PDA

Versiunea completa : Porumbei la biserica

ionela_oany
28.09.2008, 23:27:58
De unde?cum?cat costa?aveti idee?
Si eu mi-am dorit sa am porumbei la biserica si sa-i eliberam la iesire dupa sfasitul slujbei insa ....am uitat complet de ei!:((
Daca aveti nr de tel al cuiva care are porumbei si ii inchiriaza pentru asemenea eveniment va rog sa postati info aici pentru ca viitoarele mirese sa poata avea parte de un moment frumos dupa oficierea cununiei religioase.Multumesc!

Diana2000
29.09.2008, 09:18:54
De unde?cum?cat costa?aveti idee?
Si eu mi-am dorit sa am porumbei la biserica si sa-i eliberam la iesire dupa sfasitul slujbei insa ....am uitat complet de ei!:((
Daca aveti nr de tel al cuiva care are porumbei si ii inchiriaza pentru asemenea eveniment va rog sa postati info aici pentru ca viitoarele mirese sa poata avea parte de un moment frumos dupa oficierea cununiei religioase.Multumesc!
Buna Ionela,
bine ai revenit <:-P, in legatura cu porumbei, la noi la nunta a fost tocmai invers, noi nu am planuit sa avem porumbei la nunta, in schimb acolo la biserica erau 2 domni cu o cutie plina cu porumbei si l-au intrebat pe sotul meu daca dorim porumbei si bine inteles ca am acceptat. Ne-a costat 100 ron toata "afacerea". Ce sa spun am avut noroc. ;))

ionela_oany
29.09.2008, 18:55:16
Buna Ionela,
bine ai revenit <:-P, in legatura cu porumbei, la noi la nunta a fost tocmai invers, noi nu am planuit sa avem porumbei la nunta, in schimb acolo la biserica erau 2 domni cu o cutie plina cu porumbei si l-au intrebat pe sotul meu daca dorim porumbei si bine inteles ca am acceptat. Ne-a costat 100 ron toata "afacerea". Ce sa spun am avut noroc. ;))
NOROCOASO...[-( >:D< >:D< >:D< @};- @};- @};-

Alynuta87
28.10.2008, 22:34:35
Buna Ionela,

chiar k ai fost norocoasa! si noi ne dorim porumbei la nunta dar nu stim pe nimeni care sa aiba...:-? Daca are cineva vreun nr de tel al unei pers care are porumbei....^:)^

Diana2000
29.10.2008, 15:55:18
chiar k ai fost norocoasa! si noi ne dorim porumbei la nunta dar nu stim pe nimeni care sa aiba...:-? Daca are cineva vreun nr de tel al unei pers care are porumbei....^:)^
Din pacate nu am numarul lor de telefon, dar poti incerca sa te duci la o cununie religioasa la biserica Banu si poate ii gasesti acolo. :)

Alynuta87
29.10.2008, 17:27:41
Din pacate nu am numarul lor de telefon, dar poti incerca sa te duci la o cununie religioasa la biserica Banu si poate ii gasesti acolo. :)

O sa ma duc in fiecare sambata ... trebuie sa apara ei pe la vreo nunta[-o<
Si daca tu ziceai k te-a costat 1mil e bine, nu mi se pare f f scump;-) :*

P.S. : Ai fost o adevarata printesa! Mi-a placut si rochita , mi-a placut si localul. Ati fost suuuuuper=D> <:-P

Diana2000
30.10.2008, 13:09:54
O sa ma duc in fiecare sambata ... trebuie sa apara ei pe la vreo nunta[-o<
Si daca tu ziceai k te-a costat 1mil e bine, nu mi se pare f f scump;-) :*

P.S. : Ai fost o adevarata printesa! Mi-a placut si rochita , mi-a placut si localul. Ati fost suuuuuper=D> <:-P
Multumesc alynuta,
sunt sigura ca si la voi o sa fie totul asa cum iti doresti, numai ca trebuie sa te "zbati" un pic pentru a obtine ceea ce iti doresti.
O sa dai tu de ei ;-) sau poate apar la nunta finilor mei de pe 8 noiembrie (tot la Biserica Banu au cununia relogioasa) si nasica o sa fie cu ochii pe ei;)) . O sa le cer numarul de telefon.

