PDA

Versiunea completa : Mirese din Tg. Mures

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Andreea26
18.09.2006, 19:23:52
Buna dragele mele! Am vazut ca sunt multe mirese in 2007. Eu sunt din Tg. Mures si m-am gandit ca poate mai sunt si alte miresici de pe aici sau de prin imprejurimi ca sa ne mai sfatuim.
Va pup si va astept la un pahar....de vorba!

monicutza
20.10.2006, 10:30:27
Sa stii ca nu peste tot sunt la fel preturile. Dar aici unde va fi nunta mea este chiar cu cele mai bune preturi.....avem si noi restaurante de lux ...dar la care nu poti sa te apropii asa preturi mari au.
Tu cum stai cu pregatirile? Cand vii in tg. mures?
Abia m-am intors din Tg Mures .In ultima luna am fost de 4 ori ,poate sti de problemele cu socru meu .oricum cel mai sigur o sa ajung cam prin ianuarie cand o sa aducem invitatiile pt nunta

CsR
02.11.2006, 18:12:51
Buna fetelor,
Nu stiu cu cine este problema, cu minde sau cu netul, dar acum cateva minute am scris o litanie intreaga si nu-mi apare nici unde:-s
In sfarsit am revenit...
Cu pregatirile inca nu stau nici unde, sper ca de saptamana viitoare voi avea timp sa caut un restaurant. Singurul lucru pe care il avem: verighetele;;) .
Costum de mire: la luxor am vazut si eu costum de mire (noi o sa alegem o culoare mai deschisa, bej sau asemanator)si si preturile sunt normale. Mai este un magazin pe strada Horea, undeva in mijloc. N-am fost, dar am auzit ca sunt lucruri frumoase si acolo.
Decor: sora mea a avut nunta acum doi ani, si cu florile asa am aranjat, incat au fost doua mari buchete pe care l-am transportat de la biserica la restaurant, puse in fata mesei lor. In rest era niste material verde (saten) pe perete si gata decorul. Nici noi nu vrem ceva sofisticat, si daca restaurantul in sine este frumos, nici nu trebuie cheltuiti multi bani pe decor - asta-i numai parerea mea.
Si in fata mesei mirilor se mai poate pune si florile ce primesti de la invitati.
Na pa! mai vorbim
See you

Andreea26
13.11.2006, 14:55:48
Salutare! ce mai faceti fetelor? Nu mai ziceti nimic?

Andreea26
19.11.2006, 11:21:41
buna fetele si eu am nunta la anu in tg mures,sunt din bucuresti dar sotul meu e din reghin asa ca am hotarat sa facem nunta in tg mures
am inchiriat Sandoria inca din luna ianuarie
va pup si sper sa mai vb

Buna si bine ai venit printre noi!
Sper sa ne tii la curent cu pregatirile!

dellycess
19.11.2006, 17:26:02
ola, am revenit sa va spun cum stau cu pregatirile
mi-am luat rochia si abia astept sa o port,am inchiriat restaurantul sandoria, voi cum stati cu pregatirile?

Andreea26
20.11.2006, 08:46:00
ola, am revenit sa va spun cum stau cu pregatirile
mi-am luat rochia si abia astept sa o port,am inchiriat restaurantul sandoria, voi cum stati cu pregatirile?

Wow! Deja ti-ai luat rochita??? Bravo! Eu am zis ca mai astept pana in februarie-martie ca apar modele mai noi. Eu am rezervat restaurantul Darina, am platit avans la formatie, am vb. in principiu la biserica dar rezervarea se poate face abia din ianuarie...in rest nu mai am multe de facut pt. ca restaurantul se ocupa si de decorare si de tort si e super bine asa, ca nu mai am eu atata bataie de cap sa caut unele lucruri.
Spor la pregatiri si sper sa tinem legatura!

dellycess
20.11.2006, 20:12:16
Wow! Deja ti-ai luat rochita??? Bravo! Eu am zis ca mai astept pana in februarie-martie ca apar modele mai noi. Eu am rezervat restaurantul Darina, am platit avans la formatie, am vb. in principiu la biserica dar rezervarea se poate face abia din ianuarie...in rest nu mai am multe de facut pt. ca restaurantul se ocupa si de decorare si de tort si e super bine asa, ca nu mai am eu atata bataie de cap sa caut unele lucruri.
Spor la pregatiri si sper sa tinem legatura!
da mi-am facut rochita pe care am visat-o,asa ca nu are ce sa mai apara mai nou,si noi am dat avans la restaurant,sandoria,care are formatie asa ca nu trebuie sa mai cautam muzica,tortul mi-l face la Cristesti la laborator,am mai multe variante dar mai am timp sa aleg,cu biserica nu-mi fac probleme pt ca e undeva la tara si e singura nunta
te pup si mai vb

Andreea26
22.11.2006, 10:32:36
si eu am auzit acelasi lucru,insa la mine a aparut o problema cu data pentru ca e post,si nu stiu ce voi face ,va trebui sa schimb data sau localul,sau in ultima instanta sa cer dispensa la mitropolie
sper sa gasim tot la sandoria pt ca imi place f. mult
sper sa mai vb

Nu te speria pt. ca preotulpoate sa iti dea dispensa pt. ca nu e mentionat nicaieri ca in postul acesta nu se fac nunti.
Stiu cazuri cand s-a mai intamplat asa si nu a fost nici o problema.

dellycess
22.11.2006, 13:30:45
Nu te speria pt. ca preotulpoate sa iti dea dispensa pt. ca nu e mentionat nicaieri ca in postul acesta nu se fac nunti.
Stiu cazuri cand s-a mai intamplat asa si nu a fost nici o problema.
stiu dar daca gasesc alta data in iulie o mut
mai vb

camelutza
21.12.2006, 08:07:11
buna
si eu sint din ms. costuml de mire il luam din odorhei, iar rochia mi-o fac la comanda/:) asa vreau

lola80
21.12.2006, 12:30:50
voi unde mergeti pt machiaj si coafat? stiti vreun loc bun in Tg Ms?
coafeza care imi place va fii in concediu de maternitate in iunie si trebuie sa ma reorientez; :-\

dellycess
04.01.2007, 23:48:18
Buna, muresencelor

de Craciun ne-am logodit si speram la o nunta in 2007.

Aveti ceva sugestii de restaurant si pret meniuri?
Mersi!

Monica
felicitari draga mea si sa fie intr-un ceas bun
nu vreau sa te sperii dar si eu am nunta anul asta la sandoria si vreau sa spun ca am facut rezervare inca din ianuarie anul trecut
acum depinde de cate persoane inviti,oricum bafta cu pregatirile
vb

dellycess
04.01.2007, 23:52:09
voi unde mergeti pt machiaj si coafat? stiti vreun loc bun in Tg Ms?
coafeza care imi place va fii in concediu de maternitate in iunie si trebuie sa ma reorientez; :-\
si eu am aceeasi problema
poate un pic mai mare ca a ta
eu sunt din bucuresti si fac nunta in tg mures,dar la biserica o sa mergem intr-un sat intre mures si reghin
eu as avea nevoie de cineva sa vina acolo sa ma coafeze asa ca va rog daca gasiti ceva astept sa ma anuntati si pe mine ^:)^

Andreea26
08.01.2007, 11:47:16
Buna fetelor! La multi ani si un an excelent va doresc!
In legatura cu un coafor bun eu va recomand Afrodita sau cel din Hotel Concordia. Sunt in centrul orasului amandoua! In ceea ce priveste coafeza care sa vina cu tine sa te aranjeze...nu stiu daca vei gasi dar eu iti sugerez altceva...adica asa fac eu...si noi avem cununia civila in alta localitate si apoi venim pt. cununia religioasa in tg. mures.....si eu ma aranjez de dimineata la coafor in tg. mures si apoi merg unde trebuie.....cred ca asa este cel mai bine.
Dac aveti cumva nevoie de nr. de tel.dati un mesaj privat si va ajut cu placere!
Va pup!

dellycess
08.01.2007, 22:03:07
buna andreea ai primit pm?

Moniqa
15.01.2007, 12:07:12
Fetelor, propun sa facem schimb de informatii in legatura cu aranjamentele facute si cele care vor urma.

Hai, ca incep eu... am fixat nunta pe 18.08 la restaurantul "La Cupola". :D Cununia religioasa cel mai probabil la Biserica Reformata de pe St. cel Mare.
In afara de restaurant, n-am altceva nimic fixat.
Ce urmeaza in viitorul apropiat e sa ne programam la primarie si biserica, sa cautam formatie si foto-video guy.

Caut sugestii pentru urmatoarele:

- invitatii si place-card === am auzit ca la Cromatic ar fi cel mai avantajos...

- buchet mireasa si aranjament floral restaurant === o florarie cu un catalog care transporta la restaurant...

- baloane si arcada din baloane la intrare === aici, restaurantul ne-a recomandat Multidecor...

- tort === dorim sa facem 2 torturi de 2 kg. (unul pentru nasi si unul pentru noi sa taiem), dar servim la invitati mini-tortulete identice cu cele mari. Asa macar nu ne chinuim cu taiatul si aspectul la tortulet ramane frumos.

- formatie === sa cante si in lb. maghiara

- foto-video

Daca aveti vreo idee, preturi, sugestii... as aprecia enorm de mult... si de la miresicile care au avut nunta deja, doar au experienta in domeniu. :x

P.S.: Cati nasi aveti? Se poate numai sa fie o pereche?

Monica

lola80
16.01.2007, 12:31:13
Salut!
Fain ca faceti la "La Cupola"; si mie mi-a placut;
La primarie ar fii bine sa mergeti cat mai repede, sa fixati ora, sa nu se ocupe ora pe care o vreti;
nasi si noi tot o pereche;
mie nu-mi plac baloanele la decoratii, sper sa gasesc altceva;
pt torturi mi-a fost recomandat lab din spate la Arta, inca n-am fost sa vad.
fotograf-de la Foto Smiley, a fost la 2 prietene si mi-a placut.
florarie e una faina la intersectia St ce Mare si Bd 1918, si una mai jos de cetate.
cu invitatiile nu stiu inca, ce aveau la multidecor nu mi-a placut nimic, trebuie sa mai cautam.
spor la pregatiri!

luminita_sanporean
16.01.2007, 14:52:11
Buna fetelor.Sunt si eu o miresuca din Tg Mures. Am si eu nunta din pacate duminica pentru ca nu am gasit liber la restaurant "La Angela" si vroiam neaparat acolo. Azi am fost m-am programat la starea civila si la biserica si ieri mi-am inchiriat rochita :) .Au adus deja modele noi si foarte frumoase la salonul Maria.
Va pup pe toate si casa de piatra de pe acuma

Moniqa
16.01.2007, 15:34:26
Luminita, tu esti cu mult inaintea noastra... eu numai restaurantul am aranjat... (:|

La primarie cum a decurs programarea? Prin ce consta? Trebuie ceva acte?

Unde anume e restaurantul La Angela? Ce ai in meniu? Cred ca este si o cofetarie "La Angela", din cate tin eu minte...

La salonul Maria cam cat costa inchiriatul la rochita de mireasa?

Scuze de intrebari dar vreau sa strang cat mai multe informatii... cred ca ne ajuta pe toti pana la urma... :">

Monica

Moniqa
16.01.2007, 15:42:27
Salut!
Fain ca faceti la "La Cupola"; si mie mi-a placut;
La primarie ar fii bine sa mergeti cat mai repede, sa fixati ora, sa nu se ocupe ora pe care o vreti;
nasi si noi tot o pereche;
mie nu-mi plac baloanele la decoratii, sper sa gasesc altceva;
pt torturi mi-a fost recomandat lab din spate la Arta, inca n-am fost sa vad.
fotograf-de la Foto Smiley, a fost la 2 prietene si mi-a placut.
florarie e una faina la intersectia St ce Mare si Bd 1918, si una mai jos de cetate.
cu invitatiile nu stiu inca, ce aveau la multidecor nu mi-a placut nimic, trebuie sa mai cautam.
spor la pregatiri!

Mersi de informatii.

Intr-adevar in spate la Arta, cofetaria Egreta, ni le-a recomandat si sefa de sala de la restaurant. Am auzit multe si bune si de Magic. Cred c-o sa merg la mai multe pentru ca pretul variaza mult. Sa vad cine accepta sa faca mini tortulete, este mai mult de lucru la astea.

Nici eu nu sunt prea incantata de baloane... dar macar pentru o arcada la intrare, o inima deasupra la masa mirilor si cate un balon prins de masini parca ar merge... in rest vreau sa folosesc aranjament florale pentru mese din acelasi tipuri de flori ca si buchetul miresei.
Acolo in colt cu St. cel Mare intr-adevar sunt 2 florarii care probabil fac aranjamente superbe dar cu preturi destul de piperate... :-<

Din auzite, noile modele de invitatii 2007 vor aparea prin martie... la cromatic ar fi cele mai avantajoase preturi...

Monica

catalinagilyen
16.01.2007, 16:10:26
Buna, dragutelor.Sunt si eu o miresuca care va avea nunta aproape de voi, in Ludus. Sunt oarecum dezorientata si am ceva griji suplimentare fata de voi deoarece sunt moldoveanca si nu cunosc foarte bine traditiile din Ardeal. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi? De exemplu, am inteles ca la voi nu se dau daruri la nasi ca la noi. Asa este? Cum credeti ca va iesi o nunta in care va fi un amestec de ardeleni, moldoveni, maramureseni, unguri? #-o Un fiasco??? Ati mai fost la astfel de nunti? Ce obligatii au parintii miresei? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri si va doresc succes la pregatiri.

dellycess
16.01.2007, 23:32:33
Buna, dragutelor.Sunt si eu o miresuca care va avea nunta aproape de voi, in Ludus. Sunt oarecum dezorientata si am ceva griji suplimentare fata de voi deoarece sunt moldoveanca si nu cunosc foarte bine traditiile din Ardeal. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi? De exemplu, am inteles ca la voi nu se dau daruri la nasi ca la noi. Asa este? Cum credeti ca va iesi o nunta in care va fi un amestec de ardeleni, moldoveni, maramureseni, unguri? #-o Un fiasco??? Ati mai fost la astfel de nunti? Ce obligatii au parintii miresei? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri si va doresc succes la pregatiri.
bine ai venit printre noi, si eu sunt din bucuresti si fac nunta la tg mures, si la nunta mea vor fi moldoveni,mama e din galati,teleormaneni,tata e din teleorman,si printul meu este din reghin asa ca o sa facem iar unirea celor 3 principate ;))

luminita_sanporean
17.01.2007, 08:00:26
Luminita, tu esti cu mult inaintea noastra... eu numai restaurantul am aranjat... (:|

La primarie cum a decurs programarea? Prin ce consta? Trebuie ceva acte?

Unde anume e restaurantul La Angela? Ce ai in meniu? Cred ca este si o cofetarie "La Angela", din cate tin eu minte...

La salonul Maria cam cat costa inchiriatul la rochita de mireasa?

Scuze de intrebari dar vreau sa strang cat mai multe informatii... cred ca ne ajuta pe toti pana la urma... :">

Monica
La primarie am fost ieri a trebuit sa spun numele viitorului sot nu a trebuit nici un fel de act acuma.Cum am nunta in 29 iulie in perioada 16-19 iulie trebuie sa mergem amandoi la primarie cu dosarul ce contine certificatul prenuptial eliberat de medicul de famile buletinul si certificatul de nastere in copie si original si bineinteles o taxa de casatorie de 650000 lei.Sfatul meu este sa mergi sa te programezi de pe acuma si la primarie si la biserica pentru ca deja sunt ocupate orele convenabile.
La biserica am fost tot ieri la catedrala mare a trebuit sa platesc 1500000 o taxa separata de cea pe care o platesc nasi la cununie.
Restaurantul angela este in cornisa este de fapt fosta cantina studenteasca.meniul inca nu l-am stabilit prin mai iunie il vom stabilii.
Rochita inchiriata costa 4500000 a trebuit sa dau un avans de 1000000 restul de 3500000 ii dau cand duc rochita inapoi.

