PDA

Versiunea completa : Restaurante in Piatra Neamt

onutza19
02.10.2008, 14:43:40
Salutari,

A avut cineva nunta sau a fost la vreo nunta la restaurantul Central, la salon Mic dejun din Piatra Neamt?
Eu am nunta acolo in 2009 si am emotii de cum o sa iasa, si din aceasta cauza mi-ar prinde bine cateva pareri. Multumesc.

ioanaagafitei
02.10.2008, 22:03:52
buna, noi am avut nunta anul acesta, la central. daca vrei da-mi un pm si vorbim. pa

Madutzu
03.10.2008, 20:20:39
Hey!

Ca sa poti trimite PM (private message) trebuie sa ai cel putin 10 mesaje scrise. Si eu am avut nunta la Central, la Salonul de mic dejun, sambata trecuta <:-P . N-am cuvinte sa-ti spun cat de frumos a fost. Nici nu stiu cu ce sa incep, asa ca intreaba-ma tu ce vrei sa stii. Capacitatea lui este de 140 de persoane, dar noi am avut 116 si a fost f bine, lejer si foarte comod. Acum nu am timp, dar am sa atasez si cateva poze ca sa vezi singurica detaliile. Iti pot recomanda si prestatorii de servicii daca vrei. :)

te pup,

onutza19
06.10.2008, 09:34:35
Hey!

Ca sa poti trimite PM (private message) trebuie sa ai cel putin 10 mesaje scrise. Si eu am avut nunta la Central, la Salonul de mic dejun, sambata trecuta <:-P . N-am cuvinte sa-ti spun cat de frumos a fost. Nici nu stiu cu ce sa incep, asa ca intreaba-ma tu ce vrei sa stii. Capacitatea lui este de 140 de persoane, dar noi am avut 116 si a fost f bine, lejer si foarte comod. Acum nu am timp, dar am sa atasez si cateva poze ca sa vezi singurica detaliile. Iti pot recomanda si prestatorii de servicii daca vrei. :)

te pup,

Ma bucur ca a fost frumos. Pe mine ma intereseaza cum a fost meniul si cat a costat. Daca muzica a fost a localului? Cu cine ati ornat sala si mai ales daca v-au impus ei prestarorii de servicii? Daca a fost loc pentru dansat? Si eu s-ar putea sa am vreo 160 de persoane.Oare o sa incapa?
Astept si alte impresii si poze!
Multumesc mult si multa fericire!

Madutzu
12.10.2008, 00:34:04
Ma bucur ca a fost frumos. Pe mine ma intereseaza cum a fost meniul si cat a costat. Daca muzica a fost a localului? Cu cine ati ornat sala si mai ales daca v-au impus ei prestarorii de servicii? Daca a fost loc pentru dansat? Si eu s-ar putea sa am vreo 160 de persoane.Oare o sa incapa?
Astept si alte impresii si poze!
Multumesc mult si multa fericire!

Onutza,

ti-am raspuns pe privat. Atasat, poze cu sala.

Madutzu
28.10.2008, 10:22:10
Fetelor,

pentru voi cele care aveti petrecerea la Salonul mic de la Central, scriu mai jos cateva lucruri, petrecute la nunta mea, care a avut loc acolo, in speranta ca va vor fi de folos. Si mie mi-au prins bine sfaturile miresicilor de aici, asa ca... incep:

1. Meniul a fost foarte consistent: aperitiv, o gustare calda (curcan), peste, friptura, tortul mirilor, 2 cafele, prajituri, fructe, saratele, apa plata/minerala si suc. Noi am am adus de acasa sampania, vinul si taria (tzuica).
2. Muzica nu a fost a localului si asta pentru ca am reusit sa facem contractul inainte sa aflam ca Centralul ne-ar obliga sa luam formatia lor. Le-am explicat ca am platit un avans si am insistat ca vrem numai o anumita formatie - respectiv formatia Armonia (din Iasi, care a fost foarte apreciata de toti invitatii nostrii; sunt extraordinari si ii recomand oricui). Concluzia e ca e posibil sa va oblige sa acceptati muzica de la ei si nu stiu cat costa.
3. Prestatorii de servicii: Centralul are mai nou contract de exclusivitate cu CLIPA si nu te lasa sa lucrezi cu altineva decat cu ei; la fel, noi am incheiat contractul cu altcineva, cu BOEMA, de care am fost foarte multumiti - am decorat cu ei sala si biserica, am luat lumanarile, buchetele si place-cardurile; toata stima pentru ei, care au meritat fiecare banutz.
Din cate am auzit, si cei de la CLIPA sunt foarte talentati, cine a lucrat cu ei sa confirme.
4. La cele 11 mese patrate pe care le-am avut noi, am avut si loc de dansat exact cat sa se simta toata lumea bine.
5. Capacitatea salii: mergeti sa vorbiti cu un sef de sala de acolo; noua ne-au zis initial ca incap 140, dupa care un ospatar ne-a spus ca ar fi incaput si 180 de persoane.... nu stiu ce sa-ti spun; depinde de cum aranjati sala, mese patrate sau mese lungi.

Sper sa va fie de folos. Voi povesti si alte detalii, fiecare in subiectul lui.

Pupici,

zambilicuta
06.03.2009, 10:40:11
de restaurantul caprioara ce parere aveti?va rog mult dak a avut cineva acolo ajutati-ma cu o parere.

onutza19
15.04.2009, 12:57:21
Pentru cei care au nunta la Central...in cazul in care nu stiati cei care se vor ocupa cu aranjatul salii sunt cei de la Clipa. Acestia au incheiat contract de exclusivitate cu Centralul!

ali81
19.05.2009, 15:32:15
Buna . Eu am nunta in 2010 in piatra neamt? nu a facut nimeni de pe forum nunta in judetul neamt , pentru ca as dori niste informatii in ceea ce priveste restaurantul , biserica etc...

Andreea_Paul
20.05.2009, 10:17:00
Buna . Eu am nunta in 2010 in piatra neamt? nu a facut nimeni de pe forum nunta in judetul neamt , pentru ca as dori niste informatii in ceea ce priveste restaurantul , biserica etc...
Este deschis un alt forum http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8604
:* :* :*

elena11
06.07.2009, 11:25:48
Buna.
Imi poti spune cam cat te-a costat meniul la restaurant Central?
Mersi

Maria_Gabriela
06.07.2009, 14:36:07
Fetelor,

pentru voi cele care aveti petrecerea la Salonul mic de la Central, scriu mai jos cateva lucruri, petrecute la nunta mea, care a avut loc acolo, in speranta ca va vor fi de folos. Si mie mi-au prins bine sfaturile miresicilor de aici, asa ca... incep:

1. Meniul a fost foarte consistent: aperitiv, o gustare calda (curcan), peste, friptura, tortul mirilor, 2 cafele, prajituri, fructe, saratele, apa plata/minerala si suc. Noi am am adus de acasa sampania, vinul si taria (tzuica).
2. Muzica nu a fost a localului si asta pentru ca am reusit sa facem contractul inainte sa aflam ca Centralul ne-ar obliga sa luam formatia lor. Le-am explicat ca am platit un avans si am insistat ca vrem numai o anumita formatie - respectiv formatia Armonia (din Iasi, care a fost foarte apreciata de toti invitatii nostrii; sunt extraordinari si ii recomand oricui). Concluzia e ca e posibil sa va oblige sa acceptati muzica de la ei si nu stiu cat costa.
3. Prestatorii de servicii: Centralul are mai nou contract de exclusivitate cu CLIPA si nu te lasa sa lucrezi cu altineva decat cu ei; la fel, noi am incheiat contractul cu altcineva, cu BOEMA, de care am fost foarte multumiti - am decorat cu ei sala si biserica, am luat lumanarile, buchetele si place-cardurile; toata stima pentru ei, care au meritat fiecare banutz.
Din cate am auzit, si cei de la CLIPA sunt foarte talentati, cine a lucrat cu ei sa confirme.
4. La cele 11 mese patrate pe care le-am avut noi, am avut si loc de dansat exact cat sa se simta toata lumea bine.
5. Capacitatea salii: mergeti sa vorbiti cu un sef de sala de acolo; noua ne-au zis initial ca incap 140, dupa care un ospatar ne-a spus ca ar fi incaput si 180 de persoane.... nu stiu ce sa-ti spun; depinde de cum aranjati sala, mese patrate sau mese lungi.

Sper sa va fie de folos. Voi povesti si alte detalii, fiecare in subiectul lui.

Pupici,

Buna,

Am vazut ca ai fost destul de activa pe forum inainte de nunta de aceea sper ca si acum dupa nunta sa ai rabdarea de a ma ajuta cuteva informatii :) In primul rand casa de piatra si copii frumosi si sanatosi:)

Am vazut din post-urile tale ca ne poti ajuta pe noi, viitoarele mirese cu furnizori pentru diverse in Piatra. Eu am rezervare la central salon belvedere pe 25 septembrie 2010, stiu ca este inca devreme dar ma agit de acum :). Eu locuiesc in Bucuresti si imi va fi destil de greu sa vin la Piatra ca sa organizez totul de aceea as vrea sa incep din timp si sa rezolv cat de multe pot pe mail sau telefon in asa fel incat vizitele sa fie scurte dar cuprinzatoare.
Cei de la Central ma tot streseaza cu " CLIPA" insa eu in Bucuresti ma ocup cu organizarea de evenimente si le-am explicat ca nu voi face nici un fel de conecesie pentru cei de la Clipa daca se vor ridica la standarde bine daca nu ... imi rezerv dreptul de a lucra cu altcineva.
In plus eu as vrea sa imi fac singura tot ceea c pot face singura iar agentia sa o folosesc strict pentru decorarea salii si atat ca sa u stau in ziua nuntii sa asez aranjamente pe mese. Asadar poti te rog sa imi dai contacte de la alte agentii de evenimente, florarii etc. Stii daca gasesc sa imi cumpar separat invitatiile, marturiile, placecard-uri sau trebuie sa le iau printr-o agentie, adica mai exact exista furnizori de asa ceva in Piatra?

Mutumesc mult pentru tot.

Madutzu
07.07.2009, 10:21:06
:*
Buna,

Am vazut ca ai fost destul de activa pe forum inainte de nunta de aceea sper ca si acum dupa nunta sa ai rabdarea de a ma ajuta cuteva informatii :) In primul rand casa de piatra si copii frumosi si sanatosi:)

Am vazut din post-urile tale ca ne poti ajuta pe noi, viitoarele mirese cu furnizori pentru diverse in Piatra. Eu am rezervare la central salon belvedere pe 25 septembrie 2010, stiu ca este inca devreme dar ma agit de acum :). Eu locuiesc in Bucuresti si imi va fi destil de greu sa vin la Piatra ca sa organizez totul de aceea as vrea sa incep din timp si sa rezolv cat de multe pot pe mail sau telefon in asa fel incat vizitele sa fie scurte dar cuprinzatoare.
Cei de la Central ma tot streseaza cu " CLIPA" insa eu in Bucuresti ma ocup cu organizarea de evenimente si le-am explicat ca nu voi face nici un fel de conecesie pentru cei de la Clipa daca se vor ridica la standarde bine daca nu ... imi rezerv dreptul de a lucra cu altcineva.
In plus eu as vrea sa imi fac singura tot ceea c pot face singura iar agentia sa o folosesc strict pentru decorarea salii si atat ca sa u stau in ziua nuntii sa asez aranjamente pe mese. Asadar poti te rog sa imi dai contacte de la alte agentii de evenimente, florarii etc. Stii daca gasesc sa imi cumpar separat invitatiile, marturiile, placecard-uri sau trebuie sa le iau printr-o agentie, adica mai exact exista furnizori de asa ceva in Piatra?

Mutumesc mult pentru tot.

Recunosc ca eram mult mi activa inainte de nunta decat acum :-p, dar sper sa mai pot ajuta miresici cu sfaturi!

Si eu tot in Bucuresti sunt si le fel de greu mi-a fost si mie sa ma ocup de toata organizarea.
In ce priveste agentia "Clipa", eu nu am lucrat cu ei, intrucat contractul s-a incheiat cu putin inainte de nunta mea. Chiar si asa, am aflat ca cei de acolo (CLIPA) sunt niste profesionisti si ca-si fac foarte bine treaba. Nu cred ca vei avea de ce sa-ti faci griji. Intr-adevar, daca si tu te ocupi de organizare evenimente, poate ajungi la o intelegere cu ei si vezi cine ce face.
In ce priveste contacte de la alte agentii, stiu cateva, o sa ti le trimit tie personal, insa recomnadare n-as putea sa-ti fac decat pentru cea cu care am lucrat eu si pentru care stiu despre ce este vorba.

Sper sa te ajute aceste info; daca eu mai pot sa fac ceva pt tine, te rog sa-mi spui!

Numai bine! :*

Maria_Gabriela
07.07.2009, 12:21:09

Recunosc ca eram mult mi activa inainte de nunta decat acum :-p, dar sper sa mai pot ajuta miresici cu sfaturi!

Si eu tot in Bucuresti sunt si le fel de greu mi-a fost si mie sa ma ocup de toata organizarea.
In ce priveste agentia "Clipa", eu nu am lucrat cu ei, intrucat contractul s-a incheiat cu putin inainte de nunta mea. Chiar si asa, am aflat ca cei de acolo (CLIPA) sunt niste profesionisti si ca-si fac foarte bine treaba. Nu cred ca vei avea de ce sa-ti faci griji. Intr-adevar, daca si tu te ocupi de organizare evenimente, poate ajungi la o intelegere cu ei si vezi cine ce face.
In ce priveste contacte de la alte agentii, stiu cateva, o sa ti le trimit tie personal, insa recomnadare n-as putea sa-ti fac decat pentru cea cu care am lucrat eu si pentru care stiu despre ce este vorba.

Sper sa te ajute aceste info; daca eu mai pot sa fac ceva pt tine, te rog sa-mi spui!

Numai bine! :*

Multumesc mult pentru informatii, am primit si pm-ul tau raman datoare :)
Sper sa fie totul ok, acum parca abia astept sa treaca timpul mai repede :)
pupi

Madutzu
08.07.2009, 10:19:39
Multumesc mult pentru informatii, am primit si pm-ul tau raman datoare :)
Sper sa fie totul ok, acum parca abia astept sa treaca timpul mai repede :)
pupi

Lasa, bucura-te de timpul asta! Perioada premergatoare nuntii, cand te stresezi sa iasa totul bine, cand cauti informatii si idei si cand visezi la ziua cea mare, are si ea farmecul ei! Dupa nunta iti va fi dor de ea asa ca enjoy while you can... :)

roxana_nt
21.07.2009, 09:29:57
Buna miresici.Cine mai are nunta anul acesta la restaurantul Ceahlau? Rog miresicile care au avut deja nunta la acest restaurant sa ne impartaseasca si noua din experientele lor.Pupici

babi2babi
31.07.2009, 18:29:58
Buna ziua tuturor mireselor si viitoarelor mirese :)>-

Va scriu in speranta de a gasi un ajutor cit de mic. Sunt abia la primii pasi mici de sondare a netului in vederea organizarii mariajului de anul viitor, in septembrie sper.

Ne'am gindit la judetul Neamt pentru ca ar cam fi cam la jumatatea drumului pentru mine si logodnicul meu. Ca fiecare mire, mireasa, visam inca la o nunta de basm.

Idealul nostru este o locatie mai aproape de natura, ferita de aglomeratia oraselor, terasa. Cireasa de pe tort: sa fie linga apa.

Cum tinem sa fie in afara orasului, eventual intr-un sat, padure etc, m-am gidit la un complex turistic (care fiind cunoscute ar putea fi aglomerte, indisponibile, scumpe) sau la o "Casa" turistica care are spatiu de organizare a nuntilor. Deocamdata numarul invitaiilor este neclar, intre 100-200 persoane.

Cunoasteti ceva care s-ar apropia cit de cit de ideea noastra? [-o< Orice sugestie este binevenita.

Multumesc.
Adina

coraeu
31.07.2009, 23:49:35
Am avut acum 2 luni nunta la Central, salonul mic. A iesit superb pentru ca ne-am zbatut f mult. Directorul este nou si-a schimbat toate regulile. Obliga mirii sa orneze cu firma Clipa, ceea ce nu e legal. Ei trebuie doar sa-ti sugereze. Mancarea, gramajul este foarte mic, comparativ cu anii precedenti. Nu ti se mai permite sa vii cu nimic, precum vin, tarie...etc. Pretzurile lor nu se justifica! Am fost la o nunta, la un hotel de 4 stele,saptamana trecuta, cu 4 feluri de mancare, farfuria pliina si fff bun meniul, 120 ron. La central meniu cu 3 feluri subtirele 150 ron ! ....

Va urez succes celor care aveti totusi nunta la Central.... personal n-as mai sfatui pe nimeni :D

alina_neamt
02.08.2009, 13:09:45
buna!!! eu inca nu am facut nunta,dar e planuita pt la anul....iubitul meu vrea la central insa eu am anumite suspiciuni..........ma gandesc ca nu va iesi bine.......nu imi place formatia de la central .........ma bucur ca gasesc persoane care au facut nunta la central si pot afla diferite informatii.........
nu stiu.......eu nu prea vreau la central.........

irina_maria_mitrofan
02.08.2009, 13:25:51
Buna!Off....Toata lumea din Piatra Neamt vrea la Central?Mie mi se pare nejustificat: preturi mari, pretentii mari....
Parerea mea este ca ei se bazeaza foarte mult pe faptul ca eu, intr-adevar, spatiu mare pentru nunti mari , de peste 200 de persoane.....Dar nu cred ca mancarea este atat de grozava pe cat se lauda ei.Mai mult e faima ca ai facut sau faci la Central.Plus ca, hai sa fim seriosi, si invitatii se pot lasa "impresionati" (unii chiar se sperie de-a binelea) de costurile pe care le implica o nunta acolo.
Am fost de curand la o nunta acolo si nu mi s-a parut extraordinar.Iar pentru nunta mea, de la anul nu am ales nici Central, nici Ceahlua.Voi face la Perla, o locatie foarte draguta, cu mancare buna si muzica antrenanta.Acolo patronii sunt de treaba si se poate discuta cu ei, te lasa sa aduci si tu cate ceva si nici meniurile, nici muzica nu costa o avere.
Personal, chiar sunt incantata de ceea ce am ales, mai ales ca am fost si am "verificat" mai multe locatii inainte de a alege.
NUnti frumoase si zile fericite va doresc!:)>-

coraeu
02.08.2009, 20:34:38
Buna!Off....Toata lumea din Piatra Neamt vrea la Central?Mie mi se pare nejustificat: preturi mari, pretentii mari....
Parerea mea este ca ei se bazeaza foarte mult pe faptul ca eu, intr-adevar, spatiu mare pentru nunti mari , de peste 200 de persoane.....Dar nu cred ca mancarea este atat de grozava pe cat se lauda ei.Mai mult e faima ca ai facut sau faci la Central.Plus ca, hai sa fim seriosi, si invitatii se pot lasa "impresionati" (unii chiar se sperie de-a binelea) de costurile pe care le implica o nunta acolo.
Am fost de curand la o nunta acolo si nu mi s-a parut extraordinar.Iar pentru nunta mea, de la anul nu am ales nici Central, nici Ceahlua.Voi face la Perla, o locatie foarte draguta, cu mancare buna si muzica antrenanta.Acolo patronii sunt de treaba si se poate discuta cu ei, te lasa sa aduci si tu cate ceva si nici meniurile, nici muzica nu costa o avere.
Personal, chiar sunt incantata de ceea ce am ales, mai ales ca am fost si am "verificat" mai multe locatii inainte de a alege.