Alynuta87
31.10.2008, 08:47:00
Multumesc alynuta,
sunt sigura ca si la voi o sa fie totul asa cum iti doresti, numai ca trebuie sa te "zbati" un pic pentru a obtine ceea ce iti doresti.
O sa dai tu de ei ;-) sau poate apar la nunta finilor mei de pe 8 noiembrie (tot la Biserica Banu au cununia relogioasa) si nasica o sa fie cu ochii pe ei;)) . O sa le cer numarul de telefon.

Ai dreptate...o sa ma interesez, si o sa-i caut si eu. Dar daca din intamplare apar atunci si nu o sa uiti....te rog mult sa le ceri nr de tel^:)^ [-o< Pupici pt viitoarea nasica:love:

alina_i_2006
20.05.2009, 14:47:35
Hey,ati mai aflat ceva de porumbei?Mi-ar placea si mie sa am la Biserica porumbei si nu stiu de unde sa fac rost,cu cine sa vorbesc.Daca aflati ceva anuntati-ma si pe mine.Pooop:*

BETYY
26.01.2010, 15:18:05
a mai aflat cineva de porumbei?un nr. ceva...

anamaria1407
02.02.2010, 17:19:18
Multumesc alynuta,

Buna.
Ce mai stii de persoanele care au adus porumbeii la tine la nunta?
Au venit si la finii tai?
Ai facut rost de un numar de telefon.
As fi si eu interesata.
Un numar de telefon
Multumesc

Inna_
20.04.2010, 20:35:46
Buna.
As fi si eu interesata.
Un numar de telefon
Multumesc

Cred ca pot gasi eu pe cineva..daca mai esti interesata. Sper sa mai gasesc numarul de telefon. Nu il am eu, dar pot sa fac rost. Stiu ca avea mai multi.

monicaalina
20.04.2010, 22:03:53
Buna.
As fi si eu interesata.
Un numar de telefon
Multumesc
buna si eu o sa am porumbei.100 ron 2 porumbei din aceia albi.dak vrei nr de tel astept un pm de la tine

Inna_
21.04.2010, 09:46:50
buna si eu o sa am porumbei.100 ron 2 porumbei din aceia albi.dak vrei nr de tel astept un pm de la tine

Eu stiam pe un nene care avea mai multi...si cerea cam 150 lei pt toti. A fost sotul meu sa-i repare un calculator, si atunci a aflat. SI noi am avut 2 porumbei la biserica :x

MichelleCurly
31.03.2011, 19:52:18
trimite mi si mie un pm cu nr de telefon, te rog frumos

monicaalina
31.03.2011, 21:47:54
trimite mi si mie un pm cu nr de telefon, te rog frumos

aoleu...nu,stai sa iti spun povestea,aveam nr lui de la o miresica de aici,am vb cu el totul bine si frumos,nu a vrut bani dinainte nu ne am intalnit,am stabilit ora si nu a mai venit la biserica.l am sunat dupa nunta sa ma descarc si a zis ca a venit la cununia dinaintea mea si a plecat pe urma si la tel aveam impresia ca e beat.dak mai vrei nr....imi zici

MichelleCurly
01.04.2011, 11:42:19
aoleu...nu,stai sa iti spun povestea,aveam nr lui de la o miresica de aici,am vb cu el totul bine si frumos,nu a vrut bani dinainte nu ne am intalnit,am stabilit ora si nu a mai venit la biserica.l am sunat dupa nunta sa ma descarc si a zis ca a venit la cununia dinaintea mea si a plecat pe urma si la tel aveam impresia ca e beat.dak mai vrei nr....imi zici

Doamne, mai fetelor, pana si cu porumbeii sa avem emotii?! Apare nu apare ....?! pfft ...sa te umple de nervi in ziua care ar trebui sa fie care mai frumoasa din viata ta ....
imi pare rau pt ce ai patit monica
si merci mult alinutz pt PM^:)^

Inna_
01.04.2011, 12:40:41
Doamne, mai fetelor, pana si cu porumbeii sa avem emotii?! Apare nu apare ....?! pfft ...sa te umple de nervi in ziua care ar trebui sa fie care mai frumoasa din viata ta ....
imi pare rau pt ce ai patit monica
si merci mult alinutz pt PM^:)^

Nu ai pentru ce. Noua tipul asta ne-a adus.:*

raluca0109
06.07.2011, 00:01:48
Fetelor, ne-am dori sa avem porumbei atunci cand iesim din biserica , stiti unde am putea sa ne interesam? Am uitat sa mentionez sunt din buzau mersi!

