PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Lala4you
01.07.2010, 19:07:18
saluut, daca terog poti sa-mi zici de unde iti iei pungile? am si eu nevoie, si nu stiu de unde sa-mi cumpar

Ioana,tu esti?adica esti Ioana sora lui A?Eu s-ar putea sa fiu vecina din celalalt bloc de la etajul 1,adica stii tu cine sunt:)) La...

ioana_man
01.07.2010, 20:19:50
Daca te intereseza pungi de cadou pentru nunta, iti pot trimite eu mai multe detalii in PM. ;-)
da , chiar te rog sa ma ajuti mai ma nevoie de pungi pentru cadouri. dar nu inteleg ce inseamna PM, numa de cateva zile am ajuns pe site-ul acesta

ioana_man
01.07.2010, 20:21:56
Ioana,tu esti?adica esti Ioana sora lui A?Eu s-ar putea sa fiu vecina din celalalt bloc de la etajul 1,adica stii tu cine sunt:)) La...

da, sunt ioana man sora lui ana man

adina_mari
01.07.2010, 20:26:52
da , chiar te rog sa ma ajuti mai ma nevoie de pungi pentru cadouri. dar nu inteleg ce inseamna PM, numa de cateva zile am ajuns pe site-ul acesta

inseamna mesaj privat dar nu poti primi daca nu ai 10 mesaje scrise>:D<

Lala4you
01.07.2010, 20:42:26
da, sunt ioana man sora lui ana man

Servus,eu sunt Lavi,din scara vecina;))cum stai cu pregatirile?

andrea85
01.07.2010, 23:58:07

Ti-am trimis un mesaj privat cu informatii despre pungile de nunta. ;-)

andrea85
02.07.2010, 19:53:05
Iulia, tu esti prima in randul miresicilor de iulie 2010, sper ca maine sa ai parte de o nunta superba, plina de emotii si momente de neuitat. Multa fericire, implinire, iubire si casa de piatra va doresc.<:-P O nunta cat mai frumoasa si te asteptam inapoi cu poze si impresii! :*

milenap22
03.07.2010, 12:08:45
Andrea imi poti da te rog mai multe detalii despre pungile ce le'ai comandat tu..daca au ceva site..mai am un pic si incep sa ma agit ca o sa raman fara pungi...:)):))....daca ai mai scris pe undeva detaliile astea scuze dar nu am avut timp sa citesc tot ca nu am maii intrat foarte de multa vreme pe site.....busy cu licenta....

andrea85
03.07.2010, 12:30:51
Andrea imi poti da te rog mai multe detalii despre pungile ce le'ai comandat tu..daca au ceva site..mai am un pic si incep sa ma agit ca o sa raman fara pungi...:)):))....daca ai mai scris pe undeva detaliile astea scuze dar nu am avut timp sa citesc tot ca nu am maii intrat foarte de multa vreme pe site.....busy cu licenta....

Intre licenta si pregatirile de nunta ma aflu si eu :-s...ti-am trimis detalii despre pungi in PM. ;-)

de_monik_a
04.07.2010, 00:31:30
Ma bucur ca iti place, in cazu acesta poti apela si tu la ei;-). Cate sticlute ti-ai comandat?

delia imi poti spune si mie te rog situl celor cu sticlutele?k il caut de ceva vreme si nu il gasesc:((mssss mult.:*

andrea85
04.07.2010, 01:10:01
delia imi poti spune si mie te rog situl celor cu sticlutele?k il caut de ceva vreme si nu il gasesc:((mssss mult.:*

E vorba de o firma din Oradea...ei nu ai site, dar ti-am trimis eu numarul lor de telefon, pentru a-i putea contacta pentru mai multe detalii. Mult succes! ;-)

amalia_maria
04.07.2010, 16:00:47
Fetelor , ceva sursa ieftina de whisky.. sau ceva idei unde as putea gasi preturi bune.. mai ales ca acuma s-au scumpit toate cu 5 %
noi am luat whisky-ul de la travel free din vama din satu mare. sau poti sa il cumperi de la total as, au si ei preturi chiar bune si in plus, ce nu consumi, poti sa duci inapoi. daca nu ai drum prin satu mare, sincer nu se merita sa mergi doar pentru a cumpara whisky, pentru ca, diferenta de pret o dai pe combustibil pentru masina.

icksu
05.07.2010, 14:33:38
cea mai buna oferta am gasit-o la Auchan .. am luat pana la urma J&B la 1 L la 71 lei ( la total as e undeva in jur de 80 lei ) , iar energizantele la 1,27 parca , tot de acolo.. am umblat prin tot zalaul , am luat preturile , dar in cj am gasit oferta cea mai buna.. poate va ajuta si pe voi

milenap22
05.07.2010, 15:29:22
Intre licenta si pregatirile de nunta ma aflu si eu :-s...ti-am trimis detalii despre pungi in PM. ;-)
merci pt PM.....

andrea85
05.07.2010, 15:32:11
merci pt PM.....

Nu ai pentru ce...nu sunt toate pungile afisate pe site, dar daca ii contactezi ei iti trimit mai multe modele si pretul lor pe email. Mult succes! ;-)

Lala4you
05.07.2010, 17:24:49

S noi facem la Fratii Jecan,in data de 23 oct...

ioana_man
05.07.2010, 23:20:01
Ti-am trimis un mesaj privat cu informatii despre pungile de nunta. ;-)
da, ms de PM am primit acum urmeaza sa ma uit pe site. multumesc inca o data.

ioana_man
05.07.2010, 23:22:47
Servus,eu sunt Lavi,din scara vecina;))cum stai cu pregatirile?
saluut, sunt bine cu pregatirile zic eu, am avut o zii de agitatie atunci cand am mers la biserica si la primarie sa ma programez dar pana la urma mi-am revenit:) e bine . tu cum esti cu pregatirile? ti-ai luat rochia?

lauriss
06.07.2010, 11:03:40
fetele spuneti-mi si mie daca stiti unde in pot gasi in Zalau magazine de unde pot inchiria rochii de mireasa! Eu stiu doar de cel vis a vis de Arhive in Porolisum, si nu stiu sigur daca Simona de la Galerii inchiriaza...?:-??
Mersi. Va pup.

andrea85
06.07.2010, 12:01:49
fetele spuneti-mi si mie daca stiti unde in pot gasi in Zalau magazine de unde pot inchiria rochii de mireasa! Eu stiu doar de cel vis a vis de Arhive in Porolisum, si nu stiu sigur daca Simona de la Galerii inchiriaza...?:-??
Mersi. Va pup.

Eu asa stiu ca Simona de la Galerii inchirieaza rochite de mireasa si parca se inchirieaza rochite si la magazinul de langa Ciuperca si la cel de langa liceul nr. 1 :-?...vrei sa-ti inchirezi rochita pentru nunta?

de_monik_a
06.07.2010, 17:06:15
Eu asa stiu ca Simona de la Galerii inchirieaza rochite de mireasa si parca se inchirieaza rochite si la magazinul de langa Ciuperca si la cel de langa liceul nr. 1 :-?...vrei sa-ti inchirezi rochita pentru nunta?

ms mult de numar....:*

cami_rus86
06.07.2010, 19:27:42
vai fetelor iar am pierdut sirul evenimentelor :-p felicitari si casa de piatra iuliei, asteptam poze si detalii despre nunta ta [-o<:)
vreau sa va intreb si eu ceva: isi face cumva careva dintre voi aranjamentul salii la fata doamnei bese? m-ar interesa cum lucreaza si ce preturi are.... andreea te rog sa imi trimiti si mie un pm cu nr de tel pt sticlute si adresa cu pungile de cadou....
legat de invitatii sa stiti ca nasii mei si-au comandat invitatiile de la graiul salajului cu 1ron/buc si sunt dragute,
luna asta ma gandeam sa rezolv de aranjamente dar cand imi zic cat ma costa imi vine sa .... 8-|, vreau ieftin dar elegant si rafinat, recomandari aveti?

suntem stresati si cu verighetele ca am auzit ca se va scumpi mult aurul si ne-au propus socrii mei sa ne dea ei verighetele lor ca ei oricum nu le poarta, sa le topim si sa ne facem modelul care il vrem, dar eu nu vreau :( vreau sa avem verighetele noastre, sa fim primii care le poarta, eu de felul meu sunt tare superstitioasa :-p.... voi ce ziceti?

DeliDeli
06.07.2010, 20:34:07
saluut, sunt bine cu pregatirile zic eu, am avut o zii de agitatie atunci cand am mers la biserica si la primarie sa ma programez dar pana la urma mi-am revenit:) e bine . tu cum esti cu pregatirile? ti-ai luat rochia?
La ce ora ti-ai facut programarile?

DeliDeli
06.07.2010, 20:44:18
vai fetelor iar am pierdut sirul evenimentelor :-p felicitari si casa de piatra iuliei, asteptam poze si detalii despre nunta ta [-o<:)
vreau sa va intreb si eu ceva: isi face cumva careva dintre voi aranjamentul salii la fata doamnei bese? m-ar interesa cum lucreaza si ce preturi are.... andreea te rog sa imi trimiti si mie un pm cu nr de tel pt sticlute si adresa cu pungile de cadou....
legat de invitatii sa stiti ca nasii mei si-au comandat invitatiile de la graiul salajului cu 1ron/buc si sunt dragute,
luna asta ma gandeam sa rezolv de aranjamente dar cand imi zic cat ma costa imi vine sa .... 8-|, vreau ieftin dar elegant si rafinat, recomandari aveti?

suntem stresati si cu verighetele ca am auzit ca se va scumpi mult aurul si ne-au propus socrii mei sa ne dea ei verighetele lor ca ei oricum nu le poarta, sa le topim si sa ne facem modelul care il vrem, dar eu nu vreau :( vreau sa avem verighetele noastre, sa fim primii care le poarta, eu de felul meu sunt tare superstitioasa :-p.... voi ce ziceti?
Iti recomand sa incerci la tipografia Colorprint pt invitatii, eu le-am facut recent si mi-am dat seama ca au cel mai bun pret.
In ceea ce priveste verighetele eu zic sa nu te chinuie gandul ca vor fi din aur topit, vei fi atata de entuziasmata de ele ca vei uita din ce aur sunt facute...si noi am dat aur la schimb, ceva inele de la soacra mea, dar m-am bucurat cand a venit factura mica:-p nici nu ma gandesc cand le privesc, doar sunt noi, probabil nici nu sunt facut exact din aurul dus de noi....

Lala4you
06.07.2010, 21:45:24
Vreti sa vedeti cum va arata invitatia noastra?

Lala4you
06.07.2010, 21:47:36

Eu zic sa va faceti propriile verighete...desi mama si-a dat bratara fiindca ii era mica,intr-un fel eu cred ca verighetele noastre sunt "binecuvantate" in acest fel...

Lala4you
06.07.2010, 21:49:22

Cu pregatirle stam bine,rochita e ca si luata...

andrea85
06.07.2010, 21:59:20
Vreti sa vedeti cum va arata invitatia noastra?

