PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

DeliDeli
26.07.2010, 00:40:21
arata foarte bine machiajul!
daca ar folosi si produse de calitate care sa tina ar fi super!
am fost asa de stresata si de grabita ca nici n am obs cu ce produse ma machiaza....

andrea85
26.07.2010, 08:19:46
Fetelor am fost sambata la Erika pt machiaj... mi-a placut ce a facut:), iubitul meu a fost chiar impresionat cand m-a vazut, dar a fost asa de caaaald, aveam impresia ca se duce tot...
O sa pun cateva poze in album, doar ca nu sunt facut expre pt a evidentia machiajul si coafura... dar asa sa va faceti o mica idee...

http://picasaweb.google.com/100851978231153074817/Coafura#

Imi place mult coafura ta, iti sta bine cu un coc in combinatie cu o floare naturala. ;;)

andrea85
26.07.2010, 08:22:35
da stiu prea bine cum e.
mult spor sa ai atunci sa rezolvi tot!:*

Mersi mult :*...chiar ieri am fost la o nunta la Transilvania si am fost mai mult decat super multumita. Mancarea a fost foarte buna, distractie la mega maxim cu Gabi Rus, multe momente speciale si o petrecere adevarata.
Sper sa am si eu parte de o asemenea nunta...foarte curand! [-o<

DeliDeli
26.07.2010, 16:48:08
Mersi mult :*...chiar ieri am fost la o nunta la Transilvania si am fost mai mult decat super multumita. Mancarea a fost foarte buna, distractie la mega maxim cu Gabi Rus, multe momente speciale si o petrecere adevarata.
Sper sa am si eu parte de o asemenea nunta...foarte curand! [-o<

Ne spui si noua care au fost acele momente speciale?;;)

DeliDeli
26.07.2010, 16:54:23
Imi place mult coafura ta, iti sta bine cu un coc in combinatie cu o floare naturala. ;;)
Multumesc! ...floarea nu a rezistat foarte mult, a fost un crin... a inceput sa se ofileasca...
Iar daca veti dori vreodata sa va puneti crin la coafura, recomandarea mea e sa le taiati pistilul, pt ca se scurge tot pe umeri, pe haine... eu am murdarit f rau tetiera de la scaunul masinii:-p

iulia_mari
27.07.2010, 12:04:45
Dragi miresici, am revenit dupa o pauza destul de lunga zic eu....nu am mai avut timp sa intru pe site sa va impartasesc gandurile mele in ceea ce priveste nunta deoarece am fost destul de ocupati...ne-am gasit apartament...am fost in luna de miere...iar abia acum am putin timp sa ma ocup si de ale mele. Totul a fost ca in povesti la nunta, desi exact cum spun toate miresele, a trecut extraordinar de repede....pana la urma am avut 367 de invitati, sala a fost plina, am fost multumita de aranjamente, de buchetul meu, de tot pot sa spun. Marius Salajan a facut o atmosferaaaa....isi merita laudele, toata lumea a dansat, invitatii au inceput sa mearga abia pe la 4-5 dimineata...;-) Am avut si un invitat special, pe Traian Ilea, iar lumea a apreciat acest lucru. Prajiturile, tortul au fost delicioase...proaspete...ceea ce a contat foarte mult...Oricum...pt noi a ramas o zi de neuitat. In ceea ce priveste rochita, toata lumea a laudata...parul mi l-am facut foarte natural nu ca la proba...am avut doar bucle simple...iar machiajul a fost potrivit pt o mireasa.

Oricum...un sfat venit de la o fosta miresica si actuala doamna :* bucurati-va din plin de acea zi pt ca merita cu adevarat >:D<

iar acum o sa atasez cateva poze de la nunta

iulia_mari
27.07.2010, 12:20:42
Si inca cateva poze

ioanamihaela
27.07.2010, 12:59:16
Si inca cateva poze
foarte frumosi :) si rochita superba!! Felicitari si casa de piatra.

andrea85
27.07.2010, 13:10:36
Si inca cateva poze

Feliciatri Doamna!!! =D> Ai fost o mireasa superba, rochita ti-a stat minunat. Asteptam mai multe poze si cat mai multe impresii de la nunta ta. ;-)
Casa de piatra!!! <:-P

lauriss
27.07.2010, 14:58:30
Fetelor am fost sambata la Erika pt machiaj... mi-a placut ce a facut:), iubitul meu a fost chiar impresionat cand m-a vazut, dar a fost asa de caaaald, aveam impresia ca se duce tot...
O sa pun cateva poze in album, doar ca nu sunt facut expre pt a evidentia machiajul si coafura... dar asa sa va faceti o mica idee...

http://picasaweb.google.com/100851978231153074817/Coafura#

Salut Delia, am observat ca ai fost la nunta la Pensiunea "La Vasile". Spune-mi te rog cum a fost? Ma refer la macare, servire, aspect sala...etc...chestii de astea. Te rog!

lauriss
27.07.2010, 14:59:43
Si inca cateva poze

Superba mireasa! Felicitari si Casa de Piatra Va Doresc! Sa fiti fericiti!

DeliDeli
27.07.2010, 15:10:55
Si inca cateva poze
FELICITARI! Ati fost foarte frumosi!!!!!!;-) "Casa de piatra"!!!

DeliDeli
27.07.2010, 15:41:52
Salut Delia, am observat ca ai fost la nunta la Pensiunea "La Vasile". Spune-mi te rog cum a fost? Ma refer la macare, servire, aspect sala...etc...chestii de astea. Te rog!
Salut! Ce pot sa zic... meniul nu m-am impresionat deloc, din contra! Am inteles ca a fost meniu de 120 lei, dar a lasat de dorit... servirea a fost buna, sunt niste tineri draguti acolo... In ceea ce priveste aspectul salii... eu credeam ca sala e mai mare, la 210 pers a fost un pic de inghesuiala. Husele au fost acceptabile, vesela e ok, insa au niste vaze care mie nu-mi plac. Ce am mai observat...ca lumea, inclusiv noi, a stat mult afara, a fost destul de cald, chiar daca a plouat. Dar au un foisor dragut in curte si e placut sa mai stai la o poveste acolo...
Nu stiu ce sa-ti mai zic, daca e ceva si crezi ca te as putea lamuri intreaba ma:)
Voi cati invitati veti avea?

lauriss
27.07.2010, 16:08:44
Salut! Ce pot sa zic... meniul nu m-am impresionat deloc, din contra! Am inteles ca a fost meniu de 120 lei, dar a lasat de dorit... servirea a fost buna, sunt niste tineri draguti acolo... In ceea ce priveste aspectul salii... eu credeam ca sala e mai mare, la 210 pers a fost un pic de inghesuiala. Husele au fost acceptabile, vesela e ok, insa au niste vaze care mie nu-mi plac. Ce am mai observat...ca lumea, inclusiv noi, a stat mult afara, a fost destul de cald, chiar daca a plouat. Dar au un foisor dragut in curte si e placut sa mai stai la o poveste acolo...
Nu stiu ce sa-ti mai zic, daca e ceva si crezi ca te as putea lamuri intreaba ma:)

cam 120 de invitati, maxim! o nunta mica, restransa:) sper sa fie ok la noi ca e nunta in septembrie, poate o fi mai racoare atunci! dar de ce nu ti-au placut vazele?

lauriss
27.07.2010, 16:11:21

cat despre meniu, cred ca e foarte important ce aleg mirii in meniu, ce prefera, ce le place,...etc! a fost 120 meniul pentru ca au inclus si aranjatu salii si bautura si prajiturile pe masa...cel putin asa ne-a facut noua oferta dar nu am acceptat decat sala si mancarea restul le rezolvam noi!

andrea85
27.07.2010, 16:26:15
Si eu am fost acuma duminica la o nunta la Transilvania si am fost super multumita de mancare si servire...am fotografiat absolut tot si m-am uitat la fiecare mic detaliu...peste cateva zile voi fi si eu acolo o miresica fericita si implinita. :">

lauriss
27.07.2010, 17:04:52
Si eu am fost acuma duminica la o nunta la Transilvania si am fost super multumita de mancare si servire...am fotografiat absolut tot si m-am uitat la fiecare mic detaliu...peste cateva zile voi fi si eu acolo o miresica fericita si implinita. :">

Esti norocoasa nu multe miresici au ocazia asta pe care ai avut-o tu weekendul trecut! Bv tie ! si spor la pregatiri scumpo

andrea85
27.07.2010, 17:12:38
Esti norocoasa nu multe miresici au ocazia asta pe care ai avut-o tu weekendul trecut! Bv tie ! si spor la pregatiri scumpo

Mersi draga! >:D< Da, asa e, am avut noroc pentru ca am avut parte de o proba, sa-i zic asa, si acum rasuflu mai usurata pentru ca am vazut cu ochii mei cum se descurca cei de la Transilvania. ;-)
Voi ce mai faceti?

DeliDeli
27.07.2010, 21:08:52
cat despre meniu, cred ca e foarte important ce aleg mirii in meniu, ce prefera, ce le place,...etc! a fost 120 meniul pentru ca au inclus si aranjatu salii si bautura si prajiturile pe masa...cel putin asa ne-a facut noua oferta dar nu am acceptat decat sala si mancarea restul le rezolvam noi!
Nu mi-au placut vazele pt ca erau in dungi... mi-ar fi placut ori sticla transparenta, ori sticla alba mata... astea erau dungi albastre si nu stiu ce culori mai erau pe acolo...
Cat priveste meniul... aperitivul nu a fost unul bogat si nu mi-a placut sa vad acolo salam feliat, sunca rulata, chiftelute cat ciresele, daca e restaurant sa fie preparate gatite. La aperitivul cald a fost orez fiert cu sos si carne de vita, dar f prost preparat! La ora 23"00 s a incheiat prgramul, dar ospatarii atunci imparteau sarmalele...
Dar daca voi aveti mai putini invitati cu siguranta va fi alta atmosfera!:)

andrea85
27.07.2010, 23:04:34
Nu mi-au placut vazele pt ca erau in dungi... mi-ar fi placut ori sticla transparenta, ori sticla alba mata... astea erau dungi albastre si nu stiu ce culori mai erau pe acolo...
Cat priveste meniul... aperitivul nu a fost unul bogat si nu mi-a placut sa vad acolo salam feliat, sunca rulata, chiftelute cat ciresele, daca e restaurant sa fie preparate gatite. La aperitivul cald a fost orez fiert cu sos si carne de vita, dar f prost preparat! La ora 23"00 s a incheiat prgramul, dar ospatarii atunci imparteau sarmalele...
Dar daca voi aveti mai putini invitati cu siguranta va fi alta atmosfera!:)

Si eu m-am uitat foarte atent la vazele de la Transilvania, pentru ca m-au interesat si pe mine. ;-) Vazele lor sunt inalte si din sticla transparenta, exact asa cum le vreau eu. :D

cosmy_24
28.07.2010, 18:32:07
Salut
Va multumesc pt urari,si vin sa va spun ca a fost super la nunta.Poate vremea a fost un pic naspa,dar si-a revenit in timp pt niste poze frumoase.Atmosfera super,super invitatii,nasii demni de toata lauda.A fost frumos si va urez sa aveti parte si voi de o nunta asa frumoasa(poate cu mai putine emotii,ca ale mele au fost uriase
tremuram toata,inclusiv jartiera tremura)#:-S

DeliDeli
28.07.2010, 20:03:35
Salut
Va multumesc pt urari,si vin sa va spun ca a fost super la nunta.Poate vremea a fost un pic naspa,dar si-a revenit in timp pt niste poze frumoase.Atmosfera super,super invitatii,nasii demni de toata lauda.A fost frumos si va urez sa aveti parte si voi de o nunta asa frumoasa(poate cu mai putine emotii,ca ale mele au fost uriase
Asteptam pozeee!:)

DeliDeli
28.07.2010, 20:04:38
Si eu m-am uitat foarte atent la vazele de la Transilvania, pentru ca m-au interesat si pe mine. ;-) Vazele lor sunt inalte si din sticla transparenta, exact asa cum le vreau eu. :D
Andrea tu ce aranjament o sa pui in vaze in cele din urma? crin?

cosmy_24
29.07.2010, 09:38:27
Vad ca sunteti in cautare de vaze,poate va ajut eu.Si noi am avut vaze la nunta,(un aranjament fresh care a iesit mai super decat mi-am imaginat ca o sa iasa).Vazele au fost inalte transparente si inauntru lor am vrut sa pun lamaie si lemon.Au iesit super,iar ca aranjament floral am avut floarea soarelui+floarea miresei si ceva frunze subtiri curgatoare+o lumanare spirala.Cand o sa fie gata pozele am sa va atasez cateva

DeliDeli
29.07.2010, 16:23:18
Vad ca sunteti in cautare de vaze,poate va ajut eu.Si noi am avut vaze la nunta,(un aranjament fresh care a iesit mai super decat mi-am imaginat ca o sa iasa).Vazele au fost inalte transparente si inauntru lor am vrut sa pun lamaie si lemon.Au iesit super,iar ca aranjament floral am avut floarea soarelui+floarea miresei si ceva frunze subtiri curgatoare+o lumanare spirala.Cand o sa fie gata pozele am sa va atasez cateva
Asteptam cu drag pozele!;;)

andrea85
29.07.2010, 17:55:30

Da, tot la crini o sa raman. Am fost la Transilvania, m-am uitat la vaze si sunt din alea transaparente si cred ca o sa arate bine aranjamentele din crin cu verdeata si floarea miresei. ;;)
Tu te-ai hotarat deja la aranjamente?

andrea85
29.07.2010, 17:58:18
Salut

Felicitari si casa de piatra! Sa revii cat mai curand cu poze si impresii!
Dar de luna de miere nu ne povestiti miresici, care ati trecut deja peste nunta?! ;;)

cami_rus86
29.07.2010, 21:49:00
proaspete doamne va asteptam cu poze si cu intamplari de la nunta voastra ;;) abia astept sa mai "fur" cate o idee de la voi si sa o pun in aplicare la mine :"> vreau detalii: ce a inclus meniul, ce piese ati avut can ati intrat in local, la primul vostru dans, la tort etc ^:)^

cosmy_24
30.07.2010, 09:18:29
proaspete doamne va asteptam cu poze si cu intamplari de la nunta voastra ;;) abia astept sa mai "fur" cate o idee de la voi si sa o pun in aplicare la mine :"> vreau detalii: ce a inclus meniul, ce piese ati avut can ati intrat in local, la primul vostru dans, la tort etc ^:)^
Incerc sa pun doar ca nu prea pot,imi zice ca sunt prea mari.Cum sa fac?

andrea85
30.07.2010, 09:45:14

Le poti micsora sau iti faci un cont pe picassa si ne arati acolo pozele tale de la nunta. :)

