PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22

genoveva_1984
30.11.2010, 10:36:30
of, imi pare rau...
sper sa fie bine in primavara atunci!
:*

Si eu sper...sincer m-am cam saturat si imi vine sa las totul balta, numai ca am investit mult timp si o gramada de bani in chestia asta ca sa renunt acum.

adina_mari
30.11.2010, 10:55:50
Si eu sper...sincer m-am cam saturat si imi vine sa las totul balta, numai ca am investit mult timp si o gramada de bani in chestia asta ca sa renunt acum.

lasa ca nu mai mult pana la primavara...dar nu puteai sa-l "stimulezi" cumva pe supervizor sa-ti dea acceptul?

Laura_Pasca
30.11.2010, 12:19:18
Putin mai in jos de Biserica Catolica este o librarie...nu la magazinul de carti ma refeream. :-p

aaa da stiu unde zici am luat si eu niste cartonase de acolo...:) mersi..

genoveva_1984
30.11.2010, 13:10:53
lasa ca nu mai mult pana la primavara...dar nu puteai sa-l "stimulezi" cumva pe supervizor sa-ti dea acceptul?

Pai il stimulez in fiecare luna...tocmai asta este problema ca eu cotizez lunar pentru supervizare... si cu cat ma intinde mai mult cu atat platesc mai mult.

andrea85
30.11.2010, 13:20:58
Nu esti singura...pe anul viitor ne gandeam si noi...daca nu apar alte probleme.:*

Si noi speram ca anul viitor o sa punem in aplicare proiectul bebe, desigur daca nu apar probleme. :D

Cu ce examene esti ocupata? :-\

Laura_Pasca
30.11.2010, 13:52:44
http://www.stropdeviata.com/files/mare2636_163.jpg
La multi ani celor cu numele Andreea/ miresoilor cu numele Andrei !!! Va doresc multa sanatate si fericire!

andrea85
30.11.2010, 13:55:59
http://www.stropdeviata.com/files/mare2636_163.jpg
La multi ani celor cu numele Andreea/ miresoilor cu numele Andrei !!! Va doresc multa sanatate si fericire!

Ohh, ce frumos...mersi!:">

genoveva_1984
30.11.2010, 15:37:34
Si noi speram ca anul viitor o sa punem in aplicare proiectul bebe, desigur daca nu apar probleme. :D

Cu ce examene esti ocupata? :-\

Am un examen pentru atestare...eu am absolvit psihologia si noi putem practica doar daca avem atestat de libera practica. Eu l-am obtinut acest atestat, dar am avut de facut un an de supervizare profesionala si acum trebuie sa dau examenul final pentru a trece pe urmatoarea treapta de specializare. Si tare greu merge...ca parca toata lumea imi pune piedici.

Ps. La multi ani!!!:*:*

adina_mari
30.11.2010, 16:46:18
la multi ani si din partea noastra, andrea!:*

andrea85
30.11.2010, 17:13:56
Mersi de urari fetelor :*...din pacate stau in pat si sunt bolnava, ma doare rau gatul si am si putina febra. Cred ca am racit in gradinita, unde multi copii sunt bolnavi in perioada asta a anului. :(

Laura_Pasca
30.11.2010, 19:02:00
Mersi de urari fetelor :*...din pacate stau in pat si sunt bolnava, ma doare rau gatul si am si putina febra. Cred ca am racit in gradinita, unde multi copii sunt bolnavi in perioada asta a anului. :(

Sa te faci bine,...stai si bea ceiuc...Insanatosire grabnica:):*

andrea85
30.11.2010, 20:18:40
Sa te faci bine,...stai si bea ceiuc...Insanatosire grabnica:):*

Mersi...dar din pacate ma simt din ce in ce mai rau. :( :-&

STEFANIA86
30.11.2010, 23:54:26
La multi ani!!! Andreea si insanatosire grabnica....la ce gradinta lucrezi??? la Dumbrava Minunata cumva?
Laura hartie cartonata este la magazinul de papetarie de pe strada care duce la politie,nu stiu sigur dar cred ca ii zice "papirus" e foarte ieftina fata de diverta

Laura_Pasca
01.12.2010, 01:51:17
La multi ani!!! Andreea si insanatosire grabnica....la ce gradinta lucrezi??? la Dumbrava Minunata cumva?
Laura hartie cartonata este la magazinul de papetarie de pe strada care duce la politie,nu stiu sigur dar cred ca ii zice "papirus" e foarte ieftina fata de diverta

da papirus ii zice la aia vis a vis de somaj,..:P mai este una pe colt inainte de papirus,..Prima Color ii zice,...acolo nu stiti cum is preturile?:-?

Laura_Pasca
01.12.2010, 01:52:18
Mersi...dar din pacate ma simt din ce in ce mai rau. :( :-&

Off mai Andrea,...te-ai tratat? Ai baut ceaiuri, ai papat? Stai la caldurica...:(

andrea85
01.12.2010, 13:38:50
Off mai Andrea,...te-ai tratat? Ai baut ceaiuri, ai papat? Stai la caldurica...:(

Starea mea s-a inrautatit, am facut febra si azi am ajuns la urgenta....am stat 3 ore acolo pana cineva m-a si bagat in seama.:-L Acum stau in pat si sper sa ma fac bine cat mi repede, mai ales ca in weekend vrem sa plecam undeva doar noi doi. [-o<

andrea85
01.12.2010, 13:40:53

Mersi de urare Stefania!
Nu acolo lucrez, lucrez la o gradinita privata, e o gradinita care apartine bisericii din Dumbrava. ;-)

adina_mari
01.12.2010, 13:53:49
Mersi de urare Stefania!
Nu acolo lucrez, lucrez la o gradinita privata, e o gradinita care apartine bisericii din Dumbrava. ;-)

cat costa pe luna si ce beneficii au copilasii?

adina_mari
01.12.2010, 13:59:17
Starea mea s-a inrautatit, am facut febra si azi am ajuns la urgenta....am stat 3 ore acolo pana cineva m-a si bagat in seama.:-L Acum stau in pat si sper sa ma fac bine cat mi repede, mai ales ca in weekend vrem sa plecam undeva doar noi doi. [-o<

of saracuta de tine!
multa sanatate!
ai incercat fervex?

andrea85
01.12.2010, 14:09:16
of saracuta de tine!
multa sanatate!
ai incercat fervex?

Am incercat, dar nici fervexul nu m-a ajutat si asa am ajuns la urgenta, pentru ca mi s-a facut rau si am lesinat. Dar acum incerc sa ma fac bine. [-o<

andrea85
01.12.2010, 14:11:33
cat costa pe luna si ce beneficii au copilasii?

E o gradinita cu program lung, deci copiii pot dormi acolo...eu nu sunt toata ziua acolo, eu ma ocup de educatia religioasa si alte proiecte cu copii, pentru ca dupa cum spuneam gradinita apartine bisericii. ;-)

adina_mari
01.12.2010, 14:13:08
Am incercat, dar nici fervexul nu m-a ajutat si asa am ajuns la urgenta, pentru ca mi s-a facut rau si am lesinat. Dar acum incerc sa ma fac bine. [-o<

si ce iei acum?

andrea85
01.12.2010, 14:17:44
si ce iei acum?

Acum am primit antibiotice si ceva pastile, pentru ca gatul mi s-a inflamat rau si de ieri nu pot sa inghit nimic, atat de rau ma doare. De ieri traiesc doar cu o portocala. :(

Laura_Pasca
01.12.2010, 18:56:19

Insanatosire grabnica...cine stii ce virus ai prins... imi pare rau,,:(
Sincer iti doresc sa te faci bine,...stiu cum e aici la urgenta e oribil...anul asta am facut 2 crize de rinichi una cand eram la timisoara si am ajuns acolo la urgente si una cand venisem acasa si tot asa am ajuns la urgenta,...m-au tinut afara cu criza cam jumate de ora apoi mi-au pus o branula mi-au dat un no-spa si apoi m-au scos iar afara pe motiv ca nu au paturi libere si le vin multi pacienti,...abia puteam sa stau in picioare si ei m-au tinut afara...spital de tot rahatul..cel putin la urgenta....groaznic... imi pare rau ca a trebuie sa ajungi acolo...:(

andrea85
01.12.2010, 19:00:23
Sincer iti doresc sa te faci bine,...stiu cum e aici la urgenta e oribil...anul asta am facut 2 crize de rinichi una cand eram la timisoara si am ajuns acolo la urgente si una cand venisem acasa si tot asa am ajuns la urgenta,...m-au tinut afara cu criza cam jumate de ora apoi mi-au pus o branul mi-au dat un nospa si apoi m-au scos iar afara pe motiv ca nu au paturi libere si le vin multi pacienti,...abia puteam sa stau in picioare si ei m-au tinut afara...spital de tot rahatul..cel putin la urgenta....groaznic... imi pare rau ca a trebuie sa ajungi acolo...:(

Asa e, aici la noi poti sa mori in fata lor, ca nici asa nu te baga in seama...mi-a fost foarte rau azi si la urgenta timp de 3 ore nici macar o informatie nu mi-au dat. Mor de nervi, cand vad cum functioneaza aici la noi Medicina..it is a big shit! Scuze! :D

Laura_Pasca
01.12.2010, 19:04:46
Asa e, aici la noi poti sa mori in fata lor, ca nici asa nu te baga in seama...mi-a fost foarte rau azi si la urgenta timp de 3 ore nici macar o informatie nu mi-au dat. Mor de nervi, cand vad cum functioneaza aici la noi Medicina..it is a big shit! Scuze! :D

Da,..=)) portocala e de vina nu??:)))

andrea85
01.12.2010, 19:06:58
Da,..=)) portocala e de vina nu??:)))

Nu draga, dar m-a facut sa zambesc ce ai scris...in sfarsit dupa zilele astea oribile. Esti tare! =))

adina_mari
01.12.2010, 19:26:54
Sincer iti doresc sa te faci bine,...stiu cum e aici la urgenta e oribil...anul asta am facut 2 crize de rinichi una cand eram la timisoara si am ajuns acolo la urgente si una cand venisem acasa si tot asa am ajuns la urgenta,...m-au tinut afara cu criza cam jumate de ora apoi mi-au pus o branula mi-au dat un no-spa si apoi m-au scos iar afara pe motiv ca nu au paturi libere si le vin multi pacienti,...abia puteam sa stau in picioare si ei m-au tinut afara...spital de tot rahatul..cel putin la urgenta....groaznic... imi pare rau ca a trebuie sa ajungi acolo...:(

mie imi spui?
eu am mers acum vreo 4-5 ore pe la 3 noaptea la urgenta cu criza de rinichi dupa ce cred ca vomitasem de vreo 25 de ori si efectiv nu mai puteam de durere....sa-ti spun ca niic macar nu m-au primit? au zis ca la ora asta??la ora asta???noroc ca am mers la salvosan si acolo am gasit pe cineva care mi-a facut un calmant si mi-am mai revenit!bineinteles ca al meu sotior s-a enervat si a facut reclamatie a doua zis doctoritei care era de garda dar pana la urma normal ca nu a patit nimic>:P

apoi acum 2 ani am facut o noua criza in cluj...am mers la urgenta cu o prietena si s-au comportat foarte frumos cu mine...

andrea85
01.12.2010, 19:35:14
mie imi spui?
eu am mers acum vreo 4-5 ore pe la 3 noaptea la urgenta cu criza de rinichi dupa ce cred ca vomitasem de vreo 25 de ori si efectiv nu mai puteam de durere....sa-ti spun ca niic macar nu m-au primit? au zis ca la ora asta??la ora asta???noroc ca am mers la salvosan si acolo am gasit pe cineva care mi-a facut un calmant si mi-am mai revenit!bineinteles ca al meu sotior s-a enervat si a facut reclamatie a doua zis doctoritei care era de garda dar pana la urma normal ca nu a patit nimic>:P

apoi acum 2 ani am facut o noua criza in cluj...am mers la urgenta cu o prietena si s-au comportat foarte frumos cu mine...

