PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22

lauriss
11.10.2010, 10:10:06
si cristina prodan are rochite de inchiriat

Da am vazut pe site ca are rochite de inchiriat, dar pe net nu sunt afisate decat una:)
Daca am sa ma apuc de cautat, am sa caut si la ea cu siguranta pentru ca are talent in ceea ce face:)

lauriss
11.10.2010, 18:17:30
Are cineva sa imi trimita numarul lui Tica ?
Sa imi trimite-ti un PM!!! Va rog...Am nevoie in seara asta,..cel tarziu maine.

adina_mari
11.10.2010, 18:25:12

ti-am trimis:*

lauriss
11.10.2010, 18:30:47
ti-am trimis:*

Multumesc frumos Adina!

adina_mari
11.10.2010, 18:39:51
Multumesc frumos Adina!

cu multa placere!

andrea85
11.10.2010, 19:28:49

Tot la el ati ramas cu muzica?
Inca nu l-am auzit pana acum...poate o sa am noroc si o sa-l prind la o nunta. ;-)

lauriss
11.10.2010, 20:16:52
Tot la el ati ramas cu muzica?
Inca nu l-am auzit pana acum...poate o sa am noroc si o sa-l prind la o nunta. ;-)

Nu stim sigur inca,..trebuia sa vorbim ceva cu el..:)
Noua ne place ca satisface toate gusturile:)

andrea85
12.10.2010, 16:17:37
Buna fetelor, ce mai faceti?
Laura, te-am vazut si azi pe strada, de multe ori te vad aici in Dumbrava. ;-)
Eu zilele astea am fost ocupata cu apartamentul nostru...am cumparat electrocasnicile, corpurile de iluminat, perdelele si draperiile...majoritatea lucrurilor noastre sunt deja in apartament.
Acum asteptam doar sa ne soseasca mobila din bucatarie si dormitor si atunci speram ca cel tarziu saptamana viitoare sa ne putem muta. ;;) <:-P

adina_mari
12.10.2010, 16:21:26
Eu zilele astea am fost ocupata cu apartamentul nostru...am cumparat electrocasnicile, corpurile de iluminat, perdelele si draperiile...majoritatea lucrurilor noastre sunt deja in apartament.
Acum asteptam doar sa ne soseasca mobila din bucatarie si dormitor si atunci speram ca cel tarziu saptamana viitoare sa ne putem muta. ;;) <:-P

abia astept pozicile cu rezultatul final;))

andrea85
12.10.2010, 17:03:32
abia astept pozicile cu rezultatul final;))

Si eu ;))...am muncit foarte mult la acest apartament...am avut foarte mult de umblat pana am gasit mobila perfecta...contractele le-am facut, am impachetat lucrurile noastre...dar acum speram ca cel tarziu saptamana viitoare sa fim deja in doi in cuibusorul nostru. ;;)

lauriss
12.10.2010, 17:43:09
Aveti numarul de telefon al lui Marius Salajean? Banuiesc ca Adina, tu il ai..:)
Inca o intrebare in legatura cu el,...el are echipa si la poze, filmat si muzica? Cam cat cere pe pachet? Dar pe muzica doar, daca vine doar cu muzica..:)
Iar ceva poze facut de Gabi Rus aveti idee unde pot sa gasesc???

lauriss
12.10.2010, 17:44:58

Salut Andrea, da azi am fost pana sus in deal, mi-am vizitat o prietena care sta acolo..:)
E normal sa ma vezi ca doar in Dumbrava Nord stau si eu:)
Abia astept sa iti vad apartamentul...voi l-ati luat cu banii jos? Sau v-ati facut credit?

andrea85
12.10.2010, 17:57:41
Salut Andrea, da azi am fost pana sus in deal, mi-am vizitat o prietena care sta acolo..:)
E normal sa ma vezi ca doar in Dumbrava Nord stau si eu:)
Abia astept sa iti vad apartamentul...voi l-ati luat cu banii jos? Sau v-ati facut credit?

Da, acolo in deal te-am vazut...;))
Apartamentul l-am cumparat si l-am amenajat cu bani cash, fara banca sau credite...am facut pana acum ce s-a putut si restul o sa-l facem in lunile urmatoare. Momentan suntem terminati, din toate punctele de vedere.;))

lauriss
12.10.2010, 20:47:50
Da, acolo in deal te-am vazut...;))
Apartamentul l-am cumparat si l-am amenajat cu bani cash, fara banca sau credite...am facut pana acum ce s-a putut si restul o sa-l facem in lunile urmatoare. Momentan suntem terminati, din toate punctele de vedere.;))

Eh bine ca ati reusit sa faceti tot ce ati putut pana acum! E un pas urias ceea ce ati facut voi doi! Felicitari! De acum inainte o sa fie si mai frumos si o sa vina si bebe..:)

andrea85
12.10.2010, 22:26:04
Eh bine ca ati reusit sa faceti tot ce ati putut pana acum! E un pas urias ceea ce ati facut voi doi! Felicitari! De acum inainte o sa fie si mai frumos si o sa vina si bebe..:)

Da, asa simtim si noi, ca am facut un pas enorm de mare :">...acum vrem sa savuram din plin viata in doi :x, pentru ca am stat multi timp departe unul de celalalt (eu fiind in Germania pana acum)...deci cred ca proiectul bebe o sa fie putin mai incolo...dar nu se stie niciodata. ;-)

lauriss
14.10.2010, 10:51:32
Salut, stiti cumva unde as putea sa vad niste poze facute de echipui lui GabiRus?
Si inca ceva cineva mi-a spus pt forum ca tariful lui Gabi Rus este de 500 euro. Atata costa doar muzica? Restul de poze si video e separat?:-?

Lala4you
14.10.2010, 10:52:58
Ce fac fetele?Mai am cam 8 zile:D

lauriss
14.10.2010, 10:56:07

Si cum stai cu emotiile? Ce mai ai de facut pe ultima suta de metri?

andrea85
14.10.2010, 12:01:20
Salut, stiti cumva unde as putea sa vad niste poze facute de echipui lui GabiRus?
Si inca ceva cineva mi-a spus pt forum ca tariful lui Gabi Rus este de 500 euro. Atata costa doar muzica? Restul de poze si video e separat?:-?

Da, eu asa stiu ca suma asta este doar pentru muzica, cel putin la prietena mea asa a fost.

andrea85
14.10.2010, 12:02:29

Chiar m-am gandit zilele astea la tine...mai ai foarte putin si vei fi o miresica. \:D/ Mai ai lucruri de pregatit?

lauriss
14.10.2010, 13:24:52
Da, eu asa stiu ca suma asta este doar pentru muzica, cel putin la prietena mea asa a fost.

Da? No super atunci! :)
As putea cumva sa vorbesc cu prietena asta a ta ? Poti sa o intrebi de o adresa de e-mail sa vorbesc cu ea? Crezi ca ar vrea si ar avea putin timp?

andrea85
14.10.2010, 14:12:40
Da? No super atunci! :)
As putea cumva sa vorbesc cu prietena asta a ta ? Poti sa o intrebi de o adresa de e-mail sa vorbesc cu ea? Crezi ca ar vrea si ar avea putin timp?

Nu stiu daca are timp, dar pot sa aflu de la ea numarul de telefon a lui Gabi Rus, pentru ca cred ca cel mai bine e sa discuti cu el, sa vezi ce oferta are. ;-) Sau te intereseaza ceva concret anume? :D

lauriss
14.10.2010, 15:09:56
Nu stiu daca are timp, dar pot sa aflu de la ea numarul de telefon a lui Gabi Rus, pentru ca cred ca cel mai bine e sa discuti cu el, sa vezi ce oferta are. ;-) Sau te intereseaza ceva concret anume? :D

Am facut rost de numarul lui, am vorbit deja cu el si am stabilit o intalnire pe saptamana viitoare. A mai spus ca are liber pe 3 sept 2011.:madlaugh:
Cu Tica am vorbit deja si nu are liber.
As vrea sa ma uit la un filmulet macar de 5 minute in care sa vad ce atmosfera, ce muzica etc,..
Banuiesc ca intelegeti toata ingrijorarea mea,..as vrea sa vorbesc cu cineva care deja l-a avut la nunta, care l-a prins la nunta sa fiu sigura ca nu fac o greseala alegandu-l pe el..:(
Apropo cine e pe aici pe forum care sa fi facut cu el la nunta sau sa il fi prins la nunta...tin minte ca vorbea careva despre el pe aici dar nu mai stiu cine!!
Help me pleaseee!:(

andrea85
14.10.2010, 22:12:41
Am facut rost de numarul lui, am vorbit deja cu el si am stabilit o intalnire pe saptamana viitoare. A mai spus ca are liber pe 3 sept 2011.:madlaugh:
Cu Tica am vorbit deja si nu are liber.
As vrea sa ma uit la un filmulet macar de 5 minute in care sa vad ce atmosfera, ce muzica etc,..
Banuiesc ca intelegeti toata ingrijorarea mea,..as vrea sa vorbesc cu cineva care deja l-a avut la nunta, care l-a prins la nunta sa fiu sigura ca nu fac o greseala alegandu-l pe el..:(
Apropo cine e pe aici pe forum care sa fi facut cu el la nunta sau sa il fi prins la nunta...tin minte ca vorbea careva despre el pe aici dar nu mai stiu cine!!
Help me pleaseee!:(

Eu am vorbit de el si eu l-am laudat atat de mult :D, pentru ca l-am prins la o nunta, unde el a facut o petrecere bestiala. Deci daca imi permiti sa-ti dau un sfat, eu zic ca nu o sa regretati deloc, daca il alegeti pe el. Mie mi s-a parut ca este un profesionst, care stia ce gen de muzica sa puna, plus ca mai avea glumele lui cu, care facea atmosfera si entertaiment...dar voi hotarati. :)>-

lauriss
14.10.2010, 22:51:27
Eu am vorbit de el si eu l-am laudat atat de mult :D, pentru ca l-am prins la o nunta, unde el a facut o petrecere bestiala. Deci daca imi permiti sa-ti dau un sfat, eu zic ca nu o sa regretati deloc, daca il alegeti pe el. Mie mi s-a parut ca este un profesionst, care stia ce gen de muzica sa puna, plus ca mai avea glumele lui cu, care facea atmosfera si entertaiment...dar voi hotarati. :)>-

Sa stii ca sunt destul de convinsa de el din cate am citit despre el pe forum si am mai auzit de la cineva pe care cunosc ca i-a prins la o nunta si la fel,..laudele au fost necontenite:P
Abia astept sa ne intalnim cu el sa vedem ce ne spune, ce vorbim,,....va anunt!:)

STEFANIA86
14.10.2010, 23:03:08
Laura staroste ti-ai cautat?Am auzit ca anul viitor Chirila cere 800 ron,ce ziceti?

lauriss
14.10.2010, 23:08:17
Laura staroste ti-ai cautat?Am auzit ca anul viitor Chirila cere 800 ron,ce ziceti?