Lala4you
30.07.2010, 09:49:34

Dai pe ele si le modifici cu print,off cum sa iti explic mai bine?:(Deci le decupezi si le transferi in alte poze,creezi unele noi dar sa nu zici da cand te intreaba daca le modifici pe celelalte...
Cred ca nu ai inteles nimic:D:-p

andrea85
30.07.2010, 10:00:09
Fetelor eu am emotii foaaaaaaaaaarte mari...ieri am inceput deja sa plang de fericire cand mi-am vazut proba de coafura impreuna cu voalul...arata atat de bine si m-am emotionat gandinduma la ziua cea mare. :">
Ma intelege ciineva sau vorbesc aiurea? :D

adina_mari
30.07.2010, 11:06:52
Fetelor eu am emotii foaaaaaaaaaarte mari...ieri am inceput deja sa plang de fericire cand mi-am vazut proba de coafura impreuna cu voalul...arata atat de bine si m-am emotionat gandinduma la ziua cea mare. :">

te intelegem cum sa nu:D
mai e putin de tot

Lala4you
30.07.2010, 11:11:02

Te inteleg>:D<>:D<>:D<

andrea85
30.07.2010, 11:11:38
te intelegem cum sa nu:D
mai e putin de tot

Deci inca nu mi-am pierdut de tot mintile :D...sunt atat de incarcata de emotii, intr-o clipa plang, in cealalta rad si dupa aia urlu de stres...sunt prea multe emotii deodata. :D :-SS

andrea85
30.07.2010, 11:14:45
Te inteleg>:D<>:D<>:D<

Merdi draga :*...pana acum chiar nu am crezut va voi fi atat de stresata si de emotionata, dar acum am atins punctul culminant...abia astept luna de miere sa ma pot relaxa si eu. :D

ioanamihaela
30.07.2010, 12:08:23
Merdi draga :*...pana acum chiar nu am crezut va voi fi atat de stresata si de emotionata, dar acum am atins punctul culminant...abia astept luna de miere sa ma pot relaxa si eu. :D
Incearca sa nu mai fii stresata, emotiile oricum nu le poti inlatura. Dar stresul trebuie inlaturat ca sa poti trai toate clipele din ziua cea mare:D
Abia astept sa va vad pozele in care sunteti miresici :)

andrea85
30.07.2010, 12:13:51
Incearca sa nu mai fii stresata, emotiile oricum nu le poti inlatura. Dar stresul trebuie inlaturat ca sa poti trai toate clipele din ziua cea mare:D
Abia astept sa va vad pozele in care sunteti miresici :)

Sper sa reusesc...[-o<
Fetelor m-am hotarat in privinta aranjamentelor florale...deci...
aranjamentele de pe mese vor fi dn crini, verdeata si floarea miresei...
buchetul de mireasa va fi din trandafifi albi si mov si orchidee albe... o orchidee alba o sa am si in par
cocarda mire din trandafir mov
cocarde rude si parinti...frezii mov (cea din poza atasata)
corsaje domnisoare de onoare din crini
si cam atat pana acum...:)

Lala4you
30.07.2010, 12:20:41
Sper sa reusesc...[-o<
Fetelor m-am hotarat in privinta aranjamentelor florale...deci...
aranjamentele de pe mese vor fi dn crini, verdeata si floarea miresei...
buchetul de mireasa va fi din trandafifi albi si mov si orchidee albe... o orchidee alba o sa am si in par
cocarda mire din trandafir mov
cocarde rude si parinti...frezii mov (cea din poza atasata)
corsaje domnisoare de onoare din crini
si cam atat pana acum...:)

Frumoooooooos,excelenta idee!=D>=D>

andrea85
30.07.2010, 12:25:14
Frumoooooooos,excelenta idee!=D>=D>

Mersi...sper sa ma pot intelege cu Simona de la flori si sa-mi faca aranjamentele exact asa cum imi doresc eu. :D Azi am terminat si coreografia pentru primul nostru dans...adica pasii le stim deja si acum doar exersam sa nu le uitam si sa le putem memora. :">

DeliDeli
30.07.2010, 13:01:57
Dai pe ele si le modifici cu print,off cum sa iti explic mai bine?:(Deci le decupezi si le transferi in alte poze,creezi unele noi dar sa nu zici da cand te intreaba daca le modifici pe celelalte...
Cred ca nu ai inteles nimic:D:-p

Mai bine sa faca un cont in picasa sa ni le arate in toata splendoarea lor ;;)

DeliDeli
30.07.2010, 13:11:57
Mersi...sper sa ma pot intelege cu Simona de la flori si sa-mi faca aranjamentele exact asa cum imi doresc eu. :D Azi am terminat si coreografia pentru primul nostru dans...adica pasii le stim deja si acum doar exersam sa nu le uitam si sa le putem memora. :">
Cu siguranta totul va iesi exact asa cum iti doresti pt ca te ai dedicat din plin acestui eveniment:)

andrea85
30.07.2010, 13:38:05
Cu siguranta totul va iesi exact asa cum iti doresti pt ca te ai dedicat din plin acestui eveniment:)

Sper sa fie asa, pentru ca intr-adevar de un an de zile ma tot pregatesc pentru nunta si am planificat chiar si cel mai mic detaliu...dar cu siguranta asa au facut si celelalte miresici. :D :">

cosmy_24
30.07.2010, 13:39:41
pt viitoarele miresici.....nu sunteti nebune,e normal sa aveti emotii ,si ale mele au fost uriase.Radeau nasele de mine(precizez nasii nostri sunt si cei mai buni prieteni) imi faceau tot timpul semn sa zambesc,dar eram atat de emotionata incat nici zambetul nu iesea.Saptamana nuntii a fost un calvar,eram de nesuportat,plangeam din orice,eram iritata de toti si toate,dar toate astea fac parte din farmecul nuntii.Va tin pumni sa fiti tare si va atasez cateva poze
http://picasaweb.google.com/105982373281956740024/FamPop?locked=true#
PS:dansul nostru a fost unul haios

andrea85
30.07.2010, 13:43:06
pt viitoarele miresici.....nu sunteti nebune,e normal sa aveti emotii ,si ale mele au fost uriase.Radeau nasele de mine(precizez nasii nostri sunt si cei mai buni prieteni) imi faceau tot timpul semn sa zambesc,dar eram atat de emotionata incat nici zambetul nu iesea.Saptamana nuntii a fost un calvar,eram de nesuportat,plangeam din orice,eram iritata de toti si toate,dar toate astea fac parte din farmecul nuntii.Va tin pumni sa fiti tare si va atasez cateva poze
http://picasaweb.google.com/105982373281956740024/FamPop?locked=true#
PS:dansul nostru a fost unul haios

Exact asa ma simt si eu acum...:D :-SS
Din pacate nu reusesc sa deschid albumul tau picassa si nu pot sa-ti vizionez pozele...:(

ioanamihaela
30.07.2010, 13:45:56
Exact asa ma simt si eu acum...:D :-SS
Din pacate nu reusesc sa deschid albumul tau picassa si nu pot sa-ti vizionez pozele...:(
Cred k a facut albumul privat de aceea nu le putem viziona :)

andrea85
30.07.2010, 13:58:25

Da, asa e, dar cred ca din greseala...sau nu a vrut sa-i vedem noi pozele? :D :-\

cosmy_24
30.07.2010, 14:03:18
of of...cam greu ma descurc,sper sa mearga
http://picasaweb.google.com/105982373281956740024?authkey=Gv1sRgCJKf85Wc45vxpg E

ioanamihaela
30.07.2010, 14:18:57
http://picasaweb.google.com/105982373281956740024?authkey=Gv1sRgCJKf85Wc45vxpg E
Nici acum nu merge :(

amalia_maria
30.07.2010, 16:38:04
salutare viitoare si foste miresici!
am revenit si eu pe aici. a trecut trei saptamani de la nunta, insa chiar dupa nunta noastra am plecat in ”luna de miere” si imediat dupa intoarcerea noastra in tara, am fost nasi la cosmy_24.
despre nunta nostra ce pot sa va spun? a fost ceva de vis! a iesit exact asa cum imi doream, nu am fost stresata deloc, emotiile mi le-am lasat la o parte si am incercat sa savurez, sa traiesc la intensitate maxima fiecare moment.
chiar in dimineata nuntii, cand eram la coafor, mi se parea ciudat ca nu sunt deloc stresata, ca nu tremur toata, ma gandeam ca nu sunt o mireasa normala:)), insa doar dupa cateva zile de la nunta mi-am dat seama ca de fapt era doar ”al saselea simt al meu” care imi spunea ca nu am de ce sa ma stresez.
la sedinta de poze mi-a placut foarte mult, mi-am facut 2100 de poze (am avut 2 fotografi:D).
inaintea dansului am avut ceva emotii, pentru ca noi am avut un colaj de piese, o surpriza pentru toti invitatii, un moment amuzant.
sincer, nu prea stiu ce sa va mai spun, eu am fost multumita de tot: mancare (sincer nu am mancat doar putin din aperitiv si un pic din friptura...toata nunta am fost pe ringul de dans), muzica, tort, flori, tot, tot. cel mai mult mi-a placut buchetul de mireasa. a iesit, exact cum ma asteptam. tortul a fost delicios, cel de caramel, vi-l recomand.
nunta mea a fost o nunta de zi, insa a tinut pana la ora 2 noaptea, si ar mai fi durat, daca nu pleca dj tica (si atunci cand a plecat mai erau vreo 30-40 de persoane, toti pe ringul de dans, toti ne distram).
ma bucur nespus de mult ca am ales sa facem nunta de zi, toti invitatii s-au distrat foarte bine, insa nimeni nu a simtit oboseala nici macar a doua zi. sincer, daca as mai repeta nunta (evident tot cu mireselul meu :D) as face tot nunta de zi.
deja am scris foarte mult. deci fetelor, NU VA STRESATI!
pregatiti-va, organizati-va nunta, insa in ziua nuntii voastre sa uitati de toate problemele, sa nu va faceti griji si sa traiti la maxim acele momente unice.
daca mai aveti intrebari, va stau la dispozitie, cu idei si sfaturi.
am pus ceva poze in linkul de mai jos. rochita este de vanzare (am pus anunt in bazar).
cat despre nunta lui cosmy_24,...., la fel, doar cuvinte de lauda. o nunta superba, cu multe momente emotionate si multe surprize. (mai multe va spune finuta mea).
va pup. bye.
http://picasaweb.google.com/106577818850083637554/PozeNunta?authkey=Gv1sRgCLb61cuu8PHzwgE#

iulia_mari
30.07.2010, 16:44:53
am revenit si eu pe aici. a trecut trei saptamani de la nunta, insa chiar dupa nunta noastra am plecat in ”luna de miere” si imediat dupa intoarcerea noastra in tara, am fost nasi la cosmy_24.
despre nunta nostra ce pot sa va spun? a fost ceva de vis! a iesit exact asa cum imi doream, nu am fost stresata deloc, emotiile mi le-am lasat la o parte si am incercat sa savurez, sa traiesc la intensitate maxima fiecare moment.
chiar in dimineata nuntii, cand eram la coafor, mi se parea ciudat ca nu sunt deloc stresata, ca nu tremur toata, ma gandeam ca nu sunt o mireasa normala:)), insa doar dupa cateva zile de la nunta mi-am dat seama ca de fapt era doar ”al saselea simt al meu” care imi spunea ca nu am de ce sa ma stresez.
la sedinta de poze mi-a placut foarte mult, mi-am facut 2100 de poze (am avut 2 fotografi:D).
inaintea dansului am avut ceva emotii, pentru ca noi am avut un colaj de piese, o surpriza pentru toti invitatii, un moment amuzant.
sincer, nu prea stiu ce sa va mai spun, eu am fost multumita de tot: mancare (sincer nu am mancat doar putin din aperitiv si un pic din friptura...toata nunta am fost pe ringul de dans), muzica, tort, flori, tot, tot. cel mai mult mi-a placut buchetul de mireasa. a iesit, exact cum ma asteptam. tortul a fost delicios, cel de caramel, vi-l recomand.
nunta mea a fost o nunta de zi, insa a tinut pana la ora 2 noaptea, si ar mai fi durat, daca nu pleca dj tica (si atunci cand a plecat mai erau vreo 30-40 de persoane, toti pe ringul de dans, toti ne distram).
ma bucur nespus de mult ca am ales sa facem nunta de zi, toti invitatii s-au distrat foarte bine, insa nimeni nu a simtit oboseala nici macar a doua zi. sincer, daca as mai repeta nunta (evident tot cu mireselul meu :D) as face tot nunta de zi.
pregatiti-va, organizati-va nunta, insa in ziua nuntii voastre sa uitati de toate problemele, sa nu va faceti griji si sa traiti la maxim acele momente unice.
am pus ceva poze in linkul de mai jos. rochita este de vanzare (am pus anunt in bazar).
cat despre nunta lui cosmy_24,...., la fel, doar cuvinte de lauda. o nunta superba, cu multe momente emotionate si multe surprize. (mai multe va spune finuta mea).
va pup. bye.
http://picasaweb.google.com/106577818850083637554/PozeNunta?authkey=Gv1sRgCLb61cuu8PHzwgE#

ai fost o miresuca superba...felicira si casa de piatra >:D<

iulia_mari
30.07.2010, 16:47:21

cu toate te intelegem :) o sa vezi pana la urma ce bine va iesi totul si cat de multumita vei fi

DeliDeli
30.07.2010, 18:13:04
va pup. bye.
FELICITARI, Amalia!!!!! Casa de piatra si numai bine! Ai fost superba!
Asteptam sa mai adaugi poze din cele 2000 :)
Mi-ar placea sa vad poze cu tortul, cu aranjamentele ;;)
Ai avut un buchet foarte frumos!!! Sunt nuantele pe care le voi folosi eu, dar aceasta combinatie nu mi-a trecut prin cap:-p

DeliDeli
30.07.2010, 18:24:31
cu toate te intelegem o sa vezi pana la urma ce bine va iesi totul si cat de multumita vei fi
Iulia sunt foarte reusite pozele!!!:)
Imi spui cum a fost cununia religioasa de la Catedrala? Ati avut si corul? Cine ti-a impodobit biserica?

cosmy_24
30.07.2010, 21:10:02
va pup. bye.

Acuma trebuie sa mearga....:">
http://picasaweb.google.com/105982373281956740024/FamPop02#

DeliDeli
30.07.2010, 21:45:53
Acuma trebuie sa mearga....:">
http://picasaweb.google.com/105982373281956740024/FamPop02#
Daaa merge!!!
Ce mireasa superba ai fost!!!!!!!!!! Ai niste ochi minunati!!!!! Si rochia e de vis, foarte frumoasa!!!!!!! FELICITARI!
Cine ti-a facut machiajul?

andrea85
31.07.2010, 11:17:11

Ai fost o mireasa superba! Casa de piatra! <:-P

andrea85
31.07.2010, 11:24:10
Iulia, Cosmi si Amalia ati fost superbe...rochii minunate si poze foarte reusite!
Casa de piatra!!! <:-P =D>

Amalia...voi ati facut o sedinta de foto la Gara?
Cum a fost in luna de miere, in Tunisia? (si noi o sa mergem acolo) ;;)

adina_mari
31.07.2010, 12:06:04
ce miresici frumoase!
amalia, cosmy, iulia, felicitari inca o data si casa de piatra!ati fost foarte frumoase!