Legat de Perla....gusturile nu se dicuta.. Personal spatiul pt dans mi se pare foarte mic din experientele. Iar formatia... tine sa cante multa populara si daca nu specifici fara manele mai ai surpriza placuta sau neplacuta sa-ti cante pe la orele diminetii melodii din genul asta. ...succes

irina_maria_mitrofan
11.08.2009, 19:05:47

Buna.Eu sunt din Piatra Neamt si voi AVEA nunta ca si tine, anul viitor, dar in septembrie.Ce te intereseaza mai exact?Eventual lasa-mi un mesaj privat si poate te pot ajuta.

irina_maria_mitrofan
11.08.2009, 19:19:31
Legat de Perla....gusturile nu se dicuta.. Personal spatiul pt dans mi se pare foarte mic din experientele. Iar formatia... tine sa cante multa populara si daca nu specifici fara manele mai ai surpriza placuta sau neplacuta sa-ti cante pe la orele diminetii melodii din genul asta. ...succes

Foarte adevarat, gusturile nu se discuta.Dar si ele pot fi bazate pe fapte reale.Sau nu.Depinde....
Nu stiu care era situatia la nunta la care ai fost tu(daca asta era "experienta" despre care spuneai), dar sunt nunti si nunti.Adika mi s-a spus ca maximul capacitatii localului este undeva in jur de 180 de persoane, dar nu e neaparata nevoie sa fie atatia invitati.
Ce imi poti spune despre meniu?Si despre decorarea salii, in cazul in care stii...
Merci!

Maria_Gabriela
12.08.2009, 15:06:20
buna!!! eu inca nu am facut nunta,dar e planuita pt la anul....iubitul meu vrea la central insa eu am anumite suspiciuni..........ma gandesc ca nu va iesi bine.......nu imi place formatia de la central .........ma bucur ca gasesc persoane care au facut nunta la central si pot afla diferite informatii.........
nu stiu.......eu nu prea vreau la central.........

Buna,

Si eu imi voi face nunta la Central in Piatra Neamt la anul. Nu stiu de unde ai tu informatii despre acest local, de unde stii ca nu iti place formatia sau de ce ai suspiciuni ca nu va iesi bine. Nunta TA iese asa cum vrei TU si punct. Eu sunt din Piatra dar locuiesc in Bucuresti, iar parte din joblul meu implica organizarea de evenimente deci am niste asteptari foarte foarte ridicate de la modul cum va iesi nunta mea deci am asteptari ridicate si de la furnizorii pe care ii aleg.

Incepem cu sala: Pot sa va spun ca m-am dus cu inima tare stransa sa vorbesc cu diversi " sefi / patroni" in Piatra. Eu urasc prostia si neprofesionalismul si de asta imi e cel mai frica, sunt 2 lucruri care iti pot face un eveminemt varza, de aceea ii apreciez pe cei de la Central. De la alte localuri am primit raspunsuri de genul " om vedea atunci, pai mai e un an, veniti voi cu avansul si ... apoi negociem ce si cum. Mai dati si voi ceva acolo .. si tot asa" la intrebarea daca in costul meniului intra si plata chelnerilor am primit cel mai tare raspuns ever " pai ce la restaurant cand mananci nu lasi si tu acolo o atentie, asa e si aici, noi ii platim dar grosul il asteapta de la voi, in plus sfatul meu ar fi sa il dati inainte ca sa fie si ei mai atenti" Suneti socate? imaginati-va fata mea :O si ... va rog sa luati in considerare faptul ca nu am mers la cine stie ce cazaturi de localuri.
Agentia: Ce-i drept Centralul iti trece in contract ca trebuie sa lucrezi cu Clipa, eu din start am respins ideea si asta din cauza ca incalca ori ce fel de reguli ale concurentei. I-am spus domnului de acolo ca eu voi cere 3 oferte de la 3 agentii si care oferta va fi cea mai buna atat la bani cat si la calitate va castiga. Domnul cu un profesionalism rar intalnit in randul "paronilor de neamt" a fost de acord dar ... m-a asigurat ca Clipa va castiga.
Meniul: nu l-am discutat pentru ca pana la anul mai e, insa am ridicat subiectul chestiilor aduse de noi si sa-u dovedit a fi destul de receptivi.As vrea sa revin putin la agentia Clipa pentru ca am tot auzit diverse.
Ca sa intelegeti cam cat sunt de maniaca cu perfectiunea cu fix 1 an si 2 luni inainte de eveniment am contactat 3 agentii. Un mail politicos in care le-am dat un fel de brief cu toate informatiile despre mult-prea-minunata nunta si in care ii rugam sa ma ajute cu o lista de preturi si cu cateva poze de la nuntile pe care le-au organizat. De la mailul respectiv au trecut 3 saptamani, singura agentie care a raspuns a fost Clipa. Mi-a trimis fata de acolo niste poze care m-au lasat masca, sincer nu ma asteptam ca o agentie din Piatra Neamt sa poata face asa ceva. Ce-i drept eu am tot intrat pe site-urile agentiilor si m-am crucit de cate comunisme am vazut. Abia acum am inteles de ce Centralul ii recomanda pe ei, pentru ca sunt profesionisti si pentru ca in felul acesta isi pot pastra numele de " local select".

Asadar nu stiu de unde aveti acestei idei / informatii insa cred cu tarie ca daca vrei ceva cu adevarat se poate rezolva trebuie doar sa stii sa pui problema. Nu va mai luati numai dupa ce spune lumea si numai dupa zvonurile din targ, in anul crizei totul este negociabil absolut totul.

Ma bucur ca suntem mai multe pe forumul de Neamt ca deja incepusem sa ma simt aiurea :)

elena11
13.08.2009, 11:30:47

Buna

Perla e tot una cu restaurantul Union, nu?
Union am ales noi, desi de afara nu impresiona cu nimic, mi-a placut cum arata interiorul. Am vazut in poze si decoratii de la ei, aratau chiar bine unele. Deocamdata sunt multumita de ce am ales. Imi pare totusi rau ca nu pot ramane si in weekend, se tin nunti acolo si ne-a invitat patronul daca vrem sa vedem cum e, dar trebuie sa plecam.
Apropo de ce spuneai mai sus, am fost si noi la Ceahlau, au preturi nejustificat de mari dupa mine :-"
Muzica de la Union am auzit-o doar sambata de afara, suna bine, dar as fi fost mai bucuroasa daca as fi reusit sa aud mai mult.

Maria_Gabriela
14.08.2009, 20:07:13
Buna

Union am ales noi, desi de afara nu impresiona cu nimic, mi-a placut cum arata interiorul. Am vazut in poze si decoratii de la ei, aratau chiar bine unele. Deocamdata sunt multumita de ce am ales. Imi pare totusi rau ca nu pot ramane si in weekend, se tin nunti acolo si ne-a invitat patronul daca vrem sa vedem cum e, dar trebuie sa plecam.
Apropo de ce spuneai mai sus, am fost si noi la Ceahlau, au preturi nejustificat de mari dupa mine :-"
Muzica de la Union am auzit-o doar sambata de afara, suna bine, dar as fi fost mai bucuroasa daca as fi reusit sa aud mai mult.

Fetelor, ma cam panicati cu ce scrieti voi aici, ca la Central toate sunt scumpe, cele mai scumpe. Eu nu am negociat meniul pentru ca m-am gandit ca pana la anul mai e o gramada ... si se vor mai modifica multe pana atunci. Asa mi-a confirmat si domnul cu care am vorbit acolo, ca negociem cu cateva luni inainte, 3 maxim 4. Eu sper sa nu ma trezesc cu surprize :D pt ca mie domnul mi s-a parut extraordinar de amabil si flexibil in negociere dar vad ca voi aveti alte pareri.:-SS
Iar de agentiea de evenimente sunt foarte incantata pana acum, o sa mai cer oferte ( nu-mi pasa cu ce imi "recomanda ei") dar ... pana acum mi se pare minunata; ce-i drept nu am cu cine sa o compar inca.
Voi cum ati facut? Ati negociat tot de acum? Pls help:D
Pupicei miresici :)!!!

elena11
14.08.2009, 20:30:37
Fetelor, ma cam panicati cu ce scrieti voi aici, ca la Central toate sunt scumpe, cele mai scumpe. Eu nu am negociat meniul pentru ca m-am gandit ca pana la anul mai e o gramada ... si se vor mai modifica multe pana atunci. Asa mi-a confirmat si domnul cu care am vorbit acolo, ca negociem cu cateva luni inainte, 3 maxim 4. Eu sper sa nu ma trezesc cu surprize :D pt ca mie domnul mi s-a parut extraordinar de amabil si flexibil in negociere dar vad ca voi aveti alte pareri.:-SS
Iar de agentiea de evenimente sunt foarte incantata pana acum, o sa mai cer oferte ( nu-mi pasa cu ce imi "recomanda ei") dar ... pana acum mi se pare minunata; ce-i drept nu am cu cine sa o compar inca.
Voi cum ati facut? Ati negociat tot de acum? Pls help:D
Pupicei miresici :)!!!

Nu vreau sa panichez pe nimeni.
Eu am intrebat pretul unui meniu de anul asta ca sa pot face o comparatie. Pentru ca evident meniul include si localul. In multe locuri din Piatra pretul meniului incluzand doar mancarea variaza intre 100 si 120-130 meniu. Cel putin unde am intrebat eu. La Central nu am intrebat, dar la Ceahlau mi-a spus clar 180 doar mancarea + cafea. Fara tort, prajituri, apa sau sucuri. Noi s-ar putea sa avem si mai putini invitati, deci am avut foarte multe de luat in considerare, dar parerea mea e ca sunt preturi cam mari la Ceahlau, diferenta e foarte mare fata de celelate locuri. Poate chiar merita, poate chiar mancarea e mult mai buna, ce sa zic?!
Meniul il voi negocia si eu abia la anul, am intrebat doar orientativ pretul de anul asta.

Maria_Gabriela
14.08.2009, 22:34:20
Nu vreau sa panichez pe nimeni.
Eu am intrebat pretul unui meniu de anul asta ca sa pot face o comparatie. Pentru ca evident meniul include si localul. In multe locuri din Piatra pretul meniului incluzand doar mancarea variaza intre 100 si 120-130 meniu. Cel putin unde am intrebat eu. La Central nu am intrebat, dar la Ceahlau mi-a spus clar 180 doar mancarea + cafea. Fara tort, prajituri, apa sau sucuri. Noi s-ar putea sa avem si mai putini invitati, deci am avut foarte multe de luat in considerare, dar parerea mea e ca sunt preturi cam mari la Ceahlau, diferenta e foarte mare fata de celelate locuri. Poate chiar merita, poate chiar mancarea e mult mai buna, ce sa zic?!
Meniul il voi negocia si eu abia la anul, am intrebat doar orientativ pretul de anul asta.
Buna,

Nu prea inteleg, ai zis ca la Central ti se pare nejustificat de scump... si acum spui ca nu ai intrebat. Sa inteleg ca ai tras concluzia ca la Central e scump deoarece la Ceahlau ti sa comunicat un pret foarte mare.

Stiu si eu preturile de la Ceahlau .... este unul din localurile care m-a dezgustat si despre care va vorbeam intr-un post anterior. Este o diferenta imensa intre cele 2 hoteluri in ceea ce priveste capacitatea de organizare/ gestionare a unei nunti, calitate serviciilor/mancarii, profesionalismul angajatilor etc. Am fost la nunti in ambele locuri, am fost sa fac rezervare pentru propria mea nunta in ambele locuri deci pot sa fac o diferenta. Sunt perfect de acord cu tine ca preturile celor de la Ceahlau sunt nejustificate in raport cu calitatea serviciilor oferite dar sa nu generalizam.
Daca iti amintesti cu ceva timp in urma chiar eu am fost prima care ti-am atras atentia pe acest forum ca hotelurile s-ar putea sa aiba preturi mai mari din cauza de "fite" :).

Ma bucur ca ti-ai gasit pana la urma un local potrivit dorintelor tale :)

irina_maria_mitrofan
15.08.2009, 11:18:04
Buna

Da, asa e. E acelasi restaurant.Depinde pe cine intrebi, unii il stiu dupa denumirea veche, altii dupa cea noua. Ce ma bucur ca am mai gasit pe cineva care va avea nunta la acelasi restaurant ca noi.Avand in vedere ca noi stam in Piatra Neamt, eu vreau sa merg pe acolo sa mai "fur" idei.
Daca vrei, mai vb.....
PUP!:*

irina_maria_mitrofan
15.08.2009, 11:28:17
Buna,

Nu prea inteleg, ai zis ca la Central ti se pare nejustificat de scump... si acum spui ca nu ai intrebat. Sa inteleg ca ai tras concluzia ca la Central e scump deoarece la Ceahlau ti sa comunicat un pret foarte mare.

Stiu si eu preturile de la Ceahlau .... este unul din localurile care m-a dezgustat si despre care va vorbeam intr-un post anterior. Este o diferenta imensa intre cele 2 hoteluri in ceea ce priveste capacitatea de organizare/ gestionare a unei nunti, calitate serviciilor/mancarii, profesionalismul angajatilor etc. Am fost la nunti in ambele locuri, am fost sa fac rezervare pentru propria mea nunta in ambele locuri deci pot sa fac o diferenta. Sunt perfect de acord cu tine ca preturile celor de la Ceahlau sunt nejustificate in raport cu calitatea serviciilor oferite dar sa nu generalizam.
Daca iti amintesti cu ceva timp in urma chiar eu am fost prima care ti-am atras atentia pe acest forum ca hotelurile s-ar putea sa aiba preturi mai mari din cauza de "fite" :).

Uite, hai sa iti spun si eu parerea mea.
Am fost la o nunta la Central la inceputul lunii iulie, in sala mare de la parter.E foarte frumos intr-adevar, este spatioasa, ringul de dans e generos, se poate alege o coloristica diversa pt decoratii.
Insa.....daca nu ai oameni multi, se vede "lipsa" intr-un mod nu foarte placut.Mancarea nu mi-a placut in mod special, mai ales datorita faptului ca sunt aceleasi meniuri de ani de zile.A fost foarte multa mancare(antreu, gustare calda,friptura si tort) dar ......... poate ca ar trebui sa ma opresc.Poate ca a fost o intamplare, dar nu as vrea sa te intristez.
Tu trebuie, dupa parerea mea, sa alegi locul si modul in care vrei sa se desfasoare nunta ta.
Daca vrei, putem sa mai vb, dar nu as vrea sa considere cineva ca incerc sa "defaimez" una dintre cele mai ravnite sali de nunti din Piatra.

elena11
16.08.2009, 19:40:38
Buna,

Nu stiu unde am spus ca Centralul are preturi mult prea mari, nu zic nu, clar este ca n-am intrebat si am dedus. Greseala mea atunci :)
Doar la Ceahlau am intrebat. Am comparat preturile cu Hotelul Continental din Arad, tot hotel, tot prestigiu si raman la parerea mea, Ceahalul are preturi nejustificat de mari :). Daca e vreo miresica care a ramas pentru Ceahlau ar putea sa ne spuna cum e de fapt.

elena11
16.08.2009, 19:45:28
Da, asa e. E acelasi restaurant.Depinde pe cine intrebi, unii il stiu dupa denumirea veche, altii dupa cea noua. Ce ma bucur ca am mai gasit pe cineva care va avea nunta la acelasi restaurant ca noi.Avand in vedere ca noi stam in Piatra Neamt, eu vreau sa merg pe acolo sa mai "fur" idei.
Daca vrei, mai vb.....

Clar ca vreau sa mai vb, orice info e binevenita. Noi am fost cateva zile la Piatra si am incercat sa rezolvam una alta. Cu restaurantul deja m-am plictisit cat am intrebat peste tot. Am ales cea mai potrivita varianta pentru noi. Sau cel putin asa parea :).
De muzica de acolo ce parere ai ?

Maria_Gabriela
18.08.2009, 11:02:19
Buna fetelor,

In primul rand ma bucur ca ne-am gasit. Multumesc pentru idei/informatii. Irina, sunt de acord ca tine fiecare mireasa isi alege sala in functie de cum isi doreste sa fie nunta la care viseaza ea. Eu de mica mi-am dorit sa imi fac nunta la Central, ce-i drept sala de jos mi s-a parut cam mare de aceea am ales salonul albastru. Asadar pana in acest moment nu pot sa fiu decat extrordinat de fericita ca am reusit o rezervare. Ma cam speriasem cand va tot auzeam ca este foarte scump asta din cauza ca mie nu mi s-a parut a fis asa (insa eu am facut comparatie cu preturile din Bucuresti).
Insa pana la nunta mai e timp si ... voi avea grija sa negociez cant mai mult posibil.
In alta ordine de idei, voi cu ce agentii lucrati? Vreau sa mai cer niste oferte.

Multumesc

elena11
18.08.2009, 11:34:18
Buna fetelor,

In primul rand ma bucur ca ne-am gasit. Multumesc pentru idei/informatii. Irina, sunt de acord ca tine fiecare mireasa isi alege sala in functie de cum isi doreste sa fie nunta la care viseaza ea. Eu de mica mi-am dorit sa imi fac nunta la Central, ce-i drept sala de jos mi s-a parut cam mare de aceea am ales salonul albastru. Asadar pana in acest moment nu pot sa fiu decat extrordinat de fericita ca am reusit o rezervare. Ma cam speriasem cand va tot auzeam ca este foarte scump asta din cauza ca mie nu mi s-a parut a fis asa (insa eu am facut comparatie cu preturile din Bucuresti).
Insa pana la nunta mai e timp si ... voi avea grija sa negociez cant mai mult posibil.
In alta ordine de idei, voi cu ce agentii lucrati? Vreau sa mai cer niste oferte.

Multumesc

Cu siguranta, comparat cu Bucurestiul, preturile sunt oki si la Central. Ma bucur pt tine ca ai ales sala ce o vroiai de mica. Cred ca e important pt fiecare dintre noi la nunta sa nu renunte din cauze materiale la visele ce le avea de mica. Eu nefiind din Piatra, nu am avut dorinte de genul asta :)

Pt restaurantul ales de noi, aranjamentele sunt de acolo. Am vazut ceva poze de la alte nunti si aratau chiar bine. Detaliile le voi discuta anul viitor, probabil odata cu meniul. Nu stiu in rest pentru ce as avea nevoie de agentie, inca nu am stat sa ma gandesc bine, asa ca nu m-am interesat de nici o agentie inca. Oricum, daca gasiti voi agentii faine, sunt si eu interesata.

Maria_Gabriela
18.08.2009, 15:12:57
Cu siguranta, comparat cu Bucurestiul, preturile sunt oki si la Central. Ma bucur pt tine ca ai ales sala ce o vroiai de mica. Cred ca e important pt fiecare dintre noi la nunta sa nu renunte din cauze materiale la visele ce le avea de mica. Eu nefiind din Piatra, nu am avut dorinte de genul asta :)

Pt restaurantul ales de noi, aranjamentele sunt de acolo. Am vazut ceva poze de la alte nunti si aratau chiar bine. Detaliile le voi discuta anul viitor, probabil odata cu meniul. Nu stiu in rest pentru ce as avea nevoie de agentie, inca nu am stat sa ma gandesc bine, asa ca nu m-am interesat de nici o agentie inca. Oricum, daca gasiti voi agentii faine, sunt si eu interesata.
Buna,

Daca ti se pun la dispozitie si elementele de decor pentru sala este superrrr. Tot ce trebuie sa faci este sa alegi culorile ( si sa speri sa aiba ceea ce vrei tu). Din punctul meu de vedere e mult mai simplu asa, decat cu agentie, singura problema fiind diversitatea. In rest agentie nu cred ca iti mai trebuie, asta daca nu vrei sa stai cu mainile in san si sa le ai toate gata :) invitatii, marturii, cocarde, aranjamente flori pentru sala/mese ( daca pui ) etc. Daca te ocupi tu de ele ... nu iti trebuie agentie. Eu nu as lucra cu agentie daca mi-ar da restaurantul sala ranjata si, si asa mi-am plaunit sa nu iau de la agentie decat husele si fetele de masa si atat pt ca am furnizori pentru orice altceva, dupa cum ti-am zis parte a jobului meu este organizarea de evenimente :d. Ma gandesc acum ca poate as putea sa iau si aranjamentele de flori de la agentie, pt ca am vazut ca sunt foarte talentati, depinde insa foarte mult de costuri ... ca daca ma costa mai putin sa mi le aduc de la Bucuresti asa voi face:)
O zi buna sa aveti!

elena11
18.08.2009, 15:34:06
Buna,

Daca ti se pun la dispozitie si elementele de decor pentru sala este superrrr. Tot ce trebuie sa faci este sa alegi culorile ( si sa speri sa aiba ceea ce vrei tu). Din punctul meu de vedere e mult mai simplu asa, decat cu agentie, singura problema fiind diversitatea. In rest agentie nu cred ca iti mai trebuie, asta daca nu vrei sa stai cu mainile in san si sa le ai toate gata :) invitatii, marturii, cocarde, aranjamente flori pentru sala/mese ( daca pui ) etc. Daca te ocupi tu de ele ... nu iti trebuie agentie. Eu nu as lucra cu agentie daca mi-ar da restaurantul sala ranjata si, si asa mi-am plaunit sa nu iau de la agentie decat husele si fetele de masa si atat pt ca am furnizori pentru orice altceva, dupa cum ti-am zis parte a jobului meu este organizarea de evenimente :d. Ma gandesc acum ca poate as putea sa iau si aranjamentele de flori de la agentie, pt ca am vazut ca sunt foarte talentati, depinde insa foarte mult de costuri ... ca daca ma costa mai putin sa mi le aduc de la Bucuresti asa voi face:)
O zi buna sa aveti!

