PDA

Versiunea completa : Restaurant Florida

Pagini : [1] 2

pretyflory
08.10.2008, 12:07:23
Eu sunt inca in cautare de restaurant si sambata o sa incepem sa umblam. unul dintre restaurante este Florida din Mamaia. Ceva detalii despre el...din ce am citit
1. putem sa venim noi cu meniul (ceea ce e bine pt mine - viitorul sot e bucatar) sau putem sa aleg o varianta din ce au ei
2. nu au pretentii la decorare
3. arvuna am vazut ca nu e mare si se scade din meniu
4. au mese dreptunghiulare (confirmare de la flory2006)
5.era ceva si cu pontonul

pretyflory
08.10.2008, 12:09:39
asa ce mai era...nr de persoane.. minim 150 din ce am citit. Maxim stie cineva?

flory2006
08.10.2008, 12:22:26
La Florida mesele sunt patrate si dreptunghiulare, de 4 si de cate 8 persoane, cel putin asa erau cand am fost sa vorbim noi de restaurant.
Presupun ca mesele de 4 persoane se unesc la nunta ca sa lase loc de dans;;)
Pontonul care are iesire din restaurant este momentan in constructie insa pana la anu ei spun ca il finalizeaza.

flory2006
08.10.2008, 12:23:40
asa ce mai era...nr de persoane.. minim 150 din ce am citit. Maxim stie cineva?

Minim 150 de persoane, maxim 250.

CorinM
08.10.2008, 14:30:15
Si pt mine Florida a fost una din optiuni dar am renuntat in favoarea lui Malibu! Sa va spun de ce! O data ca nu mai avea sambete libere in sept....dar chiar ma reorientasem pt iunie acolo pt ca mi-a placut restaurantul si tipul cu care am discutat(era tare deschis), dar am realizat ca exista foarte mare probabilitate sa ma oblige sa fac nunta pe ponton ....il lauda prea tare....(insa eu nu-mi doream asta absolut deloc, indiferent de cum il amenajeaza). Eu vroiam sa fac in rest, nu pe ponton iar problema a fost ca daca nunta se face in plin sezon estival, acest hotel fiind si de 4 stele, e foarte probabil (in opinia mea, sper sa nu supar pe nimeni L-) ) ca in restaurant sa manance turistii respectivi si nu mi-ar fi placut asta deloc! Asta e motivul! In rest, preturile mi s-au parut ok...

alipety
08.10.2008, 14:35:45
Eu vroiam sa fac in rest, nu pe ponton iar problema a fost ca daca nunta se face in plin sezon estival, acest hotel fiind si de 4 stele, e foarte probabil (in opinia mea, sper sa nu supar pe nimeni L-) ) ca in restaurant sa manance turistii respectivi si nu mi-ar fi placut asta deloc!
:) din cate mi-au zis cativa administratori de hoteluri cu restaurante, cam asta ar fi probl...nu prea vor sa se faca nunti in sezonu estival, ca le pleaca turistii sau au probl cu ei, reclamatii etc...sau obliga nuntasii sa opreasca sau sa de mai incet muzica dupa 12-1 noaptea...de aceea am renuntat la ideea de a face in august, desi voiam din tot sufletu...si am ales septembrie, doar nu era sa raman fara muzica la nunta?!?!?! :D
dar pontonul nu-l puteti folosi daca aveti nunta in restaurant? in fond, daca pe ponton se ajunge direct din restaurant, doar nu o sa puna interdictie la invitati s anu iasa...nu?

flory2006
08.10.2008, 14:41:25
Si pt mine Florida a fost una din optiuni dar am renuntat in favoarea lui Malibu! Sa va spun de ce! O data ca nu mai avea sambete libere in sept....dar chiar ma reorientasem pt iunie acolo pt ca mi-a placut restaurantul si tipul cu care am discutat(era tare deschis), dar am realizat ca exista foarte mare probabilitate sa ma oblige sa fac nunta pe ponton ....il lauda prea tare....(insa eu nu-mi doream asta absolut deloc, indiferent de cum il amenajeaza). Eu vroiam sa fac in rest, nu pe ponton iar problema a fost ca daca nunta se face in plin sezon estival, acest hotel fiind si de 4 stele, e foarte probabil (in opinia mea, sper sa nu supar pe nimeni L-) ) ca in restaurant sa manance turistii respectivi si nu mi-ar fi placut asta deloc! Asta e motivul! In rest, preturile mi s-au parut ok...

Sigur nu te obliga sa faci pe ponton din moment ce ei au si restaurantul liber. Si noua ne-a laudat pontonul insa ramane sa alegem unde facem nunta, ori in restaurant ori pe ponton.
Si nu inteleg care e problema ca mananca turistii in restaurant, eventual iau pranzul acolo in ziua nuntii insa dupa o anumita ora restaurantul se inchide pentru nunta, nu? Care e problema de fapt?:O
pup

flory2006
08.10.2008, 14:45:42
:) din cate mi-au zis cativa administratori de hoteluri cu restaurante, cam asta ar fi probl...nu prea vor sa se faca nunti in sezonu estival, ca le pleaca turistii sau au probl cu ei, reclamatii etc...sau obliga nuntasii sa opreasca sau sa de mai incet muzica dupa 12-1 noaptea...de aceea am renuntat la ideea de a face in august, desi voiam din tot sufletu...si am ales septembrie, doar nu era sa raman fara muzica la nunta?!?!?! :D
dar pontonul nu-l puteti folosi daca aveti nunta in restaurant? in fond, daca pe ponton se ajunge direct din restaurant, doar nu o sa puna interdictie la invitati s anu iasa...nu?

Binenteles ca se poate folosi pontonul daca faci nunta in restaurant...no problem :D

pretyflory
08.10.2008, 14:56:03
acum mai e de vazut daca il termina pana la anu`

flory2006
08.10.2008, 15:02:22
acum mai e de vazut daca il termina pana la anu`

Pontonul e deja terminat practic, noi am iesit pe ponton si l-am vazut, mai trebuie sa il amenajeze, sa puna ceva pe jos, sa il acopere....

pretyflory
08.10.2008, 15:09:08
glumisem putin mai devreme ;-) . M`a gandisem ca de acolo de pe ponton s`ar vedea artificiile mai bine si cu vederea spre lac ar fi frumos.

nikoletta
08.10.2008, 16:25:37
glumisem putin mai devreme ;-) . M`a gandisem ca de acolo de pe ponton s`ar vedea artificiile mai bine si cu vederea spre lac ar fi frumos.
Dar ati fost la florida? daca nu grabiti-va ca noi de abia am mai gasit in octombrie!!

nikoletta
08.10.2008, 16:28:10

problema e ca la malibu te pun sa cumperi bautura de la ei (un anumit tip de bautura si imi inchipui la ce scoruri) si mai vin si cu alte pretentii..

nikoletta
08.10.2008, 16:30:57
Eu presupun ca pontonul va fi folosit pentru cei ce vor sa faca cununia religioasa sau cea civila in aer liber pe malul apei...cine stie...

CorinM
08.10.2008, 19:53:55
Sigur nu te obliga sa faci pe ponton din moment ce ei au si restaurantul liber. Si noua ne-a laudat pontonul insa ramane sa alegem unde facem nunta, ori in restaurant ori pe ponton.
Si nu inteleg care e problema ca mananca turistii in restaurant, eventual iau pranzul acolo in ziua nuntii insa dupa o anumita ora restaurantul se inchide pentru nunta, nu? Care e problema de fapt?:O
pup

Eu, una, nu am vrut sub nici-o forma o nunta pe ponton (scuze ca ma repet=))) , iar eu am simtit ca desi patronul spunea ca putem sa facem in rest, n-aveam nici-un fel de garantie ca atunci nu ma va obliga sa fac pe ponton...iar pe mine m-ar fi deranjat ca in rest sa fie si alte persoane decat invitatii mei si sa se holbeze la evenimentul nostru! Nu cred ca le-ar putea interzice turistilor lor cazati la 4 stele sa nu mai manance dupa o anumita ora! Si sunt absolut convinsa ca pt patroni, sunt mai importanti clientii lor (turistii) care eventual ii vor reveni anual decat mine care ii voi fii client o singura noapte! Pt mine asta a fost marele dezavantaj....dar care pt cele dintre voi care vreti sa faceti pe ponton, asta reprezinta avantajul..mai ales ca nu sunt multe rest care ofera ponton si asa priveliste!

flory2006
08.10.2008, 20:21:28
pe mine m-ar fi deranjat ca in rest sa fie si alte persoane decat invitatii mei si sa se holbeze la evenimentul nostru! Nu cred ca le-ar putea interzice turistilor lor cazati la 4 stele sa nu mai manance dupa o anumita ora! Si sunt absolut convinsa ca pt patroni, sunt mai importanti clientii lor (turistii) care eventual ii vor reveni anual decat mine care ii voi fii client o singura noapte! Pt mine asta a fost marele dezavantaj....dar care pt cele dintre voi care vreti sa faceti pe ponton, asta reprezinta avantajul..mai ales ca nu sunt multe rest care ofera ponton si asa priveliste!

Nu stiu unde ai vazut tu ca pe langa nuntasi sa mai fie si alti clienti ai restaurantului ;)). Tocmai pentru ca are 4 stele am ales locatia, ca daca vroiam sa am cura-casca la nunta mergeam la vro cantina ceva...
Crede-ma ca patronul e mult mai interesat de zecile mii de euro pe care i le las eu intr-o singura seara$-)
:-":-":-"

CorinM
08.10.2008, 20:32:18
:O Zecile de mii de euro??:O Eu sper sa fie exact cum iti doresti tu!
...eu doar mi-am spus parerea ...no offense...doar de-aia stam pe site-ul asta...sa schimbam pareri...\:D/

flory2006
08.10.2008, 20:39:56
:O Zecile de mii de euro??:O Eu sper sa fie exact cum iti doresti tu!
...eu doar mi-am spus parerea ...no offense...doar de-aia stam pe site-ul asta...sa schimbam pareri...\:D/

Pai normal sa ne sfatuim, in font toate suntem miresici pe aici, toate ne dorim cat o nunta cat mai frumoasa, nu?

flory2006
08.10.2008, 20:56:12
Am omis sa va spun ultima noutate in ceea ce priveste restaurantul Florida.
Au si mese rotunde, deci miresici voi alegeti cum le doriti in ziua nuntii :D. Ultima data cand am fost acolo erau cele patrate si m-am gandit ca sunt singurele pe care le au... [-(

nikoletta
08.10.2008, 21:12:52
Eu sunt incantata pana acum de restaurant, arata foarte bine pe malul lacului, nu ne-a impus nimic decat un nr min de persoane, am inteles ca servirea e super ok. Sper doar sa nu fiu dezamagita si sper sa-si pastreze standardele pana la anul si sa nu exagereze cu pretul la meniu :">.
Si miresici nu va mai certati :-" hai sa vedem cum decoram restaurantul, daca sunt miresici care au facut la florida si ce ne recomanda... ;;)

pretyflory
09.10.2008, 20:40:50
dragi miresici in seara asta am arvunit si eu restaurantul florida pentru 17 octombrie 2009 <:-P

nikoletta
09.10.2008, 20:49:09
FELICITARI!!!! Speram ca o sa iasa super ok!!
Eu sunt incantata de restaurant..<:-PDaca mai ai intrebari sau poate tie ti-a zis ceva in plus.. oricum pana la anul cred ca se mai schimba cate ceva...

pretyflory
09.10.2008, 20:53:15
deocamdata intrebari nu am. Ne`a zis multe. Si o sa mergem pe 18 sa vedem cum e aranjat restaurantul

rami0208
09.10.2008, 21:00:07
salut miresici de "florida"!
Abia acum am vazut ca ati creat un topic pt noi, cele care avem nunta la Florida! De fapt, m-a invitat "flory2006" aici, si ii multumesc pt asta! Sincera sa fiu, eu sunt extrem de incantata de local, l-am arvunit inca din Iunie, am mai trecut de doua ori pana acum pe acolo. M-a ingrijorat un pic faptul ca dadusem arvuna unui sef de sala si anume Dl Mihai, iar ultima data cand am fost, acesta disparuse...adica era altcineva in locul lui...Ionut, dar m-am linistit cand s-a uitat pe caiet si mi-a zis ca sunt trecuta pe 05 Sept.:) Sper insa sa nu se schimbe in fiecare luna seful de sala...!
Eu fac si cununia civila si cea religioasa acolo, pe ponton, mi-am dorit intotdeauna sa fac asta in aer liber, si ,undeva langa apa...asa ca , sunt multumita ca am gasit un local care pe langa faptul ca e dragutz, are si acest ponton care-mi permite sa-mi indeplinesc visul!
Sa speram ca va fi complet terminat pana la anu' in septembrie, si ca va arata gen cel de la Laguna, pt ca acum, sincer vorbind, e cam sinistru.:)
Ok, va las, promit sa fiu mult mai activa si sa speram ca vom reusi chiar sa ne intalnim o data la o cafea, ceva si sa discutam mult mai multe! Ce ziceti?
Va pup miresicilor, si pt ca se apropie weekend-ul, va doresc sa va relaxati la maxim!>:D<

flory2006
09.10.2008, 21:05:02
dragi miresici in seara asta am arvunit si eu restaurantul florida pentru 17 octombrie 2009 <:-P

:A Felicitari!!!