Lala4you
31.07.2010, 22:53:17
Foarte frumoase miresicile,casa de piatra si mult bine!

iulia_mari
01.08.2010, 17:36:29
Iulia sunt foarte reusite pozele!!!:)
Imi spui cum a fost cununia religioasa de la Catedrala? Ati avut si corul? Cine ti-a impodobit biserica?

Cununia laCatedrala a fost foarte reusita, dupa parerea mea ;;), corul nu a fost, numai barbatul acela care de fapt il conduce...oricum totul a iesit....cand am intrat in bierica la bratul lui tati, a inceput el sa cante, iar biserica ne-a impodobit-o fetele de la Mariaj Lux, cu ele am facut contractul si pt sala

andrea85
01.08.2010, 21:30:35
Buna fetelor...ce mai faceti?:)
Eu am fost ocupata in ultimele zile cu pregatiri si treburi...azi am fost la restaurant, la Transilvania la degustare si in mare ne-am si ales deja meniul, super frumos si gustos. :"> Am mai stabilit cateva detalii pentru decor.
Saptamana viitoare o sa ma hotarasc definitiv la buchet si la tortul de mireasa...sa-mi tineti pumnii, sa iau decizii bune. ;;)

cami_rus86
01.08.2010, 21:44:22
miresici ati fost superbe ;;), totul a aratat ca in povesti, imi plac mult si rochitele voastre, sunt cumva de vanzare? sper sa fie si nunta mea la fel de frumoasa si reusita... se vede ca v-ati simtit bine si ca ati savurat momentul... va doresc inca odata casa de piatra si tot binele din lume!!! vreau si eu sa va intreb pe ce melodii ati intrat in sala, ce piesa ati ales pt primul dans si la tort?
eu inca ma stradiu sa imi fac timp sa ma intalnesc cu lili de la silvania si cu corina stoica pt aranjamente sa vad ce oferta imi fac fetele, dar nu reusesc nicicum sa ma inatlnesc cu ele... cand pot eu nu pot ele si cand pot ele nu pot eu >:P#-o de 3 saptamani tot asa o tin:-s
andrea cum stai cu pregatirile, dar cu emotiile? ce bunatati ati ales pt meniu?;;)

andrea85
01.08.2010, 21:49:02
miresici ati fost superbe ;;), totul a aratat ca in povesti, sper sa fie si nunta mea la fel de frumoasa si reusita... se vede ca v-ati simtit bine si ca ati savurat momentul... vreau si eu sa va intreb pe ce melodii ati intrat in sala, ce piesa ati ales pt primul dans si la tort?
eu inca ma stradiu sa imi fac timp sa ma intalnesc cu lili de la silvania si cu corina stoica pt aranjamente sa vad ce oferta imi fac fetele, dar nu reusesc nicicum sa ma inatlnesc cu ele... cand pot eu nu pot ele si cand pot ele nu pot eu >:P#-o de 3 saptamani tot asa o tin:-s

Noi la intrarea in sala o sa avem marsul nuptial, la friptura Radetzky Mars si la tort Strauss Mars...le poti viziona pe youtube, sunt superbe. ;;)

adina_mari
01.08.2010, 22:22:41
Buna fetelor...ce mai faceti?:)
Eu am fost ocupata in ultimele zile cu pregatiri si treburi...azi am fost la restaurant, la Transilvania la degustare si in mare ne-am si ales deja meniul, super frumos si gustos. :"> Am mai stabilit cateva detalii pentru decor.
Saptamana viitoare o sa ma hotarasc definitiv la buchet si la tortul de mireasa...sa-mi tineti pumnii, sa iau decizii bune. ;;)

sigur vei lua deciziile cele mai bune;;)
spor la ultimele pregatiri!

andrea85
01.08.2010, 22:25:08
sigur vei lua deciziile cele mai bune;;)
spor la ultimele pregatiri!

Mersi draga >:D<...acum chiar ca observ pe propria piele ce putin mai am si cat de mari sunt emotiile mele. Nu mai am rabdare, sunt nelinistita si emotiva rau de tot. ;;) :">

cosmy_24
02.08.2010, 08:39:31
miresici ati fost superbe ;;), totul a aratat ca in povesti, imi plac mult si rochitele voastre, sunt cumva de vanzare? sper sa fie si nunta mea la fel de frumoasa si reusita... se vede ca v-ati simtit bine si ca ati savurat momentul... va doresc inca odata casa de piatra si tot binele din lume!!! vreau si eu sa va intreb pe ce melodii ati intrat in sala, ce piesa ati ales pt primul dans si la tort?
andrea cum stai cu pregatirile, dar cu emotiile? ce bunatati ati ales pt meniu?;;)

Va multumesc frumos pt urari, si DA rochitele noastre sunt de vanzare(si nasica mea amalia o vinde).Cat despre piese....atat eu cat si nasa am muncit un an de zile pt seara cea mare,dar a meritat fiecare secunda.Fiind atat de apropiate nuntile noastre,fiecare pregatire am facut-o impreuna,dar am incercat sa fim totusi originale.Initial am vrut sa aleg o piesa haioasa si pt intrarea in sala,dar am renuntat fiindca majoritatea invitatiilor mei au fost de la tara(si stiti cum sunt oamenii mai in varsta,traditia e sfanta pt ei),asa ca am ales marsul nuptial.Mi-era firica si pt dans (noroc ca am avut experienta cu nunta lui amalia si acolo am putut sa vad reactia oamenilor),dar spre uimirea noastra lumea a ramas super impresionanta.Abia atunci mi-am dat seama ca puteam sa fac si intrarea in sala asa cum mi-o doream,dar....
Pt prima piesa(piesa desprea care credea toata lumea ca vom dansa dansul mirilor) am ales Shania Twain -When you kiss me.....ca mai apoi sa incingem atmosfera pe: un pic din Ice age(piesa lui king julian) i like to move it-vanila ice-mc hamer-billie jean-thriller-bad-haddaway-jump around-i like big butts-marrie marrie-banica jr(te iubesc femeie)-carmen serban (femeia te ridica)-holograf(ti-am dat un inel)-si finalul a fost tot din shania twain.A fost fantastic ,am surprins lumea placut,radeau cu gura pana la urechi.A fost o nunta superba,toata lumea a dansat toata seara in frunte cu nasii(nu mi-e rusine cu ei:x).
Undeva pe la mijlocul nuntii am avut parte de o super surpriza din partea prietenilor....au complotat cu toata lumea si cu ajutorul unor poze si a nunui proiector au facut un colaj de poze din copilaria noastra pana la nunta.......oooooooooo.....superb, sub fiecare poza cateva cuvinte.....am plans pt prima data la nunta mea(pana atunci m-am tinut tare).Nunta s-a terminat dimineata tarziu.....
Daca mai aveti intrebari,va raspund cu mare drag

andrea85
02.08.2010, 09:17:32
Va multumesc frumos pt urari, si DA rochitele noastre sunt de vanzare(si nasica mea amalia o vinde).Cat despre piese....atat eu cat si nasa am muncit un an de zile pt seara cea mare,dar a meritat fiecare secunda.Fiind atat de apropiate nuntile noastre,fiecare pregatire am facut-o impreuna,dar am incercat sa fim totusi originale.Initial am vrut sa aleg o piesa haioasa si pt intrarea in sala,dar am renuntat fiindca majoritatea invitatiilor mei au fost de la tara(si stiti cum sunt oamenii mai in varsta,traditia e sfanta pt ei),asa ca am ales marsul nuptial.Mi-era firica si pt dans (noroc ca am avut experienta cu nunta lui amalia si acolo am putut sa vad reactia oamenilor),dar spre uimirea noastra lumea a ramas super impresionanta.Abia atunci mi-am dat seama ca puteam sa fac si intrarea in sala asa cum mi-o doream,dar....
Pt prima piesa(piesa desprea care credea toata lumea ca vom dansa dansul mirilor) am ales Shania Twain -When you kiss me.....ca mai apoi sa incingem atmosfera pe: un pic din Ice age(piesa lui king julian) i like to move it-vanila ice-mc hamer-billie jean-thriller-bad-haddaway-jump around-i like big butts-marrie marrie-banica jr(te iubesc femeie)-carmen serban (femeia te ridica)-holograf(ti-am dat un inel)-si finalul a fost tot din shania twain.A fost fantastic ,am surprins lumea placut,radeau cu gura pana la urechi.A fost o nunta superba,toata lumea a dansat toata seara in frunte cu nasii(nu mi-e rusine cu ei:x).
Undeva pe la mijlocul nuntii am avut parte de o super surpriza din partea prietenilor....au complotat cu toata lumea si cu ajutorul unor poze si a nunui proiector au facut un colaj de poze din copilaria noastra pana la nunta.......oooooooooo.....superb, sub fiecare poza cateva cuvinte.....am plans pt prima data la nunta mea(pana atunci m-am tinut tare).Nunta s-a terminat dimineata tarziu.....
Daca mai aveti intrebari,va raspund cu mare drag

Super, ma bucur ca ati avut parte de o nunta atat de reusita!!! =D>=D>=D>
MIRESICI DE AUGUST <:-P...a inceput si luna noastra. Inca cateva zile si vom fi si noi mirese si vom rosti marele DA. Aveti deja emotii? :D :)

cosmy_24
02.08.2010, 11:54:09
Daaa merge!!!
Ce mireasa superba ai fost!!!!!!!!!! Ai niste ochi minunati!!!!! Si rochia e de vis, foarte frumoasa!!!!!!! FELICITARI!
Cine ti-a facut machiajul?

Machiajul l-am facut la Hilda,salonul lui Lyana in spate la Alba ca zapada.....Super fata

iulia_mari
02.08.2010, 12:34:39
Multumim fetelor :* sunt convinsa ca si miresicile viitoare vor avea o nunta ca in povesti; melodia noastra pt primul dans a fost Maledeta primavera de la Loretta Goggi, iar pt celelalte momente l-am lasat pe Marius sa aleaga; apropo...si rochita mea e de vanzare :)

andrea85
02.08.2010, 15:05:58
Azi am pregatit deja cosuletele micutelor miresici impreuna cu corsaje din floricica mov.
Iar pe masa mirilor o sa am 2 sfesnice cu lumanari mov. :) :x

andrea85
02.08.2010, 21:05:42
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru...stiti cumva ce melodie se pune la friptura inflacarata la nunta? :D [-o<

cami_rus86
02.08.2010, 21:16:11
sincer eu pana acum nu am bagat de seama daca se pune vreo piesa la friptura si care ar fi aceea:(( daca tre sa caut melodie si pt friptura o iau razna.... ce mai urmeaza?/:) il las pe miresoi sa aleaga =P~am eu altele pe cap.... am reusit sa fac rost de doua oferte pt aranjamente in sfarsit, maine ma intalnesc cu o persoana care mi-a fost recomandata de catre domnul Groza de la Severus, sa vedem ce tarife are, dar pana acum imi convine oferta alinei pantea, sa vedem daca nu ma sucesc iar:-p

Lala4you
02.08.2010, 21:34:56
Azi am pregatit deja cosuletele micutelor miresici impreuna cu corsaje din floricica mov.
Iar pe masa mirilor o sa am 2 sfesnice cu lumanari mov. :) :x

Ce frumoooos,mai ai putin,miresico!!!

Lala4you
02.08.2010, 21:40:36
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru...stiti cumva ce melodie se pune la friptura inflacarata la nunta? :D [-o<

La o nunta la care am fost a fost pusa marsul lui Radetkzy:D dar de obicei e marsul vanatorilor sau "Light Cavalery"

Lala4you
02.08.2010, 21:41:54

Eu stiu cateva,cele pe care le ascult,superbe...daca vrei sa-ti recomand,cu mare drag:D

Andrada80
02.08.2010, 22:15:01
Fetelor, nu ati fost la nunta anului(asa cum era scris in ziar) sambata la Popasul Romanilor? daca ati auzit careva cum a fost sa ne spuneti si noua.:-p

Andrada80
02.08.2010, 22:22:14
sincer eu pana acum nu am bagat de seama daca se pune vreo piesa la friptura si care ar fi aceea:(( daca tre sa caut melodie si pt friptura o iau razna.... ce mai urmeaza?/:) il las pe miresoi sa aleaga =P~am eu altele pe cap.... am reusit sa fac rost de doua oferte pt aranjamente in sfarsit, maine ma intalnesc cu o persoana care mi-a fost recomandata de catre domnul Groza de la Severus, sa vedem ce tarife are, dar pana acum imi convine oferta alinei pantea, sa vedem daca nu ma sucesc iar:-p
Da mai ai un an pana la nunta, mai poti astepta pana gasesti ce-ti place....numai doua oferte e cam putin, parerea mea.

Lala4you
03.08.2010, 11:16:21
O zi buna tuturor!

andrea85
03.08.2010, 14:05:18
La o nunta la care am fost a fost pusa marsul lui Radetkzy:D dar de obicei e marsul vanatorilor sau "Light Cavalery"

Radetzky o sa avem la tort, iar la friptura inca ma mai gandesc...dar daca aveti idei va rog sa le postatii, asa ma ajutati si pe mine. :D
Si eu am auzit multe despre nunta anului...:D

andrea85
03.08.2010, 14:59:11
Am uitat sa va spun ca azi am predat dosarul cu documentele pentru cununia civila. <:-P Acum chiar ca nu mai avem mult pana la nunta. Doar florile si tortul trebuie sa le mai rezolv si in mare am si terminat cu pregatirile de nunta. #:-SSaptamana viitoare doar cu capitolul "Infrumusetare/Ingrijire" o sa ma ocup. :D :-p

Lala4you
03.08.2010, 19:44:27
Am uitat sa va spun ca azi am predat dosarul cu documentele pentru cununia civila. <:-P Acum chiar ca nu mai avem mult pana la nunta. Doar florile si tortul trebuie sa le mai rezolv si in mare am si terminat cu pregatirile de nunta. #:-SSaptamana viitoare doar cu capitolul "Infrumusetare/Ingrijire" o sa ma ocup. :D :-p
Vezi,incet,incet totul se rezolva si ajungi la o finalitate pe placul tau!>:D<

amalia_maria
03.08.2010, 19:47:25
ai fost o miresuca superba...felicira si casa de piatra >:D<
multumesc mult! felicitari si tie pentru nunta (foarte frumoase pozele) si mult noroc!>:D<

amalia_maria
03.08.2010, 19:57:47
FELICITARI, Amalia!!!!! Casa de piatra si numai bine! Ai fost superba!
Asteptam sa mai adaugi poze din cele 2000 :)
Mi-ar placea sa vad poze cu tortul, cu aranjamentele ;;)
Ai avut un buchet foarte frumos!!! Sunt nuantele pe care le voi folosi eu, dar aceasta combinatie nu mi-a trecut prin cap:-p
mersi mult! am sa mai adaug mai multe poze!
tortul a fost savuros, insa nu a fost imbracat in frisca, nici in martipan, sincer nu stiu cum i se zice, dar e foarte bun la gust (ceva intre cele doua, bun ca si frisca si arata bine precum martipanul). insa din cauza caldurii s-a cam topit un pic.:-p
aranjamentele le-am avut din trandafiri portocalii si albi (am vrut sa se asorteze cu sala). nu am dorit sa asortez nimic cu buchetul meu de mireasa, ca sa iasa si mai mult in evidenta.
cat despre buchet, m-am indragostit de el la prima vedere, (mi-a placut si descrierea buchetului - ”buchetul femeiii puternice dar inocenta in acelasi timp:D:-p).