Exact asta spune si sotul meu azi...daca mergeam la Cluj la urgenta, cred ca ne primeau mai repede decat aici.;-) Saracul meu sot a cerut doar niste informatii si asistenta de acolo tipa la el ca o nebuna. ;))

adina_mari
01.12.2010, 19:39:41
Exact asta spune si sotul meu azi...daca mergeam la Cluj la urgenta, cred ca ne primeau mai repede decat aici.;-) Saracul meu sot a cerut doar niste informatii si asistenta de acolo tipa la el ca o nebuna. ;))

numai sa nu ai de-a face cu spitalele ca e jale pe la noi...maternitatea arata ea cat de cat ok dar am fost cateva zile la sectia ORL pentru tratament si e oribil....un singur salon in care tot mai aduceau paturi pentru ca nu mai aveau loc pentru pacienti...cred ca erau vreo 9 persoane in salon la un moment in niste conditii de mizerie. in schimb asisitentele au fost tare dragute;))

andrea85
01.12.2010, 19:57:20
numai sa nu ai de-a face cu spitalele ca e jale pe la noi...maternitatea arata ea cat de cat ok dar am fost cateva zile la sectia ORL pentru tratament si e oribil....un singur salon in care tot mai aduceau paturi pentru ca nu mai aveau loc pentru pacienti...cred ca erau vreo 9 persoane in salon la un moment in niste conditii de mizerie. in schimb asisitentele au fost tare dragute;))

Dar la maternitate cum e, sunt mai multe femei intr-un salon? Macar acolo e curat? :D
Te intreb toate astea pentru ca, cand va veni vremea, sotul meu ar vrea sa nasc in Cluj si sa ma duc acolo la consultatii, tocmai din motivele enumerate mai sus...nu stiu inca. :-s

adina_mari
01.12.2010, 20:10:47
Dar la maternitate cum e, sunt mai multe femei intr-un salon? Macar acolo e curat? :D
Te intreb toate astea pentru ca, cand va veni vremea, sotul meu ar vrea sa nasc in Cluj si sa ma duc acolo la consultatii, tocmai din motivele enumerate mai sus...nu stiu inca. :-s

sincer pentru 3-4 zile cat stai in spital eu zic ca nu merita sa mergi la cluj...mai bine ii iei ceva lui bebe de banii pe care i-ai cheltui pe atatea drumuri...nu stiu cum arata maternitatea de stat la cluj...
aici e destul de ok...ma asteptam la mai rau:-"
cel putin un am stat eu...salon de 2 persoane, pat ok, noptiera mai noua de lemn...
baia e noua dar nu prea era apa calda.
mie nu mi s-a parut asa urat si am stat 6 zile. in salonul bebeilor era frumusel si e bine ca iti lasa bebelusul cu tine in salon...nu in toata spitatele e asa

eu am prins cam multe tiganci dar ele sunt in saloane separate si nu prea ai treaba cu ele...te mai intalnesti cu ele pe la toaleta eventual.

in concluzie situatia nu e foarte roz dar eu zic ca e acceptabil.

andrea85
02.12.2010, 09:32:06
sincer pentru 3-4 zile cat stai in spital eu zic ca nu merita sa mergi la cluj...mai bine ii iei ceva lui bebe de banii pe care i-ai cheltui pe atatea drumuri...nu stiu cum arata maternitatea de stat la cluj...
aici e destul de ok...ma asteptam la mai rau:-"
cel putin un am stat eu...salon de 2 persoane, pat ok, noptiera mai noua de lemn...
baia e noua dar nu prea era apa calda.
mie nu mi s-a parut asa urat si am stat 6 zile. in salonul bebeilor era frumusel si e bine ca iti lasa bebelusul cu tine in salon...nu in toata spitatele e asa

eu am prins cam multe tiganci dar ele sunt in saloane separate si nu prea ai treaba cu ele...te mai intalnesti cu ele pe la toaleta eventual.

in concluzie situatia nu e foarte roz dar eu zic ca e acceptabil.

Inteleg...stiu ca in Cluj este o maternitate privata, dar acolo te costa foarte mult. $-)
Cred ca am ramas ingrozita de ieri, dar sper ca macar la maternitate e mai bine. [-o<

Laura_Pasca
02.12.2010, 12:29:20
Dragele mele...ce parere aveti?

andrea85
02.12.2010, 12:36:55

Al 2lea model de invitatie imi place mie cel mai mult. Vrei sa le printezi tu?

genoveva_1984
02.12.2010, 13:22:31

Mie imi place ultimul model.:*

adina_mari
02.12.2010, 14:04:25

mie mi se pare greu de citit fontul pe care l-ai ales:)>-

andrea85
02.12.2010, 17:53:07
mie mi se pare greu de citit fontul pe care l-ai ales:)>-

Nici eu nu prea reusesc sa-l citesc, dar credeam ca e din cauza pozei, care e prea mica. :)>-

Lala4you
02.12.2010, 19:56:01

Mie imi place a 4-a:D

Laura_Pasca
02.12.2010, 21:57:50
Asta am reusit sa facem. Ce parere aveti?

Lala4you
02.12.2010, 22:13:29

Felicitari,e suuuper!

Laura_Pasca
02.12.2010, 22:37:13
Felicitari,e suuuper!

m-am inspirat de aici..:P http://www.youtube.com/watch?v=AnOz-N03XN4&feature=related

Laura_Pasca
02.12.2010, 22:37:49
Felicitari,e suuuper!

Mersi Lavinia!:*

andrea85
02.12.2010, 22:38:51

Si mie imi place ;-)...asa cat va costa o invitatie, daca o faceti voi? E mai rentabil, decat sa o faceti la comanda?

Laura_Pasca
02.12.2010, 23:13:42
Si mie imi place ;-)...asa cat va costa o invitatie, daca o faceti voi? E mai rentabil, decat sa o faceti la comanda?

Cam la 0.80 lei,...asa am calculat :D

Laura_Pasca
02.12.2010, 23:22:38
Ce ziceti asta e mai citet? Ma deranja si pe mine fontul acela...asta e mai simplu...:)

genoveva_1984
03.12.2010, 07:43:39
Ce ziceti asta e mai citet? Ma deranja si pe mine fontul acela...asta e mai simplu...:)

Da, asta se poate citi mult mai bine. Si invitatia arata foarte bine. Felicitari pentru indemanare.

andrea85
03.12.2010, 09:20:43

Dar cununia civila nu o faceti in aceeasi zi cu nunta sau nu o veti scrie pe invitatie? Noi am scris si ora cununiei cvivile pe invitatie. ;-)

adina_mari
03.12.2010, 10:46:04

da, e mult mai ok
arata super invitatia!felicitari!

andrea85
03.12.2010, 16:17:28
Cam la 0.80 lei,...asa am calculat :D

Pai pretul asta e chiar ok. ;-)

Laura_Pasca
03.12.2010, 17:32:35
Dar cununia civila nu o faceti in aceeasi zi cu nunta sau nu o veti scrie pe invitatie? Noi am scris si ora cununiei cvivile pe invitatie. ;-)

ba da o facem in aceeasi zi, doar ca am omis-o nu stiu daca o sa o scriem:)

Laura_Pasca
03.12.2010, 17:34:36
Pai pretul asta e chiar ok. ;-)

asa-i? asa zicem si noi chiar daca e ceva de lucru pe ele..numai ca e mai confortabil ca putem sa le facem din timp si foaia aia alba sa o printam numai cand stim toate detaliile,...si o aplicam atunci,... plus ca ne e foarte foarte draga..:)
Va pun poze cu ea cum arata definitiv gata! Astept parerile voastre...

andrea85
03.12.2010, 18:40:58
asa-i? asa zicem si noi chiar daca e ceva de lucru pe ele..numai ca e mai confortabil ca putem sa le facem din timp si foaia aia alba sa o printam numai cand stim toate detaliile,...si o aplicam atunci,... plus ca ne e foarte foarte draga..:)
Va pun poze cu ea cum arata definitiv gata! Astept parerile voastre...

E super ok asa...cartonasele ale mici ce sunt?

adina_mari
03.12.2010, 19:12:14
ba da o facem in aceeasi zi, doar ca am omis-o nu stiu daca o sa o scriem:)

noi nu am mai scris-o.
felicitari!arata foarte bine invitatia si pretul e super ok!

andrea85
03.12.2010, 21:11:41
noi nu am mai scris-o.

Stiu ca nu toti scriu ora cununiei civile pe invitatie, noi am scris-o pentru ca am vrut sa fie cat mai multi alaturi de noi si la cununia civila, si intr-adevar am fost vreo 60-70 de persoane acolo in sala. ;;)

STEFANIA86
03.12.2010, 22:19:48
Felicitari Laura...foarte frumoasa invitatia...sa va aduca multa fericire si iubire...

Laura_Pasca
04.12.2010, 00:37:30
E super ok asa...cartonasele ale mici ce sunt?

Unul e cu numerele noatre de telefon pentru confirmare, si cealalalt e cu adresa localului si o poza si o mini- harta de pe google :P. Avem mai multi invitati care nu sunt din Zalau si sa fie mai usor pentru ei. Macar sa stie adresa, in afara de cei care o sa vina cu autocarul de la Hunedoara ;-)
Acuma ele sunt facute asa doar ca sa vedem intru totul cum arata...:) Exista mici greseli pe ele, dar le corectez eu cand fac invitatia finala.
Am un bai acum., mi-a zis o verisoara de a mea ca i se pare prea strident portocaliul, ma asteptam sa imi zica mai multa lume asta, pentru ca eu nu ma prea impac cu culoare aia cel putin cea a cartonului din invitatie, imi place invitatia doar ca nu imi place ca nu gasesc o hartie cartonata cu un portocaliu mult mai deschis,..si ma gandesc ca sa renunt la portocaliu. Cumva...:-s
Voi ce ziceti?

Laura_Pasca
04.12.2010, 00:40:10
noi nu am mai scris-o.

Multumesc Adina! Mda, cu pretul mergem pana in 1 leu maxim! :D Am adaugat pana si banda adeziva calculata la sange..tot de fapt am calculat asa orice am pus pe ea! Daca renunt la cartonul cu portocaliu ajung la 0.80 lei, desi nu asta e scopul meu sa ajung cat mai ieftin ci ca sa imi placa cum arata, dar nici nu as vrea sa ma stresez prea tare cu ea pentru ca stim cu totii cum facem cu ele ;)), dar nici nu as vrea sa fie de mantuiala. Ma intelegeti nu?:) Mai bine ca voi cine sa ma inteleaga:P

Laura_Pasca
04.12.2010, 00:44:37
Stiu ca nu toti scriu ora cununiei civile pe invitatie, noi am scris-o pentru ca am vrut sa fie cat mai multi alaturi de noi si la cununia civila, si intr-adevar am fost vreo 60-70 de persoane acolo in sala. ;;)

Uau,...ati avut ceva lume nu gluma:P Eu as vrea sa fie rudele si cei mai apropiati ,..nu chiar jumatate din nunta mea. Dar asta inseamna ca ai primit multe multe flori. Dar asta inseamna ca ai si pierdut mult timp cu pupaturile pe acolo, am nevoie de timp pt sedinta foto,..de aia nu vreau decat rudele...dar oricum sunt multe si alea...:)

Laura_Pasca
04.12.2010, 00:49:19
Felicitari Laura...foarte frumoasa invitatia...sa va aduca multa fericire si iubire...
Mersi mult Stefania,...sper sa fie asa cum zici tu! Sa fie bine in final sa fim noi fericiti si sa ne iubim in continuare,...dupa atata nebunie!:)

andrea85
04.12.2010, 08:55:49
Unul e cu numerele noatre de telefon pentru confirmare, si cealalalt e cu adresa localului si o poza si o mini- harta de pe google :P. Avem mai multi invitati care nu sunt din Zalau si sa fie mai usor pentru ei. Macar sa stie adresa, in afara de cei care o sa vina cu autocarul de la Hunedoara ;-)
Acuma ele sunt facute asa doar ca sa vedem intru totul cum arata...:) Exista mici greseli pe ele, dar le corectez eu cand fac invitatia finala.
Am un bai acum., mi-a zis o verisoara de a mea ca i se pare prea strident portocaliul, ma asteptam sa imi zica mai multa lume asta, pentru ca eu nu ma prea impac cu culoare aia cel putin cea a cartonului din invitatie, imi place invitatia doar ca nu imi place ca nu gasesc o hartie cartonata cu un portocaliu mult mai deschis,..si ma gandesc ca sa renunt la portocaliu. Cumva...:-s
Voi ce ziceti?