Serios??? 8 milioane??? Bine ca si 400 lei mi se pare mult pt 2 ore la muzicantii pentru acasa si pt drum..
Dar totusi ..
Eu nu stiu de Chirila acesta de care imi spui tu, nu prea ii stiu pe cei care vin ca staroste. Am o cunostinta care a mers ca staroste si la sora mea la nunta, este neam cu noi, si ma gandeam sa il chem pe el pentru ca oricum il chem si la nunta..:)
Poate ati auzit de el, se numeste Talos Cornel, sta in Dumbrava Nord:)

andrea85
15.10.2010, 21:36:32
Sa stii ca sunt destul de convinsa de el din cate am citit despre el pe forum si am mai auzit de la cineva pe care cunosc ca i-a prins la o nunta si la fel,..laudele au fost necontenite:P
Abia astept sa ne intalnim cu el sa vedem ce ne spune, ce vorbim,,....va anunt!:)

Sa ne anunti ce-ati hotarat si pe cine ati ales cu muzica. ;-)

lauriss
15.10.2010, 21:57:35
Sa ne anunti ce-ati hotarat si pe cine ati ales cu muzica. ;-)

Bineinteles!:) Abia astept sa ma scap de aceasta grija!:)
Tu cum esti cu apartamentul?

andrea85
15.10.2010, 22:48:44
Bineinteles!:) Abia astept sa ma scap de aceasta grija!:)
Tu cum esti cu apartamentul?

Te cred. ;-)
Abia acum am venit acasa de la apartament...zilele astea dupa munca, doar acolo am fost si am muncit pana seara tarziu. Azi am terminat de montat corpurile de iluminat, am pus deja perdele si draperii in camere, am facut curat peste tot si acum putem spunem ca totul este gata ca sa ne putem muta. \:D/
Doar in bucatarie trebuie sa ne mai fie gata mobila si atunci am terminat cu absolut tot...deci chiar ne mutam saptamana viitoare. <:-P<:-P<:-P

lauriss
15.10.2010, 22:56:46
Te cred. ;-)
Abia acum am venit acasa de la apartament...zilele astea dupa munca, doar acolo am fost si am muncit pana seara tarziu. Azi am terminat de montat corpurile de iluminat, am pus deja perdele si draperii in camere, am facut curat peste tot si acum putem spunem ca totul este gata ca sa ne putem muta. \:D/
Doar in bucatarie trebuie sa ne mai fie gata mobila si atunci am terminat cu absolut tot...deci chiar ne mutam saptamana viitoare. <:-P<:-P<:-P

U...ce fain si nu ai facut poze la camera??? Vai vai..
Nu stiam ca lucrezi..:)

Lala4you
17.10.2010, 01:37:24
Serios??? 8 milioane??? Bine ca si 400 lei mi se pare mult pt 2 ore la muzicantii pentru acasa si pt drum..
Dar totusi ..
Eu nu stiu de Chirila acesta de care imi spui tu, nu prea ii stiu pe cei care vin ca staroste. Am o cunostinta care a mers ca staroste si la sora mea la nunta, este neam cu noi, si ma gandeam sa il chem pe el pentru ca oricum il chem si la nunta..:)
Poate ati auzit de el, se numeste Talos Cornel, sta in Dumbrava Nord:)

Mie Chirila nu prea mi-a placut...

adina_mari
17.10.2010, 11:38:27
Mie Chirila nu prea mi-a placut...

nici mie...
cum te simti?mai ai o saptamana:)

andrea85
17.10.2010, 12:16:31
U...ce fain si nu ai facut poze la camera??? Vai vai..
Nu stiam ca lucrezi..:)

Da, lucrez in domeniu...adica lucrez cu copii toata ziua. :)
Pozele din apartament o sa vina cand ne-am mutat si am amenajat cat de cat apartamentul, asa incat sa am cu ce sa fac poze. :D

Lala4you
17.10.2010, 23:29:39
nici mie...
cum te simti?mai ai o saptamana:)

Sunt ok,multumesc,.de marti voi fi prin zona,la zalau,simleu...;))

andrea85
18.10.2010, 12:39:36
Sunt ok,multumesc,.de marti voi fi prin zona,la zalau,simleu...;))

Dar emotii ai? :D

andrea85
19.10.2010, 20:51:35
Ce liniste e pe aici...cu ce sunteti ocupate fetelor? ;;)

adina_mari
19.10.2010, 21:08:21

suntem pe la alte topicuri daca aici nu e activitate.

ziceati ceva de o intalnire la un moment dat. nu va mai tenteaza?

lauriss
19.10.2010, 22:09:18

Eu una nu sunt tare ocupata,..dar vad ca miresicile de 2011 nu sunt tare active in Salaj..:(
Dar in fiecare zi sunt pe forum..:P
Voi ce mai munciti?
Cum sunteti?
Apropo ce vreu sa va intreb la voi la nunta gustarile reci au fost puse pe masa dupa ce au ajuns invitatii sau inainte?

adina_mari
20.10.2010, 10:41:47
Eu una nu sunt tare ocupata,..dar vad ca miresicile de 2011 nu sunt tare active in Salaj..:(
Dar in fiecare zi sunt pe forum..:P
Voi ce mai munciti?
Cum sunteti?
Apropo ce vreu sa va intreb la voi la nunta gustarile reci au fost puse pe masa dupa ce au ajuns invitatii sau inainte?

la noi inainte

lauriss
20.10.2010, 12:07:58
la noi inainte

Aha,...de fapt stiu ca la severus se puneau inainte,..:) Era o atmosfera tare faina, cel putin mie imi placea pana veneau mirii..:P
Toata lumea fugea dintr-o parte inalta,..bucataresele se plimbau prin sala fiecare cu un fel de pe farfuria de gustare rece, veneau fetele cu aranjamentele,..ospatarii lustruiau pe pahare si tacamuri..:P toata lumea munce.a.:p
Era frumos!
;;)
SCz ca m-am intins...dar intrebarea mea initiala era pentru ca ma gandesc sa nu se usuce felurile de pe gustarile reci. acum ma gandesc si eu ca nu le pun cu 5 ore inainte nu?:D

adina_mari
20.10.2010, 12:09:44
Aha,...de fapt stiu ca la severus se puneau inainte,..:) Era o atmosfera tare faina, cel putin mie imi placea pana veneau mirii..:P
Toata lumea fugea dintr-o parte inalta,..bucataresele se plimbau prin sala fiecare cu un fel de pe farfuria de gustare rece, veneau fetele cu aranjamentele,..ospatarii lustruiau pe pahare si tacamuri..:P toata lumea munce.a.:p
Era frumos!
;;)
SCz ca m-am intins...dar intrebarea mea initiala era pentru ca ma gandesc sa nu se usuce felurile de pe gustarile reci. acum ma gandesc si eu ca nu le pun cu 5 ore inainte nu?:D

noi am fost la multe nunti si nu am intalnit problema asta la niciuna

lauriss
20.10.2010, 12:15:46
noi am fost la multe nunti si nu am intalnit problema asta la niciuna

Aha,...Inteleg! Sper sa nu o intampin nici eu aceasta problema! :)
Ce face micutul Alex? :)

adina_mari
20.10.2010, 12:18:51
Aha,...Inteleg! Sper sa nu o intampin nici eu aceasta problema! :)
Ce face micutul Alex? :)

sigur nu o vei intampina.

alex a papat si acum doarme. creste pe zi ce trece si face tot felul de lucruri noi;))

lauriss
20.10.2010, 12:32:11
sigur nu o vei intampina.

alex a papat si acum doarme. creste pe zi ce trece si face tot felul de lucruri noi;))

:)
Acum m-am uitat la pozele din luna a4-a!
Foarte simpatic si jucaus e,..:)

adina_mari
20.10.2010, 12:48:03
:)
Acum m-am uitat la pozele din luna a4-a!
Foarte simpatic si jucaus e,..:)

mersi!
da e tare activ si are mereu chef de joaca.acum incepem sa descoperim jucariile, manutele si piciorusele;))

lauriss
20.10.2010, 12:52:36
mersi!
da e tare activ si are mereu chef de joaca.acum incepem sa descoperim jucariile, manutele si piciorusele;))

Ce dragut!!! Acuma e perioada in care imi place sa ii pup, sa ma joc cu ei..:P
Imi sunt tare tare dragi..:)

adina_mari
20.10.2010, 12:55:19
Ce dragut!!! Acuma e perioada in care imi place sa ii pup, sa ma joc cu ei..:P
Imi sunt tare tare dragi..:)

vai ca atata il pup si eu intr-o zi!!!:)
sa vezi cat o sa-l dragalesti si o sa-l pupi cand stii ca-i al tau. ;;)

lauriss
20.10.2010, 13:08:38
vai ca atata il pup si eu intr-o zi!!!:)
sa vezi cat o sa-l dragalesti si o sa-l pupi cand stii ca-i al tau. ;;)

te cred! :)8->

andrea85
20.10.2010, 14:29:01
Era frumos!
;;)

Aperitivul se pune cu cateva minute inainte de a sosi invitatii, deci chiar nu cred ca s-ar putea imtampla ceva...la noi au fost deja puse pe mese, cand am sosit...cred ca asa e mai elegant. ;;)

Eu acum sunt pe fuga, acum am venit de la lucru si mergem la apartament. Am inceput deja sa ne mutam, majoritatea lucrurilor le-am transportat deja, acum trebuie sa le gasesc un loc...mai fac o curatenie generala si atunci gata...Familia Fabian se muta. :D <:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

adina_mari
20.10.2010, 15:32:46
Aperitivul se pune cu cateva minute inainte de a sosi invitatii, deci chiar nu cred ca s-ar putea imtampla ceva...la noi au fost deja puse pe mese, cand am sosit...cred ca asa e mai elegant. ;;)

Eu acum sunt pe fuga, acum am venit de la lucru si mergem la apartament. Am inceput deja sa ne mutam, majoritatea lucrurilor le-am transportat deja, acum trebuie sa le gasesc un loc...mai fac o curatenie generala si atunci gata...Familia Fabian se muta. :D <:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

cred ca abia astepti;;)

cami_rus86
20.10.2010, 17:13:13
Adriana !!! ;;) Casa de Piatra.... multa fericire, sanatate si urmasi sanatosi si voiosi ;))>:D<

andrea85
20.10.2010, 20:05:24
cred ca abia astepti;;)

Nu mai pot de nerabdare...deja doar cu apartamentul nou visez. ;)) Sunt foarte multumita si incantata, pentru ca totul a iesit asa cum ne-am dorit noi doi si imi place muuuuuuult cum arata cuibusorul nostru. :">
Voi ce mai faceti cu Alex? Ma topesc cand ma uit la pozele cu el, atat de dragut si frumos e. :*

adina_mari
20.10.2010, 20:43:40
Nu mai pot de nerabdare...deja doar cu apartamentul nou visez. ;)) Sunt foarte multumita si incantata, pentru ca totul a iesit asa cum ne-am dorit noi doi si imi place muuuuuuult cum arata cuibusorul nostru. :">
Voi ce mai faceti cu Alex? Ma topesc cand ma uit la pozele cu el, atat de dragut si frumos e. :*

ma bucur ca e asa cum v-ati dorit!