Da, arata-ne cum va arata inviatia voastra?! ;;)

Lala4you
06.07.2010, 22:10:29
Da, arata-ne cum va arata inviatia voastra?! ;;)

Invitatiile noastre vor arata asa::) :

Lala4you
06.07.2010, 22:11:02

Acesta e doar un model,inca nu le-am comandat...nu sunt numele noastre:))

andrea85
06.07.2010, 22:33:46

E foarte frumoasa si finuta...sa va aduca multi invitati la nunta. :)

Lala4you
07.07.2010, 08:41:23
E foarte frumoasa si finuta...sa va aduca multi invitati la nunta. :)

Multumesc,draga mea,numai bine tuturor!
O zi placuta!>:D<

andrea85
07.07.2010, 10:34:55
Multumesc,draga mea,numai bine tuturor!
O zi placuta!>:D<

Unde ai gasit acest model de invitatie si cat te costa?
Azi am sustinerea de licenta fetelor...sa-mi tine-ti pumnii!!!:-SS

DeliDeli
07.07.2010, 12:41:07
Mult succes!!!!!!

cosmy_24
07.07.2010, 15:26:07

Sa ai bafta!!!!!!!!

andrea85
07.07.2010, 17:44:27
Va multumesc pentru sustinere...am trecut foarte bine peste licenta si acum chiar ca ma pot concentra doar pe pregatirile de nunta...in sfarsit...;-)
I am soooooooooooooooo happy!!!! :madlaugh::madlaugh::madlaugh:

de_monik_a
07.07.2010, 18:47:46
Va multumesc pentru sustinere...am trecut foarte bine peste licenta si acum chiar ca ma pot concentra doar pe pregatirile de nunta...in sfarsit...;-)

felicitari draga...si mult succes in continuare la miresit:P

de_monik_a
07.07.2010, 18:59:17
vreau sa va arat invitatia mea...care arata cam asa dar cu putine modificari.astept opinii:D

Lala4you
07.07.2010, 19:05:07

Sper ca totul a fost bine!

Lala4you
07.07.2010, 19:05:37

Ma buccccccccccccccccuuuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrr!!!
=D>=D>=D>

andrea85
07.07.2010, 19:10:21
Ma buccccccccccccccccuuuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrr!!!
=D>=D>=D>

Mersi draga >:D< Si eu ma bucur enorm de mult, seara iesim cu sotiorul meu sa petrecem. \:D/
Aici putem ciocni cu un pahar de sampanie virtual. ;))

de_monik_a
07.07.2010, 19:10:35
vreau sa va arat invitatia mea...care arata cam asa dar cu putine modificari.astept opinii:D

asta e si textul:P

“ Dragostea nu este numai flori, zambete, iubire, ci inseamna si lacrimi,
dorinta, pasiune si de aceea, putini au privilegiul de ai descoperi puterea”

"E o bucurie mai presus de toate - ziua în care

visul la care abia îndr&#227;zneam s&#227; visez se împlinește.

În jur e numai fericire, speranț&#227; și certitudine.

Ast&#227;zi începem s&#227; cl&#227;dim împreun&#227; o viaț&#227;.

Cladim ceva mai frumos decât orice am fi putut fiecare în parte."

In deplina credinta, dragoste si intelegere, noi,

Adrian si Monica

Am hotarat sa ne unim destinele avandu-i alaturi
pe parintii nostri:
Aurel si Anica Ciupea Constantin si Silvia Holhos

Pe drumul vietii vom fi calauziti de nasii nostri:
Cristian si Anisoara Stirb Dan si Raluca Lucaciu

Va invitam sa va bucurati alaturi de noi participand la
celebrarea cununiei religioase, care va avea loc la
Biserica Ortodoxa din localitatea Buciumi in data de 28 august 2010.
Sarbatorirea fericitului eveniment va avea loc la caminul cultural
din aceeasi localitate, incepand cu ora 20:00.

Va asteptam cu drag!

andrea85
07.07.2010, 19:12:54

visul la care abia îndr&#227;zneam s&#227; visez se împlinește.

În jur e numai fericire, speranț&#227; și certitudine.

Ast&#227;zi începem s&#227; cl&#227;dim împreun&#227; o viaț&#227;.

Adrian si Monica

pe parintii nostri:

Va asteptam cu drag!

E frumos textul si mottoul...cum arata invitatia in interior, nu ai mai multe poze cu ea? ;-)

de_monik_a
07.07.2010, 19:19:11
E frumos textul si mottoul...cum arata invitatia in interior, nu ai mai multe poze cu ea? ;-)

e fff frumoasa.o sa vo arat maine sau vineri k tre sa mi le aduca.azi am dat comanda.sunt fff incantata pt k mi leam facut exact cum vroiam eu....si am modificato pana a iesit:)))

cami_rus86
07.07.2010, 19:30:06
imi place foarte mult textul invitatie.... poate ma inspir din motto-ul vostru ;))

andrea85
07.07.2010, 19:31:54
e fff frumoasa.o sa vo arat maine sau vineri k tre sa mi le aduca.azi am dat comanda.sunt fff incantata pt k mi leam facut exact cum vroiam eu....si am modificato pana a iesit:)))

Atunci sa ne arati mai multe poze...invitatia e pe mov sau nu am vazut eu bine? ;;)

de_monik_a
07.07.2010, 20:58:47
Atunci sa ne arati mai multe poze...invitatia e pe mov sau nu am vazut eu bine? ;;)

da ii pe mov....:)cum imi doream.....

andrea85
07.07.2010, 20:59:47
da ii pe mov....:)cum imi doream.....

Si invitatia mea e pe o nuanta de mov, dar mai deschisa la culoarea ca si a ta.

ioana_man
07.07.2010, 22:05:04

visul la care abia îndr&atilde;zneam s&atilde; visez se împlinește.

În jur e numai fericire, speranț&atilde; și certitudine.

Ast&atilde;zi începem s&atilde; cl&atilde;dim împreun&atilde; o viaț&atilde;.

Adrian si Monica

pe parintii nostri:

Va asteptam cu drag!

saluut, aha deci tu esti mireasa care face nunta de o data cu mine, am 2 invitati care trebuie sa vina si la nunta mea si sa vina si la a ta............ ... casa de piatra

cosmy_24
08.07.2010, 09:18:32
Am nevoie de ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...... in febra pregatirilor am cam neglijat piesele pt momentele speciale ale nuntii,ma puteti ajuta cu cateva sugestii ?

andrea85
08.07.2010, 10:05:29
Am nevoie de ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...... in febra pregatirilor am cam neglijat piesele pt momentele speciale ale nuntii,ma puteti ajuta cu cateva sugestii ?

Uite aici am scris deja cateva idei, poate te ajuta...http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1422&page=188.
O sa mai postez si eu cateva piese, cand va fi gata lista mea. ;;)

de_monik_a
08.07.2010, 16:40:22
saluut, aha deci tu esti mireasa care face nunta de o data cu mine, am 2 invitati care trebuie sa vina si la nunta mea si sa vina si la a ta............ ... casa de piatra

si cine sunt aia?:-p:>

DeliDeli
08.07.2010, 19:02:49
Fetelor cum o sa arate cocardele voastre?

DeliDeli
08.07.2010, 19:03:57
Si mie mi-a spus o tipa care are nunta si la tara in 28 august:-p

andrea85
08.07.2010, 19:14:53
Fetelor cum o sa arate cocardele voastre?

Cate miresici de 28 august ;;)..puteti face o adevarata petrecere la primarie, avand in vedere cate sunteti deja... ;-) :-p Eu la cocarde ma gandeam ca invitatii sa le aiba din trandafiri albi, iar mirele ori un trandafir mov sau orhidee...asa ceva...;;)

cami_rus86
08.07.2010, 19:24:02
Cate miresici de 28 august ;;)..puteti face o adevarata petrecere la primarie, avand in vedere cate sunteti deja... ;-) :-p Eu la cocarde ma gandeam ca invitatii sa le aiba din trandafiri albi, iar mirele ori un trandafir mov sau orhidee...asa ceva...;;)

orhideea e mai frumoasa pt ca are putin mov, e mai aparte, dar buchetul tau ce flori va avea?

P.S. felicitari pt licenta :">

andrea85
08.07.2010, 19:27:55
orhideea e mai frumoasa pt ca are putin mov, e mai aparte, dar buchetul tau ce flori va avea?

P.S. felicitari pt licenta :">

Mersi pentru felicitare :*...in buchet o sa am trandafri albi si mov si orhidee albi si mov, orhidee vanda. Deci as putea sa fac cocarda mirelui din orhidee vanda, ca in poza atasata. ;-)
Voi la ce cocarde v-ati gandit?

cami_rus86
08.07.2010, 19:51:00
Mersi pentru felicitare :*...in buchet o sa am trandafri albi si mov si orhidee albi si mov, orhidee vanda. Deci as putea sa fac cocarda mirelui din orhidee vanda, ca in poza atasata. ;-)
Voi la ce cocarde v-ati gandit?

eu inca sunt fixata pe cale visinii in buchetul meu si la mire in piept,iar la nasi, parinti si soramea cale albe, iar la restul invitatiilor (cativa, nu multi) ma gandeam la trandafiri albi pt ca trandafiri albi voi avea cred in sala si pt ca imi plac ...:"> acum sa vad la ce suma ma invart cu calele pt ca stiu ca sunt cam pipertate si daca e asa poate ma sucesc inapoi la trandafiri:D poate pt mine si mire raman cale si celorlalti trandafiri, ma mai gandesc,....fetelor unde este depozit de flori in salaj? oare nu as putea sa iau eu florile?
maine ma intalnesc cu o tipa care face aranjamente, sunt curioasa ce preturi are pt ca am auzit ca lucreaza ieftin si frumos, ati auzit de alina pantea de pe crasnei? eu o cunosc de la un concurs la care am participat amandoua dar inca nu am vazut cum lucreaza :-\

andrea85
08.07.2010, 19:56:33
eu inca sunt fixata pe cale visinii in buchetul meu si la mire in piept,iar la nasi, parinti si soramea cale albe, iar la restul invitatiilor (cativa, nu multi) ma gandeam la trandafiri albi pt ca trandafiri albi voi avea cred in sala si pt ca imi plac ...:"> acum sa vad la ce suma ma invart cu calele pt ca stiu ca sunt cam pipertate si daca e asa poate ma sucesc inapoi la trandafiri:D poate pt mine si mire raman cale si celorlalti trandafiri, ma mai gandesc,....fetelor unde este depozit de flori in salaj? oare nu as putea sa iau eu florile?
maine ma intalnesc cu o tipa care face aranjamente, sunt curioasa ce preturi are pt ca am auzit ca lucreaza ieftin si frumos, ati auzit de alina pantea de pe crasnei? eu o cunosc de la un concurs la care am participat amandoua dar inca nu am vazut cum lucreaza :-\

Chiar zilele trecute am vazut un buchet de flori din cale visinii si a aratat super bine.
Eu nu o cunosc, are cumva si o firma in Zalau?

cami_rus86
08.07.2010, 20:26:59
nu stiu daca are firma dar pare o tipa foarte de treaba, mai multe detalii voi afla maine :D abia astept
dar de depozitul de flori nu stiti niciuna nimic?:-\

andrea85
08.07.2010, 20:37:38
nu stiu daca are firma dar pare o tipa foarte de treaba, mai multe detalii voi afla maine :D abia astept
dar de depozitul de flori nu stiti niciuna nimic?:-\

Parca in Crasna am auzit ca e un depozit de flori, dar nu sunt sigura...:-? In Zalau chiar nu stiu, dar vrei sa-ti cumperi florile si sa-ti faci aranjamentele tu sau la o florarie? :-\

cami_rus86
08.07.2010, 20:50:27
vreau sa iau florile la pret de factura si nu de la florarii pt ca au adaos, nu stiu cat costa acum o cala dar ma gandeam la 13 fire in buchetul meu pt ca e numarul meu norocos plus unul in pieptul mirelui si flori pt restul aranjamentelor: masa mirilor si mesele invitatilor, acum trebuie sa ma orientez si dupa buzunar ca doar e criza :( si nu are rost nici sa cheltuiesc o avere pe flori pt ca se ofilesc si nu raman decat cu pozele:-p

andrea85
08.07.2010, 20:53:30
vreau sa iau florile la pret de factura si nu de la florarii pt ca au adaos, nu stiu cat costa acum o cala dar ma gandeam la 13 fire in buchetul meu pt ca e numarul meu norocos plus unul in pieptul mirelui si flori pt restul aranjamentelor: masa mirilor si mesele invitatilor, acum trebuie sa ma orientez si dupa buzunar ca doar e criza :( si nu are rost nici sa cheltuiesc o avere pe flori pt ca se ofilesc si nu raman decat cu pozele:-p

Da, ai dreptate :)>-...dar florarille accepta flori aduse de tine ca sa-ti faca ei aranjamentele? :-\

cami_rus86
08.07.2010, 22:04:29
nu merg la florarie ci direct la persoana care imi face aranjamentul in sala.... ca doar nu merg in 10 locuri sa fac o treaba, iau florile si le duc persoanei care imi face sala si mi le aranjeaza tot ea in vaze, nu? ca doar cu asta se ocupa :D

andrea85
08.07.2010, 22:14:20
nu merg la florarie ci direct la persoana care imi face aranjamentul in sala.... ca doar nu merg in 10 locuri sa fac o treaba, iau florile si le duc persoanei care imi face sala si mi le aranjeaza tot ea in vaze, nu? ca doar cu asta se ocupa :D

Ah, ok inteleg :D...si eu le-am rezolvat pe toate intr-un loc cu Simona de la Galerii, ea se ocupa de aranjamentele mele florale si neflorale. ;;)

de_monik_a
08.07.2010, 23:33:14
Si mie mi-a spus o tipa care are nunta si la tara in 28 august:-p

da cine ii tipa??????poate avem cunostine comune:P

DeliDeli
08.07.2010, 23:47:16
Eu stiu sigur ca este sera de flori pe Strada Crasnei, am auzit ca vand la pret de depozit....
Dar persoana care iti face aranjamentele e de acord sa i duci florile? Ea iti ia bani pt manopera?