Ideea cu cartonasele de confirmare e foarte buna, noi informatiile astea le-am scris pe invitatie. ;-)
De ce nu alegi un portocaliu mai deschis, sau sa ramana totul pe alb si undeva sa pui o pata de portocaliu? Ce zici?

andrea85
04.12.2010, 08:58:47
Uau,...ati avut ceva lume nu gluma:P Eu as vrea sa fie rudele si cei mai apropiati ,..nu chiar jumatate din nunta mea. Dar asta inseamna ca ai primit multe multe flori. Dar asta inseamna ca ai si pierdut mult timp cu pupaturile pe acolo, am nevoie de timp pt sedinta foto,..de aia nu vreau decat rudele...dar oricum sunt multe si alea...:)

Da, am avut multi invitati la cununia civila, dar chiar si asa doar un sfert din invitatii de nunta ;))...a fost o atmosfera superba si chiar daca timpul a fost scurt, totul a fost atat de bine organizat, incat cu toti acesti invitati am facut poza in parcul din Bradet si dupa aia am mai facut inca 2 sedinte foto doar noi doi, unul in Royal si celalalt in parcul in centru. Deci se poate, daca esti bine organizat si intri la timp peste tot (primaria, biserica). ;-)

Laura_Pasca
04.12.2010, 11:06:15
Ideea cu cartonasele de confirmare e foarte buna, noi informatiile astea le-am scris pe invitatie. ;-)
De ce nu alegi un portocaliu mai deschis, sau sa ramana totul pe alb si undeva sa pui o pata de portocaliu? Ce zici?

pur si simplu nu gasesc nicaieri in tot zalaul hartie cartonata portocaliu deschis,...toate librariile, magazinele,..etc din zalau au acet tip de portocaliu, daca vreau mai deschis deja nu e cartonata..:((
s-ar putea sa renunt la cartonul portocaliu si sa pun funda portocalie ca sa fie o mica urma de culoare portocalie..:P

Laura_Pasca
04.12.2010, 11:09:28
Da, am avut multi invitati la cununia civila, dar chiar si asa doar un sfert din invitatii de nunta ;))...a fost o atmosfera superba si chiar daca timpul a fost scurt, totul a fost atat de bine organizat, incat cu toti acesti invitati am facut poza in parcul din Bradet si dupa aia am mai facut inca 2 sedinte foto doar noi doi, unul in Royal si celalalt in parcul in centru. Deci se poate, daca esti bine organizat si intri la timp peste tot (primaria, biserica). ;-)

ai si tu dreptate Andrea, pana la urma urmei fiecare cum se simte mai bine..:)

adina_mari
04.12.2010, 11:13:32
pur si simplu nu gasesc nicaieri in tot zalaul hartie cartonata portocaliu deschis,...toate librariile, magazinele,..etc din zalau au acet tip de portocaliu, daca vreau mai deschis deja nu e cartonata..:((
s-ar putea sa renunt la cartonul portocaliu si sa pun funda portocalie ca sa fie o mica urma de culoare portocalie..:P

sincer si mie mi s-a parut cam tare portoclaiu dar credeam ca asa ai vrut tu si de aia nu am comentat culoarea. poate ar fi totusi mai ok cu fundita doar.

Laura_Pasca
04.12.2010, 11:25:01
sincer si mie mi s-a parut cam tare portoclaiu dar credeam ca asa ai vrut tu si de aia nu am comentat culoarea. poate ar fi totusi mai ok cu fundita doar.

mersi adina, am sa incerc si asa, nu am vrut chiar asa de aprinsa culoarea,...:( Dar am sa incerc sa las verdele si portocaliul acela si am sa prind cu o pamblica portocalie mai deschisa la culoare :) :) Tare mult e de munca pana iti iese cum vrei tu:)

adina_mari
04.12.2010, 11:30:30
mersi adina, am sa incerc si asa, nu am vrut chiar asa de aprinsa culoarea,...:( Dar am sa incerc sa las verdele si portocaliul acela si am sa prind cu o pamblica portocalie mai deschisa la culoare :) :) Tare mult e de munca pana iti iese cum vrei tu:)

ce sa zic..te felicit pentru rabdare si talent!sunt sigura ca va iesi ceva foarte frumos. mie nu-mi displace culoare, e poate cam tare dar e un portocaliu placut. si daca astea sunt culorile nuntii e chiar ok:*

andrea85
04.12.2010, 11:31:02
:*:*:*

Exact la pata asta de culoare ma refeream, inlocuiesti portocaliul cu o fundita sau un mic accesoriu pe portocaliu si atunci ramane tematica la fel. ;-)

Fetelor eu va las si va doresc un weekend placut...eu plec cu sotiorul meu la Tasnad pentru 2 zile. E cadoul lui pentru mine de Mos Nicolae...o sa petrecem un weekend romantic in doi. Am si plecat. Va pup! Ne auzim maine seara!

Laura_Pasca
05.12.2010, 11:24:46
:*:*:*

Exact la pata asta de culoare ma refeream, inlocuiesti portocaliul cu o fundita sau un mic accesoriu pe portocaliu si atunci ramane tematica la fel. ;-)

Fetelor eu va las si va doresc un weekend placut...eu plec cu sotiorul meu la Tasnad pentru 2 zile. E cadoul lui pentru mine de Mos Nicolae...o sa petrecem un weekend romantic in doi. Am si plecat. Va pup! Ne auzim maine seara!

Ooooo,.distractie placut Andrea,...sa aveti parte de un weekend deosebit! Te pup!

andrea85
05.12.2010, 19:10:08
Ooooo,.distractie placut Andrea,...sa aveti parte de un weekend deosebit! Te pup!

Mersi...weekendul a fost deosebit de frumos, cu multe cadouri si multa iubire. :x Pe la voi a venit deja Mos Nicolae sau a inceput anul asta in Bradet? :) ;-)

Laura_Pasca
05.12.2010, 21:09:50
Mersi...weekendul a fost deosebit de frumos, cu multe cadouri si multa iubire. :x Pe la voi a venit deja Mos Nicolae sau a inceput anul asta in Bradet? :) ;-)

Ma bucur ca ati avut parte de timp pretios impreuna!

andrea85
06.12.2010, 09:15:37
Ma bucur ca ati avut parte de timp pretios impreuna!

Da, a fost foarte bine sa fim impreuna, departe de munca si alte griji...a meritat din plin sa plecam putin.

Lala4you
06.12.2010, 09:28:17
A venittt Mosuuuuuuuu!:D
cu o placa noua de intins parul si alte cadouri:D

andrea85
06.12.2010, 09:30:13
A venittt Mosuuuuuuuu!:D
cu o placa noua de intins parul si alte cadouri:D

Si la noi...ieri seara!!! ;;) <:-P
Si eu tot o placa de intins parul am primit ;)) si o carte de scriitorul meu preferat...si sa nu uit weekendul romantic. ;;)

Lala4you
06.12.2010, 09:32:13
Si la noi...ieri seara!!! ;;) <:-P
Si eu tot o placa de intins parul am primit ;)) si o carte de scriitorul meu preferat...si sa nu uit weekendul romantic. ;;)

Ma bucur pt tine,pt voi:)

andrea85
06.12.2010, 10:05:54
Ma bucur pt tine,pt voi:)

Mersi...voi ce mai faceti? :*

cami_rus86
06.12.2010, 11:33:51
dragele mele mie imi pare rau ca nu intru pe site atat de des pe cat mi-as dori dar nu prea am avut timp.... am fost ocupata cu serviciul si apoi m-am pregatit pt un concurs la care mi s-a refuzat dosarul in final pt ca nu aveam in cartea de munca 2 ani vechime in domeniu desi am 3 ani de practica, si uite asa am pierdut timp pretios si bani, asta e...
laura: incearca la libraria/papetaria mimoza (parca asa se numeste) este langa laboratorul de cofetarie a doamnei bese, eu de acolo imi voi cumpara materialele pt invitatii, sunt mult mai ieftine si daca le cumperi pe firma sunt la jumatate de pret..... am impresia ca multe alte papetarii si magazine se aprovizioneaza de acolo..
andreea: la multi ani de sf andrei, si scuze de intarziere, cum stai cu raceala?
adina: zilele trecute cand l-am vazut pe alex era tare linistit, vad ca in filmulet isi testeaza plamanii!! tare simpatic, sa va traiasca multi ani, si sa va bugurati de el...

in rest eu cu pregatirile stau binisor: am reusit sa semnam contractul la aranjamente, am cumparat angelli si whisky, din ianuarie ne ocupam de staroste si ceterasi (din pacate nu am gasit pe nimeni pe placul nostru inca) apoi ma duc cu rochita la modificat, si incetisor restul lucrusoarelor.... v-am pupat:*

cami_rus86
06.12.2010, 11:39:10
tot intreb in stanga si in dreapta, cata bautura sa calculez de persoana? de ex angelli, whisky, palinca, vin, energizant si bere fara alcool? voi cum ati procedat?

andrea85
06.12.2010, 13:13:28
dragele mele mie imi pare rau ca nu intru pe site atat de des pe cat mi-as dori dar nu prea am avut timp.... am fost ocupata cu serviciul si apoi m-am pregatit pt un concurs la care mi s-a refuzat dosarul in final pt ca nu aveam in cartea de munca 2 ani vechime in domeniu desi am 3 ani de practica, si uite asa am pierdut timp pretios si bani, asta e...
laura: incearca la libraria/papetaria mimoza (parca asa se numeste) este langa laboratorul de cofetarie a doamnei bese, eu de acolo imi voi cumpara materialele pt invitatii, sunt mult mai ieftine si daca le cumperi pe firma sunt la jumatate de pret..... am impresia ca multe alte papetarii si magazine se aprovizioneaza de acolo..
andreea: la multi ani de sf andrei, si scuze de intarziere, cum stai cu raceala?
adina: zilele trecute cand l-am vazut pe alex era tare linistit, vad ca in filmulet isi testeaza plamanii!! tare simpatic, sa va traiasca multi ani, si sa va bugurati de el...

in rest eu cu pregatirile stau binisor: am reusit sa semnam contractul la aranjamente, am cumparat angelli si whisky, din ianuarie ne ocupam de staroste si ceterasi (din pacate nu am gasit pe nimeni pe placul nostru inca) apoi ma duc cu rochita la modificat, si incetisor restul lucrusoarelor.... v-am pupat:*

Mersi de urare, incep deja sa ma simt mai bine, dar raceala inca nu mi-a trecut in totalitate.
Pe cine ati ales la aranjamente si pe ce culoare o sa fie sala? ;-)

Laura iti simte lipsa si celorlalte miresici de 2011, pentru ca nu prea are cu cine sa se consulte...miresicile de 2011 sunt foarte tacute si linistite... sau ocupate. ;;)

andrea85
06.12.2010, 13:15:50
tot intreb in stanga si in dreapta, cata bautura sa calculez de persoana? de ex angelli, whisky, palinca, vin, energizant si bere fara alcool? voi cum ati procedat?