alex e bine, creste:) nu-mi vine sa cred ca face 4 lunite in curand;))

lauriss
20.10.2010, 20:52:39
Am vorbit cu Adriana astazi pe net, mi-a spus ca sunt in vacanta, banuiesc ca in renumita "saptamana de miere" si ca se simt foarte bine acolo si ca le place.
A mai spus ca s-au simtit tare bine la nunta, ca a iesit asa cum si-au dorit,..mai multe detalii si poze banuiescca ne da ea dupa ce se intoarce.:)

andrea85
20.10.2010, 20:55:05
ma bucur ca e asa cum v-ati dorit!

alex e bine, creste:) nu-mi vine sa cred ca face 4 lunite in curand;))

Si noi suntem foarte happy!!! :madlaugh::madlaugh::madlaugh:

Dar Adriana nu mai are cont pe miresici...asa cum o sa ne arate pozele de la nunta ei?! :-s

lauriss
20.10.2010, 21:12:43
Si noi suntem foarte happy!!! :madlaugh::madlaugh::madlaugh:

Dar Adriana nu mai are cont pe miresici...asa cum o sa ne arate pozele de la nunta ei?! :-s

Pai simplu!!!
Isi face alt cont..:))

andrea85
21.10.2010, 10:11:07
Pai simplu!!!
Isi face alt cont..:))

Dar nu cred ca un utilizator isi poate face mai multe conturi. :-s

lauriss
21.10.2010, 11:41:37
Dar nu cred ca un utilizator isi poate face mai multe conturi. :-s

Daca foloseste alta adresa de e-mail posibil sa poata, sau poate reuseste pe vechea adresa de e-mail sa faca. Se descurca ea,:)

andrea85
21.10.2010, 11:49:52
suntem pe la alte topicuri daca aici nu e activitate.

ziceati ceva de o intalnire la un moment dat. nu va mai tenteaza?

Eu inca sunt interesata de intalnire, dar multe miresici au cam "disparut" de aici dupa nunta lor, asa ca nu stiu daca mai este valabila aceasta propunere. :-s

DeliDeli
21.10.2010, 13:46:01
Eu inca sunt interesata de intalnire, dar multe miresici au cam "disparut" de aici dupa nunta lor, asa ca nu stiu daca mai este valabila aceasta propunere. :-s
Si eu spun "da" pt intalnire;;)

andrea85
21.10.2010, 14:48:53
Si eu spun "da" pt intalnire;;)

Si aveti vreo propunere pentru o data concreta?

cami_rus86
21.10.2010, 20:18:48
sunt si eu prezenta la intalnire ;)) doar sa hotaram o data si o ora <:-P

andrea85
21.10.2010, 21:04:33
Fetelor, azi e ultima noastra seara aici in apartament...maine ne mutam.<:-P<:-P<:-P
De maine nu mai stau in Dumbrava Nord. ;))

Iar in legatura cu intalnirea noastra, ce ziceti sa fie intr-o vinerea? Fac eu o propunere...sa fie in data de 5, 12 sau 19 noiembrie la ora 18:00? Aici puteti vota pentru data dorita, daca vreti. ;;)
Locul sa-l stabiliti voi sau daca vreti o alta data, va rog sa o postati aici.
Ar fi bine sa stabilim ora, data si locul intalnirii si sa ne anunte aici fetele, care vor sau pot sa vina la intalnire. :)

STEFANIA86
21.10.2010, 23:45:45
Si eu as veni la intalnire numai sa stabilim din timp ca sa vb cu sora mea sa stea cu Mara si sa vedem ce zice si Adina daca poate pt Alex...

adina_mari
22.10.2010, 09:53:00
Fetelor, azi e ultima noastra seara aici in apartament...maine ne mutam.<:-P<:-P<:-P
De maine nu mai stau in Dumbrava Nord. ;))

Iar in legatura cu intalnirea noastra, ce ziceti sa fie intr-o vinerea? Fac eu o propunere...sa fie in data de 5, 12 sau 19 noiembrie la ora 18:00? Aici puteti vota pentru data dorita, daca vreti. ;;)
Locul sa-l stabiliti voi sau daca vreti o alta data, va rog sa o postati aici.
Ar fi bine sa stabilim ora, data si locul intalnirii si sa ne anunte aici fetele, care vor sau pot sa vina la intalnire. :)

eu pot in orice data. ora iar e ok ca poate sta sotul cu alex. iar locul nu stiu...unde vreti voi

cami_rus86
22.10.2010, 17:34:58
eu sunt libera maine si poimaine, pe saptamana viitoare cred ca lucrez in fiecare zi si nu cred ca voi putea veni, dar cred ca e prea devreme pt voi :"> sunteti ocupate maine dupamasa sau duminica?

adina_mari
22.10.2010, 19:25:02
eu sunt libera maine si poimaine, pe saptamana viitoare cred ca lucrez in fiecare zi si nu cred ca voi putea veni, dar cred ca e prea devreme pt voi :"> sunteti ocupate maine dupamasa sau duminica?

unde lucrezi, cami?

cami_rus86
22.10.2010, 19:57:40
lucrez la magazinul vecinului meu... mi se terminase somajul si aveam nevoie de servici iar el avea nevoie de cineva pt perioada de concediu pt angajate, dar am tot ramas, sper sa fie ceva provizoriu si sa imi gasesc si eu servici in domeniu, asta se va intampla cred ca dupa ce iesim din criza :-<daca mai iesim :-<

cami_rus86
23.10.2010, 15:50:17
fetelor am adaugat cateva poze in albumul meu de la nunta nasei mele... sunt facute cu telefonul si putine dar mai bine decat deloc ... o sa vb cu ea sa imi mai trimita poze cu buchetul ei si altele, cele p care le am sunt facute la sfarsitul nuntii :)>- vizionare placuta

andrea85
23.10.2010, 15:59:16
fetelor am adaugat cateva poze in albumul meu de la nunta nasei mele... sunt facute cu telefonul si putine dar mai bine decat deloc ... o sa vb cu ea sa imi mai trimita poze cu buchetul ei si altele, cele p care le am sunt facute la sfarsitul nuntii :)>- vizionare placuta

In care album? Unde putem vedea pozele? :D :-\

Azi are nunta ultima noastra miresica pe anul asta de aici, Lavinia, ii doresc o nunta frumoasa si casa de piatra!!! :)

cami_rus86
23.10.2010, 18:04:16
In care album? Unde putem vedea pozele? :D :-\

Azi are nunta ultima noastra miresica pe anul asta de aici, Lavinia, ii doresc o nunta frumoasa si casa de piatra!!! :)
incearca sa dai clik pe poza mea de la avatar si apoi iti apre pagina pe care gasesti albumul
Lavinia casa de piatra si multa fericire :)>-

andrea85
23.10.2010, 20:28:56
incearca sa dai clik pe poza mea de la avatar si apoi iti apre pagina pe care gasesti albumul
Lavinia casa de piatra si multa fericire :)>-

Da, acum am reusit. :)>-
Imi plac mult pantofii tai de miresica...de unde i-ai luat? :D

Apropo fetelor, va scriu din noul nostru cuibusor...I am sooooooooooo happy!!! :D

adina_mari
23.10.2010, 21:03:11

Apropo fetelor, va scriu din noul nostru cuibusor...I am sooooooooooo happy!!! :D

asteptam pozicile cu noul cuibusor!

cami, foarte faini pantofiorii!
lavinia, casa de piatra si multa fericire!

cami_rus86
24.10.2010, 10:33:47
mersi de apreciere.... si mie mi-au placut tare mult, i-am cumparat din bucuresti cand am fost dupa rochia de mireasa .... de la cat ne-am plimbat prin bucuresti ni s-au umflat picioarele si am intrat in cel mai apropiat magazin sa imi iau ceva saboti ca nu mai puteam de durere de picioare in pantofii cu care eram incaltata :D si am vazut pantofii :x dragoste la prima vedere, tot de acolo mi-am cumparat si pantofii cu care am mers la nunta nasilor.... sunt ataaaat de comozi :x

fetelor mi-am luat saptamana viitoare concediu ca trebuie sa merg o zi sa imi rezolv niste treburi in cluj asa ca sunt disponibila pt intalnire.... ce ziceti? aveti timp?/:):)

adina_mari
24.10.2010, 13:05:47
mersi de apreciere.... si mie mi-au placut tare mult, i-am cumparat din bucuresti cand am fost dupa rochia de mireasa .... de la cat ne-am plimbat prin bucuresti ni s-au umflat picioarele si am intrat in cel mai apropiat magazin sa imi iau ceva saboti ca nu mai puteam de durere de picioare in pantofii cu care eram incaltata :D si am vazut pantofii :x dragoste la prima vedere, tot de acolo mi-am cumparat si pantofii cu care am mers la nunta nasilor.... sunt ataaaat de comozi :x

fetelor mi-am luat saptamana viitoare concediu ca trebuie sa merg o zi sa imi rezolv niste treburi in cluj asa ca sunt disponibila pt intalnire.... ce ziceti? aveti timp?/:):)

eu sunt :)

lauriss
24.10.2010, 13:26:14

Andreea, asteptam poze cu casuta voastra! :) Ne-ai facut tare curioase..:)

andrea85
24.10.2010, 13:31:58
Andreea, asteptam poze cu casuta voastra! :) Ne-ai facut tare curioase..:)

O sa incerc sa revin cu poze cat mai curand. :) Poate chiar azi...:D

lauriss
24.10.2010, 13:40:41
O sa incerc sa revin cu poze cat mai curand. :) Poate chiar azi...:D

Eh,..e duminica ai timp,..:) Ca ne-ai tot promis..:)

andrea85
24.10.2010, 13:51:27

Si cand ar fi intalnirea asta si unde? :)

andrea85
24.10.2010, 13:52:25
Eh,..e duminica ai timp,..:) Ca ne-ai tot promis..:)

Stiu ca v-am promis...inca nu e totul gata, dar o sa fac poze cu locurile deja cat de cat amenajate. :D

cami_rus86
24.10.2010, 15:26:19
ce ziceti daca intalnirea ar avea loc vineri 29 oct pe la ora 17:00 la Nobles sau King? pana vineri aveti timp sa va hotarati, nu?

andrea85
24.10.2010, 15:29:09
ce ziceti daca intalnirea ar avea loc vineri 29 oct pe la ora 17:00 la Nobles sau King? pana vineri aveti timp sa va hotarati, nu?

