PDA

Versiunea completa : Chicago's

alinoaca
26.09.2008, 00:24:31
Buna! Stie cineva ceva despre acest restaurant?:-\

Cammie
26.09.2008, 08:27:06
Eu am avut nunta la Restaurant Chicago's. Mie mi-a placut. Arata si bine (au o gramada de plante verzi si partea aia de la intrare cu oglinzi, plante si fotolii este foarte faina), mi-a placut cum au iesit pozele. In plus au si terasa. Servirea este foarte buna, la fel si mancarea, personalul nu fura. Atunci seara ne-au spus ce a mai ramas din bautura, ne-au dat 2 torturi care au ramas si a doua zi ne-au sunat sa mai mergem pana acolo ca au mai gasit in frigider un tort si o sampanie.
Un inconvenient este faptul ca sala este in forma de U, dar pana la urma la mine a iesit foarte bine asa. Cine a avut chef de dans a venit si din cealalta sala, iar in separeu au stat nasii mei de botez (cu familia) care tocmai au avut un deces in familie.
Daca mai ai alte intrebari, iti raspund cu cea mai mare placere.

alinoaca
26.09.2008, 10:39:07
Iti multumesc. Sunt nehotarata... Mi se pare sala cam mica, si ringul de dans...pentru 130 de persoane. In rest e frumosa intradevar. Si inca o problema ...nu mai au locuri decat duminica...

Cammie
26.09.2008, 11:44:43
Noi am fost 147 de persoane si a fost ok ringul de dans. Si tot duminica am facut si noi nunta.

alinoaca
26.09.2008, 17:55:38
Multumesc Cammie! Cam cat te-a costat meniul? Poti sa pui cateva poze de la restaurant? Cred ca o sa raman si eu la ei pana la urma...

Cammie
26.09.2008, 20:12:00
Meniul a iesit un pic peste 100 lei de persoana.
Poze gasesti aici:
http://picasaweb.google.com/cameliasebeni/NuntaCamiSiAndy18Mai2008#

alinoaca
26.09.2008, 22:52:13
Meniul a iesit un pic peste 100 lei de persoana.
Poze gasesti aici:
http://picasaweb.google.com/cameliasebeni/NuntaCamiSiAndy18Mai2008#

Cammie intradevar ii foarte frumos si destul de mare! Iti doresc casa de piatra si inca odata ... multumesc frumos

Cammie
26.09.2008, 23:00:10
Cammie intradevar ii foarte frumos si destul de mare! Iti doresc casa de piatra si inca odata ... multumesc frumos

Multumesc!!!!
Spor la pregatiri si iti doresc o nunta de vis!

Ramonella
30.09.2008, 12:16:26
Eu am fost anul trecut la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult mancarea.Super buna...miammm...

ssimonikky
04.10.2008, 20:56:40
Am fost si eu p akolo knd cautam sala pt nunta Era de fapt printre singurele restaurante care mai erau disponibile in mai knd am fost. mia placut k nu necesita prea mult aranjat sala si e frumos. singurul dezavantaj e sala impartita. Am fost si am discutat cu domnul de akolo kiar mia explicat tot, pare de treaba. Kiar am facut o "rezervare" in caz ca nu mai gaseam nimik, adik iam zis k o sai dau raspuns in cateva zile. Din fericire am gasit sala nu kiar asa frumoasa dar nu vreau sa fie discutii k pe unii ii pun akolo iar pe altii dincolo.Orikum stiu ca discutii tot o sa fie ca doar pe toata lumea nu ai cum sa multumesti:[email protected] .
Mie mia zis k meniu ii aproximativ 100 lei = apa minerala+mancare+2 cafele. 8 lei de persoana=bucatarii+chelnerii+aranjat sala+ uzura.
iar sala mia zis ca are capacitate de 180 pers maxim.
In privinta aranjatului au parca ei cva care sa se potrivesca cu verdele de akolo adik visiniu, galben si parca verde,nu mai stiu exact.
Iar pe mese dak vrei iti aduc ei la pret de producator flori, au cva vaze in care intra doar cate un fir de floare.
Ii dragut restaurantul dar orikum e prea mic pt noi.

