PDA

Versiunea completa : Verighete In Galati

Pagini : [1] 2 3 4

iulia24
22.02.2007, 09:36:50
salut fetele cam de multisor nu am mai scris si eu ceva pe aici.Mai cu restaurantul am rezolvat-o dj-ul la fel eu as vrea sa imi iau verighetele mai din timp dar ce ma fac ca iubitelul meu vrea un model si eu altfel.inchipuiti-va ca el are degetele groase iar eu le am mici si subtiri si mie mi se pare ca modelul lui nu se aseaza bine pe degetele mele pe cand modelul meu nu se aseaza lui bine voi cum a-ti reusit sa ajungeti la capat ,apropo un sfat de unde as putea sa comand verighetele in afara de modern ca au niste preturi de te dau pe spate

andreea_sweet
22.02.2007, 10:28:00
Cautati alt model care sa va placa la amandoi.Sunt multe magazine de aur in oras, nu numai in modern gasesti ceva frumos.Incearca prin tiglina,sunt vreo 3.Trebuie sa tii cont si de model daca e rezistent in timp,asta in cazul cand nu vreti sa le schimbati dupa cativa ani.Si mie mi-au placut f mult unele din modern cu un model de patratele cu aur alb si aur galben, dar vanzatoarea ne-a spus ca intr-un an-2, purtate zi de zi, se deterioreaza.La kiss in centru ai incercat?

valyys_20
22.02.2007, 10:31:23
buna si eu ma marit tot la anul si tot in luna august.Cu toate k la profil am scris data nuntii pe 23 o am pe 16 august si ink de pe acuma mi- am luat verghetele.Intradevar in moern sunt destul de scumpe asa k m-am dus la kiss si mi le-am cumparat.Am avut noroc k eu cu viitorul meu sot avem aceleasi gusturi si ne-au placut la amandoi acelasi model.In leg cu restaurantul as vrea sa stiu dak nu e prea devreme sa caut de pe acuma?Dak l-ai inchiriat as vrea sa stiu si eu unde si cat te-a costat?

iulia24
22.02.2007, 11:38:34
valyys tu am vazut ca esti din BUCURESTI si nu stiu cum sunt preturile la noi in general iti cer avansul pt 2008 in jur de 15-25 mil unele rest cer si chiria salii asta cam 5 mil .Eu am inchiriat la rest Traian am fost la unele si reau deja inchiriate pe luna aug 2008 este cea mai plina luna cu nunti mai ales ca vin cei din afara si majoritatea in aug din cauza aceasta am lutt-o din timp ca sa imi pot asigura data pt ca mi-am dorit foarte mult in luna aug

printzesa_26
22.02.2007, 15:36:09
Noi ni le-am luat din Modern. Cand le-m vazut nu am mai stat mult pe ganduri. Ne-au placut si le-am luat. Dar intr-adevar nu sunt foarte multe modele care sa imi fi placut atunci. Ma mir si eu cum de am gasit. Sunt multe modele frumose si in alte bijuterii. Oricum va urez bafta la cautat pentru cele care nu au gasit inca.

m1r3la
23.02.2007, 16:17:11
Si Eu Le-am Luat Saptamana Asta
De La O Bijuterie Din Tiglina
Am Avut Noroc Pt Ca Avea O Singura Pereche Cu Modelul Care Ne Placea Si Ni S-au Potrivit Perfect.parca Erau Special Pt Noi<:-p

andreea_sweet
23.02.2007, 18:12:16
Am Avut Noroc Pt Ca Avea O Singura Pereche Cu Modelul Care Ne Placea Si Ni S-au Potrivit Perfect.parca Erau Special Pt Noi<:-p
Sunt f frumoase.Sa le purtati sanatosi,fericiti si sa va aduca mult noroc!:*

elena_lorelei
23.02.2007, 21:12:28

Mamaaaaaaaaaaa!!!!!
Al meu tot din astea vrea, dar nu am apucat sa le probez si stiu de unde le-ai luat ca numai intr-un loc se gasesc. Intr-adevar sunt superbe si foarte rezistente.
Sa va aduca noroc si fericire!!!!! Buna alegere

moskya22
23.02.2007, 22:01:40

felicitari! sunt superbe! ....un pret ceva?:D sunt cumva originalul bv sau copie

elena_lorelei
23.02.2007, 22:06:08
felicitari! sunt superbe! ....un pret ceva?:D sunt cumva originalul bv sau copie
Iti pot raspunde eu. Ajung undeva la 11 mil, si sunt dupa modelul bvlgari intr-adevar, nu stiu daca originale in schimb.

trinitrosan
24.02.2007, 23:12:16

Uau............sunt foarte dragute.Eu sunt inca in dubii daca sa fie din aur sau din argintImi place argintul ,il port cu mare dragdar am auzit ca nu prea arata bine dupa catva timp,desi inelele pe care le am arata super.Va rog da-ti-va si voi cu parerea.Ce sa fac?
Parca nici nu as vrea sa dau o caruta de bani pe verighete iar peste 2 3 ani sa nu o mai port,din diverse motive.Ce spuneti?

trinitrosan
25.02.2007, 00:43:05
Eu am un pitic pe creier cu argintul.Vreau verighete din argint dar..........am auzit tot felul de lucruri:ba ca se innegresc in timp,ba ca nu-s rezistente.......voi ce spuneti?Plus ca mai intra in discutie si partea financiara$-) .Ce ma fac?Mai este printre voi cineva cu acelasi moft sau sunt singura?

andreea_sweet
25.02.2007, 01:02:53
Eu am un pitic pe creier cu argintul.Vreau verighete din argint dar..........am auzit tot felul de lucruri:ba ca se innegresc in timp,ba ca nu-s rezistente.......voi ce spuneti?Plus ca mai intra in discutie si partea financiara$-) .Ce ma fac?Mai este printre voi cineva cu acelasi moft sau sunt singura?
Pai ori nu-ti plac din aur ori n-ai bani?!Hotaraste-te...
Scuza-ma ca-ti spun, dar din toate persoanele pe care le-am intalnit in viata mea, sute,chiar mii daca le punem la socoteala pe cele din autobuz,de pe la cozi,la serviciu,la TV etc ,nu am vazut la nimeni verighete din argint.Ba nu,mint...am vazut acum mult timp la un barbat de undeva dintr-un sat de peste Dunare de la care am cumparat peste.
Exista si verighete subtiri care nu costa mult.
Alta varianta ar fi aurul alb...

elena_lorelei
25.02.2007, 15:10:03
Uite, si eu sunt purtatoare doar de argint. Si am gasit solutia: ca sa pot purta in continuare bijuteriile mele de argint si sa se potriveasca si cu verigheta, am hotarat sa cumpar verighete din aur alb (care sincer, arata super). Accept si combinatie cu aur galben cum sunt ale miresicii de mai sus.Si te sfatuiesc la fel, mai ales ca, intr-adevar sunt mult mai rezistente, nu-si pierd sclipirea, iar la nunta de argint va trebui oricum sa-ti iei si verighete de argint:D
Cu incredere cauta si sigur vei gasi modele superbe din aur alb....iar ca bani:verighetele merita cea mai mare investitie dupa parerea mea, ca le porti toata viata!!

printzesa_26
26.02.2007, 13:38:45
elena_lorelei....ai dreptate. :-p :)>- Cele din aur alb se potrivesc de minune pentru purtatoarele de argint. Dar rezista mult mai mult decat cele de argint. Sungurul inconvenient...eset ca sunt putin mai scumpe decat cele din aur galben...Bafta la gasit verigheta dorita de tine trinitrosan.

m1r3la
26.02.2007, 14:54:59
Multumesc Fetele Ma Bucur Ca Va Plac Nu Sunt Bv Originale Pt Ca Nu-mi Placea Arcul La Ele Intra Mizerie In El Sunt 11mil Jum Si Au 19,50gr Si Sunt De La Prima Bijuterie Din Tiglina Cum Vii Dinspre Zapp

m1r3la
26.02.2007, 14:58:07
Si Inca Ceva Pt Cele Care Aveti Degetele Subtirele Si Lungi Sunt Chir Incomode Cele Bv Eu Am Degetele Mai Grosute Si Imi E Comoda Verigheta Chiar Daca E Lauta Dar Bv Imi Era Marimea Mea Total Incomoda

trinitrosan
28.02.2007, 15:58:23
elena_lorelei....ai dreptate. :-p :)>- Cele din aur alb se potrivesc de minune pentru purtatoarele de argint. Dar rezista mult mai mult decat cele de argint. Sungurul inconvenient...eset ca sunt putin mai scumpe decat cele din aur galben...Bafta la gasit verigheta dorita de tine trinitrosan.
Multumesc de sfaturi.Sincer, nu credeam ca poate fi asa de complicat cu nunta.........Imi inchipuiam ca o sa intru in modern,gasesc cu siguranta verighete,la doi pasi sunt magazine cu invitatii(fac comanda si de ele),flori in pieptul invitatilor nu am sa pun,........au mai ramas marturiile si.......rochita de miresica .Ce simplu parea.Bafta la cumparaturi.:*

alibd
28.02.2007, 19:10:41
Uau............sunt foarte dragute.Eu sunt inca in dubii daca sa fie din aur sau din argintImi place argintul ,il port cu mare dragdar am auzit ca nu prea arata bine dupa catva timp,desi inelele pe care le am arata super.Va rog da-ti-va si voi cu parerea.Ce sa fac?
Parca nici nu as vrea sa dau o caruta de bani pe verighete iar peste 2 3 ani sa nu o mai port,din diverse motive.Ce spuneti?

Dac tot iti place foarte mult argintul, de ce nu iti faci verighetele din aur alb, ca sa ramai in ton? Si asa esti sigura macar ca te vor tine!
PS: Scuze pt interventie, dar sunt tot galateanca, chiar daca nu voi face nunta acasa! :) Te pup! O nunta frumoasa!>:D<

iulia24
28.02.2007, 22:00:10
sunt frumoase cred ca se aseaza bine pe degetele voastre sper sa-mi gasesc si eu ceva

Daliana
04.03.2007, 23:37:18
Buna fetelor .:">

Eu inca nu mi-am cumparat verighetele, dar le vreau din aur , cel mai probabil o combinatie intre aur alb si aur galben.

In schimb problema mea este alta. Vreau sa le gravez, si nu stiu unde, in Galati......:-s

Stie cineva?:-B

barbiedoll
05.03.2007, 09:25:56
Buna,
O colega de=a mea a facut nunta acum 3 ani si le-a gravat la bijuteria Kiss din centru, de unde le-a si cumparat.

printzesa_26
05.03.2007, 10:45:55
Se mai graveaza si la Roy Bijoux vis-a-vis de Parc Eminescu pe strada cu Posta.