DeliDeli
08.07.2010, 23:47:57
da cine ii tipa??????poate avem cunostine comune:P
O sa o intreb daca am voie sa i divulg numele pe site:-p

DeliDeli
08.07.2010, 23:50:25
In ceea ce priveste cocardele... eu am multe matusi si unchi si verisori... ar fi frumos sa iau si pt ei cocarde,nu?
Ce considerati ca ar merge? ca daca iau trandafiri pt toti intru direct in faliment:-p

andrea85
09.07.2010, 00:43:04
In ceea ce priveste cocardele... eu am multe matusi si unchi si verisori... ar fi frumos sa iau si pt ei cocarde,nu?
Ce considerati ca ar merge? ca daca iau trandafiri pt toti intru direct in faliment:-p

Eu dau cocarde doar parintilor si nasilor, de aceea optez pentru trandafiri. Dar daca ai de dat mai multe cocarde, poti opta pentru cocarde din crizanteme mini, le-am vazut eu la Simona de la Galerii. :D

DeliDeli
09.07.2010, 00:51:06
Eu dau cocarde doar parintilor si nasilor, de aceea optez pentru trandafiri. Dar daca ai de dat mai multe cocarde, poti opta pentru cocarde din crizanteme mini, le-am vazut eu la Simona de la Galerii. :D
M-am gandit si la asta, cred ca le-am vazut si eu dar nu mi le amintesc exact... Iti amintesti cumva pretul lor?

andrea85
09.07.2010, 10:13:56
M-am gandit si la asta, cred ca le-am vazut si eu dar nu mi le amintesc exact... Iti amintesti cumva pretul lor?

Cred ca Simona spunea ceva de 3-4 Ron pe cocarde din mini crizanteme...

andrea85
10.07.2010, 09:09:10
noi am luat whisky-ul de la travel free din vama din satu mare. sau poti sa il cumperi de la total as, au si ei preturi chiar bune si in plus, ce nu consumi, poti sa duci inapoi. daca nu ai drum prin satu mare, sincer nu se merita sa mergi doar pentru a cumpara whisky, pentru ca, diferenta de pret o dai pe combustibil pentru masina.

Amalia, maine e ziua cea mare \:D/...pe tickerul tau scrie doar 1 zi pana la nunta. :D Iti doresc sa ai parte de o nunta minunata, de multa iubire, de momente si clipe de neuitat si Casa de Piatra! O petrecere frumoasa sa ai! <:-P

Lala4you
10.07.2010, 09:28:30
din ce spui arata foarte bine!

Ce scump e bebe Alex!!! Sa va traiasca,sa fiti sanatosi!!!

andrea85
10.07.2010, 11:51:27
Ce scump e bebe Alex!!! Sa va traiasca,sa fiti sanatosi!!!

Lavinia, e gata rochita ta, ai adus-o deja acasa? :)

Lala4you
10.07.2010, 21:09:40
Lavinia, e gata rochita ta, ai adus-o deja acasa? :)

Salutare,scuze ca nu am raspuns,am fost plecata,inca nu am adus-o acasa:)
O seara frumoasa!

andrea85
10.07.2010, 21:23:42
Salutare,scuze ca nu am raspuns,am fost plecata,inca nu am adus-o acasa:)
O seara frumoasa!

Si ai mai rezolvat ceva pentru nunta? :D Eu ma aflu in febra pregatirilor, avand in vedere ca mai am atat de putin pana la nunta...abia acum realizez. :-SS

Lala4you
10.07.2010, 21:25:36
Si ai mai rezolvat ceva pentru nunta? :D Eu ma aflu in febra pregatirilor, avand in vedere ca mai am atat de putin pana la nunta...abia acum realizez. :-SS

Pai nu am mai rezolvat...ca stam bine cu pregatirile..
Cand veniti in tara?Las' ca va fi bine!;)

andrea85
10.07.2010, 21:54:58
Pai nu am mai rezolvat...ca stam bine cu pregatirile..
Cand veniti in tara?Las' ca va fi bine!;)

Saptamana viitoare, joia plecam "deja" acasa. Eu nu am mai fost de vreo 6 luni acasa si abia astept sa ajung in tara si sa ma ocup personal de ultimele pregatiri de nunta. :)

Lala4you
10.07.2010, 21:59:20
Saptamana viitoare, joia plecam "deja" acasa. Eu nu am mai fost de vreo 6 luni acasa si abia astept sa ajung in tara si sa ma ocup personal de ultimele pregatiri de nunta. :)

O luna la dispozitie...ca sa te "reobisnuiesti' cu "aerul"..de nunta;;)

andrea85
10.07.2010, 22:06:49
O luna la dispozitie...ca sa te "reobisnuiesti' cu "aerul"..de nunta;;)

Exact ;-) Nu prea mai am multe de facut, dat tot nelinistita sunt si raman pana nu vad eu cu ochii mei ca toate sunt puse la punct si rezolvate. :D :-p

cami_rus86
10.07.2010, 22:16:35
andrea am uitat daca ai reusit sa iti cumperi rochita, cum arata sau ai postat poze si eu nu am vazut? :D

andrea85
10.07.2010, 22:34:02
andrea am uitat daca ai reusit sa iti cumperi rochita, cum arata sau ai postat poze si eu nu am vazut? :D

Mi-am cumparat rochita deja de mult, de cateva luni, dar nu am poze cu ea si vreau sa o arat abia dupa nunta mea, dar va pot spune ca e stil printesa :x...inca putin si o sa va arat rochita mea. :)
Tu te-ai uitat deja dupa rochite de mireasa?

de_monik_a
10.07.2010, 23:35:11

si eu tot joi plec acasa;P eu nu am mai fost de 1 annnnnnnn:((((gandestete k tot ce miam rezolvat miam rezolvat pe telefon......abia astept sa merg....tot mai scad cate o zi:))

andrea85
11.07.2010, 09:31:25
si eu tot joi plec acasa;P eu nu am mai fost de 1 annnnnnnn:((((gandestete k tot ce miam rezolvat miam rezolvat pe telefon......abia astept sa merg....tot mai scad cate o zi:))

Si eu tot prin telefon si internet mi-am rezolvat multe lucruri pentru nunta, si desigur in acele 3 saptamani cat am fost acasa de Craciun. Dar nu ma plang, pentru ca stau foarte bine cu pregatirile de nunta :D, toate sunt deja cumparate si rezolvate, doar tortul de mireasa si florile trebuie sa le mai comand si in rest poatŽ sa inceapa nunta. :)\:D/

cami_rus86
11.07.2010, 14:14:06
Mi-am cumparat rochita deja de mult, de cateva luni, dar nu am poze cu ea si vreau sa o arat abia dupa nunta mea, dar va pot spune ca e stil printesa :x...inca putin si o sa va arat rochita mea. :)
Tu te-ai uitat deja dupa rochite de mireasa?
aaaaaaaaaa.... inteleg, atunci asteptam sa iti inceapa nunta ca sa iti vedem si noi rochita :-p
eu m-am mai uitat la rochite dar cel putin pana acum nu am vazut nici o rochita care sa imi placa, nici p la magazine, nici in reviste si pe net ce am vazut nu imi permit....8-| bine ca mai am un an pana la nunta si am timp sa mai caut, oricum nu vreau sa imi cumpar rochita numai prin luna mai anul viitor asa ca [-o< sper ca pana atunci sa vad modelul care sa imi placa si sa nu ii gasesc nici un defect :D

andrea85
11.07.2010, 14:50:47
aaaaaaaaaa.... inteleg, atunci asteptam sa iti inceapa nunta ca sa iti vedem si noi rochita :-p
eu m-am mai uitat la rochite dar cel putin pana acum nu am vazut nici o rochita care sa imi placa, nici p la magazine, nici in reviste si pe net ce am vazut nu imi permit....8-| bine ca mai am un an pana la nunta si am timp sa mai caut, oricum nu vreau sa imi cumpar rochita numai prin luna mai anul viitor asa ca [-o< sper ca pana atunci sa vad modelul care sa imi placa si sa nu ii gasesc nici un defect :D

Ai deja ceva idei concrete despre modelul rochitei, care ti-ar placea...sirena, printesa, A-line sau ceva clasic? :D

cosmy_24
12.07.2010, 09:28:51
Neatza dragele mele....vin cu acest mesaj sa va spun despre nunta lui Amalia
A fost suuuuuuuuuuuuupppppppppppppeeeeeeeeeeeerrrrrrrrr.. .....
jos palaria, o mireasa superba,atmosfera incendiara,ce mai ? numai joc si voie buna
Imi doresc din suflet sa avem parte si noi toate de distractia pe care a avut-o ea si invitatii ei

andrea85
12.07.2010, 09:39:08
Neatza dragele mele....vin cu acest mesaj sa va spun despre nunta lui Amalia
A fost suuuuuuuuuuuuupppppppppppppeeeeeeeeeeeerrrrrrrrr.. .....
jos palaria, o mireasa superba,atmosfera incendiara,ce mai ? numai joc si voie buna
Imi doresc din suflet sa avem parte si noi toate de distractia pe care a avut-o ea si invitatii ei

Ma bucur mult pentru ea, ii doresc numai bine si Casa de Piatra! O asteptam inapoi cu poze si impresii!

andrea85
12.07.2010, 09:51:03
Stefania, La multi Ani cu ocazia zilei tale de nastere si pentru prima voastra aniversare de casatorie! Va doresc numai bine, multa fericire si implinire alaturi de fetita voastra! :)

cami_rus86
12.07.2010, 10:07:06
Casa de piatra Amalia!:)>- si felicitari pt nunta voastra reusita... te asteptam cu poze si sa ne povestesti si noua mai multe :D a rezistat machiajul? :D
Stefania La multi ani si numai bine iti doresc tie si familiei tale :*

ioanamihaela
13.07.2010, 09:09:49
Buna fetelor, sunt si eu o miresica de Zalau , mai exact de octombrie:)