flory2006
09.10.2008, 21:17:18
Abia acum am vazut ca ati creat un topic pt noi, cele care avem nunta la Florida! De fapt, m-a invitat "flory2006" aici, si ii multumesc pt asta! Sincera sa fiu, eu sunt extrem de incantata de local, l-am arvunit inca din Iunie, am mai trecut de doua ori pana acum pe acolo. M-a ingrijorat un pic faptul ca dadusem arvuna unui sef de sala si anume Dl Mihai, iar ultima data cand am fost, acesta disparuse...adica era altcineva in locul lui...Ionut, dar m-am linistit cand s-a uitat pe caiet si mi-a zis ca sunt trecuta pe 05 Sept.:) Sper insa sa nu se schimbe in fiecare luna seful de sala...!
Eu fac si cununia civila si cea religioasa acolo, pe ponton, mi-am dorit intotdeauna sa fac asta in aer liber, si ,undeva langa apa...asa ca , sunt multumita ca am gasit un local care pe langa faptul ca e dragutz, are si acest ponton care-mi permite sa-mi indeplinesc visul!
Sa speram ca va fi complet terminat pana la anu' in septembrie, si ca va arata gen cel de la Laguna, pt ca acum, sincer vorbind, e cam sinistru.:)
Ok, va las, promit sa fiu mult mai activa si sa speram ca vom reusi chiar sa ne intalnim o data la o cafea, ceva si sa discutam mult mai multe! Ce ziceti?
Va pup miresicilor, si pt ca se apropie weekend-ul, va doresc sa va relaxati la maxim!>:D<

Am considerat ca putem sa ne sfatuim mai bine aici, pe un topic al nostru;;)
Ionut e administratorul hotelului si nu se mai schimba, ai incredere in el ca e un tip foarte ok.
La o intalnire ma gandeam si eu, ar fii bine venita >:D<
Va pup pe toate!

nikoletta
09.10.2008, 21:46:35
:A yupy . idee buna cu intalnirea. succes la pregatiri..

nikoletta
09.10.2008, 21:49:32
deocamdata intrebari nu am. Ne`a zis multe. Si o sa mergem pe 18 sa vedem cum e aranjat restaurantul
si noua ne-a zis ca putem merge sa vedem restaurantul, dar am zis ca e prea devreme , dar daca te duci, nu faci niste poze... daca vrei... oricum pana la anul mai sunt nunti.. speram sa-si pastreze standardul ridicat..

pretyflory
09.10.2008, 21:52:16
da .......dar nu mai am rabdare

nikoletta
09.10.2008, 23:17:57
da .......dar nu mai am rabdare

ne zici si noua cum a fost.. poze?
eu am facut doar cu restaurantul gol, daca vrei trimite-mi adresa de mail pe PM. am gasit si niste poze pe net cu restaurantul aranjat dar nu asa frumos...

alipety
10.10.2008, 00:00:19
buna,
voiam sa te intreb , pentru ca vad ca ai aceleasi dorinte ca si mine :D daca te-ai interesat si daca se poate face starea civila pe ponton...dar si cea religioasa...si cu cine ai vorbit? ce taxe suplimentare sunt? multumesc!

jade84
10.10.2008, 11:35:48
Eu fac si cununia civila si cea religioasa acolo, pe ponton, mi-am dorit intotdeauna sa fac asta in aer liber, si ,undeva langa apa...

Ce frumos!!!!! Cununia civila si cea religioasa langa apa!!!!:x
Ne mai mai multe detalii?

Ti-am trimis si PM:-p

rami0208
10.10.2008, 22:00:54
Da, cu preotul am aranjat, am gasit un preot binevoitor la biserica din spate de la Tomis. La Casa Casatoriilor inca nu am aranjat, dar, nu-mi fac probleme pt ca stiu din surse sigure ca se poate. Da, costa ceva in plus, dar nu cred ca e vorba de vreo taxa suplimentara impusa , ci mai degraba si mai pe romaneste e vorba de "spaga"! :)
Tinem legatura!
Pupici!

anka_ctb
12.10.2008, 23:18:02
Buna tuturor viitoarelor miresici. Sa va povestesc despre Florida....de bine...stati linistite:)...Restaurantul este renovat in primavara anului acesta. Eu am avut nunta pe 21 iunie, si totul a iesit mai mult decat superb. Restaurantul a fost asezat pentru 180 persoane, mese patrate. Le pot face de 6/8/10/12 chiar si 14. Eu le-am avut numai de 10/12/14 simetric aranjate pe ambele parti, masa miri la geam, formatie in partea opusa, restul ring, o gramada:). Meniul pe mine m-a ajuns 125 ron, fara dulciuri si bautura offcourse. Seful de sala cand am avut eu nunta era un domn tudor, dispus cam la orice modificare, in functie de ce ma traznea pe mine. La momentul acela nu existau mese rotunde, dar daca zice flori ca acum au...stie ea mai bine. In ceea ce priveste aranjamentul rest eu am lucrat cu cineva din afara tocmai pt faptul ca ei nu erau dotati cu nimik. Chestia e ca eu toate vorbele le-am facut initial cu Dna Nicoleta Popa, care o u scumpete de femeie, director hotel, care m-a ajutat destul de mult pe parcursul ultimelor pregatiri. Altceva...nush...nu mai stiu...ospatarii spritz, foarte atenti si binevoitori.
Daca mai e ceva care ar putea sa va ajute, va raspund cu placere. Pana una alta...have fun in pregatiri, cu calm ca pana la urma toate se rezolva(unele de la sine)...O saptamana minunata

pretyflory
13.10.2008, 08:49:41
In legatura cu mesele rotunde de la Florida din ce am inteles eu la ultima discutie cu Ionut. Restaurantul nu are mese rotunde, ci numai mese dreptunghiulare/ patrate cum s`or numi ele. Am vazut si eu mesele rotunde, dar Ionut ne`a zis ca doar blatul este rotund si este luat de la Ballon Style. Asa ca eu cum vreau mese rotunde tb sa inchiriez blatul acela rotund.

nikoletta
13.10.2008, 16:21:28
ce chestie! noua nu ne-a zis asa ceva! adevarul e ca nici nu am intrebat.. sper sa nu mai avem surprize de astea pana la anul

dani19_10dani
14.10.2008, 09:04:54
mai erau sambete libere pt la anu'?

pretyflory
14.10.2008, 19:02:51
Da. Erau dupa 17 octombrie. Si mai era si pe 29 august dar ionut ne`a zis ca e nu stiu ce sarbatoare si nu toti preotii vor sa cunune si nu am vrut sa riscam. 17 era prima sambata libera pe care am rezervat`o noi joi.

pretyflory
14.10.2008, 19:04:25
Ce este inainte de august si dupa octombrie nu stiu ca nu m`au interesat. Dar sunt sigura ca mai erau

rami0208
14.10.2008, 22:30:59
Fetelor, eu am inteles de la Nicoleta Popa(dir.hotelului) ca ei colaboreaza f.bine cu firma Allegro pt aranjamente(dar asta nu inseamna ca nu accepta pe altcineva). Am sunat acolo si m-am intalnit cu Raluca Miresan care e o tipa cu super multe idei in privinta decorarii restaurantului. Acum nu stiu ce sa zic, am sa mai merg si pe la alte firme, ca sa am de unde alege, nu? Voi aveti ceva idei in privinta decorarii? Am citit despre mesele de la Florida. La inceputul cautarilor de local si eu imi doream mese rotunde, dar, acum nu mai tin mortis, sunt elegante si cele de la Florida, mai ales daca le asezi in cub...mi-au facut mie baietii o proba, mi-au asezat o masa in forma de cub si mi-a placut mult. Insa nu ma incanta pozitia mesei mirilor...ei merg pe varianta de a fi plasata la geam...ceea ce inseamna ca impiedica accesul la ponton, nu? Poate oamenii mai vor sa iasa la aer...voi v-ati gandit la pozitia mesei voastre?

rami0208
14.10.2008, 22:33:09
In leg. cu data de 29 august, din cate stiu eu nu e nici o sarbatoare...iar cand am fost eu sa dau arvuna..nu aveau liber pe 29 August , era cineva cu semnul intrebarii acolo..adik nu se stia daca vine cu arvuna in cele din urma sau nu..asa ca ...se mai poate incerca, nu?
pupici !

rami0208
15.10.2008, 22:21:20
Da, exact, sunt super ok si cele patrate. Si eu ma gandeam la fel, la ceva culori care sa dea putina viatza salonului, e mult prea deschis...si tablourile alea de pe pereti...ce ziceti de ele?:)
Chiar nu stiam de sarbatoarea de pe 29 August! Mersi de info!

nikoletta
15.10.2008, 23:01:41
nu pot zice ca ma deranjeaza in mod deosebit tablourile, dar nu cred ca ar comenta ceva daca le-ati zice sa le scoata macar pe perioada nuntii.

dani19_10dani
16.10.2008, 09:21:09
nu pot zice ca ma deranjeaza in mod deosebit tablourile, dar nu cred ca ar comenta ceva daca le-ati zice sa le scoata macar pe perioada nuntii.
buna!imi poti spune te rog cat este meniul?ms mult

pretyflory
16.10.2008, 11:49:38
daca nu te deranjeaza sa`ti raspund eu. La Florida e la fel ca la celelalte restaurante, ai mai multe variante de meniu de unde poti sa alegi si sa le combini. Cred ca cel mai mic pret ar fi de la 120 Ron si maxim..unde vrei tu sa te opresti. Eu inca nu am un pret la meniu deoarece o sa vin cu varianta mea de meniu si o sa`mi zica un pret atunci. Din ce mai stiu nu are taxe pe nimic doar sa platesti minimul de meniuri care este de 150 si plata la ospatari si la bucatarie este contravaloarea unui meniu/persoana. Restul bauturi, fructe, aranjamente, muzica, etc le aduci tu.

pretyflory
18.10.2008, 17:59:58
am fost azi sa vad restaurantul si mi`a placut f mult. era aranjat pe vernil si cam pentru 212 persoane. incerc sa atasez poze

pretyflory
18.10.2008, 18:10:48
cine a zis ca e prea alb si ii tb putina culoare nu a gresit deloc parerea mea. Era frumos si cu vernil

pretyflory
18.10.2008, 18:16:19
nu sunt eu o buna fotografa dar zic ca se vede cat de cat

nikoletta
18.10.2008, 18:17:16
>:D<>:D< multumim
si eu tot la verde ma gandeam, dar eventual cu crem si invers. verde fata de masa si cea de deasupra crem , dar sa vedem ce ne ofera dna doina si ce parere are ea..
oare au platit cei care au facut taxa pentru masa rotunda?

pretyflory
18.10.2008, 18:23:14
ultima serie de poze

ultima e cu vedere spre ponton

flory2006
18.10.2008, 18:27:10
am fost azi sa vad restaurantul si mi`a placut f mult. era aranjat pe vernil si cam pentru 212 persoane. incerc sa atasez poze

Multumim de pozici!!>:D<

pretyflory
18.10.2008, 18:28:57
Nu stiu daca au platit :D
Mesele astea erau albe sau ivoire sau cum s`o numi ca nu prea cunosc culorile. Doar la scuan era esarfa aia verde, la masa mirilor era verde(fata de masa) si la poale se vedea putin din alb/ivoire.
Asta era cand am fost eu. Ce am mai vazut ...pe mese puneau o oglinda si deasupra un fel de pahare ff inalte pe care le umpleau tot cu esarfa verde ca la scaune. Daca mai punea ceva nu stiu. La miri era un aranjament de trandafiri albi si cu verde care mi`a placut mult, f bine facut si finutz, nici prea mic nici exagerat de mare, exact cat trebuia.

pretyflory
18.10.2008, 18:30:26
Ce mi`a mai placut era cum era legate esarfele la spate. Un fel de trandafir.

nikoletta
18.10.2008, 18:43:17
mi-ar place mai multe mese ca cea a mirilor . cu mai mult verde. ce ziceti?

rami0208
18.10.2008, 18:44:34
arata f f bine in poze! stii cumva cine facea aranjamentele? ce firma?

pretyflory
19.10.2008, 11:19:00
Nu. N`am intrebat, dar erau f multi care aranjau mesele

pretyflory
25.10.2008, 13:26:43
Fetelor ce mai faceti? Ce pregatiri ati mai facut?

Eu inca caut muzica... si firma de decoratiuni.

nikoletta
27.10.2008, 12:39:59
eu sper ca saptamana asta sa rezolv cu decoratiunile si foto si cam gata pe anul asta. sper ;))

antenutza
30.10.2008, 20:39:21
Buna miresicilor:)si noi facem nunta tot la Florida.si am vazut din discutiile voastre ca sunteti foarte multumite:) eu am ajuns la florida printr-o recomandare.

flory2006
30.10.2008, 22:45:40
Buna miresicilor:)si noi facem nunta tot la Florida.si am vazut din discutiile voastre ca sunteti foarte multumite:) eu am ajuns la florida printr-o recomandare.

