poza exact cum vreau sa fie, ii pun sa noteze fiecare detaliu.
Tot belcolade o sa aleg si eu.(este varianta aia cu inghetata sau fara?)
Am cumparat artificii.
Marturiile o sa i le dau persoanei care se ocupa cu decoratiunile sa le puna ea pe masa.
Si ce ai facut cu marturiile lipsa? ce explicatii au avut?

dearfruitsmile
11.09.2015, 10:13:47
Miresici care ati avut nunta in vara aceasta la Central....ceva povestiri?:-p

Aimee87
14.09.2015, 11:22:44
Miresici care ati avut nunta in vara aceasta la Central....ceva povestiri?:-p
Buna

Eu am avut nunta vara aceasta in luna iulie la Central - Salon Clasic, ce anume curiozitati ai ce vrei sa sti? Lasa un mesaj pe privat si iti raspund cu drag.

dearfruitsmile
14.09.2015, 14:01:51
Buna!
In primul rand Casa de piatra si multa sanatae si intelegere!

Pai ma intereseaza tot!...
cum a fost servirea?
design-ul tortului l-ati ales voi?
Cum a fost meniul?
Cati invitati ai avut si cate bautura ai cumparat si ce anume?
Cu cine ati facut decorul salii?<:-P
Cum a iesit per total?
..si orice alte detalii care crezi ca m-ar ajuta.
Multumesc!http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_love.gif

Aimee87
15.09.2015, 15:55:45
Buna!
In primul rand Casa de piatra si multa sanatae si intelegere!

Pai ma intereseaza tot!...
cum a fost servirea?
design-ul tortului l-ati ales voi?
Cum a fost meniul?
Cati invitati ai avut si cate bautura ai cumparat si ce anume?
Cu cine ati facut decorul salii?<:-P
Cum a iesit per total?
..si orice alte detalii care crezi ca m-ar ajuta.
Multumesc!http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_love.gif

Buna

Multumim si:
1. Servirea lasa de dorit tre sa stai cu ochii pe ei ca sa debaraseze mese si sa serveasca;
2. Designul a fost ales de noi, dar nu propune cine stie ce ca nu sunt destepti, eu am avut belcolde si lumea a fost multumita cu trandafiri pe o parte si sus teoretic trebuia sa stea figurina, dar domni au pus trandafiri si sus pe tort si m-am trezit cu figurina pe masa langa tort :((:((:((.
3.Meniul ai de ales din 8 variante din care sa alegi sau combini ce iti place sau sa propui incep de la 170 ron pana la 220 ron parca max, depinde de dorintele voastre.
4. Am avut in jur la 101 invitati + 12 persoane formatie si foto/camera, bautura am avut cumparate 17 wisky jack danields, 17 lady m, 23 sticle de suc natural la cutie la 1.5 l, 8 bax de coca cola de 1.250 l si 3 bax de fanta de 1.250 l, pt bar dar la noi a fost inutil nimeni nu a servit pentru ca domni chelneri nici macar nu s-au deranjat sa intrebe meseni + 2 garrone + 2 angelli + 2 vodka + 2 gin. (plus ca mi-a disparut din bautura fara sa ceara nimeni la masa). Apa minerala si plata o iei obligatoriu de la ei.
5. Decorul l-am facut cu cei de la DECOR Ploiesti cu Roxana si Catalin, doi oameni tare draguti, amabili, corecti isi merita banuti.
6. Noi am iesit ok, dar singura problema este centralul, stai cu gura pe ei nu ii lasa sa stea in bucatarie ci sa stea pe langa mese sa fie la dispozitia oamenilor. Noi cu siguranta anul viitor, botezul nu il facem aici, ci la Snagov Mirage isi merita toti bani de la oameni pana la mancare etc.

Aaaa noua ne-au pierdut marturiile si ni le-au gasit la 2 luni dupa nunta asta e :-\.
Daca mai vrei alte informatii te rog sa imi spui.

dearfruitsmile
16.09.2015, 11:40:11
Buna!