Lala4you
13.07.2010, 09:11:37

Bine ai venit si eu sunt miresica de octombrie...:D

lauriss
13.07.2010, 09:12:22
Bine ai venit!
Mai este cineva aici care face in octombrie, Adriana! Nu mai tin minte exact daca si-a inchis sau nu contul

La ce local faceti nunta? Cum stati cupregatirile? :)

Lala4you
13.07.2010, 09:13:54
Bine ai venit!
Mai este cineva aici care face in octombrie, Adriana! Nu mai tin minte exact daca si-a inchis sau nu contul

La ce local faceti nunta? Cum stati cupregatirile? :)

Mai sunt si eu,sunt demult aici...:D...dar vad ca numai cu unele persoane am comunicat desi mai mereu online,deschisa la comunicare..:)

lauriss
13.07.2010, 09:16:44
Mai sunt si eu,sunt demult aici...:D...dar vad ca numai cu unele persoane am comunicat desi mai mereu online,deschisa la comunicare..:)

scuza-ma lala, nu am apucat sa comunic cu tine, eu am fost tare prinsa cu licenta ultima vreme, si nici nu am mai activat pe forum! Te-am vazut pe aici, stiam de tine dar am uitat ca si tu faci in octombrie anul acesta! Am urmarit discutiile voastre pe forum...dar serios..scz..!
Ma revansez eu cumva...:P

Lala4you
13.07.2010, 09:18:09
scuza-ma lala, nu am apucat sa comunic cu tine, eu am fost tare prinsa cu licenta ultima vreme, si nici nu am mai activat pe forum! Te-am vazut pe aici, stiam de tine dar am uitat ca si tu faci in octombrie anul acesta! Am urmarit discutiile voastre pe forum...dar serios..scz..!
Ma revansez eu cumva...:P

Eeee,nu are nimic...cum esti cu licenta?Ai terminat?

lauriss
13.07.2010, 09:20:37
Eeee,nu are nimic...cum esti cu licenta?Ai terminat?

Daaa,..in sfarsit! Acum am timp de miresici...:*

Lala4you
13.07.2010, 09:21:48
Daaa,..in sfarsit! Acum am timp de miresici...:*

Ma bucur=D>>:D<

lauriss
13.07.2010, 09:33:21
Ma bucur=D>>:D<

Si eu..:) Apropo voi unde faceti nunta? Am observat ca nu ai trecut nimic la restaurant!

Lala4you
13.07.2010, 09:36:04
Si eu..:) Apropo voi unde faceti nunta? Am observat ca nu ai trecut nimic la restaurant!

Nu am trecut fiindca nu stiu cum sa scriu=)) La Fratii Jecan facem,nu stiu exact cum se numeste,Crisana parca am auzit...oricum e acel local unde mancarea e atat de buna incat iti vine sa mai dansezi o tura ca sa mananci<:-P;))=));-)

lauriss
13.07.2010, 09:40:00
Nu am trecut fiindca nu stiu cum sa scriu=)) La Fratii Jecan facem,nu stiu exact cum se numeste,Crisana parca am auzit...oricum e acel local unde mancarea e atat de buna incat iti vine sa mai dansezi o tura ca sa mananci<:-P;))=));-)

Fratii Jecan, asa se numeste asa si scrie pe el, eu asa stiu! :) Da am auzit ca e mancarea tare buna acolo!
So cum merg pregatirile? Cu rochita cum faci? o cumperi?

ioanamihaela
13.07.2010, 10:32:41
Bine ai venit si eu sunt miresica de octombrie...:D
Lala , ti-ai facut programarile la biserica si starea civila? Daca da nu imi zici de la ce ore, vreau sa ma duc si eu saptamana asta si nu stiu nici de la ce ora se intuneca in octombrie??

andrea85
13.07.2010, 10:33:54
Lala , ti-ai facut programarile la biserica si starea civila? Daca da nu imi zici de la ce ore, vreau sa ma duc si eu saptamana asta si nu stiu nici de la ce ora se intuneca in octombrie??

Tu cand ai nunta si unde? ;;)

lauriss
13.07.2010, 10:36:39
Ce faci Andreea? Gata cu licenta si examenele???o:-)

andrea85
13.07.2010, 10:40:21
Ce faci Andreea? Gata cu licenta si examenele???o:-)

Mersi de intrebare, sunt foarte bine :*...am terminat cu examenele si licenta, sunt foarte happy <:-P...iar acum ma pregatesc sa ma duc acasa si sa ma ocup eu personal de ultimele pregatiri de nunta. \:D/
Tu ce faci, esti acasa? Ai mai rezolvat ceva pentru nunta? ;;)

lauriss
13.07.2010, 10:59:59
Mersi de intrebare, sunt foarte bine :*...am terminat cu examenele si licenta, sunt foarte happy <:-P...iar acum ma pregatesc sa ma duc acasa si sa ma ocup eu personal de ultimele pregatiri de nunta. \:D/
Tu ce faci, esti acasa? Ai mai rezolvat ceva pentru nunta? ;;)

Da, sunt acasa! Pt nunta nu am mai rezolvat nimic, am avut niste probleme de sanatare, mai exact piatra la rinichi si mi-a dat atata de lucru..incat nu am mai reusit sa fac nimic in rest! Si acuma mai am dureri groaznice!
Ma bucur ca te-ai scapat si tu de toate !! :-*
Mai ai asa de putin pana la nunta,..uai ce fain! Cred ca esti tare fericita si emotionata!...<:-P

andrea85
13.07.2010, 11:42:22
Da, sunt acasa! Pt nunta nu am mai rezolvat nimic, am avut niste probleme de sanatare, mai exact piatra la rinichi si mi-a dat atata de lucru..incat nu am mai reusit sa fac nimic in rest! Si acuma mai am dureri groaznice!
Ma bucur ca te-ai scapat si tu de toate !! :-*
Mai ai asa de putin pana la nunta,..uai ce fain! Cred ca esti tare fericita si emotionata!...<:-P

Off, imi pare rau sa aud ca ai fost bolnava. Da, sunt foarte emotionata, pentru ca de mult ma pregatesc pentru ziua cea MARE si abia astept sa ma pot imbraca in rochita mea alba si sa-i pot spune "da" sotului meu. :"> Ma emotionez deja acum, cand doar vorbim despre nunta, dar in ziua nuntii...:)

ioanamihaela
13.07.2010, 12:24:10
Tu cand ai nunta si unde? ;;)
Nu prea vreau sa dau prea multe detalii pentru ca este un site public si poate citi oricine:D In Zalau fac nunta in luna octombrie:)

ioanamihaela
13.07.2010, 12:25:17
Fetelor nu facem o intalnire de grup , mai povestim una alta despre nunta:)

andrea85
13.07.2010, 12:25:55
Nu prea vreau sa dau prea multe detalii pentru ca este un site public si poate citi oricine:D In Zalau fac nunta in luna octombrie:)

Ok, inteleg...tu stii mai bine ;-)

andrea85
13.07.2010, 12:28:39
Fetelor nu facem o intalnire de grup , mai povestim una alta despre nunta:)

Eu de mult ma gandesc la aceasta idee, sa ne intalnim si personal, miresici actuale, fost si viitoare...dar nu stiu daca fetele ar fi de acord sa ne intalnim candva sau daca au vreun interes pentru o intalnire. Ce ziceti fetelor? ;;) :-\

ioanamihaela
13.07.2010, 12:34:10
Eu de mult ma gandesc la aceasta idee, sa ne intalnim si personal, miresici actuale, fost si viitoare...dar nu stiu daca fetele ar fi de acord sa ne intalnim candva sau daca au vreun interes pentru o intalnire. Ce ziceti fetelor? ;;) :-\
Am citit ca tu nu esti in zalau, vii curand? Eu is libera zilele urmatoare:D daca mai sunt si alte doritoare.

andrea85
13.07.2010, 12:41:39
Am citit ca tu nu esti in zalau, vii curand? Eu is libera zilele urmatoare:D daca mai sunt si alte doritoare.

Eu momentam ma aflu in Germania, dar de vineri incolo sunt in Zalau. Dar cred ca ar fi bine daca ne-am intalni mai multe miresici, poate facem chiar o lista sau un topic nou, unde ne inscriem si fixam o data, cand ne putem intalni. :-\ Problema e ca acum multe miresici se pregatesc de nunta, in iulie si august, deci poate ca nu reusim sa ne intalnim inainte, doar dupa nunti. Eu sunt aproape oricand disponibila. ;;)

Lala4you
13.07.2010, 21:14:43

Am facut,noi o sa avem nunta de zi,starea civila de la 11.15; la biserica aproximativ de la 12...
La sala de la 2, 2 si ceva vom ajunge noi...de intunecat cred eu ca de pe la 7,7 si ceva...

Lala4you
13.07.2010, 21:15:36
Eu momentam ma aflu in Germania, dar de vineri incolo sunt in Zalau. Dar cred ca ar fi bine daca ne-am intalni mai multe miresici, poate facem chiar o lista sau un topic nou, unde ne inscriem si fixam o data, cand ne putem intalni. :-\ Problema e ca acum multe miresici se pregatesc de nunta, in iulie si august, deci poate ca nu reusim sa ne intalnim inainte, doar dupa nunti. Eu sunt aproape oricand disponibila. ;;)

Sa ma anuntati si pe mine...:D

andrea85
13.07.2010, 22:06:49
Sa ma anuntati si pe mine...:D

Deci suntem deja 3 care sunt pentru o intalnire reala in Zalau...pe cand va ganditi sa facem aceasta intalnire a miresicilor? ;;)

monizoltan
13.07.2010, 22:54:38
Daca mai amanati intalnirea 2 sapt, ma inscriu in club

andrea85
13.07.2010, 22:56:23
Daca mai amanati intalnirea 2 sapt, ma inscriu in club

Inca nu am stabilit nimic concret... eu astept propuneri si de la celelalte fete, sa vad cand le-ar conveni si lor sa ne intalnim in oras. ;-) Deci aveti vreo propunere cu o data fixa?

STEFANIA86
14.07.2010, 00:56:07
<:-PMultumesc pt mesaje si scuze ca nu va raspund la timp dar is ocupata cu fetita si numai seara cand doarme ea pot intra,casa de piatra tuturor miresicilor.....

andrea85
14.07.2010, 09:25:17
Fetelor am intrat pe ultima suta de metri...doar 1 luna mai am pana la nunta mea. Abia astept! <:-P \:D/

cami_rus86
14.07.2010, 09:58:23
ma inscriu si eu pt intalnire ;;) mai putem schimba impresii sau ne ajuta fostele miresici cu sfaturi....eu pot doar de sapt viitoare intr-o dupamasa;;)

andrea85
14.07.2010, 12:01:00
ma inscriu si eu pt intalnire ;;) mai putem schimba impresii sau ne ajuta fostele miresici cu sfaturi....eu pot doar de sapt viitoare intr-o dupamasa;;)

Atunci haideti sa stabilim o data si le trimitelor si fetelor un PM, daca vor sa vina si ele la intalnire. Ce data v-ar conveni? ;;)

adina_mari
14.07.2010, 16:46:09
Atunci haideti sa stabilim o data si le trimitelor si fetelor un PM, daca vor sa vina si ele la intalnire. Ce data v-ar conveni? ;;)

de cand astept eu o intalnire cu miresicile....imi pare rau ca nu o sa pot veni

andrea85
14.07.2010, 17:22:42
de cand astept eu o intalnire cu miresicile....imi pare rau ca nu o sa pot veni

Eu de mult ma gandesc la o intalnire cu miresici si avand in vedere ca de vineri incolo si eu voi fi acasa, m-as bucura mult daca am reusi candva sa ne intalnim. Acum astept doar sa ne hotaram asupra unei zi. :) Poate mai organizam intalniri si mai incolo si atunci poti veni si tu.

adina_mari
14.07.2010, 17:26:58
Eu de mult ma gandesc la o intalnire cu miresici si avand in vedere ca de vineri incolo si eu voi fi acasa, m-as bucura mult daca am reusi candva sa ne intalnim. Acum astept doar sa ne hotaram asupra unei zi. :) Poate mai organizam intalniri si mai incolo si atunci poti veni si tu.

sa vad cand va hotarati...poate vrea si stefania sa vina la o plimbare cu mara si trecem si noi pe acolo sa va vedem:*

andrea85
14.07.2010, 17:34:10
sa vad cand va hotarati...poate vrea si stefania sa vina la o plimbare cu mara si trecem si noi pe acolo sa va vedem:*

Da, e o idee buna...;;) Dar inca nu stim cand vom reusi sa ne intalnim, avand in vedere ca majoritatea dintre noi se pregatesc acum pentru nunta....poate doar dupa nunti.