DeliDeli
03.08.2010, 19:59:41
Machiajul l-am facut la Hilda,salonul lui Lyana in spate la Alba ca zapada.....Super fata
Ne arati poze cu tortul?:)

amalia_maria
03.08.2010, 20:02:55
Iulia, Cosmi si Amalia ati fost superbe...rochii minunate si poze foarte reusite!

da, am facut o sedinta foto la gara, cand s-a furat mireasa. au venit si ”fetele mele” cu mine si ne-am facut niste poze superbe si foarte amuzante. mirele, cand a fost furat, l-au dus fetele pe drumul de centura al zalaului ce se construieste acum (sotul meu este inginerde drumuri, deci era normal ca il vor duce undeva in elementul lui:D) si au facut si acolo niste poze superbeeeee si haioaseeee!

Lala4you
03.08.2010, 20:07:36
da, am facut o sedinta foto la gara, cand s-a furat mireasa. au venit si ”fetele mele” cu mine si ne-am facut niste poze superbe si foarte amuzante. mirele, cand a fost furat, l-au dus fetele pe drumul de centura al zalaului ce se construieste acum (sotul meu este inginerde drumuri, deci era normal ca il vor duce undeva in elementul lui:D) si au facut si acolo niste poze superbeeeee si haioaseeee!

Foarte frumoase poze si eu vreau la gara!

amalia_maria
03.08.2010, 20:13:21

in tunisia a fost frumos! sincer, am vrut sa avem ”o saptamana de miere”, nu o simpla excursie! (bineinteles, am mai vizitat putin si unele locuri). am stat mai mult pe la hotel, la piscina, in camera:D (ne-am dat cu parasuta, am mers cu corabia piratilor, am mers la aqua park si un alt parc de distactii). seara ne plimbam pe malul marii sau asistam la spectacolele de la hotel!
insa sa nu te astepti la conditii foarte bune la hotel! noi am fost la un hotel de 5 stele (la ei), insa la noi un asemenea hotel nu are nici 3 stele. si daca doresti sa te relaxezi, mai bine stai pe la hotel, ca sincer, te ingrozesti de cate saracie si mizerie poate fi pe acolo (bineinteles, nu pe la hoteluri).
daca mai doresti detalii, iti stau la dispozitie!
bye.

amalia_maria
03.08.2010, 20:15:56
ce miresici frumoase!
amalia, cosmy, iulia, felicitari inca o data si casa de piatra!ati fost foarte frumoase!
multumim mult!
felicitari pentru bebe! sa cresteti sanatosi si frumosi!>:D<

adina_mari
03.08.2010, 20:18:12
multumim mult!
felicitari pentru bebe! sa cresteti sanatosi si frumosi!>:D<

multumim!>:D<

Lala4you
03.08.2010, 20:18:52
multumim!>:D<

E o placere sa te uiti la bebe Alex,iti insenineaza sufletul:x

adina_mari
03.08.2010, 20:29:20
E o placere sa te uiti la bebe Alex,iti insenineaza sufletul:x

mersi!noua ne insenineaza viata zi de zi!cand ma uit in ochisorii lui uit de toate:x
ne rusinam deja de atatea laude:">:">:">

amalia_maria
03.08.2010, 20:30:31
Foarte frumoase miresicile,casa de piatra si mult bine!
multumim mult!
mult noroc si tie si spor la pregatirile de nunta!

amalia_maria
03.08.2010, 20:41:47
multumim mult pentru urari!
sincer eu chiar m-am simtit foarte bine, atat in calitate de mireasa,cat si in calitate de nasa la nunta lui cosmy.
cat despre melodiile pentru momentele mai speciale ale nuntii, eu mi-am facut o lista, insa tica mi-a sugerat sa folosesc alte piese (cica unele erau prea ”moi” altele prea ”dure”), asa ca a folosit piesele clasice pentru intrarea mirilor(valsul nuptial) si pentru tort (piesa ”la multi ani”, insa mai frumusica si mai alerta). in fine, pana la urma toate au iesit ca in poveste.
cat despre primul dans, noi am avut un colaj de piese haioase, menit sa ridice lumea in picioare inca de la inceput (si sincer asa s-a si intamplat - dupa piesa nasilor, majoritatea nuntasilor erau pe ringul de dans).

andrea85
03.08.2010, 22:42:50
in tunisia a fost frumos! sincer, am vrut sa avem ”o saptamana de miere”, nu o simpla excursie! (bineinteles, am mai vizitat putin si unele locuri). am stat mai mult pe la hotel, la piscina, in camera:D (ne-am dat cu parasuta, am mers cu corabia piratilor, am mers la aqua park si un alt parc de distactii). seara ne plimbam pe malul marii sau asistam la spectacolele de la hotel!
insa sa nu te astepti la conditii foarte bune la hotel! noi am fost la un hotel de 5 stele (la ei), insa la noi un asemenea hotel nu are nici 3 stele. si daca doresti sa te relaxezi, mai bine stai pe la hotel, ca sincer, te ingrozesti de cate saracie si mizerie poate fi pe acolo (bineinteles, nu pe la hoteluri).
daca mai doresti detalii, iti stau la dispozitie!
bye.

Mersi mult pentru informatii...stiu cum e in Tunisia, am mai fost acolo singura, fara iubitul meu. Acum sper sa fie si mai bine, avand in vedere ca vom fi impreuna. :x

andrea85
03.08.2010, 22:45:44
mersi mult! am sa mai adaug mai multe poze!
tortul a fost savuros, insa nu a fost imbracat in frisca, nici in martipan, sincer nu stiu cum i se zice, dar e foarte bun la gust (ceva intre cele doua, bun ca si frisca si arata bine precum martipanul). insa din cauza caldurii s-a cam topit un pic.:-p
aranjamentele le-am avut din trandafiri portocalii si albi (am vrut sa se asorteze cu sala). nu am dorit sa asortez nimic cu buchetul meu de mireasa, ca sa iasa si mai mult in evidenta.
cat despre buchet, m-am indragostit de el la prima vedere, (mi-a placut si descrierea buchetului - ”buchetul femeiii puternice dar inocenta in acelasi timp:D:-p).

Nu ai avut cumva un tort din ciocolata alba, daca spui ca era intre frisca si martipan? :D :-\

amalia_maria
04.08.2010, 16:23:19
Nu ai avut cumva un tort din ciocolata alba, daca spui ca era intre frisca si martipan? :D :-\
nu era ciocolata alba, era altceva....

andrea85
04.08.2010, 18:18:16
Cami, ai castigat cumva rochita de mireasa de la revista miresici sau nu am vazut eu bine? :D :-\

cami_rus86
04.08.2010, 20:03:59
ceeeeeeeeee?????????? cuuuuuuummmmmmmmmmm? faci misto de mine? unde arata? doamne de am castigat va las sa va faceti o poza cu mine caci voi fi vedeta, binenteles si poza va fi contra cost =))=)):)):)):-p

cami_rus86
04.08.2010, 20:58:55
:xfetelor am castigat rochia de mireasa cu revista miresici!!!!!!!!!!:x
doamne nu imi vine sa cred ce noroc am avut\:D/<:-P....... am primit un mail de confirmare, acum trebuie sa trimit niste date de contact si astept mai multe detalii.....^:)^ mersi mult andrea ca m-ai anuntat, credeam ca ai chef de glume :)) treaba cu poza contra cost era o gluma, ba mai mult facem chef toate miresicile doar sa stabilim o zi a miresicilor de zalau>:D< va pupacesc

andrea85
04.08.2010, 22:47:27
doamne nu imi vine sa cred ce noroc am avut\:D/<:-P....... am primit un mail de confirmare, acum trebuie sa trimit niste date de contact si astept mai multe detalii.....^:)^ mersi mult andrea ca m-ai anuntat, credeam ca ai chef de glume :)) treaba cu poza contra cost era o gluma, ba mai mult facem chef toate miresicile doar sa stabilim o zi a miresicilor de zalau>:D< va pupacesc

Vezi ca nu am glumit. Cand ti-am citit numele, am stiu din prima ca e vorba de tine. :) Felicitari <:-P, ma bucur mult pentru tine, ai castigat o rochita superba si asa ai mai si scapat de o grija. :D

andrea85
04.08.2010, 23:06:20
Fetelor, ziua nuntii mele se apropie cu pasi repezi \:D/\:D/\:D/...azi am confeactionat multe lucruri pentru nunta mea. Am facut funditele pentru masini, pentru casa scarii, plicurile de bani pe mov, place cardurile...am avut mare noroc cu sora mea, care mi-a fost de foarte mare ajutor.
Si am pregatit deja si cosuletele cu petalele de trandafiri. :) :x

adina_mari
05.08.2010, 09:08:58

super!felicitari!
si cum faci sa primesti rochita?

Lala4you
05.08.2010, 11:05:19

Felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiii!!!!

andrea85
05.08.2010, 11:06:38
Am vorbit si cu cei de la Royal, sa putem face acolo o sedinta foto si ne-au cerut 150 Ron pentru 20 de minute de fotografiat...cam mult, dar asta e. :D

adina_mari
05.08.2010, 11:14:02
Am vorbit si cu cei de la Royal, sa putem face acolo o sedinta foto si ne-au cerut 150 Ron pentru 20 de minute de fotografiat...cam mult, dar asta e. :D

poate e mult dar merita.o sa iasa niste poze superbe!

abia astept sa te vad miresica>:D<

andrea85
05.08.2010, 11:39:32
poate e mult dar merita.o sa iasa niste poze superbe!

abia astept sa te vad miresica>:D<

Stiu ca merita, pentru ca am vazut deja multe mirese, care si-au facut pozele acolo.
Si eu abia astept sa-mi imbrac rochita si sa inceapa odata nunta. :D :">

andrea85
05.08.2010, 11:43:17
Miresici, nu ne arati videoclipul cu dansul vostru de deschidere? :D

iulia_mari
05.08.2010, 15:19:54

Felicitari Cami...o sa fii o mireasa superba!!! :)

DeliDeli
05.08.2010, 16:03:18
Felicitariiii!!! Sa fie cu noroc in continuare!!!!!! Nu ne arati poze cu ea?

DeliDeli
05.08.2010, 16:04:25
Ce frumos fac altii afaceri!
Proaspetele miresici au facut poze acolo?

cami_rus86
05.08.2010, 17:53:09
multumesc pt urari fetelor >:D<
nu am primit pana acum decat un mail de confirmare, cum ca sunt fericita castigatoare a premiului si am trimis niste date de contact, nume adresa, telefon... acum astept sa vad ce trebuie sa fac:D.... inca nu pot sa cred :((:((:(( parca traiesc intr-un vis 8-} dar e vorba de un voucher de 1000 de euro de care imi pot cumpara rochita de la firma respectiva.... abia astept, dar poate ca ar fi prea devreme sa imi cumpar rochita pt ca sunt si la regim [-o< sper sa aiba valabilitate:)[-o< mi-am propus sa slabesc pana la nunta 8-10 kg, si nu as vrea sa imi iau rochita chiar acum, as mai astepta cel putin inca 6 luni :xdar abia astept sa imi intalnesc rochita :x

andrea85
05.08.2010, 19:33:24
multumesc pt urari fetelor >:D<
nu am primit pana acum decat un mail de confirmare, cum ca sunt fericita castigatoare a premiului si am trimis niste date de contact, nume adresa, telefon... acum astept sa vad ce trebuie sa fac:D.... inca nu pot sa cred :((:((:(( parca traiesc intr-un vis 8-} dar e vorba de un voucher de 1000 de euro de care imi pot cumpara rochita de la firma respectiva.... abia astept, dar poate ca ar fi prea devreme sa imi cumpar rochita pt ca sunt si la regim [-o< sper sa aiba valabilitate:)[-o< mi-am propus sa slabesc pana la nunta 8-10 kg, si nu as vrea sa imi iau rochita chiar acum, as mai astepta cel putin inca 6 luni :xdar abia astept sa imi intalnesc rochita :x

Deci modelul rochitei ti-l poti alege tu in valoare de 1000 de euro? :D

cami_rus86
05.08.2010, 20:51:30
Deci modelul rochitei ti-l poti alege tu in valoare de 1000 de euro? :D

in principiu da, sau cel putin asa cred, astept mai multe informatii de la ei.... astept cu nerabdare :D
in legatura cu sedinta foto la royal, finii nostrii au fost de nasi la o nunta iar mirii au fost acolo la poze si parca au zis ca au platit nasii 100 sau 150 ron dar nu aveau un timp anume la dispozitie... eu zic sa negociezi /:) ca multi sunt foarte smecheri, sa le zici ca ai cunostinte care au platit mai putin, si pana la urma de ce insistati sa va faceti toate poze acolo? este frumos dar cand toata lumea face acelasi lucru de ce nu va ganditi la ceva mai aparte, specific voua:D?

Lala4you
05.08.2010, 22:19:36
in principiu da, sau cel putin asa cred, astept mai multe informatii de la ei.... astept cu nerabdare :D
in legatura cu sedinta foto la royal, finii nostrii au fost de nasi la o nunta iar mirii au fost acolo la poze si parca au zis ca au platit nasii 100 sau 150 ron dar nu aveau un timp anume la dispozitie... eu zic sa negociezi /:) ca multi sunt foarte smecheri, sa le zici ca ai cunostinte care au platit mai putin, si pana la urma de ce insistati sa va faceti toate poze acolo? este frumos dar cand toata lumea face acelasi lucru de ce nu va ganditi la ceva mai aparte, specific voua:D?

De acord cu tine,Cami,e bine sa faci ceva specific al tau...

andrea85
05.08.2010, 22:24:29

Eu vreau sa fac o sedinta foto undeva in interior, in caz de vreme ploioasa...si sincer in afara de Royal nu prea stiu eu un cadru mai frumos aici in Zalau. :D Sau aveti voi si alte idei, mai ales daca e vreme ploioasa si nu putem face poze in natura sau in parc?