Mie imi convine data de 29 octombrie la ora 17:00 la King. Voi ce ziceti? :D

andrea85
24.10.2010, 17:57:39
M-am tinut de cuvant si am postat cateva poze cu noul nostru apartament...inca nu e totul gata, mai avem multe de facut, dar am facut deja poze cu unele colturi. In curand o sa va arat bucataria si cealalta camera. Pana atunci vizionare placuta! :D
http://picasaweb.google.com/103457836658706096853/CuibusorulNostru#

cami_rus86
24.10.2010, 18:09:01
arata tare bine cuibusorul vostru.... imi place tare mult baia si canapeaua din sufragerie.... iar in dormitor e mult mov, se pare ca ai reusit sa iti convingi sotul:)>-

andrea85
24.10.2010, 18:18:45
arata tare bine cuibusorul vostru.... imi place tare mult baia si canapeaua din sufragerie.... iar in dormitor e mult mov, se pare ca ai reusit sa iti convingi sotul:)>-

Mersi, incet incet totul va fi gata. Iar dormitorul e locul meu preferat, chiar si sotului meu ii place cum a iesit, desi intr-adevar e mult mov acolo. :D

adina_mari
24.10.2010, 18:51:37
andrea, arata tare bine casuta voastra!sa traiti fericiti in ea!

si mie imi convine la king dar numai de la ora 18 pot

andrea85
24.10.2010, 18:57:33
andrea, arata tare bine casuta voastra!sa traiti fericiti in ea!

si mie imi convine la king dar numai de la ora 18 pot

Mersi mult! :)
Si pentru mine e ok la ora 18:00. Deci cine se mai inscrie la intalnire? :D

cami_rus86
24.10.2010, 19:11:12
e foarte bine si de la 18.... asteptam si celelate miresici :)

andrea85
24.10.2010, 20:23:58
e foarte bine si de la 18.... asteptam si celelate miresici :)

Deci pana acum ne-am inscris noi: Adina, Cami si eu (Andrea)...sper ca pana atunci sa fim mai multe. :)

Lala4you
24.10.2010, 23:43:19
Multumesc pentru urar,fetelor!A fost foarte bine,cateva poze:

lauriss
25.10.2010, 00:13:29

Foarte frumoasa ai fost Lavinia! Casa de piatra si Felicitari!
Ps. Rochita ai facut-o la comanda?

Lala4you
25.10.2010, 08:23:31
Foarte frumoasa ai fost Lavinia! Casa de piatra si Felicitari!
Ps. Rochita ai facut-o la comanda?

Multumesc,a fost cumparata!

andrea85
25.10.2010, 09:19:13

Felicitari...ai fost tare frumoasa si zambareata! Casa de piatra inca odata! :)
In luna de miere nu mergeti? :D

Lala4you
25.10.2010, 09:22:38
Felicitari...ai fost tare frumoasa si zambareata! Casa de piatra inca odata! :)
In luna de miere nu mergeti? :D

Ba da mergem,in Maramu,incepand de azi,numa sa se trezeasa miresoiul meu drag:))

adina_mari
25.10.2010, 10:29:17

felicitari!superb buchetelul!si tu ai fost tare frumoasa si zambareata!

andrea85
25.10.2010, 12:58:46
Ba da mergem,in Maramu,incepand de azi,numa sa se trezeasa miresoiul meu drag:))

Mergeti cu masina pe cont propriu?

cami_rus86
25.10.2010, 17:25:08
lavinia Casa de piatra.... ai fost tare frumoasa, nici nu s-a observat frigul pe fata ta.... felicitari pt rochita si buchetel, au fost reusite ambele :)>-
nu se mai inscrie nimeni pe lista de intalnire a miresicilor? /:) laura? stefania? :(( chiar imi doresc sa va cunosc pe toate, vb si cu nasamea sa vedem ce planuri are pe vineri :D

andrea85
25.10.2010, 21:52:55
lavinia Casa de piatra.... ai fost tare frumoasa, nici nu s-a observat frigul pe fata ta.... felicitari pt rochita si buchetel, au fost reusite ambele :)>-
nu se mai inscrie nimeni pe lista de intalnire a miresicilor? /:) laura? stefania? :(( chiar imi doresc sa va cunosc pe toate, vb si cu nasamea sa vedem ce planuri are pe vineri :D

Pai ar fi mai bine, daca ar veni si celelalte fete, nu numai noi 3. :D

STEFANIA86
26.10.2010, 00:31:00
Fetelor eu sincer as veni dar vineri e ziua sotiorului meu si va dati seama ca nu pot lipsi de acasa....poate ne vin musafiri si tre sa ma pregatesc putin altfel as veni cu tot dragul.......:((

cosmy_24
26.10.2010, 09:08:26
M-am tinut de cuvant si am postat cateva poze cu noul nostru apartament...inca nu e totul gata, mai avem multe de facut, dar am facut deja poze cu unele colturi. In curand o sa va arat bucataria si cealalta camera. Pana atunci vizionare placuta! :D
http://picasaweb.google.com/103457836658706096853/CuibusorulNostru#
Superrrrrrr...sa te bucuri de noul tau camin...apropo avem usile la fel,doar culoarea difera;))

cami_rus86
26.10.2010, 09:35:47
Fetelor eu sincer as veni dar vineri e ziua sotiorului meu si va dati seama ca nu pot lipsi de acasa....poate ne vin musafiri si tre sa ma pregatesc putin altfel as veni cu tot dragul.......:((

ce rau imi pare :-< mi-ar fi placut sa ne intalnim toate si sa ne povestiti despre nuntile voastre...
am vb cu simona, nasica mea, si a zis ca incearca sa vina chiar daca are ceva cursuri pana la ora19,dar vine pe 18:30 i-am zis sa vb si cu iulia si sper sa ajunga amandoua :"> sa va inchipuiti ca la nunta simonei am stat la o masa fata in fata cu iulia si eu nu am stiut cine este pana a doua zi :"> in schimb am avut placerea de a vb cu iulia_mari si am primit cateva sfaturi valoroase din partea ei si a sotului ei ;;)

andrea85
26.10.2010, 14:02:03
Superrrrrrr...sa te bucuri de noul tau camin...apropo avem usile la fel,doar culoarea difera;))

Mersi, pentru noi chiar a devenit un camin apartamentul nostru, ne simtim foarte bine aici in doi :">...voi v-ati mutat deja? ;;)

andrea85
26.10.2010, 14:05:30
ce rau imi pare :-< mi-ar fi placut sa ne intalnim toate si sa ne povestiti despre nuntile voastre...
am vb cu simona, nasica mea, si a zis ca incearca sa vina chiar daca are ceva cursuri pana la ora19,dar vine pe 18:30 i-am zis sa vb si cu iulia si sper sa ajunga amandoua :"> sa va inchipuiti ca la nunta simonei am stat la o masa fata in fata cu iulia si eu nu am stiut cine este pana a doua zi :"> in schimb am avut placerea de a vb cu iulia_mari si am primit cateva sfaturi valoroase din partea ei si a sotului ei ;;)

Deci se va tine intalnirea acum vineri, chiar daca nu prea s-au inscris si alte fete pana acum?
Nu stiti, iulia_mari o sa vina?

adina_mari
26.10.2010, 14:22:01
Deci se va tine intalnirea acum vineri, chiar daca nu prea s-au inscris si alte fete pana acum?
Nu stiti, iulia_mari o sa vina?

daca nu vin mai multe fete eu propun sa o amanam

andrea85
26.10.2010, 14:23:16
daca nu vin mai multe fete eu propun sa o amanam

Si eu as opta pentru o alta data, pentru ca e mai distractiv daca vin mai multe fete...ce ziceti fetelor?

cosmy_24
26.10.2010, 19:32:55
Mersi, pentru noi chiar a devenit un camin apartamentul nostru, ne simtim foarte bine aici in doi :">...voi v-ati mutat deja? ;;)
da de o luna\:D/

cami_rus86
26.10.2010, 20:05:31
si pe ce data/zi sa amanam intalnirea?

andrea85
27.10.2010, 12:36:34
da de o luna\:D/

Si unde stati? Stati la casa sau intr-un apartament?

andrea85
27.10.2010, 12:41:41
si pe ce data/zi sa amanam intalnirea?

In urma cu cateva zile eu am propus deja cateva date;-)...ce-ar fi sa votam si sa ne inscriem, sa vedem daca e interesul si celorlalte fete sa ne intalnim?

lauriss
27.10.2010, 13:04:43
In urma cu cateva zile eu am propus deja cateva date;-)...ce-ar fi sa votam si sa ne inscriem, sa vedem daca e interesul si celorlalte fete sa ne intalnim?

Andreea ai un apartament tareeee tareee frumosss!:) Imi place foarte mult baia maree:))) Eu am o obsesie cu baile:P

Apropo de intalnire, nu pot sa ajung vineri, pentru ca trebuie sa mergem sa semnam contractele pentru muzica, poze, video....ideea e ca nu stiu sigur daca va fi vineri si daca va fi vineri nu stiu la ce ora va fi.
Imi pare rau!

andrea85
27.10.2010, 13:41:59
Andreea ai un apartament tareeee tareee frumosss!:) Imi place foarte mult baia maree:))) Eu am o obsesie cu baile:P

Apropo de intalnire, nu pot sa ajung vineri, pentru ca trebuie sa mergem sa semnam contractele pentru muzica, poze, video....ideea e ca nu stiu sigur daca va fi vineri si daca va fi vineri nu stiu la ce ora va fi.
Imi pare rau!

Mersi de compliment...azi o sa incerc sa mai fac cateva poze. ;;)
Deci amanam intalnirea...nu???

lauriss
27.10.2010, 14:31:54

Pai, din punctul meu de vedere puteti sa va intalniti..:) Ca doar nu e prima si ultima nu?:P

andrea85
27.10.2010, 14:39:22
Pai, din punctul meu de vedere puteti sa va intalniti..:) Ca doar nu e prima si ultima nu?:P

Ar fi prima intalnire, dar pana acum nu s-au inscris doar 3 fete...deci ar fi mai bine sa ne intalnim, cand vin mai multe fete. ;;)

lauriss
27.10.2010, 14:44:23
Ar fi prima intalnire, dar pana acum nu s-au inscris doar 3 fete...deci ar fi mai bine sa ne intalnim, cand vin mai multe fete. ;;)

Am inteles ca e prima,dar nu e prima-si-ultima :)))))))))))))))
Voi stiti cum faceti!:)
Majoritatea suntet miresici cu nunta deja facuta, deci o sa fie o gramada de minti luminate si sfaturi acolo!:)

adina_mari
27.10.2010, 14:45:49

da...o amanam

andrea85
27.10.2010, 14:57:29
da...o amanam

Ok...
Am terminat de amenajat si bucataria...acum facem o pauza mai lunga cu amenajarea in apartament. Am cam ajuns la fundul sacului de bani. ;))
Am pus cateva poze noi cu apartamentul in albumul meu...http://picasaweb.google.com/103457836658706096853/CuibusorulNostru# ;;)

lauriss
27.10.2010, 18:51:42
Ok...
Am terminat de amenajat si bucataria...acum facem o pauza mai lunga cu amenajarea in apartament. Am cam ajuns la fundul sacului de bani. ;))
Am pus cateva poze noi cu apartamentul in albumul meu...http://picasaweb.google.com/103457836658706096853/CuibusorulNostru# ;;)

Super frumos Andreea!

andrea85
27.10.2010, 19:44:26
Super frumos Andreea!