Eu asa stiu ca la bauturile tari se calculeaza 100-150 ml pe persoana, iar la bere 2 beri pe persoana...pentru ca iti ramane de la ceilalti care nu consuma bere. Cam asa am calculat noi. ;-)

iulia_anita
06.12.2010, 13:51:04
hello fetelor....am fost cam absenta in ultima vreme, insa i'm here now....camy ce mai faci? cu cine ai semnat pt aranjamente? noi am semnat pt poze, ceterasii ii avem de la formatia care ne canta la nunta....in rest ne mai trebuie florile, si invitatiile. o intrebare am voi faceti marturii?ca eu ink nu sunt decisa cu privire la ele...

adina_mari
06.12.2010, 13:54:53

da isi testeaza fortele:)) mersi:*

noua ne-au spus cei de la severus cum sa luam bauturile si a fost ok

andrea85
06.12.2010, 13:57:11
hello fetelor....am fost cam absenta in ultima vreme, insa i'm here now....camy ce mai faci? cu cine ai semnat pt aranjamente? noi am semnat pt poze, ceterasii ii avem de la formatia care ne canta la nunta....in rest ne mai trebuie florile, si invitatiile. o intrebare am voi faceti marturii?ca eu ink nu sunt decisa cu privire la ele...

Eu sunt o fosta miresica (tot miresica de "Transilvania" ;;)) si eu personal nu am avut marturii, pentru ca nu prea le-am vazut rostul. Asta e doar opinina mea, pentru ca de multe ori am vazut marturiile lasate pe masa. Am avut un mic cadou (minitort+palinca), ce l-am oferit invitatilor, dar in rest nimic altceva.
Depinde de gusturi...eu nu am investit in marturii, insa am investit in altceva, care mie personal mi s-a parut mai rentabil. ;-)

adina_mari
06.12.2010, 13:58:20
Eu sunt o fosta miresica (tot miresica de "Transilvania" ;;)) si eu personal nu am avut marturii, pentru ca nu prea le-am vazut rostul. Asta e doar opinina mea, pentru ca de multe ori am vazut marturiile lasate pe masa. Am avut un mic cadou (minitort+palinca), ce l-am oferit invitatilor, dar in rest nimic altceva.
Depinde de gusturi...eu nu am investit in marturii, insa am investit in altceva, care mie personal mi s-a parut mai rentabil. ;-)

si eu la fel

andrea85
06.12.2010, 14:02:04
da isi testeaza fortele:)) mersi:*

noua ne-au spus cei de la severus cum sa luam bauturile si a fost ok

Asa e, cei de la restaurant stiu mai bine cantitatea...ei ne-au ajutat si pe noi, la bautura, la prajitura, la saratele...am cumparat peste tot cantitatea spusa de ei, si asa am si ramas cu ceva, dar nu atat de mult, incat sa fie prada. ;-)

cami_rus86
06.12.2010, 14:08:32

ce mai faci mandrutza? chiar am vb cu simo ca ne-ar prinde bine o iesire ca data trecuta..... dar mai vb noi :*
eu aranjamentul salii si florile le voi face cu corina stoica, am vb cu domnul groza de la severus si a zis ca lui personal ea i s-a parut a fi cea mai serioasa si mie mi-a placut ca e dispusa sa faca asa cum imi doresc eu fiecare amanunt in parte: are si site ... www.ivy-style.ro (http://www.ivy-style.ro) cred ca asta e....
iulia cu cine ai semnat pana la urma pt poze? in legtura cu marturiile, sincer eu nu voi avea, prefer sa investesc in altceva banii respectivi, dar fiecare face cum considera ca e mai bine.... dar pt ca stiu ca ai peste 300 de invitati, vei ajunge la o suma destul de maricica pt marturii ...

la bautura m-am gandit la urmatoarele cantitati: SUC-1L/PERS, BERE- 2/PERS, APA PLATA/MINERALA -1L/PERS, CAFEA- 2/PERS.... acestea imi sunt in meniul platit la restaurant, in rest va fi asa:
WHISKY- 100ML/PERS
PALINCA- 50ML/PERS si poate + 300ML/FAMILIE CAND PLEACA ACASA
ANGELLI- 50ML/PERS
VIN ROSU- 350ML/PERS
ENERGIZANTE- 1BUC/PERS
BERE FARA ALCOOL - 1/PERS
SUC NATURAL- 1L/PERS

ce credeti? vom avea intre 200-300 de pers.... astept parerile voastre

andrea85
06.12.2010, 14:21:04
ce mai faci mandrutza? chiar am vb cu simo ca ne-ar prinde bine o iesire ca data trecuta..... dar mai vb noi :*
eu aranjamentul salii si florile le voi face cu corina stoica, am vb cu domnul groza de la severus si a zis ca lui personal ea i s-a parut a fi cea mai serioasa si mie mi-a placut ca e dispusa sa faca asa cum imi doresc eu fiecare amanunt in parte: are si site ... www.ivy-style.ro (http://www.ivy-style.ro) cred ca asta e....
iulia cu cine ai semnat pana la urma pt poze? in legtura cu marturiile, sincer eu nu voi avea, prefer sa investesc in altceva banii respectivi, dar fiecare face cum considera ca e mai bine.... dar pt ca stiu ca ai peste 300 de invitati, vei ajunge la o suma destul de maricica pt marturii ...

la bautura m-am gandit la urmatoarele cantitati: SUC-1L/PERS, BERE- 2/PERS, APA PLATA/MINERALA -1L/PERS, CAFEA- 2/PERS.... acestea imi sunt in meniul platit la restaurant, in rest va fi asa:
WHISKY- 100ML/PERS
ANGELLI- 50ML/PERS
VIN ROSU- 350ML/PERS
ENERGIZANTE- 1BUC/PERS
SUC NATURAL- 1L/PERS

La bauturile fara alcool mi se pare ca ai calculat putin prea mult...nu cred ca un om consuma 3 l de suc/apa plus cele cu alcool. Eu cred ca aici ajunge daca calculezi 2 l...deci 1 l de suc, 500 ml apa minerala (desi apa trece cel mai bine la o nunta in vara, poate ar fi mai bine sa calculezi aici mai mult decat la sucuri) si 500 ml suc natural. Cam asa ceva...

Si inca un sfat de la mine...avand nunta de zi, va zic eu din experienta ca nu se consuma atat de mult alcool, ca la nunta de noapte. ;-)

iulia_anita
06.12.2010, 14:42:52
minitort si sticuluta cu palinca si noi o sa avem....si eu tot cam asa m-am gandit in ceea ce priveste marturiile..de ex am fost la o pretena la nunta si dupa nunta m-a intrebat daca mi-au placut marturiile insa sincer nici nu le-am observat:D....apropo de sticlute care imi puteti da si mie nr de tel de la frima care se ocupa cu asa ceva...andrea ai fost multumita de cei de la transilvania. te intreb din perspectiva de fosta miresica pt eu una ca si invitata la nunti acolo mi-au placut fff mult

iulia_anita
06.12.2010, 14:48:28

WHISKY- 100ML/PERS
ANGELLI- 50ML/PERS
VIN ROSU- 350ML/PERS
ENERGIZANTE- 1BUC/PERS
SUC NATURAL- 1L/PERS

heyy ya...da chiar ca ar fi fain sa mai iesim...problema este ca is cam ocupata perioada asta...am ceva examene de dat, mai lucru pe la licenta...vin sarbatorileeee si tre sa fac curatenia de sezon...ne putem intalni undeva in vacanta de iarna ca o sa fiu si eu putin mai libera. cat despre poze am semnat cu alfa-studio, mi-a placut fff tare de tipu de acolo...mi se pare un adevarat profesionist. de aranjamente tre sa ne ocupam si noi. la sala avem aranjamentu inclus in pretul meniului. trebuie restul florilor. cat despre bauturi sincer nu ma pricep. la noi e all inclusive in pretul meniului. trebuie sa mai ducem toruletele de dat acasa si palinca

iulia_anita
06.12.2010, 14:53:24
fetelor nu stiti unde gasesc tull? imi trebuie un sul intreg pentru aranjatul masinilor si a scarilor de bloc...si un pret aproximativ daca stiti:D

andrea85
06.12.2010, 15:44:38
minitort si sticuluta cu palinca si noi o sa avem....si eu tot cam asa m-am gandit in ceea ce priveste marturiile..de ex am fost la o pretena la nunta si dupa nunta m-a intrebat daca mi-au placut marturiile insa sincer nici nu le-am observat:D....apropo de sticlute care imi puteti da si mie nr de tel de la frima care se ocupa cu asa ceva...andrea ai fost multumita de cei de la transilvania. te intreb din perspectiva de fosta miresica pt eu una ca si invitata la nunti acolo mi-au placut fff mult

Am fost super multumita de cei de la Transilvania. Mancarea a fost superba buna, nu ne-au furat, Florin (managerul restaurantului) ne-a ajutat mult la detalii si domnul Stelian a fost foarte de treaba. Deci sincer, mai bine nici nu se putea! Tot respectul pentru cei de la Transilvania! ^:)^^:)^^:)^

Ti-am trimis in PM numarul de telefon al firmei din Oradea cu sticlute. ;-)

andrea85
06.12.2010, 15:50:50
fetelor nu stiti unde gasesc tull? imi trebuie un sul intreg pentru aranjatul masinilor si a scarilor de bloc...si un pret aproximativ daca stiti:D

Tull gasesti in magazinele de croitorie, cele cu materiale...dar e destul de scump, e la 4-5 Ron/m.

Lala4you
06.12.2010, 21:32:03

Am avut si au fost de un real succes,le-am dat impreuna cu tortuletul,de ramas ne-au ramas 5:))

andrea85
06.12.2010, 22:22:20
Am avut si au fost de un real succes,le-am dat impreuna cu tortuletul,de ramas ne-au ramas 5:))

Ce fel de marturii ati avut voi?

Laura_Pasca
06.12.2010, 23:44:01
d

Cami nu stiu unde zici, nu stiu unde are D-na Bese cofetarie,...nici cea mai vaga idee nu am :D
Pot sa iau pe orice firma indiferent de domeniul in care activeaza firma?:D

Laura_Pasca
06.12.2010, 23:45:43
Mersi de urare, incep deja sa ma simt mai bine, dar raceala inca nu mi-a trecut in totalitate.
Pe cine ati ales la aranjamente si pe ce culoare o sa fie sala? ;-)

Laura iti simte lipsa si celorlalte miresici de 2011, pentru ca nu prea are cu cine sa se consulte...miresicile de 2011 sunt foarte tacute si linistite... sau ocupate. ;;)

Asa e Andrea :((((((((((((((((((
Macar va am pe voi,...miresicile la casa lor..:D

Laura_Pasca
06.12.2010, 23:48:37

eu nu cred ca mai fac, am avut intentia sa fac marturii cutiute mici daca te uiti in albumul din profilul meu o sa le vezi,...dar cred ca am sa renunt la ele...iubi zice ca la ei la hunedoara si la oradea (de unde vin ai lui neamuri), nu se practica si ca o sa ramana multe acolo sau se vor uita ca ..;.... la ele..:D
si am zis ca fac altceva,..plus ca investesc mai putini bani :d
guestbookul si macar ala imi ramane amintire:) nu e o idee buna?

andrea85
07.12.2010, 08:01:07
eu nu cred ca mai fac, am avut intentia sa fac marturii cutiute mici daca te uiti in albumul din profilul meu o sa le vezi,...dar cred ca am sa renunt la ele...iubi zice ca la ei la hunedoara si la oradea (de unde vin ai lui neamuri), nu se practica si ca o sa ramana multe acolo sau se vor uita ca ..;.... la ele..:D
si am zis ca fac altceva,..plus ca investesc mai putini bani :d
guestbookul si macar ala imi ramane amintire:) nu e o idee buna?