STEFANIA86
14.07.2010, 22:43:36
Si eu sunt de acord....numai sa fiu prin Zalau....:*

andrea85
15.07.2010, 00:10:57
Fetelor eu maine plec acasa si sper sa ne auzim cat mai curand, cand voi fi si mai aproape de voi si voi fi in oras. Va pup! :*

DeliDeli
15.07.2010, 02:57:35
Fetelor eu maine plec acasa si sper sa ne auzim cat mai curand, cand voi fi si mai aproape de voi si voi fi in oras. Va pup! :*
Drum bun, Andrea!
Si mie mi-ar face placere sa particip la aceasta intalnire!:)

andrea85
15.07.2010, 06:53:07
Drum bun, Andrea!
Si mie mi-ar face placere sa particip la aceasta intalnire!:)

Mersi mult! Peste cateva ore am plecat acasa! :)

Lala4you
15.07.2010, 08:23:21

Druuuum buun!Ne auzim,vedem acasa>:D<:)

adina_mari
15.07.2010, 09:46:12
Mersi mult! Peste cateva ore am plecat acasa! :)

drum bun sa ai!>:D<

cami_rus86
15.07.2010, 11:37:53
sa ai drum bun andreea..... pt mine nu conteaza ziua, in principiu pot de saptamana viitoare in orice zi dupamasa, cred ca ar fi mai complicat cu mamicile sa isi organizeze timpul odata cu somnul prichindeilor :D

lauriss
16.07.2010, 09:04:17
Andreea ai ajuns?

andrea85
16.07.2010, 20:20:07
Andreea ai ajuns?

Fetelor am ajuns cu bine acasa. :) Drumul a fost foarte lung si obositor, dar acum sunt acasa, mai aproape de voi si de maine incep cu forta ultimele pregatiri de nunta. O sa am mult de umblat, dar sper sa am noroc si sa le pot rezolva cat mai usor. Primul lucru pe care l-am facut cand am ajuns acasa a fost sa-mi probez rochita de mireasa, pentru ca tare dor mi-a fost de ea...si pot sa va spun ca tot minunata e. :"> :x

lauriss
16.07.2010, 20:56:37
Fetelor am ajuns cu bine acasa. :) Drumul a fost foarte lung si obositor, dar acum sunt acasa, mai aproape de voi si de maine incep cu forta ultimele pregatiri de nunta. O sa am mult de umblat, dar sper sa am noroc si sa le pot rezolva cat mai usor. Primul lucru pe care l-am facut cand am ajuns acasa a fost sa-mi probez rochita de mireasa, pentru ca tare dor mi-a fost de ea...si pot sa va spun ca tot minunata e. :"> :x

bine ai venit!!!!!
bine ca ai ajuns...:)
De acum inainte eu iti urez sporrrrrrrrrrrrrr...:P
Te pup

andrea85
16.07.2010, 21:06:19
bine ai venit!!!!!
bine ca ai ajuns...:)
De acum inainte eu iti urez sporrrrrrrrrrrrrr...:P
Te pup

Si eu ma bucur ca sunt acasa, desi sunt obosita si nu prea am timp sa ma odihnesc, pentru ca incep din nou sa ma ocup de nunta si acum nu mai am scuze, pentru ca timpul e foarte scurt pana la nunta mea. :D
Tu ce mai faci? ::*

Lala4you
16.07.2010, 21:19:59

Bine ai venit acasa!>:D<>:D<

lauriss
16.07.2010, 21:22:20
Si eu ma bucur ca sunt acasa, desi sunt obosita si nu prea am timp sa ma odihnesc, pentru ca incep din nou sa ma ocup de nunta si acum nu mai am scuze, pentru ca timpul e foarte scurt pana la nunta mea. :D
Tu ce mai faci? ::*

Eh...nasol,..ma tot chinui cu rinichii astia,..luni am fost la urgente si de at tot stau in pat ca fac crize.! Dar acuma am profitat ca nu ma doare nimic si am intrat un pic pe miresici sa va vad ce mai vorbiti!
Cu nunta nimic ...! :-(
Hai ca nu mai e mult nu te stresa acuma,...! Odihneste-te si o sa iti iasa mai bine lucrurile astfel! Graba si oboseala impreuna nu fac bine!
De abia astept sa te vad miresica si sa imi povestesti cum a fost:D
Eu va pup pe toate de aici ! Si mamici si miresici...ma duc la pat! Ca asa trebe...! Vorbim maine! O noapte frumoasa va doresc! Ciao

Lala4you
16.07.2010, 21:32:00
Eh...nasol,..ma tot chinui cu rinichii astia,..luni am fost la urgente si de at tot stau in pat ca fac crize.! Dar acuma am profitat ca nu ma doare nimic si am intrat un pic pe miresici sa va vad ce mai vorbiti!
Hai ca nu mai e mult nu te stresa acuma,...! Odihneste-te si o sa iti iasa mai bine lucrurile astfel! Graba si oboseala impreuna nu fac bine!
Eu va pup pe toate de aici ! Si mamici si miresici...ma duc la pat! Ca asa trebe...! Vorbim maine! O noapte frumoasa va doresc! Ciao

Multa sanatate iti doresc!

lauriss
16.07.2010, 21:42:42
Multa sanatate iti doresc!

Multumesc Lala!

andrea85
16.07.2010, 21:50:35
Bine ai venit acasa!>:D<>:D<

Mersi draga, bine v-am gasit acasa.
De maine incep si eu sa impart catev invitatii si sper sa rezolv si personalizarea sticlutelor. Am atatea lucruri de al meu TO DO LIST...incat nici nu prea stiu de unde sa incep.#-o
Tu ce mai faci? >:D<

andrea85
16.07.2010, 21:51:58

Noapte buna Laura si stai cuminte in pat sa te poti insanatosi cat mai repede. Ai grija de tine! :*

Lala4you
16.07.2010, 22:21:44
Mersi draga, bine v-am gasit acasa.
De maine incep si eu sa impart catev invitatii si sper sa rezolv si personalizarea sticlutelor. Am atatea lucruri de al meu TO DO LIST...incat nici nu prea stiu de unde sa incep.#-o
Tu ce mai faci? >:D<

Astept sa ma duc la nunta duminica,in rest,cam obosita...:D

andrea85
17.07.2010, 08:38:31
Icksu...o nunta frumoasa va doresc azi, multa iubire si casa de piatra. Te asteptam cu poze de la nunta. :)

andrea85
18.07.2010, 09:59:54

La multi ani Monica, sa ai parte de tot ce iti doresti, multa sanatate si fericire iti doresc. Aniversare frumoasa iti doresc! <:-P

andrea85
18.07.2010, 21:58:10
Ce mai faceti fetelor? E cam liniste pe aici...
Eu sunt in toiul pregatirilor de nunta, acum ma ocup de impartirea invitatilor...avem mult de umblat, dar pana acum am primit doar confirmari, desi cred ca nu va ramane pana la sfarsit asa.
Voi cu ce va ocupati? :)

DeliDeli
18.07.2010, 23:37:25
Ce mai faceti fetelor? E cam liniste pe aici...
Eu sunt in toiul pregatirilor de nunta, acum ma ocup de impartirea invitatilor...avem mult de umblat, dar pana acum am primit doar confirmari, desi cred ca nu va ramane pana la sfarsit asa.
Voi cu ce va ocupati? :)
Buna, Andrea. Bine ai venit acasa!:)
Eu ma gandesc la porumbeii de la sf cununiei religioase... cred ca mi-ar placea sa-i am.. Stiti cumva de unde se iau si cat costa?

lauriss
19.07.2010, 09:24:17
Noapte buna Laura si stai cuminte in pat sa te poti insanatosi cat mai repede. Ai grija de tine! :*

Mi-am mai revenit cat de cat! Am inteles ca ai tare mult de munca!...spor la treaba sa ai...
Cum faci cu etichetele alea de sticlute ti le faci tu sau le faci undeva? Si in rest ce treburi mai ai rezolvat? poate te putem ajuta..:P

lauriss
19.07.2010, 09:25:29
Eu ma gandesc la porumbeii de la sf cununiei religioase... cred ca mi-ar placea sa-i am.. Stiti cumva de unde se iau si cat costa?

am inteles ca porumbeii costa undeva intre 100-150 lei. Dar nu mai stiu exact de unde i-au cumparat! Daca vrei ma interesez!...Cum stai cu pregatirile?

lauriss
19.07.2010, 09:26:59
Astept sa ma duc la nunta duminica,in rest,cam obosita...:D

Unde ai fost la nunta Lala? Cum s-a defasurat? a fost frumos? spune-ne si noua de muzica si restul...cum s-au prezentat...:)

andrea85
19.07.2010, 12:19:48

Mersi draga! :* Sa va spun ce am mai rezolvat azi...am dat comanda la etichetele de sticluta, sunt identice au ale tale Delia, doar ca vor fi pe mov. Am dat comanda la personalizarea pungilor de punga, asemanatoare cu etichetele de pe sticluta.
Am fost la Simona si am dat comanda la porumbei...ea are 2 porumbei albi la 50 Ron si eventual o s aiba o promotie de 10 porumbei la 100 Ron...eu zic ca e foarte bun pretul.
In rest am mai cumparat pantofii lui si camasa lui.
Iar in fiecare zi mai impartim cateva din invitatii...fetelor, va spun ca sunt muuuuuulte de facut, dar nici nu e imposibil. :D :)
Sa-mi spuneti, daca am uitat ceva. ;-) Va pup si spor la pregatiri! >:D<

andrea85
19.07.2010, 12:24:31
Mi-am mai revenit cat de cat! Am inteles ca ai tare mult de munca!...spor la treaba sa ai...
Cum faci cu etichetele alea de sticlute ti le faci tu sau le faci undeva? Si in rest ce treburi mai ai rezolvat? poate te putem ajuta..:P

Buna draga, ma bucur ca te simti mai bine. :)
Etichetele le fac la tipografia, unde mi-am facut si invitatiile, sunt personalizate in forma de inimoara la 25 bani/buc. In rest mai am cateva lucruri marunte de rezolvat, florile si prajiturile/ tortul, dar momentam cel mai mult timp imi ocupa impartirea invitatilor, dar ma descurc eu cumva. :D

lauriss
19.07.2010, 12:45:00
Buna draga, ma bucur ca te simti mai bine. :)
Etichetele le fac la tipografia, unde mi-am facut si invitatiile, sunt personalizate in forma de inimoara la 25 bani/buc. In rest mai am cateva lucruri marunte de rezolvat, florile si prajiturile/ tortul, dar momentam cel mai mult timp imi ocupa impartirea invitatilor, dar ma descurc eu cumva. :D

Pai de tort nu ai dat comanda?
Si cu florile cum a ramas? Erai nehotarata la un moment dat cu buchetul tau...cum le-ai echilibrat?

lauriss
19.07.2010, 12:49:10
Ce parere aveti?
Prima e card de masa!
A doua si ultima sunt impreuna si a3a si a4a sunt impreuna! adica fata si spatele invitatiei!

andrea85
19.07.2010, 12:49:32
Pai de tort nu ai dat comanda?
Si cu florile cum a ramas? Erai nehotarata la un moment dat cu buchetul tau...cum le-ai echilibrat?