Tocmai, nu stiu daca pana la urma o sa am nevoie de agentie. Am vazut in pozele aratate de restaurant si o tema de culoare care mi-a placut la nebunie, asa ca sunt multumita. Iar invitatii, marturii si altele sper sa le rezolv in Timisoara, eu aici locuiesc. Dar, sunt atenta la ce optiuni am, tot ce nu apuc sa fac altfel, va ramane la agentie, am vazut ca pe langa pachete unde iti pot organiza mare parte din nunta, poti opta si pt bucatele :D si daca va fi nevoie, eu la asta o sa apelez.
O zi placuta la toate

arco_iris
20.08.2009, 21:58:35
Buna fetelor...am nevoie de ajutorul vostru. Am fost ceruta de curand in casatorie...si ne-am hotarat sa facem nunta anul viitor, in august. Problema e acum...daca mai gasim loc, mie mi se pare ca e tare scurt timpul. Ma intereseaza Central in mod deosebit. Voi cu cat timp v-ati facut rezervare si cati bani ati dat in avans. Din pacate o sa trebuiasca sa-mi organizez nunta de la distanta. Deci...orice parere imi e de folos. pupici

arco_iris
20.08.2009, 22:33:20
Si pe mine m-ar interesa cam orice...de la locatie, preturi...organizare...pareri! Uoff...m-a cam luat pe nepregatite...am un an timp sa ma obisnuiesc :D

irina_maria_mitrofan
21.08.2009, 17:48:18
Si pe mine m-ar interesa cam orice...de la locatie, preturi...organizare...pareri! Uoff...m-a cam luat pe nepregatite...am un an timp sa ma obisnuiesc :D

Draga mea,
Respira adanc si nu te panica. O sa le luam pe rand, ok?
Pt inceput facem asa: tre sa ai un loc special unde sa scrii tot ceea ce hotarasti, toate ideile care iti vin si tot asa.O agenda cu destinatia asta.
Incearca apoi sa vb cu viitorul tau sot: care sunt lucrurile pe care le vreti neaparat la nunta?Cam cati invitati veti avea?
Deocamdata incearca sa lamuresti astea. Putem vorbi si pe mail sau pe mess daca vrei.>:D<

coraeu
21.08.2009, 22:12:00
Eu mi-am rezervat restaurantul cu un an si 8 luni si cred ca acum se dau 20-2500 ron. Iar cu pregatirile la distanta se poate, am cunoscut f multe miresici care au avut nunti superbe desi le-au organizat "la distanta". Fiind luna august 2010 iti sugerez sa vorbesti de pe acum cu formatia care-ti place. Augustul e o luna fff aglomerata. Succes.

coraeu
21.08.2009, 22:16:01
Buna,

O zi buna sa aveti!

Flori aduse de la Bucuresti? Ar trebui in ziua respectiva transportate, gandeste-te ca sunt facute in mod obisnuit cu o zi inainte sau noaptea inainte de nunta...pe drum caldura... nu ti-as sugera. Oricum succes in decizia luata :)

irina_maria_mitrofan
22.08.2009, 08:43:48
Si eu ma gandeam sa vb cu o agentie pentru aranjamentele florale.Inca nu m-am intalnit cu nimeni.Poate dupa ce ma intorc din concediu.Pe 18 septembrie plecam pt 7 zile in |Grecia.
Voi ati vb de foto video?Stie cineva vreun nene priceput?Eu stiu unul si am mai gasit unul, cu care urmeaza sa ne vedem in curand sa auzim oferta.Voi?>:D<

elena11
23.08.2009, 09:43:45
Si eu ma gandeam sa vb cu o agentie pentru aranjamentele florale.Inca nu m-am intalnit cu nimeni.Poate dupa ce ma intorc din concediu.Pe 18 septembrie plecam pt 7 zile in |Grecia.
Voi ati vb de foto video?Stie cineva vreun nene priceput?Eu stiu unul si am mai gasit unul, cu care urmeaza sa ne vedem in curand sa auzim oferta.Voi?>:D<

Buna.

Tu la care fotografi te-ai oprit? Am vazut ca sunt destui de unde sa alegi in zona. Mie personal mi-au placut mult Dan Rotila parca il cheama si Chiprian Chirita. Poti cauta pe google pt site-urile lor.

irina_maria_mitrofan
23.08.2009, 12:02:34
Buna.

Tu la care fotografi te-ai oprit? Am vazut ca sunt destui de unde sa alegi in zona. Mie personal mi-au placut mult Dan Rotila parca il cheama si Chiprian Chirita. Poti cauta pe google pt site-urile lor.

Cu Dan Rotila ne dorim sa lucram si noi.Pe 14 februarie am facut o sedinta foto cu el.Era atunci un fel de promotie.Mi s-a parut ok. Acum am mai vazut ceva de Lucian Aciobanitei.Daca te ajuta, putem vb.

elena11
23.08.2009, 13:46:07
Cu Dan Rotila ne dorim sa lucram si noi.Pe 14 februarie am facut o sedinta foto cu el.Era atunci un fel de promotie.Mi s-a parut ok. Acum am mai vazut ceva de Lucian Aciobanitei.Daca te ajuta, putem vb.

Eu parca vazusem Constantin Aciobanitei. Daca vorbim de aceeasi persoana, pozele lui imi par mai statice, nu stiu cum sa ma exprim, ca nu ma pricep la fotografii prea bine, e doar parerea mea, dar parca ar fi din ceara toti :))
Pozele facute de cei doi amintiti de mine imi par mai vesele, mai pline de viata, mai romantice. Noi am ramas la Ciprian, dupa ce am discutat cu fiecare si am comparat ofertele. Adevarul e ca nu te poti lua doar dupa un site, si trebuie vorbit cu fiecare in parte, si, nu in ultimul rand, trebuie vazut si ce oferta iti face.

irina_maria_mitrofan
23.08.2009, 14:16:44
Eu parca vazusem Constantin Aciobanitei. Daca vorbim de aceeasi persoana, pozele lui imi par mai statice, nu stiu cum sa ma exprim, ca nu ma pricep la fotografii prea bine, e doar parerea mea, dar parca ar fi din ceara toti :))
Pozele facute de cei doi amintiti de mine imi par mai vesele, mai pline de viata, mai romantice. Noi am ramas la Ciprian, dupa ce am discutat cu fiecare si am comparat ofertele. Adevarul e ca nu te poti lua doar dupa un site, si trebuie vorbit cu fiecare in parte, si, nu in ultimul rand, trebuie vazut si ce oferta iti face.

Corect.Exact asta cred si eu.Uite, eu nu am vazut nik despre cel care spui tu.Insa, iti pot spune ca Dan Rotila l-a impresionat foarte tare pe viitorul meu sot......:*

alina_neamt
01.09.2009, 14:09:57
buna fetelor!! am o nelamurire...dupa ce am dat avansul la resturant si am stabilit data de 15 august am aflat ca pe data aceea nu se fac nunti.... :( ...de schimbat nu putem schimba .......si totusi eu anul acesta am vazut cam 6 nunti pe data de 15 august...
poate sa imi explice si mie cineva cum sta treaba...sau daca e cineva care a facut nunta pe 15 august....

elyelyely
01.09.2009, 14:41:54
Depide daca esti de religie catolica sau ortodoxa... Catolicii fac nunti pe 15 aug ceilalti nu.... Mai exista varianta cu dezlegare.... pt ortodocsi.... dar cel mai bn vb cu un preot....

afme
01.09.2009, 14:48:33
Mergi la preot explica-i situatia .. si sigur iti va da dezlegare !

Maria_Gabriela
01.09.2009, 21:48:12
Buna,

Nu cred ca mai e cazul, cred ca o sa lucreaz cu agentia Clipa pentru ca ... este minunata, sunt foarte incantata de tipa de acolo. Face aranjamente super deosebite:)

O zi buna

Flori aduse de la Bucuresti? Ar trebui in ziua respectiva transportate, gandeste-te ca sunt facute in mod obisnuit cu o zi inainte sau noaptea inainte de nunta...pe drum caldura... nu ti-as sugera. Oricum succes in decizia luata :)

Maria_Gabriela
01.09.2009, 21:53:55
Buna,

Eu imi fac nunta tot la Central si am facut rezervare cu un an si aproape 4 luni inainte. Avansul la Central este de 3000 Ron, insa .. vezi ... poate e negociabil :d
o seara placuta

Buna fetelor...am nevoie de ajutorul vostru. Am fost ceruta de curand in casatorie...si ne-am hotarat sa facem nunta anul viitor, in august. Problema e acum...daca mai gasim loc, mie mi se pare ca e tare scurt timpul. Ma intereseaza Central in mod deosebit. Voi cu cat timp v-ati facut rezervare si cati bani ati dat in avans. Din pacate o sa trebuiasca sa-mi organizez nunta de la distanta. Deci...orice parere imi e de folos. pupici

Maria_Gabriela
01.09.2009, 21:57:12
iar cu planificatul de la distanta .. nu pot sa spun decat "join the club":) O sa iti iasa perfect ... sunt sigura:) se poate face si de la distanta iti trebuie doar niste parteneri de incredere :)

pupicei

alina_neamt
02.09.2009, 14:48:39
da ....sper.....sunt ortodoxa.....
am emotii.........ma gandesc ca nu ne va da dezlegare......nu stiu ce sa zic.....of of of:-s

Lavushk
06.09.2009, 20:20:36
Buna!! Se pare ca o sa fim vecine pentru o noapte :)) Am nunta in aceeasi zi,acelasi hotel, sala Boema...Sper ca totul sa iasa asa cum ar trebui! Spor la pregatiri, ne vedem pe 12!

oanamica
07.09.2009, 15:03:05
stai linistita eu am avut nunta pe 15 aug 2009!vorbeste cu parintele si se rezolva!!

voi reveni cu pozici cat de curand!!!va pop

Lucian_M
16.09.2009, 14:10:56
Am avut nunta si eu la Union- vis-a-vis de BCR. Localul marisor, atmosfera placuta, muzica destul de ok. Am avut pe 16 august nunta- fix dupa post.
Ce pot sa spun- cam intunecos ringul de dans (s-a rezolvat rapid prin montarea blitz-urilor slave), mirii- superbi (fara exagerare), mancarea buna, dar in tort am gasit coji de ou. Bineinteles ca nu l-am mai gustat dupa aia.
Totusi raman la parerea ca , cele mai adevarate localuri de nunti din piatra sunt: Ceahlau- salonul "Bianca" si "Boema" (alb si albastru) si Central (cel de jos si cel de sus). Cel de sus e pur si simplu sublim, imi place f mult, chiar daca e mai micut. Cel de jos e IMENS, insa are dominanta maro/crem (influenteaz amult culorile din imagini), insa din soft se rezolva. Cred ca e cel mai mare local la care am tras- a fost nunta unei rude apropiate.
Nu stiu daca se pot pune poze....

LE: pentru 15 august s-a cerut "binecuvantare" de la protoerie sau cum s-o fi chemand- normal ca trebe basculati niste bani acolo :D. Au fost vreo 5-6 nunti in oras in acea zi.

irina_maria_mitrofan
16.09.2009, 19:29:27
[quote=Lucian_M;2376173]Am avut nunta si eu la Union- vis-a-vis de BCR. Localul marisor, atmosfera placuta, muzica destul de ok. Am avut pe 16 august nunta- fix dupa post.
Ce pot sa spun- cam intunecos ringul de dans (s-a rezolvat rapid prin montarea blitz-urilor slave), mirii- superbi (fara exagerare), mancarea buna, dar in tort am gasit coji de ou. Bineinteles ca nu l-am mai gustat dupa aia.
Totusi raman la parerea ca , cele mai adevarate localuri de nunti din piatra sunt: Ceahlau- salonul "Bianca" si "Boema" (alb si albastru) si Central (cel de jos si cel de sus). Cel de sus e pur si simplu sublim, imi place f mult, chiar daca e mai micut. Cel de jos e IMENS, insa are dominanta maro/crem (influenteaz amult culorile din imagini), insa din soft se rezolva. Cred ca e cel mai mare local la care am tras- a fost nunta unei rude apropiate.
Nu stiu daca se pot pune poze....

Asa....Bun.
Pot sa te mai "descos" putin despre nunta respectiva?
Adica nr aproximativ de invitati?
Aerul conditionat era ok?
Cam ce mancare a fost?
Ce culori erau aranjam de sala?
Incerc sa mai adun informatii utile de la cei care au fost de curand pe acolo.
Aaaaaaaa....si inca ceva, cum a fost muzica?Ma intereseaza de fapt daca au tinut oamenii pe ring, daca au cantat variat, daca au facut pauze dese?Dar personalul restaurantului?:">

Lucian_M
16.09.2009, 21:20:30
[quote=Lucian_M;2376173]
Asa....Bun.
Pot sa te mai "descos" putin despre nunta respectiva?
Adica nr aproximativ de invitati?
Aerul conditionat era ok?
Cam ce mancare a fost?
Ce culori erau aranjam de sala?
Incerc sa mai adun informatii utile de la cei care au fost de curand pe acolo.
Aaaaaaaa....si inca ceva, cum a fost muzica?Ma intereseaza de fapt daca au tinut oamenii pe ring, daca au cantat variat, daca au facut pauze dese?Dar personalul restaurantului?:">

"Vechea" mea cunostinta de pe forum! Sarut-mana!
Sa o luam cu inceputul (a doua oara, ca mi-a dat eroare browserul si am pierdut toata postarea :D ).
- invitati- maxim 180- mai era loc destul
- AC-ul a fost ok, bine- nici afara nu a fost chiar cald seara- ca a plouat.
- mancarea nu a fost de fita, dar mie mi-a placut- inafara de cojile din tort a fost ok. Sincer- nu prea am stat sa admir manacarea, mai mult pe apucate am ciugulit ate ceva.
- aranjamentele din sala nu m-au dat pe spate, dar pe mese erau flori etc- destul de placut.
- muzica nu m-a dat pe spate, dar s-a dansat pe rupte. Pauzele nu au fost dese, chiar ma rugam uneori sa se mai opreasca sa mai stau si eu un pic din treaba. Pozele de la Union sunt cele cu mireasa pe pe 15 august din blogul meu. Cam intunecos localul, dar m-am descurcat. Daca mai pot sa te ajut cu ceva (nu ca ti-am dat nu stiu ce amanunte in acest post)- stau la dispozitie.
Cu respect,
Lucian

elena11
17.09.2009, 09:40:02
[quote=irina_maria_mitrofan;2377471]

Sa o luam cu inceputul (a doua oara, ca mi-a dat eroare browserul si am pierdut toata postarea :D ).
- mancarea nu a fost de fita, dar mie mi-a placut- inafara de cojile din tort a fost ok. Sincer- nu prea am stat sa admir manacarea, mai mult pe apucate am ciugulit ate ceva.
- aranjamentele din sala nu m-au dat pe spate, dar pe mese erau flori etc- destul de placut.
- muzica nu m-a dat pe spate, dar s-a dansat pe rupte. Pauzele nu au fost dese, chiar ma rugam uneori sa se mai opreasca sa mai stau si eu un pic din treaba. Pozele de la Union sunt cele cu mireasa pe pe 15 august din blogul meu. Cam intunecos localul, dar m-am descurcat. Daca mai pot sa te ajut cu ceva (nu ca ti-am dat nu stiu ce amanunte in acest post)- stau la dispozitie.
Cu respect,
Lucian

Buna,
Si eu ca si Irina am nunta tot la Union, asa ca iti multumesc de o parere obiectiva. O singura observatie as avea de facut, eu stiu ca tortul nu e facut de restaurant, mie mi s-a spus clar, bauturile, tortul etc., le rezolv eu din alta parte. Ar fi interesant de aflat care firma din zona "pune" si coji de oua in compozitie. :-\

Lucian_M
17.09.2009, 09:43:14
Sarut-mana!
Mi-a spus si cameramanul- sunt eu mai ghinionist (sincer si un pic sensibil, chiar daca multora nu le par astfel).
Totusi clasific aceasta scapare drept un incident sporadic, nu ceva cu tenta permanenta. Cand aveti nunta- poate pana atunci or sa se interzica ouale in compozitie si baga astia doar prafuri... :D

LE: am vazut in semnatura- mai sunt 10 luni si 2 sapt :D. Scuze.

elena11
17.09.2009, 09:55:17
Sarut-mana!
Mi-a spus si cameramanul- sunt eu mai ghinionist (sincer si un pic sensibil, chiar daca multora nu le par astfel).
Totusi clasific aceasta scapare drept un incident sporadic, nu ceva cu tenta permanenta. Cand aveti nunta- poate pana atunci or sa se interzica ouale in compozitie si baga astia doar prafuri... :D

LE: am vazut in semnatura- mai sunt 10 luni si 2 sapt :D. Scuze.

Nu e vb de sensibil, dar unele lucruri nu pot fi acceptate. De ex, vara asta cand am fost in Piatra Neamt sa caut local, la unul anume, dar prefer sa nu amintesc nume, era o pisica in spate. Ce-i drept, in biroul administratoarei sau patronului, al cui o fi, dar de acolo si pana la bucatarie erau doi pasi, usile nu prea erau inchise :-&. Una e ca la mine acasa mai are acces pisica si eu stiu sa am grija ce si cum, si alta e intr-un local unde servesti atatia oameni. :O Neacceptabil dupa mine.

irina_maria_mitrofan
17.09.2009, 18:12:37
[quote=irina_maria_mitrofan;2377471]

Cu respect,
Lucian

Multumesc de raspunsuri.
Uff...Eu imi faceam ceva griji cu privire la nr de persoane.Auzisem ca la 180 de persoane devine cam "inghesuit".M-am mai linistit.
Cu muzica....ce sa spun?Cred ca, pana la urma, daca oamenii danseaza si se simt bine(aici este o alta discutie ampla despre ce fel de oameni vei avea la nunta), e ok.
Mica "problema" cu tortul este, intr-adevar regretabila.Totusi, hai sa privim partea plina a paharului.Avem dovada "clara" ca tortul era unul ECO, avand coji de oua de gaina (si nu oua la punga, cum am vazut mai zilele trecute)>:))
Sper sa iasa ok.Am ales in cunostinta de cauza.Nu vroiam neaparat un restaurant de fitze, insa imi doresc o nunta de bun gust, frumoasa, de care sa imi amintesc cu placere.
Daca mai am intrebari, o sa revin.
Multumesc pentru promptitudine si pentru rabdare.
Fug sa vad pozele....;;)

Lexa29
24.09.2009, 15:35:02
Hello. Eu am gasit libera sala pentru 4 septembrie 2010. Era data pe care mi-o doream si cu cateva zile in urma cineva si-a anulat rezervarea. Ma gandeam sa semnez contractul si sa platesc avansul zilele astea. Aveti ceva sfaturi/recomandari ? :)

manu08
12.10.2009, 15:26:35
Fetelor am si eu o intrebare.Ce restaurant cu lautari este in Piatra Neamt?Unde sa se poata dansa si sa nu fie populat de anumiti...colorati.Am auzit de anumite locatii unde iese bataie din cauza lor.
Viitoare mea nasica a nascut si nu vrea sa faca cumetrie,vrea doar sa iasa cu mai multe cupluri la un resturant,unde eventual se danseaza....si nasului ii plac lautarii...
Daca aveti idei va rog sa mi le impartasiti pls^:)^ .Merci mult.Pupici si spor la pregatiri.

michellenne
14.10.2009, 11:30:22
Buna fetelor, stiti cumva ...poate de la prieteni prietene ..care au facut nunta sau au fost la nunti la Durau ...si anume la Bradu ...cum e muzica restaurantului ....Eu am auzit ca e o formatie formata din trei persoane si canta bine ...as fi interesata....de un nr de tel ...

ceraselad
14.10.2009, 13:06:54
Buna ziua tuturor mireselor si viitoarelor mirese :)>-

Va scriu in speranta de a gasi un ajutor cit de mic. Sunt abia la primii pasi mici de sondare a netului in vederea organizarii mariajului de anul viitor, in septembrie sper.

