PDA

Versiunea completa : Fotografi Suceava

Clauditza1978
02.10.2008, 12:57:18
Deschid acest topic cu spernatza ca aici miresicile din SV sa posteze cu exemple. Sper sa puneti cateva fotografii de la nuntile voastre. Pote putem sa atasam si niste bucati din video. Sa vedem si noi ce si cum.

iu8lia3
02.10.2008, 16:58:41
Deschid acest topic cu spernatza ca aici miresicile din SV sa posteze cu exemple. Sper sa puneti cateva fotografii de la nuntile voastre. Pote putem sa atasam si niste bucati din video. Sa vedem si noi ce si cum.
Foarte buna idee Claudia!Dar daca tot ai deschis tu topicul, da-ne tu primul exemplu de firma de acest gen, ca-mi inchipui ca ai deja stabilita una, din moment ce nunta ta e pe 18.10. Eu am abia in 2010 nunta, insa cred ca o sa-mi caut pe cineva bun inca de pe acum, caci lucrurile bune se rezerva din timp,nu?

sandybell
13.10.2008, 15:08:20
salutare miresicilor.... iată cateva cadre cu ,, porumbei...,, :D

happydent
04.11.2008, 21:48:27
iu8lia3 (http://www.miresici.ro/member.php?u=24956) e Mult MUUUUUlt prea devreme ca sa te apuci de facut rezervari, crede-ma!

art_daf
12.11.2008, 00:28:16
iu8lia3 (http://www.miresici.ro/member.php?u=24956) e Mult MUUUUUlt prea devreme ca sa te apuci de facut rezervari, crede-ma!
probabil ca e cam devreme dar are dreptate ce e bun se cauta si ocupa cu mult timp inainte iar la urma nu-ti ramin decit putine variante ,asta e valabil si la muzica si la video si foto si chiar la sala,ramai cu ce este nu cu ce ai fi vrut....

blackany
03.12.2008, 00:08:14
pe mine ma costa 800 euro foto
si 14 mil filmarea
la foto in il pe liviu rotariu
lenutza...nu te supy dar am impresia k ai scris gresit, cum sa iti ceara 800 euro pe foto?e enorm...

lenutza1984
03.12.2008, 16:11:58
;;) atat e : 800 de euro cu 2 sedinte foto si un album superb de care m-am indragostit
eu am zis ca renunt a rochie scumpa nmai a am fotograf bun

sim_sim
20.12.2008, 20:33:11
Incearca Magicart.....intra pe site-ul lor si vezi daca iti place ceea ce fac , si-ti dau id-ul de mess sa vb cu ei daca o sa vrei.

in sfirsit mam linistit si pot sa ma ocup si de alte lucruri in pregatirea nuntii
-mam inteles cu cei de la magic art si la pret 300 euro filmarea (oferta pentru octombrie)iar pentru foto urmeaza sa stabilim cu fotograful ce albume o sa vrem si am ramas cu impresia ca fac treaba de calitate si is seriosi.Voi ce stiti de ei,sper sa fie bine......multumesc cellya25

alezutza25
17.02.2009, 10:21:35
Buna fetelor. Eu am nunta in Botosani dar stau in Suceava de ceva timp. Am contract cu cei de la SMART video, stiti ceva de ei? Eu ce am vazut la ei era super filmat si foto. Acu vreau si ceva pareri de-a voastre. Multam.

andrada21
18.02.2009, 23:47:56
eu am ales magic art si sunt sigura ca o sa fie ok.300 de eur e filamrea(oferta de mai)si foto cam 7 mil.

cellya25
19.02.2009, 12:09:20
Si eu tot Magic-art...mi-au placut f mult.:D

andrada21
19.02.2009, 14:01:07
eu una sunt f multumita si chiar sunt profesionisti sa stii.si uite de exemplu eu nu vreau la cetate si le_am zis si nu a fost problema au zis ok unde vreti voi!

iulika
19.02.2009, 15:15:42
eu una sunt f multumita si chiar sunt profesionisti sa stii.si uite de exemplu eu nu vreau la cetate si le_am zis si nu a fost problema au zis ok unde vreti voi!

Andrada, sa stii ca suntem intr-un gand...nici eu nu vreau la Cetate...insa nici alte variante prea tentante nu-mi vin in gand...stiu ca se vorbea pe forum, la un moment dat, ca la Conacul Domnesc s-ar putea face fotografii chiar daca nu faci nunta la ei. Stii ceva de chestia asta?Sau unde te-ai gandit sa faci pozele?(daca nu e secret...:-p )

andrada21
19.02.2009, 17:24:04
Andrada, sa stii ca suntem intr-un gand...nici eu nu vreau la Cetate...insa nici alte variante prea tentante nu-mi vin in gand...stiu ca se vorbea pe forum, la un moment dat, ca la Conacul Domnesc s-ar putea face fotografii chiar daca nu faci nunta la ei. Stii ceva de chestia asta?Sau unde te-ai gandit sa faci pozele?(daca nu e secret...:-p )
nu e secret pt ca nici eu nu stiu...doar ca urasc la cetate!toata lumea asa face ...eu am vb si am zis ca nu vreau acolo,au zis ok si a ramas ca se mai gandeste el unde si vb cu o luna inainte.orice prefer dar nu cetate!te poop

crisstinna
20.02.2009, 00:30:55
nu e secret pt ca nici eu nu stiu...doar ca urasc la cetate!toata lumea asa face ...eu am vb si am zis ca nu vreau acolo,au zis ok si a ramas ca se mai gandeste el unde si vb cu o luna inainte.orice prefer dar nu cetate!te poop

la manastirea dragomirna ii f fain de poze... imi pare rau ca nu am mers acolo sa ne facem si noi poze la nunta

crisstinna
20.02.2009, 10:01:31
Cu acestia am facut eu contractul. Par flexibili, profesionisti.

da..si eu tot pe ei i-am avut....sunt multumita de ce au facut:)>-

ics_zero_2008
24.02.2009, 03:44:56
Ii cunosc pe miri...finut lucrat videoclip-ul.Imi place.N-am auzit de firma asta pana azi in Sv.

tocmai ce spuneam zilele trecute sint baietasi fff buni si in SV
JOS PALARIA BAIETI

alezutza25
27.02.2009, 14:05:59
Buna fetelor. Si eu am nunta la Botosani dar locuiesc in Suceava si i-am luat pe cei de la Smart Foto-Video, imi puteti spune cate ceva despre ei ca nu am gasit pe aici nici un comentariu.

crisstinna
27.02.2009, 15:02:34
buna cristina..desi am discutat cu cei de la oidee sa nu-mi posteze videoclipul pe youtube vad ca n-au tinut cont de parerea mea(bine ca nu l-au pus si pe al 2lea)..eu totusi ii recomand pt ca sunt foarte buni..am mers cam pe la toti din suceava inainte sa-i aleg pe ei si pe sorin il cunosteam de ceva timp si cam ce imi doream eu doar la ei am vazut..totusi din cauza nasilor n-am putut sa stam foarte mult sa filmam la dragomirna si a tb sa ne intoarcem la sala ..cristina sunt foarte curioasa sa vad si videoclipul tau..sper sa mai puna videoclipuri si de la alte nunti din 2008,eu si asa nu-mi doream sa-l vada decat cei foarte apropiati noua

imi cer scuze [-o< daca te-am supart prin faptul ca ma postat acel lik aici(nici nu stiam cine sunt miri...si mai ales ca mireasa e de pe forum), eu l-am pus doar asa ca exemplu pt ca e unul f reusit.
Eu nu am un clip separat ca al tau...am doar tot ce e filmat pe dvd si e mult prea mare pt a putea posta aici. Daca , candva o sa reusesc sa decupez o parte , o sa o postez...oricum eu sunt multumita de ei

tina_sweet_y
28.02.2009, 10:10:58
buna ,cine imi pote recomada un foto. bun,nu sunt in tara si imi este greu.................[-o<

elenamau
28.02.2009, 11:08:06
iti recomand eu pe doru halip sau sotia lui, claudia. fac niste lucruri foarte frumoase, au fotografiat la multi prieteni de-ai mei , am si eu contract cu claudia. Nu cred ca am voie sa pun numerele de contact aici.

tina_sweet_y
28.02.2009, 12:02:15
iti recomand eu pe doru halip sau sotia lui, claudia. fac niste lucruri foarte frumoase, au fotografiat la multi prieteni de-ai mei , am si eu contract cu claudia. Nu cred ca am voie sa pun numerele de contact aici.

buna,
cum pot sa dau de ei?

andreea22
03.03.2009, 17:29:40
buna ,cine imi pote recomada un foto. bun,nu sunt in tara si imi este greu.................[-o<

Buna..eu i-am avut pe doru si claudia halip..sunt cei mai buni pt foto..iar video pe cei de la oidee

irinaririna
04.03.2009, 10:06:20
Cand am vb cu Doru Halip mi-a zis ca va fi prezent la targul de nunti veneri si duminica.

elisaandreea
04.03.2009, 10:44:34
;;) atat e : 800 de euro cu 2 sedinte foto si un album superb de care m-am indragostit
eu am zis ca renunt a rochie scumpa nmai a am fotograf bun

Buna! Scuze ca-mi dau cu parerea dar si mie mi se pare enorm de scump acest album cu cele 2 sedinte foto.Banuiesc ca aceste sedinte le faci imbracata in mireasa.Nu necesita mai multe machiaje,mai multe tinute,cum se fac sedintele foto cu modelele din reviste...de aceea mi se pare scump ca nu e atat de complex...Dar daca tu ai ales deja nu-ti strica inima ca tot ce conteaza sunt amintirile;-)

andreea22
04.03.2009, 16:58:43
imi cer scuze [-o< daca te-am supart prin faptul ca ma postat acel lik aici(nici nu stiam cine sunt miri...si mai ales ca mireasa e de pe forum), eu l-am pus doar asa ca exemplu pt ca e unul f reusit.
Eu nu am un clip separat ca al tau...am doar tot ce e filmat pe dvd si e mult prea mare pt a putea posta aici. Daca , candva o sa reusesc sa decupez o parte , o sa o postez...oricum eu sunt multumita de ei

asta e..acum oricum numai conteaza..in primul rand ei nu tb sa puna clipul pe net..mi-ar fi placut totusi sa vad si alte videoclipuri de la nunti filmate de ei in 2008..eu chiar ma asteptam, pt ca stiam ca i-ai avut tot pe ei, sa postezi si tu videoclipul de la nunta.

cellya25
06.03.2009, 08:55:54
Iti recomand Magic art....lucreaza f bine

SWEET_ANNA
06.03.2009, 18:35:50
si mai astept sugestii cu care-i cu + sau care-i cu - ,in legatura cu cameraman,fotograf

in max o sapt vreau sa rezolv si problema asta

ms @};-

huanna
07.03.2009, 21:10:30
pe Gimi il am si eu la nunta la mine:madlaugh: ...am auzit ca e fff bun. Cumnatul meu a vazut ce montaje are si a zis ca e fff bun. In schimb vreau sa stiu ce stiti de strugariu mariana?????

magic art sunt ocupati pe 15 aug:(
de Gimy care vb,mi-a zis o prietena k cica e cel mai bun din sv....a auzit cineva de el?!?!?

cum il contactez pe Doru h? sau pe Immortalized.moments?

ms.pup.

lenutza1984
08.03.2009, 15:38:50
Buna! Scuze ca-mi dau cu parerea dar si mie mi se pare enorm de scump acest album cu cele 2 sedinte foto.Banuiesc ca aceste sedinte le faci imbracata in mireasa.Nu necesita mai multe machiaje,mai multe tinute,cum se fac sedintele foto cu modelele din reviste...de aceea mi se pare scump ca nu e atat de complex...Dar daca tu ai ales deja nu-ti strica inima ca tot ce conteaza sunt amintirile;-)

vine cu mine in dimineata nuntii la coafor, imbracat, acasa la parinti ,sedinta foto , biserica si restaurant pana la sfarsit.
a doua sedinta foto e trash the dress alta locatie alta zi care pana acum nici un fotograf din suceava nu a incercat
+ un album superb
nu cred ca 800 e e mult pt asa ceva
numai imprimatul si legatul albumului costa mai mult decat jum din suma

si mai spunea cineva ca nu a vazut pasiune in fotografiile lui : portofoliul unui fotograf nu se vede numai in cele 20 de fotografii expuse la targ

AnnyyAnnyy
08.03.2009, 16:41:18
vine cu mine in dimineata nuntii la coafor, imbracat, acasa la parinti ,sedinta foto , biserica si restaurant pana la sfarsit.
a doua sedinta foto e trash the dress alta locatie alta zi care pana acum nici un fotograf din suceava nu a incercat
+ un album superb
nu cred ca 800 e e mult pt asa ceva
numai imprimatul si legatul albumului costa mai mult decat jum din suma

si mai spunea cineva ca nu a vazut pasiune in fotografiile lui : portofoliul unui fotograf nu se vede numai in cele 20 de fotografii expuse la targ
fac multi treaba asta...acum depinde si de miri si de cat timp vor ei sa investeasca pt partea asta de foto:) Dar am o groaza de prietene care s-au imbracat la 2 -3 zile de la nunta in rochie iar , si-au luat sotul si hop la pozat prin locatii care mai de care mai frumoase.Deci se practica destul de des;-)
Si Doru Halip face asta, si Petrica Caluseriu si magic art-ul...sunt multi care chiar te intreaba daca vrei sa optezi pt asa ceva.

ikalina
08.03.2009, 19:20:14
Huanna pot sa-ti zic ca mie mi-a facut foto mariana acu 3 ani si au iesit super faine...chiar nu ma asteptam sa iasa asa de clare si bine gandite:D eu mi-aduc aminte ca oscilam intre foto digital si normal si ea m-a convins sa le fac normal si crede-ma ca nu regret deloc...si am tot recomandat-o prietenilor mei

huanna
08.03.2009, 22:27:30
Si nu vrei sa imi arati niste foto si mie?...sa vad cum au iesit...

Huanna pot sa-ti zic ca mie mi-a facut foto mariana acu 3 ani si au iesit super faine...chiar nu ma asteptam sa iasa asa de clare si bine gandite:D eu mi-aduc aminte ca oscilam intre foto digital si normal si ea m-a convins sa le fac normal si crede-ma ca nu regret deloc...si am tot recomandat-o prietenilor mei

alezutza25
09.03.2009, 09:52:10
Si nu vrei sa imi arati niste foto si mie?...sa vad cum au iesit...