Daliana
06.03.2007, 09:16:29
Multumesc frumos de rasp. :)

vally
09.03.2007, 23:17:13
Fetelor ajutati-ma si pe mine.......si noi vrem sa ne luam verighete cu aur galben si alb,dar nu stim mai exact de unde...in tiglina sunt multe magazine,am fost si la kiss si la modern,dar toate difera ca pret,lucratura.La modern mi se pare cam mare pretul.....nush ce sa facem.....sa comandam prin catalog la cei din tiglina,dar daca in catalog ele sunt frumoase si realitatea e alta.Voi ce stiti,ce ziceti?HELPPPPPPP [-o<

BLONDA
12.03.2007, 13:42:40
Fetelor ajutati-ma si pe mine.......si noi vrem sa ne luam verighete cu aur galben si alb,dar nu stim mai exact de unde...in tiglina sunt multe magazine,am fost si la kiss si la modern,dar toate difera ca pret,lucratura.La modern mi se pare cam mare pretul.....nush ce sa facem.....sa comandam prin catalog la cei din tiglina,dar daca in catalog ele sunt frumoase si realitatea e alta.Voi ce stiti,ce ziceti?HELPPPPPPP [-o<
BUNA
EU LE-AM COMANDAT LA KISS ABIA ASTEPT SA LE IAU VINERI SEARA MAI VB CUM AU IESIT
TE PUP

Gabs
15.03.2007, 22:31:05
Eu le-am luat de la Sabrini cu 8 mil perechea. sunt di aur alb cu galben pe dinauntra. si suntem foarte multumiti.

trinitrosan
16.03.2007, 01:37:57
Eu le-am luat de la Sabrini cu 8 mil perechea. sunt di aur alb cu galben pe dinauntra. si suntem foarte multumiti.
Avem Sabrini in Galati:-\ Daca da,atunci unde este,pretul mi se pare accesibil.Probleme insa am auzit ca apar in timp la aurul alb,pentru ca nu este pur.In timp se sterge:( .Am o prietena care lucreaza la o bijuterie in tiglina si m-a sfatuit sa nu iau combinatie de aur galben cu alb.Eu sunt curioasa sa ne spuna una dintre fostele miresici (care are verigheta cu aur alb si galben) cumarata dupa catva timp.
Felicitari oricum pt achizitie.Eu sunt inca in dubii,de aceea te-as ruga sa-mi spui pe unde vine magazinul.

Gabs
16.03.2007, 12:10:42
Avem Sabrini in Galati:-\ Daca da,atunci unde este,pretul mi se pare accesibil.Probleme insa am auzit ca apar in timp la aurul alb,pentru ca nu este pur.In timp se sterge:( .Am o prietena care lucreaza la o bijuterie in tiglina si m-a sfatuit sa nu iau combinatie de aur galben cu alb.Eu sunt curioasa sa ne spuna una dintre fostele miresici (care are verigheta cu aur alb si galben) cumarata dupa catva timp.
Felicitari oricum pt achizitie.Eu sunt inca in dubii,de aceea te-as ruga sa-mi spui pe unde vine magazinul.

Nu din Galati mi le trimite prin curier din Iasi. Sunt facute la comanda. Eu am inel de logodna din aur alb si starluceste ca o stea pe cer. Eu orcum sunt multumita cu combinatia, si avind in verede ca nu port verigheta tot timpul din cauza serviciului, nu cred ca se va sterge. Cum adica aurul alb nu este pur? Mie mi sa spus la nijutier ca aurul alb este mult mai pretios decit ala galben pentru ca exista doar intr-o forma. Dar ma rog, zic si eu ca Norvegieni, gustul este ca fundul, impartit!
Deci te duci la www.sabrini.ro (http://www.sabrini.ro) pe net si vezi acolo toate modelele si preturile....
Sper sa te ajute la ceva.

corinusha
20.03.2007, 09:03:49
Noi le vom face la un centru de bijuterii din str Siderurgistilor. Suntem clienti fideli acolo, chiar fata in fata cu casieria electrica. Intentionam sa le facem simple mai late sa fie vizibile, fara model.

trinitrosan
21.04.2007, 23:48:10
Fetelor...ma ajuta cineva?Astept sa ma lamureasca vreuna dintre voi cum e cu aurul alb,pt ca dn cate am citit eu,aurul alb e de fapt aur galben in combinatie cu nichel,argint si rodiu(parca asta-i compozitia),astfel incat aurul galben devine alb datorita acestor aliaje.In timp,rodiu se sterge si culoarea finala verighetelor ramane...galbena:gen_07: .Va rog sa-mi spuneti ce stiti voi din experienta.Eu nu am purtat decat argint si imi ador bijuteriile,nu le-as schimba pe undele din aur si nici nu as vrea ca la o mana sa port aur galben iar la una argint.....
Ce parere aveti?Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi pt. ca nu vreau sa-mi para rau pt achizitie.Daca as sti ca se ingalbeneste aurul alb............atunci optez pt argint,si gata.
:* Sper sa ma ajute cineva

koryyy
25.04.2007, 13:26:19
[quote=Daliana;126099]Buna fetelor .:">

Eu inca nu mi-am cumparat verighetele, dar le vreau din aur , cel mai probabil o combinatie intre aur alb si aur galben.

In schimb problema mea este alta. Vreau sa le gravez, si nu stiu unde, in Galati......:-s

Stie cineva
Le poti grava la bijuteriile care au atelier!!Tb doar sa intrebi

koryyy
25.04.2007, 13:33:32
Nu te sfatuiesc sa le comanzi din catalog. O prietena de a mea si-a comandat un inel si era f diferit in realitate si ii era si mic ca nu putea sa il poarte la nici un deget. A fost dezamagita si l-a trimis inapoi.
Eu m-am uitat pe la magazinele din tiglina dar nu prea ai ce sa alegi,in Modern mi-au placut mai multe perechi.Intr-adevar gramul este putin mai scump dar ce mai conteaza dak sunt frumoase.
Eu ma ales sa imi cumpar verighetele din aur galben ca cele care sunt suflate cu aur alb se deterioreaza in timp

Daliana
25.04.2007, 14:43:49

Stie cineva

acuma stiu..da..:)
multam:)

Felicia
25.04.2007, 22:09:40

Stie cineva
Verighetele se pot grava la bijuteria Kiss, din Centru de langa Chip&Dale.

raluk11
26.04.2007, 11:15:26
[quote=koryyy;203296]
Verighetele se pot grava la bijuteria Kiss, din Centru de langa Chip&Dale.

Eu mi-am cumparat din Modern, de la magazinul din partea dreapta a scarilor rulante, un magazin care aduce din Italia..., din aur alb si aur galben si au costat in jur de 7 mil.
Atasez si fotografie, dar nu se vede prea bine.
pupici

Daliana
26.04.2007, 13:52:14
[quote=Felicia;204212]

Eu mi-am cumparat din Modern, de la magazinul din partea dreapta a scarilor rulante, un magazin care aduce din Italia..., din aur alb si aur galben si au costat in jur de 7 mil.
pupici

:) Raluk, baza e din aur galben si deasupra inca un cerc din aur alb?!?

cum le simti pe deget?
si cat mai e gramul prin modern..??

din cate am reusit sa vad, sunt exact acelasi model la care visam si eu....( bine unu din cele 3 modele , dar din pacate, domnul logodnicul meu vrea ceva ff simplu, iar eu inca mai tatonez terenul..:P )

mie personal imi place ff mult modelul, o alegere f buna si eleganta.
sa le purtati sanatosi!!

iulia24
26.04.2007, 15:57:53
mai mi-am luat si eu verightele pana la urma le-am gasit in modern 63 ron gr sunt din aur galben iar de-o parte si de alta doua linii subtiri din aur alb dar care nu se unesc sunt frumoase si simple sincer am fost mai peste tot si nu am gasit decat acolo norocul meu este ca s-au potrivit, nu se fac la comanda

raluk11
27.04.2007, 08:13:00
[quote=raluk11;204785]

:) Raluk, baza e din aur galben si deasupra inca un cerc din aur alb?!?

cum le simti pe deget?
si cat mai e gramul prin modern..??

din cate am reusit sa vad, sunt exact acelasi model la care visam si eu....( bine unu din cele 3 modele , dar din pacate, domnul logodnicul meu vrea ceva ff simplu, iar eu inca mai tatonez terenul..:P )

mie personal imi place ff mult modelul, o alegere f buna si eleganta.
sa le purtati sanatosi!!

buna
baza e galbena, dar se vede doar pe interior. Pe fata se vede arginriu, si pe margini o dungulitza galbena. Sunt placate cu aur alb, pt ca nu am vrut suflate si nici modelul acela, care seamana cu 2 cercuri suprapuse nu ne-a placut!
Ele sunt foarte simple, pt ca si iubi al meu a vrut simple, eu as fi vrut si mai late, dar nu ii statea bine pe degetul lui.
Sper ca te-am ajutat macar putin Gramul cred ca e in jur de 630.000, cum a mai spus si o miresica inainte.
Pupici si spor la cumparaturi!>:D<

Daliana
27.04.2007, 12:27:27
[quote=Daliana;205127]

buna
baza e galbena, dar se vede doar pe interior. Pe fata se vede arginriu, si pe margini o dungulitza galbena. Sunt placate cu aur alb, pt ca nu am vrut suflate si nici modelul acela, care seamana cu 2 cercuri suprapuse nu ne-a placut!
Ele sunt foarte simple, pt ca si iubi al meu a vrut simple, eu as fi vrut si mai late, dar nu ii statea bine pe degetul lui.
Sper ca te-am ajutat macar putin Gramul cred ca e in jur de 630.000, cum a mai spus si o miresica inainte.
Pupici si spor la cumparaturi!>:D<

raluk11, merci frumos de raspuns^:)^ :x

mi-ai fost de mare ajutor, eu nu am mers prin magazine prea mult pentru ca nu am cu cine, viitorul meu sot inca nu a venit in tara.. iar eu ma informez mai mult pe net..>-) >-)

inca o data, sa le purtati sanatosi:) :x

printzesa_26
27.04.2007, 13:00:33
[quote=Felicia;204212]

pupici

Sunt superbe verighetele. Presupun ca inelul din aur alb e mat, nu? Sa le purtati sanatosi si sa va aduca multa fericire.

picolla
18.06.2007, 19:12:59
[qeu m doar di aur alb , e verigheta de la logodna, si pot sa zic ca dupa un an o mica tenta de galbui o re, daca te uiti atent, al meu viitor sot spune ca sunt doar murdare ca in timp se murdaresc dar ca ele nu au nimic. acum hotarati voi. si noi pe astea de la nunta le vrem tot combinatie alb cu galben
pupici

georgia_2901
11.08.2007, 18:30:08
Si eu aveam o mare dilema cu verighetele, am batut tot orasul, si am incercat o gramada , am cautat pe internet, am fost prin bucuresti, si...ironia sortii, ni le-am comandat la roys. le face o firma din iasi - nu mi-au placut pe net, nu mi-au placut in magazin cand le-am vazut ... din greseala am pus-o pe deget si am zis " asta e verigheta pe care o vreau"

elena_lorelei
12.08.2007, 00:35:39
Ha!! Si eu tot asa vreau. E modelul chocolate, nu?
Ma plimbam cu al meu si am intrat intr-o bijuterie in tiglina (nu mai stiu numele), am vazut-o si ca si tine, am pus-o pe deget...M-am indragostit de ea!!! Si acum, putine "fitze": cica e modelul anului 2007;;)

georgia_2901
14.08.2007, 23:01:40
Dragoste la prima incercare :))

oana00
14.08.2007, 23:10:38
Dragelor, eu va pot recomanda verighetele de la Firesq. Sunt superbe si pentru mai multe buzunare, cu sau fara pietre. Noi am ales verighete combinate aur alb cu aur galben, iar a mea are 4 diamante spre deosebire de a lui care nu are. Vin super pe deget si sunt finute.
Se mai gasesc si in alte parte dar de exemplu la Cellini nu au verighete fara diamant pentru barbati si al meu viitor sot nu vrea cu piatra.

madalutza
16.08.2007, 22:03:24
[qeu m doar di aur alb , e verigheta de la logodna, si pot sa zic ca dupa un an o mica tenta de galbui o re, daca te uiti atent, al meu viitor sot spune ca sunt doar murdare ca in timp se murdaresc dar ca ele nu au nimic. acum hotarati voi. si noi pe astea de la nunta le vrem tot combinatie alb cu galben
pupici

Mai e o bijuterie cu traditie la IREG pe siderurgistilor. VIS A VIS de IREG. Poate face si modificari, pentru ca acolo e atelierul.

lauraP
18.08.2007, 18:28:17
Fetele dar la Milano gold ati incercat, eu de acolo mi-am luat verighetele si sunt tare frumoase; sunt facute din aur galben si aur alb

elena_lorelei
18.08.2007, 18:54:08
Mai fetelor, sunt convinsa ca sunt multe bijuterii bune in gl. Sa aveti noroc sa gasiti ce va doriti si sa fiti multumite cu adevarat ca e pe viata:-p Eu nu retin niciodata numele magazinelor, dar sunt convinsa ca am intrat si la Milano Gold ca e in tigl si le-am luat la rand. Ideea e ca nu mai caut ca deja m-am hot la model, astept doar sa-mi obtin banii ca sa le cumpar.
Succes la toate in gasirea "inelusului fermecat"!!:*

irinamh
20.08.2007, 10:43:06
unde pot sa imi inscriptionez si eu verighetele ?:-s

Felicia
20.08.2007, 11:08:54
unde pot sa imi inscriptionez si eu verighetele ?:-s
La Kiss, in centru, langa Chip&Dale.

irinamh
20.08.2007, 11:18:24
La Kiss, in centru, langa Chip&Dale.
multumesc frumos :*

aury
21.08.2007, 18:16:54
Tot la Kiss ne-am comandat si noi ieri verighetele.inscriptionatul costa 450mii.