Guestbookul e o idee foarte buna...eu am avut o carte de oaspeti la nunta mea si a avut mare succes. Aproape toti au scris in ea, chiar si acum mai citesc randurile scrise de invitati. Chiar merita sa ai asa ceva, pentru ca iti ramane tie ca amintire. ;-)

Doamna Bese are laborator pe strada Sf. Vinerea, cum cobori in jos.

cami_rus86
07.12.2010, 12:49:32
laura poti sa cumperi cred ca pe firma indiferent de activtate cred, dar daca te intreaba zici ca vrei sa faci ceva pliante, sau invitaii pt ceva chef in firma, aburesti un pic :)....

cami_rus86
07.12.2010, 12:52:54

nu ai vrea sa ne cumparam tull impreuna si dupa nunta ta imi predai mie materialul care ti-ar ramane?....
ma gandesc serios sa il sun pe domnul groza sa il rog sa imi dea numarul de telefon al miresei care are nunta duminica dupa nunta mea, si sa m inteleg cu ea la flori, ca doar e criza, nu? voi ce ziceti?... as putea imparti cheltuielile la flori cu miresuca respectiva?:-?

andrea85
07.12.2010, 13:08:37
nu ai vrea sa ne cumparam tull impreuna si dupa nunta ta imi predai mie materialul care ti-ar ramane?....
ma gandesc serios sa il sun pe domnul groza sa il rog sa imi dea numarul de telefon al miresei care are nunta duminica dupa nunta mea, si sa m inteleg cu ea la flori, ca doar e criza, nu? voi ce ziceti?... as putea imparti cheltuielile la flori cu miresuca respectiva?:-?

Teoretic e si asta o optiune, dar nu stiu daca miresei respective i-ar conveni :-?...pentru ca multe mirese vor ca macar in ziua respectiva sa fie totul nou si perfect. Dar poti sa incerci. ;-)

Laura_Pasca
07.12.2010, 14:00:44
Guestbookul e o idee foarte buna...eu am avut o carte de oaspeti la nunta mea si a avut mare succes. Aproape toti au scris in ea, chiar si acum mai citesc randurile scrise de invitati. Chiar merita sa ai asa ceva, pentru ca iti ramane tie ca amintire. ;-)

Doamna Bese are laborator pe strada Sf. Vinerea, cum cobori in jos.

Si unde este pe acolo librarie?:? sau ce zicea cami..:-??

Laura_Pasca
07.12.2010, 14:01:43
laura poti sa cumperi cred ca pe firma indiferent de activtate cred, dar daca te intreaba zici ca vrei sa faci ceva pliante, sau invitaii pt ceva chef in firma, aburesti un pic :)....

aha...inteleg...

andrea85
07.12.2010, 14:06:10
Si unde este pe acolo librarie?:? sau ce zicea cami..:-??

Chiar langa laboratorul doamnei Bese este o librarie/papetarie...sau cel putin candva era. :-?

Laura_Pasca
07.12.2010, 14:14:45
Chiar langa laboratorul doamnei Bese este o librarie/papetarie...sau cel putin candva era. :-?

dar pe laboratorul d-nei bese scrie ceva? ca sa stiu dupa ce sa ma uit? adica laborator? cofetarie? si e pe stanga sau dreapta cum mergi?:D

andrea85
07.12.2010, 15:18:37
dar pe laboratorul d-nei bese scrie ceva? ca sa stiu dupa ce sa ma uit? adica laborator? cofetarie? si e pe stanga sau dreapta cum mergi?:D

Cum mergi pe strada Sf. Vinerea in jos, e pe partea stanga o mica straduta...scrie acolo laborator. ;-)
Apropo voi cu cine o sa colaborati la prajituri?

Laura_Pasca
07.12.2010, 20:57:52
Cum mergi pe strada Sf. Vinerea in jos, e pe partea stanga o mica straduta...scrie acolo laborator. ;-)
Apropo voi cu cine o sa colaborati la prajituri?

Eu nu stiu unde zici..:)))) Nu inteleg,...unde vine..:(:(:(
Nu stiu cu cine facem prajiturile...posibil sa mergem sa vb cu cei de la severus...sau la d-na morar

andrea85
08.12.2010, 08:41:30
Nu stiu cu cine facem prajiturile...posibil sa mergem sa vb cu cei de la severus...sau la d-na morar

Off, imi pare rau ca nu poti sa-ti explic mai bine :-s...dar daca cobori pe strada Sf. Vinerea sigur o gasesti, nu ai cum sa nu o vezi. ;-)

adina_mari
08.12.2010, 10:14:39

putin mai sus de policlinica sf vineri, pe partea stanga e o straduta mica cu sens unic...cobori pe straduta si mai jos pe stanga o sa vezi laboratorul

Laura_Pasca
08.12.2010, 10:18:09
putin mai sus de policlinica sf vineri, pe partea stanga e o straduta mica cu sens unic...cobori pe straduta si mai jos pe stanga o sa vezi laboratorul

mersi mersi Adina si Andrea, o sa ma duc zilele astea sa vad :)
Va pun niste poze sa vedeti ce am muncit,..e de proba vroiam sa vad daca imi iese,...Ce ziceti voi?

adina_mari
08.12.2010, 10:39:29
Va pun niste poze sa vedeti ce am muncit,..e de proba vroiam sa vad daca imi iese,...Ce ziceti voi?

mai da tu muncesti nu gluma:)
a iesit bine, numai puful ala mi se pare cam haotic..daca l-ai mai aranja putin cred ca ar fi mai bine

vad ca ai talent si la pozat:P

andrea85
08.12.2010, 11:04:37

Imi place setul asta, mai ales cartea de oaspeti, desi putin putin mi se pare prea incarcata...eu as renunta ori la puf ori la fundita. ;-) :)>-

Laura_Pasca
08.12.2010, 11:32:31
mai da tu muncesti nu gluma:)
a iesit bine, numai puful ala mi se pare cam haotic..daca l-ai mai aranja putin cred ca ar fi mai bine

vad ca ai talent si la pozat:P

muncesc muncesc ca doar ce sa fac...:P imi place a ma implic
da tot timpul am avut o pasiune cu pozele..:) uite aici exemplu...tare dragi mi-s pozele ce le-am facut cu nepotica mea in parc...http://www.facebook.com/video/video.php?v=135777299794245

Laura_Pasca
08.12.2010, 11:34:10
Imi place setul asta, mai ales cartea de oaspeti, desi putin putin mi se pare prea incarcata...eu as renunta ori la puf ori la fundita. ;-) :)>-

La puf cred ca o sa renunt...si eu m-am gandit la el... dar pe pix ce credeti merge puful ala?:P

adina_mari
08.12.2010, 11:45:19
muncesc muncesc ca doar ce sa fac...:P imi place a ma implic
da tot timpul am avut o pasiune cu pozele..:) uite aici exemplu...tare dragi mi-s pozele ce le-am facut cu nepotica mea in parc...http://www.facebook.com/video/video.php?v=135777299794245

wow...super frumos videoul si pozele=D>

Laura_Pasca
08.12.2010, 11:48:25
wow...super frumos videoul si pozele=D>

multumesc frumos,...am mers intr-o zi sa facem poze,...si eram cam dezamagita pentru ca era innorat rau afara nici un pic de soare,...si mai ploua asa marut pe afara din cand in cand...dar am reusit sa prelucrez pozele incat sa se vada ca ar fi fost soare...
Eu cu pasiunea mea,...fiecare cu pasiunea lui..:P
Ma bucur ca iti plac!:)
Facem unui si lui Alex?:P

adina_mari
08.12.2010, 12:02:01
multumesc frumos,...am mers intr-o zi sa facem poze,...si eram cam dezamagita pentru ca era innorat rau afara nici un pic de soare,...si mai ploua asa marut pe afara din cand in cand...dar am reusit sa prelucrez pozele incat sa se vada ca ar fi fost soare...
Eu cu pasiunea mea,...fiecare cu pasiunea lui..:P
Ma bucur ca iti plac!:)
Facem unui si lui Alex?:P

pai daca te oferi, facem cum sa nu :P :*

Laura_Pasca
08.12.2010, 12:13:06
pai daca te oferi, facem cum sa nu :P :*

Ma ofer cum sa nu,...mai am de facut inca 3 filmulete dar mai fac unul nu de alta dar imi e tare drag Alexul tau,...un bebe tare tare frumos..:P

adina_mari
08.12.2010, 12:18:48
Ma ofer cum sa nu,...mai am de facut inca 3 filmulete dar mai fac unul nu de alta dar imi e tare drag Alexul tau,...un bebe tare tare frumos..:P

mersi mersi :">

pai nu e graba...sa treaca sarbatorile sa mai facem pozici si vedem dupa aia;))

Laura_Pasca
08.12.2010, 12:28:34
mersi mersi :">

pai nu e graba...sa treaca sarbatorile sa mai facem pozici si vedem dupa aia;))

cum vrei tu,...eventual imi trimiti niste poze, pe mess,..sau pui pe picasa mai multe..si niste filmulete..cu el..:) Si il facem acum...ca nu ii graba nici la mine nici cu celelalte,..intr-o seara-noapte le-am terminat pe toate:)

adina_mari
08.12.2010, 12:34:54
cum vrei tu,...eventual imi trimiti niste poze, pe mess,..sau pui pe picasa mai multe..si niste filmulete..cu el..:) Si il facem acum...ca nu ii graba nici la mine nici cu celelalte,..intr-o seara-noapte le-am terminat pe toate:)

mai bine dupa sarbatori.
mersi mult:*

Laura_Pasca
08.12.2010, 12:38:51
mai bine dupa sarbatori.
mersi mult:*

Bine Adina..:) Atunci dupa sarbatori sa fie..:)

Laura_Pasca
08.12.2010, 12:40:27
Am o intrebare la voi,..cu cat timp inainte ati contactat cei cu aranjamentele, prajiturile si muzicantii pe drum?
Aaa si inca o cerere,...aveti ceva nr de telefon de la muzicanti pe drum pentru ca nu mai am numerle ce mi le-ati dat..:(

adina_mari
08.12.2010, 12:50:46
Am o intrebare la voi,..cu cat timp inainte ati contactat cei cu aranjamentele, prajiturile si muzicantii pe drum?
Aaa si inca o cerere,...aveti ceva nr de telefon de la muzicanti pe drum pentru ca nu mai am numerle ce mi le-ati dat..:(

la aranjamente cu vreo 5 luni inainte, la prajituri nu a fost cazul ca le-am facut tot la severus si muzicantii cu vreo luna inainte ca am uitat de ei:P

Laura_Pasca
08.12.2010, 14:12:35
la aranjamente cu vreo 5 luni inainte, la prajituri nu a fost cazul ca le-am facut tot la severus si muzicantii cu vreo luna inainte ca am uitat de ei:P

deci nu ii musai sa ma stresezi de acum cu ele:D
mai las pe anul viitor sa dau bani de avansuri ca am dat destul pana acum...:)

adina_mari
08.12.2010, 14:14:56
deci nu ii musai sa ma stresezi de acum cu ele:D
mai las pe anul viitor sa dau bani de avansuri ca am dar destul pana acum...:)

poti lasa linistita;-)

Laura_Pasca
08.12.2010, 14:37:48
Credeti ca asa arata mai bine?