Buna . Poti sa imi zici si mie numele intreg a lui Gimi, si un nr de tel sau ceva pe PM? Mersi.

huanna
09.03.2009, 09:53:38
....Deci nu mai stie nimeni nimic de Mariana Strugariu???bune rele...>:/ numai ziceti-le :-p

alezutza25
09.03.2009, 11:08:45
Deci porecla la tipul care imi fotografiaza mie e Ciubi, nu stie nimeni nik de el, de rau de bine, nu conteaza, numai sa stiu ceva, orice.

sim_sim
10.03.2009, 07:50:52
Din Monitorul de Suceava:
O inedită expoziție, cu fotografii artistice de la diferite nunți, a putut fi admirată timp de trei zile la Iulius Mall Suceava. Expoziția a reprezentat doar o parte a Târgului de nunți, manifestare care a debutat vineri și s-a încheiat ieri. Fotografiile aparțin soților Doru și Claudia Halip, care se află la prima expoziție comună.
„Am vrut să demonstrăm că există și alt gen de fotografie care se potrivește la o nuntă, nu doar imaginile clasice. Cuplurile tinere și-au manifestat interesul pentru acest gen de fotografie, dar au fost și părinți care ne-au contactat pentru o colaborare viitoare, ceea ce mă face să cred că oamenii sunt dispuși la a accepta noutățile”, a mărturisit Doru Halip.
Acesta a precizat că fotografiile expuse au fost surprinse de aparatul său și al soției sale la nunți din țară, dar și din străinătate, printre imaginile expuse regăsindu-se o nuntă de la Paris.
Dacă pentru cuplul Doru și Claudia Halip a fost prima expoziție comună, separat cei doi au mai avut și alte evenimente.
Portrete, poezia în imagini, dar și alte teme din viața cotidiană au făcut obiectul unor expoziții fotografice din trecutul lui Doru Halip, care a spus că nu are de gând să se oprească aici și pregătește un nou vernisaj, cu o temă ce urmează a fi stabilită.
Cine vorbea de Liviu Rotariu ca a avut expozitie.........unde o fi fost de nu la vazut presa.

irinaririna
10.03.2009, 09:20:50
A avut si Liviu expozitie, dar probabil nu a avut pile la monitorul :). Oricum Doru avea fotografii mult mai reusite.
Eu cred ca semnez cu Remus.

P_Irina
10.03.2009, 13:41:04
A avut si Liviu expozitie, dar probabil nu a avut pile la monitorul :). Oricum Doru avea fotografii mult mai reusite.
Eu cred ca semnez cu Remus.

Am fost si eu la targ si am vazut expozitia lui Liviu Rotariu si pe cea a lui Doru Halip.
Sincer mi-a placut mai mult cea a lui Liviu Rotariu pentru ca spre deosebire de Halip a prezentat fotografii din toate evenimentele nuntii.
Cit despre aparitia in Monitorul, nu cred ca o stire aparuta in presa l-ar face un fotograf mai bun decit este acum.

SWEET_ANNA
10.03.2009, 23:34:47
cel cu foto de 800 euro,e doru h,nu?!
mie mi se pare f mult,fata de 500-600 ron,cum i-au altii
de liviu rotariu cum dau?
si mai spuneti si alte recomandari..care mai stie

ms

lulia
11.03.2009, 00:49:14
cel cu foto de 800 euro,e doru h,nu?!
mie mi se pare f mult,fata de 500-600 ron,cum i-au altii
de liviu rotariu cum dau?
si mai spuneti si alte recomandari..care mai stie

ms

Cel cu 800 de euro e liviu rotariu, sau cel putin asa spunea o miresica de pe forum ca a dat, in care era inclusa si o sedinta foto ulteriora nuntii. Pe el nu stiu cum il gasesti ca nu am fost interesata de serviciile lui. Daca vrei sa iei legatura cu doru halip, scrie-i numele pe google si o sa dai de site-ul lui unde la contact ai si numarul de telefon si adresa de email. Multa bafta.

irinaririna
11.03.2009, 18:03:24
Am facut si eu astazi alegerea \:D/. L-am luat fotograf pe Remus si cameraman pe Gimi. Urmeaza sa-mi aleg firma cu decoratiunile ;).

lulia
11.03.2009, 22:10:41
Am facut si eu astazi alegerea \:D/. L-am luat fotograf pe Remus si cameraman pe Gimi. Urmeaza sa-mi aleg firma cu decoratiunile ;).

Bine ca ai rezolvat si cu asta ;)) o grija mai putin. Vroiam sa te intreb cine e acest Remus sau de la ce firma e ? Sunt doar curioasa , ca nu am mai auzit de el >:D<

miresica_80
13.03.2009, 13:11:21
Buna miresici.Sunt noua pe acest forum si m-ar interesa ce preturi se practica pentru fotografiat si filmat.Eu inca nu am semnat contract cu nimeni dar ma astept ca niste fotografii profesionale sa fie pe undeva pe la 1000 de euro si filmatul 400-500 de euro.
Stiti cumva cit ia Liviu Rotariu, Doru Halip..?

irinaririna
13.03.2009, 13:44:16
am auzit ca in 2010 cam in jur de 800 euro vor lua.
Anul acesta Doru Halip si Remus iau in jur de 1600-2400 lei. Liviu Rotariu cred ca 800. Datele de contact le au amanoi pe net.

miresica_80
13.03.2009, 16:33:02
Multumesc pentru raspuns Irina. Am citit ca tu ai semnat cu remus.Cit te-a ajuns? Face si album in banii astia sau e doar fotografiatul?

irinaririna
13.03.2009, 17:17:38
imi face si album, 30*30 cu coperta din piele (are mai mule sabloane).

SWEET_ANNA
26.03.2009, 14:57:57
intre ciobu_film,provideo(croitor costica) si oidee care ziceti ca e mai bun?

AnnyyAnnyy
26.03.2009, 20:30:53
personal, daca as fi pusa in postura sa aleg intre cei 3, as alege fara indoiala oidee.
dar nu prea poti alege dupa sugestiile altora, pt ca fiecare isi doreste altceva de la filmare, deci iti recomand sa vorbesti cu cei "luati in vizor" de tine si sa alegi in cunostinta de cauza

SWEET_ANNA
27.03.2009, 03:55:14
v-am auzit pe mai multe k vb de oidee k sunt buni

lulia
27.03.2009, 13:08:55

Pe primii doi nu ii stiu , deci nu as putea sa fac o comparatie , cine e mai bun ca cine, dar pot sa iti spun ca din punctul meu de vedere oidee sunt destul de buni, ca sa vezi si cum lucreaza intra pe youtube si cauta-i acolo. Sunt cateva filmulete frumoase, mie nu imi plac toate , dar le poti spune cum vrei sa lucreze la videoclipul nuntii tale pentru ca in general fac o treaba buna. I-a avut o miresica de aici anul trecut si are un videoclip foarte frumos. >:D< Multa bafta.

SWEET_ANNA
28.03.2009, 01:01:48
cred k am sa semnez cu oidee
am vazut deja clipurile lor
sincer din toate clipurile(ma refer la toate firmele) ce le-am vazut pe youtube nu mi-a placut nici unul in special,sa zic ''woau ce frumos lucreaza astia,pe ei i-asi vrea''...

irinaririna
30.03.2009, 15:43:02
@Swet_anna
Sa stii ca nu iti faci o idee prea buna de pe site-urile lor. Cel mai bine e sa vezi ce au filmat.
AM fost si eu si m-am intalnit cu 3 cameramani. Fiecare avea pregatit ceva ce sa imi arate. Am vrut si altceva.... intentionat sa nu vad doar ce au avut ei pregatit de inainte.

sweety23
25.04.2009, 15:36:23
Eu am apelat la o firma lorette-suceava, de fapt ei decoreaza nuntile dar e agentie si au si foto. Preturile incep de la 200 euro cu 100 foto scoase.. mi se pare super pretul.. Si au si portofoliu bun. Am vazut ca au fost mirese care au dat si 400 euro.... mi se pare cam scump... totusi:-&

AnnyyAnnyy
27.04.2009, 22:26:40
Eu am apelat la o firma lorette-suceava, de fapt ei decoreaza nuntile dar e agentie si au si foto. Preturile incep de la 200 euro cu 100 foto scoase.. mi se pare super pretul.. Si au si portofoliu bun. Am vazut ca au fost mirese care au dat si 400 euro.... mi se pare cam scump... totusi:-&
pana la urma e alegerea fiecaruia cat da si ce achizitioaneaza pt banii dati:)
Eu de Lorette n-am auzit pana acum, deci n-as putea sa spun daca sunt sau nu pe placul meu

aryanna
17.05.2009, 09:46:25
pana la urma fetelor care ramane cel mai bun fotograf din suceava?

stiu ca e dupa cum prefera fiecare dar in opinia vostra care e in functie de calitate/profesionalism, pret, maleabilitate, servicii si ce mai cuprinde

huanna
19.06.2009, 20:28:12
o sa atasez si eu cateva fotografii de la nunta mea. am vrut sa le pun in album dar nu stiu cum:-s ...o sa scriu mai multe mesaje,acum atasez cele de la sedinta foto

huanna
19.06.2009, 20:33:53
foto cu sala aranjata

huanna
19.06.2009, 20:47:28
si de la sala cateva

huanna
07.09.2009, 09:50:22
of fetelor sunt f suparata cu filmarea de la nunta...numai probleme am avut. Sa va povestesc ce s-a intamplat ca sa aveti si voi mare mare grija.
Exact a doua zi dupa nunta soacra mea a zis ca i-a dat cameramanului o poza de a mirelui sa o puna la filmare. L-am sunat pe cel pe care l-am platit sa faca dvd-urile si i-am zis faza si i-am explicat ca nu vreau nici o poza la filmare. A zis ca da nu este nici o problema. In cele din urma am reusit si noi sa vedem dvd-urile dupa multe amanari si scuze ca s-a stricat cand una cand alta(asta at nu a contat insa acu ma enerveaza ca e cam nesimtit) si surpiza neplacuta pt mine. La filmare se vede soacra cum arata poze din albumul ei de nunta, ea mireasa, cumnata mea cand era copil, m-am enervat imediat. Sa nu mai zic ca s-a filmat aiurea. La mire s-a filmat cum se imbraca, pregatiri tot frumos dar la mireasa nu a trimis nici o camera nimic. ok. Il sun pe domnul si ii zic faza ca vreau sa o taie de acolo si i-am amintit ca i-am zis ca nu vreau nici o fotografie filmata la care el ca e vina noastra nu a lui si ca tre sa platesc daca vreau sa imi modifice.ok...platesc la om si ajunge si noul dvd. A modificat totul aiurea. Ne-a schimbat melodiile de la sedinta(melodiile noastre pe care i le-am dat), numele mirilor este altul, comprimarea e facuta aiurea iar imaginea este neclara, faze care se repeta...deci in bataie de joc(si am impartit deja toate dvd-urile)..oke...il suna sotul sa ii zica sa vedem cum rezolvam si domnul cu pricina incepe sa tipe ca asa figuri nu a mai vazut, ca nu a mai patit asa ceva niciodata, ma rog sa tipe la noi de parca eram noi vinovati...si chiar daca am figuri eu am platit pt figurile alea, si pana sa imi ia banii tot vb frumos si era de acord, cum s-a vazut cu banii in mana cum nu ii mai convine de figurile noastre care nu sunt figuri ci am cerut un dvd la care sa ma uit cu placere...poate altii nu se uita la ele dar eu ma uit asa ca le vreau cum le-am stabilit cu el inainte si cum am platit pt ele...urat din partea domnului asa ca aveti grija nu dati banii inainte sa vedeti ce a iesit.

aryanna
14.10.2009, 13:04:54
fetelor am ales un fotograf de la voi din suceava la nunta si imi pare extrem de bine, am fost laudata toata noaptea pentru poze (noi am aavut un proiector toata nunta unde am pus pozele din ziua aia), super profesionisti ambii fotografi

[]

aici sunt si unele poze de alea lor, noi am primit inca din noaptea aia cateva poze pe stick, acum asteptam produsul final (aici sunt facute pentru proiector, nu a avut omul timp sa le lucreze bine)

irinaririna
14.10.2009, 13:58:17
foarte frumoase fotografiile tale. Si ai dreptate in privinta fotografului... Remus si Doru sunt cei mai buni din Suceava. Poate ni le vei arata si pe celelalte prelucrate.
Alea alb negru.... sunt superbe la patrat!

aryanna
14.10.2009, 14:11:55
o sa vi le arat cand mi le da

trebuie sa ma duc zilele astea la sedinta extra si trash the dress si poate mai cer atunci cateva :)

oricum noi am aavut si fotografii date in timpul nuntii ca marturii (erau in pachet) si ne-au ajutat foarte mult ca stiau ce sa faca asa ca ne-am miscat repede

irinaririna
14.10.2009, 17:21:50
Aryanna imi dai un pm cu detaliile pachetului care l-ai avut si cu preturile? Multumesc...
Ce idei aveti pentru trash the dress? Si eu am in pachet numai ca la mine e vara si am mai multe posibilitati... Si in ploaie mi-ar placa sa am o sedinta foto...dar vara nu toamna.

dienuka1984
14.10.2009, 18:50:46
o sa vi le arat cand mi le da

trebuie sa ma duc zilele astea la sedinta extra si trash the dress si poate mai cer atunci cateva :)

oricum noi am aavut si fotografii date in timpul nuntii ca marturii (erau in pachet) si ne-au ajutat foarte mult ca stiau ce sa faca asa ca ne-am miscat repede

buna aryanna, cred ca l-ai avut ca fotograf pe Doru Halip , daca nu ma insel, sau cel putin coincid foto marturii din pachetul pe care il avem si noi, tot cu el am facut contract, care pachet l-ai ales mai exact? si cat te-a costat? mercik mult!
foarte frumoase fotografiile!!!!

aryanna
14.10.2009, 19:16:46
noi am ales cel mai scump pachet pe care-l avea ca la celelaltwe 2 statea numai pana la ora 2 parca, si noi il vroiam toata noaptea

pretul l-am mai negociat putin, a fost 950 euro pachetul prezentat, dar dupa cum ziceam ne-am impacat la o suma... acum o sa vad cat am de platit ca noi am avut peste 100 de fotografii printate in noaptea nuntii

dienuka1984
14.10.2009, 21:52:37
noi am ales cel mai scump pachet pe care-l avea ca la celelaltwe 2 statea numai pana la ora 2 parca, si noi il vroiam toata noaptea

pretul l-am mai negociat putin, a fost 950 euro pachetul prezentat, dar dupa cum ziceam ne-am impacat la o suma... acum o sa vad cat am de platit ca noi am avut peste 100 de fotografii printate in noaptea nuntii

la primul pachet pe care il avea, acoperea nunta pana la ora 12, la cel de-al doilea statea toata noaptea, dar dupa parerea mea era saracut, si noi tot pe al treilea l-am ales, dar am schimbat fotografiile care se faceau in noaptea nuntii,asa zisele marturii ptr invitati, ptr inca un mini album ptr nasi ...si nu cred ca o sa trebuiasca sa platesti in plus avand in vedere ca pachetul continea aceste foto printate in noaptea nuntii...si din cate ne-a zis noua acest pachet il va urca la 1200 de euro...