Andreea26
17.01.2007, 08:38:39
Buna fetelor! Eu pot sa va recomand cofetaria din spatele cinematografului Arta. Sunt extraordinari! In privinta invitatiilor cei de la Cromatic au preturile cele mai bune dar noile modele pentru anul acesta inca nu au aparut. Iar pentru foto-video este vis-a-vis de Casa Casatoriilor un studio Kodak si tot ce am vazut la ei este de f. buna calitate. Despre rochite inca nu stiu....nu am apucat sa merg sa vad....Si-a inchiriat vreuna dintre voi deja rochita? Au aparut modelele de anul acesta?
Va pup si spor la pregatiri!

luminita_sanporean
17.01.2007, 10:10:30
Buna fetelor! Eu pot sa va recomand cofetaria din spatele cinematografului Arta. Sunt extraordinari! In privinta invitatiilor cei de la Cromatic au preturile cele mai bune dar noile modele pentru anul acesta inca nu au aparut. Iar pentru foto-video este vis-a-vis de Casa Casatoriilor un studio Kodak si tot ce am vazut la ei este de f. buna calitate. Despre rochite inca nu stiu....nu am apucat sa merg sa vad....Si-a inchiriat vreuna dintre voi deja rochita? Au aparut modelele de anul acesta?
Buna Andreea.Rochite sunt frumoase la Salonul Maria. Au aparut deja modele noi pe 2007 eu am fost marti si am inchirato.Am dat 1000000 avans si restul 3500000 ii dau cand duc rochita inapoi.
Spor la pregatiri si tie

monny770
17.01.2007, 11:44:51
Buna miresici tg.muresence...!vad ca toate va indreptati spre salonu Maria...eu nu am inca rochitza ...avem nunta in 29 septembrie....si inca nu sunt"in criza"...dar parca ma vad in mai /iunie....eu inca nu stiu ce vreau ....sa o cumpar?sa o inchiriez?....acuma sunt in Madrid..un lucru e cert....1ooo de euro nu dau pe ea....cam atit costa o rochitza aici...de Pronovias nu vreau sa ma ating....au preturi "uriase"..si rochiile parca sunt din carpe facute....am fost si le-am vazut si nu se compara cu ceea ce vedem noi in poze....am nevoie de ajutor...vreau si eu siteul de la cromatic....VA salut

luminita_sanporean
17.01.2007, 11:52:24
Buna miresici tg.muresence...!vad ca toate va indreptati spre salonu Maria...eu nu am inca rochitza ...avem nunta in 29 septembrie....si inca nu sunt"in criza"...dar parca ma vad in mai /iunie....eu inca nu stiu ce vreau ....sa o cumpar?sa o inchiriez?....acuma sunt in Madrid..un lucru e cert....1ooo de euro nu dau pe ea....cam atit costa o rochitza aici...de Pronovias nu vreau sa ma ating....au preturi "uriase"..si rochiile parca sunt din carpe facute....am fost si le-am vazut si nu se compara cu ceea ce vedem noi in poze....am nevoie de ajutor...vreau si eu siteul de la cromatic....VA salut
Salut. Siteul este www.cromatictipo.ro

dellycess
23.01.2007, 12:16:08
fetelor ce faceti nu mai dati niciun semn de viata
cum mai stati cu pregatirile?

CsR
23.01.2007, 19:05:37
Mersi de informatii.

Am auzit multe si bune si de Magic. Cred c-o sa merg la mai multe pentru ca pretul variaza mult. Sa vad cine accepta sa faca mini tortulete, este mai mult de lucru la astea.

in rest vreau sa folosesc aranjament florale pentru mese din acelasi tipuri de flori ca si buchetul miresei.
Acolo in colt cu St. cel Mare intr-adevar sunt 2 florarii care probabil fac aranjamente superbe dar cu preturi destul de piperate... :-<

Monica

Buna fetelor,
intervin si eu in discutie.

La Magic acum 3 ani faceau minitortulete. Sora mea cu ei a facut. Cu tort si tortulete pt. 130 de pers a costat 5 mil.+ ceva covrigei. Dar erau super bune! Pot sa fac rost de nr. de tel, daca vrei (o cunostinta de a mea lucreaza acolo). Si sunt foarte flexibili. Sora mea a combinat tortul din 5 variante. Si n-au avut nici o obiectie.

Cea mai buna florarie din oras este cea de sub cetate, Decorfleur. Este un pic scumpa, dar face lucruri frumoase

CsR
23.01.2007, 19:18:26
P.S.: Cati nasi aveti? Se poate numai sa fie o pereche?

Monica
Eu am o nedumerire. Tu o sa ai numai o pereche de nasi, dar noi o sa avem trei... ma tot gandesc cum o sa le asez. Nu va arata ciudat ca doi , adica patru vor sta langa mine si doi langa mire? Si pe care pereche sa asez chiar next to me? Ma framanta chestii nesemnificative? Sau este chiar important?

lola80
24.01.2007, 14:02:01
slaut
unde este Magic?
la targuri mergeti? la care?
cam cat e un pret rezonabil pt invitatii?

CsR
25.01.2007, 17:13:15
slaut
unde este Magic?
la targuri mergeti? la care?
cam cat e un pret rezonabil pt invitatii?

Magicul are laborator in Tudor, pe Sarguintei, chiar langa complexul de magazine (nu stiu cum le zice)

anca_27
28.01.2007, 21:42:44
Ce mult ma bucur ca v-am descoperit. >:D< Si eu m-am mutat in Mures nu de mult timp, am avut cununia civila pe 21 dec, si, tot ca un moft de-al nostru, vrem nunta tot pe 21. Am gasit liber la La Cupola. Ati fost la nunta acolo? Cum e? Nu avem mai mult de 75-80 de invitati, deci ca spatiu e perfect; insa nu stiu nimic de mancare, servire, cum e?
Moniqa, parca tu ziceai ca tot acolo aveti nunta, e nevoie de avans? (cat?).
Va pupacesc :* si spor la pregatiri.

anca_27
30.01.2007, 18:05:40
hm, chiar ca nu mai dati nici un semn. noi am inchiriat pana la urma `la cupola`, am fost si la salonul maria si-am gasit o rochie draguta ... si nu mai stiu incotro s-o luam, desi eu toata ziua stau nu mai fac nimic decat sa stau pe net si sa culeg informatii.
spor la pregatiri.
pupici.:*

dellycess
30.01.2007, 18:38:05
buna nu ti-am raspuns pt ca nici eu nu sunt din tg mures si nu stiam,si............ ti-ai cumparat rochita?

camelutza
30.01.2007, 19:57:47
si eu am nunta tot "la angela".
singura mea dilema, daca ma poate lamurii cineva...8-} ...formatie, sau DJ[-o< va rog, am nevoie de un sfat

dellycess
30.01.2007, 20:49:39
credeti ca gasesc pe cineva in tg mures sa faca as ceva

dellycess
30.01.2007, 20:51:32
imi pare rau dar nu imi incarca poza nu stiu ce are

Andreea26
31.01.2007, 08:53:53
Dragele mele va rog sa ma scuzati ca v-am mai raspuns dar sunt pana peste cap ocupata si stresata cu examenele...pana acum e bine mai am 2 ex. si gata pe semestrul asta. Asaaaa...cu ce sa incep? Restaurantul "La Cupola" are o mancare excelenta si preturi destul de acceptabile, tortulete de la Magic...nu stiu ce sa zic...mie nu imi plac ca nu au frisca naturala....iar in legatura cu formatie sau dj...sa stii ca lumea aici in Ardeal lumea prefera nuntile cu formatie pentru ca e mai faina distractia(daca vreti pot sa vi-i recomand pe cei care ne vor canta noua)...deci chiar daca e o nunta cu "pretentii"...parerea mea este ca tot e mai bine cu formatie. Pt. invitatii v-as recomanda Cromatic ca au cele mai bune preturi.
Am si eu o intrebare la voi cele care si-au luat rochita din mures de la Maria....cum sunt rochitele?am ceva sanse de una frumoasa?
Va pup si va doresc spor la pregatiri! Si am o propunere: acum ca suntem mai multe din Tg. Mures poate ne intalnim si noi odata toate sa ne mai dam sfaturi si toate alea.:*

anca_27
31.01.2007, 11:18:04
delly, eu zic sa iei poza cu tine si s-o iei pe rand pe la saloane, pe la coafeze, sa vezi cine ti-o face cum iti place tie. eu una asa am de gand. incerc sa atases ce-mi place si mie.
andreea, ieri am fost la salonul maria si-am gasit o rochita faina, azi merg sa dau avansul si-am vorbit cu sotul, daca intre timp apare alta, pot renunta la asta. azi fac si poza in ea sa vad cum mi-ar sta mai bine, cu parul prins sau lasat, ca nu vreau voal. au tot soiul de rochii la salon, cu corset si fusta, sau cu totul, le poti combina cum vrei. eu n-am luat alba ca ma simt transparenta in alb, am gasit una crem cu trandafiri visinii pe ea :P cica in mai este un targ de mirese la cj, poate-ajungem pe-acolo si ma razgandesc.
va pupacesc. :*

anca_27
31.01.2007, 11:20:26
of, nu pot s-o-ncarc. e prea mare formatul. :(

anca_27
31.01.2007, 11:24:08
acum dac-am inceput sa scriu, nu ma mai opresc :D
noi nu vrem formatie, nu suport nici eu si nici el sa auzim cum cineva incearca sa-l chinuie pe joe dasin, sau mai stiu eu pe cine ... mai bine dj, si muzica merge intr-una, orice fel de muzica.
dar fiecare face cum vrea. am mai vazut si alte optiuni: si formatie, si dj. cand se odihneste formatia intra dj-ul si tot asa :)

dellycess
31.01.2007, 14:28:17
[quote=anca_27;91624]delly, eu zic sa iei poza cu tine si s-o iei pe rand pe la saloane, pe la coafeze, sa vezi cine ti-o face cum iti place tie. eu una asa am de gand. incerc sa atases ce-mi place si mie.
e cam greu dar o sa ma chinui pt ca nu am timp de umblat din usa in usa pt ca atunci cand vin de la capitala vin vineri si duminica plec cand sa umblu?
ai idee sambata sunt deschise saloanele?

luminita_sanporean
01.02.2007, 15:09:49
si eu am nunta tot "la angela".
singura mea dilema, daca ma poate lamurii cineva...8-} ...formatie, sau DJ[-o< va rog, am nevoie de un sfat
La angela merita sa iei formatia. Au o formatie foarte buna.Eu am ales formatia.NU o sa iti para rau.>:D<

CsR
01.02.2007, 18:21:26
credeti ca gasesc pe cineva in tg mures sa faca as ceva

Iti recomand salonul Whisky, si mai ales pe sefa. Este cel mai vechi salon din oras, si unul cu renume (este pe bdul 1 dec, aproape de fortuna)
Cum intri in oras dinspre Sighisoara este un salon micut, Primadonna, unde lucreaza una care face chestii sofosticate. Am umblat la ea, si sunt foarte multumita.
Am mai auzit si lucruri bune despre salonul Princess, in spatele centrului.

Dj vs formatie: si noi am ales dj, n-am gasit o formatie care sa ne placa.Sicer din start n-am vrut formatie. (vrem sa avem o nunta mai linistita, ne-am gandit sa organizam si un mic program,jocuri, ca lumea sa nu se plictiseasca, nu numai dans, mancare, dans si iarasi mancare) Dar avem prieteni care o sa cante cand "calculatorul se odihneste". O formatie poate imbunatatii f mult distractia, dar o poate si strica. Deci, atentie la alegerea formatiei.
Va recomand sa mergeti sa le auziti undeva cantand, si sa vedeti ce fel de echipament au (ma refer la boxe si chestii). Daca au ceva rable rusesti strica totul.

CsR
01.02.2007, 18:22:42
Dellycess, cat va costa meniul la Sandoria?

dellycess
01.02.2007, 19:24:32
Dellycess, cat va costa meniul la Sandoria?
inca nu stiu exact,dar cand am rezervat localul era 75 ron si au zis ca mai mult de 85 ron nu va fi
mersi pt saloane

lucfelice
02.02.2007, 07:43:21
Buna fetelor.Sunt si eu o miresuca din Tg Mures. Am si eu nunta din pacate duminica pentru ca nu am gasit liber la restaurant "La Angela" si vroiam neaparat acolo. Azi am fost m-am programat la starea civila si la biserica si ieri mi-am inchiriat rochita :) .Au adus deja modele noi si foarte frumoase la salonul Maria.
Va pup pe toate si casa de piatra de pe acuma
luminita, cand vad cate ai facut tu si compar cu ce am facut eu, mi se face rau.
eu am nunta in 15 iulie si am inchiriat restaurantul, doar atat. chiar au adus rochite frumoase la saloanele din ms? eu caut un in stilul de sirena......

luminita_sanporean
02.02.2007, 08:46:41
luminita, cand vad cate ai facut tu si compar cu ce am facut eu, mi se face rau.
eu am nunta in 15 iulie si am inchiriat restaurantul, doar atat. chiar au adus rochite frumoase la saloanele din ms? eu caut un in stilul de sirena......
buna .
sunt rochite si in stil sirena.
Nu intra in panica timp mai este berechet.Asa imi place mie sa le fac pe toate din timp

anca_27
02.02.2007, 11:31:29
fetelor, care dintre voi v-ati programat la catedrala mare? am fost ieri si ne-am programat si sunt nedumerita ... chiar doar o jumatate de ora tine cununia religioasa? preotul ne-a luat ca pe banda, prima cununie e la 11 si din juma-n juma de ora tot alta ... a noastra, a sasea, de la 13.30. ce-o sa facem? iesim repede si-o taiem ca sa nu ne vedem una cu cealalta? ca cica nu e bine sa se vada miresele intre ele. bine, e doar o prejudecata dar ... totul mi se pare asa pe fuga /:) sa nu mai zic de pret ...

luminita_sanporean
02.02.2007, 12:39:43
fetelor, care dintre voi v-ati programat la catedrala mare? am fost ieri si ne-am programat si sunt nedumerita ... chiar doar o jumatate de ora tine cununia religioasa? preotul ne-a luat ca pe banda, prima cununie e la 11 si din juma-n juma de ora tot alta ... a noastra, a sasea, de la 13.30. ce-o sa facem? iesim repede si-o taiem ca sa nu ne vedem una cu cealalta? ca cica nu e bine sa se vada miresele intre ele. bine, e doar o prejudecata dar ... totul mi se pare asa pe fuga /:) sa nu mai zic de pret ...
eu am cununia de la 12.30 la catedrala mare duminica.Mie mi s-a facut rau cand au auzit pretul mai ales ca eu platesc si taxa anuala la biserica tot la catedrala mare deci............#-o .de cununie tot asa stiu si eu ca dureaza 30 minute.Altadata cand nu eram asa multe mirese tin minte ca o cununie dura aproape o ora jumate.

Andreea26
02.02.2007, 16:28:17
Da atat este pretul si de obicei cununia dureaza cam 45 min. dar daca sunt multe atunci le scurteaza la 30 min. Si in data de doi sunt cam 10 cununii asa ca...tot asa inghesuiti vom fi...dar ce sa facem???asta e...ne conformam.

camelutza
03.02.2007, 17:47:22
La angela merita sa iei formatia. Au o formatie foarte buna.Eu am ales formatia.NU o sa iti para rau.>:D<

da, stiu, dar eu am nunta juma romana/juma maghiara.............:-SS .....
si mai vreau si citeva (max10) manele:))

CsR
03.02.2007, 20:07:20
Stie cineva cand este targ de nunta in Cluj? daca este... Pana acolo tare mult as vrea sa ma duc. Bucurestiul e prea departe...

anca_27
03.02.2007, 21:59:45
Sora mea care e in Cluj zicea ca a auzit de-un targ prin mai. Cum aflu noutati, te anunt.
Pupici.