Ne'am gindit la judetul Neamt pentru ca ar cam fi cam la jumatatea drumului pentru mine si logodnicul meu. Ca fiecare mire, mireasa, visam inca la o nunta de basm.

Idealul nostru este o locatie mai aproape de natura, ferita de aglomeratia oraselor, terasa. Cireasa de pe tort: sa fie linga apa.

Cum tinem sa fie in afara orasului, eventual intr-un sat, padure etc, m-am gidit la un complex turistic (care fiind cunoscute ar putea fi aglomerte, indisponibile, scumpe) sau la o "Casa" turistica care are spatiu de organizare a nuntilor. Deocamdata numarul invitaiilor este neclar, intre 100-200 persoane.

Cunoasteti ceva care s-ar apropia cit de cit de ideea noastra? [-o< Orice sugestie este binevenita.

Multumesc.
Adina

Mi-au venit in minte doua locatii: Pensiunea Balad'or, situata la iesirea din Piatra Neamt spre Bicaz, in apropiere de Pangarati, parca, si a doua - Casa Moldoveana, la iesirea din oras spre Roman, imediat pe dreapta. Ai putea face nunta si la cort - este undeva prin Dumbrava Rosie. Daca te intereseaza, iti pot da recomandari si in privinta unui fotograf si cameraman f bun. Succes!

ceraselad
14.10.2009, 13:33:01
Fetelor am si eu o intrebare.Ce restaurant cu lautari este in Piatra Neamt?Unde sa se poata dansa si sa nu fie populat de anumiti...colorati.Am auzit de anumite locatii unde iese bataie din cauza lor.
Viitoare mea nasica a nascut si nu vrea sa faca cumetrie,vrea doar sa iasa cu mai multe cupluri la un resturant,unde eventual se danseaza....si nasului ii plac lautarii...
Daca aveti idei va rog sa mi le impartasiti pls^:)^ .Merci mult.Pupici si spor la pregatiri.

La Cercul Gospodinelor. Mancare buna si acceptabila ca pret, trupa bunicica.

ralupono
15.10.2009, 13:21:13
Mi-au venit in minte doua locatii: Pensiunea Balad'or, situata la iesirea din Piatra Neamt spre Bicaz, in apropiere de Pangarati, parca, si a doua - Casa Moldoveana, la iesirea din oras spre Roman, imediat pe dreapta. Ai putea face nunta si la cort - este undeva prin Dumbrava Rosie. Daca te intereseaza, iti pot da recomandari si in privinta unui fotograf si cameraman f bun. Succes!

Casa moldoveana e noua!! e fr frumoasa si eu voi avea nunta acolo...m-am indragostit la prima vedere...cand am fost la vanatoare de restaurante a fost primul restaurant vizionat...pot sa spun ca imediat inima a ramas acolo..personalul super..exact dupa inima mea...si sper ca pana la anu' nu se vor schimba multe

sifonik
27.10.2009, 11:34:32
buna! si eu am nunta la anu tot in piatra la restaurantul monte carlo (in strand)..e foarte frumos acolo...adica noua ne-a placut ..e curat si e f mult spatiu..ma intereseaza spatiul in mod deosebit pt ca sunt multi invitati...si vroiam sa va intreb care este capacitatea maxima la casa moldoveneasca?..va multumesc

ralupono
27.10.2009, 11:38:00
buna! si eu am nunta la anu tot in piatra la restaurantul monte carlo (in strand)..e foarte frumos acolo...adica noua ne-a placut ..e curat si e f mult spatiu..ma intereseaza spatiul in mod deosebit pt ca sunt multi invitati...si vroiam sa va intreb care este capacitatea maxima la casa moldoveneasca?..va multumesc

ei spun ca sunt 110 locuri in restaurant si 60 pe teresa

sifonik
27.10.2009, 11:45:21
am inteles..dar nu poti pune oamenii si pe terasa si inauntru...deci ori 110 inauntru...ori 60 afara...noi avem in jur de 120 perechi...si singuul cu capacitate asa mare care mai era liber era monte carlo...care are capacitatea maxina 400 persoane..:)

ralupono
27.10.2009, 11:50:24
am inteles..dar nu poti pune oamenii si pe terasa si inauntru...deci ori 110 inauntru...ori 60 afara...noi avem in jur de 120 perechi...si singuul cu capacitate asa mare care mai era liber era monte carlo...care are capacitatea maxina 400 persoane..:)

120 de perechi :O.....SUPER.....
eu am sa folosesc si terasa..daca depasesc 150 de persoane....si au avut o nunta in care invitatii au fost si in restaurant si pe tersa

sifonik
27.10.2009, 12:02:23
aha..deci se poate si asa..sa folosesti si terasa...eu am in jur de 120 perechi pe lista...oameni la care le dau invitatii...si m-am gandit ca nu vor veni toti 240...dar din 240 cati sunt pe lista vin sa zicem180-200..asa cred eu...ma pot astepta si la surprize din partea unora..si avand asa multi am cautat un local mai mare...sa fiu sigura ca incap

sifonik
27.10.2009, 12:04:36
si nu prea stiu nimic de restaurantul asta...nu am vazut pe forum pe nimeni care face acolo..stiu doar ca nu are formatie...si ne-am gasit noi...ca meniul porneste de la 150 lei cel mai ieftin..torul il aducem noi...prajiturile...alunele..fructele de pe masa..tot noi...ei imi dau doar manacrea si 2 cafele

ralupono
27.10.2009, 12:18:48
si nu prea stiu nimic de restaurantul asta...nu am vazut pe forum pe nimeni care face acolo..stiu doar ca nu are formatie...si ne-am gasit noi...ca meniul porneste de la 150 lei cel mai ieftin..torul il aducem noi...prajiturile...alunele..fructele de pe masa..tot noi...ei imi dau doar manacrea si 2 cafele

imi fac nunta in piatra pt ca miresel e de acolo...dar sigur fetele de aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8604&page=91 te pot ajuta

nici eu nu stiam prea multe de casa moldoveana..chiar am auzit de ea atunci cand am plecat la vanatoare de restaurante...si ne-a placut la nebunie

sifonik
27.10.2009, 12:29:37
si noi facem nunta in piatra din acelasi motiv ca si tine..eu sunt din buzau si el din piatra..:)

ralupono
27.10.2009, 12:32:08
si noi facem nunta in piatra din acelasi motiv ca si tine..eu sunt din buzau si el din piatra..:)

ce tareeeeeeeee..si eu sunt din buzau;));));))

sifonik
27.10.2009, 13:12:22
ce tare...poate ne si cunoastem si nu dam seama...cati ani ai?

ralupono
27.10.2009, 13:13:45
ce tare...poate ne si cunoastem si nu dam seama...cati ani ai?

eu am 29.....

sifonik
27.10.2009, 13:26:18
ei eu sunt mai mica...impliesc 27 in decembrie

ralupono
27.10.2009, 13:27:47
ei eu sunt mai mica...impliesc 27 in decembrie

la multi ani de pe acum...parinti mei sunt in dorobanti 2

sifonik
27.10.2009, 13:29:38
merci la fel si tie...ai mei stau in micro 3

sifonik
27.10.2009, 13:34:31
eu ies...poate mai vb..spor la pregatiri...:*

ali81
27.10.2009, 15:03:32
Salut . Am fost in vara in strand si am vazut restaurantul care era chiar ornat pentru o nunta . E fain , doar ca e f mare pentru mine . Dar mi se pare mie sau pretul meniului cam mare pentru Piatra Neamt . Pana acum nu am auzit pe nimeni cu 150 lei mancarea si 2 cafele .

mira1013
27.10.2009, 15:47:29
Nu va sfatuiesc. Am avut nunta in luna august si a doua zi cand am venit sa platesc am plecat de acolo plangand. Si nu exagerez FERITI-VA PE CAT POSIBIL! Cine vrea detalii poate sa ma contacteze, sunt prea multe de spus...e jale acolo!

ralupono
27.10.2009, 15:56:33
Salut . Am fost in vara in strand si am vazut restaurantul care era chiar ornat pentru o nunta . E fain , doar ca e f mare pentru mine . Dar mi se pare mie sau pretul meniului cam mare pentru Piatra Neamt . Pana acum nu am auzit pe nimeni cu 150 lei mancarea si 2 cafele .

eu zic ca pretul e ok..eu platesc tot cam asa....

sifonik
27.10.2009, 22:27:42
nu stiu daca e mare sau nu....dar asta am discutat cu sefa de local atunci cand am platit avansul...adica in august...aaa....si nici bautura nu mi-o da...tot noi o aducem

sifonik
27.10.2009, 22:35:52
la pret ma refeream cand am zis ca nu stiu daca e mare sau nu

ralupono
27.10.2009, 22:37:03
la pret ma refeream cand am zis ca nu stiu daca e mare sau nu

dupa parerea mea....eu cred ca e Ok pretul...eu am vb cu tipa asa: pana in 160 ron meniul....2 cafele...si eu voi aduce bautura si sucul....

sifonik
27.10.2009, 22:54:26
ei mie mi-a zis meniul minim 150 lei(adica de aici se porneste...poate fi si mai mult de 150 lei..depinde ce vrem in meniu)..dar acum mi-am dat seama ca de sucuri nu mi-a zis nimic...nici sa le aduc nici ca mi le da de acolo..si ne-a mai zis k o sa scoata un meniu ca atunci nu avea si o s ane alegem de acolo..

oana_22
07.01.2010, 17:41:01
Buna

Sunt noua pe aici. M-ar interesa daca a facut cineva o nunta/eveniment la restaurantul calul troian din piatra neamt. Imi puteti spune cum a iesit, cum sunt cei de acolo?
Eu stau in bucuresti si am nunta in septembrie acolo. Mi ar fi de mare ajutor o parere.
Mutumesc mult
Multa fericire!

rocsana86
08.01.2010, 23:11:43
Buna tuturor!Pentru cele ce se vor casatori anul acesta restaurantul Onix este liber pe data de 15 mai 2010.Astept PM:)

oana_22
11.01.2010, 21:12:54
chiar nu mi poate nimeni da o info?

florioll
16.01.2010, 11:45:10
Hei!

Si eu tot la Onix am! Cum merg pregatirile tale?

Ce stii de cei de la restaurant? Cum e cu decorul, muzica, meniul, personalul?

Te pup!

florioll
16.01.2010, 11:45:54
ahh..scuze acum am vazut ca ai la varatec!

Spor!

Nelusha
22.01.2010, 14:01:13
am fost acum ceva vreme la o nunta in piatra neamt la un restaurant ce se numeste troian. nu-mi amintesc sa se cheme calul troian si nu stiu daca e acelasi prin urmare.pot sa-ti spun ca troianul la care am fost eu e situat undeva la iesirea din piatra si e o pensiune. restaurantul e amenajat cu ring de dans pe mijloc si mese la parter, dar are deasemenea si un etaj de unde se vede ringul, e rustic, mancarea acceptabila,personalul prompt, muzica excelenta de mult bun simt. mie mi-a placut! nu stiu daca locatia a influentat nunta dar chiar a fost o nunta la care m-am simtit bine.daca e vb de acelasi restaurant cred ca nu ai de ce sa te temi, e un loc frumos cu oameni seriosi. toate bune si spor la pregatiri!

madalynac
25.01.2010, 17:26:50
buna fetelor spuneti-mi va rog daca ati auzit ceva despre restaurantul rustic .....si cum sunt nuntile acolo...

dumbi
09.02.2010, 22:56:29
stie cineva daca restaurantul caprioara mai e deschis? nu am mai fost de ani de zile in piatra si mi-as dori nunta acolo.

dumbi
09.02.2010, 22:58:07
apropos, stie cineva si datele de contact de la arestaurantul caprioara? au o formatie a lor? orice detalii sunt binevenite:)

madalynac
11.02.2010, 20:59:43
nimeni...?

geooorgiana
12.02.2010, 11:13:55
Si eu eram pornita de mica pe ideea nuntii la Central insa am fost recent la cateva nunti acolo si am ramas dezamagita profund... Mancarea sub orice critica (gustari oxidate, cu crusta, felurile de mancare care ar trebui sa fie servite calde numai calde nu erau, etc), chelnerii total dezorganizati, daca faci nunta intr-o zi de duminica risti sa iti fie puse pe masa resturile de la nunta de cu o seara in urma...
Cum voi avea nunta in aprilie anul acesta, m-am uitat si la alte variante. Am descoperit salonul mic de la restaurantul hotelului Ceahlau in vara... E renovat proaspar, redecorat, e superb... Mese rotunde, scaune sculptate si tapitate, totul pe crem si auriu, candelabre superbe... Seamana mult cu saloanele de bal din visele mele. Am fost si la o nunta si am fost foarte multumita de servire(mancare, chelneri, tot)... Poate intr-adevar e putin mai scump ca la alte restaurante dar sincer, merita... Eu sunt fascinata... In plus nu mi s-a impus firma deaorganizari evenimente, formatie, nimic.
Ca si aranjamente am ales floraria CLIPA pentru ca intr-adevar, tot ce am vazut facut de ei e superb si pentru ca intregul aspect al salii s va baza p flori( nu imi doresc huse ptr scaune, mese, instalatii, etc. scaunele sunt prea frumoase ca sa fie acoperite); fete de masa grele, mari si aranjamente florale deosebite...
Si rochia mea e una gen printesa, superba...
Sunt asa emotionata si incantata... Abia astept nunta. O sa revin cu detalii si cu poze:*

rocsana86
14.02.2010, 17:29:45
Eu am auzit ca muzica n-ar fi prea calumea de aia ne-am si mutat.. si mi se pare si cam mic...:|

nellyyely
18.02.2010, 21:34:30
dar de ce nu e muzica ok la onix? ma gandeam si eu sa merg acolo sa vad de o rezervare pt nunta,dar am citit cam naspa pe-aici pe la voi de localul asta...eu stiu doar ca au o capacitate mare de locuri si pt mine ar fi fost o optiune buna...mai dati-mi ceva detalii,care stiti,va rog.

apascaru
24.02.2010, 18:51:58
Nu va sfatuiesc. Am avut nunta in luna august si a doua zi cand am venit sa platesc am plecat de acolo plangand. Si nu exagerez FERITI-VA PE CAT POSIBIL! Cine vrea detalii poate sa ma contacteze, sunt prea multe de spus...e jale acolo!

Buna,

Vad ca postu e mai vechi dar m-ar interesa si pe mine ce probleme ai avut. Nu pot sa iti trimit pm ca sunt noua pe aici. Daca ai timp, ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai scrie tu mie.

Multumesc,
Andreea

roxy_roxy
26.02.2010, 19:29:18
Buna madutzu, si eu am nunta la restaurant Central salon Mic dejun, si asa vrea sa stiu cam cat te-a costat pe tine meniul fara vin si tarie si daca este mai avantajos asa. Mie mi-a zis ca un meniu costa 180 lei in care se includ in afara de mancare, prajituri etc si 1l de vin de persoana si taria (nu mai retin ce gramaj). Mersi:)

roxy_roxy
26.02.2010, 19:44:12
Buna georgiana, doi dintre prietenii mei au facut nunta la central anul acesta in februarie, dar nu am mers. Insa din ce mi-au povestit prietenii a fost frumos iar meniul a fost deosebit. Totusi, mi se pare cam scumput...din cate am inteles meniul cu 4 feluri de mancare a costat in jur de 200 lei, la care s-au mai adaugat vinul, taria, prajiturile, fructele, alunele si au ajuns la 250 lei de persoana. Acum, depinde de meniul pe care il alegi si cate feluri de mancare. Eu fac nunta la Central, si intradevar se impune firma de aranjamente (Clipa), am vazut ca si u ai ales-o... intradevar am auzit ca e mai scump, dar e sunt foarte buni. Bafta in continuare si sper ca restaurantele pe care le-am ales sa ne intreaca asteptarile!:)

michell13
27.02.2010, 15:37:59
Bunaaaaaa fetelor,eu sunt Mihaela din piatra neamt si am nunta pe 21 august 2010 la restaurant union,ma bucur foarte mult ca am gasit acest site,si ca pot afla multe chestii care binenteles imi pot fi de mare ajutor,imi pare rau ca nu am gasit acest site mai devreme:-pdar niciodata nu e prea tarziu:-p.Eu momentan nu sunt in tara asa ca imi fac pregatirile pt nunta de la distanta:(sincera sa fiu am foarte mari emotii de cum o sa iasa,....fetele care au avut nunta la restaurant union va rog sa-mi spuneti si mie cum a fost daca ati avut neplaceri cum sau comportat cei de acolo daca v-au impus anumite chestii?ma inetreseaza cam tot.fetelor despre cei de la clipa stiti ceva?referitor la muzica...noi nu am decis inca cine o sa cante la nunta dar cei de la union au zis ca au muzica acolo si ca trebuie sa vb cu ei daca dorim sa vina,stiti cumva cum canta pt ca nasu e foarte pretentios la muzica:-SSfac apel la toate fetele AJUTATIMAAAA cu absolut orice.va pup si astept cat mai multe sfaturi ideei.va pup

irina_maria_mitrofan
28.02.2010, 21:58:21
Bunaaaaaa fetelor,eu sunt Mihaela din piatra neamt si am nunta pe 21 august 2010 la restaurant union,ma bucur foarte mult ca am gasit acest site,si ca pot afla multe chestii care binenteles imi pot fi de mare ajutor,imi pare rau ca nu am gasit acest site mai devreme:-pdar niciodata nu e prea tarziu:-p.Eu momentan nu sunt in tara asa ca imi fac pregatirile pt nunta de la distanta:(sincera sa fiu am foarte mari emotii de cum o sa iasa,....fetele care au avut nunta la restaurant union va rog sa-mi spuneti si mie cum a fost daca ati avut neplaceri cum sau comportat cei de acolo daca v-au impus anumite chestii?ma inetreseaza cam tot.fetelor despre cei de la clipa stiti ceva?referitor la muzica...noi nu am decis inca cine o sa cante la nunta dar cei de la union au zis ca au muzica acolo si ca trebuie sa vb cu ei daca dorim sa vina,stiti cumva cum canta pt ca nasu e foarte pretentios la muzica:-SSfac apel la toate fetele AJUTATIMAAAA cu absolut orice.va pup si astept cat mai multe sfaturi ideei.va pup

Buna!Si eu voi avea tot la Union petrecerea, insa la 2 saptamani dupa tine...;;)

Maunika
01.03.2010, 00:05:39
Buna
sunt o viitoare mireasa de Piatra Neamt si sunt in cautare de reataurant.
Am auzit de restaurantul acela nou de la strand, Monte Carlo, poate sa-mi spuna cineva daca s-a informat cu privire la conditiile lor de acolo. Am vazut localul pe dinafara mi s-a parut frumos oare incap 150 de persoane jos si sa ramana si loc destul pentru dans?
Oare au pretentii exagerate?
Daca mi-ati putea da o informatie cat de mica v-as fi f recunoscatoare eu lucrez cam mult si nu prea am timp de umblat iar pe net nu am gasit nimic.
Va multumesc in Avans. Apropo... mi-ar placea sa-mi fac nunta in iunie 2011

Madutzu
01.03.2010, 13:14:33
Buna madutzu, si eu am nunta la restaurant Central salon Mic dejun, si asa vrea sa stiu cam cat te-a costat pe tine meniul fara vin si tarie si daca este mai avantajos asa. Mie mi-a zis ca un meniu costa 180 lei in care se includ in afara de mancare, prajituri etc si 1l de vin de persoana si taria (nu mai retin ce gramaj). Mersi:)

Ti-am raspuns in private! :)

michell13
01.03.2010, 17:48:58
Buna!Si eu voi avea tot la Union petrecerea, insa la 2 saptamani dupa tine...;;)
buna irina e sooper ca am gasit si eu o fata care are nunta la acelasi restaurant cu mn^:)^ vroiam sa te intreb daca ai vb cu ei daca ati discutat meniul cat costa si cam ce meniuri au muzik daca poti aduce si tu ceva si aici ma refer la bautura prajituri fructe etc?te rog sa-mi raspunzi si ma bucur ca esti si tu pe aici poate imi dai o adresa de messenger k sa vb mai des.te pup si astept mesajele tale

irina_maria_mitrofan
01.03.2010, 22:07:05
buna irina e sooper ca am gasit si eu o fata care are nunta la acelasi restaurant cu mn^:)^ vroiam sa te intreb daca ai vb cu ei daca ati discutat meniul cat costa si cam ce meniuri au muzik daca poti aduce si tu ceva si aici ma refer la bautura prajituri fructe etc?te rog sa-mi raspunzi si ma bucur ca esti si tu pe aici poate imi dai o adresa de messenger k sa vb mai des.te pup si astept mesajele tale

O sa incerc sa iti raspund organizat, desi sunt tare obosita.So...
1. Eu am vb la restaurant atunci cand am dat avansul. Despre meniu stiu ca in principiu este maxim 130-150 ron/persoana.Acum depinde ce vrea fiecare.Deocamdata mi se pare prea devreme sa stabilesc exact ce anume voi avea.
2. Eu voi avea muzica de la ei.Este o formatie din 3 baieti care am inteles ca se descurca bine.Nu-mi fac probleme.Cine i-a ascultat cantand m-a linistit.
3. Am vb cu ei sa aduc bauturile, sucurile, fructele si prajiturile. Adik, in mare, nu iau de la ei decat meniurile.
4. Ti-am raspuns si pe privat!M-as bucura sa putem imparatsi ceva informatii si impresii....;-)

asiral_joy
03.03.2010, 22:57:28
Buna Miresici,

Am vazut ca sunteti cateva fete pe aici care aveti nunta la Union anul asta. Va rog, daca aveti ceva poze din restaurant, de la alte nunti, as vrea sa le vad si eu, va rog din inima; vreau sa imi fac o idee de cum poate arata restaurantul, pentru a lua o decizie.