lianarada
29.12.2008, 09:36:13
Eu am ales Chicago's pt logodna, iar azi ma duc sa discutam pt a-l rezerva si pt nunta.Mancarea este super buna(de obicei mancam acolo cand vrem sa iesim undeva), personal amabil,localul foarte elegant:oglinzi imense, plante decorative, voaluri aurii, ceasuri "stil feroviar", canapele piele etc.ce nu imi pace sunt tablourile tipice orasului Chicago cu diferite sporturi,simboluri, dar sper ca le voi putea acoperi cu un voal in acelasi ton cu incaperea.
Faptul ca sunt 2 incaperi nu ma deranjeaza deoarece masa mirilor va fi amplasata la mijloc, usile care despart sala in doua se vor da jos, astfel se va putea vedea foarte bine.Oricum nu mergi la nunta sa stai bot in bot cu mirii, de exemplu am fost la o nunta unde am stat la 10 metri de miri dar cu spatele, asa ca .... e ok si aici:)
Sper sa ne mai ajutam unele pe altele cu idei de decor, amplasare, meniu etc..
Mult spor la pregatiri, va pup!!

laura2112
29.12.2008, 12:32:56
Eu am ales Chicago's pt logodna, iar azi ma duc sa discutam pt a-l rezerva si pt nunta.Mancarea este super buna(de obicei mancam acolo cand vrem sa iesim undeva), personal amabil,localul foarte elegant:oglinzi imense, plante decorative, voaluri aurii, ceasuri "stil feroviar", canapele piele etc.ce nu imi pace sunt tablourile tipice orasului Chicago cu diferite sporturi,simboluri, dar sper ca le voi putea acoperi cu un voal in acelasi ton cu incaperea.
Faptul ca sunt 2 incaperi nu ma deranjeaza deoarece masa mirilor va fi amplasata la mijloc, usile care despart sala in doua se vor da jos, astfel se va putea vedea foarte bine.Oricum nu mergi la nunta sa stai bot in bot cu mirii, de exemplu am fost la o nunta unde am stat la 10 metri de miri dar cu spatele, asa ca .... e ok si aici:)
Sper sa ne mai ajutam unele pe altele cu idei de decor, amplasare, meniu etc..
Mult spor la pregatiri, va pup!!

Ce pret are meniul la nunta?
MS

lianarada
30.12.2008, 10:19:11
Meniul, cred eu, are cel mai mic pret din Cluj, incepe de la 80 lei, dar noi il facem de 100-110 lei, sa fie super incarcat:)oricum nu ma ingrijoreaza partea asta pt ca mancarea, dupa cum mentionat si inainte, este foarte gustoasa si portiile la ei sunt generoase , arata exact ca in pozele din meniu, nici un gram mai putin.Am ramas surprinsa de pretul meniului, pt ca este un local destul de elegant.Oricum...mai trebuie achitata o taxa de 10 lei/pers din care se platesc bucatarii, chelnerii, garantie vesela, inchiriat sala, si...cadou din partea lor si naproanele si lumanarile necesare, in culorile dorite.Masa mirilor o aranjeaza ei pt 150 lei, bineinteles, fara flori, la fel si sala, daca vrei, au ei de toate(inclusiv vaze inalte de sticla, pt ele nu platesti nimic).
Raport calitate-pret, super!
Mult spor in organizarea nuntii, pupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!

dmdana2003
12.10.2009, 14:37:15
Cele care au avut nunta la acest restaurant nu mai posteaza nimic?daca ati fost multumite de cum a iesit,la ce pret a fost meniul si ce intra in acest pret...

loveline
10.11.2009, 05:49:45
Si noi am fost sa rezervam sala asta pentru logodna (aprilie 2010) .Sper sa iasa totul ok am auzit numa de bine despre restaurantul acesta.Cand am fost sa semnam contractul angajatii si patronul a fost super de treaba si ne-a explicat amanuntit detaliile.Eu va urez bafta si eventual sa imi spune-ti ce culoare va alegeti pentru sala.Ms:x

laurici_brunetzik
19.01.2010, 12:09:33
azi am sa ma duk eu savad sala si sa vb , deoarece seful desala este vecinul meu .... va spun eu maien ce a mai aflat

Daisy1
15.03.2010, 17:48:44
azi am sa ma duk eu savad sala si sa vb , deoarece seful desala este vecinul meu .... va spun eu maien ce a mai aflat

Buna,

Ce mai stii nou de sala? Mi-a placut locatia, dar oare nunti de noapte fac?

Merci

roxana
15.03.2010, 18:41:44
Buna,

Ce mai stii nou de sala? Mi-a placut locatia, dar oare nunti de noapte fac?