Bine ai venit printre noi miresica de Florida. >:D<
Te asteptam cu noutati in privinta organizarii nuntii. :D
Personal am bifat doar restaurantul insa urmeaza si muzica, fotograful si cameramanul.
Celelalte miresici au fost mai harnicute ca mine insa le ajung eu din urma!:suuuper:
Pup!!

nikoletta
30.10.2008, 22:59:44
:A ne bucuram sa mai avem pe forum o miresica de florida. daca ai nevoie cu ceva suntem aici!!! spor la pregatiri!!!

antenutza
02.11.2008, 23:15:20
multumesc mult fetelor:*

antenutza
02.11.2008, 23:24:34
multumesc mult fetelor:* eu ma misc mai incet doar cu restaurantul am rezolvat dar dar tinand cont ca ma ocup singura de organizarea nuntii trecem cu vederea:) ce spuneti este tarziu daca imi caut tocmai la anu in martie cameraman si formatie ca atunci imi vine iubirea din voiaj :( singura nu stiu cat am sa ma descurc:-"

antenutza
02.11.2008, 23:29:05
ce teme de nunti v-ati ales?

mihaela82cta
03.11.2008, 01:46:42
fetelor cat costa un meniu la florida si la flora daca aveti idee, multumesc mult [-o<[-o<[-o<

flory2006
03.11.2008, 09:40:57
multumesc mult fetelor:* eu ma misc mai incet doar cu restaurantul am rezolvat dar dar tinand cont ca ma ocup singura de organizarea nuntii trecem cu vederea:) ce spuneti este tarziu daca imi caut tocmai la anu in martie cameraman si formatie ca atunci imi vine iubirea din voiaj :( singura nu stiu cat am sa ma descurc:-"

Posibil sa fie cam tarziu sa iti alegi formatia abia in martie, cameraman gasesti mai usor, insa depinde de norocul vostru asa ca, daca nu ai alta solutie, cauti atunci.
Stiu cum e sa trebuiasca sa te descurci de una singura intrucat si viitorul meu sot naviga;)).

flory2006
03.11.2008, 09:45:53
fetelor cat costa un meniu la florida si la flora daca aveti idee, multumesc mult [-o<[-o<[-o<

La Florida meniul poate incepe de la 130-140 ron si pana la cat vrei tu. Nu include bauturile, tortul sau alte minuni...astea ti le aduci tu. Meniul se stabileste exact cu o luna-doua inainte, in functie de preferintele tale.
La Flora nu am nici cea mai mica idee insa cu siguranta te vor ajuta cu informatii alte miresici:*

nikoletta
03.11.2008, 12:52:59
ce teme de nunti v-ati ales?
eu am ales alb/verde. as fi dorit un verde mai inchis, poate pana la anul face rost d-na doina, daca mai are si alte cerinte... tu la ce te-ai gandit?
cum ai vrea sa faci??

antenutza
03.11.2008, 14:31:05
nu stiu inca cred ca ceva cu bordo ca sa fie aproapr de culoare castanelor ,ghindelor si frunzelor pe care le voi imprastia pe mese ma mai gandesc
:-SS

pretyflory
03.11.2008, 18:05:11
Eu ma gandeam la rosu sau ceva mai inchis ...dar mai am timp sa ma hotarasc

agdala15
05.11.2008, 19:13:35
Salut miresicilor!
In final am reusit si eu sa-mi gasesc un restaurant care sa-mi placa : FLORIDA! Azi am fost si am dat arvuna si spre bucuria mea Ionut(seful de sala) mi-a spus ca au mese rotunde.
Un singur lucru nu mi-a placut - mi-a zis ca meniul anul acesta a fost 150 ron si la anul cu 10 - 15% mai scump, dar nimic nu e sigur. Eu aici pe forum am citit ca v-a spus ca anul acesta e 130-140 ron(chiar si 125). Si nici nu ne-a dat un meniu sa ne uitam, avea ceva scris pe o hartie un meniu care l-au avut ei anul acesta.
Voi la ce pret v-ati inteles la meniu?

Pupici

flory2006
05.11.2008, 20:42:41
Salut miresicilor!
In final am reusit si eu sa-mi gasesc un restaurant care sa-mi placa : FLORIDA! Azi am fost si am dat arvuna si spre bucuria mea Ionut(seful de sala) mi-a spus ca au mese rotunde.
Un singur lucru nu mi-a placut - mi-a zis ca meniul anul acesta a fost 150 ron si la anul cu 10 - 15% mai scump, dar nimic nu e sigur. Eu aici pe forum am citit ca v-a spus ca anul acesta e 130-140 ron(chiar si 125). Si nici nu ne-a dat un meniu sa ne uitam, avea ceva scris pe o hartie un meniu care l-au avut ei anul acesta.

Pupici

Felicitari pentru alegere si bine ai venit printre miresicile de Florida <:-P
Noi am arvunit inca din luna iulie restaurantul si atunci am vorbit foarte vag despre meniu...tot ce ne-a spus a fost ca incepe de la 130 ron si in functie de pretentiile noatre poate creste pana la cat vrem noi.
Eu si sotul meu ne-am asteptat ca pretul meniului sa creasca datorita inflatiei.
Meniul il vom stabili inainte cu o luna si atunci vom afla exact cat ajunge de persoana.:-"

nikoletta
05.11.2008, 23:24:45
Salut miresicilor!

Pupici

:A pana la urma ai ales florida!! felicitari!! bine ai venit printre noi.. si noua ne-a zis tot ca voi pretul meniului dar tot vag.. din ce stiu anul acesta a fost nu a fost asa mare diferenta fata de alte restaurante si ca sunt mai multe variante de meniu, iar cea mai ieftina e super ok.. celorlalte fete li s-a prezentat un pret mai mic... sa vedem ce se va intampla [-o<[-o<

nikoletta
05.11.2008, 23:32:07
pana la urma sunt mese rotunde sau patrate, ca se vad blaturile rotunde puse pe cele patrate???? cand mai trecem pe acolo sa intrebam sigur

agdala15
06.11.2008, 00:17:13
Multumesc pentru primire! Sunteti foarte dragute!:)
Pana la urma sunt mese rotunde, eu am citit ce ati scris voi inainte sa vad restaurantul si l-am intrebat pe seful de sala ca sa ma lamuresc.
Sambata o sa ma duc iar sa vad salonul, este o nunta de sarbi si am inteles ca nu vor face prea multe aranjamente, adica scaunele raman asa fara huse si eu vreau la fel. O sa fac niste poze si o sa le atasez sa le vedeti.

nikoletta
06.11.2008, 09:38:19
Pana la urma sunt mese rotunde, eu am citit ce ati scris voi inainte sa vad restaurantul si l-am intrebat pe seful de sala ca sa ma lamuresc.
Sambata o sa ma duc iar sa vad salonul, este o nunta de sarbi si am inteles ca nu vor face prea multe aranjamente, adica scaunele raman asa fara huse si eu vreau la fel. O sa fac niste poze si o sa le atasez sa le vedeti.

deci pana la urma sunt rotunde fara sa trebuiasca sa platim pentru blatul de lemn rotund?? multumim pentru poze!! eu am cateva poze facute de mine cu restaurantul neamenajat si vreo 2-3 amenajat gasite pe net, daca ai nevoie. sper sa ne mai consultam la una alta ;;)

flory2006
06.11.2008, 09:39:54

Abia astept pozicile ;;)
Nici eu nu am sa pun huse pe scaune, eventual poate o esarfa, ceva sa mearga cu decorul. Am cateva idei insa trebuie sa ma consult cu viitorul sot pentru ca el are un cuvant greu de spus :-"

nikoletta
06.11.2008, 09:51:56
:-? ma gandeam zilele astea ca daca noi ne-am ales nunta toata sa facem pe verde/alb si ei la anul pun perdele la ferestre sau mai aranjeaza restaurantul si il fac alta culoare???? :((:((
agdala te rog intrebi tu sambata daca te duci daca vor sa schimbe culoarea in restaurant si daca trebuie sa platim separat pentru blaturi...
eu nu pot merge e sf mihail si gavril si il sarbatorim pe iubitel si cred ca o sa am casa plina
mersi mult >:D<>:D<
eu as fi vrut sa incep sa cumpar fundite, floricele si alte minuni pentru marturii si le vreau verzi =D>

agdala15
06.11.2008, 13:50:22
:-? ma gandeam zilele astea ca daca noi ne-am ales nunta toata sa facem pe verde/alb si ei la anul pun perdele la ferestre sau mai aranjeaza restaurantul si il fac alta culoare???? :((:((
agdala te rog intrebi tu sambata daca te duci daca vor sa schimbe culoarea in restaurant si daca trebuie sa platim separat pentru blaturi...
eu nu pot merge e sf mihail si gavril si il sarbatorim pe iubitel si cred ca o sa am casa plina
mersi mult >:D<>:D<
eu as fi vrut sa incep sa cumpar fundite, floricele si alte minuni pentru marturii si le vreau verzi =D>
O sa-l intreb si iti spun.
:*

agdala15
06.11.2008, 14:45:00
Abia astept pozicile ;;)
Nici eu nu am sa pun huse pe scaune, eventual poate o esarfa, ceva sa mearga cu decorul. Am cateva idei insa trebuie sa ma consult cu viitorul sot pentru ca el are un cuvant greu de spus :-"

O sa ne trimiti si noua poze sa ne inspiram si noi.
Te casatoresti chiar de ziua mea <:-P

antenutza
07.11.2008, 17:30:10
Salut miresicilor!

Pupici

bine ai venit printre noi :gen_05:

agdala15
07.11.2008, 17:35:18
bine ai venit printre noi :gen_05:
Bine v-am gasit!!!!

agdala15
08.11.2008, 19:57:17
In seara am fost la Florida si sunt foarte multumita. Mesele raman rotunde si nu fac schimbari, mi-a zis ca anul acesta in iunie au dat drumul.

agdala15
08.11.2008, 20:03:38
Erau mese f putine (9) pentru ca era o nunta mica de maxim 100 pers.

agdala15
08.11.2008, 20:13:18
Inca ceva: barul de fructe il pot face si ei la restaurant, tre sa ii dam bucatarului aprox. 500.000 lei vechi . O treaba foarte buna, dar eu nu stiu unde as putea sa-l pun pentru ca unde era pus in seara asta as vrea sa stea formatia. Astept idei.:*

flory2006
08.11.2008, 20:39:01
In seara am fost la Florida si sunt foarte multumita. Mesele raman rotunde si nu fac schimbari, mi-a zis ca anul acesta in iunie au dat drumul.

Multumim de pozici, esti o scumpa :*
Imi place foarte mult aranjamentul, in special culorile alese, la visiniu (bordeaux) ma gandeam si eu.
Aranjamentul de fructe este foarte frumos insa am vazut ca era pregatita si o fantana de ciocolata, era normal sa fie pe aceeasi masa deoarece se servesc impreuna=P~
Persoanal prefer fructele pe masa pentru ca nu voi avea fantana de ciocolata si e mai la indemana invitatilor.
Pup!

pretyflory
09.11.2008, 10:10:25
Inca ceva: barul de fructe il pot face si ei la restaurant, tre sa ii dam bucatarului aprox. 500.000 lei vechi . O treaba foarte buna, dar eu nu stiu unde as putea sa-l pun pentru ca unde era pus in seara asta as vrea sa stea formatia. Astept idei.:*

Multumim de poze esti o scumpa. Unde era asezata masa mirilor ca am vazut ca iesirea pe ponton era libera? Vreau si eu usa aceea libera, dar nu stiu unde sa asez masa noastra. Bar de fructe nu cred ca o sa am, tot pe masa o sa pun fructele. Si tot cu visiniu o sa decorez.

nikoletta
09.11.2008, 18:33:32
MULTUMIM MULT!!! Frumos arata ;;)
Noi am ales pe verde sper sa iasa bine!!1 uitasem de culoarea aceea de gresie :-s:-s:-s
nici eu nu stiu cum sa punem mesele.. formatia o sa stea spre intrare si daca masa mirilor spre ponton cum se mai iese la aer??? doar sa pui masa mai in fata si sa se iasa prin spatele mirilor :-?:-?

pretyflory
09.11.2008, 18:49:43
MULTUMIM MULT!!! Frumos arata ;;)
Noi am ales pe verde sper sa iasa bine!!1 uitasem de culoarea aceea de gresie :-s:-s:-s
nici eu nu stiu cum sa punem mesele.. formatia o sa stea spre intrare si daca masa mirilor spre ponton cum se mai iese la aer??? doar sa pui masa mai in fata si sa se iasa prin spatele mirilor :-?:-?

Si cat de in fata sa pui masa ca sa nu deranjeze si sa permita cat de cat sa se treaca pe acolo, bine oricum n`o sa o pui lipita de usa. Poate sa o pui undeva mai intr-o parte, dar noi cum punem invitatii mei pe o parte si ai lui pe cealalta parte daca se supara cineva. Daca asezam masa in partea opusa, adica la intrare parca nu da prea bine. Nu cred ca pot sa ma hotarasc la asezare acum pana nu stiu exact cate mese o sa am.

off-topic. nikoletta acum am vazut mailul de la tine mersi mult :*

nikoletta
09.11.2008, 18:56:11
Si cat de in fata sa pui masa ca sa nu deranjeze si sa permita cat de cat sa se treaca pe acolo, bine oricum n`o sa o pui lipita de usa. Poate sa o pui undeva mai intr-o parte, dar noi cum punem invitatii mei pe o parte si ai lui pe cealalta parte daca se supara cineva. Daca asezam masa in partea opusa, adica la intrare parca nu da prea bine. Nu cred ca pot sa ma hotarasc la asezare acum pana nu stiu exact cate mese o sa am.

off-topic. nikoletta acum am vazut mailul de la tine mersi mult :*

nu ai pentru ce!
o sa fie bataie mare de cap cu aranjatul meselor..

pretyflory
09.11.2008, 19:01:55
nu ai pentru ce!
o sa fie bataie mare de cap cu aranjatul meselor..

nici nu vreau sa ma gandesc ca deja ma doare capul

antenutza
10.11.2008, 17:14:17
multumim mult esti o dragutza:*

agdala15
10.11.2008, 17:28:20
Cu placere!
Nu stiu unde era masa mirilor. Am fost atat de incantata de cum arata restaurantul aranjat ca am uitat. Sorry..........
Sunt cam aiurita.:D

pretyflory
10.11.2008, 19:22:03
Cu placere!
Nu stiu unde era masa mirilor. Am fost atat de incantata de cum arata restaurantul aranjat ca am uitat. Sorry..........