Felicia
21.08.2007, 19:33:37
Tot la Kiss ne-am comandat si noi ieri verighetele.inscriptionatul costa 450mii.
:O Noi am dat 200mii pe inscriptionat, scris cursiv, de mana.Le-am inscriptionat prin aprilie-mai.

aury
22.08.2007, 10:16:11
:O Noi am dat 200mii pe inscriptionat, scris cursiv, de mana.Le-am inscriptionat prin aprilie-mai.
Da intr-adevar este 250 mii la mana,si 450mii la masina(cica literele sunt mai adanci):*

picolla
22.08.2007, 15:07:32
verighetele noastre!!

lauraP
23.08.2007, 09:23:02
frumoase intradevar sa le purtati cu placere (asa se zice ca nici nu stiu)

carmencita_82
23.08.2007, 09:58:19
Verighetele noastre!

elena_lorelei
23.08.2007, 10:14:18
Verighetele noastre!

Wau! Ce interesante si frumoase sunt!:suuuper::suuuper::A

elena_lorelei
23.08.2007, 10:15:19
Verighetele noastre!

Delicate, finute, elegante. Bravo si sa va aduca noroc si fericire!

carmencita_82
23.08.2007, 10:17:55
Multumim...si voua la fel si va doresc o nunta ca in povesti ... sa ramaneti cu amintiri frumoase!

elena_lorelei
19.09.2007, 00:22:22
Azi mi-am primit verighetele, de care sunt tare mandra.:

anlya_426
19.09.2007, 08:32:01
Azi mi-am primit verighetele, de care sunt tare mandra.:

sunt foarte frumoase.....cate grame au pentru ca ceva asemanator vrem si noi..........:D

elena_lorelei
19.09.2007, 11:14:13
sunt foarte frumoase.....cate grame au pentru ca ceva asemanator vrem si noi..........:D

Multumesc frumos! 17 grame au impreuna.:*

picolla
19.09.2007, 21:02:19
frumoase.sa le purtati cu placere si sa va iubiti mult.

elena_lorelei
19.09.2007, 21:31:39
frumoase.sa le purtati cu placere si sa va iubiti mult.

Multumesc frumos!!>:D<

georgia_2901
21.09.2007, 00:39:54
Si eu, si eu sunt de aceeeeasi parere...foarte frumoase verighetele :-p
:D

elena_lorelei
21.09.2007, 01:04:53
Si eu, si eu sunt de aceeeeasi parere...foarte frumoase verighetele :-p
:D

Multumesc frumos!!!!:*
Heeeei, mai ai cateva ore pana la momentul mult asteptat!<:-P
Petrecere frumoasa, sa fii fericita si o casnicie trainica!!!
Fugi la somn si te asteptam cu povestiri dupa nunta!<:-P<:-P

georgia_2901
25.10.2007, 23:38:38
Am pus o poza before.acum revin cu una after :)

iulia24
27.10.2007, 12:29:35
se aseaza bine pe mainile voastre si noi asteptam sa le punem pe deget eu cel putin nu mai am rabdare

alina_hahuie
19.11.2007, 22:06:07
Sambata asta ne-am propus sa mergem si noi sa ne uitam de verighete. Am niste emotii !!!!

alina_hahuie
25.11.2007, 12:55:41
Gata, am fost ieri si ne-am si cumparat verigetele. Am umbat foarte mult prin tot orasul si a fost destul de greu pt k sotul meu vroia un model mare si gros pt mainile lui mari, iar eu preferam ceva finut, dar intr-un final am gasit o varianta de mijloc. Le-am luat din 19 de la mag. Sevda si sunt din aur galben cu alb. Sunt foarte fericita si ma uit mereu la cutiuta aia ca la o minune. O sa le fac si poze si o sa vi le arat si voua !!!

alina_hahuie
25.11.2007, 23:26:01
Iata si pozele pe care vi le-am promis, dar imi pare rau ca erau prea mari si am taiat din ele (eu care ma chinuisem sa fie artistice ) <:-P!!!

anlya_426
26.11.2007, 08:32:32
Iata si pozele pe care vi le-am promis, dar imi pare rau ca erau prea mari si am taiat din ele (eu care ma chinuisem sa fie artistice ) <:-P!!!

bravo...sunt aproape la fel ca ale mele(eu le ridic azi sau maine,o sa pun si eu pozici).....cate g au?

mirunica
26.11.2007, 10:12:02
Foarte dragute verighetele!! Va vin foarte bine ! De abia astept sa plec si eu in cautari :D

alina_hahuie
26.11.2007, 23:50:54
bravo...sunt aproape la fel ca ale mele(eu le ridic azi sau maine,o sa pun si eu pozici).....cate g au?
Mersi mult, sa stii k sunt usurele pt k desi sunt late in grosime nu au prea mult, mi se pare k au vreo 7 grame amandoua (fata de unele de 20 cum gasisem in lat loc mi se par usoare astea) Oricum nu asta a fost criteriul de selectie, ci modelul pt k si dak erau mai grele tot le luam pt k ne-au placut si astea sunt oricum importante k le purtam toata viata.

anlya_426
27.11.2007, 09:56:58
Mersi mult, sa stii k sunt usurele pt k desi sunt late in grosime nu au prea mult, mi se pare k au vreo 7 grame amandoua (fata de unele de 20 cum gasisem in lat loc mi se par usoare astea) Oricum nu asta a fost criteriul de selectie, ci modelul pt k si dak erau mai grele tot le luam pt k ne-au placut si astea sunt oricum importante k le purtam toata viata.

pai ale mele au 20g.....azi ma duc sa le ridic.....

moskya22
27.11.2007, 21:45:23
Gata, am fost ieri si ne-am si cumparat verigetele. Am umbat foarte mult prin tot orasul si a fost destul de greu pt k sotul meu vroia un model mare si gros pt mainile lui mari, iar eu preferam ceva finut, dar intr-un final am gasit o varianta de mijloc. Le-am luat din 19 de la mag. Sevda si sunt din aur galben cu alb. Sunt foarte fericita si ma uit mereu la cutiuta aia ca la o minune. O sa le fac si poze si o sa vi le arat si voua !!!
felicitari!sunt frumoase ...si legat de faptul ca te uitI mereu la ele sa stii ca asa am facut si eu .Toate realizarile facute pana in ziua nuntii isi au locul lor aparte.Cu cat vei taia mai multe de pe lista cu atat vei fi mai fericita.SPOR LA PREGATIRI IN CONTINUARE!

INA81
28.11.2007, 09:12:14
foarte frumoase verighetele tale :> imi plak ; o sa le si inscriptionati?
pupici

raluca24
28.11.2007, 10:37:54
alina super verighetele....seamana mult cu ale nostre....deci imi plac........noi le avem inscriptionate si e super ideea. asa ca merita sa faceti si chestia asta. spor la pregatiri si ``be happy``>:D<

anlya_426
28.11.2007, 12:01:41
am fost si noi ieri sa le ridicam...si pana la urma am scos-o doar pe a mea pt ca lui iubi era foarte mare...so cei de la firma au observat ca era mai mare si o vor modifica..asa ca a lui va veni sapt viitoare........

anlya_426
28.11.2007, 12:06:15
alina super verighetele....seamana mult cu ale nostre....deci imi plac........noi le avem inscriptionate si e super ideea. asa ca merita sa faceti si chestia asta. spor la pregatiri si ``be happy``>:D<

fetelor ....referitor la inscriptionat...as vrea sa stiu unde a-ti facut acest lucru sau unde stiti ca se face....mie mi-au placut doar niste verighete inscriptionate la braila....scrisul era perfect..fara nici o zgarietura......

raluca24
28.11.2007, 13:52:08
pai noi le-am comandat asa....dar le poti inscriptiona si dupa ce le-ai cumparat. noi le-am facut pe brailei la roy`s` bijou. si au iesit f bine ....scrisul e perfect....dar sincer e foarte reusit. poti incerca acolo si vezi daca se mai poate.:)>-

dorinutza
28.11.2007, 16:47:21
verighetele noastre sunt simplutze...le-am luat din "modern"...nu cred k e asa important sa fie prea sofisticate...la urma urmei ele trebuiesc sa fie obisnuite pt k reprezinta un simbol...

alina_hahuie
30.11.2007, 17:43:15
verighetele noastre sunt simplutze...le-am luat din "modern"...nu cred k e asa important sa fie prea sofisticate...la urma urmei ele trebuiesc sa fie obisnuite pt k reprezinta un simbol...
felicitari si sa le purtati sanatosi si fericiti !!! Sunt foarte frumoase, iar faptul k sunt mai simplutze le da si mai multa distinctie.

alina_hahuie
30.11.2007, 17:45:10
foarte frumoase verighetele tale :> imi plak ; o sa le si inscriptionati?
pupici
In prima faza nu ma gandisem la asta dar e o idee buna asa k o sa vb cu viitorul sot si probail k o sale inscriptionam si noi.

mirunica
30.11.2007, 17:47:16
Foarte finute!! Sa va aduca muuult muult noroc!!!

dorinutza
01.12.2007, 10:54:15
felicitari si sa le purtati sanatosi si fericiti !!! Sunt foarte frumoase, iar faptul k sunt mai simplutze le da si mai multa distinctie.
ms mult de tot...asa ma gandeam si eu...

dorinutza
01.12.2007, 10:55:27
Foarte finute!! Sa va aduca muuult muult noroc!!!
ms mult de tot...sa dea Domnul....la toata lumea...

