PDA

Versiunea completa : Caminul Militar Sau Caminul Armatei?

alina_si_cristi
03.10.2008, 14:21:34
Ce stiti de caminul militar din Constanta?

alina_si_cristi
03.10.2008, 15:59:36
Este langa Spitalul Militar..undeva in spate,si acolo fac doar cei care lucreaza in cadrul armatei.Si noi vrem acolo ,dar nu l-am vazut ...urmeaza sa mergem ,dar as fi vrut catevaa pareri

alipety
03.10.2008, 23:04:37
Este langa Spitalul Militar..undeva in spate,si acolo fac doar cei care lucreaza in cadrul armatei.Si noi vrem acolo ,dar nu l-am vazut ...urmeaza sa mergem ,dar as fi vrut catevaa pareri
cumnata prietenei mele a facut acolo, caci socrul ei era in Armata! din cate am inteles a fost ff bine, mancarea buna...mai multe nu am intrebat :( nu m-a interesat atunci...am niste poze, dar nu prea se vede localul...mai mult oamenii :D

alina_si_cristi
03.10.2008, 23:46:09
cumnata prietenei mele a facut acolo, caci socrul ei era in Armata! din cate am inteles a fost ff bine, mancarea buna...mai multe nu am intrebat :( nu m-a interesat atunci...am niste poze, dar nu prea se vede localul...mai mult oamenii :D

Tot e ceva,decat deloc:) ms pentru informatie:*

chika
05.10.2008, 13:55:27
ce capacitate are? eu stiu ca nu este prea incapator. este dreptunghilar, cumva?

mido
05.10.2008, 15:44:07
ce capacitate are? eu stiu ca nu este prea incapator. este dreptunghilar, cumva?
pai sunt doua sali mai mari acolo...cea de la etaj are capacitate cam pt 150-170 si cea de jos 120-140. ambele sunt dreptunghiulare....

chika
06.10.2008, 09:25:28
eu am fost cu ceva ani in urma la o nunta acolo, nu stiu de ce tineam minte ca nu este incapator, am fost la salonul de jos, probabil au fost mai multi invitati decat permitea localul. cat este meniul acolo?

alina_si_cristi
08.10.2008, 11:12:15
eu am fost cu ceva ani in urma la o nunta acolo, nu stiu de ce tineam minte ca nu este incapator, am fost la salonul de jos, probabil au fost mai multi invitati decat permitea localul. cat este meniul acolo?

Acolo faci cu mancarea si cu bautura aduse de tine

alina_si_cristi
14.10.2008, 23:14:18
pai sunt doua sali mai mari acolo...cea de la etaj are capacitate cam pt 150-170 si cea de jos 120-140. ambele sunt dreptunghiulare....

Am inteles ca au si formatia lor .Sti ceva de asta?

alina_si_cristi
13.11.2008, 10:34:32
La Hotelu Militar nu face nimeni nunta? Eu am arvunit deja, am stabilit tot ,dar nu l-am vazut ca s-a ocupat soacra mea si as vrea niste pareri.

chika
13.11.2008, 11:26:21
nu e acelasi lucru cu caminul militar?

alina_si_cristi
13.11.2008, 11:32:34
nu e acelasi lucru cu caminul militar?

Pai am auzit mai multe denumiri :D Dar este vorba despre acelasi

chika
13.11.2008, 11:46:06
Pai am auzit mai multe denumiri :D Dar este vorba despre acelasi
ai mai deschis un subiect despre acelasi local, e mai jos pe lista cu restaurantele din constanta. de ce nu continui discutia acolo?

alina_si_cristi
13.11.2008, 13:34:02
Si totusi, nu mai face nimeni acolo ? :)))

chika
13.11.2008, 16:44:28
stai linistita ca nici la restaurantul unde am eu nunta, nu a mai facut nimeni, asa ca nu am nici o recomandare, nici o parere, nimic.
eu am niste prieteni care au facut nunta acolo, dar asta in urma cu 3 ani, a iesit frumos, singura pb a fost ca daca deschidea usa dinspre terasa se facea mare curent.

alina_si_cristi
13.11.2008, 17:48:32
Iti multumesc pentru acest detaliu.....o sa tin cont de el :)

mido
13.11.2008, 20:16:26
La Hotelu Militar nu face nimeni nunta? Eu am arvunit deja, am stabilit tot ,dar nu l-am vazut ca s-a ocupat soacra mea si as vrea niste pareri.
eu am facut nunta acolo...daca vrei detalii, te rog sa-mi scrii pe PM si-ti raspund cu mare placere...Dar, stai linistita, totul o sa iasa super OK.