Nu`i nimic :-p

nikoletta
10.11.2008, 19:33:59
Cu placere!
stai linistita ca asa am fost si eu dovada ca am uitat de culoarea unor bucati de gresie si am vorbit pentru decoratiuni verzi.. sper sa mearga pentru ca imi place culoarea verde si vreau sa facem tot alb/verde.
si intr-adevar arata restaurantul super sambata.. inca odata multumim si poate ne vedem duminica ... vedeti intalniri miresici constanta.....

agdala15
12.11.2008, 16:45:31
Eu cred ca o sa fie cam frig ca sa mai iasa cineva pe ponton, cel putin cand o fac eu, dar si in octombrie e destul de frig noaptea.
Mie mi-ar placea sa am fete de masa albe( ceva mai deosebit nu chiar simplu) si scaunele sa ramana asa fara huse. Si niste aranjamente florale simple ceva pe galben si gata. Am vazut niste poze unde aveau aranjamentele numai pe alb, foarte bine aratau.

antenutza
20.11.2008, 22:06:15
fetelor puteti sa ma ajutati sipe mine?
cand am fost si am arvunit restaurantul eu am stat de vorba cu sotia lui Ionutsi m-a intrebat daca mi-am gasit firma care sa se ocupe de decor ,si mia spus ca ei lucreaza cu o firma care ia mai ieftin dar eu nu mai stiu cum a spus ca se numeste firma:( :-" stiti voi cumva ?

rami0208
21.11.2008, 00:33:44
Antenutza, e posibil sa fie vorba de firma Allegro, respectiv Raluca Miresan. Ea mi-a spus ca are o stransa colaborare cu Florida.
Salutari tuturor, am cam lipsit in ultimul timp, ati reusit sa va intalniti? Mi-ar parea rau sa fi pierdut ocazia.Va pup si tinem legatura! :)

pretyflory
21.11.2008, 08:04:09
fetelor puteti sa ma ajutati sipe mine?
cand am fost si am arvunit restaurantul eu am stat de vorba cu sotia lui Ionutsi m-a intrebat daca mi-am gasit firma care sa se ocupe de decor ,si mia spus ca ei lucreaza cu o firma care ia mai ieftin dar eu nu mai stiu cum a spus ca se numeste firma:( :-" stiti voi cumva ?

Noua Ionut mi i`a recomandat pe cei de la ballon style. Dar acum face fiecare cu cine vrea. Noi o sa decoram cu nasii nostri

nikoletta
21.11.2008, 09:49:59
da parca ceva de ballon tineam si eu minte, dar noi facem cu altcineva... nu am retinut exact cum se numeste

antenutza
22.11.2008, 21:48:00
multumesc fetelor.dar voi cu cine decorati?va ajune mai putin?:)

pretyflory
24.11.2008, 08:31:24
multumesc fetelor.dar voi cu cine decorati?va ajune mai putin?:)

eu o sa fac cu nasii mei..pana acum vreo 2 saptamani nici nu am stiut ca au firma de decoratiuni...oricum e de curand deschisa si mi`au zis ca o sa faca cum vreau eu si ce vreau eu....si sunt foarte incantati sa ma ajute.

antenutza
25.11.2008, 21:27:23
eu o sa fac cu nasii mei..pana acum vreo 2 saptamani nici nu am stiut ca au firma de decoratiuni...oricum e de curand deschisa si mi`au zis ca o sa faca cum vreau eu si ce vreau eu....si sunt foarte incantati sa ma ajute.

ce pot sa-ti pun ca esti o norocoasa\:D/

pretyflory
26.11.2008, 09:32:12
ce pot sa-ti pun ca esti o norocoasa\:D/

da saru`mana >:D<

rami0208
16.12.2008, 09:36:24
Fetelor, nimic nou de pe la Florida? Am auzit ca organizeaza Revelionul acolo, sincera sa fiu m-as fi dus ca sa-mi fac o idee despre cum se comporta localul la evenimente, despre servire, loc de dans, etc...dar, din pacate am aranjat altceva. Merge cineva acolo de Revelion? Cum mai stati cu pregatirile? Pupici si spor mult!

flory2006
16.12.2008, 22:54:34
Fetelor, nimic nou de pe la Florida? Am auzit ca organizeaza Revelionul acolo, sincera sa fiu m-as fi dus ca sa-mi fac o idee despre cum se comporta localul la evenimente, despre servire, loc de dans, etc...dar, din pacate am aranjat altceva. Merge cineva acolo de Revelion? Cum mai stati cu pregatirile? Pupici si spor mult!

Exista o posibilitate sa facem Revelionul la Florida, eu si iubitul meu asa ne dorim insa fiind vorba de un grup de prieteni mai mare nu putem sa hotaram doar noi 2.
In cazul in care ne hotaram pentru Florida va voi da detalii cu privire la servire, decor, tot ce vreti :D

nikoletta
17.12.2008, 09:57:36
eu atunci cand am arvunit restaurantul am rezolvat si celelalte probleme pentru aceasta vreme. asta inseamna formatie, foto, video, decoratiuni, biserica.. si cateva rochii probate =)).. ramane ca in ianuarie sa pot sa merg la targuri in bucuresti macar sa vad ce oferte au si modele de marturii si alte chestii.. si in acelasi timp sa ne uitam si de verighete.. spor la pregatiri fetele..:)>-
si apropo am auzit ca la florida se aluneca rau pe gresia aceia...:-? sa vedem poate vb cu ei daca exista vreo solutie sa nu mai existe aceste probleme..

alipety
17.12.2008, 10:15:57
zilele astea am fost disperata cu mutarea datei nuntii noastre, si am umblat iar pe la restaurante. am fost ieri la florida, fff frumos este, asa nearanjat cum era, spatios si elegant. din pacate, este mult prea mare pt noi, desi am vorbit cu cineva de acolo, ca ar merge si 120 persoane, dar e mult prea gol. imi pare fff rau, dar asta e. sper sa am ocazia sa merg la vreo nunta sau party acolo. mult succes la pregatiri, sigur veti avea o nunta frumoasa in asa locatie!

pretyflory
17.12.2008, 12:37:55
eu atunci cand am arvunit restaurantul am rezolvat si celelalte probleme pentru aceasta vreme. asta inseamna formatie, foto, video, decoratiuni, biserica.. si cateva rochii probate =)).. ramane ca in ianuarie sa pot sa merg la targuri in bucuresti macar sa vad ce oferte au si modele de marturii si alte chestii.. si in acelasi timp sa ne uitam si de verighete.. spor la pregatiri fetele..:)>-
si apropo am auzit ca la florida se aluneca rau pe gresia aceia...:-? sa vedem poate vb cu ei daca exista vreo solutie sa nu mai existe aceste probleme..

hmm eu il intrebasem pe ionut daca aluneca ca sunt impiedicata rau de tot si mi`a zis ca nu :-w [-(

nikoletta
17.12.2008, 14:05:51
hmm eu il intrebasem pe ionut daca aluneca ca sunt impiedicata rau de tot si mi`a zis ca nu :-w [-(
poate o fii remediat intre timp..[-o<
poate face flori revelionul acolo si mai vedem atunci si daca nu sa vad ce-mi zice verisoara mea. ea se duce la o nunta in mai la florida si pana avem noi poate gasim o solutie

uana
08.01.2009, 13:27:03
noi suntem f lenesi, n`am mai facut nimic. O sa mergem luna asta sa ne interesam la catedrala. Si inca n`am fotograf si cameraman

Din ce am citit pe aici, si eu inclin spre Florida, mai ramane sa vorbesc cu iubitu', da' oricum el zice k unde vreau eu k stiu mai bine :D.
Vroiam sa va intreb cu ce firma de decoratiuni lucrati, si cam ce preturi au, daca se poate, multumesc frumos.

antenutza
08.01.2009, 14:30:36
Din ce am citit pe aici, si eu inclin spre Florida, mai ramane sa vorbesc cu iubitu', da' oricum el zice k unde vreau eu k stiu mai bine :D.
Vroiam sa va intreb cu ce firma de decoratiuni lucrati, si cam ce preturi au, daca se poate, multumesc frumos.

din cate am auzit toata lumea vrea sa lucreze cu d-na Doina Dionisie.si eu inclin tot spre ea.dar astept sa iasa din spital

nikoletta
23.01.2009, 23:05:13
fetele voi de ce taxe suplimentare ati vorbit la florida.. am auzit zvonuri ca ar exista asa ceva, dar noua nu ni s-a precizat. si tot se mareste pretul la meniu? a mai trecut cineva pe acolo, ca al meu zice ca incep sa devin paranoica dar am emotii..:D

pretyflory
24.01.2009, 09:16:37
fetele voi de ce taxe suplimentare ati vorbit la florida.. am auzit zvonuri ca ar exista asa ceva, dar noua nu ni s-a precizat. si tot se mareste pretul la meniu? a mai trecut cineva pe acolo, ca al meu zice ca incep sa devin paranoica dar am emotii..:D

De meniu ni s`a zis si noua ca se scumpeste ..acum nu`mi mai aduc aminte cu cat ne`a zis...despre alte taxe nu am auzit nimic

antenutza
24.01.2009, 22:38:31

nici noua nu ne-au zis de alte taxe dar si eu am auzit zvonuri din astea :-\ nici eu nu stiu ce sa mai cred:-s

agdala15
25.01.2009, 21:44:03

Noi chiar am intrebat daca sunt alte taxe si a spus ca nici nu se pune problema. Sa speram ca ramane asa, desi nu avem nimic scris dar nici bani in plus nu vede de la mine.

KISS

nikoletta
25.01.2009, 22:58:35
da aveti dreptate. culmea ca numai fete care nu au luat la florida au zis de asa ceva ;)):[email protected] nu ma refer de miresici de pe acest forum >:D<
nici noua nu ne-au zis decat de ospatari si bucatar la care se dau oricum.
spor la pregatiri in continuare. si data viitoare sper sa zic "barfe" pozitive =))

flory2006
11.02.2009, 12:20:57
Ce faceti miresici? Uite ca aduc eu noutati, cateva poze cu pontonul de la restaurant Florida :D
Ce parere aveti?

pretyflory
12.02.2009, 08:14:25
Ce faceti miresici? Uite ca aduc eu noutati, cateva poze cu pontonul de la restaurant Florida :D
Ce parere aveti?

Pai e bine ca l`au amenajat. Plantele de pe margine sunt naturale?

flory2006
12.02.2009, 11:40:46
Pai e bine ca l`au amenajat. Plantele de pe margine sunt naturale?
Nu am fost la fata locului, deci nu stiu ce sa zic, eu cred ca sunt naturale dar mai stii?
Oricum e diferenta intre cum e amenajat acum si cum era in plan, poate mai fac ceva pana in vara.
Noi ne-am hotarat sa facem nunta in restaurant si cine vrea sa iasa pe ponton sa se mai aeriseasca are cale libera.
Speram sa ajungem in martie la restaurant sa mai stabilim din detalii, mai am 6 luni pana la nunta si timpul trece!

pretyflory
12.02.2009, 13:03:04
Nu am fost la fata locului, deci nu stiu ce sa zic, eu cred ca sunt naturale dar mai stii?
Oricum e diferenta intre cum e amenajat acum si cum era in plan, poate mai fac ceva pana in vara.
Noi ne-am hotarat sa facem nunta in restaurant si cine vrea sa iasa pe ponton sa se mai aeriseasca are cale libera.
Speram sa ajungem in martie la restaurant sa mai stabilim din detalii, mai am 6 luni pana la nunta si timpul trece!

Nu stiu cum e in plan...stiu ca Ionut zicea ca nu vrea sa puna nimic pe jos. Dar e bine ca au facut ceva pana acum si nu l`au lasat asa.

antenutza
12.02.2009, 16:30:52
arata foarte bine poate am timp sa trec si eu pe acolo:)

pretyflory
13.02.2009, 08:17:58
arata foarte bine poate am timp sa trec si eu pe acolo:)

Daca treceti pe acolo sa faceti si poze si sa veniti cu noutati daca se poate :*

Talina10
13.02.2009, 21:27:55
Buna fetelor.

sunt si eu o viitoare mireasa de 2010 probabil si ne gandeam si la florida ca la un potential local...voi cam cati invitati veti avea?

cam cati credeti ca ar incapea astfel incat sa nu fie prea inghesuiala?

succes la pregatiri!

flory2006
13.02.2009, 21:38:21
Buna fetelor.

sunt si eu o viitoare mireasa de 2010 probabil si ne gandeam si la florida ca la un potential local...voi cam cati invitati veti avea?

succes la pregatiri!

Cei de la restaurant zic ca incap pana la 250 de persoane. Eu nu stiu exact cati invitati vom avea, ne doream sa ne limitam la 150 de persoane insa lista noastra s-a intins pana la 190 de persoane (strict familie si prieteni):)
Zicea o mireasa care a avut nunta acolo ca la 180 de invitati ai ei, spatiul a fost perfect, cu ring mare.
Tu cam cati invitati ai avea?
Ai vazut restaurantul?

pretyflory
14.02.2009, 09:19:13
Buna fetelor.

succes la pregatiri!

Eu zic ca o sa am intre 150 - 170. Am vazut salonul aranjat pentru 220 de persoane si ringul era destul de mare.

Talina10
14.02.2009, 13:09:37
Mersi de raspuns...Abia astept sa vad poze de la nunta ta...si videoclip...si sa ne povestesti...oricum pana in octombrie trebuie sa ne hotaram si noi...voi cu cat timp inainte de big event ati acontat localul?

flory2006
14.02.2009, 16:19:47
Mersi de raspuns...Abia astept sa vad poze de la nunta ta...si videoclip...si sa ne povestesti...oricum pana in octombrie trebuie sa ne hotaram si noi...voi cu cat timp inainte de big event ati acontat localul?