INA81
02.12.2007, 11:13:27
fetelor ....referitor la inscriptionat...as vrea sa stiu unde a-ti facut acest lucru sau unde stiti ca se face....mie mi-au placut doar niste verighete inscriptionate la braila....scrisul era perfect..fara nici o zgarietura......
noi le-am inscrisptionat la bijuteria kiss in centru langa chip &dale .
pupici

anlya_426
30.12.2007, 14:10:58
fetelor am pus si eu poze cu verighetele si accesoriile mele in album.....sper sa va placa......

p.s. : pana la urma ne-am inscriptionat verighetele la braila si au iesit super.....

miselina
30.12.2007, 19:30:17
Iti pot raspunde eu. Ajung undeva la 11 mil, si sunt dupa modelul bvlgari intr-adevar, nu stiu daca originale in schimb.
chiar deloc originale...

miselina
30.12.2007, 19:38:11
salut fetele cam de multisor nu am mai scris si eu ceva pe aici.Mai cu restaurantul am rezolvat-o dj-ul la fel eu as vrea sa imi iau verighetele mai din timp dar ce ma fac ca iubitelul meu vrea un model si eu altfel.inchipuiti-va ca el are degetele groase iar eu le am mici si subtiri si mie mi se pare ca modelul lui nu se aseaza bine pe degetele mele pe cand modelul meu nu se aseaza lui bine voi cum a-ti reusit sa ajungeti la capat ,apropo un sfat de unde as putea sa comand verighetele in afara de modern ca au niste preturi de te dau pe spate
PE STRADUTA CARE TRECE PRIN FATA MAGAZINULUI MODERN (cea perpendiculara pe Domneasca) ESTE O BIJUTERIE. SCUZE, NU SUNT DIN GL SI NU STIU NUMELE STRADUTEI.

Rg
02.01.2008, 23:20:17
Verighetele noastre!

Imi poti spune te rog de unde ai luat verighetele? Imi plac ff mult!

carmencita_82
03.01.2008, 08:12:13
Imi poti spune te rog de unde ai luat verighetele? Imi plac ff mult!

Sunt luate de la Bucuresti de la un domn Mardikian. Vezi ca este un topic special creat pe miresici legat de acest domn. Are si site. Pe mine m-au costat 600Euro. Ma bucur ca iti plac!

chani
03.01.2008, 10:51:55
fetelor am pus si eu poze cu verighetele si accesoriile mele in album.....sper sa va placa......

p.s. : pana la urma ne-am inscriptionat verighetele la braila si au iesit super.....

;)) avem verighete la fel, i love them, sa le purtati sanatosi si iubiti, sunt frumoase.

Rg
03.01.2008, 22:21:59
Multumesc carmencita_82. Astept targurile de nunti si daca nu gasesc nimic deosebit il vizitez si eu pe domnul Mardikian. Si prietena mea tot de la el si-a luat verighetele. ;-)

anlya_426
04.01.2008, 09:06:42
;)) avem verighete la fel, i love them, sa le purtati sanatosi si iubiti, sunt frumoase.

multumesc tare mult........si voi sa va bucurati de ele.........:*:*:*:*

geovanela
18.01.2008, 19:46:36
Dragele mele maine incep a rascoli cu spor bijuteriile de pe la noi avand speranta sa gasesc ceva frumos.
Nu stiu de unde sa incep si cu ce sa termin.
Cred ca voi incepe cu Tiglina si voi termina cu Modernul.
Am fost acum o saptamana la Braila si am gasit cate ceva, dar nici una nu-mi spunea sufletul ca ar fi a mea.
De si cu sufletul asta nevoie mare.
Sa vedem ce va urma.

anlya_426
20.01.2008, 11:18:54
Dragele mele maine incep a rascoli cu spor bijuteriile de pe la noi avand speranta sa gasesc ceva frumos.
Nu stiu de unde sa incep si cu ce sa termin.
Cred ca voi incepe cu Tiglina si voi termina cu Modernul.
Am fost acum o saptamana la Braila si am gasit cate ceva, dar nici una nu-mi spunea sufletul ca ar fi a mea.
De si cu sufletul asta nevoie mare.
Sa vedem ce va urma.

spor la cautat atunci.....in modern le puteti achizitiona doar daca va vin cele din magazin....deoarece nu preiau comenzi.....

geovanela
20.01.2008, 22:02:13
spor la cautat atunci.....in modern le puteti achizitiona doar daca va vin cele din magazin....deoarece nu preiau comenzi.....
Draga mea ai avut dreptate de la Modern le-am cumparat si sunt ffffffffffffffffffff. incantata de ele.
Le-asi privi in permanenta dar cu regret mai am ai cate ceva de facut.
Sunt din aur alb si galben si la exterior sunt cu margine ondulata nu dreapte. Eu cred de fapt ca sunt si moderne si utile pentru ca sunt destul de late.
Nu mi-ar fi placut ca verigheta mea sa fie cat o sforicica sau cel putin asta e parerea mea.
Mai vb. si va tin la curent si cu ceea ce va urma.
PUP.

lacryma_you
28.01.2008, 19:20:46
fetelor nu stiu daca se mai poarta insa eu as vrea sa imi gravez cu numele si data nuntii verighetele,am gasit cu 40 ron gravat,voi mai stiti in alta parte mai ieftin?

ana5maria
28.01.2008, 19:30:53
si eu sunt de acord cu gravatul verghetelor, o sa le gravam si noi, eu am vazut cu 1,5ron / caracter.;;)

lacryma_you
28.01.2008, 20:28:26
pai daca ai un nume mai lung iti i-a mai mult decat am gasit eu

duplanty
28.01.2008, 20:34:42
Si noi am dat deja comanda pentru a fi gravate si sincer am un nume de 8 caractere si cred ca nu incapea pe verigheta:-B ...asa ca am pus urmatoarele...M&C litere cu scris de mana si cred ca e ceva dragut...nu m-am asteptat sa imi faca aceasta supriza;;)

Hylda
28.01.2008, 20:39:12
si mie mi se pare super ideea cu gravatul

lacryma_you
28.01.2008, 20:55:44
noi am vrut initial sa scrie simona&daniel si data nuntii dar intradevar nu incape insa mai era o varianta pe a mea sa scrie numele lui si data nuntii si la el numele meu si data nuntii insa cred ca am sa raman la varianta S&D 21.06.2008

ana5maria
28.01.2008, 21:09:42
noi am vrut initial sa scrie simona&daniel si data nuntii dar intradevar nu incape insa mai era o varianta pe a mea sa scrie numele lui si data nuntii si la el numele meu si data nuntii insa cred ca am sa raman la varianta S&D 21.06.2008

noi algem a doua varianta enuntata de tine, la el va scrie ana maria si data nuntii, iar pe vergheta mea viorel si data nuntii, e posibil sa ai dreptate poate costa mai mult de 40 ron, eu asa am gasit in pasaj la sf gheorghe, sincer nici nu am cautat , mai avem timp, oricum important e sa avem o nunta frumoasa, pupici si spor la pregatiri :)>-

lacryma_you
28.01.2008, 21:21:00
anamaria vezi ca vis-a-vis de ireg este o bijuterie chiar in spate la o taraba de legume si fructe si acolo indiferent de ca si cat scrii costa 40 ron gravatul la ambele verighete;-)

INA81
29.01.2008, 08:49:17
anamaria vezi ca vis-a-vis de ireg este o bijuterie chiar in spate la o taraba de legume si fructe si acolo indiferent de ca si cat scrii costa 40 ron gravatul la ambele verighete;-)
buna , ai incercat la bijuteria kiss noi akolo le-am gravat si nu am dat asa de mult ; noi ne-am scris initialele si data nuntii ;
sa stii k mie nu mi se pare delok demodat sau mai stiu eu cum chiar mi se pare ceva foarte sensibil si special sincer eu nu concep o verigheta fara inscriptionare .....parerea mea :D
pupici

anlya_426
29.01.2008, 11:00:50
noi le-am inscriptionat la braila.........si am dat 45 de ron......si am scris pe verigheta mea : "corneliu 21.09.2008" si pe a lui "alina-nicoleta 21.09.2008"....noi suntem foarte multumiti pt ca mi le-a gravat cu litere de mana, cursive......gen Monotype Corsiva(word)

raluca24
29.01.2008, 12:38:42
noi le-am gravat cu "pentru totdeuna florin" pe a mea si pe a lui cu numele meu si pt totdeuna. si le-am gravat la magazinul de unde le-am comandat

lacryma_you
29.01.2008, 12:54:14
deci sa inteleg ca pretul e bun care il am eu de 40 ron

ana5maria
29.01.2008, 12:57:53

ms mult pt sfat, dar nu inteleg unde anume:">

lacryma_you
30.01.2008, 10:21:43
stii unde este iregul?treci pe partea cealalta si e tot timpul o taraba cu fructe si legume si scrie in spatele ei bijuterie.

Azumi
10.02.2008, 15:16:37
Salutare miresici,
va scriu entuziasmata faptul ca in sfarsit am dat si noi comanda pentru verighetele noastre si luni ne ducem sa le ridicam, avem emotii si suntem nerabdatori sa le avem :"> <:-P
O sa pun si pozici imediat ce le voi avea, adica marti, promiit !;))

Pupici!

Azumi
12.02.2008, 13:37:08
Salutare miresici,
dupa cum v-am spus azi va arat dragele noastre verigete.:">
Ce parere aveti?

-- Sa fim fericiti/e ! >:D< --

anlya_426
12.02.2008, 13:52:48
Salutare miresici,
Ce parere aveti?

sunt ca ale mele...doar ca eu le am din aur galben in totalitate....in concluzie : sunt foarte frumoase...sa le purtati cu placere....:*:*:*
va pun o pozica si cu ale mele...........

Azumi
12.02.2008, 13:58:46
sunt ca ale mele...doar ca eu le am din aur galben in totalitate....in concluzie : sunt foarte frumoase...sa le purtati cu placere....:*:*:*
va pun o pozica si cu ale mele...........

multumim de urari, si ale voastre sunt foarte frumoase, eu am vrut si cu aur alb pt ca mi-e greu sa ma despart de argint :d

aaaa..si sa le purtati pan' la adanci batraneti..fericiti ! :*

anlya_426
12.02.2008, 14:54:46
multumim de urari, si ale voastre sunt foarte frumoase, eu am vrut si cu aur alb pt ca mi-e greu sa ma despart de argint :d

aaaa..si sa le purtati pan' la adanci batraneti..fericiti ! :*

multumim la fel....:*:*:*

moskya22
12.02.2008, 21:18:55
Salutare miresici,
Ce parere aveti?

hei sunt foarte frumoase ! cateva zile o sa te tot uiti la ele;)) .

georgia_zr
12.02.2008, 22:38:28
salut fetelor! Astazi mi-am luat verighete si vreau sa le vedeti si sper sa va placa.