Sau fetele care au avut nunta la Union, in anii trecuti, sunt binevenite si ele cu poze.

Va multumesc anticipat, astept sa privesc pozici cu nerabdare :)

irina_maria_mitrofan
04.03.2010, 09:24:14
Buna Miresici,

Am vazut ca sunteti cateva fete pe aici care aveti nunta la Union anul asta. Va rog, daca aveti ceva poze din restaurant, de la alte nunti, as vrea sa le vad si eu, va rog din inima; vreau sa imi fac o idee de cum poate arata restaurantul, pentru a lua o decizie.

Sau fetele care au avut nunta la Union, in anii trecuti, sunt binevenite si ele cu poze.

Va multumesc anticipat, astept sa privesc pozici cu nerabdare :)

Eu iti pot pune ceva poze, dar mai p seara, cand ajung acasa.Din cate stiu eu, restaurantul nu mai arata chiar asa(adik peretii cred ca au alta culoare), dar cred ca iti poti face o idee din ele.;;)

asiral_joy
04.03.2010, 20:21:40
buna seara :)

daca ai ceva poze, m-as bucura sa le vad
in principal, ce poate face fata in materie de decoratiuni m-as incanta foarte
am sunat astazi la ea, si a zis ca nu are poze in format electronic sa imi trimita, ca toate sunt pe catalog a zis :(

mersi inca o data ^:)^

alte pareri? alte miresici? nasici? nuntasi? :D

michell13
04.03.2010, 20:58:06
buna seara :)

daca ai ceva poze, m-as bucura sa le vad
in principal, ce poate face fata in materie de decoratiuni m-as incanta foarte
am sunat astazi la ea, si a zis ca nu are poze in format electronic sa imi trimita, ca toate sunt pe catalog a zis :(

mersi inca o data ^:)^

alte pareri? alte miresici? nasici? nuntasi? :D
buna ai poze cu restaurantul union decorat pt o nunta?poti baga k sa vad si eu?te pup

elena11
04.03.2010, 21:37:06
buna ai poze cu restaurantul union decorat pt o nunta?poti baga k sa vad si eu?te pup

a postat o fosta mireasa pe off topicul de neamt, acum ceva timp, poze cu niste aranjamente de la nunta ei de la Union.

elena11
04.03.2010, 21:40:34
Aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2958131

michell13
05.03.2010, 16:21:28
Aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2958131
merci mult elena te pup

elena11
05.03.2010, 16:22:41
merci mult elena te pup

Cu placere. ;-)

asiral_joy
05.03.2010, 21:16:37
buna ai poze cu restaurantul union decorat pt o nunta?poti baga k sa vad si eu?te pup din pacate nu am nimic, asta cer si eu :(

asiral_joy
05.03.2010, 21:18:54
Aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2958131 ms mult, le-am vazut si eu zilele trecute pe aici
ma gandeam ca poate are cineva ceva mai expliit, cu detaliile, sau o imagine de ansamblu a salii :)

eu cred ca o sa trimit pe cineva sa pozeze catalogul, sa vad ce si cum :lol: daca nu l-au gasit cand am fost eu :(

oana_22
21.03.2010, 20:38:58
Buna

Aa vreas sa stiu si eu daca a avut cineva vreun eveniment la restaurantul Cocktail din Piatra Nemat, langa Praktiker?
As avea nevoie de niste informatii desper cum sunt oamenii de acolo, cum iese un eveniment acolo.
Eu o sa am nunta in septembrie acolo, stau in Bucuresti si mi-ar fi de folos niste pareri.

Va multumesc, succes in toate!

michell13
21.03.2010, 21:10:32
Cu placere. ;-)
buna elena...am vazut ca ai nunta inaintea mea...te rog dupa sa imi spui si mie cum a fost si daca poti sa-mi trimiti poze.te pup>:D<

elena11
22.03.2010, 09:35:51
buna elena...am vazut ca ai nunta inaintea mea...te rog dupa sa imi spui si mie cum a fost si daca poti sa-mi trimiti poze.te pup>:D<

Cu placere. Imi mai aduci tu aminte dupa nuna dc uit ;))

gani
22.03.2010, 12:09:38
si eu am facut nunta la ceahlau daca aveti nevoie de informatii va stau la dispozitie.
va pot da detalii si despre firme de organizat..., despre biserica, despre flori
astept sa ma contactati

alice_212
26.03.2010, 15:39:26
Buna miresici! Va marturisesc ca si eu am emotii in privinta alegerii facute, Pensiunea Ingrid. Eu am vazut doar cateva poze pe site-ul lor, nu stiu exact cum arata in realitate si mi s-a parut cea mai frumoasa pensiune de la noi din oras. Imi puteti spune daca faceti nunta acolo sau daca ati fost la vreo nunta acolo? astept orice fel de informatie :*

motorash_di
28.03.2010, 18:20:50

Buna Oana
Eu am nunta la o saptamana dupa tine tot la pensiunea Troian.
Am fost la multe petreceri acolo si este foarte frumos, insa eu am o dilema cu asezatul invitatilor avand in vedere ca sunt mese si sus la etaj.Oare sa pun tineretul sus? Mi-e frica sa nu se intample vreun accident pe scarile de acces daca asez varsta a doua la etaj...
Tu cum procedezi?

oana_22
28.03.2010, 19:32:11
Buna,

Eu am schimbat restaurantul. Oricum Calul troian este un restaurant nou deschis langa Troian. Sunt 2 restaurante diferite. :)
Despre Troian am auzit numai de bine, plus ca locatia este f frumoasa, sigur iese o petrecere pe cinste. Cred ca cel mai indicat e sa asezi tineretul sus, e mult mai comod pentru cei mai varstnici sa fie jos.
Acum o sa fac la Cocktail, undeva pe langa Practiker. Ai auzit ceva de el?

Multumesc, spor la pregatiri

apascaru
08.04.2010, 11:28:17
As avea eu cateva intrebari pentru tine daca se poate :). Nu pot sa trimit PM, putem comunica altfel? poate sa imi trimiti tu o adresa de email sau id mess?

Multumesc mult

si eu am facut nunta la ceahlau daca aveti nevoie de informatii va stau la dispozitie.
va pot da detalii si despre firme de organizat..., despre biserica, despre flori
astept sa ma contactati

mielutza
08.04.2010, 17:13:26
Fetelor eu am rezervat la Central, la sala mare pentru octombrie..Stie cineva sa-mi spuna daca nu cumva sala arata goala la 200-220 de persoane? Ei ne obliga la minim 180. Oricum mi se pare prea devreme ca sa stiu cu exactitate cate persoane vor veni..initial parintii mei aveau o multime de invitati (de asta am si ales salonul) si acum, dupa ce i-au pus pe lista, nu sunt siguri de mare parte..ce ma fac daca ma trezesc la nunta cu 200 de oameni si pare sala goala?

adina007
16.04.2010, 16:20:10
Am avut nunta pe 25 iulie anul trecut la acest restaurant si am fost ff multumita atat eu, cat si sotul meu.:D
Formatia a fost pe placul tuturor invitatilor, iar ringul de dans a fost mereu plin, pentru ca au cantat atat muzica populara, cat si usoara. In pauzele pe care le-au avut ne-au dansat cei din ansamblul '' Floricica de la munte'' si ne-a cantat o interpreta de muzica populara. Oricum, chiar daca nu veti avea decat formatia localului la nunta, totul va iesi bine, pentru ca ''simt'' invitatii, ce si cum le place.
Si de mancare am fost multumiti, am avut 3 feluri, inghetata, cafele, iar bautura, prajiturile si tortul le-am adus noi.
E bine sa vorbiti cu patronii clar de la inceput cum vreti sa fie nunta voastra si mai ales despre costuri pentru a nu aparea neintelegeri.
Noi eram pe punctul de a renunta la acest local, pentru ca nu ne lasau cu artificii de interior la valsul de deschidere, dar pana la urma au cedat. :AAsa ca e bine sa negociati totul si sa faceti cat mai putine compromisuri.<:-P

CANDYAMI
30.04.2010, 14:43:06
buna miresici, nu ati mai intrat p aici!
am si eu nunta la onix, dar si niste nelemuriri!
spre exemplu: nu n lasa sa facem amenajarile scaunelor si meselor asa cum dorim(crem cu fistic) caci ei nu au huse de aceste culori, si nici nu n lasa sa folosim o agentie care ar putea sa n ofere ce vrem!
noi deja am vb cu cei de la otimar si am stabilit un contract, iar acum dam cu boticul d pamant pt ca cei de la onix nu n lasa, cu toate ca noi deja am platit un acont la otimar!
acum nici nu mai stiu c sa fac!cum sa o duc la bun sfarsit!sotul knd a auzit a zis sa schimbam localul, dar cum sa facem una k asta cu 2 luni inainte d nunta si cu invitatiile deja tiparite!?
vrem o nunta k-n povesti iar cei de la onix nu n lasa!!!tinand cont si de faptul k nu au stipulat ca tre sa facem amenajarile cu ei obligatoriu!amenajari p care le-am si vazut intr-o sambata knd era nunta si nu am fost prea multumita!
mai intrati miresici p aici k am nevoie d sfaturi si incurajari!:-<

CANDYAMI
30.04.2010, 14:58:39
florioll!
vad k mai ai putin pana la nunta, cum au mers treburile cu cei de la onix, ati stabilit totul presupun!spune si mie te rog c meniu ai ales de unde ai luat rochia, costumul de mire, si toate cele!
t rog, am nevoie de sfaturi rapid!
^:)^

irina_maria_mitrofan
02.05.2010, 09:42:34
buna miresici, nu ati mai intrat p aici!
am si eu nunta la onix, dar si niste nelemuriri!
spre exemplu: nu n lasa sa facem amenajarile scaunelor si meselor asa cum dorim(crem cu fistic) caci ei nu au huse de aceste culori, si nici nu n lasa sa folosim o agentie care ar putea sa n ofere ce vrem!
noi deja am vb cu cei de la otimar si am stabilit un contract, iar acum dam cu boticul d pamant pt ca cei de la onix nu n lasa, cu toate ca noi deja am platit un acont la otimar!
acum nici nu mai stiu c sa fac!cum sa o duc la bun sfarsit!sotul knd a auzit a zis sa schimbam localul, dar cum sa facem una k asta cu 2 luni inainte d nunta si cu invitatiile deja tiparite!?
vrem o nunta k-n povesti iar cei de la onix nu n lasa!!!tinand cont si de faptul k nu au stipulat ca tre sa facem amenajarile cu ei obligatoriu!amenajari p care le-am si vazut intr-o sambata knd era nunta si nu am fost prea multumita!
mai intrati miresici p aici k am nevoie d sfaturi si incurajari!:-<

Hei, miresica draguta!
Eu zic sa le iei pe rand....Prima data, respira adanc si spune-ti ca nu e o tragedie. Daca ai ales localul acela, sunt sigura ca ai avut niste motive pt care ai facut asta.Sigur iti place cum arata sala, scara, ca are parcare si curte...Tu sigur iti amintesti ce ti-a placut.
Aranjamentele din sala...incearca sa gasesti o solutie de compromis. Depinde si de culorile care sunt deja in sala.Nu e ok sa incarci prea mult. Poate iti pot oferi o varianta pe care sa o accepti.
Iar legat de contractul cu otimar, vb cu ei.Poate poti lua de la ei "altceva" de banii pe care i-ai dat ca avans.
Nu te imbolnavi de nervi pt asta ca nu merita, in fond, nunta tine o zi si o noapte, faptul ca voi doi veti forma o familie trebuie sa fie partea importanta. Nu stiu cati dintre invitati mai tin minte exact decorul nuntii. Oamenii retin ca au vazut miri veseli, care s-au distrat si care se "mancau" din priviri.
Si eu mi-am dorit o anume culoare in sala, dar....dupa o discutie cu cei de l restaurant, am realizat ca peretii si decoratiunile salii sunt deja in culori care nu se potrivesc cu ceea ce imi doream. Asa ca, acum, evaluez ce si cum si voi alege una dintre culorile pe care le propun ei.
Imi voi face "de cap" la capitolul flori, invitatii, marturii...
Mult succes si rabdare multa!>:D<

onitzuky
04.05.2010, 02:55:17
Buna. Stie cineva cum e nunta la Gospodine? Eu am facut rezervare pentru 11 septembrie si vad ca sunt singura de pe forum pana acum care face acolo. Nu sunt din Piatra, logodnicul e, dar am auzit numai cuvinte de lauda si am mers pe mana lui, mai ales ca el vrea ceva mai izolat, in natura:>..De formatia lor ce stiti, e ok, stie sa cante de toate? Multumesc.

ira030584
13.05.2010, 10:06:52
Salut!Eu am nunta la anu' si ma aflu la partea de alegere a restaurantului.M-ar interesa daca stiti de Ceahlau.Cum sunt preturile la meniu, te lasa cu bautura, frcute?

apascaru
14.05.2010, 08:56:13
Buna,

Meniurile variaza de la un an la altul, dar s-au ieftinit mult si au auns in rand cu celelalte restaurante din Piatra. Ar trebui sa mergi sa intrebi; sunt foarte amabili si flexibili.
Te lasa aduci tot in afara de meniu: bautura, fructe, prajituri etc. Si formatia lor e optionala.

Daca pot sa te mai ajut cu ceva let me know.

Salut!Eu am nunta la anu' si ma aflu la partea de alegere a restaurantului.M-ar interesa daca stiti de Ceahlau.Cum sunt preturile la meniu, te lasa cu bautura, frcute?

ali81
14.05.2010, 23:53:50
Buna. Stie cineva cum e nunta la Gospodine? Eu am facut rezervare pentru 11 septembrie si vad ca sunt singura de pe forum pana acum care face acolo. Nu sunt din Piatra, logodnicul e, dar am auzit numai cuvinte de lauda si am mers pe mana lui, mai ales ca el vrea ceva mai izolat, in natura:>..De formatia lor ce stiti, e ok, stie sa cante de toate? Multumesc.
Mai , sa stii ca restaurantul e super si pe langa asta are si o priveliste extraordinara . Nu am fost niciodata la o nunta acolo , dar cel putin in ceea ce priveste pozitionarea pot sa-ti spun ca e super . Poate mai sunt fete pe aici care stiu ceva mai mult informatii despre nuntile facute acolo . ;-)

onitzuky
15.05.2010, 01:37:46
Mai , sa stii ca restaurantul e super si pe langa asta are si o priveliste extraordinara . Nu am fost niciodata la o nunta acolo , dar cel putin in ceea ce priveste pozitionarea pot sa-ti spun ca e super . Poate mai sunt fete pe aici care stiu ceva mai mult informatii despre nuntile facute acolo . ;-)

Mersi de informatii. Am vazut ca locatia e superba, doar ca nu am mai fost acolo niciodata la o nunta si nu cunosc detalii.

anailiada
15.05.2010, 14:17:02
iti pot recomanda o formatie foarte buna din piatra neamt !!id ul meu e anailiada

irina_maria_mitrofan
15.05.2010, 23:52:17
Mersi de informatii. Am vazut ca locatia e superba, doar ca nu am mai fost acolo niciodata la o nunta si nu cunosc detalii.

Am o prietena care a facut acolo.Am inteles ca se pot face la ei si aranjamentele salii(am vazut ca prietena a avut verde fistic), se poate folosi, daca e cald, si foisorul de afara. Arata foarte bine si am inteles ca mancarea e ok. Capacitatea ar fi undeva in jur de 100-120, cel putin asa am auzit.
Mai putin bine este faptul ca e destul de intunecat, dar daca anunti pe cei de la foto video, se pot pregati in acest sens cu lumini/blitzuri puternice.:-?
Daca mai aflu ceva, sau imi mai aminteesc ceva, te anunt. Din pacate, eu nu am fost la nunta respectiva, asa ca nu stiu multe detalii.

Cllaudia
16.05.2010, 20:32:00
Eu am nunta acolo pe 28 august...
Ca sa-ti zic asa, eu de la bun inceput am zis ca ori fac nunta acolo, ori nu o fac deloc...de mai bine de 10 ani(de cand am fost la prima nunta acolo) am fost fascinata de locatie. De ce? In primul rand zona in care este amplasat, in al doilea rand ma incanta faptul ca se danseaza afara(totusi, nunta e vara).
Sa-ti spun in mare... in ceea ce priveste aranjarea salii, merg pe mana lor, am fost la multe nunti acolo si stiu cum fac, la fel si cu aranjamentele florale. App, aranjeaza si ringul de dans foarte frumos.
Mancarea este buna, iar pretul meniului este ok(150-170 lei/persoana cu totul inclus- bauturi alcoolice, sucuri, prajituri, saleuri, sampanie, tortul miresei, aranjatul salii, ospatari, aproape tot cu excpetia florilor si a formatiei), iar formatia canta ok, mai ales populara.
In conditiile in care se danseaza afara, in restaurant intra cam 180 de persoane.
Eu mi-am ales culorile pentru aranjament si am facut o schita provizorie a meselor.
Daca ai intrebari, nu ezita sa ma contactezi.
O seara placuta, miresici!

windmaster
17.05.2010, 11:40:43
buna miresicilor. ..:P eu am nunta la hotel Central la sfarsitul lunii iulie si abia acum 2 saptamani mi-am cautat local deoarece la un anumit restaurant din oras mi s-a anulat rezervarea iar seful cel mare -ca doar a fost mana lui- a trimis lacheii dupa 3 luni sa-mi spuna, sa ma ia cu prostii ca s-a uitat pe calendarul de anul trecut cand toate sambetele cadeau vineri ..(in fine - voi detalia dupa nunta daca va fi cazul). Dar sa trecem la restaurant Central. Dupa cum spuneam mi-am gasit liber la restaurantul Clasic unde totul este foarte frumos si un ring de dans mare. preturile la meniu pot spune ca sunt cam aceleasi ca la majoritatea restaurantelor.. asta depinde ce vrei in meniu; daca vrei icre negre sau somon sau cine stie ce specialitati cred si eu ca e mai scump. Cei de acolo iti dau o lista de preparate (fara preturi) si iti alegi de acolo ce vrei si apoi iti spun si preturile.. eu ma voi duce la inceputul lunii sa discut preturile. In ceea ce priveste firma Clipa niciun comentariu, sunt profesionalisti , iar aranjamentele sunt dintre cele mai frumoase din cate am vazut. Cei drept fata de alte firme din oras preturile sunt cam duble, dar macar merita din ce am auzit si am vazut la ei la firma. La hotel Central poti opta sa amenajezi cu Clipa sau sa nu amenajezi deloc.:O
In incheiere va doresc casa de piatra la toate miresicile si nunta frumoasa la cele ce vor urma ..:)

ira030584
18.05.2010, 09:14:13
Buna,

Meniurile variaza de la un an la altul, dar s-au ieftinit mult si au auns in rand cu celelalte restaurante din Piatra. Ar trebui sa mergi sa intrebi; sunt foarte amabili si flexibili.
Te lasa aduci tot in afara de meniu: bautura, fructe, prajituri etc. Si formatia lor e optionala.