aryanna
14.10.2009, 22:32:59
la primul pachet pe care il avea, acoperea nunta pana la ora 12, la cel de-al doilea statea toata noaptea, dar dupa parerea mea era saracut, si noi tot pe al treilea l-am ales, dar am schimbat fotografiile care se faceau in noaptea nuntii,asa zisele marturii ptr invitati, ptr inca un mini album ptr nasi ...si nu cred ca o sa trebuiasca sa platesti in plus avand in vedere ca pachetul continea aceste foto printate in noaptea nuntii...si din cate ne-a zis noua acest pachet il va urca la 1200 de euro...
pai da cam toti scumpesc de la anul
sa stii ca fotografiile din noatea nuntii au fost foarte apreciate, multi din cei care fac nunta la anul mi-au cerut datele lui de contact pentru asta

aryanna
18.10.2009, 18:51:51
am fost sambata la o sedinta foto la voi in sv, am mers la manastire , deosebita locatie si apoi la o cale ferata
dovada :D

http://picasaweb.google.com/bulina10.10/SedintaFoto#

andreutzaa
20.10.2009, 22:54:03
am fost sambata la o sedinta foto la voi in sv, am mers la manastire , deosebita locatie si apoi la o cale ferata

superbe foto si fotograful e din suceava sau l`ai adus cu tine:D eu ink nu am cameraman cei care mi`au placut i`au luat fetele :) da`mi un pm dak vrei sa nu se inteleaga reclama :*

aryanna
20.10.2009, 23:03:39
fotograful e tot din suceava, noi nu suntem din sv, insa am preferat sa venim la voi pentru sedinta foto din 2 motive, aveti peisaje si locatii faine, si daca fotograful e de acolo am zis ca e mai bine sa aleaga el locatiile nu noi...

dienuka1984
20.10.2009, 23:08:33
fotograful e tot din suceava, noi nu suntem din sv, insa am preferat sa venim la voi pentru sedinta foto din 2 motive, aveti peisaje si locatii faine, si daca fotograful e de acolo am zis ca e mai bine sa aleaga el locatiile nu noi...

foarte bine ai facut aryanna,,,,,felicitari ptr foto, si daca dam numele fotogarfului pe care l-am avut nu cred ca se considera ca fiind reclama, e doar ca idee..de aceea suntem aici sa ne ajutam:*

aryanna
20.10.2009, 23:10:07
oricum s-a vorbit mult si bine aici despre exact fotografii ce i-am avut si eu la nunta, asa ca daca acum as zice eu numele fotografilor ar fi doar o confirmare a ceea ce s-a zis pe la inceputul topicului

monica77
28.11.2009, 21:24:37
miresici ce fotograf imi recomandati????
Sa iau cameraman care filmeaza si face si poze sau sa iau separat????

HELLLLLP!!!pls

aryanna
29.11.2009, 11:11:05
eu cred ca e bine sa iei separat, nu de alta dar sa nu-ti para rau dupa ca ai zis ca vrei sa economisesti putin insa daca vezi ca nu ai poze cum trebuie nunta nu o mai poti repeta pentru poze

andreutzaa
12.12.2009, 00:47:43
eu cred ca e bine sa iei separat, nu de alta dar sa nu-ti para rau dupa ca ai zis ca vrei sa economisesti putin insa daca vezi ca nu ai poze cum trebuie nunta nu o mai poti repeta pentru poze

am vazut la cineva niste fotografii de la nunta si erau super frumoasa.tipul cere cam 1700 lei pt foto si album si nuj mai ce..nu e cam mult??si fara filmat :(

aryanna
12.12.2009, 01:02:10
pai depinde de tine daca e mult sau nu, depinde cati bani ai alocat tu pt foto

de ex eu am gasit la 20 mil filmat si fotografiat insa am preferat sa dau dublu decat am gasit dar sa fiu multumita ca am nista fotografii la nunta cum trebuie si nu niste poze pe care le pot avea si de la prieteni...

o spun sincer ca ce am vazut la acel cameramano-fotograf era chiar poate sub calitatea unor poze facute de prieteni mai priceputi sau mai pasionati de foto

este o vorba: decat regreti dupa ca nu ai fotografii faine mai bine sa faci un efort si sa iei ceva calitativ ca nunta nu o mai poti repeta... ramai cu regretul

irinaririna
12.12.2009, 09:54:29
Bine zici! Si eu pun pret pe fotografii foarte foarte mult! Chiar mai mult decat pe video!

andreutzaa
12.12.2009, 19:45:51
Bine zici! Si eu pun pret pe fotografii foarte foarte mult! Chiar mai mult decat pe video!

si asta e drept fetelor dar cand ma gandesc ca mai e si filmatul si nu stiam daca sa`i iau separat si ma gandeam sa nu fie prea mult doar pt foto.ramane sa ma mai consult si in final sa vad care e decizia :D nu vreau nici eu niste foto pe care sa le comar calitativ cu a prietenilor.. :)

roxutza88
28.01.2010, 22:17:21
si eu de cand am inceput pregatirile pt nunta,am zis ca cel mai important e sa am un fotograf bun.l-am si gasit.am luat-o pe claudia halip.am dat ceva bani pe pachet,dar nu mai conteaza acum.sunt sigura ca o sa am fotografii cum imi doresc.eu o recomand.si nu ii fac reclama.oricum poate sa creada fiecare ce vrea.eu ii consider pe ei cei mai buni din sv,cu toate ca si remus imi place cum lucreaza.va doresc o nunta ca in povesti :x >:D<

iasmine
01.02.2010, 11:16:21
si eu de cand am inceput pregatirile pt nunta,am zis ca cel mai important e sa am un fotograf bun.l-am si gasit.am luat-o pe claudia halip.am dat ceva bani pe pachet,dar nu mai conteaza acum.sunt sigura ca o sa am fotografii cum imi doresc.eu o recomand.si nu ii fac reclama.oricum poate sa creada fiecare ce vrea.eu ii consider pe ei cei mai buni din sv,cu toate ca si remus imi place cum lucreaza.va doresc o nunta ca in povesti :x >:D<
si cat te costa? daca nu sunt prea indiscreta:">

roxutza88
01.02.2010, 12:19:46
si cat te costa? daca nu sunt prea indiscreta:">

pai am dat 950 de euro.mult ce-i drept dar eu cred ca merita.

pixi
20.02.2010, 19:12:28
Pentru cat sunt de frumoase fotografiile Claudiei, se merita pretul. Lumea nu e obisnuita cu profesionisti si de asta critica... parca si aud "aaa!! da de banii aia am si video si 2 albume si balonase pe poze". Oamenii astia nu tb luati in seama. Felicitari pentru fotograf, o sa ai parte de cele mai frumoase amintiri :)

cactus
10.03.2010, 22:54:22
a apelat cineva la serviciile firmei Lorette?

mausel
06.04.2010, 15:13:17
Imi poate spune cineva de Cezar si Mariana Strugariu, Valentin Moscaliuc Si Mihai Gherasim? i-ati avut careva?nu au nici un site ca sa imi fac o idee.

Caut un fotograf la un pret mai accesibil dar sa fie si profesionist daca se poate:D

Eu m-am oprit la magicart si bogdan gireada,ce parere aveti?dar inca nu m-a horatat:-SS

NarcisaN
12.04.2010, 13:47:06
o sa atasez si eu cateva fotografii de la nunta mea. am vrut sa le pun in album dar nu stiu cum:-s ...o sa scriu mai multe mesaje,acum atasez cele de la sedinta foto

Foarte frumoase pozele, la fel ca si protagonistii lor. ;-)
Cine este fotograful?

Alinella
14.04.2010, 23:50:57
Imi poate spune cineva de Cezar si Mariana Strugariu, Valentin Moscaliuc Si Mihai Gherasim? i-ati avut careva?nu au nici un site ca sa imi fac o idee.

Caut un fotograf la un pret mai accesibil dar sa fie si profesionist daca se poate:D

Eu m-am oprit la magicart si bogdan gireada,ce parere aveti?dar inca nu m-a horatat:-SS

Noi i-am avut exact pe ei,am colaborat foarte bine impreuna dvd-urile au iesit foarte bine, iar fotografiile si albumul foto facute de bogdan sunt extraordinare ..sunt profesionisti in ceea ce fac..

NarcisaN
15.04.2010, 09:40:33
Buna miresici,

Poate cineva sa-mi spuna daca a lucrat cu cei de la Gala Design sau Mirific Studio si ce parere are despre calitatea si costul lor? Multumesc

nikkinik
09.08.2010, 16:51:58

Superbe pozele. si voi sunteti frumosi iar talentul fotografului trebuie apreciat. Felicitari.

Danillea
09.08.2010, 17:18:33

Foarte frumoase fotografiile tale...sunt in cautare de foto+video si ink nu m-am hotarat. Daca vrei imi poti trimite detalii cu cei care i-ai contractat tu? multumesc

NarcisaN
16.08.2010, 10:08:39
Buna draga miresici,

A facut cineva foto sau video cu "Misha Studio"? Sau ati vazut poze/filmari facute de ei?

mickybil
02.09.2010, 17:14:45
of fetelor sunt f suparata cu filmarea de la nunta...numai probleme am avut. Sa va povestesc ce s-a intamplat ca sa aveti si voi mare mare grija.
Exact a doua zi dupa nunta soacra mea a zis ca i-a dat cameramanului o poza de a mirelui sa o puna la filmare. L-am sunat pe cel pe care l-am platit sa faca dvd-urile si i-am zis faza si i-am explicat ca nu vreau nici o poza la filmare. A zis ca da nu este nici o problema. In cele din urma am reusit si noi sa vedem dvd-urile dupa multe amanari si scuze ca s-a stricat cand una cand alta(asta at nu a contat insa acu ma enerveaza ca e cam nesimtit) si surpiza neplacuta pt mine. La filmare se vede soacra cum arata poze din albumul ei de nunta, ea mireasa, cumnata mea cand era copil, m-am enervat imediat. Sa nu mai zic ca s-a filmat aiurea. La mire s-a filmat cum se imbraca, pregatiri tot frumos dar la mireasa nu a trimis nici o camera nimic. ok. Il sun pe domnul si ii zic faza ca vreau sa o taie de acolo si i-am amintit ca i-am zis ca nu vreau nici o fotografie filmata la care el ca e vina noastra nu a lui si ca tre sa platesc daca vreau sa imi modifice.ok...platesc la om si ajunge si noul dvd. A modificat totul aiurea. Ne-a schimbat melodiile de la sedinta(melodiile noastre pe care i le-am dat), numele mirilor este altul, comprimarea e facuta aiurea iar imaginea este neclara, faze care se repeta...deci in bataie de joc(si am impartit deja toate dvd-urile)..oke...il suna sotul sa ii zica sa vedem cum rezolvam si domnul cu pricina incepe sa tipe ca asa figuri nu a mai vazut, ca nu a mai patit asa ceva niciodata, ma rog sa tipe la noi de parca eram noi vinovati...si chiar daca am figuri eu am platit pt figurile alea, si pana sa imi ia banii tot vb frumos si era de acord, cum s-a vazut cu banii in mana cum nu ii mai convine de figurile noastre care nu sunt figuri ci am cerut un dvd la care sa ma uit cu placere...poate altii nu se uita la ele dar eu ma uit asa ca le vreau cum le-am stabilit cu el inainte si cum am platit pt ele...urat din partea domnului asa ca aveti grija nu dati banii inainte sa vedeti ce a iesit.
Pot sa intreb despre cine e vorba ???

adriben
02.09.2010, 17:31:49
Foarte urat ce au facut...cred ca ar trebui sa spui despre cine e vorba...asa ne evitam toti o durere de cap.
imi pare foarte rau ca v-a stricat amintirile...

NarcisaN
07.09.2010, 11:13:19
Pls spuneti-mi si mie ce parere aveti despre fotografiile facute de Ovidiu Popescu (fotograf Magicfilmsv).

alina2001
30.09.2010, 18:54:47
Noi i-am avut exact pe ei,am colaborat foarte bine impreuna dvd-urile au iesit foarte bine, iar fotografiile si albumul foto facute de bogdan sunt extraordinare ..sunt profesionisti in ceea ce fac..
bo:Dgdan care are laborator foto in bj???

Anedis
27.11.2010, 14:48:51

Buna, sunt din Iasi si mi-au placut foarte mult pozele facute de Claudia si Doru Halip. Imi poti spune te rog ce cuprinde pachetul pe care l-ai ales pentru nunta ta?

ionela05
27.12.2010, 22:44:40
Buna. Tocmai ne-am logodit :D si deja am inceput sa ma gandesc cu emotii la ziua cea mare ce va venii , cand voi zice marele DA :). Am inceput sa caut sala, muzica, fotograf, cameraman..etc. Deja avem cate 2-3 variante pt fiecare, ramane sa ne decidem. Legat de fotograf spuneti-mi daca l-a avut vre-una din voi pe Ovidiu Lesan ? L-a avut o prietena de-a mea acum 2 ani, pretul a fost ok pt atunci, pozele de pe site-ul lui imi plac foarte mult dar as vrea sa stiu si parerea voastra, daca l-ati avut. Pentru mine fotografiile sunt cele mai importante si as vrea sa fac o alegere cat mai buna. Multumesc si spor tuturor la pregatiri !

rita_rita
12.02.2011, 16:31:55
Buna
de Gabi Oanes stiti ceva???

tianna_frey
26.02.2011, 17:16:13
Buna
de Gabi Oanes stiti ceva???

despre gabi stiu ca este dein focsani. Am vazut cateva fotografii facute de el si sunt f frumoase. parerea mea este ca imaginatia mirilor si a fotografului face totul.

kristalina4u
04.04.2011, 23:52:44
offff miresici, la inceputul anului am fost stresata cu alegerea salii,si cand mi-am ales-o am stat mai linistita...insa acum incep sa ma gandesc si sa ma stresez cu alegerea cameramanului si a fotografului, si in curand si muzica..ce ma sfatuiti sa aleg bine, **********,vreau ceva profesional dar in acelasi timp si un pret mai moderat,cand am vz pe forum acesta preturi de peste 800euro am ramas cam masca...mi se pare exagerat pt foto atat de mult.Help me please cu sfaturi,,,ce e mai bun?pupicei si spor la pregatiri

kristalina4u
13.04.2011, 21:28:46
Foarte frumoase fotografiile tale...sunt in cautare de foto+video si ink nu m-am hotarat. Daca vrei imi poti trimite detalii cu cei care i-ai contractat tu? multumesc

ciao dani...nu am mai schimbat de mult cateva vorbe...pana la urma ti-ai gasit fotograf si cameraman?Si pe mn m-ar interesa sa stiu si eu ceva, care sunt mai buni si la un pret cat de cat rezonabil,nu f exagerat...La vara cand vin acasa vreau sa ma decid deja pe cine voi avea ca sa ii pot contacta eu personal, pt ca anul viit la nunta mea voi fi acasa cu o luna inainte de nunta si trebuie sa am totul aranjat din timp:)...ce ti s-a parut mai convenabil si frumos in privinta asta:)pupici$-)