INA81
13.02.2008, 10:20:59
salut fetelor! Astazi mi-am luat verighete si vreau sa le vedeti si sper sa va placa.
foarte dragute ;;) sa le purtati sanatosi si sa aveti o nunta minunata
pupici

anlya_426
13.02.2008, 10:40:34

sunt frumoase..sa le purtati cu multa placere, bucurie si fericire...........

moskya22
13.02.2008, 20:41:59
ma bucur ca impatasesti cu noi momentele astea !sunt frumoase sa le purtati cu mare drag si mereu indragostiti>:D<

geovanela
13.02.2008, 22:33:14
Daua poze cu verighetele noastre facute asa la foc automat la cald si nu se vad prea bine.

georgia_zr
13.02.2008, 22:40:24
ma bucur ca impatasesti cu noi momentele astea !sunt frumoase sa le purtati cu mare drag si mereu indragostiti>:D<

Ca tot veni vorba, multumesc mult pentru informatii. Am fost si am vorbit si s-a rezolva(o sa vina sotia lui). multumesc

tcorina
14.02.2008, 17:03:35
sunt superbe felicitari!!!initial asa le-am vrut si eu dar unde le-am vazut (in carrefour si in tomis mall)nu primea aur la schimb si nu aveau "decat" 22 de grame .chiar sunt curioasa,de unde le-ai luat si cate grame au?:">

georgia_zr
14.02.2008, 19:45:00
sunt superbe felicitari!!!initial asa le-am vrut si eu dar unde le-am vazut (in carrefour si in tomis mall)nu primea aur la schimb si nu aveau "decat" 22 de grame .chiar sunt curioasa,de unde le-ai luat si cate grame au?:">

Buna! In primul rand vreau sa te intreb daca esti din Galati sau din Constanta?
Verighetele au 19.02 g (80 ron/g) si le-am luat din Galati de la un magazin vis-a-vis de Spitalul Judetean.

anlya_426
15.02.2008, 19:06:44
Daua poze cu verighetele noastre facute asa la foc automat la cald si nu se vad prea bine.

chiar daca nu se vad prea bine eu cunosc modelul si sunt frumoase..sa le purtati cu multa placere.......:*:*:*

moskya22
15.02.2008, 22:10:16
sa le purtati sanatosi si fericiti forever!

georgia_zr
16.02.2008, 14:36:15

Sa le purtati fericiti! Chiar daca nu se vad bine cred ca sunt foarte frumoase.

geovanela
16.02.2008, 21:58:43
Va multumesc tuturor pentru aprecieri si deocamdata numai Anlya stie despre ce este vorba ca le-a vazut in magazin.
Am sa incerc sa fac noi poze in care sa se vada mai clar.
Poop pe toata lumea.
Sambata merg si eu la brobat rochite si nu stiu de unde sa incep.

dorinutza
22.02.2008, 17:51:37
verighetele noastre frumoase...:D

geovanela
15.03.2008, 18:30:09
Ieri am fost la bijuteria vis-a-vis de Ireg.
Am intrebat de gravat si mi-au raspuns ca dureaza jumate de ora ca timp si costa 40 ron de gravat perechea.

myrabella
31.03.2008, 09:43:59

foarte foarte frumoase, asa mi-ar fi placut si mie. numai ca eu am o problema: nu prea gasim un model care sa ne avantajeze pe amandoi. al meu are nevoie de o verigheta groasa, care pe degetul meu nu ar da prea bine.:-s

fetelor, in afara de bijuteriile din modern si cea de vis-a-vis de spital, ce alte bijuterii mai stiti?:-\
nu vreau sa aud de cele din tiglina pt ca nu au multe modele in magazin, si eu din poze fara sa vad cum imi sta pe deget nu pot sa aleg.
help :-<

Coryna
01.04.2008, 00:42:30
Incearca vis-a-vis de modern. De acolo ne-am luat si noi verighetele. Au un pret foarte bun la aur 69ron/gr si in plus ti le fac asa cum vei tu;-). Eu de exemplu mi-am luat verigheta mai ingusta (7mm), iar viitorul meu sot mai lata (8mm) si nu se vede diferenta.

myrabella
01.04.2008, 11:33:23
Incearca vis-a-vis de modern. De acolo ne-am luat si noi verighetele. Au un pret foarte bun la aur 69ron/gr si in plus ti le fac asa cum vei tu;-). Eu de exemplu mi-am luat verigheta mai ingusta (7mm), iar viitorul meu sot mai lata (8mm) si nu se vede diferenta.

am fost acolo. nu am gasit un model care sa ne incante pe amandoi.:( multumesc oricum de raspuns, mai astept si alte miresici sa imi spuna pe unde au gasit.
pupici

madalinabalescu27
11.04.2008, 15:51:06
Buna miresici! Azi am dat comanda de verighete la magazinul de vis-a-vis de modern, gold shop se numeste magazinul, d-na de acolo mi-a spus ca pe 8mai sunt gata, verighetele noastre sunt simple si clasice, am sa va atasez o poza cu ce am vazut pe net asemanator cu ale noastre(iar in momentul cand le voi avea pe ale noastre vi le voi arata), gramul e 72ron/gram, iar gravatul verighetelor este gratuit, voi grava atat numele cat si data casatoriei. Va pup si spor la pregatiri!

CONT-INCHIS-044
11.04.2008, 21:47:20
Buna miresici! Azi am dat comanda de verighete la magazinul de vis-a-vis de modern, gold shop se numeste magazinul, d-na de acolo mi-a spus ca pe 8mai sunt gata, verighetele noastre sunt simple si clasice, am sa va atasez o poza cu ce am vazut pe net asemanator cu ale noastre(iar in momentul cand le voi avea pe ale noastre vi le voi arata), gramul e 72ron/gram, iar gravatul verighetelor este gratuit, voi grava atat numele cat si data casatoriei. Va pup si spor la pregatiri!
astea sunt modelele care mi le doresc mai mult b92.multam mult tare>:D<>:D<

myrabella
15.04.2008, 09:11:00

foarte frumoase ! sa va fie cu noroc !
abia asteptam sa ni le arati cand o sa le primiti. cam la cate grame ajung amandoua??

impromex
15.04.2008, 22:12:57
Eu nu am gasit inca nimic care sa ma incante si nu mai am chiar mult timp la dispozitie.:(

waterlily
16.04.2008, 00:02:19
Eu nu am gasit inca nimic care sa ma incante si nu mai am chiar mult timp la dispozitie.:(

Aceeasi problema avem si noi..... de fapt stim modelul dar nu am reusit sa le gasim in magazin doar pe net...

impromex
17.04.2008, 13:26:11
Am gasit un model de verigheta pe placul meu cat de cat care e din aur alb si aur galben. Dar am vazut ieri la o prietena ca verigheta ei facuta tot din aur alb cu aur galben este acum galbena toata si mi-a zis ca albul pana la urma ajunge si ala galben.:-s Acum nu stiu ce sa mai fac ca albul ala e tot farmecul verighetei :-L
A mai patit careva asta sa i se "transforme" verigheta?

CONT-INCHIS-044
17.04.2008, 15:12:17
Am gasit un model de verigheta pe placul meu cat de cat care e din aur alb si aur galben. Dar am vazut ieri la o prietena ca verigheta ei facuta tot din aur alb cu aur galben este acum galbena toata si mi-a zis ca albul pana la urma ajunge si ala galben.:-s Acum nu stiu ce sa mai fac ca albul ala e tot farmecul verighetei :-L
ca sa ramana alb trebuie sa fie de 18 karate.eu as fi vrut sa mi iau verighete din romania dar doar daca gasesc de 18 karate.azi am vazut pe un site aici la noi niste modele care mi plac fff mult.si preturile acceptabile.poate le iau de aici sa scap de grija.

myrabella
18.04.2008, 07:48:30

din pacate asa se intampla. cunosc si eu o pereche care si-a luat combinatie de aur alb cu galben, si in timp adik cam un an sau chiar mai putin , s-a ingalbenit si cel alb.
de aceea e mai sigur sa ai complet numai galben, eu asa as vrea numai ca intampin si eu probleme in a gasi un model dragut.
dar, ce e al nostru e pus deoparte asa ca ne vom gasi cu siguranta cu toate ceva sa ne placa.
pupici

impromex
18.04.2008, 09:47:44
Pai inseamna ca trebuie sa ma reprofilez si sa incep iar cautarile.
Si chiar imi plac mai mult cele cu aur alb dar decat sa vad cum se transforma mai bine o iau de la inceput galbena

CONT-INCHIS-044
18.04.2008, 15:20:20
Pai inseamna ca trebuie sa ma reprofilez si sa incep iar cautarile.
Si chiar imi plac mai mult cele cu aur alb dar decat sa vad cum se transforma mai bine o iau de la inceput galbena
ma fetelor sa ma scuza ti dar eu chiar nu intelg cum e posibil sa se transforme aurul alb in galben.e vopsit doar???eu am o multime de bijuterii din aur alb dar nu si a schimbat culoarea?e aur de proasta calitate sau ce?

impromex
19.04.2008, 11:14:18
Am fost ieri si mi-am comandat in sfarsit verighete. Le-am luat pe cele care mi-au placut initial cu aur alb si mi-a zis vanzatoarea ca cele suflate cu aur alb se ingalbenesc dar cea care o vreau eu se vede si pe interior ca e bucata separata si cica nu se va ingalbeni. Acum Dumnezeu cu mila voi vedea cum vor arata ulterior:-\
P.S. Mi-a venit si rochita ieri <:-P

waterlily
19.04.2008, 12:10:43
[quote=impromex;787703]Am fost ieri si mi-am comandat in sfarsit verighete. Le-am luat pe cele care mi-au placut initial cu aur alb si mi-a zis vanzatoarea ca cele suflate cu aur alb se ingalbenesc dar cea care o vreau eu se vede si pe interior ca e bucata separata si cica nu se va ingalbeni. Acum Dumnezeu cu mila voi vedea cum vor arata ulterior:-\
P.S. Mi-a venit si rochita ieri <:-P[/quo
felicitari, sa fii sanatoasa sa porti rochita fericita:madlaugh::madlaugh::madlaugh:...in ceea ce priveste verighetele daca sunt din aur alb si aur galben nu-i nici o problema dar daca sunt din aur galben suflat cu alb e normal ca dupa o perioada sa se vada aurul de dedesupt. Eu port un inel din aur galben si alb de 5 ani,nu si-a schimbat culoarea in nici un fel...

impromex
19.04.2008, 12:30:24
Multumesc de urari sigur o sa port rochita fericita ca sunt asa fericita ca merg pe strada si zambesc la toata lumea :"> .
Si verighetele sunt din aur galben cu aur alb si sper sa ramana in aceasta forma :))

impromex
19.04.2008, 13:16:20
Am si eu o intrebare la Kiss graveaza pe loc verighetele sau trebuie sa le lasi acolo si sa le iei ulterior?

myrabella
22.04.2008, 13:25:08
uraaa , am gasit si noi verighete si le-am cumparat si suntem tare fericiti de ele. imi pare tare rau ca nu pot sa le atasez.
nu trebuie decat putintica rabdare si un picut de timp liber sa mergi impreuna cu perechea.
va urez spor la pregatiri, fetelor, pupici

CONT-INCHIS-044
22.04.2008, 22:43:37
fetelor va rog din suflet faceti poze sa le vad si eu stiti ca eu nu s acasa si tare am nevoie sa vad ce modele sunt in galati.va pup

fetita
27.04.2008, 23:21:00
gata si verighetele ...le-am luat sambata...#:-S
132043

132044

132045

132046

myrabella
28.04.2008, 17:14:08
stie cineva ce fel de scris este la bijuteria asta ( kiss). eu mi-as dori sa scrie cursiv, sau de mana nu stiu exact cum ii spune.
sau daca se mai poate in alta parte si la ce pret.
va multumesc, pupici

CONT-INCHIS-044
28.04.2008, 18:12:35
132043

132044

132045

132046
super misto verighetele voastre
sa le purtati fericiti o viatza intreaga!sa va aduca noroc

1:*:*:*

fetita
30.04.2008, 12:06:37
super misto verighetele voastre
sa le purtati fericiti o viatza intreaga!sa va aduca noroc

1:*:*:*]

multumim.. multumim..
poop u too!

Ellutza09
01.05.2008, 13:51:21
Am cumparat si noi verighetele si sunt foarte fericita,imi plac mult de tot...chiar daca am dat destul de mult pe ele :*

Ellutza09
01.05.2008, 14:01:02
stie cineva ce fel de scris este la bijuteria asta ( kiss). eu mi-as dori sa scrie cursiv, sau de mana nu stiu exact cum ii spune.
sau daca se mai poate in alta parte si la ce pret.
va multumesc, pupici
Da,la kiss scrie de mana foarte frumos,am un inel de la iuby pe care mi l-a gravat la kiss.