Andreea26
04.02.2007, 17:24:22
Este targ in Cj in data de 23-24-25 februarie cu siguranta.

lucfelice
05.02.2007, 09:16:16
ma poate ajuta cineva?????????????????
v-ati dat comanda de invitatii? unde? preturi?
eu am nevoie de invitatii, atat in lb romana cat si in limba maghiara.

Moniqa
05.02.2007, 09:28:25
Scuze de intarziere si va multumesc, fetelor, de raspuns.

CsR, o sa merg si la Magic sa vad oferta lor. Multi mi-au recomandat si laboratorul Egreta, in spate la Arta. Cred ca dintre astea doua voi alege, dupa ce merg si vad.
CsR, cu nasii e chiar penibila si situatia mea... din partea mea ar fi 2 posibili perechi si din partea logodnicului meu nu se prezinta nici o pereche. Din pacate nu are posibile persoane care s-are preta la asa ceva. Asa ca tocmai de asta cred ca voi avea si eu numai 1 pereche... nu pare ok sa am eu 2 perechi si el nici una. Si tocmai ma refer si la partea cu asezatul. :( Oricum ne vom mai gandi.
Eu zic sa asezi totusi nasii care sunt mai apropiati pentru tine, nu cred ca are vreo importanta sau se vor supara ceilalti.

Anca_27, bine ai venit si ma bucur ca am ales acelasi restaurant, ne mai putem sfatui. Imi pare rau ca am intarziat la raspuns, cred ca nu mai e necesar sa-ti zic de avans. Referitor la mancare si servire, e excelent... merg acolo des sa mananc si am fost super multumita, tocmai de asta am ales localul si pentru nunta.
Referitor la formatie vs. dj, inclin sa aleg formatie, am avut cunoscuti care au avut nunta la cupola in ianuarie, si au avut chiar formatia de la cupola angajata... distractia a fost maxima, inclusiv dans pe masa. :) Oricum merg in zilele astea la fata locului sa-i ascult, canta zilnic dupa ora 7 (in afara de sambata).

Referitor la biserica, noi suntem cam mixt, eu reformata, el ortodox. Din pacate la ortodoxsi, nu accepta cununie mixta asa ca vom face la biserica reformata. Am fost la discutie la ei si urmeaza sa programam ora. Trebuie sa cer ceva accept de cununie, si cel mai probabil sa platesc datoria ca n-am platit taxa de biserica de mult... plus taxa de cununie... :(

La primarie a fost careva pentru programare?

Referitor la invitatii, acum apare colectia 2007 si firmele fac catalog pentru invitatii... mai stai un picut, lucfelice... cineva a recomandat Cromatic... eu voi apela la firma de mariaj a verisoarei logodnicului meu... cel mai probabil si decorul si toate voi face cu ea... a avut o nunta superba si se pricepe la astea. Si eu tocmai sunt in stand-by pana isi face catalogul de invitatii.

Monica

CsR
05.02.2007, 12:47:51
Este targ in Cj in data de 23-24-25 februarie cu siguranta.
Mersi ,mersi! Am auzit de unul in data de 16-17-18 si eram putin sad ca in 18 am ultimul examen, si nu vroiam sa ma duc in Cluj chiar inainte de examen. Ah, ce bine! >:D<

lucfelice
06.02.2007, 07:36:33
monica, imi poti spune si mie cum se numeste firma verisoarei.........daca are pagina pe net, etc?
sunt in cautare de oferte.
si sunt cam stresata, ca toti ai mei imi spun ca mai am timp, dar nimic nu e stabilit, decat restaurantul. saptamana asta sper sa vb cu nasii, sa vad daca vor vrea sa ne cunune........

Andreea26
06.02.2007, 08:43:53
La primarie nu te programeaza decat cu 10-15 zile inainte pt. ca trebuie facute analizele medicale care nu sunt valabile decat 2 saptamani. Dar dasca este intr-un oras mai mic sau comuna atunci se poate asa informativ sa iti programezi ora casa sa fii sigura.
Cu invitatiile am auzit ca in aprilie apare noul catalog dar vor fi mai scumpe si nu neaparat si mai frumoase. Eu cred ca tot la Cromatic raman...dar nu le fac decat prin martie-aprilie.

P.S.In legatura cu targul de nunti din Cluj am aflat si eu ca sunt doua: unul in 16-18 feb. si unul in 23-25 feb.Eu asa vrea sa merg macar la unul dintre ele. Voi mergeti? Si daca da , la care?

luminita_sanporean
06.02.2007, 11:30:56
La primarie nu te programeaza decat cu 10-15 zile inainte pt. ca trebuie facute analizele medicale care nu sunt valabile decat 2 saptamani. Dar dasca este intr-un oras mai mic sau comuna atunci se poate asa informativ sa iti programezi ora casa sa fii sigura.
Cu invitatiile am auzit ca in aprilie apare noul catalog dar vor fi mai scumpe si nu neaparat si mai frumoase. Eu cred ca tot la Cromatic raman...dar nu le fac decat prin martie-aprilie.

P.S.In legatura cu targul de nunti din Cluj am aflat si eu ca sunt doua: unul in 16-18 feb. si unul in 23-25 feb.Eu asa vrea sa merg macar la unul dintre ele. Voi mergeti? Si daca da , la care?
eu m-am programat la primarie de o luna de zile.Am nunta in iulie in 29 si in perioasa 16-19 iulie trebuie sa mergem sa ne depunem dosarul cu analizele caertificatele de nastere si buletine.Programarea se face oricum inainte sa-ti duci dosarul.Toata lumea asa face.

dellycess
08.02.2007, 20:29:09
fetelor nu v-ati mai cumparat nimic
asta e invitatia mea
ce parere aveti?
pupici

dellycess
08.02.2007, 20:30:32
a am uitat ceva important verighetele
asta e

Andreea26
09.02.2007, 08:53:31
asta e invitatia mea
ce parere aveti?
pupici
Este foarte frumoasa! Chiar imi place mult! Si verighetele sunt deosebite! Sa le purtati sanatoasi si sa va aduca noroc si fericire!
Eu abia am terminat cu sesiunea ..deci de saptamana viitoare incep sa umblu dupa verghete, invitatii si toate alea. Va pup!

lucfelice
09.02.2007, 09:53:43
[fetelor, pana la urma cand e targul de nunto de la cluj?
stie cineva sigur?
ca eu am gasit pe net unul in 16-17-18
si unul la o saptamana distanta
cumo fi oare pana la urma?

dellycess
09.02.2007, 12:45:50
Este foarte frumoasa! Chiar imi place mult! Si verighetele sunt deosebite! Sa le purtati sanatoasi si sa va aduca noroc si fericire!
Eu abia am terminat cu sesiunea ..deci de saptamana viitoare incep sa umblu dupa verghete, invitatii si toate alea. Va pup!
mersic si bafta la cumparaturi
o sa vin si eu in mures pe 23 feb sa vad ce mai rezolv si pe acolo
poate ne vedem daca vreti

luminita_sanporean
09.02.2007, 13:51:43
aceasta este rochita mea de mireasa doar ca nu are trena.Sunt super incantata de ea.Am inchiriat-o de la salonul maria.
Ce spuneti?

dellycess
09.02.2007, 16:12:17
aceasta este rochita mea de mireasa doar ca nu are trena.Sunt super incantata de ea.Am inchiriat-o de la salonul maria.
Ce spuneti?
e superba o sa fi o adevarata printesa

CsR
09.02.2007, 17:17:08
Ce spuneti?
Simpla, dar f eleganta. Vei fi mai frumoasa decat Cenusareasa!

CsR
09.02.2007, 17:20:13
asta e invitatia mea
ce parere aveti?
pupici

E frumoasa invitatia! (aveti deja invitatie??? :-SS) =D>
Noi numai verighete avem inca, lucrul esential :D

dellycess
09.02.2007, 17:53:59
E frumoasa invitatia! (aveti deja invitatie??? :-SS) =D>
Noi numai verighete avem inca, lucrul esential :D
inca nu le avem le luam tocmai in martie ca sa avem timp sa le dam,noi stam in bucuresti si mergem cam rar la mures,si daca tot am gasit oferta la tg .....nu era pacat

lucfelice
12.02.2007, 08:19:02
Ce spuneti?

e pur si simplu MINUNATA.
felicitari pentru alegerea facuta

luminita_sanporean
12.02.2007, 11:50:54
ma bucur ca va place si voua rochita.sunt inca in dubiu.nu stiu ce sa fac sa-mi pun palarie sau voal [-o<Va rog ajutati-ma!

luminita_sanporean
12.02.2007, 11:56:40
asta e invitatia mea
ce parere aveti?
pupici
foarte faina invitatia.unde ai facut-o si cat a costat?

dellycess
12.02.2007, 13:05:26
foarte faina invitatia.unde ai facut-o si cat a costat?
sunt facute in bucuresti la cards si ne-au costat 15.500 cu tot cu scris
si in legatura cu ce sa porti iti recomand voalul pt ca esti mireasa si cred ca e un accesoriu definitoriu pt mirese
>:D<

Andreea26
13.02.2007, 09:07:57
Ce spuneti?
Este absolut superba! Nici nu am crezut ca sunt rochite asa de frumoase la Salonul Maria! Sa o porti cu placere si sa fii fericita! Saptamana asta ma duc si eu sa-mi inchiriez rochita!
P.S: Ati vazut ceva verghete faine pe undeva? Ca eu am umblat prin oras dar nu m-a incantat nici un model...poate voi gasi la targ la Cluj....sper.

CsR
14.02.2007, 08:42:03
Este absolut superba! Nici nu am crezut ca sunt rochite asa de frumoase la Salonul Maria! Sa o porti cu placere si sa fii fericita! Saptamana asta ma duc si eu sa-mi inchiriez rochita!
P.S: Ati vazut ceva verghete faine pe undeva? Ca eu am umblat prin oras dar nu m-a incantat nici un model...poate voi gasi la targ la Cluj....sper.
Noi am comandat verighetele de la bijuteria din casa de moda, l-am combinat din aproape 5 modele! Nu stiu daca asta in mod normal se poate face (il cunoastem pe patroni). si au si preturi normale. Acum depinde ce inseamna pentru tine "model fain". Noi am cautat ceva simplu. Mai este o bijuterie unde sunt lucruri frumoase,chiar si mai ieftine, pe strada principala cum vii de la liceul unirea spre spitale,vizavi cu aleea maresaulul antonescu (sau ce este acum).
La care dintre targuri te duci? sper sa ajung si eu la acela din 24. Sa ne zici impresiile!!
Spor la pregatiri!

camelutza
14.02.2007, 15:13:04
fetelor!!!!!!
voi aveti formatia?
eu am nunta in 21 aprilie si cred ca m-am trezit umpic tirziu.#-o
ce muzica o sa aveti?
stiti ceva formatii bune?:-?
va rog, ajutati-ma cu un sfat, parere:(( :(( :((
^:)^

anca_27
14.02.2007, 16:31:04
Ati vazut ceva verghete faine pe undeva? Ca eu am umblat prin oras dar nu m-a incantat nici un model...poate voi gasi la targ la Cluj....sper.

andreea, noi ne-am luat verighetele de la sabion, chiar de la cel mai vechi, am gasit un model ce ne-a placut. asa ca eu zic, sa nu te-arunci in alte parti pana nu dai o tura pe-aici. probabil sunt si-n alte parti diferite modele, dar vb cantecului `aceeasi marie, cu alta palarie`
pupici tuturor si spor la pregatiri! >:D< :*

anca_27
14.02.2007, 18:01:03
am reusit sa micsorez pozele cu rochia mea de mireasa (salonul maria), si le atasez sa va delectati :P si sa ma sfatuiti ce accesorii sa port, si ce fel de voal ... eu as vrea voal doar in biserica, inca nu sunt hotarata la capitolul voal. cine face nunta la catedrala mare, ca am ceva intrebari. noi ne-am programat deja.
pupici si spor! >:D<

miriamarilia
14.02.2007, 22:01:34

Buna, nu stiu daca te-ai decis sau nu... Habar n`am cum e DJ-ul lor, dar am fost la o nunta acolo in august`06. Mi-a placut formatia; "duceau" bine chiar si piese de la Iglesias... Chiar bine, sincer. Singurul lucru care m-a deranjat a fost ca uneori- la refren- solistul facea ceva gen "Brrrrr....". In fine, asta poate prinde la distractie (mie mi se parea ciobanesc, dar chiar Berry White are sunete asemanatoare in unele piese). Nu poate fi totul perfect, dar e o alegere buna, zic eu.
Petrecere frumoasa!

miriamarilia
14.02.2007, 22:27:54
fetelor!!!!!!
voi aveti formatia?
eu am nunta in 21 aprilie si cred ca m-am trezit umpic tirziu.#-o
ce muzica o sa aveti?
stiti ceva formatii bune?:-?
va rog, ajutati-ma cu un sfat, parere:(( :(( :((
^:)^
Salut!
In sfarsit cineva care are nunta in aceeasi zi cu mine...
DJ sau formatie? Hmmm...depinde de local, de dorintele invitatilor (dar mai ales ALE VOASTRE) si- nu in ultimul rand- de buget...
Noi am ales DJ. Sa sune original, sa fie voci diferite, sa sune bine orice gen muzical, si e si mai putin costisitor.
Oricum, avem lautari de la mire la mine si de aici la biserica... Destul pentru emotii si momente "lacrimogene".
Sa avem o zi frumoasa pe 21!

Andreea26
15.02.2007, 09:11:40
Multumesc de informatii fetelor! Zilele astea cu asta ma ocup....probat rochite, verighete si alte alea. Da ca vreti un nr. de tel. de las o formatie buna pot sa va recomand formatia noastra( nu stiu daca mai au liber dar merita sa intrebati)..dati un mp si va ajut cu placere.
Fetelor pe ce culoare va organizati nunta?
Spr la pregatiri!!!>:D< :*

camelutza
15.02.2007, 09:28:55
Salut!
In sfarsit cineva care are nunta in aceeasi zi cu mine...
DJ sau formatie? Hmmm...depinde de local, de dorintele invitatilor (dar mai ales ALE VOASTRE) si- nu in ultimul rand- de buget...
Noi am ales DJ. Sa sune original, sa fie voci diferite, sa sune bine orice gen muzical, si e si mai putin costisitor.
Oricum, avem lautari de la mire la mine si de aici la biserica... Destul pentru emotii si momente "lacrimogene".
Sa avem o zi frumoasa pe 21!
ma bucur sa aud ca mai sint mirese in 21 aprilie.
cit costa un Dj.
ai vb cu el?
o sa stii dinainte ce melodii va pune?

anca_27
15.02.2007, 10:01:03
chiar fetelor, cat costa un dj? si unde gasim unul bun, care sa faca chef?

andreea, am vazut ca si tu ai nunta la catedrala mare, tot asa rapida o sa fie, de-o juma de ora? pe mine nu ma deranjeaza ca e rapida, ma gandesc cum facem sa nu ne ciocnim unele de altele, c-am inteles ca sunt si cate 10 nunti intr-o zi. mmm, si mie mi-ar place poze pe treptele catedralei, si confetii, da` nu cred c-avem timp de-asa ceva.

cat despre culoare, nunta noastra o sa fie in crem si visiniu c-asa e si rochia mea si si localul. si, mi-a dat moniqa o idee faina, din moment ce scaunele arata bine, sunt tapitate, nu merita sa mai punem huse pe ele, eventual doar o funda in partea de sus ... cu banii aia facem altceva ;-) mie-mi sta gandul la o fantana de ciocolata, oare gasim asa ceva de-nchiriat pe-aici?