Laura_Pasca
08.12.2010, 14:41:52
poti lasa linistita;-)

Pffff m-am mai calmat..:)
Acum anul asta nu mai am decat sa fac o vizita la biserica sa vorbim si acolo. Si gata pe anul acesta.

adina_mari
08.12.2010, 14:54:11

arata mai bine...poate mai schimbi nuantele ...mie personal nu-mi place cum merge albastrul cu portocaliul ala

Laura_Pasca
08.12.2010, 15:52:57
arata mai bine...poate mai schimbi nuantele ...mie personal nu-mi place cum merge albastrul cu portocaliul ala

O sa incerc...

andrea85
08.12.2010, 21:53:22

Noi pentru prajituri si aranjamente am avut contracte cu vreo 6-8 luni inainte de nunta, pentru ca ei nu prea accepta mai multe nunti intr-o zi, daca sunt foarte ocupati.

andrea85
08.12.2010, 21:58:45

Cartea de oaspeti imi place mai mult fara puful ala ;-)...ai cumva 3 diferite culori pe ea sau nu vad eu bine, adica ai acolo si o fundita sau asa ceva pe verde, in afara de portocaliu si albastru? :-B

Laura_Pasca
08.12.2010, 23:13:45
Cartea de oaspeti imi place mai mult fara puful ala ;-)...ai cumva 3 diferite culori pe ea sau nu vad eu bine, adica ai acolo si o fundita sau asa ceva pe verde, in afara de portocaliu si albastru? :-B

da asa e,...dar nu o sa ramana asa,...o sa va arat rezultatul final peste cateva zile, ma apuc sa cumpar material si foi!:)
Multumesc de idei, sfaturi si feedback :*:*:*

Laura_Pasca
08.12.2010, 23:15:24
Noi pentru prajituri si aranjamente am avut contracte cu vreo 6-8 luni inainte de nunta, pentru ca ei nu prea accepta mai multe nunti intr-o zi, daca sunt foarte ocupati.

Hm,..prin ianuarie-feb o sa mergem si noi..!:) anul asta nici poveste!:)
Mai am o intrebare...cu fructele cum ati facut? le-ati cumparat voi sau cei de la restaurant?

andrea85
09.12.2010, 08:34:01
Mai am o intrebare...cu fructele cum ati facut? le-ati cumparat voi sau cei de la restaurant?

Fructele le-am cumparat noi, dar abia vineri, cu o zi inainte de nunta, pentru ca in august era foarte cald si vroiam sa fie proaspete. Noi le-am cumparat si cei de la restaurant le-au taiat si le-au aranjat frumos in jurul fantanei de ciocolata. =P~

adina_mari
09.12.2010, 11:04:45

le-am cumparat cu o zi inainte asa cum ne-au calculat ei.

Laura_Pasca
09.12.2010, 17:41:17
le-am cumparat cu o zi inainte asa cum ne-au calculat ei.

Bun,..super!:)

marra_10
10.12.2010, 11:11:01
fetelor, miresici din 2010, ati fost pe la targurile de nunti.
am vazut ca in ianuarie sunt doua la cluj. ce parerea aveti merita sa merg....

adina_mari
10.12.2010, 11:13:17

cu siguranta merita. poti proba o multime de rochite, pantofiori...vezi idei de aranjamente, torturi, etc

andrea85
10.12.2010, 11:13:31

Buna si tie! :)
Eu am fost la targuri de nunti, dar mie personal mi s-au parut putin scumpe rochitele de acolo...desigur asta depinde de bugetul tau, cat esti disponibila sa investesti in rochita de mireasa. :D ;-)

marra_10
10.12.2010, 11:17:19
multumesc, fetelor.
sunteti foarte promte.
o sa merg si eu, macar la unul dintre targuri, sa-mi fac o parere ... doar ca daca sunt lucruri scumpe o sa raman doar cu privitul :)

marra_10
10.12.2010, 11:18:16
prompte am vrut sa scriu :-p

andrea85
10.12.2010, 11:49:13
multumesc, fetelor.
sunteti foarte promte.
o sa merg si eu, macar la unul dintre targuri, sa-mi fac o parere ... doar ca daca sunt lucruri scumpe o sa raman doar cu privitul :)

Ce gen de rochita vrei sa-ti cumperi?
Apropo, tu unde iti faci nunta? :D

marra_10
10.12.2010, 12:56:26
Ce gen de rochita vrei sa-ti cumperi?
Apropo, tu unde iti faci nunta? :D

inca nu stiu sigur ce model o sa vreau, acum tot caut, ma documentez...
legat de locatie, inca mai discutam...

andrea85
10.12.2010, 13:15:11

Dar vreti sa faceti in 2011 nunta si inca nu v-ati rezervat o sala? :D :-\

Laura_Pasca
10.12.2010, 22:22:58

Adevarul e ca e tarziu cu localul...Ce fel de localtii aveti in vedere? Faceti nunta mare? Sau?:)

Laura_Pasca
10.12.2010, 22:28:40
Andrea, Adina ce mai faceti? Numai pe voi doua va mai am pe aici pe Salaj..:( Cami abia intra Iulia,.ff rar..:((( Offffffffffff,.....tristete mare..

andrea85
10.12.2010, 22:50:10
Andrea, Adina ce mai faceti? Numai pe voi doua va mai am pe aici pe Salaj..:( Cami abia intra Iulia,.ff rar..:((( Offffffffffff,.....tristete mare..

Eu inca mai sunt aici...desi saptamana asta am avut foarte mult de lucru.
Dar in cateva minute ma si bag in patutul meu, sunt foarte obosita! (:|
Tu ce mai faci Laura? Am vazut ca esti tare harnica la confectionarea lucrurilor de nunta...la cat de harnica esti, ai putea sa ai chiar si maine nunta...nu???!!! :D :-p

Din pacate tu esti singura miresica de 2011 activa...eu am avut noroc si am avut mai multe mirese cu care m-am sfatuit...dar acum dupa nunta au cam disparut si ele.
Stie cineva ceva de Iulia, Cosmi, Adriana?

Laura_Pasca
10.12.2010, 23:22:12
Tu ce mai faci Laura? Am vazut ca esti tare harnica la confectionarea lucrurilor de nunta...la cat de harnica esti, ai putea sa ai chiar si maine nunta...nu???!!! :D :-p

Din pacate tu esti singura miresica de 2011 activa...eu am avut noroc si am avut mai multe mirese cu care m-am sfatuit...dar acum dupa nunta au cam disparut si ele.

Eh,..ce sa fac asta e,..
Nu nu as fi pregatita maine de nunta..:))
Zilele astea imi fac si eu cartea de oaspeti,..si ma decid cu iubi la modelul de invitatie ca sa putem sa mergem sa cumparam materialele corespunzatoare:)
Sunt asa de entuziasmata...dar mi se pare ca nu am facut nimic pentru nunta..asa ma simt de in urma cu toate...:(

Lala4you
11.12.2010, 08:40:14
Buna si tie! :)
Eu am fost la targuri de nunti, dar mie personal mi s-au parut putin scumpe rochitele de acolo...desigur asta depinde de bugetul tau, cat esti disponibila sa investesti in rochita de mireasa. :D ;-)

Da,dar merita,nu toate sunt scumpe,eu de la targuri am pornit...si am ajuns la o rochita mai scumpa:))

Lala4you
11.12.2010, 08:41:18

Pe mine ma uita toata lumea,stau si eu pe aici,dar mai in umbra:))

Lala4you
11.12.2010, 08:42:27

Bine ai venit pe forum, nu e tarziu inca,noi ne-am rezervat pt octmbrie in februarie...cam asa,altii in martie pt septembrie:P

andrea85
11.12.2010, 10:29:14
Eh,..ce sa fac asta e,..
Zilele astea imi fac si eu cartea de oaspeti,..si ma decid cu iubi la modelul de invitatie ca sa putem sa mergem sa cumparam materialele corespunzatoare:)
Sunt asa de entuziasmata...dar mi se pare ca nu am facut nimic pentru nunta..asa ma simt de in urma cu toate...:(

E normal sa te simti asa, cred ca toate ne-am simtit asa, pana in ultima zi am avut impresia ca inca mai am ceva de facut, dar o sa vezi ca o sa treaca sentimentul asta si o sa devii tot mai agitata si entuziasmata. :)

andrea85
11.12.2010, 10:31:23

Nu te-am uitat draga, stiu ca si tu esti aici. >:D<

In legatura cu rezervarea restaurantului, cred ca depinde mult de localul ales si de data aleasa...deci pentru lunile iulie-august nu cred ca ar mai fi ceva liber, pentru ca lunile astea au devenit cumva favorite pentru nunti. :D :-p

adina_mari
11.12.2010, 18:25:54

iulia e ocupata cu amenjarea apartamentului...saptamana asta a fost pe la mine si a zis ca spera sa se mute de sarbatori

adina_mari
11.12.2010, 18:26:54
Eh,..ce sa fac asta e,..

ei, in urma...eu zic ca stai foarte bine...totusi mai sunt 9 luni pana la fericitul eveniment:D

adina_mari
11.12.2010, 18:27:41

nu te uitam dar vrem sa te vedem mai des:-p

Laura_Pasca
11.12.2010, 21:02:40
ei, in urma...eu zic ca stai foarte bine...totusi mai sunt 9 luni pana la fericitul eveniment:D

opt..:) Dar ma simt asa de ,..
Sper sa scap de sentimentul asta:)

Laura_Pasca
11.12.2010, 21:18:01
nu te uitam dar vrem sa te vedem mai des:-p

Sunt de acord cu Adina!:)

andrea85
12.12.2010, 10:10:13
iulia e ocupata cu amenjarea apartamentului...saptamana asta a fost pe la mine si a zis ca spera sa se mute de sarbatori

Ce frumos, ma bucur pentru ei...unde stau ei sau unde se muta?

iulia_anita
12.12.2010, 14:47:18
hello, am revenit dupa un weekend plin....am fost la tara la taiat de porc, am fost ff ocupata....camy in legatura cu tull-ul daca nu se deterioreaza ti-l dau cu cea mai mare placere...am nevoie de el pt decorarea masinilor, a scarilor la bloc. am auzit ca este in europa(magazinul ala mare din bucuresti) si ii mult mai ieftin. 4 lei/m mi se pare scump mai ales ca am nevoie de ff mult. nu stiti pe nimeni care merge la bucuresti dupa marfa si ar putea sa imi cumpere?:D:D
la targul de mirese ma duc sigur pt ca acolo sper sa imi gasesc rochitza.

adina sa stii ca stateam la 3 blocuri de tine in mv7, acum m-am mutat langa spital. plus de asta avem o prietena comuna.

adina_mari
12.12.2010, 15:42:14
Ce frumos, ma bucur pentru ei...unde stau ei sau unde se muta?

undeva pe crisan se muta

adina_mari
12.12.2010, 15:44:04
hello, am revenit dupa un weekend plin....am fost la tara la taiat de porc, am fost ff ocupata....camy in legatura cu tull-ul daca nu se deterioreaza ti-l dau cu cea mai mare placere...am nevoie de el pt decorarea masinilor, a scarilor la bloc. am auzit ca este in europa(magazinul ala mare din bucuresti) si ii mult mai ieftin. 4 lei/m mi se pare scump mai ales ca am nevoie de ff mult. nu stiti pe nimeni care merge la bucuresti dupa marfa si ar putea sa imi cumpere?:D:D
la targul de mirese ma duc sigur pt ca acolo sper sa imi gasesc rochitza.

adina sa stii ca stateam la 3 blocuri de tine in mv7, acum m-am mutat langa spital. plus de asta avem o prietena comuna.

a, da?va ca suntem multe din zona pe forum:))

cine?cine?:Dstatea cu tine in bloc cumva?

andrea85
12.12.2010, 16:20:12
a, da?va ca suntem multe din zona pe forum:))

cine?cine?:Dstatea cu tine in bloc cumva?