Catalina88
13.04.2011, 21:41:20
ciao dani...nu am mai schimbat de mult cateva vorbe...pana la urma ti-ai gasit fotograf si cameraman?Si pe mn m-ar interesa sa stiu si eu ceva, care sunt mai buni si la un pret cat de cat rezonabil,nu f exagerat...La vara cand vin acasa vreau sa ma decid deja pe cine voi avea ca sa ii pot contacta eu personal, pt ca anul viit la nunta mea voi fi acasa cu o luna inainte de nunta si trebuie sa am totul aranjat din timp:)...ce ti s-a parut mai convenabil si frumos in privinta asta:)pupici$-)

hehe ma bucur ca nu sunt singura miresica care nu este in tara si face pregatirile de la distanta. ca veni vorba de cameraman si fotograf ma intereseaza si pe mine sa gasesc pe cineva la un pret bun ca sincer nu cunosc pe nimeni....fiind plecata intreb prietenele ce au avut nunti sau pe internet cu ajutorul vostru sper sa iau deciziile cele mai bune...:):">

alexasv
14.04.2011, 00:08:59
ce inseamna pt. voi un pret bun?...sau rezonabil...?
Va dau un sfat...niciodata sa nu cautati un serviciu numai dupa pret! Ce va ofera un fotograf la 800-1000 de euro nu o sa va poate oferii niciodata unul de 100-200 de euro sau ce ofera cameramanul de 400-600 euro nu poate oferii unul de 150-200 euro(vorbim de calitate si nu de cantitate)...DAR,... nu intotdeauna ala mai scump are feelingul aluia care e mai ieftin! De cele mai multe ori ,,marca,, ridica pretul...dar nu intodeauna ne alegem cu cel mai bun produs...asa e si in servicii...nu intotdeauna cel mai ,,cunoscut,, face si treaba cea mai buna!
Nu toti aveam aceleasi placeri si gusturi...deci...si in arta foto-video nu o sa ne asemanam.
Pe site-uri se pun de obicei ,,lucrarile de arta,, (din peste 5000 de cadre se pot alege acolo vreo 30 de pus pe net...din mai multe evenimente filmate 10-20 faci 3-4 de pus pe site) de aceea cel mai indicat lucru este vizionarea unui eveniment filmat sau fotografiat de respectivul operator...(fara slide-uri sau clipuri ca astea sunt ,,aranjate,,:D)...si apropo ...negociati mai tare cu muzica sa va permiteti un foto-video mai decent! Spor!o:-)

adriben
14.04.2011, 01:12:06
hehe ma bucur ca nu sunt singura miresica care nu este in tara si face pregatirile de la distanta. ca veni vorba de cameraman si fotograf ma intereseaza si pe mine sa gasesc pe cineva la un pret bun ca sincer nu cunosc pe nimeni....fiind plecata intreb prietenele ce au avut nunti sau pe internet cu ajutorul vostru sper sa iau deciziile cele mai bune...:):">

Nu, nu esti singura care face pregatirile de la distanta...Si eu sunt plecata si cam in toate alegerile care le-am facut m-au ajutat fetele de aici pe forum. In privinta fotografului, eu nu cunosc altul mai bun decat Doru Halip. Insa poate in Iasi gasesti (sunt multi care se desplaseaza). Cred ca Iulia din Londra a avut pe cineva din Iasi. Fetelor, mai stiti cine era?

Bafta la pregatiri!

kristalina4u
09.05.2011, 16:48:20
Nu, nu esti singura care face pregatirile de la distanta...Si eu sunt plecata si cam in toate alegerile care le-am facut m-au ajutat fetele de aici pe forum. In privinta fotografului, eu nu cunosc altul mai bun decat Doru Halip. Insa poate in Iasi gasesti (sunt multi care se desplaseaza). Cred ca Iulia din Londra a avut pe cineva din Iasi. Fetelor, mai stiti cine era?

Bafta la pregatiri!
Ia uite ca sunt ceva miresici de prin alte meleaguri care se pregatesc de la distanta pentru nunta...E bine ca asa ne putem consulta in ceea ce am gasit mai bun pentru eveniment..E drept am auzit si eu si am vazut ca claudia si doru halip sunt printre cei mai buni dar sunt si f scumpi mi se pare, eu inteleg ca fotografiile sunt singura amintire ce ne ramane de la nunta dar totusi...eu am vrut ceva care sa ma ajunja la 1000euro si foto si filmarea,desi nu stiu dc o sa gasesc ceva la pretul asta care sa fie si de calitate,profesional...

adriben
10.05.2011, 11:40:59
Ia uite ca sunt ceva miresici de prin alte meleaguri care se pregatesc de la distanta pentru nunta...E bine ca asa ne putem consulta in ceea ce am gasit mai bun pentru eveniment..E drept am auzit si eu si am vazut ca claudia si doru halip sunt printre cei mai buni dar sunt si f scumpi mi se pare, eu inteleg ca fotografiile sunt singura amintire ce ne ramane de la nunta dar totusi...eu am vrut ceva care sa ma ajunja la 1000euro si foto si filmarea,desi nu stiu dc o sa gasesc ceva la pretul asta care sa fie si de calitate,profesional...

Ba poti gasi, insa daca vezi intai pozele lui Doru Halip, sa nu astepti ca oricare alt fotograf sa iti faca asemenea poze...Pe mine m-a impresionat foarte mult, iar comparativ cu preturile care se practica aici in Spania, nu mi s-a parut deloc scump. In plus, noi am vrut un pachet mai personalizat, pentru ca voiam sa vina si aici in Spania la cununia civila. Asa ca am discutat, si am ajuns la o intelegere care ne satisface pe toti... Intr-adevar, cred ca cel mai ieftin pachet al lui e de 900 euro sau 950. Eu in locul tau poate as cauta un cameraman mai ieftin, si poate asa nu treci cu mult de 1000 euro...parerea mea.
Sunt miresici care si-au adus fotografi si cameramani din alte orase...de exemplu de la Iasi...poate acolo gasesti ceva la un pret intermediu...pentru ca in Suceava, in afara de Doru, restu sunt destul de ieftini, dar mie una nu mi-a placut ce am vazut....

raudia
10.05.2011, 15:23:11
Ba poti gasi, insa daca vezi intai pozele lui Doru Halip, sa nu astepti ca oricare alt fotograf sa iti faca asemenea poze...Pe mine m-a impresionat foarte mult, iar comparativ cu preturile care se practica aici in Spania, nu mi s-a parut deloc scump. In plus, noi am vrut un pachet mai personalizat, pentru ca voiam sa vina si aici in Spania la cununia civila. Asa ca am discutat, si am ajuns la o intelegere care ne satisface pe toti... Intr-adevar, cred ca cel mai ieftin pachet al lui e de 900 euro sau 950. Eu in locul tau poate as cauta un cameraman mai ieftin, si poate asa nu treci cu mult de 1000 euro...parerea mea.
Sunt miresici care si-au adus fotografi si cameramani din alte orase...de exemplu de la Iasi...poate acolo gasesti ceva la un pret intermediu...pentru ca in Suceava, in afara de Doru, restu sunt destul de ieftini, dar mie una nu mi-a placut ce am vazut....

E foarte drept ca Doru Halip e un maestru intr-ale fotografiei. Insa ca sa il ai la nunta, trebuie sa ti-l si permiti real. Eu initial nici nu ma gandeam sa nu-l contractez, insa ulterior, cand am vazut cate cheltuieli sunt, si ca in Romania din doua salarii decente nu poti sa economisesti mare lucru, m-am lasat pagubasa.
Sper sa fac o sesiune de trash the dress mai artistica; asta nu neaparat dupa nunta... Oricand voi avea bugetul necesar.
Amintirile in genere raman in suflet... E clar ca si pozele vorbesc dupa ani de zile, insa nu trebuie neaparat sa fie mega artistice ca sa am ce povesti nepoteilor :) Cu ideea asta m-am consolat eu si am incercat sa fiu realista... Nu ca nu mi l-as fi permis daca as fi vrut cu ardoare, insa asa cum am mai zis, am fost realista asupra bugetului :)
Si daca ma supar, cand o sa fiu mare si plina de bani, mai fac o nunta... numa' asa... pentru poze :P

chimista
11.05.2011, 12:43:43
Asa este! Asta e cel mai important. Si aici cred ca am cel mai mare castig :)

Raudia imi poti trimite si mie pe privat nr de tel pt foto si video si un pret cat ti-au cerut.Ca eu cu miresoiul suntem disperati cum nu stam in Sv nu stim pe nimeni care sa ne poate ajuta.multumesc

tianna_frey
28.05.2011, 11:54:17

eu pentru nunta i.am ales pe cei de la MISHA STUDIO. din toti cei care i.am intalnit, ei s.au dovedit a pefecti pentru noi. si pretul e accesibil si ceea ce fac este super. au site. il poti vizita sa iti faci o idee.

adriben
29.05.2011, 13:05:04
eu pentru nunta i.am ales pe cei de la MISHA STUDIO. din toti cei care i.am intalnit, ei s.au dovedit a pefecti pentru noi. si pretul e accesibil si ceea ce fac este super. au site. il poti vizita sa iti faci o idee.

Intr-adevar sunt buni...sunt multe miresici care au facut contract cu ei. Eu am aflat de ei abia dupa ce facusem deja contractul de video...ca eu i-as fi vrut doar pentru video. Dar acuma nu mai pot face nimic...:(

oanishkaya
29.05.2011, 14:04:47

Felicitari pentru alegere! Si noi tot pe ei ii vom avea la nunta!

CONT-INCHIS-65707
29.05.2011, 14:34:36

Buna. Ne poti spune si noua un pret informative te rog? Mi-a placut ce am vazut la ei pe site, insa sunt indecisa daca vrem sau nu videograf la nunta. Multumesc. :gen_17:

ancutza1010
11.06.2011, 17:57:39
Am scris si la "cameramani suceava", intreb si aici..... : ce preturi se mai practica pentru ofertele foto la evenimente? Merci :D

AndreeaIulia
15.06.2011, 12:19:04

Buna tianna_frey, as avea o rugaminte la tine, imi poti trimite un mesaj privat cu pretul cu care v-ati inteles voi, sunt si eu interesata doar ca nu sunt inca hotarata, momentan sunt in stadiul de informare :) dar trebuie sa ma grabesc. pup

kristalina4u
19.06.2011, 20:04:55
pai am vb deja asa informativ cu cineva din iasi tuya studio sot si sotie( cei pe care i-a avut si iulia din londra)...insa la ei e f scump filmarea...si foto e ok...amandoua te ajung 60mil pachetele cele mai scumpe...e interesant ca la video in sala iti poate instala un videoproiector unde iti poti vedea imagini de pe parcursul zilei,povestea de dragoste...interesant...o sa mai mai interesez oricum poate ies la 1000 de euro cu tot foto video:)

kristalina4u
19.06.2011, 20:12:30

Bafta la pregatiri!
am vb eu cu iulia si am intrebat-o...era vb de tuya studio din iasi:)

2puimici
07.09.2011, 17:16:03
Buna miresici! Ce parere aveti de Silviu Monor ca si fotograf? Evident l-as fi vrut pe Doru Halip dar se pare ca nu e disponibil in perioada cand am eu nunta, insa mi-a recomandat sa apelez la Silviu.. pana si website-urile lor sunt asemanatoare :>

adriben
07.09.2011, 18:14:36
Buna miresici! Ce parere aveti de Silviu Monor ca si fotograf? Evident l-as fi vrut pe Doru Halip dar se pare ca nu e disponibil in perioada cand am eu nunta, insa mi-a recomandat sa apelez la Silviu.. pana si website-urile lor sunt asemanatoare :>

eu una nu-l cunosc si nu am vazut poze facute de el...insa am incredere in criteriul lui Doru :) Bafta!

2puimici
07.09.2011, 18:41:16
eu una nu-l cunosc si nu am vazut poze facute de el...insa am incredere in criteriul lui Doru :) Bafta!

Multumesc adriben, dar daca Doru Halip nu e disponibil care ar fi a doua optiune? Un alt fotograf care face poze exceptionale, nu neaparat din Suceava...

adriben
07.09.2011, 19:54:58
Multumesc adriben, dar daca Doru Halip nu e disponibil care ar fi a doua optiune? Un alt fotograf care face poze exceptionale, nu neaparat din Suceava...

Am inteles ca Tuya studio din Iasi sunt buni, insa nu stiu daca se ridica la imaginatia si creativitatea lui Doru...in schimb cred ca sunt putin mai accesibili la pret. Daca vrei neaparat pe cineva care sa aiba stilul lui Doru nu stiu... poate in Bucuresti ai avea mai multe optiuni.

CONT-INCHIS-65707
07.09.2011, 20:42:24

Buna,

Dupa parerea mea nu trebuie sa ne restictionam la Suceava, cred ca sunt in imprejurimi si nu numai foarte multi fotografi profesionisti si cu o imaginatie bogata. Depinde acum de ce considera fiecare ca este "frumos si creativ". Mie personal, fara suparare, unele prelucrari ale mai sus numitului nu mi-au placut deloc. Nu pot sa spun totusi ca nu i-am admirat munca si imaginatia. De aceea spun ca este greu sa faci o recomandare, ce poate fi considerat superb de o persoana poate fi considerat absolut banal de o alta.
Eu am inceput prin a vizualiza portofoliile fotografilor mentionati aici:
http://www.fotografi-nunti-pro.ro/fotografi-de-nunti-din-romania/

Dupa care am parcurs si sectiunile din forum dedicate fotografilor din Iasi si Cluj. Am vizionat foarte multe portofolii, am selectionat, am trimis emailuri si apoi am luat o decizie in functie de raspunsuri si oferte si momentan sunt foarte multumita. Am ales sa colaboram cu un fotograf din Cluj.
Nu stiu daca am voie sa postez lista, insa daca cineva o doreste, va rog sa-mi spuneti si va trimit PM.