Danet
06.07.2011, 12:03:32
Fetelor, ne-am dori sa avem porumbei atunci cand iesim din biserica , stiti unde am putea sa ne interesam? Am uitat sa mentionez sunt din buzau mersi!

Incearca tot la Valchic este o firma de organizat nunti si ei cred ca au tot ce le trebuie....

sskyppy
22.08.2011, 09:19:51
Incearca tot la Valchic este o firma de organizat nunti si ei cred ca au tot ce le trebuie....

de Valchic nu stiu ce sa spun....noi ne-am facut invitatiile la ei si nu au fost deloc seriosi, dar chiar DELOC

sskyppy
22.08.2011, 09:21:20

Daca esti interesata cunosc pe cineva care se ocupa cu aranjamente/porumbei si altele....

viodumi
21.11.2011, 22:51:55
Daca esti interesata cunosc pe cineva care se ocupa cu aranjamente/porumbei si altele....

eu sunt interesata, daca imi poti lasa un pm cu nr de contact, te rog. am nunta in aprilie 2012, dar deja m-am apucat de pregatiri:)

my_flor2006
10.03.2012, 15:12:30
Astept si eu un pm cu un numar de telefon de unde pot lua porumbei si alte detalii.

olovena
13.03.2012, 15:58:47
de Valchic nu stiu ce sa spun....noi ne-am facut invitatiile la ei si nu au fost deloc seriosi, dar chiar DELOC

de ce nu au fost seriosi?la mn se ocupa de o parte din aranjamentele pt sala.....sper sa fie bn:-SS

olovena
13.03.2012, 16:00:45
Astept si eu un pm cu un numar de telefon de unde pot lua porumbei si alte detalii.
buna!
ai putea sa imi spui si mie cat costa sa inchiriezi porumbeii?

sskyppy
14.03.2012, 16:18:21
de ce nu au fost seriosi?la mn se ocupa de o parte din aranjamentele pt sala.....sper sa fie bn:-SS

pai....noi am facut la ei invitatiile ptr nunta, toate bune si frumoase in 2 saptamani teoretic erau gata, si dupa 2 saptamani nu erau gata, telefoane peste telefoane inca 2 zile inca 3 zile, noi lucram si stam in bucuresti, si dupa aproape patru saptamani au fost gata invitatiile, deci nu stiu ce sa zic la ceva mai complicat cum se descurca. oricum asta nu trebuie sa fie regula, poate la tine o sa totul bine.

olovena
17.03.2012, 00:40:51
pai....noi am facut la ei invitatiile ptr nunta, toate bune si frumoase in 2 saptamani teoretic erau gata, si dupa 2 saptamani nu erau gata, telefoane peste telefoane inca 2 zile inca 3 zile, noi lucram si stam in bucuresti, si dupa aproape patru saptamani au fost gata invitatiile, deci nu stiu ce sa zic la ceva mai complicat cum se descurca. oricum asta nu trebuie sa fie regula, poate la tine o sa totul bine.

sper,k dak ma trezesc fara huse pt scaune in ziua nuntii inebunesc

cristianalala
21.04.2012, 22:17:47
sper,k dak ma trezesc fara huse pt scaune in ziua nuntii inebunesc

Vezi? daca nu asculti? te-am avertizat doar!

olovena
22.04.2012, 18:15:36
nu mi-ai zis nimic :(

Mirelybz
02.05.2012, 14:19:11
Mi-as dori si eu porumbei albi la nunta as dori daca aveti un nr. de telefon,dar sa fie persoana serioasa. Multumesc

cristianalala
10.05.2012, 22:54:41
Mi-as dori si eu porumbei albi la nunta as dori daca aveti un nr. de telefon,dar sa fie persoana serioasa. Multumesc

eu cunos pe cineva, in ceea ce privesete seriozitatea, nu stiu, dar il intreb si ti-l dau.

cristianalala
12.05.2012, 08:27:48
ti-am dat pm cu nr de tel

damian
30.10.2014, 22:55:22
Buna,

Imi poate da cineva un contact pt porumbei?

Multumesc!