Lala4you
05.08.2010, 22:36:12
Eu vreau sa fac o sedinta foto undeva in interior, in caz de vreme ploioasa...si sincer in afara de Royal nu prea stiu eu un cadru mai frumos aici in Zalau. :D Sau aveti voi si alte idei, mai ales daca e vreme ploioasa si nu putem face poze in natura sau in parc?

Eu nu vreau nici in parc...acum ma tot gandesc la ceva original...8-|

andrea85
05.08.2010, 22:41:19
Eu nu vreau nici in parc...acum ma tot gandesc la ceva original...8-|

Noi o sa facem prima sedinta de foto in parcul din Bradet si dupa aia doar noi doi la Royal. :)

cami_rus86
06.08.2010, 09:47:22
eu ma gandeam sa refacem drumul unde ne-am cunoscut;;) dar sa nu furati ideea ;))

Lala4you
06.08.2010, 09:50:23
eu ma gandeam sa refacem drumul unde ne-am cunoscut;;) dar sa nu furati ideea ;))

Noi o sa facem undeva,unde s-au mai facut poze dar ale noastre vor fi mai speciale...;))

andrea85
06.08.2010, 09:55:35
nOi o sa facem undeva,unde s-au mai facut poze dar ale noastre vor fi mai speciale...;))

Cred ca toate ne dorim sa ramanem cu poze frumoase si speciale dupa nunta si sa speram ca va fi asa. ;;)

Lala4you
06.08.2010, 10:11:53
Cred ca toate ne dorim sa ramanem cu poze frumoase si speciale dupa nunta si sa speram ca va fi asa. ;;)

Asa e,oricum iubirea si imortalizata numai speciala poate fi...;;)

andrea85
06.08.2010, 10:14:23
Asa e,oricum iubirea si imortalizata numai speciala poate fi...;;)

Exact, pentru miri ziua nuntii oricum va fi speciala si unica. :)

andrea85
06.08.2010, 22:54:58
Fetelor, azi am terminat cu coreografia dansului nostru...ne-am ales un vals lent de 3,5 minute si pot sa spun ca arata super bine dansul nostru si l-am invatat singuri, fara niciun fel de ajutor :">...o sa fie ceva special pentru noi doi. :x Abia astept sa dansam!!!

DeliDeli
06.08.2010, 23:47:16
Fetelor, azi am terminat cu coreografia dansului nostru...ne-am ales un vals lent de 3,5 minute si pot sa spun ca arata super bine dansul nostru si l-am invatat singuri, fara niciun fel de ajutor :">...o sa fie ceva special pentru noi doi. :x Abia astept sa dansam!!!
=D>Abia asteptam sa va vedem clipul:)

andrea85
07.08.2010, 09:55:36
=D>Abia asteptam sa va vedem clipul:)

Si eu abia astept...:">
Fetelor, maine o sa sarbatoresc impreuna cu fetele petrecerea mea de burlacite, va fi la o cabana cu mottoul...grill si beach party.
Sora mea a si facut o invitatie personale cu regului stricte...;))
Cateva reguli:
1. Nu-mi voi suna prietenul/sotul in timpul distractiei si ma voi ocupa de reusita deplina a acesteia, oricat de mult ar dura si oricat de epuizata m-as simti spre sfarsitul ei.
2. Voi bea si voi dansa, si voi bea si voi dansa dn nou, la nesfarsit!!!
3. Ma angajez sa nu carcotesc, sa nu ma imbufnez si sa nu fac fite pe toata durata petrecereii, ma voi dedica petrecerii cu trup si suflet. ;;)

...cam asa arata invitatia mea, ideile provin de la sora mea. ;)) ;;)

adina_mari
07.08.2010, 11:07:39
Si eu abia astept...:">
Fetelor, maine o sa sarbatoresc impreuna cu fetele petrecerea mea de burlacite, va fi la o cabana cu mottoul...grill si beach party.
Sora mea a si facut o invitatie personale cu regului stricte...;))
Cateva reguli:
1. Nu-mi voi suna prietenul/sotul in timpul distractiei si ma voi ocupa de reusita deplina a acesteia, oricat de mult ar dura si oricat de epuizata m-as simti spre sfarsitul ei.
2. Voi bea si voi dansa, si voi bea si voi dansa dn nou, la nesfarsit!!!
3. Ma angajez sa nu carcotesc, sa nu ma imbufnez si sa nu fac fite pe toata durata petrecereii, ma voi dedica petrecerii cu trup si suflet. ;;)

...cam asa arata invitatia mea, ideile provin de la sora mea. ;)) ;;)

distractie placuta, andreea!

andrea85
07.08.2010, 11:30:14
distractie placuta, andreea!

Mersi Adina, sper sa avem parte de vreme frumoasa! [-o<

cami_rus86
07.08.2010, 22:08:04
super tare ideea cu invitatia si regulile ;;) sa aveti distractie placuta :*

andrea85
07.08.2010, 22:36:26
super tare ideea cu invitatia si regulile ;;) sa aveti distractie placuta :*

Mersi Cami...am mare noroc cu sora mea, care a pus totul la punct pentru petrecerea mea, ea a organizat totul. Sper sa avem parte de vreme frumoasa maine si dupa petrecere revin cu poze. ;;)

Lala4you
08.08.2010, 19:02:01
Mersi Adina, sper sa avem parte de vreme frumoasa! [-o<

Disctractie placuta!!!

andrea85
08.08.2010, 22:00:56
Fetelor...am venit acasa de la petrecerea de burlacite si pot sa va spun cu mana pe inima ca a fooooostt bestiala. <:-P<:-P<:-PFetele au fost de nota 10, distractie la maxim si o zi de neuitat.
Va recomand din suflet sa nu ratati o astfel de petrecere, o sa ramaneti cu amintiri minunate. Pentru mine a fost cea mai frumoasa petrecere din viata mea...unica si speciala. :)
O sa va postez cateva poze din amintirile mele frumoase, de la petrecerea burlacitelor...dar sa nu le arati barbatilor. ;-)

cami_rus86
09.08.2010, 09:01:32
imi place teribil tricoul pe care l-ai avut pe tine.... cornitele ce reprezinta? voalul in varianta moderna ;;) ?

andrea85
09.08.2010, 15:53:44
imi place teribil tricoul pe care l-ai avut pe tine.... cornitele ce reprezinta? voalul in varianta moderna ;;) ?

Si mie imi plac la nebunie cadourile de la fete...am rimit tricoul, catuse cu blanita :-$, jartiera, lenjerie pentru noaptea nuntii...si...alte lucruri...ma intelegti voi...:">:">:">
Cornitele sunt tot pentru noaptea nuntii...asa mi-au spus fetele...o sa fiu un mic dracusor...:-$ =))=))=))

andrea85
09.08.2010, 18:55:14
Fetelor, sunt foarte nehotarata...sa-mi pun sau nu unghii de gel pentru nunta mea? Nu am avut pana acum niciodata astfel de unghii...arata bine, imi strica cumva unghiile? Ce ma sfatuiti sa fac? :-\

cami_rus86
09.08.2010, 22:28:47
nu mi-am pus niciodata unghii dar cred ca imi voi pune la nunta mea.... sora mea a mai avut... sunt rezistente si un avanj ar fi ca poti sa le umpli dupa 2-3 saptamani si mai rezista inca pe atata.... dar daca exagerezi cu ele cred ca dauneaza unghiei ca doar nu respira, nu? asa cred eu, nu stiu, dar sa intrebi cosmeticiana ce iti recomanda....
unde te machiezi pana la urma?

andrea85
09.08.2010, 23:09:53
nu mi-am pus niciodata unghii dar cred ca imi voi pune la nunta mea.... sora mea a mai avut... sunt rezistente si un avanj ar fi ca poti sa le umpli dupa 2-3 saptamani si mai rezista inca pe atata.... dar daca exagerezi cu ele cred ca dauneaza unghiei ca doar nu respira, nu? asa cred eu, nu stiu, dar sa intrebi cosmeticiana ce iti recomanda....
unde te machiezi pana la urma?

Cred ca o sa incerc totusi acum pentru nunta unghii de gel si sper sa fiu multumita. La machiaj o sa ma duc la Moni de la Porolissum, sa le rezolv pe toate la un loc. ;-) Ma duc deja vineri la ea, sa-mi curate tenul si sa-mi pregateasca tenul pentru machiaj. ;;)

Lala4you
10.08.2010, 08:47:13
Fetelor, sunt foarte nehotarata...sa-mi pun sau nu unghii de gel pentru nunta mea? Nu am avut pana acum niciodata astfel de unghii...arata bine, imi strica cumva unghiile? Ce ma sfatuiti sa fac? :-\

Cum consideri tu,Andreea,eu nu vreau sa-mi pun,mie nu-mi prea plac,sunt si unghii reusite dar unele parca sunt extraterestreb-(

andrea85
10.08.2010, 09:18:44
Cum consideri tu,Andreea,eu nu vreau sa-mi pun,mie nu-mi prea plac,sunt si unghii reusite dar unele parca sunt extraterestreb-(

Da, stiu, de aceea sunt foarte indecisa...pentru ca totusi as vrea ceva simplu, frumos si elegant, dar as vrea sa incerc ceva nou...sper sa ma pot hotari pana joi. ;;)

Lala4you
10.08.2010, 09:21:44
Da, stiu, de aceea sunt foarte indecisa...pentru ca totusi as vrea ceva simplu, frumos si elegant, dar as vrea sa incerc ceva nou...sper sa ma pot hotari pana joi. ;;)

Pune-le,sa-i specifici sa fie ceva simplut si dragut!L-);;)

andrea85
10.08.2010, 09:45:18
Pune-le,sa-i specifici sa fie ceva simplut si dragut!L-);;)

Pai pana la urma, asa o sa fac...o sa-mi pun unghii de gel, dar simpli. ;;)

genoveva_1984
10.08.2010, 15:42:24
Pai pana la urma, asa o sa fac...o sa-mi pun unghii de gel, dar simpli. ;;)

Si eu am avut...le-am pus special pentru nunta...apoi am fost de vreo 3 ori la umplut si am renuntat la ele dupa vreo 4 luni. Pana au cazut a fost destul de greu...le-am taiat scurt si dupa ce s-au desprins de unghia mea mi-a ramas unghia destul de fragila. Apoi s-a regenerat, nu am mai avut probleme. Mie mi-au placut, mai ales daca nu le faci foarte lungi si alegi un model simplu ( eu am avut french, iar pe inelar un model mic) arata chiar foarte bine.

andrea85
10.08.2010, 15:53:20
Si eu am avut...le-am pus special pentru nunta...apoi am fost de vreo 3 ori la umplut si am renuntat la ele dupa vreo 4 luni. Pana au cazut a fost destul de greu...le-am taiat scurt si dupa ce s-au desprins de unghia mea mi-a ramas unghia destul de fragila. Apoi s-a regenerat, nu am mai avut probleme. Mie mi-au placut, mai ales daca nu le faci foarte lungi si alegi un model simplu ( eu am avut french, iar pe inelar un model mic) arata chiar foarte bine.

Si eu vreau french si un model mai simplu pe inelar...sper sa fiu multumita si sa nu-mi regret decizia. [-o<

adina_mari
10.08.2010, 17:04:15

ce mai faci?nu te-am "vazut" demult pe aici:*:*:*

andrea85
10.08.2010, 18:23:29
Inca 4 zile au mai ramas pana la nunta mea <:-P<:-P<:-P
Am terminat cu pregatirile de nunta, ne-am ales tortul Senzatie- din ciocolata si caramel in interior, iar in exterior decorat cu fructe...o sa fie alb cu un mov pal la exterior.
Am rezolvat cu buchetul meu, si acolo am facut o mica modificare...o sa am trandafiri albi si mov cu frezii mov.
Cam atat pana acum si acum mai repetam de cateva ori dansul nostru de deschidere. ;;)

cami_rus86
10.08.2010, 23:00:44
sa te bucuri de fiecare moment:* abia astept sa revii cu poze, filmulete si povesti picante :">mergeti in luna de miere/ sapatmana undeva?;;)

andrea85
11.08.2010, 10:45:09
sa te bucuri de fiecare moment:* abia astept sa revii cu poze, filmulete si povesti picante :">mergeti in luna de miere/ sapatmana undeva?;;)

Momentan e cam stresanta situatia la mine, pentru ca doar pe drumuri sunt cu treburi de rezolvat, dar sper ca pana sambata sa se lininteasca toate si sa avem parte de o zi frumoasa. :-s
Dupa nunta o sa plecam o saptamana in Tunisia...o sa fie saptamana noastra de miere. Biletele le-am cumparat deja de mult, acum abia asteptam sa plecam. ;;)

andrea85
11.08.2010, 17:20:51
La buchet m-am razgandit fetelor...o sa am trandafiri albi cu trandafiri mov si frezii mov si ca sa se regaseasca aceste flori si in cocarde si in parul meu o sa am un mini "aranjament" dintr-un singur fir de trandafir alb cu 2 frezii mov la coafura de mireasa...sper sa va pot arata si poze in cateva zile. ;;)

lauriss
11.08.2010, 20:32:13
Momentan e cam stresanta situatia la mine, pentru ca doar pe drumuri sunt cu treburi de rezolvat, dar sper ca pana sambata sa se lininteasca toate si sa avem parte de o zi frumoasa. :-s
Dupa nunta o sa plecam o saptamana in Tunisia...o sa fie saptamana noastra de miere. Biletele le-am cumparat deja de mult, acum abia asteptam sa plecam. ;;)

tunisia????? E superrrrrrrrbbb acolo,...va doresc o saptaman de miere,..dulceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!:P

lauriss
11.08.2010, 20:34:07
La buchet m-am razgandit fetelor...o sa am trandafiri albi cu trandafiri mov si frezii mov si ca sa se regaseasca aceste flori si in cocarde si in parul meu o sa am un mini "aranjament" dintr-un singur fir de trandafir alb cu 2 frezii mov la coafura de mireasa...sper sa va pot arata si poze in cateva zile. ;;)

Doar SPERI? ;)) si eu care ma gandeam ca SIGUR o sa ne areti poze ;;) pana sambata nu mai e mult...<:-P<:-P<:-P<:-P DISTRACTIE PLACUTA!

andrea85
11.08.2010, 22:20:20
tunisia????? E superrrrrrrrbbb acolo,...va doresc o saptaman de miere,..dulceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!:P