Succes in gasirea fotografului care vi se potriveste.

kristalina4u
07.09.2011, 22:28:01
Am inteles ca Tuya studio din Iasi sunt buni, insa nu stiu daca se ridica la imaginatia si creativitatea lui Doru...in schimb cred ca sunt putin mai accesibili la pret. Daca vrei neaparat pe cineva care sa aiba stilul lui Doru nu stiu... poate in Bucuresti ai avea mai multe optiuni.
la cei de la tuya studio din iasi m-am gandit si eu,sunt sot si sotie,el cameraman sotia fotograf.Am stat de vb cu ei insa mi s-a parut destul de scump si ei.Sunt buni cel putin la video,poze nu prea am vz de la ea,am oferta de la ei, cine este interesata pot sa v-o trimit in PM.

kristalina4u
07.09.2011, 22:36:38
pana la urma am facut contract cu Magic Art,video cu d-l Petrica, iar la foto sotii Strugariu,am ales-o pe Mariana Strugariu,,,sper sa fie bine...I-a mai avut cineva pe ei la nunta?Sunt ok asa...ce parere aveti?

2puimici
07.09.2011, 23:33:05
Buna,

Dupa parerea mea nu trebuie sa ne restictionam la Suceava, cred ca sunt in imprejurimi si nu numai foarte multi fotografi profesionisti si cu o imaginatie bogata. Depinde acum de ce considera fiecare ca este "frumos si creativ". Mie personal, fara suparare, unele prelucrari ale mai sus numitului nu mi-au placut deloc. Nu pot sa spun totusi ca nu i-am admirat munca si imaginatia. De aceea spun ca este greu sa faci o recomandare, ce poate fi considerat superb de o persoana poate fi considerat absolut banal de o alta.
Eu am inceput prin a vizualiza portofoliile fotografilor mentionati aici:
http://www.fotografi-nunti-pro.ro/fotografi-de-nunti-din-romania/

Dupa care am parcurs si sectiunile din forum dedicate fotografilor din Iasi si Cluj. Am vizionat foarte multe portofolii, am selectionat, am trimis emailuri si apoi am luat o decizie in functie de raspunsuri si oferte si momentan sunt foarte multumita. Am ales sa colaboram cu un fotograf din Cluj.
Nu stiu daca am voie sa postez lista, insa daca cineva o doreste, va rog sa-mi spuneti si va trimit PM.

Succes in gasirea fotografului care vi se potriveste.

Nu pot sa spun ca toate pozele lui Doru Halip sunt pe gustul meu, spre exemplu cele care sunt prelucrate excesiv, dar presupun ca asta a fost dorinta clientilor... e drept ca e suficient de experimentat sa se muleze pe cerintele oricui :)
Te rog mult trimite-mi PM cu detaliile fotografului din Cluj si as aprecia daca mi-ai spune si cat o sa te coste. :*

elena_anca
08.09.2011, 22:02:35
pana la urma am facut contract cu Magic Art,video cu d-l Petrica, iar la foto sotii Strugariu,am ales-o pe Mariana Strugariu,,,sper sa fie bine...I-a mai avut cineva pe ei la nunta?Sunt ok asa...ce parere aveti?

Eu voi avea nunta in septembrie 2012 si l-am ales tot pe Dl Petrica de la Magic Art, el ne-a recomandat ca si fotografi pe sotii Strugariu insa nu stiu nimic de ei...ai putea sa imi spui ce pret are si ce oferta ti-a facut? Apropo, si eu tot la Farestin am nunta;))

CONT-INCHIS-65707
08.09.2011, 23:36:02
Nu pot sa spun ca toate pozele lui Doru Halip sunt pe gustul meu, spre exemplu cele care sunt prelucrate excesiv, dar presupun ca asta a fost dorinta clientilor... e drept ca e suficient de experimentat sa se muleze pe cerintele oricui :)
Te rog mult trimite-mi PM cu detaliile fotografului din Cluj si as aprecia daca mi-ai spune si cat o sa te coste. :*

Buna,

Ti-am trimis un mesaj cu un rezumat al celor pe care i-am contactat si oferta lor. Sper sa-ti fie de folos. :*

CONT-INCHIS-65707
08.09.2011, 23:44:10

Nu stiu daca imaginile de pe blogul lui sunt noi, insa mi se pare diferenta foarte mare intre cei doi, atat la calitate cat si la creativitate. Daca initial ti-l doreai pe Doru Halip parerea mea e ca poti gasi pe cineva la acelasi nivel. Am postat un link mai devreme care te poate ajuta in cautarile tale. Succes.

siminai
09.09.2011, 15:27:29
Ai dreptate, am fost pe langa subiect :)) Am sa intreb in sectiunea corespunzatoare. Eu personal sunt dispusa sa platesc destul de mult pentru fotograf, chiar peste 1000E pentru ca in final asta ramane cea ma vie amintire dupa nunta.. Intr-un an sau doi nimeni n-o sa-si aminteasca de muzica, mancare sau decoratiuni :)
Ai mare dreptate, mi-e acum imi pare rau ca am investit putin in foto, e cel mai important. Si pana la urma pe cine iei Doru halip -daca o sa mai fie in tara?Mi-e mi-a placut mult Remus Vatamanu

natalia84
18.09.2011, 16:28:15
la cei de la tuya studio din iasi m-am gandit si eu,sunt sot si sotie,el cameraman sotia fotograf.Am stat de vb cu ei insa mi s-a parut destul de scump si ei.Sunt buni cel putin la video,poze nu prea am vz de la ea,am oferta de la ei, cine este interesata pot sa v-o trimit in PM.

Trimite-mi si mie, te rog, oferta celor de la tuya studio. Am intrat pe site-ul lor, intradevar pe video sunt buni, insa mie mi-au placut si fotografiile din 2011.

BubuBlonda
19.09.2011, 15:07:56
Eu voi avea nunta in septembrie 2012 si l-am ales tot pe Dl Petrica de la Magic Art, el ne-a recomandat ca si fotografi pe sotii Strugariu insa nu stiu nimic de ei...ai putea sa imi spui ce pret are si ce oferta ti-a facut? Apropo, si eu tot la Farestin am nunta;))

elena avem nuntia pe aceeasi data si aceeasi biserica :))))))) la ce ora ti-ai programat cununia religioasa? eu o voi avea la 19 :) in leg cu fotografii nu am auzit nimic de ei...eu ma gandesc la simply mind dar ink nu stiu ce sa zic de pret...voi in jurul carui pret va invartiti la filmat+foto?

BubuBlonda
19.09.2011, 15:16:34
pai am vb deja asa informativ cu cineva din iasi tuya studio sot si sotie( cei pe care i-a avut si iulia din londra)...insa la ei e f scump filmarea...si foto e ok...amandoua te ajung 60mil pachetele cele mai scumpe...e interesant ca la video in sala iti poate instala un videoproiector unde iti poti vedea imagini de pe parcursul zilei,povestea de dragoste...interesant...o sa mai mai interesez oricum poate ies la 1000 de euro cu tot foto video:)

e extrem de mult...mie si 1500 de lei pt simplymind mi se pare scumputz :)

elena_anca
20.09.2011, 12:50:13
Buna fetelor, ce parere aveti de Ovidiu Lesan ca fotograf? Am intrat pe site-ul lui si am vazut niste fotografii superbe...fiecare foto parca are o poveste...parca ar transmite cate un mesaj, voi ce parere aveti? O zi frumoasa!

Catalina88
20.09.2011, 15:37:22

Salut! Si mie miau placut de cei de la Magic Art ai putea sa-mi spui cat ti-au cerut pt filmat si cat pt poze. mersi mult

kristalina4u
29.09.2011, 17:12:31
Salut! Si mie miau placut de cei de la Magic Art ai putea sa-mi spui cat ti-au cerut pt filmat si cat pt poze. mersi mult
Pe filmare 400 e, iar la foto 8 mil...

elena_anca
29.09.2011, 21:55:05
elena avem nuntia pe aceeasi data si aceeasi biserica :))))))) la ce ora ti-ai programat cununia religioasa? eu o voi avea la 19 :) in leg cu fotografii nu am auzit nimic de ei...eu ma gandesc la simply mind dar ink nu stiu ce sa zic de pret...voi in jurul carui pret va invartiti la filmat+foto?

Inca nu mi-am programat cununia religioasa,am crezut ca este timp:-? dar cred ca ar cam trebui sa fac si asta :), eu as fi vrut pe la ora 16 sper sa fie disponibila ora...Deocamdata noi am rezolvat cu sala, cameramanul si fotograful si..ne-am cam lasat pe tanjeala...am zis ca este timp, dar timpul cam trece;-) La video ii avem pe cei de la Magic Art iar la foto pe Ovidiu Lesan (in total ne ajunge 850euro). Pupici!

Catalina88
05.10.2011, 16:56:39
Fetelor dar de Qstudio ce stiti....ati auzit de ei??

ionela05
08.10.2011, 22:12:35
Buna fetelor, ce parere aveti de Ovidiu Lesan ca fotograf? Am intrat pe site-ul lui si am vazut niste fotografii superbe...fiecare foto parca are o poveste...parca ar transmite cate un mesaj, voi ce parere aveti? O zi frumoasa!

L-am avut si eu la nunta. Si, desi mi-a fost putin frica pt ca nu auzisem multe despre el, a fost ff profesionist, iar pozele au iesit superbe!! Iar pretul, a fost super ok. Eu il recomand si il voi recomanda tuturor pe el de acum incolo

elena_anca
09.10.2011, 21:16:00
L-am avut si eu la nunta. Si, desi mi-a fost putin frica pt ca nu auzisem multe despre el, a fost ff profesionist, iar pozele au iesit superbe!! Iar pretul, a fost super ok. Eu il recomand si il voi recomanda tuturor pe el de acum incolo

Multumesc de raspuns ionela, imi intaresti convingerea ca va iesi totul cum imi doresc...intre timp l-am si contactat si am facut deja contractul ;-). O zi placuta!

ionelaoana
10.10.2011, 06:18:47
Fetelor ce fotografi mai stiti de prin Suceava , ca sa fie cat de cat mai ok ... Am vazut foarte multi dar nu sunt pe gustul nostru . Vrem sa ne incadram pana in 1000 de euro cu tot cu album si eventual o sedinta foto , fara sa o mai punem in calcul pe cea din ziua nuntii ?

Multumesc ...

De vreo 2 saptamani tot caut ... dar nu prea gasesc ce ne-ar place noua ... Si pe video abia am facut o lista de 4 care ne-ar place ... nu este nici unul din Suceava ....

CONT-INCHIS-65707
10.10.2011, 14:57:19
Fetelor ce fotografi mai stiti de prin Suceava , ca sa fie cat de cat mai ok ... Am vazut foarte multi dar nu sunt pe gustul nostru . Vrem sa ne incadram pana in 1000 de euro cu tot cu album si eventual o sedinta foto , fara sa o mai punem in calcul pe cea din ziua nuntii ?

Multumesc ...

De vreo 2 saptamani tot caut ... dar nu prea gasesc ce ne-ar place noua ... Si pe video abia am facut o lista de 4 care ne-ar place ... nu este nici unul din Suceava ....

Buna si bine ai venit!
Ne poti da detalii despre ce anume cauti si nu ai gasit? Iti pot trimite lista pe care am avut-o eu la selectarea fotografului. In lista nu sunt fotografi din Suceava, insa sunt dispusi sa vina aici pentru nunti. Ca si tine nu am gasit pe nimeni care sa ma incante sau aveau niste preturi colosale. Asa ca m-am reorientat spre alte orase din apropiere si nu numai. ;;)

Danillea
11.10.2011, 11:25:29
Buna si bine ai venit!
Ne poti da detalii despre ce anume cauti si nu ai gasit? Iti pot trimite lista pe care am avut-o eu la selectarea fotografului. In lista nu sunt fotografi din Suceava, insa sunt dispusi sa vina aici pentru nunti. Ca si tine nu am gasit pe nimeni care sa ma incante sau aveau niste preturi colosale. Asa ca m-am reorientat spre alte orase din apropiere si nu numai. ;;)
arata-ne si noua fotografii de la nunta ta :)

CONT-INCHIS-65707
11.10.2011, 13:23:45
arata-ne si noua fotografii de la nunta ta :)

As vrea sa pot, insa o sa vezi pe profilul meu ca voi avea nunta abia la anul. Lista pe care o am e cea pe care am alcatuit-o inainte de alegerea fotografului pentru anul viitor si care bineinteles se preteaza la gusturile noastre. I-am contactat pe fiecare in parte si am ales in functie de raspuns. Recunosc ca a luat ceva timp si ma gandeam ca ar fi folositoare fetelor care cauta fotograf.
Insa dupa ce primim fotografiile, promit sa te anunt. :)

Danillea
11.10.2011, 15:30:19
As vrea sa pot, insa o sa vezi pe profilul meu ca voi avea nunta abia la anul. Lista pe care o am e cea pe care am alcatuit-o inainte de alegerea fotografului pentru anul viitor si care bineinteles se preteaza la gusturile noastre. I-am contactat pe fiecare in parte si am ales in functie de raspuns. Recunosc ca a luat ceva timp si ma gandeam ca ar fi folositoare fetelor care cauta fotograf.
Insa dupa ce primim fotografiile, promit sa te anunt. :)
scuzeee...am ramas cu impresia ca ai avut nunta, pentru ca ai zis ca ai avut o lista dupa care te-ai ghidat in alegerea fotografului :">

ionelaoana
13.10.2011, 20:27:32
Buna si bine ai venit!

Buna ,

Spuneam ca nu am gasit in Suceava , un fotograf care sa fie pe gusturile noastre .. Poti sa imi trimiti si mie lista pe privat ? Eu m-ai am si eu o lista de 4-5 fotografi , poate o sa resusesc pana la urma sa gasesc cel potrivit pentru mine .

Pe video pe cine ati ales , ca si aici este cam aceeasi problema ...

oanacraiova
14.10.2011, 20:42:45
Buna ,

Spuneam ca nu am gasit in Suceava , un fotograf care sa fie pe gusturile noastre .. Poti sa imi trimiti si mie lista pe privat ? Eu m-ai am si eu o lista de 4-5 fotografi , poate o sa resusesc pana la urma sa gasesc cel potrivit pentru mine .

Noi l-am avut pe dl Gheban (gica foto) si ne-a placut foarte mult. Poti sa vezi cateva poze in semnatura, la petrecerea de pe 25 sep :d Iar la pret e foarte ok si daca vrei mai multe chestii decat standard, poti negocia cu el si iesiti foarte bine! Vi-l recomand cu caldura!

CONT-INCHIS-65707
15.10.2011, 17:55:15
Buna ,

Buna,

Ti-am trimis lista pe privat.
Video nu vom avea deci nu te pot sfatui in acest sens.
Spor in continuare.

natalia84
16.10.2011, 12:31:47

Multumesc ...