Ellutza09
01.05.2008, 14:01:47
Fetelor voi cum faceti?Va gravati verighetele inainte sau dupa nunta? :*

impromex
01.05.2008, 14:13:43
Eu as vrea inainte:*

impromex
01.05.2008, 14:15:08
Sa va duca noroc toata viata >:D<

Ellutza09
01.05.2008, 14:15:33
Da,cred ca asa vom face si noi... mai mult de 30 minute nu cred ca dureaza gravatul...:*

Ellutza09
01.05.2008, 14:16:21
Sa va duca noroc toata viata >:D<
Multumim mult de tot :*

myrabella
01.05.2008, 16:10:03
Da,la kiss scrie de mana foarte frumos,am un inel de la iuby pe care mi l-a gravat la kiss.

multumesc de raspuns, eu am sa le gravez inainte, sa fie binecuvantate la biserica cu gravura pe ele.
pupici

Ellutza09
01.05.2008, 16:36:10
multumesc de raspuns, eu am sa le gravez inainte, sa fie binecuvantate la biserica cu gravura pe ele.
pupici
Da,este o idee foarte buna, pana la urma cred ca asa vom face si noi :*

CONT-INCHIS-044
01.05.2008, 17:03:52
inainte de nunta le gravez si eu.

madalinabalescu27
02.05.2008, 08:34:02
Am cumparat si noi verighetele si sunt foarte fericita,imi plac mult de tot...chiar daca am dat destul de mult pe ele :*

Sunt f frumoase, deosebite, sa le purtati vesnic si sa va iubiti toata viata, te pup. Si eu le astept pe ale mele, pe 8 mai sunt gata.

Ellutza09
02.05.2008, 21:51:48
Sunt f frumoase, deosebite, sa le purtati vesnic si sa va iubiti toata viata, te pup. Si eu le astept pe ale mele, pe 8 mai sunt gata.
Multumim tare mult, la fel va doresc si voua sa fiti fericiti si sa va iubiti toata viata.Abia astept sa vad poze si cu ale voastre...>:D<

anlya_426
05.05.2008, 09:03:35

sunt foarte frumoase...deosebite chiar....sa le purtati cu placere si sa va aduca multa fericire......>:D<>:D<>:D<

LORICICA
05.05.2008, 09:29:13
132043

132044

132045

132046
Sunt superbe...seamana cu ale mele, diferenta este ce ale mele sunt doar aur galben.
Sa le purtati cu placere!

waterlily
06.05.2008, 22:51:53
132043

132044

132045

132046
foatre frumoase sa le purtati sanatosi pentru totdeauna>:D<:*

madalinabalescu27
09.05.2008, 18:08:50
Buna miresici! Va plac verighetele noastre? Mie imi plac de mor, sunt frumoase, eu asa le vad cele mai frumoase, cele mai deosebite, astept pareri, va pup si spor la pregatiri.

Crystyna
10.05.2008, 13:55:42
Foarte frumoase sunt simple si elegante sa le purta-ti sanatosi.
De unde le-ati comandat?:)

mamuska
10.05.2008, 14:03:52
Buna miresici! Va plac verighetele noastre? Mie imi plac de mor, sunt frumoase, eu asa le vad cele mai frumoase, cele mai deosebite, astept pareri, va pup si spor la pregatiri.
Sunt foarte frumoase!!!! Sa va poarte noroc si sa fiti fericiti!!!!!

madalinabalescu27
12.05.2008, 12:09:04
Foarte frumoase sunt simple si elegante sa le purta-ti sanatosi.
De unde le-ati comandat?:)
Buna, am facut comanda, la magazinul de vis-a vis de modern, gold shop parca asa se numeste, am luat gramul cu 72ron/gramul, amandoua la un loc au 8,32 grame si m-au costat 6mil. Mie mi se pare ca am dat f putin in acest pret a intrat si gravatul, adica ptr ca am facut comanda la ei de verighete gravatul a fost gratuit. Va pup si spor la pregatiri.

pisicutza_elena
19.05.2008, 22:16:56
Salut dragi miresici !
Bijuteria de la Ireg din spatele tarabei de fructe se numeste Aura Andra si gravatul costa 5 RON/litera dar fata de alte bijuterii, inscriptionarea este impecabila. Oriunde mergeti va sugerez inainte sa le gravati sa cereti sa va arate un model.

Ellutza09
19.05.2008, 22:41:49
Salut dragi miresici !
Bijuteria de la Ireg din spatele tarabei de fructe se numeste Aura Andra si gravatul costa 5 RON/litera dar fata de alte bijuterii, inscriptionarea este impecabila. Oriunde mergeti va sugerez inainte sa le gravati sa cereti sa va arate un model.
E destul de scumput...la kiss am auzit ca nu e asa scump...:*

myrabella
22.05.2008, 09:37:38
buna fetelor,
vin si eu cu aceeasi recomandare : duceti-va mai intai la mai multe bijuterii sa vedeti modelul gravurii.
eu nu am facut asa, si m-am dus la kiss in centru pentru ca tiam ca e mai ieftin si nu pot sa spun ca sunt incantata de gravura.
este scris de mana asa cum mi-am dorit, dar este mai mult un scris chiar ca o zgarietura pe deasupra decat sa fie o gravura.
eu nu sunt f multumita dar nu am ce sa mai fac, decat sa va sfatuiesc sa mai vedeti si altceva.

va pup, si por la pregatiri

CONT-INCHIS-044
23.05.2008, 11:52:21
fetelor mi am comandat si eu verighetele.sunt la la mardikian modelul 1795daca vreti sa vedeti.http://www.mardikian.ro/ colectia carved&engraved.astept pareri

Azumi
23.05.2008, 13:31:48
fetelor mi am comandat si eu verighetele.sunt la la mardikian modelul 1795daca vreti sa vedeti.http://www.mardikian.ro/ colectia carved&engraved.astept pareri

sa le purtati sanatosi, sunt dragute, dar nu chiar pe gustul meu, eu le prefer mai subtiri, modelul e fain:*

Ellutza09
23.05.2008, 23:43:26
Sunt foarte dragute >:D<

CONT-INCHIS-044
24.05.2008, 00:09:05
Sunt foarte dragute >:D<
multam fetelor.:*:*:*

waterlily
24.05.2008, 11:45:01
Frumoase Cris sa le purtati sanatosi si fericiti>:D<:*

waterlily
24.05.2008, 11:54:13
Am facut si noi comanda dupa 2 saptamani am fost sa le probam, inainte de a le grava si SURPRIZA:gen_15::gen_08: au pierdut comanda:wacko: , asa ca mai asteptam pana la sfarsitul lunii si vom avea si noi verighete8-};))

CONT-INCHIS-044
25.05.2008, 10:41:49
Frumoase Cris sa le purtati sanatosi si fericiti>:D<:*
multumesc mult.sper sa fie bune ca marime avnad in vedere ca le am comandat prin mail.

olgutza_83
27.05.2008, 10:38:37
Fetelor, a avut cineva probleme cu bijuteria de la Ireg (Aura Andra)?

vali_gl
04.06.2008, 16:08:12
Luni am fost si noi sa comandam verighetele. Si am avut cateva probleme. Am vazut pe net un model anume, m-am dus la cei de la roy's la A5 si mi-au zis ca nu le pot face numai din aur galben. Am sunat la cei de la coriolan, si mi-au zis ca pot face. Apoi cand mi-am luat masura la deget i-am zis cu jumatate de nr mai mic, si m-am dus a doua zi, sa schimbe comanda. Saraca a sunat si le-a zis celor de acolo, dar cine stie daca au scris ei undeva...Sper sa nu fie probleme. Oricum, mai avem timp sa le modificam, in caz ca le gresesc, dar sper sa nu fie nevoie.
Acesta e modelul comandat, cu precizarea ca le-am vrut doar cu aur galben.

oana99
04.06.2008, 16:27:22
F frumoasa si finuta.Eu inca nu stiu ce model sa aleg....tot probez..dar inca nu mi-a ajuns niciuna la suflet!

CONT-INCHIS-044
04.06.2008, 21:15:13
Luni am fost si noi sa comandam verighetele. Si am avut cateva probleme. Am vazut pe net un model anume, m-am dus la cei de la roy's la A5 si mi-au zis ca nu le pot face numai din aur galben. Am sunat la cei de la coriolan, si mi-au zis ca pot face. Apoi cand mi-am luat masura la deget i-am zis cu jumatate de nr mai mic, si m-am dus a doua zi, sa schimbe comanda. Saraca a sunat si le-a zis celor de acolo, dar cine stie daca au scris ei undeva...Sper sa nu fie probleme. Oricum, mai avem timp sa le modificam, in caz ca le gresesc, dar sper sa nu fie nevoie.
Acesta e modelul comandat, cu precizarea ca le-am vrut doar cu aur galben.
fff frumoasa sa le purtati cu placere si ptr tot restul vietii.>:D<>:D<>:D<

vali_gl
06.06.2008, 14:19:45
Astazi au venit verighetele, sunt asa happy.

Ellutza09
06.06.2008, 19:56:30
Astazi au venit verighetele, sunt asa happy.
Sunt foarte dragute

Ellutza09
06.06.2008, 19:57:22
Azi le-am gravat si noi la kiss, au iesit super...>:D<

krisina
06.06.2008, 20:35:46
am niste emotii:-SS !!!!!!
vinerea viitoare ar trebui sa fie gata verighetele, pana atunci cred ca am sa o iau razna.ma tot intreb daca au iesit asa cum am vrut, daca vor fi marimile bune,,,etc( la cate patzanii cu verighete am citit pe aici mi se face parul cretz-cretz)[-o<
le-am comandat vis-a-vis de Modern, nu stiu exact cum se numeste.
sper sa fie bine, [-o< [-o< [-o<

CONT-INCHIS-044
06.06.2008, 20:53:04
am niste emotii:-SS !!!!!!
vinerea viitoare ar trebui sa fie gata verighetele, pana atunci cred ca am sa o iau razna.ma tot intreb daca au iesit asa cum am vrut, daca vor fi marimile bune,,,etc( la cate patzanii cu verighete am citit pe aici mi se face parul cretz-cretz)[-o<
le-am comandat vis-a-vis de Modern, nu stiu exact cum se numeste.
sper sa fie bine, [-o< [-o< [-o<
o sa fie bine ai sa vezi.asta era unul din modelele care imi placeau si mie.fff buna alegere.bv

olgutza_83
11.07.2008, 11:48:34
Please raspundeti-mi. Astept parerile voastre.
:-\

pisicutza_elena
12.07.2008, 15:25:21
Please raspundeti-mi. Astept parerile voastre.

:-\

Am mai scris la acest topic...eu am gravat verighetele acolo...parca 5lei/caracterul ...cam scumput dar a meritat banii comparativ cu alte gravuri pe care le-am vazut in oras. Au fost foarte seriosi...mi-au facut lucrarea la timp si de o calitate f buna.