Ohh, mersi...si eu sunt foarte incantata de rezultat. :">

STEFANIA86
28.10.2010, 00:07:07
Foarte frumos e cuibusorul vostru sa va bucurati de el si sa fiti foarte fericiti!!!

andrea85
28.10.2010, 08:56:10
Foarte frumos e cuibusorul vostru sa va bucurati de el si sa fiti foarte fericiti!!!

Multumesc Stefania! :)

cami_rus86
28.10.2010, 10:49:48
deci amanam intalnirea.... in cazul acesta trebuie sa o sun pe nasa mea si ea pe iulia ca sa nu mai vina.... totusi pe cand v-ati gandit sa ne intalnim?

andrea85
28.10.2010, 11:54:08
deci amanam intalnirea.... in cazul acesta trebuie sa o sun pe nasa mea si ea pe iulia ca sa nu mai vina.... totusi pe cand v-ati gandit sa ne intalnim?

Eu as fi tot pentru o zi de vineri de la ora 18:00...data o puteti alege voi. :)

dna_dny
28.10.2010, 16:26:37
ti-am vazut pozele cu apart vostru sunt superbe vroiam sa te intreb in ce zona sunt apartamente asa,sau voi l-ati modificat imi pare f mare si eram curioasa pt ca eu ce am vazut mmmm nu sunt nu stiu ce?...super sa-l folositi sanatosi si fffff.fericiti

andrea85
28.10.2010, 20:53:50
ti-am vazut pozele cu apart vostru sunt superbe vroiam sa te intreb in ce zona sunt apartamente asa,sau voi l-ati modificat imi pare f mare si eram curioasa pt ca eu ce am vazut mmmm nu sunt nu stiu ce?...super sa-l folositi sanatosi si fffff.fericiti

Mersi...este un apartament nou, deci constructie nou, de aceea arata altfel camerele. Si intr-adevar este foarte mare. Apartamentul este situat in cartierul nou din Bradet (fosta livada, unde e casa agronomiei), acolo stam noi acum. :)

dna_dny
29.10.2010, 10:47:59
este minunat ma gandeam eu k e constructie noua....f frumos si ai avut gusturi...jos palaria la decor

andrea85
29.10.2010, 18:20:23
este minunat ma gandeam eu k e constructie noua....f frumos si ai avut gusturi...jos palaria la decor

Multumesc de compliment si apreciere!!! :">

ondina007
30.10.2010, 00:09:41

cand ma gandesc la bucuria si felul cum te simti in casa ta si noi ne-am mutat tot anul trecut doar ca nu e al nostru.noi stam in chirie.sa fii fericita si iubita!

ondina007
30.10.2010, 00:10:56
cat despre intalnirea miresicilor vad ca ati ajuns departe ,nu prea am mai intrat pe acest topic ,mai mult pe mamici si burtici.

andrea85
30.10.2010, 09:23:39
cand ma gandesc la bucuria si felul cum te simti in casa ta si noi ne-am mutat tot anul trecut doar ca nu e al nostru.noi stam in chirie.sa fii fericita si iubita!

Asa e, e o mare bucurie si implinire, stiind ca ai casa ta, cuibusorul tau. E o senzatie minunata! :">

andrea85
01.11.2010, 08:06:33
Buna dimineata fetelor! Ce mai faceti? Ati fost in weekend la vreun Hallowen party? :-p
Eu ma pregatesc sa ma duc la lucru...ne auzim mai tarziu. :)>-

Lala4you
02.11.2010, 09:50:35
O zi buna tuturor!
Am pus poze de la fotograf,cine doreste, cine pofteste,sa se uite:P

Lala4you
02.11.2010, 09:51:32

Am uitat cred sa te felicit pt locuinta,scuze!
Felicitari si mult bine!

andrea85
02.11.2010, 13:42:49
Am uitat cred sa te felicit pt locuinta,scuze!
Felicitari si mult bine!

Mersi draga! >:D<
Felicitari inca odata, ai fost o miresica foarte frumoasa, naturala si zambareata. Va doresc numai bine si multa iubire! :)
Cum a fost in luna de miere? ;-)

andrea85
03.11.2010, 11:54:35
Ce liniste e aici...unde sunteti fetelor? :-\

lauriss
03.11.2010, 13:11:28
Unde sunt pozele Laviniei? Am cautat pe profilul ei si nu am gasit album! Am ratat eu ceva?

Andrea eu sunt aici, aproape in fiecare zi citesc mesajele de pe forum, dar nu intotdeauna am timp sa scriu..!!

Trebuie dragele mele prietene+miresici sa va spun ca am SEMNNAT CONTRACTUL PENTRU MUZICA+POZE+VIDEO+STAROSTE !!!
Sunt tare fericita ca am scapat de o grija IMENSA!
De acum inainte urmeaza altele dar asta am considerat-o o decizie dificila!
Va pup!
Andrea cum iti mai merge?
Adina ce mai face Alex,..ai mai pus poze?
Stefania nici poze cu Mara nu am mai vazut noi..:(

adina_mari
03.11.2010, 18:12:26
Unde sunt pozele Laviniei? Am cautat pe profilul ei si nu am gasit album! Am ratat eu ceva?

Andrea eu sunt aici, aproape in fiecare zi citesc mesajele de pe forum, dar nu intotdeauna am timp sa scriu..!!

Trebuie dragele mele prietene+miresici sa va spun ca am SEMNNAT CONTRACTUL PENTRU MUZICA+POZE+VIDEO+STAROSTE !!!
Va pup!
felicitari! pe cine ati ales?
alex e tot mai nazdravan...am pus pozici noi in semnatura

lauriss
03.11.2010, 20:15:18
felicitari! pe cine ati ales?
alex e tot mai nazdravan...am pus pozici noi in semnatura

Am semnat cu Gabi Rus pentru muzica si staroste si cu echipa cu care colaboreaza de la Cluj pentru poze si video ! :)
E atat de frumos Alex...:) Creste mare si frumos..:)

adina_mari
03.11.2010, 20:27:28
Am semnat cu Gabi Rus pentru muzica si staroste si cu echipa cu care colaboreaza de la Cluj pentru poze si video ! :)
E atat de frumos Alex...:) Creste mare si frumos..:)

mersi!da...creste creste:x...parca zboara timpul asta

lauriss
03.11.2010, 20:32:35
mersi!da...creste creste:x...parca zboara timpul asta

Ma bucur pentru voi! :)

Andrea tu ce mai faci? Nu am mai povestit de mult timp!!! :) Te bucuri de cuibusorul vostru nu?:P

andrea85
03.11.2010, 21:24:45
Ma bucur pentru voi! :)

Andrea tu ce mai faci? Nu am mai povestit de mult timp!!! :) Te bucuri de cuibusorul vostru nu?:P

Da, ne bucuram impreuna de cuibusorul nostru. Ne simtim foarte bine aici. :x
In rest lucrez si cand mai am timp, mai scriu pe miresici. :D

lauriss
03.11.2010, 21:26:21
Da, ne bucuram impreuna de cuibusorul nostru. Ne simtim foarte bine aici. :x
In rest lucrez si cand mai am timp, mai scriu pe miresici. :D

Super! Va bucurati de viata..:)

andrea85
03.11.2010, 21:28:35
Super! Va bucurati de viata..:)

Din plin...suntem foarte multumiti. :">
Ati facut o alegere foarte buna cu Gabi Rus, sigur nu o sa va regretati decizia. :)>-

andrea85
03.11.2010, 21:30:37

Va pup!

Nici eu nu mai gasesc contul Laviniei de pe picassa, linkul era atasat la profilul ei, dar cred ca a sters linkul cu pozele de la nunta. :(

lauriss
03.11.2010, 21:42:40
Din plin...suntem foarte multumiti. :">
Ati facut o alegere foarte buna cu Gabi Rus, sigur nu o sa va regretati decizia. :)>-

Fain pentru voi ca sunteti fericiti...
Si noi consideram ca am facut o alegere buna prin semnarea contractului cu Gabi Rus!

Mai vroiam sa va intreb daca stiti cumva ceva despre firma de decorat de pe Sarmas, ii zice Party Time!...

andrea85
03.11.2010, 21:50:47
Si noi consideram ca am facut o alegere buna prin semnarea contractului cu Gabi Rus!

Mai vroiam sa va intreb daca stiti cumva ceva despre firma de decorat de pe Sarmas, ii zice Party Time!...

Eu o cunosc pe doamna care lucreaza la Party Time si am auzit ca au preturi bune, dar nu prea stiu cum lucreaza...multe dintre noi au colaborat cu Simona sau Lili. ;-)

lauriss
03.11.2010, 21:59:04
Eu o cunosc pe doamna care lucreaza la Party Time si am auzit ca au preturi bune, dar nu prea stiu cum lucreaza...multe dintre noi au colaborat cu Simona sau Lili. ;-)

Da, da stiu ca voi ati colaborat cu Simona si Lili de la Silvania!..:)
am cautat site de la party time si nu amgasit...:(
stiti voi cumva daca au ?

adina_mari
03.11.2010, 22:04:01

imi pare rau, eu nu stiu nimic...

andrea85
04.11.2010, 09:02:15
Da, da stiu ca voi ati colaborat cu Simona si Lili de la Silvania!..:)
am cautat site de la party time si nu amgasit...:(
stiti voi cumva daca au ?

Nu cred ca au...dar cred ca mai este o firma de decoratiuni pe Sarmas, daca nu ma insel. :-?

lauriss
04.11.2010, 18:40:16
Nu cred ca au...dar cred ca mai este o firma de decoratiuni pe Sarmas, daca nu ma insel. :-?

Da, AlphaPrest-ul mai e acolo :)

andrea85
05.11.2010, 08:49:20
Da, AlphaPrest-ul mai e acolo :)

Da, asa e...de la ei am vrut sa-mi comand eu la inceput fantana de ciocolata, dar am gasit o oferta mai buna. ;-) Vrei sa colaborezi cu o firma de decoratiuni?

lauriss
05.11.2010, 18:59:14
Da, asa e...de la ei am vrut sa-mi comand eu la inceput fantana de ciocolata, dar am gasit o oferta mai buna. ;-) Vrei sa colaborezi cu o firma de decoratiuni?

Nu stiu ce sa fac! Nu sunt convinsa ca vreau sa apelez, dar imi este frica si ca nu o sa reusesc sa fac aranjamentele florale si neflorale..:( Timpul e problema..!:(

Lala4you
06.11.2010, 09:01:14
Salutari fetelor!

lauriss
06.11.2010, 17:27:36
Salutari fetelor!

Ciao Lavinia! Imi pare rau sa iti spun ca nu merge linkul pe care-l ai in semntura. Dupa ce il clickuiesti te trimite intr-o pagina unde iti da eroare..:) Poate inlocuiesti linkul sa vedem si noi pozele. Apropo, cum a fost in saptamana de miere? :)

Lala4you
06.11.2010, 22:10:56
Ciao Lavinia! Imi pare rau sa iti spun ca nu merge linkul pe care-l ai in semntura. Dupa ce il clickuiesti te trimite intr-o pagina unde iti da eroare..:) Poate inlocuiesti linkul sa vedem si noi pozele. Apropo, cum a fost in saptamana de miere? :)

Mie imi merge:-?
A fost bine:),am vazut Maramuresul:),o parte din el
O seara buna!

andrea85
07.11.2010, 09:29:50
Mie imi merge:-?
A fost bine:),am vazut Maramuresul:),o parte din el
O seara buna!