Hipnotize
18.02.2009, 12:35:16
Am fost si eu anul trecut in februarie acolo...salonul mi s-a parut ok pentru un eveniment nu prea mare, holul exceptional pentru fotografii, cu scari, oglinzi, iar in interior aveau jaluzele verticale bleo, iar foarte faine pentru fotografiat.
Servirea a fost Ok, niste doamne care se pare ca lucreaza acolo de cand s-a facut caminul militar...nu mai retin exact cam pe unde este dar stiu ca de la casa casatoriilor am ajuns foarte repede acolo...cat despre formatie...nu am auzit nimic...Probabil e vre-un band format din cadrele militare active....Oricum e bine sa va orientati catre o formatie cunoscuta, iar cine vrea sa-i spun una buna sa mearga la Terasa colonadelor si sa intrebe de Mircea Cazan si trupa Lui....Omega se numeste si din cate stiu eu sunt ocupati pentru 2009 tot anul... :( Nu stiu daca au site, am doar numerele lor de telefon si nici foarte scumpi nu sunt...In schimb isi merita toti banii, Eu i-am vazut la cateva nunti si i-am luat foarte din timp.

Intru foarte rar pe forum dar de cate ori am sa vad ca pot participa constructiv...voi intra...

voicilalaura
30.05.2009, 01:23:58
poti sa imi dai si mie niste informatii despre salon ca si eu tot acolo as vrea sa fac dar am anumite dubii...am intels ca nu se da arvuna inainte e adevarat? se incheiei vreun contract sau noua ca si clientii ni se da vreo asigurare scrisa ca avem salonul rezervat pentru data la care vrem noi?

LauraLuiOda
30.05.2009, 11:57:15
poti sa imi dai si mie niste informatii despre salon ca si eu tot acolo as vrea sa fac dar am anumite dubii...am intels ca nu se da arvuna inainte e adevarat? se incheiei vreun contract sau noua ca si clientii ni se da vreo asigurare scrisa ca avem salonul rezervat pentru data la care vrem noi?
din cate stiu eu trebuie sa depui cerere undeva, la o unitate, raspunzatoare de saloane, cu data in care rei s afaci nunta. Dupa ce iti aproba ei ai salonul rezervat si presupun ca iti da ceva la mana, mai ales ca se plateste chiria salonului pentru ca faci cu mancarea ta si deci nu are de unde sa se scada.
Cat priveste ceea ce a zis o miresica mai sus apropo de Omega BAnd, ma indoiesc ca ei ar canta la nunti sub 200 de pers, sunt destul de cunoscuti pentru nuntile mari si f mari la care au cantat, ma gandesc ca asa ceva i-ar interesa mai mult.

voicilalaura
30.05.2009, 13:48:43
stiu ca se plateste chiria dar tocmai aici este dubiul meu pt ca persoana cu care am vb eu mi-a zis ca se plateste chiria cu o luna inainte de nunta si ca nu trebuie sa dam nimik arvuna si mi se pare cam riscant daca ma trezesc cand trebuie sa ma duc sa platesc ca imi spune ca s-a anulat rezervarea....la hotelul militar canta formatia marea neagra sunt vecinii mei pentru ei sunt cadre militare dar daca vrei o alta formatie nu e nici o problema

LauraLuiOda
30.05.2009, 22:57:08
stiu ca se plateste chiria dar tocmai aici este dubiul meu pt ca persoana cu care am vb eu mi-a zis ca se plateste chiria cu o luna inainte de nunta si ca nu trebuie sa dam nimik arvuna si mi se pare cam riscant daca ma trezesc cand trebuie sa ma duc sa platesc ca imi spune ca s-a anulat rezervarea....la hotelul militar canta formatia marea neagra sunt vecinii mei pentru ei sunt cadre militare dar daca vrei o alta formatie nu e nici o problema
La noi a canta formatia Marea Neagra si nu au niciun contract cu caminul militar. E doar o coincidenta

alinapomarleanu
28.07.2009, 13:34:09

Buna. Vad ca te apropii de data nuntii si speram ca ai aflat mai multe detalii despre hotelul militar. Si noi am vrea sa facem acolo dar nu stiu prea multe lucruri despre locatie. Ne poti ajuta tu cu cateva informatii, eventual daca au si formatie? Mersi.

alinapomarleanu
03.08.2009, 17:50:18
Ce stiti de caminul militar din Constanta?

Buna. Stii cumva daca raportul se face la o anumita data si dupa ce primesti aprobarea te programezi pt data nuntii? Eu asa am inteles,dar mi se pare putin riscant. Am vazut sala de sus si mi-a placut, daca nu primim aprobarea in octombrie ma apuc si caut alt restaurant? Nu stiu ce sa fac. :(

alinapomarleanu
06.08.2009, 15:10:45
Totusi, nu ma poate ajuta nimeni cu informatii despre Caminul Militar???

LauraLuiOda
06.08.2009, 16:20:13
Tu ai facut macar un drum acolo ca sa te lamureasca sefa de sala de acolo? Ea iti spune concret unde sa te prezinti, sa depui cererea si as amai departe....

alinapomarleanu
06.08.2009, 18:10:42
Tu ai facut macar un drum acolo ca sa te lamureasca sefa de sala de acolo? Ea iti spune concret unde sa te prezinti, sa depui cererea si as amai departe....