Daca pot sa te mai ajut cu ceva let me know.

Eu am auzit niste chestii naspa tare despre Ceahlau si nu stiu acum ce sa fac...:((

apascaru
18.05.2010, 13:58:10
Eu am auzit niste chestii naspa tare despre Ceahlau si nu stiu acum ce sa fac...:((

Ca in orice problema sunt pareri pro si contra. Am auzit de amandoua si am ales sa le ascult numai pe cele bune. M-au impresionat saloanele si oamenii cu care am stat de vorba si nu am avut nici un dubiu in a face nunta acolo.

ira030584
18.05.2010, 15:49:14
Ca in orice problema sunt pareri pro si contra. Am auzit de amandoua si am ales sa le ascult numai pe cele bune. M-au impresionat saloanele si oamenii cu care am stat de vorba si nu am avut nici un dubiu in a face nunta acolo.

uof....daca de la inceput e asa de greu...cum o sa fie mai incolo?:)

apascaru
19.05.2010, 11:28:19
uof....daca de la inceput e asa de greu...cum o sa fie mai incolo?:)

Iti spun eu cum: foarte frumos :)
Totusi asta e o decizie importanta si e bine sa cantaresti toate optiunile. Eu nu incerc sa te conving sa faci nunta la Ceahlau, ti-am spus doar parerea mea.

ha007
03.06.2010, 11:58:11
Buna,

Eu am schimbat restaurantul. Oricum Calul troian este un restaurant nou deschis langa Troian. Sunt 2 restaurante diferite. :)
Despre Troian am auzit numai de bine, plus ca locatia este f frumoasa, sigur iese o petrecere pe cinste. Cred ca cel mai indicat e sa asezi tineretul sus, e mult mai comod pentru cei mai varstnici sa fie jos.
Acum o sa fac la Cocktail, undeva pe langa Practiker. Ai auzit ceva de el?

Multumesc, spor la pregatiri

Cum este la Cocktail ?? Preturi , meniu ?
Toate acelea , sau ai renuntat ? Scuze dar nu am mai vazut topic si m-am gandit ca.....
Succes

nicole1979
20.06.2010, 19:36:41
Eu am nunta acolo pe 28 august...
Ca sa-ti zic asa, eu de la bun inceput am zis ca ori fac nunta acolo, ori nu o fac deloc...de mai bine de 10 ani(de cand am fost la prima nunta acolo) am fost fascinata de locatie. De ce? In primul rand zona in care este amplasat, in al doilea rand ma incanta faptul ca se danseaza afara(totusi, nunta e vara).
Sa-ti spun in mare... in ceea ce priveste aranjarea salii, merg pe mana lor, am fost la multe nunti acolo si stiu cum fac, la fel si cu aranjamentele florale. App, aranjeaza si ringul de dans foarte frumos.
Mancarea este buna, iar pretul meniului este ok(150-170 lei/persoana cu totul inclus- bauturi alcoolice, sucuri, prajituri, saleuri, sampanie, tortul miresei, aranjatul salii, ospatari, aproape tot cu excpetia florilor si a formatiei), iar formatia canta ok, mai ales populara.
In conditiile in care se danseaza afara, in restaurant intra cam 180 de persoane.
Eu mi-am ales culorile pentru aranjament si am facut o schita provizorie a meselor.
Daca ai intrebari, nu ezita sa ma contactezi.
O seara placuta, miresici!

FELICITARI!!!!!!!!!!pentru alegerile facute in privinta biserucii si restaurantului....Si eu mi-am dorit enorm de mult sa-mi fac nunta acolo.Muzica rest. e Super (mai ales ca varutzul meu e ...solistul..)si mi-as fi dorit sa cante la nunta mea.Avem nunta pe aceeasi data si din pacate nu voi avea parte sa cante el la nunta mea.....dar,ma bucur pt tine.E u sunt din Piatra dar cum miresoiul e din Galati,nunta o vom face acolo(si momentan nici nu ne aflam in tara)...:">In rest,i-ti urez spor la pregatiri si cine stie poate o sa ne schimbam pareri,poze.......dupa nunta...:*

geooorgiana
23.06.2010, 12:08:38
depinde ce vorbesti, cum vorbesti, cum stii sa te impui in fata ospatarilor, etc. eu am avut o nunta superba aici si am fost multumita din absolut toate punctele de vedere(mancarea proaspta, totul cald, ospatarii foarte activi... super tot)

Cllaudia
24.06.2010, 15:06:04
FELICITARI!!!!!!!!!!pentru alegerile facute in privinta biserucii si restaurantului....Si eu mi-am dorit enorm de mult sa-mi fac nunta acolo.Muzica rest. e Super (mai ales ca varutzul meu e ...solistul..)si mi-as fi dorit sa cante la nunta mea.Avem nunta pe aceeasi data si din pacate nu voi avea parte sa cante el la nunta mea.....dar,ma bucur pt tine.E u sunt din Piatra dar cum miresoiul e din Galati,nunta o vom face acolo(si momentan nici nu ne aflam in tara)...:">In rest,i-ti urez spor la pregatiri si cine stie poate o sa ne schimbam pareri,poze.......dupa nunta...:*

Salutare!
Florin este varul tau?:)
Spor si tie la pregatiri!

nicole1979
27.06.2010, 03:12:01
Salutare!
Spor si tie la pregatiri!

da, e varutzul meu...........poate sa-ti confirme.........mersi mult!!spor la pregatiri in continuare...Nu uita !!!poate i-mi trimiti si mie poze sau eventual un mesaj privat dupa nunta ....orice...;-)

nicole1979
27.06.2010, 03:20:29

buna!!m-iAS FI DORIT SA FIU in situatia ta adica,eu din alt oras si logodnicul din Piatra.Dar,la mine e tocmai invers!!!stiu,cunosc localul si cine canta...........STAI LINISTITA CA FACI F.BINE LASANDU-TE PE MANA LOGODNICULUI TAU!!STIE EL CE STIE!!felicitari si spor la pregatiri!Ca sa m aintelegi mai bine,eu sunt din Piatra si logodnicul meu din Galati astfel incat,nunta o vom face acolo.Apropo,tu de unde esti?ciao;-)

ancaberea
30.06.2010, 22:23:41
Buna, sunt in cautarea restaurantului pentru nunta de vis si vroiam sa va intreb cam care sunt conditiile la Union

oana_22
17.08.2010, 22:31:46
Cum este la Cocktail ?? Preturi , meniu ?
Toate acelea , sau ai renuntat ? Scuze dar nu am mai vazut topic si m-am gandit ca.....
Succes

E ok decoamdata. sa vedem pana la final.
Dar ca preturi sunt f ok.

maxine_pn
26.08.2010, 23:21:06
ma poate ajuta cine cu cateva informatii despre restaurantul Monte Carlo din strand?? 8-|

mielutza
31.08.2010, 21:36:30
Buna fetelor!

Eu sunt foarte dezamagita pentru ca tocmai ce-am aflat ca hotelul Central intra in renovari pe data de 15 sept. Eu am nunta pe 2 oct ceea ce inseamna ca nu voi mai beneficia de camera promisa pentru acea noapte, invitatii din alte orase vor trebui cazati prin alte parti si asta ma deranjeaza cumplit. Daca trebuie sa ma schimb ce fac merg la masina, sau acasa? Si daca vor taia din personalul resturantului avand in vedere ca il tin doar pentru nunti? Mai sunt miresici in aceeasi situatie? Cum faceti fata stresului?

marrina
02.09.2010, 09:57:56
Buna fetelor,

Cine ma poate ajuta cu o adresa de mail sau un numar de contact al celor de la Clipa?Multumesc mult!!8-|

ELYDA
03.09.2010, 15:02:47
ma poate ajuta cine cu cateva informatii despre restaurantul Monte Carlo din strand?? 8-|
buna si eu am nunta tot la monte carlo in iunie, nici eu nu stiu prea multe ,am semnat contractul, am dat avans 1000lei
eu acum sunt in cautare de muzica ,ai ceva pareri??de la rest nuoa ni sa reconandat cineva ,dar am stat de vb cu domnul respectiv si nu ni se pare ca ar merita 1300euro, inca sunt in cautari.pup

nicole1979
06.09.2010, 16:32:08
salutare!
spor si tie la pregatiri!

casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maxine_pn
27.09.2010, 18:25:08
buna si eu am nunta tot la monte carlo in iunie, nici eu nu stiu prea multe ,am semnat contractul, am dat avans 1000lei
eu acum sunt in cautare de muzica ,ai ceva pareri??de la rest nuoa ni sa reconandat cineva ,dar am stat de vb cu domnul respectiv si nu ni se pare ca ar merita 1300euro, inca sunt in cautari.pup

1300 de euro mi se pare exagerat!!!! noi am optat pt DJ.!!! 10 milioane vechi (1000RON) si distractie la maxim.play listul il alegem noi si totul va fi ok.cu mancarea buna si muzica buna cred si sper sa fie bine.;;)
Despre restaurantul Monte Carlo am auzit cateva lucruri numai de bine pana in acest moment.
Unica chestie care nu ma convinge este firma de aranjamente cu care suntem obligati sa facem.
Preturile sunt cam marisoare.:-B

Cllaudia
28.09.2010, 07:24:10
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Multumesc, si tie la fel!

A fost extrem de frumos la nunta mea, eu m-am simtit foarte, foarte bine si invitatii mei la fel!

La tine cum a fost?

zambetzel
28.09.2010, 07:40:44

Florin o sa cante si la nunta mea! ;-) Ma bucur ca v-am gasit fetelor! Eu sunt din Iasi si am nunta la Gospodine anul viitor. A fost alegerea viitorului sot (el e din Piatra) si chiar am vrut sa merg pe mana lui. Pe cele care ati avut deja nunta as vrea sa va intreb cum a fost? Sunt curioasa sa aflu ce culori v-ati ales la aranjatul salii, ce ati avut la meniuri, daca ati fost multumite. Daca e ceva ce trebuie sa am in vedere, in mod special, sa nu ezitati sa-mi spuneti!

Aps
29.09.2010, 00:39:15
Buna si felicitari :),

Incerc si eu sa dau de cineva de la Monte Carlo pentru a avea mai multe detalii privind locatia.

Ai din intamplare vreun numar de telefon de la ei ? Nu gasesc nimic pe net

Ajung destul de greu pe acasa, si sunt obligata sa organizez multe prin telefon :(.

Merci mult.

Aps
29.09.2010, 00:40:47
Upsie, s-a sters citatul. Intrebarea de mai sus era pentru ELYDA :D

maxine_pn
29.09.2010, 22:01:23
Buna si felicitari :),

Incerc si eu sa dau de cineva de la Monte Carlo pentru a avea mai multe detalii privind locatia.

Ai din intamplare vreun numar de telefon de la ei ? Nu gasesc nimic pe net

Ajung destul de greu pe acasa, si sunt obligata sa organizez multe prin telefon :(.

Merci mult.

buna !!! te pot ajuta eu cu nr de tel de la restaurantul Monte Carlo daca vrei!nu stiu cum sa fac sa trimit un pm !!!!1:(

Aps
30.09.2010, 13:44:23
buna !!! te pot ajuta eu cu nr de tel de la restaurantul Monte Carlo daca vrei!nu stiu cum sa fac sa trimit un pm !!!!1:(

Eu una nu pot trimite PM pentru ca nu am inca 10 comentarii pe forum.

Daca tu poti, tb doar sa dai click pe numele meu si iti apare optiune de PM.

Merci mult,
Aps

nicole1979
03.10.2010, 16:02:47

A fost extrem de frumos la nunta mea, eu m-am simtit foarte, foarte bine si invitatii mei la fel!

La tine cum a fost?
MA BUCUR!!ASTA DORESC TUTUROR VIITOARELOR MIRESICI!!SI EU M-AM SIMTIT ...O PRINTESA....SI INVITATII NOSTRI S-AU DISTRAT!!!<:-P cand sunt gata,poate revii cu pozici...si la mine mai dureaza,sper ca nu f.mult...>:D<

nicole1979
03.10.2010, 16:07:21
Florin o sa cante si la nunta mea! ;-) Ma bucur ca v-am gasit fetelor! Eu sunt din Iasi si am nunta la Gospodine anul viitor. A fost alegerea viitorului sot (el e din Piatra) si chiar am vrut sa merg pe mana lui. Pe cele care ati avut deja nunta as vrea sa va intreb cum a fost? Sunt curioasa sa aflu ce culori v-ati ales la aranjatul salii, ce ati avut la meniuri, daca ati fost multumite. Daca e ceva ce trebuie sa am in vedere, in mod special, sa nu ezitati sa-mi spuneti!
SPOR LA PREGATIRI!!!!...incet si ...mult calm..rabdare..ca mai ai ceva timp pana la nunta...>:D<

maxine_pn
13.10.2010, 19:21:57
nimeni cu o informatie in plus despre restaurantul Monte Carlo???? :-\

roxanda
15.10.2010, 14:33:12
Salut tuturor miresicilor!Sunt noua pe forum-ul asta.Am observat ca nimeni nu zice ca ar face sau ca a facut nunta la pensiunea Lido si vroiam sa stiu si eu ce mai stiti sau ce ati aflat despre ospitalitatea, seriozitatea si profesionalismul cu care isi fac treaba.Astept raspunsul vostru cu nerabdare.merci anticipat!

roxanda
15.10.2010, 14:48:13
Buna fetelor!sunt noua pe forum-ul asta.nu am vazut pe nimeni care ar vrea sa faca sau care au facut nunta la pensiunea Lido (gara).vroiam sa aflu parerea voastra despre ceea ce inseamna ospitalitatea,seriozitate si profesionalismul cu care isi fac treaba.poate ma puteti ajuta... Multumesc anticipat!

asiral_joy
17.10.2010, 22:52:20
Buna miresici :)

Am nunta anul viitor la Restaurant Ceahlau, Salonul Alb si daca mai sunt fete care au nunta in acelasi loc, ma interesa sa mai disuctam pana la anu despre muzica, meniu, restaurant, decoratiuni, tot ce se poate.

Mersi :)

nicole1979
31.10.2010, 03:34:13

La tine cum a fost?

povestea nuntii noastre in imagini...:">:">:">:">:">:">

asiral_joy
06.11.2010, 19:20:41
Nici o miresica din piatra cu nunta la Ceahlau, salon Bianca? :(

nicole1979
09.11.2010, 11:49:49
povestea nuntii noastre in imagini...:">:">:">:">:">:">

astept poze si de la tine.............off-topic..;-)

ancafluturash
11.11.2010, 09:16:55
buna..am vazut ca ai avut nunta la onix...poti sa imi spui si mie cum a fost cu amenajarea salii, meniul, atmosfera...?ms

anamaria_pricope
11.11.2010, 14:59:10
buna..am vazut ca ai avut nunta la onix...poti sa imi spui si mie cum a fost cu amenajarea salii, meniul, atmosfera...?ms

si eu am tot la onix,pai mie mi-a zis proprietara ca pot apela si la ea pt decorarea salii in ceea ce priveste husele si fetele de masa,arcada de la intrare..acum ramane de vazut cum arata ....(unde faci ,la sala de sus sau cea de jos?)

chivutza
09.02.2011, 16:56:10
Buna din nou dragi foste, dar mai ales viitoare miresici! Apropo de restaurant, eu am nunta la UNIC. As vrea daca a avut cineva nunta acolo, sa-mi spuna o parere, orice despre restaurant. Mi-a zis seful de sala ca nunta va fi afara pe terasa, dar n-am discutat despre meniu sau altceva, voi merge cred in curand sa discut si asta cu ei. Astept, poate stie cineva ceva...

maxine_pn
13.02.2011, 22:50:30
Buna din nou dragi foste, dar mai ales viitoare miresici! Apropo de restaurant, eu am nunta la UNIC. As vrea daca a avut cineva nunta acolo, sa-mi spuna o parere, orice despre restaurant. Mi-a zis seful de sala ca nunta va fi afara pe terasa, dar n-am discutat despre meniu sau altceva, voi merge cred in curand sa discut si asta cu ei. Astept, poate stie cineva ceva...

buna
eu am fost la o nunta la rest unic si am prins loc pe terasa.... 1 nu prea am fost multumita pt ca era foarte mult curent si a trebuit sa stau toata seara cu sacoul prietenului meu pe mine 2 mancarea nu este extraordinara :-& la noi a ajuns felul 2 si 3 rece eu nu am fost multumita

ancafluturash
07.03.2011, 13:46:05
si eu am tot la onix,pai mie mi-a zis proprietara ca pot apela si la ea pt decorarea salii in ceea ce priveste husele si fetele de masa,arcada de la intrare..acum ramane de vazut cum arata ....(unde faci ,la sala de sus sau cea de jos?)

buna. in sala de sus va fi nunta. de decorare stiu ca se ocupa cei de la restaurant, eu sunt curioasa mai degraba cam ce variante de meniu se practica mai mult ....sa fie si bune si convenabile ca pret.

biatricea
02.05.2011, 08:39:18

Buna, care a fost experienta voastra cu Restaurantul Monte Carlo si cu firma de aranjamente impusa de ei?

geooorgiana
03.05.2011, 14:04:34
Nici o miresica din piatra cu nunta la Ceahlau, salon Bianca? :(

Eu am avut anul trecut nunta la Ceahlau, in salonul Bianca. Ca si locatie este superb, mai ales cu aranjamente florale... Desi aveam nevoie de o locatie mai mare am ramas cu sufletul la acest restaurant si am preferat sa mai selectez invitatii pentru a putea face petrecerea aici.
Daca mai vrei informatii nu ezita sa intrebi... Asa retraiesc si eu acele momente :x:x

AlinaRC
16.05.2011, 21:58:30
Daca vrei, mai vb.....

Buna miresicilor,

Am incercat sa gasesc niste poze cu restaurantul Union dar nu am reusit. Ma bucur mult ca am gasit si alte mirese care au avut nunta la Union.. Poate m-ati putea ajuta. Din pacate, nu putem sa vizitam restaurantul deoarece eu si logodnicul locuim in Montréal.... organizam totul de pe ineternet. Astept mesajele si pozele voastre . Multumesc din suflet!!

madalina11111
22.06.2011, 11:09:41
Eu una nu pot trimite PM pentru ca nu am inca 10 comentarii pe forum.

Daca tu poti, tb doar sa dai click pe numele meu si iti apare optiune de PM.

Merci mult,
Aps

Am si eu o intrebare..stie cineva daca in Piatra exista Restaurante la Casa Armatei?????=((

brun3tzik
21.07.2011, 16:56:01
buna fetelor spuneti-mi va rog daca ati auzit ceva despre restaurantul rustic .....si cum sunt nuntile acolo...