Buna Lavinia! Ma bucur ca ati petrecut bine luna de miere, poate ne arati cateva poze si din luna de miere! ;-)
Cred ca nu ai postat corect adresa linkului cu pozele de la nunta si de aceea nu merge. :-?
Ce mai faceti? Tot la Cluj sunteti?

lauriss
07.11.2010, 10:05:29
Andrea,...tot noi doua pe miresici? :))))))))))))))))))))))))
Ce mai faci?

Lala4you
07.11.2010, 10:26:40
Buna Lavinia! Ma bucur ca ati petrecut bine luna de miere, poate ne arati cateva poze si din luna de miere! ;-)
Cred ca nu ai postat corect adresa linkului cu pozele de la nunta si de aceea nu merge. :-?
Ce mai faceti? Tot la Cluj sunteti?

Pai eu muncesc,saptamana viitoare ma duc la un trinning la Bucuresti,in rest suntem bine.

lauriss
07.11.2010, 10:42:20
Pai eu muncesc,saptamana viitoare ma duc la un trinning la Bucuresti,in rest suntem bine.

Super! Dar totusi nu inlocuiesti linkul sa vedem pozele? :d:-?

Lala4you
07.11.2010, 23:09:37
Super! Dar totusi nu inlocuiesti linkul sa vedem pozele? :d:-?

Dar l-am schimbat,tot nu merge?

andrea85
08.11.2010, 09:16:32
Dar l-am schimbat,tot nu merge?

Acum merge. ;-)

Lala4you
08.11.2010, 09:19:32
O zi buna,azi plec la Bucuresti,cu avionu;))

andrea85
08.11.2010, 09:36:20
O zi buna,azi plec la Bucuresti,cu avionu;))

Drum bun sa ai...pleci din Cluj?

andrea85
10.11.2010, 19:29:35
Daca nici Laura nu mai este activa aici pe forum, atunci nu prea au mai ramas miresici din Zalau...am cam ramas singurica aici. :(

cami_rus86
12.11.2010, 18:16:45
ei singura...... cate suntem pe aici ;)) doar ca suntem ocupate cu una alta ;-) cum ramane cu intalnirea?

monizoltan
12.11.2010, 23:00:01
Mai intru si eu din cand in cand;-)

Cu ocazia asta va si multumesc pt urari, ca nu am apucat la momentul oportun.
Va pup

andrea85
13.11.2010, 07:51:53
Deci mai sunt cateva mirese pe ici-colo, dar vad ca toate sunteti foarte ocupate. ;-)

andrea85
14.11.2010, 08:34:45
Bine ai venit!Salutari tuturor!

Buna Lavinia! Cum a fost in Bucuresti? ;;)

Lala4you
14.11.2010, 10:53:43
Buna Lavinia! Cum a fost in Bucuresti? ;;)

A fost folositor dar si placut!:)

Lala4you
14.11.2010, 11:05:19
Mi-am mai pus niste poze... Duminica placuta!

andrea85
14.11.2010, 15:03:36
Mi-am mai pus niste poze... Duminica placuta!

Sunteti doi frumosi...imi plac mult pozele cu voi doi. :*
Si eu va doresc o duminica placuta!

andrea85
15.11.2010, 15:39:00
S-a sters noul cont al Laurei? :-?

andrea85
17.11.2010, 12:01:15
Ce mai faceti fetelor?
Noi am fost in weekend in Cluj la cumparaturi...si ne-am cumparat deja podoabe pentru craciun. Anul asta abia astept perioada asta a sarbatorilor, va fi ceva foarte special. :)
Voi ce planuri aveti anul asta pentru sarbatori? ;-)

Lala4you
19.11.2010, 12:02:07
Ce mai faceti?Cam putina activitate pe aici...oare unde e Laura?

andrea85
19.11.2010, 15:25:11
Ce mai faceti?Cam putina activitate pe aici...oare unde e Laura?

Laura nu prea cred ca mai poate scrie aici pe miresici, pentru ca a fost penalizata si "banned". :(

Eu inca mai sunt aici, dar nu prea este acum activitate...a trecut deja perioada nuntilor si e mai liniste pe aici. ;-)

andrea85
20.11.2010, 08:49:05
Fetelor, am vorbit cu Laura si va transmite multe salutari, ii este dor de voi si inca mai asteapta un raspuns de la administratorul siteului sa vada daca isi mai poate deschide un cont nou. Va pupa si spera sa revina cat mai repede printre noi...speram si noi...:)

adina_mari
20.11.2010, 08:59:01
Laura nu prea cred ca mai poate scrie aici pe miresici, pentru ca a fost penalizata si "banned". :(

Eu inca mai sunt aici, dar nu prea este acum activitate...a trecut deja perioada nuntilor si e mai liniste pe aici. ;-)

si eu sunt pe aici dar nu prea mai am cum sa ajut viitoarele miresici...am zis deja cam tot ce era de spus legat de nunta mea.

acum va ofer cu drag informatii in materie de bebe ca am trecut de la statul de miresica la cel de mamica.

laura, te pup si sper sa poti reveni pe site!

lavinia, sunt foarte frumoase pozele cu voi doi!multa fericire in noua viata pe care ati inceput-o!
:*:*:*:*:*:*:* pt toate

andrea85
20.11.2010, 09:01:49
si eu sunt pe aici dar nu prea mai am cum sa ajut viitoarele miresici...am zis deja cam tot ce era de spus legat de nunta mea.

acum va ofer cu drag informatii in materie de bebe ca am trecut de la statul de miresica la cel de mamica.

lavinia, sunt foarte frumoase pozele cu voi doi!multa fericire in noua viata pe care ati inceput-o!

Eu una sigur o sa apelez la tine la capitolul sarcina si bebe, pentru ca am multe intrebari si nelamuriri :-$...desigur cand va fi momentul. Momentan inca nu prea este in plan un copilas. ;;)

Voi va ganditi deja la un bebe 2?

adina_mari
20.11.2010, 09:11:00
Eu una sigur o sa apelez la tine la capitolul sarcina si bebe, pentru ca am multe intrebari si nelamuriri :-$...desigur cand va fi momentul. Momentan inca nu prea este in plan un copilas. ;;)

Voi va ganditi deja la un bebe 2?

:*da da...asteptam sa treaca un an de la cezariana si apoi demaram proiectul pentru bebe 2. abia astept!deja mi-e dor de cand era alex bebe mic...

andrea85
20.11.2010, 11:18:20
:*da da...asteptam sa treaca un an de la cezariana si apoi demaram proiectul pentru bebe 2. abia astept!deja mi-e dor de cand era alex bebe mic...

Wow, voi chiar aveti planuri mari...va doriti mai multi copii, decat 2?

ondina007
20.11.2010, 18:54:07
eu am citit intr-o revista de sanatate anul asta ca cea mai buna perioada dupa primul copil este dupa 2 pana la 5 ani.noi peste 2-3 sapt o sa facem un an

adina_mari
20.11.2010, 20:30:04
Wow, voi chiar aveti planuri mari...va doriti mai multi copii, decat 2?

ne dorim dar nu cred ca vom face mai multi de 2...eventual daca reusim sa ne mutam la casa...

adina_mari
20.11.2010, 20:33:47
eu am citit intr-o revista de sanatate anul asta ca cea mai buna perioada dupa primul copil este dupa 2 pana la 5 ani.noi peste 2-3 sapt o sa facem un an

pai asa consider si eu...sper numai sa si vina asa cum ne dorim....cand alex va avea 2 anisori sa se nasca si fratiorul/surioara

Lala4you
20.11.2010, 22:34:45

Iti multumesc frumos! Mult bine si voua!

andrea85
21.11.2010, 14:39:56
ne dorim dar nu cred ca vom face mai multi de 2...eventual daca reusim sa ne mutam la casa...

Pai la cat esti de tinerica...puteti avea mai mult decat 2 copii. Eu anul viitor o sa implinesc deja 26 si inca nu am niciun copil. :D

andrea85
21.11.2010, 19:37:02
Fetelor, cu ajutorul Laurei ^:)^ am pus in sfarsit si eu videoclipul cu dansul nostru...calitatea nu e prea buna, pentru ca a fost filmat cu telefonul...dar sper totusi sa va placa...valsul ingerilor...:D :)

A mai ramas sa pun si videoclipul nuntii noastre...

Laura_Pasca
22.11.2010, 09:57:53
Fetelor, cu ajutorul Laurei ^:)^ am pus in sfarsit si eu videoclipul cu dansul nostru...calitatea nu e prea buna, pentru ca a fost filmat cu telefonul...dar sper totusi sa va placa...valsul ingerilor...:D :)

A mai ramas sa pun si videoclipul nuntii noastre...

Salutari fetelor! Am primit liber sa folosesc in continuare contul acesta! Ma bucur enorm ca am reusit sa revin printre voi:)

adina_mari
22.11.2010, 10:21:44
Pai la cat esti de tinerica...puteti avea mai mult decat 2 copii. Eu anul viitor o sa implinesc deja 26 si inca nu am niciun copil. :D

ei lasa ca nu e asa mare diferenta..eu la anul implinesc 24. vedem noi pe parcurs ce ne rezerva viitorulo:-)

frumos dansul! v-ati descurcat bien cu coregrafia!

laura, ma bucur ca e totul ok si poti folosi contul:*

Laura_Pasca
22.11.2010, 10:31:58

Si eu ma bucur tare mult..:)

andrea85
22.11.2010, 13:21:24
Si eu ma bucur tare mult..:)

Bine ai revenit Laura!!! <:-P<:-P<:-P

andrea85
22.11.2010, 13:23:03
ei lasa ca nu e asa mare diferenta..eu la anul implinesc 24. vedem noi pe parcurs ce ne rezerva viitorulo:-)

frumos dansul! v-ati descurcat bien cu coregrafia!

Diferenta de varsta nu e mare, dar cred ca din punct de vedere biologic pentru o femeie e mai bine sa aiba copii intre 21-26 ani...ma refer la primul copil. Si eu din punctul asta de vedere am cam intarziat. :-$

adina_mari
22.11.2010, 13:47:32
Diferenta de varsta nu e mare, dar cred ca din punct de vedere biologic pentru o femeie e mai bine sa aiba copii intre 21-26 ani...ma refer la primul copil. Si eu din punctul asta de vedere am cam intarziat. :-$

sper sa nu regreti ca ai decis sa amani proiectul bebe...sincer si viata in 2 e frumoasa dar nu se poate compara cu cea in care apare si un bebe mic si scump ca rod al dragostei celor 2 :x

andrea85
22.11.2010, 14:23:06
sper sa nu regreti ca ai decis sa amani proiectul bebe...sincer si viata in 2 e frumoasa dar nu se poate compara cu cea in care apare si un bebe mic si scump ca rod al dragostei celor 2 :x

Nu cred ca o sa regret, nu vad de ce as regreta...singura diferenta e ca majoritatea cuplurilor au fost impreuna si inainte de casnicie. Eu fiind plecata cu studii in Germania, am stat 3 ani fara sotul meu si l-am vazut de 3 ori pe an pentru vreo 2-3 saptamani. Deci in cazul nostru e clar ca mai avem nevoie de timp pentru noi doi.