Buna ,

Si eu cam tot in acelasi pret am cautat. Pana la urma i-am contactat pe cei de la tuya studio si mi-au facut o oferta, zic eu, foarte buna. Pt 1000 euro voi avea filmare full HD, un love story filmat inaintea nuntii pe care il vom proiecta inaintea valsului. Ne-a incantat foarte mult ideea ca toti invitatii sa afle cum ne-am cunoscut noi :). Vom avea si proiectie video la toata nunta si foto cu tot cu album tip photo book. Ma asteptam sa fie mai scumpi, cum se discuta pe aici, insa am vazut ca au si pachete mai accesibile. Noi am semnat cu ei.

ionelaoana
16.10.2011, 20:02:57
Noi l-am avut pe dl Gheban (gica foto) si ne-a placut foarte mult. Poti sa vezi cateva poze in semnatura, la petrecerea de pe 25 sep :d Iar la pret e foarte ok si daca vrei mai multe chestii decat standard, poti negocia cu el si iesiti foarte bine! Vi-l recomand cu caldura!

Buna , m-am uitat la el pe site ... dar nu este pe gustul nostru , noi vrem altceva .

Si cred ca pana la urma o sa il alegem pe un fotograf alexandru huzau , care am vazut pe siteul lui ca el este din Suceava , dar sta in Cluj si acolo is are activitatea in mare masura si ca anu asta a decis sa se extinda si in Moldova ... Ne-a placut ce are pe site ... si asteptam sa vina la Suceava , sa ne prezinte in toatalitate oferta , care asa in mare , se incadreaza in bugetul nostru . Ei au si partea de video , care ne place la fel de mult ... Si preturile nu sunt mai mari decat in Suceava sau Iasi ( unde ne-am documentat un pic )

Dupa ce semnez va anunt , ce si cum :)

Daca vreti sa il cautati pe net da-mi un mesaj si va dau siteul , sau pe google[]

oanacraiova
17.10.2011, 21:53:56
Buna , m-am uitat la el pe site ... dar nu este pe gustul nostru , noi vrem altceva .

Si cred ca pana la urma o sa il alegem pe un fotograf alexandru huzau , care am vazut pe siteul lui ca el este din Suceava , dar sta in Cluj si acolo is are activitatea in mare masura si ca anu asta a decis sa se extinda si in Moldova ... Ne-a placut ce are pe site ... si asteptam sa vina la Suceava , sa ne prezinte in toatalitate oferta , care asa in mare , se incadreaza in bugetul nostru . Ei au si partea de video , care ne place la fel de mult ... Si preturile nu sunt mai mari decat in Suceava sau Iasi ( unde ne-am documentat un pic )

Dupa ce semnez va anunt , ce si cum :)

Daca vreti sa il cautati pe net da-mi un mesaj si va dau siteul , sau pe google[]

cel mai important este sa va placa voua si sa va simtiti bine in compania lui, pt ca asa veti putea face poze frumoase si veti avea amintiri placute! bafta multa sa gasiti cea mai buna optiune!

Danillea
02.11.2011, 13:36:52
Am primit si noi in sfarsit pozele :D le puteti vedea aici (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?p=4427350&page=1572#post4427350)

siminai
02.11.2011, 14:12:06
Am primit si noi in sfarsit pozele :D le puteti vedea aici (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?p=4427350&page=1572#post4427350)
Sunteti foarte frumosi si pozele sunt super!Felicitari
Sedinta e facuta la gara din Burdujeni?

Danillea
02.11.2011, 15:15:13
Sunteti foarte frumosi si pozele sunt super!Felicitari
Sedinta e facuta la gara din Burdujeni?

multumim :* da, sedinta e facuta in gara Burdujeni ;))

oanacraiova
09.01.2012, 11:05:34
multumim :* da, sedinta e facuta in gara Burdujeni ;))

Pozele tale sunt superbe!!!!
Si noi am facut sedinta foto la gara si a iesit foarte frumoasa!!

oanacraiova
09.01.2012, 11:12:35
Am primit albumele digitale pt nasi de la Dl Gheban. Ne-a placut f mult (Pozele nu sunt toate facute de el). A stiut sa faca aranajrea in pagina si elementele puse pe fundal au iesit foarte bine. Noi suntem foarte multumiti. Iar in realitate albumul a iesit superb. Nasii au fost extrem de incantati (l-am printat si pe dimensiuni mai mari :P)
Le puteti vedea aici:
https://picasaweb.google.com/114403937404200465301/AlbumDigitalNasi?authkey=Gv1sRgCIjCwbfLl6-rNg

Camelia.Onic
05.02.2012, 18:13:28
Cunoaste cineva vreun fotograf profesionist din Suceava? Eu am nunta in mai si inca nu am gasit un fotograf. Poate sa-mi recomande cineva un fotograf bun?

Multumesc

laurici_p
05.02.2012, 23:11:30
Cunoaste cineva vreun fotograf profesionist din Suceava? Eu am nunta in mai si inca nu am gasit un fotograf. Poate sa-mi recomande cineva un fotograf bun?

Vrei neaparat sa fie din Suceava? Poti aduce si din alta parte un fotograf daca iti place foarte mult. In general, costurile de transport sunt destul de mici si daca iti place cineva cu adevarat, nu ar trebui sa il ratezi. Apropo, cand vei avea nunta in mai?

Camelia.Onic
06.02.2012, 00:18:19
Vrei neaparat sa fie din Suceava? Poti aduce si din alta parte un fotograf daca iti place foarte mult. In general, costurile de transport sunt destul de mici si daca iti place cineva cu adevarat, nu ar trebui sa il ratezi. Apropo, cand vei avea nunta in mai?

Nunta o am pe 19 mai. Nu tin neaaparat sa fie din Suceava insa nu prea cunosc nici unul si as vrea sa merg pe recomandari ....daca cunoaste cineva un fotograf profesionist....

ariez
06.02.2012, 00:54:11
Nunta o am pe 19 mai. Nu tin neaaparat sa fie din Suceava insa nu prea cunosc nici unul si as vrea sa merg pe recomandari ....daca cunoaste cineva un fotograf profesionist....

Te poti uita pe forum la topicul de fotografi din Suceava, Iasi sau Botosani. Aici este cel de Suceava:
http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?p=4501206&page=20

M-am uitat foarte repede pe forum si sunt multe nume vehiculate: Tudor Pantelimonescu si sotia Cosmina, Bogdan Sandulescu, Stefan Isarie, Codrin Baleanu, alexandru huzau, Ovidiu Lesan, Doru Halip... si ar mai fi :)

andreea17
14.07.2012, 20:54:35
Buna miresici.. sper sa fie cineva pe aici sa ma ajutee!!:*
De firma simply mind ati auzit?? ce parere aveti?:D

h4_laura
13.09.2012, 13:53:47
Buna miresici

Au trecut mai bine de 2 luni de la nunta si cu greu am primit cateva poze pe email de la fotograful nostru... .DEZAMAGIRE totala
pozele prost realizate, fara focalizare, unele dintre ele arata ca niste poze scanate...ce sa mai zic de ales macar una pt inramat....ma apuca plansul
cat deppre produsul final (DVD)...ne duce cu vorba in fiecare zi...ca le trimite prin curier, ca vine el sa le aduca....ca de fapt nu sunt gata.......ce sa ma zic... nu am crezut ca un fotograf :profesionist:ar face vreodata asa ceva....am avut incredere maxima in el si el a transformat o nunta care a iesit perfect din punctul nostru de vedere in ceva urat...imi vine sa plang de ciuda ca i-am acordat atata incredere

Pozele pe care ni le-a trimis pe email nu seamana nici pe departe cu cele pe care le prezinta in portofoliul de pe site...ca sa nu mai zic de cata lipsa de bun simt poate da dovada....l-am rugat sa ne spuna o data clara la care ne poate livra produsul final si vom fi ok cu ea...dar el ne minte in continuu ...si ne amana de la o zi la alta...iar cand i-am spus ca nu ne plac pozele...el ne-a raspuns...ca e parerea noastra, ca in ziua aia a fost prea soare...ca doar ce...noi repeteam nunta pe banii fotografului!!

Fetelor, viitoare miresici, nu lucrati cu MISHA STUDIO ... cel mai amator fotograf cu un aparat profesionist....

PS. am poze facute cu i-phonul care arata de nota 10 in comparatie cu ce ne-a dat el..

anutza83buc
13.09.2012, 15:07:27
Nici cele de pe site nu sunt f clare. Ca idee cat a costat fotografiatul ca sa stie si alte mirese?

tianna_frey
14.09.2012, 15:03:30
Buna miresici

Au trecut mai bine de 2 luni de la nunta si cu greu am primit cateva poze pe email de la fotograful nostru... .DEZAMAGIRE totala
pozele prost realizate, fara focalizare, unele dintre ele arata ca niste poze scanate...ce sa mai zic de ales macar una pt inramat....ma apuca plansul
cat deppre produsul final (DVD)...ne duce cu vorba in fiecare zi...ca le trimite prin curier, ca vine el sa le aduca....ca de fapt nu sunt gata.......ce sa ma zic... nu am crezut ca un fotograf :profesionist:ar face vreodata asa ceva....am avut incredere maxima in el si el a transformat o nunta care a iesit perfect din punctul nostru de vedere in ceva urat...imi vine sa plang de ciuda ca i-am acordat atata incredere

Pozele pe care ni le-a trimis pe email nu seamana nici pe departe cu cele pe care le prezinta in portofoliul de pe site...ca sa nu mai zic de cata lipsa de bun simt poate da dovada....l-am rugat sa ne spuna o data clara la care ne poate livra produsul final si vom fi ok cu ea...dar el ne minte in continuu ...si ne amana de la o zi la alta...iar cand i-am spus ca nu ne plac pozele...el ne-a raspuns...ca e parerea noastra, ca in ziua aia a fost prea soare...ca doar ce...noi repeteam nunta pe banii fotografului!!

Fetelor, viitoare miresici, nu lucrati cu MISHA STUDIO ... cel mai amator fotograf cu un aparat profesionist....

PS. am poze facute cu i-phonul care arata de nota 10 in comparatie cu ce ne-a dat el..

Laura te rog sa ne pui si noua foto sa le vedem, sa ne dam cu parerea..si noi l.am avut la nunta pe Mihai, mishastudio, dar parerea noastra este total diferita de a ta. Parearea noastra si a majoritatii din miresici. Te rog sa pui tu niste foto sa vedem ce anume nu ti.a placut.

Ps: astept foto :)

h4_laura
14.09.2012, 16:44:18
Laura te rog sa ne pui si noua foto sa le vedem, sa ne dam cu parerea..si noi l.am avut la nunta pe Mihai, mishastudio, dar parerea noastra este total diferita de a ta. Parearea noastra si a majoritatii din miresici. Te rog sa pui tu niste foto sa vedem ce anume nu ti.a placut.

Ps: astept foto :)

E adevarat ca e dreptul fiecareia dintre noi s avem o opinie si sa facem alegerile asa cum credem de cuviinta. Si e la fel de adevarat ca unii suntem mai norocosi si altii mai ghinionisti. Sper ca eu sa fi fost singura ghinionista la acest capitol si ca toti ceilalti care colaboreaza sau vor colabora cu Misha sa primeasca cel putin aceeasi calitate ca cea prezentata pe site.
Cat despre postat poze...voi ati da nasilor o poza de genul celei atasata? sau poate sunt eu prea pretentioasa si numai mie mi se pare ca e in ceata

tianna_frey
14.09.2012, 17:17:24
E adevarat ca e dreptul fiecareia dintre noi s avem o opinie si sa facem alegerile asa cum credem de cuviinta. Si e la fel de adevarat ca unii suntem mai norocosi si altii mai ghinionisti. Sper ca eu sa fi fost singura ghinionista la acest capitol si ca toti ceilalti care colaboreaza sau vor colabora cu Misha sa primeasca cel putin aceeasi calitate ca cea prezentata pe site.
Cat despre postat poze...voi ati da nasilor o poza de genul celei atasata? sau poate sunt eu prea pretentioasa si numai mie mi se pare ca e in ceata

Buna. Nu vreau sa acopar acest forum cu o disputa de pareri, dar cred ca esti putin pretentioasa tinand cont ca din 1000 de fotografii ai postat una singura, care zici tu ca e in ceata. Cel mai reprezentativ, daca tot vrei sa sustii un lucru ar fi sa pui minim 20 de foto sa isi faca lumea o parere. Pentru o singura foto din 1000 nu poti clasifica un fotograf. Spun asta pentru ca la marimea pe care o are fotografia, e logic sa se vada in ceata. Foto atasata are 44,3 Kb. Tinand cont ca o fotografie facuta cu un aparat normal are cativa mb, nu cred ca e elocvent ceea ce sustii.

h4_laura
14.09.2012, 17:28:30
Buna. Nu vreau sa acopar acest forum cu o disputa de pareri, dar cred ca esti putin pretentioasa tinand cont ca din 1000 de fotografii ai postat una singura, care zici tu ca e in ceata. Cel mai reprezentativ, daca tot vrei sa sustii un lucru ar fi sa pui minim 20 de foto sa isi faca lumea o parere. Pentru o singura foto din 1000 nu poti clasifica un fotograf. Spun asta pentru ca la marimea pe care o are fotografia, e logic sa se vada in ceata. Foto atasata are 44,3 Kb. Tinand cont ca o fotografie facuta cu un aparat normal are cativa mb, nu cred ca e elocvent ceea ce sustii.

daca sti ca am o mie de fotografii ...stii ceva de la sursa...am un link de la misha cu cele o mie de fotografii...dar refuz sa fac publice poze cu persoane care inca nu au vazut pozele in care apar.cat despre marimea pozei, poza era prea mare sa o atasaz aici ... dar o sa incerc sa adaug 20 de fotografii

tianna_frey
14.09.2012, 17:34:57
daca sti ca am o mie de fotografii ...stii ceva de la sursa...am un link de la misha cu cele o mie de fotografii...dar refuz sa fac publice poze cu persoane care inca nu au vazut pozele in care apar.cat despre marimea pozei, poza era prea mare sa o atasaz aici ... dar o sa incerc sa adaug 20 de fotografii

eu l-am avut ca si fotograf la nunta si suntem f multumiti...de asta nu pot sa iti dau dreptate in totalitate. Avem un contract semnat cu un numar minim de fotografii, banuiesc ca e pt toti la fel ca am obs ca e un contract standard.

h4_laura
14.09.2012, 17:40:10
eu l-am avut ca si fotograf la nunta si suntem f multumiti...de asta nu pot sa iti dau dreptate in totalitate. Avem un contract semnat cu un numar minim de fotografii, banuiesc ca e pt toti la fel ca am obs ca e un contract standard.

Spune-mi cum atasez aici poze de dimensiune mare?

Tu ai primit pozele de la nunta ta?

tianna_frey
14.09.2012, 17:50:12
Spune-mi cum atasez aici poze de dimensiune mare?