Pai am contract du doamna Bese la prajituri si tort, dar inca nu m-am horatat la un model anume si la "continutul" tortului...sper sa rezolv si asta cat mai curand.
Iar florile o sa le rezolv la Simona, chiar azi am trecut la ea si spunea ca, comanda finala la flori si buchete le dau cu o saptamana inainte de nunta.
Buchetul meu va fi fin trandafiri albi si mov si orhidee albe si mov...macar aici sunt 100% sigura, ca asa imi vreau buchetul. :D

andrea85
19.07.2010, 12:52:34
Ce parere aveti?
Prima e card de masa!
A doua si ultima sunt impreuna si a3a si a4a sunt impreuna! adica fata si spatele invitatiei!

Mie imi place mai mult al 2lea model pentru carduri de masa. ;-)

lauriss
19.07.2010, 13:48:46
Pai am contract du doamna Bese la prajituri si tort, dar inca nu m-am horatat la un model anume si la "continutul" tortului...sper sa rezolv si asta cat mai curand.
Iar florile o sa le rezolv la Simona, chiar azi am trecut la ea si spunea ca, comanda finala la flori si buchete le dau cu o saptamana inainte de nunta.
Buchetul meu va fi fin trandafiri albi si mov si orhidee albe si mov...macar aici sunt 100% sigura, ca asa imi vreau buchetul. :D

Ohh ce frumos! Abia astept sa iti vad buchetul! Banuiesc ca vrei un continut mai racoros al tortului...:) pe caldurile astea! Si in sala parca ziceai ceva de crini!:)

lauriss
19.07.2010, 13:49:59
Mie imi place mai mult al 2lea model pentru carduri de masa. ;-)

trebuie sa mai experimentez! astea le-am facut eu intr-un programel! arata mult mai bine cand le listezi si le legi cu o panglica micuta..:P las ca mai fac si va mai cer parerile..:)

andrea85
19.07.2010, 13:56:46
trebuie sa mai experimentez! astea le-am facut eu intr-un programel! arata mult mai bine cand le listezi si le legi cu o panglica micuta..:P las ca mai fac si va mai cer parerile..:)

Ti-au iesit chiar foarte bine...si eu mi-am confectionat multe lucruri singura, costa ceva timp si energie, dar merita cand vezi rezultatul. ;;)

andrea85
19.07.2010, 13:58:54
Ohh ce frumos! Abia astept sa iti vad buchetul! Banuiesc ca vrei un continut mai racoros al tortului...:) pe caldurile astea! Si in sala parca ziceai ceva de crini!:)

Da, asa e, in sala o sa am aranajamente cu crini, iar buchetul meu va fi predominant din flori mov. Iar tortul vreau sa fie mai racoros, cu ceva fructe racoritoare si o crema mai fresh...sper sa gasesc ceva in aceasta combinatie. :D

lauriss
19.07.2010, 14:14:39
Ti-au iesit chiar foarte bine...si eu mi-am confectionat multe lucruri singura, costa ceva timp si energie, dar merita cand vezi rezultatul. ;;)

ce ti-ai mai confectionat singurica? nu de alta dar poate imi mai dai idei eu pana acum m-am gandit la casuta de dar, cosuletul de cocarde, pernuta pentru verighete, eventual daca ne hotaram sa punem marturii pe masa, niste aranjamente pentru masini sa le dau altora sa le puna, posibil invitatiile, numerele de pe masa, carduri de confirmare, paharele +setul de tort sa il iau si sa il decorez eu putin, ceva pt domnisoarele de onoare!....acuma..nu stiu sigur ce imi iese din toate astea..:P
atasez niste poze pt cateva din ele..sa vezi la ce m-am gandit..:)

lauriss
19.07.2010, 14:20:40
Da, asa e, in sala o sa am aranajamente cu crini, iar buchetul meu va fi predominant din flori mov. Iar tortul vreau sa fie mai racoros, cu ceva fructe racoritoare si o crema mai fresh...sper sa gasesc ceva in aceasta combinatie. :D

da,..eu ma gandeam la fructe de padure sau ceva cu visine sau cirese...mama de pofta mi-ai facut!

andrea85
19.07.2010, 14:21:07
ce ti-ai mai confectionat singurica? nu de alta dar poate imi mai dai idei eu pana acum m-am gandit la casuta de dar, cosuletul de cocarde, pernuta pentru verighete, eventual daca ne hotaram sa punem marturii pe masa, niste aranjamente pentru masini sa le dau altora sa le puna, posibil invitatiile, numerele de pe masa, carduri de confirmare, paharele +setul de tort sa il iau si sa il decorez eu putin, ceva pt domnisoarele de onoare!....acuma..nu stiu sigur ce imi iese din toate astea..:P

Pai, le-ai si enumerat tu deja pe toate :D, pe care mi le-am confectionat eu singura. Doar plicurile de bani ne-au mai ramas, care desigur ca vor fi tot pe mov. :x
Chiar vroiam sa va spun ca Simona are petale de flori in diferite culori, 1000 de buc la pretul de 20 Ron. Merita sa treceti si pe la ea, are lucruri foarte frumoase. ;;)

andrea85
19.07.2010, 14:23:22
da,..eu ma gandeam la fructe de padure sau ceva cu visine sau cirese...mama de pofta mi-ai facut!

Si eu tot la astfel de fructe ma gandeam. Acuma duminica voi fi la o nunta la Transilvania si voi mai fura cateva idei pentru nunta mea, de aceea nu dau inca comanda la tort. :D

lauriss
19.07.2010, 14:52:06
Si eu tot la astfel de fructe ma gandeam. Acuma duminica voi fi la o nunta la Transilvania si voi mai fura cateva idei pentru nunta mea, de aceea nu dau inca comanda la tort. :D

Si eu o sa am de mers la o nunta la Transilvania, dar abia in 15 august,...abia astept!
Exact dupa nunta ta!:))

andrea85
19.07.2010, 18:19:36
Si eu o sa am de mers la o nunta la Transilvania, dar abia in 15 august,...abia astept!
Exact dupa nunta ta!:))

Super, poate o sa ne mai gasesti pe noi acolo, noi fiind in camera prenuptiala. :D :-p

lauriss
19.07.2010, 18:48:41
Super, poate o sa ne mai gasesti pe noi acolo, noi fiind in camera prenuptiala. :D :-p

Hai mai, da chiar atata vreti sa stai pana la 2 ce ajungem noi acolo???:)))))))

andrea85
19.07.2010, 18:55:12
Hai mai, da chiar atata vreti sa stai pana la 2 ce ajungem noi acolo???:)))))))

Pai de ce nu, daca ne iubim atat de mult...:-p =)) Lasa ca glumesc eu aici. ;-)

lauriss
19.07.2010, 19:04:09
Pai de ce nu, daca ne iubim atat de mult...:-p =)) Lasa ca glumesc eu aici. ;-)

Eh, daca ar fi dupa iubire nu ati mai pleca de acolo, stiu eu!:P
E perfect daca ne intalnim ca sa te pot felicita ca ai devenit Doamna...?,...mda...:P
De fapt nu te-as recunoaste ca nu am vazut nici o poza cu tine:))

andrea85
19.07.2010, 19:08:07
Eh, daca ar fi dupa iubire nu ati mai pleca de acolo, stiu eu!:P
E perfect daca ne intalnim ca sa te pot felicita ca ai devenit Doamna...?,...mda...:P
De fapt nu te-as recunoaste ca nu am vazut nici o poza cu tine:))

Pai daca o sa vezi o miresica urland si topaind de fericire si imbracata ca o mica printesica, sa stii ca eu sunt. :D :-p

lauriss
19.07.2010, 19:30:35
Pai daca o sa vezi o miresica urland si topaind de fericire si imbracata ca o mica printesica, sa stii ca eu sunt. :D :-p

>:D<ooohhhhhh, da,,....asa am sa te recunosc...! =)) :))

andrea85
19.07.2010, 19:41:08
>:D<ooohhhhhh, da,,....asa am sa te recunosc...! =)) :))

Apropo, de cateva zile mi-a venit o idee...ce ar fi daca ne-am "vizita" reciproc macar la cununia civila si asa am sustine miresicile si le-am fi alaturi in momentele astea atat de deosebite? :D :-\
Eu una v-as invita cu mare placere pe toate la cununia mea civila si m-as bucura mult, daca m-ati onora cu prezenta voastra...macar unele dintre voi. ;;)
Voi ce parere aveti miresici de ideea asta? Si zilele trecute chiar vorbeam de o intalnire reala in oras, exista deja propuneri pentru o data anume?! :)

lauriss
19.07.2010, 19:46:06
Apropo, de cateva zile mi-a venit o idee...ce ar fi daca ne-am "vizita" reciproc macar la cununia civila si asa am sustine miresicile si le-am fi alaturi in momentele astea atat de deosebite? :D :-\
Eu una v-as invita cu mare placere pe toate la cununia mea civila si m-as bucura mult, daca m-ati onora cu prezenta voastra...macar unele dintre voi. ;;)
Voi ce parere aveti miresici de ideea asta? Si zilele trecute chiar vorbeam de o intalnire reala in oras, exista deja propuneri pentru o data anume?! :)

Mai suna bine,...nu promit nimic insa incerc :) voi ne spuneti orele si noi venim, daca putem!:) Buna ideea!

andrea85
19.07.2010, 20:03:21
Mai suna bine,...nu promit nimic insa incerc :) voi ne spuneti orele si noi venim, daca putem!:) Buna ideea!

Si eu asa ma gandeam...eventual scriem aici data si ora si daca avem timp mergem si macar ne felicitam personal...cine stie poate reusim sa punem in practica ideea. ;-)

lauriss
19.07.2010, 20:06:22
Si eu asa ma gandeam...eventual scriem aici data si ora si daca avem timp mergem si macar ne felicitam personal...cine stie poate reusim sa punem in practica ideea. ;-)

Da, mai greu e cand sunteti mai multe intr-o zi..:)))

andrea85
19.07.2010, 20:09:03
Da, mai greu e cand sunteti mai multe intr-o zi..:)))

Da, aici ai dreptate... pai in cazul asta o sa ne organizam si ne impartim eventual. :D

cami_rus86
19.07.2010, 20:09:25
fetelor cat vin si cata palinca ati cumparat pt nunta? si la ce pret ati gasit?

andrea85
19.07.2010, 20:13:10
fetelor cat vin si cata palinca ati cumparat pt nunta? si la ce pret ati gasit?