Plus ca sunt o femeie pentru care cariera e totusi importanta...asa ca aman proiectul bebe, pentru ca nu cred ca sunt pregatita sa ma dedic 100% unui copil. Inca nu...pentru ca sunt convinsa ca odata cu aparitia unui copil absolut tot se schimba. In viata mea s-au schimbat deja multe lucruri, 6 ani am fost plecata cu studii...deci am nevoie categoric de o pauza. ;;)

Cred ca fiecare dintre noi stie si simte cand e momentul potrivit sa ia aceasta decizie mare...pentru ca pana la urma e totusi o decizie importanta...unele dintre noi o iau mai repede, altele mai tarziu. ;-)

adina_mari
22.11.2010, 15:48:30
Nu cred ca o sa regret, nu vad de ce as regreta...singura diferenta e ca majoritatea cuplurilor au fost impreuna si inainte de casnicie. Eu fiind plecata cu studii in Germania, am stat 3 ani fara sotul meu si l-am vazut de 3 ori pe an pentru vreo 2-3 saptamani. Deci in cazul nostru e clar ca mai avem nevoie de timp pentru noi doi.

Plus ca sunt o femeie pentru care cariera e totusi importanta...asa ca aman proiectul bebe, pentru ca nu cred ca sunt pregatita sa ma dedic 100% unui copil. Inca nu...pentru ca sunt convinsa ca odata cu aparitia unui copil absolut tot se schimba. In viata mea s-au schimbat deja multe lucruri, 6 ani am fost plecata cu studii...deci am nevoie categoric de o pauza. ;;)

Cred ca fiecare dintre noi stie si simte cand e momentul potrivit sa ia aceasta decizie mare...pentru ca pana la urma e totusi o decizie importanta...unele dintre noi o iau mai repede, altele mai tarziu. ;-)

bineinteles ca fiecare face cum considera de cuviinta...sper ca nu te-am suparat cu remarca mea...intr-adevar situatia voastra e mai deosebita si in conditiile astea probabil ca si noi am fi mai asteptat putin...

cat despre cariera eu consider ca poti face cariera si dupa ce faci copilasi;;):*

andrea85
22.11.2010, 15:54:56
bineinteles ca fiecare face cum considera de cuviinta...sper ca nu te-am suparat cu remarca mea...intr-adevar situatia voastra e mai deosebita si in conditiile astea probabil ca si noi am fi mai asteptat putin...

cat despre cariera eu consider ca poti face cariera si dupa ce faci copilasi;;):*

Eu una cred ca mai greu...pentru ca ai mai putin timp, ai o mai mare responsabilitate fata de copii si din pacate in acest domeniu (cariera) varsta conteaza mult...din pacate asa e societatea noastra...;-)
Eu pana acum nu am regretat nimic in viata mea si sper ca asa va fi si cand o sa am copilasi. :)

Ce-mi place sa discut pe tema asta...sincer...;;) Stai linistita pentru ca nu m-ai suparat, chiar imi place sa aud si alte pareri, mai ales de la tine, care esti deja o mamica, si una foarte tanara...deci respect din partea mea pentru acest lucru ;-)

Abia astept sa fiu mamica, sa fiu insarcinata, sa am un copilas...dar stiu ca voi simti cand a sosit momentul (un moment potrivit oricum nu exista)...pana atunci vreau sa ma bucur de viata...abia acum ne-am casatorit, acum ne-am mutat, eu acum m-am mutat acasa dupa 6 ani...deci cand va sosi momentul atunci sigur va fi momentul perfect :)

Lala4you
22.11.2010, 20:35:11
Salutari fetelor! Am primit liber sa folosesc in continuare contul acesta! Ma bucur enorm ca am reusit sa revin printre voi:)

Bina ai revenit!>:D<

andrea85
22.11.2010, 22:02:10
Bina ai revenit!>:D<

Buna Lavinia! Ce mai faci? >:D<

Lala4you
23.11.2010, 08:33:44
Buna Lavinia! Ce mai faci? >:D<

Buna,bine,cu munca...in rest,astept sarbatorile,am fost in weekend acasa,a fost ziua lu tati,am fost sa-mi "reconditionez" si unghiile;;)=));-)<:-P

Laura_Pasca
23.11.2010, 10:34:20
Bine ai revenit Laura!!! <:-P<:-P<:-P

Multumesc Andrea abia asteptam sa vb cu voi aici....dar vad ce dezbateri aveti aici....!!!! :P
Mai am pana la capitolul ala..

andrea85
23.11.2010, 14:47:57
Buna,bine,cu munca...in rest,astept sarbatorile,am fost in weekend acasa,a fost ziua lu tati,am fost sa-mi "reconditionez" si unghiile;;)=));-)<:-P

Si la cine te duci la manichiura?

Lala4you
23.11.2010, 22:14:53
Si la cine te duci la manichiura?

La Dana,de la salonul...am uitat...e vis-a-vis de Scala,in spate...in fine, e complicat:P:))

STEFANIA86
23.11.2010, 23:23:19
Buna fetelor,nu am mai scris de mult timp pe site dar sa stiti ca va urmaresc in fiecare zi....la capitolul bebe nici mie nu-mi pare rau ca a venit repede(eu am 24 ani) e atat de frumos,dar fiecare stie cand ii mai bine pt ea sa hotarasca acest lucru...in rest suntem bine si crestem ....
As vrea sa va rog care vreti sa-mi trimiteti adresele voastre de mail pe PM vreau sa va trimit ceva important...Va pup :*

andrea85
24.11.2010, 08:48:22
La Dana,de la salonul...am uitat...e vis-a-vis de Scala,in spate...in fine, e complicat:P:))

Stiu unde e salonul asta. ;-)

Lala4you
25.11.2010, 09:32:37
O zi buna tuturor! Eu vreau zapada...ieri am fost pana la Zalau, am fost sa depun actele pt schimbarea buletinului;))

andrea85
25.11.2010, 11:33:24
O zi buna tuturor! Eu vreau zapada...ieri am fost pana la Zalau, am fost sa depun actele pt schimbarea buletinului;))

Si eu as vrea zapada, desi nu-mi place deloc frigul.

andrea85
26.11.2010, 08:48:27
Fetelor ninge...a venit iarna. <:-P

Laura_Pasca
26.11.2010, 11:11:17
Fetelor ninge...a venit iarna. <:-P

Oh,..si inca ce frumos a nins..:)

andrea85
26.11.2010, 11:36:59
Oh,..si inca ce frumos a nins..:)

Da, eu am si plecat dimineata la cumparaturi, mi-am mai cumparat cateva podoabe de craciun si acum ma apuc sa decorez putin casa si ascult colinde...ohh ce-mi place. ;;)
Voi ce mai faceti fetelor? :*

genoveva_1984
26.11.2010, 13:16:11
Da, eu am si plecat dimineata la cumparaturi, mi-am mai cumparat cateva podoabe de craciun si acum ma apuc sa decorez putin casa si ascult colinde...ohh ce-mi place. ;;)
Voi ce mai faceti fetelor? :*

Asta e perioada din an care imi place si mie cel mai mult, desi anul acesta parca nu imi produce la fel de multa bucurie. Macar sa avem o iarna cu zapada. Eu tocmai m-am reintors din concediu si incerc sa ma readaptez la munca. :*

adina_mari
26.11.2010, 13:56:19
Asta e perioada din an care imi place si mie cel mai mult, desi anul acesta parca nu imi produce la fel de multa bucurie. Macar sa avem o iarna cu zapada. Eu tocmai m-am reintors din concediu si incerc sa ma readaptez la munca. :*

dar de ce, draguta?s-a intamplat ceva?

ati fost plecati pe undeva in concediu?
:*:*:*

andrea85
26.11.2010, 14:47:31

Unde ati fost in concediu? ;;)

Lala4you
26.11.2010, 15:35:09
Iubesc iarna...iubesc sarbatorile8->

andrea85
26.11.2010, 20:25:04
Iubesc iarna...iubesc sarbatorile8->

Si eu!!! ;;)
Fetelor...voi unde petreceti revelionul?

Laura_Pasca
26.11.2010, 21:19:36
Si eu!!! ;;)
Fetelor...voi unde petreceti revelionul?

Eu cred ca la Hunedoara la parintii lui Alex, de cand s-a mutat la Zalau i-a vazut cam rar, si cred ca o sa fim si de Craciun acolo, pentru ca noi suntem singurei pe aici ca a plecat mami din tara, si ne e tare urat..

andrea85
27.11.2010, 09:23:27
Eu cred ca la Hunedoara la parintii lui Alex, de cand s-a mutat la Zalau i-a vazut cam rar, si cred ca o sa fim si de Craciun acolo, pentru ca noi suntem singurei pe aici ca a plecat mami din tara, si ne e tare urat..

Noi am vrea sa mergem undeva...dar inca nu prea stim unde. ;))
Viitorul tau sot s-a mutat aici din cauza lucrului...sau de cand sta aici in Zalau? ;;)

Laura_Pasca
27.11.2010, 09:48:07
Noi am vrea sa mergem undeva...dar inca nu prea stim unde. ;))
Viitorul tau sot s-a mutat aici din cauza lucrului...sau de cand sta aici in Zalau? ;;)

S-a mutat anul asta in martie in Zalau, si da s-a angajat aici caci in Hunedoara locurile de munca se gasesc mai greu decat aici, si asa am zis ca o sa ramanem in Zalau, mai ramane numai sa imi gasesc si eu ceva...

Lala4you
27.11.2010, 10:04:31
S-a mutat anul asta in martie in Zalau, si da s-a angajat aici caci in Hunedoara locurile de munca se gasesc mai greu decat aici, si asa am zis ca o sa ramanem in Zalau, mai ramane numai sa imi gasesc si eu ceva...

O sa-ti gasesti,fii increzatoare,oamenii care au calitati sunt apreciati pana la urma;)...

andrea85
27.11.2010, 11:55:12

In ce domeniu ai vrea sa lucrezi?

adina_mari
27.11.2010, 12:10:54

tu unde lucrezi, andrea?

andrea85
27.11.2010, 13:42:14
tu unde lucrezi, andrea?

Eu lucrez ca asistenta sociala si educatoare intr-o gradinita din Dumbrava.

Laura_Pasca
27.11.2010, 13:48:21
O sa-ti gasesti,fii increzatoare,oamenii care au calitati sunt apreciati pana la urma;)...