Tu ai primit pozele de la nunta ta?

Miresicile de mai sus folosesc picasaweb.google.com sau http://imageshack.us/.
Nu mi.o lua in nume de rau, dar imi place sa fie dreptate. Asa cum iti poti spune tu parerea si eu mi.o pot spune pe a mea... iar viitoarele miresici in functie de argumentele noastre o sa poata alege...

h4_laura
14.09.2012, 17:54:14
Miresicile de mai sus folosesc picasaweb.google.com sau http://imageshack.us/.
Nu mi.o lua in nume de rau, dar imi place sa fie dreptate. Asa cum iti poti spune tu parerea si eu mi.o pot spune pe a mea... iar viitoarele miresici in functie de argumentele noastre o sa poata alege...

sunt perfect de acord cu tine...si dupa cum spuneam fiecare are dreptul la propria parere si alegere, iti doresc oricum sa nu treci prim astfel de momente niciodata, cu atat mai mult legate de un eveniment depsre care vrei sa iti amintesti cu placere peste ani

Voi incerca si varianta de mai sus pentru a posta poze.

julyetta
29.10.2012, 14:11:21
Buna fetelor. Ma adaug si eu la grupul mireselor nemultumite, ca sa zic asa:)
Sa va spun si povestea mea, pentru ca viitoarele mirese care citesc aceste mesaje sa invete din greselile altora si sa nu aiba ghinionul meu.
Atat pe fotograf, cat si pe cameraman i-am gasit la targul de nunti din carrefour. Sunt 2 frati ce colaboreaza. La inceput ni s-au parut ok, au vorbit frumos, ne-au aratat niste materiale frumoase, ne-au dat o oferta destul de atractiva. Putin mai scump decat aveam de gand sa cheltuim dar credeam ca se va merita. Insa nu a fost asa: in ziua nuntii trebuiau sa vina, potrivit contractului, fiecare cu asistentul lui, dar au venit doar ei 2. Pana la urma am spus ca nu e nimic ca se poate si asa. La coafor mi s-a facut aproape 200 de poze pe cand acasa la mireasa am doar cand ma imbrac eu cateva si doar una singura cu mine si parintii mei, nimic cu restul familiei, cu invitatii mei etc. S-au grabit sa plece la mire, unde cum au ajuns, s-au pus la masa sa manance in loc sa isi faca treaba. In timpul zilei s-au certat intre ei, multe momente importante le-au sarit, fotografului i s-a facut rau si a plecat, in sfarsit, a fost o zi groaznica din punctul asta de vedere. Dupa nunta ne-a luat mai bine de 2 luni pana sa primim toate materialele, si am fost foarte dezamagita de ele. Pozele au fost cat de cat numeroase, dar multe facute in aproape aceleasi pozitii, multe momente neprinse de camera. Plus ca asa cum a facut pozele asa mi le-a dat..neprelucrate deloc! Nu culori, nu nimic. Si asta a fost partea buna a lucrurilor. Cameramanul, un pusti ce abia a terminat liceul (dupa infatisare pare mai in varsta) a stat sa lucreze zi si noapte, dupa spusele lui, un filmulet de o ora jumate.O ORA JUMATE! ceea ce ne-a dat el ar trebui sa fie rezumatul nuntii, un intro ceva, si nu tot! Acasa la mireasa si la mire apare in cateva secvente intr-un minut, cu o melodie pe fundal, deci zero traditii si obiceiuri. Cununia civila apare toata, aproape toata e si cea religioasa, iar la restaurant 3 melodii dansabile cap-coada si cam atat.. Rusine sa le fie!
Sunt multe detalii dar deja scriu prea mult si ma tem ca va plictisesc.. Dar va recomand sa acordati o mare importanta fotografiilor si filmului caci cu astea ramaneti dupa nunta, si e pacat sa nu aveti ceva frumos!
ps: fratii se numec Gramesc!
Sa aveti o nunta frumoasa cu toate!:)

adrymyr
30.10.2012, 14:46:07
Buna...as dori sa stiu dacai-a avut cineva pe cei de la lucastudio, pareri..Multumesc!

RalucaIrina
01.11.2012, 10:35:14
Buna miresici

Buna
Si noi i`am avut la nunta pe cei de la Misha Studio, dar nu s`a pus problema sa fim nemultumiti de calitatea fotografiilor sau a DVD`urilor.
Am avut nunta in octombrie si am primit materialele inainte de Craciun; sa zic ca asta a fost singurul inconvenient, dar ne-a anuntat ca, fiind aproape sfarsit de sezon, s`ar putea sa mai dureze .
Si un alt coleg de munca i`a avut la nunta, le`am vazut pozele, iar ei au fost foarte multumiti .
Nu`mi explic ce s`a intamplat la nunta voastra .

tianna_frey
02.11.2012, 16:03:58
Buna
Si noi i`am avut la nunta pe cei de la Misha Studio, dar nu s`a pus problema sa fim nemultumiti de calitatea fotografiilor sau a DVD`urilor.
Am avut nunta in octombrie si am primit materialele inainte de Craciun; sa zic ca asta a fost singurul inconvenient, dar ne-a anuntat ca, fiind aproape sfarsit de sezon, s`ar putea sa mai dureze .
Si un alt coleg de munca i`a avut la nunta, le`am vazut pozele, iar ei au fost foarte multumiti .
Nu`mi explic ce s`a intamplat la nunta voastra .

Buna. Imi pare bine ca mai sunt persoane care intervin sa isi spuna parerea despre fotografi. Laura se pare ca inca nu a pus foto, desi urma sa le afiseze. Poate si.a dat si ea seama ca, foto nu erau neclare. Eu sunt o miresica f multumita de munca lui Mihai si a Andreei (MishaStudio), ca si multe alte miresici:)

ps: Sunt sigura ca ai avut niste fotografii frumoase si de calitate:);;)

h4_laura
07.11.2012, 09:45:48
Buna. Imi pare bine ca mai sunt persoane care intervin sa isi spuna parerea despre fotografi. Laura se pare ca inca nu a pus foto, desi urma sa le afiseze. Poate si.a dat si ea seama ca, foto nu erau neclare. Eu sunt o miresica f multumita de munca lui Mihai si a Andreei (MishaStudio), ca si multe alte miresici:)

ps: Sunt sigura ca ai avut niste fotografii frumoase si de calitate:);;)

Imi mentin in continuare parearea legata de neseriozitatea fotografului de le Misha Studio, e adevarat ca legat de filmarea pe care a realizat-o Misha nu am foarte multe de comentat, si micile greseli pe care le-a facut nu sunt la fel de grave ca cele pe care le-a facut fotograful echipei. Asa ca Tianna, nu mi-am schimbat parerea, sunt la fel de dezamagita de serviciile primite si daca inainte de nunta mea ii recomandam (asa cum am si facut-o si am prieteni care au colaborat cu ei la recomndarea noastra) acum nu mai pot spune acelasi lucru. Cat despre a posta poze (pe langa cele pe care le-am postat deja)....nu te vad foarte grabita nici pe tine nici pe celelalte miresici incantate de Misha Studiol sa posteze poze de la nunta,...probabil fiecare tine la intimitetatea lui la fel ca si mine...

Ma bucur pentru fiecare dintre voi care ati avut parte de fotografii la nivelul asteptarilor voastre, dar asta nu inseamna ca si eu trebuie sa am aceeasi parere.

RalucaIrina
07.11.2012, 10:01:35
Imi mentin in continuare parearea legata de neseriozitatea fotografului de le Misha Studio, e adevarat ca legat de filmarea pe care a realizat-o Misha nu am foarte multe de comentat, si micile greseli pe care le-a facut nu sunt la fel de grave ca cele pe care le-a facut fotograful echipei. Asa ca Tianna, nu mi-am schimbat parerea, sunt la fel de dezamagita de serviciile primite si daca inainte de nunta mea ii recomandam (asa cum am si facut-o si am prieteni care au colaborat cu ei la recomndarea noastra) acum nu mai pot spune acelasi lucru. Cat despre a posta poze (pe langa cele pe care le-am postat deja)....nu te vad foarte grabita nici pe tine nici pe celelalte miresici incantate de Misha Studiol sa posteze poze de la nunta,...probabil fiecare tine la intimitetatea lui la fel ca si mine...

Ma bucur pentru fiecare dintre voi care ati avut parte de fotografii la nivelul asteptarilor voastre, dar asta nu inseamna ca si eu trebuie sa am aceeasi parere.

Neata buna ;;) !!
Laura, bineinteles ca fiecare e indreptatit sa`si spuna parerea si sa si`o sustina.
Dar, zi`ne, te rog, prietenii carora le`ai recomandat serviciile celor de la MishaStudio si au lucrat cu ei, au aceeasi parere ca si tine despre calitatea materialelor lor?
O zi minunatata o:-)

paraschivlenuta
27.11.2012, 12:31:51
Buna...as dori sa stiu dacai-a avut cineva pe cei de la lucastudio, pareri..Multumesc!

De ce te opresti numai la ei? Analizeaza piata, ofertele, nu te opri la primul pentru ca in zona sunt multi fotografi buni, dar si preturi ok. Uite, noi asa am facut si am ales in cunostinta de cauza. Daca vrei detalii ma poti contacta prin PM.

miriam23
05.12.2012, 23:32:56
Noi am vazut protofoliul catorva fotografi din Suceava initial. Am ramas socati de cum aratau pozele din albume ( neprelucrate, calitate proasta etc). Pana la urma am decis sa dam ceva mai mult si luam un fotograf din Iasi. Pozele arata f. bine. Sper sa fie ok.:-SS

daniel82
06.12.2012, 15:45:34
pe cine ati luat din Iasi?

danna83
29.12.2012, 17:30:08
Intr-adevar, oferta e variata, o lista lunga de optiuni te poate induce in eroare, in special daca nu esti hotarata de ce fel de sedinta foto vrei sa ai. Cred ca cel mai important e sa iti pui in minte ce vrei, sa cauti fotografii care se potrivesc cu cerintele tale si apoi sa aveti cateva discutii si sa puneti tara la care pentru marele eveniment. Ma intreb acum cata lume stie de fapt sa faca diferenta dintre un fotograf bun si unul mai putin bun...

Cristina.Andreea
06.01.2013, 02:13:31
Buna viitoare miresici,

Am nevoie de ajutor :-s !!! Stie careva care este pretul cerut de Claudia & DoruHalip, in prezent?
Este printre voi vreo miresica care se casatoreste anul acesta si a optat pentru ei?

Va multumesc anticipat.

elena_anca
06.01.2013, 11:15:28
Din cate stiu Claudia si Doru s-au stabilit in Chicago, nu cred ca mai fac contracte in tara.:(

Buna viitoare miresici,

Am nevoie de ajutor :-s !!! Stie careva care este pretul cerut de Claudia & DoruHalip, in prezent?
Este printre voi vreo miresica care se casatoreste anul acesta si a optat pentru ei?

Va multumesc anticipat.[/QUOTE]

paraschivlenuta
07.01.2013, 10:36:17
pe cine ati luat din Iasi?

Sunt fotografi buni si foarte buni si la noi in judet...probabil nu ati cautat voi unde trebuia si v-ati gandit ca poate la Iasi veti gasi ce va doriti. E o optiune :(

andeeutza
30.01.2013, 19:03:17
Buna viitoare miresici,

Va multumesc anticipat.

Au mai multe pachete..primul incepe de la 1300 euro parca si al treilea cel mai scump la 1800 euro.Si eu sunt de parere ca pozele din ziua nuntii conteaza cel mai mult,dar totusi mi se par exagerate preturile lor.Dar na...trebuie sa-si scoata si banii de avion:P

LuizaLR
26.11.2013, 22:23:56
Buna. Tocmai ne-am logodit :D si deja am inceput sa ma gandesc cu emotii la ziua cea mare ce va venii , cand voi zice marele DA :). Am inceput sa caut sala, muzica, fotograf, cameraman..etc. Deja avem cate 2-3 variante pt fiecare, ramane sa ne decidem. Legat de fotograf spuneti-mi daca l-a avut vre-una din voi pe Ovidiu Lesan ? L-a avut o prietena de-a mea acum 2 ani, pretul a fost ok pt atunci, pozele de pe site-ul lui imi plac foarte mult dar as vrea sa stiu si parerea voastra, daca l-ati avut. Pentru mine fotografiile sunt cele mai importante si as vrea sa fac o alegere cat mai buna. Multumesc si spor tuturor la pregatiri !

Buna. Si eu as fi interesata sa colaborez cu el.. ai reusit cumva sa ai ceva informatii? sau lai contactat pt nunta ta? Multumesc mult si Casa de piatra! :*

sorinamihaela1
11.12.2013, 22:16:32
Buna miresici

Buna.

Vin si eu in sustinerea ta, pentru a-mi impartasi proasta experienta cu Misha Studio..
Sper, din tot sufletul, ca mesajul meu, al tau si al tuturor celor care au avut experiente similare, sa fie luat in considerare..pt a nu-si lua aceleasi tepe pe care ni le-am luat noi.. Fiti atente pe cine contractati pt serviciile de la nunta, in special FOTO/VIDEO.
Mergeti pe recomandare ! Cititi review-uri, daca ati gasit 1-2 reviewuri proaste, cu siguranta e ceva suspect.
NU va riscati ! Este nunta voastra si nu trebuie sa lasati pe nimeni sa isi bata joc de asta. Ei sunt cei care fotografiaza/filmeaza, iar daca iti iei teapa de la ei, asta e, alta nunta ( cel putin aceeasi nunta) nu va mai avea loc !.
Eu i-am contractat pe cei de la Misha pt VIDEO.. Aveam un FOTOGRAF din Bucuresti ( poze care au iesit exceptional) si mai aveam nevoie de VIDEO..Asa ca m-am grabit..si i-am luat pe cei de la Misha..
Am facut si eu la fel..m-am uitat pe forumuri si nu am luat in considerare cateva review-uri proaste despre ei..Greseala mea..
Nu vroiam sa dau ff multi bani pe video, pt mine foto era cea mai importanta..insa am ajuns sa platesc la fel de mult pt un film de nunta(nu am cerut extra copii HD, etc, doar un film), deci MISHA a fost si scump pana la urma.In fine.. My bad.
Nunta a avut loc la 60 km de Suceava. In contract am stabilit ca vin si il ridic eu cu masina, pt a asigura transportul.In dimineata nuntii, cand m-am dus la Suceava la salon, si m-am intalnit cu MISHA, el venis cu masina proprie si inca o persoana ( deci o persoana neanuntata in plus la meniu, chipurile "un asistent").
Buuuun, zic asta e o persoana in plus la meniu , treaba lui, eu am un contract negociat cu un tarif in el.
La nunta, au filmat cu randul.Unul dormea altful filma si tot asa. La sesiunea foto eu filmat mai mult cerul decat ce se inampla acolo ( fotograful a muncit non stop, MISHA la video nu prea).
OK, vine si partea frumoasa: in dimineata nuntii, eu mireasa, rupta de oboseala si toate cele, ma duc sa ii achit omului care era f nerabdator sa plece ( a fost primul platit, pt ca nu mai avea rabdare, oamenii nici nu plecasera bine). Ok, ma duc sa ii dau banii cum am vb, si imi cere 300RON (!!!) bani pt transport (??).
1. TRANSPORTUL trebuia sa fie asigurat de mine, i-am spus ca am venit sa il iau cu masina si el nu a venit. Iar benzina pt 120 KM nu este 300 RON ( fotografului de la Bucuresti la Suceava i-am dat 290 RON).
Argument MISHA: trebuie sa platesc benzina, uzura masinii ( el nu a vrut sa care aparatura de 2000 EUR in masina mea, ci doar in a lui , care este AUDI) si bani pt sofer !! ca el a venit cu un SOFER/ASISTENT.
Nu i-am cerut niciodata acest lucru. in contract am stabilit x RON pt VIDEO si atat. nu ma interesa ca el filmeaza cu 2 sau 10 maini.
Practic incerca sa ma jupuiasca de bani in dimineata nuntii, ca atunci esti obosit, si rupt, si el nu face decat sa te enerveze si mai tare. eu la 7 am ma certam cu MISHA pe transport, nu a vrut in ruptul capului sa renunte. OK, i-a dat 300 RON in plus, promitand ca ma voi uita la contract. Cand ajung acasa in contract GUESS WHAT-transport asigurat de mine, in niciun caz masina si uzura lui, daramite asistent. Dau copy paste pe mail si cer explicatii. In cele din urma, imi raspunde , FARA SA ISI CEARA SCUZE, ca am dreptate si mi-a returnat 150 RON !! ( pot sa ii multumesc ca a avut bunul simt sa imi dea atat inapoi).