PS. eu inca astept sfaturi de la voi legate de coafura, voal si bijuterii care sa meargha cu rochia mea ...

anca_27
15.02.2007, 10:02:17
rochia mea

Andreea26
16.02.2007, 08:52:53
rochia mea
Draga anca ma bucur ca place si altora culoarea visiniu....as va fi si nunta mea...chiar am vazut o emisiune in care spuneau ca este foarte la moda aceasta culoare.
Daca vrei sa ne dam cu parerea despre coafuri ar trebui sa pui o poza cu tine in care sa ti se vada fata (asta daca nu te deranjeaza desigur).
Fetelor eu am o idee : sa povestim si pe messenger care putem. Id-ul meu este: andy_galro si este de pe yahoo messenger.Va astept!

lucfelice
19.02.2007, 12:32:47
fetelor ati fost la cluj la targ?

anca_27
19.02.2007, 16:01:16
pai nu acum e targul, la sfarsitul saptamanii asteia? eu asa stiu ... poate gresesc.

arbitra
19.02.2007, 17:59:38
buna fetelor sunt si eu din ms; m-am logat doar de cateva zile pe miresici.; am nunta in 28.07 la pen. europa, rochia mi-am inchiriat-o de la Maria, costumul de ginerik de la Agne Toma, verighetele comandate dintr-un catalog....in rest biserica, starea civila, bautura, dj, decor sala, foto, cameraman sunt rezolvate. sapt. viitoare merg la tipografie sa dau modelul.
in mare cam asta...dak imi vine ceva in minte va scriu.v-am pupat:*

arbitra
19.02.2007, 18:09:55
fetelor ati fost la cluj la targ?
am fost, dar la ala din ian. am fost destul de dezamagita k nu am gasit nimic. am vrut sa-mi iau ceva aceesorii- dar nimic; pantofi-nimic, de rochii de mireasa ce sa mai zic-nimic care sa ma inpresioneze...
asta din 16-18 cum a fost>?

Andreea26
19.02.2007, 20:00:30
Fetelor eu am fost sambata la targul de nunti si ce sa spun....din punct de vedere al rochitelor sunt foarte dazamagita....deci am vazut mult mai faine la noi in tg. mures......la fel si cu costumele pt. miri.....in schimb am gasit niste invitatii super cu 30% reducere si am dat comanda pt. ele. Am avut timp si am mai umblat prin oras si am ajuns la galeriile Ferdinand de unde i-am gasit viitorului meu sotior un costum superb de la Fala tot cu 30% reducere si pantofi de la Leonardo tot cu reducere ....iar din central ne-am facut comanda de verighete.
Asa ca tot am fost cu folos in Cluj!
Bun venit noilor miresici! Va doresc spor la pregatiri!
Apropo feelor ce idei aveti de buchete de mireasa si de nasa? Si ce florarii cunoasteti mai bine?
Va pup!

miriamarilia
19.02.2007, 22:38:58
ma bucur sa aud ca mai sint mirese in 21 aprilie.
cit costa un Dj.
ai vb cu el?
o sa stii dinainte ce melodii va pune?
DJ-ul e cel care colaboreaza cu localul. L-am mai vazut acolo (la o nunta) si mi-a placut atmosfera. Da, am vb. cu el. Cu pretul s-a inteles cu mirele, nu stiu exact (pana in 1000RON). Cu o sapt.inainte vom stabili play-list-ul, ii spunem melodiile "noastre" si cele must-have, in rest va stii ce NU vrem, ce nu ne place- si va stii el ce are de facut.
Cum stati cu pregatirile?
Tocmai am scos invitatiile de la tipografie. http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif
Spor la treaba!!

dellycess
19.02.2007, 22:43:40
vin si eu vineri in mures sa rezolv coaforul,cutiile,contractul foto video,tortul, schimbarea localului,si daca mi-am schimbat localul trebuie sa gasesc formatie
:*

dellycess
19.02.2007, 22:44:46
am uitat si la florarie sa vad buchete,lumanari vreau de alea de la cluj cu sticla

lola80
19.02.2007, 22:59:05
buna fetelor sunt si eu din ms; m-am logat doar de cateva zile pe miresici.; am nunta in 28.07 la pen. europa, rochia mi-am inchiriat-o de la Maria, costumul de ginerik de la Agne Toma, verighetele comandate dintr-un catalog....in rest biserica, starea civila, bautura, dj, decor sala, foto, cameraman sunt rezolvate. sapt. viitoare merg la tipografie sa dau modelul.
in mare cam asta...dak imi vine ceva in minte va scriu.v-am pupat:*
Salut si bun venit!
Am vazut ca ai nunta la Europa; si noi tot acolo
ce muzica o sa aveti? formatia localului sau DJ? Decorul salii cu cine il faceti? Bautura o sa o duceti voi sau o luati de la restaurant?

lola80
19.02.2007, 22:59:36
de targul de la Cluj ce stiti, unde va fii?

arbitra
20.02.2007, 06:17:51
DJ-ul e cel care colaboreaza cu localul. L-am mai vazut acolo (la o nunta) si mi-a placut atmosfera. Da, am vb. cu el. Cu pretul s-a inteles cu mirele, nu stiu exact (pana in 1000RON). Cu o sapt.inainte vom stabili play-list-ul, ii spunem melodiile "noastre" si cele must-have, in rest va stii ce NU vrem, ce nu ne place- si va stii el ce are de facut.
Tocmai am scos invitatiile de la tipografie. http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif
Spor la treaba!!
am vazut k ai nunta la europa.si eu la fel. dak vb de acelasi dj (cel de la radio tg mures), poti sa stai linistita k e fff bun.super.

arbitra
20.02.2007, 06:22:14
Salut si bun venit!
Am vazut ca ai nunta la Europa; si noi tot acolo
ce muzica o sa aveti? formatia localului sau DJ? Decorul salii cu cine il faceti? Bautura o sa o duceti voi sau o luati de la restaurant?
da tot k dj (ti-am scris mai sus k e ff bun), bautura ne lasa sa o aducem noi, iar cu decorul salii k claudia leuca (sunt alea 2 surori Leuca).tu k cine faci? si am ales visiniu cu auriu la combinatia de culori.am vazut la o nunta tot la europa culorile astea , aratau foarte bine.

lucfelice
20.02.2007, 07:32:04
am uitat si la florarie sa vad buchete,lumanari vreau de alea de la cluj cu sticla
intr-adevar lumanarile de la cluj sunt superbe............... vreau si eu de alea. dar de ce ti-ai schimbat localul?
rochita ti-ai luat?
pot sa vad poze?
pls
pusy

lucfelice
20.02.2007, 07:47:32
[scuze, dar intai am citit mesajele de la tg mures, apoi am vazut ca ai scris ca faci nunta la reghin......... unde anume? sa stii ca vin sa te vad miresica, doar sa-mi spui cand e nunta, sau data a ramas aceeasi?! te pupacesc,. miresica de reghin;-) ;-) ;-)

dellycess
20.02.2007, 13:18:45
[scuze, dar intai am citit mesajele de la tg mures, apoi am vazut ca ai scris ca faci nunta la reghin......... unde anume? sa stii ca vin sa te vad miresica, doar sa-mi spui cand e nunta, sau data a ramas aceeasi?! te pupacesc,. miresica de reghin;-) ;-) ;-)
chiar te rog sa vi daca vrei ,a ramas aceeasi data si e la castelutul lui gliga,vis a vis de gligas company,poate ne mai intalnim pana atunci
pupi

lucfelice
20.02.2007, 15:23:07
chiar te rog sa vi daca vrei ,a ramas aceeasi data si e la castelutul lui gliga,vis a vis de gligas company,poate ne mai intalnim pana atunci
pupi
negresit voi veni sa te vad in ziua cea mai speciala din viata ta......eu sunt prin reghin in deosebi sambata seara, asa ca..... cine stie poate ne intalnim
te pup

paula
20.02.2007, 16:17:46
Am si eu nunta in 19 mai si as vrea cineva din tg mures sa-mi spuna si mie ceva adrese pt invitatii, filmat si torturi!:( pls. Am auzit de firma angela stie cineva ceva de ea? Ms mult de tot!!!!!!!! Si incepe deja stresul inainte du nunta!!!1111

CsR
20.02.2007, 17:40:35
Am avut timp si am mai umblat prin oras si am ajuns la galeriile Ferdinand de unde i-am gasit viitorului meu sotior un costum superb de la Fala tot cu 30% reducere si pantofi de la Leonardo tot cu reducere
Va pup!

si eu numai din cauza unui costum de mire am vrut sa ne ducem la cluj, dar se pare ca nici in 24 nu ajung, pentru ca al meu lucreaza pana seara :(
Acum doua zile am fost la floraria de sub cetate, de acolo vrioam sa facem buchetul de mireasa (ei sunt cei mai buni in oras), dar se pare ca visul meu e spulberat :( Sunt in concediu chiar atunci :(:( Am fost tare dezamagita. Dar mi-am revenit, fiindca am gasit o alta florarie (recomandata de ei), si am vazut niste buchete!;;) Si iti da cadou chestii dragute pentru coafura (ma refer aici la coronita din flori si asemenea). Chiar astazi am post acolo, este o florarie mica din Tudor, de pe bulevard, vizavi cu moldovei.
Ma simt bine acum ;;)
Daca stiti vreun magazin pentru costum de mire... al meu e mofturos in privinta asta, nu-i place orice, are un stil al lui.
Pa pa miresicilor! ;;)

dellycess
20.02.2007, 23:22:52
intr-adevar lumanarile de la cluj sunt superbe............... vreau si eu de alea. dar de ce ti-ai schimbat localul?
rochita ti-ai luat?
pot sa vad poze?
pls
pusy
uite
asta e
;;)

lucfelice
21.02.2007, 07:04:57
e minunată.vei fi o adevarata printesa
sa iti aduca noroc și in fiecare zi a vietii tale sa fii cel putin tot asa de fericita cum vei fi in ziua nuntii
te pup

S_anda
21.02.2007, 08:27:37
Salut miresici.
Va urmaresc de ceva vreme si e super forumul. M-am hotarat intr-un final sa va si scriu :D . Am vazut ca mai sunt mirese care au nunta la Sandoria. Am o mare problema legata de local, mai bine zis de amenajarea lui. As vrea sa asortez sala cu rochita de mireasa, si prin urmare am nevoie de argintiu prin sala. Cele care cunoasteti sala de la Sandoria, ma puteti ajuta cu sugestii... Chiar nu stiu cum sa fac, sa nu fie sala nici prea pestrita, prea impopotonata, si as vrea si sa o asortez cu argintiul... Daca are cineva idei, cum pot sa pun pe langa portocaliu si alb, argintiu, astept orice sugestie. :-\ :-s

S_anda
21.02.2007, 09:01:32

Si eu sunt programata tot la catedrala mare, si am fost la nunti la care s-au intalnit 2 mirese in biserica. In timp ce una se cununa, cealalta statea intr-un coltisor al catedralei, ascunsa ca sa nu o vada pe cealalta, si astepta cumintica :)) . Asta se intampla cand sunt multe nunti in aceeasi zi :D.

CsR
21.02.2007, 15:38:52
uite
asta e
;;)
E superbă rochia! Vei arăta ca o zână!

dellycess
21.02.2007, 20:06:38
multumesc fetelor si ma bucur ca va place rochita mea
sper sa va simtiti si voi zane in ziua nuntilor voastre

CsR
21.02.2007, 22:20:08
V-am povestit ca am o cunostinta care lucreaza la magic. astazi am vorbit cu ea, si mi-a zis ca acum fac catalogul de torturi si o sa aiba si fantana de ciocolata!!!<:-P

luminita_sanporean
22.02.2007, 14:04:32
uite
asta e
;;)
foarte frumoasa rochita.o sa fi deosebit de frumoasa.:suuuper:

luminita_sanporean
22.02.2007, 14:09:19
Salut miresici.
Va urmaresc de ceva vreme si e super forumul. M-am hotarat intr-un final sa va si scriu :D . Am vazut ca mai sunt mirese care au nunta la Sandoria. Am o mare problema legata de local, mai bine zis de amenajarea lui. As vrea sa asortez sala cu rochita de mireasa, si prin urmare am nevoie de argintiu prin sala. Cele care cunoasteti sala de la Sandoria, ma puteti ajuta cu sugestii... Chiar nu stiu cum sa fac, sa nu fie sala nici prea pestrita, prea impopotonata, si as vrea si sa o asortez cu argintiul... Daca are cineva idei, cum pot sa pun pe langa portocaliu si alb, argintiu, astept orice sugestie. :-\ :-s
Bine ai venit printre noi!>:D< Singurul loc unde ai putea pune argintiu dupa parerea mea, ar fi husele de pe scaune.Adica un scaun sa fie cu husa portocaliu cu alb urmatorul argintiu cu alb.

S_anda
22.02.2007, 15:54:59
Bine v-am gasit. :* Sa sti ca mi-ai dat o super idee. La asta chiar nu m-am gandit, un scaun portocaliu altul argintiu. Imi place ideea... asa am sa si fac cu scaunele :) Restul ar trebui sa fie usor de asortat.
Voi aveti deja firma care sa aranjeze sala? Singurii de care am auzit pana acum sunt M********r care imi zicea cineva ca nu sunt foarte originali, si M****j, dar ei sunt prea scumpi. Chiar nu as vrea sa ii supun pe ai mei si la impodobit sala. Vor fi si asa saracii destul de ocupati, iar prietenii vreau sa se distreze la nunta noastra nu sa munceasca :)

P.S. stelutele sunt puse ca sa nu se considere reclama :D

anca_27
22.02.2007, 17:00:24
Si eu sunt programata tot la catedrala mare, si am fost la nunti la care s-au intalnit 2 mirese in biserica. In timp ce una se cununa, cealalta statea intr-un coltisor al catedralei, ascunsa ca sa nu o vada pe cealalta, si astepta cumintica :)) . Asta se intampla cand sunt multe nunti in aceeasi zi :D.

deci nici o sansa sa zabovim pe treptele catedralei dupa cununie, pt poze? :( mai bine cautam o bisericuta ...

S_anda
23.02.2007, 07:14:16
Ei, nu... Dupa ce iesi te poti opri sa faci cateva poze, intr-adevar cam 10 pana la 15 minute, dar tot e ceva. Atat doar ca in biserica e posibil sa va intalniti cu alta nunta :D

Andreea26
23.02.2007, 08:50:38
Salut miresici.
Bine ai venit printre noi!

lola80
24.02.2007, 21:55:30
stiti cumva magazine pt accesorii: voal, diadema, ciorapi albi...? sau magazine unde se gaseste voal - material, din care sa fac la comanda.
daca nu in Mures, in Cluj?
ati fost la targ in weekendu asta?

Andreea26
25.02.2007, 11:22:55
stiti cumva magazine pt accesorii: voal, diadema, ciorapi albi...? sau magazine unde se gaseste voal - material, din care sa fac la comanda.
daca nu in Mures, in Cluj?
ati fost la targ in weekendu asta?
Nu am fost la targul acesta dar am auzit ca nu am pierdut mare lucru. Voaluri poti sa iti faci la comanda la orice salon de mirese: Maria , Protalia si diadema si ciorapi si alte accesorii poti sa o cumperi .Sunt doua firme in Tg. Mures una la parter in Luxor junior si cealalta la etajul doi in Luxorul mare. Dar cu accesoriile mai trebuie sa mai asteptam ca abia prin martie aduc marfa noua.
Te pup si spor la pregatiri!

anca_27
26.02.2007, 10:05:27
eu am fost la targ, si aveai de vazut si lucruri interesante, acuma depinde de pretentii ... si rochii erau fainutze, mi-au placut unele de la agnes toma, si aveau si costum de mire frumos. poate a fost prea ingramadeala si nu te puteai uita lejer la tot ce vroiai dar am luat pliante si carti de vizita de peste tot si-ncep sa ma uit pe net la oferte, era avantajos daca faceai comenzi de invitatii sau ce vroiai, ca aveau oferte speciale pentru targ.