Ellutza09
14.07.2008, 15:49:57
Fetelor,eu am gravat verighetele la kiss ,stiti ca v-am spus ca am un inel de la iuby care a fost gravat acolo acum cativa ani si mi-a placut....insa verighetele...n-am cuvinte,sunt foarte dezamagita..verigheta lui e in stare f buna,insa a mea la exterior este foarte zgariata...mi-au stricat-o...

iulianaa
09.09.2008, 14:01:08
ellutza,,stiu ca sunt offtopic...dar te rog..cine ti-a facut pozele..eu vreau ceva mai artistisc nu pozele obisnuite"zambiti va rog"aliniati;-)

mirrella81
09.09.2008, 14:12:58
Noi inca nu am luat verighetele, dar am vazut modele frumoase la Adorri in mall. De acolo vrem sa cumparam si inelul de logodna, iar vanzatoarea ne-a zis ca gravatul intra in pret.
Nu am fost inca sa dam comanda, dar daca imi place cum graveaza va zic.

alinanicoleta
09.09.2008, 14:19:49
Eu am platit 15 lei/verigheta si am avut mai mult de 20 de caractere pe fiecare...

gabriela_R
23.09.2008, 20:01:37
buna seara fetelor . vreau sa stiu si eu de unde v-ati luat verighete ...mie o sa-mi dea mama mea vreo 11 grame de aur din care vreo 5-6 e o bratara din aur de 18 karate . am fost la Kiss si ma costa manopera pe gram 49 lei . dar nu fac din aurul meu ci de la ei . adica imi cumpara aurul meu dar nu prea imi convine kestia . pe brata de 18 k imi ofera 49 lei pe gram si nu vreau .....nu am intrebat daca e manopera 49 lei la 14 k si cumva la 18 k e mai scump........am gasit o mica bijuterie in halele vechi si scrie 30 lei manopera pe gram . am sa ma duk vineri dimineatza sa intreb ce si cum . nu stiu daca pt verighete din aur de 14 k manopera e un pret si pt cel de 18 altul . si pretul la gramul de aur la vanzare e 80 lei dar pt verighete e 90 lei / gramul - la kiss .
la parma e 75 lei / gram dar 97 lei pt verighete......ma infioara preturile astea...nu stiu dk e mai bine sa dau banii pe manopera sau sa le cumpar ...mii de multumiri.../:)

gabriela_R
29.09.2008, 00:03:37
salutare...pt mirii care au ceva aur in casa si vor numai sa-si confectioneze verighetele si sa dea bani numai pe manopera...am fost si eu in cateva locuri sa ma interesez pt k mama ne va da 11 grame de aur pt acestea....si pt k abia acum am vazut acest topic ......
- in micro 19 putin mai sus de farmacie este o bijuterie cu reparatii confectii - 30 lei pe gram . are cateva modele dar puteti aduce si voi .
- peste drum putin mai jos de neacsu este alta , 30 lei pe gram , dar face numai simple , bombate sau au ei un model . atat.
- in statie la lupul de mare 35 lei pe gram dar cu aurul lor .
- in piata centrala pe strada traian aproape de tecuci sau 1 mai pe langa bcr, 35 lei pe gram si fac doar simple .
- in halele vechi cum intri pe stanga langa vitrinele cu papagali este o ghereta mica , 30 lei pe gram .
deci in micro 19 e 30 lei pe gram , in centru 35 lei pe gram .
dar cel mai convenabil am gasit o bijuterie pe brailei putin mai jos de finante , primul bloc dupa brd , la parter care are si la parfumul teilor ( acelasi patron ) , pentru o verigheta simpla fara nika pe ea imi ia 90 lei pe bucata !!!!!!!!!!!!!! manopera este pe model nu pe gram . face numai aur galben .
ASTA CU AURUL VOSTRU !!!!!

CARE VREA CU AUR LA SCHIMB !!!
- AM FOST IN CENTRU LA KISS.....49 LEI MANOPERA PE GRAM!!!!!!!!!!!!!!!!! SI NU FAC DIN AURUL MEU CI DIN AURUL LOR...ADICA EU AM O BRATARICA DE 4 GRAME DE 18 K SI IMI DAU PE EA 49 LEI PE GRAM...SI-MI DAU AUR DE AL LOR.....IN TIMP CE AURUL DE 18 K E 90 LEI DK VREI SA CUMPERI!!!! K CIK E LA FEL MANOPERA PESTE TOT DACA VREAU SA MA DUC....SI TOTUSI AM GASIT MUUUUUUUUUUULT MAI IEFTIN !!!

ce ma mai mira este faptul k k vrei sa cumperi orice din aur gasesti la 73-75-80 lei gramul dar la verighete e 90 lei gramul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
deci atentie ca unii sunt asa niste hoti....!!!
pierdere este de 8 % .peste tot si se poate transforma aurul de 18 in 14 . mie din 3.9 de 18 k ies 5 grame de 14 k .
sper k v-am putut fi de folos....:)>-

dianamarilena
30.09.2008, 18:54:45
buna seara fetelor . vreau sa stiu si eu de unde v-ati luat verighete ...mie o sa-mi dea mama mea vreo 11 grame de aur din care vreo 5-6 e o bratara din aur de 18 karate . am fost la Kiss si ma costa manopera pe gram 49 lei . dar nu fac din aurul meu ci de la ei . adica imi cumpara aurul meu dar nu prea imi convine kestia . pe brata de 18 k imi ofera 49 lei pe gram si nu vreau .....nu am intrebat daca e manopera 49 lei la 14 k si cumva la 18 k e mai scump........am gasit o mica bijuterie in halele vechi si scrie 30 lei manopera pe gram . am sa ma duk vineri dimineatza sa intreb ce si cum . nu stiu daca pt verighete din aur de 14 k manopera e un pret si pt cel de 18 altul . si pretul la gramul de aur la vanzare e 80 lei dar pt verighete e 90 lei / gramul - la kiss .
la parma e 75 lei / gram dar 97 lei pt verighete......ma infioara preturile astea...nu stiu dk e mai bine sa dau banii pe manopera sau sa le cumpar ...mii de multumiri.../:)

eu sunt de parere ca mai bine le cumperi de-a gata, cred ca ajungi mai ieftin :*

ScoiciAzur
30.09.2008, 21:39:40
noi le-am comandat la o bijuterie din tiglina, se numeste Bayer... ei comercializeaza verighete din catalogul vanda... intra pe bijuterii-vanda. ro (fara spatiu). noi am comandat acum vreo 4 luni, a durat o luna jumate sa le faca, si cu toate ca intre timp a crescut pretul aurului, noi le-am platit la pretul care era in mom in care am semnat comanda. atunci era 75 ron gramul. acum nu mai stiu cat e gramul acolo... stiu ca era mai ieftin oricum decat la kiss sau la alte bijuterii. Sunt foarte frumoase... si cel putin ale noastre arata mult mai bine in realitate decat in poza. te pup si sper sa-ti fie de folos.

ScoiciAzur
30.09.2008, 21:46:21
pun mai jos o poza cu verighetele alese de noi, facute manual, arata superb.... au in total 16 grame si am dat aprox 12 mil pe ele cu totul, iar daca au vreun defect, sau sunt prea largi, prea stramte ceva... le modifica ei gratis pana ies cum vreti voi.

gabriela_R
01.10.2008, 23:20:04
salutare din nou...am fost la tanti din halele vechi...are un model super...am cazut si eu si el de acord...cel mai repede o saptamana cel mai mult o luna...plata dupa...30 lei pe gram...ale noastre vor fi cam, 12 grame......pun pozici dupa operatiunee.....:O:O:O

lvero2004
07.10.2008, 15:30:28
Cand am facut nunta am luat verighetele de la bijuteria Kiss!am vrut ceva simplu si dragut!Si le-am inscriptionat tot acolo!

CONT-INCHIS-044
07.10.2008, 16:38:08
Cand am facut nunta am luat verighetele de la bijuteria Kiss!am vrut ceva simplu si dragut!Si le-am inscriptionat tot acolo!
ai o poza sa le vada si ochu meu?:D

lvero2004
08.10.2008, 13:50:28
Nu am ,dar o sa fac ca sa le vezi

CONT-INCHIS-044
08.10.2008, 14:18:59
Nu am ,dar o sa fac ca sa le vezi
asteptam>:D<

gabriela_R
02.12.2008, 00:26:10
seara buna...am facut cateva poze...m-am kinuit ceva...nu prea se vede modelul bine....de fapt daca ma gandesc se vede ceva...deci verighetele au 12,22 grame si m-au costat 413 lei...lucrate manual...fooaaarte frumoase....lucreaza foarte bine tanti si mi-am reparat si un inel care avea sarit o bucatica din el...l-a turnat si nici nu se cunoaste unde a pus peticul....e singurul model care il face pt verighete plus acelea simple...abia astept sa le purtam....foarte corecta tanti ..canmtareste inainte , dupa ..exact la virgula...cine vrea ii las numarul de telefon sau va puteti duce in halele vechi primul rand in stanga langa aia cu pesti si papoagali....pupici si astept pareri....toti colegii mei au ramas impresionati de model....

CONT-INCHIS-019
02.12.2008, 21:08:44
seara buna...am facut cateva poze...m-am kinuit ceva...nu prea se vede modelul bine....de fapt daca ma gandesc se vede ceva...deci verighetele au 12,22 grame si m-au costat 413 lei...lucrate manual...fooaaarte frumoase....lucreaza foarte bine tanti si mi-am reparat si un inel care avea sarit o bucatica din el...l-a turnat si nici nu se cunoaste unde a pus peticul....e singurul model care il face pt verighete plus acelea simple...abia astept sa le purtam....foarte corecta tanti ..canmtareste inainte , dupa ..exact la virgula...cine vrea ii las numarul de telefon sau va puteti duce in halele vechi primul rand in stanga langa aia cu pesti si papoagali....pupici si astept pareri....toti colegii mei au ramas impresionati de model....

Foarte interesante verighetele...n-am mai vazut asa model. Sa le purtati sanatosi si fericiti!

Ellutza09
06.12.2008, 19:23:27
[quote=pik_picollina;1270869]seara buna...am facut cateva poze...m-am kinuit ceva...nu prea se vede modelul bine....de fapt daca ma gandesc se vede ceva...deci verighetele au 12,22 grame si m-au costat 413 lei...lucrate manual...fooaaarte frumoase....lucreaza foarte bine tanti si mi-am reparat si un inel care avea sarit o bucatica din el...l-a turnat si nici nu se cunoaste unde a pus peticul....e singurul model care il face pt verighete plus acelea simple...abia astept sa le purtam....foarte corecta tanti ..canmtareste inainte , dupa ..exact la virgula...cine vrea ii las numarul de telefon sau va puteti duce in halele vechi primul rand in stanga langa aia cu pesti si papoagali....pupici si astept pareri....toti colegii mei au ramas impresionati de model....

Sunt foarte frumoase si foarte ieftine.Sa le purtati sanatosi >:D<

lylylenutza
12.12.2008, 21:53:57
Salutare miresici,
Ce parere aveti?

Azumi, verighetele tale sunt superbe! de unde le-ai comandat?

AndraHoney
21.01.2009, 14:13:47
Buna!
As vrea sa stiu si eu mai excat unde este bijuteria Bayer in tiglina...pt ca habar n-am!
Am cautat verighete pe net si mi-au placut mult cele de la sabrini,pe care le au si cei de la vanda...dar pe site nu aparea nicio locatie in galati...:(...Dar daca spui ca este bijuteria Bayer care comercializeaza verighete sabrini/vanda ,atunci ar fi super!Ca sa nu mai trebuiasca sa ma mai deplasez pana la bucuresti!Am vauzt pe site ca anul asta e 90 ron/gramul...a mai crescut dar nu e f mult...e cat de cat bine.
O zi buna!

gabriela_R
28.01.2009, 22:45:57
Buna!
As vrea sa stiu si eu mai excat unde este bijuteria Bayer in tiglina...pt ca habar n-am!
Am cautat verighete pe net si mi-au placut mult cele de la sabrini,pe care le au si cei de la vanda...dar pe site nu aparea nicio locatie in galati...:(...Dar daca spui ca este bijuteria Bayer care comercializeaza verighete sabrini/vanda ,atunci ar fi super!Ca sa nu mai trebuiasca sa ma mai deplasez pana la bucuresti!Am vauzt pe site ca anul asta e 90 ron/gramul...a mai crescut dar nu e f mult...e cat de cat bine.
O zi buna!

bijuteria bayer am vazut azi k este pe brailei in tiglina putin mai sus de amadeus pe langa alta bijuterie roys bijoux...

tatianna7
01.03.2009, 22:36:41
noi le-am comandat la bijuteria care e vis-a vis de modern, in 2 saptamani sunt gata, au un catalog cu foarte multe modele dar si un pret foarte convenabil 78lei/gram

dulcika80
02.03.2009, 20:28:46
noi le-am comandat la bijuteria care e vis-a vis de modern, in 2 saptamani sunt gata, au un catalog cu foarte multe modele dar si un pret foarte convenabil 78lei/gram

Doar 78 lei/gram??
Cand iti vin verighetele sa ne pui si noua o pozica aici...sa le vedem.....