Buna! Observ ca esti singura de pe aici care isi va face nunta la Rustic...:x si am sa te rog daca esti draguta sa-mi imparatsesti si mie cateva impresii de la nunta ta...si noi am dori sa facem nunta la Rustic si mi-ar prinde bine cateve informatii. Apropo cu muzica si decorarea localului cum ai procedat? Pupici!:*:*

raluca90
11.08.2011, 16:34:18
Buna fetelor.sunt noua pe aici.noi facem la caprioara. Mai e cineva care a facut acolo?
Poate imi recomandati si mie o firma de amenajat salonul sau de filmat. Deocamdata avem doar muzica(sunt foarte incantata de formatie) si va pot ajuta daca vreti.

devona
20.09.2011, 23:02:26
Buna miresici,
O sa am nunta la acest restaurant in iunie 2012. A facut cineva nunta acolo?

maxine_pn
03.10.2011, 23:06:15
Buna, care a fost experienta voastra cu Restaurantul Monte Carlo si cu firma de aranjamente impusa de ei?

buna
noi am fost foarte multumiti in ce priveste restaurantul ,mancarea si personalul.a fost superb totul mai ales sefa de sala Doamna Mariana :* sa ocupat cu foarte multa atentie de noi si binenteles de oaspeti.
In legatura cu firma de ornari impusa de ei ..... la inceput nu mi-a placut ideea dar am ajuns foarte repede la un consens.am avut exact ce mi am dorit si mentionez ca nu am avut pachetul full ci am ales ce am considerat eu ca se merita.Am fost super multumita in ce priveste pret si calitate ;;)
Culorile de la huse au fost albe iar esarfele argintii.pe mesele invitatilor am ales cate un buchet din 3 gerbera in burete cu fire de iarba de alea lungi fara vaze.iar masa mirilor am ales-o simpla la 350 de ron si fara buchetul ala gigant pe centrul mesei am avut tot asa 3 buchete mici de gerbera 24 de lei bucata.

PetronelaSiAndrei
27.10.2011, 17:51:52
Casa de piatra !

irinafinder
27.11.2011, 10:11:54
Buna miresici,
O sa am nunta la acest restaurant in iunie 2012. A facut cineva nunta acolo?

Buna , noi am facut nunta la Balcost anul trecut ..a fost super bine dtpdv. nu vreau sa le fac reclama dar toata lumea s.a simtit ok + patronii sunt foarte de treaba si nu te fura cu nimic sau sa iti bage cheltuieli in puls , cum ne.am inteles asa a fost.Noi am ales sa se ocupe ei de tot , nu am dus decat sampanie si piscoturi (mancare, vin , tarie, prajituri, fructe, alune, sucuri etc. ei s.au ocupat ) iar meniul cu tot ce a fost nu a costat mult .
La inceput cand am mers la ei si am incheiat contracul, am mers pe meniul clasic, iar la ultima intrevedere am schimbat tot, patronul a venit cu ideea sa dam aperitiv cald la inceput , fripura apoi si platouri cu aperitiv rece la sfarsit,foarte buna mancarea si multa.
Inca un avantaj este faptul ca daca aveti invitati de departe ii puteti caza acolo, cel putin noi acolo i.am cazat, am inchiriat 8 sau 9 camere , ne.au facut si reducere.
Muzica face toti banii, a cantat o tipa Artistita cunoscuta in Piatra + inca o tipa tinara bruneta (nu stiu daca mai canta acum acolo ). Daca te intereseaza iti pot da nr. de telefon.
Fotograf l.am ales pe Ciprian Chirita , iar un tip super, nu te streseaza se pliaza dupa felul tau de a fi este si mai ieftin si face si munca de caliatate.
Daca mai ai intrebari nu ezita sa ma intrebi si eu am fost un pic stresata da sa stii ca nu ai motive. Felicitari si spor la treaba!

brun3tzik
30.11.2011, 15:21:35
Buna , noi am facut nunta la Balcost anul trecut ..a fost super bine dtpdv. nu vreau sa le fac reclama dar toata lumea s.a simtit ok + patronii sunt foarte de treaba si nu te fura cu nimic sau sa iti bage cheltuieli in puls , cum ne.am inteles asa a fost.Noi am ales sa se ocupe ei de tot , nu am dus decat sampanie si piscoturi (mancare, vin , tarie, prajituri, fructe, alune, sucuri etc. ei s.au ocupat ) iar meniul cu tot ce a fost nu a costat mult .
La inceput cand am mers la ei si am incheiat contracul, am mers pe meniul clasic, iar la ultima intrevedere am schimbat tot, patronul a venit cu ideea sa dam aperitiv cald la inceput , fripura apoi si platouri cu aperitiv rece la sfarsit,foarte buna mancarea si multa.
Inca un avantaj este faptul ca daca aveti invitati de departe ii puteti caza acolo, cel putin noi acolo i.am cazat, am inchiriat 8 sau 9 camere , ne.au facut si reducere.
Muzica face toti banii, a cantat o tipa Artistita cunoscuta in Piatra + inca o tipa tinara bruneta (nu stiu daca mai canta acum acolo ). Daca te intereseaza iti pot da nr. de telefon.
Fotograf l.am ales pe Ciprian Chirita , iar un tip super, nu te streseaza se pliaza dupa felul tau de a fi este si mai ieftin si face si munca de caliatate.
Daca mai ai intrebari nu ezita sa ma intrebi si eu am fost un pic stresata da sa stii ca nu ai motive. Felicitari si spor la treaba!

Buna!Imi poti spune un pic numele formatiei si eventual sa-mi trimiti si un mp cu numarul de telefon?
Apropo cat ai dat?
Pupici

laguna60
18.12.2011, 14:49:39
Am si eu o intrebare..stie cineva daca in Piatra exista Restaurante la Casa Armatei?????=((
Nu mai exista Casa Armatei:((

monicamonica
07.01.2012, 23:58:14
Buna fetelor,

Cine a facut nunta la Union?Imi puteti da mai multe detalii cum e acolo, meniu muzica si toate cele?Multumesc mult.

fermesanuanamaria
16.01.2012, 15:20:38
Buna

Sunt o viitoare miresica de mai 2012. Localul pe care l-am ales este Balad'or,ma poate ajuta cineva cu impresii ,daca a iesit bine, sfaturi ,pret si eventual o formatie de muzica buna?

lavinia-iulian
07.05.2012, 14:46:35
Buna!!!anul viitor am nunta la restaurant Monte Carlo in Piatra Neamt....eu locuiesc in italia si imi organizez nunta de pe net...nici localul nu l-am vazut decat in poze...va rog dak puteti sa imi dati cat mai multe detalii de cum e nunta in acest local!!va multumesc din suflet anticipat!!:*:*:*

un_nou_zambet
14.08.2012, 22:11:51
buna seara, imi cer scuze ca te deranjez, te rog frumos daca imi poti da ceva detalii despre restaurantul cocktail, cum a fost la nunta, cum sunt oamenii de acolo, cum a iesit evenimentul, cum a fost muzica, meniul. Te rog frumos daca poti sa imi raspunzi sau sa imi dai cateva detalii aici []. Iti multumesc anticipat . Cristina

Buna

Aa vreas sa stiu si eu daca a avut cineva vreun eveniment la restaurantul Cocktail din Piatra Nemat, langa Praktiker?
As avea nevoie de niste informatii desper cum sunt oamenii de acolo, cum iese un eveniment acolo.
Eu o sa am nunta in septembrie acolo, stau in Bucuresti si mi-ar fi de folos niste pareri.

Va multumesc, succes in toate!

bond61
30.08.2012, 15:19:42
Buna ziua,

Noi tocmai ce am avut nunta la Pensiunea Troian. Am in principiu lucruri bune de spus despre acest local. Mancare buna, servire excelenta, muzica (Sidor Rusu) fara cusur. singurul minus este reprezentat de patroana - doamna Fosor. Este mai greu de discutat cu dansa, iar acest lucru iti lasa impresia ca incearca sa te traga in piept. Trebuie sa aveti grija, sa discutati dinainte despre orice "nimic" si cat costa fiecare deoarece ti se pune pret pe fiecare lucru pe care ti-l ofera. Am incercat sa aflam preturile finale, insa de fiecare data ni s-a spus ca " sa vedem cat o sa coste atunci" chiar daca eram cu cateva saptamani inainte de nunta. Pentru cei interesati le pot oferi o lista cu toate lucrurile pentru care am platit, si pretul lor. Mi se pare normal sa le platesti insa as fi preferat daca as fi stiut dinainte cat costa si sa nu mi se puna in fata in ultimul moment cand nu prea mai ai ce schimba. Dar probabil e o tactica utilizata si de alti patroni de localuri pentru a le limita mirilor posibilitatile de a alege. In schimb personalul localului este foarte ok, poti oricand discuta cu sefa de sala, ea fiind o persoana cu care te poti intelege. Dupa cum am mai spus nu regret faptul ca am ales acest local, insa daca doamna Fodor ar fi fost mai deschisa spre discutii, lucrurile ar fi fost perfecte.

vlad18
01.09.2012, 22:07:38
Buna!Noi am avut nunta la pensiunea Alexia.Probleme cu ei am avut de la inceput.Toate bune si frumoase pana am aflat coincidenta sau nu de la o mireasa de pe acest site ca si ei au contract pe aceeasi data.S-a rezolvat si asta.Nu au platit tot avansul si ei l-au anulat fara sa-i anunte mai mult si pt ca noi aveam un nr mai mare de invitati.A trecut si asta dar au aparut altele.De furat au furat la greu... fructe,mancare,vin in care au pus apa si care a fost servit astfel(a treia zi dupa nunta am aflat gustand din cel ramas si dupa am auzit si de la invitati).Aveti grija la ospatarii care impart invitatiilor bautura(pt acasa) si ultima s-a gandit doamna Pahomi in seara nuntii ca trebuie platiti si bucatarii(de ospatari stiiam).Sper ca aceste intamplari sa se auda din ce in ce mai putin.

carmen.sylva
04.09.2012, 13:57:44
Buna ziua.
Recomand cu mare drag restaurantul hotelului Central. Am fost la un eveniment in sala mare de jos, totul a fost absolut superb. Aranjamente, muzica, mancare, la toate astea se adauga si eleganta restaurantului.
O alegere fericita, intr-adevar frumos!

oana.e
15.09.2012, 10:53:19
Buna,
Tot citesc mesajele voastre pe aici..si e adevarat de unele probleme m-am lovit si eu in organizarea nuntii...care va avea loc anul viitor in iunie..Eu sunt din Piatra Neamt, deci sunt la grupul potrivit..dar nunta va avea loc la Rstaurant Lacu Rosu..acolo ne-a placut noua..sper sa nu regretam alegerea..Va rog este cineva care a avut nunta acolo..sau a participat la o nunta acolo?sper sa primesc cateva pareri si sfaturi..va pup si va urez o nunta frumoasa!

un_nou_zambet
28.09.2012, 12:09:57
Buna fetelor.sunt noua pe aici.noi facem la caprioara. Mai e cineva care a facut acolo?
Poate imi recomandati si mie o firma de amenajat salonul sau de filmat. Deocamdata avem doar muzica(sunt foarte incantata de formatie) si va pot ajuta daca vreti.
Buna. de mult caut pe cineva care sa fi facut nunta la Caprioara ... imi poti spune te rog cum a fost? imi poti da mai multe detalii?

lavinia-iulian
05.10.2012, 20:23:08
De restaurant Monte Carlo tot nu are nimeni nici o parere?:(

rraa
12.12.2012, 16:43:06
Buna,
Tot citesc mesajele voastre pe aici..si e adevarat de unele probleme m-am lovit si eu in organizarea nuntii...care va avea loc anul viitor in iunie..Eu sunt din Piatra Neamt, deci sunt la grupul potrivit..dar nunta va avea loc la Rstaurant Lacu Rosu..acolo ne-a placut noua..sper sa nu regretam alegerea..Va rog este cineva care a avut nunta acolo..sau a participat la o nunta acolo?sper sa primesc cateva pareri si sfaturi..va pup si va urez o nunta frumoasa!

buna,eu am fost la 2 nunti la Restaurantul din Lacu Rosu,foarte multumita am fost si am vorbit si cu prietenele mele,care au fost mireici acolo,si au fost foarte multumite,personalul e ok,mancarea e foarte buna.sincer,si eu as fi vrut sa fac nunta acolo,dar mi-era greu sa merg cu lumea dupa mine,Felicitari pentru alegere,si vei fi multumita.sper sa-mi scrii dupa nunta si sa-mi dai vesti bune.spor in toate si Sarbatori fericite!

Catalina1997
18.12.2012, 11:15:21
Buna. de mult caut pe cineva care sa fi facut nunta la Caprioara ... imi poti spune te rog cum a fost? imi poti da mai multe detalii?Am fost la doua nunti acolo, ambele la etaj.
Probabil ca - in mod normal - te intereseaza personalul si servirea. Nu am avut nimic de reprosat. Sunt OK.
Doar la nunta ce a fost in iarna, au trebuit sa incalzeasca, in prima faza, pentru a nu consuma cu centrala incalzind toata cladirea doar pentru o sala, se incalzea cu o aeroterma. Cand au venit invitatii, deja functiona si centrala termica, care a fost oprita cand au inceput sa plece invitatii, spre dimineata.
Altfel, a fost super, dar meritul cel mare pentru asta trebuie sa-l aiba firma de catering, muzica si atmosfera creata chiar de invitati.
Tu, daca ai nunta in vara, o sa fie chiar grozav, mai ales ca se iese pentru ''racoreala'' in noapte, sub poala muntelui.

oanalia23
20.03.2013, 00:18:07
Buna miresici!!Sunt o miresica din.2013,am nunta in august la Pensiunea Lido si.caut informatii,parerile altor mirese care au avut nunta acolo pt a stii daca a decurs totul.frumos,si daca ati fost multuminte!!!Care ma ajuta si pe mine???

Catalina1997
26.03.2013, 13:48:08
Buna miresici!!Sunt o miresica din.2013,am nunta in august la Pensiunea Lido si.caut informatii,parerile altor mirese care au avut nunta acolo pt a stii daca a decurs totul.frumos,si daca ati fost multuminte!!!Care ma ajuta si pe mine???
Nu am fost la nici o nunta acolo, insa localul si cazarea sunt super la un pret modic; cand mi-au venit niste musafiri din strainatate, am cautat la hoteluri si mi-au spus ca au locuit mai linistit si mai intim la Lido decat au gasit la Ceahlau. Daca se ingrijesc si de restaurant cum au facut-o cu cazarea, s-ar putea sa fie super.

ngo_sz
05.06.2013, 16:03:46
Eu stau în dubiu între Central (sala mică) și Balad'Or, ai mei insistă cu Centralul, eu aș vrea ceva mai intim. Face cineva nuntă la unul din aceste restaurante anul acesta sau la anul, ca să schimbăm impresii?

Catalina1997
07.06.2013, 00:06:06
Eu stau în dubiu între Central (sala mică) și Balad'Or, ai mei insistă cu Centralul, eu aș vrea ceva mai intim. Face cineva nuntă la unul din aceste restaurante anul acesta sau la anul, ca să schimbăm impresii?
Eu tot nu am idee cum se pot schimba impresii fara sa exemplifici.
Ti-am trimis un mesaj in care iti spuneam ca prietena mea a avut nunta la Balad'or si am fost si eu.
A fost super si serviciul si cum este iluminat localul dar, in special, cadrul natural, cu mini-lacul cu lebede, rate, etc. Un colt de rai, linistit si extraordinar de frumos, iar asta se vede si in imaginile artistice filmate acolo.
Am vrut sa-ti arat ceva din asta intr-un clip, insa, probabil ca din cauza linkului spre acel clip, mesajul meu nu a mai ajuns niciodata la tine.
Clipul, daca o sa-l cauti, se numeste Ioana & Sergiu, iar pe prietena mea, daca o sa nimeresti acel clip si nu al altora, o s-o recunosti pentru ca seamana cu Andra (putin).

ngo_sz
07.06.2013, 12:55:54
Eu tot nu am idee cum se pot schimba impresii fara sa exemplifici.
Ti-am trimis un mesaj in care iti spuneam ca prietena mea a avut nunta la Balad'or si am fost si eu.
A fost super si serviciul si cum este iluminat localul dar, in special, cadrul natural, cu mini-lacul cu lebede, rate, etc. Un colt de rai, linistit si extraordinar de frumos, iar asta se vede si in imaginile artistice filmate acolo.
Am vrut sa-ti arat ceva din asta intr-un clip, insa, probabil ca din cauza linkului spre acel clip, mesajul meu nu a mai ajuns niciodata la tine.
Clipul, daca o sa-l cauti, se numeste Ioana & Sergiu, iar pe prietena mea, daca o sa nimeresti acel clip si nu al altora, o s-o recunosti pentru ca seamana cu Andra (putin).

Într-adevăr nu am primit mesajul, dar voi căuta filmulețul. Merci!

Cam câte persoane a avut prietena ta la nuntă? Am tot auzit diverse cifre pentru Balad'Or, toate diferite, și nu îmi dau seama cam câte persoane încap în așa fel încât să existe și spațiu de dans suficient.

Catalina1997
07.06.2013, 13:42:20
Într-adevăr nu am primit mesajul, dar voi căuta filmulețul. Merci!

Cam câte persoane a avut prietena ta la nuntă? Am tot auzit diverse cifre pentru Balad'Or, toate diferite, și nu îmi dau seama cam câte persoane încap în așa fel încât să existe și spațiu de dans suficient.uite ca nu stiu cifra si nu cred ca ma pricep la apreciat; cert este ca s-a dansat in mijloc, sub niste spoturi luminoase minuscule si numeroase. M-am simtit foarte bine.

ngo_sz
08.06.2013, 13:04:51
Până la urmă ne-am decis pentru Central. A găsit tata liber în data pe care ne-o doream și s-a dus ieri seară să plătească și acontul, ca să fim siguri. Sper să nu ieșim extraordinar de scump.

(Acontul a fost 20.000, dacă interesează pe cineva)

lavinia-iulian
09.06.2013, 18:17:02
Până la urmă ne-am decis pentru Central. A găsit tata liber în data pe care ne-o doream și s-a dus ieri seară să plătească și acontul, ca să fim siguri. Sper să nu ieșim extraordinar de scump.

(Acontul a fost 20.000, dacă interesează pe cineva)

Buna...in sfarsit am gasit si eu o miresica care are nunta la Central...noi facusem reservare initial la Monte Carlo...dar dupa ce am facut cateva calcule si cand am vazut k avem asa putini invitati ne-am reorientat spre Central(salon Milenium)...desi din punct de vedere al frumusetii salonului Monte Carlo e mai tare..noi am zis k e mai bine la Central pt k meniul mi se pare mult mai acceptabil!

ValentinaValy
15.03.2014, 12:50:24
Buna fetelor. Am intrat de curand si eu pe acest forum, am vazut multe comentarii si sper sa ma ajutati si in problema mea. O sa avem si noi in curand nunta in Piatra Neamt, insa nu pot sa ma decid intre restaurantul Cozla si Phoenix (cel de langa hotel Central). Noi nu avem foarte multi invitati, de aceea nu putem alege un restaurant foarte mare.
La Cozla meniul e mai ieftin, insa am dubii in ceea ce priveste mancarea, iar in restaurant mi se pare totul cam vechi. Restaurantul Phoenix e renovat, arata mai bine, patroana e foarte comunicativa, insa meniul putin mai scump si nu stiu pe nimeni care sa fi avut nunta acolo. Va rog sa ma ajutati cu cateva detalii, poate e cineva care a fost la vreo nunta la unul din cele 2 sau care si-a facut nunta acolo.
Va multumesc mul!:*

ValentinaValy
28.03.2014, 18:27:03
Buna fetelor. Am intrat de curand si eu pe acest forum, am vazut multe comentarii si sper sa ma ajutati si in problema mea. O sa avem si noi in curand nunta in Piatra Neamt, insa nu pot sa ma decid intre restaurantul Cozla si Phoenix (cel de langa hotel Central). Noi nu avem foarte multi invitati, de aceea nu putem alege un restaurant foarte mare.
La Cozla meniul e mai ieftin, insa am dubii in ceea ce priveste mancarea, iar in restaurant mi se pare totul cam vechi. Restaurantul Phoenix e renovat, arata mai bine, patroana e foarte comunicativa, insa meniul putin mai scump si nu stiu pe nimeni care sa fi avut nunta acolo. Va rog sa ma ajutati cu cateva detalii, poate e cineva care a fost la vreo nunta la unul din cele 2 sau care si-a facut nunta acolo.
Va multumesc mul!:*

Nu imi raspunde chiar nimeni? :( nu e nici o miresica din Piatra Neamt care sa fi facut la unul din restaurantele astea? totusi eu sper sa imi zica cineva..macar asa din auzite :)
Va multumeeesc !!

lucialu
21.01.2015, 11:41:25
Buna fetelor.
Sunt si eu o miresica de 2015 si am rezervat pt nunta salonul Bianca de la hotel Ceahlau.
Pueti sa ma ajutati cu pareri, sunt seriosi? ospatarii isi fac treaba? te incarca mult la final?
Poate ati auzit sau chiar ati participat la vreun eveniment acolo, orice impresie e binevenita!!!
Multu!