Da, normal ca am fost acolo ca sa vad si sala. Dar mi se pare riscant sa primesc raspunsul daca pot face nunta acolo tocmai in octombrie. Vroiam sa stiu daca au mai trecut si alte miresici prin asta.

alina_si_cristi
18.08.2009, 07:46:39
Buna. Stii cumva daca raportul se face la o anumita data si dupa ce primesti aprobarea te programezi pt data nuntii? Eu asa am inteles,dar mi se pare putin riscant. Am vazut sala de sus si mi-a placut, daca nu primim aprobarea in octombrie ma apuc si caut alt restaurant? Nu stiu ce sa fac. :(

Eu am facut raportul cu un an inainte si am primit aprobarea dupa 1 luna -maxim 2, nu mai stiu exact.

voicilalaura
10.11.2009, 15:58:36
mesaj pentru toate fetele care vor sa faca nunta la hotelul militar...in primul rand tre sa cunosti pe cineva din cadrul armatei pentru ca teoretic este exclusiv pentru cadrele militare. 2. persoana din cadrul armatei pe care o cunosti iti face raportul pentru a rezerva salonul in ziua in care doresti, raportul il depune la comandantul unitatii pt ca el este cel are aproba aceste rapoarte, acesta este pasul care dureaza cel mai mult...noi am facut raportul in august si am primit confirmarea la sf lui octombrie. nu se da nimic la mana( chitanta sau contract) pt ca nu este o societate sau firma, dar acolo sunt oameni seriosi pana acum nu s-a intamplat sa vreo faza neplacuta si cam asta e tot ce tre sa faceti cu privire la rezervatul salonului in cazul acesta
ps pt domnisoara care zicea ca f marea neagra nu are nici o legatura cu armata...membrii formatiei lucreaza la armata canta in fanfara si cand e vreo festivitatea tinuta in cadrul hotelului ei canta acolo de exemplu ei nu pot fi arvuniti pentru nici o nunta care se face pe data de 15 august pentru ca tre sa cante la ziua marinei

flory2006
10.11.2009, 17:26:52
mesaj pentru toate fetele care vor sa faca nunta la hotelul militar...in primul rand tre sa cunosti pe cineva din cadrul armatei pentru ca teoretic este exclusiv pentru cadrele militare. 2. persoana din cadrul armatei pe care o cunosti iti face raportul pentru a rezerva salonul in ziua in care doresti, raportul il depune la comandantul unitatii pt ca el este cel are aproba aceste rapoarte, acesta este pasul care dureaza cel mai mult...noi am facut raportul in august si am primit confirmarea la sf lui octombrie. nu se da nimic la mana( chitanta sau contract) pt ca nu este o societate sau firma, dar acolo sunt oameni seriosi pana acum nu s-a intamplat sa vreo faza neplacuta si cam asta e tot ce tre sa faceti cu privire la rezervatul salonului in cazul acesta
ps pt domnisoara care zicea ca f marea neagra nu are nici o legatura cu armata...membrii formatiei lucreaza la armata canta in fanfara si cand e vreo festivitatea tinuta in cadrul hotelului ei canta acolo de exemplu ei nu pot fi arvuniti pentru nici o nunta care se face pe data de 15 august pentru ca tre sa cante la ziua marinei
Nu este adevarat! Eu am avut nunta pe 15 august si am avut formatia Marea Neagra. :D

vgabryella
04.01.2010, 11:46:21
buna miresici.. puteti atasa poze cu restaurant militar?

oanababe
03.08.2010, 12:57:54

Buna draga mea,

Am fost atat de incantata cand am vazut ca ai nunta cu o saptamana inaintea mea...
Referitor la ce ai spus privind rezervarea restaurantului,confirm totul,inclusiv faptul ca formatia Marea Neagra este compusa din persoane din fanfara militara.

Mi ar placea sa vb ma multe despre nunta,cum decorati,ce meniu ati ales,cate persoane aveti ca si invitati......sa ne ajutam reciproc cu sfaturi

Pupici:D

voicilalaura
08.09.2010, 16:39:31
buna...scz ca nu am raspuns mai devreme dar sunt ocupata cu ultimele pregatiri...si ca de fiecare data apar lucruri neprevazute...daca pot sa te ajut cu ceva poti sa apelezi cu cea mai mare incredere...eu vroiam sa te intreb daca tu iti faci decoratiunile la doamna aura de acolo de la salon...sau cum procedezi tu...ast rasp dar sper sa fi mai rapida decat am fost eu :*

dorinutza
05.01.2011, 18:50:18
fetelor...nu e niciuna din voi care sa aibe poze de la aceasta locatie? mor de curiozitate....voi fi nasha in toamna si finii vor sa faca nunta aici....vreau si eu sa vad cum este....o sa mergem cu ei sa vedem...dar vreau macar asa sa-mi fac o parere...e ok?