Pupici si spor la miresit :)

lylylenutza
04.03.2009, 20:05:27
si noi le-am comandat de la bijuteria vis-a-vis de Modern. si inainte sa se scumpeasca aurul cu 72 lei gr si au iesit superbe!

kremk
04.03.2009, 21:52:21
si noi le-am comandat de la bijuteria vis-a-vis de Modern. si inainte sa se scumpeasca aurul cu 72 lei gr si au iesit superbe!

ai fost f norocoasa.si eu auzisem k lucreaza f bine.........dar din pacate am asteptat mai bine de 2 saptamani un raspuns de la ei pe care nu s-au sinchisit sa ni-l dea..:((
si am mai pierdut si timpul aiurea......

emylya
06.03.2009, 18:31:13
Buna.Eu mi-am cumparat verghetele din tiglina de la Alka gold,am dat 79 lei pe gram,am dat comanda din catalogul de la vanda,accelasi catalog am vazut si la discoteca vip exact la intrare.Catalogul contine peste 30 modele ,asa ca aveti de unde sa va alegeti.Cele lucrate manual costa 90 lei gramul.O zi placuta:-SS

kremk
07.03.2009, 15:08:16
Buna.Eu mi-am cumparat verghetele din tiglina de la Alka gold,am dat 79 lei pe gram,am dat comanda din catalogul de la vanda,accelasi catalog am vazut si la discoteca vip exact la intrare.Catalogul contine peste 30 modele ,asa ca aveti de unde sa va alegeti.Cele lucrate manual costa 90 lei gramul.O zi placuta:-SS

am fost si eu astazi la magazinul acesta si cu stupoare am constatat ca gramul de aur la verighete vanda e de 115 ron iar pe net direct la vanda e de 90 ron...no comment!

emylya
09.03.2009, 13:59:53
am fost si eu astazi la magazinul acesta si cu stupoare am constatat ca gramul de aur la verighete vanda e de 115 ron iar pe net direct la vanda e de 90 ron...no comment!
Buna.Am inteles ca sa scumpit peste tot aurul.

emylya
09.03.2009, 14:11:45
Asa arata vergheta mea

Raluk_Den
09.03.2009, 16:24:52
Asa arata vergheta mea
f frumoasa;;) s-o porti sanatoasa

emylya
09.03.2009, 16:29:36
f frumoasa;;) s-o porti sanatoasa
Multumesc mult

kremk
15.03.2009, 16:21:02
Buna.Am inteles ca sa scumpit peste tot aurul.

multumesc mult pt sfatul de a merge la bijuteria de langa vip.
ne-am ales un model din catalog vanda ......pretul pe gram 78ron.a doua zi s-a facut 80 ron.

doamna de acolo e f draguta.in aprilie ne sosesc verighetele asa ca mai aveti de asteptat pana atasez poze;;)

CONT-INCHIS-019
17.03.2009, 18:29:07
Eu am vazut modele frumoase la Modern!

MONICANDRA
18.03.2009, 18:44:43
Buna fetelor.Si eu am nunta la anul in sept si vrem sa ne luam..verighetele de pe acum si am cautat aproape peste tot..dar nu am gasit marimile noastre.Amandoi avem...degetele subtiri..si ne-am gandit sa facem la comanda.Imi puteti recomanda si mie un magazin mai bun.? Va rog.:-s
P.S Vrem sa le si gravam...pe verigheta mea..sa fie scris numele lui si data nuntii si pe a lui numele meu si data nuntii.:*

Ellutza09
19.03.2009, 22:05:06
Buna fetelor.Si eu am nunta la anul in sept si vrem sa ne luam..verighetele de pe acum si am cautat aproape peste tot..dar nu am gasit marimile noastre.Amandoi avem...degetele subtiri..si ne-am gandit sa facem la comanda.Imi puteti recomanda si mie un magazin mai bun.? Va rog.:-s
P.S Vrem sa le si gravam...pe verigheta mea..sa fie scris numele lui si data nuntii si pe a lui numele meu si data nuntii.:*
Vis-a-vis de magazinul Winmarkt este o bijuterie unde face si la comanda.Stiu ca aveau modele dragute.Verighetele le-am gravat la kiss >:D<

lylylenutza
20.03.2009, 19:04:25

vis-a-vis de modern e o bijuterie. au pret bun la aur. poti sa le faci la comanda, le si graveaza daca vrei. eu am fost mutumita

simonamirela
20.03.2009, 19:45:48
Unde este modern ? Sunt in cautarea unor verighete putetisa-mi spuneti unde as putea gasi? Cam care sunt preturile la gramul de aur?
[-o<
Multumesc

Simona

kremk
20.03.2009, 21:30:59
Unde este modern ? Sunt in cautarea unor verighete putetisa-mi spuneti unde as putea gasi? Cam care sunt preturile la gramul de aur?
[-o<
Multumesc

Simona

modern in galati ,pe strada domneasca.........dar tu cred ca esti interesata de bucuresti......:-" :-"

MONICANDRA
21.03.2009, 15:53:21
vis-a-vis de modern e o bijuterie. au pret bun la aur. poti sa le faci la comanda, le si graveaza daca vrei. eu am fost mutumita

ms mult,am sa incerc zilele viitoare.:*

andreeaaky
22.03.2009, 23:13:35
buna,

cine ma poate sfatui ca nu stiu ce vereghete sa ne luam:((

MiaS
23.03.2009, 08:37:55
buna,

cine ma poate sfatui ca nu stiu ce vereghete sa ne luam:((
pai..sunt atatea modele..te plangi ca n-ai de unde alege? ;)) sau ca-s prea multe? :D eu am fost vis-a-vis de modern si am ceva dragut acolo cu 78 sau 79 lei/gram

MiaS
23.03.2009, 08:47:46
dar au si preturi pe masura ;))

DanielaD
23.03.2009, 18:05:49
Asa arata vergheta mea
foarte frumoase sa le putrati cu placere si sa va aduca mult noroc>:D<

andreeaaky
24.03.2009, 09:51:44
pai..sunt atatea modele..te plangi ca n-ai de unde alege? ;)) sau ca-s prea multe? :D eu am fost vis-a-vis de modern si am ceva dragut acolo cu 78 sau 79 lei/gram

buna,
sunt o gramada de modele dar nu-mi plac:D vreau ceva mai special

maitrey
24.03.2009, 10:08:35
<:-P fetelor sunt fericita....am reusit si noi sa ne dam comanda de verighete....adik am gasit o tanti care ne face cu aurul nostru la un pretz bun(33ron/gr)...daca sunt doritoare va dau detalii;;)

gabriela_R
25.03.2009, 11:10:03
<:-P fetelor sunt fericita....am reusit si noi sa ne dam comanda de verighete....adik am gasit o tanti care ne face cu aurul nostru la un pretz bun(33ron/gr)...daca sunt doritoare va dau detalii;;)

salutare...unde ai mai gasit cu 33 ron manopera pe gram k unde le-am facut eu in hale la o tanti era 33 ron acuma e 49 ron manopera p gram...nu ma intereseaza pt verighete k eu le-am facut de anu trecut vreau sa-mi fac din o bratara rupta un inel....ms mult...$-)

CONT-INCHIS-049
25.03.2009, 20:51:32
pun mai jos o poza cu verighetele alese de noi, facute manual, arata superb.... au in total 16 grame si am dat aprox 12 mil pe ele cu totul, iar daca au vreun defect, sau sunt prea largi, prea stramte ceva... le modifica ei gratis pana ies cum vreti voi.

Interesante modele...sa le purtati sanatosi..pupi

pisicutza_elena
25.03.2009, 22:42:31

Si eu tot de la Modern le-am luat, sunt intr-adevar mai scumpe dar conteaza f mult calitatea manoperei si a aurului in sine. Ca te bucuri ca ai dat bani putini si apoi constati ca li se duce luciul f usor etc.

anyta83
03.04.2009, 11:52:06
sunt asemanatoare cu ale mele...si eu mi le-am luat...sa le purtati cu multa placere ...:*

Bulina2008
06.04.2009, 21:51:03
Buna fetelor!
Cat mai este gramul de aur?Nu am apucat sa ma uit inca prin Galati ,doar prin Tecuci si Bacau..........Tecuci-ul lucreaza numai cu o firma C....si e 80-85ron/gr,iar la Bc,mai multe firme...90-110Ron/gr.
Pup!

emylya
09.04.2009, 09:21:54
foarte frumoase sa le putrati cu placere si sa va aduca mult noroc>:D<
Multumim mult >:D<

corina_botezatu2000
09.04.2009, 09:28:35
Buna fetelor!
Cat mai este gramul de aur?Nu am apucat sa ma uit inca prin Galati ,doar prin Tecuci si Bacau..........Tecuci-ul lucreaza numai cu o firma C....si e 80-85ron/gr,iar la Bc,mai multe firme...90-110Ron/gr.
Pup!
am fost la modern si am gasit acolo verighete foarte frumoase cu 100 lei gramul ,e pe comanda cu cel putin 2 luni inainte:-w

DanielaD
09.04.2009, 10:52:54
Si eu tot de la Modern le-am luat, sunt intr-adevar mai scumpe dar conteaza f mult calitatea manoperei si a aurului in sine. Ca te bucuri ca ai dat bani putini si apoi constati ca li se duce luciul f usor etc.
Ai perfecta dreptate, si noi am zis ca verghetele trebuiesc luate cu mareeeeeeeeeeeeeeee grija!!!!!!!!!!!! Noi inca nu le-am luat dar deja stim exact ce vrem. Sa va spun si cum am ajuns sa fim siguri de ceia ce vrem... am luat in calcul faptul ca le vom lua o data si le vom purta toata viata, deci trebuiesc sa fie atat de grose incat sa nu se rupa (a lui o vom face de 10 grame si a nea de 6-6,5), trebuie sa fie aur de calitate (si l-am exculus pe cel de 14 karate), si apoi modelul... multe probleme aici, eu vroiam ceva puiul altceva si am umblat in mii de bijuterii si pana la urma am reusit sa luam o hotarare si aici... luam clasice (asa cum a purtat bunica, cum a purtat mama, cum se poarta inca azi si sigur se va purta mereu), dar un model putin mai lat, nu vreau sa iau un model care maine nu se mai poarta si sigur nu-mi va placea si voi lasa verigheta aruncata cine stie unde, am vazut modele superrrrrrrrrrr, dar multe au farmecul lor acum la inceput, dupa un timp nu vor mai arata la fel (ma refer la acele modele strunjite, care din an in an trebuiesc duse la refacut pt a avea acelasi farmec... asta ne-au zis-o multi bijutieri)... ceva in genul celor din poze vom da si noi canada pe marmile noastra sapt asta sau viitoare... si abia astept!!!(237462)