Eu am fost la restaurant cu un an si o luna inainte si data la care imi doream sa fac nunta (15 august) era deja ocupata, de fapt toata luna august era ocupata. Norocul nostru a fost ca cealalta pereche de miri care rezervasera restaurantul pentru 15 august nu au dat niciun avans. Astfel ca am luat legatura cu ei si ne-au cedat rezervarea pentru data respectiva :D, probabil ei nu erau foarte hotarati.

nikoletta
14.02.2009, 16:58:42
si noi tot cu un an inainte. si la fel pt data de 3 oct mai era o pereche pe lista , dar noi am dat avansul primii <:-P.. asta se intampla la inceputul lui octombrie!!

antenutza
22.02.2009, 18:20:23
fetelor eu am fost la florida zilele aste dar nu am vzt nici un ponton aranja:(flory de unde ai pozele alea?

nikoletta
22.02.2009, 18:32:26
fetelor eu am fost la florida zilele aste dar nu am vzt nici un ponton aranja:(flory de unde ai pozele alea?
poate il aranjeaza cand e frumos afara, ca nu e cine stie ce complicat de amenajat sau sunt pozele de anul trecut ca d-nele care stau la masa sunt in maneca scurta. cine stie cum o fii?!

antenutza
22.02.2009, 18:45:41
poate il aranjeaza cand e frumos afara, ca nu e cine stie ce complicat de amenajat sau sunt pozele de anul trecut ca d-nele care stau la masa sunt in maneca scurta. cine stie cum o fii?!

probabil.nu am fost foarte atenta la poze dar am sa le analizez cu atentie:)

agdala15
05.03.2009, 20:46:33
Ati mai aflat ceva despre Florida? Nimic nou? Ati stabilit deja meniul?

nikoletta
05.03.2009, 23:20:31
eu nu am mai trecut. cred ca prin aprilie-mai cand incep nuntile? eu sunt curioasa cand incep nuntile daca a facut ceva cu gresia. am auzit ca se cade cam rau acolo :((

pretyflory
06.03.2009, 08:29:54

Nici eu nu am mai fost...cu meniul ma chinui acasa sa stabilesc unul care sa`mi placa. Cand incep nuntile sigur ajung ca sa vad mai mult decoratiuni sa ma inspir ;))

antenutza
06.03.2009, 17:16:22
eu am fost luna trecuta sa vad terasa dar nik nou! cred ca dupa Pasti o sa inceapa miscarile:-"

agdala15
07.03.2009, 11:59:37
O sa fie cam nasol cu gresia aia, trebuie neaparat sa gasim o solutie. Eu am fost la o nunta pe 14 feb. unde aluneca gresia si au cazut doi barbati, au avut noroc ca nu s-au lovit prea tare.
Probabil ca o sa vorbim mai multe cand o sa ne intalnim pe 15.

nikoletta
07.03.2009, 12:14:39
O sa fie cam nasol cu gresia aia, trebuie neaparat sa gasim o solutie. Eu am fost la o nunta pe 14 feb. unde aluneca gresia si au cazut doi barbati, au avut noroc ca nu s-au lovit prea tare.
Probabil ca o sa vorbim mai multe cand o sa ne intalnim pe 15.
da!! si eu vin pe 15..

antenutza
07.03.2009, 13:22:10
da!! si eu vin pe 15..
:(( ce rau imi pare ca eu nu pot sa vin ca o sa fiu plecata:":(dar o sa ma pune-ti la curent nu:-\

Talina10
07.03.2009, 19:55:23
Am nimerit si noi la o nunta la Florida in februarie; am trecut sa vedem localul asa intr-o plimbare. Era aranjat pe vernil pentru 100 persoane. FFF frumos si destul spatiu. Noi testam piata pentru 2010! Dar nu era seful acolo ci o Tanti care ne-a spus ca la nunta din ziua respectiva meniul era 150 Ron fara peste. Imi pare rau ca nu am intrebat ce contine meniul pt ca mi s-a parut destul de scump...deci abia astept vesti de voi...noi cred ca mai avem timp sa ne hotaram pentru aprilie la anul!
La sugestia ta, Agdala15, am fost si ls Golden Tulip si este intr-adevar super hotelul. Restaurantul este si el f frumos, dar are o banda de auto servire pentru bufet suedez in mijloc despre care am inteles ca nu se poate muta, cel putin momentan. Oricum pentru cine se grabeste sau vrea cu bufet suedez este super locatia!

nikoletta
07.03.2009, 23:42:27
Am nimerit si noi la o nunta la Florida in februarie; am trecut sa vedem localul asa intr-o plimbare. Era aranjat pe vernil pentru 100 persoane. FFF frumos si destul spatiu. Noi testam piata pentru 2010! Dar nu era seful acolo ci o Tanti care ne-a spus ca la nunta din ziua respectiva meniul era 150 Ron fara peste. Imi pare rau ca nu am intrebat ce contine meniul pt ca mi s-a parut destul de scump...deci abia astept vesti de voi...noi cred ca mai avem timp sa ne hotaram pentru aprilie la anul!
La sugestia ta, Agdala15, am fost si ls Golden Tulip si este intr-adevar super hotelul. Restaurantul este si el f frumos, dar are o banda de auto servire pentru bufet suedez in mijloc despre care am inteles ca nu se poate muta, cel putin momentan. Oricum pentru cine se grabeste sau vrea cu bufet suedez este super locatia!
anul trecut au fost mai multe variante de meniu, in functie de ce contine.. unele sunt fructe de mare sau cine stie ce specialitati, altele mai simple, mai ieftine. sa vedem ce ne-au pregatit pentru anul asta!!

agdala15
13.03.2009, 15:39:34

De abia acum am vazut ce ai scris. Am fost si eu la Golden Tulipe. Nici mie nu mi-a placut banda de autoservire si era si cam intunecat restaurantul.
Florida e mult mai spatios. Cel putin eu vreau ring de dans ca o sa fie o nebunie, nasul e oltean, nasica-moldoveanca si mirii sunt dobrogeni dar rup cu dansul. :*
Parca nu mai am rabdare pana la nunta...

Talina10
15.03.2009, 12:19:50
Abia astept sa vad poze de la nunta! Cu asa personaje principale sunt convinsa ca va fii o super petrecere! Cu gresia stai linisita ca daca e sa cada, omul se impiedica si cade si pe mocheta, parchet sau ce-o fii! Sper sa nu fie cazul la tine...

Florida mi-a placut si mie ff mult...nu are f multi stalpi, vizibilitate pentru invitati, ponton, pereti albi (as da jos tablourile), este parcarea de la IDU, nu e foarte departe pt invitatii care vor veni cu taxiul, e usor de localizat, posibilitate de cazare pentru cine nu e de aici, ...sa vedem acum - ginerica nu este f decis (nu i-a placut ca se intra prin baruletul acela) si ca nu prea e loc de formatie

Tu parca vorbisei cu formatia Omega de la Colonadelor? I-ai mai luat pe ei? Eu mi-as dori sa imi cante la nunta Mircea Cazan, dar la o nunta cu maxim 150 invitati nu stiu daca ne permitem, nu ca vreau sa ma imbogatesc in urma evenimentului dar nici sa raman cu super multe datorii...desi dupa principiul o data in viata parca as face un efort...

da chiar voi cati invitati aveti?

kobayashy
05.04.2009, 21:35:39
Buna.Sunt noua pe forum.Am nunta tot la Florida pe 12 sep.Numai ca inca nu ne-am gasit formatie,si mi-e frica sa nu fie prea tarziu.Stiti cumva vreun dj ok in Cta sau formatie(care s afie libera)?

flory2006
06.04.2009, 02:06:06
Buna.Sunt noua pe forum.Am nunta tot la Florida pe 12 sep.Numai ca inca nu ne-am gasit formatie,si mi-e frica sa nu fie prea tarziu.Stiti cumva vreun dj ok in Cta sau formatie(care s afie libera)?

Bine ai venit miresica de Florida >:D<
Ai PM de la mine.:)

babyjoanna
09.04.2009, 15:27:48
buna miresici :*
am auzit numai lucruri bune de restaurantul florida...si as vrea sa am duc si eu sa vad cum e...si poate sa si rezerv pentru 2010...credeti k mai gasesc loc? ;))

agdala15
09.04.2009, 15:42:17
buna miresici :*
am auzit numai lucruri bune de restaurantul florida...si as vrea sa am duc si eu sa vad cum e...si poate sa si rezerv pentru 2010...credeti k mai gasesc loc? ;))

Pentru 2010 sigur gasesti.

babyjoanna
11.04.2009, 09:58:42
Pentru 2010 sigur gasesti.

da;;)...sunt increzatoare...sper sa ajung duminica sa vad despre ce e vorba....aveti poze cu restaurantul aranjat...sa-mi fac asa o idee?

agdala15
11.04.2009, 11:48:07
da;;)...sunt increzatoare...sper sa ajung duminica sa vad despre ce e vorba....aveti poze cu restaurantul aranjat...sa-mi fac asa o idee?

Sunt poze mai la inceputul subiectului. Multa bafta!

GabiStaicu
23.04.2009, 16:15:59
Buna,

este prima data cand va scriu :)
si noi tot la Florida vrem sa facem si cununia religioasa si petrecerea; am vorbit cu Ionut din septembrie anul trecut pentru ca vroiam o data anume si ne-am gandit sa o luam din timp. Nu am dat inca avans ... speram sa nu fie vreo problema (a ramas sa ne sune daca mai vrea cineva aceeasi data ca si noi).
Ma bucur ca multumita voua, voi afla pereri "la cald" despre acest restaurant (cu toate ca, momentan, am auzit o singura parere negativa, legata de ospatari si de faptul ca s-a servit mancarea un pic cam rece).
Mult succes cu pregatirile!

agdala15
23.04.2009, 22:39:29
Am vb cu cineva care a fost la o nunta la Florida si mi-a zis ca toata mancarea a fost servita rece pt ca nu au unde sa o incalzeasca, cica era sleita. Cum naiba sa mananci sarmale reci?
M-am cam speriat. Voi ce ziceti?

nikoletta
23.04.2009, 22:42:09
Am vb cu cineva care a fost la o nunta la Florida si mi-a zis ca toata mancarea a fost servita rece pt ca nu au unde sa o incalzeasca, cica era sleita. Cum naiba sa mananci sarmale reci?
:O:O o sa intreb maine prietenul nostru care a fost personal.. de fapt nasii lor au facut la florida, dar restaurantul era la inceput

nikoletta
23.04.2009, 22:46:26
#-o cred ca restaurantul o sa ne scoata cei mai multi peri albi la nunta, mai ales cand tot auzi una alta.cum sa fie mancarea rece??? :-s:-s
de abia astept sa-mi zica verisoara mea cum a fost ... se duce la o nunta acum in mai...:gen_07::gen_07:

flory2006
23.04.2009, 23:12:25
Pai ce sa zic?!?.....zvonuri si iar zvonuri!!!!
La restaurant de 4 stele nu au unde sa o incalzeasca?!?:D
Mai era o miresica care afisa niste preturi la meniul de la Florida cu muuuulte zoro-uri=;
Rautatile de genul asta eu nu le inghit! :-p

Talina10
28.04.2009, 23:24:26
Voi miresicilor care mai aveti putin pana la nunta la ce pret pe meniu va asteptati? Cum v-ati inteles cand ati acontat? Noi inca nu ne-am hotarat si la ce preturi am auzit m-am cam speriat si constat ca la localurile din Mamaia e mai scump decat in oras (Zorile si Colonadelor) deci oricat de mult imi place in statiune sau lacul si localul Florida mai conteaza si asta, nu?

Cand stabiliti meniul ne dati si noua de stire? Ati si negociat? La ospatari cat? Multumim...:)

flory2006
06.05.2009, 10:08:31
Voi miresicilor care mai aveti putin pana la nunta la ce pret pe meniu va asteptati? Cum v-ati inteles cand ati acontat? Noi inca nu ne-am hotarat si la ce preturi am auzit m-am cam speriat si constat ca la localurile din Mamaia e mai scump decat in oras (Zorile si Colonadelor) deci oricat de mult imi place in statiune sau lacul si localul Florida mai conteaza si asta, nu?

Cand stabiliti meniul ne dati si noua de stire? Ati si negociat? La ospatari cat? Multumim...:)

Noi inca nu am stabilit meniul, mai este timp destul. Seful de sala ne-a spus ca putem sa mergem chiar si in saptamana nuntii sa stabilim ce si cum deoarece el face aprovizionarea pentru nunta cu 2 zile inainte de eveniment.
Cred ca e normal sa fie un pic mai scump in Mamaia fata de Constanta pentru ca e statiune, insa nu cred ca va fii o diferenta foarte mare.
Ospatarilor si bucatarilor le vom da contravaloarea unui meniu fiecaruia (in jur de 150 ron)

Joliutza
06.05.2009, 12:03:45
Noi inca nu am stabilit meniul, mai este timp destul. Seful de sala ne-a spus ca putem sa mergem chiar si in saptamana nuntii sa stabilim ce si cum deoarece el face aprovizionarea pentru nunta cu 2 zile inainte de eveniment.
Cred ca e normal sa fie un pic mai scump in Mamaia fata de Constanta pentru ca e statiune, insa nu cred ca va fii o diferenta foarte mare.
Ospatarilor si bucatarilor le vom da contravaloarea unui meniu fiecaruia (in jur de 150 ron)

Nu e cam mult pentru ospatari? Zic si eu.

nikoletta
06.05.2009, 12:22:14
da.. dar am auzit de la cei care au participat ca servirea e pe masura.. sa DEA DOMNU sa fie si anul asta la fel...[-o<

Joliutza
06.05.2009, 13:10:38
da.. dar am auzit de la cei care au participat ca servirea e pe masura.. sa DEA DOMNU sa fie si anul asta la fel...[-o<

Aha... asa o fi. Succes!

nikoletta
06.05.2009, 15:00:51
Aha... asa o fi. Succes!
SA DEA DOMNUL!! am ajuns sa cred ca nimic nu e garantat.. orice se poate intampla..si plus ca difera de gusturile fiecaruia. speram sa multumim cati mai multi invitati, ca pe toti e imposibil... [-o<[-o<

flory2006
06.05.2009, 16:12:11

Joliutza, adevarul e ca nu stiu cam cat se da in general la ospatari. Mult...putin...nu mai conteaza cat timp isi fac datoria ca la carte :D

Joliutza
06.05.2009, 17:24:00
Joliutza, adevarul e ca nu stiu cam cat se da in general la ospatari. Mult...putin...nu mai conteaza cat timp isi fac datoria ca la carte :D

Corect. Noi am dat 100 Ron parca la fiecare ospatar. S-au purtat foarte ok.