AndreeaHG
26.01.2015, 12:31:00
Buna fetelor.
Sunt si eu o miresica de 2015 si am rezervat pt nunta salonul Bianca de la hotel Ceahlau.
Pueti sa ma ajutati cu pareri, sunt seriosi? ospatarii isi fac treaba? te incarca mult la final?
Poate ati auzit sau chiar ati participat la vreun eveniment acolo, orice impresie e binevenita!!!
Multu!

Buna! Si eu sunt in aceeasi situatie, nunta anul acesta in sala Bianca. Chiar as fi si eu curioasa, am auzit si de bune si de rele, dar nici o parere recenta. Spor la pregatiri si sper sa primim un raspuns [-o<

lucialu
28.01.2015, 11:26:39
Buna! Si eu sunt in aceeasi situatie, nunta anul acesta in sala Bianca. Chiar as fi si eu curioasa, am auzit si de bune si de rele, dar nici o parere recenta. Spor la pregatiri si sper sa primim un raspuns [-o<

Buna Andreea, ma bucur ca nu sunt singura care fac la Bianca :), si am gasit pe cineva care a ales aceeasi locatie ca si noi. Chiar sambata am mers din nou la ei si am vazut iar salonul, am vrut sa vad cate mese sunt, cum pot fi aranjate, cam cati invitati incap fara sa pun mese si pe ring, etc. Am vorbit cu o sefa de sala (dna Narcisa) si chiar s-a comportat bine, ne-a placut de ea ca a avut rabdare si a raspuns tuturor intrebarilor noastre. Noi inca nu ne-am hotarat daca luam de la ei si bautura, ne-au facut un pret de 27 lei/pers in care intra whiskey,vodka,campari,apa minerala/plata 0.75l,martini,vinul casei,suc 0.25l,cafea insa vreau sa stiu exact brand-ul (ce tip de whiskey, vodka, etc va fi) insa pentru asta trebuie sa discutam cu managerul. La fel foarte important vreau sa gustam vinul casei, au spus ca or sa ne dea si alb si rosu, sa vedem de care este, daca ne place ....
In rest am rezolvat cu formatia, foto-video, nasii, biserica, aranjamentele, invitatiile si au mai ramas verighetele (stim ce vrem dar inca nu le-am cumparat), plicurile de bani, rochia, costumul, pantofii, coafat, make-up si ce-o mai fi.... :)
Tu cum stai cu pregatirile, ti-ai cumparat rochita, ti-au impus ei aranjamentele? bautura o luati voi? Te-ai gandit la o tema de nunta? O sa ai candy bar? Am pus atatea intrebari :))
Te pup si spor la pregatiri! Tinem legatura

AndreeaHG
29.01.2015, 10:45:22
Buna Andreea, ma bucur ca nu sunt singura care fac la Bianca :), si am gasit pe cineva care a ales aceeasi locatie ca si noi. Chiar sambata am mers din nou la ei si am vazut iar salonul, am vrut sa vad cate mese sunt, cum pot fi aranjate, cam cati invitati incap fara sa pun mese si pe ring, etc. Am vorbit cu o sefa de sala (dna Narcisa) si chiar s-a comportat bine, ne-a placut de ea ca a avut rabdare si a raspuns tuturor intrebarilor noastre. Noi inca nu ne-am hotarat daca luam de la ei si bautura, ne-au facut un pret de 27 lei/pers in care intra whiskey,vodka,campari,apa minerala/plata 0.75l,martini,vinul casei,suc 0.25l,cafea insa vreau sa stiu exact brand-ul (ce tip de whiskey, vodka, etc va fi) insa pentru asta trebuie sa discutam cu managerul. La fel foarte important vreau sa gustam vinul casei, au spus ca or sa ne dea si alb si rosu, sa vedem de care este, daca ne place ....
In rest am rezolvat cu formatia, foto-video, nasii, biserica, aranjamentele, invitatiile si au mai ramas verighetele (stim ce vrem dar inca nu le-am cumparat), plicurile de bani, rochia, costumul, pantofii, coafat, make-up si ce-o mai fi.... :)
Tu cum stai cu pregatirile, ti-ai cumparat rochita, ti-au impus ei aranjamentele? bautura o luati voi? Te-ai gandit la o tema de nunta? O sa ai candy bar? Am pus atatea intrebari :))
Te pup si spor la pregatiri! Tinem legatura

Hehe! Sunteti harnici! Bravo voua! Noi inca nu am rezolvat asa multe ca voi, mai ales ca noua ne e cam peste picior, pentru ca nu suntem in tara, asa ca din multe puncte de vedere trebuie sa apelam la prieteni ca sa ne ajute.
Ieri am semnat cu fotograful (ma rog, vara mea s-a ocupat). Iar saptamana asta sper sa ne hotaram pentru muzica si sa semnam un contract. Noi nu am vrut formatie, vrem sa aducem un DJ din Iasi, ca in Piatra nu prea exista oferte demne de luat in vedere in materie de DJ. A noastra va fi o nunta destul de mica preconizam, daca o sa avem 70 de invitati o sa fim mai mult decat multumiti. Aaa si ne-am decis sa renuntam la cameraman, vrem doar foto. Vom avea vreo cativa prieteni care o sa mai filmeze cu camera, asa mai la caterinca. La urma urmei, nu stim de cate ori o sa ne uitam la filmul de la nunta in toata viata noastra, sunt ore intregi de filmare si am hotarat ca banii care ii economisim renunantand la cameraman sa ii folosim in alta parte.
Cu bautura cand am semnat noi contract, nu ne-au oferit nimic, dar oricum parca nu m-as risca sa iau de la ei si dup-aia sa ma trezesc la sfarsit ca ma incarca. Asa daca aduc eu macar stiu cat am adus si oricum va fi cineva "de paza" sa vada ce si cat iese din bucatarie. Mie mi-ar placea ideea de a avea un mini bar si un barman acolo si sa se poata servi si cateva cocktailuri sau chestii mai variate. Asta urmeaza sa vorbim la restaurant cand vom ajunge din nou in tara, sa vedem daca este posibil.
Cu rochia si verighetele o sa las mai spre sfarsit, vreau sa fim super hotarati cand o sa le alegem. Evident ca ne uitam sa ne facem o idee.. Azi vad o pereche de verighete care imi place, peste o luna vad alta care imi place mai mult si ma razgandesc, asa ca am decis sa nu ne grabim, pana in octombrie mai este timp.
Noua nu ne-au impus aranjamentele, ne-au dat cateva sugestii de firme cu care au mai colaborat ei. Oricum la cat de frumoasa e sala, prea multe nu trebuiesc... flori, fete de masa... Scaunele sunt prea frumoase ca sa la imbrac.
Cu tema nu m-am hotarat... dar tu? Pentru tort cu ce cofetarie colaborati? Si aranjamentele? La ce biserica faceti? Mai da-mi si mie niste sugestii, idei, spune-mi ce ai mai facut... sunt atatea de planificat si rezolvat si uneori devine coplesitor :))
Pupici si clar tinem legatura! :x

lucialu
30.01.2015, 12:37:06
Hehe! Sunteti harnici! Bravo voua! Noi inca nu am rezolvat asa multe ca voi, mai ales ca noua ne e cam peste picior, pentru ca nu suntem in tara, asa ca din multe puncte de vedere trebuie sa apelam la prieteni ca sa ne ajute.
Ieri am semnat cu fotograful (ma rog, vara mea s-a ocupat). Iar saptamana asta sper sa ne hotaram pentru muzica si sa semnam un contract. Noi nu am vrut formatie, vrem sa aducem un DJ din Iasi, ca in Piatra nu prea exista oferte demne de luat in vedere in materie de DJ. A noastra va fi o nunta destul de mica preconizam, daca o sa avem 70 de invitati o sa fim mai mult decat multumiti. Aaa si ne-am decis sa renuntam la cameraman, vrem doar foto. Vom avea vreo cativa prieteni care o sa mai filmeze cu camera, asa mai la caterinca. La urma urmei, nu stim de cate ori o sa ne uitam la filmul de la nunta in toata viata noastra, sunt ore intregi de filmare si am hotarat ca banii care ii economisim renunantand la cameraman sa ii folosim in alta parte.
Cu bautura cand am semnat noi contract, nu ne-au oferit nimic, dar oricum parca nu m-as risca sa iau de la ei si dup-aia sa ma trezesc la sfarsit ca ma incarca. Asa daca aduc eu macar stiu cat am adus si oricum va fi cineva "de paza" sa vada ce si cat iese din bucatarie. Mie mi-ar placea ideea de a avea un mini bar si un barman acolo si sa se poata servi si cateva cocktailuri sau chestii mai variate. Asta urmeaza sa vorbim la restaurant cand vom ajunge din nou in tara, sa vedem daca este posibil.
Cu rochia si verighetele o sa las mai spre sfarsit, vreau sa fim super hotarati cand o sa le alegem. Evident ca ne uitam sa ne facem o idee.. Azi vad o pereche de verighete care imi place, peste o luna vad alta care imi place mai mult si ma razgandesc, asa ca am decis sa nu ne grabim, pana in octombrie mai este timp.
Noua nu ne-au impus aranjamentele, ne-au dat cateva sugestii de firme cu care au mai colaborat ei. Oricum la cat de frumoasa e sala, prea multe nu trebuiesc... flori, fete de masa... Scaunele sunt prea frumoase ca sa la imbrac.
Cu tema nu m-am hotarat... dar tu? Pentru tort cu ce cofetarie colaborati? Si aranjamentele? La ce biserica faceti? Mai da-mi si mie niste sugestii, idei, spune-mi ce ai mai facut... sunt atatea de planificat si rezolvat si uneori devine coplesitor :))
Pupici si clar tinem legatura! :x

Draga mea tin sa-ti spun ca am mai facut in pas inainte, in sensul ca ieri am dat si avansul pt verighete. Desi am zis ca o sa le luam atunci, mai aproape de nunta, totusi le-am luat si pt ca in ultima saptamana s-a scumpit gramul de aur si n-are rost sa mai platim cateva milione in plus dupa. Acum, speram ca nu o sa trebuiasca sa le modificam :))
Nici noi nu vom avea o nunta mare, am preconizat ca or sa fie in jur de 100-110 pers, pe care as vrea sa le asez fara sa ocup si ringul de dans. Bine nici sa stea oamenii ca sardinele nu vreau, dar parca e nasol cand tu stai la masa si aia de la hora te mai "sterg" cu cate-un cot:D Oricum, o sa vad ce si cum atunci cand vor confirma oamenii. Scaunele nici eu nu o sa le imbrac, raman asa cum sunt, n-are nici un sens sa le pun huse. Aranjamentele meselor si decorul salii le voi face eu, impreuna cu nasa si d-rele de onoare. Nu am angajat nici o firma specializata pt ca viitoare nasa e talentata si s-a oferit sa ne ajute ea.
Ca si tema de nunta, am ales "toamna", o sa pun dovlecei, conuri de brad, ghinda, flori - cam in genul fotografiilor atasate.
Cu tortul, deocamdata nu ne-am interesat, dar cel mai sigur cred ca o sa mergem cu cei de la Magic Ck. Am o idee despre cum as vrea sa arate, dar trebuie sa discut detaliile cu ei (pret, transport, artificii- desi nu stiu daca vreau sau nu, mai degraba as pune niste lumanarele in niste suporturi asa mai deosebite).
Trebuie sa ma hotarasc cu bautura, sa vad daca merg cu ei sau nu. Mi se pare bataie de cap sa alergi dupa cele mai bune oferte, sa stau cu frica-n san daca nu o sa raman in timpul petrecerii fara bautura, etc... Ei n-au cum sa ma incarce pt ca mi-au spus pretul X nr de persoane prezente, si aia e...dar stim ca avem nelimitat din gama pe care am stabilit-o (ti-am scris in mesajul anterior ce ne ofera).
Am zis ca o sa dau o raita si prin magazinele de la noi, poate gasesc vreun model sa-mi placa si eventual daca nu-mi sare in ochi nici una sa merg la sf lui februarie la romexpo la targ. Si cu rochia am o dilema, eu parca as vrea s-o am scurta (pana la genunchi) iar maica-mea si nasa zic sa fie lunga, ca asa "trebuie" sa aiba rochia o mireasa :[email protected], o sa simt eu care e "the one" si o sa mi-o cumpar, indiferent daca e lunga sau scurta, rosie sau alba, sau cum o mai fi :D
Am ales Biserica Sf. Gheorghe, de langa scoala 3 din Piatra, pentru cununia religioasa care va fi la ora 17 sa avem timp suficient sa facem sedinta foto inainte.iar petrecerea am pus-o la 20.00, ca sa inceapa sa vina invitatii pe la 21:-p.
Voi cand veniti in tara, atunci cu 2-3 sapt inainte? Cu meniurile cum procedati, cand faceti degustarea? V-ati hotarat cate feluri o sa fie? Unde o sa mergi la coafor/make-up?Cand incepeti sa impartiti invitatiile?
Spor si te tin la curent!>:D<

AndreeaHG
31.01.2015, 14:45:00
Draga mea tin sa-ti spun ca am mai facut in pas inainte, in sensul ca ieri am dat si avansul pt verighete. Desi am zis ca o sa le luam atunci, mai aproape de nunta, totusi le-am luat si pt ca in ultima saptamana s-a scumpit gramul de aur si n-are rost sa mai platim cateva milione in plus dupa. Acum, speram ca nu o sa trebuiasca sa le modificam :))
Nici noi nu vom avea o nunta mare, am preconizat ca or sa fie in jur de 100-110 pers, pe care as vrea sa le asez fara sa ocup si ringul de dans. Bine nici sa stea oamenii ca sardinele nu vreau, dar parca e nasol cand tu stai la masa si aia de la hora te mai "sterg" cu cate-un cot:D Oricum, o sa vad ce si cum atunci cand vor confirma oamenii. Scaunele nici eu nu o sa le imbrac, raman asa cum sunt, n-are nici un sens sa le pun huse. Aranjamentele meselor si decorul salii le voi face eu, impreuna cu nasa si d-rele de onoare. Nu am angajat nici o firma specializata pt ca viitoare nasa e talentata si s-a oferit sa ne ajute ea.
Ca si tema de nunta, am ales "toamna", o sa pun dovlecei, conuri de brad, ghinda, flori - cam in genul fotografiilor atasate.
Cu tortul, deocamdata nu ne-am interesat, dar cel mai sigur cred ca o sa mergem cu cei de la Magic Ck. Am o idee despre cum as vrea sa arate, dar trebuie sa discut detaliile cu ei (pret, transport, artificii- desi nu stiu daca vreau sau nu, mai degraba as pune niste lumanarele in niste suporturi asa mai deosebite).
Trebuie sa ma hotarasc cu bautura, sa vad daca merg cu ei sau nu. Mi se pare bataie de cap sa alergi dupa cele mai bune oferte, sa stau cu frica-n san daca nu o sa raman in timpul petrecerii fara bautura, etc... Ei n-au cum sa ma incarce pt ca mi-au spus pretul X nr de persoane prezente, si aia e...dar stim ca avem nelimitat din gama pe care am stabilit-o (ti-am scris in mesajul anterior ce ne ofera).
Am zis ca o sa dau o raita si prin magazinele de la noi, poate gasesc vreun model sa-mi placa si eventual daca nu-mi sare in ochi nici una sa merg la sf lui februarie la romexpo la targ. Si cu rochia am o dilema, eu parca as vrea s-o am scurta (pana la genunchi) iar maica-mea si nasa zic sa fie lunga, ca asa "trebuie" sa aiba rochia o mireasa :[email protected], o sa simt eu care e "the one" si o sa mi-o cumpar, indiferent daca e lunga sau scurta, rosie sau alba, sau cum o mai fi :D
Am ales Biserica Sf. Gheorghe, de langa scoala 3 din Piatra, pentru cununia religioasa care va fi la ora 17 sa avem timp suficient sa facem sedinta foto inainte.iar petrecerea am pus-o la 20.00, ca sa inceapa sa vina invitatii pe la 21:-p.
Voi cand veniti in tara, atunci cu 2-3 sapt inainte? Cu meniurile cum procedati, cand faceti degustarea? V-ati hotarat cate feluri o sa fie? Unde o sa mergi la coafor/make-up?Cand incepeti sa impartiti invitatiile?
Spor si te tin la curent!>:D<

Felicitari pentru alegerea verighetelor! Super fain de tine ca esti acolo si e mult mai simplu sa te organizezi... Va invidiez! ;))
Noi mai avem o nunta la care trebuie sa participam la sfarsitul lui august, pe 30. Deci cu siguranta o sa ajungem atunci in tara. Posibil ca eu sa raman in Piatra pana la nunta, doar viitorul meu sot sa se intoarca, pentru ca el e cu serviciu si nu poate sa-si ia prea mult concediu. Si oricum, asa o luna sa fim la departare inainte de nunta s-ar putea sa fie interesant :)) Probabil ca atunci vom face si degustarea. Ne gandeam la 3 feluri, 4 mi se pare cam mult. Noi pe la ce nunti am fost am avut 3 feluri de mancare si a fost mai mult decat suficient.
De coafor si make-up se ocupa vara mea, ea cunoaste persoanele in cauza, merg pe mana ei. Nu stiu deocamdata sa iti dau nume. Invitatiile am inceput sa le facem deja, verbal ;)) Oricum cam cu 3 luni inainte de eveniment vor veni si invitatiile propriu-zise. Ma bate un gand sa le fac singura... Inca nu m-am decis. 8-}
Faina ideea cu tema de toamna. Eu personal sunt fan primavara. Initial nunta era programata pentru 30 mai anul asta. Si asa de mult imi place acea perioada a anului... Dar a intervenit ceva in ceea ce ii priveste pe nasi si din cauza asta a trebuit sa vorbim la restaurant sa amanam data si prima sambata de toamna care mai era libera era 3 octombrie... Asta este, se mai intampla si din astea... Noi sa fim sanatosi! ;))
Daca afli exact ce tip de bauturi alcoolice ofera cei de la Hotel Ceahlau, ce brand, sa ne spui si noua ca sunt curioasa. Voi unde faceti invitatiile? Rochia sa o iei asa cum simti! Vorba ta, nu conteaza ce culoare sau croiala e, scurta lunga, e seara ta!
Cam atat deocamdata, sunt in pana de idei. :)) Te pup si spor in continuare! Revin cand mai am noutati sau intreabri ;-)

oanaancuta
13.02.2015, 00:21:23
Buna!!!a facut cineva nunta la restaurantul unic?va rog am nevoie urgent de pareri..despre meniu,sala..orice

oanaancuta
13.02.2015, 00:37:26
Buna!a avut cineva nunta la restaurant UNIC ?va rog,am nevoie de parerile voastre urgent..despre meniu,sala...etc

Ioana__I
28.02.2015, 19:16:11
Buna! A avut cineva nunta (sau a fost la vreo nunta) la Central in salonul Millenium? Ce parere aveti?