Merci
nici o sansa la nunti de noapte. la ora 10 se cam opreste muzica, sau se da mai incet, asta din cauza ca localul e la parterul unui bloc de locuinte

ella_hadasa
13.06.2010, 10:02:08
Si eu am fost la o nunta acolo...Am sa va pun poze cu aperitivul....Singura parte negativa, ca sa spun asa, a acestei sali..este ca o parte de invitati sunt..ascunsi;-)

Lyudmyla
28.09.2010, 16:02:31
Si eu am fost la o nunta acolo...Am sa va pun poze cu aperitivul....Singura parte negativa, ca sa spun asa, a acestei sali..este ca o parte de invitati sunt..ascunsi;-)

Am fost la o nunta acolo si e adevarat, o parte de invitati sunt..ascunsi. Pe langa asta, nu pot sa spun ca mancarea m-a dat gata. Portiile erau cam mici si nimic deosebit, mancarea a fost absolut obisnuita. Acum, depinde si de gustul fiecaruia, asta e parerea mea. Preturile sunt, intradevar, ok, insa eu nu voi face nunta acolo...

Biu
30.09.2010, 07:53:50

aperitivul asta e plin doar de mezeluri:(. mie una nu-mi place chiar deloc ce vad in farfurie

Arina3891
30.09.2010, 10:09:36
aperitivul asta e plin doar de mezeluri:(. mie una nu-mi place chiar deloc ce vad in farfurie
Intr-adevar... numai carnuri :-& Nici macar niste bucati de cascaval sau telemea. In plus mi se pare extrem de mic pentru un aperitiv de nunta. Nu stiu care e pretul lui, dar parerea mea e ca aperitivul ar trebui sa fie cel mai bogat fel, iar acesta are doar 8 feluri de mancare si in cantitate foarte mica.

ATH
08.11.2010, 09:49:11
Unul intre locurile mele preferate!
Primele tiramisu delicioase le-am comandat la ei, cu multa vreme in urma!
Impartirea salii n-ar trebui sa deranjeze pe nimeni; doar de la o hala poti avea pretentia sa nu aiba stalpi, pereti de sustinere si alte structuri de rezistenta! Imi storc creierul si nu gasesc o locatie open space; eventual cladirile vechi, la care acoperisul venea altfel construit, in cupola!
Cine-si imagineaza ca va avea sub nas toti invitatii, se amageste!

andreeaamalia
08.11.2010, 12:22:24
Unul intre locurile mele preferate!
Primele tiramisu delicioase le-am comandat la ei, cu multa vreme in urma!
Impartirea salii n-ar trebui sa deranjeze pe nimeni; doar de la o hala poti avea pretentia sa nu aiba stalpi, pereti de sustinere si alte structuri de rezistenta! Imi storc creierul si nu gasesc o locatie open space; eventual cladirile vechi, la care acoperisul venea altfel construit, in cupola!
Cine-si imagineaza ca va avea sub nas toti invitatii, se amageste!
salut!sant de acord cu tine,eu la ei am facut nunta anul trecut.chiar daca locatia nu e una foarte frumoasa,mancare si servirea sant ireprosabile,iar cu impartirea invitatilor nu am avut nici o problema.

oana_adela
08.11.2010, 14:14:22
salut!sant de acord cu tine,eu la ei am facut nunta anul trecut.chiar daca locatia nu e una foarte frumoasa,mancare si servirea sant ireprosabile,iar cu impartirea invitatilor nu am avut nici o problema.

am fost si noi acolo la o nunta si pot sa spun ca a fost foarte frumos. cand spuneau ca unii invitati sunt ascunsi, fetele se referau (cred) la faptul ca sala e formata din doua parti, despartite prin bar si un culoar pe care se afla un sir de mese... dupa parerea mea, asta nu e neaparat o chestie negativa, pentru ca in salita din lateral asezi persoanele mai in varsta, care suporta mai greu volumul ridicat al muzicii de langa ringul de dans. o chestie care mie nu mi-a placut in mod deosebit a fost faptul ca unii invitati stateau la mese obisnuite (cu scaunele imbracate) iar altii la mese cu coltar in forma de "U". astfel, nu prea exista o unitate in aranjarea salii.:-\

andreea_moo
11.11.2010, 16:17:22
Impartirea salii e ciudata, dar sa zicem ca nu toata lumea ar avea nevoie de tot spatiul, sau cum ati mai scris, in capat, in sala mai mica poti pune persoane mai in varsta care ar fi mai ferite de zgomotul din sala principala. Portiunea aia cu bancute e greu de "amestecat" cu restul decoratiunilor dar asta e farmecul locului.
Cat despre meniu ce sa zic, fiecare si-l alege dupa bunul plac. Noi am fost la nunta acolo si a fost ok. Am avut si branzeturi la aperitiv nu doar mezeluri, din cate imi aduc eu aminte iar servirea a fost de nota 10.