Summer
13.05.2009, 13:42:18
Buna fetele. Sunt noua pe forum, dar va citesc de ceva vreme ;;).
Ma intereseaza restaurantul Florida, mi se pare foarte frumos si elegant asa ca am sunat sa vad daca au data pe care o vreau libera...si o au :) Urmeaza sa mergem sambata sa il vedem aranjat chiar, pentru ca va fi o nunta :)
Vreau sa va spun ca inca nu am fost sa vedem alte restaurante, de cand am facut lista si am vazut ca ne incadram la nr de persoane am ramas blocata pe el :D
Dar eu vreau sa aflu o parere de la cele care au avut deja nunta sau au fost la o nunta la Florida, caci nu stiu nimic de mancare, servire, impresie :)

antenutza
13.05.2009, 15:24:38
Buna fetele. Sunt noua pe forum, dar va citesc de ceva vreme ;;).
Ma intereseaza restaurantul Florida, mi se pare foarte frumos si elegant asa ca am sunat sa vad daca au data pe care o vreau libera...si o au :) Urmeaza sa mergem sambata sa il vedem aranjat chiar, pentru ca va fi o nunta :)
Vreau sa va spun ca inca nu am fost sa vedem alte restaurante, de cand am facut lista si am vazut ca ne incadram la nr de persoane am ramas blocata pe el :D
Dar eu vreau sa aflu o parere de la cele care au avut deja nunta sau au fost la o nunta la Florida, caci nu stiu nimic de mancare, servire, impresie :)

din cate stiu eu nu a intrat nici o miresica care a facut nunta la florida .au aparut doar mici zvonuri de bine sau de rau acum chiar nu mai conteaza pt noi .sa vina momentul si vedem la locul faptei ce va fi asa ca tre sa astepti pana va avea o miresica nunta si isi va exprima impresiile;-)

nikoletta
13.05.2009, 15:46:51
uite aici parerea unei miresici care a facut anul trecut la florida
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=14219&page=4
. si speram ca si anul asta servirea si mancarea va fi la fel de buna!!

Summer
13.05.2009, 16:00:41
uite aici parerea unei miresici care a facut anul trecut la florida
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=14219&page=4
. si speram ca si anul asta servirea si mancarea va fi la fel de buna!!

Multumesc nikoletta #:-SAm citit topilcul asta de cateva ori ..si am trecut cu vederea raspunsul asta :) M-am mai linistit.. sper ca totul sa fie bine. O sa mergem sambata sa il vedem aranjat si o sa pun si cateva poze pe forum daca mai vreti sa vedeti :)

Noi inca nu am stabilit alte detalii, restaurantul este primul pas. :-B

nikoletta
13.05.2009, 16:28:46
Multumesc nikoletta #:-SAm citit topilcul asta de cateva ori ..si am trecut cu vederea raspunsul asta :) M-am mai linistit.. sper ca totul sa fie bine. O sa mergem sambata sa il vedem aranjat si o sa pun si cateva poze pe forum daca mai vreti sa vedeti :)

Noi inca nu am stabilit alte detalii, restaurantul este primul pas. :-B

ASTEPT vesti de la verisoara mea care e invitata luna asta la o nunta la florida .. chiar sunt curioasa ce impresie i-a facut..

antenutza
13.05.2009, 16:30:25
scuze daca te-anm dus putin in eroare dar eu chiar uitasem de msg acesta.mai uita si omu.sper sa ajung si eu sambata la florida.:*

Summer
13.05.2009, 16:36:39
scuze daca te-anm dus putin in eroare dar eu chiar uitasem de msg acesta.mai uita si omu.sper sa ajung si eu sambata la florida.:*

Nu e cu suparare... daca si eu am citit de cateva ori si am trecut peste :) totusi ramasesem cu ideea ca a facut cineva si ca a fost foarte bine si nu stiam de unde am aceasta informatie :))
Daca nu ajungi sambata, stai linistita ca eu merg sigur sigur si voi pune si niste poze si va spun ce am discutat acolo :*

nikoletta
14.05.2009, 10:41:09
:)) eu am retinut mesajuj pentru ca o cunosc pe miresica..

Summer
16.05.2009, 19:31:49
In sfarsit am ajuns azi la Florida, am facut rezervarea dar s-au cam schimbat lucrurile fata de anul trecut. Acum, asa cum este mai peste tot, trebuie luat vinul cu apa de la ei, decoratiunile.. nu stiu foarte bine. Oricum mi-a placut foarte mult si nu am renuntat la el :) Asa cum am mai spus, azi era o nunta si restaurantul era aranjat destul de frumos.

alipety
16.05.2009, 19:59:45
In sfarsit am ajuns azi la Florida, am facut rezervarea dar s-au cam schimbat lucrurile fata de anul trecut. Acum, asa cum este mai peste tot, trebuie luat vinul cu apa de la ei, decoratiunile.. nu stiu foarte bine. Oricum mi-a placut foarte mult si nu am renuntat la el :) Asa cum am mai spus, azi era o nunta si restaurantul era aranjat destul de frumos.

felicitari pentru alegere!
nu ai facut poze cu aranjamentele? ai idee ce firma aranjase restaurantul?
poti sa ne detaliezi cum arata?
>:D<

Summer
16.05.2009, 20:56:54
felicitari pentru alegere!
nu ai facut poze cu aranjamentele? ai idee ce firma aranjase restaurantul?
poti sa ne detaliezi cum arata?
>:D<

Nu stiu ce firma angajase pt ca pe mine ma interesau alte lucruri... si am discutat putin afara pe ponton. Am niste poze doar ca sunt facute cu telefonul... Era dragut restaurantul, destul de simplu decorat, dar mi-au placut husele ca erau din saten si nu materialul acela care seamana cu o hartie creponata ;;) Scuze pt calitatea pozelor..dar sunt facute cu telefonul :-"

alipety
16.05.2009, 21:21:08
Nu stiu ce firma angajase pt ca pe mine ma interesau alte lucruri... si am discutat putin afara pe ponton. Am niste poze doar ca sunt facute cu telefonul... Era dragut restaurantul, destul de simplu decorat, dar mi-au placut husele ca erau din saten si nu materialul acela care seamana cu o hartie creponata ;;) Scuze pt calitatea pozelor..dar sunt facute cu telefonul :-"
multumesc ca ai postat poze, sunt perfecte asa, decat deloc...cred ca iti vor multi si alte miresici care isi fac nunta la Florida :)
dragut aranjat, dar mi se pare destul de gol, poate pentru ca azi am fost langa Florida, la hotelul unde imi fac eu nunta si am vazut aranjamentele lor. era mai incarcat , oricum, nu se compara ca si spatiu cu Florida si poate din cauza asta e alta impresie :-"
si pana la urma ati arvunit acest restaurant? cat ati dat avans?

nikoletta
16.05.2009, 21:51:05

noi cand am vorbit cu ei nu era vorba sa luam vinul de la ei si sper ca nu s-a schimbat intre timp. presupun ca pentru la anul a bagat aceasta noua regula.

Summer
16.05.2009, 21:54:54
Nu era gol.. mai mult de 200 de pers inauntru nu prea au cum sa incapa. Noi daca o sa avem mai multe o sa aranjam niste mese si pe ponton. :) Ne gandeam sa punem tinerii acolo... :> Era ring destul de mare, dar mesele erau de cate 8 pers ... si nu aveau spatiu prea mare intre ele. Noua ni s-a parut chiar micut restaurantul. Depinde acum si de cum il aranjeaza fiecare. Legat de decor, cred ca se poate face mai mult..mult mai mult, depinde de fiecare acum, ce isi doreste si de ce buget dispune.
Avansul cred ca va fi tot 10 mil, nu stiu sigur, ca am lipsit putin de la discutie, cand faceam pozele si am uitat sa intreb dupa.
Nu cred ca se aplica noile reguli pentru nuntile de anul asta...

Multumesc pentru felicitari si noi suntem foarte multumiti si bucurosi ca l-am gasit liber la data pe care ne-o doream <:-P

nikoletta
16.05.2009, 22:03:25
Nu era gol.. mai mult de 200 de pers inauntru nu prea au cum sa incapa. Noi daca o sa avem mai multe o sa aranjam niste mese si pe ponton. :) Ne gandeam sa punem tinerii acolo... :> Era ring destul de mare, dar mesele erau de cate 8 pers ... si nu aveau spatiu prea mare intre ele. Noua ni s-a parut chiar micut restaurantul. Depinde acum si de cum il aranjeaza fiecare. Legat de decor, cred ca se poate face mai mult..mult mai mult, depinde de fiecare acum, ce isi doreste si de ce buget dispune.
Avansul cred ca va fi tot 10 mil, nu stiu sigur, ca am lipsit putin de la discutie, cand faceam pozele si am uitat sa intreb dupa.

Multumesc pentru felicitari si noi suntem foarte multumiti si bucurosi ca l-am gasit liber la data pe care ne-o doream <:-P

sa ai grija sa nu fie nici prea multe persoane pe ponton ca nu stiu daca a fost dimensionat pentru aglomeratie de persoane.
cam pentru cate persoane era aranjat? si era destul loc de dans?
noua ne-a cerut sa avem minim 150.

alipety
16.05.2009, 22:29:01
sa ai grija sa nu fie nici prea multe persoane pe ponton ca nu stiu daca a fost dimensionat pentru aglomeratie de persoane.
cam pentru cate persoane era aranjat? si era destul loc de dans?
noua ne-a cerut sa avem minim 150.
cand am vorbit in decembrie pentru data de 29 august, ar fi fost dispusi sa accepte si 120 persoane, cate am mentionat eu ca as avea:-s dar banuiesc ca a fost o exceptie, voiau neaparat sa ne prinda de clienti, acea data fiind mai dificil de ocupat.:-"

nikoletta
16.05.2009, 22:40:26
cand am vorbit in decembrie pentru data de 29 august, ar fi fost dispusi sa accepte si 120 persoane, cate am mentionat eu ca as avea:-s dar banuiesc ca a fost o exceptie, voiau neaparat sa ne prinda de clienti, acea data fiind mai dificil de ocupat.:-"
=)) cred ca da... atunci cand am arvunit noi restaurantul data de 29 era libera...
eu recunosc ca incep sa ma ingrijorez ca nu o sa adun 150 persoane.. dar sper ca nu speri criza asta prea mult invitatii [-o<

Summer
17.05.2009, 00:31:31
Restaurantul era aranjat pentru 190 de persoane. Eu sper sa am undeva la 170-180 si sa nu depasesc 200, caci lista e cam lunga. O sa vedem cum facem, oricum o sa folosesc si pontonul :x. Nr mimin de meniuri si persoane este 150 (parca intreba cineva).

PS: nikoletta, am primit pm dar nu pot sa trimit. Imediat ce o sa am 10 mesaje postate, iti raspund :)

nikoletta
17.05.2009, 20:38:46
vesti buneee... am aflat vesti de la nunta de sambata asta.. servire super buna, mancare multa si foarte buna, aerisit restaurantul, nu aluneca ringul... totul foarte foarte bine!!!!<:-P<:-P<:-P

agdala15
17.05.2009, 20:45:04
vesti buneee... am aflat vesti de la nunta de sambata asta.. servire super buna, mancare multa si foarte buna, aerisit restaurantul, nu aluneca ringul... totul foarte foarte bine!!!!<:-P<:-P<:-P

Multumim de vesti. Ne-am mai linistit:*

nikoletta
17.05.2009, 21:34:09
Multumim de vesti. Ne-am mai linistit:*
da.. sa stii ca si eu m-am mai linistit.. sunt vesti proaspete de la verisoara mea si nu din auzite, si nunta a fost sambata..

antenutza
17.05.2009, 22:13:49

in sfarsit niste vesti bune si nu din auzit"barfe"

agdala15
17.05.2009, 22:17:05
Nicoleta poti sa o intrebi pe verisoara ta daca mancarea a fost calda?

nikoletta
17.05.2009, 22:35:12
Nicoleta poti sa o intrebi pe verisoara ta daca mancarea a fost calda?
cica sarmalele nu prea erau calde.. trebuie sa vorbim cu ionut inainte, sa insistam sa fie calde. ei au fost multumiti , mancarea a fost multa si foarte buna.. unii se pare ca nici nu au bagat de seama acest amanunt.. si pe prietenul nostru l-am intrebat si nu mai tinea mintea ;));))

agdala15
17.05.2009, 23:12:30
cica sarmalele nu prea erau calde.. trebuie sa vorbim cu ionut inainte, sa insistam sa fie calde. ei au fost multumiti , mancarea a fost multa si foarte buna.. unii se pare ca nici nu au bagat de seama acest amanunt.. si pe prietenul nostru l-am intrebat si nu mai tinea mintea ;));))

Mersi, esti o scumpa:*

Summer
18.05.2009, 12:32:33
Deci sunt vesti bune :)>- Dupa prima impresie am spus ca imi par seriosi si corecti si ca totul o sa fie bine :) sa speram ca nu se schimba nimic pana la anu` [-o<

Talina10
22.05.2009, 00:40:31
Si am aflat corect faptul ca vor sa il renoveze? Pereti bej si tapet pe stalpi? Mai stie cineva ceva de genul?