Depinde de numarul de persoane, noi avem vreo 70- 80 de litri de vin si 40 de litri de palinca, doar in restaurant...pentru ca. 240 de persoane. Am luat mai mult, pentru siguranta. ;-)

cami_rus86
19.07.2010, 20:48:32
ma dispera treburile astea 8-| ..... nu stim de unde sa luam vin si palinca si unde sa o depozitam, si in ce?oof of....
am vb cu cineva care a tinut nunta la severus anul trecut in iulie si a zis ca le-a ramas foarte multa palinca dupa nunta pt ca in timpul nuntii s-a caonsumat poate vreo 5 litri la 300 de pers dar in schimb a trecut in prostie vinul, si ca nu le-a ajuns, a ramas de asemenea si multa bere..... apoi sa vad daca imi gasesc pe cineva de la care sa cumpar vinul si palinca si sa il rog sa imi vanda o anumita cantitate si sa ii platesc doar ce trece iar restul sa ii dau inapoi... foste miresici, aveti ceva sugestii? voi cum ati procedat?[-o<

andrea85
19.07.2010, 22:43:19
ma dispera treburile astea 8-| ..... nu stim de unde sa luam vin si palinca si unde sa o depozitam, si in ce?oof of....
am vb cu cineva care a tinut nunta la severus anul trecut in iulie si a zis ca le-a ramas foarte multa palinca dupa nunta pt ca in timpul nuntii s-a caonsumat poate vreo 5 litri la 300 de pers dar in schimb a trecut in prostie vinul, si ca nu le-a ajuns, a ramas de asemenea si multa bere..... apoi sa vad daca imi gasesc pe cineva de la care sa cumpar vinul si palinca si sa il rog sa imi vanda o anumita cantitate si sa ii platesc doar ce trece iar restul sa ii dau inapoi... foste miresici, aveti ceva sugestii? voi cum ati procedat?[-o<

Asa, mai ales la o nunta de vara nu prea trec vinul si palinca, cand se serveste si bere, dar totusi trebuie sa cumperi o cantitate mai mare, pentru ca nu poti sti inainte cat se va consuma...si mai ai nevoie de palinca si pentru sticluta invitatilor. :D

Lala4you
19.07.2010, 22:59:52
Unde ai fost la nunta Lala? Cum s-a defasurat? a fost frumos? spune-ne si noua de muzica si restul...cum s-au prezentat...:)

A fost foarte frumooooooooooos! S-a tinut la Severus, muzica a fost asigurata de o consateanca,codreanca de-a mea,Lavinia Goste Zorila si sotul ei si bineinteles cei din trupa lor, a fost super!!

Lala4you
19.07.2010, 23:00:25
Asa, mai ales la o nunta de vara nu prea trec vinul si palinca, cand se serveste si bere, dar totusi trebuie sa cumperi o cantitate mai mare, pentru ca nu poti sti inainte cat se va consuma...si mai ai nevoie de palinca si pentru sticluta invitatilor. :D

Spor la pregatiri,m-am gandit la tine in weekend,ma tot uitam pe geam:D

andrea85
19.07.2010, 23:05:56
Spor la pregatiri,m-am gandit la tine in weekend,ma tot uitam pe geam:D

Mersi draga, ma bucur daca te-ai gandit la mine :">...eu sunt destul de obosita, am multe de facut pentru nunta. :D Cum a fost la nunta?

DeliDeli
20.07.2010, 01:47:51
Imi place ffff mult cutia de dar!!! Foarte draguta!!!!!!!!!

DeliDeli
20.07.2010, 01:51:12
Eu raman la ideea unui tort cu fructe de padure!!! Si din multitudinea de modele cred ca o sa il aleg pe acesta, doar ca trandafirii vor fi spre roz..

DeliDeli
20.07.2010, 01:54:42
Pai, le-ai si enumerat tu deja pe toate :D, pe care mi le-am confectionat eu singura. Doar plicurile de bani ne-au mai ramas, care desigur ca vor fi tot pe mov. :x
Chiar vroiam sa va spun ca Simona are petale de flori in diferite culori, 1000 de buc la pretul de 20 Ron. Merita sa treceti si pe la ea, are lucruri foarte frumoase. ;;)
Din ce material sunt confectionate petalele? Din cate imi amintesc eu am platit mult mai mult pe ele si sunt putine cele pe care le am....
Si eu trebe sa trec curand pe la Simona sa vad ce modele de cocarde artificiale are (pt restul invitatilor)...

andrea85
20.07.2010, 10:08:32
Din ce material sunt confectionate petalele? Din cate imi amintesc eu am platit mult mai mult pe ele si sunt putine cele pe care le am....
Si eu trebe sa trec curand pe la Simona sa vad ce modele de cocarde artificiale are (pt restul invitatilor)...

Pai nu stiu din ce material sunt confectionate, dar stiu sigur ca intr-o punga sunt 1000 de bucati la pretul de 20 Ron in diferite culori. Dar le-am si vazut in cosulet si arata foarte bine. :)
Si eu am platit mai mult pentru ele si am mai putin intr-o punga, dar nu le-am luat de la Simona, nu stiam ca are si ea petale de flori.

ioanamihaela
20.07.2010, 10:27:05
Pai nu stiu din ce material sunt confectionate, dar stiu sigur ca intr-o punga sunt 1000 de bucati la pretul de 20 Ron in diferite culori. Dar le-am si vazut in cosulet si arata foarte bine. :)
Si eu am platit mai mult pentru ele si am mai putin intr-o punga, dar nu le-am luat de la Simona, nu stiam ca are si ea petale de flori.
Sunt petale de la flori naturale? sau ceva plastic, material?

andrea85
20.07.2010, 10:31:12
Sunt petale de la flori naturale? sau ceva plastic, material?

Nu sunt naturale, sunt din dintr-un material presat, ceva textil, dar nu sunt din plastic. ;-)

DeliDeli
20.07.2010, 21:36:22
Nu sunt naturale, sunt din dintr-un material presat, ceva textil, dar nu sunt din plastic. ;-)
Intr-adevar arata bine petalele, si sunt muuulte!!!:)

andrea85
20.07.2010, 22:51:45
Intr-adevar arata bine petalele, si sunt muuulte!!!:)

Si tu ti-ai cumparat petale de flori de la ea? Pe ce culoare?

DeliDeli
20.07.2010, 23:43:32
Si tu ti-ai cumparat petale de flori de la ea? Pe ce culoare?
Am vrut sa iau... era o combinatie de roz cu rosu, dar mi-ar placea roz cu visiniu si atunci mai astept putin sa vad daca mi poate comanda nuanta dorita:) Tu ti-ai luat?

andrea85
21.07.2010, 13:37:37
Am vrut sa iau... era o combinatie de roz cu rosu, dar mi-ar placea roz cu visiniu si atunci mai astept putin sa vad daca mi poate comanda nuanta dorita:) Tu ti-ai luat?

Da, eu mi-am luat petale pe mov si cateva pietricele decorative pe mov. ;-)

andrea85
21.07.2010, 14:10:18
Ce mai faceti fetelor...mai ales miresicile, care acum in weekend au nunta? <:-P
Eu am mai rezolvat iarasi unele lucruri pentru nunta...am cumparat rochitele domnisoarelor de onoare pe mov :D, am programare la proba de coafura si machiaj si manichiura.
Acum doar bauturile trebuie sa le mai cumparam si sa rezolv tortul de mireasa. ;-)

ioanamihaela
21.07.2010, 14:40:33
Fetelor, am o nevoie de consiliere:D
Inca nu am rochita, am fost la magazinul de pe clujului, in mall, la ciuperca, la arhive si langa liceul nr unul. Cam peste tot ii pe comanda. Mai sunt ceva magazine in Zalau?

andrea85
21.07.2010, 15:47:14
Inca nu am rochita, am fost la magazinul de pe clujului, in mall, la ciuperca, la arhive si langa liceul nr unul. Cam peste tot ii pe comanda. Mai sunt ceva magazine in Zalau?

Nu ai gasit niciuna care sa-ti placa? La magazinul de pe clujului au si un catalog cu rochite de mireasa...cam astea ar fi magazinele din oras. Dar chiar daca dai comanda la rochita mai ai timp pana in octombrie, cand ai tu nunta, nu?

ioanamihaela
21.07.2010, 17:54:44
Nu ai gasit niciuna care sa-ti placa? La magazinul de pe clujului au si un catalog cu rochite de mireasa...cam astea ar fi magazinele din oras. Dar chiar daca dai comanda la rochita mai ai timp pana in octombrie, cand ai tu nunta, nu?
Da, am vazut si catalogul , dar mia spus doamna de acolo k se fac pe comanda si dupa ce iti vine asa ramane, is un pic sceptica k poate nu imi place materialul sau cum o sa imi stea. Ramane sa mai caut si la Cluj sa vedem ce gasim.:) Da in octombrie avem nunta.

andrea85
21.07.2010, 21:40:16
Da, am vazut si catalogul , dar mia spus doamna de acolo k se fac pe comanda si dupa ce iti vine asa ramane, is un pic sceptica k poate nu imi place materialul sau cum o sa imi stea. Ramane sa mai caut si la Cluj sa vedem ce gasim.:) Da in octombrie avem nunta.

In Cluj ai multe posibilitati sa-ti gasesti o rochita, dar si preturile sunt mai mari...depinde la ce buget te-ai gandit. :D Dar ce model de rochita iti cauti?

cami_rus86
21.07.2010, 21:40:42
Ce mai faceti fetelor...mai ales miresicile, care acum in weekend au nunta? <:-P
Eu am mai rezolvat iarasi unele lucruri pentru nunta...am cumparat rochitele domnisoarelor de onoare pe mov :D, am programare la proba de coafura si machiaj si manichiura.
Acum doar bauturile trebuie sa le mai cumparam si sa rezolv tortul de mireasa. ;-)

cine iti vine de domnisoara de onoare? ca nu am mai auzit pe nimeni ca le cumpara rochitele, treaba asta doar in statele unite stiu ca se practica dar aici la noi stiu ca se ocupa personal de rochite domnisoarele, sau asa a fost intelegerea la voi?
Delia incearca si la scala ca si acolo au incalaminte de calitate, si chiar si pe la magazinee cu rochii de mireasa ar trebui sa fie, sa ai bafta sa iti gasesti modelul dorit :)>-

andrea85
21.07.2010, 21:43:39
cine iti vine de domnisoara de onoare? ca nu am mai auzit pe nimeni ca le cumpara rochitele, treaba asta doar in statele unite stiu ca se practica dar aici la noi stiu ca se ocupa personal de rochite domnisoarele, sau asa a fost intelegerea la voi?
Delia incearca si la scala ca si acolo au incalaminte de calitate, si chiar si pe la magazinee cu rochii de mireasa ar trebui sa fie, sa ai bafta sa iti gasesti modelul dorit si sa iti fie comod in ele:)>-

Eu o sa am 2 domnisoare de onoare, care o sa aiba rochii la fel...rochitele le-am ales impreuna, dar ele si le platesc. :D Doar culoarea si modelul le-am ales impreuna si pot sa va spun ca am gasit 2 rochite superbe pe mov. :)

cami_rus86
21.07.2010, 22:01:31
sunt identice ca si model? sau au aceeasi nunta dar mode diferit? nu ai cateva poze?

andrea85
21.07.2010, 22:30:52
sunt identice ca si model? sau au aceeasi nunta dar mode diferit? nu ai cateva poze?

Sunt absolut indentice si ca model si ca culoare (doar marimea difera), dupa multe cautari am gasit un model care sa le placa la amandoua...e un model grecesc, dar scurt. Ele au vrut sa aibe rochite identice si asa le-am si cumparat. Din pacate nu am acum poze cu rochitele lor, dar o sa va arat cat mai curand. :)

Lala4you
21.07.2010, 23:10:38
Va recomand sa va cumparati pantofi,rochii demireasa de la cluj...oferta e vasta si preturile bune,raportul calitate/pret e pozitiv...parerea mea.
Noapte linistita!>:D<

andrea85
21.07.2010, 23:15:16
Va recomand sa va cumparati pantofi,rochii demireasa de la cluj...oferta e vasta si preturile bune,raportul calitate/pret e pozitiv...parerea mea.
Noapte linistita!>:D<

Ce mai faci draga? De mult nu am mai vorbit aici virtual...:-p
Daca te culci deja, iti doresc si eu noapte buna. >:D<

Lala4you
21.07.2010, 23:16:18

Am venit de la serviciu,acum ascult muzica sarbeasca...sa nu mai inteleg cuvinte,dupa 12 ore de munca...:[email protected]:))

Lala4you
21.07.2010, 23:17:08

Am adus rochita acasa,ieri,mai trebuie sa o duc la scurtat...trebuie sa incep sa caut si eu pantofi...

andrea85
21.07.2010, 23:19:17
Am venit de la serviciu,acum ascult muzica sarbeasca...sa nu mai inteleg cuvinte,dupa 12 ore de munca...:[email protected]:))

Te cred ca esti obosita :(...bine ca ai rezolvat deja cu rochita.
Ce pantofi vrei sa-ti cumperi la nunta ta? :D

Lala4you
21.07.2010, 23:21:14
Te cred ca esti obosita :(...bine ca ai rezolvat deja cu rochita.
Ce pantofi vrei sa-ti cumperi la nunta ta? :D

Pentru nunta mea da,mai trebuie sa incep sa-mi caut tinutele de nasa...L-):-\#:-S$-)b-(

Lala4you
21.07.2010, 23:22:23

Du-te in Cluj,vei gasi cu siguranta,la pret accesibil...eu una am gasit:D

andrea85
21.07.2010, 23:26:03
Pentru nunta mea da,mai trebuie sa incep sa-mi caut tinutele de nasa...L-):-\#:-S$-)b-(

Vei fi nasica...cand si unde?