Da, sunt apreciati, dar in ziua de azi cei care trebuie sa aprecieze asa ceva sunt ocupati sa isi umple buzunarele sau sa isi "plateasca" datoriile fata de terti amici angajand cunostinte, ...cele mai multe locuri de munca sunt ocupate pe baza de nepotisme...

Laura_Pasca
27.11.2010, 13:49:56

Pai am terminat Politehnica, Management in Productie si Transporturi, sunt D-soara inginer fara loc de munca, mi-as dori foarte mult sa lucrez in resurse umane, marketing, management..
Poate poate o sa imi gasesesc la un moment dat ca am obosit cautand..

andrea85
27.11.2010, 13:51:54
Pai am terminat Politehnica, Management in Productie si Transporturi, sunt D-soara inginer fara loc de munca, mi-as dori foarte mult sa lucrez in resurse umane, marketing, management..
Poate poate o sa imi gasesesc la un moment dat ca am obosit cautand..

Stiu cat de greu se gaseste aici la noi un loc de munca...sora mea a terminat facultatea la Cluj si abia la 1,5 ani dupa terminarea facultatii si-a gasit un loc de munca...in acest timp si-a facut masteratul.

andrea85
27.11.2010, 13:53:53
Da, sunt apreciati, dar in ziua de azi cei care trebuie sa aprecieze asa ceva sunt ocupati sa isi umple buzunarele sau sa isi "plateasca" datoriile fata de terti amici angajand cunostinte, ...cele mai multe locuri de munca sunt ocupate pe baza de nepotisme...

Asa e din pacate...subscriu si eu! :(
Doar prin "pile si relatii" poti sa obtii un loc de munca bun.
Eu lucrez momentan, am un contract pe un an, dar primesc salariul minim dupa 6 ani de facultate...asta e. :-<

adina_mari
27.11.2010, 13:56:03
Eu lucrez ca asistenta sociala si educatoare intr-o gradinita din Dumbrava.

frumos
credeam ca ti-ai gasit asa repede ceva in domeniu tau

andrea85
27.11.2010, 14:03:12
frumos
credeam ca ti-ai gasit asa repede ceva in domeniu tau

Pai asta e domeniul meu...asta am terminat eu...Sociologie si Relatii Umane ;-) Dar mai vreau sa incep sa lucrez si in domeniul "Limbi straine si traduceri". ;;)

adina_mari
27.11.2010, 14:42:21
Pai asta e domeniul meu...asta am terminat eu...Sociologie si Relatii Umane ;-) Dar mai vreau sa incep sa lucrez si in domeniul "Limbi straine si traduceri". ;;)

pai nu erai inginer???cred ca ma lasa memoria...

traducatoare sunt si eu :)

andrea85
27.11.2010, 15:08:29
pai nu erai inginer???cred ca ma lasa memoria...

traducatoare sunt si eu :)

Sotul meu e inginer, eu nu ...Stiu ca si tu ai terminat la litere, nu?
Eu vreau sa fac ceva si cu limba germana si engleza...dar putin mai incolo. ;;)

adina_mari
27.11.2010, 15:11:13
Sotul meu e inginer, eu nu ...Stiu ca si tu ai terminat la litere, nu?
Eu vreau sa fac ceva si cu limba germana si engleza...dar putin mai incolo. ;;)

da am terminat litere, limbi moderne aplicate engleza-franceza si putina italiana

de sot stiam dar nu stiu de ce am ramas cu impresia ca si tuo:-)

andrea85
27.11.2010, 15:13:55
da am terminat litere, limbi moderne aplicate engleza-franceza si putina italiana

de sot stiam dar nu stiu de ce am ramas cu impresia ca si tuo:-)

Ajunge ca unul din familie sa fie inginer...;)) :-$
Si nu ai incercat sa lucrezi la o firma de traduceri, pentru ca tu ai si autorizatie?!

adina_mari
27.11.2010, 15:17:45
Ajunge ca unul din familie sa fie inginer...;)) :-$
Si nu ai incercat sa lucrezi la o firma de traduceri, pentru ca tu ai si autorizatie?!

inca nu mi-am cautat un loc de munca...dar pe viitor oricum asta vreau sa fac pentru ca imi place.

andrea85
27.11.2010, 15:26:18
inca nu mi-am cautat un loc de munca...dar pe viitor oricum asta vreau sa fac pentru ca imi place.

Inteleg...poti sa lucrezi si pe cont propriu, sa faci traduceri pentru firme sau asa ceva daca ai autorizatie. ;-)

Lala4you
27.11.2010, 23:24:13

Si eu am terminat Socio;)

andrea85
28.11.2010, 08:52:10
Si eu am terminat Socio;)

Stiu...ai terminat la Cluj, nu?
Stiu ca acum stati la Cluj...aveti de gand sa ramaneti acolo?

genoveva_1984
29.11.2010, 07:47:25
dar de ce, draguta?s-a intamplat ceva?

ati fost plecati pe undeva in concediu?
:*:*:*

Nuuu, nu s-a intamplat nimic, doar ca atmosfera asta in care toata lumea vorbeste despre probleme financiare...parca ma deprima.

Daaa...am fost plecati doua saptamani in Italia. A fost grozav..ne-am simtit foarte bine.>:D<

andrea85
29.11.2010, 08:35:53
Nuuu, nu s-a intamplat nimic, doar ca atmosfera asta in care toata lumea vorbeste despre probleme financiare...parca ma deprima.

Daaa...am fost plecati doua saptamani in Italia. A fost grozav..ne-am simtit foarte bine.>:D<

Ce frumos...ati fost cu bilete sau pe cont propriu? ;-)

adina_mari
29.11.2010, 10:49:06

da...e tare aiurea perioada asta:(

ma bucur pentru voi!
si cu examenele cum esti?

andrea85
29.11.2010, 13:23:49

Si nu va ganditi inca la un bebe? ;-)

Laura_Pasca
29.11.2010, 20:15:31
Aveti idee unde gasesc materiale mai ieftine ma intereseaza sa gasesc brocart, saten, tafta sau catifea,...cel mai mult saten si tafta,...dar nu stiu pretul la tafta... aveti cea mai vaga idee cam cat? Si cam unde pot sa gasesc mai ieftin?
Aaa si inca ceva,...ati fost prin diverta de la Silvania is mai scumpe decat la librariile de prin centru, oras? Vreau sa iau cartoane de acolosi banda dublu adeziva,...o sa ma duc pe acolo oricum dar sa stiu la ce sa ma astept..:P
V-am pupat...cum mai sunteti?
Miresici pe aici vad ca nu mai sunt..:P cel putin nu active aici pe topicul asta..:( de ceee??? cami si restul unde ati mers?
Adina..pozici noi cu Alex? M-am uitat intr-o zi cu Alexu meu la pozele voastre tare v-am admirat..are niste ochisori asa de frumosi...:)

Lala4you
29.11.2010, 21:15:14
Eu am "mirosit" niste miresici din 2011 din Zalau,dar vad ca sunt cuminti si tacute!:))

andrea85
29.11.2010, 22:06:55
Aveti idee unde gasesc materiale mai ieftine ma intereseaza sa gasesc brocart, saten, tafta sau catifea,...cel mai mult saten si tafta,...dar nu stiu pretul la tafta... aveti cea mai vaga idee cam cat? Si cam unde pot sa gasesc mai ieftin?
Aaa si inca ceva,...ati fost prin diverta de la Silvania is mai scumpe decat la librariile de prin centru, oras? Vreau sa iau cartoane de acolosi banda dublu adeziva,...o sa ma duc pe acolo oricum dar sa stiu la ce sa ma astept..:P
Miresici pe aici vad ca nu mai sunt..:P cel putin nu active aici pe topicul asta..:( de ceee??? cami si restul unde ati mers?
Adina..pozici noi cu Alex? M-am uitat intr-o zi cu Alexu meu la pozele voastre tare v-am admirat..are niste ochisori asa de frumosi...:)

Mie mi se par foarte scumpe lucurile de la diverta...eu pentru confectionarea accesoriilor de nunta mi-am luat lucrurile din librarii, de exemplu libraria din centru, langa Imbiss. ;-)

Chiar asa...unde sunt miresicile de 2011? :-\

Laura_Pasca
29.11.2010, 23:40:43
Mie mi se par foarte scumpe lucurile de la diverta...eu pentru confectionarea accesoriilor de nunta mi-am luat lucrurile din librarii, de exemplu libraria din centru, langa Imbiss. ;-)

Chiar asa...unde sunt miresicile de 2011? :-\

Langa Imbiss este librarie? Acolo langa Biserica Catolica? Credeam ca e ceva magazin de carti...:)))

genoveva_1984
30.11.2010, 07:33:51
Ce frumos...ati fost cu bilete sau pe cont propriu? ;-)

Am fost pe cont propriu...in vizita la prieteni si rude.

genoveva_1984
30.11.2010, 07:35:52
da...e tare aiurea perioada asta:(

ma bucur pentru voi!
si cu examenele cum esti?

Cu examenele nu prea bine...nu reusesc sa obtin avizul final de la supervizor ca sa pot sa dau examenul la Bucuresti. Imi tot spune ca nu sunt destul de pregatita, dar eu cred ca e vorba de bani...cu cat ma intinde mai mult, cu atat castiga ea mai mult. Oricm anul asta e cam pierdut ca nu mai am timp pentru programare. Sper sa reusesc in primavara.

genoveva_1984
30.11.2010, 07:36:58
Si nu va ganditi inca la un bebe? ;-)

Ne gandim, dar am ramas inca la stadiul de planuri.

andrea85
30.11.2010, 07:47:56
Langa Imbiss este librarie? Acolo langa Biserica Catolica? Credeam ca e ceva magazin de carti...:)))

Putin mai in jos de Biserica Catolica este o librarie...nu la magazinul de carti ma refeream. :-p

andrea85
30.11.2010, 07:49:15
Ne gandim, dar am ramas inca la stadiul de planuri.

Cam asa e situatia si la noi;-)...deci nu sunt singura, care inca mai amana proiectul bebe. :D

adina_mari
30.11.2010, 10:10:16
imi pare rau nu prea am informatii despre ce te intereseaza

pozici am pus de curand
uite aici un filmulet cu elhttp://www.facebook.com/video/video.php?v=173996812627634&saved

adina_mari
30.11.2010, 10:13:30
Cu examenele nu prea bine...nu reusesc sa obtin avizul final de la supervizor ca sa pot sa dau examenul la Bucuresti. Imi tot spune ca nu sunt destul de pregatita, dar eu cred ca e vorba de bani...cu cat ma intinde mai mult, cu atat castiga ea mai mult. Oricm anul asta e cam pierdut ca nu mai am timp pentru programare. Sper sa reusesc in primavara.

of, imi pare rau...
sper sa fie bine in primavara atunci!
:*

genoveva_1984
30.11.2010, 10:34:48
Cam asa e situatia si la noi;-)...deci nu sunt singura, care inca mai amana proiectul bebe. :D

Nu esti singura...pe anul viitor ne gandeam si noi...daca nu apar alte probleme.:*