Summer
22.05.2009, 00:48:49
Eu una nu am auzit nimic, poate stiu alte miresici :-?

nikoletta
22.05.2009, 00:51:38
nici eu nu am auzit nimic. dar oricum nu cred ca acum ca incepe sezonul si nu cred ca pierde turisti pentru renovare.. cel putin eu asa sper ca noi nunta facem pe alb-verde..

kobayashy
22.05.2009, 15:41:19
Stiti cumva pe la cat s-a ajuns meniul de data asta (adik pe 16 cand a fost nunta). Ar cam fi prima nunta pe anul asta de care aud ca se tine la FLorida. Noi o avem in septembrie. Si din cate stiu Ionut nu ne-a zis nimic de vin ca ar trebui luat de la el. Din pozele postate am vazut ca masa mirilor era pe lateral. Ionut ne-a spus ca de obicei se puen in fata usii de la ponton. Stie cineva cand incep sa faca si pontonul?. Multumesc anticvipat pentru cine imi va raspunde la intrebari.

nikoletta
22.05.2009, 20:12:42
Stiti cumva pe la cat s-a ajuns meniul de data asta (adik pe 16 cand a fost nunta). Ar cam fi prima nunta pe anul asta de care aud ca se tine la FLorida. Noi o avem in septembrie. Si din cate stiu Ionut nu ne-a zis nimic de vin ca ar trebui luat de la el. Din pozele postate am vazut ca masa mirilor era pe lateral. Ionut ne-a spus ca de obicei se puen in fata usii de la ponton. Stie cineva cand incep sa faca si pontonul?. Multumesc anticvipat pentru cine imi va raspunde la intrebari.
nici noua nu ne-a spus nimic de vin, de meniu am vorbit cu ionut si a zis ca fata de ce am discutat cand am arvunit nu poate sa creasca cu mai mult de 15-20 lei. am vazut si eu cu masa mirilor, dar la nunta respectiva au fost 120 de persoane, aproximativ si presupun ca le-a permis spatiul. noi am zis ca ne mai ducem sa spionam si la alte nunti sa vedem cum se aseaza..

flory2006
22.05.2009, 22:49:41

Noi am vorbit cu Ionut de vin, in sensul ca l-am intrebat cam ce sa luam, ce se bea in general la nunti...si atunci ne-a sugerat sa luam un vin varsat insa ceva mai bun. Nu a facut referire ca putem sa il luam de la restaurant, deci probabil regula se aplica pentru cei care arvunesc pentru anul viitor.
In ceea ce priveste masa mirilor, nici noi nu stim unde o vom aseza, deoarece vreau sa las iesirea libera spre ponton, sa poata invitatii sa mai iasa la aer. Ne gandeam cumva tot pe lateral sa ne fie mai usor si la primirea invitatilor (sa nu traversam tot restaurantul).
Lucrarile la ponton continua, saptamana trecuta era finalizata o intrare separata inspre ponton. Chiar ne gandiseram sa facem intrarea invitatilor dinspre ponton in restaurant, insa este foarte intortochiata si lunga aleea respectiva si nu o vom folosi.
Luna viitoare merg sa stabilesc meniul si va anunt cum stau lucrurile:D
Spor la pregatiri!

rami0208
26.05.2009, 00:29:29
Fetelor, revin printre voi dupa o absenta destul de indelungata...jobul asta fir-ar sa fie....sincera sa fiu intru in panica pt ca trece timpul si se apropie nuntaaa....si sunt f.bucuroasa ca Sambata asta am o nunta la Florida si abia astept sa merg sa vad cum se prezinta lucrurile acolo din toate p.d.v....stiti si voi una e cand vezi cu ochii tai..alta e cand auzi de la altii. Am sa fac si poze si daca sunteti interesate va trimit, impreuna cu toate detaliile ,desigur! :)
Va pup si spor la pregatiri!

flory2006
26.05.2009, 09:09:32
Fetelor, revin printre voi dupa o absenta destul de indelungata...jobul asta fir-ar sa fie....sincera sa fiu intru in panica pt ca trece timpul si se apropie nuntaaa....si sunt f.bucuroasa ca Sambata asta am o nunta la Florida si abia astept sa merg sa vad cum se prezinta lucrurile acolo din toate p.d.v....stiti si voi una e cand vezi cu ochii tai..alta e cand auzi de la altii. Am sa fac si poze si daca sunteti interesate va trimit, impreuna cu toate detaliile ,desigur! :)
Te asteptam cu impresii si poze. Distractie placuta la nunta!>:D<
PS: Poate te interesezi si de pretul meniului sa ne facem si noi o idee de ce ne asteapta:D

rami0208
26.05.2009, 10:37:30
sigur ca ma voi interesa de toate cele si sper sa aflu cat mai multe si sa le impartasesc cu voi. va pup! :)

kobayashy
26.05.2009, 18:03:35

Am fost si eu sambata trecuta pe 23 si am vazut ca era o nunta acolo. Nu am stat prea mult pe acolo. Ma interesa cum era decorat in special localul fiindca vom face nunta cu cei care au decorat in seara respectiva locatia. Nu ma putu sa stau prea mult fiindca organizaotarea era f ocupata insa urmeaza sa o sun sa-mi spune cum a fost acolo

antenutza
26.05.2009, 19:34:35

asteptam impresii:*

nikoletta
28.05.2009, 17:06:12
am descoperit site-ul hotelului florida. nu am stiut ca au asa ceva ;));))

rami0208
29.05.2009, 21:35:50
au site? eu habar n-aveam...poate l-au facut de curand, da-ne si noua un pm sa vedem. :)

nikoletta
02.06.2009, 13:48:56
rami0208 cum a fost la nunta sambata?? ;;)

reddy
06.06.2009, 22:35:00
Buna! Am fost la o prietena apropiata la nunta la acest rest. si nu au fost multumiti deloc. Culmea, au mers prin recomandarea unui apropiat al patronului, si totusi au fost furati la meniuri si bautura, si nu s-au respectat anumite intelegeri...

flory2006
07.06.2009, 00:15:20
Buna! Am fost la o prietena apropiata la nunta la acest rest. si nu au fost multumiti deloc. Culmea, au mers prin recomandarea unui apropiat al patronului, si totusi au fost furati la meniuri si bautura, si nu s-au respectat anumite intelegeri...
Ok. Dar parerea ta care a fost? Mancarea, servirea...?

rami0208
07.06.2009, 20:39:03
fetelor, am sosit cu vesti, cu intarziere , ca de obicei. scuze in primul rand si acum sa incepem: per ansamblu a fost ok, dar din pct meu de vedere usor dezamagita referitor la nr.de persoane. Deci, au fost 19 mese, unele de cate 10 pers., altele de cate 12, in total 220 persoane. Parea destul de aglomerat pe ambele parti ale localului(in zona meselor), adica, te strecurai greu printre mese ca sa iesi la dans. Ringul a fost suficient dupa parerea mea, dar nici nu s-au imbulzit toti 220 odata sa danseze.:). Masa mirilor, in dreptul iesirii pe ponton, dar se putea iesi lejer prin spatele mesei (n-a fost nevoie insa pt ca a plouat). Acum, mancarea: aperitivul mi-a placut mult, l-am si pozat si sper sa reusesc sa atasez si poza aici, a fost consistent si bun. Pestele a venit rece si colegul meu (ginerica) i-a spus lui Ionut sa nu se mai repete asta si cu sarmalele. Intr-adevar , sarmalele au fost calde si super bune. Friptura, de asemenea, f.buna, nimic de reprosat(porc si pui). Meniul a fost 162 ron. Servirea...bunicica, cu siguranta se poate mult mai bine. Au fost 10 ospatari, majoritatea copii, adica f tineri si cam neexperimentati.Erau atenti insa, cu scrumierele,cu debarasatul...etc. Mi-a spus mirele ca le-a dat la fiecare conravaloarea unui meniu. Ionut a stat toata noaptea printre ei si era cam stresat pt ca undeva in partea dreapta a restaurantului, se udase tavanul de la ploaie si ii era teama sa nu picure in interior. A avut noroc pot spune pt ca nu a picurat.:) A spus ca problema asta o rezolva cu siguranta la modul urgent, ca stia ca nu au izolatia facuta bine. Ingrijorator acest aspect. A mai spus ca nu stie exact cat va fi meniul in toamna, vom discuta prin Iulie, apoi in leg.cu amenajarea pontonului a zis ca vor sa puna niste balustrade de jiur imprejur, o fantana sau ceva de genul asta....a spus ca idei are sotia lui dar ca nu se pot pune in practica f.curand pt ca in doua sapt. ea trebuie sa nasca. Ce sa va mai spun? Toaletele aratau destul de bine, atmosfera a fost frumoasa, dar, eu sunt teribil de ingrijorata pt ca eu cand am arvunit localul mi-au spus ca incap acolo max.250 persoane si eu am cam 230-240....si daca vin toti, sincer....am pus-o...:)). O sa ma rog sa nu vina toti...nu s-a mai pomenit asa ceva, nu? Off...
daca mai aveti alte intrebari, astept...poate mi-a scapat ceva...nu stiu..ca si acum sunt pe fuga. tinem legatura, ok?
va pup si spor la pregatiri.

reddy
07.06.2009, 20:52:25
Cu toate ca nu am fost f. atenta la detalii, nu am ramas impresionata. Mancarea a fost ok, dar nu pot sa zic ca extraordinara (ma rog, ca de nunta). Si in plus anumite preparate s-au servit reci (asta au constatat si mirii). Servirea bauturilor s-a facut direct la masa, dar dc. nu au venit sa-mi ia comanda nu am insistat.. Am avut o masa aproape de bucatarie.. mirosea a mancare din cand in cand.. Toaletele ok.. O parere personala.. scaunele sunt foarte frumoase, dar mi s-au parut incomode pentru o nunta, unde trebuie sa pleci des de la masa.

nikoletta
07.06.2009, 21:13:03
fetelor, am sosit cu vesti, cu intarziere , ca de obicei. scuze in primul rand si acum sa incepem: per ansamblu a fost ok, dar din pct meu de vedere usor dezamagita referitor la nr.de persoane. Deci, au fost 19 mese, unele de cate 10 pers., altele de cate 12, in total 220 persoane. Parea destul de aglomerat pe ambele parti ale localului(in zona meselor), adica, te strecurai greu printre mese ca sa iesi la dans. Ringul a fost suficient dupa parerea mea, dar nici nu s-au imbulzit toti 220 odata sa danseze.:). Masa mirilor, in dreptul iesirii pe ponton, dar se putea iesi lejer prin spatele mesei (n-a fost nevoie insa pt ca a plouat). Acum, mancarea: aperitivul mi-a placut mult, l-am si pozat si sper sa reusesc sa atasez si poza aici, a fost consistent si bun. Pestele a venit rece si colegul meu (ginerica) i-a spus lui Ionut sa nu se mai repete asta si cu sarmalele. Intr-adevar , sarmalele au fost calde si super bune. Friptura, de asemenea, f.buna, nimic de reprosat(porc si pui). Meniul a fost 162 ron. Servirea...bunicica, cu siguranta se poate mult mai bine. Au fost 10 ospatari, majoritatea copii, adica f tineri si cam neexperimentati.Erau atenti insa, cu scrumierele,cu debarasatul...etc. Mi-a spus mirele ca le-a dat la fiecare conravaloarea unui meniu. Ionut a stat toata noaptea printre ei si era cam stresat pt ca undeva in partea dreapta a restaurantului, se udase tavanul de la ploaie si ii era teama sa nu picure in interior. A avut noroc pot spune pt ca nu a picurat.:) A spus ca problema asta o rezolva cu siguranta la modul urgent, ca stia ca nu au izolatia facuta bine. Ingrijorator acest aspect. A mai spus ca nu stie exact cat va fi meniul in toamna, vom discuta prin Iulie, apoi in leg.cu amenajarea pontonului a zis ca vor sa puna niste balustrade de jiur imprejur, o fantana sau ceva de genul asta....a spus ca idei are sotia lui dar ca nu se pot pune in practica f.curand pt ca in doua sapt. ea trebuie sa nasca. Ce sa va mai spun? Toaletele aratau destul de bine, atmosfera a fost frumoasa, dar, eu sunt teribil de ingrijorata pt ca eu cand am arvunit localul mi-au spus ca incap acolo max.250 persoane si eu am cam 230-240....si daca vin toti, sincer....am pus-o...:)). O sa ma rog sa nu vina toti...nu s-a mai pomenit asa ceva, nu? Off...
daca mai aveti alte intrebari, astept...poate mi-a scapat ceva...nu stiu..ca si acum sunt pe fuga. tinem legatura, ok?
va pup si spor la pregatiri.
multumim mult de tot pentru informatii >:D<.. asteptam sa fie servirea mai buna..

flory2006
07.06.2009, 21:21:37
Ramy, multumim pentru informatii >:D<
Maine stabilim si noi meniul, speram sa iasa ceva bun ca avem o gramada de idei. 8-|

rami0208
08.06.2009, 02:09:08
flory succes la stabilirea meniului , sa ne spui detalii si pretul pe care vi la facut!
Nikoleta, tare comentariul ala cu Condor...m-a amuzat:) Si don't worry, TOTUL VA FI BINE!
Va pup fetelor!

flory2006
09.06.2009, 10:43:28
Fetelor acesta va fii meniul meu:
Aperitiv:
-dobos
-rulada pui
-rulada porc
-rosii cherry cu feta
-liptauer
-rosie umpluta cu vinete
-masline
-castraveti
-trandafiri salam sibiu
-bulete de cascaval
-finger
-tarte somon fumee
Pangasius cu legume la tigaie
Sarmale cu mamaliga si ardei iute
Friptura de pui si porc cu cartofi prajiti si salata de varza
Tort si inghetata (inca nu suntem hotarati in privinta inghetatei, majoritatea ne-au spus ca nu se va manca, eu zic ca va arata bine pe langa felia de tort (diplomat) si o felie de inghetata)

Fructe (struguri, banane, mere, portocale), foietaj, alune de padure, caju si fistic.