Mersi...stiu ca e superb In Tunisia, pentru ca eu am fost deja acolo.
Acum abia astept sa vina odata sambata si dupa aia SIGUR o sa va arat poze de la nunta mea. Ok? ;-)

cami_rus86
11.08.2010, 23:00:45
Mersi...stiu ca e superb In Tunisia, pentru ca eu am fost deja acolo.
Acum abia astept sa vina odata sambata si dupa aia SIGUR o sa va arat poze de la nunta mea. Ok? ;-)

nu ar fi corect sa nu ne areti poze de la nunta dupa cat ne-ai vorbit de toate amanuntele unei nunti;;).... iti arat eu tie daca nu pui cateva poze pe aici ;))
fetelor am fost sunata azi de catre organizatorii concursului, maine ar trebui sa sun eu sa ma programeze la sfarsitul lunii august sau inceputul lunii sept pt proba... trebuie sa merg la bucuresti sa imi iau rochita <:-P abia astept;;)
PS: voi aparea in revista miresici cu poze de la nunta;)), am o gura aurita, tot ce zic se si intampla :-"

andrea85
11.08.2010, 23:07:56
nu ar fi corect sa nu ne areti poze de la nunta dupa cat ne-ai vorbit de toate amanuntele unei nunti;;).... iti arat eu tie daca nu pui cateva poze pe aici ;))
fetelor am fost sunata azi de catre organizatorii concursului, maine ar trebui sa sun eu sa ma programeze la sfarsitul lunii august sau inceputul lunii sept pt proba... trebuie sa merg la bucuresti sa imi iau rochita <:-P abia astept;;)
PS: voi aparea in revista miresici cu poze de la nunta;)), am o gura aurita, tot ce zic se si intampla :-"

Stati linistite, SIGUR o sa va arat poze, dar acum sunt cu capul in nori vreau doar sa vina odata ziua cea MARE si sa fie totul ok. [-o<[-o<[-o<
Ma bucur pentru tine Cami, o sa cumpar revista, desi nu voi mai fi miresica, dar vreau sa te vad pe tine in revista. ;;)

DeliDeli
12.08.2010, 00:52:18
Andrea, felicitari pt petrecerea burlacitelor! Si mult spor in toate!

genoveva_1984
12.08.2010, 08:01:20

Am fost in concediu...iar acum m-am reintors la serviciu. :*

cosmy_24
12.08.2010, 08:30:38

Felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!..... ...Ma bucur enorm pt tine,dar fetelor hai sa lasam modestia la o parte...pana la urma salajencele sunt fete frumoase;;) Bravo cami, am sa pun revista la loc de cinste

cosmy_24
12.08.2010, 08:32:59

Mai ai foarte putin pana la ziua cea mare,asa ca iti urez CASA DE PIATRA si iti doresc sa ai parte de nunta la care visezi de mica,sa fii iubita si implinita muuuuuuuuuuuullllllllllllllti ani de acum inainte

cosmy_24
12.08.2010, 08:37:00
Felicitari pt bebe(ca nu ti-am zis pana acum).Iti urez sa te bucuri de minunea ta,si cu fiecare zi care trece sa fii mandra ca esti mama,pt ca nimic in lumea asta nu este mai frumos decat un copil.......Fructul iubirii voastre......FELICIARI PT CEA MAI TANARA MAMICA

cosmy_24
12.08.2010, 08:40:02
Eu zic sa iti pui,si eu am avut(si am unghii din gel de mult),pt ca sunt foarte elegante si daca ti le pune o manichiurista profi nu ti se distrug unghiile.Cel putin eu le am de 1 an jumate si le-am dat in vara jos pt ca mi-a fost manichiurista in concediu,dar nu mi-au fost distruse unghiile.Acuma tu decizi

adina_mari
12.08.2010, 09:32:32

felicitari!sunt sigura ca o sa-ti alegi o rochita superba!

adina_mari
12.08.2010, 09:34:05
Felicitari pt bebe(ca nu ti-am zis pana acum).Iti urez sa te bucuri de minunea ta,si cu fiecare zi care trece sa fii mandra ca esti mama,pt ca nimic in lumea asta nu este mai frumos decat un copil.......Fructul iubirii voastre......FELICIARI PT CEA MAI TANARA MAMICA

mersi mult!:*

lauriss
12.08.2010, 09:47:19
Stati linistite, SIGUR o sa va arat poze, dar acum sunt cu capul in nori vreau doar sa vina odata ziua cea MARE si sa fie totul ok. [-o<[-o<[-o<
Ma bucur pentru tine Cami, o sa cumpar revista, desi nu voi mai fi miresica, dar vreau sa te vad pe tine in revista. ;;)

Stiam ca ai sa pui poze, glumeam si eu asa putin..:P Sunt sigura ca o sa fie totul perfect pt tine in ziua cea MARE!

lauriss
12.08.2010, 09:48:50

Felicitari Cami, ma bucur pentru tine si imi imaginez ca si tu esti super fericita! Dar de unde trebuie sa iti alegi rochia? Ce designer e ? Sau magazin? Sa stim si noi..:P te pup

cami_rus86
12.08.2010, 10:26:43
Felicitari Cami, ma bucur pentru tine si imi imaginez ca si tu esti super fericita! Dar de unde trebuie sa iti alegi rochia? Ce designer e ? Sau magazin? Sa stim si noi..:P te pup

:">mersi mult fetelor.... e vorba de o rochita din colectia Bien Savvy 2010, pot sa imi aleg rochita in valoarea respectiva sau daca depasesc pun de la mine, maine cred ca ne vom hotara cand mergem la bucuresti la proba pt ca e cu programare, daca sun azi abia peste 3 saptamani ma vor primi, in functie si de agenda lor;;) abia astept sa probez rochitele pe care am pus ochii:">

lauriss
12.08.2010, 10:54:49
:">mersi mult fetelor.... e vorba de o rochita din colectia Bien Savvy 2010, pot sa imi aleg rochita in valoarea respectiva sau daca depasesc pun de la mine, maine cred ca ne vom hotara cand mergem la bucuresti la proba pt ca e cu programare, daca sun azi abia peste 3 saptamani ma vor primi, in functie si de agenda lor;;) abia astept sa probez rochitele pe care am pus ochii:">

Chiar esti norocoasa....Felicitari inca o data....pui pe tine...:):*

andrea85
12.08.2010, 15:26:14
Felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!..... ...Ma bucur enorm pt tine,dar fetelor hai sa lasam modestia la o parte...pana la urma salajencele sunt fete frumoase;;) Bravo cami, am sa pun revista la loc de cinste

Mersi draga...chiar acum vin de la manichiurista...mi-am facut unghii de gel si arata super bine, simple si elegante si mi-am facut si pedichiura. ;;)
Acum va las pentru ca imi sosesc deja prietenii si rudele din alte tari si am multe de facut.
Va pup si sa va ganditi sambata la mine. :*:*:* :">:">:">

cosmy_24
12.08.2010, 15:28:25
Mersi draga...chiar acum vin de la manichiurista...mi-am facut unghii de gel si arata super bine, simple si elegante si mi-am facut si pedichiura. ;;)
Acum va las pentru ca imi sosesc deja prietenii si rudele din alte tari si am multe de facut.
Superbe si finutze...asa cum trebuie sa le aiba o mireasa.....
Cu siguranta ne vom gandi la tine:*

andrea85
12.08.2010, 15:31:17
Andrea, felicitari pt petrecerea burlacitelor! Si mult spor in toate!

Mersi Delia :* acum ma ocup de ultimele finalizari pentru nunta.
Mi-am pregatit deja rochita si accesoriile...:"> ;;)

andrea85
12.08.2010, 15:32:26
Superbe si finutze...asa cum trebuie sa le aiba o mireasa.....
Cu siguranta ne vom gandi la tine:*

Mersi de apreciere :"> :"> :">
Doamne ce emoooooooootii am... :">:">:"> E normal, asa-i? ;;)

adina_mari
12.08.2010, 15:36:11

arata foarte bine!

andrea85
12.08.2010, 15:37:07
arata foarte bine!

Mersi draga...acum chiar ca plec la treaba. :"> ;;)

adina_mari
12.08.2010, 15:37:21
Mersi de apreciere :"> :"> :">
Doamne ce emoooooooootii am... :">:">:"> E normal, asa-i? ;;)

da draguta e normal doar se apropie cea mai frumoasa zi din viata ta:*

lauriss
12.08.2010, 16:34:03

Superbe sunt unghiile finute si simple asa cum ii sta bine unei mirese!

lauriss
12.08.2010, 16:35:07
Mersi Delia :* acum ma ocup de ultimele finalizari pentru nunta.
Mi-am pregatit deja rochita si accesoriile...:"> ;;)

sunt foarte frumose accesoriile tale!....sa fii fericita si sa ai parte numai de sanatate si fericire alaturi de sotiorul tau..si o nunta frumoasa....te pup

andrea85
12.08.2010, 17:21:19
sunt foarte frumose accesoriile tale!....sa fii fericita si sa ai parte numai de sanatate si fericire alaturi de sotiorul tau..si o nunta frumoasa....te pup

Mersi de urare...si eu te pup!!! :*:*:*

Lala4you
12.08.2010, 18:02:53
Mersi de urare...si eu te pup!!! :*:*:*

Frumoase accesorii,cat mai putine emotii acum pe ultima suta,cat mai multa fericire!!!

andrea85
12.08.2010, 19:17:45
Frumoase accesorii,cat mai putine emotii acum pe ultima suta,cat mai multa fericire!!!

Pai emotii am multe si foarte mari, dar sunt positive si eu sunt extrem de fericita!!! :x Abia astept ziua cea mare, nici nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul pregatirilor de nunta. :">

cami_rus86
12.08.2010, 22:33:49
imi place la nebunie manichiura ta.... cine ti-a facut unghiile? :">
andrea scumpa, sa aveti parte de multe clipe de neuitat atat voi, mirii, cat si invitatii vostrii... va doresc tot binele din lume si sa va mearga toate conform planului :* restul urarilor ti le voi zice dupa ce e faptul implinit, ca asa e frumos ;;)... te pup si sa stii ca ma voi gandi la tine:*

andrea85
12.08.2010, 23:47:47
imi place la nebunie manichiura ta.... cine ti-a facut unghiile? :">
andrea scumpa, sa aveti parte de multe clipe de neuitat atat voi, mirii, cat si invitatii vostrii... va doresc tot binele din lume si sa va mearga toate conform planului :* restul urarilor ti le voi zice dupa ce e faptul implinit, ca asa e frumos ;;)... te pup si sa stii ca ma voi gandi la tine:*

Manichiura mi-a facut-o o prietena la ea acasa, care tocmai a facut cursul de manichiura si lucreaza deja la un salon. Mersi de urare si eu sper din toata inima ca toate o sa fie bine...sunt extrem de emotionata. :">:">:">

iulia_anita
12.08.2010, 23:54:02
foste miresici iulia cosmy si amalia de unde v-ati luat rochitele? toate ati fost superbe....felicitari si casa de piatra!!!!

iulia_anita
12.08.2010, 23:55:16
camy boi ne vedem la nunta la nasii vostri....:D

iulia_anita
12.08.2010, 23:56:15
"noi" am vrut sa scriu....scuze:D

Lala4you
13.08.2010, 08:17:16
foste miresici iulia cosmy si amalia de unde v-ati luat rochitele? toate ati fost superbe....felicitari si casa de piatra!!!!

Rochia Iuliei e de la Maya,se gaseste magazin si in Cluj, a Amaliei mi se pare este si la salonul Marysabel din Cluj,a mea tot de acolo este.

andrea85
13.08.2010, 09:05:28
Fetelor...o singura zi mai am pana la nunta. :D <:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Am terminat cu bifarea lucrurilor de pe lista ^:)^ ...toate sunt facute si pregatie, invitatii imi sosesc deja si eu abia astept sa inceapa odata nunta mea. :">

Lala4you
13.08.2010, 09:21:52
Fetelor...o singura zi mai am pana la nunta. :D <:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Am terminat cu bifarea lucrurilor de pe lista ^:)^ ...toate sunt facute si pregatie, invitatii imi sosesc deja si eu abia astept sa inceapa odata nunta mea. :">

Iti doresc de pe acum casa de piatra,sanatate si mult bine!!!Sa ai o nunta asa cum iti doresti!

andrea85
13.08.2010, 09:24:16
Iti doresc de pe acum casa de piatra,sanatate si mult bine!!!Sa ai o nunta asa cum iti doresti!

Mersi draga mea >:D<...sper din toata inima sa am nunta, la care am visat toata viata mea...deja ma si emotionez. :">:">:">

cami_rus86
13.08.2010, 09:30:56
camy boi ne vedem la nunta la nasii vostri....:D

in 11 sept :D? ne cunoastem cumva si nu imi dau seama?
andrea esti pe ultima suta de metrii >:D< doamne ajuta sa iasa totul asa cum iti doresti, te asteptam cu poze, nu uita :* multe multe poze:D

andrea85
13.08.2010, 09:35:08
in 11 sept :D? ne cunoastem cumva si nu imi dau seama?
andrea esti pe ultima suta de metrii >:D< doamne ajuta sa iasa totul asa cum iti doresti, te asteptam cu poze, nu uita :* multe multe poze:D

Nu am dormit nimic azi noapte, de la ora 6 sunt deja trezita si nu mai am stare :D...doamne cate emotii am. Imi vine sa plang de fericire :">...o sa vedeti si voi curand, cum e cu o zi inainte. :">

cosmy_24
13.08.2010, 10:00:46

Rochita mea este de la un salon din Iasi,iar Nasa mea Amalia a facut un drum tocmai pana la timisoara dupa ea

Lala4you
13.08.2010, 10:30:38
Rochita mea este de la un salon din Iasi,iar Nasa mea Amalia a facut un drum tocmai pana la timisoara dupa ea

Este si la Cluj rochia Amaliei,am vazut-o eu...cu ochii mei:D

cosmy_24
13.08.2010, 11:26:35
Este si la Cluj rochia Amaliei,am vazut-o eu...cu ochii mei:D
Probabil,dar amalia si-a luat-o din timisoara

lauriss
13.08.2010, 11:55:13
Nu am dormit nimic azi noapte, de la ora 6 sunt deja trezita si nu mai am stare :D...doamne cate emotii am. Imi vine sa plang de fericire :">...o sa vedeti si voi curand, cum e cu o zi inainte. :">

de abia astepam si noi sa te vedem miersica, si de abia asteptam si noi sa ne vina randul la emotiile pe care le ai tu acum..:)

andrea85
13.08.2010, 13:18:12
de abia astepam si noi sa te vedem miersica, si de abia asteptam si noi sa ne vina randul la emotiile pe care le ai tu acum..:)

Acum m-am mai linistit putin...am fost la un masaj si la un tratament pentru fata si m-au ajutat mult :D...am fost rasfata, asa cum merita o mireasa :">...acum fac o mica pauza si seara decoram casa scarii. ;;)

lauriss
13.08.2010, 14:27:57
Acum m-am mai linistit putin...am fost la un masaj si la un tratament pentru fata si m-au ajutat mult :D...am fost rasfata, asa cum merita o mireasa :">...acum fac o mica pauza si seara decoram casa scarii. ;;)

eeeeeeeeeeeeeeeeeee MASAJJ
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii TRATAMENT FACIAL..