Si eu am stat langa Adina, dupa nunta 2 luni la socrii, aproape de Laura si acum ne-am mutat in Bradet. ;))

iulia_anita
12.12.2010, 17:04:56
da Adina, a stat in bloc cu mine in urma cu ceva ani... acuma sta la casa, dar nu stiu cum ii zice la zona aia.

adina_mari
12.12.2010, 20:39:47
da Adina, a stat in bloc cu mine in urma cu ceva ani... acuma sta la casa, dar nu stiu cum ii zice la zona aia.

stiu, pe andrei muresanu s-a mutat.

te stiu si pe tine;)) :*

iulia_anita
12.12.2010, 21:22:49
mica e lumea...sau mai bine zis Zalaul...ff frumos baietzel ai, sa-ti traiasca si sa fie sanatos;)

adina_mari
13.12.2010, 09:31:29
mica e lumea...sau mai bine zis Zalaul...ff frumos baietzel ai, sa-ti traiasca si sa fie sanatos;)

da:)) e mic zalaul

multumesc!
spor la pregatiri!o sa fii miresica de mai?

andrea85
13.12.2010, 09:41:08
da:)) e mic zalaul

multumesc!
spor la pregatiri!o sa fii miresica de mai?

De iulie o sa fie Iulia, nu?! Cel putin la profilul ei asta sta. :D

Lala4you
13.12.2010, 10:04:24
Sunt de acord cu Adina!:)

Apoi stiti cum e,cu munca,cu treburile casei,cu sotu:P...
Dar imi place mult sa va citesc...ca mi-e dor de casa,de adolescenta...de Zalau:P

Lala4you
13.12.2010, 10:08:12
Apropo,cine nu are taroste sau muzicanti sau altceva legat de partea artistica,sa ma intrebe ca raspund cu mare drag...

Laura_Pasca
13.12.2010, 10:52:13
Apropo,cine nu are taroste sau muzicanti sau altceva legat de partea artistica,sa ma intrebe ca raspund cu mare drag...

dada Lavinia de muzicantii de pe drum ma intereseaza daca stii ceva,..pe aia nu ii am..si cam ce pret daca poti sa imi spui

andrea85
13.12.2010, 15:00:02
Apoi stiti cum e,cu munca,cu treburile casei,cu sotu:P...
Dar imi place mult sa va citesc...ca mi-e dor de casa,de adolescenta...de Zalau:P

Da, da, stim cu e ;-)
Cum va place acolo la Cluj, unde stati? >:D<

adina_mari
13.12.2010, 16:18:28

da...am retinut eu gresit:)

andrea85
13.12.2010, 16:20:40
da...am retinut eu gresit:)

Ce face Alex?...o sa fie primul lui Craciun alaturi de voi. :)

adina_mari
13.12.2010, 16:27:18
Ce face Alex?...o sa fie primul lui Craciun alaturi de voi. :)

doarme:)
da:x abia asteptam desi e cam micut sa realizeze ce se intampla. abia astept sa impodobesc bradutul sa vad daca e atras de el:D

andrea85
13.12.2010, 16:34:35
da:x abia asteptam desi e cam micut sa realizeze ce se intampla. abia astept sa impodobesc bradutul sa vad daca e atras de el:D

Ce frumos :)...chiar azi vorbeam cu sotul meu si ziceam ce bine ar fi ca anul viitor sa stam si noi sub bradut asteptand un copilas. Da Doamne- Doamne sa fie asa! [-o<[-o<

Laura_Pasca
14.12.2010, 01:03:47

Eu sunt sigura ca va fi atras..daca il lasi va fi atras sa il traga de pamant dupa el..:)))
Stiu ca pe vremea cand era nepotica mea cat Alexul tau am legat bradul.. de ceva din spate,..pana pe la 3-4 anisori l-am tot legat:P

andrea85
14.12.2010, 07:58:15
Eu sunt sigura ca va fi atras..daca il lasi va fi atras sa il traga de pamant dupa el..:)))
Stiu ca pe vremea cand era nepotica mea cat Alexul tau am legat bradul.. de ceva din spate,..pana pe la 3-4 anisori l-am tot legat:P

Laura, am vazut lucrurile confectionate det tine si vad ca ti-au iesit bine...dar tu nu ai deloc de gand sa dormi pana la nunta ta?:)) Pentru ca vad ca si noaptea tarziu scrii aici pe miresici...;)) :-p

Lala4you
14.12.2010, 09:31:43

E tare scump copilasul tau,sa mai pui te rog poze cu el...:)

adina_mari
14.12.2010, 10:03:56

posibil:)) suntem in perioada in care prinde tot ce e prin jur;))

adina_mari
14.12.2010, 10:04:31
E tare scump copilasul tau,sa mai pui te rog poze cu el...:)

mersi mersi, pun imediat cateva:)

Laura_Pasca
14.12.2010, 10:23:31

Adorabil :)

adina_mari
14.12.2010, 10:25:10
Adorabil :)

ce pe faza ai fost;))

mersi!iti trimit un pupic de la alex:*

Laura_Pasca
14.12.2010, 10:25:37
Ce parere aveti de cartea mea de oaspeti?

Laura_Pasca
14.12.2010, 10:26:15
ce pe faza ai fost;))

mersi!iti trimit un pupic de la alex:*

cand e vb de poze cu alex,..is pe faza..:))));))

Lala4you
14.12.2010, 10:26:43

Ahhh,e adorabil!!!Sa creasca mare!

Lala4you
14.12.2010, 10:27:36

Ce frumos!!!Esti foarte priceputa!
Cartea mea de oaspeti a ramas in geamantan:((

Laura_Pasca
14.12.2010, 10:31:15
Ce frumos!!!Esti foarte priceputa!
Cartea mea de oaspeti a ramas in geamantan:((

Mersi Lavinia!
Pacat de cartea ta,..dar cum ai reusit sa o uiti?:P de ce nu ai dat-o in grija cuiva?

Lala4you
14.12.2010, 10:31:59
Mersi Lavinia!
Pacat de cartea ta,..dar cum ai reusit sa o uiti?:P de ce nu ai dat-o in grija cuiva?

Am uitat-o fiindca am avut multe pe cap si era o carte speciala,ca un ceaslov,adusa de departe,a fost si scumpa:((

adina_mari
14.12.2010, 10:37:08

oooo foarte eleganta!felicitari!

lavinia :*

Lala4you
14.12.2010, 10:39:22

Adina te pup:*

Laura_Pasca
14.12.2010, 10:43:50

Multumesc Adina!:*

andrea85
14.12.2010, 13:20:42
cand e vb de poze cu alex,..is pe faza..:))));))

Ti-a iesit foarte bine =D>, vad ca ai schimbat culorile...asa imi place si mai mult. ;-)

Laura_Pasca
14.12.2010, 14:10:49
Ti-a iesit foarte bine =D>, vad ca ai schimbat culorile...asa imi place si mai mult. ;-)

Da am schimbat, oricum o sa am destule accente cu verde in sala,..si am zis ca sa profit..(verdele e culoarea mea preferata:D)

adina_mari
14.12.2010, 14:20:05
Da am schimbat, oricum o sa am destule accente cu verde in sala,..si am zis ca sa profit..(verdele e culoarea mea preferata:D)

si mie imi place mult verdele;))

andrea85
14.12.2010, 14:22:15

Deci sala o sa fie decorata pe portocaliu cu verde?

Laura_Pasca
14.12.2010, 18:00:44
Deci sala o sa fie decorata pe portocaliu cu verde?

portocaliu cu insertii de verde:P)) florile si inca ceva accente de verde o sa fie pe acolo

andrea85
14.12.2010, 18:17:48
portocaliu cu insertii de verde:P)) florile si inca ceva accente de verde o sa fie pe acolo

Am inteles...dar mergi tot pe tema toamna sau asa ceva, nu?

Laura_Pasca
15.12.2010, 00:28:49
Am inteles...dar mergi tot pe tema toamna sau asa ceva, nu?

Absolut,...pe cat pot..:P eu incerc,..nu vreau sa renunt la toamna..:)
In seara asta mai stau sa fac cutiute pentru pix, suport si guestbook pentru ca vreau sa nu mi se prafuiasca pana la nunta dar si dupa aia sa le pot tine frumos intr-o cutie si sa le am mul timp de atunci incolo.
:)
Am taiat cartoanele pentru cutii maine ma duc sa cumpar hartie ca sa pot sa lipeste peste carton sa arate frumos ai chiar ca e gata cu investitia in guestbook,..dupa sarbatori ma apuc de cutia de dar..:),..
Apoi de invitatii :)

Laura_Pasca
15.12.2010, 00:29:42
si mie imi place mult verdele;))

Stiu Adina,..am vazut la tine ai facut cu verde si asa de mult mi-a placut din ce poze ai pe picasa...si tortul...fain fain..:) :*

andrea85
15.12.2010, 08:56:26
Absolut,...pe cat pot..:P eu incerc,..nu vreau sa renunt la toamna..:)
In seara asta mai stau sa fac cutiute pentru pix, suport si guestbook pentru ca vreau sa nu mi se prafuiasca pana la nunta dar si dupa aia sa le pot tine frumos intr-o cutie si sa le am mul timp de atunci incolo.
:)
Am taiat cartoanele pentru cutii maine ma duc sa cumpar hartie ca sa pot sa lipeste peste carton sa arate frumos ai chiar ca e gata cu investitia in guestbook,..dupa sarbatori ma apuc de cutia de dar..:),..
Apoi de invitatii :)

Pai atunci mai ai ceva de lucru, dar merita sa le faci tu singura, e mai frumos asa. ;-)

adina_mari
15.12.2010, 09:46:54
Stiu Adina,..am vazut la tine ai facut cu verde si asa de mult mi-a placut din ce poze ai pe picasa...si tortul...fain fain..:) :*

si mie mi-a placut mult cum a iesit...sincer nu credeam ca va iesi asa bine(din punctul meu de vedere,bineinteles)

ai ceva treaba...cred ca si satisfactia va fi pe masura cand o sa vezi lucrusoarele in ziua nuntii;-)

andrea85
15.12.2010, 09:58:41
Laura, chiar acum m-am uitat la filmuletul cu funditele...asa le-am facut si eu, doar ca pe mine m-a ajutat sora mea ;)), pentru ca am facut multe fundite, chiar si pentru decorarea masinilor. ;-)

Laura_Pasca
15.12.2010, 13:56:17
Pai atunci mai ai ceva de lucru, dar merita sa le faci tu singura, e mai frumos asa. ;-)

Asa-i,..am o satisfactie enorma... si imi place sa fac pe ele..as face toata ziua numai de astea....:)

Laura_Pasca
15.12.2010, 13:57:56
si mie mi-a placut mult cum a iesit...sincer nu credeam ca va iesi asa bine(din punctul meu de vedere,bineinteles)

ai ceva treaba...cred ca si satisfactia va fi pe masura cand o sa vezi lucrusoarele in ziua nuntii;-)

da,..mai am ceva de munca,..dar in dupa amiaza asta le termin...:)

Laura_Pasca
15.12.2010, 14:00:52
Laura, chiar acum m-am uitat la filmuletul cu funditele...asa le-am facut si eu, doar ca pe mine m-a ajutat sora mea ;)), pentru ca am facut multe fundite, chiar si pentru decorarea masinilor. ;-)

Si pe mine m-a ajutat Alex sa fac fundita pentru cartea de oaspeti,..ca pe pix nu reuseam in veci..:))

andrea85
16.12.2010, 11:17:40
Miresici de 2011 a aparut nou revista Miresici...ati cumparat-o deja? Cum e? ;;)

Laura_Pasca
16.12.2010, 11:29:40
Miresici de 2011 a aparut nou revista Miresici...ati cumparat-o deja? Cum e? ;;)

da??? si eu ma duc azi sa o iau,..cat era? 10 lei parca nu?

andrea85
16.12.2010, 11:36:09
da??? si eu ma duc azi sa o iau,..cat era? 10 lei parca nu?