Iti multumesc pentru raspuns...as mai avea cateva intrebari. Dar inainte de asta voiam sa iti spun ca indiferent de cum a fost servirea important este ca voi ati iesit ok per total si ca nu ati avut probleme majore.;-)
1) Chelnerii au primit bacis? Dar seful de sala? Ati vorbit despre asta inainte de nunta sau dupa? Sau nu s-a pus problema deloc. Stiu ca este o intrebare delicata dar pana la urma nu este nimic de nespus din punctul meu de vedere.
2) Cati chelneri ati avut?
3) Meniul pe care l-ati avut ce valoare a avut? Ati fost multumiti de el? A fost la fel ca cel pe care l-ati degustat, ca aspect si gust?
4) Cei de la formatie si foto, au primit aceleasi meiuri ca si restul invitatilor s-au le-ati facut meniu separat?
5) Aerisirea salii a fost ok?
6) Pentru "noaptea nuntii" hotelul v-a pus la dispozitie o camera sau un apartament, asa cum este trecut pe site?

Merci>:D<

Aimee87
23.09.2015, 15:25:06
Buna!

Iti multumesc pentru raspuns...as mai avea cateva intrebari. Dar inainte de asta voiam sa iti spun ca indiferent de cum a fost servirea important este ca voi ati iesit ok per total si ca nu ati avut probleme majore.;-)
1) Chelnerii au primit bacis? Dar seful de sala? Ati vorbit despre asta inainte de nunta sau dupa? Sau nu s-a pus problema deloc. Stiu ca este o intrebare delicata dar pana la urma nu este nimic de nespus din punctul meu de vedere.
2) Cati chelneri ati avut?
3) Meniul pe care l-ati avut ce valoare a avut? Ati fost multumiti de el? A fost la fel ca cel pe care l-ati degustat, ca aspect si gust?
4) Cei de la formatie si foto, au primit aceleasi meiuri ca si restul invitatilor s-au le-ati facut meniu separat?
5) Aerisirea salii a fost ok?
6) Pentru "noaptea nuntii" hotelul v-a pus la dispozitie o camera sau un apartament, asa cum este trecut pe site?

Merci>:D<

Buna ;));));)),
In legatura cu bacsisul s-a pus problema de la discutii cand am fost sa facem contractul, dar seful de sala a zis sa dam dimineata sau sa nu dam in functie de cum simtim, noi am lasat pe total 500 ron, desi nu se merita;
Chelneri mai multi de 5 nu au fost, erau ocupati cu polivalenta ca era nunta unei persoane mai importante,etc.
Meniul ales a fost in jur de 185 ron, a fost gustos, dar nu a fost la fel ca cel de la degustare, a fost modificat ca si aspect/design, si ceva dintre aperitive, dar pretul s-a mentinut, din pacate in seara acea fff putin ai timp sa mai faci toata atentia este catre musafiri.
Cei din formatia mi-au cerut acelasi meniu, dar sunt cazuri cand pot sa iti faca alt meniu, iar cei de la foto camera le-am luat acelasi meniu ca si musafiri desi nu au cerut.
Aerisirea este o mare problema eu la peste 100 de oameni nu a facut fata aerul conditionat, ori nu a funtionat greu de dovedit, dar in schimb mi-au deschis geamurile dar nu conteaza ca oricum lumea la un moment dat a stat fff mult afara din cauza calduri, dar eu am avut si nunta in luna iulie, poate la tine nu va fi cazul.
Pentru noaptea nuntii am avut o camera pusa la dispozitie in nici un caz apartament.

Pupici si spor la pregatiri.=((=((

dearfruitsmile
23.09.2015, 16:30:44
Buna!
Merci de informatii! Cine a fost sef de sala la voi?

Anita;-)

Aimee87
24.09.2015, 15:13:07
Buna!
Merci de informatii! Cine a fost sef de sala la voi?

Anita;-)

Buna

Dnul Sorescu a fost sef de sala.

Pupici

dearfruitsmile
09.11.2015, 21:17:10
Recomand din suflet restaurantul hotelului Central. Am avut nunta pe 7 Noiembrie si a fost exact asa cum am visat. Servirea ireprosabila, mancare de 4 stele, personal dragut si amabil, tort Belcolade perfect (frumos si gustos), sala aranjata de Dalavini (ireprosabil). Am facut la Sala Polivalenta, mese rotunde, 130 persoane...super petrecere. Nu puteam face o alegere mai buna. Succes dragelor!!!:*

cureleaf
07.03.2016, 11:42:58
În data de 5 martie am avut botezul fetitei mele la sala Polivalenta. Petrecere reusita în totalitate datorita servirii ireproșabile a personalului în frunte cu domnul Sorescu, caruia îi multumesc pentru apartamentul acordat cu ocazia evenimentului. Tortul de la cofetăria Central foarte delicios! MULTUMESC echipei "Hotel Central"!