3 cafele/persoana
Eu nu am fost la restaurant, insa sotul meu mi-a spus ca au facut 3 fantani arteziene pe ponton si era imprejmuit cu niste stalpisori. Sper sa isi puna in aplicare toate ideile in ceea ce priveste pontonul pana la nunta mea:D
Masa mirilor o vom aseza pe partea cu intrarea (de la intrare pe partea stanga), formatia pe partea cu bucataria, iesirea spre ponton va fi libera.
Va pup>:D<

agdala15
09.06.2009, 11:34:21
Nu ne spui si cat costa meniul? Te rog

flory2006
09.06.2009, 15:18:25
Nu ne spui si cat costa meniul? Te rog
Nu am un pret exact deocamdata. Acesta este un meniu facut de noi, nici nu ne-am uitat pe variantele lor (am inteles ca au vreo 3 variante pe care le propun ei).:)>-

agdala15
09.06.2009, 15:22:09
Nu am un pret exact deocamdata. Acesta este un meniu facut de noi, nici nu ne-am uitat pe variantele lor (am inteles ca au vreo 3 variante pe care le propun ei).:)>-

Multumesc>:D<

flory2006
09.06.2009, 15:37:45
Miresele care inca nu au vorbit cu nicio firma de decoratiuni, sa va interesati si la restaurant, am inteles ca acum au si ei.
Mie de exemplu mi-a parut rau ca am aflat asa tarziu, intrucat am arvunit firma care se ocupa cu decoratiunile.

nikoletta
09.06.2009, 16:08:03
Miresele care inca nu au vorbit cu nicio firma de decoratiuni, sa va interesati si la restaurant, am inteles ca acum au si ei.
Mie de exemplu mi-a parut rau ca am aflat asa tarziu, intrucat am arvunit firma care se ocupa cu decoratiunile.
mi se pare colaboreaza cu belbalon... :-"

rami0208
09.06.2009, 19:45:49
mi se pare super meniul. Felicitari! Si multumim pt vestea buna in leg.cu amenajarea pontonului! Pupici!

alipety
17.06.2009, 23:49:20
mi-am amintit ca sambata am vrut sa merg sa vad cum e aranjat restaurantul la Florida si cum eram eu hotarata...am facut cale intoarsa, mi-a fost rusine sa intru :">:-p m-am plimbat prin fata vreo 5 minute si cum nu a intrat nimeni ... :)
dar am vazut afara niste invitati la nunta de acolo care eliberau baloane :-? nu as vrea sa-mi strice decorul invitatii, oricat de apropiati imi sunt...eu ma strofoc 1 an de zile si vin ei in juma de ora sa strice?! :-L

flory2006
18.06.2009, 10:45:31
mi-am amintit ca sambata am vrut sa merg sa vad cum e aranjat restaurantul la Florida si cum eram eu hotarata...am facut cale intoarsa, mi-a fost rusine sa intru :">:-p m-am plimbat prin fata vreo 5 minute si cum nu a intrat nimeni ... :)
dar am vazut afara niste invitati la nunta de acolo care eliberau baloane :-? nu as vrea sa-mi strice decorul invitatii, oricat de apropiati imi sunt...eu ma strofoc 1 an de zile si vin ei in juma de ora sa strice?! :-L
Nu e frumos![-X Cum sa strice decorul?:-<
Eu la nunta nu vreau baloane, vreau flori, multe flori:D. Mi-am ales husele albe cu funde visinii, suporturi din fier forjat cu lumanari si flori albe si visinii, 9 bulgari din flori, stalpisori mici si mari, arcada in spatele mesei mirilor, toate cu flori naturale ;;)

pretyflory
12.08.2009, 13:13:07
Nu e frumos![-X Cum sa strice decorul?:-<
Eu la nunta nu vreau baloane, vreau flori, multe flori:D. Mi-am ales husele albe cu funde visinii, suporturi din fier forjat cu lumanari si flori albe si visinii, 9 bulgari din flori, stalpisori mici si mari, arcada in spatele mesei mirilor, toate cu flori naturale ;;)
fetelor de restaurantul nostru mai stiti ceva?

flory mai ai putin... cum stai cu emotiile? cu pregatirile? >:D<

agdala15
12.08.2009, 13:43:00
Eu o sa incerc sa ajung sambata sa vad cum e decorat restaurantul, sper sa reusesc.

pretyflory
12.08.2009, 13:53:05
Eu o sa incerc sa ajung sambata sa vad cum e decorat restaurantul, sper sa reusesc.
asa zic si eu in fiecare sambata ... si daca continui in ritmul asta o sa ajung in ziua nuntii :))

floris29
12.08.2009, 14:45:00
Care sunt dezavantajele la restaurantul Florida?
Pana la urma se pot face mese partate sau te obliga sa faci mese lungi dreptunghiulare. Momentan am vorbit cu Directorul de restaurant doar pe mail si i-am specificat ca am 110 persoane invitate. Vad ca nu mi-a spus nimic de minim 150 de persoane. El a precizat ca intra minim 250 de persoane si pe site-ul lor oficial restaurantul e declarat cu o capacitate de 120 de persoane. Nu mai inteleg nimic. Ma poate ajuta cineva care a avut nunta acolo sa-mi dea cateva detalii. Multumesc din suflet!

nikoletta
12.08.2009, 14:59:27
nici noi nu am mai ajuns sa vedem restaurantul aranjat pentru o nunta.
pe cei care i-am auzit ca au facut la florida nu le-a mai cerut min 150 persoane.. poate chiar nu impun..
ce ai vazut flori cu capacitatea de 120 persoane era inainte de extindere. acum e mai mare.. ;-)

agdala15
12.08.2009, 15:00:32
Eu cand am vb mi s-a spus ca trebuie sa iai minim 150 si maxim 220 de pers. Mai bine te duci sambata si vezi cu ochii tai, mesele sunt rotunde.
De rest Siret trebuie sa te interesezi pe alt topic.

pretyflory
12.08.2009, 15:26:45
Eu cand am vb mi s-a spus ca trebuie sa iai minim 150 si maxim 220 de pers. Mai bine te duci sambata si vezi cu ochii tai, mesele sunt rotunde.
De rest Siret trebuie sa te interesezi pe alt topic.
de minim si maxim asa stiam si eu, dar poate se gandeste ca e criza si nu mai impun :D

nikoletta
12.08.2009, 15:45:35
de minim si maxim asa stiam si eu, dar poate se gandeste ca e criza si nu mai impun :D

si eu ma gandeam la asta.. sau poate doar speram.. ma gandesc ca de ce noua ne-a cerut asa si cei din primavara nu au avut aceasta impunere [-X

pretyflory
12.08.2009, 15:48:55
si eu ma gandeam la asta.. sau poate doar speram.. ma gandesc ca de ce noua ne-a cerut asa si cei din primavara nu au avut aceasta impunere [-X
mai nu stiu, dar trebuie sa mergem si sa intrebam fiecare ... numai asa o sa stim sigur

nikoletta
12.08.2009, 15:54:14
mai nu stiu, dar trebuie sa mergem si sa intrebam fiecare ... numai asa o sa stim sigur

:))da bineinteles.. degeaba dam noi cu presupusul.. doar "visam" cu ochii deschisi, ca la situatia actuala nu stii cati invitati iti vin

nikoletta
16.08.2009, 09:58:23
aseara am fost sa vad restaurantul si am gasit-o pe flory.. o mireasa superbaaa.. felicitari flory si casa de piatra!!!:gen_17:

alipety
16.08.2009, 10:03:35
aseara am fost sa vad restaurantul si am gasit-o pe flory.. o mireasa superbaaa.. felicitari flory si casa de piatra!!!:gen_17:
<:-Pcasa de piatra pentru Flory!
nu ai facut poze cu deco? :D

flory2006
17.08.2009, 10:58:46
Multumesc fetelor pentru urari.
Am avut o nunta de vis, restaurantul s-a ridicat la nivelul asteptarilor mele, mancarea e foarte buna si foarte multa (eu am gustat cam din toate), s-au respectat intervalurile dintre feluri, ospatarii de nota 20.
Formatia Marea Neagra a fost extraordinara, mi-a facut nunta, mai mult decat atat, l-am chemat pe acordeonistul lor ieri la ciorba de potroace si a fost mare chef ieri la mine (de la ora 11.00 dimineata la 2.00 noaptea):-p
Poze inca nu am nici eu dar poate pune miresica care a venit sa ma vada si cu mine si cu decoratiunile:D
Sunt nerabdatoare sa iau pozele de la fotograf, am avut si o sedinta foto pe ponton cu apusul in spate:x
Va mai scriu, acum sunt pe fuga, va pup!>:D<

nikoletta
17.08.2009, 11:43:36
poze nunta flori:

pretyflory
17.08.2009, 12:28:21
poze nunta flori:
:x :x mie imi place f mult... si eu tot pe grena/visiniu o sa am

antenutza
17.08.2009, 13:39:49
poze nunta flori:

foarte frumoase aranjamentele.si eu tot pe grena am :D

agdala15
17.08.2009, 15:09:46
Si mie imi place cum arata

agdala15
20.08.2009, 20:35:16
Stie cineva daca e nunta la Florida sambata asta? As vrea sa merg si nu vreau sa bat Mamaia degeaba.

dknysbox2
20.08.2009, 23:27:52
Fetelor vroiam sa va intreb si eu ceva...poate ma lamureste si pe mine cineva...aveti idee cum este hotel florida din mamaia? bine pe mine ma intereseaza peluza/terasa din spate, de pe malul lacului. eu si cu iubitul meu vrem sa facem cununia civila separat si cautam o locatie unde sa existe multa verdeata pentru ca mie imi place foarte mult verdele crud si imi doresc actele sa le facem in aer liber.... poate daca are cineva si niste poze, as aprecia si m-ar ajuta foarte mult sa imi fac o parere...plus parerea voastra personala care este "a must" ! Asta pana sa ma deplasez eu pana acolo sa aflu dc inchiriaza separat pentru cateva ore, etc etc etc...
va mutumesc mult de pe acum...v-am pupat! :*

nikoletta
20.08.2009, 23:36:18
Fetelor vroiam sa va intreb si eu ceva...poate ma lamureste si pe mine cineva...aveti idee cum este hotel florida din mamaia? bine pe mine ma intereseaza peluza/terasa din spate, de pe malul lacului. eu si cu iubitul meu vrem sa facem cununia civila separat si cautam o locatie unde sa existe multa verdeata pentru ca mie imi place foarte mult verdele crud si imi doresc actele sa le facem in aer liber.... poate daca are cineva si niste poze, as aprecia si m-ar ajuta foarte mult sa imi fac o parere...plus parerea voastra personala care este "a must" ! Asta pana sa ma deplasez eu pana acolo sa aflu dc inchiriaza separat pentru cateva ore, etc etc etc...
va mutumesc mult de pe acum...v-am pupat! :*
sunt poze postate de diferite miresici pe paginile din urma (si nu sunt multe pagini) si diferite discutii..

pretyflory
21.08.2009, 09:15:30
Stie cineva daca e nunta la Florida sambata asta? As vrea sa merg si nu vreau sa bat Mamaia degeaba.
pai ar trebui sa fie o nunta, ca era data ocupata cand am fost noi sa vedem restaurantul

agdala15
22.08.2009, 18:52:59
Am fost la Florida, dar Ionut nu era acolo, asa ca nu am putut sa aflu detalii. Am facut cateva poze, nunta era de 90 de persoane. Mi-a placut f mult cum arata.

LauraLuiOda
22.08.2009, 18:55:44
Am fost la Florida, dar Ionut nu era acolo, asa ca nu am putut sa aflu detalii. Am facut cateva poze, nunta era de 90 de persoane. Mi-a placut f mult cum arata.
Doar de 90 de persoane? Noi cand am fost stiam ca impune un numar si sigur nu era sub 100:-\.
Sau probabil ca au arvunit pentru un numar mai mare dar le vin doar 90...:(

agdala15
22.08.2009, 19:00:09
Doar de 90 de persoane? Noi cand am fost stiam ca impune un numar si sigur nu era sub 100:-\.
Sau probabil ca au arvunit pentru un numar mai mare dar le vin doar 90...:(

Cred ca pe criza asta nu mai impun un nr. de pers, anul trecut isi permiteau, acum nu mai merge.

LauraLuiOda
22.08.2009, 19:11:23
Cred ca pe criza asta nu mai impun un nr. de pers, anul trecut isi permiteau, acum nu mai merge.
Ar fi bine sa fie asa, dar daca vor, pot sa impuna, insa nu e tocmai corect.

antenutza
22.08.2009, 19:15:12

ai idee cine a facut aranjamentele????

nikoletta
22.08.2009, 19:15:59
noua ne-a zis ionut ca impun minim de persoane la nuntile din mai, septembrie si octombrie..atunci sunt cele mai multe nunti si macar sa aiba nunti mai mari.:D

nikoletta
22.08.2009, 19:19:02
asta vroiam sa intreb si eu..;))

antenutza
22.08.2009, 19:19:46
noua ne-a zis ionut ca impun minim de persoane la nuntile din mai, septembrie si octombrie..atunci sunt cele mai multe nunti si macar sa aiba nunti mai mari.:D

foarte neseriosi:( de ce face separatisme

agdala15
22.08.2009, 19:22:01

Nu stiu, era o tipa ciufuta acolo, care se uita la noi cam ciudat. N-am indraznit sa intreb.

LauraLuiOda
22.08.2009, 19:42:48
Nu cred ca in mai sunt mai multe nunti ca in iulie si august, dar treaba lui. Si urat motiv...8-|

nikoletta
22.08.2009, 19:52:21
acum ori vorbim cu el sa nu faca separatisme ori ne rugam sa ne vina lumea la nunta..
eu zic ca o sa iasa bine pana la urma ;))