Deja gata esti o mica printesa, frumoasa , relaxata si fericita...de ce mai ai nevoie? Doar de ziua de maine ca sa fie perfecta..stiu stiu...:P
Cum faceti scara blocului cu tull?
Uita cum a facut sora mea pentru o vecina de a mea..iti atasez poze! Aaaaa in interiorul scarii eraupetale de trandafiri pe jos...:d frumos a fost!

andrea85
13.08.2010, 15:10:05
eeeeeeeeeeeeeeeeeee MASAJJ
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii TRATAMENT FACIAL..

Deja gata esti o mica printesa, frumoasa , relaxata si fericita...de ce mai ai nevoie? Doar de ziua de maine ca sa fie perfecta..stiu stiu...:P
Cum faceti scara blocului cu tull?
Uita cum a facut sora mea pentru o vecina de a mea..iti atasez poze! Aaaaa in interiorul scarii eraupetale de trandafiri pe jos...:d frumos a fost!

Superbe aranjamente...eu o sa decorez casa scarii cu tull mov si fundite mov si flori naturale si ceva verdeata...dar putin mai tarziu ne apucam de treaba. Acum trebuie sa ma mai duc odata la restaurant pentru transportul bauturilor.

iulia_anita
13.08.2010, 15:13:27
wow cata verdeata....cate zile i-a luat sa termine?....si eu stau la etajul 4 deci si eu o sa am ceva de munca.....

iulia_anita
13.08.2010, 15:15:39
da in 11 sept....nu ne cunoastem....inca:p....

andrea85
13.08.2010, 15:21:07
wow cata verdeata....cate zile i-a luat sa termine?....si eu stau la etajul 4 deci si eu o sa am ceva de munca.....

Eu stau la etajul 1 si viitorul meu sot la 4...deci o sa avem ce decora azi seara. :D

lauriss
13.08.2010, 17:34:15

Pai au fost mai multe persoane, au inceput dimineatza devreme si au terminat pana au venit dupa mireasa! vreo 3-4 persoane au fost...

amalia_maria
13.08.2010, 17:41:52
Eu stau la etajul 1 si viitorul meu sot la 4...deci o sa avem ce decora azi seara. :D
eu iti doresc de pe acum sa traiesti la intensitate maxima aceste clipe de neuitat si sa ai o nunta asa cum ai visat. casa de piatra si muta fericire!

adina_mari
14.08.2010, 08:50:40
andreea, iti doresc sa ai parte de o nunta de vis!>:D<

cami_rus86
14.08.2010, 18:05:02
Casa de piatra andrea si multa fericire........ sa fie distractia la maxim si sa petreceti cat va tin picioarele>:D< te pup si asteptam vesti,:)

iulia_mari
15.08.2010, 12:58:11
Andreea iti doresc casa de piatra si multa fericire!!!:*

andrea85
15.08.2010, 20:46:02
Buna seara domnisoarelor si doamnelor...permiteti-mi sa ma perzint ca si Doamna F. :D:D:D
Va multumesc din suflet pentru urarile si gandurile bune. >:D<
Ieri am avut parte de cea mai frumoasa zi din viata mea, din viata noastra comuna...pot sa spun cu mana pe inima ca am avut parte de o nunta de vis, adica atat de perfect a fost totul, incat nici prin vis nu puteam sa-mi imaginez o nunta mai frumoasa si mai perfecta. :D :">
O sa va povestesc totul mai detaliat si o sa revin cu poze.
Pana atunci va pup fetelor!!! :*:*:*

Lala4you
15.08.2010, 21:21:11
Buna seara domnisoarelor si doamnelor...permiteti-mi sa ma perzint ca si Doamna F. :D:D:D
Ieri am avut parte de cea mai frumoasa zi din viata mea, din viata noastra comuna...pot sa spun cu mana pe inima ca am avut parte de o nunta de vis, adica atat de perfect a fost totul, incat nici prin vis nu puteam sa-mi imaginez o nunta mai frumoasa si mai perfecta. :D :">

Casa de piatra doamna F!!!Asteptam poze!

genoveva_1984
16.08.2010, 07:48:23

Casa de piatra si tot ce va doriti!

lauriss
16.08.2010, 10:42:31

Felicitari Doamna F si Domnul F, va doresc casa de piatra si o viata lunga impreuna!

cosmy_24
16.08.2010, 12:28:40
buna seara domnisoarelor si doamnelor...permiteti-mi sa ma perzint ca si doamna f. :d:d:d
va multumesc din suflet pentru urarile si gandurile bune. >:d<
ieri am avut parte de cea mai frumoasa zi din viata mea, din viata noastra comuna...pot sa spun cu mana pe inima ca am avut parte de o nunta de vis, adica atat de perfect a fost totul, incat nici prin vis nu puteam sa-mi imaginez o nunta mai frumoasa si mai perfecta. :d :">
o sa va povestesc totul mai detaliat si o sa revin cu poze.
casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

andrea85
16.08.2010, 16:02:53
Va multumesc pentru urari si ganduri bune! :) Va atasez cateva poze facute acasa de sora mea, pozele "originale" si profesioniste o sa va arat in curand. :D

andrea85
16.08.2010, 16:30:30
A trecut si nunta mea, o nunta de vis, o nunta ca in povesti...totul a fost perfect si peste asteptarile mele. :">
Acum o sa va povestesc si eu pe scurt cea mai minunata zi din viata mea...:)
Emotiile au inceput deja vineri seara, cand decoram casa scarii si cand am vazut ca ne sosesc invitatii veniti din Ungaria, Italia, Germania...
Va spun sincer ca toata noaptea nu am dormit deloc, nici macar cateva minute, atat de emotionata si fericita eram.
Sambata m-am sculat la ora 5, desi mai avem putin timp sa dorm, dar nu aveam rabdare...m-am dus foarte linistita la coafura si machiaj. Cand am terminat acolo si am intrat in casa la mine, toti au inceput sa planga de fericire si eu plangeam cu ei.
Coafura mea a iesit minunat, machiajul a rezistat chiar si a doua zi si rochita a fost special creata pentru mine...stiam ca e a mea, m-am simtit foarte speciala si minunata in ea. :D
Inainte sa ajungem la restaurant am facut foarte multe poze...in parcul din bradet, la Royal, in parcul din centru...si toate astea la o nunta de zi. :D :)
Cand am ajuns la Trasilvania, in jurul orei 14:45 sala ear deja plina si toti se bucurau pentru noi...n-am mancat absolut nimic din meniul meu, doar apa am baut, dar m-am distrat la maxim.
Dansul ne-a iesit mult mai bine decat acasa, am danst un vals lent si romantic (o sa va arat videoclipul)...dupa dansul nostru, ringul de dans a fost plin toata seara. Am petrecut cu invitatii nostri la maxim...ultimul invitat a plecat la ora 12:25 noaptea.
Am avut multe momente "artistice" si distractive la nunta...nunta s-a terminat la ora 1 noaptea si un zambet larg si cu o fericire si implinire divina...
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea...dar dupa un an de pregatiri foarte detaliate, pot sa spun ca am avut o NUNTA DE VIS, mai bine nici nu se putea...nu regret nimic si nici nu as schimba nimic...TOTUL A FOST PERFECT!!!

Va pup fetelor si ma bucur ca ati fost alaturi de mine >:D<>:D<>:D<...macar asa virtual. :D

lauriss
16.08.2010, 16:57:33
Va multumesc pentru urari si ganduri bune! :) Va atasez cateva poze facute acasa de sora mea, pozele "originale" si profesioniste o sa va arat in curand. :D

ai fost foarte frumoasa, superba! foarte frumoasa si coafura din cate se vede si rochia minunata! :*

lauriss
16.08.2010, 17:00:59
A trecut si nunta mea, o nunta de vis, o nunta ca in povesti...totul a fost perfect si peste asteptarile mele. :">
Emotiile au inceput deja vineri seara, cand decoram casa scarii si cand am vazut ca ne sosesc invitatii veniti din Ungaria, Italia, Germania...
Va spun sincer ca toata noaptea nu am dormit deloc, nici macar cateva minute, atat de emotionata si fericita eram.
Sambata m-am sculat la ora 5, desi mai avem putin timp sa dorm, dar nu aveam rabdare...m-am dus foarte linistita la coafura si machiaj. Cand am terminat acolo si am intrat in casa la mine, toti au inceput sa planga de fericire si eu plangeam cu ei.
Coafura mea a iesit minunat, machiajul a rezistat chiar si a doua zi si rochita a fost special creata pentru mine...stiam ca e a mea, m-am simtit foarte speciala si minunata in ea. :D
Inainte sa ajungem la restaurant am facut foarte multe poze...in parcul din bradet, la Royal, in parcul din centru...si toate astea la o nunta de zi. :D :)
Cand am ajuns la Trasilvania, in jurul orei 14:45 sala ear deja plina si toti se bucurau pentru noi...n-am mancat absolut nimic din meniul meu, doar apa am baut, dar m-am distrat la maxim.
Dansul ne-a iesit mult mai bine decat acasa, am danst un vals lent si romantic (o sa va arat videoclipul)...dupa dansul nostru, ringul de dans a fost plin toata seara. Am petrecut cu invitatii nostri la maxim...ultimul invitat a plecat la ora 12:25 noaptea.
Am avut multe momente "artistice" si distractive la nunta...nunta s-a terminat la ora 1 noaptea si un zambet larg si cu o fericire si implinire divina...
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea...dar dupa un an de pregatiri foarte detaliate, pot sa spun ca am avut o NUNTA DE VIS, mai bine nici nu se putea...nu regret nimic si nici nu as schimba nimic...TOTUL A FOST PERFECT!!!

Va pup fetelor si ma bucur ca ati fost alaturi de mine >:D<>:D<>:D<...macar asa virtual. :D

Ma bucur sincer pentru tine! Te felicit ca esti o sotie fericita si implinita pentru ceea ce ai realizat in cea mai importata zi pentru voi!
Sunt convinsa ca a fost frumos, ca a iesit totul perfect asa cum zici tu, la cate eforturi ai depus fiind plecata din tara, finalizarea facultatii, licenta, examene si nunta perfecta! Esti de admirat!
Inca o data FELICITARI DIN PARTEA MEA!
Speram ca ne mai ramai alaturi chiar daca nu mai esti miresica asa cum si ADINA a ramas alaturi de noi, nu a abandonat forumul si inca ne mai ajuta,....
Te pup

andrea85
16.08.2010, 17:06:37
Ma bucur sincer pentru tine! Te felicit ca esti o sotie fericita si implinita pentru ceea ce ai realizat in cea mai importata zi pentru voi!
Sunt convinsa ca a fost frumos, ca a iesit totul perfect asa cum zici tu, la cate eforturi ai depus fiind plecata din tara, finalizarea facultatii, licenta, examene si nunta perfecta! Esti de admirat!
Inca o data FELICITARI DIN PARTEA MEA!
Speram ca ne mai ramai alaturi chiar daca nu mai esti miresica asa cum si ADINA a ramas alaturi de noi, nu a abandonat forumul si inca ne mai ajuta,....
Te pup

Mersi de apreciere >:D<...intr-adevar am pus foarte mult suflet in pregatirile de nunta, eu m-am ocupat de absolut tot, pentru ca de mult visez la o nunta de vis...:"> si ma bucur enorm de mult ca am avut parte de ea.
O sa revin cu poze si o sa raman la fel de activa, mai ales acum cand sunt deja o "profesionista" in organizarea unei nunti :-p...dupa atatea pregatiri. :D
Daca pot, va ajut cu mare drag si pe voi... :D :)

lauriss
16.08.2010, 17:10:42
Mersi de apreciere >:D<...intr-adevar am pus foarte mult suflet in pregatirile de nunta, eu m-am ocupat de absolut tot, pentru ca de mult visez la o nunta de vis...:"> si ma bucur enorm de mult ca am avut parte de ea.
O sa revin cu poze si o sa raman la fel de activa, mai ales acum cand sunt deja o "profesionista" in organizarea unei nunti :-p...dupa atatea pregatiri. :D
Daca pot, va ajut cu mare drag si pe voi... :D :)

Ma bucur ca mai ramai, caci ai devenit pentru mine o sursa de inspiratie,...nu imi plac fake-urile, dar ideile frumoase si originale sunt de apreciat! ;):)>-

andrea85
16.08.2010, 17:14:32
Ma bucur ca mai ramai, caci ai devenit pentru mine o sursa de inspiratie,...nu imi plac fake-urile, dar ideile frumoase si originale sunt de apreciat! ;):)>-

Asa a fost si nunta mea...cred ca mottoul nuntii mele a fost: SIMPLU; ELEGANT SI DE MARE EFECT :D; asa au fost toate...decorul, imbracamintea, florile, aranjamentele neflorale...si cel mai important e ca m-am ocupat eu personal de fiecare mic detaliu...am savurat din plin aceste pregatiri si am avut o senzatie superba, cand am intrat in sala si am vazut rodul muncii mele (noastre) de atata timp...in viata mea nu o sa uit aceasta zi minunta...iar ma emotionez, cand ma gandesc la nunta mea. :">:">:">

ondina007
16.08.2010, 17:23:22
ce frumos!imi aduci aminte de mine,doar ca proritatea mea e acum ingerasa lui mami.

andrea85
16.08.2010, 17:49:13
ce frumos!imi aduci aminte de mine,doar ca proritatea mea e acum ingerasa lui mami.

Pai asa e normal, asa va fi si la mine, cand o sa vina timpul sa fiu mamica...:)

ondina007
16.08.2010, 18:10:23
Dragi miresici, am revenit dupa o pauza destul de lunga zic eu....nu am mai avut timp sa intru pe site sa va impartasesc gandurile mele in ceea ce priveste nunta deoarece am fost destul de ocupati...ne-am gasit apartament...am fost in luna de miere...iar abia acum am putin timp sa ma ocup si de ale mele. Totul a fost ca in povesti la nunta, desi exact cum spun toate miresele, a trecut extraordinar de repede....pana la urma am avut 367 de invitati, sala a fost plina, am fost multumita de aranjamente, de buchetul meu, de tot pot sa spun. Marius Salajan a facut o atmosferaaaa....isi merita laudele, toata lumea a dansat, invitatii au inceput sa mearga abia pe la 4-5 dimineata...;-) Am avut si un invitat special, pe Traian Ilea, iar lumea a apreciat acest lucru. Prajiturile, tortul au fost delicioase...proaspete...ceea ce a contat foarte mult...Oricum...pt noi a ramas o zi de neuitat. In ceea ce priveste rochita, toata lumea a laudata...parul mi l-am facut foarte natural nu ca la proba...am avut doar bucle simple...iar machiajul a fost potrivit pt o mireasa.