Andreea26
26.02.2007, 12:15:36
eu am fost la targ, si aveai de vazut si lucruri interesante, acuma depinde de pretentii ... si rochii erau fainutze, mi-au placut unele de la agnes toma, si aveau si costum de mire frumos. poate a fost prea ingramadeala si nu te puteai uita lejer la tot ce vroiai dar am luat pliante si carti de vizita de peste tot si-ncep sa ma uit pe net la oferte, era avantajos daca faceai comenzi de invitatii sau ce vroiai, ca aveau oferte speciale pentru targ.
Stiu toate astea pentru ca am fost la targul dinainte si ne-am facut comanda la invitatii cu 30% reducere. Mersi oricum pt. informatii. In link vedeti pregatirile noastre pt. nunta. Maine postez poze si cu rochita mea! Va pup!

dellycess
26.02.2007, 12:44:33
Stiu toate astea pentru ca am fost la targul dinainte si ne-am facut comanda la invitatii cu 30% reducere. Mersi oricum pt. informatii. In link vedeti pregatirile noastre pt. nunta. Maine postez poze si cu rochita mea! Va pup!
abia astept rochita

Moniqa
26.02.2007, 13:38:37
Fetelor, am o dilema mare... Am fost la primarie si au liber pe 18/8 numai de la 10,30 sau de la 12,45 pentru cununia civila... acuma stau sa ma gandesc care ar fi cel mai bun ca avem pe urma si biserica... uuuuf! Voi ce spuneti? :-\
Nunta va fi de zi, la restaurant programul ar fi de la 14-15 pana la 12-1 noaptea. Deci de la 10.30 mi se pare prea devreme... eventual 12.45 = starea civila, 14.00 = biserica si 15.00 = restaurant... ce ziceti?

V-am atasat poze cu invitatia noastra si cu rochia... singurica am probat rochia acasa (n-am reusit sa strang corsetul :() si facut poze, calitatea pozelor lasa un pic de dorit. Totusi as vrea sa schimb florile albe pentru ceva bordo, sa fie in concordanta cu restaurantul = bordo cu crem.

Monica

luminita_sanporean
26.02.2007, 14:03:41
Fetelor, am o dilema mare... Am fost la primarie si au liber pe 18/8 numai de la 10,30 sau de la 12,45 pentru cununia civila... acuma stau sa ma gandesc care ar fi cel mai bun ca avem pe urma si biserica... uuuuf! Voi ce spuneti? :-\
Nunta va fi de zi, la restaurant programul ar fi de la 14-15 pana la 12-1 noaptea. Deci de la 10.30 mi se pare prea devreme... eventual 12.45 = starea civila, 14.00 = biserica si 15.00 = restaurant... ce ziceti?

V-am atasat poze cu invitatia noastra si cu rochia... singurica am probat rochia acasa (n-am reusit sa strang corsetul :() si facut poze, calitatea pozelor lasa un pic de dorit. Totusi as vrea sa schimb florile albe pentru ceva bordo, sa fie in concordanta cu restaurantul = bordo cu crem.

Monica
Frumoase! Rochita e superba invitatia la fel.O sa fi frumoasa:suuuper:

lola80
26.02.2007, 15:51:37

Monica

o varianta ar putea fii: ora 10.30 civila; ora 11-ora 12.15 poze la cetate/studio; ora 12.30 cununia religioasa; ora 13.30 restaurant
sau
12.45 civila; 13.15 biserica , dar ii spuneti preotului sa fie scurt (nu mai mult de 1/2 h) ; 13.45-14.15 poze; si scrieti pe invitatii restaurantul la 14.oo
iese si asa dar trebuie sa va grabiti la poze
mai bine prima varianta si aveti timp sa faceti poze si afara , si in studio.

dellycess
26.02.2007, 19:50:16

Monica
imi plac toate o sa fi o printesa la nunta

Andreea26
26.02.2007, 19:56:20
o varianta ar putea fii: ora 10.30 civila; ora 11-ora 12.15 poze la cetate/studio; ora 12.30 cununia religioasa; ora 13.30 restaurant
sau
12.45 civila; 13.15 biserica , dar ii spuneti preotului sa fie scurt (nu mai mult de 1/2 h) ; 13.45-14.15 poze; si scrieti pe invitatii restaurantul la 14.oo
iese si asa dar trebuie sa va grabiti la poze
mai bine prima varianta si aveti timp sa faceti poze si afara , si in studio.
Draga mea cred ca cea mai buna este prima varianta spusa de tine pt. ca la restaurant se incepe cam de la ora 13-14...deci te vei incadra bine. Pupici!!!

Andreea26
26.02.2007, 19:59:40
In link gasiti poze cu rochita\:D/ ...am inchiriat-o de la salonul maria....nu prea ma simteam bine cand am probat si am o fataaaaa:-& dar in fine.....va fi altceva in ziua "aceea" cand voi fi aranjata si machiata si asa....dar oricum mie unai mi place... adica e cea care mi-a venit cel mai bine.
Voi cum mai stati cu pregatirile?:* :* :*

dellycess
26.02.2007, 20:04:56
In link gasiti poze cu rochita\:D/ ...am inchiriat-o de la salonul maria....nu prea ma simteam bine cand am probat si am o fataaaaa:-& dar in fine.....va fi altceva in ziua "aceea" cand voi fi aranjata si machiata si asa....dar oricum mie unai mi place... adica e cea care mi-a venit cel mai bine.
este super rochita sa-ti aduca multa fericire
o sa fi o printesica la nunta

S_anda
27.02.2007, 08:18:11

Foarte frumoasa rochita, si te prinde bine de tot :)

Moniqa, referitor la dilema ta cu starea civila, cred ca e mai bine la ora 10 jumate. Dupa starea civila si biserica, sa ai timp sa faci si poze, ar fi pacat sa te grabesti cu asta, pozele sunt tot ce iti mai raman dupa ce trece ziua aceea. Eu una asa as face :) La restaurant trebuie sa poatea incepe mai devreme. Majoritatea pot sa inceapa si de la 1, nu vad ei de ce nu ar putea face la fel...

luminita_sanporean
27.02.2007, 09:28:13
Super frumoasa rochita.Te prinde bine.MI-am vazut si eu rochita in pozele tale doar ca e varianta cu dantela alba si a mea e cu auriu.
O sa fi foarte frumoasa.Te pupic!

Andreea26
27.02.2007, 19:51:34
Multumesc mult fetelor! Sunteti niste dragute!:* Eu inca tot mai sper ca pana in iunie sa mai slabesc si poate va arata mai bine pe mine rochita:( .
Va pup pe toate!

dellycess
27.02.2007, 20:49:50
si eu ma chinui sa slabesc dar parca nu am curaj sa ma apuc de regimuri :-"

anca_27
28.02.2007, 16:21:14
dellycess, mai ales daca ti-ai ales deja rochia nu te mai stresa sa slabesti mult. eu zic sa-ncerci cu sport, si o dieta echilibrata fara `mancare nesanatoasa`, multa apa si vointa. orice altceva iti dezichilibreaza organismul. asta e parerea mea despre dietele `minune` :) tu poti face cum vrei. eu ca sa slabesc rapid si sa ma tonific fac tae-bo, apa multa si-mpachetari anticelulita.

gata, hai sa vb despre nunta :P fetelor muresence, spre ce saloane de coafura/machiaj va indreptati? eu inca n-am fost niciunde ... habar n-am de unde sa-ncep. ce preturi sunt? trebuie programari de pe-acum? eu sunt venita in ms doar de 3 luni si ma simt putin dezorientata ca nu stiu unde e mai bine, sau mai de calitate, sau mai ieftin, sau mai ... stiti voi.

astept sfaturi. pupici.:*

Andreea26
28.02.2007, 19:42:48
Fetelor eu stiu mai multe saloane de coafura.Daca vreti nr. de telefon dati un pm si va trimit cu placere.

anca_27
01.03.2007, 13:23:46
Fetelor, s-aveti o primavara minunata alaturi de toti cei dragi!!! >:D<

luminita_sanporean
01.03.2007, 14:58:27
multumim anca!
La fel va doresc si eu o primavara frumoasa si insorita.!

Andreea26
01.03.2007, 15:03:49
Va doresc o zi, o luna, o primavara, un an si o viata super din toate punctele de vedere!!!>:D< :*

luminita_sanporean
01.03.2007, 15:20:05
Va doresc o zi, o luna, o primavara, un an si o viata super din toate punctele de vedere!!!>:D< :*
multumim [email protected]};- >:D<

dellycess
03.03.2007, 22:23:10
fetelor am fost in mures saptamana trecuta si mi-am comandat buchetul
si acum stau cu gandul numai la el
voi ce ati mai facut?

S_anda
05.03.2007, 09:37:34
Ai comandat deja buchetul? Trebuie comandat din timp? Eu ma gandeam sa merg cu vreo 2 saptamani inainte doar...:-s De unde l-ai comandat, cam la ce pret iesi cu el? Sunt foarte curioasa, pt ca vreau un buchet mai bogat, dar depinde si la ce pret iese...

dellycess
05.03.2007, 12:32:24
Ai comandat deja buchetul? Trebuie comandat din timp? Eu ma gandeam sa merg cu vreo 2 saptamani inainte doar...:-s De unde l-ai comandat, cam la ce pret iesi cu el? Sunt foarte curioasa, pt ca vreau un buchet mai bogat, dar depinde si la ce pret iese...
da l-am comandat
dar eu sunt din bucuresti si nu mai ajung in mures din cauza asta
l-am comandat la iris in mures si m-a costat 160ron,are 11 trandafiri si inca vreo 2 feluri de flori si niste iarba nu stiu ce e
si perlute am uitat

dellycess
05.03.2007, 14:31:38
fetelor mi-am dat comanda de lumanari
la cluj
<:-P

Andreea26
05.03.2007, 20:32:50
Pentru cele care suntem din Mures se poate da comanda pentru buchet doar cu 2-3 saptamani inainte.
Fetelor mi-au venit pantofiorii\:D/ \:D/ ca am dat comanda pt. ei si sunt superbi...adica mie imi plac foarte mult.....sunt Coryllus ...din piele alb si cu ceva model argintiu...sper sa va gasiti si voi tot ce va doriti.:*

dellycess
05.03.2007, 20:46:02
Pentru cele care suntem din Mures se poate da comanda pentru buchet doar cu 2-3 saptamani inainte.
Fetelor mi-au venit pantofiorii\:D/ \:D/ ca am dat comanda pt. ei si sunt superbi...adica mie imi plac foarte mult.....sunt Coryllus ...din piele alb si cu ceva model argintiu...sper sa va gasiti si voi tot ce va doriti.:*
sunt superbi sa-i porti iubita si sa-i tocesti in ziua nuntii
iar la florarie cei de la iris iau deja comenzi pt iunie

miriamarilia
05.03.2007, 22:50:39
Am si eu o problema in "zona" asta... Adica, am gasit coafeza, sper sa si colaboram bine...saptamana viitoare merg sa facem o proba, dar la salonul unde lucreaza ea nu au decat coafor si manechiura, nu stiu UNDE sa ma MACHIEZ? Ar fi neplacut sa merg in dimineata aceea la doua saloane diferite..Nu stiu cum voi proceda. Vreun sfat, ceva?
Multumesc si spor la pregatiri!

Andreea26
06.03.2007, 08:05:30
Pt. Delia: Multumesc pt urari! La fel iti doresc si tie!
Pt. Miriamarilia(sper ca nu am gresit^:)^ )....cred ca cel mai bine ar fi sa iti gasesti undeva in acelasi loc sa iti faca si coafura si machiajul pentru ca in ziua respectiva iti va mult timp sa fugi dintr-un loc in altul.:bye_02: ..stii cum e cand te grabesti...eu cel putin asa fac...mi se pare cel mai practic.
Fetelor nu ati mai zis nimic in ce stadiu sunteti cu pregatirile?

S_anda
06.03.2007, 08:43:11

Super pantofii, imi plac tare mult. Rochita mea are argintiu pe ea, cred ca ceva de genul asta mi s-ar potrivi si mie :D Doar ca pentru mine tocurile astea sunt cam inalte, si nu m-as incumeta sa le port.

dellycess, nu stiam ca esti din Bucuresti, m-am mai linistit acuma :P

miriamarilia, daca ai o prietena care ar putea sa te ajute cu machiajul, ar fi o varianta. Si eu am cautat mult o cosmeticiana care sa ma machieze, doar ca nu am gasit decat una, care era in concediu de maternitate (norocul meu :D) iar despre alta nu am auzit sa fie priceputa. Toate fetele pe care le-am intrebat au zis acelasi lucru, o cosmeticiana nu iti face mai mult decat ai putea sa-ti faci tu singura (sau o prietena). Eu am chemat o prietena, si ma bazez pe ea, sper sa fie bine :).

luminita_sanporean
06.03.2007, 13:25:03
buna fetelor!
Eu ma duc si pentru coafura, machiaj si manichiura la salonul Vogue din tudor de pe strada Muncii.Lucreaza foarte bine fetele si pretul este de asemenea bun.
Spor la pregatiri!>:D<

anca_27
06.03.2007, 16:52:12
eu sunt o fana a machiajului si niciodata n-am lasat pe nimeni sa ma machieze. chiar si la cosmetica doar mi-am vopsit sprancenele, de pensat m-am pensat dintotdeauna singura. insa ma gandesc, ca-n ziua aceea o sa fiu plina de emotii si n-o sa pot sa ma machiez singura. inca mai am 4 luni pana la nunta, probabil de aceea inca oscilez cu ce sa fac singura si ce nu, cand o sa vad ca ma arde la degete cred c-o sa ma las pe mana altcuiva ... cred.
gasim in oras machieuze profesioniste? care sa faca altceva decat stim noi sau vreo `prietena` care se pricepe? eu, dupa cum v-am mai spus, sunt doar de 3 luni aici, de-abia ma obisnuiesc cu orasul, sa nu ma ratacesc :P d-apoi sa mai si stiu `secrete` de-astea de care stiti doar voi, localnicele :)

S_anda
07.03.2007, 07:23:15
Eu sunt convinsa ca o sa am niste emotii... Sigur nu voi fi in stare sa ma machiez singura. Am gasit o poza pe net cu un machiaj fain, i-am aratat-o la sora-mea, si ea a facut cum a vazut in poza. Si culmea, a iesit chiar foarte bine. Pana la nunta o mai pun sa exerseze, bineinteles pe mine :D, si ar trebui sa fie ok. Macar ei stiu sigur ca pot sa ii spun cum vreau sa iasa machiajul,si stiu ca asa il face. :)
Am si eu o veste... Ieri am facut comanda la invitatii <:-P Am mai scapat de un gand ;))

anca_27
07.03.2007, 09:20:57
Eu sunt convinsa ca o sa am niste emotii... Sigur nu voi fi in stare sa ma machiez singura. Am gasit o poza pe net cu un machiaj fain, i-am aratat-o la sora-mea, si ea a facut cum a vazut in poza. Si culmea, a iesit chiar foarte bine.

nu ne arati si noua poza cu machiajul? [-o<

lucfelice
07.03.2007, 10:13:07
Eu sunt convinsa ca o sa am niste emotii... Sigur nu voi fi in stare sa ma machiez singura. Am gasit o poza pe net cu un machiaj fain, i-am aratat-o la sora-mea, si ea a facut cum a vazut in poza. Si culmea, a iesit chiar foarte bine. Pana la nunta o mai pun sa exerseze, bineinteles pe mine :D, si ar trebui sa fie ok. Macar ei stiu sigur ca pot sa ii spun cum vreau sa iasa machiajul,si stiu ca asa il face. :)
Am si eu o veste... Ieri am facut comanda la invitatii <:-P Am mai scapat de un gand ;))
unde ai dat comanda?