Buun..dupa acest scandal ma asteptam sa nu primesc VIDEO in ateva saptamani ( in contract el si-a luat marja de 90 zile LUCRATOARE, adica nunta in iulie si video de predat la sf lui NOV!) ok, nu am zis nimic pana nu autrecut cele 90 de zile lucratoare pe care le-am numarat. Nici semn de video in acest timp.
Incepeam sa imi pierd speranta ca voi mai primi ceva.
Dupa cele 90 ZL, il sun. Il sun de multe ori, de pe mai multe numere si NU RASPUNDE. Ii dau sms-uri, etc nimic. Intr-un final, dupa cateva alte sms-uri de amenintare ( eram pornita sa ii fac reclamatie la Protectia Consumatorului), dar DOAR dupa amenintari imi spun ca in Dcembrie imi va trimite FILMUL.
Astept ziua x, si bineinteles ca nu mi-a trimis filmul..dupa alte sms-uri si amenintari, imi confirma ca , dupa inca o saptamana a expediat prin curier FILMUL.18 zile intarziere, plus scandaluri , plus 90 de zile lucratoare asteptate..abia acum am primit si eu ACEST VIDEO de la nunta.. care by the way, 1.nu e cine stie ce, iar 2. coloana sonora de pe best moments trebuia aleasa de COMUN ACORD. M-am pricopsit cu un BEST MOMENTS cu o melodie demnda de inmormantare, ff trista, ca sa planag toate rudele and se uite, si nu de nostalgie, ci de tristetea melodiei !.

IN CONCLUZIE, NU va recomand MISHA STUDIO

Fetelor, daca nu vreti ca un suspect ca asta, Misha ( asa cum i-am zis- asa om, asa servicii, asa tzepe), sa va strice nunta ( before and after), si sa va luati tzepe cu pozele, banii, etc , nu il contractati.

Eu am invatat ceva din aceasta poveste si voi fi foarte careful pe viitor.
Sper si voi.

Irina_Varzari
14.12.2013, 11:19:34
Buna.

Vin si eu in sustinerea ta, pentru a-mi impartasi proasta experienta cu Misha Studio..
Sper, din tot sufletul, ca mesajul meu, al tau si al tuturor celor care au avut experiente similare, sa fie luat in considerare..pt a nu-si lua aceleasi tepe pe care ni le-am luat noi.. Fiti atente pe cine contractati pt serviciile de la nunta, in special FOTO/VIDEO.
Mergeti pe recomandare ! Cititi review-uri, daca ati gasit 1-2 reviewuri proaste, cu siguranta e ceva suspect.
NU va riscati ! Este nunta voastra si nu trebuie sa lasati pe nimeni sa isi bata joc de asta. Ei sunt cei care fotografiaza/filmeaza, iar daca iti iei teapa de la ei, asta e, alta nunta ( cel putin aceeasi nunta) nu va mai avea loc !.
Eu i-am contractat pe cei de la Misha pt VIDEO.. Aveam un FOTOGRAF din Bucuresti ( poze care au iesit exceptional) si mai aveam nevoie de VIDEO..Asa ca m-am grabit..si i-am luat pe cei de la Misha..
Am facut si eu la fel..m-am uitat pe forumuri si nu am luat in considerare cateva review-uri proaste despre ei..Greseala mea..
Nu vroiam sa dau ff multi bani pe video, pt mine foto era cea mai importanta..insa am ajuns sa platesc la fel de mult pt un film de nunta(nu am cerut extra copii HD, etc, doar un film), deci MISHA a fost si scump pana la urma.In fine.. My bad.
Nunta a avut loc la 60 km de Suceava. In contract am stabilit ca vin si il ridic eu cu masina, pt a asigura transportul.In dimineata nuntii, cand m-am dus la Suceava la salon, si m-am intalnit cu MISHA, el venis cu masina proprie si inca o persoana ( deci o persoana neanuntata in plus la meniu, chipurile "un asistent").
Buuuun, zic asta e o persoana in plus la meniu , treaba lui, eu am un contract negociat cu un tarif in el.
La nunta, au filmat cu randul.Unul dormea altful filma si tot asa. La sesiunea foto eu filmat mai mult cerul decat ce se inampla acolo ( fotograful a muncit non stop, MISHA la video nu prea).
OK, vine si partea frumoasa: in dimineata nuntii, eu mireasa, rupta de oboseala si toate cele, ma duc sa ii achit omului care era f nerabdator sa plece ( a fost primul platit, pt ca nu mai avea rabdare, oamenii nici nu plecasera bine). Ok, ma duc sa ii dau banii cum am vb, si imi cere 300RON (!!!) bani pt transport (??).
1. TRANSPORTUL trebuia sa fie asigurat de mine, i-am spus ca am venit sa il iau cu masina si el nu a venit. Iar benzina pt 120 KM nu este 300 RON ( fotografului de la Bucuresti la Suceava i-am dat 290 RON).
Argument MISHA: trebuie sa platesc benzina, uzura masinii ( el nu a vrut sa care aparatura de 2000 EUR in masina mea, ci doar in a lui , care este AUDI) si bani pt sofer !! ca el a venit cu un SOFER/ASISTENT.
Nu i-am cerut niciodata acest lucru. in contract am stabilit x RON pt VIDEO si atat. nu ma interesa ca el filmeaza cu 2 sau 10 maini.
Practic incerca sa ma jupuiasca de bani in dimineata nuntii, ca atunci esti obosit, si rupt, si el nu face decat sa te enerveze si mai tare. eu la 7 am ma certam cu MISHA pe transport, nu a vrut in ruptul capului sa renunte. OK, i-a dat 300 RON in plus, promitand ca ma voi uita la contract. Cand ajung acasa in contract GUESS WHAT-transport asigurat de mine, in niciun caz masina si uzura lui, daramite asistent. Dau copy paste pe mail si cer explicatii. In cele din urma, imi raspunde , FARA SA ISI CEARA SCUZE, ca am dreptate si mi-a returnat 150 RON !! ( pot sa ii multumesc ca a avut bunul simt sa imi dea atat inapoi).

Buun..dupa acest scandal ma asteptam sa nu primesc VIDEO in ateva saptamani ( in contract el si-a luat marja de 90 zile LUCRATOARE, adica nunta in iulie si video de predat la sf lui NOV!) ok, nu am zis nimic pana nu autrecut cele 90 de zile lucratoare pe care le-am numarat. Nici semn de video in acest timp.
Dupa cele 90 ZL, il sun. Il sun de multe ori, de pe mai multe numere si NU RASPUNDE. Ii dau sms-uri, etc nimic. Intr-un final, dupa cateva alte sms-uri de amenintare ( eram pornita sa ii fac reclamatie la Protectia Consumatorului), dar DOAR dupa amenintari imi spun ca in Dcembrie imi va trimite FILMUL.
Astept ziua x, si bineinteles ca nu mi-a trimis filmul..dupa alte sms-uri si amenintari, imi confirma ca , dupa inca o saptamana a expediat prin curier FILMUL.18 zile intarziere, plus scandaluri , plus 90 de zile lucratoare asteptate..abia acum am primit si eu ACEST VIDEO de la nunta.. care by the way, 1.nu e cine stie ce, iar 2. coloana sonora de pe best moments trebuia aleasa de COMUN ACORD. M-am pricopsit cu un BEST MOMENTS cu o melodie demnda de inmormantare, ff trista, ca sa planag toate rudele and se uite, si nu de nostalgie, ci de tristetea melodiei !.

Fetelor, daca nu vreti ca un suspect ca asta, Misha ( asa cum i-am zis- asa om, asa servicii, asa tzepe), sa va strice nunta ( before and after), si sa va luati tzepe cu pozele, banii, etc , nu il contractati.

Sper si voi.

miresici luati aminte, din pacate sunt din ce in ce mai multi "prestatori" de servicii foto-video care procedeaza ca cel mentionat mai sus...un lucru e sigur - ZIUA NUNTII NUSE REPETA

Mihaela87_sv
21.01.2014, 16:18:18
Buna.

Sper si voi.

Subscriu la tot ceea ce ai zis tu! Cea mai proaste alegere pe care am facut-o a fost colaborarea cu Misha! este extrem de neserios! nu a onorat contractul in totalitate, a livrat materialele partial si cu ffff mari intarzieri! ai dreptate. unul doua review-uri ca acestea ar trebui sa va dea de gandit...nu le scriem degeaba! e o alegere ff importanta..sunt amintiri de nepretuit si nu se merita sa le lasati pe mana unor amatori ca si Misha . succes in a face alegerea potrivita!!!!!

h4_laura
28.01.2014, 10:06:53
Subscriu la tot ceea ce ai zis tu! Cea mai proaste alegere pe care am facut-o a fost colaborarea cu Misha! este extrem de neserios! nu a onorat contractul in totalitate, a livrat materialele partial si cu ffff mari intarzieri! ai dreptate. unul doua review-uri ca acestea ar trebui sa va dea de gandit...nu le scriem degeaba! e o alegere ff importanta..sunt amintiri de nepretuit si nu se merita sa le lasati pe mana unor amatori ca si Misha . succes in a face alegerea potrivita!!!!!
:Oimi pare tare rau ca cercul de nemultumite se largeste. Nunta e un eveniment foarte important din viata noastra si e pacat ca dupa ...atunci cand vrem sa privim in urma sa nu o putem face cu deplina fericire pt ca un prestator de servicii de genul celui de la Misha studio a stricat ceva. Lupul imbracat in blana de oaie e tot lup pana la urma...asa ca parerea mea este in continuare ca daca doriti ca amintirile de la nunta sa fie la fel de frumoase si unice ca si evenimentul in sine - nu colaborati nu Misha Studio.

LuizaLR
17.02.2014, 00:10:42
Noi l-am ales pe Ovidiu Lesan.
Saptamana trecuta am firmat contractul cu el.
Suntem foarte foarte foarte multumiti de el. Are niste poze superbe, are pasiune pentru munca sa si este de treaba. E foarte disponibil, e dispus sa ne ajute si sa ne dea sugestii. Nea placut de el. Ne am intalnit doar de doua ori dar deja ne am imprietenit. Si asta e foarte important, sa te simti in largul tau cu fotograful, ca pozele sa fie mai naturale, mai frumoase.
Vil recomand! :x

elena_anca
21.02.2014, 12:17:26
Ma bucur ca l-ati ales pe Ovidiu Lesan, nu o sa va para rau. Si noi am fost extrem de multumiti de serviciile pe care le ofera si nu numai...ca persoana e foarte deschis , sunt sigura ca o sa ramaneti prieteni, asa cum am ramas si noi. Va doresc o nunta de vis! :)

Suntem foarte foarte foarte multumiti de el. Are niste poze superbe, are pasiune pentru munca sa si este de treaba. E foarte disponibil, e dispus sa ne ajute si sa ne dea sugestii. Nea placut de el. Ne am intalnit doar de doua ori dar deja ne am imprietenit. Si asta e foarte important, sa te simti in largul tau cu fotograful, ca pozele sa fie mai naturale, mai frumoase.

dasty
21.02.2014, 21:22:57
Buna, miresicilor. Am si eu nevoie de ajutorul vostru, fiind din Ploiesti si facand cununia civila in Falticeni (pentru ca de aici este sotul) nu cunosc niciun fotograf, cameraman sau cofetarie ....Va rog mult sa ma ajutati [-o<

LuizaLR
02.05.2014, 21:41:16
Ma bucur ca l-ati ales pe Ovidiu Lesan, nu o sa va para rau. Si noi am fost extrem de multumiti de serviciile pe care le ofera si nu numai...ca persoana e foarte deschis , sunt sigura ca o sa ramaneti prieteni, asa cum am ramas si noi. Va doresc o nunta de vis! :)

Mersi mult! Avem inca de cautat multe dar deocamdata suntem in cautarea agentii pentru decoratiuni ca in iunie vin in tara si as vrea deja sa am o idee la cine sa merg.
Are cineva sfaturi? Scrietimi un PM daca vreti.
Multumesc mult :X

Lexie26
13.05.2014, 13:39:12
Miresici, ce stiti de Silviu Monor? Nu am prea gasit pareri?

adisor011990
21.05.2014, 16:50:04
Ce parere aveti despre MODIFILM si la foto de NICOTYN ADRIAN? Cei care ati lucrat cu ei va rog sa va spuneti parerea!

LadyMR
23.05.2014, 17:37:58

Buna!
Poti sa imi spui te rog cam ce preturi are Ovidiu Lesan. Multumesc!

bluekiss
22.04.2015, 12:42:43
Buna tuturor! As dori sa stiu cateva informatii despre Oana Toma, Ovidiu Lesan sau cei de la Dipiu Studio. Din cate am inteles de la alte persoane care i-au avut au fost foarte multumiti. Orice informatii sunt binevenite! Multumesc!