Eu nu cred ca o sa iau, am trecut deja peste aceasta etapa, dar sunt curioasa sa aud cum e. ;;) Prima a fost la 10 Ron, asta cred ca va fi la 15 Ron, nu stiu sigur. :-\

Laura_Pasca
16.12.2010, 11:52:15
Eu nu cred ca o sa iau, am trecut deja peste aceasta etapa, dar sunt curioasa sa aud cum e. ;;) Prima a fost la 10 Ron, asta cred ca va fi la 15 Ron, nu stiu sigur. :-\

m-am uitat pe topicul unde scrie cand apare ai scris si tu acolo,..si a pus un super moderator o poza cu coperta acolo si scrie 9,99 lei ,...ca peste 14,9 e taiat..:D
Deci e tot 10 lei:D

ps. Aveti idee daca gasesc in Zalau carton de 180grame sidefat???

andrea85
16.12.2010, 12:32:14
m-am uitat pe topicul unde scrie cand apare ai scris si tu acolo,..si a pus un super moderator o poza cu coperta acolo si scrie 9,99 lei ,...ca peste 14,9 e taiat..:D
Deci e tot 10 lei:D

ps. Aveti idee daca gasesc in Zalau carton de 180grame sidefat???

Cand ai cumparat-o sa-mi spui si mie daca iti place sau nu?! :D

Laura_Pasca
16.12.2010, 12:37:49
Cand ai cumparat-o sa-mi spui si mie daca iti place sau nu?! :D

Pai azi o sa ma duc sa o iau ca trebuie sa ajung in oras sa fac niste cumparaturi sa si sa ma duc la nepotica la serbare..te anunt cum mi se pare..:*

MobilParty
16.12.2010, 13:19:22
nu lucrez, sunt studenta in anul 2 la cluj. eu nu m-am interesat de nimic inca pentru ca m-am gandit ca e totusi prea devreme deci nu cred ca te-as putea ajuta cu ceva. daca vrei mi-ar face placere sa ne intalnim, numai sa fie in weekend.:*

Felicitari atiavut o nunta super!!! Chiar mi-o placut

MobilParty
16.12.2010, 13:20:29
poate nu stiu de existenta acestui topic. nici eu nu l-am gasit chiar de la inceput.

Cel mai bine ar fi sa se faca un folder cu Zalau deoarece multa lume ar avea nevoie de informatiile pretioase de aici de pe forum

MobilParty
16.12.2010, 13:21:20
la gradina botanica cum s-a procedat?am auzit ca sunt si acvarii cu pesti acolo.se plateste numai intrarea?
:-\

Da se plateste doar intrarea dar e super acvarii, gradina japoneza, serele, o gradinitza cu caprioare si cerbi

MobilParty
16.12.2010, 13:22:21
Pozele........:

fRUMOASE POZE !! dE CE NU ATI PUS MAI MULTE

MobilParty
16.12.2010, 13:22:58
[QUOTE=dandelion;783104]Imediat fac un album si va arat si pozele cu mirii de acolo...[/QUOE]

AR FI SUPER

MobilParty
16.12.2010, 13:24:40
si mie mi-ar placea asa prin oras. am vazut la o miresica de pe forum poze de genul asta si erau tare interesante.

Frumoasa postare co pozele si videoclipurile

adina_mari
16.12.2010, 13:31:28
Felicitari atiavut o nunta super!!! Chiar mi-o placut

mersi!

dar de ce raspunzi la mesaje asa vechi???

Laura_Pasca
16.12.2010, 14:23:21
mersi!

dar de ce raspunzi la mesaje asa vechi???

Probabil ca are setata afisarea mesajelor in ordine inversa si nu a observat ca acelea sunt primele de pe topic..:)

andrea85
16.12.2010, 22:08:22
Buna seara fetelor...am vazut eu bine ca a aparut o miresica noua aici? ;;)

Laura_Pasca
16.12.2010, 23:11:09
Buna seara fetelor...am vazut eu bine ca a aparut o miresica noua aici? ;;)

da da ai vazut bine..aproape..:)))

andrea85
16.12.2010, 23:13:36
da da ai vazut bine..aproape..:)))

Cum adica aproape :-\:-\:-\...aproape am vazut eu bine sau aproape a aparut o miresica noua? :)):)):))

Laura_Pasca
16.12.2010, 23:21:59
Cum adica aproape :-\:-\:-\...aproape am vazut eu bine sau aproape a aparut o miresica noua? :)):)):))

pai asa ai vazut bine, :)

adina_mari
17.12.2010, 11:23:52
Probabil ca are setata afisarea mesajelor in ordine inversa si nu a observat ca acelea sunt primele de pe topic..:)

nu cred...

Laura_Pasca
17.12.2010, 11:49:43
nu cred...

Hm,.... atunci nu stiu..:)

adina_mari
17.12.2010, 11:53:19
Hm,.... atunci nu stiu..:)

am vazut ca era interesat/a de tine;))

andrea85
17.12.2010, 14:42:59
Adina, m-am uitat la pozele noi cu Alex si caciulita lui ;))...e atat de dragut, la fata si zambet seamana foarte mult cu tine. ;-)

adina_mari
17.12.2010, 14:47:02
Adina, m-am uitat la pozele noi cu Alex si caciulita lui ;))...e atat de dragut, la fata si zambet seamana foarte mult cu tine. ;-)

mersi!
mai toata lumea spune ca seamana cu mine dar sincer mie nu mi se pare...poate putin la forma ochilor

andrea85
17.12.2010, 14:56:30
mersi!
mai toata lumea spune ca seamana cu mine dar sincer mie nu mi se pare...poate putin la forma ochilor

Cand s-a nascut semana mult cu taticul lui, dar acum la obraji, ochisori seamana cu tine. ;-)

andrea85
17.12.2010, 16:21:24
Fetelor sa va arat noua mea manichiura acum de sarbatori, facuta de mine. ;)) ;-)

adina_mari
17.12.2010, 16:49:39
Fetelor sa va arat noua mea manichiura acum de sarbatori, facuta de mine. ;)) ;-)

frumoase unghiutele tale:*

andrea85
17.12.2010, 16:55:58
frumoase unghiutele tale:*

Mersi, le-am facut cu o metoda noua, stampila de unghii. ;-)

adina_mari
17.12.2010, 17:31:08
Mersi, le-am facut cu o metoda noua, stampila de unghii. ;-)

a, da? am ramas in urma cu noutatile:-"

iulia_anita
17.12.2010, 18:02:23

da, andrea, de iulie...scuze de intarziere, dar azi am venit de la cluj...ce mai faceti?

andrea85
17.12.2010, 18:04:20
da, andrea, de iulie...scuze de intarziere, dar azi am venit de la cluj...ce mai faceti?

Eu fac bine, ma pregatesc sa ies in oras cu sotul meu. ;-)
Tu ce faci? Esti studenta la Cluj?

andrea85
17.12.2010, 18:05:31
a, da? am ramas in urma cu noutatile:-"

Si eu tot de la o miresica de aici am auzit de noua metoda ;)), dar e foarte buna, pentru ca poti sa-ti faci mai multe modele pe unghii. ;-)

adina_mari
17.12.2010, 18:06:36
Si eu tot de la o miresica de aici am auzit de noua metoda ;)), dar e foarte buna, pentru ca poti sa-ti faci mai multe modele pe unghii. ;-)

si unde gasesc asa ceva?

adina_mari
17.12.2010, 18:07:10

buna, iulia!
noi stam la caldurica;))

andrea85
17.12.2010, 18:08:54
si unde gasesc asa ceva?

Eu m-am interesat pe net si am gasit stampila si oglinduta cu modele la cipricom. ;-)
Uite asa se face... http://www.youtube.com/watch?v=DfJqnM91AtA

Eu am plecat in oras cu sotul meu, va pup fetelor si va doresc o seara placuta. :)

iulia_anita
17.12.2010, 18:11:40
Eu fac bine, ma pregatesc sa ies in oras cu sotul meu. ;-)
Tu ce faci? Esti studenta la Cluj?

da sunt studenta in ultimul an la drept, la cluj...si tot pe drumiri sunt...offff abia astept sa scappppp si sa stau si eu locului odata (cu iuby meu:D)....

andrea85
17.12.2010, 18:14:08
da sunt studenta in ultimul an la drept, la cluj...si tot pe drumiri sunt...offff abia astept sa scappppp si sa stau si eu locului odata (cu iuby meu:D)....

Te cred, stiu ce inseamna stresul cu facultatea si treaba asta cu fuga pe drumuri...eu faceam "naveta" din Germania (acolo am fost studenta) pana acasa ;)), destul de rar. :|

iulia_anita
17.12.2010, 18:16:33
buna, iulia!
noi stam la caldurica;))

wai scump ii Alex...in pozele in care are caciulita in cap ii adorabil:x:x

iulia_anita
17.12.2010, 18:18:19
Te cred, stiu ce inseamna stresul cu facultatea si treaba asta cu fuga pe drumuri...eu faceam "naveta" din Germania (acolo am fost studenta) pana acasa ;)), destul de rar. :|

ce sa facem...dragostea ii mare:p

iulia_anita
17.12.2010, 18:19:34
ne mai auzim duminica. plecam la tara la iuby la taiat de porc...va doresc un week-end placut si calduros:*

adina_mari
17.12.2010, 18:53:32

ooo, stiu cum e. asa am fost si eu 3 ani8-}

adina_mari
17.12.2010, 18:54:16
wai scump ii Alex...in pozele in care are caciulita in cap ii adorabil:x:x

mersi!:*

weekend placut, fetelor!

andrea85
17.12.2010, 21:50:17
mersi!:*

weekend placut, fetelor!

Mersi, la fel va doresc si eu. :)
Eu acum inainte de sarbatori lucrez cam mult, avand in vedere ca avem multe serbari cu copiii si inca ma mai asteapta si acasa pregatirile de craciun. Abia astept sa impodobim primul nostru brad. :x

iulia_anita
18.12.2010, 22:50:26
[QUOTE=andrea85;3839105]Mersi, la fel va doresc si eu. :)
Eu acum inainte de sarbatori lucrez cam mult, avand in vedere ca avem multe serbari cu copiii si inca ma mai asteapta si acasa pregatirile de craciun. Abia astept sa impodobim primul nostru brad. :x[/QU

abia astept sa ne facem si noi bradutzul... anul acesta ne facem natural. anul trecut am avut artificial si parca nici nu a fost craciun fara mirosul acela specific de brad.

P.S:il astept si pe Mos Craciun sa treaca pe la mine:D[-o<