Andreea82
07.03.2007, 22:00:56
Buna fetelor

Sunt o viitoare miresica, din Brasov, care v-a avea nunta la sfarsitul anului la Pensiunea Europa din Tirgu Mures. Am fost acolo in urma cu doua saptamani si e super. Rochia si verighetele imi sunt rezolvate, pentru restul v-as ramane recunoscatoare daca mi-ati da niste sfaturi. Rochia mi-a adus-o cineva de afara. In principiu am vorbit si cu fotografii, sunt doi tipi foarte buni, care au facut poze la nunti prin America, la DJ am auzit de unul Alex de la Radio MIX. Sper sa ma iertati daca va stresez dar vreau cat mai multe amanunte. Sunt noua in orasul asta si mi-e teama ca nu am sa aleg ce e mai bun...:((

dellycess
07.03.2007, 22:15:40
Buna fetelor

Sunt o viitoare miresica, din Brasov, care v-a avea nunta la sfarsitul anului la Pensiunea Europa din Tirgu Mures. Am fost acolo in urma cu doua saptamani si e super. Rochia si verighetele imi sunt rezolvate, pentru restul v-as ramane recunoscatoare daca mi-ati da niste sfaturi. Rochia mi-a adus-o cineva de afara. In principiu am vorbit si cu fotografii, sunt doi tipi foarte buni, care au facut poze la nunti prin America, la DJ am auzit de unul Alex de la Radio MIX. Sper sa ma iertati daca va stresez dar vreau cat mai multe amanunte. Sunt noua in orasul asta si mi-e teama ca nu am sa aleg ce e mai bun...:((
bine ai venit printre noi,si eu sunt musafir in mures dar am rezolvat tot
spune-mi ce te intereseaza si poate te pot ajuta cu ceva

S_anda
08.03.2007, 08:10:51
Incerc sa pun o poza cu machiajul, sper sa si reusesc :D
Nu stiu daca am voie sa spun unde am dat comanda pt invitatii.... e la Cr*******ipo (cine e din mures, se prinde) :P

luminita_sanporean
08.03.2007, 08:25:38
La multi ani fetelor de 8 martie.Sa fiti fericite si frumoase.:x

Andreea82
08.03.2007, 10:34:23
Buna fetelor, nu am vazut in Tirgu Mures firme de inchiriere de limuzine, as vrea o masina de epoca sau poate o trasura ceva. Aveti vreo idee?

lola80
08.03.2007, 11:06:42
si noi avem la Europa; ati ascultat cumva formatia de acolo anul asta? 2 membrii ai formatiei s-au schimbat, si varianta actuala inca n-am ascultat-o.
cu coafeza, cosmeticiana, sunt total dezorientata. in ultimul timp am fost la mai multe coafeze renumite, si nu am fost prea multumita. si nu vreau freza cu sarmale in cap, pe care stiu s-o faca toate coafezele.
am dat comanda la invitatii, trebuie sa fie gata sapt viitoare.

dellycess
08.03.2007, 13:09:26
fetelor am lumanari
sunt super fericita >:D<

CsR
08.03.2007, 13:30:52
Sper sa reusesc sa va arat :) Mi-am ales si eu in sfarsit rochia:)
Se pare ca noi venitii sunteti mult mai avansate decat suntem noi localnicii :) (vorbesc in numele meu).
Eu numai la faza cu restaurantul si rochia am ramas. De fotografiat si de filmari se vor ocupa niste prieteni, deci nu trebuie nu stie ce programare sa facem la ei. Cu dj mai trebuie sa discutam (inca ne gandim la cine sa apelam...)
Suntem un pic cam nehotarati :D
Va doresc o zi frumoasa de ziua femeii si o primavara insorita si fericita si spor la pregatiri!

CsR
08.03.2007, 13:36:04
Imi pplace foarte mult acest machiaj. Si eu m-am gandit la asa ceva. Inca sunt nedumerita unde sa ma duc, pentru ca unde vreau sa-mi fac parul nu-mi place cum lucreaza cosmeticianca, si am vrut sa apelez la sora mea, dar se pare ca voi fi refuzata :( Are fetita mica (in acum are 4 luni) si zicea ca nu o sa aiba vreme sa-si pregateasca familia si si pe mine. Dar nu ma dau batuta, poate voi reusi s-o conving! sau sunt prea egoista? :-\
pupici

luminita_sanporean
08.03.2007, 13:42:20
Sper sa reusesc sa va arat :) Mi-am ales si eu in sfarsit rochia:)
Se pare ca noi venitii sunteti mult mai avansate decat suntem noi localnicii :) (vorbesc in numele meu).
Eu numai la faza cu restaurantul si rochia am ramas. De fotografiat si de filmari se vor ocupa niste prieteni, deci nu trebuie nu stie ce programare sa facem la ei. Cu dj mai trebuie sa discutam (inca ne gandim la cine sa apelam...)
Suntem un pic cam nehotarati :D
Va doresc o zi frumoasa de ziua femeii si o primavara insorita si fericita si spor la pregatiri!
Superba rochita! De pe infratirii ai inchiriat-o nu?
O sa fi frumoasa like o printesa.>:D<

Andreea26
08.03.2007, 16:10:21
La Multi Ani de 8 Marti fetelor! Sa fiti iubite si adorate!
Special pt. voi: http://www.flowgo.com/index.cfm?action=view&id=10388&scid=0

Andreea82
08.03.2007, 20:11:17
Eu mi-am ales rochia de aici http://www.davidsbridal.com/bridalcollection.jsp si mi-o va aduce cineva din State. Vreau sa va zic ca a fost atat de ieftina ca nici nu mi-a venit sa cred. Preturile incepeau de la 100 de dolari, iar eu cu 300 am luat ceva suuuuuuper.

S_anda
09.03.2007, 14:28:20
Nu ne areti si noua rochita [-o< ;;) pleaseeeee :D

Andreea82
09.03.2007, 19:24:53
Da normal. Asta este rochia mea http://www.davidsbridal.com/bridal_gowns_detail.jsp?stid=2664&prodgroup=10 si am dat pe ea nici mai mult nici mai putin de 750 RON (am prins o reducere de 25%). Voi cat ati dat?

Andreea26
09.03.2007, 22:45:50
Este superba rochita ! Sa o porti cu placere si sa ai o nunta de vis!>:D<

Andreea82
10.03.2007, 09:48:02
Multumesc mult!

CsR
11.03.2007, 11:16:15
Superba rochita! De pe infratirii ai inchiriat-o nu?
O sa fi frumoasa like o printesa.>:D<
Mersi ;;). Da, de pe infratirii, si chiar din intamplare l-am gasit, citind un anunt in ziar. <:-P
Ieri am vazut un costum f frumos la luxor pentru mire, si cred ca o sa-l cumparam. Cautam ceva deschis. Unde mai sunt costume pentru barbati? mai stiu vreo doua magazine pe str Horea. Alte idei?
Acum, ca mi-am gaist rochia sunt un pic linistita, acum urmeaza invitatiile, la care insa nu prea ne grabim. Mai avem timp ;;)
Pa pa!

S_anda
12.03.2007, 07:11:46
Da normal. Asta este rochia mea http://www.davidsbridal.com/bridal_gowns_detail.jsp?stid=2664&prodgroup=10 si am dat pe ea nici mai mult nici mai putin de 750 RON (am prins o reducere de 25%). Voi cat ati dat?

Superba rochita ta :) Mersic de poza. Eu nu am cumparat rochita, doar am inchiriat-o :D

luminita_sanporean
12.03.2007, 07:32:49
Superba rochita! A fost ieftina.Eu am dat 450 Ron si am inchiriat-o. O sa fi o adevarata printzesa.>:D<

miriamarilia
12.03.2007, 21:56:17
Va salut, fetelor! Ma bucur ca am inceput discutia despre machiaj, multumesc pt.sugestii (Merci, Andreea, merci S anda :* ). Am doua variante, sper sa-mi "iasa" una din ele..e bine sa ai de unde alege (da nici prea multe optiuni, ca`s femeie...ma decid greu.. :-p )

Bine ai venit, Andreea82. Voi avea nunta in acelasi loc, inaintea ta, asa ca mai vorbim...(si) dupa (21 IV). Daca ai intrebari...raspund cu placere...

Aveti idee ce tip de buchet merge la rochita tip sirena? Si daca exista vreo incompatibilitate cu purtatul voalului...? N`as renunta la el si nu-mi imaginez ansamblul final. Din ce am discutat cu (putine) alte persoane, miresele mai indraznete care au purtat acest tip de rochie si-au pus... palarie...

Sa aveti bafta cu pregatirile!!!

S_anda
13.03.2007, 07:10:41
Ca si voal la rochita sirena mie imi place foarte mult cum arata un voal bogat, prins deasupra cocului. Mi se pare bestial :P Si palaria arata bine, dar nu are acelasi efect. Pt. mine, mireasa trebuie sa aiba voal. Ca si buchet... nu stiu, merge orice, dar mie imi plac cel mai mult cele curgatoare, macar putin curgatoare :D

Andreea26
13.03.2007, 08:03:53
Va salut, fetelor! Ma bucur ca am inceput discutia despre machiaj, multumesc pt.sugestii (Merci, Andreea, merci S anda :* ). Am doua variante, sper sa-mi "iasa" una din ele..e bine sa ai de unde alege (da nici prea multe optiuni, ca`s femeie...ma decid greu.. :-p )

Bine ai venit, Andreea82. Voi avea nunta in acelasi loc, inaintea ta, asa ca mai vorbim...(si) dupa (21 IV). Daca ai intrebari...raspund cu placere...

Aveti idee ce tip de buchet merge la rochita tip sirena? Si daca exista vreo incompatibilitate cu purtatul voalului...? N`as renunta la el si nu-mi imaginez ansamblul final. Din ce am discutat cu (putine) alte persoane, miresele mai indraznete care au purtat acest tip de rochie si-au pus... palarie...

Sa aveti bafta cu pregatirile!!!

Cred ca la tine ar merge un voal din acela tip spaniol...da foarte bine cu rochita tip sirena....am vazut odata la cineva si era f. frumos....iar ca si buchet...cred ca unul asa putin curgator....Sa ne spui si noua decizia ta!:*

dellycess
13.03.2007, 19:49:28
astea sunt paharutele noastre
ce parere aveti?

lucfelice
14.03.2007, 10:18:49
ce parere aveti?

sunt tare dragute.....................

lucfelice
14.03.2007, 10:20:24
fetelor.......... am aflat ieri ca am susținerea lucrarii de dizertatie la master in data de 13 iulie, iar in 15 am nunta:-& cine m-o fi pus sa ma inscriu la masterul asta ciudat?!

luminita_sanporean
14.03.2007, 13:45:08
fetelor.......... am aflat ieri ca am susținerea lucrarii de dizertatie la master in data de 13 iulie, iar in 15 am nunta:-& cine m-o fi pus sa ma inscriu la masterul asta ciudat?!
Succes! Sotul meu o sa aiba licenta inainte de nunta cu o saptamana!
O sa treceti cu bine tinand cont de faptul ca in scurt timp va casatoriti!
Spor la pregatiri!

dellycess
14.03.2007, 14:09:27
am invitatii si am inceput sa le dauuuuuu

luminita_sanporean
14.03.2007, 14:14:17
am invitatii si am inceput sa le dauuuuuu
Sunt super!Unde le-ai facut si cat au costat?>:D<

dellycess
14.03.2007, 15:12:42
Sunt super!Unde le-ai facut si cat au costat?>:D<
le-am facut la tbz international ,parca asa se numea si am dat 15.500 cu tot cu scris
am prins o oferta la tg,dar am descoperit ca mai imi trebuie vreo cateva
:-w

anca_27
14.03.2007, 16:20:48
ce parere aveti?

sunt foarte finute :), imi plac mult, simplu si elegant. nu trebuie sa fie impopotonate sa arate bine, am mai vazut unele pe forum chiar urate...

anca_27
14.03.2007, 16:22:25
dely da` nu e prea devreme de dat invitatii deja? eu ma gandeam sa le dau cu o luna inainte doar :-\

dellycess
14.03.2007, 20:05:35
dely da` nu e prea devreme de dat invitatii deja? eu ma gandeam sa le dau cu o luna inainte doar :-\
nu e ca noi stam in bucuresti si ajungem in mures mai greu si de paste am zis sa le ducem la socrela sa le imprastie
si eu astept confirmarea cu o luna inainte

Andreea82
15.03.2007, 07:40:35
FRumoase invitatii.
Fetelor nu stiu ce fac cu lumanarile, alea care le-am vazut sunt atat de urate, parca ar fi de prohod. Sunt disperataaaaaaa....

lucfelice
15.03.2007, 08:33:47
fetelor, ajutati-ma.......... spuneti-mi care sunt tarifele la fotografi cu care ati decis sa colaborati!!!!!!!11 pls.

S_anda
15.03.2007, 16:00:24
Fotograful pe noi ne costa in felul urmator:
- 10 mil albumul mirilor
- 4 mil jumate DVD cu nunta filmata
- 1.5 RON pe poza, pt restul pozelor pe care le face si care le vrem listate.
Stiu ca e un pic cam scump, dar ne-au placut asa de mult albumele facute de ei... (am vazut un album la o tipa care a avut nunta anul trecut). Oricum, amintirea asta e singura ce ne mai ramane dupa ce trece ziua nunti, asa ca, zic ca merita :D

Andreea82
16.03.2007, 08:26:05
Baietii pe care i-am angajat noi ne iau asa:
Albumul mirilor 10 milioane
Album pt nasii si parinti 3.5 milioane
Filmare 4,5 milioane, in plus ne face un DVD artistic (trebuie sa vedeti cum arata, nu am mai vazut asa ceva nicaieri) cu fotografiiile asa care "zboara" si ne-au spus ca ne fac gratuit o sedinta foto cu vreo doua saptamani inainte de nunta imbracati asa normal (ca si cum ar fi pozele de logodna). Va spun fetelor ca am vazut multi fotografi dar astia mi s-au parut cei mai tari. Si sunt si ieftini, intr-adevar ca Tirgu Muresul e si mai mic, in Brasov am fost la vreo doua studiouri si mi-au cerut 1200 de euro pentru aceleasi produse (fara DVD-ul si pozele dinaintea nuntii). Pana acum sunt singurle mele certitudini: Fotografii, rochia si restaurantul...

PS bine, bine si mirele meu. <:-P

luminita_sanporean
16.03.2007, 10:59:11
Eu am ales Studio 77.Pachetul contine 108 poze + un DVD.Si costa 6 milioane.Am vazut albume si DVD-uri lucrate de ei si sunt super.

lucfelice
16.03.2007, 11:02:03
Baietii pe care i-am angajat noi ne iau asa:
Albumul mirilor 10 milioane
Album pt nasii si parinti 3.5 milioane
Filmare 4,5 milioane, in plus ne face un DVD artistic (trebuie sa vedeti cum arata, nu am mai vazut asa ceva nicaieri) cu fotografiiile asa care "zboara" si ne-au spus ca ne fac gratuit o sedinta foto cu vreo doua saptamani inainte de nunta imbracati asa normal (ca si cum ar fi pozele de logodna). Va spun fetelor ca am vazut multi fotografi dar astia mi s-au parut cei mai tari. Si sunt si ieftini, intr-adevar ca Tirgu Muresul e si mai mic, in Brasov am fost la vreo doua studiouri si mi-au cerut 1200 de euro pentru aceleasi produse (fara DVD-ul si pozele dinaintea nuntii). Pana acum sunt singurle mele certitudini: Fotografii, rochia si restaurantul...