Oricum...un sfat venit de la o fosta miresica si actuala doamna :* bucurati-va din plin de acea zi pt ca merita cu adevarat >:D<

iar acum o sa atasez cateva poze de la nunta
din intamplare m-am uitat la albumul de nunta ca si eu am avut o rochita de printesa ca mireasa,si am constatat ca mirele e fostul meu coleg de clasa din liceu care a stat in banca din fata mea,bogdan oltean.felicitari!sa-i spui!ati fost foarte frumosi aman2!

ondina007
16.08.2010, 18:16:09
va pup. bye.

ce faine poze!sunteti superbi in ele!si eu as fi vrut asa poze!!!!!!!

andrea85
16.08.2010, 18:18:45
ai fost foarte frumoasa, superba! foarte frumoasa si coafura din cate se vede si rochia minunata! :*

Am avut o minunata rochita de printesa si un coc spaniol cu un mini aranjament- un trandafir alb si frezii mov...am deja cateva poze de la prieteni...:D

ondina007
16.08.2010, 18:34:32

bravo pt rochita!sa-ti alegi una superba!

lauriss
16.08.2010, 18:35:24
Am avut o minunata rochita de printesa si un coc spaniol cu un mini aranjament- un trandafir alb si frezii mov...am deja cateva poze de la prieteni...:D

Foarte mult imi place cum ti-a iesit parul! :):x

andrea85
16.08.2010, 18:37:47
Foarte mult imi place cum ti-a iesit parul! :):x

Si eu am fost super multumita, chiar daca am stat la Mari 2 ore la coafura, de la ora 6 pana la ora 8, dar a meritat efortul... coafura a rezistat la dans, la caldura, a fost simpla si eleganta, si a aratat super bine cu voalul si florile naturale. :)

lauriss
16.08.2010, 18:40:21
Si eu am fost super multumita, chiar daca am stat la Mari 2 ore la coafura, de la ora 6 pana la ora 8, dar a meritat efortul... coafura a rezistat la dans, la caldura, a fost simpla si eleganta, si a aratat super bine cu voalul si florile naturale. :)

Uai la 6 dimineatza? acuma imi dau seama,...de fapt da,..cand altcandva sa mergi....
mama....ce devreme...:P
si cum a fost aranjata camera voastra? a fost frumos?
Aseara am fost si eu la nunta la Transilvania, nunta a fost superba,..sala a fost tot cu mov si alb,..ma gandeam ca asa de frumos trebuie sa fi fost si la tine:)

andrea85
16.08.2010, 18:45:26
Uai la 6 dimineatza? acuma imi dau seama,...de fapt da,..cand altcandva sa mergi....
mama....ce devreme...:P
si cum a fost aranjata camera voastra? a fost frumos?
Aseara am fost si eu la nunta la Transilvania, nunta a fost superba,..sala a fost tot cu mov si alb,..ma gandeam ca asa de frumos trebuie sa fi fost si la tine:)

Da, la 6 m-am dus la coafura, avand nunta de zi...dar nu regret nimic. Nu am fost deloc obosita, desi nu am dormit vinerea :D, dar am fost foarte energica si zambeam intr-una. Nu regret ca am facut nunta de zi, chiar ma bucur ca am luat aceasta decizie...nu a fost deloc obositr sau streasant si am avut timp de toate.
La Transilvania a fost totul superb...sala a fost decorata in mov, casuta de bani si carte de oaspeti tot pe mov, servetele si lumanari pe mov, aranjamentele florale si neflorale tot pe mov...deci fiecare mic detaliu era pe mov...o sa va arat poze. :)
Iar camera mirilor, ce sa va mai zic...cand am intrat am crezut ca visez...peste tot erau lumari si petale de flori, pe patul nostru o inimoara din petale de flori si pahare impreuna cu sampanie...si in baie peste tot lumanari si petale de flori :">...deci ceva de vis...:x:x:x

lauriss
16.08.2010, 18:50:00
Da, la 6 m-am dus la coafura, avand nunta de zi...dar nu regret nimic. Nu am fost deloc obosita, desi nu am dormit vinerea :D, dar am fost foarte energica si zambeam intr-una. Nu regret ca am facut nunta de zi, chiar ma bucur ca am luat aceasta decizie...nu a fost deloc obositr sau streasant si am avut timp de toate.
La Transilvania a fost totul superb...sala a fost decorata in mov, casuta de bani si carte de oaspeti tot pe mov, servetele si lumanari pe mov, aranjamentele florale si neflorale tot pe mov...deci fiecare mic detaliu era pe mov...o sa va arat poze. :)
Iar camera mirilor, ce sa va mai zic...cand am intrat am crezut ca visez...peste tot erau lumari si petale de flori, pe patul nostru o inimoara din petale de flori si pahare impreuna cu sampanie...si in baie peste tot lumanari si petale de flori :">...deci ceva de vis...:x:x:x

Ce frumoss.......:x:x:x:x:x:
Incep sa devin din ce in ce mai nerabdatoare...:A<:-P<:-P<:-P

andrea85
16.08.2010, 18:53:30
Ce frumoss.......:x:x:x:x:x:
Incep sa devin din ce in ce mai nerabdatoare...:A<:-P<:-P<:-P

Asa am fost si eu cand mi-au povestit fetele despre nunta lor...si am avut un an la dispozitie sa ne pregatim pentru nunta. La inceput mi s-a parut ca timpul trece foarte greu, dar la sfarsit foarte repede, chia prea repede...cred ca asa va fi si la tine...;-)

lauriss
16.08.2010, 19:40:28
Asa am fost si eu cand mi-au povestit fetele despre nunta lor...si am avut un an la dispozitie sa ne pregatim pentru nunta. La inceput mi s-a parut ca timpul trece foarte greu, dar la sfarsit foarte repede, chia prea repede...cred ca asa va fi si la tine...;-)

Abia astept sa fiu la anu pe vremea asta sa zic ca mai am 2 saptamani pana la nunta..:P

andrea85
16.08.2010, 21:38:52
Abia astept sa fiu la anu pe vremea asta sa zic ca mai am 2 saptamani pana la nunta..:P

Lasī ca o sa vina si nunta ta si atunci o sa savurezi clipa la maxim. ;-)

lauriss
16.08.2010, 21:40:54
Lasī ca o sa vina si nunta ta si atunci o sa savurezi clipa la maxim. ;-)

Nu, nu,.. nu las..:P :))) De abia acuma incep sa ma tin mai tare...:))))))))))))))))

andrea85
16.08.2010, 21:50:41
Nu, nu,.. nu las..:P :))) De abia acuma incep sa ma tin mai tare...:))))))))))))))))

O sa vezi ca o sa treaca repede aceasta perioada de pregatiri...la inceput mai greu, dar la sfarsit cand o sa se adune treburile de rezolvat o sa vrei sa opresti timpul...vorbesc din experienta. :D ;-)

lauriss
16.08.2010, 21:58:37
O sa vezi ca o sa treaca repede aceasta perioada de pregatiri...la inceput mai greu, dar la sfarsit cand o sa se adune treburile de rezolvat o sa vrei sa opresti timpul...vorbesc din experienta. :D ;-)

Mai eu te cred pe cuvant, numai ca e bune am impresia ca nu fac nimic, ca nu imi vin idei, ca nu stiu de unde sa apuc, cu toate ca e prea devreme asa imi zice toata lumea, dar nu as vrea sa fac lucruile pripite pe ultima suta de metri, as vrea sa le fac, pe cele care se pot bineinteles, din timp.
Nah si daca e asa cum zici tu ca la inceput am impresia ca trece mai greu si lucrurile par sa se desfasoare cu o viteza asemanatoare trenurilor personale de la noi din tara, sper ca peste ceva vreme sa am impresia ca am urcat in intercity:P

Lala4you
16.08.2010, 22:02:59

Ma bucur din suflet pt tine!si eu imi astept nunta,joi vor fi gata invitatiile!:D

andrea85
16.08.2010, 22:07:20
Ma bucur din suflet pt tine!si eu imi astept nunta,joi vor fi gata invitatiile!:D

Mersi draga! :) Sa ne arati si noua invitatia voastra. :D

andrea85
16.08.2010, 22:40:23
Mai eu te cred pe cuvant, numai ca e bune am impresia ca nu fac nimic, ca nu imi vin idei, ca nu stiu de unde sa apuc, cu toate ca e prea devreme asa imi zice toata lumea, dar nu as vrea sa fac lucruile pripite pe ultima suta de metri, as vrea sa le fac, pe cele care se pot bineinteles, din timp.
Nah si daca e asa cum zici tu ca la inceput am impresia ca trece mai greu si lucrurile par sa se desfasoare cu o viteza asemanatoare trenurilor personale de la noi din tara, sper ca peste ceva vreme sa am impresia ca am urcat in intercity:P

Pai incearca sa-ti scrii ideile intr-o agenda, mai dai un search pe net, te mai inspiri si pana la anul ai timp sa-ti pregatesti si sa-ti organizezi nunta perfecta...si ta mai ajutam si noi cu idei, sfaturi si poze. :) Important e, zic eu, sa faci in fiecare luna cateceva pentru nunta si asa esti si tu mai linistita si nu se aduna toate in ultimele saptamani. ;;)

STEFANIA86
17.08.2010, 00:09:55
Buna fetelor, nu am mai intrat de mult pe miresici ....nu prea am timp si mi-a fost stricat si calculatorul...si de 2 luni si o saptamana am o printesica foarte scumpa si tot timpul il petrec cu ea...ii foarte frumos sa fii mamica si mai ales cand ai si un beblus cuminte cu e bebelusa mea...Felicitari tuturor miresicilor,ati fost foarte frumoase si ma bucur ca toate au iesit asa cum v-ati dorit....spor la pregatiri viitoarelor miresici si casa de piatra si numai bucurii>:D<

adina_mari
17.08.2010, 07:33:07

andreea, ma bucur ca ai avut o nunta de vis. casa de piatra iti doresc!

lauriss
17.08.2010, 10:41:28
Pai incearca sa-ti scrii ideile intr-o agenda, mai dai un search pe net, te mai inspiri si pana la anul ai timp sa-ti pregatesti si sa-ti organizezi nunta perfecta...si ta mai ajutam si noi cu idei, sfaturi si poze. :) Important e, zic eu, sa faci in fiecare luna cateceva pentru nunta si asa esti si tu mai linistita si nu se aduna toate in ultimele saptamani. ;;)

Multumesc pentru sfaturi :*

lauriss
17.08.2010, 10:45:39

Adina ai o frumusete de copil, ma uitam la ultimele poze cu viitorul meu sot (era curios cum arata un Alex mic, pentru ca si pe el tot asa il cheama..:)))si atata ne-am mirat pe el cat e de frumos si ce ochi superbi are,...am facut ptiu ptiu sa nu il deochem..:P
Sa va bucurati de el, sa fie sanatos si voi pe langa el!

adina_mari
17.08.2010, 10:52:09
Adina ai o frumusete de copil, ma uitam la ultimele poze cu viitorul meu sot (era curios cum arata un Alex mic, pentru ca si pe el tot asa il cheama..:)))si atata ne-am mirat pe el cat e de frumos si ce ochi superbi are,...am facut ptiu ptiu sa nu il deochem..:P
Sa va bucurati de el, sa fie sanatos si voi pe langa el!

multumim mult!
va doresc si eu sa aveti parte de un alex mic sanatos si cuminte cand va fi momentul:*

lauriss
17.08.2010, 10:54:10
multumim mult!
va doresc si eu sa aveti parte de un alex mic sanatos si cuminte cand va fi momentul:*

Multumim, sa speram! Asteptam nerabdatori momentul acela oricum!:)

cosmy_24
17.08.2010, 14:48:01
Pt viitoarele miresici...rochita mea este de vanzare+accesorii

ondina007
17.08.2010, 16:32:51
Buna fetelor, nu am mai intrat de mult pe miresici ....nu prea am timp si mi-a fost stricat si calculatorul...si de 2 luni si o saptamana am o printesica foarte scumpa si tot timpul il petrec cu ea...ii foarte frumos sa fii mamica si mai ales cand ai si un beblus cuminte cu e bebelusa mea...Felicitari tuturor miresicilor,ati fost foarte frumoase si ma bucur ca toate au iesit asa cum v-ati dorit....spor la pregatiri viitoarelor miresici si casa de piatra si numai bucurii>:D<

sa-ti traiasca fetita1si eu am una de 8 luni.e un dar de la d-zeu s-o am langa mine!

andrea85
17.08.2010, 18:01:31

Mersi de urare...abia astept sa vad pozele de la nunta mea, sunt foarte nerabdatoare. :D

cosmy_24
17.08.2010, 19:31:26
Mersi de urare...abia astept sa vad pozele de la nunta mea, sunt foarte nerabdatoare. :D
Si noi, si noi,dar din cat ne-ai aratat ai fost suuuuuuuuuuupppppppperrrrbaaaaaaaa!!!!!

cosmy_24
17.08.2010, 19:32:46
As vrea sa va pun si eu dansul de la nunta,numai ca nu stiu cum sa il iau de pe dvd....ma poate ajuta cineva pls[-o<[-o<[-o<[-o<

andrea85
17.08.2010, 21:58:41
Si noi, si noi,dar din cat ne-ai aratat ai fost suuuuuuuuuuupppppppperrrrbaaaaaaaa!!!!!

Mersi de compliment...:">
Cred ca ai nevoie de un program pentru a putea putea "scoate" doar minutele de dans din videoclipul nuntii voastre...dar nu ai dansul separat, ca un videoclip? :-\

iulia_anita
18.08.2010, 00:04:41
felicitari andrea...casa de piatra si multa fericire....ma bucur ca toate ti-au iesit asa cum ai visat...

cosmy_24
18.08.2010, 08:22:52
Mersi de compliment...:">
Cred ca ai nevoie de un program pentru a putea putea "scoate" doar minutele de dans din videoclipul nuntii voastre...dar nu ai dansul separat, ca un videoclip? :-\
Ba da am un videoclip,doar ca e un colaj din toata nunta,nu numai dansul si pe alta piesa aleasa de cel care a filmat

ondina007
18.08.2010, 09:18:42
abia astept sa vad si eu foto si dvd-ul nuntii!la sedinta foto la gradina botanica din jibou m-am distrat copios,a fost un fotograf dat naibii.daca n-am facut sport acolo,atunci ce?in toate pozitiile cat mai ciudate am stat.dar ce sa zic de miri care au facut mai multe?!sau ca sotulmeu,nas mare a mers in oras sa cumpere lebenita ca asa a fost pedeapsa ca am lasat sa ni se fure mireasa.sau ca am dansat streaptease,lata pedeapsa ca ne-au furat mirele.o fetita cu un aparat profesionist de vreo 7-8 ani tot ne facea poze ,venea sui la masa si poc!ne blituia!ce ne-am mai distrat!la ultimul dANS AL SERII NU-MI VENEA SA CRED CA S-A TERMINAT,asa bine dansam!