Lala4you
21.07.2010, 23:27:29
Vei fi nasica...cand si unde?

In 18 septembrie,la restaurant Patry's

andrea85
21.07.2010, 23:30:58
In 18 septembrie,la restaurant Patry's

Ah, acum imi amintesc, cred ca mi-ai povestit deja despre nunta asta, dar eu sunt acum mai zapacita putin. :D :-p Si vrei o rochita lunga sau scurta?

Lala4you
21.07.2010, 23:32:41
Ah, acum imi amintesc, cred ca mi-ai povestit deja despre nunta asta, dar eu sunt acum mai zapacita putin. :D :-p Si vrei o rochita lunga sau scurta?

Si una si alta:D

andrea85
21.07.2010, 23:35:15
Si una si alta:D

Cum adica? Ai mai multe nunti? :D

Lala4you
21.07.2010, 23:38:34
Cum adica? Ai mai multe nunti? :D

Nu dar imi trebuiesc doua tinute pentru nunta finilor mei.
Am plecat la somn,te pup.

andrea85
21.07.2010, 23:39:59
Nu dar imi trebuiesc doua tinute pentru nunta finilor mei.
Am plecat la somn,te pup.

Si eu ma culc, pentru ca nu mai rezist de oboseala.
Noapte buna si mai vorbim.Te pup! :*

ioanamihaela
22.07.2010, 12:24:30
Du-te in Cluj,vei gasi cu siguranta,la pret accesibil...eu una am gasit:D
Da, m-am hotarat si caut sambata la Cluj. Sa vedem ce gasim , daca nu o s-o fac la comanda la tipa de vizavi de arhive, mia spus ca mio poate face intr-o saptamana.
Va anunt ce rezolv cu rochita:)

andrea85
22.07.2010, 12:48:56
Da, m-am hotarat si caut sambata la Cluj. Sa vedem ce gasim , daca nu o s-o fac la comanda la tipa de vizavi de arhive, mia spus ca mio poate face intr-o saptamana.
Va anunt ce rezolv cu rochita:)

Vrei o rochita pe alb sau crem/ivory? ;-)

Lala4you
22.07.2010, 14:02:03
Am papuci de mireasaaaaaaaaa<:-P<:-P<:-P

andrea85
22.07.2010, 14:32:01
Am papuci de mireasaaaaaaaaa<:-P<:-P<:-P

Atat de repede i-ai si gasit...unde, cum si cat? Nu ne arati poze cu ei? ;-)

Lala4you
22.07.2010, 14:45:18
De la Denis din Cluj,176 lei:

andrea85
22.07.2010, 14:47:17

Sunt frumosi, sa-i porti sanatoasa si fericita si sa-i dansezi toata ziua! ;-)

Lala4you
22.07.2010, 15:25:41
Sunt frumosi, sa-i porti sanatoasa si fericita si sa-i dansezi toata ziua! ;-)

Multumesc!

ioanamihaela
22.07.2010, 15:32:11
Vrei o rochita pe alb sau crem/ivory? ;-)
In principiu alba, dar nu ma deranjeaza daca imi sta bine cu ea si ii crem:D

ioanamihaela
22.07.2010, 15:33:59
is f frumosi ;-) Sa ii dansezi cu placere

Lala4you
22.07.2010, 15:59:24
is f frumosi ;-) Sa ii dansezi cu placere

Multumeeesc!>:D<

Lala4you
22.07.2010, 16:00:02
In principiu alba, dar nu ma deranjeaza daca imi sta bine cu ea si ii crem:D

Si a mea e ivory!:x

ioanamihaela
22.07.2010, 17:44:09
Si a mea e ivory!:x
De la ce salon ti-ai cumparat-o ? Si la ce pret?

Lala4you
22.07.2010, 18:01:05
De la ce salon ti-ai cumparat-o ? Si la ce pret?

De la salonul Marysabel,vis-a-vis de primarie,a costat 2200 dar are toate accesoriile incluse...;)),a meritat pentru ea,pentru voal,pentru manusi,pentru jupa,pentru gentuta...oricum eu o sa-mi iau alte accesorii...adica cercei si in par nu voi avea diadema ci ceva accesoriu retro...:D

andrea85
22.07.2010, 19:39:24
Fetelor, azi sunt foarte multumita pentru ca am inceput cu coreografia dansului nostru si pasii ne ies destul de bine...am ales un vals clasic si lent si un dans frumos, usor si elegant. Sper sa va pot arata rezultatul final. ;-) ;))

ioanamihaela
23.07.2010, 07:18:25
Fetelor, azi sunt foarte multumita pentru ca am inceput cu coreografia dansului nostru si pasii ne ies destul de bine...am ales un vals clasic si lent si un dans frumos, usor si elegant. Sper sa va pot arata rezultatul final. ;-) ;))
Felicitari , abia asteptam sa vedem :)
Mergeti la cineva sa invatati sau voi singuri?

ioanamihaela
23.07.2010, 07:21:45
De la salonul Marysabel,vis-a-vis de primarie,a costat 2200 dar are toate accesoriile incluse...;)),a meritat pentru ea,pentru voal,pentru manusi,pentru jupa,pentru gentuta...oricum eu o sa-mi iau alte accesorii...adica cercei si in par nu voi avea diadema ci ceva accesoriu retro...:D
Da stiu unde ii :) , a fost la un pret accesibil sa o porti sanatoasa si fericita. :)>-

Lala4you
23.07.2010, 08:19:01
Da stiu unde ii :) , a fost la un pret accesibil sa o porti sanatoasa si fericita. :)>-

Iti multumesc!
O zi buna tuturor!

andrea85
23.07.2010, 08:39:17
Felicitari , abia asteptam sa vedem :)
Mergeti la cineva sa invatati sau voi singuri?

Noi invatam singuri, desigur ca ne inspiram de pe net, dar pana acum sunt foarte multumita...e foarte frumos dansul nostru, cel putin pentru noi. :">
O zi buna va doresc fetelor! >:D<

andrea85
23.07.2010, 15:25:26
Miresici de 24 iulie, Cosmina si Milena, va doresc o nunta minunata, casa de piatra si multa fericire! <:-P

adina_mari
24.07.2010, 13:09:02
Miresici de 24 iulie, Cosmina si Milena, va doresc o nunta minunata, casa de piatra si multa fericire! <:-P

o nunta de vis va doresc si eu!

andrea85
24.07.2010, 13:19:46
o nunta de vis va doresc si eu!

Ce mai faci mamica? De mult nu te-am mai vazut pe aici. :*

adina_mari
24.07.2010, 13:26:22
Ce mai faci mamica? De mult nu te-am mai vazut pe aici. :*

nu mi-a mers netul cateva zile.

suntem in cautare de local pentru botez si nu prea gasim...ba sunt ocupate, ba e prea scump.trebuie sa ne hotaram zilelea astea.

andrea85
24.07.2010, 13:30:22
nu mi-a mers netul cateva zile.

suntem in cautare de local pentru botez si nu prea gasim...ba sunt ocupate, ba e prea scump.trebuie sa ne hotaram zilelea astea.

Cand vreti sa faceti botezul?

adina_mari
24.07.2010, 13:34:21
Cand vreti sa faceti botezul?

in 21 august

andrea85
24.07.2010, 14:24:11
in 21 august

Deci aveti deja si o data fixa, asta e curand, in 4 saptamani...si ce local v-a placut pana acum, mai ales la pret? ;;)

adina_mari
24.07.2010, 15:08:58
Deci aveti deja si o data fixa, asta e curand, in 4 saptamani...si ce local v-a placut pana acum, mai ales la pret? ;;)

la pret e foarte ok alba ca zapada...dar ne place mai mult la royal doar ca e putin mai scump.mai mergem luni sa vedem si ne hotaram

tu cum esti?se apropie ziua cea mare;;)

andrea85
24.07.2010, 21:20:59
la pret e foarte ok alba ca zapada...dar ne place mai mult la royal doar ca e putin mai scump.mai mergem luni sa vedem si ne hotaram

tu cum esti?se apropie ziua cea mare;;)

Mersi mult de intrebare...eu sunt foarte ocupata cu ultimele pregatiri de nunta, am multe de facut si de umblat...stii tu cum e. ;-) Emotii mari si zile pline cu treburi de rezolvat.

cami_rus86
25.07.2010, 11:29:02
[QUOTE=andrea85;3465349]Miresici de 24 iulie, Cosmina si Milena, va doresc o nunta minunata, casa de piatra si multa fericire! <:-P[/QUO
Casa de piatra va doresc si eu fetelor, multa sanatate si fericire si multe bucurii in viata alaturi de sotii vostrii... sper ca ati avut nunti de neuitat si ca ne veti povesti si noua in detaliu cum v-ati petrecut ;-)

adina_mari
25.07.2010, 13:34:09
Mersi mult de intrebare...eu sunt foarte ocupata cu ultimele pregatiri de nunta, am multe de facut si de umblat...stii tu cum e. ;-) Emotii mari si zile pline cu treburi de rezolvat.

da stiu prea bine cum e.
mult spor sa ai atunci sa rezolvi tot!:*

DeliDeli
25.07.2010, 18:22:48
[QUOTE=andrea85;3465349]Miresici de 24 iulie, Cosmina si Milena, va doresc o nunta minunata, casa de piatra si multa fericire! <:-P[/QUO
Casa de piatra va doresc si eu fetelor, multa sanatate si fericire si multe bucurii in viata alaturi de sotii vostrii... sper ca ati avut nunti de neuitat si ca ne veti povesti si noua in detaliu cum v-ati petrecut ;-)

Casa de piatra, fetelor!!! La Multi Ani si numai bine!!!!!

DeliDeli
25.07.2010, 18:27:31
Fetelor am fost sambata la Erika pt machiaj... mi-a placut ce a facut:), iubitul meu a fost chiar impresionat cand m-a vazut, dar a fost asa de caaaald, aveam impresia ca se duce tot...
O sa pun cateva poze in album, doar ca nu sunt facut expre pt a evidentia machiajul si coafura... dar asa sa va faceti o mica idee...

http://picasaweb.google.com/100851978231153074817/Coafura#

adina_mari
25.07.2010, 20:25:44
Fetelor am fost sambata la Erika pt machiaj... mi-a placut ce a facut:), iubitul meu a fost chiar impresionat cand m-a vazut, dar a fost asa de caaaald, aveam impresia ca se duce tot...
O sa pun cateva poze in album, doar ca nu sunt facut expre pt a evidentia machiajul si coafura... dar asa sa va faceti o mica idee...

http://picasaweb.google.com/100851978231153074817/Coafura#
arata foarte bine machiajul!
daca ar folosi si produse de calitate care sa tina ar fi super!