PS bine, bine si mirele meu. <:-P
andreea, te rog, un numar de telefon, ceva!

lola80
16.03.2007, 11:43:46
Eu am ales Studio 77.Pachetul contine 108 poze + un DVD.Si costa 6 milioane.Am vazut albume si DVD-uri lucrate de ei si sunt super.

sa ai grija cine-ti vine de la Studio 77. O prietena a vorbit cu cineva de acolo, si a venit altcineva la nunta, 2 baieti tineri, care n-aveau experienta. Pozele nu erau profesioniste, aratau de parca erau facute de rude.

dellycess
16.03.2007, 12:49:09
fetelor de cei de la digigraf studio ati auzit ceva?

luminita_sanporean
16.03.2007, 12:49:56
sa ai grija cine-ti vine de la Studio 77. O prietena a vorbit cu cineva de acolo, si a venit altcineva la nunta, 2 baieti tineri, care n-aveau experienta. Pozele nu erau profesioniste, aratau de parca erau facute de rude.
Eu am foarte multe prietene care au facut cu Studio 77 si au fost foarte multumite.
Exact la fel cum ai spus se poate intampla cu firma cu care vei face tu!
Niciodata nu se stie.Trebuie sa mergem la risc!;))

Andreea82
16.03.2007, 14:45:19
Momentan nu am numarul de telefon la mine. Dar il are Mircea, prietenul (pardon, sotul... nu prea ma pot obisnui:#-o), dar iti dau adresa lor de internet. www.nunti-in-mures.com (http://www.nunti-in-mures.com)
Sa ai mare grija cu Studio 77, 3 prieteni de-ai sotului meu (na cam zis "sot") au patit-o, la un moment dat umblau sa-l bata pe ala care e acolo. La unul dintre ei a intarziat aproape 2 ore, n-a mai ajuns la biserica, iar la restaurant i-au hartuit invitatii sa-i cumpere pozele. Am mai auzit de unul bun, Ede.
Daca ai nevoie de nr de telefon sa-mi spui si maine am sa ti-l pot da.

Andreea82
16.03.2007, 14:49:21
Eu am foarte multe prietene care au facut cu Studio 77 si au fost foarte multumite.

Sa ma scuzi, dar eu nu vreau sa risc cu nunta mea. Daca nu sunt multumita de ceva (restaurant, fotograf, buchet) a doua zi merg direct la protectia consumatorului...
Macar in acea zi vreau ca totul sa fie perfect. Draga mea, parerea mea ca fotograful e unul dintre cei mai importanti, pentru ca peste un an nu ramai cu nimic altceva decat pozele...

lucfelice
16.03.2007, 15:08:04
Momentan nu am numarul de telefon la mine. Dar il are Mircea, prietenul (pardon, sotul... nu prea ma pot obisnui:#-o), dar iti dau adresa lor de internet. www.nunti-in-mures.com (http://www.nunti-in-mures.com)
Sa ai mare grija cu Studio 77, 3 prieteni de-ai sotului meu (na cam zis "sot") au patit-o, la un moment dat umblau sa-l bata pe ala care e acolo. La unul dintre ei a intarziat aproape 2 ore, n-a mai ajuns la biserica, iar la restaurant i-au hartuit invitatii sa-i cumpere pozele. Am mai auzit de unul bun, Ede.
AHA, DECI E VORBA DE ADI COCO....
bun am inteles. daca esti draguta sa-mi dai nr lui Ede...... eu acum sondej piata in domeniu acesta. sa vad ce mi se ofera, si ce pretentii au

luminita_sanporean
16.03.2007, 15:26:07
Te rog sa-mi dai numarul de telefon a lui Ede.
Eu sper din tot sufletul sa nu ma dezamageasca cei de la Studio 77!Asta mi-ar mai lipsi.
Sa trec de poze sa va spun ca mi-am comandat verighetele azi.
Sunt super faine! Cand imi sunt gata am sa le pun pe forum!
Va pup si spor la pregatiri!<:-P

Taja
16.03.2007, 15:44:38
fetelor am nevoie de ajutorul vostru! sint din Cluj si mi-am luat rochitza de la salonul Maria cand au fost la noi la targ. trebuie sa vin cu ea la scurtat si cu drumul asta am vrea sa cumparam pt viitorul mire vesta+lavaliera+camasa, costum am luat deja de la alb si negru.
m-ati putea ajuta cu ceva adrese in Tg Mures unde gasesc asa ceva?
Multumesc!

Andreea82
16.03.2007, 15:46:52
AHA, DECI E VORBA DE ADI COCO....
bun am inteles. daca esti draguta sa-mi dai nr lui Ede...... eu acum sondej piata in domeniu acesta. sa vad ce mi se ofera, si ce pretentii au
Am sa-ti dau deseara sau maine dimineata numarul, cand vine Mircea acasa. Nu stiu exact cum il cheama pe tipul care l-am angajat, dar s-ar putea sa fie cel de care spui tu. De ce il stii? Nu e bun?

Andreea82
16.03.2007, 15:50:50
fetelor am nevoie de ajutorul vostru! sint din Cluj si mi-am luat rochitza de la salonul Maria cand au fost la noi la targ. trebuie sa vin cu ea la scurtat si cu drumul asta am vrea sa cumparam pt viitorul mire vesta+lavaliera+camasa, costum am luat deja de la alb si negru.
Multumesc!
Este un magazin Bigoti langa Posta de pe strada Revolutiei, preturi mai rdicate dar e calitate. Sau mai este un magazin Steilman langa Palatul Culturii. Alte oportunitati nu prea ai in Tirgu Mures. Am fost chiar putin dezamagita, am crezut ca va fi cel putin ca in Brasov, dar oferta e mult mai slaba...

Taja
16.03.2007, 15:56:37
Este un magazin Bigoti langa Posta de pe strada Revolutiei, preturi mai rdicate dar e calitate. Sau mai este un magazin Steilman langa Palatul Culturii. Alte oportunitati nu prea ai in Tirgu Mures. Am fost chiar putin dezamagita, am crezut ca va fi cel putin ca in Brasov, dar oferta e mult mai slaba...

avem si noi biggoti si steilman in cluj dar mi se par un pic office camasile, costumele....of...pana la urma cred ca tot la alb si negru ramanem, desi e cam scump. camasa+lavaliera+vesta sint 550 de ron, dar fata de ce am vazut pana acum alb si negru au fost la inaltime....calitate de calitate;;)
multumesc mult de sugestii:*

lola80
16.03.2007, 19:26:12

Nu mergi la risc daca faci contract cu fotograful, nu cu studioul. De la studio iti poate veni oricine.

Andreea26
16.03.2007, 20:49:20
Te rog sa-mi dai numarul de telefon a lui Ede.
Eu sper din tot sufletul sa nu ma dezamageasca cei de la Studio 77!Asta mi-ar mai lipsi.
Sa trec de poze sa va spun ca mi-am comandat verighetele azi.
Sunt super faine! Cand imi sunt gata am sa le pun pe forum!
Va pup si spor la pregatiri!<:-P

Lumi nu vreau sa te sperii dar ai grija cu cei de la Studio 77. Acum am vazut un dvd facuit de ei si e jale....iar pozele si mai rau....prietena mea care a facut cu ei e foarte dezamagita.

Andreea26
16.03.2007, 20:50:53
Multumesc!

Daca vii in mures intreaba de Luxorul mare si acolo la parter vis-a-vis de House of Art gasesti tot felul de veste si lavaliere.Tot de acolo iau si eu pt. puiul meu. Spor la cumparaturi!

Taja
17.03.2007, 08:29:27
ok multumesc mult! am mai fost in tg mures dar asa dupa denumire nu stiu magazinele, dar ne decurcam noi.
va puup:*

lola80
17.03.2007, 09:36:46
fetelor, ati fost la vreo nunta la care sa fie si formatie si DJ? cum e?
noi inca nu am contractat niciunul.

Cristina_1980
17.03.2007, 10:10:08
Am sa-ti dau deseara sau maine dimineata numarul, cand vine Mircea acasa. Nu stiu exact cum il cheama pe tipul care l-am angajat, dar s-ar putea sa fie cel de care spui tu. De ce il stii? Nu e bun?
Stai linistita, la fratele meu el a facut pozele si au iesit super. E adevarat ca a platit 15 milioane, dar pe cuvant ca a meritat.

Raluca_27
17.03.2007, 10:39:51
Fetelor, mare grija la Studio 77, la sora mea au trimis pe unul care nu a facut poze in viata lui si au avut numai capete taiate. Era atat de suparata... Inca si acum dupa un an...

S_anda
19.03.2007, 10:43:59
Si noi tot la Ede am apelat. Din tot ce am vazut, acolo sunt cele mai faine poze. Si cand spun asta, ma refer si la calitate si la originalitate. Sper sa iasa bine pozele, pt ca odata in viata am ocazia sa le fac. Am vazut si albume facute la studio 77, erau ok, dar deja tot orasul are cam acelasi album. Plus ca pozele din albumul mirilor nu-mi plac deloc (sunt prelucrari cu parc toamna, fantani arteziene, bla bla). Arata bine, dar nu sunt deloc originale :( . Fiecare face cum crede de cuviinta :)

miriamarilia
19.03.2007, 12:34:10
ce parere aveti?
Mdaaaaa, super!!
Imi tot bateam capul cum s`ar putea decora paharele, sa nu aiba o floare uriasa sau nu-stiu-ce ciudatenii. Asa e foarte, foarte bine. (Stii, Eminescu nu gasea un epitet potrivit pt.fata din Luceafarul, nu stia prin ce cuvant sa-i descrie farmecul- si dupa multe cautari, i-a zis..."o prea-frumoasa fata".)
Uneori simplu egal minunat_ ca paharele voastre!
Sa ai o nunta si o casnicie fericite!!
Sa aveti cu toatele. A!si...spor la treaba!

Andreea26
19.03.2007, 14:50:10
Fetelor am si eu o intrebare! Aici se obinuieste sa se dea cadouri nasilor? Si daca da, ce anume? Ca eu chiar nu stiu de traditia asta....Multumesc. Va pupik!

S_anda
19.03.2007, 15:42:43
Fetelor am si eu o intrebare! Aici se obinuieste sa se dea cadouri nasilor? Si daca da, ce anume? Ca eu chiar nu stiu de traditia asta....Multumesc. Va pupik!
Eu stiu doar de tortul nasei si buchetul cu flori pt ea. Cadouri... nu stiu sa dea mirii la nasi, mai degraba nasii la miri :D Nu e o regula care se respecta, in principiu te intelegi cu nasii, vezi ce zic si ei. Asa am vazut si la alte nunti la prieteni de-ai nostrii.

anca_27
19.03.2007, 16:18:34
cadouri ... eu cred ca depinde de obiceiuri si principii si relatia dintre fini si nasi. noi de exemplu vrem sa le luam un set de ceasuri de mana de firma, sau un tablou de-al unui pictor ce stim ca le place sau de ce nu, un bilet la sangeorgiu la wellness club, pt o zi. deocamdata la astea ne-am gandit, pana-n iulie probabil imi mai vin idei.;))

Andreea82
19.03.2007, 18:16:39
Noi le facem un album foto mai mic (platim 80 de euro pentru el). In Brasov se obisnuieste sa le faci un cadou.

lola80
19.03.2007, 18:38:21
foto-noi la Smiley, cu cineva care a fost si la 2 prietene de-a mele anu trecut; mi-au placut pozele lor si sunt diferite, adica se adapteaza la ce vrei tu; merge la o nunta/zi, adica nu fuge de la una la alta.

dellycess
19.03.2007, 20:28:56
Mdaaaaa, super!!
Imi tot bateam capul cum s`ar putea decora paharele, sa nu aiba o floare uriasa sau nu-stiu-ce ciudatenii. Asa e foarte, foarte bine. (Stii, Eminescu nu gasea un epitet potrivit pt.fata din Luceafarul, nu stia prin ce cuvant sa-i descrie farmecul- si dupa multe cautari, i-a zis..."o prea-frumoasa fata".)
Uneori simplu egal minunat_ ca paharele voastre!
Sa ai o nunta si o casnicie fericite!!
Sa aveti cu toatele. A!si...spor la treaba!
saru mana
si mersic la fel

Moniqa
21.03.2007, 11:03:33
O intrebare, fetelor, am dat comanda la invitatii dar le scriem aii in TGM.
Stiti vreo tipografie si preturi pentru scris invitatii?

Monica

Andreea82
21.03.2007, 12:43:01
Pentru cele care vroiau numarul lui Ede: 0744-897212. Bafta

BlueMoni
21.03.2007, 15:55:30
Luni o sa ajung si eu in Targu Mures si v-as ruga sa ma ajutati cu niste sfaturi. Unde gasim magazine cu costume de mire, verighete si vaze inalte mate? Eu mi-am luat deja rochita asa ca de o grija m-am scapat.
Va pupicesc!

cristy
21.03.2007, 17:30:46
Buna fetelor

Draga Andreea,
Cu ce anume ai nevoie de ajutor?
Organizator, cosmeticiana, coafor......?
Sunt firme care organizeaza de la a la z... de ce nu apelezi?
Daca te intereseaza iti da un nr. de telefon..

cristy
21.03.2007, 17:56:55
Bine v-am gasit. :* Sa sti ca mi-ai dat o super idee. La asta chiar nu m-am gandit, un scaun portocaliu altul argintiu. Imi place ideea... asa am sa si fac cu scaunele :) Restul ar trebui sa fie usor de asortat.
Voi aveti deja firma care sa aranjeze sala? Singurii de care am auzit pana acum sunt M********r care imi zicea cineva ca nu sunt foarte originali, si M****j, dar ei sunt prea scumpi. Chiar nu as vrea sa ii supun pe ai mei si la impodobit sala. Vor fi si asa saracii destul de ocupati, iar prietenii vreau sa se distreze la nunta noastra nu sa munceasca :)

P.S. stelutele sunt puse ca sa nu se considere reclama :D

Daca nu ti-ai ales inca pe cei care sa-ti decoreze sala, am auzit de o firma care face decoratiuni f frumoase si la pret rezonabil!!!
Prietena mea cun ei isi face decoratiunile la restaurant!
Daca vrei da-mi o adresa de mail si iti trimit nr de telefon!

lola80
21.03.2007, 18:35:11
Daca nu ti-ai ales inca pe cei care sa-ti decoreze sala, am auzit de o firma care face decoratiuni f frumoase si la pret rezonabil!!!
Prietena mea cun ei isi face decoratiunile la restaurant!
Daca vrei da-mi o adresa de mail si iti trimit nr de telefon!

cristy, fara suparare, dar firma asta e a ta sau a cuiva apropiat tie? mi se pare ciudat ca ai scris doar 2 mesaje pana acum, promovand ceva, si nu ai data fixata;
prin forumul asta ar trebui sa impartasim opinii sincere, nu sa ne facem conturi sa promovam anumite afaceri.

cristy
21.03.2007, 21:45:33
cristy, fara suparare, dar firma asta e a ta sau a cuiva apropiat tie? mi se pare ciudat ca ai scris doar 2 mesaje pana acum, promovand ceva, si nu ai data fixata;
prin forumul asta ar trebui sa impartasim opinii sincere, nu sa ne facem conturi sa promovam anumite afaceri.
nu, prietena mea are nunta...
eu doar incerc sa o ajut...
eu am avut nunta in 2005
dar m-am si convins. cei care sunt noi sunt priviti altfel........... BRAVO =D>

cristy
21.03.2007, 21:54:18
de altfel, am vrut doar sa va ajut pt ca eu am trecut deja prin asta si stiu cum e, cat e de greu sa faci totul sa fie perfect..........

S_anda
22.03.2007, 07:46:32
cristy, mersi mult de ajutor, dar deja am incheiat contract cu o firma pentru amenajari. Sper sa iasa bine :D

lucfelice
22.03.2007, 11:22:19
de altfel, am vrut doar sa va ajut pt ca eu am trecut deja prin asta si stiu cum e, cat e de greu sa faci totul sa fie perfect..........

DACA VREI SA-MI DAI NR FIRMEI, TE ROG..........ADRESA MEA DE MAIL E [email protected]
mersic

gofy
22.03.2007, 21:07:25
Buna fetelor!!!
Eu as avea nevoie de niste sfaturi pt organizare!
Stiti vreo agentie full-services de calitate si care nu te lasa balta in ultimul moment cum se intampla de obicei...
am auzit ca s-au intamplat si din astea...
invitatiile unde le-ati comandat?
coafatul si machiajul le-am aranjat intr-un loc (noroc ca am gasit loc)!
Astept vesti de la voi!!!

gofy
22.03.2007, 21:16:10
O intrebare, fetelor, am dat comanda la invitatii dar le scriem aii in TGM.
Stiti vreo tipografie si preturi pentru scris invitatii?

Monica

eu o sa le fac la Media Expert in curte la fostul Dema. lucreaza foarte bine!
aprox 10.000/invitatie

gofy
22.03.2007, 21:37:09
Luni o sa ajung si eu in Targu Mures si v-as ruga sa ma ajutati cu niste sfaturi. Unde gasim magazine cu costume de mire, verighete si vaze inalte mate? Eu mi-am luat deja rochita asa ca de o grija m-am scapat.
Va pupicesc!
verighete pe Bolyai la bijuteria Aur-Argint, la Sabion in centru (numai ca sunt scumpe aici), vizavi cu parcul de la cetate, cum mergi catre spital dar nu stiu cum se numeste bijuteria.
vaze mai multe din acelasi model nu cred ca gasesti undeva... depinde de cate ai nevoie
costume numai la steilman si esenza pe str. Lenin

lola80
24.03.2007, 19:07:35
stiti cumva de cursuri de dans in Tg Mures?

CsR
24.03.2007, 19:49:06
ieri am cumparat costumul pentru mire!!! sunt foarte fericita ca am scapat de inca un gand :D.
Si astazi am stat toata ziua pe net sa caut modele pentru manichiura, si nu stiu sa ma decid.
Acuma urmeaza invitatiile .... Dar pentru asta iarasi trebuie sa ne plimbam, si in vremea asta ploioasa nu prea am chef ...
Ah, si am vorbit cu solista nostra, ma rog, este o prietena de a noastra, cantareata in Brasov, dar trebuia sa accepte. Si a acceptat.:)>-
Altceva ce mai este? (si vreau fantana de ciocolata!)
Va pup si spor la pregatiri!!!!

Andreea26
24.03.2007, 20:16:43
stiti cumva de cursuri de dans in Tg Mures?

Stiu eu ceva<:-P Am primit si eu mail-ul de la o prietena.
&middot; Dansuri standard: vals lent, tango, vals vienez, quick step, fox-trott
&middot; Dansuri latino americane: samba, cha-cha, rumba, jive
&middot; Dansuri de moda: rock’n’roll, disco-fox, polca, charleston, twist, country, lambada, macarena
Locul desfasurarii: Casa de Cultura Studentesca, Tg.Mures, str. Nicolae Grigorescu nr.19 (in cartierul „Cornisa”- deasupra discotecii „Cuba Libre”), sala cu oglinzi
Program: marti si joi intre orele 18.30 – 20.00
Inscrieri: la deschidere sau pe parcurs
Tarif: 5 lei / lectie

Cursul se adreseaza cu precadere adolescentilor si adultilor. Nu este necesara participarea cu partener / partenera.
Se asigura antrenor atestat de Federatia Romana de Dans Sportiv.

Pentru orice informatii suplimentare, ne puteti contacta la tel. 0365-409876, 0744-394965.

monny770
25.03.2007, 17:15:26
Am revenit!...in sfarsit am si eu vesti ....am ales rochitza ....am ales localu(H. Continental -Rest. Alb-Albastru)....gata modelu invitatiior ....gata dj-ul....dar lipsesc cameramanii.....asa ca HELP!!!.....mai am ceva timp pina la nunta dar am inteles ca si cu ei trebuie vb din timp....daca aveti recomandari....cu siteuri sau nr de tel ...va multumesc ....si va doresc tuturor multa fericire si traditionalu...CASA DE PIATRA

Moniqa
26.03.2007, 08:06:32
Fetelor, v-ati ales si comandat deja tortul? Unde, cat?
O prietena de-a mea are nunta pe 7.7.7 si abia a gasit laborator care sa-i faca prajituri si tortul, a fost la 5 locuri pana unul sa accepte... :-<

P.S.: Daca mai stiti locuri unde se scriu invitatii si preturi, va rog sa-mi ziceti... strang toate locurile posibile si plec la atac... mersi! o:-)

Monica

lucfelice
26.03.2007, 08:12:15
fetelor va rog ajutati-ma!!!!!!!!!!!!!!!!!
va rog spuneti-mi unde pot comanda un tort pt nunta in mures??????? eu vreau in martipan, nu in frisca si am auzit ca muresul face niste lucruri foarte misto........ va rog dati-mi informatii........

Andreea82
26.03.2007, 08:55:28
La Anvico, pe Gh Doja fac invitatii personalizate super. Mai poti incerca si la Multidecor, tot pe Gh Doja, dar ceva mai spre oras.

anca_27
26.03.2007, 18:06:49
fetelor voi cum faceti cu prajiturile? puneti sau nu puneti pe mese? sau dati la sfarsit invitatiilor un mic cadou: tort si ceva de baut? de unde vin eu asa se obisnuieste, insa eu m-am gandit sa pun praji de la inceput pe masa, apoi o sa fie tortul dulce, poate inchiriez si fantana de cioco si ajunge, nu mai dau nimic la sfarsit.
voi cum faceti?

Andreea26
26.03.2007, 19:22:53
In legatura cu tortul va recomand cofetaria din spatele cinematografului Arta sau cea de langa Unic(pm pentru detalii mai multe)
pentru foto+ video va recomand pe cei de la Kodak(Foto Smiley) care au sediul vis-a-vis de casa casatoriilor.
iar cu tortuletul si bautura de la sfarsitul nuntii...cam asa se face pe la noi se da o prajitura si o sticla de ceva bautura(cam astea ar fi marturiile la noi)...eu am vazut niste cutiute foarte faine in care vreau sa pun o rulada si o sticla de vin....si pe cutie sa multumim invitatilor ca au participat la nunta!

CsR
26.03.2007, 21:38:17
fetelor voi cum faceti cu prajiturile? puneti sau nu puneti pe mese? sau dati la sfarsit invitatiilor un mic cadou: tort si ceva de baut? de unde vin eu asa se obisnuieste, insa eu m-am gandit sa pun praji de la inceput pe masa, apoi o sa fie tortul dulce, poate inchiriez si fantana de cioco si ajunge, nu mai dau nimic la sfarsit.
voi cum faceti?

Se dau prajitura la sfarsit si ceva de baut. Prajutira poate insemna oun mic tortulet cca 300 grame sau prajituri tot de aceiasi cantitate. Cu tortuletul iesi mai ieftin.
Bautura: depinde. Noi nu o sa dam numai tortulet la sfarsit.
Maine ma intalnesc cu cea care se ocupa cu torturile noastre si va scriu daca am ceva info noi. O sa intreb si de tortul de martipan.

S_anda
27.03.2007, 07:41:38
In legatura cu tortul va recomand cofetaria din spatele cinematografului Arta sau cea de langa Unic(pm pentru detalii mai multe)

Sa nu te superi, dar eu am comandat odata un tort cu martipan de la cofetaria de care zici (prima dintre ele), si am fost extrem de dezamagita. Albul nu a fost alb, a fost crem si avea impuritati martipanul, ca sa nu mai vorbesc de forma tortului... Tortul a fost mai inalt intr-o parte decat in cealalta. Nici macar atat nu si-au dat interesul sa faca ceva sa-l uniformizeze la inaltime... Foarte urat tort :-<
PS nici gustul nu mi-a placut... :(

lucfelice
27.03.2007, 08:14:09
[quote=Andreea26;158301]In legatura cu tortul va recomand cofetaria din spatele cinematografului Arta sau cea de langa Unic(pm pentru detalii mai multe)
andreea, te rog mai da-mi ceva detalii despre cofetaria de langa Unic. nu sunt din mures si nu ma prea pricep. daca vrei sa-mi trimiti um mail pe [email protected]
mersic

Moniqa
27.03.2007, 12:21:50
Din pacate, sunt si eu tare dezamagita de cei de la laboratorul Egreta, aflat in spate la Arta.
Am fost la ei ieri si 1 ora am stat ca sa pot vorbi cu ei despre tortul nostru de nunta... din pacate nici dupa 1 ora n-am reusit. Mi-au dat in mana un "catalog" cica numit de ei, care de fapt este doar un dosar mic in care apar niste torturi facute de ei, toate din frisca... se pare ca nu au lucrat cu martipan sau nu vor sa arate torturile din martipan facute de ei.
In al doilea rand, angajatii sunt super-nesimtiti, nici nu baga in seama clientul si n-ai cu cine discuta acolo.

Asa dezamagita... am ajuns la un alt laborator... pe Transilvaniei ( cart. Pandurilor) chiar langa Scoala nr. 18... am fost f incantata de serviciile lor... cum am zis de tort de nunta, l-au chemat pe sef care e si cofetar acolo. Au 5 reviste grooooase de unde se poate alege design-ul tortului si se poate discuta orice fel de combinatie.
Tortul cu martipan (eu sigur cu martipan il fac, la vara cu frisca mi se pare cam gretos... dar fiecare cum vrea) este la pret de 28 ron/kg. Am ramas ca imi vor face un platou cu mini-tortulete pentru gustare si pe urma alegem... foarte profesionisti!
Celalalt laborator despre care am auzit doar bune si frumoase este pe str. Primaverii, langa Libertatii... azi merg la ei sa vad ce au de oferit... va voi tine la curent.

Cele care ziceau de Magic de pe Sarguintei, mi-a zis sefa de sala de la restaurant ca au avut numai probleme cu ei... deci aveti grija!

PS: sper sa nu fie luat acest mesaj ca si reclama sau critica... e doar experientele si parerile mele personale...

Monica

lucfelice
27.03.2007, 13:29:49
Din pacate, sunt si eu tare dezamagita de cei de la laboratorul Egreta, aflat in spate la Arta.
Am fost la ei ieri si 1 ora am stat ca sa pot vorbi cu ei despre tortul nostru de nunta... din pacate nici dupa 1 ora n-am reusit. Mi-au dat in mana un "catalog" cica numit de ei, care de fapt este doar un dosar mic in care apar niste torturi facute de ei, toate din frisca... se pare ca nu au lucrat cu martipan sau nu vor sa arate torturile din martipan facute de ei.
In al doilea rand, angajatii sunt super-nesimtiti, nici nu baga in seama clientul si n-ai cu cine discuta acolo.

Asa dezamagita... am ajuns la un alt laborator... pe Transilvaniei ( cart. Pandurilor) chiar langa Scoala nr. 18... am fost f incantata de serviciile lor... cum am zis de tort de nunta, l-au chemat pe sef care e si cofetar acolo. Au 5 reviste grooooase de unde se poate alege design-ul tortului si se poate discuta orice fel de combinatie.
Tortul cu martipan (eu sigur cu martipan il fac, la vara cu frisca mi se pare cam gretos... dar fiecare cum vrea) este la pret de 28 ron/kg. Am ramas ca imi vor face un platou cu mini-tortulete pentru gustare si pe urma alegem... foarte profesionisti!
Celalalt laborator despre care am auzit doar bune si frumoase este pe str. Primaverii, langa Libertatii... azi merg la ei sa vad ce au de oferit... va voi tine la curent.

Cele care ziceau de Magic de pe Sarguintei, mi-a zis sefa de sala de la restaurant ca au avut numai probleme cu ei... deci aveti grija!

PS: sper sa nu fie luat acest mesaj ca si reclama sau critica... e doar experientele si parerile mele personale...

Monica

mersi monica...........imi esti de mare ajutor:*

lucfelice
27.03.2007, 13:33:35
mersi monica...........imi esti de mare ajutor:*

monica spune-mi si mie, la reformati e ceva ritual anume la nunta? la biserica vorbesc. ca viitorul meu sot e reformat eu sunt greco-catolica... si nu prea stiu despre reformati multe

Andreea26
27.03.2007, 14:42:15
Sa nu te superi, dar eu am comandat odata un tort cu martipan de la cofetaria de care zici (prima dintre ele), si am fost extrem de dezamagita. Albul nu a fost alb, a fost crem si avea impuritati martipanul, ca sa nu mai vorbesc de forma tortului... Tortul a fost mai inalt intr-o parte decat in cealalta. Nici macar atat nu si-au dat interesul sa faca ceva sa-l uniformizeze la inaltime... Foarte urat tort :-<
PS nici gustul nu mi-a placut... :(
Nu ma supar de ce sa ma supar....asta a fost experienta ta ...eu am asvut numai experiente bune cu ei...dar asta poate ca s-au mai schimbat intre timp...oricum eu am nunta la Darina si cei de acolo au si laborator de cofetarie deci eu nu imi bat capul prea mult cu asta...mersi oricum ca mi-ai zis ca eu chiar vroiam sa comand un tort de acolo pt. ziua unei prietene...dara daca asa se poarta cu clientii...nu ma mai duc la ei si gata.

Moniqa
27.03.2007, 16:30:27
monica spune-mi si mie, la reformati e ceva ritual anume la nunta? la biserica vorbesc. ca viitorul meu sot e reformat eu sunt greco-catolica... si nu prea stiu despre reformati multe

Nu stiu nici eu multe detalii despre cununia la reformati... am fost la putine ceremonii la biserica reformata... dar am avut confirmare la biserica reformata si, dupa parerea mea, toate ceremoniile sunt simple, elegante si frumoase. Cununia tine cam 20 de minute, deci nu te chinuie la nesfarsit.

Am discutat cu GabrielaS despre acest lucru, si ea imi povestea ca va fi o sedinta cu preotul si mirii, este o discutie libera, fara sa se simta mirii cumva aiurea ca vb cu un preot despre cum se va desfasura cununia. Veti discuta pe amanunt cum intrati in biserica, cum se desfasoara slujba (cam cat va tine) cum va dati verichetele, juramantul, si apoi iesitul. Va va da textul de la juramint ca sa-l cititi inainte.
De obicei, intra invitatii se pun pe banci, pe urma intra mirii impreuna/separat. Preotul face un discurs de vreo 10-20 minute, depinde in cate limbi trebuie sa zica. La cununie mixta (de ex. maghiara-romana), dc se doreste, va spune discursul sintetizat si in limba romana. Pe urma se depune juramantul, se dau verighetele si declara sot-sotie. Felicita mirii si gata. Scurt si la obiect. :>
Orice vreti sa faceti, va puteti intelege cu preotul, sunt foarte flexibili. Ma refer de ex. la intrare... intra mirii impreuna, separat,... si altele.
Biserica se poate impodobi putin cu flori, aici in TGM la biserica de pe stefan cel mare unde vom face si noi, este o doamna care ingrijeste biserica si cu ea se poate intelege. Noi luam florile si i le ducem, ea le va pune/lua inainte/dupa cununie.

Sper ca te-am ajutat un pic...

Monica